Кількість абзаців - 7 Таблиця поправок


Про внесення зміни до статті 20 Закону України ''Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи'' (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України   -1- Президент України
Пропонується Закон України "Про внесення зміни до статті 20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" відхилити та подати новий Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  
Відхилено   Закон України  
1. Про внесення зміни до статті 20 Закону України      Про внесення зміни до статті 20 Закону України  
2. "Про статус і соціальний захист громадян, які      "Про статус і соціальний захист громадян, які  
3. постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"      постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  
4. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
5. 1. Частину другу статті 20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст.178; 1996 р., № 35, ст.162; 2001 р., № 30, ст.140) доповнити другим реченням такого змісту: "Пільги, передбачені пунктом 26 цієї статті, поширюються на неповнолітніх дітей громадян, віднесених до категорії 1".   -2- Президент України
Зазначене положення не відповідатиме логіці Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та не узгоджуватиметься з його нормами, зокрема частинами другими статей 21, 22 та 23, згідно з якими пільги, що передбачені пунктом 26 статті 20 Закону, поширюються лише на неповнолітніх дітей померлих громадян, віднесених до категорій 1, 2, 3, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, а також пунктом 4 частини другої статті 30 Закону, згідно з яким зазначені пільги поширюються на дітей, яким встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою. Крім того, на наш погляд, внесення запропонованої зміни тягне за собою необхідність одночасного внесення змін до статей 11, 12, 14, 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо встановлення додаткових підстав для визначення статусу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розширення кола таких осіб і уточнення категорій для встановлення їм відповідних пільг і компенсацій.  
Відхилено   1. Частину другу статті 20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 13, ст.178; 1996 р., № 35, ст.162; 2001 р., № 30, ст.140) після першого речення доповнити новим реченням такого змісту: "Пільги, передбачені пунктом 26 цієї статті, поширюються на неповнолітніх дітей громадян, віднесених до категорії 1".  
6. 2. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2005 року.   -3- Президент України
Реалізація запропонованої зміни з 1 січня 2005 року, як передбачено пунктом 2 Закону, потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України в розмірі близько 32 млн. грн. Ураховуючи, що зазначений Закон не визначає будь-яких джерел покриття таких витрат, передбачена ним зміна спричинить розбалансування бюджету України, чим буде порушено вимоги частини третьої статті 95 Конституції України, якою проголошено прагнення держави до збалансованості бюджету України. До того ж частина друга статті 27 Бюджетного кодексу України та частина друга статті 6.2.7 Регламенту Верховної Ради України вимагають у таких випадках визначати видатки, які належить скоротити, джерела додаткових бюджетних доходів. Закон не відповідатиме також вимогам частини третьої статті 27 Бюджетного кодексу України, згідно з якою закони України, які впливають на формування доходної чи видаткової частини бюджетів, повинні бути офіційно оприлюднені до 15 серпня року, що передує плановому. В іншому разі норми відповідних законів, що впливають на формування доходної та/або видаткової частини бюджетів, застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, наступного за плановим.  
Враховано частково   2. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2006 року.