Кількість абзаців - 429 Таблиця поправок


Про Концепцію національної інформаційної політики (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
1. Про Концепцію національної інформаційної політики   -1- Павловський М.А.
Назву законопроекту викласти у наступній редакції: "Засади національної інформаційної політики"  
Відхилено   Про Концепцію національної інформаційної політики  
2. З метою сприяння розвитку інформаційного простору, забезпечення інформаційної безпеки України, модернізації інформаційної інфраструктури, впровадження інформаційних і телекомунікаційних технологій, ефективного формування і використання національних інформаційних ресурсів Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      З метою сприяння розвитку інформаційного простору, забезпечення інформаційної безпеки України, модернізації інформаційної інфраструктури, впровадження інформаційних і телекомунікаційних технологій, ефективного формування і використання національних інформаційних ресурсів Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
3. Затвердити Концепцію національної інформаційної політики (додається).      Затвердити Концепцію національної інформаційної політики (додається).  
4. Затверджено      Затверджено  
5. Законом України      Законом України  
6. "Про Концепцію національної інформаційної політики"      "Про Концепцію національної інформаційної політики"  
7. від №      від №  
8. Концепція      Концепція  
9. національної інформаційної політики      національної інформаційної політики  
10. Розділ І. Загальні положення      Розділ І. Загальні положення  
11. 1. Мета Концепції      1. Мета Концепції  
12. Метою Концепції є створення правових, економічних і організаційних умов для формування в Україні розвинутого інформаційного суспільства.   -2- Павловський М.А.
Перше речення статті 1 записати: Метою засад є визначення шляхів для створення правових, технологічних, економічних і організаційних умов формування в Україні розвинутого інформаційного суспільства"  
Враховано   Метою Концепції є визначення шляхів для створення правових, технологічних, економічних і організаційних умов формування в Україні розвинутого інформаційного суспільства.  
13. Принципи національної інформаційної політики не поширюються на інформаційні відносини, що виникають у процесі побутового спілкування, літературної, мистецької, наукової та іншої творчої діяльності, на інформацію, що є продуктом художньої творчості.   -3- Горбаль В.М.
Абзац 2 преамбули тексту проекту виключити  
Відхилено   Принципи національної інформаційної політики не поширюються на інформаційні відносини, що виникають у процесі побутового спілкування, літературної, мистецької, наукової та іншої творчої діяльності, на інформацію, що є продуктом художньої творчості.  
14. 2. Основні терміни та поняття      2. Основні терміни та поняття  
15. У цій Концепції наведені нижче терміни та поняття вживаються у такому значенні:      У цій Концепції наведені нижче терміни та поняття вживаються у такому значенні:  
16. інформаційне суспільство - фаза розвитку суспільства, на якій домінуючими продуктами виробництва є інформація і знання;   -4- Павловський М.А.
У визначенні терміну "інформаційне суспільство" після слова "продуктами" додати слово "власного"  
Враховано   інформаційне суспільство - фаза розвитку суспільства, на якій домінуючими продуктами власного виробництва є інформація і знання;  
17. національна інформаційна політика - стратегія, напрями і завдання держави у сфері збирання, зберігання, використання та поширення інформації та інформаційних ресурсів у суспільстві;   -5- Павловський М.А.
Визначення термінів "національна інформаційна політика", інформаційна сфера", "інформаційні відносини", "інформаційна технологія" доповнити в кінці словами "і організації виробництва засобів"  
Враховано   національна інформаційна політика - стратегія, напрями і завдання держави у сфері збирання, зберігання, використання та поширення інформації та інформаційних ресурсів у суспільстві і організації виробництва засобів;  
18. інформаційна сфера - сукупність інформаційних ресурсів, інформаційної інфраструктури, суб'єктів інформаційних відносин, які забезпечують збирання, зберігання, використання та поширення інформації, а також система правового регулювання суспільних відносин у цій сфері;      інформаційна сфера - сукупність інформаційних ресурсів, інформаційної інфраструктури, суб'єктів інформаційних відносин, які забезпечують збирання, зберігання, використання та поширення інформації, а також система правового регулювання суспільних відносин у цій сфері і організації виробництва засобів;  
19. інформаційні відносини - відносини, що виникають в усіх сферах життя і діяльності особи, суспільства та держави у процесі збирання, зберігання, використання та поширення інформації;   -6- Горбаль В.М.
У абзаці 5 статті 2 слова "особи, суспільства та держави" замінити словами "суб'єктів інформаційних відносин".  
Враховано   інформаційні відносини - відносини, що виникають в усіх сферах життя і діяльності суб'єктів інформаційних відносин у процесі збирання, зберігання, використання та поширення інформації і організації виробництва засобів;  
20. інформаційна безпека - стан захищеності інтересів особи, суспільства та держави в інформаційній сфері, який виключає можливість заподіяння їм шкоди через неповноту, несвоєчасність і недостовірність інформації, а також негативні наслідки використання інформаційних технологій або законодавчо забороненої чи обмеженої для поширення інформації;   -7- Беспалий Б.Я.
Пункт 2, частина 1, підпункт 5, що починається словами "інформаційна безпека". Текст "законодавчо забороненої чи обмеженої для поширення інформації" замінити текстом "інформації поширення якої заборонено чи обмежено законом"  
Враховано   інформаційна безпека - стан захищеності інтересів особи, суспільства та держави в інформаційній сфері, який виключає можливість заподіяння їм шкоди через неповноту, несвоєчасність і недостовірність інформації, а також негативні наслідки використання інформаційних технологій або інформації, поширення якої заборонено чи обмежено законом;  
21. інформаційна інфраструктура - сукупність взаємодіючих систем виробництва, накопичення, зберігання та доставляння інформаційних продуктів, виробництва і розвитку інформаційних технологій, сервісного обслуговування елементів інфраструктури і системи підготовки кадрів, що забезпечують формування та використання інформаційних ресурсів;      інформаційна інфраструктура - сукупність взаємодіючих систем виробництва, накопичення, зберігання та доставляння інформаційних продуктів, виробництва і розвитку інформаційних технологій, сервісного обслуговування елементів інфраструктури і системи підготовки кадрів, що забезпечують формування та використання інформаційних ресурсів;  
22. інформаційний продукт (продукція) - документована інформація, яка підготовлена і призначена для задоволення потреб користувачів;   -8- Беспалий Б.Я.
Пункт 2, частина 1, підпункт 7. Текст " (продукція)" замінити текстом ", продукція"  
Враховано   інформаційний продукт, продукція - документована інформація або інформація, зафіксована на будь-яких носіях інформації яка підготовлена і призначена для задоволення потреб користувачів;  
    -9- Горбаль В.М.
У абзаці 8 статті 2 після слів "документована інформація," доповнити словами "або інформація, зафіксована на будь-яких носіях інформації".  
Враховано    
23. інформаційні послуги - дії суб'єктів інформаційних відносин, спрямовані на забезпечення користувачів інформаційними продуктами;   -10- Горбаль В.М.
У абзаці 9 статті 2 слова "суб'єктів інформаційних відносин" замінити словами "власників інформаційних продуктів".  
Відхилено   інформаційні послуги - дії суб'єктів інформаційних відносин, спрямовані на забезпечення користувачів інформаційними продуктами;  
24. інформаційні процеси - пошук, одержання, оброблення, накопичення, використання, зберігання та поширення інформації, а також створення, виробництво, зберігання, захист, поширення та споживання інформаційної продукції;      інформаційні процеси - пошук, одержання, оброблення, накопичення, використання, зберігання та поширення інформації, а також створення, виробництво, зберігання, захист, поширення та споживання інформаційної продукції;  
25. інформаційна система - організаційно впорядкована сукупність інформаційних ресурсів, інформаційних технологій і засобів забезпечення інформаційних процесів;      інформаційна система - організаційно впорядкована сукупність інформаційних ресурсів, інформаційних технологій і засобів забезпечення інформаційних процесів;  
26. інформаційна технологія - цілеспрямована організована сукупність інформаційних процесів з використанням засобів обчислювальної техніки, що забезпечують високу швидкість оброблення даних, швидкий пошук інформації, розосередження даних, доступ до джерел інформації незалежно від місця їх розташування;      інформаційна технологія - цілеспрямована організована сукупність інформаційних процесів з використанням засобів обчислювальної техніки, що забезпечують високу швидкість оброблення даних, швидкий пошук інформації, розосередження даних, доступ до джерел інформації незалежно від місця їх розташування і організації виробництва засобів;  
27. національний інформаційний простір - сфера, у якій здійснюються інформаційні процеси та встановлюються інформаційні відносини між суб'єктами під юрисдикцією держави;      національний інформаційний простір - сфера, у якій здійснюються інформаційні процеси та встановлюються інформаційні відносини між суб'єктами під юрисдикцією держави;  
28. національні інформаційні ресурси - вся належна Україні інформація, включаючи окремі документи і масиви документів, незалежно від змісту, форми, часу і місця їх створення, форми власності, а також кінцеві результати інтелектуальної, творчої діяльності, зафіксовані на будь-яких носіях інформації, доступні для використання особою, суспільством і державою через засоби масової інформації та телекомунікації, архіви, бібліотеки, музеї, фонди, банки даних, публічні виступи, художньо-виконавську діяльність тощо;      національні інформаційні ресурси - вся належна Україні інформація, включаючи окремі документи і масиви документів, незалежно від змісту, форми, часу і місця їх створення, форми власності, а також кінцеві результати інтелектуальної, творчої діяльності, зафіксовані на будь-яких носіях інформації, доступні для використання особою, суспільством і державою через засоби масової інформації та телекомунікації, архіви, бібліотеки, музеї, фонди, банки даних, публічні виступи, художньо-виконавську діяльність тощо;  
29. світовий інформаційний простір - сфера, у якій відбувається інформаційна діяльність людства, впорядкована, як правило, міжнародними конвенціями і договорами.   -11- Горбаль В.М.
Статтю 2 доповнити абзацом у наступній редакції: "суб'єкти інформаційних відносин ( власники інформаційних продуктів (в особі держави, уповноважених державних органів, недержавних надавачів інформаційних послуг) та користувачі інформаційних продуктів (в особі держави, суспільства в цілому, суб'єктів господарювання різних форм власності або окремої особи)."  
Відхилено   світовий інформаційний простір - сфера, у якій відбувається інформаційна діяльність людства, впорядкована, як правило, міжнародними конвенціями і договорами.  
30. 3. Основні напрями національної інформаційної політики      3. Основні напрями національної інформаційної політики  
31. Основними напрямами національної інформаційної політики є:      Основними напрямами національної інформаційної політики є:  
32. забезпечення реалізації конституційних прав громадян на свободу слова та інформаційної діяльності;      забезпечення реалізації конституційних прав громадян на свободу слова та інформаційної діяльності; забезпечення прав громадян реалізація свободи слова, прав громадян на отримання повної, достовірної та оперативної інформації, на відкрите і вільне обговорення екологічних, культурно-освітніх та суспільно-політичних питань;  
33. створення розвиненої інформаційної інфраструктури та новітніх засобів зв'язку для збирання, зберігання, використання та поширення інформації;   -12- Підрозділ 3 „Основні напрями національної інформаційної політики" розділу 1 проекту доповнити частиною третьою у наступній редакції: "забезпечення державної підтримки відновлення проводового мовлення в Україні"  Враховано   створення розвиненої інформаційної інфраструктури та новітніх засобів зв'язку для збирання, зберігання, використання та поширення інформації; забезпечення державної підтримки відновлення проводового мовлення в Україні;  
34. збереження вітчизняної інформаційної продукції, культурних і духовних цінностей України, їх ідентифікація у світовому інформаційному просторі;   -13- Горбаль В.М.
У абзаці 4 статті 3 слово "ідентифікація" замінити словом "популяризація".  
Враховано   збереження вітчизняної інформаційної продукції, культурних і духовних цінностей України, їх популяризація у світовому інформаційному просторі;  
35. забезпечення державної підтримки розвитку і безперешкодної діяльності засобів масової інформації та соціального і правового захисту журналістів, інших творчих працівників, які провадять інформаційну діяльність;      забезпечення державної підтримки розвитку і безперешкодної діяльності засобів масової інформації та соціального і правового захисту журналістів, інших творчих працівників, які провадять інформаційну діяльність;  
36. створення умов для формування в Україні розвинутого інформаційного суспільства, посилення ролі масової інформації у розвитку українського суспільства;      створення умов для формування в Україні розвинутого інформаційного суспільства, посилення ролі масової інформації у розвитку українського суспільства;  
37. збереження, розвиток та ефективне використання об'єктів національного інформаційного простору, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки України;      збереження, розвиток та ефективне використання об'єктів національного інформаційного простору, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки України;  
38. створення умов для розвитку та захисту об'єктів національного інформаційного простору всіх форм власності;      створення умов для розвитку та захисту об'єктів національного інформаційного простору всіх форм власності;  
39. сприяння конкуренції, недопущення монополізації ринку інформаційних послуг, у тому числі рекламних;      сприяння конкуренції, недопущення монополізації ринку інформаційних послуг, у тому числі рекламних;  
40. сприяння розвитку національних інформаційних ресурсів, поліпшення умов для підприємницької діяльності в інформаційній сфері;      сприяння розвитку національних інформаційних ресурсів, поліпшення умов для підприємницької діяльності в інформаційній сфері;  
41. створення умов для своєчасного, якісного і ефективного інформаційного забезпечення фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування;      створення умов для своєчасного, якісного і ефективного інформаційного забезпечення фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування;  
42. забезпечення всебічної підтримки і захисту вітчизняного виробника інформаційного продукту, сприяння розробленню і впровадженню новітніх інформаційних технологій;      забезпечення всебічної підтримки і захисту вітчизняного виробника інформаційного продукту, сприяння розробленню і впровадженню новітніх інформаційних технологій;  
43. дотримання принципів Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод, міжнародних договорів про співробітництво в інформаційній сфері, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;      дотримання принципів Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод, міжнародних договорів про співробітництво в інформаційній сфері, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;  
44. інтеграція України в міжнародний інформаційний простір, сприяння створенню конкурентоспроможної інформаційної продукції;      інтеграція України в міжнародний інформаційний простір, сприяння створенню конкурентоспроможної інформаційної продукції;  
45. послідовне здійснення заходів, спрямованих на підготовку кадрів в інформаційній сфері.      послідовне здійснення заходів, спрямованих на підготовку кадрів в інформаційній сфері.  
46. Розділ ІІ. Державна політика у сфері засобів масової інформації      Розділ ІІ. Державна політика у сфері засобів масової інформації  
47. 4. Державна політика у сфері засобів масової інформації спрямована на:   -14- Беспалий Б.Я.
Пункт 4. Надати цьому пункту заголовок, для чого назву розділу ІІ продублювати і як назву пункту 4  
Враховано частково   4. Напрями державної політики у сфері засобів масової інформації Державна політика у сфері засобів масової інформації спрямована на:  
    -15- Горбаль В.М.
У статті 4: 1) назву статті викласти у наступній редакції: "Стаття 4. Напрями державної політики у сфері засобів масової інформації"; 2) доповнити першим реченням у наступній редакції "Державна політика у сфері засобів масової інформації спрямована на:".  
Враховано    
48. удосконалення нормативно-правових актів з питань діяльності засобів масової інформації, у тому числі користування каналами мовлення, ретрансляції програм, використання частотного діапазону, стандартів діяльності телерадіокомпаній, збалансування інтересів вітчизняних телерадіокомпаній всіх форм власності, забезпечення прозорої процедури ліцензування їх діяльності;      удосконалення нормативно-правових актів з питань діяльності засобів масової інформації, у тому числі користування каналами мовлення, ретрансляції програм, використання частотного діапазону, стандартів діяльності телерадіокомпаній, збалансування інтересів вітчизняних телерадіокомпаній всіх форм власності, забезпечення прозорої процедури ліцензування їх діяльності;  
49. унормування діяльності та розповсюдження продукції зарубіжних засобів масової інформації на території України;      унормування діяльності та розповсюдження продукції зарубіжних засобів масової інформації на території України;  
50. дотримання норм щодо заборони цензури, у тому числі з боку засновників засобів масової інформації;   -16- Беспалий Б.Я.
Пункт 4. Підпункт 3, що починається словами "дотримання норм" після тексту "числі з боку" доповнити текстом "власників чи"  
Враховано   дотримання норм щодо заборони цензури, у тому числі з боку власників чи засновників засобів масової інформації;  
51. захист журналістів та інших працівників засобів масової інформації від дій, які перешкоджають виконанню ними службових обов'язків, а також громадян, підприємств, установ і організацій від зловживань працівників засобів масової інформації;   -17- Беспалий Б.Я.
Пункт 4, підпункт 4. Після тексту "службових обов'язків" поставити крапку, а решту тексту вилучити  
Відхилено   захист журналістів та інших працівників засобів масової інформації від дій, які перешкоджають виконанню ними службових обов'язків, а також громадян, підприємств, установ і організацій від зловживань працівників засобів масової інформації;  
52. забезпечення прозорості у діяльності засобів масової інформації, законності збирання, зберігання, використання та поширення інформації, запобігання зловживанню правом на свободу діяльності засобів масової інформації;   -18- Беспалий Б.Я.
Пункт 4, підпункт 5. Після тексту "поширення інформації" поставити крапку, а решту тексту вилучити  
Відхилено   забезпечення прозорості у діяльності засобів масової інформації, законності збирання, зберігання, використання та поширення інформації, запобігання зловживанню правом на свободу діяльності засобів масової інформації;  
53. пріоритетність підтримки вітчизняного виробника інформаційного продукту в цілому і впровадження системи заходів, спрямованих на розвиток україномовних засобів масової інформації;   -19- Павловський М.А.
Сьомий абзац, що починається словами "пріоритетність підтримки..." доповнити словами "а також засобів виробництва"  
Враховано   підтримка вітчизняного виробника інформаційного продукту в цілому і впровадження системи заходів, спрямованих на розвиток україномовних засобів масової інформації, а також засобів виробництва;  
    -20- Горбаль В.М.
У абзаці 7 статті 4 слова "пріоритетність підтримки вітчизняного виробника" замінити словами "підтримка вітчизняного виробника".  
Враховано    
54. запровадження механізму підтримки засобів масової інформації за системою грантів;   -21- Беспалий Б.Я.
Пункт 4. Підпункт 7, що починається словами "запровадження механізму" наприкінці доповнити текстом "без залучення бюджетних коштів"  
Відхилено   Запровадження механізму підтримки засобів масової інформації за системою грантів;  
55. сприяння розвитку маркетингових стратегій у діяльності засобів масової інформації з метою підвищення якості і конкурентоспроможності вітчизняної інформаційної продукції на внутрішньому і зовнішньому ринку;      сприяння розвитку маркетингових стратегій у діяльності засобів масової інформації з метою підвищення якості і конкурентоспроможності вітчизняної інформаційної продукції на внутрішньому і зовнішньому ринку;  
56. недопущення рекламної діяльності, спроможної завдавати шкоди споживачам, створення сприятливих умов для рекламування у засобах масової інформації вітчизняної продукції;   -22- Горбаль В.М.
Абзац 10 статті 4 викласти у наступній редакції: "унормування меж та часу транслювання продуктів рекламної діяльності, недопущення рекламної діяльності, спроможної завдавати шкоди споживачам, пріоритетність рекламування у засобах масової інформації вітчизняної продукції;".  
Враховано   унормування меж та часу транслювання продуктів рекламної діяльності, недопущення рекламної діяльності, спроможної завдавати шкоди споживачам, пріоритетність рекламування у засобах масової інформації вітчизняної продукції; забезпечення дотримання норм суспільної моралі, обмеження або заборону розповсюдження інформації, здатної нанести моральну шкоду громадянам;  
    -23- Горбаль В.М.
Статтю 4 після абзацу 10 доповнити абзацом у наступній редакції: "забезпечення дотримання норм суспільної моралі, обмеження або заборону розповсюдження інформації, здатної нанести моральну шкоду громадянам;"  
Враховано    
57. проведення цінової політики, яка забезпечує доступність до засобів масової інформації слабозахищених верств населення, людей з обмеженими фізичними можливостями, жителів віддалених і важкодоступних районів;   -24- Беспалий Б.Я.
Пункт 4. Підпункт 10 після тексту "людей з обмеженими фізичними" доповнити текстом ", психічними чи інтелектуальними"  
Враховано   проведення цінової політики, яка забезпечує доступність до засобів масової інформації слабозахищених верств населення, людей з обмеженими фізичними, психічними чи інтелектуальними можливостями, жителів віддалених і важкодоступних районів, а також територій, що постраждали внаслідок стихійних лих;  
    -25- Горбаль В.М.
Абзац 11 статті 4 після слів "важкодоступних районів" доповнити словами "а також територій, що постраждали внаслідок стихійних лих".  
Враховано    
58. створення сприятливих умов для залучення інвестицій, кредитів на придбання новітніх технологій та обладнання для підприємств, установ і організацій інформаційної сфери;   -26- Павловський М.А.
У абзаці дванадцятому, що починається словами: "створення сприятливих умов..." слово "придбання" замінити словом: "виробництво"  
Враховано   створення сприятливих умов для залучення інвестицій, кредитів на виробництво новітніх технологій та обладнання для підприємств, установ і організацій інформаційної сфери;  
59. залучення коштів населення шляхом випуску облігацій, цінних паперів до інвестування перспективних проектів у сфері засобів масової інформації;      залучення коштів населення шляхом випуску облігацій, цінних паперів до інвестування перспективних проектів у сфері засобів масової інформації;  
60. утворення аналітичних служб для моніторингу процесів і тенденцій в діяльності вітчизняних і зарубіжних засобів масової інформації;      утворення аналітичних служб для моніторингу процесів і тенденцій в діяльності вітчизняних і зарубіжних засобів масової інформації;  
61. створення розгалуженої мережі кореспондентських пунктів державних засобів масової інформації за кордоном;   -27- Беспалий Б.Я.
Пункт 4, підпункт 14. На початку слово "створення" замінити текстом "сприяння створенню", а слово "державних" замінити словом "вітчизняних"  
Враховано   сприяння створенню розгалуженої мережі кореспондентських пунктів вітчизняних засобів масової інформації за кордоном;  
62. забезпечення вільного доступу громадян до світових інформаційних ресурсів;      забезпечення вільного доступу громадян до світових інформаційних ресурсів;  
63. здійснення заходів, пов'язаних з матеріально-технічним, технологічним і кадровим забезпеченням розвитку місцевих засобів масової інформації;      здійснення заходів, пов'язаних з матеріально-технічним, технологічним і кадровим забезпеченням розвитку місцевих засобів масової інформації;  
64. розвиток електронних аналогів друкованих засобів масової інформації;      розвиток електронних аналогів друкованих засобів масової інформації;  
65. сприяння створенню єдиної комп'ютерної мережі для розповсюдження матеріалів вітчизняних інформаційних агентств;      сприяння створенню єдиної комп'ютерної мережі для розповсюдження матеріалів вітчизняних інформаційних агентств;  
66. захист авторських прав на інтелектуальну власність, що використовується в засобах масової інформації;      захист авторських прав на інтелектуальну власність, що використовується в засобах масової інформації;  
67. захист прав споживачів телерадіоінформаційної продукції шляхом сертифікації обладнання і послуг, контролю за їх якістю;   -28- Беспалий Б.Я.
Пункт 4. Підпункт 20, що починається словами "захист прав" вилучити, як такий, що передбачає цензуру.  
Враховано    
68. створення інтегрованої системи збирання, зберігання, використання та поширення інформації;   -29- Беспалий Б.Я.
Пункт 4. Підпункт 21 вилучити , як такий, що передбачає тотальний контроль над інформацією  
Враховано    
69. удосконалення засобів поширення інформації на базі новітніх технологій, зокрема впровадження волоконно-оптичних і супутникових каналів зв'язку;   -30- Горбаль В.М.
Абзац 23, 24 статті 4 перенести у ст. 10. Розвиток новітніх систем і технологій Розділу ІІІ. Впровадження новітніх інформаційних технологій і розвиток телерадіоінформаційної інфраструктури.  
Враховано    
70. створення сучасних магістральних каналів передачі даних з метою використання їх для розвитку індустрії мультимедійних послуг;   -31-  Враховано    
71. активне використання засобів масової інформації для обговорення соціально значущих проблем і проектів з метою підготовки населення до сприйняття нових явищ суспільного життя;   -32- Беспалий Б.Я.
Пункт 4. Підпункт 25 вилучити  
Враховано    
72. посилення ролі засобів масової інформації в утвердженні позитивного іміджу України на міжнародному рівні.      посилення ролі засобів масової інформації в утвердженні позитивного іміджу України на міжнародному рівні.  
73. Розділ ІІІ. Впровадження новітніх інформаційних технологій і розвиток телерадіоінформаційної інфраструктури      Розділ ІІІ. Впровадження новітніх інформаційних технологій і розвиток телерадіоінформаційної інфраструктури  
74. 5. Пріоритетні завдання держави з формування      5. Пріоритетні завдання держави з формування  
75. телерадіоінформаційної інфраструктури      телерадіоінформаційної інфраструктури  
76. Пріоритетними завданнями держави з формування сучасної телерадіоінформаційної інфраструктури є:      Пріоритетними завданнями держави з формування сучасної телерадіоінформаційної інфраструктури є:  
77. захист національних інтересів в умовах глобалізації інформаційних процесів, входження до світового інформаційного простору і глобальних інформаційних мереж, кардинальне удосконалення телекомунікаційних і аудіовізуальних технологій;   -33- Павловський М.А.
У статті 5 третій абзац доповнити словами "участь у виробництві глобальних систем"  
Враховано   захист національних інтересів в умовах глобалізації інформаційних процесів, входження до світового інформаційного простору і глобальних інформаційних мереж, кардинальне удосконалення телекомунікаційних і аудіовізуальних технологій, участь у виробництві глобальних систем;  
78. інтеграція телерадіоінформаційної інфраструктури України у телерадіоінформаційний простір країн - членів Європейського Союзу та світовий телерадіоінформаційний простір, приєднання національної інфраструктури зв'язку до Європейської інформаційної інфраструктури та до Глобальної інформаційної інфраструктури;   -34- Баграєв М.Г.
У ст. 5 після третього абзацу додати новий абзац наступного змісту: „Посилення контролю за виконанням телерадіокомпаніями правил демонстрації телепродукції, яка містить сцени насильства та елементи еротики."  
Враховано   інтеграція телерадіоінформаційної інфраструктури України у телерадіоінформаційний простір країн - членів Європейського Союзу та світовий телерадіоінформаційний простір, приєднання національної інфраструктури зв'язку до Європейської інформаційної інфраструктури та до Глобальної інформаційної інфраструктури; посилення контролю за виконанням телерадіокомпаніями правил демонстрації телепродукції, яка містить сцени насильства та елементи еротики;  
79. створення і розвиток громадського телебачення і радіомовлення;      створення і розвиток громадського телебачення і радіомовлення;  
80. забезпечення функціонування системи іномовлення, у тому числі шляхом створення супутникового каналу Всесвітньої служби іномовлення України, спеціалізованих освітніх і культурологічних теле- і радіоканалів;      забезпечення функціонування системи іномовлення, у тому числі шляхом створення супутникового каналу Всесвітньої служби іномовлення України, спеціалізованих освітніх і культурологічних теле- і радіоканалів;  
81. розширення мережі кабельного та супутникового телебачення у регіонах з обмеженим прийомом сигналу загальнонаціональних каналів.      розширення мережі кабельного та супутникового телебачення у регіонах з обмеженим прийомом сигналу загальнонаціональних каналів. поліпшення технічної якості програм телерадіомовлення; збільшення кількості доступних громадянам каналів мовлення; якомога повніше покриття території України загальнонаціональними телерадіопрограмами (відповідно, регіонів - регіональними, областей - обласними, окремих населених пунктів - місцевими телерадіопрограмами); інформування громадян з якомога більшої кількості незалежних одного від іншого джерел аудіовізуальної інформації. сприяти зміцненню матеріально-технічної бази телерадіоорганізацій, підвищенню якісного стану телебачення та радіомовлення, а також професійного, художнього, освітнього, морально-етичного рівня теле- і радіопрограм та передач, співмірного з кращими світовими надбаннями.  
82. 6. Особливості структури мовлення державних, недержавних (приватних) телерадіоорганізацій на загальнонаціональних каналах   -35- Беспалий Б.Я.
Пункт 6. Назву пункту викласти у редакції: "Державне замовлення на телерадіоінформа-ційну продукцію  
Відхилено   6. Особливості структури мовлення державних, недержавних (приватних) телерадіоорганізацій на загальнонаціональних каналах  
83. Пріоритетне право мовлення на загальнонаціональних каналах належить державному та суспільному мовленню.   -36- Беспалий Б.Я.
Пункт 6. Частину 1 вилучити як антиконституційну, таку, що порушує рівноправність усіх форм власності  
Враховано    
84. Збалансоване наповнення загальнонаціональних телерадіоканалів інформаційними, просвітницькими, дитячими, культурологічними та соціального спрямування програмами забезпечується шляхом державного замовлення на телерадіоінформаційну продукцію.      Збалансоване наповнення загальнонаціональних телерадіоканалів інформаційними, просвітницькими, дитячими, культурологічними та соціального спрямування програмами забезпечується шляхом державного замовлення на телерадіоінформаційну продукцію.  
85. Формування, розміщення і контроль за виконанням державного замовлення на телерадіоінформаційну продукцію здійснюється відповідно до законодавства.   -37- Беспалий Б.Я.
Пункт 6, частина 3. Наприкінці слово "законодавства" замінити словом "закону"  
Враховано   Формування, розміщення і контроль за виконанням державного замовлення на телерадіоінформаційну продукцію здійснюється відповідно до закону.  
86. 7. Діяльність телерадіокомпаній в умовах особливого періоду      7. Діяльність телерадіокомпаній в умовах особливого періоду  
87. Функціонування загальнодержавних телерадіоканалів всіх форм власності в умовах особливого періоду здійснюється шляхом:      Функціонування загальнодержавних телерадіоканалів всіх форм власності в умовах особливого періоду здійснюється шляхом:  
88. цілеспрямованого використання радіостанцій, телевізійних центрів для військових потреб та мобілізаційного плану;      цілеспрямованого використання радіостанцій, телевізійних центрів для військових потреб та мобілізаційного плану;  
89. регулювання діяльності недержавних телерадіоцентрів, заборони діяльності аматорських приймально-передавальних радіостанцій особистого і колективного користування та передавання інформації через комп'ютерні мережі;      регулювання діяльності недержавних телерадіоцентрів, заборони діяльності аматорських приймально-передавальних радіостанцій особистого і колективного користування та передавання інформації через комп'ютерні мережі;  
90. контролю за роботою підприємств зв'язку, телерадіоорганізацій.      контролю за роботою підприємств зв'язку, телерадіоорганізацій.  
91. 8. Вимоги до національної інформаційної інфраструктури      8. Вимоги до національної інформаційної інфраструктури  
92. Основними вимогами до національної інформаційної інфраструктури є:      Основними вимогами до національної інформаційної інфраструктури є:  
93. забезпечення відповідності національної інформаційної інфраструктури міжнародним стандартам і рекомендаціям Міжнародної спілки електрозв'язку, Європейської конференції адміністрацій      забезпечення відповідності національної інформаційної інфраструктури міжнародним стандартам і рекомендаціям Міжнародної спілки електрозв'язку, Європейської конференції адміністрацій  
94. поштового та електрозв'язку (СЕРТ) і Міжнародної організації стандартизації/Міжнародної електротехнічної комісії (ІSО/ІЕС), що сприятиме взаємодії її технічних засобів, інформаційних пристроїв і послуг з тими, що діють у світовому інформаційному просторі в складі Глобальної інформаційної інфраструктури;      поштового та електрозв'язку (СЕРТ) і Міжнародної організації стандартизації/Міжнародної електротехнічної комісії (ІSО/ІЕС), що сприятиме взаємодії її технічних засобів, інформаційних пристроїв і послуг з тими, що діють у світовому інформаційному просторі в складі Глобальної інформаційної інфраструктури;  
95. створення єдиної національної інтегрованої багатосервісної широкосмугової мережі зв'язку, що забезпечує, зокрема, розподіл і розповсюдження телерадіопрограм;      створення єдиної національної інтегрованої багатосервісної широкосмугової мережі зв'язку, що забезпечує, зокрема, розподіл і розповсюдження телерадіопрограм;  
96. розроблення та технологічна підготовка виробництва основних видів технічних засобів телерадіомовлення та їх компонентів;      розроблення та технологічна підготовка виробництва основних видів технічних засобів телерадіомовлення та їх компонентів;  
97. оптимізація телерадіоінформаційних мереж і розподілу потоків інформації та каналів, підвищення ефективності використання цих мереж, їх модернізація та розвиток із забезпеченням необхідного рівня якості функціонування;      оптимізація телерадіоінформаційних мереж і розподілу потоків інформації та каналів, підвищення ефективності використання цих мереж, їх модернізація та розвиток із забезпеченням необхідного рівня якості функціонування;  
98. розширення номенклатури послуг телерадіомовлення і зв'язку та забезпечення їх якості відповідно до вимог Європейського Союзу;      розширення номенклатури послуг телерадіомовлення і зв'язку та забезпечення їх якості відповідно до вимог Європейського Союзу;  
99. створення і впровадження вітчизняних безпечних інформаційних технологій;      створення і впровадження вітчизняних безпечних інформаційних технологій;  
100. створення системи захисту інформації від несанкціонованого доступу та несанкціонованого поширення;   -38- Беспалий Б.Я.
Пункт 8. Підпункт 7, що починається словами "створення системи" після тексту "захисту інформації від" доповнити текстом "непередбаченого законом контролю"  
Відхилено   створення системи захисту інформації від несанкціонованого доступу та несанкціонованого поширення;  
101. захист інформаційних систем від негативного впливу;   -39- Горбаль В.М.
Абзац 9 статті 8 виключити.  
Відхилено   захист інформаційних систем від негативного впливу;  
102. відновлення проводового мовлення як соціально значущої послуги для трансляції програм державного, обласного та місцевого мовлення і сигналів оповіщення в умовах надзвичайної ситуації (проводове мовлення є готовою інфраструктурою для запровадження інтерактивного багатопрограмного цифрового радіомовлення).   -40- Беспалий Б.Я.
Пункт 8, підпункт 9. Текст "державного, обласного" замінити словом "загальнонаціонального", зняти дужки в тексті  
Враховано   відновлення проводового мовлення як соціально значущої послуги для трансляції програм загальнонаціонального та місцевого мовлення і сигналів оповіщення в умовах надзвичайної ситуації (проводове мовлення є готовою інфраструктурою для запровадження інтерактивного багатопрограмного цифрового радіомовлення); введення в дію особливої процедури ввезення технічних засобів мовлення на митну територію України, встановлення державних стандартів телерадіомовного обладнання і дотримання загальновизнаних міжнародних норм їх сертифікації та стандартизації.  
103. 9. Принципи розвитку телерадіоінформаційної інфраструктури      9. Принципи розвитку телерадіоінформаційної інфраструктури  
104. Розвиток телевізійного і радіомовлення в Україні повинен забезпечуватися у відповідності із світовими тенденціями гармонійного переходу до системи цифрового мовлення з використанням сучасних технологій. При цьому на перехідний період передбачається співіснування систем аналогового і цифрового мовлення, що забезпечить:   -41- Беспалий Б.Я.
Пункт 9. абзац 1, речення 2. Текст "співіснування систем каналового і" замінити текстом "пришвидшення заміна системами"  
Відхилено   Розвиток телевізійного і радіомовлення в Україні повинен забезпечуватися у відповідності із світовими тенденціями гармонійного переходу до системи цифрового мовлення з використанням сучасних технологій. При цьому на перехідний період передбачається співіснування систем аналогового і цифрового мовлення, що забезпечить:  
105. повне охоплення території України загальнонаціональними програмами телевізійного і радіомовлення, областей - обласними програмами, міст та інших населених пунктів - місцевими програмами;   -42- Беспалий Б.Я.
Пункт 9,частина 1, підпункт 1. Вилучити текст "областей - обласними програмами,"  
Враховано   повне охоплення території України загальнонаціональними програмами телевізійного і радіомовлення, міст та інших населених пунктів - місцевими програмами;  
106. значне збільшення кількості каналів телевізійного, радіо- та інтерактивного мовлення;      значне збільшення кількості каналів телевізійного, радіо- та інтерактивного мовлення;  
107. поліпшення технічної якості програм телевізійного мовлення внаслідок впровадження цифрового телевізійного мовлення за стандартами DVВ;      поліпшення технічної якості програм телевізійного мовлення внаслідок впровадження цифрового телевізійного мовлення за стандартами DVВ;  
108. поліпшення технічної якості програм радіомовлення і служби мовлення в цілому, а також цифрового радіомовлення за стандартами DАВ;      поліпшення технічної якості програм радіомовлення і служби мовлення в цілому, а також цифрового радіомовлення за стандартами DАВ;  
109. зменшення негативного впливу засобів мовлення на навколишнє середовище, зниження енергоспоживання, зменшення собівартості теле- і радіомереж і їх експлуатації;   -43- Частину п'яту підрозділу 9 викласти у наступній редакції „зменшення негативного впливу засобів мовлення на навколишнє середовище, зниження енергоспоживання"  Немає висновку   зменшення негативного впливу засобів мовлення на навколишнє середовище, зниження енергоспоживання, зменшення собівартості теле- і радіомереж і їх експлуатації;  
110. створення і впровадження багаточастотних і синхронних систем розподілу та розповсюдження програм цифрового телевізійного та радіомовлення на базі волоконно-оптичних, супутникових мереж та збереження в разі необхідності радіорелейних ліній;   -44- Частину шосту підрозділу 9 викласти у такій редакції: "створення і впровадження багато частотних і синхронних систем розподілу та розповсюдження програм цифрового телевізійного та радіомовлення на базі волоконно - оптичних, супутникових та радіорелейних мереж"  Враховано   Створення і впровадження багаточастотних і синхронних систем розподілу та розповсюдження програм цифрового телевізійного та радіомовлення на базі волоконно-оптичних, супутникових та радіорелейних;  
111. гармонізацію аналогово-цифрової системи вторинного розподілу телевізійних і радіомовних програм з використанням ефірних, супутникових, кабельних, мікрохвильових мереж;      гармонізацію аналогово-цифрової системи вторинного розподілу телевізійних і радіомовних програм з використанням ефірних, супутникових, кабельних, мікрохвильових мереж;  
112. впровадження аудіовізуальних систем, які сприяють створенню технічної основи цифрового телевізійного та радіомовлення, інтерактивного мовлення та зв'язку (відеопродукція на замовлення, двосторонній аудіовізуальний, відеотелефонний зв'язок, відеоконференції тощо), аудіовізуальних послуг вдома (телекупівля, телемедицина, телеосвіта тощо);   -45- Павловський М.А.
У статті 9 початок дев'ятого абзацу записати: "впровадження вітчизняних аудіовізуальних систем..." і далі за текстом.  
Враховано   впровадження вітчизняних аудіовізуальних систем, які сприяють створенню технічної основи цифрового телевізійного та радіомовлення, інтерактивного мовлення та зв'язку (відеопродукція на замовлення, двосторонній аудіовізуальний, відеотелефонний зв'язок, відеоконференції тощо), аудіовізуальних послуг вдома (телекупівля, телемедицина, телеосвіта тощо);  
    -46- Беспалий Б.Я.
Пункт 9,частина 1, підпункт 8. Зняти дужки  
Враховано редакційно    
113. збереження та підтримку в належному стані наявних технічних засобів розповсюдження телерадіопрограм, антенно-фідерних пристроїв, які працюють в діапазонах коротких, середніх і довгих хвиль, та поступове впровадження нових радіотехнологій з використанням цифрового мовлення в цих діапазонах;   -47- Частину дев'яту підрозділу 9 викласти у такій редакції: збереження та підтримку в належному стані наявних технічних засобів розповсюдження телерадіопрограм, в тому числі антенно - щоглових споруд та антенно-фідерних пристроїв, які працюють в діапазонах коротких, середніх і довгих хвиль та поступове впровадження нових цифрових радіотехнологій з використанням цифрового мовлення в цих діапазонах  Враховано   збереження та підтримку в належному стані наявних технічних засобів розповсюдження телерадіопрограм, в тому числі антенно - щоглових споруд та антенно-фідерних пристроїв, які працюють в діапазонах коротких, середніх і довгих хвиль та поступове впровадження нових цифрових радіотехнологій з використанням цифрового мовлення в цих діапазонах  
114. раціональне використання радіочастотного ресурсу, призначеного для цифрового телебачення і радіомовлення;      Раціональне використання радіочастотного ресурсу, призначеного для цифрового телебачення і радіомовлення;  
115. оптимізацію тарифів на розповсюдження програм державних телерадіоорганізацій;      оптимізацію тарифів на розповсюдження програм державних телерадіоорганізацій;  
116. налагодження системи розповсюдження програм державного радіомовлення на коротких хвилях з метою охоплення населення гірських районів України та місць компактного проживання українців за кордоном;   -48- Беспалий Б.Я.
Пункт 9,частина 1, підпункт 12. Після тексту "розповсюдження програм" слово "державного" замінити словом "національного"  
Враховано   налагодження системи розповсюдження програм державного (національного) радіомовлення на коротких хвилях з метою охоплення населення гірських районів України та місць компактного проживання українців за кордоном;  
117. перехід від використання надпотужних радіопередавачів системи іномовлення в Україні до оренди технічних засобів розповсюдження радіопрограм у країнах, на які спрямовано програми іномовлення;      перехід від використання надпотужних радіопередавачів системи іномовлення в Україні до оренди технічних засобів розповсюдження радіопрограм у країнах, на які спрямовано програми іномовлення;  
118. широке впровадження новітніх комп'ютерних технологій у виробництво, розподіл і розповсюдження телевізійних програм, а також у поширення масової інформації каналами телевізійного мовлення, мережами зв'язку, на оптичних і магнітних носіях.      широке впровадження новітніх комп'ютерних технологій у виробництво, розподіл і розповсюдження телевізійних програм, а також у поширення масової інформації каналами телевізійного мовлення, мережами зв'язку, на оптичних і магнітних носіях.  
119. 10. Розвиток новітніх систем і технологій      10. Розвиток новітніх систем і технологій  
120. Розвиток новітніх систем і технологій забезпечується впровадженням:   -49- Павловський М.А.
Перший абзац викласти: "Розвиток новітніх систем і технологій забезпечуються організацією науково-дослідних робіт, розробок та впровадженням:"  
Враховано   Розвиток новітніх систем і технологій забезпечується організацією науково - дослідних робіт, розробок та впровадженням:  
121. системи цифрового аудіовізуального зв'язку і мовлення з використанням передачі та комутації цифрових сигналів у пакетному режимі;      системи цифрового аудіовізуального зв'язку і мовлення з використанням передачі та комутації цифрових сигналів у пакетному режимі;  
122. системи інтерактивного телебачення з використанням прямого інтерактивного каналу телетексту, зворотного інтерактивного каналу телефонної мережі, інших засобів, зокрема мереж стільникового телефонного зв'язку;      системи інтерактивного телебачення з використанням прямого інтерактивного каналу телетексту, зворотного інтерактивного каналу телефонної мережі, інших засобів, зокрема мереж стільникового телефонного зв'язку;  
123. системи цифрових студій з використанням нових комп'ютерних технологій виробництва програм і сучасних методів опрацювання та накопичення інформації у форматі ефективно стисненого цифрового телевізійного і радіомовного сигналу для передачі по розподільних мережах;      системи цифрових студій з використанням нових комп'ютерних технологій виробництва програм і сучасних методів опрацювання та накопичення інформації у форматі ефективно стисненого цифрового телевізійного і радіомовного сигналу для передачі по розподільних мережах;  
124. первинних супутникових мереж розподілу програм безпосереднього багатопрограмного цифрового телевізійного та радіомовлення;   -50- Павловський М.А.
У п'ятому абзаці, після слова "супутникових" додати "в першу чергу вітчизняних"  
Враховано   первинних супутникових, в першу чергу вітчизняних мереж розподілу програм безпосереднього багатопрограмного цифрового телевізійного та радіомовлення;  
125. побутового відеозапису у цифрових форматах і поширення цифрових записів програм на оптичних і магнітних носіях;   -51- Павловський М.А.
Абзац шостий почати словами: "Вітчизняного побутового відеозапису..." і далі по тесту.  
Враховано   вітчизняного побутового відеозапису у цифрових форматах і поширення цифрових записів програм на оптичних і магнітних носіях;  
126. цифрового телебачення підвищеної та високої чіткості зображення;      цифрового телебачення підвищеної та високої чіткості зображення;  
127. систем цифрового стереофонічного радіомовлення з відеосупроводом;      систем цифрового стереофонічного радіомовлення з відеосупроводом;  
128. мультимедійних технологій та інтерактивних систем зв'язку з цифровим розподілом аудіовізуальної інформації.   -52- Підрозділ 10 доповнити частиною восьмою у наступній редакції : "систем цифрового ефірного наземного мовлення з використанням існуючої інфраструктури вітчизняних трансляційних мереж"  Враховано   мультимедійних технологій та інтерактивних систем зв'язку з цифровим розподілом аудіовізуальної інформації; систем цифрового ефірного наземного мовлення з використанням існуючої інфраструктури вітчизняних трансляційних мереж. удосконалення засобів поширення інформації на базі новітніх технологій, зокрема впровадження волоконно-оптичних і супутникових каналів зв'язку; створення сучасних магістральних каналів передачі даних з метою використання їх для розвитку індустрії мультимедійних послуг;  
129. 11. Державна політика у сфері комп'ютерних технологій і систем телекомунікацій      11. Державна політика у сфері комп'ютерних технологій і систем телекомунікацій  
130. Державну політику у сфері комп'ютерних технологій і систем телекомунікацій спрямовано на розв'язання таких ключових завдань:      Державну політику у сфері комп'ютерних технологій і систем телекомунікацій спрямовано на розв'язання таких ключових завдань:  
131. розвиток науково-технічної, технологічної та виробничої бази вітчизняної інформаційної сфери;      розвиток науково-технічної, технологічної та виробничої бази вітчизняної інформаційної сфери;  
132. прискорене формування комп'ютерно-технологічної інфраструктури національних інформаційних ресурсів;      Прискорене формування комп'ютерно-технологічної інфраструктури національних інформаційних ресурсів;  
133. формування інтегрованого телекомунікаційного середовища інформаційної сфери;      формування інтегрованого телекомунікаційного середовища інформаційної сфери;  
134. розроблення та організація виробництва вітчизняних засобів системи забезпечення інформаційної безпеки.      розроблення та організація виробництва вітчизняних засобів системи забезпечення інформаційної безпеки.  
135. 12. Розвиток науково-технічної, технологічної та виробничої бази інформаційної сфери      12. Розвиток науково-технічної, технологічної та виробничої бази інформаційної сфери  
136. Розвиток науково-технічної, технологічної та виробничої бази інформаційної сфери передбачає:      Розвиток науково-технічної, технологічної та виробничої бази інформаційної сфери передбачає:  
137. формування технопарків для створення ліцензованого новітнього програмного забезпечення, просування вітчизняних програмних продуктів на світовий ринок;   -53- Підрозділ 12 доповнити частиною другою у наступній редакції:" створення конкурентоспроможної високоякісної цифрової техніки телерадіозв'язку нового покоління для розповсюдження та прийому телерадіопрограм, налагодження її випуску у достатній кількості".  Враховано   формування технопарків для створення ліцензованого новітнього програмного забезпечення, просування вітчизняних програмних продуктів на світовий ринок; створення конкурентоспроможної високоякісної цифрової техніки телерадіозв'язку нового покоління для розповсюдження та прийому телерадіопрограм, налагодження її випуску у достатній кількості;  
138. створення обчислювальних систем нетрадиційних архітектур і систем штучного інтелекту, що акумулюють досягнення вітчизняної та світової науки і відкривають якісно нові можливості доступу до інформації та знань;      створення обчислювальних систем нетрадиційних архітектур і систем штучного інтелекту, що акумулюють досягнення вітчизняної та світової науки і відкривають якісно нові можливості доступу до інформації та знань;  
139. поступовий перехід від складення комп'ютерної та телекомунікаційної техніки з імпортних комплектуючих виробів до створення в рамках міжнародної кооперації конкурентоспроможної елементної бази та розроблення на її основі комп'ютерних і комунікаційних систем нових поколінь;      поступовий перехід від складення комп'ютерної та телекомунікаційної техніки з імпортних комплектуючих виробів до створення в рамках міжнародної кооперації конкурентоспроможної елементної бази та розроблення на її основі комп'ютерних і комунікаційних систем нових поколінь;  
140. збільшення обсягів виробництва обладнання для зберігання, консервації та реставрації бібліотечних, архівних і музейних фондів, апаратури для захисту цих фондів від несанкціонованого доступу.      збільшення обсягів виробництва обладнання для зберігання, консервації та реставрації бібліотечних, архівних і музейних фондів, апаратури для захисту цих фондів від несанкціонованого доступу.  
141. 13. Формування комп'ютерно-технологічної інфраструктури національних інформаційних ресурсів      13. Формування комп'ютерно-технологічної інфраструктури національних інформаційних ресурсів  
142. Формування комп'ютерно-технологічної інфраструктури національних інформаційних ресурсів повинне забезпечити:      Формування комп'ютерно-технологічної інфраструктури національних інформаційних ресурсів повинне забезпечити:  
143. розроблення прогресивних технологій і систем, які сприятимуть процесам творення та акумуляції науково і соціально значущих інформаційних ресурсів, переведення в електронну форму рукописної, архівної, звукової, відео- та друкованої інформації, формування електронних бібліотек, архівів і музеїв;      розроблення прогресивних технологій і систем, які сприятимуть процесам творення та акумуляції науково і соціально значущих інформаційних ресурсів, переведення в електронну форму рукописної, архівної, звукової, відео- та друкованої інформації, формування електронних бібліотек, архівів і музеїв;  
144. удосконалення засобів інформатизації з метою опрацювання україномовних текстів, розпізнавання усної української мови, автоматизованого формування універсальних і спеціальних тематичних словників;      удосконалення засобів інформатизації з метою опрацювання україномовних текстів, розпізнавання усної української мови, автоматизованого формування універсальних і спеціальних тематичних словників;  
145. створення базових програмно-технологічних модулів для побудови геоінформаційних систем і комплексу територіально розподілених інформаційно-аналітичних центрів, які сприятимуть переходу управлінських структур до прогностичних форм діяльності;      створення базових програмно-технологічних модулів для побудови геоінформаційних систем і комплексу територіально розподілених інформаційно-аналітичних центрів, які сприятимуть переходу управлінських структур до прогностичних форм діяльності;  
146. прискорення впровадження безпаперової інформатики (насамперед у сфері управління, виробництва, науки та освіти), технологій електронного документообігу, створення інформаційно-аналітичної системи "Електронний Уряд".   -54- Беспалий Б.Я.
Пункт 13, останній абзац. Зняти дужки  
Враховано   прискорення впровадження безпаперової інформатики, насамперед у сфері управління, виробництва, науки та освіти, технологій електронного документообігу, створення інформаційно-аналітичної системи "Електронний Уряд".  
147. 14. Формування інтегрованого телекомунікаційного середовища інформаційної сфери      14. Формування інтегрованого телекомунікаційного середовища інформаційної сфери  
148. Формування інтегрованого телекомунікаційного середовища інформаційної сфери повинне передбачати:      Формування інтегрованого телекомунікаційного середовища інформаційної сфери повинне передбачати:  
149. збалансований розвиток усіх видів комунікацій з наступним використанням цифрових технологій;   -55- Беспалий Б.Я.
Пункт 14, частина 1, підпункт 1, що починається словом "збалансований" викласти у редакції "пріоритетний розвиток новітніх видів комунікацій з переважним використанням цифрових технологій"  
Враховано   пріоритетний розвиток новітніх видів комунікацій з переважним використанням цифрових технологій;  
150. надання переваги телекомунікаційному забезпеченню національних, галузевих і регіональних інфополісів та їх об'єднанню міжрегіональними каналами зв'язку;      надання переваги телекомунікаційному забезпеченню національних, галузевих і регіональних інфополісів та їх об'єднанню міжрегіональними каналами зв'язку;  
151. організацію в рамках міжнародних проектів євразійського інформаційно-телекомунікаційного центру з українськими сегментами магістральних волоконно-оптичних каналів зв'язку "Захід - Схід" і      організацію в рамках міжнародних проектів євразійського інформаційно-телекомунікаційного центру з українськими сегментами магістральних волоконно-оптичних каналів зв'язку "Захід - Схід" і  
152. "Північ - Південь";      "Північ - Південь";  
153. створення телекомунікаційних систем підтримки інформаційної взаємодії особи з державними та громадськими структурами всіх рівнів;   -56- Беспалий Б.Я.
Пункт 14, частина 1, підпункт 4. Текст "державними та громадськими структурами" замінити текстом "органами державної влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян"  
Враховано   створення телекомунікаційних систем підтримки інформаційної взаємодії особи з органами державної влади, органами місцевого самоврядування об'єднаннями громадян;  
154. розвиток українських пошукових систем і засобів навігації в мережі Інтернет.   -57- Жовтяк Є.Д.
Додати до Концепції розділ 4 "Розвиток телерадіоінформаційного простору України" у такій редакції: "15. Стратегічні напрямки розвитку телерадіоінформаційного простору України Стратегічні напрямки розвитку телерадіоінформаційного простору України є: 1) реалізація свободи слова, прав громадян на отримання повної, достовірної та оперативної інформації, на відкрите і вільне обговорення екологічних, культурно-освітніх та суспільно-політичних питань;  
Враховано у п. 3 розділу І  розвиток українських пошукових систем і засобів навігації в мережі Інтернет.  
    -58- Жовтяк Є.Д.
2) інформаційна безпека держави та входження України у світовий інформаційний простір і перехід сфери телерадіомовлення на новітні технології, цифрове мовлення та технічне забезпечення цього процесу;  
Враховано у п. 37 розділу ХІ   
    -59- Жовтяк Є.Д.
3) підвищення фахового рівня працівників сфери телерадіомовлення.  
Відхилено    
    -60- Жовтяк Є.Д.
Особи винні у пропаганді (цілеспрямованого безпідставного загострення уваги або позитивного представлення в інформаційних та інших телерадіопрограмах) війни, насильства і жорстокості, розпалювання расової, національної та релігійної ворожнечі несуть відповідальність відповідно до закону. Держава забезпечує ідеологічний та політичний плюралізм у ефірі аудіовізуальних засобів масової інформації.  
Відхилено    
    -61- Жовтяк Є.Д.
16. Повноваження Верховної Ради України сфері телерадіомовлення З метою забезпечення свободи слова та інформації, Верховна Рада України: - приймає відповідні зміни до законів, предметом яких є забезпечення та реалізація прав громадян на інформацію, на вільне й відкрите обговорення суспільно важливих проблем, а також заснування, діяльності, захисту та відповідальності телерадіоорганізацій, зменшення податкового та митного тиску на аудіовізуальні засоби масової інформації; - приймає закони, предметом яких є обмеження щодо монополізації аудіовізуальних засобів масової комунікації промислово-фінансовими, політичними та іншими групами чи особами, а також механізми захисту телерадіоорганізацій від фінансового та політичного тиску з боку фінансово-політичних груп та органів державної влади, органів місцевого самоврядування;  
ункт 16 2 повністю, оскільки повноваження ВРУ врегульовано Конституцією України   
    -62- Жовтяк Є.Д.
- приймає закони, предметами яких є засади утворення та діяльності телерадіомовлення в багатофункціональних інформаційних мережах. Основою цих засад є забезпечення безперешкодного поширення в багатофункціональних інформаційних мережах програм аудіовізуальних засобів масової інформації України, регулювання присутності іноземних телерадіокомпаній відповідно до міжнародно-правових зобов'язань України, відповідність цих мереж міжнародним стандартам. Локальні багатофункціональні інформаційні мережі включаються в план розвитку територій і створюються відповідно до рішення органів місцевого самоврядування. - прийняття змін до відповідних законів щодо визначення органів виконавчої влади, які здійснюють реєстраційні та регулюючі функції у галузі телерадіомовлення. Предметом цих змін є спрощення процедури отримання дозвільних документів, обмеження кількості органів державної влади, які мають право здійснювати перевірки аудіовізуальних засобів масової інформації.  
Відхилено    
    -63- Жовтяк Є.Д.
Задля недопущення втручання органів державної влади до компетенції інших органів державної влади Верховна Рада України має прийняти закони щодо внесення змін до відповідних законів, якими буде визначено, що: - публічне розповсюдження каналами мовлення, в тому числі багатофункціональними інформаційними мережами, будь-якої аудіовізуальної інформації на/з території України здійснюється на підставі ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо права на використання каналу мовлення та часу мовлення, дату початку мовлення, характер мовлення аудіовізуальним засобом масової інформації та територія розповсюдження телерадіосигналу; - розрахунок радіочастот, їх міжнародна координація, визначення сумісності та присвоєння радіочастот, а також контроль за технічними параметрами поширення аудіовізуальної інформації, подання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення пропозицій щодо припинення використання технічних засобів поширення інформації теле- чи радіоорганізацією з технічних причин належить до виняткової компетенції Державного комітету зв'язку та інформатизації України; - надання прав на розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм каналами мовлення (в тому числі багатофункціональними інформаційними мережами) на/з території країни належить до компетенції Міністерства культури та мистецтв України; - надання права на будівництво та експлуатацію локальних багатофункціональних інформаційних (кабельних) мереж належить до виняткової компетенції органів місцевого самоврядування; Верховна Рада України не приймає змін до законів, які обмежують інформаційні права громадян або завдають невиправдані економічні збитки аудіовізуальним засобам масової інформації.  
Відхилено    
    -64- Жовтяк Є.Д.
17. Державна політика у сфері телерадіомовлення Реалізовуючи цю Концепцію, Кабінет Міністрів України розробляє та здійснює проекти загальнодержавних програм розвитку телерадіоінформаційного простору за окремими напрямками.  
Відхилено    
    -65- Жовтяк Є.Д.
Для реалізації конституційних прав громадян на інформацію держава забезпечує доступ телеглядачів і радіослухачів до якомога більшої кількості телерадіоканалів - у тому числі загальнонаціональних, регіональних, міжобласних, обласних та місцевих - шляхом розробки і затвердження плану використання радіочастот радіосистемами в Україні та Державної програми розвитку місцевого мовлення.  
Враховано редакційно    
    -66- Жовтяк Є.Д.
Держава створює умови для забезпечення культурних та інформаційних потреб етнічних українців, які проживають за межами України. Для цього має існувати державна телерадіоорганізація мовлення на зарубіж.  
Враховано редакційно    
    -67- Жовтяк Є.Д.
Водночас для забезпечення культурних потреб національних меншин, які проживають в Україні, та на виконання міжнародних договорів України законами України, встановлюються квоти і критерії розповсюдження аудіо- та відеопрограм мовами національних меншин.  
Враховано редакційно    
    -68- Жовтяк Є.Д.
Присутність в ефірі України іноземних мовників та поширення програм іноземного виробництва вітчизняними телерадіоорганізаціями дозволяється за умови задоволення потреб вітчизняних виробників і телерадіомовників. Держава не може забороняти чи обмежувати доступ до індивідуального прийому телерадіосигналу.  
Враховано редакційно    
    -69- Жовтяк Є.Д.
З метою економічного захисту вітчизняних аудіовізуальних засобів масової інформації держава встановлює обмеження щодо поширення реклами іноземними телерадіокомпаніями в ефірі та в багатофункціональних інформаційних мережах, а також правила перевірок вітчизняних телерадіоорганізацій органами державної влади відповідно до Закону.  
Враховано редакційно    
    -70- Жовтяк Є.Д.
Усвідомлюючи важливість розвитку вітчизняного кіновиробництва, Кабінет Міністрів України розробляє і здійснює загальнодержавні програми сприяння українському кіновиробництву.  
Відхилено    
    -71- Жовтяк Є.Д.
Основними науково-технічними умовами Концепції є: поліпшення технічної якості програм телерадіомовлення; збільшення кількості доступних громадянам каналів мовлення; якамога повніше покриття території України загальнонаціональними телерадіопрограмами (відповідно, регіонів - регіональними, областей - обласними, окремих населених пунктів - місцевими телерадіопрограмами); інформування громадян з якомога більшої кількості незалежних одного від іншого джерел аудіовізуальної інформації.  
Враховано у п. 5 розділу ІІІ   
    -72- Жовтяк Є.Д.
Рішення органів державної влади в регіонах та органів місцевого самоврядування мають зважати на те, що держава зобов'язана всіляко сприяти зміцненню матеріальнотехнічної бази телерадіоорганізацій, підвищенню якісного стану телебачення та радіомовлення, а також професійного, художнього, освітнього, морально-етичного рівня теле- і радіопрограм та передач, співмірного з кращими світовими надбаннями.  
Враховано у п. 5 розділу ІІІ   
    -73- Жовтяк Є.Д.
З метою входження України в глобальні технологічні процеси держава розглядає міжнародні стандарти мовлення як пріоритетні в розвитку аудіовізуальних засобів масової інформації. Остаточний перехід галузі на міжнародні стандарти мовлення має завершитися до 2010 року.  
Враховано редакційно    
    -74- Жовтяк Є.Д.
Перехід телерадіомовлення на новітні технології повинен здійснюватися у відповідності з державною програмою переходу вітчизняних аудіовізуальних засобів масової інформації на цифрове мовлення, що розробляється Кабінетом Міністрів України. Вона включає в себе план демілітаризації радіочастотного ресурсу, встановлює міжнародні стандарти і адаптивні періоди та передбачає реорганізацію наявної вітчизняної промислової бази під потреби цифрового мовлення.  
Враховано редакційно    
    -75- Жовтяк Є.Д.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані безперешкодно надавати, а аудіовізуальні засоби масової інформації - поширювати відповідно до своєї компетенції та у визначений ними спосіб інформацію про прийняті органами державної влади та ораганми місцевого самоврядування законодавчі та нормативно-правові акти та хід їх виконання, за винятком інформації, яка захищається законами України.  
Враховано редакційно    
    -76- Жовтяк Є.Д.
Держава проводить політику протекціонізму щодо вітчизняних аудіовізуальних засобів масової інформації. Основою такої політики є введення в дію особливої процедури ввезення технічних засобів мовлення на митну територію України, встановлення державних стандартів телерадіомовного обладнання і дотримання загальновизнаних міжнародних норм їх сертифікації та стандартизації.  
Враховано п.8 розділу ІІІ.   
    -77- Жовтяк Є.Д.
Держава надає необхідні фінансові та матеріально-технічні ресурси Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення для здійснення контролю за ефективним використання радіочастотного ресурсу, встановлення єдиних методологічних підходів до діяльності аудіовізуальних засобів масової інформації та недопущення ними порушень законодавства України, створення загроз інформаційній безпеці України.  
Відхилено    
    -78- Жовтяк Є.Д.
Держава не допускає створення нових чи наділення існуючих державних структур однаковими повноваженнями щодо аудіовізуальних засобів масової інформації.  
Відхилено    
    -79- Жовтяк Є.Д.
Втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших державних органів, установ і закладів, політичних партій або громадських об'єднань, посадових осіб, громадян у діяльність аудіовізуальних засобів масової інформації заборняються.  
Відхилено    
    -80- Жовтяк Є.Д.
Винні особи несуть відповідальність відповідно до закону.  
Відхилено    
155. Розділ ІV. Видавнича справа      Розділ ІV. Видавнича справа  
156. 15. Державна політика у книговидавничій сфері      15. Державна політика у книговидавничій сфері  
157. Державна політика у книговидавничій сфері здійснюється шляхом:      Державна політика у книговидавничій сфері здійснюється шляхом:  
158. формування та постійного оновлення асортименту вітчизняної видавничої продукції для забезпечення потреб усіх соціальних груп українського суспільства виданнями з різних галузей знань державною мовою та мовами національних меншин;      формування та постійного оновлення асортименту вітчизняної видавничої продукції для забезпечення потреб усіх соціальних груп українського суспільства виданнями з різних галузей знань державною мовою та мовами національних меншин;  
159. наповнення національного інформаційного простору суспільно важливою видавничою продукцією;      наповнення національного інформаційного простору суспільно важливою видавничою продукцією;  
160. державного протекціонізму у національній видавничій справі з дотриманням положень міжнародного права, захисту вітчизняного видавничого ринку та прав споживачів друкованої продукції;      державного протекціонізму у національній видавничій справі з дотриманням положень міжнародного права, захисту вітчизняного видавничого ринку та прав споживачів друкованої продукції;  
161. пільгового кредитування інвестиційних проектів з модернізації, технічного переоснащення видавництв, підприємств поліграфії та книгорозповсюдження і впровадження новітніх технологій у процес випуску видань на різних носіях інформації;      пільгового кредитування інвестиційних проектів з модернізації, технічного переоснащення видавництв, підприємств поліграфії та книгорозповсюдження і впровадження новітніх технологій у процес випуску видань на різних носіях інформації;  
162. розвитку наукових досліджень у галузевих науково-дослідних інститутах та в наукових підрозділах вищих навчальних закладів;      розвитку наукових досліджень у галузевих науково-дослідних інститутах та в наукових підрозділах вищих навчальних закладів;  
163. удосконалення системи державних стандартів, нормативно-технічного, технологічного, інструктивно-методичного забезпечення у видавничій справі та узгодження їх з міжнародними стандартами;      удосконалення системи державних стандартів, нормативно-технічного, технологічного, інструктивно-методичного забезпечення у видавничій справі та узгодження їх з міжнародними стандартами;  
164. пріоритетної підтримки видання підручників, словників, енциклопедій, довідкової, дитячої, художньої, науково-технічної і методичної літератури;      пріоритетної підтримки видання підручників, словників, енциклопедій, довідкової, дитячої, художньої, науково-технічної і методичної літератури;  
165. розвитку електронних видань, зокрема поширення інформації на компакт-дисках та інших цифрових носіях; виготовлення електронних книжок;      розвитку електронних видань, зокрема поширення інформації на компакт-дисках та інших цифрових носіях; виготовлення електронних книжок;  
166. розвитку вітчизняного книговидання для підвищення його рівня за кількісними і якісними показниками до рівня передових країн світу;      розвитку вітчизняного книговидання для підвищення його рівня за кількісними і якісними показниками до рівня передових країн світу;  
167. сприяння максимальному задоволенню культурно-освітніх потреб українців за кордоном у вітчизняній видавничій продукції;      сприяння максимальному задоволенню культурно-освітніх потреб українців за кордоном у вітчизняній видавничій продукції;  
168. створення умов для належного представлення видань кращих вітчизняних творів науки, культури, літератури і мистецтва у міжнародному інформаційному просторі;      створення умов для належного представлення видань кращих вітчизняних творів науки, культури, літератури і мистецтва у міжнародному інформаційному просторі;  
169. забезпечення високого рівня мовної культури і редакційної підготовки текстів вітчизняної видавничої продукції;   -81- Горбаль В.М.
Абзац 11 статті 15 виключити.  
Відхилено   забезпечення високого рівня мовної культури і редакційної підготовки текстів вітчизняної видавничої продукції;  
170. забезпечення доступу до надбань світової культури за допомогою розширення міжнародного книгообміну, перекладу та видання державною мовою визначних зарубіжних наукових праць і літературних творів;      забезпечення доступу до надбань світової культури за допомогою розширення міжнародного книгообміну, перекладу та видання державною мовою визначних зарубіжних наукових праць і літературних творів;  
171. забезпечення видавничої галузі новітніми носіями інформації переважно вітчизняного виробництва.      забезпечення видавничої галузі новітніми носіями інформації переважно вітчизняного виробництва.  
172. 16. Державна політика у сфері поліграфічного виробництва      16. Державна політика у сфері поліграфічного виробництва  
173. Державна політика у сфері поліграфічного виробництва спрямована на:      Державна політика у сфері поліграфічного виробництва спрямована на:  
174. сприяння науково-технічному розвитку пріоритетних напрямів видавничої справи;      сприяння науково-технічному розвитку пріоритетних напрямів видавничої справи;  
175. розроблення та впровадження цифрових технологій у додрукарські, друкарські і післядрукарські процеси;      розроблення та впровадження цифрових технологій у додрукарські, друкарські і післядрукарські процеси;  
176. збільшення обсягів виготовлення багатокольорової продукції на аркушевих і рулонних друкарських машинах;      збільшення обсягів виготовлення багатокольорової продукції на аркушевих і рулонних друкарських машинах;  
177. широке застосування способів плоского офсетного, флексографічного та цифрового друку;      широке застосування способів плоского офсетного, флексографічного та цифрового друку;  
178. розроблення та здійснення заходів з автоматизації формних, друкарських і брошурувально-палітурних процесів;      розроблення та здійснення заходів з автоматизації формних, друкарських і брошурувально-палітурних процесів;  
179. розроблення вітчизняного комп'ютерно-технологічного забезпечення видавничих процесів, опрацювання текстової та ілюстративної інформації із застосуванням комп'ютерних програм, створених українською мовою;      розроблення вітчизняного комп'ютерно-технологічного забезпечення видавничих процесів, опрацювання текстової та ілюстративної інформації із застосуванням комп'ютерних програм, створених українською мовою;  
180. створення та застосування вітчизняних екологічно чистих поліграфічних матеріалів: офсетного, книжково-журнального і газетного довговічного паперу та картону переважно з використанням вторинної сировини без хлоровмісних компонентів; чорних, кольорових і тріадних фарб для різних способів друку, лаків, змивних та очищувальних засобів, світлочутливих і термочутливих формних матеріалів на алюмінієвій основі, фотополімеризаційноздатних пластин, палітурних матеріалів;      створення та застосування вітчизняних екологічно чистих поліграфічних матеріалів: офсетного, книжково-журнального і газетного довговічного паперу та картону переважно з використанням вторинної сировини без хлоровмісних компонентів; чорних, кольорових і тріадних фарб для різних способів друку, лаків, змивних та очищувальних засобів, світлочутливих і термочутливих формних матеріалів на алюмінієвій основі, фотополімеризаційноздатних пластин, палітурних матеріалів;  
181. створення та налагодження вітчизняного виробництва окремих видів сучасного поліграфічного устаткування для виготовлення конкуренто-спроможної друкованої продукції.      створення та налагодження вітчизняного виробництва окремих видів сучасного поліграфічного устаткування для виготовлення конкуренто-спроможної друкованої продукції.  
182. 17. Державна політика у сфері розповсюдження      17. Державна політика у сфері розповсюдження  
183. видавничої продукції      видавничої продукції  
184. Державна політика у сфері розповсюдження видавничої продукції спрямована на:      Державна політика у сфері розповсюдження видавничої продукції спрямована на:  
185. створення умов для відновлення і розвитку всеукраїнської мережі книгорозповсюдження та регулювання вітчизняного книжкового ринку із забезпеченням рівних прав суб'єктів всіх форм власності;      створення умов для відновлення і розвитку всеукраїнської мережі книгорозповсюдження та регулювання вітчизняного книжкового ринку із забезпеченням рівних прав суб'єктів всіх форм власності;  
186. проведення моніторингу функціонування книжкового ринку;      проведення моніторингу функціонування книжкового ринку;  
187. удосконалення форм і методів рекламування та інформування про нові видання з використанням електронних каталогів, національної інформаційно-пошукової системи;      удосконалення форм і методів рекламування та інформування про нові видання з використанням електронних каталогів, національної інформаційно-пошукової системи;  
188. стимулювання поширення у світі інформації про Україну шляхом розповсюдження книжкових і періодичних видань українською та іноземними мовами через систему книгоекспорту, залучення мережі Інтернет та іншими способами;      стимулювання поширення у світі інформації про Україну шляхом розповсюдження книжкових і періодичних видань українською та іноземними мовами через систему книгоекспорту, залучення мережі Інтернет та іншими способами;  
189. забезпечення вітчизняною видавничою продукцією населення всіх регіонів України та українців за кордоном на достатньому рівні;      забезпечення вітчизняною видавничою продукцією населення всіх регіонів України та українців за кордоном на достатньому рівні;  
190. створення сприятливих економічних умов для розповсюдження видавничої продукції, випущеної державною мовою;      створення сприятливих економічних умов для розповсюдження видавничої продукції, випущеної державною мовою;  
191. впровадження дієвих форм контролю, спрямованих на недопущення реалізації в Україні контрабандної друкованої продукції та продукції, випущеної з порушенням авторських і суміжних прав.      впровадження дієвих форм контролю, спрямованих на недопущення реалізації в Україні контрабандної друкованої продукції та продукції, випущеної з порушенням авторських і суміжних прав.  
192. Розділ V. Музейна справа      Розділ V. Музейна справа  
193. 18. Формування і використання музейних інформаційних ресурсів      18. Формування і використання музейних інформаційних ресурсів  
194. Системне формування і використання музейних інформаційних ресурсів орієнтоване на:      Системне формування і використання музейних інформаційних ресурсів орієнтоване на:  
195. постійне збагачення музейних фондів України експонатами вітчизняного та зарубіжного походження;      постійне збагачення музейних фондів України експонатами вітчизняного та зарубіжного походження;  
196. удосконалення методики збирання, експертної оцінки та комплектування музейних колекцій;      удосконалення методики збирання, експертної оцінки та комплектування музейних колекцій;  
197. забезпечення пріоритетних прав державних музейних закладів на придбання предметів музейного значення;   -82- Беспалий Б.Я.
Пункт 18, частина 1, підпункт 3 вилучити як такий, що порушує рівноправність усіх форм власності  
Відхилено   забезпечення пріоритетних прав державних музейних закладів на придбання предметів музейного значення;  
198. цільове фінансування закупівлі експонатів визначного культурного значення у фізичних і юридичних осіб, сприяння участі спеціалістів музейної справи у вітчизняних та міжнародних аукціонах, торгах тощо;      цільове фінансування закупівлі експонатів визначного культурного значення у фізичних і юридичних осіб, сприяння участі спеціалістів музейної справи у вітчизняних та міжнародних аукціонах, торгах тощо;  
199. фінансове, правове та технічне забезпечення оперативної науково-технічної експертизи музейних надходжень;      фінансове, правове та технічне забезпечення оперативної науково-технічної експертизи музейних надходжень;  
200. підтримку меценатства, дарування, інвестування та інших видів діяльності, що сприяють розвитку музейних фондів України;      Підтримку меценатства, дарування, інвестування та інших видів діяльності, що сприяють розвитку музейних фондів України;  
201. збагачення форм і методів популяризації музейних зібрань в усіх засобах масової інформації;      Збагачення форм і методів популяризації музейних зібрань в усіх засобах масової інформації;  
202. розширення використання музейних інформаційних ресурсів у навчальних програмах вищих і загальноосвітніх навчальних закладів;      розширення використання музейних інформаційних ресурсів у навчальних програмах вищих і загальноосвітніх навчальних закладів;  
203. створення системи дистанційного навчання та підвищення кваліфікації працівників музеїв і суміжних установ;      Створення системи дистанційного навчання та підвищення кваліфікації працівників музеїв і суміжних установ;  
204. видання каталогів музейних зібрань, путівників, довідників та енциклопедичних видань, що популяризують музейні зібрання України;      видання каталогів музейних зібрань, путівників, довідників та енциклопедичних видань, що популяризують музейні зібрання України;  
205. участь музеїв і заповідників у масштабних культурних проектах, створенні Зводу пам'яток історії та культури, державних реєстрів тощо;      участь музеїв і заповідників у масштабних культурних проектах, створенні Зводу пам'яток історії та культури, державних реєстрів тощо;  
206. розвиток екскурсійних маршрутів по музеях та заповідниках загальнодержавного, міжрегіонального і місцевого значення.   -83- Беспалий Б.Я.
Пункт 18, підпункт 12, останній. Слово "міжрегіонального" замінити словом "регіонального"  
Враховано   розвиток екскурсійних маршрутів по музеях та заповідниках загальнодержавного, регіонального і місцевого значення.  
207. 19. Збереження музейних інформаційних ресурсів      19. Збереження музейних інформаційних ресурсів  
208. Збереження музейних інформаційних ресурсів передбачає:      Збереження музейних інформаційних ресурсів передбачає:  
209. забезпечення матеріально-технічних умов для належного зберігання музейних фондів та підтримання їх експозиційного стану;      забезпечення матеріально-технічних умов для належного зберігання музейних фондів та підтримання їх експозиційного стану;  
210. створення національної системи обліку музейних колекцій з використанням комп'ютерних технологій;      Створення національної системи обліку музейних колекцій з використанням комп'ютерних технологій;  
211. організацію постійного моніторингу стану збереження музейних предметів, розвиток методів діагностики, реставрації та консервації музейних цінностей, запобігання їх пошкодженню та руйнуванню;      організацію постійного моніторингу стану збереження музейних предметів, розвиток методів діагностики, реставрації та консервації музейних цінностей, запобігання їх пошкодженню та руйнуванню;  
212. підготовку фахівців-реставраторів відповідної спеціалізації.      Підготовку фахівців-реставраторів відповідної спеціалізації.  
213. 20. Розвиток інфраструктури музейної справи      20. Розвиток інфраструктури музейної справи  
214. Розвиток інфраструктури музейної справи передбачає:      Розвиток інфраструктури музейної справи передбачає:  
215. розроблення вітчизняних технологій для естетичного і безпечного експонування та зберігання предметів музейних фондів, їх реставрації та консервації;      розроблення вітчизняних технологій для естетичного і безпечного експонування та зберігання предметів музейних фондів, їх реставрації та консервації;  
216. впровадження системи цільового фінансування ремонтних, реставраційних і реконструкційних робіт на музейних об'єктах, що мають статус пам'ятки національного або місцевого значення, а також здійснення заходів з музеєфікації заповідних територій;      впровадження системи цільового фінансування ремонтних, реставраційних і реконструкційних робіт на музейних об'єктах, що мають статус пам'ятки національного або місцевого значення, а також здійснення заходів з музеєфікації заповідних територій;  
217. розвиток виробництва музейного обладнання високого технічного рівня, спеціального устаткування і матеріалів для потреб реставрації та консервації музейних цінностей;      розвиток виробництва музейного обладнання високого технічного рівня, спеціального устаткування і матеріалів для потреб реставрації та консервації музейних цінностей;  
218. розширення мережі музеїв і заповідників.      розширення мережі музеїв і заповідників.  
219. 21. Науково-дослідна діяльність музеїв і заповідників      21. Науково-дослідна діяльність музеїв і заповідників  
220. Науково-дослідна діяльність музеїв і заповідників здійснюється за такими напрямами:      Науково-дослідна діяльність музеїв і заповідників здійснюється за такими напрямами:  
221. розширення музейної спеціалізації в програмах вищих навчальних закладів і внесення відповідних доповнень до переліку спеціальностей, затверджених Вищою атестаційною комісією;      розширення музейної спеціалізації в програмах вищих навчальних закладів і внесення відповідних доповнень до переліку спеціальностей, затверджених Вищою атестаційною комісією;  
222. розвиток міждисциплінарних досліджень музейної проблематики;      розвиток міждисциплінарних досліджень музейної проблематики;  
223. створення науково-дослідних і науково-прикладних центрів музейної справи;      створення науково-дослідних і науково-прикладних центрів музейної справи;  
224. інтеграція українських музейних закладів у профільні міжнародні об'єднання.      інтеграція українських музейних закладів у профільні міжнародні об'єднання.  
225. Розділ VІ. Архівна та бібліотечна справа      Розділ VІ. Архівна та бібліотечна справа  
226. 22. Державна інформаційна політика в архівній      22. Державна інформаційна політика в архівній  
227. та бібліотечній справі      та бібліотечній справі  
228. Проведення державної інформаційної політики в архівній та бібліотечній справі передбачає:      Проведення державної інформаційної політики в архівній та бібліотечній справі передбачає:  
229. формування Національного архівного фонду шляхом систематичного і цілеспрямованого комплектування державних архівних установ документами, що адекватно репрезентують різні сфери життя суспільства;      формування Національного архівного фонду шляхом систематичного і цілеспрямованого комплектування державних архівних установ документами, що адекватно репрезентують різні сфери життя суспільства;  
230. збереження документів Національного архівного фонду, недопущення втрат інформаційних ресурсів;      збереження документів Національного архівного фонду, недопущення втрат інформаційних ресурсів;  
231. комплексний розвиток системи державних і недержавних архівних установ;      комплексний розвиток системи державних і недержавних архівних установ;  
232. створення належних умов для зберігання документів у державних архівах, будівництво сучасних спеціалізованих архівних споруд;      створення належних умов для зберігання документів у державних архівах, будівництво сучасних спеціалізованих архівних споруд;  
233. виконання цільової програми створення страхового фонду документів Національного архівного фонду з огляду на їх унікальність, неможливість тиражування і відтворення;      виконання цільової програми створення страхового фонду документів Національного архівного фонду з огляду на їх унікальність, неможливість тиражування і відтворення;  
234. забезпечення законних прав фізичних та юридичних осіб на доступ до документів Національного архівного фонду, збирання, зберігання, використання та поширення інформації архівних документів;      забезпечення законних прав фізичних та юридичних осіб на доступ до документів Національного архівного фонду, збирання, зберігання, використання та поширення інформації архівних документів;  
235. дотримання принципу пріоритетності національних інтересів у формуванні та використанні архівних інформаційних ресурсів;      дотримання принципу пріоритетності національних інтересів у формуванні та використанні архівних інформаційних ресурсів;  
236. сприяння створенню приватних архівів з метою збирання та зберігання архівних документів недержавного походження;   -84- Беспалий Б.Я.
Пункт 22, підпункт 8, що починається словами: "сприяння створенню". Вилучити текст "недержавного походження"  
Враховано   сприяння створенню приватних архівів з метою збирання та зберігання архівних документів;  
237. захист від несанкціонованого доступу, незаконного використання конфіденційної та секретної архівної інформації;      захист від несанкціонованого доступу, незаконного використання конфіденційної та секретної архівної інформації;  
238. удосконалення нормативно-правової бази сфери архівної справи та діловодства;      удосконалення нормативно-правової бази сфери архівної справи та діловодства;  
239. посилення регулювального впливу на процеси документотворення та документообігу;   -85- Беспалий Б.Я.
Пункт 22, підпункт 11, що починається словами "посилення регульованого" виключити як такий, що спрямований на реставрацію тоталітаризму  
Враховано    
240. розвиток наукових досліджень з документознавства, архівознавства та актуальних проблем архівної справи;      розвиток наукових досліджень з документознавства, архівознавства та актуальних проблем архівної справи;  
241. системне впровадження в архівну справу і діловодство інформаційно-комунікаційних технологій;      системне впровадження в архівну справу і діловодство інформаційно-комунікаційних технологій;  
242. послідовну інтеграцію вітчизняних архівних інформаційних ресурсів у світовий інформаційний простір, поглиблення міжнародного співробітництва у цій справі;      послідовну інтеграцію вітчизняних архівних інформаційних ресурсів у світовий інформаційний простір, поглиблення міжнародного співробітництва у цій справі;  
243. реалізацію стратегічних ініціатив міжнародного архівного співтовариства у сфері відбору, експертизи і зберігання електронних документів, розроблення національних і запровадження міжнародних стандартів з електронного діловодства і електронного документообігу; переведення документальної спадщини на цифрові носії інформації;      реалізацію стратегічних ініціатив міжнародного архівного співтовариства у сфері відбору, експертизи і зберігання електронних документів, розроблення національних і запровадження міжнародних стандартів з електронного діловодства і електронного документообігу; переведення документальної спадщини на цифрові носії інформації;  
244. цілеспрямоване виявлення, опрацювання і забезпечення доступу до зарубіжної архівної україніки;   -86- Горбаль В.М.
У абзаці 17 статті 22 слова "зарубіжної архівної україніки" замінити словами "зарубіжних архівних документів, що мають українське походження".  
Враховано   цілеспрямоване виявлення, опрацювання і забезпечення доступу до зарубіжних архівних документів, що мають українське походження;  
245. розвиток співпраці із зарубіжними українознавчими та славістичними центрами, культурними осередками української діаспори з питань реституції архівних документів;      розвиток співпраці із зарубіжними українознавчими та славістичними центрами, культурними осередками української діаспори з питань реституції архівних документів;  
246. сприяння передачі Україні оригіналів або копій архівних документів, що стосуються її історії і зберігаються за кордоном на законних підставах;      сприяння передачі Україні оригіналів або копій архівних документів, що стосуються її історії і зберігаються за кордоном на законних підставах;  
247. повернення до України незаконно переміщених архівів;      повернення до України незаконно переміщених архівів;  
248. удосконалення системи формування бібліотечних фондів;      удосконалення системи формування бібліотечних фондів;  
249. розвиток бібліотечно-інформаційного сервісу.      розвиток бібліотечно-інформаційного сервісу.  
250. 23. Удосконалення системи формування бібліотечних фондів      23. Удосконалення системи формування бібліотечних фондів  
251. Удосконалення системи формування бібліотечних фондів передбачає:      Удосконалення системи формування бібліотечних фондів передбачає:  
252. оптимізацію структури бібліотечної системи на засадах відомчої централізації та реґіональної кооперації;      оптимізацію структури бібліотечної системи на засадах відомчої централізації та реґіональної кооперації;  
253. поглиблення взаємодії бібліотек усіх видів для забезпечення повноти комплектування та взаємовикористання національної системи впорядкованих зібрань усіх вітчизняних і науково та соціально значущих зарубіжних документів на різних носіях інформації;      поглиблення взаємодії бібліотек усіх видів для забезпечення повноти комплектування та взаємовикористання національної системи впорядкованих зібрань усіх вітчизняних і науково та соціально значущих зарубіжних документів на різних носіях інформації;  
254. здійснення заходів щодо переведення бібліотечних фондів з паперових носіїв у електронну форму;      здійснення заходів щодо переведення бібліотечних фондів з паперових носіїв у електронну форму;  
255. організацію на базі національних та інших провідних бібліотек держави національної системи електронних бібліотек;      організацію на базі національних та інших провідних бібліотек держави національної системи електронних бібліотек;  
256. створення та ефективне використання електронних підручників, енциклопедій, словників і довідників;      створення та ефективне використання електронних підручників, енциклопедій, словників і довідників;  
257. доповнення системи депозитарного зберігання друкованих видань депозитаріями комп'ютерних версій;      доповнення системи депозитарного зберігання друкованих видань депозитаріями комп'ютерних версій;  
258. розвиток технологічної та матеріально-технічної бази для збереження бібліотечних фондів (поліпшення екологічного стану книгосховищ, консервації та реставрації документів, створення їх страхових копій тощо);   -87- Беспалий Б.Я.
Пункт 23, підпункти 7 та 8. Зняти дужки  
Враховано   розвиток технологічної та матеріально-технічної бази для збереження бібліотечних фондів, поліпшення екологічного стану книгосховищ, консервації та реставрації документів, створення їх страхових копій тощо;  
259. урізноманітнення видів бібліотечних інформаційних продуктів (бібліографічних видань, електронних каталогів і картотек, реферативних і повнотекстових баз даних, науково-аналітичних матеріалів) та форм їх поширення, зокрема шляхом запису на компакт-дисках та встановлення на Інтернет-серверах;      урізноманітнення видів бібліотечних інформаційних продуктів - бібліографічних видань, електронних каталогів і картотек, реферативних і повнотекстових баз даних, науково-аналітичних матеріалів та форм їх поширення, зокрема шляхом запису на компакт-дисках та встановлення на Інтернет-серверах;  
260. створення сприятливих економічних умов для комплектування бібліотечних фондів і здійснення внутрішнього та міжнародного документообміну.      створення сприятливих економічних умов для комплектування бібліотечних фондів і здійснення внутрішнього та міжнародного документообміну.  
261. 24. Розвиток бібліотечно-інформаційного сервісу      24. Розвиток бібліотечно-інформаційного сервісу  
262. Розвиток бібліотечно-інформаційного сервісу орієнтований на:      Розвиток бібліотечно-інформаційного сервісу орієнтований на:  
263. створення інтегрованого електронного довідково-пошукового апарату, що забезпечуватиме доступ користувачів до фондів провідних книгозбірень країни;      створення інтегрованого електронного довідково-пошукового апарату, що забезпечуватиме доступ користувачів до фондів провідних книгозбірень країни;  
264. спрямування корпоративних зусиль бібліотек та інших інформаційних установ на підтримку єдиної національної системи реферування вітчизняної наукової літератури;      спрямування корпоративних зусиль бібліотек та інших інформаційних установ на підтримку єдиної національної системи реферування вітчизняної наукової літератури;  
265. організацію системи дистанційного бібліотечного обслуговування (насамперед електронної доставки документів);   -88- Беспалий Б.Я.
Пункт 24, підпункти 3 та 4. Зняти дужки  
Враховано   організацію системи дистанційного бібліотечного обслуговування, насамперед електронної доставки документів;  
266. спрямування інформаційної діяльності бібліотек на розкриття джерел інформації, зосереджених у їх фондах, і створення якісно нових інформаційних продуктів (бібліо- та наукометричних, науково-аналітичних, прогностичних та інших);      спрямування інформаційної діяльності бібліотек на розкриття джерел інформації, зосереджених у їх фондах, і створення якісно нових інформаційних продуктів (бібліо- та наукометричних, науково-аналітичних, прогностичних та інших);  
267. удосконалення роботи інформаційно-аналітичних служб бібліотек, налагодження їх співпраці з управлінськими, виробничими, науковими, освітніми та громадськими установами і організаціями;   -89- Беспалий Б.Я.
Пункт 24, підпункт 5. Текст "управлінськими, виробничими, науковими, освітніми та громадськими установами і організаціями" замінити текстом "відповідними структурними підрозділами органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями відповідного профілю, об'єднаннями громадян"  
Враховано   удосконалення роботи інформаційно-аналітичних служб бібліотек, налагодження їх співпраці з відповідними структурними підрозділами органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями відповідного профілю, об'єднаннями громадян;  
268. створення державної системи міжнародного бібліотечного абонементу, документообміну та обміну електронною інформацією;      створення державної системи міжнародного бібліотечного абонементу, документообміну та обміну електронною інформацією;  
269. систематичне наповнення українського сегменту міжнародного інформаційного простору бібліотечними інформаційними продуктами.      систематичне наповнення українського сегменту міжнародного інформаційного простору бібліотечними інформаційними продуктами.  
270. Розділ VІІ. Кінематографія      Розділ VІІ. Кінематографія  
271. 25. Основні напрями та завдання державної інформаційної політики в галузі кінематографії      25. Основні напрями та завдання державної інформаційної політики в галузі кінематографії  
272. Основними напрямами державної інформаційної політики в галузі кінематографії є:      Основними напрямами державної інформаційної політики в галузі кінематографії є:  
273. забезпечення вільного доступу громадян до сучасних творів національного кіномистецтва, кіноспадщини та найкращих творів світової кінематографії;      забезпечення вільного доступу громадян до сучасних творів національного кіномистецтва, кіноспадщини та найкращих творів світової кінематографії;  
274. розвиток матеріально-технічної бази кінематографії, оснащення системи кіновиробництва і кінопрокату новітніми технологіями і устаткуванням;      розвиток матеріально-технічної бази кінематографії, оснащення системи кіновиробництва і кінопрокату новітніми технологіями і устаткуванням;  
275. розвиток інфраструктури кінематографії в умовах ринкової економіки;      розвиток інфраструктури кінематографії в умовах ринкової економіки;  
276. захист прав інтелектуальної власності на кінотвори;      захист прав інтелектуальної власності на кінотвори;  
277. сприяння міжнародному кінематографічному співробітництву.      сприяння міжнародному кінематографічному співробітництву.  
278. Основними завданнями державної інформаційної політики в галузі кінематографії є:      Основними завданнями державної інформаційної політики в галузі кінематографії є:  
279. нарощення виробництва і розповсюдження фільмів за державним замовленням;   -90- Беспалий Б.Я.
Пункт 25, частина 2, підпункт 1. На початку слово "нарощення" замінити словом "оптимізація"  
Враховано   оптимізація та нарощення виробництва і розповсюдження фільмів за державним замовленням;  
280. стимулювання підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом, розповсюдженням і демонструванням вітчизняної кінопродукції;      стимулювання підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом, розповсюдженням і демонструванням вітчизняної кінопродукції;  
281. реформування державної мережі закладів кінематографії (кіностудій, кінотеатрів тощо);   -91- Беспалий Б.Я.
Пункт 25,частина 2, підпункт 3. Розкрити дужки  
Відхилено   реформування державної мережі закладів кінематографії (кіностудій, кінотеатрів тощо);  
282. впровадження новітніх електронних цифрових технологій у виробництво та показ фільмів, переведення кінопродукції на електронні носії інформації;      впровадження новітніх електронних цифрових технологій у виробництво та показ фільмів, переведення кінопродукції на електронні носії інформації;  
283. постійне відновлення, збереження та збагачення національного фонду фільмів;      постійне відновлення, збереження та збагачення національного фонду фільмів;  
284. забезпечення виконання місцевими органами виконавчої влади регіональних програм поліпшення кінообслуговування населення, насамперед у сільській місцевості;      забезпечення виконання місцевими органами виконавчої влади регіональних програм поліпшення кінообслуговування населення, насамперед у сільській місцевості;  
285. впровадження комп'ютерних технологій у кінопроцес, створення інформаційно-аналітичної системи "Кінематографія України", інформаційно-пошукової системи "Фільмофонд України", музею аудіовізуальної культури при Національному центрі Олександра Довженка;      впровадження комп'ютерних технологій у кінопроцес, створення інформаційно-аналітичної системи "Кінематографія України", інформаційно-пошукової системи "Фільмофонд України", музею аудіовізуальної культури при Національному центрі Олександра Довженка;  
286. розроблення державних стандартів і технічних нормативів для галузі кінематографії;   -92- Беспалий Б.Я.
Пункт 25, частина 2 підпункт 8. На початку слово "розроблення" замінити словом "затвердження"  
Враховано частково   Розроблення та затвердження державних стандартів і технічних нормативів для галузі кінематографії;  
287. забезпечення вступу України до міжнародних кінематографічних організацій, фондів тощо з метою входження до міжнародного кінематографічного співтовариства.      забезпечення вступу України до міжнародних кінематографічних організацій, фондів тощо з метою входження до міжнародного кінематографічного співтовариства.  
288. 26. Взаємодія галузі кінематографії з іншими складовими      26. Взаємодія галузі кінематографії з іншими складовими національного інформаційного простору  
289. національного інформаційного простору       
290. Взаємодія галузі кінематографії з іншими складовими національного інформаційного простору полягає у:      Взаємодія галузі кінематографії з іншими складовими національного інформаційного простору полягає у:  
291. співробітництві кінематографії та телебачення у виробництві та використанні кінопродукції, розробленні та впровадженні нових екранних цифрових технологій;      співробітництві кінематографії та телебачення у виробництві та використанні кінопродукції, розробленні та впровадженні нових екранних цифрових технологій;  
292. наповненні телевізійних каналів мовлення національною кінематографічною продукцією;      Наповненні телевізійних каналів мовлення національною кінематографічною продукцією;  
293. законодавчому врегулюванні відносин суб'єктів підприємницької діяльності у сфері виробництва і розповсюдження кіно-, теле- і відео-продукції.      законодавчому врегулюванні відносин суб'єктів підприємницької діяльності у сфері виробництва і розповсюдження кіно-, теле- і відео-продукції.  
294. Розділ VІІІ. Рекламна та виставково-ярмаркова      Розділ VІІІ. Рекламна та виставково-ярмаркова  
295. діяльність      Діяльність  
296. 27. Державна інформаційна політика у сфері      37. Державна інформаційна політика у сфері  
297. рекламної діяльності      рекламної діяльності  
298. Державна інформаційна політика у сфері рекламної діяльності полягає у:      Державна інформаційна політика у сфері рекламної діяльності полягає у:  
299. створенні умов для формування та ефективного розвитку рекламної галузі;      створенні умов для формування та ефективного розвитку рекламної галузі;  
300. забезпеченні конституційних прав громадян на правдиву інформацію щодо рекламованих товарів і послуг;      забезпеченні конституційних прав громадян на правдиву інформацію щодо рекламованих товарів і послуг;  
301. сприянні формуванню ділового іміджу України, окремих її реґіонів;      сприянні формуванню ділового іміджу України, окремих її реґіонів;  
302. кадровій, освітній та правовій підтримці рекламної діяльності;      кадровій, освітній та правовій підтримці рекламної діяльності;  
303. вдосконаленні законодавства та забезпеченні правового режиму рекламної діяльності;      вдосконаленні законодавства та забезпеченні правового режиму рекламної діяльності;  
304. розробленні стандартів реклами;   -93- Беспалий Б.Я.
Пункт 27, частина 1. підпункт 6 викласти у редакції: "затвердженні державних стандартів і технічних нормативів для галузі реклами"  
Враховано частково   розробленні та затвердженні державних стандартів і технічних нормативів для галузі реклами;  
305. сприянні рекламній діяльності з метою просування вітчизняних товарів і послуг на внутрішній і зовнішній ринок, формування рекламної культури;      сприянні рекламній діяльності з метою просування вітчизняних товарів і послуг на внутрішній і зовнішній ринок, формування рекламної культури;  
306. сприянні входженню вітчизняної реклами у транснаціональну глобальну рекламну мережу;      сприянні входженню вітчизняної реклами у транснаціональну глобальну рекламну мережу;  
307. впровадженні механізму протидії недобросовісній та опосередкованій рекламі;      впровадженні механізму протидії недобросовісній та опосередкованій рекламі;  
308. контролі за дотриманням вимог до реклами, яка може зашкодити суспільству та окремим його громадянам;      контролі за дотриманням вимог до реклами, яка може зашкодити суспільству та окремим його громадянам;  
309. правовому регулюванні розміщення та розповсюдження реклами на різних носіях та в засобах масової інформації;   -94- Баграєв М.Г.
Абзац 10 статті 27 доповнити словами „а також рекламними засобами і технологіями, які безпосередньо впливають на підсвідомість людини".  
Враховано   правовому регулюванні розміщення та розповсюдження реклами на різних носіях та в засобах масової інформації, а також рекламними засобами і технологіями, які безпосередньо впливають на підсвідомість людини;  
310. моніторингу моральних і соціальних аспектів реклами.   -95- Баграєв М.Г.
Абзац 11 статті 27 доповнити словами „ в першу чергу - яка розрахована на неповнолітніх"  
Враховано   моніторингу моральних і соціальних аспектів реклами, в першу чергу - яка розрахована на неповнолітніх.  
311. 28. Державна політика у галузі виставково-ярмаркової      28. Державна політика у галузі виставково-ярмаркової  
312. діяльності      Діяльності  
313. Державна політика у галузі виставково-ярмаркової діяльності передбачає:      Державна політика у галузі виставково-ярмаркової діяльності передбачає:  
314. максимальне використання виставково-ярмаркової діяльності для просування вітчизняних товарів і послуг на зовнішній ринок, для підтримання позитивного міжнародного іміджу України, а також розвитку внутрішнього ринку, залучення інвестицій і технологій;      максимальне використання виставково-ярмаркової діяльності для просування вітчизняних товарів і послуг на зовнішній ринок, для підтримання позитивного міжнародного іміджу України, а також розвитку внутрішнього ринку, залучення інвестицій і технологій;  
315. залучення засобів масової інформації до пропаганди виставково-ярмаркової діяльності в Україні;      залучення засобів масової інформації до пропаганди виставково-ярмаркової діяльності в Україні;  
316. стратегічне планування виставково-ярмаркової діяльності;      стратегічне планування виставково-ярмаркової діяльності;  
317. впровадження механізму підтримки участі українських експортерів у найбільш визначних виставках за кордоном і виставках на перспективних ринках збуту українських товарів, а також проведення відповідних виставок та ярмарків в Україні на належному рівні;      впровадження механізму підтримки участі українських експортерів у найбільш визначних виставках за кордоном і виставках на перспективних ринках збуту українських товарів, а також проведення відповідних виставок та ярмарків в Україні на належному рівні;  
318. формування системи національних стандартів виставково-ярмаркової діяльності;      формування системи національних стандартів виставково-ярмаркової діяльності;  
319. забезпечення добросовісної конкуренції на ринку виставково-ярмаркових послуг;      забезпечення добросовісної конкуренції на ринку виставково-ярмаркових послуг;  
320. розвиток інфраструктури ринку виставково-ярмаркових послуг;      розвиток інфраструктури ринку виставково-ярмаркових послуг;  
321. підтримку створення виставкових центрів міжнародного класу в столиці та регіонах, виробництва вітчизняного виставкового обладнання;      підтримку створення виставкових центрів міжнародного класу в столиці та регіонах, виробництва вітчизняного виставкового обладнання;  
322. налагодження ефективної системи реклами виставково-ярмаркової діяльності;      налагодження ефективної системи реклами виставково-ярмаркової діяльності;  
323. пропаганду за кордоном виставково-ярмаркової діяльності в Україні;      пропаганду за кордоном виставково-ярмаркової діяльності в Україні;  
324. максимальне використання виставково-ярмаркової діяльності як засобу розвитку ділового туризму в Україні;      максимальне використання виставково-ярмаркової діяльності як засобу розвитку ділового туризму в Україні;  
325. відкриття відповідних спеціальностей, визначення профільних вищих навчальних закладів, стимулювання науково-дослідної роботи у цій сфері.      відкриття відповідних спеціальностей, визначення профільних вищих навчальних закладів, стимулювання науково-дослідної роботи у цій сфері.  
326. Розділ ІХ. Інформаційна діяльність науково-просвітницьких      Розділ ІХ. Інформаційна діяльність науково-просвітницьких громадських організацій  
327. громадських організацій       
328. 29. Державна політика щодо інформаційної діяльності      29. Державна політика щодо інформаційної діяльності  
329. науково-просвітницьких громадських організацій      науково-просвітницьких громадських організацій  
330. Державна політика щодо інформаційної діяльності науково-просвітницьких громадських організацій спрямована на:      Державна політика щодо інформаційної діяльності науково-просвітницьких громадських організацій спрямована на:  
331. сприяння політичному, соціально-економічному та культурному розвитку українського суспільства;      сприяння політичному, соціально-економічному та культурному розвитку українського суспільства;  
332. реалізацію конституційних прав громадян на освіту та інформацію;      реалізацію конституційних прав громадян на освіту та інформацію;  
333. поліпшення патріотичного, естетичного, екологічного виховання, підвищення рівня загальної культури та освіти населення.      поліпшення патріотичного, естетичного, екологічного виховання, підвищення рівня загальної культури та освіти населення.  
334. 30. Державна підтримка розвитку інформаційної діяльності науково-просвітницьких громадських організацій      30. Державна підтримка розвитку інформаційної діяльності науково-просвітницьких громадських організацій  
335. Державна підтримка розвитку інформаційної діяльності науково-просвітницьких громадських організацій здійснюється за такими напрямами:      Державна підтримка розвитку інформаційної діяльності науково-просвітницьких громадських організацій здійснюється за такими напрямами:  
336. розвиток наукових, організаційних, правових засад інформаційної діяльності цих організацій, зміцнення їх матеріально-технічної бази;   -96- Беспалий Б.Я.
Пункт 30, частина 1, підпункт 1. Слово "зміцнення" замінити словами "сприяння зміцненню"  
Враховано   розвиток наукових, організаційних, правових засад інформаційної діяльності цих організацій, сприяння зміцненню їх матеріально-технічної бази;  
337. ефективне використання в їх інформаційній діяльності інтелектуального та духовного потенціалу українського суспільства;      ефективне використання в їх інформаційній діяльності інтелектуального та духовного потенціалу українського суспільства;  
338. удосконалення механізму їх співпраці з державними установами та науковими і навчальними закладами, що провадять інформаційну, науково-просвітницьку та освітню діяльність;      удосконалення механізму їх співпраці з державними установами та науковими і навчальними закладами, що провадять інформаційну, науково-просвітницьку та освітню діяльність;  
339. провадження ними інформаційної діяльності за допомогою традиційних форм і методів (лекції, семінари, школи, народні університети, науково-популярні видання тощо), а також форм і методів з використанням сучасних телекомунікаційних і комп'ютерних технологій;   -97- Беспалий Б.Я.
Пункт 30,частина 1, підпункт 4. Зняти дужки  
Враховано   провадження ними інформаційної діяльності за допомогою традиційних форм і методів -лекції, семінари, школи, народні університети, науково-популярні видання тощо, а також форм і методів з використанням сучасних телекомунікаційних і комп'ютерних технологій;  
340. заохочення цих організацій до популяризації сучасних досягнень природничих, технічних і суспільних наук.      заохочення цих організацій до популяризації сучасних досягнень природничих, технічних і суспільних наук.  
341. Розділ Х. Етнокультура      Розділ Х. Етнокультурна  
342. 31. Державна політика у сфері етнокультурних відносин      31. Державна політика у сфері етнокультурних відносин  
343. Важливим компонентом державної політики у сфері етнокультурних відносин є:      Важливим компонентом державної політики у сфері етнокультурних відносин є:  
344. піднесення за допомогою засобів усної пропаганди рівня етнокультурної поінформованості населення та національного самоусвідомлення моральних цінностей звичаєвої культури;      піднесення за допомогою засобів усної пропаганди рівня етнокультурної поінформованості населення та національного самоусвідомлення моральних цінностей звичаєвої культури;  
345. використання інформаційної функції народних обрядів і свят як засобу формування масової культури;      використання інформаційної функції народних обрядів і свят як засобу формування масової культури;  
346. щорічне проведення загальнонаціональних і регіональних фольклорних фестивалів української народної пісні та свят народного календаря;   -98- Баграєв М.Г.
Абзац 4 статті 31 доповнити словами „а також міжнародних фольклорних фестивалів для ознайомлення громадян України з культурними традиціями народів світу".  
Враховано   щорічне проведення загальнонаціональних і регіональних фольклорних фестивалів української народної пісні та свят народного календаря, а також міжнародних фольклорних фестивалів для ознайомлення громадян України з культурними традиціями народів світу;  
347. створення системи культурно-екологічного моніторингу усної народної творчості та пам'яток фольклорно-обрядової культури.      створення системи культурно-екологічного моніторингу усної народної творчості та пам'яток фольклорно-обрядової культури.  
348. 32. Державна політика у сфері збереження і популяризації      32. Державна політика у сфері збереження і популяризації пам'яток етнокультури  
349. пам'яток етнокультури       
350. Державна політика у сфері збереження і популяризації пам'яток етнокультури передбачає:      Державна політика у сфері збереження і популяризації пам'яток етнокультури передбачає:  
351. створення загальнонаціональної електронної бази даних з питань етнокультури українців і національних меншин, що проживають в Україні;      створення загальнонаціональної електронної бази даних з питань етнокультури українців і національних меншин, що проживають в Україні;  
352. підготовку та випуск друкованих та електронних версій довідково-енциклопедичних видань і підручників з етнографії, історії українського мистецтвознавства та народознавства;      підготовку та випуск друкованих та електронних версій довідково-енциклопедичних видань і підручників з етнографії, історії українського мистецтвознавства та народознавства;  
353. популяризацію фольклорно-обрядових джерел та духовної спадщини українського народу;      популяризацію фольклорно-обрядових джерел та духовної спадщини українського народу;  
354. популяризацію багатовікових надбань національної культури у світі;      популяризацію багатовікових надбань національної культури у світі;  
355. створення тематичних відеофільмів, присвячених українській фольклорно-обрядовій культурі;      створення тематичних відеофільмів, присвячених українській фольклорно-обрядовій культурі;  
356. створення друкованих і електронних версій каталогів пам'яток етнокультурної спадщини та формування електронних баз даних народно-мистецьких пам'яток музеїв України;      створення друкованих і електронних версій каталогів пам'яток етнокультурної спадщини та формування електронних баз даних народно-мистецьких пам'яток музеїв України;  
357. ефективне використання інформаційних ресурсів бібліотек та рукописних фольклорно-етнографічних архівів спеціалізованих академічних установ.      ефективне використання інформаційних ресурсів бібліотек та рукописних фольклорно-етнографічних архівів спеціалізованих академічних установ.  
358. Розділ ХІ. Інформаційна безпека      Розділ ХІ. Інформаційна безпека  
359. 33. Державна політика у сфері забезпечення інформаційної безпеки України      33. Державна політика у сфері забезпечення інформаційної безпеки України  
360. Державна політика у сфері забезпечення інформаційної безпеки України полягає у:      Державна політика у сфері забезпечення інформаційної безпеки України полягає у:  
361. забезпеченні реалізації конституційних прав людини на вільний доступ до інформації, використанні інформації для провадження не забороненої законодавством діяльності, фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, а також у захисті інформації, яка стосується особистої безпеки громадянина;   -99- Беспалий Б.Я.
Пункт 33, частина 1, підпункт 1. Після тексту "провадження не забороненої" слово "законодавством" замінити словом "законом"  
Враховано   забезпеченні реалізації конституційних прав людини на вільний доступ до інформації, використанні інформації для провадження не забороненої законом діяльності, фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, а також у захисті інформації, яка стосується особистої безпеки громадянина;  
362. створенні умов для розвитку інформаційної інфраструктури з метою реалізації конституційних прав і свобод людини та громадянина у сфері інформаційних відносин та використання інформації з метою забезпечення непорушності конституційного ладу, суверенітету і територіальної цілісності України, політичної, економічної та соціальної стабільності, безумовного забезпечення законності та правопорядку, розвитку взаємовигідного міжнародного співробітництва.   -100- Беспалий Б.Я.
Пункт 33,частина 1, підпункт 2. Після тексту "соціальної стабільності," вилучити слово "безумовного"  
Враховано   створенні умов для розвитку інформаційної інфраструктури з метою реалізації конституційних прав і свобод людини та громадянина у сфері інформаційних відносин та використання інформації з метою забезпечення непорушності конституційного ладу, суверенітету і територіальної цілісності України, політичної, економічної та соціальної стабільності, забезпечення законності та правопорядку, розвитку взаємовигідного міжнародного співробітництва.  
363. 34. Засади державної політики у сфері забезпечення      34. Засади державної політики у сфері забезпечення  
364. інформаційної безпеки України      інформаційної безпеки України  
365. Засадами державної політики у сфері інформаційної безпеки є:      Засадами державної політики у сфері інформаційної безпеки є:  
366. дотримання конституційних прав і свобод людини та громадянина у сфері інформаційних відносин, забезпечення духовного відродження народу, збереження і зміцнення моральних цінностей суспільства, традицій патріотизму та гуманізму, культурного і наукового потенціалу;      дотримання конституційних прав і свобод людини та громадянина у сфері інформаційних відносин, забезпечення духовного відродження народу, збереження і зміцнення моральних цінностей суспільства, традицій патріотизму та гуманізму, культурного і наукового потенціалу;  
367. інформаційне забезпечення державної політики, пов'язане з доведенням до української та міжнародної громадськості достовірної інформації про політику України, її офіційної позиції стосовно актуальних подій українського та міжнародного життя, з дотриманням гарантій доступу громадян до відкритих інформаційних ресурсів;      інформаційне забезпечення державної політики, пов'язане з доведенням до української та міжнародної громадськості достовірної інформації про політику України, її офіційної позиції стосовно актуальних подій українського та міжнародного життя, з дотриманням гарантій доступу громадян до відкритих інформаційних ресурсів;  
368. розвиток сучасних інформаційних технологій, вітчизняної інформаційної індустрії, в тому числі виробництва засобів інформатизації, телекомунікації і зв'язку, забезпечення потреби внутрішнього ринку у цій продукції і просування її на світовий ринок, а також забезпечення накопичення, зберігання та ефективного використання вітчизняних інформаційних ресурсів;      розвиток сучасних інформаційних технологій, вітчизняної інформаційної індустрії, в тому числі виробництва засобів інформатизації, телекомунікації і зв'язку, забезпечення потреби внутрішнього ринку у цій продукції і просування її на світовий ринок, а також забезпечення накопичення, зберігання та ефективного використання вітчизняних інформаційних ресурсів;  
369. захист інформаційних ресурсів від несанкціонованого доступу, забезпечення безпеки інформаційних і телекомунікаційних систем - як існуючих, так і тих, що створюються на території України.      захист інформаційних ресурсів від несанкціонованого доступу, забезпечення безпеки інформаційних і телекомунікаційних систем - як існуючих, так і тих, що створюються на території України; інформаційна безпека держави та входження України у світовий інформаційний простір і перехід сфери телерадіомовлення на новітні технології, цифрове мовлення та технічне забезпечення цього процесу.  
370. 35. Основні загрози інформаційній безпеці України      35. Основні загрози інформаційній безпеці України  
371. Основними загрозами інформаційній безпеці України є:      Основними загрозами інформаційній безпеці України є:  
372. обмеження свободи слова та доступу громадян до інформації;   -101- Беспалий Б.Я.
Пункт 35 частини 1 після підпункту 1 доповнити таким новим підпунктом: "цензура, у тому числі опосередкована цензура"  
Враховано   обмеження свободи слова та доступу громадян до інформації; цензура, у тому числі опосередкована цензура;  
373. руйнування системи суспільних цінностей, негативні зміни їх цільових настанов, шкідливий вплив інформації на духовне і фізичне здоров'я особи;   -102- Беспалий Б.Я.
Пункт 35, підпункт 2. Вилучити текст ", негативні зміни її цільових настанов", як такий, що засуджує відмову від нестримної пропаганди комунізму"  
Враховано   руйнування системи суспільних цінностей, шкідливий вплив інформації на духовне і фізичне здоров'я особи;  
374. маніпулювання громадською думкою;      маніпулювання громадською думкою;  
375. порушення штатного режиму функціонування (руйнування) критично важливих інформаційних мереж, систем управління;   -103- Беспалий Б.Я.
Пункт 35, підпункти 4, 6. Зняти дужки  
Враховано   порушення штатного режиму функціонування, руйнування критично важливих інформаційних мереж, систем управління;  
376. несанкціонований витік таємної, конфіденційної та іншої інформації з обмеженим доступом;      несанкціонований витік таємної, конфіденційної та іншої інформації з обмеженим доступом;  
377. спотворення (знищення) інформаційних ресурсів, програмного забезпечення;   -104- Горбаль В.М.
У абзаці 7 статті 35 слова "спотворення (знищення)" замінити словами "знищення (навмисне пошкодження, псування, приховання)".  
Враховано   знищення (навмисне пошкодження, псування, приховання) інформаційних ресурсів, програмного забезпечення;  
378. низький рівень інтегрованості України у світовий інформаційний простір;      низький рівень інтегрованості України у світовий інформаційний простір;  
379. діяльність іноземних політичних, економічних, військових, розвідувальних та інших структур, спрямована проти інтересів України в інформаційній сфері;      діяльність іноземних політичних, економічних, військових, розвідувальних та інших структур, спрямована проти інтересів України в інформаційній сфері;  
380. прагнення деяких країн і транснаціональних об'єднань до домінування у світовому інформаційному просторі, що призводить до обмеження національних інтересів України, витіснення її із зовнішнього та внутрішнього інформаційного ринку;      прагнення деяких країн і транснаціональних об'єднань до домінування у світовому інформаційному просторі, що призводить до обмеження національних інтересів України, витіснення її із зовнішнього та внутрішнього інформаційного ринку;  
381. збільшення технологічного відриву ряду держав світу і нарощування їх можливостей у протидії створенню конкурентоспроможних вітчизняних інформаційних технологій;      збільшення технологічного відриву ряду держав світу і нарощування їх можливостей у протидії створенню конкурентоспроможних вітчизняних інформаційних технологій;  
382. невідповідність нормативно-правової бази, що регулює відносини в інформаційній сфері, вимогам часу;      невідповідність нормативно-правової бази, що регулює відносини в інформаційній сфері, вимогам часу;  
383. активне просування на внутрішній ринок програмно-апаратних засобів захисту інформації зарубіжного виробництва, включаючи і засоби криптографічного захисту, які не забезпечують відповідного рівня захисту;      активне просування на внутрішній ринок програмно-апаратних засобів захисту інформації зарубіжного виробництва, включаючи і засоби криптографічного захисту, які не забезпечують відповідного рівня захисту;  
384. відставання України від провідних держав світу за рівнем інформатизації органів державної влади і органів місцевого самоврядування, кредитно-фінансової сфери, промисловості, сільського господарства, освіти, охорони здоров'я, сфери обслуговування.   -105- Беспалий Б.Я.
Пункт 35 доповнити такими новими підпунктами: "- монополізація загальнонаціонального, регіональних та місцевих рівнів інформаційних послуг - зловживання владою, створення дискримінаційних умов для засобів масової інформації, є опозиційними або нейтральними по відношенню до керівництва держави, окремих міст та регіонів"  
Враховано   відставання України від провідних держав світу за рівнем інформатизації органів державної влади і органів місцевого самоврядування, кредитно-фінансової сфери, промисловості, сільського господарства, освіти, охорони здоров'я, сфери обслуговування. монополізація загальнонаціонального, регіональних та місцевих рівнів інформаційних послуг зловживання владою, створення дискримінаційних умов для засобів масової інформації, які є опозиційними або нейтральними по відношенню до керівництва держави, окремих міст та регіонів;  
385. 36. Протидія загрозам інформаційній безпеці   -106- Горбаль В.М.
Статтю 36 викласти у наступній редакції "36. Шляхи усунення загроз інформаційній безпеці України".  
Враховано   36. Шляхи усунення загроз інформаційній безпеці України  
386. Протидія загрозам інформаційній безпеці здійснюється шляхом:      Протидія загрозам інформаційній безпеці здійснюється шляхом:  
387. сприяння інформаційній діяльності, спрямованій на патріотичне виховання всіх категорій населення, утвердження загальнодержавної системи духовних цінностей, пропаганду толерантності, злагоди, міжетнічного та міжрелігійного миру, суспільну солідарність;      сприяння інформаційній діяльності, спрямованій на патріотичне виховання всіх категорій населення, утвердження загальнодержавної системи духовних цінностей, пропаганду толерантності, злагоди, міжетнічного та міжрелігійного миру, суспільну солідарність;  
388. організації оперативного реагування та упередження формування негативного іміджу України та її громадян, органів державного управління, інших суспільних інститутів, викривлення та тенденційного підбору фактів історичного минулого, поширення неправдивої інформації;   -107- Беспалий Б.Я.
Пункт 36, частина 1, підпункт 2. Вилучити як такий що суперечить фундаментальним засадам демократії  
Враховано    
    -108- Горбаль В.М.
У абзаці 3 статті 36 слова "та тенденційного підбору" виключити.  
Враховано    
389. ліквідації відставання від провідних держав світу за рівнем інформатизації суспільних інститутів, превентивного розвитку центрів зберігання, обробки та розповсюдження інформації, таких як бібліотечні, архівні, музейні, спеціальні інформаційно-аналітичні, дослідницькі та інші установи, а також систем і баз даних засобів масової інформації;   -109- Беспалий Б.Я.
Пункт 36, частина 1, підпункт 3. Вилучити текст "та інші"  
Враховано   ліквідації відставання від провідних держав світу за рівнем інформатизації суспільних інститутів, превентивного розвитку центрів зберігання, обробки та розповсюдження інформації, таких як бібліотечні, архівні, музейні, спеціальні інформаційно-аналітичні, дослідницькі установи, а також систем і баз даних засобів масової інформації;  
390. забезпечення виявлення загроз щодо порушення конфіденційності, цілісності та доступності інформації, створення механізмів їх локалізації;      забезпечення виявлення загроз щодо порушення конфіденційності, цілісності та доступності інформації, створення механізмів їх локалізації;  
391. встановлення уніфікованого переліку умов для надання чи обмеження права на доступ до інформації, переліку видів інформації з обмеженим доступом та механізмів реалізації цих обмежень, принципів та організаційних механізмів доступу до інформації органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, фізичних та юридичних осіб;      встановлення уніфікованого переліку умов для надання чи обмеження права на доступ до інформації, переліку видів інформації з обмеженим доступом та механізмів реалізації цих обмежень, принципів та організаційних механізмів доступу до інформації органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, фізичних та юридичних осіб;  
392. розширення мережі кореспондентських пунктів і спеціальних кореспондентів засобів масової інформації та інформаційних агентств за кордоном;      розширення мережі кореспондентських пунктів і спеціальних кореспондентів засобів масової інформації та інформаційних агентств за кордоном;  
393. забезпечення конфіденційності, цілісності та гарантованого адресного доступу до важливої для особи, суспільства і держави інформації;      забезпечення конфіденційності, цілісності та гарантованого адресного доступу до важливої для особи, суспільства і держави інформації;  
394. запобігання знищенню (навмисному спотворенню, псуванню, прихованню) національних інформаційних ресурсів;   -110- Беспалий Б.Я.
Пункт 36, частина 1, підпункт 8. Зняти дужки  
Враховано   запобігання знищенню, навмисному спотворенню, псуванню, прихованню національних інформаційних ресурсів;  
395. нейтралізації діяльності іноземних політичних, економічних, військових, розвідувальних структур, спрямованої проти інтересів України; запобігання проявам інформаційно-диверсійної діяльності терористичних організацій, груп, окремих осіб, спрямованої на дестабілізацію суспільного життя в країні та завдання шкоди громадянам, державі; запобігання введенню в систему інформаційних ресурсів спеціально підготовленої, неправдивої інформації, застосування негативного інформаційно-психологічного впливу на особу.   -111- Беспалий Б.Я.
Пункт 36 доповнити такими новими підпунктами: " - недопущення у будь-якій формі цензури та обмеження свободи слова; демократизація ринку інформаційних послуг на усіх рівнях припинення зловживання владою, зокрема під час виборчих кампаній"  
Враховано   нейтралізації діяльності іноземних політичних, економічних, військових, розвідувальних структур, спрямованої проти інтересів України; запобігання проявам інформаційно-диверсійної діяльності терористичних організацій, груп, окремих осіб, спрямованої на дестабілізацію суспільного життя в країні та завдання шкоди громадянам, державі; запобігання введенню в систему інформаційних ресурсів спеціально підготовленої, неправдивої інформації, застосування негативного інформаційно-психологічного впливу на особу. недопущення у будь - якій формі цензури та обмеження свободи слова; демократизація ринку інформаційних послуг на усіх рівнях; припинення зловживання владою, зокрема під час виборчих кампаній"  
396. 37. Захист прав і свобод людини та громадянина      37. Захист прав і свобод людини та громадянина  
397. Захист прав і свобод людини та громадянина, спрямований на забезпечення балансу прав людини, суспільства та держави, передбачає:   -112- Беспалий Б.Я.
Пункт 37, абзац 1. Вилучити текст ", спрямований на забезпечення балансу прав людини, суспільства, та держави,"  
Враховано   Захист прав і свобод людини та громадянина передбачає:  
398. розроблення і прийняття державної програми розвитку мережі Інтернет в Україні, створення умов для забезпечення доступу всіх громадян до публічної інформації та надання населенню телекомунікаційних послуг;      розроблення і прийняття державної програми розвитку мережі Інтернет в Україні, створення умов для забезпечення доступу всіх громадян до публічної інформації та надання населенню телекомунікаційних послуг;  
399. забезпечення інформаційної присутності органів державної влади у мережі Інтернет та підвищення рівня інформування населення про діяльність цих органів;   -113- Беспалий Б.Я.
Пункт 37, частина 1. Підпункт 2 після тексту "органів державної влади" доповнити текстом : "органів державної влади" доповнити текстом: "органів місцевого самоврядування"  
Враховано   забезпечення інформаційної присутності органів державної влади, органів місцевого самоврядування у мережі Інтернет та підвищення рівня інформування населення про діяльність цих органів;  
400. розвиток і вдосконалення системи інформаційної безпеки особи, суспільства та держави, створення системи запобігання злочинам у сфері інформаційних технологій, що передбачає прийняття нормативно-правових актів з питань захисту персональних даних відповідно до європейських стандартів;      розвиток і вдосконалення системи інформаційної безпеки особи, суспільства та держави, створення системи запобігання злочинам у сфері інформаційних технологій, що передбачає прийняття нормативно-правових актів з питань захисту персональних даних відповідно до європейських стандартів;  
401. залучення громадськості до процесів формування і проведення державної політики, підготовки і прийняття проектів законів, інших нормативно-правових актів та рішень, оцінки діяльності органів державної влади щодо виконання прийнятих рішень у сфері зв'язку та інформатизації;   -114- Беспалий Б.Я.
Пункт 37, частина 1. Підпункт 4 після тексту "проведення державної" доповнити текстом "регіональної та місцевої", а після тексту "органів державної влади" - текстом ", органів місцевого самоврядування" Пункт 37,частина 1,підпункт 4. Вилучити текст "та управління"  
Враховано   залучення громадськості до процесів формування і проведення державної. Регіонально та місцевої політики, підготовки і прийняття проектів законів, інших нормативно-правових актів та рішень, оцінки діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування щодо виконання прийнятих рішень у сфері зв'язку та інформатизації;  
402. створення системи "Електронна демократія" з метою надання громадськості можливості обговорення та обміну думками з питань управління і розвитку, опосередковано впливаючи таким чином на формування та прийняття рішень на всіх рівнях державної влади, шляхом впровадження інформаційного порталу та регіонального інформаційного центру, що сприятиме проведенню громадських обговорень, дискусій, форумів тощо.   -115- Беспалий Б.Я.
Пункт 37,частина 1. Підпункт 5 вилучити, оскільки демократія, у тому числі електронна, передбачає конкуренцію, а не єдиний "дискусійний листок" при владі  
Враховано    
403. 38. Розвиток матеріально-технічної бази системи інформаційної      38. Розвиток матеріально-технічної бази системи інформаційної  
404. безпеки особи, суспільства та держави      безпеки особи, суспільства та держави  
405. Розвиток матеріально-технічної бази системи інформаційної безпеки особи, суспільства та держави передбачає:      Розвиток матеріально-технічної бази системи інформаційної безпеки особи, суспільства та держави передбачає:  
406. розроблення, організацію виробництва та сертифікацію на відповідність вимогам інформаційної безпеки функціонально повного комплексу технічних і програмно-технологічних засобів захисту національних інформаційних ресурсів під час їх створення, зберігання та використання;      розроблення, організацію виробництва та сертифікацію на відповідність вимогам інформаційної безпеки функціонально повного комплексу технічних і програмно-технологічних засобів захисту національних інформаційних ресурсів під час їх створення, зберігання та використання;  
407. формування цілісної системи захисту мереж передачі даних від дій, спрямованих на порушення їх функціонування, і моніторинг цих мереж з дотриманням норм національного законодавства та міжнародного права;      формування цілісної системи захисту мереж передачі даних від дій, спрямованих на порушення їх функціонування, і моніторинг цих мереж з дотриманням норм національного законодавства та міжнародного права;  
408. організацію в системах електронного документообігу та електронного цифрового підпису багаторівневого захисту інформації від несанкціонованого доступу;      організацію в системах електронного документообігу та електронного цифрового підпису багаторівневого захисту інформації від несанкціонованого доступу;  
409. створення інформаційно-телекомунікаційної системи органів державної влади та управління із засобами криптографічного та технічного захисту інформації;      створення інформаційно-телекомунікаційної системи органів державної влади та управління із засобами криптографічного та технічного захисту інформації;  
410. створення та оперативне застосування антивірусних засобів.      створення та оперативне застосування антивірусних засобів.  
411. 39. Науково-практична робота із забезпечення      39. Науково-практична робота із забезпечення  
412. інформаційної безпеки      інформаційної безпеки  
413. Науково-практична робота із забезпечення інформаційної безпеки полягає у:      Науково-практична робота із забезпечення інформаційної безпеки полягає у:  
414. реалізації системного підходу до аналізу динаміки інформаційних процесів в Україні, забезпеченні багатоваріантності параметрів аналізу та прогнозів розвитку цих процесів з урахуванням необхідних заходів з дотримання інформаційної безпеки;      реалізації системного підходу до аналізу динаміки інформаційних процесів в Україні, забезпеченні багатоваріантності параметрів аналізу та прогнозів розвитку цих процесів з урахуванням необхідних заходів з дотримання інформаційної безпеки;  
415. налагодженні механізму проведення постійного моніторингу, прогнозування зовнішніх загроз інформаційній безпеці, вироблення рекомендацій щодо їх нейтралізації;      налагодженні механізму проведення постійного моніторингу, прогнозування зовнішніх загроз інформаційній безпеці, вироблення рекомендацій щодо їх нейтралізації;  
416. розробленні стратегії:      розробленні стратегії:  
417. входження України в глобальний інформаційний простір, у науковому обґрунтуванні процесу розвитку українського сегмента цього простору (визначення пріоритетів, основних принципів формування змісту, методики наповнення), залучення до роботи з наповнення українського сегмента глобального інформаційного простору провідних наукових центрів країни, бібліотечних та інших культурно-освітніх установ, інформаційно-аналітичних структур України;   -116- Беспалий Б.Я.
Пункт 39, підпункт 4. Зняти дужки  
Враховано   входження України в глобальний інформаційний простір, у науковому обґрунтуванні процесу розвитку українського сегмента цього простору, визначення пріоритетів, основних принципів формування змісту, методики наповнення, залучення до роботи з наповнення українського сегмента глобального інформаційного простору провідних наукових центрів країни, бібліотечних та інших культурно-освітніх установ, інформаційно-аналітичних структур України;  
418. адаптації до вимог національних стандартів необхідних Україні масивів світових інформаційних ресурсів для подолання відставання в цій сфері;      адаптації до вимог національних стандартів необхідних Україні масивів світових інформаційних ресурсів для подолання відставання в цій сфері;  
419. проведення загальнодержавної політики інтеграції України в міжнародні телекомунікаційні мережі, вироблення відповідних рекомендацій, правил і процедур;      проведення загальнодержавної політики інтеграції України в міжнародні телекомунікаційні мережі, вироблення відповідних рекомендацій, правил і процедур;  
420. створення і впровадження системи національної стандартизації в інформаційній сфері з урахуванням міжнародних стандартів інформаційного обміну та захисту інформації.      створення і впровадження системи національної стандартизації в інформаційній сфері з урахуванням міжнародних стандартів інформаційного обміну та захисту інформації.  
421. 40. Удосконалення нормативно-правової бази      40. Удосконалення нормативно-правової бази  
422. з питань інформаційної безпеки      з питань інформаційної безпеки  
423. Удосконалення нормативно-правової бази з питань інформаційної безпеки передбачає:      Удосконалення нормативно-правової бази з питань інформаційної безпеки передбачає:  
424. упорядкування інформаційного обміну та інформаційно-аналітичного супроводу роботи органів державної влади, інших суспільних інститутів з органами державної влади та між собою, забезпечення безумовного дотримання вимог інформаційної безпеки посадовими особами, громадянами;   -117- Беспалий Б.Я.
Пункт 40, частина 1, Підпункт 1 після тексту "державної влади" двічі доповнити текстом "місцевого самоврядування", а слово "безумовного" вилучити  
Враховано   упорядкування інформаційного обміну та інформаційно-аналітичного супроводу роботи органів державної влади, органів місцевого самоврядування інших суспільних інститутів з органами державної влади, органами місцевого самоврядування та між собою, забезпечення дотримання вимог інформаційної безпеки посадовими особами, громадянами;  
425. формування нормативно-правової бази у галузі використання Інтернет-технологій і забезпечення захисту державних інформаційних ресурсів;      формування нормативно-правової бази у галузі використання Інтернет-технологій і забезпечення захисту державних інформаційних ресурсів;  
426. законодавче визначення порядку доступу інших держав або іноземців до інформаційних ресурсів України та порядку використання цих ресурсів на основі договорів з іншими державами;      законодавче визначення порядку доступу інших держав або іноземців до інформаційних ресурсів України та порядку використання цих ресурсів на основі договорів з іншими державами;  
427. налагодження двостороннього та багатостороннього співробітництва з міжнародними організаціями для спільного розв'язання проблеми правового забезпечення інформаційної безпеки, укладення міжнародних договорів у цій сфері;      налагодження двостороннього та багатостороннього співробітництва з міжнародними організаціями для спільного розв'язання проблеми правового забезпечення інформаційної безпеки, укладення міжнародних договорів у цій сфері;  
428. визначення порядку розповсюдження та використання інформаційної продукції іноземного виробництва на території України, врахування вимог інформаційної безпеки у разі закупівлі іноземних програмно-технічних та телекомунікаційних засобів, їх використання в стратегічно важливих галузях на об'єктах важливого державного та суспільного значення.   -118- Беспалий Б.Я.
Доповнити концепцію розділом стосовно друкованих засобів масової інформації. Передбачити у цьому розділі зокрема таке: Держава чи її органи може бути засновником (співзасновником), власником чи співвласником тільки офіційних друкованих видань, або друкованих видань, що розповсюджуються виключно за кордоном; Кожен орган державної влади може бути засновником чи співзасновником, власником або співвласником не більше ніж одного друкованого видання яке є офіційним З Держбюджету фінансується офіційні друковані видання органів державної влади і тільки вони Реклама в офіційних друкованих виданнях органів державної влади чи місцевого самоврядування забороняється З бюджетів місцевого самоврядування з друкованих видань фінансуються тільки офіційні друковані видання відповідних органів місцевого самоврядування  
Відхилено   визначення порядку розповсюдження та використання інформаційної продукції іноземного виробництва на території України, врахування вимог інформаційної безпеки у разі закупівлі іноземних програмно-технічних та телекомунікаційних засобів, їх використання в стратегічно важливих галузях на об'єктах важливого державного та суспільного значення.