Кількість абзаців - 202 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про державну підтримку сільського господарства України (щодо удосконалення механізмів державного цінового регулювання ринку сільськогосподарської продукції, страхування ризиків сільськогосподарського виробництва та вп (Повторне друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. вноситься народними депутатами України:
 
      
2. Шпаком В.Ф.
 
      
3. Рижуком С.М.
 
      
4. Кирильчуком Є.І.
 
      
5. Закон УкраЇни
 
   Закон України
 
6. Про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" (щодо удосконалення механізмів державного цінового регулювання ринку сільськогосподарської продукції, страхування ризиків сільськогосподарського виробництва та впровадження заходів по відновленню тваринництва і реалізації соціальних програм на селі)
 
   Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів державного регулювання ринку сільськогосподарської продукції
 
7. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
8. І. Внести до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 49, ст. 527; 2005 р., № 29, ст. 381; 2007 р., № 4, ст. 36) такі зміни:
 
   І. Внести зміни до таких законів України:
1. У Законі України "Про державну підтримку сільського господарства України" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 49, ст. 527; 2005 р., № 29, ст. 381; 2007 р., № 4, ст. 36; із змінами, внесеними Законом України від 4 лютого 2009 року № 922-VІ):
 
9. 1. У статті 2:
 
   1) у статті 2:
 
10. 1) доповнити статтю пунктом 2.5-1 такого змісту:
 
-1- Рижук С.М.
Пункт 2.5-1 викласти в такій редакції:
"2.5-1. Державний інтервенційний фонд – фонд, який формується Аграрним фондом за рахунок фінансових інтервенцій, заставних, форвардних і ф’ючерсних закупівель та використовується для здійснення товарних інтервенцій з метою забезпечення цінової стабільності".
 
Враховано   а) доповнити пунктом 2.5-1 такого змісту:
 
11. "2.5-1. Державний інтервенційний фонд — фонд, який формується Аграрним фондом за рахунок фінансових інтервенцій і заставних закупівель та використовується для здійснення товарних інтервенцій з метою забезпечення цінової стабільності.";
 
   "2.5-1. Державний інтервенційний фонд – фонд, який формується Аграрним фондом за рахунок фінансових інтервенцій, заставних, форвардних і ф’ючерсних закупівель та використовується для здійснення товарних інтервенцій з метою забезпечення цінової стабільності";
 
12. 2) пункт 2.9 викласти у такій редакції:
 
   б) пункт 2.9 викласти в такій редакції:
 
13. "2.9. Моніторинг аграрного ринку — система регулярних спостережень на аграрному ринку, що здійснюється протягом маркетингового періоду шляхом збирання, оброблення, аналізу та висвітлення інформації про ціни попиту і обсяги товарних пропозицій на сільськогосподарську продукцію з метою характеристики поточного стану ринку, прогнозування та запобігання критичним ситуаціям.";
 
-2- Семинога А.І.
У статті 1 частини 1 законопроекту пункт 2 після слів "система регулярних спостережень" доповнити словами "та досліджень".
 
Відхилено   "2.9. Моніторинг аграрного ринку – система регулярних спостережень на аграрному ринку, що здійснюється протягом маркетингового періоду шляхом збирання, оброблення, аналізу та висвітлення інформації про ціни попиту і обсяги товарних пропозицій на сільськогосподарську продукцію та продукти її переробки з метою характеристики поточного стану ринку, прогнозування та підготовки пропозицій";
 
    -3- Семинога А.І.
У пункті 2 статті 1 частини 1 законопроекту слова "критичним ситуаціям" замінити словами "кризовим явищам".
 
Відхилено    
    -4- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Пункт 2.9 викласти в наступній редакції:
"2.9. Моніторинг аграрного ринку – система регулярних спостережень на аграрному ринку, що здійснюється протягом маркетингового періоду шляхом збирання, оброблення, аналізу та висвітлення інформації про ціни попиту і обсяги товарних пропозицій на сільськогосподарську продукцію та продукти її переробки з метою характеристики поточного стану ринку, прогнозування та підготовка пропозицій.";
 
Враховано    
14. 3) пункт 2.15 викласти у такій редакції:
 
   в) пункт 2.15 викласти в такій редакції:
 
15. "2.15. Сільськогосподарська продукція — продукція, що відповідає кодам груп 01.1 — 01.3 розділу 01 секції А Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97.
 
-5- Сігал Є.Я.
Пункт 2.15 викласти у такій редакції:
“2.15. Сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) – товари, що зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД (2371а-14) згідно із Законом України "Про Митний тариф України" (2371-14), якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовлюються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони вироблені на власних або орендованих потужностях (площах).
До сільськогосподарської продукції (товарів) також відносяться відходи отримані при виробництві сільськогосподарської продукції (товарів) визначених у групах 1-24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України "Про Митний тариф України", а саме: органічні добрива (гній, перегній, пташиний послід, а також полова, бадилля та інше), суміші органічних та мінеральних добрив, у яких частка органічних добрив становить більше 50 % від загальної ваги таких сумішей, а також усе біологічне  паливо та енергія, отримані при переробці та утилізації сільськогосподарської продукції (товарів) та їх відходів (біогаз, біодизель, етанол, електрична енергія, пар, гаряча вода, та інше).
Сільськогосподарська продукція (товари) зазначені у цій статті обкладаються податком на додану вартість згідно ст. 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" (168/97-ВР) та фіксованим податком згідно з Законом України „Про фіксований сільськогосподарський податок“ (320-14).
Норми цієї статті не поширюються на виробників підакцизних товарів, крім підприємств первинного виноробства, які поставляють виноматеріали (код УКТ ЗЕД 2204 29 – 2204 30) (2371а-14).”;
 
Враховано   "2.15. Сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) – товари, зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України "Про Митний тариф України", якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах).
До сільськогосподарської продукції (товарів) також належать відходи, отримані при виробництві сільськогосподарської продукції (товарів), визначених у групах 1-24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України "Про Митний тариф України", а саме: органічні добрива (гній, перегній, пташиний послід, а також полова, бадилля тощо), суміші органічних та мінеральних добрив, у яких частка органічних добрив становить більше 50 відсотків від загальної ваги таких сумішей, а також усе біологічне паливо та енергія, отримані при переробці та утилізації сільськогосподарської продукції (товарів) та їх відходів (біогаз, біодизель, етанол, тверде біопаливо, у виробництві якого була використана сільськогосподарська продукція (її відходи) в розмірі більше 50 відсотків від усієї використаної продукції, електрична енергія, пар, гаряча вода тощо).
Сільськогосподарська продукція (товари), зазначені у цій статті, обкладаються податком на додану вартість згідно з статтею 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" та фіксованим податком згідно з Законом України „Про фіксований сільськогосподарський податок".
Норми цього пункту не поширюються на виробників підакцизних товарів, крім підприємств первинного виноробства, які поставляють виноматеріали (код УКТ ЗЕД 2204 29 – 2204 30)";
 
    -6- Присяжнюк М.В.
Пункт 2.15 викласти у такій редакції:
"2.15. Сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) – товари, зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України "Про Митний тариф України", якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах).
До сільськогосподарської продукції (товарів) також відносяться відходи отримані при виробництві сільськогосподарської продукції (товарів) визначених у групах 1-24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України "Про Митний тариф України", а саме: органічні добрива (гній, перегній, пташиний послід, а також полова, бадилля та інше), суміші органічних та мінеральних добрив, у яких частка органічних добрив становить більше 50 відсотків від загальної ваги таких сумішей, а також усе біологічне паливо та енергія, отримані при переробці та утилізації сільськогосподарської продукції (товарів) та їх відходів (біогаз, біодизель, етанол, тверде біопаливо в виробництві якого була використана сільськогосподарська продукція (її відходи) в розмірі більше 50 відсотків від всієї використаної продукції, електрична енергія, пар, гаряча вода, та інше).
Сільськогосподарська продукція (товари), зазначені у цій статті, обкладаються податком на додану вартість згідно з статтею 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" та фіксованим податком згідно з Законом України „Про фіксований сільськогосподарський податок".
Норми цього пункту не поширюються на виробників підакцизних товарів, крім підприємств первинного виноробства, які поставляють виноматеріали (код УКТ ЗЕД 2204 29 – 2204 30)";
 
Враховано редакційно    
16. Для цілей цього Закону до поняття "сільськогосподарська продукція" включається також продукція, що виробляється у рибному господарстві і відповідає кодам групи 05.00.1 розділу 05 секції В зазначеного класифікатора. У разі імпорту товарів, визначених об’єктами державного цінового регулювання, до сільськогосподарської продукції належать товари, які підпадають під визначення 1–24 групи УКТЗЕД. Дія цього Закону не поширюється на підакцизну продукцію.";
 
      
17. 4) в абзаці другому пункту 2.19 слова "за адресою будинку Головпоштамту України" виключити;
 
-7- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
В абзаці другому пункту 2.19 статті 2 після слів "визначення його ціни" виключити слово "умовно".
 
Враховано   г) в абзаці другому пункту 2.19 слова "умовно" та "за адресою будинку Головпоштамту України" виключити;
 
18. 5) пункт 2.21 викласти у такій редакції:
 
   ґ) пункти 2.21 та 2.22 викласти в такій редакції:
 
19. "2.21. Франшиза — частина збитків, що не відшкодовується страховиком згідно з договором страхування."
6) у пункті 2.22. слова "форварду або ф’ючерсу" виключити.
 
-8- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Пункт 2.22 статті 2 викласти у такій редакції:
"2.22. Ціна пропозиції – ціна, офіційно заявлена продавцем (товаровиробником), яка зумовлює безвідкличну пропозицію продажу заявленого товару."
 
Враховано   "2.21. Франшиза — частина збитків, що не відшкодовується страховиком згідно з договором страхування.
2.22. Ціна пропозиції – ціна, офіційно заявлена продавцем (товаровиробником), яка зумовлює безвідкличну пропозицію продажу заявленого товару";
 
    -9- Шпак В.Ф.
Статтю 2 діючого Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" доповнити пунктом 2.25 наступного змісту:
"Сільськогосподарське підприємство (включаючи селянське (фермерське), рибальське та рибницьке господарства) є юридична особа, основним видом діяльності є вирощування та переробка сільськогосподарської продукції, а також підприємства, які надають послуги сільськогосподарською технікою по вирощуванню, збиранню та підготуванню сільськогосподарської продукції до первинної реалізації, в яких виручка від реалізації сільськогосподарської продукції, сільськогосподарських послуг становить не менше 50 відсотків загальної суми виручки".
 
Відхилено    
20. 2. Підпункти 3.3.1 і 3.3.2 пункту 3.3 статті 3 викласти у такій редакції:
 
-10- Сігал Є.Я.
У підпункті 3.3.1 пункту 3.3 статті 3 в назві слова „та продовольства (далі — товар)" замінити словом „ (товарів)".
 
Враховано   2) у пункті 3.3 статті 3:
підпункти 3.3.1 і 3.3.2 викласти в такій редакції:
 
21. "3.3.1. Об’єктами державного цінового регулювання є такі види сільськогосподарської продукції та продовольства (далі — товар):
 
-11- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
У підпункті 3.3.1 пункту 3.3 статті 3 до переліку об’єктів державного цінового регулювання додати ще два види сільськогосподарської продукції: після "масло вершкове;" ? "вовна" та після "олія соняшникова." – "овочі та фрукти".
 
Враховано   "3.3.1. Об’єктами державного цінового регулювання є такі види сільськогосподарської продукції (товарів):
 
22. пшениця тверда;
пшениця м’яка;
зерно суміші пшениці та жита (меслин);
кукурудза;
ячмінь;
жито озиме;
жито ярове;
горох;
гречка;
просо;
овес;
соя;
насіння соняшнику;
насіння ріпаку;
насіння льону;
шишки хмелю;
цукор-пісок (буряковий);
борошно пшеничне;
борошно житнє;
м’ясо та субпродукти забійних тварин та птиці;
молоко сухе;
масло вершкове;
олія соняшникова.
3.3.2. Відповідно до ринкової кон’юнктури Кабінет Міністрів України запроваджує державне цінове регулювання окремих об’єктів, визначених підпунктом 3.3.1 пункту 3.3 статті 3 цього Закону. Перелік таких об’єктів визначається результатами моніторингу аграрного ринку і підлягає офіційному оприлюдненню не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку маркетингового періоду.
 
-12- Унгурян П.Я.
У підпункті 3.3.1 пункту 3.3 статті 3 до переліку об’єктів державного цінового регулювання додати ще один вид сільськогосподарської продукції: після “ молоко сухе;” ? “сухі адаптовані молочні суміші (замінники грудного молока)”
 
Враховано   пшениця тверда;
пшениця м’яка;
зерно суміші пшениці та жита (меслин);
кукурудза;
ячмінь;
жито озиме;
жито ярове;
горох;
гречка;
просо;
овес;
соя;
насіння соняшнику;
насіння ріпаку;
насіння льону;
шишки хмелю;
цукор-пісок (буряковий);
борошно пшеничне;
борошно житнє;
м’ясо та субпродукти забійних тварин та птиці;
молоко сухе;
сухі адаптовані молочні суміші (замінники грудного молока);
масло вершкове;
вовна;
олія соняшникова;
овочі та фрукти.
3.3.2. Відповідно до ринкової кон’юнктури Кабінет Міністрів України запроваджує державне цінове регулювання окремих об’єктів, визначених підпунктом 3.3.1 цього Закону. Перелік таких об’єктів визначається за результатами моніторингу аграрного ринку та підлягає офіційному оприлюдненню не пізніш як за 30 календарних днів до початку маркетингового періоду.
 
23. Якщо перелік об’єктів державного цінового регулювання не сформовано або офіційно не оприлюднено у зазначений строк, то діє перелік для попереднього маркетингового періоду.
 
   Якщо перелік об’єктів державного цінового регулювання не сформовано або офіційно не оприлюднено в зазначений строк, діє перелік об’єктів для попереднього маркетингового періоду.
 
24. На кожний товар, що визначений відповідно до стандартів і є об’єктом державного цінового регулювання, встановлюються мінімальні або максимальні інтервенційні ціни."
 
-13- Сігал Є.Я.
В абзаці третьому підпункту 3.3.1 пункту 3.3 статті 3 слово „товар" замінити словами „вид сільськогосподарської продукції (товар)".
 
Враховано   На кожний вид сільськогосподарської продукції (товар), визначений відповідно до стандартів і який є об’єктом державного цінового регулювання, встановлюються мінімальні або максимальні інтервенційні ціни";
доповнити підпунктом 3.3.4 такого змісту:
"3.3.4. Для об’єктів державного цінового регулювання (видів сільськогосподарської продукції та товарів), зазначених у пункті 3.3.1 цього Закону, встановлюється гранична торговельна надбавка (націнка) на рівні не вище 20 відсотків оптово-відпускної ціни виробника (митної вартості) до кінцевого споживача.
Забороняється товаровиробникам (постачальникам) об’єктів державного цінового регулювання (видів сільськогосподарської продукції та товарів), зазначених у пункті 3.3.1 цього Закону, та підприємствам оптової та роздрібної торгівлі, а також офільованим з ними іншим підприємствам укладати договори, що передбачають будь-які інші фінансові зобов’язання (взаємостосунки), крім взаємостосунків куплі-продажу сільськогосподарської продукції (товарів).
Встановити, що підприємства оптової та роздрібної торгівлі проводять розрахунки з постачальниками об’єктів державного цінового регулювання (видів сільськогосподарської продукції та товарів), зазначених у пункті 3.3.1 цього Закону, у строк не більше семи банківських днів з дня отримання виручки від реалізації цих об’єктів.
Уся сума торговельної надбавки (націнки), отримана з порушеннями норм цього Закону, та штраф у двократному розмірі виручки стягуються органами державної податкової служби за рішенням відповідної державної інспекції з контролю за цінами до місцевого бюджету за місцем здійснення торговельної діяльності підприємства (організації) порушника. Узгодження суми стягнення проводиться в порядку, передбаченому Законом України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами";
 
    -14- Смітюх Г.Є.
Після підпункту 3.3.3 пункту 3.3 додати новий підпункт 3.3.4 у такій редакції:
"3.3.4. До об’єктів державного цінового регулювання (видів сільськогосподарської продукції та товарів), що зазначені у пункті 3.3.1 цього Закону, встановлюється гранична торговельна надбавка (націнка) на рівні не вище ніж 20 відсотків від оптово-відпускної ціни виробника (митної вартості) до кінцевого споживача.
Забороняється товаровиробникам (постачальникам) об’єктів державного цінового регулювання (видів сільськогосподарської продукції та товарів), що зазначені у пункті 3.3.1 цього Закону, та підприємствам оптової та роздрібної торгівлі, а також офільованим з ними іншим підприємствам укладати договори, які передбачають будь-які інші фінансові зобов’язання (взаємостосунки), крім взаємостосунків куплі-продажу сільськогосподарської продукції (товарів).
Встановити, що підприємства оптової та роздрібної торгівлі, проводять розрахунки з постачальниками об’єктів державного цінового регулювання (видів сільськогосподарської продукції та товарів), що зазначені у пункті 3.3.1 цього Закону, в термін не пізніше семи банківських днів з дня отримання виручки від реалізації цих об’єктів.
Уся сума торговельної надбавки (націнки), отримана з порушеннями норм цього Закону, та штраф у двократному розмірі виручки стягуються органами державної податкової служби за рішенням відповідної державної інспекції з контролю за цінами до місцевого бюджету за місцем здійснення торговельної діяльності підприємства (організації) порушника. Узгодження суми стягнення проводиться в порядку, передбаченому для узгодження податкових зобов’язань Законом України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом і державними цільовими фондами."
 
Враховано    
25. 3. У статті 4:
 
   3) у статті 4:
 
26. 1) підпункт 4.1.2 пункту 4.1 викласти у такій редакції:
"4.1.2. Мінімальна інтервенційна ціна окремого об’єкта державного цінового регулювання на визначений період цінового регулювання затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики.";
 
-15- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
У підпункті 4.1.2 статті 4 слова “затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики.” замінити словами “затверджується центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики.”
 
Враховано   а) у підпункті 4.1.2 пункту 4.1 слово "встановлюється" замінити словом "затверджується";
 
27. 2) у пункті 4.2. слово "закупівельної" замінити на слово "інтервенційної";
 
   б) у пункті 4.2:
 
28. підпункт 4.2.1 виключити;
 
   підпункт 4.2.1 виключити;
 
29. доповнити підпункт 4.2.2 після слів "такого об’єкта" словами ", крім випадків, пов’язаних із суттєвим впливом цінової кон’юнктури на внутрішньому та зовнішньому ринках, та здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України.";
 
-16- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 4.2.2 статті 4 викласти у такій редакції:
“4.2.2. Розмір мінімальної інтервенційної ціни окремого об'єкта державного цінового регулювання не може змінюватися протягом встановленого періоду державного цінового регулювання щодо такого об'єкта крім випадків, пов’язаних із суттєвим впливом цінової кон’юнктури на внутрішньому та зовнішньому ринках, та здійснюється за рішенням центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики.”
 
Враховано   підпункти 4.2.2 та 4.2.3 викласти в такій редакції:
"4.2.2. Розмір мінімальної інтервенційної ціни окремого об'єкта державного цінового регулювання не може змінюватися протягом встановленого періоду державного цінового регулювання щодо такого об'єкта, крім випадків, пов’язаних із суттєвим впливом цінової кон’юнктури на внутрішньому та зовнішньому ринках, та здійснюється за рішенням центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики.
 
30. підпункт 4.2.3 викласти у такій редакції:
 
      
31. "4.2.3. Мінімальна інтервенційна ціна окремого об’єкта державного цінового регулювання є єдиною для всієї території України.";
 
   4.2.3. Мінімальна інтервенційна ціна окремого об’єкта державного цінового регулювання є єдиною на всій території України";
 
32. 3) пункт 4.3 викласти у такій редакції:
"4.3. Мінімальна інтервенційна ціна окремого об’єкта державного цінового регулювання встановлюється з урахуванням середньогалузевих нормативних витрат з виробництва, мінімального рівня прибутку, кон’юнктури на внутрішньому та зовнішньому ринках за методикою, що затверджується Кабінетом Міністрів України.";
 
-17- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
У пункті 4.3 статті 4 слова "мінімального рівня прибутку," замінити словами "мінімального рівня рентабельності не менше 10 відсотків,".
 
Враховано   в) пункти 4.3 та 4.4 викласти в такій редакції:
"4.3. Мінімальна інтервенційна ціна окремого об’єкта державного цінового регулювання встановлюється з урахуванням середньогалузевих нормативних витрат з виробництва, мінімального рівня рентабельності не менше 10 відсотків, кон’юнктури на внутрішньому та зовнішньому ринках за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
 
33. 4) пункт 4.4 виключити.
 
-18- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
У статті 4 після пункту 4.3 додати пункт 4.4 в такій редакції:
"4.4. У разі якщо мінімальні інтервенційні ціни не забезпечують середньостатистичну беззбитковість виробництва на виробництво таких видів продукції запроваджується додаткова державна підтримка."
 
Враховано   4.4. У разі якщо мінімальні інтервенційні ціни не забезпечують середньостатистичну беззбитковість виробництва на виробництво таких видів продукції запроваджується додаткова державна підтримка";
 
34. 4. У статті 5:
 
   4) у статті 5:
 
35. 1) у пункті 5.1. і підпункті 5.1.1. слово "закупівельної" замінити на слово "інтервенційної";
 
      
36. 2) підпункт 5.1.2. викласти у такій редакції:
"Максимальна інтервенційна ціна окремого об’єкта державного цінового регулювання на визначений період цінового регулювання затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики.";
 
-19- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
У підпункті 5.1.2 статті 5 слова “затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики.” замінити словами “затверджується центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики.”
 
Враховано   а) підпункт 5.1.2 пункту 5.1 після слів "цінового регулювання" доповнити словами "на визначений період цінового регулювання затверджується центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики";
 
37. 3) пункт 5.2 і підпункти 5.2.1., 5.2.2., 5.2.3. викласти у такій редакції:
 
   б) пункт 5.2 викласти в такій редакції:
 
38. "5.2. Визначення розміру максимальної інтервенційної ціни.
 
   "5.2. Визначення розміру максимальної інтервенційної ціни
 
39. 5.2.1. Максимальна інтервенційна ціна окремого об’єкта державного цінового регулювання визначається з урахуванням індексу споживчих цін, індексу цін виробників за відповідний період державного цінового регулювання та кон’юнктури внутрішнього і зовнішнього ринку за методикою, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
   5.2.1. Максимальна інтервенційна ціна окремого об’єкта державного цінового регулювання визначається з урахуванням індексу споживчих цін, індексу цін виробників за відповідний період державного цінового регулювання та кон’юнктури внутрішнього і зовнішнього ринку за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
 
40. 5.2.2. Розмір максимальної інтервенційної ціни окремого об'єкта державного цінового регулювання не може змінюватися протягом періоду державного цінового регулювання, встановленого для такого об'єкта, крім випадків, пов’язаних із суттєвим впливом цінової кон’юнктури на внутрішньому та зовнішньому ринку, та здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України.
 
-20- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
У підпункті 5.2.2 статті 5 слова “здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України.” замінити словами “здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики.”
 
Враховано   5.2.2. Розмір максимальної інтервенційної ціни окремого об'єкта державного цінового регулювання не може змінюватися протягом періоду державного цінового регулювання, встановленого для такого об'єкта, крім випадків, пов’язаних із суттєвим впливом цінової кон’юнктури на внутрішньому та зовнішньому ринку, та здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики.
 
41. 5.2.3. Максимальна інтервенційна ціна окремого об’єкта державного цінового регулювання є єдиною для всієї території України."
 
   5.2.3. Максимальна інтервенційна ціна окремого об’єкта державного цінового регулювання є єдиною на всій території України";
 
42. 5. У пункті 6.2 статті 6:
у підпункті "а" слова ", як правило," виключити;
 
   5) у підпункті "а" пункту 6.2 статті 6 слова "як правило" виключити;
 
43. підпункт "г" виключити.
 
-21- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
У пункті 6.2 статті 6 залишити підпункт г) в такій редакції:
"г) Аграрний фонд може у виключних випадках здійснювати товарну інтервенцію, якщо протягом однієї торгової сесії виникає загроза встановлення ціни рівноваги на рівні, що перевищує розмір максимальної інтервенційної ціни, або коли Кабінет Міністрів України приймає постанову щодо продажу таких об`єктів державного цінового регулювання, не пов`язаного з державним ціновим регулюванням (у тому числі з державного резерву)."
 
Враховано      
44. 6. У статті 7:
 
   6) у статті 7:
 
45. у підпункті "а" пункту 7.2 слова ", як правило," виключити;
 
   а) у підпункті "а" пункту 7.2 слова "як правило" виключити;
 
46. підпункт "г" виключити;
 
-22- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
У пункті 7.2 статті 7 залишити підпункт г) в такій редакції:
"г) Аграрний фонд може у виключних випадках здійснювати фінансову інтервенцію, якщо протягом однієї торгової сесії виникає загроза встановлення ціни рівноваги на рівні, що є меншим за розмір мінімальної інтервенційної ціни, або коли Кабінет Міністрів України приймає постанову щодо закупівлі таких об`єктів державного цінового регулювання, не пов`язаної з державним ціновим регулюванням (у тому числі для потреб державного резерву)."
 
Враховано      
47. абзац третій підпункту 7.3.1 пункту 7.3 викласти у такій редакції:
 
   б) підпункт "б" підпункту 7.3.1 пункту 7.3 викласти в такій редакції:
 
48. "б) об’єктів державного цінового регулювання, що були раніше імпортовані в Україну без прийняття Кабінетом Міністрів України відповідного рішення."
 
   "б) об’єктів державного цінового регулювання, що були раніше імпортовані в Україну без прийняття Кабінетом Міністрів України відповідного рішення";
 
49. 7. У статті 9:
 
   7) у статті 9:
 
50. 1) підпункт 9.1.1 викласти у такій редакції:
"9.1.1. Аграрний фонд є державною спеціалізованою установою, що уповноважена здійснювати державне регулювання цін на окремі види сільськогосподарської продукції і продовольства та виконувати від імені держави інші функції, визначені цим Законом.";
 
-23- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 9.1.1 статті 9 залишити в діючий редакції:
"9.1.1. Аграрний фонд є державною спеціалізованою установою, уповноваженою Кабінетом Міністрів України провадити цінову політику в агропромисловій галузі економіки України."
 
Враховано      
51. 2) у пункті 9.2:
 
   а) у пункті 9.2:
 
52. доповнити підпункт 9.2.1. абзацом такого змісту:
 
   підпункт 9.2.1 доповнити абзацами третім та четвертим такого змісту:
 
53. "Аграрний фонд може здійснювати закупівлю або продаж визначених об’єктами державного цінового регулювання товарів, що не пов’язана з державним ціновим регулюванням, тільки за рішенням Кабінету Міністрів України. При цьому ціни закупівлі або продажу не повинні бути вищими/нижчими більш ніж на 20 відсотків максимальної/мінімальної інтервенційної ціни, встановленої на поточний маркетинговий період для об’єкта державного цінового регулювання.";
 
-24- Рижук С.М.
Підпункт 9.2.1 доповнити абзацом такого змісту:
"У виключних випадках Аграрний фонд за рішенням Кабінету Міністрів України може здійснювати закупівлю та продаж матеріально-технічних ресурсів для потреб сільскогосподарських товаровиробників".
 
Враховано   "Аграрний фонд може здійснювати закупівлю або продаж визначених об’єктами державного цінового регулювання товарів, не пов’язаних з державним ціновим регулюванням, лише за рішенням Кабінету Міністрів України. При цьому ціни закупівлі або продажу не повинні бути вищими/нижчими більш як на 20 відсотків максимальної/мінімальної інтервенційної ціни, встановленої на поточний маркетинговий період для об’єкта державного цінового регулювання.
У виключних випадках Аграрний фонд за рішенням Кабінету Міністрів України може здійснювати закупівлю та продаж матеріально-технічних ресурсів для потреб сільскогосподарських товаровиробників";
 
54. підпункти 9.2.2. і 9.2.3. викласти у такій редакції:
"9.2.2. Аграрний фонд має виключне право на продаж об’єктів державного цінового регулювання, які були конфісковані.
 
-25- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 9.2.2 статті 9 залишити в діючий редакції:
"9.2.2. Аграрний фонд має виключне право на придбання та продаж об'єктів державного цінового регулювання для потреб державного резерву, а також на продаж об'єктів державного цінового регулювання, які були конфісковані або підлягають продажу відповідно до закону".
 
Враховано      
55. 9.2.3. Аграрний фонд не може здійснювати спекулятивні операції, придбавати і продавати поза організованим аграрним ринком об’єкти державного цінового регулювання та товарні деривативи, базовим активом яких є такі об’єкти.";
 
-26- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 9.2.3 статті 9 залишити в діючий редакції:
"9.2.3. Аграрний фонд не може здійснювати спекулятивні операції, придбавати продавати товарні деривативи (крім форвардів), а також придбавати або продавати об'єкти державного цінового регулювання поза організованим аграрним ринком."
 
Враховано      
56. у підпункті 9.2.4. слова "інвестицій" та "угод" замінити словами "інтервенцій" та "договорів (контрактів)" відповідно;
 
   у підпункті 9.2.4 слова "інвестицій" та "угод" замінити відповідно словами "інтервенцій" та "договорів (контрактів)";
 
57. у підпункті 9.2.5. слова "підтримки рівнів мінімальної або максимальної закупівельної ціни" замінити словами "цього Закону";
 
   у підпункті 9.2.5 слова "підтримки рівнів мінімальної або максимальної закупівельної ціни" замінити словами "цього Закону";
 
58. доповнити підпунктом 9.2.6. такого змісту:
"Аграрний фонд відшкодовує витрати, пов’язані із зберіганням об’єктів державного цінового регулювання, які передані зерновим складам.";
 
-27- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
У статті 9 після підпункту 9.2.6. додати два підпункти 9.2.7 і 9.2.8 в такій редакції:
"9.2.7. Аграрний фонд здійснює відшкодування витрат, пов’язаних з комплексом заходів із зберігання, перевезення та переробки об’єктів державного цінового регулювання.
9.2.8. Аграрний фонд має право здійснювати експорт об’єктів державного цінового регулювання за окремим рішенням Кабінету Міністрів України."
 
Враховано   доповнити підпунктами 9.2.7 та 9.2.8 такого змісту:
"9.2.7. Аграрний фонд здійснює відшкодування витрат, пов’язаних з комплексом заходів із зберігання, перевезення та переробки об’єктів державного цінового регулювання в межах норм, встановлених Кабінетом Міністрів України.
9.2.8. Аграрний фонд має право здійснювати експорт об’єктів державного цінового регулювання за окремим рішенням Кабінету Міністрів України.
9.2.9. Аграрний фонд має право створювати державні підприємства, установи, організації";
 
    -28- Рижук С.М.
Пункт 9.2 статті 9 доповнити новим піднунтом 9.2.9 такого змісту:
"9.2.9. Аграрний фонд має право створювати державні підприємства, установи, організації".
 
Враховано    
    -29- Семинога А.І.
У підпункті 2 пункту 7 статті 1 частини 1 законопроекту абзац 5 після слів "які передані зерновим складам" доповнити словами "в межах норм встановлених Кабінетом Міністрів України".
 
Враховано редакційно    
59. 3) підпункт 9.3.1. пункту 9.3. викласти у такій редакції:
 
   б) підпункт 9.3.1 пункту 9.3 викласти в такій редакції:
 
60. "9.3.1. З метою забезпечення продовольчої безпеки Аграрний фонд формує державний інтервенційний фонд, який стосовно кожного об’єкта державного цінового регулювання не може бути меншим (у відсотках до обсягів їх річного внутрішнього споживання за попередній маркетинговий період):
 
-30- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
У підпункті 9.3.1 пункту 9.3:
- абзац перший викласти у такій редакції:
"9.3.1. З метою забезпечення продовольчої безпеки Аграрний фонд формує державний інтервенційний фонд, який стосовно кожного об'єкта державного цінового регулювання не може бути меншим ніж 20 відсотків обсягів їх річного внутрішнього споживання за попередній маркетинговий період.";
- абзац другий – вилучити.
 
Враховано   "9.3.1. З метою забезпечення продовольчої безпеки Аграрний фонд формує державний інтервенційний фонд, який стосовно кожного об'єкта державного цінового регулювання не може бути меншим ніж 20 відсотків обсягів їх річного внутрішнього споживання за попередній маркетинговий період.
 
61. у 2007/2008 маркетинговому періоді — 12 відсотків; 2008/2009 — 14; 2009/2010 — 16; 2010/2011 та наступних маркетингових періодах — 20 відсотків.
 
      
62. Обсяг внутрішнього споживання окремого об’єкта державного цінового регулювання визначається на основі звітного балансу попиту і пропозиції за попередній маркетинговий період.
 
   Обсяг внутрішнього споживання окремого об’єкта державного цінового регулювання визначається на основі звітного балансу попиту і пропозиції за попередній маркетинговий період.
 
63. Кабінет Міністрів України встановлює обсяги формування інтервенційного фонду з урахуванням ситуації, що склалася на аграрному ринку, та прогнозного балансу попиту і пропозиції на наступний маркетинговий період.
 
-31- Семинога А.І.
У пункті 7 статті 1 частини 1 законопроекту підпункт 3 після слів "попиту і пропозиції на наступний маркетинговий період" доповнити словами "за окремими об’єктами державного цінового регулювання".
 
Враховано   Кабінет Міністрів України встановлює обсяги формування інтервенційного фонду з урахуванням ситуації, що склалася на аграрному ринку, та прогнозного балансу попиту і пропозиції на наступний маркетинговий період за окремими об’єктами державного цінового регулювання.
 
64. Державний інтервенційний фонд формується виключно для здійснення товарних інтервенцій на організованому аграрному ринку України та для реалізації положень підпункту 9.2.2 пункту 9.2 цієї статті.
 
   Державний інтервенційний фонд формується виключно для здійснення товарних інтервенцій на організованому аграрному ринку України та для реалізації положень підпункту 9.2.2 пункту 9.2 цієї статті.
 
65. У разі накопичення Аграрним фондом об’єктів державного цінового регулювання в обсягах, більших за установлені, рішення про їх використання приймає Кабінет Міністрів України."
 
   У разі накопичення Аграрним фондом об’єктів державного цінового регулювання в обсягах більших за встановлені, рішення про їх використання приймає Кабінет Міністрів України";
 
66. 8. У розділі ІІІ:
 
   8) назву розділу ІІІ викласти в такій редакції:
 
67. 1) назву розділу викласти у такій редакції:
Розділ ІІІ. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО СТРАХУВАННЯ ТА державне агентство з управління сільськогосподарськими ризиками.
 
   "Розділ ІІІ. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО СТРАХУВАННЯ ТА державне агентство з управління сільськогосподарськими ризиками";
 
68. 2) У статті 10:
Назву статті викласти у такій редакції:
"Стаття 10. Страхування сільськогосподарської продукції (основних засобів)";
 
-32- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Назву статті 10 викласти в такій редакції:
"Стаття 10. Страхування сільськогосподарської продукції"
 
Враховано   9) у статті 10:
а) назву і пункт 10.1 викласти в такій редакції:
"Стаття 10. Страхування сільськогосподарської продукції
 
69. у пункті 10.1:
 
-33- Сігал Є.Я.
Назву пункт 10.1 викласти в такій редакції:
"10.1. Об'єкти, суб'єкти та форма страхування"
 
Враховано   10.1. Об'єкти, суб'єкти та форма страхування
 
70. абзац перший підпункту 10.1.1 викласти у такій редакції:
"Товаровиробник сільськогосподарської продукції (далі Особа) зобов'язана попередньо укласти договір страхування, якщо така особа:";
у абзацах четвертому та п’ятому підпункту 10.1.1 слова "капітальних активів" замінити словами "основних засобів";
 
-34- Сігал Є.Я.
Підпункт 10.1.1 викласти в такій редакції:
"10.1.1. Об’єктами страхування є сільськогосподарська продукція та капітальні активи."
 
Враховано   10.1.1. Об’єктами страхування є сільськогосподарська продукція та капітальні активи.
 
    -35- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 10.1.1 статті 10 викласти в такій редакції:
"10.1.1. Товаровиробник сільськогосподарської продукції (далі Особа) добровільно укладає договір страхування ризиків загибелі (втрати) сільськогосподарської продукції (її частини) та капітальних активів."
 
Відхилено    
    -36- Ткаченко О.М.
Дем'янчук В.О.
1) підпункт 10.1.1 статті 10 викласти в такій редакції:
"10.1.1. Товаровиробник сільськогосподарської продукції (далі особа) зобов’язана попередньо укласти договір добровільного страхування якщо така особа:"
2) викласти підпункт "б" підпункт 10.1.1 статті 10 в такій редакції:
"отримує бюджетну дотацію або субсидію пов’язану з виробництвом сільськогосподарської продукції або здешевлення її ціни".
 
Відхилено    
71. підпункт 10.1.2 викласти у такій редакції:
"10.1.2. Для виконання вимог підпункту 10.1.1 цього пункту Особа повинна укласти договір за правилами комплексного або індексного страхування."
 
-37- Сігал Є.Я.
Підпункт 10.1.2 викласти в такій редакції:
"10.1.2. Страхування ризиків загибелі (втрати) сільськогосподарської продукції (її частини) та капітальних активів проводиться товаровиробником сільськогосподарської продукції (далі – Особа) в добровільній формі та здійснюється на основі договору між страхувальником і страховиком."
 
Враховано   10.1.2. Страхування ризиків загибелі (втрати) сільськогосподарської продукції (її частини) та капітальних активів проводиться товаровиробником сільськогосподарської продукції (далі – Особа) в добровільній формі та здійснюється на основі договору між страхувальником і страховиком.
 
72. у підпункті 10.1.3 слова "лісового господарства та рибальства" виключити;
 
-38- Сігал Є.Я.
Підпункт 10.1.3 викласти в такій редакції:
"10.1.3. Добровільне страхування у конкретного страховика не може бути обов’язковою передумовою при реалізації інших правовідносин."
 
Враховано   10.1.3. Добровільне страхування у конкретного страховика не може бути обов’язковою передумовою при реалізації інших правовідносин.
10.1.4. Види добровільного страхування, на які видається ліцензія, визначаються згідно з прийнятими страховиком правилами (умовами) страхування, зареєстрованими уповноваженим органом";
 
    -39- Кармазін Ю.А.
Вилучити частку "не" у пункті 10.1.3. статті 11 і викласти її в такій редакції:
"Якщо особа здійснює правовідносини, визначені у підпунктах "б" - "г" цього пункту, то страхування ризиків загибелі (втрати) продукції тваринництва, є обов'язковою передумовою для здійснення таких правовідносин"
 
Відхилено    
    -40- Ткаченко О.М.
Дем'янчук В.О.
Підпункт 10.1.3 статті 10 викласти в такій редакції:
"Якщо особа здійснює правовідносини, визначених у підпунктах "б" "г" цього пункту, то страхування ризиків загибелі (втрати) продукції тваринництва і рослинництва є обов’язковою передумовою для здійснення таких правовідносин".
 
Відхилено    
    -41- Сігал Є.Я.
Підпункт 10.1.4 викласти в такій редакції:
"10.1.4. Види добровільного страхування, на які видається ліцензія, визначаються згідно з прийнятими страховиком правилами (умовами) страхування, зареєстрованими уповноваженим органом."
 
Враховано    
73. підпункт 10.2.1 пункту 10.2 викласти у такій редакції:
 
   б) підпункт 10.2.1 пункту 10.2 викласти в такій редакції:
 
74. "10.2.1. Комплексне страхування – це страхування на випадок знищення або пошкодження об’єкта внаслідок певного переліку (комплексу) несприятливих подій.
 
   "10.2.1. Комплексне страхування – страхування на випадок знищення або пошкодження об’єкта внаслідок певного переліку (комплексу) несприятливих подій.
 
75. При страхуванні сільськогосподарських культур до такого переліку входить:
 
   При страхуванні сільськогосподарських культур до такого переліку належать:
 
76. а) вимерзання, ожеледь, заморозок, льодова кірка;
 
   а) вимерзання, ожеледь, заморозок, льодова кірка;
 
77. б) град, буря, ураган, шквал, удар блискавки;
 
-42- Семинога А.І.
У підпункті 2 пункту 8 статті 1 частини 1 законопроекту абзац 6 після слів "град, буря, ураган, шквал, удар блискавки" доповнити словами "та пожежі спричинені нею";
 
Враховано   б) град, буря, ураган, шквал, удар блискавки та пожежі, спричинені нею;
 
78. в) зливи та повені;
 
-43- Семинога А.І.
У підпункті 2 пункту 8 статті 1 частини 1 законопроекту абзац 6 після слів "зливи та повені" доповнити словами "затяжні дощі";
 
Враховано   в) зливи та повені, затяжні дощі;
 
79. г) сель, лавина, земельний зсув;
 
   г) сель, лавина, земельний зсув;
 
80. д) посуха, чи зневоднення на землях, які підлягають примусовому зрошенню;
 
-44- Семинога А.І.
У підпункті 2 пункту 8 статті 1 частини 1 законопроекту абзац 6 після слів "посуха, чи зневоднення на землях, які підлягають примусовому зрошенню" доповнити словами "суховії";
 
Враховано   ґ) посуха, чи зневоднення на землях, які підлягають примусовому зрошенню, суховії;
 
81. е) землетрус;
 
   д) землетрус;
 
82. ж) епітофітотійний розвиток хвороб, розмноження шкідників рослин та хвороб, що стали наслідком несприятливих подій, визначених в пунктах "а)" – "д)";
 
   е) епітофітотійний розвиток хвороб, розмноження шкідників рослин та хвороб, що стали наслідком несприятливих подій, визначених у пунктах "а" – "д";
 
83. з) крадіжки та протиправні дії третіх осіб.
 
   є) крадіжки та протиправні дії третіх осіб.
 
84. При страхуванні сільськогосподарських тварин:
 
   При страхуванні сільськогосподарських тварин до такого переліку належать:
 
85. а) інфекційних хвороб, пожежі, стихійного лиха;
 
   а) інфекційні хвороби, пожежі, стихійне лихо;
 
86. б) нещасного випадку;
 
   б) нещасний випадок;
 
87. в) вимушеного забою (знищення) за розпорядженням спеціалістів ветеринарної медицини у зв’язку із заходами боротьби із інфекційними хворобами;
 
   в) вимушений забій (знищення) за розпорядженням спеціалістів ветеринарної медицини у зв’язку із заходами боротьби із інфекційними хворобами;
 
88. г) неможливість використання тварин за призначенням (для племінних тварин)."
 
   г) неможливість використання тварин за призначенням (для племінних тварин)";
 
89. підпункт 10.3.2. пункту 10.3. виключити;
 
   в) підпункт 10.3.2 пункту 10.3 виключити;
 
90. пункт 10.4 доповнити новими підпунктами 10.4.2-10.4.4 такого змісту:
 
-45- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 10.4.1 статті 10 вилучити.
 
Враховано   г) підпункт 10.4.1 пункту 10.4 виключити;
 
91. "10.4.2. Страхування проводиться в добровільній формі та здійснюється на основі договору між страхувальником і страховиком.
 
      
92. 10.4.3. Добровільне страхування у конкретного страховика не може бути обов’язковою передумовою при реалізації інших правовідносин.
 
      
93. 10.4.4. Види добровільного страхування, на які видається ліцензія, визначаються згідно з прийнятими страховиком правилами (умовами) страхування, зареєстрованими уповноваженим органом."
 
      
94. 3) статтю 11 викласти у такій редакції:
 
-46- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Статтю 11 викласти в такій редакції:
"Стаття 11. Агентство з державної підтримки страхування сільськогосподарських ризиків"
11.1. Агентство з державної підтримки страхування сільськогосподарських ризиків (далі – Агентство) – є державною спеціалізованою організацією, що утворюється центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики для виконання функцій щодо державної підтримки страхування сільськогосподарських ризиків.
11.2. Агентство підпорядковується, є підзвітним та підконтрольним центральному органу виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики.
11.3. Основні завдання Агентства:
а) інформаційне забезпечення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики;
б) підготовка прогнозів і розрахунків щодо державної підтримки страхування (сума необхідної підтримки, перелік культур тощо) в розрізі областей та районів;
в) збирання і реєстрація інформації за договорами страхування, що підпадають субсидуванню, визначення суми бюджетного фінансування;
д) збирання, узагальнення і аналіз даних про страхові випадки і страхові виплати.
11.5. Утримання Агентства здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
11.6. Агентство для виконання покладених на нього завдань має право утворювати регіональні відділення за погодженням з центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики, одержувати від органів виконавчої влади необхідну інформацію та залучати до роботи спеціалістів для розгляду питань, що належать до його компетенції.
11.7. Державна підтримка страхування сільськогосподарських ризиків.
11.7.1. Державна підтримка страхування сільськогосподарських ризиків за рахунок коштів державного бюджету сільськогосподарським товаровиробникам, що застрахували ризики загибелі (втрати) сільськогосподарської продукції згідно з правилами комплексного та індексного страхування, надається у розмірі до 50 відсотків вартості страхових премій (внесків), фактично сплачених цими суб’єктами, у межах страхової премії (внеску), яка не перевищує 5 відсотків страхової суми, розрахованого виходячи з розміру зазначеної продукції.
Державна підтримка страхування сільськогосподарських ризиків надається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
11.7.2. Відшкодування вартості страхових премій (внесків), здійснюється у межах страхової премії (внеску), що не перевищує 5 відсотків до суми застрахованого ризику, розрахованого виходячи з визначеної відповідно до правил біржової торгівлі котирувальної ціни, яка склалася на акредитованих товарних біржах України на момент укладення договору страхування.
У разі коли біржові торги за визначеною продукцією на дату укладення договору страхування не проводилися, сума застрахованого ризику розраховується відповідно до цін, що склалися на попередніх біржових торгах (на умовах споту, франко-складу).
У разі коли об’єктом страхування є сума витрат, понесених у зв'язку з виробництвом окремого виду сільськогосподарської продукції за договорами комплексного страхування, відшкодування вартості страхових премій (внесків), здійснюється виходячи з планових витрат на 1 га посівної площі. При цьому, сума компенсації розраховується, виходячи з планової собівартості, але не вище котирувальної ціни на відповідний вид сільськогосподарської продукції, враховуючи усереднені натуральні показники її врожайності на визначеній території за попередні п`ять маркетингових періодів.
Розмір франшизи при страхуванні сільськогосподарської продукції не повинен перевищувати 30 відсотків страхової суми."
 
Відхилено   10) у статті 11:
а) назву і пункт 11.1 викласти в такій редакції:
 
95. "Стаття 11. Державне Агентство з управління сільськогосподарськими ризиками.
 
   "Стаття 11. Державне Агентство з управління сільськогосподарськими ризиками
 
96. 11.1. Визначення
 
-47- Сігал Є.Я.
В статті 11:
- доповнити пунктом 11.3 наступного змісту, пункт 11.3 вважати пунктом 11.4:
"11.3. Агенство є правонаступником Фонду аграрних страхових субсидій.";
- підпункт в) викласти в наступній редакції:
"в) збирання і реєстрація інформації за договорами страхування, що підпадають під виділення субсидій, визначення суми фінансування за рахунок коштів з державного бюджету".
 
Відхилено   11.1. Визначення
11.1.1. Державне Агентство з управління сільськогосподарськими ризиками (далі - Агентство) – державна спеціалізована установа, яка має свій кошторис, самостійний баланс, рахунки в органі Державного казначейства.
Агентство є правонаступником Фонду аграрних страхових субсидій.
11.1.2. Агентство здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Цивільного та Господарського кодексів, Закону України "Про страхування", Указів Президента України і постанов Кабінету Міністрів України та актів, виданих центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики.
11.1.3. Агентство є підзвітним та підконтрольним уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики та Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг.
11.1.4. Положення про Агентство затверджує Кабінет Міністрів України за поданням уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики за узгодженням з Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг.
11.1.5. Утримання Агентства здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в межах кошторису, затвердженого центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики.
11.1.6. Агентство є небанківською фінансовою установою та підлягає нагляду, виходячи з норм відповідного закону.
11.2. Функції Агентства:
а) інформаційне забезпечення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики щодо страхування сільськогосподарських ризиків;
б) підготовка прогнозів і розрахунків щодо державної підтримки страхування (сума необхідної підтримки, перелік культур тощо) у тому числі в розрізі регіонів;
в) здійснює нарахування та виплату страхової субсидій;
г) збирання і реєстрація інформації за договорами страхування, що підпадають субсидуванню, визначення суми бюджетного фінансування;
д) збирання, узагальнення і аналіз даних про страхові випадки і страхові виплати і підготовка пропозицій щодо його вдосконалення;
е) вивчення та впровадження світового досвіду з питань страхування.
11.3. У державному бюджеті на наступний рік передбачаються видатки для здешевлення вартості страхових премій (внесків), фактично сплачених товаровиробниками сільськогосподарської продукції.
11.4. Державна підтримка страхування сільськогосподарських ризиків.
11.4.1. Державна підтримка страхування сільськогосподарських ризиків за рахунок коштів державного бюджету товаровиробникам сільськогосподарської продукції, що застрахували ризики загибелі (втрати) сільськогосподарської продукції згідно з правилами комплексного та індексного страхування, надається у розмірі до 50 відсотків вартості страхових премій (внесків), фактично сплачених цими суб’єктами у межах страхової премії (внеску), що не перевищує п’яти відсотків страхової суми, розрахованої виходячи з розміру зазначеної продукції.
Державна підтримка страхування сільськогосподарських ризиків надається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
11.4.2. Відшкодування вартості страхових премій (внесків) здійснюється у межах страхової премії (внеску), що не перевищує п’яти відсотків суми застрахованого ризику, розрахованого виходячи з визначеної відповідно до правил біржової торгівлі котирувальної ціни, яка склалася на акредитованих товарних біржах України на момент укладення договору страхування.
У разі якщо біржові торги за визначеною продукцією на день укладення договору страхування не проводилися, сума застрахованого ризику розраховується відповідно до цін, що склалися на попередніх біржових торгах (на умовах споту, франко-складу).
У разі якщо об’єктом страхування є сума витрат, здійснених у зв'язку з виробництвом окремого виду сільськогосподарської продукції за договорами комплексного страхування, відшкодування вартості страхових премій (внесків) здійснюється виходячи з планових витрат на 1 гектар посівної площі. При цьому сума компенсації розраховується виходячи з планової собівартості, але не вище котирувальної ціни на відповідний вид сільськогосподарської продукції, враховуючи усереднені натуральні показники її врожайності на визначеній території за попередніх п`ять маркетингових періодів.
Розмір франшизи при страхуванні сільськогосподарської продукції не повинен перевищувати 30 відсотків страхової суми";
 
    -48- Рижук С.М.
Статтю 11 викласти в такій редакції:
"Стаття 11. Державне Агентство з управління сільськогосподарськими ризиками
11.1. Визначення
11.1.1. Державне Агентство з управління сільськогосподарськими ризиками (далі - Агентство) – державна спеціалізована установа, яка має свій кошторис, самостійний баланс, рахунки в органі Державного казначейства.
Агентство є правонаступником Фонду аграрних страхових субсидій.
11.1.2. Агентство здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Цивільного та Господарського кодексів, Закону України "Про страхування", Указів Президента України і постанов Кабінету Міністрів України та актів, виданих центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики.
11.1.3. Агентство є підзвітним та підконтрольним уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики та Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг.
11.1.4. Положення про Агентство затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики після узгодження із Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг.
11.1.5. Утримання Агентства здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у межах кошторису, затвердженого центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики .
11.1.6. Агентство є небанківською фінансовою установою та підлягає нагляду, виходячи з норм відповідного закону.
11.2. Функції Агентства:
а) інформаційне забезпечення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики щодо страхування сільськогосподарських ризиків;
б) підготовка прогнозів і розрахунків щодо державної підтримки страхування (сума необхідної підтримки, перелік культур тощо) в тому числі в розрізі регіонів;
в) здійснює нарахування та виплату страхової субсидій;
г) збирання і реєстрація інформації за договорами страхування, що підпадають субсидуванню, визначення суми бюджетного фінансування;
д) збирання, узагальнення і аналіз даних про страхові випадки і страхові виплати і підготовка пропозицій щодо його вдосконалення;
е) вивчення та впровадження світового досвіду з питань страхування.
11.3. У державному бюджеті на черговий рік передбачаються видатки для здешевлення вартості страхових премій (внесків), фактично сплачених товаровиробниками сільськогосподарської продукції.
11.4. Державна підтримка страхування сільськогосподарських ризиків.
11.4.1. Державна підтримка страхування сільськогосподарських ризиків за рахунок коштів державного бюджету товаровиробникам сільськогосподарської продукції, що застрахували ризики загибелі (втрати) сільськогосподарської продукції згідно з правилами комплексного та індексного страхування, надається у розмірі до 50 відсотків вартості страхових премій (внесків), фактично сплачених цими суб’єктами у межах страхової премії (внеску), яка не перевищує 5 відсотків страхової суми, розрахованої виходячи з розміру зазначеної продукції.
Державна підтримка страхування сільськогосподарських ризиків надається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
11.4.2. Відшкодування вартості страхових премій (внесків) здійснюється у межах страхової премії (внеску), що не перевищує 5 відсотків суми застрахованого ризику, розрахованого виходячи з визначеної відповідно до правил біржової торгівлі котирувальної ціни, яка склалася на акредитованих товарних біржах України на момент укладення договору страхування.
У разі якщо біржові торги за визначеною продукцією на дату укладення договору страхування не проводилися, сума застрахованого ризику розраховується відповідно до цін, що склалися на попередніх біржових торгах (на умовах споту, франко-складу).
У разі якщо об’єктом страхування є сума витрат, здійснених у зв'язку з виробництвом окремого виду сільськогосподарської продукції за договорами комплексного страхування, відшкодування вартості страхових премій (внесків) здійснюється виходячи з планових витрат на 1 гектар посівної площі. При цьому сума компенсації розраховується виходячи з планової собівартості, але не вище котирувальної ціни на відповідний вид сільськогосподарської продукції, враховуючи усереднені натуральні показники її врожайності на визначеній території за попередніх п`ять маркетингових періодів.
Розмір франшизи при страхуванні сільськогосподарської продукції не повинен перевищувати 30 відсотків страхової суми".
 
Враховано    
97. 11.1.1. Державне Агентство з управління сільськогосподарськими ризиками (далі - Агентство) – є державною спеціалізованою установою, яка має свій кошторис, самостійний баланс, розрахункові рахунки в органі Державного казначейства.
 
-49- Семинога А.І.
У підпункті 3 пункту 8 статті 1 частини 1 слово "розрахункові" виключити.
 
Враховано      
98. 11.1.2. Агентство здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу, Господарського кодексу, Закону України "Про страхування", Указів Президента України і постанов Кабінету Міністрів України та актів, виданих центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики.
 
      
99. 11.1.3. Агентство є підзвітним та підконтрольним уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики та Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг.
 
      
100. 11.1.4. Положення про Агентство затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики після узгодження із Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг.
 
      
101. 11.1.5. Агентство є небанківською фінансовою установою та підлягає нагляду, виходячи з норм відповідного закону.
 
      
102. У пунктах 11.2., 11.3., 11.4. та підпунктах 11.3.1., 11.3.2., 11.3.3., 11.3.4., 11.3.5., 11.4.1., 11.4.3. абревіатуру "ФАСС" замінити на слово "Агентство"
 
      
103. Підпункт 11.4.1. в) викласти в такій редакції: "проведення розрахунків із державним бюджетом".
 
      
104. Підпункт 11.4.2. викласти в такій редакції: "Відшкодування, визначені у підпунктах "а" - "б" підпункту 11.4.1 цього пункту, здійснюються у межах страхової премії (внеску), що не перевищує 5 відсотків до суми застрахованого ризику, розрахованого виходячи з розміру середньозваженої біржової ціни, яка склалася на організованому аграрному ринку за останній місяць, що передує укладанню договору на страхування вищезазначеної продукції та страхової франшизи, розмір якої не перевищує 30 відсотків до суми зазначеного ризику."
 
      
105. Пункт 11.5 та підпункти 11.5.1., 11.5.2., 11.5.3., 11.5.4. виключити.
 
      
106. 9. У розділі ІV статті 12:
 
   11) у статті 12:
 
107. 1) пункт 12.1 виключити;
 
-50- Ткач Р.В.
Рижук С.М.
Пункт 12.1 викласти в редакції:
"За рішенням Кабінету Міністрів України може запроваджуватися режим заставних закупівель".
 
Враховано   а) пункт 12.1 викласти в такій редакції:
"12.1. За рішенням Кабінету Міністрів України може запроваджуватися режим заставних закупівель";
 
108. 2) у пункті 12.2:
 
-51- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Пункт 12.2 статті 12 – вилучити.
 
Відхилено   б) у пункті 12.2:
 
109. у підпунктах 12.2.1 і 12.2.5 слова "простого чи подвійного складського свідоцтва або складської квитанції" замінити словами "подвійного складського свідоцтва";
 
   в абзаці першому підпункту 12.2.1 слова "простого чи подвійного складського свідоцтва або складської квитанції" замінити словами "подвійного складського свідоцтва";
 
110. у підпункті 12.2.2 слова "вартості застави, розрахованої, виходячи з розміру встановленої мінімальної закупівельної ціни" замінити словами "розміру мінімальної інтервенційної ціни ";
 
   підпункт 12.2.2 викласти в такій редакції:
"12.2.2. Розмір суми бюджетної позики не може перевищувати 80 відсотків розміру мінімальної інтервенційної ціни";
 
111. у підпункті 12.2.3 слова "не припускається" замінити словами "не дозволяється";
 
   у підпункті 12.2.3 слова "не припускаються" замінити словами "не дозволяються";
у підпункті 12.2.5 слова "просте чи подвійне складське свідоцтво (складська квитанція)" замінити словами "подвійне складське свідоцтво";
 
112. доповнити пункт підпунктом 12.2.8 такого змісту:
 
   доповнити підпунктом 12.2.8 такого змісту:
 
113. "12.2.8. У разі коли позичальник до закінчення строку, встановленого сторонами, звертається до кредитора із заявою про добровільний продаж об’єкта застави до державного інтервенційного фонду на умовах погашення фінансових зобов’язань, що передбачені кредитним договором, кредитор має право на придбання такого об’єкта на умовах, передбачених зазначеним договором.";
 
   "12.2.8. У разі якщо позичальник до закінчення строку, встановленого сторонами, звертається до кредитора із заявою про добровільний продаж об’єкта застави до державного інтервенційного фонду на умовах погашення фінансових зобов’язань, що передбачені кредитним договором, кредитор має право на придбання такого об’єкта на умовах, передбачених зазначеним договором";
 
114. 3) у підпункті "ґ" пункту 12.3 слова "у розумінні статті 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" виключити;
 
   в) у підпункті "ґ" пункту 12.3 слова "у розумінні статті 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" виключити;
 
115. 4) у другому реченні пункту 12.4 слово "червня" замінити словом "травня".
 
   г) у другому реченні пункту 12.4 слово "червня" замінити словом "травня";
 
116. 10. У статті 13:
 
   12) у статті 13:
 
117. 1) підпункт 13.1.1 пункту 13.1 викласти у такій редакції:
 
   а) підпункт 13.1.1 пункту 13.1 викласти в такій редакції:
 
118. "13.1.1. Режим кредитної субсидії полягає у субсидуванні частини плати (процентів) за використання кредитів, наданих банками в національній та іноземній валюті."
 
   "13.1.1. Режим кредитної субсидії полягає у субсидуванні частини плати (процентів) за використання кредитів, наданих банками в національній та іноземній валюті";
 
119. 2) у пункті 13.2:
 
      
120. у підпункті 13.2.1. слова "що виробляють об'єкти державного цінового регулювання" виключити;
 
-52- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 13.2.1 статті 13 викласти в такій редакції:
"13.2.1. Кредитна субсидія надається особам, які є підприємствами агропромислового комплексу.
Кредитна субсидія надається на конкурсній основі підприємствам агропромислового комплексу, за кредитами, залученими у поточному році та перехідними кредитами, залученими у минулі роки."
 
Враховано   б) підпункти 13.2.1 і 13.2.2 пункту 13.2 викласти в такій редакції:
"13.2.1. Кредитна субсидія надається особам, які є підприємствами агропромислового комплексу.
Кредитна субсидія надається на конкурсній основі підприємствам агропромислового комплексу за кредитами, залученими у поточному році, та перехідними кредитами, залученими у попередні роки.
 
    -53- Сігал Є.Я.
В абзаці першому та другому підпункту 13.2.1 слова "підприємства агропромислового комплексу" замінити словами "сільськогосподарські товаровиробники" у відповідних відмінках.
 
Відхилено    
121. у підпункті 13.2.2. слова "окремого об'єкта державного цінового регулювання" виключити;
 
-54- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 13.2.2 статті 13 викласти в такій редакції:
"13.2.2. Субсидуванню підлягає частина плати (процентів) за кредитом, основна сума якого використовується за цільовим призначенням на потреби виробництва (на розвиток агропромислового комплексу)."
 
Враховано   13.2.2. Субсидуванню підлягає частина плати (процентів) за кредитом, основна сума якого використовується за цільовим призначенням на потреби виробництва (на розвиток агропромислового комплексу)";
 
122. 3) пункт 13.3 викласти у такій редакції:
 
   в) пункти 13.3 і 13.4 викласти в такій редакції:
 
123. "13.3. Розмір кредитної субсидії.
 
   "13.3. Розмір кредитної субсидії
 
124. 13.3.1. Кредитна субсидія надається:
 
-55- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 13.3.1 статті 13 викласти в такій редакції:
"13.3.1. Кредитна субсидія надається у порядку та розмірі, які визначаються Кабінетом Міністрів України:
а) для короткострокових кредитів – строком до 12 календарних місяців;
б) для середньострокових кредитів – строком до 36 календарних місяців.
в) для довгострокових кредитів – строком до 60 календарних місяців.
Кредитна субсидія надається:
у національній валюті:
у розмірі не менше 1,5 облікової ставки Національного банку України за короткостроковими, середньостроковими та довгостроковими кредитами, що діє на дату нарахування відсотків за користування кредитами;
в іноземній валюті у розмірі не менше 10 відсотків річних.
Порядок розрахунку такого середньозваженого відсотка (процента) визначається постановою Кабінету Міністрів України. Розмір кредитної субсидії щорічно оприлюднюється Кабінетом Міністрів України не пізніше 1 лютого поточного бюджетного року."
 
Враховано   13.3.1. Кредитна субсидія надається у порядку та розмірі, визначених Кабінетом Міністрів України:
 
125. а) для короткострокових кредитів – строком до 12 календарних місяців;
 
   а) для короткострокових кредитів – строком до 12 календарних місяців;
 
126. б) для середньострокових кредитів – строком до 36 календарних місяців.
 
   б) для середньострокових кредитів – строком до 36 календарних місяців;
 
127. в) для довгострокових кредитів – строком до 60 календарних місяців.
 
   в) для довгострокових кредитів – строком до 60 календарних місяців.
 
128. Кредитна субсидія надається:
 
   Кредитна субсидія надається:
 
129. у національній валюті:
в розмірі облікової ставки Національного банку України, що діє на дату нарахування відсотків за користування кредитами;
у розмірі 1,5 облікової ставки Національного банку України за середньостроковими кредитами на закупівлю племінної худоби та за довгостроковими кредитами на будівництво та реконструкції виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення.
 
   у національній валюті – у розмірі не менше 1,5 облікової ставки Національного банку України за короткостроковими, середньостроковими та довгостроковими кредитами, що діє на день нарахування відсотків за користування кредитами, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами;
 
130. в іноземній валюті у розмірі 6 відсотків річних.
 
   в іноземній валюті – у розмірі не менше 10 відсотків річних, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами.
 
131. Порядок розрахунку такого середньозваженого процента визначається постановою Кабінету Міністрів України на підставі подання Національного банку України. Розмір кредитної субсидії щорічно оприлюднюється Кабінетом Міністрів України не пізніше 1 березня поточного бюджетного року.
 
-56- Рижук С.М.
Підпункт 13.3.1 статті 13 викласти в такій редакції:
"13.3.1. Кредитна субсидія надається у порядку та розмірі, які визначаються Кабінетом Міністрів України:
а) для короткострокових кредитів – строком до 12 календарних місяців;
б) для середньострокових кредитів – строком до 36 календарних місяців.
в) для довгострокових кредитів – строком до 60 календарних місяців.
Кредитна субсидія надається:
у національній валюті у розмірі не менше 1,5 облікової ставки Національного банку України за короткостроковими, середньостроковими та довгостроковими кредитами, що діє на дату нарахування відсотків за користування кредитами, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами;
в іноземній валюті у розмірі не менше 10 відсотків річних, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами.
Порядок розрахунку такого середньозваженого відсотка (процента) визначається постановою Кабінету Міністрів України. Розмір кредитної субсидії щорічно оприлюднюється Кабінетом Міністрів України не пізніше 1 березня поточного бюджетного року."
 
Враховано редакційно   Порядок розрахунку такого середньозваженого відсотка (процента) визначається постановою Кабінету Міністрів України. Розмір кредитної субсидії щорічно оприлюднюється Кабінетом Міністрів України не пізніше 1 березня поточного бюджетного року.
 
    -57- Унгурян П.Я.
Після останнього абзацу підпункту 13.3.1. пункту 13.3 доповнити новим абзацом наступного змісту:
"За зверненням підприємств агропромислового комплексу банки пролонгують на період до 1 січня 2010 року непогашені кредити, залучені у 2005-2008 роках, за відсотковими ставками не вище тих, що передбачені основними кредитними договорами, без застосування штрафних санкцій".
 
Відхилено    
132. 13.3.2. Кредитна субсидія надається позичальнику щомісячно, виходячи з суми фактично сплачених процентів за відповідний період.
 
-58- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 13.3.2 статті 13 викласти в такій редакції:
"13.3.2. Кредитна субсидія надається позичальникам щомісяця, виходячи із суми фактично сплачених відсотків за відповідний період.
Кредитна субсидія надається по короткостроковим кредитам залученим:
- для покриття виробничих витрат у поточному році;
- для закупівлі у сільськогосподарських товаровиробників виробленої ними сільськогосподарської продукції.
Кредитна субсидія надається по середньостроковим кредитам залученим:
-для придбання основних засобів сільськогосподарського призначення;
-для здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення, а також з переробкою сільськогосподарської продукції.
Кредитна субсидія надається по довгостроковим кредитам залученим:
-для придбання основних засобів сільськогосподарського призначення, обладнання для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції;
-для будівництва та реконструкції виробничих об’єктів (в тому числі оптових ринків сільськогосподарської продукції, сховищ для зерна, овочів та фруктів)."
 
Враховано   13.3.2. Кредитна субсидія надається позичальнику щомісяця, виходячи з суми фактично сплачених відсотків за відповідний період.
Кредитна субсидія надається за короткостроковими кредитами, залученими:
для покриття виробничих витрат у поточному році;
для закупівлі у сільськогосподарських товаровиробників виробленої ними сільськогосподарської продукції.
Кредитна субсидія надається за середньостроковими кредитами, залученими:
для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва;
для здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського виробництва, а також з переробкою сільськогосподарської продукції.
Кредитна субсидія надається за довгостроковими кредитами, залученими:
для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, обладнання для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції;
для будівництва та реконструкції виробничих об’єктів (у тому числі оптових ринків сільськогосподарської продукції, сховищ для зберігання зерна, овочів та фруктів).
 
133. 13.3.3. Субсидуванню не підлягають будь-які плати позичальником або від його імені - третьою особою на користь кредитора, інші ніж проценти за кредит, залучений від останнього."
 
-59- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 13.3.3 статті 13 викласти в такій редакції:
"13.3.3. Кредитна субсидія (державна підтримка підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів) здійснюється в розмірі не менш, ніж 90 відсотків від банківських відсотків (процентів), за якими отримані кредити в національній та іноземній валюті на будівництво виробничих приміщень, тваринницьких та птахівничих комплексів, а також на будівництво сховищ для зберігання зерна, овочів та фруктів."
 
Враховано   13.3.3. Кредитна субсидія (державна підтримка підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів) здійснюється на конкурсних засадах в розмірі не менш як 90 відсотків банківських відсотків (процентів), за якими отримані кредити в національній та іноземній валюті на будівництво оптових ринків сільськогосподарської продукції, виробничих приміщень, тваринницьких і птахівничих комплексів, а також на будівництво сховищ для зберігання зерна, овочів та фруктів.
13.3.4. Субсидуванню не підлягають будь-які плати позичальником або від його імені - третьою особою на користь кредитора, інші ніж проценти за кредит, залучений від цього кредитора.
Субсидія не надається позичальникам, яких визнано банкрутами, стосовно яких порушено справу про банкрутство, що перебувають у стадії ліквідації.
 
    -60- Рижук С.М.
Підпункт 13.3.3 статті 13 викласти в такій редакції:
"13.3.3. Кредитна субсидія (державна підтримка підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів) здійснюється на конкурсних засадах в розмірі не менш, ніж 90 відсотків від банківських відсотків (процентів), за якими отримані кредити в національній та іноземній валюті на будівництво оптових ринків сільськогосподарської продукції, виробничих приміщень, тваринницьких та птахівничих комплексів, а також на будівництво сховищ для зберігання зерна, овочів та фруктів."
 
Враховано редакційно    
    -61- Сігал Є.Я.
У підпункті 13.3.3 слова "підприємств агропромислового комплексу" замінити словами "сільськогосподарських товаровиробників"
 
Відхилено    
    -62- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
У статті 13 після підпункту 13.3.3 додати підпункт 13.3.4 в такій редакції:
"13.3.4. Субсидуванню не підлягають будь-які плати позичальником або від його імені - третьою особою на користь кредитора, інші ніж проценти за кредит, залучений від останнього.
Субсидія не надається позичальникам, яких визнано банкрутами, стосовно яких порушено справу про банкрутство, що перебувають в стадії ліквідації."
 
Враховано    
134. 4) пункт 13.4 викласти у такій редакції:
"13.4. Цільове використання коштів субсидованого кредиту.
 
   13.4. Цільове використання коштів субсидованого кредиту
 
135. 13.4.1. Короткострокові кредити використовуються виключно на виробничі витрати поточного року;
 
   13.4.1. Короткострокові кредити використовуються виключно на виробничі витрати поточного року.
 
136. 13.4.2. Середньострокові та довгострокові кредити використовуються виключно для:
придбання основних засобів сільськогосподарського призначення, в тому числі сільськогосподарської та зрошувальної техніки вітчизняного та іноземного виробництва аналоги якого не виробляються в Україні, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
витрат, пов'язаних з будівництвом та реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення;
 
-63- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 13.4.2 статті 13 викласти в такій редакції:
"13.4.2. Середньострокові та довгострокові кредити використовуються також для:
придбання основних засобів сільськогосподарського призначення вітчизняного та іноземного виробництва, аналоги якого не виробляються в Україні, в тому числі сільськогосподарської та зрошувальної техніки, а також техніки та обладнання для механізації процесів у тваринництві та птахівництві, обладнання для переробної галузі, обладнання для переробки сільськогосподарських відходів та сировини, у тому числі у біопаливо та інші альтернативні види енергії, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
витрат, пов'язаних з будівництвом та реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення, в тому числі – для забезпечення переробки сільськогосподарських відходів та сировини."
 
Враховано   13.4.2. Середньострокові та довгострокові кредити використовуються також для:
придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва вітчизняного та іноземного виробництва, аналоги якого не виробляються в Україні, зокрема сільськогосподарської та зрошувальної техніки, а також техніки та обладнання для механізації процесів у тваринництві та птахівництві, обладнання для переробної галузі, обладнання для переробки сільськогосподарських відходів та сировини, у тому числі у біопаливо та інші альтернативні види енергії, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
витрат, пов'язаних з будівництвом та реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення, у тому числі для забезпечення переробки сільськогосподарських відходів та сировини.
 
137. 13.4.3. Розпорядники нижчого рівня у строки передбачені законодавством для подання звітності надають центральному органу виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики звітність про використання коштів субсидованого кредиту.
 
-64- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 13.4.3 статті 13 викласти у такій редакції:
"13.4.3. Розпорядники нижчого рівня (обласні, Київська міська та Севастопольська міська державні адміністрації) у строки передбачені законодавством для подання звітності надають центральному органу виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики звітність про використання коштів субсидованого кредиту.
Розподіл бюджетних коштів, спрямованих на кредитування сільськогосподарських підприємств, здійснюється на рівні областей, міст Києва та Севастополя."
 
Враховано   13.4.3. Розпорядники нижчого рівня (обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації) у строки, передбачені законодавством для подання звітності, надають центральному органу виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики звітність про використання коштів субсидованого кредиту.
Розподіл бюджетних коштів, спрямованих на кредитування підприємств агропромислового комплексу, здійснюється на рівні областей, міст Києва та Севастополя.
 
    -65- Сігал Є.Я.
У підпункті 13.4.3 слово "підприємств" замінити словом "товаровиробників".
 
Відхилено    
    -66- Рижук С.М.
Підпункт 13.4.3 статті 13 викласти у такій редакції:
"13.4.3. Розпорядники нижчого рівня (обласні, Київська міська та Севастопольська міська державні адміністрації) у строки передбачені законодавством для подання звітності надають центральному органу виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики звітність про використання коштів субсидованого кредиту.
Розподіл бюджетних коштів, спрямованих на кредитування підприємств агропромислового комплексу, здійснюється на рівні областей, міст Києва та Севастополя."
 
Враховано редакційно    
138. 13.4.4. У разі виявлення фактів нецільового використання коштів кредитної субсидії припиняється надання позичальнику будь-якої державної підтримки протягом поточного та наступного бюджетного періоду."
 
   13.4.4. У разі виявлення фактів нецільового використання коштів кредитної субсидії припиняється надання позичальнику будь-якої державної підтримки протягом поточного та наступного бюджетного періоду";
 
139. 5) у пункті 13.5:
 
   г) підпункт 13.5.2 пункту 13.5 викласти в такій редакції:
 
140. підпункт 13.5.2 викласти у такій редакції:
 
   "13.5.2. У разі встановлення контролюючими органами факту незаконного одержання та/або нецільового використання кредитної субсидії стягнення здійснюється відповідно до норм чинного законодавства";
 
141. "У разі встановлення контролюючими органами факту незаконного одержання та/або нецільового використання кредитної субсидії стягнення здійснюється відповідно до норм чинного законодавства."
 
      
142. 6) підпункт 13.6.2 пункту 13.6 виключити.
 
   ґ) підпункт 13.6.2 пункту 13.6 виключити;
 
143. 11. У статті 14:
 
      
144. 1) підпункт 14.2.4 пункту 14.2 викласти у такій редакції:
"14.2.4. Зерно, щодо якого здійснюються державні аграрні інтервенції, або під обсяг якого одержана бюджетна позика в межах режиму здійснення державних заставних закупівель, повинне зберігатися виключно на сертифікованому зерновому складі.
Кабінет Міністрів України встановлює щодо зазначеного зерна режим цінового регулювання вартості таких послуг:
ветеринарної медицини (проведення лабораторних досліджень, оформлення ветеринарного сертифіката або свідоцтва);
хлібної інспекції (огляд та оформлення сертифікатів);
карантинної інспекції (огляд та оформлення сертифікатів, проведення фумігації);
зберігання товару на сертифікованому зерновому складі на відповідний маркетинговий період.
Рішення Кабінету Міністрів України щодо встановлення режиму регулювання вартості окремих видів послуг оприлюднюється за 30 днів до початку запровадження такого режиму регулювання.".
 
-67- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 14.2.4 статті 14 викласти в такій редакції:
"14.2.4. Сільськогосподарська продукція (товар), яка є об’єктом державного цінового регулювання або під обсяг якої була одержана бюджетна позика у режимі державних заставних закупівель, зберігається виключно у сертифікованому складі. Плата за таке зберігання не може перевищувати 2 відсотки від вартості такої продукції, розрахованої від мінімальної інтервенційної ціни (у розрахунку за кожні 30 календарних днів такого зберігання кожної метричної одиниці виміру її обсягу)."
 
Відхилено скільки стаття врегулювана Законом України від 04.02.2009 №922-VІ.     
    -68- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Підпункт 14.2.5 доповнити пунктом г) наступного змісту:
"г) зберігання товару на сертифікованому складі на відповідний маркетинговий період."
 
Відхилено скільки стаття врегулювана Законом України від 04.02.2009 №922-VІ.   
145. 12. У статті 15:
 
   13) у статті 15:
 
146. 1) в абзаці другому пункту 15.1 слово "середньостатистичної" виключити;
 
   а) в абзаці другому пункту 15.1 слово "середньостатистичної" виключити;
 
147. 2) пункти 15.2 і 15.3 викласти у такій редакції:
 
-69- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Пункт 15.2 статті 15 подати в такій редакції:
"15.2. Об’єктами бюджетної дотації є:
велика рогата худоба;
свині;
вівці;
коні;
птиця свійська (кури м’ясних порід);
кролі;
молоко незбиране екстра, вищого, першого та другого ґатунків (не піддане будь-якій обробці, переробці чи пакуванню для потреб подальшого продажу);
вовна стрижена;
кокони тутового шовкопряду;
мед натуральний".
 
Враховано частково   б) пункти 15.2, 15.3 і 15.6 викласти в такій редакції:
 
148. "15.2. Об’єктами бюджетної дотації є:
 
   "15.2. Об’єктами бюджетної дотації є:
 
149. худоба велика рогата;
 
   велика рогата худоба;
 
150. свині;
 
   свині;
 
151. вівці;
 
   вівці;
 
152. кози;
 
      
153. коні;
 
   коні;
 
154. птиця свійська;
 
   птиця свійська;
 
155. кролі;
 
   кролі;
 
156. молоко корів стада молочного;
 
   молоко незбиране екстра, вищого, першого та другого ґатунків (не піддане будь-якій обробці, переробці чи пакуванню для потреб подальшого продажу);
 
157. вовна стрижена.".
 
   вовна стрижена;
кокони тутового шовкопряда;
мед натуральний.
 
158. "15.3. Об’єктами спеціальної бюджетної дотації є:
 
-70- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Пункт 15.3 статті 15 подати в такій редакції:
"15.3. Об’єктами спеціальної бюджетної дотації є:
молодняк великої рогатої худоби молочних порід різного віку;
коні чистопородні;
бджолині сім’ї. "
 
Відхилено   15.3. Об’єктами спеціальної бюджетної дотації є:
 
159. худоба велика рогата молочна;
худоба велика рогата м’ясна;
молодняк великої рогатої худоби різного віку;
коні;
вівці;
свині.";
Об’єктом спеціальної бюджетної дотації є також бджолина сім’я, визначена такою відповідно до Закону України "Про бджільництво", та продукція шовківництва.".
 
   худоба велика рогата молочна;
худоба велика рогата м’ясна;
молодняк великої рогатої худоби різного віку;
коні;
вівці;
свині.
До об’єктів спеціальної бюджетної дотації належать також бджолина сім’я, визначена такою відповідно до Закону України "Про бджільництво", та продукція шовківництва";
 
160. 3) у пункті 15.6:
підпункт "в" виключити;
у підпункті "г" слова "та племінних бджолиних сімей" виключити.
 
-71- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Пункт 15.6 статті 15 викласти в такій редакції:
"15.6. Розмір бюджетної дотації та порядок їх надання встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Розподіл бюджетних коштів, спрямованих на дотацію для сільськогосподарських підприємств, здійснюється на рівні областей, міст Києва та Севастополя."
 
Враховано   "15.6. Розмір бюджетної дотації та порядок її надання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Розподіл бюджетних коштів, спрямованих на дотацію для сільськогосподарських підприємств, здійснюється на рівні областей, міст Києва та Севастополя";
 
    -72- Сігал Є.Я.
У пункті 15.6 слово "підприємств" замінити словом "товаровиробників".
 
Відхилено    
161. 13. У статті 16:
 
   14) у статті 16:
 
162. 1) пункт 16.1 виключити;
 
   а) пункт 16.1 виключити;
 
163. 2) у пункті 16.2 слова "таку сертифікацію" замінити словами "сертифікацію таких об’єктів".
 
   б) у пункті 16.2 слова "таку сертифікацію" замінити словами "сертифікацію таких об’єктів";
 
164. 14. У статті 17:
 
   15) у статті 17:
 
165. 1) підпункт "в" пункту 17.1. після слів "резервного фонду" доповнити словами "та здійснює управління майном, що є у державній власності, в особі Аграрного фонду";
 
-73- Кармазін Ю.А.
Підпункт в) пункту 17.1 статті 17 розділу VІ викласти в наступній редакції:
"в) засновником аграрної біржі є Кабінет Міністрів України в особі Аграрного фонду. При цьому Кабінет Міністрів України здійснює засновницький внесок до статутного фонду (капіталу) такої аграрної біржі у розмірі, що дорівнює мінімальним вимогам до статутного фонду банку-резидента, який має ліцензію для здійснення повного обсягу банківських операцій, за рахунок свого резервного фонду та здійснює управління майном, в особі Аграрного фонду;"
 
Враховано   а) підпункт "в" пункту 17.1 доповнити словами "та здійснює управління майном в особі Аграрного фонду";
 
166. 2) Пункт 17.2. викласти в такій редакції:
"Для проведення розрахунків та надання (обліку та виплати) біржових гарантій за укладеними біржовими угодами (договорами), створюється розрахунково-кліринговий центр та система гарантування виконання зареєстрованих біржових угод (контрактів).
Засновниками розрахунково-клірингового центру є аграрна біржа та акредитовані товарні біржі. При цьому засновники здійснюють засновницький внесок до статутного фонду (капіталу) такого центру у розмірі, що дорівнює мінімальним вимогам до статутного фонду банку-резидента, який має ліцензію для здійснення повного обсягу банківських операцій."
 
-74- Кармазін Ю.А.
Пункт 17.2 викласти в такій редакції:
"Для проведення розрахунків за укладеними біржовими угодами (договорами) та надання (обліку та виплати) біржових гарантій аграрна біржа створює розрахунково-кліринговий центр та систему гарантування виконання зареєстрованих нею біржових угод (контрактів). При створенні такої системи можуть використовуватися послуги одного з державних банків України".
 
Враховано   б) у пункті 17.2 слова "найбільших за сумою активів" замінити словом "державних";
 
167. абзаци перший-п’ятий пункту 17.3 замінити абзацом такого змісту:
"17.3. Суспільний контроль за діяльністю Аграрної біржі здійснюється Наглядовою радою, положення про яку затверджується Кабінетом Міністрів України.".
 
-75- Кармазін Ю.А.
абзаци перший-п’ятий пункту 17.3 статті 17 викласти у такій редакції:
"17.3. Суспільний контроль за діяльністю Аграрної біржі здійснюється Наглядовою радою, члени якої призначаються на 5 поточних календарних років та не можуть бути достроково звільнені, крім випадків, коли такий член Наглядової ради:
1)подає заяву про звільнення як члена Наглядової ради;
2)помирає;
3)набуває статусу нерезидента або від'їздить на постійне місце;
4)проживання за межами України;
5)позбавляється волі згідно з рішенням суду, що набрало законної сили.
Положення про Наглядову раду затверджується Кабінетом Міністрів України".
 
Враховано   в) абзац шостий пункту 17.3 викласти в такій редакції:
"Положення про Наглядову раду затверджується Кабінетом Міністрів України";
 
168. У зв’язку з цим абзац шостий вважати абзацом другим;
 
      
169. 3) доповнити пункт 17.6 абзацом такого змісту:
"Сертифікованими можуть бути лише товарні біржі, які отримали висновок щодо відповідності вимогам у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.";
 
-76- Кармазін Ю.А.
Вилучити слова "на укладення біржових договорів (контрактів)" та "або на участь в організації біржової торгівлі" і викласти пункт 17.6 у такій редакції:
"17.6. Аграрна біржа може надавати право на участь у біржовій торгівлі іншим товарним біржам, створеним згідно із Законом України "Про товарну біржу", за умови попередньої їх сертифікації щодо стандартів продажу або поставки біржового товару відповідно до порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".
 
Враховано   г) пункт 17.6 викласти в такій редакції:
"17.6. Аграрна біржа може надавати право на участь у біржовій торгівлі іншим товарним біржам, створеним згідно із Законом України "Про товарну біржу", за умови попередньої їх сертифікації щодо стандартів продажу або поставки біржового товару відповідно до порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України";
 
170. 4) підпункт "а" пункту 17.7 виключити.
 
-77- Кармазін Ю.А.
Відновити виключений підпункт "а" пункту 17.7:
"17.7. Контроль за діяльністю аграрної біржі здійснюють:
а) у сфері регулювання та нагляду за операціями продажу товарів на умовах споту та форварду, а також за правильністю укладення та виконання зобов'язань за іншими видами товарних деривативів, а також надання страхових субсидій - центральний орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг;"
 
Враховано      
171. 15. Доповнити Закон новими статтями 17-1 і 17-2 такого змісту:
 
-78- Кармазін Ю.А.
Вилучити прийняту у першому читанні статтю 17-1 "Основні умови надання товарним біржам висновку щодо відповідності вимогам".
 
Відхилено Оскільки відповідно до пункту 1 статті 4 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" від 06.09.2005 № 2806, є обов’язковою вимогою чинного законодавства.  16) доповнити статтями 17-1 та 17-2 такого змісту:
 
172. "Стаття 17-1. Основні умови надання товарним біржам висновку щодо відповідності вимогам
 
   "Стаття 17-1. Основні умови надання товарним біржам висновку щодо відповідності вимогам
 
173. 17.1. Центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики надає безоплатно товарним біржам висновок щодо відповідності вимогам стосовно надання послуг з укладення та реєстрації угод купівлі-продажу сільськогосподарської продукції і продовольства для державних та регіональних потреб, погашення податкової заборгованості, а також з укладення та реєстрації зовнішньоекономічних контрактів (за участю центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики).
 
   17-1.1. Центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної аграрної політики надає безоплатно товарним біржам висновок щодо відповідності вимогам стосовно надання послуг з укладення та реєстрації угод купівлі-продажу сільськогосподарської продукції і продовольства для державних та регіональних потреб, погашення податкової заборгованості, а також з укладення та реєстрації зовнішньоекономічних контрактів (за участю центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики).
 
174. 17.2. Рішення про видачу або відмову у видачі висновку щодо відповідності вимогам приймається протягом місяця.
 
   17-1.2. Рішення про видачу або відмову у видачі висновку щодо відповідності вимогам приймається протягом місяця.
 
175. 17.3. Підставами для відмови у видачі товарній біржі висновку щодо відповідності вимогам є:
 
   17-1.3. Підставами для відмови у видачі товарній біржі висновку щодо відповідності вимогам є:
 
176. а) виявлення у поданих документах недостовірної інформації;
 
   а) виявлення у поданих документах недостовірної інформації;
 
177. б) невідповідність установчих документів вимогам Закону України "Про товарну біржу";
 
   б) невідповідність установчих документів вимогам Закону України "Про товарну біржу";
 
178. в) наявність заборгованості перед державним і місцевими бюджетами та державними цільовими фондами;
 
   в) наявність заборгованості перед державним і місцевими бюджетами та державними цільовими фондами;
 
179. г) відсутність умов для проведення біржових торгів;
 
   г) відсутність умов для проведення біржових торгів;
 
180. д) відсутність власних коштів у визначених законодавством України обсягах;
 
   д) відсутність власних коштів у визначених законодавством України обсягах;
 
181. е) строк роботи біржі із сільськогосподарською продукцією та продовольством менше одного року та наявність мінімального обсягу реалізації сільськогосподарської продукції та продовольства менше 10 відсотків загального обсягу річного товарообороту.
 
   е) строк роботи біржі із сільськогосподарською продукцією та продовольством менше одного року та наявність мінімального обсягу реалізації сільськогосподарської продукції та продовольства менше 10 відсотків загального обсягу річного товарообороту.
 
182. 17.4. Підставами для анулювання висновку щодо відповідності є:
 
   17-1.4. Підставами для анулювання висновку щодо відповідності є:
 
183. а) заява, що подається біржею;
 
   а) заява, що подається біржею;
 
184. б) систематичне порушення (більше двох разів) товарною біржею Правил біржової торгівлі і біржового арбітражу, встановлення факту відсутності котирування цін та визначення граничних цін на біржових торгах чи порушення інших вимог щодо її діяльності та законодавства;
 
   б) систематичне порушення (більше двох разів) товарною біржею Правил біржової торгівлі і біржового арбітражу, встановлення факту відсутності котирування цін та визначення граничних цін на біржових торгах чи порушення інших вимог щодо її діяльності та законодавства;
 
185. в) не усунення причин, зазначених у повідомленні про зупинення дії висновку щодо відповідності вимогам, протягом шести місяців з дня закінчення встановленого для їх усунення строку;
 
   в) не усунення причин, зазначених у повідомленні про зупинення дії висновку щодо відповідності вимогам, протягом шести місяців з дня закінчення встановленого для їх усунення строку;
 
186. г) ліквідація товарної біржі.
 
   г) ліквідація товарної біржі.
 
187. Стаття 17-2. Інші види державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників.
 
-79- Сігал Є.Я.
Слаута В.А.
Ткач Р.В.
Ващук К.Т.
Кириленко І.Г.
Смітюх Г.Є.
Статтю 17-2 подати в такій редакції:
"Стаття 17-2. Інші види державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників
17-2.1. Підтримка сільськогосподарських товаровиробників незалежно від виду та обсягу продукції, яку вони виробляють, може надаватися шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь, часткового бюджетного відшкодування вартості висіяного високо репродукційного насіння сільськогосподарських культур, виконання цільових державних програм, спрямованих на підвищення родючості ґрунтів, боротьбу з шкідниками і хворобами сільськогосподарських рослин і тварин, ведення сільського господарства на радіаційно забруднених територіях. "
 
Враховано   Стаття 17-2. Інші види державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників
 
188. 17.1. Підтримка сільськогосподарських товаровиробників незалежно від виду та обсягу продукції, яку вони виробляють, може надаватися шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь, виконання цільових державних програм, спрямованих на підвищення родючості ґрунтів, боротьбу з шкідниками і хворобами сільськогосподарських рослин і тварин, ведення сільського господарства на радіаційно забруднених територіях.
 
   17-2.1. Підтримка сільськогосподарських товаровиробників незалежно від виду та обсягу продукції, яку вони виробляють, може надаватися шляхом:
виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь;
часткового бюджетного відшкодування вартості висіяного високорепродукційного насіння сільськогосподарських культур;
виконання цільових державних програм, спрямованих на підвищення родючості ґрунтів, боротьбу з шкідниками і хворобами сільськогосподарських рослин і тварин, ведення сільського господарства на радіаційно забруднених територіях.
 
189. 17.2. Застосування державних форвардних закупівель зерна на організованому аграрному ринку України.
 
-80- Смітюх Г.Є.
Доповнити статтю 17-2 "Інші види державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників" після п.17.1. п.17.2 такого змісту:
"Відшкодування товаровиробниками вартості будівництва сучасних сховищ (в тому числі з РГС) для зберігання плодоовочевої продукції та винограду";
В зв’язку з цим нумерацію наступних пунктів вказаної статті збільшити на один порядок.
 
Враховано в редакції підпункту 13.3.2 пункту 13.3 статті 13  17-2.2. Держава забезпечує підтримку у формі застосування державних форвардних закупівель зерна на організованому аграрному ринку України.
 
190. 17.3. Відшкодування в обсязі 75 відсотків вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів з кількістю великої рогатої худоби або свиноматок не менше як 500 голів, а також часткова компенсація закупівлі техніки та обладнання для сільськогосподарського виробництва, будівництва та реконструкції підсобних цехів і підприємств по переробці сільськогосподарської продукції.
 
-81- Шпак В.Ф.
Пункт 17-2.3. викласти в такій редакції:
"17-2.3. Запровадити відшкодування сільгосптоваровиробникам в обсязі 50 відсотків вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів з кількістю великої рогатої худоби 500 голів або свиноматок в кількості 1200 голів, а також відшкодування в обсязі 30 відсотків вартості закупівлі техніки та обладнання для сільськогосподарського виробництва, будівництва та реконструкції підсобних підприємств по переробці та зберіганню сільськогосподарської продукції."
 
Враховано редакційно   17-2.3. Сільськогосподарським товаровиробникам відшкодовується в обсязі до 50 відсотків вартість будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів з кількістю великої рогатої худоби не менше 500 голів, свиноматок – не менше 1200 голів та птиці – не менше 1 мільйона голів, а також в обсязі до 30 відсотків відшкодовується вартість закупівлі техніки та обладнання для сільськогосподарського виробництва, будівництва та реконструкції підсобних підприємств з переробки та зберігання сільськогосподарської продукції.
При ввезенні на митну територію України безпосередньо сільськогосподарськими товаровиробниками виключно для власних потреб техніки та обладнання для сільськогосподарського виробництва (тракторів, комбайнів, сільськогосподарських машин, вантажних автомобілів, причепів, обладнання для тваринництва і птахівництва, забою худоби та птиці, виробництва продуктів харчування, зберігання і подальшої переробки зерна, овочів, фруктів, м’яса, молока, відходів виробництва, для виробництва біопалива та інших альтернативних видів енергії), аналоги яких не виробляються в Україні, з цих товарів не справляється ввізне мито (застосовується нульова ставка ввізного мита згідно із Законом України "Про Митний тариф України").
Перелік такої техніки та обладнання для сільськогосподарського виробництва (тракторів, комбайнів, сільськогосподарських машин, вантажних автомобілів, причепів, обладнання для тваринництва і птахівництва, забою худоби та птиці, виробництва продуктів харчування, зберігання і подальшої переробки зерна, овочів, фруктів, м’яса, молока, відходів виробництва, для виробництва біопалива та інших альтернативних видів енергії) затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики.
 
    -82- Сігал Є.Я.
Пункт 172.3. викласти в такій редакції:
«172.3. Запровадити відшкодування сільгосптоваровиробникам в обсязі до 50 відсотків вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів з кількістю великої рогатої худоби неменше 500 голів, свиноматок в кількості 1200 голів та птиці в кількості неменше 1 млн. голів, а також відшкодування в обсязі до 30 відсотків вартості закупівлі техніки та обладнання для сільськогосподарського виробництва, будівництва та реконструкції підсобних підприємств по переробці та зберіганню сільськогосподарської продукції.
При ввезенні на митну територію України безпосередньо сільгосптоваровиробниками виключно для власних потреб техніки та обладнання для сільськогосподарського виробництва (тракторів, комбайнів, сільськогосподарських машин, вантажних автомобілів, причепів, обладнання для тваринництва і птахівництва, забою худоби та птиці, виробництва продуктів харчування, зберігання і подальшої переробки зерна, овочів, фруктів, м’яса, молока, відходів виробництва, виробництва біопалива та інших альтернативних видів енергії), аналоги яких не виробляються в Україні, ці товари не обкладаються ввізним митом (тобто ставка ввізного мита складає 0% згідно з Законом України “Про митний тариф України“ (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., N 36-37, N 38-39, N 40-41, N 42-43, ст.508,).
Перелік такої техніки та обладнання для сільськогосподарського виробництва (тракторів, комбайнів, сільськогосподарських машин, вантажних автомобілів, причепів, обладнання для тваринництва і птахівництва, забою худоби та птиці, виробництва продуктів харчування, зберігання і подальшої переробки зерна, овочів, фруктів, м’яса, молока, відходів виробництва, виробництва біопалива та інших альтернативних видів енергії) затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики.”
 
Враховано    
191. 17.4. Підтримка виробників продукції тваринництва шляхом здешевлення вартості засобів ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин.
 
   17-2.4. Підтримка виробників продукції тваринництва здійснюється також шляхом здешевлення вартості засобів ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин.
 
192. 17.5. Бюджетне субсидування розвитку соціальної інфраструктури на селі (будівництво об’єктів охорони здоров’я, загальноосвітніх шкіл та дитячих дошкільних установ, закладів культури, водопроводів, каналізаційних систем і споруд, мережі газо-, електропостачання, альтернативних джерел теплопостачання, сільських доріг і міжсільських шляхів, об’єктів служби побуту, благоустрій територій).
 
-83- Сігал Є.Я.
У статті 17-2 пункт 17-2.5 викласти в такій редакції:
"17-2.5. Державна підтримка передбачає компенсацію та відшкодування за рахунок коштів державного бюджету сільськогосподарським товаровиробникам часткової вартості збудованих у сільській місцевості соціально-побутових об’єктів (житлові будинки, гуртожитки, дитячі садки та ясла, школи, медичні пункти), інженерно-технічних комунікацій (дороги, водопровідні, каналізаційні, газові та електро- мережі), які забезпечують діяльність цих соціально-побутових об’єктів. При цьому збудовані сільськогосподарськими товаровиробниками соціально-побутові об’єкти та інженерно-технічні комунікації, на які сільськогосподарські товаровиробники отримали компенсацію, не можуть бути продані (реалізовані, заставлені або будь-яким іншим чином відчужені) і використовуються виключно за призначенням. Порядок використання бюджетних коштів визначається Кабінетом Міністрів України."
 
Враховано   17-2.5. Державна підтримка передбачає компенсацію та відшкодування за рахунок коштів державного бюджету сільськогосподарським товаровиробникам вартості збудованих у сільській місцевості соціально-побутових об’єктів (житлові будинки, гуртожитки, дитячі садки та ясла, школи, медичні пункти), інженерно-технічних комунікацій (дороги, водопровідні, каналізаційні, газові та мережі електропередачі, альтернативних видів тепло- та енергопостачання) за умови, що вони забезпечують діяльність цих соціально-побутових об’єктів. При цьому збудовані сільськогосподарськими товаровиробниками соціально-побутові об’єкти та інженерно-технічні комунікації, на які сільськогосподарські товаровиробники отримали компенсацію, не можуть бути продані (реалізовані, передані в заставу або будь-яким іншим чином відчужені) і використовуються виключно за призначенням. Порядок використання бюджетних коштів визначається Кабінетом Міністрів України.
 
    -84- Рижук С.М.
Пункт 17-2.5 статті 17-2 викласти в такій редакції:
"17-2.5. Державна підтримка передбачає компенсацію та відшкодування за рахунок коштів державного бюджету сільськогосподарським товаровиробникам вартості збудованих у сільській місцевості соціально-побутових об’єктів (житлові будинки, гуртожитки, дитячі садки та ясла, школи, медичні пункти), інженерно-технічних комунікацій (дороги, водопровідні, каналізаційні, газові та електро- мережі, альтернативних видів тепло- та енергопостачання), за умови, що вони забезпечують діяльність цих соціально-побутових об’єктів. При цьому збудовані сільськогосподарськими товаровиробниками соціально-побутові об’єкти та інженерно-технічні комунікації, на які сільськогосподарські товаровиробники отримали компенсацію, не можуть бути продані (реалізовані, заставлені або будь-яким іншим чином відчужені) і використовуються виключно за призначенням. Порядок використання бюджетних коштів визначається Кабінетом Міністрів України."
 
Враховано редакційно    
193. 17.6. Підтримка надання послуг з маркетингу та просування продукції на ринок (створення і підтримка розвитку оптових ринків сільськогосподарської продукції, державної системи моніторингу аграрного ринку, біржової торгівлі продукцією та товарними деривативами, заготівельно-збутових, постачальницьких і інших обслуговуючих підприємств та організацій у сфері агропромислового комплексу, організація виставок і виставкових заходів).
 
   17-2.6. Держава забезпечує підтримку надання послуг з маркетингу та просування продукції на ринок (створення і підтримка розвитку оптових ринків сільськогосподарської продукції, державної системи моніторингу аграрного ринку, біржової торгівлі продукцією та товарними деривативами, заготівельно-збутових, постачальницьких та інших обслуговуючих підприємств та організацій у сфері агропромислового комплексу, організація виставок і виставкових заходів).
 
194. 17.7. Підтримка заходів, пов’язаних із забезпеченням контролю якості та безпеки продуктів харчування.
 
   17-2.7. Держава забезпечує підтримку заходів, пов’язаних із забезпеченням контролю якості та безпеки продуктів харчування.
 
195. 17.8. Підтримка, пов’язана із відшкодуванням збитків, отриманих внаслідок стихійних явищ.
 
-85- Кармазін Ю.А.
Вилучити п. 17.8 із статті 17-2.
 
Враховано      
196. Порядки надання вищезазначених видів підтримки визначаються постановами Кабінету Міністрів України.
 
   Порядок надання вищезазначених видів підтримки визначається постановами Кабінету Міністрів України";
 
197. 16. Статтю 18 викласти у такій редакції:
 
-86- Сігал Є.Я.
2. У Законі України "Про страхування" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 18, ст. 78 із наступними змінами):
У статті 7 вилучити пункт 11.
 
Враховано   17) у тексті Закону слова "центральний орган виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики", "державний продовольчий резерв", "мінімальна закупівельна ціна", "максимальна закупівельна ціна", "мінімальна та максимальна закупівельна ціна" та "біржовий договір" в усіх відмінках і числах замінити словами "центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики", "державний інтервенційний фонд", "мінімальна інтервенційна ціна", "максимальна інтервенційна ціна", "мінімальна та максимальна інтервенційна ціна" та "біржовий договір (контракт)" у відповідному відмінку і числі, а слова "аграрна біржа" у всіх відмінках замінити словами "Аграрна біржа" у відповідному відмінку.
2. Пункт 11 частини першої статті 7 Закону України "Про страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 7, ст. 50, № 8, ст. 62, № 14, ст. 96; 2003 р., № 38, ст. 313; 2004 р., № 2, ст. 6, № 19, ст. 254, № 26, ст. 362; 2005 р., № 1, ст. 10, № 6, ст. 138; 2006 р., № 13, ст. 110; 2008 р., №№ 5-8, ст. 78; 2009 р., № 17, ст. 236) виключити.
 
198. "Стаття 18. Прикінцеві положення."
 
      
199. 18.1.У тексті Закону слова "центральний орган виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики", "державний продовольчий резерв", "мінімальна закупівельна ціна", "максимальна закупівельна ціна" та "біржовий договір" в усіх відмінках і формах числа замінити словами "центральний орган державної виконавчої влади з питань аграрної політики", "державний інтервенційний фонд", "мінімальна інтервенційна ціна", "максимальна інтервенційна ціна" та "біржовий договір (контракт)" у відповідному відмінку і числі, а слова "аграрна біржа" у всіх відмінках замінити словами "Аграрна біржа".
 
      
200. 18.2. Виплата страхових субсидій за рахунок Агентства здійснюється за страховими договорами, за якими страхові внески були здійснені після початку застосування норм цього Закону."
 
-87- Кармазін Ю.А.
Встановити у Прикінцевих положеннях, що в частині створення державного інтервенційного фонду та запровадження пропозицій статті 17-2 цей Закон набирає чинності з 1 січня 2010 року.
 
Враховано   ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності через 30 днів з дня опублікування цього Закону, та крім підпункту "б" підпункту 7 та підпункту "б" підпункту 15 пункту 1 розділу І цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2010 року.
 
201. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім положень статті 18 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", які набирають чинності через 30 днів з дня опублікування цього Закону.

-88- Рижук С.М.
Доповнити Прикінцеві положення пунктом 3 наступного змісту:
"3. Кабінету Міністрів України місячний термін внести на розгляд Верховної Ради України проект закону про внесення змін до законів України "Про податок на додану вартість" та "Про фіксований сільськогосподарський податок", які випливають із цього закону".
 
Враховано   2. Виплата страхових субсидій за рахунок Агентства здійснюється за страховими договорами, за якими страхові внески були здійснені після застосування норм цього Закону.
3. Кабінету Міністрів України у місячний строк внести на розгляд Верховної Ради України проект закону про внесення змін до законів України "Про податок на додану вартість" та "Про фіксований сільськогосподарський податок", що випливають із цього Закону.