Кількість абзаців - 1414 Таблиця поправок


Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Бюджетного кодексу України
 
   Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Бюджетного кодексу України
 
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
2. I. Бюджетний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 37 - 38, ст. 189; 2003 р., № 24, ст. 161; 2004 р., № 5, ст. 34, № 8, ст. 67, № 17-18, ст. 250, № 15, ст. 218, № 23, ст. 323, № 43 - 44, ст. 493; 2005 р., № 4, ст. 103, № 5, ст. 122, № 7 - 8, ст. 162, № 10, ст. 189, № 17 - 19, ст. 267, 2006 р., № 1, ст. 18, № 14, ст. 116, № 9-11, ст. 96; 2007 р., № 7-8, ст. 66; 2008 р., № 7-8, ст.78) викласти в такій редакції:
 
-1- Кирильчук Є.І.
Абзац перший розділу І викласти у такій редакції:
«Внести зміни до Бюджетного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 37 - 38, ст. 189 із наступними змінами), виклавши його в такій редакції:».
 
Враховано   І. Внести зміни до Бюджетного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 37 - 38, ст. 189 із наступними змінами), виклавши його в такій редакції:
 
3. «БЮДЖЕТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
 
   «БЮДЖЕТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
 
4. Цим Кодексом визначаються засади бюджетної системи України, її структура, принципи, правові засади функціонування, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин та відповідальність за порушення бюджетного законодавства.
 
-2- Кирильчук Є.І.
Преамбулу Бюджетного кодексу викласти у такій редакції:
«Бюджетним кодексом України визначаються правові засади функціонування бюджетної системи України, її принципи, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин та відповідальність за порушення бюджетного законодавства».
 
Враховано   Бюджетним кодексом України визначаються правові засади функціонування бюджетної системи України, її принципи, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин та відповідальність за порушення бюджетного законодавства.
 
5. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
 
-3- Кирильчук Є.І.
Після преамбули Бюджетного кодексу слова «ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА» виключити.
 
Враховано      
6. Розділ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
-4- Кирильчук Є.І.
Назву розділу І викласти у такій редакції: «БЮДЖЕТНА СИСТЕМА УКРАЇНИ ТА ОСНОВИ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ».
 
Враховано   Розділ І БЮДЖЕТНА СИСТЕМА УКРАЇНИ ТА ОСНОВИ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ
 
7. Глава 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
   Глава 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
8. Стаття 1. Відносини, що регулюються Бюджетним кодексом України
 
   Стаття 1. Відносини, що регулюються Бюджетним кодексом України
 
9. 1. Бюджетним кодексом України регулюються відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів та розгляду звітів про їх виконання, а також контролю за виконанням Державного бюджету України та місцевих бюджетів.
 
-5- Кирильчук Є.І.
У частині першій статті 1 слова «та розгляду звітів про їх виконання, а також контролю за виконанням Державного бюджету України та місцевих бюджетів» замінити словами «звітування про їх виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства, а також питання відповідальності за порушення бюджетного законодавства».
 
Враховано   1. Бюджетним кодексом України регулюються відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства, а також питання відповідальності за порушення бюджетного законодавства.
 
10. Стаття 2. Визначення основних термінів
 
   Стаття 2. Визначення основних термінів
 
11. 1. У цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
 
   1. У цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
 
12. 1) бюджет - план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду;
 
   1) бюджет - план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду;
 
13. 2) бюджети місцевого самоврядування - бюджети територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об'єднань;
 
-6- Кирильчук Є.І.
Пункт 2 частини першої статті 2 виключити (як такий, що дублюється у статті 5).
 
Враховано      
14. 3) бюджетна класифікація - єдине систематизоване згрупування доходів, видатків, кредитування, фінансування бюджету, боргу за ознаками економічної сутності, функціональної діяльності, організаційного устрою та іншими ознаками відповідно до законодавства України та міжнародних стандартів;
 
-7- Кирильчук Є.І.
У пункті 3 частини першої статті 2 слова «за ознаками економічної сутності, функціональної діяльності, організаційного устрою та іншими ознаками» виключити.
 
Враховано   2) бюджетна класифікація - єдине систематизоване згрупування доходів, видатків, кредитування, фінансування бюджету, боргу відповідно до законодавства України та міжнародних стандартів;
 
15. 4) бюджетна програма - сукупність заходів, спрямованих на досягнення єдиної мети, завдань та очікуваного результату, визначення та реалізацію яких здійснює розпорядник бюджетних коштів відповідно до покладених на нього функцій;
 
   3) бюджетна програма - сукупність заходів, спрямованих на досягнення єдиної мети, завдань та очікуваного результату, визначення та реалізацію яких здійснює розпорядник бюджетних коштів відповідно до покладених на нього функцій;
 
16. 5) бюджетна система України - сукупність державного бюджету та місцевих бюджетів, побудована з урахуванням економічних відносин, державного і адміністративно-територіальних устроїв і врегульована нормами права;
 
   4) бюджетна система України - сукупність державного бюджету та місцевих бюджетів, побудована з урахуванням економічних відносин, державного і адміністративно-територіальних устроїв і врегульована нормами права;
 
17. 6) бюджетна установа - орган, установа чи організація, визначена Конституцією України, а також установа чи організація, створена у встановленому порядку органами державної влади (органами влади Автономної Республіки Крим чи органами місцевого самоврядування), що повністю утримується за рахунок державного бюджету (місцевих бюджетів). Бюджетні установи є неприбутковими;
 
-8- Кирильчук Є.І.
У пункті 6 частини першої статті 2 слова «орган, установа чи організація, визначена Конституцією України» замінити словами «орган, визначений Конституцією України», слова «а також установа чи організація» замінити словами «а також організація».
 
Враховано   5) бюджетна установа - орган, визначений Конституцією України, а також організація, створена у встановленому порядку органами державної влади (органами влади Автономної Республіки Крим чи органами місцевого самоврядування), що повністю утримується за рахунок державного бюджету (місцевих бюджетів). Бюджетні установи є неприбутковими;
 
18. 7) бюджетне асигнування - повноваження, надане розпоряднику бюджетних коштів відповідно до бюджетного призначення на взяття бюджетного зобов'язання (у тому числі для надання кредитів з бюджету) та здійснення платежів, яке має кількісні, часові та цільові обмеження;
 
-9- Кирильчук Є.І.
У пункті 7 частини першої статті 2 слова «надане розпоряднику бюджетних коштів відповідно до бюджетного призначення» замінити словами «розпорядника бюджетних коштів, надане відповідно до бюджетного призначення», слова « (у тому числі для надання кредитів з бюджету)» виключити.
 
Враховано   6) бюджетне асигнування - повноваження розпорядника бюджетних коштів, надане відповідно до бюджетного призначення, на взяття бюджетного зобов'язання та здійснення платежів, яке має кількісні, часові та цільові обмеження;
 
19. 8) бюджетне зобов'язання - будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з якими необхідно здійснити платежі протягом цього ж періоду або у майбутньому;
 
   7) бюджетне зобов'язання - будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладання договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з якими необхідно здійснити платежі протягом цього ж періоду або у майбутньому;
 
20. 9) бюджетне призначення - повноваження, надане головному розпоряднику бюджетних коштів цим Кодексом, законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), яке має кількісні, часові і цільові обмеження та дозволяє надавати бюджетні асигнування;
 
-10- Кирильчук Є.І.
У пункті 9 частини першої статті 2 слова «надане головному розпоряднику бюджетних коштів цим Кодексом, законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет)» замінити словами «головного розпорядника бюджетних коштів, надане цим Кодексом, законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет)».
 
Враховано   8) бюджетне призначення - повноваження головного розпорядника бюджетних коштів, надане цим Кодексом, законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), яке має кількісні, часові і цільові обмеження та дозволяє надавати бюджетні асигнування;
 
21. 10) бюджетні кошти (кошти бюджету) - належні відповідно до законодавства надходження до бюджету та витрати бюджету;
 
-11- Кирильчук Є.І.
У пункті 10 частини першої статті 2 та інших статтях законопроекту слова «надходження до бюджету» замінити словами «надходження бюджету» у різних відмінках залежно від контексту.
 
Враховано   9) бюджетні кошти (кошти бюджету) - належні відповідно до законодавства надходження бюджету та витрати бюджету;
 
22. 11) бюджетний запит - документ, підготовлений головним розпорядником бюджетних коштів, що містить пропозиції з відповідними обгрунтуваннями щодо обсягу бюджетних коштів, необхідних для його діяльності на наступні бюджетні періоди;
 
   10) бюджетний запит - документ, підготовлений головним розпорядником бюджетних коштів, що містить пропозиції з відповідними обгрунтуваннями щодо обсягу бюджетних коштів, необхідних для його діяльності на наступні бюджетні періоди;
 
23. 12) бюджетний процес - регламентована нормами права діяльність, пов'язана із складанням, розглядом, затвердженням бюджетів, їх виконанням і контролем за їх виконанням, розглядом звітів про виконання бюджетів, що складають бюджетну систему України;
 
-12- Кирильчук Є.І.
Пункт 12 частини першої статті 2 викласти у такій редакції:
«бюджетний процес - регламентований бюджетним законодавством процес складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання, а також контролю за дотриманням бюджетного законодавства».
 
Враховано   11) бюджетний процес - регламентований бюджетним законодавством процес складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання, а також контролю за дотриманням бюджетного законодавства;
 
24. 13) бюджетний розпис - документ, в якому встановлюється розподіл доходів та фінансування бюджету, повернення кредитів до бюджету, бюджетних асигнувань головним розпорядникам бюджетних коштів по певних періодах року відповідно до бюджетної класифікації;
 
-13- Кирильчук Є.І.
У пункті 13 частини першої статті 2 слова «бюджетний розпис» замінити словами «розпис бюджету», розмістити цей пункт за алфавітом та відповідно уточнити цей термін у тексті законопроекту..
 
Враховано      
25. 14) видатки бюджету - кошти, що спрямовані на здійснення програм та заходів, передбачених відповідним бюджетом; за винятком погашення основної суми боргу, надання кредитів з бюджету, розміщення коштів на депозитах або придбання цінних паперів, повернення надміру сплачених до бюджету сум податків і зборів (обов’язкових платежів) або проведення їх бюджетного відшкодування;
 
-14- Кирильчук Є.І.
Текст пункту 14 викласти у такій редакції: «видатки бюджету - кошти, що спрямовані на здійснення програм та заходів, передбачених відповідним бюджетом. До видатків бюджету не належать: погашення основної суми боргу; надання кредитів з бюджету; розміщення коштів на депозитах; придбання цінних паперів (часток, паїв) з урахуванням абзацу третього частини п’ятої статті 14 цього Кодексу; повернення надміру сплачених до бюджету сум податків і зборів (обов’язкових платежів), проведення їх бюджетного відшкодування».
 
Враховано   12) видатки бюджету - кошти, спрямовані на здійснення програм та заходів, передбачених відповідним бюджетом. До видатків бюджету не належать: погашення основної суми боргу; надання кредитів з бюджету; розміщення коштів на депозитах; придбання цінних паперів (часток, паїв) з урахуванням абзацу третього частини п’ятої статті 14 цього Кодексу; повернення надміру сплачених до бюджету сум податків і зборів (обов’язкових платежів), проведення їх бюджетного відшкодування;
 
26. 15) видатки розвитку - видатки бюджету на фінансове забезпечення структурної перебудови економіки, державну підтримку наукової, інвестиційної, інноваційної діяльності та окремих галузей економіки, зокрема на капітальні вкладення виробничого і невиробничого призначення та інші капітальні видатки;
 
-15- Кирильчук Є.І.
Пункт 15 частини першої статті 2 виключити та уточнити нумерацію наступних пунктів.
 
Враховано      
    -16- Кирильчук Є.І.
У пункті 15 частини першої статті 2 слова «зокрема на капітальні вкладення виробничого і невиробничого призначення та інші капітальні видатки» замінити словами «включаючи капітальні вкладення та інші видатки, пов’язані з розширеним відтворенням».
 
Враховано    
27. 16) витрати бюджету - видатки бюджету, надання кредитів з бюджету, погашення основної суми боргу та розміщення коштів на депозитах або придбання цінних паперів;
 
-17- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 16 частини першої статті 2 слово «або» виключити;
 
Враховано   13) витрати бюджету - видатки бюджету, надання кредитів з бюджету, погашення основної суми боргу та розміщення коштів на депозитах, придбання цінних паперів (часток, паїв);
 
28. 17) власні надходження бюджетних установ - кошти, отримані в установленому порядку бюджетними установами як плата за надання послуг, виконання робіт, гранти, дарунки та благодійні внески, а також кошти від реалізації продукції чи майна та іншої діяльності. Перелік власних надходжень бюджетних установ визначається Кабінетом Міністрів України;
 
-18- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у другому реченні пункту 17 частини першої статті 2 слово «Перелік» замінити словами «Перелік груп та напрями використання»;
 
Враховано в іншій редакції  14) власні надходження бюджетних установ - кошти, отримані в установленому порядку бюджетними установами як плата за надання послуг, виконання робіт, гранти, дарунки та благодійні внески, а також кошти від реалізації продукції чи майна та іншої діяльності. Перелік груп власних надходжень бюджетних установ, вимоги щодо їх утворення та напрями використання визначаються Кабінетом Міністрів України;
 
    -19- Кирильчук Є.І.
У другому реченні пункту 17 частини першої статті 2 слова «Перелік власних надходжень бюджетних установ» замінити словами «Перелік груп власних надходжень бюджетних установ, вимоги щодо їх утворення та напрями використання».
 
Враховано    
29. 18) гарантований державою борг - загальна сума боргових зобов’язань суб’єктів господарювання - резидентів України щодо отриманих та непогашених на певну дату кредитів (позик), виконання яких забезпечено державними гарантіями;
 
-20- Кирильчук Є.І.
У пунктах 18, 19, 22 і 37 частини першої статті 2 слова «на певну дату» замінити словами «на звітну дату».
 
Враховано   15) гарантований державою борг - загальна сума боргових зобов’язань суб’єктів господарювання - резидентів України щодо отриманих та непогашених на звітну дату кредитів (позик), виконання яких забезпечено державними гарантіями;
 
30. 19) гарантований Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста борг - загальна сума боргових зобов’язань суб’єктів господарювання - резидентів України щодо отриманих та непогашених на певну дату кредитів (позик), виконання яких забезпечено місцевими гарантіями;
 
   16) гарантований Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста борг - загальна сума боргових зобов’язань суб’єктів господарювання - резидентів України щодо отриманих та непогашених на звітну дату кредитів (позик), виконання яких забезпечено місцевими гарантіями;
 
31. 20) головні розпорядники бюджетних коштів - бюджетні установи в особі їх керівників, які відповідно до статті 22 цього Кодексу отримують повноваження шляхом встановлення бюджетних призначень;
 
   17) головні розпорядники бюджетних коштів - бюджетні установи в особі їх керівників, які відповідно до статті 22 цього Кодексу отримують повноваження шляхом встановлення бюджетних призначень;
 
32. 21) державне запозичення - операції, пов'язані з отриманням державою кредитів (позик) на умовах повернення, платності та строковості з метою фінансування державного бюджету;
 
   18) державне запозичення - операції, пов'язані з отриманням державою кредитів (позик) на умовах повернення, платності та строковості з метою фінансування державного бюджету;
 
33. 22) державний борг - загальна сума безумовних боргових зобов’язань держави з повернення отриманих та непогашених кредитів (позик) станом на певну дату, що виникають внаслідок державного запозичення;
 
   19) державний борг - загальна сума безумовних боргових зобов’язань держави з повернення отриманих та непогашених кредитів (позик) станом на звітну дату, що виникають внаслідок державного запозичення;
 
34. 23) дефіцит бюджету - перевищення видатків бюджету над його доходами (з урахуванням різниці між наданням кредитів з бюджету та поверненням кредитів до бюджету);
 
   20) дефіцит бюджету - перевищення видатків бюджету над його доходами (з урахуванням різниці між наданням кредитів з бюджету та поверненням кредитів до бюджету);
 
35. 24) дотація вирівнювання - міжбюджетний трансферт на вирівнювання доходної спроможності бюджету, який його отримує;
 
   21) дотація вирівнювання - міжбюджетний трансферт на вирівнювання доходної спроможності бюджету, який його отримує;
 
36. 25) доходи бюджету - податкові, неподаткові та інші надходження на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством України (включаючи трансферти, власні надходження бюджетних установ);
 
-21- Кирильчук Є.І.
Пункт 25 частини першої статті 2 після слова «трансферти» доповнити словами «плату за адміністративні послуги».
 
Враховано   22) доходи бюджету - податкові, неподаткові та інші надходження на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством України (включаючи трансферти, плату за адміністративні послуги, власні надходження бюджетних установ);
 
37. 26) єдиний казначейський рахунок - рахунок, відкритий Державному казначейству України в Національному банку України для обліку коштів та здійснення розрахунків у Системі електронних платежів Національного банку України;
 
-22- Кирильчук Є.І.
Пункт 26 частини першої статті 2 виключити, відповідно уточнити нумерацію наступних пунктів.
 
Враховано      
38. 27) закон про Державний бюджет України - закон, який затверджує Державний бюджет України та містить положення щодо його виконання протягом бюджетного періоду;
 
-23- Кирильчук Є.І.
У пункті 27 частини першої статті 2 слова «щодо його виконання» замінити словами «щодо забезпечення його виконання».
 
Враховано   23) закон про Державний бюджет України - закон, який затверджує Державний бюджет України та містить положення щодо забезпечення його виконання протягом бюджетного періоду;
 
39. 28) залишок бюджетних коштів - обсяг коштів відповідного бюджету, розпорядників та одержувачів бюджетних коштів цього бюджету на кінець звітного періоду на єдиному казначейському рахунку;
 
-24- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 28 частини першої статті 2 слова «на єдиному казначейському рахунку» виключити;
 
Враховано   24) залишок бюджетних коштів - обсяг коштів відповідного бюджету, розпорядників та одержувачів бюджетних коштів цього бюджету на кінець звітного періоду;
 
40. 29) інвестиційна програма (проект) - комплекс заходів, спрямованих на розвиток окремих галузей, секторів економіки, виробництв, регіонів з реалізації інвестицій, виконання яких здійснюється з використанням коштів державного та/або місцевих бюджетів;
 
-25- Александровська А.О.
Стаття 2, частина 1, пункт 29) викласти в наступній редакції:
«29) інвестиційна програма (проект) – комплекс заходів, спрямованих на розвиток окремих галузей, секторів економіки, виробництв, регіонів, виконання яких здійснюється з використанням коштів державного та/або місцевих бюджетів»;
 
Враховано   25) інвестиційна програма (проект) - комплекс заходів, спрямованих на розвиток окремих галузей, секторів економіки, виробництв, регіонів, виконання яких здійснюється з використанням коштів державного та/або місцевих бюджетів або шляхом надання державних та/або місцевих гарантій, а також із залученням коштів приватних інвесторів, у тому числі за договорами концесії;
 
    -26- Кирильчук Є.І.
Пункт 29 частини першої статті 2 доповнити словами «або шляхом надання державних та/або місцевих гарантій, а також із залученням коштів приватних інвесторів, у тому числі за договорами концесії».
 
Враховано    
41. 30) кредитування бюджету - операції, пов'язані з наданням коштів з бюджету на умовах повернення, платності та строковості, в результаті якого з'являються зобов'язання перед бюджетом (надання кредитів, бюджетних позичок та фінансової допомоги на поворотній основі (далі - кредитів з бюджету), та операції, пов'язані з поверненням цих коштів до бюджету (повернення кредитів до бюджету);
 
-27- Кирильчук Є.І.
У пункті 30 частини першої статті 2 перші слова в дужках викласти у такій редакції « (надання кредитів з бюджету)» та доповнити реченням такого змісту: «Для цілей цього Кодексу до кредитів з бюджету також належать бюджетні позички та фінансова допомога з бюджету на поворотній основі».
 
Враховано   26) кредитування бюджету - операції, пов'язані з наданням коштів з бюджету на умовах повернення, платності та строковості, в результаті якого з'являються зобов'язання перед бюджетом (надання кредитів з бюджету), та операції, пов'язані з поверненням цих коштів до бюджету (повернення кредитів до бюджету). Для цілей цього Кодексу до кредитів з бюджету також належать бюджетні позички та фінансова допомога з бюджету на поворотній основі;
 
42. 31) кошик доходів місцевих бюджетів - доходи загального фонду, що закріплені цим Кодексом на постійній основі за місцевими бюджетами та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів;
 
   27) кошик доходів місцевих бюджетів - доходи загального фонду, закріплені цим Кодексом на постійній основі за місцевими бюджетами, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів;
 
43. 32) кошик доходів державного бюджету для надання міжбюджетних трансфертів - доходи загального фонду державного бюджету, за рахунок яких здійснюється перерахування дотації вирівнювання місцевим бюджетам шляхом застосування нормативів щоденних відрахувань;
 
   28) кошик доходів державного бюджету для надання міжбюджетних трансфертів - доходи загального фонду державного бюджету, за рахунок яких здійснюється перерахування дотації вирівнювання місцевим бюджетам шляхом застосування нормативів щоденних відрахувань;
 
44. 33) коефіцієнт вирівнювання - показник, який використовується для розрахунку обсягу коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, з метою збільшення доходів місцевих бюджетів у процесі бюджетного планування;
 
-28- Кирильчук Є.І.
У пункті 33 частини першої статті 2 слово «збільшення» замінити словами «стимулювання нарощування».
 
Враховано   29) коефіцієнт вирівнювання - показник, який використовується для розрахунку обсягу коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, з метою стимулювання нарощування доходів місцевих бюджетів у процесі бюджетного планування;
30) кошторис - основний плановий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і надаються бюджетні асигнування на взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень;
 
    -29- Кирильчук Є.І.
Частину першу статті 2 доповнити після пункту 33 новим пунктом (з уточненням нумерації наступних пунктів) такого змісту:
«__) кошторис - основний плановий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і надаються бюджетні асигнування на взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень».
/перенесено із частини другої статі 51/
 
Враховано    
45. 34) міжбюджетні трансферти - кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого;
 
   31) міжбюджетні трансферти - кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого;
 
46. 35) місцеве запозичення - операції, пов’язані з отриманням до бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету кредитів (позик) на умовах повернення, платності та строковості з метою фінансування бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету;
 
   32) місцеве запозичення - операції, пов’язані з отриманням до бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету кредитів (позик) на умовах повернення, платності та строковості з метою фінансування бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету;
 
47. 36) місцеві бюджети - бюджет Автономної Республіки Крим, обласні, районні бюджети, бюджети районів у містах та бюджети місцевого самоврядування;
 
-30- Кирильчук Є.І.
Пункт 36 частини першої статті 2 виключити (як такий, що дублюється у статті 5).
 
Враховано      
48. 37) місцевий борг - загальна сума безумовних боргових зобов’язань Автономної Республіки Крим чи територіальної громади міста з повернення отриманих та непогашених кредитів (позик) станом на певну дату, що виникають внаслідок місцевого запозичення;
 
-31- Кирильчук Є.І.
У пункті 37 частини першої статті 2 слово «міста» виключити, доповнити словами «а також з повернення отриманих та непогашених позичок місцевим бюджетам станом на звітну дату».
 
Враховано   33) місцевий борг - загальна сума безумовних боргових зобов’язань Автономної Республіки Крим чи територіальної громади з повернення отриманих та непогашених кредитів (позик) станом на звітну дату, що виникають внаслідок місцевого запозичення, а також з повернення отриманих та непогашених позичок місцевим бюджетам станом на звітну дату;
 
49. 38) місцевий фінансовий орган - установа, що відповідно до законодавства України здійснює функції з складання, виконання місцевих бюджетів, контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов'язані з управлінням коштами місцевого бюджету. Для цілей цього Кодексу Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим віднесено до місцевих фінансових органів;
 
-32- Кирильчук Є.І.
Пункт 38 частини першої статті 2 доповнити реченням такого змісту: «Міський, селищний, сільський голова забезпечує виконання функцій місцевого фінансового органу, якщо відповідний орган не створено».
 
Враховано   34) місцевий фінансовий орган - установа, що відповідно до законодавства України здійснює функції з складання, виконання місцевих бюджетів, контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов'язані з управлінням коштами місцевого бюджету. Для цілей цього Кодексу Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим віднесено до місцевих фінансових органів. Міський, селищний, сільський голова забезпечує виконання функцій місцевого фінансового органу, якщо відповідний орган не створено;
 
50. 39) надходження до бюджету - доходи бюджету, повернення кредитів до бюджету, кошти від державних (місцевих) запозичень, надходження від приватизації державного майна, повернення коштів із депозитів або надходження коштів внаслідок пред’явлення цінних паперів;
 
-33- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 39 частини першої статті 2 після слів «надходження від приватизації державного майна» доповнити словами у дужках « (стосовно державного бюджету)», слово «або» виключити;
 
Враховано   35) надходження бюджету - доходи бюджету, повернення кредитів до бюджету, кошти від державних (місцевих) запозичень, кошти від приватизації державного майна (стосовно державного бюджету), повернення коштів з депозитів, надходження внаслідок продажу/пред’явлення цінних паперів (часток, паїв);
 
    -34- Кирильчук Є.І.
У пункті 39 частини першої статті 2 слова «надходження від» замінити словами «кошти від», слова «надходження коштів» замінити словами «надходження».
 
Враховано    
51. 40) одержувачі бюджетних коштів - суб’єкти господарювання, громадські та інші організації, що не мають статусу бюджетної установи, уповноважені розпорядниками бюджетних коштів на виконання заходів, передбачених бюджетною програмою;
 
-35- Кирильчук Є.І.
Текст пункту 40 частини першої статті 2 викласти у такій редакції: «одержувач бюджетних коштів - суб’єкт господарювання, громадська чи інша організація, яка не має статусу бюджетної установи, уповноважена розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, та отримує на їх виконання кошти бюджету» та відповідно у пункті 49 навести визначення терміну «розпорядники бюджетних коштів» в однині.
 
Враховано   36) одержувач бюджетних коштів - суб’єкт господарювання, громадська чи інша організація, яка не має статусу бюджетної установи, уповноважена розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, та отримує на їх виконання кошти бюджету;
 
52. 41) органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень;
 
-36- Кирильчук Є.І.
Текст пункт 41 частини першої статті 2 викласти у такій редакції: «органи стягнення – податкові, митні та інші органи державної влади, уповноважені здійснювати контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов’язкових платежів), інших надходжень бюджету та забезпечувати погашення зобов’язань перед бюджетом».
 
Враховано   37) органи стягнення - податкові, митні та інші органи державної влади, уповноважені здійснювати контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), інших надходжень бюджету та забезпечувати погашення зобов’язань перед бюджетом;
 
53. 42) паспорт бюджетної програми - документ, що визначає мету, завдання, напрями використання бюджетних коштів, результативні показники та інші характеристики бюджетної програми відповідно до бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет).;
 
   38) паспорт бюджетної програми - документ, що визначає мету, завдання, напрями використання бюджетних коштів, результативні показники та інші характеристики бюджетної програми відповідно до бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет);
 
54. 43) платіж - погашення бюджетного зобов'язання, що виникло в поточному або попередніх бюджетних періодах;
 
-37- Кирильчук Є.І.
У пункті 43 частини першої статті 2 слова «бюджетного зобов’язання» замінити словами «бюджетного зобов’язання (боргового зобов’язання чи податкового зобов’язання)».
 
Враховано   39) платіж - погашення бюджетного зобов'язання (боргового зобов’язання чи податкового зобов’язання), що виникло в поточному або попередніх бюджетних періодах;
 
55. 44) повноваження на майбутні бюджетні зобов'язання - повноваження на взяття бюджетного зобов'язання здійснювати платежі в бюджетному періоді, що настає після закінчення поточного бюджетного періоду;
 
-38- Кирильчук Є.І.
Пункт 44 частини першої статті 2 виключити та передбачити в іншій редакції у статті 21.
 
Враховано      
56. 45) програмно-цільовий метод у бюджетному процесі - метод складання та виконання бюджету, який передбачає управління коштами бюджету для досягнення конкретних результатів виконання бюджету із застосуванням оцінки ефективності використання бюджетних коштів на всіх стадіях бюджетного процесу;
 
-39- Кирильчук Є.І.
У пункті 45 частини першої статті 2 слова «складання та виконання бюджету, який передбачає управління коштами бюджету» замінити словами «управління бюджетними коштами».
 
Враховано   40) програмно-цільовий метод у бюджетному процесі - метод управління бюджетними коштами для досягнення конкретних результатів виконання бюджету із застосуванням оцінки ефективності використання бюджетних коштів на всіх стадіях бюджетного процесу;
 
57. 46) проект бюджету - проект плану формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, що здійснюються органами державної влади (органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування) протягом бюджетного періоду, який є невід'ємною частиною проекту закону про державний бюджет (проекту рішення відповідної ради про місцевий бюджет);
 
-40- Кирильчук Є.І.
У пункті 46 частини першої статті 2 та інших статтях законопроекту слова «відповідної ради» виключити або замінити словами «відповідної місцевої ради», «Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради», «відповідної міської ради» залежно від контексту у різних відмінках.
 
Враховано   41) проект бюджету - проект плану формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, що здійснюються органами державної влади (органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування) протягом бюджетного періоду, який є невід'ємною частиною проекту закону про державний бюджет (проекту рішення про місцевий бюджет);
 
58. 47) профіцит бюджету - перевищення доходів бюджету над його видатками (з урахуванням різниці між поверненням кредитів до бюджету та наданням кредитів з бюджету);
 
   42) профіцит бюджету - перевищення доходів бюджету над його видатками (з урахуванням різниці між поверненням кредитів до бюджету та наданням кредитів з бюджету);
 
59. 48) рішення про місцевий бюджет - нормативно-правовий акт Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної ради, виданий в установленому законодавством України порядку, що затверджує місцевий бюджет та містить повноваження відповідно Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевій державній адміністрації або виконавчому органу місцевого самоврядування здійснювати виконання місцевого бюджету протягом бюджетного періоду;
 
   43) рішення про місцевий бюджет - нормативно-правовий акт Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної місцевої ради, виданий в установленому законодавством України порядку, що затверджує місцевий бюджет та містить повноваження відповідно Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевій державній адміністрації або виконавчому органу місцевого самоврядування здійснювати виконання місцевого бюджету протягом бюджетного періоду;
44) розпис бюджету - документ, в якому встановлюється розподіл доходів та фінансування бюджету, повернення кредитів до бюджету, бюджетних асигнувань головним розпорядникам бюджетних коштів за певними періодами року відповідно до бюджетної класифікації;
 
60. 49) розпорядники бюджетних коштів - бюджетні установи в особі їх керівників, уповноважені на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов'язань та здійснення витрат бюджету;
 
   45) розпорядник бюджетних коштів - бюджетна установа в особі її керівника, уповноважена на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов'язань та здійснення витрат бюджету;
 
61. 50) субвенції - міжбюджетні трансферти для використання на певну мету в порядку, визначеному тим органом, який прийняв рішення про надання субвенції;
 
   46) субвенції - міжбюджетні трансферти для використання на певну мету в порядку, визначеному органом, який прийняв рішення про надання субвенції;
 
62. 51) управління бюджетними коштами - сукупність дій учасника бюджетного процесу відповідно до його повноважень, пов’язаних з формуванням та використанням бюджетних коштів, здійсненням контролю за дотриманням бюджетного законодавства та спрямованих на досягнення цілей, завдань та конкретних результатів своєї діяльності із забезпеченням ефективного, результативного та цільового використання бюджетних коштів;
 
   47) управління бюджетними коштами - сукупність дій учасника бюджетного процесу відповідно до його повноважень, пов’язаних з формуванням та використанням бюджетних коштів, здійсненням контролю за дотриманням бюджетного законодавства та спрямованих на досягнення цілей, завдань і конкретних результатів своєї діяльності із забезпеченням ефективного, результативного та цільового використання бюджетних коштів;
 
63. 52) фінансовий норматив бюджетної забезпеченості - гарантований державою в межах наявних бюджетних коштів рівень фінансового забезпечення завдань і функцій, які здійснюються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами місцевого самоврядування, що використовується для визначення обсягу міжбюджетних трансфертів;
 
   48) фінансовий норматив бюджетної забезпеченості - гарантований державою в межах наявних бюджетних коштів рівень фінансового забезпечення завдань і функцій, які здійснюються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами місцевого самоврядування, що використовується для визначення обсягу міжбюджетних трансфертів;
 
64. 53) фінансування бюджету - надходження та витрати бюджету у зв’язку із змінами обсягу боргу, обсягами депозитів і цінних паперів, надходження від приватизації державного майна (для державного бюджету), зміна залишків бюджетних коштів, які використовуються для покриття дефіциту бюджету або визначення профіциту бюджету.
 
-41- Кирильчук Є.І.
У пункті 53 частини першої статті 2 слова «у зв’язку», «обсягами», «надходження від» і «для» замінити відповідно словами «пов’язані», «обсягів», «кошти від» і «стосовно».
 
Враховано   49) фінансування бюджету - надходження та витрати бюджету, пов’язані із змінами обсягу боргу, обсягів депозитів і цінних паперів (часток, паїв), кошти від приватизації державного майна (стосовно державного бюджету), зміна залишків бюджетних коштів, які використовуються для покриття дефіциту бюджету або визначення профіциту бюджету.
 
65. Стаття 3. Бюджетний період
 
   Стаття 3. Бюджетний період
 
66. 1. Бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Неприйняття Верховною Радою України закону про Державний бюджет України до 1 січня не є підставою для встановлення іншого бюджетного періоду.
 
   1. Бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Неприйняття Верховною Радою України закону про Державний бюджет України до 1 січня не є підставою для встановлення іншого бюджетного періоду.
 
67. 2. Відповідно до Конституції України бюджетний період для Державного бюджету України за особливих обставин може бути іншим, ніж передбачено частиною першою цієї статті.
 
   2. Відповідно до Конституції України бюджетний період для Державного бюджету України за особливих обставин може бути іншим, ніж передбачено частиною першою цієї статті.
 
68. 3. Особливими обставинами, за яких Державний бюджет України може бути прийнято на інший, ніж передбачено частиною першою цієї статті, бюджетний період, є:
 
-42- Кирильчук Є.І.
У частині третій статті 3 слово «прийнято» замінити словом «затверджено», слова «або в окремих її місцевостях» пункту 2 та пункт 3 виключити;
у частині четвертій слова «прийняття» та «прийняті» замінити відповідно словами «затвердження» та «затверджені»;
частину третю віднести до частини другої, відповідно частину четверту вважати частиною третьою.
 
Враховано   Особливими обставинами, за яких Державний бюджет України може бути затверджено на інший, ніж передбачено частиною першою цієї статті, бюджетний період, є:
 
69. 1) введення воєнного стану;
 
   1) введення воєнного стану;
 
70. 2) оголошення надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях;
 
   2) оголошення надзвичайного стану в Україні.
 
71. 3) оголошення окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуації, необхідність усунення природних чи техногенних катастроф.
 
      
72. 4. У разі прийняття Державного бюджету України на інший, ніж передбачено частиною першою цієї статті, бюджетний період, місцеві бюджети можуть бути прийняті на такий же період.
 
-43- Ляшко О.В.
У частині четвертій статті 3 слова «можуть бути» замінити словами «мають бути».
 
Враховано   3. У разі затвердження Державного бюджету України на інший, ніж передбачено частиною першою цієї статті, бюджетний період, місцеві бюджети мають бути затверджені на такий самий період.
 
73. Стаття 4. Склад бюджетного законодавства
 
   Стаття 4. Склад бюджетного законодавства
 
74. 1. Нормативно-правовими актами, що регулюють бюджетні відносини в Україні, є:
 
-44- Кирильчук Є.І.
Абзац перший частини першої статті 4 викласти у такій редакції: «До складу бюджетного законодавства належать нормативно-правові акти, що регулюють бюджетні відносини в Україні, а саме».
 
Враховано   1. До складу бюджетного законодавства належать нормативно-правові акти, що регулюють бюджетні відносини в Україні, а саме:
 
75. 1) Конституція України;
 
   1) Конституція України;
 
76. 2) цей Кодекс;
 
   2) цей Кодекс;
 
77. 3) закон про Державний бюджет України;
 
   3) закон про Державний бюджет України;
 
78. 4) інші закони, що регулюють бюджетні відносини, передбачені статтею 1 цього Кодексу;
 
   4) інші закони, що регулюють бюджетні відносини, передбачені статтею 1 цього Кодексу;
 
79. 5) нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, прийняті на підставі і на виконання цього Кодексу та інших законів України, передбачених пунктами 3 та 4 частини першої цієї статті;
 
   5) нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, прийняті на підставі і на виконання цього Кодексу та інших законів України, передбачених пунктами 3 та 4 частини першої цієї статті;
 
80. 6) нормативно-правові акти органів виконавчої влади, прийняті на підставі і на виконання цього Кодексу, інших законів України та нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, передбачених пунктами 3, 4 та 5 частини першої цієї статті;
 
   6) нормативно-правові акти органів виконавчої влади, прийняті на підставі і на виконання цього Кодексу, інших законів України та нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, передбачених пунктами 3, 4 та 5 частини першої цієї статті;
 
81. 7) рішення про місцевий бюджет;
 
   7) рішення про місцевий бюджет;
 
82. 8) рішення органів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, прийняті відповідно до цього Кодексу, нормативно-правових актів, передбачених пунктами 3, 4, 5, 6 і 7 частини першої цієї статті.
 
   8) рішення органів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, прийняті відповідно до цього Кодексу, нормативно-правових актів, передбачених пунктами 3, 4, 5, 6 і 7 частини першої цієї статті.
 
83. 2. При здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно-правових актів застосовуються лише в частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції України, цього Кодексу та закону про Державний бюджет України.
 
   2. При здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно-правових актів застосовуються лише в частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції України, цього Кодексу та закону про Державний бюджет України.
 
84. 3. Якщо міжнародним договором України, поданим на ратифікацію, встановлено інші положення, ніж у відповідних нормах бюджетного законодавства України, такі положення приймаються окремими законами про внесення змін до відповідних законів і розглядаються Верховною Радою України одночасно з ратифікацією міжнародного договору України, яким такі положення передбачені.
 
-45- Кирильчук Є.І.
Частину третю статті 4 викласти у такій редакції:
«3. Якщо на ратифікацію подається міжнародний договір України, виконання якого потребує прийняття нових або внесення змін до чинних законів України, що регулюють бюджетні відносини, проекти таких законів подаються на розгляд Верховної Ради України разом із проектом закону про ратифікацію і приймаються одночасно».
 
Враховано   3. Якщо на ратифікацію подається міжнародний договір України, виконання якого потребує прийняття нових або внесення змін до чинних законів України, що регулюють бюджетні відносини, проекти таких законів подаються на розгляд Верховної Ради України разом з проектом закону про ратифікацію і приймаються одночасно.
 
85. 4. Розгляд законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та їх відповідності бюджетному законодавству здійснюється за особливою процедурою, що визначається статтею 27 цього Кодексу.
 
   4. Розгляд законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та їх відповідності бюджетному законодавству здійснюється за особливою процедурою, що визначається статтею 27 цього Кодексу.
 
86. Глава 2. БЮДЖЕТНА СИСТЕМА УКРАЇНИ ТА ЇЇ ПРИНЦИПИ
 
   Глава 2. БЮДЖЕТНА СИСТЕМА УКРАЇНИ ТА ЇЇ ПРИНЦИПИ
 
87. Стаття 5. Структура бюджетної системи України
 
   Стаття 5. Структура бюджетної системи України
 
88. 1. Бюджетна система України складається з державного бюджету та місцевих бюджетів.
 
   1. Бюджетна система України складається з державного бюджету та місцевих бюджетів.
 
89. 2. Бюджетами місцевого самоврядування визнаються бюджети територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об'єднань.
 
-46- Кирильчук Є.І.
Частини другу і третю статті 5 викласти у такій редакції:
«2. Місцевими бюджетами визнаються бюджет Автономної Республіки Крим, обласні, районні бюджети та бюджети місцевого самоврядування.
3. Бюджетами місцевого самоврядування визнаються бюджети територіальних громад сіл, селищ, міст (в тому числі районів у містах) та їх об'єднань».
 
Враховано   2. Місцевими бюджетами визнаються бюджет Автономної Республіки Крим, обласні, районні бюджети та бюджети місцевого самоврядування.
 
90. 3. Місцевими бюджетами визнаються бюджет Автономної Республіки Крим, обласні, районні бюджети, бюджети районів у містах та бюджети місцевого самоврядування.
 
   3. Бюджетами місцевого самоврядування визнаються бюджети територіальних громад сіл, селищ, міст (у тому числі районів у містах) та їх об'єднань.
 
91. Стаття 6. Зведений бюджет
 
   Стаття 6. Зведений бюджет
 
92. 1. Зведений бюджет є сукупністю показників бюджетів, що використовуються для аналізу і прогнозування економічного і соціального розвитку держави.
 
   1. Зведений бюджет є сукупністю показників бюджетів, що використовуються для аналізу та прогнозування економічного і соціального розвитку держави.
 
93. 2. Зведений бюджет України включає показники Державного бюджету України, зведеного бюджету Автономної Республіки Крим та зведених бюджетів областей та міст Києва і Севастополя.
 
   2. Зведений бюджет України включає показники Державного бюджету України, зведеного бюджету Автономної Республіки Крим та зведених бюджетів областей, міст Києва та Севастополя.
 
94. 3. Зведений бюджет Автономної Республіки Крим включає показники бюджету Автономної Республіки Крим, зведених бюджетів її районів та бюджетів міст республіканського значення.
 
-47- Кирильчук Є.І.
У частині третій статті 6 та пункті 1 частини першої статті 115 слова «республіканського значення» замінити словами «республіканського Автономної Республіки Крим значення».
 
Враховано   3. Зведений бюджет Автономної Республіки Крим включає показники бюджету Автономної Республіки Крим, зведених бюджетів її районів та бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим значення.
 
95. 4. Зведений бюджет області включає показники обласного бюджету, зведених бюджетів районів і бюджетів міст обласного значення цієї області.
 
   4. Зведений бюджет області включає показники обласного бюджету, зведених бюджетів районів і бюджетів міст обласного значення цієї області.
 
96. 5. Зведений бюджет району включає показники районних бюджетів, бюджетів міст районного значення, селищних та сільських бюджетів цього району.
 
   5. Зведений бюджет району включає показники районного бюджету, бюджетів міст районного значення, селищних та сільських бюджетів цього району.
 
97. 6. Зведений бюджет міста з районним поділом включає показники міського бюджету та бюджетів районів, що входять до його складу. У разі, коли місту або району у місті адміністративно підпорядковані інші міста, селища чи села, зведений бюджет міста або району в місті включає показники бюджетів цих міст, селищ та сіл.
 
-48- Кирильчук Є.І.
Статтю 6 доповнити частиною сьомою такого змісту:
«7. Показники бюджетів об’єднань сіл, селищ і міст, що створюються згідно з законодавством про місцеве самоврядування, включаються до відповідних зведених бюджетів».
 
Враховано   6. Зведений бюджет міста з районним поділом включає показники міського бюджету та бюджетів районів, що входять до його складу. Якщо місту або району у місті адміністративно підпорядковані інші міста, селища чи села, зведений бюджет міста або району у місті включає показники бюджетів цих міст, селищ та сіл.
7. Показники бюджетів об’єднань сіл, селищ і міст, що створюються згідно із законодавством про місцеве самоврядування, включаються до відповідних зведених бюджетів.
 
98. Стаття 7. Принципи бюджетної системи України
 
   Стаття 7. Принципи бюджетної системи України
 
99. 1. Бюджетна система України ґрунтується на таких принципах:
 
   1. Бюджетна система України ґрунтується на таких принципах:
 
100. 1) принцип єдності бюджетної системи України - єдність бюджетної системи України забезпечується єдиною правовою базою, єдиною грошовою системою, єдиним регулюванням бюджетних відносин, єдиною бюджетною класифікацією, єдністю порядку виконання бюджетів та ведення бухгалтерського обліку і звітності;
 
   1) принцип єдності бюджетної системи України - єдність бюджетної системи України забезпечується єдиною правовою базою, єдиною грошовою системою, єдиним регулюванням бюджетних відносин, єдиною бюджетною класифікацією, єдністю порядку виконання бюджетів та ведення бухгалтерського обліку і звітності;
 
101. 2) принцип збалансованості - повноваження на здійснення витрат бюджету повинні відповідати обсягу надходжень до бюджету на відповідний бюджетний період;
 
   2) принцип збалансованості - повноваження на здійснення витрат бюджету повинні відповідати обсягу надходжень бюджету на відповідний бюджетний період;
 
102. 3) принцип самостійності - Державний бюджет України та місцеві бюджети є самостійними. Держава коштами державного бюджету не несе відповідальності за бюджетні зобов'язання органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування. Органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування коштами відповідних бюджетів не несуть відповідальності за бюджетні зобов'язання одне одного, а також за бюджетні зобов'язання держави. Самостійність бюджетів забезпечується закріпленням за ними відповідних джерел доходів, правом відповідних органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування на визначення напрямів використання коштів відповідно до законодавства України, правом Верховної Ради Автономної Республіки Крим та відповідних рад самостійно і незалежно одне від одного розглядати та затверджувати відповідні бюджети;
 
-49- Кирильчук Є.І.
У пункті 3 частини першої статті 7 слова «відповідних бюджетів», «джерел доходів», «використання коштів» та «відповідні бюджети» замінити словами «відповідних місцевих бюджетів», «джерел доходів бюджету», «використання бюджетних коштів» та «відповідні місцеві бюджети».
 
Враховано   3) принцип самостійності - Державний бюджет України та місцеві бюджети є самостійними. Держава коштами державного бюджету не несе відповідальності за бюджетні зобов'язання органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування. Органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування коштами відповідних місцевих бюджетів не несуть відповідальності за бюджетні зобов'язання одне одного, а також за бюджетні зобов'язання держави. Самостійність бюджетів забезпечується закріпленням за ними відповідних джерел доходів бюджету, правом відповідних органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування визначати напрями використання бюджетних коштів відповідно до законодавства України, правом Верховної Ради Автономної Республіки Крим та відповідних місцевих рад самостійно і незалежно одне від одного розглядати та затверджувати відповідні місцеві бюджети;
 
103. 4) принцип повноти - до складу бюджетів підлягають включенню всі надходження до бюджетів та витрати бюджетів, що здійснюються відповідно до нормативно-правових актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування;
 
   4) принцип повноти - до складу бюджетів підлягають включенню всі надходження бюджетів та витрати бюджетів, що здійснюються відповідно до нормативно-правових актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування;
 
104. 5) принцип обґрунтованості - бюджет формується на реалістичних макропоказниках економічного і соціального розвитку держави та розрахунках надходжень до бюджету і витрат бюджету, що здійснюються відповідно до затверджених методик та правил;
 
-50- Кирильчук Є.І.
У пункті 5 частини першої статті 7 слово «держави» замінити словом «України».
 
Враховано   5) принцип обґрунтованості - бюджет формується на реалістичних макропоказниках економічного і соціального розвитку України та розрахунках надходжень бюджету і витрат бюджету, що здійснюються відповідно до затверджених методик та правил;
 
105. 6) принцип ефективності та результативності - при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення запланованих цілей при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів;
 
-51- Кирильчук Є.І.
Пункт 6 частини першої статті 7 після слів «запланованих цілей» доповнити словами «шляхом забезпечення якісного надання суспільних послуг».
 
Враховано   6) принцип ефективності та результативності - при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення запланованих цілей шляхом забезпечення якісного надання суспільних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів;
 
106. 7) принцип субсидіарності - розподіл видів видатків між державним бюджетом та місцевими бюджетами, а також між місцевими бюджетами повинен ґрунтуватися на максимально можливому наближенні надання суспільних послуг до їх безпосереднього споживача;
 
   7) принцип субсидіарності - розподіл видів видатків між державним бюджетом та місцевими бюджетами, а також між місцевими бюджетами повинен ґрунтуватися на максимально можливому наближенні надання суспільних послуг до їх безпосереднього споживача;
 
107. 8) принцип цільового використання бюджетних коштів - бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетними призначеннями та бюджетними асигнуваннями;
 
   8) принцип цільового використання бюджетних коштів - бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетними призначеннями та бюджетними асигнуваннями;
 
108. 9) принцип справедливості і неупередженості - бюджетна система України будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами;
 
   9) принцип справедливості і неупередженості - бюджетна система України будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами;
 
109. 10) принцип публічності та прозорості - інформування громадськості з питань складання, розгляду, затвердження, виконання державного бюджету та місцевих бюджетів, а також контролю за виконанням державного бюджету та місцевих бюджетів;
 
   10) принцип публічності та прозорості - інформування громадськості з питань складання, розгляду, затвердження, виконання державного бюджету та місцевих бюджетів, а також контролю за виконанням державного бюджету та місцевих бюджетів;
 
110. 11) принцип відповідальності учасників бюджетного процесу - кожен учасник бюджетного процесу несе відповідальність за свої дії або бездіяльність на кожній стадії бюджетного процесу.
 
-52- Ляшко О.В.
У пункті 11 частини першої статті 7 слова «бездіяльність на кожній стадії бюджетного процесу» замінити словами «бездіяльність на будь-якій стадії бюджетного процесу, що призводять до порушення бюджетного законодавства».
 
Враховано   11) принцип відповідальності учасників бюджетного процесу - кожен учасник бюджетного процесу несе відповідальність за свої дії або бездіяльність на будь-якій стадії бюджетного процесу, що призводять до порушення бюджетного законодавства.
 
111. Стаття 8. Бюджетна класифікація
 
   Стаття 8. Бюджетна класифікація
 
112. 1. Бюджетна класифікація України застосовується для здійснення контролю за фінансовою діяльністю органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших розпорядників бюджетних коштів, проведення необхідного аналізу в розрізі доходів, а також організаційних, функціональних та економічних категорій видатків, кредитування, фінансування і боргу, забезпечення загальнодержавної і міжнародної порівнянності бюджетних показників.
 
-53- Кирильчук Є.І.
Частину першу статті 8 викласти у такій редакції:
«1. Бюджетна класифікація використовується для складання і виконання державного та місцевих бюджетів, звітування про їх виконання, здійснення контролю за фінансовою діяльністю органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших розпорядників бюджетних коштів, проведення фінансового аналізу в розрізі доходів, організаційних, функціональних та економічних категорій видатків, кредитування, фінансування і боргу, а також для забезпечення загальнодержавної і міжнародної порівнянності бюджетних показників. Бюджетна класифікація є обов’язковою для застосування всіма учасниками бюджетного процесу в межах бюджетних повноважень».
 
Враховано   1. Бюджетна класифікація використовується для складання і виконання державного та місцевих бюджетів, звітування про їх виконання, здійснення контролю за фінансовою діяльністю органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших розпорядників бюджетних коштів, проведення фінансового аналізу в розрізі доходів, організаційних, функціональних та економічних категорій видатків, кредитування, фінансування і боргу, а також для забезпечення загальнодержавної і міжнародної порівнянності бюджетних показників. Бюджетна класифікація є обов’язковою для застосування всіма учасниками бюджетного процесу в межах бюджетних повноважень.
 
113. 2. З метою досягнення цілісності бюджетних категорій доходів і видатків, кредитування, фінансування і боргу та для забезпечення взаємозв'язку між функціональними призначеннями і економічним характером видатків бюджету Міністр фінансів України затверджує бюджетну класифікацію, а також зміни до неї та інформує про це в обов'язковому порядку Верховну Раду України.
 
-54- Кирильчук Є.І.
Частину другу статті 8 викласти у такій редакції:
«2. Міністерство фінансів України затверджує бюджетну класифікацію, включаючи зміни до неї, та інформує про це Комітет Верховної Ради України з питань бюджету».
 
Враховано   2. Міністерство фінансів України затверджує бюджетну класифікацію, включаючи зміни до неї, та інформує про це Комітет Верховної Ради України з питань бюджету.
 
114. 3. Бюджетна класифікація має такі складові частини:
 
   3. Бюджетна класифікація має такі складові частини:
 
115. 1) класифікація доходів бюджету;
 
   1) класифікація доходів бюджету;
 
116. 2) класифікація видатків та кредитування бюджету;
 
   2) класифікація видатків та кредитування бюджету;
 
117. 3) класифікація фінансування бюджету;
 
   3) класифікація фінансування бюджету;
 
118. 4) класифікація боргу.
 
   4) класифікація боргу.
 
119. Стаття 9. Класифікація доходів бюджету
 
   Стаття 9. Класифікація доходів бюджету
 
120. 1. Доходи бюджету класифікуються за такими розділами:
 
   1. Доходи бюджету класифікуються за такими розділами:
 
121. 1) податкові надходження;
 
   1) податкові надходження;
 
122. 2) неподаткові надходження;
 
   2) неподаткові надходження;
 
123. 3) доходи від операцій з капіталом;
 
   3) доходи від операцій з капіталом;
 
124. 4) трансферти.
 
   4) трансферти.
 
125. 2. Податковими надходженнями визнаються передбачені податковими законами України загальнодержавні і місцеві податки, збори та інші обов'язкові платежі.
 
-55- Кирильчук Є.І.
Частину другу статті 9 викласти у такій редакції:
«2. Податковими надходженнями визнаються встановлені законами України про оподаткування загальнодержавні податки і збори (обов’язкові платежі) та місцеві податки і збори (обов’язкові платежі)».
 
Враховано   2. Податковими надходженнями визнаються встановлені законами України про оподаткування загальнодержавні податки і збори (обов’язкові платежі) та місцеві податки і збори (обов’язкові платежі).
 
126. 3. Неподатковими надходженнями визнаються:
 
   3. Неподатковими надходженнями визнаються:
 
127. 1) доходи від власності та підприємницької діяльності;
 
   1) доходи від власності та підприємницької діяльності;
 
128. 2) адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційного та побічного продажу;
 
-56- Кирильчук Є.І.
У пункті 2 частини третьої статті 9 слова «некомерційного та побічного продажу» замінити словами «некомерційної господарської діяльності».
 
Враховано   2) адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності;
 
129. 3) надходження від штрафів та фінансових санкцій;
 
-57- Кирильчук Є.І.
Пункт 3 частини третьої статті 9 виключити, відповідно пункт 4 вважати пунктом 3.
 
Враховано      
130. 4) інші неподаткові надходження.
 
   3) інші неподаткові надходження.
 
131. 4. Трансферти - це кошти, одержані від інших органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших держав або міжнародних організацій на безоплатній та безповоротній основі.
 
   4. Трансферти - кошти, одержані від інших органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших держав або міжнародних організацій на безоплатній та безповоротній основі.
 
132. Стаття 10. Класифікація видатків та кредитування бюджету
 
   Стаття 10. Класифікація видатків та кредитування бюджету
 
133. 1. Видатки та кредитування бюджету класифікуються за:
 
   1. Видатки та кредитування бюджету класифікуються за:
 
134. 1) бюджетними програмами (програмна класифікація видатків та кредитування бюджету);
 
   1) бюджетними програмами (програмна класифікація видатків та кредитування бюджету);
 
135. 2) ознакою головного розпорядника бюджетних коштів (відомча класифікація видатків та кредитування бюджету);
 
   2) ознакою головного розпорядника бюджетних коштів (відомча класифікація видатків та кредитування бюджету);
 
136. 3) функціями, з виконанням яких пов'язані видатки та кредитування бюджету (функціональна класифікація видатків та кредитування бюджету);
 
-58- Азаров М.Я.
Частину 1 статті 10 доповнити абзацом 5 такого змісту:
«4) за економічною характеристикою операцій, при проведенні яких здійснюються ці видатки (економічна класифікація видатків та кредитування бюджету)».
 
Враховано в іншій редакції (у частині п’ятій цієї статті)  3) функціями, з виконанням яких пов'язані видатки та кредитування бюджету (функціональна класифікація видатків та кредитування бюджету);
 
137. 2. Програмна класифікація видатків та кредитування бюджету використовується при застосуванні програмно-цільового методу у бюджетному процесі. Програмна класифікація видатків та кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) формується Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом) за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) у бюджетних запитах.
 
-59- Кирильчук Є.І.
В абзаці першому частини другої статті 10 та інших статтях законопроекту слова «при застосуванні програмно-цільового методу», «за умови застосування програмно-цільового методу» замінити словами «у разі застосування програмно-цільового методу».
 
Враховано   2. Програмна класифікація видатків та кредитування бюджету використовується у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі. Програмна класифікація видатків та кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) формується Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом) за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) у бюджетних запитах.
 
138. Програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету формується з урахуванням типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, яка затверджується Міністром фінансів України.
 
-60- Кирильчук Є.І.
В абзаці другому частини другої статті 10 слово «Міністром» замінити словом «Міністерством».
 
Враховано   Програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету формується з урахуванням типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, яка затверджується Міністерством фінансів України.
До застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі на рівні місцевих бюджетів використовується тимчасова класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів, яка затверджується Міністерством фінансів України. Складові частини цієї класифікації, що конкретизують видатки та кредитування місцевого бюджету за програмами і заходами з виконання повноважень органів влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, для цілей цього Кодексу вживаються в контексті терміна «бюджетна програма».
 
    -61- Кирильчук Є.І.
Частину другу статті 10 доповнити абзацом третім такого змісту: «До застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі на рівні місцевих бюджетів використовується тимчасова класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів, яка затверджується Міністерством фінансів України. Складові частини цієї класифікації, що конкретизують видатки та кредитування місцевого бюджету за програмами і заходами з виконання повноважень органів влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, для цілей цього Кодексу вживаються в контексті терміна «бюджетна програма».
 
Враховано    
139. 3. Відомча класифікація видатків та кредитування бюджету визначає перелік головних розпорядників бюджетних коштів для систематизації видатків та кредитування бюджету за ознакою головного розпорядника бюджетних коштів. На її основі Державне казначейство України веде реєстр (мережу) усіх розпорядників бюджетних коштів, а також одержувачів бюджетних коштів.
 
-62- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у частині третій статті 10: слово «визначає» замінити словом «містить», після слів «Державне казначейство України» доповнити словами «складає та»;
 
Враховано   3. Відомча класифікація видатків та кредитування бюджету містить перелік головних розпорядників бюджетних коштів для систематизації видатків та кредитування бюджету за ознакою головного розпорядника бюджетних коштів.
На основі відомчої класифікації видатків та кредитування бюджету Державне казначейство України складає та веде єдиний реєстр розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів.
Головні розпорядники бюджетних коштів визначають мережу розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів з урахуванням даних єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів.
 
    -63- Кирильчук Є.І.
У частині третій статті 10:
друге речення викласти в абзаці другому в такій редакції:
«На основі відомчої класифікації видатків та кредитування бюджету Державне казначейство України складає та веде єдиний реєстр розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів»;
доповнити абзацом третім такого змісту:
«Головні розпорядники бюджетних коштів визначають мережу розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів з урахуванням даних єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів».
 
Враховано    
    -64- Круць М.Ф.
Друге речення частини третьої статті 10 викласти у такій редакції: «На її основі Державне казначейство України та місцеві фінансові органи ведуть реєстр усіх розпорядників бюджетних коштів, а також одержувачів бюджетних коштів».
 
Відхилено    
140. 4. Функціональна класифікація видатків та кредитування бюджету має такі рівні деталізації:
 
   4. Функціональна класифікація видатків та кредитування бюджету має такі рівні деталізації:
 
141. 1) розділи, в яких систематизуються видатки та кредитування бюджету, пов'язані з виконанням функцій держави, Автономної Республіки Крим чи місцевого самоврядування;
 
   1) розділи, в яких систематизуються видатки та кредитування бюджету, пов'язані з виконанням функцій держави, Автономної Республіки Крим чи місцевого самоврядування;
 
142. 2) підрозділи та групи, які конкретизують видатки та кредитування бюджету на виконання функцій держави, Автономної Республіки Крим чи місцевого самоврядування.
 
   2) підрозділи та групи, які конкретизують видатки та кредитування бюджету на виконання функцій держави, Автономної Республіки Крим чи місцевого самоврядування.
 
143. 5. Видатки бюджету класифікуються за економічною характеристикою операцій, що здійснюються при їх проведенні (економічна класифікація видатків бюджету).
 
   5. Видатки бюджету класифікуються за економічною характеристикою операцій, що здійснюються при їх проведенні (економічна класифікація видатків бюджету).
 
144. За економічною класифікацією видатків бюджету видатки бюджету поділяються на поточні та капітальні, склад яких визначається Міністром фінансів України.
 
-65- Кирильчук Є.І.
В абзаці другому частини п’ятої статті 10 слово «Міністром» замінити словом «Міністерством».
 
Враховано   За економічною класифікацією видатків бюджету видатки бюджету поділяються на поточні та капітальні, склад яких визначається Міністерством фінансів України.
 
145. Видатки бюджету поділяються на видатки споживання і видатки розвитку та визначаються у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет). Критерії віднесення видатків бюджету до видатків розвитку та видатків споживання, а також витрат бюджету до витрат розвитку та витрат споживання визначаються Міністром фінансів України.
 
-66- Азаров М.Я.
У абзаці 2 частини 5 статті 10 слова «визначаються Міністром фінансів» змінити на «затверджуються Міністром фінансів».
 
Враховано в іншій редакції     
146. 6. Класифікація кредитування бюджету систематизує кредитування бюджету за типом позичальника та поділяє операції з кредитування на надання кредитів з бюджету і повернення кредитів до бюджету.
 
-67- Кирильчук Є.І.
Статтю 10 доповнити частиною сьомою (з відповідним виключенням абзацу третього частини п’ятої цієї статті) такого змісту:
«7. У складі витрат (видатків) бюджету виділяються витрати (видатки) споживання і витрати (видатки) розвитку. Критерії віднесення витрат (видатків) бюджету до витрат (видатків) споживання і витрат (видатків) розвитку затверджуються Міністерством фінансів України».
 
Враховано   6. Класифікація кредитування бюджету систематизує кредитування бюджету за типом позичальника та поділяє операції з кредитування на надання кредитів з бюджету і повернення кредитів до бюджету.
7. У складі витрат (видатків) бюджету виділяються витрати (видатки) споживання і витрати (видатки) розвитку. Критерії віднесення витрат (видатків) бюджету до витрат (видатків) споживання і витрат (видатків) розвитку затверджуються Міністерством фінансів України.
 
147. Стаття 11. Класифікація фінансування бюджету
 
   Стаття 11. Класифікація фінансування бюджету
 
148. 1. Класифікація фінансування бюджету визначає джерела отримання фінансових ресурсів, необхідних для покриття дефіциту бюджету, і напрями витрачання фінансових ресурсів, що утворилися в результаті профіциту бюджету. До складу фінансування бюджету належать платежі з погашення основної суми боргу.
 
-68- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у частині першій статті 11 слово «визначає» замінити словом «містить»;
 
Враховано   1. Класифікація фінансування бюджету містить джерела отримання фінансових ресурсів, необхідних для покриття дефіциту бюджету, і напрями витрачання фінансових ресурсів, що утворилися в результаті профіциту бюджету. Витрати на погашення основної суми боргу належать до складу фінансування бюджету.
 
    -69- Кирильчук Є.І.
Друге речення частини першої статті 11 викласти у такій редакції: «Витрати на погашення основної суми боргу належать до складу фінансування бюджету».
 
Враховано    
149. 2. Фінансування бюджету класифікується за:
 
   2. Фінансування бюджету класифікується за:
 
150. 1) типом кредитора;
 
-70- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
підпункт 1 частини другої статті 11 доповнити словами у дужках « (за категоріями кредиторів або власників боргових зобов’язань)»;
 
Враховано   1) типом кредитора (за категоріями кредиторів або власників боргових зобов’язань);
 
151. 2) типом боргового зобов'язання (за засобами, що використовуються для фінансування бюджету).
 
   2) типом боргового зобов'язання (за засобами, що використовуються для фінансування бюджету).
 
152. Стаття 12. Класифікація боргу
 
   Стаття 12. Класифікація боргу
 
153. 1. Класифікація боргу систематизує інформацію про всі боргові зобов'язання держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади міста.
 
   1. Класифікація боргу систематизує інформацію про всі боргові зобов'язання держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади міста.
 
154. 2. Борг класифікується за типом кредитора та за типом боргового зобов'язання.
 
   2. Борг класифікується за типом кредитора та за типом боргового зобов'язання.
 
155. Стаття 13. Складові частини бюджету
 
   Стаття 13. Складові частини бюджету
 
156. 1. Бюджет може складатися із загального та спеціального фондів.
 
   1. Бюджет може складатися із загального та спеціального фондів.
 
157. 2. Складовими частинами загального фонду бюджету є:
 
   2. Складовими частинами загального фонду бюджету є:
 
158. 1) всі доходи бюджету, крім тих, що призначені для зарахування до спеціального фонду бюджету;
 
   1) всі доходи бюджету, крім тих, що призначені для зарахування до спеціального фонду бюджету;
 
159. 2) всі видатки бюджету за рахунок надходжень до загального фонду бюджету;
 
   2) всі видатки бюджету за рахунок надходжень загального фонду бюджету;
 
160. 3) кредитування бюджету (повернення кредитів до бюджету без визначення напрямку їх використання та надання кредитів з бюджету за рахунок надходжень до загального фонду бюджету);
 
-71- Александровська А.О.
Ст. 13, ч.2, п. 3) викласти в наступній редакції:
«3) кредитування бюджету (повернення кредитів до бюджету без визначення цільового спрямування та надання кредитів з бюджету за рахунок надходжень до загального фонду бюджету);»
 
Враховано   3) кредитування бюджету (повернення кредитів до бюджету без визначення цільового спрямування та надання кредитів з бюджету за рахунок надходжень загального фонду бюджету);
 
161. 4) фінансування загального фонду бюджету.
 
   4) фінансування загального фонду бюджету.
 
162. 3. Складовими частинами спеціального фонду бюджету є:
 
   3. Складовими частинами спеціального фонду бюджету є:
 
163. 1) доходи бюджету (включаючи власні надходження бюджетних установ) з визначеними напрямами їх використання;
 
-72- Александровська А.О.
Ст. 13, ч.3, п. 1) викласти в наступній редакції:
«1) доходи бюджету (включаючи власні надходження бюджетних установ), які мають цільове спрямування;»
 
Враховано   1) доходи бюджету (включаючи власні надходження бюджетних установ), які мають цільове спрямування;
 
164. 2) видатки бюджету за рахунок конкретно визначених надходжень до спеціального фонду бюджету;
 
-73- Кабінет Міністрів України
Пункт 2 частини третьої статті 13 доповнити словами в дужках « (у тому числі власних надходжень бюджетних установ)».
 
Враховано   2) видатки бюджету за рахунок конкретно визначених надходжень спеціального фонду бюджету (у тому числі власних надходжень бюджетних установ);
 
165. 3) кредитування бюджету (повернення до бюджету кредитів з визначеними напрямами їх використання та надання кредитів з бюджету за рахунок конкретно визначених надходжень до спеціального фонду бюджету);
 
-74- Александровська А.О.
Ст. 13, ч.3, п. 3) викласти в наступній редакції:
«3) кредитування бюджету (повернення кредитів до бюджету з визначенням цільового спрямування та надання кредитів з бюджету за рахунок конкретно визначених надходжень спеціального фонду бюджету);»
 
Враховано   3) кредитування бюджету (повернення кредитів до бюджету з визначенням цільового спрямування та надання кредитів з бюджету за рахунок конкретно визначених надходжень спеціального фонду бюджету);
 
166. 4) фінансування спеціального фонду бюджету.
 
   4) фінансування спеціального фонду бюджету.
 
167. 4. При розподілі бюджету на загальний та спеціальний фонди складові частини спеціального фонду бюджету визначаються виключно цим Кодексом та законом про Державний бюджет України.
 
-75- Александровська А.О.
Ст. 13, ч. 4 викласти в наступній редакції:
«4. Розподіл бюджету на загальний та спеціальний фонди, їх складові частини визначаються виключно цим Кодексом та законом про Державний бюджет України»
 
Враховано   4. Розподіл бюджету на загальний та спеціальний фонди, їх складові частини визначаються виключно цим Кодексом та законом про Державний бюджет України.
 
168. 5. Підставою для рішення відповідної ради про створення спеціального фонду у складі місцевого бюджету може бути виключно цей Кодекс та закон про Державний бюджет України.
 
   5. Підставою для рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради про створення спеціального фонду у складі місцевого бюджету може бути виключно цей Кодекс та закон про Державний бюджет України.
 
169. 6. Передача коштів між загальним та спеціальним фондами бюджету дозволяється тільки в межах бюджетних призначень шляхом внесення змін до закону про Державний бюджет України, прийняття рішення про місцевий бюджет або внесення змін до нього (крім випадку, передбаченого частиною другою статті 57 цього Кодексу).
 
   6. Передача коштів між загальним та спеціальним фондами бюджету дозволяється тільки в межах бюджетних призначень шляхом внесення змін до закону про Державний бюджет України, прийняття рішення про місцевий бюджет або внесення змін до нього (крім випадку, передбаченого частиною другою статті 57 цього Кодексу).
 
170. 7. Платежі за рахунок спеціального фонду здійснюються в межах коштів, що фактично надійшли до цього фонду на відповідну мету.
 
-76- Кирильчук Є.І.
Статтю 13 доповнити частиною восьмою такого змісту:
«8. У складі спеціального фонду Державного бюджету України може створюватися стабілізаційний фонд для забезпечення економічної стабільності, енергетичної та продовольчої безпеки, послаблення залежності економіки від негативних наслідків кризових явищ, захисту економіки від інфляційного тиску та утримання рівноваги на ринках стратегічно важливих видів продукції. Джерела формування та напрями використання стабілізаційного фонду визначаються у законі про Державний бюджет України. Порядок використання коштів такого фонду встановлюється Кабінетом Міністрів України».
Частини восьму і дев’яту вважати відповідно частинами дев’ятою і десятою.
 
Враховано   7. Платежі за рахунок спеціального фонду здійснюються в межах коштів, що фактично надійшли до цього фонду на відповідну мету.
8. У складі спеціального фонду Державного бюджету України може створюватися стабілізаційний фонд для забезпечення економічної стабільності, енергетичної та продовольчої безпеки, послаблення залежності економіки від негативних наслідків кризових явищ, захисту економіки від інфляційного тиску та утримання рівноваги на ринках стратегічно важливих видів продукції. Джерела формування та напрями використання стабілізаційного фонду визначаються у законі про Державний бюджет України. Порядок використання коштів такого фонду встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
171. 8. Створення позабюджетних фондів органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та іншими бюджетними установами не допускається.
 
-77- Кирильчук Є.І.
Частину восьму статті 13 викласти у такій редакції: «Створення позабюджетних фондів, відкриття позабюджетних рахунків стосовно бюджетних коштів (включаючи власні надходження бюджетних установ) органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та іншими бюджетними установами не допускається, крім випадків, передбачених цим Кодексом».
 
Враховано   9. Створення позабюджетних фондів, відкриття позабюджетних рахунків стосовно бюджетних коштів (включаючи власні надходження бюджетних установ) органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та іншими бюджетними установами не допускається, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
 
172. 9. Показники щодо бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення кредитів до бюджету, погашення основної суми боргу, розміщення коштів на депозитах або придбання цінних паперів відображаються зі знаком „мінус».
 
-78- Кирильчук Є.І.
Частину дев’яту статті 13 викласти у такій редакції:
«9. Планові і звітні показники щодо бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення кредитів до бюджету, погашення основної суми боргу, розміщення коштів на депозитах, придбання цінних паперів (часток, паїв), забезпечення встановленого розміру оборотного залишку бюджетних коштів та інші відповідні показники, визначені Міністерством фінансів України, обов’язково відображаються з від’ємним значенням».
 
Враховано   10. Планові і звітні показники щодо бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення кредитів до бюджету, погашення основної суми боргу, розміщення коштів на депозитах, придбання цінних паперів (часток, паїв), забезпечення встановленого розміру оборотного залишку бюджетних коштів та інші відповідні показники, визначені Міністерством фінансів України, обов’язково відображаються з від’ємним значенням.
 
173. Глава 3. ДЕФІЦИТ (ПРОФІЦИТ) БЮДЖЕТУ ТА БОРГ
 
-79- Александровська А.О.
Назву глави 3 викласти у такій редакції «ФІНАНСУВАННЯ БЮДЖЕТУ (ДЕФІЦИТ, ПРОФІЦИТ) ТА ДЕРЖАВНИЙ (МІСЦЕВИЙ) БОРГ»
 
Враховано   Глава 3. ФІНАНСУВАННЯ БЮДЖЕТУ (ДЕФІЦИТ, ПРОФІЦИТ) ТА ДЕРЖАВНИЙ (МІСЦЕВИЙ) БОРГ
 
174. Стаття 14. Дефіцит та профіцит бюджету, залишок бюджетних коштів
 
   Стаття 14. Дефіцит та профіцит бюджету, залишок бюджетних коштів
 
175. 1. Прийняття Державного бюджету України або місцевих бюджетів на відповідний бюджетний період з дефіцитом дозволяється у разі наявності обґрунтованих джерел фінансування дефіциту відповідного бюджету з урахуванням особливостей, визначених статтею 72 цього Кодексу.
 
-80- Кирильчук Є.І.
У частині першій статті 14 слова «Прийняття Державного бюджету України або місцевих бюджетів на відповідний бюджетний період» замінити словами «Затвердження бюджету», слова «дефіциту відповідного» виключити.
 
Враховано   1. Затвердження бюджету з дефіцитом дозволяється у разі наявності обґрунтованих джерел фінансування бюджету з урахуванням особливостей, визначених статтею 72 цього Кодексу.
 
176. 2. Профіцит бюджету затверджується виключно з метою погашення основної суми боргу, на забезпечення збереження розміру оборотного залишку бюджетних коштів та з урахуванням особливостей, визначених статтею 72 цього Кодексу.
 
-81- Кирильчук Є.І.
У частині другій статті 14 слово «виключно» виключити, слова «на забезпечення збереження» і «та з урахуванням» замінити відповідно словами «забезпечення встановленого» і «та придбання цінних паперів (часток, паїв) з урахуванням».
 
Враховано   2. Профіцит бюджету затверджується з метою погашення основної суми боргу, забезпечення встановленого розміру оборотного залишку бюджетних коштів та придбання цінних паперів (часток, паїв) з урахуванням особливостей, визначених статтею 72 цього Кодексу.
 
177. 3. Оборотний залишок бюджетних коштів - частина залишку коштів загального фонду відповідного бюджету, яка утворюється з метою покриття тимчасових касових розривів.
 
-82- Кирильчук Є.І.
У частині третій слова «з метою» замінити словом «для», а частини четверту і п’яту вважати абзацами другим і третім частини третьої цієї статті із викладом абзацу третього частини третьої у такій редакції «На кінець бюджетного періоду оборотний залишок бюджетних коштів має бути збережений у встановленому розмірі».
 
Враховано   3. Оборотний залишок бюджетних коштів - частина залишку коштів загального фонду відповідного бюджету, яка утворюється для покриття тимчасових касових розривів.
 
178. 4. Оборотний залишок бюджетних коштів встановлюється у розмірі не більше 2 відсотків планових видатків загального фонду бюджету і затверджується у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет).
 
   Оборотний залишок бюджетних коштів встановлюється у розмірі не більше 2 відсотків планових видатків загального фонду бюджету і затверджується у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет).
 
179. 5.Збереження встановленого розміру оборотного залишку бюджетних коштів на кінець бюджетного періоду має бути обов'язковим.
 
   На кінець бюджетного періоду оборотний залишок бюджетних коштів має бути збережений у встановленому розмірі.
 
180. 6. Різниця між залишком коштів загального фонду бюджету та оборотним залишком бюджетних коштів на кінець бюджетного періоду складає вільний залишок бюджетних коштів, який використовується на проведення видатків згідно з рішенням відповідної ради.
 
-83- Кирильчук Є.І.
Частину шосту вважати частиною четвертою і викласти у такій редакції:
«4. Перевищення залишку коштів загального фонду бюджету над оборотним залишком бюджетних коштів на кінець бюджетного періоду становить вільний залишок бюджетних коштів, який використовується на здійснення витрат бюджету згідно із законом про Державний бюджет України та/або змінами до нього (змінами до рішенняя про місцевий бюджет)».
 
Враховано   4. Перевищення залишку коштів загального фонду бюджету над оборотним залишком бюджетних коштів на кінець бюджетного періоду становить вільний залишок бюджетних коштів, який використовується на здійснення витрат бюджету згідно із законом про Державний бюджет України та/або змінами до нього (змінами до рішення про місцевий бюджет).
5. Кабінет Міністрів України (Рада міністрів Автономної Республіки Крим чи виконавчий орган відповідної місцевої ради) від імені держави (Автономної Республіки Крим чи територіальної громади) за рахунок та в межах обсягів коштів, визначених законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), може брати участь у формуванні та/або збільшенні статутних капіталів суб’єктів господарювання. Кабінет Міністрів України у визначеному ним порядку може здійснювати такі операції шляхом придбання цінних паперів (часток, паїв) суб’єктів господарювання в обмін на державні цінні папери.
У випадках, визначених абзацом першим частини п’ятої цієї статті, право власності на придбані цінні папери (частки, паї) та права за ними переходять до держави (Автономної Республіки Крим чи територіальної громади).
Критерії віднесення витрат бюджету на формування та/або збільшення статутних капіталів суб’єктів господарювання, включаючи придбання відповідних цінних паперів (часток, паїв), до видатків бюджету чи фінансування бюджету визначаються Міністерством фінансів України.
 
    -84- Кирильчук Є.І.
Статтю 14 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
«5. Кабінет Міністрів України (Рада міністрів Автономної Республіки Крим чи виконавчий орган відповідної місцевої ради) від імені держави (Автономної Республіки Крим чи територіальної громади) за рахунок та в межах обсягів коштів, визначених законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), може брати участь у формуванні та/або збільшенні статутних капіталів суб’єктів господарювання. Кабінет Міністрів України у визначеному ним порядку може здійснювати такі операції шляхом придбання цінних паперів (часток, паїв) суб’єктів господарювання в обмін на державні цінні папери.
У випадках, визначених абзацом першим частини п’ятої цієї статті, право власності на придбані цінні папери (частки, паї) та права за ними переходять до держави (Автономної Республіки Крим чи територіальної громади)
Критерії віднесення витрат бюджету на формування та/або збільшення статутних капіталів суб’єктів господарювання, включаючи придбання відповідних цінних паперів (часток, паїв), до видатків бюджету чи фінансування бюджету визначаються Міністерством фінансів України».
 
Враховано    
181. Стаття 15. Джерела фінансування бюджету
 
   Стаття 15. Джерела фінансування бюджету
 
182. 1. Джерелами фінансування бюджету є:
 
   1. Джерелами фінансування бюджету є:
 
183. 1) надходження від внутрішніх та зовнішніх запозичень;
 
-85- Александровська А.О.
У пункті 1 частини першої статті 15 слово «надходження від» замінити словом «кошти від державних (місцевих)».
 
Враховано   1) кошти від державних (місцевих) внутрішніх та зовнішніх запозичень;
 
    -86- Азаров М.Я.
У абзаці 2 частини 1 статті 15 після слів «надходження» доповнити словами «коштів».
 
Враховано в іншій редакції   
184. 2) кошти, одержані від приватизації державного майна (для державного бюджету);
 
-87- Кирильчук Є.І.
У пункті 2 частини першої статті 15 слова « (для державного бюджету)» замінити словами « (включаючи інші надходження, безпосередньо пов’язані з процесом приватизації), - стосовно державного бюджету».
 
Враховано   2) кошти від приватизації державного майна (включаючи інші надходження, безпосередньо пов’язані з процесом приватизації), - стосовно державного бюджету;
 
185. 3) повернення коштів з депозитів або надходження коштів внаслідок пред’явлення цінних паперів, що використовуються для управління ліквідністю;
 
-88- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 3 частини першої статті 15 слово «або» виключити;
 
Враховано   3) повернення коштів з депозитів, надходження внаслідок продажу/пред’явлення цінних паперів (часток, паїв);
 
    -89- Кирильчук Є.І.
У пункті 3 частини першої статті 15 слова «надходження коштів внаслідок пред’явлення цінних паперів, що використовуються для управління ліквідністю» замінити словами «надходження внаслідок продажу/ пред’явлення цінних паперів (часток, паїв)», відповідно в іншому тексті законопроекту слова «пред’явлення», «цінних паперів» замінити відповідно словами «продажу/ пред’явлення», «цінних паперів (часток, паїв)» залежно від контексту.
 
Враховано    
186. 4) залишок бюджетних коштів із дотриманням умов, визначених цим Кодексом.
 
   4) залишок бюджетних коштів з дотриманням умов, визначених цим Кодексом.
 
187. 2. Емісійні кошти Національного банку України не можуть бути джерелом фінансування дефіциту Державного бюджету України.
 
-90- Кирильчук Є.І.
Частину другу статті 15 викласти у такій редакції:
«2. Джерелом фінансування бюджету не можуть бути емісійні кошти Національного банку України».
 
Враховано   2. Джерелом фінансування бюджету не можуть бути емісійні кошти Національного банку України.
 
188. Стаття 16. Здійснення запозичень та управління борговими зобов’язаннями
 
-91- Кирильчук Є.І.
У статті 16 та інших статтях законопроекту слова «запозичень» замінити словами «державних (місцевих) запозичень», «державних запозичень», «місцевих запозичень» або «таких запозичень» у відповідних відмінках залежно від контексту.
 
Враховано   Стаття 16. Здійснення державних (місцевих) запозичень та управління борговими зобов’язаннями
 
189. 1. Державні внутрішні та зовнішні запозичення здійснюються в межах граничного обсягу державного боргу.
 
   1. Державні внутрішні та зовнішні запозичення здійснюються в межах граничного обсягу державного боргу.
 
190. Право на здійснення державних внутрішніх та зовнішніх запозичень у межах, визначених законом про Державний бюджет України, належить державі в особі Міністра фінансів України за дорученням Кабінету Міністрів України.
 
   Право на здійснення державних внутрішніх та зовнішніх запозичень у межах, визначених законом про Державний бюджет України, належить державі в особі Міністра фінансів України за дорученням Кабінету Міністрів України.
 
191. Міністр фінансів України має право вибрати кредитора, вид, валюту, термін та відсоткову ставку запозичення.
 
-92- Кирильчук Є.І.
В абзаці третьому частини першої статті 16 слово «термін» замінити словом «строк» та внести такі зміни до інших статей законопроекту залежно від контексту.
 
Враховано   Міністр фінансів України має право вибрати кредитора, вид, валюту, строк та відсоткову ставку державного запозичення.
 
192. У разі зменшення обсягу надходжень від внутрішніх (зовнішніх) запозичень порівняно із обсягом, визначеним законом про Державний бюджет України, у зв’язку зі змінами умов ринку державних цінних паперів збільшується обсяг надходжень від зовнішніх (внутрішніх) запозичень з дотриманням граничного обсягу державного боргу.
 
-93- Кирильчук Є.І.
В абзаці четвертому частини першої статті 16 слова «зі змінами умов ринку державних цінних паперів» замінити словами «з погіршенням умов таких запозичень та/або кон’юнктури фінансового ринку», слово «надходжень» замінити словом «коштів».
 
Враховано   У разі зменшення обсягу коштів від державних внутрішніх (зовнішніх) запозичень порівняно з обсягом, визначеним законом про Державний бюджет України, у зв’язку з погіршенням умов таких запозичень та/або кон’юнктури фінансового ринку, збільшується обсяг коштів від державних зовнішніх (внутрішніх) запозичень з дотриманням граничного обсягу державного боргу.
 
    -94- Азаров М.Я.
В абзаці 4 частини 1 статті 16 слова «зі змінами умов ринку державних цінних паперів» замінити словами «погіршенням умов запозичень, або кон’юнктури ринку», після слів «граничного обсягу державного» доповнити словами «внутрішнього (зовнішнього)».
 
Враховано в іншій редакції   
193. У разі зменшення (збільшення) обсягу платежів з погашення основної суми державного боргу порівняно із обсягом, визначеним законом про Державний бюджет України, зменшується (збільшується) обсяг державних запозичень з дотриманням визначеного законом про Державний бюджет України обсягу фінансування державного бюджету за борговими операціями.
 
-95- Деркач М.І.
Кирильчук Є.І.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
В абзаці 5 частини 1 статті 16 після слів «основної суми державного боргу» доповнити словами «у зв’язку з погіршенням (поліпшенням) умов на фінансовому ринку».
 
Враховано   У разі зменшення (збільшення) обсягу платежів з погашення основної суми державного боргу у зв’язку з погіршенням (поліпшенням) умов на фінансовому ринку порівняно з обсягом, визначеним законом про Державний бюджет України, зменшується (збільшується) обсяг державних запозичень з дотриманням визначеного законом про Державний бюджет України обсягу фінансування державного бюджету за борговими операціями.
2. Кредити (позики), що залучаються державою від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних програм (проектів), відносяться до державних зовнішніх запозичень. Відповідно до укладених кредитних договорів кошти для реалізації таких інвестиційних програм (проектів), а також витрати на обслуговування та погашення відповідних кредитів (позик) передбачаються у законі про Державний бюджет України протягом усього строку дії кредитних договорів. Такі кредитні договори не потребують ратифікації, якщо інше не встановлено законом.
 
    -96- Азаров М.Я.
В абзаці 5 частини 1 статті 16 після слів «основної суми державного боргу,» доповнити словами «спричиненого покращенням (погіршенням) умов на ринках в момент здійснення платежів з погашення основної суми державного боргу (зниження /зростання процентних ставок, курсових вигод/втрат тощо)»; після слів «за борговими операціями» доповнити словами «, але в межах граничного обсягу державного внутрішнього (зовнішнього) боргу».
 
Враховано в іншій редакції   
    -97- Александровська А.О.
Ст. 16, п.1 після останнього речення доповнити словами:
«Запозичення не використовуються для забезпечення фінансовими ресурсами поточних видатків держави, за винятком випадків, коли це необхідно для збереження загальної економічної рівноваги.»
 
Відхилено    
    -98- Кирильчук Є.І.
Статтю 16 доповнити частиною другою (з уточненням нумерації наступних частин цієї статті) такого змісту:
«2. Кредити (позики), що залучаються державою від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних програм (проектів), відносяться до державних зовнішніх запозичень. Відповідно до укладених кредитних договорів кошти для реалізації таких інвестиційних програм (проектів), а також витрати на обслуговування та погашення відповідних кредитів (позик) передбачаються у законі про Державний бюджет України протягом усього строку дії кредитних договорів. Такі кредитні договори не потребують ратифікації, якщо інше не встановлено законом».
 
Враховано    
194. 2. Виключно Верховна Рада Автономної Республіки Крим та міські ради мають право здійснювати внутрішні запозичення (за винятком випадків, передбачених статтею 73 цього Кодексу). Зовнішні запозичення можуть здійснювати лише міські ради міст з чисельністю населення понад п’ятсот тисяч мешканців за офіційними даними державної статистики на час ухвалення рішення про здійснення запозичень.
 
-99- Кирильчук Є.І.
Частину другу статті 16 доповнити абзацом другим такого змісту:
«Право на здійснення місцевих запозичень у межах, визначених рішенням про місцевий бюджет, належить Автономній Республіці Крим, територіальній громаді міста в особі керівника місцевого фінансового органу за дорученням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міської ради».
 
Враховано   3. Виключно Верховна Рада Автономної Республіки Крим та міські ради мають право здійснювати місцеві внутрішні запозичення (за винятком випадків, передбачених статтею 73 цього Кодексу). Місцеві зовнішні запозичення можуть здійснювати лише міські ради міст з чисельністю населення понад п’ятсот тисяч жителів за офіційними даними органів державної статистики на час ухвалення рішення про здійснення місцевих запозичень.
Право на здійснення місцевих запозичень у межах, визначених рішенням про місцевий бюджет, належить Автономній Республіці Крим, територіальній громаді міста в особі керівника місцевого фінансового органу за дорученням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міської ради.
 
195. 3. Бюджетна установа не має права здійснювати запозичення у будь-якій формі або надавати за рахунок бюджетних коштів позички юридичним та фізичним особам.
 
-100- Кирильчук Є.І.
Текст частини третьої статті 16 викласти у такій редакції: «Бюджетна установа не має права здійснювати запозичення у будь-якій формі (крім випадків, передбачених цією статтею) або надавати юридичним та фізичним особам кредити з бюджету (якщо не встановлено відповідні бюджетні призначення на надання кредитів з бюджету)».
 
Враховано   4. Бюджетна установа не має права здійснювати запозичення у будь-якій формі (крім випадків, передбачених цією статтею) або надавати юридичним та фізичним особам кредити з бюджету (якщо не встановлено відповідні бюджетні призначення на надання кредитів з бюджету).
 
    -101- Сушкевич В.М.
Пункт 3 статті 16 після слів «юридичним та фізичним особам» доповнити словами «крім випадків, передбачених Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
 
Враховано частково    
196. 4. При здійсненні державних запозичень та наданні державних гарантій Міністр фінансів України має право брати зобов’язання від імені України, пов’язані із здійсненням запозичень, у тому числі щодо відмови від суверенного імунітету в можливих судових справах, пов’язаних із поверненням кредитів (позик) та звільненням платежів згідно з угодами від будь-яких комісій, податків та інших обов’язкових платежів, протягом часу дії зобов’язання з повернення запозичених коштів.
 
-102- Кирильчук Є.І.
у частині четвертій статті 16 слово «угодами» замінити словом «договорами», слова «податків та інших обов’язкових платежів» замінити словами «податків і зборів (обов’язкових платежів)».
 
Враховано   5. При здійсненні державних запозичень та наданні державних гарантій Міністр фінансів України має право брати зобов’язання від імені України, пов’язані із здійсненням таких запозичень, у тому числі щодо відмови від суверенного імунітету в можливих судових справах, пов’язаних з поверненням кредитів (позик) та звільненням платежів згідно з договорами від будь-яких комісій, податків і зборів (обов’язкових платежів), протягом часу дії зобов’язання з повернення запозичених коштів.
6. Договори про державні (місцеві) запозичення та договори, виконання зобов’язань за якими забезпечено державними (місцевими) гарантіями, не можуть містити положень щодо дострокового погашення зобов’язань на вимогу кредиторів.
 
    -103- Кирильчук Є.І.
Статтю 16 доповнити після частини четвертої новою частиною (з уточненням нумерації наступних частин цієї статті) такого змісту:
«_. Договори про державні (місцеві) запозичення та договори, виконання зобов’язань за якими забезпечено державними (місцевими) гарантіями, не можуть містити положень щодо дострокового погашення зобов’язань на вимогу кредиторів».
 
Враховано    
197. 5. Витрати на обслуговування та погашення боргу здійснюються відповідно до кредитних угод, а також нормативно-правових актів, за якими виникають державні боргові зобов’язання (боргові зобов’язання Автономної Республіки Крим чи територіальних громад міст), незалежно від обсягу коштів, визначеного на цю мету законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет).
 
-104- Кирильчук Є.І.
У частині п’ятій статті 16:
в абзаці першому слова «боргу», «угод» та «територіальних громад міст» замінити відповідно словами «державного (місцевого) боргу», «договорів» та «територіальних громад», після слова «здійснюються» доповнити словами «Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом)»;
в абзаці другому слова «Міністр» та «термін» замінити відповідно словами «Міністерство» та «строк»;
в абзаці третьому слова «забезпечує внесення відповідних змін» замінити словами «вносить відповідні зміни».
 
Враховано   7. Витрати на обслуговування та погашення державного (місцевого) боргу здійснюються Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом) відповідно до кредитних договорів, а також нормативно-правових актів, за якими виникають державні боргові зобов’язання (боргові зобов’язання Автономної Республіки Крим чи територіальних громад), незалежно від обсягу коштів, визначеного на цю мету законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет).
 
198. Якщо очікуваний обсяг витрат на обслуговування та погашення державного боргу перевищить обсяг коштів, визначений законом про Державний бюджет України на таку мету, Міністр фінансів України невідкладно інформує про це Кабінет Міністрів України. Кабінет Міністрів України невідкладно інформує про очікуване перевищення таких витрат Верховну Раду України та подає у двотижневий термін пропозиції про внесення змін до закону про Державний бюджет України.
 
   Якщо очікуваний обсяг витрат на обслуговування та погашення державного боргу перевищить обсяг коштів, визначений законом про Державний бюджет України на таку мету, Міністерство фінансів України невідкладно інформує про це Кабінет Міністрів України. Кабінет Міністрів України невідкладно інформує про очікуване перевищення таких витрат Верховну Раду України та подає у двотижневий строк пропозиції про внесення змін до закону про Державний бюджет України.
 
199. Якщо очікуваний загальний обсяг витрат на обслуговування та погашення місцевого боргу, перевищить обсяг коштів, визначений рішенням про місцевий бюджет на таку мету, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, міська рада забезпечує внесення відповідних змін до рішення про місцевий бюджет.
 
   Якщо очікуваний загальний обсяг витрат на обслуговування та погашення місцевого боргу перевищить обсяг коштів, визначений рішенням про місцевий бюджет на таку мету, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, міська рада вносить відповідні зміни до рішення про місцевий бюджет.
 
200. 6. З метою економії бюджетних коштів Міністерство фінансів України (місцевий фінансовий орган) має право здійснювати правочини з державним (місцевим) боргом, включаючи обмін, випуск та викуп державних (місцевих) боргових зобов’язань, при дотриманні граничного обсягу державного (місцевого) боргу на кінець бюджетного періоду.
 
-105- Кирильчук Є.І.
у частині шостій статті 16 слова у дужках « (місцевий фінансовий орган)» замінити словами у дужках « (Верховна Рада Автономної Республіки Крим, міська рада або за їх рішенням місцевий фінансовий орган)», слова «та викуп» замінити словами «викуп та продаж», слова «державних (місцевих) боргових зобов’язань» замінити словами «державних боргових зобов’язань (боргових зобов’язань Автономної Республіки Крим, територіальної громади міста)».
 
Враховано   8. З метою економії бюджетних коштів Міністерство фінансів України (Верховна Рада Автономної Республіки Крим, міська рада або за їх рішенням місцевий фінансовий орган) має право здійснювати правочини з державним (місцевим) боргом, включаючи обмін, випуск, викуп та продаж державних боргових зобов’язань (боргових зобов’язань Автономної Республіки Крим, територіальної громади міста), за умови дотримання граничного обсягу державного (місцевого) боргу на кінець бюджетного періоду.
 
201. 7. Міністерство фінансів України має право здійснювати на конкурсних засадах розміщення коштів єдиного казначейського рахунку та коштів валютних рахунків державного бюджету шляхом укладання договорів тимчасової купівлі (продажу) державних цінних паперів з наступним їх поновленням до кінця року у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
-106- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у частині сьомій статті 16 слова «Міністерство фінансів України» замінити словами «Міністр фінансів України»;
 
Враховано   9. Міністр фінансів України має право в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів єдиного казначейського рахунку та коштів валютних рахунків державного бюджету на депозитах або шляхом придбання державних цінних паперів з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду.
Керівник місцевого фінансового органу має право за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на депозитах або шляхом придбання державних цінних паперів та цінних паперів, емітованих Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною міською радою, з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду.
Порядок здійснення операцій, передбачених частиною дев’ятою цієї статті, визначається Кабінетом Міністрів України.
Договір про придбання державних цінних паперів (цінних паперів, емітованих Автономною Республікою Крим чи відповідною міською радою) згідно з частиною дев’ятою цієї статті має містити положення про виконання особами, що уклали цей договір, зобов’язання щодо зворотного продажу/купівлі таких цінних паперів до кінця поточного бюджетного періоду.
 
    -107- Кирильчук Є.І.
Частину сьому статті 16 викласти у такій редакції:
«7. Міністр фінансів України має право в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів єдиного казначейського рахунку та коштів валютних рахунків державного бюджету на депозитах або шляхом придбання державних цінних паперів з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду.
Керівник місцевого фінансового органу має право за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на депозитах або шляхом придбання державних цінних паперів та цінних паперів, емітованих Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною міською радою, з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду.
Порядок здійснення операцій, передбачених частиною сьомою цієї статті, визначається Кабінетом Міністрів України.
Договір про придбання державних цінних паперів (цінних паперів, емітованих Автономною Республікою Крим чи відповідною міською радою) згідно з частиною сьомою цієї статті має містити положення про виконання особами, що уклали цей договір, зобов’язання щодо зворотного продажу/купівлі таких цінних паперів до кінця поточного бюджетного періоду».
 
Враховано    
    -108- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
частину сьому статті 16 доповнити абзацом такого змісту:
«Керівник місцевого фінансового органу має право за дорученням відповідної місцевої ради здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на депозитах в межах поточного бюджетного періоду у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України»;
 
Враховано в іншій редакції   
202. Стаття 17. Гарантії щодо виконання боргових зобов'язань
 
-109- Кирильчук Є.І.
Назву статті 17 доповнити словами «суб’єктів господарювання».
 
Враховано   Стаття 17. Гарантії щодо виконання боргових зобов'язань суб’єктів господарювання
 
203. 1. Державні гарантії в забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов’язань суб'єктів господарювання - резидентів України може надавати Кабінет Міністрів України в особі Міністра фінансів України виключно у межах повноважень, визначених законом про Державний бюджет України.
 
   1. Державні гарантії для забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов’язань суб'єктів господарювання - резидентів України може надавати Кабінет Міністрів України в особі Міністра фінансів України виключно у межах повноважень, визначених законом про Державний бюджет України.
 
204. 2. Місцеві гарантії можуть надаватися за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної міської ради (якщо воно приймається не менш як трьома чвертями від загальної кількості депутатів відповідної ради) в забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов’язань суб’єктів господарювання у комунальному секторі економіки, що розташовані на території Автономної Республіки Крим, відповідного міста та здійснюють на цій території реалізацію інвестиційних програм (проектів), метою яких є розвиток комунальної інфраструктури або впровадження ресурсозберігаючих технологій.
 
-110- Кирильчук Є.І.
У частині другій статті 17 слова «суб’єктів господарювання» замінити словами «суб’єктів господарювання - резидентів України».
 
Враховано   2. Місцеві гарантії можуть надаватися за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної міської ради для забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов’язань суб’єктів господарювання - резидентів України у комунальному секторі економіки, що розташовані на території Автономної Республіки Крим, відповідного міста та здійснюють на цій території реалізацію інвестиційних програм (проектів), метою яких є розвиток комунальної інфраструктури або впровадження ресурсозберігаючих технологій.
 
    -111- Ляшко О.В.
У частині другій статті 17 слова у дужках « (якщо воно приймається не менш як трьома чвертями від загальної кількості депутатів відповідної ради)» виключити.
 
Враховано    
205. 3. Гарантії надаються лише на умовах платності, строковості, майнового забезпечення та зустрічних гарантій, отриманих від інших суб'єктів.
 
   3. Гарантії надаються лише на умовах платності, строковості, майнового забезпечення та зустрічних гарантій, отриманих від інших суб'єктів.
 
206. 4. Гарантії не надаються в забезпечення боргових зобов’язань суб’єктів господарювання, якщо джерелом повернення понад 50 відсотків їх обсягу передбачаються кошти державного (місцевого) бюджету.
 
   4. Гарантії не надаються для забезпечення боргових зобов’язань суб’єктів господарювання, якщо джерелом повернення понад 50 відсотків їх обсягу передбачаються кошти державного (місцевого) бюджету.
 
207. 5. Суб’єкти господарювання, щодо яких приймається рішення про надання кредитів (позик), залучених державою, або державних (місцевих) гарантій, зобов’язані подати зустрічні, безвідзивні та безумовні гарантії банків, які протягом трьох останніх років додержуються встановлених Національним банком України обов’язкових економічних нормативів, або надати інше належне забезпечення та сплатити до Державного бюджету України (відповідного місцевого бюджету) плату за їх отримання у розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України (Верховною Радою Автономної Республіки Крим чи міською радою).
 
-112- Кирильчук Є.І.
У статті 17 та інших статтях законопроекту слова «державою», «територіальної громади» замінити відповідно словами «державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста)» або «державою (Автономною Республікою Крим, територіальною громадою)», «Автономної Республіки Крим чи територіальної громади міста» або «Автономної Республіки Крим, територіальної громади» у відповідних відмінках залежно від контексту.
 
Враховано   5. Суб’єкти господарювання, щодо яких приймається рішення про надання кредитів (позик), залучених державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста), або державних (місцевих) гарантій, зобов’язані подати зустрічні, безвідзивні та безумовні гарантії банків, які протягом трьох останніх років додержуються встановлених Національним банком України обов’язкових економічних нормативів, або надати інше належне забезпечення та сплатити до Державного бюджету України (відповідного місцевого бюджету) плату за їх отримання у розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України (Верховною Радою Автономної Республіки Крим чи міською радою).
6. У разі прийняття рішення про надання кредитів (позик), залучених державою або під державні гарантії, суб’єктам господарювання, у розпорядженні яких є майно, що є державною або комунальною власністю, розмір та вид майнового забезпечення визначає Кабінет Міністрів України (щодо комунального майна - за погодженням з Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною місцевою радою).
 
    -113- Кирильчук Є.І.
Статтю 17 доповнити частиною шостою (з уточненням нумерації наступних частин цієї статті) такого змісту:
«6. У разі прийняття рішення про надання кредитів (позик), залучених державою або під державні гарантії, суб’єктам господарювання, у розпорядженні яких є майно, що є державною або комунальною власністю, розмір та вид майнового забезпечення визначає Кабінет Міністрів України (щодо комунального майна - за погодженням з Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною місцевою радою)».
 
Враховано    
208. 6. Платежі, пов'язані з виконанням гарантійних зобов'язань держави (відповідної територіальної громади), здійснюються згідно з відповідними договорами незалежно від обсягу коштів, визначених на цю мету в законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет), у такому ж порядку, як визначено частиною п'ятою статті 16 цього Кодексу.
 
-114- Кирильчук Є.І.
Частину шосту статті 17 доповнити словами «та відображаються як надання кредитів з бюджету стосовно суб’єктів господарювання, зобов’язання яких гарантовані».
 
Враховано   7. Платежі, пов'язані з виконанням гарантійних зобов'язань держави (Автономної Республіки Крим чи територіальної громади міста), здійснюються згідно з відповідними договорами незалежно від обсягу коштів, визначених на цю мету в законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет), у такому ж порядку, як визначено частиною сьомою статті 16 цього Кодексу, та відображаються як надання кредитів з бюджету стосовно суб’єктів господарювання, зобов’язання яких гарантовані.
 
209. 7. У разі виконання державою (територіальною громадою) гарантійних зобов’язань перед кредиторами шляхом здійснення платежів за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету або шляхом укладання з такими кредиторами договорів про реструктурування сум, повернення яких гарантовано, у суб'єктів господарювання, зобов’язання яких гарантовані, з моменту такого виконання виникає заборгованість перед державою (територіальною громадою) за кредитами (позиками), залученими під державні (місцеві) гарантії, в обсязі фактичних витрат державного (місцевого) бюджету та/або таких реструктурованих сум, а до держави (територіальної громади), переходять права кредитора та право вимагати від таких суб'єктів господарювання погашення заборгованості в установленому законом порядку, якщо такі права не були передбачені відповідними договорами.
 
-115- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
в абзаці першому частини сьомої статті 17 слова «виникає заборгованість» замінити словами «виникає прострочена заборгованість»;
 
Враховано   8. У разі виконання державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) гарантійних зобов’язань перед кредиторами шляхом здійснення платежів за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету або шляхом укладання з такими кредиторами договорів про реструктурування сум, повернення яких гарантовано, у суб'єктів господарювання, зобов’язання яких гарантовані, з моменту такого виконання виникає прострочена заборгованість перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими під державні (місцеві) гарантії, в обсязі фактичних витрат державного (місцевого) бюджету та/або таких реструктурованих сум, а до держави (Автономної Республіки Крим чи територіальної громади міста) переходять права кредитора та право вимагати від таких суб'єктів господарювання погашення заборгованості в установленому законом порядку, якщо такі права не були передбачені відповідними договорами.
 
210. Якщо договором з суб'єктом господарювання, зобов’язання якого гарантовані державою (територіальною громадою), передбачаються зобов’язання такого суб'єкта господарювання з погашення та обслуговування кредитів (позик), залучених державою (територіальною громадою), невиконання або неналежне виконання таких зобов’язань за договором тягне за собою перехід до держави (територіальної громади) права стягнення простроченої заборгованості у повному обсязі незалежно від стану виконання державою (територіальною громадою) зобов’язань за такими кредитами.
 
-116- Кирильчук Є.І.
В абзаці другому частини сьомої статті 17:
слова «Якщо договором з суб'єктом господарювання, зобов’язання якого гарантовані державою (територіальною громадою)» замінити словами «Якщо договором між Кабінетом Міністрів України (Радою міністрів Автономної Республіки Крим чи виконавчим органом міської ради за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи міської ради) та суб'єктом господарювання»; слова «тягне за собою» замінити словом «тягне»;
слова «кредитами» замінити словами «кредитами (позиками)» та уточнити в інших статтях законопроекту вживання цих термінів та термінів «кредити з бюджету», «повернення кредитів».
 
Враховано   Якщо договором між Кабінетом Міністрів України (Радою міністрів Автономної Республіки Крим чи виконавчим органом міської ради за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи міської ради) та суб'єктом господарювання передбачаються зобов’язання такого суб'єкта господарювання з погашення та обслуговування кредитів (позик), залучених державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста), невиконання або неналежне виконання таких зобов’язань за договором тягне перехід до держави (Автономної Республіки Крим чи територіальної громади міста) права стягнення простроченої заборгованості у повному обсязі незалежно від стану виконання державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) зобов’язань за такими кредитами (позиками).
 
211. 8. Прострочена заборгованість суб'єкта господарювання перед державою (територіальною громадою) за кредитом (позикою), наданим державою та/або під державну (місцеву) гарантію, стягується з такого суб'єкта господарювання органами державної податкової служби, що є органами стягнення такої заборгованості, разом із пенею у порядку, передбаченому законом для стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна цього суб'єкта господарювання.
 
-117- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
абзац перший частини восьмої статті 17 після слів «державну (місцеву) гарантію» доповнити словами «а також за кредитом з бюджету»;
 
Враховано   9. Прострочена заборгованість суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету стягується з такого суб'єкта господарювання органами державної податкової служби, що є органами стягнення такої заборгованості, разом з пенею у порядку, передбаченому законом для стягнення не внесених у строк податків і зборів (обов’язкових платежів), включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна цього суб'єкта господарювання.
 
    -118- Кирильчук Є.І.
В абзаці першому частини восьмої статті 17 слова «наданим державою та/або» замінити словами «залученим державою або», слова «неподаткових платежів» замінити словами «зборів (обов’язкових платежів)».
 
Враховано    
212. Позовна давність на вимоги щодо погашення такої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (територіальною громадою) не поширюється.
 
   Позовна давність на вимоги щодо погашення такої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) не поширюється.
 
213. 9. Міністерство фінансів України має право залучати суб'єктів господарювання для представництва органів державної влади в судах у справах про стягнення заборгованості перед державою за кредитами (позиками), залученими державою або під державні гарантії, а також кредитами з бюджету, в тому числі в процесі банкрутства, стосовно стягнення якої органам податкової служби було відмовлено.
 
   10. Міністерство фінансів України має право залучати суб'єктів господарювання для представництва органів державної влади в судах у справах про стягнення заборгованості перед державою за кредитами (позиками), залученими державою або під державні гарантії, а також кредитами з бюджету, в тому числі у процесі банкрутства, стосовно стягнення якої органам податкової служби відмовлено.
 
214. Міністерство фінансів України здійснює оплату таких послуг суб'єктів господарювання в межах затверджених бюджетних призначень за рахунок обсягу надходжень до державного бюджету внаслідок стягнення простроченої заборгованості перед державою за кредитами (позиками), залученими державою або під державні гарантії, а також кредитами з бюджету, що не перевищує 5 відсотків таких фактичних надходжень.
 
-119- Кирильчук Є.І.
Абзац другий частини дев’ятої статті 17 викласти у такій редакції: «Міністерство фінансів України здійснює оплату таких послуг суб’єктів господарювання за рахунок коштів державного бюджету в межах відповідних бюджетних призначень».
 
Враховано   Міністерство фінансів України здійснює оплату таких послуг суб'єктів господарювання за рахунок коштів державного бюджету в межах відповідних бюджетних призначень.
 
215. 10. Міністерство фінансів України має право здійснювати на відкритих аукціонах продаж права вимоги погашення простроченої більше ніж три роки заборгованості перед державою за кредитами (позиками), залученими державою або під державні гарантії, а також кредитами з бюджету, у тому числі оформленої простими векселями на ім’я Міністерства фінансів України.
 
-120- Кирильчук Є.І.
Частину десяту статті 17 викласти у такій редакції:
«10. Міністерство фінансів України має право здійснювати на відкритих аукціонах продаж права вимоги погашення простроченої більше ніж три роки заборгованості перед державою за кредитами (позиками), залученими державою або під державні гарантії, а також кредитами з бюджету, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Верховна Рада Автономної Республіки Крим, відповідні місцеві ради можуть встановлювати порядок продажу прав вимоги погашення простроченої більше ніж три роки заборгованості за кредитами (позиками), залученими під місцеві гарантії, а також кредитами з відповідних місцевих бюджетів з дотриманням вимог, встановлених Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано   11. Міністерство фінансів України має право здійснювати на відкритих аукціонах продаж права вимоги погашення простроченої більше ніж три роки заборгованості перед державою за кредитами (позиками), залученими державою або під державні гарантії, а також кредитами з бюджету, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Верховна Рада Автономної Республіки Крим, відповідні місцеві ради можуть встановлювати порядок продажу прав вимоги погашення простроченої більше ніж три роки заборгованості за кредитами (позиками), залученими під місцеві гарантії, а також кредитами з відповідних місцевих бюджетів з дотриманням вимог, встановлених Кабінетом Міністрів України
 
216. Векселі видаються у валюті кредитів (позик), залучених державою або під державні гарантії, а також кредитів з бюджету, за якими суб’єкти господарювання - резиденти мають заборгованість перед державою.
 
      
217. У випадках, якщо державою застосовано усі можливі заходи для повернення простроченої заборгованості, дозволяється зниження початкової ціни продажу прав вимоги до 50 відсотків їх номінальної суми.
 
      
218. Сума пені, яка нарахована внаслідок невиконання позичальником зобов’язань за кредитами (позиками), залученими державою або під державні гарантії, а також кредитами з бюджету, на оформлену векселями суму заборгованості, списується.
 
      
219. Міністерство фінансів України здійснює продаж таких прав вимоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
      
220. 11. Забороняється реструктуризація заборгованості суб’єктів господарювання перед державою за кредитами (позиками), залученими державою або під державні гарантії, кредитами з бюджету, крім розстрочення її сплати під час санації такого суб’єкта господарювання за участю інвестора, який бере на себе солідарні зобов’язання щодо погашення такої заборгованості, у термін не більше ніж на три роки. При цьому, сума пені, яка нарахована внаслідок невиконання позичальником таких зобов’язань на реструктуровану суму заборгованості, списується.
 
-121- Кирильчук Є.І.
У частинах одинадцятій та дванадцятій статті 17 слова «державні гарантії» замінити словами «державні (місцеві) гарантії».
 
Враховано   12. Забороняється реструктуризація заборгованості суб’єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, кредитами з бюджету, крім розстрочення її сплати під час санації такого суб’єкта господарювання за участю інвестора, який бере на себе солідарні зобов’язання щодо погашення такої заборгованості, у строк не більше ніж на три роки. При цьому сума пені, нарахована внаслідок невиконання позичальником таких зобов’язань на реструктуризовану суму заборгованості, списується.
 
221. 12. Забороняється списання заборгованості суб’єктів господарювання перед державою за кредитами (позиками), залученими державою або під державні гарантії, кредитами з бюджету, крім заборгованості суб’єктів господарювання, визнаних у встановленому порядку банкрутами, вимоги щодо погашення заборгованості яких не були задоволені у зв’язку з недостатністю їх активів.
 
-122- Кирильчук Є.І.
Частину дванадцяту статті 17 доповнити словами «та заборгованості, щодо стягнення якої відмовлено у судовому порядку за результатами касаційного оскарження, за рішенням Верховного Суду України».
 
Враховано   13. Забороняється списання заборгованості суб’єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, кредитами з бюджету, крім заборгованості суб’єктів господарювання, визнаних у встановленому порядку банкрутами, вимоги щодо погашення заборгованості яких не були задоволені у зв’язку з недостатністю їх активів, та заборгованості, щодо стягнення якої відмовлено у судовому порядку за результатами касаційного оскарження, за рішенням Верховного Суду України.
 
222. 13. Протягом дії договору про місцеву гарантію Верховна Рада Автономної Республіки Крим та міські ради передбачають у рішеннях про місцевий бюджет кошти для виконання гарантійних зобов’язань відносно платежів, термін сплати яких настає у відповідному бюджетному періоді. При цьому, такі кошти передбачаються:
 
   14. Протягом дії договору про місцеву гарантію Верховна Рада Автономної Республіки Крим та міські ради передбачають у рішеннях про місцевий бюджет кошти на виконання гарантійних зобов’язань щодо платежів, термін сплати яких настає у відповідному бюджетному періоді. При цьому такі кошти передбачаються:
 
223. відносно забезпечених гарантією договорів, за якими вже мав місце гарантійний випадок, в обсягах, що дорівнюють сумі платежів за цими договорами;
 
   щодо забезпечених гарантією договорів, за якими вже мав місце гарантійний випадок, в обсягах, що дорівнюють сумі платежів за цими договорами;
 
224. відносно інших забезпечених гарантією договорів - не менше 50 відсотків сум платежів за цими договорами.
 
   щодо інших забезпечених гарантією договорів - не менше 50 відсотків сум платежів за цими договорами.
 
225. Стаття 18. Граничні обсяги боргу та гарантій
 
   Стаття 18. Граничні обсяги боргу та гарантій
 
226. 1. Граничний обсяг державного (місцевого) боргу, граничний обсяг надання державних (місцевих) гарантій визначається на кожний бюджетний період законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет).
 
-123- Азаров М.Я.
У частині 1 статті 18 після слів «Граничний обсяг державного» доповнити словами «внутрішнього (зовнішнього),».
 
Відхилено   1. Граничний обсяг державного (місцевого) боргу, граничний обсяг надання державних (місцевих) гарантій визначається на кожний бюджетний період законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет).
 
227. 2. Загальний обсяг державного та місцевого боргу, гарантованого державою та Автономною Республікою Крим, територіальними громадами міст боргу на кінець бюджетного періоду не повинен перевищувати 60 відсотків річного номінального обсягу валового внутрішнього продукту України.
 
-124- Кирильчук Є.І.
Абзац перший частини третьої статті 18 вважати абзацом другим частини другої цієї статті, абзац другий частини другої – відповідно абзацом першим частини третьої, а слова «граничної величини, визначеної абзацом першим частини другої цієї статті» та «граничної величини, визначеної абзацом другим частини другої цієї статті» замінити словами «цієї граничної величини», слова «цієї величини» замінии словами «обсягу такого боргу».
 
Немає висновку   2. Загальний обсяг державного та місцевого боргу, гарантованого державою та Автономною Республікою Крим, територіальними громадами міст боргу на кінець бюджетного періоду не повинен перевищувати 60 відсотків річного номінального обсягу валового внутрішнього продукту України.
У разі перевищення цієї граничної величини Кабінет Міністрів України зобов'язаний вжити заходів для приведення обсягу такого боргу у відповідність з положеннями цього Кодексу.
 
228. Загальний обсяг місцевого боргу та гарантованого Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста боргу станом на кінець бюджетного періоду не повинен перевищувати 150 відсотків середньорічного прогнозного обсягу надходжень до бюджету розвитку (без урахування обсягу внутрішніх та зовнішніх запозичень), визначеного прогнозом місцевого бюджету на наступні три бюджетні періоди відповідно до частини четвертої статті 21 цього Кодексу.
 
-125- Борисов В.Д.
В абзаці 2 пункту 2 статті 18 цифри і слова «150 відсотків» замінити цифрами і словами «200 відсотків».
 
Враховано   3. Загальний обсяг місцевого боргу та гарантованого Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста боргу станом на кінець бюджетного періоду не повинен перевищувати 200 відсотків середньорічного прогнозного обсягу надходжень бюджету розвитку (без урахування обсягу місцевих внутрішніх та зовнішніх запозичень), визначеного прогнозом місцевого бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди відповідно до частини четвертої статті 21 цього Кодексу.
 
229. 3. У разі перевищення граничної величини, визначеної абзацом першим частини другої цієї статті, Кабінет Міністрів України зобов'язаний вжити заходів для приведення цієї величини у відповідність з положеннями цього Кодексу.
 
      
230. У разі перевищення граничної величини, визначеної абзацом другим частини другої цієї статті, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, міська рада зобов’язані вжити заходів для приведення цієї величини у відповідність з положеннями цього Кодексу.
 
   У разі перевищення цієї граничної величини Верховна Рада Автономної Республіки Крим, міська рада зобов’язані вжити заходів для приведення обсягу такого боргу у відповідність з положеннями цього Кодексу.
 
231. Глава 4. БЮДЖЕТНИЙ ПРОЦЕС ТА ЙОГО УЧАСНИКИ
 
   Глава 4. БЮДЖЕТНИЙ ПРОЦЕС ТА ЙОГО УЧАСНИКИ
 
232. Стаття 19. Стадії та учасники бюджетного процесу
 
   Стаття 19. Стадії та учасники бюджетного процесу
 
233. 1. Стадіями бюджетного процесу визнаються:
 
   1. Стадіями бюджетного процесу визнаються:
 
234. 1) складання проектів бюджетів;
 
   1) складання проектів бюджетів;
 
235. 2) розгляд проекту та прийняття закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет);
 
   2) розгляд проекту та прийняття закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет);
 
236. 3) виконання бюджету, в тому числі у разі необхідності внесення змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет);
 
-126- Кирильчук Є.І.
У пункті 3 частини першої статті 19 слова «в тому числі у разі необхідності» замінити словом «включаючи».
 
Враховано   3) виконання бюджету, включаючи внесення змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет);
 
237. 4) підготовка та розгляд звіту про виконання бюджету і прийняття рішення щодо нього.
 
   4) підготовка та розгляд звіту про виконання бюджету і прийняття рішення щодо нього.
 
238. 2. На всіх стадіях бюджетного процесу здійснюються відповідно до законодавства контроль і аудит та оцінка ефективності використання бюджетних коштів.
 
-127- Кирильчук Є.І.
У частині другій статті 19 слова «відповідно до законодавства контроль і аудит та оцінка ефективності використання бюджетних коштів» замінити словами «контроль за дотриманням бюджетного законодавства, аудит та оцінка ефективності управління бюджетними коштами відповідно до законодавства».
 
Враховано   2. На всіх стадіях бюджетного процесу здійснюються контроль за дотриманням бюджетного законодавства, аудит та оцінка ефективності управління бюджетними коштами відповідно до законодавства.
 
239. 3. Учасниками бюджетного процесу є органи та посадові особи, які наділені бюджетними повноваженнями.
 
-128- Александровська А.О.
Ст. 19, ч.3 викласти в наступній редакції:
«3. Учасниками бюджетного процесу є органи та посадові особи, наділені бюджетними повноваженнями (правами та обов’язками з управління бюджетними коштами)».
 
Враховано   3. Учасниками бюджетного процесу є органи та посадові особи, наділені бюджетними повноваженнями (правами та обов’язками з управління бюджетними коштами).
 
240. 4. Бюджетними повноваженнями визнаються права і обов'язки учасників бюджетних відносин.
 
-129- Александровська А.О.
Частину 4 статті 19 виключити
 
Враховано      
241. Стаття 20. Застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі
 
   Стаття 20. Застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі
 
242. 1. У бюджетному процесі програмно-цільовий метод застосовується на рівні державного бюджету та може застосовуватись на рівні місцевих бюджетів (за рішенням відповідної місцевої ради).
 
-130- Борисов В.Д.
У пункті 1 статті 20 слова «може застосовуватись» виключити.
 
Враховано   1. У бюджетному процесі програмно-цільовий метод застосовується на рівні державного бюджету та на рівні місцевих бюджетів (за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради).
 
243. 2. Особливими складовими програмно-цільового методу у бюджетному процесі є бюджетні програми, відповідальні виконавці бюджетних програм, паспорти бюджетних програм, результативні показники бюджетних програм.
 
   2. Особливими складовими програмно-цільового методу у бюджетному процесі є бюджетні програми, відповідальні виконавці бюджетних програм, паспорти бюджетних програм, результативні показники бюджетних програм.
 
244. 3. Бюджетні програми визначаються головними розпорядниками бюджетних коштів з урахуванням положень частини другої статті 21 і пункту 2 частини п’ятої статті 22 цього Кодексу.
 
   3. Бюджетні програми визначаються головними розпорядниками бюджетних коштів з урахуванням положень частини другої статті 21 і пункту 2 частини п’ятої статті 22 цього Кодексу.
 
245. 4. Відповідальний виконавець бюджетних програм визначається головним розпорядником бюджетних коштів за погодженням із Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом). Відповідальним виконавцем бюджетних програм може бути головний розпорядник бюджетних коштів за бюджетними програмами, виконання яких забезпечується його апаратом, та/або розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня, який виконує бюджетні програми у системі головного розпорядника.
 
   4. Відповідальний виконавець бюджетних програм визначається головним розпорядником бюджетних коштів за погодженням з Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом). Відповідальним виконавцем бюджетних програм може бути головний розпорядник бюджетних коштів за бюджетними програмами, виконання яких забезпечується його апаратом, та/або розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня, який виконує бюджетні програми у системі головного розпорядника.
 
246. Відповідальний виконавець бюджетних програм забезпечує виконання бюджетних програм в межах затверджених бюджетних призначень, цільове та ефективне використання бюджетних коштів.
 
-131- Кирильчук Є.І.
Абзац другий частини четвертої статті 20 викласти у такій редакції: «Відповідальний виконавець бюджетних програм у процесі виконання бюджетних програм забезпечує цільове та ефективне використання бюджетних коштів протягом усього строку реалізації відповідних бюджетних програм у межах визначених бюджетних призначень».
 
Враховано   Відповідальний виконавець бюджетних програм у процесі виконання бюджетних програм забезпечує цільове та ефективне використання бюджетних коштів протягом усього строку реалізації відповідних бюджетних програм у межах визначених бюджетних призначень.
 
247. 5. Результативні показники бюджетної програми використовуються для оцінки ефективності бюджетної програми і включають кількісні та якісні показники, які визначають результат виконання бюджетної програми, характеризують хід її реалізації, ступінь досягнення поставленої мети та виконання завдань бюджетної програми. Такі показники повинні підтверджуватися офіційною державною статистичною, фінансовою та іншою звітністю, даними бухгалтерського, статистичного та внутрішньогосподарського (управлінського) обліку.
 
   5. Результативні показники бюджетної програми використовуються для оцінки ефективності бюджетної програми і включають кількісні та якісні показники, які визначають результат виконання бюджетної програми, характеризують хід її реалізації, ступінь досягнення поставленої мети та виконання завдань бюджетної програми. Такі показники повинні підтверджуватися офіційною державною статистичною, фінансовою та іншою звітністю, даними бухгалтерського, статистичного та внутрішньогосподарського (управлінського) обліку.
 
248. Перелік результативних показників щодо кожної бюджетної програми розробляється головними розпорядниками бюджетних коштів та погоджується Міністерством фінансів України (місцевими фінансовими органами) на підставі визначеного Міністерством фінансів України переліку базових результативних показників.
 
-132- Кирильчук Є.І.
Абзац другий частини п’ятої статті 20 викласти у такій редакції: «Перелік результативних показників щодо кожної бюджетної програми розробляється головними розпорядниками бюджетних коштів на підставі встановлених Міністерством фінансів України вимог».
 
Враховано   Перелік результативних показників щодо кожної бюджетної програми розробляється головними розпорядниками бюджетних коштів на підставі встановлених Міністерством фінансів України вимог.
 
249. 6. На всіх стадіях бюджетного процесу його учасники в межах своїх повноважень проводять оцінку ефективності бюджетних програм, що передбачає заходи з моніторингу, аналізу та контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів. Оцінка ефективності бюджетних програм здійснюється на підставі аналізу результативних показників бюджетних програм, а також іншої інформації, що міститься у бюджетних запитах, кошторисах, паспортах бюджетних програм, звітах про виконання кошторисів та звітах про виконання паспортів бюджетних програм. Організаційно-методологічні засади оцінки ефективності бюджетних програм визначаються Міністерством фінансів України.
 
   6. На всіх стадіях бюджетного процесу його учасники в межах своїх повноважень здійснюють оцінку ефективності бюджетних програм, що передбачає заходи з моніторингу, аналізу та контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів. Оцінка ефективності бюджетних програм здійснюється на підставі аналізу результативних показників бюджетних програм, а також іншої інформації, що міститься у бюджетних запитах, кошторисах, паспортах бюджетних програм, звітах про виконання кошторисів та звітах про виконання паспортів бюджетних програм. Організаційно-методологічні засади оцінки ефективності бюджетних програм визначаються Міністерством фінансів України.
 
250. Результати оцінки ефективності бюджетних програм, в тому числі висновки органів виконавчої влади, уповноважених на проведення фінансового контролю за дотриманням бюджетного законодавства, є підставою для прийняття рішень щодо внесення в установленому порядку змін до бюджетних призначень поточного бюджетного періоду, а також щодо обсягів бюджетних призначень на плановий бюджетний період та прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди.
 
-133- Кирильчук Є.І.
В абзаці другому частини шостої статті 20 слова «а також щодо обсягів бюджетних призначень на плановий бюджетний період та прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди» замінити словами «відповідних пропозицій проекту бюджету на плановий бюджетний період та прогнозу бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди, включаючи зупинення реалізації відповідних бюджетних програм».
 
Враховано   Результати оцінки ефективності бюджетних програм, у тому числі висновки органів виконавчої влади, уповноважених на здійснення фінансового контролю за дотриманням бюджетного законодавства, є підставою для прийняття рішень щодо внесення в установленому порядку змін до бюджетних призначень поточного бюджетного періоду, відповідних пропозицій проекту бюджету на плановий бюджетний період та прогнозу бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди, включаючи зупинення реалізації відповідних бюджетних програм.
 
251. 7. За бюджетними програмами (крім бюджетних програм, пов’язаних із функціонуванням бюджетних установ) головні розпорядники коштів державного бюджету розробляють проекти порядків використання коштів державного бюджету та забезпечують їх затвердження після прийняття закону про Державний бюджет України. За рішенням Кабінету Міністрів України порядки використання коштів державного бюджету затверджуються Кабінетом Міністрів України або головним розпорядником коштів державного бюджету за погодженням з Міністерством фінансів України.
 
-134- Давиденко А.А.
Частину 7 статті 20 доповнити реченням:
«Порядки використання коштів державного бюджету мають бути затвердженні впродовж 45 днів з дати прийняття Закону України про Державний бюджет України.»
 
Враховано в іншій редакції  7. За бюджетними програмами (крім бюджетних програм, пов’язаних із функціонуванням бюджетних установ) головні розпорядники коштів державного бюджету розробляють проекти порядків використання коштів державного бюджету та забезпечують їх затвердження у терміни, визначені Кабінетом Міністрів України. Порядки використання коштів державного бюджету затверджуються Кабінетом Міністрів України або за його дорученням головним розпорядником коштів державного бюджету за погодженням з Міністерством фінансів України.
Порядки використання коштів державного бюджету за бюджетними програмами, вперше визначеними законом про Державний бюджет України, затверджуються протягом 60 днів з дня його прийняття.
Якщо реалізація бюджетної програми продовжується у наступних бюджетних періодах, дія порядку використання бюджетних коштів за такою бюджетною програмою (з урахуванням змін до цього порядку, внесених у разі необхідності) продовжується до завершення її реалізації.
 
    -135- Ляшко О.В.
Перше речення частини сьомої статті 20 викласти у такій редакції: «Порядки використання коштів державного бюджету затверджуються Кабінетом Міністрів України або за його дорученням головним розпорядником коштів державного бюджету за погодженням з Міністерством фінансів України».
 
Враховано    
    -136- Деркач М.І.
Кирильчук Є.І.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
У частині сьомій статті 20:
у першому реченні слова «після прийняття закону про Державний бюджет України» замінити словами «у терміни, визначені Кабінетом Міністрів України»;
доповнити абзацами другим і третім такого змісту:
«Порядки використання коштів державного бюджету за бюджетними програмами, вперше визначеними законом про Державний бюджет України, затверджуються протягом 60 днів з дня його прийняття.
Якщо реалізація бюджетної програми продовжується у наступних бюджетних періодах, дія порядку використання бюджетних коштів за такою бюджетною програмою (з урахуванням змін до цього порядку, внесених у разі необхідності) продовжується до завершення її реалізації».
 
Враховано    
252. 8. Головний розпорядник бюджетних коштів розробляє та в місячний термін після прийняття закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) затверджує спільно з Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом) паспорт бюджетної програми.
 
   8. Головний розпорядник бюджетних коштів розробляє та в місячний строк після прийняття закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) затверджує спільно з Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом) паспорт бюджетної програми.
 
253. Правила складання паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання встановлюються Міністерством фінансів України.
 
   Правила складання паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання встановлюються Міністерством фінансів України.
 
254. 9. Програмно-цільовий метод у бюджетному процесі передбачає складання прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди.
 
-137- Кирильчук Є.І.
У частині дев’ятій статті 20 слова «прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди» замінити словами «прогнозу бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди» та внести зміни до інших статей законопроекту, у т.ч. шляхом заміни словами «прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди», «прогнозу місцевого бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди» залежно від контексту у відповідних відмінках.
 
Враховано   9. Програмно-цільовий метод у бюджетному процесі передбачає складання прогнозу бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди.
 
255. Стаття 21. Складання прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди
 
-138- Кирильчук Є.І.
Назву статті 21 доповнити словами «та бюджетні повноваження на майбутні зобов’язання».
 
Враховано   Стаття 21. Складання прогнозу бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди та бюджетні повноваження на майбутні зобов’язання
 
256. 1. Міністерство фінансів України за участю Міністерства економіки України, Національного банку України, а також головних розпорядників коштів державного бюджету складає прогноз бюджету на наступні три бюджетні періоди, що настають за плановим, включаючи показники доходів, видатків, кредитування та фінансування бюджету, який ґрунтується на програмі діяльності Кабінету Міністрів України, прогнозних та програмних документах економічного та соціального розвитку, державних цільових програмах та програмах розвитку галузей економіки та сфер діяльності, прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку України із зазначенням показників обсягу валового внутрішнього продукту, індексів споживчих цін та цін виробників, офіційного обмінного курсу гривні у середньому за рік, прибутку підприємств, фонду оплати праці, експорту та імпорту товарів і послуг, інших показників, які застосовуються при складанні проекту бюджету.
 
-139- Кирильчук Є.І.
Частину першу статті 21 викласти у такій редакції:
«1. Міністерство фінансів України за участю Міністерства економіки України, Національного банку України, а також головних розпорядників коштів державного бюджету складає прогноз Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди, який ґрунтується на програмі діяльності Кабінету Міністрів України, прогнозних та програмних документах економічного та соціального розвитку, державних цільових програмах.
Прогноз Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди включає:
1) основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України (із зазначенням показників номінального і реального обсягу валового внутрішнього продукту, індексів споживчих цін та цін виробників, офіційного обмінного курсу гривні у середньому за рік та на кінець року, прибутку підприємств, фонду оплати праці, рівня безробіття, експорту та імпорту товарів і послуг, а також інших показників, які застосовуються при складанні проекту бюджету);
2) прогнозні показники зведеного бюджету України за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування;
3) прогнозні показники державного бюджету за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування;
4) прогнозні показники за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних програм (проектів), у тому числі тих, що здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій. Такі бюджетні програми включаються до прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди протягом усього строку їх реалізації з урахуванням вимог цього Кодексу.
Прогноз Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди подається до Верховної Ради України разом з проектом закону про Державний бюджет України, уточнюється на підставі прийнятого закону про Державний бюджет України та схвалюється Кабінетом Міністрів України у місячний строк з дня опублікування закону про Державний бюджет України».
 
Враховано   1. Міністерство фінансів України за участю Міністерства економіки України, Національного банку України, а також головних розпорядників коштів державного бюджету складає прогноз Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди, який ґрунтується на Програмі діяльності Кабінету Міністрів України, прогнозних та програмних документах економічного та соціального розвитку, державних цільових програмах.
Прогноз Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди включає:
1) основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України (із зазначенням показників номінального і реального обсягу валового внутрішнього продукту, індексів споживчих цін та цін виробників, офіційного обмінного курсу гривні у середньому за рік та на кінець року, прибутку підприємств, фонду оплати праці, рівня безробіття, експорту та імпорту товарів і послуг, а також інших показників, які застосовуються при складанні проекту бюджету);
2) прогнозні показники зведеного бюджету України за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування;
3) прогнозні показники державного бюджету за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування;
4) прогнозні показники за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних програм (проектів), у тому числі тих, що здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій. Такі бюджетні програми включаються до прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди протягом усього строку їх реалізації з урахуванням вимог цього Кодексу.
 
257. Прогноз бюджету на наступні три бюджетні періоди додатково включає прогнозні показники за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних програм (проектів) та мають стратегічне значення для соціально-економічного розвитку країни (регіонів) та галузей економіки, а також за бюджетними програмами за рахунок залучення кредитів (позик) від міжнародних фінансових організацій.
 
   Прогноз Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди подається до Верховної Ради України разом з проектом закону про Державний бюджет України, уточнюється на підставі прийнятого закону про Державний бюджет України та схвалюється Кабінетом Міністрів України у місячний строк з дня опублікування закону про Державний бюджет України.
 
258. 2. Головні розпорядники коштів державного бюджету, виходячи із прогнозних обсягів видатків і надання кредитів на наступні три бюджетні періоди, доведених Міністерством фінансів України разом з інструкцією до бюджетних запитів, складають плани своєї діяльності на плановий і наступні за ним бюджетні періоди відповідно до програми діяльності Кабінету Міністрів України, прогнозних та програмних документів економічного та соціального розвитку, державних цільових програм та програм розвитку відповідних галузей економіки і сфер діяльності із визначенням очікуваних результатів діяльності. Такі плани діяльності щорічно приводяться у відповідність до показників бюджету на плановий бюджетний період та прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди.
 
-140- Кирильчук Є.І.
У частині другій статті 21:
у першому реченні абзацу першого слова «та програм розвитку відповідних галузей економіки і сфер діяльності» виключити; у другому реченні абзацу першого слова «показників бюджету на плановий бюджетний період та прогнозу бюджету» замінити словами «показників державного бюджету на плановий бюджетний період та прогнозу Державного бюджету України»;
абзац другий викласти у такій редакції: «З метою досягнення поставлених цілей головні розпорядники коштів державного бюджету формують бюджетні програми (з урахуванням строку їх реалізації) на плановий і наступні за плановим три бюджетні періоди».
 
Враховано   2. Головні розпорядники коштів державного бюджету, виходячи з прогнозних обсягів видатків і надання кредитів з бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди, доведених Міністерством фінансів України разом з інструкцією з підготовки бюджетних запитів, складають плани своєї діяльності на плановий і наступні за плановим три бюджетні періоди відповідно до Програми діяльності Кабінету Міністрів України, прогнозних та програмних документів економічного та соціального розвитку, державних цільових програм із визначенням очікуваних результатів діяльності. Такі плани діяльності щорічно приводяться у відповідність з показниками державного бюджету на плановий бюджетний період та прогнозом Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди.
 
259. З метою досягнення поставлених цілей головні розпорядники коштів державного бюджету формують бюджетні програми, включаючи ті, які забезпечують виконання інвестиційних програм (проектів) та мають стратегічне значення для соціально-економічного розвитку країни (регіонів) та галузей економіки.
 
   З метою досягнення поставлених цілей головні розпорядники коштів державного бюджету формують бюджетні програми (з урахуванням строку їх реалізації) на плановий і наступні за плановим три бюджетні періоди.
 
260. 3. Показники проекту бюджету на бюджетний період, що настає за плановим, ґрунтуються на прогнозі бюджету на наступні три бюджетні періоди, у тому числі за бюджетними програмами, які забезпечують виконання інвестиційних програм (проектів) та мають стратегічне значення для соціально-економічного розвитку країни (регіонів) та галузей економіки, а також за бюджетними програмами за рахунок залучення кредитів (позик) від міжнародних фінансових організацій.
 
-141- Кирильчук Є.І.
Частину третю статті 21 викласти у такій редакції:
«3. Показники проекту Державного бюджету України на бюджетний період, що настає за плановим, ґрунтуються на прогнозі Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди, включаючи показники за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних програм (проектів), у тому числі тих, що здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій».
 
Враховано   3. Показники проекту Державного бюджету України на бюджетний період, що настає за плановим, ґрунтуються на прогнозі Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди, включаючи показники за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних програм (проектів), у тому числі тих, що здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій.
 
261. 4. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи відповідних рад складають та схвалюють прогноз місцевого бюджету на наступні три бюджетні періоди відповідно до прогнозних та програмних документів економічного та соціального розвитку країни і відповідної території, а також програми діяльності Кабінету Міністрів України, державних цільових програм та програм розвитку галузей економіки та сфер діяльності, який ґрунтується на прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку України та прогнозі бюджету на наступні три бюджетні періоди, схвалених Кабінетом Міністрів України.
 
-142- Кирильчук Є.І.
У частині четвертій статті 21:
в абзаці першому слова «та програм розвитку галузей економіки та сфер діяльності» виключити, слова «прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку України та прогнозі бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди, схвалених Кабінетом Міністрів України» замінити словами «прогнозі Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди»;
доповнити після абзацу першого абзацом такого змісту: «Прогноз місцевого бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди включає прогнозні показники місцевого бюджету за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування, а також прогнозні показники за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних програм (проектів)»;
абзац другий доповнити словами «уточнюється на підставі схваленого Кабінетом Міністрів України прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди і прийнятого рішення про місцевий бюджет та схвалюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами відповідних місцевих рад».
 
Враховано   4. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи відповідних місцевих рад складають та схвалюють прогноз місцевого бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди відповідно до прогнозних та програмних документів економічного та соціального розвитку країни і відповідної території, Програми діяльності Кабінету Міністрів України, державних цільових програм, який ґрунтується на прогнозі Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди.
Прогноз місцевого бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди включає прогнозні показники місцевого бюджету за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування, а також прогнозні показники за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних програм (проектів).
 
262. Прогноз місцевого бюджету на наступні три бюджетні періоди подається до Верховної Ради Автономної Республіки Крим та відповідних рад разом з проектом рішення про місцевий бюджет.
 
-143- Кирильчук Є.І.
Статтю 21 доповнити частинами п’ятою і шостою такого змісту:
«5. За бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних програм (проектів), у тому числі тих, що здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків та міжнародних фінансових організацій, законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) можуть надаватися бюджетні повноваження на майбутні зобов’язання. Бюджетні повноваження на майбутні зобов'язання передбачають повноваження на взяття зобов’язань, платежі за якими здійснюватимуться у наступних бюджетних періодах відповідно до бюджетних призначень, які визначаються за такими бюджетними програмами щорічно до завершення виконання інвестиційних програм (проектів) з урахуванням відповідних прогнозних показників, визначених цією статтею.
6. Договори про створення/будівництво та/або управління/експлуатацію об’єктів державної (комунальної) власності за рахунок коштів приватних інвесторів, у тому числі на умовах концесії, має право укладати від імені держави (Автономної Республіки Крим чи відповідної територіальної громади) Кабінет Міністрів України або за його дорученням Міністерство фінансів України (Рада міністрів Автономної Республіки Крим чи виконавчий орган відповідної місцевої ради)».
 
Враховано   Прогноз місцевого бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди подається до Верховної Ради Автономної Республіки Крим та відповідних місцевих рад разом з проектом рішення про місцевий бюджет, уточнюється на підставі схваленого Кабінетом Міністрів України прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди і прийнятого рішення про місцевий бюджет та схвалюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами відповідних місцевих рад.
5. За бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних програм (проектів), у тому числі тих, що здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків та міжнародних фінансових організацій, законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) можуть надаватися бюджетні повноваження на майбутні зобов’язання. Бюджетні повноваження на майбутні зобов'язання передбачають повноваження на взяття зобов’язань, платежі за якими здійснюватимуться у наступних бюджетних періодах відповідно до бюджетних призначень, які визначаються за такими бюджетними програмами щорічно до завершення виконання інвестиційних програм (проектів) з урахуванням відповідних прогнозних показників, визначених цією статтею.
6. Договори про створення/будівництво та/або управління/експлуатацію об’єктів державної (комунальної) власності за рахунок коштів приватних інвесторів, у тому числі на умовах концесії, має право укладати від імені держави (Автономної Республіки Крим чи відповідної територіальної громади) Кабінет Міністрів України або за його дорученням Міністерство фінансів України (Рада міністрів Автономної Республіки Крим чи виконавчий орган відповідної місцевої ради).
 
263. Стаття 22. Розпорядники бюджетних коштів
 
   Стаття 22. Розпорядники бюджетних коштів
 
264. 1. Для здійснення програм та заходів, які проводяться за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. За обсягом наданих прав розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.
 
   1. Для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. За обсягом наданих прав розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.
 
265. 2. Головними розпорядниками бюджетних коштів можуть бути виключно:
 
   2. Головними розпорядниками бюджетних коштів можуть бути виключно:
 
266. 1) за бюджетними призначеннями, передбаченими законом про Державний бюджет України, - органи, уповноважені забезпечувати діяльність Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України в особі їх керівників, а також міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Конституційний Суд України, Верховний Суд України та інші спеціалізовані суди; установи та організації, які визначені Конституцією України або входять до складу Кабінету Міністрів України, а також Національна академія наук України в особі їх керівників;
 
-144- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 1 частини другої статті 22 слова «інші центральні органи виконавчої влади» виключити;
 
Враховано   1) за бюджетними призначеннями, визначеними законом про Державний бюджет України, - органи, уповноважені забезпечувати діяльність Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України в особі їх керівників; міністерства, Конституційний Суд України, Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди та інші органи, визначені Конституцією України, в особі їх керівників; а також Національна академія наук України та інші бюджетні установи, визначені Кабінетом Міністрів України, в особі їх керівників;
 
    -145- Кирильчук Є.І.
У частині першій статті 22:
пункт 1 викласти у такій редакції:
«1) за бюджетними призначеннями, визначеними законом про Державний бюджет України, - органи, уповноважені забезпечувати діяльність Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України в особі їх керівників; міністерства, Конституційний Суд України, Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди та інші органи, визначені Конституцією України, в особі їх керівників; а також Національна академія наук України та інші бюджетні установи, визначені Кабінетом Міністрів України, в особі їх керівників»;
у пункті 2 слова «передбаченими бюджетом Автономної Республіки Крим» замінити словами «визначеними рішенням про бюджет Автономної Республіки Крим»;
у пункті 3 слова «передбаченими іншими місцевими бюджетами» замінити словами «визначеними іншими рішеннями про місцеві бюджети».
 
Враховано    
    -146- Александровська А.О.
У ст. 22, ч.2, п.1) після слів «а також» викласти в редакції діючого Бюджетного кодексу: «спеціально уповноважені законом органи на здійснення розвідувальної діяльності, Національна академія наук України, Українська академія аграрних наук, Академія медичних наук України, Академія педагогічних наук України, Академія правових наук України, Академія мистецтв України в особі їх керівників.»
 
Враховано в іншій редакції   
    -147- Азаров М.Я.
У абзаці 2 частини 2 статті 22 після слів «Національна академія наук України» додати слова «Українська академія аграрних наук, Академія медичних наук України, Академія педагогічних наук України, Академія правових наук України, Академія мистецтв України».
 
Враховано в іншій редакції   
267. 2) за бюджетними призначеннями, передбаченими бюджетом Автономної Республіки Крим, - уповноважені юридичні особи (бюджетні установи), що забезпечують діяльність Верховної Ради Автономної Республіки Крим та Ради міністрів Автономної Республіки Крим, а також міністерства та інші органи влади Автономної Республіки Крим в особі їх керівників;
 
   2) за бюджетними призначеннями, визначеними рішенням про бюджет Автономної Республіки Крим, - уповноважені юридичні особи (бюджетні установи), що забезпечують діяльність Верховної Ради Автономної Республіки Крим та Ради міністрів Автономної Республіки Крим, а також міністерства та інші органи влади Автономної Республіки Крим в особі їх керівників;
 
268. 3) за бюджетними призначеннями, передбаченими іншими місцевими бюджетами, - керівники місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів рад та їх апаратів (секретаріату Київської міської ради), керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів рад.
 
-148- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
пункт 3 частини другої статті 22 викласти у такій редакції:
«3) за бюджетними призначеннями, передбаченими іншими місцевими бюджетами, - місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради), головні управління, управління, відділи та інші самостійні структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників»;
 
Враховано (з уточненням редакції)  3) за бюджетними призначеннями, визначеними іншими рішеннями про місцеві бюджети, - місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради), головні управління, управління, відділи та інші самостійні структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників.
 
269. 3. Головні розпорядники коштів Державного бюджету України визначаються відповідно до пункту 1 частини другої цієї статті та затверджуються законом про Державний бюджет України шляхом встановлення їм бюджетних призначень.
 
   3. Головні розпорядники коштів Державного бюджету України визначаються відповідно до пункту 1 частини другої цієї статті та затверджуються законом про Державний бюджет України шляхом встановлення їм бюджетних призначень.
 
270. 4. Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів визначаються рішенням про місцевий бюджет відповідно до пунктів 2 і 3 частини другої цієї статті.
 
   4. Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів визначаються рішенням про місцевий бюджет відповідно до пунктів 2 і 3 частини другої цієї статті.
 
271. 5. Головний розпорядник бюджетних коштів:
 
   5. Головний розпорядник бюджетних коштів:
 
272. 1) розробляє плани діяльності на плановий та наступні три бюджетні періоди;
 
   1) розробляє плани діяльності на плановий та наступні за плановим три бюджетні періоди;
 
273. 2) організовує та забезпечує на підставі плану діяльності та прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди складання проекту кошторису та бюджетного запиту і подає їх Міністерству фінансів України (місцевому фінансовому органу);
 
   2) організовує та забезпечує на підставі плану діяльності та прогнозу бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди складання проекту кошторису та бюджетного запиту і подає їх Міністерству фінансів України (місцевому фінансовому органу);
 
274. 3) отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет); приймає рішення щодо надання повноважень на виконання бюджетної програми розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та/або одержувачами бюджетних коштів, розподіляє та доводить у встановленому порядку до них обсяги бюджетних асигнувань;
 
   3) отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет); приймає рішення щодо надання повноважень на виконання бюджетної програми розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та/або одержувачами бюджетних коштів, розподіляє та доводить до них у встановленому порядку обсяги бюджетних асигнувань;
 
275. 4) затверджує кошториси розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (плани використання бюджетних коштів одержувачів бюджетних коштів), якщо інше не передбачене законодавством;
 
   4) затверджує кошториси розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (плани використання бюджетних коштів одержувачів бюджетних коштів), якщо інше не передбачено законодавством;
 
276. 5) розробляє проекти порядків використання коштів державного бюджету за бюджетними програмами, передбаченими частиною сьомою статті 20 цього Кодексу;
 
   5) розробляє проекти порядків використання коштів державного бюджету за бюджетними програмами, передбаченими частиною сьомою статті 20 цього Кодексу;
 
277. 6) розробляє та затверджує паспорти бюджетних програм і складає звіти про їх виконання, проводить аналіз показників виконання бюджетних програм (при застосуванні програмно-цільового методу у бюджетному процесі);
 
   6) розробляє та затверджує паспорти бюджетних програм і складає звіти про їх виконання, здійснює аналіз показників виконання бюджетних програм (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі);
 
278. 7) здійснює управління бюджетними коштами у межах встановлених йому бюджетних повноважень, проводить оцінку ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне та цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
 
   7) здійснює управління бюджетними коштами у межах встановлених йому бюджетних повноважень та оцінку ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
 
279. 8) здійснює контроль за своєчасним поверненням в повному обсязі до бюджету коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету, а також кредитів (позик), отриманих державою (територіальною громадою) та коштів, наданих під державні (місцеві) гарантії;
 
   8) здійснює контроль за своєчасним поверненням у повному обсязі до бюджету коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету, а також кредитів (позик), отриманих державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста), та коштів, наданих під державні (місцеві) гарантії;
 
280. 9) здійснює внутрішній контроль за повнотою надходжень, взяттям бюджетних зобов’язань розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів, і витрачанням ними бюджетних коштів;
 
   9) здійснює внутрішній контроль за повнотою надходжень, взяттям бюджетних зобов’язань розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів і витрачанням ними бюджетних коштів;
 
281. 10) забезпечує організацію та ведення бухгалтерського обліку, складання і надання звітності про виконання кошторису у порядку, встановленому законодавством;
 
-149- Кирильчук Є.І.
У пункті 10 частини п’ятої статті 22 слова «і надання звітності про виконання кошторису» замінити словами «та подання фінансової і бюджетної звітності», замінити в інших статтях законопроекту слово «надання» словом «подання» і похідні від цих слів слова щодо подання звітності та інших документів.
 
Враховано   10) забезпечує організацію та ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової і бюджетної звітності у порядку, встановленому законодавством;
 
282. 11) забезпечує доступність інформації про бюджет відповідно до законодавства та цього Кодексу.
 
   11) забезпечує доступність інформації про бюджет відповідно до законодавства та цього Кодексу.
 
283. 6. Кошти бюджету, які отримують суб’єкти господарювання, громадські та інші організації, що не мають статусу бюджетної установи (одержувачі бюджетних коштів), надаються їм лише через розпорядника бюджетних коштів.
 
-150- Кирильчук Є.І.
Частину шосту статті 22 викласти у такій редакції:
«6. За наявності відповідних бюджетних асигнувань розпорядник бюджетних коштів уповноважує одержувача бюджетних коштів на виконання заходів, передбачених бюджетною програмою, та надає йому кошти бюджету (на безповоротній чи поворотній основі). Одержувач бюджетних коштів використовує такі кошти відповідно до плану використання бюджетних коштів, складеного на підставі кошторису цього розпорядника бюджетних коштів».
 
Враховано   6. За наявності відповідних бюджетних асигнувань розпорядник бюджетних коштів уповноважує одержувача бюджетних коштів на виконання заходів, передбачених бюджетною програмою, та надає йому кошти бюджету (на безповоротній чи поворотній основі). Одержувач бюджетних коштів використовує такі кошти відповідно до плану використання бюджетних коштів, складеного на підставі кошторису цього розпорядника бюджетних коштів.
 
284. Стаття 23. Бюджетні призначення
 
   Стаття 23. Бюджетні призначення
 
285. 1. Будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення.
 
   1. Будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення.
 
286. 2. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом.
 
   2. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом.
 
287. 3. Якщо в процесі виконання бюджету зміна обставин вимагає менших бюджетних асигнувань головним розпорядникам бюджетних коштів, Міністр фінансів України (керівник місцевого фінансового органу) приймає рішення про приведення у відповідність бюджетного призначення Державного бюджету України (місцевого бюджету). Кабінет Міністрів України (Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцева державна адміністрація, виконавчий орган відповідної ради) у двотижневий термін подає до Верховної Ради України (Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної ради) у встановленому порядку пропозиції про приведення у відповідність бюджетних призначень Державного бюджету України (місцевого бюджету).
 
   3. Якщо в процесі виконання бюджету зміна обставин вимагає менших бюджетних асигнувань головним розпорядникам бюджетних коштів, Міністр фінансів України (керівник місцевого фінансового органу) приймає рішення про приведення у відповідність бюджетного призначення Державного бюджету України (місцевого бюджету). Кабінет Міністрів України (Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцева державна адміністрація, виконавчий орган відповідної місцевої ради) у двотижневий строк подає до Верховної Ради України (Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради) у встановленому порядку пропозиції про приведення у відповідність бюджетних призначень Державного бюджету України (місцевого бюджету).
 
288. 4. Витрати спеціального фонду бюджету мають постійне бюджетне призначення, яке дає право провадити їх виключно в межах і за рахунок фактичних надходжень до спеціального фонду згідно з законодавством, якщо цим Кодексом та/або законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) не встановлено інше.
 
   4. Витрати спеціального фонду бюджету мають постійне бюджетне призначення, яке дає право провадити їх виключно в межах і за рахунок фактичних надходжень спеціального фонду бюджету згідно із законодавством, якщо цим Кодексом та/або законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) не встановлено інше.
 
289. 5. Пропозиції про внесення змін до бюджетних призначень подаються та розглядаються у порядку, встановленому для складання проекту бюджету. Витрати відповідно до внесених у бюджетні призначення змін здійснюються лише після набрання чинності відповідним законом (рішенням відповідної ради), яким внесено такі зміни, крім випадків, визначених цією частиною.
 
-151- Азаров М.Я.
У частині 5 статті 23 абзац 1 доповнити реченням такого змісту: «Інший порядок зміни розмірів та напрямків бюджетних призначень може застосовуватись лише за наявності в законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет) відповідної норми.»
 
Враховано (з уточненням редакції в останньому абзаці частини 5 цієї статті)  5. Пропозиції про внесення змін до бюджетних призначень подаються та розглядаються у порядку, встановленому для складання проекту бюджету. Витрати відповідно до внесених до бюджетних призначень змін здійснюються лише після набрання чинності відповідним законом (рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради), яким внесено такі зміни, крім випадків, визначених цією частиною.
 
290. У межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника бюджетних коштів зміни до бюджетних призначень за бюджетними програмами, а також збільшення бюджетних призначень за видатками розвитку за рахунок зменшення бюджетних призначень за видатками споживання (окремо по загальному та спеціальному фондах бюджету) здійснюються за обґрунтованим поданням головного розпорядника бюджетних коштів Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом) за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету (відповідною комісією Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради).
 
-152- Кирильчук Є.І.
В абзаці другому частини п’ятої статті 23 слова «видатками споживання» замінити словами «іншими видатками».
 
Враховано   У межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника бюджетних коштів зміни до бюджетних призначень за бюджетними програмами, а також збільшення бюджетних призначень за видатками розвитку за рахунок зменшення бюджетних призначень за іншими видатками (окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету) здійснюються за обґрунтованим поданням головного розпорядника бюджетних коштів Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом) за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету (відповідною комісією Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради).
 
    -153- Азаров М.Я.
Вилучити абзац 2 частини 5 статті 23
 
Відхилено    
291. У межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою (функцією) окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету перерозподіл видатків в розрізі економічної класифікації видатків бюджету здійснюється Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом) за обґрунтованим поданням головного розпорядника бюджетних коштів.
 
-154- Кирильчук Є.І.
В абзаці третьому частини п’ятої і в абзаці третьому частини восьмої статті 23 та в абзаці п’ятому частини першої статті 24 слова відповідно « (функцією)», « (функціями)» та « (функції)» виключити.
 
Враховано   У межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету перерозподіл видатків в розрізі економічної класифікації видатків бюджету здійснюється Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом) за обґрунтованим поданням головного розпорядника бюджетних коштів.
 
292. Зміни бюджетних призначень державного бюджету на централізовані заходи між адміністративно-територіальними одиницями здійснюється за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету у порядку, визначеному Міністерством фінансів України.
 
-155- Кирильчук Є.І.
В абзаці четвертому частини п’ятої статті 23 слова «Міністерством фінансів України» замінити словами «Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано   Зміни бюджетних призначень державного бюджету на централізовані заходи між адміністративно-територіальними одиницями здійснюються за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Інші зміни розмірів, мети та обмеження в часі бюджетних призначень регулюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет).
 
    -156- Кирильчук Є.І.
Частину 5 статті 23 доповнити абзацом такого змісту: «Інші зміни розмірів, мети та обмеження в часі бюджетних призначень регулюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет)».
 
Враховано    
293. 6. Якщо після прийняття закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) відповідальність за виконання функцій або надання послуг, на які затверджено бюджетне призначення, передається відповідно до законодавства від одного головного розпорядника бюджетних коштів іншому головному розпоряднику бюджетних коштів, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується для виконання тих самих функцій чи послуг іншим головним розпорядником бюджетних коштів, якому це доручено. Передача бюджетних призначень у випадку, визначеному цією частиною, здійснюється за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету (відповідною комісією Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради) у порядку, визначеному Міністерством фінансів України.
 
-157- Ляшко О.В.
У частині шостій статті 23 слова «відповідальність за виконання функцій або надання послуг, на які» замінити словами «повноваження на виконання функцій або надання послуг, на яке».
 
Враховано   6. Якщо після прийняття закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) повноваження на виконання функцій або надання послуг, на яке затверджено бюджетне призначення, передається відповідно до законодавства від одного головного розпорядника бюджетних коштів іншому головному розпоряднику бюджетних коштів, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується для виконання тих самих функцій чи послуг іншим головним розпорядником бюджетних коштів, якому це доручено. Передача бюджетних призначень у випадку, визначеному цією частиною, здійснюється за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету (відповідною комісією Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради) у порядку, визначеному Міністерством фінансів України.
 
294. 7. Усі бюджетні призначення втрачають чинність після закінчення бюджетного періоду, за винятком тих випадків, які визначені цим Кодексом.
 
   7. Усі бюджетні призначення втрачають чинність після закінчення бюджетного періоду, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
 
295. 8. Забороняється без внесення змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) збільшення бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах державного бюджету (місцевого бюджету) на:
 
   8. Забороняється без внесення змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) збільшення бюджетних призначень за загальним та спеціальним фондами державного бюджету (місцевого бюджету) на:
 
296. оплату праці працівників бюджетних установ за рахунок зменшення інших видатків;
 
   оплату праці працівників бюджетних установ за рахунок зменшення інших видатків;
 
297. видатки за бюджетними програмами (функціями), пов'язаними з функціонуванням органів державної влади (органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування), за рахунок зменшення видатків за іншими бюджетними програмами.
 
   видатки за бюджетними програмами, пов'язаними з функціонуванням органів державної влади (органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування), за рахунок зменшення видатків за іншими бюджетними програмами.
 
298. 9. Кабінет Міністрів України має право встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати та/або розміру прожиткового мінімуму, в абсолютних сумах у межах бюджетних призначень, встановлених за відповідними бюджетними програмами.
 
-158- Азаров М.Я.
Вилучити частину 9 статті 23
 
Відхилено   9. Кабінет Міністрів України має право встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати та/або розміру прожиткового мінімуму, в абсолютних сумах у межах бюджетних призначень, встановлених за відповідними бюджетними програмами.
10. Кабінет Міністрів України має право встановлювати граничні суми витрат бюджетних установ на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування.
 
    -159- Сушкевич В.М.
Пункт 9 статті 23 доповнити:
після слів «заробітної плати» словами «мінімальної пенсії за віком»;
після слів «бюджетними програмами» словами «але не менше, ніж визначено відповідним законом»
 
Враховано частково    
    -160- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
статтю 23 доповнити частиною десятою такого змісту:
«10. Кабінет Міністрів України має право встановлювати граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування державними органами, органами місцевого самоврядування, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного і місцевих бюджетів»;
 
Враховано в іншій редакції   
    -161- Кирильчук Є.І.
Статтю 23 доповнити частиною десятою такого змісту:
«10. Кабінет Міністрів України має право встановлювати граничні суми витрат бюджетних установ на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування».
 
Враховано    
299. Стаття 24. Резервний фонд бюджету
 
   Стаття 24. Резервний фонд бюджету
 
300. 1. Резервний фонд бюджету формується для здійснення:
 
-162- Александровська А.О.
Частину першу статті 24 викласти в редакції діючого Бюджетного кодексу:
«1. Резервний фонд бюджету формується для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру і не могли бути передбачені при складанні проекту бюджету. Порядок використання коштів з резервного фонду бюджету визначається Кабінетом Міністрів України».
 
Відхилено   1. Резервний фонд бюджету формується для здійснення:
 
301. 1) заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціально-політичного характеру;
 
-163- Азаров М.Я.
У підпункті 1 частини 1 статті 24 вилучити слова «соціально-політичного».
 
Відхилено   1) заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціально-політичного характеру;
 
302. 2) непередбачених заходів, які відповідно до законів можуть проводитися за рахунок коштів бюджету, але не мають постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання проекту бюджету, тобто на момент затвердження бюджету не були визначені актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України (Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідної ради, місцевої держадміністрації, виконавчого органу відповідної ради) підстави для проведення таких заходів.
 
-164- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
в абзаці першому пункту 2 частини першої статті 24 слова «непередбачених заходів» і «тобто» замінити відповідно словами «інших непередбачених заходів» і «та»;
 
Враховано   2) інших непередбачених заходів, які відповідно до законів можуть проводитися за рахунок коштів бюджету, але не мають постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання проекту бюджету та на момент затвердження бюджету підстави для проведення таких заходів не були визначені актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України (Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради, місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної місцевої ради).
 
    -165- Азаров М.Я.
У підпункті 2 частини 1 статті 24 слово «тобто» замінити словом «та».
 
Враховано    
303. Кошти резервного фонду бюджету заборонено використовувати на:
 
   Кошти резервного фонду бюджету забороняється використовувати на:
 
304. обслуговування або погашення державного (місцевого) боргу;
 
   обслуговування або погашення державного (місцевого) боргу;
 
305. капітальні видатки (крім заходів, визначених підпунктом 1 частини першої цієї статті);
 
   капітальні видатки (крім заходів, визначених підпунктом 1 частини першої цієї статті);
 
306. додаткові заходи, що забезпечують виконання бюджетної програми (функції), призначення на яку затверджено у бюджеті (крім заходів, визначених підпунктами 1 і 2 частини першої цієї статті та частиною другою статті 25 цього Кодексу);
 
   додаткові заходи, що забезпечують виконання бюджетної програми, призначення на яку затверджено у бюджеті (крім заходів, визначених підпунктами 1 і 2 частини першої цієї статті та частиною другою статті 25 цього Кодексу);
 
307. надання гуманітарної чи іншої допомоги, крім випадків, коли рішення про надання такої допомоги прийнято Верховною Радою України, Президентом України (Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною радою).
 
   надання гуманітарної чи іншої допомоги, крім випадків, коли рішення про надання такої допомоги прийнято Верховною Радою України, Президентом України (Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною місцевою радою).
 
308. Порядок використання коштів з резервного фонду бюджету визначається Кабінетом Міністрів України.
 
   Порядок використання коштів з резервного фонду бюджету визначається Кабінетом Міністрів України.
 
309. 2. Рішення про виділення коштів з резервного фонду бюджету приймаються відповідно Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами місцевого самоврядування.
 
   2. Рішення про виділення коштів з резервного фонду бюджету приймаються відповідно Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами місцевого самоврядування.
 
310. 3. Резервний фонд бюджету не може перевищувати одного відсотка обсягу видатків загального фонду відповідного бюджету.
 
   3. Резервний фонд бюджету не може перевищувати одного відсотка обсягу видатків загального фонду відповідного бюджету.
 
311. 4. Кабінет Міністрів України (Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи місцевого самоврядування) щомісячно звітують перед Верховною Радою України (Верховною Радою Автономної Республіки Крим та відповідною радою) про витрачання коштів резервного фонду відповідного бюджету.
 
   4. Кабінет Міністрів України (Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи відповідних місцевих рад) щомісячно звітують перед Верховною Радою України (Верховною Радою Автономної Республіки Крим та відповідною місцевою радою) про витрачання коштів резервного фонду відповідного бюджету.
 
312. 5. У Державному бюджеті України резервний фонд передбачається обов'язково. Рішення щодо необхідності створення резервного фонду місцевого бюджету приймає відповідна рада.
 
   5. У Державному бюджеті України резервний фонд передбачається обов'язково. Рішення щодо необхідності створення резервного фонду місцевого бюджету приймає Верховна Рада Автономної Республіки Крим, відповідна місцева рада.
 
313. Стаття 25. Безспірне списання коштів бюджету та відшкодування збитків, завданих бюджету
 
   Стаття 25. Безспірне списання коштів бюджету та відшкодування збитків, завданих бюджету
 
314. 1. Рішення про стягнення (арешт) коштів державного бюджету (місцевих бюджетів), прийняте органом державної влади в межах повноважень, наданих йому законом, виконується виключно Державним казначейством України за попереднім інформуванням Міністерства фінансів України (місцевих фінансових органів). Зазначені рішення передаються до Державного казначейства України для виконання.
 
   1. Рішення про стягнення (арешт) коштів державного бюджету (місцевих бюджетів), прийняте органом державної влади в межах повноважень, наданих йому законом, виконується виключно Державним казначейством України з попереднім інформуванням Міністерства фінансів України (місцевих фінансових органів). Зазначені рішення передаються до Державного казначейства України для виконання.
 
315. Безспірне списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів), здійснюється Державним казначейством України за черговістю надходження таких рішень в межах бюджетних призначень, розмір яких визначено у державному бюджеті (місцевих бюджетах), та наданих бюджетних асигнувань у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
-166- Кирильчук Є.І.
Абзац другий частини першої статті 25 викласти у такій редакції: «Безспірне списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) здійснюється Державним казначейством України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за черговістю надходження таких рішень, стосовно видатків бюджету - в межах відповідних бюджетних призначень та наданих бюджетних асигнувань».
 
Враховано   Безспірне списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) здійснюється Державним казначейством України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за черговістю надходження таких рішень, стосовно видатків бюджету - в межах відповідних бюджетних призначень та наданих бюджетних асигнувань.
 
316. Видатки бюджетних установ, щодо яких прийнято рішення про накладення на них арешту, дозволяється проводити в частині видатків, які статтею 55 цього Кодексу визначено як захищені, у разі зазначення про це у судовому рішенні.
 
   Видатки бюджетних установ, щодо яких прийнято рішення про накладення на них арешту, дозволяється здійснювати в частині видатків, які статтею 55 цього Кодексу визначено як захищені, у разі зазначення про це у судовому рішенні.
 
317. 2. Відшкодування відповідно до закону шкоди, завданої фізичній чи юридичній особі внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади (органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування), а також їхніх посадових та службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень, здійснюється державою (Автономною Республікою Крим, органами місцевого самоврядування) за рахунок коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) в межах бюджетних призначень, розмір яких визначено у державному бюджеті (місцевому бюджеті), відповідно до рішення суду у обсязі, що не перевищує суми реальних збитків, визначених судовими органами у порядку, встановленому законодавством.
 
-167- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
в абзаці першому частини другої статті 25 слова «розмір яких визначено у державному бюджеті (місцевому бюджеті), відповідно до рішення суду у обсязі, що не перевищує суми реальних збитків, визначених судовими органами у порядку, встановленому законодавством» замінити словами «за рішенням суду у розмірі, що не перевищує суми реальних збитків»;
 
Враховано   2. Відшкодування відповідно до закону шкоди, завданої фізичній чи юридичній особі внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади (органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування), а також їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень, здійснюється державою (Автономною Республікою Крим, органами місцевого самоврядування) за рахунок коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) в межах бюджетних призначень за рішенням суду у розмірі, що не перевищує суми реальних збитків, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
318. Відшкодування такої шкоди за вимогою Державної виконавчої служби України відповідно до рішення суду здійснюється Державним казначейством України, в такому порядку:
 
-168- Кирильчук Є.І.
У частині другій статті 25:
в абзаці першому слова «розмір яких визначено у державному бюджеті (місцевому бюджеті), відповідно до рішення суду у обсязі, що не перевищує суми реальних збитків, визначених судовими органами у порядку, встановленому законодавством» замінити словами «за рішенням суду у розмірі, що не перевищує суми реальних збитків, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України»;
абзаци другий–четвертий виключити;
в абзаці п’ятому слова «у разі потреби у таких видатках» замінити словами «Якщо для відшкодування такої шкоди необхідні додаткові кошти».
 
Враховано      
319. Державне казначейство України у терміни, визначені у вимозі, списує у безспірному порядку на користь зазначеної фізичної чи юридичної особи встановлену відповідним рішенням до відшкодування суму коштів державного бюджету (місцевих бюджетів);
 
      
320. відшкодовані суми обліковуються Державним казначейством України та відображаються у звітності про виконання державного бюджету (місцевих бюджетів);
 
      
321. у разі потреби у таких видатках понад обсяг бюджетних призначень в установленому законодавством порядку подаються відповідні пропозиції щодо внесення змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) та/або виділення коштів із резервного фонду державного бюджету (місцевого бюджету).
 
   Якщо для відшкодування такої шкоди необхідні додаткові кошти понад обсяг бюджетних призначень, в установленому законодавством порядку подаються відповідні пропозиції щодо внесення змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) та/або виділення коштів з резервного фонду державного бюджету (місцевого бюджету).
 
322. 3. У разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державне казначейство України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов’язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов’язання. Погашення таких бюджетних зобов’язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов’язаний привести у відповідність із бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов’язання.
 
   3. У разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державне казначейство України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов’язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов’язання. Погашення таких бюджетних зобов’язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов’язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов’язання.
 
323. 4. Списання коштів за відповідним рішенням суду на користь працівників, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу бюджетної установи, які мають право на безоплатне або пільгове матеріальне і побутове забезпечення, здійснюється Державним казначейством України в межах бюджетних асигнувань цієї бюджетної установи.
 
   4. Списання коштів за відповідним рішенням суду на користь працівників, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу бюджетної установи, які мають право на безоплатне або пільгове матеріальне і побутове забезпечення, здійснюється Державним казначейством України в межах бюджетних асигнувань цієї бюджетної установи.
 
324. 5. Списання коштів з бюджету за поданням органу стягнення та/або рішенням суду щодо повернення платнику податків надмірно та/або помилково сплачених податків і зборів (обов’язкових платежів) провадиться у межах надмірно та/або помилково сплачених ним до бюджету коштів.
 
-169- Кирильчук Є.І.
У частині п’ятій статті 25 слова «поданням органу стягнення та/або» виключити, після слів « (обов’язкових платежів)» доповнити словами «та інших доходів бюджету».
 
Враховано   5. Списання коштів з бюджету за рішенням суду щодо повернення платнику податків надмірно та/або помилково сплачених податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів бюджету провадиться у межах надмірно та/або помилково сплачених ним до бюджету коштів.
 
325. 6. Повернення за рішенням суду вартості конфіскованого або зверненого в дохід держави судом майна здійснюється у розмірах сум коштів, що надійшли до бюджету від реалізації цього майна, за вирахуванням сум податків і зборів (обов’язкових платежів), що були нараховані відповідно до законодавства, але не сплачені на момент реалізації.
 
   6. Повернення за рішенням суду вартості конфіскованого або зверненого в дохід держави судом майна здійснюється у розмірах сум коштів, що надійшли до бюджету від реалізації цього майна, за вирахуванням сум податків і зборів (обов’язкових платежів), що були нараховані відповідно до законодавства, але не сплачені на момент реалізації.
 
326. Оцінка конфіскованого або зверненого в дохід держави судом майна здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, але не нижче середніх ринкових цін, які діяли на момент здійснення оцінки, окрім випадків, визначених законодавством.
 
-170- Шпак В.Ф.
в абзаці другому частини шостій статті 25 слова «але не нижче середніх ринкових цін, які діяли на момент здійснення оцінки, окрім випадків, визначених законодавством» виключити;
 
Враховано   Оцінка конфіскованого або зверненого в дохід держави судом майна здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
327. Реалізація конфіскованого або зверненого в дохід держави судом майна здійснюється шляхом відкритих торгів на митних аукціонах, товарних біржах або через підприємства торгівлі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
-171- Шпак В.Ф.
в абзаці третьому частини шостій статті 25 слова «шляхом відкритих торгів на митних аукціонах, товарних біржах або через підприємства торгівлі» виключити;
 
Враховано   Реалізація конфіскованого або зверненого в дохід держави судом майна здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
328. Відшкодування витрат, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, експертною оцінкою, сертифікацією конфіскованого або зверненого в дохід держави судом майна, здійснюється за рахунок бюджетних призначень уповноважених органів державної влади в порядку, встановленому Міністерством фінансів України.
 
   Відшкодування витрат, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, експертною оцінкою, сертифікацією конфіскованого або зверненого в дохід держави судом майна, здійснюється за рахунок бюджетних призначень уповноважених органів державної влади в порядку, встановленому Міністерством фінансів України.
 
329. Керівники установ, відповідальні посадові, службові особи, що здійснюють облік, оцінку, розпорядження, зберігання та реалізацію конфіскованого або зверненого в дохід держави судом майна, при здійсненні таких повноважень несуть відповідальність за вчинені дії або бездіяльність відповідно до законодавства.
 
-172- Шпак В.Ф.
в абзаці п’ятому частини шостій статті 25 слово «оцінку» виключити;
 
Враховано   Керівники установ, відповідальні посадові, службові особи, які здійснюють облік, розпорядження, зберігання та реалізацію конфіскованого або зверненого в дохід держави судом майна, при здійсненні таких повноважень несуть відповідальність за вчинені дії або бездіяльність відповідно до законодавства.
 
330. 7. Повернення за рішенням суду конфіскованої (вилученої) національної та іноземної валюти здійснюється Державним казначейством України у валюті платежу, яка була зарахована до державного бюджету, або за заявою одержувача, у гривневому еквіваленті за офіційним обмінним курсом Національного банку України відповідно до законодавства.
 
   7. Повернення за рішенням суду конфіскованої (вилученої) національної та іноземної валюти здійснюється Державним казначейством України у валюті платежу, яка була зарахована до державного бюджету, або за заявою одержувача у гривневому еквіваленті за офіційним обмінним курсом Національного банку України відповідно до законодавства.
 
331. 8. Рішення суду, що передбачають списання коштів за видатками, бюджетні призначення щодо яких не визначено законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), в обов’язковому порядку оскаржуються органами державної влади (органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування) в апеляційному, касаційному порядку, а також у Верховному Суді України у встановленому порядку.
 
-173- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
в абзаці першому частини восьмої статті 25 слова «в обов’язковому порядку оскаржуються» замінити словами «підлягають оскарженню»;
 
Враховано   8. Рішення суду, що передбачають списання коштів за видатками, бюджетні призначення щодо яких не визначені законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), підлягають оскарженню органами державної влади (органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування) в апеляційному, касаційному порядку, а також у вищих спеціалізованих судах та у Верховному Суді України у встановленому порядку.
 
    -174- Ляшко О.В.
В абзаці першому частині восьмої статті 25 слова «у Верховному Суді України» замінити словами «у вищих спеціалізованих судах та у Верховному Суді України».
 
Враховано    
332. Списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) на виконання рішень судів здійснюється з часу встановлення щодо таких видатків бюджетних призначень у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет) або у змінах до них.
 
   Списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) на виконання рішень судів здійснюється з часу встановлення щодо таких видатків бюджетних призначень у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет) або у змінах до них.
 
333. 9. Кошти, відшкодовані державою з державного бюджету (Автономною Республікою Крим та органами місцевого самоврядування з місцевих бюджетів), згідно з цією статтею, вважаються збитками державного бюджету (місцевих бюджетів). За поданням Державного казначейства України органи прокуратури звертаються в інтересах держави до суду з позовами про відшкодування збитків, завданих державному бюджету (місцевим бюджетам).
 
   9. Кошти, відшкодовані державою з державного бюджету (Автономною Республікою Крим та органами місцевого самоврядування з місцевих бюджетів) згідно з цією статтею, вважаються збитками державного бюджету (місцевих бюджетів). За поданням Державного казначейства України органи прокуратури звертаються в інтересах держави до суду з позовами про відшкодування збитків, завданих державному бюджету (місцевим бюджетам).
 
334. 10. Посадові та службові особи органів державної влади (органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування), дії яких завдали шкоди, що відшкодована з бюджету, несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність згідно з законодавством України.
 
   10. Посадові та службові особи органів державної влади (органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування), дії яких завдали шкоди, що відшкодована з бюджету, несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.
 
335. У разі встановлення в діях посадової, службової особи органів державної влади (органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування) складу злочину за обвинувальним вироком суду щодо неї, який набрав законної сили, лише до такої особи може бути пред’явлено вимоги фізичних і юридичних осіб щодо відшкодування упущеної майнової вигоди та моральної шкоди у встановленому порядку.
 
   У разі встановлення в діях посадової, службової особи органів державної влади (органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування) складу злочину за обвинувальним вироком суду щодо неї, який набрав законної сили, лише до такої особи може бути пред’явлено вимоги фізичних і юридичних осіб щодо відшкодування упущеної майнової вигоди та моральної шкоди у встановленому порядку.
 
336. У разі встановлення в діях посадової, службової особи органів державної влади (органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування) складу злочину за обвинувальним вироком суду щодо неї, який набрав законної сили, органи державної влади (органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування) в установленому законодавством порядку реалізовують право зворотної вимоги (регресу) до цієї особи щодо відшкодування збитків, завданих державному бюджету (місцевим бюджетам), у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інше не встановлено законодавством.
 
   У разі встановлення в діях посадової, службової особи органів державної влади (органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування) складу злочину за обвинувальним вироком суду щодо неї, який набрав законної сили, органи державної влади (органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування) в установленому законодавством порядку реалізовують право зворотної вимоги (регресу) до цієї особи щодо відшкодування збитків, завданих державному бюджету (місцевим бюджетам), у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інше не встановлено законодавством.
 
337. Органи державної влади (органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування) після виконання рішень суду про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного бюджету (місцевих бюджетів), у випадках, визначених цією статтею, проводять службове розслідування щодо причетних посадових, службових осіб цих органів, якщо рішенням суду не встановлено в діях посадових, службових осіб складу злочину.
 
   Органи державної влади (органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування) після виконання рішень суду про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного бюджету (місцевих бюджетів), у випадках, визначених цією статтею, проводять службове розслідування щодо причетних посадових, службових осіб цих органів, якщо рішенням суду не встановлено в діях посадових, службових осіб складу злочину.
 
338. За результатами службового розслідування органи державної влади (органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування) та органи прокуратури за поданням відповідних матеріалів органами Державного казначейства України в обов’язковому порядку у місячний термін звертаються до суду з позовною заявою про відшкодування збитків, завданих державному бюджету (місцевим бюджетам), із пред’явленням зворотної вимоги (регресу) у розмірі виплаченого відшкодування до посадових, службових осіб цих органів, винних у завданні збитків
 
   За результатами службового розслідування органи державної влади (органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування) та органи прокуратури за поданням відповідних матеріалів органами Державного казначейства України в обов’язковому порядку у місячний строк звертаються до суду з позовною заявою про відшкодування збитків, завданих державному бюджету (місцевим бюджетам), з пред’явленням зворотної вимоги (регресу) у розмірі виплаченого відшкодування до посадових, службових осіб цих органів, винних у завданні збитків.
 
339. У разі якщо збитки, завдані державному (місцевому) бюджету, є результатом спільних дій або бездіяльності кількох посадових та службових осіб, що призвели до завдання шкоди фізичним та юридичним особам, такі особи несуть солідарну відповідальність згідно із Цивільним кодексом України та іншими законодавчими актами України.
 
-175- Кирильчук Є.І.
В абзаці шостому частини десятої статті 25 та інших статтях законопроекту слова «У разі якщо» замінити словом «Якщо».
 
Враховано   Якщо збитки, завдані державному (місцевому) бюджету, є результатом спільних дій або бездіяльності кількох посадових та службових осіб, що призвели до завдання шкоди фізичним та юридичним особам, такі особи несуть солідарну відповідальність згідно з Цивільним кодексом України та іншими законодавчими актами України.
 
340. Стаття 26. Контроль та аудит у бюджетному процесі
 
   Стаття 26. Контроль та аудит у бюджетному процесі
 
341. 1. Контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на здійснення ефективного і результативного управління бюджетними коштами і здійснюється на всіх стадіях бюджетного процесу його учасниками відповідно до цього Кодексу та іншого законодавства, а також забезпечує:
 
   1. Контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами та здійснюється на всіх стадіях бюджетного процесу його учасниками відповідно до цього Кодексу та іншого законодавства, а також забезпечує:
 
342. 1) оцінку управління бюджетними коштами;
 
   1) оцінку управління бюджетними коштами;
 
343. 2) правильність ведення бухгалтерського обліку і достовірність звітності про виконання бюджетів;
 
-176- Куликов К.Б.
У пункті 2 частини першої статті 26 слова «і достовірність звітності про виконання бюджетів» замінити словами «та достовірність фінансової і бюджетної звітності».
 
Враховано   2) правильність ведення бухгалтерського обліку та достовірність фінансової і бюджетної звітності;
 
344. 3) досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень;
 
   3) досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень;
 
345. 4) проведення аналізу та оцінки стану фінансової і господарської діяльності розпорядників бюджетних коштів;
 
   4) проведення аналізу та оцінки стану фінансової і господарської діяльності розпорядників бюджетних коштів;
 
346. 5) запобігання бюджетним порушенням.
 
   5) запобігання порушенням бюджетного законодавства.
 
347. 2. Контроль за дотриманням бюджетного законодавства від імені Верховної Ради України здійснюється Рахунковою палатою. Діяльність центральних органів виконавчої влади, які забезпечують проведення державної політики у сфері такого контролю (в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами), спрямовується, координується та контролюється Кабінетом Міністрів України.
 
   2. Контроль за дотриманням бюджетного законодавства від імені Верховної Ради України здійснюється Рахунковою палатою. Діяльність центральних органів виконавчої влади, які забезпечують проведення державної політики у сфері такого контролю (у межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами), спрямовується, координується та контролюється Кабінетом Міністрів України.
 
348. 3. Розпорядники бюджетних коштів в особі їх керівників організовують внутрішній контроль і внутрішній аудит та несуть відповідальність за їх стан у своїх закладах та у підвідомчих бюджетних установах.
 
   3. Розпорядники бюджетних коштів в особі їх керівників організовують внутрішній контроль і внутрішній аудит та несуть відповідальність за їх стан у своїх закладах та у підвідомчих бюджетних установах.
 
349. Внутрішній контроль - комплекс заходів, що застосовується керівником для забезпечення дотримання законності та ефективності використання бюджетних коштів, досягнення результатів відповідно до встановленої мети, завдань, планів і вимог щодо діяльності бюджетної установи та її підвідомчих установ.
 
-177- Круць М.Ф.
Абзаци 2 і 3 частини третьої статті 26 перенести у статтю 2.
 
Відхилено   Внутрішній контроль - комплекс заходів, що застосовується керівником для забезпечення дотримання законності та ефективності використання бюджетних коштів, досягнення результатів відповідно до встановленої мети, завдань, планів і вимог щодо діяльності бюджетної установи та її підвідомчих установ.
 
350. Внутрішній аудит - діяльність підрозділу внутрішнього аудиту в бюджетній установі, спрямована на удосконалення системи управління, попередження фактів незаконного, неефективного та нерезультативного використання бюджетних коштів, запобігання виникненню помилок чи інших недоліків у діяльності бюджетної установи.
 
-178- Куликов К.Б.
Абзац третій частини третьої статті 26 доповнити словами «поліпшення внутрішнього контролю».
 
Враховано   Внутрішній аудит - діяльність підрозділу внутрішнього аудиту в бюджетній установі, спрямована на удосконалення системи управління, запобігання фактам незаконного, неефективного та нерезультативного використання бюджетних коштів, виникненню помилок чи інших недоліків у діяльності бюджетної установи, поліпшення внутрішнього контролю.
 
351. 4. Стандарти внутрішнього контролю і внутрішнього аудиту та порядок утворення підрозділів внутрішнього аудиту визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
   4. Стандарти внутрішнього контролю і внутрішнього аудиту та порядок утворення підрозділів внутрішнього аудиту визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
352. Стаття 27. Порядок подання та розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджетів та відповідності бюджетному законодавству
 
   Стаття 27. Порядок подання та розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджетів та відповідності бюджетному законодавству
 
353. 1. До законопроектів, набрання чинності якими в поточному чи наступному бюджетних періодах призведе до зміни (збільшення або зменшення) показників бюджету, суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов’язаний додати фінансово-економічне обґрунтування, а також законопроекти про внесення змін до законів, що впливають на формування показників бюджетів з пропозиціями про скорочення витрат та/або про джерела додаткових надходжень для покриття збільшення витрат. Жодна з таких змін не повинна призвести до збільшення державного боргу і державних гарантій, розмір яких встановлений законом про Державний бюджет України. У разі відсутності зазначених обґрунтувань та пропозицій Верховна Рада України повертає законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
 
-179- Ляшко О.В.
Частину першу статті 27 викласти у такій редакції::
«1. До законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету в поточному та/або наступних бюджетних періодах, суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов’язаний додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки). Якщо такі зміни показників бюджету передбачають зменшення надходжень бюджету та/або збільшення витрат бюджету, до законопроекту мають бути включені пропозиції щодо внесення змін до інших законів України стосовно скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету. Жоден законопроект не повинен призвести до збільшення державного боргу і державних гарантій, граничний обсяг яких встановлений законом про Державний бюджет України.
У разі недотримання вимог частини першої цієї статті законопроект може бути повернутий суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання».
 
Враховано   1. До законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету в поточному та/або наступних бюджетних періодах, суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов’язаний додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки). Якщо такі зміни показників бюджету передбачають зменшення надходжень бюджету та/або збільшення витрат бюджету, до законопроекту мають бути включені пропозиції щодо внесення змін до інших законів України стосовно скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету. Жоден законопроект не повинен призвести до збільшення державного боргу і державних гарантій, граничний обсяг яких встановлений законом про Державний бюджет України.
У разі недотримання вимог частини першої цієї статті законопроект може бути повернутий суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
 
    -180- Азаров М.Я.
в частині 1 статті 27 слова «а також законопроекти» змінити на «а також пропозиції» та виключити речення такого змісту: «У разі відсутності зазначених обґрунтувань та пропозицій Верховна Рада України повертає законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання». Доцільно дати визначення терміну «фінансово-економічне обґрунтування».
 
Враховано частково    
354. 2. Кожен законопроект, внесений до Верховної Ради України, протягом семи днів направляється до Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету для проведення експертизи щодо його впливу на показники бюджетів та відповідності бюджетному законодавству.
 
-181- Ляшко О.В.
Абзац 1 частини 2 статті 27 слово «семи» замінити словом «п'яти»
 
Враховано   2. Кожен законопроект, внесений до Верховної Ради України, протягом п’яти днів направляється до Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету для здійснення експертизи щодо його впливу на показники бюджетів та відповідності бюджетному законодавству.
 
    -182- Азаров М.Я.
У абзаці 1 частини 2 статті 27 слова «семи днів» змінити на «п’яти днів».
 
Враховано    
355. Кабінет Міністрів України у місячний термін з дати отримання законопроекту подає до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету експертний висновок, підготовлений Міністерством фінансів України за участю інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади. Експертний висновок до законопроекту повинен містити інформацію щодо повноти та достовірності даних, викладених у фінансово-економічному обґрунтуванні, впливу законопроекту на показники бюджету (з обов’язковим визначенням вартісної величини такого впливу), можливостей фінансового забезпечення у відповідному бюджетному періоді, відповідності бюджетному законодавству та пропозиції щодо його підтримки або відхилення.
 
-183- Ляшко О.В.
Абзац 2 частини 2 статті 27 слово «місячний» замінити словом «двотижневий».
 
Враховано   Кабінет Міністрів України у двотижневий строк з дня отримання законопроекту подає до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету експертний висновок, підготовлений Міністерством фінансів України за участю інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади. Експертний висновок до законопроекту має містити інформацію щодо повноти та достовірності даних, викладених у фінансово-економічному обґрунтуванні, впливу законопроекту на показники бюджету (з обов’язковим визначенням вартісної величини такого впливу), можливостей фінансового забезпечення у відповідному бюджетному періоді, відповідності бюджетному законодавству та пропозиції щодо його розгляду.
 
    -184- Азаров М.Я.
У абзаці 2 частини 2 статті 27 слова «у місячний термін» змінити на «не пізніше, ніж у двотижневий термін» та виключити слова «повноти та достовірності даних, викладених у фінансово-економічному обґрунтуванні».
 
Враховано частково    
    -185- Александровська А.О.
Стаття 27 частина 2 абзац 2 вилучити слова «та пропозиції щодо його підтримки або відхилення».
 
Враховано в іншій редакції   
    -186- Деркач М.І.
Кирильчук Є.І.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
В другому реченні абзацу 2 частини 2 статті 27 слова «підтримки або відхилення» замінити словом «розгляду».
 
Враховано    
356. Протягом двох тижнів з дня отримання експертного висновку Кабінету Міністрів України, якщо Верховною Радою України не визначено інший термін, Комітет Верховної Ради України з питань бюджету із урахуванням зазначеного експертного висновку забезпечує підготовку рішення щодо впливу відповідного законопроекту на показники бюджету, доцільності його прийняття Верховною Радою України, приведення у відповідність до бюджетного законодавства і термінів набрання ним чинності.
 
-187- Ляшко О.В.
У абзаці третьому частини другої статті 27 слова «із урахуванням зазначеного експертного висновку» вилучити, слова «забезпечує підготовку рішення» замінити словами «ухвалює висновок».
 
Враховано   Протягом двох тижнів з дня отримання експертного висновку Кабінету Міністрів України, якщо Верховною Радою України не визначено інший строк, Комітет Верховної Ради України з питань бюджету ухвалює висновок щодо впливу відповідного законопроекту на показники бюджету, доцільності його прийняття Верховною Радою України, необхідності приведення у відповідність з бюджетним законодавством і термінів набрання ним чинності у разі прийняття.
 
    -188- Азаров М.Я.
Абзац 3 частини 2 статті 27 викласти в такій редакції: «Протягом двох тижнів з дня отримання експертного висновку Кабінету Міністрів України, якщо Верховною Радою України не визначено інший термін, Комітет Верховної Ради України з питань бюджету із урахуванням зазначеного експертного висновку на своєму засіданні приймає рішення щодо доцільності його прийняття Верховною Радою України , необхідності приведення у відповідність до бюджетного законодавства і термінів набрання ним чинності».
 
Враховано в іншій редакції   
357. За наслідками розгляду законопроекту Комітет Верховної Ради України з питань бюджету направляє своє рішення та експертний висновок Кабінету Міністрів України до Комітету Верховної Ради України, який визначається головним з підготовки і попереднього розгляду законопроекту.
 
-189- Ляшко О.В.
В абзаці четвертому частини другої статті 27 слова «своє рішення» замінити словами «такий висновок», слова «та експертний висновок Кабінету Міністрів України» вилучити
 
Враховано   За наслідками розгляду законопроекту Комітет Верховної Ради України з питань бюджету направляє такий висновок до комітету Верховної Ради України, який визначено головним з підготовки і попереднього розгляду законопроекту.
 
    -190- Азаров М.Я.
Абзац 4 частини 2 статті 27 викласти в такій редакції: «За наслідками розгляду законопроекту Комітет Верховної Ради України з питань бюджету направляє своє рішення разом з експертним висновком Кабінету Міністрів України до Комітету Верховної Ради України, який визначається головним з підготовки і попереднього розгляду законопроекту.»
 
Враховано в іншій редакції   
358. Законопроекти, які згідно з рішенням Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та експертним висновком Кабінету Міністрів України не впливають на показники бюджету та узгоджуються з бюджетним законодавством, вносяться до порядку денного пленарних засідань Верховної Ради України для їх розгляду у порядку, встановленому Регламентом Верховної Ради України.
 
-191- Ляшко О.В.
В абзаці п’ятому частини другої статті 27 слова «рішенням» замінити словом «висновком», слова «та експертним висновком Кабінету Міністрів України» вилучити
 
Враховано   Законопроекти, які згідно з висновком Комітету Верховної Ради України з питань бюджету не впливають на показники бюджету та узгоджуються з бюджетним законодавством, вносяться до порядку денного пленарних засідань Верховної Ради України для їх розгляду у порядку, встановленому Регламентом Верховної Ради України.
 
359. Законопроекти, які згідно з рішенням Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та/або експертним висновком Кабінету Міністрів України впливають на показники бюджету та/або не узгоджуються з бюджетним законодавством, направляються на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи.
 
-192- Ляшко О.В.
Абзац шостий частини другої статті 27 викласти у такій редакції: «Висновок Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, згідно з яким законопроект впливає на показники бюджету (зменшує надходження бюджету та/або збільшує витрати бюджету) та/або не узгоджується з бюджетним законодавством, може бути підставою для прийняття Верховною Радою України рішення щодо відхилення законопроекту або його повернення суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
 
Враховано   Висновок Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, згідно з яким законопроект впливає на показники бюджету (зменшує надходження бюджету та/або збільшує витрати бюджету) та/або не узгоджується з бюджетним законодавством, може бути підставою для прийняття Верховною Радою України рішення щодо відхилення законопроекту або його повернення суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
 
    -193- Азаров М.Я.
Абзац 6 частини 2 статті 27 викласти у такій редакції: «Рішення Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, згідно з яким законопроекти впливають на показники бюджету та/або не узгоджуються з бюджетним законодавством, може бути підставою для прийняття Верховною Радою України рішення щодо відхилення законопроекту або його повернення суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання».
 
Враховано    
    -194- Сушкевич В.М.
Абзаци шостий, сьомий, восьмий частини другої статті 27 замінити абзацом такого змісту:
«Законопроекти, які згідно з рішенням Комітету Верховної Ради України з питань бюджету впливають на доходну чи видаткову частину бюджетів, протягом трьох днів передаються Міністерству фінансів України для експертного висновку щодо визначення вартісної величини впливу законопроектів на доходну чи видаткову частину бюджетів та для пропозицій щодо доцільності їх прийняття, можливості та терміну набрання ними чинності. Міністерство фінансів України у двотижневий термін готує експертний висновок та пропозиції до законопроектів і передає Комітету Верховної Ради України з питань бюджету для підготовки висновків щодо доцільності їх прийняття Верховною Радою України і термінів набрання ними чинності.»
 
Враховано частково    
360. Негативний експертний висновок Кабінету Міністрів України до законопроекту є підставою для повернення законопроекту суб’єкту права законодавчої ініціативи.
 
-195- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
Азаров М.Я.
Круць М.Ф.
абзац сьомий частини другої статті 27 виключити;
 
Враховано      
361. 3. Якщо закони України, які впливають на показники бюджету, офіційно оприлюднені після 15 серпня року, що передує плановому, їх положення застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що наступає за плановим.
 
-196- Ляшко О.В.
У частині третій статті 27 після слів «які впливають на показники бюджету» доповнити словами у дужках « (зменшують надходження бюджету та/або збільшують витрати бюджету)».
 
Враховано   3. Якщо закони України, які впливають на показники бюджету (зменшують надходження бюджету та/або збільшують витрати бюджету), офіційно оприлюднені після 15 серпня року, що передує плановому, їх положення застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим.
 
362. 4. Нові державні соціальні стандарти і соціальні гарантії або збільшення їх розміру, що встановлені такими законами, реалізуються відповідно до бюджетних призначень, розмір яких встановлено законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет).
 
-197- Ляшко О.В.
У частині четвертій статті 27 слова «такими законами» замінити словами «законами України».
 
Враховано   4. Нові державні соціальні стандарти і соціальні гарантії або збільшення їх розміру, що встановлені законами України, реалізуються відповідно до бюджетних призначень, розмір яких встановлено законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет).
 
    -198- Сушкевич В.М.
Частину четверту статті 27 вилучити.
Відповідно частину п’яту вважати частиною четвертою.
 
Відхилено    
363. 5. Розгляд проекту закону про Державний бюджет України та проектів законів про внесення змін до закону про Державний бюджет України відбувається за окремими процедурами, визначеними цим Кодексом.
 
   5. Розгляд проекту закону про Державний бюджет України та проектів законів про внесення змін до закону про Державний бюджет України відбувається за окремими процедурами, визначеними цим Кодексом.
 
364. Стаття 28. Доступність інформації про бюджет
 
   Стаття 28. Доступність інформації про бюджет
 
365. 1. Інформація про бюджет повинна бути оприлюднена. Міністерство фінансів України забезпечує доступність для публікації:
 
   1. Інформація про бюджет має бути оприлюднена. Міністерство фінансів України забезпечує доступність для публікації:
 
366. 1) Бюджетної декларації;
 
-199- Азаров М.Я.
Абзац 1 частини 1 статті 28 доповнити абзацом такого змісту «2) рішення Уряду про затвердження Бюджетної декларації;.»
 
Враховано в іншій редакції  1) Бюджетної декларації;
 
367. 2) проекту закону про Державний бюджет України;
 
   2) проекту закону про Державний бюджет України;
 
368. 3) закону про Державний бюджет України з додатками, що є його невід'ємною частиною;
 
   3) закону про Державний бюджет України з додатками, що є його невід'ємною частиною;
 
369. 4) інформації про виконання Державного бюджету України за підсумками кварталу та року;
 
   4) інформації про виконання Державного бюджету України за підсумками кварталу та року;
 
370. 5) інформації про показники виконання зведеного бюджету України;
 
   5) інформації про показники виконання зведеного бюджету України;
 
371. 6) іншої інформації про виконання Державного бюджету України.
 
   6) іншої інформації про виконання Державного бюджету України.
 
372. 2. Бюджетна декларація підлягає обов’язковій публікації у газеті «Урядовий кур’єр» не пізніше ніж через сім днів після її прийняття.
 
   2. Бюджетна декларація підлягає обов’язковій публікації у газеті «Урядовий кур’єр» не пізніше ніж через сім днів після її прийняття.
 
373. Проект закону про Державний бюджет України підлягає обов'язковій публікації в газеті "Урядовий кур'єр" не пізніше ніж через сім днів після його подання Верховній Раді України.
 
   Проект закону про Державний бюджет України підлягає обов'язковій публікації в газеті "Урядовий кур'єр" не пізніше ніж через сім днів після його подання Верховній Раді України.
 
374. 3. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування забезпечують публікацію інформації про місцеві бюджети, в тому числі рішень про місцевий бюджет та періодичних звітів про їх виконання. Рішення про місцевий бюджет повинно бути оприлюднене не пізніше десяти днів з дня його прийняття у газетах, визначених відповідними радами.
 
   3. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування забезпечують публікацію інформації про місцеві бюджети, в тому числі рішень про місцевий бюджет та періодичних звітів про їх виконання. Рішення про місцевий бюджет повинно бути оприлюднене не пізніше ніж через десять днів з дня його прийняття у газетах, визначених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідними місцевими радами.
 
375. 4. Інформація про виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів (крім бюджетів сіл і селищ) підлягає обов'язковій публікації не пізніше 1 березня року, що наступає за роком звіту: Державного бюджету України - в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр"; місцевих бюджетів - у газетах, визначених відповідними радами.
 
   4. Інформація про виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів (крім бюджетів сіл і селищ) підлягає обов'язковій публікації не пізніше 1 березня року, що настає за роком звіту: Державного бюджету України - в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр"; місцевих бюджетів - у газетах, визначених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідними місцевими радами.
 
376. Міністерство фінансів України за участю Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Рахункової палати до 20 березня року, що наступає за звітним, здійснює публічне представлення звіту про виконання Державного бюджету України за попередній бюджетний період. Інформація про час і місце публічного представлення публікується разом із звітом про виконання Державного бюджету України.
 
   Міністерство фінансів України за участю Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Рахункової палати до 20 березня року, що настає за звітним, здійснює публічне представлення звіту про виконання Державного бюджету України за попередній бюджетний період. Інформація про час і місце публічного представлення публікується разом із звітом про виконання Державного бюджету України.
 
377. Головні розпорядники коштів державного бюджету до 15 березня року, що настає за звітним, здійснюють публічне представлення та публікацію інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені їм законом про Державний бюджет України, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України.
 
   Головні розпорядники коштів державного бюджету до 15 березня року, що настає за звітним, здійснюють публічне представлення та публікацію інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені їм законом про Державний бюджет України, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України.
 
378. Представлена інформація за кожною бюджетною програмою повинна містити відомості про результативні показники її виконання.
 
   Представлена інформація за кожною бюджетною програмою повинна містити відомості про результативні показники її виконання.
 
379. Разом із інформацією про бюджет головні розпорядники бюджетних коштів публікують оголошення про час та місце проведення публічного представлення такої інформації.
 
   Разом з інформацією про бюджет головні розпорядники бюджетних коштів публікують оголошення про час та місце проведення публічного представлення такої інформації.
 
380. Публічне представлення інформації про виконання місцевих бюджетів (крім бюджетів сіл і селищ) відповідно до показників, бюджетні призначення щодо яких затверджені рішенням про місцевий бюджет, здійснюється до 20 березня року, що настає за звітним. Інформація про час і місце публічного представлення такої інформації публікується разом із інформацією про виконання відповідних бюджетів.
 
   Публічне представлення інформації про виконання місцевих бюджетів (крім бюджетів сіл і селищ) відповідно до показників, бюджетні призначення щодо яких затверджені рішенням про місцевий бюджет, здійснюється до 20 березня року, що настає за звітним. Інформація про час і місце публічного представлення такої інформації публікується разом з інформацією про виконання відповідних бюджетів.
 
381. Публічне представлення інформації про виконання бюджетів сіл і селищ здійснюється у порядку, визначеному відповідною радою.
 
   Публічне представлення інформації про виконання бюджетів сіл і селищ здійснюється у порядку, визначеному відповідною місцевою радою.
 
382. ОСОБЛИВА ЧАСТИНА
 
-200- Кирильчук Є.І.
Після статті 28 слова «ОСОБЛИВА ЧАСТИНА» виключити.
 
Враховано      
383. Розділ ІІ ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ
 
   Розділ ІІ ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ
 
384. Глава 5. ДОХОДИ, ВИДАТКИ ТА КРЕДИТУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ
 
   Глава 5. ДОХОДИ, ВИДАТКИ ТА КРЕДИТУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ
 
385. Стаття 29. Склад доходів Державного бюджету України
 
   Стаття 29. Склад доходів Державного бюджету України
 
386. 1. До доходів Державного бюджету України включаються доходи бюджету за винятком тих, що згідно з статтями 64, 66, 69 та 71 цього Кодексу закріплені за місцевими бюджетами.
 
   1. До доходів Державного бюджету України включаються доходи бюджету за винятком тих, що згідно з статтями 64, 66, 69 та 71 цього Кодексу закріплені за місцевими бюджетами.
 
387. 2. До доходів загального фонду Державного бюджету України належать:
 
   2. До доходів загального фонду Державного бюджету України належать:
 
388. 1) податок на прибуток підприємств (крім податку, визначеного пунктом 1 частини першої статті 69 та пунктом 1 частини першої статті 71 цього Кодексу);
 
   1) податок на прибуток підприємств (крім податку, визначеного пунктом 1 частини першої статті 69 та пунктом 1 частини першої статті 71 цього Кодексу);
 
389. 2) збір за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення;
 
-201- Кирильчук Є.І.
у пункті 2 частини другої статті 29 слова «державного значення» замінити словами «що перебувають у державній власності»;
 
Враховано   2) збір за спеціальне використання лісових ресурсів, що перебувають у державній власності;
 
390. 3) платежі за користування надрами загальнодержавного значення;
 
   3) платежі за користування надрами загальнодержавного значення;
 
391. 4) збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету України (крім частини збору, що зараховується до спеціального фонду за законом про Державний бюджет України);
 
-202- Кирильчук Є.І.
у пункті 4 частини другої статті 29 слова «за рахунок Державного бюджету України» замінити словами «за рахунок державного бюджету»;
 
Враховано   4) збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету (крім частини збору, що зараховується до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України);
 
392. 5) плата за використання інших природних ресурсів;
 
-203- Кирильчук Є.І.
Пункт 5 частини другої статті 29 виключити та уточнити нумерацію наступних пунктів.
 
Враховано      
393. 6) податок на додану вартість;
 
   5) податок на додану вартість;
 
394. 7) акцизний збір з вироблених в Україні товарів (крім збору, визначеного у частині першій статті 66 цього Кодексу, та збору, що зараховується до спеціального фонду за законом про Державний бюджет України);
 
-204- Кирильчук Є.І.
у пункті 7 частини другої статті 29 слово «з» замінити словом «із»;
 
Враховано   6) акцизний збір із вироблених в Україні товарів (крім збору, визначеного у частині першій статті 66 цього Кодексу, та збору, що зараховується до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України);
 
395. 8) акцизний збір із ввезених на територію України товарів (крім збору, що зараховується до спеціального фонду за законом про Державний бюджет України);
 
   7) акцизний збір із ввезених на територію України товарів (крім збору, що зараховується до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України);
 
396. 9) плата за ліцензії на певні види господарської діяльності (крім плати за ліцензії, визначеної у частині першій статті 64 та у частинах першій і другій статті 66 цього Кодексу);
 
   8) плата за ліцензії на певні види господарської діяльності (крім плати за ліцензії, визначеної у частині першій статті 64 та у частинах першій і другій статті 66 цього Кодексу);
 
397. 10) ввізне мито (крім мита, що зараховується до спеціального фонду за законом про Державний бюджет України);
 
   9) ввізне мито (крім мита, що зараховується до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України);
 
398. 11) вивізне мито;
 
   10) вивізне мито;
 
399. 12) кошти, отримані за вчинення консульських дій на території України, та 90 відсотків коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України;
 
   11) кошти, отримані за вчинення консульських дій на території України, та 90 відсотків коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України;
 
400. 13) частина прибутку (доходу) господарських організацій, які належать до державної власності, що вилучається до державного бюджету (у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України), та дивіденди, нараховані на акції (частки) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна частка;
 
-205- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 13 частини другої статті 29 після слова «частина» доповнити словом «чистого»;
 
Враховано   12) частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до державного бюджету (у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України), та дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність;
 
    -206- Кирильчук Є.І.
текст пункту 13 частини другої статті 29 викласти у такій редакції: «частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до державного бюджету (у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України), та дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність»;
 
Враховано    
401. 14) надходження коштів від перевищення кошторисних доходів над кошторисними видатками Національного банку України;
 
-207- Кирильчук Є.І.
у пункті 14 частини другої статті 29 слова «надходження коштів» та «видатками» замінити відповідно словами «кошти» та «витратами»;
 
Враховано   13) кошти від перевищення кошторисних доходів над кошторисними витратами Національного банку України;
 
402. 15) надходження коштів від державних грошових лотерей;
 
-208- Кирильчук Є.І.
У пункті 15 частини другої статті 29 слова «надходження коштів від» замінити словами «відрахування коштів, отриманих від проведення».
 
Враховано   14) відрахування коштів, отриманих від проведення державних грошових лотерей;
 
    -209- Гриценко А.С.
Пункт 15) частини другої статті 29 викласти у новій редакції: «15) кошти, які надходять внаслідок стягнення (у тому числі за рішенням суду) штрафів, пені, застосування інших встановлених законом санкцій у грошовій формі, якщо інше не передбачено Законом України про «Державний бюджет України» на відповідний рік»
 
Враховано в іншій редакції (в пункті 21 частини другої статті 29)   
403. 16) надходження від розміщення в установах банків тимчасово вільних коштів державного бюджету;
 
-210- Кирильчук Є.І.
у пункті 16 частини другої статті 29 слова «надходження від» замінити словами «плата за», слова «в установах банків» виключити;
 
Враховано   15) плата за розміщення тимчасово вільних коштів державного бюджету;
 
404. 17) рентна плата за нафту, природний газ, газовий конденсат, що видобуваються в Україні;
 
-211- Давиденко А.А.
Пункт 17 частини 2 статті 29 викласти в редакції:
«17) рентна плата за нафту, природний газ, газовий конденсат, що видобуваються в Україні (крім частини плати, що зараховується до спеціального фонду місцевих бюджетів);»;
 
Відхилено   16) рентна плата за нафту, природний газ, газовий конденсат, що видобуваються в Україні;
 
405. 18) рентна плата за транзитне транспортування природного газу;
 
   17) рентна плата за транзитне транспортування природного газу;
 
406. 19) рентна плата за транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
 
   18) рентна плата за транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
 
407. 20) рентна плата за транзитне транспортування аміаку;
 
   19) рентна плата за транзитне транспортування аміаку;
 
408. 21) надходження від санкцій (штрафів, пені тощо), що застосовуються відповідно до законодавства (крім штрафів, визначених пунктами 8 і 9 частини першої статті 69 цього Кодексу, та штрафів, що зараховуються до спеціального фонду за законом про Державний бюджет України);
 
-212- Кирильчук Є.І.
у пункті 21 частини другої статті 29 слова «надходження від санкцій (штрафів, пені тощо)» замінити словами «кошти від санкцій (штрафи, пеня тощо)», слова та цифри «пунктами 8 і 9» замінити словами та цифрами «пунктами 8, 9 і 10»;
 
Враховано   20) кошти від санкцій (штрафи, пеня тощо), що застосовуються відповідно до законодавства (крім штрафів, визначених пунктами 8, 9 і 10 частини першої статті 69 цього Кодексу, та штрафів, що зараховуються до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України);
 
409. 22) виконавчий збір, стягнутий Державною виконавчою службою (крім частини збору, що зараховується до спеціального фонду за законом про Державний бюджет України);
 
-213- Кирильчук Є.І.
У пункті 22 частини другої статті 29 слова «Державною виконавчою службою» замінити словами «органами державної виконавчої служби».
 
Враховано   21) виконавчий збір, стягнутий органами державної виконавчої служби (крім частини збору, що зараховується до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України);
 
410. 23) надходження від плати за оренду цілісних майнових комплексів та іншого державного майна (крім частини плати за оренду майна, що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок державного бюджету, що зараховується до спеціального фонду за законом про Державний бюджет України);
 
-214- Кирильчук Є.І.
У пункті 23 слова «плати за оренду цілісних майнових комплексів та іншого державного майна (крім частини плати за оренду майна» замінити словами «орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном (крім частини орендної плати за користування майном».
 
Враховано   22) надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном (крім частини орендної плати за користування майном, що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок державного бюджету, що зараховується до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України);
 
411. 24) державне мито в частині, що відповідно до законодавства зараховується до державного бюджету;
 
   23) державне мито в частині, що відповідно до законодавства зараховується до державного бюджету;
 
412. 25) єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України;
 
   24) єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України;
 
413. 26) плата за надані в оренду ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення;
 
-215- Кирильчук Є.І.
Пункт 26 частини другої статті 29 виключити та уточнити нумерацію наступних пунктів.
 
Враховано      
414. 27) плата за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів;
 
-216- Кирильчук Є.І.
Частину другу статті 29 після пункту 27 доповнити новим пунктом такого змісту (з уточненням нумерації наступних пунктів цієї частини);
«__) концесійні платежі стосовно об’єктів державної власності (крім платежів, що зараховуються до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України)».
 
Враховано   25) плата за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів;
26) концесійні платежі стосовно об’єктів державної власності (крім платежів, що зараховуються до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України);
 
415. 28) кошти від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду, скарбів, майна, одержаного державою в порядку спадкування чи дарування, безхазяйного майна, у тому числі такого, від якого відмовився власник або отримувач, право власності на яке в установленому порядку набула держава, валютних цінностей, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях із порушенням норм актів Всесвітнього поштового союзу, невручених міжнародних та внутрішніх поштових відправлень, майна з обмеженим терміном зберігання, майна, вилученого для забезпечення сплати штрафів або з метою відшкодування належних державному бюджету платежів, знахідок, а також валютні цінності і грошові кошти, власники яких невідомі;
 
-217- Кирильчук Є.І.
текст пункту 28 частини другої статті 29 викласти у такій редакції: «кошти від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду; скарбів, які є пам’ятками історії та культури; майна, одержаного державою в порядку спадкування чи дарування»;
 
Враховано   27) кошти від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду; скарбів, які є пам’ятками історії та культури; майна, одержаного державою в порядку спадкування чи дарування;
 
416. 29) надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних Сил України (крім частини надходжень, що зараховуються до спеціального фонду за законом про Державний бюджет України);
 
-218- Кирильчук Є.І.
у пункті 29 частини другої статті 29 слова «надходження коштів» замінити словом «кошти»;
 
Враховано   28) кошти від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних Сил України (крім частини надходжень, що зараховуються до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України);
 
417. 30) кошти, що надійдуть від рекламодавців алкогольних напоїв і тютюнових виробів;
 
-219- Кирильчук Є.І.
текст пункту 30 частини другої статті 29 викласти у такій редакції: «відрахування від суми коштів, витрачених на рекламу тютюнових виробів та/або алкогольних напоїв у межах України»;
 
Враховано   29) відрахування від суми коштів, витрачених на рекламу тютюнових виробів та/або алкогольних напоїв у межах України;
 
418. 31) надходження коштів від продажу спеціальних дозволів на користування надрами та збору за видачу таких дозволів;
 
-220- Кирильчук Є.І.
текст пункту 31 частини другої статті 29 викласти у такій редакції: «збір за видачу спеціальних дозволів за користування надрами та кошти від продажу таких дозволів»;
 
Враховано   30) збір за видачу спеціальних дозволів за користування надрами та кошти від продажу таких дозволів;
 
419. 32) плата за виділення номерного ресурсу;
 
-221- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
частину другу статті 29 доповнити після пункту 32 новим пунктом такого змісту:
«__) плата за державну реєстрацію джерел іонізуючого випромінювання (реєстраційний збір)»;
відповідно уточнити нумерацію наступних пунктів цієї статті;
 
Враховано   31) плата за виділення номерного ресурсу;
32) плата за державну реєстрацію джерел іонізуючого випромінювання (реєстраційний збір);
 
420. 33) збір за користування радіочастотним ресурсом;
 
-222- Кирильчук Є.І.
Пункт 33 частини другої статті 29 доповнити словом «України».
 
Враховано   33) збір за користування радіочастотним ресурсом України;
 
421. 34) надходження до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях (крім частини надходжень, що зараховуються до спеціального фонду за законом про Державний бюджет України);
 
   34) надходження до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях (крім частини надходжень, що зараховуються до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України);
35) кошти, отримані від надання учасниками процедури закупівель забезпечення їх тендерної пропозиції, які не підлягають поверненню цим учасникам, у випадках, передбачених законодавством з питань закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти (крім надходжень, визначених у частині першій статті 69 цього Кодексу);
36) кошти, отримані від учасника - переможця процедури закупівлі під час укладання договору про закупівлю як забезпечення виконання цього договору, які не підлягають поверненню учаснику-переможцю (крім надходжень, визначених у частині першій статті 69 цього Кодексу);
 
422. 35) портовий (адміністративний) збір (крім частини збору, що зараховується до спеціального фонду за законом про Державний бюджет України);
 
-223- Кирильчук Є.І.
Частину другу статті 29 після пункту 35 доповнити новими пунктами такого змісту (з уточненням нумерації наступних пунктів цієї частини);
«__) плата за надання державних гарантій та користування кредитами (позиками), залученими державою;
__) плата за користування кредитом з державного бюджету (крім плати, що зараховується до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України)».
 
Враховано   37) портовий (адміністративний) збір (крім частини збору, що зараховується до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України);
38) плата за надання державних гарантій та користування кредитами (позиками), залученими державою;
39) плата за користування кредитом з державного бюджету (крім плати, що зараховується до спеціального фонду згідно із законом про Державний бюджет України);
 
423. 36) кошти, отримані підприємствами, установами та організаціями, що утримуються за рахунок державного бюджету, за здані у вигляді брухту і відходів золото, платину, метали платинової групи, дорогоцінне каміння, і кошти, отримані цими підприємствами, установами та організаціями за здане у вигляді брухту і відходів срібло (крім частини коштів, що зараховуються до спеціального фонду за законом про Державний бюджет України);
 
-224- Кирильчук Є.І.
текст пункту 36 частини другої статті 29 викласти у такій редакції: «80 відсотків коштів, отриманих підприємствами, установами та організаціями, що утримуються за рахунок державного бюджету, за здані у вигляді брухту і відходів золото, платину, метали платинової групи, дорогоцінне каміння, і 50 відсотків коштів, отриманих цими підприємствами, установами та організаціями за здане у вигляді брухту і відходів срібло»
 
Враховано   40) 80 відсотків коштів, отриманих підприємствами, установами та організаціями, що утримуються за рахунок державного бюджету, за здані у вигляді брухту і відходів золото, платину, метали платинової групи, дорогоцінне каміння, і 50 відсотків коштів, отриманих цими підприємствами, установами та організаціями за здане у вигляді брухту і відходів срібло;
 
424. 37) надходження від реалізації розброньованих матеріальних цінностей мобілізаційного резерву в обсягах, визначених законом про Державний бюджет України по загальному фонду державного бюджету;
 
-225- Кирильчук Є.І.
пункт 37 частини другої статті 29 виключити;
 
Враховано      
425. 38) 10 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності до розмежування земель державної та комунальної власності (крім земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації); 100 відсотків надходжень від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності (після розмежування земель державної та комунальної власності) (якщо інше не встановлено законом про Державний бюджет України);
 
-226- Кирильчук Є.І.
Пункт 38 частини другої статті 29 після слів «несільськогосподарського призначення» доповнити словами «або прав на них», слово «надходжень» замінити словом «коштів».
 
Враховано   41) 10 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності до розмежування земель державної та комунальної власності (крім земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації); 100 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності після розмежування земель державної та комунальної власності (якщо інше не встановлено законом про Державний бюджет України);
 
426. 39) надходження від секретаріату ООН, ОБСЄ або іншої регіональної організації за участь українського контингенту Збройних Сил України в миротворчих операціях;
 
-227- Кирильчук Є.І.
у пункті 39 частини другої статті 29 слова «надходження від» замінити словами «кошти, отримані від»;
 
Враховано   42) кошти, отримані від секретаріату ООН, ОБСЄ або іншої регіональної організації за участь українського контингенту Збройних Сил України в миротворчих операціях;
 
427. 40) кошти, що надійдуть від надання учасниками торгів забезпечення їх тендерної пропозиції, які не підлягають поверненню учасникам торгів у випадках, передбачених законодавством України з питань державних закупівель товарів, робіт і послуг (крім надходжень, що визначені у частині першій статті 69 цього Кодексу);
 
-228- Кирильчук Є.І.
текст пункту 40 частини другої статті 29 викласти у такій редакції: «кошти, отримані від надання учасниками процедури закупівель забезпечення їх тендерної пропозиції, які не підлягають поверненню цим учасникам, у випадках, передбачених законодавством України з питань закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти (крім надходжень, визначених у частині першій статті 69 цього Кодексу)» і розмістити після пункту 34 (згідно з класифікацією доходів бюджету).
 
Враховано      
428. 41) кошти, що надійдуть від учасника - переможця процедури закупівлі, під час укладання договору про закупівлю, забезпечення його виконання, які не підлягають поверненню учаснику - переможцю, відповідно до умов договору (крім надходжень, що визначені у частині першій статті 69 цього Кодексу);
 
-229- Кирильчук Є.І.
текст пункту 41 частини другої статті 29 викласти у такій редакції: «кошти, отримані від учасника - переможця процедури закупівлі під час укладання договору про закупівлю як забезпечення виконання цього договору, які не підлягають поверненню учаснику-переможцю (крім надходжень, визначених у частині першій статті 69 цього Кодексу)» і розмістити після пункту 34 (згідно з класифікацією доходів бюджету).
 
Враховано      
429. 42) кошти, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів;
 
   43) кошти, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів;
 
430. 43) інші доходи, які згідно із законодавством зараховуються до загального фонду державного бюджету та/або визначені законом про Державний бюджет України.
 
-230- Гриценко А.С.
Частину другу статті 29 доповнити таким новим пунктом: «44) кошти, які надходять у вигляді плати за надання встановлених нормативно-правовими актами України державних послуг, зокрема, від видачі реєстраційних, дозвільних, довідкових, інших документів чи пов’язаних з цим дій, якщо Законом України про «Державний бюджет України» на відповідний рік не передбачено інше їхнє зарахування.
 
Відхилено   44) інші доходи, які згідно із законодавством зараховуються до загального фонду державного бюджету та/або визначені законом про Державний бюджет України.
 
431. 3 Якщо законом встановлено новий вид доходу державного бюджету, порядок його зарахування до загального фонду визначається законом про Державний бюджет України на період до внесення відповідних змін до цього Кодексу.
 
   3. Якщо законом встановлено новий вид доходу державного бюджету, порядок його зарахування до загального фонду визначається законом про Державний бюджет України на період до внесення відповідних змін до цього Кодексу.
 
432. 4 Склад доходів спеціального фонду Державного бюджету України визначається законом про Державний бюджет України.
 
-231- Кирильчук Є.І.
Статтю 29 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
«5. Закон про Державний бюджет України у виняткових випадках може відносити на відповідний бюджетний період окремі види доходів загального фонду Державного бюджету України (або їх частину), які визначені частиною другою цієї статті, до спеціального фонду Державного бюджету України».
 
Враховано   4. Склад доходів спеціального фонду Державного бюджету України визначається законом про Державний бюджет України.
5. Закон про Державний бюджет України у виняткових випадках може відносити на відповідний бюджетний період окремі види доходів загального фонду Державного бюджету України (або їх частину), які визначені частиною другою цієї статті, до спеціального фонду Державного бюджету України.
 
433. Стаття 30. Склад видатків та кредитування Державного бюджету України
 
   Стаття 30. Склад видатків та кредитування Державного бюджету України
 
434. 1. Видатки та кредитування Державного бюджету України включають бюджетні призначення, встановлені законом про Державний бюджет України на конкретні цілі, що пов'язані з реалізацією державних програм та заходів, перелік яких визначено статтею 87 цього Кодексу.
 
-232- Кирильчук Є.І.
У частині першій статті 30 слова «державних програм та заходів, перелік яких визначено» замінити словами «програм та заходів згідно із».
 
Враховано   1. Видатки та кредитування Державного бюджету України включають бюджетні призначення, встановлені законом про Державний бюджет України на конкретні цілі, що пов'язані з реалізацією програм та заходів згідно із статтею 87 цього Кодексу.
 
435. 2. Джерелами формування загального фонду Державного бюджету України у частині кредитування є:
 
   2. Джерелами формування загального фонду Державного бюджету України у частині кредитування є:
 
436. 1) 95 відсотків фактичних надходжень до державного бюджету внаслідок стягнення простроченої заборгованості перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, кредитами з бюджету, якщо інше не встановлено законом про Державний бюджет України;
 
-233- Кирильчук Є.І.
У пункті 1 частини другої статті 30 цифри і слова «95 відсотків фактичних надходжень до державного бюджету» замінити словом «надходження», слова «кредитами з бюджету» замінити словами «кредитами з державного бюджету».
 
Враховано   1) надходження внаслідок стягнення простроченої заборгованості перед державою за кредитами (позиками), залученими державою або під державні гарантії, кредитами з державного бюджету, якщо інше не встановлено законом про Державний бюджет України;
 
437. 2) кошти від повернення кредитів, наданих з державного бюджету у попередні роки, що не мають цільового призначення;
 
   2) повернення кредитів, наданих з державного бюджету, що не мають цільового призначення;
 
438. 3) повернення позик, наданих для фінансування проектів розвитку за рахунок коштів, залучених державою.
 
-234- Кирильчук Є.І.
Текст пункту 3 частини другої статті 30 викласти у такій редакції: «повернення кредитів до державного бюджету, наданих для реалізації інвестиційних програм (проектів) за рахунок кредитів (позик), залучених державою від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій», у пункті 2 слова «у попередні роки» виключити.
 
Враховано   3) повернення кредитів до державного бюджету, наданих для реалізації інвестиційних програм (проектів) за рахунок кредитів (позик), залучених державою від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій.
 
439. 2. Джерела формування спеціального фонду Державного бюджету України у частині кредитування визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період.
 
-235- Кирильчук Є.І.
В абзаці сьомому статті 30 цифру «2» замінити цифрою «3», слова «на відповідний бюджетний період» виключити.
 
Враховано   3. Джерела формування спеціального фонду Державного бюджету України у частині кредитування визначаються законом про Державний бюджет України.
 
440. Стаття 31. Таємні видатки
 
   Стаття 31. Таємні видатки
 
441. 1. Державний бюджет України має містити пояснення всіх видатків, за винятком видатків, що пов'язані з державною таємницею (таємних видатків).
 
   1. Державний бюджет України має містити пояснення всіх видатків, за винятком видатків, пов'язаних з державною таємницею (таємних видатків).
 
442. 2. Таємні видатки, передбачені на діяльність органів державної влади, в інтересах національної безпеки включаються до Державного бюджету України без деталізації.
 
   2. Таємні видатки, передбачені на діяльність органів державної влади, в інтересах національної безпеки включаються до Державного бюджету України без деталізації.
 
443. 3. Контроль за проведенням таємних видатків здійснюється Рахунковою палатою та Міністерством фінансів України у порядку, визначеному Верховною Радою України.
 
-236- Ляшко О.В.
У частині третій статті 31 слова «у порядку, визначеному Верховною Радою України» виключити.
 
Враховано   3. Контроль за проведенням таємних видатків здійснюється Рахунковою палатою та Міністерством фінансів України.
 
444. 4. Звіти про проведені таємні видатки розглядаються Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, Комітетом Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.
 
   4. Звіти про проведені таємні видатки розглядаються Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, Комітетом Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.
 
445. 5. Окремі звіти про проведені таємні видатки розглядаються Верховною Радою України на закритому засіданні.
 
   5. Окремі звіти про проведені таємні видатки розглядаються Верховною Радою України на закритому пленарному засіданні.
 
446. Глава 6. СКЛАДАННЯ ПРОЕКТУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ
 
   Глава 6. СКЛАДАННЯ ПРОЕКТУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ
 
447. Стаття 32. Організаційні засади складання проекту Державного бюджету України
 
   Стаття 32. Організаційні засади складання проекту Державного бюджету України
 
448. 1. Кабінет Міністрів України розробляє проект закону про Державний бюджет України.
 
   1. Кабінет Міністрів України розробляє проект закону про Державний бюджет України.
 
449. 2. Міністр фінансів України відповідає за складання проекту закону про Державний бюджет України, визначає основні організаційно-методичні засади бюджетного планування, які використовуються для підготовки бюджетних запитів і розроблення проекту Державного бюджету України та проекту прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди.
 
-237- Кирильчук Є.І.
У частинах другій та третій статті 32 слово «Міністр» замінити словом «Міністерство», слова «проекту прогнозу» замінити словом «прогнозу».
 
Враховано   2. Міністерство фінансів України відповідає за складання проекту закону про Державний бюджет України, визначає основні організаційно-методичні засади бюджетного планування, які використовуються для підготовки бюджетних запитів і розроблення проекту Державного бюджету України та прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди.
 
450. 3. Міністр фінансів України на підставі основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на плановий і наступні три бюджетні періоди та аналізу виконання бюджету у попередніх та поточному бюджетних періодах визначає загальний рівень доходів, видатків і кредитування бюджету та дає оцінку обсягу фінансування бюджету для складання проекту Державного бюджету України та проекту прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди.
 
   3. Міністерство фінансів України на підставі основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на плановий і наступні за плановим три бюджетні періоди та аналізу виконання бюджету у попередніх та поточному бюджетних періодах визначає загальний рівень доходів, видатків і кредитування бюджету та дає оцінку обсягу фінансування бюджету для складання проекту Державного бюджету України та прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди.
 
451. Стаття 33. Визначення бюджетної політики на наступний бюджетний період
 
   Стаття 33. Визначення бюджетної політики на наступний бюджетний період
 
452. 1. Міністерство фінансів України разом з іншими центральними органами виконавчої влади розробляє основні напрями бюджетної політики на наступний бюджетний період у вигляді проекту Декларації цілей та завдань бюджету на наступний бюджетний період (далі - Бюджетної декларації), яка використовується для розроблення проекту закону про Державний бюджет України, та до 20 лютого року, що передує плановому, подає його на розгляд до Кабінету Міністрів України.
 
-238- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у частині першій статті 33 слова «яка використовується для розроблення проекту закону про Державний бюджет України» виключити;
 
Враховано   1. Міністерство фінансів України разом з іншими центральними органами виконавчої влади розробляє основні напрями бюджетної політики на наступний бюджетний період у вигляді проекту Декларації цілей та завдань бюджету на наступний бюджетний період (далі - Бюджетна декларація) та до 20 лютого року, що передує плановому, подає його на розгляд до Кабінету Міністрів України.
 
    -239- Азаров М.Я.
У частині 1 статті 33 слова «використовується» замінити словами «є основою».
 
Враховано (в частині третій статті 33)   
453. 2. Національний банк України до 15 лютого року, що передує плановому, подає до Кабінету Міністрів України прогнозні монетарні показники на наступний рік та до 1 квітня року, що передує плановому, - проект кошторису доходів та видатків Національного банку України на наступний рік, які використовуються для складання проекту закону про Державний бюджет України.
 
-240- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
частину другу статті 33 після слів «подає до» доповнити словами «Верховної Ради України та»;
 
Враховано   2. Національний банк України до 15 лютого року, що передує плановому, подає до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України прогнозні монетарні показники на наступний рік та до 1 квітня року, що передує плановому, - проект кошторису доходів та витрат Національного банку України на наступний рік, які використовуються для складання проекту закону про Державний бюджет України.
 
454. 3. Кабінет Міністрів України не пізніше 1 березня року, що передує плановому, розглядає та схвалює Бюджетну декларацію.
 
-241- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
частину третю статті 33 доповнити словами «яка використовується для розроблення проекту закону про Державний бюджет України»;
 
Враховано   3. Кабінет Міністрів України не пізніше 1 березня року, що передує плановому, розглядає та схвалює Бюджетну декларацію, яка є основою для розроблення проекту закону про Державний бюджет України, та у триденний строк подає її до Верховної Ради України.
 
    -242- Азаров М.Я.
Частину 3 статті 33 доповнити словами «та у триденний термін подає її до Верховної Ради України.»
 
Враховано    
455. 4. Бюджетна декларація ґрунтується на програмі діяльності Кабінету Міністрів України та інших прогнозних та програмних документах економічного та соціального розвитку та містить положення щодо:
 
   4. Бюджетна декларація ґрунтується на програмі діяльності Кабінету Міністрів України та інших прогнозних та програмних документах економічного та соціального розвитку та містить положення щодо:
 
456. 1) основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України (із зазначенням показників номінального і реального обсягу валового внутрішнього продукту, індексів споживчих цін та цін виробників, офіційного обмінного курсу гривні у середньому за рік та на кінець року, рівня безробіття);
 
   1) основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України (із зазначенням показників номінального і реального обсягу валового внутрішнього продукту, індексів споживчих цін та цін виробників, офіційного обмінного курсу гривні у середньому за рік та на кінець року, рівня безробіття);
 
457. 2) основних завдань бюджетної політики, зокрема граничного розміру дефіциту (профіциту) державного бюджету, частки прогнозного річного обсягу валового внутрішнього продукту, що перерозподіляється через зведений бюджет України, граничного обсягу державного боргу, встановлення розміру мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімума та рівня його забезпечення;
 
   2) основних завдань бюджетної політики, зокрема граничного розміру дефіциту (профіциту) державного бюджету, частки прогнозного річного обсягу валового внутрішнього продукту, що перерозподіляється через зведений бюджет України, граничного обсягу державного боргу, встановлення розміру мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму та рівня його забезпечення;
 
458. 3) пріоритетних завдань податкової політики;
 
   3) пріоритетних завдань податкової політики;
 
459. 4) реалізації пріоритетних державних (цільових) програм;
 
   4) реалізації пріоритетних державних (цільових) програм;
 
460. 5) взаємовідносин державного бюджету з місцевими бюджетами;
 
-243- Борисов В.Д.
Пункт 5 частини 4 статті 33 доповнити словами «включаючи питому вагу місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України»
 
Враховано   5) взаємовідносин державного бюджету з місцевими бюджетами, включаючи питому вагу місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України;
 
461. 6) інших питань, необхідних для складання проекту закону про Державний бюджет України.
 
   6) інших питань, необхідних для складання проекту закону про Державний бюджет України.
 
462. 5. У місячний термін з дня схвалення Бюджетної декларації на пленарному засіданні Верховної Ради України відбуваються парламентські слухання з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період. З доповіддю щодо представлення Бюджетної декларації виступає Міністр фінансів України.
 
-244- Азаров М.Я.
У абзаці 1 частини 5 статті 33 слова «У місячний термін з дня схвалення Бюджетної декларації» замінити словами «Не пізніше 1 квітня року, що передує плановому», після слів «щодо представлення Бюджетної декларації виступає» доповнити словами «Прем’єр-міністр України або за його дорученням».
 
Враховано   5. Не пізніше 1 квітня року, що передує плановому, на пленарному засіданні Верховної Ради України відбуваються парламентські слухання з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період. З доповіддю щодо представлення Бюджетної декларації виступає Прем’єр-міністр України або за його дорученням Міністр фінансів України.
 
463. За результатами парламентських слухань Верховна Рада України приймає Рекомендації з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період.
 
-245- Кирильчук Є.І.
В абзаці другому частини п’ятої статті 33 слово «Рекомендації» замінити словами «Рекомендації парламентських слухань» та доповнити словами « (у вигляді постанови)».
 
Враховано   За результатами парламентських слухань Верховна Рада України приймає Рекомендації парламентських слухань з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період (у вигляді постанови).
 
464. Стаття 34. Інструкції з підготовки бюджетних запитів
 
   Стаття 34. Інструкції з підготовки бюджетних запитів
 
465. 1. Для підготовки проекту Державного бюджету України Міністерство фінансів України розробляє і доводить до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції щодо підготовки бюджетних запитів у терміни, визначені Міністерством фінансів України.
 
   1. Для підготовки проекту Державного бюджету України Міністерство фінансів України розробляє і доводить до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів у терміни, визначені Міністерством фінансів України.
 
466. 2. Інструкції щодо підготовки бюджетних запитів можуть запроваджувати організаційні, фінансові та інші обмеження, яких зобов'язані дотримуватися усі розпорядники бюджетних коштів у процесі підготовки бюджетних запитів.
 
   2. Інструкції з підготовки бюджетних запитів можуть запроваджувати організаційні, фінансові та інші обмеження, яких зобов'язані дотримуватися усі розпорядники бюджетних коштів у процесі підготовки бюджетних запитів.
 
467. Стаття 35. Складання бюджетного запиту
 
   Стаття 35. Складання бюджетного запиту
 
468. 1. Головні розпорядники бюджетних коштів забезпечують складання бюджетних запитів для подання до Міністерства фінансів України відповідно до вимог інструкції щодо підготовки бюджетних запитів, з урахуванням звітів про виконання паспортів бюджетних програм, а також висновків про результати контрольних заходів, здійснених органами, уповноваженими на проведення контролю за дотриманням бюджетного законодавства, в терміни та порядку, встановлені Міністерством фінансів України.
 
   1. Головні розпорядники бюджетних коштів забезпечують складання бюджетних запитів для подання до Міністерства фінансів України відповідно до вимог інструкції з підготовки бюджетних запитів, з урахуванням звітів про виконання паспортів бюджетних програм, а також висновків про результати контрольних заходів, проведених органами, уповноваженими на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства, у терміни та порядку, встановлені Міністерством фінансів України.
 
469. 2. Головні розпорядники бюджетних коштів несуть відповідальність за своєчасність, достовірність та зміст поданих Міністерству фінансів України бюджетних запитів, які мають містити всю інформацію, необхідну для аналізу показників проекту Державного бюджету України, прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди, згідно з вимогами Міністерства фінансів України.
 
   2. Головні розпорядники бюджетних коштів несуть відповідальність за своєчасність, достовірність та зміст поданих Міністерству фінансів України бюджетних запитів, які мають містити всю інформацію, необхідну для аналізу показників проекту Державного бюджету України, прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди, згідно з вимогами Міністерства фінансів України.
 
470. Стаття 36. Аналіз бюджетних запитів і розробка проекту Державного бюджету України
 
   Стаття 36. Аналіз бюджетних запитів і розробка проекту Державного бюджету України
 
471. 1. Міністерство фінансів України на будь-якому етапі складання і розгляду проекту Державного бюджету України проводить аналіз бюджетного запиту, поданого головним розпорядником бюджетних коштів, з точки зору його відповідності меті, пріоритетності, а також ефективності використання бюджетних коштів. На основі результатів аналізу, у тому числі на підставі звітів про виконання паспортів бюджетних програм, висновків про результати контрольних заходів, здійснених органами, уповноваженими на проведення контролю за дотриманням бюджетного законодавства, Міністр фінансів України приймає рішення про включення бюджетного запиту до проекту Державного бюджету України перед поданням його на розгляд Кабінету Міністрів України.
 
   1. Міністерство фінансів України на будь-якому етапі складання і розгляду проекту Державного бюджету України проводить аналіз бюджетного запиту, поданого головним розпорядником бюджетних коштів, на предмет його відповідності меті, пріоритетності, а також ефективності використання бюджетних коштів. На основі результатів аналізу, у тому числі на підставі звітів про виконання паспортів бюджетних програм, висновків про результати контрольних заходів, проведених органами, уповноваженими на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства, Міністр фінансів України приймає рішення про включення бюджетного запиту до проекту Державного бюджету України перед поданням його на розгляд Кабінету Міністрів України.
 
472. 2. На основі аналізу бюджетних запитів, що подаються відповідно до статті 35 цього Кодексу, Міністерство фінансів України готує проект закону про Державний бюджет України.
 
   2. На основі аналізу бюджетних запитів, що подаються відповідно до статті 35 цього Кодексу, Міністерство фінансів України готує проект закону про Державний бюджет України.
 
473. 3. Міністерство фінансів України в період підготовки пропозицій проекту Державного бюджету України розглядає та вживає заходів щодо усунення розбіжностей з головними розпорядниками бюджетних коштів. У разі, коли узгодження не досягнуто, Міністерство фінансів України додає свій висновок з неузгоджених питань до зазначених пропозицій, які подаються Кабінету Міністрів України.
 
   3. Міністерство фінансів України під час підготовки пропозицій проекту Державного бюджету України розглядає та вживає заходів щодо усунення розбіжностей з головними розпорядниками бюджетних коштів. Якщо узгодження не досягнуто, Міністерство фінансів України додає свій висновок з неузгоджених питань до зазначених пропозицій, які подаються Кабінету Міністрів України.
 
474. Стаття 37. Схвалення Кабінетом Міністрів України проекту закону про Державний бюджет України та прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди
 
-246- Кирильчук Є.І.
У статті 37:
у назві слова «та прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди» виключити;
у частині першій слова «проект акту Кабінету Міністрів України щодо прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди, а також» виключити, слова «цих проектів» замінити словами «цього проекту».
 
Враховано   Стаття 37. Схвалення Кабінетом Міністрів України проекту закону про Державний бюджет України
 
475. 1. Міністерство фінансів України подає Кабінету Міністрів України для розгляду проект закону про Державний бюджет України та проект акту Кабінету Міністрів України щодо прогнозу бюджету на наступні три бюджетні періоди, а також вносить пропозиції щодо термінів і порядку розгляду цих проектів в Кабінеті Міністрів України.
 
   1. Міністерство фінансів України подає Кабінету Міністрів України для розгляду проект закону про Державний бюджет України та вносить пропозиції щодо термінів і порядку розгляду цього проекту в Кабінеті Міністрів України.
 
476. 2. Кабінет Міністрів України приймає постанову щодо схвалення проекту закону про Державний бюджет України та подає його разом з відповідними матеріалами Верховній Раді України не пізніше 15 вересня року, що передує плановому.
 
   2. Кабінет Міністрів України приймає постанову щодо схвалення проекту закону про Державний бюджет України та подає його разом з відповідними матеріалами Верховній Раді України не пізніше 15 вересня року, що передує плановому.
 
477. Стаття 38. Проект закону про Державний бюджет України та матеріали, що до нього додаються
 
   Стаття 38. Проект закону про Державний бюджет України та матеріали, що до нього додаються
 
478. 1. Разом з проектом закону про Державний бюджет України, схваленим Кабінетом Міністрів України, подаються:
 
   1. Разом з проектом закону про Державний бюджет України, схваленим Кабінетом Міністрів України, подаються:
 
479. 1) пояснювальна записка до проекту закону про Державний бюджет України, яка повинна містити:
 
   1) пояснювальна записка до проекту закону про Державний бюджет України, яка має містити:
 
480. а) інформацію про економічне становище держави та основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на наступний бюджетний період, покладені в основу проекту Державного бюджету України;
 
   а) інформацію про економічне становище держави та основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на наступний бюджетний період, покладені в основу проекту Державного бюджету України;
 
481. б) оцінку надходжень до бюджету, що пропонуються для забезпечення фінансовими ресурсами витрат бюджету;
 
   б) оцінку надходжень бюджету, що пропонуються для забезпечення фінансовими ресурсами витрат бюджету;
 
482. в) пояснення до основних положень проекту Державного бюджету України та проекту закону про Державний бюджет України, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків та кредитування за бюджетною класифікацією. Обґрунтування включають бюджетні показники за попередній, поточний, наступний бюджетні періоди в розрізі класифікації видатків та кредитування бюджету;
 
   в) пояснення до основних положень проекту Державного бюджету України та проекту закону про Державний бюджет України, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків та кредитування за бюджетною класифікацією. Обґрунтування включають бюджетні показники за попередній, поточний, наступний бюджетні періоди в розрізі класифікації видатків та кредитування бюджету;
 
483. г) інформацію щодо реалізації Бюджетної декларації та Рекомендацій парламентських слухань з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період;
 
   г) інформацію щодо реалізації Бюджетної декларації та Рекомендацій парламентських слухань з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період;
 
484. ґ) аналітичні дані, розрахунки з обґрунтуваннями особливостей міжбюджетних взаємовідносин, а саме:
 
   ґ) аналітичні дані, розрахунки з обґрунтуваннями особливостей міжбюджетних взаємовідносин, а саме:
 
485. детальні розрахунки прогнозного загального обсягу доходів та видатків, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами, за видами доходів та за функціями;
 
   детальні розрахунки прогнозного загального обсягу доходів та видатків, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами, за видами доходів та за функціями;
 
486. базові показники та результати обрахунку індексів відносної податкоспроможності в розрізі місцевих бюджетів;
 
   базові показники та результати обрахунку індексів відносної податкоспроможності в розрізі місцевих бюджетів;
 
487. детальний розрахунок розміру фінансового нормативу бюджетної забезпеченості по функціях та видах місцевих бюджетів;
 
   детальний розрахунок розміру фінансового нормативу бюджетної забезпеченості за функціями та видами місцевих бюджетів;
 
488. детальний розрахунок коригуючих коефіцієнтів та коефіцієнту вирівнювання;
 
   детальний розрахунок коригуючих коефіцієнтів та коефіцієнту вирівнювання;
 
489. розрахунки обсягів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам за видами пільг і допомог та детальними фінансовими та кількісними показниками;
 
   розрахунки обсягів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам за видами пільг і допомог та детальними фінансовими та кількісними показниками;
 
490. д) інформацію щодо обсягів державного боргу, в тому числі за типом боргового зобов'язання, графіка його погашення, обсягів та умов запозичень;
 
   д) інформацію щодо обсягів державного боргу, в тому числі за типом боргового зобов'язання, графіка його погашення, обсягів та умов державних запозичень;
 
491. е) прогноз основних макропоказників економічного і соціального розвитку України та прогноз бюджету на наступні три бюджетні періоди;
 
-247- Кирильчук Є.І.
Підпункт «е» пункту 1 частини першої статті 38 виключити та передбачити пунктом 7 (з уточненням нумерації відповідних пунктів і підпунктів) у такій редакції: «7) прогноз Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди».
 
Враховано      
492. є) інформацію про мету, завдання та очікувані результати, яких кожний головний розпорядник коштів державного бюджету передбачає досягти при виконанні бюджетних програм;
 
-248- Кирильчук Є.І.
Пункт 1 частини першої статті 38 доповнити підпунктом такого змісту: «__) розрахунок вартісної величини прожиткового мінімуму на відповідний бюджетний період у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для основних соціальних і демографічних груп населення».
 
Враховано   е) інформацію про мету, завдання та очікувані результати, яких кожний головний розпорядник коштів державного бюджету передбачає досягти при виконанні бюджетних програм;
є) розрахунок вартісної величини прожиткового мінімуму на відповідний бюджетний період у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для основних соціальних і демографічних груп населення;
 
493. 2) прогнозні показники зведеного бюджету України (включаючи оцінку Державного бюджету України та місцевих бюджетів) відповідно до бюджетної класифікації, а також зведений баланс фінансових ресурсів України;
 
   2) прогнозні показники зведеного бюджету України (включаючи оцінку Державного бюджету України та місцевих бюджетів) відповідно до бюджетної класифікації, а також зведений баланс фінансових ресурсів України;
 
494. 3) перелік пільг з податків і зборів (обов'язкових платежів) із розрахунком втрат доходів бюджету від їх надання;
 
   3) перелік пільг з податків і зборів (обов'язкових платежів) із розрахунком втрат доходів бюджету від їх надання;
 
495. 4) переліки та обсяги коштів за державними цільовими програмами, які включено головними розпорядниками коштів державного бюджету до бюджетних програм, передбачених у проекті закону про Державний бюджет України;
 
   4) переліки та обсяги коштів за державними цільовими програмами, які включено головними розпорядниками коштів державного бюджету до бюджетних програм, передбачених у проекті закону про Державний бюджет України;
 
496. 5) зведення та структура фінансових зобов'язань із державного боргу та державних гарантій на поточний і наступний бюджетні періоди до повного погашення боргових зобов'язань, включаючи суми на обслуговування державного боргу;
 
-249- Кирильчук Є.І.
Текст пункту 5 частини першої статті 38 викласти у такій редакції: «зведення та структура державних боргових і гарантійних зобов’язань на поточний і наступні бюджетні періоди до повного погашення таких зобов’язань, включаючи обсяги видатків на обслуговування державного боргу»
 
Враховано   5) зведення та структура державних боргових і гарантійних зобов'язань на поточний і наступні бюджетні періоди до повного погашення таких зобов'язань, включаючи обсяги видатків на обслуговування державного боргу;
 
497. 6) програма державних запозичень на наступний бюджетний період, а також перелік інвестиційних програм (проектів), під які можуть надаватися державні гарантії у наступному бюджетному періоді;
 
-250- Кирильчук Є.І.
Пункт 6 частини першої статті 38 доповнити реченням такого змісту: «Програма державних запозичень на наступний бюджетний період має включати перелік кредитів (позик) із зазначенням кредиторів, видів, мети, назви валюти, строку і відсоткової ставки державних запозичень, а також стану укладання кредитних договорів».
 
Враховано   6) програма державних запозичень на наступний бюджетний період, а також перелік інвестиційних програм (проектів), під які можуть надаватися державні гарантії у наступному бюджетному періоді. Програма державних запозичень на наступний бюджетний період має включати перелік кредитів (позик) із зазначенням кредиторів, видів, мети, назви валюти, строку і відсоткової ставки державних запозичень, а також стану укладання кредитних договорів;
7) прогноз Державного бюджету України на наступні за плановим три бюджетні періоди;
 
498. 7) доповідь про хід виконання Державного бюджету України у поточному бюджетному періоді;
 
   8) доповідь про хід виконання Державного бюджету України у поточному бюджетному періоді;
 
499. 8) проекти кошторисів фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, які створюються за рахунок податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до закону;
 
   9) проекти кошторисів фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, які створюються за рахунок податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до закону;
 
500. 9) пояснення головних розпорядників бюджетних коштів до проекту Державного бюджету України на підставі бюджетних запитів за формою, визначеною Міністерством фінансів України (подаються до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету);
 
-251- Кирильчук Є.І.
Частину першу статті 38 після пункту 9 доповнити новим пунктом (з уточненням нумерації наступних пунктів) такого змісту:
«__) протокол про результати консультацій Кабінету Міністрів України із всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування».
 
Враховано   10) пояснення головних розпорядників бюджетних коштів до проекту Державного бюджету України на підставі бюджетних запитів за формою, визначеною Міністерством фінансів України (подаються до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету);
11) протокол про результати консультацій Кабінету Міністрів України із всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування;
 
501. 10) інші матеріали, обсяг і форму яких визначає Кабінет Міністрів України.
 
-252- Давиденко А.А.
Доповнити частину 1 статті 38 пунктом 11 такого змісту:
«11) інформацію щодо довгострокових (більше одного року) запозичень, надання гарантій, набуття прав поручителя боргових зобов'язань державних підприємств, в тому числі господарських товариств, у статутному фонді яких державі належить 50 та більше відсотків акцій.»
 
Відхилено   12) інші матеріали, обсяг і форму яких визначає Кабінет Міністрів України.
 
502. У разі зміни Кабінетом Міністрів України показників обсягів міжбюджетних трансфертів під час розгляду та доопрацювання ним проекту закону про Державний бюджет України Кабінет Міністрів України подає розрахунки відповідно до вимог підпункту "ґ" пункту 1 цієї частини статті.
 
   У разі зміни Кабінетом Міністрів України показників обсягів міжбюджетних трансфертів під час розгляду та доопрацювання проекту закону про Державний бюджет України Кабінет Міністрів України подає розрахунки відповідно до вимог підпункту "ґ" пункту 1 цієї частини статті.
 
503. 2. Законом про Державний бюджет України визначаються:
 
   2. Законом про Державний бюджет України визначаються:
 
504. 1) загальна сума доходів, видатків та кредитування державного бюджету (з розподілом на загальний та спеціальний фонди, з виділенням видатків споживання та видатків розвитку);
 
-253- Кирильчук Є.І.
У пункті 1 частини другої статті 38 слова «з виділенням видатків споживання та видатків розвитку» виключити.
 
Враховано   1) загальна сума доходів, видатків та кредитування державного бюджету (з розподілом на загальний та спеціальний фонди);
 
505. 2) граничний обсяг річного дефіциту (профіциту) державного бюджету в наступному бюджетному періоді і державного боргу на кінець наступного бюджетного періоду, граничний обсяг надання державних гарантій, а також повноваження щодо цих гарантій відповідно до статті 17 цього Кодексу;
 
-254- Кирильчук Є.І.
У пункті 2 частини другої статті 38 слова «в наступному» та «наступного» замінити відповідно словами «у відповідному» та «відповідного».
 
Враховано   2) граничний обсяг річного дефіциту (профіциту) державного бюджету у відповідному бюджетному періоді і державного боргу на кінець відповідного бюджетного періоду, граничний обсяг надання державних гарантій, а також повноваження щодо цих гарантій відповідно до статті 17 цього Кодексу;
 
506. 3) доходи державного бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до закону);
 
   3) доходи державного бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до закону);
 
507. 4) фінансування державного бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до закону);
 
   4) фінансування державного бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до закону);
 
508. 5) бюджетні призначення головним розпорядникам коштів державного бюджету за бюджетною класифікацією (у додатках до закону);
 
-255- Кирильчук Є.І.
Пункт 5 частини другої статті 38 після слів «за бюджетною класифікацією» доповнити словами « (з обов’язковим виділенням видатків на оплату праці працівників бюджетних установ та видатків розвитку), включаючи розподіл видатків на централізовані заходи між адміністративно-територіальними одиницями».
 
Враховано   5) бюджетні призначення головним розпорядникам коштів державного бюджету за бюджетною класифікацією (з обов’язковим виділенням видатків на оплату праці працівників бюджетних установ та видатків розвитку), включаючи розподіл видатків на централізовані заходи між адміністративно-територіальними одиницями (у додатках до закону);
 
509. 6) бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів (у додатках до закону);
 
   6) бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів (у додатках до закону);
 
510. 7) розмір оборотного залишку коштів державного бюджету;
 
   7) розмір оборотного залишку коштів державного бюджету;
 
511. 8) розмір мінімальної заробітної плати на плановий бюджетний період;
 
-256- Кирильчук Є.І.
У пункті 8 частини другої статті 38 слово «плановий» замінити словом «відповідний».
 
Враховано   8) розмір мінімальної заробітної плати на відповідний бюджетний період;
 
512. 9) прожитковий мінімум на плановий бюджетний період з розрахунку на одну особу на місяць, а також окремо для основних соціальних і демографічних груп населення та рівень забезпечення прожиткового мінімуму на плановий бюджетний період;
 
-257- Кирильчук Є.І.
У пункті 9 частини другої статті 38 слова «на плановий бюджетний період у розрахунку на одну особу на місяць» та «плановий» замінити відповідно словами «на відповідний бюджетний період в розрахунку на місяць на одну особу» та «відповідний».
 
Враховано   9) прожитковий мінімум на відповідний бюджетний період у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для основних соціальних і демографічних груп населення та рівень забезпечення прожиткового мінімуму на відповідний бюджетний період;
10) перелік кредитів (позик), що залучаються державою від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних програм (проектів), із зазначенням кредиторів, загальних обсягів кредитів (позик) та обсягів їх залучення у відповідному бюджетному періоді в розрізі бюджетних програм (у додатку до закону);
 
    -258- Кирильчук Є.І.
Частину другу статті 38 доповнити пунктом 10 (з уточненням нумерації наступних пунктів цієї частини) такого змісту:
«10) перелік кредитів (позик), що залучаються державою від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних програм (проектів), із зазначенням кредиторів, загальних обсягів кредитів (позик) та обсягів їх залучення у відповідному бюджетному періоді в розрізі бюджетних програм (у додатку до закону)».
 
Враховано    
513. 10) додаткові положення, що регламентують процес виконання бюджету.
 
   11) додаткові положення, що регламентують процес виконання бюджету.
 
514. 3. Видатки та кредитування проекту закону про Державний бюджет України за головними розпорядниками коштів державного бюджету повинні бути деталізовані за програмною класифікацією видатків та кредитування державного бюджету, за групами функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету та окремими категоріями економічної класифікації видатків бюджету і класифікації кредитування бюджету.
 
   3. Видатки та кредитування проекту закону про Державний бюджет України за головними розпорядниками коштів державного бюджету повинні бути деталізовані за програмною класифікацією видатків та кредитування державного бюджету, за групами функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету та окремими категоріями економічної класифікації видатків бюджету і класифікації кредитування бюджету.
 
515. Глава 7. РОЗГЛЯД ТА ПРИЙНЯТТЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ
 
   Глава 7. РОЗГЛЯД ТА ПРИЙНЯТТЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ
 
516. Стаття 39. Представлення проекту закону про Державний бюджет України Верховній Раді України
 
   Стаття 39. Представлення проекту закону про Державний бюджет України Верховній Раді України
 
517. 1. Не пізніше ніж через п'ять днів після подання Кабінетом Міністрів України проекту закону про Державний бюджет України до Верховної Ради України Міністр фінансів України представляє його на пленарному засіданні Верховної Ради України.
 
   1. Не пізніше ніж через п'ять днів після подання Кабінетом Міністрів України проекту закону про Державний бюджет України до Верховної Ради України Міністр фінансів України представляє його на пленарному засіданні Верховної Ради України.
 
518. 2. На цьому пленарному засіданні Верховної Ради України головні розпорядники коштів державного бюджету (за переліком, визначеним Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету) представляють завдання, заходи та очікувані результати виконання бюджетних програм, передбачених у проекті закону про Державний бюджет України.
 
-259- Азаров М.Я.
Статтю 39 доповнити частинами 3, 4 і 5 такого змісту:
«3. Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету доповідає про відповідність проекту закону про Державний бюджет України вимогам цього Кодексу, Бюджетній декларації на наступний бюджетний період та Рекомендаціям Верховної Ради України з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період, прийнятим згідно з частиною п’ятою статті 33 цього Кодексу.
4. За результатами обговорення проекту закону про Державний бюджет України Верховна Рада України може прийняти вмотивоване рішення про його відхилення у разі невідповідності цьому Кодексу, Бюджетній декларації на наступний бюджетний період та Рекомендаціям Верховної Ради України з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період, прийнятим згідно з частиною п’ятою статті 33 цього Кодексу.
5. У разі відхилення проекту закону про Державний бюджет України згідно з частиною четвертою статті 39 цього Кодексу, Кабінет Міністрів України зобов'язаний у тижневий термін з дня набрання чинності рішенням про відхилення повторно подати проект закону про Державний бюджет України з обґрунтуванням внесених змін, пов'язаних з відповідним рішенням Верховної Ради України. Міністр фінансів України повторно представляє проект закону про Державний бюджет України не пізніше трьох днів після його повторного подання до Верховної Ради України.
У разі прийняття до розгляду після повторного внесення проекту закону про Державний бюджет України, терміни розгляду у першому та другому читанні, збільшуються на 5 календарних днів».
 
Відхилено   2. На цьому пленарному засіданні Верховної Ради України головні розпорядники коштів державного бюджету (за переліком, визначеним Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету) представляють завдання, заходи та очікувані результати виконання бюджетних програм, передбачених у проекті закону про Державний бюджет України.
 
519. Стаття 40. Підготовка Верховною Радою України проекту закону про Державний бюджет України до першого читання
 
   Стаття 40. Підготовка Верховною Радою України проекту закону про Державний бюджет України до першого читання
 
520. 1. Після представлення проекту закону про Державний бюджет України не пізніше 1 жовтня року, який передує плановому, народні депутати України, депутатські фракції та комітети Верховної Ради України розглядають проект закону про Державний бюджет України та подають Комітету Верховної Ради України з питань бюджету свої пропозиції до нього з урахуванням вимог частини другої цієї статті.
 
-260- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
абзац перший частини першої статті 40 після слів «комітети Верховної Ради України» доповнити словами «Рахункова палата»;
 
Враховано   1. Після представлення проекту закону про Державний бюджет України не пізніше 1 жовтня року, який передує плановому, народні депутати України, депутатські фракції та комітети Верховної Ради України, Рахункова палата розглядають проект закону про Державний бюджет України та подають Комітету Верховної Ради України з питань бюджету свої пропозиції до нього з урахуванням вимог частини другої цієї статті.
 
    -261- Сас С.В.
У частині першій статті 40 після абзацу 1 доповнити абзацом 2 такого змісту:
«Комітет Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання регламенту, вносить пропозиції щодо видатків на здійснення повноважень Верховної Ради України (проект кошторису Верховної ради України)»
Абзац 2 відповідно вважати абзацом 3.
 
Враховано в іншій редакції (в редакції частини 1 статті 40, прийнятій у першому читанні)   
521. Після 1 жовтня року, який передує плановому, припиняється прийняття Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету таких пропозицій.
 
   Після 1 жовтня року, який передує плановому, припиняється прийняття Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету таких пропозицій.
 
522. 2. Пропозиції стосовно збільшення витрат та/або зменшення надходжень Державного бюджету України мають визначати джерела їх покриття, включаючи види та обсяги витрат, що підлягають скороченню. Жодна з таких пропозицій та пропозиції до текстових статей проекту закону про Державний бюджет України не повинні призводити до збільшення державного боргу і державних гарантій порівняно з їх обсягом, передбаченим у поданому Кабінетом Міністрів України проекті закону про Державний бюджет України.
 
-262- Кирильчук Є.І.
У статті 40:
в абзаці першому частини другої слова «їх обсягом» замінити словами «їх граничним обсягом»;
У частині третій статті 40 після слів «і готує Висновки та пропозиції до нього» доповнити словами у дужках « (які викладаються у вигляді проекту постанови Верховної Ради України)».
 
Враховано   2. Пропозиції стосовно збільшення витрат та/або зменшення надходжень Державного бюджету України мають визначати джерела їх покриття, включаючи види та обсяги витрат, що підлягають скороченню. Жодна з таких пропозицій та пропозиції до текстових статей проекту закону про Державний бюджет України не повинні призводити до збільшення державного боргу і державних гарантій порівняно з їх граничним обсягом, передбаченим у поданому Кабінетом Міністрів України проекті закону про Державний бюджет України.
 
523. Не допускається внесення пропозицій щодо змін до прогнозу доходів та фінансування бюджету, крім випадку, коли за висновком Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Міністерства фінансів України та Рахункової палати виявлені неточності в їх розрахунку.
 
   Не допускається внесення пропозицій щодо змін до прогнозу доходів та фінансування бюджету, крім випадку, коли за висновком Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Міністерства фінансів України та Рахункової палати виявлені неточності в їх розрахунку.
 
524. Якщо принаймні одна із вимог не виконується, відповідна пропозиція до розгляду Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету не приймається.
 
   Якщо принаймні одна із вимог не виконується, відповідна пропозиція до розгляду Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету не приймається.
 
525. 3. Комітет Верховної Ради України з питань бюджету не пізніше 15 жовтня року, який передує плановому, спільно з уповноваженими представниками Кабінету Міністрів України розглядає пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України і готує Висновки та пропозиції до нього, а також таблиці пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи, які пропонується підтримати чи відхилити, і приймає з цього приводу відповідне рішення. Показники, що містяться у Висновках та пропозиціях до проекту закону про Державний бюджет України, мають бути збалансованими.
 
   3. Комітет Верховної Ради України з питань бюджету не пізніше 15 жовтня року, який передує плановому, спільно з уповноваженими представниками Кабінету Міністрів України розглядає пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України і готує Висновки та пропозиції до нього (які викладаються у вигляді проекту постанови Верховної Ради України), а також таблиці пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи, які пропонується підтримати чи відхилити, і приймає з цього приводу відповідне рішення. Показники, що містяться у Висновках та пропозиціях до проекту закону про Державний бюджет України, мають бути збалансованими.
 
526. Висновки та пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту закону про Державний бюджет України мають містити:
 
-263- Азаров М.Я.
Виключити абзац 2 частини 3 статті 40
 
Враховано      
527. висновки та пропозиції до проекту закону у формі змін до нього;
 
-264- Азаров М.Я.
Виключити абзац 3 частини 3 статті 40
 
Враховано      
528. доручення Кабінету Міністрів України щодо підготовки проекту закону до другого читання.
 
-265- Азаров М.Я.
Виключити абзац 4 частини 3 статті 40
 
Враховано      
529. 4. Висновки та пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України, а також таблиці пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи розповсюджуються серед народних депутатів України не пізніше ніж за два дні до розгляду проекту закону про Державний бюджет України у першому читанні на пленарному засіданні Верховної Ради України.
 
   4. Висновки та пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України, а також таблиці пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи розповсюджуються серед народних депутатів України не пізніше ніж за два дні до розгляду проекту закону про Державний бюджет України у першому читанні на пленарному засіданні Верховної Ради України.
 
530. Стаття 41. Розгляд проекту закону про Державний бюджет України у першому читанні
 
   Стаття 41. Розгляд проекту закону про Державний бюджет України у першому читанні
 
531. 1. Перше читання проекту закону про Державний бюджет України починається з доповіді Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо Висновків та пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України. В обговоренні цього питання беруть участь представники комітетів Верховної Ради України, депутатських фракцій, народні депутати України, уповноважені представники Кабінету Міністрів України та Рахункової палати.
 
   1. Перше читання проекту закону про Державний бюджет України починається з доповіді Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо Висновків та пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України. В обговоренні цього питання беруть участь представники комітетів Верховної Ради України, депутатських фракцій, народні депутати України, уповноважені представники Кабінету Міністрів України та Рахункової палати.
 
532. 2. Висновки та пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України голосуються в цілому. Якщо позитивне рішення не прийнято, відбувається постатейне голосування. Під час постатейного голосування розглядаються пропозиції, які Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету пропонується відхилити і на розгляді яких наполягають їх автори. Прийняття рішення щодо Висновків та пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України вважається прийняттям проекту закону про Державний бюджет України у першому читанні. Показники бюджету, що містяться у Висновках та пропозиціях до проекту закону про Державний бюджет України, мають бути збалансованими. Схвалені Верховною Радою України Висновки та пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань бюджету набувають статусу Бюджетних висновків Верховної Ради України.
 
-266- Кирильчук Є.І.
У статті 41:
у частині другій слово «відбувається» замінити словом «проводиться»;
частину другу доповнити реченням такого змісту: «Якщо під час постатейного голосування Висновків та пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України показники бюджету стали розбалансованими, Верховна Рада України приймає рішення про перенесення голосування щодо прийняття цих Висновків та пропозицій в цілому для забезпечення збалансування показників бюджету»;
четверте і шосте речення частини другої перенести до частини третьої другим абзацом.
 
Враховано   2. Висновки та пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України голосуються в цілому.
Якщо позитивне рішення не прийнято, проводиться постатейне голосування. Під час постатейного голосування розглядаються пропозиції, які Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету пропонується відхилити і на розгляді яких наполягають їх автори.
Показники бюджету, що містяться у Висновках та пропозиціях до проекту закону про Державний бюджет України, мають бути збалансованими.
Якщо під час постатейного голосування Висновків та пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України показники бюджету стали розбалансованими, Верховна Рада України приймає рішення про перенесення голосування щодо прийняття цих Висновків та пропозицій в цілому для забезпечення збалансування показників бюджету.
 
    -267- Сас С.В.
Статтю 41 доповнити частиною третьою такого змісту:
«Після прийняття Бюджетних висновків Верховної Ради України на пленарному засіданні Верховна Рада України затверджує кошторис Верховної Ради України на наступний рік.»
Відповідно частину третю статті 41 вважати частиною четвертою.
 
Відхилено    
533. 3. Верховна Рада України приймає проект закону про Державний бюджет України у першому читанні не пізніше 20 жовтня року, що передує плановому.
 
   3. Верховна Рада України приймає проект закону про Державний бюджет України у першому читанні не пізніше 20 жовтня року, що передує плановому.
Прийняття рішення щодо Висновків та пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України вважається прийняттям проекту закону про Державний бюджет України у першому читанні. Схвалені Верховною Радою України Висновки та пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань бюджету набувають статусу Бюджетних висновків Верховної Ради України.
 
534. Стаття 42. Підготовка проекту закону про Державний бюджет України на друге читання
 
   Стаття 42. Підготовка проекту закону про Державний бюджет України до другого читання
 
535. 1. Після прийняття проекту закону про Державний бюджет України у першому читанні Кабінет Міністрів України за участю уповноважених представників Комітету Верховної Ради України з питань бюджету у двотижневий термін готує і подає не пізніше 3 листопада року, що передує плановому, проект закону про Державний бюджет України, доопрацьований відповідно до Бюджетних висновків Верховної Ради України, і порівняльну таблицю щодо їх врахування з вмотивованими поясненнями щодо неврахованих пропозицій.
 
-268- Кирильчук Є.І.
У статті 42:
у назві слова «на друге читання» замінити словами «до другого читання»;
у частині першій слова «подає» та «щодо неврахованих» замінити відповідно словами «подає до Верховної Ради України» та «стосовно неврахованих»;
у частинах першій та другій цієї статті, а також у статті 43 слово «доопрацьований» замінити словом «підготовлений» та похідні від цих слів слова у відповідних відмінках;
частину третю викласти у такій редакції:
«Комітет Верховної Ради України з питань бюджету після подання Кабінетом Міністрів України проекту закону про Державний бюджет України, підготовленого до другого читання, аналізує стан врахування у цьому законопроекті Бюджетних висновків Верховної Ради України та за участю уповноважених представників Кабінету Міністрів України готує пропозиції щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні».
 
Враховано   1. Після прийняття проекту закону про Державний бюджет України у першому читанні Кабінет Міністрів України за участю уповноважених представників Комітету Верховної Ради України з питань бюджету у двотижневий строк готує і подає до Верховної Ради України не пізніше 3 листопада року, що передує плановому, проект закону про Державний бюджет України, підготовлений відповідно до Бюджетних висновків Верховної Ради України, і порівняльну таблицю щодо їх врахування із вмотивованими поясненнями стосовно неврахованих пропозицій.
 
536. 2. Доопрацьований до другого читання проект закону про Державний бюджет України має містити текстові статті та показники, які пропонувались Кабінетом Міністрів України в першому читанні або схвалені Бюджетними висновками Верховної Ради України. У разі, якщо Кабінет Міністрів України пропонує нові текстові статті та показники бюджету, до них додається детальне обгрунтування їх необхідності.
 
   2. Підготовлений до другого читання проект закону про Державний бюджет України має містити текстові статті та показники, які пропонувалися Кабінетом Міністрів України в першому читанні або схвалені Бюджетними висновками Верховної Ради України. Якщо Кабінет Міністрів України пропонує нові текстові статті та показники бюджету, до них додається детальне обгрунтування їх необхідності.
 
537. Показники бюджету можуть бути змінені у разі, якщо основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на наступний бюджетний період, що покладені Кабінетом Міністрів України в основу проекту Державного бюджету України, змінилися на час його розгляду в другому читанні. Будь-які інші зміни показників бюджету здійснюються Кабінетом Міністрів України в межах повноважень, встановлених йому законом.
 
-269- Азаров М.Я.
Виключити друге речення абзацу 2 частини 2 статті 42.
 
Враховано   Показники бюджету можуть бути змінені у разі, якщо основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на наступний бюджетний період, що покладені Кабінетом Міністрів України в основу проекту Державного бюджету України, змінилися на час його розгляду в другому читанні.
 
538. 3. Комітет Верховної Ради України з питань бюджету після внесення проекту закону про Державний бюджет України, підготовленого Кабінетом Міністрів України до другого читання, за участю уповноважених представників Кабінету Міністрів України готує висновки щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні.
 
   3. Комітет Верховної Ради України з питань бюджету після подання Кабінетом Міністрів України проекту закону про Державний бюджет України, підготовленого до другого читання, аналізує стан врахування у цьому законопроекті Бюджетних висновків Верховної Ради України та за участю уповноважених представників Кабінету Міністрів України готує пропозиції щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні.
 
539. Стаття 43. Розгляд проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні
 
   Стаття 43. Розгляд проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні
 
540. 1. При розгляді проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні пропозиції народних депутатів України, комітетів Верховної Ради України, депутатських фракцій щодо змін до проекту закону про Державний бюджет України не розглядаються, крім висновків Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні, в тому числі щодо врахування Кабінетом Міністрів України Бюджетних висновків Верховної Ради України при підготовці проекту закону про Державний бюджет України до другого читання.
 
-270- Кирильчук Є.І.
У статті 43:
у частині першій слова «крім висновків» та «в тому числі щодо врахування Кабінетом Міністрів України Бюджетних висновків Верховної Ради України при підготовці проекту закону про Державний бюджет України до другого читання» замінити відповідно словами «крім пропозицій» та словами у дужках « (у тому числі висновків щодо врахування Кабінетом Міністрів України Бюджетних висновків Верховної Ради України у підготовленому законопроекті до другого читання)»;
друге речення частини другої викласти у такій редакції: «Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету доповідає пропозиції Комітету щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні (у тому числі висновки щодо врахування Кабінетом Міністрів України Бюджетних висновків Верховної Ради у підготовленому законопроекті до другого читання)».
 
Враховано   1. Під час розгляду проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні пропозиції народних депутатів України, комітетів Верховної Ради України, депутатських фракцій щодо змін до проекту закону про Державний бюджет України не розглядаються, крім пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні (у тому числі висновків щодо врахування Кабінетом Міністрів України Бюджетних висновків Верховної Ради України у підготовленому законопроекті до другого читання).
 
541. 2. Друге читання розпочинається з доповіді Міністра фінансів України щодо доопрацьованого з урахуванням Бюджетних висновків Верховної Ради України проекту закону про Державний бюджет України. Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету доповідає висновки Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо врахування Кабінетом Міністрів України Бюджетних висновків Верховної Ради України при підготовці проекту закону про Державний бюджет України до другого читання.
 
   2. Друге читання розпочинається з доповіді Міністра фінансів України щодо підготовленого з урахуванням Бюджетних висновків Верховної Ради України проекту закону про Державний бюджет України. Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету доповідає пропозиції Комітету щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні (у тому числі висновки щодо врахування Кабінетом Міністрів України Бюджетних висновків Верховної Ради України у підготовленому законопроекті до другого читання).
 
542. 3. Друге читання передбачає голосування проекту закону про Державний бюджет України в цілому як закону.
 
-271- Кирильчук Є.І.
Абзац перший частини третьої статті 43 після слів «Друге читання» доповнити словами і цифрами «відбувається не пізніше 20 листопада року, що передує плановому, і».
 
Враховано   3. Друге читання відбувається не пізніше 20 листопада року, що передує плановому, і передбачає голосування проекту закону про Державний бюджет України в цілому як закону.
 
    -272- Азаров М.Я.
Частину 3 статті 43 викласти в наступній редакції:
«3. Друге читання проекту закону про Державний бюджет України передбачає в першу чергу затвердження загального обсягу дефіциту (профіциту), доходів і видатків Державного бюджету України, розмір мінімальної заробітної плати та рівень забезпечення прожиткового мінімуму на наступний бюджетний період, обсяг міжбюджетних трансфертів та інші положення, необхідні для формування місцевих бюджетів з подальшим постатейним голосуванням проекту закону про Державний бюджет України, поданого Кабінетом Міністрів України на друге читання.»
 
Відхилено    
543. У разі, якщо позитивне рішення не прийнято, відбувається постатейне голосування. Під час постатейного голосування розглядаються лише пропозиції, які містилися у Бюджетних висновках Верховної Ради України і не враховані Кабінетом Міністрів України при доопрацюванні проекту закону про Державний бюджет України до другого читання. За результатами голосування Верховна Рада України приймає рішення щодо проекту закону про Державний бюджет України із дотриманням збалансованості бюджету.
 
-273- Кирильчук Є.І.
У частині третій статті 43:
в абзаці другому: у першому реченні слова «У разі, якщо» і «відбувається» замінити відповідно словами «Якщо» і «проводиться»; друге речення доповнити словами «нові пропозиції, внесені Кабінетом Міністрів України при підготовці цього законопроекту до другого читання, а також пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні»;
доповнити абзацом третім такого змісту (в тому числі шляхом перенесення третього речення з абзацу другого цієї частини):
«За результатами постатейного голосування Верховна Рада України приймає проект закону про Державний бюджет України в цілому як закон із дотриманням збалансованості бюджету. Якщо під час постатейного голосування показники бюджету стали розбалансованими, Верховна Рада України приймає рішення про перенесення голосування щодо прийняття цього законопроекту в цілому як закону для забезпечення збалансування показників бюджету».
 
Враховано   Якщо позитивне рішення не прийнято, проводиться постатейне голосування. Під час постатейного голосування розглядаються лише пропозиції, які містилися у Бюджетних висновках Верховної Ради України і не враховані Кабінетом Міністрів України при підготовці проекту закону про Державний бюджет України до другого читання, нові пропозиції, внесені Кабінетом Міністрів України при підготовці цього законопроекту до другого читання, а також пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні.
За результатами постатейного голосування Верховна Рада України приймає проект закону про Державний бюджет України в цілому як закон із дотриманням збалансованості бюджету. Якщо під час постатейного голосування показники бюджету стали розбалансованими, Верховна Рада України приймає рішення про перенесення голосування щодо прийняття цього законопроекту в цілому як закону для забезпечення збалансування показників бюджету.
 
544. 4. Закон про Державний бюджет України приймається Верховною Радою України до 1 грудня року, що передує плановому.
 
-274- Азаров М.Я.
Частину 4 статті 43 викласти в наступній редакції:
4. Друге читання проекту закону про Державний бюджет України завершується не пізніше 20 листопада року, що передує плановому.»
 
Враховано в іншій редакції (в частині 3 статті 43)  4. Закон про Державний бюджет України приймається Верховною Радою України до 1 грудня року, що передує плановому.
 
    -275- Азаров М.Я.
Після статті 43, ввести нову статтю такого змісту (з коригуванням нумерації наступних статей законопроекту):
«Стаття 44. Розгляд проекту закону про Державний бюджет України у третьому читанні
1. Комітет Верховної Ради України з питань бюджету разом з Міністерством фінансів України доопрацьовує проект закону про Державний бюджет України та вносить його на розгляд Верховної Ради України у третьому читанні не пізніше 25 листопада року, що передує плановому.
2. Третє читання проекту закону про Державний бюджет України починається з доповіді Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та співдоповіді Міністра фінансів України.
3. Після доповіді Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та співдоповіді Міністра фінансів України Верховна Рада України проводить голосування по пропозиціях Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо статей проекту закону про Державний бюджет України, що не були прийняті у другому читанні, та по проекту закону в цілому.
4. У разі якщо рішення про схвалення закону про Державний бюджет України із запропонованими пропозиціями Комітету Верховної Ради України з питань бюджету в цілому не прийнято, проводиться голосування по кожній запропонованій Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету пропозиції.
5. Третє читання передбачає голосування проекту закону про Державний бюджет України в цілому як закону. За результатами голосування Верховна Рада України приймає рішення щодо проекту закону про Державний бюджет України із дотриманням збалансованості бюджету.
6. Закон про Державний бюджет України приймається Верховною Радою України до 1 грудня року, що передує плановому.»
 
Відхилено    
545. Стаття 44. Набрання чинності закону про Державний бюджет України
 
-276- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у статті 44 слово «планового» замінити словом «відповідного»;
 
Враховано   Стаття 44. Набрання чинності закону про Державний бюджет України
 
546. 1. Закон про Державний бюджет України набирає чинності з 1 січня планового бюджетного періоду.
 
   1. Закон про Державний бюджет України набирає чинності з 1 січня відповідного бюджетного періоду.
 
547. 2. Якщо прийняття закону про Державний бюджет України та/або його підписання в установленому законодавством порядку Головою Верховної Ради України, Президентом України відбулося після 1 січня планового бюджетного періоду, закон про Державний бюджет України набирає чинності з дня його опублікування та застосовується з першого дня планового бюджетного періоду.
 
-277- Азаров М.Я.
Частину 2 статті 44 проекту закону доповнити словами «якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України».
 
Враховано   2. Якщо прийняття закону про Державний бюджет України та/або його підписання в установленому законодавством порядку Головою Верховної Ради України, Президентом України відбулося після 1 січня відповідного бюджетного періоду, закон про Державний бюджет України набирає чинності з дня його опублікування та застосовується з першого дня відповідного бюджетного періоду, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.
 
548. Стаття 45. Особливості розгляду проекту закону про Державний бюджет України
 
   Стаття 45. Особливості розгляду проекту закону про Державний бюджет України
 
549. 1. Терміном перебування проекту закону про Державний бюджет України на розгляді у Верховній Раді України є час з моменту його офіційного подання Кабінетом Міністрів України Верховній Раді України до його прийняття Верховною Радою України за вирахуванням часу, коли цей проект знаходився в Кабінеті Міністрів України згідно з процедурою, визначеною цим Кодексом.
 
   1. Строком перебування проекту закону про Державний бюджет України на розгляді у Верховній Раді України є час з дня його офіційного подання Кабінетом Міністрів України Верховній Раді України до його прийняття Верховною Радою України за вирахуванням часу, коли цей проект перебував у Кабінеті Міністрів України згідно з процедурою, визначеною цим Кодексом.
 
550. 2. Термін перебування прийнятого Верховною Радою України закону про Державний бюджет України на розгляді у Президента України, а також термін повторного розгляду Верховною Радою України, у разі повернення його Президентом України із вмотивованими і сформульованими пропозиціями до цього закону з наступним його поверненням до Верховної Ради України на повторний розгляд, не включаються до загального терміну перебування проекту закону про Державний бюджет України у Верховній Раді України.
 
   2. Строк перебування прийнятого Верховною Радою України закону про Державний бюджет України на розгляді у Президента України, а також строк повторного розгляду Верховною Радою України, у разі повернення його Президентом України із вмотивованими і сформульованими пропозиціями до цього закону з наступним його поверненням до Верховної Ради України на повторний розгляд, не включаються до загального строку перебування проекту закону про Державний бюджет України на розгляді у Верховній Раді України.
 
551. Стаття 46. Особливості формування надходжень бюджету та проведення витрат бюджету в разі несвоєчасного набрання чинності закону про Державний бюджет України
 
   Стаття 46. Особливості формування надходжень бюджету та здійснення витрат бюджету в разі несвоєчасного набрання чинності закону про Державний бюджет України
 
552. 1. Якщо до початку нового бюджетного періоду не набрав чинності закон про Державний бюджет України, Кабінет Міністрів України має право здійснювати витрати Державного бюджету України відповідно до таких вимог:
 
   1. Якщо до початку нового бюджетного періоду не набрав чинності закон про Державний бюджет України, Кабінет Міністрів України має право здійснювати витрати Державного бюджету України відповідно до таких вимог:
 
553. 1) витрати Державного бюджету України можуть здійснюватися лише на бюджетні програми, бюджетні призначення щодо яких встановлені законом про Державний бюджет України на попередній бюджетний період та одночасно передбачені у проекті закону про Державний бюджет України на наступний бюджетний період, поданому Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України на друге читання або прийнятому Верховною Радою України закону про Державний бюджет України на наступний бюджетний період, за якими повністю зберігаються цільові обмеження;
 
   1) витрати Державного бюджету України можуть здійснюватися лише на бюджетні програми, бюджетні призначення щодо яких встановлені законом про Державний бюджет України на попередній бюджетний період та одночасно передбачені у проекті закону про Державний бюджет України на наступний бюджетний період, поданому Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України на друге читання, або прийнятому Верховною Радою України законі про Державний бюджет України на наступний бюджетний період, за якими повністю зберігаються цільові обмеження;
 
554. 2) щомісячні бюджетні асигнування загального фонду Державного бюджету України сумарно не повинні перевищувати 1/12 обсягу бюджетних призначень, визначених законом про Державний бюджет України на попередній бюджетний період, крім випадків, передбачених частиною п’ятою статті 16 та частиною четвертою статті 23 цього Кодексу;
 
-278- Кирильчук Є.І.
У підпункті 2 частини першої статті 46 слова і цифри «крім випадків, передбачених частиною п’ятою статті 16 та частиною четвертою статті 23 цього Кодексу» замінити словами і цифрами « (крім випадків, передбачених частиною сьомою статті 16 та частиною четвертою статті 23 цього Кодексу, а також пунктами 5 і 6 частини другої цієї статті)».
 
Враховано   2) щомісячні бюджетні асигнування загального фонду Державного бюджету України сумарно не повинні перевищувати 1/12 обсягу бюджетних призначень, визначених законом про Державний бюджет України на попередній бюджетний період, (крім випадків, передбачених частиною сьомою статті 16 та частиною четвертою статті 23 цього Кодексу, а також пунктами 5 і 6 частини другої цієї статті);
 
555. 2. До набрання чинності законом про Державний бюджет України на поточний бюджетний період:
 
   2. До набрання чинності законом про Державний бюджет України на поточний бюджетний період:
 
556. 1) забороняється із загального фонду державного бюджету здійснювати витрати в частині капітальних видатків та надання кредитів з бюджету, крім капітальних видатків, пов’язаних із функціонуванням систем життєзабезпечення за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, а також витрат, пов’язаних із введенням воєнного чи надзвичайного стану, оголошенням окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуації та виділенням коштів з резервного фонду державного бюджету;
 
   1) забороняється із загального фонду державного бюджету здійснювати витрати в частині капітальних видатків та надання кредитів з бюджету, крім капітальних видатків, пов’язаних із функціонуванням систем життєзабезпечення за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, а також витрат, пов’язаних із введенням воєнного чи надзвичайного стану, оголошенням окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуації та виділенням коштів з резервного фонду державного бюджету;
 
557. 2) державні запозичення можуть здійснюватися в обсязі, що не перевищує обсяг витрат на погашення основної суми державного боргу у відповідний період, а державні гарантії не надаються;
 
-279- Кирильчук Є.І.
Пункт 2 частини другої статті 46 після слів «у відповідний період, а» доповнити словами «також для проведення витрат із Стабілізаційного фонду (у разі його створення),».
 
Враховано   2) державні запозичення можуть здійснюватися в обсязі, що не перевищує обсяг витрат на погашення основної суми державного боргу у відповідний період, а також для проведення витрат із Стабілізаційного фонду (у разі його створення), а державні гарантії не надаються;
 
558. 3) діють норми закону про Державний бюджет України на попередній бюджетний період, крім норм, якими визначені загальні показники державного бюджету, бюджетні призначення головним розпорядникам коштів державного бюджету і обсяги трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами;
 
   3) діють норми закону про Державний бюджет України на попередній бюджетний період, крім норм, якими визначені загальні показники державного бюджету, бюджетні призначення головним розпорядникам коштів державного бюджету і обсяги трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами;
 
559. 4) податки і збори (обов'язкові платежі) та інші надходження, що зараховуються до бюджету, регулюються нормами законодавства в частині, що не суперечить закону про Державний бюджет України на попередній бюджетний період;
 
-280- Кирильчук Є.І.
У пункті 4 частини другої статті 46 слова «надходження, що зараховуються до бюджету» замінити словами «надходження бюджету».
 
Враховано   4) податки і збори (обов'язкові платежі) та інші надходження бюджету регулюються нормами законодавства в частині, що не суперечить закону про Державний бюджет України на попередній бюджетний період;
 
560. 5) соціальні стандарти та соціальні гарантії, у тому числі розмір прожиткового мінімуму, рівень його забезпечення, мінімальна заробітна плата, надання пільг, компенсацій і гарантій населенню у поточному бюджетному періоді застосовуються у розмірах та на умовах, що діяли у грудні попереднього бюджетного періоду;
 
-281- Сушкевич В.М.
У пункті 5 частини другої статті 46:
після слів «заробітна плата» додати слова «мінімальна пенсія за віком»
 
Враховано в іншій редакції  5) соціальні стандарти та соціальні гарантії, у тому числі розмір прожиткового мінімуму, рівень його забезпечення, мінімальна заробітна плата, надання пільг, компенсацій і гарантій населенню у поточному бюджетному періоді застосовуються у розмірах та на умовах, що діяли у грудні попереднього бюджетного періоду;
 
561. 6) перерахування дотацій вирівнювання з державного бюджету місцевим бюджетам та коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, здійснюється відповідно до обсягів, визначених у проекті закону про Державний бюджет України, поданому Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України на друге читання, або прийнятому Верховною Радою України закону про Державний бюджет України на наступний бюджетний період.
 
   6) перерахування дотацій вирівнювання з державного бюджету місцевим бюджетам та коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, здійснюється відповідно до обсягів, визначених у проекті закону про Державний бюджет України, поданому Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України на друге читання, або прийнятому Верховною Радою України законі про Державний бюджет України на наступний бюджетний період.
 
562. Глава 8. ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ
 
   Глава 8. ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ
 
563. Стаття 47. Організація виконання державного бюджету
 
   Стаття 47. Організація виконання державного бюджету
 
564. 1. Кабінет Міністрів України забезпечує виконання Державного бюджету України. Міністерство фінансів України здійснює загальну організацію та управління виконанням Державного бюджету України, координує діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.
 
   1. Кабінет Міністрів України забезпечує виконання Державного бюджету України. Міністерство фінансів України здійснює загальну організацію та управління виконанням Державного бюджету України, координує діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.
 
565. Стаття 48. Казначейське обслуговування Державного бюджету України та фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування
 
-282- Куликов К.Б.
Назву статті 48 викласти у такій редакції: «Казначейське обслуговування бюджетних коштів».
 
Враховано   Стаття 48. Казначейське обслуговування бюджетних коштів
 
566. 1. В Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України, що діє у складі Міністерства фінансів України:
 
-283- Куликов К.Б.
Частину першу статті 48 викласти у такій редакції:
1. При виконанні державного бюджету і місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів. Державне казначейство України, що діє у складі Міністерства фінансів України, забезпечує казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунку, відкритого у Національному банку України.
Казначейське обслуговування бюджетних коштів передбачає:
1) розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, а також інших клієнтів відповідно до законодавства;
2) контроль за здійсненням бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень бюджету, взятті бюджетних зобов'язань розпорядниками бюджетних коштів та здійсненні платежів за цими зобов’язаннями;
3) ведення бухгалтерського обліку і складання звітності про виконання бюджетів з дотриманням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку;
4) здійснення інших операцій з бюджетними коштами».
 
Враховано   1. При виконанні державного бюджету і місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів. Державне казначейство України, що діє у складі Міністерства фінансів України, забезпечує казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунку, відкритого у Національному банку України.
Казначейське обслуговування бюджетних коштів передбачає:
 
567. 1) операцій з коштами державного бюджету;
 
   1) розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, а також інших клієнтів відповідно до законодавства;
 
568. 2) розрахунково-касового обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів та інших клієнтів, визначених нормативно-правовими актами;
 
   2) контроль за здійсненням бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень бюджету, взятті бюджетних зобов'язань розпорядниками бюджетних коштів та здійсненні платежів за цими зобов’язаннями;
 
569. 3) контролю бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов'язань та проведенні платежів;
 
   3) ведення бухгалтерського обліку і складання звітності про виконання бюджетів з дотриманням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
 
570. 4) бухгалтерського обліку і складання звітності про виконання державного бюджету, з дотриманням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
 
-284- Ляшко О.В.
Частину першу статті 48 доповнити абзацом такого змісту: «В органах Державного казначейства України бюджетним установам відкриваються рахунки у встановленому законодавством порядку».
 
Враховано   4) здійснення інших операцій з бюджетними коштами.
В органах Державного казначейства України бюджетним установам відкриваються рахунки у встановленому законодавством порядку.
 
571. 2. Обслуговування Державним казначейством України установ України, які функціонують за кордоном, здійснюється у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
 
   2. Обслуговування Державним казначейством України установ України, які функціонують за кордоном, здійснюється у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
 
572. 3. При здійсненні операцій з коштами фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування застосовується казначейська форма обслуговування у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
-285- Куликов К.Б.
У частині третій статті 48: в абзаці першому слова «казначейська форма обслуговування» замінити словами «казначейське обслуговування»; абзац другий виключити (перенести до статті 58).
 
Враховано   3. При здійсненні операцій з коштами фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування застосовується казначейське обслуговування у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
573. Фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування ведуть бухгалтерський облік і подають Міністерству фінансів України та Державному казначейству України звіти про виконання кошторисів відповідних фондів у встановленому законодавством порядку.
 
      
574. 4. Державним казначейством України не здійснюється оплата послуг з оброблення електронних розрахункових документів та повідомлень у системі електронних переказів Національного банку України та з переказу коштів через валютні рахунки, відкриті в Національному банку України.
 
   4. Державним казначейством України не здійснюється оплата послуг з оброблення електронних розрахункових документів та повідомлень у системі електронних переказів Національного банку України і з переказу коштів через валютні рахунки, відкриті в Національному банку України.
 
575. 5. Державне казначейство України для покриття тимчасових касових розривів бюджету має право залучати кошти єдиного казначейського рахунка протягом поточного бюджетного періоду.
 
-286- Куликов К.Б.
Частину п’яту статті 48 викласти у такій редакції:
«5. Державне казначейство України має право залучати на поворотній основі кошти єдиного казначейського рахунку для покриття тимчасових касових розривів бюджетів і Пенсійного фонду України та для надання середньострокових позичок місцевим бюджетам».
 
Враховано   5. Державне казначейство України має право залучати на поворотній основі кошти єдиного казначейського рахунку для покриття тимчасових касових розривів бюджетів і Пенсійного фонду України та для надання середньострокових позичок місцевим бюджетам.
 
576. 6. Обсяги тимчасових касових розривів місцевих бюджетів, пов’язаних із забезпеченням видатків загального фонду, на оплату праці працівників бюджетних установ та нарахування на заробітну плату, придбання продуктів харчування і медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, в обов'язковому порядку покриваються Державним казначейством України в межах планового бюджетного періоду, а тимчасові касові розриви Пенсійного фонду України, пов'язані із виплатою пенсій, - в межах його фактичного дефіциту коштів на цю мету за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами.
 
-287- Борисов В.Д.
в пункті 6 статті 48 після слів «із забезпеченням» вилучити текст до слів «в обов’язковому порядку» та замінити його текстом «захищених видатків загального фонду»
 
Враховано   6. Обсяги тимчасових касових розривів місцевих бюджетів, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в обов'язковому порядку покриваються Державним казначейством України в межах поточного бюджетного періоду, а тимчасові касові розриви Пенсійного фонду України, пов'язані із виплатою пенсій, - в межах фактичного дефіциту коштів на цю мету за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
 
    -288- Куликов К.Б.
В абзаці першому частини шостої статті 48 слово «планового» замінити словом «поточного», слово «його» виключити та доповнити словами «з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду».
 
Враховано    
    -289- Азаров М.Я.
У частині 6 статті 48 вилучити слова «в обов'язковому порядку» та доповнити реченням такого змісту: «Покриття тимчасових касових розривів здійснюється на поворотній основі».
 
Враховано (в частині 5 статті 48)   
577. Порядок проведення таких операцій розробляється Державним казначейством України та затверджується Міністерством фінансів України.
 
   Порядок проведення таких операцій розробляється Державним казначейством України та затверджується Міністерством фінансів України.
 
578. Стаття 49. Бюджетний розпис
 
   Стаття 49. Розпис Державного бюджету України
 
579. 1. Державний бюджет України виконується за розписом, який затверджується Міністром фінансів України відповідно до бюджетних призначень у місячний термін після набрання чинності законом про Державний бюджет України. До затвердження розпису Міністром фінансів України затверджується тимчасовий розпис на відповідний період.
 
-290- Кирильчук Є.І.
У статті 49:
назву викласти у такій редакції «Розпис Державного бюджету України»;
у другому і третьому реченнях частини першої статті 49 слово «розпис» і «бюджетного розпису» замінити словами «розпис Державного бюджету України» у відповідних відмінках.
 
Враховано   1. Державний бюджет України виконується за розписом, який затверджується Міністром фінансів України відповідно до бюджетних призначень у місячний строк після набрання чинності законом про Державний бюджет України. До затвердження розпису Державного бюджету України Міністром фінансів України затверджується тимчасовий розпис Державного бюджету України на відповідний період.
 
580. Примірник затвердженого бюджетного розпису передається до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з подальшим інформуванням про внесені до нього зміни, пов’язані із внесеними змінами до закону про Державний бюджет України.
 
   Примірник затвердженого розпису Державного бюджету України передається до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з подальшим інформуванням про внесені до нього зміни, пов’язані із внесеними змінами до закону про Державний бюджет України.
 
581. 2. Міністр фінансів України протягом бюджетного періоду забезпечує відповідність розпису Державного бюджету України встановленим бюджетним призначенням, а також відповідність розподілу бюджетних асигнувань головним розпорядникам бюджетних коштів за загальним фондом державного бюджету по визначених розписом періодах року відповідному прогнозу надходжень до загального фонду державного бюджету протягом бюджетного періоду.
 
-291- Кирильчук Є.І.
У частині другій статті 49 слово «Міністр» замінити словом «Міністерство», слова «по визначених розписом» замінити словами «за визначеними цим розписом».
 
Враховано   2. Міністерство фінансів України протягом бюджетного періоду забезпечує відповідність розпису Державного бюджету України встановленим бюджетним призначенням, а також відповідність розподілу бюджетних асигнувань головним розпорядникам бюджетних коштів за загальним фондом державного бюджету за визначеними цим розписом періодами року відповідному прогнозу надходжень загального фонду державного бюджету протягом бюджетного періоду.
 
582. Стаття 50. Виконання Державного бюджету України за доходами
 
   Стаття 50. Виконання Державного бюджету України за доходами
 
583. 1. Міністерство фінансів України здійснює прогнозування та аналіз доходів бюджету і має виключне право надання відстрочок по сплаті податків і зборів (обов'язкових платежів) на умовах податкового кредиту за поданнями органів стягнення на термін до трьох місяців в межах поточного бюджетного періоду.
 
-292- Кирильчук Є.І.
Частину першу статті 50 викласти у такій редакції:
«1. Міністерство фінансів України здійснює прогнозування та аналіз доходів бюджету, а також має виключне право надання на умовах податкового кредиту відстрочення податкових зобов’язань на строк до трьох місяців в межах поточного бюджетного періоду за поданням органів стягнення та стосовно загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів) погодження рішень про розстрочення податкових зобов’язань на строк, що виходить за межі одного бюджетного періоду».
 
Враховано   1. Міністерство фінансів України здійснює прогнозування та аналіз доходів бюджету, а також має виключне право надання на умовах податкового кредиту відстрочення податкових зобов’язань на строк до трьох місяців в межах поточного бюджетного періоду за поданням органів стягнення та стосовно загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів) погодження рішень про розстрочення податкових зобов’язань на строк, що виходить за межі одного бюджетного періоду.
 
584. 2. Державне казначейство України веде бухгалтерський облік всіх надходжень, що належать Державному бюджету України, та за поданням органів стягнення здійснює повернення коштів, що були помилково або надмірно зараховані до бюджету.
 
   2. Державне казначейство України веде бухгалтерський облік всіх надходжень, що належать Державному бюджету України, та за поданням органів стягнення здійснює повернення коштів, помилково або надмірно зарахованих до бюджету.
 
585. 3. Органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства.
 
-293- Кирильчук Є.І.
частину третю статті 50 доповнити реченням такого змісту: «Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи міських (міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) рад координують діяльність відповідних органів стягнення щодо виконання визначених для територій показників доходів бюджету»;
 
Враховано   3. Органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи міських (міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) рад координують діяльність відповідних органів стягнення щодо виконання визначених для територій показників доходів бюджету.
 
586. 4. Податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів стягнення (за винятком установ України, які функціонують за кордоном).
 
   4. Податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів стягнення (за винятком установ України, які функціонують за кордоном).
 
587. Порядок зарахування до доходів державного бюджету податків і зборів та інших доходів, що отримуються установами України, які функціонують за кордоном, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
   Порядок зарахування до державного бюджету податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів, що отримуються установами України, які функціонують за кордоном, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
588. 5. Податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок.
 
   5. Податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.
 
589. 6. Забороняється проведення розрахунків з бюджетом у негрошовій формі, у тому числі шляхом взаємозаліку, застосування векселів (крім податкових векселів), бартерних операцій та зарахування зустрічних платіжних вимог у фінансових установах, за винятком операцій, пов'язаних з державним боргом та випадків, передбачених законом про Державний бюджет України.
 
-294- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у частині шостій статті 50 слова у дужках « (крім податкових векселів)» виключити;
 
Враховано   6. Забороняється проведення розрахунків з бюджетом у негрошовій формі, у тому числі шляхом взаємозаліку, застосування векселів, бартерних операцій та зарахування зустрічних платіжних вимог у фінансових установах, за винятком операцій, пов'язаних з державним боргом, та випадків, передбачених законом про Державний бюджет України.
 
590. 7. Перелік органів державної влади, уповноважених на здійснення контролю за справлянням податків і зборів (обов’язкових платежів), за видами надходжень до бюджету згідно з бюджетною класифікацією визначається Кабінетом Міністрів України.
 
-295- Кирильчук Є.І.
У частині сьомій статті 50 слова « (обов’язкових платежів), за видами надходжень до бюджету» замінити словами « (обов’язкових платежів) та інших доходів бюджету, за видами доходів бюджету», після слів «бюджетною класифікацією» доповнити словами «а також загальні вимоги щодо обліку доходів бюджету».
 
Враховано   7. Перелік органів державної влади, уповноважених на здійснення контролю за справлянням податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів бюджету, за видами доходів бюджету згідно з бюджетною класифікацією, а також загальні вимоги щодо обліку доходів бюджету визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
591. 8. У разі зміни місцезнаходження суб’єктів підприємницької діяльності - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
 
-296- Кирильчук Є.І.
У частині восьмій статті 50 та в абзаці третьому частини восьмої статті 98 слова «підприємницької діяльності» замінити словом «господарювання».
 
Враховано   8. У разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
 
592. Стаття 51. Виконання Державного бюджету України за видатками та кредитуванням
 
-297- Кирильчук Є.І.
У назві статті 51, а також у її тексті, що стосується загальних вимог виконання видатків і кредитування державного та місцевих бюджетів, слова «Державного бюджету України» замінити словом «бюджету» та внести інші необхідні уточнення у відповідних відмінках, а також виключити у частині шостій статті 78 текст у дужках.
 
Враховано   Стаття 51. Виконання бюджету за видатками та кредитуванням
 
593. 1. Стадіями виконання Державного бюджету України за видатками та кредитуванням визнаються:
 
   1. Стадіями виконання бюджету за видатками та кредитуванням є:
 
594. 1) встановлення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів на основі та в межах затвердженого бюджетного розпису;
 
   1) встановлення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів на основі та в межах затвердженого розпису бюджету;
 
595. 2) затвердження кошторисів, паспортів бюджетних програм (за умови застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі), а також порядків використання бюджетних коштів;
 
   2) затвердження кошторисів, паспортів бюджетних програм (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі), а також порядків використання бюджетних коштів;
 
596. 3) взяття бюджетних зобов'язань;
 
   3) взяття бюджетних зобов'язань;
 
597. 4) отримання товарів, робіт та послуг;
 
   4) отримання товарів, робіт та послуг;
 
598. 5) здійснення платежів за товари, роботи та послуги відповідно до взятих бюджетних зобов'язань;
 
-298- Кирильчук Є.І.
У частині першій статті 51:
у пункті 5 слова «за товари, роботи та послуги» виключити;
доповнити пунктом 7 такого змісту:
«7) повернення кредитів до бюджету (стосовно кредитування бюджету)».
 
Враховано   5) здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов'язань;
 
599. 6) використання товарів, робіт та послуг на виконання заходів бюджетних програм.
 
   6) використання товарів, робіт та послуг на виконання заходів бюджетних програм;
7) повернення кредитів до бюджету (стосовно кредитування бюджету).
 
600. 2. Відповідно до затвердженого бюджетного розпису розпорядники коштів Державного бюджету України одержують бюджетні асигнування, що є підставою для затвердження кошторисів. Кошторис є основним плановим документом бюджетної установи, який надає повноваження щодо отримання надходжень і здійснення витрат, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення цілей, визначених на бюджетний період відповідно до бюджетних призначень.
 
-299- Кирильчук Є.І.
У частині другій статті 51:
у першому реченні слова «бюджетного розпису розпорядники коштів Державного бюджету України» замінити словами «розпису бюджету розпорядники бюджетних коштів»;
друге речення викласти у такій редакції: «Порядок складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ встановлюється Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано   2. Відповідно до затвердженого розпису бюджету розпорядники бюджетних коштів одержують бюджетні асигнування, що є підставою для затвердження кошторисів. Порядок складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
601. 3. Державне казначейство України здійснює контроль за відповідністю кошторисів розпорядників бюджетних коштів розпису Державного бюджету України.
 
   3. Державне казначейство України здійснює контроль за відповідністю кошторисів розпорядників бюджетних коштів розпису бюджету.
 
602. 4. Розпорядники бюджетних коштів несуть відповідальність за управління бюджетними асигнуваннями і здійснення контролю за виконанням процедур та вимог, встановлених цим Кодексом.
 
   4. Розпорядники бюджетних коштів несуть відповідальність за управління бюджетними асигнуваннями і здійснення контролю за виконанням процедур та вимог, встановлених цим Кодексом.
 
603. 5. За наявності простроченої заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), а також за спожиті комунальні послуги та енергоносії розпорядники бюджетних коштів не беруть зобов'язань та не проводять платежів за іншими заходами, пов’язаними з функціонуванням бюджетних установ, до погашення такої заборгованості.
 
-300- Кирильчук Є.І.
Текст частини п’ятої статті 51 викласти у такій редакції: «За наявності простроченої заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), стипендій, а також за спожиті комунальні послуги та енергоносії розпорядники бюджетних коштів в межах бюджетних асигнувань за загальним фондом не беруть бюджетні зобов'язання та не здійснюють платежі за іншими заходами, пов’язаними з функціонуванням бюджетних установ (крім захищених видатків бюджету, визначених статтею 55 цього Кодексу), до погашення такої заборгованості», а у частині шостій – слова «здійснюють витрати» замінити словами «здійснюють платежі».
 
Враховано   5. За наявності простроченої заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), стипендій, а також за спожиті комунальні послуги та енергоносії розпорядники бюджетних коштів в межах бюджетних асигнувань за загальним фондом не беруть бюджетні зобов'язання та не здійснюють платежі за іншими заходами, пов’язаними з функціонуванням бюджетних установ (крім захищених видатків бюджету, визначених статтею 55 цього Кодексу), до погашення такої заборгованості.
 
604. 6. Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють витрати тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік органами Державного казначейства України; щодо фундаментальних досліджень - додатково за наявності висновку про їх доцільність за кожною науковою темою, наданого Експертною радою при Національній академії наук України із залученням експертів центрального органу виконавчої влади у сфері наукової і науково-технічної діяльності; щодо завдань (проектів) Національної програми інформатизації - після їх погодження з Генеральним державним замовником Національної програми інформатизації - центральним органом виконавчої влади, визначеним Кабінетом Міністрів України.
 
-301- Азаров М.Я.
У частині 6 статті 51 виключити слова «щодо фундаментальних досліджень – додатково за наявності висновку про їх доцільність за кожною науковою темою, наданого Експертною радою при Національній академії наук України із залученням експертів центрального органу виконавчої влади у сфері наукової і науково-технічної діяльності; щодо завдань (проектів) Національної програми інформатизації – після їх погодження з Генеральним державним замовником Національної програми інформатизації - центральним органом виконавчої влади, визначеним Кабінетом Міністрів України.»
 
Відхилено   6. Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік органами Державного казначейства України; щодо фундаментальних досліджень - додатково за наявності висновку про їх доцільність за кожною науковою темою, наданого Експертною радою при Національній академії наук України із залученням експертів центрального органу виконавчої влади у сфері наукової і науково-технічної діяльності; щодо завдань (проектів) Національної програми інформатизації - після їх погодження з Генеральним державним замовником Національної програми інформатизації - центральним органом виконавчої влади, визначеним Кабінетом Міністрів України.
 
605. Розпорядники бюджетних коштів беруть зобов'язання за спеціальним фондом бюджету виключно в межах відповідних фактичних надходжень до спеціального фонду бюджету.
 
-302- Кирильчук Є.І.
В абзаці другому частини шостої статті 51 слова «беруть зобов’язання» замінити словами «беруть бюджетні зобов’язання» та доповнити реченням такого змісту: «За бюджетними програмами, які здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків, міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних програм (проектів), термін дії яких завершується у поточному бюджетному періоді, розпорядники бюджетних коштів мають право брати відповідні бюджетні зобов’язання у четвертому кварталі поточного бюджетного періоду понад фактичні надходження таких кредитів (позик) за умови наявності письмової згоди кредитора на оплату цих зобов’язань протягом першого кварталу наступного бюджетного періоду».
 
Враховано   Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання за спеціальним фондом бюджету виключно в межах відповідних фактичних надходжень спеціального фонду бюджету. За бюджетними програмами, які здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків, міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних програм (проектів), термін дії яких завершується у поточному бюджетному періоді, розпорядники бюджетних коштів мають право брати відповідні бюджетні зобов’язання у четвертому кварталі поточного бюджетного періоду понад фактичні надходження таких кредитів (позик) за умови наявності письмової згоди кредитора на оплату цих зобов’язань протягом першого кварталу наступного бюджетного періоду.
 
606. У разі коли фактичний обсяг надходжень за спеціальним фондом кошторису бюджетної установи менший від планових показників, врахованих у спеціальному фонді її кошторису, розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний до закінчення бюджетного періоду внести зміни до спеціального фонду кошторису стосовно зменшення надходжень і видатків з урахуванням очікуваного виконання спеціального фонду кошторису у відповідному бюджетному періоді. Розпорядники упорядковують бюджетні зобов'язання з урахуванням внесених змін до спеціального фонду кошторису.
 
-303- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
в абзаці третьому частини шостої статті 51 слова «У разі коли фактичний обсяг надходжень», «стосовно зменшення надходжень» замінити відповідно словами «Якщо фактичний обсяг власних надходжень», «стосовно зменшення власних надходжень»;
 
Враховано   Якщо фактичний обсяг власних надходжень за спеціальним фондом кошторису бюджетної установи менший від планових показників, врахованих у спеціальному фонді її кошторису, розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний до закінчення бюджетного періоду внести зміни до спеціального фонду кошторису стосовно зменшення власних надходжень і видатків з урахуванням очікуваного виконання спеціального фонду кошторису у відповідному бюджетному періоді. Розпорядники бюджетних коштів упорядковують бюджетні зобов'язання з урахуванням внесених змін до спеціального фонду кошторису.
 
607. Розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, за якими розпорядником бюджетних коштів взято зобов’язання без відповідних бюджетних асигнувань або ж з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України, є недійсними. За такими операціями не виникають бюджетні зобов’язання та не утворюється бюджетна заборгованість.
 
   Розміщення замовлення, укладання договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, за якими розпорядником бюджетних коштів взято зобов’язання без відповідних бюджетних асигнувань або ж з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), є недійсними. За такими операціями не виникають бюджетні зобов’язання та не утворюється бюджетна заборгованість.
 
608. 7. Будь-які зобов'язання, взяті розпорядниками бюджетних коштів без відповідних бюджетних асигнувань або ж з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України, не вважаються бюджетними зобов'язаннями (крім витрат, що здійснюються відповідно до абзацу третього цієї частини) і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов'язань є бюджетним правопорушенням. Витрати державного бюджету на покриття таких зобов'язань не можуть здійснюватися.
 
   7. Будь-які зобов'язання, взяті розпорядниками бюджетних коштів без відповідних бюджетних асигнувань або ж з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), не вважаються бюджетними зобов'язаннями (крім витрат, що здійснюються відповідно до абзацу третього цієї частини) і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов'язань є порушенням бюджетного законодавства. Витрати бюджету на покриття таких зобов'язань не можуть здійснюватися.
 
609. Державне казначейство України здійснює реєстрацію та облік бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів у порядку, визначеному Державним казначейством України за погодженням із Міністерством фінансів України, і відображає їх у звітності про виконання Державного бюджету України. При реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань проводиться перевірка відповідності напрямів витрачання бюджетних коштів бюджетному асигнуванню, паспорту бюджетної програми.
 
   Державне казначейство України здійснює реєстрацію та облік бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів у порядку, визначеному Державним казначейством України за погодженням із Міністерством фінансів України, і відображає їх у звітності про виконання бюджету. При реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань здійснюється перевірка відповідності напрямів витрачання бюджетних коштів бюджетному асигнуванню, паспорту бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі).
 
610. Бюджетні зобов’язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг з оплати за спожиті житлово-комунальні послуги та компенсацій громадянам з бюджету, на що згідно із законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються Державним казначейством України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень у порядку та за переліком, визначеними Кабінетом Міністрів України.
 
   Бюджетні зобов’язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг з оплати за спожиті житлово-комунальні послуги та компенсацій громадянам з бюджету, на що згідно із законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються Державним казначейством України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень у порядку та за переліком, визначеними Кабінетом Міністрів України.
 
611. При наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім'ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.
 
   При наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім'ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.
 
612. 8. Після отримання товарів, робіт та послуг відповідно до умов взятого бюджетного зобов'язання розпорядник бюджетних коштів приймає рішення про їх оплату та подає доручення на здійснення платежу органу Державного казначейства України, якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами.
 
-304- Кирильчук Є.І.
У частині восьмій статті 51 слова «нормативно-правовими актами» замінити словами «бюджетним законодавством, визначеним пунктом 5 частини першої статті 4 цього Кодексу».
 
Враховано   8. Після отримання товарів, робіт та послуг відповідно до умов взятого бюджетного зобов'язання розпорядник бюджетних коштів приймає рішення про їх оплату та подає доручення на здійснення платежу органу Державного казначейства України, якщо інше не передбачено бюджетним законодавством, визначеним пунктом 5 частини першої статті 4 цього Кодексу.
 
613. 9. Державне казначейство України здійснює платежі за дорученнями розпорядників бюджетних коштів у разі:
 
   9. Державне казначейство України здійснює платежі за дорученнями розпорядників бюджетних коштів у разі:
 
614. 1) наявності відповідного бюджетного зобов'язання для платежу у бухгалтерському обліку виконання Державного бюджету України;
 
   1) наявності відповідного бюджетного зобов'язання для платежу у бухгалтерському обліку виконання бюджету;
 
615. 2) наявності затвердженого в установленому порядку паспорта бюджетної програми;
 
   2) наявності затвердженого в установленому порядку паспорта бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі);
 
616. 3) наявності у розпорядників бюджетних коштів невикористаних бюджетних асигнувань.
 
-305- Кирильчук Є.І.
У пункті 3 частини дев’ятої статті 51 слово «невикористаних» замінити словом «відповідних».
 
Враховано   3) наявності у розпорядників бюджетних коштів відповідних бюджетних асигнувань.
 
617. 10. У разі надання кредитів з бюджету у позичальників виникає заборгованість перед бюджетом. З моменту надання кредитів з бюджету на суму отриманих з бюджету коштів права кредитора та право вимагати від позичальників повернення таких кредитів у повному обсязі переходять до держави.
 
   10. У разі надання кредитів з бюджету у позичальників виникає заборгованість перед бюджетом. З моменту надання кредитів з бюджету на суму отриманих з бюджету коштів права кредитора та право вимагати від позичальників повернення таких кредитів до бюджету у повному обсязі переходять до держави (Автономної Республіки Крим, територіальної громади).
 
618. Позовна давність на вимоги щодо погашення такої заборгованості не поширюється.
 
   Позовна давність на вимоги щодо погашення такої заборгованості не поширюється.
 
619. Органи державної податкової служби України визначаються органами стягнення заборгованості суб’єктів господарювання перед державою за кредитами з бюджету.
 
   Органи державної податкової служби України визначаються органами стягнення заборгованості суб’єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим, територіальною громадою) за кредитами з бюджету.
 
620. 11. Керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату (грошове забезпечення), включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати (грошового забезпечення), затвердженого для бюджетних установ у кошторисах.
 
   11. Керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату (грошове забезпечення), включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати (грошового забезпечення), затвердженого для бюджетних установ у кошторисах.
 
621. 12. Витрати на безоплатне або пільгове матеріальне і побутове забезпечення, на яке згідно із законодавством України мають право окремі категорії працівників бюджетних установ, військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу (крім категорій, пільги яким передбачаються пунктом „ї» частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частиною четвертою статті 29 Основ законодавства України про культуру, абзацом першим частини четвертої статті 57 Закону України „Про освіту»), а також у частині медичної допомоги і санаторно-курортного лікування та відпочинку для оздоровлення - члени сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, пенсіонери з числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та члени їх сімей, здійснюються в межах і відповідно до бюджетних асигнувань на функціонування цих бюджетних установ. До таких витрат належать: забезпечення форменим одягом, речовим майном, службовим обмундируванням; забезпечення безоплатною медичною допомогою; надання санаторно-курортного лікування та відпочинку для оздоровлення; надання жилого приміщення або виплата грошової компенсації за піднайом (найом) жилого приміщення; знижка плати за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична та теплова енергія); безоплатний проїзд і перевезення багажу; безоплатне встановлення квартирної охоронної сигналізації і користування нею; безоплатна відправка та одержання листів військовослужбовцями строкової служби.
 
-306- Азаров М.Я.
Виключити частину 12 статті 51.
 
Відхилено   12. Витрати на безоплатне або пільгове матеріальне і побутове забезпечення, на яке згідно із законодавством України мають право окремі категорії працівників бюджетних установ, військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу (крім категорій, пільги яким передбачаються пунктом „ї» частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частиною четвертою статті 29 Основ законодавства України про культуру, абзацом першим частини четвертої статті 57 Закону України „Про освіту»), а також у частині медичної допомоги і санаторно-курортного лікування та відпочинку для оздоровлення - члени сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, пенсіонери з числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та члени їх сімей, здійснюються в межах і відповідно до бюджетних асигнувань на функціонування цих бюджетних установ.
До таких витрат належать: забезпечення форменим одягом, речовим майном, службовим обмундируванням; забезпечення безоплатною медичною допомогою; надання санаторно-курортного лікування та відпочинку для оздоровлення; надання жилого приміщення або виплата грошової компенсації за піднайом (найом) жилого приміщення; зниження плати за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична та теплова енергія); безоплатний проїзд і перевезення багажу; безоплатне встановлення квартирної охоронної сигналізації і користування нею; безоплатне відправлення та одержання листів військовослужбовцями строкової служби.
 
622. 13. Розпорядники бюджетних коштів забезпечують у повному обсязі проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, та укладають угоди за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником обґрунтованих лімітів споживання.
 
-307- Кирильчук Є.І.
У частині тринадцятій статті 51 слова «угоди» замінити словом «договори».
 
Враховано   13. Розпорядники бюджетних коштів забезпечують у повному обсязі проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, та укладають договори за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів обґрунтованих лімітів споживання.
 
623. 14. Вступ до міжнародних організацій і приєднання до міжнародних угод, умови членства в яких передбачають сплату внесків або здійснення будь-яких інших виплат за рахунок коштів державного бюджету, здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України, виходячи з відповідних обсягів, визначених на цю мету у законі про Державний бюджет України, у порядку, визначеному Законом України „Про міжнародні договори України».
 
-308- Кирильчук Є.І.
У частині чотирнадцятій статті 51 слова «угод», «здійснюється» і «у порядку» замінити відповідно словами «договорів», «здійснюються» і «та у порядку».
 
Враховано   14. Вступ до міжнародних організацій і приєднання до міжнародних договорів, умови членства в яких передбачають сплату внесків або здійснення будь-яких інших виплат за рахунок коштів державного бюджету, здійснюються за рішенням Кабінету Міністрів України, виходячи з відповідних обсягів, визначених на цю мету у законі про Державний бюджет України, та у порядку, визначеному Законом України „Про міжнародні договори України».
 
624. 15. Видатки, пов’язані з функціонуванням закордонних дипломатичних установ України, включаючи видатки на утримання їх працівників (крім військових аташе), проводяться виключно через Міністерство закордонних справ України.
 
   15. Видатки, пов’язані з функціонуванням закордонних дипломатичних установ України, включаючи видатки на утримання їх працівників (крім військових аташе), здійснюються виключно через Міністерство закордонних справ України.
 
625. 16. Якщо обсяги власних надходжень бюджетних установ перевищують відповідні витрати, затверджені законом про Державний бюджет України, розпорядник бюджетних коштів передбачає спрямування таких сум у першу чергу на погашення заборгованості з оплати праці, нарахувань на заробітну плату, комунальних послуг та енергоносіїв.
 
-309- Кирильчук Є.І.
Абзац перший частини шістнадцятої статті 51 після слів «заробітну плату» доповнити словами «стипендій».
 
Враховано   16. Якщо обсяги власних надходжень бюджетних установ перевищують відповідні витрати, затверджені законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), розпорядник бюджетних коштів передбачає спрямування таких надпланових обсягів у першу чергу на погашення заборгованості з оплати праці, нарахувань на заробітну плату, стипендій, комунальних послуг та енергоносіїв.
 
626. У разі, якщо відсутня така заборгованість, розпорядник бюджетних коштів спрямовує:
 
   Якщо така заборгованість відсутня, розпорядник бюджетних коштів 50 відсотків коштів спрямовує
 
627. 50 відсотків коштів - на заходи, які здійснюються за рахунок відповідних надходжень;
 
   на заходи, які здійснюються за рахунок відповідних надходжень, а 50 відсотків коштів - на заходи, які
 
628. 50 відсотків коштів - на заходи, які необхідні для виконання основних функцій, але не забезпечені коштами загального фонду бюджету за відповідною бюджетною програмою.
 
   необхідні для виконання основних функцій, але не забезпечені коштами загального фонду бюджету за відповідною бюджетною програмою.
 
629. У такому випадку розпорядник бюджетних коштів здійснює перерозподіл обсягів взятих бюджетних зобов'язань за загальним фондом бюджету для проведення видатків за цими зобов'язаннями із спеціального фонду бюджету.
 
   У такому випадку розпорядник бюджетних коштів здійснює перерозподіл обсягів взятих бюджетних зобов'язань за загальним фондом бюджету для проведення видатків за цими зобов'язаннями із спеціального фонду бюджету.
 
630. Глава 9. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ
 
   Глава 9. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ
 
631. Стаття 52. Порядок внесення змін до закону про Державний бюджет України
 
   Стаття 52. Порядок внесення змін до закону про Державний бюджет України
 
632. 1. Зміни до закону про Державний бюджет України можуть вноситися у випадках виникнення відхилення оцінки прогнозу макропоказників економічного і соціального розвитку України та надходжень до бюджету від прогнозу, рахованого при затвердженні Державного бюджету України на відповідний бюджетний період, а також зміни структури видатків державного бюджету та в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Міністерство фінансів України проводить щомісячну оцінку відповідності прогнозу надходжень показникам, встановленим Державним бюджетом України. Кабінет Міністрів України проводить щоквартальну оцінку відповідності прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України показникам, врахованим при затвердженні Державного бюджету України на відповідний бюджетний період.
 
-310- Кирильчук Є.І.
У частині першій статті 52:
у першому реченні слова «прогнозу макропоказників» і «видатків державного бюджету» замінити відповідно словами «основних прогнозних макропоказників» і «витрат державного бюджету», у другому реченні слово «прогнозу» виключити, у третьому реченні слово «прогнозних» замінити словами «основних прогнозних»;
у другому реченні цієї частини та у статтях 53 і 54 слово «надходжень» замінити словами «надходжень державного бюджету» у різних відмінках залежно від контексту.
 
Враховано   1. Зміни до закону про Державний бюджет України можуть вноситися у випадках виникнення відхилення оцінки основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та надходжень бюджету від прогнозу, врахованого при затвердженні Державного бюджету України на відповідний бюджетний період, а також зміни структури витрат державного бюджету та в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Міністерство фінансів України здійснює щомісячну оцінку відповідності надходжень державного бюджету показникам, встановленим Державним бюджетом України. Кабінет Міністрів України здійснює щоквартальну оцінку відповідності основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України показникам, врахованим при затвердженні Державного бюджету України на відповідний бюджетний період.
 
633. 2. Зміни до закону про Державний бюджет України подаються у формі проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України.
 
   2. Зміни до закону про Державний бюджет України подаються у формі проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України.
 
634. 3. Проект закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України розробляється та подається до Верховної Ради України Кабінетом Міністрів України.
 
-311- Азаров М.Я.
Частину 3 статті 52 доповнити словами «, а також іншими суб’єктами права законодавчої ініціативи - за умови дотримання збалансованості пропозицій щодо перегляду бюджетних показників та не допущення збільшення державного боргу і державних гарантій, розмір яких встановлений законом про Державний бюджет України.»
 
Враховано (з уточненням редакції)  3. Проект закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України розробляється та подається до Верховної Ради України Кабінетом Міністрів України, а також іншими суб’єктами права законодавчої ініціативи за умови дотримання збалансованості пропозицій щодо перегляду бюджетних показників та недопущення збільшення державного боргу і державних гарантій, граничний обсяг яких встановлений законом про Державний бюджет України.
 
635. 4. Розгляд поданого Кабінетом Міністрів України проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України у першому читанні здійснюється у встановленому порядку розгляду законопроектів у Верховній Раді України. Проект закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України за результатами розгляду у першому читанні може бути прийнятий в цілому як закон.
 
-312- Деркач М.І.
Кирильчук Є.І.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
В абзаці першому частини четвертої статті 52 слова «поданого Кабінетом Міністрів України» виключити.
 
Враховано   4. Розгляд проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України у першому читанні здійснюється у порядку, встановленому для розгляду законопроектів у Верховній Раді України. Проект закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України за результатами розгляду у першому читанні може бути прийнятий в цілому як закон.
 
    -313- Азаров М.Я.
Частину 4 статті 52 викласти в такій редакції: «Розгляд проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України здійснюється у порядку, встановленому для розгляду законопроектів у Верховній Раді України.
 
Враховано частково    
636. За умови прийняття проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України за основу, Кабінет Міністрів України за участі уповноважених представників Комітету Верховної Ради України з питань бюджету готує та подає такий законопроект на розгляд до Верховної Ради України у другому читанні.
 
-314- Кирильчук Є.І.
У частині четвертій статті 52:
в абзаці другому слова «За умови» та «розгляд до» замінити відповідно словами «У разі» та «розгляд»,
абзац другий після слів «готує та» доповнити словами «у визначений Верховною Радою України строк»;
доповнити після абзацу другого абзацом третім такого змісту: «Після подання цього законопроекту Комітет Верховної Ради України з питань бюджету за участю уповноважених представників Кабінету Міністрів України готує висновки щодо його розгляду у другому читанні»;
в абзаці третьому слова «У разі, якщо позитивне рішення Верховною Радою України у другому читанні» замінити словами «Якщо позитивне рішення».
 
Враховано   У разі прийняття проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України за основу Кабінет Міністрів України за участі уповноважених представників Комітету Верховної Ради України з питань бюджету готує та у визначений Верховною Радою України строк подає такий законопроект на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.
Після подання цього законопроекту Комітет Верховної Ради України з питань бюджету за участю уповноважених представників Кабінету Міністрів України готує висновки щодо його розгляду у другому читанні.
 
637. Друге читання передбачає голосування проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України в цілому як закон. У разі, якщо позитивне рішення Верховною Радою України у другому читанні не прийнято, такий законопроект повертається до Кабінету Міністрів України на доопрацювання.
 
   Друге читання передбачає голосування проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України в цілому як закону. Якщо позитивне рішення не прийняте, такий законопроект повертається до Кабінету Міністрів України на доопрацювання.
 
638. Стаття 53. Перевиконання надходжень до Державного бюджету України
 
   Стаття 53. Перевиконання надходжень Державного бюджету України
 
639. 1. Надходження, що перевищують враховані у законі про Державний бюджет України показники надходжень до державного бюджету, розподіляються відповідно до закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України.
 
   1. Надходження державного бюджету, що перевищують враховані у законі про Державний бюджет України показники надходжень державного бюджету, розподіляються відповідно до закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України.
 
640. 2. Факт перевиконання надходжень до державного бюджету визнається за результатами офіційних висновків Рахункової палати та Міністерства фінансів України щодо виконання Державного бюджету України за підсумками трьох кварталів у разі перевищення показників надходжень, врахованих у розписі державного бюджету на відповідний період, більше ніж на 15 відсотків. Такі висновки подаються Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до 15 жовтня поточного року.
 
   2. Факт перевиконання надходжень державного бюджету визнається за результатами офіційних висновків Рахункової палати та Міністерства фінансів України щодо виконання Державного бюджету України за підсумками трьох кварталів у разі перевищення показників надходжень державного бюджету, врахованих у розписі державного бюджету на відповідний період, більше ніж на 15 відсотків. Такі висновки подаються Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до 15 жовтня поточного року.
 
641. 3. Кабінет Міністрів України протягом двох тижнів з дня оголошення зазначених офіційних висновків зобов'язаний подати Верховній Раді України відповідний проект закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України.
 
   3. Кабінет Міністрів України протягом двох тижнів з дня оголошення зазначених офіційних висновків зобов'язаний подати Верховній Раді України відповідний проект закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України.
 
642. Стаття 54. Скорочення видатків і кредитування загального фонду Державного бюджету України
 
   Стаття 54. Скорочення видатків і кредитування загального фонду Державного бюджету України
 
643. 1. У разі якщо за результатами місячного звіту про виконання загального фонду Державного бюджету України виявиться, що отриманих надходжень недостатньо для здійснення бюджетних асигнувань відповідно до бюджетних призначень з урахуванням граничного рівня дефіциту (профіциту), затвердженого законом про Державний бюджет України, Міністерство фінансів України встановлює тимчасове обмеження асигнувань загального фонду Державного бюджету України.
 
-315- Кирильчук Є.І.
У частині першій статті 54 слова «граничного рівня» замінити словами «граничного обсягу».
 
Враховано   1. Якщо за результатами місячного звіту про виконання загального фонду Державного бюджету України виявиться, що отриманих надходжень державного бюджету недостатньо для здійснення бюджетних асигнувань відповідно до бюджетних призначень з урахуванням граничного обсягу дефіциту (профіциту), затвердженого законом про Державний бюджет України, Міністерство фінансів України встановлює тимчасове обмеження асигнувань загального фонду Державного бюджету України.
 
644. 2. У разі якщо за результатами квартального звіту про виконання Державного бюджету України має місце недоотримання надходжень до загального фонду Державного бюджету України більше ніж на 15 відсотків від суми, передбаченої розписом державного бюджету на відповідний період, Міністерство фінансів України готує пропозиції про внесення змін до Державного бюджету України. Кабінет Міністрів України, розглянувши ці пропозиції, подає до Верховної Ради України розроблений на їх основі проект закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України не пізніше двох тижнів з дня подання пропозицій Міністром фінансів України.
 
-316- Кирильчук Є.І.
У частині другій статті 54 слово «Міністром» замінити словом «Міністерством».
 
Враховано   2. Якщо за результатами квартального звіту про виконання Державного бюджету України має місце недоотримання надходжень загального фонду Державного бюджету України більше ніж на 15 відсотків від суми, передбаченої розписом державного бюджету на відповідний період, Міністерство фінансів України готує пропозиції про внесення змін до Державного бюджету України. Кабінет Міністрів України, розглянувши ці пропозиції, подає до Верховної Ради України розроблений на їх основі проект закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України не пізніше двох тижнів з дня подання пропозицій Міністерством фінансів України.
 
645. 3. Верховна Рада України приймає рішення щодо зазначеного проекту закону стосовно скорочення видатків і кредитування Державного бюджету України у двотижневий термін з дня відповідного подання Кабінетом Міністрів України. До прийняття Верховною Радою України відповідного рішення видатки і кредитування провадяться з урахуванням тимчасових обмежень бюджетних асигнувань, встановлених Міністерством фінансів України.
 
   3. Верховна Рада України приймає рішення щодо зазначеного проекту закону стосовно скорочення видатків і кредитування Державного бюджету України у двотижневий строк з дня відповідного подання Кабінетом Міністрів України. До прийняття Верховною Радою України відповідного рішення видатки і кредитування провадяться з урахуванням тимчасових обмежень бюджетних асигнувань, встановлених Міністерством фінансів України.
 
646. Стаття 55. Захищені видатки бюджету
 
   Стаття 55. Захищені видатки бюджету
 
647. 1. Захищеними видатками бюджету визнаються видатки загального фонду бюджету, обсяг яких не може змінюватися при проведенні скорочення затверджених бюджетних призначень.
 
   1. Захищеними видатками бюджету визнаються видатки загального фонду бюджету, обсяг яких не може змінюватися при здійсненні скорочення затверджених бюджетних призначень.
 
648. 2. Захищеними видатками Державного бюджету України визначаються видатки загального фонду на:
 
   2. Захищеними видатками Державного бюджету України визначаються видатки загального фонду на:
 
649. оплату праці працівників бюджетних установ;
 
   оплату праці працівників бюджетних установ;
 
650. нарахування на заробітну плату;
 
   нарахування на заробітну плату;
 
651. придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;
 
   придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів;
 
652. забезпечення продуктами харчування;
 
   забезпечення продуктами харчування;
 
653. оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
 
   оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
 
654. виплату процентів за державним боргом;
 
   виплату процентів за державним боргом;
 
655. поточні трансферти населенню;
 
   поточні трансферти населенню;
 
656. поточні трансферти органам державної влади та органам місцевого самоврядування;
 
   поточні трансферти органам державної влади та органам місцевого самоврядування;
 
657. будівництво (придбання) житла для військовослужбовців;
 
-317- Кирильчук Є.І.
абзац десятий частини другої статті 55 доповнити словами «осіб рядового та начальницького складу»;
 
Враховано   будівництво (придбання) житла для військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу;
 
658. забезпечення інвалідів протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування та реабілітації;
 
-318- Сушкевич В.М.
Абзац одинадцятий частини другої статті 55 викласти у такій редакції:
«забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації».
 
Враховано   забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації;
 
659. підготовку кадрів вищими навчальними закладами І-ІV рівнів акредитації;
 
   підготовку кадрів вищими навчальними закладами І-ІV рівнів акредитації;
 
660. фундаментальні дослідження, прикладні наукові та науково-технічні розробки.
 
   фундаментальні дослідження, прикладні наукові та науково-технічні розробки.
 
661. Глава 10. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ТА ЗВІТНІСТЬ ПРО ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ
 
   Глава 10. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ТА ЗВІТНІСТЬ ПРО ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ
 
662. Стаття 56. Ведення бухгалтерського обліку виконання Державного бюджету України
 
   Стаття 56. Ведення бухгалтерського обліку виконання Державного бюджету України
 
663. 1. Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в бюджетних установах здійснюється Міністерством фінансів України, яке координує діяльність Державного казначейства України і погоджує його нормативно-правові акти з цих питань.
 
   1. Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в бюджетних установах здійснюється Міністерством фінансів України, яке координує діяльність Державного казначейства України і погоджує його нормативно-правові акти з цих питань.
 
664. 2. Бухгалтерський облік усіх операцій щодо виконання Державного бюджету України здійснюють органи Державного казначейства України. Цей облік повинен відображати всі активи та зобов'язання держави.
 
-319- Куликов К.Б.
Перше речення частини другої статті 56 доповнити словами «у порядку, встановленому Державним казначейством України».
 
Враховано   2. Бухгалтерський облік усіх операцій щодо виконання Державного бюджету України здійснюють органи Державного казначейства України у порядку, встановленому Державним казначейством України. Цей облік має відображати всі активи та зобов'язання держави.
 
665. Бюджетні установи ведуть бухгалтерський облік відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, що затверджуються Міністерством фінансів України, а також інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку.
 
   Бюджетні установи ведуть бухгалтерський облік відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, що затверджуються Міністерством фінансів України, а також інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку.
 
666. Порядок ведення бухгалтерського обліку бюджетних установ установлюється Державним казначейством України відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку за погодженням з Міністерством фінансів України.
 
   Порядок ведення бухгалтерського обліку бюджетних установ установлюється Державним казначейством України відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку за погодженням з Міністерством фінансів України.
 
667. 3. Завдання та функціональні обов’язки бухгалтерських служб, повноваження керівників бухгалтерських служб різних форм організації бухгалтерського обліку у бюджетних установах визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
-320- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
в абзаці першому частини третьої статті 56 слова «різних форм організації бухгалтерського обліку» виключити;
 
Враховано   3. Завдання та функціональні обов’язки бухгалтерських служб, повноваження керівників бухгалтерських служб у бюджетних установах визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
668. Керівником бухгалтерської служби у головних розпорядників бюджетних коштів є державний бухгалтер, функціональні обов’язки та повноваження якого визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
   Керівником бухгалтерської служби у головних розпорядників бюджетних коштів є державний бухгалтер, функціональні обов’язки та повноваження якого визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
669. 4. Усі надходження до бюджету та витрати бюджету обліковуються у валових показниках незалежно від того, передбачається чи не передбачається у бюджетних призначеннях взаємозарахування цих показників.
 
   4. Усі надходження бюджету та витрати бюджету обліковуються у валових показниках незалежно від того, передбачається чи не передбачається у бюджетних призначеннях взаємозарахування цих показників.
 
670. 5. Усі надходження до бюджету та витрати бюджету повинні заноситися на рахунки в хронологічному порядку відповідно до встановленої законодавством процедури. Всі бухгалтерські записи повинні підтверджуватися документально.
 
   5. Усі надходження бюджету та витрати бюджету мають відображатися на рахунках у хронологічному порядку відповідно до встановленої законодавством процедури. Усі бухгалтерські записи повинні підтверджуватися документально.
 
671. Стаття 57. Порядок закриття рахунків після закінчення бюджетного періоду
 
   Стаття 57. Порядок закриття рахунків після закінчення бюджетного періоду
 
672. 1. Не пізніше 31 грудня поточного бюджетного періоду або останнього дня іншого бюджетного періоду Державне казначейство України закриває всі рахунки, відкриті у поточному бюджетному періоді для виконання бюджету. Порядок закриття рахунків поточного бюджетного періоду та відкриття рахунків наступного бюджетного періоду визначається Державним казначейством України за погодженням з Міністерством фінансів України. За виняткових обставин Міністр фінансів України може визначити інший термін закриття рахунків, який повинен настати не пізніш як через п'ять робочих днів після закінчення бюджетного періоду.
 
   1. Не пізніше 31 грудня поточного бюджетного періоду або останнього дня іншого бюджетного періоду Державне казначейство України закриває всі рахунки, відкриті у поточному бюджетному періоді для виконання бюджету. Порядок закриття рахунків поточного бюджетного періоду та відкриття рахунків наступного бюджетного періоду визначається Державним казначейством України за погодженням з Міністерством фінансів України. За виняткових обставин Міністр фінансів України може визначити інший термін закриття рахунків, який повинен настати не пізніш як через п'ять робочих днів після закінчення бюджетного періоду.
 
673. Залишки коштів державного бюджету на кінець бюджетного періоду установ України, які функціонують за кордоном, на рахунках, відкритих у банківських установах країн їх місцезнаходження, зберігаються на таких рахунках для здійснення видатків у наступному бюджетному періоді відповідно до кошторисів.
 
   Залишки коштів державного бюджету на кінець бюджетного періоду установ України, які функціонують за кордоном, на рахунках, відкритих у банківських установах країн їх місцезнаходження, зберігаються на таких рахунках для здійснення видатків у наступному бюджетному періоді відповідно до кошторисів.
 
674. 2. На кінець бюджетного періоду Державне казначейство України зберігає залишки коштів на рахунках спеціального фонду державного бюджету для покриття відповідних витрат у наступному бюджетному періоді з урахуванням їх цільового призначення. У разі відсутності відповідних бюджетних призначень на наступний бюджетний період залишки коштів спеціального фонду перераховуються до загального фонду бюджету з дотриманням вимог цієї статті. Зобов’язання за бюджетними програмами спеціального фонду державного бюджету, не передбаченими проектом закону про Державний бюджет України на наступний бюджетний період, поданим на розгляд до Верховної Ради України, погашаються головними розпорядниками бюджетних коштів до кінця поточного бюджетного періоду за рахунок відповідних надходжень.
 
-321- Александровська А.О.
У ст. 57, ч. 2 у другому реченні вилучити слова: «з дотриманням вимог цієї статті.»
 
Враховано   2. На кінець бюджетного періоду Державне казначейство України зберігає залишки коштів на рахунках спеціального фонду державного бюджету для покриття відповідних витрат у наступному бюджетному періоді з урахуванням їх цільового призначення. У разі відсутності відповідних бюджетних призначень на наступний бюджетний період залишки коштів спеціального фонду перераховуються до загального фонду бюджету.
Бюджетні зобов’язання за бюджетними програмами спеціального фонду державного бюджету, не передбаченими проектом закону про Державний бюджет України на наступний бюджетний період, поданим на розгляд до Верховної Ради України, погашаються головними розпорядниками бюджетних коштів до кінця поточного бюджетного періоду за рахунок відповідних надходжень бюджету.
 
    -322- Куликов К.Б.
У третьому реченні частини другої статті 57 слова «Зобов’язання» і «надходжень» замінити відповідно словами «Бюджетні зобов’язання» і «надходжень бюджету».
 
Враховано    
675. 3. Усі надходження і витрати записуються в тому бюджетному періоді, в якому вони були здійснені.
 
   3. Усі надходження і витрати записуються в тому бюджетному періоді, в якому вони були здійснені.
 
676. Стаття 58. Звітність про виконання Державного бюджету України
 
   Стаття 58. Звітність про виконання Державного бюджету України
 
677. 1. Звітність про виконання Державного бюджету України (кошторисів бюджетних установ) складається з фінансової та бюджетної звітності.
 
   1. Звітність про виконання Державного бюджету України (кошторисів бюджетних установ) складається з фінансової та бюджетної звітності.
 
678. Фінансова звітність бюджетних установ складається за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та за формами, що затверджуються Міністерством фінансів України.
 
   Фінансова звітність бюджетних установ складається згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та за формами, що затверджуються Міністерством фінансів України.
 
679. Порядок заповнення форм фінансової звітності бюджетних установ встановлюється Державним казначейством України за погодженням з Міністерством фінансів України.
 
   Порядок заповнення форм фінансової звітності бюджетних установ встановлюється Державним казначейством України за погодженням з Міністерством фінансів України.
 
680. Бюджетна звітність відображає стан виконання бюджету, містить інформацію в розрізі бюджетної класифікації.
 
   Бюджетна звітність відображає стан виконання бюджету, містить інформацію в розрізі бюджетної класифікації.
 
681. Форми бюджетної звітності бюджетних установ і органів Державного казначейства України та порядок їх заповнення встановлюються Державним казначейством України за погодженням з Міністерством фінансів України.
 
   Форми бюджетної звітності бюджетних установ і органів Державного казначейства України та порядок їх заповнення встановлюються Державним казначейством України за погодженням з Міністерством фінансів України.
 
682. 2. Зведення, складання та надання звітності про виконання Державного бюджету України здійснюються Державним казначейством України.
 
   2. Зведення, складання та подання звітності про виконання Державного бюджету України здійснюються Державним казначейством України.
 
683. Державне казначейство України несе відповідальність за достовірність інформації про виконання Державного бюджету України.
 
   Державне казначейство України несе відповідальність за достовірність інформації про виконання Державного бюджету України.
 
684. 3. Керівник бухгалтерської служби бюджетної установи забезпечує складання та надання звітності про виконання бюджету (кошторису) відповідно до встановлених вимог.
 
-323- Куликов К.Б.
У частині третій статті 58 слова «надання звітності про виконання бюджету (кошторису)» замінити словами «подання фінансової і бюджетної звітності».
 
Враховано   3. Керівник бухгалтерської служби бюджетної установи забезпечує складання та подання фінансової і бюджетної звітності відповідно до встановлених вимог.
 
685. Державний бухгалтер здійснює зведення та аналіз показників розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів, які виконують бюджетні програми у системі головного розпорядника бюджетних коштів, а також контроль за дотриманням бюджетного законодавства в межах повноважень, встановлених законодавством.
 
   Державний бухгалтер здійснює зведення та аналіз показників розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів, які виконують бюджетні програми у системі головного розпорядника бюджетних коштів, а також контроль за дотриманням бюджетного законодавства в межах повноважень, встановлених законодавством.
 
686. 4. Звітність про виконання Державного бюджету України є оперативною, місячною, квартальною та річною.
 
-324- Куликов К.Б.
Статтю 58 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
«5. Фонди загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування ведуть бухгалтерський облік і подають Міністерству фінансів України та Державному казначейству України звіти про виконання кошторисів відповідних фондів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».
(перенесено з частини третьої статті 48)
 
Враховано   4. Звітність про виконання Державного бюджету України є оперативною, місячною, квартальною та річною.
5. Фонди загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування ведуть бухгалтерський облік і подають Міністерству фінансів України та Державному казначейству України звіти про виконання кошторисів відповідних фондів у порядку, встановленому Кабінетом Мінстрів України.
 
687. Стаття 59. Місячна звітність про виконання Державного бюджету України
 
   Стаття 59. Місячний звіт про виконання Державного бюджету України
 
688. 1. Місячна звітність про виконання Державного бюджету України надається Державним казначейством України Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним.
 
-325- Куликов К.Б.
У назві і частині першій статті 59 слова «Місячна звітність» замінити словами «Місячний звіт».
 
Враховано   1. Місячний звіт про виконання Державного бюджету України подається Державним казначейством України Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним.
 
689. 2. Зведені показники звітів про виконання бюджетів, інформація про виконання захищених видатків Державного бюджету України, інформація про використання коштів з резервного фонду бюджету, інформація про перелік здійснених операцій з державним боргом, інформація про надані державні гарантії надається Державним казначейством України Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним. Звіт про бюджетну заборгованість надається не пізніше 1 числа другого місяця, наступного за звітним.
 
-326- Куликов К.Б.
У частині другій статті 59 слова «резервного фонду бюджету» замінити словами «резервного фонду державного бюджету, інформація про надходження та використання коштів стабілізаційного фонду державного бюджету (у разі його створення)».
 
Враховано   2. Зведені показники звітів про виконання бюджетів, інформація про виконання захищених видатків Державного бюджету України, інформація про використання коштів з резервного фонду державного бюджету, інформація про надходження та використання коштів стабілізаційного фонду державного бюджету (у разі його створення), інформація про перелік здійснених операцій з державним боргом, інформація про надані державні гарантії подаються Державним казначейством України Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним. Звіт про бюджетну заборгованість подається не пізніше 1 числа другого місяця, наступного за звітним.
 
690. 3. Місячний звіт про фактичні надходження податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів до бюджету, місячний звіт про податкову заборгованість, включаючи суми недоїмки та переплат (у галузевому і територіальному розрізі, а також у розрізі джерел доходів та форм власності), надається органами стягнення Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 12 числа місяця, наступного за звітним.
 
-327- Куликов К.Б.
У частині третій статті 59 цифри «12» замінити цифрами «15».
 
Враховано   3. Місячний звіт про фактичні надходження податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджету, місячний звіт про податкову заборгованість, включаючи суми недоїмки та переплат (у галузевому і територіальному розрізі та у розрізі джерел доходів і форм власності), подаються органами стягнення Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним.
 
691. Стаття 60. Квартальний звіт про виконання Державного бюджету України
 
   Стаття 60. Квартальний звіт про виконання Державного бюджету України
 
692. 1. Квартальний звіт про виконання Державного бюджету України надається Державним казначейством України Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 35 днів після закінчення звітного кварталу.
 
   1. Квартальний звіт про виконання Державного бюджету України подається Державним казначейством України Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 35 днів після закінчення звітного кварталу.
 
693. 2. Квартальний звіт про виконання Державного бюджету України включає такі частини:
 
   2. Квартальний звіт про виконання Державного бюджету України включає такі частини:
 
694. 1) звіт про фінансовий стан (баланс) Державного бюджету України;
 
   1) звіт про фінансовий стан (баланс) Державного бюджету України;
 
695. 2) звіт про рух грошових коштів;
 
   2) звіт про рух грошових коштів;
 
696. 3) звіт про виконання Державного бюджету України (включаючи звіти про виконання показників за формою додатків до закону про Державний бюджет України);
 
   3) звіт про виконання Державного бюджету України (включаючи звіти про виконання показників за формою додатків до закону про Державний бюджет України);
 
697. 4) звіт про стан державного боргу;
 
   4) звіт про стан державного боргу;
 
698. 5) зведені показники звітів про виконання бюджетів;
 
   5) зведені показники звітів про виконання бюджетів;
 
699. 6) звіт про кредити (позики) та операції, що стосуються державних гарантійних зобов'язань;
 
-328- Куликов К.Б.
Текст пункту 6 частини другої статті 60 та пункту 8 частини другої статті 61 викласти у такій редакції: «звіт про операції стосовно державних гарантійних зобов’язань».
 
Враховано   6) звіт про операції стосовно державних гарантійних зобов'язань;
 
700. 7) інформацію про перелік здійснених операцій з державним боргом;
 
-329- Куликов К.Б.
Текст пункту 7 частини другої статті 60 та пункту 11 частини другої статті 61 викласти у такій редакції: «інформацію про здійснені операції з державним боргом».
 
Враховано   7) інформацію про здійснені операції з державним боргом;
 
701. 8) інформацію про надані державні гарантії;
 
   8) інформацію про надані державні гарантії;
 
702. 9) пояснення щодо стану виконання показників Державного бюджету України та місцевих бюджетів за звітний період.
 
   9) пояснення щодо стану виконання показників Державного бюджету України та місцевих бюджетів за звітний період.
 
703. 3. Органи стягнення надають інформацію Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України про втрати доходів бюджету внаслідок податкових пільг - не пізніше 50 днів, після закінчення кварталу (не пізніше 70 днів, після закінчення року), а також про суми реструктуризованої та списаної податкової заборгованості (у галузевому і територіальному розрізі, а також у розрізі джерел доходів та форм власності) і суми відстрочених та розстрочених платежів не пізніше 35 днів після закінчення кварталу.
 
   3. Органи стягнення подають інформацію Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України про втрати доходів бюджету внаслідок податкових пільг не пізніше 50 днів після закінчення кварталу (не пізніше 70 днів після закінчення року), а також про суми реструктуризованої та списаної податкової заборгованості (у галузевому і територіальному розрізі та у розрізі джерел доходів і форм власності) і суми відстрочених та розстрочених платежів не пізніше 35 днів після закінчення кварталу.
 
704. 4. Міністерство фінансів України у двотижневий термін після отримання квартального звіту про виконання Державного бюджету України у поточному бюджетному періоді надає Комітету Верховної Ради України з питань бюджету інформацію про виконання текстових статей закону про Державний бюджет України.
 
   4. Міністерство фінансів України у двотижневий строк після отримання квартального звіту про виконання Державного бюджету України у поточному бюджетному періоді подає Комітету Верховної Ради України з питань бюджету інформацію про виконання текстових статей закону про Державний бюджет України.
 
705. Стаття 61. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України
 
   Стаття 61. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України
 
706. 1. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України подається Кабінетом Міністрів України Верховній Раді України не пізніше 1 травня року, наступного за звітним.
 
-330- Куликов К.Б.
Частину першу статті 61 після слів «Верховній Раді України» доповнити словами «та Рахунковій палаті».
 
Враховано   1. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України подається Кабінетом Міністрів України Верховній Раді України та Рахунковій палаті не пізніше 1 травня року, наступного за звітним.
 
707. 2. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України включає такі частини:
 
   2. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України включає такі частини:
 
708. 1) звіт про фінансовий стан (баланс) Державного бюджету України;
 
   1) звіт про фінансовий стан (баланс) Державного бюджету України;
 
709. 2) звіт про виконання Державного бюджету України (включаючи звіти про виконання показників за формою додатків до закону про Державний бюджет України);
 
   2) звіт про виконання Державного бюджету України (включаючи звіти про виконання показників за формою додатків до закону про Державний бюджет України);
 
710. 3) звіт про рух грошових коштів;
 
   3) звіт про рух грошових коштів;
 
711. 4) інформацію про виконання захищених видатків Державного бюджету України;
 
   4) інформацію про виконання захищених видатків Державного бюджету України;
 
712. 5) звіт про бюджетну заборгованість;
 
   5) звіт про бюджетну заборгованість;
 
713. 6) звіт про використання коштів з резервного фонду державного бюджету;
 
-331- Куликов К.Б.
Частину другу статті 61 після пункту 6 доповнити новим пунктом (з уточненням нумерації наступних пунктів) такого змісту: «__) звіт про надходження та використання коштів стабілізаційного фонду державного бюджету (у разі його створення)».
 
Враховано   6) звіт про використання коштів з резервного фонду державного бюджету;
7) звіт про надходження та використання коштів стабілізаційного фонду державного бюджету (у разі його створення);
 
714. 7) звіт про стан державного боргу;
 
   8) звіт про стан державного боргу;
 
715. 8) звіт про кредити (позики) та операції, що стосуються державних гарантійних зобов'язань;
 
   9) звіт про операції стосовно державних гарантійних зобов'язань;
 
716. 9) зведені показники звітів про виконання бюджетів;
 
   10) зведені показники звітів про виконання бюджетів;
 
717. 10) інформацію про виконання місцевих бюджетів, включаючи інформацію про стан місцевого боргу;
 
   11) інформацію про виконання місцевих бюджетів, включаючи інформацію про стан місцевого боргу;
 
718. 11) інформацію про перелік здійснених операцій з державним боргом України;
 
   12) інформацію про здійснені операції з державним боргом;
 
719. 12) інформацію про надані державні гарантії;
 
   13) інформацію про надані державні гарантії;
 
720. 13) інформацію про досягнення запланованої мети, завдань та результативних показників головними розпорядниками коштів державного бюджету в межах бюджетних програм;
 
   14) інформацію про досягнення запланованої мети, завдань та результативних показників головними розпорядниками коштів державного бюджету в межах бюджетних програм;
 
721. 14) інформацію про виконання текстових статей закону про Державний бюджет України;
 
   15) інформацію про виконання текстових статей закону про Державний бюджет України;
 
722. 15) іншу інформацію, визнану Кабінетом Міністрів України необхідною для пояснення звіту.
 
-332- Куликов К.Б.
Статтю 61 доповнити частиною третьою такого змісту:
«3. Разом з річним звітом про виконання закону про Державний бюджет України подаються річні звіти про виконання кошторисів фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування».
 
Враховано   16) іншу інформацію, визнану Кабінетом Міністрів України необхідною для пояснення звіту.
3. Разом з річним звітом про виконання закону про Державний бюджет України подаються річні звіти про виконання кошторисів фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.
 
723. Стаття 62. Розгляд звіту про виконання закону про Державний бюджет України
 
   Стаття 62. Розгляд річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України
 
724. 1. Рахункова палата протягом двох тижнів з дня офіційного подання Кабінетом Міністрів України річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України готує та подає до Верховної Ради України висновки про виконання закону про Державний бюджет України з оцінкою ефективності управління коштами державного бюджету, а також пропозиції з врегулювання порушень, виявлених у звітному бюджетному періоді, та з вдосконалення бюджетного процесу.
 
   1. Рахункова палата протягом двох тижнів з дня офіційного подання Кабінетом Міністрів України річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України готує та подає до Верховної Ради України висновки про виконання закону про Державний бюджет України з оцінкою ефективності управління коштами державного бюджету, а також пропозиції щодо врегулювання порушень, виявлених у звітному бюджетному періоді, та вдосконалення бюджетного процесу.
 
725. 2. Комітет Верховної Ради України з питань бюджету у двотижневий термін з дня отримання відповідних висновків та пропозицій Рахункової палати подає на розгляд Верховної Ради України проект рішення щодо звіту про виконання закону про Державний бюджет України.
 
   2. Комітет Верховної Ради України з питань бюджету у двотижневий строк з дня отримання відповідних висновків та пропозицій Рахункової палати подає на розгляд Верховної Ради України проект рішення щодо річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України.
 
726. 3. Звіт Кабінету Міністрів України перед Верховною Радою України про виконання закону про Державний бюджет України представляє Міністр фінансів України. На цьому пленарному засіданні Верховної Ради України головні розпорядники коштів державного бюджету (за переліком, визначеним Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету) представляють результати виконання бюджетних програм за звітний період.
 
-333- Куликов К.Б.
У статті 62:
у назві та тексті слово «звіт» замінити словами «річний звіт» у відповідних відмінках;
у частині третій перше речення викласти у такій редакції: «Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України у Верховній Раді України представляє Міністр фінансів України».
 
Враховано   3. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України у Верховній Раді України представляє Міністр фінансів України. На цьому пленарному засіданні Верховної Ради України головні розпорядники коштів державного бюджету (за переліком, визначеним Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету) представляють результати виконання бюджетних програм за звітний період.
 
727. 4. Із співдоповіддю про виконання закону про Державний бюджет України виступають Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та Голова Рахункової палати.
 
   4. Із співдоповіддю про виконання закону про Державний бюджет України виступають Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та Голова Рахункової палати.
 
728. 5. За результатами розгляду Верховна Рада України приймає рішення щодо звіту про виконання закону про Державний бюджет України.
 
   5. За результатами розгляду Верховна Рада України приймає рішення щодо річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України.
 
729. Розділ ІІІ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ
 
   Розділ ІІІ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ
 
730. Глава 11. НАДХОДЖЕННЯ ТА ВИТРАТИ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
 
   Глава 11. НАДХОДЖЕННЯ ТА ВИТРАТИ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
 
731. Стаття 63. Структура місцевих бюджетів
 
   Стаття 63. Структура місцевих бюджетів
 
732. 1. Місцевий бюджет відповідно до цього Кодексу містить в собі надходження і витрати на виконання повноважень органів влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Ці надходження і витрати складають єдиний баланс відповідного бюджету.
 
   1. Місцевий бюджет відповідно до цього Кодексу містить в собі надходження і витрати на виконання повноважень органів влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Ці надходження і витрати становлять єдиний баланс відповідного бюджету.
 
733. Стаття 64. Склад доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 64. Склад доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів
 
734. 1. До доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належать такі податки і збори (обов'язкові платежі):
 
   1. До доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належать такі податки і збори (обов'язкові платежі):
 
735. 1) податок з доходів фізичних осіб у частині, визначеній статтею 65 цього Кодексу;
 
-334- Кабінет Міністрів України
Пункт 1 частини першої статті 64 викласти у такій редакції:
«1) податок з доходів фізичних осіб у частині, визначеній статтею 65 цього Кодексу (крім податку, що зараховується до бюджету розвитку місцевих бюджетів згідно зі статтею 71 цього Кодексу)»
 
Враховано з уточненням редакції  1) податок з доходів фізичних осіб у частині, визначеній статтею 65 цього Кодексу (крім частини податку, що зараховується до бюджету розвитку місцевих бюджетів згідно з частиною першою статті 71 цього Кодексу);
 
736. 2) фіксований податок на доходи від підприємницької діяльності, який зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному цим Кодексом для податку з доходів фізичних осіб;
 
   2) фіксований податок на доходи від підприємницької діяльності, який зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному цим Кодексом для податку з доходів фізичних осіб;
 
737. 3) збір за спеціальне водокористування (крім збору за спеціальне водокористування місцевого значення), що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя користувачами води за місцем її забору.
 
   3) збір за спеціальне водокористування (крім збору за спеціальне водокористування місцевого значення), що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя користувачами води за місцем її забору.
 
738. 4) плата за ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності та сертифікати, що видаються виконавчими органами відповідних рад;
 
-335- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
у пункті 4 частини першої статті 64 слова «на провадження певних видів» замінити словами «на певні види»;
 
Враховано   4) плата за ліцензії на певні види господарської діяльності та сертифікати, що видаються виконавчими органами відповідних місцевих рад;
 
739. 5) плата за видачу ліцензій та сертифікатів, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя користувачами ліцензій, що здійснюють діяльність на території міст Києва та Севастополя;
 
-336- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
у пункті 5 частини першої статті 64 слова «за видачу ліцензій та сертифікатів» замінити словами «за ліцензії та сертифікати»;
 
Враховано   5) плата за ліцензії та сертифікати, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя ліцензіатами, які здійснюють діяльність на території міст Києва та Севастополя;
 
    -337- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 5 частини першої статті 64 слова «користувачами ліцензій» замінити словом «ліцензіатами»;
 
Враховано    
740. 6) плата за ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя користувачами ліцензій, які здійснюють діяльність на території міст Києва та Севастополя;
 
-338- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 6 частини першої статті 64 слова «користувачами ліцензій» замінити словом «ліцензіатами»;
 
Враховано   6) плата за ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя ліцензіатами, які здійснюють діяльність на території міст Києва та Севастополя;
 
    -339- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
у пункті 6 частини першої статті 64 після слова «плодового» доповнити словами «спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового»;
 
Враховано    
741. 7) плата за ліцензії на право експорту, імпорту та оптової торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя користувачами ліцензій, які здійснюють діяльність на території міст Києва та Севастополя;
 
-340- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 7 частини першої статті 64 слова «користувачами ліцензій» замінити словом «ліцензіатами»;
 
Враховано   7) плата за ліцензії на право експорту, імпорту та оптової торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя ліцензіатами, які здійснюють діяльність на території міст Києва та Севастополя;
 
    -341- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
у пункті 7 частини першої статті 64 після слова «плодовим» доповнити словами «спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим»;
 
Враховано    
742. 8) плата за ліцензії на право експорту, імпорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя користувачами ліцензій, які здійснюють діяльність на території міст Києва та Севастополя;
 
-342- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 8 частини першої статті 64 слова «користувачами ліцензій» замінити словом «ліцензіатами»;
 
Враховано   8) плата за ліцензії на право експорту, імпорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя ліцензіатами, які здійснюють діяльність на території міст Києва та Севастополя;
 
743. 9) плата за державну реєстрацію (крім плати за державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності), що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя;
 
-343- Куликов К.Б.
У пунктах 9 і 10 частини першої статті 64 та у статті 66 слова «плати за державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності» та «плата за державну реєстрацію суб’єктів господарювання» замінити словами «реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» у відповідних відмінках.
 
Враховано   9) плата за державну реєстрацію (крім реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя;
 
744. 10) плата за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, що справляється виконавчими органами відповідних рад;
 
   10) реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, що справляється виконавчими органами відповідних місцевих рад;
 
745. 11) плата за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя користувачами ліцензій, які здійснюють діяльність на території міст Києва та Севастополя;
 
-344- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 11 частини першої статті 64 слова «користувачами ліцензій» замінити словом «ліцензіатами»;
 
Враховано   11) плата за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя ліцензіатами, які здійснюють діяльність на території міст Києва та Севастополя;
 
746. 12) плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя користувачами ліцензій, які здійснюють діяльність на території міст Києва та Севастополя;
 
-345- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 12 частини першої статті 64 слова «користувачами ліцензій» замінити словом «ліцензіатами»;
 
Враховано   12) плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя ліцензіатами, які здійснюють діяльність на території міст Києва та Севастополя;
 
747. 13) плата за торговий патент на здійснення деяких видів підприємницької діяльності (за винятком плати за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправними пунктами), що справляється виконавчими органами відповідних рад;
 
-346- Кабінет Міністрів України
Пункт 13 частини першої статті 64 виключити.
 
Враховано      
748. 14) єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва у частині, що належить відповідним бюджетам;
 
   13) єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва у частині, що належить відповідним бюджетам;
 
749. 15) державне мито в частині, що належить відповідним бюджетам.
 
   14) державне мито в частині, що належить відповідним бюджетам.
 
750. 2. Податок з доходів фізичних осіб, який сплачується юридичною особою (працедавцем), зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням та місцезнаходженням її підрозділів, уповноважених підрозділів в обсягах податку, нарахованого працівникам цих підрозділів.
 
-347- Давиденко А.А.
Частину 2 статті 64 викласти в редакції:
«2. Податок з доходів фізичних осіб, який сплачується юридичною особою (працедавцем), зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцем реєстрації фізичної особи.»;
 
Враховано з уточненням редакції  2. Податок з доходів фізичних осіб, який сплачується юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом), зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцем податкової адреси фізичної особи в обсягах податку, нарахованого її працівникам.
 
    -348- Кабінет Міністрів України
Частину другу статті 64 викласти у такій редакції:
«2. Податок з доходів фізичних осіб, який сплачується юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом), зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцем податкової адреси фізичної особи в обсягах податку, нарахованого її працівникам».
 
Враховано    
751. Стаття 65. Нормативи відрахувань від податку з доходів фізичних осіб до бюджетів місцевого самоврядування
 
   Стаття 65. Нормативи відрахувань від податку з доходів фізичних осіб до бюджетів місцевого самоврядування
 
752. 1. До доходів бюджетів міст Києва і Севастополя зараховується 100 відсотків загального обсягу податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території цих міст.
 
   1. До доходів бюджетів міст Києва і Севастополя зараховується 100 відсотків загального обсягу податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території цих міст.
 
753. 2. До доходів бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення зараховується 75 відсотків від загального обсягу податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території цих міст.
 
   2. До доходів бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення зараховується 75 відсотків загального обсягу податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території цих міст.
 
754. 3. До доходів бюджетів міст районного значення, сіл, селищ чи їх об’єднань зараховується 25 відсотків від загального обсягу податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на цій території.
 
-349- Кабінет Міністрів України
У частині третій статті 65 цифру «25» замінити цифрою «50».
 
Враховано   3. До доходів бюджетів міст районного значення, сіл, селищ чи їх об’єднань зараховується 50 відсотків загального обсягу податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на цій території.
 
755. Стаття 66. Склад доходів бюджету Автономної Республіки Крим, обласних та районних бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 66. Склад доходів бюджету Автономної Республіки Крим, обласних та районних бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів
 
756. 1. Для забезпечення реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм територіальних громад до доходів бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належать такі податки і збори (обов'язкові платежі):
 
   1. Для забезпечення реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм Автономної Республіки Крим, територіальних громад до доходів бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належать такі податки і збори (обов'язкові платежі):
 
757. 1) 25 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на відповідній території;
 
-350- Кабінет Міністрів України
У частині першій статті 66:
у пункті 1 частини першої слова «на відповідній території» замінити словами «на території міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення»;
пункт 1 частини першої доповнити другим абзацом такого змісту:
«15 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань».
 
Враховано   1) 25 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення;
15 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань;
 
758. 2) збір за спеціальне водокористування (крім збору за спеціальне водокористування місцевого значення), що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів користувачами води за місцем її забору;
 
-351- Кирильчук Є.І.
Частину першу статті 66 доповнити пунктом 3 (з уточненням нумерації наступних пунктів цієї частини) такого змісту:
«3) плата за використання інших природних ресурсів»; пункти 3-11 відповідно вважати пунктами 4-12.
 
Враховано   2) збір за спеціальне водокористування (крім збору за спеціальне водокористування місцевого значення), що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів користувачами води за місцем її забору;
3) плата за використання інших природних ресурсів;
 
759. 3) акцизний збір із вироблених в Україні товарів (крім акцизного збору з вироблених в Україні нафтопродуктів і транспортних засобів), що сплачується платниками, які зареєстровані в Автономній Республіці Крим, - до доходів бюджету Автономної Республіки Крим;
 
-352- Кирильчук Є.І.
У пункті 3 частини першої статті 66 текст у дужках викласти у такій редакції: « (крім збору, що зараховується до спеціального фонду державного бюджету згідно із законом про Державний бюджет України)».
 
Враховано   4) акцизний збір із вироблених в Україні товарів (крім збору, що зараховується до спеціального фонду державного бюджету згідно із законом про Державний бюджет України), що сплачується платниками, які зареєстровані в Автономній Республіці Крим, - до доходів бюджету Автономної Республіки Крим;
 
760. 4) плата за ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності та сертифікати, що видаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим та обласними державними адміністраціями;
 
-353- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
у пункті 4 частини першої статті 66 слова «на провадження певних видів» замінити словами «на певні види»;
 
Враховано   5) плата за ліцензії на певні види господарської діяльності та сертифікати, що видаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим та обласними державними адміністраціями;
 
761. 5) плата за видачу ліцензій та сертифікатів, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів користувачами ліцензій за місцем здійснення діяльності;
 
-354- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
у пункті 5 частини першої статті 66слова «за видачу ліцензій та сертифікатів» замінити словами «за ліцензії та сертифікати»;
 
Враховано   6) плата за ліцензії та сертифікати, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів ліцензіатами за місцем здійснення діяльності;
 
    -355- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 5 частини першої статті 66 слова «користувачами ліцензій» замінити словом «ліцензіатами»;
 
Враховано    
762. 6) плата за ліценції на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів користувачами ліцензій за місцем здійснення діяльності;
 
-356- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 6 частини першої статті 66 слова «користувачами ліцензій» замінити словом «ліцензіатами»;
 
Враховано   7) плата за ліценції на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів ліцензіатами за місцем здійснення діяльності;
 
    -357- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
у пункті 6 частини першої статті 66 після слова «плодового» доповнити словами «спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового»;
 
Враховано    
763. 7) плата за ліцензії на право експорту, імпорту та оптової торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів користувачами ліцензій за місцем здійснення діяльності;
 
-358- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 7 частини першої статті 66 слова «користувачами ліцензій» замінити словом «ліцензіатами»;
 
Враховано   8) плата за ліцензії на право експорту, імпорту та оптової торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів ліцензіатами за місцем здійснення діяльності;
 
    -359- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
у пункті 7 частини першої статті 66 після слова «плодовим» доповнити словами «спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим»;
 
Враховано    
764. 8) плата за ліцензії на право експорту, імпорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів користувачами ліцензій за місцем здійснення діяльності;
 
-360- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 8 частини першої статті 66 слова «користувачами ліцензій» замінити словом «ліцензіатами»;
 
Враховано   9) плата за ліцензії на право експорту, імпорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів ліцензіатами за місцем здійснення діяльності;
 
765. 9) плата за державну реєстрацію (крім плати за державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності);
 
   10) плата за державну реєстрацію (крім реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців);
 
766. 10) плата за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів користувачами ліцензій за місцем здійснення діяльності;
 
-361- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 10 частини першої статті 66 слова «користувачами ліцензій» замінити словом «ліцензіатами»;
 
Враховано   11) плата за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів ліцензіатами за місцем здійснення діяльності;
 
767. 11) плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів користувачами ліцензій за місцем здійснення діяльності.
 
-362- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 11 частини першої статті 66 слова «користувачами ліцензій» замінити словом «ліцензіатами»;
 
Враховано   12) плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів ліцензіатами за місцем здійснення діяльності;
13) плата за надані в оренду ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення.
 
    -363- Кирильчук Є.І.
Частину першу статті 66 доповнити пунктом 13 такого змісту:
«13) плата за надані в оренду ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення».
 
Враховано    
768. 2. Для забезпечення реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм територіальних громад до доходів районних бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належать такі податки і збори (обов'язкові платежі):
 
   2. Для забезпечення реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм територіальних громад до доходів районних бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належать такі податки і збори (обов'язкові платежі):
 
769. 1) 50 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань;
 
-364- Кабінет Міністрів України
У пункті першому частини другої статті 66 цифру «50» замінити цифрою «20».
 
Враховано   1) 20 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань;
 
770. 2) плата за ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності та сертифікати, що видаються районними державними адміністраціями;
 
-365- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
у пункті 2 частини другої статті 66 слова «на провадження певних видів» замінити словами «на певні види»;
 
Враховано   2) плата за ліцензії на певні види господарської діяльності та сертифікати, що видаються районними державними адміністраціями;
 
771. 3) плата за державну реєстрацію суб'єктів господарювання, що справляється відповідними районними державними адміністраціями;
 
   3) реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, що справляється відповідними районними державними адміністраціями;
 
772. Стаття 67. Окремі особливості формування місцевих бюджетів
 
   Стаття 67. Окремі особливості формування місцевих бюджетів
 
773. 1. Надходження та витрати бюджету Автономної Республіки Крим та бюджетів міст Києва і Севастополя формуються в порядку, встановленому цим Кодексом, із урахуванням Закону України "Про затвердження Конституції Автономної Республіки Крим", Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" та закону, що визначає особливий статус міста Севастополя. При цьому:
 
   1. Надходження та витрати бюджету Автономної Республіки Крим та бюджетів міст Києва і Севастополя формуються в порядку, встановленому цим Кодексом, із урахуванням Закону України "Про затвердження Конституції Автономної Республіки Крим", Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" та закону, що визначає особливий статус міста Севастополя. При цьому:
 
774. 1) склад видатків бюджетів міст Києва та Севастополя визначається відповідно до переліку видатків, передбачених статтями 88 - 91 цього Кодексу;
 
-366- Кирильчук Є.І.
У пункті 1 частини першої статті 67 слова «склад видатків» та «переліку видатків, передбачених статтями» замінити відповідно словами «склад видатків та кредитування» та «статей».
 
Враховано   1) склад видатків та кредитування бюджетів міст Києва та Севастополя визначається відповідно до статей 88-91 цього Кодексу;
 
775. 2) фінансові нормативи бюджетної забезпеченості, що застосовуються для визначення обсягу міжбюджетних трансфертів для бюджетів міст Києва та Севастополя, визначаються на основі фінансових нормативів бюджетної забезпеченості для обласних бюджетів та бюджетів міст республіканського (Автономної Республіки Крим) та міст обласного значення з урахуванням особливостей їх статусу.
 
   2) фінансові нормативи бюджетної забезпеченості, що застосовуються для визначення обсягу міжбюджетних трансфертів для бюджетів міст Києва та Севастополя, визначаються на основі фінансових нормативів бюджетної забезпеченості для обласних бюджетів та бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення з урахуванням особливостей їх статусу.
 
776. 2. Якщо законом встановлено новий вид доходу місцевих бюджетів, порядок його зарахування визначається законом про Державний бюджет України на період до внесення відповідних змін до цього Кодексу.
 
   2. Якщо законом встановлено новий вид доходу місцевих бюджетів, порядок його зарахування визначається законом про Державний бюджет України на період до внесення відповідних змін до цього Кодексу.
 
777. 3. Податки і збори (обов’язкові платежі), що сплачують підприємства, які відповідно до Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення, внаслідок Чорнобильської катастрофи» здійснюють свою діяльність у зоні відчуження та у зоні безумовного (обов’язкового) відселення, визначені статтями 64 і 69 цього Кодексу, зараховуються до районного бюджету у частинах, визначених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами для районних бюджетів та бюджетів місцевого самоврядування.
 
-367- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
частину третю статті 67 викласти у такій редакції:
«3. Визначені статтями 64 і 69 цього Кодексу податки і збори (обов’язкові платежі), що сплачують підприємства, які здійснюють свою діяльність у зоні відчуження та у зоні безумовного (обов’язкового) відселення (якщо на таких територіях не сформовано органи місцевого самоврядування), зараховуються до районного бюджету в частинах, визначених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами для районних бюджетів та бюджетів місцевого самоврядування»;
 
Враховано   3. Визначені статтями 64 і 69 цього Кодексу податки і збори (обов’язкові платежі), що сплачують підприємства, які здійснюють свою діяльність у зоні відчуження та у зоні безумовного (обов’язкового) відселення (якщо на таких територіях не сформовано органи місцевого самоврядування), зараховуються до районного бюджету в частинах, визначених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами для районних бюджетів та бюджетів місцевого самоврядування.
 
778. 4. Бюджети об’єднань сіл, селищ і міст, що будуть створюватися згідно з законодавством про місцеве самоврядування, формуються відповідно до цього Кодексу з урахуванням таких особливостей:
 
-368- Кирильчук Є.І.
У частині четвертій статті 67:
в абзаці першому слова «будуть створюватися» замінити словом «створюються»;
у пункті 2 слово «видатки» замінити словами «видатки та кредитування»;
доповнити пунктом 4 такого змісту: «4) місцеві запозичення здійснюються відповідно до статей 16 і 74 цього Кодексу – стосовно бюджетів таких об’єднань за участю міст».
 
Враховано   4. Бюджети об’єднань сіл, селищ і міст, що створюються згідно із законодавством про місцеве самоврядування, формуються відповідно до цього Кодексу з урахуванням таких особливостей:
 
779. 1) доходи цих бюджетів визначаються відповідно до статті 64, частини другої статті 65 та статті 69 цього Кодексу;
 
   1) доходи цих бюджетів визначаються відповідно до статті 64, частини другої статті 65 та статті 69 цього Кодексу;
 
780. 2) видатки цих бюджетів визначаються відповідно до статей 88, 89 і 91 цього Кодексу;
 
   2) видатки та кредитування цих бюджетів визначаються відповідно до статей 88, 89 і 91 цього Кодексу;
 
781. 3) відносини між цими бюджетами та державним бюджетом визначаються відповідно до статей 97, 98, 100 і 108 цього Кодексу.
 
-369- Кирильчук Є.І.
У частині четвертій статті 67:
в абзаці першому слова «будуть створюватися» замінити словом «створюються»;
у пункті 2 слово «видатки» замінити словами «видатки та кредитування»;
доповнити пунктом 4 такого змісту: «4) місцеві запозичення здійснюються відповідно до статей 16 і 74 цього Кодексу – стосовно бюджетів таких об’єднань за участю міст».
 
Враховано   3) відносини між цими бюджетами та державним бюджетом визначаються відповідно до статей 97, 98, 100 і 108 цього Кодексу;
4) місцеві запозичення здійснюються відповідно до статей 16 і 74 цього Кодексу – стосовно бюджетів таких об’єднань за участю міст.
 
782. Стаття 68. Склад доходів та видатків бюджетів районів у містах
 
   Стаття 68. Склад доходів та видатків бюджетів районів у містах
 
783. 1. Склад доходів та видатків бюджетів районів у містах (у разі їх створення) визначається міською радою відповідно до повноважень, переданих районним у містах радам.
 
-370- Кирильчук Є.І.
Статтю 68 доповнити частиною другою такого змісту:
«2. Розподіл обсягу міжбюджетних трансфертів між міським бюджетом та бюджетами районів у місті (у разі їх створення) здійснюється у порядку, затвердженому міською радою».
 
Враховано   1. Склад доходів та видатків бюджетів районів у містах (у разі їх створення) визначається міською радою відповідно до повноважень, переданих районним у містах радам.
2. Розподіл обсягу міжбюджетних трансфертів між міським бюджетом та бюджетами районів у місті (у разі їх створення) здійснюється у порядку, затвердженому міською радою.
 
784. Стаття 69. Доходи місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 69. Доходи місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
785. 1. До доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать:
 
   1. До доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать:
 
786. 1) податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності;
 
-371- Давиденко А.А.
Пункт 1 частини 1 статті 69 виключити;
 
Відхилено   1) податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності.
Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, районні, міські, селищні та сільські ради, зараховується відповідно до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, селищних та сільських бюджетів;
 
    -372- Кирильчук Є.І.
Пункт 1 частини першої статті 69 доповнити абзацом другим такого змісту: «Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, районні, міські, селищні та сільські ради, зараховується відповідно до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, селищних та сільських бюджетів».
 
Враховано    
787. 2) платежі за спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення;
 
   2) платежі за спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення;
 
788. 3) податок на промисел, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування;
 
   3) податок на промисел, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування;
 
789. 4) місцеві податки і збори, що зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування, включаючи податок на нерухоме майно (нерухомість).
 
-373- Кабінет Міністрів України
У частині першій статті 69:
абзац перший пункту 4 доповнити словами «плату за торговий патент на здійснення деяких видів підприємницької діяльності (за винятком плати за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправними пунктами), що справляється виконавчими органами відповідних місцевих рад»;
абзац другий пункту 4 викласти у такій редакції: «Плата за землю, яка відноситься до місцевих податків і зборів, зараховується до бюджетів місцевого самоврядування»;
 
Враховано   4) місцеві податки і збори, що зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування, включаючи податок на нерухоме майно (нерухомість), відмінне від земельної ділянки, плату за торговий патент на здійснення деяких видів підприємницької діяльності (за винятком плати за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправними пунктами), що справляється виконавчими органами відповідних місцевих рад.
 
    -374- Кирильчук Є.І.
Пункт 4 частини першої статті 69 доповнити словами «відмінне від земельної ділянки».
 
Враховано    
790. Плата за землю, яка відноситься до місцевих податків і зборів, зараховується: 100 відсотків плати за землю - до бюджетів міст Києва та Севастополя; 95 відсотків плати за землю - до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення; 90 відсотків плати за землю - до бюджетів міст районного значення, сіл, селищ та їх об'єднань; по 5 відсотків плати за землю, що сплачується на території Автономної Республіки Крим, відповідної області та району - до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та до районних бюджетів;
 
-375- Гордієнко С.В.
В абзаці другому пункту 4 частини першої статті 69 цифру «90 відсотків» замінити на «80 відсотків», цифру «5 відсотків» замінити на «15 відсотків».
 
Відхилено   Плата за землю, яка належить до місцевих податків і зборів, зараховується до бюджетів місцевого самоврядування;
 
791. 5) фіксований сільськогосподарський податок у частині, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування;
 
   5) фіксований сільськогосподарський податок у частині, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування;
 
792. 6) частина прибутку (доходу) господарських організацій (які належать до комунальної власності, або у статутних капіталах яких є частка комунальної власності), що вилучається до бюджету, у порядку, визначеному відповідними радами;
 
-376- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
пункт 6 частини першої статті 69 після слова «частина» доповнити словом «чистого»;
 
Враховано   6) частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до бюджету, у порядку, визначеному Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідними місцевими радами;
 
    -377- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
текст пункту 6 частини першої статті 69 викласти у такій редакції: «частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до бюджету, у порядку, визначеному відповідними радами»;
 
Враховано    
793. 7) надходження сум відсотків за користування тимчасово вільними бюджетними коштами, які рішеннями відповідної ради розміщені на конкурсній основі в установі банку;
 
-378- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
текст пункту 7 частини першої статті 69 викласти у такій редакції: «плата за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів»;
 
Враховано   7) плата за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів;
 
    -379- Борисов В.Д.
в підпункті 7 пункту 1 статті 69 виключити текст «які рішеннями відповідної ради розміщені на конкурсній основі в установі банку».
 
Враховано в іншій редакції   
794. 8) штрафні санкції за порушення законодавства про патентування;
 
   8) штрафні санкції за порушення законодавства про патентування;
 
795. 9) надходження адміністративних штрафів, що накладаються місцевими органами виконавчої влади та виконавчими органами місцевих рад або утвореними ними в установленому порядку адміністративними комісіями;
 
-380- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
у пункті 9 частини першої статті 69 слова «надходження адміністративних штрафів» замінити словами «адміністративні штрафи»;
 
Враховано   9) адміністративні штрафи, що накладаються місцевими органами виконавчої влади та виконавчими органами місцевих рад або утвореними ними в установленому порядку адміністративними комісіями;
 
796. 10) штрафні санкції внаслідок невиконання укладених розпорядником бюджетних коштів угод із суб'єктами господарювання на придбання товарів, робіт і послуг за рахунок коштів місцевих бюджетів
 
-381- Кирильчук Є.І.
У пункті 10 частини першої статті 69 слово «угод» замінити словом «договорів».
 
Враховано   10) штрафні санкції внаслідок невиконання укладених розпорядником бюджетних коштів договорів із суб'єктами господарювання на придбання товарів, робіт і послуг за рахунок коштів місцевих бюджетів;
 
797. 11) плата за оренду майнових комплексів та іншого майна, що знаходяться у комунальній власності;
 
-382- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
Текст пункту 11 частини першої статті 69 викласти у такій редакції: «надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності».
 
Враховано   11) надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності;
 
798. 12) плата за надані в оренду водні об’єкти місцевого значення;
 
-383- Кирильчук Є.І.
Частину першу статті 69 після пункту 12 доповнити пунктом 13 (з уточненням нумерації наступних пунктів) такого змісту:
«13) концесійні платежі стосовно об’єктів комунальної власності (крім платежів, визначених пунктом 5 частини другої цієї статті).
 
Враховано   12) плата за надані в оренду водні об’єкти місцевого значення;
13) концесійні платежі стосовно об’єктів комунальної власності (крім платежів, визначених пунктом 5 частини другої цієї статті);
 
799. 13) кошти, що надійдуть від надання учасниками торгів забезпечення їх тендерної пропозиції, які не підлягають поверненню учасникам торгів у випадках, передбачених законодавством України з питань державних закупівель товарів, робіт і послуг в частині здійснення закупівель за рахунок коштів місцевих бюджетів;
 
-384- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
текст пункту 13 частини першої статті 69 викласти у такій редакції: «кошти, отримані від надання учасниками процедури закупівель забезпечення їх тендерної пропозиції, які не підлягають поверненню цим учасникам, у випадках, передбачених законодавством України з питань закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, в частині здійснення закупівель за рахунок коштів місцевих бюджетів»;
 
Враховано   14) кошти, отримані від надання учасниками процедури закупівель забезпечення їх тендерної пропозиції, які не підлягають поверненню цим учасникам, у випадках, передбачених законодавством з питань закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, в частині здійснення закупівель за рахунок коштів місцевих бюджетів;
 
    -385- Гордієнко С.В.
Пункт 13 частини першої статті 69 виключити.
 
Відхилено    
800. 14) кошти, що надійдуть від учасника-переможця процедури закупівель, під час укладання договору про закупівлю, забезпечення його виконання, які не підлягають поверненню учаснику-переможцю, відповідно до умов договору, в частині здійснення закупівель за рахунок коштів місцевих бюджетів;
 
-386- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
текст пункту 14 частини першої статті 69 викласти у такій редакції: «кошти, отримані від учасника - переможця процедури закупівлі під час укладання договору про закупівлю, як забезпечення виконання цього договору, які не підлягають поверненню учаснику-переможцю, в частині здійснення закупівель за рахунок коштів місцевих бюджетів»;
 
Враховано   15) кошти, отримані від учасника - переможця процедури закупівлі під час укладання договору про закупівлю як забезпечення виконання цього договору, які не підлягають поверненню учаснику-переможцю, в частині здійснення закупівель за рахунок коштів місцевих бюджетів;
 
    -387- Гордієнко С.В.
Пункт 14 частини першої статті 69 виключити.
 
Відхилено    
801. 15) плата за гарантії, надані з дотриманням умов, визначених статтею 17 цього Кодексу;
 
-388- Кирильчук Є.І.
Пункт 15 частини першої статті 69 виключити (перенести до складу надходжень бюджету розвитку) та уточнити нумерацію наступних пунктів цієї частини.
 
Враховано   16) 80 відсотків коштів, отриманих підприємствами, установами та організаціями, що утримуються за рахунок місцевих бюджетів, за здані у вигляді брухту і відходів золото, платину, метали платинової групи, дорогоцінне каміння, і 50 відсотків коштів, отриманих цими підприємствами, установами та організаціями за здане у вигляді брухту і відходів срібло;
17) кошти від реалізації безхазяйного майна (у тому числі такого, від якого відмовився власник або отримувач), знахідок, спадкового майна (у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття), майна, одержаного територіальною громадою в порядку спадкування чи дарування, а також валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі;
 
    -389- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
частину першу статті 69 доповнити новим пунктом такого змісту:
«__) 80 відсотків коштів, отриманих підприємствами, установами та організаціями, що утримуються за рахунок місцевих бюджетів, за здані у вигляді брухту і відходів золото, платину, метали платинової групи, дорогоцінне каміння, і 50 відсотків коштів, отриманих цими підприємствами, установами та організаціями за здане у вигляді брухту і відходів срібло»;
 
Враховано    
    -390- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
частину першу статті 69 доповнити новим пунктом такого змісту:
«__) кошти від реалізації безхазяйного майна (у тому числі такого, від якого відмовився власник або отримувач), знахідок, спадкового майна (у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття), майна, одержаного територіальною громадою в порядку спадкування чи дарування, а також валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі»;
відповідно уточнити нумерацію пункту 16
 
Враховано    
802. 16) інші джерела формування загального фонду місцевих бюджетів, що визначаються законом про Державний бюджет України.
 
   18) інші доходи загального фонду місцевих бюджетів, що визначаються законом про Державний бюджет України.
 
803. 2. До надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів належать:
 
   2. До надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів належать:
 
804. 1) надходження до бюджету розвитку місцевих бюджетів (визначені у частині першій статті 71 цього Кодексу);
 
   1) надходження бюджету розвитку місцевих бюджетів (визначені в частині першій статті 71 цього Кодексу);
 
805. 2) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що зараховується у розмірі: 30 відсотків до бюджету Автономної Республіки Крим і обласних бюджетів та 70 відсотків - до бюджету міста Сімферополя та міських, селищних і сільських бюджетів, 100 відсотків до бюджету міста Севастополя у разі реєстрації транспортних засобів на відповідній території.
 
-391- Борисов В.Д.
Пеклушенко О.М.
У підпункті 2 пункту 2 статті 69 слова «бюджету міста Севастополя» замінити словами «бюджетів міст Києва та Севастополя»
 
Враховано   2) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування;
 
    -392- Кабінет Міністрів України
Пункт 2 частини другої статті 69 викласти у такій редакції:
«2) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування»;
 
Враховано з уточненням редакції   
806. Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, зареєстрованих у місті Києві, зараховується у розмірі 70 відсотків до міського бюджету міста Києва та 30 відсотків до обласного бюджету Київської області;
 
-393- Борисов В.Д.
Пеклушенко О.М.
Абзац 2 підпункту2 пункту 2 статті 69 виключити.
 
Враховано      
807. 3) плата за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправними пунктами);
 
   3) плата за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправними пунктами);
 
808. 4) надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва;
 
-394- Кирильчук Є.І.
у пункті 4 частини другої статті 69: слова «надходження коштів» замінити словом «кошти», доповнити словами і цифрами «що зараховуються у розмірі: 100 відсотків – до бюджетів міст Києва та Севастополя; 25 відсотків – до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, 75 відсотків – до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, 15 відсотків – до районних бюджетів, 60 відсотків – до бюджетів міст районного значення, сіл, селищ та їх об’єднань».
 
Враховано   4) кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, що зараховуються у розмірі: 100 відсотків – до бюджетів міст Києва та Севастополя; 25 відсотків – до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, 75 відсотків – до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, 15 відсотків – до районних бюджетів, 60 відсотків – до бюджетів міст районного значення, селищ, сіл та їх об’єднань;
5) концесійні платежі стосовно об’єктів комунальної власності (які мають цільове спрямування згідно із законом);
 
    -395- Кирильчук Є.І.
Частину другу статті 69 після пункту 4 доповнити пунктом 5 (з уточненням нумерації наступних пунктів) такого змісту:
«5) концесійні платежі стосовно об’єктів комунальної власності (які мають цільове спрямування згідно із законом)»
 
Враховано    
809. 5) 30 відсотків надходжень від збору за проведення гастрольних заходів;
 
-396- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
у пункті 5 частини другої статті 69 слова «надходжень від» виключити;
 
Враховано   6) 30 відсотків збору за проведення гастрольних заходів;
 
810. 6) грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності;
 
-397- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
пункт 6 частини другої статті 69 доповнити словами «що зараховуються до сільських, селищних, міських бюджетів»;
 
Враховано   7) грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, що зараховуються до сільських, селищних, міських бюджетів;
 
811. 7) відрахування 10 відсотків вартості питної води суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють реалізацію питної води через системи централізованого водопостачання з відхиленням від відповідних стандартів, що зараховуються до бюджетів міст, селищ та сіл;
 
   8) відрахування 10 відсотків вартості питної води суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють реалізацію питної води через системи централізованого водопостачання з відхиленням від відповідних стандартів, що зараховуються до бюджетів міст, селищ та сіл;
 
812. 8) власні надходження бюджетних установ, що утримуються за рахунок коштів відповідного бюджету;
 
-398- Кирильчук Є.І.
Пеклушенко О.М.
у пункті 8 частини другої статті 69 слово «коштів» виключити;
 
Враховано   9) власні надходження бюджетних установ, що утримуються за рахунок відповідного бюджету;
 
813. 9) 70 відсотків збору за забруднення навколишнього природного середовища, в тому числі: до сільських, селищних, міських бюджетів - 20 відсотків, обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим - 50 відсотків, бюджетів міст Києва та Севастополя - 70 відсотків;
 
-399- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
Баранов В.О.
у пункті 9 частини другої статті 69 цифри «20» та «50» замінити відповідно цифрами «50» та «20»;
 
Враховано частково   10) збір за забруднення навколишнього природного середовища (крім збору, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками), що зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування;
 
    -400- Кабінет Міністрів України
пункт 9 частини другої статті 69 викласти у такій редакції:
«9) збір за забруднення навколишнього природного середовища (крім збору, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками), що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування».
 
Враховано з уточненням редакції   
    -401- Баранов В.О.
Суслов Є.І.
Шкутяк З.В.
В статті 69 цифри «20» та «50» замінити відповідно на «50» та «20» відповідно. (зміна часток відрахувань збору за забруднення навколишнього природного середовища.)
 
Враховано частково    
    -402- Кирильчук Є.І.
Пункт 9 частини другої статті 69 після слів «природного середовища» доповнити словами у дужках « (крім збору, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичених) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками)».
 
Враховано    
814. 10) цільові та добровільні внески підприємств, установ, організацій та громадян до республіканського Автономної Республіки Крим та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища;
 
   11) цільові та добровільні внески підприємств, установ, організацій та громадян до республіканського Автономної Республіки Крим та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища;
 
815. 11) надходження до цільових фондів, утворених Верховною Радою Автономної Республіки Крим та місцевими радами;
 
   12) надходження до цільових фондів, утворених Верховною Радою Автономної Республіки Крим та місцевими радами;
 
816. 12) повернення кредитів, наданих з місцевих бюджетів індивідуальним сільським забудовникам;
 
   13) повернення кредитів, наданих з місцевих бюджетів індивідуальним сільським забудовникам;
 
817. 13) повернення кредитів, наданих з місцевих бюджетів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла, і пеня, а також відсотки за користування ними;
 
   14) повернення кредитів, наданих з місцевих бюджетів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла, а також пеня і відсотки за користування ними;
 
818. 14) інші надходження, визначені законом про Державний бюджет України.
 
   15) інші надходження, визначені законом про Державний бюджет України.
 
819. Стаття 70. Видатки та кредитування місцевих бюджетів
 
   Стаття 70. Видатки та кредитування місцевих бюджетів
 
820. 1. Видатки та кредитування місцевих бюджетів включають бюджетні призначення, встановлені рішенням про місцевий бюджет, на конкретні цілі, що пов'язані з реалізацією програм та заходів, перелік яких визначено статтями 88 - 91 цього Кодексу.
 
-403- Кирильчук Є.І.
У частині першій статті 70 слова «перелік яких визначено» замінити словами «згідно із».
 
Враховано   1. Видатки та кредитування місцевих бюджетів включають бюджетні призначення, встановлені рішенням про місцевий бюджет, на конкретні цілі, пов'язані з реалізацією програм та заходів згідно із статтями 88-91 цього Кодексу.
 
821. 2. Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів витрачаються на заходи, передбачені законодавством.
 
-404- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
частину другу статті 70 викласти у такій редакції:
«2. Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів витрачаються на заходи, передбачені рішенням про місцевий бюджет відповідно до законодавства»;
 
Враховано   2. Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів витрачаються на заходи, передбачені рішенням про місцевий бюджет відповідно до законодавства.
 
822. У разі відсутності у населених пунктах вулиць, що суміщаються з автомобільними дорогами загального користування державного значення, або відсутності потреби у проведенні відповідних робіт кошти від надходження податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів спрямовуються за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування на ремонт і утримання доріг у цих населених пунктах.
 
-405- Гордієнко С.В.
Абзац 2 частини другої статті 70 виключити.
 
Враховано      
823. Стаття 71. Бюджет розвитку місцевих бюджетів
 
   Стаття 71. Бюджет розвитку місцевих бюджетів
 
824. 1. Надходження до бюджету розвитку місцевих бюджетів включають:
 
   1. Надходження бюджету розвитку місцевих бюджетів включають:
 
825. 1) 10 відсотків податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток державних, казенних, комунальних підприємств і фінансових установ, державних холдингових компаній, акціонерних товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі або органу місцевого самоврядування), що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та бюджету міста Севастополя;
 
-406- Кабінет Міністрів України
У пункті 1 частини першої статті 71 слова «що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та бюджету міста Севастополя» замінити словами «що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування, крім бюджету міста Києва».
 
Враховано   1) 10 відсотків податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток державних, казенних, комунальних підприємств і фінансових установ, державних холдингових компаній, акціонерних товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі або органу місцевого самоврядування), що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування, крім бюджету міста Києва;
2) 15 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань та зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування;
 
    -407- Баранов В.О.
Суслов Є.І.
Шкутяк З.В.
В пункті 1 частини першої статті 71 слова «що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджету Севастополя» замінити словами «у тому числі – бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів – 5 відсотків, до бюджетів міст обласного та районного значення, сіл, селищ – 5%, до бюджету Севастополя – 10%. При цьому підприємства, що мають відокремлені підрозділи, філії сплачують відповідні частки до місцевих бюджетів пропорційно до часток основних фондів, розташованих не території відповідних органів місцевого самоврядування»
 
Враховано частково    
    -408- Попов О.П.
Пеклушенко О.М.
у пункті 1 частини першої статті 71 слова «що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та бюджету міста Севастополя» замінити словами «у тому числі: до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим обласного та районного значення - 5 відсотки; до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів - 5 відсотків; до бюджету міста Севастополя - 10 відсотків»
 
Враховано частково    
    -409- Давиденко А.А.
Пункт 1 частини 1 статті 71 викласти в редакції:
«1) 10 відсотків податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток державних, казенних і фінансових установ, державних холдингових компаній, акціонерних товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі), що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та бюджету міста Севастополя;»;
 
Відхилено    
    -410- Кабінет Міністрів України
Частину першу статті 71 доповнити пунктом 2 (з уточненням нумерації наступних пунктів) такого змісту:
«2) 15 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань та зараховується до цих бюджетів».
 
Враховано з уточненням редакції   
826. 2) надходження дивідендів, нарахованих на акції (частки, паї) господарських товариств, що є у власності відповідної територіальної громади;
 
-411- Кирильчук Є.І.
Текст пункту 2 частини першої статті 71 викласти у такій редакції: «дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є власність Автономної Республіки Крим, інша комунальна власність».
 
Враховано   3) дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є власність Автономної Республіки Крим, інша комунальна власність;
4) плата за надання місцевих гарантій (відповідно до статті 17 цього Кодексу);
 
    -412- Кирильчук Є.І.
Частину першу статті 71 доповнити пунктом 3 (з уточненням нумерації наступних пунктів) такого змісту:
«3) плата за надання місцевих гарантій (відповідно до статті 17 цього Кодексу)».
 
Враховано    
827. 3) кошти від відчуження майна, яке належить Автономній Республіці Крим, та майна, що перебуває у комунальній власності, в тому числі від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення;
 
-413- Кирильчук Є.І.
У пункті 3 частини першої статті 71 слова «у комунальній власності» замінити словами «в іншій комунальній власності», доповнити словами «або прав на них».
 
Враховано   5) кошти від відчуження майна, що належить Автономній Республіці Крим, та майна, що перебуває в іншій комунальній власності, у тому числі від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них;
 
828. 4) 90 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності до розмежування земель державної і комунальної власності (крім земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації);
 
-414- Кирильчук Є.І.
пункт 4 частини першої статті 71 після слів «несільськогосподарського призначення» доповнити словами «або прав на них», доповнити словами «при цьому від продажу земельних ділянок, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим: 35 відсотків – до бюджету Автономної Республіки Крим, 55 відсотків – до сільських, селищних, міських бюджетів Автономної Республіки Крим»;
 
Враховано   6) 90 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності до розмежування земель державної і комунальної власності (крім земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності, на яких розташовані об'єкти, що підлягають приватизації), при цьому від продажу земельних ділянок, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим: 35 відсотків – до бюджету Автономної Республіки Крим, 55 відсотків – до сільських, селищних, міських бюджетів Автономної Республіки Крим;
 
    -415- Пеклушенко О.М.
пункт 4 частини першої статті 71 доповнити словами «з них від продажу земельних ділянок, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим, 35 відсотків – до бюджету Автономної Республіки Крим та 55 відсотків – до сільських, селищних, міських бюджетів Автономної Республіки Крим»;
 
Враховано в іншій редакції   
829. 5) 10 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності до розмежування земель державної і комунальної власності, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, з них 100 відсотків - для бюджетів міст Києва та Севастополя; 25 відсотків - для бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів; 75 відсотків - для бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення; 15 відсотків - для районного бюджету; 60 відсотків - для бюджетів сіл, селищ, міст та їх об’єднань;
 
-416- Кирильчук Є.І.
Пункт 5 частини першої статті 71 після слів «несільськогосподарського призначення» доповнити словами «або прав на них».
 
Враховано   7) 10 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності до розмежування земель державної і комунальної власності, на яких розташовані об'єкти, що підлягають приватизації, з них 100 відсотків - до бюджетів міст Києва та Севастополя; 25 відсотків - до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів; 75 відсотків - до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення; 15 відсотків - до районного бюджету; 60 відсотків - до бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань;
 
830. 6) субвенції з інших бюджетів на виконання інвестиційних програм (проектів);
 
   8) субвенції з інших бюджетів на виконання інвестиційних програм (проектів);
 
831. 7) кошти від повернення позик, які надавалися з відповідного бюджету до набрання чинності цим Кодексом, та відсотки, сплачені за користування ними;
 
   9) кошти від повернення кредитів, які надавалися з відповідного бюджету до набрання чинності цим Кодексом, та відсотки, сплачені за користування ними;
 
832. 8) запозичення, здійснені у порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України;
 
   10) місцеві запозичення, здійснені у порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України;
 
833. 9) кошти, які передаються з іншої частини місцевого бюджету за рішенням відповідної ради.
 
-417- Давиденко А.А.
Доповнити частину 1 статті 71 пунктом 10 такого змісту:
«10) 10 відсотків рентної плати за нафту, природний газ, газовий конденсат, що видобуваються в Україні, з них 50 відсотків – до обласних бюджетів областей, на території яких проходить видобуток, 50 відсотків - до районних бюджетів районів, на території яких проходить видобуток.»;
 
Відхилено   11) кошти, які передаються з іншої частини місцевого бюджету за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради.
 
834. 2. До витрат бюджету розвитку місцевих бюджетів належать:
 
   2. До витрат бюджету розвитку місцевих бюджетів належать:
 
835. 1) погашення основної суми місцевого боргу;
 
   1) погашення основної суми місцевого боргу;
 
836. 2) капітальні видатки, включаючи капітальні трансферти органам державного управління та місцевого самоврядування інших рівнів;
 
-418- Гордієнко С.В.
Пункт 2 частини другої статті 71 доповнити такими словами «капітальні трансферти підприємствам, установам (організаціям)»
 
Відхилено   2) капітальні видатки, включаючи капітальні трансферти іншим бюджетам (крім капітальних видатків, що здійснюються за рахунок визначених пунктами 2-15 частини другої статті 69 цього Кодексу надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів);
 
    -419- Кирильчук Є.І.
У пункті 2 частини другої статті 71 слова «органам державного управління та місцевого самоврядування інших рівнів» замінити словами «іншим бюджетам», доповнити словами і цифрами у дужках « (крім капітальних видатків, що здійснюються за рахунок визначених пунктами 2-15 частини другої статті 69 цього Кодексу надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів)».
 
Враховано    
837. 3) внески органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування у статутний капітал суб'єкта підприємницької діяльності.
 
-420- Кирильчук Є.І.
У пункті 3 частини другої статті 71 слова «суб’єкта підприємницької діяльності» замінити словами «суб’єкта господарювання».
 
Враховано   3) внески органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування до статутного капіталу суб'єкта господарювання.
 
838. 3. Капітальні видатки бюджету розвитку спрямовуються на: соціально-економічний розвиток регіонів; виконання інвестиційних програм (проектів); капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери і житлово-комунального господарства; будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів; будівництво і придбання житла окремим категоріям громадян відповідно до законодавства; збереження та розвиток історико-культурних місць України та заповідників; будівництво та розвиток мережі метрополітенів; придбання вагонів для комунального електротранспорту; розвиток дорожнього господарства; придбання шкільних автобусів та автомобілів швидкої медичної допомоги; комп’ютеризацію та інформатизацію загальноосвітніх навчальних закладів; інші заходи, пов’язані з розширеним відтворенням.
 
-421- Кирильчук Є.І.
У частині третій статті 71 слова «капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери» замінити словами «будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери».
 
Враховано   3. Капітальні видатки бюджету розвитку спрямовуються на: соціально-економічний розвиток регіонів; виконання інвестиційних програм (проектів); будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери і житлово-комунального господарства; будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів; будівництво і придбання житла окремим категоріям громадян відповідно до законодавства; збереження та розвиток історико-культурних місць України та заповідників; будівництво та розвиток мережі метрополітенів; придбання вагонів для комунального електротранспорту; розвиток дорожнього господарства; придбання шкільних автобусів та автомобілів швидкої медичної допомоги; комп’ютеризацію та інформатизацію загальноосвітніх навчальних закладів; інші заходи, пов’язані з розширеним відтворенням.
 
    -422- Гордієнко С.В.
Частину третю статті 71 після слів «виконання інвестиційних (програм) проектів» доповнити словами такого змісту «будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію адміністративних об’єктів, об’єктів соціально-культурної сфери і житлово-комунального господарства»
 
Враховано частково    
839. 4. Надходження до бюджету розвитку від податку на прибуток підприємств, отримані відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті, перерозподіляються між місцевими бюджетами відповідно до прогнозних та програмних документів економічного та соціального розвитку країни і відповідної території та з урахуванням особливостей і пріоритетів розвитку окремих населених пунктів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
-423- Кабінет Міністрів України
Частину четверту статті 71 виключити.
 
Враховано      
840. 5. Бюджет розвитку місцевих бюджетів є складовою частиною спеціального фонду місцевих бюджетів.
 
   4. Бюджет розвитку місцевих бюджетів є складовою частиною спеціального фонду місцевих бюджетів.
 
841. 6. Кошти бюджету розвитку розподіляються за об’єктами за рішенням відповідної ради при затвердженні місцевих бюджетів та при внесенні змін до них. Для об’єктів, термін впровадження яких довший, ніж бюджетний період, також визначаються прогнозні показники бюджету розвитку на наступні три бюджетні періоди. При затвердженні місцевих бюджетів на бюджетний період, що настає за плановим, прогнозні показники бюджету розвитку в розрізі об’єктів зменшенню не підлягають.
 
-424- Кирильчук Є.І.
Друге і третє речення частини шостої статті 71 замінити реченням такого змісту: «За об’єктами, строк впровадження яких довший, ніж бюджетний період, визначаються прогнозні показники бюджету розвитку у складі прогнозу місцевого бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди та враховуються при затвердженні місцевих бюджетів протягом усього строку впровадження таких об’єктів».
 
Враховано   5. Кошти бюджету розвитку розподіляються за об’єктами за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради при затвердженні місцевих бюджетів та при внесенні змін до них. За об’єктами, строк впровадження яких довший, ніж бюджетний період, визначаються прогнозні показники бюджету розвитку у складі прогнозу місцевого бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди та враховуються при затвердженні місцевих бюджетів протягом усього строку впровадження таких об’єктів.
 
842. Стаття 72. Дефіцит та профіцит місцевих бюджетів
 
-425- Кирильчук Є.І.
Статтю 72 викласти у такій редакції:
«Стаття 72. Особливості затвердження місцевого бюджету з дефіцитом або профіцитом
1. Місцевий бюджет може затверджуватися з дефіцитом за загальним фондом у разі використання вільного залишку бюджетних коштів (шляхом внесення змін до рішення про місцевий бюджет за результатами річного звіту про виконання місцевого бюджету за попередній бюджетний період).
Місцевий бюджет може затверджуватися з профіцитом за загальним фондом у разі спрямування до бюджету розвитку коштів із загального фонду такого місцевого бюджету, виконання зобов’язань за непогашеними позичками, а також для забезпечення встановленого розміру оборотного залишку бюджетних коштів (шляхом внесення змін до рішення про місцевий бюджет за результатами річного звіту про виконання місцевого бюджету за попередній бюджетний період).
2. Місцевий бюджет може затверджуватися з дефіцитом за спеціальним фондом у разі залучення до бюджету розвитку коштів від місцевих запозичень, коштів із загального фонду такого місцевого бюджету, надходження внаслідок продажу/пред’явлення цінних паперів (часток, паїв), а також у разі використання залишків коштів спеціального фонду місцевого бюджету, крім власних надходжень бюджетних установ (шляхом внесення змін до рішення про місцевий бюджет за результатами річного звіту про виконання місцевого бюджету за попередній бюджетний період).
Місцевий бюджет може затверджуватися з профіцитом за спеціальним фондом у разі погашення основної суми місцевого боргу, придбання цінних паперів (часток, паїв)».
 
Враховано   Стаття 72. Особливості затвердження місцевого бюджету з дефіцитом або профіцитом
 
843. 1. За загальним фондом місцеві бюджети можуть прийматися з дефіцитом виключно на суму вільного залишку бюджетних коштів та повернення коштів від пред’явлення цінних паперів шляхом внесення змін до рішень про місцевий бюджет за результатами річного звіту про виконання місцевого бюджету за попередній бюджетний період.
 
   1. Місцевий бюджет може затверджуватися з дефіцитом за загальним фондом у разі використання вільного залишку бюджетних коштів (шляхом внесення змін до рішення про місцевий бюджет за результатами річного звіту про виконання місцевого бюджету за попередній бюджетний період).
 
844. За загальним фондом місцеві бюджети можуть прийматись з профіцитом виключно на суму коштів, що спрямовуються із загального фонду такого бюджету на витрати бюджету розвитку.
 
   Місцевий бюджет може затверджуватися з профіцитом за загальним фондом у разі спрямування до бюджету розвитку коштів із загального фонду такого місцевого бюджету, виконання зобов’язань за непогашеними позичками, а також для забезпечення встановленого розміру оборотного залишку бюджетних коштів (шляхом внесення змін до рішення про місцевий бюджет за результатами річного звіту про виконання місцевого бюджету за попередній бюджетний період).
 
845. 2. За спеціальним фондом місцеві бюджети можуть прийматися з дефіцитом у частині бюджету розвитку на суму місцевих запозичень та коштів, які передаються із загального фонду місцевих бюджетів на витрати бюджету розвитку, а також виключно на суму залишку коштів на початок бюджетного періоду за спеціальним фондом (крім власних надходжень бюджетних установ) та повернення коштів від пред’явлення цінних паперів (шляхом внесення змін до рішень про місцевий бюджет за результатами річного звіту про виконання місцевого бюджету за попередній бюджетний період).
 
   2. Місцевий бюджет може затверджуватися з дефіцитом за спеціальним фондом у разі залучення до бюджету розвитку коштів від місцевих запозичень, коштів із загального фонду такого місцевого бюджету, надходження внаслідок продажу/пред’явлення цінних паперів (часток, паїв), а також у разі використання залишків коштів спеціального фонду місцевого бюджету, крім власних надходжень бюджетних установ (шляхом внесення змін до рішення про місцевий бюджет за результатами річного звіту про виконання місцевого бюджету за попередній бюджетний період).
Місцевий бюджет може затверджуватися з профіцитом за спеціальним фондом у разі погашення основної суми місцевого боргу, придбання цінних паперів (часток, паїв).
 
846. Стаття 73. Позички місцевим бюджетам
 
   Стаття 73. Позички місцевим бюджетам
 
847. 1. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної ради можуть отримувати короткотермінові позички на:
 
-426- Кирильчук Є.І.
Частину першу статті 73 викласти у такій редакції:
«1. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних місцевих рад за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної місцевої ради можуть отримувати:
1) позички на покриття тимчасових касових розривів, що виникають за загальним фондом та бюджетом розвитку місцевих бюджетів, у фінансово-кредитних установах на строк до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду, у виняткових випадках за рішенням Кабінету Міністрів України стосовно бюджету Автономної Республіки Крим і міських бюджетів – на строк до двадцяти чотирьох місяців. Порядок отримання та погашення таких позичок визначається Міністерством фінансів України;
2) позички на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів відповідно до частини шостої статті 48 цього Кодексу;
3) середньострокові позички на суми невиконання у відповідному бюджетному періоді прогнозних обсягів кошика доходів місцевих бюджетів, визначених у законі про Державний бюджет України, за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку без нарахування відсотків за користування цими коштами. Порядок та умови отримання і погашення таких позичок визначаються Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано   1. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних місцевих рад за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної місцевої ради можуть отримувати:
 
848. 1) покриття тимчасових касових розривів, що виникають за загальним фондом та бюджетом розвитку місцевого бюджету, у фінансово-кредитних установах на термін до трьох місяців, але у межах поточного бюджетного періоду. Порядок отримання та погашення таких позичок визначається Міністерством фінансів України;
 
   1) позички на покриття тимчасових касових розривів, що виникають за загальним фондом та бюджетом розвитку місцевих бюджетів, у фінансово-кредитних установах на строк до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду, у виняткових випадках за рішенням Кабінету Міністрів України стосовно бюджету Автономної Республіки Крим і міських бюджетів – на строк до двадцяти чотирьох місяців. Порядок отримання та погашення таких позичок визначається Міністерством фінансів України;
 
849. 2) покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів відповідно до частини шостої статті 48 цього Кодексу.
 
   2) позички на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів відповідно до частини шостої статті 48 цього Кодексу;
3) середньострокові позички на суми невиконання у відповідному бюджетному періоді розрахункових обсягів кошика доходів місцевих бюджетів, визначених у законі про Державний бюджет України, за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку без нарахування відсотків за користування цими коштами. Порядок та умови отримання і погашення таких позичок визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
850. 2. Надання позичок з одного бюджету іншому забороняється.
 
   2. Надання позичок з одного бюджету іншому забороняється.
 
851. Стаття 74. Місцеві запозичення
 
-427- Кирильчук Є.І.
Назву статті 74 викласти у такій редакції: «Особливості здійснення місцевих запозичень».
 
Враховано   Стаття 74. Особливості здійснення місцевих запозичень
 
852. 1. Місцеві запозичення здійснюються з метою фінансування бюджету розвитку бюджетуАвтономної Республіки Крим, міських бюджетів та використовуються для створення стратегічних об’єктів довготривалого користування або об’єктів, які забезпечують виконання завдань Верховної Ради Автономної Республіки Крим та міських рад, спрямованих на задоволення інтересів населення Автономної Республіки Крим та територіальних громад міст.
 
-428- Кирильчук Є.І.
У частині першій статті 74 слово «створення» замінити словами «створення, приросту чи оновлення».
 
Враховано   1. Місцеві запозичення здійснюються з метою фінансування бюджету розвитку бюджету Автономної Республіки Крим, міських бюджетів та використовуються для створення, приросту чи оновлення стратегічних об’єктів довготривалого користування або об’єктів, які забезпечують виконання завдань Верховної Ради Автономної Республіки Крим та міських рад, спрямованих на задоволення інтересів населення Автономної Республіки Крим і територіальних громад міст.
 
853. 2. Обсяг та умови здійснення місцевих запозичень погоджуються з Міністерством фінансів України в установленому ним порядку.
 
-429- Кирильчук Є.І.
У частині другій статті 74 слова «в установленому ним порядку» виключити.
 
Враховано   2. Обсяг та умови здійснення місцевих запозичень погоджуються з Міністерством фінансів України.
 
854. 3. Міністерство фінансів України веде реєстрацію місцевих запозичень та місцевих гарантій. Усі договори про здійснення місцевого запозичення, договори про місцеву гарантію, про відшкодування витрат місцевого бюджету, а також зміни істотних умов таких договорів потребують реєстрації у Реєстрі місцевих запозичень та місцевих гарантій.
 
-430- Кирильчук Є.І.
У частині третій статті 74 слова «договори про здійснення місцевого запозичення, договори про місцеву гарантію, про» замінити словами «договори про місцеві запозичення, договори, виконання зобов’язань за якими забезпечено місцевими гарантіями, та договори про», слова «потребують реєстрації» замінити словом «реєструються».
 
Враховано   3. Міністерство фінансів України здійснює реєстрацію місцевих запозичень та місцевих гарантій. Усі договори про місцеві запозичення, договори, виконання зобов’язань за якими забезпечено місцевими гарантіями, та договори про відшкодування витрат місцевого бюджету, а також зміни істотних умов таких договорів реєструються у Реєстрі місцевих запозичень та місцевих гарантій.
 
855. 4. Договори про місцеве запозичення не можуть містити положень щодо погашення місцевого боргу шляхом зарахування зустрічних вимог та щодо дострокового погашення місцевого боргу на вимогу кредитора чи кредиторів.
 
-431- Кирильчук Є.І.
Частину четверту виключити (таку норму пропонується врегулювати у статті 16 законопроекту) та уточнити нумерацію наступних частин цієї статті.
 
Враховано      
856. 5. Держава не несе відповідальності по зобов'язаннях за місцевими запозиченнями.
 
-432- Кирильчук Є.І.
У частині п’ятій статті 74 слова «по зобов’язаннях за місцевими запозиченнями» замінити словами «за борговими зобов’язаннями Автономної Республіки Крим і територіальних громад».
 
Враховано   4. Держава не несе відповідальності за борговими зобов’язаннями Автономної Республіки Крим і територіальних громад.
 
857. 6. Видатки на обслуговування місцевого боргу здійснюються за рахунок коштів загального фонду місцевого бюджету.
 
   5. Видатки на обслуговування місцевого боргу здійснюються за рахунок коштів загального фонду місцевого бюджету.
 
858. 7. Видатки місцевого бюджету на обслуговування місцевого боргу не можуть щорічно перевищувати 10 відсотків видатків загального фонду місцевого бюджету протягом будь-якого бюджетного періоду, коли планується обслуговування місцевого боргу.
 
-433- Кирильчук Є.І.
У частині сьомій статті 74 слово «щорічно» виключити.
 
Враховано   6. Видатки місцевого бюджету на обслуговування місцевого боргу не можуть перевищувати 10 відсотків видатків загального фонду місцевого бюджету протягом будь-якого бюджетного періоду, коли планується обслуговування місцевого боргу.
 
859. 8. Якщо у процесі погашення основної суми місцевого боргу та платежів по його обслуговуванню, обумовленої договором між кредитором та позичальником, має місце порушення графіка погашення з вини позичальника, відповідна рада не має права здійснювати нові місцеві запозичення протягом 5 наступних років.
 
   7. Якщо у процесі погашення основної суми місцевого боргу та платежів з його обслуговування, обумовлених договором між кредитором та позичальником, порушується графік погашення з вини позичальника, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, відповідна міська рада не має права здійснювати нові місцеві запозичення протягом п’яти наступних років.
 
860. 9. Порядок здійснення місцевих запозичень встановлюється Кабінетом Міністрів України відповідно до умов, визначених цим Кодексом.
 
   8. Порядок здійснення місцевих запозичень встановлюється Кабінетом Міністрів України відповідно до умов, визначених цим Кодексом.
 
861. 10. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та міські ради можуть здійснювати місцеві запозичення для погашення наявних боргових зобов’язань в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
-434- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у статті 74 частину десяту - виключити;
 
Враховано      
862. Глава 12. СКЛАДАННЯ, РОЗГЛЯД, ЗАТВЕРДЖЕННЯ, ВИКОНАННЯ ТА ЗВІТНІСТЬ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
 
   Глава 12. СКЛАДАННЯ, РОЗГЛЯД, ЗАТВЕРДЖЕННЯ, ВИКОНАННЯ ТА ЗВІТНІСТЬ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
 
863. Стаття 75. Порядок складання проектів місцевих бюджетів
 
   Стаття 75. Порядок складання проектів місцевих бюджетів
 
864. 1. Міністерство фінансів України доводить Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних рад особливості складання розрахунків до проектів бюджетів на наступний бюджетний період.
 
   1. Міністерство фінансів України доводить Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних місцевих рад особливості складання розрахунків до проектів бюджетів на наступний бюджетний період.
 
865. 2. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи відповідних рад зобов'язані надавати необхідну інформацію: Міністерству фінансів України - для проведення розрахунків обсягів міжбюджетних трансфертів та інших показників; Верховній Раді України - для перевірки достовірності цих розрахунків.
 
-435- Кирильчук Є.І.
У частині другій статті 75 слова «Верховній Раді України – для перевірки достовірності» замінити словами «Комітету Верховної Ради України з питань бюджету – для розгляду».
 
Враховано   2. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи відповідних місцевих рад зобов'язані надавати необхідну інформацію: Міністерству фінансів України - для проведення розрахунків обсягів міжбюджетних трансфертів та інших показників; Комітету Верховної Ради України з питань бюджету - для розгляду цих розрахунків.
 
866. 3. Згідно з типовою формою бюджетних запитів, визначеною Міністерством фінансів України, відповідно до статті 34 цього Кодексу та з урахуванням особливостей складання проектів місцевих бюджетів місцеві фінансові органи розробляють і доводять до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів.
 
   3. Згідно з типовою формою бюджетних запитів, визначеною Міністерством фінансів України, відповідно до статті 34 цього Кодексу та з урахуванням особливостей складання проектів місцевих бюджетів місцеві фінансові органи розробляють і доводять до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів.
 
867. 4. Головні розпорядники бюджетних коштів організують розроблення бюджетних запитів для подання місцевим фінансовим органам в терміни та порядку, встановлені цими органами. Головні розпорядники бюджетних коштів несуть відповідальність за своєчасність, достовірність та зміст поданих місцевим фінансовим органам бюджетних запитів, які мають містити всю інформацію, необхідну для аналізу показників проекту місцевого бюджету, згідно з вимогами місцевих фінансових органів.
 
   4. Головні розпорядники бюджетних коштів організують розроблення бюджетних запитів для подання місцевим фінансовим органам у терміни та порядку, встановлені цими органами. Головні розпорядники бюджетних коштів несуть відповідальність за своєчасність, достовірність та зміст поданих місцевим фінансовим органам бюджетних запитів, які мають містити всю інформацію, необхідну для аналізу показників проекту місцевого бюджету, згідно з вимогами місцевих фінансових органів.
 
868. 5. Місцеві фінансові органи на будь-якому етапі складання і розгляду проектів місцевих бюджетів проводять аналіз бюджетного запиту, поданого головним розпорядником бюджетних коштів, з точки зору його відповідності меті, пріоритетності, а також дієвості та ефективності використання бюджетних коштів. На основі результатів аналізу керівник місцевого фінансового органу приймає рішення про включення бюджетного запиту до пропозиції проекту місцевого бюджету перед поданням його на розгляд відповідно Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних рад.
 
   5. Місцеві фінансові органи на будь-якому етапі складання і розгляду проектів місцевих бюджетів здійснюють аналіз бюджетного запиту, поданого головним розпорядником бюджетних коштів, з точки зору його відповідності меті, пріоритетності, а також дієвості та ефективності використання бюджетних коштів. На основі результатів аналізу керівник місцевого фінансового органу приймає рішення про включення бюджетного запиту до пропозиції проекту місцевого бюджету перед поданням його на розгляд відповідно Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних місцевих рад.
 
869. 6. Виконавчі органи сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, районні державні адміністрації в містах Києві та Севастополі подають відповідно районним чи міським фінансовим органам пропозиції щодо показників проектів відповідних бюджетів, визначених з урахуванням вимог частин третьої - п'ятої цієї статті.
 
-436- Кабінет Міністрів України
У частині шостій статті 75 після слів «міських (міст районного значення) рад» доповнити словами в дужках « (крім виконавчих органів рад, для бюджетів яких у державному бюджеті на відповідний рік визначені міжбюджетні трансферти)».
 
Враховано з уточненням редакції  6. Виконавчі органи сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад (крім виконавчих органів рад, для бюджетів територіальних громад яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти), районні державні адміністрації в містах Києві та Севастополі подають відповідно районним чи міським фінансовим органам пропозиції щодо показників проектів відповідних бюджетів, визначених з урахуванням вимог частин третьої - п'ятої цієї статті.
 
870. 7. Територіальні громади сіл, селищ і міст можуть об’єднувати на договірних засадах кошти бюджетів.
 
-437- Кирильчук Є.І.
Частину сьому статті 75 викласти у такій редакції:
«7. Територіальні громади сіл, селищ і міст можуть об’єднувати на договірних засадах кошти бюджетів для виконання спільних проектів».
 
Враховано   7. Територіальні громади сіл, селищ і міст можуть об’єднувати на договірних засадах кошти бюджетів для виконання спільних проектів.
 
871. У разі, якщо питома вага дотації вирівнювання, розрахована для бюджету місцевого самоврядування на плановий бюджетний період, становить більше 70 відсотків обсягу загального фонду відповідного бюджету, територіальні громади сіл, селищ і міст можуть об'єднувати на договірних засадах кошти бюджету з делегуванням повноважень щодо складання і виконання таких бюджетів та передачею коштів таких бюджетів відповідній районній державній адміністрації (міському виконавчому комітету).
 
      
872. 8. Після схвалення Кабінетом Міністрів України проекту закону про Державний бюджет України Міністерство фінансів України доводить Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних рад розрахунки прогнозних обсягів міжбюджетних трансфертів, методику їх визначення та інші показники, необхідні для складання проектів місцевих бюджетів, а також пропозиції щодо форми проекту рішення про місцевий бюджет (типова форма рішення).
 
-438- Кирильчук Є.І.
У частині восьмій статті 75 слова «Після», «доводить» і «та інші показники, необхідні для» замінити відповідно словами «У тижневий строк з дня», «забезпечує доведення» і «організаційно-методологічних вимог та інших показників щодо», а також уточнити відмінки в інших відповідних словах.
 
Враховано   8. У тижневий строк з дня схвалення Кабінетом Міністрів України проекту закону про Державний бюджет України Міністерство фінансів України забезпечує доведення Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних місцевих рад розрахунків прогнозних обсягів міжбюджетних трансфертів, методики їх визначення, організаційно-методологічних вимог та інших показників щодо складання проектів місцевих бюджетів, а також пропозицій щодо форми проекту рішення про місцевий бюджет (типової форми рішення).
 
873. 9. У тижневий термін після прийняття проекту закону про Державний бюджет України в другому читанні Кабінет Міністрів України доводить Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних рад положення та показники міжбюджетних відносин (обсяги міжбюджетних трансфертів для відповідних бюджетів і текстові статті, що визначають особливості міжбюджетних відносин на наступний бюджетний період), які були проголосовані Верховною Радою України при прийнятті проекту закону про Державний бюджет України в другому читанні.
 
-439- Кирильчук Є.І.
Частину дев’яту статті 75 викласти у такій редакції:
«9. У тижневий строк з дня прийняття закону про Державний бюджет України Кабінет Міністрів України забезпечує доведення Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних місцевих рад визначених таким законом показників міжбюджетних відносин (включаючи обсяги міжбюджетних трансфертів для відповідних бюджетів) і текстових статей, а також організаційно-методологічних вимог щодо складання проектів місцевих бюджетів. У триденний строк з дня отримання таких документів Рада міністрів Автономної Республіки Крим та обласні державні адміністрації доводять виконавчим органам міських (міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) рад та районним державним адміністраціям відповідні обсяги субвенцій на здійснення державних програм соціального захисту».
 
Враховано   9. У тижневий строк з дня прийняття закону про Державний бюджет України Кабінет Міністрів України забезпечує доведення Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних місцевих рад визначених таким законом показників міжбюджетних відносин (включаючи обсяги міжбюджетних трансфертів для відповідних бюджетів) і текстових статей, а також організаційно-методологічних вимог щодо складання проектів місцевих бюджетів. У триденний строк з дня отримання таких документів Рада міністрів Автономної Республіки Крим та обласні державні адміністрації доводять виконавчим органам міських (міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) рад та районним державним адміністраціям відповідні обсяги субвенцій на здійснення державних програм соціального захисту.
 
874. 10. Інформація, отримана відповідно до частин п'ятої, шостої, восьмої-девятої цієї статті, є підставою для складання Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами відповідних рад проектів місцевих бюджетів і підготовки проектів рішень про відповідні місцеві бюджети.
 
   10. Інформація, отримана відповідно до частин п'ятої, шостої, восьмої і девятої цієї статті, є підставою для складання Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами відповідних місцевих рад проектів місцевих бюджетів і підготовки проектів рішень про відповідні місцеві бюджети.
 
875. Стаття 76. Проект рішення про місцевий бюджет та матеріали, що до нього додаються
 
   Стаття 76. Проект рішення про місцевий бюджет та матеріали, що до нього додаються
 
876. 1. Проект рішення про місцевий бюджет перед його розглядом на сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної ради схвалюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією чи виконавчим органом відповідної ради. Разом з ним необхідно подавати:
 
   1. Проект рішення про місцевий бюджет перед його розглядом на сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради схвалюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією чи виконавчим органом відповідної місцевої ради. Разом з ним подаються:
 
877. 1) пояснювальну записку до проекту рішення, яка повинна містити:
 
   1) пояснювальна записка до проекту рішення, яка має містити:
 
878. а) інформацію про соціально-економічний стан відповідної адміністративно-територіальної одиниці і прогноз її розвитку на наступний бюджетний період, які покладено в основу проекту місцевого бюджету;
 
   а) інформацію про соціально-економічний стан відповідної адміністративно-територіальної одиниці і прогноз її розвитку на наступний бюджетний період, покладені в основу проекту місцевого бюджету;
 
879. б) оцінку надходжень доходів з урахуванням втрат доходів у результаті наданих відповідною радою податкових пільг;
 
-440- Кирильчук Є.І.
У підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 76 слова «надходжень доходів з урахуванням втрат доходів» замінити словами «доходів місцевого бюджету з урахуванням втрат доходів місцевого бюджету».
 
Враховано   б) оцінку доходів місцевого бюджету з урахуванням втрат доходів місцевого бюджету у результаті наданих Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною місцевою радою податкових пільг;
 
880. в) пояснення до основних положень проекту рішення про місцевий бюджет, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків і кредитування щодо функцій та програм. Обгрунтування включають бюджетні показники за попередній, поточний, наступний бюджетні періоди в розрізі класифікації видатків та кредитування бюджету;
 
-441- Кирильчук Є.І.
У підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 76 слова «щодо функцій та програм» замінити словами «за бюджетною класифікацією».
 
Враховано   в) пояснення до основних положень проекту рішення про місцевий бюджет, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків і кредитування за бюджетною класифікацією. Обґрунтування включають бюджетні показники за попередній, поточний, наступний бюджетні періоди в розрізі класифікації видатків та кредитування бюджету;
 
881. г) обґрунтування особливостей міжбюджетних взаємовідносин (для бюджетів: районних, міських з районним поділом, міських, що об'єднують бюджети села, селища, міста районного значення) та надання субвенцій на виконання інвестиційних програм (проектів) (для бюджету Автономної Республіки Крим, бюджетів міст Києва та Севастополя, обласних бюджетів);
 
-442- Кабінет Міністрів України
У підпункті г) пункту 1 частини першої статті 76 слова в дужках « (для бюджетів: районних, міських з районним поділом, міських, що об'єднують бюджети села, селища, міста районного значення)» виключити.
 
Враховано з уточненням редакції  г) обґрунтування особливостей міжбюджетних взаємовідносин, а також стосовно надання субвенцій на виконання інвестиційних програм (проектів) (для бюджету Автономної Республіки Крим, бюджетів міст Києва та Севастополя, обласних бюджетів);
 
882. ґ) інформацію щодо погашення місцевого боргу, обсягів та умов запозичень;
 
   ґ) інформацію щодо погашення місцевого боргу, обсягів та умов місцевих запозичень;
 
883. 2) прогноз місцевого бюджету на наступні три бюджетні періоди;
 
   2) прогноз місцевого бюджету на наступні за плановим три бюджетні періоди;
 
884. 3) проект показників зведеного бюджету району, міста з районним поділом, міста, що об'єднує бюджети села, селища, міста районного значення;
 
   3) проект показників зведеного бюджету району, міста з районним поділом, міста, що об'єднує бюджети села, селища, міста районного значення;
 
885. 4) показники видатків, необхідні на наступні бюджетні періоди для завершення проектів, що враховані в бюджеті, за умови, якщо реалізація проекту триває більше одного бюджетного періоду;
 
-443- Кирильчук Є.І.
У пункті 4 частини першої статті 76 слова «видатків», «завершення проектів» та «проекту» замінити відповідно словами «витрат місцевого бюджету», «завершення інвестиційних програм (проектів)» та «таких програм (проектів)».
 
Враховано   4) показники витрат місцевого бюджету, необхідні на наступні бюджетні періоди для завершення інвестиційних програм (проектів), що враховані в бюджеті, за умови якщо реалізація таких програм (проектів) триває більше одного бюджетного періоду;
 
886. 5) перелік інвестиційних програм (проектів) на наступний бюджетний період та на наступні три бюджетні періоди;
 
-444- Кирильчук Є.І.
У пункті 5 частини першої статті 76 слова «наступний бюджетний період та на наступні три бюджетні періоди» замінити словами «плановий бюджетний період та наступні за плановим три бюджетні періоди».
 
Враховано   5) перелік інвестиційних програм (проектів) на плановий бюджетний період та наступні за плановим три бюджетні періоди;
 
887. 6) інформацію про хід виконання відповідного бюджету у поточному бюджетному періоді;
 
   6) інформація про хід виконання відповідного бюджету у поточному бюджетному періоді;
 
888. 7) пояснення головних розпорядників бюджетних коштів до проекту відповідного бюджету (подаються до бюджетної комісії відповідної ради);
 
   7) пояснення головних розпорядників бюджетних коштів до проекту відповідного бюджету (подаються до бюджетної комісії Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради);
 
889. 8) інші матеріали, обсяг і форму яких визначає Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцева державна адміністрація чи виконавчий орган відповідної ради.
 
   8) інші матеріали, обсяг і форму яких визначає Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцева державна адміністрація чи виконавчий орган відповідної місцевої ради.
 
890. 2. Рішенням про місцевий бюджет визначаються:
 
   2. Рішенням про місцевий бюджет визначаються:
 
891. 1) загальна сума доходів, видатків та кредитування місцевого бюджету (з розподілом на загальний та спеціальний фонди, з виділенням видатків споживання та видатків розвитку);
 
-445- Кирильчук Є.І.
У частині другій статті 76:
у пункті 1 слова «з виділення видатків споживання та видатків розвитку» виключити;
у пункті 3 слова «доходи бюджету» замінити словами «доходи місцевого бюджету»;
у пункті 5 слова «бюджетних коштів» замінити словами «коштів місцевого бюджету», після слів «бюджетною класифікацією» доповнити словами «з обов’язковим виділенням видатків на оплату праці працівників бюджетних установ та видатків розвитку».
 
Враховано   1) загальна сума доходів, видатків та кредитування місцевого бюджету (з розподілом на загальний та спеціальний фонди);
 
892. 2) граничний обсяг річного дефіциту (профіциту) місцевого бюджету в наступному бюджетному періоді і місцевого боргу на кінець наступного бюджетного періоду; граничний обсяг надання місцевих гарантій, а також повноваження щодо надання таких гарантій з урахуванням положень статті 17 цього Кодексу;
 
   2) граничний обсяг річного дефіциту (профіциту) місцевого бюджету в наступному бюджетному періоді і місцевого боргу на кінець наступного бюджетного періоду; граничний обсяг надання місцевих гарантій, а також повноваження щодо надання таких гарантій з урахуванням положень статті 17 цього Кодексу;
 
893. 3) доходи бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до рішення);
 
   3) доходи місцевого бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до рішення);
 
894. 4) фінансування місцевого бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до рішення);
 
   4) фінансування місцевого бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до рішення);
 
895. 5) бюджетні призначення головним розпорядникам бюджетних коштів за бюджетною класифікацією (у додатках до рішення);
 
   5) бюджетні призначення головним розпорядникам коштів місцевого бюджету за бюджетною класифікацією з обов’язковим виділенням видатків на оплату праці працівників бюджетних установ та видатків розвитку (у додатках до рішення);
 
896. 6) бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів (у додатках до рішення);
 
   6) бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів (у додатках до рішення);
 
897. 7) розмір оборотного залишку коштів місцевого бюджету;
 
   7) розмір оборотного залишку коштів місцевого бюджету;
 
898. 8) додаткові положення, що регламентують процес виконання місцевого бюджету.
 
   8) додаткові положення, що регламентують процес виконання місцевого бюджету.
 
899. 3. Перелік захищених видатків місцевого бюджету визначається на підставі статті 55 цього Кодексу.
 
   3. Перелік захищених видатків місцевого бюджету визначається на підставі статті 55 цього Кодексу.
 
900. Стаття 77. Затвердження місцевих бюджетів
 
   Стаття 77. Затвердження місцевих бюджетів
 
901. 1. Відповідно до частин дев’ятої - десятої статті 75 цього Кодексу Верховна Рада Автономної Республіки Крим та відповідні ради при затвердженні місцевих бюджетів повинні врахувати обсяги міжбюджетних трансфертів та інші положення, необхідні для формування місцевих бюджетів, що були затверджені Верховною Радою України при прийнятті проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні.
 
   1. Відповідно до частин дев’ятої - десятої статті 75 цього Кодексу Верховна Рада Автономної Республіки Крим та відповідні місцеві ради при затвердженні місцевих бюджетів повинні врахувати обсяги міжбюджетних трансфертів та інші положення (необхідні для формування місцевих бюджетів), що затверджені Верховною Радою України при прийнятті проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні.
 
902. 2. Бюджет Автономної Республіки Крим, обласні і районні бюджети, міські (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення) бюджети на наступний бюджетний період затверджуються рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної чи міської ради не пізніше ніж у двотижневий термін після офіційного опублікування закону про Державний бюджет України.
 
-446- Кабінет Міністрів України
У частині другій статті 77 після слів «міські (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення) бюджети» доповнити словами «інші бюджети місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті на відповідний рік визначені міжбюджетні трансферти», слова «обласної, районної чи міської» замінити словом «місцевої».
 
Враховано з уточненням редакції  2. Бюджет Автономної Республіки Крим, обласні і районні бюджети, міські (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджети, інші бюджети місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти, на наступний бюджетний період затверджуються рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради не пізніше ніж у двотижневий строк з дня офіційного опублікування закону про Державний бюджет України.
 
903. 3. Міські (міст районного значення) бюджети, районні у містах (якщо такі створено), селищні та сільські бюджети на наступний бюджетний період затверджуються відповідно рішеннями міської, районної в місті, селищної або сільської ради не пізніше ніж у двотижневий термін після затвердження районного чи міського (міст Києва і Севастополя, міста республіканського Автономної Республіки Крим чи міста обласного значення) бюджету. Міські (міст районного значення), районні у містах (якщо такі створено), селищні та сільські ради при затвердженні відповідних місцевих бюджетів повинні врахувати обсяги міжбюджетних трансфертів та інші положення (необхідні для формування таких місцевих бюджетів), що були затверджені при прийнятті районного чи міського (міст Києва і Севастополя, міста республіканського Автономної Республіки Крим чи міста обласного значення) бюджету.
 
-447- Кабінет Міністрів України
У частині третій статті 77 після слів «селищні та сільські бюджети» доповнити словами «крім бюджетів місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті на відповідний рік визначені міжбюджетні трансферти».
 
Враховано з уточненням редакції  3. Міські (міст районного значення) бюджети, районні у містах (у разі їх створення), селищні та сільські бюджети, крім бюджетів місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти, на наступний бюджетний період затверджуються відповідно рішеннями міської, районної у місті, селищної або сільської ради не пізніше ніж у двотижневий строк з дня затвердження районного чи міського (міста Києва та Севастополя, міста республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджету. Міські (міст районного значення), районні у містах (у разі їх створення), селищні та сільські ради при затвердженні відповідних місцевих бюджетів повинні врахувати обсяги міжбюджетних трансфертів та інші положення (необхідні для формування таких місцевих бюджетів), що затверджені при прийнятті районного чи міського (міста Києва та Севастополя, міста республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджету.
 
904. 4. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, районні, селищні, сільські ради при затвердженні відповідних бюджетів враховують у повному обсязі потребу в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами. Ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи встановлюються виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.
 
-448- Борисов В.Д.
В пункті 4 статті 77 слова «у повному обсязі потребу в асигнуваннях» замінити словами «у першочерговому порядку потребу в коштах».
 
Враховано   4. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, районні, селищні, сільські ради при затвердженні відповідних бюджетів враховують у першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами. Ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи встановлюються виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.
 
905. 5. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, районні, селищні, сільські ради при затвердженні відповідних бюджетів враховують у повному обсязі видатки (за функціями), що визначені при розрахунку міжбюджетних трансфертів. Такі видатки зменшенню не підлягають.
 
-449- Кирильчук Є.І.
Частину п’яту статті 77 викласти у такій редакції:
«5. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, місцеві ради при затвердженні відповідних місцевих бюджетів враховують у повному обсязі цільові кошти, що передбачені у складі видатків при визначенні міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами. Обсяги таких коштів зменшенню не підлягають».
 
Враховано   5. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, місцеві ради при затвердженні відповідних місцевих бюджетів враховують у повному обсязі цільові кошти, передбачені у складі видатків при визначенні міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами. Обсяги таких коштів зменшенню не підлягають.
 
906. Стаття 78. Виконання місцевих бюджетів
 
   Стаття 78. Виконання місцевих бюджетів
 
907. 1. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад або міські, селищні чи сільські голови (в разі, якщо відповідні виконавчі органи не створені) забезпечують виконання відповідних місцевих бюджетів. Місцеві фінансові органи або міські, селищні чи сільські голови (в разі, якщо відповідні місцеві фінансові органи не створені) здійснюють загальну організацію та управління виконанням відповідного місцевого бюджету, координують діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.
 
-450- Кирильчук Є.І.
У другому реченні частини першої статті 78 слова «або міські, селищні чи сільські голови (в разі, якщо відповідні місцеві фінансові органи не створені)» виключити.
 
Враховано   1. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних місцевих рад або міські, селищні чи сільські голови (якщо відповідні виконавчі органи не створені) забезпечують виконання відповідних місцевих бюджетів. Місцеві фінансові органи здійснюють загальну організацію та управління виконанням відповідного місцевого бюджету, координують діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету.
 
908. 2. Казначейське обслуговування місцевих бюджетів здійснюється територіальними органами Державного казначейства України за функціями, визначеними статтею 48 цього Кодексу.
 
   2. Казначейське обслуговування місцевих бюджетів здійснюється територіальними органами Державного казначейства України за функціями, визначеними статтею 48 цього Кодексу.
 
909. Державне казначейство України веде облік всіх надходжень, що належать місцевим бюджетам, та за поданням органів стягнення, погодженим з відповідними фінансовими органами, здійснює повернення коштів, що були помилково або надмірно зараховані до бюджету.
 
   Державне казначейство України веде облік всіх надходжень, що належать місцевим бюджетам, та за поданням органів стягнення, погодженим з відповідними фінансовими органами, здійснює повернення коштів, помилково або надмірно зарахованих до бюджету.
 
910. 3. Місцевий бюджет виконується за розписом, який затверджується керівником місцевого фінансового органу. До затвердження розпису керівником місцевого фінансового органу затверджується тимчасовий розпис на відповідний період. Керівник місцевого фінансового органу протягом бюджетного періоду забезпечує відповідність розпису місцевого бюджету встановленим бюджетним призначенням.
 
-451- Кирильчук Є.І.
У другому реченні частини третьої статті 78 слово «розпис» замінити словами «розпис місцевого бюджету» у відповідних відмінках.
 
Враховано   3. Місцевий бюджет виконується за розписом, який затверджується керівником місцевого фінансового органу. До затвердження розпису місцевого бюджету керівником місцевого фінансового органу затверджується тимчасовий розпис місцевого бюджету на відповідний період. Керівник місцевого фінансового органу протягом бюджетного періоду забезпечує відповідність розпису місцевого бюджету встановленим бюджетним призначенням.
 
    -452- Гордієнко С.В.
Частину 3 статті 78 викласти в такій редакції «місцевий бюджет виконується за розписом, який затверджується керівником місцевого фінансового органу, міським, селищним, сільським головою (в разі, якщо відповідні місцеві органи не створені). До затвердження розпису затверджується тимчасовий розпис на відповідний період. Керівник місцевого фінансового органу, міський, селищний, сільський голова протягом бюджетного періоду забезпечує відповідність розпису місцевого бюджету встановлений бюджетним призначенням».
 
Враховано (в пункті 38 статті 2)   
911. 4. Місцевий фінансовий орган у процесі виконання місцевого бюджету за доходами здійснює прогнозування та аналіз доходів відповідного бюджету.
 
-453- Кирильчук Є.І.
у частині четвертій статті 78 після слів «Місцевий фінансовий орган» доповнити словами «за участю органів стягнення»;
 
Враховано   4. Місцевий фінансовий орган за участю органів стягнення у процесі виконання місцевого бюджету за доходами здійснює прогнозування та аналіз доходів відповідного бюджету.
 
912. 5. Податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи визнаються зарахованими в доходи місцевого бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів стягнення.
 
-454- Кирильчук Є.І.
У частині п’ятій статті 78 слова «інші доходи» замінити словами «інші доходи місцевого бюджету» у відповідних відмінках.
 
Враховано   5. Податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи місцевого бюджету визнаються зарахованими до місцевого бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів стягнення.
 
913. Органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до місцевих бюджетів податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства.
 
   Органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до місцевих бюджетів податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів місцевих бюджетів відповідно до законодавства.
 
914. 6. Виконання місцевих бюджетів за видатками та кредитуванням здійснюється відповідно до статті 51 цього Кодексу (пункт 2 частини першої в частині затвердження паспортів бюджетних програм застосовується за умови запровадження програмно-цільового методу у бюджетному процесі).
 
   6. Виконання місцевих бюджетів за видатками та кредитуванням здійснюється відповідно до статті 51 цього Кодексу.
 
915. 7. Рішення про внесення змін до рішення про місцевий бюджет ухвалюється відповідною радою за поданням офіційного висновку місцевого фінансового органу про перевиконання чи недовиконання доходної частини загального фонду, про обсяг залишку коштів загального та спеціального фонду (крім власних надходжень бюджетних установ) відповідного бюджету. Факт перевиконання доходної частини загального фонду місцевого бюджету визнається за підсумками першого півріччя та наступних звітних періодів поточного бюджетного періоду на підставі офіційних висновків місцевого фінансового органу за умови перевищення доходів загального фонду місцевого бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів), врахованих у розписі місцевого бюджету на відповідний період, не менше ніж на 5 відсотків. Факт недоотримання доходів загального фонду місцевого бюджету визнається на підставі офіційних висновків місцевого фінансового органу за підсумками квартального звіту при недоотриманні доходів загального фонду місцевого бюджету, врахованих у розписі місцевого бюджету на відповідний період, більше ніж на 15 відсотків.
 
-455- Кабінет Міністрів України
У частині сьомій статті 78 слова «першого півріччя» замінити словами «першого кварталу».
 
Враховано   7. Рішення про внесення змін до рішення про місцевий бюджет ухвалюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною місцевою радою на підставі офіційного висновку місцевого фінансового органу про перевиконання чи недовиконання доходної частини загального фонду, про обсяг залишку коштів загального та спеціального фонду (крім власних надходжень бюджетних установ) відповідного бюджету. Факт перевиконання доходної частини загального фонду місцевого бюджету визнається за підсумками першого кварталу та наступних звітних періодів поточного бюджетного періоду на підставі офіційних висновків місцевого фінансового органу за умови перевищення доходів загального фонду місцевого бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів), врахованих у розписі місцевого бюджету на відповідний період, не менше ніж на 5 відсотків. Факт недоотримання доходів загального фонду місцевого бюджету визнається на підставі офіційних висновків місцевого фінансового органу за підсумками квартального звіту у разі недоотримання доходів загального фонду місцевого бюджету, врахованих у розписі місцевого бюджету на відповідний період, більше ніж на 15 відсотків.
 
916. 8. Рішення про внесення змін до рішення про місцевий бюджет можуть бути ухвалені відповідною радою з урахуванням положень статті 52 цього Кодексу та у разі необхідності перерозподілу бюджетних призначень між головними розпорядниками бюджетних коштів (за наявності відповідного обґрунтування) та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
 
   8. Рішення про внесення змін до рішення про місцевий бюджет можуть бути ухвалені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною місцевою радою з урахуванням положень статті 52 цього Кодексу, у разі необхідності перерозподілу бюджетних призначень між головними розпорядниками бюджетних коштів (за наявності відповідного обґрунтування) та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
 
917. 9. Ведення бухгалтерського обліку виконання місцевих бюджетів та порядок закриття рахунків місцевих бюджетів після закінчення бюджетного періоду здійснюються з урахуванням положень статей 56 і 57 цього Кодексу.
 
   9. Ведення бухгалтерського обліку виконання місцевих бюджетів та порядок закриття рахунків місцевих бюджетів після закінчення бюджетного періоду здійснюються з урахуванням положень статей 56 і 57 цього Кодексу.
 
918. 10. Після набрання чинності закону про Державний бюджет України органам державної влади та їх посадовим особам забороняється приймати рішення, що призводять до виникнення нових бюджетних зобов'язань місцевих бюджетів, які не забезпечені бюджетними асигнуваннями, без визначення джерел коштів, виділених державою для виконання цих зобов'язань.
 
-456- Кирильчук Є.І.
У частині десятій статті 78 слова «нових бюджетних зобов’язань» замінити словами «додаткових витрат», слова «які не забезпечені бюджетними асигнуваннями» виключити, слова «виконання цих зобов'язань» замінити словами «забезпечення цих витрат».
 
Враховано   10. Після набрання чинності законом про Державний бюджет України органам державної влади та їх посадовим особам забороняється приймати рішення, що призводять до виникнення додаткових витрат місцевих бюджетів, без визначення джерел коштів, виділених державою для забезпечення цих витрат.
 
919. 11. Виконання бюджету міста Києва за видатками щодо реалізації функцій столиці України, визначених Законом України „Про столицю України - місто-герой Київ», здійснюється на підставі програмного документу з питань розвитку міста Києва як столиці України, схваленого Кабінетом Міністрів України.
 
-457- Борисов В.Д.
Вилучити пункт 11 статті 78.
 
Враховано      
920. Стаття 79. Особливості затвердження та виконання місцевих бюджетів у разі несвоєчасного їх прийняття
 
   Стаття 79. Особливості формування надходжень та здійснення витрат місцевого бюджету у разі несвоєчасного прийняття рішення про місцевий бюджет
 
921. 1. Якщо до початку нового бюджетного періоду не прийнято відповідне рішення про місцевий бюджет, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи відповідних рад мають право здійснювати витрати з відповідного бюджету лише на цілі, які визначені у проекті рішення про місцевий бюджет, схваленого Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями та виконавчими органами відповідних рад та поданого на розгляд Верховної Ради Автономної Республіки Крим або відповідної місцевої ради з урахуванням випадків, передбачених частиною п’ятою статті 16 та частиною четвертою статті 23 цього Кодексу. При цьому щомісячні видатки сумарно не можуть перевищувати 1/12 обсягу призначень, визначених рішенням відповідної ради про бюджет на попередній бюджетний період. До прийняття рішення про місцевий бюджет на поточний бюджетний період забороняється провадити капітальні видатки і надавати кредити з бюджету (крім випадків, пов’язаних із виділенням коштів із резервного фонду відповідного бюджету), а також здійснювати місцеві запозичення та надавати місцеві гарантії.
 
-458- Кирильчук Є.І.
Статтю 79 викласти у такій редакції:
«Стаття 79. Особливості формування надходжень та здійснення витрат місцевого бюджету у разі несвоєчасного прийняття рішення про місцевий бюджет
1. Якщо до початку нового бюджетного періоду не прийнято рішення про місцевий бюджет, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцева державна адміністрація чи виконавчий орган місцевої ради має право здійснювати витрати місцевого бюджету лише на цілі, які визначені у рішенні про місцевий бюджет на попередній бюджетний період та одночасно передбачені у проекті рішення про місцевий бюджет на наступний бюджетний період, схваленому Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією чи виконавчим органом місцевої ради та поданому на розгляд Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної місцевої ради. При цьому щомісячні бюджетні асигнування місцевого бюджету сумарно не можуть перевищувати 1/12 обсягу бюджетних призначень, встановлених рішенням про місцевий бюджет на попередній бюджетний період (крім випадків, передбачених частиною сьомою статті 16 та частиною четвертою статті 23 цього Кодексу, а також пунктами 5 і 6 частини другої статті 46 цього Кодексу).
2. До прийняття рішення про місцевий бюджет на поточний бюджетний період забороняється здійснювати капітальні видатки і надавати кредити з бюджету (крім випадків, пов’язаних із виділенням коштів із резервного фонду відповідного бюджету), а також здійснювати місцеві запозичення та надавати місцеві гарантії.
3. У разі несвоєчасного прийняття рішення про місцевий бюджет при формуванні надходжень та здійсненні витрат місцевого бюджету застосовуються норми цієї статті та пунктів 3-6 частини другої статті 46 цього Кодексу».
 
Враховано   1. Якщо до початку нового бюджетного періоду не прийнято рішення про місцевий бюджет, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцева державна адміністрація чи виконавчий орган місцевої ради має право здійснювати витрати місцевого бюджету лише на цілі, визначені у рішенні про місцевий бюджет на попередній бюджетний період та одночасно передбачені у проекті рішення про місцевий бюджет на наступний бюджетний період, схваленому Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією чи виконавчим органом місцевої ради та поданому на розгляд Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної місцевої ради. При цьому щомісячні бюджетні асигнування місцевого бюджету сумарно не можуть перевищувати 1/12 обсягу бюджетних призначень, встановлених рішенням про місцевий бюджет на попередній бюджетний період (крім випадків, передбачених частиною сьомою статті 16 та частиною четвертою статті 23 цього Кодексу, а також пунктами 5 і 6 частини другої статті 46 цього Кодексу).
2. До прийняття рішення про місцевий бюджет на поточний бюджетний період забороняється здійснювати капітальні видатки і надавати кредити з бюджету (крім випадків, пов’язаних із виділенням коштів з резервного фонду відповідного бюджету), а також здійснювати місцеві запозичення та надавати місцеві гарантії.
3. У разі несвоєчасного прийняття рішення про місцевий бюджет при формуванні надходжень та здійсненні витрат місцевого бюджету застосовуються норми цієї статті та пунктів 3-6 частини другої статті 46 цього Кодексу.
 
922. Стаття 80. Періодичність, структура та терміни подання звітності про виконання місцевих бюджетів
 
   Стаття 80. Звітність про виконання місцевих бюджетів
 
923. 1. Періодичність, структура та терміни подання звітності про виконання місцевих бюджетів визначаються відповідно до вимог, встановлених для подання звітності про виконання Державного бюджету України в статтях 58 - 61 цього Кодексу.
 
-459- Кирильчук Є.І.
У статті 80:
назву викласти у такій редакції «Звітність про виконання місцевих бюджетів»;
частину першу викласти у такій редакції: «1. Звітність про виконання місцевих бюджетів визначається відповідно до вимог, встановлених щодо звітності про виконання Державного бюджету України в статтях 58-61 цього Кодексу».
 
Враховано   1. Звітність про виконання місцевих бюджетів визначається відповідно до вимог, встановлених щодо звітності про виконання Державного бюджету України у статтях 58 - 61 цього Кодексу.
 
924. 2. Державне казначейство України складає та подає відповідним місцевим фінансовим органам звітність про виконання місцевих бюджетів за встановленими формами. Зведені показники звітності про виконання бюджетів одночасно подаються територіальними органами Державного казначейства України відповідно Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, фінансовим органам місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів відповідних рад на умовах, передбачених частиною першою цієї статті.
 
   2. Державне казначейство України складає та подає відповідним місцевим фінансовим органам звітність про виконання місцевих бюджетів за встановленими формами. Зведені показники звітності про виконання бюджетів одночасно подаються територіальними органами Державного казначейства України відповідно Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, фінансовим органам місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів відповідних місцевих рад на умовах, передбачених частиною першою цієї статті.
 
925. 3. Органи стягнення надають місцевим фінансовим органам відповідні звіти, передбачені частиною третьою статті 59 та частиною третьою статті 60 цього Кодексу.
 
   3. Органи стягнення подають місцевим фінансовим органам відповідні звіти, передбачені частиною третьою статті 59 та частиною третьою статті 60 цього Кодексу.
 
926. 4. Квартальний та річний звіти про виконання місцевого бюджету подаються до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної ради Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією, виконавчим органом відповідної ради чи міським, селищним, сільським головою (у разі, якщо відповідні виконавчі органи не створені) у двомісячний строк після завершення відповідного бюджетного періоду. Перевірка звіту здійснюється Рахунковою палатою Верховної Ради Автономної Республіки Крим (щодо використання органами виконавчої влади коштів бюджету Автономної Республіки Крим) чи комісією з питань бюджету відповідної ради, після чого відповідні ради затверджують звіт про виконання бюджету або приймають інше рішення з цього приводу.
 
-460- Кирильчук Є.І.
у другому реченні частини четвертої статті 80 слова «звіту» та «звіт» замінити відповідно словами «річного звіту» та «річний звіт»;
 
Враховано   4. Квартальний та річний звіти про виконання місцевого бюджету подаються до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією, виконавчим органом відповідної місцевої ради чи міським, селищним, сільським головою (якщо відповідні виконавчі органи не створені) у двомісячний строк після завершення відповідного бюджетного періоду. Перевірка річного звіту здійснюється Рахунковою палатою Верховної Ради Автономної Республіки Крим (щодо використання органами виконавчої влади коштів бюджету Автономної Республіки Крим), комісією з питань бюджету Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради, після чого Верховна Рада Автономної Республіки Крим, відповідні місцеві ради затверджують річний звіт про виконання бюджету або приймають інше рішення з цього приводу.
 
927. Розділ ІV МІЖБЮДЖЕТНІ ВІДНОСИНИ
 
   Розділ ІV МІЖБЮДЖЕТНІ ВІДНОСИНИ
 
928. Глава 13. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
   Глава 13. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
929. Стаття 81. Поняття та мета регулювання міжбюджетних відносин
 
   Стаття 81. Поняття та мета регулювання міжбюджетних відносин
 
930. 1. Міжбюджетні відносини - це відносини між державою, Автономною Республікою Крим та місцевим самоврядуванням щодо забезпечення відповідних бюджетів фінансовими ресурсами, необхідними для виконання функцій, передбачених Конституцією України та законами України.
 
   1. Міжбюджетні відносини - відносини між державою, Автономною Республікою Крим та місцевим самоврядуванням щодо забезпечення відповідних бюджетів фінансовими ресурсами, необхідними для виконання функцій, передбачених Конституцією України та законами України.
 
931. 2. Метою регулювання міжбюджетних відносин є забезпечення відповідності між повноваженнями на здійснення видатків, закріплених законодавчими актами України за бюджетами, та бюджетними ресурсами, які повинні забезпечувати виконання цих повноважень.
 
-461- Кирильчук Є.І.
У частині другій статті 81 та частині першій статті 85 слова «бюджетними ресурсами» замінити словами «фінансовими ресурсами» у відповідних відмінках.
 
Враховано   2. Метою регулювання міжбюджетних відносин є забезпечення відповідності між повноваженнями на здійснення видатків, закріплених законодавчими актами України за бюджетами, та фінансовими ресурсами, які повинні забезпечувати виконання цих повноважень.
 
932. Стаття 82. Види видатків на здійснення повноважень
 
   Стаття 82. Види видатків на здійснення повноважень
 
933. 1. Видатки на здійснення повноважень, що виконуються за рахунок коштів державного бюджету та місцевих бюджетів, поділяються на:
 
   1. Видатки на здійснення повноважень, що виконуються за рахунок коштів державного бюджету та місцевих бюджетів, поділяються на:
 
934. 1) видатки на забезпечення конституційного ладу держави, державної цілісності та суверенітету, незалежного судочинства, а також інші передбачені цим Кодексом видатки, які не можуть бути передані на виконання Автономній Республіці Крим та місцевому самоврядуванню;
 
   1) видатки на забезпечення конституційного ладу, державної цілісності та суверенітету, незалежного судочинства, а також інші передбачені цим Кодексом видатки, які не можуть бути передані на виконання Автономній Республіці Крим та місцевому самоврядуванню;
 
935. 2) видатки, які визначаються функціями держави та можуть бути передані на виконання Автономній Республіці Крим та місцевому самоврядуванню з метою забезпечення найбільш ефективного їх виконання на основі принципу субсидіарності;
 
   2) видатки, які визначаються функціями держави і можуть бути передані на виконання Автономній Республіці Крим та місцевому самоврядуванню з метою забезпечення найбільш ефективного їх виконання на основі принципу субсидіарності;
 
936. 3) видатки на реалізацію прав та обов'язків Автономної Республіки Крим та місцевого самоврядування, які мають місцевий характер та визначені законами України.
 
   3) видатки на реалізацію прав та обов'язків Автономної Республіки Крим та місцевого самоврядування, які мають місцевий характер і визначені законами України.
 
937. Стаття 83. Джерела здійснення видатків бюджетів
 
   Стаття 83. Джерела здійснення видатків бюджетів
 
938. 1. Видатки, визначені пунктом 1 статті 82 цього Кодексу, здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
   1. Видатки, визначені пунктом 1 статті 82 цього Кодексу, здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
939. 2. Видатки, визначені пунктами 2 і 3 статті 82 цього Кодексу, здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів, у тому числі трансфертів з Державного бюджету України.
 
   2. Видатки, визначені пунктами 2 і 3 статті 82 цього Кодексу, здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів, у тому числі трансфертів з Державного бюджету України.
 
940. Стаття 84. Відповідальність за здійснення видатків
 
   Стаття 84. Відповідальність за здійснення видатків
 
941. 1. Відповідальність за здійснення видатків, визначених пунктом 1 статті 82 цього Кодексу, покладається на відповідні органи державної влади.
 
   1. Відповідальність за здійснення видатків, визначених пунктом 1 статті 82 цього Кодексу, покладається на відповідні органи державної влади.
 
942. 2. Відповідальність за здійснення видатків, визначених пунктами 2 і 3 статті 82 цього Кодексу, покладається на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад, міських, селищних, сільських голів (якщо відповідні виконавчі органи не створені).
 
   2. Відповідальність за здійснення видатків, визначених пунктами 2 і 3 статті 82 цього Кодексу, покладається на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних місцевих рад, міських, селищних, сільських голів (якщо відповідні виконавчі органи не створені).
 
943. Стаття 85. Передача державою права на здійснення видатків
 
   Стаття 85. Передача державою права на здійснення видатків
 
944. 1. Держава може передати Раді міністрів Автономної Республіки Крим чи органам місцевого самоврядування право на здійснення видатків лише за умови відповідної передачі бюджетних ресурсів у вигляді закріплених за відповідними бюджетами загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) або їх частки, а також трансфертів з Державного бюджету України.
 
   1. Держава може передати Раді міністрів Автономної Республіки Крим чи органам місцевого самоврядування право на здійснення видатків лише за умови відповідної передачі фінансових ресурсів у вигляді закріплених за відповідними бюджетами загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) або їх частки, а також трансфертів з Державного бюджету України.
 
945. 2. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад, міські, селищні, сільські голови (якщо відповідні виконавчі органи не створені) зобов'язані забезпечити здійснення видатків, визначених пунктами 2 і 3 статті 82 цього Кодексу, з відповідних місцевих бюджетів з додержанням розподілу цих видатків між бюджетами, визначеного статтями 88 - 91 цього Кодексу та законом про Державний бюджет України. Забороняється планувати та здійснювати видатки, не віднесені до місцевих бюджетів цим Кодексом, а також здійснювати впродовж бюджетного періоду видатки на функціонування бюджетних установ одночасно з різних бюджетів.
 
-462- Кирильчук Є.І.
Частину другу статті 85 доповнити абзацом другим такого змісту: «Забороняється надання та отримання коштів з місцевих бюджетів на функціонування органів державної влади та військових формувань (крім випадків виконання ними делегованих законами України повноважень органів місцевого самоврядування)».
 
Враховано   2. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних місцевих рад, міські, селищні, сільські голови (якщо відповідні виконавчі органи не створені) зобов'язані забезпечити здійснення видатків, визначених пунктами 2 і 3 статті 82 цього Кодексу, з відповідних місцевих бюджетів з додержанням розподілу цих видатків між бюджетами, визначеного статтями 88-91 цього Кодексу та законом про Державний бюджет України. Забороняється планувати та здійснювати видатки, не віднесені до місцевих бюджетів цим Кодексом, а також здійснювати впродовж бюджетного періоду видатки на функціонування бюджетних установ одночасно з різних бюджетів.
Забороняється надання та отримання коштів з місцевих бюджетів на функціонування органів державної влади та військових формувань (крім випадків виконання ними делегованих законами України повноважень органів місцевого самоврядування).
 
946. 3. Товари (роботи, послуги), придбані головним розпорядником бюджетних коштів за рахунок видатків на централізовані заходи відповідно до державних та регіональних програмних документів, можуть бути передані бюджетним установам, які утримуються з інших бюджетів, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
-463- Кирильчук Є.І.
У частині третій статті 85 слова «бюджетних коштів», «державних та регіональних програмних документів» та «інших бюджетів» замінити відповідно словами «коштів державного бюджету (місцевих бюджетів)», «програмних документів економічного та соціального розвитку, державних цільових програм» та «інших місцевих бюджетів».
 
Враховано   3. Товари (роботи, послуги), придбані головним розпорядником коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) за рахунок видатків на централізовані заходи відповідно до програмних документів економічного та соціального розвитку, державних цільових програм, можуть бути передані бюджетним установам, які утримуються з інших місцевих бюджетів, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
947. Стаття 86. Критерії розмежування видів видатків між місцевими бюджетами
 
   Стаття 86. Критерії розмежування видів видатків між місцевими бюджетами
 
948. 1. Розмежування видів видатків, визначених пунктами 2 і 3 статті 82 цього Кодексу, між місцевими бюджетами здійснюється на основі принципу субсидіарності з урахуванням критеріїв повноти надання послуги та наближення її до безпосереднього споживача. Відповідно до цих критеріїв види видатків поділяються на такі групи:
 
   1. Розмежування видів видатків, визначених пунктами 2 і 3 статті 82 цього Кодексу, між місцевими бюджетами здійснюється на основі принципу субсидіарності з урахуванням критеріїв повноти надання послуги та наближення її до безпосереднього споживача. Відповідно до цих критеріїв види видатків поділяються на такі групи:
 
949. 1) перша група - видатки на функціонування бюджетних установ та реалізацію заходів, які забезпечують необхідне першочергове надання соціальних послуг, гарантованих державою, і які розташовані найближче до споживачів;
 
-464- Ляшко О.В.
У частині першій статті 86 слова «соціальні послуги» замінити словом «послуги» у відповідних відмінках.
 
Враховано   1) перша група - видатки на функціонування бюджетних установ та реалізацію заходів, які забезпечують необхідне першочергове надання послуг, гарантованих державою, і які розташовані найближче до споживачів;
 
950. 2) друга група - видатки на функціонування бюджетних установ та реалізацію заходів, які забезпечують надання основних соціальних послуг, гарантованих державою для всіх громадян України;
 
   2) друга група - видатки на функціонування бюджетних установ та реалізацію заходів, які забезпечують надання основних послуг, гарантованих державою для всіх громадян України;
 
951. 3) третя група - видатки на функціонування бюджетних установ та реалізацію заходів, які забезпечують гарантовані державою соціальні послуги для окремих категорій громадян, або реалізацію програм, потреба в яких існує в усіх регіонах України.
 
   3) третя група - видатки на функціонування бюджетних установ та реалізацію заходів, які забезпечують гарантовані державою послуги для окремих категорій громадян, або реалізацію програм, потреба в яких існує в усіх регіонах України.
 
952. 2. Видатки першої групи здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст та їх об'єднань.
 
   2. Видатки першої групи здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст та їх об'єднань.
 
953. 3. Видатки другої групи здійснюються з бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення, а також районних бюджетів.
 
   3. Видатки другої групи здійснюються з бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення, а також районних бюджетів.
 
954. 4. Видатки третьої групи здійснюються з бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів.
 
   4. Видатки третьої групи здійснюються з бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів.
 
955. 5. З бюджетів міст Києва та Севастополя здійснюються видатки всіх трьох груп.
 
   5. З бюджетів міст Києва та Севастополя здійснюються видатки всіх трьох груп.
 
956. Глава 14. РОЗМЕЖУВАННЯ ВИДАТКІВ МІЖ БЮДЖЕТАМИ
 
   Глава 14. РОЗМЕЖУВАННЯ ВИДАТКІВ МІЖ БЮДЖЕТАМИ
 
957. Стаття 87. Видатки, що здійснюються з Державного бюджету України
 
   Стаття 87. Видатки, що здійснюються з Державного бюджету України
 
958. 1. До видатків, що здійснюються з Державного бюджету України, належать видатки на:
 
   1. До видатків, що здійснюються з Державного бюджету України, належать видатки на:
 
959. 1) державне управління;
 
   1) державне управління:
 
960. а) законодавчу владу;
 
   а) законодавчу владу;
 
961. б) виконавчу владу;
 
   б) виконавчу владу;
 
962. в) Президента України;
 
   в) Президента України;
 
963. 2) судову владу;
 
   2) судову владу;
 
964. 3) міжнародну діяльність;
 
   3) міжнародну діяльність;
 
965. 4) фундаментальні та прикладні дослідження і сприяння науково-технічному прогресу державного значення, міжнародні наукові та інформаційні зв'язки державного значення;
 
   4) фундаментальні та прикладні дослідження і сприяння науково-технічному прогресу державного значення, міжнародні наукові та інформаційні зв'язки державного значення;
 
966. 5) національну оборону;
 
-465- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
пункт 5 частини першої статті 87 доповнити словами у дужках « (крім заходів та робіт з мобілізаційної підготовки місцевого значення)»;
 
Враховано   5) національну оборону (крім заходів та робіт з мобілізаційної підготовки місцевого значення);
 
967. 6) правоохоронну діяльність, забезпечення безпеки держави та цивільний захист населення і територій;
 
-466- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
пункт 6 частини першої статті 87 доповнити словами у дужках « (крім заходів, визначених пунктом 15 частини першої статті 91 цього Кодексу)»;
 
Враховано   6) правоохоронну діяльність, забезпечення безпеки держави та цивільний захист населення і територій (крім заходів, визначених пунктом 15 частини першої статті 91 цього Кодексу);
 
968. 7) освіту:
 
   7) освіту:
 
969. а) загальну середню освіту:
 
   а) загальну середню освіту:
 
970. спеціалізовані школи (в тому числі школи-інтернати), засновані на державній формі власності;
 
   спеціалізовані школи (у тому числі школи-інтернати), засновані на державній формі власності;
 
971. загальноосвітні школи соціальної реабілітації;
 
   загальноосвітні школи соціальної реабілітації;
 
972. б) професійно-технічну освіту (навчальні та інші заклади освіти, засновані на державній формі власності, крім закладів, визначених підпунктом «д» пункту 2 частини першої статті 90 цього Кодексу);
 
-467- Кабінет Міністрів України
У пункті 7 частини першої статті 87 підпункти «б», «в» та «г» викласти у такій редакції:
«б) професійно-технічну освіту (на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах державного замовлення);
в) вищу освіту (на оплату послуг з підготовки фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів на умовах державного замовлення вищими навчальними закладами державної форми власності);
г) післядипломну освіту (на оплату послуг з підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів державними навчальними закладами на умовах державного замовлення (крім закладів і заходів, визначених підпунктом «г» пункту 2 статті 90 цього Кодексу)».
 
Враховано з уточненням редакції  б) професійно-технічну освіту (на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах державного замовлення у професійно-технічних навчальних закладах державної форми власності);
 
973. в) вищу освіту (виконання державного замовлення на підготовку фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів вищими навчальними закладами І - ІV рівня акредитації, які засновані на державній формі власності (крім закладів, визначених підпунктом «в» пункту 2 частини першої статті 90 цього Кодексу);
 
   в) вищу освіту (на оплату послуг з підготовки фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів на умовах державного замовлення у вищих навчальних закладах державної форми власності);
 
974. г) післядипломну освіту (крім закладів і заходів, визначених підпунктом "г" пункту 2 статті 90 цього Кодексу);
 
   г) післядипломну освіту (на оплату послуг з підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів на умовах державного замовлення у навчальних закладах державної форми власності);
 
975. ґ) позашкільні навчальні заклади та заходи з позашкільної роботи з дітьми згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
 
   ґ) позашкільні навчальні заклади та заходи з позашкільної роботи з дітьми згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
 
976. д) інші заклади та заходи в галузі освіти, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
 
   д) інші заклади та заходи в галузі освіти, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
 
977. 8) охорону здоров'я:
 
   8) охорону здоров'я:
 
978. а) первинну медико-санітарну, амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (багатопрофільні лікарні та поліклініки, що виконують специфічні загальнодержавні функції, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України);
 
   а) первинну медико-санітарну, амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (багатопрофільні лікарні та поліклініки, що виконують специфічні загальнодержавні функції, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України);
 
979. б) спеціалізовану, високоспеціалізовану амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (клініки науково-дослідних інститутів, спеціалізовані лікарні, центри, лепрозорії, госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни, спеціалізовані медико-санітарні частини, спеціалізовані поліклініки, спеціалізовані стоматологічні поліклініки згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України);
 
   б) спеціалізовану, високоспеціалізовану амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (клініки науково-дослідних інститутів, спеціалізовані лікарні, центри, лепрозорії, госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни, спеціалізовані медико-санітарні частини, спеціалізовані поліклініки, спеціалізовані стоматологічні поліклініки згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України);
 
980. в) санаторно-реабілітаційну допомогу (загальнодержавні санаторії для хворих на туберкульоз, загальнодержавні спеціалізовані санаторії для дітей та підлітків, спеціалізовані санаторії для ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», „Про жертви нацистських переслідувань» та інвалідів);
 
   в) санаторно-реабілітаційну допомогу (загальнодержавні санаторії для хворих на туберкульоз, загальнодержавні спеціалізовані санаторії для дітей та підлітків, спеціалізовані санаторії для ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», „Про жертви нацистських переслідувань», та інвалідів);
 
981. г) санітарно-епідеміологічний нагляд (санітарно-епідеміологічні станції, дезінфекційні станції, заходи боротьби з епідеміями);
 
   г) санітарно-епідеміологічний нагляд (санітарно-епідеміологічні станції, дезінфекційні станції, заходи боротьби з епідеміями);
 
982. ґ) інші програми в галузі охорони здоров'я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
 
   ґ) інші програми в галузі охорони здоров'я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
 
983. 9) соціальний захист та соціальне забезпечення:
 
   9) соціальний захист та соціальне забезпечення:
 
984. а) виплату пенсій військовослужбовцям рядового, сержантського та старшинського складу строкової служби та членам їх сімей, пенсій військовослужбовцям та особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, іншим особам, визначеним законом; сплату до Пенсійного фонду України страхових внесків за окремі категорії осіб, передбачені законом; фінансування доплат, надбавок, підвищень до пенсій, встановлених законом;
 
   а) виплату пенсій військовослужбовцям рядового, сержантського та старшинського складу строкової служби та членам їх сімей, пенсій військовослужбовцям та особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, іншим особам, визначеним законом; сплату до Пенсійного фонду України страхових внесків за окремі категорії осіб, передбачені законом; виплату доплат, надбавок, підвищень до пенсій, встановлених законом;
 
985. б) державні програми соціальної допомоги (грошову допомогу біженцям; компенсації на медикаменти; програма протезування; програми і заходи із соціального захисту інвалідів, у тому числі програми і заходи Фонду України соціального захисту інвалідів; відшкодування збитків, заподіяних громадянам; заходи, пов'язані з поверненням в Україну кримськотатарського народу та осіб інших національностей, які були незаконно депортовані з України та розміщенням іноземців і осіб без громадянства, які незаконно перебувають на територіях України; щорічна разова грошова допомога ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань; довічні державні стипендії учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, громадянам України, що зазнали переслідувань за правозахисну діяльність у колишньому СРСР, та особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; кошти, що передаються до Фонду соціального страхування на випадок безробіття; часткове покриття витрат на виплату заборгованості з регресних позовів шахтарів);
 
-468- Ляшко О.В.
Кирильчук Є.І.
текст у дужках підпункту «б» пункту 9 частини першої статті 87 доповнити словами «оздоровлення громадян, як постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
 
Враховано   б) державні програми соціальної допомоги (грошова допомога біженцям; компенсації на медикаменти; програма протезування; програми і заходи із соціального захисту інвалідів, у тому числі програми і заходи Фонду соціального захисту інвалідів; відшкодування збитків, заподіяних громадянам; заходи, пов'язані з поверненням в Україну кримськотатарського народу та осіб інших національностей, які були незаконно депортовані з України, та розміщенням іноземців і осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України; щорічна разова грошова допомога ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань; довічні державні стипендії учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність у колишньому СРСР, та особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; кошти, що передаються до Фонду соціального страхування на випадок безробіття; часткове покриття витрат на виплату заборгованості з регресних позовів шахтарів; оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам);
 
    -469- Кирильчук Є.І.
Текст у дужках підпункту «б» пункту 9 частини першої статті 87 доповнити словами «державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», слова «Фонду України» замінити словом «Фонду».
 
Враховано    
    -470- Сушкевич В.М.
У підпункті «б» пункту 9 частини першої статті 87:
слова «Фонду України соціального захисту інвалідів» замінити словами «Фонду соціального захисту інвалідів»;
після слів «з регресних позовів шахтарів)» додати словами «допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, виплату інвалідам, на дітей-інвалідів грошових компенсацій при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів; «
 
Враховано частково    
986. в) державну підтримку громадських організацій інвалідів і ветеранів, які мають статус всеукраїнських;
 
   в) державну підтримку громадських організацій інвалідів і ветеранів, які мають статус всеукраїнських;
 
987. г) державні програми і заходи стосовно дітей, молоді, жінок, сім'ї;
 
   г) державні програми і заходи стосовно дітей, молоді, жінок, сім'ї;
 
988. ґ) державну підтримку молодіжних та дитячих громадських організацій на виконання загальнодержавних програм і заходів стосовно дітей, молоді, жінок, сім'ї згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
 
   ґ) державну підтримку молодіжних та дитячих громадських організацій на виконання загальнодержавних програм і заходів стосовно дітей, молоді, жінок, сім'ї згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
 
989. д) державні програми підтримки будівництва (реконструкції) житла для окремих категорій громадян;
 
-471- Баранов В.О.
Суслов Є.І.
Шкутяк З.В.
В пункті 9 статті 87 додати підпункти е та є)
е) державні програми соціального забезпечення: притулки для дітей, центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів; центри професійної реабілітації інвалідів; виплати грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям–інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги;
є) державні програми соціального захисту:
допомога сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасова державна допомога дітям,
додаткові виплати населенню на покриття витрат з оплати житлово-комунальних послуг (житлові субсидії населенню), пільги окремим категоріям громадян, що надаються: ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років військовослужбовцям Служби безпеки України, працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони; пенсіонерам з числа слідчих прокуратури; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків; непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні; звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби та членам їх сімей, які перебувають на їх утриманні; батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, батькам та членам сімей осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які загинули (померли), пропали безвісти або стали інвалідами при проходженні служби; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я, частини четвертої статті 29 Основ законодавства України про культуру, абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту"; особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України; ветеранам праці; дітям війни; інвалідам, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);
компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян;
виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною»;
 
Відхилено   д) державні програми підтримки будівництва (реконструкції) житла для окремих категорій громадян;
 
    -472- Сушкевич В.М.
Пункт 9 частини першої статті 87 доповнити підпунктом «є» такого змісту:
«є) реабілітаційні установи для інвалідів та дітей-інвалідів, підпорядковані Міністерству праці та соціальної політики України; «
 
Відхилено    
990. 10) культуру і мистецтво:
 
   10) культуру і мистецтво:
 
991. а) державні культурно-освітні програми (національні та державні бібліотеки, музеї і виставки національного значення, заповідники національного значення, міжнародні культурні зв'язки, державні культурно-освітні заходи);
 
   а) державні культурно-освітні програми (національні та державні бібліотеки, музеї і виставки національного значення, заповідники національного значення, міжнародні культурні зв'язки, державні культурно-освітні заходи);
 
992. б) державні театрально-видовищні програми (національні театри, національні філармонії, національні та державні музичні колективи і ансамблі та інші заклади і заходи мистецтва згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України);
 
   б) державні театрально-видовищні програми (національні театри, національні філармонії, національні та державні музичні колективи і ансамблі та інші заклади і заходи мистецтва згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України);
 
993. в) державну підтримку громадських організацій культури і мистецтва, що мають статус національних;
 
   в) державну підтримку громадських організацій культури і мистецтва, що мають статус національних;
 
994. г) державні програми розвитку кінематографії;
 
   г) державні програми розвитку кінематографії;
 
995. ґ) державну архівну справу;
 
   ґ) державну архівну справу;
 
996. 11) державні програми підтримки телебачення, радіомовлення, преси, книговидання, інформаційних агентств;
 
   11) державні програми підтримки телебачення, радіомовлення, преси, книговидання, інформаційних агентств;
 
997. 12) фізичну культуру і спорт:
 
   12) фізичну культуру і спорт:
 
998. а) державні програми підготовки резерву та складу національних команд та забезпечення їх участі у змаганнях державного і міжнародного значення (утримання центральних спортивних шкіл вищої спортивної майстерності, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України, формування національних команд, проведення навчально-тренувальних зборів і змагань державного значення з традиційних та нетрадиційних видів спорту; підготовка і участь національних збірних команд в олімпійських та паралімпійських іграх, у тому числі фінансова підтримка баз олімпійської підготовки);
 
-473- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у підпункті «а» пункту 12 частини першої статті 87: слова «традиційних та нетрадиційних» замінити словом «визнаних»
 
Враховано   а) державні програми підготовки резерву і складу національних команд та забезпечення їх участі у змаганнях державного і міжнародного значення (утримання центральних спортивних шкіл вищої спортивної майстерності згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, формування національних команд, проведення навчально-тренувальних зборів і змагань державного значення з визнаних видів спорту; підготовка і участь національних збірних команд в міжнародних змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту (включаючи Олімпійські ігри та Всесвітні ігри з неолімпійських видів спорту), фінансова підтримка баз олімпійської підготовки згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України);
 
    -474- Кирильчук Є.І.
У підпункті «а» пункту 12 частини першої статті 87 слова «в олімпійських та паралімпійських іграх, у тому числі фінансова підтримка баз олімпійської підготовки» замінити словами «в міжнародних змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту (включаючи Олімпійські ігри та Всесвітні ігри з неолімпійських видів спорту), фінансова підтримка баз олімпійської підготовки згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано    
999. б) державні програми з інвалідного спорту та реабілітації (центр "Інваспорт", участь у міжнародних змаганнях з інвалідного спорту, навчально-тренувальні збори до них);
 
-475- Кирильчук Є.І.
Підпункт «б» пункту 12 частини першої статті 87 викласти у такій редакції:
«б) державні програми з розвитку фізичної культури, спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів (утримання Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт", проведення навчально-тренувальних зборів, всеукраїнських змагань з видів спорту для інвалідів, заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, утримання національних збірних команд з видів спорту для інвалідів, забезпечення їх підготовки та участі в міжнародних змаганнях (включаючи Паралімпійські та Дефлімпійські ігри), фінансова підтримка паралімпійського руху та баз паралімпійської і дефлімпійської підготовки згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України)».
 
Враховано   б) державні програми з розвитку фізичної культури, спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів (утримання Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт", проведення навчально-тренувальних зборів, всеукраїнських змагань з видів спорту для інвалідів, заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, утримання національних збірних команд з видів спорту для інвалідів, забезпечення їх підготовки та участі в міжнародних змаганнях (включаючи Паралімпійські та Дефлімпійські ігри), фінансова підтримка паралімпійського руху та баз паралімпійської і дефлімпійської підготовки згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України);
 
    -476- Сушкевич В.М.
Підпункт «б» пункту 12 частини першої статті 87 викласти у такій редакції:
«б) державні програми з розвитку фізичної культури, спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, оздоровлення спортсменів-інвалідів (утримання Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» та його структурних підрозділів, проведення навчально-тренувальних зборів, всеукраїнських змагань з видів спорту для інвалідів, заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, оздоровлення спортсменів-інвалідів, участь у міжнародних змаганнях, проведення міжнародних змагань на території України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, утримання національних збірних команд з видів спорту для інвалідів, забезпечення їх підготовки і участі в паралімпійських та дефлімпійських іграх, Глобальних іграх серед спортсменів з порушенням інтелекту, фінансова підтримка Національного комітету спорту інвалідів України, фінансова підтримка баз паралімпійської та дефлімпійської підготовки (Національний центр параолімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів, Західний реабілітаційно-спортивний центр); «
 
Враховано в іншій редакції   
1000. в) державні програми фізкультурно-спортивної спрямованості;
 
   в) державні програми фізкультурно-спортивної спрямованості;
 
1001. 13) державні програми підтримки регіонального розвитку та пріоритетних галузей економіки;
 
   13) державні програми підтримки регіонального розвитку та пріоритетних галузей економіки;
 
1002. 14) програми реставрації пам'яток архітектури, спорудження (створення) пам’ятників і монументів державного значення;
 
   14) програми реставрації пам'яток архітектури, спорудження (створення) пам’ятників і монументів державного значення;
 
1003. 15) державні програми розвитку транспорту, дорожнього господарства, зв'язку, телекомунікацій та інформатики;
 
   15) державні програми розвитку транспорту, дорожнього господарства, зв'язку, телекомунікацій та інформатики;
 
1004. 16) державні інвестиційні проекти;
 
-477- Кирильчук Є.І.
У пункті 16 частини першої статті 87 слово «проекти» замінити словами «програми (проекти)».
 
Враховано   16) державні інвестиційні програми (проекти);
 
1005. 17) державні програми з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки, попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха;
 
   17) державні програми з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки, запобігання виникненню та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха;
 
1006. 18) створення та поповнення державних запасів і резервів;
 
   18) створення та поповнення державних запасів і резервів;
 
1007. 19) обслуговування державного боргу;
 
   19) обслуговування державного боргу;
 
1008. 20) проведення виборів та референдумів;
 
-478- Кирильчук Є.І.
У пункті 20 частини першої статті 87 слова «та референдумів» замінити словами «та всеукраїнських референдумів».
 
Враховано   20) проведення виборів та всеукраїнських референдумів;
 
1009. 21) інші програми, які мають виключно державне значення.
 
   21) інші програми, які мають виключно державне значення.
 
1010. Стаття 88. Видатки, що здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 88. Видатки, що здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань і враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
1011. 1. До видатків, які здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
 
   1. До видатків, що здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань і враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
 
1012. 1) органи місцевого самоврядування сіл, селищ, міст районного значення;
 
   1) органи місцевого самоврядування сіл, селищ, міст районного значення;
 
1013. 2) освіту:
 
   2) освіту:
 
1014. дошкільну освіту;
 
   дошкільну освіту;
 
1015. загальну середню освіту (навчально-виховні комплекси «дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» за умови, що загальноосвітній навчальний заклад - І ступеня);
 
   загальну середню освіту (навчально-виховні комплекси «дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» за умови, що загальноосвітній навчальний заклад - І ступеня);
 
1016. позашкільну освіту;
 
   позашкільну освіту;
 
1017. 3) первинну медико-санітарну, амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (дільничні лікарні, медичні амбулаторії, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти);
 
-479- Карпук В.Г.
Пункт 3 частини 1 статті 88 виключити
 
Відхилено   3) первинну медико-санітарну, амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (дільничні лікарні, медичні амбулаторії, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти);
 
1018. 4) сільські, селищні та міські палаци та будинки культури, клуби, центри дозвілля, інші клубні заклади та бібліотеки.
 
-480- Карпук В.Г.
Пункт 4 частини 1 статті 88 виключити
 
Відхилено   4) сільські, селищні та міські палаци і будинки культури, клуби, центри дозвілля, інші клубні заклади та бібліотеки;
5) місцеву пожежну охорону.
 
    -481- Кирильчук Є.І.
частину першу статті 88 доповнити пунктом 5 такого змісту:
«5) місцеву пожежну охорону»;
 
Враховано    
    -482- Сушкевич В.М.
Статтю 88 доповнити новим пунктом такого змісту:
«__) бюджетні заклади фізичної культури і спорту, в тому числі фізкультурно-оздоровчі та спортивні клуби, дитячо-юнацькі спортивні школи (відділення), спортивні споруди (майданчики) місцевого значення, а також фізкультурно-оздоровчі або спортивні заходи, що проводяться серед сільського населення».
 
Відхилено    
1019. Стаття 89. Видатки, що здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 89. Видатки, що здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
1020. 1. До видатків, які здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
 
   1. До видатків, що здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
 
1021. 1) державне управління:
 
   1) державне управління:
 
1022. а) органи місцевого самоврядування міст республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення;
 
   а) органи місцевого самоврядування міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення;
 
1023. б) органи місцевого самоврядування районного значення;
 
   б) органи місцевого самоврядування районного значення;
 
1024. 2) освіту:
 
   2) освіту:
 
1025. а) дошкільну освіту (у містах республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення);
 
   а) дошкільну освіту (у містах республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення);
 
1026. б) загальну середню освіту: загальноосвітні навчальні заклади, у тому числі: загальноосвітні навчальні заклади усіх ступенів, спеціалізовані школи, ліцеї, гімназії, колегіуми, вечірні (змінні) школи; навчально-виховні комплекси «дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» (крім навчально-виховних комплексів, визначених у пункті 2 частини першої статті 88 цього Кодексу);
 
   б) загальну середню освіту: загальноосвітні навчальні заклади (у тому числі: загальноосвітні навчальні заклади усіх ступенів, спеціалізовані школи, ліцеї, гімназії, колегіуми, вечірні (змінні) школи); навчально-виховні комплекси «дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» (крім навчально-виховних комплексів, визначених у пункті 2 частини першої статті 88 цього Кодексу);
 
1027. в) навчальні заклади для громадян, які потребують соціальної допомоги та реабілітації: загальноосвітні школи-інтернати, загальноосвітні навчальні заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячі будинки, навчально-реабілітаційні центри (у разі, якщо не менше 70 відсотків кількості учнів загальноосвітніх шкіл-інтернатів, загальноосвітніх навчальних закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячих будинків, навчально-реабілітаційних центрів формується на території відповідного міста чи району) дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї;
 
-483- Кирильчук Є.І.
У підпункті «в» пункту 2 частини першої статті 89 слова слова «формується на території» замінити словами «припадає на територію».
 
Враховано   в) навчальні заклади для громадян, які потребують соціальної допомоги та реабілітації: загальноосвітні школи-інтернати, загальноосвітні навчальні заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячі будинки, навчально-реабілітаційні центри (якщо не менше 70 відсотків кількості учнів загальноосвітніх шкіл-інтернатів, загальноосвітніх навчальних закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячих будинків, навчально-реабілітаційних центрів припадає на територію відповідного міста чи району), дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї;
 
1028. г) інші державні освітні програми;
 
   г) інші державні освітні програми;
 
1029. ґ) вищу освіту (вищі навчальні заклади І - ІV рівнів акредитації, що перебувають у власності Автономної Республіки Крим, спільній власності територіальних громад, а також вищі навчальні заклади державної та комунальної форм власності) відповідно до програм соціально-економічного розвитку регіонів;
 
   ґ) вищу освіту (на оплату послуг з підготовки фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації державної та комунальної форм власності відповідно до програм соціально-економічного розвитку регіонів);
 
1030. д) позашкільну освіту;
 
   д) позашкільну освіту;
 
1031. 3) охорону здоров'я:
 
   3) охорону здоров'я:
 
1032. а) первинну медико-санітарну, амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (лікарні широкого профілю, пологові будинки, станції швидкої та невідкладної медичної допомоги, поліклініки і амбулаторії, загальні стоматологічні поліклініки);
 
-484- Карпук В.Г.
Підпункт «а» пункту 3 частини 1 статті 89 після слів «стоматологічні поліклініки» доповнити словами «дільничні лікарні, медичні амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пункти»
 
Відхилено   а) первинну медико-санітарну, амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (лікарні широкого профілю, пологові будинки, станції швидкої та невідкладної медичної допомоги, поліклініки і амбулаторії, загальні стоматологічні поліклініки);
 
    -485- Підпункт «а» пункту 3 частини 1 статті 89 після слів «стоматологічні поліклініки» доповнити словами «дільничні лікарні, амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, сільські лікарські амбулаторії, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти, в тому числі ті, що знаходяться на території сіл, селищ, міст районного значення відповідного району».
 
Відхилено    
1033. б) програми медико-санітарної освіти (міські та районні центри здоров'я і заходи по санітарній освіті);
 
   б) програми медико-санітарної освіти (міські та районні центри здоров'я і заходи з санітарної освіти);
 
1034. в) місцеві заходи з реалізації державних програм, інші програми і заходи медико-санітарної допомоги міського і районного значення;
 
-486- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
підпункт «в» пункту 3 частини першої статті 89 виключити;
 
Враховано      
1035. 4) соціальний захист та соціальне забезпечення:
 
   4) соціальний захист та соціальне забезпечення:
 
1036. а) державні програми соціального забезпечення: притулки для дітей (у разі, якщо не менше 70 відсотків кількості дітей, які перебувають в цих закладах, формується на території відповідного міста чи району), територіальні центри і відділення соціальної допомоги на дому; центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів; центри професійної реабілітації інвалідів; виплати грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги;
 
-487- Кирильчук Є.І.
У підпункті «а» пункту 4 частини першої статті 89 після слів «притулки для дітей» доповнити словами «центри соціально-психологічної реабілітації дітей та соціальні гуртожитки»; слова «формується на території» замінити словами «припадає на територію», слова «територіальні центри і відділення соціальної допомоги на дому» замінити словами «територіальні центри соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян і відділення соціальної допомоги вдома»;
 
Враховано   а) державні програми соціального забезпечення: притулки для дітей, центри соціально-психологічної реабілітації дітей та соціальні гуртожитки (якщо не менше 70 відсотків кількості дітей, які перебувають в цих закладах, припадає на територію відповідного міста чи району); територіальні центри соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян і відділення соціальної допомоги вдома; центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів; центри професійної реабілітації інвалідів; виплати грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги;
 
    -488- Сушкевич В.М.
У підпункті «а» пункту 4 частини першої статті 89:
слова «територіальні центри» замінити словами «територіальні центри соціального обслуговування одиноких та непрацездатних громадян»;
слова «центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів; центри професійної реабілітації інвалідів;» замінити словами «реабілітаційні установи для інвалідів та дітей-інвалідів, що відносяться до системи органів праці та соціального захисту населення, (крім реабілітаційних установ, зазначених у підпункті «е» пункту 9 частини першої статті 87 та у підпункті «а» пункту 4 частини першої статті 90 цього Кодексу); «
 
Враховано в іншій редакції   
    -489- Баранов В.О.
Суслов Є.І.
Шкутяк З.В.
Пункт а) частини 4 статті 89 викласти у редакції: «територіальні центри і відділення соціальної допомоги на дому».
 
Відхилено    
1037. б) державні програми соціального захисту:
 
   б) державні програми соціального захисту:
 
1038. допомога сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасова державна допомога дітям,
 
-490- Сушкевич В.М.
У підпункті «б» пункту 4 частини першої статті 89 слова «інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» виключити.
 
Відхилено   допомога сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасова державна допомога дітям;
 
1039. додаткові виплати населенню на покриття витрат з оплати житлово-комунальних послуг (житлові субсидії населенню), пільги окремим категоріям громадян, що надаються: ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років військовослужбовцям Служби безпеки України, працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони; пенсіонерам з числа слідчих прокуратури; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків; непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні; звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби та членам їх сімей, які перебувають на їх утриманні; батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, батькам та членам сімей осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які загинули (померли), пропали безвісти або стали інвалідами при проходженні служби; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я, частини четвертої статті 29 Основ законодавства України про культуру, абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту"; особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України; ветеранам праці; дітям війни; інвалідам, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);
 
-491- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
в абзаці третьому підпункту «б» пункту 4 частини першої статті 89: слова «та членам їх сімей, які перебувають на їх утриманні» виключити, після слів «Чорнобильською катастрофою» доповнити словами «суддям у відставці; пенсіонерам з числа спеціалістів із захисту рослин відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України «Про захист рослин», після слів «Основ законодавства України про культуру» доповнити словами «частини другої статті 30 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»;
 
Враховано   додаткові виплати населенню на покриття витрат з оплати житлово-комунальних послуг (житлові субсидії населенню), пільги окремим категоріям громадян, що надаються: ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років військовослужбовцям Служби безпеки України, працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони; пенсіонерам з числа слідчих прокуратури; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків; непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні; звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби; батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, батькам та членам сімей осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які загинули (померли), пропали безвісти або стали інвалідами під час проходження служби; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; суддям у відставці; пенсіонерам з числа спеціалістів із захисту рослин відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України «Про захист рослин»; громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я, частини четвертої статті 29 Основ законодавства України про культуру, частини другої статті 30 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту"; особам, які мають таке право згідно із статтями 43 (стосовно компенсацій) і 48 Гірничого закону України; ветеранам праці; дітям війни; інвалідам, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);
 
    -492- Кирильчук Є.І.
в абзаці третьому підпункту «б» пункту 4 частини першої статті 89 слова та цифри «із статтею 48 Гірничого закону України» замінити словами та цифрами «із статтями 43 (стосовно компенсацій) і 48 Гірничого закону України»;
 
Враховано    
1040. компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян;
 
   компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян;
 
1041. виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною»;
 
   виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною»;
 
1042. в) державні програми підтримки будівництва (реконструкції) житла для окремих категорій громадян;
 
   в) державні програми підтримки будівництва (реконструкції) житла для окремих категорій громадян;
 
1043. г) районні та міські програми і заходи щодо реалізації державної політики стосовно дітей, молоді, жінок, сім'ї, в тому числі утримання та програми районних і міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 
   г) районні та міські програми і заходи щодо реалізації державної політики стосовно дітей, молоді, жінок, сім'ї, в тому числі утримання та програми районних і міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 
1044. 5) державні культурно-освітні та театрально-видовищні програми (театри, районні (міські) бібліотеки, або централізовані бібліотеки районної (міської) централізованої бібліотечної системи, музеї, виставки, палаци і будинки культури, школи естетичного виховання дітей, зоопарки);
 
-493- Карпук В.Г.
Пункт 5 частини 1 статті 89 викласти в такій редакції:
«5) державні культурно-освітні та театрально-видовищні програми (театри, районні (міські) бібліотеки, або централізовані бібліотеки районної (міської) централізованої бібліотечної системи, музеї, виставки, палаци і будинки культури, школи естетичного виховання дітей, зоопарки), сільські, селищні та міські палаци та будинки культури, клуби, центри дозвілля, інші клубні заклади та бібліотеки.
 
Відхилено   5) державні культурно-освітні та театрально-видовищні програми (театри, районні (міські) бібліотеки або централізовані бібліотеки районної (міської) централізованої бібліотечної системи, музеї, виставки, палаци і будинки культури, школи естетичного виховання дітей, зоопарки);
 
1045. 6) державні програми розвитку фізичної культури і спорту: утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл всіх типів (крім шкіл республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення), заходи з фізичної культури і спорту та фінансова підтримка організацій фізкультурно-спортивної спрямованості і спортивних споруд місцевого значення;
 
-494- Сушкевич В.М.
Частину першу статті 89 доповнити пунктом 7 такого змісту:
«7) державні програми з розвитку фізичної культури, спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл інвалідів всіх типів (крім шкіл республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення), заходи з фізичної культури, спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, оздоровлення спортсменів-інвалідів, фінансова підтримка організацій з фізичної культури і спорту інвалідів місцевого значення; «
Відповідно пункт 7 вважати пунктом 8.
 
Відхилено   6) державні програми розвитку фізичної культури і спорту: утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл всіх типів (крім шкіл республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення), заходи з фізичної культури і спорту та фінансова підтримка організацій фізкультурно-спортивної спрямованості і спортивних споруд місцевого значення;
 
1046. 7) видатки на забезпечення місцевих програм розвитку комунальної сфери.
 
-495- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 7 частини першої статті 89 слово «місцевих» виключити;
 
Враховано   7) забезпечення програм розвитку комунальної сфери.
 
    -496- Кирильчук Є.І.
У пункті 7 частини першої статті 89 і частини першої статті 90 слова «видатки на» виключити.
 
Враховано    
1047. Стаття 90. Видатки, що здійснюються з бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів і враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 90. Видатки, що здійснюються з бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів і враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
1048. 1. До видатків, які здійснюються з бюджету Автономної Республіки Крим і обласних бюджетів та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
 
   1. До видатків, що здійснюються з бюджету Автономної Республіки Крим і обласних бюджетів та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
 
1049. 1) державне управління:
 
   1) державне управління:
 
1050. а) представницьку і виконавчу владу Автономної Республіки Крим;
 
   а) представницьку і виконавчу владу Автономної Республіки Крим;
 
1051. б) обласні ради;
 
   б) обласні ради;
 
1052. 2) освіту:
 
   2) освіту:
 
1053. а) загальну середню освіту для громадян, які потребують соціальної допомоги та реабілітації: спеціальні загальноосвітні навчальні заклади для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, загальноосвітні санаторні школи-інтернати; загальноосвітні школи-інтернати, загальноосвітні навчальні заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячі будинки, навчально-реабілітаційні центри (крім загальноосвітніх шкіл-інтернатів, загальноосвітніх навчальних закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячих будинків, навчально-реабілітаційних центрів, визначених у підпункті "в" пункту 2 статті 89 цього Кодексу, та дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей);
 
   а) загальну середню освіту для громадян, які потребують соціальної допомоги та реабілітації: спеціальні загальноосвітні навчальні заклади для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, загальноосвітні санаторні школи-інтернати; загальноосвітні школи-інтернати, загальноосвітні навчальні заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячі будинки, навчально-реабілітаційні центри (крім загальноосвітніх шкіл-інтернатів, загальноосвітніх навчальних закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячих будинків, навчально-реабілітаційних центрів, визначених у підпункті "в" пункту 2 статті 89 цього Кодексу, та дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей);
 
1054. б) заклади професійно-технічної освіти, що перебувають у власності Автономної Республіки Крим і виконують державне замовлення;
 
-497- Кабінет Міністрів України
Ляшко О.В.
У пункті 2 частини першої статті 90 підпункти «б», «в» та «г» викласти у такій редакції:
«б) професійно-технічну освіту (на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах державного (регіонального) замовлення);
в) вищу освіту (на оплату послуг з підготовки фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів вищими навчальними закладами комунальної форми власності на умовах регіонального замовлення);
г) післядипломну освіту (на оплату послуг з підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів навчальними закладами комунальної власності на умовах регіонального замовлення (крім закладів і заходів, визначених підпунктом "ґ" пункту 2 статті 90 цього Кодексу)»;
пдпункт «д» виключити;
текст підпункту «ґ» пункту 2 частини першої статі 89 викласти у такій редакції:
«вищу освіту (на оплату послуг з підготовки фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації державної та комунальної форм власності відповідно до програм соціально-економічного розвитку регіонів)»...
 
Враховано з уточненням редакції  б) професійно-технічну освіту (на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах державного замовлення у професійно-технічних навчальних закладах державної та комунальної форми власності, видатки на що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів у державному бюджеті);
 
1055. в) вищу освіту (вищі навчальні заклади І - ІV рівнів акредитації, що перебувають у власності Автономної Республіки Крим, спільній власності територіальних громад, відповідно до програм соціально-економічного розвитку регіонів, а також вищі навчальні заклади І-ІV рівнів акредитації державної форми власності, які виконують державне замовлення на підготовку фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів, за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України);
 
   в) вищу освіту (на оплату послуг з підготовки фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів на умовах регіонального замовлення у вищих навчальних закладах комунальної форми власності, а також на умовах державного замовлення у вищих навчальних закладах державної форми власності за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України);
 
1056. г) післядипломну освіту (інститути післядипломної освіти вчителів та центри і заходи з підвищення кваліфікації державних службовців місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, постійно діючі курси (центри) підвищення кваліфікації працівників соціально-культурної сфери та агропромислового комплексу, що знаходяться у комунальній власності);
 
   г) післядипломну освіту (на оплату послуг з підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів на умовах регіонального замовлення у навчальних закладах комунальної власності);
 
1057. ґ) позашкільну освіту;
 
   ґ) позашкільну освіту;
 
1058. д) заклади професійно-технічної освіти державної та комунальної форми власності, видатки на функціонування яких враховані при визначенні міжбюджетних трансфертів державного бюджету на відповідний бюджетний період;
 
      
1059. е) інші державні освітні програми;
 
   д) інші державні освітні програми;
 
1060. 3) охорону здоров'я:
 
   3) охорону здоров'я:
 
1061. а) консультативну амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (лікарні республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення);
 
   а) консультативну амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (лікарні республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення);
 
1062. б) спеціалізовану амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (спеціалізовані лікарні, поліклініки, включаючи стоматологічні, центри, диспансери, госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни, будинки дитини, станції переливання крові);
 
   б) спеціалізовану амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу (спеціалізовані лікарні, поліклініки, включаючи стоматологічні, центри, диспансери, госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни, будинки дитини, станції переливання крові);
 
1063. в) санаторно-курортну допомогу (санаторії для хворих на туберкульоз, санаторії для дітей та підлітків, санаторії медичної реабілітації);
 
   в) санаторно-курортну допомогу (санаторії для хворих на туберкульоз, санаторії для дітей та підлітків, санаторії медичної реабілітації);
 
1064. г) інші державні програми медичної та санітарної допомоги (медико-соціальні експертні комісії, бюро судмедекспертизи, центри медичної статистики, бази спецмедпостачання, центри здоров'я і заходи санітарної освіти, регіональні заходи з реалізації державних програм, інші програми і заходи);
 
   г) інші державні програми медичної та санітарної допомоги (медико-соціальні експертні комісії, бюро судмедекспертизи, центри медичної статистики, бази спецмедпостачання, центри здоров'я і заходи санітарної освіти, регіональні заходи з реалізації державних програм, інші програми і заходи);
 
1065. 4) соціальний захист та соціальне забезпечення:
 
   4) соціальний захист та соціальне забезпечення:
 
1066. а) державні програми соціального захисту та соціального забезпечення: допомога по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу; виплати компенсації реабілітованим; дитячі будинки-інтернати; навчання та трудове влаштування інвалідів; будинки-інтернати для престарілих і інвалідів; будинки-інтернати для дітей-інвалідів; центри по нарахуванню пенсій; притулки для дітей (крім притулків, визначених у підпункті "а" пункту 4 статті 89 цього Кодексу); оздоровлення, пільгове медичне обслуговування та виплата щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; компенсаційні виплати інвалідам на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування, а також на встановлення телефонів інвалідам І і ІІ груп; відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій та інвалідів війни; видатки на функціонування центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центрів професійної реабілітації інвалідів;
 
-498- Кирильчук Є.І.
Ляшко О.В.
у підпункті «а» пункту 4 частини першої статті 90 слова і цифри «притулки для дітей (крім притулків, визначених у підпункті «а» пункту 4 статті 89 цього Кодексу)» замінити словами і цифрами «притулки для дітей, центри соціально-психологічної реабілітації дітей та соціальні гуртожитки (крім відповідних притулків, центрів і гуртожитків, визначених у підпункті «а» пункту 4 статті 89 цього Кодексу)», слово «оздоровлення» виключити»; слова «видатки на функціонування центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центрів професійної реабілітації інвалідів» замінити словами «центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центри професійної реабілітації інвалідів».
 
Враховано   а) державні програми соціального захисту та соціального забезпечення: допомога по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу; виплати компенсації реабілітованим; дитячі будинки-інтернати; навчання та трудове влаштування інвалідів; будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів; будинки-інтернати для дітей-інвалідів; центри з нарахування та здійснення соціальних виплат; притулки для дітей, центри соціально-психологічної реабілітації дітей та соціальні гуртожитки (крім відповідних притулків, центрів і гуртожитків, визначених у підпункті «а» пункту 4 статті 89 цього Кодексу); пільгове медичне обслуговування та виплата щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; компенсаційні виплати інвалідам на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування, а також на встановлення телефонів інвалідам І і ІІ груп; відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій та інвалідів війни; центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центри професійної реабілітації інвалідів;
 
    -499- Сушкевич В.М.
У підпункті «а» пункту 4 частини першої статті 90:
слова «центри по нарахуванню пенсій» замінити словами «центри по нарахуванню і здійсненню соціальних виплат».
слова «центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центрів професійної реабілітації інвалідів» замінити словами «реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що відносяться до системи органів праці та соціального захисту населення (крім реабілітаційних установ, зазначених у підпункті «е» пункту 9 частини першої статті 87 та у підпункті «а» пункту 4 частини першої статті 89 цього Кодексу); «
 
Враховано частково    
    -500- Кирильчук Є.І.
у підпункті «а» пункту 4 статті 90 слова «центри по нарахуванню пенсій» замінити словами «центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат»;
 
Враховано    
1067. б) республіканські Автономної Республіки Крим і обласні програми і заходи з реалізації державної політики стосовно дітей, молоді, жінок, сім'ї, в тому числі утримання та програми республіканського Автономної Республіки Крим і обласних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 
   б) республіканські Автономної Республіки Крим та обласні програми і заходи з реалізації державної політики стосовно дітей, молоді, жінок, сім'ї, в тому числі утримання та програми республіканського Автономної Республіки Крим і обласних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 
1068. в) інші державні соціальні програми;
 
   в) інші державні соціальні програми;
 
1069. 5) культуру і мистецтво:
 
   5) культуру і мистецтво:
 
1070. а) державні культурно-освітні програми (республіканські Автономної Республіки Крим та обласні бібліотеки, музеї та виставки);
 
   а) державні культурно-освітні програми (республіканські Автономної Республіки Крим та обласні бібліотеки, музеї та виставки);
 
1071. б) державні театрально-видовищні програми (філармонії, музичні колективи і ансамблі, театри, палаци і будинки культури республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення, інші заклади та заходи у галузі мистецтва);
 
   б) державні театрально-видовищні програми (філармонії, музичні колективи і ансамблі, театри, палаци і будинки культури республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення, інші заклади та заходи у галузі мистецтва);
 
1072. в) інші державні культурно-мистецькі програми;
 
   в) інші державні культурно-мистецькі програми;
 
1073. 6) фізичну культуру і спорт:
 
   6) фізичну культуру і спорт:
 
1074. а) державні програми з розвитку фізичної культури і спорту (утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл усіх типів республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, заходи з фізичної культури і спорту республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення);
 
-501- Кирильчук Є.І.
У підпункті «а» пункту 6 частини першої статті 90 після слів «обласного значення» доповнити словами та цифрами у дужках « (крім шкіл, визначених у підпункті «б» пункту 6 частини першої цієї статті)».
 
Враховано   а) державні програми з розвитку фізичної культури і спорту (утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл усіх типів республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення (крім шкіл, визначених у підпункті «б» пункту 6 частини першої цієї статті), заходи з фізичної культури і спорту республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення);
 
1075. б) державні програми з інвалідного спорту і реабілітації (республіканський Автономної Республіки Крим та обласні центри з інвалідного спорту і дитячо-юнацькі спортивні школи інвалідів та спеціалізовані спортивні школи паралімпійського резерву; проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з інвалідного спорту республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення);
 
-502- Кирильчук Є.І.
Підпункт „б» пункту 6 частини першої статті 90 викласти в такій редакції:
«б) державні програми з розвитку фізичної культури, спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів (республіканський Автономної Республіки Крим та обласні центри з фізичної культури і спорту інвалідів „Інваспорт», дитячо-юнацькі спортивні школи інвалідів усіх типів; проведення заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, навчально-тренувальних зборів і змагань з фізичної культури і спорту інвалідів республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення)».
 
Враховано   б) державні програми з розвитку фізичної культури, спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів (республіканський Автономної Республіки Крим та обласні центри з фізичної культури і спорту інвалідів „Інваспорт», дитячо-юнацькі спортивні школи інвалідів усіх типів; проведення заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, навчально-тренувальних зборів і змагань з фізичної культури і спорту інвалідів республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення);
 
    -503- Сушкевич В.М.
Підпункт «б» пункту 6 частини першої статті 90 викласти в такій редакції:
«б) державні програми з розвитку фізичної культури, спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, оздоровлення спортсменів-інвалідів (навчально-тренувальна робота республіканського Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських центрів з фізичної культури і спорту інвалідів „Інваспорт», дитячо-юнацьких спортивних шкіл інвалідів усіх типів; проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з фізичної культури і спорту інвалідів, заходи з фізичної культури і спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, оздоровленню спортсменів-інвалідів республіканського Автономної Республіки Крим, міського міст Києва і Севастополя та обласного значення).»
 
Враховано частково    
1076. 7) видатки на забезпечення місцевих програм розвитку комунальної сфери.
 
-504- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у пункті 7 частини першої статті 90 слово «місцевих» виключити;
 
Враховано   7) забезпечення програм розвитку комунальної сфери.
 
1077. Стаття 91. Видатки місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 91. Видатки місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
1078. 1. До видатків місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
 
   1. До видатків місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
 
1079. 1) місцеву пожежну охорону;
 
   1) місцеву пожежну охорону;
 
1080. 2) позашкільну освіту;
 
-505- Баранов В.О.
Суслов Є.І.
Шкутяк З.В.
В статті 91 вилучити п.2)
 
Відхилено   2) позашкільну освіту;
 
1081. 3) соціальний захист та соціальне забезпечення:
 
   3) соціальний захист та соціальне забезпечення:
 
1082. а) програми місцевого значення стосовно дітей, молоді, жінок, сім'ї;
 
   а) програми місцевого значення стосовно дітей, молоді, жінок, сім'ї;
 
1083. б) місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення;
 
   б) місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення;
 
1084. в) програми соціального захисту малозабезпеченої категорії учнів професійно-технічних навчальних закладів;
 
-506- Кирильчук Є.І.
Пункт 3 частини першої статті 91 доповнити підпунктом «г» такого змісту: «г) заклади соціального захисту для бездомних громадян, центри соціальної адаптації осіб, звільнених з установ виконання покарань».
 
Враховано   в) програми соціального захисту малозабезпеченої категорії учнів професійно-технічних навчальних закладів;
г) заклади соціального захисту для бездомних громадян, центри соціальної адаптації осіб, звільнених з установ виконання покарань;
 
1085. 4) місцеві програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів;
 
   4) місцеві програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів;
 
1086. 5) культурно-мистецькі програми місцевого значення;
 
   5) культурно-мистецькі програми місцевого значення;
 
1087. 6) програми підтримки кінематографії та засобів масової інформації місцевого значення;
 
   6) програми підтримки кінематографії та засобів масової інформації місцевого значення;
 
1088. 7) місцеві програми з розвитку фізичної культури і спорту;
 
   7) місцеві програми з розвитку фізичної культури і спорту;
 
1089. 8) типове проектування, реставрацію та охорону пам'яток архітектури місцевого значення;
 
   8) типове проектування, реставрацію та охорону пам'яток архітектури місцевого значення;
 
1090. 9) транспорт, дорожнє господарство:
 
   9) транспорт, дорожнє господарство:
 
1091. а) регулювання цін на послуги метрополітену за рішеннями органів місцевого самоврядування;
 
   а) регулювання цін на послуги метрополітену за рішеннями органів місцевого самоврядування;
 
1092. б) експлуатацію дорожньої системи місцевого значення (в тому числі роботи, що проводяться спеціалізованими монтажно-експлуатаційними підрозділами);
 
   б) експлуатацію дорожньої системи місцевого значення (в тому числі роботи, що проводяться спеціалізованими монтажно-експлуатаційними підрозділами);
 
1093. в) будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення;
 
   в) будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення;
 
1094. 10) заходи з організації рятування на водах;
 
   10) заходи з організації рятування на водах;
 
1095. 11) обслуговування місцевого боргу;
 
   11) обслуговування місцевого боргу;
 
1096. 12) програми природоохоронних заходів місцевого значення;
 
   12) програми природоохоронних заходів місцевого значення;
 
1097. 13) управління комунальним майном;
 
   13) управління комунальним майном;
 
1098. 14) регулювання земельних відносин;
 
   14) регулювання земельних відносин;
 
1099. 15) заходи місцевого рівня з організації рятування при надзвичайних ситуаціях природного і техногенного походження та ліквідації наслідків таких ситуацій;
 
-507- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
пункт 15 частини першої статті 91 викласти у такій редакції:
«15) заходи у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в межах повноважень, встановлених законом»;
 
Враховано   15) заходи у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в межах повноважень, встановлених законом;
16) заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення;
17) проведення республіканських Автономної Республіки Крим і місцевих референдумів;
18) членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування та їх добровільних об’єднань;
 
    -508- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
частину першу статті 91 доповнити пунктом 16 такого змісту:
«16) заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення»;
відповідно пункт 16 вважати пунктом 17;
 
Враховано    
    -509- Кирильчук Є.І.
Частину першу статті 91 доповнити пунктом такого змісту:
«__) проведення республіканських Автономної Республіки Крим і місцевих референдумів».
 
Враховано    
    -510- Кирильчук Є.І.
Частину першу статті 91 доповнити пунктом такого змісту:
«__) членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування та їх добровільних об’єднань».
 
Враховано    
    -511- Баранов В.О.
Суслов Є.І.
Шкутяк З.В.
В статті 91 додати п 17, 18
17) післядипломну освіту (підвищення кваліфікації депутатів місцевих рад);
18) сплату членських внесків об’єднанням органів місцевого самоврядування.»
 
Враховано частково    
1100. 16) інші програми, пов’язані з виконанням власних повноважень, затверджені відповідною радою згідно із законом.
 
   19) інші програми, пов’язані з виконанням власних повноважень, затверджені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною місцевою радою згідно із законом.
 
1101. Стаття 92. Передача видатків на виконання власних повноважень між місцевими бюджетами
 
   Стаття 92. Передача видатків на виконання власних повноважень між місцевими бюджетами
 
1102. 1. Територіальні громади сіл, селищ і міст можуть об'єднувати на договірних засадах кошти відповідних бюджетів для виконання власних повноважень.
 
   1. Територіальні громади сіл, селищ і міст можуть об'єднувати на договірних засадах кошти відповідних бюджетів для виконання власних повноважень.
 
1103. 2. Міські (міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення) ради та районні ради можуть передати видатки на виконання всіх або частини власних повноважень Верховній Раді Автономної Республіки Крим чи обласній раді з передачею відповідних коштів до бюджету Автономної Республіки Крим чи до обласного бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту.
 
   2. Міські (міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) та районні ради можуть передати видатки на виконання всіх або частини власних повноважень Верховній Раді Автономної Республіки Крим чи обласній раді з передачею відповідних коштів до бюджету Автономної Республіки Крим чи до обласного бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту.
 
1104. 3. Сільські, селищні та міські (міст районного значення) ради можуть передавати видатки на виконання всіх або частини власних повноважень районній раді чи раді іншої територіальної громади з передачею коштів до відповідного бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту.
 
   3. Сільські, селищні та міські (міст районного значення) ради можуть передавати видатки на виконання всіх або частини власних повноважень районній раді чи раді іншої територіальної громади з передачею коштів до відповідного бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту.
 
1105. 4. Передача видатків здійснюється за спільним рішенням відповідних рад на договірних засадах. Всі угоди про передачу видатків укладаються до 1 жовтня року, що передує плановому.
 
-512- Кирильчук Є.І.
У частині четвертій статті 92 і у частині п’ятій статті 93 слово «угоди» замінити словом «договори».
 
Враховано   4. Передача видатків здійснюється за спільним рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідних місцевих рад на договірних засадах. Усі договори про передачу видатків укладаються до 1 жовтня року, що передує плановому.
 
1106. Стаття 93. Передача видатків на виконання делегованих державних повноважень
 
   Стаття 93. Передача видатків на виконання делегованих державних повноважень
 
1107. 1. Передача прав на здійснення видатків на виконання делегованих державних повноважень до бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань може здійснюватися за рішеннями районної або міської (міст республіканського Автономної Республіки Крим чи міст обласного значення) ради з відповідними коштами у вигляді міжбюджетного трансферту. Сільські, селищні та міські (міст районного значення) ради можуть передати частину видатків на виконання делегованих державних повноважень міській (міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) чи районній раді з відповідними коштами у вигляді міжбюджетного трансферту. Ця передача здійснюється на підставі рішень відповідних рад і укладення договору.
 
   1. Передача прав на здійснення видатків на виконання делегованих державних повноважень до бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань може здійснюватися за рішеннями районної або міської (міста республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) ради з відповідними коштами у вигляді міжбюджетного трансферту. Сільські, селищні та міські (міст районного значення) ради можуть передати частину видатків на виконання делегованих державних повноважень міській (міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) чи районній раді з відповідними коштами у вигляді міжбюджетного трансферту. Ця передача здійснюється на підставі рішень відповідних місцевих рад і укладення договору.
 
1108. 2. Міські (міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення) ради можуть передати частину видатків на виконання делегованих державних повноважень районній раді з відповідними коштами районному бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту. Районні ради можуть передавати частину видатків на виконання делегованих державних повноважень міській раді (міста республіканського Автономної Республіки Крим та міста обласного значення) з відповідними коштами міському бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту. Ця передача здійснюється на підставі спільних рішень відповідних рад і укладення договору.
 
   2. Міські (міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) ради можуть передати частину видатків на виконання делегованих державних повноважень районній раді з відповідними коштами районному бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту. Районні ради можуть передавати частину видатків на виконання делегованих державних повноважень міській раді (міста республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) з відповідними коштами міському бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту. Ця передача здійснюється на підставі спільних рішень відповідних місцевих рад і укладення договору.
 
1109. 3. Якщо інше не визначено договором, розмір переданих коштів на виконання делегованих державних повноважень має бути пропорційний частці користувачів зазначеними послугами в повній вартості цих послуг, розрахованих за фінансовими нормативами бюджетної забезпеченості для органу влади Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування, який передає ці повноваження.
 
   3. Якщо інше не визначено договором, розмір переданих коштів на виконання делегованих державних повноважень має бути пропорційний частці користувачів зазначеними послугами в повній вартості цих послуг, розрахованих за фінансовими нормативами бюджетної забезпеченості для органу влади Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування, який передає ці повноваження.
 
1110. 4. Якщо на території міста (республіканського Автономної Республіки Крим чи міста обласного значення) чи району недостатньо бюджетних установ, які забезпечують надання послуг, визначених пунктом 2 частини першої статті 86 цього Кодексу в обсязі, визначеному фінансовими нормативами бюджетної забезпеченості, обрахований обсяг видатків на фінансування цих послуг враховується при визначенні міжбюджетного трансферту бюджету, з якого утримуються бюджетні установи, що надають ці послуги.
 
-513- Кирильчук Є.І.
У частині четвертій статті 93 слова «недостатньо бюджетних установ» та «фінансування» замінити відповідно словами «недостатньо бюджетних установ, інших суб’єктів господарювання комунальної власності» та «здійснення».
 
Враховано   4. Якщо на території міста (республіканського Автономної Республіки Крим чи обласного значення) чи району недостатньо бюджетних установ, інших суб’єктів господарювання комунальної власності, які забезпечують надання послуг, визначених пунктом 2 частини першої статті 86 цього Кодексу, в обсязі, визначеному фінансовими нормативами бюджетної забезпеченості, обрахований обсяг видатків на здійснення цих послуг враховується при визначенні міжбюджетного трансферту бюджету, з якого утримуються бюджетні установи, що надають ці послуги.
 
1111. 5. Всі угоди про передачу видатків на виконання делегованих державних повноважень укладаються до 1 серпня року, що передує плановому.
 
-514- Кульчинський М.Г.
Статтю 93 новим пунктом такого змісту:
«6. В разі незаключення відповідними радами договору про передачу видатків на виконання делегованих державних повноважень в терміни, встановлення державним законодавством, надати право обласним державним адміністраціям подавати Міністерству фінансів України дані щодо перерахунку кількості споживачів послуг та відповідної переадресації коштів між місцевими бюджетами для їх врахування при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів на відповідний бюджетний період.»
 
Відхилено   5. Усі договори про передачу видатків на виконання делегованих державних повноважень укладаються до 1 серпня року, що передує плановому.
 
1112. Глава 15. РОЗРАХУНОК ВИДАТКІВ, ЩО ВРАХОВУЮТЬСЯ ПРИ ВИЗНАЧЕННІ ОБСЯГУ МІЖБЮДЖЕТНИХ ТРАНСФЕРТІВ
 
   Глава 15. РОЗРАХУНОК ВИДАТКІВ, ЩО ВРАХОВУЮТЬСЯ ПРИ ВИЗНАЧЕННІ ОБСЯГУ МІЖБЮДЖЕТНИХ ТРАНСФЕРТІВ
 
1113. Стаття 94. Фінансові нормативи бюджетної забезпеченості
 
   Стаття 94. Фінансові нормативи бюджетної забезпеченості
 
1114. 1. Фінансовий норматив бюджетної забезпеченості використовується для визначення розподілу міжбюджетних трансфертів.
 
   1. Фінансовий норматив бюджетної забезпеченості використовується для визначення розподілу міжбюджетних трансфертів.
 
1115. 2. Фінансовий норматив бюджетної забезпеченості визначається шляхом ділення загального обсягу фінансових ресурсів, що спрямовуються на реалізацію бюджетних програм, на кількість мешканців чи споживачів соціальних послуг тощо.
 
   2. Фінансовий норматив бюджетної забезпеченості визначається шляхом ділення загального обсягу фінансових ресурсів, що спрямовуються на реалізацію бюджетних програм, на кількість мешканців чи споживачів соціальних послуг тощо.
 
1116. 3. Загальний обсяг фінансових ресурсів за кожним видом видатків, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, розраховується на підставі державних соціальних стандартів і нормативів, які встановлюються законом та іншими нормативно-правовими актами.
 
   3. Загальний обсяг фінансових ресурсів за кожним видом видатків, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, розраховується на підставі державних соціальних стандартів і нормативів, які встановлюються законом та іншими нормативно-правовими актами.
 
1117. 4. При розрахунку фінансового нормативу бюджетної забезпеченості може передбачатися обсяг нерозподілених видатків, який об'єднує види видатків на ті повноваження, встановлення нормативів по яких є недоцільним.
 
   4. При розрахунку фінансового нормативу бюджетної забезпеченості може передбачатися обсяг нерозподілених видатків, який об'єднує види видатків на ті повноваження, встановлення нормативів за якими є недоцільним.
 
1118. Стаття 95. Коригуючі коефіцієнти фінансових нормативів бюджетної забезпеченості
 
   Стаття 95. Коригуючі коефіцієнти фінансових нормативів бюджетної забезпеченості
 
1119. 1. Фінансові нормативи бюджетної забезпеченості для місцевих бюджетів коригуються коефіцієнтами, що враховують відмінності у вартості надання соціальних послуг залежно від:
 
   1. Фінансові нормативи бюджетної забезпеченості для місцевих бюджетів коригуються коефіцієнтами, що враховують відмінності у вартості надання соціальних послуг залежно від:
 
1120. 1) кількості населення та споживачів соціальних послуг;
 
   1) кількості населення та споживачів соціальних послуг;
 
1121. 2) соціально-економічних, демографічних, кліматичних, екологічних та інших особливостей (з часу їх визначення) адміністративно-територіальних одиниць.
 
   2) соціально-економічних, демографічних, кліматичних, екологічних та інших особливостей (з часу їх визначення) адміністративно-територіальних одиниць.
 
1122. 2. Коригуючі коефіцієнти затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
   2. Коригуючі коефіцієнти затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
1123. Глава 16. МІЖБЮДЖЕТНІ ТРАНСФЕРТИ
 
   Глава 16. МІЖБЮДЖЕТНІ ТРАНСФЕРТИ
 
1124. Стаття 96. Види міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 96. Види міжбюджетних трансфертів
 
1125. 1. Міжбюджетні трансферти поділяються на:
 
   1. Міжбюджетні трансферти поділяються на:
 
1126. 1) дотацію вирівнювання;
 
   1) дотацію вирівнювання;
 
1127. 2) субвенцію;
 
-515- Кирильчук Є.І.
У частині першій статті 96 пункти 2 і 4 викласти у такій редакції: «2) субвенції»; «4) додаткові дотації».
 
Враховано   2) субвенції;
 
1128. 3) кошти, що передаються до державного бюджету та місцевих бюджетів з інших місцевих бюджетів;
 
   3) кошти, що передаються до державного бюджету та місцевих бюджетів з інших місцевих бюджетів;
 
1129. 4) інші дотації.
 
   4) додаткові дотації.
 
1130. Стаття 97. Трансферти, які надаються з Державного бюджету України місцевим бюджетам
 
   Стаття 97. Трансферти, які надаються з Державного бюджету України місцевим бюджетам
 
1131. 1. У Державному бюджеті України можуть передбачатися такі трансферти місцевим бюджетам:
 
   1. У Державному бюджеті України можуть передбачатися такі трансферти місцевим бюджетам:
 
1132. 1) дотація вирівнювання бюджету Автономної Республіки Крим, обласним бюджетам, бюджетам міст Києва та Севастополя, районним бюджетам та бюджетам міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення;
 
-516- Кабінет Міністрів України
Пункт 1 частини першої статті 97 викласти у такій редакції:
«1) дотація вирівнювання місцевим бюджетам».
 
Враховано з уточненням редакції  1) дотація вирівнювання;
 
1133. 2) додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів;
 
   2) додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів;
 
1134. 3) субвенція на здійснення державних програм соціального захисту;
 
-517- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у підпункті 3 частини першої статті 97 слово «субвенція» замінити словом «субвенції»;
 
Враховано   3) субвенції на здійснення державних програм соціального захисту;
 
1135. 4) субвенція на компенсацію втрат доходів бюджетів місцевого самоврядування на виконання власних повноважень внаслідок надання пільг, встановлених державою;
 
-518- Кирильчук Є.І.
У статті 97:
у пункті 4 частини першої слово «субвенція» замінити словами «додаткова дотація»;
у пункті 6 частини першої слово «дотації» замінити словами «додаткові дотації».
 
Враховано   4) додаткова дотація на компенсацію втрат доходів бюджетів місцевого самоврядування на виконання власних повноважень внаслідок надання пільг, встановлених державою;
5) субвенція на виконання інвестиційних програм (проектів);
6) субвенція на соціально-економічний розвиток сіл, селищ і малих міст;
 
    -519- Александровська А.О.
Ст. 97, ч.1 доповнити п. 4-1) «субвенція на виконання інвестиційних програм (проектів)»
 
Враховано    
    -520- Кабінет Міністрів України
Частину першу статті 97 доповнити пунктами 5 та 6 (з уточненням нумерації наступних пунктів) такого змісту:
«5) субвенція на виконання інвестиційних програм (проектів);
6) субвенція на соціально-економічний розвиток сіл, селищ і малих міст».
 
Враховано    
    -521- Баранов В.О.
Суслов Є.І.
Шкутяк З.В.
В статті 97 п. 3) викласти в редакції:
3) Субвенції на виконання інвестиційних програм (проектів)
 
Враховано    
1136. 5) інші дотації та субвенції.
 
   7) інші додаткові дотації та субвенції.
 
1137. 2. Порядок та умови надання субвенцій, які надаються з державного бюджету місцевим бюджетам, визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
-522- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у частині другій статті 97 слова «які надаються» виключити;
 
Враховано   2. Порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам визначаються Кабінетом Міністрів України.
Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, яка вперше визначена законом про Державний бюджет України, затверджуються Кабінетом Міністрів України не пізніше 60 днів з дня його прийняття.
 
    -523- Деркач М.І.
Кирильчук Є.І.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Частину другу статті 97 доповнити абзацом такого змісту:
«Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, яка вперше визначена законом про Державний бюджет України, затверджуються Кабінетом Міністрів України не пізніше 60 днів з дня його прийняття».
 
Враховано    
    -524- Давиденко А.А.
Частину 2 статті 97 викласти в редакції:
«2. Порядок та умови надання субвенцій, які надаються з державного бюджету місцевим бюджетам, визначаються Кабінетом Міністрів України та мають бути затвердженні впродовж 30 днів з дати прийняття Закону України про Державний бюджет України.
 
Враховано в іншій редакції   
1138. 3. У Державному бюджеті України затверджується обсяг дотації вирівнювання та субвенцій окремо для бюджету Автономної Республіки Крим, кожного з обласних бюджетів, бюджетів міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим, міст обласного значення та районних бюджетів, а також коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, якщо є підстави для надання та отримання відповідних міжбюджетних трансфертів.
 
-525- Кабінет Міністрів України
Частину третю статті 97 викласти у такій редакції:
«3. У Державному бюджеті України затверджується обсяг дотації вирівнювання, субвенцій, а також коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, окремо для кожного з відповідних місцевих бюджетів, якщо є підстави для надання та отримання відповідних міжбюджетних трансфертів».
 
Враховано   3. У Державному бюджеті України затверджується обсяг дотації вирівнювання, субвенцій, а також коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, окремо для кожного з відповідних місцевих бюджетів, якщо є підстави для надання та отримання відповідних міжбюджетних трансфертів.
 
1139. 4. Голова Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, голови обласних та районних державних адміністрацій, міські, сільські та селищні голови у міжсесійний період приймають рішення щодо розподілу та перерозподілу міжбюджетних трансфертів, визначених у законодавчому порядку, за умови делегування їм таких повноважень відповідною радою із наступним внесенням змін до рішення про місцевий бюджет.
 
-526- Кабінет Міністрів України
У частині четвертій статті 97 після слів «сільські та селищні голови» доповнити словами в дужках « (виконавчі органи відповідних рад)».
 
Враховано   4. Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голови обласних та районних державних адміністрацій, міські, сільські та селищні голови (виконавчі органи відповідних рад) у міжсесійний період приймають рішення щодо розподілу та перерозподілу міжбюджетних трансфертів, визначених у законодавчому порядку, за умови делегування їм таких повноважень Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною місцевою радою із наступним внесенням змін до рішення про місцевий бюджет.
5. Розподіл обсягу додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів між бюджетом Автономної Республіки Крим та обласними бюджетами здійснюється на підставі критеріїв, визначених Кабінетом Міністрів України, та затверджується законом про Державний бюджет України.
Додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів розподіляється між бюджетом Автономної Республіки Крим, обласним бюджетом, бюджетами міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та бюджетами районів відповідно у таких пропорціях: не більш як 25 відсотків - для бюджету Автономної Республіки Крим, обласного бюджету та не менш як 75 відсотків - для бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та бюджетів районів.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні державні адміністрації здійснюють розподіл додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів з урахуванням особливостей депресивних та гірських територій і тих, що мають низький показник чисельності населення і розгалужену мережу бюджетних установ.
 
    -527- Кирильчук Є.І.
Статтю 97 доповнити частиною п’ятою (включаючи перенесення частини четвертої статті 108) такого змісту:
«5. Розподіл обсягу додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів між бюджетом Автономної Республіки Крим та обласними бюджетами здійснюється на підставі критеріїв, визначених Кабінетом Міністрів України, та затверджується законом про Державний бюджет України.
Додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів розподіляється між бюджетом Автономної Республіки Крим, обласним бюджетом, бюджетами міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та бюджетами районів відповідно у таких пропорціях: не більш як 25 відсотків - для бюджету Автономної Республіки Крим, обласного бюджету та не менш як 75 відсотків - для бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та бюджетів районів.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні державні адміністрації здійснюють розподіл додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів з урахуванням особливостей депресивних та гірських територій і тих, що мають низький показник чисельності населення і розгалужену мережу бюджетних установ».
 
Враховано    
1140. Стаття 98. Дотація вирівнювання бюджетам міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим, міст обласного значення і районним бюджетам
 
-528- Кабінет Міністрів України
У статті 98:
назву статті доповнити словами «іншим бюджетам місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті на відповідний рік визначені міжбюджетні трансферти»;
у абзаці першому частини першої після слів «районним бюджетам» доповнити словами «іншим бюджетам місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті на відповідний рік визначені міжбюджетні трансферти», а також слова і цифри «статтею 89» замінити словами і цифрами «статтями 88-89»;
у абзаці другому частини першої після слів «міст обласного значення» доповнити словами «інших бюджетів місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті на відповідний рік визначені міжбюджетні трансферти»;
у частині другій після слів «районними бюджетами» доповнити словами «іншими бюджетами місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті на відповідний рік визначені міжбюджетні трансферти»;
 
Враховано з уточненням редакції  Стаття 98. Дотація вирівнювання бюджетам міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення і районним бюджетам, іншим бюджетам місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти
 
1141. 1. Дотація вирівнювання бюджетам міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим, міст обласного значення і районним бюджетам визначається як перевищення обсягу видатків, перелік яких визначено статтею 89 цього Кодексу (для бюджетів міст Києва та Севастополя - статтями 88 - 90 цього Кодексу), і який обраховано із застосуванням фінансових нормативів бюджетної забезпеченості та коригуючих коефіцієнтів:
 
   1. Дотація вирівнювання бюджетам міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення і районним бюджетам, іншим бюджетам місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти, визначається як перевищення розрахункового обсягу видатків, перелік яких визначено статтями 88-89 цього Кодексу (для бюджетів міст Києва та Севастополя - статтями 88-90 цього Кодексу), обрахованого із застосуванням фінансових нормативів бюджетної забезпеченості та коригуючих коефіцієнтів:
 
1142. над кошиком доходів місцевих бюджетів - для бюджетів міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення;
 
   над розрахунковим обсягом кошика доходів місцевих бюджетів - для бюджетів міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, інших бюджетів місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти;
 
1143. над доходами, визначеними частиною другою статті 66 цього Кодексу, - для районних бюджетів.
 
   над розрахунковим обсягом доходів, визначених частиною другою статті 66 цього Кодексу, - для районних бюджетів.
 
1144. 2. Розподіл обсягу міжбюджетних трансфертів, визначених пунктами 1 та 3 частини першої статті 96 цього Кодексу, затвердженого законом про Державний бюджет України, між бюджетами міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим, міст обласного значення і районними бюджетами, визначається на основі формули.
 
   2. Розподіл обсягу міжбюджетних трансфертів, визначених пунктами 1 та 3 частини першої статті 96 цього Кодексу, затвердженого законом про Державний бюджет України, між бюджетами міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення і районними бюджетами, іншими бюджетами місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти, визначається на основі формули.
 
1145. 3. Формула розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів, визначених пунктами 1 та 3 частини першої статті 96 цього Кодексу, затверджується Кабінетом Міністрів України і повинна враховувати такі параметри:
 
   3. Формула розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів, визначених пунктами 1 та 3 частини першої статті 96 цього Кодексу, затверджується Кабінетом Міністрів України і повинна враховувати такі параметри:
 
1146. 1) фінансові нормативи бюджетної забезпеченості та коригуючі коефіцієнти до них;
 
   1) фінансові нормативи бюджетної забезпеченості та коригуючі коефіцієнти до них;
 
1147. 2) кількість мешканців та кількість споживачів соціальних послуг;
 
   2) кількість мешканців та кількість споживачів соціальних послуг;
 
1148. 3) індекс відносної податкоспроможності відповідного міста чи району;
 
-529- Кирильчук Є.І.
У підпункті 3 частини третьої статті 98 слова «міста чи району» замінити словом «бюджету».
 
Враховано   3) індекс відносної податкоспроможності відповідного бюджету;
 
1149. 4) прогнозний показник обсягу кошика доходів, що враховується при визначенні міжбюджетних трансфертів;
 
-530- Кирильчук Є.І.
Текст підпункту 4 частини третьої статті 98 викласти у такій редакції: «прогнозний обсяг кошику доходів місцевих бюджетів».
 
Враховано   4) розрахунковий обсяг кошику доходів місцевих бюджетів;
 
1150. 5) коефіцієнт вирівнювання;
 
   5) коефіцієнт вирівнювання;
 
1151. 6) норматив кількості працівників органів місцевого самоврядування в розрахунку до кількості мешканців.
 
   6) норматив кількості працівників органів місцевого самоврядування в розрахунку до кількості мешканців.
 
1152. У разі внесення змін до Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів на плановий бюджетний період проект таких змін та аналітичні розрахунки і порівняльні таблиці щодо впливу запропонованих змін подаються разом з проектом закону про Державний бюджет України, схваленим Кабінетом Міністрів України.
 
   У разі внесення змін до Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів на плановий бюджетний період проект таких змін та аналітичні розрахунки і порівняльні таблиці щодо впливу запропонованих змін подаються разом з проектом закону про Державний бюджет України, схваленим Кабінетом Міністрів України.
 
1153. 4. Обсяг кошика доходів відповідного бюджету визначається із застосуванням індексу відносної податкоспроможності бюджету міста чи району, який розраховується з використанням економіко-математичних методів та коригуючих коефіцієнтів, на основі даних про фактичне виконання відповідного бюджету за три останні бюджетні періоди.
 
-531- Кабінет Міністрів України
У частині четвертій статті 98 слова «бюджету міста чи району» замінити словами «такого бюджету».
 
Враховано   4. Розрахунковий обсяг кошика доходів відповідного бюджету визначається із застосуванням індексу відносної податкоспроможності такого бюджету, який розраховується з використанням економіко-математичних методів та коригуючих коефіцієнтів на основі даних про фактичне виконання відповідного бюджету за три останні бюджетні періоди.
 
1154. 5. Індекс відносної податкоспроможності є коефіцієнтом, що визначає рівень податкоспроможності адміністративно-територіальної одиниці у порівнянні з аналогічним середнім показником по Україні у розрахунку на одного мешканця.
 
-532- Кирильчук Є.І.
У частині п’ятій статті 98 слова «адміністративно-територіальної одиниці» замінити словами «відповідного бюджету».
 
Враховано   5. Індекс відносної податкоспроможності є коефіцієнтом, що визначає рівень податкоспроможності відповідного бюджету у порівнянні з аналогічним середнім показником по Україні у розрахунку на одного мешканця.
 
1155. 6. Для визначення індексу відносної податкоспроможності відповідних бюджетів використовується кошик доходів місцевих бюджетів, визначений відповідно до статті 64 цього Кодексу (крім доходів, передбачених пунктами 3, 5-9, 11 і 12 частини першої статті 64 цього Кодексу), та статті 66 цього Кодексу (крім доходів, передбачених пунктами 2, 3, 5-8 і 10 частини першої статті 66 цього Кодексу), та інших джерел доходів, встановлених законом про Державний бюджет України.
 
-533- Кирильчук Є.І.
У частині шостій статті 98 цифри «2, 3, 5-8 і 10» замінити цифрами «2-4, 6-9, 11 і 13».
 
Враховано   6. Для визначення індексу відносної податкоспроможності відповідних бюджетів використовується кошик доходів місцевих бюджетів, визначений відповідно до статті 64 цього Кодексу (крім доходів, передбачених пунктами 3, 5-9, 11 і 12 частини першої статті 64 цього Кодексу), та статті 66 цього Кодексу (крім доходів, передбачених пунктами 2-4, 6-9, 11 і 13 частини першої статті 66 цього Кодексу), та інших доходів, встановлених законом про Державний бюджет України.
 
1156. Обсяг доходів, передбачених пунктами 3, 5-9, 11 і 12 частини першої статті 64 та пунктами 2, 3, 5-8 і 10 частини першої статті 66 цього Кодексу, визначається окремо по кожному виду доходів.
 
   Обсяг доходів, передбачених пунктами 3, 5-9, 11 і 12 частини першої статті 64 та пунктами 2-4, 6-9, 11 і 13 частини першої статті 66 цього Кодексу, визначається окремо по кожному виду доходів.
 
1157. 7. При визначенні індексу відносної податкоспроможності кошик доходів місцевих бюджетів збільшується на суму втрат у доходах, що виникли внаслідок надання пільг платникам податків згідно з рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим та відповідних рад.
 
   7. При визначенні індексу відносної податкоспроможності розрахунковий обсяг кошика доходів місцевих бюджетів збільшується на суму втрат у доходах, що виникли внаслідок надання пільг платникам податків згідно з рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим та відповідних місцевих рад.
 
1158. 8. Індекси відносної податкоспроможності відповідних бюджетів не можуть змінюватися і переглядатися частіше, ніж раз на рік без відповідного обґрунтування, крім випадків:
 
   8. Індекси відносної податкоспроможності відповідних бюджетів не можуть змінюватися і переглядатися частіше, ніж раз на рік, без відповідного обґрунтування, крім випадків:
 
1159. виділення нових або зміни статусу вже існуючих адміністративно-територіальних одиниць;
 
   виділення нових або зміни статусу вже існуючих адміністративно-територіальних одиниць;
 
1160. зміни місцезнаходження суб’єктів підприємницької діяльності-платників податків;
 
   зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання - платників податків;
 
1161. зміни податкового законодавства.
 
   зміни податкового законодавства.
 
1162. Зміна обсягу надходжень коштів за відповідні бюджетні періоди, які враховуються для визначення обсягу кошика доходів місцевих бюджетів, повинна бути підтверджена органами стягнення.
 
-534- Кирильчук Є.І.
В абзаці п’ятому частини восьмої статті 98 слово «коштів» виключити, після слів «бюджетні періоди» доповнити словом «доходів».
 
Враховано   Зміна обсягу надходжень за відповідні бюджетні періоди доходів, які враховуються для визначення розрахункового обсягу кошика доходів місцевих бюджетів, повинна бути підтверджена органами стягнення.
 
1163. Стаття 99. Дотація вирівнювання бюджету Автономної Республіки Крим та обласним бюджетам
 
   Стаття 99. Дотація вирівнювання бюджету Автономної Республіки Крим та обласним бюджетам
 
1164. 1. Дотація вирівнювання бюджету Автономної Республіки Крим та обласним бюджетам визначається як перевищення обсягу видатків цих бюджетів, перелік яких визначено статтею 90 цього Кодексу, і який обраховано із застосуванням фінансових нормативів бюджетної забезпеченості та коригуючих коефіцієнтів, над прогнозними показниками доходів бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, що зараховуються до них відповідно до частини першої статті 66 цього Кодексу.
 
   1. Дотація вирівнювання бюджету Автономної Республіки Крим та обласним бюджетам визначається як перевищення розрахункового обсягу видатків цих бюджетів, перелік яких визначено статтею 90 цього Кодексу, обрахованого із застосуванням фінансових нормативів бюджетної забезпеченості та коригуючих коефіцієнтів, над розрахунковим обсягом доходів бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, що зараховуються до них відповідно до частини першої статті 66 цього Кодексу.
 
1165. 2. Обсяг доходів бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів обчислюється на основі прогнозних показників доходів, що зараховуються до цих бюджетів відповідно до частини першої статті 66 цього Кодексу, із застосуванням індексу відносної податкоспроможності з дотриманням умов його обчислення, визначених частинами п'ятою, сьомою та восьмою статті 98 цього Кодексу.
 
   2. Розрахунковий обсяг доходів бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів обчислюється на основі прогнозних показників доходів, що зараховуються до цих бюджетів відповідно до частини першої статті 66 цього Кодексу, із застосуванням індексу відносної податкоспроможності з дотриманням умов його обчислення, визначених частинами п'ятою, сьомою та восьмою статті 98 цього Кодексу.
 
1166. Стаття 100. Кошти, що передаються до державного бюджету з бюджету Автономної Республіки Крим, обласних і районних бюджетів, міських (міст Києва і Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення) бюджетів
 
-535- Кабінет Міністрів України
У статті 100:
назву статті доповнити словами «інших бюджетів місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті на відповідний рік визначені міжбюджетні трансферти»;
у частині першій після слів «міських (міст Києва і Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення) бюджетів» доповнити словами «інших бюджетів місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті на відповідний рік визначені міжбюджетні трансферти».
 
Враховано з уточненням редакції  Стаття 100. Кошти, що передаються до державного бюджету з бюджету Автономної Республіки Крим, обласних і районних бюджетів, міських (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджетів, інших бюджетів місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти
 
1167. 1. Якщо прогнозні показники доходів бюджету Автономної Республіки Крим, обласних і районних бюджетів, міських (міст Києва і Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення) бюджетів, визначених відповідно до статей 64 та 66 цього Кодексу, перевищують розрахунковий обсяг видатків відповідного бюджету, обрахований із застосуванням фінансових нормативів бюджетної забезпеченості та коригуючих коефіцієнтів, для такого бюджету встановлюється обсяг коштів, що підлягають передачі до державного бюджету.
 
   1. Якщо розрахунковий обсяг доходів бюджету Автономної Республіки Крим, обласних і районних бюджетів, міських (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджетів, інших бюджетів місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти, визначених відповідно до статей 64 та 66 цього Кодексу, перевищує розрахунковий обсяг видатків відповідного бюджету, обрахований із застосуванням фінансових нормативів бюджетної забезпеченості та коригуючих коефіцієнтів, для такого бюджету встановлюється обсяг коштів, що підлягають передачі до державного бюджету.
 
1168. 2. Коефіцієнт вирівнювання застосовується до обчисленого за формулою обсягу коштів, що підлягають передачі до державного бюджету, і визначається в межах від 0, 60 до одиниці з метою стимулювання нарощування доходів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.
 
-536- Борисов В.Д.
Доповнити пункт 2 статті 100 словами «та диференціюється залежно від рівня виконання таких доходів».
 
Враховано   2. Коефіцієнт вирівнювання застосовується до обчисленого за формулою обсягу коштів, що підлягають передачі до державного бюджету, і визначається в межах від 0, 60 до одиниці з метою стимулювання нарощування доходів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, та диференціюється залежно від рівня виконання таких доходів.
 
1169. Стаття 101. Міжбюджетні трансферти між місцевими бюджетами
 
   Стаття 101. Міжбюджетні трансферти між місцевими бюджетами
 
1170. 1. Міські та районні ради можуть передбачати у відповідних бюджетах дотації вирівнювання бюджетам районів у містах, бюджетам сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань, а також кошти, що передаються з цих бюджетів.
 
-537- Ляшко О.В.
У частині першій статті 101 слова «бюджетам сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань» та «цих» замінити відповідно словами «бюджетам місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади до чотириста одного жителя» та «таких».
 
Враховано   1. Міські та районні ради можуть передбачати у відповідних бюджетах дотації вирівнювання бюджетам районів у містах, бюджетам місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади до чотириста одного жителя, а також кошти, що передаються з таких бюджетів.
 
1171. 2. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та відповідні ради можуть передбачати у відповідних бюджетах такі види міжбюджетних трансфертів:
 
   2. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та місцеві ради можуть передбачати у відповідних бюджетах такі види міжбюджетних трансфертів:
 
1172. 1) субвенції на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування;
 
   1) субвенції на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування;
 
1173. 2) субвенції на виконання власних повноважень територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об'єднань;
 
   2) субвенції на виконання власних повноважень територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об'єднань;
 
1174. 3) субвенції на виконання інвестиційних програм (проектів);
 
   3) субвенції на виконання інвестиційних програм (проектів);
 
1175. 4) інші дотації та субвенції.
 
-538- Кирильчук Є.І.
У статті 101 текст пункту 4 частини другої викласти у такій редакції: «додаткові дотації та інші субвенції».
 
Враховано   4) додаткові дотації та інші субвенції.
3. Міжбюджетні відносини між районним бюджетом та бюджетами місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади до чотириста одного жителя визначаються на засадах цього Кодексу та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з урахуванням таких вимог:
1) обсяг дотації вирівнювання з районних бюджетів до відповідних бюджетів місцевого самоврядування або обсяг коштів, що передаються із відповідних бюджетів місцевого самоврядування до районного бюджету, визначається на основі Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів між районним бюджетом та відповідними бюджетами місцевого самоврядування, яка затверджується Кабінетом Міністрів України, з урахуванням параметрів, визначених частиною третьою статті 98 цього Кодексу, та додаткових параметрів (коефіцієнтів пофакторного впливу, що визначають питому вагу кожного фактора у загальному обсязі видатків відповідних бюджетів місцевого самоврядування);
2) коефіцієнт вирівнювання застосовується до обчисленого за Формулою розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (дотації вирівнювання та коштів, що передаються до районного бюджету) між районним бюджетом та відповідними бюджетами місцевого самоврядування обсягу коштів, що підлягають передачі до районного бюджету, і визначається в межах від 0,6 до 1;
3) розрахунки міжбюджетних трансфертів (дотації вирівнювання та коштів, що передаються до районного бюджету) здійснюються районною державною адміністрацією у двотижневий строк після доведення Кабінетом Міністрів України положень та показників міжбюджетних відносин;
4) розрахунки міжбюджетних трансфертів подаються до обласної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим для перевірки їх відповідності Формулі розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (дотації вирівнювання та коштів, що передаються до районного бюджету) між районним бюджетом та відповідними бюджетами місцевого самоврядування, а також доводяться до відома відповідних органів місцевого самоврядування;
5) затверджені обсяги міжбюджетних трансфертів між районним бюджетом та відповідними бюджетами місцевого самоврядування доводяться до відповідних органів місцевого самоврядування у дводенний строк після затвердження відповідного районного бюджету;
6) якщо рішення районної ради про районний бюджет не затверджено у строк, визначений частиною другою статті 77 цього Кодексу, рішення про встановлення обсягів міжбюджетних трансфертів (дотації вирівнювання та коштів, що передаються до районного бюджету) між районним бюджетом та відповідними бюджетами місцевого самоврядування, приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою.
Такі положення поширюються на міжбюджетні відносини між міським (міста Севастополя, міста республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджетом та бюджетами адміністративно підпорядкованих йому сіл і селищ з чисельністю населення до чотириста одного жителя.
 
    -539- Ляшко О.В.
Статтю 101 доповнити частиною третьою такого змісту:
«3. Міжбюджетні відносини між районним бюджетом та бюджетами місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади до чотириста одного жителя визначаються на засадах цього Кодексу та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з урахуванням таких вимог:
1) обсяг дотації вирівнювання з районних бюджетів до відповідних бюджетів місцевого самоврядування або обсяг коштів, що передаються із відповідних бюджетів місцевого самоврядування до районного бюджету, визначається на основі Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів між районним бюджетом та відповідними бюджетами місцевого самоврядування, яка затверджується Кабінетом Міністрів України, з урахуванням параметрів, визначених частиною третьою статті 98 цього Кодексу, та додаткових параметрів (коефіцієнтів пофакторного впливу, що визначають питому вагу кожного фактора у загальному обсязі видатків відповідних бюджетів місцевого самоврядування);
2) коефіцієнт вирівнювання застосовується до обчисленого за Формулою розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (дотації вирівнювання та коштів, що передаються до районного бюджету) між районним бюджетом та відповідними бюджетами місцевого самоврядування обсягу коштів, що підлягають передачі до районного бюджету, і визначається в межах від 0,6 до 1;
3) розрахунки міжбюджетних трансфертів (дотації вирівнювання та коштів, що передаються до районного бюджету) здійснюються районною державною адміністрацією у двотижневий строк після доведення Кабінетом Міністрів України положень та показників міжбюджетних відносин;
4) розрахунки міжбюджетних трансфертів подаються до обласної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим для перевірки їх відповідності Формулі розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (дотації вирівнювання та коштів, що передаються до районного бюджету) між районним бюджетом та відповідними бюджетами місцевого самоврядування, а також доводяться до відома відповідних органів місцевого самоврядування;
5) затверджені обсяги міжбюджетних трансфертів між районним бюджетом та відповідними бюджетами місцевого самоврядування доводяться до відповідних органів місцевого самоврядування у дводенний строк після затвердження відповідного районного бюджету;
6) якщо рішення районної ради про районний бюджет не затверджено у строк, визначений частиною другою статті 77 цього Кодексу, рішення про встановлення обсягів міжбюджетних трансфертів (дотації вирівнювання та коштів, що передаються до районного бюджету) між районним бюджетом та відповідними бюджетами місцевого самоврядування, приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою.
Такі положення поширюються на міжбюджетні відносини між міським (міста Севастополя, міста республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджетом та бюджетами адміністративно підпорядкованих йому сіл і селищ з чисельністю населення до чотириста одного жителя».
 
Враховано    
1176. Стаття 102. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту
 
-540- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у назві статті 102 слово «Субвенція» замінити словом «Субвенції»;
 
Враховано   Стаття 102. Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту
 
    -541- Баранов В.О.
Суслов Є.І.
Шкутяк З.В.
Вилучити статтю 102.
 
Відхилено    
1177. 1. Видатки місцевих бюджетів, передбачені у підпункті "б" пункту 4 частини першої статті 89 цього Кодексу, проводяться за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
   1. Видатки місцевих бюджетів, передбачені у підпункті "б" пункту 4 частини першої статті 89 цього Кодексу, проводяться за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
1178. 2. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надаються пільги, виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу на домогосподарство в рік, а особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, - із розрахунку вартості 3, 1 тонни вугілля на побутові потреби на домогосподарство в рік. Граничні показники вартості твердого та рідкого пічного побутового палива та скрапленого газу у розрізі Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
   2. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надаються пільги, виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балона скрапленого газу на домогосподарство на рік, а особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, - із розрахунку вартості 3, 1 тонни вугілля на побутові потреби на домогосподарство на рік. Граничні показники вартості твердого та рідкого пічного побутового палива та скрапленого газу у розрізі Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
1179. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають право:
 
   Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають право:
 
1180. встановлювати збільшені норми на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива та скрапленого газу особам, які мають право на пільги та житлові субсидії відповідно до законодавства, за рахунок та в межах коштів відповідних місцевих бюджетів, прийнятих в установленому порядку;
 
-542- Кирильчук Є.І.
В абзаці третьому частини другої статті 102 слова «прийнятих в установленому порядку» виключити.
 
Враховано   встановлювати збільшені норми на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива та скрапленого газу особам, які мають право на пільги та житлові субсидії відповідно до законодавства, за рахунок та в межах коштів відповідних місцевих бюджетів;
 
1181. надавати пільги на тверде та рідке пічне побутове паливо та скраплений балонний газ у натуральному виразі або готівкою.
 
   надавати пільги на тверде та рідке пічне побутове паливо та скраплений балонний газ у натуральному виразі або готівкою.
 
1182. Натуральні норми забезпечення населення твердим та рідким пічним побутовим паливом та скрапленим газом, відповідно до яких населенню будуть надаватися пільги і житлові субсидії готівкою для відшкодування витрат на їх придбання, затверджуються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах мінімальних норм та граничних показників їх вартості, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з обсягу коштів, призначених на зазначену мету.
 
   Натуральні норми забезпечення населення твердим та рідким пічним побутовим паливом та скрапленим газом, відповідно до яких населенню будуть надаватися пільги і житлові субсидії готівкою для відшкодування витрат на їх придбання, затверджуються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах мінімальних норм та граничних показників їх вартості, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з обсягу коштів, призначених на зазначену мету.
 
1183. 3. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот надаються житлові субсидії населенню та пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років військовослужбовцям Служби безпеки України, працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони; пенсіонерам з числа слідчих прокуратури; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків; непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні; звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби, та членам їх сімей, які перебувають на їх утриманні; батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, батькам та членам сімей осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, які загинули (померли), пропали безвісти або стали інвалідами при проходженні служби; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини четвертої статті 29 Основ законодавства України про культуру, абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту"; дітям війни.
 
-543- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у частині третій статті 102: після слів «квартирної плати» доповнити словами « (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій)», слова «та членам їх сімей, які перебувають на їх утриманні» виключити, після слів «Чорнобильською катастрофою» доповнити словами «суддям у відставці; пенсіонерам з числа спеціалістів із захисту рослин відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України «Про захист рослин», після слів «Основ законодавства України про культуру» доповнити словами «частини другої статті 30 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»;
 
Враховано   3. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот надаються житлові субсидії населенню та пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років військовослужбовцям Служби безпеки України, працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони; пенсіонерам з числа слідчих прокуратури; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків; непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні; звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби; батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, батькам та членам сімей осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, які загинули (померли), пропали безвісти або стали інвалідами під час проходження служби; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; суддям у відставці; пенсіонерам з числа спеціалістів із захисту рослин відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України «Про захист рослин»; громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини четвертої статті 29 Основ законодавства України про культуру, частини другої статті 30 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту"; дітям війни.
 
1184. 4. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надаються житлові субсидії населенню та пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків; непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини четвертої статті 29 Основ законодавства України про культуру, абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту", особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України.
 
-544- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
у частині четвертій статті 102: після слів «Чорнобильською катастрофою» доповнити словами «пенсіонерам з числа спеціалістів із захисту рослин відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України «Про захист рослин», після слів «Основ законодавства України про культуру» доповнити словами «частини другої статті 30 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу»;
 
Враховано   4. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надаються житлові субсидії населенню та пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків; непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; пенсіонерам з числа спеціалістів із захисту рослин відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України «Про захист рослин»; громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини четвертої статті 29 Основ законодавства України про культуру, частини другої статті 30 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту"; особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України; компенсації особам, які згідно з частиною восьмою статті 43 Гірничого закону України мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають центральне опалення.
 
    -545- Кирильчук Є.І.
Частину четверту статті 102 доповнити словами і цифрами «компенсації особам, які згідно з частиною восьмою статті 43 Гірничого закону України мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають центральне опалення».
 
Враховано    
1185. 5. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв'язку та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) надаються пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; ветеранам праці; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам державної пожежної охорони, ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; особам, звільненим з військової служби, які стали інвалідами під час проходження військової служби; інвалідам, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого); пенсіонерам з числа слідчих прокуратури; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, а також здійснюються компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
 
-546- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
частину п’яту статті 102 після слів «Чорнобильською катастрофою» доповнити словами «суддям у відставці»;
 
Враховано   5. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв'язку та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) надаються пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; ветеранам праці; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам державної пожежної охорони, ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; особам, звільненим з військової служби, які стали інвалідами під час проходження військової служби; інвалідам, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого); пенсіонерам з числа слідчих прокуратури; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, суддям у відставці, а також здійснюються компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
 
    -547- Сушкевич В.М.
У частині п’ятій статті 102 слова «здійснюються компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян» замінити словами «надається допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, здійснюються компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян».
 
Відхилено    
1186. 6. Кабінет Міністрів України може здійснювати перерозподіл обсягів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту між їх видами та між місцевими бюджетами виходячи з фактично нарахованих обсягів відповідних пільг, субсидій і допомоги населенню в межах загального обсягу таких субвенцій.
 
   6. Кабінет Міністрів України може здійснювати перерозподіл обсягів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту між їх видами та між місцевими бюджетами виходячи з фактично нарахованих обсягів відповідних пільг, субсидій і допомоги населенню в межах загального обсягу таких субвенцій.
 
1187. Стаття 103. Субвенція на компенсацію втрат доходів бюджетів місцевого самоврядування на виконання власних повноважень внаслідок наданих державою податкових пільг
 
-548- Кирильчук Є.І.
У назві і тексті статті 103 слова «субвенція» та «бюджетів місцевого самоврядування» замінити відповідно словами «додаткова дотація» та «місцевих бюджетів» у відповідних відмінках.
 
Враховано   Стаття 103. Додаткова дотація на компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів на виконання власних повноважень внаслідок наданих державою податкових пільг
 
1188. 1. Надання державою податкових пільг, що зменшують доходи бюджетів місцевого самоврядування на виконання власних повноважень, має супроводжуватися внесенням змін до закону про Державний бюджет України на поточний бюджетний період, що передбачає надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію відповідних втрат доходів бюджетів місцевого самоврядування.
 
-549- Ляшко О.В.
Частину першу статті 103 викласти у такій редакції:
«1. Надання державою податкових пільг, що зменшують доходи місцевих бюджетів на виконання власних повноважень, має супроводжуватися наданням додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію відповідних втрат доходів місцевих бюджетів».
 
Враховано   1. Надання державою податкових пільг, що зменшують доходи місцевих бюджетів на виконання власних повноважень, має супроводжуватися наданням додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію відповідних втрат доходів місцевих бюджетів.
 
1189. Стаття 104. Субвенції на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування
 
   Стаття 104. Субвенції на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування
 
1190. 1. Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування надається з одного місцевого бюджету іншому для компенсації цих видатків.
 
-550- Кирильчук Є.І.
У частині першій статті 104 слово «цих» замінити словом «відповідних».
 
Враховано   1. Субвенція на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування надається з одного місцевого бюджету іншому для компенсації відповідних видатків.
 
1191. 2. Умови утримання об'єктів спільного користування чи ліквідації негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування та надання субвенції визначаються на договірних засадах між надавачем субвенції та її отримувачем.
 
   2. Умови утримання об'єктів спільного користування чи ліквідації негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування та надання субвенції визначаються на договірних засадах між надавачем субвенції та її отримувачем.
 
1192. Стаття 105. Субвенції на виконання інвестиційних програм (проектів)
 
   Стаття 105. Субвенції на виконання інвестиційних програм (проектів)
 
1193. 1. Субвенції на виконання інвестиційних програм (проектів) надаються місцевим бюджетам з урахуванням таких основних засад:
 
   1. Субвенції на виконання інвестиційних програм (проектів) надаються місцевим бюджетам з урахуванням таких основних засад:
 
1194. 1) економічної ефективності досягнення цілей інвестиційної програми (проекту) із залученням мінімального обсягу бюджетних коштів на виконання інвестиційних програм (проектів);
 
   1) економічної ефективності досягнення цілей інвестиційної програми (проекту) із залученням мінімального обсягу бюджетних коштів на виконання інвестиційних програм (проектів);
 
1195. 2) направленості субвенції виключно на створення, приріст чи оновлення основних фондів комунальної форми власності;
 
   2) направленості субвенції виключно на створення, приріст чи оновлення основних фондів комунальної форми власності;
 
1196. 3) фінансової забезпеченості інвестиційних програм (проектів), термін впровадження яких довший, ніж бюджетний період, необхідними фінансовими ресурсами місцевих бюджетів та коштами субвенції на їх виконання впродовж усього терміну впровадження;
 
-551- Кирильчук Є.І.
Пункт 3 частини першої статті 105 після слів «місцевих бюджетів» доповнити словами «кредитами (позиками), залученими під державні та/або місцеві гарантії».
 
Враховано   3) фінансової забезпеченості інвестиційних програм (проектів), строк впровадження яких довший, ніж бюджетний період, необхідними фінансовими ресурсами місцевих бюджетів, кредитами (позиками), залученими під державні та/або місцеві гарантії, та коштами субвенції на їх виконання впродовж усього строку впровадження;
 
1197. 4) рівня забезпеченості закладами (установами) соціально-культурної сфери;
 
   4) рівня забезпеченості закладами (установами) соціально-культурної сфери;
 
1198. 5) рівня розвитку дорожнього та комунального господарства;
 
   5) рівня розвитку дорожнього та комунального господарства;
 
1199. 6) участі бюджету отримувача субвенції;
 
   6) участі бюджету отримувача субвенції;
 
1200. 7) обґрунтування спроможності подальшого утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів об’єктів комунальної власності.
 
   7) обґрунтування спроможності подальшого утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів об’єктів комунальної власності.
 
1201. 2. Якщо фактичний обсяг надходжень податку на прибуток, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та бюджету міста Севастополя відповідно до пункту 1 частини першої статті 71 цього Кодексу, за бюджетний період, що передує плановому, із розрахунку на одного мешканця, нижчий середнього показника по Україні, таким бюджетам передбачається субвенція з державного бюджету на виконання інвестиційних програм (проектів).
 
-552- Александровська А.О.
У статті 105 частину 2 виключити
 
Враховано      
    -553- Кабінет Міністрів України
Частину другу статті 105 виключити.
 
Враховано    
1202. Стаття 106. Субвенції на виконання власних повноважень територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об'єднань
 
   Стаття 106. Субвенції на виконання власних повноважень територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об'єднань
 
1203. 1. Субвенції на виконання власних повноважень територіальних громад можуть передбачатися в складі їх бюджетів у разі, якщо інший орган державної влади чи місцевого самоврядування може виконати цю функцію ефективніше.
 
   1. Субвенції на виконання власних повноважень територіальних громад можуть передбачатися в складі їх бюджетів, якщо інший орган державної влади, Автономної Республіки Крим чи місцевого самоврядування може виконати цю функцію ефективніше.
 
1204. 2. Умови та порядок надання субвенції на виконання власних повноважень територіальних громад визначаються відповідною угодою сторін.
 
-554- Кирильчук Є.І.
У частині другій статті 106 слова «відповідною угодою» замінити словами «відповідним договором».
 
Враховано   2. Умови та порядок надання субвенції на виконання власних повноважень територіальних громад визначаються відповідним договором сторін.
 
1205. Стаття 107. Субвенції на виконання інвестиційних програм (проектів) з місцевих бюджетів
 
   Стаття 107. Субвенції на виконання інвестиційних програм (проектів) з місцевих бюджетів
 
1206. 1. Субвенції на виконання інвестиційних програм (проектів) надаються з одного місцевого бюджету іншому на підставі договору між надавачем субвенції та її отримувачем.
 
   1. Субвенції на виконання інвестиційних програм (проектів) надаються з одного місцевого бюджету іншому на підставі договору між надавачем субвенції та її отримувачем.
 
1207. Стаття 108. Порядок перерахування міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 108. Порядок перерахування міжбюджетних трансфертів
 
1208. 1. Дотація вирівнювання та субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам перераховуються з рахунків державного бюджету органами Державного казначейства України бюджету Автономної Республіки Крим, обласним бюджетам, бюджетам міст Києва і Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення і районним бюджетам. Перерахування коштів, що передаються до державного бюджету з бюджету Автономної Республіки Крим, бюджетів міст Києва і Севастополя, бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення, районних і обласних бюджетів, забезпечується відповідними органами Державного казначейства України.
 
-555- Кабінет Міністрів України
Частину першу статті 108 викласти у такій редакції:
«1. Міжбюджетні трансферти з державного бюджету місцевим бюджетам перераховуються з рахунків державного бюджету органами Державного казначейства України. Перерахування коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, забезпечується відповідними органами Державного казначейства України».
 
Враховано   1. Міжбюджетні трансферти з державного бюджету місцевим бюджетам перераховуються з рахунків державного бюджету органами Державного казначейства України. Перерахування коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, забезпечується відповідними органами Державного казначейства України.
 
1209. 2. Порядок перерахування дотації вирівнювання та субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам всіх рівнів, включаючи бюджети районів у містах, коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, а також порядок перерахування міжбюджетних трансфертів між місцевими бюджетами визначаються Кабінетом Міністрів України і повинні забезпечувати своєчасність, рівномірність, гарантованість та повноту перерахування трансфертів.
 
   2. Порядок перерахування дотації вирівнювання та субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам (включаючи бюджети районів у містах), коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, а також порядок перерахування міжбюджетних трансфертів між місцевими бюджетами визначаються Кабінетом Міністрів України і повинні забезпечувати своєчасність, рівномірність, гарантованість та повноту перерахування трансфертів.
 
1210. Перерахування дотації вирівнювання з державного бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за нормативами щоденних відрахувань, які визначаються законом про Державний бюджет України, від кошика доходів державного бюджету для надання міжбюджетних трансфертів, що надходять на аналітичні рахунки обліку доходів державного бюджету на відповідній території. У разі коли за нормативами щоденних відрахувань не забезпечується отримання місячної суми дотації вирівнювання відповідно до розпису Державного бюджету України, Державне казначейство України перераховує недоотриману місячну суму дотації вирівнювання із загального фонду державного бюджету не пізніше 10 числа наступного місяця.
 
-556- Кирильчук Є.І.
В абзаці другому частини другої статті 108 слова «наступного місяця» замінити словами «місяця, наступного за звітним».
 
Враховано   Перерахування дотації вирівнювання з державного бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за нормативами щоденних відрахувань, які визначаються законом про Державний бюджет України, від кошика доходів державного бюджету для надання міжбюджетних трансфертів, що надходять на аналітичні рахунки обліку доходів державного бюджету на відповідній території. Якщо за нормативами щоденних відрахувань не забезпечується отримання місячної суми дотації вирівнювання відповідно до розпису Державного бюджету України, Державне казначейство України перераховує недоотриману місячну суму дотації вирівнювання із загального фонду державного бюджету не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним.
 
1211. 3. Перерахування коштів до державного бюджету з міських бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, районних бюджетів здійснюється органами Державного казначейства України за рахунок фактичних надходжень кошика доходів відповідних місцевих бюджетів згідно з нормативами щоденних відрахувань, визначених законом про Державний бюджет України. Перерахування коштів до районних і міських міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення бюджетів з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення здійснюється органами Державного казначейства України за рахунок фактичних надходжень кошика доходів відповідних місцевих бюджетів згідно з нормативами щоденних відрахувань, визначених відповідними районними та міськими радами. Місячний обсяг перерахування зазначених коштів за нормативами щоденних відрахувань не повинен становити більше однієї дванадцятої річної суми, визначеної законом про Державний бюджет України (рішенням районної чи міської ради про місцевий бюджет).
 
-557- Кабінет Міністрів України
Частину третю статті 108 викласти у такій редакції:
«3. Перерахування коштів до державного бюджету (міських і районних бюджетів) з відповідних місцевих бюджетів здійснюється органами Державного казначейства України за рахунок фактичних надходжень кошика доходів відповідних місцевих бюджетів згідно з нормативами щоденних відрахувань, визначених законом про Державний бюджет України (рішенням міської чи районної ради про місцевий бюджет). Обсяг перерахування зазначених коштів за нормативами щоденних відрахувань наростаючим підсумком з початку року не повинен перевищувати однієї дванадцятої річної суми, визначеної законом про Державний бюджет України (рішенням міської чи районної ради про місцевий бюджет), помноженої на кількість місяців у звітному періоді».
 
Враховано   3. Перерахування коштів до державного бюджету (міських і районних бюджетів) з відповідних місцевих бюджетів здійснюється органами Державного казначейства України за рахунок фактичних надходжень кошика доходів відповідних місцевих бюджетів згідно з нормативами щоденних відрахувань, визначених законом про Державний бюджет України (рішенням міської чи районної ради про місцевий бюджет). Обсяг перерахування зазначених коштів за нормативами щоденних відрахувань наростаючим підсумком з початку року не повинен перевищувати однієї дванадцятої річної суми, визначеної законом про Державний бюджет України (рішенням міської чи районної ради про місцевий бюджет), помноженої на кількість місяців у звітному періоді.
 
1212. Перерахування коштів до державного бюджету з обласних бюджетів, міського бюджету міста Києва, визначених законом про Державний бюджет України, здійснюється щодекадно рівними частинами згідно з помісячними сумами таких платежів, установленими розписом Державного бюджету України.
 
      
1213. 4. Додаткова дотація з державного бюджету бюджету Автономної Республіки Крим та обласним бюджетам на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів розподіляється між бюджетами Автономної Республіки Крим, обласним бюджетом, бюджетами міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та бюджетами районів відповідно у таких пропорціях: не більш як 25 відсотків - для бюджету Автономної Республіки Крим, обласного бюджету та не менш як 75 відсотків - для бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та бюджетів районів.
 
-558- Кирильчук Є.І.
Частину четверту статті 108 виключити (перенесено до статті 97) та уточнити нумерацію наступних частин цієї статті.
 
Враховано      
1214. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні державні адміністрації здійснюють розподіл додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів з урахуванням особливостей депресивних та гірських територій і тих, що мають низький показник чисельності населення і розгалужену мережу бюджетних установ.
 
      
1215. 5. До складу кошика доходів державного бюджету для надання міжбюджетних трансфертів належать доходи загального фонду державного бюджету, визначені пунктами 1-3, 6 (без врахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість грошовими коштами), 7-11, 17, 23 (крім плати за оренду майна, що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок державного бюджету), 24, 25 і 42 (крім коштів, що передаються до державного бюджету з міського бюджету міста Києва) частини другої статті 29 цього Кодексу.
 
-559- Кирильчук Є.І.
У частині п’ятій статті 108 цифри «6», «7-11, 17, 23» та «24, 25 і 42» замінити відповідно цифрами «5», «6-10, 16, 22» та «23, 24 і 43», доповнити словами та цифрами «з урахуванняи частини п’ятої статті 29 цього Кодексу».
 
Враховано   4. До складу кошика доходів державного бюджету для надання міжбюджетних трансфертів належать доходи загального фонду державного бюджету, визначені пунктами 1-3, 5 (без врахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість грошовими коштами), 6-10, 16, 22 (крім плати за оренду майна, що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок державного бюджету), 23, 24 і 43 (крім коштів, що передаються до державного бюджету з міського бюджету міста Києва) частини другої статті 29 цього Кодексу з урахуванняи частини п’ятої статті 29 цього Кодексу.
5. З метою стимулювання соціально-економічного розвитку регіонів здійснюється перерахування місцевим бюджетам 50 відсотків надпланових доходів за переліком показників загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів), крім податку на додану вартість, до бюджету розвитку бюджетів сіл, селищ, міст (крім бюджету міста Києва) та у порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.
 
    -560- Кабінет Міністрів України
Доповнити частиною шостою (з уточненням нумерації наступних частин) такого змісту:
«6. З метою стимулювання соціально-економічного розвитку регіонів здійснюється перерахування місцевим бюджетам 50 відсотків надпланових надходжень за переліком показників загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів), крім податку на додану вартість, до бюджету розвитку сіл, селищ, міст (крім м.Києва) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано з уточненням редакції   
1216. 6. Кабінет Міністрів України може здійснювати перерозподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (крім субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту) між місцевими бюджетами у межах загального обсягу відповідної субвенції.
 
   6. Кабінет Міністрів України може здійснювати перерозподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (крім субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту) між місцевими бюджетами у межах загального обсягу відповідної субвенції.
 
1217. Розділ V КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ БЮДЖЕТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА БЮДЖЕТНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ
 
-561- Куликов К.Б.
У назві та тексті розділу V , а також в іншому тексті законопроекту слова «бюджетні правопорушення» замінити словами «порушення бюджетного законодавства» у всіх відмінках.
 
Враховано   Розділ V КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ БЮДЖЕТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ БЮДЖЕТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
 
1218. Глава 17. КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ БЮДЖЕТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
 
   Глава 17. КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ БЮДЖЕТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
 
1219. Стаття 109. Повноваження Верховної Ради України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
   Стаття 109. Повноваження Верховної Ради України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
1220. 1. До повноважень Верховної Ради України належить контроль за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу.
 
   1. До повноважень Верховної Ради України належить контроль за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу.
 
1221. 2. Комітети Верховної Ради України беруть участь у підготовці до розгляду Верховною Радою України проекту закону про Державний бюджет України, готують і попередньо розглядають питання щодо контролю за виконанням та звіту про виконання Державного бюджету України в частині, що віднесена до компетенції комітетів.
 
   2. Комітети Верховної Ради України беруть участь у підготовці до розгляду Верховною Радою України проекту закону про Державний бюджет України, готують і попередньо розглядають питання щодо контролю за виконанням та звіту про виконання Державного бюджету України в частині, що віднесена до компетенції комітетів.
 
1222. 3. До повноважень Верховної Ради України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належить:
 
   3. До повноважень Верховної Ради України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належить:
 
1223. 1) заслуховування звітів про стан виконання Державного бюджету України, в тому числі заслуховування звітів щодо надходжень до державного бюджету, звітів про витрачання коштів резервного фонду державного бюджету, а також звітів головних розпорядників коштів державного бюджету про використання ними бюджетних коштів та результати виконання відповідних бюджетних програм;
 
   1) заслуховування звітів про стан виконання Державного бюджету України, в тому числі заслуховування звітів щодо надходжень державного бюджету, звітів про витрачання коштів резервного фонду державного бюджету, а також звітів головних розпорядників коштів державного бюджету про використання ними бюджетних коштів та результати виконання відповідних бюджетних програм;
 
1224. 2) надання доручень Рахунковій палаті з питань контролю за надходженням коштів до державного бюджету та їх використанням.
 
   2) надання доручень Рахунковій палаті з питань контролю за надходженням коштів до державного бюджету та їх використанням.
 
1225. 4. До повноважень Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належить:
 
   4. До повноважень Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належить:
 
1226. 1) контроль за дотриманням бюджетного законодавства у процесі підготовки, розгляду і прийняття проекту закону про Державний бюджет України та виконання відповідного закону;
 
   1) контроль за дотриманням бюджетного законодавства у процесі підготовки, розгляду і прийняття проекту закону про Державний бюджет України та виконання відповідного закону;
 
1227. 2) контроль за відповідністю законопроектів, поданих на розгляд Верховної Ради України, бюджетному законодавству;
 
   2) контроль за відповідністю законопроектів, поданих на розгляд Верховної Ради України, бюджетному законодавству;
 
1228. 3) розгляд річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України та підготовка проекту рішення щодо цього звіту для розгляду Верховною Радою України;
 
   3) розгляд річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України та підготовка проекту рішення щодо цього звіту для розгляду Верховною Радою України;
 
1229. 4) розгляд інформації Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, інших центральних органів виконавчої влади про стан виконання закону про Державний бюджет України протягом відповідного бюджетного періоду;
 
   4) розгляд інформації Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, інших центральних органів виконавчої влади про стан виконання закону про Державний бюджет України протягом відповідного бюджетного періоду;
 
1230. 5) розгляд звітів Рахункової палати про виконання повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
 
-562- Кирильчук Є.І.
Частину четверту статті 109 доповнити абзацом такого змісту:
«Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування забезпечують надання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету інформації про державний бюджет та місцеві бюджети, необхідної для здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства».
 
Враховано   5) розгляд звітів Рахункової палати про виконання повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування забезпечують надання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету інформації про державний бюджет та місцеві бюджети, необхідної для здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
 
1231. Стаття 110. Повноваження Рахункової палати з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
   Стаття 110. Повноваження Рахункової палати з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
1232. 1. До повноважень Рахункової палати з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належить здійснення контролю за:
 
   1. До повноважень Рахункової палати з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належить здійснення контролю за:
 
1233. 1) надходженням та використанням коштів Державного бюджету України;
 
   1) надходженням та використанням коштів Державного бюджету України;
 
1234. 2) утворенням, обслуговуванням і погашенням державного боргу;
 
   2) утворенням, обслуговуванням і погашенням державного боргу;
 
1235. 3) ефективністю управління коштами Державного бюджету України;
 
   3) ефективністю управління коштами Державного бюджету України;
 
1236. 4) використанням бюджетних коштів у частині забезпечення повноважень місцевих державних адміністрацій та делегованих місцевому самоврядуванню повноважень органів виконавчої влади.
 
   4) використанням бюджетних коштів у частині забезпечення повноважень місцевих державних адміністрацій та делегованих місцевому самоврядуванню повноважень органів виконавчої влади.
 
1237. 2. Рахункова палата подає Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України висновки та пропозиції щодо стану виконання Державного бюджету України за підсумками кожного кварталу, а також висновки і пропозиції щодо результатів контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
 
   2. Рахункова палата подає Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України висновки та пропозиції щодо стану виконання Державного бюджету України за підсумками кожного кварталу, а також висновки і пропозиції щодо результатів контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
 
1238. Стаття 111. Повноваження Міністерства фінансів України та місцевих фінансових органів з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
   Стаття 111. Повноваження Міністерства фінансів України та місцевих фінансових органів з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
1239. 1. Міністерство фінансів України здійснює контроль за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу як стосовно державного бюджету, так і місцевих бюджетів, якщо інше не передбачено законодавством України.
 
   1. Міністерство фінансів України здійснює контроль за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу як стосовно державного бюджету, так і місцевих бюджетів, якщо інше не передбачено законодавством України.
 
1240. Міністерство фінансів України в межах своїх повноважень забезпечує реалізацію єдиної державної політики у сфері контролю за дотриманням бюджетного законодавства, координує та спрямовує діяльність органів виконавчої влади, уповноважених на проведення контролю за дотриманням бюджетного законодавства, визначає основні організаційно-методичні засади та дає оцінку функціонуванню систем внутрішнього контролю і внутрішнього аудиту, якщо інше не передбачено законодавством.
 
   Міністерство фінансів України в межах своїх повноважень забезпечує реалізацію єдиної державної політики у сфері контролю за дотриманням бюджетного законодавства, координує та спрямовує діяльність органів виконавчої влади, уповноважених на проведення контролю за дотриманням бюджетного законодавства, визначає основні організаційно-методичні засади та дає оцінку функціонуванню систем внутрішнього контролю і внутрішнього аудиту, якщо інше не передбачено законодавством.
 
1241. 2. Місцеві фінансові органи здійснюють контроль за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу стосовно місцевих бюджетів.
 
   2. Місцеві фінансові органи здійснюють контроль за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу стосовно місцевих бюджетів.
 
1242. 3. Міністерство фінансів України та місцеві фінансові органи у встановленому законодавством порядку одержують від центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, банків та інших фінансових установ усіх форм власності пояснення, матеріали та інформацію з питань, що виникають під час складання, розгляду, затвердження і виконання бюджетів та звітування про їх виконання.
 
   3. Міністерство фінансів України та місцеві фінансові органи у встановленому законодавством порядку одержують від центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, банків та інших фінансових установ усіх форм власності пояснення, матеріали та інформацію з питань, що виникають під час складання, розгляду, затвердження і виконання бюджетів та звітування про їх виконання.
 
1243. Стаття 112. Повноваження Державного казначейства України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
   Стаття 112. Повноваження Державного казначейства України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
1244. 1. До повноважень Державного казначейства України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належать:
 
-563- Куликов К.Б.
У частині першій статті 112:
абзац перший частини першої доповнити словами «здійснення контролю за»
і відповідно виключити слова «контроль за» у пунктах 1-5 цієї частини;
у пункті 2 слово «надходжень» замінити словами «надходжень бюджету»;
текст пункту 4 викласти у такій редакції: «відповідністю взятих бюджетних зобов’язань розпорядниками бюджетних коштів відповідним бюджетним асигнуванням, паспорту бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі)»;
у пункті 5 слово «кошторису» замінити словами «та відповідним бюджетним асигнуванням».
 
Враховано   1. До повноважень Державного казначейства України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належать здійснення контролю за:
 
1245. 1) контроль за веденням бухгалтерського обліку всіх надходжень і витрат державного бюджету та місцевих бюджетів, складанням та наданням фінансової і бюджетної звітності;
 
   1) веденням бухгалтерського обліку всіх надходжень і витрат державного бюджету та місцевих бюджетів, складанням та поданням фінансової і бюджетної звітності;
 
1246. 2) контроль за бюджетними повноваженнями при зарахуванні надходжень;
 
   2) бюджетними повноваженнями при зарахуванні надходжень бюджету;
 
1247. 3) контроль за відповідністю кошторисів розпорядників бюджетних коштів показникам бюджетного розпису;
 
   3) відповідністю кошторисів розпорядників бюджетних коштів показникам розпису бюджету;
 
1248. 4) контроль за відповідністю зобов'язань, взятих розпорядниками бюджетних коштів, бюджетним асигнуванням, кошторису, паспорту бюджетної програми;
 
   4) відповідністю взятих бюджетних зобов'язань розпорядниками бюджетних коштів відповідним бюджетним асигнуванням, паспорту бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі);
 
1249. 5) контроль за відповідністю платежів взятим бюджетним зобов'язанням, кошторису.
 
   5) відповідністю платежів взятим бюджетним зобов'язанням та відповідним бюджетним асигнуванням.
 
1250. Державне казначейство України забезпечує організацію та координацію діяльності державних бухгалтерів та контроль за виконанням ними своїх повноважень.
 
   Державне казначейство України забезпечує організацію та координацію діяльності державних бухгалтерів та контроль за виконанням ними своїх повноважень.
 
1251. Стаття 113. Повноваження органів Державної контрольно-ревізійної служби з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
   Стаття 113. Повноваження органів Державної контрольно-ревізійної служби з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
1252. 1. До повноважень органів Державної контрольно-ревізійної служби з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належить здійснення контролю за:
 
   1. До повноважень органів Державної контрольно-ревізійної служби з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належить здійснення контролю за:
 
1253. 1) цільовим та ефективним використанням коштів державного бюджету та місцевих бюджетів;
 
   1) цільовим та ефективним використанням коштів державного бюджету та місцевих бюджетів;
 
1254. 2) цільовим використанням і своєчасним поверненням кредитів (позик), одержаних під державні (місцеві) гарантії;
 
   2) цільовим використанням і своєчасним поверненням кредитів (позик), одержаних під державні (місцеві) гарантії;
 
1255. 3) достовірністю визначення потреби в бюджетних коштах при складанні планових бюджетних показників;
 
   3) достовірністю визначення потреби в бюджетних коштах при складанні планових бюджетних показників;
 
1256. 4) відповідністю зобов’язань, взятих розпорядниками бюджетних коштів, бюджетним асигнуванням, кошторису, паспорту бюджетної програми;
 
-564- Куликов К.Б.
У частині першій статті 113:
текст пункту 4 викласти у такій редакції: «відповідністю взятих бюджетних зобов’язань розпорядниками бюджетних коштів відповідним бюджетним асигнуванням, паспорту бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі)»;
текст пункту 5 викласти у такій редакції: «веденням бухгалтерського обліку, а також складанням фінансової і бюджетної звітності, паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання (у разі застосуванні програмно-цільового методу у бюджетному процесі), кошторисів та інших документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету».
 
Враховано   4) відповідністю взятих бюджетних зобов'язань розпорядниками бюджетних коштів відповідним бюджетним асигнуванням, паспорту бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі);
 
1257. 5) веденням бухгалтерського обліку та складанням звітності про виконання державного бюджету та місцевих бюджетів, паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання, кошторисів та інших документів, які використовуються в бюджетному процесі;
 
   5) веденням бухгалтерського обліку, а також складанням фінансової і бюджетної звітності, паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання (у разі застосуванні програмно-цільового методу у бюджетному процесі), кошторисів та інших документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету;
 
1258. 6) станом внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту у розпорядників бюджетних коштів.
 
   6) станом внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту у розпорядників бюджетних коштів.
 
1259. 2. Головне контрольно-ревізійне управління України щомісячно надає Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України та Міністерству фінансів України звіти про узагальнені результати контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
 
   2. Головне контрольно-ревізійне управління України щомісячно надає Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України та Міністерству фінансів України звіти про узагальнені результати контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
 
1260. Стаття 114. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим та відповідних рад з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
   Стаття 114. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим та відповідних місцевих рад з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
1261. 1. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та відповідні ради з контролю за дотриманням бюджетного законодавства здійснюють:
 
   1. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та відповідні місцеві ради з контролю за дотриманням бюджетного законодавства здійснюють:
 
1262. 1) контроль за виконанням рішення відповідної ради про місцевий бюджет;
 
   1) контроль за виконанням рішення про місцевий бюджет;
 
1263. 2) інші повноваження, передбачені цим Кодексом, законом про Державний бюджет України та рішенням про місцевий бюджет.
 
   2) інші повноваження, передбачені цим Кодексом, законом про Державний бюджет України та рішенням про місцевий бюджет.
 
1264. Стаття 115. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів відповідних рад з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
   Стаття 115. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів відповідних місцевих рад з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
1265. 1. Контроль за відповідністю бюджетному законодавству показників затверджених бюджетів, бюджетного розпису, кошторисів бюджетних установ та інших документів, які використовуються у бюджетному процесі, здійснюється:
 
   1. Контроль за відповідністю бюджетному законодавству показників затверджених бюджетів, розпису бюджету, кошторисів бюджетних установ та інших документів, які використовуються у бюджетному процесі, здійснюється:
 
1266. 1) Радою міністрів Автономної Республіки Крим - стосовно бюджетів міст республіканського значення та районних бюджетів Автономної Республіки Крим;
 
   1) Радою міністрів Автономної Республіки Крим - стосовно бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим значення та районних бюджетів Автономної Республіки Крим;
 
1267. 2) обласними державними адміністраціями - стосовно районних та міських (міст обласного значення) бюджетів;
 
   2) обласними державними адміністраціями - стосовно районних та міських (міст обласного значення) бюджетів;
 
1268. 3) міськими державними адміністраціями в містах Києві та Севастополі - стосовно районних у цих містах бюджетів;
 
   3) міськими державними адміністраціями в містах Києві та Севастополі - стосовно районних у цих містах бюджетів;
 
1269. 4) районними державними адміністраціями - стосовно міських (міст районного значення), сільських, селищних бюджетів та бюджетів їх об'єднань;
 
   4) районними державними адміністраціями - стосовно міських (міст районного значення), сільських, селищних бюджетів та бюджетів їх об'єднань;
 
1270. 5) виконавчими органами міських рад - стосовно бюджетів районів у містах, сільських, селищних чи міст районного значення, що входять до складу цих міст.
 
   5) виконавчими органами міських рад - стосовно бюджетів районів у містах, сільських, селищних чи міст районного значення, що входять до складу цих міст.
 
1271. Глава 18. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА БЮДЖЕТНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ
 
-565- Куликов К.Б.
Назву глави 18 викласти у такій редакції: «Відповідальність та заходи ВПЛИВУ за вчинені порушення бюджетного законодавства».
 
Враховано   Глава 18. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ та заходи ВПЛИВУ ЗА ВЧИНЕНІ ПОРУШЕННЯ БЮДЖЕТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
 
1272. Стаття 116. Поняття бюджетного правопорушення
 
   Стаття 116. Порушення бюджетного законодавства
 
1273. 1. Бюджетним правопорушенням визнається недотримання учасником бюджетного процесу встановленого цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами порядку складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету та звіту про його виконання.
 
-566- Куликов К.Б.
Статтю 116 викласти у такій редакції:
«Стаття 116. Порушення бюджетного законодавства
1. Порушенням бюджетного законодавства визнається порушення учасником бюджетного процесу встановлених цим Кодексом чи іншим бюджетним законодавством норм щодо складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету та звітування про його виконання, а саме:
1) включення недостовірних даних до бюджетних запитів;
2) порушення встановлених термінів подання бюджетних запитів або їх неподання;
3) визначення недостовірних обсягів бюджетних коштів при плануванні бюджетних показників;
4) планування надходжень або витрат державного бюджету (місцевого бюджету), не віднесених до таких цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України;
5) порушення встановленого порядку або термінів подання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) на розгляд Верховної Ради України (Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради);
6) порушення встановленого порядку або термінів розгляду проекту та прийняття закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет);
7) прийняття рішення про місцевий бюджет з порушенням вимог цього Кодексу чи закону про Державний бюджет України (в тому числі щодо формування бюджету в частині делегованих державних повноважень);
8) порушення бюджетного законодавства щодо затвердження державного бюджету (місцевого бюджету) з дефіцитом або профіцитом;
9) включення до складу спеціального фонду бюджету надходжень з джерел, не віднесених до таких цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України;
10) зарахування доходів бюджету на будь-які рахунки, крім єдиного казначейського рахунка (за винятком коштів, що отримуються установами України, які функціонують за кордоном), а також акумулювання їх на рахунках органів стягнення;
11) зарахування доходів бюджету до іншого, ніж визначено цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України, бюджету, в тому числі через здійснення поділу податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів між бюджетами з порушенням визначених розмірів;
12) порушення бюджетного законодавства щодо здійснення державних (місцевих) запозичень, надання державних (місцевих) гарантій;
13) прийняття рішень, що призвели до перевищення граничних обсягів державного (місцевого) боргу чи граничних обсягів надання державних (місцевих) гарантій;
14) порушення бюджетного законодавства при управлінні тимчасово вільними коштами бюджету;
15) створення позабюджетних фондів, відкриття позабюджетних рахунків стосовно бюджетних коштів (крім випадків, передбачених цим Кодексом);
16) порушення бюджетного законодавства щодо порядку або термінів подання, розгляду і затвердження кошторисів та інших документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету;
17) порушення встановлених бюджетним законодавством порядку або термінів подання і затвердження паспортів бюджетних програм (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі);
18) порушення встановлених термінів доведення документів про обсяги бюджетних асигнувань до розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня або одержувачів бюджетних коштів;
19) порушення бюджетного законодавства при відкритті (закритті) рахунків в органах Державного казначейства України;
20) взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України;
21) порушення бюджетного законодавства при реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, включаючи необґрунтовану відмову в реєстрації або несвоєчасну реєстрацію бюджетних зобов'язань;
22) порушення бюджетного законодавства щодо проведення попередньої оплати за товари, роботи та послуги за рахунок бюджетних коштів;
23) порушення бюджетного законодавства при здійсненні платежів за рахунок бюджетних коштів;
24) нецільове використання бюджетних коштів;
25) порушення вимог цього Кодексу при здійсненні витрат державного бюджету (місцевого бюджету) у разі несвоєчасного набрання чинності закону про Державний бюджет України (несвоєчасного прийняття рішення про місцевий бюджет);
26) порушення бюджетного законодавства при наданні кредитів з бюджету чи їх поверненні;
27) здійснення бюджетними установами запозичень у будь-якій формі або надання юридичним та фізичним особам кредитів з бюджету (крім випадків, передбачених цим Кодексом);
28) здійснення видатків, кредитування місцевого бюджету, які відповідно до цього Кодексу мають провадитися з іншого бюджету;
29) здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (за винятком випадків, передбачених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України);
30) порушення вимог цього Кодексу щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету;
31) порушення встановлених вимог щодо застосування бюджетної класифікації;
32) порушення бюджетного законодавства щодо порядку або термінів подання звітів про виконання державного бюджету (місцевого бюджету), річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет), а також подання таких звітів у неповному обсязі;
33) порушення встановлених вимог щодо ведення бухгалтерського обліку та складання звітності про виконання бюджетів;
34) порушення встановлених порядку або термінів подання фінансової і бюджетної звітності бюджетних установ, а також подання такої звітності у неповному обсязі;
35) невідповідність даних, наведених у фінансовій і бюджетній звітності бюджетних установ, даним бухгалтерського обліку;
36) порушення бюджетного законодавства щодо порядку або термінів подання звітів про виконання паспортів бюджетних програм (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі);
37) видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч цьому Кодексу чи закону про Державний бюджет України;
38) здійснення видатків на утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів (крім випадків, передбачених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України);
39) порушення вимог цього Кодексу щодо оприлюднення та доступності інформації про бюджет;
40) інші випадки порушення бюджетного законодавства учасником бюджетного процесу».
 
Враховано   1. Порушенням бюджетного законодавства визнається порушення учасником бюджетного процесу встановлених цим Кодексом чи іншим бюджетним законодавством норм щодо складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету та звітування про його виконання, а саме:
 
1274. 2. Бюджетними правопорушення визнаються:
 
      
1275. 1) на стадії складання проектів бюджетів:
 
      
1276. а) порушення встановлених термінів подання головними розпорядниками бюджетних коштів бюджетних запитів Міністерству фінансів України (Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, місцевим фінансовим органам) або неподання їх взагалі;
 
   1) включення недостовірних даних до бюджетних запитів;
 
1277. б) включення головними розпорядниками бюджетних коштів недостовірних даних до бюджетних запитів;
 
   2) порушення встановлених термінів подання бюджетних запитів або їх неподання;
 
1278. в) визначення розпорядниками бюджетних коштів недостовірної потреби в бюджетних коштах при складанні планових бюджетних показників;
 
   3) визначення недостовірних обсягів бюджетних коштів при плануванні бюджетних показників;
 
1279. г) подання проекту рішення про місцевий бюджет на розгляд Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної ради з порушенням установленого порядку і термінів;
 
   4) планування надходжень або витрат державного бюджету (місцевого бюджету), не віднесених до таких цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України;
 
1280. 2) на стадії розгляду та прийняття проекту закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет):
 
   5) порушення встановленого порядку або термінів подання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) на розгляд Верховної Ради України (Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради);
 
1281. а) порушення установленого порядку і термінів розгляду та прийняття закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет);
 
   6) порушення встановленого порядку або термінів розгляду проекту та прийняття закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет);
 
1282. б) прийняття відповідною радою рішення про створення спеціального фонду в складі місцевого бюджету у разі, коли таке створення не передбачено цим Кодексом та/або законом про Державний бюджет України;
 
   7) прийняття рішення про місцевий бюджет з порушенням вимог цього Кодексу чи закону про Державний бюджет України (в тому числі щодо формування бюджету в частині делегованих державних повноважень);
 
1283. в) планування доходів та видатків місцевих бюджетів, не віднесених до таких цим Кодексом та законом про Державний бюджет України;
 
   8) порушення бюджетного законодавства щодо затвердження державного бюджету (місцевого бюджету) з дефіцитом або профіцитом;
 
1284. г) прийняття Верховною Радою України закону про Державний бюджет України з порушенням вимог цього Кодексу;
 
   9) включення до складу спеціального фонду бюджету надходжень з джерел, не віднесених до таких цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України;
 
1285. ґ) прийняття відповідною радою рішення про місцевий бюджет з порушенням вимог цього Кодексу та недотримання положень і показників закону про Державний бюджет України, в тому числі щодо формування бюджету в частині делегованих державних повноважень;
 
   10) зарахування доходів бюджету на будь-які рахунки, крім єдиного казначейського рахунка (за винятком коштів, що отримуються установами України, які функціонують за кордоном), а також акумулювання їх на рахунках органів стягнення;
 
1286. 3) на стадії виконання бюджету, в тому числі внесення змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет):
 
   11) зарахування доходів бюджету до іншого, ніж визначено цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України, бюджету, в тому числі внаслідок здійснення поділу податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів між бюджетами з порушенням визначених розмірів;
 
1287. а) нецільове використання бюджетних коштів;
 
   12) порушення бюджетного законодавства щодо здійснення державних (місцевих) запозичень, надання державних (місцевих) гарантій;
 
1288. б) невиконання вимог законодавства щодо зарахування доходів:
 
   13) прийняття рішень, що призвели до перевищення граничних обсягів державного (місцевого) боргу чи граничних обсягів надання державних (місцевих) гарантій;
 
1289. надходження коштів до спеціального фонду бюджету з джерел, не визначених цим Кодексом та/або законом про Державний бюджет України;
 
   14) порушення бюджетного законодавства при управлінні тимчасово вільними коштами бюджету;
 
1290. зарахування доходів бюджету на будь-які рахунки, крім єдиного казначейського рахунка (за винятком коштів, що отримуються установами України, які функціонують за кордоном, і зарахування яких до доходів бюджету здійснюється в установленому Кабінетом Міністрів України порядку), і акумулювання їх на рахунках органів стягнення;
 
   15) створення позабюджетних фондів, відкриття позабюджетних рахунків стосовно бюджетних коштів (крім випадків, передбачених цим Кодексом);
 
1291. зарахування доходів бюджету до іншого, ніж визначено законодавством, бюджету, в тому числі через здійснення поділу податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших надходжень між бюджетами з порушенням визначених законодавством розмірів;
 
   16) порушення бюджетного законодавства щодо порядку або термінів подання, розгляду і затвердження кошторисів та інших документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету;
 
1292. в) недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами:
 
   17) порушення встановлених бюджетним законодавством порядку або термінів подання і затвердження паспортів бюджетних програм (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі);
 
1293. здійснення платежів за товари, роботи та послуги з порушенням встановленого порядку;
 
   18) порушення встановлених термінів доведення документів про обсяги бюджетних асигнувань до розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня або одержувачів бюджетних коштів;
 
1294. здійснення витрат державного бюджету (місцевих бюджетів) всупереч вимогам статті 46 (статті 79) цього Кодексу та/або закону про Державний бюджет України;
 
   19) порушення бюджетного законодавства при відкритті (закритті) рахунків в органах Державного казначейства України;
 
1295. невиконання вимог законодавства щодо надання кредитів з бюджету та їх повернення;
 
   20) взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України;
 
1296. неповернення сум субвенцій, використаних не за цільовим призначенням протягом бюджетного періоду;
 
   21) порушенням бюджетного законодавства при реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, включаючи необґрунтовану відмову в реєстрації або несвоєчасну реєстрацію бюджетних зобов'язань;
 
1297. розміщення бюджетних коштів на банківських депозитах або передача їх у довірче управління (відкриття рахунків поза системою казначейського обслуговування), якщо інше не передбачено цим Кодексом та законом про Державний бюджет України;
 
   22) порушення бюджетного законодавства щодо проведення попередньої оплати за товари, роботи та послуги за рахунок бюджетних коштів;
 
1298. проведення попередньої оплати за товари (роботи, послуги) за рахунок бюджетних коштів з порушенням законодавства;
 
   23) порушення бюджетного законодавства при здійсненні платежів за рахунок бюджетних коштів;
 
1299. недотримання умов надання державних (місцевих) гарантій щодо виконання боргових зобов'язань;
 
   24) нецільове використання бюджетних коштів;
 
1300. недотримання порядку та умов здійснення державних (місцевих) запозичень;
 
   25) порушення вимог цього Кодексу при здійсненні витрат державного бюджету (місцевого бюджету) у разі несвоєчасного набрання чинності закону про Державний бюджет України (несвоєчасного прийняття рішення про місцевий бюджет);
 
1301. невиконання вимог законодавства щодо відкриття (закриття) рахунків в органах Державного казначейства України;
 
   26) порушення бюджетного законодавства при наданні кредитів з бюджету чи їх поверненні;
 
1302. г) порушення під час взяття бюджетних зобов'язань:
 
   27) здійснення бюджетними установами запозичень у будь-якій формі або надання юридичним та фізичним особам кредитів з бюджету (крім випадків, передбачених цим Кодексом);
 
1303. розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій та взяття бюджетних зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України;
 
   28) здійснення видатків, кредитування місцевого бюджету, які відповідно до цього Кодексу мають проводитися з іншого бюджету;
 
1304. реєстрація та облік бюджетних зобов’язань без відповідних бюджетних асигнувань чи у разі невідповідності напрямів витрачання бюджетних коштів бюджетним асигнуванням, паспорту бюджетних програм;
 
   29) здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (за винятком випадків, передбачених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України);
 
1305. необґрунтована відмова в реєстрації або несвоєчасна реєстрація бюджетних зобов'язань;
 
   30) порушення вимог цього Кодексу щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету;
 
1306. ґ) порушення під час складання, заповнення, затвердження та подання документів, що застосовуються у бюджетному процесі:
 
   31) порушення встановлених вимог щодо застосування бюджетної класифікації;
 
1307. невідповідність даних, наведених у документах, що застосовуються у бюджетному процесі, даним бухгалтерського обліку та звітності про виконання бюджету;
 
   32) порушення бюджетного законодавства щодо порядку або термінів подання звітів про виконання державного бюджету (місцевого бюджету), річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет), а також подання таких звітів у неповному обсязі;
 
1308. недотримання установлених порядку та термінів подання Міністерству фінансів України (місцевим фінансовим органам), Державному казначейству України документів, що застосовуються у бюджетному процесі;
 
   33) порушення встановлених вимог щодо ведення бухгалтерського обліку та складання звітності про виконання бюджетів;
 
1309. недотримання установлених порядку та термінів затвердження кошторисів та внесення до них змін, а також паспортів бюджетних програм (при застосуванні програмно-цільового методу у бюджетному процесі);
 
   34) порушення встановлених порядку або термінів подання фінансової і бюджетної звітності бюджетних установ, а також подання такої звітності у неповному обсязі;
 
1310. д) інші бюджетні правопорушення на стадії виконання бюджетів, в тому числі:
 
   35) невідповідність даних, наведених у фінансовій і бюджетній звітності бюджетних установ, даним бухгалтерського обліку;
 
1311. здійснення бюджетними установами запозичень у будь-якій формі або надання за рахунок бюджетних коштів позичок юридичним і фізичним особам;
 
   36) порушення бюджетного законодавства щодо порядку або термінів подання звітів про виконання паспортів бюджетних програм (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі);
 
1312. здійснення видатків з місцевого бюджету, які мають провадитись згідно цього Кодексу з іншого бюджету;
 
   37) видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч цьому Кодексу чи закону про Державний бюджет України;
 
1313. недотримання встановлених вимог щодо використання коштів з резервного фонду бюджету;
 
   38) здійснення видатків на утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів (крім випадків, передбачених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України);
 
1314. неправильне застосування бюджетної класифікації;
 
   39) порушення вимог статті 28 цього Кодексу щодо оприлюднення та доступності інформації про бюджет;
 
1315. прийняття рішень, що призвели до перевищення граничних розмірів державного (місцевого) боргу, та надання державних (місцевих) гарантій щодо виконання боргових зобов'язань;
 
   40) інші випадки порушення бюджетного законодавства учасником бюджетного процесу.
 
1316. недотримання установлених термінів доведення головними розпорядниками бюджетних коштів відомостей про обсяги бюджетних асигнувань до розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня;
 
      
1317. порушення вимог бюджетного законодавства щодо прийняття місцевих бюджетів з дефіцитом (профіцитом);
 
      
1318. відчуження (списання) майна бюджетними установами з порушенням законодавства;
 
      
1319. 4) на стадії підготовки та розгляду звіту про виконання бюджету і прийняття рішення щодо нього:
 
      
1320. а) недотримання установлених порядку та термінів надання місячного та квартального звітів про виконання державного бюджету (місцевих бюджетів), річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет);
 
      
1321. б) недотримання розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів терміну надання звітності про виконання бюджету;
 
      
1322. в) надання звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів з недостовірними даними та/або не в повному обсязі;
 
      
1323. г) невідповідність даних, наведених у звітності про виконання бюджету, даним бухгалтерського обліку;
 
      
1324. ґ) недотримання головними розпорядниками бюджетних коштів установлених порядку та терміну подання звітів про виконання паспортів бюджетних програм (при застосуванні програмно-цільового методу у бюджетному процесі).
 
      
1325. 3. Бюджетними правопорушеннями визнаються інші випадки недотримання учасником бюджетного процесу встановленого цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами порядку складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету та звітування про його виконання.
 
      
1326. 4. Недотримання вимог статті 28 цього Кодексу щодо оприлюднення та доступності інформації на всіх стадіях бюджетного процесу є бюджетним правопорушенням.
 
      
1327. Стаття 117. Підстави для застосування заходів за вчинені бюджетні правопорушення
 
-567- Куликов К.Б.
Статтю 117 визначити статтею 118 і викласти у такій редакції:
«Стаття 118. Застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства
1. Попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства може застосовуватися учасниками бюджетного процесу, уповноваженими цим Кодексом на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
2. Рішення про застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства, визначених пунктами 2-5 та 7 частини першої статті 117 цього Кодексу, приймається Міністерством фінансів України, органами Державного казначейства України, органами Державної контрольно-ревізійної служби, місцевими фінансовими органами, головними розпорядниками бюджетних коштів у межах встановлених їм повноважень на підставі протоколу про порушення бюджетного законодавства або акта ревізії та доданих до них матеріалів. Рішення набирає чинності з дня його підписання.
Форма та порядок складання протоколу про порушення бюджетного законодавства встановлюється Міністерством фінансів України.
3. Не допускається застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства, визначених статтею 117 цього Кодексу, за раніше виявлені і усунені порушення бюджетного законодавства.
4. Інформація про результати здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства оприлюднюється органами, уповноваженими на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства, якщо інше не передбачено законом».
 
Враховано      
1328. 1. Міністерство фінансів України, Державне казначейство України, Державна контрольно-ревізійна служба, місцеві фінансові органи, сільські, селищні, міські голови, головні розпорядники бюджетних коштів за результатами контролю у межах своїх повноважень можуть застосовувати до розпорядників та одержувачів бюджетних коштів за вчинені ними бюджетні правопорушення заходи, які передбачені статтею 118 цього Кодексу.
 
      
1329. 2. Рішення про застосування заходів за бюджетне правопорушення приймається на підставі протоколу про бюджетне правопорушення та доданих до нього матеріалів. Рішення набирає чинності з дня його підписання і підлягає негайному виконанню.
 
      
1330. Форма, порядок складання та передачі за належністю протоколу про бюджетне правопорушення встановлюється Міністерством фінансів України.
 
      
1331. Стаття 118. Заходи, що застосовуються за вчинені бюджетні правопорушення
 
-568- Куликов К.Б.
Статтю 118 визначити статтею 117 і викласти у такій редакції:
«Стаття 117. Заходи впливу за порушення бюджетного законодавства
1. За порушення бюджетного законодавства до учасників бюджетного процесу можуть застосовуватися такі заходи впливу:
1) попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства - застосовується в усіх випадках виявлення порушень бюджетного законодавства. Виявлені порушення бюджетного законодавства мають бути усунені в строк до 30 календарних днів;
2) зупинення операцій з бюджетними коштами – застосовується за порушення бюджетного законодавства, визначені пунктами 1-3, 10, 11, 14-29, 32-36, 38 і 40 частини першої статті 116 цього Кодексу, у порядку, встановленому статтею 120 цього Кодексу;
3) призупинення бюджетних асигнувань –- застосовується за порушення бюджетного законодавства, визначені пунктами 20, 22-29, 38 і 40 частини першої статті 116 цього Кодексу.
Призупинення бюджетних асигнувань передбачає припинення повноважень на взяття бюджетного зобов'язання на відповідну суму на строк від одного до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду шляхом внесення змін до розпису бюджету (кошторису) у порядку, встановленому Міністерством фінансів України;
4) зменшення бюджетних асигнувань - застосовується за порушення бюджетного законодавства, визначені пунктом 24 (стосовно розпорядників бюджетних коштів), пунктом 29 та пунктом 38 частини першої статті 116 цього Кодексу.
Зменшення бюджетних асигнувань передбачає позбавлення повноважень на взяття бюджетного зобов'язання на відповідну суму на строк до завершення поточного бюджетного періоду шляхом внесення змін до розпису бюджету (кошторису) та у разі необхідності з подальшим внесенням змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
5) повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету – застосовується за порушення бюджетного законодавства, визначене пунктом 24 (стосовно субвенцій та коштів, наданих одержувачам бюджетних коштів) частини першої статті 116 цього Кодексу, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
6) призупинення дії рішення про місцевий бюджет – застосовується за порушення бюджетного законодавства, визначене пунктом 7 частини першої статті 116 цього Кодексу, у порядку, встановленому статтею 122 цього Кодексу;
7) безспірне вилучення коштів з місцевих бюджетів - застосовується за порушення бюджетного законодавства, визначене пунктом 28 частини першої статті 116 цього Кодексу.
Безспірне вилучення коштів з місцевих бюджетів передбачає стягнення органами Державного казначейства України коштів з місцевих бюджетів до державного бюджету, в тому числі і за рахунок зменшення обсягу трансфертів (дотації вирівнювання) місцевим бюджетам на відповідну суму у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
8) інші заходи впливу, які можуть бути визначені законом про Державний бюджет України, - застосовуються за порушення бюджетного законодавства згідно із таким законом.
 
Враховано   Стаття 117. Заходи впливу за порушення бюджетного законодавства
 
1332. 1. За порушення бюджетного законодавства до розпорядників та одержувачів бюджетних коштів застосовуються такі заходи:
 
   1. За порушення бюджетного законодавства до учасників бюджетного процесу можуть застосовуватися такі заходи впливу:
 
1333. 1) зупинення операцій з бюджетними коштами - у порядку, визначеному статтею 120 цього Кодексу;
 
   1) попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства - застосовується в усіх випадках виявлення порушень бюджетного законодавства. Виявлені порушення бюджетного законодавства мають бути усунені в строк до 30 календарних днів;
 
1334. 2) призупинення бюджетних асигнувань - припинення на конкретно визначений час повноважень на взяття бюджетного зобов'язання.
 
   2) зупинення операцій з бюджетними коштами – застосовується за порушення бюджетного законодавства, визначені пунктами 1-3, 10, 11, 14-29, 32-36, 38 і 40 частини першої статті 116 цього Кодексу, у порядку, встановленому статтею 120 цього Кодексу;
 
1335. Бюджетні асигнування призупиняються на термін від одного до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду шляхом внесення змін до розпису асигнувань загального фонду бюджету (плану асигнувань із загального фонду бюджету розпорядника бюджетних коштів) у порядку, встановленому Міністерством фінансів України;
 
   3) призупинення бюджетних асигнувань –- застосовується за порушення бюджетного законодавства, визначені пунктами 20, 22-29, 38 і 40 частини першої статті 116 цього Кодексу.
 
1336. 3) зменшення бюджетних асигнувань:
 
   Призупинення бюджетних асигнувань передбачає припинення повноважень на взяття бюджетного зобов'язання на відповідну суму на строк від одного до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду шляхом внесення змін до розпису бюджету (кошторису) у порядку, встановленому Міністерством фінансів України;
 
1337. у разі нецільового використання бюджетних коштів приймається рішення про зменшення бюджетних асигнувань у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України: головному розпоряднику бюджетних коштів - Міністром фінансів України (керівником місцевого фінансового органу), розпоряднику бюджетних коштів нижчого рівня - головним розпорядником бюджетних коштів;
 
   4) зменшення бюджетних асигнувань - застосовується за порушення бюджетного законодавства, визначені пунктом 24 (стосовно розпорядників бюджетних коштів), пунктом 29 та пунктом 38 частини першої статті 116 цього Кодексу.
 
1338. 4) повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету:
 
   Зменшення бюджетних асигнувань передбачає позбавлення повноважень на взяття бюджетного зобов'язання на відповідну суму на строк до завершення поточного бюджетного періоду шляхом внесення змін до розпису бюджету (кошторису) та у разі необхідності з подальшим внесенням змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
 
1339. у разі здійснення видатків з місцевих бюджетів, які повинні були провадитися з іншого бюджету, Міністром фінансів України приймається рішення про застосування безспірного вилучення коштів з місцевих бюджетів, що виконується шляхом стягнення коштів з місцевих бюджетів до державного бюджету чи зменшення обсягу трансфертів (дотації вирівнювання) місцевим бюджетам на відповідну суму у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
 
   5) повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету – застосовується за порушення бюджетного законодавства, визначене пунктом 24 (стосовно субвенцій та коштів, наданих одержувачам бюджетних коштів) частини першої статті 116 цього Кодексу, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
 
1340. у разі нецільового використання коштів, отриманих у вигляді субвенції, рішення про повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету приймається у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
 
   6) призупинення дії рішення про місцевий бюджет – застосовується за порушення бюджетного законодавства, визначене пунктом 7 частини першої статті 116 цього Кодексу, у порядку, встановленому статтею 122 цього Кодексу;
 
1341. у разі нецільового використання бюджетних коштів одержувачами бюджетних коштів, такі кошти повертаються одержувачами бюджетних коштів до відповідного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
 
   7) безспірне вилучення коштів з місцевих бюджетів - застосовується за порушення бюджетного законодавства, визначене пунктом 28 частини першої статті 116 цього Кодексу.
 
1342. 5) повернення (відшкодування) вартості майна бюджетної установи, відчуженого (списаного) з порушенням законодавства - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
 
   Безспірне вилучення коштів з місцевих бюджетів передбачає стягнення органами Державного казначейства України коштів з місцевих бюджетів до державного бюджету, в тому числі і за рахунок зменшення обсягу трансфертів (дотації вирівнювання) місцевим бюджетам на відповідну суму у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
 
1343. 6) призупинення дії рішення про місцевий бюджет - у порядку, визначеному статтею 122 цього Кодексу;
 
   8) інші заходи впливу, які можуть бути визначені законом про Державний бюджет України, - застосовуються за порушення бюджетного законодавства згідно із таким законом.
 
1344. 7) попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства:
 
      
1345. застосовується в усіх випадках виявлення бюджетного правопорушення шляхом надсилання офіційного повідомлення з вимогою про необхідність усунення бюджетного правопорушення у місячний термін та про накладення стягнення у разі невиконання такої вимоги;
 
      
1346. 8) притягнення посадових осіб, винних у вчиненні бюджетних правопорушень, до цивільної, дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності згідно з законами України.
 
      
1347. 2. Інформація про результати здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства оприлюднюється органами, уповноваженими на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства, якщо інше не передбачено законодавством.
 
   Стаття 118. Застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства
1. Попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства може застосовуватися учасниками бюджетного процесу, уповноваженими цим Кодексом на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
2. Рішення про застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства, визначених пунктами 2-5 та 7 частини першої статті 117 цього Кодексу, приймається Міністерством фінансів України, органами Державного казначейства України, органами Державної контрольно-ревізійної служби, місцевими фінансовими органами, головними розпорядниками бюджетних коштів у межах встановлених їм повноважень на підставі протоколу про порушення бюджетного законодавства або акта ревізії та доданих до них матеріалів. Рішення набирає чинності з дня його підписання.
Форма та порядок складання протоколу про порушення бюджетного законодавства встановлюється Міністерством фінансів України.
3. Не допускається застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства, визначених статтею 117 цього Кодексу, за раніше виявлені і усунені порушення бюджетного законодавства.
4. Інформація про результати здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства оприлюднюється органами, уповноваженими на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства, якщо інше не передбачено законом.
 
1348. Стаття 119. Нецільове використання бюджетних коштів
 
   Стаття 119. Нецільове використання бюджетних коштів
 
1349. 1. Нецільовим використанням бюджетних коштів є їх витрачання на цілі, що не відповідають:
 
   1. Нецільовим використанням бюджетних коштів є їх витрачання на цілі, що не відповідають:
 
1350. бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет);
 
   бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет);
 
1351. напрямам використання бюджетних коштів, визначених законодавством та зазначених у паспорті бюджетної програми (при застосуванні програмно-цільового методу у бюджетному процесі);
 
-569- Куликов К.Б.
У частині першій статті 119:
в абзаці третьому слова «законодавством та зазначених» виключии, доповнити словами «або в порядку використання бюджетних коштів»;
в абзаці четвертому слова «та кошторису» замінити словами у дужках « (розпису бюджету, кошторису, плану використання бюджетних коштів)».
 
Враховано   напрямам використання бюджетних коштів, визначених у паспорті бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі) або в порядку використання бюджетних коштів;
 
1352. бюджетним асигнуванням та кошторису.
 
   бюджетним асигнуванням (розпису бюджету, кошторису, плану використання бюджетних коштів).
 
1353. 2. Відповідні посадові особи, з вини яких допущено нецільове використання бюджетних коштів, притягаються до дисциплінарної, цивільної, адміністративної або кримінальної відповідальності згідно з законами України.
 
-570- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
Круць М.Ф.
частину другу статті 119 виключити.
 
Враховано      
1354. Стаття 120. Зупинення операцій з бюджетними коштами
 
   Стаття 120. Зупинення операцій з бюджетними коштами
 
1355. 1. Зупинення операцій з бюджетними коштами полягає у зупиненні будь-яких операцій із здійснення платежів з рахунку порушника бюджетного законодавства. Механізм зупинення операцій з бюджетними коштами визначається Кабінетом Міністрів України.
 
   1. Зупинення операцій з бюджетними коштами полягає у зупиненні будь-яких операцій із здійснення платежів з рахунку порушника бюджетного законодавства. Механізм зупинення операцій з бюджетними коштами визначається Кабінетом Міністрів України.
 
1356. 2. Зупинення операцій з бюджетними коштами можливе на термін до тридцяти днів у межах поточного бюджетного періоду, якщо інше не передбачено законом.
 
   2. Зупинення операцій з бюджетними коштами можливе на строк до тридцяти днів у межах поточного бюджетного періоду, якщо інше не передбачено законом.
 
1357. Стаття 121. Відповідальність за бюджетні правопорушення
 
-571- Куликов К.Б.
У статті 121:
частину першу викласти у такій редакції:
«1. Посадові особи, з вини яких допущено порушення бюджетного законодавства, несуть цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з законами України».
частину третю виключити.
 
Враховано   Стаття 121. Відповідальність за порушення бюджетного законодавства
 
1358. 1. Посадові особи, з вини яких допущені бюджетні правопорушення, притягаються до цивільної, дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності згідно з законами України.
 
   1. Посадові особи, з вини яких допущено порушення бюджетного законодавства, несуть цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з законами України.
 
1359. 2. Бюджетне правопорушення, вчинене розпорядником чи одержувачем бюджетних коштів, може бути підставою для притягнення до відповідальності згідно з законами України його керівника чи інших відповідальних посадових осіб, залежно від характеру вчинених ними діянь.
 
   2. Порушення бюджетного законодавства, вчинене розпорядником чи одержувачем бюджетних коштів, може бути підставою для притягнення до відповідальності згідно з законами України його керівника чи інших відповідальних посадових осіб, залежно від характеру вчинених ними діянь.
 
1360. 3. Посадові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій, які вчинили бюджетне правопорушення, несуть передбачену законом цивільну відповідальність згідно з законами України незалежно від накладення передбачених цим Кодексом заходів стягнення на розпорядника чи одержувача бюджетних коштів.
 
      
1361. Стаття 122. Відповідальність органів місцевого самоврядування за порушення бюджетного планування
 
   Стаття 122. Відповідальність органів місцевого самоврядування за порушення бюджетного планування
 
1362. 1. У разі порушення вимог цього Кодексу та закону про Державний бюджет України щодо складання відповідного бюджету в частині державних делегованих повноважень Кабінету Міністрів України надається право протягом місяця з дня набрання чинності рішенням про бюджет Автономної Республіки Крим, обласний бюджет, бюджети міст Києва та Севастополя призупиняти дію цього рішення з одночасним зверненням до суду. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації наступного дня після підписання Головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної ради рішення про місцевий бюджет або внесення до нього змін надсилають його Міністерству фінансів України.
 
   1. У разі порушення вимог цього Кодексу та закону про Державний бюджет України щодо складання відповідного бюджету в частині державних делегованих повноважень Кабінету Міністрів України надається право протягом місяця з дня набрання чинності рішенням про бюджет Автономної Республіки Крим, обласний бюджет, бюджети міст Києва та Севастополя призупиняти дію цього рішення з одночасним зверненням до суду. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації наступного дня після підписання Головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної місцевої ради рішення про місцевий бюджет або внесення до нього змін надсилають його Міністерству фінансів України.
 
1363. 2. У разі порушення вимог щодо складання бюджету згідно з цим Кодексом та законом про Державний бюджет України в частині державних делегованих повноважень Голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голові обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій надається право протягом місяця з дня набрання чинності рішенням про районний, міський (міст республіканського Автономної Республіки Крим чи міст обласного значення), районний у містах Києві та Севастополі бюджети призупинити дію рішення про відповідний бюджет з одночасним зверненням до суду. Районні державні адміністрації, виконавчі органи міських (міст республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення) та районних рад у містах наступного дня після підписання керівником відповідної ради рішення про місцевий бюджет або внесення до нього змін надсилають його Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, виконавчим органам міських рад.
 
   2. У разі порушення вимог щодо складання бюджету згідно з цим Кодексом та законом про Державний бюджет України в частині державних делегованих повноважень Голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голові обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій надається право протягом місяця з дня набрання чинності рішенням про районний, міський (міста республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення), районний у містах Києві та Севастополі бюджети призупинити дію рішення про відповідний бюджет з одночасним зверненням до суду. Районні державні адміністрації, виконавчі органи міських (міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) та районних у містах рад наступного дня після підписання керівником відповідної місцевої ради рішення про місцевий бюджет або внесення до нього змін надсилають його Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, виконавчим органам міських рад.
 
1364. 3. У разі порушення вимог щодо складання бюджету згідно з цим Кодексом, законом про Державний бюджет України чи рішенням районної чи міської (міста республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення) ради про бюджет в частині державних делегованих повноважень голові районної державної адміністрації, голові виконавчого органу міської (міста республіканського Автономної Республіки Крим чи міста обласного значення) ради надається право протягом місяця з дня набрання чинності рішення про міський (міст районного значення), сільський, селищний та районний у місті бюджети призупиняти дію рішення про відповідний бюджет з одночасним зверненням до суду. Виконавчі органи міських міст районного значення, сільської, селищної, районної у місті рад наступного дня після підписання керівником рішення про відповідний бюджет або внесення до нього змін надсилає його районній державній адміністрації чи виконавчому органу міської (міста республіканського Автономної Республіки Крим чи міста обласного значення) ради.
 
   3. У разі порушення вимог щодо складання бюджету згідно з цим Кодексом, законом про Державний бюджет України чи рішенням районної, міської (міста республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) ради про бюджет в частині державних делегованих повноважень голові районної державної адміністрації, голові виконавчого органу міської (міста республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) ради надається право протягом місяця з дня набрання чинності рішення про міський (міст районного значення), сільський, селищний та районний у місті бюджети призупиняти дію рішення про відповідний бюджет з одночасним зверненням до суду. Виконавчі органи міських міст районного значення, сільської, селищної, районної у місті рад наступного дня після підписання керівником рішення про відповідний бюджет або внесення до нього змін надсилають його районній державній адміністрації чи виконавчому органу міської (міста республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) ради.
 
1365. 4. У разі призупинення рішення про місцевий бюджет видатки з нього здійснюються у порядку, визначеному статтею 79 цього Кодексу.
 
-572- Куликов К.Б.
У частині четвертій статті 122 слова «видатки з нього» замінити словами «витрати місцевого бюджету».
 
Враховано   4. У разі призупинення рішення про місцевий бюджет витрати місцевого бюджету здійснюються у порядку, визначеному статтею 79 цього Кодексу.
 
1366. Стаття 123. Відповідальність Державного казначейства України
 
-573- Куликов К.Б.
У назві та частині першій статті 123 слова «Державне казначейство» замінити словами «органи Державного казначейства» у відповідних відмінках, у пункті 4 частини першої слова «надходжень, прийнятті зобов’язань та проведенні платежів» замінити словами «надходжень бюджету та здійсненні платежів за бюджетними зобов’язаннями розпорядників бюджетних коштів відповідно до бюджетних асигнувань».
 
Враховано   Стаття 123. Відповідальність органів Державного казначейства України
 
1367. 1. Державне казначейство України несе відповідальність за:
 
   1. Органи Державного казначейства України несуть відповідальність за:
 
1368. 1) невиконання вимог щодо ведення бухгалтерського обліку та складання звітності про виконання бюджетів;
 
   1) невиконання вимог щодо ведення бухгалтерського обліку та складання звітності про виконання бюджетів;
 
1369. 2) несвоєчасність надання звітності про виконання бюджетів;
 
   2) несвоєчасність подання звітності про виконання бюджетів;
 
1370. 3) здійснення витрат з перевищенням показників, затверджених бюджетним розписом;
 
   3) здійснення витрат з перевищенням показників, затверджених розписом бюджету;
 
1371. 4) порушення в процесі контролю за бюджетними повноваженнями при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов’язань та проведенні платежів за цими зобов’язаннями;
 
   4) порушення в процесі контролю за бюджетними повноваженнями при зарахуванні надходжень бюджету та здійсненні платежів за бюджетними зобов’язаннями розпорядників бюджетних коштів відповідно до бюджетних асигнувань;
 
1372. 5) недотримання порядку казначейського обслуговування державного і місцевих бюджетів.
 
   5) недотримання порядку казначейського обслуговування державного і місцевих бюджетів.
 
1373. 2. Керівники органів Державного казначейства України несуть персональну відповідальність у разі вчинення ними бюджетного правопорушення та невиконання вимог щодо казначейського обслуговування державного і місцевих бюджетів, встановлених цим Кодексом.
 
   2. Керівники органів Державного казначейства України несуть персональну відповідальність у разі вчинення ними порушення бюджетного законодавства та невиконання вимог щодо казначейського обслуговування державного і місцевих бюджетів, встановлених цим Кодексом.
 
1374. Стаття 124. Оскарження рішення про накладення стягнення за бюджетне правопорушення
 
-574- Куликов К.Б.
У статті 124 слова «накладення стягнення» замінити словами «застосування заходу впливу».
 
Враховано   Стаття 124. Оскарження рішення про застосування заходу впливу за порушення бюджетного законодавства
 
1375. 1. Рішення про накладення стягнення за бюджетне правопорушення може бути оскаржене у порядку, встановленому законом. Рішення може бути оскаржене в органі, що його виніс, або в суді протягом 10 днів з дня його винесення, якщо інше не передбачено законом.
 
   1. Рішення про застосування заходу впливу за порушення бюджетного законодавства може бути оскаржено у порядку, встановленому законом. Рішення може бути оскаржено в органі, що його виніс, або в суді протягом 10 днів з дня його винесення, якщо інше не передбачено законом.
 
1376. 2. Оскарження рішення про накладення стягнення за бюджетне правопорушення не зупиняє виконання зазначеного рішення.
 
   2. Оскарження рішення про застосування заходу впливу за порушення бюджетного законодавства не зупиняє виконання зазначеного рішення.
 
1377. 3. У разі визнання судом рішення про накладення заходу стягнення за бюджетне правопорушення повністю чи частково незаконним, особі, щодо якої воно було винесене, поновлюються обмежені таким рішенням права.
 
   3. У разі визнання судом рішення про застосування заходу впливу за порушення бюджетного законодавства повністю чи частково незаконним, особі, щодо якої воно було винесено, поновлюються обмежені таким рішенням права.
 
1378. 4. Рішення суду може бути оскаржене у порядку, встановленому законом.
 
   4. Рішення суду може бути оскаржено у порядку, встановленому законом.
 
1379. ІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
   ІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
1380. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2009 року, крім:
 
-575- Кирильчук Є.І.
В абзаці першому пункту 1 розділу ІІ цифри і слова «1 січня 2009 року» замінити цифрами і словами «1 січня 2010 року».
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2010 року, крім:
 
1381. пункту 3 частини другої статті 60 та пункту 2 частини другої статті 61 в частині подання звітів про виконання показників за формою додатків до закону про Державний бюджет України, які набирають чинності починаючи із звітності про виконання державного бюджету за 2010 рік;
 
   пункту 3 частини другої статті 60 та пункту 2 частини другої статті 61 в частині подання звітів про виконання показників за формою додатків до закону про Державний бюджет України, які набирають чинності починаючи із звітності про виконання державного бюджету за 2010 рік;
 
1382. пункту 1 частини першої статті 71 та частини другої статті 105, які набирають чинності з дня запровадження податку на нерухоме майно (нерухомість).
 
-576- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
Баранов В.О.
абзац третій пункту 1 розділу ІІ виключити;
 
Враховано   пункту 24 Прикінцевих положень, який набирає чинності з 1 січня 2011 року.
2. Установити, що:
1) у законі про Державний бюджет України обсяги міжбюджетних трансфертів визначаються:
на 2010 рік та наступні бюджетні періоди до проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів – для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення) бюджетів, бюджетів міст районного значення, сіл, селищ та їх об’єднань;
на наступні бюджетні періоди після проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів – для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських бюджетів та інших бюджетів місцевого самоврядування (крім бюджетів районів у містах) з чисельністю населення територіальної громади понад чотириста один житель;
2) норми статті 101 цього Кодексу стосовно міжбюджетних відносин між районним бюджетом та бюджетами місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади до чотириста одного жителя застосовуються починаючи з наступного бюджетного періоду після проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
3. Установити, що у разі перевищення граничної величини, визначеної абзацом першим частини третьої статті 18 цього Кодексу, станом на 1 січня 2010 року, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, міська рада зобов’язані вжити заходів для приведення обсягу відповідного боргу у відповідність з положеннями цього Кодексу протягом трьох наступних бюджетних періодів.
4. До 2011 року податок з доходів фізичних осіб, який сплачується юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом), зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) в обсягах податку, нарахованого її працівникам.
5. Закон України «Про міжбюджетні відносини між районним бюджетом та бюджетами територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об'єднань» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 52, ст. 561) визнати таким, що втратив чинність.
 
    -577- Кабінет Міністрів України
Пункт _ Прикінцевих положень /зміни до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»/ набирає чинності з 1 січня 2010 року.
Пункт _ Прикінцевих положень /зміни до Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»/ набирає чинності з 1 січня 2011 року.
 
Враховано з уточненням редакції   
    -578- Кабінет Міністрів України
Прикінцеві положення доповнити пунктом 2 (з уточненням нумерації наступних пунктів) такого змісту:
«2. У законі про Державний бюджет України обсяги міжбюджетних трансфертів визначаються:
- на 2010 рік – для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення), міст районного значення, сіл, селищ та їх обєднань;
- на наступний бюджетний період після проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів – для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення), міст районного значення та бюджетів місцевого самоврядування з чисельністю територіальної громади понад 401 чоловік.
 
Враховано з уточненням редакції   
    -579- Ляшко О.В.
Розділ «Прикінцеві положення» доповнити пунктами такого змісту:
«_. Закон України «Про міжбюджетні відносини між районним бюджетом та бюджетами територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об'єднань» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 52, ст. 561) визнати таким, що втратив чинність»;
__ установити, що норми статті 101 цього Кодексу стосовно міжбюджетних відносин між районним бюджетом та бюджетами місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади до чотириста одного жителя застосовуються починаючи з наступного бюджетного періоду після проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».
 
Враховано    
    -580- Борисов В.Д.
Розділ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом 2 (з уточненням нумерації наступних пунктів) такого змісту:
«Установити, що у разі перевищення граничної величини, визначеної абзацом першим частини третьої статті 18 цього Кодексу, станом на 1 січня 2010 року, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, міська рада зобов’язані вжити заходів для приведення обсягу відповідного боргу у відповідність з положеннями цього Кодексу протягом трьох наступних бюджетних періодів».
 
Враховано    
    -581- Кабінет Міністрів України
Прикінцеві положення доповнити новими пунктами (з уточненням нумерації наступних пунктів) такого змісту:
«__. До 2011 року податок з доходів фізичних осіб, який сплачується юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом), зараховується до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) в обсягах податку, нарахованого її працівникам.
__. Призупинити на 2010 рік дію Закону України від 01.07.2004 року №1953 «Про міжбюджетні відносини між районним бюджетом та бюджетами територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об'єднань».
 
Враховано з уточненням редакції   
    -582- Пеклушенко О.М.
розділ ІІ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом такого змісту:
«__. На період підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні пункти 2 і 9 частини другої статті 69 і пункт 1 частини першої статті 71 Бюджетного кодексу України та частина четверта статті 46 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» застосовуються з урахуванням наступного:
1) до міських бюджетів приймаючих міст обласного значення зараховується 100 відсотків податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, зареєстрованих у цих містах;
2) до міських бюджетів приймаючих міст обласного значення зараховується 100 відсотків збору за забруднення навколишнього природного середовища;
3) до бюджету розвитку спеціального фонду міських бюджетів приймаючих міст обласного значення зараховується 10 відсотків податку на прибуток (крім податку на прибуток державних, казенних, комунальних підприємств і фінансових установ, державних холдингових компаній, акціонерних товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі або органу місцевого самоврядування);
 
Враховано в іншій редакції   
1383. 2. Статтю 1191 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №40-44, ст. 356) доповнити новою частиною четвертою такого змісту:
 
   6. Статтю 1191 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №40-44, ст. 356) доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
1384. „4. Держава, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, відшкодувавши шкоду, завдану посадовою, службовою особою внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування мають право зворотної вимоги до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування»;
 
-583- Кирильчук Є.І.
В абзаці другому пункту 2 Прикінцевих положень слова «територіальні громади» замінити словами «місцеве самоврядування».
 
Враховано   „4. Держава, Автономна Республіка Крим, місцеве самоврядування, відшкодувавши шкоду, завдану посадовою, службовою особою внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування мають право зворотної вимоги до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування»;
 
1385. у зв’язку із цим частину четверту вважати частиною п’ятою цієї статті.
 
   у зв’язку із цим частину четверту вважати частиною п’ятою цієї статті.
 
1386. 3. Статтю 67 Господарського кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р, № 18, 19-20, 21-22, ст. 144) доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
   7. У Господарському кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р, №№ 18-22, ст. 144 з наступними змінами):
 
1387. «4. Державні підприємства, в тому числі господарські товариства, у статутному фонді яких державі належить 50 та більше відсотків акцій, здійснюють внутрішні довгострокові (більше одного року) та зовнішні запозичення, надають гарантії або є поручителями за погодженням з Міністерством фінансів України, внутрішні короткострокові запозичення (до одного року) - за погодженням з відповідними органами центральної виконавчої влади, у сфері діяльності яких вони знаходяться.»
 
-584- Кирильчук Є.І.
У пункті 3 розділу ІІ «Прикінцеві положення»:
абзац другий викласти у такій редакції: «4. Державні підприємства, у тому числі господарські товариства (крім банків), у статутному фонді яких державі належить 50 та більше відсотків акцій (часток, паїв), здійснюють залучення внутрішніх довгострокових (більше одного року) та зовнішніх кредитів (позик), надають гарантії або є поручителями за такими зобов’язаннями за погодженням з Міністерством фінансів України, здійснюють залучення внутрішніх короткострокових кредитів (позик) (до одного року), надають гарантії або є поручителями за такими зобов’язаннями - за погодженням з відповідними центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких вони належать. Порядок таких погоджень встановлюється Кабінетом Міністрів України»;
доповнити абзацом такого змісту:
«перше речення частини третьої статті 86 Господарського кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 18-22, ст. 144 з наступними змінами) викласти у такій редакції: «Забороняється використовувати для формування статутного (складеного) капіталу товариства бюджетні кошти, кошти, одержані в кредит та під заставу, векселі, майно державних (комунальних) підприємств, яке відповідно до закону (рішення органу місцевого самоврядування) не підлягає приватизації, та майно, що перебуває в оперативному управлінні бюджетних установ, якщо інше не передбачено законом».
 
Враховано з уточненням редакції  1) статтю 67 доповнити частиною четвертою такого змісту:
«4. Державні підприємства, у тому числі господарські товариства (крім банків), у статутному фонді яких державі належить 50 та більше відсотків акцій (часток, паїв), здійснюють залучення внутрішніх довгострокових (більше одного року) та зовнішніх кредитів (позик), надають гарантії або є поручителями за такими зобов’язаннями за погодженням з Міністерством фінансів України, здійснюють залучення внутрішніх короткострокових (до одного року) кредитів (позик), надають гарантії або є поручителями за такими зобов’язаннями - за погодженням з відповідними центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких вони належать. Порядок таких погоджень встановлюється Кабінетом Міністрів України»;
2) перше речення частини третьої статті 86 викласти у такій редакції: «Забороняється використовувати для формування статутного (складеного) капіталу товариства бюджетні кошти, кошти, одержані в кредит та під заставу, векселі, майно державних (комунальних) підприємств, яке відповідно до закону (рішення органу місцевого самоврядування) не підлягає приватизації, та майно, що перебуває в оперативному управлінні бюджетних установ, якщо інше не передбачено законом».
 
1388. 4. У Законі України „Про Національний банк України» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., №29, ст. 238; 2000 р., №42, ст. 351, 2002 р., №17, ст. 117):
 
   8. У Законі України „Про Національний банк України» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., №29, ст. 238; 2000 р., №42, ст. 351, 2002 р., №17, ст. 117):
 
1389. 1) у статті 9:
 
   1) у статті 9:
 
1390. у пункті 4 слова „прогнозовані відомості про сальдо кошторису для включення до проекту Державного бюджету України на наступний рік» замінити словами в дужках „ (проект кошторису доходів та витрат Національного банку України подається Кабінету Міністрів України до 1 квітня року, що передує плановому)»;
 
-585- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
в абзаці другому підпункту 1 пункту 4 розділу ІІ після слова «подається» доповнити словами «Верховній Раді України та»;
 
Враховано   пункт 4 викласти у такій редакції:
«4) затверджує кошторис доходів та витрат Національного банку на наступний рік і подає Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України до 1 вересня поточного року (подає зміни до кошторису доходів та витрат Національного банку у тижневий строк з дня їх затвердження)»;
 
1391. пункт 7 доповнити словами «і у тижневий термін подає Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України»;
 
-586- Кирильчук Є.І.
У пункті 4 розділу ІІ:
абзац другий підпункту 1 викласти у такій редакції:
«пункт 4 викласти у такій редакції: «4) затверджує кошторис доходів та витрат Національного банку на наступний рік та подає Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України до 1 вересня поточного року (подає зміни до кошторису доходів та витрат Національного банку у тижневий строк з дня їх затвердження)»;
доповнити підпунктом такого змісту:
«__) статтю 24 доповнити частиною третьою такого змісту:
«Національний банк України подає до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України прогнозні монетарні показники на наступний рік до 15 лютого поточного року та проект кошторису доходів та витрат Національного банку України на наступний рік до 1 квітня поточного року»;
 
Враховано   пункт 7 доповнити словами «і у тижневий строк подає Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України»;
2) статтю 24 доповнити частиною третьою такого змісту:
«Національний банк України подає до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України прогнозні монетарні показники на наступний рік до 15 лютого поточного року та проект кошторису доходів та витрат Національного банку України на наступний рік до 1 квітня поточного року»;
 
1392. 2) останній абзац статті 31 доповнити новим реченням такого змісту:
 
   3) статтю 31 викласти у такій редакції:
 
1393. „Плата за надані Національним банком відповідно до закону послуги (здійснені операції), що надаються Державному казначейству України, не встановлюється».
 
-587- Кирильчук Є.І.
У пункті 4 розділу ІІ:підпункт 2 вважати підпунктом 3 та викласти у такій редакції:
«3) статтю 31 викласти у такій редакції:
«Стаття 31. Кошти Державного бюджету України та місцевих бюджетів
Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи відповідних місцевих рад зобов’язані зберігати бюджетні кошти у Національному банку України на рахунку, відкритому Державному казначейству України, якщо інше не передбачено Бюджетним кодексом України.
Умови та порядок обслуговування бюджетних коштів визначаються договором між Національним банком та Державним казначейством України, при цьому послуги для Державного казначейства України надаються Національними банком України безоплатно».
 
Враховано   «Стаття 31. Кошти Державного бюджету України та місцевих бюджетів
Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи відповідних місцевих рад зобов’язані зберігати бюджетні кошти у Національному банку України на рахунку, відкритому Державному казначейству України, якщо інше не передбачено Бюджетним кодексом України.
Умови та порядок обслуговування бюджетних коштів визначаються договором між Національним банком та Державним казначейством України, при цьому послуги для Державного казначейства України надаються Національними банком України безоплатно».
 
1394. 5. У Законі України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 40, ст. 365; 2000 р., № 32, ст. 255, № 38, ст. 318, № 46, ст. 391; 2006 р., № 26, ст. 210):
 
   9. У Законі України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 40, ст. 365; 2000 р., № 32, ст. 255, № 38, ст. 318, № 46, ст. 391; 2006 р., № 26, ст. 210):
 
1395. 1) у частині четвертій статті 6 слова „відповідно до законодавства» замінити словами „відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку за погодженням з Міністерством фінансів України»;
 
   1) у частині четвертій статті 6 слова „відповідно до законодавства» замінити словами „відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку за погодженням з Міністерством фінансів України»;
 
1396. 2) у статті 8:
 
   2) у частині четвертій статті 8:
 
1397. останнє речення абзацу п’ятого частини четвертої доповнити словами „та в бюджетних установах»;
 
   друге речення абзацу п’ятого доповнити словами „та в бюджетних установах»;
 
1398. доповнити частину четверту абзацом шостим такого змісту:
 
   доповнити абзацом шостим такого змісту:
 
1399. „Завдання та функціональні обов’язки бухгалтерських служб, повноваження керівника бухгалтерської служби різних форм організації бухгалтерського обліку у бюджетних установах визначаються Кабінетом Міністрів України»;
 
-588- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
в абзаці четвертому підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ слова «різних форм організації бухгалтерського обліку» виключити;
 
Враховано   „Завдання та функціональні обов’язки бухгалтерських служб, повноваження керівника бухгалтерської служби у бюджетних установах визначаються Кабінетом Міністрів України»;
 
1400. 3) частину шосту статті 11 викласти в такій редакції:
 
   3) частину шосту статті 11 викласти в такій редакції:
 
1401. «6. Форми фінансової звітності бюджетних установ установлюються Міністерством фінансів України».
 
   «6. Форми фінансової звітності бюджетних установ установлюються Міністерством фінансів України».
 
1402. 6. У Законі України «Про систему оподаткування» (Відомості Верховної Ради України, 1991, N 39, ст. 510):
 
   10. У Законі України «Про систему оподаткування» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 16, ст. 119 із наступними змінами):
 
1403. 1) пункти 7, 8 частини першої статті 14 вилучити;
 
-589- Кирильчук Є.І.
У пункті 6 розділу ІІ:
у підпункті 1 цифри «7, 8» замінити цифрами і словом «7, 8, 15, 17, 18 і 21»;
у підпункті 2: в абзаці першому цифри «3, 4» замінити цифрами і словом «3, 4 і 5»; абзац другий доповнити словами «відмінне від земельної ділянки»; доповнити абзацом такого змісту: «5) плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності».
 
Враховано   1) пункти 7, 8, 15, 17, 18 і 21 частини першої статті 14 виключити;
 
1404. 2) частину першу статті 15 доповнити новими пунктами 3, 4 такого змісту:
 
   2) частину першу статті 15 доповнити новими пунктами 3, 4 і 5 такого змісту:
 
1405. «3) податок на нерухоме майно (нерухомість);
 
   «3) податок на нерухоме майно (нерухомість), відмінне від земельної ділянки;
 
1406. 4) плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності)».
 
   4) плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності);
5) плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності».
 
1407. 7. У статті 31 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» (Офіційний вісник України, 2008 р., №36, ст. 1196):
 
   11. У статті 31 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» (Відомості Верховної Ради України, 2008 р., № 25, ст. 241):
 
1408. частину другу виключити;
 
   частину другу виключити;
 
1409. частини третю-п’яту вважати відповідно частинами другою-четвертою.
 
   у зв’язку з цим частини третю-п’яту вважати відповідно частинами другою-четвертою.
 
1410. 8. Пункти 1 і 2 частини першої статті 27 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., №19, ст. 134; 2006 р., №17, ст. 146): викласти у такій редакції:
 
   12. Пункти 1 і 2 частини першої статті 27 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., №17, ст. 146): викласти у такій редакції:
 
1411. «1) мають право виступу на парламентських слуханнях з питань бюджетної політики;
 
   «1) мають право виступу на парламентських слуханнях з питань бюджетної політики;
 
1412. 2) розглядають проект закону про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період та не пізніше 1 жовтня року, який передує плановому, подають свої пропозиції щодо цього законопроекту до профільного комітету».
 
-590- Деркач М.І.
Жебрівський П.І.
Кирильчук Є.І.
Коротюк В.І.
Ляшко О.В.
Макеєнко В.В.
Пеклушенко О.М.
Шуфрич Н.І.
розділ ІІ доповнити новими пунктами 9-18 такого змісту:
«9. У статті 32 Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189 із наступними змінами) слова «державного бюджету» та «Державного бюджету України» замінити словами «місцевих бюджетів».
10. У Законі України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 21, ст. 252; Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 37, ст. 453; 2006 р., № 2-3, ст. 35, №№ 9-11, ст. 96, № 32, ст. 271):
1) частину першу статті 10 викласти в такій редакції:
«Стаття 10. Фінансове забезпечення заходів щодо соціальної захищеності інвалідів і дітей-інвалідів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, в тому числі Фондом соціального захисту інвалідів, місцевих бюджетів, а також органами місцевого самоврядування за місцевими програмами соціального захисту окремих категорій населення за рахунок коштів місцевих бюджетів»;
2) частину шосту статті 20 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
«на функціонування всеукраїнських, державних, міжрегіональних центрів професійної реабілітації інвалідів і державних центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».
11. Текст статті 9 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 40-41, ст. 249; 2001 р., № 24, ст. 127; 2003 р., № 27, ст. 209; 2006 р., № 30, ст. 258) викласти в такій редакції:
«Витрати, пов’язані з реалізацією цього Закону, здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, коштів, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, та інших джерел, не заборонених законодавством».
12. У Законі України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»:
підпункт 7.1.1 пункту 7.1 статті 7 доповнити абзацом такого змісту:
«Забороняється проведення розрахунків з бюджетом у негрошовій формі, у тому числі шляхом взаємозаліку, застосування векселів, бартерних операцій та зарахування зустрічних платіжних вимог у фінансових установах, за винятком операцій, пов’язаних з державним боргом, та випадків, передбачених законом про Державний бюджет України».
13. У статті 4 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» слова «державного бюджету» замінити словами «місцевих бюджетів».
14. У статті 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»:
1) частину четверту викласти у такій редакції:
«Територіальні дорожні фонди спрямовують суми цього податку на фінансування витрат, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг, що належать до комунальної власності»;
2) доповнити частиною шостою такого змісту:
«Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України».
15. У статті 19 Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 11, ст. 79):
частину першу викласти у такій редакції:
«1. Особливості бюджету міста Києва визначаються Бюджетним кодексом України»;
частину третю викласти у такій редакції:
«3. Доходи бюджету міста Києва формуються за рахунок доходів, передбачених статтями 64-65, 68-69 Бюджетного кодексу України та трансфертів з Державного бюджету України на виконання столичних функцій»;
частини четверту та дев’яту виключити, відповідно частини п’яту-восьму, десяту вважати частинами четвертою-восьмою;
16. Пункт 11 частини першої статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 6, ст. 37) доповнити такими словами «а також стягувати до державного бюджету суми простроченої заборгованості суб’єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та за кредитами з бюджету у порядку, передбаченому законодавством».
17. У частині четвертій статті 46 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» цифри «20» та «50» замінити відповідно цифрами «50» та «20».
18. На період підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні пункт 9 частини другої статті 69 і пункт 1 частини першої статті 71 Бюджетного кодексу України та частина четверта статті 46 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» застосовуються з урахуванням наступного:
1) до міських бюджетів приймаючих міст обласного значення зараховується 70 відсотків збору за забруднення навколишнього природного середовища;
2) до бюджету розвитку спеціального фонду міських бюджетів приймаючих міст обласного значення зараховується 10 відсотків податку на прибуток (крім податку на прибуток державних, казенних, комунальних підприємств і фінансових установ, державних холдингових компаній, акціонерних товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі або органу місцевого самоврядування)»;
 
Враховано (з уточненнями редакції окремих пунктів розділу ІІ)  2) розглядають проект закону про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період та не пізніше 1 жовтня року, який передує плановому, подають свої пропозиції щодо цього законопроекту до профільного комітету».
13. У статті 32 Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189 із наступними змінами) слова «державного бюджету» та «Державного бюджету України» замінити словами «місцевих бюджетів».
14. У Законі України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 21, ст. 252; Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 37, ст. 453; 2006 р., № 2-3, ст. 35, №№ 9-11, ст. 96, № 32, ст. 271):
1) частину першу статті 10 викласти в такій редакції:
«Стаття 10. Фінансове забезпечення заходів щодо соціальної захищеності інвалідів і дітей-інвалідів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, в тому числі Фондом соціального захисту інвалідів, місцевих бюджетів, а також органами місцевого самоврядування за місцевими програмами соціального захисту окремих категорій населення за рахунок коштів місцевих бюджетів»;
2) частину шосту статті 20 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
«на функціонування всеукраїнських, державних, міжрегіональних центрів професійної реабілітації інвалідів і державних центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».
15. Текст статті 9 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 40-41, ст. 249; 2001 р., № 24, ст. 127; 2003 р., № 27, ст. 209; 2006 р., № 30, ст. 258) викласти в такій редакції:
«Витрати, пов’язані з реалізацією цього Закону, здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, коштів, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, та інших джерел, не заборонених законодавством».
16. У Законі України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 10, ст. 44 із наступними змінами):
1) абзац другий преамбули виключити;
2) підпункт 7.1.1 пункту 7.1 статті 7 доповнити абзацом такого змісту:
«Забороняється проведення розрахунків з бюджетом у негрошовій формі, у тому числі шляхом взаємозаліку, застосування векселів, бартерних операцій та зарахування зустрічних платіжних вимог у фінансових установах, за винятком операцій, пов’язаних з державним боргом, та випадків, передбачених законом про Державний бюджет України»;
3) у пункті 14.3 статті 14:
підпункт 14.3.2 викласти у такій редакції:
«14.3.2. Відстрочення податкових зобов'язань надається у межах одного бюджетного року Міністерством фінансів України за поданням центрального податкового органу на умовах податкового кредиту, за якими основна сума податкових зобов'язань та нараховані на неї проценти сплачуються рівними частками, починаючи з будь-якого податкового періоду, визначеного Міністерством фінансів України за поданням центрального податкового органу, але не пізніше закінчення 3 календарних місяців з дня виникнення такого податкового зобов'язання або одноразово у повному обсязі»;
у підпункті 14.3.3: в абзаці першому слова «або відстрочення» виключити; в абзаці третьому слова «фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого» замінити словами «місцевим фінансовим органом стосовно відповідного місцевого бюджету, до якого»;
у підпункті 14.3.4 слова «або відстрочення» виключити;
у підпункті 14.3.5 слова «або відстрочення» виключити, слово «узгодженням» замінити словом «погодженням», слова «фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого» замінити словами «місцевим фінансовим органом стосовно відповідного місцевого бюджету, до якого»;
в абзаці другому підпункту 14.3.6 слова «або відстрочення» та «чи відстрочених» виключити, слова «про затвердження місцевого бюджету» замінити словами «про місцевий бюджет»;
4) у пункті 14.4 статті 14:
підпункт 14.4.2 викласти у такій редакції:
«14.4.2. Копії рішень про розстрочення податкових зобов’язань на строк, що виходить за межі бюджетного року, стосовно загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом 3 робочих днів з дня їх прийняття мають бути надані центральним податковим органом Міністерству фінансів України для погодження.
Копії рішень про розстрочення податкових зобов’язань на строк, що виходить за межі бюджетного року, стосовно місцевих податків і зборів, протягом 3 робочих днів з дня їх прийняття, мають бути надані відповідним податковим органом місцевому фінансовому органу стосовно відповідного місцевого бюджету, до якого зараховуються такі місцеві податки чи збори, для погодження.
Подання про відстрочення податкових зобов’язань мають бути надані центральним податковим органом Міністерству фінансів України протягом 5 робочих днів з дня отримання звернення платника податків про таке відстрочення»..
17. У частинах третій і четвертій статті 4, частині шостій статі 14, частинах шостій і тринадцятій статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 46, ст. 345 із наступними змінами) слова «державного бюджету» замінити словами «місцевих бюджетів».
18. Частину третю та четверту статті 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., № 9, ст. 68) викласти у такій редакції:
«Податок з визначених цим Законом власників наземних транспортних засобів сплачується юридичними та фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів та зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування.
Кошти цього податку спрямовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності, а також на потреби дорожнього господарства за напрямами, визначеними відповідно міськими, селищними та сільськими радами».
19. У статті 19 Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 11, ст. 79):
частину першу викласти у такій редакції:
«1. Особливості бюджету міста Києва визначаються Бюджетним кодексом України»;
частину третю викласти у такій редакції:
«3. Доходи бюджету міста Києва формуються за рахунок доходів, передбачених статтями 64-65, 68-69 Бюджетного кодексу України та трансфертів з Державного бюджету України на виконання столичних функцій»;
частини четверту та дев’яту виключити;
у зв’язку з цим частини п’яту-восьму, десяту вважати відповідно частинами четвертою-восьмою.
20. Пункт 11 частини першої статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 15, ст. 84 із наступними змінами) доповнити такими словами «а також стягувати до державного бюджету (місцевих бюджетів) суми простроченої заборгованості суб’єктів господарювання за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим, відповідною територіальною громадою) або під державні (місцеві) гарантії, та за кредитами з бюджету».
21. У Законі України «Про охорону навколишнього природного середовища» (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 41, ст. 546 із наступними змінами):
1) перше речення частини четвертої статті 46 викласти у такій редакції: «Кошти від збору за забруднення навколишнього природного середовища (за винятком тих, що справляються за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками) зараховуються до відповідних бюджетів місцевого самоврядування»;
2) у статті 47:
у підпункті «б» частини другої слово «частини» виключити;
підпункт «г» частини четвертої виключити;
у частині шостій слова «та стимулювання працівників спеціально уповноважених державних органів у галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів, крім осіб, які мають статус державних службовців, та громадських інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, які виявили порушення природоохоронного законодавства і вжили необхідних заходів для притягнення винних до відповідальності, запобігання порушенням природоохоронного законодавства» виключити.
22. Статтю 4 Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 14, ст. 60) викласти у такій редакції:
«Стаття 4. У міських, сільських та селищних бюджетах щорічно передбачаються видатки на проведення робіт, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг.
Для цих цілей у складі міських, сільських та селищних бюджетів створюються територіальні дорожні фонди.
Доходна частина цих фондів формується за рахунок податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, плати за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправочними пунктами), частини коштів Державного дорожнього фонду України відповідно до порядку, розподілу, встановленого Кабінетом Міністрів України згідно із законами, а також інших надходжень до відповідних бюджетів, що визначаються рішеннями міських, селищних та сільських рад про бюджет на поточний рік, а також відповідних надходжень, визначених статтею 5 цього Закону.
Кошти територіальних дорожніх фондів спрямовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення та вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності, а також на потреби дорожнього господарства за напрямами, визначеними відповідно міськими, селищними та сільськими радами».
23. У Законі України «Про оподаткування прибутку підприємств» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 27, ст. 181; 1998 р., № 10, ст.35; 2000 р., № 20, ст.149):
1) у підпункті 2.1.3 пункту 2.1 статті 2:
абзац другий викласти в такій редакції:
«Платник податку, який має такі філії, зобов’язаний сплачувати консолідований податок до бюджетів за місцезнаходженням філій, а також до бюджету за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами цього Закону та зменшений на суму податку, сплаченого до бюджетів за місцезнаходженням філій»;
абзац четвертий викласти в такій редакції:
«При цьому філії (відокремлені підрозділи) подають податковому органу за своїм місцезнаходженням розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку, форма якого встановлюється центральним органом державної податкової служби України, виходячи з положень цього підпункту».
24. У Законі України «Про податок з доходів фізичних осіб» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 37, ст. 308; 2004 р., № 43-44, ст.493; 2005 р., № 7-8, ст.162, № 18-19, ст.267):
1) підпункту 1.14 статті 1 викласти у такій редакції:
«1.14. Податкова адреса фізичної особи – місце реєстрації або податкової реєстрації платника податку, визначене згідно із законодавством»;
2) у статті 16:
а) пункт 16.1 викласти у такій редакції:
«16.1. Податок підлягає зарахуванню до бюджету територіальної громади за місцем податкової адреси фізичної особи з відповідним розподілом згідно з нормами Бюджетного кодексу України»;
б) пункт 16.2 виключити;
в) у пункті 16.3:
цифри «16.3» замінити цифрами «16.2»;
підпункт 16.3.1 виключити;
у підпункті 16.3.2 слова та цифри «16.3.2. Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням» замінити словами та цифрами «16.3. Юридична особа (уповноважений підрозділ) за місцем податкової адреси фізичних осіб»;
підпункт 16.3.3 викласти в такій редакції:
«16.4. Фізична особа, відповідальна згідно з вимогами цього розділу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету:
а) у разі якщо така фізична особа є податковим агентом, – за місцем податкової адреси фізичних осіб – платників податку;
б) в інших випадках – за її податковою адресою»;
підпункти 16.3.4 – 16.3.6 вважати відповідно 16.5 – 16.7.
25. У підпункті «в» пункту 18 частини другої статті 5 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 46, ст. 456) слова «державними, у тому числі казенними, підприємствами та їх об’єднаннями, господарськими структурами» замінити словами «державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями».
26. У статті 209 Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27 із наступними змінами):
1) частину першу викласти у такій редакції:
«1. Втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зумовлені вилученням сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, підлягають відшкодуванню і зараховуються до відповідних бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України»;
2) перше речення частини другої доповнити словами «проведення нормативної грошової оцінки землі».
27. Частину третю статті 13 Закону України «Про господарські товариства» (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 49, ст. 682 із наступними змінами) викласти у такій редакції:
«Забороняється використовувати для формування статутного (складеного) капіталу господарського товариства бюджетні кошти, кошти, одержані в кредит та під заставу, векселі, майно державних (комунальних) підприємств, яке відповідно до закону (рішення органу місцевого самоврядування) не підлягає приватизації, та майно, що перебуває в оперативному управлінні бюджетних установ, якщо інше не передбачено законом».
28. Статтю 11 Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 33, ст.443) викласти у такій редакції:
«Стаття 11. Фінансове забезпечення підготовки і проведення референдумів
Підготовка і проведення всеукраїнських референдумів здійснюється за рахунок державного бюджету, республіканських Автономної Республіки Крим і місцевих референдумів – за рахунок відповідних місцевих бюджетів.
Порядок фінансового забезпечення підготовки і проведення всеукраїнських референдумів визначається Кабінетом Міністрів України, республіканських Автономної Республіки Крим і місцевих референдумів – Верховною Радою Автономної Республіки Крим і відповідними місцевими радами».
29. Статтю 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) викласти у такій редакції:
«Стаття 164-12. Порушення бюджетного законодавства
Включення недостовірних даних до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних призначень або необґрунтованих бюджетних асигнувань; порушення бюджетного законодавства щодо проведення попередньої оплати за товари, роботи та послуги за рахунок бюджетних коштів; порушення бюджетного законодавства при здійсненні платежів за рахунок бюджетних коштів; порушення вимог Бюджетного кодексу України при здійсненні витрат державного бюджету (місцевого бюджету) у разі несвоєчасного набрання чинності закону про Державний бюджет України (несвоєчасного прийняття рішення про місцевий бюджет) на відповідний рік, —
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, –
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік; включення до складу спеціального фонду бюджету надходжень з джерел, не віднесених до таких Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік; зарахування доходів бюджету на будь-які рахунки, крім єдиного казначейського рахунка (за винятком коштів, що отримуються установами України, які функціонують за кордоном), а також акумулювання їх на рахунках органів стягнення; зарахування доходів бюджету до іншого, ніж визначено Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік, бюджету, в тому числі внаслідок здійснення поділу податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів між бюджетами з порушенням визначених розмірів; порушення бюджетного законодавства щодо здійснення державних (місцевих) запозичень, надання державних (місцевих) гарантій; прийняття рішень, що призвели до перевищення граничних обсягів державного (місцевого) боргу чи граничних обсягів надання державних (місцевих) гарантій; порушення бюджетного законодавства при управлінні тимчасово вільними коштами бюджету; створення позабюджетних фондів, відкриття позабюджетних рахунків стосовно бюджетних коштів (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України); порушення бюджетного законодавства при наданні кредитів з бюджету чи їх поверненні; здійснення бюджетними установами запозичень у будь-якій формі або надання юридичним та фізичним особам кредитів з бюджету (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України); порушення вимог Бюджетного кодексу України щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету, —
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, —
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від сімдесяти до вісімдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Здійснення видатків, кредитування місцевого бюджету, які відповідно до Бюджетного кодексу України мають проводитися з іншого бюджету; здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік); нецільове використання бюджетних коштів; видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік; здійснення видатків на утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік),—
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від сімдесяти до вісімдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною п’ятою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, –
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від вісімдесяти п’яти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
30. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131):
1) у статті 210:
назву викласти у такій редакції:
«Стаття 210. Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням»;
абзац перший частини першої викласти у такій редакції:
«1. Нецільове використання бюджетних коштів службовою особою, а так само здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік), якщо предметом таких дій були бюджетні кошти у великих розмірах»;
у пункті 1 примітки слова «у бюджети всіх рівнів» замінити словами «до державного бюджету і місцевих бюджетів»;
2) у статті 211:
назву викласти у такій редакції:
«Стаття 211. Видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік»;
абзац перший частини першої викласти у такій редакції:
«1. Видання службовою особою нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти у великих розмірах»;
31. У Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 27, ст.170 із наступними змінами):
1) абзаци шістнадцятий–двадцятий частини першої статті 1 виключити;
2) у частині першій статті 26:
у пункті 26 слова «випуску місцевих позик» замінити словами «здійснення місцевих запозичень»;
у пункті 27 слова «щодо отримання позик з інших місцевих бюджетів та джерел, а також» виключити;
пункт 39 виключити;
3) підпункт 4 пункту «а» частини першої статті 28 виключити;
4) у частинах першій та третій статті 61 слова «цим Законом та законом про бюджетну систему» замінити словами «Бюджетним кодексом України»;
5) у статті 62:
у третьому речення частини першої слова «законом про державний бюджет» замінити словами «Бюджетним кодексом України»;
у частині другій слова «нормативів бюджетної забезпеченості на одного жителя» замінити словами «фінансових нормативів бюджетної забезпеченості»;
6) частини третю-сьому статтю 63 викласти у такій редакції:
«3. Склад доходів місцевих бюджетів визначається Бюджетним кодексом України та законом про Державний бюджет України.
4. Доходи місцевого бюджету зараховуються до загального або спеціального фонду місцевого бюджету відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та закону про Державний бюджет України.
5. У складі надходжень спеціального фонду місцевого бюджету виділяються надходження бюджету розвитку, які формуються відповідно до вимог Бюджетного кодексу України.
6. Кошти державного бюджету, що передаються у вигляді дотацій та субвенцій, затверджуються у законі про Державний бюджет України для кожного відповідного місцевого бюджету згідно з Бюджетним кодексом України.
7. Кошти, передані державою у вигляді дотацій та субвенцій, можуть розподілятися Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, міськими (міст республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення), районними радами між відповідними місцевими бюджетами, а також використовуються для фінансування спільних проектів відповідних територіальних громад»;
7) у статті 64:
у частині першій слова «місцевими бюджетами цих громад» та «районними та обласними бюджетами» замінити відповідно словами «відповідними рішеннями про місцевий бюджет» та «рішеннями про районний та обласний бюджети»;
частини четверту-сьому викласти у такій редакції:
«4. Видатки місцевого бюджету формуються відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України, для виконання повноважень органів місцевого самоврядування.
5. Видатки місцевого бюджету здійснюються із загального та спеціального фондів місцевого бюджету відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та закону про Державний бюджет України.
6. У складі витрат спеціального фонду місцевого бюджету виділяються витрати бюджету розвитку.
7. Кошти бюджету розвитку спрямовуються на реалізацію програм соціально-економічного розвитку відповідної території, пов’язаної із здійсненням інвестиційної діяльності, здійснення інших заходів, пов’язаних з розширеним відтворенням, а також на погашення основної суми місцевого боргу»;
8) статтю 65 викласти у такій редакції:
«Стаття 65. Використання вільного залишка коштів місцевих бюджетів
Перевищення залишка коштів загального фонду місцевого бюджету над оборотним залишком бюджетних коштів на кінець бюджетного періоду становить вільний залишок коштів місцевих бюджетів, який використовується на проведення витрат місцевого бюджету згідно із змінами до рішення про місцевий бюджет»;
9) у статті 66:
у назві слова «доходів і видатків» виключити;
частину другу викласти у такій редакції:
«2. Повноваження на здійснення витрат місцевого бюджету повинні відповідати обсягу надходжень місцевого бюджету»;
у частині третій: слова доходів і видатків» виключити, слова «дотацій, субвенцій, субсидій» замінити словами «дотацій та субвенцій»;
10) у статті 67:
у назві слово «Фінансування» замінити словами «Фінансове забезпечення»;
частину першу викласти у такій редакції: «1. Держава фінансово забезпечує здійснення органами місцевого самоврядування наданих законом повноважень органів виконавчої влади у повному обсязі за рахунок закріплення за відповідними місцевими бюджетами джерел доходів бюджету, надання трансфертів з державного бюджету, а також передання органам місцевого самоврядування відповідних об’єктів державної власності»;
11) у статті 70:
частину першу викласти у такій редакції:
«1. Рада або за її рішенням інші органи місцевого самоврядування можуть здійснювати місцеві запозичення та отримувати позички місцевим бюджетам відповідно до вимог, встановлених Бюджетним кодексом України»;
у частині другій: слова «у межах законодавства» виключити, слова «розміщувати належні їм кошти в банках інших суб'єктів права власності, отримувати відсотки від їх доходів відповідно до закону із зарахуванням їх до доходної частини відповідного місцевого бюджету» замінити словами «здійснювати розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на депозитах з дотриманням вимог, встановлених Бюджетним кодексом України та іншими законами України»;
12) пункт 9 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» викласти у такій редакції:
«9. Правові засади бюджетного процесу та міжбюджетних відносин стосовно місцевих бюджетів визначаються Бюджетним кодексом України».
32. У Регламенті Верховної Ради України (Відомості Верховної Ради України, 2009 р., №№ 1-2, 3-4, ст. 1):
1) частину четверту статті 7 викласти у такій редакції:
«4. Кошторис Верховної Ради на наступний рік затверджується Верховною Радою під час прийняття закону про Державний бюджет України на наступний рік за висновками комітетів, до предмета відання яких належать питання регламенту і бюджету»;
2) пункт 6 частини четвертої статті 20 замінити пунктами 6 та 6-1 такого змісту:
«6) питання щодо бюджетної політики на наступний бюджетний період;
6-1) річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України за попередній бюджетний період»;
3) у частині першій статті 78:
у пункті 23 слова «витрат на здійснення повноважень» виключити;
у пункті 24 слова «звіту про надходження коштів до кошторису за минулий рік, їх використання та відповідність затвердженому кошторису витрат на здійснення повноважень Верховної Ради» замінити словами «звіту про виконання кошторису Верховної Ради за минулий рік»;
4) у статті 91:
частину третю викласти у такій редакції:
«3. У разі внесення законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету в поточному та/або наступних бюджетних періодах, суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов’язаний додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки). Якщо такі зміни показників бюджету передбачають зменшення надходжень бюджету та/або збільшення витрат бюджету, до законопроекту мають бути включені пропозиції змін до інших законів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету. Жоден законопроект не повинен призвести до збільшення державного боргу і державних гарантій, граничний обсяг яких встановлений законом про Державний бюджет України»;
у частині четвертій слова «видаткову та/або доходну частину державного чи місцевих бюджетів» замінити словами «показники бюджету (надходження бюджету та/або витрати бюджету)»;
5) у статті 93:
у частині першій:
слова «а також у комітет, до предмета відання якого належать питання бюджету, для проведення експертизи щодо його впливу на доходну та/або видаткову частини бюджету і виконання закону України про Державний бюджет України в поточному бюджетному періоді» виключити;
доповнити реченням такого змісту: «При цьому, кожен законопроект не пізніш як у п’ятиденний строк направляється до Кабінету Міністрів України та у комітет, до предмета відання якого належать питання бюджету, для проведення експертизи щодо його впливу на показники бюджетів та відповідності бюджетному законодавству»;
у частині третій:
друге речення викласти у такій редакції «До висновку головного комітету додається висновок комітету, до предмета відання якого належать питання регламенту, який має бути поданий до головного комітету не пізніш як у 14-денний строк з дня отримання законопроекту, проекту іншого акта для надання висновку»;
доповнити реченням такого змісту: «До висновку головного комітету щодо законопроекту додається висновок комітету, до предмета відання якого належать питання бюджету, який має бути поданий до головного комітету у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України»;
6) пункт 3 частини другої статті 94 викласти у такій редакції:
«3) недотримання вимог частини третьої статті 91 цього Регламенту»;
7) частину третю статті 111 викласти у такій редакції:
«3. Якщо законопроект має вплив на показники бюджету, до висновку головного комітету обов'язково додається висновок комітету, до предмета відання якого належать питання бюджету. Головний комітет може також долучити одержані висновки Кабінету Міністрів України та інших комітетів з цього питання. Рішення комітету, до предмета відання якого належать питання бюджету, згідно з яким законопроект впливає на показники бюджету (зменшує надходження бюджету та/або збільшує витрати бюджету) та/або не узгоджується з бюджетним законодавством, може бути підставою для прийняття Верховною Радою рішення щодо відхилення законопроекту або його повернення суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання»;
8) статтю 152 викласти у такій редакції:
«Стаття 152. Визначення бюджетної політики на наступний бюджетний період.
1. Кабінет Міністрів України відповідно до Бюджетного кодексу України схвалює Декларацію цілей та завдань бюджету на наступний бюджетний період (далі – Бюджетну декларацію) не пізніше 1 березня року, що передує плановому, та у триденний строк подає до Верховної Ради.
2. Народні депутати, комітети, депутатські фракції розробляють свої рекомендації з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період і подають їх комітету, до предмета відання якого належать питання бюджету, не пізніше 15 березня року, що передує плановому.
3. Комітет, до предмета відання якого належать питання бюджету, розглядає рекомендації, що надійшли, та готує проект постанови Верховної Ради щодо рекомендацій з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період.
4. На пленарному засіданні Верховної Ради не пізніше 1 квітня року, що передує плановому, відбуваються парламентські слухання з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період. З доповіддю щодо представлення Бюджетної декларації виступає Прем’єр-міністр України або за його дорученням Міністр фінансів України.
5. За результатами парламентських слухань Верховна Рада приймає постанову про Рекомендації парламентських слухань з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період»;
9) у частині третій статті 153 слова «Основних напрямів бюджетної політики на наступний бюджетний період» замінити словами «з урахуванням Бюджетної декларації і Рекомендацій парламентських слухань з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період»;
10) у статті 154:
частини другу і третю викласти у такій редакції:
«2. На цьому пленарному засіданні головні розпорядники коштів державного бюджету (за переліком, визначеним комітетом, до предмета відання якого належить питання бюджету) представляють завдання, заходи та очікувані результати виконання бюджетних програм, передбачених у проекті закону про Державний бюджет України на наступний рік.
3. Під час представлення проекту закону про Державний бюджет України на насту пний рік передбачаються запитання до доповідачів, відповіді на них, а також виступи представників комітетів, депутатських фракцій, народних депутатів»;
частини четверту та п’яту виключити;
11) у частині першій статті 155 слова «трьох» та «цією главою» замінити відповідно словами «двох» та «Бюджетним кодексом України та цією главою»;
12) текст статті 156 викласти в такій редакції:
«1. Після представлення Верховній Раді проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік не пізніше 1 жовтня року, який передує плановому, народні депутати, депутатські фракції, комітети, Рахункова палата розглядають проект закону про Державний бюджет України і направляють до комітету, до предмета відання якого належить питання бюджету, свої пропозиції з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України.
Пропозиції, направлені до комітету, до предмета відання якого належить питання бюджету, після 1 жовтня року, який передує плановому, до розгляду не приймаються.
2. Комітет, до предмета відання якого належить питання бюджету, не пізніше 15 жовтня року, який передує плановому, спільно з уповноваженими представниками Кабінету Міністрів України розглядає пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік і готує з дотриманням вимог Бюджетного кодексу України Висновки та пропозиції до нього (які викладаються у вигляді проекту постанови Верховної Ради України), а також таблиці пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи, які пропонується підтримати чи відхилити, і приймає з цього приводу відповідне рішення.
3. Висновки та пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік, а також таблиці пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи розповсюджуються серед народних депутатів не пізніше ніж за два дні до розгляду Верховною Радою проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік у першому читанні».
13) у статті 157:
у частині першій цифри і слова в дужках « (25 жовтня, якщо проект був прийнятий до розгляду після повторного подання Кабінетом Міністрів України)» виключити;
частину чотирнадцяту викласти у такій редакції:
«14. Якщо під час постатейного голосування Висновків та пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік показники бюджету стали розбалансованими, Верховна Рада приймає рішення про перенесення голосування щодо прийняття цих Висновків та пропозицій в цілому для забезпечення збалансування показників бюджету»;
14) у статті 158:
частини першу та другу викласти у такій редакції: «1. Після прийняття проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік у першому читанні Кабінет Міністрів України у двотижневий строк, але не пізніше 3 листопада року, що передує плановому, подає до Верховної Ради проект закону про Державний бюджет України на наступний рік, підготовлений відповідно до Бюджетних висновків Верховної Ради, і порівняльну таблицю щодо їх врахування з вмотивованими поясненнями стосовно неврахованих пропозицій.
2. Комітет, до предмета відання якого належить питання бюджету, після подання Кабінетом Міністрів України проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік, підготовленого до другого читання, аналізує стан врахування у цьому законопроекті Бюджетних висновків Верховної Ради та за участю уповноважених представників Кабінету Міністрів України готує пропозиції щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік у другому читанні».
частину п’яту викласти у такій редакції:
«5. Голова комітету, до предмета відання якого належить питання бюджету, доповідає пропозиції комітету щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік у другому читанні (у тому числі висновки щодо врахування Бюджетних висновків Верховної Ради у підготовленому законопроекті до другого читання)»;
частини сьому-десяту викласти у такій редакції:
«7. Після закінчення виступів представників депутатських фракцій Верховна Рада переходить до голосування підготовленого до другого читання проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік. Друге читання передбачає голосування проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік в цілому як закону.
8. Якщо рішення про прийняття проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік в цілому не прийнято, проводиться постатейне голосування. Під час постатейного голосування розглядаються пропозиції, які містилися у Бюджетних висновках Верховної Ради і не враховані Кабінетом Міністрів України при підготовці проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік до другого читання, нові пропозиції, внесені Кабінетом Міністрів України при підготовці цього законопроекту до другого читання, а також пропозиції комітету, до предмета відання якого належить питання бюджету, щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік у другому читанні.
9. За результатами постатейного голосування Верховна Рада приймає проект закону про Державний бюджет України на наступний рік в цілому із дотриманням збалансованості бюджету.
10. Якщо під час постатейного голосування показники бюджету стали розбалансованими, Верховна Рада приймає рішення про перенесення голосування щодо прийняття цього законопроекту в цілому для забезпечення збалансування показників бюджету».
15) статтю 159 виключити;
16) у статті 160: частину третю замінити двома новими частинами такого змісту:
«3. Проект закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України розглядається комітетом, до предмета відання якого належить питання бюджету, який готує проект відповідного висновку.
Розгляд проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України у першому читанні здійснюється у порядку, визначеному главою 19 цього Регламенту. Проект закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України за результатами розгляду у першому читанні може бути прийнятий в цілому.
3-1. У разі прийняття проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України за основу, Кабінет Міністрів України за участю уповноважених представників комітету, до предмета відання якого належить питання бюджету, готує та у визначений Верховною Радою строк подає такий законопроект на розгляд Верховної Ради у другому читанні.
Після подання цього законопроекту комітет, до предмета відання якого належить питання бюджету, за участю уповноважених представників Кабінету Міністрів України готує висновок щодо його розгляду у другому читанні.
Друге читання передбачає голосування проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України в цілому. У разі, якщо позитивне рішення Верховною Радою у другому читанні не прийнято, такий законопроект повертається до Кабінету Міністрів України на доопрацювання»;
у частині четвертій слова «доходів» та «видатків» замінити відповідно словами «надходжень» та «витрат»;
17) у статті 161: у назві статті слова «Державного бюджету України» замінити словами «закону про Державний бюджет України»;
у частині третій слова «Державного бюджету України» замінити словами «державного та місцевих бюджетів»;
частину шосту викласти у такій редакції:
«6. Комітет, до предмета відання якого належать питання бюджету, у двотижневий строк з дня отримання відповідних висновків та пропозицій Рахункової палати готує та подає на розгляд Верховної Ради проект рішення щодо річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України»;
18) статтю 162 викласти у такій редакції:
«Стаття 162. Розгляд річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України
1. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України у Верховній Раді представляє Міністр фінансів України.
2. На цьому пленарному засіданні Верховної Ради головні розпорядники коштів державного бюджету (за переліком, визначеним комітетом, до предмета відання якого належать питання бюджету) представляють результати виконання бюджетних програм за звітний період.
3. Із співдоповіддю про виконання закону про Державний бюджет України виступають Голова комітету, до предмета відання якого належать питання бюджету, та Голова Рахункової палати, проводиться обговорення.
Під час обговорення річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України передбачаються запитання до доповідачів, відповіді на них, а також виступи представників комітетів, депутатських фракцій, народних депутатів.
4. За результатами розгляду Верховна Рада приймає рішення щодо річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України».
 
    -591- Кабінет Міністрів України
Прикінцеві положення доповнити новими пунктами (з уточненням нумерації наступних пунктів) такого змісту:
«__. Частину третю та четверту статті 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» викласти у такій редакції:
«Податок з визначених цим Законом власників наземних транспортних засобів сплачується юридичними та фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів на спеціальні рахунки відповідних міських, сільських та селищних бюджетів.
Кошти цього податку спрямовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності, а також на потреби дорожнього господарства по напрямах, визначених відповідно міськими, сільськими та селищними радами»;
«__. Статтю 4 Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» викласти у такій редакції:
«У міських, сільських та селищних бюджетах щорічно передбачаються видатки на фінансування робіт, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг.
Для цих цілей у складі міських, сільських та селищних бюджетів створюються територіальні дорожні фонди.
Доходна частина цих фондів формується за рахунок податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, плати за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправочними пунктами), частини коштів Державного дорожнього фонду України відповідно до порядку, розподілу, встановленого Кабінетом Міністрів України згідно із законами, а також інших надходжень до відповідних бюджетів, що визначаються рішеннями міських, сільських та селищних рад про бюджет на поточний рік, а також надходжень, визначених статтею 5 цього Закону.
Кошти територіальних дорожніх фондів спрямовуються на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення та вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності, а також на потреби дорожнього господарства по напрямах, визначених відповідно міськими, сільськими та селищними радами».
__. Перше речення частини четвертої статті 46 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» викласти у такій редакції:
«Кошти від збору за забруднення навколишнього природного середовища (за винятком тих, що справляються за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками) зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування».
__. У Законі України «Про оподаткування прибутку підприємств» (Відомості Верховної Ради України, 1997, № 27, ст. 181; 1998, № 10, ст.35; 2000, № 20, ст.149):
1) у підпункті 2.1.3 пункту 2.1 статті 2:
абзац другий викласти в такій редакції:
«Платник податку, який має такі філії, зобов’язаний сплачувати консолідований податок до бюджетів за місцезнаходженням філій, а також до бюджету за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами цього Закону та зменшений на суму податку, сплаченого до бюджетів за місцезнаходженням філій»;
абзац четвертий викласти в такій редакції:
«При цьому філії (відокремлені підрозділи) подають податковому органу за своїм місцезнаходженням розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку, форма якого встановлюється центральним органом державної податкової служби України, виходячи з положень цього підпункту».
__. У Законі України «Про податок з доходів фізичних осіб» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 37, ст. 308; 2004 р., № 43-44, ст.493; 2005 р., № 7-8, ст.162, № 18-19, ст.267):
1) підпункту 1.14 статті 1 викласти у наступній редакції:
«1.14. Податкова адреса фізичної особи – місце реєстрації або податкової реєстрації платника податку, визначене згідно із законодавством»;
2) у статті 16:
а) пункт 16.1 викласти у такій редакції:
«16.1. Податок підлягає зарахуванню до бюджету територіальної громади за місцем податкової адреси фізичної особи з відповідним розподілом згідно з нормами Бюджетного кодексу України»;
б) пункт 16.2 виключити;
в) у пункті 16.3:
замінити цифри «16.3» цифрами «16.2»;
підпункт 16.3.1 виключити;
у підпункті 16.3.2 слова та цифри «16.3.2. Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням» замінити словами та цифрами «16.3. Юридична особа (уповноважений підрозділ) за місцем податкової адреси фізичних осіб»;
підпункт 16.3.3 викласти в такій редакції:
«16.4. Фізична особа, відповідальна згідно з вимогами цього розділу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету:
а) у разі коли така фізична особа є податковим агентом, – за місцем податкової адреси фізичних осіб – платників податку;
б) в інших випадках – за її податковою адресою»;
підпункти 16.3.4 – 16.3.6 вважати відповідно 16.5 – 16.7».
 
Враховано з уточненням редакції   
    -592- Кирильчук Є.І.
розділ ІІ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом такого змісту:
«___. У підпункті «в» пункту 18 частини другої статті 5 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 46, ст. 456) слова «державними, у тому числі казенними, підприємствами та їх об’єднаннями, господарськими структурами» замінити словами «державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями»
 
Враховано    
    -593- Кирильчук Є.І.
розділ ІІ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом такого змісту:
«__. У частинах третій і четвертій статті 4, частині шостій статі 14, частинах шостій і тринадцятій статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» слова «державного бюджету» замінити словами «місцевих бюджетів»;
 
Враховано    
    -594- Кирильчук Є.І.
розділ ІІ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом такого змісту:
«__. У Законі України «Про охорону навколишнього природного середовища»:
1) у частині четвертій статті 46 цифри «20» та «50» замінити відповідно цифрами «50» та «20»;
2) у статті 47:
підпункт «а» частини другої викласти в такій редакції: «а) частини зборів за забруднення навколишнього природного середовища згідно з чинним законодавством»;
у підпункті «б» частини другої слово «частини» виключити;
підпункт «а» частини четвертої викласти у такій редакції: «а) частини зборів за забруднення навколишнього природного середовища згідно з чинним законодавством»;
підпункт «г» частини четвертої виключити;
у частині шостій слова «та стимулювання працівників спеціально уповноважених державних органів у галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів, крім осіб, які мають статус державних службовців, та громадських інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, які виявили порушення природоохоронного законодавства і вжили необхідних заходів для притягнення винних до відповідальності, запобігання порушенням природоохоронного законодавства» виключити;
 
Враховано частково    
    -595- Кирильчук Є.І.
Розділ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом такого змісту:
«__. Пункт 11 частини першої статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 6, ст. 37 із наступними змінами) доповнити такими словами «а також стягувати до державного бюджету (місцевих бюджетів) суми простроченої заборгованості суб’єктів господарювання за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим, відповідною територіальною громадою) або під державні (місцеві) гарантії, та за кредитами з бюджету».
 
Враховано    
    -596- Кирильчук Є.І.
Розділ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом такого змісту:
«__. У Законі України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 10, ст. 44 із наступними змінами):
- абзац другий преамбули виключити;
- у пункті 14.3 статті 14:
підпункт 14.3.2 викласти у такій редакції:
«14.3.2. Відстрочення податкових зобов'язань надається у межах одного бюджетного року Міністерством фінансів України за поданням центрального податкового органу на умовах податкового кредиту, за якими основна сума податкових зобов'язань та нараховані на неї проценти сплачуються рівними частками, починаючи з будь-якого податкового періоду, визначеного Міністерством фінансів України за поданням центрального податкового органу, але не пізніше закінчення 3 календарних місяців з дня виникнення такого податкового зобов'язання або одноразово у повному обсязі»;
у підпункті 14.3.3: в абзаці першому слова «або відстрочення» виключити; в абзаці третьому слова «фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого» замінити словами «місцевим фінансовим органом стосовно відповідного місцевого бюджету, до якого»;
у підпункті 14.3.4 слова «або відстрочення» виключити;
у підпункті 14.3.5 слова «або відстрочення» виключити, слово «узгодженням» замінити словом «погодженням», слова «фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого» замінити словами «місцевим фінансовим органом стосовно відповідного місцевого бюджету, до якого»;
в абзаці другому підпункту 14.3.6 слова «або відстрочення» та «чи відстрочених» виключити, слова «про затвердження місцевого бюджету» замінити словами «про місцевий бюджет»;
- у пункті 14.4 статті 14:
підпункт 14.4.2 викласти у такій редакції:
«14.4.2. Копії рішень про розстрочення податкових зобов’язань на строк, що виходить за межі бюджетного року, стосовно загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом 3 робочих днів з дня їх прийняття мають бути надані центральним податковим органом Міністерству фінансів України для погодження.
Копії рішень про розстрочення податкових зобов’язань на строк, що виходить за межі бюджетного року, стосовно місцевих податків і зборів, протягом 3 робочих днів з дня їх прийняття, мають бути надані відповідним податковим органом місцевому фінансовому органу стосовно відповідного місцевого бюджету, до якого зараховуються такі місцеві податки чи збори, для погодження.
Подання про відстрочення податкових зобов’язань мають бути надані центральним податковим органом Міністерству фінансів України протягом 5 робочих днів з дня отримання звернення платника податків про таке відстрочення».
 
Враховано    
    -597- Кирильчук Є.І.
Розділ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом такого змісту:
«__. У статті 209 Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27 із наступними змінами):
1) частину першу викласти у такій редакції:
«1. Втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зумовлені вилученням сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, підлягають відшкодуванню і зараховуються до відповідних бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України»;
2) перше речення частини другої доповнити словами «проведення нормативної грошової оцінки землі».
 
Враховано    
    -598- Кирильчук Є.І.
Розділ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом такого змісту:
__. Частину третю статті 13 Закону України «Про господарські товариства» (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 49, ст. 682 із наступними змінами) викласти у такій редакції: «Забороняється використовувати для формування статутного (складеного) капіталу господарського товариства бюджетні кошти, кошти, одержані в кредит та під заставу, векселі, майно державних (комунальних) підприємств, яке відповідно до закону (рішення органу місцевого самоврядування) не підлягає приватизації, та майно, що перебуває в оперативному управлінні бюджетних установ, якщо інше не передбачено законом».
 
Враховано    
    -599- Кирильчук Є.І.
Розділ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом такого змісту:
«__. Статтю 11 Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 33, ст.443) викласти у такій редакції:
«Стаття 11. Фінансове забезпечення підготовки і проведення референдумів
Підготовка і проведення всеукраїнських референдумів здійснюється за рахунок державного бюджету, республіканських Автономної Республіки Крим і місцевих референдумів – за рахунок відповідних місцевих бюджетів.
Порядок фінансового забезпечення підготовки і проведення всеукраїнських референдумів визначається Кабінетом Міністрів України, республіканських Автономної Республіки Крим і місцевих референдумів – Верховною Радою Автономної Республіки Крим і відповідними місцевими радами».
 
Враховано    
    -600- Куликов К.Б.
Розділ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом такого змісту:
« __. Статтю 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) викласти у такій редакції:
«Стаття 164-12. Порушення бюджетного законодавства
Включення недостовірних даних до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних призначень або необґрунтованих бюджетних асигнувань; порушення бюджетного законодавства щодо проведення попередньої оплати за товари, роботи та послуги за рахунок бюджетних коштів; порушення бюджетного законодавства при здійсненні платежів за рахунок бюджетних коштів; порушення вимог Бюджетного кодексу України при здійсненні витрат державного бюджету (місцевого бюджету) у разі несвоєчасного набрання чинності закону про Державний бюджет України (несвоєчасного прийняття рішення про місцевий бюджет) на відповідний рік, —
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, –
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік; включення до складу спеціального фонду бюджету надходжень з джерел, не віднесених до таких Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік; зарахування доходів бюджету на будь-які рахунки, крім єдиного казначейського рахунка (за винятком коштів, що отримуються установами України, які функціонують за кордоном), а також акумулювання їх на рахунках органів стягнення; зарахування доходів бюджету до іншого, ніж визначено Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік, бюджету, в тому числі внаслідок здійснення поділу податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів між бюджетами з порушенням визначених розмірів; порушення бюджетного законодавства щодо здійснення державних (місцевих) запозичень, надання державних (місцевих) гарантій; прийняття рішень, що призвели до перевищення граничних обсягів державного (місцевого) боргу чи граничних обсягів надання державних (місцевих) гарантій; порушення бюджетного законодавства при управлінні тимчасово вільними коштами бюджету; створення позабюджетних фондів, відкриття позабюджетних рахунків стосовно бюджетних коштів (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України); недотримання бюджетного законодавства при наданні кредитів з бюджету та їх поверненні; здійснення бюджетними установами запозичень у будь-якій формі або надання юридичним та фізичним особам кредитів з бюджету (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України); порушення вимог Бюджетного кодексу України щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету, —
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, –
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від сімдесяти до вісімдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Здійснення видатків, кредитування місцевого бюджету, які відповідно до Бюджетного кодексу України мають проводитися з іншого бюджету; здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік); нецільове використання бюджетних коштів; видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік; здійснення видатків на утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік),—
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від сімдесяти до вісімдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною п’ятою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, –
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від вісімдесяти п’яти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
 
Враховано    
    -601- Куликов К.Б.
Розділ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом такого змісту:
«__. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131):
1) у статті 210:
назву викласти у такій редакції:
«Стаття 210. Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням»;
абзац перший частини першої викласти у такій редакції:
«1. Нецільове використання бюджетних коштів службовою особою, а так само здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік), якщо предметом таких дій були бюджетні кошти у великих розмірах»;
у пункті 1 примітки слова «у бюджети всіх рівнів» замінити словами «до державного бюджету і місцевих бюджетів»;
2) у статті 211:
назву викласти у такій редакції:
«Стаття 211. Видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік»;
абзац перший частини першої викласти у такій редакції:
«1. Видання службовою особою нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти у великих розмірах».
 
Враховано    
    -602- Кирильчук Є.І.
Розділ «Прикінцеві положення» доповнити пунктом такого змісту:
«__. У Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 27, ст.170 із наступними змінами):
1) абзаци шістнадцятий–двадцятий частини першої статті 1 виключити;
2) у частині першій статті 26:
у пункті 26 слова «випуску місцевих позик» замінити словами «здійснення місцевих запозичень»;
у пункті 27 слова «щодо отримання позик з інших місцевих бюджетів та джерел, а також» виключити;
пункт 39 виключити;
3) підпункт 4 пункту «а» частини першої статті 28 виключити;
4) у частинах першій та третій статті 61 слова «цим Законом та законом про бюджетну систему» замінити словами «Бюджетним кодексом України»;
5) у статті 62:
у третьому речення частини першої слова «законом про державний бюджет» замінити словами «Бюджетним кодексом України»;
у частині другій слова «нормативів бюджетної забезпеченості на одного жителя» замінити словами «фінансових нормативів бюджетної забезпеченості»;
6) частини третю-сьому статтю 63 викласти у такій редакції:
«3. Склад доходів місцевих бюджетів визначається Бюджетним кодексом України та законом про Державний бюджет України.
4. Доходи місцевого бюджету зараховуються до загального або спеціального фонду місцевого бюджету відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та закону про Державний бюджет України.
5. У складі надходжень спеціального фонду місцевого бюджету виділяються надходження бюджету розвитку, які формуються відповідно до вимог Бюджетного кодексу України.
6. Кошти державного бюджету, що передаються у вигляді дотацій та субвенцій, затверджуються у законі про Державний бюджет України для кожного відповідного місцевого бюджету згідно з Бюджетним кодексом України.
7. Кошти, передані державою у вигляді дотацій та субвенцій, можуть розподілятися Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, міськими (міст республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення), районними радами між відповідними місцевими бюджетами, а також використовуються для фінансування спільних проектів відповідних територіальних громад»;
7) у статті 64:
у частині першій слова «місцевими бюджетами цих громад» та «районними та обласними бюджетами» замінити відповідно словами «відповідними рішеннями про місцевий бюджет» та «рішеннями про районний та обласний бюджети»;
частини четверту-сьому викласти у такій редакції:
«4. Видатки місцевого бюджету формуються відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України, для виконання повноважень органів місцевого самоврядування.
5. Видатки місцевого бюджету здійснюються із загального та спеціального фондів місцевого бюджету відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та закону про Державний бюджет України.
6. У складі витрат спеціального фонду місцевого бюджету виділяються витрати бюджету розвитку.
7. Кошти бюджету розвитку спрямовуються на реалізацію програм соціально-економічного розвитку відповідної території, пов’язаної із здійсненням інвестиційної діяльності, здійснення інших заходів, пов’язаних з розширеним відтворенням, а також на погашення основної суми місцевого боргу»;
8) статтю 65 викласти у такій редакції:
«Стаття 65. Використання вільного залишка коштів місцевих бюджетів
Перевищення залишка коштів загального фонду місцевого бюджету над оборотним залишком бюджетних коштів на кінець бюджетного періоду становить вільний залишок коштів місцевих бюджетів, який використовується на проведення витрат місцевого бюджету згідно із змінами до рішення про місцевий бюджет»;
9) у статті 66:
у назві слова «доходів і видатків» виключити;
частину другу викласти у такій редакції:
«2. Повноваження на здійснення витрат місцевого бюджету повинні відповідати обсягу надходжень місцевого бюджету»;
у частині третій: слова доходів і видатків» виключити, слова «дотацій, субвенцій, субсидій» замінити словами «дотацій та субвенцій»;
10) у статті 67:
у назві слово «Фінансування» замінити словами «Фінансове забезпечення»;
частину першу викласти у такій редакції: «1. Держава фінансово забезпечує здійснення органами місцевого самоврядування наданих законом повноважень органів виконавчої влади у повному обсязі за рахунок закріплення за відповідними місцевими бюджетами джерел доходів бюджету, надання трансфертів з державного бюджету, а також передання органам місцевого самоврядування відповідних об’єктів державної власності»;
11) у статті 70:
частину першу викласти у такій редакції:
«1. Рада або за її рішенням інші органи місцевого самоврядування можуть здійснювати місцеві запозичення та отримувати позички місцевим бюджетам відповідно до вимог, встановлених Бюджетним кодексом України»;
у частині другій: слова «у межах законодавства» виключити, слова «розміщувати належні їм кошти в банках інших суб'єктів права власності, отримувати відсотки від їх доходів відповідно до закону із зарахуванням їх до доходної частини відповідного місцевого бюджету» замінити словами «здійснювати розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на депозитах з дотриманням вимог, встановлених Бюджетним кодексом України та іншими законами України»;
12) пункт 9 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» викласти у такій редакції:
«9. Правові засади бюджетного процесу та міжбюджетних відносин стосовно місцевих бюджетів визначаються Бюджетним кодексом України».
 
Враховано    
    -603- Кирильчук Є.І.
Розділ ІІ доповнити пунктом такого змісту:
«__. У Регламенті Верховної Ради України (Відомості Верховної Ради України, 2009 р., №№ 1-2, 3-4, ст. 1):
1) частину четверту статті 7 викласти у такій редакції:
«4. Кошторис Верховної Ради на наступний рік затверджується Верховною Радою під час прийняття закону про Державний бюджет України на наступний рік за висновками комітетів, до предмета відання яких належать питання регламенту і бюджету»;
2) пункт 6 частини четвертої статті 20 замінити пунктами 6 та 6-1 такого змісту:
«6) питання щодо бюджетної політики на наступний бюджетний період;
6-1) річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України за попередній бюджетний період»;
3) у частині першій статті 78:
у пункті 23 слова «витрат на здійснення повноважень» виключити;
у пункті 24 слова «звіту про надходження коштів до кошторису за минулий рік, їх використання та відповідність затвердженому кошторису витрат на здійснення повноважень Верховної Ради» замінити словами «звіту про виконання кошторису Верховної Ради за минулий рік»;
4) у статті 91:
частину третю викласти у такій редакції:
«3. У разі внесення законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету в поточному та/або наступних бюджетних періодах, суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов’язаний додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки). Якщо такі зміни показників бюджету передбачають зменшення надходжень бюджету та/або збільшення витрат бюджету, до законопроекту мають бути включені пропозиції змін до інших законів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету. Жоден законопроект не повинен призвести до збільшення державного боргу і державних гарантій, граничний обсяг яких встановлений законом про Державний бюджет України»;
у частині четвертій слова «видаткову та/або доходну частину державного чи місцевих бюджетів» замінити словами «показники бюджету (надходження бюджету та/або витрати бюджету)»;
5) у статті 93:
у частині першій:
слова «а також у комітет, до предмета відання якого належать питання бюджету, для проведення експертизи щодо його впливу на доходну та/або видаткову частини бюджету і виконання закону України про Державний бюджет України в поточному бюджетному періоді» виключити;
доповнити реченням такого змісту: «При цьому, кожен законопроект не пізніш як у п’ятиденний строк направляється до Кабінету Міністрів України та у комітет, до предмета відання якого належать питання бюджету, для проведення експертизи щодо його впливу на показники бюджетів та відповідності бюджетному законодавству»;
у частині третій:
друге речення викласти у такій редакції «До висновку головного комітету додається висновок комітету, до предмета відання якого належать питання регламенту, який має бути поданий до головного комітету не пізніш як у 14-денний строк з дня отримання законопроекту, проекту іншого акта для надання висновку»;
доповнити реченням такого змісту: «До висновку головного комітету щодо законопроекту додається висновок комітету, до предмета відання якого належать питання бюджету, який має бути поданий до головного комітету у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України»;
6) пункт 3 частини другої статті 94 викласти у такій редакції:
«3) недотримання вимог частини третьої статті 91 цього Регламенту»;
7) частину третю статті 111 викласти у такій редакції:
«3. Якщо законопроект має вплив на показники бюджету, до висновку головного комітету обов'язково додається висновок комітету, до предмета відання якого належать питання бюджету. Головний комітет може також долучити одержані висновки Кабінету Міністрів України та інших комітетів з цього питання. Рішення комітету, до предмета відання якого належать питання бюджету, згідно з яким законопроект впливає на показники бюджету (зменшує надходження бюджету та/або збільшує витрати бюджету) та/або не узгоджується з бюджетним законодавством, може бути підставою для прийняття Верховною Радою рішення щодо відхилення законопроекту або його повернення суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання»;
8) статтю 152 викласти у такій редакції:
«Стаття 152. Визначення бюджетної політики на наступний бюджетний період.
1. Кабінет Міністрів України відповідно до Бюджетного кодексу України схвалює Декларацію цілей та завдань бюджету на наступний бюджетний період (далі – Бюджетну декларацію) не пізніше 1 березня року, що передує плановому, та у триденний строк подає до Верховної Ради.
2. Народні депутати, комітети, депутатські фракції розробляють свої рекомендації з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період і подають їх комітету, до предмета відання якого належать питання бюджету, не пізніше 15 березня року, що передує плановому.
3. Комітет, до предмета відання якого належать питання бюджету, розглядає рекомендації, що надійшли, та готує проект постанови Верховної Ради щодо рекомендацій з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період.
4. На пленарному засіданні Верховної Ради не пізніше 1 квітня року, що передує плановому, відбуваються парламентські слухання з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період. З доповіддю щодо представлення Бюджетної декларації виступає Прем’єр-міністр України або за його дорученням Міністр фінансів України.
5. За результатами парламентських слухань Верховна Рада приймає постанову про Рекомендації парламентських слухань з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період»;
9) у частині третій статті 153 слова «Основних напрямів бюджетної політики на наступний бюджетний період» замінити словами «з урахуванням Бюджетної декларації і Рекомендацій парламентських слухань з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період»;
10) у статті 154:
частини другу і третю викласти у такій редакції:
«2. На цьому пленарному засіданні головні розпорядники коштів державного бюджету (за переліком, визначеним комітетом, до предмета відання якого належить питання бюджету) представляють завдання, заходи та очікувані результати виконання бюджетних програм, передбачених у проекті закону про Державний бюджет України на наступний рік.
3. Під час представлення проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік передбачаються запитання до доповідачів, відповіді на них, а також виступи представників комітетів, депутатських фракцій, народних депутатів»;
частини четверту та п’яту виключити;
11) у частині першій статті 155 слова «трьох» та «цією главою» замінити відповідно словами «двох» та «Бюджетним кодексом України та цією главою»;
12) текст статті 156 викласти в такій редакції:
«1. Після представлення Верховній Раді проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік не пізніше 1 жовтня року, який передує плановому, народні депутати, депутатські фракції, комітети, Рахункова палата розглядають проект закону про Державний бюджет України і направляють до комітету, до предмета відання якого належить питання бюджету, свої пропозиції з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України.
Пропозиції, направлені до комітету, до предмета відання якого належить питання бюджету, після 1 жовтня року, який передує плановому, до розгляду не приймаються.
2. Комітет, до предмета відання якого належить питання бюджету, не пізніше 15 жовтня року, який передує плановому, спільно з уповноваженими представниками Кабінету Міністрів України розглядає пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік і готує з дотриманням вимог Бюджетного кодексу України Висновки та пропозиції до нього (які викладаються у вигляді проекту постанови Верховної Ради України), а також таблиці пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи, які пропонується підтримати чи відхилити, і приймає з цього приводу відповідне рішення.
3. Висновки та пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік, а також таблиці пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи розповсюджуються серед народних депутатів не пізніше ніж за два дні до розгляду Верховною Радою проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік у першому читанні».
13) у статті 157:
у частині першій цифри і слова в дужках « (25 жовтня, якщо проект був прийнятий до розгляду після повторного подання Кабінетом Міністрів України)» виключити;
частину чотирнадцяту викласти у такій редакції:
«14. Якщо під час постатейного голосування Висновків та пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік показники бюджету стали розбалансованими, Верховна Рада приймає рішення про перенесення голосування щодо прийняття цих Висновків та пропозицій в цілому для забезпечення збалансування показників бюджету»;
14) у статті 158:
частини першу та другу викласти у такій редакції:
«1. Після прийняття проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік у першому читанні Кабінет Міністрів України у двотижневий строк, але не пізніше 3 листопада року, що передує плановому, подає до Верховної Ради проект закону про Державний бюджет України на наступний рік, підготовлений відповідно до Бюджетних висновків Верховної Ради, і порівняльну таблицю щодо їх врахування з вмотивованими поясненнями стосовно неврахованих пропозицій.
2. Комітет, до предмета відання якого належить питання бюджету, після подання Кабінетом Міністрів України проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік, підготовленого до другого читання, аналізує стан врахування у цьому законопроекті Бюджетних висновків Верховної Ради та за участю уповноважених представників Кабінету Міністрів України готує пропозиції щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік у другому читанні».
частину п’яту викласти у такій редакції:
«5. Голова комітету, до предмета відання якого належить питання бюджету, доповідає пропозиції комітету щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік у другому читанні (у тому числі висновки щодо врахування Бюджетних висновків Верховної Ради у підготовленому законопроекті до другого читання)»;
частини сьому-десяту викласти у такій редакції:
«7. Після закінчення виступів представників депутатських фракцій Верховна Рада переходить до голосування підготовленого до другого читання проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік. Друге читання передбачає голосування проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік в цілому як закону.
8. Якщо рішення про прийняття проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік в цілому не прийнято, проводиться постатейне голосування. Під час постатейного голосування розглядаються пропозиції, які містилися у Бюджетних висновках Верховної Ради і не враховані Кабінетом Міністрів України при підготовці проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік до другого читання, нові пропозиції, внесені Кабінетом Міністрів України при підготовці цього законопроекту до другого читання, а також пропозиції комітету, до предмета відання якого належить питання бюджету, щодо розгляду проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік у другому читанні.
9. За результатами постатейного голосування Верховна Рада приймає проект закону про Державний бюджет України на наступний рік в цілому із дотриманням збалансованості бюджету.
10. Якщо під час постатейного голосування показники бюджету стали розбалансованими, Верховна Рада приймає рішення про перенесення голосування щодо прийняття цього законопроекту в цілому для забезпечення збалансування показників бюджету».
15) статтю 159 виключити;
16) у статті 160:
частину третю замінити двома новими частинами такого змісту:
«3. Проект закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України розглядається комітетом, до предмета відання якого належить питання бюджету, який готує проект відповідного висновку.
Розгляд проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України у першому читанні здійснюється у порядку, визначеному главою 19 цього Регламенту. Проект закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України за результатами розгляду у першому читанні може бути прийнятий в цілому.
3-1. У разі прийняття проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України за основу, Кабінет Міністрів України за участю уповноважених представників комітету, до предмета відання якого належить питання бюджету, готує та у визначений Верховною Радою строк подає такий законопроект на розгляд Верховної Ради у другому читанні.
Після подання цього законопроекту комітет, до предмета відання якого належить питання бюджету, за участю уповноважених представників Кабінету Міністрів України готує висновок щодо його розгляду у другому читанні.
Друге читання передбачає голосування проекту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України в цілому. У разі, якщо позитивне рішення Верховною Радою у другому читанні не прийнято, такий законопроект повертається до Кабінету Міністрів України на доопрацювання»;
у частині четвертій слова «доходів» та «видатків» замінити відповідно словами «надходжень» та «витрат»;
17) у статті 161:
у назві статті слова «Державного бюджету України» замінити словами «закону про Державний бюджет України»;
у частині третій слова «Державного бюджету України» замінити словами «державного та місцевих бюджетів»;
частину шосту викласти у такій редакції:
«6. Комітет, до предмета відання якого належать питання бюджету, у двотижневий строк з дня отримання відповідних висновків та пропозицій Рахункової палати готує та подає на розгляд Верховної Ради проект рішення щодо річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України»;
18) статтю 162 викласти у такій редакції:
«Стаття 162. Розгляд річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України
1. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України у Верховній Раді представляє Міністр фінансів України.
2. На цьому пленарному засіданні Верховної Ради головні розпорядники коштів державного бюджету (за переліком, визначеним комітетом, до предмета відання якого належать питання бюджету) представляють результати виконання бюджетних програм за звітний період.
3. Із співдоповіддю про виконання закону про Державний бюджет України виступають Голова комітету, до предмета відання якого належать питання бюджету, та Голова Рахункової палати, проводиться обговорення.
Під час обговорення річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України передбачаються запитання до доповідачів, відповіді на них, а також виступи представників комітетів, депутатських фракцій, народних депутатів.
4. За результатами розгляду Верховна Рада приймає рішення щодо річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України».
 
Враховано    
1413. 9. З набранням чинності цим Законом інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить йому».

   33. З набранням чинності цим Законом інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить йому».