Кількість абзаців - 90 Таблиця поправок


Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні   -1- Задорожній О.В.
Доповнити законопроект преамбулою такого змісту: "Цей Закон відповідно до Конституції України, міжнародних актів регулює відносини, пов'язані із свободою пересування та вільним вибором місця проживання, визначає гарантії реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання, випадки та підстави щодо обмеження цих свобод".  
Враховано частково   Проект Закон України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні Цей Закон відповідно до Конституції України регулює відносини, пов'язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, що гарантуються Конституцією України і закріплені Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини та основних свобод і протоколами до неї, іншими міжнародними актами, а також визначає порядок реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання і встановлює випадки їх обмеження. Стаття 1. Дія Закону Дія цього Закону поширюється на громадян України, а також на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, відповідно до їх прав та свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.  
    -2- Чубаров Р.А.
Доповнити законопроект преамбулою такого змісту: "Цей Закон відповідно до Конституції України регулює відносини, пов'язані із свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, що гарантуються Конституцією України і закріплені Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини і основних свобод і протоколами до неї, іншими міжнародними актами, а також визначає порядок реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання та встановлює випадки і підстави їх обмеження".  
Враховано    
    -3- Олексіюк С.С.
В преамбулі послатися на положення Протоколу № 4, 7 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, ратифікованої Україною, щодо заборони індивідуальних чи колективних заходів по висланню громадян України, заборони їм в'їзду на територію України та заборони колективного вислання іноземців.  
Враховано частково    
    -4- Олексіюк С.С.
З метою комплексного врегулювання проблеми проект необхідно доповнити положеннями стосовно Єдиного реєстру фізичних осіб, взявши за основу наробки Верховної Ради України третього скликання, зокрема, проект Закону України „Про Державний реєстр фізичних осіб".  
Відхилено    
    -5- Олексіюк С.С.
В тексті проекту, в Прикінцевих положеннях необхідно закріпити норму щодо автоматичного та обов'язкового перенесення даних про реєстрацію осіб у житлові черги за місцем проживання.  
Відхилено    
    -6- Чубаров Р.А.
Ввести після преамбули нову статтю 1 в такій редакції, відповідно змінивши нумерацію статей: "Стаття 1 Дія Закону Дія цього Закону поширюється на громадян України, а також на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, відповідно до їх прав та свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України".  
Враховано    
1. Стаття 1. Право на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні   -7- Чубаров Р.А.
Назву статті 1 (нова стаття 2) викласти в редакції: "Стаття 1. Свобода пересування та вільний вибір місця проживання в Україні"  
Враховано   Стаття 2. Свобода пересування та вільний вибір місця проживання в Україні  
2. Кожний, хто на законних підставах перебуває на території України, має право на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні, гарантоване Конституцією України та міжнародними актами з прав людини.   -8- Чубаров Р.А.
Стаття 1 частину першу викласти в такій редакції: "Громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання, України, за винятком обмежень, які встановлені законом.".  
Враховано   Громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.  
    -9- Олексіюк С.С.
Губський Б.В.
Частину першу статті 1 викласти в такій редакції: "Кожний, хто на законних підставах перебуває на території України, має право на свободу пересування, вільний вибір місця проживання та право вільно залишати територію України, гарантоване Конституцією України та міжнародними актами з прав людини".  
Враховано частково    
    -10- Беспалий Б.Я.
Стаття 1. Частину першу наприкінці доповнити текстом "чинним в Україні".  
Враховано частково    
3. Цей Закон, відповідно до Конституції України, встановлює гарантії здійснення зазначеного права і встановлює випадки і підстави щодо обмеження права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання.   -11- Задорожній О.В.
Частину другу статті 1 вилучити, оскільки вона дублює (стає частиною) положення преамбули законопроекту.  
Враховано    
4. Обмеження права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні можливе лише на підставі закону в інтересах національної безпеки, підтримання правопорядку, охорони здоров'я, захисту прав та свобод інших осіб, а також в умовах надзвичайного та воєнного стану.   -12- Чубаров Р.А.
Стаття 1. Частину третю вилучити.  
Враховано   Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.  
    -13- Олексіюк С.С.
Частину третю статті 1 викласти в такій редакції: "Обмеження права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні можливе лише на підставі закону в інтересах національної або громадської безпеки, підтримання правопорядку, охорони здоров'я або моралі, захисту прав та свобод інших осіб, а також в умовах надзвичайного та воєнного стану".  
Враховано частково в статтях 12, 13   
    -14- Задорожній О.В.
Частину третю статті 1 викласти у наступній редакції: "Обмеження свободи пересування та вільного вибору місця проживання в Україні дозволяється у випадках, передбачених Конституцією та законами України".  
Враховано частково в статтях 12, 13   
    -15- Беспалий Б.Я.
Стаття 1 частину третю доповнити текстом "чи оголошення окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуації".  
Відхилено    
    -16- Губський Б.В.
Частину третю статті 1 викласти в такій редакції: "Обмеження права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні можливе лише на підставі закону в інтересах національної або громадської безпеки, підтримання правопорядку, охорони здоров'я або моралі, захисту прав та свобод інших осіб, а також в умовах надзвичайного та воєнного стану".  
Враховано частково    
    -17- Гайдош І.Ф.
Частину третю статті 1 привести у відповідність з пунктом 3 статті 2 Протоколу №4 від 16 вересня 1963 року до Конвенції про захист основних прав і свобод людини від 4 листопада 1950 року, до якої приєдналася Україна.  
Враховано    
    -18- Чубаров Р.А.
Статті 1. (нова стаття 2). Ввести нову частину в такій редакції: "Реєстрація місця проживання або місця перебування особи, або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод осіб, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження".  
Враховано    
5. Іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, користуються правом на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні на рівні з громадянами України, за винятком обмежень, встановлених законами України про імміграцію та правовий статус іноземців.   -19- Задорожній О.В.
Частину четверту статті 1 законопроекту вилучити, оскільки вона є складовою частиною частини першої цієї статті.  
Враховано    
    -20- Олексіюк С.С.
Проект доповнити статтею "Законодавство України про свободу пересування та вільний вибір місця проживання" наступного змісту: "Законодавство України про свободу пересування та вільний вибір місця проживання ґрунтується на Конституції України та складається з цього Закону, Закону України „Про громадянство України", „Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України", „Про біженців", „Про правовий статус іноземців", „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", „Про державний кордон України", „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", „Про надзвичайний стан", „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", „Про загальний військовий обов'язок і військову службу", „Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів", „Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві", „Про державну таємницю" та інших Законів та нормативно-правових актів ".  
Враховано частково    
6. Стаття 2. Визначення термінів   -21- Олексіюк С.С.
Губський Б.В.
Визначення термінів статті 2 "місця постійного проживання" та "місця тимчасового перебування" використати з проекту № 1089-1. Доповнити визначенням "реєстрація".  
Враховано частково   Стаття 3. Визначення термінів  
7. В цьому Законі наступні терміни вживаються в такому значенні:   -22- Задорожній О.В.
У частині першій статті 2 слово "наступні" вилучити.  
Враховано   У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:  
8. свобода пересування - право особи вільно переміщатися по території України;   -23- Задорожній О.В.
Пункт 1 частини першої статті 2 перед словами "право особи" доповнити "гарантоване Конституцією України".  
Відхилено   свобода пересування - право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, вільно та безперешкодно за своїм бажанням переміщатися по території України у будь-якому напрямку, у будь-який спосіб, у будь-який час за винятком обмежень, які встановлюються законом;  
    -24- Чубаров Р.А.
Пункт 1 частина перша стаття 2 (нова стаття 3) - термін "свобода пересування" подати в такій редакції: "свобода пересування - право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, вільно та безперешкодно за своїм бажанням переміщатися по території України у будь-якому напрямку, у будь-який спосіб, у будь-який час за винятком обмежень, які встановлюються законом".  
Враховано    
    -25- Олексіюк С.С.
Стаття 2 частина перша пункт 1. Замість слів "переміщатися по території України" записати слова "переміщатися територією України".  
Враховано частково    
9. вільний вибір місця проживання чи перебування - право особи самостійно обирати місце перебування чи проживання;   -26- Задорожній О.В.
Пункт 2 частини першої статті 2 перед словами "право особи" доповнити "гарантоване Конституцією України".  
Відхилено   вільний вибір місця проживання чи перебування - право громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, на вибір адміністративно-територіальної одиниці, на території якої вони хочуть проживати чи перебувати;  
    -27- Чубаров Р.А.
Пункт 2 частини першої статті 2 (нова стаття 3) - термін "вільний вибір місця проживання чи перебування" подати в такій редакції: "вільний вибір місця проживання чи перебування - право на вибір громадянина України, а також іноземця та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, адміністративно-територіальній одиниці, на території якої він хоче проживати чи перебувати;".  
Враховано    
10. місце перебування - населений пункт чи місцевість, в якій особа тимчасово проживає в постійному чи тимчасовому житловому приміщенні;   -28- Таран В.В.
Стаття 2 (нова стаття 3) частина перша пункт 3. Після слів "шести місяців" додати слова "на рік".  
Враховано   місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік;  
    -29- Задорожній О.В.
Пункт 3 частини першої статті 2 викласти у наступній редакції: "місце тимчасового перебування - населений пункт чи місцевість, в якій особа має намір проживати строком менше за шість місяців".  
Враховано частково    
    -30- Чубаров Р.А.
Пункт 3 частини першої статті 2 (нова стаття 3) у визначенні терміну "місце перебування" вилучити слова "в постійному чи тимчасовому житловому приміщенні, замість слів "має намір проживати" записати слово "проживає" і подати в такій редакції: "місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців".  
Враховано    
11. місце проживання - населений пункт чи місцевість, в якій особа проживає чи має намір проживати постійно в постійному житловому приміщенні;   -31- Задорожній О.В.
Пункт 4 частини першої статті 2 викласти у наступній редакції: "місце постійного проживання - населений пункт чи місцевість, в якій особа має намір проживати строком понад шість місяців".  
Враховано   місце проживання - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік;  
    -32- Чубаров Р.А.
Пункт 4 частини першої статті 2 (нова стаття 3) у визначенні терміну "місце проживання" вилучити слова "в постійному житловому приміщенні, замість слів "має намір проживати" записати слово "проживає" в подати в такій редакції: "місце проживання - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців".  
Враховано    
    -33- Гайдош І.Ф.
Пункт 4 частини першої статті 2. У визначенні терміну поняття "місце проживання" вилучити слова "в постійному житловому приміщенні".  
Враховано    
    -34- Олексіюк С.С.
Пункт 4 частина четверта стаття 2 після слів "має намір проживати" вилучити слово "постійно".  
Враховано частково    
    -35- Таран В.В.
Стаття 2 (нова стаття 3) частина перша пункт 4. Після слів "шести місяців" додати слова "на рік".  
Враховано    
12. постійне проживання - проживання або намір особи проживати у певному населеному пункті чи місцевості строком понад шість місяців;   -36- Гайдош І.Ф.
Пункт 5 частини першої статті 2 (нова стаття 3) вилучити.  
Враховано    
    -37- Бандурка О.М.
Пункт 5 частина перша стаття 2 слова "або намір" - вилучити.  
Враховано    
    -38- Задорожній О.В.
Пункт 5 частина перша стаття 2 викласти в редакції: "постійне проживання - проживання або намір особи проживати у певному населеному пункті чи місцевості строком понад шість місяців. Намір особи у даному випадку буде втілюватись (знаходити формальне відображення) у заяві такої особи".  
Враховано частково    
    -39- Таран В.В.
Стаття 2 (нова стаття 3)_частина перша пункт 5. Після слів "шести місяців" додати слова "на рік".  
Враховано    
    -40- Чубаров Р.А.
Стаття 2 (нова стаття 3)_частина перша пункт 5 викласти в такій редакції: "постійне проживання - проживання особи в адміністративно-територіальній одиниці строком понад один рік;"  
Враховано    
13. перебування - тимчасове проживання особи у певному населеному пункті чи місцевості строком менше за шість місяців.   -41- Задорожній О.В.
Пункт 6 частини першої статті 2 викласти в редакції: "перебування - тимчасове проживання або намір особи тимчасово проживати у певному населеному пункті чи місцевості строком менше за шість місяців".  
Відхилено   особа - фізична особа; реєстрація - внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації; довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи. Стаття 4. Законодавство про свободу пересування та вільний вибір місця проживання Законодавство про свободу пересування та вільний вибір місця проживання складається з Конституції України, цього Закону, інших законів та міжнародних договорів України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші норми, ніж ті, що містяться у цьому Законі, застосовуються норми міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.  
    -42- Гайдош І.Ф.
Пункт 6 частини першої статті 2 вилучити.  
Враховано    
    -43- Таран В.В.
Після слів "шести місяців" додати слова "на рік".  
Враховано    
    -44- Сокирко М.В.
Статтю 2 "Визначення термінів" доповнити положеннями такого змісту: "Державний реєстр про місце проживання фізичних осіб є ведення державних обліків згідно нормативно-правових актів України, що видаються відповідно до цього Закону. Організація роботи по веденню Державного реєстру про місце проживання фізичних осіб грунтується на таких принципах: єдиної системи реєстрації та ведення державних обліків фізичних осіб за місцем проживання; недопущення поширення інформації про особу, в тому числі і про місце проживання, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, громадського порядку, охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів інших осіб; можливості громадянина знайомитись в уповноважених органах державної влади з відомостями про себе, які не є державною або іншою захищеною законом таємницею; створення сприятливих умов для реєстрації фізичних осіб за місцем проживання".  
Відхилено    
    -45- Чубаров Р.А.
Стаття 2 (нова стаття 3). пункт 6 викласти в такій редакції: "перебування - тимчасове проживання особи в певній адміністративно-територіальній одиниці строком менше одного року;" Доповнити статтю визначеннями термінів: "особа" в такій редакції: "особа - фізична особа"; "реєстрація" в такій редакції: "реєстрація - внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації; "довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи" - в такій редакції: "довідка про реєстрацію місця проживання або перебування - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи.".  
Враховано    
    -46- Чубаров Р.А.
Ввести нову статтю 4 в такій редакції: "Законодавство про свободу пересування та вільний вибір місця проживання "Законодавство про свободу пересування та вільний вибір місця проживання складається з Конституції України, з цього Закону, інших законів та міжнародних договорів України. Якщо міжнародним договором встановлено інші норми, ніж ті, що містяться у цьому Законі, застосовуються норми міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України".  
Враховано    
14. Стаття 3. Законні підстави перебування на території України   -47- Чубаров Р.А.
Статтю 3 (нова стаття 5) частину першу викласти в такій редакції: "Законними підставами перебування на території України є: для громадян України - належність до громадянства України;"  
Враховано   Стаття 5. Законні підстави перебування на території України  
15. Законними підставами для перебування на території України є:      Законними підставами перебування на території України є:  
16. для громадян України - належність до громадянства України;      для громадян України - належність до громадянства України;  
17. для іноземців та осіб без громадянства - дійсний дозвіл на в'їзд та перебування на території України;   -48- Задорожній О.В.
Пункт 2 частини першої статті 3 (нова стаття 5) звужує підстави перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, запроваджуючи тим самим дозвільний характер перебування вищезгаданих осіб. Абзац викласти у такій редакції: "для іноземців та осіб без громадянства - підстави, визначені законами України".  
Враховано частково   для іноземців та осіб без громадянства - реєстрація на території України паспортного документа або наявність посвідки на постійне або тимчасове проживання в Україні, або документів, що посвідчують отримання статусу біженця чи притулку в Україні.  
    -49- Гайдош І.Ф.
Пункт 2 частини другої статті 3 подати в такій редакції: "для іноземців та осіб без громадянства - проживання в Україні іноземця чи особи без громадянства, яка зареєструвала на території України свій національний паспорт, або має дозвіл на імміграцію чи тимчасове проживання, або їй надано статус біженця чи притулок в Україні".  
Враховано    
18. Види дозволів на в'їзд та перебування іноземців та осіб без громадянства на території України визначаються законом.   -50- Задорожній О.В.
Частину другу статті 3 вилучити.  
Відхилено    
19. Стаття 4. Реєстрація осіб за місцем їхнього проживання та перебування   -51- Задорожній О.В.
У назві статті 4 після слова "їхнього" доповнити словом "постійного", після словосполучення "та" доповнити словом "тимчасового".  
Відхилено   Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи  
20. З метою забезпечення постійного зв'язку між особою та державою, необхідного для реалізації особою своїх прав та свобод, а також для виконання особою своїх конституційних обов'язків, така особа зобов'язана зареєструватися в органах реєстрації актів громадянського стану за місцем проживання та перебування.   -52- Бандурка О.М.
У статті 4 слова "в органах реєстрації актів громадянського стану за місцем проживання та перебування" - вилучити.  
Враховано   Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Для реєстрації особа подає: письмову заяву. Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто. У разі якщо особа з поважної причини не може самостійно звернутися до уповноваженого органу, реєстрація може бути здійснена за зверненням іншої особи на підставі доручення, посвідченого в установленому порядку; паспортний документ. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України. Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання; квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати; два примірники талона зняття з реєстрації. Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів. Заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи. Зразки заяви та інших документів, необхідних для реєстрації місця проживання особи, затверджуються Кабінетом Міністрів України. Особи, які перебувають більше одного місяця за межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій зареєстроване їх місце проживання, і які мають невиконані майнові зобов'язання, накладені в адміністративному порядку чи за рішенням суду, або призиваються на дійсну військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов'язані зареєструвати місце перебування. Реєстрація місця проживання громадян України, які проживають за межами України, здійснюється в установленому порядку консульськими установами України за кордоном або дипломатичними представництвами. Надання відомостей про місце проживання особи та її персональні дані здійснюється виключно у випадках, передбачених законами України, або за згодою самої особи. При зміні адреси житла в межах адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється повноваження органу реєстрації, особа, яка зареєструвала місце проживання, або її законний представник повинні письмово повідомити про це відповідний орган реєстрації протягом семи днів після зміни адреси житла.  
    -53- Чубаров Р.А.
Стаття 6 частину четверту викласти в такій редакції: "Особи, які перебувають більше одного місяця за межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій зареєстроване їх місце проживання, і які мають невиконані майнові зобов'язання, накладені в адміністративному порядку чи за рішенням суду, або призиваються на дійсну військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов'язані зареєструвати місце перебування".  
Враховано    
    -54- Задорожній О.В.
Статтю 4 викласти у наступній редакції: "З метою забезпечення постійного зв'язку між особою та державою, необхідного для реалізації своїх прав та свобод, а також для виконання особою своїх конституційних обов'язків, в Україні проводиться обов'язкова реєстрація фізичних осіб за місцем їх тимчасового перебування або постійного проживання".  
Враховано частково    
    -55- Задорожній О.В.
Статтю 4 доповнити частиною другою такого змісту: "Порядок та умови проведення реєстрації фізичних осіб за місцем їх тимчасового перебування або постійного проживання регулюється Законом України "Про державний реєстр фізичних осіб".  
Враховано частково    
    -56- Олексіюк С.С.
Статтю 4 викласти у такій редакції: "З метою забезпечення необхідного зв'язку між особою та державою, для реалізації особою своїх прав та свобод, а також для виконання особою своїх конституційних обов'язків, громадянин України чи будь-якої іншої держави зобов'язаний, у визначені законодавством терміни зареєструватися в органах реєстрації актів громадянського стану за місцем постійного проживання або перебування".  
Враховано частково    
    -57- Удовенко Г.Й.
Чубаров Р.А.
Статтю 4 (нова стаття 6) викласти в такій редакції: "Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів строк після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Для реєстрації особа подає: письмову заяву. Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто. У разі, якщо особа з поважної причини не може самостійно звернутися до уповноваженого органу, реєстрація може бути здійснена за зверненням іншої особи на підставі доручення, посвідченого в установленому порядку; паспортний документ. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України. Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання; квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати; два примірники талона зняття з реєстрації. Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів. Заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи. Зразки заяви та інших документів, необхідних для реєстрації місця проживання особи затверджуються Кабінетом Міністрів України. Реєстрація місця проживання громадян України, які проживають за межами України, здійснюється консульськими установами України за кордоном або дипломатичними представництвами.".  
Враховано    
    -58- Шульга М.О.
Доповнити законопроект статтею такого змісту: "Надання відомостей про місце постійного проживання чи тимчасового перебування особи та її персональні дані здійснюється виключно у випадках, передбачених законами України, або за згодою самої особи".  
Враховано    
    -59- Мигович І.І.
Статтю 5 (нова стаття 6) доповнити частиною: "При зміні адреси житла в межах адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється повноваження органу реєстрації, особа або її законний представник повинні письмово повідомити про це відповідний орган реєстрації протягом семи днів після зміни адреси житла.  
Враховано    
21. Стаття 6. Реєстрація особи за місцем постійного проживання   -60- Задорожній О.В.
Статтю 6 вилучити.  
Враховано    
    -61- Чубаров Р.А.
Удовенко Г.Й.
Статтю 6 вилучити  
Враховано    
22. Реєстрація особи за місцем постійного проживання здійснюється за заявою фізичної особи, яку вона повинна подати до місцевого органу реєстрації актів громадянського стану протягом одного тижня з дати переїзду на нове місце постійного проживання.   -62- Бандурка О.М.
У частині першій статті 6 слова "до місцевого органу реєстрації актів громадянського стану" - вилучити.  
Відхилено    
23. Заява особи про реєстрацію її за місцем постійного проживання є єдиною підставою для реєстрації за місцем проживання, якщо їй Закон не вимагає інших документів та дозволів для реєстрації особи за місцем проживання чи перебування.   -63- Беспалий Б.Я.
Стаття 6. Частину 2 після тексту "проживання є єдиною" доповнити текстом "і достатньою", а після слів "проживання, якщо" слово "їй" замінити словом "цей".  
Відхилено    
24. Реєстрація осіб, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, здійснюється органами виконання покарань, за місцем знаходження такої особи.   -64- Беспалий Б.Я.
Стаття 6. Частину 3 після слів "у вигляді позбавлення" записати слова "чи обмеження".  
Відхилено    
    -65- Бандурка О.М.
Доповнити статтю 6 новою частиною в такій редакції: "Зразки заяви для реєстрації та документів державного обліку встановлюються Кабінетом Міністрів України".  
Відхилено    
    -66- Олексіюк С.С.
У частині третій статті 6 слова "за місцем знаходження" замінити словами "за місцем перебування такої особи".  
Відхилено    
25. Стаття 7. Зняття з реєстрації за місцем постійного проживання   -67- Задорожній О.В.
Статтю 7 вилучити.  
Відхилено   Стаття 7. Зняття з реєстрації місця проживання  
    -68- Чубаров Р.А.
Назву статті 7 подати в такій редакції: "Стаття 7. Зняття з реєстрації місця постійного проживання чи перебування".  
Враховано    
26. Зняття з реєстрації за місцем постійного проживання здійснюється за повідомленням, яке орган реєстрації актів громадянського стану, в якому особа зареєструвалася для постійного проживання, надсилає протягом двох тижнів до органу реєстрації актів громадянського стану, в якому ця особа була зареєстрована раніше.   -69- Удовенко Г.Й.
Чубаров Р.А.
Статтю 7 викласти в такій редакції: "Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть. Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто. У разі якщо особа з поважної причини не може самостійно звернутися до органу реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання може бути здійснено за зверненням іншої особи та на підставі доручення, посвідченого в установленому порядку. Зняття з реєстрації місця проживання неповнолітніх, які не мають батьків, та осіб, стосовно яких встановлено опіку чи піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки і піклування".  
Враховано   Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть. Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто. У разі якщо особа з поважної причини не може самостійно звернутися до органу реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання може бути здійснено за зверненням іншої особи та на підставі доручення, посвідченого в установленому порядку. Зняття з реєстрації місця проживання неповнолітніх, які не мають батьків, та осіб, стосовно яких встановлено опіку чи піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки і піклування.  
    -70- Бандурка О.М.
Статтю 7 викласти в редакції: "Зняття з реєстраційного обліку здійснюється на підставі заяви фізичної особи (починаючи з 16-річного віку), запиту уповноваженого органу за новим місцем проживання особи, рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть. У разі, коли особа з поважної причини не може сама звернутись до уповноваженого органу, зняття з реєстраційного обліку може бути здійснено за зверненням іншої особи на підставі доручення, засвідченого в установленому порядку. Зняття з реєстраційного обліку неповнолітніх, які не мають батьків, та осіб, стосовно яких встановлено опіку чи піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки і піклування".  
Враховано частково    
    -71- Олексіюк С.С.
Статтю 7 викласти у наступній редакції: "Зняття з реєстрації за місцем постійного проживання особи здійснюється протягом двох тижнів за повідомленням органу реєстрації актів громадянського стану, в якому особа зареєструвалася для постійного проживання, до органу реєстрації актів громадянського стану, в якому ця особа була зареєстрована раніше".  
Враховано частково    
27. Стаття 8. Тимчасова реєстрація особи за місцем перебування   -72- Удовенко Г.Й.
Назву статті 8 викласти в такій редакції: "Стаття 8. Реєстрація місця перебування особи"  
Враховано   Стаття 8. Реєстрація місця перебування особи  
    -73- Задорожній О.В.
Статтю 8 вилучити.  
Відхилено    
28. Тимчасова реєстрація особи за місцем перебування здійснюється органами внутрішніх справ у випадках, передбачених цим Законом, за заявою особи, яка зобов'язана тимчасово зареєструватися згідно з цим Законом.   -74- Удовенко Г.Й.
Частину першу статті 8 викласти в такій редакції: "Реєстрація місця перебування здійснюється за заявою особи, яка зобов'язана подати її протягом семи днів після прибуття в місце перебування."  
Враховано   Реєстрація місця перебування здійснюється за заявою особи, яка зобов'язана подати її протягом семи днів після прибуття в місце перебування.  
    -75- Бандурка О.М.
У частині першій статті 8 слова "органами внутрішніх справ" - вилучити.  
Враховано    
    -76- Олексіюк С.С.
Частина перша статті 8 після слів "яка зобов'язана" слово "тимчасово" - вилучити.  
Враховано частково    
29. Особа, яка не зобов'язана реєструватися за місцем тимчасового перебування, згідно з вимогами цього Закону може за власним бажанням зробити це, надіславши відповідну заяву до органу внутрішніх справ за місцем тимчасового перебування.   -77- Бандурка О.М.
У частині другій статті 8 слова "органами внутрішніх справ" - вилучити.  
Враховано    
    -78- Олексіюк С.С.
У частині другій статті 8 замість слів "перебування згідно з вимогами" записати слова "згідно з нормами", а слова "може зробити це" замінити словами "може зареєструватися".  
Відхилено    
30. При тимчасовій реєстрації інформація про місце перебування особи сповіщається до органу реєстрації актів громадянського стану за місцем реєстрації постійного проживання особи.   -79- Чубаров Р.А.
Стаття 8 частина третя. Викласти в такій редакції: "При реєстрації місця перебування особи інформація про неї повідомляється до органу реєстрації за місцем проживання особи".  
Враховано   При реєстрації місця перебування особи інформація про неї повідомляється до органу реєстрації за місцем проживання особи.  
    -80- Бандурка О.М.
У частині третій статті 8 слова "реєстрації актів громадянського стану" замінити словами „до уповноваженого органу".  
Відхилено    
    -81- Олексіюк С.С.
У частині третій статті 8 після слів "місце перебування особи" слово "сповіщається" замінити словом "надсилається".  
Відхилено    
31. Стаття 9. Зняття з тимчасової реєстрації особи за місцем перебування   -82- Мигович І.І.
Назву статті 9 викласти в такій редакції: "Стаття 9. Зняття особи з реєстрації місця перебування"  
Враховано   Стаття 9. Зняття з реєстрації місця перебування особи  
    -83- Задорожній О.В.
Статтю 9 вилучити.  
Відхилено    
32. Зняття з тимчасової реєстрації здійснюється за повідомленням зареєстрованої особи. Відповідальність за правдивість зробленого повідомлення покладається на таку особу.   -84- Чубаров Р.А.
Частину першу статті 9 викласти в редакції: "Зняття з реєстрації місця перебування особи здійснюється за її повідомленням. Відповідальність за правдивість зробленого повідомлення покладається на таку особу."  
Враховано   Зняття з реєстрації місця перебування особи здійснюється за її повідомленням. Відповідальність за правдивість зробленого повідомлення покладається на таку особу.  
    -85- Олексіюк С.С.
У частині першій статті 9 після слів "здійснюється за повідомленням зареєстрованої особи" записати слова "у термін, встановлений цим Законом".  
Відхилено    
33. Органи внутрішніх справ, отримавши повідомлення зареєстрованої особи, знімають таку особу з тимчасової реєстрації та повідомляють про це орган реєстрації актів громадянського стану, в якому особа зареєстрована за постійним місцем проживання.   -86- Бандурка О.М.
Частину другу статті 9 викласти в редакції: "Уповноважений орган, отримавши повідомлення зареєстрованої особи, знімає таку особу з тимчасової реєстрації та повідомляє про це орган реєстрації, в якому особа зареєстрована за постійним місцем проживання".  
Враховано частково   Орган реєстрації, отримавши повідомлення особи, знімає з реєстрації її місце перебування та повідомляє про це орган реєстрації, в якому зареєстроване її місце проживання.  
    -87- Мигович І.І.
Частину другу статті 9 викласти в редакції: "Орган реєстрації, отримавши повідомлення особи, знімає з реєстрації її місце перебування та повідомляє про це орган реєстрації, в якому зареєстроване її місце проживання".  
Враховано    
34. Стаття 10. Перереєстрація особи за місцем постійного проживання   -88- Задорожній О.В.
Статтю 10 вилучити.  
Відхилено   Стаття 10. Перереєстрація місця проживання або місця перебування особи  
    -89- Мигович І.І.
Назву статті 10 викласти в такій редакції: "Стаття 10. Перереєстрація місця проживання або місця перебування особи".  
Враховано    
35. При зміні адреси в межах території, яку обслуговує один і той же орган реєстрації актів громадянського стану, зареєстрована особа повинна повідомити про це відповідний орган реєстрації актів громадянського стану протягом двох тижнів після зміни адреси.   -90- Мигович І.І.
Статтю 10 викласти в такій редакції: "У разі внесення під час реєстрації помилкових відомостей про особу орган реєстрації зобов'язаний на підставі поданих особою або її законним представником достовірних відомостей внести необхідні зміни до реєстраційного обліку протягом семи днів".  
Враховано   У разі внесення під час реєстрації помилкових відомостей про особу орган реєстрації зобов'язаний на підставі поданих особою або її законним представником достовірних відомостей внести необхідні зміни до реєстраційного обліку протягом семи днів.  
    -91- Бандурка О.М.
У статті 10 слова "орган реєстрації актів громадянського стану" замінити словами "уповноважений орган".  
Враховано частково    
36. Стаття 5. Органи реєстрації осіб за місцем їхнього проживання та перебування   -92- Чубаров Р.А.
Статтю 5 поставити після статті 10, відповідно змінивши нумерацію статей. Назву статті 5 (нова стаття 11) викласти в такій редакції: "Стаття 11. Органи реєстрації місця проживання та місця перебування особи". Статтю подати в такій редакції: "Реєстрація місця проживання та місця перебування особи здійснюється відповідним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації ( далі - орган реєстрації) в Автономній Республіці Крим, областях, містах, районах, районах у містах, а також у містах Києві та Севастополі".  
Враховано   Стаття 11. Органи реєстрації місця проживання та місця перебування особи Реєстрація місця проживання та місця перебування особи здійснюється відповідним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації ( далі - орган реєстрації) в Автономній Республіці Крим, областях, містах, районах, районах у містах, а також у містах Києві та Севастополі.  
    -93- Бандурка О.М.
Статтю 5 викласти в редакції: "Повноваження та функції реєстрації фізичних осіб за місцем проживання та перебування в межах території України здійснюють територіальні органи і підрозділи Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, що діє як урядовий орган державного управління у складі МВС України /далі Державний департамент/. Громадяни України, які постійно проживають за межами України, реєструються в дипломатичних представництвах та консульських установах України за кордоном у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні та не мають посвідки на постійне чи тимчасове перебування, реєструються на певний термін у територіальних органах чи підрозділах Державного департаменту при зверненні з клопотанням про продовження строку перебування в Україні".  
Враховано частково    
    -94- Задорожній О.В.
Статтю 5 вилучити.  
Відхилено    
37. Реєстрація осіб за місцем їхнього постійного проживання здійснюється органами реєстрації актів громадянського стану за місцем, де особа постійно проживає чи має намір проживати.       
38. Реєстрація осіб за місцем їхнього перебування здійснюється органами внутрішніх справ у випадках передбачених цим Законом       
39. Стаття 11. Обмеження права на свободу пересування   -95- Задорожній О.В.
Назву статті 11 викласти в редакції: "Обмеження права на свободу пересування та вільного вибору місця проживання".  
Відхилено   Стаття 12. Обмеження свободи пересування  
    -96- Гайдош І.Ф.
Назву статті 11 (нова стаття 12) подати в редакції: "Стаття 12. Обмеження свободи пересування".  
Враховано    
40. Право на свободу пересування може бути обмежено:   -97- Мигович І.І.
Стаття 11 (нова стаття 12) перше речення викласти в такій редакції: "Свободу пересування відповідно до закону може бути обмежено:".  
Враховано   Свободу пересування відповідно до закону може бути обмежено:  
    -98- Задорожній О.В.
Частину першу статті 11 викласти в редакції: "За територіальною ознакою, право на свободу пересування та вільний вибір місця проживання або перебування може бути обмежено:"  
Відхилено    
41. - в прикордонній смузі;      у прикордонній смузі;  
42. - на територій військових об'єктів;      на територіях військових об'єктів;  
43. - в зонах, які згідно Закону належать до зон з обмеженим доступом;   -99- Олексіюк С.С.
У пункті 1 частини першої статті 11 слово "територій" замінити словом "територіях", речення "в зонах, які згідно Закону належать до зон з обмеженим доступом" замінити реченням "у зонах, як згідно з чинним законодавством належать до зон з обмеженим доступом".  
Враховано частково   у зонах, які згідно із законом належать до зон з обмеженим доступом;  
44. - на приватних земляних ділянках, за відсутності згоди їх власника та відсутності виключень з цього правила, передбачених Земельним кодексом України;   -100- Олексіюк С.С.
Губський Б.В.
Пункт 4 частини першої статті 11 викласти в такій редакції: "на приватних земельних ділянках чи інших володіннях особи, за відсутності згоди їх власника та відсутності виключень, передбачених чинним законодавством України;"  
Враховано частково   на приватних земельних ділянках;  
    -101- Задорожній О.В.
Оскільки норма, що закладена у пункті 4 частини першої статті 11 може охопити не один об'єкт права власності, а також через те, що виключення з цього правила є не тільки у Земельному кодексі України, а також у Законі України "Про міліцію", пункт четвертий частини першої статті 11 викласти у наступній редакції: "в житлових приміщеннях та на приватних земельних ділянках за відсутності згоди власника, або при наявності виключень з цього правила, передбачених законами України".  
Враховано частково    
    -102- Мигович І.І.
Стаття 11 (нова стаття 12) пункт 4 частина перша вилучити слова: "за відсутності згоди їх власника та відсутності виключень з цього правила, передбачених Земельним кодексом України".  
Враховано    
45. - на територіях, щодо яких введено воєнний або надзвичайний стан.   -103- Чубаров Р.А.
Стаття 11 (нова стаття 12) частина перша. Ввести новий пункт в такій редакції: "на окремих територіях і в населених пунктах, де у разі небезпеки поширення інфекційних захворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режим проживання населення та господарської діяльності."  
Враховано   на територіях, щодо яких введено воєнний або надзвичайний стан; на окремих територіях і в населених пунктах, де у разі небезпеки поширення інфекційних захворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режим проживання населення та господарської діяльності.  
46. Крім того, право на свободу пересування обмежується щодо таких категорій осіб:   -104- Чубаров Р.А.
Стаття 11 (нова стаття 12) частина друга. Перше речення подати в редакції: "Свобода пересування обмежується щодо:"  
Враховано   Свобода пересування обмежується щодо:  
    -105- Задорожній О.В.
Частину другу статті 11 викласти у наступній редакції: "За колом осіб, право на свободу пересування та вільний вибір місця проживання або перебування може бути обмежено щодо: "  
Відхилено    
    -106- Олексіюк С.С.
У частині другій статті 11 слово "осіб" у пунктах 2, 3, 4, 5 вилучити.  
Відхилено    
47. осіб, до яких, згідно процесуального законодавства, застосовано запобіжні заходи, пов'язані з обмеженням або позбавленням волі;   -107- Олексіюк С.С.
У пункті 1 частини другої статті 11 слова "процесуального законодавства" замінити на слова "згідно з чинним законодавством".  
Відхилено   осіб, до яких відповідно до процесуального законодавства застосовано запобіжні заходи, пов'язані з обмеженням або позбавленням волі;  
48. осіб, які за вироком суду відбувають покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі;      осіб, які за вироком суду відбувають покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі;  
49. осіб, які, згідно законодавства, перебувають під адміністративним наглядом;      осіб, які згідно із законодавством перебувають під адміністративним наглядом;  
50. осіб, які згідно законодавства про інфекційні захворювання та психіатричну допомогу підлягають примусовій госпіталізації та лікуванню;      осіб, які згідно із законодавством про інфекційні захворювання та психіатричну допомогу підлягають примусовій госпіталізації та лікуванню;  
51. шукачів притулку та осіб, які звернулися за наданням їм статусу біженця до прийняття відповідного рішення компетентним органом (про надання цим особам притулку чи статусу біженця);      шукачів притулку та осіб, які звернулися за наданням їм статусу біженця до прийняття відповідного рішення компетентним органом (про надання цим особам притулку чи статусу біженця);  
52. іноземців та осіб без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України.   -108- Чубаров Р.А.
Стаття 11 (нова стаття 12) частина друга доповнити новими пунктами в такій редакції: "осіб, яких призвано на дійсну строкову службу до Збройних Сил України та інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань; іноземців, які перебувають у складі військових іноземних підрозділів і які мають статус військового. Свобода пересування може бути обмежена і в інших випадках, передбачених законом."  
Враховано   іноземців та осіб без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України; осіб, яких призвано на дійсну строкову службу до Збройних Сил України та інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань; іноземців, які перебувають у складі військових іноземних підрозділів і які мають статус військового. Свобода пересування може бути обмежена і в інших випадках, передбачених законом.  
53. Стаття 11. Обмеження права на вільний вибір місця проживання та перебування   -109- Мигович І.І.
Назву статті 11 (нова стаття 13) викласти у такій редакції: "Стаття 13. Обмеження вільного вибору місця проживання"  
Враховано   Стаття 13. Обмеження вільного вибору місця проживання  
    -110- Задорожній О.В.
Статтю 11 вилучити.  
Відхилено    
54. Право на вільний вибір місця проживання може бути обмежено:   -111- Чубаров Р.А.
Стаття 11 (нова стаття 13) частина перша. Перше речення подати в такій редакції: "Вільний вибір місця проживання обмежується в адміністративно-територіальних одиницях, які знаходяться:" Вилучити в частині першій статті 11 (нова стаття 13) пункти: " в житлових приміщеннях без згоди власника чи проживаючих в них осіб, якщо така згода є обов'язковою; на приватних ділянках землі, без згоди власника таких ділянок;"  
Враховано   Вільний вибір місця проживання обмежується в адміністративно-територіальних одиницях, які знаходяться:  
55. - в прикордонній смузі;      у прикордонній смузі;  
56. - на територій військових об'єктів;      на територіях військових об'єктів;  
57. - в зонах, які згідно Закону належать до зон з обмеженим доступом;      у зонах, які згідно із законом належать до зон з обмеженим доступом;  
58. - в житлових приміщеннях, без згоди власника таких приміщень, якщо така згода є обов'язковою;   -112- Бандурка О.М.
У статті 11 частини першої пункти 4 і 5 об'єднати та подати в такій редакції: "в житлових приміщеннях, без згоди власника приміщень чи проживаючих в них осіб, якщо така згода є обов'язковою".  
Відхилено    
    -113- Беспалий Б.Я.
Стаття 11, частина перша, пункт 4. Слова "якщо така згода є обов'язковою" замінити словами "крім випадків, передбачених законом".  
Відхилено    
59. - в житлових приміщеннях, без згоди усіх проживаючих там осіб, якщо вселення додаткових мешканців порушує норми житлової площі, передбачені Житловим кодексом України;       
60. - на приватних ділянках землі, без згоди власника таких ділянок.   -114- Чубаров Р.А.
Стаття 11 (нова стаття 13) частина друга. Доповнити новими пунктами в такій редакції: "на території, де у разі небезпеки поширення інфекційних і масових не інфекційних захворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режим проживання населення та господарської діяльності; на територіях, щодо яких введено воєнний або надзвичайний стан".  
Враховано   на території, де у разі небезпеки поширення інфекційних захворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режим проживання населення та господарської діяльності; на територіях, щодо яких введено воєнний або надзвичайний стан.  
61. Крім того, право на вільний вибір місця проживання та перебування обмежуються щодо таких категорій осіб:   -115- Чубаров Р.А.
Стаття 11 (нова стаття 13) частина друга. Перше речення подати в редакції: "Вільний вибір місця проживання обмежується щодо:".  
Враховано   Вільний вибір місця проживання обмежується щодо:  
62. - особи, що не досягли 16-річно віку, без згоди батьків чи законного представника;   -116- Чубаров Р.А.
Стаття 11 (нова стаття 13) пункт перший вилучити слова "без згоди батьків чи законного представника" та "без дозволу органів, які здійснюють нагляд;"  
Враховано   осіб, які не досягли 16-річного віку;  
63. - особи, до яких, згідно процесуального законодавства, застосовано запобіжні заходи, пов'язанні з обмеженням або позбавленням волі;      осіб, до яких згідно із процесуальним законодавством застосовано запобіжні заходи, пов'язані з обмеженням або позбавленням волі;  
64. - особи, які за вироком суду відбувають покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі;      осіб, які за вироком суду відбувають покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі;  
65. - особи, які, згідно законодавства, перебувають під адміністративним наглядом, без дозволу органів, які здійснюють нагляд;      осіб, які згідно із законодавством перебувають під адміністративним наглядом;  
66. - особи, які згідно законодавства про інфекційні захворювання та психіатричну допомогу, підлягають примусовій госпіталізації та лікуванню;      осіб, які згідно із законодавством про інфекційні захворювання та психіатричну допомогу підлягають примусовій госпіталізації та лікуванню;  
67. - шукачі притулку та особи, які звернулися за наданням їм статусу біженця, до прийняття рішення про надання притулку чи статусу біженця;   -117- Мигович І.І.
Стаття 11 частина друга пункт 6 вилучити.  
Враховано    
68. - іноземців та осіб без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України.      іноземців та осіб без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України.  
69. Стаття 12. Обов'язкова реєстрація осіб за місцем перебування   -118- Чубаров Р.А.
Статтю 12 вилучити.  
Враховано    
70. Наступні категорії осіб, якщо вони перебувають за межами населеного пункту чи місцевості, в якій вони зареєстровані за місцем постійного проживання, більше одного місяця, зобов'язані зареєструватися в органах внутрішніх справ за місцем свого перебування:       
71. особи, які мають невиконані майнові зобов'язання, накладені в адміністративному порядку чи за рішенням суду;       
72. особи, які призиваються на дійсну військову службу і не мають відстрочки;       
73. особи, які беруть участь в судовому процесі в будь-якій якості.       
74. Крім того, будь-яка особа, яка перебуває чи має намір перебувати в певному населеному пункті чи місцевості понад три місяці, має зареєструватися в органах внутрішніх справ за місцем свого перебування.       
75. Стаття 13. Захист права особи на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні   -119- Удовенко Г.Й.
Назву статті 13 (нова стаття 14) викласти у такій редакції:  
Враховано   Стаття 14. Оскарження рішень з питань свободи пересування, вільного вибору місця проживання, реєстрації місця проживання чи місця перебування особи, дій чи бездіяльності органів державної влади, посадових і службових осіб  
    -120- Задорожній О.В.
Статтю 13 вилучити.  
Відхилено    
76. Дії чи бездіяльність державних чи інших органів, підприємств, установ, організацій, посадових осіб та інших юридичних та фізичних осіб, що стосуються права особи на свободу пересування та вільний вибір місця проживання та перебування на території України, можуть бути оскаржені в адміністративному чи судовому порядку.   -121- Удовенко Г.Й.
Статтю 13 (нова стаття 14) подати в такій редакції:  
Враховано   Рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, посадових та службових осіб з питань свободи пересування, вільного вибору місця проживання, реєстрації місця проживання чи місця перебування особи можуть бути оскаржені в установленому законом порядку.  
    -122- Олексіюк С.С.
Губський Б.В.
В статті 13 слова "адміністративному чи" вилучити, залишивши виключно судовий порядок оскарження.  
Відхилено    
    -123- Беспалий Б.Я.
Стаття 13. Після слів "Дії чи бездіяльність" слово "державних" замінити словами "органів державної влади".  
Враховано частково    
77. Стаття 14. Відповідальність за порушення вимог цього Закону      Стаття 15. Відповідальність за порушення вимог цього Закону  
78. Порушення строків повідомлення особою про зміну місця проживання тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого встановлюється Кодексом України про адміністративні правопорушення.   -124- Гайдош І.Ф.
Частину першу статті 14 (нова стаття 15) подати в такій редакції: "Стаття 15. Особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність згідно із законом".  
Враховано   Особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність згідно із законом.  
    -125- Задорожній О.В.
Частину першу статті 14 вилучити, через це частину другу вважати частиною першою.  
Враховано частково    
79. Порушення інших вимог цього Закону тягне за собою відповідальність у відповідності з законодавством України.   -126- Задорожній О.В.
Частину другу статті 14 подати у наступній редакції: "Порушення права особи на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України".  
Враховано частково    
    -127- Беспалий Б.Я.
У частині другій статті 14 слова "з законодавством України" замінити словами "із законом України"  
Відхилено    
80. Стаття 15. Застосування норм міжнародного права       
81. Якщо міжнародним договором України встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, застосовуються правила міжнародного договору.   -128- Удовенко Г.Й.
Статтю 15 вилучити. Ці положення подані в новій статті 4.  
Враховано    
    -129- Олексіюк С.С.
Губський Б.В.
Задорожній О.В.
Статтю 15 (нова стаття 18) викласти в такій редакції: "Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені в цьому Законі, то застосовуються норми міжнародного договору".  
Враховано частково у статті 4   
    -130- Беспалий Б.Я.
Статтю 15 після слів "договором України" доповнити словами "згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України".  
Враховано    
82. Прикінцеві положення   -131- Чубаров Р.А.
Прикінцеві положення подати у такій редакції: "1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 2. Місце проживання особи, яке на день набрання чинності цим Законом підтверджувалося пропискою або було відповідно зареєстроване, вважається зареєстрованим. Якщо особою була подана заява про зміну місця проживання до набрання чинності цим Законом, реєстрація місця проживання здійснюється за правилами, які діяли на момент прийняття цього Закону. 3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом: підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення у відповідність із цим Законом нормативно-правових актів органів виконавчої влади.  
Враховано   Стаття 16. Прикінцеві положення  
83. 1. Цей Закон набуває чинності з 1 січня 2002 року.   -132- Шульга М.О.
Пункт перший "Прикінцевих положень" подати в такій редакції: "1. Цей Закон набирає чинності після введення в дію Закону України про захист персональних даний про фізичну особу".  
Відхилено   1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 2. Місце проживання особи, яке на день набрання чинності цим Законом підтверджувалося пропискою або було відповідно зареєстроване, вважається зареєстрованим. Якщо особою була подана заява про зміну місця проживання до набрання чинності цим Законом, реєстрація місця проживання здійснюється за правилами, які діяли на момент прийняття цього Закону.  
    -133- Олексіюк С.С.
Губський Б.В.
В "Прикінцевих положеннях" записати: "Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування".  
Враховано частково    
    -134- Задорожній О.В.
Пункт 1 "Прикінцевих положень" викласти в редакції: "Цей Закон набирає чинності з моменту офіційного оприлюднення".  
Відхилено    
    -135- Беспалий Б.Я.
Пункт 1 "Прикінцевих положень" подати у редакції: "Цей закон набуває чинності з дня опублікування".  
Враховано частково    
84. 2. Після набуття чинності цим Законом нормативно-правові та інші акти органів державної виконавчої влади, що стосуються прописки громадян, вважаються таким, що втратили чинність.   -136- Задорожній О.В.
У пункті 2 "Прикінцевих положень" слова "органів державної виконавчої влади" вилучити.  
Враховано частково    
    -137- Беспалий Б.Я.
У пункті 2 "Прикінцевих положень" подати конкретний перелік актів, що втрачають чинність.  
Відхилено    
    -138- Удовенко Г.Й.
В "Прикінцевих положеннях" ввести пункт 2 у такій редакції: "2. Установити, що місце проживання осіб, що на момент набрання чинності цим Законом підтверджувалося пропискою або реєстрацією, вважається зареєстрованим".  
Враховано    
85. 3. Кабінету Міністрів України в тримісячний термін з дня набуття цим Законом юридичної сили підготувати проекти законів про внесення змін до законів України, з метою приведення їх у відповідність з положеннями цього Закону.   -139- Задорожній О.В.
Пункт 3 "Прикінцевих положень" викласти у наступній редакції: "Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набуття чинності цим Законом: - подати до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність з цим Законом; - привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; - відповідно до своєї компетенції забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом; забезпечити перегляд і скасування центральними і місцевими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону".  
Враховано частково   3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом: підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення у відповідність із цим Законом нормативно-правових актів органів виконавчої влади.  
86. 4. Центральним та місцевим органам виконавчої влади в тримісячний термін з дня набуття цим Законом юридичної сили привести у відповідність з вимогами Конституції України і довести до відома населення свої нормативно-правові акти з питань свободи пересування і вільного вибору місця проживання.   -140- Задорожній О.В.
Пункт 4 "Прикінцевих положень" вилучити, при цьому пункт 5 вважати пунктом 4.  
Відхилено    
    -141- Беспалий Б.Я.
У пункті 4 "Прикінцевих положень" слова "набуття цим Законом юридичної сили привести у відповідність з вимогами Конституції України" замінити словами "набрання цим Законом чинності привести у відповідність до вимог Конституції України та цього Закону".  
Враховано частково    
    -142- Олексіюк С.С.
Пункт 4 "Прикінцевих положень" викласти в такій редакції: "Центральним та місцевим органам виконавчої влади в тримісячний термін з дня набуття цим Законом юридичної сили привести свої нормативно-правові акти з питань свободи пересування і вільного вибору місця проживання у відповідність з вимогами Конституції України і довести їх до відома населення".  
Враховано частково    
87. 5. Центральним та місцевим органам виконавчої влади в тримісячний термін з дня набуття цим Законом юридичної сили здійснити анулювання прописки з одночасним автоматичним перенесенням для всіх фізичних осіб, що мали постійну прописку на території України, відповідних даних про них у Єдиний реєстр фізичних осіб.   -143- Бандурка О.М.
Пункт 5 "Прикінцевих положень" викласти в редакції: "Фізичні особи, у паспортних документах яких на день набрання чинності цим Законом проставлено відмітку про прописку за місцем проживання, вважаються такими, що зареєстровані за місцем проживання".  
Відхилено    
    -144- Задорожній О.В.
У пункті 5 "Прикінцевих положень" після слова "набуття" доповнити словом "чинності"; слова "юридичної сили" виключити; слова "автоматично" та "автоматичної" виключити.  
Відхилено    
    -145- Беспалий Б.Я.
У пункті 5 "Прикінцевих положень" слова "набуття цим законом юридичної сили" замінити словами "набрання цим законом чинності", а після слів "з одночасним" включити слово "автоматичним".  
Відхилено    
    -146- Удовенко Г.Й.
Пункт 5 "Прикінцевих положень" вилучити.  
Враховано    
88. Здійснити автоматично відповідне перенесення даних про реєстрацію осіб у житлові черги за місцем проживання.   -147- Беспалий Б.Я.
Абзац 2 пункт 5 "Прикінцевих положень" слово "автоматично" вилучити.  
Враховано    
89. При здійсненні автоматичної перереєстрації фізичних осіб письмово довести про це до їх відома.   -148- Беспалий Б.Я.
Абзац 3 пункт 5 "Прикінцевих положень" слово "автоматичної" вилучити.  
Враховано