Кількість абзаців - 519 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
2. Про внесення змін до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (нова редакція)      Про внесення змін до Закону України "Про радіочастотний ресурс України"  
3. 1. Верховна рада України постановляє:      Верховна рада України постановляє:  
4. Внести зміни в Закон України "Про радіочастотний ресурс України", виклавши його в такій редакції:      Внести зміни до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 298), виклавши його в такій редакції:  
5. ЗАКОН УКРАЇНИ      "ЗАКОН УКРАЇНИ  
6. Про радіочастотний ресурс України      Про радіочастотний ресурс України  
7. Цей Закон встановлює правову основу використання радіочастотного ресурсу України.      Цей Закон встановлює правову основу використання радіочастотного ресурсу України.  
8. Закон визначає повноваження держави щодо управління та регулювання використання радіочастотного ресурсу України, права, обов'язки і відповідальність органів державної влади, які здійснюють управління і регулювання в цій сфері, та фізичних і юридичних осіб, які використовують та/або мають намір використовувати радіочастотний ресурс України.   -1- Луценко Ю.В.
Абзац другий викласти в такій редакції: "Закон визначає повноваження держави щодо умов користування радіочастотним ресурсом України, права, обов'язки і відповідальність органів державної влади, які здійснюють управління і регулювання в цій сфері, та фізичних і юридичних осіб, які користуються та/або мають намір користуватися радіочастотним ресурсом України."  
Враховано   Закон визначає повноваження держави щодо умов користування радіочастотним ресурсом України, права, обов'язки і відповідальність органів державної влади, які здійснюють управління і регулювання в цій сфері, та фізичних і юридичних осіб, які користуються та/або мають намір користуватися радіочастотним ресурсом України.  
9. Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
10. Стаття 1. Терміни та їх визначення      Стаття 1. Терміни та їх визначення  
11. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:      У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:  
12. виділення радіочастот - запис в Плані використання радіочастотного ресурсу України щодо умов використання певної вільної, або зарезервованої, або запланованої смуги радіочастот з визначенням радіотехнології та/або стандарту радіоелектронних засобів;   -2- Луценко Ю.В.
Термін викласти в такій редакції: "виділення радіочастот - надання відповідним записом у Плані використання радіочастотного ресурсу України права використовувати певні смуги радіочастот для застосування в Україні визначених цим Планом радіотехнологій;"  
Враховано   виділення радіочастот - надання відповідним записом у Плані використання радіочастотного ресурсу України права використовувати певні смуги радіочастот для застосування в Україні визначених цим Планом радіотехнологій;  
13. використання радіочастотного ресурсу - діяльність користувачів радіочастотного ресурсу, пов'язана з випромінюванням електромагнітної енергії в межах радіочастотного спектра;   -3- Луценко Ю.В.
Термін викласти в такій редакції: "користування радіочастотним ресурсом - діяльність, пов'язана із застосуванням радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, що випромінюють електромагнітну енергію у навколишній простір в межах радіочастотного ресурсу;  
Враховано   користування радіочастотним ресурсом - діяльність, пов'язана із застосуванням радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, що випромінюють електромагнітну енергію у навколишній простір в межах радіочастотного ресурсу; висновок щодо електромагнітної сумісності (далі - висновок) - технічний висновок щодо можливості застосування конкретного радіоелектронного засобу у визначених умовах;  
    -4- Луценко Ю.В.
Ввести новий термін в такій редакції: "висновок щодо електромагнітної сумісності (далі - висновок) - технічний висновок щодо можливості застосування конкретного радіоелектронного засобу у визначених умовах;"  
Враховано    
14. високочастотний пристрій - технічний пристрій (який не є радіоелектронним засобом), що генерує та використовує електромагнітну енергію в обмеженому просторі для виробничих, наукових, медичних, побутових та інших подібних потреб, за винятком потреб електрозв'язку, та може випромінювати електромагнітну енергію в межах, визначених нормами чи стандартами;   -5- Луценко Ю.В.
Термін викласти в такій редакції: "випромінювальний пристрій - технічний пристрій, що використовується для виробничих, наукових, медичних, побутових потреб, за винятком потреб радіозв'язку, який випромінює електромагнітну енергію у навколишній простір і який не є радіоелектронним засобом;"  
Враховано   випромінювальний пристрій - технічний пристрій, що використовується для виробничих, наукових, медичних, побутових потреб, за винятком потреб радіозв'язку, який випромінює електромагнітну енергію у навколишній простір і який не є радіоелектронним засобом; дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою (дозвіл на експлуатацію) - документ, який засвідчує право власника конкретного радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на його експлуатацію протягом визначеного терміну у певних умовах;  
    -6- Луценко Ю.В.
Ввести новий термін в такій редакції: "дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою (дозвіл на експлуатацію) - документ, який засвідчує право власника конкретного радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на його експлуатацію протягом визначеного терміну у певних умовах;"  
Враховано    
15. електромагнітна сумісність - здатність радіоелектронних засобів і високочастотних пристроїв одночасно функціонувати з обумовленою якістю в реальних умовах експлуатації з урахуванням впливу на них ненавмисних радіозавад і не створювати неприпустимих радіозавад іншим радіоелектронним засобам;   -7- Луценко Ю.В.
Термін викласти в такій редакції: "електромагнітна сумісність - здатність радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв одночасно функціонувати з обумовленою якістю в реальних умовах експлуатації з урахуванням впливу ненавмисних радіозавад і не створювати неприпустимих радіозавад іншим радіоелектронним засобам;"  
Враховано   електромагнітна сумісність - здатність радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв одночасно функціонувати з обумовленою якістю в реальних умовах експлуатації з урахуванням впливу ненавмисних радіозавад і не створювати неприпустимих радіозавад іншим радіоелектронним засобам;  
16. конверсія радіочастотного ресурсу - виконання комплексу заходів, яким передбачена зміна радіослужб та/або категорії користувачів радіочастотного ресурсу для подальшого використання певної смуги або смуг радіочастот;   -8- Луценко Ю.В.
Термін викласти в такій редакції: "конверсія радіочастотного ресурсу України - виконання комплексу заходів, яким передбачена зміна радіослужб та/або радіотехнологій чи категорії користувачів радіочастотного ресурсу України для подальшого використання певної смуги або смуг радіочастот;"  
Враховано   конверсія радіочастотного ресурсу України - виконання комплексу заходів, яким передбачена зміна радіослужб та/або радіотехнологій чи категорії користувачів радіочастотного ресурсу України для подальшого використання певної смуги або смуг радіочастот;  
17. користувач радіочастотного ресурсу - юридична або фізична особа, діяльність якої безпосередньо пов'язана з використанням радіочастотного ресурсу відповідно до законодавства;   -9- Луценко Ю.В.
Термін викласти в такій редакції: "користувач радіочастотного ресурсу - юридична або фізична особа, діяльність якої пов'язана з користуванням радіочастотним ресурсом відповідно до законодавства;"  
Враховано   користувач радіочастотного ресурсу - юридична або фізична особа, діяльність якої пов'язана з користуванням радіочастотним ресурсом відповідно до законодавства; ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України - документ, який засвідчує право суб'єкта господарювання на користування радіочастотним ресурсом України протягом визначеного терміну, в конкретних регіонах та в межах певних смуг, номіналів радіочастот із виконанням ліцензійних умов;  
    -10- Луценко Ю.В.
Ввести термін: "ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України - документ, який засвідчує право суб'єкта господарювання на користування радіочастотним ресурсом України протягом визначеного терміну, в конкретних регіонах та в межах певних смуг, номіналів радіочастот із виконанням ліцензійних умов;"  
Враховано    
18. Національна таблиця розподілу смуг радіочастот України - нормативно-правовий акт, порядок розроблення та затвердження якого визначається цим Законом і який регламентує розподіл смуг радіочастот радіослужбам в Україні, а також визначає розподіл смуг радіочастот між спеціальними та загальними користувачами;   -11- Луценко Ю.В.
Термін викласти в такій редакції: "Національна таблиця розподілу смуг радіочастот України - нормативно-правовий акт, який регламентує розподіл смуг радіочастот радіослужбам в Україні і розподіл на смуги спеціального та загального користування;"  
Враховано   Національна таблиця розподілу смуг радіочастот України - нормативно-правовий акт, який регламентує розподіл смуг радіочастот радіослужбам в Україні і розподіл на смуги спеціального та загального користування;  
19. План використання радіочастотного ресурсу України - нормативно-правовий акт, порядок розроблення та затвердження якого визначається цим Законом і який визначає: - умови використання певних смуг радіочастот; - радіотехнології та/або стандарти радіоелектронних засобів, що можуть працювати у визначених смугах радіочастот; - терміни використання смуг радіочастот визначеними стандартами і технологіями;   -12- Луценко Ю.В.
Термін викласти в такій редакції: "План використання радіочастотного ресурсу України - нормативно-правовий акт, який визначає напрямки використання радіочастотного ресурсу України на даний час та на перспективу з визначенням певних смуг, номіналів радіочастот та дозволених в Україні радіотехнологій та термінів застосування діючих та перспективних радіотехнологій;"  
Враховано   План використання радіочастотного ресурсу України - нормативно-правовий акт, який визначає напрямки використання радіочастотного ресурсу України на даний час та на перспективу з визначенням певних смуг, номіналів радіочастот та дозволених в Україні радіотехнологій та термінів застосування діючих та перспективних радіотехнологій;  
20. присвоєння радіочастоти (смуги радіочастот) - дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу з визначенням радіочастоти (смуги радіочастот), параметрів випромінювання та умов використання радіоелектронного засобу;   -13- Луценко Ю.В.
Термін викласти в такій редакції: "присвоєння смуг, номіналів радіочастот - реєстрація дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв у реєстрі присвоєнь смуг, номіналів радіочастот із визначенням смуги, номіналу радіочастот, параметрів випромінювання та умов експлуатації конкретного радіоелектронного засобу;"  
Враховано   присвоєння смуг, номіналів радіочастот - реєстрація дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв у реєстрі присвоєнь смуг, номіналів радіочастот із визначенням смуги, номіналу радіочастот, параметрів випромінювання та умов експлуатації конкретного радіоелектронного засобу;  
21. радіочастотний моніторинг - збирання, оброблення, збереження та аналіз інформації у сфері використання радіочастотного ресурсу;   -14- Луценко Ю.В.
Термін викласти в такій редакції: "радіочастотний моніторинг - збирання, оброблення, збереження та аналіз даних про параметри випромінювання радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, які діють у відповідних смугах радіочастот;"  
Враховано   радіочастотний моніторинг - збирання, оброблення, збереження та аналіз даних про параметри випромінювання радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, які діють у відповідних смугах радіочастот;  
22. радіочастотний ресурс України - частина радіочастотного спектра, придатна для передавання та/чи приймання електромагнітної енергії радіоелектронними засобами, і яку можливо використовувати на території України та за її межами відповідно до законів України та міжнародного права, а також на виділених Україні частотно-орбітальних позиціях;      радіочастотний ресурс - частина радіочастотного спектра, придатна для передавання та/чи приймання електромагнітної енергії радіоелектронними засобами, і яку можливо використовувати на території України та за її межами відповідно до законів України та міжнародного права, а також на виділених Україні частотно-орбітальних позиціях;  
23. радіоелектронний засіб - технічний засіб, призначений для передавання та/чи приймання радіосигналів радіослужбами;   -15- Луценко Ю.В.
Ввести новий термін в такій редакції: "радіоелектронний засіб спеціального призначення - радіоелектронний засіб, призначений для здійснення діяльності спеціальних користувачів відповідно до їх функціональних обов'язків;"  
Враховано   радіоелектронний засіб - технічний засіб, призначений для передавання та/або приймання радіосигналів радіослужбами; радіоелектронний засіб спеціального призначення - радіоелектронний засіб, призначений для здійснення діяльності спеціальних користувачів відповідно до їх функціональних обов'язків;  
24. радіозв'язок - електрозв'язок, який здійснюється з використанням радіохвиль;   -16- Луценко Ю.В.
Ввести новий термін в такій редакції: "радіочастота - електромагнітна хвиля у просторі без штучного спрямовуючого середовища;"  
Немає висновку   радіозв'язок - електрозв'язок, який здійснюється з використанням радіохвиль; радіочастота - електромагнітна хвиля у просторі без штучного спрямовуючого середовища з певним номіналом частоти в межах радіочастотного спектру;  
25. радіочастотний спектр - безперервний інтервал радіочастот (електромагнітних хвиль у просторі без штучного спрямовуючого середовища), не вищий за 3 ТГц;   -17- Луценко Ю.В.
Термін викласти в такій редакції: "радіочастотний спектр - безперервний інтервал радіочастот, не вищий за 3 ТГц;"  
Враховано   радіочастотний спектр - безперервний інтервал радіочастот, не вищий за 3 ТГц;  
26. радіослужби - служби передавання та/чи приймання радіохвиль певними радіоелектронними засобами користувачів радіочастотного ресурсу. Даний термін вживається в цьому Законі відносно радіослужб, визначених Регламентом радіозв'язку;   -18- Луценко Ю.В.
Термін викласти в такій редакції: "радіослужби - визначені Регламентом радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку служби передавання та/або приймання радіохвиль певними радіоелектронними засобами користувачів радіочастотного ресурсу;"  
Немає висновку   радіослужби - визначені Регламентом радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку служби передавання та/або приймання радіохвиль певними радіоелектронними засобами користувачів радіочастотного ресурсу;  
27. радіозавади - електромагнітне випромінювання будь-якого походження, яке перешкоджає прийманню радіосигналів;   -19- Луценко Ю.В.
Ввести новий термін в такій редакції: "радіотехнологія - сукупність способів формування, передавання, приймання (обробки) радіосигналів, які складають єдиний технологічний процес передавання та приймання радіосигналівї і застосування якої передбачає використання радіочастотного ресурсу;"  
Враховано   радіозавади - електромагнітне випромінювання будь-якого походження, яке перешкоджає прийманню радіосигналів; радіотехнологія - сукупність способів формування, передавання, приймання (обробки) радіосигналів, які складають єдиний технологічний процес передавання та приймання радіосигналівї і застосування якої передбачає використання радіочастотного ресурсу;  
28. розподіл смуг радіочастот - запис в Національній таблиці розподілу смуг радіочастот України, що регламентує використання певної заданої смуги радіочастот однією чи декількома радіослужбами;   -20- Луценко Ю.В.
Ввести новий термін в такій редакції: "розподіл смуг радіочастот - регламентування відповідним записом у Національній таблиці розподілу смуг радіочастот України використання певної заданої смуги радіочастот однією чи декількома радіослужбами;"  
Враховано   розподіл смуг радіочастот - регламентування відповідним записом у Національній таблиці розподілу смуг радіочастот України використання певної заданої смуги радіочастот однією чи декількома радіослужбами;  
29. смуга радіочастот - частина радіочастотного ресурсу, яка визначена певним інтервалом радіочастот.   -21- Луценко Ю.В.
Слово "ресурсу" замінити на слово "спектру".  
Враховано   смуга радіочастот - частина радіочастотного спектру, яка визначена певним інтервалом радіочастот.  
30. Стаття 2. Мета Закону      Стаття 2. Мета Закону  
31. Метою цього Закону є створення правових засад для ефективного та раціонального використання радіочастотного ресурсу України для забезпечення економічного, соціального, інформаційного та культурного розвитку, державної безпеки, обороноздатності, виконання міжнародних зобов'язань держави, закріплення за Україною необхідного та достатнього радіочастотного ресурсу і його захисту на міжнародному рівні.   -22- Луценко Ю.В.
Частину першу викласти в такій редакції: "Метою цього Закону є створення правових засад для ефективного та раціонального використання радіочастотного ресурсу України для забезпечення економічного, соціального, інформаційного та культурного розвитку, державної безпеки, обороноздатності, виконання міжнародних зобов'язань."  
Враховано   Метою цього Закону є створення правових засад для ефективного та раціонального використання радіочастотного ресурсу України для забезпечення економічного, соціального, інформаційного та культурного розвитку, державної безпеки, обороноздатності, виконання міжнародних зобов'язань.  
32. Стаття 3. Законодавство про радіочастотний ресурс України      Стаття 3. Законодавство про радіочастотний ресурс України  
33. Законодавство про радіочастотний ресурс України складається з цього Закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері.      Законодавство про радіочастотний ресурс України складається з цього Закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері.  
34. Стаття 4. Сфера дії Закону      Стаття 4. Сфера дії Закону  
35. 1. Дія цього Закону поширюється на відносини між органами державної влади України, фізичними та юридичними особами щодо розподілу, виділення смуг радіочастот, присвоєння радіочастот радіоелектронним засобам і використання радіочастотного ресурсу України, забезпечення конверсії радіочастотного спектру, електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів   -23- Луценко Ю.В.
Частину першу викласти в такій редакції: "Дія цього Закону поширюється на відносини між органами державної влади України, фізичними та юридичними особами щодо розподілу, виділення смуг радіочастот, присвоєння радіочастот радіоелектронним засобам і користування радіочастотним ресурсом України, забезпечення конверсії радіочастотного ресурсу України, електромагнітної сумісності."  
Немає висновку   Дія цього Закону поширюється на відносини між органами державної влади України, фізичними та юридичними особами щодо розподілу, виділення смуг радіочастот, присвоєння радіочастот радіоелектронним засобам і користування радіочастотним ресурсом України, забезпечення конверсії радіочастотного ресурсу України, електромагнітної сумісності.  
36. 2. Відносно користувачів радіочастотного ресурсу, які знаходяться за межами країни і здійснюють діяльність, що пов'язана з використанням радіочастотного ресурсу, відповідно до законодавства інших держав, цей Закон застосовується в частині регулювання порядку отримання дозволу та використання ними радіочастотного ресурсу на території України.   -24- Луценко Ю.В.
Частину другу статті 4 вилучити.  
Враховано    
37. Розділ ІІ. Користувачі радіочастотного ресурсу      Розділ ІІ. Користувачі радіочастотного ресурсу України  
38. Стаття 5. Категорії користувачів радіочастотного ресурсу      Стаття 5. Категорії користувачів радіочастотного ресурсу України  
39. 1. Користувачі радіочастотного ресурсу, в залежності від напрямків його використання, розподіляються на спеціальних і загальних.   -25- Чикал А.В.
У пункті 3 статті 5 слова "Міністерства з надзвичайних ситуацій" доповнити словами "Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони, Державного департаменту з питань виконання покарань, Податкової міліції Державної податкової адміністрації України".  
Враховано в редакції  1. Користувачі радіочастотного ресурсу України, в залежності від напрямків його використання, розподіляються на спеціальних і загальних. 2. До спеціальних користувачів відносяться підрозділи і організації Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства з надзвичайних ситуацій України та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони, Державного департаменту з питань виконання покарань, Державної податкової адміністрації України (в частині застосування радіоелектронних засобів податковою міліцією), якщо їх діяльність пов'язана з використанням радіоелектронних засобів виключно для виконання функціональних обов'язків і за умови їх фінансування виключно за рахунок Державного бюджету України, а також Міністерства транспорту України в частині застосування радіоелектронних засобів об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України та забезпечення польотів.  
    -26- Пустовойтенко В.П.
Частину третю поміняти місцями з частиною другою і викласти в такій редакції: "2. До спеціальних користувачів відносяться підрозділи і організації Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства з надзвичайних ситуацій України та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони, Державного департаменту з питань виконання покарань, Державної податкової адміністрації України (в частині застосування радіоелектронних засобів податковою міліцією), якщо їх діяльність пов'язана з використанням радіоелектронних засобів виключно для виконання функціональних обов'язків і за умови їх фінансування виключно за рахунок Державного бюджету України, а також Міністерства транспорту України в частині застосування радіоелектронних засобів об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України та забезпечення польотів."  
Враховано    
    -27- Поліщук К.А.
Климпуш О.Д.
Круць М.Ф.
Льовін А.І.
Після слів "за рахунок Державного бюджету України" додати слова "а також Міністерства транспорту України в частині застосування радіоелектронних засобів об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України та забезпечення польотів".  
Враховано    
40. 2. До загальних користувачів відносяться:   -28- Луценко Ю.В.
Частину другу розділити на дві окремі частини в такій редакції: "3. До загальних користувачів відносяться користувачі, які не внесені до переліку, визначеному частиною другою цієї статті. 4. Загальні користувачі радіочастотного ресурсу України поділяються на такі групи: 1) суб'єкти господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг за винятком розповсюдження телерадіопрограм; 2) суб'єкти господарювання, які здійснюють розповсюдження телерадіопрограм із застосуванням власних або орендованих радіоелектронних засобів; 3) технологічні користувачі - фізичні та юридичні особи, які користуються радіочастотним ресурсом України без надання телекомунікаційних послуг."  
Враховано   3. До загальних користувачів відносяться користувачі, які не внесені до переліку, визначеному частиною другою цієї статті. 4. Загальні користувачі радіочастотного ресурсу України поділяються на такі групи:  
41. 1) оператори телекомунікацій - суб'єкти господарювання, які відповідно до законодавства мають право на здійснення діяльності в сфері телекомунікацій з правом на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж з використанням радіочастотного ресурсу;      1) суб'єкти господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг за винятком розповсюдження телерадіопрограм;  
42. 2) телерадіоорганізації (визначені Законом України "Про телебачення і радіомовлення"), які здійснюють розповсюдження телерадіопрограм та передач із застосуванням власних радіоелектронних засобів;      2) суб'єкти господарювання, які здійснюють розповсюдження телерадіопрограм із застосуванням власних або орендованих радіоелектронних засобів;  
43. 3) технологічні користувачі - фізичні та юридичні особи, які використовують радіочастотний ресурс виключно для власних технологічних потреб;      3) технологічні користувачі і радіоаматори - юридичні чи фізичні особи, які користуються радіочастотним ресурсом України без надання телекомунікаційних послуг.  
44. 4) радіоаматори - фізичні та юридичні особи, які використовують радіочастотний ресурс для аматорського радіозв'язку.       
45. 3. До спеціальних користувачів відносяться підрозділи Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства з надзвичайних ситуацій України, діяльність яких пов'язана з використанням радіоелектронних засобів виключно для власних потреб і які фінансуються за рахунок Державного бюджету України.   -29- Пустовойтенко В.П.
Частину третю поміняти місцями з частиною другою.  
Враховано    
46. Стаття 6. Права та обов'язки користувачів радіочастотного ресурсу      Стаття 6. Права та обов'язки користувачів радіочастотного ресурсу України  
47. 1. Користувачі радіочастотного ресурсу України мають право:      1. Користувачі радіочастотного ресурсу України мають право:  
48. 1) на використання радіочастотного ресурсу відповідно до цього Закону та інших нормативно-правових актів;      1) на користування радіочастотним ресурсом України відповідно до цього Закону та інших нормативно-правових актів;  
49. 2) на оскарження в порядку, встановленому законодавством, рішень та дій НКРЗ, ДІЕ та УДЦР;      2) на оскарження в порядку, встановленому законодавством, рішень та дій Національної комісії з питань регулювання зв'язку (далі НКРЗ), Генерального штабу Збройних Сил України, Державної інспекції зв'язку (далі ДІЗ) та Українського державного центру радіочастот (далі УДЦР);  
50. 3) на відшкодування збитків від неправомірних дій чи бездіяльності НКРЗ, ДІЕ та УДЦР;   -30- Луценко Ю.В.
Пункт третій викласти в такій редакції: "3) на відшкодування збитків від неправомірних дій чи бездіяльності НКРЗ, Генерального штабу Збройних Сил України, ДІЗ та УДЦР;"  
Враховано   3) на відшкодування збитків від неправомірних дій чи бездіяльності НКРЗ, Генерального штабу Збройних Сил України, ДІЗ та УДЦР;  
51. 4) інші права, передбачені законодавством України.      4) інші права, передбачені законодавством України.  
52. 2. Користувачі радіочастотного ресурсу України зобов'язані:      2. Користувачі радіочастотного ресурсу України зобов'язані:  
53. 1) дотримуватися стандартів, норм і правил використання радіочастотного ресурсу;      1) дотримуватися стандартів, норм і правил використання радіочастотного ресурсу України;  
54. 2) дотримуватися умов, визначених у дозволах на використання радіочастотного ресурсу та у дозволах на експлуатацію радіоелектронних засобів;      2) дотримуватися умов, визначених у ліцензіях на користування радіочастотним ресурсом України та у дозволах на експлуатацію;  
55. 3) повідомляти НКРЗ та/або ДІЕ про припинення використання радіочастотного ресурсу України;   -31- Пустовойтенко В.П.
Пункт третій викласти в такій редакції: "3) повідомляти НКРЗ або Генеральний штаб Збройних Сил України для загальних і спеціальних користувачів відповідно про припинення користування радіочастотним ресурсом України;"  
Враховано   3) повідомляти НКРЗ або Генеральний штаб Збройних Сил України для загальних і спеціальних користувачів відповідно про припинення користування радіочастотним ресурсом України;  
56. 4) надавати представникам ДІЕ інформацію щодо тактико-технічних характеристик, застосування, розміщення радіоелектронних засобів, а також пред'являти за їх вимогою відповідні дозволи;   -32- Пустовойтенко В.П.
Пункт четвертий викласти в такій редакції: "4) надавати представникам ДІЗ або Генерального штабу Збройних Сил України для загальних і спеціальних користувачів відповідно інформацію щодо тактико-технічних характеристик, застосування, розміщення радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, а також пред'являти за їх вимогою відповідні ліцензії, дозволи, сертифікати, свідоцтва та інші документи, які відносяться до питань користування радіочастотним ресурсом України;"  
Враховано   4) надавати представникам ДІЗ або Генерального штабу Збройних Сил України для загальних і спеціальних користувачів відповідно інформацію щодо тактико-технічних характеристик, застосування, розміщення радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, а також пред'являти за їх вимогою відповідні ліцензії, дозволи, сертифікати, свідоцтва та інші документи, які відносяться до питань користування радіочастотним ресурсом України;  
57. 5) своєчасно вносити платежі та збори, передбачені цим Законом.   -33- Кухарчук М.А.
Пункт п'ятий викласти в такій редакції: "5) вносити платежі та збори, передбачені законом, а також у встановленому порядку НКРЗ плату за радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування."  
Враховано   5) вносити платежі та збори, передбачені законом, а також у встановленому порядку НКРЗ плату за радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування.  
58. 3. Спеціальні і технологічні користувачі зобов'язані використовувати радіочастотний ресурс виключно для власних технологічних потреб без права використання його для здійснення підприємницької діяльності та/або передачі в користування іншим особам.   -34- Кухарчук М.А.
Частину третю викласти в такій редакції: "3. Спеціальні користувачі зобов'язані використовувати радіочастотний ресурс України виключно для виконання функціональних обов'язків без права використання його для здійснення підприємницької діяльності та/або передачі в користування іншим особам."  
Враховано   3. Спеціальні користувачі зобов'язані використовувати радіочастотний ресурс України виключно для виконання функціональних обов'язків без права використання його для здійснення підприємницької діяльності та/або передачі в користування іншим особам.  
59. Стаття 7. Відповідальність користувачів радіочастотного ресурсу      Стаття 7. Відповідальність користувачів радіочастотного ресурсу України  
60. 1. Користувачі радіочастотного ресурсу несуть відповідальність за порушення норм цього Закону, інших нормативно-правових актів відповідно до закону.   -35- Кухарчук М.А.
Частину першу вилучити, оскільки вона дублює положення статті 53 цього законопроекту.  
Враховано    
61. 2. За несвоєчасне внесення до бюджету належної до сплати суми збору за використання радіочастотного ресурсу нараховується пеня відповідно до законодавства.      1. За несвоєчасне внесення до бюджету належної до сплати суми збору за користування радіочастотним ресурсом України нараховується пеня відповідно до законодавства.  
62. 3. Сплата пені не звільняє користувача радіочастотного ресурсу від обов'язку внести збір за весь наданий йому спектр радіочастот.   -36- Пустовойтенко В.П.
Частину третю викласти в такій редакції: "Сплата пені не звільняє користувача радіочастотного ресурсу України від обов'язку внести збір за всю надану йому смугу (смуги) радіочастот."  
Враховано   2. Сплата пені не звільняє користувача радіочастотного ресурсу України від обов'язку внести збір за всю надану йому смугу (смуги) радіочастот.  
63. 4. У разі виявлення порушення умов забезпечення електромагнітної сумісності відповідних радіоелектронних засобів з вини користувача радіочастотного ресурсу, яким застосовуються ці радіоелектронні засоби, усі витрати на усунення ситуації, що склалася, покладаються на цього користувача.      3. У разі виявлення порушення умов забезпечення електромагнітної сумісності відповідних радіоелектронних засобів із вини користувача радіочастотного ресурсу України, який застосовує ці радіоелектронні засоби, усі витрати на усунення ситуації, що склалася, покладаються на цього користувача.  
64. Розділ ІІІ. Державне управління радіочастотним ресурсом України      Розділ ІІІ. Державне управління радіочастотним ресурсом України  
65. Загальна політика та законодавче забезпечення щодо радіочастотного ресурсу України визначаються Верховною Радою України.   -37- Луценко Ю.В.
Абзац виключити.  
Враховано    
66. Стаття 8. Засади управління радіочастотним ресурсом України      Стаття 8. Засади управління радіочастотним ресурсом України  
67. Основними засадами управління радіочастотним ресурсом України є:      Основними засадами управління радіочастотним ресурсом України є:  
68. 1) визначення необхідного та достатнього для потреб України радіочастотного ресурсу, його реєстрація та міжнародний захист;      1) визначення необхідного та достатнього для потреб України радіочастотного ресурсу, його реєстрація та міжнародний захист;  
69. 2) забезпечення максимального та ефективного використання радіочастотного ресурсу;      2) забезпечення максимального та ефективного використання радіочастотного ресурсу України;  
70. 3) забезпечення і захист інтересів, прав і свобод громадян в процесі використання радіочастотного ресурсу;      3) забезпечення і захист інтересів, прав і свобод громадян у процесі використання радіочастотного ресурсу України;  
71. 4) забезпечення і захист інтересів держави;      4) забезпечення і захист інтересів держави;  
72. 5) чітке розмежування радіочастотного ресурсу для потреб спеціальних та інших користувачів.   -38- Пустовойтенко В.П.
У пункті п'ятому слово "інших" замінити на слово "загальних".  
Враховано   5) чітке розмежування радіочастотного ресурсу України для потреб спеціальних та загальних користувачів.  
73. Стаття 9. Органи державного управління радіочастотним ресурсом України   -39- Кухарчук М.А.
У назві статті 9 і далі по тексту слова "управління радіочастотним ресурсом" замінити словами "управління у сфері користування радіочастотним ресурсом України"  
Враховано   Стаття 9. Органи державного управління у сфері користування радіочастотним ресурсом України  
74. Державне управління у сфері використання радіочастотного ресурсу України здійснюють:      Державне управління у сфері користування радіочастотним ресурсом України здійснюють:  
75. 1) Кабінет Міністрів України;      1) Кабінет Міністрів України;  
76. 2) Центральний орган виконавчої влади в галузі зв'язку (надалі - ЦОВЗ).      2) Центральний орган виконавчої влади в галузі зв'язку (далі - ЦОВЗ).  
77. Стаття 10. Повноваження Кабінету Міністрів України щодо управління радіочастотним ресурсом України      Стаття 10. Повноваження Кабінету Міністрів України щодо управління у сфері користуванн радіочастотним ресурсом України  
78. Кабінет Міністрів України:      Кабінет Міністрів України:  
79. 1) затверджує Національну таблицю смуг розподілу радіочастот, затверджує План використання радіочастотного ресурсу України і несе відповідальність за його виконання;   -40- Кухарчук М.А.
Пункт 1) викласти в такій редакції: "1) затверджує Національну таблицю розподілу смуг радіочастот і План використання радіочастотного ресурсу України;"  
Враховано   1) затверджує Національну таблицю розподілу смуг радіочастот і План використання радіочастотного ресурсу України;  
80. 2) координує діяльність центральних органів виконавчої влади щодо управління і використання радіочастотного ресурсу України;      2) координує діяльність центральних органів виконавчої влади щодо управління і користування радіочастотним ресурсом України;  
81. 3) координує роботи з конверсії радіочастотного ресурсу України та несе відповідальність за здійснення конверсії в обсягах та у терміни, передбачені Планом використання радіочастотного ресурсу України;   -41- Кухарчук М.А.
Пункт 3) викласти в такій редакції: "3) забезпечує здійснення конверсії радіочастотного ресурсу України в обсягах та у терміни, передбачені Планом використання радіочастотного ресурсу України;"  
Враховано   3) забезпечує здійснення конверсії радіочастотного ресурсу України в обсягах та у терміни, передбачені Планом використання радіочастотного ресурсу України;  
82. 4) встановлює розмір плати за користування радіочастотним ресурсом України;   -42- Кухарчук М.А.
Пункт 4) викласти в такій редакції: "4) встановлює розмір зборів за користування радіочастотним ресурсом України;"  
Враховано   4) встановлює розмір зборів за користування радіочастотним ресурсом України; 5) встановлює розміри плати за видачу, переоформлення, подовження терміну, видачу дублікату ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України.  
    -43- Кухарчук М.А.
Додати новий пункт 5) в такій редакції: "5) встановлює розміри плати за видачу, переоформлення, подовження терміну, видачу дублікату ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України."  
Враховано    
83. 5) затверджує за поданням НКРЗ перелік робіт та послуг, що виконує УДЦР, а також тарифи на зазначені роботи та послуги.   -44- Кухарчук М.А.
Перенести до функцій НКРЗ.  
Враховано    
84. Стаття 11. Повноваження Центрального органу виконавчої влади у галузі зв'язку щодо управління радіочастотним ресурсом України      Стаття 11. Повноваження Центрального органу виконавчої влади у галузі зв'язку щодо управління у сфері користування радіочастотним ресурсом України  
85. Центральний орган виконавчої влади у галузі зв'язку (ЦОВЗ):      Центральний орган виконавчої влади у галузі зв'язку (ЦОВЗ):  
86. 1) координує реалізацію державної політики у сфері радіочастотного ресурсу;      1) координує реалізацію державної політики у сфері користування радіочастотним ресурсом України;  
87. 2) визначає разом з НКРЗ необхідний і достатній для потреб України радіочастотний ресурс, відповідно до норм міжнародного права здійснює заходи щодо його закріплення за Україною і захисту на міжнародному рівні;      2) визначає разом з НКРЗ необхідний і достатній для потреб України радіочастотний ресурс, відповідно до норм міжнародного права здійснює заходи щодо його закріплення за Україною і захисту на міжнародному рівні;  
88. 3) встановлює стандарти щодо використання радіочастотного ресурсу України;   -45- Пустовойтенко В.П.
Пункт 3 викласти в такій редакції: "3) встановлює галузеві стандарти та приймає участь у створені Державних стандартів щодо користування радіочастотним ресурсом України;"  
Враховано редакційно   3) приймає участь у створені Державних стандартів щодо користування радіочастотним ресурсом України;  
89. 4) розробляє на підставі пропозицій і за участю НКРЗ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Генерального штабу збройних сил України, інших зацікавлених органів державної влади Національну таблицю розподілу смуг радіочастот України і План використання радіочастотного ресурсу України, та подає ці документи на затвердження Кабінету Міністрів України;   -46- Луценко Ю.В.
Пункт 3 викласти в такій редакції: "4) розробляє на підставі пропозицій і за участю НКРЗ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Генерального штабу збройних сил України, інших зацікавлених осіб Національну таблицю розподілу смуг радіочастот України і План використання радіочастотного ресурсу України, та подає ці документи на затвердження Кабінету Міністрів України;"  
Враховано   4) розробляє на підставі пропозицій і за участю НКРЗ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Генерального штабу збройних сил України, інших зацікавлених осіб Національну таблицю розподілу смуг радіочастот України і План використання радіочастотного ресурсу України, та подає ці документи на затвердження Кабінету Міністрів України;  
90. 5) вносить на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо змін до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України і Плану використання радіочастотного ресурсу України;      5) вносить на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо змін до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України і Плану використання радіочастотного ресурсу України;  
91. 6) забезпечує разом з НКРЗ проведення конверсії радіочастотного ресурсу щодо смуг радіочастот, виділених для загальних користувачів;   -47- Луценко Ю.В.
Пункт шостий вилучити.  
Враховано    
92. 7) забезпечує разом з НКРЗ та Генеральним штабом збройних сил України проведення конверсії радіочастотного ресурсу в смугах радіочастот, виділених для спеціальних користувачів, та несе відповідальність за здійснення конверсії в обсягах та у терміни, передбачені Планом використання радіочастотного ресурсу України;   -48- Луценко Ю.В.
Пункт сьомий вилучити.  
Враховано    
93. 8) розробляє проекти законів, інших нормативно-правових актів щодо радіочастотного ресурсу України;      6) розробляє проекти законів, інших нормативно-правових актів щодо користування радіочастотним ресурсом України;  
94. 9) розробляє та затверджує інші нормативно-правові акти з питань, віднесених до його компетенції щодо радіочастотного ресурсу;      7) розробляє та затверджує інші нормативно-правові акти з питань, віднесених до його компетенції щодо користування радіочастотним ресурсом України;  
95. 10) організовує проведення досліджень та розробку рекомендацій щодо ефективного використання радіочастотного ресурсу України;      8) організовує проведення досліджень та розробку рекомендацій щодо ефективного користування радіочастотним ресурсом України;  
96. 11) узгоджує спільно з НКРЗ тематичні плани науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт щодо розподілу, виділення і присвоєння радіочастот, їх міжнародно-правового захисту, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, забезпечення функціонування системи радіочастотного моніторингу, затверджує висновки стосовно доцільності проведення і фінансування цих робіт;   -49- Кухарчук М.А.
Пункт одинадцятий викласти в такій редакції: "10) затверджує тематичні плани науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт щодо розподілу, виділення і присвоєння радіочастот, їх міжнародно-правового захисту, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, забезпечення функціонування системи радіочастотного моніторингу, надає висновки стосовно доцільності проведення і фінансування цих робіт;"  
Враховано   9) затверджує тематичні плани науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт щодо розподілу, виділення і присвоєння радіочастот, їх міжнародно-правового захисту, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, забезпечення функціонування системи радіочастотного моніторингу, надає висновки стосовно доцільності проведення і фінансування цих робіт;  
97. 12) здійснює обов'язки Адміністрації зв'язку та радіочастот України з питань виконання функцій України як держави - члена Міжнародного союзу електрозв'язку, несе відповідальність за виконання зобов'язань України за Статутом та Конвенцією Міжнародного союзу електрозв'язку і зобов'язань за Адміністративними реґламентами, а також з питань взаємодії і співробітництва з органами, які виконують функції адміністрацій зв'язку іноземних держав;   -50- Луценко Ю.В.
Пункт дванадцятий викласти в такій редакції: "11) здійснює обов'язки Адміністрації зв'язку України з питань виконання функцій України як держави - члена Міжнародного союзу електрозв'язку, несе відповідальність за виконання зобов'язань України за Статутом та Конвенцією Міжнародного союзу електрозв'язку і зобов'язань за Адміністративними регламентами, а також з питань взаємодії і співробітництва з органами, які виконують функції адміністрацій зв'язку іноземних держав;"  
Враховано   10) здійснює обов'язки Адміністрації зв'язку України з питань виконання функцій України як держави - члена Міжнародного союзу електрозв'язку, несе відповідальність за виконання зобов'язань України за Статутом та Конвенцією Міжнародного союзу електрозв'язку і зобов'язань за Адміністративними реґламентами, а також з питань взаємодії і співробітництва з органами, які виконують функції адміністрацій зв'язку іноземних держав;  
98. 13) представляє інтереси України в інших всесвітніх, європейських та регіональних організаціях з питань управління і використання радіочастотного ресурсу;      11) представляє інтереси України в інших всесвітніх, європейських та регіональних організаціях з питань користування радіочастотним ресурсом;  
99. 14) бере участь в розробці проектів міжнародних договорів України, пов'язаних з управлінням і використанням радіочастотного ресурсу;   -51- Кухарчук М.А.
Пункт чотирнадцятий викласти в такій редакції: "13) бере участь в розробці проектів міжнародних договорів України, пов'язаних з користуванням радіочастотним ресурсом;"  
Враховано   12) бере участь в розробці проектів міжнародних договорів України, пов'язаних з користуванням радіочастотним ресурсом;  
100. 15) здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.      13) здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.  
101. Розділ ІV. Регулювання використання радіочастотного ресурсу України      Розділ ІV. Регулювання використання радіочастотного ресурсу України  
102. Стаття 12 Орган регулювання використання радіочастотного ресурсу України      Стаття 12. Орган регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України  
103. 1. Радіочастотний ресурс України підлягає державному регулюванню.      1. Користування радіочастотним ресурсом України підлягає державному регулюванню.  
104. 2. Органом регулювання у сфері використання радіочастотного ресурсу є Національна комісія з питань регулювання зв'язку (НКРЗ), яка утворюється відповідно до Закону України "Про телекомунікації".      2. Органом регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України є Національна комісія з питань регулювання зв'язку (НКРЗ), яка утворюється відповідно до Закону України "Про телекомунікації".  
105. Стаття 13. Засади регулювання використання радіочастотного ресурсу      Стаття 13. Засади регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України  
106. 1. Основними засадами регулювання радіочастотного ресурсу є:      1. Основними засадами регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом є України :  
107. 1) забезпечення ефективного використання радіочастотного ресурсу в інтересах усіх категорій користувачів;      1) забезпечення ефективного користування радіочастотним ресурсом України в інтересах усіх категорій користувачів;  
108. 2) забезпечення рівних умов отримання радіочастотного ресурсу на прозорих і недискримінаційних засадах;      2) забезпечення рівних умов отримання радіочастотного ресурсу України на прозорих і недискримінаційних засадах;  
109. 3) забезпечення і захист інтересів держави;      3) забезпечення і захист інтересів держави;  
110. 4) нормативно-правове регулювання використання радіочастотного ресурсу;      4) нормативно-правове регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України;  
111. 5) прозорість, підзвітність регулювання в сфері використання радіочастотного ресурсу;      5) прозорість, підзвітність регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України;  
112. 6) заохочення конкуренції в інтересах суспільства за умови ефективного використання радіочастотного ресурсу;      6) заохочення конкуренції в інтересах суспільства за умови ефективного користування радіочастотним ресурсом України;  
113. 7) забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів.      7) забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів.  
114. 2. Радіочастотний ресурс використовується на підставі дозволів або без дозволів, на платній або безоплатній основі відповідно до цього Закону.   -52- Кухарчук М.А.
Частину другу вилучити.  
Враховано    
115. Стаття 14. Повноваження НКРЗ щодо регулювання радіочастотного ресурсу   -53- Луценко Ю.В.
Внести нову частину такого змісту: "НКРЗ здійснює свої повноваження в смугах радіочастот загального користування;"  
Враховано   Стаття 14. Повноваження НКРЗ щодо регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України 1. НКРЗ здійснює свої повноваження в смугах радіочастот загального користування;  
116. Повноваженнями НКРЗ щодо регулювання використання радіочастотного ресурсу України є:      2. Повноваженнями НКРЗ щодо регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України є:  
117. 1) видача дозволів на використання радіочастотного ресурсу відповідно до цього Закону;   -54- Луценко Ю.В.
Пункт перший викласти в такій редакції: "1) ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України відповідно до цього Закону;"  
Враховано   1) ліцензування у сфері користування радіочастотним ресурсом України відповідно до цього Закону;  
118. 2) розробка та затвердження нормативно-правових актів (правил, положень, норм) щодо регулювання радіочастотного ресурсу;      2) розробка та затвердження нормативно-правових актів (правил, положень, норм) щодо регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України;  
119. 3) визначення разом з ЦОВЗ необхідного і достатнього для потреб України радіочастотного ресурсу;   -55- Луценко Ю.В.
Пункт третій вилучити.  
Враховано    
120. 3) подання до ЦОВЗ пропозицій та участь в розробці Плану використання радіочастотного ресурсу України та Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України відповідно до вимог цього Закону;      3) подання пропозицій ЦОВЗ та участь в розробці Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України відповідно до вимог цього Закону;  
121. 4) погодження проекту Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України відповідно до вимог цього Закону;      4) погодження проекту Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України відповідно до вимог цього Закону;  
122. 5) розробка та подання на затвердження до Кабінету Міністрів України розмірів плати за видачу дозволів на використання радіочастотного ресурсу та розмірів ставок плати за використання радіочастотного ресурсу;   -56- Луценко Ю.В.
Пункт викласти в такій редакції з урахуванням пункту 6: "5) розробка та подання на затвердження до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо розміру щомісячних зборів за користування радіочастотним ресурсом України, розмірів плати за видачу, переоформлення, подовження терміну дії, видачу дублікату ліцензії на використання радіочастотного ресурсу України;"  
Враховано   5) розробка та подання на затвердження до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо розміру щомісячних зборів за користування радіочастотним ресурсом України, розмірів плати за видачу, переоформлення, подовження терміну дії, видачу дублікату ліцензії на використання радіочастотного ресурсу України;  
123. 6) встановлення розмірів плати за видачу дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів;      6) встановлення розмірів плати за видачу дозволів на експлуатацію;  
124. 7) розробка та подання на затвердження до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо розмірів тарифів на роботи (послуги) УДЦР;   -57- Кухарчук М.А.
Пункт викласти в такій редакції: "7) встановлення тарифів на роботи (послуги) УДЦР;"  
Враховано   7) встановлення тарифів на роботи (послуги) УДЦР;  
125. 8) вживання необхідних заходів щодо усунення радіозавад;   -58- Кухарчук М.А.
Пункт вилучити, оскільки це функція ДІЗ.  
Враховано    
126. 9) координація та контроль за здійсненням державного нагляду щодо використання радіочастотного ресурсу України;      8) координація та контроль за здійсненням державного нагляду щодо користування радіочастотним ресурсом України;  
127. 10) координація та контроль за здійсненням радіочастотного моніторингу та обліку використання радіочастотного ресурсу України користувачами всіх категорій;   -59- Луценко Ю.В.
Пункт викласти в такій редакції: "9) контроль за здійсненням радіочастотного моніторингу;"  
Враховано   9) контроль за здійсненням радіочастотного моніторингу; 10) встановлення порядку реалізації, експлуатації радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв на території України та порядку ввезення їх з-за кордону; 11) здійснення координації робіт із підтвердження відповідності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону;  
    -60- Луценко Ю.В.
Ввести новий пункт в такій редакції: "10) встановлення порядку реалізації, експлуатації радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв на території України та порядку ввезення їх з-за кордону;"  
Враховано    
    -61- Луценко Ю.В.
Ввести новий пункт в такій редакції: "11) здійснення координації робіт із підтвердження відповідності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що виробляються в Україні та ввозяться з-за кордону;"  
Враховано    
128. 11) здійснення контролю за виконанням Плану використання радіочастотного ресурсу України;      12) здійснення контролю за виконанням Плану використання радіочастотного ресурсу України;  
129. 12) забезпечення разом з ЦОВЗ проведення конверсії радіочастотного ресурсу щодо смуг радіочастот, виділених для загальних користувачів;      13) забезпечення разом із ЦОВЗ проведення конверсії радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот загального користування;  
130. 13) забезпечення разом з ЦОВЗ та Генеральним штабом збройних сил України проведення конверсії радіочастотного ресурсу в смугах радіочастот, виділених для спеціальних користувачів;      14) забезпечення разом із ЦОВЗ та Генеральним штабом Збройних Сил України проведення конверсії радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот спеціального користування;  
131. 14) накладання санкцій, у тому числі штрафних, у порядку, передбаченому законодавством;      15) застосування санкцій, у тому числі штрафних, у порядку, передбаченому законодавством;  
132. 15) участь у підготовці проектів законів та інших нормативно-правових актів;      16) участь у підготовці проектів законів та інших нормативно-правових актів;  
133. 16) подання пропозицій до проекту Закону України "Про Державний бюджет України" в частині фінансування заходів щодо забезпечення міжнародно-правового захисту інтересів України, проведення конверсії радіочастотного спектру, здійснення ефективного розподілу радіочастотного ресурсу, виділення і присвоєння радіочастот, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів і функціонування системи радіочастотного моніторингу;   -62- Пустовойтенко В.П.
Пункт викласти в такій редакції: "17) подання пропозицій до проекту Закону України "Про Державний бюджет України" в частині фінансування заходів щодо забезпечення міжнародно-правового захисту інтересів України, проведення конверсії радіочастотного ресурсу України, здійснення ефективного розподілу радіочастотного ресурсу України, виділення і присвоєння радіочастот, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів і функціонування системи радіочастотного моніторингу;"  
Враховано   17) подання пропозицій до проекту Закону України "Про Державний бюджет України" в частині фінансування заходів щодо забезпечення міжнародно-правового захисту інтересів України, проведення конверсії радіочастотного ресурсу України, здійснення ефективного розподілу радіочастотного ресурсу України, виділення і присвоєння радіочастот, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів і функціонування системи радіочастотного моніторингу;  
134. 17) здійснення аналізу виконання законів, інших нормативних актів та регламентуючих документів, що стосуються використання радіочастотного ресурсу;      18) здійснення аналізу виконання законів, інших нормативних актів та регламентуючих документів, що стосуються користування радіочастотним ресурсом України;  
135. 18) узгодження спільно з ЦОВЗ тематичних планів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт щодо розподілу, виділення і присвоєння радіочастот, їх міжнародно-правового захисту, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, забезпечення функціонування системи радіочастотного моніторингу;   -63- Кухарчук М.А.
Пункт викласти в такій редакції: "19) узгодження тематичних планів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт щодо розподілу, виділення і присвоєння радіочастот, їх міжнародно-правового захисту, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, забезпечення функціонування системи радіочастотного моніторингу;"  
Враховано   19) узгодження тематичних планів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт щодо розподілу, виділення і присвоєння радіочастот, їх міжнародно-правового захисту, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, забезпечення функціонування системи радіочастотного моніторингу;  
136. 19) забезпечення міжнародної координації та міжнародного захисту частотних присвоєнь України, здійснення представництва України в Міжнародному союзі електрозв'язку та в інших міжнародних організаціях з питань, що відносяться до компетенції НКРЗ, організація в установленому порядку реалізації їх рішень, прийняття участі в розробленні проектів відповідних міжнародних договорів України;   -64- Кухарчук М.А.
Пункт викласти в такій редакції: "20) забезпечення міжнародної координації та міжнародного захисту частотних присвоєнь України, участь у роботі Міжнародного союзу електрозв'язку та в інших міжнародних організаціях з питань, що відносяться до компетенції НКРЗ, організація в установленому порядку реалізації їх рішень, прийняття участі в розробленні проектів відповідних міжнародних договорів України;  
Враховано   20) забезпечення міжнародної координації та міжнародного захисту частотних присвоєнь України, участь у роботі Міжнародного союзу електрозв'язку та в інших міжнародних організаціях з питань, що відносяться до компетенції НКРЗ, організація в установленому порядку реалізації їх рішень, прийняття участі в розробленні проектів відповідних міжнародних договорів України;  
137. 20) управління та контроль за діяльністю ДІЕ та УДЦР відповідно до вимог цього Закону;      21) управління та контроль за діяльністю ДІЗ та УДЦР відповідно до вимог цього Закону;  
138. 21) здійснення інших повноважень відповідно до законодавства.      22) здійснення інших повноважень відповідно до законодавства.  
139. Стаття 15. Державна інспекція електрозв'язку   -65- Кухарчук М.А.
У назві статті і далі по тексту слова "Державна інспекція електрозв'язку" замінити словами "Державна інспекція зв'язку"  
Враховано   Стаття 15. Державна інспекція зв'язку  
140. 1. Державна інспекція електрозв'язку (надалі - ДІЕ) утворюється відповідно до Закону України "Про телекомунікації" та цього Закону.      1. Державна інспекція зв'язку (надалі - ДІЗ) утворюється відповідно до Закону України "Про телекомунікації" та цього Закону.  
141. 2. ДІЕ здійснює наступні повноваження та несе відповідальність за:      2. ДІЗ здійснює наступні повноваження та несе відповідальність за:  
142. 1) здійснення державного нагляду за використанням радіочастотного ресурсу та запобігання правопорушенням при використанні радіочастотного ресурсу;   -66- Чикал А.В.
Слова "за використанням радіочастотного ресурсу" доповнити словами "крім спеціальних користувачів";  
Враховано редакційно   1) здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України та запобігання правопорушенням при користуванні ним у смугах радіочастот загального користування;  
143. 2) забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів будь-якого призначення, здійснення пошуку джерел радіозавад діючим радіоелектронним засобам та вживання заходів щодо усунення радіозавад;   -67- Кухарчук М.А.
Пункт перенести до статті17.  
Враховано    
144. 3) підготовку матеріалів для прийняття НКРЗ рішень за наслідками перевірок;      2) підготовку матеріалів для прийняття НКРЗ рішень за наслідками перевірок;  
145. 4) притягнення в установленому Законом порядку до адміністративної відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства про використання радіочастотного ресурсу;      3) притягнення в установленому законом порядку до адміністративної відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства про радіочастотний ресурс України;  
146. 5) здійснення інших повноважень, відповідно до законодавства.      4) здійснення інших повноважень, відповідно до законодавства.  
147. 3. ДІЕ має право отримувати від УДЦР всі матеріали, які необхідні для здійснення її функцій та повноважень.      3. ДІЗ має право отримувати від УДЦР всі матеріали, які необхідні для здійснення її функцій та повноважень.  
148. 4. ДІЕ діє на підставі положення, що затверджується НКРЗ.      4. ДІЗ діє на підставі положення, що затверджується НКРЗ.  
149. 5. ДІЕ утримується за рахунок коштів Державного бюджету України.   -68- Кухарчук М.А.
Пункт п'ятий вилучити, оскільки ДІЗ є структурою НКРЗ.  
Враховано    
150. Стаття 17. Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" (надалі - УДЦР).      Стаття 16. Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" (далі - УДЦР).  
151. 1. Державне госпрозрахункове підприємство "Український державний центр радіочастот" (УДЦР) утворюється відповідно до цього Закону. УДЦР відноситься до сфери управління НКРЗ і здійснює свою діяльність на підставі Статуту, який затверджується НКРЗ.   -69- Кухарчук М.А.
Частину першу викласти в такій редакції: "1. Державне госпрозрахункове підприємство "Український державний центр радіочастот" (УДЦР) утворюється відповідно до закону. УДЦР відноситься до сфери управління НКРЗ і здійснює свою діяльність на підставі Статуту, який затверджується НКРЗ."  
Враховано   1. Державне госпрозрахункове підприємство "Український державний центр радіочастот" (УДЦР) утворюється відповідно до закону. УДЦР відноситься до сфери управління НКРЗ і здійснює свою діяльність на підставі Статуту, який затверджується НКРЗ. 2. Повноваження УДЦР поширюються на користувачів радіочастотного ресурсу України, які діють у смугах радіочастот загального користування.  
    -70- Кухарчук М.А.
Ввести нову частину другу в такій редакції: "2. Повноваження УДЦР поширюються на користувачів радіочастотного ресурсу України, які діють у смугах радіочастот загального користування."  
Враховано    
152. 2. УДЦР здійснює такі види діяльності:      3. УДЦР здійснює такі види діяльності:  
153. 1) присвоєння радіочастот, видачу дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів, призначення позивних сигналів радіоелектронним засобам для всіх категорій користувачів, крім спеціальних користувачів;   -71- Кухарчук М.А.
Пункт викласти в такій редакції "1) присвоєння радіочастот, видачу дозволів на експлуатацію, призначення позивних сигналів радіоелектронним засобам у смугах радіочастот загального користування;"  
Враховано   1) присвоєння радіочастот, видачу дозволів на експлуатацію, призначення позивних сигналів радіоелектронним засобам у смугах радіочастот загального користування; 2) ведення Реєстру присвоєнь радіочастот;  
    -72- Кухарчук М.А.
Ввести новий пункт в такій редакції: "2) ведення Реєстру присвоєнь радіочастот;"  
Враховано    
154. 2) проведення радіочастотного моніторингу використання радіочастотного ресурсу України відповідно до цього Закону;   -73- Луценко Ю.В.
Ввести новий пункт в такій редакції: "4) здійснення заходів щодо забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв;"  
Враховано   3) проведення радіочастотного моніторингу використання радіочастотного ресурсу України відповідно до цього Закону; 4) здійснення заходів щодо забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв; 5) здійснення заходів щодо виявлення та усунення дії джерел радіозавад;  
    -74- Луценко Ю.В.
Ввести новий пункт в такій редакції: "5) здійснення заходів щодо виявлення та усунення дії джерел радіозавад;"  
Враховано    
155. 3) підготовку пропозицій і висновків для прийняття НКРЗ відповідних рішень щодо видачі дозволів на використання радіочастотного ресурсу;      6) підготовку висновків для прийняття НКРЗ відповідних рішень щодо видачі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України;  
156. 4) підготовку пропозицій і висновків для Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення та для телерадіокомпаній щодо можливості та умов використання радіочастотного ресурсу для телерадіомовлення;   -75- Артеменко Ю.А.
Пункт викласти в такій редакції: "7) підготовку висновків для Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для телерадіомовлення;"  
Враховано   7) підготовку висновків для Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для телерадіомовлення; 8) видачу дозволів на ввезення з-за кордону і реалізацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв;  
    -76- Луценко Ю.В.
Ввести пункт в такій редакції: "8) видачу дозволів на ввезення з-за кордону і реалізацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв;"  
Враховано    
157. 5) розробку частотно-територіальних планів розміщення та розрахунку електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів;   -77- Пункт вилучити.  Враховано    
158. 6) інші види діяльності, які пов'язані з використанням радіочастотного ресурсу і передбачені Статутом УДЦР.      9) інші види діяльності, які пов'язані з користуванням радіочастотним ресурсом України і передбачені Статутом УДЦР.  
159. 3. УДЦР здійснює роботи та надає послуги на платних засадах. Перелік робіт та послуг, що виконує УДЦР, а також тарифи на них затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням НКРЗ.   -78- Частину викласти в такій редакції: "4. УДЦР здійснює роботи та надає послуги на договірних засадах. Перелік робіт та послуг, що виконує УДЦР, а також тарифи на них затверджуються НКРЗ у встановленому порядку."  Враховано   4. УДЦР здійснює роботи та надає послуги на договірних засадах. Перелік робіт та послуг, що виконує УДЦР, а також тарифи на них затверджуються НКРЗ у встановленому порядку. 5. Докладна інформація про перелік робіт та послуг, що виконуються УДЦР, а також тарифи на ці роботи та послуги публікуються в офіційному бюлетені НКРЗ та розміщутися на її WЕВ-сайті. 6. За дорученням НКРЗ УДЦР бере участь у здійснені нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом.  
    -79- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "5. Докладна інформація про перелік робіт та послуг, що виконуються УДЦР, а також тарифи на ці роботи та послуги публікуються в офіційному бюлетені НКРЗ та розміщутися на її WЕВ-сайті."  
Враховано    
    -80- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "6. За дорученням НКРЗ УДЦР бере участь у здійснені нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом.  
Враховано    
160. 4. УДЦР здійснює свою діяльність за рахунок надходжень за виконання робіт та послуг, передбачених цим Законом.   -81- Луценко Ю.В.
Частину четверту вилучити  
Враховано    
161. 5. За дорученням НКРЗ УДЦР здійснює міжнародний захист, координацію радіочастот, бере участь в роботі Міжнародного союзу електрозв'язку.      7. За дорученням НКРЗ УДЦР здійснює міжнародний захист, координацію радіочастот, бере участь у роботі Міжнародного союзу електрозв'язку.  
162. Стаття 25. Повноваження Генерального штабу Збройних сил України щодо регулювання використання радіочастотного ресурсу України   -82- Пустовойтенко В.П.
Чикал А.В.
Статтю перенести як статтю 17 і доповнити частину першою в такій редакції: "1. Повноваження Генерального штабу Збройних сил України поширюються на смуги частот спеціального користування." З метою забезпечення участі Генерального штабу Збройних Сил України у державному управлінні радіочастотним ресурсом України та у регулюванні використання радіочастотного ресурсу України в частині спеціальних користувачів, з урахуванням статей 5, 11, 14, 16, 18, 22, 37, 39, 49, 50 і 54 проекту Закону та пункту 4 статті 39 Закону України "Про телекомунікації" статтю 25 необхідно викласти у наступній редакції: "Стаття 17. Повноваження Генерального штабу Збройних Сил України щодо регулювання використання радіочастотного ресурсу України 1. Генеральний штаб Збройних Сил України здійснює такі повноваження: 1) бере участь у розробці Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України; 2) бере участь у розробці Плану використання радіочастотного ресурсу України; 3) забезпечує присвоєння радіочастот та позивних сигналів у смугах частот, виділених для спеціальних користувачів відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України; 10) організовує виконання заходів щодо конверсії радіочастотного ресурсу України спеціальних користувачів; 4) видає спеціальним користувачам дозволи на використання (експлуатацію) радіоелектронних засобів та високочастотних пристроїв на території України та ввезення їх з-за кордону; 5) здійснює заходи щодо забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів спеціальних користувачів та користувачів інших категорій; 6) вживає необхідних заходів щодо усунення радіозавад; 7) здійснює державний нагляд та радіочастотний моніторинг щодо корисувтання радіочастотним ресурсом України в частині спеціальних користувачів; 8) здійснює облік використання радіочастотного ресурсу України користувачами всіх категорій, у тому числі з метою забезпечення відпрацювання мобілізаційних планів та здійснення уповноваженими органами оперативно-розшукових заходів; 9) бере участь у заходах міжнародного співробітництва щодо радіочастотного ресурсу України в частині спеціальних користувачів; 11) розробляє та затверджує нормативно-правові акти (правила, положення, норми) щодо регулювання радіочастотного ресурсу в частині спеціальних користувачів; 12) бере участь у підготовці проектів законів та інших нормативно-правових актів щодо радіочастотного ресурсу України в частині спеціальних користувачів; 13) відповідно до цього Закону подає пропозиції до проекту Закону України "Про Державний бюджет України" стосовно фінансування заходів щодо забезпечення міжнародно-правового захисту інтересів України, проведення конверсії радіочастотного спектра, здійснення ефективного розподілу радіочастотного ресурсу, виділення і присвоєння радіочастот, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів і функціонування системи радіочастотного моніторингу в частині спеціальних користувачів; 14) узгоджує спільно з ЦОВЗ та НКРЗ тематичні плани науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт щодо розподілу, виділення і присвоєння радіочастот, їх міжнародно-правового захисту, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, забезпечення функціонування системи радіочастотного моніторингу в частині спеціальних користувачів; 15) розробляє та подає за необхідністю до Кабінету Міністрів України, ЦОВЗ та НКРЗ пропозиції щодо використання радіочастотного ресурсу України в умовах надзвичайного та воєнного стану; 16) координує діяльність радіочастотних органів спеціальних користувачів радіочастотного ресурсу."  
Враховано Враховано редакційно  Стаття 17. Повноваження Генерального штабу Збройних Сил України щодо регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України 1. Повноваження Генерального штабу Збройних сил України поширюються на смуги частот спеціального користування.  
163. Генеральний штаб Збройних Сил України:      2. Генеральний штаб Збройних Сил України:  
164. 1) подає до ЦОВЗ пропозиції та приймає участь в розробці Плану використання радіочастотного ресурсу України та Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України відповідно до цього Закону;      1) бере участь в розробці Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України відповідно до цього Закону;  
165. 2) погоджує проект Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України відповідно до вимог цього Закону;      2) погоджує проект Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України відповідно до вимог цього Закону;  
166. 3) забезпечує присвоєння радіочастот та позивних сигналів в смугах частот, виділених для спеціальних користувачів відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України;      3) забезпечує присвоєння радіочастот та позивних сигналів у смугах радіочастот спеціального користування;  
167. 4) забезпечує разом з ЦОВЗ та НКРЗ проведення конверсії радіочастотного ресурсу в смугах радіочастот, виділених для спеціальних користувачів, та несе відповідальність за здійснення конверсії в обсягах та у терміни, передбачені Планом використання радіочастотного ресурсу України;      4) організовує виконання заходів щодо конверсії радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот спеціального користування;  
168. 5) видає спеціальним користувачам дозволи на використання радіоелектронних засобів на території України;      5) видає спеціальним користувачам дозволи на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення;  
169. 6) здійснює облік радіочастот та позивних сигналів, присвоєних радіослужбам спеціальних користувачів;       
170. 7) забезпечує електромагнітну сумісність радіоелектронних засобів в смугах радіочастот, виділених для спеціальних користувачів.      6) здійснює заходи щодо забезпечення електромагнітної сумісності; 7) здійснює державний нагляд та радіочастотний моніторинг щодо користування радіочастотним ресурсом України в смугах частот спеціального користування; 8) веде реєстр присвоєнь радіочастот у смугах радіочастот спеціального користування та здійснює облік присвоєнь радіочастот у смугах радіочастот загального користування з метою відпрацювання мобілізаційних планів; 9) бере участь у заходах міжнародного співробітництва щодо радіочастотного ресурсу України в частині смуг радіочастот спеціального користування; 10) розробляє та затверджує нормативно-правові акти (правила, положення, норми) щодо користування радіочастотним ресурсом в смугах радіочастот спеціального користування; 11) бере участь у підготовці проектів законів та інших нормативно-правових актів щодо радіочастотного ресурсу України в частині спеціальних користувачів; 12) затверджує тематичні плани науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт щодо розподілу, виділення і присвоєння радіочастот, їх міжнародно-правового захисту, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, забезпечення функціонування системи радіочастотного моніторингу в частині спеціальних користувачів; 13) розробляє та подає за необхідністю до Кабінету Міністрів України, ЦОВЗ та НКРЗ пропозиції щодо використання радіочастотного ресурсу України в умовах надзвичайного та воєнного стану; 14) координує діяльність радіочастотних органів спеціальних користувачів радіочастотного ресурсу України.  
171. Стаття 16. Державний нагляд за використанням радіочастотного ресурсу      Стаття 18. Державний нагляд за користуванням радіочастотним ресурсом України  
172. 1. Державний нагляд за використанням радіочастотного ресурсу України - це комплекс заходів, які забезпечують використання радіочастотного ресурсу України відповідно до законодавства. Порядок здійснення державного нагляду затверджується НКРЗ.   -83- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "1. Державний нагляд за користуванням радіочастотним ресурсом України - комплекс заходів, які забезпечують використання радіочастотного ресурсу України відповідно до законодавства. Порядок здійснення державного нагляду щодо смуг радіочастот загального користування затверджується НКРЗ."  
Враховано   1. Державний нагляд за користуванням радіочастотним ресурсом України - комплекс заходів, які забезпечують використання радіочастотного ресурсу України відповідно до законодавства. Порядок здійснення державного нагляду щодо смуг радіочастот загального користування затверджується НКРЗ.  
173. 2. Метою державного нагляду за використанням радіочастотного ресурсу України є забезпечення дотримання користувачами радіочастотного ресурсу встановленого порядку використання радіочастотного ресурсу, інтересів та безпеки держави і громадян України, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів будь-якого призначення та запобігання правопорушенням при використанні радіочастотного ресурсу.      2. Метою державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України є забезпечення дотримання користувачами радіочастотного ресурсу України встановленого порядку користуванням радіочастотним ресурсом України, інтересів та безпеки держави і громадян України, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів будь-якого призначення та запобігання правопорушенням при користуванням радіочастотним ресурсом України.  
174. 3. Державний нагляд за використанням радіочастотного ресурсу здійснює ДІЕ, а також інші державні органи в межах компетенції та в порядку, визначених законом.   -84- Чикал А.В.
Слова "здійснює ДІЕ" доповнити словами "та Генеральний штаб Збройних Сил України"  
Враховано редакційно   3. Державний нагляд за користуванням радіочастотним ресурсом України здійснють ДІЗ та Генеральний штаб Збройних Сил України в межах компетенції та в порядку, визначених законом.  
175. 4. При здійсненні державного нагляду посадові особи ДІЕ мають право:   -85- Чикал А.В.
Слова "посадові особи ДІЗ" доповнити словами "та Генерального штабу Збройних Сил України"  
Враховано редакційно   4. При здійсненні державного нагляду посадові особи ДІЗ та Генерального штабу Збройних Сил України мають право:  
176. 1) доступу у встановленому законодавством порядку на територію і в приміщення користувачів радіочастотного ресурсу з метою перевірки використання розташованих в них радіоелектронних засобів, а також у випадку, коли зазначені засоби та/або високочастотні пристрої, що знаходяться в цих приміщеннях, створюють радіозавади;   -86- Луценко Ю.В.
Пункт викласти в такій редакції: "1) доступу у встановленому законодавством порядку на територію і в приміщення загальних та спеціальних користувачів радіочастотного ресурсу України відповідно з метою перевірки використання розташованих у них радіоелектронних засобів, а також у випадку, коли зазначені засоби та/або високочастотні пристрої, що знаходяться в цих приміщеннях, створюють радіозавади;"  
Враховано   1) доступу у встановленому законодавством порядку на територію і в приміщення загальних та спеціальних користувачів радіочастотного ресурсу України відповідно з метою перевірки використання розташованих у них радіоелектронних засобів, а також у випадку, коли зазначені засоби та/або високочастотні пристрої, що знаходяться в цих приміщеннях, створюють радіозавади;  
177. 2) перевіряти дотримання вимог законодавства щодо використання радіочастотного ресурсу юридичними та фізичними особами, отримувати від них необхідні пояснення, матеріали та інформацію;      2) перевіряти дотримання вимог законодавства щодо користування радіочастотним ресурсом України юридичними та фізичними особами, отримувати від них необхідні пояснення, матеріали та інформацію;  
178. 3) в межах своїх повноважень надавати обов'язкові для виконання розпорядження (приписи) відносно усунення порушень і недоліків щодо використання радіочастотного ресурсу.   -87- Кухарчук М.А.
Ввести новий пункт в такій редакції: "4) складати в установленому законом порядку протокол про вчинення адміністративного правопорушення щодо користування радіочастотним ресурсом України."  
Враховано   3) у межах своїх повноважень надавати обов'язкові для виконання розпорядження (приписи) відносно усунення порушень і недоліків щодо користування радіочастотним ресурсом України; 4) складати в установленому законом порядку протокол про вчинення адміністративного правопорушення щодо користування радіочастотним ресурсом України.  
179. Стаття 18. Радіочастотний моніторинг використання радіочастотного ресурсу України   -88- Кухарчук М.А.
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 19. Радіочастотний моніторинг "  
Враховано   Стаття 19. Радіочастотний моніторинг  
180. 1. Радіочастотний моніторинг використання радіочастотного ресурсу України здійснюється з метою визначення наявного для використання радіочастотного ресурсу, ефективності використання розподілених смуг радіочастот та розроблення науково обгрунтованих рекомендацій для прийняття відповідних рішень щодо підвищення ефективності використання та задоволення потреб користувачів радіочастотного ресурсу.   -89- Кухарчук М.А.
Частину першу викласти в такій редакції: "1. Радіочастотний моніторинг здійснюється з метою захисту присвоєнь радіочастот, визначення наявного для використання радіочастотного ресурсу України, ефективності використання розподілених смуг радіочастот та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття відповідних рішень щодо підвищення ефективності використання та задоволення потреб користувачів радіочастотного ресурсу України."  
Враховано   1. Радіочастотний моніторинг здійснюється з метою захисту присвоєнь радіочастот, визначення наявного для використання радіочастотного ресурсу України, ефективності використання розподілених смуг радіочастот та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття відповідних рішень щодо підвищення ефективності використання та задоволення потреб користувачів радіочастотного ресурсу України.  
181. 2. Радіочастотний моніторинг радіочастотного ресурсу України здійснюється УДЦР на замовлення та під контролем НКРЗ.   -90- Чикал А.В.
У пункті два статті 18 слова "здійснюється УДЦР" доповнити словами "та Генеральним штабом Збройних Сил України."  
Враховано   2. Радіочастотний моніторинг здійснюється УДЦР та Генеральним штабом Збройних Сил України відповідно у смугах радіочастот загального та спеціального користування відповідно. 3. УДЦР та Генеральний штаб Збройних Сил України формують бази даних присвоєнь радіочастот в України, які використовуються для здійснення розподілу радіочастот, нагляду за їх використанням, забезпечення конверсії смуг радіочастот.  
    -91- Пустовойтенко В.П.
Ввести нову частину такого змісту: "3. УДЦР та Генеральний штаб Збройних Сил України формують банк даних системи радіочастотного моніторингу України, який використовується для здійснення розподілу радіочастот та нагляду за їх використанням, забезпечення вивільнення (конверсії) смуг радіочастот спеціальних користувачів для потреб підприємницької діяльності, телебачення та радіомовлення."  
Враховано редакційно    
182. 3. Оплата радіочастотного моніторингу радіочастотного ресурсу України здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Кошти на фінансування радіочастотного моніторингу виділяються окремою стрічкою у видатках НКРЗ.   -92- Чикал А.В.
Пункт 3 статті 18 доцільно викласти у наступній редакції: "Оплата ведення радіочастотного моніторингу радіочастотного ресурсу України в частині загальних користувачів радіочастотного ресурсу здійснюється за рахунок загальних користувачів. Впровадження та утримання Єдиної державної системи радіочастотного моніторингу України здійснюється за рахунок Державного бюджету України. Кошти на фінансування Єдиної державної системи радіочастотного моніторингу України виділяються окремою стрічкою у видатках НКРЗ."  
Враховано редакційно   4. Радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування здійснюється на платних засадах за рахунок загальних користувачів у встановленому НКРЗ порядку. Радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот спеціального користування здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.  
183. 4. УДЦР подає до НКРЗ та ДІЕ звіти за наслідками проведення радіочастотного моніторингу та відповідні пропозиції, у тому числі стосовно ефективності використання розподілених смуг радіочастот та внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України та Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України. Форма та періодичність подання звітів і пропозицій встановлюється НКРЗ.   -93- Кухарчук М.А.
Частину четверту викласти в такій редакції: "5. УДЦР подає до НКРЗ за наслідками проведення радіочастотного моніторингу відповідні пропозиції стосовно ефективності використання розподілених смуг радіочастот та внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України та Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України."  
Враховано   5. УДЦР подає до НКРЗ за наслідками проведення радіочастотного моніторингу відповідні пропозиції стосовно ефективності використання розподілених смуг радіочастот та внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України та Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України.  
184. Стаття 20. Національна таблиця розподілу смуг радіочастот України      Стаття 20. Національна таблиця розподілу смуг радіочастот України  
185. 1. Національна таблиця розподілу смуг радіочастот України регламентує розподіл смуг радіочастот радіослужбам в Україні та визначає розподіл смуг радіочастот між спеціальними та загальними користувачами.   -94- Кухарчук М.А.
Частину четверту викласти в такій редакції: "1. Національна таблиця розподілу смуг радіочастот України регламентує розподіл смуг радіочастот радіослужбам в Україні та визначає смуги радіочастот спеціального та загального користування."  
Немає висновку   1. Національна таблиця розподілу смуг радіочастот України регламентує розподіл смуг радіочастот радіослужбам в Україні та визначає смуги радіочастот спеціального та загального користування.  
186. 2. Національна таблиця розподілу смуг радіочастот України розробляється ЦОВЗ на основі Регламенту радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку, на підставі пропозицій і за участю НКРЗ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Генерального штабу збройних сил України, інших зацікавлених органів державної влади. ЦОВЗ подає Таблицю на затвердження Кабінету Міністрів України після її погодження НКРЗ, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Генеральним штабом Збройних сил України. Якщо окремі положення Таблиці погодити не вдалося, Кабінет Міністрів розглядає альтернативні пропозиції зацікавлених відомств і приймає відповідне рішення. До розгляду питання про затвердження Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України на засідання Кабінету Міністрів України обов'язково запрошуються члени НКРЗ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та представники Генерального штабу збройних сил України.      2. Національна таблиця розподілу смуг радіочастот України розробляється ЦОВЗ на основі Регламенту радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку, на підставі пропозицій і за участю НКРЗ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Генерального штабу Збройних Сил України, інших зацікавлених органів державної влади. ЦОВЗ подає Таблицю на затвердження Кабінету Міністрів України після її погодження НКРЗ, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Генеральним штабом Збройних Сил України. Якщо окремі положення Таблиці погодити не вдалося, Кабінет Міністрів розглядає альтернативні пропозиції зацікавлених відомств і приймає відповідне рішення. До розгляду питання про затвердження Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України на засідання Кабінету Міністрів України обов'язково запрошуються члени НКРЗ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та представники Генерального штабу Збройних Сил України.  
187. 3. Національна таблиця розподілу смуг радіочастот України визначає:      3. Національна таблиця розподілу смуг радіочастот України визначає:  
188. 1) розподіл смуг радіочастот між радіослужбами відповідно до Регламенту радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку;      1) розподіл смуг радіочастот між радіослужбами відповідно до Регламенту радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку;  
189. 2) розподіл смуг радіочастот між радіослужбами в Україні;      2) розподіл смуг радіочастот між радіослужбами в Україні;  
190. 3) розподіл смуг радіочастот між спеціальними та загальними користувачами радіочастотного ресурсу.      3) розподіл смуг радіочастот на смуги спеціального та загального користування.  
191. 4. Зміни до Національної таблиці розподілу радіочастот України вносяться в порядку, визначеному цим Законом для її розробки та затвердження.      4. Зміни до Національної таблиці розподілу радіочастот України вносяться в порядку, визначеному цим Законом для її розробки та затвердження.  
192. 5. ЦОВЗ, з урахуванням інтересів України, організовує діяльність щодо зближення розподілу смуг радіочастот, визначеного Національною таблицею розподілу смуг радіочастот України, з розподілом смуг радіочастот, рекомендованим Міжнародним союзом електрозв'язку та ЄС.      5. ЦОВЗ, з урахуванням інтересів України, організовує діяльність щодо зближення розподілу смуг радіочастот, визначеного Національною таблицею розподілу смуг радіочастот України, з розподілом смуг радіочастот, рекомендованим Міжнародним союзом електрозв'язку та ЄС.  
193. 6. ЦОВЗ публікує Національну таблицю розподілу смуг радіочастот України в офіційному бюлетені НКРЗ та на Wеb-сайті.      6. ЦОВЗ публікує Національну таблицю розподілу смуг радіочастот України в офіційному бюлетені НКРЗ та на Wеb-сайті.  
194. Стаття 21. План використання радіочастотного ресурсу України      Стаття 21. План використання радіочастотного ресурсу України  
195. 1. Радіочастотний ресурс України використовується відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України.   -95- Луценко Ю.В.
Частину десяту перенести як частину другу і викласти в такій редакції: "2. План використання радіочастотного ресурсу України повинен відповідати Національній таблиці розподілу смуг радіочастот України, інтересам України в сфері використання радіочастотного ресурсу України, її обороноздатності і безпеки, враховувати рекомендації Міжнародного союзу електрозв'язку, Європейської конференції адміністрацій пошт та електрозв'язку (СЕПТ), інших міжнародних організацій, членом яких є або має намір стати Україна, і передбачати виділення радіочастот визначеним радіотехнологіям."  
Враховано   1. Радіочастотний ресурс України використовується відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України. 2. План використання радіочастотного ресурсу України повинен відповідати Національній таблиці розподілу смуг радіочастот України, інтересам України в сфері використання радіочастотного ресурсу України, її обороноздатності і безпеки, враховувати рекомендації Міжнародного союзу електрозв'язку, Європейської конференції адміністрацій пошт та електрозв'язку (СЕПТ), інших міжнародних організацій, членом яких є або має намір стати Україна, і передбачати виділення радіочастот визначеним радіотехнологіям.  
196. 2. План використання радіочастотного ресурсу України визначає:   -96- Луценко Ю.В.
Частину другу викласти в такій редакції: "3. План використання радіочастотного ресурсу України визначає: 1) перелік радіотехнологій, що використовуються в Україні, з визначенням смуг радіочастот та радіослужб, яким вони відповідають, а також відомості щодо термінів припинення їх розвитку та використання; 2) перелік перспективних для впровадження в Україні радіотехнологій, з визначенням смуг радіочастот та радіослужб, яким вони відповідають, а також терміни їх впровадження."  
Враховано   3. План використання радіочастотного ресурсу України визначає:  
197. - умови використання певних смуг радіочастот, у тому числі на платній та безоплатній основі, на підставі дозволів та без дозволів;      1) перелік радіотехнологій, що використовуються в Україні, з визначенням смуг радіочастот та радіослужб, яким вони відповідають, а також відомості щодо термінів припинення їх розвитку та використання;  
198. - радіотехнології та стандарти радіоелектронних засобів, що можуть працювати у визначених смугах радіочастот;      2) перелік перспективних для впровадження в Україні радіотехнологій, з визначенням смуг радіочастот та радіослужб, яким вони відповідають, а також терміни їх впровадження.  
199. - терміни використання радіочастот (смуг радіочастот) визначеними стандартами і технологіями.       
200. 3. План використання радіочастотного ресурсу України є постійно діючим нормативно-правовим актом, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням ЦОВЗ.   -97- Чикал А.В.
Пункт два статті 21 доповнити абзацом "терміни та фінансове забезпечення проведення конверсії"  
Відхилено , оскільки фінансове забезпечення не є нормою Плану  4. План використання радіочастотного ресурсу України є постійно діючим нормативно-правовим актом, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням ЦОВЗ.  
201. 4. План використання радіочастотного ресурсу України розробляється ЦОВЗ згідно з Національною таблицею розподілу смуг радіочастот України, на підставі пропозицій і за участю НКРЗ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Генерального штабу збройних сил України, інших зацікавлених органів державної влади, а також громадських організацій. ЦОВЗ подає План на затвердження Кабінету Міністрів України після його погодження НКРЗ, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Генеральним штабом Збройних сил України. Якщо окремі положення Плану погодити не вдалося, Кабінет Міністрів розглядає альтернативні пропозиції зацікавлених відомств і приймає відповідне рішення. До розгляду питання про затвердження Плану використання радіочастотного ресурсу України на засідання Кабінету Міністрів України обов'язково запрошуються члени НКРЗ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та представник Генерального штабу збройних сил України.   -98- Пустовойтенко В.П.
після слів "зацікавлених органів державної влади", додати "користувачів радіочастотного ресурсу та інших суб'єктів підприємницької діяльності,"  
Враховано редакційно   5. План використання радіочастотного ресурсу України розробляється ЦОВЗ згідно з Національною таблицею розподілу смуг радіочастот України, на підставі пропозицій і за участю НКРЗ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Генерального штабу Збройних Сил України, інших зацікавлених органів державної влади, а також громадських організацій користувачів радіочастотного ресурсу України та інших суб'єктів підприємницької діяльності. ЦОВЗ подає План на затвердження Кабінету Міністрів України після його погодження НКРЗ, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Генеральним штабом Збройних Сил України. Якщо окремі положення Плану погодити не вдалося, Кабінет Міністрів розглядає альтернативні пропозиції зацікавлених відомств і приймає відповідне рішення. До розгляду питання про затвердження Плану використання радіочастотного ресурсу України на засідання Кабінету Міністрів України обов'язково запрошуються члени НКРЗ, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та представник Генерального штабу Збройних Сил України.  
202. 5. Перегляд Плану використання радіочастотного ресурсу України здійснюється не менше одного разу на рік. Зміни до Плану вносяться за необхідності, в порядку, визначеному цим Законом для розробки та затвердження Плану.      6. Перегляд Плану використання радіочастотного ресурсу України здійснюється не менше одного разу на рік. Зміни до Плану вносяться за необхідності, в порядку, визначеному цим Законом для розробки та затвердження Плану.  
203. 6. ЦОВЗ розглядає пропозиції про зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України та вносить їх зі своїми висновками до Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня надходження пропозицій.      7. ЦОВЗ розглядає пропозиції про зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України та вносить їх із своїми висновками до Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня надходження пропозицій.  
204. 7. Кабінет Міністрів України розглядає внесені ЦОВЗ пропозиції про зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України протягом місяця з моменту їх подання.      8. Кабінет Міністрів України розглядає внесені ЦОВЗ пропозиції про зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України протягом місяця з моменту їх подання.  
205. 8. Порядок та терміни розробки і коригування Плану використання радіочастотного ресурсу України визначається Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог цього Закону.   -99- Частину восьму викласти в такій редакції: "9. Порядок та терміни розробки Плану використання радіочастотного ресурсу України визначається Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог цього Закону."  Враховано   9. Порядок та терміни розробки Плану використання радіочастотного ресурсу України визначається Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог цього Закону.  
206. 9. План використання радіочастотного ресурсу України повинен відповідати інтересам України стосовно розвитку ринку телекомунікацій, телерадіопростору, впровадження прогресивних технологій і враховувати рекомендації Регламенту радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку та директиви ЄС.   -100- Чикал А.В.
У частині дев'ятій статті 21 слова "повинен відповідати інтересам України стосовно" доповнити словами "обороноздатності і безпеки держави"  
Враховано   10. План використання радіочастотного ресурсу України повинен відповідати інтересам України стосовно обороноздатності і безпеки держави, розвитку ринку телекомунікацій, телерадіопростору, впровадження прогресивних радіотехнологій і враховувати рекомендації Регламенту радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку та директиви ЄС.  
207. 10. План використання радіочастотного ресурсу України є підставою для конверсії смуг радіочастот та видачі дозволів на використання радіочастотного ресурсу та експлуатацію радіоелектронних засобів відповідно до цього Закону.   -101- Луценко Ю.В.
Перенести із зміною редакції як частину 2 цієї статті.  
Враховано    
208. 11. Кабінет Міністрів України несе відповідальність за виконання Плану використання радіочастотного ресурсу України. Контроль за виконанням Плану покладається на НКРЗ.   -102- Луценко Ю.В.
Частину одиннадцяту викласти в такій редакції: "Контроль за виконанням Плану використання радіочастотного ресурсу України покладається на НКРЗ."  
Враховано   11. Контроль за виконанням Плану використання радіочастотного ресурсу України покладається на НКРЗ.  
209. Стаття 22. Конверсія радіочастотного ресурсу      Стаття 22. Конверсія радіочастотного ресурсу України  
210. 1. Конверсія радіочастотного ресурсу передбачає комплекс заходів, в результаті виконання яких відбувається вивільнення частини радіочастотного ресурсу (радіочастот та/або смуг радіочастот) для подальшого її використання користувачами інших категорій та/або впровадження інших стандартів і технологій.      1. Конверсія радіочастотного ресурсу України передбачає комплекс заходів, в результаті виконання яких відбувається вивільнення частини радіочастотного ресурсу України (радіочастот та/або смуг радіочастот) для подальшого її використання користувачами інших категорій та/або впровадження інших стандартів і технологій.  
211. 2. Конверсія радіочастотного ресурсу здійснюється на виконання та у відповідності з Планом використання радіочастотного ресурсу України а також згідно з стратегічними задачами держави щодо впровадження сучасних телекомунікаційних та інформаційних технологій.      2. Конверсія радіочастотного ресурсу України здійснюється на виконання та у відповідності з Планом використання радіочастотного ресурсу України, а також згідно зі стратегічними задачами держави щодо впровадження сучасних телекомунікаційних та інформаційних технологій.  
212. 3. Кабінет Міністрів України координує проведення робіт з конверсії радіочастотного ресурсу України та несе відповідальність за здійснення конверсії в обсягах та у терміни, передбачені Планом використання радіочастотного ресурсу України.      3. Кабінет Міністрів України координує проведення робіт із конверсії радіочастотного ресурсу України та несе відповідальність за здійснення конверсії в обсягах та у терміни, передбачені Планом використання радіочастотного ресурсу України.  
213. 4. Генеральний Штаб Збройних сил України, ЦОВЗ та НКРЗ забезпечують проведення конверсії радіочастотного ресурсу в смугах радіочастот, виділених для спеціальних користувачів, та несуть відповідальність за здійснення конверсії в обсягах та у терміни, передбачені Планом використання радіочастотного ресурсу України.      4. Генеральний штаб Збройних Сил України, ЦОВЗ та НКРЗ забезпечують проведення конверсії радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот спеціального користування та несуть відповідальність за здійснення конверсії в обсягах та у терміни, передбачені Планом використання радіочастотного ресурсу України.  
214. 5. Конверсія радіочастотного ресурсу щодо смуг радіочастот, виділених для спеціальних користувачів, здійснюється за рахунок Державного бюджету України. Кабінет Міністрів України для проведення конверсії радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот, виділених для спеціальних користувачів, може залучати додаткові позабюджетні кошти. Кошти для проведення конверсії радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот, виділених для спеціальних користувачів, передбачаються окремою стрічкою у видатках ЦОВЗ.   -103- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "5. Конверсія радіочастотного ресурсу України щодо смуг радіочастот спеціального користування, здійснюється за рахунок Державного бюджету України. Кабінет Міністрів України для проведення конверсії радіочастотного ресурсу України може залучати додаткові позабюджетні кошти. Кошти для проведення конверсії радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот спеціального користування передбачаються окремим рядком у Державному бюджеті України."  
Враховано   5. Конверсія радіочастотного ресурсу України щодо смуг радіочастот спеціального користування, здійснюється за рахунок Державного бюджету України. Кабінет Міністрів України для проведення конверсії радіочастотного ресурсу України може залучати додаткові позабюджетні кошти. Кошти для проведення конверсії радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот спеціального користування передбачаються окремим рядком у Державному бюджеті України.  
215. 6. ЦОВЗ та НКРЗ забезпечують проведення конверсії радіочастотного ресурсу щодо смуг радіочастот, виділених для загальних користувачів.      6. ЦОВЗ та НКРЗ забезпечують проведення конверсії радіочастотного ресурсу України щодо смуг радіочастот загального користування.  
216. 7. Вивільнені в результаті конверсії радіочастоти та/або смуги радіочастот використовуються відповідно до цього Закону.      7. Вивільнені в результаті конверсії радіочастоти та/або смуги радіочастот використовуються відповідно до цього Закону.  
217. Стаття 23. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот)   -104- Кухарчук М.А.
Частину третю перенести як частину першу.  
Враховано   Стаття 23. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) 1. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) здійснюється відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України.  
218. 1. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) радіоелектронним засобам здійснюється шляхом видачі дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів відповідно до цього Закону.   -105- Кухарчук М.А.
Частину вилучити.  
Немає висновку    
219. 2. УДЦР здійснює присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) радіоелектронним засобам всіх користувачів, крім спеціальних. Присвоєння радіочастот в смугах радіочастот, призначених для спеціальних користувачів, здійснюється Генеральним штабом Збройних Сил України.   -106- Кухарчук М.А.
Частину другу викласти в такій редакції: "2. УДЦР здійснює присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) радіоелектронним засобам і випромінювальним пристроям у смугах радіочастот загального користування. Генеральний штаб Збройних Сил України здійснює присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) радіоелектронним засобам і випромінювальним пристроям у смугах радіочастот спеціального користування."  
Враховано   2. УДЦР здійснює присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) радіоелектронним засобам і випромінювальним пристроям у смугах радіочастот загального користування. Генеральний штаб Збройних Сил України здійснює присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) радіоелектронним засобам і випромінювальним пристроям у смугах радіочастот спеціального користування.  
220. 3. Присвоєння радіочастот здійснюється відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України.   -107- Кухарчук М.А.
Частину третю перенести як частину першу.  
Немає висновку   3. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) здійснюється за умови забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, які заявляються, з діючими та вже заявленими радіоелектронними засобами різних категорій користувачів.  
    -108- Кухарчук М.А.
Ввести нову частину в такій редакції: "3. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) здійснюється за умови забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, які заявляються, з діючими та вже заявленими радіоелектронними засобами різних категорій користувачів."  
Враховано    
221. 4. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) радіоелектронним засобам операторів телекомунікацій, які мають відповідну ліцензію на здійснення діяльності в сфері телекомунікацій, відбувається на підставі дозволів на використання радіочастотного ресурсу, виданих НКРЗ відповідно до цього Закону. Терміни дії цих присвоєнь дорівнюють термінам дії відповідних дозволів.   -109- Кухарчук М.А.
Частину вилучити.  
Враховано    
222. 5. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) радіоелектронним засобам в смугах радіочастот, виділених для телерадіомовлення, здійснюється на підставі рішень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та/або ліцензій на мовлення. Терміни дії цих присвоєнь визначаються відповідно до цих рішень та/або ліцензій.   -110- Кухарчук М.А.
Частину вилучити.  
Враховано    
223. 6. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) радіоелектронним засобам технологічних користувачів, радіоаматорів та операторів телекомунікацій, які здійснюють види діяльності, що не ліцензуються, здійснюється на підставі заяв про видачу дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів. Терміни дії цих присвоєнь визначаються УДЦР і не можуть бути меншими ніж 5 років.   -111- Кухарчук М.А.
Частину вилучити.  
Враховано    
224. 7. Радіочастотні присвоєння реєструються УДЦР.   -112- Кухарчук М.А.
Частину сьому викласти в такій редакції: "4. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) в смугах частот загального користування вносяться УДЦР до реєстру присвоєнь радіочастот і протягом трьох робочих днів публікуються на WЕВ-сайті НКРЗ. Реєстр присвоєнь радіочастот (смуг радіочастот) щоквартально публікується в офіціальному бюлетені НКРЗ."  
Враховано   4. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) в смугах частот загального користування вносяться УДЦР до реєстру присвоєнь радіочастот і протягом трьох робочих днів публікуються на WЕВ-сайті НКРЗ. Реєстр присвоєнь радіочастот (смуг радіочастот) щоквартально публікується в офіціальному бюлетені НКРЗ. 5. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) в смугах радіочастот спеціального користування реєструються Генеральним штабом Збройних Сил України. 6. Генеральний штаб Збройних Сил України і УДЦР щоквартально обмінюються реєстрами присвоєнь радіочастот (смуг радіочастот).  
    -113- Кухарчук М.А.
Ввести нову частину в такій редакції: "5. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) в смугах радіочастот спеціального користування реєструються Генеральним штабом Збройних Сил України."  
Враховано    
    -114- Кухарчук М.А.
Ввести нову частину в такій редакції: "10. Генеральний штаб Збройних Сил України і УДЦР щоквартально обмінюються реєстрами присвоєнь радіочастот (смуги радіочастот)."  
Враховано    
225. 8. Радіочастотні присвоєння можуть бути анульовані:   -115- Кухарчук М.А.
Частину викласти в такій редакції: "7. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) можуть бути анульовані на підставі анулювання відповідних дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв згідно з цим Законом."  
Немає висновку   7. Присвоєння радіочастот (смуг радіочастот) можуть бути анульовані на підставі анулювання відповідних дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв згідно з цим Законом.  
226. 1) для радіоелектронних засобів операторів телекомунікацій - НКРЗ на підставі анулювання відповідного дозволу на використання радіочастотного ресурсу згідно з цим Законом;       
227. 2) для радіоелектронних засобів телерадіоорганізацій - НКРЗ на підставі звернення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у випадку анулювання відповідної ліцензії на мовлення за рішенням суду;       
228. 3) для радіоелектронних засобів технологічних користувачів, операторів телекомунікацій, діяльність яких не ліцензується НКРЗ, та радіоаматорів - ДІЕ на підставі рішення про анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу у передбачених законодавством випадках;       
229. 4) для радіоелектронних засобів спеціальних користувачів - рішенням Генерального штабу Збройних Сил України.       
230. Стаття 24. Повноваження Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо регулювання використання радіочастотного ресурсу України      Стаття 24. Повноваження Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України  
231. Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення:      Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення:  
232. 1) подає до ЦОВЗ пропозиції та приймає участь в розробці Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України відповідно до вимог цього Закону;   -116- Зінченко О.О.
Пункт викласти в такій редакції: "надає пропозиції до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України і Плану використання радіочастотного ресурсу України та бере участь в розробці цих документів з урахуванням потреб телерадіомовлення;"  
Враховано   1) надає пропозиції до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України і Плану використання радіочастотного ресурсу України та бере участь в розробці цих документів з урахуванням потреб телерадіомовлення;  
233. 2) погоджує проект Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України відповідно до вимог цього Закону;   -117- Пустовойтенко В.П.
Після слів "радіочастотного ресурсу України" додати слова "в частині телерадіомовлення".  
Враховано   2) погоджує проект Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України в частині телерадіомовлення відповідно до вимог цього Закону;  
234. 3) розподіляє між користувачами радіочастоти в смугах радіочастот, виділених для телебачення і радіомовлення відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України;   -118- Зінченко О.О.
Пункт викласти в такій редакції: "3) визначає відповідно до законодавства про радіочастотний ресурс України користувачів радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот, виділених для телерадіомовлення;"  
Враховано   3) визначає відповідно до законодавства про радіочастотний ресурс України користувачів радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот, виділених для телерадіомовлення;  
235. 4) замовляє та/або погоджує замовлення на розробку висновків щодо можливості та умов використання радіочастотного ресурсу для телерадіомовлення.   -119- Зінченко О.О.
Пункт викласти в такій редакції: "4) замовляє розробку висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення."  
Враховано   4) замовляє розробку висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення. Розділ V. Радіоелектронні засоби та випромінювальні пристрої у сфері користування радіочастотним ресурсом України Стаття 25. Умови застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України 1. Умовами застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України є: 1) включення конкретного типу радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв до реєстру радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України; 2) документальне підтвердження їх відповідності стандартам (сертифікат відповідності). 2. Підтвердження відповідності радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв здійснюється згідно із Законом України "Про підтвердження відповідності" акредитованими в установленому порядку органами, уповноваженими на проведення цієї діяльності, перелік яких погоджується НКРЗ. 3. Реєстр радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, веде НКРЗ і не менше ніж два рази на рік публікує цей перелік у офіційному бюлетені НКРЗ. 4. Застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, не внесених до цього реєстру, погоджується НКРЗ. 5. Зміни до реєстру радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, можуть вноситися на підставі заяви юридичних та фізичних осіб, форма якої встановлюється НКРЗ. 6. НКРЗ протягом 60 діб від дати надходження заявки щодо внесення до реєстру радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, приймає рішення щодо внесення до нього заявлених радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв або про відмову. У разі прийняття позитивного рішення, заявлені радіоелектронні засоби, випромінювальні пристрої в зазначений термін повинні бути внесені до реєстру. Інформація про позитивне рішення повинна бути оприлюднена на WЕВ-сайті НКРЗ протягом 3 діб. 7. Реєстр радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України, в смугах радіочастот спеціального користування веде Генеральний штаб Збройних Сил України. Стаття 26. Визначення можливості застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України 1. Визначення можливості застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України здійснюється з урахуванням таких основних принципів: 1) застосування радіоелектронних засобів для впровадження радіотехнологій у відповідності до Плану використання радіочастотного ресурсу України; 2) забезпечення електромагнітної сумісності; 3) пріоритетності застосування новітніх вітчизняних, європейських та світових типів радіоелектронних засобів для перспективних радіотехнологій. 2. Рішення щодо можливості застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України приймає НКРЗ на підставі розгляду заяви щодо застосування конкретних типів радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв. Форма заяви встановлюється НКРЗ. 3. Заявником може бути суб'єкт господарювання, який планує виробництво в Україні або ввезення на територію України радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв для застосування в радіотехнологіях, визначених Планом використання радіочастотного ресурсу України. 4. Для отримання рішення НКРЗ щодо можливості застосування конкретного типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на території України заявник подає такі документи: 1) заява щодо визначення можливості застосування конкретних типів радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв за встановленою НКРЗ формою; 2) картка тактико-технічних даних радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв установленої НКРЗ форми; 3) пояснювальна записка встановленої НКРЗ форми; 4) термін початку виробництва, реалізації типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою, що заявляється; 5) на вимогу НКРЗ заявники надають додаткову інформацію щодо технічних характеристик заявленого типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою, яка необхідна для підготовки рішення про визнання можливості. 5. Заява залишається без розгляду, якщо: 1) документи подані з порушенням вимог частини 4 цієї статті; 2) радіотехнологія, для якої заявлено радіоелектронний засіб або випромінювальний пристрій, не визначена у Плані використання радіочастотного ресурсу України; 3) термін застосування радіотехнології, для якої заявлено радіоелектронний засіб або випромінювальний пристрій, згідно Плану використання радіочастотного ресурсу України закінчується менш ніж за рік. 6. НКРЗ після реєстрації і розгляду заяви у десятиденний термін з дня реєстрації надсилає до УДЦР документи, подані заявником, для проведення технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою. 7. УДЦР у місячний термін з дня отримання від НКРЗ документів здійснює технічну експертизу і подає до НКРЗ відповідні обґрунтовані висновки щодо можливості або неможливості застосування заявленого типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на території України. 8. Якщо надану технічну інформацію УДЦР вважає недостатньою для проведення технічної експертизи і для підготовки висновків про можливість застосування, то він звертається до заявника щодо надання додаткової технічної інформації, про що повідомляє листом НКРЗ. Термін проведення УДЦР технічної експертизи в такому разі подовжується на час отримання необхідної інформації. 9. У місячний термін з дати отримання від УДЦР результатів технічної експертизи НКРЗ приймає рішення щодо можливості або неможливості застосування заявленого типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на території України. У триденний термін після його прийняття рішення направляється заявнику. 10. НКРЗ протягом 3 робочих днів після прийняття рішення щодо можливості або неможливості застосування заявленого типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на території України публікує його на своєму Wеb-сайті. 11. НКРЗ веде реєстр радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, які можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування і не менш ніж два рази на рік публікує його в офіційному бюлетені НКРЗ. 12. Внесення до реєстру конкретних типів радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України є однією з підстав для присвоєння радіочастот, надання дозволів на реалізацію, а також на їх ввезення в Україну з-за кордону. 13. Порядок і форму ведення реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах частот загального користування, визначає НКРЗ, а в смугах частот спеціального користування - Генеральний штаб Збройних сил України. Стаття 27. Стандартизація у сфері користування радіочастотним ресурсом України 1. Метою стандартизації у сфері користування радіочастотним ресурсом України є створення єдиної системи державних стандартів та інших нормативних документів, що визначають вимоги до радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися в Україні, а також гармонізація цих вимог з вимогами міжнародних нормативних документів. 2. Вимоги державних стандартів, інших нормативних документів щодо радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися в Україні, є обов'язковими для всіх виробників і постачальників радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, науково-дослідних, проектних організацій, а також для користувачів радіочастотного ресурсу України. 3. Державні стандарти розробляються та затверджуються відповідно до законодавства України про стандартизацію з урахуванням міжнародних стандартів та рекомендацій міжнародних організацій.  
    -120- Кухарчук М.А.
Замість статті 19 ввести новий розділ V такого змісту: "Розділ V. Радіоелектронні засоби та випромінювальні пристрої у сфері користування радіочастотним ресурсом України Стаття 25. Умови застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України 1. Умовами застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України є: 1) включення конкретного типу радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв до реєстру радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України; 2) документальне підтвердження їх відповідності стандартам (сертифікат відповідності). 2. Підтвердження відповідності радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв здійснюється згідно із Законом України "Про підтвердження відповідності" акредитованими в установленому порядку органами, уповноваженими на проведення цієї діяльності, перелік яких погоджується НКРЗ. 3. Реєстр радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, веде НКРЗ і не менше ніж два рази на рік публікує цей перелік у офіційному бюлетені НКРЗ. 4. Застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, не внесених до цього реєстру, погоджується НКРЗ. 5. Зміни до реєстру радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, можуть вноситися на підставі заяви юридичних та фізичних осіб, форма якої встановлюється НКРЗ. 6. НКРЗ протягом 60 діб від дати надходження заявки щодо внесення до реєстру радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, приймає рішення щодо внесення до нього заявлених радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв або про відмову. У разі прийняття позитивного рішення, заявлені радіоелектронні засоби, випромінювальні пристрої в зазначений термін повинні бути внесені до реєстру. Інформація про позитивне рішення повинна бути оприлюднена на WЕВ-сайті НКРЗ протягом 3 діб. 7. Реєстр радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території УкраїниЄ в смугах радіочастот спеціального користування веде Генеральний штаб Збройних Сил України.  
Враховано    
    -121- Луценко Ю.В.
Додати нову статтю в такій редакції: "Стаття 26. Визначення можливості застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України 1. Визначення можливості застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України здійснюється з урахуванням таких основних принципів: 1) застосування радіоелектронних засобів для впровадження радіотехнологій у відповідності до Плану використання радіочастотного ресурсу України; 2) забезпечення електромагнітної сумісності; 34) пріоритетності застосування новітніх вітчизняних, європейських та світових типів радіоелектронних засобів для перспективних радіотехнологій. 2. Рішення щодо можливості застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України приймає НКРЗ на підставі розгляду заяви щодо застосування конкретних типів радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв. Форма заяви встановлюється НКРЗ. 3. Заявником може бути суб'єкт господарювання, який планує виробництво в Україні або ввезення на територію України радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв для застосування в радіотехнологіях, визначених Планом використання радіочастотного ресурсу України. 4. Для отримання рішення НКРЗ щодо можливості застосування конкретного типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на території України заявник подає такі документи: 1) заява щодо визначення можливості застосування конкретних типів радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв за встановленою НКРЗ формою; 2) картка тактико-технічних даних радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв установленої НКРЗ форми; 3) пояснювальна записка встановленої НКРЗ форми; 4) термін початку виробництва, реалізації типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою, що заявляється; 5) на вимогу НКРЗ заявники надають додаткову інформацію щодо технічних характеристик заявленого типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою, яка необхідна для підготовки рішення про визнання можливості. 5. Заява залишається без розгляду, якщо: 1) документи подані з порушенням вимог частини 4 цієї статті; 2) радіотехнологія, для якої заявлено радіоелектронний засіб або випромінювальний пристрій, не визначена у Плані використання радіочастотного ресурсу України; 3) термін застосування радіотехнології, для якої заявлено радіоелектронний засіб або випромінювальний пристрій, згідно Плану використання радіочастотного ресурсу України закінчується менш ніж за рік. 6. НКРЗ після реєстрації і розгляду заяви у десятиденний термін з дня реєстрації надсилає до УДЦР документи, подані заявником, для проведення технічної експертизи з питань забезпечення електромагнітної сумісності заявленого типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою. 7. УДЦР у місячний термін з дня отримання від НКРЗ документів здійснює технічну експертизу і подає до НКРЗ відповідні обґрунтовані висновки щодо можливості або неможливості застосування заявленого типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на території України. 8. Якщо надану технічну інформацію УДЦР вважає недостатньою для проведення технічної експертизи і для підготовки висновків про можливість застосування, то він звертається до заявника щодо надання додаткової технічної інформації, про що повідомляє листом НКРЗ. Термін проведення УДЦР технічної експертизи в такому разі подовжується на час отримання необхідної інформації. 9. У місячний термін з дати отримання від УДЦР результатів технічної експертизи НКРЗ приймає рішення щодо можливості або неможливості застосування заявленого типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на території України. У триденний термін після його прийняття рішення направляється заявнику. 10. НКРЗ протягом 3 робочих днів після прийняття рішення щодо можливості або неможливості застосування заявленого типу радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на території України публікує його на своєму Wеb-сайті. 11. НКРЗ веде реєстр радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, які можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування і не менш ніж два рази на рік публікує його в офіційному бюлетені НКРЗ. 12. Внесення до реєстру конкретних типів радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на території України є однією з підстав для присвоєння радіочастот, надання дозволів на реалізацію, а також на їх ввезення в Україну з-за кордону. 13. Порядок і форму ведення реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах частот загального користування, визначає НКРЗ, а в смугах частот спеціального користування - Генеральний штаб Збройних сил України. Стаття 26. Стандартизація у сфері користування радіочастотним ресурсом України 1. Метою стандартизації у сфері користування радіочастотним ресурсом є створення єдиної системи державних стандартів та інших нормативних документів, що визначають вимоги до радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися в Україні, а також гармонізація цих вимог з вимогами міжнародних нормативних документів. 2. Вимоги державних стандартів, інших нормативних документів щодо радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися в Україні, є обов'язковими для всіх виробників і постачальників радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, науково-дослідних, проектних організацій, а також для користувачів радіочастотного ресурсу України. 3. Державні стандарти розробляються та затверджуються відповідно до законодавства України про стандартизацію з урахуванням міжнародних стандартів та рекомендацій міжнародних організацій. 4. Стандарти, норми і правила, порядок проведення випробувань та/або досліджень у сфері використання радіочастотного ресурсу України, які розробляються та/або встановлюються ЦОВЗ, підлягають опублікуванню і є обов'язковими для виконання на території України. Стаття 27. Метрологічне забезпечення у сфері користування радіочастотним ресурсом України 1. Метрологічне забезпечення у сфері користування радіочастотним ресурсом України здійснюється ЦОВЗ з метою забезпечення єдності й необхідної точності вимірювань відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність". 2. Нормативною основою метрологічного забезпечення у сфері користування радіочастотним ресурсом України є державні стандарти, інші нормативні документи державної системи забезпечення єдності вимірювань, а також галузеві нормативні документи. 3. Вимоги метрологічного забезпечення у сфері користування радіочастотним ресурсом України є обов'язковими для виконання користувачами радіочастотного ресурсу України, виробниками і постачальниками радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, іншими установами та організаціями, які проводять випробування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв."  
Враховано    
236. Стаття 19. Стандарти, норми і правила у сфері використання радіочастотного ресурсу       
237. 1. Стандарти, норми і правила, порядок проведення випробувань та/або досліджень у сфері використання радіочастотного ресурсу України розробляються та/або встановлюються ЦОВЗ, підлягають опублікуванню і є обов'язковими для виконання на території України.      4. Стандарти, норми і правила, порядок проведення випробувань та/або досліджень у сфері використання радіочастотного ресурсу України, які розробляються та/або встановлюються ЦОВЗ, підлягають опублікуванню і є обов'язковими для виконання на території України.  
238. 2. Стандарти, норми і правила розробляються та/або встановлюються з урахуванням рекомендацій міжнародних організацій у сфері використання радіочастотного ресурсу.   -122- Луценко Ю.В.
Ввести нову статтю в такій редакції: "Стаття 29. Ввезення з-за кордону, реалізація та експлуатація радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв 1. Ввезення з-за кордону, реалізація та експлуатація радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв здійснюється в Україні на дозвільній основі. Відповідні дозволи надаються УДЦР в порядку, встановленому НКРЗ. 2. Перелік радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення з-за кордону, реалізації та експлуатації яких не потрібні дозволи, визначає НКРЗ. 3. Радіоелектронні засоби та випромінювальні пристрої, які ввозяться з-за кордону, реалізуються та експлуатуються в Україні, повинні мати виданий у встановленому порядку документ про підтвердження їх відповідності стандартам. 4. НКРЗ в межах своїх повноважень може запроваджувати додаткові заходи щодо недопущення ввезення з-за кордону, реалізації та експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, недозволених до застосування в Україні. 5. Порядок ввезення з-за кордону, розробки, модернізації, виробництва, реалізації, придбання, встановлення та експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення визначається Генеральним штабом Збройних Сил України."  
Враховано   Стаття 28. Метрологічне забезпечення у сфері користування радіочастотним ресурсом України 1. Метрологічне забезпечення у сфері користування радіочастотним ресурсом України здійснюється ЦОВЗ з метою забезпечення єдності й необхідної точності вимірювань відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність". 2. Нормативною основою метрологічного забезпечення у сфері користування радіочастотним ресурсом України є державні стандарти, інші нормативні документи державної системи забезпечення єдності вимірювань, а також галузеві нормативні документи. 3. Вимоги метрологічного забезпечення у сфері користування радіочастотним ресурсом України є обов'язковими для виконання користувачами радіочастотного ресурсу України, виробниками і постачальниками радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, іншими установами та організаціями, які проводять випробування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв. Стаття 29. Ввезення з-за кордону, реалізація та експлуатація радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв 1. Ввезення з-за кордону, реалізація та експлуатація радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв здійснюється в Україні на дозвільній основі. Відповідні дозволи надаються УДЦР в порядку, встановленому НКРЗ. 2. Перелік радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення з-за кордону, реалізації та експлуатації яких не потрібні дозволи, визначає НКРЗ. 3. Радіоелектронні засоби та випромінювальні пристрої, які ввозяться з-за кордону, реалізуються та експлуатуються в Україні, повинні мати виданий у встановленому порядку документ про підтвердження їх відповідності стандартам. 4. НКРЗ в межах своїх повноважень може запроваджувати додаткові заходи щодо недопущення ввезення з-за кордону, реалізації та експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, недозволених до застосування в Україні. 5. Порядок ввезення з-за кордону, розробки, модернізації, виробництва, реалізації, придбання, встановлення та експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення визначається Генеральним штабом Збройних Сил України.  
239. Розділ V. Використання радіочастотного ресурсу України      Розділ VІ. Користування радіочастотним ресурсом України  
240. Стаття 26. Засади і принципи використання радіочастотного ресурсу      Стаття 30. Засади і принципи користування радіочастотним ресурсом України  
241. 1. Використання радіочастотного ресурсу здійснюється відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України, на підставі дозволів та без дозволів, на платній та безоплатній основі згідно з цим Законом.   -123- Луценко Ю.В.
Частину першу вилучити.  
Враховано    
242. 2. Основними принципами використання радіочастотного ресурсу України є:      1. Основними принципами користування радіочастотним ресурсом України є:  
243. 1) раціональність і ефективність;   -124- Луценко Ю.В.
Пункт викласти в такій редакції: "1) зближення розподілу смуг, номіналів радіочастот і умов користування ними в Україні з міжнародним розподілом смуг, номіналів радіочастот;"  
Враховано   1) зближення розподілу смуг, номіналів радіочастот і умов користування ними в Україні з міжнародним розподілом смуг, номіналів радіочастот;  
244. 2) відкритість, об'єктивність, недискримінаційність і прозорість умов та процедур планування, виділення і розподілу радіочастотного ресурсу;      2) відкритість, об'єктивність, недискримінаційність і прозорість умов та процедур планування, виділення і розподілу радіочастотного ресурсу України;  
245. 3) заохочення конкуренції на основі збалансування інтересів держави, суспільства і користувачів радіочастотного ресурсу;      3) заохочення конкуренції на основі збалансування інтересів держави, суспільства і користувачів радіочастотного ресурсу України;  
246. 4) забезпечення рівності законних прав та інтересів усіх фізичних і юридичних осіб, які використовують або мають намір використовувати радіочастотний ресурс.      4) забезпечення рівності законних прав та інтересів усіх фізичних і юридичних осіб, які користовуються або мають намір користовуватися радіочастотний ресур Українис.  
247. 3. Використання радіочастотного ресурсу здійснюється відповідно до законодавства:   -125- Луценко Ю.В.
Частину третю викласти в такій редакції: "2. Користування радіочастотним ресурсом України здійснюється на підставі: 1) суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг, - на підставі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів; 2) суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для розповсюдження телерадіопрограм, - на підставі ліцензій на мовлення, виданих Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів; 3) спеціальними користувачами, технологічними користувачами та радіоаматорами - на підставі дозволів на експлуатацію."  
Враховано   2. Користування радіочастотним ресурсом України здійснюється на підставі:  
248. 1) операторами телекомунікацій, які є власниками ліцензій на здійснення діяльності в сфері телекомунікацій - на підставі дозволів на використання радіочастотного ресурсу, які видаються НКРЗ відповідно до цього Закону;      1) суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг, - на підставі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів;  
249. 2) телерадіоорганізаціями та операторами телекомунікацій, що розповсюджують телерадіопрограми відповідно до угод з телерадіоорганізаціями - на підставі ліцензій на мовлення, виданих Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення";      2) суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для розповсюдження телерадіопрограм, - на підставі ліцензій на мовлення, виданих Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів;  
250. 3) спеціальними користувачами - на підставі дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів, виданих Генеральним штабом збройних сил України відповідно до цього Закону.      3) спеціальними користувачами, технологічними користувачами та радіоаматорами - на підставі дозволів на експлуатацію.  
251. 4) операторами телекомунікацій, які відповідно до законодавства здійснюють свою діяльність без ліцензій, технологічними користувачами та радіоаматорами - на підставі дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів, які видаються УДЦР відповідно до цього Закону.       
252. 4. Фізичні та юридичні особи, які відповідно до законодавства отримали ліцензію на вид діяльності, що передбачає використання радіочастотного ресурсу, мають право на отримання відповідних дозволів на використання радіочастотного ресурсу та/або дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів згідно з цим Законом.   -126- Луценко Ю.В.
Частину четверту вилучити.  
Враховано   3. Вільні смуги, номінали радіочастот у разі якщо заявлена потреба в радіочастотному ресурсі України перевищує його фактичну наявність, надаються в користування виключно на конкурсних або тендерних засадах. 4. Порядок проведення конкурсів або тендерів встановлюється НКРЗ з дотриманням таких умов: 1) оголошення про проведення конкурсів або тендерів на отримання радіочастотного ресурсу України надається не пізніше ніж за 60 календарних днів до дня їх проведення і підлягає обов'язковій публікації в офіційному бюлетені НКРЗ і на її WЕВ-сайті; 2) для участі в конкурсі або тендері на отримання радіочастотного ресурсу України суб'єкти господарювання не пізніше ніж за 30 календарних днів до дня їх проведення подають до НКРЗ повідомлення про намір взяти участь у конкурсі або тендері, а також документи, передбачені порядком їх проведення; 3) рішення про результати конкурсу або тендеру оформлюється протоколом НКРЗ не пізніше ніж через п'ять робочих днів від дати їх проведення і публікується в офіційному бюлетені НКРЗ і на її WЕВ-сайті." 5. Повідомлення про прийняте рішення за результатами конкурсу або тендеру надсилається (видається) заявнику в письмовій формі протягом трьох робочих днів від дати його оформлення. 6. Рішення про результати конкурсу або тендеру може бути оскаржено в судовому порядку. 7. Користування радіочастотним ресурсом України загальними користувачами у смугах радіочастот спеціального користування не допускається.  
    -127- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "3. Вільні смуги, номінали радіочастот у разі якщо заявлена потреба в радіочастотному ресурсі України перевищує його фактичну наявність, надаються в користування виключно на конкурсних або тендерних засадах."  
Враховано    
    -128- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "4. Порядок проведення конкурсів або тендерів встановлюється НКРЗ з дотриманням таких умов: 1) оголошення про проведення конкурсів або тендерів на отримання радіочастотного ресурсу України надається не пізніше ніж за 60 календарних днів до дня їх проведення і підлягає обов'язковій публікації в офіційному бюлетені НКРЗ і на її WЕВ-сайті; 2) для участі в конкурсі або тендері на отримання радіочастотного ресурсу України суб'єкти господарювання не пізніше ніж за 30 календарних днів до дня їх проведення подають до НКРЗ повідомлення про намір взяти участь у конкурсі або тендері, а також документи, передбачені порядком їх проведення; 3) рішення про результати конкурсу або тендері оформлюється протоколом НКРЗ не пізніше ніж через п'ять робочих днів від дати їх проведення і публікується в офіційному бюлетені НКРЗ і на її WЕВ-сайті."  
Враховано    
    -129- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "5. Повідомлення про прийняте рішення за результатами конкурсу або тендеру надсилається (видається) заявнику в письмовій формі протягом трьох робочих днів від дати його оформлення."  
Враховано    
    -130- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "6. Рішення про результати конкурсу або тендеру може бути оскаржено в судовому порядку."  
Враховано    
    -131- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "7. Користування радіочастотним ресурсом України загальними користувачами у смугах радіочастот спеціального користування не допускається."  
Враховано    
253. 5. Використання безшнурових телефонів, мобільних терміналів, радіомікрофонів, радіокерованих іграшок та інших подібних радіоелектронних засобів, типи яких визначаються НКРЗ відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України, здійснюється на бездозвільній та безоплатній основі.   -132- Луценко Ю.В.
Частину п'яту викласти в такій редакції: "8. Експлуатація (використання) на території України та ввезення з-за кордону безшнурових телефонів, мобільних терміналів, радіомікрофонів, радіокерованих іграшок та інших радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, типи яких визначаються НКРЗ у відповідному переліку, здійснюється на бездозвільній та безоплатній основі.  
Враховано   8. Експлуатація (використання) на території України та ввезення з-за кордону безшнурових телефонів, мобільних терміналів, радіомікрофонів, радіокерованих іграшок та інших радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, типи яких визначаються НКРЗ у відповідному переліку, здійснюється на бездозвільній та безоплатній основі.  
254. Стаття 27. Дозволи на використання радіочастотного ресурсу      Стаття 31. Ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України  
255. 1. Дозволи на використання радіочастотного ресурсу отримують виключно суб'єкти підприємництва, які експлуатують радіоелектронні засоби для здійснення господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до Закону України "Про телекомунікації", тобто оператори телекомунікацій.   -133- Артеменко Ю.А.
Частини першу та другу об'єднати і викласти в такій редакції: "1. Ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України видаються НКРЗ суб'єктам господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг."  
Враховано   1. Ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України видаються НКРЗ суб'єктам господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг.  
256. 2. Дозволи на використання радіочастотного ресурсу видаються НКРЗ в порядку, визначеному цим Законом.       
257. 3. Дозвіл на використання радіочастотного ресурсу може бути виданий лише суб'єкту, що має відповідну ліцензію на вид діяльності в сфері телекомунікацій.   -134- Пустовойтенко В.П.
Частину 3 вилучити  
Враховано    
258. 4. НКРЗ видає дозвіл на використання радіочастотного ресурсу одночасно з видачею ліцензії на вид діяльності в сфері телекомунікацій, що передбачає використання радіочастотного ресурсу. Видача ліцензії без видачі відповідного дозволу на використання радіочастотного ресурсу не допускається, крім випадків, коли ліцензіат вже використовує радіочастотний ресурс відповідно до законодавства.   -135- Кухарчук М.А.
Частину четверту викласти в такій редакції: "2. НКРЗ видає ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України одночасно з видачею ліцензії на вид діяльності в сфері телекомунікацій, що передбачає користування радіочастотним ресурсом України."  
Враховано   2. НКРЗ видає ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України одночасно з видачею ліцензії на вид діяльності в сфері телекомунікацій, що передбачає користування радіочастотним ресурсом України.  
259. 5. Оператор телекомунікацій, який має відповідну ліцензію на вид діяльності в сфері телекомунікацій, може претендувати на отримання дозволів на додаткові смуги радіочастот в порядку, передбаченому цим Законом, для розвитку своєї діяльності відповідно до ліцензії.      3. Оператор телекомунікацій, який має відповідну ліцензію на вид діяльності в сфері телекомунікацій, може претендувати на отримання ліцензій на додаткові смуги радіочастот для розвитку своєї діяльності відповідно до ліцензії на вид діяльності в порядку, передбаченому цим Законом.  
260. 6. Термін дії дозволу на використання радіочастотного ресурсу не може бути меншим за термін дії ліцензії на вид діяльності в сфері телекомунікацій.   -136- Артеменко Ю.А.
Частину четверту викласти в такій редакції: "4. Термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України встановлюється НКРЗ, але не може бути меншим за термін дії відповідної ліцензії на вид діяльності в сфері телекомунікацій з використанням радіочастотного ресурсу України, а в інших випадках - не менше 5 років."  
Враховано   4. Термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України встановлюється НКРЗ, але не може бути меншим за термін дії відповідної ліцензії на вид діяльності в сфері телекомунікацій з використанням радіочастотного ресурсу України, а в інших випадках - не менше 5 років.  
261. 7. Використання радіочастотного ресурсу для потреб телебачення і радіомовлення здійснюється на підставі ліцензії на мовлення та не потребує дозволу на використання радіочастотного ресурсу.      5. Користування радіочастотним ресурсом України для потреб телебачення і радіомовлення здійснюється на підставі ліцензії на мовлення та не потребує ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.  
262. Стаття 28. Документи, що подаються для одержання дозволів на використання радіочастотного ресурсу      Стаття 32. Розгляд документів, що подаються для отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України  
263. 1. Суб'єкт господарювання, який має намір здійснювати діяльність у сфері телекомунікацій, що передбачає використання радіочастотного ресурсу, особисто, через уповноважений ним орган чи особу або рекомендованим листом звертається до НКРЗ із заявою про видачу дозволу на використання радіочастотного ресурсу за встановленим НКРЗ зразком.      1. Суб'єкт господарювання, який має намір здійснювати діяльність у сфері телекомунікацій, що передбачає використання радіочастотного ресурсу України, особисто, через уповноважений ним орган чи особу або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до НКРЗ із заявою про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України за встановленою НКРЗ формою.  
264. 2. Заява про видачу дозволу на використання радіочастотного ресурсу надається або надсилається до НКРЗ одночасно їз заявою на отримання ліцензії на здійснення підприємницької діяльності в сфері телекомунікацій.   -137- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "2. У випадку, якщо заявлений вид діяльності потребує ліцензування відповідно до Закону України "Про телекомунікації", зазначена заява подається або надсилається до НКРЗ разом із заявою на отримання ліцензії на здійснення підприємницької діяльності у сфері телекомунікацій. Ці заяви розглядаються одночасно."  
Враховано   2. У випадку, якщо заявлений вид діяльності потребує ліцензування відповідно до Закону України "Про телекомунікації", зазначена заява подається або надсилається до НКРЗ разом із заявою на отримання ліцензії на здійснення підприємницької діяльності у сфері телекомунікацій. Ці заяви розглядаються одночасно.  
265. 3. Зразок заяви повинен містити позиції щодо відображення в заяві смуг радіочастот, необхідних для здійснення діяльності в сфері телекомунікацій, а також термінів початку та повного освоєння замовлених смуг радіочастот.   -138- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "3. Заява повинна містити відомості про смуги радіочастот, необхідні для здійснення діяльності в сфері телекомунікацій, а також про терміни початку та повного освоєння замовлених смуг радіочастот."  
Враховано   3. Заява повинна містити відомості про смуги радіочастот, необхідні для здійснення діяльності в сфері телекомунікацій, а також про терміни початку та повного освоєння замовлених смуг радіочастот.  
266. 4. До заяви про видачу дозволу на використання радіочастотного ресурсу заявник додає:   -139- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "4. До заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України заявник додає: 1) копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або копію довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчену нотаріально або органом, який видав оригінал документа; 2) копії установчих документів (для юридичних осіб), засвідчені нотаріально або органом, який видав оригінал документа; 3) засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують право власності суб'єкта господарювання або користування ним виробничими приміщеннями; 4) план освоєння радіочастотного ресурсу України за встановленою НКРЗ формою; 5) документи, що підтверджують фінансове та кадрове забезпечення спроможності користування радіочастотним ресурсом України."  
Враховано   4. До заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України заявник додає: 1) копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або копію довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчену нотаріально або органом, який видав оригінал документа; 2) копії установчих документів (для юридичних осіб), засвідчені нотаріально або органом, який видав оригінал документа; 3) засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують право власності суб'єкта господарювання або користування ним виробничими приміщеннями;  
267. 1) план освоєння радіочастотного спектру, що замовляється;      4) план освоєння радіочастотного ресурсу України за встановленою НКРЗ формою;  
268. 2) перелік регіонів, де планується використання радіочастотного ресурсу.      5) документи, що підтверджують фінансове та кадрове забезпечення спроможності користування радіочастотним ресурсом України.  
269. 5. НКРЗ забороняється вимагати від заявників інші документи, не передбачені цим Законом.      5. НКРЗ забороняється вимагати від заявників інші документи, не передбачені цим Законом.  
270. 6. Усі подані заявником документи після реєстрації заяви формуються в окрему справу.      6. Усі подані заявником документи після реєстрації заяви формуються в окрему справу.  
271. 7. Заява про видачу дозволу на використання радіочастотного ресурсу залишається без розгляду, якщо:      7. Заява про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України залишається без розгляду, якщо:  
272. 1) заява подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень;      1) заява подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень;  
273. 2) документи оформленні з порушенням вимог цієї статті.      2) документи оформленні з порушенням вимог цієї статті.  
274. 8. У разі залишення заяви про видачу дозволу на використання радіочастотного ресурсу без розгляду, заявник інформується в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав протягом тижня від дати реєстрації заяви.      8. У разі залишення заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України без розгляду, заявник інформується НКРЗ в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав протягом тижня від дати реєстрації заяви.  
275. 9. У разі усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви без розгляду, заявник може повторно подати заяву про видачу дозволу на використання радіочастотного ресурсу.   -140- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "10. Рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України приймається НКРЗ протягом 60 робочих днів від дня реєстрації заяви. У разі необхідності міжнародної координації присвоєнь радіочастот термін прийняття відповідного рішення подовжується на термін, визначений Регламентом радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку або відповідними міжнародними договорами."  
Враховано   9. У разі усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви без розгляду, заявник може повторно подати заяву про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України. 10. Рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України приймається НКРЗ протягом 60 робочих днів від дня реєстрації заяви. У разі необхідності міжнародної координації присвоєнь радіочастот термін прийняття відповідного рішення подовжується на термін, визначений Регламентом радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку або відповідними міжнародними договорами. 11. Копія рішення про видачу або про відмову у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України надсилається (видається) заявникові одночасно з копією рішення про видачу або про відмову у видачі ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій України. 12. У разі якщо НКРЗ не прийняла ніякого рішення у визначені цим Законом терміни, рішення про видачу заявленої ліцензії вважається прийнятим. У цьому випадку НКРЗ повинна видати заявнику у тижневий термін у безспірному порядку ліцензію, а заявник має право звернутися до УДЦР за отриманням дозволів на експлуатацію у встановленому порядку.  
    -141- Луценко Ю.В.
Частину другу статті 29 перенести до статті 31 як частину десяту в такій редакції: "10. Копія рішення про видачу або про відмову у видачі ліцензії на користування радіочастотним України ом надсилається (видається) заявникові одночасно з копією рішення про видачу або про відмову у видачі ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій України."  
Враховано    
    -142- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "12. У разі якщо НКРЗ не прийняла ніякого рішення у визначені цим Законом терміни, рішення про видачу заявленої ліцензії вважається прийнятим. У цьому випадку НКРЗ повинна видати заявнику у тижневий термін у безспірному порядку ліцензію, а заявник має право звернутися до УДЦР за отриманням дозволів на експлуатацію у встановленому порядку."  
Враховано    
276. 10. НКРЗ публікує інформацію щодо процедур видачі дозволів на використання радіочастотного ресурсу у своєму офіційному бюлетені та на Wеb-сайті.      13. НКРЗ публікує реєстр виданих ліцензій та інформацію щодо процедур видачі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом у своєму офіційному бюлетені та на Wеb-сайті.  
277. Стаття 29. Порядок розгляду НКРЗ заяв та прийняття рішення про видачу або відмову у видачі дозволів на використання радіочастотного ресурсу   -143- Луценко Ю.В.
Статтю 29 об'єднати із статтею 28 із зміною редакції.  
Враховано    
278. 1. Суб'єкти, які мають намір здійснювати діяльність в сфері телекомунікацій, що передбачає використання радіочастотного ресурсу, подають до НКРЗ заяву про видачу дозволу на використання радіочастотного ресурсу разом із заявою про видачу відповідної ліцензії на вид діяльності. Ці заяви розглядаються одночасно. Порядок розгляду заяв, прийняття, та доведення до заявника рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на використання радіочастотного ресурсу відповідає порядку розгляду заяв, прийняття та доведення до заявника рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії на вид діяльності в сфері телекомунікацій, який визначений Законом України "Про телекомунікації".   -144- Луценко Ю.В.
Частину вилучити.  
Враховано    
279. 2. Копія рішення про видачу дозволу або про відмову у видачі дозволу на використання радіочастотного ресурсу надсилається (видається) заявникові одночасно з рішенням про видачу або про відмову у видачі ліцензії на здійснення підприємницької діяльності у сфері телекомунікацій України.   -145- Луценко Ю.В.
Частину другу перенести до статті 32 як частину одиннадцяту в такій редакції: "11. Копія рішення про видачу або про відмову у видачі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом надсилається (видається) заявникові одночасно з копією рішення про видачу або про відмову у видачі ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій України."  
Враховано    
280. Стаття 30. Видача дозволів на використання радіочастотного ресурсу та їх копій.      Стаття 33. Видача ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України  
281. 1. НКРЗ повинна оформити дозвіл на використання радіочастотного ресурсу не пізніше ніж за три робочі дні від дня надходження документа, що підтверджує внесення плати за видачу дозволу.      1. НКРЗ повинна видати ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України не пізніше ніж за три робочі дні від дня надходження документа, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії.  
282. 2. НКРЗ робить відмітку про дату прийняття документів, що підтверджують внесення заявником плати за видачу дозволу, на копії опису, який було видано заявнику при прийомі заяви про видачу дозволу на використання радіочастотного ресурсу.      2. НКРЗ робить відмітку про дату прийняття документів, що підтверджують внесення заявником плати за видачу ліцензії, на копії опису, який було видано заявнику при прийомі заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.  
283. 3. Якщо заявник протягом 30 календарних днів від дня направлення йому повідомлення про прийняття рішення щодо видачі йому дозволу на використання радіочастотного ресурсу не надав документа, що підтверджує внесення плати за його видачу, НКРЗ скасовує рішення про видачу дозволу або приймає рішення про визнання такого дозволу недійсним.      3. Якщо заявник протягом 30 календарних днів від дня направлення йому повідомлення про прийняття рішення щодо видачі йому ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України не надав документа, що підтверджує внесення плати за її видачу, НКРЗ скасовує рішення про видачу ліцензії або приймає рішення про визнання такої ліцензії недійсною.  
284. 4. Дозволи на використання радіочастотного ресурсу видаються на бланках, зразки яких затверджуються НКРЗ, і є захищеними документами суворої звітності.      4. Ліцензії на користування радіочастотним України ресурсом видаються на бланках, зразки яких затверджуються НКРЗ, і є захищеними документами суворої звітності.  
285. 5. Строк дії дозволу на використання радіочастотного ресурсу відповідає строку дії відповідної ліцензії на здійснення діяльності в сфері телекомунікацій.      5. Термін дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України відповідає терміну дії відповідної ліцензії на здійснення діяльності в сфері телекомунікацій.  
286. 6. У дозволі на використання радіочастотного ресурсу зазначаються смуги радіочастот для здійснення операторської діяльності, перелік регіонів, де передбачається використання радіочастотного ресурсу, терміни початку і освоєння радіочастотного ресурсу та вид радіотехнології, який буде застосовуватися.      6. У ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України зазначаються смуги радіочастот для здійснення операторської діяльності, перелік регіонів, де передбачається користування радіочастотним ресурсом України, терміни початку і освоєння радіочастотного ресурсу України та вид радіотехнології, який буде застосовуватися.  
287. 7. Дозволи на використання радіочастотного ресурсу, які видаються на конкурсній основі на один вид радіотехнології, повинні містити однакові умови щодо смуг радіочастот, термінів їх освоєння тощо.      7. Ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, які видаються на конкурсних або тендерних засадах на один вид радіотехнології, повинні містити однакові умови щодо смуг радіочастот, термінів їх освоєння тощо.  
288. 8. Для кожної філії, іншого відокремленого підрозділу суб'єкта господарювання, що здійснюватимуть діяльність у сфері телекомунікацій на підставі отриманої цим суб'єктом ліцензії та дозволу на використання радіочастотного ресурсу, НКРЗ видає йому, крім копій ліцензій, засвідчені копії дозволів на використання радіочастотного ресурсу, які реєструються в журналі обліку заяв та виданих дозволів на використання радіочастотного ресурсу. Засвідчена копія дозволу на використання радіочастотного ресурсу є документом, що підтверджує право філії, іншого відокремленого підрозділу на використання радіочастотного ресурсу на підставі даного дозволу.   -146- Луценко Ю.В.
Частину вилучити.  
Немає висновку    
289. 9. У разі створення суб'єктом господарювання філії, іншого відокремленого підрозділу, суб'єкт повинен подати до НКРЗ заяву встановленого зразка про видачу копій відповідних дозволів на використання радіочастотного ресурсу, а також документи, що підтверджують створення нової філії, іншого відокремленого підрозділу.   -147- Луценко Ю.В.
Частину вилучити.  
Немає висновку    
290. 10. У разі ліквідації філії, іншого відокремленого підрозділу, суб'єкт господарювання зобов'язаний протягом семи робочих днів з дати ліквідації письмово повідомити НКРЗ та повернути копію дозволу на використання радіочастотного ресурсу. НКРЗ повинна внести зміни до реєстраційного реєстру радіочастот.   -148- Луценко Ю.В.
Частину вилучити.  
Немає висновку    
291. 11. Інформація про видачу дозволів на використання радіочастотного ресурсу публікується в офіційному бюлетені НКРЗ.   -149- Пустовойтенко В.П.
Додати наприкінці речення слова "та Wеb-сайті НКРЗ."  
Враховано   8. Інформація про видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України публікується в офіційному бюлетені НКРЗ та на її Wеb-сайті.  
292. 12. Користувач радіочастотного ресурсу не може передавати дозвіл на використання радіочастотного ресурсу будь-якій іншій фізичній або юридичній особі.      9. Користувач радіочастотного ресурсу України не може передавати права на користування радіочастотним ресурсом України будь-якій іншій фізичній або юридичній особі.  
293. Стаття 31. Переоформлення та видача дублікатів дозволів на використання радіочастотного ресурсу.   -150- Луценко Ю.В.
Статтю 31 розділити на дві статті 31 та 32 з приведенням у відповідність до Закону України "Про телекомунікації" і викласти в такій редакції: "Стаття 34. Переоформлення ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України" 1. Підставами для переоформлення ліцензії є: 1) зміна найменування юридичної особи або прізвища, імені, по батькові фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності; 2) зміна місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності; 3) реорганізація юридичної особи - суб'єкта господарювання шляхом зміни організаційно-правової форми, перетворення, злиття, приєднання. У цьому випадку ліцензії, отримані оператором телекомунікацій, переоформляються на його правонаступника; 4) заява суб'єкта господарювання про зменшення смуги радіочастот; 5) заява суб'єкта господарювання про зменшення кількості регіонів, в яких він користується визначеним радіочастотним ресурсом України. 2. У разі виникнення підстав для переоформлення ліцензії суб'єкт господарювання зобов'язаний протягом 30 робочих днів подати до НКРЗ заяву про переоформлення ліцензії разом з ліцензією, що підлягає переоформленню, та відповідними документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни. 3. НКРЗ видає переоформлену на новому бланку ліцензію з урахуванням змін, зазначених у заяві про переоформлення ліцензії, або відмовляє в переоформленні ліцензії у разі відсутності підстав для переоформлення чи недостовірних даних у поданих документах. Термін видачі переоформленої ліцензії на підставах пунктів першого, другого і третього частини першої цієї статті складає 10 робочих днів з дати реєстрації заяви і 60 робочих днів, якщо переоформлення відбувається на підставах пунктів 4 і 5 частини першої цієї статті. 4. У разі переоформлення ліцензії НКРЗ приймає рішення про визнання недійсною ліцензії, що переоформлялася, з внесенням відповідних змін до реєстру виданих ліцензій не пізніше наступного робочого дня. 5. Термін дії переоформленої ліцензії не може перевищувати термін дії, зазначеного в ліцензії, що переоформлялася. 6. Суб'єкт господарювання, який подав до НКРЗ заяву про переоформлення ліцензії на підставах пунктів першого, другого і третього частини першої цієї статті та відповідні документи, може користуватися радіочастотним ресурсом України на підставі довідки НКРЗ про прийняття цієї заяви до моменту видачі переоформленої на новому бланку ліцензії або прийняття рішення про відмову в переоформленні ліцензії. 7. Не переоформлена в установлений термін ліцензія у випадках, передбачених пунктами першим, другим і третім частини першої цієї статті, є недійсною. 9. Не підлягає переоформленню ліцензія у випадках, передбачених частиною другою статті 39 цього Закону. Стаття 35. Видача дублікату ліцензії 1. Підставами для видачі дублікату ліцензії є: 1) втрата ліцензії; 2) пошкодження бланку ліцензії. 2. У разі втрати або пошкодження бланку ліцензії користувач радіочастотного ресурсу України зобов'язаний звернутися до НКРЗ з заявою про видачу дублікату ліцензії. Якщо бланк ліцензії непридатний для користування внаслідок його пошкодження, разом із заявою до НКРЗ подається пошкоджений бланк ліцензії. 3. НКРЗ зобов'язана протягом п'яти робочих днів з дати одержання заяви видати заявнику дублікат втраченої або пошкодженої ліцензії при наданні документів, що підтверджують оплату видачі дубліката. 4. Термін дії дублікату ліцензії відповідає терміну дії втраченої або пошкодженої ліцензії. 5. У разі видачі дубліката ліцензії НКРЗ приймає рішення про визнання недійсною ліцензію, що була втрачена або пошкоджена, і вносить відповідні зміни до реєстру виданих ліцензій не пізніше наступного робочого дня. 6. Користувач радіочастотного ресурсу України, який подав заяву та відповідні документи для видачі дублікату ліцензії, може здійснювати свою діяльність до отримання дубліката ліцензії на підставі відповідної довідки НКРЗ." 1. Ліцензійні умови користування радіочастотним ресурсом України є нормативно-правовим актом, що містить вичерпний перелік обов'язкових для виконання вимог. 2. Ліцензійні умови встановлюються НКРЗ. Ліцензійні умови повинні обов'язково містити умови щодо: 1) визначення смуг, номіналів радіочастот; 2) визначення регіону, в якому дозволяється користування радіочастотним ресурсом України; 3) визначення радіотехнології; 4) терміни початку використання та повного освоєння визначеного радіочастотного ресурсу. 3. Порядок контролю за додержанням ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України встановлюються НКРЗ."  
Враховано   Стаття 34. Переоформлення ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України  
294. 1. Переоформлення дозволів на використання радіочастотного ресурсу здійснюється одночасно з переоформленням відповідної ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій в порядку, визначеному Законом України "Про телекомунікації".      1. Підставами для переоформлення ліцензії є: 1) зміна найменування юридичної особи або прізвища, імені, по батькові фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності; 2) зміна місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності; 3) реорганізація юридичної особи - суб'єкта господарювання шляхом зміни організаційно-правової форми, перетворення, злиття, приєднання. У цьому випадку ліцензії, отримані оператором телекомунікацій, переоформляються на його правонаступника; 4) заява суб'єкта господарювання про зменшення смуги радіочастот; 5) заява суб'єкта господарювання про зменшення кількості регіонів, в яких він користується визначеним радіочастотним ресурсом України. 2. У разі виникнення підстав для переоформлення ліцензії суб'єкт господарювання зобов'язаний протягом 30 робочих днів подати до НКРЗ заяву про переоформлення ліцензії разом з ліцензією, що підлягає переоформленню, та відповідними документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни. 3. НКРЗ видає переоформлену на новому бланку ліцензію з урахуванням змін, зазначених у заяві про переоформлення ліцензії, або відмовляє в переоформленні ліцензії у разі відсутності підстав для переоформлення чи недостовірних даних у поданих документах. Термін видачі переоформленої ліцензії на підставах пунктів першого, другого і третього частини першої цієї статті складає 10 робочих днів з дати реєстрації заяви і 60 робочих днів, якщо переоформлення відбувається на підставах пунктів 4 і 5 частини першої цієї статті. 4. У разі переоформлення ліцензії НКРЗ приймає рішення про визнання недійсною ліцензії, що переоформлялася, з внесенням відповідних змін до реєстру виданих ліцензій не пізніше наступного робочого дня. 5. Термін дії переоформленої ліцензії не може перевищувати термін дії, зазначеного в ліцензії, що переоформлялася. 6. Суб'єкт господарювання, який подав до НКРЗ заяву про переоформлення ліцензії на підставах пунктів першого, другого і третього частини першої цієї статті та відповідні документи, може користуватися радіочастотним ресурсом України на підставі довідки НКРЗ про прийняття цієї заяви до моменту видачі переоформленої на новому бланку ліцензії або прийняття рішення про відмову в переоформленні ліцензії. 7. Не переоформлена в установлений термін ліцензія у випадках, передбачених пунктами першим, другим і третім частини першої цієї статті, є недійсною. 9. Не підлягає переоформленню ліцензія у випадках, передбачених частиною другою статті 38 цього Закону. Стаття 35. Видача дублікату ліцензії  
295. 2. Підставами для видачі дублікату дозволу є:      1. Підставами для видачі дублікату ліцензії є:  
296. 1) втрата дозволу;      1) втрата ліцензії;  
297. 2) пошкодження бланку дозволу.      2) пошкодження бланку ліцензії.  
298. 2. У разі втрати або пошкодження бланку дозволу користувач радіочастотного ресурсу зобов'язаний звернутися до НКРЗ з заявою про видачу дублікату дозволу. Якщо бланк дозволу непридатний для користування внаслідок його пошкодження, разом із заявою до НКРЗ подається пошкоджений бланк дозволу.      2. У разі втрати або пошкодження бланку ліцензії користувач радіочастотного ресурсу України зобов'язаний звернутися до НКРЗ з заявою про видачу дублікату ліцензії. Якщо бланк ліцензії непридатний для користування внаслідок його пошкодження, разом із заявою до НКРЗ подається пошкоджений бланк ліцензії.  
299. 3. НКРЗ зобов'язана протягом п'яти робочих днів з дати одержання заяви видати заявнику дублікат втраченого або пошкодженого дозволу при наданні документів, що підтверджують оплату видачі дубліката.      3. НКРЗ зобов'язана протягом п'яти робочих днів з дати одержання заяви видати заявнику дублікат втраченої або пошкодженої ліцензії при наданні документів, що підтверджують оплату видачі дубліката.  
300. 4. Термін дії дублікату дозволу відповідає терміну дії втраченого або пошкодженого дозволу.      4. Термін дії дублікату ліцензії відповідає терміну дії втраченої або пошкодженої ліцензії.  
301. 5. У разі видачі дубліката дозволу НКРЗ приймає рішення про визнання недійсним дозволу, що був втрачений або пошкоджений, і вносить відповідні зміни до реєстраційних документів не пізніше наступного робочого дня.      5. У разі видачі дубліката ліцензії НКРЗ приймає рішення про визнання недійсною ліцензію, що була втрачена або пошкоджена, і вносить відповідні зміни до реєстру виданих ліцензій не пізніше наступного робочого дня.  
302. 6. Користувач радіочастотного ресурсу, який подав заяву та відповідні документи для видачі дублікату дозволу, може здійснювати свою діяльність до отримання дубліката дозволу на підставі відповідної довідки НКРЗ.      6. Користувач радіочастотного ресурсу України, який подав заяву та відповідні документи для видачі дублікату ліцензії, може здійснювати свою діяльність до отримання дубліката ліцензії на підставі відповідної довідки НКРЗ.  
303. Стаття 32. Умови використання радіочастотного ресурсу.      Стаття 36. Ліцензійні умови користування радіочастотним ресурсом України  
304. 1. Умови використання радіочастотного ресурсу встановлюються НКРЗ відповідно до законодавства.      1. Ліцензійні умови користування радіочастотним ресурсом України є нормативно-правовим актом, що містить вичерпний перелік обов'язкових для виконання вимог.  
305. 2. Дозвіл на використання радіочастотного ресурсу повинен містити вичерпний перелік вимог, встановлений відповідно до цього Закону, та обов'язкових для виконання користувачем радіочастотного ресурсу. Дозвіл повинен обов'язково містити вимоги щодо:      2. Ліцензійні умови встановлюються НКРЗ.  
306. 1) ефективного використання та дієвого управління призначеними радіочастотами;      Ліцензійні умови повинні обов'язково містити умови щодо: 1) визначення смуг, номіналів радіочастот; 2) визначення регіону, в якому дозволяється користування радіочастотним ресурсом України; 3) визначення радіотехнології;  
307. 2) визначених термінів початку використання та повного освоєння радіочастотного ресурсу.      4) терміни початку використання та повного освоєння визначеного радіочастотного ресурсу.  
308. 3. Порядок контролю за додержанням умов використання радіочастотного ресурсу встановлюються НКРЗ.      3. Порядок контролю за додержанням ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України встановлюються НКРЗ.  
309. Стаття 33. Подовження строку дії дозволу на використання радіочастотного ресурсу      Стаття 37. Подовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України  
310. 1. У разі якщо користувач радіочастотного ресурсу має намір подовжити зазначений у дозволі термін використання радіочастотного ресурсу після закінчення строку його дії, він повинен не пізніше ніж за чотири місяці до закінчення строку дії дозволу звернутися до НКРЗ із заявою на подовження строку його дії. Зразок заяви встановлює НКРЗ.   -151- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "1. У разі якщо користувач радіочастотного ресурсу України має намір подовжити зазначений у ліцензії термін користування радіочастотним ресурсом України після його закінчення, він повинен не пізніше ніж за чотири місяці до закінчення терміну дії ліцензії звернутися до НКРЗ із заявою встановленої НКРЗ форми."  
Враховано   1. У разі якщо користувач радіочастотного ресурсу України має намір подовжити зазначений у ліцензії термін користування радіочастотним ресурсом України після його закінчення, він повинен не пізніше ніж за чотири місяці до закінчення терміну дії ліцензії звернутися до НКРЗ із заявою встановленої НКРЗ форми.  
311. 2. НКРЗ не має права відмовити в подовженні строку дії дозволу, якщо користувачем радіочастотного ресурсу виконуються всі умови, зазначені в дозволі, або ці умови не виконані з поважних причин, які не залежали від користувача.   -152- Луценко Ю.В.
2. НКРЗ не має права відмовити в подовженні терміну дії ліцензії, якщо ліцензіатом виконуються всі умови, зазначені в ліцензії, або ці умови не виконані з причин, які не залежали від користувача. Виключенням є випадки, коли у смугах частот для радіотехнологій, зазначених у ліцензії, Планом використання радіочастотного ресурсу України не передбачено подальше використання зазначених радіотехнологій.  
Враховано   2. НКРЗ не має права відмовити в подовженні терміну дії ліцензії, якщо ліцензіатом виконуються всі умови, зазначені в ліцензії, або ці умови не виконані з причин, які не залежали від користувача. Виключенням є випадки, коли у смугах частот для радіотехнологій, зазначених у ліцензії, Планом використання радіочастотного ресурсу України не передбачено подальше використання зазначених радіотехнологій.  
312. 3. Рішення про подовження строку дії дозволу або про відмову в подовженні строку його дії із зазначенням підстав відмови повинно бути направлено заявнику не пізніше ніж через 15 робочих днів від моменту реєстрації заяви.      3. Рішення про подовження терміну дії ліцензії або про відмову в подовженні терміну її дії повинно бути направлено заявнику не пізніше ніж через 15 робочих днів від моменту реєстрації заяви із зазначенням підстав відмови.  
313. 4. Рішення НКРЗ про подовження строку дії дозволу оформляється на бланку дозволу.      4. Рішення НКРЗ про подовження терміну дії ліцензії оформляється на бланку ліцензії.  
314. 5. Подовження строку дії дозволу, який був отриманий за конкурсом, здійснюється без проведення конкурсу.      5. Подовження строку дії ліцензії, яка була отримана на конкурсних або тендерних засадах, здійснюється без їх проведення.  
315. 6. Якщо користувач радіочастотного ресурсу оскаржує рішення НКРЗ про відмову в подовженні строку дії дозволу на використання радіочастотного ресурсу в судовому порядку до закінчення строку дії дозволу, дія цього рішення призупиняється до завершення судового розгляду.      6. Якщо користувач радіочастотного ресурсу України оскаржує рішення НКРЗ про відмову в подовженні терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України в судовому порядку до закінчення строку її дії, виконання цього рішення призупиняється до завершення судового розгляду.  
316. Стаття 34. Анулювання дозволу на використання радіочастотного ресурсу      Стаття 38. Анулювання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України  
317. 1. Підставами для анулювання дозволу на використання радіочастотного ресурсу є:      1. Підставами для анулювання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України є:  
318. 1) заява користувача радіочастотного ресурсу про анулювання дозволу;      1) заява користувача радіочастотного ресурсу України про анулювання ліцензії;  
319. 2) акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання дозволу;      2) акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії;  
320. 3) акт про встановлення факту передачі дозволу або його копії іншій юридичній або фізичній особі для використання радіочастотного ресурсу;   -153- Луценко Ю.В.
Пункт викласти в такій редакції: "3) акт про встановлення факту передачі іншій юридичній або фізичній особі права на користування радіочастотним ресурсом України;"  
Враховано   3) акт про встановлення факту передачі іншій юридичній або фізичній особі права на користування радіочастотним ресурсом України;  
321. 4) акт про невиконання користувачем радіочастотного ресурсу розпорядження про усунення порушень умов дозволу;      4) акт про невиконання користувачем радіочастотного ресурсу України розпорядження про усунення порушень умов ліцензії;  
322. 5) акт про повторну відмову користувача радіочастотного ресурсу у допуску посадових осіб для проведення перевірки, а також про чинення інших перешкод, які не дають здійснювати перевірку в повному обсязі;      5) акт про повторну відмову користувача радіочастотного ресурсу України у допуску посадових осіб ДІЗ для проведення перевірки, а також про чинення перешкод, які не дають здійснювати перевірку в повному обсязі;  
323. 6) акт про повторне порушення користувачем умов дозволу протягом року;      6) акт про повторне порушення користувачем умов ліцензії протягом року;  
324. 7) рішення про скасування державної реєстрації оператора телекомунікацій - користувача радіочастотного ресурсу;   -154- Луценко Ю.В.
Пункт викласти в такій редакції: "7) рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання - користувача радіочастотного ресурсу;"  
Враховано   7) рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання - користувача радіочастотного ресурсу України;  
325. 8) акт про те, що користувач не розпочав використання виділеного радіочастотного ресурсу в терміни, визначені в дозволі, з власної вини;   -155- Луценко Ю.В.
Пункт перенести до частини другої.  
Враховано    
326. 9) нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності.   -156- Луценко Ю.В.
Ввести частину в такій редакції: "2. Ліцензія анулюється у випадку, якщо користувач з власної вини: 1) не розпочав користування радіочастотним ресурсом, визначеним в ліцензії, у визначені в ліцензії терміни; 2) припинив користування радіочастотним ресурсом, визначеним в ліцензії, на термін більше ніж на 1 рік; 3) не в повному обсязі використовує радіочастотний ресурс, визначений в ліцензії, у визначені ліцензією терміни. У цьому випадку ліцензія може бути переоформлена на смугу частот, яка фактично використовується."  
Враховано   8) нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи - суб'єкта господарювання. 2. Ліцензія анулюється у випадку, якщо користувач з власної вини: 1) не розпочав користування радіочастотним ресурсом, визначеним в ліцензії, у визначені в ліцензії терміни; 2) припинив користування радіочастотним ресурсом, визначеним в ліцензії, на термін більше ніж на 1 рік; 3) не в повному обсязі використовує радіочастотний ресурс, визначений в ліцензії, у визначені ліцензією терміни. У цьому випадку ліцензія може бути переоформлена на смугу частот, яка фактично використовується. 3. У випадку анулювання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України плата, внесена за цю ліцензію, не повертається.  
    -157- Луценко Ю.В.
Ввести частину в такій редакції: "3. У випадку анулювання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України плата, внесена за цю ліцензію, не повертається."  
Враховано    
327. 2. Розгляд питань про анулювання дозволу на використання радіочастотного ресурсу на підставі акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання дозволу, акта про встановлення факту передачі дозволу або його копії іншій юридичній або фізичній особі для користування радіочастотним ресурсом, акта про невиконання розпорядження про усунення порушень умов дозволу, акта про повторну відмову користувача радіочастотного ресурсу у допуску представників НКРЗ для проведення перевірки, а також про вчинення інших перешкод, які не дають можливості проводити перевірку в повному обсязі, здійснюється з обов'язковим попереднім запрошенням користувача радіочастотного ресурсу або його представників.      4. Розгляд питань про анулювання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України на підставі акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії, акта про встановлення факту передачі права на користування радіочастотним ресурсом України іншій особі, акта про невиконання розпорядження про усунення порушень умов ліцензії, акта про повторну відмову ліцензіата у допуску представників ДІЗ для проведення перевірки, а також про вчинення перешкод, які не дають можливості проводити перевірку в повному обсязі, здійснюється з обов'язковим попереднім запрошенням ліцензіата або його представників.  
328. 3. НКРЗ має прийняти рішення про анулювання дозволу на використання радіочастотного ресурсу протягом 20 робочих днів з дати встановлення підстав для анулювання дозволу. Дане рішення вручається або надсилається рекомендованим листом користувачу радіочастотного ресурсу із зазначенням підстав анулювання дозволу не пізніше трьох робочих днів з дати прийняття рішення. Рішення про анулювання дозволу може бути оскаржено в судовому порядку.      5. НКРЗ має прийняти рішення про анулювання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України протягом 20 робочих днів з дати встановлення підстав для анулювання ліцензії. Дане рішення вручається або надсилається рекомендованим листом ліцензіату із зазначенням підстав анулювання ліцензії не пізніше трьох робочих днів з дати прийняття рішення. Рішення про анулювання ліцензії може бути оскаржено в судовому порядку.  
329. 4. У разі прийняття рішення про анулювання дозволу, крім випадків, передбачених пунктами сьомим і восьмим частини першої цієї статті, рішення про анулювання дозволу підлягає виконанню через три місяці після набрання ним чинності.   -158- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "6. У разі прийняття рішення про анулювання ліцензії, крім випадків, передбачених пунктами сьомим і восьмим частини першої цієї статті, рішення про анулювання ліцензії підлягає виконанню через три місяці після набрання ним чинності. У випадках, передбачених пунктами сьомим і восьмим частини першої цієї статті, ліцензія анулюється з дня прийняття відповідного рішення."  
Враховано   6. У разі прийняття рішення про анулювання ліцензії, крім випадків, передбачених пунктами сьомим і восьмим частини першої цієї статті, рішення про анулювання ліцензії підлягає виконанню через три місяці після набрання ним чинності. У випадках, передбачених пунктами сьомим і восьмим частини першої цієї статті, ліцензія анулюється з дня прийняття відповідного рішення.  
330. 5. Рішення про анулювання дозволу набирає чинності через десять днів із дня його прийняття. Якщо користувач радіочастотного ресурсу протягом цього часу оскаржує дане рішення в судовому порядку, дія цього рішення призупиняється до завершення судового розгляду.      7. Рішення про анулювання ліцензії, крім випадків, передбачених пунктами сьомим і восьмим частини першої цієї статті, набирає чинності через десять днів із дня його прийняття. Якщо ліцензіат протягом цього часу оскаржує дане рішення в судовому порядку, дія цього рішення призупиняється до завершення судового розгляду.  
331. 6. Запис про дату та номер рішення про анулювання дозволу вноситься до ліцензійного реєстру не пізніше наступного робочого дня після набрання ним чинності.      8. Запис про дату та номер рішення про анулювання ліцензії вноситься до ліцензійного реєстру не пізніше наступного робочого дня після набрання ним чинності.  
332. 7. Рішення про анулювання чи визнання недійсним дозволу на використання радіочастотного ресурсу публікується НКРЗ у десятиденний термін після набрання ним чинності.   -159- Пустовойтенко В.П.
Частину викласти в редакції: "9. Рішення про анулювання ліцензії публікується у черговому офіційному бюлетені НКРЗ та у десятиденний термін після набрання чинності на Wеb-сайті НКРЗ."  
Враховано   9. Рішення про анулювання ліцензії публікується у черговому офіційному бюлетені НКРЗ та у десятиденний термін після набрання чинності на Wеb-сайті НКРЗ.  
333. Стаття 35. Отримання додаткової смуги радіочастот   -160- Луценко Ю.В.
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 40. Отримання ліцензії на додаткову смугу радіочастот"  
Враховано   Стаття 39. Отримання ліцензії на додаткову смугу радіочастот  
334. 1. У разі необхідності отримання додаткової смуги радіочастот для подальшого розвитку підприємницької діяльності у тому стандарті, який використовується користувачем, користувач радіочастотного ресурсу звертається до НКРЗ із заявою на отримання дозволу на додаткову смугу радіочастот, форма якої встановлюється НКРЗ відповідно до вимог ст.28 цього Закону.      1. У разі необхідності отримання додаткової смуги радіочастот для подальшого розвитку підприємницької діяльності у тій радіотехнології, яка застосовується користувачем, він звертається до НКРЗ із заявою на отримання ліцензії на додаткову смугу радіочастот. Форма заяви встановлюється НКРЗ.  
335. 2. НКРЗ розглядає заяву на отримання додаткової смуги радіочастот і приймає відповідне рішення протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви.   -161- Луценко Ю.В.
2. НКРЗ розглядає заяву на отримання ліцензії на додаткову смугу радіочастот і приймає відповідне рішення протягом 60 календарних днів з дня надходження заяви. У разі необхідності міжнародної координації присвоєнь радіочастот термін прийняття відповідного рішення подовжується на термін, визначений Регламентом радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку або відповідними міжнародними договорами.  
Враховано   2. НКРЗ розглядає заяву на отримання ліцензії на додаткову смугу радіочастот і приймає відповідне рішення протягом 60 календарних днів з дня надходження заяви. У разі необхідності міжнародної координації присвоєнь радіочастот термін прийняття відповідного рішення подовжується на термін, визначений Регламентом радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку або відповідними міжнародними договорами. 3. У разі якщо НКРЗ не прийняла ніякого рішення у визначені цим Законом терміни, рішення про видачу заявленої ліцензії вважається прийнятим. У цьому випадку НКРЗ повинна видати заявнику у тижневий термін у безспірному порядку ліцензію, а заявник має право звернутися до УДЦР за отриманням дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів у встановленому порядку.  
    -162- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "3. У разі якщо НКРЗ не прийняла ніякого рішення у визначені цим Законом терміни, рішення про видачу заявленої ліцензії вважається прийнятим. У цьому випадку НКРЗ повинна видати заявнику у тижневий термін у безспірному порядку ліцензію, а заявник має право звернутися до УДЦР за отриманням дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів у встановленому порядку."  
Враховано    
336. 3. За результатами розгляду заяви на отримання додаткової смуги радіочастот НКРЗ може прийняти рішення про видачу дозволу, відмову у видачі дозволу або проведення конкурсу на отримання додаткової смуги радіочастот. Повідомлення про рішення НКРЗ надсилається (видається) заявнику протягом трьох робочих днів з дня його прийняття. Рішення НКРЗ про відмову у видачі дозволу на отримання додаткової смуги радіочастот може бути оскаржене в судовому порядку.      4. За результатами розгляду заяви на отримання ліцензії на додаткову смугу радіочастот НКРЗ може прийняти рішення про видачу ліцензії, відмову у видачі ліцензії або проведення конкурсу чи тендеру на отримання додаткової смуги радіочастот. Повідомлення про рішення НКРЗ надсилається (видається) заявнику протягом трьох робочих днів з дня його прийняття. Рішення НКРЗ про відмову у видачі дозволу на отримання додаткової смуги радіочастот може бути оскаржене в судовому порядку.  
337. 4. Додаткова смуга радіочастот може надаватися на умовах конкурсу у випадку обмеженого радіочастотного ресурсу. НКРЗ оголошує конкурс на отримання додаткової смуги радіочастот, якщо обсяги радіочастотного спектру, який замовлений претендентами на отримання радіочастотного ресурсу, перевищує обсяги спектру, який підлягає розподілу.   -163- Пустовойтенко В.П.
Після слів "на умовах конкурсу" додати слово "тільки"  
Враховано   5. Додаткова смуга радіочастот може надаватися на умовах конкурсу або тендеру тільки у випадку обмеженого радіочастотного ресурсу. НКРЗ оголошує конкурс або тендер на отримання додаткової смуги радіочастот, якщо обсяги радіочастотного спектру, який замовлений претендентами на отримання радіочастотного ресурсу України, перевищують обсяги спектру, який підлягає розподілу.  
338. 5. Рішення НКРЗ про проведення конкурсу на отримання додаткової смуги радіочастот повинно бути опубліковане у офіційному бюлетені НКРЗ із зазначенням підстав його прийняття.   -164- Луценко Ю.В.
Частини 5 - 10 перенести до статті 17 із редакційним корегуванням.  
Враховано    
339. 6. Конкурс на отримання додаткової смуги радіочастот повинен проводитися на відкритих, недискримінаційних та прозорих засадах.       
340. 7. Порядок проведення конкурсу на отримання додаткової смуги радіочастот встановлюється НКРЗ з дотриманням наступних умов:       
341. 1) оголошення про проведення конкурсу на отримання додаткової смуги радіочастот оприлюднюється не пізніше ніж за 60 календарних днів до проведення конкурсу і підлягає обов'язковій публікації в офіційному бюлетені НКРЗ;   -165- Пустовойтенко В.П.
Додати наприкінці речення слова "та Wеb-сайті НКРЗ."  
Враховано в ст. 17   
342. 2) прийом заяв для участі в конкурсі на отримання додаткової смуги радіочастот припиняється за 30 календарних днів до проведення конкурсу;       
343. 3) рішення про результати конкурсу оформлюється протоколом НКРЗ протягом п'яти робочих днів від дати проведення конкурсу та публікується в офіційному бюлетені НКРЗ.   -166- Пустовойтенко В.П.
Додати наприкінці речення слова "та Wеb-сайті НКРЗ."  
Враховано в ст. 17   
344. 8. При проведенні конкурсу на отримання додаткової смуги радіочастот перевага надається користувачам радіочастотного ресурсу, які використали отриманий радіочастотний ресурс найбільш ефективно у передбачені дозволами терміни.       
345. 9. За результатами конкурсу на отримання додаткової смуги радіочастот НКРЗ приймає рішення про видачу дозволу на додаткову смугу радіочастот переможцю (переможцям) конкурсу та про відмову у видачі дозволу всім іншим учасникам конкурсу.       
346. 10. Повідомлення про прийняття за результатами конкурсу рішення про видачу дозволу та про відмову у видачі дозволу надсилається (видається) заявникам в письмовій формі протягом трьох робочих днів від дати його оформлення.       
347. 11. Рішення про результати конкурсу може бути оскаржено в судовому порядку.       
348. 12. НКРЗ повинна оформити дозвіл на використання додаткової смуги радіочастот не пізніше ніж за три робочі дні від дня надходження документа, що підтверджує внесення плати за видачу дозволу.       
349. 13. Видача копій, подовження дії, анулювання дозволів на використання додаткової смуги радіочастот здійснюється в порядку, передбаченому для видачі копій, подовження дії, анулювання дозволів на використання радіочастотного ресурсу.       
350. Стаття 36. Впровадження нових технологій   -167- Луценко Ю.В.
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 40. Дострокове впровадження нових радіотехнологій за ініціативи ліцензіата-користувача радіочастотного ресурсу України  
Враховано   Стаття 40. Дострокове впровадження нових радіотехнологій за ініціативи ліцензіата-користувача радіочастотного ресурсу України  
351. 1. Держава сприяє впровадженню новітніх технологій у сфері телекомунікацій та використання радіочастотного ресурсу.   -168- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "1. Держава сприяє впровадженню нових радіотехнологій у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України."  
Враховано   1. Держава сприяє впровадженню нових радіотехнологій у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України.  
352. 2. Користувач радіочастотного ресурсу, який відповідно до отриманих ліцензій та дозволів здійснює операторську діяльність у виділеній йому смузі радіочастот та має наміри впровадити нову технологію, яка передбачена Планом використання радіочастотного ресурсу України, звертається до НКРЗ із заявою про впровадження нової технології у смузі радіочастот, що ним використовується. Форма заяви встановлюється НКРЗ.   -169- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "2. Користувач радіочастотного ресурсу України, який відповідно до закону здійснює операторську діяльність у певній смузі радіочастот та має наміри впровадити нову радіотехнологію у цій смузі радіочастот до закінчення терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, звертається до НКРЗ із відповідною заявою. Форма заяви встановлюється НКРЗ."  
Враховано   2. Користувач радіочастотного ресурсу України, який відповідно до закону здійснює операторську діяльність у певній смузі радіочастот та має наміри впровадити нову радіотехнологію у цій смузі радіочастот до закінчення терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, звертається до НКРЗ із відповідною заявою. Форма заяви встановлюється НКРЗ.  
353. 3. Заява розглядається НКРЗ протягом 60 календарних днів від дати реєстрації заяви. За результатами розгляду НКРЗ приймає рішення про впровадження нової технології або про відмову у її впровадженні.   -170- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "3. Заява користувача про дострокове впровадження нової радіотехнології розглядається НКРЗ протягом 60 календарних днів від дати реєстрації заяви. У разі необхідності міжнародної координації присвоєнь радіочастот термін прийняття відповідного рішення подовжується на термін, визначений Регламентом радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку, або відповідними міжнародними договорами. За результатами розгляду НКРЗ приймає рішення про можливість дострокового впровадження нової радіотехнології у смузі радіочастот, якою користується заявник, або про відмову у її достроковому впровадженні."  
Враховано   3. Заява користувача про дострокове впровадження нової радіотехнології розглядається НКРЗ протягом 60 календарних днів від дати реєстрації заяви. У разі необхідності міжнародної координації присвоєнь радіочастот термін прийняття відповідного рішення подовжується на термін, визначений Регламентом радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку, або відповідними міжнародними договорами. За результатами розгляду НКРЗ приймає рішення про можливість дострокового впровадження нової радіотехнології у смузі радіочастот, якою користується заявник, або про відмову у її достроковому впровадженні.  
354. 4. У разі прийняття позитивного рішення НКРЗ зобов'язана видати заявнику нову ліцензію на вид діяльності у сфері телекомунікацій та дозвіл на використання радіочастотного ресурсу в смузі радіочастот, яка використовувалася заявником.   -171- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "4. У випадку прийняття рішення про можливість дострокового впровадження нової радіотехнології НКРЗ зобов'язана у разі потреби внести на затвердження до Кабінету Міністрів України проект змін Плану використання радіочастотного ресурсу України. У випадку затвердження змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України НКРЗ зобов'язана видати заявнику нові ліцензії на вид діяльності у сфері телекомунікацій та на користування радіочастотним ресурсом України в смузі радіочастот, яку використовує заявник. НКРЗ також зобов'язана видати зазначені ліцензії у разі якщо впровадження нової технології не потребує внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України."  
Враховано   4. У випадку прийняття рішення про можливість дострокового впровадження нової радіотехнології НКРЗ зобов'язана у разі потреби внести на затвердження до Кабінету Міністрів України проект змін Плану використання радіочастотного ресурсу України. У випадку затвердження змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України НКРЗ зобов'язана видати заявнику нові ліцензії на вид діяльності у сфері телекомунікацій та на користування радіочастотним ресурсом України в смузі радіочастот, яку використовує заявник. НКРЗ також зобов'язана видати зазначені ліцензії у разі якщо впровадження нової технології не потребує внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України.  
355. 5. Термін дії нових ліцензії на вид діяльності в сфері телекомунікацій та дозволу на використання радіочастотного ресурсу встановлюється НКРЗ і не може бути меншим за 5 років, або меншим ніж термін дії попередньої ліцензії та дозволу.   -172- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "5. Термін дії нових ліцензії на вид діяльності у сфері телекомунікацій та на користування радіочастотним ресурсом України встановлюється НКРЗ і не може бути меншим ніж термін дії відповідних попередніх ліцензій."  
Враховано   5. Термін дії нових ліцензії на вид діяльності у сфері телекомунікацій та на користування радіочастотним ресурсом України встановлюється НКРЗ і не може бути меншим ніж термін дії відповідних попередніх ліцензій.  
356. 6. Копія рішення про надання згоди на зміну технології та видачу відповідних ліцензії і дозволу або про відмову у наданні такої згоди надсилається (видається) заявникові протягом трьох робочих днів від дати його прийняття.   -173- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "6. Копія рішення про надання згоди на дострокову зміну радіотехнології або про відмову у наданні такої згоди надсилається (видається) заявникові протягом трьох робочих днів від дати його прийняття."  
Враховано   6. Копія рішення про надання згоди на дострокову зміну радіотехнології або про відмову у наданні такої згоди надсилається (видається) заявникові протягом трьох робочих днів від дати його прийняття.  
357. 7. У рішенні про відмову у наданні згоди на впровадження нової технології зазначаються підстави відмови.      7. У рішенні про відмову у наданні згоди на впровадження нової радіотехнології зазначаються підстави відмови.  
358. 8. НКРЗ може відмовити заявнику у випадках, якщо:      8. НКРЗ може відмовити заявнику у випадках, якщо:  
359. 1) зазначена технологія не передбачена Планом використання радіочастотного ресурсу України;   -174- Луценко Ю.В.
Пункт вилучити, оскільки вирішується доля нової радіотехнології, що не передбачена Планом у визначеній смузі радіочастот на час дії чинної ліцензії.  
Враховано    
360. 2) заявник не виконав умови попередньої ліцензії та/або дозволу на використання радіочастотного ресурсу;   -175- Луценко Ю.В.
Пункт викласти в такій редакції: "1) заявник не виконав умови чинної ліцензії;"  
Враховано   1) заявник не виконав умови чинної ліцензії;  
361. 3) заявник не підтвердив фінансову та технічну спроможність щодо впровадження зазначеної технології.      2) заявник не підтвердив фінансову та технічну спроможність щодо впровадження зазначеної технології.  
362. 9. Після усунення обставин, що стали підставою для відмови, заявник може повторно звернутися до НКРЗ.      9. Після усунення обставин, що стали підставою для відмови, заявник може повторно звернутися до НКРЗ.  
363. 10. Рішення НКРЗ про відмову у впровадженні нової технології може бути оскаржено у судовому порядку.      10. Рішення НКРЗ про відмову у впровадженні нової технології може бути оскаржено у судовому порядку.  
364. 11. Порядок плати за отримання ліцензії та дозволу, видачу ліцензії та дозволу, їх копій визначається Законом України "Про телекомунікації" і цим Законом.   -176- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "11. Порядок плати за отримання та видачу ліцензії при достроковому впровадженні нових радіотехнологій співпадає з відповідним порядком для видачи ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України."  
Враховано   11. Порядок плати за отримання та видачу ліцензії при достроковому впровадженні нових радіотехнологій співпадає з відповідним порядком для видачи ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України. Стаття 41. Висновок щодо електромагнітної сумісності 1. Висновок щодо електромагнітної сумісності (далі висновок) у смугах частот загального користування надається УДЦР у порядку, визначеному НКРЗ. Висновок у смугах частот спеціального користування надає Генеральний штаб Збройних Сил України. Затверджені ЦОВЗ методики розрахунків електромагнітної сумісності є обов'язковими для Генерального штабу Збройних Сил України та УДЦР. 2. Висновок дає право на встановлення, монтаж конкретних радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв із визначеними умовами. 3. Суб'єкт господарювання, який має намір експлуатувати радіоелектронні засоби або випромінювальні пристрої, особисто або через уповноважений ним орган чи особу або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до УДЦР із заявою про видачу висновку за встановленою НКРЗ формою. 4. Заява повинна містити позиції щодо радіочастот (смуг радіочастот), необхідних для експлуатації радіоелектронних засобів, а також термінів початку та повного освоєння замовлених радіочастот (смуг радіочастот). 5. До заяви про видачу висновку заявник додає: 1) копію свідоцтва про реєстрацію суб'єкта господарювання, засвідчену підписом та печаткою посадової особи суб'єкта господарювання (для юридичної особи) або підписом та печаткою суб'єкта господарювання (для фізичної особи), для радіоаматорів та інших фізичних осіб - ксерокопію документу, що засвідчує особу; 2) копію ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України - у разі, якщо її наявність передбачена законодавством; 3) пояснювальну записку, в якій надається обґрунтування необхідної смуги, номіналів радіочастот, що замовляються, інформація про призначення та характер радіомережі, тип радіоелектронних засобів, що планується використовувати в радіомережі, їх параметри. У пояснювальній записці також наводяться, при наявності, дані про зону обслуговування та орієнтовний частотний план; 4) схема організації радіозв'язку, що планується; 5) місцезнаходження радіоелектронних засобів на копії карти місцевості масштабу 1:200000 або 1:100000. 6. Висновок щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення надається на підставі подання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. До подання додається заявка, форма якої встановлюється НКРЗ. 7. Заява про надання висновку залишається без розгляду, якщо: 1) заява подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень; 2) подано не всі документи, передбачені цією статтею; 3) документи оформлені з порушенням вимог цієї статті; 4) радіоелектронні засоби, які планує використовувати заявник, не входять до Реєстру радіоелектронних засобів, дозволених до використання в Україні; 5) на радіоелектронні засоби, які планує використовувати заявник, відсутній встановлений законодавством документ про підтвердження відповідності; 6) У Плані використання радіочастотного ресурсу України у зазначеній смузі радіочастот не визначена заявлена радіотехнологія. 8. У разі залишення заяви про надання висновку без розгляду УДЦР протягом тижня від дати реєстрації заяви інформує заявника в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав. 9. У разі усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви без розгляду, заявник може повторно подати заяву про видачу погодження встановлення. 10. Термін надання заявнику висновку не повинен перевищувати 30 діб з моменту реєстрації заявки без урахування термінів погодження та міжнародної координації заявлених частотних присвоєнь. У разі необхідності погодження з Генеральним штабом Збройних Сил України термін надання висновку не повинен перевищувати 80 діб. У разі необхідності міжнародної координації термін надання висновку подовжується на термін, визначений Регламентом радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку або відповідними міжнародними договорами. 11. У випадку, коли за результатами розгляду відповідної заявки, електромагнітну сумісність забезпечити неможливо, УДЦР надає заявникові письмове обґрунтування відмови. 12. Відмова у наданні висновку надається в разі: 1) негативних результатів міжнародної координації; 2) невиконання умов електромагнітної сумісності на заявлених радіочастотах з діючими або запланованими радіоелектронними засобами. 13. УДЦР має право на отримання від заявника додаткової інформації з питань, віднесених до його компетенції, які виникають при розгляді заявки з подовженням терміну підготовки висновку за згодою заявника. 14. Термін дії висновку становить 6 місяців, за винятком висновків для радіоелектронних засобів мовлення, для яких встановлюється термін дії 12 місяців. 15. Висновки видаються на бланках, зразки яких затверджуються НКРЗ і які є захищеними документами суворої звітності. 16. Висновок надається УДЦР на кожний окремий радіоелектронний засіб або випромінювальний пристрій стаціонарного розташування.  
    -177- Зінченко О.О.
Ввести нову статтю в такій редакції: "Стаття 42. Висновок щодо електромагнітної сумісності 1. Висновок щодо електромагнітної сумісності (далі "висновок") у смугах частот загального користування надається УДЦР у порядку, визначеному НКРЗ. Висновок у смугах частот спеціального користування надає Генеральний штаб Збройних Сил України. Затверджені ЦОВЗ методики розрахунків електромагнітної сумісності є обов'язковими для Генерального штабу Збройних Сил України та УДЦР. 2. Висновок дає право на встановлення, монтаж конкретних радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв із визначеними умовами. 3. Суб'єкт господарювання, який має намір експлуатувати радіоелектронні засоби або випромінювальні пристрої, особисто або через уповноважений ним орган чи особу або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до УДЦР із заявою про видачу висновку за встановленою НКРЗ формою. 4. Заява повинна містити позиції щодо радіочастот (смуг радіочастот), необхідних для експлуатації радіоелектронних засобів, а також термінів початку та повного освоєння замовлених радіочастот (смуг радіочастот). 5. До заяви про видачу висновку заявник додає: 1) копію свідоцтва про реєстрацію суб'єкта господарювання, засвідчену підписом та печаткою посадової особи суб'єкта господарювання (для юридичної особи) або підписом та печаткою суб'єкта господарювання (для фізичної особи), для радіоаматорів та інших фізичних осіб - ксерокопію документу, що засвідчує особу; 2) копію ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України - у разі, якщо її наявність передбачена законодавством; 3) пояснювальну записку, в якій надається обґрунтування необхідної смуги, номіналів радіочастот, що замовляються, інформація про призначення та характер радіомережі, тип радіоелектронних засобів, що планується використовувати в радіомережі, їх параметри. У пояснювальній записці також наводяться, при наявності, дані про зону обслуговування та орієнтовний частотний план; 4) схема організації радіозв'язку, що планується; 5) місцезнаходження радіоелектронних засобів на копії карти місцевості масштабу 1:200000 або 1:100000. 6. Висновок щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення надається на підставі подання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. До подання додається заявка, форма якої встановлюється НКРЗ. 7. Заява про надання висновку залишається без розгляду, якщо: 1) заява подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень; 2) подано не всі документи, передбачені цією статтею; 3) документи оформлені з порушенням вимог цієї статті; 4) радіоелектронні засоби, які планує використовувати заявник, не входять до Реєстру радіоелектронних засобів, дозволених до використання в Україні; 5) на радіоелектронні засоби, які планує використовувати заявник, відсутній встановлений законодавством документ про підтвердження відповідності; 6) У Плані використання радіочастотного ресурсу України у зазначеній смузі радіочастот не визначена заявлена радіотехнологія. 8. У разі залишення заяви про надання висновку без розгляду УДЦР протягом тижня від дати реєстрації заяви інформує заявника в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав. 9. У разі усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви без розгляду, заявник може повторно подати заяву про видачу погодження встановлення. 10. Термін надання заявнику висновку не повинен перевищувати 30 діб з моменту реєстрації заявки без урахування термінів погодження та міжнародної координації заявлених частотних присвоєнь. У разі необхідності погодження з Генеральним штабом Збройних Сил України термін надання висновку не повинен перевищувати 80 діб. У разі необхідності міжнародної координації термін надання висновку подовжується на термін, визначений Регламентом радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку або відповідними міжнародними договорами. 11. У випадку, коли за результатами розгляду відповідної заявки, електромагнітну сумісність забезпечити неможливо, УДЦР надає заявникові письмове обґрунтування відмови. 12. Відмова у наданні висновку надається в разі: 1) негативних результатів міжнародної координації; 2) невиконання умов електромагнітної сумісності на заявлених радіочастотах з діючими або запланованими радіоелектронними засобами. 13. УДЦР має право на отримання від заявника додаткової інформації з питань, віднесених до його компетенції, які виникають при розгляді заявки з подовженням терміну підготовки висновку за згодою заявника. 14. Термін дії висновку становить 6 місяців, за винятком висновків для радіоелектронних засобів мовлення, для яких встановлюється термін дії 12 місяців. 15. Висновки видаються на бланках, зразки яких затверджуються НКРЗ і які є захищеними документами суворої звітності. 16. Висновок надається УДЦР на кожний окремий радіоелектронний засіб або випромінювальний пристрій стаціонарного розташування."  
Враховано    
365. Стаття 37. Порядок отримання дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та документи, що подаються для одержання дозволів   -178- Луценко Ю.В.
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 43. Порядок отримання дозволів"  
Враховано   Стаття 42. Порядок отримання дозволів на експлуатацію  
366. 1. Користувачі радіочастотного ресурсу повинні отримувати дозволи на експлуатацію відповідних радіоелектронних засобів, крім засобів, використання яких здійснюється на бездозвільній основі відповідно до цього Закону.      1. Користувачі радіочастотного ресурсу України повинні отримувати дозволи на експлуатацію відповідних радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, крім засобів та пристроїв, використання яких здійснюється на бездозвільній основі відповідно до цього Закону.  
367. 2. Порядок отримання дозволів на експлуатацію випромінювальних пристроїв визначається НКРЗ.   -179- Луценко Ю.В.
Частину другу перенести в кінець статті.  
Враховано    
368. 3. Дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів видаються на бланках, зразки яких затверджуються НКРЗ і які є захищеними документами суворої звітності.   -180- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "2. Дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів у смугах загального користування видаються на бланках, зразки яких затверджуються НКРЗ і які є захищеними документами суворої звітності."  
Враховано   2. Дозволи на експлуатацію у смугах загального користування видаються на бланках, зразки яких затверджуються НКРЗ і які є захищеними документами суворої звітності.  
369. 4. Дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів для всіх користувачів, крім спеціальних користувачів, видає УДЦР. Дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів для спеціальних користувачів видає Генеральний штаб Збройних Сил України.   -181- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "3. Дозволи на експлуатацію у смугах радіочастот загального користування видає УДЦР. Дозволи на експлуатацію у смугах радіочастот спеціального користування видає Генеральний штаб Збройних Сил України."  
Враховано   3. Дозволи на експлуатацію у смугах радіочастот загального користування видає УДЦР. Дозволи на експлуатацію у смугах радіочастот спеціального користування видає Генеральний штаб Збройних Сил України.  
370. 5. Термін дії дозволу не може бути меншим за термін дії відповідної ліцензії на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій та дозволу на використання радіочастотного ресурсу або відповідної ліцензії на мовлення. Для спеціальних, технологічних користувачів, радіоаматорів та операторів телекомунікацій, які здійснюють види діяльності, що не ліцензуються, термін дії дозволу на встановлення та експлуатацію радіоелектронного засобу не може бути меншим за п'ять років.   -182- Пустовойтенко В.П.
Частину викласти в такій редакції: "4. Термін дії дозволу на експлуатацію не може бути меншим за термін дії відповідної ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України або відповідної ліцензії на мовлення. Для загальних користувачів, яким не потрібна ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України, термін дії дозволу на експлуатацію не може бути меншим за п'ять років, якщо інше не передбачено Планом використання радіочастотного ресурсу України."  
Враховано   4. Термін дії дозволу на експлуатацію не може бути меншим за термін дії відповідної ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України або відповідної ліцензії на мовлення. Для загальних користувачів, яким не потрібна ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України, термін дії дозволу на експлуатацію не може бути меншим за п'ять років, якщо інше не передбачено Планом використання радіочастотного ресурсу України.  
371. 6. Юридична та/або фізична особа, яка має намір використовувати радіочастотний ресурс для виробничих та/або інших потреб, особисто, через уповноважений ним орган чи особу або рекомендованим листом звертається до УДЦР із заявою про видачу дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів за встановленим НКРЗ зразком.   -183- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "5. Юридична та/або фізична особа, яка має намір здійснювати експлуатацію радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, особисто, через уповноважений ним орган чи особу або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до УДЦР. Форма заяви встановлюється НКРЗ."  
Враховано   5. Юридична та/або фізична особа, яка має намір здійснювати експлуатацію радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, особисто, через уповноважений ним орган чи особу або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до УДЦР. Форма заяви встановлюється НКРЗ.  
372. 7. Заява повинна містити позиції щодо радіочастот (смуг радіочастот), необхідних для експлуатації радіоелектронних засобів, а також термінів початку та повного освоєння замовлених радіочастот (смуг радіочастот).   -184- Луценко Ю.В.
Пункт викласти в такій редакції: "6. Заява повинна містити позиції щодо радіочастот (смуг радіочастот), необхідних для експлуатації радіоелектронних засобів, термінів проведення приймальних випробувань радіоелектронних засобів на місці експлуатації, а також термінів початку та повного освоєння замовлених радіочастот (смуг радіочастот)."  
Враховано   6. Заява повинна містити позиції щодо радіочастот (смуг радіочастот), необхідних для експлуатації радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв, термінів проведення приймальних випробувань радіоелектронних засобів на місці експлуатації, а також термінів початку та повного освоєння замовлених радіочастот (смуг радіочастот).  
373. 8. До заяви про видачу дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів заявник додає:      7. До заяви про видачу дозволу на експлуатацію заявник додає:  
374. 1) копію свідоцтва про реєстрацію юридичної або фізичної особи, завірену нотаріально (для радіоаматорів - копію документу, що засвідчує особу);      1) копію свідоцтва про реєстрацію юридичної або фізичної особи, завірену нотаріально (для радіоаматорів - копію документу, що засвідчує особу);  
375. 2) копію ліцензії на здійснення діяльності в сфері телекомунікації та дозволу на використання радіочастотного ресурсу (для операторів телекомунікацій, діяльність яких ліцензується згідно з Законом України "Про телекомунікації");   -185- Луценко Ю.В.
Пункт викласти в такій редакції: "2) копію висновку щодо електромагнітної сумісності;"  
Враховано   2) копію висновку щодо електромагнітної сумісності;  
376. 3) копію відповідного рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, або ліцензію на мовлення, або копію угоди на розповсюдження телерадіопрограм між оператором телекомунікацій та телерадіоорганізацією (телерадіоорганізаціями), яка (які) отримала (отримали) відповідну (відповідні) ліцензії на мовлення (для видачі дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення).   -186- Луценко Ю.В.
Пункт викласти в такій редакції: "3) для радіоелектронних засобів мовлення - копію ліцензії на мовлення або подання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення для багатоканальних ефірних систем;"  
Враховано   3) для радіоелектронних засобів мовлення - копію ліцензії на мовлення або подання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення для багатоканальних телесистем, які передбачають використання радіочастотного ресурсу України; 4) документ, що підтверджує оплату за висновок щодо електромагнітної сумісності.  
    -187- Луценко Ю.В.
Ввести новий пункт в такій редакції: "4) документ, що підтверджує оплату за висновок щодо електромагнітної сумісності."  
Враховано    
377. 9. Забороняється вимагати від заявників дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів інші документи, не передбачені цим Законом.      8. Забороняється вимагати від заявників дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів інші документи, не передбачені цим Законом.  
378. 10. Усі подані заявником документи після реєстрації заяви формуються в окрему справу.      9. Усі подані заявником документи після реєстрації заяви формуються в окрему справу.  
379. 11. Заява про видачу дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів залишається без розгляду, якщо:      10. Заява про видачу дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів залишається без розгляду, якщо:  
380. 1) заява подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень;      1) заява подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень;  
381. 2) документи оформлені з порушенням вимог цієї статті.      2) документи оформлені з порушенням вимог цієї статті.  
382. 12. У разі залишення заяви про видачу дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів без розгляду УДЦР протягом тижня від дати реєстрації заяви інформує заявника в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав.   -188- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "11. У разі залишення заяви про видачу дозволу на експлуатацію без розгляду УДЦР протягом тижня від дати реєстрації заяви інформує заявника в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав."  
Враховано   11. У разі залишення заяви про видачу дозволу на експлуатацію без розгляду УДЦР протягом тижня від дати реєстрації заяви інформує заявника в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав.  
383. 13. У разі усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви без розгляду, заявник може повторно подати заяву про видачу дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів.   -189- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "13. Дозвіл на експлуатацію видається на кожний окремий радіоелектронний засіб або випромінювальний пристрій."  
Враховано   12. У разі усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення заяви без розгляду, заявник може повторно подати заяву про видачу дозволу на експлуатацію. 13. Дозвіл на експлуатацію видається на кожний окремий радіоелектронний засіб або випромінювальний пристрій. 14. УДЦР та Генеральний штаб Збройних Сил України ведуть реєстр присвоєнь радіочастот та несуть відповідальність за його достовірність.  
    -190- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "15. УДЦР та Генеральний штаб Збройних Сил України ведуть реєстр присвоєнь радіочастот та несуть відповідальність за його достовірність."  
Враховано    
384. 14. НКРЗ публікує інформацію щодо процедур видачі дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів у своєму офіційному бюлетені та на Wеb-сайті.      15. НКРЗ публікує інформацію щодо процедур видачі дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв у своєму офіційному бюлетені та на Wеb-сайті.  
385. Стаття 38. Рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу      Стаття 43. Рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на експлуатацію  
386. 1. УДЦР приймає рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу у строк, що не перевищує двох місяців з дати реєстрації заяви про видачу дозволу.   -191- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "1. УДЦР бере участь у приймальних випробуваннях радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на місці експлуатації та, з урахуванням їх результатів, приймає рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на експлуатацію у строк, що не перевищує 45 днів з дати реєстрації заяви про видачу дозволу. Порядок проведення приймальних випробувань встановлюється НКРЗ."  
Враховано   1. УДЦР бере участь у приймальних випробуваннях радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на місці експлуатації та, з урахуванням їх результатів, приймає рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на експлуатацію у строк, що не перевищує 45 днів з дати реєстрації заяви про видачу дозволу. Порядок проведення приймальних випробувань встановлюється НКРЗ.  
387. 2. Термін розгляду заяви може бути збільшений до шести місяців у випадку необхідності міжнародних узгоджень щодо використання визначеної частоти (смуги радіочастот).   -192- Луценко Ю.В.
Частину вилучити  
Враховано    
388. 3. Копія рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу надсилається (видається) заявникові протягом трьох робочих днів від дати його прийняття.      2. Копія рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на експлуатацію надсилається (видається) заявникові протягом трьох робочих днів від дати його прийняття.  
389. 4. У рішенні про відмову у видачі дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу зазначаються підстави відмови.      3. У рішенні про відмову у видачі дозволу на експлуатацію зазначаються підстави відмови.  
390. 5. Одночасно з рішенням про видачу дозволу заявникові надсилається повідомлення про розмір та порядок оплати за видачу дозволу. Дозвіл видається заявникові не пізніше триденного терміну після пред'явлення ним документу, що підтверджує оплату.   -193- Луценко Ю.В.
Частину п'яту викласти в такій редакції: "4. Одночасно з рішенням про видачу дозволу заявникові надсилається повідомлення про розмір та порядок оплати за видачу дозволу. Дозвіл видається заявникові не пізніше триденного терміну після пред'явлення ним документу, що підтверджує оплату робіт з підготовки висновку щодо електромагнітної сумісності та за видачу дозволу."  
Враховано   4. Одночасно з рішенням про видачу дозволу заявникові надсилається повідомлення про розмір та порядок оплати за видачу дозволу. Дозвіл видається заявникові не пізніше триденного терміну після пред'явлення ним документу, що підтверджує оплату робіт з підготовки висновку щодо електромагнітної сумісності та за видачу дозволу.  
391. 6. УДЦР надсилає копію дозволу на використання радіоелектронного засобу до ДІЕ протягом трьох робочих днів з моменту видачі дозволу.   -194- Луценко Ю.В.
Частину вилучити  
Немає висновку    
392. 7. Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу є:      5. Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі дозволу на експлуатацію є:  
393. 1) недостовірність даних у документах, поданих заявником, для отримання дозволу;      1) недостовірність даних у документах, поданих заявником, для отримання дозволу;  
394. 2) невідповідність поданих документів технічним умовам, установленим на експлуатацію радіоелектронного засобу;      2) невідповідність поданих документів технічним умовам, установленим на експлуатацію радіоелектронного засобу;  
395. 3) неможливість видачі дозволу внаслідок раніше прийнятого рішення щодо обмеження радіочастотного ресурсу та розподілу його на конкурсних засадах.      3) неможливість видачі дозволу внаслідок раніше прийнятого рішення щодо обмеження радіочастотного ресурсу та розподілу його на конкурсних або тендерних засадах.  
396. 8. У разі відмови у видачі дозволу заявник може подати до УДЦР нову заяву про видачу дозволу після усунення обставин, що стали підставою для відмови у його видачі.   -195- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "6. У разі відмови у видачі дозволу заявник може подати до УДЦР нову заяву про видачу дозволу після усунення обставин, що стали підставою для відмови у його видачі."  
Враховано   6. У разі відмови у видачі дозволу заявник може подати до УДЦР нову заяву про видачу дозволу після усунення обставин, що стали підставою для відмови у його видачі.  
397. 9. Заявник має право звертатися до НКРЗ у випадку його незгоди з рішенням УДЦР або порушення УДЦР термінів та порядку розгляду заяви про видачу дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів.   -196- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "7. Заявник має право звертатися до НКРЗ у випадку його незгоди з рішенням УДЦР або порушення УДЦР термінів та порядку розгляду заяви про видачу дозволу на експлуатацію."  
Враховано   7. Заявник має право звертатися до НКРЗ у випадку його незгоди з рішенням УДЦР або порушення УДЦР термінів та порядку розгляду заяви про видачу дозволу на експлуатацію.  
398. 10. Рішення про відмову у видачі дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу може бути оскаржено у судовому порядку.      8. Рішення про відмову у видачі дозволу на експлуатацію може бути оскаржено у судовому порядку.  
399. Стаття 39. Подовження дії дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів      Стаття 44. Подовження дії дозволу на експлуатацію  
400. 1. Для подовження дії дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу користувач повинен не пізніше ніж за чотири місяця до закінчення терміну його дії звернутися до УДЦР із заявою на подовження терміну дії дозволу. Зразок заяви встановлює НКРЗ.   -197- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "1. Для подовження дії дозволу на експлуатацію користувач повинен не пізніше ніж за чотири місяця до закінчення терміну його дії звернутися до УДЦР із заявою на подовження терміну дії дозволу. Форма заяви встановлюється НКРЗ."  
Враховано   1. Для подовження дії дозволу на експлуатацію користувач повинен не пізніше ніж за чотири місяця до закінчення терміну його дії звернутися до УДЦР із заявою на подовження терміну дії дозволу. Форма заяви встановлюється НКРЗ. 2. Подовження дії дозволу на експлуатацію, який отримано на підставі відповідної ліцензії, здійснюється після подовження терміну дії цієї ліцензії.  
    -198- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "2. Подовження дії дозволу на експлуатацію, який отримано на підставі відповідної ліцензії, здійснюється після подовження терміну дії цієї ліцензії."  
Враховано    
401. 2. УДЦР не має права відмовити в подовжені терміну дії дозволу, якщо користувачем радіочастотного ресурсу виконуються всі умови, зазначені в дозволі.   -199- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "3. УДЦР не має права відмовити в подовжені терміну дії дозволу, якщо користувачем радіочастотного ресурсу України виконуються всі умови, зазначені в дозволі."  
Враховано   3. УДЦР не має права відмовити в подовжені терміну дії дозволу, якщо користувачем радіочастотного ресурсу України виконуються всі умови, зазначені в дозволі. 4. Підставами для відмови у подовженні терміну дії дозволу є: 1) обмеження Планом використання радіочастотного ресурсу України терміну застосування відповідної радіо технології; 2) порушення користувачем радіочастотного ресурсу України умов дозволу; 3) закінчення терміну дії ліцензії, на підставі якої було надано дозвіл.  
    -200- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "4. Підставами для відмови у подовженні терміну дії дозволу є: 1) обмеження Планом використання радіочастотного ресурсу України терміну застосування відповідної радіо технології; 2) порушення користувачем радіочастотного ресурсу України умов дозволу; 3) закінчення терміну дії ліцензії, на підставі якої було надано дозвіл."  
Враховано    
402. 3. Рішення УДЦР про відмову в подовжені строку дії дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів операторів телекомунікацій повинно бути затверджено НКРЗ.   -201- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "5. Рішення про відмову в подовжені строку дії дозволів на експлуатацію операторів телекомунікацій направляється на затвердження в НКРЗ. Термін дії зазначеного дозволу автоматично подовжується до прийняття рішення НКРЗ."  
Враховано   5. Рішення про відмову в подовжені строку дії дозволів на експлуатацію операторів телекомунікацій направляється на затвердження в НКРЗ. Термін дії зазначеного дозволу автоматично подовжується до прийняття рішення НКРЗ.  
403. 4. Рішення УДЦР про відмову в подовжені строку дії дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення повинно бути затверджено Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.   -202- Зінченко О.О.
Частину викласти в такій редакції: "6. Рішення про відмову в подовжені терміну дії дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення направляється на затвердження в Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення. Термін дії зазначеного дозволу автоматично подовжується до прийняття рішення Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення."  
Враховано   6. Рішення про відмову в подовжені терміну дії дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення направляється на затвердження в Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення. Термін дії зазначеного дозволу автоматично подовжується до прийняття рішення Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.  
404. 5. Рішення про подовження дії дозволу або відмову у подовжені дії дозволу із зазначенням підстав відмови УДЦР повинна направити заявнику не пізніше ніж через 15 робочих днів від дати реєстрації заяви. Копію цього рішення УДЦР направляє до ДІЕ протягом трьох робочих днів з моменту його прийняття.   -203- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "7. УДЦР інформує заявника про прийняте рішення не пізніше ніж через 15 робочих днів від дати реєстрації заяви."  
Враховано   7. УДЦР інформує заявника про прийняте рішення не пізніше ніж через 15 робочих днів від дати реєстрації заяви.  
405. 6. Рішення УДЦР про подовження дії дозволу оформляється на новому бланку дозволу.   -204- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "8. У разі подовження дії дозволу на експлуатацію УДЦР видає дозвіл на новому бланку."  
Враховано   8. У разі подовження дії дозволу на експлуатацію УДЦР видає дозвіл на новому бланку.  
406. 7. Користувач радіочастотного ресурсу має право оскаржити рішення про відмову у подовжені дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу в судовому порядку.       
407. 8. Якщо користувач радіочастотного ресурсу оскаржує в судовому порядку рішення УДЦР про відмову в подовженні дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу до закінчення терміну дії дозволу, дія цього рішення призупиняється до завершення судового розгляду.       
408. 9. Порядок подовження дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів для спеціальних користувачів встановлюється Генеральним штабом Збройних Сил України.   -205- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "9. Порядок подовження дії дозволів на експлуатацію у смугах радіочастот спеціального користування встановлюється Генеральним штабом Збройних Сил України.  
Враховано   9. Порядок подовження дії дозволів на експлуатацію у смугах радіочастот спеціального користування встановлюється Генеральним штабом Збройних Сил України.  
409. Стаття 40. Анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів   -206- Луценко Ю.В.
Статтю викласти в такій редакції: "Стаття 46. Анулювання дозволу на експлуатацію 1. Анулювання дозволу на експлуатацію здійснюється ДІЗ. 2. ДІЗ анулює дозволи на експлуатацію за рішенням НКРЗ або за власним рішенням, підставами для яких є: 1) анулювання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України; 2) анулювання ліцензії на мовлення або відповідного подання Національної раду України з питань телебачення і радіомовлення щодо багатоканальних телесистем, які передбачають використання радіочастотного ресурсу України; 3) акт про невиконання користувачем радіочастотного ресурсу України приписів ДІЗ; 4) акт про повторну відмову користувача радіочастотного ресурсу у допуску представників НКРЗ та/або ДІЗ для проведення перевірки, а також про чинення інших перешкод, які не дають здійснювати перевірку в повному обсязі; 5) акт про те, що користувач з власної вини не розпочав експлуатацію радіоелектронного засобу у визначені дозволом терміни; 6) невикористання радіоелектронного засобу більше одного року; 7) виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих користувачем радіочастотного ресурсу України для отримання дозволу на експлуатації. 3. ДІЗ самостійно анулює дозволи на експлуатацію на підставі: 1) заяви користувача радіочастотного ресурсу України про анулювання дозволу; 2) скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання - користувача радіочастотного ресурсу України; 3) нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи - користувача радіочастотного ресурсу України. 4. ДІЗ має прийняти рішення про анулювання дозволу на експлуатацію протягом 5 робочих днів з дати вручення порушнику відповідного припису та протягом 20 робочих днів з моменту встановлення інших підстав для анулювання дозволу, передбачених цим Законом. Дане рішення вручається або надсилається рекомендованим листом користувачу радіочастотного ресурсу України із зазначенням підстав анулювання дозволу не пізніше трьох робочих днів з дати прийняття рішення. 5. Рішення ДІЗ про анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів оператора телекомунікацій повинно бути затверджено НКРЗ. 6. При виникненні підстав для анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення НКРЗ звертається до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за погодженням рішення про анулювання відповідного дозволу. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення повинна прийняти відповідне рішення протягом місяця. У разі відмови у погодженні або недотримання зазначеного терміну дозвіл може бути анульований за рішенням суду. 7. Дозвіл на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення може бути анульований за поданням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. 8. Рішення про анулювання дозволу на експлуатацію може бути оскаржено в судовому порядку. 9. Рішення про анулювання дозволу на експлуатацію набирає чинності через десять днів із дня його прийняття. Якщо користувач радіочастотного ресурсу України протягом цього часу оскаржує дане рішення в судовому порядку, дія цього рішення призупиняється до завершення судового розгляду. 10. Порядок анулювання дозволів на експлуатацію у смугах радіочастот спеціального користування встановлюється Генеральним штабом Збройних Сил України."  
Враховано   Стаття 45. Анулювання дозволу на експлуатацію  
410. 1. Анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів здійснюється УДЦР на підставі приписів НКРЗ та/або ДІЕ та в інших випадках відповідно до цього Закону.      1. Анулювання дозволу на експлуатацію здійснюється ДІЗ.  
411. 2. Підставами для анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів є:      2. ДІЗ анулює дозволи на експлуатацію за рішенням НКРЗ або за власним рішенням, підставами для яких є: 1) анулювання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України; 2) анулювання ліцензії на мовлення або відповідного подання Національної раду України з питань телебачення і радіомовлення щодо багатоканальних телесистем, які передбачають використання радіочастотного ресурсу України; 3) акт про невиконання користувачем радіочастотного ресурсу України приписів ДІЗ; 4) акт про повторну відмову користувача радіочастотного ресурсу у допуску представників НКРЗ та/або ДІЗ для проведення перевірки, а також про чинення інших перешкод, які не дають здійснювати перевірку в повному обсязі;  
412. 1) заява користувача радіочастотного ресурсу про анулювання дозволу;      5) акт про те, що користувач з власної вини не розпочав експлуатацію радіоелектронного засобу у визначені дозволом терміни;  
413. 2) акт про невиконання користувачем радіочастотного ресурсу розпорядження про усунення порушень умов дозволу;      6) невикористання радіоелектронного засобу більше одного року; 7) виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих користувачем радіочастотного ресурсу України для отримання дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою.  
414. 3) акт про повторну відмову користувача радіочастотного ресурсу у допуску представників НКРЗ та/або ДІЕ для проведення перевірки, а також про чинення інших перешкод, які не дають здійснювати перевірку в повному обсязі;      3. ДІЗ самостійно анулює дозволи на експлуатацію на підставі:  
415. 4) рішення про анулювання відповідної ліцензії на діяльність в сфері телекомунікацій, дозволу на використання радіочастотного ресурсу, або анулювання відповідної ліцензії на мовлення за рішенням суду;      1) заяви користувача радіочастотного ресурсу України про анулювання дозволу;  
416. 5) акт про те, що користувач з власної вини не встановив радіоелектронний засіб та/або не розпочав його експлуатацію у визначені дозволом терміни;      2) скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання - користувача радіочастотного ресурсу України;  
417. 6) нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності.      3) нотаріально засвідченої копії свідоцтва про смерть фізичної особи - користувача радіочастотного ресурсу України.  
418. 3. УДЦР має прийняти рішення про анулювання дозволу на використання радіочастотного ресурсу протягом 5 робочих днів з дати отримання відповідного припису та протягом 20 робочих днів з моменту встановлення інших підстав для анулювання дозволу, передбачених цим Законом. Дане рішення вручається або надсилається рекомендованим листом користувачу радіочастотного ресурсу із зазначенням підстав анулювання дозволу не пізніше трьох робочих днів з дати прийняття рішення. Копія рішення про анулювання дозволу направляється до ДІЕ.      4. ДІЗ має прийняти рішення про анулювання дозволу на експлуатацію протягом 5 робочих днів з дати вручення порушнику відповідного припису та протягом 20 робочих днів з моменту встановлення інших підстав для анулювання дозволу, передбачених цим Законом. Дане рішення вручається або надсилається рекомендованим листом користувачу радіочастотного ресурсу України із зазначенням підстав анулювання дозволу не пізніше трьох робочих днів з дати прийняття рішення.  
419. 4. Рішення УДЦР про анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів оператора телекомунікацій повинно бути затверджено НКРЗ.      5. Рішення ДІЗ про анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів оператора телекомунікацій повинно бути затверджено НКРЗ.  
420. 5. При виникненні підстав для анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення НКРЗ, ДІЕ або УДЦР звертаються до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з вимогою про вжиття відповідних заходів. У разі невжиття зазначених заходів дозвіл на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення може бути анульований за рішенням суду.      6. При виникненні підстав для анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення НКРЗ звертається до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за погодженням рішення про анулювання відповідного дозволу. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення повинна прийняти відповідне рішення протягом місяця. У разі відмови у погодженні або недотримання зазначеного терміну дозвіл може бути анульований за рішенням суду.  
421. 6. Рішення про анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів може бути оскаржено в судовому порядку.      7. Дозвіл на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення може бути анульований за поданням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.  
422. 7. Рішення про анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів набирає чинності через десять днів із дня його прийняття. Якщо користувач радіочастотного ресурсу протягом цього часу оскаржує дане рішення в судовому порядку, дія цього рішення призупиняється до завершення судового розгляду.      8. Рішення про анулювання дозволу на експлуатацію може бути оскаржено в судовому порядку. 9. Рішення про анулювання дозволу на експлуатацію набирає чинності через десять днів із дня його прийняття. Якщо користувач радіочастотного ресурсу України протягом цього часу оскаржує дане рішення в судовому порядку, дія цього рішення призупиняється до завершення судового розгляду. 10. Порядок анулювання дозволів на експлуатацію у смугах радіочастот спеціального користування встановлюється Генеральним штабом Збройних Сил України.  
423. Стаття 41. Переоформлення дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів      Стаття 46. Переоформлення дозволів на експлуатацію  
424. 1. Підставами для переоформлення дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу є:      1. Підставами для переоформлення дозволу на експлуатацію є:  
425. 1) зміна найменування юридичної особи або прізвища, імені, по-батькові фізичної особи - власника дозволу;      1) зміна найменування юридичної особи або прізвища, імені, по-батькові фізичної особи - власника дозволу;  
426. 2) зміна місцезнаходження юридичної особи, або місця проживання фізичної особи - власника дозволу;   -207- Луценко Ю.В.
Пункт в такій редакції: "2) зміна місцезнаходження юридичної особи, або місця проживання фізичної особи - власника дозволу у випадках, коли їх діяльність не передбачає наявності ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України;"  
Немає висновку   2) зміна місцезнаходження юридичної особи, або місця проживання фізичної особи - власника дозволу у випадках, коли їх діяльність не передбачає наявності ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України;  
427. 3) реорганізація юридичної особи - власника дозволу - шляхом зміни організаційно-правової форми, перетворення, злиття, приєднання. У цьому випадку дозвіл переоформлюється на правонаступника попереднього власника.      3) реорганізація юридичної особи - власника дозволу - шляхом зміни організаційно-правової форми, перетворення, злиття, приєднання. У цьому випадку дозвіл переоформлюється на правонаступника попереднього власника.  
428. 2. У разі виникнення підстав для переоформлення дозволу власник дозволу зобов'язаний протягом 30 робочих днів подати до УДЦР заяву про переоформлення дозволу разом з дозволом, що підлягає переоформленню, та відповідними документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни.   -208- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "2. У разі виникнення підстав для переоформлення дозволу власник дозволу зобов'язаний протягом 30 робочих днів подати до УДЦР заяву про переоформлення дозволу разом з дозволом, що підлягає переоформленню, та відповідними документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни."  
Враховано   2. У разі виникнення підстав для переоформлення дозволу власник дозволу зобов'язаний протягом 30 робочих днів подати до УДЦР заяву про переоформлення дозволу разом з дозволом, що підлягає переоформленню, та відповідними документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни.  
429. 3. УДЦР протягом 10 робочих днів з дати реєстрації заяви про переоформлення дозволу зобов'язана надати переоформлений на новому бланку дозвіл з урахуванням змін, зазначених у заяві про переоформлення дозволу, або відмовити в переоформлені дозволу у разі відсутності підстав для переоформлення чи недостовірних даних у поданих документах.   -209- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "3. УДЦР протягом 10 робочих днів з дати реєстрації заяви про переоформлення дозволу зобов'язана надати переоформлений на новому бланку дозвіл з урахуванням змін, зазначених у заяві про переоформлення дозволу, або відмовити в переоформлені дозволу у разі відсутності підстав для переоформлення чи недостовірних даних у поданих документах."  
Враховано   3. УДЦР протягом 10 робочих днів з дати реєстрації заяви про переоформлення дозволу зобов'язана надати переоформлений на новому бланку дозвіл з урахуванням змін, зазначених у заяві про переоформлення дозволу, або відмовити в переоформлені дозволу у разі відсутності підстав для переоформлення чи недостовірних даних у поданих документах.  
430. 4. Переоформлений дозвіл видається при наданні документів, що підтверджують оплату переоформлення.      4. Переоформлений дозвіл видається при наданні документів, що підтверджують оплату переоформлення.  
431. 5. У разі переоформлення дозволу УДЦР приймає рішення про визнання недійсним дозволу, що переоформлявся, і вносить відповідні зміни до реєстраційних документів.   -210- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "5. У разі переоформлення дозволу УДЦР приймає рішення про визнання недійсним дозволу, що переоформлявся, і вносить відповідні зміни до Реєстру присвоєнь радіочастот."  
Враховано   5. У разі переоформлення дозволу УДЦР приймає рішення про визнання недійсним дозволу, що переоформлявся, і вносить відповідні зміни до Реєстру присвоєнь радіочастот.  
432. 6. Термін дії переоформленого дозволу дорівнює терміну дії дозволу, що переоформлявся.      6. Термін дії переоформленого дозволу дорівнює терміну дії дозволу, що переоформлявся.  
433. 7. Не переоформлений в установлені терміни дозвіл є недійсним.      7. Не переоформлений в установлені терміни дозвіл є недійсним.  
434. Стаття 42 Видача дублікатів дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів.      Стаття 47. Видача дублікатів дозволів на експлуатацію  
435. 1. Підставами для видачі дублікату дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів:      1. Підставами для видачі дублікату дозволу на експлуатацію є:  
436. 1) втрата дозволу;      1) втрата дозволу;  
437. 2) пошкодження бланку дозволу.      2) пошкодження бланку дозволу.  
438. 2. У разі втрати або пошкодження бланку дозволу його власник зобов'язаний звернутися до УДЦР з заявою про видачу дублікату дозволу. Якщо бланк дозволу непридатний для користування внаслідок його пошкодження, разом із заявою до ДІЕ подається пошкоджений бланк дозволу.   -211- Кухарчук М.А.
Частину викласти в такій редакції: "2. У разі втрати або пошкодження бланку дозволу його власник зобов'язаний звернутися до УДЦР з заявою про видачу дублікату дозволу. Якщо бланк дозволу непридатний для користування внаслідок його пошкодження, разом із заявою до УДЦР подається пошкоджений бланк дозволу."  
Враховано   2. У разі втрати або пошкодження бланку дозволу його власник зобов'язаний звернутися до УДЦР з заявою про видачу дублікату дозволу. Якщо бланк дозволу непридатний для користування внаслідок його пошкодження, разом із заявою до УДЦР подається пошкоджений бланк дозволу.  
439. 3. УДЦР зобов'язана протягом п'яти робочих днів з дати одержання заяви видати заявнику дублікат втраченого або пошкодженого дозволу при наданні документів, що підтверджують оплату видачі дубліката.   -212- Кухарчук М.А.
Частину викласти в такій редакції: "3. УДЦР зобов'язаний протягом п'яти робочих днів з дати одержання заяви видати заявнику дублікат втраченого або пошкодженого дозволу при наданні документів, що підтверджують оплату видачі дубліката."  
Враховано   3. УДЦР зобов'язаний протягом п'яти робочих днів з дати одержання заяви видати заявнику дублікат втраченого або пошкодженого дозволу при наданні документів, що підтверджують оплату видачі дубліката.  
440. 4. Термін дії дублікату дозволу повинен відповідати терміну дії втраченого або пошкодженого дозволу.      4. Термін дії дублікату дозволу повинен відповідати терміну дії втраченого або пошкодженого дозволу.  
441. 5. У разі видачі дубліката дозволу УДЦР приймає рішення про визнання недійсним дозволу, що був втрачений або пошкоджений, і вносить відповідні зміни до реєстраційних документів не пізніше наступного робочого дня.   -213- Кухарчук М.А.
Частину викласти в такій редакції: "5. У разі видачі дубліката дозволу УДЦР приймає рішення про визнання недійсним дозволу, що був втрачений або пошкоджений, і вносить відповідні зміни до реєстраційних документів не пізніше наступного робочого дня."  
Враховано   5. У разі видачі дубліката дозволу УДЦР приймає рішення про визнання недійсним дозволу, що був втрачений або пошкоджений, і вносить відповідні зміни до реєстраційних документів не пізніше наступного робочого дня.  
442. 6. Після подання до УДЦР заяви та відповідних документів для видачі дублікату дозволу і до отримання дубліката дозволу, експлуатація радіоелектронного засобу здійснюється на підставі відповідної довідки УДЦР.   -214- Кухарчук М.А.
Частину викласти в такій редакції: "6. Після подання до УДЦР заяви та відповідних документів для видачі дублікату дозволу і до отримання дубліката дозволу, експлуатація радіоелектронного засобу здійснюється на підставі відповідної довідки УДЦР."  
Враховано   6. Після подання до УДЦР заяви та відповідних документів для видачі дублікату дозволу і до отримання дубліката дозволу, експлуатація радіоелектронного засобу здійснюється на підставі відповідної довідки УДЦР.  
443. Стаття 43. Зміна даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу      Стаття 48. Зміна даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу дозволу на експлуатацію  
444. Власник дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу зобов'язаний письмово повідомляти УДЦР про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу дозволу, протягом 30 робочих днів після виникнення таких змін.   -215- Пустовойтенко В.П.
Частину викласти в такій редакції: "Власник дозволу на експлуатацію зобов'язаний письмово повідомляти УДЦР про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу дозволу, протягом 30 робочих днів після виникнення таких змін. Внесення змін підтверджується листом УДЦР, який надсилається власнику засобу."  
Враховано   Власник дозволу на експлуатацію зобов'язаний письмово повідомляти УДЦР про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу дозволу, протягом 30 робочих днів після виникнення таких змін. Внесення змін підтверджується листом УДЦР, який надсилається власнику засобу.  
445. Стаття 44. Плата за видачу, подовження, переоформлення, видачу копій і дублікатів дозволів на використання радіочастотного ресурсу та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів   -216- Луценко Ю.В.
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 50. Плата за видачу, подовження, переоформлення, видачу дублікатів ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України"  
Враховано   Стаття 49. Плата за видачу, подовження, переоформлення, видачу дублікатів ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України  
446. 1. За видачу, подовження, переоформлення, видачу копій і дублікатів дозволів на використання радіочастотного ресурсу та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів справляється плата, розмір встановлюється Кабінетом Міністрів України і яка перераховується до Державного бюджету України.   -217- Луценко Ю.В.
Частину першу поділити на дві окремі частини в такій редакції: "1. За видачу, подовження, переоформлення, видачу дублікатів ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України справляється плата, розмір якої встановлюється Кабінетом Міністрів України і яка зараховується до Державного бюджету України."  
Враховано   1. За видачу, подовження, переоформлення, видачу дублікатів ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України справляється плата, розмір якої встановлюється Кабінетом Міністрів України і яка зараховується до Державного бюджету України.  
447. 2. Розмір плати за видачу, подовження, переоформлення, видачу копій і дублікатів дозволів на використання радіочастотного ресурсу та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів не повинен перевищувати адміністративні витрати, пов'язані із здійсненням зазначених процедур.   -218- Луценко Ю.В.
Частину вилучити.  
Враховано    
448. 3. Десять відсотків коштів, що надходять до Державного бюджету України як плата за видачу ліцензій та дозволів, їх переоформлення, видачу дублікатів і копій зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету України і використовуються НКРЗ на покриття витрат, пов'язаних з конверсією радіочастотного спектру, веденням реєстру радіочастотних присвоєнь, виготовленням бланків дозволів.   -219- Луценко Ю.В.
Частину першу поділити на дві окремі частини в такій редакції: "2. Десять відсотків коштів, що надходять до Державного бюджету України як плата за видачу ліцензій, їх переоформлення, видачу їх дублікатів зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету України і використовуються на покриття витрат, пов'язаних з міжнародно-правовим захистом присвоєнь радіочастот, веденням відповідних реєстрів, виготовленням бланків."  
Враховано   2. Десять відсотків коштів, що надходять до Державного бюджету України як плата за видачу ліцензій, їх переоформлення, видачу їх дублікатів зараховуються до спеціального фонду Державного бюджету України і використовуються на покриття витрат, пов'язаних з міжнародно-правовим захистом присвоєнь радіочастот, веденням відповідних реєстрів, виготовленням бланків.  
449. Розділ VІ. Особливості регулювання використання радіочастотного ресурсу користувачами різних категорій      Розділ VІІ. Особливості регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України загальними користувачами  
450. Стаття 45. Особливості використання радіочастотного ресурсу України для потреб телерадіомовлення      Стаття 50. Особливості використання радіочастотного ресурсу України для потреб телерадіомовлення  
451. 1. Порядок використання радіочастотного ресурсу для потреб телерадіомовлення визначається законами України "Про телебачення і радіомовлення" "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" та цим Законом.      1. Порядок використання радіочастотного ресурсу України для потреб телерадіомовлення визначається цим Законом, законами України "Про телебачення і радіомовлення" "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення".  
452. 2. Національна Рада України з питань телебачення та радіомовлення здійснює розподіл між користувачами радіочастотного ресурсу радіочастот в смугах радіочастот, виділених для телерадіомовлення відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України.   -220- Зінченко О.О.
Частину викласти в такій редакції: "2. Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення визначає відповідно до законодавства про радіочастотний ресурс України користувачів радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот, виділених для телерадіомовлення."  
Враховано   2. Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення визначає відповідно до законодавства про радіочастотний ресурс України користувачів радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот, виділених для телерадіомовлення.  
453. 3. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення замовляє та/або погоджує замовлення на розробку висновків щодо можливості та умов використання радіочастотного ресурсу для телерадіомовлення.   -221- Зінченко О.О.
Частину викласти в такій редакції: ". Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення замовляє розробку висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення."  
Враховано   3. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення замовляє розробку висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення.  
454. 4. Присвоєння радіочастот радіоелектронним засобам в смугах радіочастот, виділених для телерадіомовлення, та видача відповідних дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів здійснюється УДЦР на підставі рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та/або ліцензії на мовлення.   -222- Зінченко О.О.
Частину викласти в такій редакції: "4. Присвоєння радіочастот радіоелектронним засобам в смугах радіочастот, виділених для телерадіомовлення, та видача відповідних дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів здійснюється УДЦР на підставі ліцензії на мовлення або подання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення для багатоканальних систем ефірного мовлення."  
Враховано   4. Присвоєння радіочастот радіоелектронним засобам в смугах радіочастот, виділених для телерадіомовлення, та видача відповідних дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів здійснюється УДЦР на підставі ліцензії на мовлення або подання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення для багатоканальних телесистем, які передбачають використання радіочастотного ресурсу України.  
455. 5. Обмеження або тимчасове зупинення використання радіоелектронних засобів мовлення здійснюється виключно у випадках загрози для життя або здоров'я людей. Тимчасове зупинення використання радіоелектронних засобів мовлення на термін, більший 5 днів, здійснюється за обов'язковим погодженням Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення.   -223- Зінченко О.О.
Частину викласти в такій редакції: "5. Обмеження або тимчасове зупинення використання радіоелектронних засобів мовлення здійснюється ДІЗ виключно у випадках загрози для життя або здоров'я людей з обов'язковим інформуванням Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення у триденний термін."  
Враховано   5. Обмеження або тимчасове зупинення використання радіоелектронних засобів мовлення здійснюється ДІЗ виключно у випадках загрози для життя або здоров'я людей з обов'язковим інформуванням Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення у триденний термін.  
456. 6. Припинення використання радіоелектронних засобів мовлення здійснюється виключно на підставі анулювання відповідної ліцензії на мовлення або анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу мовлення. Анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення здійснюється у випадках та в порядку, визначених цим Законом.      6. Припинення використання радіоелектронних засобів мовлення здійснюється виключно на підставі анулювання відповідної ліцензії на мовлення або анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу мовлення. Анулювання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів мовлення здійснюється у випадках та в порядку, визначених цим Законом.  
457. Стаття 46. Особливості регулювання використання радіочастотного ресурсу України суднами, космічними системами та літальними апаратами      Стаття 51. Особливості використання радіочастотного ресурсу України суднами, космічними системами та літальними апаратами  
458. Регулювання використання радіочастотного ресурсу суднами та іншими плавзасобами, космічними системами та літальними апаратами, включаючи відповідні засоби наземної інфраструктури, здійснюється з урахуванням вимог законодавства України та міжнародних договорів України за участю відповідних центральних органів виконавчої влади.   -224- Пустовойтенко В.П.
Додати нову статтю 53 з відповідною зміною нумерації наступних статей: "Стаття 53. Особливості використання радіочастотного ресурсу України для потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні та військових формувань іноземних держав, які тимчасово перебувають на території України Порядок використання радіочастотного ресурсу України для потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні та військових формувань іноземних держав, які тимчасово перебувають на території України, визначається Кабінетом Міністрів України за поданням НКРЗ із урахуванням положень міжнародних угод та цього Закону."  
Враховано   Використання радіочастотного ресурсу України суднами та іншими плавзасобами, космічними системами та літальними апаратами, включаючи відповідні засоби наземної інфраструктури, здійснюється з урахуванням вимог законодавства України та міжнародних договорів України за участю відповідних центральних органів виконавчої влади. Стаття 52. Особливості використання радіочастотного ресурсу України для потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні та військових формувань іноземних держав, які тимчасово перебувають на території України Порядок використання радіочастотного ресурсу України для потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні та військових формувань іноземних держав, які тимчасово перебувають на території України, визначається Кабінетом Міністрів України за поданням НКРЗ із урахуванням положень міжнародних угод та цього Закону.  
459. Стаття 47 Особливості використання радіочастотного ресурсу України аматорською радіослужбою      Стаття 53. Особливості користування радіочастотним ресурсом України радіоаматорами  
460. Використання радіочастотного ресурсу аматорською радіослужбою визначається Регламентом аматорського радіозв'язку України, який розробляється та затверджується НКРЗ за участю громадських організацій радіоаматорів України з урахуванням рекомендацій міжнародних організацій зв'язку.   -225- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "Користування радіочастотним ресурсом України радіоаматорами здійснюється відповідно до Регламенту аматорського радіозв'язку України, який затверджується НКРЗ з урахуванням рекомендацій громадських організацій радіоаматорів України та відповідних міжнародних організацій."  
Немає висновку   Користування радіочастотним ресурсом України радіоаматорами здійснюється відповідно до Регламенту аматорського радіозв'язку України, який затверджується НКРЗ з урахуванням рекомендацій громадських організацій радіоаматорів України та відповідних міжнародних організацій.  
461. Стаття 48. Захист інтересів держави      Стаття 54. Захист інтересів держави  
462. 1. Потреби усіх користувачів радіочастотного ресурсу України, а також надання пріоритетів окремим групам користувачів забезпечуються внесенням відповідних записів до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України і до Плану використання радіочастотного ресурсу України.   -226- Кухарчук М.А.
Частину викласти в такій редакції: "1. Потреби усіх користувачів радіочастотного ресурсу України забезпечуються внесенням відповідних записів до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України і до Плану використання радіочастотного ресурсу України."  
Враховано   1. Потреби усіх користувачів радіочастотного ресурсу України забезпечуються внесенням відповідних записів до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України і до Плану використання радіочастотного ресурсу України.  
463. 2. Захист інтересів держави щодо з питань міжнародної координації використання радіочастотного ресурсу здійснюється ЦОВЗ.      2. Захист інтересів держави щодо з питань міжнародної координації використання радіочастотного ресурсу здійснюється ЦОВЗ.  
464. 3. Міжнародно-правовий захист і координація дій України з іншими країнами стосовно частотних присвоєнь здійснюється НКРЗ.   -227- Кухарчук М.А.
Частину викласти в такій редакції: "3. Міжнародна координація з іншими країнами присвоєнь радіочастот здійснюється НКРЗ із залученням за необхідності Генерального штабу Збройних Сил України."  
Враховано   3. Міжнародна координація з іншими країнами присвоєнь радіочастот здійснюється НКРЗ із залученням за необхідності Генерального штабу Збройних Сил України.  
465. Стаття 49. Використання радіочастотного ресурсу в умовах надзвичайного стану   -228- Чикал А.В.
У назві статті 49 слова "в умовах надзвичайного" доповнити словами "та воєнного".  
Враховано   Стаття 55. Використання радіочастотного ресурсу України в умовах надзвичайного або воєнного стану  
466. В умовах надзвичайного стану на всій території України чи в окремих її регіонах можуть встановлюватися тимчасові обмеження на використання радіоелектронних засобів будь-яких форм власності. Обмеження здійснюються ЦОВЗ та/або Генеральним штабом Збройних Сил України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.   -229- Кухарчук М.А.
Частину викласти в такій редакції: "В умовах надзвичайного або воєнного стану на всій території України чи в окремих її регіонах можуть встановлюватися тимчасові обмеження на використання радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв будь-яких форм власності та призначення. Обмеження здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України."  
Враховано   В умовах надзвичайного або воєнного стану на всій території України чи в окремих її регіонах можуть встановлюватися тимчасові обмеження на використання радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв будь-яких форм власності та призначення. Обмеження здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.  
467. Стаття 50. Радіозавади      Стаття 56. Радіозавади  
468. 1. НКРЗ і ДІЕ повинні вживати необхідних заходів для усунення радіозавад.   -230- Чикал А.В.
Слово "НКРЗ" доповнити словами "Генеральний штаб Збройних Сил України".  
Враховано редакційно   1. УДЦР і ДІЗ вживають необхідних заходів щодо виявлення та припинення дії джерел радіозавад в смугах радіочастот загального користування. 2. Генеральний штаб Збройних Сил України вживає заходів щодо виявлення та припинення дії джерел радіозавад в смугах радіочастот спеціального користування.  
    -231- Луценко Ю.В.
Частину поділити на дві окремі частини в такій редакції: "1. УДЦР і ДІЗ вживають необхідних заходів щодо виявлення та припинення дії джерел радіозавад в смугах радіочастот загального користування. 2. Генеральний штаб Збройних Сил України вживає заходів щодо виявлення та припинення дії джерел радіозавад в смугах мрадіочастот спеціального користування."  
Враховано    
469. 2. Власники радіоелектронних засобів і високочастотних пристроїв, які створюють радіозавади радіоелектронним засобам, завадостійкість яких відповідає стандартам, нормам і правилам, повинні здійснити усі необхідні для усунення чи обмеження дії радіозавад заходи відповідно до приписів НКРЗ і ДІЕ.   -232- Чикал А.В.
Слово "НКРЗ" доповнити словами "Генеральний штаб Збройних Сил України".  
Враховано редакційно   3. Власники радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, які створюють радіозавади тим радіоелектронним засобам, завадостійкість яких відповідає стандартам, нормам і правилам, повинні здійснити усі необхідні для усунення чи обмеження дії радіозавад заходи відповідно до приписів ДІЗ та Генерального штабу Збройних Сил України. 4. Порядок виконання робіт з виявлення та усунення дії джерел радіозавад у смугах радіочастот загального та спеціального користування встановлюють відповідно НКРЗ та Генеральний штаб Збройних Сил України.  
    -233- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "3. Власники радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, які створюють радіозавади тим радіоелектронним засобам, завадостійкість яких відповідає стандартам, нормам і правилам, повинні здійснити усі необхідні для усунення чи обмеження дії радіозавад заходи відповідно до приписів ДІЗ та Генерального штабу Збройних Сил України."  
Враховано    
    -234- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "4. Порядок виконання робіт з виявлення та усунення дії джерел радіозавад у смугах радіочастот загального та спеціального користування встановлюють відповідно НКРЗ та Генеральний штаб Збройних Сил України."  
Враховано    
470. 3. У випадку, якщо радіоелектронні засоби і високочастотні пристрої, що створюють радіозавади, та обладнання, що відчуває ці радіозавади, задовольняють відповідні норми і вимоги, але ці радіозавади заважають нормальному функціонуванню зазначеного обладнання, і якщо обидві сторони не досягли згоди стосовно заходів щодо усунення радіозавад, ДІЕ повинна запропонувати обов'язкові для обох сторін заходи щодо усунення радіозавад, включаючи анулювання частотного присвоєння та/або дозволів без компенсації збитків.   -235- Чикал А.В.
Слова "щодо усунення радіозавад, ДІЕ" доповнити словами "та Генеральний штаб Збройних Сил України повинні".  
Враховано редакційно   5. У випадку, якщо радіоелектронні засоби і випромінювальні пристрої, що створюють радіозавади, та обладнання, що відчуває ці радіозавади, відповідають нормам і вимогам нормативних документів, але ці радіозавади заважають нормальному функціонуванню зазначеного обладнання, і якщо сторони не досягли згоди стосовно заходів щодо усунення радіозавад, ДІЗ та/або Генеральний штаб Збройних Сил України у відповідних смугах радіочастот повинні запропонувати обов'язкові для сторін заходи щодо усунення радіозавад, включаючи анулювання дозволів на експлуатацію. 6. Порядок взаємодії між НКРЗ та Генеральним штабом Збройних Сил України щодо виявлення та усунення дії радіозавад установлюється Кабінетом Міністрів України.  
    -236- Луценко Ю.В.
Частину викласти в такій редакції: "3. У випадку, якщо радіоелектронні засоби і випромінювальні пристрої, що створюють радіозавади, та обладнання, що відчуває ці радіозавади, відповідають нормам і вимогам нормативних документів, але ці радіозавади заважають нормальному функціонуванню зазначеного обладнання, і якщо сторони не досягли згоди стосовно заходів щодо усунення радіозавад, ДІЗ та/або Генеральний штаб Збройних Сил України у відповідних смугах радіочастот повинні запропонувати обов'язкові для сторін заходи щодо усунення радіозавад, включаючи анулювання дозволів на експлуатацію."  
Враховано    
    -237- Луценко Ю.В.
Ввести нову частину в такій редакції: "6. Порядок взаємодії між НКРЗ та Генеральним штабом Збройних Сил України щодо виявлення та усунення дії радіозавад установлюється Кабінетом Міністрів України."  
Враховано    
471. Стаття 51. Плата за використання радіочастотного ресурсу України      Стаття 57. Плата за користування радіочастотним ресурсом України  
472. 1. Використання радіочастотного ресурсу в Україні здійснюється на платній основі.      1. Користування радіочастотним ресурсом в Україні здійснюється на платній основі.  
473. 2. Користувачі радіочастотного ресурсу України сплачують щомісячний збір за користування наданим радіочастотним ресурсом, який вноситься до 15 числа кожного поточного місяця.   -238- Пустовойтенко В.П.
Оскільки чинний Закон України „Про бюджет на 2004 рік" встановлює строки сплати збору за використання радіочастотного ресурсу до 30 числа місяця, наступного за звітним, частину другу викласти в наступній редакції: "2. Користувачі радіочастотного ресурсу України сплачують щомісячний збір за користування наданим радіочастотним ресурсом, який вноситься у терміни, визначені відповідними законодавчими актами."  
Враховано   2. Користувачі радіочастотного ресурсу України сплачують щомісячний збір за користування наданим радіочастотним ресурсом, який вноситься у терміни, визначені відповідними законодавчими актами.  
474. 3. Кошти, що надходять від користувачів радіочастотного ресурсу України, зараховуються до Державного бюджету України.      3. Кошти, що надходять від користувачів радіочастотного ресурсу України, зараховуються до Державного бюджету України.  
475. 4. Розмір ставки щомісячного збору за використання радіочастотного ресурсу встановлюються Кабінетом Міністрів України.      4. Розмір щомісячного збору за користування радіочастотним ресурсом України встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
476. 5. Оператори телекомунікацій сплачують щомісячний збір за використання радіочастотного ресурсу з дати видачі дозволу на використання радіочастотного ресурсу.   -239- Пустовойтенко В.П.
Частину викласти в такій редакції: "5. Користувачі, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України на підставі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, сплачують щомісячний збір за користування радіочастотним ресурсом України з дати видачі ліцензії."  
Враховано   5. Користувачі, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України на підставі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, сплачують щомісячний збір за користування радіочастотним ресурсом України з дати видачі ліцензії.  
477. 6. Інші користувачі сплачують щомісячний збір за використання радіочастотного ресурсу з дати видачі дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів.      6. Інші користувачі сплачують щомісячний збір за користування радіочастотним ресурсом України з дати видачі дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів.  
478. 7. Сума збору за використання радіочастотного ресурсу визначається платниками самостійно, виходячи із розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот, визначеної в дозволі на використання радіочастотного ресурсу або дозволі на експлуатацію відповідного радіоелектронного засобу, по кожному регіону окремо.      7. Сума збору за користування радіочастотним ресурсом України визначається платниками самостійно, виходячи із розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот, визначеної в ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України або дозволі на експлуатацію, по кожному регіону окремо.  
479. 8. Користувачі радіочастотного ресурсу щомісяця протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, подають до органів податкової служби податкові декларації. Форма податкової декларації визначається центральним податковим органом.      8. Користувачі радіочастотного ресурсу України щомісяця протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, подають до органів податкової служби податкові декларації. Форма податкової декларації визначається центральним податковим органом.  
480. 9. Використання радіочастотного ресурсу України для цілей телерадіомовлення відповідно до законодавства здійснюється на безоплатній основі.   -240- Пустовойтенко В.П.
Частину дев'яту вилучити.  
Враховано    
481. 10. Від сплати за використання радіочастотного ресурсу звільнюються також спеціальні користувачі і радіоаматори.   -241- Пустовойтенко В.П.
Додати нову частину в такій редакції: "10. З метою забезпечення фінансування заходів щодо проведення конверсії та перерозподілу смуг радіочастот, впровадження та утримання системи радіочастотного моніторингу в смугах радіочастот спеціального користування в Державному бюджеті України окремими рядками передбачаються відповідні видатки у сумарному розмірі 30% зарахованих коштів від зборів за користування радіочастотним ресурсом України."  
Враховано   9. Від сплати за користування радіочастотним ресурсом України звільнюються спеціальні користувачі і радіоаматори. 10. З метою забезпечення фінансування заходів щодо проведення конверсії та перерозподілу смуг радіочастот, впровадження та утримання системи радіочастотного моніторингу в смугах радіочастот спеціального користування в Державному бюджеті України окремими рядками передбачаються відповідні видатки у сумарному розмірі 30% зарахованих коштів від зборів за користування радіочастотним ресурсом України.  
482. Стаття 52. Плата за роботи (послуги), що виконуються УДЦР   -242- Луценко Ю.В.
Статтю 52 об'єднати із статтею 17.  
Враховано    
483. 1. Перелік робіт та послуг, що виконуються УДЦР відповідно до цього Закону, а також тарифи на ці роботи та послуги, встановлюються Кабінетом Міністрів України.       
484. 2. Тарифи на роботи та послуги УДЦР повинні засновуватися на об'єктивних, недискримінаційних та прозорих критеріях та слугувати виключно для покриття витрат, пов'язаних з їх виконанням, та фінансуванням виробничої діяльності УДЦР відповідно до цього Закону.       
485. 3. Докладна інформація про перелік робіт та послуг, що виконуються УДЦР, а також тарифи на ці роботи та послуги повинні публікуватися в офіційному бюлетені НКРЗ та розміщатися на її wеb-сайті.       
486. Стаття 53. Відповідальність за порушення законодавства про радіочастотний ресурс України      Стаття 58. Відповідальність за порушення законодавства про радіочастотний ресурс України  
487. 1. Юридичні та фізичні особи, винні в порушенні законодавства про радіочастотний ресурс, несуть відповідальність в порядку, визначеному законами України.      1. Юридичні та фізичні особи, винні в порушенні законодавства про радіочастотний ресурс України, несуть відповідальність в порядку, визначеному законами України.  
488. 2. За несвоєчасну сплату щомісячного збору за використання радіочастотного ресурсу України справляється пеня згідно з законами України.      2. За несвоєчасну сплату щомісячного збору за користування радіочастотним ресурсом України справляється пеня згідно з законами України.  
489. 3. У разі несплати щомісячного збору протягом шести місяців відповідний дозвіл на використання радіочастотного ресурсу України, а також дозволи на експлуатацію відповідних радіоелектронних засобів анулюються без компенсації збитків користувачу радіочастотного ресурсу із стягненням суми заборгованості у судовому порядку.      3. У разі несплати щомісячного збору протягом шести місяців відповідна ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України, а також дозволи на експлуатацію анулюються без компенсації збитків користувачу радіочастотного ресурсу України із стягненням суми заборгованості у судовому порядку.  
490. Розділ VІІ. Міжнародне співробітництво      Розділ VІІІ. Міжнародне співробітництво  
491. Стаття 54. Мета і загальні принципи міжнародного співробітництва      Стаття 59. Мета і загальні принципи міжнародного співробітництва  
492. 1. Метою міжнародного співробітництва щодо радіочастотного ресурсу є встановлення зв'язків з іншими державами для забезпечення України необхідним та достатнім радіочастотним ресурсом, його захисту та ефективного використання з урахуванням власних інтересів та можливостей.      1. Метою міжнародного співробітництва щодо радіочастотного ресурсу є встановлення зв'язків з іншими державами для забезпечення України необхідним та достатнім радіочастотним ресурсом, його захисту та ефективного використання з урахуванням власних інтересів та можливостей.  
493. 2. Міжнародно-правовий захист частотних присвоєнь України здійснюється шляхом:      2. Міжнародно-правовий захист присвоєнь радіочастот України здійснюється шляхом:  
494. 1) укладення міжнародних угод щодо використання радіочастотного ресурсу;      1) укладення міжнародних угод щодо використання радіочастотного ресурсу;  
495. 2) міжнародної координації присвоєнь радіочастот радіоелектронним засобам України та інших країн;      2) міжнародної координації присвоєнь радіочастот радіоелектронним засобам України та інших країн;  
496. 3) участі в роботі міжнародних організацій з питань управління і використання радіочастотного ресурсу;      3) участі в роботі міжнародних організацій з питань управління і використання радіочастотного ресурсу;  
497. 4) реєстрації у Міжнародному союзі електрозв'язку присвоєнь радіочастот радіоелектронним засобам України;      4) реєстрації у Міжнародному союзі електрозв'язку присвоєнь радіочастот радіоелектронним засобам України;  
498. 5) участі в реалізації міжнародних проектів, пов'язаних з управлінням і використанням радіочастотного ресурсу, з урахуванням вимог інтересів і безпеки України;      5) участі в реалізації міжнародних проектів, пов'язаних з управлінням і використанням радіочастотного ресурсу, з урахуванням вимог інтересів і безпеки України;  
499. 6) гармонізації державних і галузевих стандартів, норм і правил з міжнародними стандартами, рекомендаціями, нормами і правилами, які стосуються використання радіочастотного ресурсу.      6) гармонізації державних стандартів, норм і правил з міжнародними стандартами, рекомендаціями, нормами і правилами, які стосуються використання радіочастотного ресурсу України.  
500. 3. Виконання функцій України як держави-члена Міжнародного союзу електрозв'язку, відповідальність за виконання зобов'язань України за Статутом та Конвенцією Міжнародного союзу електрозв'язку і зобов'язань за Адміністративними регламентами, а також взаємодія і співробітництво з органами, які виконують функції адміністрацій зв'язку іноземних держав, покладаються на ЦОВЗ, яка виконує функції Адміністрації зв'язку і радіочастот України і в установленому порядку представляє інтереси України з питань, що стосуються управління і використання радіочастотного ресурсу, в інших всесвітніх, європейських та регіональних організаціях.      3. Виконання функцій України як держави-члена Міжнародного союзу електрозв'язку, відповідальність за виконання зобов'язань України за Статутом та Конвенцією Міжнародного союзу електрозв'язку і зобов'язань за Адміністративними регламентами, а також взаємодія і співробітництво з органами, які виконують функції адміністрацій зв'язку іноземних держав, покладаються на ЦОВЗ, яка виконує функції Адміністрації зв'язку і радіочастот України і в установленому порядку представляє інтереси України з питань, що стосуються управління і використання радіочастотного ресурсу, в інших всесвітніх, європейських та регіональних організаціях.  
501. 4. Міжнародна координація з питань використання радіочастот і радіоелектронних засобів у прикордонних зонах, присвоєнь радіочастот радіоелектронним засобам України та інших країн, реєстрація у Міжнародному союзі електрозв'язку присвоєнь радіочастот радіоелектронним засобам України здійснюється НКРЗ із залученням для цього інших центральних органів виконавчої влади та Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.      4. Міжнародна координація з питань використання радіочастот і радіоелектронних засобів у прикордонних зонах, присвоєнь радіочастот радіоелектронним засобам України та інших країн, реєстрація у Міжнародному союзі електрозв'язку присвоєнь радіочастот радіоелектронним засобам України здійснюється НКРЗ із залученням для цього інших центральних органів виконавчої влади та Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.  
502. Розділ VІІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ ІХ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
503. 1. Ввести в дію ЗАКОН УКРАЇНИ "Про зміни та доповнення до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" з дня його опублікування.   -243- Луценко Ю.В.
Пункт викласти в такій редакції: "Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування."  
Враховано   Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
504. 2. До приведення законодавства у відповідність із Законом України "Про зміни та доповнення до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" застосовуються нормативно-правові акти в частині, що не суперечить цьому Закону.      2. До приведення законодавства у відповідність із цим Законом застосовуються нормативно-правові акти в частині, що не суперечить цьому Закону.  
505. 3. Усі ліцензії і дозволи, які були видані користувачам радіочастотного ресурсу України до введення в дію цього Закону, зберігають чинність на вказаний у них термін.   -244- Луценко Ю.В.
Пункт викласти в такій редакції: "3. Ліцензії та дозволи, які були видані користувачам радіочастотного ресурсу України до набрання чинності цим Законом, зберігають чинність протягом зазначеного в них терміну за умови дотримання вимог цього Закону."  
Враховано   3. Ліцензії та дозволи, які були видані користувачам радіочастотного ресурсу України до набрання чинності цим Законом, зберігають чинність протягом зазначеного в них терміну за умови дотримання вимог цього Закону.  
506. 4. Державна інспекція зв'язку та радіочастот України (ДІЕ) та Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" (УДЦР) утворюються відповідно до вимог цього Закону та Закону "Про телекомунікації" на базі Українського Центру "Укрчастотнагляд".   -245- Кухарчук М.А.
Пункт поділити на два і викласти в такій редакції: "4. Державна інспекція зв'язку України утворюється відповідно до вимог цього Закону та Закону України "Про телекомунікації. 5. Державне підприємство "Український державний центр радіочастот та нагляду за зв'язком" відповідно до вимог цього закону та Закону України „Про телекомунікації" реорганізується в Державне підприємство "Український державний центр радіочастот".  
Враховано   4. Державна інспекція зв'язку України утворюється відповідно до вимог цього Закону та Закону України "Про телекомунікації". 5. Державне підприємство "Український державний центр радіочастот та нагляду за зв'язком" відповідно до вимог цього Закону та Закону України „Про телекомунікації" реорганізується в Державне підприємство "Український державний центр радіочастот". 6. До затвердження Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України відповідно до вимог цього Закону Кабінет Міністрів України може визначати смуги радіочастот спільного користування та встановлювати порядок регулювання користування ними.  
    -246- Луценко Ю.В.
Ввести новий пункт в такій редакції: "6. До затвердження Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України відповідно до вимог цього Закону Кабінет Міністрів України може визначати смуги радіочастот спільного користування та встановлювати порядок регулювання користування ними."  
Враховано    
    -247- Доманський А.І.
Прикінцеві положення доповнити частиною 5 такого змісту: "5. До закінчення повної конверсії радіочастотного ресурсу та визначення смуг радіочастот для виключно спеціального та загального користування, за рішенням Кабінету Міністрів України, можливо визначення смуг радіочастот спільного користування, порядок регулювання користування якими встановлюється Кабінетом Міністрів України."  
Відхилено іксація на невизначений термін, який може перевищувати 10 і більше років, існування трьох смуг радіочастот (спільного, спеціального та загального користування) замість визначених у законопроекті двох (спеціального та загального користування) не відповідає основній концепції законопроекту, який був прийнятий за основу у першому читанні, щодо розподілу радіочастотного ресурсу України тільки на дві смуги радіочастот. Реалізація поправки призведе до унеможливлення введеня Закону у дію на невизначений термін (до завершення повної конверсії радіочастотного ресурсу України).   
507. 6. Внести зміни до Закону України "Про телекомунікації":   -248- Луценко Ю.В.
Пункт шостий викласти в такій редакції: "7. Внести зміни до до таких законодавчих актів України: 1) у Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УССР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122): а) назву та абзац перший частини першої статті 145 викласти в такій редакції: "Стаття 145. Порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій, поштового зв'язку та користування радіочастотним ресурсом України, передбачену ліцензіями Порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій, поштового зв'язку та користування радіочастотним ресурсом України, передбачену ліцензіями, -"; б) статті 146 та 188-7 викласти в такій редакції: "Стаття 146. Порушення правил реалізації, експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, а також користування радіочастотним ресурсом України Порушення правил реалізації, експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв будь-якого виду і призначення, а так само користування радіочастотним ресурсом України без належного дозволу чи ліцензії або з порушенням правил, які регулюють користування радіочастотним ресурсом України, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв або без такої і на посадових осіб та громадян-суб'єктів господарської діяльності від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв або без такої. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв і на посадових осіб та громадян-суб'єктів господарської діяльності від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв. Статтья 188-7. Невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб органів Державної інспекції зв'язку Національної комісії з питань регулювання зв'язку Невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб органів Державної інспекції зв'язку Національної комісії з питань регулювання зв'язку щодо усунення порушень законодавства про телекомунікації, поштовий зв'язок та радіочастотний ресурс України - тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від п'ятидесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян"; в) у статті 147 слова "у розмірі від тридцяти до сорока" замінити словами "у розмірі від п'ятдесяти до двохсот"; г) у частині другій статті 243 цифри "148-1 - 148-4" замінити цифрами "148-1 - 148-4, 188-7"; 2) у Законі України "Про телекомунікації" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 12, ст. 155): а) у статті 1 визначення телемережі викласти в такій редакції: "телемережі - телекомунікаційні мережі загального користування, що призначаються для передавання програм радіо- та телебачення а також інших телекомунікаційних і мультимедійних послуг і можуть інтегруватися з іншими телекомунікаційними мережами загального користування"; б) пункт 6 статті 15 виключити; в) пункт 3 статті 18 викласти в такій редакції: "3) забезпечує державний нагляд за додержанням суб'єктами ринку законодавства про телекомунікації"; г) частину третю статті 37 виключити; ґ) статтю 38 доповнити частиною четвертою такого змісту: "4. Провайдери телекомунікацій здійснюють діяльність у сфері телекомунікацій на підставі договору з оператором телекомунікацій - резидентом України та копії ліцензії цього оператора на відповідний вид діяльності, у випадках, передбачених законом"; д) частину другу статті 39 викласти в такій редакції: "2. Усі пункти частини першої цієї статті, крім пунктів 1, 2, 10, 11, 12, 15, 17, поширюються також на провайдерів телекомунікацій"; е) частину третю статті 42 доповнити пунктом 1 (з відповідною зміною нумерації) в такій редакції: "1-1) надання послуг фіксованого телефонного зв'язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв'язку: місцевого; міжміського; міжнародного"; є) частину першу і п'яту статті 45 викласти в такій редакції: "1. Суб'єкт господарювання, який має намір здійснювати діяльність у сфері телекомунікацій, що ліцензується, особисто, через уповноважений ним орган чи особу або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до НКРЗ із заявою про видачу ліцензії за встановленим нею зразком"; "5. Заява про видачу ліцензії та документи, що додаються до неї, приймаються за описом, копія якого видається або надсилається заявнику, з відміткою про дату прийняття документів та підписом відповідальної особи НКРЗ"; ж) статтю 46 доповнити частиною восьмою такого змісту: "8. У разі якщо діяльність, що ліцензується, потребує використання обмеженого ресурсу (радіочастотного та/або номерного) термін прийняття рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії складає 60 робочих днів з дня реєстрації заяви. У разі необхідності міжнародної координації присвоєнь радіочастот термін надання ліцензії подовжується на термін, визначений Регламентом радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку або відповідними міжнародними договорами. Ліцензія на вид діяльності в сфері телекомунікацій, який передбачає користування радіочастотним ресурсом України, видається одночасно з відповідною ліцензією на користування радіочастотним ресурсом України"; з) статтю 49 доповнити частиною восьмою такого змісту: "8. Процедура подовження терміну дії ліцензії застосовується тільки до тих видів діяльності, які ліцензується відповідно до цього Закону"; и) у частину другій статті 53 слово "адміністративні" виключити; і) пункт 2 глави ХІV "Прикінцеві положення" викласти в такій редакції: "2. ЦОВЗ здійснює повноваження НКРЗ в повному обсязі до 1 січня 2005 року, а з питань регулювання користування радіочастотним ресурсом України відповідно до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" - до 1 січня 2006 року". к) статтю 74 викласти в такій редакції: "Стаття 74. Взаємодія операторів телекомунікацій України з операторами телекомунікацій інших держав 1. Взаємодія операторів телекомунікацій України з операторами телекомунікацій інших держав, розподіл між ними доходів від надання послуг міжнародного зв'язку, взаємоз'єднання мереж телекомунікацій загального користування тощо здійснюються відповідно до рекомендацій Міжнародного союзу електрозв'язку на підставі міжнародних договорів України з відповідними державами та/або договорів операторів телекомунікацій України з операторами телекомунікацій інших країн.  
Враховано   7. Внести зміни до до таких законодавчих актів України:  
508. 1) по тексту Закону замінити "ліцензії на використання радіочастотного ресурсу" на "Дозволи на використання радіочастотного ресурсу";       
509. 2) по тексту Закону замінити "Державна інспекція зв'язку" на "Державна інспекція електрозв'язку".      1) у Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УССР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122): а) назву та абзац перший частини першої статті 145 викласти в такій редакції: "Стаття 145. Порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій, поштового зв'язку та користування радіочастотним ресурсом України, передбачену ліцензіями Порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій, поштового зв'язку та користування радіочастотним ресурсом України, передбачену ліцензіями, -"; б) статті 146 та 188-7 викласти в такій редакції: "Стаття 146. Порушення правил реалізації, експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, а також користування радіочастотним ресурсом України Порушення правил реалізації, експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв будь-якого виду і призначення, а так само користування радіочастотним ресурсом України без належного дозволу чи ліцензії або з порушенням правил, які регулюють користування радіочастотним ресурсом України, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв або без такої і на посадових осіб та громадян-суб'єктів господарської діяльності від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв або без такої. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв і на посадових осіб та громадян-суб'єктів господарської діяльності від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв. 3) у статті 147 слова "у розмірі від тридцяти до сорока" замінити словами "у розмірі від п'ятдесяти до двохсот"; г) у частині другій статті 243 цифри "148-1 - 148-4" замінити цифрами "148-1 - 148-4, 188-7"; 2) у Законі України "Про телекомунікації" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 12, ст. 155): а) у статті 1 визначення телемережі викласти в такій редакції: "телемережі - телекомунікаційні мережі загального користування, що призначаються для передавання програм радіо- та телебачення а також інших телекомунікаційних і мультимедійних послуг і можуть інтегруватися з іншими телекомунікаційними мережами загального користування"; б) пункт 6 статті 15 виключити; в) пункт 3 статті 18 викласти в такій редакції: "3) забезпечує державний нагляд за додержанням суб'єктами ринку законодавства про телекомунікації"; г) частину третю статті 37 виключити; ґ) статтю 38 доповнити частиною четвертою такого змісту: "4. Провайдери телекомунікацій здійснюють діяльність у сфері телекомунікацій на підставі договору з оператором телекомунікацій - резидентом України та копії ліцензії цього оператора на відповідний вид діяльності, у випадках, передбачених законом"; д) частину другу статті 39 викласти в такій редакції: "2. Усі пункти частини першої цієї статті, крім пунктів 1, 2, 10, 11, 12, 15, 17, поширюються також на провайдерів телекомунікацій"; е) частину третю статті 42 доповнити пунктом 1 (з відповідною зміною нумерації) в такій редакції: "1-1) надання послуг фіксованого телефонного зв'язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв'язку: місцевого; міжміського; міжнародного"; є) частину першу і п'яту статті 45 викласти в такій редакції: "1. Суб'єкт господарювання, який має намір здійснювати діяльність у сфері телекомунікацій, що ліцензується, особисто, через уповноважений ним орган чи особу або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до НКРЗ із заявою про видачу ліцензії за встановленим нею зразком"; "5. Заява про видачу ліцензії та документи, що додаються до неї, приймаються за описом, копія якого видається або надсилається заявнику, з відміткою про дату прийняття документів та підписом відповідальної особи НКРЗ"; ж) статтю 46 доповнити частиною восьмою такого змісту: "8. У разі якщо діяльність, що ліцензується, потребує використання обмеженого ресурсу (радіочастотного та/або номерного) термін прийняття рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії складає 60 робочих днів з дня реєстрації заяви. У разі необхідності міжнародної координації присвоєнь радіочастот термін надання ліцензії подовжується на термін, визначений Регламентом радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку або відповідними міжнародними договорами. Ліцензія на вид діяльності в сфері телекомунікацій, який передбачає користування радіочастотним ресурсом України, видається одночасно з відповідною ліцензією на користування радіочастотним ресурсом України"; з) статтю 49 доповнити частиною восьмою такого змісту: "8. Процедура подовження терміну дії ліцензії застосовується тільки до тих видів діяльності, які ліцензується відповідно до цього Закону"; и) у частину другій статті 53 слово "адміністративні" виключити; і) пункт 2 глави ХІV "Прикінцеві положення" викласти в такій редакції: "2. ЦОВЗ здійснює повноваження НКРЗ в повному обсязі до 1 січня 2005 року, а з питань регулювання користування радіочастотним ресурсом України відповідно до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" - до 1 січня 2006 року". к) статтю 74 викласти в такій редакції: "Стаття 74. Взаємодія операторів телекомунікацій України з операторами телекомунікацій інших держав 1. Взаємодія операторів телекомунікацій України з операторами телекомунікацій інших держав, розподіл між ними доходів від надання послуг міжнародного зв'язку, взаємоз'єднання мереж телекомунікацій загального користування тощо здійснюються відповідно до рекомендацій Міжнародного союзу електрозв'язку на підставі міжнародних договорів України з відповідними державами та/або договорів операторів телекомунікацій України з операторами телекомунікацій інших країн.  
510. 5. Кабінету Міністрів України:   -249- Луценко Ю.В.
Пункт викласти в такій редакції: "8. Кабінету Міністрів України: 1) у дванадцятимісячний термін: а) провести з залученням ЦОВЗ, НКРЗ, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Генерального штабу Збройних Сил України аналіз існуючого стану використання радіочастотного ресурсу України і забезпечити створення реєстрів, передбачених цим Законом; б) надати Верховній Раді України інформацію щодо фактичного використання радіочастотного ресурсу України у смугах частот загального та спеціального користування; в) забезпечити розробку першочергових заходів щодо конверсії радіочастотного ресурсу України для забезпечення подальшого розвитку діючих радіотехнологій; г) забезпечити розробку пропозицій щодо конверсії радіочастотного ресурсу України для впровадження перспективних радіотехнологій; ґ) забезпечити розробку та затвердити Національну таблицю розподілу смуг радіочастот та План використання радіочастотного ресурсу України відповідно до вимог цього Закону; д) забезпечити розробку міністерствами і відомствами нормативно-правових актів, визначених цим Законом е) у шестимісячний термін привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом і забезпечити перегляд і скасування міністерствами і відомствами України їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону; є) у тримісячний термін внести Президенту України пропозиції щодо внесення змін, що випливають із цього Закону до положень про органи, які здійснюють функції державного управління та регулювання у сфері радіочастотного ресурсу України."  
Враховано   8. Кабінету Міністрів України:  
511. 1) провести детальний аналіз використання радіочастотного ресурсу України і надати Верховній Раді України відповідну інформацію протягом шести місяців з дня прийняття цього Закону;      1) у дванадцятимісячний термін: а) провести з залученням ЦОВЗ, НКРЗ, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Генерального штабу Збройних Сил України аналіз існуючого стану використання радіочастотного ресурсу України і забезпечити створення реєстрів, передбачених цим Законом; б) надати Верховній Раді України інформацію щодо фактичного використання радіочастотного ресурсу України у смугах частот загального та спеціального користування; в) забезпечити розробку першочергових заходів щодо конверсії радіочастотного ресурсу України для забезпечення подальшого розвитку діючих радіотехнологій; г) забезпечити розробку пропозицій щодо конверсії радіочастотного ресурсу України для впровадження перспективних радіотехнологій;  
512. 2) затвердити Національну таблицю розподілу смуг радіочастот України та План використання радіочастотного ресурсу України протягом року з дня прийняття цього Закону;      ґ) забезпечити розробку та затвердити Національну таблицю розподілу смуг радіочастот та План використання радіочастотного ресурсу України відповідно до вимог цього Закону; д) забезпечити розробку міністерствами і відомствами нормативно-правових актів, визначених цим Законом  
513. 3) внести Президенту України свої пропозиції:      е) у шестимісячний термін привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом і забезпечити перегляд і скасування міністерствами і відомствами України їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;  
514. у двомісячний термін - про зміни в Положенні про Державний комітет зв'язку та інформатизації України та в Положенні про Національну комісію з питань регулювання в галузі зв'язку;      є) у тримісячний термін внести Президенту України пропозиції щодо внесення змін, що випливають із цього Закону до положень про органи, які здійснюють функції державного управління та регулювання у сфері радіочастотного ресурсу України."  
515. у тримісячний термін - про внесення змін, що випливають із Закону України "Про зміни та доповнення до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" до положень про органи, які здійснюють функції державного управління у сфері радіочастотного ресурсу України;       
516. у шестимісячний термін - привести свої правові акти у відповідність з цим Законом і забезпечити перегляд і скасування міністерствами і відомствами України їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;       
517. у річний термін - забезпечити розроблення міністерствами і відомствами нормативно-правових актів, визначених цим Законом, та їх затвердження;       
518. до 1 січня 2005 року утворити на базі Українського Центру "Укрчастотнагляд" Державну інспекцію зв'язку та радіочастот України (ДІЕ) та Державне підприємство "Український державний центр радіочастот" (УДЦР).