Кількість абзаців - 63 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо питань студентського самоврядування) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Закон України
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо питань студентського самоврядування)
 
   Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо питань студентського самоврядування
 
3. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
4. І. Внести до Закону України "Про вищу освіту" (№ 2984-ІІІ від 17.01. 2002 року, Відомості Верховної Ради України, 2002, № 20, ст..134) такі зміни:
 
   1. Внести до Закону України "Про вищу освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 20, ст. 134; 2007 р., № 7-8, ст. 66; 2008 р., №№ 5-8, ст. 78) такі зміни:
 
5. 1. У статті 32:
 
      
6. 1) у частині другій:
 
      
7. абзац одинадцятий доповнити словами: "виключно за згодою органу студентського самоврядування";
 
-1- Курило В.С.
В абзаці одинадцятому частини другої статті 32 слова "виключно за згодою органу студентського самоврядування" виключити.
 
Відхилено   1) абзац одинадцятий частини другої статті 32 доповнити словами "за погодженням з органами студентського самоврядування";
 
    -2- Геращенко І.В.
В абзаці одинадцятому частини другої статті 32 слова "виключно за згодою органу студентського самоврядування" виключити.
Це питання виключної компетенції керівництва вищого навчального закладу і внормовано відповідними документами спеціального уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі освіти, зокрема, Положенням про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих навчальних закладів.
 
Відхилено    
    -3- Герасим'юк О.В.
У частині другій статті 32 слова "виключно за згодою органу студентського самоврядування" виключити, залишивши попередню редакцію Закону.
 
Відхилено    
    -4- Оробець Л.Ю.
Абзац одинадцятий частини другої доповнити словами "за погодженням з органами студентського самоврядування"
 
Враховано    
8. 2.У статті 34:
 
   2) у статті 34:
 
9. 1) у частині першій:
 
-5- Геращенко І.В.
Абзац тринадцятий частини першої статті 34 викласти в такій редакції:
"Вчену раду вищого навчального закладу очолює її голова - керівник вищого навчального закладу. До складу Вченої ради вищого навчального закладу входять за посадами заступники керівника вищого навчального закладу, декани (начальники) факультетів, директори (начальники) інститутів, учений секретар, директор (завідувач) бібліотеки, головний бухгалтер, керівники органів самоврядування вищого навчального закладу, а також виборні представники, які представляють науково-педагогічних працівників і обираються з числа завідувачів (начальників) кафедр, професорів, докторів наук; виборні представники, які представляють інших працівників вищого навчального закладу і які працюють у ньому на постійній основі, керівники органів студентського самоврядування вищого навчального закладу відповідно до квот, визначених у статуті вищого навчального закладу. При цьому не менше як 75 відсотків загальної чисельності її складу мають становити науково-педагогічні працівники вищого навчального закладу і не менше як 10 відсотків – виборні представники осіб, які навчаються".
 
Враховано   абзаци тринадцятий і чотирнадцятий частини першої викласти в такій редакції:
"Вчену раду вищого навчального закладу очолює її голова - керівник вищого навчального закладу. До складу Вченої ради вищого навчального закладу входять за посадами заступники керівника вищого навчального закладу, декани (начальники) факультетів, директори (начальники) інститутів, учений секретар, директор (завідувач) бібліотеки, головний бухгалтер, керівники органів самоврядування вищого навчального закладу, а також виборні представники, які представляють науково-педагогічних працівників і обираються з числа завідувачів (начальників) кафедр, професорів, докторів наук; виборні представники, які представляють інших працівників вищого навчального закладу і які працюють у ньому на постійній основі, керівники органів студентського самоврядування вищого навчального закладу відповідно до квот, визначених у статуті вищого навчального закладу. При цьому не менше як 75 відсотків загальної чисельності її складу мають становити науково-педагогічні працівники вищого навчального закладу і не менше як 10 відсотків – виборні представники осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі.
 
10. абзац тринадцятий викласти в такій редакції:
 
-6- Курило В.С.
Абзац тринадцятий частини першої статті 34 викласти в такій редакції:
"Вчену раду вищого навчального закладу очолює її голова ( керівник вищого навчального закладу. До складу Вченої ради вищого навчального закладу за посадами входять заступники керівника вищого навчального закладу, декани, директори інститутів, учений секретар, директор бібліотеки, головний бухгалтер, а також виборні представники, які представляють науково-педагогічних працівників і обираються з числа завідуючих кафедрами, професорів, докторів наук; виборні представники, які представляють інших працівників вищого навчального закладу, виборні представники студентів (слухачів), курсантів, екстернів, асистентів-стажистів, інтернів, клінічних ординаторів, здобувачів, аспірантів (ад’юнктів) та докторантів відповідно до квот, визначених у статуті вищого навчального закладу. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності її складу мають становити науково-педагогічні працівники і не менш як 10 відсотків ( виборні представники студентів (слухачів), курсантів, екстернів, асистентів-стажистів, інтернів, клінічних ординаторів, здобувачів, аспірантів (ад’юнктів) та докторантів";
 
Враховано частково      
11. "Вчену раду вищого навчального закладу очолює її голова ( керівник вищого навчального закладу. До складу Вченої ради вищого навчального закладу за посадами входять заступники керівника вищого навчального закладу, декани, директори інститутів, учений секретар, директор бібліотеки, головний бухгалтер, а також виборні представники, які представляють науково-педагогічних працівників і обираються з числа завідуючих кафедрами, професорів, докторів наук; виборні представники, які представляють інших працівників вищого навчального закладу, виборні представники студентів, курсантів і аспірантів відповідно до квот, визначених у статуті вищого навчального закладу. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності її складу мають становити науково-педагогічні працівники і не менш як 15 відсотків ( виборні представники студентів, курсантів і аспірантів";
 
      
12. абзац чотирнадцятий доповнити словами: "а виборні представники студентів, курсантів і аспірантів - органом студентського самоврядування";
 
-7- Геращенко І.В.
Абзац чотирнадцятий частини першої статті 34 викласти в такій редакції: "Виборні представники обираються вищим колегіальним органом громадського самоврядування вищого навчального закладу за поданням структурних підрозділів, в яких вони працюють, а виборні представники осіб, які навчаються, - вищим органом студентського самоврядування вищого навчального закладу".
 
Враховано   Виборні представники обираються вищим колегіальним органом громадського самоврядування вищого навчального закладу за поданням структурних підрозділів, в яких вони працюють, а виборні представники осіб, які навчаються, - вищим органом студентського самоврядування вищого навчального закладу;
 
    -8- Курило В.С.
Абзац чотирнадцятий частини першої статті 34 доповнити словами: "а виборні представники студентів (слухачів), курсантів, екстернів, асистентів-стажистів, інтернів, клінічних ординаторів, здобувачів, аспірантів (ад’юнктів) та докторантів – органом студентського самоврядування";
 
Відхилено    
    -9- Герасим'юк О.В.
В абзаці чотирнадцятому частини першої статті 34 слова "органом студентського самоврядування" замінити словами "вищим органом студентського самоврядування вищого навчального закладу".
 
Враховано    
13. 2) у частині другій:
 
      
14. абзаци другий і третій викласти в такій редакції:
 
-10- Геращенко І.В.
Абзаци другий і третій частини другої статті 34 викласти в такій редакції:
"Вчену раду факультету очолює її голова ( декан (начальник) факультету. До складу Вченої ради факультету входять за посадами заступники декана (начальника), завідувачі (начальники) кафедр, керівники органів самоврядування факультету, керівники органів студентського самоврядування факультету, а також виборні представники, які представляють науково-педагогічних працівників і обираються з числа професорів, докторів наук, виборні представники, які представляють інших працівників факультету і працюють у ньому на постійній основі, виборні представники осіб, які навчаються, відповідно до квот, визначених у статуті вищого навчального закладу. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності складу Вченої ради мають становити науково-педагогічні працівники факультету і не менш як 10 відсотків ( виборні представники осіб, які навчаються.
Виборні представники обираються органом громадського самоврядування факультету за поданням структурних підрозділів, в яких вони працюють, а виборні представники осіб, які навчаються, - вищим органом студентського самоврядування факультету".
 
Враховано      
15. "Вчену раду факультету очолює її голова ( декан факультету. До складу Вченої ради факультету входять за посадами заступники декана, завідуючі кафедрами, а також виборні представники, які представляють науково-педагогічних працівників і обираються з числа завідуючих кафедрами, професорів, докторів наук, виборні представники, які представляють інших працівників факультету, виборні представники студентів, курсантів і аспірантів відповідно до квот, визначених у статуті вищого навчального закладу. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності складу Вченої ради мають становити науково-педагогічні працівники факультету і не менш як 15 відсотків ( виборні представники студентів, курсантів і аспірантів.
 
   абзаци другий і третій частини другої викласти в такій редакції:
"Вчену раду факультету очолює її голова ( декан (начальник) факультету. До складу Вченої ради факультету входять за посадами заступники декана (начальника), завідувачі (начальники) кафедр, керівники органів самоврядування факультету, керівники органів студентського самоврядування факультету, а також виборні представники, які представляють науково-педагогічних працівників і обираються з числа професорів, докторів наук, виборні представники, які представляють інших працівників факультету і працюють у ньому на постійній основі, виборні представники осіб, які навчаються, відповідно до квот, визначених у статуті вищого навчального закладу. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності складу Вченої ради факультету мають становити науково-педагогічні працівники факультету і не менш як 10 відсотків ( виборні представники осіб, які навчаються.
Виборні представники обираються органом громадського самоврядування факультету за поданням структурних підрозділів, в яких вони працюють, а виборні представники осіб, які навчаються, - вищим органом студентського самоврядування факультету";
 
16. Виборні представники обираються органом громадського самоврядування інституту, факультету за поданням структурних підрозділів, в яких вони працюють, а виборні представники студентів, курсантів і аспірантів - органом студентського самоврядування факультету".
 
      
17. 3. У статті 37:
 
-11- Оробець Л.Ю.
Абзац перший розділу першого статті 37 доповнити словами "включаючи виборних представників осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі".
 
Враховано   3) у статті 37:
у частині першій:
абзац перший доповнити словами "включаючи виборних представників осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі";
абзаци третій і шістнадцятий викласти в такій редакції:
"У вищому колегіальному органі громадського самоврядування повинні бути представлені всі категорії працівників вищого навчального закладу, представники осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі. При цьому не менше ніж 75 відсотків загальної чисельності делегатів (членів) виборного органу повинні становити науково-педагогічні працівники вищого навчального закладу, які працюють у цьому вищому навчальному закладі на постійній основі і не менше як 10 відсотків ( виборні представники осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі";
"В органі громадського самоврядування факультету повинні бути представлені всі категорії працівників факультету та виборні представники осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності делегатів (членів) виборного органу повинні становити науково-педагогічні працівники факультету і не менш як 10 відсотків – виборні представники осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі";
абзац чотирнадцятий доповнити словами "включаючи виборних представників осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі";
у частині другій:
абзац перший доповнити словами "включаючи виборних представників осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі";
після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
"У вищому колегіальному органі громадського самоврядування вищого навчального закладу першого або другого рівня акредитації повинні бути представлені всі категорії працівників вищого навчального закладу та представники осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності делегатів (членів) виборного органу повинні становити педагогічні працівники вищого навчального закладу, які працюють у цьому вищому навчальному закладі на постійній основі і не менш як 10 відсотків ( виборні представники осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі".
У зв’язку з цим абзаци другий - дванадцятий вважати відповідно абзацами третім – тринадцятим;
 
    -12- Оробець Л.Ю.
Абзац чотирнадцятий розділу першого статті 37 доповнити словами "включаючи виборних представників осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі".
 
Враховано    
    -13- Оробець Л.Ю.
Абзац перший розділу другого статті 37 доповнити словами "включаючи виборних представників осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі".
 
Враховано    
    -14- Курило В.С.
У статті 37 слова "академічної громади" послідовно виключити, залишивши стару редакцію Закону.
 
Відхилено    
18. 1) слова "трудового колективу" послідовно замінити словами „академічної громади";
 
-15- Геращенко І.В.
У статті 37 слова "академічної громади" послідовно виключити, залишивши стару редакцію Закону, оскільки поняття "академічна громада" не визначене в законодавстві та не враховує права інших працівників вищого навчального закладу, чия робота не має безпосереднього академічного характеру.
 
Відхилено      
19. 2)у частині першій:
 
      
20. абзац третій викласти в такій редакції:
 
-16- Герасим'юк О.В.
В абзаці третьому частини першої статті 37 слова "органом студентського самоврядування" замінити словами "вищим органом студентського самоврядування факультету"
 
Відхилено      
21. "У вищому колегіальному органі громадського самоврядування повинні бути представлені всі групи працівників вищого навчального закладу, а також представники студентів, курсантів і аспірантів. Не менше ніж 75 відсотків загальної чисельності делегатів (членів) виборного органу повинні становити педагогічні або науково-педагогічні працівники вищого навчального закладу, які працюють у цьому вищому навчальному закладі на постійній основі і не менш як 15 відсотків ( представники студентів, курсантів і аспірантів, які обираються органом студентського самоврядування";
 
-17- Курило В.С.
Абзац третій частини першої статті 37 викласти в такій редакції:
"У вищому колегіальному органі громадського самоврядування повинні бути представлені всі групи працівників вищого навчального закладу, а також представники студентів, курсантів і аспірантів. Не менше ніж 75 відсотків загальної чисельності делегатів (членів) виборного органу повинні становити педагогічні або науково-педагогічні працівники вищого навчального закладу, які працюють у цьому вищому навчальному закладі на постійній основі і не менш як 10 відсотків ( представники студентів (слухачів), курсантів, екстернів, асистентів-стажистів, інтернів, клінічних ординаторів, здобувачів, аспірантів (ад’юнктів) та докторантів, які обираються органом студентського самоврядування";
 
Враховано частково      
    -18- Геращенко І.В.
Абзац третій частини першої статті 37 викласти в такій редакції:
"У вищому колегіальному органі громадського самоврядування повинні бути представлені всі категорії працівників вищого навчального закладу, представники осіб, які навчаються. При цьому не менше ніж 75 відсотків загальної чисельності делегатів (членів) виборного органу повинні становити науково-педагогічні працівники вищого навчального закладу, які працюють у цьому вищому навчальному закладі на постійній основі і не менше як 10 відсотків ( представники осіб, які навчаються";
 
Враховано    
22. абзац шістнадцятий викласти в такій редакції:
 
-19- Герасим'юк О.В.
В абзаці шістнадцятому частини першої статті 37 слова "органом студентського самоврядування" замінити словами "вищим органом студентського самоврядування факультету".
 
Відхилено      
23. „В органі громадського самоврядування факультету повинні бути представлені всі групи працівників факультету, а також представники студентів, курсантів і аспірантів. Не менш як 75 відсотків загальної чисельності делегатів (членів) виборного органу повинні становити педагогічні або науково-педагогічні працівники факультету і не менш як 15 відсотків - представники студентів, курсантів і аспірантів, які обираються органом студентського самоврядування".
 
-20- Геращенко І.В.
Абзац шістнадцятий частини першої статті 37 викласти в такій редакції:
„В органі громадського самоврядування факультету повинні бути представлені всі категорії працівників факультету та представники осіб, які навчаються. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності делегатів (членів) виборного органу повинні становити науково-педагогічні працівники факультету і не менш як 10 відсотків - представники осіб, які навчаються".
 
Враховано      
24. 3) у частині другій:
 
-21- Герасим'юк О.В.
В абзаці другому частини другої статті 37 слова "органом студентського самоврядування" замінити словами "вищим органом студентського самоврядування вищого навчального закладу".
 
Відхилено      
    -22- Герасим'юк О.В.
В абзаці другому частини другої статті 37 слова "і аспірантів" та "або науково-педагогічні працівники" вилучити.
 
Враховано    
25. після абзацу першого додати новий абзац такого змісту:
 
      
26. "У вищому колегіальному органі громадського самоврядування першого або другого рівня акредитації повинні бути представлені всі групи працівників вищого навчального закладу, а також представники студентів, курсантів і аспірантів. Не менш як 75 відсотків загальної чисельності делегатів (членів) виборного органу повинні становити педагогічні або науково-педагогічні працівники вищого навчального закладу, які працюють у цьому вищому навчальному закладі на постійній основі і не менш як 15 відсотків ( представники студентів, курсантів, які обираються органом студентського самоврядування".
 
-23- Курило В.С.
Абзац перший частини другої статті 37 викласти в такій редакції:"У вищому колегіальному органі громадського самоврядування першого або другого рівня акредитації повинні бути представлені всі групи працівників вищого навчального закладу, а також представники студентів. Не менш як 75 відсотків загальної чисельності делегатів (членів) виборного органу повинні становити педагогічні працівники вищого навчального закладу, які працюють у цьому вищому навчальному закладі на постійній основі і не менш як 10 відсотків ( представники студентів, які обираються органом студентського самоврядування".
 
Враховано частково      
    -24- Геращенко І.В.
Абзац перший частини другої статті 37 викласти в такій редакції:
"У вищому колегіальному органі громадського самоврядування першого або другого рівня акредитації повинні бути представлені всі категорії працівників вищого навчального закладу та представники осіб, які навчаються. При цьому не менш як 75 відсотків загальної чисельності делегатів (членів) виборного органу повинні становити педагогічні працівники вищого навчального закладу, які працюють у цьому вищому навчальному закладі на постійній основі і не менш як 10 відсотків ( представники осіб, які навчаються".
 
Враховано    
27. 4. Текст статті 38 викласти в такій редакції:
 
-25- Герасим'юк О.В.
Абзац четвертий частини першої статті 38 доповнити словами "на один рік"
 
Відхилено      
    -26- Герасим'юк О.В.
Абзац п’ятий частини першої статті 38 вилучити.
 
Враховано    
    -27- Герасим'юк О.В.
Абзац сьомий частини третьої статті 38 вилучити.
 
Враховано частково    
28. "1. У вищих навчальних закладах України та їхніх структурних підрозділах діє студентське самоврядування, яке є невід’ємною частиною громадського самоврядування відповідних навчальних закладів.
 
-28- Оробець Л.Ю.
Текст статті 38 викласти в такій редакції:
"1. У вищих навчальних закладах та їхніх структурних підрозділах діє студентське самоврядування, яке є невід’ємною частиною громадського самоврядування відповідних навчальних закладів.
У студентському самоврядуванні беруть участь особи, які навчаються у вищому навчальному закладі. Усі особи, які навчаються у вищому навчальному закладі, мають рівне право на участь у студентському самоврядуванні.
Студентське самоврядування забезпечує захист прав та інтересів осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, та їхню участь в управлінні вищим навчальним закладом.
Студентське самоврядування здійснюється особами, які навчаються у вищому навчальному закладі, безпосередньо та через органи студентського самоврядування, що обираються шляхом таємного голосування.
2. У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються законодавством, рішеннями спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі освіти і науки та відповідного центрального органу виконавчої влади, в підпорядкуванні якого знаходиться вищий навчальний заклад, статутом вищого навчального закладу.
3. Органи студентського самоврядування:
приймають акти, що регламентують їхню організацію та діяльність;
проводять організаційні, наукові, культурно-масові, спортивні, оздоровчі та інші заходи;
сприяють працевлаштуванню осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі;
розпоряджаються коштами та іншим майном, які знаходяться на їхньому балансі та банківських рахунках;
виконують інші функції.
За погодженням з органом студентського самоврядування у вищому навчальному закладі приймається рішення про:
відрахування осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, та їх поновлення на навчання;
переведення студента, курсанта, аспіранта, які навчаються у вищому навчальному закладі, за державним замовленням, на навчання за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб;
переведення осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб на навчання за державним замовленням;
призначення заступника декана, проректора, які відповідають за роботу зі студентами;
поселення осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, в гуртожиток і виселення з гуртожитку;
затвердження рішень з питань студентських містечок та гуртожитків для проживання осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі.
4. Студентське самоврядування здійснюється на рівні студентської групи, факультету, гуртожитку, вищого навчального закладу. Залежно від контингенту студентів, типу та специфіки вищого навчального закладу студентське самоврядування може здійснюватися на рівні курсу, спеціальності, студентського містечка, структурних підрозділів вищого навчального закладу.
5. Вищим органом студентського самоврядування є загальні збори (конференція) осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі та які:
ухвалюють Положення про студентське самоврядування;
обирають виконавчі органи студентського самоврядування та заслуховують їх звіти;
визначають структуру, повноваження та порядок обрання виконавчих органів студентського самоврядування.
6. Керівник вищого навчального закладу має всебічно сприяти створенню належних умов для діяльності органів студентського самоврядування (надання приміщення, меблів, оргтехніки, забезпечення телефонним зв’язком, постійним доступом до мережі Інтернет, відведення місць для встановлення інформаційних стендів тощо).
Фінансовою основою студентського самоврядування є кошти, визначені Вченою радою вищого навчального закладу у розмірі не менше 0,5 (половини одного) відсотка коштів спеціального фонду відповідного вищого навчального закладу.
Кошти органів студентського самоврядування спрямовуються на виконання їхніх завдань та повноважень. Не менше ніж 30% коштів мають витрачатися на підтримку наукової діяльності осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі.
7. Органи студентського самоврядування можуть мати різноманітні форми (сенат, парламент, старостат, студентська навчальна (наукова) частина, студентські деканати, ради тощо).
 
Враховано   4) текст статті 38 викласти в такій редакції:
"1. У вищих навчальних закладах та їхніх структурних підрозділах діє студентське самоврядування, яке є невід’ємною частиною громадського самоврядування відповідних навчальних закладів.
У студентському самоврядуванні беруть участь особи, які навчаються у вищому навчальному закладі. Усі особи, які навчаються у вищому навчальному закладі, мають рівне право на участь у студентському самоврядуванні.
Студентське самоврядування забезпечує захист прав та інтересів осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, та їхню участь в управлінні вищим навчальним закладом.
Студентське самоврядування здійснюється особами, які навчаються у вищому навчальному закладі, безпосередньо та через органи студентського самоврядування, що обираються шляхом таємного голосування.
2. У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються законодавством, рішеннями спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі освіти і науки та відповідного центрального органу виконавчої влади, в підпорядкуванні якого знаходиться вищий навчальний заклад, статутом вищого навчального закладу.
3. Органи студентського самоврядування:
приймають акти, що регламентують їхню організацію та діяльність;
проводять організаційні, наукові, культурно-масові, спортивні, оздоровчі та інші заходи;
сприяють працевлаштуванню осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі;
розпоряджаються коштами та іншим майном, які знаходяться на їхньому балансі та банківських рахунках;
виконують інші функції.
За погодженням з органом студентського самоврядування у вищому навчальному закладі приймається рішення про:
відрахування осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, та їх поновлення на навчання ;
переведення студента, курсанта, аспіранта, які навчаються у вищому навчальному закладі, за державним замовленням, на навчання за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб;
переведення осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб на навчання за державним замовленням;
призначення заступника декана, проректора, які відповідають за роботу зі студентами;
поселення осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, в гуртожиток і виселення з гуртожитку;
затвердження рішень з питань студентських містечок та гуртожитків для проживання осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі.
4. Студентське самоврядування здійснюється на рівні студентської групи, факультету, гуртожитку, вищого навчального закладу. Залежно від контингенту студентів, типу та специфіки вищого навчального закладу студентське самоврядування може здійснюватися на рівні курсу, спеціальності, студентського містечка, структурних підрозділів вищого навчального закладу.
5. Вищим органом студентського самоврядування є загальні збори (конференція) осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі та які:
ухвалюють Положення про студентське самоврядування;
обирають виконавчі органи студентського самоврядування та заслуховують їх звіти;
визначають структуру, повноваження та порядок обрання виконавчих органів студентського самоврядування.
6. Керівник вищого навчального закладу має всебічно сприяти створенню належних умов для діяльності органів студентського самоврядування (надання приміщення, меблів, оргтехніки, забезпечення телефонним зв’язком, постійним доступом до мережі Інтернет, відведення місць для встановлення інформаційних стендів тощо).
Фінансовою основою студентського самоврядування є кошти, визначені Вченою радою вищого навчального закладу у розмірі не менше 0,5 (половини одного) відсотка коштів спеціального фонду відповідного вищого навчального закладу.
Кошти органів студентського самоврядування спрямовуються на виконання їх завдань і повноважень. Не менше ніж 30% коштів мають витрачатися на підтримку наукової діяльності осіб, які навчаються у відповідному вищому навчальному закладі.
7. Органи студентського самоврядування можуть мати різноманітні форми (сенат, парламент, старостат, студентська навчальна (наукова) частина, студентські деканати, ради тощо)";
 
29. У студентському самоврядуванні беруть участь студенти, курсанти і аспіранти. Усі студенти, курсанти і аспіранти мають рівне право на участь у студентському самоврядуванні.
 
-29- Курило В.С.
Текст статті 38 викласти в такій редакції:
"1. У вищих навчальних закладах України та їхніх структурних підрозділах діє студентське самоврядування, яке є невід’ємною частиною громадського самоврядування відповідних навчальних закладів.
У студентському самоврядуванні беруть участь студенти (слухачі), курсанти, екстерни, асистенти-стажисти, інтерни, клінічні ординатори, здобувачі, аспіранти (ад’юнкти) та докторанти. Усі студенти (слухачі), курсанти, екстерни, асистенти-стажисти, інтерни, клінічні ординатори, здобувачі, аспіранти (ад’юнкти) та докторанти мають рівне право на участь у студентському самоврядуванні.
Студентське самоврядування забезпечує захист прав та інтересів студентів (слухачів), курсантів, екстернів, асистентів-стажистів, інтернів, клінічних ординаторів, здобувачів, аспірантів (ад’юнктів) та докторантів та їхню участь в управлінні вищим навчальним закладом.
Студентське самоврядування здійснюється студентами (слухачами), курсантами, екстернами, асистентами-стажистами, інтернами, клінічними ординаторами, здобувачами, аспірантами (ад’юнктами) та докторантами безпосередньо та через органи студентського самоврядування, які обираються шляхом таємного голосування.
Орган студентського самоврядування, який діє на рівні усього вищого навчального закладу або його відокремленого підрозділу, може мати статус юридичної особи.
2. У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються законодавством, рішеннями спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі освіти і науки та відповідного центрального органу виконавчої влади, в підпорядкуванні якого знаходиться вищий навчальний заклад, статутом вищого навчального закладу.
3. Органи студентського самоврядування:
приймають свої внутрішні акти, що регламентують їхню організацію та діяльність;
проводять організаційні, наукові, культурно-масові, спортивні, оздоровчі та інші заходи;
сприяють працевлаштуванню студентів (слухачів), курсантів, екстернів, асистентів-стажистів, інтернів, клінічних ординаторів, здобувачів, аспірантів (ад’юнктів) та докторантів;
розпоряджаються коштами та іншим майном, які знаходяться на їхньому балансі та банківських рахунках;
виконують інші функції.
За погодженням з органом студентського самоврядування у вищому навчальному закладі приймається рішення про:
переведення студента, курсанта, аспіранта, який навчається за державним замовленням, на навчання за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб;
переведення студента (слухача), курсанта, екстерна, асистента-стажиста, інтерна, клінічного ординатора, здобувача, аспіранта (ад’юнкта) та докторанта, який навчається за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб на навчання за державним замовленням;
призначення заступника декана (проректора), який відповідає за роботу зі студентами;
поселення студента (слухача), курсанта, екстерна, асистента-стажиста, інтерна, клінічного ординатора, здобувача, аспіранта (ад’юнкта) та докторанта в гуртожиток та виселення з гуртожитку;
затвердження нормативних документів з питань студентських містечок та гуртожитків для проживання студента (слухача), курсанта, екстерна, асистента-стажиста, інтерна, клінічного ординатора, здобувача, аспіранта (ад’юнкта) та докторанта.
4. Студентське самоврядування здійснюється на рівні студентської групи, факультету, гуртожитку, вищого навчального закладу. Залежно від контингенту студентів, типу та специфіки вищого навчального закладу студентське самоврядування може здійснюватися на рівні курсу, спеціальності, студентського містечка, структурних підрозділів вищого навчального закладу.
5. Вищим органом студентського самоврядування є загальні збори (конференція) студентів вищого навчального закладу, які:
ухвалюють Положення про студентське самоврядування;
обирають виконавчі органи студентського самоврядування та заслуховують їх звіти;
визначають структуру, повноваження та порядок обрання виконавчих органів студентського самоврядування.
6. Керівник вищого навчального закладу має всебічно сприяти створенню належних умов для діяльності органів студентського самоврядування (надання приміщення, меблів, оргтехніки, забезпечення телефонним зв’язком, постійним доступом до мережі Інтернет, відведення місць для встановлення інформаційних стендів тощо).
Фінансовою основою студентського самоврядування є кошти в розмірі, визначеному Вченою радою вищого навчального закладу у розмірі до 1 (одного) відсотка коштів спеціального фонду відповідного вищого навчального закладу.
Кошти органів студентського самоврядування спрямовуються на виконання їхніх завдань та повноважень в інтересах студентів (слухачів), курсантів, екстернів, асистентів-стажистів, інтернів, клінічних ординаторів, здобувачів, аспірантів (ад’юнктів) та докторантів відповідного вищого навчального закладу. Не менше ніж 30% коштів мають витрачатися на підтримку наукової діяльності студентів (слухачів), курсантів, екстернів, асистентів-стажистів, інтернів, клінічних ординаторів, здобувачів, аспірантів (ад’юнктів) та докторантів.
7. Органи студентського самоврядування можуть мати різноманітні форми (сенат, парламент, старостат, студентська навчальна (наукова) частина, студентські деканати, ради тощо).
 
Враховано частково      
30. Студентське самоврядування забезпечує захист прав та інтересів студентів, курсантів і аспірантів, та їхню участь в управлінні вищим навчальним закладом.
 
      
31. Студентське самоврядування здійснюється студентами, курсантами і аспірантами безпосередньо та через органи студентського самоврядування, які обираються шляхом таємного голосування.
 
      
32. Орган студентського самоврядування, який діє на рівні усього вищого навчального закладу або його відокремленого підрозділу, може мати статус юридичної особи.
 
      
33. 2. У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються законодавством, рішеннями спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі освіти і науки та відповідного центрального органу виконавчої влади, в підпорядкуванні якого знаходиться вищий навчальний заклад, статутом вищого навчального закладу.
 
      
34. 3. Органи студентського самоврядування:
 
      
35. приймають свої внутрішні акти, що регламентують їхню організацію та діяльність;
 
      
36. проводять організаційні, наукові, культурно-масові, спортивні, оздоровчі та інші заходи;
 
      
37. сприяють працевлаштуванню студентів, курсантів і аспірантів;
 
      
38. розпоряджаються коштами та іншим майном, які знаходяться на їхньому балансі та банківських рахунках;
 
      
39. виконують інші функції.
 
      
40. Виключно за згодою органу студентського самоврядування у вищому навчальному закладі приймається рішення про:
 
      
41. відрахування студента, курсанта, аспіранта з вищого навчального закладу;
 
      
42. переведення студента, курсанта, аспіранта, який навчається за державним замовленням, на навчання за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб;
 
      
43. переведення студента, курсанта, аспіранта, який навчається за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб на навчання за державним замовленням;
 
      
44. призначення заступника декана (проректора), який відповідає за роботу зі студентами;
 
      
45. поселення студента, курсанта, аспіранта в гуртожиток та виселення з гуртожитку;
 
      
46. затвердження нормативних документів з питань студентських містечок та гуртожитків для проживання студентів, курсантів і аспірантів.
 
      
47. 4. Студентське самоврядування здійснюється на рівні студентської групи, факультету, гуртожитку, вищого навчального закладу. Залежно від контингенту студентів, типу та специфіки вищого навчального закладу студентське самоврядування може здійснюватися на рівні курсу, спеціальності, студентського містечка, структурних підрозділів вищого навчального закладу.
 
      
48. 5. Вищим органом студентського самоврядування є загальні збори (конференція) студентів вищого навчального закладу, які:
 
      
49. ухвалюють Положення про студентське самоврядування;
 
      
50. обирають виконавчі органи студентського самоврядування та заслуховують їх звіти;
 
      
51. визначають структуру, повноваження та порядок обрання виконавчих органів студентського самоврядування.
 
      
52. 6. Адміністрація вищого навчального закладу не має права втручатися в діяльність студентського самоврядування.
 
      
53. Рішення органів студентського самоврядування є обов’язковими для виконання в межах їхніх повноважень.
 
      
54. Керівник вищого навчального закладу має всебічно сприяти створенню належних умов для діяльності органів студентського самоврядування (надання приміщення, меблів, оргтехніки, забезпечення телефонним зв’язком, постійним доступом до мережі Інтернет, відведення місць для встановлення інформаційних стендів тощо).
 
      
55. Фінансовою основою студентського самоврядування є кошти в розмірі, визначеному Вченою радою вищого навчального закладу, але не менше 1 (одного) відсотка бюджету відповідного вищого навчального закладу.
 
      
56. Джерелом формування коштів та майна органів студентського самоврядування є, також, добровільні пожертви і внески фізичних і юридичних осіб, що надаються на безоплатній і безповоротній основі.
 
      
57. Кошти органів студентського самоврядування спрямовуються на виконання їхніх завдань та повноважень в інтересах студентів, курсантів і аспірантів відповідного вищого навчального закладу. Не менше ніж 30% коштів мають витрачатися на підтримку наукової діяльності студентів, курсантів і аспірантів.
 
      
58. 7. Органи студентського самоврядування можуть мати різноманітні форми (сенат, парламент, старостат, студентська навчальна (наукова) частина, студентські деканати, ради тощо).
 
-30- Геращенко І.В.
Текст статті 38 викласти в такій редакції:
"1. У вищих навчальних закладах створюються органи студентського самоврядування.
2. Студентське самоврядування вищого навчального закладу – це право та реальна здатність осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, безпосередньо або через відповідні представницькі органи вирішувати питання, віднесені до їх повноважень.
Студентське самоврядування забезпечує захист прав і інтересів осіб, що навчаються, та їхню участь в управлінні вищим навчальним закладом.
До студентського самоврядування входять особи, які визначені статтею 53 цього закону.
3. У своїй діяльності органи студентського самоврядування керуються Конституцією та законами України, статутом вищого навчального закладу, Положенням про студентське самоврядування відповідного вищого навчального закладу.
4.Основними завданнями студентського самоврядування є:
ознайомлення осіб, які навчаються з їх правами та обов’язками;
сприяння вихованню осіб, які навчаються, в дусі українського патріотизму, поваги до Конституції України, державних символів та гуманізму;
представництво і захист своїх законних інтересів та законних інтересів своїх членів (учасників);
сприяння підвищенню якості вищої освіти;
сприяння виконанню особами, які навчаються, своїх обов’язків;
сприяння створенню відповідних умов для проживання і відпочинку осіб, які навчаються;
сприяння діяльності студентських гуртків, товариств, об'єднань, клубів за інтересами тощо;
організація співробітництва з особами, які навчаються в інших вищих навчальних закладах і молодіжними організаціями;
сприяння працевлаштуванню випускників;
участь у вирішенні питань міжнародного обміну осіб, які навчаються ;
сприяння вихованню в осіб, які навчаються, моральної, етичної та правової культури;
організація пропаганди здорового способу життя.
5. Студентське самоврядування здійснюється на рівні академічної групи, курсу, інституту, факультету, відділення, гуртожитку, вищого навчального закладу.
Структура та повноваження органів студентського самоврядування на кожному рівні здійснення студентського самоврядування визначається Положенням про студентське самоврядування у відповідному вищому навчальному закладі
6. Вищим керівним органом студентського самоврядування вищого навчального закладу є загальні збори (конференція) студентів вищого навчального закладу.
Загальні збори (конференція) та виконавчий орган студентського самоврядування вищого навчального закладу в межах повноважень, визначених законом, приймають акти більшістю голосів від загального складу, які мають дорадчий характер, а у випадках, передбачених законом, є обов’язковими для виконання.
7. Загальні збори (конференція) осіб, які навчаються:
затверджують Положення про студентське самоврядування у вищому навчальному закладі;
формують і затверджують склад виконавчого органу студентського самоврядування вищого навчального закладу та визначають строк його повноважень;
не менше одного разу на рік заслуховують звіт про діяльність виконавчого органу студентського самоврядування вищого навчального закладу та виносять ухвалу щодо його діяльності;
укладають договір про співробітництво між первинною профспілковою організацією та керівництвом вищого навчального закладу;
визначають пріоритетні напрями діяльності студентського самоврядування вищого навчального закладу на певний період;
здійснюють інші повноваження.
8. Виконавчий орган студентського самоврядування вищого навчального закладу є колегіальним керівним органом студентського самоврядування вищого навчального закладу, підзвітним і підпорядкованим загальним зборам (конференції) осіб, які навчаються.
Органи студентського самоврядування беруть участь у прийняті рішень щодо:
переведення осіб, які навчаються за контрактом на навчання за державним замовленням;
поселення осіб, які навчаються, в гуртожиток та виселення з гуртожитку;
затвердження нормативних документів з питань студентських містечок та гуртожитків для проживання осіб, які навчаються.
9. Органи студентського самоврядування можуть мати різноманітні форми (парламент, сенат, старостат, правління, президія, студентські деканати, ради, тощо)."
 
Враховано частково      
59. 5. У статті 54:
 
-31- Геращенко І.В.
Після десятого абзацу частини першої статті 54 додати абзац наступного змісту:
"участь у діяльності органів громадського самоврядування вищого навчального закладу;"
 
Враховано частково      
60. додати пункт 2 наступного змісту:
 
-32- Курило В.С.
Пункт 2 статті 54 викласти в такій редакції:
"Студенти, курсанти і аспіранти мають право на участь у діяльності вищого органу громадського самоврядування вищого навчального закладу та факультету, Вченої ради вищого навчального закладу та факультету, органів студентського самоврядування та інших органів, які вирішують питання, що стосуються студентів (слухачів), курсантів, екстернів, асистентів-стажистів, інтернів, клінічних ординаторів, здобувачів, аспірантів (ад’юнктів) та докторантів."
 
Враховано частково      
61. "Студенти, курсанти і аспіранти мають право на участь у діяльності вищого органу громадського самоврядування вищого навчального закладу та факультету, Вченої ради вищого навчального закладу та факультету, органів студентського самоврядування та інших органів, які вирішують питання, що стосуються студентів, курсантів і аспірантів."
 
-33- Оробець Л.Ю.
Частину першу статті 54 після абзацу десятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"участь у діяльності органів громадського самоврядування вищого навчального закладу та факультетів, Вченої ради вищого навчального закладу та факультетів, органів студентського самоврядування."
 
Враховано   5) частину першу статті 54 після абзацу десятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"участь у діяльності органів громадського самоврядування вищого навчального закладу та факультетів, Вченої ради вищого навчального закладу та факультетів, органів студентського самоврядування".
У зв’язку з цим абзаци одинадцятий – шістнадцятий вважати відповідно абзацами дванадцятим – сімнадцятим.
 
62. ІІ. Цей закон набуває чинності з моменту опублікування.

   2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.