Кількість абзаців - 54 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ПРОЕКТ      ПРОЕКТ  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
2. Про внесення змін до Закону України "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх"      Про внесення змін до Закону України "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх"  
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України постановляє:  
4. І. Внести до Закону України "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., №6, ст.35; 1999 р. №36, ст.318) такі зміни:      І. Внести до Закону України "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., №6, ст.35; 1999 р. №36, ст.318) такі зміни:  
5. 1. Розділ І "Загальні положення" доповнити статтею 1 такого змісту:       
6. "Стаття 1. Визначення термінів       
7. У цьому Законі нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:       
8. Неблагополучна сім'я - це сім'я, в якій батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків внаслідок зловживання алкогольними та наркотичними речовинами, ведення аморального способу життя, жорстоко і безвідповідально поводяться з дітьми; в якій порушуються психологічні зв'язки між дітьми і батьками, складаються несприятливі умови для виховання дитини, умови життя провокують вихід дітей із сім'ї, їхню невротизацію, суїцидальні прояви, зростання бездоглядності та безпритульності дітей, їх асоціальну та кримінальну поведінку.   -1- Шаров І.Ф.
В статті 1 визначення терміну "Неблагополучна сім'я" виключити  
Враховано   1.У статті 1: 1) частину першу після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту: "центри соціально-психологічної реабілітації неповнолітніх служб у справах неповнолітніх ". У зв'язку з цим абзаци п'ятий - дев'ятий вважати відповідно абзацами шостим - десятим;  
9. Соціальний захист - комплекс заходів і засобів соціально-економічного і правового характеру, що здійснюється органами виконавчої влади щодо забезпечення прав дітей на життя, розвиток, виховання, освіту, медичне обслуговування, надання матеріальної підтримки. "   -2- Олексіюк С.С.
Статтю 1 доповнити терміном: "Асоціальний спосіб життя - це дії та вчинки особи, що свідчать про невміння або небажання її пристосовуватися до вимог соціальної групи: невизнання особою схвалених у суспільстві норм і зразків поведінки. А саме: безпритульність, залежність або схильність до наркотичних речовин, крадіжок, агресивний у відношенні до інших осіб спосіб спілкування."  
Відхилено   2)доповнити частиною третьою такого змісту: "Під соціальним захистом неповнолітніх у цьому Законі слід розуміти комплекс заходів і засобів соціально-економічного та правового характеру, здійснення яких покладається на суб'єктів, зазначених у частинах першій та другій цієї статті, щодо забезпечення прав дітей на життя, розвиток, виховання, освіту, медичне обслуговування, надання матеріальної підтримки".  
10. 2. У тексті Закону слова "Державний комітет України у справах сім'ї та молоді" в усіх відмінках замінити словами "уповноважений центральний орган виконавчої влади" у відповідних відмінках.       
11. 3. Частину другу статті 1 після слів "органи місцевого самоврядування" доповнити словами "центри соціально-психологічної реабілітації неповнолітніх" - далі за текстом.   -3- Самойлик К.С.
Полііт А.А.
Доповнення щодо центрів соціально-психологічної реабілітації викласти окремим абзацем п'ятим в частині першій статті 1  
Враховано    
12. 4. У статті 4:   -4- Пузаков В.Т.
Абзац п'ятий частини третьої статті 4 доповнити реченням такого змісту: "Служби у справах неповнолітніх мають право направляти до загальноосвітніх шкіл та професійних училищ соціальної реабілітації неповнолітніх, які потребують особливих умов виховання".  
Відхилено   2.У статті 4: 1) у частині третій:  
13. абзац шостий частини третьої виключити;      абзац шостий виключити;  
14. частину третю доповнити абзацами такого змісту:      доповнити абзацами такого змісту:  
15. "розробляти і реалізовувати власні та підтримувати громадські проекти програм соціального спрямування з метою забезпечення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх, запобігання вчиненню ними правопорушень;   -5- Олексіюк С.С.
В абзаці восьмому частини третьої статті 4 після слів "з метою забезпечення" записати слова "та реалізації" далі за текстом.  
Враховано   "розробляти і реалізовувати власні та підтримувати громадські проекти програм соціального спрямування з метою забезпечення та реалізації прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх, запобігання вчиненню ними правопорушень;  
16. порушувати перед органами освіти питання про направлення до центру психолого-педагогічної корекції для неповнолітніх осіб, які тривалий час (більше року) ведуть асоціальний спосіб життя, неодноразово самовільно залишають сім'ю, заклади освіти і не піддаються виховному впливу без застосування примусу;   -6- Олексіюк С.С.
В абзаці дев'ятому частини третьої статті 4 після слів "неповнолітніх осіб" записати слово "неповнолітніх" далі за текстом.  
Відхилено    
    -7- Шаров І.Ф.
Бульба С.С.
Грязєв А.Д.
Карнаух М.В.
Бокий І.С.
Абзац дев'ятий частини третьої статті 4 виключити  
Враховано    
17. порушувати перед відповідними органами клопотання про застосування передбачених законодавством санкцій до фізичних та юридичних осіб, які допустили порушення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх;      порушувати перед відповідними органами питання про притягнення до відповідальності згідно із законом фізичних та юридичних осіб, які допустили порушення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх;  
18. представляти інтереси неповнолітніх у їх відносинах з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності;   -8- Бульба С.С.
Грязєв А.Д.
Карнаух М.В.
Бокий І.С.
Абзац одинадцятий частини третьої статті 4 виключити.  
Враховано    
19. викликати неповнолітніх, їх батьків або опікунів (піклувальників) до служби у справах неповнолітніх з метою з"ясування причин та умов, які сприяли бездоглядності та правопорушенням, вжиття в межах своєї компетенції заходів щодо їх усунення;   -9- Шаров І.Ф.
Бульба С.С.
Грязєв А.Д.
Карнаух М.В.
Бокий І.С.
Абзац дванадцятий частини третьої статті 4 виключити.  
Враховано    
    -10- Олексіюк С.С.
В абзаці дванадцятому частини третьої статті 4 після слів "бездоглядності та правопорушенням" записати слова " а також" далі за текстом  
Відхилено    
20. відвідувати неповнолітніх, які опинилися в складних життєвих умовах, перебувають на обліку в службі у справах неповнолітніх, за місцем їх проживання, навчання, роботи, проводити відповідну профілактичну роботу;      відвідувати неповнолітніх, які опинилися у складних життєвих умовах, перебувають на обліку в службі у справах неповнолітніх за місцем їх проживання, навчання, роботи, проводити відповідну профілактичну роботу".  
21. складати протоколи про адміністративні правопорушення на батьків неблагополучних сімей, опікунів (піклувальників), які не виконують обов'язки щодо виховання і навчання неповнолітніх;   -11- Шаров І.Ф.
Бульба С.С.
Грязєв А.Д.
Карнаух М.В.
Бокий І.С.
Абзац чотирнадцятий частини третьої статті 4 виключити.  
Враховано    
22. надавати згоду при влаштуванні неповнолітнього на роботу або звільненні за ініціативою дирекції підприємства, при відрахуванні із закладу освіти незалежно від форми власності.";   -12- Полііт А.А.
Абзац щодо надання згоди при влаштуванні неповнолітнього на роботу або відрахування із закладу освіти - виключити.  
Немає висновку    
23. частину сьому викласти у такій редакції:      2) частину сьому викласти в такій редакції:  
24. "Штатна чисельність працівників районних і міських служб у справах неповнолітніх установлюється залежно від кількості неповнолітніх, які проживають у районі, місті (один працівник служби - до 2 тис. неповнолітніх у районах та до 4 тис. -у містах і районах у містах). Штатна чисельність служби у справах неповнолітніх Республіканського комітету у справах сім'ї та молоді Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністрацій прирівнюється до штатної чисельності структурного підрозділу з питань молодіжної політики відповідного органу виконавчої влади.";   -13- Полііт А.А.
Друге речення частини сьомої статті 4 виключити.  
Немає висновку   "Штатна чисельність працівників районних і міських служб у справах неповнолітніх установлюється залежно від кількості неповнолітніх, які проживають у районах, містах (один працівник служби - до двох тисяч неповнолітніх у районах та до чотирьох тисяч - у містах і районах у містах)."  
25. доповнити після частини восьмої новою частиною такого змісту:       
26. "Перелік осіб неповнолітнього віку, які мають бути на обліку в службі у справах неповнолітніх, затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України."   -14- Оніщук М.В.
Частину дев'яту статті 4 виключити  
Враховано    
27. У зв`язку із цим частину дев"яту вважати частиною десятою.       
28. 5. В частині другій статті 5:      3. У частині другій статті 5:  
29. абзац дев`ятий викласти у такій редакції:       
30. "виявити осіб, які займаються виготовленням та розповсюдженням порнографічної продукції, видань, що пропагують культ насильства і жорстокості, сексуальну розпусту, та інформації, що зневажає людську гідність і завдає шкоду моральному благополуччю дитини";   -15- Оніщук М.В.
В абзаці дев'ятому частини другої статті 5 замість слова "виявити" записати слово "виявляти".  
Враховано    
    -16- Самойлик К.С.
Полііт А.А.
Абзац дев'ятий частини другої статті 5 викласти в редакції чинного Закону.  
Враховано    
31. абзац десятий викласти у такій редакції:      1) абзац десятий викласти в такій редакції:  
32. "проводити профілактичну роботу, вести облік неповнолітніх правопорушників, звільнених з виховно-трудових колоній, інформувати служби у справах неповнолітніх стосовно цих неповнолітніх";   -17- Самойлик К.С.
Полііт А.А.
Абзац десятий частини другої статті 5 викласти в такій редакції: "вести облік неповнолітніх правопорушників, у т.ч. звільнених з виховно-трудових колоній з метою проведення профілактичної роботи, інформувати служби у справах неповнолітніх стосовно цих неповнолітніх"  
Враховано   "вести облік неповнолітніх правопорушників, у тому числі звільнених з виховно-трудових колоній, з метою проведення профілактичної роботи, інформувати відповідні служби у справах неповнолітніх стосовно цих неповнолітніх";  
    -18- Кабінет Міністрів України
Абзац п'ятнадцятий частини другої статті 5 доповнити реченням такого змісту: "Кримінальна міліція у справах неповнолітніх негайно повідомляє законних представників, а також органи прокуратури про затримання неповнолітнього"  
Враховано частково    
33. у абзаці двадцять першому після слів "виховання і навчання неповнолітніх" доповнити словами "інформувати служби у справах неповнолітніх";      2) абзац двадцять перший доповнити словами "інформувати відповідні служби у справах неповнолітніх";  
34. доповнити абзацами такого змісту:      3) доповнити абзацами такого змісту:  
35. "негайно повідомляти батьків чи осіб, які їх замінюють, а також органи прокуратури про затримання неповнолітнього, у тому числі про його адміністративне затримання. Забороняється утримання неповнолітнього в одному приміщенні з дорослими затриманими, арештованими чи засудженими особами;   -19- Самойлик К.С.
Полііт А.А.
Речення перше абзацу двадцять четвертого частини другої ствтті 5 викласти в такій редакції: "негайно повідомляти органи прокуратури, а відразу після встановлення особи неповнолітнього сповіщати батьків чи осіб, які їх замінюють, про затримання, у тому числі адміністративне,цього неповнолітнього"  
Враховано   "негайно повідомляти органи прокуратури, а після встановлення особи неповнолітнього відразу сповіщати батьків чи осіб, які їх замінюють, про затримання, у тому числі й про адміністративне затримання, цього неповнолітнього;  
36. повідомляти органи опіки та піклування за місцем знаходження неповнолітнього про відомий факт залишення його без опіки (піклування) батьків;      повідомляти органи опіки та піклування за місцем знаходження неповнолітнього про відомий факт залишення його без опіки (піклування) батьків;  
37. інформувати служби у справах неповнолітніх про неповнолітніх, які затримані та обвинувачуються у скоєні злочинів".      інформувати відповідні служби у справах неповнолітніх про неповнолітніх, які затримані чи обвинувачуються у вчиненні злочинів".  
38. 6. Абзац восьмий частини першої статті 6 після слів "з особистими " доповнити словом "житловими" - далі за текстом.      4. Абзац восьмий частини першої статті 6 після слів "з особистими " доповнити словом "житловими".  
39. 7. Статтю 8 доповнити частинами такого змісту:       
40. "У складі загальноосвітніх шкіл соціальної реабілітації за рішенням відповідного органу виконавчої влади створюються центри психолого-педагогічної корекції для неповнолітніх, які тривалий час (більше року) ведуть асоціальний спосіб життя, неодноразово самовільно залишали сім'ю, заклади освіти і не піддаються виховному впливу без застосування примусу. Основними завданнями центру є:   -20- Шаров І.Ф.
Частини дванадцяту - п'ятнадцяту статті 8 виключити.  
Враховано    
41. психолого-педагогічна корекція особистості вихованців з метою усунення стереотипу протиправної поведінки;       
42. правове виховання та соціальний захист неповнолітніх;       
43. розробка методичних рекомендацій щодо подальшої педагогічної роботи з вихованцями після їх виходу із центру психолого-педагогічної корекції.       
44. До центру направляються неповнолітні віком від 10 до 14 років за направленням відповідного управління освіти.       
45. Тривалість перебування неповнолітніх у центрі психолого-педагогічної корекції - до одного року. Продовження встановленого строку проводиться на підставі висновку медико-педагогічної комісії, заяви батьків або осіб, які їх замінюють, рішення педагогічної ради закладу."       
46. 8. У частині п`ятій статті 9 слова "за згодою неповнолітнього" - виключити.      5. У частині п'ятій статті 9 слова "за згодою неповнолітнього" виключити.  
47. 9. Статтю 17 "Прокурорський нагляд за додержанням цього Закону" - виключити.   -21- Шаров І.Ф.
Бульба С.С.
Грязєв А.Д.
Карнаух М.В.
Кармазін Ю.А.
Бондаренко В.Д.
Бокий І.С.
Статтю 17 "Прокурорський нагляд за додержанням цього Закону" не виключати.  
Враховано   6. У тексті Закону слова "Державний комітет України у справах сім'ї та молоді" в усіх відмінках замінити словами "уповноважений центральний орган виконавчої влади у справах сім'ї та молоді" у відповідних відмінках.  
48. ІІ. Прикінцеві положення.      ІІ. Прикінцеві положення  
49. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
50. 2. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк:      2. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:  
51. привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;      привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;  
52. забезпечити прийняття нормативно-правових актів, які випливають з цього Закону;      забезпечити прийняття нормативно-правових актів, які випливають із цього Закону;  
53. забезпечити перегляд і скасування центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.      забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.