Кількість абзаців - 22 Таблиця поправок


Про внесення зміни до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам"      Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам"  
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: 1. Частину 1 статті 1 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 1, ст. 2) викласти в такій редакції: "Право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства І і ІІ групи, непрацюючі інваліди з дитинства ІІІ групи, а також діти-інваліди віком до 18 років".   -1- Сушкевич В.М.
Частину першу статті 1 привести у відповідність із Законом України від 04.03.2004 р. №1579-ІV.  
Враховано . Зміни внесені Законом України від 04.03.2004 р. №1570-ІV.  Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: І. Внести до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., №1, ст.2; 2004 р., №25, ст.342) такі зміни:  
2. 2. Частину 3 статті 1 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 1, ст. 2) викласти в такій редакції: "Перелік медичних показань, що дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 18 років, визначається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".       
3. 3. Частину 1 статті 2 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 1, ст. 2) викласти в такій редакції:       
4. "Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах: інвалідам з дитинства І групи - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;       
5. інвалідам з дитинства ІІ групи - 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;       
6. непрацюючим інвалідам з дитинства ІІІ групи - 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; на дітей-інвалідів віком до 6 років - 70 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;   -2- Сушкевич В.М.
Абзац четвертий частини першої статті 2 привести у відповідність із Законом України від 04.03.2004 р. №1579-ІV.  
Враховано . Зміни внесені Законом України від 04.03.2004 р. №1570-ІV.   
7. на дітей-інвалідів віком від 6 до 18 років - 70 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років".      1. Статтю 3 викласти в такій редакції:  
8. 4. Статтю 3 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 1, ст. 2) викласти в такій редакції:   -3- Сушкевич В.М.
Статтю 3 проекту привести у відповідність із Законом України від 04.03.2004 р. №1579-ІV.  
Враховано . Зміни внесені Законом України від 04.03.2004 р. №1570-ІV.  "Стаття 3. Надбавка на догляд Інвалідам з дитинства І групи встановлюється надбавка на догляд за ними в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.  
9. "Інвалідам з дитинства І групи встановлюється надбавка на догляд за ними у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.   -4- Турчинов О.В.
З метою недопущення зменшення розміру надбавки на догляд за інвалідом з дитинства І групи та розміру надбавки одинокій матері (батьку) на догляд за дитиною віком до 6 років, встановлених раніше законодавством, частину першу-третю статті 3 викласти у такій редакції: "Інвалідам з дитинства І групи встановлюється надбавка на догляд за ними у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму. Надбавка на догляд, що призначається одинокій матері (батьку), встановлюється у розмірі: на дитину-інваліда віком до 6 років - 30 відсотків прожиткового мінімуму, на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років. Надбавка на догляд, що призначається у інших випадках, встановлюється у розмірі: на дитину-інваліда віком до 6 років - 30 відсотків прожиткового мінімуму, на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років та за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї, в якій виховується дитина-інвалід, за попередні шість місяців не перевищує прожиткового мінімуму на сім'ю".  
Враховано в іншій редакції.   
10. Надбавка на догляд, що призначається одинокій матері (батьку), встановлюється у розмірі: на дитину-інваліда віком до 6 років - 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.      Надбавка на догляд призначається одинокій матері (одинокому батьку) незалежно від факту роботи та середньомісячного сукупного доходу сім'ї, в якій виховується дитина-інвалід, і встановлюється в розмірі: на дитину-інваліда віком до 6 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.  
11. Надбавка на догляд, що призначається в інших випадках, встановлюється у розмірі: на дитину-інваліда віком до 6 років - 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років та за умови, що середньомісячний сукупний доход сім'ї, в якій виховується дитина-інвалід, за попередні шість місяців не перевищує прожиткового мінімуму на сім'ю.      Надбавка на догляд, що призначається в інших випадках, встановлюється в розмірі: на дитину-інваліда віком до 6 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років - та за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї, в якій виховується дитина-інвалід (без урахування надбавки на догляд) за попередні шість місяців не перевищує прожиткового мінімуму для сім'ї.  
12. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом; одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику з числа інвалідів І або ІІ групи, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом".   -5- Волков О.М.
Пропонується статтю 3 викласти у такій редакції: "Стаття 3. Надбавка за догляд Інвалідам з дитинства І групи встановлюється надбавка на догляд за ними у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Надбавка на догляд, що призначається одинокій матері (батьку), встановлюється у розмірі: на дитину-інваліда віком до 6 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років. Надбавка на догляд, що призначається в інших випадках, встановлюється у розмірі: на дитину-інваліда віком до 6 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років та за умови, що середньомісячний сукупний доход сім'ї, в якій виховується дитина-інвалід, за попередні шість місяців не перевищує прожиткового мінімуму на сім'ю. Якщо разом з надбавкою за догляд середньомісячний сукупний доход сім'ї, в якій виховується дитина-інвалід, перевищує прожитковий мінімум на сім'ю, то надбавка за догляд дорівнює різниці між прожитковим мінімумом на сім'ю та середньомісячним сукупним доходом сім'ї. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом; одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику з числа інвалідів І або ІІ групи, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом". Обґрунтування. Оскільки у чинній редакції Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" розмір надбавки за догляд і на дитину-інваліда до 6 років, і на дитину-інваліда від 6 до 16 років визначався виходячи з загального прожиткового мінімуму, то різниця - 30% прожиткового мінімуму до 6 років і 50% від 6 до 16 років - була виправдана. Але в новій редакції статті пропонується виходити з прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, який для дітей до 6 років є суттєво менший. Тому, щоб не допустити погіршення матеріального стану дітей-інвалідів до 6 років пропонується установити надбавку на догляд також у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дітей цього віку. Крім того, пропонується удосконалити механізм визначення розміру надбавки за догляд, коли розмір доходу сім'ї разом з надбавкою за догляд перевищує прожитковий мінімум на сім'ю.  
Враховано в іншій редакції.  Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом".  
13. 5. Частину 2 статті 4 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 1, ст. 2) викласти в такій редакції: "На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному висновку, який видається у порядку, встановленому Міністерством охорони здоров'я України, але не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку". 6. Частину 2 статті 5 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 1, ст. 2) викласти в такій редакції: "Якщо дитина-інвалід, на яку виплачувалася державна соціальна допомога, по досягненні 18-річного віку визнана інвалідом з дитинства, виплата допомоги продовжується у новому розмірі за її заявою (недієздатним - за заявою опікуна) з дня встановлення групи інвалідності".   -6- Сушкевич В.М.
Частину 2 статті 4 проекту привести у відповідність із Законом України від 04.03.2004 р. №1579-ІV.  
Враховано . Зміни внесені Законом України від 04.03.2004 р. №1579-ІV.  2. У тексті Закону цифри "16" замінити цифрами "18".  
    -7- Сушкевич В.М.
Частину 2 статті 5 проекту привести у відповідність із Законом України від 04.03.2004 р. №1579-ІV.  
Враховано . Зміни внесені Законом України від 04.03.2004 р. №1579-ІV.   
14. 7. Частину 5 статті 8 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 1, ст. 2) викласти в такій редакції: "Непрацюючі інваліди з дитинства ІІІ групи, а також один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років, додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання".   -8- Сушкевич В.М.
Частину 5 статті 8 привести у відповідність із Законом України від 04.03.2004 р. №1579-ІV.  
Враховано . Зміни внесені Законом України від 04.03.2004 р. №1579-ІV.   
15. 8. Частину 1 статті 9 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 1, ст. 2) викласти в такій редакції: "Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства або на дітей-інвалідів віком до 18 років призначається органами соціального захисту населення".       
16. 9. Частину 4 статті 10 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 1, ст. 2) викласти в такій редакції: "Державна соціальна допомога, яка призначена на дитину-інваліда віком до 18 років, виплачується незалежно від одержання на неї інших видів допомоги".       
17. 10. Статтю 13 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 1, ст. 2) викласти в такій редакції: "Стаття 13. Виплата державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам віком до 18 років, які проживають у будинках-інтернатах Інвалідам з дитинства, які проживають у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів, виплачується 20 відсотків призначеного розміру державної соціальної допомоги. Призначена державна соціальна допомога не виплачується за час перебування дитини-інваліда віком до 18 років на повному державному утриманні".       
18. 11. Частину 2 статті 14 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 1, ст. 2) викласти в такій редакції: "У разі влаштування дитини-інваліда віком до 18 років на повне державне утримання в дитячий будинок-інтернат або повернення з нього виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому виникли ці обставини".       
19. 12. Статтю 15 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 1, ст. 2) викласти в такій редакції: "У разі смерті інваліда з дитинства або дитини-інваліда віком до 18 років членам його сім'ї або особі, яка здійснила поховання, виплачується допомога на поховання у розмірі двомісячної суми державної соціальної допомоги".       
20. 13. Цей Закон набирає чинності з дня опублікування.      ІІ. Прикінцеві положення 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
21. 14. Кабінету Міністрів України в двомісячний термін з дня опублікування цього Закону: привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом; забезпечити перегляд та скасування центральними органами виконавчої влади прийнятих ними нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.   -9- Сушкевич В.М.
Частину другу Прикінцевих положень викласти в такій редакції: "2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом: підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність із цим Законом; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом та прийняття відповідних актів, що випливають із цього Закону".  
Враховано   2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом: підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність із цим Законом; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом та прийняття відповідних актів, що випливають із цього Закону.