Кількість абзаців - 513 Таблиця поправок


Про землеустрій (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
2. "Про землеустрій"      Про землеустрій  
3. Цей Закон встановлює правові та організаційні основи діяльності в галузі землеустрою і спрямований на регулювання відносин, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, уповноваженими органами по управлінню земельними ресурсами, юридичними особами і громадянами по забезпеченню сталого розвитку землекористування.   -1- Беспалий Б.Я.
Преамбула. Виключити текст "уповноваженими органами по управлінню земельними ресурсами". Адже усі такі органи належать або до органів державної влади, або до органів місцевого самоврядування  
Враховано   Цей Закон визначає правові та організаційні основи діяльності у сфері землеустрою і спрямований на регулювання відносин, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами із забезпечення сталого розвитку землекористування.  
4. Розділ І. Загальні положення      Розділ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
5. Стаття 1. Визначення термінів      Стаття 1. Основні терміни та їх визначення У цьому Законі наведені нижче основні терміни вживаються в такому значенні:  
6. Землеустрій - це сукупність соціально-економічних та екологічних заходів, спрямованих на регулювання земельних відносин та раціональної організації території адміністративно-територіальних утворень, суб'єктів господарювання, що здійснюються під впливом формування суспільно-виробничих відносин і розвитку продуктивних сил.   -2- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, пункт 1. Виключити текст "що здійснюється під впливом формування суспільно-виробничих відносин і розвитку продуктивних сил"  
Відхилено   землеустрій - сукупність соціально-економічних та екологічних заходів, спрямованих на регулювання земельних відносин та раціональну організацію території адміністративно-територіальних утворень, суб'єктів господарювання, що здійснюються під впливом суспільно-виробничих відносин і розвитку продуктивних сил;  
    -3- Акопян В.Г.
Шаров І.Ф.
Ч. 1 ст.1. викласти в наступній редакції: "Землеустрій - заходи щодо вивчення стану земель, планування та організації раціонального використання їх меж на місцевості".  
Відхилено    
    -4- Ващук К.Т.
У статті 1 у визначенні терміну "Землеустрій" вилучити слово "формування"/  
Враховано    
7. Діяльність в галузі землеустрою - наукова, технічна, виробнича і управлінська діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, уповноважених органів по управлінню земельними ресурсами, юридичних осіб і громадян, що здійснюється при землеустрої.   -5- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, пункт 2, що починається словами "Діяльність в галузі". Виключити текст "уповноважених органів по управлінню земельними ресурсами"  
Враховано   діяльність у сфері землеустрою - наукова, технічна, виробнича та управлінська діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб, що здійснюється при землеустрої;  
    -6- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, пункт 2. Текст "юридичних осіб і громадян" замінити текстом "юридичних і фізичних осіб". Аналогічно у всьому тексті Закону  
Враховано    
8. Види робіт із землеустрою - камеральні і польові обстежувальні, вишукувальні, топографо-геодезичні, картографічні, проектні та інші проектно-вишукувальні роботи, що виконуються при проведенні землеустрою і передбачають одержання конкретного результату ( документації із землеустрою).   -7- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, пункт 3. Текст " (документації із землеустрою)" замінити текстом "у формі документації із землеустрою"  
Враховано частково   види робіт із землеустрою - обстежувальні, вишукувальні, топографо-геодезичні, картографічні, проектні та проектно-вишукувальні роботи, що виконуються з метою складання документації із землеустрою;  
9. Проект землеустрою - сукупність правових, економічних, технічних документів, які вміщують розрахунки, опис, креслення щодо обґрунтування заходів, з використання і охорони земель, реалізація яких передбачається на конкретній території на 5-10 і більше років.      проект землеустрою - сукупність нормативно-правових, економічних, технічних документів щодо обґрунтування заходів з використання та охорони земель, які передбачається здійснити протягом 5-10 і більше років;  
10. Робочий проект - сукупність технічних і економічних документів, які вміщують розрахунки, опис, креслення технічних рішень, кошторис, реалізацію яких передбачається здійснити за 2-3 роки.      робочий проект землеустрою - сукупність нормативно-правових, економічних і технічних документів з використання та охорони земель, які вміщують розрахунки, опис, креслення технічних рішень, кошторис, реалізацію яких передбачається здійснити протягом 2-3 років;  
11. Заходи із землеустрою - передбачені документацією із землеустрою роботи з формування та організації території об`єкта землеустрою, раціонального використання і охорони земель з урахуванням їх цільового призначення і обмежень у використанні та обтяжень правами інших осіб (сервітутів), збереження і підвищення родючості ґрунтів.      заходи із землеустрою - передбачені документацією із землеустрою роботи щодо раціонального використання та охорони земель, формування та організації території об'єкта землеустрою з урахуванням їх цільового призначення, обмежень у використанні та обмежень (обтяжень) правами інших осіб (земельних сервітутів), збереження і підвищення родючості ґрунтів ;  
12. Об`єкти землеустрою -територія України, територія адміністративно-територіального утворення або його частини, території землеволодіння та землекористування чи окремі ділянки, у відношенні яких здійснюється землеустрій.   -8- Ващук К.Т.
У статті визначення терміне "Об'єкти землеустрою" викласти в наступній редакції: "Об'єкти землеустрою - землі адміністративно-територіальних утворень або їх частин, землеволодіння та землекористування, у відношенні яких здійснюється землеустрій - територія Автономної республіки Крим, областей, районів; землі сільськогосподарських підприємств, особистих селянських господарств; землі житлової та громадської забудови; землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого; рекреаційного; історико-культурного призначення; землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення".  
Відхилено    
13. Суб'єкти землеустрою - органи державної влади та органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи, які здійснюють землеустрій або чиї інтереси зачіпаються при землеустрої.   -9- Ващук К.Т.
У статті визначення терміне "Об'єкти землеустрою" викласти в наступній редакції: "Суб'єкти землеустрою - власники та землекористувачі в особі органів державної влади і органів місцевого самоврядування, юридичні особи і громадяни, які здійснюють землеустрій або чиї інтереси зачіпаються при землеустрої";  
Відхилено    
14. Документація із землеустрою - затверджені текстові і графічні матеріали, якими регулюється використання та охорони земельних ресурсів держави, регіону, підприємства, установи, організації, фізичної особи.   -10- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, пункт 9. Слова "регіону, підприємства, установи, організації" замінити текстом "територіальної громади, юридичної чи"  
Враховано   документація із землеустрою - затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими регулюються використання та охорона земель державної, комунальної та приватної власності;  
15. Система землекористування - форма та відповідні їй методи взаємодії людини і природного середовища, що мають місце у процесі використання земель. В залежності від галузевої специфіки розрізняють системи сільськогосподарського, лісогосподарського, міського та інші, а від ієрархічного рівня території - глобальну, національні, регіональні, місцеві та господарські системи землекористування.   -11- Беспалий Б.Я.
Стаття 1. Пункт 10 після тексту "міського та інші" доповнити текстом ", передбачені законодавством"  
Відхилено    
    -12- Ващук К.Т.
Пункт 10 вилучити, оскільки в тексті Закону він не застосовується  
Враховано    
    -13- Акопян В.Г.
Шаров І.Ф.
Із ст.1 вилучити визначення термінів "система землекористування", "збалансоване землекористування", "формування землекористування", "земельна ділянка", "присадибна ділянка".  
Враховано    
16. Земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначенними щодо неї правами.   -14- Ващук К.Т.
Пункт 11 вилучити, оскільки в тексті Закону він не застосовується  
Враховано    
17. Збалансоване землекористування - форма та відповідні їй методи використання земель, що забезпечують оптимальні (раціональні, невиснажливі) за певних умов параметри соціальних, економічних та екологічних функцій територій.   -15- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, пункт 12. Зняти дужки. Аналогічно у всьому тексті Закону, оскільки дужки вносять неоднозначність  
Враховано   стале землекористування - форма та відповідні до неї методи використання земель, що забезпечують оптимальні параметри екологічних і соціально-економічних функцій територій;  
    -16- Ващук К.Т.
Пункт 12 вилучити, оскільки в тексті Закону він не застосовується  
Враховано    
18. Фахівець землеустрою - особа, яка має спеціальну освіту в галузі землеустрою, засвідчену відповідним дипломом чи посвідченням, якій надають право займатися діяльністю в галузі землеустрою.   -17- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, пункт 13. Виключити текст ", якій надають право займатися діяльністю в галузі землеустрою"  
Враховано    
19. Формування землекористування - комплекс робіт по формуванню і встановленню місцеположення, площі, меж ділянки або їх сукупності, інших характеристик з врахуванням визначення цільового призначення, обмежень і обтяжень у використанні земель.   -18- Ващук К.Т.
Пункт 14 вилучити, оскільки в тексті Закону він не застосовується  
Враховано    
20. Межування земель - комплекс робіт по встановленню (відновленню) в натурі (на місцевості) меж адміністративно-територіальних утворень, меж земельних ділянок власників, користувачів і орендарів із закріпленням їх межовими знаками встановленого зразка і прив'язкою до пунктів опорної геодезичної сітки.   -19- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, пункт 15. Текст " (відновленню)" замінити текстом "чи відновленню", текст " ( на місцевості)" замінити текстом "на місцевості"  
Враховано   межування земель - комплекс робіт із встановлення чи відновлення в натурі (на місцевості) меж адміністративно-територіальних утворень, меж земельних ділянок власників, землекористувачів, у тому числі орендарів, із закріпленням їх межовими знаками встановленого зразка;  
21. План земельної ділянки - графічний документ, що відображає місцезнаходження, розмір, розміщення зовнішніх меж земельної ділянки і меж земель, обмежених у використанні і обмежених правами інших осіб (сервітутів), а також розміщення об`єктів нерухомості, пов`язаних із використанням земельної ділянки.      план земельної ділянки - графічне зображення, що відображає місцезнаходження, зовнішні межі земельної ділянки та межі земель, обмежених у використанні і обмежених (обтяжених) правами інших осіб (земельних сервітутів), а також розміщення об'єктів нерухомого майна, природних ресурсів на земельній ділянці;  
22. Відчуження земельної ділянки - передача земельної ділянки у власність іншій фізичній чи юридичній особі шляхом купівлі-продажу, дарування, успадкування або за вироком суду.       
23. Присадибна ділянка - земельна ділянка, на якій розташовані приватний житловий будинок (будинки), допоміжні будівлі та споруди, призначені для його обслуговування та господарських потреб власника (користувача земельної ділянки).   -20- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, пункт 18. Текст " (будинки)" замінити текстом "або будинки", текст " (користувача земельної ділянки)" замінити текстом "чи користувача земельної ділянки"  
Враховано частково    
    -21- Ващук К.Т.
Пункт 18 вилучити, оскільки в тексті Закону він не застосовується.  
Враховано    
24. Цільове використання земельної ділянки - використання земельної ділянки у відповідності із цільовим призначенням, яке визначене проектом землеустрою у відповідності з чинним законодавством.   -22- Беспалий Б.Я.
Стаття 1, пункт 19. Виключити слово "чинним"  
Враховано   цільове призначення земельної ділянки - використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку.  
    -23- Яворівський В.О.
Стаття 1 Доповнити статтю текстом такого змісту: "Особливо цінні - землі природно-заповідного та лісового фондів, землі природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, визначених статтями 45-57 Земельного кодексу України".  
Відхилено    
25. Стаття 2. Призначення землеустрою      Стаття 2. Призначення землеустрою  
26. Землеустрій забезпечує:      Землеустрій забезпечує:  
27. а) реалізацію політики держави щодо здійснення земельної реформи, удосконалення земельних відносин, науково обґрунтованого перерозподілу земель між галузями економіки і формами власності, формування раціональної системи землеволодінь і землекористувань з усуненням недоліків у розташуванні земель, створення екологічно сталих агроландшафтів;   -24- Беспалий Б.Я.
Стаття 2, пункт 1. Буквену нумерацію пунктів: а), б),в),... замінити числовою - 1), 2), 3), ... Аналогічно у всьому тексті Закону  
Відхилено   а) реалізацію державної політики щодо використання та охорони земель, здійснення земельної реформи, вдосконалення земельних відносин, наукове обґрунтування розподілу земель за цільовим призначенням з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, формування раціональної системи землеволодінь і землекористувань, створення екологічно сталих агроландшафтів тощо;  
28. б) отримання інформації для правового, економічного, екологічного і містобудівного механізмів регулювання земельних відносин на національному, регіональному і місцевому рівнях шляхом розробок щодо встановлення особливого режиму і умов використання земель;   -25- Ващук К.Т.
У статті 2 у пунктах б) і г) замість слів "національному" - записати "загальнодержавному".  
Відхилено   б) надання інформації для правового, економічного, екологічного і містобудівного механізмів регулювання земельних відносин на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях шляхом встановлення особливого режиму та умов використання й охорони земель;  
29. в) встановлення й закріплення на місцевості меж адміністративно-територіальних утворень, територій з особливим природоохоронним, рекреаційним і заповідними режимами, меж земельних ділянок власників і землекористувачів;      в) встановлення і закріплення на місцевості меж адміністративно-територіальних утворень, територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, меж земельних ділянок власників і землекористувачів;  
30. г) здійснення прогнозування, планування і організації раціонального використання та охорони земель на національному, регіональному і місцевому рівнях;      г) прогнозування, планування і організацію раціонального використання та охорони земель на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях (далі - загальнодержавному і місцевому рівнях);  
31. ґ) здійснення організації території сільськогосподарських підприємств із створенням просторових умов для еколого-економічної оптимізації використання та охорони земель сільськогосподарського призначення, впровадження прогресивних форм організації управління землекористуванням, удосконалення структури і розміщення земельних угідь, посівних площ, системи сівозмін, сінокосо- і пасовищезмін;      ґ) організацію території сільськогосподарських підприємств, установ та організацій з метою створення просторових умов для еколого-економічної оптимізації використання та охорони земель сільськогосподарського призначення, впровадження прогресивних форм організації управління землекористуванням, удосконалення структури і розміщення земельних угідь, посівних площ, системи сівозміни, сінокосо- і пасовищезміни;  
32. д) розробку і здійснення системи заходів щодо збереження і поліпшення природних ландшафтів, відновлення і підвищення родючості ґрунтів, рекультивації порушених земель і землювання, захисту земель від ерозії, підтоплення, висушення, зсувів, вторинного засолення і заболочення, ущільнення, забруднення промисловими відходами і хімічними речовинами та інших видів деградації, консервації деградованих і малопродуктивних земель, попередження інших негативних явищ;      д) розробку і здійснення системи заходів із землеустрою для збереження природних ландшафтів, відновлення та підвищення родючості ґрунтів, рекультивації порушених земель і землювання малопродуктивних угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, висушення, зсувів, вторинного засолення, закислення, заболочення, ущільнення, забруднення промисловими відходами та хімічними речовинами тощо, консервації деградованих і малопродуктивних земель, запобігання іншим негативним явищам;  
33. е) здійснення організації території несільськогосподарських підприємств, організацій і установ з метою створення умов сталого землекористування та встановлення обмежень і обтяжень у використанні земель;      е) організацію території підприємств, установ і організацій з метою створення умов сталого землекористування та встановлення обмежень і обтяжень (земельних сервітутів) у використанні та охороні земель несільськогосподарського призначення;  
34. є) отримання інформації про кількісний і якісний стан, використання і оцінку земель та інших даних для ведення державного земельного кадастру, моніторингу земель, здійснення державного контролю за використанням і охороною земель.      є) отримання інформації щодо кількості та якості земель, їхнього стану та інших даних, необхідних для ведення державного земельного кадастру, моніторингу земель, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.  
35. Стаття 3. Система землеустрою      Стаття 3. Система землеустрою  
36. Система землеустрою включає:      Система землеустрою включає:  
37. а) законодавчо визначену діяльність в галузі землеустрою та правове регулювання землеустрою;      а) законодавчо визначену діяльність у сфері землеустрою;  
38. б) органи, що здійснюють державне регулювання у галузі землеустрою;      б) органи, що здійснюють державне регулювання у сфері землеустрою;  
39. в) організацію, регулювання та управління в галузі землеустрою;      в) організацію, регулювання та управління у сфері землеустрою;  
40. г) здійснення землеустрою на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях;      г) здійснення землеустрою на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях;  
41. ґ) державний і самоврядний контроль за здійсненням землеустрою;      ґ) державний і самоврядний контроль за здійсненням землеустрою;  
42. д) наукове, кадрове та фінансове забезпечення землеустрою;      д) наукове, кадрове та фінансове забезпечення землеустрою;  
43. е) суб'єкти та об'єкти землеустрою;      е) суб'єкти та об'єкти землеустрою.  
44. є) державні і комунальні науково-дослідні та проектно-вишукувальні організації і підприємства, приватні юридичні і фізичні особи, які здійснюють землеустрій.       
45. Стаття 4. Суб'єкти землеустрою   -26- Акопян В.Г.
Шаров І.Ф.
У ст.4 і 5 залишити визначення всіх основних термінів відповідно до ст.1 законопроекту.  
Враховано   Стаття 4. Суб'єкти землеустрою  
    -27- Ващук К.Т.
Статтю 4 проекту - вилучити, відповідно замінивши нумерацію всіх наступних статей.  
Враховано редакційно    
46. Суб'єктами землеустрою є землевласники та землекористувачі в особі державних органів влади і органів місцевого самоврядування, юридичних осіб і громадян, які здійснюють землеустрій або чиї інтереси зачіпаються при землеустрої.   -28- Беспалий Б.Я.
Стаття 4. Текст "державних органів влади" замінити текстом "органів державної влади", а текст "осіб і громадян" замінити текстом "і фізичних осіб"  
Враховано   Суб'єктами землеустрою є: органи державної влади та органи місцевого самоврядування; юридичні та фізичні особи, які здійснюють землеустрій; землевласники та землекористувачі.  
    -29- Яворівський В.О.
Стаття 4 Після слова "юридичних" додати і "фізичних". Вилучити "і громадян"  
Враховано    
47. Стаття 5. Об'єкти землеустрою      Стаття 5. Об'єкти землеустрою  
48. Об`єктами землеустрою є землі адміністративно-територіальних утворень або їх частин, землеволодіння та землекористування, у відношенні яких здійснюється землеустрій - території держави, областей, районів; землі сільськогосподарських підприємств, особистих селянських господарств; землі житлової та громадської забудови; землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; оздоровчого; рекреаційного; історико-культурного призначення землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.   -30- Беспалий Б.Я.
Статтю 5 після тексту "оборони та іншого" доповнити текстом "передбаченого законодавством"  
Відхилено   Об`єктами землеустрою є: територія України; території адміністративно-територіальних утворень або їх частин; території землеволодінь та землекористувань чи окремі земельні ділянки.  
    -31- Ващук К.Т.
Статтю 5 проекту - вилучити, відповідно замінивши нумерацію всіх наступних статей.  
Враховано редакційно    
49. Стаття 6. Принципи землеустрою      Стаття 6. Принципи землеустрою  
50. Землеустрій має базуватися на наступних принципах:      Землеустрій базується на таких принципах:  
51. а) здійснення землеустрою на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівні провадиться у відповідності з положеннями Конституції України щодо землі як об'єкта права власності українського народу, Земельним кодексом України, Лісовим кодексом України, Водним кодексом України, Кодексом України про надра, іншими нормативно-правовими актами;   -32- Беспалий Б.Я.
Стаття 6, частина 1, пункт а) наприкінці доповнити текстом ", що не повинні їм суперечити"  
Враховано редакційно   а) дотримання законності;  
52. б) забезпечення науково обґрунтованого розподілу земельних ресурсів між галузями економіки України з метою раціонального розміщення продуктивних сил, комплексного економічного і соціального розвитку країни, формування сприятливого навколишнього середовища;      б) забезпечення науково обґрунтованого розподілу земельних ресурсів між галузями економіки з метою раціонального розміщення продуктивних сил, комплексного економічного і соціального розвитку регіонів, формування сприятливого навколишнього природного середовища;  
53. в) організації систем використання і охорони земель, що базуються на врахуванні конкретних зональних умов, узгодженості екологічних, економічних і соціальних інтересів суспільства, які забезпечують високу економічну і соціальну ефективність виробництва, екологічну збалансованість і стабільність довкілля та агроландшафтів;      в) організації використання та охорони земель із врахуванням конкретних зональних умов, узгодженості екологічних, економічних і соціальних інтересів суспільства, які забезпечують високу економічну і соціальну ефективність виробництва, екологічну збалансованість і стабільність довкілля та агроландшафтів;  
54. г) створення територіальних умов для реалізації суб'єктами господарювання, кожним громадянином своїх конституційних прав власності на землю;      г) створення умов для реалізації органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами їхніх конституційних прав на землю;  
55. ґ) забезпечення пріоритету сільськогосподарського землекористу-вання, мінімального використання необхідних площ для розміщення несільськогосподарських об'єктів;      ґ) забезпечення пріоритету сільськогосподарського землеволодіння і землекористування;  
56. д) пріоритету вимог екологічної безпеки.   -33- Яворівський В.О.
Стаття 6 Пункт д) викласти у такій редакції: "ж) забезпечення пріоритету вимог екологічної безпеки, охорони земельних ресурсів і відтворення родючості ґрунтів, продуктивності земель сільськогосподарського призначення, встановлення режиму природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення";  
Враховано   д) забезпечення пріоритету вимог екологічної безпеки, охорони земельних ресурсів і відтворення родючості ґрунтів, продуктивності земель сільськогосподарського призначення, встановлення режиму природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.  
57. Стаття 7. Правове регулювання землеустрою      Стаття 7. Правова основа землеустрою  
58. Правове регулювання землеустрою здійснюється у відповідності із Конституцією України, Земельним Кодексом України, цим Законом, іншими законами та нормативно - правовими актами, що будуть прийняті у відповідності з ними.   -34- Ващук К.Т.
У статті 7 текст статті викласти у такій редакції: "Правове регулювання землеустрою здійснюється у відповідності із Конституцією України, Земельним кодексом України, цим Законом та іншими актами законодавства України."  
Враховано   Правову основу землеустрою складають Конституція України, Земельний кодекс України, закони України "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність", "Про планування і забудову територій", цей Закон та інші нормативно-правові акти України.  
59. Розділ ІІ. Повноваження органів державної влади і органів місцевого самоврядування у галузі землеустрою      Розділ ІІ ПОВНОВАЖЕННЯ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ І ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ У СФЕРІ ЗЕМЛЕУСТРОЮ  
60. Стаття 8. Органи, що здійснюють державне регулювання у галузі землеустрою      Стаття 8. Органи, що здійснюють регулювання у сфері землеустрою  
61. Державне регулювання у галузі землеустрою здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, а також спеціально уповноваженими органами з питань земельних ресурсів, іншими органами в порядку, встановленому законодавством.   -35- Беспалий Б.Я.
Стаття 8. Наприкінці слово "законодавством" замінити словом "законом"  
Враховано   Регулювання у сфері землеустрою здійснюють Верховна Рада України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, а також центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у межах повноважень, встановлених законом.  
    -36- Беспалий Б.Я.
Стаття 8. Текст "спеціально уповноваженими органами з питань земельних ресурсів" замінити текстом "центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та його територіальними відділеннями"  
Враховано    
62. Стаття 9. Повноваження Верховної Ради України у галузі землеустрою      Стаття 9. Повноваження Верховної Ради України у сфері землеустрою  
63. До повноважень Верховної Ради України у галузі землеустрою відносяться:      До повноважень Верховної Ради України у сфері землеустрою належить:  
64. а) прийняття законодавчих актів з питань землеустрою;       
65. б) визначення засад державної політики в галузі використання та охорони земель;      а) визначення засад державної політики у сфері використання та охорони земель;  
66. в) затвердження документації щодо делімітації та встановлення на місцевості державного кордону України;      б) затвердження документації із землеустрою щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України;  
67. г) затвердження загальнодержавних програм з питань використання і охорони земель;      в) затвердження загальнодержавних програм щодо використання та охорони земель;  
68. ґ) встановлення і зміна меж районів і міст;       
69. д) погодження матеріалів щодо вилучення (викупу) особливо цінних земель.   -37- Беспалий Б.Я.
Стаття 9, пункт 1, пункт д). Текст " ( викупу)" замінити текстом "зокрема шляхом викупу".  
Відхилено   г) вирішення інших питань у сфері землеустрою відповідно до Конституції України.  
70. Стаття 10. Повноваження Кабінету Міністрів України у галузі землеустрою      Стаття 10. Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері землеустрою  
71. До повноважень Кабінету Міністрів України у галузі землеустрою відносяться:      До повноважень Кабінету Міністрів України у сфері землеустрою належить:  
72. а) організація здійснення землеустрою;      а) реалізація державної політики у галузі використання та охорони земель;  
73. б) реалізація державної політики у галузі землеустрою;      б) організація здійснення землеустрою;  
74. в) розроблення та забезпечення виконання загальнодержавних      в) розроблення і забезпечення виконання загальнодержавних програм використання та охорони земель;  
75. програм щодо використання та охорони земель;      г) розробка і затвердження в межах своїх повноважень нормативно-правових актів з питань землеустрою;  
76. г) затвердження найважливіших регіональних програм використання та охорони земель;       
77. ґ) координація діяльності органів виконавчої влади, спеціально уповноважених органів з питань земельних ресурсів у галузі землеустрою;   -38- Беспалий Б.Я.
Стаття 10, пункт ґ). Виключити текст "спеціально уповноважених органів з питань земельних ресурсів", оскільки ці органи також належать до виконавчої влади"  
Враховано   ґ) координація діяльності органів виконавчої влади з питань землеустрою;  
78. д) визначення порядку здійснення державного контролю у галузі землеустрою;      д) організація здійснення державного контролю при проведенні землеустрою;  
79. е) вирішення інших питань у галузі землеустрою відповідно до закону.      е) вирішення інших питань у сфері землеустрою відповідно до закону.  
80. Стаття 11. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим у галузі землеустрою      Стаття 11. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим у сфері землеустрою  
81. До повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим у галузі землеустрою на території республіки відносяться:      До повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим на території республіки у сфері землеустрою належить:  
82. а) забезпечення реалізації державної політики у галузі використання та охорони земель;      а) забезпечення реалізації державної політики у галузі використання та охорони земель;  
83. б) затвердження та участь у реалізації республіканських програм використання земель, підвищення родючості ґрунтів, охорони земель;      б) розроблення, затвердження та участь у реалізації республіканських програм використання та охорони земель, підвищення родючості ґрунтів відповідно до загальнодержавних програм;  
84. в) участь у реалізації загальнодержавної програми використання та охорони земель в межах території Автономної Республіки Крим;      в) погодження та участь у реалізації загальнодержавних програм використання та охорони земель у межах території Автономної Республіки Крим;  
85. г) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок із земель державної власності, що проводяться органами виконавчої влади;   -39- Яворівський В.О.
Стаття 11 пункт г) Після слова "підготовка" додати слова "і передача до Верховної Ради України". Після слова "власності" додати слова "і особливо цінних земель"  
Відхилено    
    -40- Беспалий Б.Я.
Стаття 11, пункт г); Текст " ( викупу)" замінити текстом "зокрема шляхом викупу  
Відхилено    
86. ґ) координація діяльності районних і міських (міст республіканського значення) рад у галузі землеустрою;      г) координація діяльності районних і міських (міст республіканського значення) рад у сфері землеустрою;  
87. д) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів у галузі землеустрою;   -41- Беспалий Б.Я.
Стаття 11, частина 1. Пункт д) виключити  
Враховано    
88. е) координація здійснення контролю за використанням та охороною земель згідно проектів землеустрою;      ґ) координація здійснення землеустрою і контролю за використанням та охороною земель;  
89. є) внесення до Верховної Ради України пропозицій щодо встановлення та зміни меж районів, міст;       
90. ж) встановлення і зміна меж сіл, селищ.      д) вирішення інших питань у сфері землеустрою відповідно до закону.  
91. Стаття 12. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим у галузі землеустрою   -42- Беспалий Б.Я.
Стаття 12 виключити як таку, що поглинається статтею 11  
Відхилено   Стаття 12. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим у сфері землеустрою  
92. До повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим у галузі землеустрою відносяться:      До повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим на території республіки у сфері землеустрою належить:  
93. а) забезпечення реалізації державної політики у галузі землеустрою на території Автономної Республіки Крим;      а) забезпечення реалізації державної політики щодо використання та охорони земель;  
94. б) участь у розробленні та забезпеченні виконання загальнодержавних та республіканських програм з питань використання та охорони земель;      б) участь у розробленні та забезпеченні виконання загальнодержавних та республіканських програм щодо використання та охорони земель;  
95. в) координація діяльності органів земельних ресурсів на території Автономної Республіки Крим при проведенні землеустрою;      в) координація діяльності державних органів земельних ресурсів;  
96. г) підготовка висновків про надання або вилучення (викуп) земельних ділянок, встановлення та зміни меж сіл, селищ, районів, районів у містах та міст на території Автономної Республіки Крим;       
97. ґ) координація здійснення землеустрою і державного контролю за використанням та охороною земель.      г) координація здійснення землеустрою і державного контролю за використанням та охороною земель; ґ) вирішення інших питань у сфері землеустрою відповідно до закону.  
98. Стаття 13. Повноваження місцевих державних адміністрацій у галузі землеустрою      Стаття 13. Повноваження місцевих державних адміністрацій у сфері землеустрою  
99. До повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі землеустрою відносяться:   -43- Ващук К.Т.
У статті 13 частину першу викласти в такій редакції: "До повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі землеустрою на території області і району відносяться:" і далі за текстом.  
Відхилено   До повноважень місцевих державних адміністрацій у сфері землеустрою належить:  
100. а) забезпечення реалізації державної політики у галузі землеустрою;      а) забезпечення реалізації державної політики щодо використання та охорони земель;  
101. б) участь у розробленні та забезпеченні виконання загальнодержавних і регіональних програм з питань використання та охорони земель;      б) участь у розробленні та забезпеченні виконання загальнодержавних і регіональних (республіканських) програм щодо використання та охорони земель;  
102. в) координація діяльності державних органів земельних ресурсів при проведенні землеустрою;   -44- Ващук К.Т.
У статті 13 пункт в) викласти в такій редакції: "в) координація діяльності державних органів земельних ресурсів на території області і району при проведенні землеустрою;".  
Відхилено   в) координація діяльності державних органів земельних ресурсів;  
    -45- Беспалий Б.Я.
Стаття 13, пункт в). Текст "державних органів земельних ресурсів" замінити текстом "органів виконавчої влади"  
Відхилено    
103. г) підготовка висновків про надання або вилучення (викуп) земельних ділянок, встановлення та зміни меж сіл, селищ, районів у містах та міст;   -46- Беспалий Б.Я.
Стаття 13, пункт г);Текст " ( викупу)" замінити текстом "зокрема шляхом викупу". Виключити текст "районів у містах та міст"  
Відхилено    
104. ґ) координація здійснення землеустрою та державного контролю за використанням та охороною земель;      г) координація здійснення землеустрою і державного контролю за використанням та охороною земель;  
105. д) підготовка пропозицій щодо планування здійснення землеустрою;       
106. е) інформування населення щодо заходів, передбачених землеустроєм.      ґ) інформування населення про заходи, передбачені землеустроєм; д) вирішення інших питань у сфері землеустрою відповідно до закону.  
107. Стаття 14. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі землеустрою      Стаття 14. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у сфері землеустрою  
108. До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі землеустрою відносяться:      До повноважень центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у сфері землеустрою належить:  
109. а) внесення пропозицій до формування державної політики у галузі землеустрою і забезпечення її реалізації;      а) внесення пропозицій про формування державної політики у сфері землеустрою і забезпечення її реалізації;  
110. б) участь у розробленні та реалізації загальнодержавних та регіональних програм використання та охорони земель;      б) участь у розробленні та реалізації загальнодержавних і регіональних програм використання та охорони земель;  
111. в) здійснення землеустрою;      в) здійснення землеустрою і державного контролю за використанням та охороною земель;  
112. г) здійснення державної експертизи програм і проектів з питань землеустрою, а також техніко-економічних обґрунтувань цих програм і проектів;       
113. ґ) ліцензування робіт із землеустрою;   -47- Беспалий Б.Я.
Стаття 14. Пункт ґ) наприкінці доповнити текстом "у випадках передбачених законом"  
Враховано   г) здійснення ліцензування відповідно до закону;  
114. д) розроблення нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил в галузі землеустрою;      ґ) розроблення та затвердження в установленому законодавством порядку нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою;  
115. е) здійснення державного контролю в галузі землеустрою.      д) вирішення інших питань у сфері землеустрою відповідно до закону.  
116. Стаття 15. Повноваження обласних рад у галузі землеустрою      Стаття 15. Повноваження обласних рад у сфері землеустрою  
117. До повноважень обласних рад у галузі землеустрою відносяться:      До повноважень обласних рад у сфері землеустрою належить:  
118. а) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів у галузі землеустрою;      а) забезпечення реалізації державної політики щодо використання та охорони земель;  
119. б) забезпечення реалізації державної політики в галузі землеустрою;      б) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів;  
120. в) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок із земель державної власності, що проводяться органами виконавчої влади;   -48- Яворівський В.О.
Стаття15 в) Після слова "власності" додати слова: "і особливо цінних земель"  
Відхилено    
    -49- Беспалий Б.Я.
Стаття 15, пункт в); Текст " ( викупу)" замінити текстом "зокрема шляхом викупу".  
Відхилено    
121. г) затвердження та участь у реалізації регіональних програм використання і охорони земель;      в) затвердження і участь у реалізації регіональних програм використання та охорони земель, підвищення родючості ґрунтів;  
122. ґ) організація і здійснення контролю в галузі землеустрою;      г) організація землеустрою;  
123. д) організація здійснення землеустрою на землях, що знаходяться у комунальній власності;       
124. е) вирішення інших питань землеустрою, передбачених законодавством;   -50- Беспалий Б.Я.
Стаття 15, пункт е). Текст "передбачених законодавством" замінити текстом "віднесених законом до їхньої компетенції"  
Враховано редакційно    
125. є) координація робіт із землеустрою;   -51- Беспалий Б.Я.
Стаття 15 наприкінці доповнити таким новим пунктом: "внесення до Верховної Ради України пропозицій щодо встановлення та зміни меж районів, міст"  
Враховано   ґ) координація робіт із землеустрою;  
126. ж) встановлення та зміна меж сіл, селищ.   -52- Ващук К.Т.
У статті 15 пункт "ж" викласти у такій редакції: "ж) підготовка висновків про надання або вилучення (викуп) земельних ділянок, встановлення та зміни меж сіл, селищ, районів, міст".  
Враховано   д) вирішення інших питань у сфері землеустрою відповідно до закону.  
127. Стаття 16. Повноваження Київської і Севастопольської міських рад у галузі землеустрою      Стаття 16. Повноваження Київської та Севастопольської міських рад у сфері землеустрою  
128. До повноваження Київської і Севастопольської міських рад у галузі землеустрою на їх території відносяться:      До повноважень Київської та Севастопольської міських рад у сфері землеустрою на їх території належить:  
129. а) розробка, затвердження і реалізація регіональних програм, схем і проектів землеустрою щодо використання та охорони земель;      а) розробка, затвердження і реалізація цільових програм, схем та проектів землеустрою щодо використання та охорони земель;  
130. б) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок із земель державної власності, що проводиться органами виконавчої влади;   -53- Яворівський В.О.
Стаття 16 пункт б) Після слова "власності" додати слова: "і особливо цінних земель".  
Відхилено    
    -54- Беспалий Б.Я.
Стаття 16, пункт б) Текст " ( викупу)" замінити текстом "зокрема шляхом викупу".  
Відхилено    
131. в) встановлення та зміна меж сіл, селищ, районів у містах;   -55- Ващук К.Т.
У статті 16 пункт в) викласти у такій редакції: "в) підготовка пропозицій щодо встановлення та зміни межі сіл, селищ, районів у містах".  
Відхилено    
132. г) організація, координація та здійснення робіт із землеустрою;      б) організація здійснення землеустрою;  
133. ґ) організація і здійснення контролю в галузі землеустрою;      в) організація і здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності при проведенні землеустрою;  
134. д) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів;      г) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів;  
135. е) внесення у встановленому порядку пропозицій до Верховної Ради України щодо встановлення та зміни меж міст;   -56- Беспалий Б.Я.
Стаття 16, пункт е). Виключити текст "у встановленому порядку пропозицій", а після тексту "Ради України" додати слово "Пропозицій"  
Відхилено    
    -57- Ващук К.Т.
У статті 16 пункт е) викласти в такій редакції: "е) внесення у встановленому порядку пропозицій до Верховної Ради України щодо встановлення та зміни меж сіл, селищ, районів у містах та міст;".  
Відхилено    
136. є) інформування населення щодо надання, вилучення (викупу) земельних ділянок при здійсненні землеустрою.      ґ) інформування населення про заходи, передбачені землеустроєм; д) вирішення інших питань у сфері землеустрою відповідно до закону.  
137. Стаття 17. Повноваження районних рад у галузі землеустрою      Стаття 17. Повноваження районних рад у сфері землеустрою  
138. До повноважень районних рад у галузі землеустрою відносяться:      До повноважень районних рад у сфері землеустрою на території району належить:  
139. а) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок із земель державної власності, що проводиться органами виконавчої влади;   -58- Яворівський В.О.
Стаття 17 пункт а) Після слова влансості" додати слова: "і особливо цінних земель"  
Відхилено   а) забезпечення реалізації державної політики щодо використання та охорони земель;  
140. б) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів у галузі землеустрою;      б) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів;  
141. в) затвердження проектів землеустрою та іншої документації із землеустрою.   -59- Беспалий Б.Я.
Статтю 17 наприкінці доповнити таким новим пунктом: "внесення до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної Ради пропозицій щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст:"  
Відхилено   в) організація землеустрою та затвердження землевпорядних проектів; г) вирішення інших питань у сфері землеустрою відповідно до закону.  
    -60- Ващук К.Т.
Статті 17 доповнити новим пунктом наступного змісту: "г) внесення пропозицій до обласної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст".  
Відхилено    
142. Стаття 18. Повноваження районних у містах рад у галузі землеустрою      Стаття 18. Повноваження районних у містах рад у сфері землеустрою  
143. Повноваження районних у містах рад у галузі землеустрою визначаються міськими радами.      Повноваження районних у містах рад у сфері землеустрою визначаються міськими радами.  
144. Стаття 19. Повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі землеустрою      Стаття 19. Повноваження сільських, селищних, міських рад у сфері землеустрою  
145. До повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі землеустрою на території сіл, селищ, міст відносяться:      До повноважень сільських, селищних, міських рад у сфері землеустрою на території сіл, селищ, міст належить:  
146. а) організація землеустрою та затвердження проектної документації із землеустрою;      а) організація і здійснення землеустрою;  
147. б) здійснення контролю за впровадженням проектної документації із землеустрою;      б) здійснення контролю за впровадженням заходів, передбачених документацією із землеустрою;  
148. в) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до законодавства;       
149. г) координація робіт із землеустрою на території рад;      в) координація здійснення землеустрою та контролю за використанням та охороною земель комунальної власності;  
150. ґ) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст;   -61- Беспалий Б.Я.
Стаття 19. Пункт ґ) доповнити таким другим реченням: "Міські ради республіканського в Автономній Республіці Крим значення вносять відповідні пропозиції до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, а міські ради міст обласного значення - до відповідних обласних рад"  
Відхилено    
151. д) інформування населення щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок.      г) інформування населення про заходи, передбачені землеустроєм; ґ) вирішення інших питань у сфері землеустрою відповідно до закону.  
152. Розділ ІІІ. Організація і регулювання землеустрою та управління землевпорядною діяльністю      Розділ ІІІ ОРГАНІЗАЦІЯ І РЕГУЛЮВАННЯ ЗЕМЛЕУСТРОЮ  
153. Стаття 20. Обов'язковість землеустрою      Стаття 20. Обов'язковість землеустрою  
154. Землеустрій проводиться в обов'язковому порядку на землях всіх категорій незалежно від форми власності і їх цільового призначення у випадках:      Землеустрій проводиться в обов'язковому порядку на землях усіх категорій незалежно від форми власності в разі:  
155. а) розробки документації щодо організації раціонального використання та охорони земель;      а) розробки документації із землеустрою щодо організації раціонального використання та охорони земель;  
156. б) встановлення в натурі (на місцевості) меж адміністративно - територіальних утворень, меж міст та інших поселень і зон з особливим правовим режимом використання земель;   -62- Беспалий Б.Я.
Стаття 20, частина 1, пункт б). Зняти дужки, текст "та інших поселень" замінити текстом ", сіл, селищ"  
Відхилено   б) встановлення та зміни меж об'єктів землеустрою, у тому числі визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України;  
157. в) перерозподілу земель і їх приватизації;      в) надання, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок;  
158. г) формування нових і упорядкування існуючих об'єктів землеустрою;      г) встановлення в натурі (на місцевості) меж земель, обмежених у використанні і обмежених (обтяжених) правами інших осіб (земельні сервітути);  
159. ґ) формування земельних ділянок при наданні та обороті земель і закріпленні їх меж в натурі (на місцевості).      ґ) організації нових і впорядкування існуючих об'єктів землеустрою;  
160. д) організації і упорядкування території сільськогосподарських підприємств та організації і розробки заходів по збереженню і підвищенню родючості ґрунтів;       
161. ж) встановлення в натурі (на місцевості) меж земель, обмежених у використанні і обтяжених правами інших осіб;       
162. є) виявленні порушених земель, які зазнають впливу негативних процесів та при проведенні заходів із відновлення та консервації земель, рекультивації порушених земель, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочування, вторинного засолення, висушування, ущільнення, забруднення відходами виробництва і споживання, радіоактивними і хімічними речовинами, зараження та інших негативних діянь.      д) виявлення порушених земель і земель, що зазнають впливу негативних процесів, та проведення заходів щодо їх відновлення чи консервації, рекультивації порушених земель, землювання малопродуктивних угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, ущільнення, забруднення промисловими відходами, радіоактивними і хімічними речовинами та інших видів деградації, консервації деградованих і малопродуктивних земель.  
163. 2. Встановлені затвердженою документацією заходи з формування і організації території об'єкту землеустрою, раціонального використання і охорони земель, межі земельних ділянок і земель обмежених і обтяжених (сервітути) в їх використанні і інші заходи є обов'язковими для виконання власниками, користувачами і орендарями земельних ділянок, а також органами державної влади і органами місцевого самоврядування.      Заходи, передбачені затвердженою документацією із землеустрою, є обов'язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, власниками землі, землекористувачами, у тому числі орендарями.  
164. 3. Внесення змін в документацію із землеустрою допускається лише з дозволу органу, який затвердив вказану документацію.      .  
165. 4. Власники землі, землекористувачі, орендарі під час проведення землеустрою зобов'язані забезпечити доступ розробникам землевпорядної документації до всіх земельних ділянок, що підлягають землеустрою.      Власники землі, землекористувачі, у тому числі орендарі, при здійсненні землеустрою зобов'язані забезпечити доступ розробникам документації із землеустрою до своїх земельних ділянок, що підлягають землеустрою.  
166. Стаття 21. Організація і планування землеустрою      Стаття 21. Організація і планування землеустрою  
167. 1. Організація і планування землеустрою здійснюється з метою реалізації державної політики у галузі використання і охорони земель, удосконалення перерозподілу земель у відповідності з перспективами розвитку економіки, пріоритетними напрямами раціоналізації землекористування.   -63- Ващук К.Т.
Текст статті 21 викласти у такій редакції: "Організація і планування землеустрою на загальнодержавному, регіональному і місцевому рівнях здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених цим Законом."  
Враховано   Організацію і планування землеустрою на загальнодержавному і місцевому рівнях здійснюють Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених Конституцією України, Земельним кодексом України, цим Законом та іншими законами України.  
168. 2. Організація і планування землеустрою на загальнодержавному та регіональному рівнях здійснюється Кабінетом Міністрів України, відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.       
169. 3. Організація і планування землеустрою на місцевому рівні здійснюється місцевими органами влади та самоврядування.   -64- Беспалий Б.Я.
Стаття 21. Частину 3 після тексту "місцевими органами" доповнити словом "виконавчої"  
Враховано    
170. 4. Організація і планування виконання робіт із землеустрою землеволодінь і землекористувань та окремих земельних ділянок, що належать на праві власності чи користування, здійснюється їх власниками чи користувачами.       
171. Стаття 22. Підстави для проведення землеустрою      Стаття 22. Підстави проведення землеустрою  
172. Землеустрій здійснюється на підставі:      Землеустрій здійснюється на підставі:  
173. а) рішень органів державної виконавчої влади і органів місцевого самоврядування щодо проведення робіт із землеустрою;   -65- Беспалий Б.Я.
Стаття 22, пункт а). Виключити слово "виконавчої"  
Відхилено   а) рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо проведення робіт із землеустрою;  
174. б) укладених договорів між юридичними і фізичними особами (власниками земельних ділянок, землекористувачами, орендарями) та розробниками документації із землеустрою;   -66- Беспалий Б.Я.
Стаття 22, пункт б). Зняти дужки  
Враховано   б) укладених договорів між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та розробниками документації із землеустрою;  
175. в) судових рішень.      в) судових рішень.  
176. Стаття 23. Нормативно-технічні документи зі здійснення землеустрою      Стаття 23. Нормативно-правові акти з питань здійснення землеустрою  
177. 1. Нормативно-технічні документи зі здійснення землеустрою встановлюють порядок організації і виконання робіт, склад і зміст, вимоги до них, норми і правила їх виконання.      Нормативно-правові акти з питань здійснення землеустрою встановлюють порядок організації, державні стандарти, норми і правила виконання робіт із землеустрою, їх склад і зміст.  
178. 2. Нормативно-технічні документи зі здійснення землеустрою затверджуються Кабінетом Міністрів України.       
179. 3. Нормативно-технічні документи зі здійснення землеустрою обов'язкові для використання всіма суб'єктами землеустрою.      Нормативно-правові акти з питань здійснення землеустрою є обов'язкові для виконання всіма суб'єктами землеустрою.  
180. Стаття 24. Стандартизація та нормування в галузі землеустрою      Стаття 24. Державні стандарти, норми і правила у сфері землеустрою  
181. 1. Державні стандарти, норми і правила встановлюють комплекс якісних та кількісних показників, параметрів, які регламентують розробку і реалізацію документації в галузі землеустрою з урахуванням соціальних, природно-кліматичних, екологічних, економічних та інших умов.   -67- Беспалий Б.Я.
Стаття 24, частина 1. Усюди розкрити дужки. Аналогічно стаття 25, частина  
Враховано   Державні стандарти, норми і правила у сфері землеустрою встановлюють комплекс якісних та кількісних показників, параметрів, що регламентують розробку і реалізацію документації із землеустрою з урахуванням екологічних, економічних, соціальних, природно-кліматичних та інших умов.  
182. 2. Державні стандарти, норми і правила у галузі землеустрою затверджуються Кабінетом Міністрів України.      Державні стандарти, норми і правила у сфері землеустрою розробляються і затверджуються в установленому законом порядку.  
183. Стаття 25. Види документації із землеустрою      Стаття 25. Документація із землеустрою  
184. 1. По кожному об'єкту землеустрою розробляється (формується) документація із землеустрою у вигляді програм, схем, проектів, тематичних карт (атласів), матеріалів (технічних звітів) обстежень і вишукувань.      Документація із землеустрою розробляється у вигляді програм, схем, проектів, спеціальних тематичних карт, атласів, технічної документації.  
185. 2. До видів документації із землеустрою відносяться:      Види документації із землеустрою:  
186. а) загальнодержавні і регіональні програми використання і охорони земель;      а) загальнодержавні й регіональні (республіканські) програми використання та охорони земель;  
187. б) схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використан-ня та охорони земель адміністративно-територіальних утворень;      б) схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень;  
188. в) проекти встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень, міст та інших поселень;   -68- Беспалий Б.Я.
Стаття 25, частина 2, пункт в). Текст "та інших поселень" замінити текстом "сіл, селищ"  
Враховано   в) проекти землеустрою щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень;  
189. г) проекти організації та встановлення меж територій з особливими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами;      г) проекти землеустрою щодо організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;  
190. ґ) проекти формування земель комунальної власності територіальних громад в населених пунктах та розмежування земель державної і комунальної власності;   -69- Беспалий Б.Я.
Стаття 25, частина 2, пункт ґ).Виключити текст "в населених пунктах"  
Враховано   ґ) проекти землеустрою щодо формування земель комунальної власності територіальних громад і проекти розмежування земель державної та комунальної власності населених пунктів;  
191. д) проекти відведення земельних ділянок;      д) проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок;  
192. е) проекти створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань;      е) проекти землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань;  
193. є) проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та упорядкування угідь;      є) проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь;  
194. ж) проекти впорядкування територій в межах міст та інших поселень;   -70- Беспалий Б.Я.
Стаття 25, частина 2, пункт ж).Текст "та інших поселень" замінити текстом "сіл, селищ"  
Враховано   ж) проекти землеустрою щодо впорядкування населених пунктів;  
195. з) робочі проекти із рекультивації порушених земель, захисту грунтів від ерозії та інших негативних процесів, покращення сільськогосподарських земель, підвищення родючості земель, встановлення та закріплення меж земельних ділянок;      з) робочі проекти землеустрою щодо рекультивації порушених земель, землювання малопродуктивних угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами, покращання сільськогосподарських земель, підвищення родючості грунтів (далі - робочі проекти землеустрою); и) технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);  
196. и) документи, що посвідчують право власності або користування землею;      і) технічна документація із землеустрою для складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку;  
197. і) матеріали по виявленню і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель;       
198. к) спеціальні тематичні карти (атласи) стану і використання земельних ресурсів.   -71- Беспалий Б.Я.
Стаття 25, частина 2, пункт к). Текст " (атласи)" замінити текстом ", атласи"  
Враховано   ї) спеціальні тематичні карти і атласи стану земель та їх використання.  
199. 3. Законами і іншими нормативно-правовими актами України можуть встановлюватися і інші види документації із землеустрою.      Законами України та іншими нормативно-правовими актами можуть встановлюватися й інші види документації із землеустрою.  
200. 4. Склад, зміст і правила оформлення кожного виду документації із землеустрою регламентуються відповідними технічними умовами і вимогами.      Склад, зміст і правила оформлення кожного виду документації із землеустрою регламентуються відповідними технічними умовами та вимогами.  
201. 5. Документація із землеустрою формується і зберігається в порядку, встановленому нормативно-правовими актами України.      Документація із землеустрою формується і зберігається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.  
202. Стаття 26. Замовники і розробники документації із землеустрою      Стаття 26. Замовники і розробники документації із землеустрою  
203. 1. Учасниками відносин при землеустрої є замовник і розробник документації із землеустрою, а також треті особи, права і законні інтереси яких можуть зачіпатися при проведенні землеустрою.       
204. 2. Замовником документації із землеустрою може бути орган державної влади, орган місцевого самоврядування, судовий орган, центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів і його місцеві органи, юридичні і фізичні особи, які прийняли рішення або подали клопотання про проведення землеустрою і можуть забезпечити його фінансування.      Замовниками документації із землеустрою можуть бути органи державної влади влади, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі.  
205. 3. Розробниками документації із землеустрою є науково-дослідні і проектно-вишукувальні організації із землеустрою, інші юридичні та фізичні особи, які отримали в установленому порядку ліцензії на виконання робіт із землеустрою у відповідності із діючим законодавством України.   -72- Беспалий Б.Я.
Стаття 26, частина 3. Виключити текст "в установленому порядку", а також текст " у відповідності із діючим законодавством України"  
Враховано   Розробниками документації із землеустрою є юридичні та фізичні особи, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою відповідно до закону.  
206. 4. Виконання робіт із землеустрою на загальнодержавному і регіональному рівні здійснюється державними науково-дослідними і проектно-вишукувальними організаціями. Виконання робіт на місцевому рівні здійснюється державними і комунальними науково-дослідними та проектно-вишукувальними організаціями. Виконання робіт із землеустрою землеволодінь, землекористувань та окремих ділянок, що належать на праві власності чи користуванні, здійснюється державними, комунальними і приватними організаціями та приватними фізичними особами.   -73- Беспалий Б.Я.
Стаття 26. Частину 4 викласти у редакції: "Виконання робіт із землеустрою може здійснюватись відповідними державними, комунальними чи приватними підприємствами, установами, організаціями. Виконання робіт із землеустрою землеволодінь, землекористувань та окремих ділянок, що права приватної власності можуть здійснюватись також фізичними особами, що мають відповідну кваліфікацію  
Враховано редакційно    
207. 5. Взаємовідносини між замовником і розробником документації із землеустрою регулюються у відповідності із законодавством України і договором.      Взаємовідносини між замовниками і розробниками документації із землеустрою регулюються законодавством України і договором.  
208. 6. Замовники мають право:      Стаття 27. Права та обов'язки замовників документації із землеустрою Замовники документації із землеустрою мають право:  
209. а) доручати виконавцям проведення робіт по створенню науково-технічної продукції з землеустрою;      а) доручати розробникам виконання робіт із землеустрою;  
210. б) встановлювати наукові, технічні, економічні та інші вимоги до науково-технічної продукції із землеустрою;      б) встановлювати наукові, технічні, економічні та інші вимоги до документації із землеустрою;  
211. в) визначати термін виконання замовлення та порядок розгляду матеріалів про виконання замовлення;      в) визначати строк виконання робіт і порядок розгляду документації із землеустрою;  
212. г) встановлювати договірну ціну за виконання замовлення та порядок його оплати;      г) визначати за погодженням із розробником документації із землеустрою вартість робіт із землеустрою і порядок їх оплати;  
213. ґ) виступати власником науково-технічної продукції із землеустрою;      ґ) виступати власником документації із землеустрою;  
214. д) проводити в установленому порядку індексацію витрат на науково-технічну продукцію із землеустрою;   -74- Беспалий Б.Я.
Стаття 26, частина 6. Пункт д) після тексту "в установленому" доповнити словом "законом"  
Враховано   д) проводити індексацію вартості виконаних робіт із землеустрою в порядку, встановленому законом;  
215. е) здійснювати контроль за виконанням робіт і при необхідності проводити в установленому порядку їх експертизу;   -75- Беспалий Б.Я.
Стаття 26, частина 6.Пункт е) після тексту "в установленому" доповнити словом "законом"  
Враховано   е) здійснювати контроль за виконанням робіт із землеустрою в порядку, встановленому законом.  
216. є) вирішувати всі спірні питання в порядку, передбаченому чинним законодавством.   -76- Беспалий Б.Я.
Стаття 26, частина 6, пункт є).Текст "чинним законодавством" замінити текстом "законом чи договором"  
Враховано   Замовники документації із землеустрою за рахунок власних коштів мають право на вибір розробника та укладення з ним договору, якщо інше не передбачено законодавством України. Замовники документації із землеустрою зобов'язані:  
217. 7. Замовники зобов'язані виконувати всі умови договору, а в разі невиконання або неналежного їх виконання несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.      а) виконувати всі умови договору, а в разі невиконання або неналежного виконання нести відповідальність, передбачену договором і законом; б) надавати вихідну документацію, необхідну для виконання робіт із землеустрою;  
218. 8. Відбір розробників документації із землеустрою, яка виконується за рахунок коштів бюджетів всіх рівнів, здійснюється, як правило, на конкурсній основі.   -77- Яворівський В.О.
Стаття 26 пункт 8 вилучити слова "як правило"  
Враховано   в) проводити відповідно до закону на конкурсній основі відбір розробників документації із землеустрою, що розробляється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;  
219. 9. Юридичні та фізичні особи, замовники документації із землеустрою за рахунок власних коштів, мають право на вибір організації або приватної особи для укладання з ними договору, якщо інше не передбачено законодавством України.   -78- Беспалий Б.Я.
Стаття 26, частина 9. Текст "організації або приватної" замінити текстом "юридичної чи фізичної", а текст "законодавством України" замінити словом "законом"  
Враховано   г) прийняти виконані роботи та оплатити їх.  
220. 10. Треті особи, права і законні інтереси яких можуть зачіпатися при проведенні землеустрою, мають право:       
221. а) брати участь в обговоренні питань землеустрою і отримувати безплатно інформацію про хід і результати землеустрою, які зачіпають їх інтереси;       
222. б) оскаржити неправомірні дії, які зачіпають їх інтереси в процесі землеустрою, у відповідності із законодавством.       
223. 11. У разі необхідності основні напрями документації із землеустрою, що розробляється, можуть обговорюватися за участю населення.       
224. Стаття 27. Обов'язки розробників документації із землеустрою      Стаття 28. Права та обов'язки розробників документації із землеустрою  
225. 1. Розробники документації із землеустрою в своїй діяльності зобов'язані:      Розробники документації із землеустрою зобов'язані:  
226. а) керуватися законодавством України, екологічними нормами і правилами, а також вимогами інструкцій, нормативно-технічних документів щодо здійснення землеустрою;      а) дотримуватись законодавства України, що регулює земельні відносини, а також державних стандартів, норм і правил при здійсненні землеустрою;  
227. б) повідомляти зацікавлених осіб про проведення землеустрою;      б) інформувати зацікавлених осіб про здійснення землеустрою;  
228. в) дотримуватись вимог законодавства про державну таємницю по відношенню інформації, отриманої у зв'язку із проведенням землеустрою.      в) виконувати всі умови договору.  
229. 2. Розробники документації із землеустрою несуть відповідальність за її достовірність, якість і екологічну безпеку заходів, передбачених документацією із землеустрою.      Розробники документації із землеустрою несуть відповідальність за її достовірність, якість і безпеку заходів, передбачених цією документацією.  
230. 3. Розробники зобов'язані виконувати всі умови по договору на здійснення землеустрою, а в разі невиконання або неналежного їх виконання, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.      У разі невиконання або неналежного виконання умов договору при здійсненні землеустрою, розробники несуть відповідальність передбачену договором і законом.  
231. Стаття 28. Права розробників документації із землеустрою       
232. Розробники документації із землеустрою мають право:      Розробники документації із землеустрою мають право:  
233. а) здійснювати на замовлення роботи по створенню науково-технічної продукції із землеустрою;      а) виконувати роботи із складання документації із землеустрою;  
234. б) погоджувати із замовником наукові, технічні, економічні та інші вимоги до замовленої документації із землеустрою, термін виконання замовлення, договірну ціну на замовлення та порядок проведення його оплати;      б) погоджувати із замовником наукові, технічні, економічні та інші вимоги до документації із землеустрою, строк виконання робіт, їх вартість та порядок оплати за виконані роботи;  
235. в) вимагати від замовника індексації витрат на створення замовленої документації із землеустрою;      в) вимагати від замовника індексації вартості виконаних робіт із землеустрою в порядку, встановленому законом;  
236. г) вирішувати всі спірні питання в порядку, передбаченому чинним законодавством;   -79- Беспалий Б.Я.
Стаття 28, пункт г). Текст "чинним законодавством" замінити текстом "законом чи договором"  
Враховано    
237. ґ) зберігати за собою право авторства на створену документацію із землеустрою;      г) зберігати авторство на створену ними документацію із землеустрою;  
238. д) здійснювати авторський нагляд за реалізацією документації із землеустрою;   -80- Беспалий Б.Я.
Стаття 28. Частину 8 викласти у редакції: "Замовлення робіт із розробки документації із землеустрою, яка виконується за рахунок коштів бюджетів всіх рівнів, здійснюється на конкурсній основі або іншим чином відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти"  
Враховано в ст.27  ґ) здійснювати авторський нагляд за реалізацією заходів, передбачених документацією із землеустрою;  
239. е) ставити питання про призупинення заходів, що виконуються з порушенням затвердженої документації із землеустрою і які приводять до нецільового використання земель, псування земель, погіршення їх якісного стану і порушення природних ландшафтів;   -81- Беспалий Б.Я.
Стаття 28, пункт е). Слово "призупинення" замінити словом "зупинення"  
Враховано   д) вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням документації із землеустрою і призводять до нецільового використання земель та їх псування;  
240. є) вносити пропозиції щодо удосконалення або переробки застарілої документації із землеустрою.      е) вносити пропозиції щодо оновлення застарілої чи розробки нової документації із землеустрою.  
241. Стаття 29. Страхування цивільної відповідальності розробників документації із землеустрою   -82- Лещенко В.О.
Статтю 29 вилучити, оскільки це норма Закону України "Про страхування".  
Враховано    
242. 1. З метою захисту інтересів розробників документації із землеустрою запроваджується страхування їх цивільної відповідальності.       
243. 2. Страхування цивільної відповідальності розробників документації із землеустрою здійснюють страхові підрозділи фонду цієї документації на районному рівні.   -83- Франчук І.А.
Статтю 29 пункт 2 викласти у наступній редакції: "Обов'язкове страхування цивільної відповідальності розробників документації із землеустрою здійснюється страховиками державних сільськогосподарських підприємств відповідно до законодавства України".  
Відхилено    
244. 3. Зазначене страхування є обов'язковим для всіх землевласників та землекористувачів.   -84- Франчук І.А.
Статтю 29 пункт 3 замінити пунктом наступного змісту: "Для здійснення обов'язкового страхування Кабінет Міністрів України встановлює порядок та правила його проведення, форми типового договору розміри страхових сум та максимальні розміри страхових тарифів та інше".  
Відхилено    
    -85- Акопян В.Г.
Шаров І.Ф.
Із ст.29 (п.3) вилучити положення: "Зазначене страхування є обов'язковим для всіх землевласників та землекористувачів".  
Відхилено    
245. 4. Розмір страхових внесків встановлюють районні органи місцевого самоврядування.       
246. Стаття 30. Загальні вимоги до змісту документації із землеустрою      Стаття 29. Загальні вимоги до змісту документації із землеустрою  
247. 1. Документація із землеустрою включає в себе текстові і графічні матеріали і містить обов'язкові положення, встановлені завданням на розробку відповідного виду документації.      Документація із землеустрою включає в себе текстові та графічні матеріали і містить обов'язкові положення, встановлені завданням на розробку відповідного виду документації.  
248. 2. Документація із землеустрою розробляється на основі технічного завдання, яке видається замовником документації із землеустрою.      Документація із землеустрою розробляється на основі завдання, затвердженого замовником.  
249. 3. Склад, зміст і правила оформлення кожного виду документації із землеустрою регламентуються відповідними нормативно-технічними документами щодо проведення землеустрою.      Склад, зміст і правила оформлення кожного виду документації із землеустрою регламентуються відповідною нормативно-технічною документацією з питань здійснення землеустрою.  
250. Стаття 31. Погодження документації із землеустрою      Стаття 30. Погодження і затвердження документації із землеустрою  
251. 1. Загальнодержавні програми використання та охорони земель погоджуються Кабінетом Міністрів України.   -86- Лещенко В.О.
Статті 31, 32 викласти в редакції урядового законопроекту: "Погодження і затвердження документації із землеустрою проводиться в порядку, встановленому Земельним кодексом України, цим Законом та іншими законами".  
Враховано   Погодження і затвердження документації із землеустрою проводиться в порядку, встановленому Земельним кодексом України, цим Законом та іншими законами України.  
252. 2. Регіональні програми використання та охорони земель погоджуються Радою Міністрів Автономної Республіки Крим і обласними державними адміністраціями.       
253. 3. Програми використання і охорони земель міста Києва і Севастополя погоджуються Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями.       
254. 4. Схеми землеустрою адміністративно-територіальних утворень, проекти створення нових землеволодінь і землекористувань погоджуються відповідними органами виконавчої влади.       
255. 5. Проекти землеустрою сільськогосподарських підприємств, установ і організацій, особистих селянських, фермерських господарств погоджуються районними державними адміністраціями.       
256. 6. Робочі проекти, пов'язані з упорядкуванням, докорінним поліпшенням та охороною земель, раціональним їх використанням погоджуються і затверджуються замовниками цих проектів.       
257. 7. Зміни до документації із землеустрою вносяться за рішенням органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або власників землі та землекористувачів, які затвердили ці проекти.       
258. 8. Прогнозні матеріали використання і охорони земель, проекти землеустрою, проекти з питань використання і охорони земель, а також матеріали техніко-економічних обґрунтувань використання і охорони земель підлягають державній експертизі.       
259. Стаття 32. Затвердження документації із землеустрою       
260. 1. Погоджена у встановленому порядку документація, яка отримала позитивний висновок державної експертизи, підлягає затвердженню.   -87- Беспалий Б.Я.
Стаття 32, частина 1. Текст "у встановленому порядку" замінити текстом "відповідно до вимог статті 31 цього Закону"  
Враховано редакційно    
261. 2. Верховна Рада України затверджує:       
262. а) загальнодержавні програми використання та охорони земель;       
263. б) документацію щодо делімітації та встановлення на місцевості державного кордону України;       
264. в) матеріали щодо встановлення і зміни меж районів і міст.       
265. 3. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та обласні ради затверджують регіональні програми використання і охорони земель.       
266. 4. Київська та Севастопольська міські ради затверджують схеми використання і охорони земель міст Києва і Севастополя.       
267. 5. Районні ради затверджують схеми землеустрою адміністративних районів, а також проекти створення нових землеволодінь і землекористувань.       
268. 6. Проекти землеустрою сільськогосподарських підприємств, установ і організацій, особистих селянських, фермерських господарств затверджуються відповідними землевласниками і землекористувачами.       
269. Стаття 33. Порядок внесення змін до документації із землеустрою      Стаття 31. Порядок внесення змін до документації із землеустрою  
270. Зміни до проектів із землеустрою та інших матеріалів з питань землеустрою вносяться за рішенням органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або власників землі та землекористувачів, які затвердили ці проекти.      Зміни до документації із землеустрою вносяться за рішенням органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або власників землі та землекористувачів, у тому числі орендарів, які затвердили проекти із землеустрою.  
271. Стаття 34. Державний фонд документації із землеустрою      Стаття 32. Державний фонд документації із землеустрою  
272. 1. Державний фонд даних, отриманих в результаті проведення землеустрою, формується на основі збору, обробки, обліку, зберігання і розповсюдження документованої інформації про проведення землеустрою.      Державний фонд документації із землеустрою формується на основі збору, обробки, обліку матеріалів, отриманих в результаті здійснення землеустрою.  
273. 2. Документація із землеустрою державного фонду, отримана в результаті проведення землеустрою, є державною власністю і не підлягає приватизації.      Документація із землеустрою Державного фонду документації із землеустрою, є державною власністю і не може передаватись у приватну власність.  
274. 3. Доступ до матеріалів і документів державного фонду документації із землеустрою, які складають державну таємницю, здійснюється у відповідності із законодавством України про державну таємницю.      Доступ до матеріалів Державного фонду документації із землеустрою, що становлять державну таємницю, здійснюється відповідно до закону.  
275. 4. Юридичні і фізичні особи - розробники документації із землеустрою, які виконують роботи за кошти замовників, зобов'язані безкоштовно передавати один примірник підготовлених ними матеріалів і документів у державний фонд документації із землеустрою із збереженням авторських прав розробників.      Розробники документації із землеустрою зобов'язані безоплатно передавати копії матеріалів у Державний фонд документації із землеустрою. Використання цих матеріалів дозволяється лише з дотриманням вимог законодавства про авторські права.  
276. 5. Положення про державний фонд документації із землеустрою затверджується Кабінетом Міністрів України.      Положення про Державний фонд документації із землеустрою, а також порядок надходження, обліку та зберігання матеріалів у ньому затверджує Кабінет Міністрів України.  
277. Стаття 35. Відкритість даних про землеустрій та порядок користування ними   -88- Лещенко В.О.
Статтю 35 привести у відповідність до законів України "Про інформацію" та "Про науково-технічну інформацію".  
Враховано   Стаття 33. Порядок користування документацією із землеустрою  
278. 1. Дані про землеустрій носять відкритий характер для використання органами управління усіх рівнів, юридичними особами та громадянами.   -89- Беспалий Б.Я.
Стаття 35. Текст "управління усіх рівнів, юридичними особами та громадянами" замінити текстом "державної влади, місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами"  
Враховано   Юридичні та фізичні особи мають право користуватися матеріалами Державного фонду документації із землеустрою з дотриманням вимог цього Закону, інших законів України і Положення про Державний фонд документації із землеустрою.  
279. 2. Дані, які містяться в документації із землеустрою, надаються будь-якій особі, яка пред'являє паспорт (інше посвідчення особи) і подає заяву в письмовій формі (юридичній особі - документи, які підтверджують реєстрацію даної юридичної особи і повноваження її представника).   -90- Беспалий Б.Я.
Стаття 35, частина 2.Відредагувати текст щоб позбавитись дужок  
Враховано   При користуванні документацією з Державного фонду документації із землеустрою забороняється: копіювання топографічних, картографічних, аерозйомочних та інших матеріалів без відповідного на те дозволу; передача вихідних матеріалів (їх копій) іншим особам без спеціального дозволу, якщо це не передбачено умовами користування відповідними матеріалами; передача документації із землеустрою, яка є носієм відомостей, що становлять державну таємницю, організаціям, які не мають належних умов для забезпечення її зберігання.  
280. 3. Запитувані дані або мотивована відмова в письмовій формі повинні бути видані на протязі 10-ти днів. Відмова може бути оскаржена особою, яка звернулася за інформацією, в суді.      У разі втрати документації із землеустрою, що становить державну таємницю, користувачі зобов'язані повідомити про це Державний фонд документації із землеустрою та інші державні органи відповідно до законодавства України.  
281. 4. Дані, що містяться в документації із землеустрою надаються за плату, якщо інше не встановлено законом. Розміри, порядок і строки плати за надання інформації встановлюються Кабінетом Міністрів України.      Надання відомостей, що містяться в документації із землеустрою, здійснюється в порядку, встановленому законодавством України.  
282. 5. Безкоштовно надаються дані, що містяться в документації із землеустрою, по запитах:   -91- Беспалий Б.Я.
Стаття 35, частина 5, абзац 1. Текст "по запитах" замінити текстом "за запитами". Аналогічно стаття 35, частина 6 і у всьому тексті закону  
Враховано    
283. а) органів державної влади та органів місцевого самоврядування;   -92- -  Немає висновку    
284. б) правоохоронних органів і судів - по справах, що розслідуються;   -93- Беспалий Б.Я.
Стаття 35, частина 5, пункт б).Слово "по" замінити словом "у"  
Враховано    
285. в) податкових органів - на території, що знаходиться в їх юрисдикції;       
286. г) органів державної статистики;       
287. ґ) інших органів і осіб, визначених законами України.       
288. 6. Орган, який надав інформацію, зобов'язаний по запиту власників і користувачів земельних ділянок надати їм інформацію про осіб, які отримали дані про земельні ділянки, на які вони мають права.       
289. 7. Використання отриманої інформації способами і в формі, які завдають шкоди правам і законним інтересам правовласників на землю тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України.   -94- Беспалий Б.Я.
Стаття 35, частина 7. Текст "законодавством України" замінити словом "законом"  
Відхилено    
290. Стаття 36. Топографо-геодезичні, аерофотогеодезичні розвідування земель      Стаття 34. Топографо-геодезичні та картографічні роботи при здійсненні землеустрою  
291. 1. Топографо-геодезичні, аерофотогеодезичні і інші зйомочні роботи проводяться періодично з метою створення і своєчасного поновлення планово-картографічної основи, яка застосовується для складання земельно-кадастрових і інших тематичних карт (планів) і атласів стану і використання земельних ресурсів, формування земельних ділянок і виготовлення планів їх меж, розробки схем і проектів землеустрою, проведення ґрунтових, агрохімічних, геоботанічних і інших обстежень і вишукувань, інвентаризації земель, планування раціонального використання земель.   -95- Беспалий Б.Я.
Стаття 36, частина 1. Текст " (планів)" замінити текстом ", планів"  
Враховано редакційно   Топографо-геодезичні та картографічні роботи проводяться з метою створення і своєчасного поновлення планово-картографічної основи при здійсненні землеустрою в порядку, визначеному Законом України "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність".  
292. 2. Інформаційний зміст і масштаб топографо-геодезичних матеріалів визначаються з врахуванням використання цих матеріалів, детальності проектування, обстежень і вишукувань.      Інформаційний зміст і масштаб топографо-геодезичних та картографічних матеріалів визначаються з урахуванням використання цих матеріалів, детальності проектування, обстежень і вишукувань відповідно до закону.  
293. Стаття 37. Інвентаризація земель      Стаття 35. Інвентаризація земель при здійсненні землеустрою  
294. Інвентаризація земель проводиться для уточнення або встановлення місцерозташування об'єктів землеустрою, їх меж (без закріплення на місцевості), розмірів, правового статусу, виявлення земель, які не використовуються, використовуються нераціонально або використовуються не за цільовим призначенням, інших необхідних кількісних і якісних характеристик земель, що відображаються в державному земельному кадастрі, а також необхідних для здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на цій основі рішень щодо використання і охорони земель.   -96- Беспалий Б.Я.
Стаття 37. Зняти дужки  
Враховано   Інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування об'єктів землеустрою, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру та здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.  
295. Стаття 38. Ґрунтові, геоботанічні та інші обстеження земель      Стаття 36. Ґрунтові, геоботанічні та інші обстеження земель при здійсненні землеустрою  
296. 1. Ґрунтові, геоботанічні та інші обстеження для землеустрою проводяться періодично на землях всіх категорій і форм власності з метою отримання інформації про якісний стан земель, а також з метою виявлення земель, що підлягають дії водної та вітрової ерозії, підтопленню, радіоактивному і хімічному забрудненню, біогенному зараженню, іншим негативним явищам.      Ґрунтові, геоботанічні та інші обстеження при здійсненні землеустрою проводяться з метою отримання інформації про якісний стан земель, а також для виявлення земель, що зазнають впливу водної та вітрової ерозії, підтоплення, радіоактивного та хімічного забруднення, інших негативних явищ.  
297. 2.Отримана в процесі обстежень інформація використовується:      Отримана в процесі обстежень інформація використовується для:  
298. а) для проведення агроекологічної оцінки земель;      а) проведення агроекологічної оцінки земель;  
299. б) для розробки прогнозів і програм використання та охорони земель, схем і проектів землеустрою;      б) розробки прогнозів і програм використання та охорони земель, схем і проектів землеустрою;  
300. в) для ведення обліку якісного стану земельних ресурсів;      в) ведення обліку про якісний стан земель;  
301. г) для ведення моніторингу земель;      г) ведення моніторингу земель;  
302. ґ) для прийняття органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування рішень про проведення рекультивації, консервації, введення обмежень у використанні земель, відновлення, збереження та підвищення родючості ґрунтів, покращення природних ландшафтів;      ґ) прийняття органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування рішень про рекультивацію та консервацію земель, введення обмежень у використанні земель, відновлення, збереження та підвищення родючості ґрунтів, покращання природних ландшафтів тощо;  
303. д) для розробки заходів із організації раціонального використання та охорони земель.      д) розробки заходів із землеустрою щодо організації раціонального використання та охорони земель; е) обґрунтування бізнес-планів та проектів землеустрою.  
304. Стаття 39. Бонітування ґрунтів при землеустрої      Стаття 37. Бонітування ґрунтів при здійсненні землеустрою  
305. 1. Бонітування ґрунтів - це порівняльна оцінка їх родючості, що відображається через показники (шкали) придатності ґрунтів для вирощування сільськогосподарських культур.   -97- Беспалий Б.Я.
Стаття 39, частина 1.Зняти дужки  
Враховано   Бонітування ґрунтів проводиться з метою отримання показників для порівняння оцінки якості ґрунтів за їхніми основними природними властивостями.  
306. 2. Критерієм бонітування слугують отримані при ґрунтових обстеженнях їх якісні показники, стійкі в часі, та що суттєво впливають на врожайність сільськогосподарських культур, найбільш повно відображають родючість ґрунту.      Критерієм бонітування є отримані при ґрунтових обстеженнях якісні показники ґрунтів, які мають сталий характер та суттєво впливають на врожайність сільськогосподарських культур, вирощуваних у конкретних природно-кліматичних умовах і найповніше відображають родючість ґрунту. Дані бонітування ґрунтів використовуються при здійсненні землеустрою з метою розробки комплексу заходів із землеустрою щодо використання та охорони земель, збереження і підвищення родючості ґрунтів.  
307. Стаття 40. Земельно-оціночні роботи при землеустрої      Стаття 38. Земельно-оціночні роботи при здійсненні землеустрою  
308. 1. Оцінка земель здійснюється з метою одержання інформації про властивість землі як природного ресурсу, основного засобу виробництва в сільському та лісовому господарствах та як просторового базису в суспільному виробництві.      Земельно-оціночні роботи при здійсненні землеустрою виконуються з метою визначення якісних характеристик, економічної цінності та вартості земель у порядку, встановленому законом.  
309. 2. Оцінка земель проводиться для встановлення еквівалента якості земель в грошовому виразі або інших оціночних показниках за методиками, затверджуваними Кабінетом Міністрів України.       
310. 3. Показники оцінки земель використовуються при передачі земель у власність, у спадщину, під заставу, при даруванні, купівлі-продажу земельної ділянки, визначенні ставок земельного податку, ціноутворенні, визначенні внеску до статутних фондів підприємств, проектуванні, плануванні і організації господарської діяльності власників землі та землекористувачів, здійсненні економічних розрахунків, аналізі діяльності сільськогосподарських підприємств, виборі місць розташування об'єктів і для інших цілей.      Оцінка земель проводиться для порівняльного аналізу та прогнозу ефективності використання землі як природного ресурсу та основного засобу виробництва, а також при здійсненні цивільно-правових угод, для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, справляння державного мита і в інших випадках, визначених законом. Залежно від призначення оцінки земель проводиться економічна та грошова оцінка земель за методиками, затвердженими Кабінетом Міністрів України.  
311. Стаття 41. Природно-сільськогосподарське районування земель при землеустрої      Стаття 39. Природно-сільськогосподарське районування земель при здійсненні землеустрою  
312. 1. Природно-сільськогосподарське районування є основною формою обліку і відображення природного положення земель в єдиній системі класифікації прийнятих таксономічних одиниць.      Природно-сільськогосподарське районування земель при здійсненні землеустрою провадиться з метою обліку і відображення положення земель з урахуванням природних умов та агробіологічних вимог сільськогосподарських культур в єдиній системі класифікації.  
313. 2. Районування є природно-науковою основою для ведення земельного кадастру, розміщення сільськогосподарського виробництва, розробки схем і проектів використання і охорони земель, планування і здійснення гідротехнічних і інших меліорацій, агрономічних заходів, сортовипробування і сорторозміщення, а також при вирішенні інших питань використання земельних ресурсів.      Природно-сільськогосподарське районування земель при здійснені землеустрою є основою для проведення оцінки земель, розробки схем і проектів використання та охорони земель. Порядок здійснення природно-сільськогосподарського районування земель визначає Кабінет Міністрів України.  
314. Стаття 42. Виявлення земель, які не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням   -98- Лещенко В.О.
Статтю 22 вилучити, оскільки це питання інвентаризації земель.  
Враховано    
315. 1. Виявлення земель, які не використовуються, використовуються нераціонально або використовуються не за цільовим призначенням проводиться систематично на землях всіх категорій і форм власності і спрямоване на удосконалення розподілу земельних ресурсів, створення умов для більш раціонального використання і охорони земель, формування земель запасу.       
316. 2. Виявлення земель, які не використовуються, використовуються нераціонально або використовуються не за цільовим призначенням здійснюється в процесі проведення державного контролю за використанням і охороною земель, розробки проектів і схем землеустрою, ведення державного земельного кадастру і моніторингу земель, оформлення прав власності на землю та права користування земельними ділянками, авторського нагляду за освоєнням проектів землеустрою, а в необхідних випадках шляхом інвентаризації земель.       
317. 3. Порядок проведення виявлення земель, які не використовуються, використовуються нераціонально або використовуються не за цільовим призначенням встановлюється Кабінетом Міністрів України.       
318. Стаття 43. Технічне та технологічне забезпечення землеустрою      Стаття 40. Технічне та технологічне забезпечення землеустрою  
319. 1. Технічне забезпечення землеустрою базується на використанні засобів обчислювальної та інформаційної техніки, технічних засобів для виконання геодезичних, фотограметричних та інших робіт.      Технічне забезпечення землеустрою базується на використанні засобів обчислювальної та інформаційної техніки, технічних засобів для виконання геодезичних та інших робіт.  
320. 2. Технологічне забезпечення землеустрою базується на використанні сучасних інформаційних технологій і систем для збору, введення, контролю, накопичення, зберігання, поновлення, пошуку, перетворення, переробки, відображення, видачі і передачі даних.      Технологічне забезпечення землеустрою базується на використанні сучасних інформаційних технологій і систем для збору, ведення, контролю, накопичення, зберігання, поновлення, пошуку, перетворення, переробки, відображення, видачі й передачі даних тощо.  
321. 3. Основною формою інформатизації в землеустрої є автоматизовані системи, призначені для обробки даних земельно-кадастрових та інших зйомок і дистанційного зондування, ведення земельної статистики, прогнозування, планування, проектування, картографування, підтримки прийняття рішень, організаційного управління тощо.      Основою інформаційного забезпечення землеустрою є автоматизовані системи, призначені для обробки даних земельно-кадастрових, топографо-геодезичних та інших зйомок і дистанційного зондування, ведення земельної статистики, прогнозування, планування, проектування, картографування, організаційного управління тощо.  
322. Стаття 44. Здійснення консалтингових послуг з питань землеустрою      Стаття 41. Надання консалтингових послуг з питань землеустрою  
323. 1. Консалтинг з питань землеустрою передбачає:      Консалтингові послуги з питань землеустрою передбачають:  
324. а) консультування власників землі та землекористувачів, зокрема, селян, фермерів, керівників і працівників сільськогосподарських підприємств щодо раціонального використання і охорони земель;      а) консультування власників землі та землекористувачів щодо раціонального використання та охорони земель;  
325. б) надання широкої інформації про результати досліджень у галузі оптимізації використання земельних ресурсів, впровадження і функціонування природоохоронних заходів;      б) надання інформації про результати досліджень щодо використання та охорони земель, упровадження і функціонування природоохоронних заходів тощо;  
326. в) надання інформаційно-консультативних послуг з питань земельного права, оцінки землі та їх оподаткування, оренди, застави, продажу, обміну, дарування, успадкування земельних ділянок;      в) надання інформаційних послуг з питань земельного законодавства, здійснення цивільно-правових угод, оцінки земель, оподаткування, оренди та інших послуг щодо земельних ділянок;  
327. г) надання допомоги по здійсненню аналізу використання земель;       
328. ґ) участь в розробці бізнес-планів господарств;      г) надання сільськогосподарським товаровиробникам і населенню практичної допомоги щодо складання бізнес-планів.  
329. д) здійснення аудиту земельно-правових документів, проектів та іншої документації із землеустрою.   -99- Беспалий Б.Я.
Стаття 44, частина 1. Пункт д) виключити, оскільки аудит і консалтинг абсолютно різні сфери  
Враховано    
330. 2. Консалтингові послуги землевласникам та землекористувачам здійснюють державні та комунальні науково-дослідні та проектно-вишукувальні організації, спеціалізовані госпрозрахункові групи фахівців при районних відділах земельних ресурсів, інші спеціалізовані приватні юридичні та фізичні особи, які мають на це ліцензії.   -100- Беспалий Б.Я.
Стаття 44, частина 2. Після тексту "земельних ресурсів," виключити слово "інші", а також виключити текст ", які мають на це ліцензії"  
Враховано   Консалтингові послуги землевласникам та землекористувачам надають юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми господарювання і форми власності та фізичні особи, які здійснюють господарську діяльність у сфері землеустрою.  
331. Розділ ІV. Проведення землеустрою на загальнодержавному та регіональному рівнях      Розділ ІV ПРОВЕДЕННЯ ЗЕМЛЕУСТРОЮ НА ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОМУ ТА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНЯХ  
332. Стаття 45. Делімітація державного кордону України   -101- Акопян В.Г.
Шаров І.Ф.
Із ст. 45,46 вилучити положення про становлення меж державного кордону України.  
Відхилено   Стаття 42. Документація із землеустрою щодо визначення державного кордону України Державний кордон України визначається рішеннями Верховної Ради України та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.  
333. 1. Для розробки документації по делімітації державного кордону України Кабінетом Міністрів України створюється комісія з представників відповідних міністерств і відомств, яка розглядає з відповідною комісією іншої прикордонної держави питання делімітації державного кордону України і відповідної держави. На основі узгодженого рішення цих комісій готується протокол делімітації державного кордону і відповідні графічні матеріали, які погоджуються Кабінетом Міністрів України і затверджуються Верховною Радою України.   -102- Беспалий Б.Я.
Стаття 45, частина 1, речення 1. Після слів "розробки документації" слово "по" замінити словом "з", а текст "і відомств" замінити текстом", інших центральних органів виконавчої влади"  
Враховано редакційно   Документацію із землеустрою щодо визначення державного кордону України готує комісія, створена Кабінетом Міністрів України, яка узгоджує з відповідною комісією суміжної держави питання визначення державного кордону України. На основі узгодженого рішення цих комісій готується протокол визначення державного кордону України і відповідні графічні матеріали, які погоджуються Кабінетом Міністрів України і подаються на розгляд Верховної Ради України.  
334. 2. У відповідності з затвердженими Верховною Радою України документами (протоколом і планово-картографічними матеріалами щодо делімітації державного кордону) розробляється спеціальна документація щодо визначення і закріплення в натурі (місцевості) державного кордону.   -103- Беспалий Б.Я.
Стаття 45, частина 2. Зняти дужки  
Враховано   На підставі рішення Верховної Ради України розробляється документація із землеустрою щодо встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України.  
335. Стаття 46. Встановлення меж державного кордону України   -104- Лещенко В.О.
Статтю 46 привести у відповідність до Закону України "Про державний кордон України".  
Враховано   Стаття 43. Встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України  
    -105- Беспалий Б.Я.
Стаття 46. У назві статті виключити слово "меж"  
Враховано    
336. 1. Державний кордон України визначається за рішеннями Верховної Ради України та міжнародними договорами.   -106- Беспалий Б.Я.
Стаття 46. Частину 1 наприкінці доповнити текстом ", згода на обов"язковість яких надана Верховною Радою України"  
Враховано редакційно   Встановлення державного кордону України в натурі (на місцевості) здійснюється відповідно до закону.  
337. 2. Державний кордон України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, повинен встановлюватися:   -107- Беспалий Б.Я.
Стаття 46, частина 2. Перший абзац після тексту "міжнародними договорами України" доповнити текстом ", згода на обов"язковість яких надана Верховною Радою України"  
Враховано редакційно    
338. а) на суші - по характерних точках і лініях рельєфу або по орієнтирах, які чітко видимі;       
339. б) на морі - по зовнішній межі територіального моря України;   -108- Беспалий Б.Я.
Стаття 46, частина 2, пункт б). Текст "територіального моря" замінити текстом "територіальних вод"  
Враховано редакційно    
340. в) на судноплавних ріках - по середині головного фарватеру або тальвегу ріки; на несудноплавних ріках (струмках) - по їх середині або по середині основного рукава ріки; на озерах і інших водоймах - по прямій лінії, яка з'єднує виходи державного кордону до берегів озера або іншої водойми;   -109- Беспалий Б.Я.
Стаття 46, частина 2, пункт в). Зняти дужки. Аналогічно пункт ґ)  
Враховано редакційно    
341. г) на водосховищах гідровузлів і інших штучних водоймах - у відповідності із лінією державного кордону України, яка проходила на місцевості до їх заповнення;       
342. ґ) на залізничних і автодорожніх мостах, греблях і інших спорудах, що пролягають через прикордонні ділянки судноплавних і не судноплавних рік (струмків) - по середині цих споруд або по їх технологічній осі, незалежно від пролягання державного кордону України на воді.       
343. 3. Державний кордон на місцевості позначається прикордонними знаками, форми, розмір, і порядок встановлення яких визначається законодавством України і міжнародними договорами України.   -110- Беспалий Б.Я.
Стаття 46. Частину 3 наприкінці доповнити текстом ", згода на обов"язковість яких надана Верховною Радою України"  
Враховано редакційно    
344. 4. З метою забезпечення на державному кордоні України належного порядку Урядом України встановлюється прикордонна смуга. Прикордонна смуга встановлюється безпосередньо вздовж державного кордону України на його сухопутних ділянках або вздовж берегів прикордонних рік, озер і інших водойм із урахуванням місцевих особливостей. В прикордонну смугу не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення.   -111- Беспалий Б.Я.
Стаття 46, частина 4, речення 1. Слово "Урядом" замінити текстом "Кабінетом Міністрів України"  
Враховано редакційно    
345. Стаття 47. Загальнодержавні і регіональні програми використання і охорони земель      Стаття 44. Загальнодержавні і регіональні програми використання та охорони земель  
346. 1. Загальнодержавні і регіональні програми використання та охорони земель розробляються з метою ув'язки по ресурсах, виконавцях і строках здійснення повного комплексу соціально-економічних, виробничих, організаційно-господарських, науково-дослідних і інших заходів із організації раціонального і ефективного використання та охорони земель.      Загальнодержавні й регіональні програми використання та охорони земель розробляються в розвиток програм економічного, науково-технічного та соціального розвитку України і охорони довкілля. Загальнодержавні й регіональні програми використання та охорони земель визначають склад та обсяги першочергових і перспективних заходів з використання та охорони земель, а також обсяги і джерела ресурсного забезпечення їх реалізації.  
347. 2. Порядок розробки загальнодержавних і регіональних програм використання та охорони земель встановлюється Кабінетом Міністрів України.      Порядок розробки загальнодержавних і регіональних програм використання та охорони земель встановлює Кабінет Міністрів України.  
348. Стаття 48. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно - територіальних утворень      Стаття 45. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень  
349. 1. Схеми землеустрою і техніко-економічні обгрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень розробляються з метою визначення довгострокової перспективи раціонального використання земель всіх категорій, незалежно від форм власності на землю і форм господарювання, для підготовки обгрунтованих пропозицій із удосконалення земельних відносин, організації раціонального використання та охорони земель, перерозподілу земель із врахуванням потреби агропромислового комплексу, лісового господарства, розвитку міст та інших поселень, територій оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення.   -112- Беспалий Б.Я.
Стаття 48, частина 1.Текст "та інших поселень" замінити текстом ", сіл, селищ"  
Враховано   Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень розробляються з метою визначення перспективи щодо використання та охорони земель, для підготовки обґрунтованих пропозицій у галузі земельних відносин, організації раціонального використання та охорони земель, перерозподілу земель з урахуванням потреби сільського, лісового та водного господарств, розвитку сіл, селищ, міст, територій оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення тощо.  
350. 2. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень розробляються на період не менше 15 років.      Строки реалізації заходів, визначених схемою землеустрою і техніко-економічними обґрунтуваннями використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць залежить від поставлених завдань, але не може бути менше 10-15 років.  
351. Стаття 49. Проекти встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень, міст та інших поселень   -113- Беспалий Б.Я.
Стаття 49. У назві статті та в кожній її частині текст "та інших поселень" замінити текстом ", сіл, селищ"  
Враховано редакційно   Стаття 46. Проекти землеустрою щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень  
352. 1. Для встановлення і зміни у відповідності із законодавством України меж адміністративно-територіальних утворень, міст та інших поселень розробляються проекти встановлення і зміни меж відповідних адміністративно-територіальних утворень і територіальних одиниць.   -114- Беспалий Б.Я.
Стаття 49, частина 1.Слово "законодавством України" замінити словом "законом"  
Враховано   Для встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень розробляються проекти землеустрою щодо встановлення і зміни меж відповідних адміністративно-територіальних утворень.  
353. 2. Проекти встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень, міст та інших поселень розробляються із врахуванням необхідності створення оптимальних територіальних умов їх розвитку, максимального збереження природних ландшафтів, а також із врахуванням інтересів власників, користувачів і орендарів земельних ділянок і затвердженої містобудівної документації.      Проекти землеустрою щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень розробляються для створення повноцінного життєвого середовища та створення сприятливих умов їх територіального розвитку, забезпечення ефективного використання потенціалу територій із збереженням їх природних ландшафтів та історико-культурної цінності, з урахуванням інтересів власників земельних ділянок, землекористувачів, у тому числі орендарів, і затвердженої містобудівної документації.  
354. 3. Порядок розробки проектів встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень, міст та інших поселень встановлюється Кабінетом Міністрів України.      Порядок розробки проектів землеустрою щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень установлюється законодавством України.  
355. Стаття 50. Проекти організації та встановлення меж територій з особливими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами   -115- Яворівський В.О.
Стаття 50 Викласти у такій редакції: "Стаття 50. Проект організації та встановлення меж особливо цінних земель. Проекти організації та встановлення меж особливо цінних земель розробляються з метою збереження об'єктів природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення та об'єктів охорони культурної спадщини. Проекти організації та встановлення меж територій з особливими природоохоронними рекреаційними і заповідними режимами розробляються у відповідності із законами України, іншими нормативно-правовими актами. В проектах визначаються форми земельної власності, площі та розміри земельних ділянок, на яких розміщені об'єкти, що підлягають державній охороні і їх охоронні зони. В разі зміни форми власності або користування в межах особливо цінних земель, землевласники (користувачі) зобов'язані забезпечувати режим охорони і збереження з відповідною перереєстрацією охоронних зобов'язань. Порядок укладання охоронних договорів та їхні типові форми встановлюються Кабінетом Міністрів України. Проекти організації та встановлення меж особливо цінних земель розробляються державними спеціалізованими науковими та проектними установами. Порядок розробки проектів організації та встановлення мед особливо цінних земель встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
Враховано частково   Стаття 47. Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення  
356. 1. Проекти організації та встановлення меж територій з особливими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами розробляються з метою збереження біорізноманіття живих організмів, природних ландшафтів, охорони довкілля, запобігання та припинення деградації, створення місць для організованого масового відпочинку і туризму, створення приміських зелених зон, відстеження природних процесів, проведення науково-дослідних робіт тощо.      Проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення розробляються у відповідності із законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, з метою збереження природного різноманіття ландшафтів, охорони довкілля, підтримання екологічного балансу, створення місць для організованого лікування і оздоровлення людей, масового відпочинку і туризму, створення приміських зелених зон, збереження і використання об'єктів культурної спадщини, проведення науково-дослідних робіт тощо.  
357. 2. Проекти організації та встановлення меж територій з особливими природоохоронними рекреаційними і заповідними режимами розробляються у відповідності із законами України, іншими нормативно-правовими актами. В проектах визначаються форми земельної власності, площі та розміри земельних ділянок, на яких розміщені природоохоронні об'єкти, охоронні та інші зони, а також встановлюється режим охорони і використання земельних ділянок у відповідності з рекреаційними і заповідними режимами.   -116- Беспалий Б.Я.
Стаття 50, частина 2. Перше речення наприкінці доповнити текстом ", що не повинні їм суперечити"  
Враховано   Проектами землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення визначаються місце розташування і розміри земельних ділянок, власники земельних ділянок, землекористувачі, у тому числі орендарі, а також встановлюється режим використання та охорони територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого (округи і зони санітарної (гірничо-санітарної) охорони), рекреаційного та історико-культурного (охоронні зони) призначення. У разі зміни землевласника та землекористувача, у тому числі орендаря, у межах цих територій вони зобов'язані забезпечувати режим охорони земельних ділянок і їх збереження у відповідності з встановленим правовим режимом використання.  
358. 3. Проекти організації та встановлення меж територій з особливими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами розробляються державними спеціалізованими науковими та проектними установами.   -117- Беспалий Б.Я.
Стаття 50, частина 3. Після тексту "режимами розробляються" виключити слово "державними"  
Враховано редакційно    
359. 4. Порядок розробки проектів організації та встановлення меж територій з особливими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами встановлюється Кабінетом Міністрів України.      Порядок розробки проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
360. Стаття 51. Врахування громадських інтересів при землеустрої на регіональному рівні      Стаття 48. Врахування громадських інтересів при здійсненні землеустрою  
361. З метою врахування громадських інтересів при землеустрої на регіональному рівні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень:   -118- Яворівський В.О.
Стаття 51 Перша частина. Вилучити слова: " на регіональному рівні".  
Враховано   З метою врахування громадських інтересів при здійсненні землеустрою органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень:  
362. а) інформують населення через засоби масової інформації та письмово про розроблення регіональних схем використання та охорони земель, схем землеустрою;      а) інформують у разі необхідності населення через засоби масової інформації щодо заходів, передбачених землеустроєм;  
363. б) залучають представників відповідних територіальних громад до участі в обговоренні регіональних програм використання і охорони земель та схем землеустрою адміністративно-територіальних одиниць;   -119- Яворівський В.О.
Третя частина. Після слова: "громад" додати: "і громадських організацій".  
Враховано   б) залучають представників громадських організацій та об'єднань громадян до участі в обговоренні загальнодержавних і реґіональних програм використання та охорони земель, схем землеустрою адміністративно-територіальних утворень;  
364. в) готують пропозиції щодо врахування інтересів територіальних громад у разі виникнення розбіжностей щодо зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, формування нових землеволодінь і землекористувань, природно-заповідних та інших природоохоронних територій.   -120- Яворівський В.О.
Четверта частина. Замінити слова: "природно-заповідних та інших природоохоронних територій" на: " зміни меж або землевласників (землекористувачів) в межах особливо цінних земель".  
Відхилено   в) готують пропозиції щодо врахування інтересів територіальних громад при здійсненні землеустрою.  
365. Розділ V. Землеустрій на місцевому рівні      Розділ V ЗЕМЛЕУСТРІЙ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ  
366. Стаття 52. Проекти формування земель комунальної власності територіальних громад в населених пунктах та розмежування земель державної і комунальної власності      Стаття 49. Проекти землеустрою щодо формування земель комунальної власності територіальних громад і проекти розмежування земель державної та комунальної власності населених пунктів  
367. 1. Проекти формування земель комунальної власності територіальних громад в населених пунктах та розмежування земель державної і комунальної власності визначають:      Проекти землеустрою щодо формування земель комунальної власності територіальних громад і проекти розмежування земель державної та комунальної власності визначають:  
368. а) розташування і розмір земель, які залишаються в державній власності;      а) місце розташування і розміри земельних ділянок, що залишаються в державній власності за категоріями земель;  
369. б) землі комунальної власності територіальної громади населеного пункту та за його межами, площі і місце розташування земельних ділянок за категоріями земель і функціональним призначенням;      б) місце розташування і розміри земельних ділянок комунальної власності територіальної громади за категоріями земель;  
370. в) розташування земельних ділянок приватної власності;      в) місце розташування і розміри земельних ділянок, що перебувають у власності юридичних та фізичних осіб за категоріями земель;  
371. г) правове, організаційне і фінансове забезпечення, строки реалізації та економічну, соціальну і екологічну ефективність розмежування земель державної і комунальної власності.      г) правове, організаційне і фінансове забезпечення, терміни реалізації та економічну, соціальну й екологічну ефективність розмежування земель державної та комунальної власності.  
372. 2. Порядок розробки, розгляду і затвердження проектів розмежування земель права державної та комунальної власності встановлюється органами місцевого самоврядування та виконавчої влади відповідно до закону.      Порядок розмежування земель державної та комунальної власності встановлюється законом.  
373. Стаття 53. Складання проектів відведення земельних ділянок      Стаття 50. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок  
374. 1. Проекти відведення земельних ділянок складаються у випадках надання, передачі, вилучення (викупу) земельних ділянок.   -121- Беспалий Б.Я.
Стаття 53, частина 1. Текст " (викупу)" замінити текстом ", у тому числі викупу,"  
Відхилено   Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі надання, передачі, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок.  
375. 2. Порядок складання проектів відведення земельних ділянок встановлюється Кабінетом Міністрів України.      Порядок складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок встановлює Кабінет Міністрів України.  
376. Стаття 54. Проекти створення нових і впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань      Стаття 51. Проекти землеустрою щодо створення нових і впорядкування існуючих землеволодінь та землекористувань  
377. 1. Проекти створення нових землеволодінь і землекористувань розробляються на основі схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень та територій з особливими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами із урахуванням матеріалів попереднього погодження місцеположення об'єкта. В проектах створення нових землеволодінь і землекористувань обґрунтовуються розміри і межі земельних ділянок із урахуванням вимог щодо раціонального використання суміжних земель, визначаються склад і цінність земельних ділянок, режим і умови користування землею, вихідні дані для розрахунку земельного податку.      Проекти землеустрою щодо створення нових землеволодінь та землекористувань розробляються з метою обґрунтування розмірів і меж земельних ділянок з урахуванням вимог щодо раціонального використання та охорони земель. Проекти землеустрою щодо створення нових землеволодінь та землекористувань розробляються на основі схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень і територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення з урахуванням матеріалів попереднього погодження місця розташування об'єкта землеустрою.  
378. 2. В проектах впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань вирішуються питання усунення нераціональної структури земельних угідь, черезсмужжя, далекоземелля, ламаності меж, ерозійних процесів і інших екологічних наслідків нераціонального використання земель і створення територіальних умов для функціонування всіх галузей економіки, формування і удосконалення раціональної системи землекористування.      Проектами землеустрою щодо впорядкування існуючих землеволодінь та землекористувань передбачаються заходи щодо впорядкування структури земельних угідь, усунення черезсмужжя, далекоземелля, ламаності меж, ерозійних процесів та інших екологічних наслідків нераціонального використання земель і створення територіальних умов для функціонування всіх галузей економіки, формування й удосконалення раціональної системи існуючого землеволодіння та землекористування.  
379. Стаття 55. Проекти землеустрою, що забезпечують еколого- економічне обґрунтування сівозмін та упорядкування угідь      Стаття 52. Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь  
380. 1. Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та упорядкування угідь розробляються з метою впорядкування території сільськогосподарських угідь та організації виробництва сільськогосподарських підприємств в межах їх землекористування, що забезпечує сукупно з іншими засобами виробництва, ефективне ведення сільськогосподарського виробництва, раціональне використання земель, створення сприятливого екологічного середовища і покращення природних ландшафтів.      Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, розробляються з метою організації сільськогосподарського виробництва і впорядкування сільськогосподарських угідь у межах землеволодінь та землекористувань для ефективного ведення сільськогосподарського виробництва, раціонального використання та охорони земель, створення сприятливого екологічного середовища і покращання природних ландшафтів.  
381. 2. Вказані проекти включають:      Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, визначають:  
382. а) розміщення виробничих центрів;      а) розміщення виробничих будівель і споруд;  
383. б) організацію території ріллі сільськогосподарських підприємств з виділенням сівозмінних масивів виходячи із екологічних та економічних умов, формування інженерної та соціальної інфраструктури;      б) організацію землеволодінь та землекористувань з виділенням сівозміни, виходячи з екологічних та економічних умов, формування інженерної та соціальної інфраструктури;  
384. в) визначення типів і видів сівозмін з урахуванням спеціалізації підприємств;      в) визначення типів і видів сівозміни з урахуванням спеціалізації сільськогосподарського виробництва;  
385. г) складання схем чергування сільськогосподарських культур в сівозмінах;      г) складання схем чергування сільськогосподарських культур у сівозміні;  
386. ґ) проектування полів сівозмін;      ґ) проектування полів сівозміни;  
387. д) розробку плану переходу до прийнятих сівозмін;      д) розробку плану переходу до прийнятної сівозміни;  
388. е) перенесення в натуру (на місцевість) запроектованих меж полів сівозмін.   -122- Беспалий Б.Я.
Стаття 55, частина 2, пункт е).Зняти дужки  
Відхилено   е) перенесення в натуру (на місцевість) запроектованих полів сівозміни.  
389. Стаття 56. Проекти впорядкування території в межах міст та інших поселень   -123- Беспалий Б.Я.
Стаття 56. У назві і тексті статті текст "та інших поселень" замінити текстом ", сіл, селищ"  
Враховано   Стаття 53. Проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів  
390. 1. Проекти впорядкування території в межах міст та інших поселень складаються на основі генеральних планів поселень і затверджуються в установленому порядку. Вони можуть виконуватись також як розділ генерального плану і затверджуватись в його складі.   -124- Беспалий Б.Я.
Стаття 56, частина 1, речення 1. Слово "поселень" замінити текстом "населених пунктів", а після тексту "в установленому" додати слово "законодавством"  
Враховано   Проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів складаються на основі затверджених у встановленому законодавством порядку генеральних планів населених пунктів або можуть розроблятись окремою їх частиною.  
391. 2. Проекти впорядкування територій використовуються для обґрунтування, розробки і подальшої реалізації в межах міст і інших поселень необхідного обсягу організаційних та інженерно-технічних заходів з освоєння, поліпшення якості земель, їх раціонального використання, охорони та захисту від руйнівних процесів і складаються з:      Проекти землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів складаються з метою обґрунтування, розробки і подальшої реалізації необхідного обсягу організаційних та інженерно-технічних заходів з освоєння, поліпшення якості земель, їх раціонального використання та охорони, захисту від руйнівних процесів.  
392. а) графічних, інженерно-економічних матеріалів щодо структури і стану земель в межах міст та інших поселень на час складання плану та на кінець розрахункового періоду (період часу, протягом якого намічено здійснення запланованих заходів);   -125- Беспалий Б.Я.
Стаття 56, частина 2, пункт а).Зняти дужки  
Враховано редакційно    
393. б) текстового матеріалу, які включають заходи щодо забезпечення впорядкування території і їх обґрунтування, економічної, фінансової та іншої інформації.       
394. 3. Проекти впорядкування територій розробляються на період із етапністю, яка визначена для генеральних планів міст та інших поселень і містять дані про:      Проекти землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів розробляються на певний період та поетапно згідно з генеральними планами населених пунктів і визначають:  
395. а) поділ земель за використанням відповідно до цільового призначення;      а) використання земель відповідно до цільового призначення;  
396. б) поділ земель за формами власності і користуванням;      б) землі, що знаходяться у власності, користуванні, у тому числі в оренді;  
397. в) організаційні, правові, фінансові та інші заходи щодо вдосконалення структури території, освоєння земель, покращання їх якості, рекультивації і консервації, інженерного захисту;      в) організаційні, правові, фінансові та інші заходи щодо вдосконалення структури територій, освоєння земель, поліпшення їх якості, рекультивації, консервації;  
398. г) необхідність і обсяги економічного стимулювання щодо раціонального використання і охорони земель;      г) необхідність і обсяги економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель;  
399. ґ) вихідні дані для обчислення розмірів земельного податку і орендної плати, надання пільг із земельного оподаткування, обґрунтування і визначення загального обсягу земельного податку;   -126- Беспалий Б.Я.
Стаття 56, частина 3, пункт ґ).Виключити текст "надання пільг із земельного оподаткування,"  
Враховано    
400. д) заходи щодо забезпечення режиму використання земель в охоронних і захисних зонах, відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам внаслідок встановлення таких зон;      ґ) заходи для забезпечення режиму використання земель охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання, а також відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам внаслідок встановлення цих зон;  
401. е) напрямки природоохоронної діяльності.      д) напрями природоохоронної діяльності.  
402. 4. У проекті впорядкування територій відображаються інженерно-технічні заходи, пов'язані з будівництвом захисних споруд, вертикальним плануванням, регулюванням рівня ґрунтових вод та режиму стоку поверхневих вод, інженерним обладнанням територій.       
403. Стаття 57. Робочі проекти із рекультивації порушених земель, захисту ґрунтів від ерозії і інших негативних процесів, покращення сільськогосподарських земель, підвищення родючості ґрунтів      Стаття 54. Робочі проекти землеустрою  
404. 1. Робочі проекти із рекультивації порушених земель, захисту ґрунтів від ерозії і інших негативних процесів, покращення сільськогосподарських земель, підвищення родючості ґрунтів складаються для реалізації заходів, передбачених схемами використання і охорони земельних ресурсів, схемами і проектами землеустрою на основі спеціальних вишукувань (детальних обстежень). Робочі проекти складаються на всі заходи, які потребують капітальних вкладень.   -127- Беспалий Б.Я.
Стаття 57, частина 1. Зняти дужки  
Враховано   Робочі проекти землеустрою складаються з метою реалізації заходів, передбачених схемами використання та охорони земель, схемами і проектами землеустрою на основі вишукувань спеціального призначення. Робочі проекти землеустрою складаються на виконання заходів, передбачених схемами використання та охорони земель, що потребують капітальних вкладень.  
405. 2. Склад і зміст робочих проектів із рекультивації порушених земель, захисту ґрунтів від ерозії і інших негативних процесів, покращення сільськогосподарських земель, підвищення родючості ґрунтів встановлюється в залежності від видів заходів, конкретних природних і економічних умов на основі відповідних інструктивно-методичних документів.      Склад і зміст робочих проектів землеустрою встановлюються залежно від конкретних природно-економічних умов, передбачених заходів відповідно до нормативно-правових актів.  
406. Стаття 58. Встановлення та закріплення меж земельних ділянок      Стаття 55. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)  
407. 1. Встановлення та закріплення меж земельних ділянок проводиться з метою безспірного визначення і розпізнання в натурі (на місцевості) місцеположення меж земельних ділянок (межових знаків), визначених на планово - картографічних матеріалах.   -128- Беспалий Б.Я.
Стаття 58, частина 1, 2. Зняти дужки  
Відхилено   Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) проводиться відповідно до топографо-геодезичних і картографічних матеріалів.  
408. 2. Встановлення та закріплення меж земельних ділянок здійснюється на основі документації із землеустрою, на графічній частині якої вказуються проектні межі, місцеположення межових знаків і вихідні геодезичні дані, необхідні для визначення місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і може здійснюватися геодезичними, аерофотогеодезичними та іншими методами, які забезпечують необхідну точність визначення координат поворотних точок меж і розміру земельної ділянки.      Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначаються місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).  
409. 3. Документація із землеустрою щодо встановлення і закріплення меж міських земель та інших поселень розробляється в складі проектів планування територій міських та сільських поселень і міських та сільських поселень і є основою для встановлення меж земельних ділянок на місцевості.   -129- Беспалий Б.Я.
Стаття 58, частина 3. Текст "земель та інших поселень" замінити текстом ", сільських, селищних земель", після тексту "територій міських" додати текст ", селищних", після тексту "структури міських" додати текст ", селищних"  
Враховано редакційно   Документація із землеустрою щодо встановлення меж житлової та громадської забудови розробляється у складі генерального плану населеного пункту, проектів розподілу територій і є основою для встановлення меж земельних ділянок у натурі (на місцевості).  
410. 4. Межі земельних ділянок в натурі (на місцевості) закріплюються межовими знаками. Допускається закріплення меж земельних ділянок без встановлення межових знаків у випадку, коли вони співпадають із природними і штучними лінійними спорудами і рубежами (річками, струмками, каналами, лісосмугами, шляхами, шляховими спорудами, парканами, огорожами, фасадами будівель та іншими лінійними спорудами і рубежами).   -130- Беспалий Б.Я.
Стаття 58, частина 4. Зняти дужки  
Відхилено   Межі земельної ділянки в натурі (на місцевості) закріплюються межовими знаками встановленого зразка. У разі, якщо межі земельних ділянок в натурі (на місцевості) збігаються з природними та штучними лінійними спорудами і рубежами (річками, струмками, каналами, лісосмугами, шляхами, шляховими спорудами, парканами, огорожами, фасадами будівель та іншими лінійними спорудами і рубежами тощо), межові знаки можуть не встановлюватися.  
411. 5. Межі земельної ділянки, закріплені в натурі (на місцевості) знаками встановленого зразка признаються безспірними і дотримуються власниками землі та землекористувачами. Межові знаки здаються по акту під нагляд за збереженням фізичним і юридичним особам, у власності і користуванні яких знаходяться земельні ділянки.      Власники землі та землекористувачі, у тому числі орендарі, зобов'язані дотримуватись меж земельної ділянки, закріпленої в натурі (на місцевості) межовими знаками встановленого зразка. Межові знаки здаються за актом під нагляд на збереження власникам землі та землекористувачам, у тому числі орендарям.  
412. Стаття 59. Підготовка документів, що посвідчують право власності або право користування землею   -131- -  Немає висновку   Стаття 56. Технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку  
413. Підготовка документів, що посвідчують право власності або право користування землею, здійснюється на основі документації із землеустрою, яка включає:   -132- Акопян В.Г.
Шаров І.Ф.
Із ст. 59 вилучити положення про підготовку "документів, що посвідчують право власності або право користування землею".  
Враховано частково   Технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, включає:  
414. а) пояснювальну записку;      а) пояснювальну записку;  
415. б) технічне завдання на складання державних актів та договору оренди землі;      б) технічне завдання на складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку;  
416. в) копії відповідних заяв громадян та клопотання юридичних осіб;   -133- Беспалий Б.Я.
Стаття 59, частина 1, пункт в). Текст "громадян та клопотання" замінити текстом "фізичних чи"  
Враховано   в) копії заяв фізичних чи клопотання юридичних осіб;  
417. г) матеріали польових геодезичних робіт та план земельних масивів, складений за результатами зйомки;      г) матеріали польових геодезичних робіт і план земельної ділянки, складений за результатами кадастрової зйомки;  
418. ґ) рішення місцевої ради або розпорядження районної державної адміністрації про надання у користування або передачу у власність земельної ділянки;      ґ) рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність або надання в користування, у тому числі на умовах оренди;  
419. д) акт передачі межових знаків на зберігання;      д) акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання;  
420. е) акт перенесення на місцевість меж зон обмежень;      е) акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;  
421. є) кадастровий план земельної ділянки;      є) кадастровий план земельної ділянки;  
422. ж) перелік обмежень землекористування в межах охоронних зон та наявні сервітути.   -134- Лещенко В.О.
Розділ У законопроекту доповнити статтею "Спеціальні тематичні карти та атласи стану земель і їх використання" у редакції урядового законопроекту: "Спеціальні тематичні карти та атласи складаються з метою відображення в них стану земель та їх використання, даних зонування і природно-сільськогосподарського районування, визначення заходів щодо організації раціонального використання та охорони земель".  
Враховано   ж) перелік обмежень прав на земельну ділянку і наявні земельні сервітути. Стаття 57. Спеціальні тематичні карти та атласи стану земель і їх використання Спеціальні тематичні карти та атласи складаються з метою відображення в них стану земель та їх використання, даних зонування і природно-сільськогосподарського районування, визначення заходів із землеустрою щодо організації раціонального використання та охорони земель.  
423. Стаття 60. Врахування державних інтересів при землеустрої на місцевому рівні      Стаття 58. Врахування державних інтересів при здійсненні землеустрою на місцевому рівні  
424. Врахування державних інтересів при землеустрої на місцевому рівні здійснюється шляхом врахування вимог прогнозних, передпроектних розробок, проведення державної експертизи, державного контролю.      Врахування державних інтересів при здійсненні землеустрою на місцевому рівні полягає в дотриманні заходів, передбачених загальнодержавними програмами щодо використання та охорони земель, схемами землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель, проведення державної експертизи і здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.  
425. Стаття 61. Врахування громадських і приватних інтересів при землеустрої на місцевому рівні      Стаття 59. Врахування громадських і приватних інтересів при здійснення землеустрої на місцевому рівні  
426. 1. При землеустрої на місцевому рівні врахування громадських інтересів здійснюється шляхом забезпечення комплексного розвитку соціальної та інженерної інфраструктури.      Врахування громадських інтересів при здійсненні землеустрою на місцевому рівні полягає в прогнозуванні та забезпеченні комплексного розвитку соціальної та інженерної інфраструктури території.  
427. 2. Врахування приватних інтересів при землеустрої на місцевому рівні здійснюється шляхом забезпечення фізичним та юридичним особам рівних можливостей набуття у власність або користування земельних ділянок, отримання консалтингових послуг по землеустрою.      Врахування приватних інтересів при здійсненні землеустрою на місцевому рівні полягає у забезпеченні фізичним та юридичним особам рівних можливостей набуття у власність або користування, у тому числі в оренду, земельних ділянок і в захисті їхніх прав на землю.  
428. Розділ VІ. Державний і самоврядний контроль за здійсненням землеустрою   -135- Ващук К.Т.
Пропонуємо також Розділ У1 проекту Закону поділити на декілька розділів у відповідності до наведених статей. Зокрема, у Розділі У1 Державний і самоврядний контроль за здійсненням землеустрою, залишити статті: Державний контроль за здійсненням землеустрою; Самоврядний контроль за здійсненням землеустрою; Авторський нагляд за здійсненням проектів землеустрою. Решту статей віднести до відповідних розділів, зокрема, про ліцензування; експертизу; адміністративну відповідальність; відшкодування збитків; вирішення спорів.  
Враховано   Розділ VІ ДЕРЖАВНИЙ І САМОВРЯДНИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ЗДІЙСНЕННЯМ ЗЕМЛЕУСТРОЮ  
429. Стаття 62. Державний контроль за здійсненням землеустрою      Стаття 60. Державний контроль за здійсненням землеустрою  
430. 1. Держаний контроль спрямований на забезпечення додержання суб'єктами землеустрою встановленого порядку щодо виконання робіт із землеустрою.   -136- Беспалий Б.Я.
Стаття 62. Частину 1 після тексту "землеустрою встановленого" доповнити словом "законодавством"  
Враховано редакційно    
431. 2. Основними завданнями контролю є:   -137- Лещенко В.О.
Частину 2 статті 62 вилучити, оскільки це норма іншого закону.  
Враховано    
432. а) забезпечення дотримання вимог даного Закону;       
433. б) забезпечення дотримання встановлених норм, правил і технічних вимог при проведенні землеустрою;       
434. в) забезпечення виконання заходів, передбачених документацією із землеустрою;       
435. г) попередження та усунення недоліків при розробці документації із землеустрою.       
436. 3. Державний контроль за проведенням землеустрою, здійсненням запроектованих заходів і дотриманням встановлених вимог нормативно-технічних документів при розробці документації із землеустрою проводиться уповноваженими органами виконавчої влади по земельних ресурсах.   -138- Беспалий Б.Я.
Стаття 62. Частину 3 після тексту "дотриманням встановлених" доповнити словом "законодавством", а слово "уповноваженими" - виключити  
Враховано частково   Державний контроль за здійсненням запроектованих заходів із землеустрою і дотриманням вимог, встановлених цим Законом, законами України та іншими нормативно-правовими актами при розробці документації із землеустрою, проводиться уповноваженими органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів.  
437. Стаття 63. Ліцензування діяльності в галузі землеустрою   -139- Лещенко В.О.
Статтю 63 викласти у такій редакції: "Діяльність у галузі землеустрою підлягає ліцензуванню у порядку, визначеному законом", оскільки це питання регулюється Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності"  
Враховано   Стаття 61. Ліцензування діяльності у сфері землеустрою  
438. 1. Завданням ліцензування з діяльності в галузі землеустрою є:       
439. а) створення конкурентного середовища;   -140- Беспалий Б.Я.
Стаття 63, частина 1. Пункт а) виключити  
Враховано    
440. б) забезпечення надання послуг за встановленими рівнями якості;       
441. в) забезпечення доступності послуг;   -141- Беспалий Б.Я.
Стаття 63, частина 1. Пункт в) виключити  
Враховано    
442. г) захист прав споживачів.       
443. 2. Органом ліцензування в галузі землеустрою є центральний орган виконавчої влади по земельних ресурсах.   -142- Беспалий Б.Я.
Стаття 63, частина 2. Текст "по земельних ресурсах" замінити текстом " в галузі земельних ресурсів"  
Відхилено   Діяльність у сфері землеустрою підлягає ліцензуванню в порядку, визначеному законом.  
444. Стаття 64. Державна експертиза програм і проектів в галузі землеустрою      Стаття 62. Експертиза документації із землеустрою  
445. 1.Об'єктами державної експертизи є програми і проекти, а також техніко-економічні обґрунтування цих програм і проектів.   -143- Лещенко В.О.
Статтю 64 викласти в такій редакції: "Розроблена документація із землеустрою підлягає державній експертизі з метою забезпечення її відповідності вихідним даним, технічним умовам та вимогам".  
Враховано   Документація із землеустрою підлягає експертизі з метою забезпечення її відповідності вихідним даним та технічним умовам, вимогам законів України, іншим нормативно-правовим актам.  
446. 2. Державна експертиза проводиться у відповідності з вимогами Земельного кодексу України, інших нормативно-правових актів України.       
447. 3. Головними завданнями державної експертизи з питань землеустрою є:       
448. а) організація комплексної оцінки об'єктів державної експертизи;       
449. б) перевірка відповідності проектної документації вимогам земельного законодавства України та діючим нормативно-технічним документам;       
450. в) підвищення якості проектної документації;       
451. г) впровадження передових методів проектування та досягнень науково-технічного прогресу;       
452. ґ) підготовка об'єктивних висновків державної експертизи.       
453. 4. Порядок державної експертизи програм і проектів в галузі землеустрою визначається законодавством України.      Порядок здійснення експертизи документації із землеустрою визначається законом. Розділ УІІІ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ЗЕМЛЕУСТРОЮ  
454. Стаття 65. Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про землеустрій      Стаття 68. Відповідальність за порушення законодавства у сфері землеустрою  
455. 1. Адміністративну відповідальність за порушення в галузі землеустрою несуть юридичні та фізичні особи при:   -144- Беспалий Б.Я.
Стаття 65, частина 1. Текст "та фізичні" замінити текстом ", фізичні та посадові"  
Враховано редакційно   Особи, винні в порушенні законодавства у сфері землеустрою, несуть відповідальність згідно із законом.  
456. а) порушенні встановленого порядку погодження та затвердження документації із землеустрою;   -145- Беспалий Б.Я.
Стаття 65, частина 1. Пункт а).Після тексту "порушенні встановленого" доповнити словом "законодавством"  
Враховано    
457. б) внесенні змін у документацію із землеустрою без погодження з органами, що її затвердили;   -146- Лещенко В.О.
Статтю 65 викласти в такій редакції: "Особи, винні в порушенні законодавства в галузі землеустрою, несуть відповідальність відповідно до законодавства України".  
Враховано    
458. в) здійсненні діяльності в галузі землеустрою без спеціальних дозволів (ліцензій);       
459. г) перешкоджанні проведенню робіт і здійсненню контролю за реалізацією заходів, передбачених документацією із землеустрою;       
460. ґ) екологічно не обґрунтованому здійсненні землеустрою;   -147- Ващук К.Т.
У статті 65 пункт г) викласти у такій редакції: "г) здійсненні землеустрою без екологічного обґрунтування;"  
Відхилено    
461. д) недодержанні вимог нормативно-правових актів з питань землеустрою, що призвело до пошкодження, погіршення стану земельних ресурсів;       
462. е) невиконанні вимог осіб, які здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про землеустрій;   -148- Беспалий Б.Я.
Стаття 65, частина 1. Пункт е) після слова "невиконані" доповнити словом "законних"  
Враховано редакційно    
463. є) приховуванні або наданні неправдивої інформації про дії щодо здійснення землеустрою;       
464. ж) порушенні затвердженої документації із землеустрою;       
465. з) порушенні порядку обліку та зберігання документації із землеустрою;   -149- Беспалий Б.Я.
Стаття 65, частина 1. Пункт з) після слова "порушені" доповнити текстом ", передбаченого законодавством"  
Враховано редакційно    
466. и) знищенні або псуванні межових знаків.       
467. 2. Адміністративні стягнення накладаються відповідними службовими особами у відповідності із їх повноваженнями.   -150- Беспалий Б.Я.
Стаття 65, частина 2. Слово "службовими" замінити словом "посадовими", а наприкінці додати текст "або судом"  
Враховано редакційно    
468. 3. Накладання штрафів і інших адміністративних стягнень не звільняє осіб, які винні у скоєнні адміністративного правопорушення, від усунення допущених порушень і відшкодування завданих збитків.      Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері землеустрою, до відповідальності, передбаченої законами України, не звільняє їх від обов'язку відшкодувати шкоду, заподіяну в результаті порушення законодавства у сфері землеустрою.  
469. Стаття 66. Відшкодування збитків, заподіяних в результаті діяльності у галузі землеустрою      Стаття 69. Відшкодування шкоди, заподіяної у результаті здійснення землеустрою  
470. Збитки, завдані неправомірними діями (бездіяльністю) в результаті здійснення землеустрою громадянину або майну громадянина чи юридичної особи, підлягають відшкодуванню в повному обсязі особою, яка винна в заподіянні шкоди, в порядку, встановленому законодавством України.   -151- Беспалий Б.Я.
Стаття 66. Текст " (бездіяльністю)" замінити текстом "чи бездіяльністю", текст "громадянину або майну громадянина чи" замінити текстом "фізичній особі її майну чи майну"  
Враховано   Шкода, заподіяна в результаті здійснення землеустрою фізичній особі, її майну чи майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, у порядку, встановленому законодавством України.  
471. Стаття 67. Вирішення спорів з питань землеустрою      Стаття 70. Вирішення спорів з питань землеустрою  
472. Спори між учасниками відносин, що виникають при землеустрою, вирішуються судом або арбітражним судом в межах їх компетенції і у відповідності із законодавством України.   -152- Беспалий Б.Я.
Стаття 67. Текст, починаючи зі слів "або арбітражним..." виключити  
Враховано   Спори, що виникають при здійсненні землеустрою, вирішуються судом.  
    -153- Ващук К.Т.
У статті 67 слова "арбітражним судом", замінити на слова "господарським судом", або погодитись з пропозицією Головного науково-експертного управління - в редакції: "Спори, що виникають при здійсненні землеустрою, вирішуються відповідно до законодавства України."  
Враховано редакційно    
    -154- Франчук І.А.
Стаття 67 викласти в наступній редакції: "Спори, що виникають при здійснені землеустрою, вирішуються відповідно до законодавства України".  
Враховано редакційно    
    -155- Акопян В.Г.
Шаров І.Ф.
Ст. 67 викласти у такій редакції: "Спори, що виникають під час здійснення землеустрою, вирішуються відповідно до законодавства України".  
Враховано редакційно    
473. Стаття 68. Самоврядний контроль за здійсненням землеустрою      Стаття 63. Самоврядний контроль при здійсненні землеустрою  
474. Самоврядний контроль за здійсненням землеустрою проводиться сільськими, селищними, міськими, районними та обласними радами у відповідності із законодавством України.      Самоврядний контроль при здійсненні землеустрою проводиться сільськими, селищними, міськими, районними та обласними радами відповідно до законодавства України.  
475. Стаття 69. Авторський нагляд за здійсненням проектів з землеустрою      Стаття 64. Авторський нагляд за виконанням проектів із землеустрою  
476. 1. Розробники документації з питань землеустрою мають право здійснювати авторський нагляд за впровадженням замовником проектів та іншої документації із землеустрою.   -156- Лещенко В.О.
Статтю 69 викласти з урахуванням урядового законопроекту, доповнивши її новими частинами в такій редакції: "Строки здійснення авторського нагляду визначаються відповідно до графіка реалізації проекту землеустрою. Результати, одержані під час авторського нагляду за реалізацією проекту землеустрою, заносяться в журнал. Порядок ведення журналу з авторського нагляду встановлюється центральним органом виконавчої влади по земельних ресурсах".  
Враховано   Авторський нагляд за виконанням проектів із землеустрою здійснюється розробниками документації із землеустрою і передбачає перевірку повноти та якості виконання заходів, окремих рішень, передбачених цією документацією, а також вимог нормативно-правових актів з питань здійснення землеустрою.  
477. Завданням авторського нагляду є:       
478. а) перевірка повноти і якості впровадження заходів і окремих рішень, які намічаються проектною документацією;       
479. б) проведення у випадку необхідності додаткових розрахунків і уточнення проектних рішень;       
480. в) надання методичної і технічної допомоги власникам та користувачам земель.       
481. 2. Авторський нагляд ведеться за своєчасним і правильним впровадженням проектних рішень, дотриманням технологій і кошторисної вартості робіт, .   -157- Беспалий Б.Я.
Стаття 69. Частину 2 після тексту "вартості робіт," доповнити текстом "встановлених законодавством"  
Враховано редакційно    
482. 3. В процесі здійснення авторського нагляду в обов'язковому порядку перевіряють дотримання меж землеволодінь і землекористувань, умов використання і охорони земель в межах територій з особливими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами; проведення робіт із відновлення і підвищення родючості грунтів, захисту земель від ерозії та інших несприятливих факторів, рекультивації порушених та малопродуктивних земель.   -158- Беспалий Б.Я.
Стаття 69, частина 3. Текст "обов"язковому порядку перевіряють" замінити текстом "обов"язково перевіряються"  
Враховано редакційно    
483. 4. Розробники документації з питань землеустрою, які здійснюють авторський нагляд, мають право вносити пропозиції щодо призупинення виконання проекту з порушеннями, які приводять до негативних наслідків у використанні земель і дестабілізації екосистем.   -159- Беспалий Б.Я.
Стаття 69, частина 4. Слово "призупинення" замінити словом "зупинення", а після слів "виконання проекту" додати текст ", виконується"  
Враховано редакційно   Строки здійснення авторського нагляду за виконанням проектів із землеустрою визначаються відповідно до графіка реалізації проекту землеустрою. Результати, одержані під час авторського нагляду за реалізацією проекту землеустрою, заносяться в журнал з авторського нагляду за виконанням проектів із землеустрою. Порядок ведення журналу з авторського нагляду за виконанням проекту із землеустрою встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.  
484. Розділ VІІ. Наукове, кадрове і фінансове забезпечення землеустрою.      Розділ VІІ НАУКОВЕ, КАДРОВЕ І ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗЕМЛЕУСТРОЮ  
485. Стаття 70. Наукове забезпечення землеустрою      Стаття 65. Наукове забезпечення землеустрою  
486. Наукове забезпечення землеустрою здійснюється Національною академією наук України, Українською академією аграрних наук, мережею науково-дослідних установ і навчальних закладів.      Наукове забезпечення землеустрою здійснюють Національна академія наук України, Українська академія аграрних наук, мережа науково-дослідних установ і навчальних закладів в порядку, встановленому законами України.  
487. Стаття 71. Підготовка кадрів, підвищення кваліфікації, перепідготовка та атестація спеціалістів      Стаття 66. Професійна підготовка та кадрове забезпечення у сфері землеустрою.  
488. 1. Професійною діяльністю у галузі землеустрою можуть займатися громадяни, які мають вищу та середню спеціальну освіту відповідного рівня і професійного спрямування.      Професійною діяльністю у сфері землеустрою можуть займатися громадяни, які мають спеціальну вищу освіту відповідного рівня і професійного спрямування.  
489. 2. Підготовка спеціалістів в галузі землеустрою здійснюється на факультетах землевпорядного профілю (спеціальності: землевпорядкування, землевпорядкування і земельний кадастр) у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах.   -160- Беспалий Б.Я.
Стаття 71, частина 2,3.Зняти дужки  
Враховано   Підготовка спеціалістів у сфері землеустрою здійснюється на факультетах землевпорядного профілю у спеціальних вищих навчальних закладах відповідного рівня акредитації.  
490. 3. У розробці проектної документації і науковому забезпеченні землеустрою разом із спеціалістами землевпорядного профілю можуть брати участь (займатись професійною діяльністю в галузі землеустрою) і фахівці інших професій, а саме: юристи, агрономи, ґрунтознавці, геодезисти, агролісомеліоратори, економісти та інші спеціалісти з вищою та середньою спеціальною освітою.       
491. 4. Післядипломне навчання спеціалістів в галузі землеустрою здійснюється на факультетах землевпорядкування вищих навчальних закладів, курсах підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах, навчальних центрах, спеціалізованих курсах. Періодичність підвищення кваліфікації - не рідше одного разу на 5 - 8 років.   -161- Беспалий Б.Я.
Стаття 71, частина 4, речення 2. Виключити текст "5-"  
Враховано   Післядипломна освіта у сфері землеустрою здійснюється на факультетах землевпорядкування спеціальних вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації, курсах підвищення кваліфікації вищих навчальних закладів, спеціалізованих курсах, у навчальних центрах.  
492. 5. Спеціалісти державних органів, в компетенції яких знаходяться питання землеустрою, підлягають атестації у встановленому законодавством порядку. За результатами атестації визначаються відповідність працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації.   -162- Беспалий Б.Я.
Стаття 71, частина 5. Текст "державних органів" замінити текстом "органів державної влади та місцевого самоврядування"  
Враховано    
493. Стаття 72. Фінансування робіт із землеустрою      Стаття 67. Фінансування робіт із землеустрою  
494. 1. Фінансування робіт із землеустрою здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій усіх форм власності, громадян та інших не заборонених законодавством України джерел.      Фінансування робіт із землеустрою здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів, коштів юридичних осіб, громадян та інших джерел, не заборонених законом.  
495. 2. За рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, що визначається Кабінетом Міністром України, фінансуються наступні роботи:      За рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, що визначається Кабінетом Міністром України, фінансуються:  
496. а) встановлення (відновлення) на місцевості кордону держави;   -163- Беспалий Б.Я.
Стаття 72, частина 2, пункт а). Текст " (відновлення)" замінити текстом "чи відновлення"  
Враховано редакційно   а) підготовка документації із землеустрою щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України;  
497. б) розробка загальнодержавної і регіональних програм використання та охорони земель;      б) розробка загальнодержавних і регіональних програм використання та охорони земель;  
498. в) розробка законодавчих, нормативних документів з питань землеустрою;      в) розробка проектів законів України, інших нормативно-правових актів з питань землеустрою;  
499. г) найважливіші науково-дослідні роботи та фундаментальні дослідження в галузі землеустрою;      г) науково-дослідні роботи та фундаментальні дослідження у сфері землеустрою загальнодержавного значення;  
500. ґ) обґрунтування розміщення та встановлення меж територій з особливими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами;   -164- Яворівський В.О.
Стаття 72 пункт г) Замінити текст: " територій з особливими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами" на текст: "особливо цінних земель".  
Враховано редакційно   ґ) проекти організації та встановлення меж територій природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, що мають особливу екологічну, оздоровчу, наукову, естетичну та історико-культурну цінність;  
501. д) розробка експериментальних проектів;       
502. е) розробка нормативно-технічної документації з питань ґрунтових, геоботанічних та інших обстежень і розвідувань земельного фонду з метою отримання земельно-кадастрової інформації для здійснення землеустрою;       
503. є) роботи із землеустрою на землях державної власності.      д) здійснення землеустрою на землях державної власності.  
504. 3. Фінансування робіт з установлення на місцевості меж адміністративно-територіальних утворень (область, район, місто, район у місті, селище, село); складання схем землеустрою, розроблення техніко-економічних обґрунтувань з використання та охорони земельних ресурсів адміністративно територіальних утворень; інвентаризації земель усіх категорій; інших робіт на землях комунальної власності здійснюється за рахунок коштів республіканського бюджету Автономної Республіки Крим та відповідних місцевих бюджетів.      На землях комунальної власності за рахунок коштів місцевих бюджетів фінансуються роботи з встановлення в натурі (на місцевості) меж адміністративно-територіальних утворень, складання схем землеустрою, розроблення техніко-економічних обґрунтувань з використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, інвентаризації земель.  
505. 4. Інші види робіт з питань землеустрою фінансуються за власний рахунок замовників цих робіт та інших не заборонених законодавством України коштів відповідно до укладених договорів.      Роботи із землеустрою можуть фінансуватися відповідно до укладених договорів за рахунок коштів громадян, юридичних осіб та інших джерел, не заборонених законом.  
506. Розділ VІІІ. Прикінцеві положення      Розділ ІХ ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
507. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
508. 2. До приведення інших нормативно-правових актів у відповідність з нормами цього Закону вони діють у частині, що не суперечить цьому Закону.   -165- Беспалий Б.Я.
Прикінцеві положення. Пункт 2 виключити  
Враховано    
509. 3. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом:      2. Кабінету Міністрів України в шестимісячний строк з дня опублікування цього Закону:  
510. а) забезпечити розробку і прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;      а) забезпечити прийняття відповідно до своїх повноважень нормативно-правових актів, що випливають з цього Закону;  
511. б) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;      б) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;  
512. в) забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативних актів, що суперечать цьому Закону.   -166- Беспалий Б.Я.
Прикінцеві положення, пункт 3, підпункт в). Текст "перегляд і скасування" замінити словом "приведення", а текст ", що суперечать цьому" замінити текстом " у відповідність до цього"  
Враховано редакційно   в) забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.