Кількість абзаців - 11 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про наукову і науково-технічну діяльність'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково технічну діяльність"   -1- Ситник К.М.
Заробітна плата наукових працівників складається з посадових ставок (окладів), премій, доплати за наукові ступені, вчені звання, надбавки за стаж наукової (науково-педагогічної) роботи та інших надбавок, доплат та винагород (в тому числі за виконання робіт за договорами та контрактами, оплата за якими здійснюється за кінцевим результатом) за наукову (науково-педагогічну) діяльність, передбачених законодавством.  
Враховано   Проект Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" Верховна Рада України постановляє: 1. Внести до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (Відомості Верховної Ради України 1999 р., № 2-3, ст. 20; 2000 р., № 28, ст. 223; 2004 р., № 14, ст. 198, № 17-18, ст. 250; 2005 р., № 2, ст. 26)такі зміни: 1) частину другу статті 23 викласти в такій редакції: "Заробітна плата наукових працівників складається з посадових ставок (окладів), премій, доплати за наукові ступені, вчені звання, надбавки за стаж наукової (науково-педагогічної) роботи та інших надбавок, доплат та винагород (у тому числі за виконання робіт за договорами та контрактами, оплата за якими здійснюється за кінцевим результатом) за наукову (науково-педагогічну) діяльність, передбачених законодавством"; 2) статтю 24 викласти в такій редакції: "Стаття 24. Пенсійне забезпечення та соціальний захист наукового працівника Держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів. Пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається при досягненні пенсійного віку: чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років; жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років.  
1. Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються у розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати, на які відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження розміру пенсій, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є науковими (науково-педагогічними) працівниками, або вийшли на пенсію до набуття чинності цього закону - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого наукового (науково-педагогічного) працівника відповідної посади та звання за останнім місцем роботи на науковій (науково-педагогічній) роботі. За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд, за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості наукового стажу. У всіх випадках період, за який враховується заробітна плата, з урахуванням виключення передбаченого цим Законом, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.   -2- Ситник К.М.
Дати таку редакцію "Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються у розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, що визначається відповідно до частини другої статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15)та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески). За кожний повний рік роботи понад стаж наукової роботи, визначений частиною другою цієї статті, пенсія збільшується на один відсоток заробітної плати, але не може бути більше 90 відсотків середньомісячної заробітної плати  
Враховано   Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та на яку відповідно до законодавства нараховуються збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески). За кожний повний рік роботи понад стаж наукової роботи, визначений частиною другою цієї статті, пенсія збільшується на один відсоток заробітної плати, але не може бути більше 90 відсотків середньомісячної заробітної плати. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата наукового працівника як за основним місцем роботи, так і сумісництвом за будь-які 60 календарних місяців наукового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв та за весь період наукового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості наукового стажу. У всіх випадках період, за який враховується заробітна плата, з урахуванням виключення, передбаченого цим Законом, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.  
    -3- Родіонов М.К.
Викласти пункт у редакції: "Для обчислення пенсії враховується заробітна плата наукового працівника як за основним місцем так і сумісництвом за будь-які 60 календарних місяців наукового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період наукового стажу починаючи з 1 липня 2000 року За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд, за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості наукового стажу. У всіх випадках період, за який враховується заробітна плата, з урахуванням виключення передбаченого цим Законом, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців  
Враховано    
2. За кожний повний рік роботи понад стаж наукової роботи, визначений частиною другою цієї статті, пенсія збільшується на один відсоток заробітної плати, але не може бути більше 90 відсотків середньомісячної заробітної плати.       
3. У разі підвищення розміру заробітної плати працюючим науковим (науково-педагогічним) працівникам, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення наукового працівника за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.       
4. Перерахунок пенсій здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, працюючого наукового (науково-педагогічного) працівника відповідної посади та звання на момент виникнення права на перерахунок пенсії.      Перелік посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті, затверджується Кабінетом Міністрів України з урахуванням положень статей 22-1, 22-2 цього Закону.  
5. Різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ і наукових організацій усіх форм власності-за рахунок коштів державного бюджету.   -4- Ситник К.М.
Дати пункт у редакції Різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується за рахунок коштів Державного бюджету  
Враховано   Різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується за рахунок коштів державного бюджету. Середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі статистики. При цьому заробіток для обчислення пенсії в усіх випадках не може перевищувати граничну суму заробітку (доходу), з якої справляється збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.  
    -5- Ситник К.М.
Вилучити  
Враховано    
    -6- Ситник К.М.
вилучити  
Враховано    
    -7- Ситник К.М.
вилучити  
Враховано    
    -8- Ситник К.М.
вилучити  
Враховано    
    -9- Ситник К.М.
вилучити  
Враховано    
6. У разі підвищення розміру заробітної плати працюючим науковим (науково-педагогічним) працівникам у державних наукових установах, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення наукового (науково-педагогічного) працівника за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування працюючого наукового (науково-педагогічного) працівника відповідної посади на момент виникнення права на перерахунок пенсії   -10- Родіонов М.К.
Доповнити абзацом "Пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення."  
Враховано   Пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення. У разі зростання заробітної плати в Україні з 1 березня кожного року проводиться підвищення розміру пенсії на коефіцієнт, який відповідає не менше ніж 20 відсоткам зростання подвійної середньої заробітної плати в промисловості України порівняно з попереднім роком. При визначенні середньомісячного заробітку наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації для обчислення пенсії враховується заробітна плата, яку вони отримували під час перебування на посадах, зазначених у Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті, затвердженому Кабінетом Міністрів України, розмір якої не перевищував: для керівників, заступників керівників недержавних наукових установ, організацій - максимального розміру посадового окладу (ставки) керівника, заступника керівника науково-дослідної установи Національної академії наук України з урахуванням доплати за науковий ступінь та надбавки за стаж наукової роботи згідно із законодавством, обчислених із зазначеного максимального розміру посадового окладу (ставки), а для керівників, заступників керівників недержавних вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - максимального розміру посадового окладу (ставки) ректора, проректора відповідного державного вищого навчального закладу ІІІ-ІV рівнів акредитації з урахуванням доплати за науковий ступінь та надбавки за стаж наукової роботи згідно із законодавством, обчислених із зазначеного максимального розміру посадового окладу (ставки); для інших наукових працівників недержавних наукових установ, організацій, закладів - максимального розміру посадового окладу (ставки) старшого наукового співробітника науково-дослідної установи Національної академії наук України з урахуванням доплати за науковий ступінь та надбавки за стаж наукової роботи згідно із законодавством, обчислених із зазначеного максимального розміру посадового окладу (ставки), а для науково-педагогічних працівників недержавних вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - максимального розміру посадового окладу (ставки) аналогічних посад відповідного державного вищого навчального закладу ІІІ-ІV рівнів акредитації з урахуванням доплати за науковий ступінь та надбавки за стаж наукової роботи згідно із законодавством, обчислених із зазначеного максимального розміру посадового окладу (ставки). Положення цієї статті поширюються також на пенсіонерів із числа наукових працівників, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом. Періоди трудової діяльності та інші періоди , що враховувалися до стажу наукової роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до наукового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.  
    -11- Родіонов М.К.
Викласти абзац у редакції "У разі зростання заробітної плати в Україні з 1 березня кожного року проводиться підвищення розміру пенсії на коефіцієнт, який відповідає не менше ніж 20 відсоткам зростання подвійної середньої заробітної плати в промисловості Україні порівняно з попереднім роком."  
Враховано    
    -12- Родіонов М.К.
Доповнити абзацом: "При цьому періоди трудової діяльності та інші періоди , що враховувалися до стажу наукової роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до наукового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше."  
Враховано    
7. Пенсія науковим (науково-педагогічним) працівникам відповідно до цього Закону призначається з дня звернення за призначенням пенсії та за умов звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника, за винятком осіб, які працюють за строковим трудовим договором (контрактом), який укладено після призначення пенсії.   -13- Ситник К.М.
Замінити слова "укладено після призначення пенсії" словами "укладений після досягнення пенсійного віку"  
Враховано   Пенсія науковим (науково-педагогічним) працівникам відповідно до цього Закону призначається з дня звернення за призначенням пенсії та за умов звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника, за винятком осіб, які працюють за строковим трудовим договором (контрактом), що укладений після досягнення пенсійного віку.  
8. Пенсіонерам, які після призначення пенсії відповідно до цього Закону працювали за строковим трудовим договором (контрактом) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників не менш як два роки провадиться перерахунок пенсій з урахуванням стажу наукової роботи після призначення пенсії. Перерахунок пенсій здійснюється із заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, з якої була обчислена пенсія, або із заробітної плати, визначеної у порядку, передбаченому частиною третьої цієї статті.   -14- Ситник К.М.
"Після слів "незалежно від віку" додати слова "та при наявності стажу згідно частини другої цієї статті"  
Враховано   Пенсіонерам, які після призначення пенсії відповідно до цього Закону працювали за строковим трудовим договором (контрактом) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників не менш як два роки, проводиться перерахунок пенсій з урахуванням стажу наукової роботи після призначення пенсії. Перерахунок пенсій здійснюється із заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, з якої була обчислена пенсія, або із заробітної плати, визначеної у порядку, передбаченому частинами третьою-сьомою цієї статті. Право на призначення пенсії відповідно до цього Закону поширюється також і на осіб, які на момент звернення за призначенням пенсії працюють на будь-яких посадах на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та мають стаж наукової роботи, передбачений частиною другою цієї статті. При виході на пенсію з посади наукового (науково-педагогічного) працівника відповідно до цього Закону науковому (науково-педагогічному) працівнику видається грошова допомога в розмірі шести місячних посадових окладів (ставок) з урахуванням надбавок і доплат за наявності стажу роботи на посадах, зазначених у Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті, затвердженому Кабінетом Міністрів України, не менше: для чоловіків - 12, 5 року; для жінок - 10 років. Пенсія по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання, а також унаслідок каліцтва чи захворювання у зв'язку з Чорнобильською катастрофою науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається в таких розмірах: інвалідам І групи - 80 відсотків заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника; інвалідам ІІ групи - 60 відсотків заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника; інвалідам ІІІ групи - 40 відсотків заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника. Науковим (науково-педагогічним) працівникам, які стали інвалідами І, ІІ, ІІІ груп унаслідок загального захворювання, у тому числі інвалідності з дитинства, призначається пенсія по інвалідності в розмірі пенсії наукового (науково-педагогічного) працівника незалежно від віку та при наявності стажу згідно з частиною другої цієї статті. Пенсія в разі втрати годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого наукового (науково-педагогічного) працівника (годувальника), які були на його утриманні (при цьому дітям пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника), у розмірі: 80 відсотків пенсії наукового (науково-педагогічного) працівника - на трьох і більше непрацездатних членів сім'ї; 60 відсотків - на двох непрацездатних членів сім'ї; 40 відсотків - на одного непрацездатного члена сім'ї. До непрацездатних членів сім'ї померлого наукового (науково-педагогічного) працівника належать особи, зазначені в статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".  
    -15- Ситник К.М.
вилучити  
Враховано    
    -16- Ситник К.М.
вилучити  
Враховано    
    -17- Родіонов М.К.
Після слів "на трьох" додати слова "і більше"  
Враховано    
9. Право на призначення пенсії відповідно до цього Закону поширюється на всіх осіб, які вийшли на пенсію до набрання чинності цим Законом та мають стаж наукової роботи, передбачений частиною другою цієї статті. Призначення пенсій таким працівникам здійснюється відповідно до частини третьої цієї статті з дня звернення за призначенням пенсії та за умов звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника за винятком осіб , які працюють за строковим трудовим договором (контрактом), який укладено після призначення пенсії.   -18- Ситник К.М.
Замінити слова "укладено після призначення пенсії" словами "укладений після досягнення пенсійного віку"  
Враховано   Право на призначення пенсії відповідно до цього Закону поширюється на всіх осіб, які вийшли на пенсію до набрання чинності цим Законом та мають стаж наукової роботи, передбачений частиною другою цієї статті. Призначення пенсій таким працівникам здійснюється відповідно до частин третьої-сьомої цієї статті з дня звернення за призначенням пенсії та за умов звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника за винятком осіб , які працюють за строковим трудовим договором (контрактом), що укладений після досягнення пенсійного віку. . Право на призначення пенсії відповідно до цього Закону поширюється також на непрацездатних членів сім'ї наукового (науково-педагогічного) працівника, який помер до набрання чинності цим Законом. Пенсія встановлюється в розмірах, передбачених частиною двадцять другою цієї статті.  
10. Для осіб, які працюють на посадах, що згідно із законодавством відносяться до посад державного службовця, чи службовця органів місцевого самоврядування, попередній стаж наукової роботи, набутий в державних установах, організаціях, закладах, зараховується до стажу державної служби чи служби в органах місцевого самоврядування незалежно від наявності перерв у роботі, а для осіб, які працювали (працюють) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників, попередній стаж державної служби чи служби в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу наукової роботи незалежно від наявності перерв у роботі   -19- Ситник К.М.
Доповнити словами "Закон вступає в дію з 1 січня 2006 року"  
Враховано   Для осіб, які працюють на посадах, що згідно із законодавством відносяться до посад державного службовця чи службовця органів місцевого самоврядування, попередній стаж наукової роботи, набутий у державних установах, організаціях, закладах, зараховується до стажу державної служби чи служби в органах місцевого самоврядування незалежно від наявності перерв у роботі, а для осіб, які працювали (працюють) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників, попередній стаж державної служби чи служби в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу наукової роботи незалежно від наявності перерв у роботі. Пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику виплачується в повному розмірі незалежно від його доходів, одержуваних після виходу на пенсію. Науковим працівникам, які зробили вагомий внесок у розвиток науки, можуть встановлюватися державні стипендії, а для підтримки наукової молоді - стипендії для молодих учених відповідно до законодавства. Науковим працівникам, які мають науковий ступінь кандидата або доктора наук, для забезпечення умов для наукової діяльності надається в установленому законодавством порядку додаткова житлова площа у вигляді кімнати (кабінету) або в розмірі до 20 кв. метрів. Зазначена додаткова житлова площа оплачується в одинарному розмірі. Окремим категоріям наукових (науково-педагогічних) працівників (за переліком, затвердженим спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі освіти і науки, президіями Національної та галузевих академій наук) науковими організаціями та установами можуть надаватися службові житлові приміщення. Дія цієї статті поширюється на наукових (науково-педагогічних) працівників наукових установ та організацій недержавної форми власності, які пройшли державну атестацію згідно із цим Законом, недержавних вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, що діють відповідно до Закону України "Про вищу освіту", міжнародних наукових організацій, відкритих на території України відповідно до міжнародних договорів, установчі документи яких затверджено Кабінетом Міністрів України, а також на наукових (науково-педагогічних) працівників наукових установ і вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, що належали партійним та громадським організаціям колишніх Української РСР, інших республік СРСР та СРСР". 2. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2006 року.