Кількість абзаців - 8 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про електроенергетику" (щодо розподілу коштів оптового ринку електричної енергії України) (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. „Про внесення зміни до статті 15 Закону України „Про електроенергетику"
 
   „Про внесення зміни до статті 15 Закону України „Про електроенергетику"
 
2. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
3. І. Частину шосту статті 15 Закону України „Про електроенергетику" (Відомості Верховної Ради України, 1998р., №1, ст.1; 2000р., №38, ст.319, ст. 321) доповнити абзацом такого змісту:
 
   І. Частину шосту статті 15 Закону України „Про електроенергетику" (Відомості Верховної Ради України, 1998р., №1, ст.1; 2000р., №38, ст.319, ст. 321) доповнити абзацом такого змісту:
 
4. "у кожному розрахунковому періоді (місяці) забезпечується оплата вартості електричної енергії та послуг, закуплених у цьому періоді оптовим постачальником електричної енергії, у рівному відсотку кожній енергогенеруючій компанії (за винятком вітроелектростанцій) та підприємству, яке здійснює централізоване диспетчерське управління об'єднаною енергетичною системою України і передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами. Ця оплата забезпечується з урахуванням остаточних платежів відповідно до договору, на підставі якого створено оптовий ринок електричної енергії. Оплата заборгованості за електричну енергію та послуги, закуплені оптовим постачальником електричної енергії за попередні розрахункові періоди, здійснюється після повної оплати вартості електричної енергії та послуг, закуплених в поточному розрахунковому періоді."
 
-1- Президент України
З огляду на різні обсяги електричної енергії, виробленої енергогенеруючими компаніями, та сезонний характер її виробництва встановлення рівного відсотка оплати вартості електричної енергії ставить зазначені компанії у нерівні умови, що суперечить статті 13 Конституції України, відповідно до якої держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання.
 
Враховано   "у кожному розрахунковому періоді (місяці) забезпечується оплата вартості електричної енергії та послуг, закуплених у цьому періоді оптовим постачальником електричної енергії, у рівному відсотку кожній енергогенеруючій компанії (за винятком вітроелектростанцій) та підприємству, яке здійснює централізоване диспетчерське управління об'єднаною енергетичною системою України і передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами. Ця оплата забезпечується з урахуванням остаточних платежів відповідно до договору, на підставі якого створено оптовий ринок електричної енергії."
 
    -2- Президент України
Крім того, встановлення рівного відсотку оплати вартості електричної енергії лише у розрахунковому місяці призведе до тривалого недофінансування певних виробників електричної енергії, в тому числі теплоелектроцентралей (ТЕЦ), оскільки, як правило, в осінньо-зимовий період рівень оплати вартості електричної енергії значно нижчий, ніж влітку.
 
Враховано    
    -3- Президент України
Набрання чинності зазначеним Законом унеможливить розв'язання питань фінансування:
оптового постачальника електричної енергії;
програм, реалізація яких здійснюється за рахунок інвестиційної складової оптового тарифу на електричну енергію;
погашення заборгованості за кредитами Світового та Європейського банків згідно з рішеннями Кабінету Міністрів України;
можливих витрат у разі виникнення аварійних ситуацій на підприємствах енергетичної галузі.
 
Враховано    
5. ІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
   ІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
6. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 липня 2003 року.
 
-4- енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
1. Цей Закон набирає чинності з 1 грудня 2003 року.
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з 1 грудня 2003 року.
 
7. 2. Кабінету Міністрів у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;
забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.
3. До приведення інших нормативних актів у відповідність із цим Законом їх норми діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

   2. Кабінету Міністрів у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;
забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.
3. До приведення інших нормативних актів у відповідність із цим Законом їх норми діють у частині, що не суперечить цьому Закону.