Кількість абзаців - 11 Таблиця поправок


Про внесення змін до Розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" щодо сприяння виконанню Національним банком України функцій із захисту інтересів вкладників і кредиторів неплатоспроможних б (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. Про внесення змін до Розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» щодо сприяння виконанню Національним банком України функцій із захисту інтересів вкладників і кредиторів неплатоспроможних банків
 
-1- Мінько С.А.
У назві законопроекту слово "змін" замінити словом "зміни".
 
Враховано   Про внесення зміни до розділу Х»Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» щодо сприяння виконанню Національним банком України функцій із захисту інтересів вкладників і кредиторів неплатоспроможних банків
 
2. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
3. Розділ X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 50, ст. 564 із наступними змінами) доповнити пунктом 16 такого змісту:
 
-2- Мінько С.А.
Вважати пунктом 1
 
Враховано по суті  І. Розділ Х"Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 50, ст. 564 із наступними змінами) доповнити пунктом 16 такого змісту:
 
4. «16. До банків, які станом на 1 січня 2019 року були у встановленому законом порядку віднесені до категорії неплатоспроможних, та процедуру ліквідації таких банків не завершено, що отримали від Національного банку України кредит (кредити) рефінансування та його повністю не повернули, вимоги Національного банку України, що виникли в результаті надання таких кредитів рефінансування, при умові їх забезпечення заставою, задовольняються у черзі, передбаченій пунктом 5 частини першої статті 52 цього Закону».
 
-3- Мінько С.А.
Слова "пунктом 5 частини першої" замінити словами "частиною першою"
Обгрунтування: пункт 5 частини першої не визначає жодної черговості, натомість черговість визначає частина перша
 
Відхилено Обґрунтування: Пункт 5 частини першої передбачає саме черговість (вимоги, що відносяться до 5 черги). Відповідні зміни можуть призвести до нівелювання доцільності прийняття всього законопроекту  «16. Вимоги Національного банку України, що виникли в результаті надання забезпечених заставою кредитів рефінансування, до банків, які станом на 1 січня 2019 року були віднесені до категорії неплатоспроможних, але процедуру ліквідації яких не завершено, та які не повернули в повному обсязі надані кредити рефінансування, в тому числі ті, виконання зобов’язань за якими забезпечені заставою, задовольняються за чергою, передбаченою пунктом 5 частини першої статті 52 цього Закону».
 
    -4- Приходько Б.В.
В абзаці третьому законопроекту слова «Національного банку України кредит» замінити словами «Національного банку України довгостроковий кредит»
 
Відхилено бґрунтування: Дана правка звужує зміст законопроекту. Крім того, відповідно до ст. 46 Закону «наслідки початку процедури ліквідації банку» - строк виконання всіх грошових зобов’язань банку та зобов’язання щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) вважається таким, що настав. Тобто, немає різниці, на який строк був наданий НБУ кредит   
    -5- Приходько Б.В.
В абзаці третьому законопроекту слова «забезпечення заставою, задовольняються» замінити словами «забезпечення заставою (крім застави державних облігацій України, депозитних сертифікатів, іноземної валюти), задовольняються»
 
Відхилено Обґрунтування: Пропозиція призведе до неможливості реалізації законопроекту   
    -6- Приходько Б.В.
В абзаці третьому законопроекту слова «статті 52 цього Закону» замінити словами «статті 52 цього Закону, якщо це передбачено умовами надання такого кредиту (кредитів)»
 
Відхилено Обґрунтування: Пропозиція призведе до неможливості реалізації законопроекту, оскільки законопроект спрямований на банки, віднесені до неплатоспроможних до 2019 року, а на той час в жодному договорі рефінансування такої умови не було і не могло бути. Тобто пропонується умова, яка свідомо буде робити закон «мертвим».   
5. Прикінцеві положення
 
-7- Мінько С.А.
Вважати пунктом 2
 
Враховано по суті  ІІ. Прикінцеві положення
 
6. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
-8- Мінько С.А.
Вважати підпунктом "1)"
 
Відхилено   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
    -9- Приходько Б.В.
У пункті 1 розділу «Прикінцеві положення» слова «з дня, наступного за днем його опублікування» замінити цифрою і словами «1 січня 2021 року».
 
Відхилено    
7. 2. Законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
-10- Приходько Б.В.
Пункт 2 розділу «Прикінцеві положення» виключити.
 
Відхилено бґрунтування: НБУ і Фонд мають власні підзаконні акти, які певний час (до внесення до них змін) будуть частково суперечити закону. Тому ця норма перехідних положень є необхідною.  2. Законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
    -11- Мінько С.А.
Вважати підпунктом "2)"
 
Відхилено    
8. 3. Національному банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб:
 
-12- Приходько Б.В.
Пункт 3 розділу «Прикінцеві положення» виключити.
 
Відхилено бґрунтування: У ФГВФО є достатня кількість рішень, спрямованих на реалізацію статті 52 Закону, відповідно, приведення таких рішень до цього Закону є невідворотнім.  3. Національному банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб:
 
    -13- Мінько С.А.
Вважати підпунктом "3)"
 
Відхилено    
9. протягом місяця з дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та прийняти акти, необхідні для реалізації цього Закону;
 
   протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом:
прийняти акти, необхідні для реалізації цього Закону;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
10. невідкладно здійснити інші заходи, що випливають із цього Закону.

   невідкладно здійснити інші заходи, що випливають із цього Закону.