Кількість абзаців - 156 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про охорону культурної спадщини" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ОХОРОНУ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ"      Проект ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ОХОРОНУ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ"  
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
2. І. Внести до Закону України "Про охорону культурної спадщини" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 39, ст. 333) такі зміни:      І. Внести до Закону України "Про охорону культурної спадщини" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 39, ст. 333; 2002 р., № 16, ст. 114) такі зміни:  
3. 1. Преамбулу Закону викласти в такій редакції:      1. Преамбулу викласти в такій редакції:  
4. "Цей Закон регулює правові, організаційні, соціальні та економічні відносини у сфері культурної спадщини з метою її збереження, використання об'єктів культурної спадщини в суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.   -1- Викласти в такій редакції: "Цей Закон регулює правові, організаційні, соціальні та економічні відносини у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об'єктів культурної спадщини в суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь".  Враховано   "Цей Закон регулює правові, організаційні, соціальні та економічні відносини у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об'єктів культурної спадщини в суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.  
5. Об'єкти культурної спадщини, які знаходяться на території України, та пов'язані з ними рухомі предмети охороняються державою.   -2- В абзаці 2 частини 1 розділу І виключити слова: "та пов'язані з ними рухомі предмети".  Враховано   Об'єкти культурної спадщини, які знаходяться на території України, охороняються державою.  
6. Охорона об'єктів культурної спадщини є одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування".      Охорона об'єктів культурної спадщини є одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування".  
7. 2. У статті 1:      2. Статті 1, 2, 3, 4, 5 і 6 викласти в такій редакції: "Стаття 1. Визначення термінів У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: культурна спадщина - сукупність успадкованих людством від попередніх поколінь об'єктів культурної спадщини;  
8. 1) абзац третій після слів "пов'язані з ними" доповнити словами "рухомі предмети";   -3- Пункт 1 частини 2 розділу І викласти в такій редакції: "1) абзац третій викласти в такій редакції: "об'єкт культурної спадщини - визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов'язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об'єкти, інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об'єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність".  Враховано   об'єкт культурної спадщини - визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов'язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об'єкти, інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об'єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність; нерухомий об'єкт культурної спадщини - об'єкт культурної спадщини, який не може бути перенесений на інше місце без втрати його цінності з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду та збереження своєї автентичності; пам'ятка - об'єкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України;  
    -4- Додати пункт такого змісту: "1-1) з абзацу четвертого вилучити слова: "національного або місцевого значення".  Враховано    
9. 2) абзац п'ятий викласти в такій редакції:       
10. "охорона культурної спадщини - це система правових, організаційних, фінансових, матеріально-технічних, містобудівних, інформаційних та інших заходів, здійснюваних органами державної влади в межах їх компетенції, з обліку (виявлення, наукове вивчення, класифікація, державна реєстрація), запобігання руйнуванню або заподіянню шкоди, забезпечення захисту, контролю за збереженням, утриманням, використанням, консервацією, реставрацією, реабілітацією та музеєфікацією об'єктів культурної спадщини";   -5- Викласти в такій редакції: "охорона культурної спадщини - система правових, організаційних, фінансових, матеріально-технічних, містобудівних, інформаційних та інших заходів з обліку (виявлення, наукове вивчення, класифікація, державна реєстрація), запобігання руйнуванню або заподіянню шкоди, забезпечення захисту, збереження, утримання, відповідного використання, консервації, реставрації, ремонту, реабілітації, пристосування та музеєфікації об'єктів культурної спадщини".  Враховано   охорона культурної спадщини - система правових, організаційних, фінансових, матеріально-технічних, містобудівних, інформаційних та інших заходів з обліку (виявлення, наукове вивчення, класифікація, державна реєстрація), запобігання руйнуванню або заподіянню шкоди, забезпечення захисту, збереження, утримання, відповідного використання, консервації, реставрації, ремонту, реабілітації, пристосування та музеєфікації об'єктів культурної спадщини; зони охорони пам'ятки (далі - зони охорони) - встановлювані навколо пам'ятки охоронна зона, зона регулювання забудови, зона охоронюваного ландшафту, зона охорони археологічного культурного шару, в межах яких діє спеціальний режим їх використання; історичне населене місце - населене місце, яке зберегло повністю або частково історичний ареал і занесене до Списку історичних населених місць України; історичний ареал населеного місця - частина населеного місця, що зберегла об'єкти культурної спадщини і пов'язані з ними розпланування та форму забудови, які походять з попередніх періодів розвитку, типові для певних культур або періодів розвитку; традиційний характер середовища - історично успадкований вигляд та об'ємно-просторова структура історичного населеного місця; консервація - сукупність науково обгрунтованих заходів, які дозволяють захистити об'єкти культурної спадщини від подальших руйнувань і забезпечують збереження їхньої автентичності з мінімальним втручанням у їхній існуючий вигляд; реабілітація - сукупність науково обгрунтованих заходів щодо відновлення культурних та функціональних властивостей об'єктів культурної спадщини; реставрація - сукупність науково обгрунтованих заходів щодо укріплення (консервації) фізичного стану, розкриття найбільш характерних ознак, відновлення втрачених або пошкоджених елементів об'єктів культурної спадщини із забезпеченням збереження їхньої автентичності; музеєфікація - сукупність науково обгрунтованих заходів щодо приведення об'єктів культурної спадщини у стан, придатний для екскурсійного відвідування;  
    -6- Олійник Б.І.
Вилучити слова "здійснюваних органами державної влади в межах їх компетенції", оскільки в цьому випадку не враховується участь в охороні культурної спадщини громадськості і органів місцевого самоврядування.  
Враховано    
    -7- Після пункту 2 частини 2 розділу І додати пункти такого змісту: "2-1) абзац шостий після слів "спеціальний режим" доповнити словами "їх використання"; 2-2) абзац восьмий викласти в такій редакції: "історичний ареал населеного місця - частина населеного місця, що зберегла об'єкти культурної спадщини і пов'язані з ними розпланування та форму забудови, які походять з попередніх періодів розвитку, типові для певних культур або періодів розвитку"; 2-3) абзац дев'ятий викласти в такій редакції: "традиційний характер середовища - історично успадкований вигляд та об'ємно-просторова структура історичного населеного місця"; 2-4) з абзацу одинадцятого вилучити слова: "приведення їх у стан, придатний для використання".  Враховано    
11. 3) доповнити статтю абзацами такого змісту:       
12. "дослідження - науково-пошукова, науково-практична діяльність, спрямована на одержання нових знань про об'єкти культурної спадщини, встановлення їх зв'язку з розвитком людини, суспільства;   -8- Викласти в такій редакції: "дослідження - науково-пошукова, науково-практична діяльність, спрямована на одержання нової інформації про об'єкти культурної спадщини, історичні населені місця, традиційний характер середовища, який є типовим для певних культур або періодів розвитку".  Враховано   дослідження - науково-пошукова, науково-практична діяльність, спрямована на одержання нової інформації про об'єкти культурної спадщини, історичні населені місця, традиційний характер середовища, який є типовим для певних культур або періодів розвитку;  
13. пристосування - сукупність науково-дослідних, проектних, вишукувальних, реставраційних та інших робіт щодо створення умов для сучасного використання об'єкта культурної спадщини без зміни притаманних йому особливостей, що є предметом охорони, в тому числі реставрація елементів, які становлять історико-культурну цінність;   -9- Викласти в такій редакції: "пристосування - сукупність науково-дослідних, проектних, вишукувальних та виробничих робіт щодо створення умов для сучасного використання об'єкта культурної спадщини без зміни притаманних йому властивостей, що є предметом охорони об'єкта культурної спадщини, в тому числі реставрація елементів, які становлять історико-культурну цінність".  Враховано   пристосування - сукупність науково-дослідних, проектних, вишукувальних та виробничих робіт щодо створення умов для сучасного використання об'єкта культурної спадщини без зміни притаманних йому властивостей, що є предметом охорони об'єкта культурної спадщини, в тому числі реставрація елементів, які становлять історико-культурну цінність;  
14. ремонт - сукупність науково-дослідних, проектних, вишукувальних та виробничих робіт, спрямованих на покращення технічного стану та підтримання в експлуатаційному стані пам'ятки без зміни особливостей, що є предметом охорони;   -10- Викласти в такій редакції: "ремонт - сукупність проектних, вишукувальних та виробничих робіт, спрямованих на покращення технічного стану та підтримання в експлуатаційному стані об'єкта культурної спадщини без зміни властивостей, які є предметом охорони об'єкта культурної спадщини".  Враховано   ремонт - сукупність проектних, вишукувальних та виробничих робіт, спрямованих на покращення технічного стану та підтримання в експлуатаційному стані об'єкта культурної спадщини без зміни властивостей, які є предметом охорони об'єкта культурної спадщини;  
15. предмет охорони - характерна особливість об'єкта культурної спадщини, що становить його історико-культурну цінність, на підставі якої об'єкт визнається пам'яткою;   -11- Викласти в такій редакції: "предмет охорони об'єкта культурної спадщини - характерна властивість об'єкта культурної спадщини, що становить його історико-культурну цінність, на підставі якої цей об'єкт визнається пам'яткою".  Враховано   предмет охорони об'єкта культурної спадщини - характерна властивість об'єкта культурної спадщини, що становить його історико-культурну цінність, на підставі якої цей об'єкт визнається пам'яткою;  
16. зміна (змінення) - сукупність науково-дослідних, проектних, вишукувальних, реставраційних та інших робіт, пов'язаних із зміною притаманних пам'ятці особливостей, що є предметом охорони, в тому числі елементів, які становлять історико-культурну цінність;   -12- Викласти в такій редакції: "зміна об'єкта культурної спадщини - дії, що призводять чи можуть призвести до часткового або повного зникнення предмету охорони об'єкта культурної спадщини".  Враховано   зміна об'єкта культурної спадщини - дії, що призводять чи можуть призвести до часткового або повного зникнення предмету охорони об'єкта культурної спадщини;  
    -13- Беспалов О.П.
У визначенні терміну "зміна (змінення)" вилучити текст " (змінення)".  
Враховано    
    -14- Олійник Б.І.
Термін "зміна (змінення)" вилучити.  
Враховано в редакції Комітету.   
17. виявлення - сукупність науково-дослідних, пошукових заходів з метою визначення культурної цінності об'єкта;   -15- Викласти в такій редакції: "виявлення об'єкта культурної спадщини - сукупність науково-дослідних, пошукових заходів з метою визначення наявності та культурної цінності об'єкта культурної спадщини".  Враховано   виявлення об'єкта культурної спадщини - сукупність науково-дослідних, пошукових заходів з метою визначення наявності та культурної цінності об'єкта культурної спадщини;  
18. польові дослідження - сукупність науково-дослідних заходів, практичних робіт, методологічних прийомів, спрямованих на безпосереднє дослідження об'єктів культурної спадщини на місці їх виявлення".   -16- Визначення "польові дослідження" вилучити. Замість нього дати визначення терміну "рухомі предмети, пов'язані з нерухомими об'єктами культурної спадщини" у такій редакції: "рухомі предмети, пов'язані з нерухомими об'єктами культурної спадщини - елементи, групи елементів, що можуть бути відокремлені від об'єкта культурної спадщини, але складають з ним єдину цілісність, і відокремлення яких призведе до втрати археологічної, естетичної, етнологічної, історичної, архітектурної, мистецької, наукової або культурної цінності об'єкта".  Враховано   рухомі предмети, пов'язані з нерухомими об'єктами культурної спадщини - елементи, групи елементів, що можуть бути відокремлені від об'єкта культурної спадщини, але складають з ним єдину цілісність, і відокремлення яких призведе до втрати археологічної, естетичної, етнологічної, історичної, архітектурної, мистецької, наукової або культурної цінності об'єкта. Стаття 2. Класифікація об'єктів культурної спадщини 1. За типами об'єкти культурної спадщини поділяються на: споруди (витвори) - твори архітектури та інженерного мистецтва, твори монументальної скульптури та монументального малярства, археологічні об'єкти, печери з наявними свідченнями життєдіяльності людини, будівлі або приміщення в них, що зберегли автентичні свідчення про визначні історичні події, життя та діяльність відомих осіб; комплекси (ансамблі) - топографічно визначені сукупності окремих або поєднаних між собою об'єктів культурної спадщини; визначні місця - зони або ландшафти, природно-антропогенні витвори, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду.  
    -17- Після частини 2 розділу І додати частину 2-1 такого змісту: "2-1. Частину першу статті 2 викласти в такій редакції: "1. За типами об'єкти культурної спадщини поділяються на: споруди (витвори) - твори архітектури та інженерного мистецтва, твори монументальної скульптури та монументального малярства, археологічні об'єкти, печери з наявними свідченнями життєдіяльності людини, будівлі або приміщення в них, що зберегли автентичні свідчення про визначні історичні події, життя та діяльність відомих осіб; комплекси (ансамблі) - топографічно визначені сукупності окремих або поєднаних між собою об'єктів культурної спадщини; визначні місця - зони або ландшафти, природно-антропогенні витвори, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду.".  Враховано    
19. 3. У частині другій статті 2:      2. За видами об'єкти культурної спадщини поділяються на:  
20. 1) абзаци другий і третій викласти в такій редакції:       
21. "археологічні - рештки життєдіяльності людини (нерухомі об'єкти: городища, кургани, залишки стародавніх поселень, стоянок, укріплень, військових таборів, виробництв, іригаційних споруд, шляхів, могильники, культові місця та споруди, їх залишки чи руїни, мегаліти, печери, наскельні зображення, ділянки історичного культурного шару, поля давніх битв, а також пов'язані з ними рухомі предмети), що містяться під земною поверхнею та під водою і є невідтворним джерелом інформації про зародження і розвиток цивілізації;      археологічні - рештки життєдіяльності людини (нерухомі об'єкти культурної спадщини: городища, кургани, залишки стародавніх поселень, стоянок, укріплень, військових таборів, виробництв, іригаційних споруд, шляхів, могильники, культові місця та споруди, їх залишки чи руїни, мегаліти, печери, наскельні зображення, ділянки історичного культурного шару, поля давніх битв, а також пов'язані з ними рухомі предмети), що містяться під земною поверхнею та під водою і є невідтворним джерелом інформації про зародження і розвиток цивілізації;  
22. історичні - будинки, споруди, їх комплекси (ансамблі), окремі поховання та некрополі, місця масових поховань цивільних громадян та військовослужбовців (у тому числі іноземців), які загинули у війнах, внаслідок депортації та політичних репресій на території України, місця бойових дій, місця загибелі бойових кораблів, морських та річкових суден, у тому числі із залишками бойової техніки, озброєння, амуніції тощо, визначні місця, пов'язані з важливими історичними подіями, із життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом народів";   -18- Викласти в такій редакції: "історичні - будинки, споруди, їх комплекси (ансамблі), окремі поховання та некрополі, місця масових поховань померлих громадян та померлих (загиблих) військовослужбовців (у тому числі іноземців), які загинули у війнах, внаслідок депортації та політичних репресій на території України, місця бойових дій, місця загибелі бойових кораблів, морських та річкових суден, у тому числі із залишками бойової техніки, озброєння, амуніції тощо, визначні місця, пов'язані з важливими історичними подіями, з життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом народів".  Враховано   історичні - будинки, споруди, їх комплекси (ансамблі), окремі поховання та некрополі, місця масових поховань померлих та померлих (загиблих) військовослужбовців (у тому числі іноземців), які загинули у війнах, внаслідок депортації та політичних репресій на території України, місця бойових дій, місця загибелі бойових кораблів, морських та річкових суден, у тому числі із залишками бойової техніки, озброєння, амуніції тощо, визначні місця, пов'язані з важливими історичними подіями, з життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом народів; монументального мистецтва - твори образотворчого мистецтва, як самостійні (окремі), так і ті, що пов'язані з архітектурними, археологічними чи іншими пам'ятками або з утворюваними ними комплексами (ансамблями); архітектури та містобудування - окремі архітектурні споруди, а також пов'язані з ними твори монументального, декоративного та образотворчого мистецтва, які характеризуються відзнаками певної культури, епохи, стилю, традицій або автора; природно-архітектурні комплекси (ансамблі), історичні центри, вулиці, квартали, площі, залишки давнього розпланування та забудови, що є носієм певних містобудівних ідей; садово-паркового мистецтва - поєднання паркового будівництва з природними або створеними людиною ландшафтами; ландшафтні - природні території, які мають історичну цінність;  
    -19- Додати: "архітектури та містобудування - окремі архітектурні споруди, а також пов'язані з ними твори монументального, декоративного та образотворчого мистецтва, які характеризуються відзнаками певної культури, епохи, стилю, традицій або автора; природно-архітектурні комплекси (ансамблі), історичні центри, вулиці, квартали, площі, залишки давнього розпланування та забудови, що є носієм певних містобудівних ідей".  Враховано    
23. 2) доповнити частину абзацом такого змісту:       
24. "науки і техніки - унікальні промислові, виробничі, науково-виробничі, інженерні, інженерно-транспортні об'єкти, що визначають рівень розвитку науково-технічного прогресу певної епохи".   -20- Викласти в такій редакції: "науки і техніки - унікальні промислові, виробничі, науково-виробничі, інженерні, інженерно-транспортні, видобувні об'єкти, що визначають рівень розвитку науково-технічного прогресу певної епохи, наукового напрямку або промислової галузі".  Враховано   науки і техніки - унікальні промислові, виробничі, науково-виробничі, інженерні, інженерно-транспортні, видобувні об'єкти, що визначають рівень розвитку науково-технічного прогресу певної епохи, наукового напрямку або промислової галузі;  
25. 4. У статті 3:      Стаття 3. Органи управління у сфері охорони культурної спадщини  
26. 1) у частині першій:      1. Державне управління у сфері охорони культурної спадщини покладається на Кабінет Міністрів України, спеціально уповноважені органи охорони культурної спадщини. До спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини (далі - органи охорони культурної спадщини) належать: центральний орган виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини; орган охорони культурної спадщини Ради міністрів Автономної Республіки Крим;  
27. в абзаці п'ятому слово "районних" виключити;      органи охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;  
28. доповнити частину після абзацу п'ятого новим абзацом такого змісту:       
29. "органи охорони культурної спадщини районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій".   -21- Викласти в такій редакції: "органи охорони культурної спадщини районних державних адміністрацій".  Враховано   органи охорони культурної спадщини районних державних адміністрацій; органи охорони культурної спадщини місцевого самоврядування.  
    -22- Беспалов О.П.
Текст "містах Києві та Севастополі" замінити текстом "місті Києві".  
Враховано в редакції Комітету   
30. У зв'язку з цим абзац шостий вважати абзацом сьомим;      2. На території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та в умовах виникнення інших надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру управління охороною культурної спадщини здійснюється Адміністрацією зони та центральним органом виконавчої влади з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи відповідно до Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" та цього Закону. 3. Органи охорони культурної спадщини місцевого самоврядування населених пунктів, занесених до Списку історичних населених місць України, утворюються органами місцевого самоврядування за погодженням із центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.  
31. 2) частину четверту викласти в такій редакції:       
32. "4. Орган охорони культурної спадщини Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органи охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, органи охорони культурної спадщини органів місцевого самоврядування підконтрольні і підзвітні відповідним органам виконавчої влади та центральному органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини в межах, передбачених законом";   -23- Викласти в такій редакції: "4. Орган охорони культурної спадщини Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органи охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій підконтрольні і підзвітні відповідним органам виконавчої влади та центральному органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини в межах, передбачених законом".  Враховано   4. Орган охорони культурної спадщини Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органи охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій підконтрольні і підзвітні відповідним органам виконавчої влади та центральному органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини в межах, передбачених законом. 5. Органи охорони культурної спадщини місцевого самоврядування з питань, передбачених підпунктом 5 пункту "б" частини першої статті 31 і підпунктом 10 пункту "б" статті 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", підконтрольні відповідним органам виконавчої влади.  
33. 3) частину шосту після слова "приписи" доповнити словом "постанови";      6. Рішення (розпорядження, дозволи, приписи, постанови) органів охорони культурної спадщини, прийняті в межах їхньої компетенції, є обов'язковими для виконання юридичними і фізичними особами.  
34. 4) доповнити статтю частиною такого змісту:       
35. "7. Рішення органів охорони культурної спадщини, що суперечать Конституції України, іншим актам законодавства, рішенням Конституційного Суду України та актам міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, можуть бути скасовані центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини".   -24- Додати: "7. Рішення (розпорядження, дозволи, приписи, постанови) центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, прийняті в межах його компетенції, є обов'язковими для виконання органами охорони культурної спадщини".  Враховано   7. Рішення (розпорядження, дозволи, приписи, постанови) центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, прийняті в межах його компетенції, є обов'язковими для виконання органами охорони культурної спадщини. 8. Рішення органів охорони культурної спадщини, що суперечать Конституції України, іншим актам законодавства, рішенням Конституційного Суду України та актам міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, можуть бути скасовані центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.  
36. 5. У статті 4:      Стаття 4. Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері охорони культурної спадщини До повноважень Кабінету Міністрів України у сфері охорони культурної спадщини належить: здійснення державної політики; здійснення державного контролю;  
37. 1) абзац п'ятий після слова "пам'ятки" доповнити словами "національного значення";   -25- Викласти в такій редакції: "1) абзац четвертий викласти в такій редакції: "занесення об'єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та внесення змін до нього щодо пам'яток національного значення". У зв'язку з цим абзац п'ятий вилучити;".  Враховано   занесення об'єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та внесення змін до нього щодо пам'яток національного значення; подання у відповідні міжнародні інстанції пропозиції про занесення пам'ятки до Списку всесвітньої спадщини;  
    -26- Толочко П.П.
Пункт 1) частини 5 розділу І вилучити. В іншому разі станеться неприпустиме пониження рівня захисту пам'яток місцевого значення.  
Відхилено . Таке доповнення відповідає нормам статті 14 чинного Закону.   
38. 2) в абзаці сьомому слова "зміну та переміщення (перенесення) виключити;   -27- Викласти в такій редакції: "2) абзаци сьомий і восьмий викласти в такій редакції: "надання дозволу на переміщення (перенесення) пам'ятки національного значення; затвердження Списку історичних населених місць України та змін, внесених до цього Списку;" ".  Враховано   надання дозволу на переміщення (перенесення) пам'ятки національного значення; затвердження Списку історичних населених місць України та змін, внесених до цього Списку;  
    -28- Толочко П.П.
Викласти в такій редакції: "2) абзац сьомий викласти в такій редакції: "надання дозволу на зміну та переміщення (перенесення) пам'яток".  
Враховано в редакції Комітету.   
39. 3) абзац дев'ятий викласти в такій редакції:   -29- Пункт 3) частини 5 розділу І вилучити.  Враховано    
40. "оголошення ансамблів і комплексів пам'яток державними заповідниками чи музеями-заповідниками, реорганізація та ліквідація заповідників або музеїв-заповідників".   -30- Олійник Б.І.
Вилучити слова "та ліквідація".  
Враховано в редакції Комітету.  оголошення ансамблів і комплексів пам'яток заповідниками чи музеями-заповідниками; затвердження нормативів і методик грошової оцінки пам'ятки.  
41. 6. У статті 5:      Стаття 5. Повноваження центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини До повноважень центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини належить: 1) контроль за виконанням цього Закону, інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини; 2) реалізація державної політики з питань охорони культурної спадщини;  
42. 1) пункт 3 після слова "погодження" доповнити словами "нормативно-правових актів";   -31- Викласти наступним чином: "пункт третій викласти в такій редакції: 3) розроблення, затвердження та погодження нормативно-правових актів, розроблення та погодження державних програм охорони культурної спадщини".  Враховано   3) розроблення, затвердження та погодження нормативно-правових актів, розроблення та погодження державних програм охорони культурної спадщини;  
43. 2) пункт 4 доповнити словами "здійснення координації та контролю за паспортизацією пам'яток";   -32- Викласти в такій редакції: "2) пункт 4 доповнити словами "здійснення координації та контролю за паспортизацією нерухомих об'єктів культурної спадщини";".  Враховано   4) ведення Державного реєстру нерухомих пам'яток України, здійснення координації та контролю за паспортизацією нерухомих об'єктів культурної спадщини; 5) координація робіт по виявленню, дослідженню та документуванню об'єктів культурної спадщини, веденню списків цих об'єктів;  
    -33- Після пункту 2) частини 6 розділу І додати пункт 2-1) такого змісту: "2-1) пункт 5 викласти в такій редакції: "5) координація робіт по виявленню, дослідженню та документуванню об'єктів культурної спадщини, веденню списків цих об'єктів;";".  Враховано    
44. 3) пункт 6 після слова "пам'ятки" доповнити словами "національного значення";   -34- Викласти в такій редакції: "3) пункт 6 викласти в такій редакції: "6) подання Кабінетові Міністрів України пропозицій про занесення об'єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та про внесення змін до нього щодо пам'яток національного значення".  Враховано   6) подання Кабінетові Міністрів України пропозицій про занесення об'єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та про внесення змін до нього щодо пам'яток національного значення; 7) занесення об'єктів культурної спадщини місцевого значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та внесення змін до нього щодо пам'яток місцевого значення;  
    -35- Толочко П.П.
Пункт 3) частини 6 розділу І вилучити.  
Відхилено    
    -36- Після пункту 3) частини 6 розділу І додати пункт 3-1) такого змісту: "3-1) після пункту 6 додати пункт такого змісту: "6-1) занесення об'єктів культурної спадщини місцевого значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та внесення змін до нього щодо пам'яток місцевого значення".  Враховано    
45. 4) у пункті 7 слова "зміну та переміщення (перенесення)" виключити;   -37- Викласти в такій редакції: "4) у пункті 7 слова "знесення, зміну та" виключити і після слова "пам'ятки" додати слова "національного значення";".  Враховано   8) подання Кабінетові Міністрів України пропозиції про переміщення (перенесення) пам'ятки національного значення;  
    -38- Толочко П.П.
Викласти в такій редакції: "4) у пункті 7 слово "знесення" вилучити;".  
Враховано    
46. 5) доповнити статтю пунктом 7-1 такого змісту:       
47. "7-1) надання дозволу на зміну та переміщення (перенесення) пам'яток";   -39- Викласти в такій редакції: "7-1) надання дозволу на переміщення (перенесення) пам'яток місцевого значення".  Враховано   9) надання дозволу на переміщення (перенесення) пам'яток місцевого значення; 10) забезпечення юридичним і фізичним особам доступу до інформації, що міститься у Державному реєстрі нерухомих пам'яток України; 11) подання Кабінетові Міністрів України пропозицій про затвердження Списку історичних населених місць України та про внесення змін до нього; 12) оголошення топографічно визначених територій чи водних об'єктів, в яких містяться об'єкти культурної спадщини або можлива їх наявність, охоронюваними археологічними територіями; 13) забезпечення публікації Державного реєстру нерухомих пам'яток України та внесення до нього змін; 14) визначення меж територій пам'яток національного значення та затвердження їх зон охорони, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів населених місць;  
    -40- Після пункту 5) частини 6 розділу І додати пункти такого змісту: "5-1) пункт 9 викласти в такій редакції: "9) подання Кабінетові Міністрів України пропозицій про затвердження Списку історичних населених місць України та про внесення змін до нього;"; 5-2) у пункті 12 слово "визначення" замінити на слово "затвердження".  Враховано    
48. 6) пункт 13 викласти в такій редакції:       
49. "13) затвердження державних норм та правил з питань охорони культурної спадщини, а для пам'яток архітектури та містобудування за погодженням із спеціально уповноваженим органом з питань будівництва, містобудування та архітектури";   -41- Викласти в такій редакції: "15) затвердження державних норм та правил з питань охорони культурної спадщини, а для пам'яток архітектури та містобудування - спільно зі спеціально уповноваженим органом з питань будівництва, містобудування та архітектури".  Враховано   15) затвердження державних норм та правил з питань охорони культурної спадщини, а для пам'яток архітектури та містобудування - спільно зі спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури;  
    -42- Беспалов О.П.
Текст "спеціально уповноваженим органом" замінити текстом "центральним органом виконавчої влади". Аналогічно по всьому тексту закону.  
Відхилено    
50. 7) перше речення пункту 14 після слів "робіт з" доповнити словом "дослідження";   -43- Викласти в такій редакції: "7) пункт 14 викласти в такій редакції: "14) здійснення нагляду за виконанням робіт з дослідження, консервації, реабілітації, реставрації, ремонту, пристосування й музеєфікації пам'яток та інших робіт на пам'ятках. Ці повноваження можуть бути делеговані іншим органам охорони культурної спадщини відповідно до закону".  Враховано   16) здійснення нагляду за виконанням робіт з дослідження, консервації, реабілітації, реставрації, ремонту, пристосування й музеєфікації пам'яток та інших робіт на пам'ятках. Ці повноваження можуть бути делеговані іншим органам охорони культурної спадщини відповідно до закону; 17) встановлення режиму використання пам'яток національного значення, їхніх територій, зон охорони, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів населених місць;  
51. 8) пункт 16 доповнити словами "затвердження методик та правил дослідження об'єктів культурної спадщини";   -44- Після пункту 8) частини 6 розділу І додати пункти такого змісту: "8-1) пункт 17 викласти в такій редакції: "17) погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земляних робіт на пам'ятках національного значення, їх територіях, у зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, а також програм та проектів, реалізація яких може позначитися на об'єктах культурної спадщини. Ці повноваження можуть бути делеговані органам охорони культурної спадщини нижчого рівня відповідно до закону"; 8-2) у пункті 18 слово "досліджень" замінити на слова "охоронних заходів щодо"; 8-3) у пункті 19 слово "пам'ятці" замінити на слова "об'єкту культурної спадщини"; ".  Враховано   18) здійснення науково-методичного керівництва в питаннях охорони культурної спадщини, затвердження методик та правил дослідження об'єктів культурної спадщини; 19) погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земляних робіт на пам'ятках національного значення, їх територіях, у зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, а також програм та проектів, реалізація яких може позначитися на об'єктах культурної спадщини. Ці повноваження можуть бути делеговані органам охорони культурної спадщини нижчого рівня відповідно до закону; 20) призначення відповідних охоронних заходів щодо пам'яток національного значення та їхніх територій у разі виникнення загрози їх руйнування або пошкодження внаслідок дії природних факторів або проведення будь-яких робіт; 21) заборона будь-якої діяльності юридичних або фізичних осіб, яка створює загрозу об'єкту культурної спадщини або порушує законодавство у сфері охорони культурної спадщини; 22) надання дозволів на проведення робіт на пам'ятках національного значення, їхніх територіях та в зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць;  
52. 9) пункт 20 викласти в такій редакції:   -45- Пункт 9 частини 6 розділу І вилучити. У зв'язку з цим пункти 10 і 11 вважати відповідно пунктами 9 і 10.  Враховано   23) видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам'яток національного значення, припинення робіт на цих пам'ятках, їхніх територіях та в зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, якщо ці роботи здійснюються за відсутності затверджених або погоджених із відповідними органами охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених цим Законом дозволів або з відхиленням від них;  
53. "20) надання дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт на території пам'ятки, охоронюваній археологічній території, в зонах охорони, в історичних ареалах населених місць, на місцях бойових дій, місцях загибелі бойових кораблів, морських та річкових суден, у тому числі із залишками бойової техніки, озброєння, амуніції тощо, а також досліджень решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою, на території пам'яткок національного значення";      24) надання дозволів на відновлення земляних робіт; 25) погодження відчуження або передачі пам'яток національного значення їхніми власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління; 26) здійснення функцій управління заповідниками, музеями-заповідниками, що перебувають у державній власності, відповідно до закону; 27) погодження охоронних договорів на пам'ятки національного значення;  
54. 10) доповнити статтю пунктом 25-1 такого змісту:       
55. "25-1) погодження відведення та надання земельних ділянок, у тому числі тих, що призначаються для сільськогосподарських потреб, погодження зміни землевласника, землекористувача на території пам'яток національного значення, охоронюваних археологічних територіях, історичних ареалах населених місць";   -46- Викласти в такій редакції: "29) погодження проектів відведення та надання земельних ділянок, у тому числі тих, що призначаються для сільськогосподарських потреб, погодження зміни землевласника, землекористувача на території пам'яток та в їх охоронних зонах, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць. Ці повноваження можуть бути делеговані органам охорони культурної спадщини нижчого рівня відповідно до закону".  Враховано   28) погодження проектів відведення та надання земельних ділянок, у тому числі тих, що призначаються для сільськогосподарських потреб, погодження зміни землевласника, землекористувача на території пам'яток та в їх охоронних зонах, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць. Ці повноваження можуть бути делеговані органам охорони культурної спадщини нижчого рівня відповідно до закону; 29) затвердження правил встановлення та утримання охоронних дощок, охоронних знаків, інших інформаційних написів, позначок на пам'ятках або в межах їхніх територій, затвердження їхніх зразків; 30) застосування фінансових санкцій за порушення цього Закону;  
56. 11) пункт 28 після слів "контрактів на" доповнити словами "виявлення, дослідження".      31) формування і розміщення державного замовлення, укладання з цією метою контрактів на виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування пам'яток та інші заходи щодо охорони культурної спадщини; 32) здійснення інших повноважень відповідно до закону.  
57. 7. У статті 6:      Стаття 6. Повноваження інших органів охорони культурної спадщини  
58. 1) у частині першій:       
59. в абзаці першому слова "районних", "та органів охорони культурної спадщини місцевого самоврядування" виключити;   -47- Додати абзаци наступного змісту: "пункт 2 доповнити словами "та про внесення змін до нього"; пункт 3 доповнити словами "а також надання інформації щодо програм та проектів будь-яких змін у зонах охорони пам'яток і в історичних ареалах населених місць"; у пункті 4 слово "визначення" замінити на слово "затвердження"; у пункті 7 слова "знесення, зміну або", "та подальшого використання" вилучити;".  Враховано   1. До повноважень органу охорони культурної спадщини Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій відповідно до їхньої компетенції, належить: 1) здійснення контролю за виконанням цього Закону, інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини; 2) подання пропозицій центральному органові виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини про занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України та про внесення змін до нього; 3) забезпечення юридичним і фізичним особам доступу до інформації, що міститься у витягах з Державного реєстру нерухомих пам'яток України, а також надання інформації щодо програм та проектів будь-яких змін у зонах охорони пам'яток і в історичних ареалах населених місць; 4) визначення меж територій пам'яток місцевого значення та затвердження їхніх зон охорони; 5) встановлення режиму використання пам'яток місцевого значення, їхніх територій, зон охорони; 6) забезпечення захисту об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження; 7) забезпечення виготовлення, складання і передачі центральному органові виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини наукової документації з описами та фіксацією об'єктів культурної спадщини, а в разі отримання дозволу на їх переміщення (перенесення) - демонтаж із них елементів, які становлять культурну цінність, з метою збереження; 8) організація розроблення та погодження відповідних програм охорони культурної спадщини;  
60. пункт 9 викласти в такій редакції:       
61. "9) погодження відповідних програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земляних робіт, реалізація яких може позначитися на стані об'єктів культурної спадщини, в межах повноважень, делегованих центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини";   -48- Викласти в такій редакції: "9) погодження відповідних програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земляних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам'яток місцевого значення, їх територій і зон охорони та виконання інших повноважень, делегованих центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини відповідно до закону".  Враховано   9) погодження відповідних програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земляних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам'яток місцевого значення, їх територій і зон охорони та виконання інших повноважень, делегованих центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини відповідно до закону;  
    -49- Толочко П.П.
Пункт 9 залишити без змін. Запропоновані проектом зміни розмивають повноваження органів охорони культурної спадщини Ради міністрів Криму, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій. Визначення діючого закону чітко розмежовували повноваження органів охорони пам'яток: центральний орган опікується пам'ятками національного значення, інші - місцевого. Запропонована зміна до ст. 9 дозволить центральному органу на свій розсуд обирати для погодження більш "зручні і вигідні" програми і проекти, а інші делегувати місцевим органам.  
Враховано в редакції Комітету   
62. доповнити статтю пунктом 9-1 такого змісту:       
63. "9-1) погодження відведення та надання земельних ділянок, у тому числі тих, що призначаються для сільськогосподарських потреб, погодження зміни землевласника, землекористувача в межах повноважень, делегованих центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини";   -50- Викласти в такій редакції: "10) погодження проектів відведення та надання земельних ділянок, у тому числі тих, що призначаються для сільськогосподарських потреб, погодження зміни землевласника, землекористувача в межах повноважень, делегованих центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини; 11) виконання функції замовника та укладання з цією метою контрактів на виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування об'єктів культурної спадщини та інші заходи щодо охорони культурної спадщини".  Враховано   10) погодження проектів відведення та надання земельних ділянок, у тому числі тих, що призначаються для сільськогосподарських потреб, погодження зміни землевласника, землекористувача в межах повноважень, делегованих центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини; 11) виконання функції замовника та укладання з цією метою контрактів на виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування об'єктів культурної спадщини та інші заходи щодо охорони культурної спадщини;  
64. у пункті 10 слово "досліджень" замінити словами "охоронних заходів щодо";      12) призначення відповідних охоронних заходів щодо пам'яток місцевого значення та їхніх територій у разі виникнення загрози їх руйнування або пошкодження внаслідок дії природних факторів або проведення будь-яких робіт;  
65. пункт 11 викласти в такій редакції:       
66. "11) надання дозволів на проведення робіт на пам'ятках місцевого значення (крім пам'яток археології), їх територіях та в зонах охорони, реєстрація дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок";      13) надання дозволів на проведення робіт на пам'ятках місцевого значення (крім пам'яток археології), їхніх територіях та в зонах охорони, реєстрація дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок;  
67. у пункті 12 слово "центральним" замінити словом "відповідним";   -51- Викласти в такій редакції: "у пункті 12 слово "центральним" замінити словом "відповідним", слова "виконавчої влади у сфері" вилучити;".  Враховано   14) видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам'яток місцевого значення, припинення робіт на пам'ятках, їхніх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених цим Законом дозволів або з відхиленням від них; 15) надання відповідних дозволів на відновлення земляних робіт; 16) погодження відчуження або передачі пам'яток місцевого значення їхніми власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління; 17) укладання охоронних договорів на пам'ятки; 18) здійснення функцій управління заповідниками, музеями-заповідниками, що перебувають відповідно у державній та комунальній власності, згідно із законом; 19) подання пропозиції центральному органові виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини про занесення відповідної території до Списку історичних населених місць України; 20) застосування фінансових санкцій за порушення цього Закону; 21) забезпечення в установленому законодавством порядку виготовлення, встановлення та утримання охоронних дощок, охоронних знаків, інших інформаційних написів, позначок на пам'ятках або в межах їхніх територій;  
    -52- Додати абзаци такого змісту: "доповнити статтю пунктом 15 такого змісту: "15) надання відповідних дозволів на відновлення земляних робіт; у пункті 16 слова "та Списку охоронюваних археологічних територій України" вилучити".  Враховано    
68. доповнити статтю пунктом 18-1 такого змісту:       
69. "18-1) інформування центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини про пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу щодо пошкодження, руйнування пам'яток, що знаходяться на їх території. Ці повноваження можуть бути делеговані органам охорони культурної спадщини районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, органам охорони культурної спадщини органів місцевого самоврядування за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини";   -53- Слова "районних у містах Києві та Севастополі" вилучити.  Враховано   22) інформування центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини про пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу щодо пошкодження, руйнування пам'яток, що знаходяться на їх території. Ці повноваження можуть бути делеговані органам охорони культурної спадщини районних державних адміністрацій, органам охорони культурної спадщини місцевого самоврядування за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини відповідно до закону; 23) здійснення інших повноважень відповідно до закону.  
70. 2) доповнити статтю після частини першої новою частиною такого змісту:       
71. "2. До повноважень органів охорони культурної спадщини районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, органів охорони культурної спадщини органів місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції належить:   -54- Слова "районних у містах Києві та Севастополі" вилучити.  Враховано   2. До повноважень органів охорони культурної спадщини районних державних адміністрацій, органів охорони культурної спадщини місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції належить:  
72. 1) здійснення контролю за дотриманням вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини на відповідній території;      1) забезпечення виконання цього Закону, інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини на відповідній території;  
73. 2) подання пропозицій органу охорони культурної спадщини вищого рівня про занесення (виключення) об'єктів культурної спадщини до (з) Державного реєстру нерухомих пам'яток України та про занесення відповідної території до Списку історичних населених місць України і Списку охоронюваних археологічних територій України;   -55- Викласти в такій редакції: "2) подання пропозицій органу охорони культурної спадщини вищого рівня про занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, внесення змін до нього та про занесення відповідної території до Списку історичних населених місць України".  Враховано   2) подання пропозицій органу охорони культурної спадщини вищого рівня про занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, внесення змін до нього та про занесення відповідної території до Списку історичних населених місць України;  
74. 3) забезпечення юридичним і фізичним особам доступу до інформації, що міститься у витягах з Державного реєстру нерухомих пам'яток України;   -56- Викласти в такій редакції: "3) забезпечення юридичним і фізичним особам доступу до інформації, що міститься у витягах з Державного реєстру нерухомих пам'яток України, а також надання інформації щодо програм та проектів будь-яких змін у зонах охорони пам'яток і в історичних ареалах населених місць".  Враховано   3) забезпечення юридичним і фізичним особам доступу до інформації, що міститься у витягах з Державного реєстру нерухомих пам'яток України, а також надання інформації щодо програм та проектів будь-яких змін у зонах охорони пам'яток і в історичних ареалах населених місць;  
75. 4) дотримання режиму збереження і порядку використання пам'яток місцевого значення, їх територій, зон охорони;   -57- Викласти в такій редакції: "4) забезпечення дотримання режиму збереження і порядку використання пам'яток місцевого значення, їх територій, зон охорони".  Враховано   4) забезпечення дотримання режиму використання пам'яток місцевого значення, їх територій, зон охорони;  
76. 5) ведення обліку, забезпечення захисту об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження;   -58- Викласти в такій редакції: "5) забезпечення захисту об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження;".  Враховано   5) забезпечення захисту об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження;  
77. 6) організація розроблення та погодження відповідних програм охорони культурної спадщини в межах своєї компетенції;   -59- Викласти в такій редакції: "6) організація розроблення відповідних програм охорони культурної спадщини".  Враховано   6) організація розроблення відповідних програм охорони культурної спадщини;  
78. 7) попереднє погодження відповідних програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земляних робіт на пам'ятках місцевого значення та в зонах їх охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, а також програм та проектів, реалізація яких може позначитися на стані об'єктів культурної спадщини;   -60- Викласти в такій редакції: "7) надання висновків щодо відповідних програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земляних робіт на пам'ятках місцевого значення та в зонах їх охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, а також програм та проектів, реалізація яких може позначитися на стані об'єктів культурної спадщини".  Враховано   7) надання висновків щодо відповідних програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земляних робіт на пам'ятках місцевого значення та в зонах їх охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, а також програм та проектів, реалізація яких може позначитися на стані об'єктів культурної спадщини;  
79. 8) призначення відповідних досліджень пам'яток місцевого значення та їх територій у разі виникнення загрози щодо їх пошкодження або руйнування внаслідок дії природних факторів чи проведення будь-яких робіт;   -61- Викласти в такій редакції: "8) організація відповідних охоронних заходів щодо пам'яток місцевого значення та їх територій у разі виникнення загрози щодо їх пошкодження або руйнування внаслідок дії природних факторів чи проведення будь-яких робіт".  Враховано   8) організація відповідних охоронних заходів щодо пам'яток місцевого значення та їх територій у разі виникнення загрози щодо їх пошкодження або руйнування внаслідок дії природних факторів чи проведення будь-яких робіт;  
80. 9) видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам'яток місцевого значення, припинення робіт на цих пам'ятках, їх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених цим Законом дозволів або з відхиленням від них;      9) видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам'яток місцевого значення, припинення робіт на цих пам'ятках, їх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених цим Законом дозволів або з відхиленням від них;  
81. 10) попереднє погодження відчуження або передачі пам'яток місцевого значення їх власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування чи управління;   -62- Викласти в такій редакції: "10) надання висновків щодо відчуження або передачі пам'яток місцевого значення їх власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління".  Враховано   10) надання висновків щодо відчуження або передачі пам'яток місцевого значення їх власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління;  
82. 11) укладання охоронних договорів на пам'ятки;   -63- Викласти в такій редакції: "11) укладання охоронних договорів на пам'ятки в межах повноважень, делегованих органом охорони культурної спадщини вищого рівня відповідно до закону".  Враховано   11) укладання охоронних договорів на пам'ятки в межах повноважень, делегованих органом охорони культурної спадщини вищого рівня відповідно до закону;  
83. 12) забезпечення в установленому порядку виготовлення, встановлення та утримання охоронних дощок, охоронних знаків, інших інформаційних написів, позначок на пам'ятках або в межах їх територій;   -64- Беспалов О.П.
Після тексту "в установленому" доповнити словом "законодавством".  
Враховано   12) забезпечення в установленому законодавством порядку виготовлення, встановлення та утримання охоронних дощок, охоронних знаків, інших інформаційних написів, позначок на пам'ятках або в межах їх територій;  
84. 13) підготовка пропозицій та проектів розпоряджень щодо проведення робіт з консервації, реставрації, реабілітації, ремонту та пристосування об'єктів культурної спадщини, орендного використання нерухомих пам'яток та подання їх на розгляд відповідному органу виконавчої влади;      13) підготовка пропозицій та проектів розпоряджень щодо проведення робіт з консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування об'єктів культурної спадщини, відповідного використання пам'яток та подання їх на розгляд відповідному органу виконавчої влади;  
85. 14) популяризація справи охорони культурної спадщини у регіоні, організація науково-методичної, експозиційно-виставкової і видавничої діяльності у цій сфері;      14) популяризація справи охорони культурної спадщини на відповідній території, організація науково-методичної, експозиційно-виставкової і видавничої діяльності у цій сфері;  
86. 15) виконання в межах своїх повноважень функції генерального замовника на проведення робіт з консервації, музеєфікації, реставрації, реабілітації, ремонту, дослідження та пристосування об'єктів культурної спадщини за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел фінансування;   -65- Викласти в такій редакції: "15) виконання функції замовника та укладання з цією метою контрактів на виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування об'єктів культурної спадщини та інші заходи щодо охорони культурної спадщини".  Враховано   15) виконання функції замовника та укладання з цією метою контрактів на виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування об'єктів культурної спадщини та інші заходи щодо охорони культурної спадщини;  
87. 16) підготовка пропозицій до програм соціально-економічного розвитку регіону і проектів місцевого бюджету та подання їх на розгляд відповідному органу виконавчої влади;      16) підготовка пропозицій до програм соціально-економічного розвитку відповідної території і проектів місцевого бюджету та подання їх на розгляд відповідному органу виконавчої влади;  
88. 17) попереднє погодження відведення земельних ділянок, у тому числі тих, що призначаються для сільськогосподарських потреб, погодження зміни землевласника, землекористувача, в межах повноважень, визначених органом охорони культурної спадщини вищого рівня;   -66- Викласти в такій редакції: "17) надання висновків щодо відведення земельних ділянок, у тому числі тих, що призначаються для сільськогосподарських потреб, погодження зміни землевласника, землекористувача, в межах повноважень, визначених органом охорони культурної спадщини вищого рівня".  Враховано   17) надання висновків щодо відведення земельних ділянок, у тому числі тих, що призначаються для сільськогосподарських потреб, погодження зміни землевласника, землекористувача, в межах повноважень, визначених органом охорони культурної спадщини вищого рівня;  
89. 18) інформування органів охорони культурної спадщини вищого рівня про пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу щодо пошкодження, руйнування пам'яток, що знаходяться на їх території;      18) інформування органів охорони культурної спадщини вищого рівня про пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу щодо пошкодження, руйнування пам'яток, що знаходяться на їх території;  
90. 19) участь в організації підготовки, перепідготовки та підвищенні кваліфікації працівників у сфері охорони культурної спадщини;      19) участь в організації підготовки, перепідготовки та підвищенні кваліфікації працівників у сфері охорони культурної спадщини;  
91. 20) організація та проведення в межах своїх повноважень досліджень об'єктів культурної спадщини, які потребують рятівних робіт;   -67- Викласти в такій редакції: "20) організація досліджень об'єктів культурної спадщини, які потребують рятівних робіт".  Враховано   20) організація досліджень об'єктів культурної спадщини, які потребують рятівних робіт;  
92. 21) підготовка пропозицій щодо створення сприятливих умов для заохочення благодійництва у сфері охорони культурної спадщини та подання їх на розгляд відповідному органу виконавчої влади;   -68- Пункт вилучити.  Враховано    
93. 22) подання в установленому порядку пропозиції до органу охорони культурної спадщини вищого рівня щодо відзначення працівників органів охорони культурної спадщини, заповідників та музеїв-заповідників державними нагородами, застосування згідно із законодавством інших форм морального і матеріального заохочення працівників за досягнення у зазначеній галузі;   -69- Пункт вилучити.  Враховано   21) застосування фінансових санкцій за порушення цього Закону;  
    -70- Беспалов О.П.
Вилучити текст "в установленому порядку".  
Враховано в редакції Комітету   
    -71- Додати пункт наступного змісту: "21) застосування фінансових санкцій за порушення цього Закону;".  Враховано    
94. 23) здійснення інших повноважень відповідно до законодавства".   -72- Беспалов О.П.
Слово "законодавства" замінити словом "закону".  
Враховано   22) здійснення інших повноважень відповідно до закону.  
95. У зв'язку з цим частину другу вважати частиною третьою;       
96. 3) частину третю викласти в такій редакції:       
97. "3. Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голови обласних, Київської та Севастопольської міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій та сільські, селищні, міські голови призначають на посаду і звільняють з посади керівників відповідних органів охорони культурної спадщини за погодженням з органом охорони культурної спадщини вищого рівня".   -73- Викласти в такій редакції: "3. Голови обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій та сільські, селищні, міські голови призначають на посаду і звільняють з посади керівників відповідних органів охорони культурної спадщини за погодженням з органом охорони культурної спадщини вищого рівня відповідно до закону".  Враховано   3. Голови обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій та сільські, селищні, міські голови призначають на посаду і звільняють з посади керівників відповідних органів охорони культурної спадщини за погодженням з органом охорони культурної спадщини вищого рівня відповідно до закону". 3. Статтю 11 викласти в такій редакції: "Стаття 11. Участь підприємств, установ науки, освіти та культури, громадських організацій, громадян в охороні культурної спадщини Підприємства усіх форм власності, установи науки, освіти та культури, громадські організації, громадяни сприяють органам охорони культурної спадщини в роботі з охорони культурної спадщини, можуть встановлювати шефство над об'єктами культурної спадщини з метою забезпечення їх збереження, сприяють державі у здійсненні заходів з охорони об'єктів культурної спадщини і поширенню знань про них, беруть участь у популяризації культурної спадщини серед населення, сприяють її вивченню дітьми та молоддю, залучають громадян до її охорони. Українське товариство охорони пам'яток історії та культури сприяє залученню широких верств населення до участі в охороні культурної спадщини, здійснює пропаганду культурної спадщини і законодавства про її охорону, громадський контроль за її збереженням, використанням, консервацією, реставрацією, реабілітацією, музеєфікацією та ремонтом, сприяє роботі органів охорони культурної спадщини. Незалежні групи спеціалістів з ініціативи об'єднань громадян, органів охорони культурної спадщини, а також інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за рахунок їх власних коштів або на громадських засадах можуть здійснювати громадську експертизу з питань охорони культурної спадщини. Висновки даної експертизи можуть враховуватися органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування при прийнятті відповідних рішень відповідно до закону". 4. У частині першій статті 13 слово "антропологічної" виключити, слово "етнографічної" замінити словом "етнологічної".  
    -74- Олійник Б.І.
В розділі І додати частину 7-1 такого змісту: "7-1. У статті 10 додати абзац такого змісту: "Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування зобов'язані оприлюднювати інформацію щодо відведення земельних ділянок під забудову в межах зон охорони пам'яток та історичних ареалів населених місць".  
Враховано в редакції Комітету при опрацюванні повноважень органів охорони культурної спадщини.   
    -75- В розділі І додати частину 7-1 такого змісту: "7-1. Статтю 11 викласти в такій редакції: "Стаття 11. Участь підприємств, установ науки, освіти та культури, громадських організацій, громадян в охороні культурної спадщини Підприємства усіх форм власності, установи науки, освіти та культури, громадські організації, громадяни сприяють органам охорони культурної спадщини в роботі з охорони культурної спадщини, можуть встановлювати шефство над об'єктами культурної спадщини з метою забезпечення їх збереження, сприяють державі у здійсненні заходів з охорони об'єктів культурної спадщини і поширенню знань про них, беруть участь у популяризації культурної спадщини серед населення, сприяють її вивченню дітьми та молоддю, залучають громадян до її охорони. Українське товариство охорони пам'яток історії та культури сприяє залученню широких верств населення до участі в охороні культурної спадщини, здійснює пропаганду культурної спадщини і законодавства про її охорону, громадський контроль за її збереженням, використанням, консервацією, реставрацією, реабілітацією, музеєфікацією та ремонтом, сприяє роботі органів охорони культурної спадщини. Незалежні групи спеціалістів з ініціативи об'єднань громадян, органів охорони культурної спадщини, а також інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за рахунок їх власних коштів або на громадських засадах можуть здійснювати громадську експертизу з питань охорони культурної спадщини. Висновки даної експертизи можуть враховуватися органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування при прийнятті відповідних рішень відповідно до закону".  Враховано    
    -76- Яворівський В.О.
В розділі І додати частину 7-1 такого змісту: "7-1. Абзац другий статті 11 викласти в такій редакції: "Громадські організації беруть участь в роботі, спрямованій на забезпечення збереження пам'яток відповідно до їх статутів та чинного законодавства. Українське товариство охорони пам'яток історії та культури і його регіональні організації та осередки активно співпрацюють з державними органами охорони культурної спадщини, сприяють залученню широких верств населення до участі в охороні культурної спадщини, здійснює громадський контроль за її збереженням, використанням, а також погоджують проекти планування, забудови, реконструкції і відводу земельних ділянок в історичних ареалах населених місць, зонах охорони пам'яток і землях історико-культурного призначення".  
Враховано в редакції Комітету   
    -77- Олійник Б.І.
Толочко П.П.
В розділі І додати частину 7-1 такого змісту: "7-1. У статті 11 додати абзац такого змісту: "Українське товариство охорони пам'яток історії та культури (відповідні регіональні відділення) погоджують місце розташування і проекти забудови в межах зон охорони пам'яток та історичних ареалів населених місць".  
Враховано в редакції Комітету   
    -78- В розділі І додати частину 7-2 такого змісту: "7-2. У частині першій статті 13 слово "антропологічної" вилучити, слово "етнографічної" замінити словом "етнологічної".  Враховано    
98. 8. У статті 14:      5. Статті 14 та 15 викласти в такій редакції: "Стаття 14. Занесення об'єкта культурної спадщини до Реєстру та внесення змін до нього 1. Занесення об'єкта культурної спадщини до Реєстру та внесення змін до нього (вилучення з Реєстру, зміна категорії пам'ятки) провадиться відповідно до категорії пам'ятки: а) пам'ятки національного значення - постановою Кабінету Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини; б) пам'ятки місцевого значення - рішенням центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини за поданням відповідних органів охорони культурної спадщини або за поданням Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, інших громадських організацій, до статутних завдань яких належать питання охорони культурної спадщини, протягом одного місяця з дня одержання подання.  
99. 1) частину другу викласти в такій редакції:       
100. "2. Щойно виявлений об'єкт культурної спадщини до вирішення питання про занесення його до Реєстру підлягає охороні відповідно до вимог цього Закону, про що відповідний орган охорони культурної спадщини у письмовій формі повідомляє власника щойно виявленого об'єкта або уповноважений ним орган.   -79- Викласти в такій редакції: "2. Об'єкт культурної спадщини, в тому числі щойно виявлений, до вирішення питання про занесення його до Реєстру підлягає охороні відповідно до вимог цього Закону, про що відповідний орган охорони культурної спадщини у письмовій формі повідомляє власника цього об'єкта або уповноважений ним орган. Порядок виявлення об'єктів культурної спадщини визначає центральний орган виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.".  Враховано   2. Об'єкт культурної спадщини, в тому числі щойно виявлений, до вирішення питання про занесення його до Реєстру підлягає охороні відповідно до вимог цього Закону, про що відповідний орган охорони культурної спадщини у письмовій формі повідомляє власника цього об'єкта або уповноважений ним орган.  
101. Порядок виявлення об'єктів культурної спадщини визначає центральний орган виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини";      Порядок виявлення об'єктів культурної спадщини визначає центральний орган виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.  
102. 2) частину третю доповнити реченням такого змісту: "Це повноваження може бути делеговано іншим органам охорони культурної спадщини";      3. Центральний орган виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини видає власникові пам'ятки або уповноваженому ним органові свідоцтво про реєстрацію об'єкта культурної спадщини як пам'ятки. Це повноваження може бути делеговано іншим органам охорони культурної спадщини відповідно до закону.  
103. 3) частину четверту після слова "районних" доповнити словами "районних у містах Києві та Севастополі".   -80- Пункт 3 частини 8 розділу І вилучити.  Враховано   4. Центральний орган виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини надає органові охорони культурної спадщини Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органам охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, органам охорони культурної спадщини місцевого самоврядування витяги з Реєстру щодо пам'яток, які розташовані на їхніх територіях.  
104. 9. Абзац третій статті 15 після слова "консервації" доповнити словами "або музеєфікації на місці".   -81- Частину 9 викласти в такій редакції: "9. У статті 15: 1) в абзаці другому слова "внаслідок стихійного лиха і вона не може бути відновлена" вилучити; 2) в абзаці третьому після слова "консервації" додати слова "або музеєфікації на місці"; 3) додати абзац четвертий у такій редакції: "якщо пам'ятка втратила предмет охорони".  Враховано   Стаття 15. Вилучення пам'ятки з Реєстру Вилучення пам'ятки з Реєстру здійснюється лише у випадках: якщо пам'ятку зруйновано; якщо пам'ятка археології, що не виявлена в наземних обсягових формах, досліджена на всій площі і по всій глибині культурного шару і при цьому не виявлено об'єктів культурної спадщини, які підлягають консервації або музеєфікації на місці та подальшому використанню; якщо пам'ятка втратила предмет охорони".  
105. 10. У статті 17:      6. Статтю 17 викласти в такій редакції: "Стаття 17. Суб'єкти права власності на пам'ятки  
106. 1) перше речення абзацу першого після слів "пам'ятки археології" доповнити словами "незалежно від категорії";      Пам'ятка, крім пам'ятки археології, може перебувати у державній, комунальній або приватній власності. Суб'єкти права власності на пам'ятку визначаються згідно із законом.  
107. 2) абзац другий доповнити реченням такого змісту: "Такі рухомі предмети підлягають віднесенню до державної частини Музейного фонду України, обліку та збереженню у порядку, визначеному законодавством";   -82- Пункт 1 частини 10 розділу І викласти в такій редакції: "1) в абзаці другому слова "незалежно від форм власності території чи водного об'єкта, на яких вони розташовані," вилучити".  Враховано   Усі пам'ятки археології, в тому числі ті, що знаходяться під водою, включаючи пов'язані з ними рухомі предмети, є державною власністю. Такі рухомі предмети підлягають віднесенню до державної частини Музейного фонду України, обліку та збереженню у порядку, визначеному законодавством. У документі, який посвідчує право власності на пам'ятку, обов'язково вказуються категорія пам'ятки, дата і номер рішення про її державну реєстрацію.  
108. 3) доповнити статтю абзацом такого змісту:       
109. "Землі, на яких розташовані пам'ятки археології, перебувають у державній власності, за винятком земельних ділянок, на яких розташовуються пам'ятки археології - поля давніх битв".      Землі, на яких розташовані пам'ятки археології, перебувають у державній власності або вилучаються (викуповуються) у державну власність в установленому законом порядку, за винятком земельних ділянок, на яких розташовуються пам'ятки археології - поля давніх битв".  
110. 11. В абзаці першому частини першої статті 18 слова "крім пам'яток, занесених до Переліку пам'яток, які не підлягають приватизації" замінити словами " (за винятком пам'яток, відчуження або передача яких обмежується законодавчими актами України)".   -83- Олійник Б.І.
В розділі І додати частину 11-1 такого змісту: "11-1. Абзац четвертий частини першої статті 18 доповнити словами "і обов'язковим укладанням охоронного договору".  
Відхилено . Укладання охоронного договору передбачено статтею 23 Закону.  7. В абзаці першому частини першої статті 18 слова "крім пам'яток, занесених до Переліку пам'яток, які не підлягають приватизації" замінити словами " (за винятком пам'яток, відчуження або передача яких обмежується законодавчими актами України)".  
111. 12. Частину першу та абзац перший частини другої статті 20 викласти в такій редакції:      8. Частину першу та абзац перший частини другої статті 20 викласти в такій редакції:  
112. "1. У разі продажу пам'ятки (крім пам'ятки, яка не підлягає приватизації) власник або уповноважений ним орган зобов'язані у письмовій формі повідомити про це відповідний орган охорони культурної спадщини із зазначенням ціни та інших умов продажу.      "1. У разі продажу пам'ятки (крім пам'ятки, яка не підлягає приватизації) власник або уповноважений ним орган зобов'язані у письмовій формі повідомити про це відповідний орган охорони культурної спадщини із зазначенням ціни та інших умов продажу.  
113. 2. Органи охорони культурної спадщини мають право привілеєвої купівлі пам'ятки. У разі відмови від реалізації цього права чи нереалізації його протягом місяця з дня одержання повідомлення власник або уповноважений ним орган мають право на продаж пам'ятки".   -84- Абзац перший частини другої статті 20 залишити у чинній редакції, при цьому замінивши слово "відчуження" на слово "продаж".  Враховано   2. Центральний орган виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини має право привілеєвої купівлі пам'ятки національного значення. Орган охорони культурної спадщини Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органи охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій та органи охорони культурної спадщини місцевого самоврядування мають право привілеєвої купівлі пам'ятки місцевого значення. У разі відмови від здійснення цього права чи нездійснення його протягом місяця з дня одержання повідомлення власник або уповноважений ним орган мають право на продаж пам'ятки".  
    -85- Олійник Б.І.
В розділі І додати частину 12-1 такого змісту: "12-1. Абзац перший частини першої статті 21 викласти в такій редакції: "1. Якщо власник порушує умови охоронного договору щодо належної йому на праві комунальної або приватної власності пам'ятки, відповідні органи охорони культурної спадщини роблять власникові попередження про недопущення подальшого порушення охоронного договору".  
Відхилено    
114. 13. У статті 22:   -86- Частину 13 розділу І викласти в такій редакції: "13. Статтю 22 викласти в такій редакції: "Стаття 22. Заборона знесення, зміни, заміни пам'яток та порядок їх переміщення (перенесення) Пам'ятки, їхні частини, пов'язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця. Переміщення (перенесення) пам'яток на інше місце допускається як виняток у випадках, коли неможливо зберегти пам'ятку на місці, за умови проведення комплексу науково обгрунтованих заходів із вивчення та фіксації пам'ятки (охоронних досліджень). Фінансування всіх заходів з вивчення, фіксації, переміщення (перенесення) пам'яток, що підлягають переміщенню (перенесенню) відповідно до цього Закону, провадиться за рахунок коштів замовника робіт, які викликали необхідність переміщення (перенесення) пам'яток. Якщо переміщення (перенесення) пам'яток є необхідним внаслідок дії непереборної сили, вивчення та фіксація пам'ятки провадяться за рахунок коштів Державного бюджету України".  Враховано   9. Статтю 22 викласти в такій редакції: "Стаття 22. Заборона знесення, зміни, заміни пам'яток та порядок їх переміщення (перенесення) Пам'ятки, їхні частини, пов'язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця. Переміщення (перенесення) пам'яток на інше місце допускається як виняток у випадках, коли неможливо зберегти пам'ятку на місці, за умови проведення комплексу наукових досліджень з вивчення та фіксації пам'ятки (обміри, фотофіксація тощо). Фінансування всіх заходів з вивчення, фіксації, переміщення (перенесення) пам'яток, що підлягають переміщенню (перенесенню) відповідно до цього Закону, провадиться за рахунок коштів замовника робіт, які викликали необхідність переміщення (перенесення) пам'яток. Якщо переміщення (перенесення) пам'яток є необхідним внаслідок дії непереборної сили, вивчення та фіксація пам'ятки провадяться за рахунок коштів Державного бюджету України".  
    -87- Толочко П.П.
Частину 13 розділу І викласти в такій редакції: "13. Статтю 22 викласти в такій редакції: "Стаття 22. Заборона знесення, зміни, заміни пам'яток та порядок їх переміщення (перенесення) Пам'ятки, їхні частини, пов'язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця. Зміна, переміщення (перенесення) пам'яток на інше місце допускається як виняток з дозволу Кабінету Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини у випадках, коли неможливо зберегти пам'ятку на місці, за умови проведення комплексу науково обгрунтованих заходів із вивчення та фіксації пам'ятки (охоронних досліджень). Фінансування всіх заходів з вивчення, фіксації, перенесення та зміни пам'яток, що підлягають зміні, переміщенню (перенесенню) відповідно до цього Закону, провадиться за рахунок коштів замовника робіт, які викликали необхідність зміни, перенесення пам'яток. Якщо зміна, переміщення (перенесення) пам'яток є необхідним внаслідок дії непереборної сили, вивчення та фіксація пам'ятки провадяться за рахунок коштів Державного бюджету України".  
Враховано в редакції Комітету   
115. 1) абзац другий викласти в такій редакції:       
116. "Знесення пам'яток допускаються як виняток з дозволу Кабінету Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини за умови здійснення комплексу науково обґрунтованих заходів з вивчення та фіксації пам'ятки (охоронних досліджень)";   -88- Олійник Б.І.
Викласти в такій редакції: "Знесення пам'яток допускаються як виняток з дозволу Кабінету Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини у випадках часткового руйнування пам'ятки або загрози повного руйнування через стихійні лиха або інші непереборні обставини за умови проведення комплексу науково обгрунтованих заходів із вивчення та фіксації пам'ятки (охоронних досліджень)".  
Враховано в редакції Комітету   
117. 2) доповнити статтю після абзацу другого новим абзацом такого змісту:       
118. "Зміна, переміщення (перенесення) на інше місце пам'яток допускаються як виняток з дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за умови здійснення комплексу науково обґрунтованих заходів з вивчення та фіксації пам'ятки (охоронних досліджень)".   -89- Беспалий Б.Я.
Текст "як виняток" замінити словом "винятково".  
Відхилено    
    -90- Олійник Б.І.
Викласти в такій редакції: "Зміна, переміщення (перенесення) на інше місце пам'яток допускаються як виняток з дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у випадках, коли неможливо зберегти пам'ятку на місці через загрозу її руйнування, за умови проведення комплексу науково обгрунтованих заходів із вивчення та фіксації пам'ятки (охоронних досліджень)".  
Враховано в редакції Комітету   
119. У зв'язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим;       
120. 3) в абзаці четвертому:       
121. у першому реченні слово "перенесення" замінити словами "переміщення (перенесення)";       
122. у другому реченні слова "Державного бюджету України" замінити словами "відповідних бюджетів".       
123. 14. У статті 24:      10. У статті 24:  
124. 1) у частині другій:       
125. в абзаці четвертому слово "районних" виключити;      1) в абзаці четвертому частини другої слова "міських, районних" замінити словом "міських";  
126. доповнити частину абзацом такого змісту:   -91- У пункті 1 частини 14 розділу І абзаци третій і четвертий вилучити.  Враховано    
127. "Порядок проведення робіт з утримання, збереження, використання об'єктів культурної спадщини затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини";   -92- Частину 14 доповнити пунктом 1-1 такого змісту: "1-1) частину третю викласти в такій редакції: "3. Забороняється змінювати призначення пам'ятки, її частин та елементів, робити написи, позначки на ній, на її території та в її охоронній зоні без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини".  Враховано   2) частини третю і п'яту викласти в такій редакції: "3. Забороняється змінювати призначення пам'ятки, її частин та елементів, робити написи, позначки на ній, на її території та в її охоронній зоні без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини",  
128. 2) частину п'яту після слів "районних" доповнити словами "районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, органів охорони культурної спадщини місцевого самоврядування".   -93- Викласти в такій редакції: "2) частину п'яту викласти в такій редакції: "5. Розміщення реклами на пам'ятках національного значення, в межах зон охорони цих пам'яток, історичних ареалів населених місць дозволяється за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини. Ці повноваження можуть бути делеговані іншим органам охорони культурної спадщини відповідно до закону. Розміщення реклами на пам'ятках місцевого значення, в межах зон охорони цих пам'яток - за погодженням з органом охорони культурної спадщини Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи органами охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Ці повноваження можуть бути делеговані органам охорони культурної спадщини нижчого рівня відповідно до закону".  Враховано   "5. Розміщення реклами на пам'ятках національного значення, в межах зон охорони цих пам'яток, історичних ареалів населених місць дозволяється за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини. Ці повноваження можуть бути делеговані іншим органам охорони культурної спадщини відповідно до закону. Розміщення реклами на пам'ятках місцевого значення, в межах зон охорони цих пам'яток - за погодженням з органом охорони культурної спадщини Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи органами охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Ці повноваження можуть бути делеговані органам охорони культурної спадщини нижчого рівня відповідно до закону".  
    -94- Толочко П.П.
Розділ І доповнити частиною 14-1 такого змісту: "14-1. Частину першу статті 25 доповнити реченням такого змісту: "Об'єкти культурної спадщини, що знаходяться в державній або комунальній власності, можуть передаватись у безоплатне користування на підставі угоди про безоплатне користування об'єктом культурної спадщини державним закладом, що діють у сфері культури, громадським об'єднанням, статутним завданням яких є охорона культурної спадщини, релігійним організаціям".  
Відхилено    
129. 15. У статті 26:      11. Статтю 26 викласти в такій редакції: "Стаття 26. Консервація, реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт та пристосування пам'яток 1. Консервація, реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт, пристосування пам'яток національного значення здійснюються лише за наявності письмового дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини на підставі погодженої з ним науково-проектної документації.  
130. 1) в абзаці другому частини першої слова "районних", "та органів охорони культурної спадщини місцевого самоврядування" виключити;   -95- Частину 15 доповнити пунктом 1-1 такого змісту: "1-1) частину другу викласти в такій редакції: "2. Розроблення проектів та проведення робіт з консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту, пристосуванню пам'яток здійснюються за наявності у проектувальника та виконавця робіт ліцензій, виданих в установленому законом порядку. Розробленню проектів передує проведення необхідних науково-дослідних робіт, у тому числі археологічних і геологічних".  Враховано   Консервація, реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт, пристосування пам'яток місцевого значення здійснюються за наявності письмового дозволу органу охорони культурної спадщини Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій відповідно до їхньої компетенції, на підставі погодженої з ними науково-проектної документації. 2. Розроблення проектів та проведення робіт з консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту, пристосуванню пам'яток здійснюються за наявності у проектувальника та виконавця робіт ліцензій, виданих в установленому законом порядку. Розробленню проектів передує проведення необхідних науково-дослідних робіт, у тому числі археологічних і геологічних.  
131. 2) доповнити статтю частиною такого змісту:       
132. "3. Роботи із збереження об'єктів культурної спадщини проводяться згідно з реставраційними нормами та правилами, затвердженими центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини. Будівельні норми та правила застосовуються у разі проведення робіт із збереження об'єкта культурної спадщини лише у випадках, що не суперечать інтересам збереження цього об'єкта".   -96- Викласти в такій редакції: "3. Роботи із збереження об'єктів культурної спадщини проводяться згідно з реставраційними нормами та правилами, погодженими центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини. Будівельні норми та правила застосовуються у разі проведення робіт із збереження об'єкта культурної спадщини лише у випадках, що не суперечать інтересам збереження цього об'єкта".  Враховано   3. Роботи із збереження об'єктів культурної спадщини проводяться згідно з реставраційними нормами та правилами, погодженими центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини. Будівельні норми та правила застосовуються у разі проведення робіт із збереження об'єкта культурної спадщини лише у випадках, що не суперечать інтересам збереження цього об'єкта". 12. У статті 31: абзац перший частини першої викласти в такій редакції: "1. Топографічно визначені території чи водні об'єкти, в яких містяться об'єкти культурної спадщини або можлива їх наявність, за поданням відповідного органу охорони культурної спадщини можуть оголошуватися рішенням центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини охоронюваними археологічними територіями на обмежений або необмежений строк в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України"; абзац перший частини другої виключити. 13. Частини першу і третю статті 32 викласти в такій редакції: "1. З метою захисту традиційного характеру середовища окремих пам'яток, комплексів (ансамблів) навколо них повинні встановлюватися зони охорони пам'яток: охоронні зони, зони регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту, зони охорони археологічного культурного шару. Межі та режими використання зон охорони пам'яток визначаються відповідною науково-проектною документацією і затверджуються відповідним органом охорони культурної спадщини. Порядок визначення та затвердження меж і режимів використання зон охорони пам'яток та внесення змін до них встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини", "3. На охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам'яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України, забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини".  
    -97- Розділ І доповнити частиною 15-1 такого змісту: "15-1. Абзац перший частини першої статті 31 доповнити словами "в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України", а абзац перший частини другої статті 31 виключити".  Враховано    
    -98- Розділ І доповнити частиною 15-2 такого змісту: "15-2. Частини першу і третю статті 32 викласти в такій редакції: "1. З метою захисту традиційного характеру середовища окремих пам'яток, комплексів (ансамблів) навколо них повинні встановлюватися зони охорони пам'яток: охоронні зони, зони регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту, зони охорони археологічного культурного шару. Межі та режими використання зон охорони пам'яток визначаються відповідною науково-проектною документацією і затверджуються відповідним органом охорони культурної спадщини. Порядок визначення меж і режимів використання зон охорони пам'яток та внесення змін до них встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини", "3. На охоронюваних археологічних територіях, у межах зон охорони пам'яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України, забороняються містобудівні, архітектурні чи ландшафтні перетворення, будівельні, меліоративні, шляхові, земляні роботи без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини".  Враховано    
133. 16. Абзац другий статті 33 викласти в такій редакції:   -99- Викласти в такій редакції: "16. Статтю 33 викласти в такій редакції: "Стаття 33. Заповідники Ансамблі і комплекси пам'яток, які становлять виняткову археологічну, естетичну, етнографічну, історичну, мистецьку, наукову чи художню цінність, можуть бути оголошені рішеннями Кабінету Міністрів України державними історико-культурними (історико-архітектурними, архітектурно-історичними, історико-меморіальними, історико-археологічними, історико-етнографічними) заповідниками чи музеями-заповідниками, охорона яких здійснюється відповідно до цього Закону та інших законів. Порядок створення історико-культурних заповідників та музеїв-заповідників і типові положення про них затверджуються Кабінетом Міністрів України".  Враховано   14. Статтю 33 викласти в такій редакції: "Стаття 33. Заповідники Ансамблі і комплекси пам'яток, які становлять виняткову археологічну, естетичну, етнографічну, історичну, мистецьку, наукову чи художню цінність, можуть бути оголошені рішеннями Кабінету Міністрів України державними історико-культурними (історико-архітектурними, архітектурно-історичними, історико-меморіальними, історико-археологічними, історико-етнографічними) заповідниками чи музеями-заповідниками, охорона яких здійснюється відповідно до цього Закону та інших законів.  
134. "Порядок створення історико-культурних заповідників та музеїв-заповідників і типові положення про них затверджуються Кабінетом Міністрів України".   -100- Розділ І доповнити частиною 16-1 такого змісту: "16-1. Частину першу статті 34 після слів "іншої проектно-планувальної" доповнити словами "та містобудівної".  Враховано   Порядок створення історико-культурних заповідників та музеїв-заповідників і типові положення про них затверджуються Кабінетом Міністрів України". 15. Частину першу статті 34 після слів "іншої проектно-планувальної" доповнити словами "та містобудівної".  
135. 17. У статті 35:      16. Статтю 35 викласти в такій редакції:  
136. 1) у частині першій:      "Стаття 35. Дозволи на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт  
137. абзац перший доповнити словами "що видається виконавцю робіт - фізичній особі";   -101- Викласти в такій редакції: "абзац перший доповнити словами "що видається виконавцю робіт - фізичній особі, і за умови його реєстрації у відповідному органі охорони культурної спадщини".  Враховано   1. Проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт на території пам'ятки, охоронюваній археологічній території, в зонах охорони, в історичних ареалах населених місць, а також дослідження решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою, здійснюються за дозволом центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, що видається виконавцю робіт - фізичній особі, і за умови реєстрації цього дозволу у відповідному органі охорони культурної спадщини. Дозволи на проведення археологічних розвідок, розкопок надаються за умови дотримання виконавцем робіт вимог охорони культурної спадщини та наявності у нього необхідного кваліфікаційного документа, виданого кваліфікаційною радою. Порядок надання дозволів установлюється Кабінетом Міністрів України.  
    -102- Доповнити абзацом такого змісту: "абзац другий викласти в такій редакції: "Дозволи на проведення археологічних розвідок, розкопок надаються за умови дотримання виконавцем робіт вимог охорони культурної спадщини та наявності у нього необхідного кваліфікаційного документа, виданого кваліфікаційною радою. Порядок надання дозволів установлюється Кабінетом Міністрів України".  Враховано    
138. доповнити частину абзацом такого змісту:   -103- Викласти в такій редакції: "доповнити частину абзацами такого змісту: Кваліфікаційні документи видаються кваліфікаційною радою - колегіальним, незалежним органом, відповідальним за фаховий рівень виконавця робіт. Порядок формування та діяльності кваліфікаційної ради затверджується Кабінетом Міністрів України. До складу ради входять відповідні фахівці наукових установ, вищих навчальних закладів, громадських організацій. Дозволи на проведення земляних (підводних) робіт на території місць бойових дій, місць загибелі бойових кораблів, морських та річкових суден, місць поховань померлих громадян та померлих (загиблих) військовослужбовців (у тому числі іноземців), які загинули у війнах, внаслідок депортації та політичних репресій на території України, надаються згідно з програмами, погодженими з відповідним органом охорони культурної спадщини".  Враховано   Кваліфікаційні документи видаються кваліфікаційною радою - колегіальним, незалежним органом, відповідальним за фаховий рівень виконавця робіт. Порядок формування та діяльності кваліфікаційної ради затверджується Кабінетом Міністрів України. До складу кваліфікаційної ради входять відповідні фахівці наукових установ, вищих навчальних закладів, громадських організацій.  
139. "Дозволи на проведення земляних (підводних) робіт на території місць бойових дій, місць загибелі бойових кораблів, морських та річкових суден, місць поховань цивільних громадян та військовослужбовців (у тому числі іноземців), які загинули у війнах, внаслідок депортації та політичних репресій на території України, надаються згідно з програмами, погодженими з відповідним органом охорони культурної спадщини";   -104- Беспалий Б.Я.
Зняти дужки.  
Відхилено   Дозволи на проведення земляних (підводних) робіт на території місць бойових дій, місць загибелі бойових кораблів, морських та річкових суден, місць поховань померлих та померлих (загиблих) військовослужбовців (у тому числі іноземців), які загинули у війнах, внаслідок депортації та політичних репресій на території України, надаються згідно з програмами, погодженими з відповідним органом охорони культурної спадщини.  
140. 2) частину другу викласти в такій редакції:       
141. "2. Виконавець археологічних розвідок, розкопок зобов'язаний:      2. Виконавець археологічних розвідок, розкопок зобов'язаний:  
142. забезпечити збереження виявлених під час досліджень об'єктів;      забезпечити збереження виявлених під час досліджень об'єктів культурної спадщини;  
143. своєчасно здати звіт про дослідження органам, що видали дозвіл та кваліфікаційний документ;      своєчасно здати звіт про дослідження органам, що видали дозвіл та кваліфікаційний документ;  
144. передати всі знайдені під час досліджень рухомі предмети (антропогенні, антропологічні, палеозоологічні, палеоботанічні та інші об'єкти, що мають культурну цінність) на постійне зберігання визначеній у дозволі установі для занесення до державної частини Музейного фонду України;      передати всі знайдені під час досліджень рухомі предмети, пов'язані з нерухомими об'єктами культурної спадщини (антропогенні, антропологічні, палеозоологічні, палеоботанічні та інші об'єкти, що мають культурну цінність), на постійне зберігання визначеній у дозволі установі для занесення до державної частини Музейного фонду України;  
145. передати польову документацію та звіт про проведені роботи до архівного підрозділу державної наукової установи у порядку, визначеному законодавством;   -105- Беспалий Б.Я.
Абзац вилучити.  
Відхилено   передати польову документацію та звіт про проведені роботи до архівного підрозділу державної наукової установи у порядку, визначеному законодавством;  
146. забезпечити належну консервацію об'єктів, що мають історико-культурну цінність, упорядкування території після завершення робіт, а в разі потреби - взяти участь у підготовці зазначених об'єктів до експозиції, а пов'язаних з ними матеріалів - до проведення їх державної реєстрації як пам'яток";      забезпечити належну консервацію об'єктів культурної спадщини, що мають культурну цінність, упорядкування території після завершення робіт, а в разі потреби - взяти участь у підготовці зазначених об'єктів до експозиції, а пов'язаних з ними матеріалів - до проведення їх державної реєстрації як пам'яток.  
147. 3) доповнити статтю після частини другої новими частинами третьою і четвертою такого змісту:       
148. "3. Відповідний орган охорони культурної спадщини може призначати своїх уповноважених представників для здійснення нагляду за проведенням археологічних розкопок. Виконавець археологічних розкопок зобов'язаний сприяти представникам органів охорони культурної спадщини у здійсненні нагляду за проведенням розкопок.      3. Відповідний орган охорони культурної спадщини може призначати своїх уповноважених представників для здійснення нагляду за проведенням археологічних розкопок. Виконавець археологічних розкопок зобов'язаний сприяти представникам органів охорони культурної спадщини у здійсненні нагляду за проведенням розкопок.  
149. 4. Застосування металошукачів чи будь-якого іншого пошукового обладнання або технології на об'єктах культурної спадщини (у разі потреби) дозволяється тільки за наявності спеціального дозволу на їх використання та підлягає обов'язковій реєстрації у відповідному органі охорони культурної спадщини".   -106- Беспалий Б.Я.
Текст " (у разі потреби)" вилучити.  
Враховано   4. Застосування металошукачів чи будь-якого іншого пошукового обладнання або технології на об'єктах культурної спадщини дозволяється тільки за наявності дозволу на їх використання та підлягає обов'язковій реєстрації у відповідному органі охорони культурної спадщини.  
150. У зв'язку з цим частину третю вважати частиною п'ятою.   -107- Розділ І доповнити частиною 17-1 такого змісту: "17-1. Абзаци другий і третій статті 37 викласти в такій редакції: "Щойно виявлені об'єкти культурної спадщини до вирішення питання про їх реєстрацію як пам'яток підлягають охороні відповідно до вимог цього Закону та вносяться до переліку об'єктів культурної спадщини, затвердженого рішенням органу охорони культурної спадщини. З метою захисту об'єктів археології, в тому числі тих, що можуть бути виявлені, надання земельних ділянок здійснюється за погодженням відповідних органів охорони культурної спадщини згідно із законом".  Враховано   5. Власник або користувач земельної ділянки (у тому числі орендар) в межах території пам'ятки, охоронюваної археологічної території, в зонах охорони, в історичних ареалах населених місць згідно з розпорядженням органу охорони культурної спадщини зобов'язаний не перешкоджати виконавцеві робіт, який має дозвіл на проведення археологічних розвідок, розкопок на цій ділянці. Власник або користувач (у тому числі орендар) земельної ділянки, на якій проводяться археологічні розвідки, розкопки, має право на відшкодування у повному обсязі шкоди, якої він зазнав у зв'язку з проведенням таких робіт". 17. Частини другу і третю статті 37 викласти в такій редакції: "Щойно виявлені об'єкти культурної спадщини до вирішення питання про їх реєстрацію як пам'яток підлягають охороні відповідно до вимог цього Закону та вносяться до Переліку об'єктів культурної спадщини, затвердженого рішенням відповідного органу охорони культурної спадщини. З метою захисту об'єктів археології, в тому числі тих, що можуть бути виявлені, надання земельних ділянок здійснюється за погодженням відповідних органів охорони культурної спадщини згідно із законом".  
151. 18. Абзац перший статті 38 доповнити словом "інвестицій".   -108- Виключити, оскільки не запропоновано реального законодавчого вирішення використання інвестиційних коштів у сфері охорони культурної спадщини.  Немає висновку    
152. 19. У частині першій статті 40:      18. Частину другу статті 40 викласти в такій редакції:  
153. 1) перше речення доповнити словами "та інвестицій";   -109- Пункти перший і другий виключити, оскільки не запропоновано реального законодавчого вирішення використання інвестиційних коштів у сфері охорони культурної спадщини.  Враховано    
154. 2) друге речення після слів "Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік" доповнити словами "Законом України "Про інвестиційну діяльність".   -110- Додати пункт такого змісту: "2) частину другу викласти в такій редакції: "2. Кошти, одержані від справляння податку з реклами (за розміщення зовнішньої та внутрішньої реклами на пам'ятках та в межах їхніх охоронних зон), а також від справляння збору за право використання місцевої символіки, пов'язаної з пам'ятками, використовуються виключно на фінансування охорони культурної спадщини відповідно до місцевих бюджетів, затверджених в установленому порядку".  Враховано   "2. Кошти, одержані від справляння податку з реклами (за розміщення зовнішньої та внутрішньої реклами на пам'ятках та в межах їхніх охоронних зон), а також від справляння збору за право використання місцевої символіки, пов'язаної з пам'ятками, використовуються виключно на фінансування охорони культурної спадщини відповідно до місцевих бюджетів, затверджених в установленому порядку". 19. Частину другу статті 41 викласти в такій редакції: "2. Забороняється витрачати кошти, призначені для фінансування охорони культурної спадщини, на посередництво у здійсненні заходів у сфері охорони культурної спадщини та будівництво (створення) нових будівель, споруд (витворів)". 20. Статті 44 і 45 викласти в такій редакції: "Стаття 44. Відповідальність юридичних осіб за порушення законодавства про охорону культурної спадщини Відповідний орган охорони культурної спадщини накладає на юридичну особу, яка є власником або уповноваженим ним органом чи замовником робіт, такі фінансові санкції: за проведення будь-яких незаконних робіт, що можуть завдати або завдали шкоди пам'ятці, її території, охоронюваній археологічній території, охоронним зонам, історичним ареалам населених місць, - у розмірі від тисячі до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам'яток, у тому числі тих вимог, що передбачені охоронними договорами, умисне доведення їх до стану руйнації - у розмірі від тисячі до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за неподання, несвоєчасне подання або подання явно недостовірної інформації про виявлені в процесі земляних, будівельних, шляхових, меліоративних та будь-яких інших робіт об'єкти культурної спадщини - у розмірі від ста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Рішення органу охорони культурної спадщини про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено до суду. Фінансові санкції, накладені органом охорони культурної спадщини, стягуються у встановленому законом порядку. Стаття 45. Порядок застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про охорону культурної спадщини Фінансові санкції, передбачені статтею 44 цього Закону, накладаються керівником, заступниками керівника центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, керівником чи заступниками керівника органу охорони культурної спадщини Ради міністрів Автономної Республіки Крим, керівником органу охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, керівником органу охорони культурної спадщини місцевого самоврядування після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 44 цього Закону, особою, уповноваженою органом охорони культурної спадщини, складається акт. Керівник юридичної особи, стосовно якої складено акт, протягом трьох днів з моменту отримання акта може подати письмові пояснення до нього. Акт разом з іншими документами, що стосуються справи, в десятиденний термін з моменту складення акта надсилається посадовій особі, яка має право накладати фінансові санкції. Рішення про накладення фінансових санкцій приймається протягом 10 днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення фінансових санкцій оформлюється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено фінансові санкції. Кошти, одержані у вигляді стягнень, передбачених у статті 44 цього Закону, зараховуються до спеціального фонду відповідного бюджету". 21. Частини другу і третю статті 46 виключити.  
    -111- Розділ І доповнити частинами такого змісту: "20. Частину другу статті 41 викласти в такій редакції: "2. Забороняється витрачати кошти, призначені для фінансування охорони культурної спадщини, на посередництво у здійсненні заходів у сфері охорони культурної спадщини та будівництво (створення) нових будівель, споруд (витворів)". 21. Статті 44 і 45 викласти в такій редакції: "Стаття 44. Відповідальність юридичних осіб за порушення законодавства про охорону культурної спадщини Відповідний орган охорони культурної спадщини накладає на юридичну особу, яка є власником або уповноваженим ним органом чи замовником робіт, такі фінансові санкції: за проведення будь-яких незаконних робіт, що можуть завдати або завдали шкоди пам'ятці, її території, охоронюваній археологічній території, охоронним зонам, історичним ареалам населених місць, - у розмірі від тисячі до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам'яток, у тому числі тих вимог, що передбачені охоронними договорами, умисне доведення їх до стану руйнації - у розмірі від тисячі до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за неподання, несвоєчасне подання або подання явно недостовірної інформації про виявлені в процесі земляних, будівельних, шляхових, меліоративних та будь-яких інших робіт об'єкти культурної спадщини - у розмірі від ста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Рішення органу охорони культурної спадщини про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено до суду. Фінансові санкції, накладені органом охорони культурної спадщини, стягуються у встановленому законом порядку. Стаття 45. Порядок застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про охорону культурної спадщини Фінансові санкції, передбачені статтею 44 цього Закону, накладаються керівником, заступниками керівника центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, керівником чи заступниками керівника органу охорони культурної спадщини Ради міністрів Автономної Республіки Крим, керівником органу охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, керівником органу охорони культурної спадщини місцевого самоврядування після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 44 цього Закону, особою, уповноваженою органом охорони культурної спадщини, складається акт. Керівник юридичної особи, стосовно якої складено акт, протягом трьох днів з моменту отримання акта може подати письмові пояснення до нього. Акт разом з іншими документами, що стосуються справи, в десятиденний термін з моменту складення акта надсилається посадовій особі, яка має право накаладати фінансові санкції. Рішення про накладення фінансових санкцій приймається протягом 10 днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення фінансових санкцій оформлюється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено фінансові санкції. Кошти, одержані у вигляді стягнень, передбачених у статті 44 цього Закону, зараховуються до спеціального фонду відповідного бюджету". 22. Частини другу і третю статті 46 виключити.  Враховано    
    -112- Толочко П.П.
Розділ І доповнити частиною 20 такого змісту: "20. Абзац третій статті 44 викласти в такій редакції: "за недодержання вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам'яток, умисне доведення їх до стану руйнації, у тому числі вимог, що передбачені охоронними договорами, - у розмірі від ста до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян".  
Враховано в редакції Комітету   
155. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.   -113- Розділ другий викласти в такій редакції: "ІІ. Прикінцеві положення 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім абзацу третього частини першої статті 35, який вводиться в дію з 1 січня 2006 року. 2. Внести до законів України такі зміни: 1) у підпункті 5.2.13 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 27, ст. 181; 2000 р., № 39, ст. 333; 2003 р., № 12, ст. 88; із змінами, внесеними Законом України від 1 липня 2004 року № 1957-ІV) слова "не більше п'яти відсотків" замінити словами "не більше десяти відсотків", а слова " (для громадських організацій інвалідів - не більше десяти відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного періоду)" виключити; 2) статтю 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299, № 45, ст. 377; 2001 р., № 11, ст. 45, № 16, ст. 76, № 22, ст. 105, № 49, ст. 259; 2002 р., № 6, ст. 39, № 7, ст. 50, № 17, ст. 121, № 20, ст. 134, № 30, ст. 207, № 31, ст. 214; 2003 р., № 13, ст. 92, № 23, ст. 145, № 36, ст. 276; 2004 р., № 12, ст. 155, № 13, ст. 180, № 15, ст. 228) доповнити пунктом 69 такого змісту: "69) розроблення проектів та проведення робіт з консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту, пристосування пам'яток". 3. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечать цьому Закону. 4. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня опублікування цього Закону: подати до Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законів України у зв'язку з прийняттям цього Закону; розробити і забезпечити внесення змін до нормативно-правових актів України щодо залучення інвестиційних коштів у сферу охорони культурної спадщини; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити прийняття необхідних нормативно-правових актів у зв'язку з прийняттям цього Закону. 5. Об'єкти, включені до списків (переліків) пам'яток історії та культури республіканського чи місцевого значення відповідно до Закону Української РСР "Про охорону і використання пам'яток історії та культури", до вирішення питання про їх включення (невключення) до Реєстру вважаються пам'ятками відповідно національного чи місцевого значення".  Враховано   ІІ. Прикінцеві положення 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім абзацу третього частини першої статті 35, який вводиться в дію з 1 січня 2006 року. 2. Внести до законів України такі зміни: 1) у підпункті 5.2.13 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 27, ст. 181; 2000 р., № 39, ст. 333; 2003 р., № 12, ст. 88; із змінами, внесеними Законом України від 1 липня 2004 року № 1957-ІV) слова "не більше п'яти відсотків" замінити словами "не більше десяти відсотків", а слова " (для громадських організацій інвалідів - не більше десяти відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного періоду)" виключити; 2) статтю 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299, № 45, ст. 377; 2001 р., № 11, ст. 45, № 16, ст. 76, № 22, ст. 105, № 49, ст. 259; 2002 р., № 6, ст. 39, № 7, ст. 50, № 17, ст. 121, № 20, ст. 134, № 30, ст. 207, № 31, ст. 214; 2003 р., № 13, ст. 92, № 23, ст. 145, № 36, ст. 276; 2004 р., № 12, ст. 155, № 13, ст. 180, № 15, ст. 228) доповнити пунктом 69 такого змісту: "69) розроблення проектів та проведення робіт з консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту, пристосування пам'яток". 3. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечать цьому Закону. 4. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня опублікування цього Закону: подати до Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законів України у зв'язку з прийняттям цього Закону; розробити і забезпечити внесення змін до законодавчих актів України щодо залучення інвестиційних коштів у сферу охорони культурної спадщини; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити прийняття необхідних нормативно-правових актів у зв'язку з прийняттям цього Закону. 5. Об'єкти, включені до списків (переліків) пам'яток історії та культури республіканського чи місцевого значення відповідно до Закону Української РСР "Про охорону і використання пам'яток історії та культури", до вирішення питання про їх включення (невключення) до Реєстру вважаються пам'ятками відповідно національного чи місцевого значення.