Кількість абзаців - 24 Таблиця поправок


Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. З А К О Н У К Р А Ї Н И   -1- Президент України
ПРОПОЗИЦІЇ до Закону України "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" Прийнятий Верховною Радою України 18 березня 2004 року Закон України "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" не може бути підписаний з таких причин. Цим Законом передбачається розширити коло осіб, які згідно з пунктом "г" статті 12 Закону, до якого вносяться зміни, матимуть право на щомісячну доплату до пенсії як непрацюючі пенсіонери, що звільнилися у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС.  
Враховано   З А К О Н У К Р А Ї Н И  
1. Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему"      Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему"  
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
3. І. Внести до статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 4, ст. 33; 2001 р., № 27, ст. 133) такі зміни:      І. Внести до статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 4, ст. 33; 2001 р., № 27, ст. 133) такі зміни:  
4. 1. У пункті "в" частини другої слова "строку", "безробітних" замінити відповідно словами "пенсійного віку (на день звільнення)", "таких, що шукають роботу".      1. У пункті "в" частини другої слова "строку", "безробітних" замінити відповідно словами "пенсійного віку (на день звільнення)", "таких, що шукають роботу".  
5. 2. У частині четвертій слово "безробітних" замінити словами "таких, що шукають роботу".      2. У частині четвертій слово "безробітних" замінити словами "таких, що шукають роботу".  
6. 3. Після частини четвертої доповнити трьома новими частинами такого змісту:      3. Після частини четвертої доповнити трьома новими частинами такого змісту:  
7. "Допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності, якщо ці безробітні не можуть бути працевлаштовані у зв'язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.      "Допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності, якщо ці безробітні не можуть бути працевлаштовані у зв'язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.  
8. Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності здійснюється в розмірі допомоги по безробіттю, нарахованої відповідно до цієї статті, у розрахунку на 540 календарних днів.      Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності здійснюється в розмірі допомоги по безробіттю, нарахованої відповідно до цієї статті, у розрахунку на 540 календарних днів.  
9. Матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації надається в розмірі допомоги по безробіттю на початок навчання і не підлягає зменшенню. Тривалість виплати цієї допомоги зараховується до загальної тривалості виплати допомоги по безробіттю і не може її перевищувати".      Матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації надається в розмірі допомоги по безробіттю на початок навчання і не підлягає зменшенню. Тривалість виплати цієї допомоги зараховується до загальної тривалості виплати допомоги по безробіттю і не може її перевищувати".  
10. У зв'язку з цим частини п'яту - сьому вважати відповідно частинами восьмою - десятою.      У зв'язку з цим частини п'яту - сьому вважати відповідно частинами восьмою - десятою.  
11. 4. Частини восьму і дев'яту викласти в такій редакції:      4. Частини восьму і дев'яту викласти в такій редакції:  
12. "Виплата допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової, що призначена для організації безробітними підприємницької діяльності, та матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації понад розміри і тривалість, передбачені Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", здійснюється відповідно до порядку, передбаченого законодавством для надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової, що призначена для організації безробітними підприємницької діяльності, та матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, та за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на соціальний захист працівників, що вивільняються у зв'язку з виведенням з експлуатації Чорнобильської АЕС.      "Виплата допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової, що призначена для організації безробітними підприємницької діяльності, та матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації понад розміри і тривалість, передбачені Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", здійснюється відповідно до порядку, передбаченого законодавством для надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової, що призначена для організації безробітними підприємницької діяльності, та матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, та за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на соціальний захист працівників, що вивільняються у зв'язку з виведенням з експлуатації Чорнобильської АЕС.  
13. Порядок здійснення виплат, передбачених пунктами "а", "б", "г" частини другої цієї статті, а також відшкодування витрат Пенсійному фонду України, пов'язаних з достроковим виходом на пенсію понад термін, установлений підпунктом "г" частини першої пункту 1 статті 26 Закону України "Про зайнятість населення", та виплат допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової, що призначена для організації безробітними підприємницької діяльності, та матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації понад розміри і тривалість, передбачені Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", встановлюється Кабінетом Міністрів України".      Порядок здійснення виплат, передбачених пунктами "а", "б", "г" частини другої цієї статті, а також відшкодування витрат Пенсійному фонду України, пов'язаних з достроковим виходом на пенсію понад термін, установлений підпунктом "г" частини першої пункту 1 статті 26 Закону України "Про зайнятість населення", та виплат допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової, що призначена для організації безробітними підприємницької діяльності, та матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації понад розміри і тривалість, передбачені Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", встановлюється Кабінетом Міністрів України".  
14. 5. Доповнити частиною одинадцятою такого змісту:       
15. "Положення пункту "г" частини другої цієї статті поширюються також на непрацюючих пенсіонерів, які перебували (станом на 15 грудня 2000 року) в трудових відносинах з Чорнобильською АЕС або з профспілковою організацією Чорнобильської АЕС і були звільнені в період після закриття Чорнобильської АЕС (15 грудня 2000 року) до прийняття цього Закону:   -2- Президент України
Відтак названа стаття доповнюється новою частиною, де зазначається, що таке право поширюється на непрацюючих пенсіонерів, які перебували (станом на 15 грудня 2000 року) в трудових відносинах з Чорнобильською АЕС або з профспілковою організацією Чорнобильської АЕС і були звільнені за певних обставин в період після закриття Чорнобильської АЕС (15 грудня 2000 року) до прийняття цього Закону (стаття 5 розділу І Закону, що надійшов на підпис). Стосовно пропонованої редакції цієї зміни до статті 12 слід зауважити, що слова "до прийняття цього Закону" фактично означають дату прийняття Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему", тобто 11 грудня 1998 року, а не дату набрання чинності Законом, що розглядається. Таким чином, виникає розбіжність між датами, з якими пов'язується виникнення права на доплату до пенсії. Таке порушення правил нормопроектувальної техніки неминуче призведе до непорозумінь під час застосування положень Закону на практиці.  
Немає висновку    
16. за власним бажанням у зв'язку із виходом на пенсію;       
17. у зв'язку з виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров'я;       
18. у зв'язку із закінченням строку повноважень або за скороченням штату, які відповідно працювали на виборних та/або штатних посадах у профспілковій організації Чорнобильської АЕС, за умови, що їх робочі місця знаходилися безпосередньо на Чорнобильській АЕС".       
19. ІІ. Прикінцеві положення      ІІ. Прикінцеві положення  
20. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.   -3- Президент України
З метою запобігання виникненню такої ситуації пропонується у Законі, що надійшов на підпис, статтю 5 розділу І виключити, а розділ ІІ "Прикінцеві положення" доповнити пунктом 2 у такій редакції: "2. Поширити положення пункту "г" частини другої статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" (Відомості Верховної Ради України, 1999р., № 4, ст. 33; 2001 р., № 27, ст. 133) також на непрацюючих пенсіонерів, які перебували (за станом на 15 грудня 2000 року) в трудових відносинах з Чорнобильською АЕС або з профспілковою організацією Чорнобильської АЕС і були звільнені у період після закриття Чорнобильської АЕС (15 грудня 2000 року) до набрання чинності цим Законом: за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію; у зв'язку з виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров'я; у зв'язку із закінченням строку повноважень або скороченням штату, які відповідно працювали на виборних та/або штатних посадах у профспілковій організації Чорнобильської АЕС, за умови, що їх робочі місця знаходилися безпосередньо на Чорнобильській АЕС".  
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 2. Поширити положення пункту "г" частини другої статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" (Відомості Верховної Ради України, 1999р., № 4, ст. 33; 2001 р., № 27, ст. 133) також на непрацюючих пенсіонерів, які перебували (за станом на 15 грудня 2000 року) в трудових відносинах з Чорнобильською АЕС або з профспілковою організацією Чорнобильської АЕС і були звільнені у період після закриття Чорнобильської АЕС (15 грудня 2000 року) до набрання чинності цим Законом: за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію; у зв'язку з виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров'я; у зв'язку із закінченням строку повноважень або скороченням штату, які відповідно працювали на виборних та/або штатних посадах у профспілковій організації Чорнобильської АЕС, за умови, що їх робочі місця знаходилися безпосередньо на Чорнобильській АЕС".  
21. 2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців:      3. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців:  
22. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;      привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;  
23. забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.      забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.