Кількість абзаців - 637 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких Законів України з питань оподаткування у зв'язку із прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ПРОЕКТ ЗАКОНУ УКРАЇНИ      Уноситься народними депутатами - членами Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради України  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до деяких Законів України з питань оподаткування у зв'язку із прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік"   -1- Буряк С.В.
Назву проекту викласти у такій редакції: „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік"  
Враховано   ЗАКОН УКРАЇНИ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік"  
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
3. Увести зміни до таких положень законів України:      Увести зміни до таких положень законів України  
4. І. У Законі України "Про податок на додану вартість" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 21, ст. 156, N 47, ст. 294; 1998 №10, ст. 7; № 14, ст. 55; № 17, ст. 83; № 18, ст. 95; № 36-37, ст.244; №51, ст. 305; 1999, № 4 (29.01.99), ст. 33; № 26 (30.06.99), ст. 216; № 32 (13.08.99), ст. 264; № 35 (03.09.99), ст. 302; № 38 (24.09.99), ст. 340; № 39 (30.09.99), ст.357; № 3 (21.01.2000), ст. 20; № 13 (31.03.2000), ст.103; № 20 (19.05.2000), ст.149; №22 (02.06.2000), ст.172; № 23 (09.06.2000), ст.177; № 43 (27.10.2000), ст.363; № 48 (01.12.2000), ст. 406; 2001, № 11 (16.03.2001), ст. 46; № 50 (14.12.2001), ст. 261; 2002, № 9 (01.03.2002), ст. 68; 2002, № 29 (19.07.2002), ст. 192; 2002, № 31 (02.08.2002), ст. 214):      І. У Законі України "Про податок на додану вартість" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 21, ст. 156, N 47, ст. 294; 1998 №10, ст. 7; № 14, ст. 55; № 17, ст. 83; № 18, ст. 95; № 36-37, ст.244; №51, ст. 305; 1999, № 4 (29.01.99), ст. 33; № 26 (30.06.99), ст. 216; № 32 (13.08.99), ст. 264; № 35 (03.09.99), ст. 302; № 38 (24.09.99), ст. 340; № 39 (30.09.99), ст.357; № 3 (21.01.2000), ст. 20; № 13 (31.03.2000), ст.103; № 20 (19.05.2000), ст.149; №22 (02.06.2000), ст.172; № 23 (09.06.2000), ст.177; № 43 (27.10.2000), ст.363; № 48 (01.12.2000), ст. 406; 2001, № 11 (16.03.2001), ст. 46; № 50 (14.12.2001), ст. 261; 2002, № 9 (01.03.2002), ст. 68; 2002, № 29 (19.07.2002), ст. 192; 2002, № 31 (02.08.2002), ст. 214):  
5. 1. За текстом Закону слова "орган державної податкової служби" у всіх відмінках замінити словами "відповідний податковий орган" у відповідних відмінках та множині;   -2- Кабінет Міністрів України
Слово "відповідний" виключити  
Враховано   1. За текстом Закону слова "орган державної податкової служби" у всіх відмінках замінити словами "податковий орган" у відповідних відмінках та множині;  
6. 2. У статті 1:      2. У статті 1:  
7. а) пункт 1.1 після слів "платник податку" доповнити словами "оподатковувана операція", а після слів "платник податку на додану вартість" доповнити словами "операція, яка підлягає оподаткуванню податком на додану вартість";      а) пункт 1.1 після слів "платник податку" доповнити словами "оподатковувана операція", а після слів "платник податку на додану вартість" доповнити словами "операція, яка підлягає оподаткуванню податком на додану вартість";  
8. б) пункт 1.2 доповнити абзацами такого змісту:      б) пункт 1.2 доповнити абзацами такого змісту:  
9. "представництво нерезидента, що не має статусу юридичної особи.   -3- Римарук О.І.
Вилучити пункт б) статті 2 проекту щодо доповнення пункту 1.2. статті 1 Закону України "Про податок на додану вартість" абзацом: "представництво нерезидента, що не має статусу юридичної особи. Для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну (сумісну) діяльність, вважаються окремою особою у межах такої діяльності;"  
Відхилено   "представництво нерезидента, що не має статусу юридичної особи.  
10. Для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну (сумісну) діяльність, вважаються окремою особою у межах такої діяльності";   -4- Буряк С.В.
Абзац викласти у редакції: "1.2.4. Для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну (сумісну) діяльність без створення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності. Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку. Для цілей оподаткування господарські відносини між учасниками спільної діяльності прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів. Порядок податкового обліку та звітності результатів спільної діяльності встановлюється центральним податковим органом"  
Враховано   1.2.4. Для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну (сумісну) діяльність без створення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності. Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку. Для цілей оподаткування господарські відносини між учасниками спільної діяльності прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів. Порядок податкового обліку та звітності результатів спільної діяльності встановлюється ц податковим органом.  
11. в) у пункті 1.4 та тексті Закону слова "продаж товарів", "продаж послуг (робіт)", "продаж послуг (результатів робіт)" в усіх відмінках замінити відповідно словами "поставка товарів", "поставка послуг" у відповідних відмінках;   -5- Римарук О.І.
Вилучити пункт в) статті 2 проекту щодо змін до діючого закону в частині заміни понять "продаж" на "поставку".  
Відхилено   в) у пункті 1.4 та тексті Закону слова „продаж товарів (робіт, послуг), "продаж товарів", "продаж послуг (робіт)", "продаж послуг (результатів робіт)" в усіх відмінках замінити відповідно словами "поставка товарів (послуг)", "поставка товарів", "поставка послуг" у відповідних відмінках;  
    -6- Буряк С.В.
у пункті 1.4 та тексті Закону слова „продаж тварів (робіт, послуг), "продаж товарів", "продаж послуг (робіт)", "продаж послуг (результатів робіт)" в усіх відмінках замінити відповідно словами "поставка товарів (послуг)", "поставка товарів", "поставка послуг" у відповідних відмінках;  
Враховано    
12. г) доповнити статтю після пункту 1.10 новими пунктами такого змісту:      г) доповнити статтю після пункту 1.10 новими пунктами такого змісту:  
13. "1.11. Податковий агент - юридична особа, її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ, фізична особа, нерезидент або його представництво, які зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.   -7- Атрошенко В.А.
в п. 1.11 фразу "цього Закону" замінити на "законодавства";  
Відхилено    
    -8- Буряк С.В.
Пункт 1.11 вилучити.  
Враховано    
14. 1.12. Касовий метод - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунка (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених йому товарів (послуг).   -9- Атрошенко В.А.
в п. 1.12 фразу "зарахування (отримання)" замінити на "надходження (сплати)";  
Відхилено   1.11. Касовий метод - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунка (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених йому товарів (послуг).  
15. 1.13. Магазин безмитної торгівлі (безмитний магазин) - пункт роздрібної торгівлі товарами (супутніми послугами), які знаходяться під митним режимом, відповідно до якого товари (супутні послуги), не призначені для споживання на митній території України, ввозяться, знаходяться та поставляються під митним контролем у пунктах пропуску на митному кордоні, відкритих для міжнародного сполучення (крім залізничних та пішохідних митних переходів), а також на авіаційному, морському (річковому) транспортному засобі, який виконує міжнародний рейс, інших зонах митного контролю, визначених митними органами згідно з Митним кодексом України, без справляння ввізного мита, цього податку, а також інших податків і зборів, базою оподаткування яких є вартість таких товарів (супутніх послуг), заходів нетарифного регулювання та ліцензування діяльності з роздрібної торгівлі товарами (супутніми такому продажу послугами), у тому числі підакцизними.   -10- Буряк С.В.
Доповнити абзацом такого змісту: "З метою митного та податкового контролю митний орган зобов"язаний забезпечити неможливість доступу осіб, які переміщються залізнодорожним транспортом або користуються пішоходними переходами з території України до території іноземних держав, до магазину безмитної торгівлі (безмитного магазину)".  
Враховано   1.12. Магазин безмитної торгівлі (безмитний магазин) - пункт роздрібної торгівлі товарами (супутніми послугами), які знаходяться під митним режимом, відповідно до якого товари (супутні послуги), не призначені для споживання на митній території України, ввозяться, знаходяться та поставляються під митним контролем у пунктах пропуску на митному кордоні, відкритих для міжнародного сполучення (крім залізничних та пішохідних митних переходів), а також на авіаційному, морському (річковому) транспортному засобі, який виконує міжнародний рейс, інших зонах митного контролю, визначених митними органами згідно з Митним кодексом України, без справляння ввізного мита, цього податку, а також інших податків і зборів, базою оподаткування яких є вартість таких товарів (супутніх послуг), заходів нетарифного регулювання та ліцензування діяльності з роздрібної торгівлі товарами (супутніми такому продажу послугами), у тому числі підакцизними. З метою митного та податкового контролю митний орган зобов"язаний забезпечити неможливість доступу осіб, які переміщються залізнодорожним транспортом або користуються пішоходними переходами з території України до території іноземних держав, до магазину безмитної торгівлі (безмитного магазину).  
    -11- Кабінет Міністрів України
пункт 1.13. викласти у редакції: „ Магазини безмитної торгівлі - митний режим, відповідно до якого товари та супутні товарам роботи, не призначені для споживання на митній території України, знаходяться та реалізуються під митним контролем у пунктах пропуску на митному кордоні України, відкритих для міжнародного сполучення, інших зонах митного контролю, визначених митними органами України, без справляння мита, цього податку, а також інших податків та зборів, установлених на експорт та імпорт таких товарів, та без застосування заходів нетарифного регулювання.",  
Враховано частково    
16. 1.14. Туризм - тимчасовий від'їзд фізичної особи з місця постійного проживання на строк у межах України - від 1 до 365 діб, включаючи день від'їзду та приїзду; за межі України - від 1 до 183 діб, включаючи день від'їзду та приїзду. Не вважається туризмом від'їзд фізичної особи з місця постійного проживання з метою працевлаштування, внаслідок виконання професійних обов'язків, з іншими підприємницькими цілями або з метою зміни громадянства або отримання виду на жительство чи права на роботу в іншій країні.   -12- Самойлик К.С.
Вилучити пункт 1.14 та підпункти 1.14.1, 1.14.2, 1.14.3.  
Відхилено   1.13. Туризм - тимчасовий від'їзд фізичної особи з місця постійного проживання на строк у межах України - від 1 до 365 діб, включаючи день від'їзду та приїзду; за межі України - від 1 до 183 діб, включаючи день від'їзду та приїзду. Не вважається туризмом від'їзд фізичної особи з місця постійного проживання з метою працевлаштування, внаслідок виконання професійних обов'язків, з іншими підприємницькими цілями або з метою зміни громадянства або отримання виду на жительство чи права на роботу в іншій країні.  
    -13- Атрошенко В.А.
п. 1.14 викласти в наступній редакції: "Туризм - тимчасовий виїзд людини з місця постійного проживання: у межах України - на строк до 12 місяців, за межами України на строк до 6 місяців. Не вважається туризмом виїзд людини з місця постійного проживання з метою працевлаштування, для виконання оплачуваних професійних обов'язків, або з метою зміни громадянства чи отримання виду на жительство.";  
Відхилено    
17. 1.14.1. Туристичний ваучер (путівка) - документ визначеної форми, що дає право туристу на отримання комплексу туристичних послуг згідно з обумовленими у ньому умовами. Зазначений у туристичному ваучері комплекс туристичних послуг з метою оподаткування розглядається як єдина туристична послуга.   -14- Увести підпункт 1.14.1 такого змісту: "1.14.1. Туристичний ваучер (путівка) - документ визначеної форми, що дає право туристу на отримання комплексу туристичних послуг згідно з умовами письмового договору з туристичного або екскурсійного обслуговування. Зазначений у туристичному ваучері комплекс туристичних послуг з метою оподаткування вважається єдиним туристичним продуктом".  Враховано   1.13.1. Туристичний ваучер (путівка) - документ визначеної форми, що дає право туристу на отримання туристичної послуги або їх комплексу згідно з умовами письмового договору з туристичного або екскурсійного обслуговування.  
    -15- Атрошенко В.А.
п. 1.14.1 викласти в наступній редакції: "Туристичний ваучер (путівка) - документ, який підтверджує статус людини як туриста, оплату послуг чи її гарантію і право на отримання туристичних послуг. Зазначений у ваучері комплекс туристичних послуг розглядається як єдина комплексна послуга.";  
Враховано в іншій редакції   
    -16- Терьохін С.А.
Буряк С.В.
У Розділ І проекту Закону щодо внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість": пп. 1.13.1 викласти у такій редакції: "1.13.1 Туристичний ваучер (путівка) - документ визначеної форми, що дає право туристу на отримання туристичної послуги або їх комплексу згідно з умовами письмового договору з туристичного або екскурсійного обслуговування.  
Враховано    
18. 1.14.2. Туристичний оператор - особа, що надає туристичні послуги із розміщення у готелі (мотелі, кемпінгу, інших місцях тимчасового проживання), харчування, транспортного, екскурсійно-інформаційного та іншого обслуговування (включаючи послуги зі страхування) або їх комбінації при обов'язковій наявності наданої послуги з розміщення туристу.   -17- викласти 1.14.2 у редакції: "1.14.2. Туристичний оператор - особа, що продає туристичний продукт від власного імені, має ліцензію на туроператорську діяльність та для якої цей вид діяльності є виключним відповідно до закону".  Враховано   1.13.2. Туристичний оператор - особа, що поставляє туристичний продукт від власного імені, має ліцензію на туроператорську діяльність та для якої цей вид діяльності є виключним відповідно до закону.  
    -18- Атрошенко В.А.
в п. 1.14.2 вилучити фразу: "або їх комбінації при обов'язковій наявності послуги з розміщення туристів";  
Враховано    
19. 1.14.3. Туристичний агент - особа, яка згідно з умовами цивільно-правового договору, укладеного з туристичним оператором, надає послуги з продажу туристичних послуг такого туристичного оператора стороннім особам".   -19- викласти 1.14.3 у редакції: "1.14.3. Туристичний агент - особа, що продає туристичний продукт від імені туристичного оператора, та має ліцензію на турагентську діяльність відповідно до закону".  Враховано   1.13.3. Туристичний агент - особа, що поставляє туристичий продукт від імені туристичного оператора, та має ліцензію на турагентську діяльність відповідно до закону. 1.13.4. Туристичні послуги - послуги з розміщення у готелі (мотелі, кемпінгу, інших місцях тимчасового проживання); харчування; транспортного, екскурсійно-інформаційного та іншого обслуговування (включаючи послуги зі страхування) або їх комбінації". 1.13.5. Туристичний продукт - сукупність туристичних послуг, які придбаються туристичним оператором та поставляються споживачу такого продукту безпосередньо таким туристичним оператором або за його дорученням - туристичним агентом, при обов'язковій наявності туристичної послуги з розміщення туристу та як найменше однієї з інших туристичних послуг. Для цілей цього Закону туристичний продукт уважається товаром. 1.14. Супутні послуги - послуги, вартість яких включається до митної вартості товарів, що експортуються (імпортуються) відповідно до норм митного законодавства.  
    -20- Атрошенко В.А.
п. 1.14.3. викласти в такій редакції: "Туристичний агент - особа, яка згідно договору, укладеного з туристичним оператором надає послуги з бронювання місць в готелі (мотелі, кемпінгу, інших місцях тимчасового проживання), а також інші послуги з розміщення туристів.";  
Відхилено    
    -21- доповнити пункт 1.14 новим абзацом: "1.14.4. Туристичні послуги - послуги з розміщення у готелі (мотелі, кемпінгу, інших місцях тимчасового проживання); харчування; транспортного, екскурсійно-інформаційного та іншого обслуговування (включаючи послуги зі страхування) або їх комбінації при обов'язковій наявності наданої послуги з розміщення туристу та не менше однієї іншої туристичної послуги.".  Враховано    
    -22- Терьохін С.А.
Буряк С.В.
доповнити пункт 1.13 новим підпунктом 1.13.4: "1.13.4. Туристичні послуги - послуги з розміщення у готелі (мотелі, кемпінгу, інших місцях тимчасового проживання); харчування; транспортного, екскурсійно-інформаційного та іншого обслуговування (включаючи послуги зі страхування) або їх комбінації".  
Враховано    
    -23- Терьохін С.А.
Буряк С.В.
Увести підпункт 1.13.5 такого змісту: "1.13.5. Туристичний продукт - сукупність туристичних послуг, які придбаються туристичним оператором та поставляються споживачу такого продукту, при обов'язковій наявності туристичної послуги з розміщення туристу та як найменше однієї з інших туристичних послуг. Для цілей цього Закону туристичний продукт уважається товаром.  
Враховано    
    -24- Буряк С.В.
Доповнити пунктом такого змісту: "1.15. Супутні послуги - послуги, вартість яких включається до митної вартості товарів, що експортуються (імпортуються) відповідно до норм митного законодавства"  
Враховано    
20. 1.15. Інші терміни використовуються у значеннях, визначених законами з питань оподаткування або іншими законами, що не суперечать законам з питань оподаткування та цьому Закону у частині визначення термінів";   -25- Атрошенко В.А.
в п. 1.15. фразу "Закону у частині визначення термінів" замінити на "Законі".  
Відхилено   1.15. Інші терміни використовуються у значеннях, визначених законами з питань оподаткування або іншими законами, що не суперечать законам з питань оподаткування та цьому Закону у частині визначення термінів";  
21. 3. Текст статті 2 викласти у такій редакції:      3. Текст статті 2 викласти у такій редакції:  
22. "Платниками податку є:      "Платниками податку є:  
23. 2.1. будь-яка особа, яка своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку чи підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку згідно з вимогами цього пункту.   -26- Атрошенко В.А.
в п. 2.1. вилучити таку фразу: "незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа, згідно із законодавством".  
Відхилено   2.1. будь-яка особа, що здійснює (планує здійснювати) господарську діяльність на постійній основі (у тому числі новостворена) та яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку чи підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку згідно з вимогами пункту 2.2 цієї статті.  
24. Особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, якщо загальна сума компенсації вартості поставок товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або у рахунок погашення її зобов'язань - третім особам, досягає за будь-який період протягом останніх дванадцяти календарних місяців граничної суми у 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством. Якщо оподатковувані операції особи та пов'язаної з нею особи (осіб) є тотожними повністю або переважно, для цілей розрахунку зазначеної граничної суми береться сукупна сума компенсацій, наданих усім таким особам. Оподатковувані операції вважаються переважно тотожними, якщо сума компенсацій, отриманих пов'язаними особами за тотожні оподатковувані операції, дорівнює або перевищує 50 відсотків загальної суми отриманих ними компенсацій протягом зазначеного дванадцятимісячного періоду. Особа, яка згідно з вимогами цього пункту мала зареєструватися платником податку, але не здійснила таку реєстрацію, несе обов'язки з нарахування та сплати цього податку, а також відповідальність за таку несплату на рівні особи, зареєстрованої як платник податку, без права виписки податкової накладної та нарахування податкового кредиту; 2.2. будь-яка особа, яка імпортує (ввозить, пересилає) товари та супутні їм послуги на митну територію України, незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством, за винятком фізичних осіб, не зареєстрованих платниками податку, які ввозять товари (предмети) у супроводжувальному багажі або отримують їх як поштове відправлення у межах неторгового обороту в обсягах, що не підлягають оподаткуванню згідно з митним законодавством (крім ввезення транспортних засобів чи запасних частин до них такими фізичними особами); 2.3. уповноважений державний орган, який здійснює продаж конфіскованого, арештованого або безхазяйного майна безпосередньо покупцю або за посередництвом іншої особи у встановле 2.4. особи, уповноважені Кабінетом Міністрів України вносити консолідований податок з об'єктів оподаткування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту з їх основної діяльності та підприємствами зв'язку, що знаходяться у підпорядкуванні платника податку, в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України; 2.5. будь-яка особа, яка є нерезидентом та підпадає під визначення пункту 2.1 цієї статті, в разі якщо місце надання послуг (виконання робіт) знаходиться на митній території України; 2.6. податковий агент. Особи, зазначені у пунктах 2.3, 2.5 і 2.6 цієї статті, зобов'язані зареєструватися платниками податку незалежно від того, чи відповідають вони вимогам пункту 2.1 цієї статті, чи ні";   -27- Буряк С.В.
Текст статті 2 викласти у такій редакції: "Платниками податку є: „2.1. будь-яка особа, що здійснює (планує здійснювати) господарську діяльність на постійній основі (у тому числі новостворена) та яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку чи підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку згідно з вимогами пункту 2.2 цієї статті. 2.2. Обов'язковій реєстрації як платник податку підлягає: 2.2.1.особа, якщо загальна сума компенсації вартості поставок товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або у рахунок погашення її зобов'язань - третім особам, досягає за будь-який період протягом останніх дванадцяти календарних місяців граничної суми у 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством. При цьому для цілей розрахунку зазначеної граничної суми береться сукупна сума компенсацій, наданих як особі так і усім особам, пов'язаним з такою особою. 2.2.2. державний орган (особа), уповноважений здійснвати продаж конфіскованого, арештованого або безхазяйного майна безпосередньо покупцю або за посередництвом іншої особи у встановленому законодавством порядку; 2.2.3. особа, яка відповідальна за внесення податку до бюджету по об'єктах оподаткування на залізничному транспорті, що визначена у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. 2.2.4. соба, яка надає послуги зв'язку і здійснює консолідований облік доходів та витрат, пов'язаних з наданням таких послуг та отриманих (понесених) іншими особами, що знаходяться у підпорядкуванні такої особи. 2.2.5. Особа, яка поставляє товари (послуги) на митній території України з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж, при цьому особа нерезидент може здійснювати таку діяльність тільки через своє постійне представництво, зареєстроване на теріторії України, що підлягає обов"язковій реєстрації як платник цього податку. Особа, яка згідно з вимогами цього пункту мала зареєструватися платником податку, але не здійснила таку реєстрацію, несе обов'язки з нарахування та сплати цього податку, а також відповідальність за таку несплату на рівні особи, зареєстрованої як платник податку, без права виписки податкової накладної та нарахування податкового кредиту; 2.3. будь-яка особа, яка імпортує (ввозить, пересилає) товари (супутні послуги) на митну територію України, незалежно від того, чи є вона зарєєстрованим платником податку на додану вартість, чи ні, зобов'язана сплачувати цей податок у порядку визначеному цим Законом, за винятком фізичних осіб, не зареєстрованих платниками цього податку, які ввозять товари (предмети) у супроводжувальному багажі або отримують їх як поштове відправлення у межах неторгового обороту в обсягах, що не підлягають оподаткуванню згідно з митним законодавством (крім ввезення такими фізичними особами транспортних засобів чи запасних частин до них).  
Враховано   2.2. Обов'язковій реєстрації як платник податку підлягає: 2.2.1.особа, якщо загальна сума компенсації вартості поставок товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або у рахунок погашення її зобов'язань - третім особам, досягає за будь-який період протягом останніх дванадцяти календарних місяців граничної суми у 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством. При цьому для цілей розрахунку зазначеної граничної суми береться сукупна сума компенсацій, наданих як особі так і усім особам, пов'язаним з такою особою. 2.2.2. державний орган (особа), уповноважений здійснвати продаж конфіскованого, арештованого або безхазяйного майна безпосередньо покупцю або за посередництвом іншої особи у встановленому законодавством порядку; 2.2.3. особа, яка відповідальна за внесення податку до бюджету по об'єктах оподаткування на залізничному транспорті, що визначена у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. 2.2.4. соба, яка надає послуги зв'язку і здійснює консолідований облік доходів та витрат, пов'язаних з наданням таких послуг та отриманих (понесених) іншими особами, що знаходяться у підпорядкуванні такої особи. 2.2.5. Особа, яка поставляє товари (послуги) на митній території України з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж, при цьому особа нерезидент може здійснювати таку діяльність тільки через своє постійне представництво, зареєстроване на теріторії України, що підлягає обов"язковій реєстрації як платник цього податку. Особа, яка згідно з вимогами цього пункту мала зареєструватися платником податку, але не здійснила таку реєстрацію, несе обов'язки з нарахування та сплати цього податку, а також відповідальність за таку несплату на рівні особи, зареєстрованої як платник податку, без права виписки податкової накладної та нарахування податкового кредиту; 2.3. будь-яка особа, яка імпортує (ввозить, пересилає) товари (супутні послуги) на митну територію України, незалежно від того, чи є вона зарєєстрованим платником податку на додану вартість, чи ні, зобов'язана сплачувати цей податок у порядку визначеному цим Законом, за винятком фізичних осіб, не зареєстрованих платниками цього податку, які ввозять товари (предмети) у супроводжувальному багажі або отримують їх як поштове відправлення у межах неторгового обороту в обсягах, що не підлягають оподаткуванню згідно з митним законодавством (крім ввезення такими фізичними особами транспортних засобів чи запасних частин до них).  
    -28- Терьохін С.А.
Текст статті 2 викласти у такій редакції: "Платниками податку є: 2.1. будь-яка особа, яка своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку чи підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку згідно з вимогами цього пункту. Особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, якщо загальна сума компенсації вартості поставок товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або у рахунок погашення її зобов'язань - третім особам, досягає за будь-який період протягом останніх дванадцяти календарних місяців граничної суми у 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством. Якщо оподатковувані операції особи та пов'язаної з нею особи (осіб) є тотожними повністю або переважно, для цілей розрахунку зазначеної граничної суми береться сукупна сума компенсацій, наданих усім таким особам. Оподатковувані операції вважаються переважно тотожними, якщо сума компенсацій, отриманих пов'язаними особами за тотожні оподатковувані операції, дорівнює або перевищує 50 відсотків загальної суми отриманих ними компенсацій протягом зазначеного дванадцятимісячного періоду. Тотожними вважаються операції, які підпадають під визначення однієї групи з Класифікації видів економічної діяльності, затвердженої наказом Державного комітету України із стандартизації, метрології та сертифікації №441 від 22 жовтня 1996 року (із наступними змінами), у редакції такої Класифікації станом на 1 січня кожного поточного податкового року. Особа, яка згідно з вимогами цього пункту мала зареєструватися платником податку, але не здійснила таку реєстрацію, несе обов'язки з нарахування та сплати цього податку, а також відповідальність за його ненарахування або несплату на рівні особи, зареєстрованої як платник податку, без права виписки податкової накладної та нарахування податкового кредиту.  
Враховано у останньому реченні пункту 2.2.   
    -29- Терьохін С.А.
Норми цього пункту не поширюються на осіб, зазначених у 2.2 будь-яка особа, яка імпортує (ввозить, пересилає) товари (супутні послуги) на митну територію України, незалежно від того, чи є вона зареєстрованою платником цього податку або який режим оподаткування вона використовує згідно із законодавством, за винятком: фізичних осіб, не зареєстрованих платниками цього податку, які ввозять товари (предмети) у супроводжувальному багажі або отримують їх як поштове відправлення у межах неторгового обороту в обсягах, що не підлягають оподаткуванню згідно з митним законодавством (крім ввезення транспортних засобів чи запасних частин до них);  
Відхилено в зв'язку з тим, що зазначені особи не обозково є платниками податку, але є особами, що сплачують ткий податок.   
    -30- Терьохін С.А.
нерезидентів, які здійснюють поставку поштових відправлень згідно з правилами Міжнародного поштового союзу, на користь їх отримувачів на території України;  
Враховано    
    -31- Терьохін С.А.
2.3 будь-яка особа, яка поставляє товари (послуги) на митній території України з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж; якщо таку поставку здійснює нерезидент, то така поставка може здійснюватись виключно через посмтійне представництво такого нерезидента, зареєстрованого як платник цього податку. Особа, яка згідно з вимогами цього пункту мала зареєструватися платником податку, але не здійснила таку реєстрацію, несе обов'язки з нарахування та сплати цього податку, а також відповідальність за його ненарахування або несплату на рівні особи, зареєстрованої як платник податку, без права виписки податкової накладної та нарахування податкового кредиту.  
Враховано    
    -32- Терьохін С.А.
2.4 державний орган (особа), уповноважений здійснювати поставку конфіскованого, арештованого або безхазяйного майна безпосередньо покупцю або за посередництвом іншої особи у встановленому законодавством порядку;  
Відхилено . Зазначені особи не повинні визначатись Кабінетом Міністрів України.   
    -33- Терьохін С.А.
2.5 особи, уповноважені Кабінетом Міністрів України вносити консолідований податок з об'єктів оподаткування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту з їх основної діяльності та підприємствами зв'язку, що знаходяться у підпорядкуванні платника податку, в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України;  
Відхилено Зазначене 1 в статті 10.   
    -34- Терьохін С.А.
2.6 будь-яка особа, яка є нерезидентом, у разі якщо місце надання нею товарів (послуг) знаходиться на митній території України; 2.7 податковий агент. Особи, зазначені у пунктах 2.3 - 2.6 цієї статті, зобов'язані зареєструватися платниками податку незалежно від того, чи відповідають вони вимогам пункту 2.1 цієї статті або ні."  
Враховано по суті у статті 2.   
    -35- Гіршфельд А.М.
В пункті 2.1 ст. 2 в абзаці 2-му речення "незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством" виключити.  
Відхилено    
    -36- Осика С.Г.
У пункті 2.1 статті 2 і далі у всіх відмінниках ціфри 300 000 замініти на ціфри 500 000.  
Відхилено    
    -37- Горбачов В.С.
У пункті 2.1 статті 2 і далі у всіх відмінниках ціфри 300 000 замініти на ціфри 500 000.  
Відхилено    
    -38- Козаченко О.О.
В редакції пункту 2.1 слова: "незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством" замінити словами "за винятком осіб, що використовують режим оподаткування згідно Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва".  
Відхилено    
    -39- Атрошенко В.А.
в п. 2.2 вилучити таку фразу: "незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа, згідно із законодавством".  
Відхилено    
    -40- Слово "продаж" замінити словом "поставку".  Враховано    
    -41- Козаченко О.О.
Для уникнення суперечливого трактування п. 2.5 статті 2 Закону України "Про податок на додану вартість" пропоную викласти його в такій редакції: "Будь яка особа, яка є нерезидентом у разі, якщо місце надання послуг (виконання робіт) знаходиться на митній території України."  
Відхилено    
25. 4. У статті 3:   -42- Атрошенко В.А.
У статті 3 в усіх пунктах слово "поставка" замінити на "ввезення".  
Відхилено   4. У статті 3:  
26. а) пункт 3.1 викласти у такій редакції: "3.1. Об'єктом оподаткування є операції платників податку з: 3.1.1. поставки товарів (послуг), якщо місце такої поставки знаходиться на митній території України; 3.1.2. імпорту товарів (супутніх таким товарам послуг). З метою оподаткування до імпорту також прирівнюється: поставка товарів з-за меж митного кордону України на митну територію України за договорами оренди (лізингу), застави та іншими договорами, які не передбачають передання права власності на такі товари (майно) або передбачають їх обмін на корпоративні права чи цінні папери (крім давальницької сировини, яка надається виконавцю - резиденту у порядку, визначеному Законом України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах"); поставка товарів з території митних (ліцензійних) складів або безмитних магазинів на митну територію України для їх вільного використання (споживання); поставка готової продукції на митну територію України для її вільного використання (споживання), виготовленої виконавцем з використанням давальницької сировини, попередньо ввезеної з-за меж митного кордону України або з території митних (ліцензійних) складів у порядку, визначеному Законом України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах"; 3.1.3. експорту товарів (супутніх таким товарам послуг), вартість яких включається до митної вартості таких товарів згідно з нормами митного законодавства. З метою оподаткування до експорту також прирівнюється: поставка товарів за межі митного кордону України за договорами фінансової оренди (лізингу), застави та іншими договорами, які не передбачають передання права власності на такі товари (майно) або передбачають їх обмін на корпоративні права чи цінні папери; поставка товарів з митної території України на теріторію митних (ліцензійних) складів або безмитних магазинів. З метою оподаткування не вважається експортом та не підлягає оподаткуванню цим податком: поставка товарів за межі митного кордону України з території митних (ліцензійних) складів або безмитних магазинів, а також поставка товарів з одного митного (ліцензійного) складу чи безмитного магазину на територію іншого митного (ліцензійного) складу або безмитного магазину, якщо такі митні (ліцензійні) склади чи безмитні магазини розташовані на митній території України; поставка готової продукції за межі митної території України, виготовленої виконавцем з використанням давальницької сировини, попередньо ввезеної з-за меж митного кордону України або з території митних (ліцензійних) складів, у спосіб та за процедурою, що визначені Законом України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах";   -43- Буряк С.В.
а) пункт 3.1 викласти у такій редакції: "3.1. Об'єктом оподаткування є операції платників податку з: 3.1.1. поставки товарів на митній території України; 3.1.2. поставки послуг, місце надання яких знаходиться на митній теріторії України; 3.1.3. імпорту товарів (супутніх послуг). З метою оподаткування до імпорту також прирівнюється: ввезення з-за меж митного кордону України на митну територію України тварів (супутніх послуг) за договорами лізінгу (оренди), застави, та іншими договорами, які не передбачають передання права власності на такі товари (майно) або передбачають їх обмін на корпоративні права чи цінні папери, у тому числі якщо таке ввезення пв'язане із поверненням товарів у зв'язку з припиненням дії зазначених договорів (крім ввезення давальницької сировини, яка надається виконавцю - резиденту у порядку, визначеному Законом України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах"); поставка товарів з території безмитних магазинів на митну територію України у митному режимі їх вільного використання (споживання)"; поставка готової продукції на митну територію України у митному режимі її вільного використання (споживання), виготовленої виконавцем з використанням давальницької сировини, попередньо ввезеної з-за меж митного кордону України або з території митних (ліцензійних) складів у порядку, визначеному Законом України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах"; 3.1.4. експорту товарів (послуг); З метою оподаткування до експорту товарів також прирівнюється: вивезення товарів (супутніх послуг) за межі митного кордону України за договорами лізингу (оренди), застави, та іншими договорами, які не передбачають передання права власності на такі товари (майно) або передбачають їх обмін на корпоративні права чи цінні папери, у тому числі якщо таке вивезення пв'язане із припиненням дії зазначених договорів; поставка товарів (супутніх послуг) з митної території України на територію безмитних магазинів. З метою оподаткування не вважається експортом та не підлягає оподаткуванню цим податком: поставка товарів за межі митного кордону України з території безмитних магазинів, а також поставка товарів з одного безмитного магазину на територію іншого безмитного магазину, якщо такі безмитні магазини розташовані на митній території України; майнові добровільні пожертвування на користь нерезидентів в інших випадках, визначених Митним кодексом України;  
Враховано   а) пункт 3.1 викласти у такій редакції: 3.1. Об'єктом оподаткування є операції платників податку з: 3.1.1. поставки товарів на митній території України; 3.1.2. поставки послуг, місце надання яких знаходиться на митній теріторії України; 3.1.3. імпорту товарів (супутніх послуг). З метою оподаткування до імпорту також прирівнюється: ввезення з-за меж митного кордону України на митну територію України тварів (супутніх послуг) за договорами лізінгу (оренди), застави, та іншими договорами, які не передбачають передання права власності на такі товари (майно) або передбачають їх обмін на корпоративні права чи цінні папери, у тому числі якщо таке ввезення пв'язане із поверненням товарів у зв'язку з припиненням дії зазначених договорів (крім ввезення давальницької сировини, яка надається виконавцю - резиденту у порядку, визначеному Законом України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах"); поставка товарів з території безмитних магазинів на митну територію України у митному режимі їх вільного використання (споживання)"; поставка готової продукції на митну територію України у митному режимі її вільного використання (споживання), виготовленої виконавцем з використанням давальницької сировини, попередньо ввезеної з-за меж митного кордону України або з території митних (ліцензійних) складів у порядку, визначеному Законом України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах"; 3.1.4. експорту товарів (послуг); З метою оподаткування до експорту товарів також прирівнюється: вивезення товарів (супутніх послуг) за межі митного кордону України за договорами лізингу (оренди), застави, та іншими договорами, які не передбачають передання права власності на такі товари (майно) або передбачають їх обмін на корпоративні права чи цінні папери, у тому числі якщо таке вивезення пов'язане із припиненням дії зазначених договорів; поставка товарів (супутніх послуг) з митної території України на територію безмитних магазинів. З метою оподаткування не вважається експортом та не підлягає оподаткуванню цим податком: поставка товарів за межі митного кордону України з території безмитних магазинів, а також поставка товарів з одного безмитного магазину на територію іншого безмитного магазину, якщо такі безмитні магазини розташовані на митній території України; майнові добровільні пожертвування на користь нерезидентів в інших випадках, визначених Митним кодексом України;  
    -44- Терьохін С.А.
П.п. 3.1.3 викласти у редакції: "3.1.3. експорту товарів (супутніх таким товарам послуг), вартість яких включається до митної вартості таких товарів згідно з нормами митного законодавства.  
Враховано в термінах в п. 1.14.   
    -45- Терьохін С.А.
З метою оподаткування до експорту також прирівнюється: вивезення (пересилання) товарів (супутніх ним послуг) за межі митного кордону України за договорами лізингу (оренди), застави, та іншими договорами, які не передбачають передання права власності на такі товари (майно) або передбачають їх обмін на корпоративні права чи цінні папери, у тому числі якщо таке вивезення пв'язане із припиненням дії зазначених договорів; поставка товарів (супутніх послуг) з митної території України на територію безмитних магазинів. З метою оподаткування не вважається експортом та не підлягає оподаткуванню цим податком: поставка товарів за межі митного кордону України з території безмитних магазинів, а також поставка товарів з одного безмитного магазину на територію іншого безмитного магазину, якщо такі безмитні магазини розташовані на митній території України;  
Враховано    
    -46- Терьохін С.А.
майнові добровільні пожертвування на користь нерезидентів, що здійснюються у межах міжнародних договорів, згода на укладення яких була надана Верховною Радою України;  
ерхвона Рада не обов'язково дає згоду на добровільне пожертвування.   
    -47- Терьохін С.А.
в інших випадках, визначених Митним кодексом України. поставка готової продукції за межі митної території України, виготовленої виконавцем з використанням давальницької сировини, попередньо ввезеної з-за меж митного кордону України або з території митних (ліцензійних) складів, у спосіб та за процедурою, що визначені Законом України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах";  
Відхилено . Регулюється законодавством про давальницьку сировину   
    -48- Козаченко О.О.
пропоную викласти п. 3.1.2 в наступній редакції: "Імпорту товарів (супутніх таким товарам послуг). З метою оподаткування імпортом вважається поставка товарів із-за меж митного кордону України на митну територію України".  
Відхилено    
    -49- Гіршфельд А.М.
В п.п. 3.1.2 абзац 3 нової редакції (поставка товарів...) виключити.  
Відхилено    
    -50- Козаченко О.О.
п. 3.1.3 статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість": Слова " за договорами фінансової оренди (лізингу), застави та іншими договорами, які не передбачають передання права власності на такі товари (майно) або передбачають їх обмін на корпоративні права чи цінні папери; поставка товарів з митної території України на територію митних (ліцензійних) складів або безмитних магазинів" після слів "поставка товарів за межі митного кордону України" виключити.  
Відхилено    
27. б) у пункті 3.2:       
28. абзац перший підпункту 3.2.1 після слова "деривативи" доповнити словами "корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах", а слова "обміну зазначених цінних паперів на інші цінні папери" замінити словами "обміну цінних паперів, корпоративних прав на інші цінні папери, корпоративні права";   -51- Терьохін С.А.
у пункті 3.2: "3.2.1. випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу (погашення, викупу) за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб'єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, Міністерством фінансів України, органами місцевого самоврядування відповідно до закону, включаючи інвестиційні та іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, деривативи, а також корпоративні права, виражені в іншіх ніж цінні папери формах; обміну зазначених цінних паперів та корпоративних прав, виражених в іншіх ніж цінні папери формах, на інші цінні папери; розрахунково-клірингової, реєстраторської та депозитарної діяльності на ринку цінних паперів, а також діяльності з управління активами (у тому числі пенсійними активами, фондами банківського управління), відповідно до закону".  
Враховано   "3.2.1. випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу (погашення, викупу) за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб'єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, Міністерством фінансів України, органами місцевого самоврядування відповідно до закону, включаючи інвестиційні та іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, деривативи, а також корпоративні права, виражені в іншіх ніж цінні папери формах; обміну зазначених цінних паперів та корпоративних прав, виражених в іншіх ніж цінні папери формах, на інші цінні папери; розрахунково-клірингової, реєстраторської та депозитарної діяльності на ринку цінних паперів, а також діяльності з управління активами (у тому числі пенсійними активами, фондами банківського управління), відповідно до закону".  
    -52- Терьохін С.А.
підпункт 3.2.2 викласти у такій редакції: "3.2.2. передачі майна у схов (відповідальне зберігання), а також в оренду (лізинг), крім переданого у фінансовий лізинг; повернення майна зі схову (відповідального зберігання) його власнику, а також майна, попередньо переданого в оренду (лізинг) орендодавцю (лізингодавцю), крім переданого у фінансовий лізинг; нарахуванню процентів або комісій у складі орендного (лізингового) платежу у сумі, що не перевищує подвійну облікову ставку Національного банку України, встановлену на день нарахування таких процентів (комісій) за відповідний проміжок часу, розраховану від вартості об'єкта лізингу, що був наданий орендарю (лізингоотримувачу) у межах договору фінансового лізингу;  
Враховано    
    -53- Терьохін С.А.
Підпункт 3.2.3 викласти у такій редакції: "3.2.3 надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов"язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів; надання послуг із загальнообов"язкового соціально го та пенсійного (у тому числі недержавного) страхування, пенсійних вкладів";  
Враховано частково Немає об'єкту оподаткування   
29. підпункт 3.2.2 викласти у такій редакції:      підпункт 3.2.2 викласти у такій редакції:  
30. "3.2.2. передачі майна у схов (відповідальне зберігання), в оренду (лізинг), крім переданого у фінансовий лізинг, якщо місце надання такого майна знаходиться на митній території України;   -54- Слова "якщо місце надання такого майна знаходиться на митній території України" виключити;  Враховано   "3.2.2. передачі майна у схов (відповідальне зберігання), а також в лізинг (оренду), крім переданого у фінансовий лізинг;  
31. повернення майна зі схову (відповідального зберігання) його власнику, майна, попередньо переданого в оренду (лізинг) орендодавцю (лізингодавцю), крім переданого у фінансовий лізинг;      повернення майна зі схову (відповідального зберігання) його власнику, а також майна, попередньо переданого в лізинг (оренду) лізингодавцю (орендодавцю), крім переданого у фінансовий лізинг;  
32. сплати процентів або комісій у складі орендних (лізингових) платежів, нарахованих на вартість об'єкта фінансового лізингу (без урахування частини лізингового платежу, що надається в рахунок компенсації частини вартості об'єкта фінансового лізингу згідно з договором), місце надання або державна реєстрація якого знаходиться (здійснюється) на митній території України;   -55- Національний банк України
У статті 3: у підпункті 3.2.2. пункту 3.2. абзац третій викласти у такій редакції: "сплати всіх складових лізингового платежу за договорами фінансового лізингу, крім частини лізингового платежу що є відшкодуванням вартості об'єкта лізингу;"  
Відхилено   нарахування процентів або комісій у складі орендного (лізингового) платежу у сумі, що не перевищує подвійну облікову ставку Національного банку України, встановлену на день нарахування таких процентів (комісій) за відповідний проміжок часу, розраховану від вартості об'єкта лізингу, що був наданий орендарю (лізингоотримувачу) у межах договору фінансового лізингу;  
    -56- Абзац третій викласти у такій редакції: "нарахування процентів або комісій у складі орендного (лізингового) платежу у сумі, що не перевищує подвійну облікову ставку Національного банку України, встановлену на день нарахування таких процентів (комісій) за відповідний проміжок часу, розраховану від вартості об'єкта лізингу, що був наданий орендарю (лізингоотримувачу) у межах договору фінансового лізингу";  Враховано    
33. передачі майна у заставу (іпотеку) позикодавцю (кредитору) чи у забезпечення іншої дійсної вимоги кредитора, якщо місце надання такого майна знаходиться на митній території України, та повернення такого майна із застави (іпотеки) його власнику після закінчення дії відповідного договору";   -57- Викласти у такій редакції: "передачі майна у заставу (іпотеку) позикодавцю (кредитору) та/або у забезпечення іншої дійсної вимоги кредитора, повернення такого майна із застави (іпотеки) його власнику після закінчення дії відповідного договору; передачі кредитором, що є резидентом, об'єкта іпотечного кредиту у власність або використання позичальника; виплат основної суми консолідованої іпотечної заборгованості та процентів, нарахованих на неї, об'єднання та купівлі (продажу) консолідованої іпотечної заборгованості, заміною однієї частки консолідованої іпотечної заборгованості на іншу, або поверненням (зворотнім викупом) такої консолідованої іпотечної заборгованості відповідно до закону резиденту або на його користь";  Враховано   "передачі майна у заставу (іпотеку) позикодавцю (кредитору) та/або у забезпечення іншої дійсної вимоги кредитора, повернення такого майна із застави (іпотеки) його власнику після закінчення дії відповідного договору; передачі кредитором, що є резидентом, об'єкта іпотечного кредиту у власність позичальника; виплат основної суми консолідованої іпотечної заборгованості та процентів, нарахованих на неї, об'єднання та/або купівлі (продажу) консолідованої іпотечної заборгованості, заміною однієї частки консолідованої іпотечної заборгованості на іншу, або поверненням (зворотнім викупом) такої консолідованої іпотечної заборгованості відповідно до закону резиденту або на його користь"; Підпункт 3.2.3 викласти у такій редакції: "3.2.3 надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов"язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів, а також з адміністрування недержавних пенсійних фондів";  
    -58- Терьохін С.А.
Підпункт 3.2.3 викласти у такій редакції: "3.2.3 надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов"язаних з такою діяльністю послуг страховими (перестраховими) брокерами та страховими агентами; надання послуг із соціального та пенсійного (у тому числі недержавного) страхування;  
Враховано частково    
    -59- Буряк С.В.
П.п. 3.2.3. викласти у едакції: "3.2.3 надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов"язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів, а також з адміністрування недержавних пенсійних фондів";  
Враховано    
    -60- Альошин В.Б.
П.п. 3.2.3 п. 3.2 викласти у редакції: "3.2.3 надання послуг із страхування і перестрахування, передбачених Законом України "Про страхування", соціального і пенсійного страхування, у тому числі недержавними пенсійними фондами, а також з адміністрування недержавних пенсійних фондів".  
Враховано частково    
    -61- Акопян В.Г.
Стаття 4. підпункт б) доповнити абзацом: Підпункт 3.2.3 пункту 3.2 викласти в такій редакції: "3.2.3. надання послуг із страхування і перестрахування, передбачених Законом України "Про страхування" , соціального і пенсійного страхування, у тому числі послуг з недержавного пенсійного забезпечення, що надаються недержавними пенсійними фондами та адміністраторами недержавних пенсійних фондів;".  
Відхилено    
34. підпункт 3.2.5 доповнити абзацом третім такого змісту:      У підпункті 3.2.5:  
35. "імпорту (ввезення, пересилання) на митну територію України майна як технічної допомоги чи благодійної (гуманітарної) допомоги згідно з нормами міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або закону";   -62- У підпункті 3.2.5: Абзац перший викласти у такій редакції: "надання послуг з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного), управління коштами та цінними паперами (корпоративними правами та деривативами), доручення, надання, управління і переуступки фінансових кредитів, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства; у другому абзаці після слів "інвестиційні сертифікати" додати слова "іпотечні сертифікати з фіксованою доходністю"; доповнити абзацом третім такого змісту: "імпорту (ввезення, пересилання) на митну територію України майна як технічної або благодійної (гуманітарної) допомоги згідно з нормами міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або відповідно до закону";  Враховано   Абзац перший викласти у такій редакції: "надання послуг з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного), управління коштами та цінними паперами (корпоративними правами та деривативами), доручення, надання, управління і переуступки фінансових кредитів, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства; у другому абзаці після слів "інвестиційні сертифікати" додати слова "іпотечні сертифікати з фіксованою доходністю"; доповнити абзацом третім такого змісту: "імпорту (ввезення, пересилання) на митну територію України майна як технічної або благодійної (гуманітарної) допомоги згідно з нормами міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або відповідно до закону";  
36. у підпункті 3.2.7 слова "на ринку цінних паперів України, а також деривативами на фондових, валютних і товарних біржах, створених у порядку, передбаченому відповідними законами" замінити словами "та валютними цінностями, включаючи будь-які виплати (у тому числі комісійні) фондовим або валютним біржам чи позабіржовим фондовим системам або їх членам у зв'язку з організацією та торгівлею валютними цінностями чи цінними паперами та деривативами";   -63- Підпункт 3.2.7 викласти у такій редакції: "3.2.7 виплат у грошовій формі заробітної плати (іншим прирівняним до неї виплатам), пенсій, стипендій, субсидій, дотацій за рахунок бюджетів або Пенсійного фонду України чи фондів загальнообов"язкового соціального страхування (крім тих, що надаються у майновій формі); виплат роялті, дивідендів (крім тих, що надаються у майновій формі); надання комісійних (брокерських, дилерських) послуг із торгівлі та/або управлінню цінними паперами (корпоративними правами), деривативами та валютними цінностями, включаючи будь-які виплати (у тому числі комісійні) фондовим або валютним біржам чи позабіржовим фондовим системам або їх членам у зв'язку з організацією та торгівлею валютними цінностями, цінними паперами та/або деривативами" ;  Враховано   Підпункт 3.2.7 викласти у такій редакції: "3.2.7 виплат у грошовій формі заробітної плати (іншим прирівняним до неї виплатам), пенсій, стипендій, субсидій, дотацій за рахунок бюджетів або Пенсійного фонду України чи фондів загальнообов"язкового соціального страхування (крім тих, що надаються у майновій формі); виплат у грошовій формі або у вигляді цінних паперів дивідендів, роялті; надання комісійних (брокерських, дилерських) послуг із торгівлі та/або управлінню цінними паперами (корпоративними правами), деривативами та валютними цінностями, включаючи будь-які грошові виплати (у тому числі комісійні) фондовим або валютним біржам чи позабіржовим фондовим системам або їх членам у зв'язку з організацією та торгівлею валютними цінностями, цінними паперами та/або деривативами" ;  
37. в абзаці першому підпункту 3.2.8 слова "у тому числі при ввезенні основних фондів на митну територію України (крім підакцизних товарів) або їх вивезенні" замінити словами " (крім підакцизних товарів), у тому числі при їх вивезенні";   -64- "в абзаці першому підпункту 3.2.8 слова "у тому числі при ввезенні основних фондів на митну територію України (крім підакцизних товарів)" замінити словами "крім підакцизних товарів";  Враховано   в абзаці першому підпункту 3.2.8 слова "у тому числі при ввезенні основних фондів на митну територію України (крім підакцизних товарів)" замінити словами "крім підакцизних товарів";  
    -65- Козаченко О.О.
п. 3.2.8 статті 3 залишити чинним в існуючій на даний момент редакції.  
Відхилено    
38. підпункт 3.2.10 виключити;   -66- Римарук О.І.
Проектом Закону пропонується виключення пункту 3.2.10 статті 3 діючого Закону. Пропоную залишити пільгу щодо звільнення від оподаткування надання позашкільним навчальним закладом вихованцям, учням і слухачам платних послуг у сфері позашкільної освіти.  
Враховано   підпункт 3.2.11 викласти у такій редакції: "3.2.11. надання уповноваженими банками послуг з довірчого управління фондами банківського управління, виплати винагороди за здійснення управління фондом операцій з нерухомістю, за перерахування коштів на фінансування будівництва із фонду фінансування будівництва, за здійснення платежів за іпотечними сертифікатами відповідно до закону".  
    -67- Осика С.Г.
Пункт 3.2.10 статті 3 залишити в чинній редакції.  
Враховано    
    -68- підпункт 3.2.11 викласти у такій редакції: "3.2.11 виплати винагороди за здійснення управління фондом операцій з нерухомістю, за перерахування коштів на фінансування будівництва із фонду фінансування будівництва, за здійснення платежів за іпотечними сертифікатами відповідно до закону".  Враховано    
    -69- Горбаль В.М.
Виключити.  
Відхилено    
    -70- П.п. 3.2.11 виключити.  Відхилено    
    -71- Терьохін С.А.
Буряк С.В.
підпункт 3.2.11 викласти у такій редакції: "3.2.11. надання уповноваженими банками послуг з довірчого управління фондами банківського управління, виплати винагороди за здійснення управління фондом операцій з нерухомістю, за перерахування коштів на фінансування будівництва із фонду фінансування будівництва, за здійснення платежів за іпотечними сертифікатами відповідно до закону".  
Враховано    
39. 5). У статті 4:      5). У статті 4:  
40. а) друге речення пункту 4.1 доповнити словами "а також суми процентів, сплачених (нарахованих) ним за договорами товарного кредиту (товарної позики) у частині, що перевищує подвійний розмір облікової ставки Національного банку України, встановленої на дату такої сплати (нарахування), розрахованої за строк користування таким кредитом (позикою)";   -72- Гіршфельд А.М.
В ст. 4 речення пункту 4.1. залишити у попередній редакції.  
Відхилено   а) друге речення пункту 4.1 доповнити словами "а також суми процентів, сплачених (нарахованих) ним за договорами товарного кредиту (товарної позики) у частині, що перевищує подвійний розмір облікової ставки Національного банку України, встановленої на дату такої сплати (нарахування), розрахованої за строк користування таким кредитом (позикою)";  
41. б) у пункті 4.2:   -73- Осика С.Г.
Пункт 4.2 статті 4 залишити в чинній редакції.  
Відхилено   б) у пункті 4.2:  
42. слова "натуральних виплат в рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах з платником податку" вилучити;      слова "натуральних виплат в рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах з платником податку" вилучити;  
43. увести абзац другий такого змісту:      увести абзац другий такого змісту:  
44. "При здійсненні натуральних виплат в рахунок оплати праці найманим працівникам або у межах цивільно-правових договорів, укладених платником податку з фізичною особою, база оподаткування розраховується як фактична ціна такої натуральної виплати, але не нижче за її звичайну ціну, збільшена на суму цього податку, нарахованого на таку ціну".   -74- Буряк С.В.
Абзац другий викласти у редакції: "При здійсненні виплат у формах, відмінних від грошової, у рахунок оплати праці найманим працівникам або у межах цивільно-правових договорів, укладених платником податку з іншою особою, база оподаткування розраховується як фактична ціна такої виплати, але не нижче за її звичайну ціну".  
Враховано   "При здійсненні виплат у формах, відмінних від грошової, у рахунок оплати праці найманим працівникам або у межах цивільно-правових договорів, укладених платником податку з іншою особою, база оподаткування розраховується як фактична ціна такої виплати, але не нижче за її звичайну ціну".  
45. б) у пункті 4.3:      б) у пункті 4.3:  
46. у першому реченні абзацу першого слова: "ввозяться (пересилаються)" замінити словами: "імпортуються (ввозяться, пересилаються)", слова: "до пункту перетину митного кордону України" замінити словами: "до пункту, де товари фактично знаходяться в момент їх пред"явлення для митного оформлення";   -75- Козаченко О.О.
Слова "з урахуванням витрат на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження" після слів "зазначеної у ввізній митній декларації" виключити.  
Відхилено   у першому реченні абзацу першого слова: "ввозяться (пересилаються)" замінити словами: "імпортуються (ввозяться, пересилаються)", слова: "до пункту перетину митного кордону України" замінити словами: "до пункту, де товари фактично знаходяться в момент їх пред"явлення для митного оформлення";  
47. у другому реченні абзацу першого та другому реченні абзацу другого слова "на момент виникнення податкових зобов'язань" замінити словами "на операційний день, що передує дню, в якому товар (товарна партія) вперше підпадає під режим митного контролю відповідно до митного законодавства. У такому ж порядку встановлюється валютний (обмінний) курс для нарахування інших податків (зборів), базою оподаткування яких є митна вартість таких товарів";      у другому реченні абзацу першого та другому реченні абзацу другого слова "на момент виникнення податкових зобов'язань" замінити словами "на операційний день, що передує дню, в якому товар (товарна партія) вперше підпадає під режим митного контролю відповідно до митного законодавства. У такому ж порядку встановлюється валютний (обмінний) курс для нарахування інших податків (зборів), базою оподаткування яких є митна вартість таких товарів";  
48. в) пункт 4.4 виключити;   -76- Виключити п.п. "в".  Враховано    
    -77- Осика С.Г.
Пункт 4.4 статті 4 залишити в чинній редакції.  
Враховано    
    -78- Горбаль В.М.
Виключити п.п. "в".  
Враховано    
49. г) пункт 4.5 викласти у такій редакції:      г) пункт 4.5 викласти у такій редакції:  
50. "4.4. У разі якщо після поставки товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації, включаючи наступний за поставкою перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, а також при проведенні процедур врегулювання сумнівної, безнадійної заборгованості згідно із статтею 12 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" суми податкових зобов'язань та податкового кредиту продавця та покупця підлягають відповідному перерахуванню.   -79- У п.п. 4.4. після слів "суми компенсації" додати слова: "їх вартості";  Враховано   "4.5. У разі якщо після поставки товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за поставкою перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, а також при проведенні процедур врегулювання сумнівної, безнадійної заборгованості згідно із статтею 12 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" суми податкових зобов'язань та податкового кредиту продавця та покупця підлягають відповідному перерахуванню.  
51. 4.4.1. Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - продавця, то:      4.5.1. Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - продавця, то:  
52. а) продавець відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає покупцю розрахунок відкоригованого значення податку;      а) продавець відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає покупцю розрахунок відкоригованого значення податку;  
53. б) покупець відповідно зменшує суму податкового кредиту за наслідками такого податкового періоду у разі, якщо він є зареєстрованим як платник податку на дату проведення коригування, а також мав право на податковий кредит під час придбання таких товарів (послуг).      б) покупець відповідно зменшує суму податкового кредиту за наслідками такого податкового періоду у разі, якщо він є зареєстрованим як платник податку на дату проведення коригування, а також мав право на податковий кредит під час придбання таких товарів (послуг).  
54. 4.4.2. Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації платника податку - продавця, то:      4.5.2. Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації платника податку - продавця, то:  
55. а) продавець відповідно збільшує суму податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає покупцю розрахунок відкоригованого значення податку;      а) продавець відповідно збільшує суму податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає покупцю розрахунок відкоригованого значення податку;  
56. б) покупець відповідно збільшує суму податкового кредиту за наслідками такого податкового періоду у разі, якщо він є зареєстрованим як платник податку на дату проведення перерахунку, а також мав право на податковий кредит під час придбання таких товарів (послуг).      б) покупець відповідно збільшує суму податкового кредиту за наслідками такого податкового періоду у разі, якщо він є зареєстрованим як платник податку на дату проведення перерахунку, а також мав право на податковий кредит під час придбання таких товарів (послуг).  
57. 4.4.3. Норми цього пункту не поширюються на випадки, коли продавець товарів (послуг) не є платником податку на додану вартість станом на кінець податкового періоду, в якому був зроблений такий перерахунок.      4.5.3. Норми цього пункту не поширюються на випадки, коли продавець товарів (послуг) не є платником податку на додану вартість станом на кінець податкового періоду, в якому був зроблений такий перерахунок.  
58. 4.4.4. Зменшення суми податкових зобов'язань платника податку ( продавця при зміні компенсації вартості товарів, наданих особам, які не були платниками цього податку на момент такого продажу, дозволяється лише:      4.5.4. Зменшення суми податкових зобов'язань платника податку ( продавця при зміні компенсації вартості товарів, наданих особам, які не були платниками цього податку на момент такого продажу, дозволяється лише:  
59. а) при поверненні раніше проданих товарів у власність продавцю з наданням покупцю грошової компенсації їх вартості;   -80- Гіршфельд А.М.
В п.п. 4.4.4 нової редакції в п.п. "а" слова "з наданням покупцю грошової компенсації їх вартості" виключити.  
Відхилено   а) при поверненні раніше проданих товарів у власність продавцю з наданням покупцю грошової компенсації їх вартості;  
60. б) при перегляді цін, пов'язаних з гарантійними замінами товарів;      б) при перегляді цін, пов'язаних з гарантійними замінами товарів;  
61. в) у зв'язку з проведенням процедур урегулювання сумнівної або безнадійної заборгованості, яка виникла внаслідок продажу товарів (послуг), визначених статтею 12 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств";      в) у зв'язку з проведенням процедур урегулювання сумнівної або безнадійної заборгованості, яка виникла внаслідок продажу товарів (послуг), визначених статтею 12 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств";  
62. д) пункт 4.6 уважати пунктом 4.5 та у другому реченні слова "терміну позовної давності, визначеної законом" замінити словами: "дванадцяти календарних місяців";   -81- у другому реченні пункту 4.6 слова "терміну позовної давності, визначеної законом" замінити словами: "дванадцяти календарних місяців";  Враховано   д) у другому реченні пункту 4.6 слова "терміну позовної давності, визначеної законом" замінити словами: "дванадцяти календарних місяців"; У пункті 4.7 виключити слова: "та конфіскованого або безхазяйного майна, переданого уповноваженими державними органами для його реалізації у встановленому законодавством порядку",  
    -82- У пункті 4.7 виключити слова: "та конфіскованого або безхазяйного майна, переданого уповноваженими державними органами для його реалізації у встановленому законодавством порядку,  Враховано    
63. г) пункт 4.8 доповнити абзацом четвертим такого змісту:      г) пункт 4.8 доповнити абзацом четвертим такого змісту:  
64. "Для цілей оподаткування згідно з цим Законом надання або отримання векселя не змінює суми податкового кредиту або податкового зобов'язання з цього податку";   -83- Викласти у редакції: "Для цілей оподаткування згідно з цим Законом векселя видані або отримані не вважаються засобом платежу та не змінюють суму податкового кредиту або податкового зобов'язання з цього податку";  Враховано   "Для цілей оподаткування векселя видані або отримані не вважаються засобом платежу та не змінюють суму податкового кредиту або податкового зобов'язання з цього податку (крім податкових векселів)";  
    -84- Доповнити абзац четвертий словами такого змісту: (крім податкових векселів);  Враховано    
    -85- Національний банк України
5) У статті 4 пункт 4.8. доповнити абзацом такого змісту: "У разі, коли платник податку - лізингодавець здійснює операції фінансового лізингу, які є об'єктом оподаткування згідно з цим Законом, базою оподаткування є вартість (частина вартості) об'єкта фінансового лізингу яка визначена у договорі, без урахування суми процентів або комісій нарахованих або таких, які будуть нараховані на вартість (частину вартості) об'єкта фінансового лізингу та яка сплачується лізингоодержувачем у складі лізингового платежу."  
Враховано в іншій редакціїї у п.п. 3.2.2   
65. Увести пункти 4.10 - 4.11 такого змісту:      Увести пункти 4.10 - 4.11 такого змісту:  
66. "4.10. При наданні послуг із транзитного перевезення (переміщення) товарів (вантажів) платником податку митною територією України, базою оподаткування є вартість послуг із такого транзитного перевезення (переміщення), з урахуванням його відстані (від пункту першого перетину митного кордону України до пункту останнього перетину митного кордону України). При цьому така вартість встановлюється за договірною (контрактною) ціною, але не нижче за звичайну ціну, що визначається з урахуванням ціни відповідного транспортування таких продуктів територією прикордонних з Україною країн.   -86- пункт 4.10 викласти у редакції: "4.10. При наданні послуг із транзитного перевезення (переміщення) товарів (вантажів, пасажирів) митною територією України, база оподаткування розраховується виходячи з вартості послуг із такого транзитного перевезення (переміщення), наданих на митній території України (з урахуванням відстані від пункту першого перетину митного кордону України до пункту останнього перетину митного кордону України). У виняток з цього правила, операції з надання послуг із транзиту газу, нафти сирої або аміаку митною територією України не є об"єктом оподаткування.  Враховано   "4.10. При наданні послуг із транзитного перевезення (переміщення) товарів (вантажів, пасажирів) митною територією України, база оподаткування розраховується виходячи з вартості послуг із такого транзитного перевезення (переміщення), наданих на митній території України (з урахуванням відстані від пункту першого перетину митного кордону України до пункту останнього перетину митного кордону України). У виняток з цього правила, операції з надання послуг із транзиту газу, нафти сирої або аміаку митною територією України не є об"єктом оподаткування.  
67. Якщо міжнародний договір (угода) з цього питання, згода на який надана Верховною Радою України, встановлює інші правила визначення ціни транзиту товарів (бази оподаткування), то пріоритет мають правила такої міжнародного договору (угоди).   -87- Якщо міжнародний договір (угода), згода на обов"язковість якого надана Верховною Радою України, установлює правила оподаткування транзитних перевезень, відмінні від передбачених цим пунктом, то пріоритет мають правила такого міжнародного договору (угоди).  Враховано   Якщо міжнародний договір (угода), згода на обов"язковість якого надана Верховною Радою України, установлює правила оподаткування транзитних перевезень, відмінні від передбачених цим пунктом, то пріоритет мають правила такого міжнародного договору (угоди).  
68. 4.11. Базою оподаткування операцій з надання туристичних послуг туристичним оператором є винагорода такого туристичного оператора, тобто різниця між загальною вартістю туристичних послуг, що сплачується туристами протягом звітного періоду, та фактичними витратами такого туристичного оператора на придбання товарів (робіт, послуг) у осіб, зареєстрованих платниками цього податку, або при їх імпортуванні, за умови якщо вартість таких товарів (робіт, послуг) включається до вартості таких туристичних послуг, з урахуванням накладних видатків.   -88- Буряк С.В.
пункт 4.11 викласти у такій редакції: 4.11. Базою оподаткування при поставці туристичного продукту фізичним особам туристичним оператором є винагорода такого туристичного оператора, а саме різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (без урахування податку, нарахованого на таку винагороду) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (з урахуванням цього податку). У разі поставок (надання) туристичних послуг туристичним оператором особам, іншим ніж визначені у абзаці першому пункту 4.11 статті 4, базою оподаткування є вартість таких туристичних послуг (без урахування цього податку). Туристичний оператор зобов'язаний вести окремий податковий облік операцій, зазначених у абзаці другому цього пункту. Базою оподаткування для операцій, які здійснюються від імені туристичного оператора туристичними агентами, є комісійна винагорода, яка нараховується (виплачується) на користь такого агенту таким туристичним оператором, у тому числі за рахунок коштів, отриманих від споживача туристичного продукту. Поставка туристичного продукту з місцем його надання на митній території України може здійснюватися виключно резидентом, який має відповідну ліцензію та відповідає вимогам, визначеним пунктом 2.2 статті 2 цього Закону. Сума податку, нарахована (сплачена) туристичним оператором у зв'язку з придбанням туристичного продукту, не підлягає включенню до складу його податкового кредиту та включається до складу його валових витрат за винятком випадків передбачених абзацем другим цього пункту. Сума податку, сплачена (нарахована) туристичнийм агентом туристичному оператору не підлягає включенню до складу податкового кредиту такого туристичного агента та включається до складу його валових витрат. З метою застосування пункту 2.2 статті 2 цього Закону обсяги наданих туристичним оператором туристичного продукту (туристичних послуг) визначається по валовому об'єму туристичного продутку (туристичних послуг).  
Враховано   пункт 4.11 викласти у такій редакції: 4.11. Базою оподаткування при поставці туристичного продукту фізичним особам туристичним оператором є винагорода такого туристичного оператора, а саме різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (без урахування податку, нарахованого на таку винагороду) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (з урахуванням цього податку). У разі поставок (надання) туристичних послуг туристичним оператором особам, іншим ніж визначені у абзаці першому пункту 4.11 статті 4, базою оподаткування є вартість таких туристичних послуг (без урахування цього податку). Туристичний оператор зобов'язаний вести окремий податковий облік операцій, зазначених у абзаці другому цього пункту. Базою оподаткування для операцій, які здійснюються від імені туристичного оператора туристичними агентами, є комісійна винагорода, яка нараховується (виплачується) на користь такого агенту таким туристичним оператором, у тому числі за рахунок коштів, отриманих від споживача туристичного продукту. Поставка туристичного продукту з місцем його надання на митній території України може здійснюватися виключно резидентом, який має відповідну ліцензію та відповідає вимогам, визначеним пунктом 2.2 статті 2 цього Закону. Сума податку, нарахована (сплачена) туристичним оператором у зв'язку з придбанням туристичного продукту, не підлягає включенню до складу його податкового кредиту та включається до складу його валових витрат за винятком випадків передбачених абзацем другим цього пункту. Сума податку, сплачена (нарахована) туристичнийм агентом туристичному оператору не підлягає включенню до складу податкового кредиту такого туристичного агента та включається до складу його валових витрат. З метою застосування пункту 2.2 статті 2 цього Закону обсяги наданих туристичним оператором туристичного продукту (туристичних послуг) визначається по валовому об'єму туристичного продутку (туристичних послуг).  
    -89- Терьохін С.А.
підпункт 4.11 викласти у такій редакції: 4.11. Базою оподаткування при поставці туристичного продукту туристичним оператором є винагорода такого туристичного оператора, а саме різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (без урахування податку, нарахованого на таку винагороду) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (з урахуванням цього податку). Туристичний оператор зобов'язаний вести окремий податковий облік у розрізі кожного туристичного продукту у порядку, встановленому центральним податковим органом. Базою оподаткування для операцій, які здійснюються від імені туристичного оператора туристичними агентами, є комісійна винагорода, яка нараховується (виплачується) на користь такого агенту таким туристичним оператором, у тому числі за рахунок коштів, отриманих від споживача туристичного продукту. Поставка туристичного продукту з місцем його надання на митній території України може здійснюватися виключно резидентом, який має відповідну ліцензію та відповідає вимогам, визначеним пунктом 2.1 статті 2 цього Закону. Сума податку, нарахована (сплачена) туристичним оператором у зв'язку з придбанням туристичного продукту, не підлягає включенню до складу його податкового кредиту та включається до складу його валових витрат; Сума податку, сплачена (нарахована) туристичнийм агентом туристичному оператору не підлягає включенню до складу податкового кредиту такого туристичного агента та включається до складу його валових витрат.  
Враховано    
    -90- Атрошенко В.А.
У статті 4 в п. 4.11 вилучити фразу "винагорода такого туристичного оператора, тобто".  
Відхилено    
    -91- Самойлик К.С.
Пункт 4.11 викласти у редакції: "4.11. Базою оподаткування операцій з надання туристичних послуг туристичним оператором є винагорода такого туристичного оператора тобто різниця між повною сумою, що сплачується туристами (клієнтами) протягом звітного періоду та фактичними витратами туристичного оператора на придбання послуг (робіт, товарів), замовлених туристами (клієнтами). Базою оподаткування для операцій, що здійснюються туристичним агентом на підставі агентських, брокерських або комісійних угод з туристичним оператором є комісійна або інший вид винагороди, що виплачується таким туристичний оператором туристичному агенту, чи одним туристичним агентом - іншому туристичному агенту."  
Враховано в іншій редакції   
69. База оподаткування для операцій, здійснюваних туристичним агентом, діючим за дорученням туристичного оператора, визначається за правилами, встановленими пунктом 4.7 цієї статті.   -92- Вилучити абзац.  Враховано    
70. Базою оподаткування при здійсненні операції з продажу на території України туристичним оператором (агентом) туристичної послуги (туристичного ваучера (путівки), призначеної для її споживання (отримання) за межами території України, є вартість продажу такої послуги (туристичного ваучера (путівки). Податкове зобов"язання платника податку, пов"язане із таким продажем, виникає за наслідками податкового періоду, в якому такий продаж відбувається, а право на збільшення податкового кредиту виникає за наслідками податкового періоду, протягом якого такий платник податку надає грошову або іншу компенсацію продавцю такої туристичної послуги (туристичного ваучера (путівки).   -93- Вилучити абзац.  Враховано    
71. У разі коли продаж туристичної послуги (туристичного ваучера (путівки) здійснюється нерезидентом через резидентів, що не є зареєстрованими як платники цього податку, обов"язок зі сплати цього податку покладається на осіб, що придбають такі послуги, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.   -94- Буряк С.В.
Вилучити абзац.  
Враховано    
72. Сума податку, нарахованого (сплаченого) туристичним оператором (агентом) відповідно до правил цього пункту, не підлягає включенню до складу його податкового кредиту чи бюджетному відшкодуванню";       
73. 6). У статті 5:      6). У статті 5:  
74. а) у пункті 5.1 статті 5:   -95- Терьохін С.А.
п.п. 5.1.2 викласти у редакції: "продажу (передплати) і доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації, виданих державною мовою; продажу книжок, виданих державною мовою; продажу учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва;  
Враховано   а) у пункті 5.1 статті 5: п.п. 5.1.2 викласти у редакції: "продажу (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації, виданих державною мовою; продажу книжок, виданих державною мовою; продажу учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва; доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації;" підпункти 5.1.3, 5.1.5, 5.1.7, 5.1.8 та 5.1.9, викласти у такій редакції:  
    -96- Терьохін С.А.
Буряк С.В.
п.п. 5.1.2 викласти у редакції: "продажу (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації, виданих державною мовою; продажу книжок, виданих державною мовою; продажу учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва; доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації;"  
Враховано    
    -97- Кабінет Міністрів України
П.п. 5.1.2 викласти у редакції: "5.1.2. продажу учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва;"  
Відхилено    
    -98- П.п. 5.1.2 викласти у редакції: "5.1.2. продажу учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва;"  Відхилено    
    -99- Пункту 5.1.2. щодо звільнення від оподаткування операцій з продажу (передплати) і доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва; продажу книжок вітчизняного виробництва; продажу учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва - вважаємо недоцільним призупинення та обмеження дії зазначеної норми.  Враховано    
75. підпункт 5.1.3 викласти у такій редакції: "5.1.3. поставки послуг з виховання та освіти дітей дитячими музичними та художніми школами, школами мистецтв, будинками культури; послуг з дошкільного виховання, початкової, середньої, професійно-технічної та вищої освіти закладами, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на поставку таких послуг, незалежно від їх організаційно-правового статусу та форми власності, згідно з переліком таких послуг, визначеним Кабінетом Міністрів України, а також послуг з розміщення учнів або студентів в інтернатах або гуртожитках";   -100- Атрошенко В.А.
в п. 5.1.3. слова "поставки, поставку" замінити на "надання";  
Відхилено   "5.1.3. поставки послуг з виховання та освіти дітей дитячими музичними та художніми школами, школами мистецтв, будинками культури; послуг з дошкільного виховання, початкової, середньої, професійно-технічної та вищої освіти закладами, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на поставку таких послуг, незалежно від їх організаційно-правового статусу та форми власності, згідно з переліком таких послуг, визначеним Кабінетом Міністрів України, а також послуг з розміщення учнів або студентів в інтернатах або гуртожитках"; 5.1.5. послуг з виплати і доставки пенсій із солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та пенсійних виплат за недержавим пенсійним забезпеченням, а також грошової допомоги населенню, яка надається за рахунок бюджету;".  
    -101- Пункту 5.1.3. щодо звільнення від оподаткування операцій з надання послуг з вищої, середньої, професійно-технічної та початкової освіти закладами освіти та послуг з виховання та освіти дітей будинками культури в сільській місцевості, дитячими музичними та художніми школами, школами мистецтв - вважаємо недоцільним призупинення та обмеження дії зазначеної норми.  Враховано    
    -102- Підпункт 5.1.5 пункту 5.1 статті 5 викласти у такій редакції: "5.1.5. послуг з виплати і доставки пенсій із солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та пенсійних вилпт за недержавим пенсійним забезпеченням, а також грошової допомоги населенню, яка надається за рахунок бюджету;"  Враховано    
76. підпункт 5.1.7 викласти у такій редакції: "5.1.7 поставки лікарських засобів та виробів медичного призначення, допущених до застосування в Україні за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України";   -103- П.п. 5.1.7 виключити.  Відхилено   "5.1.7 поставки лікарських засобів та виробів медичного призначення, допущених до застосування в Україні за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України";  
    -104- Васильєв Г.А.
П.п. 5.1.7 викласти у редакції: "5.1.7. поставки лікарських засобів та виробів медичного призначення, зареєстрованих в Україні у встановленому законодавством порядку, в тому числі аптечними установами;"  
Враховано частково    
    -105- Поліщук М.Є.
Жебрівський П.І.
П.п. 5.1.7 викласти у редакції: "5.1.7. поставки лікарських засобів, зареєстрованих в Україні у встановленому законодавством порядку, та виборів медичного призначення за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України, в том числі надання послуг з таких поставок (продажу) аптечними установами;"  
Враховано частково    
77. підпункт 5.1.8 викласти у такій редакції:   -106- П.п. 5.1.8 виключити.  Відхилено    
78. "5.1.8. поставки (надання) послуг з охорони здоров"я за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України, закладами охорони здоров"я, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на таку діяльність, крім послуг з:   -107- Після слів "з охорони здоров'я" додати слова: "включаючи надання послуг із санаторно-курортного лікування";  Враховано   "5.1.8. поставки (надання) послуг з охорони здоров"я, включаючи надання послуг із санаторно-курортного лікування, за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України, закладами охорони здоров"я, які мають спеціальний дозвіл (ліцензію) на таку діяльність , крім послуг з:  
79. а) косметичного лікування або косметичної хірургії (включаючи косметичне протезування, не пов'язане з медичними показаннями);      а) косметичного лікування або косметичної хірургії (включаючи косметичне протезування, не пов'язане з медичними показаннями);  
80. б) водолікування та геліотерапії, не пов'язаних з лікуванням хронічних захворювань;      б) водолікування та геліотерапії, не пов'язаних з лікуванням хронічних захворювань;  
81. в) лікування та протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, гальванопластики та порцеляни;   -108- Атрошенко В.А.
в п. 5.1.8. в пп.. в) вилучити слова "лікування та";  
Відхилено   в) лікування та протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, гальванопластики та порцеляни;  
82. г) проведення абортів, за винятком абортів, які проводяться за медичними показаннями або якщо вагітність стала наслідком зґвалтування;      г) проведення абортів, за винятком абортів, які проводяться за медичними показаннями або якщо вагітність стала наслідком зґвалтування;  
83. д) операції з переміни статі;      д) операції з переміни статі;  
84. е) лікування венеричних захворювань, за винятком СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких стало нестатеве зараження або зґвалтування;   -109- Атрошенко В.А.
в п. 5.1.8. пп.. е) вилучити;  
Відхилено   е) лікування венеричних захворювань, за винятком СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких стало нестатеве зараження або зґвалтування;  
85. є) лікування тютюнової чи алкогольної залежності;      є) лікування тютюнової чи алкогольної залежності;  
86. ж) клонування людини або її органів";      ж) клонування людини або її органів";  
87. підпункт 5.1.9 викласти у такій редакції:   -110- П.п. 5.1.9 викласти у редакції: "5.1.9. продажу путівок на відпочинок дітей у закладах за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України. Зазначена пільга не поширюється на продаж путівок нерезидентам"  Відхилено    
    -111- П.п. 5.1.9 виключити.  Враховано    
    -112- Васильєв Г.А.
П.п. 5.1.9 викласти у редакції: "5.1.9. поставки путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок дітей у закладах за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України. Зазначена пільга не поширюється на продаж путівок нерезидентам;"  
Враховано в п.п. 5.1.8 та 5.1.9.   
    -113- Атрошенко В.А.
в пп.. 5.1.9 слова "поставці" замінити на "надання"; в абзаці другому фразу "чи ні" вилучити; додати підпункт наступного змісту: "Звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій. Під дитячими святковими подарунками в цьому Законі слід розуміти набори товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян";  
Відхилено    
    -114- Пункту 5.1.9 щодо звільнення від оподаткування операцій з продажу путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок дітей - вважаємо недоцільним призупинення та обмеження дії зазначеної норми.  Враховано    
88. "5.1.9 поставці туристичним оператором - резидентом (туристичним агентом) туристичної послуги (туристичного ваучеру (путівки), що дає право на отримання (споживання) туристичних послуг на території України, крім комісійної або інших видів винагороди, що виплачується таким туристичним оператором туристичному агенту, чи одним туристичним агеном - іншому туристичному агенту;   -115- Кабінет Міністрів України
Пункт 5.1.9 викласти у такій редакції: „5.1.9. продажу путівок на санітарно-курортне лікування дітей у закладах за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України. Зазначена пільга не поширюється на продаж путівок нерезидентам.";  
Враховано у п.п. 5.1.8.   
89. поставці підприємствами, установами, організаціями - резидентами України путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок на території України, незалежно від того, чи є такі підприємства, установи та організації суб"єктами туристичної діяльності, чи ні.   -116- Викласти у такій редакції: "5.1.9 поставки путівок на відпочинок на території України фізичних осіб, віком не більше 18 років";  Враховано   "5.1.9 поставки путівок на відпочинок на території України фізичних осіб, що мають вік, який не перевищує 18 років";  
    -117- Поліщук М.Є.
Жебрівський П.І.
У п.п. 5.1.9 слова "продаж" замінити на слова "поставка".  
Враховано    
90. У разі коли за умовами туристичного ваучеру (путівки) туристичні послуги надаються як для їх споживання на території України, так і за її межами, звільненню від оподаткування цим податком підлягають лише ті туристичні послуги, що споживаються на території України, з оподаткуванням інших туристичних послуг на загальних підставах. Кабінет Міністрів України установлює порядок виконання цього підпункту;   -118- Самойлик К.С.
Абзац перший п.п. 5.1.9 виключити  
Враховано    
    -119- Абзац виключити  Враховано    
    -120- Самойлик К.С.
В абзаці другому слова "та відпочинок" виключити, слова "путівок" замінити на слово "послуги".  
Відхилено    
    -121- Самойлик К.С.
Абзац третій п.п. 5.1.9 виключити.  
Враховано    
    -122- Ніколаєнко С.М.
Пункту 5.1.10 щодо звільнення від оподаткування операцій з надання послуг з утримання дітей у дошкільних закладах, школах-інтернатах, кімнатах-розподільниках установ МВС України та харчування дітей у школах, професійно-технічних училищах та громадян у закладах охорони здоров'я; харчування, забезпечення речовим майном, комунально-побутовими та іншими послугами, що надаються спецконтингенту в установах пенітенціарної системи - вважаємо недоцільним призупинення та обмеження дії зазначеної норми.  
Враховано    
91. підпункт 5.1.11 виключити;   -123- Кабінет Міністрів України
Слова „підпункт 5.1.11 виключити" замінити словами „підпункти 5.1.11 та 5.1.12 виключити";  
Враховано    
    -124- Підпункт 5.1.11. виключити  Враховано    
    -125- Осика С.Г.
Залишити пункти 5.1.11 статті 5 у чинній редакції.  
Враховано    
    -126- Атрошенко В.А.
вилучені підпункт 5.1.11. залишити.  
Враховано    
    -127- Горбаль В.М.
Виключити.  
Враховано    
    -128- П.п. 5.1.12 виключити.  Враховано    
92. підпункт 5.1.13 виключити;   -129- Гіршфельд А.М.
П.п. 5.1.13 залишити у попередній редакції.  
Враховано    
    -130- Осика С.Г.
Залишити пункт 5.1.13 статті 5 у чинній редакції.  
Враховано    
    -131- Васильєв Г.А.
П.п. 5.1.13 викласти у редакції: "5.1.13. поставки послуг з перевезення пасажирів міським і приміським пасажирським транспортом та автомобільним транспортом у межах району, тарифи на які регулюються у встановленому законом порядку, за винятком операцій з надання пасажирського транспорту в оренду (прокат);"  
Враховано частково в іншій редакції   
93. підпункт 5.1.14 доповнити словами "крім підакцизних";   -132- Васильєв Г.А.
П.п. 5.1.14 викласти у редакції: "5.1.14. поставки культових послуг та предметів культового призначення релігійними організаціями за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України;"  
Враховано частково   підпункт 5.1.14 доповнити словами "крім підакцизних"; У підпункті 5.1.15 слова "будь-яким плтатником податку" замінити словами: "будь-якою особою";  
    -133- У підпункті 5.1.15 слова "будь-яким плтатником податку" замінити словами: "будь-якою особою";  Враховано    
94. у підпункті 5.1.16 після слів "визнаних безхазяйними" додати слова: " у власність держави або";      у підпункті 5.1.16 після слів "визнаних безхазяйними" додати слова: " у власність держави або";  
95. підпункт 5.1.17 виключити;   -134- Козаченко О.О.
п. 5.1.17 статті 5 залишити чинним в існуючій на даний момент редакції.  
Відхилено   підпункт 5.1.17 виключити;  
96. підпункт 5.1.18 виключити;   -135- Атрошенко В.А.
вилучений підпункт 5.1.18. залишити.  
Враховано    
97. підпункт 5.1.19 викласти у такій редакції:      підпункт 5.1.19 викласти у такій редакції:  
98. "5.1.19 безоплатної приватизації житлового фонду, включаючи місця загального користування у багатоквартирних будинках, присадибних ділянок та земельних паїв відповідно до законодавства, а також з надання послуг, отримання яких відповідно до законодавства є передумовою приватизації такого житлового фонду, присадибних ділянок та земельних паїв";      "5.1.19 безоплатної приватизації житлового фонду, включаючи місця загального користування у багатоквартирних будинках, присадибних ділянок та земельних паїв відповідно до законодавства, а також з надання послуг, отримання яких відповідно до законодавства є передумовою приватизації такого житлового фонду, присадибних ділянок та земельних паїв";  
99. підпункт 5.1.20 викласти у такій редакції:      підпункт 5.1.20 викласти у такій редакції:  
100. "5.1.20. поставки житла (об'єктів житлового фонду), крім їх першої поставки.      "5.1.20. поставки житла (об'єктів житлового фонду), крім їх першої поставки.  
101. Для цілей цього підпункту під першою поставкою житла (об'єкта житлового фонду) розуміється:      Для цілей цього підпункту під першою поставкою житла (об'єкта житлового фонду) розуміється:  
102. а) перше передання готового новозбудованого житла (об'єкта житлового фонду) у власність покупця або поставка послуг з його спорудження (включаючи вартість використаних виконавцем матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;   -136- Абзаци "а" і "б" викласти у редакції: "а) перше передання готового новозбудованого житла (об'єкта житлового фонду) у власність покупця або поставка послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника; б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об'єкта житлового фонду) покупцю, який є особою іншою, ніж власник такого об'єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв'язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або поставка послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) з такої реконструкції чи капітального ремонту за рахунок замовника."  Враховано   а) перше передання готового новозбудованого житла (об'єкта житлового фонду) у власність покупця або поставка послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;  
103. б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об'єкта житлового фонду) покупцю, який є особою іншою, ніж власник такого об'єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв'язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або поставка послуг (включаючи вартість використаних виконавцем матеріалів) з такої реконструкції чи капітального ремонту за рахунок замовника.      б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об'єкта житлового фонду) покупцю, який є особою іншою, ніж власник такого об'єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв'язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або поставка послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) з такої реконструкції чи капітального ремонту за рахунок замовника.  
104. Норми цього підпункту поширюються також на першу поставку дачних або садових будинків, інших об'єктів власності, зареєстрованих згідно із законодавством як житло (житловий фонд), а також індивідуальних гаражів чи індивідуальних місць на гаражних стоянках";      Норми цього підпункту поширюються також на першу поставку дачних або садових будинків, а також будь-яких інших об'єктів власності, зареєстрованих згідно із законодавством як житло (житловий фонд), індивідуальних гаражів чи індивідуальних місць на гаражних стоянках";  
105. у підпункті 5.1.21:      у підпункті 5.1.21:  
106. в абзаці першому слова "абзацами "а" і "б" замінити словами "абзацами "а", "б" і "е";      в абзаці першому слова "абзацами "а" і "б" замінити словами "абзацами "а", "б" і "е";  
107. абзац третій перед словами "а також контролю" доповнити словами "що унеможливлюють продаж або інші види відчуження таких товарів за відсутності такого маркування";      абзац третій перед словами "а також контролю" доповнити словами "що унеможливлюють продаж або інші види відчуження таких товарів за відсутності такого маркування";  
108. підпункти 5.1.22 і 5.1.23 виключити;   -137- Танюк Л.С.
Вилучити п.п. 5.1.23.  
Враховано частково   У п.п. 5.1.22 слова "які здійснюються за рахунок Державного бюджету України" замінити словами "особою, яка безпосередньо отримує такі кошти з рахунку державного казначейства"; Підпункт 5.1.23 викласти у такій редакції: "5.1.23 наданню бібліотеками, які знаходяться у державній або комунальній властності, платних послуг з: а) письмового перекладу наукової літератури та інших літературних матеріалів, не призначених для видання, на мову, іншу ніж мова видання такої літератури (матеріалів); б) комплектування реєстраційно-облікових документів (квитків, формулярів); в) користування рідкісними, цінними довідниками, книгами (нічний абонент); г) тематичного підбору літератури за запитом споживача; д) складання бібліографічних списків для наукових, дипломних, курсових робіт; е) надання тематичних, адресно-бібліографічних та фактографічних довідок; є) копіювання чи сканування документів бібліотечного фонду"; доповнити пункт підпунктом 5.1.24 такого змісту: 5.1.24. поставки або передачі органам та установам виконання покорань товарів (послуг) з їх оплатою за рахунок коштів державного бюджету у межах державного замовлення підприємствами, допоміжними сільськими господарствами, виробничими майстернями (цехами, дільницями), установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, за умови, якщо така поставка або передача здійснюється для забезпечення власних потреб органів та установ виконання покарань.  
    -138- У п.п. 5.1.22 слова "які здійснюються за рахунок Державного бюджету України" замінити словами "особою, яка безпосередньо отримує такі кошти з рахунку державного казначейства";  Враховано    
    -139- Осика С.Г.
Залишити пункт 5.1.22 статті 5 у чинній редакції.  
Враховано    
    -140- Підпункт 5.1.23 викласти у такій редакції: "Наданню бібліотеками, які знаходяться в державній або комунальній властності, платних послуг з: а) письмового перекладу наукової літератури та інших літературних матеріалів, не призначених для видання; б) комплектування реєстраційно-облікових документів (квитків, формулярів); в) користування рідкісними, цінними довідниками, книгами (нічний абонент); г) тематичного підбору літератури за запитом споживача; д) складання бібліографічних списків для наукових, дипломних, курсових робіт; е) надання тематичних, адресно-бібліографічних та фактографічних довідок; є) копіювання чи сканування документів бібліотечного фонду";  Враховано    
    -141- Горбаль В.М.
Абзац 37 частини 6 розділу І виключити.  
Враховано частково    
    -142- Кабінет Міністрів України
Слова „підпункти 5.1.22 та 5.1.23 виключити " замінити словами „підпункт 5.1.22 виключити";  
Враховано частково    
    -143- Пункту 5.1.22 щодо звільнення від оподаткування операцій з оплати вартості фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, які здійснюються за рахунок Державного бюджету України - вважаємо недоцільним призупинення та обмеження дії зазначеної норми.  Враховано    
    -144- Васильєв Г.А.
П.п. 5.1.22 та 5.1.23 викласти у редакції: "5.1.22. оплати вартості фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, які здійснюються за рахунок Державного бюджету України; 5.1.23. поставки бібліотеками, що є у державній і комунальній власності, платних послуг фізичним і юридичним особам"  
Враховано в чинній редакції   
    -145- Хомутиннік В.Ю.
Доповнити п.п. 5.1.24 такого змісту: "5.1.24. продажу або бекоштовної передачі органам та установам виконання покорань товарів (робіт, послуг) підприємствами, допоміжними сільськими господарствами, виробничими майстернями (цехами, діяльницями) установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, за умови, якщо такий продаж або передача здійснюється для забезпечення власних потреб органів та установ виконання покарань".  
Враховано в редакції комітету   
    -146- Доповнити п.п. 5.1.24 такого змісту: "5.1.24. поставки або передачі органам та установам виконання покорань товарів (послуг) з їх оплатою за рахунок коштів державного бюджету у межах державного замовлення підприємствами, допоміжними сільськими господарствами, виробничими майстернями (цехами, дільницями), установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, за умови, якщо така поставка або передача здійснюється для забезпечення власних потреб органів та установ виконання покарань.".  Враховано    
    -147- Римарук О.І.
Пункт 5.1.23.Закону України "Про податок на додану вартість" викласти у такій редакції: "5.1.23. Надання бібліотеками, що є у державній і комунальній власності, платних послуг фізичним і юридичним особам "згідно з переліком затвердженим Кабінетом Міністрів України"  
Враховано частково в іншій редакції   
109. б) у пункті 5.2:   -148- Фельдман О.Б.
викласти п.5.2.1 Закону "Про податок на додану вартість в такій редакції: "5.2.1. Продаж товарів (крім підакцизних), які безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів, майно яких є їх власністю, де кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить протягом звітного періоду не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менше 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці, що відносяться до складу валових витрат виробництва (обігу). Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявністю дозволу на право користування такою пільгою, яка надається міжвідомчою Комісією з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". Податкова звітність таких підприємств та організацій надається у порядку, передбаченому центральним органом податкової служби України. Безпосереднім вважається виготовлення товарів, внаслідок якого сума витрат, понесених на переробку (обробку, інші види перетворення) сировини, комлектуючих, складових частин, інших покупних товарів, які використовуються у виготовленні таких товарів, становлять не менше 10 відсотків від продажної ціни таких виготовлених товарів".  
Враховано в іншій редакції  б) у пункті 5.2:  
110. у підпункті 5.2.1:   -149- Сергієнко Л.Г.
П.п. 5.2.1 залишити у діючій редакції.  
Враховано частково   у підпункті 5.2.1:  
    -150- Сушкевич В.М.
П.п. 5.2.1 викласти у редакції: "5.2.1. продажу товарів (робіт, послуг), за винятком підакцизних товарів, грального бізнесу, покупних товарів, підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів, майно яких є їх власністю, де кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить протягом попереднього звітного періоду не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом попереднього звітного періоду не менше 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці, що відносяться до складу валових витрат виробництва (обігу). Зазначені піжприємства та організації громадських організацій інвалідв мають право застосовувати цю пільгу за наявністю дозволу на право користування такою пільгою, яка надається міжвідомчою Комісією з питань діяльності підприємств та організацій громадських інвалідів відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". Податкова звітність таких підприємств та організацій надається у порядку, передбаченому центральним органом податкової служби України."  
Враховано по суті в редакції Комітету   
111. в абзаці першому слова : "товарів (робіт, послуг), за винятком підакцизних товарів, грального бізнесу, покупних товарів" замінити словами "товарів (крім підакцизних), які безпосередньо виготовляються"; слово "попереднього" виключити за текстом цього абзацу;   -151- У п.п. 5.2.1 пропозицію до абзацу першого вилучити.  Враховано    
112. в абзаці другому слова "наявністю дозволу на право користування такою пільгою, яка надається міжвідомчою комісією" замінити словами "наявності рішення центрального податкового органу, яке приймається на підставі подання міжвідомчої комісії";   -152- Абзац другому п.п. 5.2.1 вилучити.  Враховано    
113. доповнити підпункт абзацом четвертим такого змісту:       
114. " (4) безпосереднім уважається виготовлення товарів, внаслідок якого сума витрат, понесених на переробку (обробку, інші види перетворення) сировини, комлектуючих, складових частин, інших покупних товарів, які використовуються у виготовленні таких товарів, становлять не менше 50 відсотків від продажної ціни таких виготовлених товарів";   -153- Кабінет Міністрів України
Абзац четвертий п.п. 5.2.1 словами ", а для підприємств УТОГ і УТОС відповідно - 15 відсотків"  
Відхилено   підпункт 5.2.1 викласти у такій редакції: „5.2.1. поставки послуг (крім грального бізнесу) та поставки товарів (крім підакцизних),які безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів, майно яких є їх власністю, де кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить протягом попереднього звітного періоду не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менше 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці, що відносяться до складу валових витрат виробництва. Безпосереднім уважається виготовлення товарів, внаслідок якого сума витрат, понесених на переробку (обробку, інші види перетворення) сировини, комлектуючих, складових частин, інших покупних товарів, які використовуються у виготовленні таких товарів, становлять не менше 10 відсотків від продажної ціни таких виготовлених товарів. Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності реєстрації у відповідному податковому органі, яка автоматично здійснюється при поданні позитивного шення міжвідомчої комісієї з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів та відповідної заяви платника податку про бажання отримати таку пільгувідповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". При порушенні вимог цього підпункту з боку платника податку, податковий орган скасовує його реєстрацію як особи, що має право на податкову пільгу, а податкові зобов"язання такого платника податку перераховуються з податкового періоду, за наслідками якого були виявлені такі порушення, відповідно до загальних правил оподаткування, встановлених цим Законом, та з одночасним застосуванням відповідних фінансових санкцій". Податкова звітність таких підприємств та організацій надається у порядку, передбаченому центральним органом державної податкової служби України.  
    -154- Буряк С.В.
підпункт 5.2.1 викласти у такій редакції: „5.2.1. поставки послуг (крім грального бізнесу) та поставки товарів (крім підакцизних),які безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів, майно яких є їх власністю, де кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить протягом попереднього звітного періоду не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менше 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці, що відносяться до складу валових витрат виробництва. Безпосереднім уважається виготовлення товарів, внаслідок якого сума витрат, понесених на переробку (обробку, інші види перетворення) сировини, комлектуючих, складових частин, інших покупних товарів, які використовуються у виготовленні таких товарів, становлять не менше 10 відсотків від продажної ціни таких виготовлених товарів. Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності реєстрації у відповідному податковому органі, яка автоматично здійснюється при поданні позитивного шення міжвідомчої комісієї з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів та відповідної заяви платника податку про бажання отримати таку пільгувідповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". При порушенні вимог цього підпункту з боку платника податку, податковий орган скасовує його реєстрацію як особи, що має право на податкову пільгу, а податкові зобов"язання такого платника податку перераховуються з податкового періоду, за наслідками якого були виявлені такі порушення, відповідно до загальних правил оподаткування, встановлених цим Законом, та з одночасним застосуванням відповідних фінансових санкцій". Податкова звітність таких підприємств та організацій надається у порядку, передбаченому центральним органом державної податкової служби України.  
Враховано    
115. підпункти 5.2.3 і 5.2.4 виключити;   -155- Викласти у такій редакції: "Абзац другий підпункту 5.2.4 виключити";  Враховано   Абзац другий підпункту 5.2.4 виключити;  
    -156- Горбаль В.М.
Виключити.  
Враховано частково    
    -157- Пункту 5.2.4 щодо звільнення від оподаткування операцій з надання в сільській місцевості сільськогосподарськими товаровиробниками послуг з ремонту шкіл, дошкільних закладів, інтернатів та матеріальної допомоги продуктами харчування власного виробництва та послуг з обробки землі багатодітним сім'ям, ветеранам праці і війни, реабілітованим громадянам, інвалідам праці, інвалідам дитинства, одиноким особам похилого віку, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та школам, дошкільним закладам, інтернатам - вважаємо недоцільним призупинення та обмеження дії зазначеної норми.  Враховано    
    -158- Кабінет Міністрів України
Слова „ підпункти 5.2.3 і 5.2.4 виключити" вилучити.  
Враховано    
    -159- Римарук О.І.
Вилучити виключення пунктів 5.2.3 і 5.2.4 статті 5 діючого Закону, оскільки зазначені пільги спрямовані на виріщення соціальних проблем будинків-інтернатів та одиноких пенсіонерів.  
Враховано    
    -160- Васильєв Г.А.
П.п. 5.2.3 та 5.2.4 викласти у нредакції: "5.2.3. безкоштовної поставки продукції (робіт, послуг) власного виробництва допоміжними сільськими господарствами і лікувально-виробничими трудовими майстернями (цехами, дільницями) будинків-інтернатів та територіальних центрів по обслуговуванню самотніх громадян похилого віку (пенсіонерів), за умови, що така поставка здійснюється для забезпечення власних потреб зазначених закладів; 5.2.4. поставки в сільській місцевості сільськогосподарськими товаровиробниками послуг з ремонту шкіл, дошкільних закладів, інтернатів, закладів охорони здоров'я та подання матеріальної допомоги (в межах одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на місяць на одну особу) продуктами харчування власного виробництва та послуг з обробки землі багатодітним сім'ям, ветеранам праці і війни, реабілітованим громадянам, інвалідам праці, інвалідам дитинства, одиноким особам похилого віку, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та школам, дошкільним закладам, інтернатам, закладам охорони здоров'я; поставки в сільській місцевості сільськогосподарськими товаровиробниками в період проведення польових робіт послуг з харчування механізаторів і тваринників продуктами власного виробництва в польових їдальнях; "  
Враховано    
    -161- Гіршфельд А.М.
Пункти 5.2.3, 5.2.4 залишити у попередній редакції.  
Враховано частково    
116. у підпункті 5.2.5 слова "продажу та" і "за умови використання їх виключно для власних потреб" виключити;   -162- Пункту 5.2.5 щодо звільнення від оподаткування операцій з поставки та безкоштовної поставки приладів, обладнання, матеріалів науковим установам та науковим організаціям, вищим навчальним закладам ІІІ - ІV рівнів акредитації, внесеним до Державного реєстру наукових організацій, яким надається підтримка держави за умови використання їх виключно для власних потреб - вважаємо недоцільним призупинення та обмеження дії зазначеної норми.  Враховано частково   б) у підпункті 5.2.5 слова "продажу та" і "за умови використання їх виключно для власних потреб" виключити;  
    -163- Васильєв Г.А.
П.п. 5.2.5 викласти у редакції: "5.2.5. поставки та безкоштовної поставки приладів, обладнання, матеріалів науковим установам та науковим організаціям, вищим навчальним закладам ІІІ - ІV рівнів акредитації, внесеним до Державного реєстру наукових організацій, яким надається підтримка держави за умови використання їх виключно для власних потреб;"  
Враховано частково    
117. в) у підпункті 5.4 слова "юридичними особами - судновласниками або фрахтувальниками" замінити словами "будь-якими особами";   -164- П. 5.4 виключити.  Відхилено   в) у підпункті 5.4 слова "юридичними особами - судновласниками або фрахтувальниками" замінити словами "будь-якими особами";  
118. г) слова "передбачені пунктами 5.1 та 5.3 цієї статті, за винятком підпункту 5.1.2 пункту 5.1" замінити словами: "передбачені пунктом 5.1 (крім підпунктів 5.1.2, 5.1.7 - 5.1.9, 5.1.12, 5.1.14) цієї статті";   -165- У абзаці "г)" у підпункті 5.5 слова "передбачені пунктами 5.1 та 5.3 цієї статті, за винятком підпункту 5.1.2 пункту 5.1" замінити словами: "передбачені пунктом 5.1 (крім підпунктів 5.1.2, 5.1.7) та пунктом 5.3 цієї статті";  Враховано   г) у підпункті 5.5 слова "передбачені пунктами 5.1 та 5.3 цієї статті, за винятком підпункту 5.1.2 пункту 5.1" замінити словами: "передбачені пунктом 5.1 (крім підпунктів 5.1.2, 5.1.7) та пунктом 5.3 цієї статті";  
119. д) пункти 5.8, 5.9, 5.10 виключити;      д) пункти 5.8, 5.9, 5.10 виключити;  
120. 7) У статті 6:      7) У статті 6:  
121. а) пункт 6.1 статті 6 викласти у такій редакції:      а) пункт 6.1 статті 6 викласти у такій редакції:  
122. "6.1. Податок становить 15 відсотків до бази оподаткування, визначеної статтею 4 цього Закону, та додається до ціни товарів (послуг), поставка яких підлягає оподаткуванню згідно з нормами цього Закону.      "6.1. Податок становить 15 відсотків до бази оподаткування, визначеної статтею 4 цього Закону, та додається до ціни товарів (послуг), поставка яких підлягає оподаткуванню згідно з нормами цього Закону.  
123. Це правило не поширюється на поставку товарів (послуг), які:   -166- Самойлик К.С.
Абзац другий пункту 6.1 виключити.  
Відхилено   Це правило не поширюється на поставку товарів (послуг), які:  
124. не є об"єктами оподаткування згідно зі статтею 3 цього Закону;      не є об"єктами оподаткування згідно зі статтею 3 цього Закону;  
125. звільняються від оподаткування згідно зі статтею 5 цього Закону;      звільняються від оподаткування згідно зі статтею 5 цього Закону;  
126. оподатковуються за нульовою ставкою згідно з нормами цієї статті";      оподатковуються за нульовою ставкою згідно з нормами цієї статті";  
127. б) у пункті 6.2:      б) у пункті 6.2:  
128. перше речення пункту 6.2 викласти у такій редакції:   -167- Атрошенко В.А.
в п. 6.2. після фрази "становить "0" відсотків" додати " (нульова ставка)";  
Відхилено   перше речення пункту 6.2 викласти у такій редакції:  
129. "При експорті товарів (супутніх таким товарам послуг) ставка податку становить "0" відсотків до бази оподаткування. Для цілей цього Закону під супутніми розуміються послуги, вартість яких включається до митної вартості товарів, що експортуються. За нульовою ставкою оподатковуються поставки (операції) з:";   -168- перше речення пункту 6.2 викласти у такій редакції: "При експорті товарів (супутніх послуг) ставка податку становить "0" відсотків до бази оподаткування." Друге та третє речення абзацу вилучити.  Враховано   "При експорті товарів (супутніх послуг) ставка податку становить "0" відсотків до бази оподаткування.  
130. підпункти 7 та 8 підпункту 6.2.2 замінити підпунктом 7 такого змісту: "поставці за межами території України туристичним оператором - резидентом або за його дорученням - туристичним агентом туристичних ваучерів (путівок) на санаторно-курортне лікування та відпочинок на території України, крім комісійної або інших видів винагород, що виплачуються таким туристичним оператором туристичному агенту - резиденту України та оподатковуються у загальному порядку. Операції з виплат зазначених комісійної або інших видів винагород на користь туристичного агента - нерезидента України не є об'єктом оподаткування цим податком, у тому числі за нульовою ставкою. У разі коли поставка туристичних послуг здійснюється як на території України, так і за її межами, за нульовою ставкою оподатковуються лише ті туристичні послуги, місце надання яких знаходиться за межами території України";   -169- Буряк С.В.
П.п. 6.2.2 викласти у редакції: "6.2.2. поставки послуг резидентом України, якщо місце надання таких послуг знаходиться за межами митної теріторії України;  
Враховано   Підпункт 6.2.2 викласти у редакції: 6.2.2. поставки послуг резидентом України, якщо місце надання таких послуг знаходиться за межами митної теріторії України; Доповнити абзацом такого змісту: "Абзац перший підпункту 6.2.4, підпункт 6.2.6 вилучити."  
    -170- Самойлик К.С.
Абзац восьмий п.п. 6.2.2. викласти у такій редакції: "продаж туристичних послуг резидентам на митній території України туристичним оператором або за його дорученням туристичним агентом у разі їх споживання за межами митної території України, крім комісійної або інших видів винагород туристичного оператора (агента), що оподатковується за ставкою, визначеною підпунктом 6.1.1 цієї статті;"  
Відхилено    
    -171- Буряк С.В.
Доповнити абзацом такого змісту: "Абзац перший підпункту 6.2.4, підпункт 6.2.6 вилучити."  
Враховано    
131. в) пункт 6.3 викласти у такій редакції:      в) пункт 6.3 викласти у такій редакції:  
132. "6.3. Нульова ставка податку не застосовується, якщо товари (супутні ним послуги), що експортуються (вивозяться, пересилаються), звільняються від оподаткування згідно з пунктом 5.1 (крім підпунктів 5.1.2, 5.1.7 - 5.1.9, 5.1.12, 5.1.14) та пунктом 5.2 статті 5 цього Закону;   -172- пункт 6.3 викласти у такій редакції: "6.3. Нульова ставка податку не застосовується, якщо товари (супутні послуги), що експортуються (вивозяться, пересилаються), звільняються від оподаткування згідно з пунктом 5.1 (крім підпунктів 5.1.2, 5.1.7) та пунктом 5.2 статті 5 цього Закону;  Враховано   "6.3. Нульова ставка податку не застосовується, якщо товари (супутні послуги), що експортуються (вивозяться, пересилаються), звільняються від оподаткування згідно з пунктом 5.1 (крім підпунктів 5.1.2, 5.1.7) та пунктом 5.2 статті 5 цього Закону;  
133. г) увести пункт 6.4 такого змісту:   -173- Вилучити абзац "г".  Враховано    
134. "6.4. Якщо місце надання товарів (послуг) знаходиться за межами митної території України, цей податок не застосовується. Якщо у подальшому такі товари (супутні послуги) імпортуються на митну територію України, податок застосовується у загальному порядку";   -174- Жовтяк Є.Д.
увести пункт 6.4 такого змісту: "6.4. Якщо місце надання товарів (послуг) знаходиться за межами митної території України, цей податок не застосовується. Якщо у подальшому такі товари (супутні послуги) імпортуються на митну територію України, податок застосовується у загальному порядку"" виключити;  
Враховано по суті   
    -175- Парубок О.Н.
пп.. 6.4. викласти в такій редакції: "Якщо товари (послуги) надаються за митної територією України - податок не застосовується."  
Відхилено    
135. 8) у статті 7:       
136. а) у пункті 7.2:   -176- Терьохін С.А.
У пункті 7.2.1: у підпункті "в" слово "назву" замінити словами: "повну або скорочену назву, зазначені у статутних документах"; у підпункті "є" слова "повну назву" замінити словами: "повну або скорочену назву, зазначені у статутних документах";  
Враховано   У пункті 7.2.1: у підпункті "в" слово "назву" замінити словами: "повну або скорочену назву, зазначені у статутних документах"; у підпункті "є" слова "повну назву" замінити словами: "повну або скорочену назву, зазначені у статутних документах";  
137. підпункт 7.2.6 викласти у такій редакції:      підпункт 7.2.6 викласти у такій редакції:  
138. "7.2.6. Податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги) покупцю на його вимогу.      "7.2.6. Податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги) покупцю на його вимогу.  
139. При продажу товарів (послуг) за готівку, а також з розрахунками картками платіжних систем чи банківськими або персональними чеками, податкова накладна виписується за бажанням покупця, а підставою для нарахування податкового кредиту є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує передання товарів (послуг) покупцю та/або прийняття платежу, із визначенням загальної суми платежу, суми податку та податкового номера продавця, або за бажанням покупця ( податкова накладна. Це правило діє для розрахунків готівковими коштами у межах сум, дозволених Національним банком України згідно із законодавством.   -177- Парубок О.Н.
в пп.. 7.2.6.: фразу "при поставці" замінити на "при продажу"; фразу "що підтверджує передання" замінити на "що підтверджує продаж"; фразу "або за бажанням покупця - податкова накладна" вилучити;  
Враховано частково   При продажі товарів (послуг) за готівку, а також із розрахунками картками платіжних систем чи банківськими або персональними чеками, податкова накладна виписується за бажанням покупця, а підставою для нарахування податкового кредиту є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує передання товарів (послуг) покупцю та/або прийняття платежу, із визначенням загальної суми платежу, суми податку та податкового номера продавця, або за бажанням покупця ( податкова накладна. Це правило діє для розрахунків готівковими коштами у межах сум, дозволених Національним банком України згідно із законодавством.  
140. Підставою для нарахування податкового кредиту без отримання податкової накладної також є:      Підставою для нарахування податкового кредиту без отримання податкової накладної також є:  
141. транспортний білет, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками відповідних приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця;      транспортний білет, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками відповідних приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця;  
142. касовий чек, який містить загальну суму продажу та суму податку (з визначенням фіскального номера, але без визначення податкового номера продавця), який підтверджує разовий продаж товарів обсягом не більше 100 гривень на день";   -178- Гіршфельд А.М.
В п. п. 7.2.6 абзацу 5 нової редакції виключити слова "на день".  
Відхилено   касовий чек, який містить загальну суму продажу та суму податку (з визначенням фіскального номера, але без визначення податкового номера продавця), який підтверджує разовий продаж товарів обсягом не більше 100 гривень на день";  
    -179- Козаченко О.О.
доповнити п. 7.2.6 абзацом наступного змісту: "У разі порушення продавцем порядку виписування податкової накладної на вимогу покупця згідно з пунктом 7.2.6 цього Закону покупець має право звернутися до кінця поточного податкового періоду з відповідною заявою до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів , що засвідчують придбання товарів (робіт, послуг). Своєчасно подана заява є підставою для включення до податкового кредиту суми податку на додану вартість, сплачену у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг)".  
Відхилено    
143. підпункт 7.2.7 доповнити словами "або погашений податковий вексель";      підпункт 7.2.7 доповнити словами "або погашений податковий вексель";  
144. підпункт 7.2.8 викласти у такій редакції:      підпункт 7.2.8 викласти у такій редакції:  
145. "7.2.8. Платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які підлягають оподаткуванню цим податком, а також звільнених від оподаткування згідно із статтею 5 цього Закону.   -180- Атрошенко В.А.
в пп.. 7.2.8. вилучити речення наступного змісту "Платник податку повинен використовувати будь яку з трьох найбільш поширених операційних комп'ютерних програм (систем) в Україні";  
Відхилено   "7.2.8. Платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які підлягають оподаткуванню цим податком, а також звільнених від оподаткування згідно із статтею 5 цього Закону.  
146. Зведені результати такого обліку відображаються у податкових деклараціях, форма і порядок заповнення яких визначаються відповідно до закону. Платник податку веде реєстр отриманих та виданих податкових накладних у документальному або електронному вигляді за його вибором, у якому зазначається порядковий номер податкової накладної, дата її виписки (отримання), загальна сума та сума нарахованого податку, а також реєстраційний номер платника податку ( продавця, який надав податкову накладну такому платнику податку. За наявності оригіналу податкової накладної невключення її до зазначеного реєстру не є підставою для відмови у зарахуванні суми податку, визначеної у такій податковій накладній, до складу податкового кредиту такого платника податку, але є підставою для застосування адміністративних санкцій згідно із законодавством.   -181- Козаченко О.О.
Доповнити пункт 7.2.8 після слів "але є підставою для застосування" словом "до продавця".  
Відхилено   Зведені результати такого обліку відображаються у податкових деклараціях, форма і порядок заповнення яких визначаються відповідно до закону. Платник податку веде реєстр отриманих та виданих податкових накладних у документальному або електронному вигляді за його вибором, у якому зазначається порядковий номер податкової накладної, дата її виписки (отримання), загальна сума та сума нарахованого податку, а також реєстраційний номер платника податку ( продавця, який надав податкову накладну такому платнику податку. За наявності оригіналу податкової накладної невключення її до зазначеного реєстру не є підставою для відмови у зарахуванні суми податку, визначеної у такій податковій накладній, до складу податкового кредиту такого платника податку, але є підставою для застосування адміністративних санкцій згідно із законодавством.  
147. При проведенні документальної перевірки платник податку зобов'язаний забезпечити доступ податковому інспектору до реєстру податкових накладних та у разі ведення його в електронному вигляді - надати носій електронної інформації за власний рахунок. При цьому носій електронної інформації повинен зберігатися платником податку протягом строку давності, встановленого законом. Платник податку повинен використовувати будь-яку з трьох найбільш поширених операційних комп'ютерних програм (систем) в Україні. Нав'язування операційних програм (систем) чи носіїв інформації з боку податкового органу або будь-якого іншого органу державної виконавчої влади платнику податку не допускається та вважається порушенням правил антимонопольного законодавства";   -182- Жовтяк Є.Д.
абзац 3 підпункту 7.2.8 викласти у такій редакції: "При проведенні документальної перевірки платник податку зобов'язаний забезпечити доступ податковому інспектору до реєстру податкових накладних та у разі ведення його в електронному вигляді - надати носій електронної інформації за власний рахунок. При цьому носій електронної інформації повинен зберігатися платником податку протягом строку давності, встановленого законом. Платник податку повинен використовувати будь-яку з операційних комп'ютерних програм (систем), що зареєстровані в Агентстві по суміжних та авторських правах України. Нав'язування операційних програм (систем) чи носіїв інформації з боку податкового органу або будь-якого іншого органу державної виконавчої влади платнику податку не допускається та вважається порушенням правил антимонопольного законодавства";  
Відхилено   При проведенні документальної перевірки платник податку зобов'язаний забезпечити доступ податковому інспектору до реєстру податкових накладних та у разі ведення його в електронному вигляді - надати носій електронної інформації за власний рахунок. При цьому носій електронної інформації повинен зберігатися платником податку протягом строку давності, встановленого законом. Платник податку повинен використовувати будь-яку з трьох найбільш поширених операційних комп'ютерних програм (систем) в Україні. Нав'язування операційних програм (систем) чи носіїв інформації з боку податкового органу або будь-якого іншого органу державної виконавчої влади платнику податку не допускається та вважається порушенням правил антимонопольного законодавства";  
148. б) у пункті 7.3:      б) у пункті 7.3:  
149. в абзаці першому підпункту 7.3.2 слова " (валютних цінностей)" виключити;      в абзаці першому підпункту 7.3.2 слова " (валютних цінностей)" виключити;  
150. доповнити пункт підпунктом 7.3.9 такого змісту:      доповнити пункт підпунктом 7.3.9 такого змісту:  
151. "7.3.9. Особа, яка протягом останніх дванадцяти календарних місяців мала оподатковувані поставки, вартість яких не перевищує 300 000 гривень (без урахування цього податку), може вибрати касовий метод податкового обліку.   -183- Терьохін С.А.
Замість слів "300 000 гривень" увести слова: суму, визначену у пункті 2.2 статті 2 цього Закону"  
Враховано   "7.3.9. Особа, яка протягом останніх дванадцяти календарних місяців мала оподатковувані поставки, вартість яких не перевищує суму, визначену у пункті 2.2 статті 2 цього Закону (без урахування цього податку), може вибрати касовий метод податкового обліку.  
152. Якщо зазначений вибір здійснюється під час реєстрації такої особи як платника цього податку, касовий метод починає застосовуватися з моменту такої реєстрації і не може бути змінений до кінця року, протягом якого відбулася така реєстрація.      Якщо зазначений вибір здійснюється під час реєстрації такої особи як платника цього податку, касовий метод починає застосовуватися з моменту такої реєстрації і не може бути змінений до кінця року, протягом якого відбулася така реєстрація.  
153. Якщо зазначений вибір здійснюється протягом будь-якого часу після реєстрації особи як платника цього податку, касовий метод починає застосовуватися з податкового періоду, наступного за податковим періодом, в якому був зроблений такий вибір, і не може бути зміненим протягом наступних дванадцяти місячних (чотирьох квартальних) податкових періодів.      Якщо зазначений вибір здійснюється протягом будь-якого часу після реєстрації особи як платника цього податку, касовий метод починає застосовуватися з податкового періоду, наступного за податковим періодом, в якому був зроблений такий вибір, і не може бути зміненим протягом наступних дванадцяти місячних (чотирьох квартальних) податкових періодів.  
154. Рішення про вибір касового методу подається податковому органу разом із заявою про податкову реєстрацію або податковою декларацією за звітний (податковий) період, протягом якого був зроблений такий вибір.      Рішення про вибір касового методу подається податковому органу разом із заявою про податкову реєстрацію або податковою декларацією за звітний (податковий) період, протягом якого був зроблений такий вибір.  
155. Протягом строку застосування касового методу платник податку зазначає про це у податкових деклараціях з цього податку.      Протягом строку застосування касового методу платник податку зазначає про це у податкових деклараціях з цього податку.  
156. Платник податку, що обрав касовий метод обліку, не має права його застосовувати до:      Платник податку, що обрав касовий метод обліку, не має права його застосовувати до:  
157. імпортних та експортних операцій;      імпортних та експортних операцій;  
158. операцій з поставки підакцизних товарів;      операцій з поставки підакцизних товарів;  
159. оподатковуваних операцій, якщо платник податку ( продавець, який вибрав касовий метод, надає покупцю протягом звітного періоду податкову накладну без фактичної поставки товарів (послуг) протягом такого звітного періоду.      оподатковуваних операцій, якщо платник податку ( продавець, який вибрав касовий метод, надає покупцю протягом звітного періоду податкову накладну без фактичної поставки товарів (послуг) протягом такого звітного періоду.  
160. Якщо товари (послуги) залишаються неоплаченими у повній сумі (з урахуванням цього податку) протягом трьох податкових місяців, наступних за місяцем, у якому відбулася їх поставка платником податку, що вибрав касовий метод (протягом кварталу, наступного за кварталом їх надання, ( для платників податку, що вибрали квартальний податковий період), та такий платник не розпочав процедуру врегулювання сумнівної, безнадійної заборгованості відповідно до законодавства, то сума нарахованих податків підлягає включенню до складу податкових зобов'язань такого платника податку за наслідками наступного податкового періоду, а податковий кредит не перераховується.      Якщо товари (послуги) залишаються неоплаченими у повній сумі (з урахуванням цього податку) протягом трьох податкових місяців, наступних за місяцем, у якому відбулася їх поставка платником податку, що вибрав касовий метод (протягом кварталу, наступного за кварталом їх надання, ( для платників податку, що вибрали квартальний податковий період), та такий платник не розпочав процедуру врегулювання сумнівної, безнадійної заборгованості відповідно до законодавства, то сума нарахованих податків підлягає включенню до складу податкових зобов'язань такого платника податку за наслідками наступного податкового періоду, а податковий кредит не перераховується.  
161. Застосування касового методу зупиняється з податкового періоду, наступного за податковим періодом, протягом якого платник податку приймає самостійне рішення про перехід до загальних правил визначення дати виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту (методу нарахувань) чи досягає обсягу оподатковуваних операцій, визначеного пунктом 2.1 статті 2 цього Закону.      Застосування касового методу зупиняється з податкового періоду, наступного за податковим періодом, протягом якого платник податку приймає самостійне рішення про перехід до загальних правил визначення дати виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту (методу нарахувань) чи досягає обсягу оподатковуваних операцій, визначеного пунктом 2.1 статті 2 цього Закону.  
162. Платник податку має право самостійно відмовитися від касового методу шляхом надіслання відповідної заяви на адресу податкового органу за місцем податкової реєстрації.      Платник податку має право самостійно відмовитися від касового методу шляхом надіслання відповідної заяви на адресу податкового органу за місцем податкової реєстрації.  
163. У разі якщо обсяги оподатковуваних операцій за наслідками звітного періоду перевищують розмір суми, визначеної пунктом 2.1 статті 2 цього Закону, платник податку зобов'язаний відмовитися від касового методу шляхом надіслання відповідної заяви на адресу податкового органу, в якому він є зареєстрованим як платник цього податку, разом із поданням податкової декларації за такий звітний період. У цьому випадку платник податку переходить до загальних правил оподаткування починаючи з наступного податкового періоду. У разі якщо платник податку не подає таку заяву у встановлені цим підпунктом строки, податковий орган повинен перерахувати суму податкових зобов'язань та податкового кредиту такого платника податку починаючи з податкового періоду, на який припадає гранична дата подання його заяви про відмову від касового методу, а платник податку позбавляється права використання касового методу протягом наступних 36 податкових місяців.      У разі якщо обсяги оподатковуваних операцій за наслідками звітного періоду перевищують розмір суми, визначеної пунктом 2.2 статті 2 цього Закону, платник податку зобов'язаний відмовитися від касового методу шляхом надіслання відповідної заяви на адресу податкового органу, в якому він є зареєстрованим як платник цього податку, разом із поданням податкової декларації за такий звітний період. У цьому випадку платник податку переходить до загальних правил оподаткування починаючи з наступного податкового періоду. У разі якщо платник податку не подає таку заяву у встановлені цим підпунктом строки, податковий орган повинен перерахувати суму податкових зобов'язань та податкового кредиту такого платника податку починаючи з податкового періоду, на який припадає гранична дата подання його заяви про відмову від касового методу, а платник податку позбавляється права використання касового методу протягом наступних 36 податкових місяців.  
164. З початку застосування касового методу за підставами, визначеними цим Законом, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту, що виникли до застосування касового методу, не підлягають перерахунку у зв'язку з початком такого застосування.      З початку застосування касового методу за підставами, визначеними цим Законом, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту, що виникли до застосування касового методу, не підлягають перерахунку у зв'язку з початком такого застосування.  
165. За відмови від застосування касового методу за будь-якими підставами та переходу до загальної системи оподаткування цим податком:      За відмови від застосування касового методу за будь-якими підставами та переходу до загальної системи оподаткування цим податком:  
166. сума податкових зобов'язань платника податку збільшується на суму, нараховану на вартість товарів (послуг), поставлених платником податку, але не оплачених коштами чи іншими видами компенсацій на дату переходу такого платника до звичайного режиму оподаткування;   -184- Парубок О.Н.
в пп.. 7.3.9. вилучити абзац такого змісту: "сума податкових зобов'язань платника податку збільшується на суму, нараховану на вартість товарів (послуг), поставлених платником податку, але не оплачених коштами чи іншими видами компенсацій на дату переходу такого платника до звичайного режиму оподаткування";  
Відхилено   сума податкових зобов'язань платника податку збільшується на суму, нараховану на вартість товарів (послуг), поставлених платником податку, але не оплачених коштами чи іншими видами компенсацій на дату переходу такого платника до звичайного режиму оподаткування;  
167. сума податкового кредиту платника податку збільшується на суму, нараховану на вартість товарів (послуг), отриманих таким платником податку, але не оплачених коштами або іншими видами компенсацій на дату переходу такого платника до звичайного режиму оподаткування";      сума податкового кредиту платника податку збільшується на суму, нараховану на вартість товарів (послуг), отриманих таким платником податку, але не оплачених коштами або іншими видами компенсацій на дату переходу такого платника до звичайного режиму оподаткування";  
168. в) у пункті 7.4:      в) у пункті 7.4:  
169. абзац перший підпункту 7.4.5 викласти у такій редакції:   -185- Гіршфельд А.М.
Абзац 1 пункту 7.4.5 залишити в попередній редакції.  
Відхилено   абзац перший підпункту 7.4.5 викласти у такій редакції:  
170. "7.4.5. Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту)";   -186- Жовтяк Є.Д.
абзац перший підпункту 7.4.5 викласти у такій редакції: "7.4.5. Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями, а при імпорті робіт (послуг) - актом прийняття робіт (послуг) чи банківським документом, який засвідчує перерахування коштів в оплату вартості таких робіт (послуг) (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту)";..  
Відхилено   "7.4.5. Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту)";  
171. доповнити пункт підпунктами 7.4.6 та 7.4.7 такого змісту:      доповнити пункт підпунктами 7.4.6 та 7.4.7 такого змісту:  
172. "7.4.6. Платник податку - покупець має право включити до податкового кредиту суми податків, належним чином підтверджені податковими накладними (іншими подібними документами), незалежно від того, чи дотримується особа, яка виписує таку податкову накладну, вимог цього Закону щодо включення сум податку до складу своїх податкових зобов'язань або належної сплати сум податку до бюджету, а також незалежно від того, чи така особа зареєструвалася платником цього податку, чи ні.   -187- Буряк С.В.
У підпункті 7.4.6: слова „а також незалежно від того, чи така особа зареєструвалася платником цього податку, чи ні" вилучити;  
Враховано   "7.4.6. Платник податку - покупець має право включити до податкового кредиту суми податків, належним чином підтверджені податковими накладними (іншими подібними документами), незалежно від того, чи дотримується особа, яка виписує таку податкову накладну, вимог цього Закону щодо включення сум податку до складу своїх податкових зобов'язань або належної сплати сум податку до бюджету. Платник податку - покупець також має право включити до складу податкового кредиту суму податку, зазначену у податковій накладній, наданій продавцем, який на момент проведення податкової перевірки позбувається статусу платника цього податку за будь-якими причинами, крім пов'язаних із рішенням суду відповідно до підпункту 7.4.7 цього пункту.  
    -188- Доповнити підпункт абзацем такого змісту: "Платник податку - покупець також має право включити до складу податкового кредиту суму податку, зазначену у податковій накладній, наданій продавцем, який на момент проведення податкової перевірки позбувається статусу платника цього податку за будь-якими причинами, крім пов'язаних із рішенням суду відповідно до підпункту 7.4.7 цього пункту".  Враховано    
173. 7.4.7. Якщо угода (договір) між продавцем і покупцем визнається судом недійсною внаслідок з'ясування того, що особа ( продавець була зареєстрована на підставну особу чи з використанням раніше загублених або викрадених документів, то покупець вважається таким, що не має права на нарахування податкового кредиту за таким договором, якщо за рішенням суду визнається наявність змови між сторонами такої угоди, спрямованої на ухилення від сплати цього податку. При визнанні угоди (договору) недійсною за рішенням суду продавець не звільняється від обов'язків нарахування податкових зобов'язань, що виникли внаслідок такої угоди (договору).   -189- Доповнити друге речення першого абзацу словами такого змісту: "а покупець позбавляється права на збільшення податкового кредиту за операціями, проведеними у межах такої угоди (договору).".  Враховано   7.4.7. Визнання судом договору між продавцем і покупцем недійсним внаслідок недодержання продавцем вимог відповідного закону, не тягне за собою зміни податкового кредиту покупця, нарахованого за таким договором. Норми абзацу першого цього підпункту не поширюються на випадки наявності зловмисної домовленості між такими продавцем і покупцем, спрямованої на ухилення від належного нарахування та сплати цього податку за таким договором - у цьому випадку покупець позбавляється права на збільшення податкового кредиту за таким договором. При визнанні договору недійсним за будь-якими підставами, продавець не звільняється від обов'язків належного нарахування податкових зобов'язань за таким договором та сплати цього податку.  
    -190- Пункт 7.4.7 викласти у такій редакції: "7.4.7. Визнання судом договору між продавцем і покупцем недійсним внаслідок недодержання продавцем вимог відповідного закону, не тягне за собою зміни податкового кредиту покупця, нарахованого за таким договором. Норми абзацу першого цього підпункту не поширюються на випадки наявності зловмисної домовленості між такими продавцем і покупцем, спрямованої на ухилення від належного нарахування та сплати цього податку за таким договором - у цьому випадку покупець позбавляється права на збільшення податкового кредиту за таким договором. При визнанні договору недійсним за будь-якими підставами, продавець не звільняється від обов'язків належного нарахування податкових зобов'язань за таким договором та сплати цього податку."  Враховано    
    -191- Терьохін С.А.
П.п. 7.4.7 викласти у редакції: "7.4.7. Якщо угода (договір) між продавцем і покупцем визнається судом недійсною внаслідок з'ясування того, що особа ( продавець була зареєстрована на підставну особу чи з використанням раніше загублених або викрадених документів, то покупець вважається таким, що не має права на нарахування податкового кредиту за таким договором, якщо за рішенням суду визнається наявність змови між сторонами такої угоди, спрямованої на ухилення від сплати цього податку. При визнанні угоди (договору) недійсною за рішенням суду, продавець не звільняється від обов'язків нарахування податкових зобов'язань, що виникли внаслідок виконання такої угоди (договору), а покупець позбавляється права на збільшення податкового кредиту за операціями, проведеними у межах такої угоди (договору)."  
Враховано    
    -192- Атрошенко В.А.
в пп.. 7.4.7. передостаннє речення викласти в такій редакції: "При наявності змови між сторонами угоди (договору) за рішенням суду продавець не звільняється від обов'язків нарахування податкових зобов'язань, що виникли внаслідок такої угоди (договору)"  
Відхилено    
174. Те саме стосується випадків отримання бюджетного (експортного) відшкодування";   -193- Вилучити абзац.  Враховано    
175. г) у підпункті 7.5.2 пункту 7.5 слова " (робіт, послуг)" замінити словами " (супутніх послуг)";   -194- Національний банк України
у статті 7 підпункт 7.5.3. пункту 7.5. викласти в такій редакції: "7.5.3. Датою виникнення права лізингоотримувача на збільшення податкового кредиту для операцій фінансового лізингу є дата фактичного отримання об'єкта фінансового лізингу таким лізингоотримувачем. Здійснення попередньої оплати лізингового платежу не збільшує податкового кредиту лізингоотримувача."  
Відхилено   г) у підпункті 7.5.2 пункту 7.5 слова " (робіт, послуг)" замінити словами " (супутніх послуг)";  
176. д) пункт 7.7 викласти у такій редакції:   -195- Козаченко О.О.
викласти пункти 7.7.1-7.7.6 в наступній редакції: 7.7.1. Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні така сума податку підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду, або зменшує від'ємну суму податку, яка виникла в минулих податкових періодах. При від'ємному значенні така сума податку зараховується у погашення суми податкового боргу з цього податку минулих податкових періодів або суми податкового зобов'язання, визначеного у податковому векселі (за їх наявності), а у залишковій сумі зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, або підлягає відшкодуванню з бюджету у порядку та строки визначені нормами цієї статті. 7.7.2. Підлягає відшкодуванню з бюджету (бюджетному відшкодуванню): а) від'ємна сума податку, якщо протягом шести наступних місячних податкових періодів (двох квартальних податкових періодів у випадках, визначених цим Законом) після її виникнення, платник податку немає позитивних сум податку, сума яких більш ніж абсолютне значення такої від'ємної суми податку. При цьому, відшкодуванню підлягає від'ємна різниця між сумою позитивних сум податку, які виникли протягом вказаного шестимісячного періоду, та від'ємною сумою податку. При зменшенні суми податку, яка підлягає відшкодуванню з бюджету, позитивне значення суми податку не враховується, якщо ця сума зменшувала бюджетне відшкодування минулих податкових періодів; б) частина податкового кредиту звітного податкового періоду, якщо протягом такого звітного податкового періоду платник податку здійснював поставки товарів (супутніх послуг) на експорт. Така частина вираховується за правилами, встановленими статтею 8 цього Закону. 7.7.3. Платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. 7.7.4. Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та не бажає скористатися правом на його зарахування згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту, подає відповідному податковому органу заяву про повернення суми бюджетного відшкодування (далі - заява про відшкодування), форма якої визначається за процедурою, встановленою законом для податкових декларацій. Така заява подається не раніше 30 днів до закінчення строків, вказаних в п.п. 7.7.2 та 8.1 цього Закону. Службова особа податкового органу, яка приймає заяву про відшкодування, з'ясовує, чи має право платник податку за своїм статусом на отримання бюджетного відшкодування, а також здійснює візуальну перевірку підсумкових даних, зазначених у заяві (а саме загальну суму податкового кредиту та податкових зобов'язань, а також заявлену суму бюджетного відшкодування) та повертає платнику податку проштамповану заяву про відшкодування. Якщо заява про відшкодування була надіслана поштою, то проштампована заява про відшкодування також повертається поштою на адресу платника податку із повідомленням про вручення протягом п'яти робочих банківських днів, наступних за днем отримання такої заяви (розрахунку) податковим органом. Якщо службова особа податкового органу відмовляється проштампувати заяву про відшкодування та/або прийняти податкову декларацію всупереч нормам цього пункту, то сума бюджетного відшкодування, зазначена у такій заяві про відшкодування вважається узгодженою з таким податковим органом з моменту її подання і не підлягає подальшому апеляційному оскарженню, а така службова особа вважається такою, що зловживає службовим становищем та перешкоджає виконанню конституційного обов'язку особи зі сплати податків і зборів. Платник податку, який отримав від податкового органу проштамповану ним заяву про відшкодування, надсилає її на адресу відповідного органу державного казначейства поштою із повідомленням про вручення. 7.7.5. Протягом 30 днів, наступних за днем отримання заяви про відшкодування, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. При наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган в той же строк має право провести документальну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган також зобов'язаний провести документальну податкову перевірку платника податку, якщо сума заявленого бюджетного відшкодування дорівнює або перевищує один мільйон гривень. 7.7.6. На підставі отриманої заяви про відшкодування, проштампованої відповідним податковим органом, орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на рахунок платника податку в обслуговуючому банку - резиденті протягом 40 календарних днів, наступних за днем поштового відправлення такого податкового розрахунку.  
Відхилено   д) пункт 7.7 викласти у такій редакції:  
177. "7.7.Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню та строки проведення взаєморозрахунків   -196- д) пункт 7.7 викласти у такій редакції: 7.7. Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню та строки проведення розрахунків  Враховано   д) пункт 7.7 викласти у такій редакції: 7.7. Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню та строки проведення розрахунків  
178. 7.7.1. Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов"язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні така сума податку підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.   -197- 7.7.1. Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні така сума податку підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.  Враховано   7.7.1. Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні така сума податку підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.  
179. При від"ємному значенні така сума податку зараховується у погашення суми податкового боргу з цього податку минулих податкових періодів або суми податкового зобов"язання, визначеного у податковому векселі (за їх наявності), а у залишковій сумі зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. 7.7.2. Підлягає відшкодуванню з бюджету (бюджетному відшкодуванню): а) від"ємна сума податку, якщо протягом кожного з шести наступних місячних податкових періодів (двох квартальних податкових періодів у випадках, визначених цим Законом) після її виникнення, платник податку має від"ємне значення суми податку; б) частина податкового кредиту звітного податкового періоду, якщо протягом такого звітного податкового періоду платник податку здійснював поставки товарів (супутніх послуг) на експорт. Така частина вираховується за правилами, встановленими статтею 8 цього Закону.   -198- 7.7.2. При від'ємному значенні така сума податку зараховується у погашення суми податкових зобов'зань (податкового боргу) з цього податку минулих податкових періодів або сум податкових зобов'язань, визначених у податкових векселях (за їх наявності), а у залишковій сумі зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. У разі коли за результатами такого наступного податкового періоду сума, визначена згідно з підпунктом 7.7.1 цієї статті (з урахуванням залишкової суми від'ємного значення попереднього періода), має від'ємне значення, така сума податку зараховується у погашення податкових зобов'язань, визначених у податкових векселях (за їх наявності), а залишок суми такого від'ємного значення (його частина) розподіляється наступним чином: а) частина залишку суми від'ємного зачення, в межах суми сплаченого податку, включеного до складу податкового кредиту звітного періоду, підлягає відшкодуванню з бюджету (бюджетному відшкодуванню) б) частина залишку суми від'ємного зачення, що перевищує суму слаченого податку, включеного до податкового кредиту звітного періоду, включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду;  Враховано   7.7.2. При від'ємному значенні така сума податку зараховується у погашення суми податкових зобов'зань (податкового боргу) з цього податку минулих податкових періодів або сум податкових зобов'язань, визначених у податкових векселях (за їх наявності), а у залишковій сумі зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. У разі коли за результатами такого наступного податкового періоду сума, визначена згідно з підпунктом 7.7.1 цієї статті (з урахуванням залишкової суми від'ємного значення попереднього періода), має від'ємне значення, така сума податку зараховується у погашення податкових зобов'язань, визначених у податкових векселях (за їх наявності), а залишок суми такого від'ємного значення (його частина) розподіляється наступним чином: а) частина залишку суми від'ємного зачення, в межах суми сплаченого податку, включеного до складу податкового кредиту звітного періоду, підлягає відшкодуванню з бюджету (бюджетному відшкодуванню) б) частина залишку суми від'ємного зачення, що перевищує суму слаченого податку, включеного до податкового кредиту звітного періоду, включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду;  
180. 7.7.3. Платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов"язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення вважається прийнятим платником податку, якщо він не подає заяву про повернення бюджетного відшкодування за наслідками періоду, у якому право на подання такої заяви виникає згідно з нормами цієї статті.   -199- 7.7.3. Платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому суми (частини суми) бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобовязань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації., яку він подає за наслідками звітного періоду, у якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті.  Враховано   7.7.3. Платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому суми (частини суми) бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобовязань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації., яку він подає за наслідками звітного періоду, у якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті.  
181. 7.7.4. Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та не бажає скористатися правом на його зарахування згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування (далі - заява про відшкодування), форма якої визначається за процедурою, встановленою законом для податкових декларацій. Службова особа податкового органу, яка приймає податкову декларацію та заяву про відшкодування, з"ясовує, чи має право платник податку за своїм статусом на отримання бюджетного відшкодування, а також здійснює візуальну перевірку підсумкових даних, зазначених у цих документах (а саме загальну суму податкового кредиту та податкових зобов"язань, а також заявлену суму бюджетного відшкодування) та при їх співпадінні в обох документах, приймає податкову декларацію без перевірки інших її даних, з одночасним поверненням платнику податку проштампованої заяви про відшкодування. Якщо податкова декларація та заява про відшкодування були надіслані поштою, то проштампована заява про відшкодування також повертається поштою на адресу платника податку із повідомленням про вручення протягом п"яти робочих банківських днів, наступних за днем отримання такої податкової декларації (розрахунку) податковим органом. Якщо службова особа податкового органу відмовляється проштампувати заяву про відшкодування та/або прийняти податкову декларацію всупереч нормам цього пункту, то сума бюджетного відшкодування, зазначена у такій декларації (заяві про відшкодування) вважається узгодженою з таким податковим органом з моменту її подання і не підлягає подальшому апеляційному оскарженню, а така службова особа вважається такою, що зловживає службовим становищем та перешкоджає виконанню конституційного обов"язку особи зі сплати податків і зборів. Платник податку, який отримав від податкового органу проштамповану ним заяву про відшкодування, надсилає її на адресу відповідного органу державного казначейства поштою із повідомленням про вручення   -200- 7.7.4. Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування, та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування або її частини, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми (частини суми) бюджетного відшкодування (далі - заява про відшкодування). До декларації додаються: розрахунок суми бюджетного выдшкодування, копії погашених податкових векселів (у разі їх наявності) та копії п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій (у разі наявності експортних операцій). Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначається за процедурою, встановленою законом для податкових декларацій. Службова особа податкового органу, яка приймає податкову декларацію та заяву про відшкодування, з'ясовує, чи має право платник податку за своїм статусом на отримання бюджетного відшкодування, а також здійснює візуальну перевірку підсумкових даних, зазначених у цих документах (а саме загальну суму податкового кредиту та податкових зобов'язань, а також заявлену суму бюджетного відшкодування) та при їх співпадінні в обох документах, приймає податкову декларацію без перевірки інших її даних, з одночасним обов'язковим поверненням платнику податку проштампованої заяви про відшкодування. Якщо податкова декларація та заява про відшкодування були надіслані поштою, то проштампована заява про відшкодування також повертається поштою на адресу платника податку із повідомленням про вручення протягом п'яти робочих банківських днів, наступних за днем отримання такої податкової декларації (розрахунку) податковим органом. Якщо службова особа податкового органу відмовляється проштампувати заяву про відшкодування та/або прийняти податкову декларацію всупереч нормам цього пункту, то сума бюджетного відшкодування, зазначена у такій декларації та заяві про відшкодування вважається узгодженою з таким податковим органом з моменту її подання і не підлягає подальшому апеляційному оскарженню, а така службова особа вважається такою, що зловживає службовим становищем та перешкоджає виконанню конституційного обов'язку особи зі сплати податків і зборів. Платник податку, який отримав проштамповану податковим органом заяву про відшкодування, надсилає її на адресу відповідного органу державного казначейства поштою із повідомленням про вручення. 7.7.5. На підставі отриманої заяви платника податку, проштампованої відповідним податковим органом, орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на рахунок платника податку в обслуговуючому банку, протягом п'яти операційних днів, після спливу 30 календарних днів, починаючи з дня поштового відправлення такого податкового розрахунку.  Враховано   7.7.4. Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування, та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування або її частини, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми (частини суми) бюджетного відшкодування (далі - заява про відшкодування). До декларації додаються: розрахунок суми бюджетного выдшкодування, копії погашених податкових векселів (у разі їх наявності) та копії п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій (у разі наявності експортних операцій). Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначається за процедурою, встановленою законом для податкових декларацій. Службова особа податкового органу, яка приймає податкову декларацію та заяву про відшкодування, з'ясовує, чи має право платник податку за своїм статусом на отримання бюджетного відшкодування, а також здійснює візуальну перевірку підсумкових даних, зазначених у цих документах (а саме загальну суму податкового кредиту та податкових зобов'язань, а також заявлену суму бюджетного відшкодування) та при їх співпадінні в обох документах, приймає податкову декларацію без перевірки інших її даних, з одночасним обов'язковим поверненням платнику податку проштампованої заяви про відшкодування. Якщо податкова декларація та заява про відшкодування були надіслані поштою, то проштампована заява про відшкодування також повертається поштою на адресу платника податку із повідомленням про вручення протягом п'яти робочих банківських днів, наступних за днем отримання такої податкової декларації (розрахунку) податковим органом. Якщо службова особа податкового органу відмовляється проштампувати заяву про відшкодування та/або прийняти податкову декларацію всупереч нормам цього пункту, то сума бюджетного відшкодування, зазначена у такій декларації та заяві про відшкодування вважається узгодженою з таким податковим органом з моменту її подання і не підлягає подальшому апеляційному оскарженню, а така службова особа вважається такою, що зловживає службовим становищем та перешкоджає виконанню конституційного обов'язку особи зі сплати податків і зборів. Платник податку, який отримав проштамповану податковим органом заяву про відшкодування, надсилає її на адресу відповідного органу державного казначейства поштою із повідомленням про вручення. 7.7.5. На підставі отриманої заяви платника податку, проштампованої відповідним податковим органом, орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на рахунок платника податку в обслуговуючому банку, протягом п'яти операційних днів, після спливу 30 календарних днів, починаючи з дня поштового відправлення такого податкового розрахунку.  
182. 7.7.5. Протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. При наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого самого строку провести документальну та/або матеріальну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган також зобов"язаний провести документальну та /або матеріальну податкову перевірку платника податку, якщо сума заявленого бюджетного відшкодування дорівнює або перевищує один мільйон гривень.   -201- 7.7.6. Протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. При наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести документальну та/або матеріальну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган також може провести документальну та/або матеріальну податкову перевірку платника податку, якщо сума заявленого бюджетного відшкодування дорівнює або перевищує один мільйон гривень.  Враховано   7.7.6. Протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. При наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести документальну та/або матеріальну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган також може провести документальну та/або матеріальну податкову перевірку платника податку, якщо сума заявленого бюджетного відшкодування дорівнює або перевищує один мільйон гривень.  
183. 7.7.6. На підставі отриманого податкового розрахунку, проштампованого відповідним податковим органом, орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на рахунок платника податку в обслуговуючому банку - резиденті протягом 40 календарних днів, наступних за днем поштового відправлення такого податкового розрахунку.       
184. 7.7.7. Якщо за наслідками камеральної, документальної та/або матеріальної перевірок податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган: а) при перевищенні заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом унаслідок проведення таких перевірок, - надсилає відповідному органу державного казначейства повідомлення про призупинення надання бюджетного відшкодування виключно у сумі такого перевищення строком до 30 календарних днів, наступних за граничним днем його надання, визначеного підпунктом 7.7.6 цього пункту, та одночасно надсилає платнику податку податкове повідомлення, у якому зазначається сума такого перевищення та підстави для її вирахування; б) при з"ясуванні унаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку виходячи зі свого статусу не має право на отримання бюджетного відшкодування, - надсилає відповідному органу державного казначейства повідомлення про призупинення надання бюджетного відшкодування строком до 30 календарних днів, та одночасно надсилає платнику податку податкове повідомлення, у якому зазначаються пістави відмови у наданні бюджетного відшкодування; в) при заниженні заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування відносно суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, - не надсилає жодних повідомлень органу державного казначейства, але надсилає платнику податку податкове повідомлення, у якому зазначається сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту та враховує її у зменшення податкових зобов"язань з цього податку наступних податкових періодів.   -202- 7.7.7. Якщо за наслідками камеральної, документальної та/або матеріальної перевірок податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган: а) при заниженні заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування відносно суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, - надсилає платнику податку податкове повідомлення, у якому зазначається сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. б) при перевищенні заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом унаслідок проведення таких перевірок, - надсилає відповідному органу державного казначейства повідомлення про призупинення надання бюджетного відшкодування виключно у сумі такого перевищення строком до 30 календарних днів, наступних за граничним днем його надання, визначеного підпунктом 7.7.5 цього пункту, та одночасно надсилає платнику податку податкове повідомлення, у якому зазначається сума такого перевищення та підстави для її вирахування; в) при з'ясуванні унаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку виходячи зі свого статусу не має права на отримання бюджетного відшкодування, - надсилає відповідному органу державного казначейства повідомлення про призупинення надання бюджетного відшкодування строком до 30 календарних днів, наступних за граничним днем його надання, визначеного підпунктом 7.7.5 цього пункту та одночасно надсилає платнику податку податкове повідомлення, у якому зазначаються пістави відмови у наданні бюджетного відшкодування;  Враховано   7.7.7. Якщо за наслідками камеральної, документальної та/або матеріальної перевірок податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган: а) при заниженні заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування відносно суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, - надсилає платнику податку податкове повідомлення, у якому зазначається сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. б) при перевищенні заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом унаслідок проведення таких перевірок, - надсилає відповідному органу державного казначейства повідомлення про призупинення надання бюджетного відшкодування виключно у сумі такого перевищення строком до 30 календарних днів, наступних за граничним днем його надання, визначеного підпунктом 7.7.5 цього пункту, та одночасно надсилає платнику податку податкове повідомлення, у якому зазначається сума такого перевищення та підстави для її вирахування; в) при з'ясуванні унаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку виходячи зі свого статусу не має права на отримання бюджетного відшкодування, - надсилає відповідному органу державного казначейства повідомлення про призупинення надання бюджетного відшкодування строком до 30 календарних днів, наступних за граничним днем його надання, визначеного підпунктом 7.7.5 цього пункту та одночасно надсилає платнику податку податкове повідомлення, у якому зазначаються пістави відмови у наданні бюджетного відшкодування;  
185. Орган державного казначейства зобов"язаний призупинити надання бюджетного відшкодування за наявністю повідомлень податкового органу, наданих відповідно до норм підпунктів "а" - "б" цього підпункту, протягом таких 30 календарних днів. Якщо платник податку не погоджується з висновками перевірок, поведених податковим органом у випадках, визначених підпунктами "а" -"б" цього підпункту, то такий платник податку має право оскаржити такі висновки в апеляційному або судовому порядку у строки, встановлені законом з такого питання. Якщо платник податку не погоджується з висновками перевірок, поведених податковим органом у випадках, визначених підпунктами "а" -"б" цього підпункту, то такий платник податку має право оскаржити такі висновки в апеляційному або судовому порядку у строки, встановлені законом з такого питання.   -203- 7.7.8. Орган державного казначейства, за наявністю повідомлень податкового органу, наданих відповідно до норм підпунктів "б" - "в" цього підпункту, зобов'язаний призупинити надання бюджетного відшкодування у сумі, зазначеній у такому повідомленні, на строк до 30 календарних днів, наступних за граничним днем його надання, визначеного підпунктом 7.7.5 цього пункту. У разі якщо протягом строків, визначених законом, платник податку не починає процедуру оскарження висновків податкового органу у апеляційному або судовому порядку та не надає органу державного казначейства копію документу, що засвідчує факт такого оскарження, сума перевищення бюджетного відшкодування вважається узгодженою та підлягає вилученню із загальної суми бюджетного відшкодування. Якщо платник податку не погоджується з висновками перевірок, поведених податковим органом у випадках, визначених підпунктом "б" -"в" цього підпункту, то такий платник податку має право оскаржити такі висновки в апеляційному або судовому порядку у строки, встановлені законом з такого питання. Про подання оскарження платник податку платник податку зобов'язаний повідомити відповідний податковий орган та орган державного казначейства. У такому випадку орган державного казначейства зобов"язаний надати платнику податку бюджетне відшкодування протягом дня, наступного за спливом строку визначеного підпунктом 7.7.8 цього пункту, за винятком випадку, коли за позовом (заявою) податкового органу суд приймає рішення про призупинення надання такого бюджетного відшкодування до остаточного рішення по справі, яке набирає законної сили.  Враховано   7.7.8. Орган державного казначейства, за наявністю повідомлень податкового органу, наданих відповідно до норм підпунктів "б" - "в" цього підпункту, зобов'язаний призупинити надання бюджетного відшкодування у сумі, зазначеній у такому повідомленні, на строк до 30 календарних днів, наступних за граничним днем його надання, визначеного підпунктом 7.7.5 цього пункту. У разі якщо протягом строків, визначених законом, платник податку не починає процедуру оскарження висновків податкового органу у апеляційному або судовому порядку та не надає органу державного казначейства копію документу, що засвідчує факт такого оскарження, сума перевищення бюджетного відшкодування вважається узгодженою та підлягає вилученню із загальної суми бюджетного відшкодування. Якщо платник податку не погоджується з висновками перевірок, поведених податковим органом у випадках, визначених підпунктом "б" -"в" цього підпункту, то такий платник податку має право оскаржити такі висновки в апеляційному або судовому порядку у строки, встановлені законом з такого питання. Про подання оскарження платник податку платник податку зобов'язаний повідомити відповідний податковий орган та орган державного казначейства. У такому випадку орган державного казначейства зобов"язаний надати платнику податку бюджетне відшкодування протягом дня, наступного за спливом строку визначеного підпунктом 7.7.8 цього пункту, за винятком випадку, коли за позовом (заявою) податкового органу суд приймає рішення про призупинення надання такого бюджетного відшкодування до остаточного рішення по справі, яке набирає законної сили.  
186. Якщо платник податку погоджується з висновками перевірок, проведених податковим органом у випадках, визначених підпунктами "а" -"б" цього підпункту, то бюджетне відшкодування надається з урахуванням таких висновків. Висновки перевірок вважаються погодженими, якщо платник податків не оскаржує їх в апеляційному або судовому порядку протягом строків, визначених законом. Орган державного казначейства зобов"язаний надати платнику податку бюджетне відшкодування протягом дня, наступного за спливом такого 30-денного періоду, за винятком випадку, коли за позовом (заявою) податкового органу суд приймає рішення про призупинення надання такого бюджетного відшкодування до остаточного рішення по справі, яке набирає законної сили. 7.7.8 Якщо податковий орган відкриває кримінальну справу за ознаками ухилення такого платника податку від сплати цього податку, то слідчий може прийняти рішення про призупинення надання бюджетного відшкодування у межах оскаржуваної суми, до передачі справи до суду. Суд, який приймає справу до розгляду, може за клопотанням сторони звинувачення продовжити термін такого призупинення до моменту винесення ним рішення по суті. В інших випадках податковий орган не може обмежувати права платника податку на отримання бюджетного відшкодування та не може ініціювати будь-які види його перевірок у зв'язку із виникненням такого права. 7.7.9. Сума бюджетного відшкодування, не сплачена у строки, визначені цим пунктом, вважається бюджетною заборгованістю.   -204- 7.7.9 Якщо податковий орган відкриває кримінальну справу за ознаками ухилення такого платника податку від сплати цього податку, то слідчий може прийняти рішення про призупинення надання бюджетного відшкодування у межах оскаржуваної суми, до передачі справи до суду. Суд, який приймає справу до розгляду, може за клопотанням сторони звинувачення продовжити термін такого призупинення до моменту винесення ним рішення по суті. В інших випадках податковий орган не може обмежувати права платника податку на отримання бюджетного відшкодування та не може ініціювати будь-які види його перевірок у зв'язку із виникненням такого права. Якщо за остаточним рішенням суду приймається рішення на користь платника податку у повній чи частковій сумі позову так сума (її частина) вважається бюджетною заборгованістю з першого дня після спливу терміну, визначеного піпунктом 7.7.5 цього пункту та підлягає відшкодуванню протгом п'яти днів з дня отримання органм державного казначейства такого судового рішення.  Враховано   7.7.9 Якщо податковий орган відкриває кримінальну справу за ознаками ухилення такого платника податку від сплати цього податку, то слідчий може прийняти рішення про призупинення надання бюджетного відшкодування у межах оскаржуваної суми, до передачі справи до суду. Суд, який приймає справу до розгляду, може за клопотанням сторони звинувачення продовжити термін такого призупинення до моменту винесення ним рішення по суті. В інших випадках податковий орган не може обмежувати права платника податку на отримання бюджетного відшкодування та не може ініціювати будь-які види його перевірок у зв'язку із виникненням такого права. Якщо за остаточним рішенням суду приймається рішення на користь платника податку у повній чи частковій сумі позову так сума (її частина) вважається бюджетною заборгованістю з першого дня після спливу терміну, визначеного піпунктом 7.7.5 цього пункту та підлягає відшкодуванню протгом п'яти днів з дня отримання органм державного казначейства такого судового рішення.  
187. На суму бюджетної заборгованості нараховується пеня на рівні подвійного розміру облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення такої бюджетної заборгованості, протягом строку її дії, включаючи день її погашення. Зазначена пеня розраховується та сплачуюється органом державного казначейства разом зі сплатою суми бюджетного відшкодування платнику податку. 7.7.10. Джерелом сплати бюджетного відшкодування та експортного відшкодування (у тому числі бюджетного боргу) є загальні доходи Державного бюджету. Забороняється обумовлювати виплату бюджетного відшкодування наявністю або відсутністю доходів, отриманих державним бюджетом від сплати цього податку, у тому числі в окремих реґіонах України, а також наявністю чи відсутністю відповідних бюджетних призначень.   -205- 7.7.10. Сума бюджетного відшкодування, не сплачена у строки, визначені цим пунктом, вважається бюджетною заборгованістю. На суму бюджетної заборгованості нараховується пеня на рівні ставки, розмір якої визначається відповідно до підпункту 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Зазначена пеня розраховується та сплачуюється органом державного казначейства разом зі сплатою суми бюджетного відшкодування платнику податку.  Враховано   7.7.10. Сума бюджетного відшкодування, не сплачена у строки, визначені цим пунктом, вважається бюджетною заборгованістю. На суму бюджетної заборгованості нараховується пеня на рівні ставки, розмір якої визначається відповідно до підпункту 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Зазначена пеня розраховується та сплачуюється органом державного казначейства разом зі сплатою суми бюджетного відшкодування платнику податку.  
188. 7.7.11. Норми цього пункту застосовуються з урахуванням норм статті 8 щодо експорту товарів (послуг).   -206- 7.7.11. У разі коли платник податку здійснює вивезення (експортування) товарів (робіт, послуг), отриманих від іншого платника податку на умовах комісії, консигнації, доручення або інших видів договорів, які не передбачають переходу права власності на такі товари (роботи, послуги) від такого іншого платника податку до експортера, право на отримання експортного відшкодування має такий інший платник податку. При цьому комісійна винагорода, отримана платником податку - експортером від такого іншого платника податку, включається до бази оподаткування цим податком за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону.  Враховано   7.7.11. У разі коли платник податку здійснює вивезення (експортування) товарів (робіт, послуг), отриманих від іншого платника податку на умовах комісії, консигнації, доручення або інших видів договорів, які не передбачають переходу права власності на такі товари (роботи, послуги) від такого іншого платника податку до експортера, право на отримання експортного відшкодування має такий інший платник податку. При цьому комісійна винагорода, отримана платником податку - експортером від такого іншого платника податку, включається до бази оподаткування цим податком за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону.  
189. 7.7.12. Якщо починаючи з податкового періоду, протягом якого особою проведено добровільну реєстрацію як платника цього податку, і до податкового періоду, в якому досягається граничний обсяг оподатковуваних операцій, різниця між загальною сумою податкових зобов'язань звітного періоду та сумою податкового кредиту такого платника податку має від'ємне значення, то сума податку на додану вартість зараховується у зменшення податкових зобов'язань наступних податкових періодів. Якщо протягом такого строку суми від'ємного значення податку на додану вартість залишаються невідшкодованими сумами податкових зобов'язань, вони враховуються під час визначення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету, або суми бюджетного відшкодування, за наслідками податкового періоду, в якому були досягнуті зазначені обсяги оподатковуваних операцій.   -207- 7.7.12. Джерелом сплати бюджетного відшкодування та експортного відшкодування (у тому числі бюджетного боргу) є загальні доходи Державного бюджету. Забороняється обумовлювати виплату бюджетного відшкодування наявністю або відсутністю доходів, отриманих державним бюджетом від сплати цього податку, у тому числі в окремих реґіонах України, а також наявністю чи відсутністю відповідних бюджетних призначень.  Враховано   7.7.12. Джерелом сплати бюджетного відшкодування та експортного відшкодування (у тому числі бюджетного боргу) є загальні доходи Державного бюджету. Забороняється обумовлювати виплату бюджетного відшкодування наявністю або відсутністю доходів, отриманих державним бюджетом від сплати цього податку, у тому числі в окремих реґіонах України, а також наявністю чи відсутністю відповідних бюджетних призначень.  
190. 7.7.13. Нижчеозначені особи не мають права на отримання бюджетного відшкодування: а) особа, яка була зареєстрована як платник цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування; б) особа, яка є суб"єктом оподаткування за правилами, встановленими законодавством з питань спрощених систем оподаткування, які передбачають сплату цього податку у спосіб, відмінний від загального, або звільнення від такої сплати; в) в інших випадках, визначених статтею 8 цього Закону. в) в інших випадках, визначених статтею 8 цього Закону. 7.7.14. Експортне бюджетне відшкодування нандається з урахуванням положень статті 8 цього Закону".   -208- 7.7.13. Нижчеозначені особи не мають права на отримання бюджетного відшкодування: а) особа, яка була зареєстрована як платник цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування; б) особа, яка є суб"єктом оподаткування за правилами, встановленими законодавством з питань спрощених систем оподаткування, які передбачають сплату цього податку у спосіб, відмінний від загального, або звільнення від такої сплати;  Враховано   7.7.13. Нижчеозначені особи не мають права на отримання бюджетного відшкодування: а) особа, яка була зареєстрована як платник цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування; б) особа, яка є суб"єктом оподаткування за правилами, встановленими законодавством з питань спрощених систем оподаткування, які передбачають сплату цього податку у спосіб, відмінний від загального, або звільнення від такої сплати; пункт 7.7 доповнити новим підпунктом такого змісту: "7.7.14. Для платників, які за крітерієм, визначеним у порядку передбаченому цим пунктом як сумлінні платники податку, бюджетне відшкодування передбачене підпунктом 7.7.5 цього пункту пункту, надається таким платникам податку без процедур передбачених підпунктами 7.7.6-7.7.9 цього пункту. Крітерії віднесення платників податку до сумлінних визначаються у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України за погодженням з комітетом Верховної Ради України, відповідальним за проведення податкової політики."  
    -209- Терьохін С.А.
Пункт 7.7. набуває чинності з 1 липня 2004 року.  
Враховано в редакції, проголосованій на засіданні Комітету.   
    -210- Хомутиннік В.Ю.
Пункт 7.7. набуває чинності з 1 квітня 2004 року.  
Враховано в редакції, проголосованій на засіданні Комітету.   
    -211- Буряк С.В.
пункт 7.7 доповнити новим підпунктом такого змісту: "7.7.14. Для платників, які за крітерієм, визначеним у порядку передбаченому цим пунктом як сумлінні платники податку, бюджетне відшкодування передбачене підпунктом 7.7.5 цього пункту пункту, надається таким платникам податку без процедур передбачених підпунктами 7.7.6-7.7.9 цього пункту. Крітерії віднесення платників податку до сумлінних визначаються у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України за погодженням з комітетом Верховної Ради України, відповідальним за проведення податкової політики."  
Враховано    
    -212- Хомутиннік В.Ю.
Доповнити підпункт 7.7.1 словами "у загальному порядку".  
Відхилено    
    -213- Жовтяк Є.Д.
підпункт 7.7.2 пункту 7.7.викласти у такій редакції: "7.7.2. Підлягає відшкодуванню з бюджету (бюджетному відшкодуванню): а) від"ємна сума податку, якщо протягом одного наступного місячного податкового періоду (одного квартального податкового періоду у випадках, визначених цим Законом) після її виникнення, платник податку має від"ємне значення суми податку";  
Відхилено    
    -214- Гіршфельд А.М.
в п.п. 7.7.2 нової редакції п.п. "а" слово "шести" замінити на "трьох".  
Відхилено    
    -215- Хомутиннік В.Ю.
В частини "а" пп.7.7.2 слово "шести" замінити на "трьох", а "двох" на "один".  
Відхилено    
    -216- Осика С.Г.
У пункті 7.7 статті 7. слова : „протягом кожного з шести наступних місячних податкових періодів (двох квартальних податкових періодів у випадках, визначених цим Законом)" замінити словами „протягом кожного з трьох наступних місячних податкових періодів (квартального податкового періоду у випадках, визначених цим Законом)" .  
Відхилено    
    -217- Гіршфельд А.М.
Пункт .7.7.4 нової редакції виключити.  
Відхилено    
    -218- Атрошенко В.А.
в пп. 7.7.4. фразу "п'яти робочих банківських днів" замінити на "п'яти робочих днів".  
Відхилено    
    -219- Хомутиннік В.Ю.
Варто дати визначення, що розуміється під "статусом платника податку", "візуальній перевірці". У абзаці другому слова "з'ясовує, чи має право платник податку за своїм статусом на отримання бюджетного відшкодування, а також здійснює візуальну перевірку підсумкових даних, зазначених" замінити словами "співставляє зазначені".  
Відхилено    
    -220- Хомутиннік В.Ю.
Слова "узгодженою з таким податковим органом з моменту її подання і не підлягає подальшому апеляційному оскарженню" виключити.  
Відхилено    
191. .   -221- Жовтяк Є.Д.
абзац четвертий підпункту 7.7.4 пункту 7.7.викласти у такій редакції: "7.7.4. Платник податку, який отримав від податкового органу проштамповану ним заяву про відшкодування, надсилає її на адресу відповідного органу державного казначейства поштою із повідомленням про вручення. Якщо службова особа податкового органу відмовляється проштампувати заяву про відшкодування всупереч нормам цього пункту, то в такому разі платник податку надсилає на адресу відповідного органу державного казначейства поштою із повідомленням про вручення непроштамповану податковим органом заяву на відшкодування з корінцем повідомлення про вручення такої заяви вищестоящому податковому органу".  
Відхилено    
    -222- Гіршфельд А.М.
Пункт .7.7.5 нової редакції виключити.  
Відхилено    
    -223- Хомутиннік В.Ю.
Слова "матеріальна перевірка" у відповідних відмінках, а також останнє речення підпункту 7.7.5 виключити.  
Відхилено    
    -224- Гіршфельд А.М.
Пункт .7.7.6 нової редакції виключити.  
Відхилено    
    -225- Жовтяк Є.Д.
підпункт 7.7.6 пункту 7.7 викласти у такій редакції: "7.7.6. На підставі отриманого податкового розрахунку, проштампованого відповідним податковим органом, або непроштампованого податковим органом розрахунку але з корінцем про його вручення вищестоящому податковому органу, орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на рахунок платника податку в обслуговуючому банку - резиденті протягом 30 календарних днів, наступних за днем поштового відправлення такого податкового розрахунку.  
Враховано по суті   
    -226- Гіршфельд А.М.
Пункт .7.7.7 нової редакції виключити.  
Відхилено    
    -227- Гіршфельд А.М.
Пункт .7.7.8 нової редакції виключити.  
Враховано    
    -228- Гіршфельд А.М.
П.п. 7.7.13 пункт "а" нової редакції виключити.  
Відхилено    
192. е) пункт 7.8 викласти у такій редакції:      е) пункт 7.8 викласти у такій редакції:  
193. "7.8. Податкові періоди      "7.8. Податкові періоди  
194. 7.8.1. Податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, ( календарний квартал, з урахуванням того, що:      7.8.1. Податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, ( календарний квартал, з урахуванням того, що:  
195. якщо особа реєструється платником податку з дня іншого, ніж перший день календарного місяця, першим податковим періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;      якщо особа реєструється платником податку з дня іншого, ніж перший день календарного місяця, першим податковим періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;  
196. якщо податкова реєстрація особи анулюється у день інший, ніж останній день календарного місяця, то останнім податковим періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.      якщо податкова реєстрація особи анулюється у день інший, ніж останній день календарного місяця, то останнім податковим періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.  
197. 7.8.2. Платник податку, обсяг оподатковуваних операцій якого за минулі дванадцять місячних податкових періодів не перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), може вибрати квартальний податковий період. Заява про вибір квартального податкового періоду подається податковому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. При цьому квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року та діє до його кінця.   -229- У підпункті 7.8.2: у першому абзаці: слова "300 000 гривень" замінити словами: "суму, зазначену у пункті 2.2 статті 2 цього Закону", слова "та діє до його кінця" виключити;  Враховано   7.8.2. Платник податку, обсяг оподатковуваних операцій якого за минулі дванадцять місячних податкових періодів не перевищував суми, зазначеної у пункті 2.2 статті 2 цього Закону, може вибрати квартальний податковий період. Заява про вибір квартального податкового періоду подається податковому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. При цьому квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року.  
198. У разі якщо протягом будь-якого періоду з початку застосування квартального податкового періоду обсяг оподатковуваних операцій платника податку перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), такий платник податку зобов'язаний самостійно перейти на місячний податковий період починаючи з місяця, на який припадає таке перевищення, що зазначається у відповідній податковій декларації";   -230- у другому абзаці: слова "300 000 гривень" замінити словами: "суму, зазначену у пункті 2.2 статті 2 цього Закону"; доповнити такими словами: "за наслідками такого місяця";  Враховано   У разі якщо протягом будь-якого періоду з початку застосування квартального податкового періоду обсяг оподатковуваних операцій платника податку перевищує суму, зазначену у пункті 2.2 статті 2 цього Закону, такий платник податку зобов'язаний самостійно перейти на місячний податковий період починаючи з місяця, на який припадає таке перевищення, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця";  
199. є) пункт 7.9 викласти у такій редакції:       
200. "7.9. Місце надання товарів (послуг) 7.9.1. Місцем надання товарів вважається: а) у разі поставки товарів, що відправляються чи транспортуються постачальником або особою, на користь якої вони надаються (покупцем, комісіонером, орендарем), ( місце, де такі товари знаходяться на момент такої відправки або надання їх перевізнику (якщо такий перевізник є особою іншою, ніж постачальник, чи особою, на користь якої надаються такі товари). Якщо товари монтуються або збираються (з їх тестуванням чи випробовуванням або без таких) постачальником чи особою, що уповноважена від його імені здійснювати такі дії, ( місце, де вони монтуються або збираються; б) у разі якщо поставка товарів здійснюється за місцем їх розташування (які не відправляються або не транспортуються), ( місце, де товари фактично знаходяться на початок такої поставки; в) у разі якщо продається нерухоме майно, ( місце його фактичного розташування; г) у разі якщо товари постачаються на борт морських, повітряних суден або для потягів, ( перше місце відправлення таких транспортних засобів. Для цілей цього підпункту під терміном "місце відправлення" розуміється перший географічний пункт, в якому вантаж був розміщений на транспортний засіб або де громадяни стали його пасажирами, за умови, коли такий вантаж або такі пасажири мають пункт прибуття (вивантаження) за межами митної території України; д) у разі якщо товари продаються через глобальну комп'ютерну мережу Інтернет або локальні комп'ютерні мережі, ( місце розташування продавця, незалежно від місця реєстрації його доменного імені (сайту, електронної сторінки чи адреси), а якщо продавець є нерезидентом, ( місцезнаходження (розташування) покупця-резидента, який у цьому випадку виступає податковим агентом такого продавця-нерезидента. Особи, які надають товари (послуги) на митній території України з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж, зобов'язані зареєструватися як платники цього податку за наявності підстав, визначених пунктом 2.1 статті 2 цього Закону, а у разі якщо такі особи є нерезидентами, ( відкрити своє постійне представництво на території України та зареєструвати його як платника цього податку за наявністю достатніх підстав. 7.9.2. Місцем надання послуг вважається: а) за винятками, визначеними у підпунктах "б"-"е" підпункту 7.9.2 цієї статті, ( місце, де особа, яка надає послугу, зареєстрована платником цього податку, а у разі якщо така послуга надається нерезидентом, ( місце розташування його представництва, а за відсутності такого ( місце розташування резидента, який виконує агентські функції від імені такого нерезидента, а за відсутності такого ( місце фактичного розташування покупця; б) при наданні послуг з продажу або спорудження нерухомого майна, включаючи послуги агентів та торгівців нерухомістю (ріелтерів), а також інших осіб, відповідальних за підготовку, координацію та здійснення робіт із будівництва об'єктів нерухомості, включаючи послуги архітекторів та осіб, які здійснюють нагляд за будівництвом, та інших подібних осіб, ( місце, де таке нерухоме майно розташоване; в) при наданні послуг з поставки товарів для морських, повітряних або залізничних транспортних засобів у тій частині, що припадає на перевезення пасажирів або вантажів по митній території України, ( у пункті відправлення такого транспортного засобу. Для цілей підпункту "в" підпункту 7.9.2 цієї статті вживаються такі терміни: частина перевезення пасажирів або вантажів транспортним засобом по митній території України ( частина перевезення, що здійснюється між пунктом відправлення на митній території України (пунктом перетину митного кордону України) та пунктом прибуття такого транспортного засобу на митній території України (пунктом перетину митного кордону України), без будь-яких зупинок за межами такої митної території; пункт відправлення транспортного засобу ( перший пункт посадки пасажирів або навантаження вантажів на такий транспортний засіб; пункт прибуття транспортного засобу на митній території України ( останній пункт на митній території України для посадки (висадки) пасажирів або навантаження (вивантаження, перевантаження) вантажів на митній території України. У разі поїздки або перевезення в обидва боки поїздка (перевезення) у зворотний бік вважається з метою оподаткування окремим перевезенням; г) місце, де фактично надаються послуги у сфері: культурної, артистичної, спортивної, наукової, освітньої, розважальної або подібної їм діяльності, включаючи діяльність організаторів (продюсерів) у таких сферах діяльності, та пов'язаних з ними послуг; діяльності, допоміжній транспортній, такій як навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види робіт; оцінки нерухомого майна (нерухомості); проведення будь-яких робіт з рухомим майном; д) якщо інше не визначено підпунктом 7.9.3 цього пункту, ( місце реєстрації покупця або його постійного представництва, а за відсутності такого місця реєстрації - місце постійної адреси або постійного проживання, в разі якщо покупці, яким надаються нижченаведені послуги, проживають за межами митної території України: передання чи надання авторських прав, патентів, ліцензій, а також аналогічних прав, у тому числі торгових марок; надання рекламних послуг та інших послуг з просування товарів (послуг) на ринку (промовтерства); надання послуг консультантами, інженерами, адвокатами, бухгалтерами, аудиторами, актуаріями та інших аналогічних послуг, а також з обробки даних та надання інформації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем; надання обов'язку утримуватися від проведення окремих видів діяльності частково або повністю; здійснення банківських, фінансових та страхових угод, включаючи перестрахування, за винятком надання в оренду банківських сейфів; надання послуг фізичних осіб, які перебувають у відносинах трудового найму з постачальником, на користь іншої особи; надання агентських послуг від імені та за рахунок іншої особи, якщо забезпечується надання покупцю послуг, перерахованих у цьому підпункті; надання в оренду рухомого майна, крім транспортних засобів; е) при наданні резидентом послуг із виготовлення готової продукції з використанням давальницької сировини нерезидента, попередньо ввезеної таким нерезидентом з-за меж митного кордону України або з території митних (ліцензійних) складів, - місце, до якого така готова продукція поставляється. 7.9.3. Як виняток з правил визначення місця надання послуг, перелік яких міститься у підпункті "д" підпункту 7.9.2 цього пункту, а також при наданні в оперативну оренду (рент-е-кар) транспортних засобів: а) місцем надання послуг, яке згідно з положеннями підпункту "д" підпункту 7.9.2 цього пункту знаходилося б на митній території України, вважається місце, яке знаходиться за її межами, якщо фактичне користування та споживання таких послуг здійснюється за межами митної території України; б) місцем надання послуг, яке згідно з положеннями підпункту "д" підпункту 7.9.2 цього пункту знаходилося би за межами митної території України, вважається місце, яке знаходиться на митній території України, якщо фактичне користування та споживання таких послуг здійснюється на митній території України";   -231- Буряк С.В.
пункт 7.9 викласти у такій редакції: 7.9 Місцем надання послуг 7.9.1. Місцем надання послуг вважається: а) за винятками, визначеними у підпунктах "б"-"є" підпункту 7.9.2 цієї статті, ( місце, де особа, яка надає послугу, зареєстрована платником цього податку, а у разі якщо така послуга надаєтьсянерезидентом, ( місце розташування його представництва, а за відсутності такого ( місце розташування резидента, який виконує агентські функції від імені такого нерезидента, а за відсутності такого ( місце фактичного розташування покупця; б) при наданні послуг з продажу або спорудження нерухомого майна, включаючи послуги агентів та торгівців нерухомістю (ріелтерів), а також інших осіб, відповідальних за підготовку, координацію та здійснення робіт із будівництва об'єктів нерухомості, включаючи послуги архітекторів та осіб, які здійснюють нагляд за будівництвом, та інших подібних осіб, ( місце, де таке нерухоме майно розташоване; в) при наданні послуг з поставки товарів для морських, повітряних або залізничних транспортних засобів у тій частині, що припадає на перевезення пасажирів або вантажів по митній території України, ( пункт відправлення такого транспортного засобу. Для цілей підпункту "в" підпункту 7.9.2 цієї статті вживаються такі терміни: частина перевезення пасажирів або вантажів транспортним засобом по митній території України ( частина перевезення, що здійснюється між пунктом відправлення на митній території України (пунктом перетину митного кордону України) та пунктом прибуття такого транспортного засобу на митній території України (пунктом перетину митного кордону України), без будь-яких зупинок за межами такої митної території; пункт відправлення транспортного засобу ( перший пункт посадки пасажирів або навантаження вантажів на такий транспортний засіб; пункт прибуття транспортного засобу на митній території України ( останній пункт на митній території України для посадки (висадки) пасажирів або навантаження (вивантаження, перевантаження) вантажів на митній території України. У разі поїздки або перевезення в обидва боки поїздка (перевезення) у зворотний бік вважається з метою оподаткування окремим перевезенням;г) місце, де фактично надаються послуги у сфері: культурної, артистичної, спортивної, наукової, освітньої, розважальної або подібної їм діяльності, включаючи діяльність організаторів (продюсерів) у таких сферах діяльності, та пов'язаних з ними послуг; діяльності, допоміжній транспортній, такій як навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види робіт; оцінки нерухомого майна (нерухомості); проведення будь-яких робіт з рухомим майном; д) якщо інше не визначено підпунктом 7.9.3 цього пункту, ( місце реєстрації покупця або його постійного представництва, а за відсутності такого місця реєстрації - місце постійної адреси або постійного проживання, в разі якщо покупці, яким надаються нижченаведені послуги, проживають за межами митної території України: передання чи надання авторських прав, патентів, ліцензій, а також аналогічних прав, у тому числі торгових марок; надання рекламних послуг та інших послуг з просування товарів (послуг) на ринку (промовтерства); надання послуг консультантами, інженерами, адвокатами, бухгалтерами, аудиторами, актуаріями та інших аналогічних послуг, а також з обробки даних та надання інформації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем; надання обов'язку утримуватися від проведення окремих видів діяльності частково або повністю; здійснення банківських, фінансових та страхових угод, включаючи перестрахування, за винятком надання в оренду банківських сейфів; надання послуг фізичних осіб, які перебувають у відносинах трудового найму з постачальником, на користь іншої особи; надання агентських послуг від імені та за рахунок іншої особи, якщо забезпечується надання покупцю послуг, перерахованих у цьому підпункті; надання в оренду рухомого майна (у тому числі банківських сейфів), крім транспортних засобів; надання послуг зі складання технічних завдань, проведення наукових досліджень, складання проектних пропозицій, розробки технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об'єктів техніки і технології, е) при наданні резидентом послуг із виготовлення готової продукції з використанням давальницької сировини нерезидента, попередньо ввезеної таким нерезидентом з-за меж митного кордону України або з території митних (ліцензійних) складів, - місце, до якого така готова продукція поставляється. з) надання послуг персоналу з обслуговування морських, повітряних та космічних об'єктів, зазначених у підпункті 6.2.1 цієї статті та надання нерезидентам в оренду, чартер, фрахт морських або повітряних суден, що використовуються на міжнародних маршрутах або лініях, а також космічних кораблів або супутників чи їх частин або окремих функцій - місце, що знаходиться за межами митної теріторії України; 7.9.3. Як виняток з правил визначення місця надання послуг, перелік яких міститься у підпункті "д" підпункту 7.9.2 цього пункту, а також при наданні в оперативну оренду (рент-е-кар) транспортних засобів: а) місцем надання послуг, яке згідно з положеннями підпункту "д" підпункту 7.9.2 цього пункту знаходилося б на митній території України, вважається місце, яке знаходиться за її межами, якщо фактичне користування та споживання таких послуг здійснюється за межами митної території України; б) місцем надання послуг, яке згідно з положеннями підпункту "д" підпункту 7.9.2 цього пункту знаходилося би за межами митної території України, вважається місце, яке знаходиться на митній території України, якщо фактичне користування та споживання таких послуг здійснюється на митній території України";  
Враховано   7.9. Місцем надання послуг 7.9.1. Місцем надання послуг вважається: а) за винятками, визначеними у підпунктах "б"-"є" підпункту 7.9.2 цієї статті, ( місце, де особа, яка надає послугу, зареєстрована платником цього податку, а у разі якщо така послуга надаєтьсянерезидентом, ( місце розташування його представництва, а за відсутності такого ( місце розташування резидента, який виконує агентські функції від імені такого нерезидента, а за відсутності такого ( місце фактичного розташування покупця; б) при наданні послуг з продажу або спорудження нерухомого майна, включаючи послуги агентів та торгівців нерухомістю (ріелтерів), а також інших осіб, відповідальних за підготовку, координацію та здійснення робіт із будівництва об'єктів нерухомості, включаючи послуги архітекторів та осіб, які здійснюють нагляд за будівництвом, та інших подібних осіб, ( місце, де таке нерухоме майно розташоване; в) при наданні послуг з поставки товарів для морських, повітряних або залізничних транспортних засобів у тій частині, що припадає на перевезення пасажирів або вантажів по митній території України, ( пункт відправлення такого транспортного засобу. Для цілей підпункту "в" підпункту 7.9.2 цієї статті вживаються такі терміни: частина перевезення пасажирів або вантажів транспортним засобом по митній території України ( частина перевезення, що здійснюється між пунктом відправлення на митній території України (пунктом перетину митного кордону України) та пунктом прибуття такого транспортного засобу на митній території України (пунктом перетину митного кордону України), без будь-яких зупинок за межами такої митної території; пункт відправлення транспортного засобу ( перший пункт посадки пасажирів або навантаження вантажів на такий транспортний засіб; пункт прибуття транспортного засобу на митній території України ( останній пункт на митній території України для посадки (висадки) пасажирів або навантаження (вивантаження, перевантаження) вантажів на митній території України. У разі поїздки або перевезення в обидва боки поїздка (перевезення) у зворотний бік вважається з метою оподаткування окремим перевезенням; г) місце, де фактично надаються послуги у сфері: культурної, артистичної, спортивної, наукової, освітньої, розважальної або подібної їм діяльності, включаючи діяльність організаторів (продюсерів) у таких сферах діяльності, та пов'язаних з ними послуг; діяльності, допоміжній транспортній, такій як навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види робіт; оцінки нерухомого майна (нерухомості); проведення будь-яких робіт з рухомим майном; д) якщо інше не визначено підпунктом 7.9.3 цього пункту, ( місце реєстрації покупця або його постійного представництва, а за відсутності такого місця реєстрації - місце постійної адреси або постійного проживання, в разі якщо покупці, яким надаються нижченаведені послуги, проживають за межами митної території України: передання чи надання авторських прав, патентів, ліцензій, а також аналогічних прав, у тому числі торгових марок; надання рекламних послуг та інших послуг з просування товарів (послуг) на ринку (промовтерства); надання послуг консультантами, інженерами, адвокатами, бухгалтерами, аудиторами, актуаріями та інших аналогічних послуг, а також з обробки даних та надання інформації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем; надання обов'язку утримуватися від проведення окремих видів діяльності частково або повністю; здійснення банківських, фінансових та страхових угод, включаючи перестрахування, за винятком надання в оренду банківських сейфів; надання послуг фізичних осіб, які перебувають у відносинах трудового найму з постачальником, на користь іншої особи; надання агентських послуг від імені та за рахунок іншої особи, якщо забезпечується надання покупцю послуг, перерахованих у цьому підпункті; надання в оренду рухомого майна (у тому числі банківських сейфів), крім транспортних засобів; надання послуг зі складання технічних завдань, проведення наукових досліджень, складання проектних пропозицій, розробки технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об'єктів техніки і технології, е) при наданні резидентом послуг із виготовлення готової продукції з використанням давальницької сировини нерезидента, попередньо ввезеної таким нерезидентом з-за меж митного кордону України або з території митних (ліцензійних) складів, - місце, до якого така готова продукція поставляється. є) надання послуг персоналу з обслуговування морських, повітряних та космічних об'єктів, зазначених у підпункті 6.2.1 цієї статті та надання нерезидентам в оренду, чартер, фрахт морських або повітряних суден, що використовуються на міжнародних маршрутах або лініях, а також космічних кораблів або супутників чи їх частин або окремих функцій - місце, що знаходиться за межами митної теріторії України; 7.9.3. Як виняток з правил визначення місця надання послуг, перелік яких міститься у підпункті "д" підпункту 7.9.2 цього пункту, а також при наданні в оперативну оренду (рент-е-кар) транспортних засобів: а) місцем надання послуг, яке згідно з положеннями підпункту "д" підпункту 7.9.2 цього пункту знаходилося б на митній території України, вважається місце, яке знаходиться за її межами, якщо фактичне користування та споживання таких послуг здійснюється за межами митної території України; б) місцем надання послуг, яке згідно з положеннями підпункту "д" підпункту 7.9.2 цього пункту знаходилося би за межами митної території України, вважається місце, яке знаходиться на митній території України, якщо фактичне користування та споживання таких послуг здійснюється на митній території України"; П.п. 7.9.1 п. 7.9. ст. 7 вважати підпунктом 7.9.2. П.п. 7.9.1. врахувати в редакціїї, прийнятій у першому читанні.  
    -232- П.п. 7.9.1 п. 7.9. ст. 7 вважати підпунктом 7.9.2. П.п. 7.9.1. врахувати в редакціїї, прийнятій у першому читанні.  Враховано    
201. 8) Перше речення пункту 8.1 статті 8 викласти у такій редакції:   -233- Статтю 8 виключити.  Враховано    
202. "Платник податку, який здійснює експорт товарів (супутніх послуг), має право на отримання експортного відшкодування сум сплачених ним податків на додану вартість протягом 30 днів від дня подання ним відповідної заяви та податкової декларації при виконанні умов, визначених цією статтею.       
203. Для отримання експортного відшкодування платник податку подає разом з декларацією за звітний податковий період розрахунок його суми разом з копією п'ятого основного аркушу (примірник декларанта) вантажної митної декларації та актом (іншим подібним документом), що засвідчує факт надання супутніх послуг експортеру таких товарів (при їх наявності), а при експорті попередньо імпортованих товарів - також завіреними банком копіями платіжних доручень, які засвідчують факт сплати податку при їх імпорті або копіями погашених податкових векселів, виданих у зв'язку з імпортом таких товарів.       
204. Експортне відшкодування не надається:       
205. а) особі, зареєстрованій платником цього податку пізніше ніж за календарний рік, що передує податковому періоду, у якому така особа отримує право на експортне відшкодування;   -234- Горбаль В.М.
Виключити абзац "а".  
Враховано    
    -235- Осика С.Г.
У пункті 8.1 статті 8 виключити підпункт а), що стосуються відмови у наданні експортного відшкодування, а саме слова: „а) особі, зареєстрованій платником цього податку пізніше ніж за календарний рік, що передує податковому періоду, у якому така особа отримує право на експортне відшкодування".  
Враховано    
206. б) особі, незалежно від часу її реєстрації як платника цього податку, якщо вона має податковий борг з цього податку (у межах суми такого податкового боргу)".   -236- Кабінет Міністрів України
Пункт 8.4 статті 8 викласти у такій редакції: „8.4. Експортному відшкодуванню підлягає відсоток податкового кредиту податкового періоду, розрахованого згідно з діючим порядком, що має дорівнювати частці обсягів фактично отриманої валютної виручки за продаж товарів (робіт, послуг), за винятком товарів військової, авіаційної та космічної промисловості, на експорт у загальному обсязі експортних оподатковуваних операцій".  
Відхилено    
207. Увести статтю 8-1 такого змісту:   -237- Атрошенко В.А.
Статтю 8-1 вилучити.  
Відхилено   Статтю 8 викласти у редакції:  
    -238- Фельдман О.Б.
вилучити статтю 8-1 з п.8 Розділу І (щодо введення спеціального режиму оподаткування в сільскому господарстві).  
Відхилено    
    -239- Буряк С.В.
Статтю 8 викласти у редакції: "Стаття 8. Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства 8.1. Будь-яка юридична або фізична особа, які провадять підприємницьку діяльність у сфері сільського господарства, лісового господарства, рибальства, з обробки чи переробки такої виробленої нею продукції, а також з надання супутніх послуг, визначених цією статтею (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість. 8.2. Спеціальний режим оподаткування передбачає: а) звільнення сільськогосподарського підприємства від обов'язків сплати цього податку за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону; б) оподаткування операцій з продажу (поставки) сільськогосподарським підприємством сільськогосподарської продукції за такими ставками податку: 6 відсотків від вартості проданих (поставлених) товарів лісового господарства та рибальства, супутніх ним послуг; 9 відсотків від вартості проданих (поставлених) товарів сільського господарства, супутніх ним послуг. Ставки податку, зазначені у цьому пункті, нараховуються на базу оподаткування, визначену згідно зі статтею 4 цього Закону. 8.3. Сума податку, отримана сільськогосподарським підприємством внаслідок застосування ставок, визначених пунктом 8-1.2 цієї статті: повністю залишається у власності сільськогосподарського підприємства, не підлягає сплаті (стягненню) до бюджету та використовується для відшкодування сум податків на додану вартість, сплачених (нарахованих) таким сільськогосподарським підприємством на ціну виробничих факторів, а також для інших, визначених ним цілей; не включається до складу валових доходів сільськогосподарського підприємства з метою оподаткування податком на прибуток підприємств. 8.4. Якщо сума податку, нарахована (отримана) сільськогосподарським підприємством за ставками, встановленими пунктом 8-1.2 цієї статті, є меншою за суму податку, нараховану ним на ціну виробничих факторів за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону, то така від'ємна різниця не підлягає бюджетному відшкодуванню та включенню до складу валових витрат сільськогосподарського підприємства з метою оподаткування податком на прибуток підприємств. 8.5. Сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування має право на отримання бюджетного відшкодування при експорті сільськогосподарської продукції (супутніх послуг). При цьому сума бюджетного відшкодування розраховується за правилами, визначеними пунктом 7.7 статті 7 цього Закону, з урахуванням того, що для її розрахунку береться частина податкового кредиту, яка виникла внаслідок придбання таким сільськогосподарським підприємством виробничих факторів, використаних у виробництві експортованої сільськогосподарської продукції (супутніх послуг). 8.6. Сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування не має права нараховувати та стягувати цей податок за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону при продажі (поставці) сільськогосподарської продукції або реєструватися суб'єктом спрощених систем оподаткування, які передбачають порядок сплати цього податку, відмінний від загальних норм цього закону, чи звільнення від сплати цього податку. 8.7. При поставці сільськогосподарським підприємством товарів (послуг), які не підпадають під визначення сільськогосподарської продукції згідно з цією статтею, до складу податкових зобов"язань сільськогосподарського підприємства включаються суми податку, нарахованого за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цієї статті, а до складу її податкового кредиту включаються суми податку, нараховані на суму витрат, що не є виробничими факторами у сфері сільського господарства відповідно до цієї статті. 8.8. Сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування зобов'язаний надати за вимогою покупця податкову накладну у порядку, встановленому пунктом 7.2 статті 7 цього Закону, з урахуванням того, що у такій податковій накладній зазначається сума податку, розрахована за однією зі ставок, зазначених у пункті 8.2 цієї статті. Покупець такої сільськогосподарської продукції має право включити суму податку, зазначену у такій податковій накладній, до суми свого податкового кредиту на загальних умовах цього закону. 8.9. Для отримання свідоцтва про реєстрацію як платника податку зі спеціальним режимом оподаткування сільськогосподарське підприємство зобов"язане зареєструватися у відповідному податковому органі за правилами та у строки, визначеними статтею 9 цього Закону для реєстрації платників податку на додану вартість за самостійним рішенням, а податковий орган зобов"язаний надати сільськогосподарському підприємству свідоцтво про її реєстрацію як суб'єкта спеціального режиму оподаткування у встановлений цим Законом строк. Свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування має містити додатково до відомостей, передбачених у свідоцтві про реєстрацію платника податку на додану вартість на загальних підставах, виключний перелік видів діяльності такого сільськогосподарського підприємства. Свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування підлягає анулюванню за такими підставами: а) сільськогосподарське підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування або її реєстрацію як платника цього податку на загальних підставах; б) сільськогосподарське підприємство зобов'язане зареєструватися як платник цього податку на загальних умовах у випадку, визначеному у пункті 8.11 цієї статті; в) сільськогосподарське підприємство підпадає під дію пункту 9.6 статті 9 цього Закону. У цих випадках сільськогосподарське підприємство зобов'язане повернути податковому органу свідоцтво про її реєстрацію як суб"єкта спеціального режиму оподаткування. 8.10. Податковий орган зобов"язаний відмовити сільськогосподарському підприємству у реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування, якщо таке сільськогосподарське підприємство протягом дванадцяти календарних місяців, попередніх місяцю, в якому подається заява про таку реєстрацію, поставляла товари (послуги), відмінні від сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує суму визначену у пункті 2.2 статті 2 цього Закону. До суми такого перевищення не включається сума компенсації, нарахованої внаслідок поставки основних фондів (у тому числі невиробничих), які перебували у власності сільськогосподарського підприємства не менше ніж дванадцяти календарних місяців, попередніх місяцю їх поставки. 8.11. Якщо сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування поставляє товари (послуги), відмінні від сільськогосподарської продукції, на суму, що перевищує граничний розмір, установлений пунктом 2.2 статті 2 цього Закону протягом визначеного таким пунктом строку, то з місяця, наступного за місяцем, у якому досягається таке перевищення, таке сільськогосподарське підприємство зобов"язане перейти на загальний режим оподаткування за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону. 8.12. Сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування у строки, встановлені законом для квартального періоду, подає відповідному податковому органу податкову декларацію. Якщо сільськогосподарське підприємство здійснює поставку товарів (послуг), які відповідно до цієї статті оподатковуються за різними ставками, то податкова декларація повинна окремо відображати: а) суму податків, нарахованих (отриманих) за ставками, встановленими підпунктом "б" пункту 8.2 цієї статті, та за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 цього Закону; б) відповідний розподіл податкового кредиту, виходячи із долі виробничих факторів (а при застосуванні обох ставок, визначених у підпункті "б" пункту 8.2 цієї статті, - відповідних долей виробничих факторів) у загальній сумі податкового кредиту. Податкова декларація, яка надається сільськогосподарським підприємством - суб"єктом спеціального режиму оподаткування, розробляється та узгоджується відповідно до закону. 8.13. Для цілей цього пункту терміни мають таке значення: 8.13.1 виробничі фактори - товари (послуги), які придбаються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, включаючи придбання основних фондів, які переважно використовуються для такого виробництва. Переважним вважається використання основних фондів, якщо сума компенсацій, отриманих платником від продажу (поставки) виробленої сільськогосподарської продукції з їх використанням, є більшою за суму компенсацій, отриманих платником від продажу (поставки) інших товарів (послуг), вироблених з їх використанням за відповідний звітний період; 8.13.2 сільськогосподарська продукція - товари, які виробляються внаслідок діяльності у сфері сільського господарства, лісового господарства чи рибальства (крім підакцизних); 8.13.3 послуги, супутні сільськогосподарскій продукції - послуги із: а) сіяння та садження рослин, збирання врожаю, його брикетування чи складування, інші польові роботи, включаючи внесення добрив та засобів захисту рослин; б) пакування та підготовки до продажу, у тому числі сушіння, очистки, розмелювання, дезінфекції та силосування сільськогос-подарської продукції; в) зберігання сільськогосподарської продукції; г) вирощування, розведення, відгодівля та забій свійської худоби, застосування засобів захисту тварин, проведення протиепізоотичних заходів; д) надання послуг іншим сільськогосподарським підприємствам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання такої техніки в оренду (лізинг); е) надання консультацій з питань проведення діяльності, визначеної цією статтею, у тому числі загальноуправлінського значення (з питань оподаткування, бухгалтерської звітності та обліку, організації внутрішнього виробничого управління та збуту); є) знищення бур'яну та шкідливих комах, обробки посівів і сільськогосподаських площ засобами захисту рослин, а також з використання засобів захисту тварин; ж) експлуатації меліоративного (зрошуючого) та іригаційного обладнання для посівних площ та сільськогосподарських угідь; 8.13.4 діяльність у сфері сільського господарства: а) діяльність з виробництва продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також діяльність з вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у відкритому або закритих ґрунтах); грибів, сім"ян, прянощів, саджанців та водорощів; б) діяльність з виробництва продукції тваринництва, а саме свійської худоби, у тому числі (але не виключно) продукції птахівництва, кролівництва, бджільництва, розведення шовкопрядів та змій, інших їстивних ссавців, птахів та плазунів. 8.13.5 діяльність у сфері лісового господарства (лісництва): а) діяльність із садження, вирощування чи зрубування дерев або чагарників та догляд за ними, збирання дикорослих грибів та ягід (крім зрубування дерев чи чагарників у межах Кримських та Карпатських гір, що з метою оподаткування цим податком вважається промисловим виробництвом). 8.13.6 діяльність у сфері рибальства: а) виловлювання прісноводної або лиманної риби чи інших прісноводних (лиманних) та їх розведення; б) збір мушлів, вустриць, ракоподібних, жаб, дикорослих водорощів, та діяльність з їх розведення. 8.13.7 діяльність з обробки чи переробки продукції, одержаної в результаті діяльності платника податку у сфері сільського господарства, рибальства та лісового господарства (тільки у частині обробки (переробки) дикорослих грибів та ягід) уважається відповідно його діяльністю у сфері сільського господарства, рибальства чи лісового господарства за умови, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовляється) безпосередньо таким платником податку; 8.13.8 терміни, визначені цим пунктом, використовуються з урахуванням класифікації видів економічної діяльності Державного класифікатора України за групами 01.1 - 01.4 розділу 0.1, розділів 0.2 та 05. Виходячи з норм цього пункту Кабінет Міністрів України визначає та оприлюднює повний перелік видів діяльності, що підпадають під дію цієї статті. 8.14. До 1 січня 2007 року ставки податку, визначені у підпункті "б" пункту 8.2 цієї статті, становлять для осіб, які здійснюють зазначені у цьому пункті види діяльності, 10 відсотків до бази оподаткування".  
Враховано    
208. "Стаття 8-1. Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства      "Стаття 8. Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства  
209. 8-1.1. Будь-яка юридична або фізична особа, які провадять підприємницьку діяльність у сфері сільського господарства, лісового господарства, рибальства, з обробки чи переробки такої виробленої нею продукції, а також з надання супутніх послуг, визначених цією статтею (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість.      8.1. Будь-яка юридична або фізична особа, які провадять підприємницьку діяльність у сфері сільського господарства, лісового господарства, рибальства, з обробки чи переробки такої виробленої нею продукції, а також з надання супутніх послуг, визначених цією статтею (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість.  
210. 8-1.2. Спеціальний режим оподаткування передбачає:      8.2. Спеціальний режим оподаткування передбачає:  
211. а) звільнення сільськогосподарського підприємства від обов'язків сплати цього податку за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону;      а) звільнення сільськогосподарського підприємства від обов'язків сплати цього податку за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону;  
212. б) оподаткування операцій з продажу (поставки) сільськогосподарським підприємством сільськогосподарської продукції за такими ставками податку:      б) оподаткування операцій з продажу (поставки) сільськогосподарським підприємством сільськогосподарської продукції за такими ставками податку:  
213. 6 відсотків від вартості проданих (поставлених) товарів лісового господарства та рибальства, супутніх ним послуг;      6 відсотків від вартості проданих (поставлених) товарів лісового господарства та рибальства, супутніх ним послуг;  
214. 9 відсотків від вартості проданих (поставлених) товарів сільського господарства, супутніх ним послуг.      9 відсотків від вартості проданих (поставлених) товарів сільського господарства, супутніх ним послуг.  
215. Ставки податку, зазначені у цьому пункті, нараховуються на базу оподаткування, визначену згідно зі статтею 4 цього Закону.      Ставки податку, зазначені у цьому пункті, нараховуються на базу оподаткування, визначену згідно зі статтею 4 цього Закону.  
216. 8-1.3. Сума податку, отримана сільськогосподарським підприємством внаслідок застосування ставок, визначених пунктом 8-1.2 цієї статті:      8.3. Сума податку, отримана сільськогосподарським підприємством внаслідок застосування ставок, визначених пунктом 8.2 цієї статті:  
217. повністю залишається у власності сільськогосподарського підприємства, не підлягає сплаті (стягненню) до бюджету та використовується для відшкодування сум податків на додану вартість, сплачених (нарахованих) таким сільськогосподарським підприємством на ціну виробничих факторів, а також для інших, визначених ним цілей;      повністю залишається у власності сільськогосподарського підприємства, не підлягає сплаті (стягненню) до бюджету та використовується для відшкодування сум податків на додану вартість, сплачених (нарахованих) таким сільськогосподарським підприємством на ціну виробничих факторів, а також для інших, визначених ним цілей;  
218. не включається до складу валових доходів сільськогосподарського підприємства з метою оподаткування податком на прибуток підприємств.      не включається до складу валових доходів сільськогосподарського підприємства з метою оподаткування податком на прибуток підприємств.  
219. 8-1.4. Якщо сума податку, нарахована (отримана) сільськогосподарським підприємством за ставками, встановленими пунктом 8-1.2 цієї статті, є меншою за суму податку, нараховану ним на ціну виробничих факторів за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону, то така від'ємна різниця не підлягає бюджетному відшкодуванню та включенню до складу валових витрат сільськогосподарського підприємства з метою оподаткування податком на прибуток підприємств.      8.4. Якщо сума податку, нарахована (отримана) сільськогосподарським підприємством за ставками, встановленими пунктом 8.2 цієї статті, є меншою за суму податку, нараховану ним на ціну виробничих факторів за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону, то така від'ємна різниця не підлягає бюджетному відшкодуванню та включенню до складу валових витрат сільськогосподарського підприємства з метою оподаткування податком на прибуток підприємств.  
220. 8-1.5. Сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування має право на отримання експортного бюджетного відшкодування при експорті сільськогосподарської продукції (супутніх послуг). При цьому сума експортного відшкодування розраховується за правилами, визначеними пунктом 8.4 статті 8 цього Закону, з урахуванням того, що для її розрахунку береться частина податкового кредиту, яка виникла внаслідок придбання таким сільськогосподарським підприємством виробничих факторів, використаних у виробництві експортованої сільськогосподарської продукції (супутніх послуг).      8.5. Сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування має право на отримання бюджетного відшкодування при експорті сільськогосподарської продукції (супутніх послуг). При цьому сума бюджетного відшкодування розраховується за правилами, визначеними пунктом 7.7 статті 7 цього Закону, з урахуванням того, що для її розрахунку береться частина податкового кредиту, яка виникла внаслідок придбання таким сільськогосподарським підприємством виробничих факторів, використаних у виробництві експортованої сільськогосподарської продукції (супутніх послуг).  
221. 8-1.6. Сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування не має права нараховувати та стягувати цей податок за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону при продажі (поставці) сільськогосподарської продукції або реєструватися суб'єктом спрощених систем оподаткування, які передбачають порядок сплати цього податку, відмінний від загальних норм цього закону, чи звільнення від сплати цього податку.      8.6. Сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування не має права нараховувати та стягувати цей податок за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону при продажі (поставці) сільськогосподарської продукції або реєструватися суб'єктом спрощених систем оподаткування, які передбачають порядок сплати цього податку, відмінний від загальних норм цього закону, чи звільнення від сплати цього податку.  
222. 8-1.7. При поставці сільськогосподарським підприємством товарів (послуг), які не підпадають під визначення сільськогосподарської продукції згідно з цією статтею, до складу податкових зобов"язань сільськогосподарського підприємства включаються суми податку, нарахованого за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цієї статті, а до складу її податкового кредиту включаються суми податку, нараховані на суму витрат, що не є виробничими факторами у сфері сільського господарства відповідно до цієї статті.      8.7. При поставці сільськогосподарським підприємством товарів (послуг), які не підпадають під визначення сільськогосподарської продукції згідно з цією статтею, до складу податкових зобов"язань сільськогосподарського підприємства включаються суми податку, нарахованого за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цієї статті, а до складу її податкового кредиту включаються суми податку, нараховані на суму витрат, що не є виробничими факторами у сфері сільського господарства відповідно до цієї статті.  
223. 8-1.8. Сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування зобов'язаний надати за вимогою покупця податкову накладну у порядку, встановленому пунктом 7.2 статті 7 цього Закону, з урахуванням того, що у такій податковій накладній зазначається сума податку, розрахована за однією зі ставок, зазначених у пункті 8-1.2 цієї статті. Покупець такої сільськогосподарської продукції має право включити суму податку, зазначену у такій податковій накладній, до суми свого податкового кредиту на загальних умовах цього закону.      8.8. Сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування зобов'язаний надати за вимогою покупця податкову накладну у порядку, встановленому пунктом 7.2 статті 7 цього Закону, з урахуванням того, що у такій податковій накладній зазначається сума податку, розрахована за однією зі ставок, зазначених у пункті 8.2 цієї статті. Покупець такої сільськогосподарської продукції має право включити суму податку, зазначену у такій податковій накладній, до суми свого податкового кредиту на загальних умовах цього закону.  
224. 8-1.9. Для отримання свідоцтва про реєстрацію як платника податку зі спеціальним режимом оподаткування сільськогосподарське підприємство зобов"язане зареєструватися у відповідному податковому органі за правилами та у строки, визначеними статтею 9 цього Закону для реєстрації платників податку на додану вартість за самостійним рішенням, а податковий орган зобов"язаний надати сільськогосподарському підприємству свідоцтво про її реєстрацію як суб'єкта спеціального режиму оподаткування у встановлений цим Законом строк.      8.9. Для отримання свідоцтва про реєстрацію як платника податку зі спеціальним режимом оподаткування сільськогосподарське підприємство зобов"язане зареєструватися у відповідному податковому органі за правилами та у строки, визначеними статтею 9 цього Закону для реєстрації платників податку на додану вартість за самостійним рішенням, а податковий орган зобов"язаний надати сільськогосподарському підприємству свідоцтво про її реєстрацію як суб'єкта спеціального режиму оподаткування у встановлений цим Законом строк.  
225. Свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування має містити додатково до відомостей, передбачених у свідоцтві про реєстрацію платника податку на додану вартість на загальних підставах, виключний перелік видів діяльності такого сільськогосподарського підприємства. Свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування підлягає анулюванню за такими підставами:      Свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування має містити додатково до відомостей, передбачених у свідоцтві про реєстрацію платника податку на додану вартість на загальних підставах, виключний перелік видів діяльності такого сільськогосподарського підприємства. Свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування підлягає анулюванню за такими підставами:  
226. а) сільськогосподарське підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування або її реєстрацію як платника цього податку на загальних підставах;      а) сільськогосподарське підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування або її реєстрацію як платника цього податку на загальних підставах;  
227. б) сільськогосподарське підприємство зобов'язане зареєструватися як платник цього податку на загальних умовах у випадку, визначеному у пункті 8-1.11 цієї статті;      б) сільськогосподарське підприємство зобов'язане зареєструватися як платник цього податку на загальних умовах у випадку, визначеному у пункті 8.11 цієї статті;  
228. в) сільськогосподарське підприємство підпадає під дію пункту 9.6 статті 9 цього Закону.      в) сільськогосподарське підприємство підпадає під дію пункту 9.6 статті 9 цього Закону.  
229. У цих випадках сільськогосподарське підприємство зобов'язане повернути податковому органу свідоцтво про її реєстрацію як суб"єкта спеціального режиму оподаткування.      У цих випадках сільськогосподарське підприємство зобов'язане повернути податковому органу свідоцтво про її реєстрацію як суб"єкта спеціального режиму оподаткування.  
230. 8-1.10. Податковий орган зобов"язаний відмовити сільськогосподарському підприємству у реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування, якщо таке сільськогосподарське підприємство протягом дванадцяти календарних місяців, попередніх місяцю, в якому подається заява про таку реєстрацію, поставляла товари (послуги), відмінні від сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 300 тисяч гривень. До суми такого перевищення не включається сума компенсації, нарахованої внаслідок поставки основних фондів (у тому числі невиробничих), які перебували у власності сільськогосподарського підприємства не менше ніж дванадцяти календарних місяців, попередніх місяцю їх поставки.      8.10. Податковий орган зобов"язаний відмовити сільськогосподарському підприємству у реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування, якщо таке сільськогосподарське підприємство протягом дванадцяти календарних місяців, попередніх місяцю, в якому подається заява про таку реєстрацію, поставляла товари (послуги), відмінні від сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує суму визначену у пункті 2.2 статті 2 цього Закону. До суми такого перевищення не включається сума компенсації, нарахованої внаслідок поставки основних фондів (у тому числі невиробничих), які перебували у власності сільськогосподарського підприємства не менше ніж дванадцяти календарних місяців, попередніх місяцю їх поставки.  
231. 8-1.11. Якщо сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування поставляє товари (послуги), відмінні від сільськогосподарської продукції, на суму, що перевищує граничний розмір, установлений пунктом 2.1 статті 2 цього Закону протягом визначеного таким пунктом строку, то з місяця, наступного за місяцем, у якому досягається таке перевищення, таке сільськогосподарське підприємство зобов"язане перейти на загальний режим оподаткування за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону.      8.11. Якщо сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування поставляє товари (послуги), відмінні від сільськогосподарської продукції, на суму, що перевищує граничний розмір, установлений пунктом 2.2 статті 2 цього Закону протягом визначеного таким пунктом строку, то з місяця, наступного за місяцем, у якому досягається таке перевищення, таке сільськогосподарське підприємство зобов"язане перейти на загальний режим оподаткування за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статті 6 цього Закону.  
232. 8-1.12. Сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування у строки, встановлені законом для квартального періоду, подає відповідному податковому органу податкову декларацію. Якщо сільськогосподарське підприємство здійснює поставку товарів (послуг), які відповідно до цієї статті оподатковуються за різними ставками, то податкова декларація повинна окремо відображати:      8.12. Сільськогосподарське підприємство - суб"єкт спеціального режиму оподаткування у строки, встановлені законом для квартального періоду, подає відповідному податковому органу податкову декларацію. Якщо сільськогосподарське підприємство здійснює поставку товарів (послуг), які відповідно до цієї статті оподатковуються за різними ставками, то податкова декларація повинна окремо відображати:  
233. а) суму податків, нарахованих (отриманих) за ставками, встановленими підпунктом "б" пункту 8-1.2 цієї статті, та за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 цього Закону;      а) суму податків, нарахованих (отриманих) за ставками, встановленими підпунктом "б" пункту 8.2 цієї статті, та за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 цього Закону;  
234. б) відповідний розподіл податкового кредиту, виходячи із долі виробничих факторів (а при застосуванні обох ставок, визначених у підпункті "б" пункту 8-1.2 цієї статті, - відповідних долей виробничих факторів) у загальній сумі податкового кредиту.      б) відповідний розподіл податкового кредиту, виходячи із долі виробничих факторів (а при застосуванні обох ставок, визначених у підпункті "б" пункту 8.2 цієї статті, - відповідних долей виробничих факторів) у загальній сумі податкового кредиту.  
235. Податкова декларація, яка надається сільськогосподарським підприємством - суб"єктом спеціального режиму оподаткування, розробляється та узгоджується відповідно до закону.      Податкова декларація, яка надається сільськогосподарським підприємством - суб"єктом спеціального режиму оподаткування, розробляється та узгоджується відповідно до закону.  
236. 8-1.13. Для цілей цього пункту терміни мають таке значення:      8.13. Для цілей цього пункту терміни мають таке значення:  
237. 8-1.13.1 виробничі фактори - товари (послуги), які придбаються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, включаючи придбання основних фондів, які переважно використовуються для такого виробництва. Переважним вважається використання основних фондів, якщо сума компенсацій, отриманих платником від продажу (поставки) виробленої сільськогосподарської продукції з їх використанням, є більшою за суму компенсацій, отриманих платником від продажу (поставки) інших товарів (послуг), вироблених з їх використанням за відповідний звітний період;      8.13.1 виробничі фактори - товари (послуги), які придбаються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, включаючи придбання основних фондів, які переважно використовуються для такого виробництва. Переважним вважається використання основних фондів, якщо сума компенсацій, отриманих платником від продажу (поставки) виробленої сільськогосподарської продукції з їх використанням, є більшою за суму компенсацій, отриманих платником від продажу (поставки) інших товарів (послуг), вироблених з їх використанням за відповідний звітний період;  
238. 8-1.13.2 сільськогосподарська продукція - товари, які виробляються внаслідок діяльності у сфері сільського господарства, лісового господарства чи рибальства (крім підакцизних);      8.13.2 сільськогосподарська продукція - товари, які виробляються внаслідок діяльності у сфері сільського господарства, лісового господарства чи рибальства (крім підакцизних);  
239. 8-1.13.3 послуги, супутні сільськогосподарскій продукції - послуги із:      8.13.3 послуги, супутні сільськогосподарскій продукції - послуги із:  
240. а) сіяння та садження рослин, збирання врожаю, його брикетування чи складування, інші польові роботи, включаючи внесення добрив та засобів захисту рослин;      а) сіяння та садження рослин, збирання врожаю, його брикетування чи складування, інші польові роботи, включаючи внесення добрив та засобів захисту рослин;  
241. б) пакування та підготовки до продажу, у тому числі сушіння, очистки, розмелювання, дезінфекції та силосування сільськогос-подарської продукції;      б) пакування та підготовки до продажу, у тому числі сушіння, очистки, розмелювання, дезінфекції та силосування сільськогос-подарської продукції;  
242. в) зберігання сільськогосподарської продукції;      в) зберігання сільськогосподарської продукції;  
243. г) вирощування, розведення, відгодівля та забій свійської худоби, застосування засобів захисту тварин, проведення протиепізоотичних заходів;      г) вирощування, розведення, відгодівля та забій свійської худоби, застосування засобів захисту тварин, проведення протиепізоотичних заходів;  
244. д) надання послуг іншим сільськогосподарським підприємствам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання такої техніки в оренду (лізинг);      д) надання послуг іншим сільськогосподарським підприємствам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання такої техніки в оренду (лізинг);  
245. е) надання консультацій з питань проведення діяльності, визначеної цією статтею, у тому числі загальноуправлінського значення (з питань оподаткування, бухгалтерської звітності та обліку, організації внутрішнього виробничого управління та збуту);      е) надання консультацій з питань проведення діяльності, визначеної цією статтею, у тому числі загальноуправлінського значення (з питань оподаткування, бухгалтерської звітності та обліку, організації внутрішнього виробничого управління та збуту);  
246. є) знищення бур'яну та шкідливих комах, обробки посівів і сільськогосподаських площ засобами захисту рослин, а також з використання засобів захисту тварин;      є) знищення бур'яну та шкідливих комах, обробки посівів і сільськогосподаських площ засобами захисту рослин, а також з використання засобів захисту тварин;  
247. ж) експлуатації меліоративного (зрошуючого) та іригаційного обладнання для посівних площ та сільськогосподарських угідь;      ж) експлуатації меліоративного (зрошуючого) та іригаційного обладнання для посівних площ та сільськогосподарських угідь;  
248. 8-1.13.4 діяльність у сфері сільського господарства:      8.13.4 діяльність у сфері сільського господарства:  
249. а) діяльність з виробництва продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також діяльність з вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у відкритому або закритих ґрунтах); грибів, сім"ян, прянощів, саджанців та водорощів;      а) діяльність з виробництва продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також діяльність з вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у відкритому або закритих ґрунтах); грибів, сім"ян, прянощів, саджанців та водорощів;  
250. б) діяльність з виробництва продукції тваринництва, а саме свійської худоби, у тому числі (але не виключно) продукції птахівництва, кролівництва, бджільництва, розведення шовкопрядів та змій, інших їстивних ссавців, птахів та плазунів.      б) діяльність з виробництва продукції тваринництва, а саме свійської худоби, у тому числі (але не виключно) продукції птахівництва, кролівництва, бджільництва, розведення шовкопрядів та змій, інших їстивних ссавців, птахів та плазунів.  
251. 8-1.13.5 діяльність у сфері лісового господарства (лісництва):      8.13.5 діяльність у сфері лісового господарства (лісництва):  
252. а) діяльність із садження, вирощування чи зрубування дерев або чагарників та догляд за ними, збирання дикорослих грибів та ягід (крім зрубування дерев чи чагарників у межах Кримських та Карпатських гір, що з метою оподаткування цим податком вважається промисловим виробництвом).      а) діяльність із садження, вирощування чи зрубування дерев або чагарників та догляд за ними, збирання дикорослих грибів та ягід (крім зрубування дерев чи чагарників у межах Кримських та Карпатських гір, що з метою оподаткування цим податком вважається промисловим виробництвом).  
253. 8-1.13.6 діяльність у сфері рибальства:      8.13.6 діяльність у сфері рибальства:  
254. а) виловлювання прісноводної або лиманної риби чи інших прісноводних (лиманних) та їх розведення;      а) виловлювання прісноводної або лиманної риби чи інших прісноводних (лиманних) та їх розведення;  
255. б) збір мушлів, вустриць, ракоподібних, жаб, дикорослих водорощів, та діяльність з їх розведення.      б) збір мушлів, вустриць, ракоподібних, жаб, дикорослих водорощів, та діяльність з їх розведення.  
256. 8-1.13.7 діяльність з обробки чи переробки продукції, одержаної в результаті діяльності платника податку у сфері сільського господарства, рибальства та лісового господарства (тільки у частині обробки (переробки) дикорослих грибів та ягід) уважається відповідно його діяльністю у сфері сільського господарства, рибальства чи лісового господарства за умови, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовляється) безпосередньо таким платником податку;      8.13.7 діяльність з обробки чи переробки продукції, одержаної в результаті діяльності платника податку у сфері сільського господарства, рибальства та лісового господарства (тільки у частині обробки (переробки) дикорослих грибів та ягід) уважається відповідно його діяльністю у сфері сільського господарства, рибальства чи лісового господарства за умови, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовляється) безпосередньо таким платником податку;  
257. 8-1.13.8 терміни, визначені цим пунктом, використовуються з урахуванням класифікації видів економічної діяльності Державного класифікатора України за групами 01.1 - 01.4 розділу 0.1, розділів 0.2 та 05. Виходячи з норм цього пункту Кабінет Міністрів України визначає та оприлюднює повний перелік видів діяльності, що підпадають під дію цієї статті.      8.13.8 терміни, визначені цим пунктом, використовуються з урахуванням класифікації видів економічної діяльності Державного класифікатора України за групами 01.1 - 01.4 розділу 0.1, розділів 0.2 та 05. Виходячи з норм цього пункту Кабінет Міністрів України визначає та оприлюднює повний перелік видів діяльності, що підпадають під дію цієї статті.  
258. 8-1.14. До 1 січня 2007 року ставки податку, визначені у підпункті "б" пункту 8-1.2 статті 8-1 цього Закону, становлять для осіб, які здійснюють зазначені у цьому пункті види діяльності, 10 відсотків до бази оподаткування".   -240- Юхновський О.І.
У статті 8-1 пункт 13.2 викласти в такій редакції: "сільськогосподарська продукція - товари, які виробляються внаслідок діяльності у сфері сільського господарства, лісового господарства чи рибальства і відповідають кодам 01.1-01.2; 02.01; 05.00-05.00.4 Державного класифікатора продукції та послуг (ДК016-97): "  
Відхилено   8.14. До 1 січня 2007 року ставки податку, визначені у підпункті "б" пункту 8.2 цієї статті, становлять для осіб, які здійснюють зазначені у цьому пункті види діяльності, 10 відсотків до бази оподаткування".  
    -241- Юхновський О.І.
У статті 8-1 пункт 13.3 доповнити кодами КВЕД (класифікація видів економічної діяльності ДК009-96) та викласти у такій редакції: "послуги, супутні сільськогосподарській продукції - послуги із: а) сіяння та садження рослин, збирання врожаю, його брикетування чи складування, інші польові роботи, включаючи внесення добрив та засобів захисту рослин ( код КВЕД 01.41); б) пакування та підготовки до продажу, у тому числі сушіння, очистки, розмелювання, дезінфекції та силосування сільськогосподарської продукції (код КВЕД 01.41); в) зберігання сільськогосподарської продукції (код КВЕД 01.41); г) вирощування, розведення, відгодівля та забій свійської худоби, застосування засобів захисту тварин, проведення протиепізоотичних заходів (код КВЕД 01.42); д) надання послуг іншим сільськогосподарським підприємствам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання такої техніки в оренду (лізинг) (код КВЕД 01.41); е) знищення бур'яну та шкідливих комах, обробки посівів і сільськогосподарських площ засобами захисту рослин, а також з використання засобів захисту тварин (код КВЕД 01.41); є) експлуатації меліоративного (зрошуючого) та іригаційного обладнання для посівних площ та сільськогосподарських угідь (код КВЕД 01.4)."  
Відхилено    
    -242- Юхновський О.І.
У статті 8-1 пункт 13.4 доповнити кодами КВЕД (Класифікація видів економічної діяльності ДК009-96) та викласти у такій редакції: "діяльність у сфері сільського господарства: а) діяльність з виробництва продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також діяльність з вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у відкритому або закритих ґрунтах); грибів, насіння, прянощів, саджанців та водоростей (код КВЕД 01.1); б) діяльність з виробництва продукції тваринництва, а саме свійської худоби, у тому числі (але не виключно) продукції птахівництва, кролівництва, бджільництва, розведення шовкопрядів та змій, інших їстівних ссавців, птахів та плазунів (код КВЕД 01.2)."  
Відхилено    
    -243- Юхновський О.І.
У статті 8-1 пункт 13.5 доповнити кодами КВЕД (Класифікація видів економічної діяльності ДК009-96) та викласти у такій редакції: "діяльність у сфері лісового господарства (лісництва): діяльність із садження, вирощування чи зрубування дерев або чагарників та догляд за ними, збирання дикорослих грибів та ягід (крім зрубування дерев чи чагарників у межах Кримських та Карпатських гір, що з метою оподаткування цим податком вважається промисловим виробництвом) (коди КВЕД 02; 01.12.0; 01.13.0)."  
Відхилено    
    -244- Юхновський О.І.
У статті 8-1 пункт 13.6 доповнити кодами КВЕД (Класифікація видів економічної діяльності ДК009-96) та викласти у такій редакції: "діяльність у сфері рибальства: а) виловлювання прісноводної або лиманної риби чи інших прісноводних (лиманних) та їх розведення (коди КВЕД 05.01.1 та 05.02); б) збір мушель, устриць, ракоподібних, дикорослих водоростей та діяльність з їх розведення (коди КВЕД 05.01.2 та 05.02)."  
Відхилено    
    -245- Юхновський О.І.
У статті 8-1 пункт 13.8 викласти у такій редакції: Зміни до Державного класифікатору України "Класифікація видів економічної діяльності" (ДК 009-96) та Державного класифікатору продукції та послуг (ДК 016-97) набувають чинності тільки після внесення відповідних змін та доповнень до цього Закону"  
Відхилено    
259. 10) текст статті 9 викласти у такій редакції:      10) текст статті 9 викласти у такій редакції:  
260. "9.1. Центральний орган державної податкової служби України веде реєстр платників податку.      "9.1. Центральний орган державної податкової служби України веде реєстр платників податку.  
261. 9.2. Будь-якій особі, діяльність якої підлягає оподаткуванню, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для справляння цього податку.      9.2. Будь-якій особі, діяльність якої підлягає оподаткуванню, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для справляння цього податку.  
262. 9.3. Особи, які підпадають під визначення статті 2 цього Закону, зобов'язані зареєструватися як платник податку у податковому органі за їх місцезнаходженням. Форма заяви про реєстрацію визначається центральним податковим органом.      9.3. Особи, які підпадають під визначення статті 2 цього Закону, зобов'язані зареєструватися як платник податку у податковому органі за їх місцезнаходженням. Форма заяви про реєстрацію визначається центральним податковим органом.  
263. Фізичні особи, які не є суб'єктами підприємницької діяльності та ввозять (імпортують) товари (предмети) на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню згідно із законодавством, сплачують податок на додану вартість у момент перетину такими товарами (предметами) митного кордону України без їх реєстрації як платників цього податку.      Фізичні особи, які не є суб'єктами підприємницької діяльності та ввозять (імпортують) товари (предмети) на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню згідно із законодавством, сплачують податок на додану вартість у момент перетину такими товарами (предметами) митного кордону України без їх реєстрації як платників цього податку.  
264. 9.4. Якщо особа, яка не підпадає під визначення пункту 2.1 статті 2 цього Закону як платник податку, у зв'язку з тим, що обсяги операцій, які підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, є меншими за визначену таким пунктом суму, вважає за доцільне добровільно зареєструватися платником податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.   -246- Козаченко О.О.
Пункт 9.4 статті 9 Закону України "Про податок на додану вартість" залишити чинною в існуючій редакції.  
Відхилено   9.4. Якщо особа, яка не підпадає під визначення пункту 2.2 статті 2 цього Закону як платник податку, у зв'язку з тим, що обсяги операцій, які підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, є меншими за визначену таким пунктом суму, вважає за доцільне добровільно зареєструватися платником податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.  
265. Якщо така особа досягає обсягу оподатковуваних операцій, що перевищує суму, визначену пунктом 2.1 статті 2 цього Закону, не більше ніж у два рази, така особа зобов'язана надіслати податковому органу заяву про реєстрацію протягом 20 календарних днів, наступних за податковим періодом, на який припадає день досягнення такого обсягу.   -247- Буряк С.В.
У пункті 9.4 статті 9 цифри 2.1 замінити на цифри 2.2.  
Враховано   Якщо така особа досягає обсягу оподатковуваних операцій, що перевищує суму, визначену пунктом 2.2 статті 2 цього Закону, не більше ніж у два рази, така особа зобов'язана надіслати податковому органу заяву про реєстрацію протягом 20 календарних днів, наступних за податковим періодом, на який припадає день досягнення такого обсягу.  
266. Якщо внаслідок укладання такою особою однієї чи більше цивільно-правових угод (договорів), у результаті виконання яких планується здійснення оподатковуваних операцій, обсяг яких перевищуватиме у два чи більше разів суму, визначену пунктом 2.1 статті 2 цього Закону, така особа зобов'язана надіслати заяву про реєстрацію до кінця податкового періоду, за наслідками якого були б збільшені податкові зобов'язання внаслідок такої операції згідно з нормами цього Закону, якби така особа була зареєстрована як платник податку.      Якщо внаслідок укладання такою особою однієї чи більше цивільно-правових угод (договорів), у результаті виконання яких планується здійснення оподатковуваних операцій, обсяг яких перевищуватиме у два чи більше разів суму, визначену пунктом 2.2 статті 2 цього Закону, така особа зобов'язана надіслати заяву про реєстрацію до кінця податкового періоду, за наслідками якого були б збільшені податкові зобов'язання внаслідок такої операції згідно з нормами цього Закону, якби така особа була зареєстрована як платник податку.  
267. Особа, що не надсилає таку заяву у таких випадках та у такі строки, несе відповідальність на рівні платника цього податку.      Особа, що не надсилає таку заяву у таких випадках та у такі строки, несе відповідальність на рівні платника цього податку.  
268. 9.5. Заяву про реєстрацію може бути направлено на адресу податкового органу з повідомленням про вручення. Податковий орган зобов'язаний видати заявнику (відправити поштою) свідоцтво про податкову реєстрацію такої особи протягом 10 днів від дня отримання реєстраційної заяви. Якщо податковий орган не надає таке свідоцтво у зазначені строки, то при вирішенні спору між таким податковим органом і такою особою щодо права такої особи виписувати податкову накладну та мати право на податковий кредит чи права податкового органу на стягнення податкового боргу такої особи, спір вирішується з урахуванням правила вирішення конфлікту інтересів відповідно до закону.      9.5. Заяву про реєстрацію може бути направлено на адресу податкового органу з повідомленням про вручення. Податковий орган зобов'язаний видати заявнику (відправити поштою) свідоцтво про податкову реєстрацію такої особи протягом 10 днів від дня отримання реєстраційної заяви. Якщо податковий орган не надає таке свідоцтво у зазначені строки, то при вирішенні спору між таким податковим органом і такою особою щодо права такої особи виписувати податкову накладну та мати право на податковий кредит чи права податкового органу на стягнення податкового боргу такої особи, спір вирішується з урахуванням правила вирішення конфлікту інтересів відповідно до закону.  
269. 9.6. З урахуванням положень пункту 9.5 цієї статті заява про реєстрацію має бути подана (надіслана) податковому органу:      9.6. З урахуванням положень пункту 9.5 цієї статті заява про реєстрацію має бути подана (надіслана) податковому органу:  
270. а) особами, що підлягають реєстрації згідно з пунктом 2.1 статті 2 цього Закону, ( не пізніше двадцятого календарного дня з моменту досягнення суми оподатковуваних операцій, визначеної зазначеним пунктом;   -248- У підпункті пункті 9.6 статті 9: -у підпункті а) цифри „2.1" замінити на цифри „2.2"; -у підпункті б) слова та цифри „пунктом 2.2 - 2.4" замінити словами „підпунктом 2.2.2 - 2.2.4".  Враховано   а) особами, що підлягають реєстрації згідно з пунктом 2.2 статті 2 цього Закону, ( не пізніше двадцятого календарного дня з моменту досягнення суми оподатковуваних операцій, визначеної зазначеним пунктом;  
271. б) особами, які підлягають податковій реєстрації у зв'язку із здійсненням ними операцій, визначених у пунктах 2.2 - 2.4 статті 2 цього Закону, ( не пізніше ніж за двадцять календарних днів до початку здійснення таких операцій;      б) особами, які підлягають податковій реєстрації у зв'язку із здійсненням ними операцій, визначених у підпунктах 2.2.2 - 2.2.4 статті 2 цього Закону, ( не пізніше ніж за двадцять календарних днів до початку здійснення таких операцій;  
272. в) особами, що прийняли добровільне рішення про реєстрацію платниками податку, ( не пізніше двадцяти календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками цього податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.      в) особами, що прийняли добровільне рішення про реєстрацію платниками податку, ( не пізніше двадцяти календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками цього податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.  
273. Форми заяви про реєстрацію та свідоцтва про реєстрацію визначаються центральним податковим органом з урахуванням того, що у заяві про реєстрацію має зазначатися юридична адреса платника податку та фактична адреса розташування його керівного органу, а також основне місце проживання фізичних осіб, уповноважених підписувати правоустановчі документи від імені такого платника. У разі якщо у майбутньому змінюються зазначені відомості, платник податку зобов'язаний повідомити податковий орган про такі зміни у строки, встановлені законом для подання декларації з цього податку. Ненадання таких відомостей у такі строки тягне за собою адміністративну відповідальність, встановлену законом за несвоєчасне подання обов'язкової звітності.   -249- Козаченко О.О.
В п.п. в) п. 9.6 слова: "а також основне місце проживання фізичних осіб, уповноважених підписувати правоустановчі документи від імені такого платника" після слів "фактична адреса розташування його керівного органу" виключити.  
Відхилено   Форми заяви про реєстрацію та свідоцтва про реєстрацію визначаються центральним податковим органом з урахуванням того, що у заяві про реєстрацію має зазначатися юридична адреса платника податку та фактична адреса розташування його керівного органу, а також основне місце проживання фізичних осіб, уповноважених підписувати правоустановчі документи від імені такого платника. У разі якщо у майбутньому змінюються зазначені відомості, платник податку зобов'язаний повідомити податковий орган про такі зміни у строки, встановлені законом для подання декларації з цього податку. Ненадання таких відомостей у такі строки тягне за собою адміністративну відповідальність, встановлену законом за несвоєчасне подання обов'язкової звітності.  
274. 9.7. Копії свідоцтва про реєстрацію, засвідчені органом державної податкової служби, мають бути розміщені в доступних для огляду місцях у приміщенні платника податку та в усіх його відокремлених підрозділах.      9.7. Копії свідоцтва про реєстрацію, засвідчені органом державної податкової служби, мають бути розміщені в доступних для огляду місцях у приміщенні платника податку та в усіх його відокремлених підрозділах.  
275. Правила такого розміщення та відповідальність за порушення цих правил встановлюються центральним органом державної податкової служби України.      Правила такого розміщення та відповідальність за порушення цих правил встановлюються центральним органом державної податкової служби України.  
276. 9.8. Реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо:      9.8. Реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо:  
277. а) платник податку, який до місяця, в якому подається заява про анулювання реєстрації, є зареєстрованим згідно з положеннями абзацу першого пункту 2.1 статті 2 цього Закону більше 24 календарних місяців, включаючи місяць реєстрації, та має за останні дванадцять поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій, визначені з урахуванням положень абзацу третього пункту 2.1 статті 2 цього Закону, менші за 300 000 гривень;   -250- Терьохін С.А.
Абзац "а" п. 9.8. викласти у редакції: "а) платник податку, який до місяця, в якому подається заява про анулювання реєстрації, є зареєстрованим згідно з положеннями підпункту 2.2.1 статті 2 цього Закону більше 24 календарних місяців, включаючи місяць реєстрації, та має за останні дванадцять поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій, менші за за визначені зазнченим підпунктом;"  
Враховано   а) платник податку, який до місяця, в якому подається заява про анулювання реєстрації, є зареєстрованим згідно з положеннями підпункту 2.2.1 статті 2 цього Закону більше 24 календарних місяців, включаючи місяць реєстрації, та має за останні дванадцять поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій, менші за за визначені зазнченим підпунктом;  
278. б) ліквідаційна комісія платника податку, оголошеного банкрутом, закінчує роботу або платник податку ліквідується за власним бажанням чи за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб'єкта підприємницької діяльності);      б) ліквідаційна комісія платника податку, оголошеного банкрутом, закінчує роботу або платник податку ліквідується за власним бажанням чи за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб'єкта підприємницької діяльності);  
279. в) особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку або стає суб'єктом інших систем оподаткування, умови яких визначають особливий порядок нарахування чи сплати податку на додану вартість, відмінний від тих, що встановлені цим Законом, чи звільняється від внесення цього податку до бюджету за рішенням суду або з будь-яких інших причин;      в) особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку або стає суб'єктом інших спрощених систем оподаткування, умови яких визначають особливий порядок нарахування чи сплати податку на додану вартість, відмінний від тих, що встановлені цим Законом, чи звільняють таку особу від сплати цього податку и за рішенням суду або з будь-яких інших причин;  
280. г) зареєстрована як платник податку особа обирає відповідно до цього Закону спеціальний режим оподаткування за ставками іншими, ніж зазначені у статті 6 цього Закону;      г) зареєстрована як платник податку особа обирає відповідно до цього Закону спеціальний режим оподаткування за ставками іншими, ніж зазначені у статті 6 цього Закону;  
281. д) особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також якщо податковий орган не знаходить фактичне місце розташування (місцезнаходження) платника податку у зв'язку з неподанням ним декларації з цього податку чи неможливістю проведення документальної перевірки та при цьому виконує процедури, визначені законом з питань погашення податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку.      д) особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також якщо податковий орган не знаходить фактичне місце розташування (місцезнаходження) платника податку у зв'язку з неподанням ним декларації з цього податку чи неможливістю проведення документальної перевірки та при цьому виконує процедури, визначені законом з питань погашення податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку.  
282. Анулювання реєстрації за підставами, визначеними у підпункті "а" цього пункту, здійснюється за заявою платника податку.      Анулювання реєстрації за підставами, визначеними у підпункті "а" цього пункту, здійснюється за заявою платника податку.  
283. Анулювання реєстрації за підставами, визначеними у підпунктах "б" ("д" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи.      Анулювання реєстрації за підставами, визначеними у підпунктах "б" ("д" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи.  
284. У разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного (експортного) відшкодування, але у строки, визначені законом, є зобов'язаним погасити суму податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні.   -251- Буряк С.В.
У абзаці п'ятому підпункту г) вилучити слова (експортного).  
Враховано   У разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені законом, є зобов'язаним погасити суму податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні.  
285. У разі якщо за наслідками останнього податкового періоду особа має право на отримання бюджетного (експортного) відшкодування, таке відшкодування надається протягом строків, визначених цим Законом, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату отримання такого бюджетного (експортного) відшкодування, чи ні. Це правило не поширюється на осіб, зазначених у підпункті "в" цього пункту.   -252- Буряк С.В.
У абзаці п'ятому підпункту г) вилучити слова (експортного).  
Враховано   У разі якщо за наслідками останнього податкового періоду особа має право на отримання бюджетного відшкодування, таке відшкодування надається протягом строків, визначених цим Законом, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату отримання такого бюджетного відшкодування, чи ні. Це правило не поширюється на осіб, зазначених у підпункті "в" цього пункту.  
286. Податковий орган не може відмовити в анулюванні реєстрації у разі існування підстав, визначених у підпунктах "а"-"б" цього пункту, та зобов'язаний прийняти самостійне рішення про анулювання реєстрації за підставами, визначеними у підпунктах "в"-"г" цього пункту.      Податковий орган не може відмовити в анулюванні реєстрації у разі існування підстав, визначених у підпунктах "а"-"б" цього пункту, та зобов'язаний прийняти самостійне рішення про анулювання реєстрації за підставами, визначеними у підпунктах "в"-"г" цього пункту.  
287. Рішення про анулювання реєстрації за заявою платника податку приймається у строки, визначені цією статтею для податкової реєстрації.      Рішення про анулювання реєстрації за заявою платника податку приймається у строки, визначені цією статтею для податкової реєстрації.  
288. Платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво:      Платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво:  
289. якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою платника податку, ( разом із наданням заяви про таке анулювання;      якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою платника податку, ( разом із наданням заяви про таке анулювання;  
290. якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом 20 календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.      якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом 20 календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.  
291. При анулюванні реєстрації останнім податковим періодом вважається період, який розпочинається від дня, наступного за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем такого анулювання.      При анулюванні реєстрації останнім податковим періодом вважається період, який розпочинається від дня, наступного за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем такого анулювання.  
292. Платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов'язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання";   -253- Гіршфельд А.М.
В п. 9.8 пункт "д" нової редакції абзац 12 виключити.  
Відхилено   Платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов'язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання";  
293. 11) статтю 10 викласти у такій редакції:      11) статтю 10 викласти у такій редакції:  
294. "Стаття 10. Особи, відповідальні за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету      "Стаття 10. Особи, відповідальні за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету  
295. 10.1. Особами, відповідальними за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, є:      10.1. Особами, відповідальними за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, є:  
296. а) платники податку, визначені у пунктах 2.1 та 2.4 статті 2 цього Закону;   -254- Кабінет Міністрів України
У підпункті а) пункту 10.1 після слів „у пунктах 2.1" додати слова „2.2, 2.3".  
Відхилено   а) платники податку, визначені у пунктах 2.1 та 2.2 статті 2 цього Закону;  
297. б) митний орган при справлянні податку з осіб, визначених у пункті 2.2 статті 2 цього Закону;   -255- У підпункті б) пункту 10.1 слова "у пункті 2.2" замінити словами "у пункті 2.3".  Враховано   б) митний орган при справлянні податку з осіб, визначених у пункті 2.3 статті 2 цього Закону;  
    -256- Кабінет Міністрів України
підпункт б) пункту 10.1 вилучити.  
Відхилено    
298. в) у разі якщо сплата податку особами, визначеними у пункті 2.2 статті 2 цього Закону, розстрочується з виданням податкового векселя, ( платник податку, який надав такий податковий вексель;      в) у разі якщо сплата податку особами, визначеними у пункті 2.3 статті 2 цього Закону, розстрочується з виданням податкового векселя, ( платник податку, який надав такий податковий вексель;  
299. г) представництво нерезидента, визначеного у пункті 2.5 статті 2 цього Закону, або резидент, який є податковим агентом такого нерезидента.   -257- Буряк С.В.
Підпункт г)викласти у редакції: г) будь-яка особа - суб'єкт господарської діяльності, яка отримує послуги від нерезидента або представництва нерезидента у разі якщо місце надання таких послуг знаходиться на митній теріторії України.  
Враховано   г) будь-яка особа - суб'єкт господарської діяльності, яка отримує послуги від нерезидента або представництва нерезидента у разі якщо місце надання таких послуг знаходиться на митній теріторії України.  
300. 10.2. Платники податку, визначені у підпунктах "а", "в", "г" пункту 10.1 цієї статті, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету.   -258- Кабінет Міністрів України
У зв'язку з вилученням підпункту б) пункту 10.1 пункт 10.2 викласти в редакції: "10.2. Платники податку, визначені у пункті 10.1 цієї статті, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету"  
Відхилено   10.2. Платники податку, визначені у підпунктах "а", "в", "г" пункту 10.1 цієї статті, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету.  
301. 10.3. Платники податку, визначені у пункті 2.2 статті 2 цього Закону, відповідають за дотримання правил надання інформації для розрахунку бази оподаткування (суми податку, належного до сплати) особі, визначеній у підпункті "б" пункту 10.1 цієї статті, та відповідальній за збір та внесення податку до бюджету.   -259- пункт 10.3 викласти у редакції: "10.3. Платники податку, визначені у пункті 2.3 статті 2 цього Закону, відповідають за дотримання правил надання інформації для розрахунку бази оподаткування (суми податку, належного до сплати) особі, визначеній у підпункті "б" пункту 10.1 цієї статті, та відповідальній за збір та внесення податку до бюджету.".  Враховано   10.3. Платники податку, визначені у пункті 2.3 статті 2 цього Закону, відповідають за дотримання правил надання інформації для розрахунку бази оподаткування (суми податку, належного до сплати) особі, визначеній у підпункті "б" пункту 10.1 цієї статті, та відповідальній за збір та внесення податку до бюджету.  
302. 10.4. Контроль за правильністю нарахування та сплати (перерахування) податку до бюджету здійснюється відповідним податковим органом, а при імпорті товарів із сплатою податку при його митному оформленні - відповідним митним органом за правилами, встановленими центральним податковим органом.   -260- Буряк С.В.
Доповнити п. 10.4 абзацом другим такого змісту: "На суми податку на додану вартість, відшкодовані органами Державного казначейства, не зменшуються показники сум податку на додану вартість, мобілізованих до бюджету органами державної податкової служби. Ця норма повинна бути врахована щорічно при затвердженні показників державного бюджету на кожен наступний бюджетний рік."  
Враховано   10.4. Контроль за правильністю нарахування та сплати (перерахування) податку до бюджету здійснюється відповідним податковим органом, а при імпорті товарів із сплатою податку при його митному оформленні - відповідним митним органом за правилами, встановленими центральним податковим органом.  
    -261- Вилучити.  Враховано    
303. 10.5. Суми податку, нараховані митним органом, підлягають зарахуванню платниками податку безпосередньо на рахунки державного бюджету (державного казначейства). Це правило також поширюється на сплату інших податків (зборів), нарахованих на митну вартість товарів (супутніх послуг) при їх імпорті (ввезенні, пересиланні).      10.5. Суми податку, нараховані митним органом, підлягають зарахуванню платниками податку безпосередньо на рахунки державного бюджету (державного казначейства). Це правило також поширюється на сплату інших податків (зборів), нарахованих на митну вартість товарів (супутніх послуг) при їх імпорті (ввезенні, пересиланні).  
304. Якщо під час імпорту (ввезення) товарів був наданий податковий вексель (простий вексель при ввезенні давальницької сировини), такий вексель є заходом забезпечення доставки (перевезення) товарів до митниць призначення.   -262- Кабінет Міністрів України
У п. 10.5. абзац другий вилучити.  
Відхилено   Якщо під час імпорту (ввезення) товарів був наданий податковий вексель (простий вексель при ввезенні давальницької сировини), такий вексель є заходом забезпечення доставки (перевезення) товарів до митниць призначення.  
305. 10.6. Форми декларації та податкових розрахунків з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, відповідальним за проведення податкової політики";      10.6. Форми декларації та податкових розрахунків з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, відповідальним за проведення податкової політики";  
306. 12) у статті 11:      12) у статті 11:  
307. а) пункт 11.4 викласти у такій редакції:      а) пункт 11.4 викласти у такій редакції:  
308. "11.4. Зміни порядку оподаткування податком на додану вартість можуть здійснюватися лише шляхом внесення змін до цього Закону окремим законом з питань оподаткування. У разі якщо іншим законом, незалежно від часу його прийняття, встановлюються правила оподаткування цим податком, відмінні від зазначених у цьому Законі, пріоритет мають норми цього Закону. Це правило не поширюється на міжнародний договір (угоду) з питань входження (приєднання) України до митного союзу, згода на який надана Верховною Радою України";   -263- Осика С.Г.
Пункт 11.4 статті 11 залишити в чинній редакції.  
Відхилено   "11.4. Зміни порядку оподаткування податком на додану вартість можуть здійснюватися лише шляхом внесення змін до цього Закону окремим законом з питань оподаткування. У разі якщо іншим законом, незалежно від часу його прийняття, встановлюються правила оподаткування цим податком, відмінні від зазначених у цьому Законі, пріоритет мають норми цього Закону. Це правило не поширюється на міжнародний договір (угоду) з питань входження (приєднання) України до митного союзу, згода на який надана Верховною Радою України"; Абзац одинадцятий п. 11.5 ст. 11 викласти у редакції: "Дія цього пункту не поширюється на операції з ввезення (пересилання) підакцихних товарів та товарів, що відносяться до товарних груп 1-24 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності та кодування товарів кабельно-провідникових товарів (коди УКТ ЗЕД 7403 11 00 00, 7408 11 00 00, 7408 19 10 00, 7408 19 90 00, 7413 00 91 00, 7614 10 00 00, 7614 90 00 00, 8544)." У абзаці першому п. 11.5 ст. 11 після слів "при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України" додати "слова "для будь-яких потреб".  
    -264- Козаченко О.О.
Клюєв А.П.
Кабінет Міністрів України
П. 11.5 ст. 11 викласти у редакції: "Дія цього пункту не поширюється на операції з ввезення (пересилання) підакцихних товарів, товарів, що відносяться до товарних груп 1-24 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності та кодування товарів кабельно-провідникових товарів (коди УКТ ЗЕД 7403 11 00 00, 7408 11 00 00, 7408 19 10 00, 7408 19 90 00, 7413 00 91 00, 7614 10 00 00, 7614 90 00 00, 8544), а також товарів, які ввозяться (пересилаються) підприємством з іноземними інвестиціями незалежно від форми та часу внесення цих інвестицій".  
Враховано частково    
    -265- Абзац одинадцятий п. 11.5 ст. 11 викласти у редакції: "Дія цього пункту не поширюється на операції з ввезення (пересилання) підакцихних товарів та товарів, що відносяться до товарних груп 1-24 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності та кодування товарів кабельно-провідникових товарів (коди УКТ ЗЕД 7403 11 00 00, 7408 11 00 00, 7408 19 10 00, 7408 19 90 00, 7413 00 91 00, 7614 10 00 00, 7614 90 00 00, 8544)".  Враховано    
    -266- Тарасюк І.Г.
Абзац перший пункту 11.5 викласти у редакції: "11.5. Платники податку при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України для власних потреб (без мети наступного перепроджау) можуть за власним бажанням надавати органам митного контролю простий вексель на суму податковго зобов'язання (далі - податковий вексель), один примірник якого залишається в органі митного контролю, другий надсилається органом митного контролю на адресу органу державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку, а третій нажається платнику податку;"  
Відхилено    
    -267- У абзаці першому п. 11.5 ст. 11 після слів "при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України" додати "слова "для будь-яких потреб".  Враховано    
    -268- Кабінет Міністрів України
Пункт 11.6 викласти у редакції: "До 1 січня 2005 року в разі вивезення (експорту) товарів (робіт, послуг) за межі митної території України шляхом бартерних (товарообмінних) операцій сума податку на додану вартість, сплачена (нарахована) у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), не відноситься на збільшення податкового кредиту, а включається до складу валових витрат виробництва (обігу) платника податку"  
Відхилено    
    -269- Кабінет Міністрів України
У абзаці п'ятому пункту 11. 6 статті 11 слова „У період з 1 травня 2000 року до 1 січня 2001 року" замінити словами „до 1 січня 2005 року";  
Відхилено    
    -270- Авраменко В.Ф.
У статті 11 пункту 5 останню частину викласти у редакції: "Дія цього пункту не поширюється на операції з ввезення (пересилання) підакцизних товарів (крім коду 24.01 згідно Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД)".  
Відхилено    
309. б) пункти 11.7, 11.8, 11.10, 11.13 виключити;      б) пункти 11.7, 11.8, 11.10, 11.13 виключити;  
310. в) абзац другий пункту 11.9 та абзац п'ятий пункту 11.11 виключити;      в) абзац другий пункту 11.9 та абзац п'ятий пункту 11.11 виключити;  
311. г) пункт 11.12 доповнити абзацом такого змісту:      г) пункт 11.12 доповнити абзацом такого змісту:  
312. "Норми цього пункту діють з урахуванням норм пункту 12.2 статті 12 цього Закону";   -271- Кабінет Міністрів України
Пункт 11.15 статті 11 викласти у наступній редакції: „До 1 січня 2005 року зберігається існуючий порядок сплати податку на додану вартість за операціями з надання послуг, пов'язаних із перевезенням (переміщенням) вантажів та пасажирів транзитом через територію і порти України".  
Враховано   "Норми цього пункту діють з урахуванням норм пункту 12.2 статті 12 цього Закону"; Пункт 11.15 вилучити.  
    -272- Буряк С.В.
Пункт 11.15 вилучити.  
Враховано . У 2004 р. норми пункту діють згідно з пунктом 12.12 статті 12.   
    -273- Єдін О.Й.
Ст. 11 доповнити наступним підпунктом такого змісту: "зберігається існуючий порядок сплати податку на додану вартість (продовжується дія пункту 11.15 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" до 1 січня 2005 року) за операціями з надання послуг, пов'язаних із перевезенням (переміщенням) пасажирів та вантажів транзитом через територію і порти України."  
Враховано в іншій редакції   
313. д) пункти 11.16, 11.17, 11.20, 11.21, 11.25, 11.26, 11.29, 11.30 ( 11.32, 11.34 і 11.35 виключити.   -274- Пункти 11.18 та 11.19 виключити.  Враховано   д) пункти 11.16, 11.17, 11.25, 11.35, 11.36 виключити. Пункт 11.20 доповнити таким реченням: "Ця норма застосовується до прийняття Податкового кодексу України". „До 1 січня 2005 року операції з ввезення природного газу на митну територію України відповідно до зовнішньоекономічних контрактів, укладених на виконання міжнародних договорів України, звільняються від обкладання податку на додану вартість. Операції з продажу ввезеного природного газу на митну територію України відповідно до зовнішньоекономічних контрактів, укладених на виконання міжнародних договорів України, оподатковуються на загальних підставах.".  
    -275- У абзаці "д" з виключення пункти 11.21 та 11.29 вилучити в зв'язку з тим, що спецрежим по селу вводиться з 1 січня 2005 року.  Враховано    
    -276- Буряк С.В.
Підпункт "д" викласти у редакції: "д) пункти 11.16, 11.17, 11.25, і 11.35, 11.36 виключити"  
Враховано    
    -277- Шепетін В.Л.
Абзац "д" викласти у редакції: "д) пункти 11.16, 11.17, 11.20, 11.21, 11.25, 11.26, 11.29, 11.30, 11.31. Пункт 11.32 (крім підприємств, що уклали контракти до моменту набрання чинності цим законом, якщо перерахована сума авансових платежів складає не менше 20 відсотків вартості контракту), 11.34, 11.35 виключити."  
Враховано в редакції Комітету в пункті 12.10   
    -278- Пункт 11.20 доповнити таким реченням: "Ця норма застосовується до прийняття Податкового кодексу України".  Враховано    
    -279- Пункту 11.23. щодо виконання робіт щодо підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, які виконуються за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі, або за рахунок коштів, які передбачаються в державному бюджеті як внесок України до Чорнобильського фонду "Укриття" для реалізації міжнародної програми - вважаємо недоцільним призупинення та обмеження дії зазначеної норми.  Враховано    
    -280- Фельдман О.Б.
в підпункті "д" пункту 12 Розділу І законопроекту № 4000-1 вилучити цифри "11.20" та "11.21";  
Враховано частково    
    -281- Національний банк України
У статті 11 пункт 11.19. викласти у такій редакції: "11.19. До 1 січня 2008 року оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою операції з передачі у фінансовий лізинг тролейбусів та трамваїв, а також операції з продажу чи передачі у фінансовий лізинг автомобілів, автобусів і комплектуючих виробів до них власного виробництва резидентів які здійснюють діяльність відповідно до Закону України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні. Ці виробники-резиденти зобов'язанні мати затверджену Кабінетом Міністрів України інвестиційну програму."  
Враховано частково    
    -282- Капустін В.В.
пропонуємо пункт 11.20 викласти в такій редакції: "До 1 січня 2005 операції з ввезення природного газу на митну територію України відповідно до зовнішньоекономічних контрактів, укладених на виконання міжнародних договорів України, звільняються від обкладання податком на додану вартість. Операції з продажу ввезеного природного газу на митну територію України відповідно до зовнішньоекономічних контрактів, укладених на виконання міжнародних договорів України, крім операцій з продажу такого газу для населення, бюджетних установ та інших споживачів, що не є платниками цього податку, оподатковуються за нульовою ставкою податку на додану вартість".  
Враховано в Законі України "Про Державний бюджет України на 2004 рік"   
    -283- Демьохін В.А.
Вилучити пункт 11.26.  
Відхилено    
    -284- Буряк С.В.
Пункт 11.26 (щодо особливостей оподаткування операцій з продажу продукції підприємствами суднобудівної промисловості) залишити в редакції чинного Закону України "Про податок на додану вартість".  
Враховано    
    -285- У пункті 11.21 та 11.29 слова "До 1 січня 2004 року" замінити словами "До 1 січня 2005 року".  Враховано в редакціїї Комітету   
    -286- Кабінет Міністрів України
Вилучити пункти: 11.26, 11.27, 11. 28, 11.30-11.32, 11.34, 11.35.  
Враховано частково    
    -287- Абзаци 3, 4, 5 пункту 11.23 виключити.  Відхилено    
    -288- Абзаци 3, 4, 5 пункту 11.26 виключити.  Враховано    
    -289- Пункти 11.27, 11.28 виключити.  Враховано частково    
    -290- Кабінет Міністрів України
Статтю 11 доповнити нормами: „Установити, що до 1 січня 2005 року зупиняється дія пункту 8.7 статті 8 в частині здійснення експортного відшкодування податку на додану вартість в рахунок платежів з інших податків, зборів, які зараховуються до Державного бюджету України.";  
Відхилено    
    -291- Кабінет Міністрів України
„До 1 січня 2005 року операції з ввезення природного газу на митну територію України відповідно до зовнішньоекономічних контрактів, укладених на виконання міжнародних договорів України, звільняються від обкладання податку на додану вартість. Операції з продажу ввезеного природного газу на митну територію України відповідно до зовнішньоекономічних контрактів, укладених на виконання міжнародних договорів України, оподатковуються на загальних підставах.".  
Враховано    
    -292- Кабінет Міністрів України
„До 1 січня 2005 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з вивезення (пересилання) за межі митної території України товарів 1-24 груп Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності."  
Відхилено    
    -293- Кабінет Міністрів України
Пункт 11.20 статті 11 викласти у редакції: "11.20. У випадках, коли платник податку здійснює операції з продажу сільськогосподарської продукції та продуктів ії переробки, придбаних (заготовлених) у фізичних осіб, які не є платниками цього податку, об'єктом оподаткування є різниця між ціною придбання і ціною реалізації, встановлена таким платником податку."  
Відхилено    
    -294- Ващук К.Т.
Доповнити новим абзацом такого змісту: "є) у пункті 11.20 статті 11 Закону слова "до 1 січня 2004 року" замінити словами "до 1 січня 2008 року".  
Відхилено    
    -295- Ващук К.Т.
У підпункті "д" цифри 11.20 вилучити.  
Відхилено    
    -296- Ващук К.Т.
В п.п. "д)" пункти 11.21 і 11.29 виключити.  
Враховано    
    -297- Юхновський О.І.
У пункті 12) п.п. "д" викласти в редакції: "пункти 11.16, 11.17, 11.20, 11.25, 11.26, 11.30-11.32, 11.34 і 11.35 виключити".  
Враховано частково    
    -298- Ващук К.Т.
Підпункт "е)" викласти у такій редакції: В частині першій пункту 11.21 слова "До 1 січня 2004 року" замінити словами "До 1 січня 2006 року". В частині першій пункту 11.29 слова "До 1 січня 2004 рку" замінити словами "До 1 січня 2006 року".  
Враховано в редакції Комітету   
    -299- Юхновський О.І.
Пункт 12) доповнити п.п. "е" такого хмісту: "е) у пунктах 11.21 та 11.29 цифри і слова "..до 1 січня 2004 року" замінити цифрами і словами "..до 1 січня 2005 року".  
Враховано в редакції Комітету   
    -300- Хомутиннік В.Ю.
доповнити новим п.п. "е" такого змісту: "До 1 січня 2009 року зупинити дію пункту 7.7 статті 7, пунктів 10.1 і 10.2 статті 10 цього Закону в частині сплати до бюджету податку на додану вартість щодооперацій з продажу товарів (робіт, послуг) (крім підакцизних товарів), що здійснюються підприємствами, виробничими майстернями (цехами, діяльницями) установ виконання покарань та слідчих ізоляторів. Зазначені кошти зараховуються на окремий спеціальний рахунок, відкритий в органах Державного казначейства України, та спрямовуються підприємствами, виробничими майстернями (цехами, діяльницями) установ виконання покарань та слідчих ізоляторів на реалізацію інвестиційних проектів, придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення, створення робочих місць для осіб, які відбувають покарання за вироками судів. Використання цих коштів здійснюється у порядку, що затверджується Кабінетом Міністрів України."  
Відхилено    
    -301- Кабінет Міністрів України
Пункт 12) доповнити пунктами такого змісту: „Дія пунктів 11.18, 11.19 статті 11 поширюються на підприємства по виробництву автомобілів, автобусів і комплектуючих виробів до них з інвестицією, що мають інвестиційні програми затверджені Кабінетом Міністрів України до моменту набрання чинності цим Законом."  
Враховано по суті   
    -302- Кабінет Міністрів України
„ До 1 січня 2005 року, дія пункту 11.5 статті 11 застосовується до операцій з ввезення (пересилання) товарів за прямими договорами для власних виробничих потреб (непередбачені для подальшого продажу)."  
Відхилено    
    -303- Ващук К.Т.
Доповнити підпунктом "є" такого змісту: "є) пункт 11.20 статті 11 Закону викласти у редакції: "11.20. У випадках, коли платник податку здійснює операції з продажу сільськогосподарської продукції та продуктів ії переробки, придбаних (заготовлених) у фізичних осіб, які не є платниками цього податку. Об'єктом оподаткування є різниця між ціною придбання і ціною реалізації, встановлена таким платником податку."  
Враховано в редакціїї Комітету   
    -304- Горбачов В.С.
Статтю 11 доповнити новим пунктом такого змісту: "У випадках, коли платник податку здійснює діяльність з продажу товарів, раніше придбаних таким платником податку у фізичних осіб, які не зареєстровані як платники податку, об'єктом оподаткування є торгова націнка (надбавка), встановлена таким платником податку."  
Враховано частково    
    -305- Фельдман О.Б.
Пункт 12 Розділу І законопроекту № 4000-1 доповнити пунктом "ж" такого змісту: "В пунктах 11.20 та 11.21 Закону України "Про податок на додану вартість" слова "До 1 січня 2004 року" замінити словами "До 1 січня 2005 року";  
Враховано по суті частково   
    -306- Буряк С.В.
Пункт 11.30 (щодо особливостей оподаткування операцій з ввезення на митну територію України товарів, які використовуються для виробництва боєприпасів, їх елементів та виробів спецхімії) залишити в редакції чинного Закону України "Про податок на додану вартість".  
Враховано    
    -307- Буряк С.В.
Пункт 11.31 (щодо особливостей оподаткування операцій з ввезення на митну територію України матеріалів, устаткування і комплектуючого обладнання, що використовуються для виробництва бронньованих бойових машин) залишити в редакції чинного Закону України "Про податок на додану вартість".  
Враховано    
    -308- Буряк С.В.
Пункт 11.32 (щодо особливостей оподаткування операцій з зпродажу товарів, що використовуються підприємствами концерну "Бронетехніка України") залишити в редакції чинного Закону України "Про податок на додану вартість".  
Враховано    
    -309- Буряк С.В.
Пункт 11.34 (щодо особливостей оподаткування операцій з ввезення на митну територію України матеріалів, що використовуються для виробництва авіаційної техніки) залишити в редакції чинного Закону України "Про податок на додану вартість".  
Враховано    
314. 13) доповнити Закон статтею 12 такого змісту:      13) доповнити Закон статтею 12 такого змісту:  
315. "Стаття 12. Перехідні положення      "Стаття 12. Перехідні положення  
316. 12.1. З 1 січня 2004 року до 1 січня 2005 року ставка податку становить 20 відсотків. З 1 січня 2005 року до 1 січня 2006 року ставка податку становить 17 відсотків. З 1 січня 2006 року ставка податку становить 15 відсотків.   -310- Дію п.п 6.2.6 пункту 6.2. статті 6 Закону України „Про податок на додану вартість" продовжити до 1 січня 2005 року. (Згідно Закону ця норма носить постійний характер)  Враховано у пункті 12.7  12.1. З 1 січня 2004 року до 1 січня 2005 року ставка податку становить 20 відсотків. З 1 січня 2005 року до 1 січня 2006 року ставка податку становить 17 відсотків. З 1 січня 2006 року ставка податку становить 15 відсотків. 12.2. Сума, визначена пунктом 2.2 статті 2 цього Закону, застосовується з метою зняття осіб з їх реєстарції як платників цього податку, починаючи з 1 січня 2005 року;  
    -311- Терьохін С.А.
Увести пункт такого змісту: "12.2. Сума, визначена пунктом 2.1 статті 2 цього Закону, застосовується з метою зняття осіб з їх реєстарції як платників цього податку, починаючи з 1 січня 2005 року"  
Враховано    
317. 12.1. Як виняток із правила, встановленого цим Законом, при виписуванні до 1 січня 2007 року рахунків населенню за послуги, які включаються до квартирної плати та плати за стаціонарний телефон, податок на додану вартість не виділяється окремо та включається до загальної суми вартості таких відповідних послуг. Це правило не звільняє платників податку, які надають такі послуги, від обов'язків ведення відповідного податкового обліку та сплати (перерахування) податку у визначені законом строки.      12.3. Як виняток із правила, встановленого цим Законом, при виписуванні до 1 січня 2007 року рахунків населенню за послуги, які включаються до квартирної плати та плати за стаціонарний телефон, податок на додану вартість не виділяється окремо та включається до загальної суми вартості таких відповідних послуг. Це правило не звільняє платників податку, які надають такі послуги, від обов'язків ведення відповідного податкового обліку та сплати (перерахування) податку у визначені законом строки.  
318. 12.2. Сплата податку з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 11.12 статті 11 цього Закону, здійснюється лише особами, які набули право на таку сплату з такими особливостями до дати опублікування цього Закону, з урахуванням того, що:   -312- у пункті 12.4 після слів "Лише особами" доповнити словами "які сплатили відповідно до інвестиційних договорів, затверджених органами місцевого самоврядування, не менше 25 відсотків від суми такого затвердженого договору, та"  Враховано   12.4. Сплата податку з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 11.12 статті 11 цього Закону, здійснюється лише за іноваційними та інвестіційними проектами, затвердженими органами місцевого самоврядування відповідно до закону до 01.01.2004 року, з урахуванням того, що:  
    -313- Буряк С.В.
пункт 12.4 викласти у такій редакції: "12.4. Сплата податку з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 11.12 статті 11 цього Закону, здійснюється лише за іноваційними та інвестіційними проектами, затвердженими органами місцевого самоврядування відповідно до закону до 01.01.2004 року, з урахуванням того, що: сплата податку при імпорті підакцизних товарів та товарів, що підпадають під визначення товарної групи 1 (24 УТН ЗЕД, здійснюється у загальному порядку, без застосування норм пункту 11.12 статті 11 цього Закону; перелік, обсяги та порядок ввезення інших товарів для осіб, які користуються пільгами, визначеними у пункті 11.12 статті 11 цього Закону, визначаються Кабінетом Міністрів України; норми пункту 11.12 статті 11 цього Закону втрачають чинність з моменту завершення (припинення) дії іноваційних та інвестиційних договорів, зареєстрованих до набрання чинності цим Законом, без права на продовження (пролонгацію) таких договорів."  
Враховано    
319. сплата податку при імпорті підакцизних товарів та товарів, що підпадають під визначення товарної групи 1 (24 УТН ЗЕД, здійснюється у загальному порядку, без застосування норм пункту 11.12 статті 11 цього Закону;      сплата податку при імпорті підакцизних товарів та товарів, що підпадають під визначення товарної групи 1 (24 УТН ЗЕД, здійснюється у загальному порядку, без застосування норм пункту 11.12 статті 11 цього Закону;  
320. перелік, обсяги та порядок ввезення інших товарів для осіб, зазначених в абзаці першому цього пункту, визначаються Кабінетом Міністрів України;      перелік, обсяги та порядок ввезення інших товарів для осіб, які користуються пільгами, визначеними у пункті 11.12 статті 11 цього Закону, визначаються Кабінетом Міністрів України;  
321. норми пункту 11.12 статті 11 цього Закону щодо таких осіб втрачають чинність з моменту завершення (припинення) дії інвестиційних договорів, зареєстрованих до дати опублікування цього Закону, без права на продовження (пролонгацію) таких договорів, але не пізніше 1 січня 2003 року.      норми пункту 11.12 статті 11 цього Закону втрачають чинність з моменту завершення (припинення) дії іноваційнх та інвестиційних договорів, зареєстрованих до набрання чинності цим Законом, без права на продовження (пролонгацію) таких договорів.  
322. 12.3. Поставка житла оподатковується за правилами, що діяли до дати набрання чинності цим Законом, якщо до такої дати:   -314- Мхітарян Н.М.
П.12.3 викласти у редакції: "12.3. Поставка житла оподатковується за правилами, що діяли до дати набрання чинності цим Законом, якщо до такої дати: а) житло було передано у власність покупцю; б) були розпочаті роботи із спорудження житла під фінансові зобов'язання інвестора (покупця), оформлені інвестиційним або кредитним договором і при цьому інвестор (покупець) сплатив внесок у рахунок погашення вартості житла не менший за 20 відсотків від його вартості". в) виключити.  
Враховано   12.5. Поставка житла оподатковується за правилами, що діяли до дати набрання чинності цим Законом, якщо до такої дати:  
323. а) житло було передано у власність покупцю;   -315- У підпункті "а": доповнити словами: "до дати набрання чинності цим Законом";  Враховано   а) житло було передано у власність покупцю до дати набрання чинності цим Законом;  
324. б) були розпочаті роботи із спорудження житла під фінансові зобов'язання покупця, оформлені кредитним договором та при цьому покупець сплатив внесок у рахунок погашення вартості житла не менший за 20 відсотків від його вартості;   -316- У підпункті "б": слова "оформлені кредитним договором" виключити; слова: "за 20 відсотків від його вартості" замінити словами: "30 відсотків від вартості загальної площі житла, визначеної на дату внесення такого платежу".  Враховано   б) були розпочаті роботи із спорудження житла під фінансові зобов'язання покупця, та при цьому покупець сплатив внесок у рахунок погашення вартості житла (робіт з його спорудження), не менший за 30 відсотків від вартості загальної площі такого житла, визначеної на дату внесення такого первинного внеску.  
325. в) відповідно до Закону України "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд" покупець сплатив внесок у рахунок придбання житла або отримав його у власність.   -317- Буряк С.В.
Абзац "в" виключити.  
Враховано    
326. 12.4. Особи, які не підпадають під визначення платників податку згідно із статтею 2 цього Закону та були зареєстровані платниками цього податку до набрання чинності цим Законом, мають право разом із декларацією за останній податковий період повідомити податковий орган про відмову від такої реєстрації. Якщо особи не надсилають таке повідомлення, вони вважаються такими, що добровільно зареєструвалися платниками цього податку, крім тих, що є суб"єктами спрощених систем оподаткування.   -318- Буряк С.В.
Пункт 12.4 виключити.  
Враховано    
327. 12.5. Для інформування платників податку центральний податковий орган:      12.6. Для інформування платників податку центральний податковий орган:  
328. оприлюднює реєстр платників цього податку на офіційній сторінці (сайті) глобальної комп'ютерної мережі Інтернет, надання інформації з якої є вільним (безоплатним);      оприлюднює реєстр платників цього податку на офіційній сторінці (сайті) глобальної комп'ютерної мережі Інтернет, надання інформації з якої є вільним (безоплатним);  
329. встановлює правила безоплатного надання місцевими (регіональними) податковими органами письмових підтверджень факту податкової реєстрації платника податку, за запитами будь-яких юридичних або фізичних осіб;      встановлює правила безоплатного надання місцевими (регіональними) податковими органами письмових підтверджень факту податкової реєстрації платника податку, за запитами будь-яких юридичних або фізичних осіб;  
330. періодично (але не рідше ніж один раз на півріччя) оприлюднює перелік осіб, позбавлених податкової реєстрації за ініціативою податкових органів чи рішенням суду.      періодично (але не рідше ніж один раз на півріччя) оприлюднює перелік осіб, позбавлених податкової реєстрації за ініціативою податкових органів чи рішенням суду.  
331. Кабінет Міністрів України розробляє та затверджує програму комп'ютеризації державної податкової служби та враховує такі витрати при розробці проекту державного бюджету на черговий рік".   -319- Буряк С.В.
Пункт 12.7 викласти у редакції: "12.7. Стаття 8 "Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства" набирає чинності з 1 січня 2005 року. В зв'язку з цим підпункт 6.2.6 пункту 6.2 статті 6 та пункти 11.21 та 11.29 статті 11 втрачають чинність з 1 січня 2005 року."  
Враховано   Кабінет Міністрів України розробляє та затверджує програму комп'ютеризації державної податкової служби та враховує такі витрати при розробці проекту державного бюджету на черговий рік". 12.7. Стаття 8 "Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства" набирає чинності з 1 січня 2005 року. В зв'язку з цим підпункт 6.2.6 пункту 6.2 статті 6 та пункти 11.21 та 11.29 статті 11 втрачають чинність з 1 січня 2005 року. 12.8 Встановити, що з 01 січня 2004 року втрачає силу Закон України "Про тимчасовий порядок оподаткування операцій з виготовлення та продажу нафти сирої та деяких паливно-мастильних матеріалів" 12.9. Тимчасово до 1 січня 2008 року звільняються від оподаткування операції з ввезення (пересилання) на митну територію України відповідно до Закону України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні" товарів (у тому числі машинокомплектів), які використовуються для будівництва та виробничої діяльності підприємств по виробництву автомобілів, автобусів і комплектуючих виробів до них за умови, якщо факт реєстрації відповідних інвестиційних програм Кабінету Міеістрів України відбувся до набрання чинності цим законом. Перелік таких товарів (включаючи машинокомплекти) з визначенням кодів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, а також порядок і обсяги ввезення цих товарів встановлюються Кабінетом Міністрів України, якщо такі товари не виробляються підприємствами на території України; У разі порушення цільового використання зазначених товарів (включаючи машинокомплекти) платник податку зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала бути сплачена в момент ввезення на митну територію України таких товарів (включаючи машинокомплекти), а також сплатити пеню, нараховану на таку суму податку виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день збільшення податкового зобов'язання та за період від дати ввезення таких товарів (включаючи машинокомплекти) до дати збільшення податкових зобов'язань. 12.10. Встановити, що пункт 11.32 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" застосовується виключно до операцій з поставки товарів (послуг), що використовуються підприємствами концерну "Бронетехніка України", що уклали контракти до моменту набрання чинності цим Законом, якщо перерахована сума авансових платежів складає не менше 20 відсотків вартості контракту. 12.11. Прогнозні показники доходів бюджету по податку на додану вартість доводяться до Державної податкової адмінітсрації тільки по нарахованій сумі цього податку. 12.12. Норми пункту 7.7 статті 7 застосовуються починаючи з результатів діяльності відображених в першій податковій декларації, поданій після набуття чинності цим Законом. Порядок і строки відшкодування від'ємного значення податку, що відображені в податкових деклараціях поданих до набуття чинності цим Законом, здійснюються за нормами закону, що діяли на момент подання цієї декларації. Доповнити проект Закону розділом ІІ наступного змісту, у зв'язку з цим відповідним чином змінити нумерацію розділів зоконопроекту У пункті 3.5. ст. 3 слова "до Пенсійного фонду України чи внесків до фондів" замінити словами "до Пенсійного фонду України та внесків до фондів". Стаття 4. Загальний оподатковуваний дохід 4.2.4. сума страхових внесків (страхових премій) за договором добровільного страхування, внесків на пенсійні вклади, сплачена будь-якою особою - резидентом, іншою ніж платник податку, за такого платника податку чи на його користь, крім сум, що сплачуються: а) особою - резидентом, яка визначається вигодонабувачем (бенефіціаром) за таким договором; б) одним з членів сім'ї першого ступеня споріднення платника податку; в) працедавцем - резидентом за свій рахунок за договорами довгострокового страхування життя, договорами пенсійного вкладу або недержавного пенсійного страхування платника податку, якщо така сума у розрахунку на такого платника податку не перевищує 15 відсотків нарахованої таким працедавцем суми заробітної плати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, у якому сплачується такий страховий внесок (премія), але при цьому не вище суми, визначеної у підпункті 6.5.1 пункту 6.5 статті 6 цього Закону, у розрахунку на такий місяць; 4.2.5. сума страхових виплат, страхових відшкодувань або сум, отриманих платником податку за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного страхування, за договорами пенсійного вкладу, у випадках та розмірах, визначених підпунктом 9.8.2 пункту 9.8 статті 9 цього Закону; Додати підпункт 4.2.17 пункту 4.2. такого змісту: Доходи які складають позитивну різницю між сумою внесених фізичною особою коштів до фонду фінансування будівництва та сумою коштів, виплачених такій особі з такого фонду. У абзаці „д" підпункту 4.3.1 пункту 4.3 статті 4 після слова „пенсій" доповнити словами "або щомісячного довічного грошового утримання"; у пункті 4.3: у підпункті 4.3.1: в абзаці першому після слів "державної адресної допомоги," доповнити словами "соціальної допомоги," та виключити слова ", Пенсійного фонду України"; У підпункті "д" замінити сполучник "чи" на сполучник "та/або"; 4.3.33. сума страхової виплати, страхового відшкодування, викупна сума або їх частина, отримувана платником податку за договором довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного страхування або сума виплат за договором пенсійного вкладу, визначені у порядку, встановленому підпунктом 9.8.3 пункту 9.8 статті 9 цього Закону. Статтю 4 доповнити новим підпунктом такого змісту: "4.3.36. доходи від реалізації сільськогосподарської продукції, вирощеної (виробленої) в особистих селянських господарствах, у власності чи користуванні яких є земельні ділянки, розміром не більше 2 га, на землях для ведення індивідуального дачного будівництва (не більше 0.10 га) і для ведення садівництва (не більше 0,12 га)." Перший абзац підпункту 5.3.5 пункту 5.3. викласти в такій редакції: 5.3.5. суму витрат платника податку на сплату за власний рахунок страхових внесків, страхових премій страхувальнику-резиденту за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного страхування, внесків на пенсійні вклади, як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, яка не перевищує (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування): у статті 6: у підпункті 6.1.2 „б" пункту 6.1 слова „який утримує дитину-інваліда І або ІІ групи" замінити словами „який утримує дитину-інваліда віком до 16 років, якій ще не надана група інвалідності, або дитину-інваліда І або ІІ групи"; у підпункті 6.1.2 „е" пункту 6.1 слова „військовослужбовцем строкової служби" вилучити; Підпункт „е" пункту 6.1.2 статті 6 виключити; Абзац перший пункту 9.2.1.: "Податковим агентом платника податку при нарахуванні (сплаті) на його користь процентів на банківський депозит (вклад), вклад до небанківських фінансових установ згідно із законом або процентів (дисконтних доходів) на депозитний (ощадний), доходів (процентів) за іпотечними сертифікатами участі, іпотечними сертифікатами з фіксованою дохідністю є особа, яка здійснює таке нарахування (сплату)." у пункті 9.5 статті 9: підпункт 9.5.1 викласти у такій редакції: "9.5.1. Податковим агентом платника податку при нарахуванні на його користь доходу у вигляді виграшів у лотерею (крім державних лотерей), інших розиграшів або виграшів в азартні ігри, є особа, яка здійснює таке нарахування. При нарахуванні доходів у вигляді виграшів у лотерею (крім державних лотерей) або інші розиграші, які передбачають попереднє придбання платником податку права на участь у таких лотереях чи розиграшах не беруться до уваги витрати, понесені платником податку у зв'язку з одержанням такого доходу. При нарахуванні доходу, отриманого у вигляді виграшу в азартні ігри в казино, інших гральних місцях чи домах (далі - гральний заклад) за виключенням гри в тоталізатор враховуються витрати платника податку, понесені ним у зв'язку з отриманням такого доходу протягом робочого дня (зміни). При нарахуванні доходу, отриманого у вигляді виграшу в азартні ігри в тоталізатор враховуються витрати платника податку, понесені ним у зв'язку з отриманням такого доходу протягом періоду з початку прийняття ставки до завершення розиграшу. Доходи, зазначені у цьому підпункті, кінцево оподатковуються при їх виплаті за їх рахунок. Порядок податкового обліку доходів та витрат платників податків - гравців у гральних закладах встановлюється центральним податковим органом."; П.п. 9.5.2 доповнити абзаццом такого змісту: "У разі, якщо такі персоніфіковані відомості були надані платнику податку, то податковий орган має право на отримання цих відомостей." Пункт 9.6.10. : Норми цього пункту не поширюються на придбання або продаж (погашення) платником податку цінних паперів у вигляді ощадних (депозитних) сертифікатів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю. Пункт 9.8 викласти у редакції: "9.8. Оподаткування доходів, отриманих за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного страхування та пенсійних вкладів. 9.8.1. Податковим агентом платника податку - застрахованої особи є страховик-резидент, який здійснює нарахування страхової виплати чи викупної суми за договором недержавного пенсійного страхування або довгострокового страхування життя. Податковим агентом платника податку - вкладника за договором пенсійного вкладу є адміністратор недержавних пенсійних фондів, який здійснює нарахування виплат за договором пенсійного вкладу. 9.8.2. Податковий агент утримує та сплачує (перераховує) до бюджету податок за ставкою, визначеною у пункті 7.1 статті 7 цього Закону, від: а) 60 відсотків суми одноразової страхової виплати за договором недержавного пенсійного страхування або довгострокового страхування життя при досягненні застрахованою особою певного віку, обумовленого у такому страховому договорі, чи при її дожитті до закінчення строку такого договору; б) 60 відсотків сум регулярних та послідовних пенсійних виплат (додаткової пенсії) за договором недержавного пенсійного страхування чи регулярних та послідовних виплат (ануїтетів) за договором довгострокового страхування життя, пенсійних виплат за договором пенсійного вкладу, крім випадків, визначених у підпункті "а" підпункту 9.8.3 цього пункту; в) викупної суми при достроковому розірванні страхувальником договору недержавного пенсійного страхування чи довгострокового страхування життя; г) суми коштів, яка виплачується вкладнику з його пенсійного рахунку в зв'язку з достроковим розірванням договору пенсійного вкладу. 9.8.3. Не підлягають оподаткуванню при їх нарахуванні (виплаті) страховиком-резидентом або адміністратор недержавних пенсійних фондів та не включаються до складу загального оподатковуваного доходу платника податку (місячного чи річного): а) суми регулярних та послідовних пенсійних виплат (додаткової пенсії) за договором недержавного пенсійного страхування чи регулярних та послідовних виплат (ануїтетів) за договором довгострокового страхування життя, або пенсійні виплати за договором пенсійного вкладу, одержувані платником податку - резидентом, що має вік, не менший 70 років; б) сума страхової виплати за договором довгострокового страхування життя, якщо внаслідок страхового випадку застрахована особа отримує інвалідність І групи. в) сума виплат за договором пенсійного вкладу, якщо вкладник отримує інвалідність І групи. 9.8.4. Дохід у вигляді страхової виплати або виплати за договором пенсійного вкладу, що сплачується спадкоємцю платника податку, оподатковується за правилами, встановленими статтею 13 цього Закону для оподаткування спадщини. Підпункт "в" пункту 13.1. викласти у редакції: "в) об'єкт комерційної власності, а саме - цінний папір (крім депозитного (ощадного), іпотечного сертифіката), корпоративне право, власність на об'єкт бізнесу як такий, тобто власність на цілісний майновий комплекс, інтелектуальна (промислова) власність або право на отримання доходу за нею; Підпункт "г" пункту 13.1. викласти у редакції: г) суми страхового відшкодування (страхових виплат) за страховими договорами, укладеними спадкодавцем, а також суми, що зберігаються на пенсійному рахунку спадкодавця згідно з договором недержавного пенсійного страхування, пенсійного вкладу; Підпункт "д" пункту 13.1. викласти у редакції: "д) кошти, а саме готівкові кошти або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, відкритих у банках та небанківських фінансових установах, у тому числі депозитні (ощадні), іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю. підпункт 22.1.4 викласти у такій редакції: „22.1.4. Підпункт 4.2.12 пункту 4.2 статті 4 у частині включення до загального місячного оподатковуваного доходу, доходів у вигляді процентів на банківський депозит (вклад), вклад до небанківських фінансових установ згідно із законом або процентів (дисконтних доходів) на депозитний (ощадний) сертифікат та підпункти 9.2.1-9.2.2 пункту 9.2 статті 9 у частині оподаткування процентів набирають чинності з 1 січня 2005 року";  
    -320- Юхновський О.І.
Статтю 12 "Перехідні положення" доповнити пунктами такого змісту: "12.6. Стаття 8-1 "Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства" вводиться в дію з 1 січня 2005 року."  
Враховано    
    -321- Юхновський О.І.
"12.7. Кабінету Міністрів України щорічно у Державному бюджеті України передбачати дотації сільськогосподарським товаровиробникам для виробництва сільськогосподарської продукції у зв'язку із завршенням дії спеціального режиму цільового використання податку на додану вартість сільгосптоваровиробниками."  
Відхилено    
    -322- Ващук К.Т.
Доповнити підпунктом такого змісту: "Статті 8-1 пункту 9) розділу І, яка набирає чинності з 1 січня 2005 року;".  
Враховано    
    -323- Хомутиннік В.Ю.
Доповнити розділ ХІХ проекту абзацом такого змісту: "Встановити, що з 01 січня 2004 року втрачає силу Закон України "Про тимчасовий порядок оподаткування операцій з виготовлення та продажу нафти сирої та деяких паливно-мастильних матеріалів" № 1521-ІІІ від 2 березня 2000 року (Відомості Верховної Ради України 2000 р., № 19, ст. 145)".  
Враховано    
    -324- Доповнити ст. 12 пунктом такого змісту: "12.9. Тимчасово до 1 січня 2008 року звільняються від оподаткування операції з ввезення (пересилання) на митну територію України відповідно до Закону України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні" товарів (у тому числі машинокомплектів), які використовуються для будівництва та виробничої діяльності підприємств по виробництву автомобілів, автобусів і комплектуючих виробів до них за умови, якщо факт реєстрації відповідних інвестиційних програм Кабінету Міеістрів України відбувся до набрання чинності цим законом. Перелік таких товарів (включаючи машинокомплекти) з визначенням кодів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, а також порядок і обсяги ввезення цих товарів встановлюються Кабінетом Міністрів України, якщо такі товари не виробляються підприємствами на території України; У разі порушення цільового використання зазначених товарів (включаючи машинокомплекти) платник податку зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала бути сплачена в момент ввезення на митну територію України таких товарів (включаючи машинокомплекти), а також сплатити пеню, нараховану на таку суму податку виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день збільшення податкового зобов'язання та за період від дати ввезення таких товарів (включаючи машинокомплекти) до дати збільшення податкових зобов'язань"  Враховано    
    -325- Доповнити статтю 11 новим пунктом такого змісту: "12.10. Встановити, що пункт 11.32 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" застосовується виключно до операцій з поставки товарів (послуг), що використовуються підприємствами концерну "Бронетехніка України", що уклали контракти до моменту набрання чинності цим Законом, якщо перерахована сума авансових платежів складає не менше 20 відсотків вартості контракту."  Враховано    
    -326- Терьохін С.А.
доповнити статтю 11 новим абзацом такого змісту: "12.11. Прогнозні показники доходів бюджету по податку на додану вартість доводяться до Державної податкової адмінітсрації тільки по нарахованій сумі цього податку.."  
Враховано    
    -327- Доповнити статтю 11 новим абзацом такого змісту: "12.12. Норми пункту 7.7 статті 7 застосовуються починаючи з результатів діяльності відображених в першій податковій декларації, поданій після набуття чинності цим Законом. Порядок і строки відшкодування від'ємного значення податку, що відображені в податковій декларації поданій до набуття чинності цим Законом, здійснюються за нормами закону, що діяли на момент подання цієї декларації."  Враховано    
    -328- Абзац четвертий підпункту другого пункту третього розділу ІІ Закону України "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні" викласти у такій редакції: "11.38. Тимчасово до 1 січня 2008 року звільняються від оподаткування операції з виконання робіт та надання послуг у видавничій діяльності, діяльності з виготовлення та розповсюдження видавництвами, видавничими організаціями, підприємствами поліграфії учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, крім послуг реклами, розміщення матеріалів рекламного та еротичного характеру і видань рекламного та еротичного характеру".  Відхилено    
    -329- Надати Рахунковій палаті та органам державної контрольно-ревізійної служби України право здійснювати перевірки правильності бюджетних відшкодувань платникам податку на додану вартість.  Відхилено , оскільки п. 2.1 ст. 2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачений перелік контролюючих органів.   
    -330- Кабінет Міністрів України
Доповнити проект Закону розділом ІІ наступного змісту, у зв'язку з цим відповідним чином змінити нумерацію розділів зоконопроекту ІІ. У Законі України "Про податок з доходів фізичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2003, № 37 (12.09.2003), ст. 308): Доповнити статтю 4. Загальний оподатковуваний дохід пунктом 4.2.17 наступного змісту: "Доходи які складають позитивну різницю між сумою внесених фізичною особою коштів до фонду фінансування будівництва та сумою коштів виплачених цій особі з фонду фінансування будівництва."  
Враховано    
    -331- Терьохін С.А.
Внести наступні зміни до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб": "Стаття 1 Визначення термінів Додати пункт 1.13 такого змісту: "Пенсійний вклад - кошти, внесені на пенсійний рахунок, відкритий за договором пенсійного вкладу відповідно до закону.  
Відхилено Визначення надано в ЗУ "Про недержавне пенсійне забезпечення"   
    -332- У пункті 3.5. ст. 3 слова "до Пенсійного фонду України чи внесків до фондів" замінити словами "до Пенсійного фонду України та внесків до фондів".  Враховано    
    -333- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
у пункті 3.5 статті 3 слова "збору до Пенсійного фонду України чи внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, які відповідно до закону справляються за рахунок доходу найманої особи" замінити словами "страхового внеску до Накопичувального пенсійного фонду";  
Відхилено    
    -334- Терьохін С.А.
підпункт 4.2.4 викласти у редакції: "4.2.4. сума страхових внесків (страхових премій) за договором добровільного страхування, внесків на пенсійні вклади, сплачена будь-якою особою - резидентом, іншою ніж платник податку, за такого платника податку чи на його користь, крім сум, що сплачуються: а) особою - резидентом, яка визначається вигодонабувачем (бенефіціаром) за таким договором; б) одним з членів сім'ї першого ступеня споріднення платника податку; в) працедавцем - резидентом за свій рахунок за договорами довгострокового страхування життя, договорами пенсійного вкладу або недержавного пенсійного страхування платника податку, якщо така сума у розрахунку на такого платника податку не перевищує 15 відсотків нарахованої таким працедавцем суми заробітної плати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, у якому сплачується такий страховий внесок (премія), але при цьому не вище суми, визначеної у підпункті 6.5.1 пункту 6.5 статті 6 цього Закону, у розрахунку на такий місяць;"  
Враховано    
    -335- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
у статті 4: а) у пункті 4.2: у підпункті 4.2.4: в абзаці першому слова "страхових внесків (страхових премій) за договором добровільного страхування" замінити словами "внесків до системи добровільного накопичувального пенсійного забезпечення"; у підпункті "а" слова "таким договором" замінити словами "такими договорами, в межах, встановлених цим пунктом"; підпункт "б" після слова "податку" доповнити словами "в межах, встановлених цим пунктом"; підпункт "в" викласти у такій редакції: "в) працедавцем-резидентом за свій рахунок на користь такого платника податку за договорами, які укладаються в системі недержавного пенсійного забезпечення, в межах, встановлених цим пунктом."; підпункт 4.2.4 доповнити новим останнім абзацом такого змісту: "Суми, зазначені в підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.4, за сукупністю не повинні перевищувати 25 відсотків суми заробітної плати платника податку в межах чотирьох розмірів місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного податкового року, у розрахунку на один податковий місяць, у якому сплачуються такі суми. При цьому, в першу чергу враховуються суми, зазначені в підпункті "в", в другу чергу - суми, зазначені в підпункті "б", в третю чергу - суми, зазначені в підпункті "а";" ;  
Відхилено в зя'язку з тим, що "внески до системи добровільного накопичувального пенсійного забезпечення" не враховують довгострокове страхування   
    -336- Терьохін С.А.
П.п. 4.2.5 викласти у редакції: "4.2.5. сума страхових виплат, страхових відшкодувань або сум, отриманих платником податку за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного страхування, за договорами пенсійного вкладу, у випадках та розмірах, визначених підпунктом 9.8.2 пункту 9.8 статті 9 цього Закону;"  
Враховано    
    -337- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
викласти підпункт 4.2.5 пункту 4.2 статті 4 у такій редакції: "4.2.5. сума страхових виплат, пенсійних виплат, страхових відшкодувань або викупних сум, отриманих платником податку з Накопичувального пенсійного фонду та за договорами, які укладаються в системі недержавного пенсійного забезпечення, у розмірах, визначених підпунктами 9.8.1, 9.8.2, 9.8.4, крім сум, визначених у підпункті 9.8.3 пункту 9.8 статті 9 цього Закону;"  
Відхилено    
    -338- Терьохін С.А.
Додати підпункт 4.2.17 пункту 4.2. такого змісту: Доходи які складають позитивну різницю між сумою внесених фізичною особою коштів до фонду фінансування будівництва та сумою коштів, виплачених такій особі з такого фонду.  
Немає висновку    
    -339- У абзаці „д" підпункту 4.3.1 пункту 4.3 статті 4 після слова „пенсій" доповнити словами "або щомісячного довічного грошового утримання";  Враховано    
    -340- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
б) у пункті 4.3: у підпункті 4.3.1: в абзаці першому після слів "державної адресної допомоги," доповнити словами "соціальної допомоги," та виключити слова ", Пенсійного фонду України";  
Враховано    
    -341- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
у підпункті "д" після слів "Пенсійного фонду" слово "України" виключити та замінити сполучник "чи" на сполучник "та/або";  
Враховано частково    
    -342- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
у підпункті 4.3.3 після слів "Міністерством фінансів України," доповнити словами "доходів, отриманих від операцій з пенсійними активами Накопичувального пенсійного фонду, у недержавних пенсійних фондах, страхових компаніях та на пенсійних банківських депозитах,";  
Відхилено    
    -343- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
у підпункті 4.3.6 слова "збір на державне пенсійне страхування або внески" замінити словом "внески";  
Відхилено    
    -344- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
у підпункті 4.3.7 слова "збору на державне пенсійне страхування та внесків" замінити словом "внесків";  
Відхилено    
    -345- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
у підпункті 4.3.19 після слів "інвестиційними активами," доповнити словами "від інвестування пенсійних активів Накопичувального пенсійного фонду, недержавних пенсійних фондів, страхових організацій та коштів на пенсійних депозитних рахунках у банках,";  
Відхилено . Ця нома не стосується пенсійних вкладів.   
    -346- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
у підпункті 4.3.23 після слів "яка повертається такому платнику податку," доповнити словами "сума коштів в недержавних пенсійних фондах, на пенсійних депозитних рахунках у банках, які використовуються для оплати договору страхування довічних пенсій або переводяться до недержавних пенсійних фондів для виплати пенсії на визначений строк,";  
Відхилено . П.п. 4.3.23 не стосується суті пропозиції.   
    -347- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
в абзаці першому підпункту 4.3.32 слова "ніж довгострокове страхування життя або недержавне пенсійне страхування" замінити словами "від договорів, які укладаються в системі недержавного пенсійного забезпечення";  
Відхилено . В сисетму недержавного пенсійного забезпеченя не входить довгострокове страхування життя.   
    -348- Терьохін С.А.
П.п. 4.3.33 викласти у редакції: "4.3.33. сума страхової виплати, страхового відшкодування, викупна сума або їх частина, отримувана платником податку за договором довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного страхування або сума виплат за договором пенсійного вкладу, визначені у порядку, встановленому підпунктом 9.8.3 пункту 9.8 статті 9 цього Закону;"  
Враховано    
    -349- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
підпункт 4.3.33 викласти в такій редакції: "4.3.33. сума страхової виплати, пенсійної виплати, страхового відшкодування, викупна сума або їх частина, отримувана платником податку за договорами, які укладаються в системі недержавного пенсійного забезпечення, визначена у порядку, встановленому підпунктом 9.8.3 пункту 9.8 статті 9 цього Закону;"  
Враховано по суті в редакції Комітету.   
    -350- Ващук К.Т.
Статтю 4 доповнити новим підпунктом такого змісту: "4.3.36. доходи від реалізації сільськогосподарської продукції, вирощеної (виробленої) в особистих селянських господарствах, у власності чи користуванні яких є земельні ділянки, розміром не більше 2 га, на землях для ведення індивідуального дачного будівництва (не більше 0.10 га) і для ведення садівництва (не більше 0,12 га)."  
Враховано    
    -351- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
в) пункт 4.4 виключити, як такий, що не відповідає предмету регулювання цього Закону;  
Відхилено    
    -352- Терьохін С.А.
Перший абзац підпункту 5.3.5 пункту 5.3. викласти в такій редакції: 5.3.5. суму витрат платника податку на сплату за власний рахунок страхових внесків, страхових премій страхувальнику-резиденту за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного страхування, внесків на пенсійні вклади, як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, яка не перевищує (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):  
Враховано    
    -353- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
перший абзац і підпункти "а" та "б" підпункту 5.3.5 пункту 5.3 статті 5 викласти у такій редакції: "5.3.5. суму витрат платника податку на сплату за власний рахунок страхових та пенсійних внесків, страхових премій страхувальнику-резиденту за договорами, які укладені в системі недержавного пенсійного забезпечення, як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, яка не перевищує: (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв відповідний договір): а) при страхуванні або сплаті на користь платника податку - суму, визначену у підпункті 4.2.4 пункту 4.2 статті 4 цього Закону; б) при страхуванні або сплаті пенсійних внесків члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення - 50 відсотків суми, визначеної у підпункті 4.2.4 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, у розрахунку на кожного відповідного члена сім'ї.";  
Відхилено    
    -354- у статті 6: у підпункті 6.1.2 „б" пункту 6.1 слова „який утримує дитину-інваліда І або ІІ групи" замінити словами „який утримує дитину-інваліда віком до 16 років, якій ще не надана група інвалідності, або дитину-інваліда І або ІІ групи"; у підпункті 6.1.2 „е" пункту 6.1 слова „військовослужбовцем строкової служби" вилучити;  Враховано    
    -355- Кабінет Міністрів України
підпункт „е" пункту 6.1.2 статті 6 виключити;  
Враховано    
    -356- Терьохін С.А.
Абзац перший пункту 9.2.1. викласти у редакції: "Податковим агентом платника податку при нарахуванні (сплаті) на його користь процентів на банківський депозит (вклад), вклад до небанківських фінансових установ згідно із законом або процентів (дисконтних доходів) на депозитний (ощадний), доходів (процентів) за іпотечними сертифікатами участі, іпотечними сертифікатами з фіксованою дохідністю є особа, яка здійснює таке нарахування (сплату)."  
Враховано    
    -357- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
у статті 9: а) у підпункті 9.2.1 пункту 9.2 після слів "депозит (вклад)," доповнити словами "крім нарахування процентів на кошти, які знаходяться на пенсійному депозитному рахунку,";  
Відхилено    
    -358- Кабінет Міністрів України
у пункті 9.5 статті 9: підпункт 9.5.1 викласти у такій редакції: "9.5.1. Податковим агентом платника податку при нарахуванні на його користь доходу у вигляді виграшів у лотерею (крім державних лотерей), інших розиграшів або виграшів в азартні ігри, є особа, яка здійснює таке нарахування. При нарахуванні доходів у вигляді виграшів у лотерею (крім державних лотерей) або інші розиграші, які передбачають попереднє придбання платником податку права на участь у таких лотереях чи розиграшах не беруться до уваги витрати, понесені платником податку у зв'язку з одержанням такого доходу. При нарахуванні доходу, отриманого у вигляді виграшу в азартні ігри в казино, інших гральних місцях чи домах (далі - гральний заклад) за виключенням гри в тоталізатор враховуються витрати платника податку, понесені ним у зв'язку з отриманням такого доходу протягом робочого дня (зміни). При нарахуванні доходу, отриманого у вигляді виграшу в азартні ігри в тоталізатор враховуються витрати платника податку, понесені ним у зв'язку з отриманням такого доходу протягом періоду з початку прийняття ставки до завершення розиграшу. Доходи, зазначені у цьому підпункті, кінцево оподатковуються при їх виплаті за їх рахунок. Порядок податкового обліку доходів та витрат платників податків - гравців у гральних закладах встановлюється центральним податковим органом.";  
Враховано    
    -359- П.п. 9.5.2 доповнити абзаццом такого змісту: "У разі, якщо такі персоніфіковані відомості були надані платнику податку, то податковий орган має право на отримання цих відомостей."  Враховано    
    -360- Терьохін С.А.
Пункт 9.6.10. викласти у редакції: : Норми цього пункту не поширюються на придбання або продаж (погашення) платником податку цінних паперів у вигляді ощадних (депозитних) сертифікатів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю.  
Враховано    
    -361- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
б) у пункті 9.8: абзац перший викласти в такій редакції: "9.8. Оподаткування доходів, отриманих за договорами, які укладаються в системі недержавного пенсійного забезпечення, та пенсійних виплат за рахунок коштів Накопичувального пенсійного фонду"; у підпункті 9.8.1 слова "за договором недержавного пенсійного страхування або довгострокового страхування життя" замінити словами "за договорами, які укладаються в системі недержавного пенсійного забезпечення, та пенсійної виплати за рахунок коштів Накопичувального пенсійного фонду."; у підпункті 9.8.2: доповнити новим підпунктом "а" такого змісту: "а) суми регулярної та послідовної виплати (довічні пенсії) за рахунок коштів Накопичувального пенсійного фонду;". У зв'язку з цим підпункти "а", "б" і "в" вважати відповідно підпунктами "б", "в" і "г"; підпункт "а" викласти у такій редакції: "б) 40 відсотків суми пенсійної виплати, яка здійснюється одноразово, у тому числі за рахунок коштів Накопичувального пенсійного фонду, одноразової страхової виплати за договорами, які укладаються в системі недержавного пенсійного забезпечення, при досягненні застрахованою особою певного віку, обумовленого у таких договорах, чи при її дожитті до закінчення строку таких договорів;"; у підпункті "б" підпункту 9.8.2 та підпункті "а" підпункту 9.8.3 статті 9 слова " (додаткової пенсії) за договором недержавного пенсійного страхування чи регулярних та послідовних виплат (ануїтетів) за договором довгострокового страхування життя" замінити словами "за договорами, які укладаються в системі недержавного пенсійного забезпечення"; у підпункті "в" підпункту 9.8.2 слова "договору недержавного пенсійного страхування чи довгострокового страхування життя" замінити словами "договорів, які укладаються в системі недержавного пенсійного забезпечення"; у підпункті "б" підпункту 9.8.3 слова "за договором довгострокового страхування життя" замінити словами "за договорами, які укладаються в системі недержавного пенсійного забезпечення"; у підпункті 9.8.4 після слів "страхової виплати," доповнити словами "у тому числі за договорами, які укладаються в системі недержавного пенсійного забезпечення,"  
Відхилено    
    -362- Терьохін С.А.
Пункт 9.8 викласти у редакції: "9.8. Оподаткування доходів, отриманих за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного страхування та пенсійних вкладів. 9.8.1. Податковим агентом платника податку - застрахованої особи є страховик-резидент, який здійснює нарахування страхової виплати чи викупної суми за договором недержавного пенсійного страхування або довгострокового страхування життя. Податковим агентом платника податку - вкладника за договором пенсійного вкладу є адміністратор недержавних пенсійних фондів, який здійснює нарахування виплат за договором пенсійного вкладу. 9.8.2. Податковий агент утримує та сплачує (перераховує) до бюджету податок за ставкою, визначеною у пункті 7.1 статті 7 цього Закону, від: а) 60 відсотків суми одноразової страхової виплати за договором недержавного пенсійного страхування або довгострокового страхування життя при досягненні застрахованою особою певного віку, обумовленого у такому страховому договорі, чи при її дожитті до закінчення строку такого договору; б) 60 відсотків сум регулярних та послідовних пенсійних виплат (додаткової пенсії) за договором недержавного пенсійного страхування чи регулярних та послідовних виплат (ануїтетів) за договором довгострокового страхування життя, пенсійних виплат за договором пенсійного вкладу, крім випадків, визначених у підпункті "а" підпункту 9.8.3 цього пункту; в) викупної суми при достроковому розірванні страхувальником договору недержавного пенсійного страхування чи довгострокового страхування життя; г) суми коштів, яка виплачується вкладнику з його пенсійного рахунку в зв'язку з достроковим розірванням договору пенсійного вкладу. 9.8.3. Не підлягають оподаткуванню при їх нарахуванні (виплаті) страховиком-резидентом або адміністратор недержавних пенсійних фондів та не включаються до складу загального оподатковуваного доходу платника податку (місячного чи річного): а) суми регулярних та послідовних пенсійних виплат (додаткової пенсії) за договором недержавного пенсійного страхування чи регулярних та послідовних виплат (ануїтетів) за договором довгострокового страхування життя, або пенсійні виплати за договором пенсійного вкладу, одержувані платником податку - резидентом, що має вік, не менший 70 років; б) сума страхової виплати за договором довгострокового страхування життя, якщо внаслідок страхового випадку застрахована особа отримує інвалідність І групи. в) сума виплат за договором пенсійного вкладу, якщо вкладник отримує інвалідність І групи. 9.8.4. Дохід у вигляді страхової виплати або виплати за договором пенсійного вкладу, що сплачується спадкоємцю платника податку, оподатковується за правилами, встановленими статтею 13 цього Закону для оподаткування спадщини.  
Враховано    
    -363- Терьохін С.А.
Підпункт "в" пункту 13.1. викласти у редакції: "в) об'єкт комерційної власності, а саме - цінний папір (крім депозитного (ощадного), іпотечного сертифіката), корпоративне право, власність на об'єкт бізнесу як такий, тобто власність на цілісний майновий комплекс, інтелектуальна (промислова) власність або право на отримання доходу за нею; Підпункт "г" пункту 13.1. викласти у редакції: г) суми страхового відшкодування (страхових виплат) за страховими договорами, укладеними спадкодавцем, а також суми, що зберігаються на пенсійному рахунку спадкодавця згідно з договором недержавного пенсійного страхування, пенсійного вкладу; Підпункт "д" пункту 13.1. викласти у редакції: "д) кошти, а саме готівкові кошти або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, відкритих у банках та небанківських фінансових установах, у тому числі депозитні (ощадні), іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю.  
Враховано    
    -364- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
у статті 13: а) у підпункті "г" пункту 13.1 слова ", що зберігаються на пенсійному рахунку спадкодавця згідно з договором недержавного пенсійного страхування" замінити словами "пенсійних активів спадкодавця, облікованих відповідно до законодавства про пенсійне забезпечення;"; б) у підпункті 13.2.1 пункту 13.2: абзац другий підпункту "а" викласти у такій редакції: "вартості власності, визначеної у підпунктах "а", "б", "д" пункту 13.1 цієї статті, що успадковується іншим членом подружжя спадкодавця, а також суми пенсійних активів спадкодавця у Накопичувальному пенсійному фонді, які переведені на накопичувальний пенсійний рахунок спадкоємця;"; підпункт "в" доповнити новим абзацом (останнім) такого змісту: "суми страхового відшкодування (страхових виплат) за страховими договорами, укладеними спадкодавцем, а також суми пенсійних активів спадкодавця, які виплачуються спадкоємцю одноразово;";  
Відхилено    
    -365- Альошин В.Б.
Цушко В.П.
У підпункті 22.1.3 пункту 22.1 слово "страхування" замінити словом "забезпечення" та вилучити слова "але не раніше 1 січня 2005 року";  
Відхилено    
    -366- підпункт 22.1.4 викласти у такій редакції: „22.1.4. Підпункт 4.2.12 пункту 4.2 статті 4 у частині включення до загального місячного оподатковуваного доходу, доходів у вигляді процентів на банківський депозит (вклад), вклад до небанківських фінансових установ згідно із законом або процентів (дисконтних доходів) на депозитний (ощадний) сертифікат та підпункти 9.2.1-9.2.2 пункту 9.2 статті 9 у частині оподаткування процентів набирають чинності з 1 січня 2005 року";  Враховано    
    -367- Горбачов В.С.
Прикінцеві положення доповнити новим пунктом: "22.1.6. Не застосовується підпункт 1.8 статті 1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" до суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали спеціальну (спрощену) систему оподаткування доходу до прийняття нового спеціальног закону щодо цієї системи оподаткування."  
Відхилено    
    -368- Терьохін С.А.
Пункт 22.8. статті 22. викласти у такій редакції: "22.8. До 1 січня 2009 року до складу податкового кредиту платника податку включаються кошти, внесені таким платником податку на його пенсійний рахунок, відкритий в уповноважених холдинговою компанією "Київміськбуд" банках відповідно до Закону України "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд". До 1 січня 2009 року кошти, які вносяться третіми особами на користь фізичної особи на її пенсійний рахунок, відкритий в уповноважених холдинговою компанією "Київміськбуд" банках відповідно до Закону України "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд", не включаються до загального оподатковуваного доходу та не відображаються у річній податковій декларації осіб, що внесли кошти, та осіб, на чию користь здійснені такі внески. До 1 січня 2009 року не підлягають оподаткуванню цим податком кошти, що відповідно до Закону України "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд" виплачуються фізичним особам згідно з договорами пенсійних вкладів, укладеними в період проведення такого експерименту (за винятком випадків, коли кошти знімаються вкладником з пенсійного рахунка з порушенням умов, зазначених у договорі пенсійного вкладу). До 1 січня 2009 року не підлягають оподаткуванню цим податком відповідно до Закону України "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд": кошти, внесені фізичними та юридичними особами на рахунки учасників фондів банківського управління не включаються до загального оподатковуваного доходу та не відображаються у річній податковій декларації фізичних осіб, що внесли кошти, та осіб, на чию користь здійснені такі внески; доходи, нараховані та/або отримані учасниками фондів банківського управління відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд", не включаються до їх загального оподатковуваного доходу та не відображаються у річній податковій декларації; кошти, що сплачуються учасникам фондів банківського управління згідно з договорами про цільові виплати та про додаткові пенсійні виплати, не включаються до загального оподатковуваного доходу таких учасників фондів банківського управління та не відображаються у річній податковій декларації (за винятком випадків, коли кошти зняті учасником фонду банківського управління з рахунка такого учасника з порушенням умов, викладених у Правилах фонду банківського управління)"  
Немає висновку    
    -369- Терьохін С.А.
Пункт 228 викласти у редакції: "22.8. Оподаткування коштів, які були внесені на пенсійні вклади до набуття чинності цим Законом здійснюється за правилами, які діяли на момент їх внесення на пенсійні вклади. Оподаткування коштів фондів банківського управління, пенсійних та цільових виплат з фондів банківського управління, здійснюється за правилами, встановленими для оподаткування операцій з пенсійними вкладами."  
Відхилено в зв'язку з тим, що відповідно до прийнятого Закону всі пенсійні фонди мають пройти перереєстрацію у відповідності з нормами прийнятого Закону або ліквідуватися.   
332. ІІ. У статті 1 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 29, ст. 337; Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 7, ст. 49):      ІІІ. У статті 1 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 29, ст. 337; Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 7, ст. 49):  
333. в абзаці десятому слова "або без вивезення" виключити;      в абзаці десятому слова "або без вивезення" виключити;  
334. в абзаці чотирнадцятому слова "або без ввезення" виключити;      в абзаці чотирнадцятому слова "або без ввезення" виключити;  
335. у подальших статтях цього Закону значення експорту чи імпорту використовувати з урахуванням цих змін.      у подальших статтях цього Закону значення експорту чи імпорту використовувати з урахуванням цих змін.  
336. ІІІ. Частини шосту ( тринадцяту статті 3 і статтю 3-1 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 20, ст. 82, № 44, ст. 214; 1998 р., № 30-31, ст. 193; 2000 р., № 21, ст. 157; 2001 р., № 30, ст. 143; 2003 р., № 7, ст. 69), виключити.   -370- Воюш В.Д.
Частину ІІІ зазначеного законопроекту вилучити.  
Відхилено   ІV. У Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 20, ст. 82, № 44, ст. 214; 1998 р., № 30-31, ст. 193; 2000 р., № 21, ст. 157; 2001 р., № 30, ст. 143; 2003 р., № 7, ст. 69): 1. Абзац чотирнадцятий частини третьої статті 2, абзац третій частини п'ятої статті 3 виключити. 2. У статті 3 частину шосту викласти в такій редакції: "6. Без придбання торгового патенту суб'єкти підприємницької діяльності або їх структурні (відокремлені) підрозділи здійснюють торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; борошно пшеничне та житнє; сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна; молоко і молочна продукція, крім молока і вершків згущених з добавками і без них; продукти дитячого харчування; безалкогольні напої; морозиво; ягоди і фрукти; мед та інші продукти бджільництва, бджолоінвентар і засоби захисту бджіл; картопля і плодоовочева продукція; комбікорми для продажу населенню. Пільговий торговий патент видається суб'єктам підприємницької діяльності або їх структурним (відокремленим) підрозділам, які здійснюють торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: поштові марки, листівки, вітальні листівки та конверти непогашені, ящики, коробки, мішки, сумки та інша тара з дерева, паперу та картону, що використовується для поштових відправлень і фурнітура до них; періодичні видання друкованих засобів масової інформації, що мають реєстраційні свідоцтва, надані органами виконавчої влади, книги, брошури, альбоми, нотні видання, буклети, плакати, учнівські зошити картографічна продукція, що видаються юридичними особами - резидентами України; проїзні квитки; товари народних промислів (крім антикварних та тих, що становлять культурну цінність згідно з переліком, що встановлюється Міністерством культури України); готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти, предмети догляду, перев'язувальні матеріали та інше медичне приладдя) та вітаміни для населення; ветеринарні препарати, папір туалетний, зубні паста та порошки, косметичні серветки, дитячі пелюшки, тампони, інші види санітарно-гігієнічних виробів з целюлози або її замінників, термометри, індивідуальні діагностичні прилади (незалежно від країни їх походження); вугілля, вугільні брикети, паливо пічне побутове, гас освітлювальний і газ скраплений, торф паливний кусковий, торф'яні брикети і дрова для продажу населенню; мило господарське, а також сірники (незалежно від країни їх походження); насіння овочевих, баштанних, квіткових культур, кормових коренеплодів та картоплі (незалежно від країни його походження); У пільговому торговому патенті обов'язково наводиться повний перелік товарів, що передбачаються для реалізації. Пільговий торговий патент не дає права на здійснення торговельної діяльності товарами, які не зазначені у цій статті. 3. Текст абзацу першого пункту 4 статті 4 викласти в такій редакції: "4. Вартість торгового патенту на здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями встановлюється у фіксованому розмірі 960 гривень за календарний місяць". 4. Абзац другий пункту 3 статті 5 після цифр та слів "1400 гривень" доповнити словами "при обов'язковому придбанні ліцензії відповідно до діючого законодавства". 5. Частини п'яту та шосту статті 9 виключити  
    -371- Кабінет Міністрів України
До розділу ІІІ. У Законі України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" внести такі зміни: Абзаци третій, четвертий, п'ятий пункту 4 статті 3 Закону викласти в такій редакції: „на території міста Києва, обласних центрів - від 180 до 960 гривень; на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів - від 90 до 480 гривень; на території інших населених пунктів - до 240 гривень". Абзац дев'ятий пункту 4 статті 3 Закону викласти в такій редакції: „Вартість короткотермінового торгового патенту на здійснення торговельної діяльності за один день встановлюється у фіксованому розмірі 30 гривень". Абзаци третій, четвертий, п'ятий пункту 4 статті 3-1 Закону викласти в такій редакції: на території міста Києва, обласних центрів - від 180 до 960 гривень; на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів - від 90 до 480 гривень; на території інших населених пунктів - до 240 гривень".  
Відхилено    
    -372- Розділ ІІІ викласти у такій редакції: "У Законі України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 20, ст. 82, № 44, ст. 214; 1998 р., № 30-31, ст. 193; 2000 р., № 21, ст. 157; 2001 р., № 30, ст. 143; 2003 р., № 7, ст. 69): 1. Абзац чотирнадцятий частини третьої статті 2, абзац третій частини п'ятої статті 3 виключити."  Враховано    
    -373- До розділу ІІІ. 2. У статті 3 частину шосту викласти в такій редакції: "6. Без придбання торгового патенту суб'єкти підприємницької діяльності або їх структурні (відокремлені) підрозділи здійснюють торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; борошно пшеничне та житнє; сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна; молоко і молочна продукція, крім молока і вершків згущених з добавками і без них; продукти дитячого харчування; безалкогольні напої; морозиво; ягоди і фрукти; мед та інші продукти бджільництва, бджолоінвентар і засоби захисту бджіл; картопля і плодоовочева продукція; комбікорми для продажу населенню. Пільговий торговий патент видається суб'єктам підприємницької діяльності або їх структурним (відокремленим) підрозділам, які здійснюють торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: поштові марки, листівки, вітальні листівки та конверти непогашені, ящики, коробки, мішки, сумки та інша тара з дерева, паперу та картону, що використовується для поштових відправлень і фурнітура до них; періодичні видання друкованих засобів масової інформації, що мають реєстраційні свідоцтва, надані органами виконавчої влади, книги, брошури, альбоми, нотні видання, буклети, плакати, учнівські зошити картографічна продукція, що видаються юридичними особами - резидентами України; проїзні квитки; товари народних промислів (крім антикварних та тих, що становлять культурну цінність згідно з переліком, що встановлюється Міністерством культури України); готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти, предмети догляду, перев'язувальні матеріали та інше медичне приладдя) та вітаміни для населення; ветеринарні препарати, папір туалетний, зубні паста та порошки, косметичні серветки, дитячі пелюшки, тампони, інші види санітарно-гігієнічних виробів з целюлози або її замінників, термометри, індивідуальні діагностичні прилади (незалежно від країни їх походження); вугілля, вугільні брикети, паливо пічне побутове, гас освітлювальний і газ скраплений, торф паливний кусковий, торф'яні брикети і дрова для продажу населенню; мило господарське, а також сірники (незалежно від країни їх походження); насіння овочевих, баштанних, квіткових культур, кормових коренеплодів та картоплі (незалежно від країни його походження); У пільговому торговому патенті обов'язково наводиться повний перелік товарів, що передбачаються для реалізації. Пільговий торговий патент не дає права на здійснення торговельної діяльності товарами, які не зазначені у цій статті.  Враховано    
    -374- Фельдман О.Б.
Пропоную викласти Розділ ІІІ законопроекту № 4000-1: "Внести такі зміни до п.6 ст.3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" та в такій редакції : "6. Пільговий торговий патент видається суб'єктам підприємницької діяльності або їх структурним (відокремленим) підрозділам, які здійснюють торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: - хліб і хлібобулочні вироби; - борошно пшеничне та житнє; - сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна; - молоко і молочна продукція, крім молока і вершків згущених з добавками і без них; - продукти дитячого харчування; - безалкогольні напої; - морозиво; - ягоди і фрукти; - яйця; - картопля і плодоовочева продукція; - комбікорми для продажу населенню; - поштові марки, листівки, вітальні листівки та конверти непогашені, ящики, коробки, мішки, сумки та інша тара з дерева, паперу та картону, що використовується для поштових відправлень підприємствами Державного комітету зв'язку України, і фурнітура до них; - періодичні видання друкованих засобів масової інформації, що мають реєстраційні свідоцтва, видані уповноваженими органами України, книги, брошури, альбоми, нотні видання, буклети, плакати, картографічна продукція, що видаються юридичними особами - резидентами України; - проїзні квитки; - товари народних промислів (крім антикварних та тих, що становлять культурну цінність згідно з переліком, що встановлюється Міністерством культури України); - готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти, предмети догляду, перев'язувальні матеріали та інше медичне приладдя) та вітаміни для населення; ветеринарні препарати, папір туалетний, зубні паста та порошки, косметичні серветки, дитячі пелюшки, тампони, інші види санітарно-гігієнічних виробів з целюлози або її замінників, термометри, індивідуальні діагностичні прилади (незалежно від країни їх походження); - вугілля, вугільні брикети, паливо пічне побутове, гас освітлювальний і газ скраплений, торф паливний кусковий, торф'яні брикети і дрова для продажу населенню; - мило господарське, а також сірники (незалежно від країни їх походження); - насіння овочевих, баштанних, квіткових культур, кормових коренеплодів та картоплі (незалежно від країни його походження); - зошити". Далі за текстом без змін.  
Враховано частково    
    -375- До розділу ІІІ. Частини сьому ( тринадцяту статті 3 і статтю 3-1 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" відновити та залишити в діючій редакції без змін.  Враховано    
    -376- Кабінет Міністрів України
Абзац перший пункту 4 статті 4 Закону викласти в такій редакції: „Вартість торгового патенту на здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями встановлюється у фіксованому розмірі 960 гривень за календарний місяць". Пункт 3 статті 5 Закону викласти в такій редакції: „Вартість торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу встановлюється у фіксованому розмірі (за рік): для використання грального автомата з грошовим або майновим виграшем - 2800 гривень; для використання грального столу з кільцем рулетки - 128000 гривень; для використання інших гральних столів (спеціальних столів для казино, крім столів для більярду) - 96000 гривень за кожний стіл; для використання кегельбанів, що вводяться у дію за допомогою жетона, монети або без них, - 4000 гривень за кожний гральний жолоб (доріжку); для використання столів для більярду, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, крім столів для більярду, що використовуються для спортивних аматорських змагань, - 1200 гривень за кожний стіл для більярду; для провадження інших видів грального бізнесу, включаючи розиграші з видачею грошових виграшів у готівковій формі поза банківські установи або у майновій формі на місці, - 4800 гривень за кожний окремий вид (місце) грального бізнесу".  
Враховано частково    
    -377- 3. Текст абзацу першого пункту 4 статті 4 викласти в такій редакції: "4. Вартість торгового патенту на здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями встановлюється у фіксованому розмірі 960 гривень за календарний місяць".  Враховано    
    -378- До розділу ІІІ. 4. Абзац другий пункту 3 статті 5 після цифр та слів "1400 гривень" доповнити словами "при обов'язковому придбанні ліцензії відповідно до діючого законодавства".  Враховано    
    -379- До розділу ІІІ. 5. Частини п'яту та шосту статті 9 виключити.  Враховано    
337. ІV. Пункт 4 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 37-38, ст. 189) викласти у такій редакції:      V. Пункт 4 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 37-38, ст. 189) викласти у такій редакції:  
338. "4) інші закони, що регулюють бюджетні правовідносини, передбачені статтею 1 цього Кодексу, крім законів з питань податків, зборів (обов'язкових платежів), встановлених відповідно до Закону України "Про систему оподаткування".   -380- Буряк С.В.
Розділ ІV доповнити таким положенням: "Статтю 45 Бюджетного кодексу України доповнити новою частиною четвертою у такій редакції: „Встановлення та/або зміна ставок податків і зборів (обов'язкових платежів), порядку їх обчислення та справляння Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік забороняються. Встановлені та/або змінені Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік ставки податків і зборів (обов'язкових платежів), порядок їх обчислення та справляння застосуванню не підлягають".  
Враховано   "4) інші закони, що регулюють бюджетні правовідносини, передбачені статтею 1 цього Кодексу, крім законів з питань податків, зборів (обов'язкових платежів), встановлених відповідно до Закону України "Про систему оподаткування". Статтю 45 Бюджетного кодексу України доповнити новою частиною четвертою у такій редакції: „Встановлення та/або зміна ставок податків і зборів (обов'язкових платежів), порядку їх обчислення та справляння Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік забороняються. Встановлені та/або змінені Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік ставки податків і зборів (обов'язкових платежів), порядок їх обчислення та справляння застосуванню не підлягають".  
339. V. У Законі України "Про оподаткування прибутку підприємств"      VІ. У Законі України "Про оподаткування прибутку підприємств"  
340. (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 21, ст. 156; 1998 р., № 10, ст.35; 1999 р., № 48, ст. 418; 2000 р., № 5, ст. 34, № 32, ст. 254, № 38, ст. 319, № 39, ст. 333, № 45, ст. 377, № 46, ст. 393, № 48, ст. 406; 2001 р., № 11, ст. 46; 2002 р., № 2, ст. 11) внести такі зміни:   -381- У абзаці другому пункту 1.9 статті 1 після слів "прибутку такого підприємства" доповнити словами "платіж, який виплачується власнику сертифікату фонду операцій з нерухомістю в результаті розподілу доходу фонду операцій з нерухомістю"  Враховано   (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 21, ст. 156; 1998 р., № 10, ст.35; 1999 р., № 48, ст. 418; 2000 р., № 5, ст. 34, № 32, ст. 254, № 38, ст. 319, № 39, ст. 333, № 45, ст. 377, № 46, ст. 393, № 48, ст. 406; 2001 р., № 11, ст. 46; 2002 р., № 2, ст. 11) внести такі зміни: 1. У статті 1: а) у абзаці другому пункту 1.9 після слів "прибутку такого підприємства" доповнити словами "платіж, який виплачується власнику сертифіката фонду операцій з нерухомістю в результаті розподілу доходу фонду операцій з нерухомістю"; б) у підпункті 1.18.2 пункту 1.18 абзац восьмий викласти в такій редакції: "Незалежно від того, чи відноситься лізингова операція до фінансового лізингу відповідно до норм цього підпункту чи ні, сторони договору можуть визначити при укладенні договору таку операцію як оперативний лізинг без права подальшої зміни статусу такої операції до закінчення дії відповідного договору"; в) пункт 1.20 доповнити новим підпунктом 1.20.6 такого змісту: "1.20.6. Якщо звичайна ціна не може бути визначена з використанням норм попередніх підпунктів цього пункту, то для доказів обґрунтування її рівня застосовуються правила, визначені національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, а також національними стандартами з питань оцінки майна та майнових прав. З метою оподаткування терміни "справедлива вартість", "ринкова вартість" та "чиста вартість реалізації", що використовуються у вищезазначених нормативних актах, є ідентичними терміну "звичайна ціна", що застосовується у цьому Законі. " У зв'язку з цим підпункти 1.20.6 - 1.20.10 вважати підпунктами 1.20.7 - 1.20 11. другий абзац підпункту 1.20.10 викласти в такій редакції: "Застосування звичайної ціни за процедурою для нарахування податкових зобов'язань платника податку за непрямими методами поширюється на всі операції, що здійснюються платником податку відповідно до норм цього Закону"; г) абзац третій пункту 1.25 викласти у такій редакції: "прострочена заборгованість, яка виявилася непогашеною внаслідок недостатності майна фізичної особи, за умови, що дії кредитора, направлені на примусове стягнення майна позичальника, не призвели до повного погашення заборгованості; заборгованість, яка виявилася непогашеною внаслідок недостатності майна юридичної особи, оголошеної банкрутом у встановленому законодавством порядку, або юридичної особи, що ліквідується;" ґ) Підпункт 1.35.1 статті 1 викласти у такій редакції: "1.35.1. Фрахт - винагорода (компенсація), що сплачується перевізнику за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для цілей: а) перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами; б) перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом." д) пункт 1.37 статті 1 викласти у такій редакції: "1.37. Договір довгострокового страхування життя - договір страхування життя строком на 10 років і більше, який містить умову сплати страхових внесків (платежів, премій) протягом не менш як 5 років та передбачає страхову виплату, якщо застрахована особа дожила до закінчення строку дії договору страхування чи події, передбаченої у договорі страхування, або досягла віку, визначеного договором. Такий договір не може передбачати часткових виплат протягом перших 10 років його дії, крім тих, що провадяться у разі настання страхових випадків, пов'язаних із смертю застрахованої особи або нещасним випадком чи хворобою застрахованої особи, що призвели до інвалідності застрахованої особи І-ої групи, при цьому страхова виплата провадиться незалежно від терміну сплати страхових внесків (платежів, премій)"; е) доповнити статтю 1 пунктами 1.38-1.41 такого змісту: "1.38. сертифікат фонду операцій з нерухомістю - інвестиційний сертифікат, що засвідчує право його власника на отримання доходу від інвестування в операції з нерухомістю відповідно до Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" 1.39. іпотечний сертифікат (у тому числі іпотечний сертифікат участі та іпотечний сертифікат з фіксованою дохідністю) - особливий вид цінного паперу, забезпечений іпотечними активами або іпотеками відповідно до закону; 1.40. консолідований іпотечний борг - зобов'язання за договорами про іпотечний кредит, реформовані кредитодавцем відповідно до закону; 1.41. Фонд банківського управління - кошти учасників фондів банківського управління та інші активи, що знаходяться у довірчому управлінні уповноваженого банку відповідно до закону." 2. У статті 4: а) підпункт 4.1.1 пункту 4.1 викласти у такій редакції: "4.1.1. Загальні доходи від продажу товарів (робіт, послуг), у тому числі допоміжних та обслуговуючих виробництв, що не мають статусу юридичної особи, а також доходи від продажу цінних паперів, деривативів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, сертифікатів фондів операцій з нерухомістю (крім операцій з їх первинного випуску (розміщення), операцій з їх кінцевого погашення (ліквідації) та операцій з консолідованим іпотечним боргом)"; б) у пункті 4.2: підпункт 4.2.7 викласти в такій редакції: "4.2.7. Суми доходів, накопичуваних на пенсійних рахунках у межах механізму додаткового пенсійного забезпечення, створених відповідно до закону про недержавне пенсійне забезпечення, суми доходів, накопичуваних за пенсійними вкладами, рахунками учасників фондів банківського управління відповідно до закону, а також суми надходжень до інших неприбуткових установ і організацій, що відповідають вимогам пункту 7.11 цього Закону". підпункт 4.2.8 викласти в такій редакції: "4.2.8. Кошти спільного інвестування, а саме кошти, залучені від інвесторів інститутів спільного інвестування (ІСІ), доходи від здійснення операцій з активами ІСІ та доходи, нараховані за активами ІСІ, а також кошти, залучені від власників сертифікатів фондів операцій з нерухомістю, доходи від здійснення операцій з активами фондів операцій з нерухомістю та доходи, нараховані за активами фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону.";  
    -382- Національний банк України
у підпункті 1.18.2. пункту 1.18. абзац восьмий викласти в такій редакції: "Незалежно від того, чи відноситься лізингова операція до фінансового лізингу відповідно до норм цього підпункту чи ні, сторони за договором мають право спільно визначити при укладенні договору таку операцію як оперативний лізинг без права подальшої зміни статусу такої операції до закінчення дії відповідного договору".  
Враховано    
    -383- Кабінет Міністрів України
Пункт 1.20 після підпункту 1.20.5 доповнити новим підпунктом 1.20.6 такого змісту: "1.20.6. Якщо звичайна ціна не може бути визначена з використанням норм попередніх підпунктів цього пункту, то для доказів обґрунтування її рівня застосовуються правила, визначені відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку, а також. національними стандартами з питань оцінки майна та майнових прав. З метою оподаткування терміни "справедлива вартість", "ринкова вартість", що використовуються у вищезазначених нормативних актах, прирівнюються до терміну "звичайна ціна", що застосовується у цьому Законі. Методика застосування цього абзацу встановлюється Міністерством фінансів України за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики. У зв'язку з цим підпункти 1.20.6 - 1.20.10 вважати підпунктами 1.20.7 - 1.20 11.".  
Враховано з уточненою ред.   
    -384- Кабінет Міністрів України
підпункт 1.20.10 викласти в такій редакції: „1.20.10. Якщо цим пунктом не встановлено інше, з метою оподаткування: Доход, отриманий платником податку від продажу товарів (робіт, послуг), визначається виходячи із договірних цін, але не менших за справедливі ринкові ціни на такі товари (роботи, послуги), що діяли на дату такого продажу. Витрати, понесені платником податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) визначаються виходячи із договірних цін, але не більших за справедливі ринкові ціни, що діяли на дату такого придбання. Витрати платника податку, понесені по сплаті процентів по депозитах, орендних платежах, цивільно-правових договорах визначаються виходячи із договірних цін (процентних ставок за депозит), але не вищих за звичайні процентні ставки за депозит. Донарахування податкових зобов'язань платника податку податковим органом внаслідок визначення звичайних цін здійснюється за процедурою, встановленою законом для нарахування податкових зобов'язань за непрямими методами, а для платників податку, визнаних природними монополістами згідно із законом, - також відповідно до принципів регулювання цін, встановлених таким законом".  
Відхилено    
    -385- Абзац третій пункту 1.25 викласти у такій редакції:: "прострочена заборгованість, яка виявилася непогашеною внаслідок недостатності майна фізичної особи, за умови, що дії кредитора, направлені на примусове стягнення майна позичальника не призвели до повного погашення заборгованості; заборгованість, яка виявилася непогашеною внаслідок недостатності майна юридичної особи, оголошеної банкрутом у встановленому законодавством порядку, або юридичної особи, що ліквідується;"  Враховано    
    -386- Майко В.І.
Підпункт 1.35.1 статті 1 викласти у такій редакції: "1.35.1. Фрахт - винагорода (компенсація), що сплачується перевізнику за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для цілей: а) перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами; б) перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом."  
Враховано    
    -387- Пункт 1.37 статті 1 викласти у новій редакції наступного змісту: "1.37. Договір довгострокового страхування життя - договір страхування життя строком на 10 років і більше, який містить умову сплати страхових внесків (платежів, премій) протягом не менш як 5 років та передбачає страхову виплату, якщо застрахована особа дожила до закінчення строку дії договору страхування чи події, передбаченої у договорі страхування, або досягла віку, визначеного договором. Такий договір не може передбачати часткових виплат протягом перших 10 років його дії, крім тих, що провадяться у разі настання страхових випадків, пов'язаних із смертю застрахованої особи або нещасним випадком чи хворобою застрахованої особи, що призвели до інвалідності застрахованої особи І-ої групи, при цьому страхова виплата провадиться незалежно від терміну сплати страхових внесків (платежів, премій) ."  Враховано    
    -388- Доповнити статтю 1 пунктами 1.38-1.41 такого змісту: "1.38. сертифікат фонду операцій з нерухомістю - інвестиційний сертифікат, що засвідчує право його власника на отримання доходу від інвестування в операції з нерухомістю відповідно до Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" 1.39. іпотечний сертифікат (у тому числі іпотечний сертифікат участі та іпотечний сертифікат з фіксованою дохідністю) - особливий вид цінного паперу, забезпечений іпотечними активами або іпотеками відповідно до закону; 1.40. консолідований іпотечний борг - зобов'язання за договорами про іпотечний кредит, реформовані кредитодавцем відповідно до закону; 1.41. Фонд банківського управління - кошти учасників фондів банківського управління та інші активи, що знаходяться у довірчому управлінні уповноваженого банку відповідно до закону.  Враховано    
    -389- Шепетін В.Л.
Доповнити статтю 1 пунктами 1.39. та 1.40. наступного змісту: "1.39. Перестраховик-нерезидент - суб'єкт підприємницької діяльності-нерезидент, який створений у будь-якій організаційно-правовій формі відповідно до законодавства юрисдикції його перебування, і який надає послугу з перестрахування страховику-резиденту. 1.40. Перестраховий платіж (перестраховий внесок, перестрахова премія) - вартість послуги, яка надається перестраховиком з перестрахування ризику виконання страховиком своїх забов'язань перед страхувальником."  
Відхилено (визначено в Законі "Про страхування")   
    -390- Шепетін В.Л.
Доповнити статтю 3 пунктом 3.2. в наступній редакції: 3.2. Об'єктом оподаткування є витрати страховиків, які в межах укладених договорів перестрахування з перестраховиками-нерезидентами перераховують за кордон перестрахові платежі (перестрахові внески, перестрахові премії) перестраховикам-нерезидентам, що мають рейтинг фінансової надійності (стабільності) нижчий, ніж встановлений Кабінетом Міністрів України. Кабінет Міністрів України встановлює вимоги до рейтингів фінансової надійності перестраховиків-нерезидентів, шляхом щорічного прийняття відповідної постанови до прийняття Закону України "Про державний бюджет" на наступний бюджетний рік.  
Враховано частково у п. 13..6   
    -391- Підпункт 4.1.1 статті 4 викласти у такій редакції: "4.1.1. Загальні доходи від продажу товарів (робіт, послуг), у тому числі допоміжних та обслуговуючих виробництв, що не мають статусу юридичної особи, а також доходи від продажу цінних паперів, деривативів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, сертифікатів фондів операцій з нерухомістю (крім операцій з їх первинного випуску (розміщення), операцій з їх кінцевого погашення (ліквідації) та операцій з консолідованим іпотечним боргом)."  Враховано    
    -392- Альошин В.Б.
підпункт 4.2.7 пункту 4.2 статті 4 викласти в такій редакції: "4.2.7. Суми коштів, що надходять у вигляді пенсійних внесків та доходів, отриманих від інвестування пенсійних активів, відповідно до законодавства про недержавне пенсійне забезпечення, а також суми надходжень до інших неприбуткових установ і організацій, що відповідають вимогам пункту 7.11 цього Закону".  
Враховано з уточненням редакції   
    -393- Акопян В.Г.
підпункт 4.2.7 пункту 4.2 статті 4 викласти в такій редакції: "4.2.7. Суми доходів, накопичуваних відповідно до законодавства про додаткове (недержавне) пенсійне забезпечення, а також суми надходжень до інших неприбуткових установ і організацій, що відповідають вимогам пункту 7.11 цього Закону."  
Враховано по суті   
    -394- Підпункт 4.2.8. пункту 4.2. викласти в новій редакції: "4.2.8. Кошти спільного інвестування, а саме кошти, залучені від інвесторів інститутів спільного інвестування (ІСІ), доходи від здійснення операцій з активами ІСІ та доходи, нараховані за активами ІСІ, а також кошти, залучені від власників сертифікатів фондів операцій з нерухомістю, доходи від здійснення операцій з активами фондів операцій з нерухомістю та доходи, нараховані за активами фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону."  Враховано    
    -395- Терьохін С.А.
Підпункт 4.2.9 виключити.  
Відхилено    
341. 1. У статті 5:   -396- Альошин В.Б.
в підпункті 5.2.1 цифри "5.3 - 5.8" замінити цифрами "5.3 - 5.7"  
Враховано   3. У статті 5: а) у пункті 5.2: у підпункті 5.2.1 цифри "5.3 - 5.8" замінити цифрами "5.3 - 5.7"; у підпункті 5.2.2 слова "за винятком відрахувань, визначених пунктом 5.8 цієї статті" замінити словами "за винятком внесків, визначених підпунктом 5.6.2 цього пункту"; у підпункті 5.2.2 слова "у розмірі, що становить не менше двох та не більше п'яти" замінити словами "у розмірі, що перевищує два відсотки, але не більше п'яти"; у підпункті 5.2.13 слова "у розмірі, що становить не менше двох та не більше п'яти" замінити словами "у розмірі, що перевищує два відсотки, але не більше п'яти";  
    -397- Акопян В.Г.
у підпункті 5.2.1 цифри "5.3 - 5.8" замінити цифрами "5.3 - 5.7"; у підпункті 5.2.2 слова "за винятком відрахувань, визначених пунктом 5.8 цієї статті" замінити словами "за винятком внесків, визначених підпунктом 5.6.2 цієї статті";  
Враховано    
    -398- Альошин В.Б.
у підпункті 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 слова "за винятком відрахувань, визначених пунктом 5.8 цієї статті" замінити словами "за винятком внесків, визначених абзацом третім підпункту 5.6.2 пункту 5.6 цієї статті".  
Враховано    
    -399- у підпункті 5.2.2 слова "у розмірі, що становить не менше двох та не більше п'яти" замінити словами "у розмірі, що перевищує два відсотки, але не більше п'яти";  Враховано    
    -400- Ніколаєнко С.М.
Підпункт 5.2.13 щодо звільнення від оподаткування суми коштів або вартості майна, добровільно перерахованих (переданих) для цільового використання з метою охорони культурної спадщини установам науки, освіти, культури, заповідникам, музеям-заповідникам, а також неприбутковим установам та організаціям у встановлених законом випадках, залишити у діючій редакції.  
Враховано ( пп. 5.2.13 залишено у діючій редакції)   
    -401- у підпункті 5.2.13 слова " у розмірі, що становить не менше двох та не більше п'яти" замінити словами "у розмірі, що перевищує два відсотки, але не більше п'яти";  Враховано    
342. а) підпункт 5.2.14 пункту 5.2, пункт 5.8 виключити;   -402- Кабінет Міністрів України
підпункти 5.2.2, 5.2.12., 5.2.14 пункту 5.2, пункт 5.8. статті 5 виключити.  
Враховано частково   підпункт 5.2.14 виключити; в) у пункті 5.4: в абзаці першому підпункту 5.4.6 слова "та інших комерційних ризиків платника податку" замінити словами "та інших ризиків платника податку, пов'язаних із здійсненням ним господарської діяльності";  
    -403- Жовтяк Є.Д.
Частину "а" підпункту 1 розділу V виключити.  
Відхилено    
    -404- Акопян В.Г.
доповнити пункт 5.2 підпунктом 5.2.18 такого змісту: "5.2.18. Суми витрат, пов'язаних з організаційно-технічним забезпеченням створення та діяльності недержавного пенсійного фонду, які передбачені законодавством про недержавне пенсійне забезпечення для платника податку-засновника або вкладника такого недержавного пенсійного фонду."  
Відхилено , оскільки ці витрати не є валовими витратами платника податку і повинні бути передбачені у державному бюджеті як витрати на впровадження закону   
    -405- Терьохін С.А.
Підпункт 5.3.7 виключити  
Відхилено    
    -406- Кабінет Міністрів України
в абзаці першому підпункту 5.4.6 пункту 5.4 статті 5 слова "та інших комерційних" виключити.  
Враховано частково    
343. б) в абзаці п'ятому підпункту 5.4.10 пункту 5.4 після слів "оренду легкових автомобілів" доповнити словами "а також оплату вартості послуг телефонного (у тому числі стільникового та електронного) зв'язку, послуг глобальної інформаційної системи Інтернет;   -407- Буряк С.В.
Залишити пункт 5.4.10 в діючій редакції.  
Враховано    
    -408- Осика С.Г.
Пункт 5.4 статті 5 залишити в чинній редакції.  
Враховано    
    -409- Матвієнков С.А.
Пункт 5.4.10 залишити у діючій редакції.  
Враховано    
    -410- Хомутиннік В.Ю.
Пункт "б" проекту щодо обмеження віднесення на валові витрати послуг телефонного (у тому числі стільникового та електронного) зв'язку, послуг глобальної інформаційної системи Інтернет у розмірі 50 відсотків виключити  
Враховано    
    -411- Жовтяк Є.Д.
Частину "б" підпункту 1 розділу V законопроекту виключити.  
Враховано    
    -412- Терьохін С.А.
абзаци п'ятий та шостий підпункту 5.4.10 пункту 5.4 викласти у такій редакції: "Не включаються до складу валових витрат платника податку: а) 100 відсотків витрат на утримання і експлуатацію приміщень житлового фонду, крім житлового фонду, визначеного у підпункті 5.4.9 цієї статті; б) 100 відсотків витрат на утримання та експлуатацію побутових літальних апаратів, моторних човнів, катерів і яхт, призначених для відпочинку, які використовуються з іншими цілями або іншими платниками податку, ніж зазначені у абзаці четвертому цього підпункту; б) 100 відсотків витрат на стоянку та паркування легкових автомобілів їх власниками (довіреними (уповноваже-ними) особами, орендарями); в) 50 відсотків витрат на придбання пально-мастильних матеріалів для легкових автомобілів, у тому числі для отриманих в оперативну оренду; г) 30 відсотків витрат на оплату вартості стільникового зв'язку та телефонних міжміських (міжнародних) з"єднань (розмов); 50 відсотків витрат на оплату вартості інших видів телефонного зв'язку (включаючи транкинговий зв"язок), а також електронний зв'язок, у тому числі послуги глобальної інформаційної системи "Інтернет". Якщо такий зв"язок здійснюється з використанням виділених ліній або всередині локальних мереж, то витрати на їх утримання та експлуатацію відносяться до складу валових- витрат оподатковуваної особи в їх повній сумі; д) норми частини "г" цього підпункту не поширюються на платників податку, які включають 100 відсотків вартості таких витрат до складу своїх валових витрат, якщо їх основною діяльністю є: надання послуг телефонного, у тому числі стільникового (транкінгового) та електронного зв'язку, послуг глобальної інформаційної системи "Інтернет" чи послуг із підключення (доступу) до мережі "Інтернет", надання інформаційної або рекламної продукції через засоби електронного зв"язку, послуг електронних засобів масової інформації (включаючи розміщення веб-сайтів або електронних сторінок (пошти); надання банківських послуг, послуг інших небанківських фінансових установ (у тому числі державних лотерей) з використанням телефонного зв"язку, електронного зв'язку (у тому числі глобальної інформаційної системи "Інтернет", та транкінгового (супутникового) зв"язку). е) Платник податку звільняється з метою оподаткування цим податком від обов"язків доведення зв"язку витрат, визначених у підпунктах "в" - "д" цього підпункту, з його господарською діяльністю".  
Відхилено    
344. в) абзац шостий підпункту 5.4.10 доповнити словами " а також надання послуг телефонного (у тому числі стільникового та електронного) зв'язку, послуг глобальної інформаційної системи Інтернет; послуг з підключення (доступу) до мережі Інтернету, розміщення веб-сайтів, видання інформаційної продукції через електронні засоби масової інформації, послуг зв'язку через внутрішню локальну мережу";   -413- Терьохін С.А.
Виключити пункт "в" законопроекту, оскільки він викладений в іншій ред.  
Враховано   г) у пункті 5.5: підпункт 5.5.2 викласти у такій редакції: "5.5.2. Для платників податку, 20 або більше відсотків статутного фонду яких перебуває у власності або управлінні (безпосередньо чи побічно) особи, яка є нерезидентом, або є резидентом, яка сплачує податок на прибуток за ставкою нижчою, ніж зазначена у пункті 7.2 статті 7 та статті 10 цього Закону, або є звільненою від сплати цього податку відповідно до положень пунктів 7.11-7.13, 7.19 статті 7 цього Закону чи інших законодавчих актів, віднесення витрат на виплату або нарахування процентів за борговими зобов'язаннями (у тому числі за будь-якими кредитами, депозитами) на користь таких осіб у будь-якому податковому періоді дозволяється у сумі, що не перевищує суми доходів такого платника податку протягом такого звітного періоду, отриманої у вигляді таких процентів, та збільшеної на суму, що дорівнює 50 відсоткам оподатковуваного прибутку звітного періоду такого платника податку (без урахування суми таких отриманих процентів)." підпункт 5.5.3 виключити; ґ) абзаци другий та третій підпункту 5.6.2. пункту 5.6 викласти у такій редакції: "Якщо відповідно до договору довгострокового страхування життя, пенсійного вкладу, недержавного пенсійного забезпечення платник цього податку сплачує такі внески на користь найманих ним осіб, такий платник податку може віднести до складу валових витрат кожного звітного податкового періоду (наростаючим підсумком) суму таких платежів, яка сукупно не перевищує 15 відсотків від заробітної плати, нарахованої такій найманій особі протягом такого податкового періоду. При цьому сума таких платежів не може перевищувати розмірів, визначених у підпункті 4.2.4 "в" Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" протягом такого податкового періоду" ; д) підпункт 5.7.2 пункту 5.7 викласти в такій редакції: "5.7.2. Якщо наймана особа доручає працедавцю здійснювати внески на недержавне пенсійне страхування, пенсійний вклад або довгострокове страхування життя за рахунок доходу, який виплачується (нараховується) на користь такої особи, то такий працедавець не включає суму таких внесків до складу своїх валових витрат." е) пункт 5.8 виключити; У зв'язку з цим пункти 5.9 - 5.11 вважати відповідно пунктами 5.8 - 5.10;  
    -414- Хомутиннік В.Ю.
Викласти пункт "в" законопроекту у такій редакції: "в) підпункт 5.4.10 пункту 5.4 статті 5 доповнити новим абзацом п'ятим такого змісту: "До валових витрат включаються витрати платника податку на придбання послуг телефонного зв'язку, у тому числі стільникового та електронного, глобальної інформаційної системи Інтернет, послуг з підключення доступу до мережі Інтернету, розміщення веб-сайтів, видання інформаційної продукції через електронні засоби масової інформації. При цьому платник податку звільняється від обов'язків доведення зв'язку таких витрат з його господарською діяльністю".  
Враховано по суті   
    -415- Жовтяк Є.Д.
Частину "в" підпункту 1 розділу V законопроекту виключити.  
Враховано    
    -416- Жовтяк Є.Д.
У діючому Законі України "Про оподаткування прибутку підприємств" у абзаці п'ятому підпункту 5.4.10 пункту 5.4 слова "витрати, пов'язані зі стоянкою та паркуванням легкових автомобілів, а також 50 відсотків витрат на придбання пально-мастильних матеріалів для легкових автомобілів та оперативну оренду легкових автомобілів. При цьому платник податку звільняється від обов'язків доведення зв'язку таких витрат з його господарською діяльністю." - виключити.  
Відхилено    
    -417- Козаченко О.О.
В абзаці п'ятому п 5.4.10 статті 5 слова "а також оплату вартості послуг телефонного (у тому числі стільникового) зв'язку, послуг глобальної мережі інформаційної системи Інтернет" після слів "та оперативну оренду легкових автомобілів" виключити.  
Враховано    
    -418- Козаченко О.О.
В абзаці шостому п 5.4.10 статті 5 слова "а також надання послуг телефонного (у тому числі стільникового та електронного) зв'язку, послуг глобальної інформаційної системи Інтернет; послуг з підключення (доступу) до мережі Інтернету, розміщення веб-сайтів, видання інформаційної продукції через електронні засоби масової інформації, послуг зв'язку через внутрішню локальну мережу" після слів "за замовленням та за рахунок таких інших" виключити.;  
Враховано    
    -419- У пункті 5.5: підпункт 5.5.2 викласти у такій редакції: "5.5.2. Для платників податку, 20 або більше відсотків статутного фонду яких перебуває у власності або управлінні (безпосередньо чи побічно) особи, яка є нерезидентом, або є резидентом, яка сплачує податок на прибуток за ставкою нижчою, ніж зазначена у пункті 7.2 статті 7 та статті 10 цього Закону, або є звільненою від сплати цього податку відповідно до положень пунктів 7.11-7.13, 7.19 статті 7 цього Закону чи інших законодавчих актів, віднесення витрат на виплату або нарахування процентів за борговими зобов'язаннями (у тому числі за будь-якими кредитами, депозитами) на користь таких осіб у будь-якому податковому періоді дозволяється у сумі, що не перевищує суми доходів такого платника податку протягом такого звітного періоду, отриманої у вигляді таких процентів, та збільшеної на суму, що дорівнює 50 відсоткам оподатковуваного прибутку звітного періоду такого платника податку (без урахування суми таких отриманих процентів)." підпункт 5.5.3 виключити;  Враховано    
    -420- Абзац другий підпункту 5.6.2. пункту 5.6 статті 5 викласти у наступній редакції: "Якщо відповідно до договору довгострокового страхування життя, пенсійного вкладу, недержавного пенсійного забезпечення, платник цього податку сплачує такі внески на користь найманих ним осіб, такий платник податку може віднести до складу валових витрат кожного звітного податкового періоду (наростаючим підсумком) суму таких платежів, яка сукупно не перевищує 15 відсотків від заробітної плати, нарахованої такій найманій особі протягом такого податкового періоду. При цьому сума таких платежів не може перевищувати розмірів, визначених у підпункті 4.2.4 "в" Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" протягом такого податкового періоду" ;  Враховано    
    -421- Альошин В.Б.
абзац третій підпункту 5.6.2 пункту 5.6 статті 5 викласти в такій редакції: "При цьому якщо платник податку сплачує за свій рахунок внески на недержавне пенсійне забезпечення найманих працівників, такий платник податку може віднести до складу валових витрат кожного календарного кварталу суму внесків, фактично сплачених на довгострокове страхування життя працівника та на його недержавне пенсійне забезпечення, які сукупно не перевищують 15 відсотків від заробітної плати, отриманої таким працівником від такого платника податку протягом такого календарного кварталу, без урахування обмежень, встановлених попереднім абзацом цього підпункту"  
Враховано в іншій ред.   
    -422- Акопян В.Г.
абзац другий підпункту 5.6.2 викласти в такій редакції: "Якщо відповідно до договорів, які укладаються відповідно до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" , платник податку сплачує за свій рахунок добровільні страхові внески (платежі) на користь найманих працівників, які перебувають з ним у трудових відносинах та у яких це місце є основним місцем роботи, то такий платник податку може віднести до складу валових витрат кожного календарного кварталу суму фактично сплачених страхових внесків (платежів), які сукупно не перевищують 15 відсотків від заробітної плати, отриманої таким працівником від такого платника податку протягом такого календарного кварталу, але не більше 6000 гривень у розрахунку на одного застрахованого працівника протягом звітного податкового року."; абзац третій виключити;  
Враховано    
    -423- Альошин В.Б.
підпункт 5.7.2 пункту 5.7 статті 5 викласти в такій редакції: "5.7.2. Добровільні внески на недержавне пенсійне забезпечення працівника, здійснювані ним за власний рахунок та перераховані платником податку - роботодавцем за ініціативою такого працівника за рахунок сум виплат його доходу, включаються до складу валових витрат такого платника податку - роботодавця у складі витрат на оплату праці такого працівника у порядку, передбаченому підпунктом 5.6.1 пункту 5.6 цієї статті"  
Враховано з уточненням ред.   
    -424- Акопян В.Г.
підпункт 5.7.2 пункту 5.7 викласти в такій редакції: "5.7.2. Добровільні внески працівника на недержавне пенсійне забезпечення, здійснювані ним за власний рахунок та перераховані платником податку - наймодавцем за ініціативою такого працівника за рахунок сум виплат його доходу, включаються до складу валових витрат такого платника податку - наймодавця у складі витрат на оплату праці такого працівника у порядку, передбаченому підпунктом 5.6.1 пункту 5.6 цієї статті.";  
Враховано з уточненням ред.   
    -425- Акопян В.Г.
пункт 5.8 виключити. У зв'язку з цим пункти 5.9 - 5.11 вважати відповідно пунктами 5.8 - 5.10;  
Враховано    
345. г) у пункті 5.9:   -426- Козаченко О.О.
Пункт 5.9 залишити в чинній редакції.  
Враховано   г) у пункті 5.9:  
346. 1) абзац перший викласти у такій редакції:   -427- Жовтяк Є.Д.
Частину 1) підпункту "г" розділу V виключити.  
Враховано    
347. "Платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів, у тому числі переданих (проданих) на підставі договору комісії, консигнації (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів, а також переданих за договором схову (відповідального зберігання), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатіві малоцінних предметів, що призначені для продажу, відпуску у виробництво, іншому вибуттю, за їх собівартістю, що складається з фактичних витрат на їх придбання, включаючи загальногосподарські та інші подібні витрати, які безпосередньо пов'язані з придбанням, доставкою та приведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у господарській діяльності, а також незавершеного виробництва, вартість якого складається з витрат на виконання незакінчених робіт (послуг) та готової продукції (далі - запаси), що виготовлена на підприємстві і призначена для продажу, вартість якої визначається на рівні її виробничої собівартості, відповідно до правил національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку";   -428- Кабінет Міністрів України
"г) у пункті 5.9: 1) абзаци перший - п'ятий викласти у такій редакції: "Платник податку веде податковий облік приросту (убутку) вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, цінних паперів і деривативів), сировини, матеріалів, напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива, запасних частин, молодняка тварин і тварин на відгодівлі, не переданих в експлуатацію малоцінних та швидкозношуваних предметів, незавершеного виробництва, готової продукції, у тому числі продукції сільського та лісового господарства (далі - запаси), витрати на придбання (отримання), поліпшення (перетворення) та виготовлення яких включаються до складу валових витрат платника податку згідно з цим Законом (за винятком тих, що отримані безкоштовно). Вартість вказаних запасів на кінець і початок звітного періоду визначається згідно з відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку та зменшується на суму витрат, які були враховані у собівартості запасів (у тому числі амортизація), але не включаються до складу валових витрат відповідно до норм цього Закону. У разі якщо платником податку здійснюється безоплатна передача запасів, вартість таких запасів не враховується платником податку при визначенні убутку запасів на кінець звітного періоду. У разі коли вартість запасів, визначена з урахуванням особливостей, передбачених цим пунктом, на кінець звітного періоду перевищує їх вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових доходів платника податку у такому звітному періоді. У разі коли вартість запасів, визначена з урахуванням особливостей, передбачених цим пунктом, на кінець звітного періоду є меншою за їх вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових витрат платника податку у такому звітному періоді." 2) У абзаці сьомому слово "балансову" виключити."  
Відхилено   абзац перший пункту 5.9 доповнити реченням такого змісту: "Під балансовою вартістю запасів в цілях ведення податкового обліку їх приросту (убутку) слід розуміти вартість запасів, що визначається виходячи із ціни їх придбання, за якою вони включаються до складу валових витрат платника податку."  
    -429- Абзац перший пункту 5.9 доповнити реченням такого змісту: "Під балансовою вартістю запасів в цілях ведення податкового обліку їх приросту (убутку) слід розуміти вартість запасів, що визначається виходячи із ціни їх придбання, за якою вони включаються до складу валових витрат платника податку."  Враховано    
    -430- Хомутиннік В.Ю.
Перший абзац пункту 5.9 викласти у такій редакції: "Платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості запасів, (крім тих, що за правилами податкового обліку підлягають амортизації, цінних паперів, деривативів, а також запасів на відповідальному зберіганні), вартість яких визначається відповідно до правил національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку з урахуванням особливостей, встановлених цим пунктом. При визначенні балансової вартості запасів враховуються лише ті витрати, які були включені до складу валових витрат відповідно до цього Закону як витрати на придбання покупних товарів, призначених для подальшого продажу, в тому числі товарів на комісії, виробничих запасів, малоцінних та швидкозношуваних предметів.";  
Враховано ( п.5.9 залишено у діючій редакції)   
    -431- Клюєв А.П.
Підпункт 1 пункту г) виключити, а абзац перший пункту 5.9. статті 5 залишити у редакції діючого Закону.  
Враховано    
348. 2) в останньому абзаці цього пункту "слова "за методом вартості перших за часом надходжень (ФІФО) або за методом ідентифікованої вартості відповідної одиниці запасів, що визначається платником податку" замінити словами "за одним з таких методів: ідентифікованої собівартості відповідної одиниці запасів, середньозваженої собівартості, собівартості перших за часом надходження запасів (ФІФО) або ціни продажу запасів, що визначаються платником податку самостійно";   -432- Буряк С.В.
є) останній абзац пункту 5.9 викласти у такій редакції: "За самостійним вибіром платника податку з метою податкового обліку оцінка вартості убутку окремих видів запасів здійснюється за одним з таких методів: -ідентифікованої вартості відповідної одиниці запасів; - середньозваженої вартості виду запасів; вартості запасів перших за часом надходження (ФІФО); ціни продажу запасів Зміна методу обліку вартості запасів протягом звітного податкового року не дозволяється."  
Враховано   є) останній абзац пункту 5.9 викласти у такій редакції: "З метою податкового обліку платник податку за своїм вибором здійснює оцінку вартості убутку окремих видів запасів за одним з таких методів: - ідентифікованої вартості відповідної одиниці запасів; - середньозваженої вартості виду запасів; - вартості запасів перших за часом надходження (ФІФО); - ціни продажу запасів Зміна методу обліку вартості запасів протягом звітного податкового року не дозволяється."  
    -433- Терьохін С.А.
є) останній абзац пункту 5.9 викласти у такій редакції: "З метою податкового обліку платник податку за своїм вибором здійснює оцінку приросту (убутку) вартості запасів за одним з таких методів: -ідентифікованої вартості відповідної одиниці запасів; -середньозваженої вартості однорідних запасів; -вартості однорідних запасів, визначеної за часом їх надходження (ФІФО). Платник податку зобов"язаний використовувати один із зазначених методів оцінки запасів протягом податкового року. Зміна такого методу усередині такого податкового року з метою податкового обліку, не дозволяється."  
Враховано частково    
    -434- Клюєв А.П.
Підпункт 2 пункту г) викласти у такій редакції: "в останньому абзаці цього пункту після слова "запасів" доповнити текстом " (окрім ядерного палива, вартість якого оцінюється методом собівартості останніх за часом надходження запасів (ЛІФО)" та слова "за методом вартості перших за часом надходжень (ФІФО) або за методом ідентифікованої вартості відповідної одиниці запасів, що визначається платником податку" замінити словами "за одним з таких методів: ідентифікованої вартості відповідної одиниці запасів, вартості перших за часом надходжень (ФІФО) або ціни продажу запасів, що визначаються платником податку самостійно".  
Враховано частково    
    -435- Клюєв А.П.
Пункт г) доповнити підпунктом 3) такого змісту: "У абзаці шостому цього пункту після слів "Закону" доповнити словами "і енергогенеруючих підприємств по переліку товарів, сировини, матеріалів, комплектуючих виробів і напівфабрикатів, встановлюваних Кабінетом Міністрів України" і далі за текстом.  
Відхилено    
    -436- Хомутиннік В.Ю.
Останнє речення пункту 5.9 виключити..  
Відхилено - не дозволяє здійснювати планування доходів для консолідованого бюджету   
349. 2. У статті 7:      4. У статті 7:  
350. а) у абзаці другому підпункту 7.2.1 пункту 7.2 слова "та сплачених за договорами перестрахування з нерезидентом у тому ж податковому періоді" виключити;   -437- Шепетін В.Л.
Пункт 7.2.1. статті 7 викласти в наступній редакції: "7.2.1. Незалежно від застосування пунктів 3.2. та 10.3. Закону, оподатковувані доходи страховиків-резидентів (крім страхування життя) оподатковується за ставкою 3 відсотки від суми валового доходу, одержаного від страхової діяльності, та не підлягають оподаткуванню за ставками, встановленими статтею 10 цього Закону. Для цілей оподаткування страхової діяльності під оподатковуваним доходом слід розуміти суму страхових та перестрахових платежів (внесків, премій) (далі - сума валових внесків), одержаних (нарахованих) страховиками-резидентами протягом звітного періоду за договорами страхування і перестрахування ризиків на території України або за її межами (крім договорів страхування життя), зменшених на суму страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), сплачених (нарахованих) страховиком за договорами перестрахування."  
Враховано в іншій ред.  а) у пункті 7.2: у абзаці другому підпункту 7.2.1 слова "та сплачених за договорами перестрахування з нерезидентом у тому ж податковому періоді" виключити;  
351. б) у абзаці четвертому підпункту 7.2.2 пункту 7.2 слова "та сплачених за договорами перестрахування з нерезидентом у тому ж податковому періоді" виключити;   -438- Терьохін С.А.
пункт "б" виключити.  
Враховано   абзац другий підпункту 7.2.4. пункту 7.2 статті 7 викласти у такій редакції: "Якщо платник податку, який збільшив валові витрати у порядку, передбаченому підпунктом 5.6.2 пункту 5.6 цього Закону, достроково розриває договір довгострокового страхування життя до закінчення граничного десятирічного строку, встановленого пунктом 1.37 статті 1 цього Закону, або порушує інші вимоги, встановлені пунктом 1.37 цього Закону, в результаті чого відбувається часткова страхова виплата за договором, не передбачена пунктом 1.37 цього Закону, або виплата викупної суми, або повне припинення зобов'язань страховика за таким договором перед таким платником податку, то такий платник податку зобов'язаний включити до валового доходу суму страхових платежів, що відповідають такій частковій виплаті чи такому порушенню вимог, встановлених пунктом 1.37 цього Закону за таким договором, за наслідками податкового періоду, на який припадає таке дострокове розірвання або порушення таких інших вимог, збільшену на суму пені, нараховану на суму таких страхових внесків, яка розраховується з початку податкового періоду, наступного за періодом, в якому такий платник податку вперше збільшив валові витрати на суму таких страхових платежів у межах такого договору, до дня подання податкової декларації за наслідками податкового періоду, на який припадає факт такого дострокового розірвання або порушення таких інших вимог. При цьому викупна сума, яка повертається платнику податку страховикам, не включається до складу валових доходів такого платника податку"; б) підпункт 7.3.6 викласти в такій редакції: "7.3.6. За самостійним вибіром платника податку оцінка балансової вартості іноземної валюти здійснюється за методом середньозваженої вартості або за методом ідентифікованої вартості"; в) у пункті 7.6: абзац перший підпункту 7.6.1 пункту 7.6 викласти у такій редакції: "Платник податку веде окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами (у тому числі іпотечними сертифікатами участі, іпотечними сертифікатами з фіксованою дохідністю та сертифікатами фондів операцій з нерухомістю) і деривативами у розрізі окремих видів цінних паперів, а також фондових та товарних деривативів. При цьому облік операцій з акціями ведеться разом з іншими, ніж цінні папери корпоративними правами." г) у пункті 7.7: підпункт 7.7.3 викласти у такій редакції: "7.7.3. Виплата частини прибутку, отриманого учасниками спільної діяльності, оподатковується за ставкою, встановленою пунктом 10.1 статті 10 цього Закону, особою, уповноваженою вести облік результатів спільної діяльності до або під час такої виплати"; у підпункті 7.7.4 слово "доходи" замінити словом "прибуток"; ґ) у пункті 7.9: абзац другий підпункту 7.9.1. викласти у такій редакції: "отриманням платником податку фінансових кредитів від інших осіб-кредиторів, а також поверненням основної суми фінансових кредитів, наданих платником податку іншим особам-дебіторам, отриманням частини консолідованої іпотечної заборгованості власниками іпотечних сертифікатів участі, заміною однієї частки консолідованої іпотечної заборгованості на іншу"; в абзаці третьому підпункту 7.9.1. по тексту після слів "ощадних (депозитних) сертифікатів" доповнити словами "іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю"; Підпункт 7.9.2 викласти у такій редакції: "7.9.2. З урахуванням особливостей, встановлених цим Законом, не включаються до валових витрат кошти або майно, надані платником податку у зв'язку з: поверненням платником податку основної суми кредиту, в тому числі частини консолідованого іпотечного боргу при погашенні іпотечного сертифікату участі, але не більше суми, сплаченої за придбання такого сертифікату, іншим особам-кредиторам, а також з наданням кредиту іншим особам-дебіторам, викупу (заміни) однієї частки консолідованого іпотечного боргу на іншу відповідно до закону; поверненням платником податку коштів або майна з довірчого управління, основної суми депозитів (вкладів), у тому числі залучених шляхом випуску ощадних (депозитних) сертифікатів, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, або коштів з інших строкових чи довірчих рахунків, у тому числі шляхом погашення (викупу) облігацій, а також розміщенням платником податку коштів або майна в довірче управління, коштів у депозит (вклад), у тому числі шляхом придбання ощадних (депозитних) сертифікатів, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, або на інші строкові та довірчі рахунки, відкриті на користь такого платника податку, у тому числі шляхом придбання облігацій; наданням платником податку майна на підставі договорів концесії, комісії, консигнації, довірчого управління, схову (відповідального зберігання) або згідно з іншими цивільно-правовими договорами, що не передбачають передачі права власності на таке майно іншій особі, з урахуванням положень підпункту 7.9.6 цього пункту. Під терміном "основна сума" слід розуміти суму наданого кредиту або депозиту (строкових, довірчих рахунків) без урахування процентів (фіксованих виплат, премій, виграшів), суму консолідованого іпотечного боргу в частині, яка відповідає ціні зобов'язання;  
    -439- Абзац другий підпункту 7.2.4. пункту 7.2 статті 7 викласти у наступній редакції: "Якщо платник податку, який збільшив валові витрати у порядку, передбаченому підпунктом 5.6.2 пункту 5.6 цього Закону, достроково розриває договір довгострокового страхування життя до закінчення граничного десятирічного строку, встановленого пунктом 1.37 статті 1 цього Закону, або порушує інші вимоги, встановлені пунктом 1.37 цього Закону, в результаті чого відбувається часткова страхова виплата за договором, не передбачена пунктом 1.37 цього Закону, або виплата викупної суми, або повне припинення зобов'язань страховика за таким Договором перед таким платником податку, то такий платник податку зобов'язаний включити до валового доходу суму страхових платежів, що відповідають такій частковій виплаті чи такому порушенню вимог, встановлені пунктом 1.37 цього Закону, за таким договором за наслідками податкового періоду, на який припадає таке дострокове розірвання або порушення таких інших вимог, збільшенні на суму пені, нараховану на суму таких страхових внесків, яка розраховується з початку податкового періоду, наступного за періодом, в якому такий платник податку вперше збільшив валові витрати на суму таких страхових платежів у межах такого договору, до дня подання податкової декларації за наслідками податкового періоду, на який припадає факт такого дострокового розірвання або порушення таких інших вимог. При цьому викупна сума, яка повертається платнику податку страховикам, не включається до складу валових доходів такого платника податку."  Враховано    
    -440- Буряк С.В.
підпункт 7.3.6 викласти в такій редакції: "7.3.6. За самостійним вибіром платника податку оцінка балансової вартості іноземної валюти здійснюється за методом середньозваженої вартості або за методом ідентифікованої вартості";  
Враховано    
    -441- Терьохін С.А.
підпункт 7.3.6 викласти в такій редакції: "7.3.6. Облік балансової вартості іноземної валюти здійснюється за методом ідентифікованої вартості, а для банків, інститутів спільного інвестування та - також за методом середньозваженої вартості, за їх вибором, який здійснюється один раз на календарний рік".  
Враховано в іншій ред.   
    -442- Кабінет Міністрів України
Пункт 7.4 виключити.  
Відхилено    
    -443- Абзац перший підпункту 7.6.1. пункту 7.6 викласти у такій редакції: "Платник податку веде окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами (у тому числі іпотечними сертифікатами участі, іпотечними сертифікатами з фіксованою дохідністю та сертифікатами фондів операцій з нерухомістю) і деривативами у розрізі окремих видів цінних паперів, а також фондових та товарних деривативів. При цьому облік операцій з акціями ведеться разом з іншими, ніж цінні папери корпоративними правами."  Враховано    
    -444- Терьохін С.А.
абзац перший підпункту 7.6.1. пункту 7.6 викласти у такій редакції: "Платник податку веде окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами і деривативами у розрізі окремого цінного паперу (їх пакету), у тому числі іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю та сертифікатів фондів операцій з нерухомістю, а також фондових та товарних деривативів. При цьому облік операцій з акціями ведеться з метою оподаткування разом із іншими корпоративними правами, випущеними єдиним емітентом".  
Враховано частково    
    -445- Кабінет Міністрів України
2) підпункт 7.6.3 п.7.6 доповнити абзацом такого змісту: "При визначенні фінансового результату операцій з цінними паперами і деривативами враховуються виключно витрати на придбання проданих (обмінених) або іншим способом відчужених цінних паперів та деривативів;"  
Відхилено    
    -446- Кабінет Міністрів України
"ґ) підпункт 7.7 викласти у такій редакції: "7.7.2. Податковий облік результатів спільної діяльності здійснюється платником податку - резидентом, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору про спільну діяльність, окремо від податкового обліку результатів господарської діяльності такого платника податку. Об'єкт оподаткування від здійснення спільної діяльності визначається платником податку, уповноваженим здійснювати такий облік, з урахуванням валових витрат, що понесені кожним учасником спільної діяльності у зв'язку з веденням такої діяльності, та сум нарахованих амортизаційних відрахувань (їх частини) по основних фондах, що використовуються (частково використовуються) для здійснення спільної діяльності. При цьому витрати (амортизаційні відрахування), понесені кожним учасником у зв'язку із здійсненням спільної діяльності, не включаються до загального складу валових витрат (амортизаційних увідрахувань) такого учасника, понесених ним внаслідок здійснення іншої господарської діяльності. Порядок податкового обліку та звітності результатів спільної діяльності встановлюється центральним податковим органом."  
Враховано при уточненні редакції пп.7.7.3   
    -447- Кабінет Міністрів України
Підпункт 7.7.3 викласти у такій редакції: "7.7.3. Прибуток, що підлягає оподаткуванню, отриманий від здійснення спільної діяльності та визначений з урахуванням підпунктів 7.7.2 і 7.7.5 цього пункту, оподатковується за ставкою, встановленою пунктом 10.1 статті 10 цього Закону, та сплачується до бюджету учасником спільної діяльності, уповноваженим здійснювати податковий облік результатів спільної діяльності. Прибуток, що залишається після сплати податкових зобов'язань від спільної діяльності, підлягає розподілу між учасниками спільної діяльності відповідно до умов договору і не включається до складу валового доходу при його отриманні кожним учасником спільної діяльності."  
Враховано при уточненні редакції пп.7.7.3 діючого Закону   
    -448- підпункт 7.7.3 пункту 7.7 викласти у такій редакції: "7.7.3. Виплата частини прибутку, отриманого учасниками спільної діяльності, оподатковується за ставкою, встановленою пунктом 10.1 статті 10 цього Закону, особою, уповноваженою вести облік результатів спільної діяльності до або під час такої виплати";  Враховано    
    -449- Кабінет Міністрів України
підпункти 7.7.4 та 7.7.7 виключити.  
Враховано - уточнена ред.   
    -450- абзац другий підпункту 7.9.1. викласти у такій редакції: "отриманням платником податку фінансових кредитів від інших осіб-кредиторів, а також поверненням основної суми фінансових кредитів, наданих платником податку іншим особам-дебіторам, отриманням частини консолідованої іпотечної заборгованості власниками іпотечних сертифікатів участі, заміною однієї частки консолідованої іпотечної заборгованості на іншу";  Враховано    
    -451- в абзаці третьому підпункту 7.9.1. пункту 7.9 по тексту після слів "ощадних (депозитних) сертифікатів" доповнити словами "іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю"  Враховано    
    -452- Підпункт 7.9.2 викласти у такій редакції: "7.9.2. З урахуванням особливостей, встановлених цим Законом, не включаються до валових витрат кошти або майно, надані платником податку у зв'язку з: поверненням платником податку основної суми кредиту, в тому числі частини консолідованого іпотечного боргу при погашенні іпотечного сертифікату участі, але не більше суми, сплаченої за придбання такого сертифікату, іншим особам-кредиторам, а також з наданням кредиту іншим особам-дебіторам, викупу (заміни) однієї частки консолідованого іпотечного боргу на іншу відповідно до закону; поверненням платником податку коштів або майна з довірчого управління, основної суми депозитів (вкладів), у тому числі залучених шляхом випуску ощадних (депозитних) сертифікатів, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, або коштів з інших строкових чи довірчих рахунків, у тому числі шляхом погашення (викупу) облігацій, а також розміщенням платником податку коштів або майна в довірче управління, коштів у депозит (вклад), у тому числі шляхом придбання ощадних (депозитних) сертифікатів, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, або на інші строкові та довірчі рахунки, відкриті на користь такого платника податку, у тому числі шляхом придбання облігацій; наданням платником податку майна на підставі договорів концесії, комісії, консигнації, довірчого управління, схову (відповідального зберігання) або згідно з іншими цивільно-правовими договорами, що не передбачають передачі права власності на таке майно іншій особі, з урахуванням положень підпункту 7.9.6 цього пункту. Під терміном "основна сума" слід розуміти суму наданого кредиту або депозиту (строкових, довірчих рахунків) без урахування процентів (фіксованих виплат, премій, виграшів), суму консолідованого іпотечного боргу в частині, яка відповідає ціні зобов'язання;"  Враховано    
352. в) у пункті 7.10:      д) у пункті 7.10:  
353. 1) за текстом підпунктів 7.10.3-7.10.12 слова "доходи", "витрати" замінити словами у відповідних відмінках "валові доходи", "валові витрати";      за текстом підпунктів 7.10.3-7.10.12 слова "доходи" і "витрати" замінити словами у відповідних відмінках "валові доходи" і "валові витрати";  
354. 2) у підпункті 7.10.6 слова "у такому звітному періоді" доповнити словами "за правилами податкового обліку, визначеними статтею 5 цього Закону, із веденням окремого податкового обліку приросту (убутку) балансової вартості запасів відповідно до пункту 5.9 цієї статті. При цьому для цілей оподаткування платник податку має право включити до складу валових витрат витрати, сплачені (нараховані) у зв'язку з виконанням довгострокового договору (контракту) за етапами виконаних робіт (послуг) на підставі актів виконаних робіт (послуг)";   -453- Хомутиннік В.Ю.
Частину 2) пункту "в" у частині застосування пункту 5.9 для розрахунку валових витрат, понесених при виконанні довгострокових контрактів, виключити.  
Враховано    
355. 3) у підпункті 7.10.8. слова "наданих виконавцю" замінити словами "отриманих виконавцем";   -454- Альошин В.Б.
абзац другий підпункту 7.11.4 пункту 7.11 статті 7 слово "додаткове" замінити словом "недержавне".  
Враховано   у підпункті 7.10.8. слова "наданих виконавцю" замінити словами "отриманих виконавцем"; е) у підпункті 7.11.4: абзац другий підпункту слово "додаткове" замінити словом "недержавне"; абзац третій підпункту після слів "та пенсійні фонди" доповнити словами "а також доходи недержавних пенсійних фондів від здійснення операцій з активами пенсійних фондів"; підпункт 7.11.11 пункту 7.11 статті 7 доповнити абзацом третім такого змісту: "Активи недержавних пенсійних фондів у разі їх ліквідації повинні бути передані іншим суб'єктам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення, відповідно до закону.  
    -455- Альошин В.Б.
абзац третій підпункту 7.11.4 пункту 7.11 статті 7 після слів "та пенсійні фонди" доповнити словами ", а також доходи недержавних пенсійних фондів від здійснення операцій з активами пенсійних фондів".  
Враховано    
    -456- Акопян В.Г.
абзац третій підпункту 7.11.4 після слів "та пенсійні фонди" доповнити словами ", а також доходів пенсійних фондів від здійснення операцій з активами пенсійних фондів";  
Враховано з уточненням ред.   
    -457- Альошин В.Б.
підпункт 7.11.11 пункту 7.11 статті 7 доповнити абзацом третім такого змісту: "Активи недержавних пенсійних фондів у разі їх ліквідації повинні бути передані іншим суб'єктам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення, відповідно до закону."  
Враховано    
    -458- Акопян В.Г.
в абзаці першому підпункту 7.11.11 після слів "неприбуткової організації" доповнити словами ", крім недержавного пенсійного фонду,";  
Враховано з уточненням ред.   
    -459- Альошин В.Б.
речення третє абзацу третього підпункту 7.11.13 пункту 7.11 статті 7 викласти в такій редакції "До основної діяльності не включаються операції з надання товарів (послуг) неприбутковими організаціями, визначеними в абзацах "в" - "д" підпункту 7.11.1 цього пункту, крім недержавних пенсійних фондів, особам іншим, ніж засновники (члени, учасники) таких організацій".  
Відхилено    
    -460- Акопян В.Г.
речення третє абзацу третього підпункту 7.11.13 викласти в такій редакції: "До основної діяльності не включаються операції з надання товарів (послуг) неприбутковими організаціями, визначеними в абзацах "в" - "д" підпункту 7.11.1 цього пункту (крім недержавних пенсійних фондів, які здійснюють діяльність відповідно до законодавства про недержавне пенсійне забезпечення), особам іншим, ніж засновники (члени, учасники) таких організацій."  
Відхилено    
    -461- Кабінет Міністрів України
"друге речення останнього абзацу підпункту 7.11.13 пункту 7.11. статті 7 виключити."  
Відхилено    
356. г) підпункти 7.13.4, 7.13.5, 7.13.6, 7.13.8 пункту 7.13 виключити;   -462- Кабінет Міністрів України
У підпункті г) після цифр "7.13.6." доповнити цифрами "7.13.7"  
Відхилено   є) підпункти 7.13.4, 7.13.5, 7.13.6, 7.13.8 пункту 7.13 виключити;  
    -463- Васильєв Г.А.
Підпункти 7.13.4 та 7.13.6 статті 7 залишити у чинній редакції.  
Відхилено    
    -464- Горбаль В.М.
У пункті "г)" цифри "7.13.6" виключити.  
Відхилено    
    -465- Ніколаєнко С.М.
Підпункт 7.13.4 щодо оподаткування у розмірі 50 відсодків від діючої ставки від проведення науково-дослідних і реставраційних робіт у сфері охорони культурної спадщини залишити у діючій редакції.  
Відхилено    
    -466- Ніколаєнко С.М.
Пункт 7.13.6 щодо звільнення від оподаткування доходів у вигляді коштів, матеріальних цінностей та нематеріальних активів, одержаних позашкільними навчальними закладами, незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, від здійснення або на здійснення діяльності, передбаченої їх статутом залишити у діючій редакції.  
Відхилено    
357. ґ) пункти 7.14 та 7.18 виключити;   -467- Горбаль В.М.
у пункті "ґ)" цифри "7.14" виключити.  
Відхилено   ж) пункт 7.14 виключити;  
    -468- Ніколаєнко С.М.
Пункт 7.14 щодо оподаткування інноваційної діяльності інноваційних центрів, внесених до державного реєстру, залишити у діючій редакції.  
Відхилено    
358. д) у другому абзаці пункту 7.15 виключити слова і цифри "і 7.14".   -469- Кабінет Міністрів України
"У статті 8: у підпункті 8.1.1 після слова "поліпшення" доповнити словами "понесені за рахунок платника податку".  
Відхилено   з) у другому абзаці пункту 7.15 виключити слова і цифри "і 7.14"; і) пункт 7.18 виключити. 4. У статті 8: а) у підпункті 8.2.1: після слів "та вартість яких" доповнити словами "перевищує 1000 гривень і" далі по тексту; абзац другий підпункту викласти в такій редакції: "Витрати на придбання будь-яких матеріальних цінностей, вартість яких не перевищує 1000 гривень, які використовуються у господарській діяльності платника податку, включаються до складу валових витрат платника податку у загальному порядку із застосуванням пункту 5.9 цього Закону." б) у другому реченні підпункту 8.3.5 слова та цифри "групи 2 або групи 3" замінити словами та цифрами "груп 2, 3 або 4"; г) у абзаці першому підпункту 8.7.1 після слів "що підлягають амортизації" доповнити словами "у тому числі витрати на поліпшення орендованих основних фондів"; абзац другий підпункту 8.7.1 викласти у такій редакції: "Витрати, що перевищують зазначену суму, розподіляються пропорційно сумі фактично понесених платником податку витрат на поліпшення основних фондів груп 2, 3, 4 чи окремих об'єктів основних фондів групи 1 та збільшують балансову вартість основних фондів відповідних груп чи окремих об'єктів основних фондів групи 1 станом на початок розрахункового кварталу"; ґ) підпункт 8.8.1 викласти у такій редакції: "8.8.1. У разі коли договір оперативного лізингу (оренди) зобов'язує або дозволяє орендарю здійснювати поліпшення об'єкта оперативного лізингу (оренди), частина вартості таких поліпшень у складі витрат, що перевищують суму на поліпшення основних фондів, визначену згідно з підпунктом 8.7.1 цієї статті, включається таким орендарем до балансової вартості: а) відповідної групи основних фондів у разі якщо на балансі орендаря обліковується група основних фондів, до якої відноситься такий об'єкт лізингу (оренди); б) створеної таким орендарем відповідної групи основних фондів у разі якщо на балансі орендаря не обліковується група основних фондів, до якої відноситься такий об'єкт лізингу (оренди); При цьому орендарем не враховується балансова вартість об'єкта оперативного лізингу (оренди), за якою він обліковується на балансі орендодавця." 5. У статті 10: а) підпункт 10.2.2 виключити; б) у абзаці першому підпункті 10.2.3 пункту 10.2: слова "не менш як 50 відсотків" замінити словами "у розмірі 50 відсотків"; слова "не менш як 30 відсотків доходів" замінити словами "не менш ніж ставка податку, встановлена підпунктом 10.2.1 цієї статті, яка застосовується до доходів"; 6. У статті 11: підпункт 11.3.6. пункту 11.3. викласти в такій редакції: "11.3.6. Підпункт 11.3.6. пункту 11.3. викласти в такій редакції: "11.3.6. Датою збільшення валових доходів кредитора від здійснення кредитно-депозитних операцій є дата нарахування процентів (комісійних) у строки, визначені кредитним (депозитним) договором. Датою збільшення валових доходів власника іпотечного сертифікату участі за операціями з таким іпотечним сертифікатом є дата нарахування протягом відповідного звітного періоду доходу (процентів за консолідованим іпотечним боргом, зменшених на суму винагороди за управління та обслуговування іпотечних активів). Якщо позичальник (дебітор) затримує сплату процентів чи комісій, то кредитор урегульовує таку заборгованість згідно із пунктом 12.1 статті 12 цього Закону. При цьому метод нарахувань для визначення податкових зобов'язань кредитора за таким кредитом (депозитом) не застосовується до повного погашення дебітором заборгованості або списання боргу чи його частини на збитки кредитора у порядку, встановленому цим Законом." 7. У статті 12: а) підпункт 12.2.1. пункту 12.2. викласти у такій редакції: "12.2.1. Будь-який банк, а також будь-яка небанківська фінансова установа, створена згідно з нормами відповідних законів, крім страхових компаній (далі - фінансові установи), зобов'язані створювати страховий резерв для відшкодування можливих втрат по основному боргу (без процентів та комісій) за всіма видами кредитів (у тому числі консолідованим іпотечним боргом), а також гарантій, порук, придбаних цінних паперів (в тому числі іпотечних сертифікатів з фіксованою доходністю), інших активних банківських операцій, які відносяться до їх господарської діяльності згідно з законодавством." б) абзац другий підпункту 12.3.1 статті 12 викласти у такій редакції: "Заборгованість, яка не може бути примусово стягнутою з дебітора у зв'язку зі спливом строків позовної давності після набрання чинності цим Законом, не включається до складу валових витрат кредитора згідно з підпунктом 12.1.1 пункту 12.1 цієї статті та не може бути відшкодованою за рахунок його страхових резервів. Основна сума боргу, яка не може бути примусово стягнутою з дебітора внаслідок укладення мирової угоди в межах процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, визначеної законом, не включається до складу валових витрат кредитора згідно з підпунктом 12.1.1 пункту 12.1 цієї статті, але може бути відшкодованою за рахунок його страхових резервів, створених згідно зі статтею 12 цього Закону." 8. У статті 13: а) у абзаці першому підпункту 13.3 після слова "оподатковуються" доповнити словами "за ставкою, встановленою пунктом 10.1 статті 10 цього Закону,"; б) абзац перший пункту 13.5 статті 13 викласти у такій редакції: "Сума фрахту, що спплачується резидентом за договорами фрахту перевізнику-нерезиденту, оподатковується за ставкою 6 відсотків у джерела виплати таких доходів за їх рахунок."  
    -470- Буряк С.В.
У підпункті 8.2.1 після слів "та вартість яких" доповнити словами "перевищує 1000 гривень і" далі по тексту" абзац другий підпункту викласти в такій редакції: "Витрати на придбання будь-яких матеріальних цінностей, вартість яких не перевищує 1000 гривень, які використовуються у господарській діяльності платника податку, включаються до складу валових витрат платника податку у загальному порядку із застосуванням пункту 5.9 цього Закону."  
Враховано    
    -471- Терьохін С.А.
у підпункті 8.2.1: після слів "та вартість яких" доповнити словами "перевищує 1000 гривень і" далі по тексту; абзац другий підпункту викласти в такій редакції: "Витрати на придбання будь-якої матеріальної цінності, вартість якої не перевищує 1000 гривень та планований строк використання якої не перевищує 365 календарних днів, включаються до валових витрат платника податку із застосуванням пункту 5.9 цього Закону. Якщо планований строк використання такої матеріальної цінності перевищує 365 календарних днів, то до валових витрат платника цього податку відноситься 50 відсотків від її вартості за наслідками податкового періоду, наступного за періодом її придбання, а решта 50 відсотків - за наслідками наступного податкового періоду."  
Враховано в іншій ред.   
    -472- У другому реченні підпункту 8.3.5 слова та цифри "групи 2 або групи 3" замінити словами та цифрами "груп 2, 3 або 4"  Враховано    
    -473- Національний банк України
перше речення підпункту 8.3.5. пункту 8.3 доповнити словами "крім об'єктів фінансового лізингу":  
Відхилено    
    -474- Національний банк України
підпункт 8.5.2. пункту 8.5 викласти у такій редакції: "8.5.2. Облік балансової вартості об'єктів фінансового лізингу ведеться по кожному окремому об'єкту. У разі виведення з експлуатації окремого об'єкта фінансового лізингу у зв'язку з його зворотнім продажем сума перевищення некомпенсованої частини вартості об'єкта фінансового лізингу над балансовою вартістю такого об'єкта включається до валового доходу, а сума перевищення балансової вартості над некомпенсованою частиною вартості об'єкта фінансового лізингу включається до валових витрат. При цьому балансова вартість такого об'єкта прирівнюється до нуля".  
Відхилено    
    -475- Національний банк України
підпункт 8.6.1. пункту 8.6 доповнити абзацом такого змісту: "Сума амортизаційних відрахувань, нарахованих на балансову вартість об'єктів фінансового лізингу, визначається із застосуванням підвищеного коефіцієнту у розмірі не більше 2 до норм амортизації, встановлених цим підпунктом для основних фондів груп 2 та 3."  
Відхилено    
    -476- у абзаці першому підпункту 8.7.1 після слів "що підлягають амортизації" доповнити словами "у тому числі витрати на поліпшення орендованих основних фондів"; абзац другий підпункту 8.7.1 викласти у такій редакції: "Витрати, що перевищують зазначену суму, розподіляються пропорційно сумі фактично понесених платником податку витрат на поліпшення основних фондів груп 2, 3, 4 чи окремих об'єктів основних фондів групи 1 та збільшують балансову вартість основних фондів відповідних груп чи окремих об'єктів основних фондів групи 1 станом на початок розрахункового кварталу."  Враховано    
    -477- Підпункт 8.8.1 викласти у такій редакції: "8.8.1. У разі коли договір оперативного лізингу (оренди) зобов'язує або дозволяє орендарю здійснювати поліпшення об'єкта оперативного лізингу (оренди), частина вартості таких поліпшень у складі витрат, що перевищують суму на поліпшення основних фондів, визначену згідно з підпунктом 8.7.1 цієї статті, включається таким орендарем до балансової вартості: а) відповідної групи основних фондів у разі якщо на балансі орендаря обліковується група основних фондів, до якої відноситься такий об'єкт лізингу (оренди); б) створеної таким орендарем відповідної групи основних фондів у разі якщо на балансі орендаря не обліковується група основних фондів, до якої відноситься такий об'єкт лізингу (оренди); При цьому орендарем не враховується балансова вартість об'єкта оперативного лізингу (оренди), за якою він обліковується на балансі орендодавця."  Враховано    
    -478- Горбачов В.С.
Пункт 10.1 статті 10 доповнити новим абзацом такого змісту: "Прибуток банків та інших фінансових установ оподатковується за ставкою 35 відсотків до об'єкта оподаткування."  
Відхилено    
    -479- Терьохін С.А.
Підпункт 10.2.2 виключити;  
Враховано    
    -480- Терьохін С.А.
У підпункті 10.2.3: у абзаці першому: слова "не менш як 50 відсотків" замінити словами "у розмірі 50 відсотків"; слова "не менш як 30 відсотків доходів" замінити словами "не менш як ставка податку, встановлена підпунктом 10.2.1 цієї статті, яка застосовується до доходів."; у абзаці другому: слова "Міністерство фінансів України" замінити словами "Центральний орган виконавчої влади, який відповідно до законодавства здійснює регулювання ринків фінансових послуг України" після слів "та проведення лотерей" доповнити словами "здійснює ліцензування такого окремого виду діяльності"; доповнити підпункт абзацом такого змісту: "Ліцензійні умови, що були встановлені Міністерством фінансів України, не застосовуються до встановлення відповідних ліцензійних умов Центральним оргаом виконавчої влади, який відповідно до законодавства здійснює регулювання ринків фінансових послуг України."  
Враховано частково    
    -481- Шепетін В.Л.
Доповнити статтю 10 пунктом 10.3. наступного змісту: "10.3. Страховик, який перераховує страхові платежі (страхові внески, страхові премії) за кордон перестраховикам-нерезидентам, рейтинг фінансової надійності яких нижчий, встановленого Кабінетом Міністрів України у відповідності з частиною 2 пункту 3.2, забов'язаний сплатити за власний рахунок податок за ставкою 6 відсотків від суми перерахування в момент здійснення такого перерахування страхових платежів (страхових внесків, страхових премій)."  
Враховано частково    
    -482- Національний банк України
пункт 11.2 доповнити підпунктом 11.2.4 такого змісту: "Датою збільшення валових витрат лізингоодержувача у разі здійснення операцій фінансового лізингу є дата нарахування складових лізингового платежу, крім частини лізингового платежу, що є відшкодуванням вартості об'єкта лізингу, згідно з договором фінансового лізингу."  
Відхилено    
    -483- Національний банк України
пункт 11.3 доповнити підпунктом 11.3.7 такого змісту: "Датою збільшення валових доходів лізингодавця у разі здійснення операції фінансового лізингу є: дата передачі об'єкта фінансового лізингу лізингоодержувачу; дата нарахування згідно договору фінансового лізингу складових лізингового платежу, крім частини лізингового платежу, що є відшкодуванням вартості об'єкта лізингу".  
Відхилено    
    -484- Стаття 11. Правила ведення податкового обліку підпункт 11.3.6. пункту 11.3. викласти в такій редакції: "11.3.6. Датою збільшення валових доходів кредитора від здійснення кредитно-депозитних операцій є дата нарахування процентів (комісійних) у строки, визначені кредитним (депозитним) договором. Датою збільшення валових доходів власника іпотечного сертифікату участі за операціями з таким іпотечним сертифікатом є дата нарахування протягом відповідного звітного періоду доходу (процентів за консолідованим іпотечним боргом, зменшених на суму винагороди за управління та обслуговування іпотечних активів). Якщо позичальник (дебітор) затримує сплату процентів чи комісій, то кредитор урегульовує таку заборгованість згідно із пунктом 12.1 статті 12 цього Закону. При цьому метод нарахувань для визначення податкових зобов'язань кредитора за таким кредитом (депозитом) не застосовується до повного погашення дебітором заборгованості або списання боргу чи його частини на збитки кредитора у порядку, встановленому цим Законом."  Враховано    
    -485- Кабінет Міністрів України
"9. У статті 12: Абзац перший підпункту 12.1.1. пункту 12.1 статті 12 викласти в редакції: "12.1.1. Платник податку-продавець товарів (робіт, послуг) має право зменшити валовий дохід звітного періоду на вартість відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг) у поточному або попередніх звітному податкових періодах у разі, коли покупець таких товарів (робіт, послуг) є платником податку на прибуток (крім нерезидентів та тих платників податку, які сплачують цей податок за ставкою нижчою, ніж та що зазначена у статті 10 цього Закону , або сплачують цей податок у складі єдиного чи фіксованого податку чи є звільненими від сплати цього податку або не є його суб'єктами згідно із законодавством) та затримує без погодження з таким платником податку оплату їх вартості (надання інших видів компенсації іх вартості, а також при цьому зменшити валові витрати на суму, яка відповідає валовим витратам, що пов'язані з виготовленням такої продукції (виконанням робіт, наданням послуг) та яка була врахована як валові витрати в момент відвантаження цієї продукції (виконання робіт, надання послуг) з врахуванням пункту 5.9. статті 5 цього Закону ;".  
Відхилено    
    -486- Кабінет Міністрів України
Підпункт 12.1.2. пункту 12.1 статті 12 викласти в редакції: "Платник податку - продавець зобов'язаний збільшити валовий дохід відповідного податкового періоду на суму заборгованості (її частини) , яка попередньо була врахована ним у зменшення валового доходу згідно з підпунктом 12.1.1. цього пункту, а валові витрати збільшити на частину витрат, яка відповідає валовим витратам , що пов"язані з такою продукцією (роботами, послугами) чи її частиною та були враховані як валові витрати в момент відвантаження цієї продукції (виконання робіт, надання послуг) з врахуванням пункту 5.9. статті 5 цього Закону або відшкодованої за рахунок страхового резерву згідно з пунктом 12.3 цієї статті, у разі коли протягом такого податкового періоду відбувається будь-яка за таких подій:"  
Відхилено    
    -487- Кабінет Міністрів України
У підпункті 12.1.4. пункту 12.1 замість слова "збільшення" дописати слово "зменшення" та дописати слова: "а також надає довідку про статус покупця товарів (робіт, послуг) на відповідність його вимогам викладеним у підпункті 12.1.1. пункту 12. 1 статті 12 цього Закону."  
Відхилено    
    -488- Підпункт 12.2.1. пункту 12.2. викласти у такій редакції: підпункт 12.2.1. пункту 12.2. викласти у такій редакції: "12.2.1. Будь-який банк, а також будь-яка небанківська фінансова установа, створена згідно з нормами відповідних законів, крім страхових компаній (далі - фінансові установи), зобов'язані створювати страховий резерв для відшкодування можливих втрат по основному боргу (без процентів та комісій) за всіма видами кредитів (у тому числі консолідованим іпотечним боргом), а також гарантій, порук, придбаних цінних паперів (в тому числі іпотечних сертифікатів з фіксованою доходністю), інших активних банківських операцій, які відносяться до їх господарської діяльності згідно з законодавством."  Враховано    
    -489- Абзац другий підпункту 12.3.1 статті 12 викласти у такій редакції: "Заборгованість, яка не може бути примусово стягнутою з дебітора у зв'язку зі спливом строків позовної давності після набрання чинності цим Законом, не включається до складу валових витрат кредитора згідно з підпунктом 12.1.1 пункту 12.1 цієї статті та не може бути відшкодованою за рахунок його страхових резервів. Основна сума боргу, яка не може бути примусово стягнутою з дебітора внаслідок укладення мирової угоди в межах процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, визначеної законом, не включається до складу валових витрат кредитора згідно з підпунктом 12.1.1 пункту 12.1 цієї статті, але може бути відшкодованою за рахунок його страхових резервів, створених згідно зі статтею 12 цього Закону."  Враховано    
    -490- "10. У статті 13: у абзаці першому підпункту 13..3 статті 13 після слова "оподатковуються" доповнити словами "за ставкою, встановленою пунктом 10.1 статті 10 цього Закону,";  Враховано    
    -491- Майко В.І.
Абзац перший пункту 13.5 статті 13 викласти у такій редакції: "Сума фрахту, що спплачується резидентом за договорами фрахту перевізнику-нерезиденту, оподатковується за ставкою 6 відсотків у джерела виплати таких доходів за їх рахунок."  
Враховано    
359. 3. У підпункті а) пункту 13.6 слова і цифру "за ставкою 0 відсотків" замінити словами і цифрою "за ставкою 3 відсотків"   -492- Хомутиннік В.Ю.
Добкін М.М.
Пункт 13.6 викласти у наступній редакції: "13.6. Страховики (інші резиденти), які здійснюють виплати у межах договорів страхування або перестрахування ризиків (у тому числі страхування життя) на користь нерезидентів, зобов'язані оподатковувати суми такого страхування або перестрахування таким чином: а) при страхуванні або перестрахуванні ризику у страховиків та перестраховиків - нерезидентів, рейтинг фінансової надійності (стійкості) яких відповідає вимогам, встановленим Кабінетом Міністрів України на підставі прилюдного оголошення рейтингів таких компаній, - за ставкою 0 відсотків; б) в інших випадках - за ставкою 3 відсотків від суми таких виплат за власний рахунок. Резиденти, які здійснюють виплати нерезидентам від наданих рекламних послуг на території України, сплачують податок за ставкою 20 відсотків від суми таких виплат за власний рахунок."  
Враховано   в) Пункт 13.6 викласти у наступній редакції: "13.6. Страховики (інші резиденти), які здійснюють виплати у межах договорів страхування або перестрахування ризиків (у тому числі страхування життя) на користь нерезидентів, зобов'язані оподатковувати суми такого страхування або перестрахування таким чином: а) при страхуванні або перестрахуванні ризику у страховиків та перестраховиків - нерезидентів, рейтинг фінансової надійності (стійкості) яких відповідає вимогам, встановленим Кабінетом Міністрів України на підставі прилюдного оголошення рейтингів таких компаній, - за ставкою 0 відсотків; б) в інших випадках - за ставкою 3 відсотки від суми таких виплат за власний рахунок в момент здійснення перерахування таких виплат. Резиденти, які здійснюють виплати нерезидентам від наданих рекламних послуг на території України, сплачують податок за ставкою 20 відсотків від суми таких виплат за власний рахунок."  
    -493- Терьохін С.А.
У підпункті "б" пункту 13.6 слова "за ставкою 15 відсотків" замінити словами та цифрами "за ставкою 12 відсотків"; цифру "3" у проекті закону, прийнятому у першому чит. , замінити цифрою "0". Доповнити пункт абзацом такого змісту: "Якщо нерезидент безпосередньо надає рекламні послуги на території України, то він зобов'язаний відкрити постійне представництво як платника цього податку. Договори, укладені з нерезидентом, який не зареєстрував таке постійне представництво, вважаються недійсними, виходячи з норм цього Закону".  
Відхилено    
    -494- Акопян В.Г.
Підпункти а) і б) пункту 13.6 виключити.  
Відхилено    
    -495- Шепетін В.Л.
Викласти частину 1 пункту 13.6. в наступній редакції: "13.6. Страховики, які перераховують страхові платежі (страхові внески, страхові премії) у межах договорів страхування або перестрахування ризиків (у тому числі страхування життя) на користь перестраховиків-нерезидентів, оподатковують суми таких виплат за ставкою 0 відсотків."  
Враховано    
    -496- Осика С.Г.
Підпункт а) пункту 13.6 статті 13 викласти у такій редакції: "а) при страхуванні або перестрахуванні ризику у страховиків та перестраховиків - нерезидентів - за ставкою 15 відсотків"  
Відхилено    
    -497- Осика С.Г.
Підпункт б) пункту 13.6 статті 13 виключити.  
Відхилено    
360. 4. У статті 22:       
361. а) у пункті 22.3 абзаци другий та третій виключити;   -498- Кабінет Міністрів України
У статті 22: пункт 22.3 виключити.  
Враховано частково   9. У статті 22: а) у пункті 22.3 абзаци другий та третій виключити; б) у пункті 22.18 статті 22 цифри "5.8" виключити;  
    -499- Матвієнков С.А.
Пункт 22.3 залишити у редакції діючого Закону.  
Враховано частково    
    -500- Акопян В.Г.
у пункті 22.18 статті 22 цифри "5.8" виключити.  
Враховано    
362. б) пункти 22.24, 22.26 виключити.   -501- Кабінет Міністрів України
пункти 22.25 та 22.28 виключити.  
Враховано частково   в) пункти 22.24, 22.26 виключити; ґ) пункт 22.12 доповнити новим абзацом такого змісту: "Порядок урегулювання безнадійної заборгованості банками за рахунок страхових резхервів, визначений статтею 12 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", застосовується для цілей оподаткування щодо заборгованості, віднесеної до страхового резерву кредитора з 1 липня 1997 року."  
    -502- Пункт 22.12 доповнити абзацом такого змісту: "Порядок урегулювання безнадійної заборгованості банками за рахунок страхових резхервів, визначений статтею 12 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" застосовується для цілей оподаткування щодо заборгованості, віднесеної до страхового резерву кредитора з 1 липня 1997 року."  Враховано    
363. 5. Норми амортизаційних відрахувань, встановлені цим Законом для основних фондів 1, 2 і 3 груп, застосовуються починаючи з 1 січня 2004 року щодо окремих об'єктів основних фондів, витрати на придбання чи спорудження яких були здійсненні після 1 січня 1999 року. Для інших об'єктів основних фондів 1 - 3 групи, застосовуються норми амортизації, які діяли до 1 січня 2004 року.   -503- Матвієнков С.А.
Норми амортизаційних відрахувань, встановлені цим Законом для основних фондів 1, 2 і 3 груп, застосовуються починаючи з 1 січня 2004 року для всіх об'єктів основних фондів цих груп.  
Враховано частково (для групи 1 з 1.0.1999 р., для груп 2 і 3 з 1.01.2004 р.) у Прикінцевих положеннях проекту Закону   
    -504- Жовтяк Є.Д.
Пункт 5 проекту закону виключити.  
Відхилено    
    -505- Пункт 5 проекту закону викласти у такій редакції: "1. Норми амортизаційних відрахувань, встановлені цим Законом для основних фондів груп 1, 2 і 3 застосовуються щодо витрат, понесених (нарахованих) платником податку у зв'язку з придбанням (отриманням) або спорудженням і поліпшенням основних фондів груп 2 і 3 після 1 січня 2004 року, а для окремих об'єктів основних фондів групи 1 - після 1 січня 1999 року. 2. Сума від'ємного фінансового результату (балансові збитки) від операцій з торгівлі цінними паперами і деривативами, що утворилася у платників податку станом на 1 січня 2003 року у окремому податковому обліку фінансових результатів в цілому за всіма видами цінних паперів та деривативів, відповідно до норм пункту 7.6 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", розподіляється по видах цінних паперів і деривативів та враховується починаючи з першого кварталу 2003 року у зменшення фінансових результатів від операцій з відповідними видами цінних паперів та деривативів майбутніх періодів до повного погашення такого від'ємного значення."  Враховано у Прикінцевих положеннях проекту Закону   
    -506- Кабінет Міністрів України
Призупинити на 2004 рік дію норм амортизації, встановлених Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (Відомості Верховної Ради України, 2003, № 12, ст. 88) для основних фондів групи 1, 2, 3, крім дії цих норм до амортизації витрат, здійснених платником податку після 1 січня 2004 року у зв'язку з придбанням (виготовленням) нових основних фондів групи 1, 2, 3, які використовуються у виробничій діяльності платника податку та які раніше не були в експлуатації, а також витрат на поліпшення вказаних новопридбаних (виготовлених) основних фондів понесених платником податку після 1 січня 2004 року."  
Враховано частково для основних фондів груп 2 і 3 у Прикінцевих положеннях проекту Закону   
    -507- Кабінет Міністрів України
1. Установити для платників податку на прибуток у 2004 році сплату податку на прибуток за результатами одинадцяти місяців 2004 року за правилами, встановленими для повного податкового періоду, з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування попередніх періодів та приросту (убутку) матеріальних запасів за одинадцять місяців 2004 року та суми амортизаційних відрахувань, нарахованих за три квартали 2004 року та двох третин амортизаційних відрахувань четвертого кварталу 2004 року. Сплата податку на прибуток за одинадцять місяців 2004 року здійснюється у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду."  
Відхилено    
    -508- Доповнити Перехідні положення новим пунктом такого змісту: "5. Витрати, пов'язані із забезпеченням основної діяльності об'єктів соціальної інфраструктури, визначених у підпункті 5.4.9 та пунктів медичного огляду, передбачених підпунктом 5.4.10 пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", включаються до складу валових витрат платника податку у розмірі 50 відсотків від суми понесених витрат."  Враховано у Прикінцевих положеннях законопроекту   
    -509- Кабінет Міністрів України
2. Установити, що у 2004 році при визначенні об'єкта оподаткування податку на прибуток від'ємне значення об'єкта оподаткування (балансові збитки), яке обліковувалось у платника податку станом на 1 січня 2002 року і не було погашено на 1 січня 2004 року в порядку, визначеному пунктом 11 Перехідних положень Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 12, ст. 88), не враховується у зменшення об'єкту оподаткування з податку на прибуток за наслідками податкових періодів (кварталів) 2004 податкового року."  
Відхилено    
    -510- Юхновський І.Р.
Розділ V доповнити новим пунктом такого змісту: "Для заготівельних організацій та підприємств харчової промисловості, виробнича та комерційна діяльність яких пов'язана із сезонною заготівлею, зберіганням, переробкою та реалізацією сільськогосподарської продукції рослинництва (зерно, олійні культури, цукрові буряки) та продуктів її переробки, облік приросту (убутку) таких запасів розраховується станом на 1 липня".  
Відхилено    
    -511- Шепетін В.Л.
Встановити, що пункт 22.28 статті 22 застосовується виключно до підприємств, що уклали контракти до моменту набрання чинності цим законом, якщо перерахована сума авансових платежів складає не менше 20 відсотків вартості контракту."  
Враховано у Прикінцевих положеннях законопроекту   
364. VІ. У Законі України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" ( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, N 12, ст.88)внести такі зміни:       
365. У розділі ІІ "Перехідні положення":       
366. 1. у пункті 16 слова і цифри "У 2003 році" виключити;   -512- Розділ VІ перенести до Розділу V.  Враховано у Перехідних положеннях   
367. 2. доповнити пунктом 17 такого змісту: "17. Якщо станом на 1 січня 2004 року статутний капітал (статутний фонд) платника податку, визначеного підпунктом 10.2.3 пункту 10.2 статті 10 цього Закону, не відповідає вимогам, установленим Міністерством фінансів України (а якщо такі вимоги не встановлено Міністерством фінансів України, - то вимогам, що висуваються Національним банком України до банків, що здійснюють діяльність на всій території України), то починаючи з 1 січня 2004 року на такого платника податку не поширюються норми підпункту 10.2.3 пункту 10.2 статті 10 цього Закону, незалежно від часу отримання ним відповідних ліцензій або положень ліцензійних умов."   -513- Сівкович В.Л.
Пункт 2 розділу VІ законопроекту виключити.  
Враховано    
368. VІІ. У Законі України "Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 28, ст. 13; 1997 р., № 15, ст. 116; № 34, ст. 211; 1998 р., № 26, ст. 157; 1999 р., № 37, ст. 333; 2000 р., № 23, ст. 180; 2001 р., № 4, ст. 18; № 24, ст. 125; 2002 р., № 50, ст. 365; 2003 р, № 33, ст. 267):      VІІ. У Законі України "Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 28, ст. 13; 1997 р., № 15, ст. 116; № 34, ст. 211; 1998 р., № 26, ст. 157; 1999 р., № 37, ст. 333; 2000 р., № 23, ст. 180; 2001 р., № 4, ст. 18; № 24, ст. 125; 2002 р., № 50, ст. 365; 2003 р, № 33, ст. 267):  
369. 1) у статті 1:      1) у статті 1:  
370. Після слів „затвердити ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" доповнити словами „ (з урахуванням статті 2 цього Закону)"      Після слів „затвердити ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" доповнити словами „ (з урахуванням статті 2 цього Закону)"  
371. слова та цифри      слова та цифри  
372. 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Вина виноградні натуральні, включаючи вина з доданням спирту та міцні (з урахуванням статті 2 цього Закону) 0,25 грн. за 1 л      2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Вина виноградні натуральні, включаючи вина з доданням спирту та міцні (з урахуванням статті 2 цього Закону) 0,25 грн. за 1 л  
373. 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Тільки вина виноградні натуральні з доданням цукру 0,92 грн. за 1 л      2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Тільки вина виноградні натуральні з доданням цукру 0,92 грн. за 1 л  
374. замінити цифрами і словами:   -514- У пункті 1 розділу VІІ абзаци сьомий-восьмий викласти у такій редакції: 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Вина виноградні натуральні з вмістом цукру не більш як 0,3 г/100 куб.см (сухі) 0,25 грн. за 1 л 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Вина виноградні натуральні із вмістом цукру більш як 0,3 г/100 куб.см. (напівсухі, напівсолодкі) 0,92 грн. за 1 л 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Вина виноградні з доданням спирту та міцні (кріплені) 0,10 грн. за 1 об'ємний відсоток спирту в 1 літрі  Враховано   замінити цифрами і словами:  
375. 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) вина виноградні натуральні з вмістом цукру не більш як 0,3 г/ 100 куб.см. (сухі) та вина виноградні натуральні витримані не менш як 2 роки (марочні) 0,25 грн. за 1 л      2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Вина виноградні натуральні з вмістом цукру не більш як 0,3 г/100 куб.см (сухі) 0,25 грн. за 1 л  
376. 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) вина виноградні натуральні з вмістом цукру більш як 0,3 г/100 куб.см. і вина виноградні натуральні кріплені та міцні (ординарні) 0,92 грн. за 1 л   -515- --Народні депутати України - члени фракції Аграрної партії України (К. Ващук та інші) У пункті 1 розділу VІІ абзаци сьомий-восьмий викласти у такій редакції: 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Вина виноградні натуральні, включаючи вина з доданням спирту та міцні, а також вина виноградні натуральні з доданням цукру 0,5 грн. за 1 л  Відхилено   2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Вина виноградні натуральні із вмістом цукру більш як 0,3 г/100 куб.см. (напівсухі, напівсолодкі) 0,92 грн. за 1 л 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Вина виноградні з доданням спирту та міцні (кріплені) 0,10 грн. за 1 об'ємний відсоток спирту в 1 літрі  
377. Слова та цифри:      слова та цифри:  
378. 2206 Інші зброджені напої (сидр яблучний та грушевий, грушівка (перрі), напій медовий), напої змішані, які містять алкоголь та суміші алкогольних напоїв з безалкогольними 2,6 грн. за 1 л.      2206 Інші зброджені напої (сидр яблучний та грушевий, грушівка (перрі), напій медовий), напої змішані, які містять алкоголь та суміші алкогольних напоїв з безалкогольними 2,6 грн. за 1 л.  
379. замінити цифрами та словами:   -516- Нощенко М.П.
У пункті 1 розділу VІІ абзаци дванадцятий-тринадцятий викласти у такій редакції: 2206 00 Зброджені плодові та ягідні напої (сидр, перрі та інші) з доданням спирту, напої змішані, які містять алкоголь та суміші алкогольних напоїв з безалкогольними (крім зброджених плодових та ягідних напоїв (сидру, перрі та інших) без додання спирту) 0,10 грн. за 1 об'ємний відсоток спирту в 1 літрі 2206 00 Тільки зброджені плодові та ягідні напої (сидр, перрі та інші) без додання спирту 1,2 грн. за 1 л  
Враховано   замінити цифрами та словами:  
380. 2206 Інші зброджені напої (крім сидру яблучного), напої змішані, які містять алкоголь та суміші алкогольних напоїв з безалкогольними 2,6 грн. за 1 л.      2206 00 Зброджені плодові та ягідні напої (сидр, перрі та інші) з доданням спирту, напої змішані, які містять алкоголь та суміші алкогольних напоїв з безалкогольними (крім зброджених плодових та ягідних напоїв (сидру, перрі та інших) без додання спирту) 0,10 грн. за 1 об'ємний відсоток спирту в 1 літрі  
381. 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00, Тільки сидр яблучний 1,2 грн. за 1 л   -517- Нощенко М.П.
Кабінет Міністрів України
-- Народні депутати України - члени депутатської фракції політичних партій Промисловців і підприємців України та „Трудова Україна" (І. Шаров та інші) У пункті 1 розділу VІІ абзаци дванадцятий-тринадцятий викласти у такій редакції: 2206 Інші зброджені напої (крім вина плодово-ягідного та сидру яблучного), напої змішані, які містять алкоголь та суміші алкогольних напоїв з безалкогольними 2,6 грн. за 1 л. 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00, Тільки сидр яблучний 1,2 грн. за 1 л 2206 00 59 00, 2206 00 89 00, Тільки вина плодово-ягідні 1,2 грн. за 1 л  
Враховано частково   2206 00 Тільки зброджені плодові та ягідні напої (сидр, перрі та інші) без додання спирту 1,2 грн. за 1 л  
382. слова та цифри:      слова та цифри:  
383. 2208 20 89 00 Тільки спирт коньячний 0      2208 20 89 00 Тільки спирт коньячний 0  
384. замінити цифрами та словами:      замінити цифрами та словами:  
385. 2208 20 89 00 Тільки спирт коньячний 16 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту   -518- Соболєв С.В.
Пункт 1 розділу VІІ викласти у такій редакції: 1) у статті 1: Після слів „затвердити ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" доповнити словами „ (з урахуванням статті 2 цього Закону)" слова та цифри 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Вина виноградні натуральні, включаючи вина з доданням спирту та міцні (з урахуванням статті 2 цього Закону) 0,25 грн. за 1 л 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Тільки вина виноградні натуральні з доданням цукру 0,92 грн. за 1 л замінити словами та цифрами: 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) Вина виноградні натуральні, включаючи вина з доданням спирту та міцні 0,50 грн. за 1 л слова та цифри 2206 Інші зброджені напої (сидр яблучний та грушевий, грушівка (перрі), напій медовий), напої змішані, які містять алкоголь та суміші алкогольних напоїв з безалкогольними 2,6 грн. за 1 л. замінити словами та цифрами: 2206 Інші зброджені напої (крім сидру яблучного), напої змішані, які містять алкоголь та суміші алкогольних напоїв з безалкогольними 2,6 грн. за 1 л. 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00, Тільки сидр яблучний 1,2 грн. за 1 л слова та цифри 2208 20 89 00 Тільки спирт коньячний 0 замінити словами та цифрами: 2208 20 89 00 Тільки спирт коньячний 16 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту  
Враховано частково   2208 20 89 00 Тільки спирт коньячний 16 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту  
386. 2) статтю 2 доповнити новими частинами у такій редакції:   -519- Буряк С.В.
пункт 2 розділу VІІ викласти у такій редакції: "2) у статті 2: у абзаці другому цифри "1,0" замінити цифрами "2,0". доповнити новими частинами у такій редакції: „на спирт коньячний та спирт етиловий ректифікований виноградний, що використовується його виробниками для власних потреб при виробництві коньяків (бренді) та вин - 0. на спирт коньячний, реалізований підприємством, яке має ліцензію на виробництво спирту коньячного або коньяку, іншому підприємству, яке має ліцензію на виробництво спирту коньячного або коньяку, відповідно до виданого згідно чинного законодавства наряду, - 0".  
Враховано   2) у статті 2 у абзаці другому цифри "1,0" замінити цифрами "2,0". доповнити новими частинами у такій редакції:  
387. „на спирт коньячний та спирт етиловий ректифікований виноградний, що використовується його виробниками для власних потреб при виробництві коньяків (бренді) та вин - 0.      „на спирт коньячний та спирт етиловий ректифікований виноградний, що використовується його виробниками для власних потреб при виробництві коньяків (бренді) та вин - 0.  
388. на спирт коньячний, реалізований підприємством, яке має ліцензію на його виробництво, іншому підприємству, яке має ліцензію на виробництво спирту коньячного, відповідно до виданого згідно чинного законодавства наряду, - 0".   -520- Васильєв Г.А.
Абзаци другий-третій пункту 2 розділу VІІ виключити та передбачити положення про доповнення статті 2 Закону України „Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" частиною у такій редакції: „встановити на спирт етиловий, що використовується закладами та установами охорони здоров'я для забезпечення лікувально-діагностичного процесу і виконання лабораторних досліджень та виробниками - суб'єктами підприємницької діяльності для виготовлення вибухових речовин, парфумів, нітроцелюлози ставку акцизного збору в розмірі 2,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту".  
Враховано частково   на спирт коньячний, реалізований підприємством, яке має ліцензію на виробництво спирту коньячного або коньяку, іншому підприємству, яке має ліцензію на виробництво спирту коньячного або коньяку, відповідно до виданого згідно чинного законодавства наряду, - 0".  
    -521- Горбачов В.С.
Пункт 2 розділу VІІ доповнити такими положеннями: „на вина виноградні натуральні з доданням спирту (код згідно УКТ ЗЕД 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) - 0,92 гривні за 1 літр та на вина плодово-ягідні (код 2206) - 1,2 грн. за 1 літр)".  
Враховано редакційно    
389. 3) статтю 3 викласти у такій редакції:   -522- Буряк С.В.
У пункті 3 розділу VІІ нову редакцію статті 3 викласти у такій редакції: „Стаття 3. Встановити на спирт етиловий, що використовується закладами та установами охорони здоров'я для забезпечення лікувально-діагностичного процесу і виконання лабораторних досліджень, а також суб'єктами підприємницької діяльності для виготовлення лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів, в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, ставку акцизного збору в розмірі 2,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту. Встановити на спирт етиловий, що використовується підприємствами вторинного виноробства для виготовлення виноградних, плодових та інших вин, в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, ставку акцизного збору в розмірі 16 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту. Встановити на спирт етиловий, що використовується суб'єктами підприємницької діяльності для виготовлення оцту спиртового в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, ставку акцизного збору в розмірі 3,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту. Встановити на спирт етиловий, що використовується суб'єктами підприємницької діяльності для виготовлення вибухових речовин, парфумів та нітроцелюлози в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, ставку акцизного збору в розмірі 3,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту. Встановити тимчасово до 1 січня 2006 року на спирт етиловий денатурований (спирт технічний), що використовується для виробництва продукції за переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України, в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, ставку акцизного збору в розмірі 3,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту. До відвантаження спирту етилового з акцизного складу в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, суб'єкт підприємницької діяльності, який буде використовувати спирт етиловий для цілей, передбачених цією статтею видає податковий вексель, авальований банком (податкове зобов'язання), на суму, яка нарахована на обсяг спирту етилового, що буде отримуватися, та різниці між ставкою акцизного збору на спирт етиловий у розмірі 16 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту і ставкою 2,0 грн. або 3,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту відповідно. Строк, на який видається авальований податковий вексель (податкове зобов'язання), не може перевищувати 90 календарних днів. До відвантаження з 1 серпня по 1 грудня відповідного року спирту етилового з акцизного складу підприємствам первинного виноробства і використання ними цього спирту для виготовлення виноградних, плодових та інших виноматеріалів і сусла, в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, підприємство первинного виноробства видає податковий вексель, авальований банком (податкове зобов'язання), на суму, яка нарахована на обсяг спирту етилового, що буде отримуватися, та ставкою акцизного збору на спирт етиловий у розмірі 16 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту без сплати акцизного збору.  
Враховано   3) статтю 3 викласти у такій редакції: „Стаття 3. Встановити на спирт етиловий, що використовується закладами та установами охорони здоров'я для забезпечення лікувально-діагностичного процесу і виконання лабораторних досліджень, а також суб'єктами підприємницької діяльності для виготовлення лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів, в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, ставку акцизного збору в розмірі 2,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту. Встановити на спирт етиловий, що використовується підприємствами вторинного виноробства для виготовлення виноградних, плодових та інших вин, в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, ставку акцизного збору в розмірі 16 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту. Встановити на спирт етиловий, що використовується суб'єктами підприємницької діяльності для виготовлення оцту спиртового в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, ставку акцизного збору в розмірі 3,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту. Встановити на спирт етиловий, що використовується суб'єктами підприємницької діяльності для виготовлення вибухових речовин, парфумів та нітроцелюлози в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, ставку акцизного збору в розмірі 3,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту. Встановити тимчасово до 1 січня 2006 року на спирт етиловий денатурований (спирт технічний), що використовується для виробництва продукції за переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України, в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, ставку акцизного збору в розмірі 3,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.  
390. „Стаття 3. До отримання спирту етилового (окрім спирту етилового, призначеного для переробки на лікеро-горілчані вироби), суб'єкт підприємницької діяльності видає податковий вексель, авальований банком, на суму акцизного збору виходячи з обсягу спирту етилового, що буде отримуватися.      До відвантаження спирту етилового з акцизного складу в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, суб'єкт підприємницької діяльності, який буде використовувати спирт етиловий для цілей, передбачених цією статтею видає податковий вексель, авальований банком (податкове зобов'язання), на суму, яка нарахована на обсяг спирту етилового, що буде отримуватися, та різниці між ставкою акцизного збору на спирт етиловий у розмірі 16 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту і ставкою 2,0 грн. або 3,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту відповідно.  
391. Строк, на який видається авальований податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів.   -523- Соболєв С.В.
частиною наступного змісту: „При отриманні спирту етилового неденатурованого суб'єктами підприємницької діяльності - підприємствами первинного виноробства для виготовлення виноградних виноматеріалів чи сусла акцизний збір такими підприємствами не сплачується. Податковий вексель, виданий підприємством первинного виноробства, при отриманні спирту етилового, вважається погашеним у випадку документального підтвердження використання спирту на виготовлення виноградних виноматеріалів чи сусла". При використанні спирту етилового підприємствами первинного виноробства для виготовлення виноградних, плодових та інших виноматеріалів і сусла авальований податковий вексель (податкове зобов'язання) повинен бути погашений до 31 грудня січня відповідного року. Видача податкового векселя (податкового зобов'язання) здійснюється до моменту відвантаження спирту етилового. При отриманні спирту етилового підприємство-векселедавець за участю представника державної податкової служби, який призначений здійснювати контроль на акцизному складу такого підприємства, складає акт про фактично отриману кількість спирту з розрахунком акцизного збору на цю кількість спирту. Цей акт є коригуванням вже наданого авальованого податкового векселя (податкового зобов'язання) із зазначенням остаточної суми акцизного збору, яка підлягає сплаті. Податковий вексель (податкове зобов'язання) може бути видано лише особою, яка є виробником товарів, визначених цією статтею. Обов'язки з погашення податкового векселя (податкового зобов'язання) не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем. За користування податковим векселем (податковим зобов'язання) не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів. Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця. Податковий вексель (податкове зобов'язання) вважається погашеним у разі підтвердження актом уповноваженого представника органу державної податкової служби на акцизному складі факту використання спирту етилового на виготовлення відповідної кількості товарів, визначених цією статтею, та відповідності цих товарів встановленим вимогам щодо вмісту спирту. При цьому податковий вексель (податкове зобов'язання), виданий до відвантаження спирту етилового, що використовується підприємствами первинного виноробства для виготовлення виноградних, плодових та інших виноматеріалів і сусла, вважається погашеним, якщо для виготовлення виноградних, плодових та інших виноматеріалів і сусла використано не менше 95 % отриманого спирту, що підтверджується актом уповноваженого представника органу державної податкової служби на акцизному складі. У разі, якщо податковий вексель (податкове зобов'язання) не погашається векселедавцем у визначений термін, векселедержатель здійснює протест векселя про неоплату згідно чинного законодавства та протягом одного робочого дня з дня здійснення протесту звертається до банку, який здійснив аваль цього векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-аваліст зобов'язаний не пізніше операційного дня, наступного за днем звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, яка вказана у векселі, векселедержателю. До відвантаження з акцизного складу спирту етилового, що використовується для виготовлення не підакцизної продукції (згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України), призначеної для експорту з України, суб'єкт підприємницької діяльності видає податковий вексель (податкове зобов'язання), авальований банком, на суму, обчислену виходячи з обсягу спирту етилового, що буде отримуватися, та ставки акцизного збору у розмірі 16 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту. Податковий вексель (податкове зобов'язання) вважається погашеним у разі підтвердження експорту продукції з України, що засвідчується належно оформленою вантажною митною декларацією з написом митного органу про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України, засвідченим підписом відповідальної посадової особи і гербовою печаткою митного органу, а також отримання відповідних валютних коштів. Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів (податкових зобов'язань), що видаються до отримання спирту етилового, який використовується на виготовлення товарів, визначених цією статтею, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Форми актів, передбачених цією статтею, встановлюються центральним органом державної податкової служби України. Установити, що парфумерні рідини розливаються у флакони об'ємом не більше 255 куб. см. Установити, що спирт етиловий, який використовується як лікарський засіб, та спиртові або водно-спиртові настої (настоянки) розливаються тільки у флакони з медичного скла об'ємом не більше ніж 100 куб. см. і реалізуються вроздріб тільки через аптеки. Порушення встановлених цією статтею вимог щодо виду та місткості тари, в яку розливаються парфумерні рідини, спирт етиловий, який використовується як лікарський засіб, та спиртові або водно-спиртові настої (настоянки), вважається нецільовим використанням спирту етилового і тягне за собою передбачену законодавством відповідальність. Спирт етиловий, який відвантажується з акцизного складу для цілей, передбачених цією статтею, понад квоти, встановлені Кабінетом Міністрів України, оподатковується акцизним збором за ставкою у розмірі 16 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.  
Враховано по суті  Строк, на який видається авальований податковий вексель (податкове зобов'язання), не може перевищувати 90 календарних днів. До відвантаження з 1 серпня по 1 грудня відповідного року спирту етилового з акцизного складу підприємствам первинного виноробства і використання ними цього спирту для виготовлення виноградних, плодових та інших виноматеріалів і сусла, в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, підприємство первинного виноробства видає податковий вексель, авальований банком (податкове зобов'язання), на суму, яка нарахована на обсяг спирту етилового, що буде отримуватися, та ставкою акцизного збору на спирт етиловий у розмірі 16 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту без сплати акцизного збору.  
392. При отриманні спирту етилового підприємствами первинного виноробства для виготовлення виноградних, плодових та інших виноматеріалів і сусла строк, на який видається авальований податковий вексель, не може перевищувати 270 календарних днів.      При використанні спирту етилового підприємствами первинного виноробства для виготовлення виноградних, плодових та інших виноматеріалів і сусла авальований податковий вексель (податкове зобов'язання) повинен бути погашений до 31 грудня відповідного року.  
393. Видача податкового векселя здійснюється до моменту отримання спирту етилового.      Видача податкового векселя (податкового зобов'язання) здійснюється до моменту відвантаження спирту етилового. При отриманні спирту етилового підприємство-векселедавець за участю представника державної податкової служби, який призначений здійснювати контроль на акцизному складу такого підприємства, складає акт про фактично отриману кількість спирту з розрахунком акцизного збору на цю кількість спирту. Цей акт є коригуванням вже наданого авальованого податкового векселя (податкового зобов'язання) із зазначенням остаточної суми акцизного збору, яка підлягає сплаті.  
394. Податковий вексель може бути видано лише особою, яка отримує спирт етиловий.      Податковий вексель (податкове зобов'язання) може бути видано лише особою, яка є виробником товарів, визначених цією статтею.  
395. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.      Обов'язки з погашення податкового векселя (податкового зобов'язання) не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.  
396. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.      За користування податковим векселем (податковим зобов'язання) не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.  
397. Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця.      Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця.  
398. До отримання спирту етилового, що використовується для виготовлення не підакцизної продукції, призначеної для експорту з України, суб'єкт підприємницької діяльності видає податковий вексель, авальований банком, на суму акцизного збору виходячи з обсягу спирту етилового, що буде отримуватися. Податковий вексель вважається погашеним у разі підтвердження експорту продукції з України, що засвідчується належно оформленою митною вантажною декларацією з написом митного органу про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України, засвідченим підписом відповідальної посадової особи і гербовою печаткою митного органу, а також отримання відповідних валютних коштів.      Податковий вексель (податкове зобов'язання) вважається погашеним у разі підтвердження актом уповноваженого представника органу державної податкової служби на акцизному складі факту використання спирту етилового на виготовлення відповідної кількості товарів, визначених цією статтею, та відповідності цих товарів встановленим вимогам щодо вмісту спирту. При цьому податковий вексель (податкове зобов'язання), виданий до відвантаження спирту етилового, що використовується підприємствами первинного виноробства для виготовлення виноградних, плодових та інших виноматеріалів і сусла, вважається погашеним, якщо для виготовлення виноградних, плодових та інших виноматеріалів і сусла використано не менше 95 % отриманого спирту що підтверджується актом уповноваженого представника органу державної податкової служби на акцизному складі.  
399. У разі, якщо сума податкового векселя не погашена у визначений у векселі строк, протест у неплатежі не здійснюється. У цьому разі зазначена у векселі сума вважається податковим боргом і підлягає погашенню у встановленому законом порядку.      У разі, якщо податковий вексель (податкове зобов'язання) не погашається векселедавцем у визначений термін, векселедержатель здійснює протест векселя про неоплату згідно чинного законодавства та протягом одного робочого дня з дня здійснення протесту звертається до банку, який здійснив аваль цього векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-аваліст зобов'язаний не пізніше операційного дня, наступного за днем звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, яка вказана у векселі, векселедержателю. До відвантаження з акцизного складу спирту етилового, що використовується для виготовлення не підакцизної продукції (згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України), призначеної для експорту з України, суб'єкт підприємницької діяльності видає податковий вексель (податкове зобов'язання), авальований банком, на суму, обчислену виходячи з обсягу спирту етилового, що буде отримуватися, та ставки акцизного збору у розмірі 16 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту. Податковий вексель (податкове зобов'язання) вважається погашеним у разі підтвердження експорту продукції з України, що засвідчується належно оформленою вантажною митною декларацією з написом митного органу про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України, засвідченим підписом відповідальної посадової особи і гербовою печаткою митного органу, а також отримання відповідних валютних коштів.  
400. Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, що видаються до отримання спирту етилового, встановлюється Кабінетом Міністрів України".   -524- Кабінет Міністрів України
У пункті 3 розділу VІІ у новій редакції статті 3 частину першу викласти у такій редакції: „Стаття 3. До отримання спирту етилового (окрім спирту етилового, призначеного для переробки на горілку та лікеро-горілчані вироби), суб'єкт підприємницької діяльності видає податковий вексель, авальований банком, на суму акцизного збору виходячи з обсягу спирту етилового, що буде отримуватися".  
Враховано редакційно   Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів (податкових зобов'язань), що видаються до отримання спирту етилового, який використовується на виготовлення товарів, визначених цією статтею, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Форми актів, передбачених цією статтею, встановлюються центральним органом державної податкової служби України. Установити, що парфумерні рідини розливаються у флакони об'ємом не більше 255 куб. см. Установити, що спирт етиловий, який використовується як лікарський засіб, та спиртові або водно-спиртові настої (настоянки) розливаються тільки у флакони з медичного скла об'ємом не більше ніж 100 куб. см. і реалізуються вроздріб тільки через аптеки. Порушення встановлених цією статтею вимог щодо виду та місткості тари, в яку розливаються парфумерні рідини, спирт етиловий, який використовується як лікарський засіб, та спиртові або водно-спиртові настої (настоянки), вважається нецільовим використанням спирту етилового і тягне за собою передбачену законодавством відповідальність. Спирт етиловий, який відвантажується з акцизного складу для цілей, передбачених цією статтею, понад квоти, встановлені Кабінетом Міністрів України, оподатковується акцизним збором за ставкою у розмірі 16 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.  
    -525- Поліщук М.Є.
Жебрівський П.І.
У пункті 3 розділу VІІ у новій редакції статті 3 частини першу і другу викласти у такій редакції: „Встановити на спирт етиловий, що використовується закладами та установами охорони здоров'я для забезпечення лікувально-діагностичного процесу і виконання лабораторних досліджень ставку акцизного збору в розмірі 2,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту. Встановити на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами підприємницької діяльності для виготовлення лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і виготовлених з них препаратів) крім лікарських засобів у вигляді бальзамів, ставку акцизного збору в розмірі 2,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту".  
Враховано редакційно    
    -526- Шаров І.Ф.
Пункт 3 розділу VІІ доповнити такими положеннями: „Встановити на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами підприємницької діяльності для виготовлення оцту спиртового, лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів, ставку акцизного збору в розмірі 2,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту. Установити, що спирт етиловий, який використовується як лікарський засіб, та спиртові або водно-спиртові настої реалізуються вроздріб тільки через аптеки у флаконах з медичного скла об'ємом не більше ніж 250 куб. сантиметрів, крім таких лікарських засобів, як бальзами".  
Враховано редакційно    
401. 4) статтю 7 виключити.      4) статтю 7 виключити.  
402. VІІІ. У Законі України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію)" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 42, ст. 201; 1998 р., № 17, ст. 82; № 52, ст.327; 1999 р., № 30, ст. 241; № 38, ст.350; № 38, ст. 346; № 52, ст.464; 2000 р., № 4, ст. 30; № 19, ст. 145; № 27, ст. 214; № 43, ст. 372; 2001 р., № 24, ст.125; 2002 р., № 50, ст. 365; 2003 р, № 33, ст. 267):      VІІІ. У Законі України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію)" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 42, ст. 201; 1998 р., № 17, ст. 82; № 52, ст.327; 1999 р., № 30, ст. 241; № 38, ст.350; № 38, ст. 346; № 52, ст.464; 2000 р., № 4, ст. 30; № 19, ст. 145; № 27, ст. 214; № 43, ст. 372; 2001 р., № 24, ст.125; 2002 р., № 50, ст. 365; 2003 р, № 33, ст. 267):  
403. 1) у назві слова „і ввізного мита" виключити;      1) у назві слова „і ввізного мита" виключити;  
404. 2) статтю 1 викласти у такій редакції:   -527- Буряк С.В.
Калетнік Г.М.
Кальніченко І.В.
Сінченко С.Г.
Пункт 2 розділу VІІІ викласти у такій редакції: „2) у статті 1: слова та цифри: 2710 00 330 2710 00 350 Тільки бензини моторні (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішеві з вмістом не менш як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок за ТУУ 30183376.001 або етил-трет-бутилового ефіру (ЕТБЕ) А-76Ек, А-80Ек, А-92Ек, АІ-93Ек, А-95Ек, А-98Ек 30 євро за 1000 кг 2710 00 330 2710 00 350 Бензини моторні: А-72, А-76, А-80, А-90, А-91, А-92, АІ-93, А-95, А-96, А-98 та бензини моторні інших марок 60 євро за 1000 кг 2710 00 610 2710 00 650 2710 00 690 Важкі дистиляти (дизельне пальне) 30 євро за 1000 кг замінити словами та цифрами: 2710002711 2710002719 2710002731 2710002739 2710002790 2710002901 2710002909 2710003201 2710003209 2710003411 2710003419 2710003439 2710003490 2710003601 2710003609 тільки бензини моторні (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішеві з вмістом не менш як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) А-76 Ек, А-80 Ек, А-92 Ек, АІ-93 Ек, А-95 Ек, А-98 Ек 14 %, але не менше 50 євро за 1000 кг 2710002711 2710002719 2710002731 2710002739 2710002790 2710002901 2710002909 2710003201 2710003209 2710003411 2710003419 2710003439 2710003490 2710003601 2710003609 бензини моторні: А-72, А-76, А-80, А-90, А-91, А-92, АІ-93, А-95, А-96, А-98 та бензини моторні інших марок 18 %, але не менше 66 євро за 1000 кг 2710006100 2710006500 2710006900 Важкі дистиляти (дизельне пальне) 10 %, але не менше 30 євро за 1000 кг  
Враховано   „2) у статті 1:  
405. 1. Затвердити ставки акцизного збору на такі товари (продукцію):       
406. Код товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності Опис товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності Ставки акцизного збору у твердих сумах з одиниці реалізовано товару (продукції) або у процентах до обороту з реалізації товару (продукції)       
407. 2203 00 Пиво солодове 0,23 грн. за 1 л       
408. Легкі дистиляти:       
409. 2710 00 11 00 Для специфічних процесів переробки 75 грн. за 1000 кг       
410. 2710 00 15 00 Для хімічних перетворень у процесах, не зазначених у позиції 2710 00 11 00 75 грн. за 1000 кг       
411. Спеціальні бензини:       
412. 2710 00 21 00 Уайт-спірит 75 грн. за 1000 кг       
413. 2710 00 25 00 інші 125 грн. за 1000 кг       
414. Бензини моторні:       
415. 2710 00 26 00 бензини авіаційні 125 грн. за 1000 кг       
416. 2710 00 37 00 паливо бензинове реактивне 125 грн. за 1000 кг       
417. Середні дистиляти:       
418. 2710 00 41 00 Для специфічних процесів переробки 125 грн. за 1000 кг       
419. 2710 00 45 00 Для хімічних перетворень в процесах, не зазначених у позиції 2710 00 41 00 75 грн. за 1000 кг       
420. для інших цілей:       
421. Гас (керосин):       
422. 2710 00 51 00 паливо реактивне 75 грн. за 1000 кг       
423. 2710 00 55 00 2710 00 59 00 інший 125 грн. За 1000 кг      слова та цифри: 2710 00 330 2710 00 350 Тільки бензини моторні (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішеві з вмістом не менш як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок за ТУУ 30183376.001 або етил-трет-бутилового ефіру (ЕТБЕ) А-76Ек, А-80Ек, А-92Ек, АІ-93Ек, А-95Ек, А-98Ек 30 євро за 1000 кг  
424. 2710 00 33 00 2710 00 35 00 бензини моторні: А-72, А-76, А-80, А-90, А-91, А-92, АІ-93, А-95, А-96, А-98 та бензини моторні інших марок 18 %, але не менше 410 грн. за 1000 кг      2710 00 330 2710 00 350 Бензини моторні: А-72, А-76, А-80, А-90, А-91, А-92, АІ-93, А-95, А-96, А-98 та бензини моторні інших марок 60 євро за 1000 кг  
425. 2710 00 61 00 2710 00 65 00 2710 00 69 00 Важкі дистиляти (дизельне пальне) 15 %, але не менше 190 грн за 1000 кг   -528- Калетнік Г.М.
Кальніченко І.В.
Сінченко С.Г.
У пункті 2 розділу VІІІ слова та цифри: 3811 19 00 00 Високооктанові кисневмісні добавки до бензинів (ТУУ 30183376.001-2000) 0 замінити словами та цифрами: 3811 19 00 00 Високооктанові кисневмісні добавки до бензинів 16 гривень за 1 кг. слова „Ставка акцизного збору в розмірі 30 євро за 1000 кг застосовується при виробництві бензинів моторних сумішевих з вмістом не менш як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (2710 00 330, 2710 00 350) або етил-трет-бутилового ефіру (ЕТБЕ) нафтопереробними підприємствами, визначеними Кабінетом Міністрів України. Високооктанові кисневмісні добавки до бензинів виробляються державними спиртовими заводами, визначеними Кабінетом Міністрів України" замінити словами: „Ставка акцизного збору в розмірі 14 %, але не менше 50 євро за 1000 кг, застосовується при виробництві бензинів моторних (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішевих з вмістом не менш як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) нафтопереробними підприємствами, визначеними Кабінетом Міністрів України, та в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України для кожного підприємства (однієї юридичної особи). Високооктанові кисневмісні добавки до бензинів виробляються державними спиртовими заводами, визначеними Кабінетом Міністрів України з обов'язковю денатурацією ВКД бензином. До отримання високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) нафтопереробне підприємство, визначене Кабінетом Міністрів України, видає податковий вексель, авальований банком (податкове зобов'язання), на суму акцизного збору виходячи з обсягу високооктанових кисневмісних добавок (ВКД), що буде отримуватися. Строк, на який видається авальований податковий вексель (податкове зобов'язання), не може перевищувати 90 календарних днів. Видача податкового векселя (податкового зобов'язання) здійснюється до моменту отримання високооктанових кисневмісних добавок (ВКД). Податковий вексель (податкове зобов'язання) може бути видано лише нафтопереробним підприємством, що визначено Кабінетом Міністрів України виробником бензинів моторних сумішевих та отримало квоту на виробництво таких бензинів. Обов'язки з погашення податкового векселя (податкове зобов'язання) не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем. За користування податковим векселем (податковим зобов'язанням) не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів. Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця. Податковий вексель (податкове зобов'язання) вважається погашеним у разі підтвердження актом уповноваженого представника органу державної податкової служби на акцизному складі факту використання високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) на виготовлення відповідної кількості бензинів моторних (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішевих з вмістом не менше як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) та відповідності цих бензинів встановленим ГСТУ вимогам".  
Враховано   2710 00 61 00 2710 00 65 00 2710 00 69 00 Важкі дистиляти (дизельне пальне) 30 євро за 1000 кг замінити словами та цифрами: 2710002711 2710002719 2710002731 2710002739 2710002790 2710002901 2710002909 2710003201 2710003209 2710003411 2710003419 2710003439 2710003490 2710003601 2710003609 тільки бензини моторні (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішеві з вмістом не менш як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) А-76 Ек, А-80 Ек, А-92 Ек, АІ-93 Ек, А-95 Ек, А-98 Ек 14 %, але не менше 50 євро за 1000 кг 2710002711 2710002719 2710002731 2710002739 2710002790 2710002901 2710002909 2710003201 2710003209 2710003411 2710003419 2710003439 2710003490 2710003601 2710003609 бензини моторні: А-72, А-76, А-80, А-90, А-91, А-92, АІ-93, А-95, А-96, А-98 та бензини моторні інших марок 18 %, але не менше 66 євро за 1000 кг 2710006100 2710006500 2710006900 Важкі дистиляти (дизельне пальне) 10 %, але не менше 30 євро за 1000 кг слова та цифри:  
426. 3811 19 00 00 Високооктанові кисневмісні добавки до бензинів (ТУУ 30183376.001-2000) 0      3811 19 00 00 Високооктанові кисневмісні добавки до бензинів (ТУУ 30183376.001-2000) 0 замінити словами та цифрами: 3811 19 00 00 Високооктанові кисневмісні добавки до бензинів 16 гривень за 1 кг. слова „Ставка акцизного збору в розмірі 30 євро за 1000 кг застосовується при виробництві бензинів моторних сумішевих з вмістом не менш як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (2710 00 330, 2710 00 350) або етил-трет-бутилового ефіру (ЕТБЕ) нафтопереробними підприємствами, визначеними Кабінетом Міністрів України. Високооктанові кисневмісні добавки до бензинів виробляються державними спиртовими заводами, визначеними Кабінетом Міністрів України" замінити словами: „Ставка акцизного збору в розмірі 14 %, але не менше 50 євро за 1000 кг, застосовується при виробництві бензинів моторних (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішевих з вмістом не менш як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) нафтопереробними підприємствами, визначеними Кабінетом Міністрів України, та в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України для кожного підприємства (однієї юридичної особи). Високооктанові кисневмісні добавки до бензинів виробляються державними спиртовими заводами, визначеними Кабінетом Міністрів України з обов'язковю денатурацією ВКД бензином. До отримання високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) нафтопереробне підприємство, визначене Кабінетом Міністрів України, видає податковий вексель, авальований банком (податкове зобов'язання), на суму акцизного збору виходячи з обсягу високооктанових кисневмісних добавок (ВКД), що буде отримуватися. Строк, на який видається авальований податковий вексель (податкове зобов'язання), не може перевищувати 90 календарних днів. Видача податкового векселя (податкового зобов'язання) здійснюється до моменту отримання високооктанових кисневмісних добавок (ВКД). Податковий вексель (податкове зобов'язання) може бути видано лише нафтопереробним підприємством, що визначено Кабінетом Міністрів України виробником бензинів моторних сумішевих та отримало квоту на виробництво таких бензинів. Обов'язки з погашення податкового векселя (податкове зобов'язання) не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем. За користування податковим векселем (податковим зобов'язанням) не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів. Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця. Податковий вексель (податкове зобов'язання) вважається погашеним у разі підтвердження актом уповноваженого представника органу державної податкової служби на акцизному складі факту використання високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) на виготовлення відповідної кількості бензинів моторних (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішевих з вмістом не менше як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) та відповідності цих бензинів встановленим ГСТУ вимогам".  
427. 3) статті 2 та 3 виключити   -529- Буряк С.В.
Пункт 3 розділу VІІІ викласти у такій редакції: „3) статтю 3 викласти у такій редакції: "У разі роздрібної торгівлі суб'єктами підприємницької діяльності нафтопродуктами, на які встановлено ставки акцизного збору у відсотках до обороту з продажу, за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на такі нафтопродукти, встановлених їх виробниками або імпортерами, з таких суб'єктів підприємницької діяльності справляється штраф у розмірі 5000 гривень, а у разі повторного протягом року порушення - 10000 гривень".  
Враховано   3) статтю 3 викласти у такій редакції: "У разі роздрібної торгівлі суб'єктами підприємницької діяльності нафтопродуктами, на які встановлено ставки акцизного збору у відсотках до обороту з продажу, за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на такі нафтопродукти, встановлених їх виробниками або імпортерами, з таких суб'єктів підприємницької діяльності справляється штраф у розмірі 5000 гривень, а у разі повторного протягом року порушення - 10000 гривень". ІХ. У Законі України "Про ставки акцизного збору та ввізного мита на тютюнові вироби" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 52, ст. 471; 2001 р., N 4, ст. 19, N 24, ст. 125): 1) у статті 1: слова та цифри „2403 (крім 2403 99 10 00 2403 10)" замінити словами та цифрами „2403 (крім 2403 99 10 00 2403 10 10 00)" слова та цифри 2403 10 Тютюн для паління, з вмістом або без вмісту з замінників у будь-якій пропорції 10 грн. за 1 кг 5% замінити словами та цифрами 2403 10 10 00 Тютюн для паління, з вмістом або без вмісту з замінників у будь-якій пропорції у первинних упаковках масою нетто не більш як 500 г. 10 грн. за 1 кг 5% 2) доповнити статтею 2 у такій редакції: „Стаття 2. Тимчасово протягом 2004 року при визначенні податкового зобов'язання зі сплати акцизного збору на тютюнові вироби, що обчислюються у процентах до обороту з продажу з товару (продукції), розмір такого зобов'язання не може бути меншим 1,5 гривень за 1000 сигарет без фільтру та 2,5 гривень за 1000 сигарет з фільтром".  
    -530- Кабінет Міністрів України
Пункт 3 розділу VІІІ викласти у такій редакції: „3) статтю 3 виключити".  
Враховано редакційно    
    -531- Калетнік Г.М.
Статтю 1 Закону України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію)" викласти у такій редакції: 1. Затвердити ставки акцизного збору на такі товари (продукцію): Код товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності Опис товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності Ставки акцизного збору у твердих сумах з одиниці реалізовано товару (продукції) або у процентах до обороту з реалізації товару (продукції) 2203 00 Пиво солодове 0,23 грн. за 1 л Легкі дистиляти: 2710 00 11 00 Для специфічних процесів переробки 12 євро за 1000 кг 2710 00 15 00 Для хімічних перетворень у процесах, не зазначених у позиції 2710 00 11 00 12 євро за 1000 кг Спеціальні бензини: 2710 00 21 00 Уайт-спірит 12 євро за 1000 кг 2710 00 25 00 інші 20 євро за 1000 кг Бензини моторні: 2710 00 26 00 бензини авіаційні 20 євро за 1000 кг 2710 00 37 00 паливо бензинове реактивне 20 євро за 1000 кг Середні дистиляти: 2710 00 41 00 Для специфічних процесів переробки 20 євро за 1000 кг 2710 00 45 00 Для хімічних перетворень в процесах, не зазначених у позиції 2710 00 41 00 12 євро за 1000 кг для інших цілей: Гас (керосин): 2710 00 51 00 паливо реактивне 12 євро за 1000 кг 2710 00 51 00 інший 20 євро за 1000 кг 2710 00 33 00 2710 00 35 00 тільки бензини моторні (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішеві з вмістом не менш як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) за ТУУ 30183376.001 А-76 Ек, А-80 Ек, А-92 Ек, АІ-93 Ек, А-95 Ек, А-98 Ек 46 євро за 1000 кг 2710 00 33 00 2710 00 35 00 бензини моторні: А-72, А-76, А-80, А-90, А-91, А-92, АІ-93, А-95, А-96, А-98 та бензини моторні інших марок 66 євро за 1000 кг 2710 00 33 00 2710 00 35 00 Важкі дистиляти (дизельне пальне) 30 євро за 1000 кг 2710 00 61 00 2710 00 65 00 2710 00 69 00 Високооктанові кисневмісні добавки до бензинів (ТУУ 30183376.001-2000) 0 До отримання ВКД нафтопереробними підприємствами, видається податковий вексель, авальований банком, на суму акцизного збору, нарахованого на обсяг ВКД. Строк, на який видається авальований податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів. Видача податкового векселя здійснюється до моменту отримання ВКД. Податковий вексель може бути виданий лише юридичними особами, які є виробниками бензинів моторних сумішевих, визначені Кабінетом Міністрів України. Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця. Податковий вексель вважається погашеним у разі документального підтвердження факту використання ВКД на виготовлення бензинів моторних сумішевих з вмістом ВКД - не менше 5%. Нафтопереробні підприємства, які визначені Кабінетом Міністрів України, для виробництва бензинів моторних (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішевих з вмістом не менше як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) за ТУУ 30183376.001 зменшують суму акцизного збору, що підлягає сплаті до бюджету, на суму, обраховану виходячи з обсягу виробленого бензину моторного сумішевого, та ставки акцизного збору, затвердженої чинним законодавством, зменшеної на 20 євро за 1000 кг бензину моторного сумішевого. Зазначене зменшення суми акцизного збору до сплати проводиться місцевим податковим органом за умови документального підтвердження придбання та використання високооктанових кисневмісних добавок в кількості, що відповідає виробництву зазначеного обсягу бензину моторного сумішевого (ГСТУ 320.00149943.015-2000).  
Враховано частково    
    -532- Кабінет Міністрів України
Абзац другий пункту 2 розділу VІІІ викласти у такій редакції: 1. Затвердити ставки акцизного збору на такі товари (продукцію): Код товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності Опис товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності Ставки акцизного збору у твердих сумах з одиниці реалізовано товару (продукції) або у процентах до обороту з реалізації товару (продукції) 2203 00 Пиво солодове 0,23 грн. за 1 л Легкі дистиляти: 2710 00 11 00 Для специфічних процесів переробки 12 євро за 1000 кг 2710 00 15 00 Для хімічних перетворень у процесах, не зазначених у позиції 2710 00 11 00 12 євро за 1000 кг Спеціальні бензини: 2710 00 21 00 Уайт-спірит 12 євро за 1000 кг 2710 00 25 00 інші 20 євро за 1000 кг Бензини моторні: 2710 00 26 00 бензини авіаційні 20 євро за 1000 кг 2710 00 37 00 паливо бензинове реактивне 20 євро за 1000 кг Середні дистиляти: 2710 00 41 00 Для специфічних процесів переробки 20 євро за 1000 кг 2710 00 45 00 Для хімічних перетворень в процесах, не зазначених у позиції 2710 00 41 00 12 євро за 1000 кг для інших цілей: Гас (керосин): 2710 00 51 00 паливо реактивне 20 євро за 1000 кг 2710 00 51 00 інший 20 євро за 1000 кг 2710 00 33 00 2710 00 35 00 бензини моторні: А-72, А-76, А-80, А-90, А-91, А-92, АІ-93, А-95, А-96, А-98 та бензини моторні інших марок 66 євро за 1000 кг 2710 00 33 00 2710 00 35 00 Важкі дистиляти (дизельне пальне) 30 євро за 1000 кг 2710 00 61 00 2710 00 65 00 2710 00 69 00 Високооктанові кисневмісні добавки до бензинів (ТУУ 30183376.001-2000) 0 Нафтопереробні підприємства, визначені Кабінетом Міністрів України, при виробництві бензинів моторних (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішевих з вмістом не менше як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) за ТУУ 30183376.001 зменшують суму акцизного збору, що підлягає сплаті до бюджету, на суму, обраховану виходячи з обсягу виробленого бензину моторного сумішевого, та ставки акцизного збору, затвердженої чинним законодавством, зменшеної на 20 євро за 1000 кг бензину моторного сумішевого, у разі документального підтвердження придбання та використання високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) на виробництво зазначеного обсягу бензину моторного сумішевого у відповідності до ГСТУ 320.00149943.015-2000. До отримання високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) нафтопереробне підприємство, визначене Кабінетом Міністрів України, видає податковий вексель, авальований банком, на суму акцизного збору виходячи з обсягу високооктанових кисневмісних добавок (ВКД), що буде отримуватися. Строк, на який видається авальований податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів. Видача податкового векселя здійснюється до моменту отримання високооктанових кисневмісних добавок (ВКД). Податковий вексель може бути видано лише нафтопереробним підприємством, що визначено Кабінетом Міністрів України виробником бензинів моторних сумішевих. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів. Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця. Податковий вексель вважається погашеним у разі документального підтвердження факту використання високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) на виготовлення бензинів моторних (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішевих з вмістом не менше як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) за ТУУ 30183376.001.  
Враховано частково    
    -533- Осика С.Г.
Залишити діючи ставки акцизного збору на нафтопродукти.  
Відхилено    
    -534- Буряк С.В.
Доповнити проект такими положеннями, змінивши при цьому нумерацію наступних розділів: „ІХ У Законі України "Про ставки акцизного збору та ввізного мита на тютюнові вироби" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 52, ст. 471; 2001 р., N 4, ст. 19, N 24, ст. 125): 1) у статті 1: слова та цифри „2403 (крім 2403 99 10 00 2403 10)" замінити словами та цифрами „2403 (крім 2403 99 10 00 2403 10 10 00)" слова та цифри 2403 10 Тютюн для паління, з вмістом або без вмісту з замінників у будь-якій пропорції 10 грн. за 1 кг 5% замінити словами та цифрами 2403 10 10 00 Тютюн для паління, з вмістом або без вмісту з замінників у будь-якій пропорції у первинних упаковках масою нетто не більш як 500 г. 10 грн. за 1 кг 5% 2) доповнити статтею 2 у такій редакції: „Стаття 2. Тимчасово протягом 2004 року при визначенні податкового зобов'язання зі сплати акцизного збору на тютюнові вироби, що обчислюються у процентах до обороту з продажу з товару (продукції), розмір такого зобов'язання не може бути меншим 1,5 гривень за 1000 сигарет без фільтру та 2,5 гривень за 1000 сигарет з фільтром".  
Враховано    
    -535- Писаренко А.Г.
Доповнити проект такими положеннями: „У Законі України "Про ставки акцизного збору та ввізного мита на тютюнові вироби" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 52, ст. 471; 2001 р., N 4, ст. 19, N 24, ст. 125): статтю 1 викласти у такій редакції: "Стаття 1. Установити такі ставки акцизного збору на тютюнові вироби: Код товару (продукції) за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності Опис товару (продукції) згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності Ставки акцизного збору у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції) Ставки акцизного збору у процентах до обороту з реалізації товару (продукції) 2401 Тютюнова сировина Тютюнові відходи 0 0 2402 10 00 00 сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили [тонкі сигари], з вмістом тютюну 20 гривень за 100 шт. 5 % 2402 20 90 10 сигарети без фільтру з тютюну (цигарки) 5 гривень за 1000 шт. 5 % 2402 20 90 20 сигарети з фільтром з тютюну 11,5 гривень за 1000 шт. 5 % 2402 20 90 30 сигарети з фільтром з тютюну або його замінників міжнародних ліцензійних марок, які не є власністю українських суб'єктів підприємницької діяльності 30 гривень за 1000 шт. 5 % 2403 (крім 2403 99 10 00 2403 10) Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн "гомогенізований" або "відновлений"; тютюнові екстракти та есенції 0 0 2403 10 Тютюн для паління, з вмістом або без вмісту замінників у будь-якій пропорції 10 гривень за 1 кг 5 % 2403 99 10 00 Жувальний і нюхальний тютюн 10 гривень за 1 кг" 5 %  
Відхилено    
428. ІХ. У Декреті Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 18-92 "Про акцизний збір" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 10, ст. 82, № 26, ст. 281, № 50, ст. 470; 1995 р., № 44, ст. 318; 1996 р., № 41, ст. 194; 1999 р., № 15, ст. 83, № 39, ст. 356, № 52, ст. 469; 2000 р., № 25, ст. 197, № 26, ст. 209, № 38, ст. 318; 2001 р., № 7, ст. 36, № 10, ст. 44, № 20, ст. 97; 2002 р., № 33, ст. 236; 2003 р, № 33, ст. 267):      Х. У Декреті Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 18-92 "Про акцизний збір" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 10, ст. 82, № 26, ст. 281, № 50, ст. 470; 1995 р., № 44, ст. 318; 1996 р., № 41, ст. 194; 1999 р., № 15, ст. 83, № 39, ст. 356, № 52, ст. 469; 2000 р., № 25, ст. 197, № 26, ст. 209, № 38, ст. 318; 2001 р., № 7, ст. 36, № 10, ст. 44, № 20, ст. 97; 2002 р., № 33, ст. 236; 2003 р, № 33, ст. 267):  
429. 1) статтю 2 доповнити новим пунктом „е" у такій редакції:      1) статтю 2 доповнити новим пунктом „е" у такій редакції:  
430. „е) фізичні або юридичні особи, які від імені держави реалізують на митній території України підакцизні товари (продукцію), що з встановлених законами підстав перейшли у власність держави".      „е) фізичні або юридичні особи, які від імені держави реалізують на митній території України підакцизні товари (продукцію), що з встановлених законами підстав перейшли у власність держави".  
431. 2) у статті 3:      2) у статті 3:  
432. пункт „б" доповнити словами „ (з урахуванням особливостей, передбачених Законом України „Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби")".   -536- Буряк С.В.
Абзац другий пункту 2 розділу ІХ виключити.  
Враховано    
433. доповнити новим пунктом „г" у такій редакції:      доповнити новим пунктом „г" у такій редакції:  
434. „г) обороти з реалізації (передачі) на митній території України підакцизних товарів (продукції), що з встановлених законами підстав перейшли у власність держави".      „г) обороти з реалізації (передачі) на митній території України підакцизних товарів (продукції), що з встановлених законами підстав перейшли у власність держави".  
435. 3) статтю 4 доповнити пунктом „г" такого змісту:   -537- Кабінет Міністрів України
Пункт 3 розділу ІХ виключити.  
Відхилено   3) статтю 4 доповнити пунктом „г" такого змісту:  
436. „г) комбіновано, тобто за ставками у процентах до обороту з продажу, але не менше установленої твердої суми з одиниці реалізованого товару (продукції)".      „г) комбіновано, тобто за ставками у процентах до обороту з продажу, але не менше установленої твердої суми з одиниці реалізованого товару (продукції)".  
437. 4) частину десяту статті 5 виключити.   -538- Козаченко О.О.
Пункт 4 розділу ІХ виключити.  
Відхилено   4) частину десяту статті 5 виключити.  
438. 5) у статті 6:      5) у статті 6:  
439. частину п'ятнадцяту після слова „товари" доповнити словами „на які встановлено ставки акцизного збору у процентах до обороту з продажу";      частину п'ятнадцяту після слова „товари" доповнити словами „на які встановлено ставки акцизного збору у процентах до обороту з продажу";  
440. у частині сімнадцятій слова „а також про дату, з якої запроваджуються встановлені у декларації максимальні роздрібні ціни" виключити;      у частині сімнадцятій слова „а також про дату, з якої запроваджуються встановлені у декларації максимальні роздрібні ціни" виключити;  
441. частину дев'ятнадцяту доповнити новим абзацом такого змісту:      частину дев'ятнадцяту доповнити новим абзацом такого змісту:  
442. „декларація подається неналежному центральному органу виконавчої влади";      „декларація подається неналежному центральному органу виконавчої влади";  
443. частину двадцяту доповнити реченням у такій редакції:      частину двадцяту доповнити реченням у такій редакції:  
444. „Центральний орган державної митної служби України у день прийняття ним декларації про встановлені імпортером підакцизних товарів максимальні роздрібні ціни на такі товари передає копію прийнятої ним декларації центральному органу державної податкової служби України".   -539- Буряк С.В.
Пункт 5 розділу ІХ доповнити такими положеннями: "частину двадцять четверту викласти у такій редакції: У суб'єкта підприємницької діяльності, який здійснює роздрібну торгівлю підакцизним товарами, на які встановлено ставки акцизного збору відсотках у до обороту, у місці торгівлі такими товарами повинні бути ксерокопії декларацій про максимальні роздрібні ціни. Такі декларації засвідчуються печатками постачальників і зберігаються разом з товарно-супровідними документами". частину двадцять п'яту виключити.  
Враховано   „Центральний орган державної митної служби України у день прийняття ним декларації про встановлені імпортером підакцизних товарів максимальні роздрібні ціни на такі товари передає копію прийнятої ним декларації центральному органу державної податкової служби України". "частину двадцять четверту викласти у такій редакції: У суб'єкта підприємницької діяльності, який здійснює роздрібну торгівлю підакцизним товарами, на які встановлено ставки акцизного збору у відсотках до обороту, у місці торгівлі такими товарами повинні бути ксерокопії декларацій про максимальні роздрібні ціни. Такі декларації засвідчуються печатками постачальників і зберігаються разом з товарно-супровідними документами". частину двадцять п'яту виключити.  
445. Х. У Законі України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 40, ст. 297; 1997 р., № 45, ст. 287; 1998 р., № 26, ст. 168; 1999 р., № 4, ст. 34; 2000 р., № 30, ст. 240; 2001 р., № 10, ст. 44; 2002 р., № 26, ст. 175, № 50, ст. 365; 2003 р, № 33, ст. 267):      ХІ. У Законі України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 40, ст. 297; 1997 р., № 45, ст. 287; 1998 р., № 26, ст. 168; 1999 р., № 4, ст. 34; 2000 р., № 30, ст. 240; 2001 р., № 10, ст. 44; 2002 р., № 26, ст. 175, № 50, ст. 365; 2003 р, № 33, ст. 267):  
446. 1) у статті 3:      1) у статті 3:  
447. у пункті "в" частини другої слова „імпортованої чи обороти з реалізації (передачі) української сировини, що ввозиться або використовується для виробництва підакцизних товарів" замінити словами „імпортованих чи обороти з реалізації українських спирту етилового та напівфабрикатів (спиртованих соків, морсів, настоїв) для виробництва алкогольних напоїв (окрім будь-яких виноматеріалів, сусла, вин, вермутів та зброджених напоїв з доданням спирту етилового - коди УКТ ЗЕД 2204, 2205, 2206) та сировини для виробництва тютюнових виробів".   -540- Буряк С.В.
Абзац другий пункту 1 розділу Х виключити.  
Враховано    
    -541- Ващук К.Т.
--Народні депутати України - члени фракції Аграрної партії України У розділі Х пункт 1 виключити.  
Враховано    
    -542- Шаров І.Ф.
Нощенко М.П.
--Народні депутати України - члени депутатської фракції політичних партій Промисловців і підприємців України та „Трудова Україна" У пункті 1 розділу Х слова „будь-яких виноматеріалів, сусла, вин, коди УКТ ЗЕД 2204, 2206" виключити.  
Враховано редакційно    
    -543- Соболєв С.В.
У пункті 1 розділу Х слова „у пункті "в" частини другої слова „імпортованої чи обороти з реалізації (передачі) української сировини, що ввозиться або використовується для виробництва підакцизних товарів" замінити словами „імпортованих чи обороти з реалізації українських спирту етилового та напівфабрикатів (спиртованих соків, морсів, настоїв) для виробництва алкогольних напоїв (окрім будь-яких виноматеріалів, сусла, вин, вермутів та зброджених напоїв з доданням спирту етилового - коди УКТ ЗЕД 2204, 2205, 2206) та сировини для виробництва тютюнових виробів" виключити.  
Враховано редакційно    
448. пункт „г" доповнити словами „,що засвідчується належно оформленою митною вантажною декларацією з написом митного органу про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України, засвідченим підписом відповідальної посадової особи і гербовою печаткою митного органу".   -544- Буряк С.В.
У пункті 1 розділу Х слова "що засвідчується" замінити словами "та підтвердження експорту"  
Враховано   пункт „г" доповнити словами „та підтвердження експорту належно оформленою вантажною митною декларацією з написом митного органу про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України, засвідченим підписом відповідальної посадової особи і гербовою печаткою митного органу".  
449. 2) у статті 7:      2) у статті 7:  
450. у частині першій абзац третій доповнити словами „ (для виноробної продукції: „вино сухе або марочне", „вино ординарне з вмістом цукру більш як 0,3 г/см-3" „вино міцне", „вино плодово-ягідне", „вермут", „коньяк або бренді")";   -545- Буряк С.В.
Абзац другий пункту 2 розділу Х викласти у такій редакції: „у частині першій абзац третій доповнити словами „ (для виноробної продукції: „вино сухе", „,вино напівсухе та напівсолодке", вино з доданням спирту (кріплене)", „вино ігристе", „вино газоване", „плодово-ягідне вино", „вермут", „коньяк", „бренді")"  
Враховано   у частині першій абзац третій доповнити словами „ (для виноробної продукції: „вино сухе", „,вино напівсухе та напівсолодке", вино з доданням спирту (кріплене)", „вино ігристе", „вино газоване", „плодово-ягідне вино", „вермут", „коньяк", „бренді")"  
    -546- Шаров І.Ф.
Нощенко М.П.
У пункті 2 розділу Х слова („вино сухе або марочне", „вино ординарне з вмістом цукру більш як 0,3 г/см-3", „вино плодово-ягідне") виключити.  
Враховано редакційно    
    -547- Ващук К.Т.
У розділі Х абзац другий пункту 2 викласти у такій редакції. „у частині першій абзац третій доповнити словами „ (для виноробної продукції: „вино виноградне натуральне", „сидр яблучний", „вино плодово-ягідне", „вермут", „коньяк або бренді")"  
Враховано редакційно    
    -548- Соболєв С.В.
Абзац другий пункту 2 розділу Х викласти у такій редакції: „у частині першій абзац третій доповнити словами „ (для виноробної продукції: „вино виноградне натуральне", „сидр яблучний", „вино плодово-ягідне", „вермут", „коньяк або бренді")".  
Враховано редакційно    
451. у частині першій абзац п'ятий викласти у такій редакції:      у частині першій абзац п'ятий викласти у такій редакції:  
452. „для горілки та лікеро-горілчаних виробів з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць:";      „для горілки та лікеро-горілчаних виробів з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць:";  
453. у частині першій абзац сьомий викласти у такій редакції:      у частині першій абзац сьомий викласти у такій редакції:  
454. „для інших алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць:";      „для інших алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць:";  
455. у частині першій абзац восьмий після цифр і букви "0,25 л" доповнити цифрами і буквами "0,275 л, 0,35 л";      у частині першій абзац восьмий після цифр і букви "0,25 л" доповнити цифрами і буквами "0,275 л, 0,35 л";  
456. доповнити частину першу новими абзацами дев'ятим-десятим у такій редакції:      доповнити частину першу новими абзацами дев'ятим-десятим у такій редакції:  
457. „Відповідно до вмісту спирту етилового для маркування горілки та лікеро-горілчаних виробів застосовуються марки акцизного збору з такими позначеннями: вміст спирту етилового до 25 % об'ємних одиниць та вміст спирту етилового 25 % і більше об'ємних одиниць.      „Відповідно до вмісту спирту етилового для маркування горілки та лікеро-горілчаних виробів застосовуються марки акцизного збору з такими позначеннями: вміст спирту етилового до 25 % об'ємних одиниць та вміст спирту етилового 25 % і більше об'ємних одиниць.  
458. У разі відсутності марок акцизного збору з позначеннями, встановленими цією статтею, дозволити Державній податковій адміністрації України, як виняток, для марочних колекційних вин, витриманих у пляшках, застосовувати марки акцизного збору з позначенням місткості тари в сторону збільшення".      У разі відсутності марок акцизного збору з позначеннями, встановленими цією статтею, дозволити Державній податковій адміністрації України, як виняток, для марочних колекційних вин, витриманих у пляшках, застосовувати марки акцизного збору з позначенням місткості тари в сторону збільшення".  
459. частину третю доповнити новим абзацом у такій редакції:      частину третю доповнити новим абзацом у такій редакції:  
460. „Продавець марок акцизного збору здійснює продаж марок акцизного збору для маркування алкогольних напоїв (окрім будь-яких вин) суб'єктам підприємницької у кількості необхідній для маркування готової продукції, виходячи з розрахунку суми акцизного збору, на яку видано податковий вексель, авальований банком. З метою визначення необхідної кількості марок акцизного збору, що підлягають продажу векселедавцю, орган державної податкової служби України за місцем його реєстрації видає продавцю марок акцизного збору довідку про взяття на облік податковий вексель за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, в якій зазначається сума акцизного збору, в підтвердження сплати якої надано такий вексель та кількість марок акцизного збору яку може отримати векселедавець".   -549- Буряк С.В.
У розділі Х абзац дванадцятий пункту 2 після слів „авальований банком" доповнити словами „з урахуванням акту коригування", а після слова „вексель" - словами „ (податкове зобов'язання)".  
Враховано   „Продавець марок акцизного збору здійснює продаж марок акцизного збору для маркування алкогольних напоїв (окрім будь-яких вин) суб'єктам підприємницької діяльності у кількості необхідній для маркування готової продукції, виходячи з розрахунку суми акцизного збору, на яку видано податковий вексель (податкове зобов'язання), авальований банком, з урахуванням акту коригування. З метою визначення необхідної кількості марок акцизного збору, що підлягають продажу векселедавцю, орган державної податкової служби України за місцем його реєстрації видає продавцю марок акцизного збору довідку про взяття на облік податкового векселя (податкового зобов'язання) за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, в якій зазначається сума акцизного збору, в підтвердження сплати якої надано такий вексель (податкове зобов'язання) та кількість марок акцизного збору яку може отримати векселедавець".  
461. у абзаці другому частини п'ятої слова „пред'явлення підтверджувальних документів (договору на товарообмінні операції, вантажної митної декларації)" замінити словами „якщо вивезення (експортування) алкогольних напоїв та тютюнових виробів засвідчене належно оформленою митною вантажною декларацією з написом митного органу про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України, засвідченим підписом відповідальної посадової особи і гербовою печаткою митного органу";      у абзаці другому частини п'ятої слова „пред'явлення підтверджувальних документів (договору на товарообмінні операції, вантажної митної декларації)" замінити словами „якщо вивезення (експортування) алкогольних напоїв та тютюнових виробів засвідчене належно оформленою митною вантажною декларацією з написом митного органу про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України, засвідченим підписом відповідальної посадової особи і гербовою печаткою митного органу";  
462. у частині дев'ятій абзац перший доповнити словами „а також засвідчену імпортером копію декларації про встановлені ним максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби на момент подання заявки-розрахунку (для імпортерів тютюнових виробів)";      у частині дев'ятій абзац перший доповнити словами „а також засвідчену імпортером копію декларації про встановлені ним максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби на момент подання заявки-розрахунку (для імпортерів тютюнових виробів)";  
463. у частині десятій у абзаці першому слова „вартості імпортованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, діючих ставок ввізного мита і митних зборів та" виключити;      у частині десятій у абзаці першому слова „вартості імпортованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, діючих ставок ввізного мита і митних зборів та" виключити;  
464. у частині чотирнадцятій абзаци перший та другий замінити абзацом у такій редакції:      у частині чотирнадцятій абзаци перший та другий замінити абзацом у такій редакції:  
465. „14. Акцизний збір із суми перевищення максимальних роздрібних цін на момент митного оформлення над максимальними роздрібними цінами, врахованими під час обчислення акцизного збору на момент одержання марок, імпортер визначає і сплачує до бюджету до або під час митного оформлення";      „14. Акцизний збір із суми перевищення максимальних роздрібних цін на момент митного оформлення над максимальними роздрібними цінами, врахованими під час обчислення акцизного збору на момент одержання марок, імпортер визначає і сплачує до бюджету до або під час митного оформлення";  
466. у частині п'ятнадцятій слова „алкогольні напої або" виключити.      у частині п'ятнадцятій слова „алкогольні напої або" виключити.  
467. частину двадцяту викласти у такій редакції:      частину двадцяту викласти у такій редакції:  
468. "20. До отримання спирту етилового, призначеного для переробки на лікеро-горілчані вироби, суб'єкт підприємницької діяльності видає податковий вексель, авальований банком, який підтверджує зобов'язання платника податку у термін до 90 календарних днів починаючи від дня видачі векселя сплатити суму акцизного збору, яка розрахована за ставками для таких виробів.   -550- Буряк С.В.
У розділі Х абзац двадцятий пункту 2 викласти у такій редакції: „20. До відвантаження з акцизного складу спирту етилового, призначеного для переробки на горілку та лікеро-горілчані вироби, суб'єкт підприємницької діяльності видає податковий вексель, авальований банком (податкове зобов'язання), який підтверджує зобов'язання платника податку у термін до 90 календарних днів починаючи від дня видачі векселя (податкового зобов'язання) сплатити суму акцизного збору, яка розрахована за ставками для таких виробів. При отриманні спирту етилового підприємство-векселедавець за участю представника державної податкової служби, який призначений здійснювати контроль на акцизному складу такого підприємства, складає акт про фактично отриману кількість спирту з розрахунком акцизного збору на цю кількість спирту. Цей акт є коригуванням вже наданого авальованого податкового векселя (податкового зобов'язання) із зазначенням остаточної суми акцизного збору, яка підлягає сплаті."  
Враховано   "20. До відвантаження з акцизного складу спирту етилового, призначеного для переробки на горілку та лікеро-горілчані вироби, суб'єкт підприємницької діяльності видає податковий вексель, авальований банком (податкове зобов'язання), який підтверджує зобов'язання платника податку у термін до 90 календарних днів починаючи від дня видачі векселя (податкового зобов'язання) сплатити суму акцизного збору, яка розрахована за ставками для таких виробів. При отриманні спирту етилового підприємство-векселедавець за участю представника державної податкової служби, який призначений здійснювати контроль на акцизному складу такого підприємства, складає акт про фактично отриману кількість спирту з розрахунком акцизного збору на цю кількість спирту. Цей акт є коригуванням вже наданого авальованого податкового векселя (податкового зобов'язання) із зазначенням остаточної суми акцизного збору, яка підлягає сплаті.  
    -551- Шаров І.Ф.
Нощенко М.П.
У абзаці двадцятому пункту 2 розділу Х слова „лікеро-горілчані вироби" замінити словами „алкогольні напої".  
Відхилено    
    -552- Кабінет Міністрів України
Абзац двадцятий пункту 2 розділу Х викласти у такій редакції: „20. До отримання спирту етилового, призначеного для переробки на алкогольні вироби, суб'єкт підприємницької діяльності видає податковий вексель, авальований банком, який підтверджує зобов'язання платника податку у термін до 90 календарних днів починаючи від дня видачі векселя сплатити суму акцизного збору, яка розрахована за ставками для таких виробів".  
Відхилено    
    -553- Буряк С.В.
Нову редакцію частини двадцятої статті 7 після слів „вексель", або „податковий вексель", або „авальований банком податковий вексель" у всіх відмінках доповнити словами „ (податкове зобов'язання)" у відповідних відмінках.  
Враховано    
469. Податковий вексель може бути видано лише особою, яка є виробником алкогольних напоїв.   -554- Буряк С.В.
У розділі Х у абзаці двадцять першому слова „алкогольних напоїв" замінити словами „горілки та лікеро-горілчаних виробів".  
Враховано   Податковий вексель (податкове зобов'язання) може бути видано лише особою, яка є виробником горілки та лікеро-горілчаних виробів.  
470. При повній сплаті акцизного збору податковий вексель не видається.      При повній сплаті акцизного збору податковий вексель (податкове зобов'язання) не видається.  
471. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.      Обов'язки з погашення податкового векселя (податкового зобов'язання) не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.  
472. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.      За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.  
473. Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця.      Векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця.  
474. У разі, якщо сума податкового векселя не погашена у визначений у векселі строк, протест у неплатежі не здійснюється. У цьому разі зазначена у векселі сума вважається податковим боргом і підлягає погашенню у встановленому законом порядку.   -555- Буряк С.В.
У розділі Х абзац двадцять шостий пункту 2 викласти у такій редакції: „У разі, якщо податковий вексель (податкове зобов'язання) не погашається векселедавцем у визначений термін, векселедержатель здійснює протест векселя про неоплату згідно чинного законодавства та протягом одного робочого дня з дня здійснення протесту звертається до банку, який здійснив аваль цього векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-аваліст зобов'язаний не пізніше операційного дня, наступного за днем звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, яка вказана у векселі, векселедержателю"  
Враховано   „У разі, якщо податковий вексель (податкове зобов'язання) не погашається векселедавцем у визначений термін, векселедержатель здійснює протест векселя про неоплату згідно чинного законодавства та протягом одного робочого дня з дня здійснення протесту звертається до банку, який здійснив аваль цього векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-аваліст зобов'язаний не пізніше операційного дня, наступного за днем звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, яка вказана у векселі, векселедержателю".  
475. Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів встановлюється Кабінетом Міністрів України.      Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів (податкових зобов'язань) встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
476. Акцизний збір сплачується підприємствами вторинного виноробства при придбанні марок акцизного збору на суму, розраховану із ставок акцизного збору на готову продукцію, вироблену з цих виноматеріалів чи сусла. Порядок отримання суб'єктами підприємницької діяльності - підприємствами первинного виноробства спирту етилового та його цільового використання встановлюється Кабінетом Міністрів України".   -556- Буряк С.В.
У пункті 2 розділу Х абзац двадцять восьмий виключити. Доповнити статтю новим абзацом чотирнадцятим такого змісту: "Фальсифікацією вина вважається умисна, з корисливою метою, підробка вина за видом, типом, походженням, місцем виробництва та сортовим складом шляхом додавання виноматеріалів з гібридів прямих виробників, комплексно-стійких гібридів сортів винограду, які не входять до затвердженого сортименту, додавання нешкідливих чи шкідливих для здоров'я людини речовин, виготовлення винних сурогатів у процесі виробництва, транспортування, зберігання та продажу вин, а також виробництво штучного вина шляхом купажування розчину цукрового сиропу (сахарози), гліцерину, спирту, барвників, кислот, есенцій та інших речовин, етикетування, що не відповідає дійсності, використання інших видів дезінформації покупця при зовнішньому оформленні вин ". у зв'язку з цим абзаци чотирнадцятий-тридцятий вважати відповідно абзацами п'ятнадцятим-тридцять першим.  
Враховано    
477. доповнити статтю новою частиною двадцять першою у такій редакції:      доповнити статтю новою частиною двадцять першою у такій редакції:  
478. „21. Частина акцизного збору з тютюнових виробів, обчислена у процентах до обороту з реалізації, спрямовується на виплату пенсій, призначених за різними пенсійними програмами".      „21. Частина акцизного збору з тютюнових виробів, обчислена у процентах до обороту з реалізації, спрямовується на виплату пенсій, призначених за різними пенсійними програмами".  
479. ХІ. У Законі України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 46, ст. 345; 1996 р., № 41, ст. 193, ст. 232; 1997 р., № 45, ст. 286; 1998 р., № 18, ст. 91, № 26, ст. 158, ст. 168; 1999 р., № 8, ст. 56; 2000 р., № 30, ст. 240; 2001 р., № 11, ст. 45; 2002 р. № 26, ст. 175, № 50, ст. 365; 2003 р, № 33, ст. 267):      ХІІ. У Законі України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 46, ст. 345; 1996 р., № 41, ст. 193, ст. 232; 1997 р., № 45, ст. 286; 1998 р., № 18, ст. 91, № 26, ст. 158, ст. 168; 1999 р., № 8, ст. 56; 2000 р., № 30, ст. 240; 2001 р., № 11, ст. 45; 2002 р. № 26, ст. 175, № 50, ст. 365; 2003 р, № 33, ст. 267):  
480. 1) У статті 1:      1) У статті 1: Доповнити статтю новим абзацом чотирнадцятим такого змісту: "Фальсифікацією вина вважається умисна, з корисливою метою, підробка вина за видом, типом, походженням, місцем виробництва та сортовим складом шляхом додавання виноматеріалів з гібридів прямих виробників, комплексно-стійких гібридів сортів винограду, які не входять до затвердженого сортименту, додавання нешкідливих чи шкідливих для здоров'я людини речовин, виготовлення винних сурогатів у процесі виробництва, транспортування, зберігання та продажу вин, а також виробництво штучного вина шляхом купажування розчину цукрового сиропу (сахарози), гліцерину, спирту, барвників, кислот, есенцій та інших речовин, етикетування, що не відповідає дійсності, використання інших видів дезінформації покупця при зовнішньому оформленні вин ". у зв'язку з цим абзаци чотирнадцятий-тридцятий вважати відповідно абзацами п'ятнадцятим-тридцять першим.  
481. доповнити статтю новими абзацами такого змісту:      доповнити статтю новими абзацами такого змісту:  
482. „обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів - рух спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів шляхом переходу права власності на них починаючи з моменту їх виготовлення або ввезення на митну територію України і закінчуючи їх споживанням, використанням або вилученням з обігу;      „обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів - рух спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів шляхом переходу права власності на них починаючи з моменту їх виготовлення або ввезення на митну територію України і закінчуючи їх споживанням, використанням або вилученням з обігу;  
483. спеціалізовані підприємства громадського харчування - заклад громадського харчування з однорідним асортиментом продукції;   -557- Буряк С.В.
Абзаци четвертий-п'ятий пункту 1 розділу ХІ виключити.  
Враховано    
    -558- Кабінет Міністрів України
Абзац четвертий пункту 1 розділу ХІ викласти у такій редакції: „спеціалізовані заклади громадського харчування - заклад громадського харчування з однорідним асортиментом продукції".  
Відхилено    
484. асортимент - види і сорти продукції, яка реалізується закладом громадського харчування;       
485. спеціалізований заклад торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (склад, база, магазин, кіоск, павільйон), крім підприємств громадського харчування, - заклад торгівлі, в якому забороняється торгівля товарами, окрім алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів і аксесуарів до них та товарів, перелік яких затверджено Кабінетом Міністрів України;   -559- Горбачов В.С.
У абзаці шостому пункту 1 розділу ХІ слова „кіоск, павільйон" виключити.  
Враховано   спеціалізований заклад торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (склад, база, магазин), крім підприємств громадського харчування, - заклад торгівлі, в якому забороняється торгівля товарами, окрім алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів і аксесуарів до них та товарів, перелік яких затверджено Кабінетом Міністрів України;  
    -560- Цушко В.П.
Абзац шостий пункту 1 розділу ХІ викласти у такій редакції: „спеціалізований заклад торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами - заклад торгівлі, в якому забороняється торгівля товарами, окрім алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів і аксесуарів до них та товарів, перелік яких затверджено Кабінетом Міністрів України";  
Відхилено    
    -561- Кабінет Міністрів України
Абзац шостий пункту 1 розділу ХІ викласти у такій редакції: „спеціалізований торговельний об'єкт з продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів - майновий комплекс, де здійснюється продаж лише алкогольних напоїв або тютюнових виробів глибокої асортиментної диференціації та аксесуарів до них"  
Враховано редакційно    
    -562- Доманський А.І.
Абзаци шостий-сьомий пункту 1 розділу ХІ виключити.  
Відхилено    
486. спеціалізований відділ (секція) з продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів - відділ (секція) відокремлений від торгового закладу непрозорими стінами, що функціонує в режимі спеціального закладу торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами".   -563- Горбачов В.С.
У абзаці сьомому пункту 1 розділу ХІ слова „непрозорими стінами" виключити.  
Враховано   спеціалізований відділ (секція) з продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів - відділ (секція) відокремлений від торгового закладу, що функціонує в режимі спеціального закладу торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами". високооктанова кисневмісна домішка до бензинів (ВКД) - спирт етиловий зневоднений, виготовлений з крохмале- і цукровмісної сировини. "Підприємство первинного виноробства - це спеціалізований суб'єкт господарської діяльності, який займається переробкою винограду районованих сортів або плодово-ягідної продукції та виробництвом виноматеріалів, сусла та соків для виробництва вина і має відповідну ліцензію. Підприємства первинного виноробства, які виробляють виноматеріали виноградні, можуть бути розташовані виключно у тих зонах (територіях), де знаходяться (вирощуються) промислові виноградники. Підприємство вторинного виноробства - це спеціалізований суб'єкт господарської діяльності, який займається дообробкою виноматеріалів та виготовленням з них вин, та розливом їх у споживчу тару і має відповідну ліцензію. Підприємство змішаного виноробства - це спеціалізований суб'єкт господарської діяльності, виробничий комплекс якого об'єднує первинне та вторинне виноробство, і має відповідні ліцензії. Підприємства змішаного виноробства ведуть окремий облік по первинному та вторинному виноробству. Виноматеріали виноградні - продукти первинної переробки винограду, виготовлені у відповідності з діючими технологічними інструкціями України та призначені для виготовлення вина. Виноматеріали плодово-ягідні - сировина для виробництва вина плодово-ягідного, отримана в результаті спиртового бродіння соку плодового або ягідного з доданням або без додання спирту етилового, виготовленого з харчової сировини, з вмістом спирту етилового не більше 22,5% об'єму готової продукції. Виноматеріали коньячні - молоде необроблене вино, призначене для отримання спиртів коньячних. Виноматеріали шампанські - виноматеріали, виготовлені білим або червоним способом з визначених сортів винограду в специфічних зонах виноробства з відповідним сортиментом та призначені для виготовлення ігристих вин та шампанського. Вино виноградне - це алкогольний напій, вироблений з виноматеріалу виноградного, міцність якого набувається внаслідок спиртового бродіння роздушених ягід або свіжовіджатого виноградного сусла (соку), а у разі виготовлення кріплених вин - підвищується шляхом додавання спирту етилового ректифікованого або спирту етилового ректифікованого виноградного. Міцність вин може становити від 9 до 20 відсотків об'ємних. Вино натуральне - вино, виготовлене шляхом повного збродження цукрів сусла чи часткового бродіння, призупиненого із застосуванням фізичного або біотехнічного засобів. При цьому не використовуються сторонні добавки будь-якого походження, за винятком речовин, дозволених у певних дозах для освітлення вина та його стабілізації. Вино сухе - вино натуральне, отримане в результаті завершеного алкогольного збродження, вміст редуційованого цукру в якому становить не більше 3,0 г/куб.дм. Вино напівсухе - вино натуральне, отримане шляхом неповного зброджування мезги виноградного сусла (натуральне напівсухе вино), або додання виноградного сусла чи концентрованого виноградного сусла (столове напівсухе вино), вміст редуційованого цукру в якому становить від 3,0 до 25 г/куб.дм. Вино напівсолодке - вино натуральне, отримане шляхом неповного зброджування мезги виноградного сусла (натуральне напівсолодке вино), або додання виноградного сусла чи концентрованого виноградного сусла (столове напівсолодке вино), вміст редуційованого цукру в якому становить від 25,0 до 50 г/куб.дм. Вино ординарне - вино, отримане по загальноприйнятій прискореній технології, яке не має постійного сортового складу та місця походження і реалізується з 1 січня наступного за врожаєм винограду роком. Вино марочне - столове або кріплене вино вищої якості з характерними для обумовленої виноробної місцевості і сортів винограду особливостями, яке пройшло природне визрівання шляхом технологічної витримки в дубовій тарі не менш як 1,5 року. Вино столове - вино, виготовлене шляхом повного чи неповного збродження сусла. Залежно від вмісту цукрів, столове вино поділяється на сухе, напівсухе, напівсолодке. Вино кріплене (з доданням спирту та міцне - згідно УКТ ЗЕД) - вино, одержане внаслідок неповного збродження цукрів сусла шляхом призупинення бродіння додаванням спирту етилового ректифікованого, виготовленого з крохмале-цукровмісної сировини і продуктів переробки винограду. Вино ігристе - вино, піняста властивість якого набута внаслідок природного насичення його вуглекислим газом, що утворюється під час бродіння сусла або вторинного бродіння виноматеріалів у герметично закритих посудинах (пляшках, резервуарах). Якщо для вторинного бродіння додається сахароза, одержані ігристі вина належать до категорії шампанізованих. Вино газоване - вино, піняста властивість якого набута внаслідок штучного насичення його вуглекислим газом. Вермут - ароматизований алкогольні напій виноградного походження, отриманий шляхом змішування сухого та кріпленого вина, спиртових рослинних екстрактів, спирту етилового ректифікованого та цукру. Спирт коньячний - середня фракція перегонки коньячного виноматеріала на спеціальних коньячних перегонних установках. Коньяки (бренді) - міцні спиртні напої, виготовлені з витриманих коньячних спиртів." Плодово-ягідні алкогольні напої (вина плодово-ягідні) - напої з вмістом спирту етилового не більше 22,5% об'єму готової продукції, виготовлені з виноматеріалу плодово-ягідного, отриманого шляхом збродження соків плодів та ягід з доданням води та цукру, і міцність якого може бути підвищена додаванням спирту етилового ректифікованого.  
    -564- Цушко В.П.
Абзац шостий пункту 1 розділу ХІ викласти у такій редакції: „спеціалізований відділ (секція) з продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів - відділ (секція) відокремлений від торгового закладу, що функціонує в режимі спеціального закладу торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами".  
Відхилено    
    -565- Кабінет Міністрів України
Абзац сьомий пункту 1 розділу ХІ викласти у такій редакції: „спеціалізований відділ (секція) з продажу алкогольних напоїв або тютюнових виробів - відокремлене приміщення торговельного об'єкта, де здійснюється продаж лише алкогольних напоїв або тютюнових виробів"  
Враховано редакційно    
    -566- Кабінет Міністрів України
Пункт 1 розділу ХІ доповнити таким положенням: „високооктанова кисневмісна домішка до бензинів (ВКД) - спирт етиловий зневоднений, виготовлений з крохмале- і цукровмісної сировини"  
Враховано    
    -567- Буряк С.В.
Пункт 1 розділу ХІ доповнити такими положеннями: "Підприємство первинного виноробства - це спеціалізований суб'єкт господарської діяльності, який займається переробкою винограду районованих сортів або плодово-ягідної продукції та виробництвом виноматеріалів, сусла та соків для виробництва вина та має відповідну ліцензію. Підприємства первинного виноробства, які виробляють виноматеріали виноградні, можуть бути розташовані виключно у тих зонах (територіях), де знаходяться (вирощуються) промислові виноградники. Підприємство вторинного виноробства - це спеціалізований суб'єкт господарської діяльності, який займається дообробкою виноматеріалів та виготовленням з них вин, та розливом їх у споживчу тару і має відповідну ліцензію. Підприємство змішаного виноробства - це спеціалізований суб'єкт господарської діяльності, виробничий комплекс якого об'єднує первинне та вторинне виноробство, і має відповідні ліцензії. Підприємство змішаного виноробства ведуть окремий облік по первинному та вторинному виноробству. Виноматеріали виноградні - продукти первинної переробки винограду, виготовлені у відповідності з діючими технологічними інструкціями України та призначені для виготовлення вина. Виноматеріали плодово-ягідні - сировина для виробництва вина плодово-ягідного, отримана в результаті спиртового бродіння соку плодового або ягідного з доданням або без додання спирту етилового, виготовленого з харчової сировини, з вмістом спирту етилового не більше 22,5% об'єму готової продукції. Виноматеріали коньячні - молоде необроблене вино, призначене для отримання спиртів коньячних. Виноматеріали шампанські - виноматеріали, виготовлені білим або червоним способом з визначених сортів винограду в специфічних зонах виноробства з відповідним сортиментом та призначені для виготовлення ігристих вин та шампанського. Вино виноградне - це алкогольний напій, вироблений з виноматеріалу виноградного, міцність якого набувається внаслідок спиртового бродіння роздушених ягід або свіжовіджатого виноградного сусла (соку), а у разі виготовлення кріплених вин - підвищується шляхом додавання спирту етилового ректифікованого або спирту етилового ректифікованого виноградного. Міцність вин може становити від 9 до 20 відсотків об'ємних. Вино натуральне - вино, виготовлене шляхом повного збродження цукрів сусла чи часткового бродіння, призупиненого із застосуванням фізичного або біотехнічного засобів. При цьому не використовуються сторонні добавки будь-якого походження, за винятком речовин, дозволених у певних дозах для освітлення вина та його стабілізації. Вино сухе - вино натуральне, отримане в результаті завершеного алкогольного збродження, вміст редуційованого цукру в якому становить не більше 3,0 г/куб.дм. Вино напівсухе - вино натуральне, отримане шляхом неповного зброджування мезги виноградного сусла (натуральне напівсухе вино), або додання виноградного сусла чи концентрованого виноградного сусла (столове напівсухе вино), вміст редуційованого цукру в якому становить від 3,0 до 25 г/куб.дм. Вино напівсолодке - вино натуральне, отримане шляхом неповного зброджування мезги виноградного сусла (натуральне напівсолодке вино), або додання виноградного сусла чи концентрованого виноградного сусла (столове напівсолодке вино), вміст редуційованого цукру в якому становить від 25,0 до 50 г/куб.дм. Вино ординарне - вино, отримане по загальноприйнятій прискореній технології, яке не має постійного сортового складу та місця походження і реалізується з 1 січня наступного за врожаєм винограду роком. Вино марочне - столове або кріплене вино вищої якості з характерними для обумовленої виноробної місцевості і сортів винограду особливостями, яке пройшло природне визрівання шляхом технологічної витримки в дубовій тарі не менш як 1,5 року. Вино столове - вино, виготовлене шляхом повного чи неповного збродження сусла. Залежно від вмісту цукрів, столове вино поділяється на сухе, напівсухе, напівсолодке. Вино кріплене (з доданням спирту та міцне - згідно УКТ ЗЕД) - вино, одержане внаслідок неповного збродження цукрів сусла шляхом призупинення бродіння додаванням спирту етилового ректифікованого, виготовленого з крохмале-цукровмісної сировини і продуктів переробки винограду. Вино ігристе - вино, піняста властивість якого набута внаслідок природного насичення його вуглекислим газом, що утворюється під час бродіння сусла або вторинного бродіння виноматеріалів у герметично закритих посудинах (пляшках, резервуарах). Якщо для вторинного бродіння додається сахароза, одержані ігристі вина належать до категорії шампанізованих. Вино газоване - вино, піняста властивість якого набута внаслідок штучного насичення його вуглекислим газом. Вермут - ароматизований алкогольні напій виноградного походження, отриманий шляхом змішування сухого та кріпленого вина, спиртових рослинних екстрактів, спирту етилового ректифікованого та цукру. Спирт коньячний - середня фракція перегонки коньячного виноматеріала на спеціальних коньячних перегонних установках. Коньяки (бренді) - міцні спиртні напої, виготовлені з витриманих коньячних спиртів." Плодово-ягідні алкогольні напої (вина плодово-ягідні) - напої з вмістом спирту етилового не більше 22,5% об'єму готової продукції, виготовлені з виноматеріалу плодово-ягідного, отриманого шляхом збродження соків плодів та ягід з доданням води та цукру, і міцність якого може бути підвищена додаванням спирту етилового ректифікованого.  
Враховано    
487. 2) У статті 2:      2) У статті 2:  
488. у частині першій слова „може здійснюватися лише на державних підприємствах за наявності у них ліцензій" замінити словами „здійснюється виключно державним унітарним підприємством, підпорядкованим Кабінету Міністрів України, за наявності нього відповідних ліцензій".   -568- Буряк С.В.
У розділі ХІ абзац другий пункту 2 викласти у такій редакції: „частину першу викласти в такій редакції: „Виробництво спирту етилового (у тому числі як лікарського засобу), спирту плодового, спирту етилового ректифікованого плодового може здійснюватися лише на державних підприємствах за наявності у них ліцензій. Виробництво спирту етилового денатурованого (спирту технічного) та високооктанових кисневмісних домішок до бензинів (ВКД) може здійснюватися лише на державних підприємствах за наявності у них ліцензій та повного технологічного циклу виробництва із застосуванням технічних пристроїв, які унеможливлюють виробництво неденатурованого спирту або високооктанових кисневмісних домішок до бензинів (ВКД). Виробництво спирту етилового неденатурованого державними підприємствами, які виробляються спирт етиловий денатурований, забороняється". доповнити статтю новими частинами другою-третьою в такій редакції: „Спирт етиловий, що оподатковується за пільговими ставками акцизного збору, виробляється та реалізується тільки державними підприємствами, визначеними Кабінетом Міністрів України за поданням експертно-консультаційної комісії з питань державного регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. При цьому такі державні підприємства виробляють та реалізовують відповідно до виданих згідно із законодавством нарядів виключно спирт етиловий, що оподатковується за відповідною пільговою ставкою акцизного збору. Високооктанові кисневмісні добавки до бензинів (ВКД) виробляються тільки державними підприємствами, визначеними Кабінетом Міністрів України за поданням експертно-консультаційної комісії з питань державного регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. При цьому виробляти спирт етиловий таким державним підприємствам забороняється". у зв'язку з цим частини другу-десяту вважати відповідно частинами четвертою-дванадцятою. частину четверту викласти у такій редакції: „Виробництво спирту коньячного та спирту етилового ректифікованого виноградного здійснюється на державних підприємствах, а також на підприємствах незалежно від форми власності, які станом на 1 січня 2001 року мали відповідну ліцензію, повний технологічний цикл виробництва виноматеріалів та/або коньячного спирту та/або коньяку і виробляють зазначені спирти лише для потреб власного виробництва. При цьому виробництво спирту коньячного здійснюють лише підприємства, забезпечені спеціальною тарою для витримки спиртів та кваліфікованими фахівцями. Підприємства, які здійснюють виробництво спирту коньячного, мають право виробляти та реалізовувати цей спирт і для потреб інших підприємств, які мають ліцензію на виробництво спирту коньячного або коньяку, без права реалізації іншим суб'єктам підприємницької діяльності". частину п'яту реченням в такій редакції: „При цьому суб'єкт підприємницької діяльності, який отримує спирт етиловий, що оподатковується за пільговою ставкою акцизного збору, не має права здійснювати виробництво горілки та лікеро-горілчаних виробів".  
Враховано   частину першу викласти в такій редакції: „Виробництво спирту етилового (у тому числі як лікарського засобу), спирту плодового, спирту етилового ректифікованого плодового може здійснюватися лише на державних підприємствах за наявності у них ліцензій. Виробництво спирту етилового денатурованого (спирту технічного) та високооктанових кисневмісних домішок до бензинів (ВКД) може здійснюватися лише на державних підприємствах за наявності у них ліцензій та повного технологічного циклу виробництва із застосуванням технічних пристроїв, які унеможливлюють виробництво неденатурованого спирту або високооктанових кисневмісних домішок до бензинів (ВКД). Виробництво спирту етилового неденатурованого державними підприємствами, які виробляються спирт етиловий денатурований, забороняється". доповнити статтю новими частинами другою-третьою в такій редакції: „Спирт етиловий, що оподатковується за пільговими ставками акцизного збору, виробляється та реалізується тільки державними підприємствами, визначеними Кабінетом Міністрів України за поданням експертно-консультаційної комісії з питань державного регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. При цьому такі державні підприємства відповідно до виданих згідно із законодавством нарядів виробляють та реалізовують виключно спирт етиловий, що оподатковується за відповідною пільговою ставкою акцизного збору. Високооктанові кисневмісні добавки до бензинів (ВКД) виробляються тільки державними підприємствами, визначеними Кабінетом Міністрів України за поданням експертно-консультаційної комісії з питань державного регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. При цьому виробляти спирт етиловий таким державним підприємствам забороняється". у зв'язку з цим частини другу-десяту вважати відповідно частинами четвертою-дванадцятою. частину четверту викласти у такій редакції: „Виробництво спирту коньячного та спирту етилового ректифікованого виноградного здійснюється на державних підприємствах, а також на підприємствах незалежно від форми власності, які станом на 1 січня 2001 року мали відповідну ліцензію, повний технологічний цикл виробництва виноматеріалів та/або коньячного спирту та/або коньяку і виробляють зазначені спирти лише для потреб власного виробництва. При цьому виробництво спирту коньячного здійснюють лише підприємства, забезпечені спеціальною тарою для витримки спиртів та кваліфікованими фахівцями. Підприємства, які здійснюють виробництво спирту коньячного, мають право виробляти та реалізовувати цей спирт і для потреб інших підприємств, які мають ліцензію на виробництво спирту коньячного або коньяку, без права реалізації іншим суб'єктам підприємницької діяльності". частину п'яту реченням в такій редакції: „При цьому суб'єкт підприємницької діяльності, який отримує спирт етиловий, що оподатковується за пільговою ставкою акцизного збору, не має права здійснювати виробництво горілки та лікеро-горілчаних виробів".  
    -569- Раханський А.В.
Абзац другий пункту 2 розділу ХІ виключити.  
Враховано редакційно    
489. частину п'яту доповнити таким новим реченням: „При цьому місце зберігання спирту, розташоване на державному підприємстві, яке виробляє спирт етиловий, вважається акцизним складом".   -570- Буряк С.В.
У розділі ХІ абзац третій пункту 2 викласти у такій редакції: „частину сьому доповнити такими новими реченнями: „При цьому приміщення, у яких здійснюється виробництво спирту етилового, та місця зберігання спирту, розташовані на державному підприємстві, яке виробляє спирт етиловий, вважаються акцизним складом. Акцизним складом також вважаються постійнодіючі пости органів державної податкової служби України, розташовані у місцях зберігання спирту та приміщеннях, у яких здійснюється виробництво продукції із використанням спирту етилового, що оподатковується за пільговою ставкою акцизного збору (крім закладів охорони здоров'я), або високооктанових кисневмісних домішок (ВКД)".  
Враховано   частину сьому доповнити такими новими реченнями: „При цьому приміщення, у яких здійснюється виробництво спирту етилового, та місця зберігання спирту, розташовані на державному підприємстві, яке виробляє спирт етиловий, вважаються акцизним складом. Акцизним складом також вважаються постійнодіючі пости органів державної податкової служби України, розташовані у місцях зберігання спирту та приміщеннях, у яких здійснюється виробництво продукції із використанням спирту етилового, що оподатковується за пільговою ставкою акцизного збору (крім закладів охорони здоров'я), або високооктанових кисневмісних домішок (ВКД)".  
490. після частини десятої доповнити статтю новими частинами у такій редакції:      після частини дванадцятої доповнити статтю новими частинами у такій редакції:  
491. „Орган державної податкової служби одночасно з внесенням акцизного складу (місця зберігання спирту, розташованого на державному підприємстві, яке виробляє спирт етиловий) до Єдиного реєстру, призначає свого представника (представників) на цьому акцизному складі.   -571- Буряк С.В.
У розділі ХІ у абзаці п'ятому пункту 2 слова „ (місця зберігання спирту, розташованого на державному підприємстві, яке виробляє спирт етиловий)" виключити.  
Враховано   „Орган державної податкової служби одночасно з внесенням акцизного складу до Єдиного реєстру, призначає свого представника (представників) на цьому акцизному складі.  
492. Копія рішення про призначення представника (представників) органу державної податкової служби на акцизному складі у день прийняття такого рішення надсилається підприємству, де розташований акцизний склад.      Копія рішення про призначення представника (представників) органу державної податкової служби на акцизному складі у день прийняття такого рішення надсилається підприємству, де розташований акцизний склад.  
493. Представник (представники) органу державної податкової служби на акцизному складі здійснюють постійний безпосередній контроль за дотриманням встановленого порядку передачі спирту етилового, а також сплати акцизного збору з нього.   -572- Буряк С.В.
У розділі ХІ у абзаці сьомому пункту 2 слова „а також сплати акцизного збору з нього" замінити словами „сплати акцизного збору з нього, використання ВКД і спирту етилового, що оподатковується за пільговими ставками, а також забезпечують складання актів про фактичне цільове використання спирту етилового для виготовлення відповідної кількості певної продукції, відповідність виготовлених товарів встановленим вимогам щодо вмісту спирту, або фактичне використання високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) на виготовлення відповідної кількості бензинів моторних (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішевих з вмістом не менше як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) та відповідності цих бензинів встановленим ГСТУ вимогам".  
Враховано   Представник (представники) органу державної податкової служби на акцизному складі здійснюють постійний безпосередній контроль за дотриманням встановленого порядку передачі спирту етилового, сплати акцизного збору з нього, використання ВКД і спирту етилового, що оподатковується за пільговими ставками, а також забезпечують складання актів про фактичне цільове використання спирту етилового для виготовлення відповідної кількості певної продукції, відповідність виготовлених товарів встановленим вимогам щодо вмісту спирту, або фактичне використання високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) на виготовлення відповідної кількості бензинів моторних (ГСТУ 320.00149943.015-2000) сумішевих з вмістом не менше як 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок (ВКД) та відповідності цих бензинів встановленим ГСТУ вимогам".  
494. Порядок роботи представників органу державної податкової служби на акцизному складі та надання ними дозволу на передачу спирту етилового встановлюється центральним органом державної податкової служби України".   -573- Буряк С.В.
У розділі ХІ абзац восьмий пункту 2 доповнити таким реченням: „При цьому розпорядок роботи представників органу державної податкової служби повинен відповідати режиму роботи акцизного складу, який встановлюється підприємством-власником (або користувачем) акцизного складу."  
Враховано   Порядок роботи представників органу державної податкової служби на акцизному складі та надання ними дозволу на передачу спирту етилового встановлюється центральним органом державної податкової служби України. При цьому розпорядок роботи представників органу державної податкової служби повинен відповідати режиму роботи акцизного складу, який встановлюється підприємством-власником (або користувачем) акцизного складу".  
495. У зв'язку з цим частину одинадцяту вважати частиною п'ятнадцятою.      У зв'язку з цим частину одинадцяту вважати частиною сімнадцятою.  
496. 3) У статті 3:      3) У статті 3:  
497. у частині сьомій слова „приміщеннями та обладнанням, що забезпечують" замінити словами „цілісним майновим комплексом, що забезпечує".      у частині сьомій слова „приміщеннями та обладнанням, що забезпечують" замінити словами „цілісним майновим комплексом, що забезпечує".  
498. 4) У статті 4:      4) У статті 4:  
499. абзац другий частини першої замінити абзацами у такій редакції:      абзац другий частини першої замінити абзацами у такій редакції:  
500. „спирту етилового, коньячного, плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового та алкогольних напоїв (окрім лікеро-горілчаних виробів) - 25000 гривень, а для підприємств первинного виноробства із середньорічними обсягами переробки сировини до 1,0 тис. тонн - 5000 гривень;   -574- Кабінет Міністрів України
У розділі ХІ у абзацах третьому-четвертому слова „лікеро-горілчаних" замінити словами „горілки та лікеро-горілчаних".  
Враховано   „спирту етилового, коньячного, плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового та алкогольних напоїв (окрім горілки та лікеро-горілчаних виробів) - 25000 гривень, а для підприємств первинного виноробства із середньорічними обсягами переробки сировини до 1,0 тис. тонн - 5000 гривень;  
501. лікеро-горілчаних виробів - 250 000 гривень;"   -575- Осика С.Г.
У розділі ХІ у абзаці четвертому пункту 4 цифри „250 000" замінити цифрами „500 000".  
Відхилено   горілки та лікеро-горілчаних виробів - 250 000 гривень;"  
502. у зв'язку з цим абзаци третій-четвертий вважати відповідно абзацами четвертим-п'ятим.      у зв'язку з цим абзаци третій-четвертий вважати відповідно абзацами четвертим-п'ятим.  
503. 5) У статті 6:      5) У статті 6:  
504. назву статті викласти в такій редакції:      назву статті викласти в такій редакції:  
505. „Стаття 6. Реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності"      „Стаття 6. Реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності"  
506. доповнити статтю новою частиною в такій редакції:      доповнити статтю новою частиною в такій редакції:  
507. "Виробники, імпортери та користувачі брагоректифікаційних установок для виробництва спирту етилового, коньячного і плодового підлягають обов'язковій реєстрації в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".   -576- Буряк С.В.
Абзац п'ятий пункту 5 розділу ХІ викласти у такій редакції: „Виробники, продавці, імпортери та користувачі брагоректифікаційних установок для виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового та спирту-сирцю підлягають обов'язковій реєстрації в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   "Виробники, продавці, імпортери та користувачі брагоректифікаційних установок для виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового та спирту-сирцю підлягають обов'язковій реєстрації в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".  
508. 6) У статті 9:      6) У статті 9:  
509. у частині першій слова "затверджених і зареєстрованих у встановленому законодавством порядку нормативних документів, які діють в Україні" замінити словами "стандартів, які діють в Україні, або затверджених виробником технічних умов, які пройшли державну санітарно-гігієнічну експертизу і зареєстровані органом виконавчої влади, уповноваженим законом України";      у частині першій слова "затверджених і зареєстрованих у встановленому законодавством порядку нормативних документів, які діють в Україні" замінити словами "стандартів, які діють в Україні, або затверджених виробником технічних умов, які пройшли державну санітарно-гігієнічну експертизу і зареєстровані органом виконавчої влади, уповноваженим законом України";  
510. після частини першої доповнити новими частинами такого змісту:      після частини першої доповнити новими частинами такого змісту:  
511. "Максимально допустимі рівні вмісту смол та нікотину в димі сигарет, які реалізуються в Україні, встановлюються виключно цим Законом і становлять: смол - 12 мг, нікотину - 1,2 мг у димі однієї сигарети з фільтром; смол - 15 мг, нікотину - 1,3 мг у димі однієї сигарети без фільтру.      "Максимально допустимі рівні вмісту смол та нікотину в димі сигарет, які реалізуються в Україні, встановлюються виключно цим Законом і становлять: смол - 12 мг, нікотину - 1,2 мг у димі однієї сигарети з фільтром; смол - 15 мг, нікотину - 1,3 мг у димі однієї сигарети без фільтру.  
512. Визначення відповідності рівнів вмісту смол та нікотину встановленим цим Законом показникам здійснюють лабораторії, акредитовані згідно законодавства.      Визначення відповідності рівнів вмісту смол та нікотину встановленим цим Законом показникам здійснюють лабораторії, акредитовані згідно законодавства.  
513. Зміни до рівнів вмісту смол та нікотину, зазначених у цій статті, набирають чинності не раніше ніж через 18 місяців від дня набрання чинності внесеними відповідним законом змінами до рівнів вмісту смол та нікотину".      Зміни до рівнів вмісту смол та нікотину, зазначених у цій статті, набирають чинності не раніше ніж через 18 місяців від дня набрання чинності внесеними відповідним законом змінами до рівнів вмісту смол та нікотину".  
514. 7) Статтю 10 викласти у такій редакції:      7) Статтю 10 викласти у такій редакції:  
515. "Стаття 10. Підтвердження відповідності продукції      "Стаття 10. Підтвердження відповідності продукції  
516. Спирт етиловий, коньячний і плодовий, спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, спирт-сирець виноградний, спирт-сирець плодовий, алкогольні напої та тютюнові вироби підлягають підтвердженню відповідності в законодавчо регульованій сфері шляхом сертифікації.   -577- Буряк С.В.
У розділі ХІ у абзацах трутьому-п'ятому пункту 7 слова „спирт-сирець виноградний, спирт-сирець плодовий" у відповідних відмінках виключити.  
Враховано   Спирт етиловий, коньячний і плодовий, спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, алкогольні напої та тютюнові вироби підлягають підтвердженню відповідності в законодавчо регульованій сфері шляхом сертифікації.  
517. Відповідність спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів підтверджується наявністю у їх виробника або імпортера сертифікату відповідності або свідоцтва про визнання відповідності.      Відповідність спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів підтверджується наявністю у їх виробника або імпортера сертифікату відповідності або свідоцтва про визнання відповідності.  
518. Реєстраційні номери сертифікатів відповідності або свідоцтв про визнання відповідності, виданих на спирт етиловий, коньячний і плодовий, спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, спирт-сирець виноградний, спирт-сирець плодовий, алкогольні напої та тютюнові вироби зазначаються у документах, згідно яких здійснюється передача відповідної продукції.      Реєстраційні номери сертифікатів відповідності або свідоцтв про визнання відповідності, виданих на спирт етиловий, коньячний і плодовий, спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, алкогольні напої та тютюнові вироби зазначаються у документах, згідно яких здійснюється передача відповідної продукції.  
519. Не підлягає підтвердженню відповідності сировина, яка використовується у виробництві спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.      Не підлягає підтвердженню відповідності сировина, яка використовується у виробництві спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.  
520. Не підлягають підтвердженню відповідності зразки спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які ввозяться на митну територію України суб'єктами підприємницької діяльності, які мають ліцензії на право виробництва відповідної продукції, для проведення досліджень чи випробувань в акредитованих лабораторіях, що належать таким суб'єктам підприємницької діяльності".      Не підлягають підтвердженню відповідності зразки спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які ввозяться на митну територію України суб'єктами підприємницької діяльності, які мають ліцензії на право виробництва відповідної продукції, для проведення досліджень чи випробувань в акредитованих лабораторіях, що належать таким суб'єктам підприємницької діяльності".  
521. 8) У статті 11:   -578- Буряк С.В.
У розділі ХІ пункт 8 доповнити таким положенням: „абзац чотирнадцятий частини першої після цифр і букви "0,25 л" доповнити цифрами і буквою "0,275 л,"  
Враховано   8) У статті 11: абзац чотирнадцятий частини першої після цифр і букви "0,25 л" доповнити цифрами і буквою "0,275 л,"  
522. абзац двадцятий частини другої після слів „Теtrа-Раk" доповнити словами „Ваg-іnbох", а після цифр і букви "0,25 л" - цифрами і буквою "0,275 л, 0,35 л";   -579- Буряк С.В.
У розділі ХІ абзац другий пункту 8 доповнити таким положенням: „а цифри „500" замінити цифрами „600"  
Враховано   абзац двадцятий частини другої після слів „Теtrа-Раk" доповнити словами „Ваg-іnbох", а після цифр і букви "0,25 л" - цифрами і буквою "0,275 л, 0,35 л", а цифри „500" замінити цифрами „600";  
523. частину третю після абзацу десятого доповнити новими абзацами такого змісту:   -580- Буряк С.В.
У розділі ХІ абзаци третій-сьомий пункту 8 виключити.  
Враховано    
524. „максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку, яка наноситься визначеним виробником способом;       
525. дата виготовлення, яка наноситься визначеним виробником способом і складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати;       
526. термін придатності для споживання";       
527. У зв'язку з цим абзаци одинадцятий- двадцять третій вважати відповідно абзацами чотирнадцятим-двадцять шостим.       
528. абзац другий частини четвертої після слова „мови" доповнити словами „ (окрім додаткової інформації щодо характеристик продукту)", а також доповнити абзац таким реченням: „Власні назви алкогольних напоїв та тютюнових виробів визначаються їх виробниками і можуть відтворювати або бути частиною зареєстрованого чи поданого на реєстрацію знака для товарів і послуг".   -581- Буряк С.В.
Розділ ХІ доповнити положеннями такого змісту: „9) Доповнити новою статтею 11-1 у такій редакції: Стаття 11-1. Максимальна роздрібна ціна Встановлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби наносяться на пачки, коробки або сувенірні коробки тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення. Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку, яка наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України. Дата виготовлення, яка наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати. Нанесення максимальної роздрібної ціни та дати виготовлення на тютюнові вироби, призначені для експорту, здійснюється згідно з умовами відповідної угоди на експорт".  
Враховано   абзац другий частини четвертої після слова „мови" доповнити словами „ (окрім додаткової інформації щодо характеристик продукту)", а також доповнити абзац таким реченням: „Власні назви алкогольних напоїв та тютюнових виробів визначаються їх виробниками і можуть відтворювати або бути частиною зареєстрованого чи поданого на реєстрацію знака для товарів і послуг". 9) Доповнити новою статтею 11-1 у такій редакції: Стаття 11-1. Максимальна роздрібна ціна Встановлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби наносяться на пачки, коробки або сувенірні коробки тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення. Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку, яка наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України. Дата виготовлення, яка наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати. Нанесення максимальної роздрібної ціни та дати виготовлення на тютюнові вироби, призначені для експорту, здійснюється згідно з умовами відповідної угоди на експорт.  
529. 9) У статті 12:      10) У статті 12:  
530. частину другу викласти в такій редакції:      частину другу викласти в такій редакції:  
531. "Виробництво парфумерно-косметичної продукції здійснюється з використанням спирту етилового ректифікованого денатурованого. Перелік денатуруючих добавок та їх мінімальний вміст встановлюється Кабінетом Міністрів України. Використання неденатурованого спирту для виробництва парфумерно-косметичної продукції не допускається".   -582- Буряк С.В.
Абзац третій пункту 9 розділу ХІ доповнити такими словами „і вважається нецільовим використанням спирту".  
Враховано   "Виробництво парфумерно-косметичної продукції здійснюється з використанням спирту етилового ректифікованого денатурованого. Перелік денатуруючих добавок та їх мінімальний вміст встановлюється Кабінетом Міністрів України. Використання неденатурованого спирту для виробництва парфумерно-косметичної продукції не допускається і вважається нецільовим використанням спирту".  
532. доповнити статтю новою частиною такого змісту:      доповнити статтю новою частиною такого змісту:  
533. "Використання спирту етилового технічного на внутрішньому ринку здійснюється виключно за умови обов'язкової його денатурації. Перелік денатуруючих добавок до спирту етилового технічного та їх мінімальний вміст встановлюється Кабінетом Міністрів України. Обладнання для денатурації спирту повинно входити до повного технологічного циклу виробництва".   -583- Буряк С.В.
Розділ ХІ доповнити новим пунктом 10 та відповідно змінити нумерацію наступних пунктів розділу: „11) Доповнити Закон новою статтею 12-1 у такій редакції: Стаття 12-1. Сировина для виробництва вин "Для виробництва вин використовуються технічні сорти винограду, що відповідають вимогам державного стандарту. Не допускається змішування європейських сортів винограду з американськими сортами, гібридами прямими виробниками та комплексно-стійкими гібридами. Столові сорти винограду можуть використовуватися для виготовлення ординарних вин, якщо за вмістом цукрів та іншими показниками якості вони відповідають вимогам, що пред'являються до винограду технічних сортів. Для виробництва вин допускається переробка зав'яленого на кущах винограду до цукристості у суслі не більш як 40 г/100 см3. Використання сушеного винограду (ізюму) для виготовлення вин забороняється. Випадки порушення цієї норми розглядаються як фальсифікація вина."  
Враховано   "Використання спирту етилового технічного на внутрішньому ринку здійснюється виключно за умови обов'язкової його денатурації. Перелік денатуруючих добавок до спирту етилового технічного та їх мінімальний вміст встановлюється Кабінетом Міністрів України. Обладнання для денатурації спирту повинно входити до повного технологічного циклу виробництва і унеможливлювати виробництво неденатурованого спирту". 11) Доповнити Закон новою статтею 12-1 у такій редакції: Стаття 12-1. Сировина для виробництва вин "Для виробництва вин використовуються технічні сорти винограду, що відповідають вимогам державного стандарту. Не допускається змішування європейських сортів винограду з американськими сортами, гібридами прямими виробниками та комплексно-стійкими гібридами. Столові сорти винограду можуть використовуватися для виготовлення ординарних вин, якщо за вмістом цукрів та іншими показниками якості вони відповідають вимогам, що пред'являються до винограду технічних сортів. Для виробництва вин допускається переробка зав'яленого на кущах винограду до цукристості у суслі не більш як 40 г/100 см3. Використання сушеного винограду (ізюму) для виготовлення вин забороняється. Випадки порушення цієї норми розглядаються як фальсифікація вина." „12) У статті 13: у частині другій слова „та незабезпечення виходу продукції" виключити.  
    -584- Буряк С.В.
Розділ ХІ доповнити положенням такого змісту: „12) У статті 13: у частині другій слова „та незабезпечення виходу продукції" виключити.  
Враховано    
534. 10) У статті 14:      13) У статті 14:  
535. частину четверту доповнити словами та реченням наступного змісту:   -585- Буряк С.В.
Абзац третій пункту 10 розділу ХІ викласти у такій редакції: „шляхом видачі нарядів. Наряди на наступний квартал видаються суб'єктам підприємницької діяльності - резидентам України до 25 числа місяця ,що передує новому кварталу на підставі щоквартальних лімітів за напрямками використання, які видаються до 15 числа місяця, що передує новому кварталу".  
Враховано   частину четверту доповнити словами та реченням наступного змісту:  
536. ", шляхом видачі нарядів. Наряди видаються суб'єктам підприємницької діяльності - резидентам України до 25 числа останнього місяця кварталу, який передує кварталу, на які будуть видаватися наряди."      „шляхом видачі нарядів. Наряди на наступний квартал видаються суб'єктам підприємницької діяльності - резидентам України до 25 числа місяця ,що передує новому кварталу на підставі щоквартальних лімітів за напрямками використання, які видаються до 15 числа місяця, що передує новому кварталу".  
537. доповнити статтю новими частинами у такій редакції:      доповнити статтю новими частинами у такій редакції:  
538. „Передача спирту етилового з акцизного складу здійснюється виключно з дозволу представника органу державної податкової служби на цьому акцизному складі.   -586- Буряк С.В.
Абзац п'ятий пункту 10 розділу ХІ після слова „складу" доповнити словами „та рух спирту етилового в межах акцизного складу".  
Враховано   „Передача спирту етилового з акцизного складу та рух спирту етилового в межах акцизного складу здійснюється виключно з дозволу представника органу державної податкової служби на цьому акцизному складі.  
539. Дозвіл на передачу спирту етилового з акцизного складу надається на підставі сплати акцизного збору з спирту, що повинен бути переданий, грошовими коштами або забезпечення сплати акцизного збору податковим векселем, авальованим банком".   -587- Буряк С.В.
Абзац шостий пункту 10 розділу ХІ доповнити словами „ (податковим зобов'язанням) (окрім передачі спирту етилового на експорт)" та доповнити пункт 10 розділу ХІ такими положеннями: „Розподіл спирту етилового, який оподатковується за пільговими ставками акцизного збору, здійснюється за напрямками використання відповідно до квот, встановлених Кабінетом Міністрів України за поданням експертно-консультаційної комісії з питань державного регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". Тимчасово до 1 січня 2006 року річні квоти за напрямками використання, визначеними статтею 3 Закону України „Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" не можуть перевищувати: на спирт етиловий, що використовується закладами та установами охорони здоров'я для забезпечення лікувально-діагностичного процесу і виконання лабораторних досліджень, а також суб'єктами підприємницької діяльності для виготовлення лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і виготовлених з них препаратів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів), настоїв та настоянок, - 1 000 000 дал. на спирт етиловий, що отримується підприємствами первинного та змішаного виноробства і використовується ними для виготовлення виноградних, плодових та інших виноматеріалів і сусла, - 1 200 000 дал. на спирт етиловий, що використовується для виготовлення оцту спиртового, - 100 000 дал. на спирт етиловий, що використовується для виготовлення вибухових речовин, парфумів та нітроцелюлози, - 500 000 дал. на спирт етиловий денатурований (спирт технічний), що використовується для виробництва продукції за переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України, - 2 500 000 дал.  
Враховано   Дозвіл на передачу спирту етилового з акцизного складу надається на підставі сплати акцизного збору з спирту, що повинен бути переданий, грошовими коштами або забезпечення сплати акцизного збору податковим векселем, авальованим банком (податковим зобов'язанням) (окрім передачі спирту етилового на експорт)". Розподіл спирту етилового, який оподатковується за пільговими ставками акцизного збору, здійснюється за напрямками використання відповідно до квот, встановлених Кабінетом Міністрів України за поданням експертно-консультаційної комісії з питань державного регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Тимчасово до 1 січня 2006 року річні квоти за напрямками використання, визначеними статтею 3 Закону України „Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" не можуть перевищувати: на спирт етиловий, що використовується закладами та установами охорони здоров'я для забезпечення лікувально-діагностичного процесу і виконання лабораторних досліджень, а також суб'єктами підприємницької діяльності для виготовлення лікарських засобів (у тому числі компонентів крові і виготовлених з них препаратів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів), настоїв та настоянок, - 1 000 000 дал. на спирт етиловий, що отримується підприємствами первинного та змішаного виноробства і використовується ними для виготовлення виноградних, плодових та інших виноматеріалів і сусла, - 1 200 000 дал. на спирт етиловий, що використовується для виготовлення оцту спиртового, - 100 000 дал. на спирт етиловий, що використовується для виготовлення вибухових речовин, парфумів та нітроцелюлози, - 500 000 дал. на спирт етиловий денатурований (спирт технічний), що використовується для виробництва продукції за переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України, - 2 500 000 дал.  
540. 11) У статті 15:      14) У статті 15:  
541. Абзаци перший та другий частини другої замінити абзацами у такій редакції:      Абзаци перший та другий частини другої замінити абзацами у такій редакції:  
542. "Річна плата за ліцензії на право імпорту, експорту і оптової торгівлі цією продукцією встановлюється в таких розмірах:      "Річна плата за ліцензії на право імпорту, експорту і оптової торгівлі цією продукцією встановлюється в таких розмірах:  
543. імпорт алкогольних напоїв: у річному обсязі за кодами: 2204 (крім виноматеріалів 2204 30), 2205, 2206 до 100 000 дал. (разом), 2208 (крім 2208 20) до 20 000 дал., 2208 20 (крім спирту коньячного 2208 20 89 00) до 20 000 дал. - 250 000 грн. При перевищені встановлених щорічних обсягів вноситься додаткова плата у розмірі - 300 000 грн. Про внесення додаткової плати робиться відповідний запис у ліцензії. За відсутності такого запису дія ліцензії вважається призупиненою.   -588- Буряк С.В.
У розділі ХІ абзац четвертий пункту 11 викласти у такій редакції: „імпорт алкогольних напоїв: у річному обсязі за кодами: 2204 (крім виноматеріалів 2204 30), 2205, 2206 - до 75 000 дал. (разом); 2208 (крім 2208 20) - до 20 000 дал.; 2208 20 (крім спирту коньячного 2208 20 89 00) - до 20 000 дал. - 250 000 грн. При перевищені будь-якого з встановлених щорічних обсягів вноситься додаткова плата у розмірі - 500 000 грн. Про внесення додаткової плати робиться відповідний запис у ліцензії. За відсутності такого запису дія ліцензії вважається призупиненою".  
Враховано   імпорт алкогольних напоїв: у річному обсязі за кодами: 2204 (крім виноматеріалів 2204 30), 2205, 2206 - до 75 000 дал. (разом); 2208 (крім 2208 20) - до 20 000 дал.; 2208 20 (крім спирту коньячного 2208 20 89 00) - до 20 000 дал. - 250 000 грн. При перевищені будь-якого з встановлених щорічних обсягів вноситься додаткова плата у розмірі - 500 000 грн. Про внесення додаткової плати робиться відповідний запис у ліцензії. За відсутності такого запису дія ліцензії вважається призупиненою.  
544. імпорт тютюнових виробів - 250 000 грн."   -589- Осика С.Г.
У розділі ХІ пункт 11 доповнити таким положенням: „абзац третій частини другої виключити".  
Відхилено   імпорт тютюнових виробів - 250 000 грн."  
545. частину одинадцяту доповнити словами ", а також документ, що підтверджує внесення річної чи квартальної плати за ліцензію".   -590- Буряк С.В.
У розділі ХІ у абзаці шостому пункту 11 слова „річної чи квартальної виключити"  
Враховано   частину одинадцяту доповнити словами ", а також документ, що підтверджує внесення плати за ліцензію".  
546. доповнити статтю новою частиною у такій редакції:   -591- Горбачов В.С.
Абзац восьмий пункту 11 розділу ХІ викласти у такій редакції: „Роздрібна та оптова торгівля алкогольними напоями та/або тютюновими виробами може здійснюватися за наявності відповідної ліцензії тільки спеціалізованими закладами торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (склад, база, магазин) та через спеціалізовані відділи (секції) з продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів, підприємствами громадського харчування (загальною площею не менш ніж 20 м-2) та підприємствами торгівлі, які розташовані на території сіл та селищ. Алкогольні напої та/або тютюнові вироби можуть продаватися в роздріб тільки суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють продаж за місцем знаходження на адміністративній території, де вони зареєстровані як платники податків. На суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, не поширюється режим спрощеної системи оподаткування, а також пільги, які визначені законами України щодо цих видів діяльності.  
Враховано   доповнити статтю новою частиною у такій редакції:  
547. „Роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися за наявності відповідної ліцензії тільки спеціалізованими закладами торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (склад, база, магазин, кіоск, павільйон) та через спеціалізовані відділи (секції) з продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів, за винятком підприємств громадського харчування та підприємств торгівлі, розташованих на території сіл та селищ".   -592- Цушко В.П.
Абзац восьмий пункту 11 розділу ХІ викласти у такій редакції: „Роздрібна торгівля алкогольними напоями та/або тютюновими виробами здійснюється спеціалізованими закладами торгівлі та спеціалізованими відділами (секціями) закладів торгівлі з універсальним асортиментом товарів, закладами громадського харчування та ресторанного обслуговування. В сільській місцевості продаж алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів може здійснюватися у закладах торгівлі з універсальним асортиментом товарів загальною площею до 200 м-2 за рішенням органу місцевого самоврядування, про що робиться відповідний запис у ліцензії органом, що її видав. На суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, не поширюється режим спрощеної системи оподаткування, а також пільги, які визначені законами України щодо цих видів діяльності".  
Відхилено   „Роздрібна та оптова торгівля алкогольними напоями та/або тютюновими виробами може здійснюватися за наявності відповідної ліцензії тільки спеціалізованими закладами торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (склад, база, магазин) та через спеціалізовані відділи (секції) з продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів, підприємствами громадського харчування (загальною площею не менш ніж 20 м-2) та підприємствами торгівлі, які розташовані на території сіл та селищ. Алкогольні напої та/або тютюнові вироби можуть продаватися в роздріб тільки суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють продаж за місцем знаходження на адміністративній території, де вони зареєстровані як платники податків. На суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, не поширюється режим спрощеної системи оподаткування, а також пільги, які визначені законами України щодо цих видів діяльності. 15) У статті 15-2: абзац другий доповнити словами „крім санаторно-курортних закладів"  
    -593- Доманський А.І.
Абзаци сьомий-восьмий пункту 11 розділу ХІ виключити.  
Відхилено    
    -594- Цушко В.П.
Доповнити розділ ХІ такими положеннями: „Максимальна відпускна ціна виробника або пов'язаною з ним особи на тютюнові вироби, без податку на додану вартість та акцизного збору, не може перевищувати 77 відсотків максимальної роздрібної ціни, задекларованої цим виробником тютюнових виробів, без податку на додану вартість та акцизного збору".  
Відхилено    
    -595- Буряк С.В.
Розділ ХІ доповнити пунктом такого змісту: "15) У статті 15-2: абзац другий доповнити словами „крім санаторно-курортних закладів"  
Враховано    
548. 12) У статті 15-3:      16) У статті 15-3:  
549. назву статті викласти в такій редакції:      назву статті викласти в такій редакції:  
550. „Правила продажу і обмеження щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів";   -596- Буряк С.В.
Пункт 12 розділу ХІ доповнити таким положенням: абзац дев'ятий частини першої виключити  
Враховано   „Правила продажу і обмеження щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів"; абзац дев'ятий частини першої виключити  
551. у частині третій слова та цифри „від 100" виключити;   -597- Буряк С.В.
У розділі ХІ абзац четвертий пункту 12 замінити абзацами у такій редакції: „частину четверту статті викласти у такій редакції: „Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки підприємствам громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус підприємств громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів. Продаж на розлив виноградних натуральних сухих вин з тари місткістю від 100 до 600 л, виготовленої з матеріалів, дозволених до контакту з алкогольними напоями, може здійснюватись підприємствами громадського харчування, якщо у ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями про це є відповідний запис органа, що видав таку ліцензію."  
Враховано   „частину четверту статті викласти у такій редакції: „Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки підприємствам громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус підприємств громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів. Продаж на розлив виноградних натуральних сухих вин з тари місткістю від 100 до 600 л, виготовленої з матеріалів, дозволених до контакту з алкогольними напоями, може здійснюватись підприємствами громадського харчування, якщо у ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями про це є відповідний запис органа, що видав таку ліцензію."  
552. доповнити статтю новою частиною такого змісту      доповнити статтю новою частиною такого змісту  
553. "Забороняється включення тютюнових виробів до армійських та будь-яких інших пайків".      "Забороняється включення тютюнових виробів до армійських та будь-яких інших пайків".  
554. 13) У статті 16:      17) У статті 16:  
555. доповнити статтю новою частиною у такій редакції:   -598- Буряк С.В.
У розділі ХІ абзац третій пункту 13 доповнити таким новим реченням: „Суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують спирт етиловий, що оподатковується за пільговими ставками, станом на 1 серпня та 1 грудня кожного року здійснюють інвентаризацію, результати якої відображаються у спиртовому балансі використаного спирту етилового та виробленої з нього продукції, який затверджується органом державної податкової служби України за місцем знаходження такого суб'єкта підприємницької діяльності".  
Враховано   доповнити статтю новою частиною у такій редакції:  
556. „Суб'єкти підприємницької діяльності, які одержали ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного і спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного і спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, подають органу, який видає ліцензії, щоквартально, до 10 числа місяця, що настає за звітним, звіт про обсяги виробництва та реалізації продукції. Форма звіту встановлюється органом, який видає ліцензії, за погодженням з Комітетом Верховної Ради України, який відповідає за проведення податкової політики".      „Суб'єкти підприємницької діяльності, які одержали ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного і спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного і спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, подають органу, який видає ліцензії, щоквартально, до 10 числа місяця, що настає за звітним, звіт про обсяги виробництва та реалізації продукції. Форма звіту встановлюється органом, який видає ліцензії, за погодженням з Комітетом Верховної Ради України, який відповідає за проведення податкової політики. Суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують спирт етиловий, що оподатковується за пільговими ставками, станом на 1 серпня та 1 грудня кожного року здійснюють інвентаризацію, результати якої відображаються у спиртовому балансі використаного спирту етилового та виробленої з нього продукції, який затверджується органом державної податкової служби України за місцем знаходження такого суб'єкта підприємницької діяльності".  
557. 14) У статті 17:      18) У статті 17:  
558. у абзаці п'ятому частини другої виключити слова „або за відсутності у місці торгівлі засвідчених виробником або імпортером копій чинних декларацій про максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби, які продаються у такому місці торгівлі,";      у абзаці п'ятому частини другої виключити слова „або за відсутності у місці торгівлі засвідчених виробником або імпортером копій чинних декларацій про максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби, які продаються у такому місці торгівлі,";  
559. абзац шостий частини другої виключити;   -599- Буряк С.В.
У розділі ХІ пункт 14 доповнити такими положеннями: абзац дванадцятий частини другої викласти у такий редакції: "роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 250 гривень, а у разі повторного протягом року порушення - 500 гривень".  
Враховано   абзац шостий частини другої виключити; абзац дванадцятий частини другої викласти у такий редакції: "роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 250 гривень, а у разі повторного протягом року порушення - 500 гривень.".  
560. 15) Статтю 18 доповнити такою новою частиною:      19) Статтю 18 доповнити такою новою частиною:  
561. „Обов'язкові вимоги до тютюнових виробів, а також правила продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів встановлюються виключно цим Законом".   -600- Стецьків Т.С.
Розділ ХІ виключити.  
Відхилено   „Обов'язкові вимоги до тютюнових виробів, а також правила продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів встановлюються виключно цим Законом".  
    -601- Осташ І.І.
Розділ ХІ викласти у такій редакції. 1) У статті 1: абзац другий після слів "спирт етиловий ректифікований технічний" доповнити словами "спирт етиловий ректифікований денатурований"; після абзацу вісімнадцятого: "акцизний склад - приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв, відомості про місцезнаходження якого внесено до Єдиного державного реєстру акцизних складів Єдиний державний реєстр акцизних складів - перелік акцизних складів, який ведеться органами державної податкової служби і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження акцизних складів та відомості про заявників"; 2) Стаття 3. Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв видаються суб'єктам підприємницької діяльності, які на момент подання заявки про видачу ліцензії є власниками приміщення та обладнання, що забезпечують повний технологічний цикл виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв, за умови, що використання таких приміщень та обладнання здійснюється тільки їх власником. 3) У статті 6: назву статті викласти в такій редакції: „Стаття 6. Реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності" доповнити статтю новою частиною в такій редакції: "Виробники, імпортери та користувачі брагоректифікаційних установок для виробництва спирту етилового, коньячного і плодового підлягають обов'язковій реєстрації в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України". 3) Стаття 7. Виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів на давальницьких умовах Виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв на давальницьких умовах забороняється, крім виробництва спирту етилового, коньячного і плодового з давальницької сировини нерезидентів за умови повного вивезення готової продукції за межі митної території України. 4) Стаття 8. Атестація виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Виробники, імпортери та користувачі брагоректифікаційних установок для виробництва спирту етилового, коньячного і плодового підлягають обов'язковій реєстрації в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України 5) У статті 9: у частині першій слова "затверджених і зареєстрованих у встановленому законодавством порядку нормативних документів, які діють в Україні" замінити словами "стандартів, які діють в Україні, або затверджених виробником технічних умов, які пройшли державну санітарно-гігієнічну експертизу і зареєстровані органом виконавчої влади, уповноваженим законом України"; після частини першої доповнити новими частинами такого змісту: "Максимально допустимі рівні вмісту смол та нікотину в сигаретах, які реалізуються в Україні, встановлюються виключно цим Законом і становлять: смол - 12 мг, нікотину - 1,2 мг у димі однієї сигарети. Визначення відповідності рівнів вмісту смол та нікотину встановленим цим Законом показникам здійснюють акредитовані відповідно до чинного законодавства лабораторії. Зміни до рівнів вмісту смол та нікотину, зазначених у цій статті, набирають чинності не раніше ніж через 18 місяців від дня набрання чинності внесеними відповідним законом змінами до рівнів вмісту смол та нікотину". 6) Статтю 10 викласти у такій редакції: "Стаття 10. Підтвердження відповідності продукції Спирт етиловий, коньячний і плодовий, спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, спирт-сирець виноградний, спирт-сирець плодовий, алкогольні напої та тютюнові вироби підлягають підтвердженню відповідності в законодавчо регульованій сфері шляхом сертифікації. Відповідність спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів підтверджується наявністю у їх виробника або імпортера сертифікату відповідності або свідоцтва про визнання відповідності. Реєстраційні номери сертифікатів відповідності або свідоцтв про визнання відповідності, виданих на спирт етиловий, коньячний і плодовий, спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, спирт-сирець виноградний, спирт-сирець плодовий, алкогольні напої та тютюнові вироби зазначаються у документах, згідно яких здійснюється передача відповідної продукції. Виробник або імпортер спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів надає особі, яка одержує від нього (виробника або імпортера) зазначену продукцію, копію сертифікату відповідності або свідоцтва про визнання відповідності на захищеному бланку. Не підлягає підтвердженню відповідності будь-яка сировина та матеріали, які використовуються у виробництві спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Не підлягають підтвердженню відповідності зразки спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які ввозяться на митну територію України суб'єктами підприємницької діяльності, які мають ліцензії на право виробництва відповідної продукції, для проведення досліджень чи випробувань в акредитованих лабораторіях, що належать таким суб'єктам підприємницької діяльності". 7) У статті 11: абзац двадцятий частини другої після цифр і букви "0,25 л" доповнити цифрами і буквою "0,35 л"; частину третю після абзацу п'ятнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту: "дата виробництва, яка наноситься визначеним виробником способом і складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати"; У зв'язку з цим абзаци шістнадцятий - двадцять третій вважати відповідно сімнадцятим - двадцять четвертим. 8) У статті 12: частину другу викласти в такій редакції: "Виробництво парфумерно-косметичної продукції здійснюється з використанням спирту етилового ректифікованого денатурованого. Перелік денатуруючих добавок та їх мінімальний вміст встановлюється Кабінетом Міністрів України. Використання неденатурованого спирту для виробництва парфумерно-косметичної продукції не допускається". доповнити статтю новою частиною такого змісту: "Використання спирту етилового технічного на внутрішньому ринку здійснюється виключно за умови обов'язкової його денатурації. Перелік денатуруючих добавок до спирту етилового технічного та їх мінімальний вміст встановлюється Кабінетом Міністрів України". 9) У статті 15: абзац чотирнадцятий частини першої доповнити словами "а також документ, що підтверджує внесення річної чи квартальної плати за ліцензію"; У статті 15-3: назву статті викласти в такій редакції: „Правила продажу і обмеження щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів"; доповнити статтю новою частиною такого змісту "Забороняється включення тютюнових виробів до армійських та будь-яких інших пайків". 11) У статті 17: абзац шостий частини другої виключити. 12) Статтю 18 доповнити такою новою частиною: „Обов'язкові вимоги до тютюнових виробів, а також правила продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів встановлюються виключно цим Законом".  
Враховано редакційно    
562. ХІІ. Внести до Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 "Про державне мито" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 13, ст. 113, № 26, ст. 281, № 49, ст. 459; 1994 р., № 28, ст. 241, № 29, ст. 257, № 33, ст. 300; 1995 р., № 14, ст. 90, № 30, ст. 229; 1996 р., № 9, ст. 43, № 41, ст. 192, № 52, ст. 306; 1997 р., № 6, ст. 46, № 9, ст. 70, № 18, ст. 131; 2000 р., № 19, ст. 143, № 29, ст. 232, № 46, ст. 398, № 50, ст. 436; 2001 р., № 24, ст. 124; 2002 р., № 6, ст. 43, № 32, ст. 223) такі зміни:      ХІІІ. Внести до Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 "Про державне мито" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 13, ст. 113, № 26, ст. 281, № 49, ст. 459; 1994 р., № 28, ст. 241, № 29, ст. 257, № 33, ст. 300; 1995 р., № 14, ст. 90, № 30, ст. 229; 1996 р., № 9, ст. 43, № 41, ст. 192, № 52, ст. 306; 1997 р., № 6, ст. 46, № 9, ст. 70, № 18, ст. 131; 2000 р., № 19, ст. 143, № 29, ст. 232, № 46, ст. 398, № 50, ст. 436; 2001 р., № 24, ст. 124; 2002 р., № 6, ст. 43, № 32, ст. 223) такі зміни:  
563. У статтях 3 та 7:      У статтях 3 та 7:  
564. слова "неоподатковуваний мінімум доходів громадян" замінити словами "податкова соціальна пільга" у відповідних відмінках та множині.      слова "неоподатковуваний мінімум доходів громадян" замінити словами "податкова соціальна пільга" у відповідних відмінках та множині.  
565. ХІІІ. У Законі України „Про радіочастотний ресурс України" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36 (08.09.2000), ст.. 298; , № 2-3, ст..10; 2002 р. № 12-13, ст.. 92):      ХІV. У Законі України „Про радіочастотний ресурс України" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36 (08.09.2000), ст.. 298; , № 2-3, ст..10; 2002 р. № 12-13, ст.. 92):  
566. У статті 24:      У статті 24:  
567. 1) доповнити пунктом 4 наступного змісту:      1) доповнити пунктом 4 наступного змісту:  
568. "Збір за використання радіочастотного ресурсу України сплачується від дати видачі ліцензії на використання радіочастотного ресурсу України. Сума збору за використання радіочастотного ресурсу України розраховується платниками самостійно, виходячи із розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот, визначеної в ліцензії на використання радіочастотного ресурсу України, по кожному регіону окремо".      "Збір за використання радіочастотного ресурсу України сплачується від дати видачі ліцензії на використання радіочастотного ресурсу України. Сума збору за використання радіочастотного ресурсу України розраховується платниками самостійно, виходячи із розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот, визначеної в ліцензії на використання радіочастотного ресурсу України, по кожному регіону окремо".  
569. 2) доповнити пунктом 5 наступного змісту:      2) доповнити пунктом 5 наступного змісту:  
570. "Користувачі радіочастотного ресурсу України щомісяця у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду, подають до податкового органу податкову декларацію. Форма податкової декларації визначається у порядку, встановленому законом".      "Користувачі радіочастотного ресурсу України щомісяця у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду, подають до податкового органу податкову декларацію. Форма податкової декларації визначається у порядку, встановленому законом".  
571. У цьому зв"язку пункти 4, 5, 6, 7 уважати відповідно пунктами 6, 7, 8, 9";      У цьому зв"язку пункти 4, 5, 6, 7 уважати відповідно пунктами 6, 7, 8, 9";  
572. 3) вилучити пункт 9 статті 24;      3) вилучити пункт 9 статті 24;  
573. ХІV. Внести до Закону України "Про плату за землю" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 45, ст. 238; 1997 р., № 47, ст. 294; 1999 р., № 15, ст. 83, № 18, ст. 140, № 32, ст. 264, № 38, ст. 352, № 39, ст. 356; 2000 р., № 2 ст. 16; № 3, ст.20; № 14-15-16, ст. 121, № 32, ст. 260, № 43, ст. 363, № 48, ст. 406; 2001 р., № 2-3, ст. 10, № 7, ст. 36, № 11, ст. 46, № 15, ст. 74, № 50, ст. 261; 2002, № 9, ст. 68, № 12-13, ст. 92, № 30, ст. 205) такі зміни:      ХV. Внести до Закону України "Про плату за землю" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 45, ст. 238; 1997 р., № 47, ст. 294; 1999 р., № 15, ст. 83, № 18, ст. 140, № 32, ст. 264, № 38, ст. 352, № 39, ст. 356; 2000 р., № 2 ст. 16; № 3, ст.20; № 14-15-16, ст. 121, № 32, ст. 260, № 43, ст. 363, № 48, ст. 406; 2001 р., № 2-3, ст. 10, № 7, ст. 36, № 11, ст. 46, № 15, ст. 74, № 50, ст. 261; 2002, № 9, ст. 68, № 12-13, ст. 92, № 30, ст. 205) такі зміни:  
574. У статті 12:      У статті 12:  
575. 1) у пункті 4 частини першої слова "що використовуються ними за цільовим призначенням" замінити словами "які повністю утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів".   -602- Комітет вважає недоцільним призупинення та обмеження дії пункту 4 статті 12 щодо звільнення від оподаткування земельним податком "вітчизняні заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення, фізичної культури та спорту, спортивні споруди, що використовуються ними за цільовим призначенням".  Враховано    
    -603- У розділі ХІV пропозицію щодо нової редакції пункту 4 частини першої статті 12 Закону України „Про плату за землю" (щодо вилучення слів „що використовуються ними за цільовим призначенням" і заміни їх словами „які повністю утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів") вилучити, і залишити пункт 4 частини першої статті 12 Закону України „Про плату за землю" в чинній редакції.  Враховано    
576. 2) пункти 5-1, 6, 13, 17, 19, 23 частини першої вилучити. У зв'язку з цим пункти 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 18, 20, 21, 24, 25 вважати відповідно пунктами 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19.   -604- Шепетін В.Л.
Пункт 19 статті 12 Закону України „Про плату за землю" не вилучати, після слів „затвердженим Кабінетом Міністрів України", доповнити наступними словами: "у сумі, яка вираховується пропорційно долі таких поставок продукції і послуг військового та спеціального призначення у межах контрактів, за якими сума їх авансування до 1 січня 2004 року склала не менше ніж 20 відсотків від загальної контрактної вартості, у сумі загальних поставок протягом відповідного звітного періоду".  
Враховано   1) пункти 6, 13, 17, 23 частини першої вилучити. У зв'язку з цим пункти 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 24, 25 вважати відповідно пунктами 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20. Пункт 19 після слів "затвердженим Кабінетом Міністрів України", доповнити наступними словами: "у сумі, яка вираховується пропорційно долі таких поставок продукції і послуг військового та спеціального призначення у межах контрактів, за якими сума їх авансування до 1 січня 2004 року склала не менше ніж 20 відсотків від загальної контрактної вартості, у сумі загальних поставок протягом відповідного звітного періоду".  
    -605- Демьохін В.А.
У пункті 2 розділу ХІV вилучити пункт 13.  
Відхилено    
    -606- Комітет недоцільним призупинення та обмеження дії пункту 5-1 частини першої статті 12 щодо звільнення госпрозрахункових установ, організацій та підприємств, що віднесені до відання Національної академії наук України, від земельного податку на рівні 50 відсотків діючих ставок на відповідних територіях.  Враховано    
577. ХV. У Законі України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 10, ст. 44; 2002 р., №17, ст. 117; 2003 р., №10-11, ст. 86; 2003 р., №14, ст. 94; 2003 р., 24, ст. 154; 2003 р., №30, ст. 247):      ХVІ. У Законі України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 10, ст. 44; 2002 р., №17, ст. 117; 2003 р., №10-11, ст. 86; 2003 р., №14, ст. 94; 2003 р., 24, ст. 154; 2003 р., №30, ст. 247):  
578. 1. підпункт 4.1.6 пункту 4.1 статті 4 викласти у такій редакції:      1. підпункт 4.1.6 пункту 4.1 статті 4 викласти у такій редакції:  
579. "4.1.6. Якщо згідно із законом з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу) податковий період не встановлено, то податкова декларація подається та податкове зобов'язання сплачується у строки, передбачені цим пунктом для місячного базового податкового періоду.      "4.1.6. Якщо згідно із законом з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу) податковий період не встановлено, то податкова декларація подається та податкове зобов'язання сплачується у строки, передбачені цим пунктом для місячного базового податкового періоду.  
580. Загальнодержавні та місцеві податки і збори (обов'язкові) платежі, для яких законодавчо не передбачено подання податкових декларацій (розрахунків), надають щомісячні розрахунки про належні до сплати суми обов'язкових платежів у порядку, визначеному законодавством для обов'язкових платежів з базовим (звітним) періодом - календарний місяць.   -607- Кабінет Міністрів України
У Законі України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" абзац другий підпункту 4.1.6 пункту 4.1 статті 4 викласти у такій редакції: „Платники податків, які сплачують загальнодержавні та місцеві податки і збори (обов'язкові) платежі, щодо яких законодавчо не передбачено подання податкових декларацій (розрахунків), надають щомісячні розрахунки про належні до сплати суми обов'язкових платежів у порядку, визначеному законодавством для обов'язкових платежів з базовим (звітним) періодом - календарний місяць."  
Враховано по суті  Платники податків, які відповідно до закону мають сплачувати загальнодержавні та місцеві податки і збори (обов'язкові) платежі, для яких законодавчо не передбачено подання податкових декларацій (розрахунків), надають щомісячні розрахунки про належні до сплати суми обов'язкових платежів у порядку, визначеному законодавством для обов'язкових платежів з базовим (звітним) періодом - календарний місяць  
    -608- абзац другий пункту 1 розділу ХV проекту Закону доповнити напочатку словами: "Платники податків, які відповідно до закону мають сплачувати"  Враховано    
581. Своєчасно не внесені до бюджетів суми цих платежів вважаються податковим боргом та стягуються до бюджету в порядку, визначеному цим Законом";   -609- Кабінет Міністрів України
доповнити пункт 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" новим абзацом такого змісту: „4.1.8. У разі зміни юридичної адреси платників податків протягом календарного року, подання податкової звітності та сплата податкових зобов'язань після перереєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення календарного року."  
Відхилено   Своєчасно не внесені до бюджетів суми цих платежів вважаються податковим боргом та стягуються до бюджету в порядку, визначеному цим Законом";  
582. 2. абзац другий підпункту 7.1.1. пункту 7.1 статті 7 виключити;   -610- пункт 2 розділу ХV проекту Закону викласти у такій редакції: "2. абзац другий підпункту 7.1.1. пункту 7.1 статті 7 після слів "Погашення податкових зобов'язань або податкового боргу платника податків" доповнити словами " (крім акцизного збору)"  Враховано   2. абзац другий підпункту 7.1.1. пункту 7.1 статті 7 після слів "Погашення податкових зобов'язань або податкового боргу платника податків" доповнити словами " (крім акцизного збору)"  
    -611- Осика С.Г.
Із розділу ХV проекту Закону вилучити пункт 2  
Враховано по суті   
    -612- Горбаль В.М.
Текст частини 2 розділу ХV законопроекту виключити.  
Враховано по суті   
    -613- Козаченко О.О.
Текст частини 2 розділу ХV законопроекту виключити.  
Враховано по суті   
    -614- Авраменко В.Ф.
абзац другий підпункту 7.1.1. пункту 7.1 статті 7 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" не виключати  
Враховано    
    -615- Акопян В.Г.
Розділ ХVІ статтю 2 доповнити другим абзацом та викласти в такій редакції: Частину "г" підпункту 7.3.1 пункту 7.3 статті 7 викласти в такій редакції: "г) кошти інших осіб, надані платнику податків у вклад (депозит), довірче управління, або у якості пенсійних внесків на недержавне пенсійне забезпечення, а також власні кошти юридичної особи, що використовуються для виплат заборгованості з основної заробітної плати за фактично відпрацьований час фізичним особам, які перебувають у тру дових відносинах з такою юридичною особою, у розмірах та порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України;"  
Відхилено    
583. 3. статтю 16 доповнити пунктом 16.6 такого змісту:      3. статтю 16 доповнити пунктом 16.6 такого змісту:  
584. „16.6 Відповідальність осіб, які відповідно до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб" мають статус податкових агентів.      „16.6 Відповідальність осіб, які відповідно до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб" мають статус податкових агентів.  
585. За порушення строків утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів фізичних осіб відповідно до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб" податковий агент сплачує пеню за кожний календарний день прострочення, включаючи день сплати, у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Законом, за порушення порядку своєчасного та повного утримання та сплати (перерахування) податку з доходів фізичних осіб до бюджету. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від відповідальності за несвоєчасне або неповне зарахування такого платежу до бюджету.";      За порушення строків утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів фізичних осіб відповідно до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб" податковий агент сплачує пеню за кожний календарний день прострочення, включаючи день сплати, у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Законом, за порушення порядку своєчасного та повного утримання та сплати (перерахування) податку з доходів фізичних осіб до бюджету. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від відповідальності за несвоєчасне або неповне зарахування такого платежу до бюджету.";  
586. 4. у пункті 17.1 статті 17:      4. у пункті 17.1 статті 17:  
587. абзац другий підпункту 17.1.1 викласти у такій редакції:      абзац другий підпункту 17.1.1 викласти у такій редакції:  
588. „Для фізичних осіб, які займають посади, що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону та які зобов'язані подавати податкову декларацію згідно з законом, за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації, штраф застосовується у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку";   -616- Горбаль В.М.
У тексті абзацу 2 частини 4 розділу ХV слова "тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" замінити словами "семи податкових соціальних пільг".  
Відхилено у відповідності із пунктом 22.5 статті 22 Прикінцеві положення Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб"  „Для фізичних осіб, які займають посади, що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону та які зобов'язані подавати податкову декларацію згідно з законом, за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації, штраф застосовується у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку";  
589. підпункт 17.1.3 доповнити абзацом такого змісту:   -617- Виключити абзаци 3 та 4 пункту 4 розділу ХV законопроекту.  Враховано    
590. "Платник податку з доходів фізичних осіб, що приховав (занизив) доходи зобов'язаний сплатити штраф у розмірі донарахованої за результатами перевірки суми податку з доходів фізичних осіб".   -618- Горбаль В.М.
У тексті абзацу 4 частини 4 розділу ХV законопроекту після слів "штраф у розмірі" додати цифри "30%".  
Відхилено    
    -619- Кабінет Міністрів України
У абзаці „г" підпункту 18.2.1 пункту 18.2 статті 18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" слова „що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин)" замінити словами „що виник внаслідок несплати податкових зобов'язань, нарахованих за результатами одного податкового періоду перед настанням обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) та упродовж їхньої дії. При цьому, безнадійним вважається податковий борг зі сплати фіксованого сільськогосподарського податку за наявності рішення Президента України про запровадження надзвичайної екологічної ситуації в окремих місцевостях України, затверджене Верховною Радою України, або рішення Кабінету Міністрів України про визнання окремих місцевостей України потерпілими від повені, посухи, пожежі та інших видів стихійного лиха, включаючи рішення щодо визнання окремих місцевостей потерпілими від несприятливих погодних умов, які потягли за собою втрату врожаю сільськогосподарських культур в обсягах, які перевищують 30 відсотків від середнього врожаю за попередні п'ять календарних років."  
Відхилено    
591. 5. У тексті цього закону цифри і слова "120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України" замінити словами "подвійний розмір облікової ставки Національного банку України у розрахунку на рік" у відповідних відмінках та множині.   -620- Горбаль В.М.
Текст абзацу 5 розділу ХV законопроекту виключити.  
Відхилено   5. У тексті цього закону цифри і слова "120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України" замінити словами "подвійний розмір облікової ставки Національного банку України у розрахунку на рік" у відповідних відмінках та множині.  
    -621- Осика С.Г.
Із розділу ХV проекту Закону вилучити пункт 5.  
Відхилено    
    -622- Осика С.Г.
Пропоную додатково доповнити розділ ХV проекту Закону №4000-1 пунктами 6 та 7 наступного змісту: "6. Підпункт 5.2.7 пункту 5.2 статті 5 викласти в наступній редакції: 5.2.7. За ініціативою контролюючого органу або платника податків може бути застосована процедура податкового компромісу, яка полягає у можливості покращення фінансового стану платника податків та відновлення його платіжеспроможності шляхом: розстрочення (відстрочення) сум податкового боргу такого платника податків, за умови надання ним достатніх доказів щодо загрози банкрутства підприємства та/або подальшого накопичення податкового боргу; задоволення частини скарги платника податків в межах апеляційної процедури під зобов'язання останнього погодитися з рештою податкових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом. Підставою для прийняття рішення щодо податкового компромісу є наявність у податкового органу таких фактів та доказів по суті скарги або заяви на розстрочення (відстрочення) платника податків, які дають підстави вважати, що запропонований податковий компроміс приведе до більш швидкого та/або більш повного погашення податкового зобов'язання або податкового боргу. Податковий компроміс не може бути застосовано без письмового обґрунтування доцільності використання процедури податкового компромісу. Якщо платник податків погоджується на застосування податкового компромісу в межах апеляційної процедури, сума податкового зобов'язання, яка визначена умовами податкового компромісу, вважається узгодженою, і не може бути оскаржена у майбутньому. Рішення про податковий компроміс можуть бути скасовані за ініціативою контролюючого органу у разі, коли: з'ясувалося, що інформація, надана платником податків при обґрунтуванні доцільності податкового компромісу, виявилася недостовірною, неповною або перекрученою; платник податків порушує умови погашення податкового зобов'язання та або податкового боргу. Порядок застосування цього підпункту визначається спільним наказом центральних контролюючих органів. 7. Перше речення підпункту 18.2.3 пункту 18.2 статті 18 доповнити словами: ", в межах сум понесених збитків та з урахуванням фактичної суми податкового боргу, наявної на день виникнення такого безнадійного податкового боргу."  
Відхилено    
592. ХVІ. У Законі України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2003 рік" та деяких інших законодавчих актів":      ХVІІ. У Законі України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2003 рік" та деяких інших законодавчих актів":  
593. 1) у пункті другому розділу V слова „частині першій" замінити словами та знаками „пункті „а".      1) у пункті другому розділу V слова „частині першій" замінити словами та знаками „пункті „а".  
594. ХVІІ. У Законі України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 177):      ХVІІІ. У Законі України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст. 177):  
595. 1) частину першу статті 7 викласти у такій редакції:   -623- Нощенко М.П.
Єдін О.Й.
вилучити поправку до статті 7 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи"  
Відхилено   1) частину першу статті 7 викласти у такій редакції:  
596. "Підприємства, об'єднання і організації, колгоспи, радгоспи, розташовані у зонах гарантованого добровільного відселення та посиленого радіоекологічного контролю, звільняються від оподаткування, крім акцизного збору та платежів і відрахувань до місцевих бюджетів. Для них Кабінетом Міністрів України встановлюються пільгові умови фінансування, гарантоване матеріально-технічне забезпечення".   -624- у пункті 1 розділу ХVІІ слова слова „Підприємства, об'єднання і організації, колгоспи, радгоспи, розташовані" замінити словами „Суб'єкти господарської діяльності, які знаходяться", а слова "крім акцизного збору та платежів і відрахувань до місцевих бюджетів" замінити словами "крім ввізного мита, митних зборів, акцизного збору, податку на додану вартість, а також відрахувань до Пенсійного фонду України та загальнодержавних фондів соціального страхування"  Враховано   "Суб'єкти господарської діяльності, які знаходяться у зонах гарантованого добровільного відселення та посиленого радіоекологічного контролю, звільняються від оподаткування, крім ввізного мита, митних зборів, акцизного збору, податку на додану вартість, а також відрахувань до Пенсійного фонду України та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Для них Кабінетом Міністрів України встановлюються пільгові умови фінансування, гарантоване матеріально-технічне забезпечення".  
597. ХVІІІ. У Законі України "Про державну податкову службу в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 15, ст. 84; 1998 р., № 29, ст. 190; 2000 р., № 30, ст. 240):      ХІХ. У Законі України "Про державну податкову службу в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 15, ст. 84; 1998 р., № 29, ст. 190; 2000 р., № 30, ст. 240):  
598. 1) пункт 15-1 статті 8 викласти у такій редакції:      1) пункт 15-1 статті 8 викласти у такій редакції:  
599. „15-1) організовує роботу, пов'язану із здійсненням контролю за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, максимальних роздрібних цін на підакцизні товари, встановлених виробниками або імпортерами таких підакцизних товарів";   -625- Буряк С.В.
Абзац другий пункту 1 розділу ХVІІІ викласти у такій редакції: „15-1) організовує роботу, пов'язану із здійсненням контролю за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, на які встановлено ставки акцизного збору у процентах до обороту з продажу, максимальних роздрібних цін на такі товари, встановлених їх виробниками або імпортерами"  
Враховано   „15-1) організовує роботу, пов'язану із здійсненням контролю за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, на які встановлено ставки акцизного збору у процентах до обороту з продажу, максимальних роздрібних цін на такі товари, встановлених їх виробниками або імпортерами";  
600. 2) пункт 16-1 статті 10 викласти у такій редакції:      2) пункт 16-1 статті 10 викласти у такій редакції:  
601. „16-1) здійснюють контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, максимальних роздрібних цін на підакцизні товари, встановлених виробниками або імпортерами таких підакцизних товарів".   -626- Буряк С.В.
Абзац другий пункту 2 розділу ХVІІІ викласти у такій редакції: „16-1) здійснюють контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, на які встановлено ставки акцизного збору у процентах до обороту з продажу, максимальних роздрібних цін на такі товари, встановлених їх виробниками або імпортерами"  
Враховано   „16-1) здійснюють контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, на які встановлено ставки акцизного збору у процентах до обороту з продажу, максимальних роздрібних цін на такі товари, встановлених їх виробниками або імпортерами".  
602. 3) пункт 3 частини першої статті 11 доповнити новим абзацом у такій редакції:      3) пункт 3 частини першої статті 11 доповнити новим абзацом у такій редакції:  
603. "Призначати представника органу державної податкової служби на акцизному складі".   -627- Буряк С.В.
Доповнити проект такими положеннями: У Законі України "Про підтвердження відповідності" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 32, ст. 169): частину першу статті 13 доповнити новими абзацами такого змісту: „надавати інформацію про сертифікацію продукції, шляхом зазначення реєстраційних номерів сертифікатів відповідності в документах, згідно з якими здійснюється передача відповідної продукції; надавати інформацію про наявність декларації про відповідність, якщо це встановлено технічним регламентом з підтвердження відповідності на відповідний вид продукції, шляхом зазначення реєстраційних номерів декларації про відповідність в документах, згідно з якими здійснюється передача відповідної продукції." у частині другій статті 13 абзац другий викласти в такій редакції: „реалізовувати продукцію за умови наявності у документах, згідно з якими здійснюється передача відповідної продукції, реєстраційних номерів сертифікату відповідності чи свідоцтва про визнання відповідності та/або декларації про відповідність, якщо це встановлено технічним регламентом з підтвердження відповідності на даний вид продукції;" У Законі України "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 44, ст. 281; 1998 р., N 10, ст. 37, N 18, ст. 95, N 26, ст. 148, N 35, ст. 238; 1999 р., N 15, ст. 87, N 18, ст. 141, N 22-23, ст. 201, N 34, ст. 272, N 52, ст. 464; 2000 р., N 3, ст. 23, N 13, ст. 108, N 20, ст. 152; 2001 р., N 24, ст. 125; 2002 р., N 1, ст. 2, N 8, ст. 62): 1) у статті 4: частину першу після слів "підлягає обов'язковій сертифікації" та "першої - двадцять четвертої груп Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності" доповнити словами " (окрім продукції, яка є сировиною для виробництва алкогольних напоїв та тютюнових виробів)". У Митному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 38-39, ст. 288): 1) статтю 87 доповнити абзацом такого змісту: „Декларантами товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України згідно із будь-якою зовнішньоекономічною угодою (договором, контрактом) можуть бути особи - резиденти України, які уклали таку угоду (договір, контракт)". У Законі України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., №20, ст. 148) : 1. У п.3 статті 20 перед словом "підготовку" додати слово "розробку". 2. Доповнити статтю 20 пунктом 5 наступного змісту: "5. В разі залучення замовником до розробки, підготовки та розсилання учасникам тендерної документації юридичної або фізичної особи, порядок надання тендерної документації визначається в договорі відповідно до положень Цивільного кодексу України, інших законодавчих актів" 3. В частині другій статті 23 слова "не повинен перевищувати одного відсотка" замінити словами "становить один відсоток". 4. В частині другій статті 24 слова "у разі, якщо його надання передбачено тендерною документацією" виключити. 5. У статті 25: 1) В частині першій статті 25 слова "має право вимагати" замінити словом "вимагає". 2) В частині другій статті 25 слова "не може перевищувати" замінити словом "становить". 6. Частину другу статті 34 доповнити реченням наступного змісту: "2. Витрати пов'язані з нотаріальним оформленням договору покладаються на учасника-переможця процедури закупівлі."  
Враховано   "Призначати представника органу державної податкової служби на акцизному складі". ХХ. У Законі України "Про підтвердження відповідності" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 32, ст. 169): частину першу статті 13 доповнити новими абзацами такого змісту: „надавати інформацію про сертифікацію продукції, шляхом зазначення реєстраційних номерів сертифікатів відповідності в документах, згідно з якими здійснюється передача відповідної продукції; надавати інформацію про наявність декларації про відповідність, якщо це встановлено технічним регламентом з підтвердження відповідності на відповідний вид продукції, шляхом зазначення реєстраційних номерів декларації про відповідність в документах, згідно з якими здійснюється передача відповідної продукції." у частині другій статті 13 абзац другий викласти в такій редакції: „реалізовувати продукцію за умови наявності у документах, згідно з якими здійснюється передача відповідної продукції, реєстраційних номерів сертифікату відповідності чи свідоцтва про визнання відповідності та/або декларації про відповідність, якщо це встановлено технічним регламентом з підтвердження відповідності на даний вид продукції;" ХХІ. У Законі України "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 44, ст. 281; 1998 р., N 10, ст. 37, N 18, ст. 95, N 26, ст. 148, N 35, ст. 238; 1999 р., N 15, ст. 87, N 18, ст. 141, N 22-23, ст. 201, N 34, ст. 272, N 52, ст. 464; 2000 р., N 3, ст. 23, N 13, ст. 108, N 20, ст. 152; 2001 р., N 24, ст. 125; 2002 р., N 1, ст. 2, N 8, ст. 62): 1) у статті 4: частину першу після слів "підлягає обов'язковій сертифікації" та "першої - двадцять четвертої груп Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності" доповнити словами " (окрім продукції, яка є сировиною для виробництва алкогольних напоїв та тютюнових виробів)". ХХІІ. У Митному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 38-39, ст. 288): 1) статтю 87 доповнити абзацом такого змісту: „Декларантами товарів і транспортних засобіакції: „Суми мита (митних зборів) підлягають зарахуванню їх платниками безпосередньо на рахунки Державного казначейства України." ХХVІІІ. У Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Статтю 106 викласти у такій редакції: "Стаття 106. Відповідальність за порушення норм цього Закону. У разі порушення строків сплати податкових зобов'язань зі страхових внесків, визначених цим Законом, порядок погашення податкового боргу зі страхових внесків, в тому числі правила нарахування пені та штрафів, визначається відповідними положеннями Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". ХХІХ. У Законі України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності": 1. У пункті 29 статті 9 після слів "гральних закладів" доповнити слова "азартних ігор на гральних автоматах". 2. Статтю 15 доповнити абзацом 2 в такій редакції: "Встановити плату за ліцензію на провадження діяльності юридичними особами з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах у розмірі 30000 Євро за кожен рік користування і терміном дії п'ять років".в, що переміщуються через митний кордон України згідно із будь-якою зовнішньоекономічною угодою (договором, контрактом) можуть бути особи - резиденти України, які уклали таку угоду (договір, контракт)". ХХІІІ. У Законі України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., №20, ст. 148) : 1. У п.3 статті 20 перед словом "підготовку" додати слово "розробку". 2. Доповнити статтю 20 пунктом 5 наступного змісту: "5. В разі залучення замовником до розробки, підготовки та розсилання учасникам тендерної документації юридичної або фізичної особи, порядок надання тендерної документації визначається в договорі відповідно до положень Цивільного кодексу України, інших законодавчих актів" 3. В частині другій статті 23 слова "не повинен перевищувати одного відсотка" замінити словами "становить один відсоток". 4. В частині другій статті 24 слова "у разі, якщо його надання передбачено тендерною документацією" виключити. 5. У статті 25: 1) В частині першій статті 25 слова "має право вимагати" замінити словом "вимагає". 2) В частині другій статті 25 слова "не може перевищувати" замінити словом "становить". 6. Частину другу статті 34 доповнити реченням наступного змісту: "2. Витрати пов'язані з нотаріальним оформленням договору покладаються на учасника-переможця процедури закупівлі." ХХІV. У Законі України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 20-21, ст. 191; 2001 р., № 10, ст. 44): 1) Преамбулу Закону викласти в такій редакції: Цей Закон визначає порядок справляння збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та використання його для закладення та догляду за молодими виноградниками, садами, ягідниками та хмільниками до вступу їх у плодоношення. 2) Доповнити новими статтями такого змісту: "Стаття 1. Виноградник - насадження винограду технічних сортів для виноробства, і столових сортів для споживання у свіжому вигляді. Сад - насадження плодових культур з метою одержання товарних плодів для споживання у свіжому вигляді та переробки. Ягідник - насадження ягідних культур з метою одержання товарних ягід для споживання у свіжому вигляді та переробки. Хмільник - ділянка землі, обладнана шпалерою, на якій вирощується хміль. Промисловий виноградник - насадження сортів винограду для промислового використання, врожай яких призначений головним чином для реалізації або промислового використання. Столові сорти винограду - сорти винограду, що вирощуються для споживання в свіжому вигляді. Технічні сорти винограду - сорти винограду, призначені для виробництва вин. Районовані сорти винограду - відібрані для певної виноградарської зони столові та технічні сорти винограду, що забезпечують найбільшу господарську ефективність виноградарства і виноробства в цій місцевості та включені до Державного реєстру сортів рослин України. З метою товарного виробництва винограду не дозволяється вирощування нерайонованих сортів. Стандартний сортимент винограду - перелік сортів винограду, апробованих та районованих в Україні. Зрідженість виноградників, садів, ягідників, хмільників - відсоткове відношення неіснуючих кущів (дерев) до номінальної (розрахункової) їх кількості на даній площі. Ремонт виноградників, садів, ягідників та хмільників - щорічне відновлення існуючої кількості кущів (дерев) до їх номінальної (розрахункової) кількості на даній площі до вступу їх у плодоношення. Стаття 2. Виноградні насадження технічних та столових сортів, плодові, ягідні насадження та насадження хмелю усіх форм власності, підлягають реєстрації в спеціально уповноваженому центральному органі виконавчої влади. Садіння виноградників для виноробства дозволяється лише у виноробних місцевостях із застосуванням районованих сортів винограду відповідно до проекту, який пройшов експертну оцінку і затверджений спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади. Закладання нових і ремонт промислових насаджень винограду здійснюються із застосуванням районованих сортів. Не допускаються до посадки сорти винограду, одержані шляхом міжвидового схрещування (гібриди - прямі виробники, комплексно-стійкі гібриди). Нерайоновані сорти та зазначені гібриди, що маються в насадженнях, підлягають заміні протягом шести років. Державний перепис (інвентаризація) виноградників, садів, ягідників та хмільників здійснюється не менше одного разу в десять років. Списання виноградників, садів, ягідників та хмільників усіх форм власності організується і проводиться уповноваженим органом виконавчої влади по місцю їх знаходження, як правило, з обов'язковим відновленням площ виноградних насаджень. Зрідженість виноградників, садів, ягідників ті хмільників зумовлена недбалим доглядом за ними і розцінюється як безгосподарне використання земель, у зв'язку з чим винних осіб може бути притягнуто до адміністративної відповідальності. При зрідженості понад 60 відсотків виноградники, сади, ягідники та хмільники вилучаються з Державного реєстру, паспорт на них анулюється і державне фінансування садіння та догляду за такими виноградниками, садами, ягідниками та хмільниками припиняється. Стаття 3. Суб'єкти господарської діяльності будь-якої форми власності, які мають виноградні, плодові, ягідні насадження та насадження хмелю площею більше 0,5 га, заносяться до державного реєстру. Державна реєстрація є обов'язковою умовою для отримання фінансування, визначеного статтею 9 цього Закону. На виноградники, сади, ягідники та хмільники площею понад 0,5 га зазначені суб'єкти господарської діяльності отримують паспорт встановленого зразка. При зрідженості понад 60 відсотків державна реєстрація та паспортизація не проводяться. Порядок реєстрації та отримання паспорту розробляє центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства. Продаж винограду, плодів, ягід та хмелю на промислову переробку дозволяється здійснювати лише тим виробникам - юридичним та фізичним особам, які отримали паспорт на виноградні, плодові, ягідні насадження та насадження хмелю. Оплата за отримані для промислової переробки виноград, плоди, ягоди та хміль здійснюється виключно у безготівковій формі. Паспортизація виноградників, садів, ягідників та хмільників площею до 0,5 га, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюється за їх заявкою в загальному порядку. Внесення до державного реєстру при цьому не проводиться." Статті 1-4 вважати відповідно статтями 4-7. 3) У статті 6 цифру 2 замінити цифрою 5. 4) Статтю 7 викласти в такій редакції: "Стаття 7. Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства платники, які визначені у статті 3 цього Закону, сплачують на спеціальний рахунок Державного казначейства України щомісяця у строки, визначені законом для місячного звітного періоду. За несвоєчасну сплату збору справляються пеня та штрафи у порядку, визначеному законом." 5) Доповнити новою статтею 8 такого змісту: "Стаття 8. Тридцять відсотків нарахованих сум збору залишаються у бюджетах областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. У м. Києві нараховані кошти збору перераховуються на спеціальний рахунок Державного казначейства. Суми збору, які залишаються у бюджетах областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, використовуються на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства і розподіляються таким чином: Сімдесят відсотків коштів спрямовуються на фінансування витрат підприємств по придбанню залізобетонних стовпчиків, дроту та посадкового матеріалу (саджанці виноградні, плодові та ягідні, саджанці хмелю) виключно для закладення нових виноградників, садів, ягідників та хмільників площею понад 0,5 га. Тридцять відсотків коштів спрямовуються на компенсацію процентної ставки за банківські кредити, що надані підприємствам, для виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення проектно-вишукувальних робіт; підготовки грунту, зрошення, закладення, ремонту і догляду за молодими виноградниками, садами, ягідниками, хмільниками до вступу їх у плодоношення, розсадниками та маточними насадженнями (згідно з технологічними картами); встановлення шпалери на виноградниках, у садах та хмільниках; розкорчовування насаджень та рекультивації земель (за умови використання їх для закладання багаторічних насаджень); будівництва пунктів приготування розчинів отрутохімікатів, майстерень щеплення плодових культур і винограду тощо); придбання спеціальної техніки та інших матеріальних ресурсів, виключно при закладенні нових виноградників, садів, ягідників та хмільників площею понад 0,5 га та догляді за ними до моменту вступу їх у плодоношення. Невикористані або використані не за призначенням кошти перераховуються з рахунків підприємств на спеціальний рахунок Державного казначейства України. За нецільове використання зазначених коштів настає відповідальність, передбачена чинним кримінальним законодавством України. Порядок надання банківських кредитів та компенсації процентної ставки за банківські кредити встановлюють Кабінет Міністрів України та Національний банк України." 6) Доповнити новою статтею 9 такого змісту: "Стаття 9. Сімдесят відсотків нарахованих сум збору перераховуються на спеціальний рахунок Державного казначейства України, розпорядником цих коштів є центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства. Суми збору, які надходять на спеціальний рахунок Державного казначейства України, розподіляються та використовуються таким чином: сімдесят відсотків - на розвиток виноградарства, двадцять відсотків - на розвиток садівництва, десять відсотків - на розвиток хмелярства. Сімдесят п'ять відсотків коштів збору, що визначені цією статтею та надійшли на спеціальний рахунок Державного казначейства України, розподіляються між підприємствами - виробниками на кожен кілограм виробленого винограду, плодів, ягід та хмелю щомісячно пропорційно до підтверджених органами державної податкової служби та Державного комітету статистики України середніх обсягів товарної продукції (винограду, плодів, ягід, хмелю), виробленої за останні 3 роки. Кошти зі спеціального рахунку Державного казначейства України перераховуються на спеціальні рахунки підприємств та спрямовуються на придбання залізобетонних стовпчиків, дроту та посадкового матеріалу (саджанці виноградні, плодові та ягідні, саджанці хмелю) виключно для закладення нових виноградників, садів, ягідників та хмільників площею понад 0,5 га. Мінімальна середня врожайність винограду, плодів, ягід та хмелю з кожного гектара за останні 3 роки, яка надає право виробникам отримувати фінансування на кожен кілограм товарної продукції, щорічно встановлюється Кабінетом Міністрів України. У разі не використання підприємствами-виробниками зазначених коштів або їх частини до кінця звітного року, невикористані кошти списуються зі спеціального рахунку цих підприємств на спеціальний рахунок Державного казначейства України. Порядок розподілу коштів збору та умови дотування підприємств на натуральну одиницю товарної продукції встановлює Кабінет Міністрів України. Двадцять п'ять відсотків коштів збору, що визначені цією статтею та надійшли на спеціальний рахунок Державного казначейства України, спрямовуються на компенсацію процентної ставки за банківські кредити, що надані підприємствам, для зрошення, ремонту і догляду за молодими виноградниками, садами, ягідниками, хмільниками до вступу їх у плодоношення (згідно з технологічними картами), встановлення шпалери на виноградниках, у садах та хмільниках; побудову пунктів приготування розчинів отрутохімікатів; придбання спеціальної техніки. Зазначені кошти спрямовуються на компенсацію процентної ставки за банківські кредити, що надані виключно підприємствам, які отримують фінансування відповідно до абзацу 3 цієї статті. Порядок надання банківських кредитів та компенсації процентної ставки за банківські кредити встановлюють Кабінет Міністрів України та Національний банк України. Тимчасово, до вступу у плодоношення виноградників, садів, ягідників та хмільників площею понад 0,5 га, закладених до 1 січня 2004 року, кошти збору, визначені абзацом 7 цієї статті, спрямовуються на фінансування витрат підприємств, що заклали такі виноградники, сади, ягідники та хмільники, на зрошення, ремонт і догляд за молодими виноградниками, садами, ягідниками, хмільниками до вступу їх у плодоношення (згідно з технологічними картами), встановлення шпалери на виноградниках, у садах та хмільниках; побудову пунктів приготування розчинів отрутохімікатів; придбання спеціальної техніки. Кошти розподіляються між підприємствами пропорційно площі насаджень винограду, плодів, ягід та хмелю. При розподілі коштів враховується те, що в залежності від року закладення таких насаджень змінюється рівень необхідних для догляду витрат. Порядок фінансування підприємств встановлює Кабінет Міністрів України . Використані не за призначенням кошти перераховуються з рахунків підприємств на спеціальний рахунок Державного казначейства України. За нецільове використання зазначених коштів настає відповідальність, передбачена чинним кримінальним законодавством України. 7) Пункт 2 статті 10 "Перехідні положення" доповнити новим абзацом такого змісту: "Кабінету Міністрів України до 1 липня 2004 року провести державну реєстрацію суб'єктів господарської діяльності, державний перепис (інвентаризацію) і паспортизацію виноградників, садів, ягідників та хмільників". ХХV. „У Законі України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 50, ст. 260): 1. У тексті Закону слова "за кожен кілометр проїзду" замінити словами "за кожну добу перебування". 2. У статті 1: у частині другій слово "одноразово" виключити. Доповнити частину словами "та терміну їх перебування в Україні". Доповнити статтю частиною третьою такого змісту: "Після сплати єдиного збору власнику транспортного засобу видається спеціальний контрольний талон, що є документом суворого обліку, має власний обліковий номер і враховує виключно час перебування транспортного засобу в Україні. Виробництво спеціалізованих контрольних талонів здійснюють державні спеціалізовані поліграфічні підприємства Міністерства фінансів України. Вартість виготовлення зазначених талонів не повинна перевищувати 1 євро у перерахунку на національну валюту України за офіційним (обмінним) курсом Національного банку України на день оплати. Порядок виробництва та використання спеціальних контрольних талонів встановлюється Кабінетом Міністрів України." 3. У статті 2: частину третю викласти у такій редакції: "Кабінет Міністрів України затверджує порядок справляння єдиного збору з урахуванням необхідності застосування подвійної ставки єдиного збору за перевищення встановлених термінів перебування на території України"; частину п'яту доповнити словами "і виготовленням та впровадженням спеціальних контрольних талонів". 4. У таблиці статті 5: цифри "0,02", "0,03", "0,05", "0,1", "0,15", "0,2", "0,27" і "0,78" замінити відповідно цифрами "5", "10", "15", "20", "40", "50", "70" і "150"; доповнити таблицю позицією першою такого змісту: "1. Легкові автомобілі - 2 0,2". У зв'язку з цим позиції 1 - 6 вважати позиціями 2 - 7. позицію другу викласти у такій редакції: "2. Автобуси Від 10 до 30 місць включно - 3 6 Понад 30 місць - 5 6" 6. У частині третій статті 6 слова "вантажу, що не підлягає пропуску через митний кордон України та" замінити словами "вантажу, якщо ці транспортні засоби не підлягають пропуску через митний кордон, а вантаж". 7. Статтю 7 доповнити словами "з видачею спеціального контрольного талону". ХХVІ. У Законі України „Про систему оподаткування" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 16, ст. 119, N 22, ст. 159; 1998 р., N 14, ст. 60; 1999 р., N 5 - 6, ст. 39, ст. 42, N 7, ст. 47, N 20 - 21, ст. 192, N 26, ст. 215, N 51, ст. 455; 2000 р., N 20, ст. 149, N 36, ст. 298; 2002 р., N 5, ст. 30; 2003 р., N 10 - 11, ст. 87) внести такі зміни: Доповнити п. 3 статті 15. Місцеві податки і збори (обов'язкові платежі) абзацом першим наступного змісту: "Перелік місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів), зазначений у пунктах 1 та 2 цієї статті, встановлюється та змінюється виключно цим законом. Забороняється вносити будь-які зміни до цього переліку на підставі інших законів та інших нормативно-правових актів" ХХVІІ. У Законі України „Про Єдиний митний тариф": Частину четверту статті 17 викласти у такій ред  
    -628- Буряк С.В.
Ващук К.Т.
Калінчук В.А.
Доповнити проект Закону такими положеннями: У Законі України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 20-21, ст. 191; 2001 р., № 10, ст. 44): 1) Преамбулу Закону викласти в такій редакції: Цей Закон визначає порядок справляння збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та використання його для закладення та догляду за молодими виноградниками, садами, ягідниками та хмільниками до вступу їх у плодоношення. 2) Доповнити новими статтями такого змісту: "Стаття 1. Виноградник - насадження винограду технічних сортів для виноробства, і столових сортів для споживання у свіжому вигляді. Сад - насадження плодових культур з метою одержання товарних плодів для споживання у свіжому вигляді та переробки. Ягідник - насадження ягідних культур з метою одержання товарних ягід для споживання у свіжому вигляді та переробки. Хмільник - ділянка землі, обладнана шпалерою, на якій вирощується хміль. Промисловий виноградник - насадження сортів винограду для промислового використання, врожай яких призначений головним чином для реалізації або промислового використання. Столові сорти винограду - сорти винограду, що вирощуються для споживання в свіжому вигляді. Технічні сорти винограду - сорти винограду, призначені для виробництва вин. Районовані сорти винограду - відібрані для певної виноградарської зони столові та технічні сорти винограду, що забезпечують найбільшу господарську ефективність виноградарства і виноробства в цій місцевості та включені до Державного реєстру сортів рослин України. З метою товарного виробництва винограду не дозволяється вирощування нерайонованих сортів. Стандартний сортимент винограду - перелік сортів винограду, апробованих та районованих в Україні. Зрідженість виноградників, садів, ягідників, хмільників - відсоткове відношення неіснуючих кущів (дерев) до номінальної (розрахункової) їх кількості на даній площі. Ремонт виноградників, садів, ягідників та хмільників - щорічне відновлення існуючої кількості кущів (дерев) до їх номінальної (розрахункової) кількості на даній площі до вступу їх у плодоношення. Стаття 2. Виноградні насадження технічних та столових сортів, плодові, ягідні насадження та насадження хмелю усіх форм власності, підлягають реєстрації в спеціально уповноваженому центральному органі виконавчої влади. Садіння виноградників для виноробства дозволяється лише у виноробних місцевостях із застосуванням районованих сортів винограду відповідно до проекту, який пройшов експертну оцінку і затверджений спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади. Закладання нових і ремонт промислових насаджень винограду здійснюються із застосуванням районованих сортів. Не допускаються до посадки сорти винограду, одержані шляхом міжвидового схрещування (гібриди - прямі виробники, комплексно-стійкі гібриди). Нерайоновані сорти та зазначені гібриди, що маються в насадженнях, підлягають заміні протягом шести років. Державний перепис (інвентаризація) виноградників, садів, ягідників та хмільників здійснюється не менше одного разу в десять років. Списання виноградників, садів, ягідників та хмільників усіх форм власності організується і проводиться уповноваженим органом виконавчої влади по місцю їх знаходження, як правило, з обов'язковим відновленням площ виноградних насаджень. Зрідженість виноградників, садів, ягідників ті хмільників зумовлена недбалим доглядом за ними і розцінюється як безгосподарне використання земель, у зв'язку з чим винних осіб може бути притягнуто до адміністративної відповідальності. При зрідженості понад 60 відсотків виноградники, сади, ягідники та хмільники вилучаються з Державного реєстру, паспорт на них анулюється і державне фінансування садіння та догляду за такими виноградниками, садами, ягідниками та хмільниками припиняється. Стаття 3. Суб'єкти господарської діяльності будь-якої форми власності, які мають виноградні, плодові, ягідні насадження та насадження хмелю площею більше 0,5 га, заносяться до державного реєстру. Державна реєстрація є обов'язковою умовою для отримання фінансування, визначеного статтею 9 цього Закону. На виноградники, сади, ягідники та хмільники площею понад 0,5 га зазначені суб'єкти господарської діяльності отримують паспорт встановленого зразка. При зрідженості понад 60 відсотків державна реєстрація та паспортизація не проводяться. Порядок реєстрації та отримання паспорту розробляє центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства. Продаж винограду, плодів, ягід та хмелю на промислову переробку дозволяється здійснювати лише тим виробникам - юридичним та фізичним особам, які отримали паспорт на виноградні, плодові, ягідні насадження та насадження хмелю. Оплата за отримані для промислової переробки виноград, плоди, ягоди та хміль здійснюється виключно у безготівковій формі. Паспортизація виноградників, садів, ягідників та хмільників площею до 0,5 га, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюється за їх заявкою в загальному порядку. Внесення до державного реєстру при цьому не проводиться." Статті 1-4 вважати відповідно статтями 4-7. 3) У статті 6 цифру 2 замінити цифрою 5. 4) Статтю 7 викласти в такій редакції: "Стаття 7. Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства платники, які визначені у статті 3 цього Закону, сплачують на спеціальний рахунок Державного казначейства України щомісяця у строки, визначені законом для місячного звітного періоду. За несвоєчасну сплату збору справляються пеня та штрафи у порядку, визначеному законом." 5) Доповнити новою статтею 8 такого змісту: "Стаття 8. Тридцять відсотків нарахованих сум збору залишаються у бюджетах областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. У м. Києві нараховані кошти збору перераховуються на спеціальний рахунок Державного казначейства. Суми збору, які залишаються у бюджетах областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, використовуються на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства і розподіляються таким чином: Сімдесят відсотків коштів спрямовуються на фінансування витрат підприємств по придбанню залізобетонних стовпчиків, дроту та посадкового матеріалу (саджанці виноградні, плодові та ягідні, саджанці хмелю) виключно для закладення нових виноградників, садів, ягідників та хмільників площею понад 0,5 га. Тридцять відсотків коштів спрямовуються на компенсацію процентної ставки за банківські кредити, що надані підприємствам, для виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення проектно-вишукувальних робіт; підготовки грунту, зрошення, закладення, ремонту і догляду за молодими виноградниками, садами, ягідниками, хмільниками до вступу їх у плодоношення, розсадниками та маточними насадженнями (згідно з технологічними картами); встановлення шпалери на виноградниках, у садах та хмільниках; розкорчовування насаджень та рекультивації земель (за умови використання їх для закладання багаторічних насаджень); будівництва пунктів приготування розчинів отрутохімікатів, майстерень щеплення плодових культур і винограду тощо); придбання спеціальної техніки та інших матеріальних ресурсів, виключно при закладенні нових виноградників, садів, ягідників та хмільників площею понад 0,5 га та догляді за ними до моменту вступу їх у плодоношення. Невикористані або використані не за призначенням кошти перераховуються з рахунків підприємств на спеціальний рахунок Державного казначейства України. За нецільове використання зазначених коштів настає відповідальність, передбачена чинним кримінальним законодавством України. Порядок надання банківських кредитів та компенсації процентної ставки за банківські кредити встановлюють Кабінет Міністрів України та Національний банк України." 6) Доповнити новою статтею 9 такого змісту: "Стаття 9. Сімдесят відсотків нарахованих сум збору перераховуються на спеціальний рахунок Державного казначейства України, розпорядником цих коштів є центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства. Суми збору, які надходять на спеціальний рахунок Державного казначейства України, розподіляються та використовуються таким чином: сімдесят відсотків - на розвиток виноградарства, двадцять відсотків - на розвиток садівництва, десять відсотків - на розвиток хмелярства. Сімдесят п'ять відсотків коштів збору, що визначені цією статтею та надійшли на спеціальний рахунок Державного казначейства України, розподіляються між підприємствами - виробниками на кожен кілограм виробленого винограду, плодів, ягід та хмелю щомісячно пропорційно до підтверджених органами державної податкової служби та Державного комітету статистики України середніх обсягів товарної продукції (винограду, плодів, ягід, хмелю), виробленої за останні 3 роки. Кошти зі спеціального рахунку Державного казначейства України перераховуються на спеціальні рахунки підприємств та спрямовуються на придбання залізобетонних стовпчиків, дроту та посадкового матеріалу (саджанці виноградні, плодові та ягідні, саджанці хмелю) виключно для закладення нових виноградників, садів, ягідників та хмільників площею понад 0,5 га. Мінімальна середня врожайність винограду, плодів, ягід та хмелю з кожного гектара за останні 3 роки, яка надає право виробникам отримувати фінансування на кожен кілограм товарної продукції, щорічно встановлюється Кабінетом Міністрів України. У разі не використання підприємствами-виробниками зазначених коштів або їх частини до кінця звітного року, невикористані кошти списуються зі спеціального рахунку цих підприємств на спеціальний рахунок Державного казначейства України. Порядок розподілу коштів збору та умови дотування підприємств на натуральну одиницю товарної продукції встановлює Кабінет Міністрів України. Двадцять п'ять відсотків коштів збору, що визначені цією статтею та надійшли на спеціальний рахунок Державного казначейства України, спрямовуються на компенсацію процентної ставки за банківські кредити, що надані підприємствам, для зрошення, ремонту і догляду за молодими виноградниками, садами, ягідниками, хмільниками до вступу їх у плодоношення (згідно з технологічними картами), встановлення шпалери на виноградниках, у садах та хмільниках; побудову пунктів приготування розчинів отрутохімікатів; придбання спеціальної техніки. Зазначені кошти спрямовуються на компенсацію процентної ставки за банківські кредити, що надані виключно підприємствам, які отримують фінансування відповідно до абзацу 3 цієї статті. Порядок надання банківських кредитів та компенсації процентної ставки за банківські кредити встановлюють Кабінет Міністрів України та Національний банк України. Тимчасово, до вступу у плодоношення виноградників, садів, ягідників та хмільників площею понад 0,5 га, закладених до 1 січня 2004 року, кошти збору, визначені абзацом 7 цієї статті, спрямовуються на фінансування витрат підприємств, що заклали такі виноградники, сади, ягідники та хмільники, на зрошення, ремонт і догляд за молодими виноградниками, садами, ягідниками, хмільниками до вступу їх у плодоношення (згідно з технологічними картами), встановлення шпалери на виноградниках, у садах та хмільниках; побудову пунктів приготування розчинів отрутохімікатів; придбання спеціальної техніки. Кошти розподіляються між підприємствами пропорційно площі насаджень винограду, плодів, ягід та хмелю. При розподілі коштів враховується те, що в залежності від року закладення таких насаджень змінюється рівень необхідних для догляду витрат. Порядок фінансування підприємств встановлює Кабінет Міністрів України . Використані не за призначенням кошти перераховуються з рахунків підприємств на спеціальний рахунок Державного казначейства України. За нецільове використання зазначених коштів настає відповідальність, передбачена чинним кримінальним законодавством України. 7) Пункт 2 статті 10 доповнити новим абзацом такого змісту: "Кабінету Міністрів України до 1 липня 2004 року провести державну реєстрацію суб'єктів господарської діяльності, державний перепис (інвентаризацію) і паспортизацію виноградників, садів, ягідників та хмільників".  
Враховано    
    -629- Семинога А.І.
Кальніченко І.В.
Цушко В.П.
Лукашук О.Г.
Доповнити проект Закону такими положеннями: „У Законі України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 50, ст. 260): 1. У тексті Закону слова "за кожен кілометр проїзду" замінити словами "за кожну добу перебування". 2. У статті 1: у частині другій слово "одноразово" виключити. Доповнити частину словами "та терміну їх перебування в Україні". Доповнити статтю частиною третьою такого змісту: "Після сплати єдиного збору власнику транспортного засобу видається спеціальний контрольний талон, що є документом суворого обліку, має власний обліковий номер і враховує виключно час перебування транспортного засобу в Україні. Виробництво спеціалізованих контрольних талонів здійснюють державні спеціалізовані поліграфічні підприємства Міністерства фінансів України. Вартість виготовлення зазначених талонів не повинна перевищувати 1 євро у перерахунку на національну валюту України за офіційним (обмінним) курсом Національного банку України на день оплати. Порядок виробництва та використання спеціальних контрольних талонів встановлюється Кабінетом Міністрів України." 3. У статті 2: частину третю викласти у такій редакції: "Кабінет Міністрів України затверджує порядок справляння єдиного збору з урахуванням необхідності застосування подвійної ставки єдиного збору за перевищення встановлених термінів перебування на території України"; частину п'яту доповнити словами "і виготовленням та впровадженням спеціальних контрольних талонів". 4. У таблиці статті 5: цифри "0,02", "0,03", "0,05", "0,1", "0,15", "0,2", "0,27" і "0,78" замінити відповідно цифрами "5", "10", "15", "20", "40", "50", "70" і "150"; доповнити таблицю позицією першою такого змісту: "1. Легкові автомобілі - 2 0,2". У зв'язку з цим позиції 1 - 6 вважати позиціями 2 - 7. позицію другу викласти у такій редакції: "2. Автобуси Від 10 до 30 місць включно - 3 6 Понад 30 місць - 5 6" 6. У частині третій статті 6 слова "вантажу, що не підлягає пропуску через митний кордон України та" замінити словами "вантажу, якщо ці транспортні засоби не підлягають пропуску через митний кордон, а вантаж". 7. Статтю 7 доповнити словами "з видачею спеціального контрольного талону".  
Враховано    
    -630- Кабінет Міністрів України
Доповнити проект Закону новим розділом: У розділі ІV Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 10, ст. 77, N 26, ст. 281, N 34, ст. 356; 1996 р., N 9, ст. 41; 1998 р., N 30 - 31, ст. 195; 1999 р., N 4, ст. 35, N 25, ст. 211; 2000 р., N 5, ст. 34, N 20, ст. 149, N 32, ст. 254, N 43, ст. 370; 2001 р., N 2 - 3, ст. 10, N 4, ст. 17): у абзацах 18 та 19 пункту 1 статті 14 цифри „100" замінити на „200".  
Відхилено    
    -631- Кабінет Міністрів України
Доповнити проект Закону новим розділом: В Указі Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва": у абзаці другому пункту 2 цифри „200" замінити на „300".  
Відхилено відповідно до п. 4 розділу ХV "Перехідні положення" Конституції України   
    -632- Доповнити проект Закону новим розділом: У Законі України „Про систему оподаткування" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 16, ст. 119, N 22, ст. 159; 1998 р., N 14, ст. 60; 1999 р., N 5 - 6, ст. 39, ст. 42, N 7, ст. 47, N 20 - 21, ст. 192, N 26, ст. 215, N 51, ст. 455; 2000 р., N 20, ст. 149, N 36, ст. 298; 2002 р., N 5, ст. 30; 2003 р., N 10 - 11, ст. 87) внести такі зміни: Доповнити п. 3 статті 15. Місцеві податки і збори (обов'язкові платежі) абзацом першим наступного змісту: "Перелік місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів), зазначений у пунктах 1 та 2 цієї статті, встановлюється та змінюється виключно цим законом. Забороняється вносити будь-які зміни до цього переліку на підставі інших нормативно-правових актів"  Враховано    
    -633- Кабінет Міністрів України
Доповнити проект Закону новим розділом: У Законі України „Про систему оподаткування" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 16, ст. 119, N 22, ст. 159; 1998 р., N 14, ст. 60; 1999 р., N 5 - 6, ст. 39, ст. 42, N 7, ст. 47, N 20 - 21, ст. 192, N 26, ст. 215, N 51, ст. 455; 2000 р., N 20, ст. 149, N 36, ст. 298; 2002 р., N 5, ст. 30; 2003 р., N 10 - 11, ст. 87) внести такі зміни: 1. Зупинити на 2004 рік дію абзацу 3 статті 1 в частині справляння запроваджених у 2003 році Верховною Радою Автономної Республіки Крим за погодженням з Кабінетом Міністрів України окремих місцевих зборів (збору на розвиток рекреаційного комплексу в Автономній Республіці Крим та збору на розвиток пасажирського електротранспорту в Автономній Республіці Крим); 2. Частину другу статті 15 доповнити пунктами 15, 16 наступного змісту: „15) збір на розвиток рекреаційного комплексу в Автономній Республіці Крим (тимчасово, на період дії експерименту, запровадженого у 2003 році на території Автономної Республіки Крим); 16) збір на розвиток пасажирського електротранспорту в Автономній Республіці Крим (тимчасово, на період дії експерименту, запровадженого у 2003 році на території Автономної Республіки Крим)."  
Відхилено    
    -634- Доповнити проект Закону новим розділом: У Законі України „Про Єдиний митний тариф": Частину четверту статті 17 викласти у такій редакції: „Суми мита (митних зборів) підлягають зарахуванню їх платниками безпосередньо на рахунки Державного казначейства України."  Враховано    
    -635- Кабінет Міністрів України
Доповнити проект Закону новим розділом: У Законі України „Про Єдиний митний тариф": Частину четверту статті 17 викласти у такій редакції: „Суми мита підлягають зарахуванню платниками податку безпосередньо на рахунки державного бюджету."  
Враховано по суті   
    -636- Буряк С.В.
Доповнити проект Закону розділом наступного змісту: У Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Статтю 106 викласти у такій редакції: "Стаття 106. Відповідальність за порушення норм цього Закону. У разі порушення строків сплати податкових зобов'язань зі страхових внесків, визначених цим Законом, порядок погашення податкового боргу зі страхових внесків, в тому числі правила нарахування пені та штрафів, визначається відповідними положеннями Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".  
Враховано    
    -637- Юхновський О.І.
Доповнити розділом ХІХ:- У- Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування " (№ 1058-ІV від 9.07.2003 р.): 1)Установити, що сільськогосподарські товаровиробники - платники фіксованого сільськогосподарського податку відповідно до пункту 2 частини першої статті 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (1058- ІУ від 9.07.2003 р.) сплачують страхові внески збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за ставкою 8 відсотків від об'єкта оподаткування. 2) Кабінету Міністрів України передбачати щорічно у Державному бюджеті України компенсацію Пенсійному фонду України різниці між сумою страхових внесків по загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, нарахованих на загальних підставах сільськогосподарським товаровиробникам - платникам фіксованого сільськогосподарського податку (згідно Закону України № 1058 - ІУ від 9.07.2003р. "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування") та сумою страхових внесків по загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, сплачених цими платниками за ставкою 8 відсотків.  
Відхилено    
    -638- Юхновський О.І.
Доповнити розділом ХХ: У Законі України "Про фіксований сільськогосподарський податок" (Відомості Верховної Ради України , 1999р., №5-6, ст. 39, № 17,. ст. 112; 2000 р., № 37, ст. 308) 1)у частині третій статті 3: в абзаці другому цифри "0,5" замінити цифрами "0.16"; в абзаці третьому цифри "0.3" замінити цифрами "0.096"; 2)у частині першій статті 4: в абзаці другому цифри "0,3" замінити цифрами "0.096"; в абзаці третьому цифри "0.1" замінити цифрами "0.032"; у частині другій статті 6 слова " на обов'язкове державне пенсійне страхування - 68 відсотків" виключити, а цифри та слова "30 відсотків" та "2 відсотки" замінити відповідно цифрами та словами "94 відсотків" та " 6 відсотків".  
Відхилено    
    -639- Буряк С.В.
Додати наступний розділ в такій редакції: У Законі України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності": 1. У пункті 29 статті 9 після слів "гральних закладів" доповнити слова "азартних ігор на гральних автоматах". 2. Статтю 15 доповнити абзацом 2 в такий редакції: "Встановити плату за ліцензію на провадження діяльності юридичними особами з організації грального бізнесу та проведення азартних ігор на гральних автоматах у розмірі 30000 Євро за кожен рік користування і терміном дії п'ять років".  
Враховано    
604. ХІХ. Прикінцеві положення      ХХХ. Прикінцеві положення  
605. Інші закони та законодавчі акти діють у частині, що не суперечить нормам цього Закону.      Інші закони та законодавчі акти діють у частині, що не суперечить нормам цього Закону.  
606. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2004 року, окрім:      Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2004 року, окрім:  
607. пунктів 1) та 3) розділу ХІХ, які набирають чинності з дня опублікування цього Закону;   -640- Буряк С.В.
Положення щодо набрання чинності розділами ХІХ та Х законопроекту виключити.  
Враховано    
608. пункту 1), абзацу тринадцятого пункту 2) розділу Х, які набирають чинності з дня опублікування цього Закону;       
609. абзаців третього та шостого-сьомого пункту 1), пункту 2), пункту 3), пункту 4), абзацу другого пункту 6), пункту 7), абзацу другого пункту 8), пункту 11), пункту 12), абзацу третього пункту 14) та пункту 15) розділу ХІ, які набирають чинності з дня опублікування цього Закону;   -641- Буряк С.В.
Положення щодо набрання чинності певними положеннями законопроекту з дня його опублікування, з 1 липня 2004 року та з 1 січня 2005 року викласти у такій редакції: „пункту 4), пункту 7), пункту 8), пункту 15), пункту 16), абзаців другого-третього пункту 18) та пункту 19) розділу ХІІ, які набирають чинності з дня опублікування цього Закону; абзацу четвертого пункту 6) розділу ХІІ, які набирають чинності з 1 січня 2005 року; абзаців сьомого-восьмого пункту 1) та абзаців сьомого-десятого пункту 14) розділу ХІІ, які набирають чинності з 1 січня 2006 року.  
Враховано   пункту 4), пункту 7), пункту 8), пункту 15), пункту 16), абзаців другого-третього пункту 18) та пункту 19) розділу ХІІ, які набирають чинності з дня опублікування цього Закону;  
610. абзацу четвертого пункту 8) та абзацу другого пункту 14) розділу ХІ, які набирають чинності з 1 липня 2004 року;       
611. абзаців третього-шостого пункту 6), абзаців п'ятого-шостого пункту 8) та абзаців сьомого-восьмого пункту 11) розділу ХІ, які набирають чинності з 1 січня 2005 року;      абзацу четвертого пункту 6) розділу ХІІ, які набирають чинності з 1 січня 2005 року; абзаців сьомого-восьмого пункту 1) та абзаців сьомого-десятого пункту 14) розділу ХІІ, які набирають чинності з 1 січня 2006 року.  
612. розділу ХVІІ, який набирає чинності з дня опублікування цього Закону.   -642- Зміни і доповнення до Закону України "Про податок на додану вартість" внесені цим Законом набувають чинності з 1 липня 2004 року з урахуванням інших термінів набуття чинності окремими нормами, що визначені цим Законом.  Немає висновку   розділу ХVІІІ, який набирає чинності з дня опублікування цього Закону. Зміни і доповнення до Закону України "Про податок на додану вартість" внесені цим Законом набувають чинності з 1 липня 2004 року з урахуванням інших термінів набуття чинності окремими нормами, що визначені цим Законом. статті 8-1 пункту 9) розділу І, яка набирає чинності з 1 січня 2005 року Норми амортизаційних відрахувань, встановлені цим Законом для основних фондів груп 1, 2 і 3 застосовуються щодо витрат, понесених (нарахованих) платником податку у зв'язку з придбанням (отриманням) або спорудженням і поліпшенням основних фондів груп 2 і 3 після 1 січня 2004 року, а для окремих об'єктів основних фондів групи 1 - після 1 січня 1999 року. Сума від'ємного фінансового результату (балансові збитки) від операцій з торгівлі цінними паперами і деривативами, що утворилася у платників податку станом на 1 січня 2003 року у окремому податковому обліку фінансових результатів в цілому за всіма видами цінних паперів та деривативів відповідно до норм пункту 7.6 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", розподіляється по видах цінних паперів і деривативів та враховується починаючи з першого кварталу 2003 року у зменшення фінансових результатів від операцій з відповідними видами цінних паперів та деривативів майбутніх періодів до повного погашення такого від'ємного значення. Витрати, пов'язані із забезпеченням основної діяльності об'єктів соціальної інфраструктури, визначених у підпункті 5.4.9 та пунктів медичного огляду, передбачених підпунктом 5.4.10 пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", включаються до складу валових витрат платника податку у розмірі 50 відсотків від суми понесених витрат. Встановити, що пункт 22.28 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" застосовується виключно до підприємств, що уклали контракти до моменту набрання чинності цим Законом, якщо перерахована сума авансових платежів складає не менше 20 відсотків вартості контракту.  
    -643- Калінчук В.А.
внести до розділу ХІХ. "Прикінцеві положення" доповнення такого змісту: "положення Статті 8-1 розділу І набирають чинності з 1 січня 2005 року".  
Враховано редакційно    
613. 2. Установити, що:      2. Установити, що:  
614. до 31 грудня 2004 року максимально допустимі рівні вмісту смол та нікотину в димі сигарет, які реалізуються в Україні, становлять:   -644- Буряк С.В.
У абзацах другому та п'ятому пункту 2 розділу ХІХ слова та цифри „31 грудня 2004" замінити словами та цифрами „1 січня 2005"  
Враховано   до 1 січня 2005 року максимально допустимі рівні вмісту смол та нікотину в димі сигарет, які реалізуються в Україні, становлять:  
615. для сигарет з фільтром - смол - 15 мг, нікотину - 1, 3 мг у димі однієї сигарети;      для сигарет з фільтром - смол - 15 мг, нікотину - 1, 3 мг у димі однієї сигарети;  
616. для сигарет без фільтру - смол - 22 мг, нікотину - 1, 5 мг у димі однієї сигарети;      для сигарет без фільтру - смол - 22 мг, нікотину - 1, 5 мг у димі однієї сигарети;  
617. при цьому вироблені в Україні або імпортовані в Україну до 31 грудня 2004 року тютюнові вироби із зазначеними в цьому пункті максимально допустимими рівнями вмісту смол та нікотину знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.      при цьому вироблені в Україні або імпортовані в Україну до 1 січня 2005 року тютюнові вироби із зазначеними в цьому пункті максимально допустимими рівнями вмісту смол та нікотину знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.  
618. вироблені в Україні або імпортовані в Україну до 1 квітня 2004 р. тютюнові вироби, на пачках, коробках або сувенірних коробках яких не зазначено максимальної роздрібної ціни, дати виготовлення та дати закінчення терміну придатності для споживання, знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.   -645- Буряк С.В.
Абзац шостий пункту 2 розділу ХІХ викласти у такій редакції: „вироблені в Україні або імпортовані в Україну до 1 липня 2004 року тютюнові вироби, на пачках, коробках або сувенірних коробках яких не зазначено максимальної роздрібної ціни та їх дати виготовлення, знаходяться в обігу до 1 січня 2005 року".  
Немає висновку   вироблені в Україні або імпортовані в Україну до 1 липня 2004 року тютюнові вироби, на пачках, коробках або сувенірних коробках яких не зазначено максимальної роздрібної ціни та їх дати виготовлення, знаходяться в обігу до 1 січня 2005 року.  
619. всі марки акцизного збору для маркування імпортних алкогольних напоїв та тютюнових виробів однієї серії видаються одному імпортеру відповідної продукції.   -646- Буряк С.В.
Абзац сьомий пункту 2 розділу ХІХ виключити. „вироблені в Україні або імпортовані в Україну до 1 липня 2004 року тютюнові вироби, на пачках, коробках або сувенірних коробках яких не зазначено максимальної роздрібної ціни та їх дати виготовлення, знаходяться в обігу до 1 січня 2005 року".  
Немає висновку    
620. з 1 липня 2004 р. вимога про розміщення суб'єктом підприємницької діяльності, який здійснює роздрібну торгівлю тютюновими виробами, у місці торгівлі такими виробами на видному місці засвідчених виробником або імпортером копії чинних декларацій про максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби, що були подані їх виробником або імпортером до центрального органу державної податкової служби України або центрального органу державної митної служби України, не застосовується.   -647- Буряк С.В.
Абзац восьмий пункту 2 розділу ХІХ виключити  
Враховано    
621. ліцензування зовнішньоекономічної діяльності з спиртами, алкогольними напоями та тютюновими виробами у порядку, передбаченому Законом України „Про зовнішньоекономічну діяльність", здійснюється виключно у випадках та з підстав, передбачених Законом України „Про зовнішньоекономічну діяльність".      ліцензування зовнішньоекономічної діяльності з спиртами, алкогольними напоями та тютюновими виробами у порядку, передбаченому Законом України „Про зовнішньоекономічну діяльність", здійснюється виключно у випадках та з підстав, передбачених Законом України „Про зовнішньоекономічну діяльність".  
622. акцизний збір у процентах до обороту з продажу з тютюнових виробів, маркованих марками акцизного збору, придбаними до 1 січня 2004 року, які будуть ввозитись на митну територію після 1 січня 2004 року, сплачується імпортерами цих виробів до або під час їх митного оформлення відповідно до задекларованих їх імпортерами максимальних роздрібних цін на такі вироби.      акцизний збір у процентах до обороту з продажу з тютюнових виробів, маркованих марками акцизного збору, придбаними до 1 січня 2004 року, які будуть ввозитись на митну територію після 1 січня 2004 року, сплачується імпортерами цих виробів до або під час їх митного оформлення відповідно до задекларованих їх імпортерами максимальних роздрібних цін на такі вироби.  
623. здійснення відшкодування сум податку на додану вартість, що підлягають поверненню платникам податку з бюджету, шляхом зарахування в рахунок платежів з акцизного збору, що зараховується до Державного бюджету України, забороняється.   -648- Буряк С.В.
У пункті 2 розділу ХІХ абзац одинадцятий викласти у такій редакції: „погашення будь-яких зобов'язань платників податків з акцизного збору, що підлягають сплаті до бюджету, у формі, іншій ніж сплата грошових коштів, вважається ухиленням від сплати податків і тягне за собою передбачену законодавством відповідальність".  
Враховано   погашення будь-яких зобов'язань платників податків з акцизного збору, що підлягають сплаті до бюджету, у формі, іншій ніж сплата грошових коштів, вважається ухиленням від сплати податків і тягне за собою передбачену законодавством відповідальність.  
624. підприємством первинного виноградного виноробства є підприємство, розташоване у місцевості, де вирощується виноград.   -649- Буряк С.В.
У пункті 2 розділу ХІХ абзац дванадцятий виключити.  
Враховано    
625. податкові векселі, видані суб'єктами підприємницької діяльності відповідно до статті 3 Закону України „Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" після 1 липня 2003 р. вважаються погашеними у разі сплати векселедавцем акцизного збору обчисленого, виходячи з отриманого обсягу спирту етилового та ставки 16,0 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.   -650- Соболєв С.В.
Розділу ХІХ абзац тринадцятий виключити.  
Враховано    
626. підприємства вторинного виноробства можуть передавати отриманий ними спирт етиловий підприємствам первинного виноробства для виробництва кріплених виноматеріалів; при цьому акцизний збір з переданого спирту етилового сплачує підприємство вторинного виноробства.   -651- Буряк С.В.
У пункті 2 розділу ХІХ абзац чотирнадцятий виключити.  
Враховано    
627. на операції з ввезення на митну територію України товарів, віднесених до 1-24 групи згідно УКТ ЗЕД, а також підакцизних товарів не поширюються будь-які податкові пільги.      на операції з ввезення на митну територію України товарів, віднесених до 1-24 групи згідно УКТ ЗЕД, а також підакцизних товарів не поширюються будь-які податкові пільги.  
628. оподаткування операцій з продажу підакцизних товарів, які здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності, які користуються спрощеною системою оподаткування та звітності, здійснюється у загальному порядку.   -652- Буряк С.В.
Пункт 2 прикінцевих положень доповнити такими положеннями: на операції з ввезення підакцизних товарів на територію спеціальних економічних зон, а також відповідно до спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку не поширюються будь-які податкові пільги. з 1 січня 2004 року всі підакцизні товари, на які встановлено ставки акцизного збору у процентах до обороту з продажу, реалізуються у роздріб за цінами, не вищими, ніж максимальні роздрібні ціни, встановлені на ці товари їх виробниками або імпортерами. у разі одночасного перебування у місці торгівлі тютюновими виробами таких виробів однієї власної назви, на пачках, коробках або сувенірних коробках яких вказані різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках або сувенірних коробках. накладення штрафів за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, до 1 липня 2004 року не здійснюється. термін, з якого на пачки, коробки та сувенірні коробки тютюнових виробів наносяться максимальна роздрібна ціна та дата їх виробництва, визначається виробником або імпортером тютюнових виробів самостійно. При цьому з 1 липня 2004 року виробництво та імпорт тютюнових виробів, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких не нанесено максимальна роздрібна ціна та дата їх виготовлення, забороняється. з 1 січня 2005 р. положення частини двадцять четвертої статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України „Про акцизний збір" (щодо наявності у суб'єкта підприємницької діяльності, який здійснює роздрібну торгівлю підакцизним товарами, на які встановлено ставки акцизного збору у відсотках до обороту, у місці торгівлі такими товарами ксерокопій декларацій про максимальні роздрібні ціни) щодо суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами, не застосовується. вартість одного примірника сертифіката відповідності (свідоцтва про визнання відповідності), додатку до нього та їх копій на захищених бланках, за якою ці документи передаються їх отримувачем, не може перевищувати 1,2 грн., а кошти, отримані за видачу сертифікатів відповідності (свідоцтв про визнання відповідності), їх копій на захищених бланках та інші послуги з підтвердження відповідності у законодавчо регульованій сфері у повному обсязі спрямовуються до державного бюджету особою, яка отримує такі кошти. державні підприємства, які виробляють спирт етиловий, відносяться до сфери управління центрального органу виконавчої влади, який здійснює державне управління у сфері харчової промисловості. передача центральним органом виконавчої влади, який здійснює державне управління у сфері харчової промисловості, державних підприємств, які виробляють спирт етиловий, в управління місцевим державним адміністраціям забороняється. тимчасово до 1 січня 2006 року ставка акцизного збору на вина виноградні з доданням спирту та міцні (коди згідно УКТ ЗЕД 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) і вина плодово-ягідні з доданням спирту (коди згідно УКТ ЗЕД 2206 00) становить 0,06 грн. за 1 об'ємний відсоток спирту в 1 літрі.  
Враховано   оподаткування операцій з продажу підакцизних товарів, які здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності, які користуються спрощеною системою оподаткування та звітності, здійснюється у загальному порядку. на операції з ввезення підакцизних товарів на територію спеціальних економічних зон, а також відповідно до спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку не поширюються будь-які податкові пільги. з 1 січня 2004 року всі підакцизні товари, на які встановлено ставки акцизного збору у процентах до обороту з продажу, реалізуються у роздріб за цінами, не вищими, ніж максимальні роздрібні ціни, встановлені на ці товари їх виробниками або імпортерами. у разі одночасного перебування у місці торгівлі тютюновими виробами таких виробів однієї власної назви, на пачках, коробках або сувенірних коробках яких вказані різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках або сувенірних коробках. накладення штрафів за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, до 1 липня 2004 року не здійснюється. термін, з якого на пачки, коробки та сувенірні коробки тютюнових виробів наносяться максимальна роздрібна ціна та дата їх виробництва, визначається виробником або імпортером тютюнових виробів самостійно. При цьому з 1 липня 2004 року виробництво та імпорт тютюнових виробів, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких не нанесено максимальна роздрібна ціна та дата їх виготовлення, забороняється. з 1 січня 2005 р. положення частини двадцять четвертої статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України „Про акцизний збір" (щодо наявності у суб'єкта підприємницької діяльності, який здійснює роздрібну торгівлю підакцизним товарами, на які встановлено ставки акцизного збору у відсотках до обороту, у місці торгівлі такими товарами ксерокопій декларацій про максимальні роздрібні ціни) щодо суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами, не застосовується. вартість одного примірника сертифіката відповідності (свідоцтва про визнання відповідності), додатку до нього та їх копій на захищених бланках, за якою ці документи передаються їх отримувачем, не може перевищувати 1,2 грн., а кошти, отримані за видачу сертифікатів відповідності (свідоцтв про визнання відповідності), їх копій на захищених бланках та інші послуги з підтвердження відповідності у законодавчо регульованій сфері у повному обсязі спрямовуються до державного бюджету особою, яка отримує такі кошти. державні підприємства, які виробляють спирт етиловий, відносяться до сфери управління центрального органу виконавчої влади, який здійснює державне управління у сфері харчової промисловості. передача центральним органом виконавчої влади, який здійснює державне управління у сфері харчової промисловості, державних підприємств, які виробляють спирт етиловий, в управління місцевим державним адміністраціям забороняється. тимчасово до 1 січня 2006 року ставка акцизного збору на вина виноградні з доданням спирту та міцні (коди згідно УКТ ЗЕД 2204 (крім 2204 10, 2204 21 10 00, 2204 29 10 00) і вина плодово-ягідні з доданням спирту (коди згідно УКТ ЗЕД 2206 00) становить 0,06 грн. за 1 об'ємний відсоток спирту в 1 літрі. бланки документів суворої звітності та/або документів, захищених голографічними елементами, а також бланки копій таких документів виготовляються виключно спеціалізованим підприємством міністерства фінансів України; бланки документів суворої звітності та/або документів, захищених голографічними елементами, бланки копій таких документів, документи суворої звітності та/або документи, захищені голографічними елементами, а також копії таких документів видаються (реалізуються) суб'єктам підприємницької діяльності виключно державними підприємствами (установами) за цінами, погодженими з Комітетом Верховної Ради України, який відповідає за проведення податкової політики, Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету та Комітетом Верховної Ради України, який відповідає за проведення промислової політики; кошти, отримані державними підприємствами (установами) за видачу (реалізацію) бланків документів суворої звітності та/або документів, захищених голографічними елементами, бланків копій таких документів, документів суворої звітності та/або документів, захищених голографічними елементами, а також копій таких документів у повному обсязі спрямовуються до державного бюджету  
    -653- Буряк С.В.
Порошенко П.О.
Доповнити Прикінцеві положення новими абзацами такого змісту: "бланки документів суворої звітності та/або документів, захищених голографічними елементами, а також бланки копій таких документів виготовляються виключно спеціалізованим підприємством міністерства фінансів України; бланки документів суворої звітності та/або документів, захищених голографічними елементами, бланки копій таких документів, документи суворої звітності та/або документи, захищені голографічними елементами, а також копії таких документів видаються (реалізуються) суб'єктам підприємницької діяльності виключно державними підприємствами (установами) за цінами, погодженими з Комітетом Верховної Ради України, який відповідає за проведення податкової політики, Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету та Комітетом Верховної Ради України, який відповідає за проведення промислової політики; кошти, отримані державними підприємствами (установами) за видачу (реалізацію) бланків документів суворої звітності та/або документів, захищених голографічними елементами, бланків копій таких документів, документів суворої звітності та/або документів, захищених голографічними елементами, а також копій таких документів у повному обсязі спрямовуються до державного бюджету."  
Враховано    
    -654- Кабінет Міністрів України
Пункт 2 прикінцевих положень доповнити такими положеннями: „спеціальні режими оподаткування та інвестиційної діяльності встановлені законами України про створення відповідної спеціальної (вільної) економічної зони та спеціального режиму інвестиційної діяльності запроваджуються лише для суб'єктів господарської діяльності (інвесторів), які на день введення в дію цього Закону зареєструвались суб'єктами такої спеціальної економічної зони або реалізують інвестиційні проекти на територіях пріоритетного розвитку. режим оподаткування технологічних парків їх учасників, дочірніх та спільних підприємств, пов'язаний з виконанням інвестиційних та інноваційних проектів за пріоритетними напрямами їх діяльності відповідно до Закону України „Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків" запроваджується лише для суб'єктів господарської діяльності (інвесторів), які на день введення в дію цього Закону зареєстрували у встановленому порядку інвестиційні та інноваційні проекти".  
Відхилено    
629. 3. Кабінету Міністрів України протягом місяця після набрання чинності цим Законом:      3. Кабінету Міністрів України протягом місяця після набрання чинності цим Законом:  
630. привести видані ним нормативно-правові акти у відповідність з нормами цього Закону, а також забезпечити приведення органами виконавчої влади України виданих ними нормативно-правових актів у відповідність з нормами цього Закону;   -655- Буряк С.В.
Доповнити пункт 3 прикінцевих положень таким положенням: „за поданням експертно-консультаційної комісії з питань державного регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів визначити підприємства, які мають право виробляти продукцію з використанням спирту етилового, якщо діяльність з виробництва такої продукції не підлягає ліцензуванню;  
Враховано   привести видані ним нормативно-правові акти у відповідність з нормами цього Закону, а також забезпечити приведення органами виконавчої влади України виданих ними нормативно-правових актів у відповідність з нормами цього Закону; за поданням експертно-консультаційної комісії з питань державного регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів визначити підприємства, які мають право виробляти продукцію з використанням спирту етилового, якщо діяльність з виробництва такої продукції не підлягає ліцензуванню;  
631. вжити заходів до перегляду укладених Україною договорів про вільну торгівлю в частині виключення підакцизних товарів з режиму вільної торгівлі до вступу України до Світової організації торгівлі;   -656- Козаченко О.О.
Абзац третій пункту 3 прикінцевих положень виключити.  
Враховано    
632. вжити заходів щодо створення унітарного державного підприємства з виробництва спирту та включення до нього всіх спиртових виробництв;   -657- Раханський А.В.
Абзац четвертий пункту 3 прикінцевих положень виключити.  
Враховано    
633. передбачити у 2004 році дотування за рахунок коштів Державного бюджету:   -658- Буряк С.В.
Абзаци п'ятий-восьмий пункту 3 прикінцевих положень виключити.  
Враховано    
634. виробництва визначених Кабінетом Міністрів України медичних препаратів, у яких застосовується спирт етиловий;       
635. виробництва продукції оборонного призначення, у якій застосовується спирт етиловий;       
636. Національного виробничо-аграрного об'єднання „Масандра" (з метою відшкодування акцизного збору з спирту етилового, одержаного в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України).   -659- Осташ І.І.
Прикінцеві положення доповнити частинами такого змісту: Кабінету Міністрів України протягом місяця після набрання чинності цим Законом привести видані ним нормативно-правові акти у відповідність з нормами цього Закону, а також забезпечити приведення органами виконавчої влади України виданих ними нормативно-правових актів у відповідність з нормами цього Закону. Кабінету Міністрів України протягом місяця після набрання чинності цим Законом вжити заходів до перегляду укладених Україною договорів про вільну торгівлю в частині виключення підакцизних товарів з режиму вільної торгівлі до вступу України до Світової організації торгівлі.  
Враховано частково   4. Центральному органу державної податкової служби України до 1 січня 2004 року прийняти та оприлюднити документи, прийняття яких передбачено цим Законом . 5. Центральному органу виконавчої влади у сфері стандартизації на базі наукових установ, підприємств та інших провідних формувань виноробної галузі до 1 січня 2004 року створити технічний комітет стандартизації у виноробній галузі. 6. Абзац одинадцятий статті 7 проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2004 рік" доопрацьованого Кабінетом Міністрів України до другого читання виключити (щодо уставлення того, що 2004 році при визначенні податкового зобов'язання зі сплати акцизного збору на тютюнові вироби, що обчислюються у процентах до обороту з продажу з товару (продукції), розмір такого зобов'язання не може бути меншим однієї третини установленої законодавством ставки акцизного збору на відповідні тютюнові вироби у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції).  
    -660- Буряк С.В.
Доповнити прикінцеві положення пунктами такого змісту: 4. Центральному органу державної податкової служби України до 1 січня 2004 року прийняти та оприлюднити документи, прийняття яких передбачено цим Законом . 5. Центральному органу виконавчої влади у сфері стандартизації на базі наукових установ, підприємств та інших провідних формувань виноробної галузі до 1 січня 2004 року створити технічний комітет стандартизації у виноробній галузі. 6. Абзац одинадцятий статті 7 проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2004 рік" доопрацьованого Кабінетом Міністрів України до другого читання виключити (щодо уставлення того, що 2004 році при визначенні податкового зобов'язання зі сплати акцизного збору на тютюнові вироби, що обчислюються у процентах до обороту з продажу з товару (продукції), розмір такого зобов'язання не може бути меншим однієї третини установленої законодавством ставки акцизного збору на відповідні тютюнові вироби у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції).  
Враховано