Кількість абзаців - 11 Таблиця поправок


Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо порядку вилучення документів (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. прийнято за основу
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. 20.12.2006
 
   Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України
 
3. З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
      
4. Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України
 
      
5. щодо порядку вилучення документів
 
      
6. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
7. І. Внести до Кримінально-процесуального кодексу України такі зміни:
 
   І. Внести до Кримінально-процесуального кодексу України такі зміни:
 
8. 1. Частину другу статті 80 після слів «за їх клопотанням» доповнити словами «у трьохденний термін»;
 
-1- Круць М.Ф.
Пропоную ч.2 ст.80 викласти в такій редакції: «Документи-речові докази повинні зберігатися весь час при справі, а заінтересованим особам, підприємствам, установам і організаціям за їх клопотанням видаються копії цих документів, які виготовляються під час вилучення, або не пізніше, як у трьохденний термін».
 
Враховано частково   1. Частину другу статі 80 викласти в такій редакції:
«Документи – речові докази повинні зберігатися весь час при справі. Копії цих документів надаються власнику, а також іншим особам, які за законодавством мають право користуватися цими документами, за їх клопотанням і в порядку, встановленому статтею 186 цього Кодексу».
2. Статтю 83 викласти в такій редакції:
«Стаття 83. Документи
Документи є джерелом доказів, якщо в них викладені або засвідчені обставини, які мають значення для справи.
Документами є предмети, на яких за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо зафіксована певна інформація.
До документів можуть належати матеріали фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інші носії інформації ( у тому числі електронні), які містять відомості про обставини, встановлені в ході кримінального судочинства органом дізнання, слідчим, прокурором чи судом у порядку, встановленому цим Кодексом.
Документи мають бути досліджені та приєднані до справи постановою особи, яка проводить дізнання, слідчим, прокурором, ухвалою суду і зберігатися весь час при справі.
За клопотанням власника, а також інших осіб, які за законодавством мають право користуватися цими документами, вилучені та приєднані до кримінальної справи документи або їх копії можуть бути надані їм у порядку, встановленому цим Кодексом.
У тих випадках, коли документи мають ознаки, вказані в статті 78 цього Кодексу, вони є речовими доказами».
 
    -2- Шемчук В.В.
Пропоную ч.2 ст.80 викласти в такій редакції: «Документи – речові докази повинні зберігатися весь час при справі. Копії цих документів надаються власнику, а також іншим особам, які за законодавством мають право користуватися відповідними документами, за їх клопотанням і в порядку, встановленому статтею 186 цього Кодексу».
 
Враховано    
    -3- Шемчук В.В.
Пропоную статтю 83 викласти в такій редакції: «Стаття 83. Документи
Документи є джерелом доказів, якщо в них викладені або засвідчені обставини, які мають значення для справи.
Документами є предмети, на яких за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо зафіксована певна інформація.
До документів можуть відноситись матеріали фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інші носії інформації ( в тому числі і електронні), які містять відомості про обставини, встановлені в ході кримінального судочинства органом дізнання, слідчим, прокурором чи судом у порядку, встановленому цим Кодексом.
Документи повинні бути досліджені, приєднані до справи постановою особи, яка проводить дізнання, слідчим, прокурором, ухвалою суду і зберігатись весь час при справі.
За клопотанням власника, а також інших осіб, які за законодавством мають право користуватися відповідними документами, вилучені і приєднані до кримінальної справи документи або їх копії можуть бути надані їм в порядку, встановленому цим Кодексом.
У тих випадках, коли документи мають ознаки, вказані в статті 78 цього Кодексу, вони є речовими доказами».
 
Немає висновку    
9. 2. Статтю 186 доповнити частиною третьою такого змісту:
«На клопотання заінтересованих осіб, представників підприємств, установ і організацій, зазначених у статті 80 цього Кодексу, вилучення документів повинно проводитись із залишенням копій. В разі неможливості виготовлення копій документів або встановлення їх власника під час вилучення слідчий вносить до протоколу слідчої дії запис про клопотання щодо залишення копій вилучених документів і в трьохденний термін надає зацікавленим особам копії вилучених документів або мотивовану постанову про відмову у видачі копій документів, яка може бути оскаржена прокурору або в суд».
 
-4- Шемчук В.В.
Пропоную ст.186 доповнити частинами третьою та четвертою такого змісту:
«Копії вилучених документів за клопотанням власника, а також інших осіб, які за законодавством мають право користуватися відповідними документами, можуть бути надані слідчим під час вилучення документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів цих осіб (за їх згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів органів, що проводять таке вилучення, та засвідчуються підписом слідчого і завіряються печаткою.
У разі неможливості виготовлення копій вилучених документів або встановлення їх власника під час вилучення, слідчий вносить до протоколу слідчої дії запис про клопотання щодо надання копій документів і в десятиденний строк з дня вилучення документів надає відповідним особам їх копії або виносить мотивовану постанову про відмову у видачі копій документів, яка може бути оскаржена прокурору або до суду».
 
Враховано   3. Статтю 186 доповнити частинами третьою та четвертою такого змісту:
«Копії вилучених документів за клопотанням власника, а також інших осіб, які за законодавством мають право користуватися цими документами, можуть бути надані слідчим під час вилучення документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів цих осіб (за їх згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів органів, що проводять вилучення, та засвідчуються підписом слідчого і завіряються печаткою.
У разі неможливості виготовлення копій вилучених документів або встановлення їх власника під час вилучення, слідчий вносить до протоколу слідчої дії запис про клопотання щодо надання копій документів і в десятиденний строк з дня вилучення документів надає відповідним особам їх копії або виносить мотивовану постанову про відмову у видачі копій документів, яка може бути оскаржена прокурору або до суду».
 
    -5- Круць М.Ф.
Пропоную ч. 3 ст. 186 викласти у такій редакції: «На клопотання заінтересованих осіб, представників підприємств, установ і організацій, зазначених у статті 80 цього Кодексу, вилучення документів повинно проводитись одночасно із залишенням копій, які виготовляються за рахунок цих осіб, і завіряються слідчим. У разі неможливості виготовлення копій документів слідчий вносить до протоколу слідчої дії запис про клопотання щодо залишення копій вилучених документів і у трьохденний термін надає заінтересованим особам копії вилучених документів або мотивовану постанову про відмову у видачі копій документів, яка може бути оскаржена прокурору або в суд».
 
Враховано частково    
10. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

   ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.