Кількість абзаців - 6 Таблиця поправок


Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про політичні партії в Україні" (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про політичні партії в Україні"      Закон України Про внесення змін до Закону України "Про політичні партії в Україні"  
1. Верховна Рада України постановляє І. Внести до Закону України "Про політичні партії в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 23, ст.118) такі зміни:      Верховна Рада України постановляє: 1. Внести до Закону України "Про політичні партії в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 23, ст.118) такі зміни:  
2. 1. Частину третю статті 6 доповнити пунктом 6 такого змісту: "6) працівники Державної податкової адміністрації України".   -1- Президент України
Статтею 1 розділу І Закону пропонується запровадити обмеження щодо членства у політичних партіях для працівників Державної податкової адміністрації України. У зв'язку з цим слід зазначити, що відповідно до статті 1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" до системи органів державної податкової служби, крім Державної податкової адміністрації України, належать державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах; у складі органів державної податкової служби знаходяться відповідні спеціальні підрозділи по боротьбі з податковими правопорушеннями - податкова міліція. За цих обставин виокремлення працівників лише Державної податкової адміністрації України для встановлення зазначеного обмеження є штучним і навряд чи доцільним. Вбачається, що зазначена заборона має стосуватися працівників всіх органів державної податкової служби. Тож пропонується абзац другий статті 1 розділу І Закону викласти у такій редакції: "6) працівники органів державної податкової служби".  
Враховано   1) частину третю статті 6 доповнити пунктом 6 такого змісту: "6) працівники органів державної податкової служби";  
3. 2. У статті 11: після частини сьомої доповнити новими частинами восьмою ( дев'ятою такого змісту: "Первинні партійні організації політичних партій, яким статутом політичних партій не надається право юридичної особи, легалізують свою діяльність шляхом письмового повідомлення про утворення до місцевого управління юстиції в 10-денний строк з часу заснування. Про своє утворення первинна партійна організація повинна у вказаний строк повідомити також органи місцевої влади. Місцеве управління юстиції, прийнявши документи про легалізацію, протягом трьох годин видає довідку про легалізацію первинної партійної організації політичної партії";   -2- Президент України
Статтею 2 розділу І Закону пропонується доповнити статтю 11 Закону України "Про політичні партії в Україні" новими положеннями щодо запровадження легалізації первинних партійних організацій політичних партій, які за статутом політичних партій не мають статусу юридичної особи, шляхом письмового повідомлення місцевого управління юстиції про їх утворення, а також щодо видачі місцевим управлінням юстиції довідки про легалізацію первинної партійної організації політичної партії протягом трьох годин від прийняття документів про легалізацію. З цього приводу необхідно зауважити, що частиною сьомою статті 11 Закону України "Про політичні партії в Україні" встановлено обов'язкову реєстрацію як обласних, міських і районних організацій, так і будь-яких інших структурних утворень політичної партії (а отже і первинних партійних організацій) і не передбачено можливості іншої їх легалізації. Відповідно у Законі використовується термін "реєструючий орган", яким навряд чи можна позначати орган, який проводить легалізацію шляхом прийняття письмового повідомлення. Крім того, частиною дев'ятою статті 11 Закону України "Про політичні партії в Україні" визначено, що структурним утворенням, передбаченим статутом політичної партії, видається реєструючим органом реєстраційне свідоцтво. Таким чином, положення щодо легалізації первинних організацій політичних партій, якими пропонується доповнити статтю 11 названого Закону, суперечать нормам частини сьомої і дев'ятої цієї ж статті Закону, що встановлюють виключно реєстрацію будь-яких структурних утворень політичної партії та видачу їм реєстраційного свідоцтва. Тому пропонується концептуально визначитися щодо можливості легалізації первинних партійних організацій шляхом письмового повідомлення про їх утворення. В разі введення такого правила відповідних змін потребуватимуть і частини сьома та дев'ята статті 11, а також інші норми Закону України "Про політичні партії в Україні".  
Відхилено   2) у статті 11: після частини сьомої доповнити двома новими частинами такого змісту: "Первинні осередки політичної партії, яким статутом політичної партії не надається право юридичної особи, легалізують свою діяльність шляхом письмового повідомлення про утворення до відповідного органу юстиції Міністерства юстиції України в 10-денний строк з часу їх утворення. Про своє утворення первинні осередки політичної партії повині у вказаний строк повідомити також відповідні місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Відповідний орган юстиції Міністерства юстиції України, прийнявши документи про легалізацію, протягом трьох годин видає довідку про легалізацію первинних осередків політичної партії";  
    -3- Президент України
Положеннями, якими пропонується доповнити статтю 11 Закону України "Про політичні партії в Україні", первинні партійні організації зобов'язуються повідомляти "органам місцевої влади" про своє утворення. Пропонується це положення Закону уточнити в частині визначення зазначених органів. Зокрема, відповідно до Конституції України в Україні діють місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, існування ж "органів місцевої влади" Основним Законом України не передбачено.  
Враховано    
    -4- Президент України
Необхідно відзначити, що Закон, який розглядається, потребує доопрацювання з метою приведення його термінології у відповідність із термінологією Закону, до якого вносяться зміни. Йдеться про застосування термінів "первинні партійні організації", "з часу заснування", "місцевого управління юстиції". В Законі України "Про політичні партії в Україні" відповідні поняття позначаються термінами "первинні осередки політичної партії", "з часу утворення", "відповідні органи юстиції Міністерства юстиції України".  
Враховано    
4. у зв'язку з цим частини восьму - вісімнадцяту вважати відповідно частинами десятою - двадцятою.      у зв'язку з цим частини восьму - вісімнадцяту вважати відповідно частинами десятою - двадцятою.  
5. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.