Кількість абзаців - 12 Таблиця поправок


Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо особливо цінних земель) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. З А К О Н У К Р А Ї Н И      З А К О Н У К Р А Ї Н И  
2. Про внесення змін і доповнень до Земельного кодексу України      Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо особливо цінних земель  
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
4. І. Частину першу статті 150 Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27), викласти у такій редакції:      І. Статтю 150 Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27) викласти в такій редакції:  
5. "1. До особливо цінних земель відносяться: чорноземи нееродовані несолонцюваті на лесових породах; лучно-чорноземні незасолені не солонцюваті суглинкові ґрунти; темно-сірі опідзолені та чорноземи опідзолені на лесах і глеюваті; бурі гірсько-лісові та дерновобуроземні глибокі і середньо глибокі; дерново-підзолисті суглинкові ґрунти; торфовища з глибиною залягання торфу більше одного метра і осушені незалежно від глибини; коричневі ґрунти Південного узбережжя Автономної Республіки Крим: дернові глибокі ґрунти Закарпаття; землі дослідних полів науково-дослідних установ і навчальних закладів; землі природно-заповідного фонду, землі історико-культурного призначення; землі в межах населених пунктів Південного узбережжя Автономної Республіки Крим, віднесених Кабінетом Міністрів України до курортних, а також за їх межами у прибережній захисній смузі виділеній вздовж Азовського моря та Чорного моря; землі в межах міста Києва, зайняті прибережними захисними смугами вздовж річок Дніпро, Десна, Десенка, навколо великих озер, водосховищ та водойм.   -1- Томич І.Ф.
Статтю 150 Земельного кодексу України викласти в такій редакції: „Стаття 150. Особливо цінні землі та порядок їх вилучення. 1. До особливо цінних земель відносяться: чорноземи нееродовані несолонцюваті на лесових породах; лучно-чорноземні незасолені несоллонцюваті суглинкові ґрунти; темно-сірі опідзолені та чорноземи опідзолені на лесах і глеюваті; бурі гірсько-лісові та дерновобуроземні глибокі і середньо глибокі; дерново-підзолисті суглинкові ґрунти; торфовища з глибиною залягання торфу більше одного метра і осушені незалежно від глибини; коричневі ґрунти Південного узбережжя Автономної Республіки Крим; дернові глибокі ґрунти Закарпаття; землі дослідних полів науково-дослідних установ і навчальних закладів; землі природно-заповідного фонду; землі історико-культурного призначення; землі оздоровчого призначення; землі рекреаційного призначення; землі лісового фонду, зайняті лісами першої групи; землі водного фонду, зайняті прибережними захисними смугами вздовж морів, річок і навколо озер, водосховищ та інших водойм; землі житлової та громадської забудови населених пунктів, віднесених Кабінетом Міністрів України до курортних, на Південному, Південно-Східному, Західному узбережжі Автономної Республіки Крим, Чорноморському узбережжі Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, в гірських і передгірних районах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей, а також на узбережжі Азовського моря та в інших курортних місцевостях. Вилучення особливо цінних земель для несільськогосподарського потреб, передача, надання або ж зміна їх цільового призначення не допускаються за винятком випадків, визначених частиною другої цієї статті. 2. Земельні ділянки особливо цінних земель, що перебувають у державній або комунальній власності, можуть вилучатися (викуплятися), передаватись у власність і в оренду, надаватись у постійне користування або ж змінювати цільове призначення для будівництва об'єктів загальнодержавного значення, доріг, ліній електропередачі та зв'язку, трубопроводів, осушувальних і зрошувальних каналів, геодезичних пунктів, житла, об'єктів соціально-культурного призначення, нафтових і газових свердловин та виробничих споруд, пов'язаних з їх експлуатацією, за постановою Кабінету Міністрів України або за рішенням відповідної місцевої ради, якщо питання щодо вилучення (викупу), передачі, надання, зміни цільового призначення земельної ділянки погоджується Верховною Радою України. 3. Погодження матеріалів вилучення (викупу), передачі, надання, зміни цільового призначення земельних ділянок особливо цінних земель, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, провадиться Верховною Радою України за поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, Київської і Севастопольської міських рад."  
Враховано   "Стаття 150. Особливо цінні землі, порядок їх вилучення та зміни цільового призначення 1. До особливо цінних земель відносяться: землі дослідних полів науково-дослідних установ і навчальних закладів; землі природно-заповідного фонду; землі історико-культурного призначення; землі оздоровчого призначення; землі рекреаційного призначення; землі лісового фонду, зайняті лісами першої групи; землі водного фонду, зайняті прибережними захисними смугами вздовж морів та навколо морських заток і лиманів, великих річок і водосховищ на них та озер; землі житлової та громадської забудови в межах населених пунктів, віднесених відповідно до законодавства до курортних, а також земельні ділянки з чорноземами нееродованими несолонцюватими на лесових породах; земельні ділянки з лучно-чорноземними незасоленими несолонцюватими суглинковими ґрунтами; земельні ділянки з темно-сірими опідзоленими ґрунтами та чорноземами опідзоленими на лесах і глеюватими; земельні ділянки з бурими гірсько-лісовими та дерново-буроземними глибокими і середньоглибокими ґрунтами; земельні ділянки з дерново-підзолистими суглинковими ґрунтами; земельні ділянки з торфовищами з глибиною залягання торфу більше одного метра і осушеними незалежно від глибини; земельні ділянки з коричневими ґрунтами Південного узбережжя Криму; земельні ділянки з дерновими глибокими ґрунтами Закарпаття. Вилучення (викуп), передача у власність, оренду, а також надання в постійне користування із зміною цільового призначення або зміна цільового призначення земельних ділянок особливо цінних земель не допускаються, за винятком випадків, визначених частиною другої цієї статті. 2. Вилучення (викуп), передача у власність, оренду, а також надання в постійне користування із зміною цільового призначення під будівлі і споруди органів державної влади та органів місцевого самоврядування, для потреб оборони та національної безпеки, під будівництво та обслуговування лінійних об'єктів та об'єктів транспортної і енергетичної інфраструктури (доріг, газопроводів, водопроводів, ліній електропередачі, аеропортів, нафто- та газових терміналів, електростанцій тощо), осушувальних і зрошувальних каналів, житла, об'єктів соціально-культурного призначення, нафтових і газових свердловин та виробничих споруд, пов'язаних з їх експлуатацією, або зміна цільового призначення земельних ділянок особливо цінних земель проводиться за постановою Кабінету Міністрів України або за рішенням відповідної ради, якщо питання щодо вилучення (викупу), передачі у власність, оренду, а також надання в постійне користування із зміною цільового призначення або зміни цільового призначення земельної ділянки погоджується Верховною Радою України.  
6. Вилучення особливо цінних земель сільськогосподарського призначення для несільськогосподарських потреб, а також вилучення та зміна цільового призначення інших особливо цінних земель не допускається, за винятком випадків, визначених частиною другою цієї статті"   -2- Козаченко О.О.
У частині першій законопроекту після слів "землі в межах населених пунктів Південного узбережжя Автономної республіки Крим" доповнити словами "Чорноморського узбережжя м. Одеси та Одеської області" і далі за текстом.  
Враховано   3. Погодження матеріалів вилучення (викупу), передачі у власність, а також в оренду із зміною цільового призначення або зміна цільового призначення земельних ділянок особливо цінних земель, що перебувають у власності громадян або юридичних осіб, за поданням відповідно Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, Київської і Севастопольської міських рад провадиться Верховною Радою України. 4. Рішення про вилучення (викуп) земельних ділянок, що віднесені до особливо цінних земель, передачу їх у власність, оренду, надання в постійне користування із зміною цільового призначення, а так само про зміну їх цільового призначення, прийняті без погодження Верховної Ради України, є недійсними". ІІ. Прикінцеві та перехідні положення  
    -3- Мартиновський В.П.
В частині першій замість слів "навколо великих озер, водосховищ та водойм" записати слова "навколо природних великих озер і водосховищ".  
Враховано редакційно    
    -4- Слабенко С.І.
Частину першу статті 150 Земельного кодексу України викласти у такій редакції: "1. До особливо цінних земель відносяться: чорноземи нееродовані несолонцюваті на лесових породах; лучно-черноземні незасолені несолонцюваті суглинкові ґрунти; темно-сірі опідзолені та чорноземи опідзолені на лесах і глеюваті; бурі гірсько-лісові та дерново-буроземні глибокі і середньоглибокі; дерново-підзолисті та суглинкові ґрунти; торфовища з глибиною залягання торфу більше одного метра і осушені незалежно від глибини; коричневі ґрунти Південного узбережжя Криму; землі у межах населених пунктів Південного узбережжя Криму, віднесених Кабінетом Міністрів України до курортних, а також за їх межами у прибережній захисній смузі, виділеній уздовж Чорного моря; дернові глибокі ґрунти Закарпаття; землі дослідних полів науково-дослідних установ і навчальних закладів; землі природно-заповідного фонду; землі історико-культурного призначення. Вилучення особливо цінних земель не допускається, за винятком випадків, визначених частиною другою цієї статті".  
Враховано частково    
7. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 2. Встановити, що з дня набрання чинності цим Законом видача правовстановлюючих документів на земельну ділянку на підставі рішень про вилучення (викуп), передачу у власність, оренду, надання в постійне користування із зміною цільового призначення або про зміну цільового призначення земельних ділянок особливо цінних земель, які прийняті в установленому законом порядку, але без необхідного погодження Верховною Радою України, запровадженого цим Законом, здійснюється за наявності такого погодження. 3. До завершення інвентаризації особливо цінних земель Південного узбережжя Криму заборонити вилучення (викуп), передачу у власність, оренду, надання в постійне користування із зміною цільового призначення або зміну цільового призначення цих земель.  
8. ІІІ. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:   -5- Миримський Л.Ю.
Доповнити розділ 3 законопроекту абзацами четвертим та п'ятам такого змісту: "Кабінету Міністрів України у шестимісячний термін провести інвентаризацію особливо цінних земель Південного узбережжя Криму. До завершення інвентаризації особливо цінних земель Південного узбережжя Криму заборонити вилучення (викуп), передачу у власність, оренду, надання у постійне користування із зміною цільового призначення або зміну цільового призначення цих земель."  
Враховано   4. Кабінету Міністрів України в шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом: провести інвентаризацію особливо цінних земель Південного узбережжя Криму;  
9. привести свої нормативно-правові акти у відповідності із цим Законом;      привести свої акти у відповідність із цим Законом;  
10. забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;      забезпечити перегляд і скасування міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, а також місцевими органами виконавчої влади їх актів, що суперечать цьому Закону;  
11. вжити заходів щодо встановлення прибережної захисної смуги вздовж Азовського та Чорного морів, а також прибережних захисних смуг вздовж річок Дніпро, Десна, Десенка, навколо великих озер, водосховищ та водойм, в межах міста Києва.   -6- Слабенко С.І.
Абзац третій розділу ІІІ законопроекту вилучити, оскільки правовою підставою для встановлення прибережних захисних смуг вздовж річок, морів, навколо озер, водосховищ та інших водойм є стаття 60 Земельного кодексу України та статей 87,88 Водного кодексу України, а правовий механізм визначення розмірів і меж водоохоронних зон, включаючи прибережні захисні смуги, режим господарської діяльності в них встановлює затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.96 №486 "Порядок визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим господарської діяльності в них".  
Враховано   підготувати і подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів у частині диференціації плати за землю за використання особливо цінних земель.  
    -7- Томич І.Ф.
Прикінцеві положення доповнити пунктами такого змісту: "а) Підготувати і подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів в частині диференціації плати за землю за використання особливо цінних земель. б) Рішення про вилучення (викуп), передачу у власність, оренду у разі зміни цільового призначення або зміну цільового призначення земельних ділянок особливо цінних земель, прийняті органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, але не виконані на момент набрання чинності цим Законом, підлягають виконанню відповідно до вимог цього Закону."  
Враховано