Кількість абзаців - 27 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України''Про електроенергетику'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. На заміну раніше поданого      На заміну раніше поданого  
1. Проект вноситься народним      Проект вноситься народним  
2. депутатом України Клюєвим А.П.      депутатом України Клюєвим А.П.  
3. ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
4. „Про внесення змін до Закону України „Про електроенергетику"      „Про внесення змін до Закону України „Про електроенергетику"  
5. Верховна Рада України постановляє:      Верховна Рада України постановляє:  
6. І. Внести до Закону України „Про електроенергетику" (575/97-ВР) такі зміни та доповнення:      І. Внести до Закону України „Про електроенергетику" (Відомості Верховної Ради України, 1998р., №1, ст.1; 2000р., №38, ст. 321) такі зміни:  
7. 1. Статтю 1 доповнити частиною такого змісту:      1. Статтю 1 доповнити абзацом такого змісту:  
8. „екологічна броня електропостачання споживача - найменша величина споживання електричної енергії суб'єктом господарської діяльності, яка забезпечує безпеку життя людей, збереження мінімально припустимого рівня функціонування інженерних комунікацій (у т.ч. вентиляції, каналізації, дренажних насосів, опалення у зимовий період, іншого обладнання), що створюють передумови екологічної та техногенної безпеки навколишнього природного середовища реґіону або держави. Перелік суб'єктів господарської діяльності, склад їх обладнання та комунікацій, які повинні бути віднесені до екологічної броні, визначається, затверджується і щорічно до 1 грудня переглядається Кабінетом Міністрів України."   -1- Кабінет Міністрів України
Викласти у такій редакції: "екологічна броня електропостачання - це найменші величини споживання електричної енергії та потужності, які у разі припинення електропостачання забезпечують запобігання негативним екологічним та техногенним наслідкам."  
Враховано частково   "екологічна броня електропостачання споживача - мінімальний рівень споживання електричної енергії споживачем (крім населення), який забезпечує передумови для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру".  
9. 2. Статтю 20 доповнити частиною такого змісту:      2. Статтю 20 доповнити частинами шостою та сьомою такого змісту:  
10. "З метою усунення небезпеки для населення і навколишнього середовища від негативних наслідків техногенного характеру у разі відключення від електропостачання господарюючих суб'єктів з екологічною бронею (незалежно від їх форми власності) при несплаті ними за спожиту електроенергію, Кабінет Міністрів України разом з органами місцевого самоврядування затверджують порядок фінансування екологічної броні з Державного або місцевих бюджетів."   -2- Заплатинський В.М.
Слова "незалежно від форм власності" вилучити. Статтю доповнити частиною 2 наступного змісту: "Підприємства приватної форми власності, які здійснюють діяльність, небезпечну для довкілля, у разі неможливості сплати за електроенергію, за рішенням Кабінету Міністрів та органів місцевого самоврядування припиняють свою діяльність".  
Враховано частково   "З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру через припинення електропостачання споживачам для них встановлюється екологічна броня електропостачання. Фінансування екологічної броні при несплаті або неповній оплаті за спожиту електроенергію споживачами, що мають таку броню, здійснюється з Державного або місцевих бюджетів, для чого Кабінетом Міністрів України затверджуються: порядок складання переліку споживачів та їх обладнання, для якого має бути встановлена екологічна броня електропостачання; порядок фінансування екологічної броні з Державного або місцевих бюджетів".  
    -3- Кабінет Міністрів України
Викласти у такій редакції: "Порядок складання переліку суб'єктів господарської діяльності, об'єкти яких мають екологічну броню електропостачання та джерела фінансування, необхідні для забезпечення потреб екологічної броні споживачів, визначаються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України."  
Враховано частково у п.1   
11. 3. Назву статті 24 викласти у такій редакції: „Права, обов'язки та відповідальність енергопостачальників."      3. У статті 24: 1)назву викласти у такій редакції: „Стаття 24. Права, обов'язки та відповідальність енергопостачальників".  
12. 4. Статтю 24 доповнити частинами такого змісту:      2) доповнити новими частинами першою-четвертою такого змісту:  
13. „Енергопостачальники погоджують з відповідним споживачем величину екологічної броні електропостачання, яка підлягає затвердженню Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії. У разі недосягнення згоди між споживачем та енергопостачальником остаточне рішення приймається Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.      „Енергопостачальники погоджують з відповідним споживачем величину екологічної броні електропостачання, яка має бути затверджена Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. У разі недосягнення згоди між споживачем та енергопостачальником щодо величини екологічної броні електропостачання остаточне рішення приймається Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.  
14. Енергопостачальники мають право за умов неповної оплати споживачем спожитої електричної енергії обмежити його електроспоживання до рівня екологічної броні або за відсутності такої повністю відключити споживача.      Енергопостачальники мають право за умов неповної оплати споживачем спожитої електричної енергії обмежити його електроспоживання до рівня екологічної броні електропостачання або за відсутності такої повністю припинити електропостачання споживачу.  
15. Порядок обмеження електроспоживання споживачів до рівня екологічної броні або їх відключення встановлюється Кабінетом Міністрів України.      Порядок обмеження електроспоживання споживачів до рівня екологічної броні електропостачання або повного припинення їм електропостачання встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
16. Енергопостачальники мають право на відшкодування вартості електричної енергії, що постачається споживачу на рівні екологічної броні, у разі несплати або неповної її оплати ним, за рахунок коштів Державного або місцевих бюджетів.   -4- Заплатинський В.М.
Після слів "відповідальність" доповнити словами "цивільному" та далі за текстом.  
Відхилено   Енергопостачальники мають право на відшкодування несплаченої споживачем частини вартості електричної енергії, що постачається йому на рівні екологічної броні електропостачання, за рахунок коштів Державного або місцевих бюджетів". У зв'язку з цим частини першу - сьому вважати відповідно частинами п'ятою - одинадцятою.  
    -5- Кабінет Міністрів України
Викласти у такій редакції: "У разі несплати або неповної оплати споживачами, що мають екологічну броню, спожитої на її потреби електричної енергії, енергопостачальники мають право на відшкодування з Державного бюджету України вартості електричної енергії, що постачається споживачу на рівні екологічної броні. Держава в особі Міністерства фінансів України у цьому випадку набуває права регресної вимоги до споживача. Взаємовідносини між енергопостачальниками, споживачами та Міністерством фінансів України щодо сплати електричної енергії, спожитої на потреби екологічної броні, визначаються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України."  
Відхилено . Умови фінансування екологічної броні електропостачання (у т.ч. і шляхи повернення бюджетних коштів) повинні бути наведені у порядку, розробленому згідно з п.2.   
17. Енергопостачальник не несе відповідальності за майнову шкоду, заподіяну споживачу чи третім особам внаслідок здійснення у встановленому порядку відключення чи обмеження до рівня екологічної броні енергопостачання споживача, який має прострочений борг за електричну енергію."   -6- Заплатинський В.М.
Після слів "електричну енергію" доповнити словами "крім особливих умов".  
Відхилено . Відсутнє визначення "особливих умов" і обгрунтування необхід-ності їх урахування.  3) доповнити новою частиною дванадцятою такого змісту: "Енергопостачальник не несе відповідальності за майнову шкоду, заподіяну споживачу або третім особам внаслідок припинення або обмеження електропостачання, здійсненого у встановленому порядку". У зв'язку з цим частину восьму вважати частиною тринадцятою.  
    -7- Кабінет Міністрів України
Викласти у такій редакції: "Енергопостачальник не несе відповідальності за майнову шкоду, заподіяну споживачу або третім особам внаслідок здійснення у встановленому порядку відключення чи обмеження електропостачання."  
Враховано    
    -8- Доповнити частинами такого змісту: "У разі виникнення аварій у системі життєдіяльності та екологічного захисту споживача через недодержання постачальником встановлених обсягів електропостачання, що визначаються величиною екологічної броні, постачальник зобов'язаний компенсувати споживачеві всі витрати на ліквідацію наслідків таких аварій. У разі виникнення аварій у системі життєдіяльності та екологічного захисту споживача через невідповідність затверджених Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії її мінімально необхідним значенням, всі витрати на ліквідацію наслідків таких аварій компенсуються за рахунок Державного бюджету. При цьому посадові особи, що затвердили величину екологічної броні, несуть відповідальність за наслідки аварії згідно з чинним законодавством."  Відхилено . Взаємна відпові-дальність споживачів, енергопостачальників та електропереда-вальних компаній визначається Прави-лами користування електричною енергією та відповідними договорами. Також недоцільно вводити додаткову відповідальність посадових осіб Держенергонагляду за затвердження недостатніх рівнів екологічної броні, оскільки їх відповідальність вже встановлена законодавством.   
18. 3. Статтю 26 доповнити частинами такого змісту:      4. Статтю 26 доповнити частинами такого змісту:  
19. „За умов неповної оплати за спожиту електричну енергію споживач зобов'язаний обмежити власне електроспоживання до рівня екологічної броні або повністю його припинити в разі відсутності в нього екологічної броні.      „За умов неповної оплати за спожиту електричну енергію споживач зобов'язаний обмежити власне електроспоживання до рівня екологічної броні або повністю його припинити в разі відсутності такої.  
20. Споживач забезпечує безперешкодний доступ відповідальних представників енергопостачальника до власних електричних установок для контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого порядку. У разі перешкоди у доступі зазначених представників до електричних установок споживача посадові особи останнього несуть відповідальність в адміністративному чи кримінальному порядку згідно з законодавством. "   -9- Заплатинський В.М.
У ст.26 п.5 абз.2 після слів "електричних установок" доповнити словами "і тепловикористовуючих установок та теплових мереж" і далі за текстом. Після слів "за рівнем споживання електричної енергії" доповнити словами "з правом надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок з подальшим відключенням та обмеженням споживання відповідно до встановленого порядку".  
Відхилено . Енергопостачальник у визначенні Закона України "Про електро-енергетику" здійснює продаж споживачам електричної енергії, тобто мають місце випадки, коли електричну та теплову енергію продають різні суб'єкти. Право надавати приписи споживачу Законом надано лише Державній інспекції з енергетичного нагляду за режимами спожи-вання електричної та теплової енергії.  Споживач забезпечує безперешкодний доступ відповідальних представників енергопостачальника, підприємства, що здійснює передачу електричної енергії, до власних електричних установок для контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого порядку. У разі перешкоди у доступі зазначених представників до електричних установок споживача посадові особи останнього несуть відповідальність відповідно до закону". ІІ. Прикінцеві положення.  
    -10- Кабінет Міністрів України
Викласти у такій редакції: "Споживач забезпечує безперешкодний доступ представників енергопостачальника, підприємства, що здійснює передачу електричної енергії та Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії до власних електричних установок для контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для перевірки виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого порядку. У разі перешкоди у доступі зазначених представників до електричних установок споживача посадові особи останнього несуть відповідальність в адміністративному чи кримінальному порядку згідно з законодавством.  
Враховано частково . Безперешкодний доступ працівників Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електрич-ної та теплової енергії до електроустановок споживачів зафіксовано ст.9 Закону України "Про електроенергетику".   
21. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      1.Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2004 року.  
22. ІІІ. Кабінету Міністрів України до 1 березня 2003 року:      2. Кабінету Міністрів України до набрання чинності цим Законом:  
23. - розробити та затвердити Перелік суб'єктів господарської діяльності, які мають екологічну броню;      1)розробити та затвердити: порядок складання переліку споживачів та обладнання, для якого має бути встановлена екологічна броня електропостачання;  
24. - розробити та затвердити Порядок обмеження електроспоживання та відключення споживачів;      порядок обмеження електроспоживання споживачів та повного припинення їм електропостачання;  
25. - разом з органами місцевого самоврядування розробити та затвердити порядок фінансування екологічної броні з Державного або місцевих бюджетів;      порядок фінансування екологічної броні з Державного або місцевих бюджетів при несплаті або неповній оплаті за спожиту електроенергію споживачами, що мають таку броню;  
26. - забезпечити перегляд та скасування міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади України нормативних актів, що суперечать цьому Закону.      2) забезпечити перегляд та скасування міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади України нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.