Кількість абзаців - 16 Таблиця поправок


Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення розміру аліментів на дітей) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект      Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
2. Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення розміру аліментів на дітей)      Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо збільшення розміру аліментів на дітей  
3. Верховна Рада України постановляє:      Верховна Рада України постановляє:  
4. І. Внести такі зміни та доповнення до Сімейного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002, N 21-22 (31.05.2002), ст. 135):   -1- Беспалий Б.Я.
З преамбули вилучити слова "та доповнення".  
Враховано   І. Внести до Сімейного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002р., N 21-22, ст. 135) такі зміни: 1. Перше речення частини п'ятої статті 181 після слів "державна допомога" доповнити словами "яка не може бути меншою ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку".  
    -2- Пеклушенко О.М.
У частині п'ятій ст.181 після слів "державна допомога" доповнити словами "яка не може бути меншою ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку".  
Враховано    
5. 1. Пункт 2 статті 182 викласти в такій редакції:   -3- Пеклушенко О.М.
За текстом законопроекту слово "пункт" замінити у відповідних відмінках словом "частина".  
Враховано   2. Частину другу статті 182 викласти в такій редакції:  
6. " Мінімальний розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим за 30 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законодавством України на дитину відповідного віку".   -4- Пеклушенко О.М.
У частині другій ст.182 після слів "відповідного віку" доповнити словами "за виключенням випадків, передбачених ст. 184 цього Кодексу".  
Враховано   " 2. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу".  
    -5- Пеклушенко О.М.
Доповнити статтю частиною третьою такого змісту: "Аліменти на неповнолітніх дітей з їх батьків сплачуються в розмірі: на одну дитину - чверть, на двох дітей - третина, на трьох і більше дітей - половина заробітку (доходів) батьків, але не менше розміру, визначеного частиною другою ст. 182 цього Кодексу".  
Відхилено    
    -6- Беспалий Б.Я.
У ч.2 ст.182 слова "законодавством України" замінити словом "законом".  
Враховано    
    -7- Довгий С.О.
У частині другій статті 182 цифру „30" замінити цифрою „10".  
Відхилено    
    -8- Олуйко В.М.
(законопроект №5388) У частині другій статті 182 слова „за 30 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законодавством України на дитину відповідного віку" замінити на „десяти відсотків розміру мінімальної заробітної плати".  
Відхилено    
    -9- Юхновський І.Р.
Викласти частину 2 ст.182 Сімейного кодексу у такій редакції: "Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму, встановленого законодавством України на дитину відповідного віку, за виключенням випадків, передбачених у статті 184 цього Кодексу."  
Враховано    
7. 2. В статті 183 пункти 1 та 2 викласти в такій редакції:   -10- Юхновський І.Р.
Виключити із проекту зміни до ст.183 Сімейного кодексу України.  
Враховано    
8. "1. Частка заробітку (доходу) матері та/або батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом, але в будь-якому випадку не може бути меншою, ніж мінімальний розмір аліментів на одну дитину, встановлений в ст.182 цього Кодексу.       
9. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері та/або батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття з урахуванням мінімільного розміру аліментів на одну дитину, встановленого в ст.182 цього Кодексу";       
10. 3. Пункт 1 статті 184 доповнити в кінці речення словами "з урахуванням мінімільного розміру аліментів на одну дитину, встановленого в ст.182 цього Кодексу".   -11- Юхновський І.Р.
Виключити із проекту зміни до ч.1 ст.184 Сімейного кодексу України.  
Враховано   3. Статтю 184 доповнити частиною третьою такого змісту: "3. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку".  
    -12- Юхновський І.Р.
Доповнити ст.184 частиною третьою такого зміст: "3. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого у частині другій статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога у розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого на дитину відповідного віку".  
Враховано    
11. 4. Статтю 188 виключити.   -13- Довгий С.О.
Статтю 188 викласти у такій редакції: „Стаття 188. Звільнення батьків від обов'язку утримувати дитину 1. Батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину, якщо дохід дитини втричі та більше перевищує дохід кожного з них і забезпечує повністю її потреби. 2. Батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину тільки за рішенням суду. Якщо дитина перестала отримувати дохід або її дохід зменшився, заінтересована особа має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів."  
Враховано частково   4. Статтю 188 доповнити частиною другою такого змісту: "2. Батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину тільки за рішенням суду. Якщо дитина перестала отримувати дохід або її дохід зменшився, заінтересована особа має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів".  
    -14- Юхновський І.Р.
Виключення із Сімейного кодексу ст.188 не підтримую. У цій статті слід визначити, що батьки від обов'язку утримувати дитину у вказаних обставинах звільнюються судом.  
Враховано    
    -15- Пеклушенко О.М.
Залишити статтю 188 в старій редакції, внесши до неї такі зміни: після слова "звільнені" доповнити словами "за рішенням суду".  
Враховано    
12. 5. Перше речення пункту 1 статті 189 доповнити в кінці речення словами "з дотриманням вимог щодо мінімального розміру аліментів на одну дитину, встановленого в ст.182 цього Кодексу".   -16- Довгий С.О.
У частині першій ст.189 слова „з дотриманням вимог щодо мінімального розміру аліментів на одну дитину, встановленого в ст.182 цього Кодексу" виключити.  
Враховано    
    -17- Довгий С.О.
Частину доповнити новим третім реченням у такій редакції: „Умови договору, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище дитини, є недійсними."  
Відхилено    
    -18- Юхновський І.Р.
Виключити із проекту зміни до ст.189 Сімейного кодексу України.  
Враховано    
13. 6. Пункт 2 статті 192 доповнити в кінці речення словами "на підставі заяви батьків, уповноваженого територіальної громади, юридичної особи та за згодою органу опіки та піклування".   -19- Юхновський І.Р.
У змінах до частини 2 ст.192 Сімейного кодексу України уточнити, що розмір аліментів може бути зменшений за заявою уповноваженого лише тієї територіально ї громади та юридичної особи, на утриманні якої перебуває дитина.  
Враховано   5. Частину другу статті 192 доповнити словами "за заявою батьків, уповноваженого територіальної громади, юридичної особи, на утриманні якої перебуває дитина, та за згодою органу опіки і піклування".  
    -20- Пеклушенко О.М.
У частині другій ст.192 після слів "юридичної особи" доповнити словами "на утриманні якої перебуває дитина, за згодою органу опіки та піклування".  
Враховано    
14. 7. Пункт 2 статті 193 в кінці речення доповнити словами "за ініціативою державного або комунального закладу охорони здоров'я, навчального або іншого закладу на користь дитини".   -21- Мусіяка В.Л.
Зміни до ст.193 вносити недоцільно.  
Враховано   6. Друге речення частини другої статті 272 викласти в такій редакції: "При цьому сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню, не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку".  
    -22- Довгий С.О.
Добкін М.М.
У частині другій статті 193 слова „на загальних підставах за ініціативою державного або комунального закладу охорони здоров'я, навчального або іншого закладу на користь дитини" замінити словами „на користь дитини на загальних підставах за ініціативою закладу, в якому знаходиться дитина."  
Відхилено    
    -23- Юхновський І.Р.
У змінах до частини 2 ст.193 Сімейного кодексу України пропонуємо уточнити, що аліменти з батьків, які не беруть участь в утриманні дитини, стягуються за ініціативою того закладу, в якій дитину влаштовано.  
Відхилено    
    -24- Пеклушенко О.М.
У частині другій ст.193 після слів "або іншого закладу" доповнити словами "в якому утримується дитина", слова "на користь дитини" виключити.  
Відхилено    
    -25- Олуйко В.М.
(законопроект №5388) У частині другій статті 272 слова „за неоподатковуваний мінімум доходів громадян" замінити на „десяти відсотків розміру мінімальної заробітної плати".  
Відхилено    
    -26- Пеклушенко О.М.
У частині другій ст.272 викласти друге речення в такій редакції: "При цьому сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню, не може бути меншим за 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку".  
Враховано    
15. ІІ. Цей Закон набуває чинності з 1січня 2005 року.      ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 3 розділу першого даного Закону, який набирає чинності з 1 січня 2006 року.