Кількість абзаців - 260 Таблиця поправок


Про концепцію державної міграційної політики (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України
 
   проект
Закон України
 
1. Про Концепцію державної міграційної політики
 
-1- Кармазін Ю.А.
Колесніченко В.В.
Змінити назву Закону України "Про Концепцію державної міграційної політики" на Закон України "Про основні засади державної міграційної політики України", виклавши зміст додатку до Закону, як текст Закону. У зв’язку з цим пункти 1,2 проекту Закону України Про концепцію державної міграційної політики вилучити.
 
Враховано   Про основні засади державної міграційної політики України
 
2.

 
-2- Кармазін Ю.А.
Колесніченко В.В.
З метою дотримання нормо проектувальної техніки, пропоную застосувати у законопроекті розбивку тексту на статті, частини, пункти та абзаци. В тексті законопроекту слово "Концепція" змінити на слово "Закон" у відповідних відмінках.
 
Враховано      
3. Верховна Рада України постановляє:
1. Затвердити Концепцію державної міграційної політики (додається).
 
      
4. 2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного після його опублікування.
 
-3- Круць М.Ф.
Пропоную статтю 2 законопроекту викласти у такій редакції: "2. Цей закон набирає чинності з дня його опублікування".
 
Відхилено      
5. 3. Кабінету Міністрів України в тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
      
6. 1) підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність з цим Законом;
 
      
7. 2) привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;
 
      
8. 3) забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади власних нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
 
      
9. 4) ужити заходів щодо забезпечення виконання завдань, передбачених цим Законом.
 
      
10. 4. Центральним і місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування забезпечити в межах своїх повноважень реалізацію завдань і положень цього Закону та керуватися його основними принципами під час розробки проектів нормативно-правових актів та проведення заходів у сфері міграції на державному, галузевому та регіональному рівнях.
 
      
11. Концепція державної міграційної політики
 
      
12. Розділ І. Загальні положення
 
   Розділ І. Загальні положення
 
13. 1. Сучасний стан міграційних процесів
 
      
14. Це Концепція відповідно до Конституції України визначає мету, правову основу, механізми, засоби, принципи, пріоритети й завдання державної міграційної політики.
 
-4- Кармазін Ю.А.
Пункт 1 викласти в такій редакції:
Стаття 1. Мета Закону та сфера його застосування
Цей Закон визначає мету, правову основу, механізми, засоби, принципи, пріоритети й завдання державної міграційної політики України.
2. Законодавство України щодо державної міграційної політики України. складається з цих основних засад та відповідних їм інших актів законодавства України".
 
Враховано   Стаття 1. Мета цього Закону та сфера його застосування
 
15. На сьогоднішній день в Україні відсутній законодавчий акт, який би відображав засади державної політики з цього питання, без якого неможлива цілеспрямована й перспективна державна міграційна політика як така.
 
   1. Цей Закон визначає основні засади державної міграційної політики України, мету, правову основу, принципи, пріоритети, завдання, напрями та механізми реалізації державної міграційної політики України.
 
16. На жаль, у Верховній Раді України 5 скликання було відхилено проект Закону України "Про основні засади державної міграційної політики України", а у Верховній Раді України цього скликання було відхилено проект Закону України "Про засади державної міграційної політики України".
 
   2. Законодавство України щодо державної міграційної політики України складається з цих основних засад та відповідних їм інших актів законодавства України у сфері міграції.
 
17. А тим часом ситуація, яку має Україна в міграційній сфері, наближається до критичної. Особливості географічного становища України як території, що перетинається світовими міграційними шляхами, а також внутрішні фактори економічного та соціального життя зумовлюють інтенсивні міграційні процеси як у середині України, так і за її межами.
 
      
18. Еміграція на постійне місце проживання в економічно розвинені країни кваліфікованих фахівців і молоді з високим рівнем освіти веде до ослаблення наукового, творчого й економічного потенціалу країни. До того ж, на території України діє велика кількість створених за участю іноземних держав навчальних закладів, які відкрито ставлять своєю метою підготовку молоді для їхньої подальшої інтеграції в економіку інші країн, при чому, із використанням коштів державного та місцевих бюджетів України.
 
      
19. Одним із напрямків мотивації кваліфікованих фахівців і молоді з високим рівнем освіти не переїжджати на проживання в економічно розвинені країни - пропозиція підтримати розвиток офшорного аутсорсінгу, який припускає передачу некритичних для бізнесу процесів компаніям, які перебувають у географічнім видаленні, для взаємовигідного співробітництва, при якім фізичне розташування офісів кожної з компаній не має значення, і є економія за рахунок різного рівня оплати праці. Одним з яскравих прикладів цього є діяльність у галузі інформаційних технологій, і в першу чергу, програмування.
 
      
20. У світовому рейтингу виробників програмного забезпечення Україна займає 15 місце. У нашій країні налічується більше тисячі компаній, що займаються розробкою програмного забезпечення: у сфері зайнято близько 30 тисяч українських фахівців. Більшість вітчизняних компаній орієнтовані на закордонні ринки. 55-60% аутсорсінгу - це продукція на експорт. Щорічний обіг світового ринку офшорного аутсорсінгу становить 315 млрд. доларів, а річна частка в ньому України складала ще у 2006 році приблизно 600 млн. доларів, у той час, як у Російської Федерації, де цій галузі увага й підтримка держави здійснюється на рівні Президента та Прем’єр-міністра країни, ця частка становить більш 2 млрд. доларів.
 
      
21. Велика частка іноземців - трудових мігрантів, які працюють в Україні нелегально здійснює свою трудову діяльність, що створює погрозу національному ринку праці й сприяє розвитку тіньової економіки.
 
      
22. 2. Визначення термінів
 
   Стаття 2. Визначення термінів
 
23. 1. У цій Концепції нижче наведені терміни вживаються в такому значенні:
 
   1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
 
24. 1) державна міграційна політика України (далі - державна міграційна політика) - сукупність заходів, що здійснюються державою щодо регулювання міграційних процесів з метою захисту національних інтересів, безпеки та територіальної цілісності, забезпечення належного соціально-економічного, демографічного, науково-освітнього розвитку держави;
 
   1) державна міграційна політика України (далі - державна міграційна політика) – сукупність заходів, що здійснюються державою щодо регулювання міграційних процесів з метою захисту національних інтересів, безпеки та територіальної цілісності, забезпечення належного соціально-економічного, демографічного, науково-освітнього розвитку держави;
 
25. 2) емігрант - громадянин України, який проживав на її території та вибув у встановленому законом порядку на постійне проживання до іншої держави;
 
   2) емігрант – громадянин України, який проживав на її території та вибув у встановленому законом порядку на постійне проживання до іншої держави;
 
26. 3) еміграція - вибуття громадян України у встановленому законом порядку на постійне проживання до іншої держави;
 
   3) еміграція – вибуття громадян України у встановленому законом порядку на постійне проживання до іншої держави;
 
27. 4) змушений мігрант - особа, яка визнана біженцем або особа, яка прибула в Україну в умовах надзвичайних обставин та\або одержала тимчасовий притулок на території України;
 
   4) вимушений мігрант – особа, яка відповідно до чинного законодавства України визнана біженцем, отримала притулок чи тимчасовий гуманітарний захист в Україні;
 
28. 5) іноземець - фізична особа, що має громадянство (підданство) будь-якої країни, крім України. Для цієї Концепції поняття "іноземець" містить у собі поняття "іноземний громадянин", "особа без громадянства", "біженець", "особа, яка отримала тимчасовий гуманітарний захист", за винятком випадків, коли цією Концепцією для осіб без громадянства, біженців чи осіб, які отримала тимчасовий гуманітарний захист, встановлюються спеціальні правила, що відрізняються від правил, установлених для іноземних громадян;
 
   5) іноземець – фізична особа, яка має громадянство (підданство) будь-якої держави, крім України. Для цього Закону поняття "іноземець" охоплює поняття "іноземний громадянин", "особа без громадянства", "біженець", "особа, яка отримала тимчасовий гуманітарний захист", крім випадків, коли цим Законом для осіб без громадянства, біженців чи осіб, які отримали тимчасовий гуманітарний захист, встановлюються спеціальні правила, що відрізняються від правил, установлених для іноземних громадян;
 
29. 6) мігрант - особа, яка свідомо та з власної волі перетинає державні або адміністративно-територіальні кордони з метою зміни місця проживання або без такої зміни. За типовою ознакою може бути внутрішнім і зовнішнім (міжнародним), за правовою - законним та незаконним, за видовою - постійним і зворотним; за характерною - політичним, трудовим або пов’язаним зі зміною екологічного середовища тощо;
 
   6) мігрант – особа, яка свідомо та з власної волі перетинає державні або адміністративно-територіальні кордони з метою зміни місця проживання або без такої зміни. За типовою ознакою може бути внутрішнім і зовнішнім (міжнародним), за правовою — законним та незаконним, за видовою — постійним і зворотним, за характерною — політичним, трудовим або пов’язаним зі зміною екологічного середовища тощо;
 
30. 7) міграційний контроль - діяльність уповноважених державних органів, спрямована на реалізацію державної міграційної політики, захист державної безпеки та національних інтересів України у сфері міграції, забезпечення дотримання законодавства в цій сфері, ефективне управління міграційними процесами, боротьбу з незаконною міграцією,
 
   7) міграційний контроль – діяльність уповноважених державних органів, спрямована на реалізацію державної міграційної політики, захист державної безпеки та національних інтересів України у сфері міграції, забезпечення дотримання законодавства в цій сфері, ефективне управління міграційними процесами, боротьбу з незаконною міграцією;
 
31. 8) міграційний облік іноземних громадян і осіб без громадянства (далі - міграційний облік) - діяльність по фіксації й узагальненню передбачених законом відомостей про іноземців та про їхні переміщення;
 
   8) міграційний облік іноземців (далі - міграційний облік) – діяльність з фіксації та узагальнення передбачених законом відомостей про іноземців та про їх переміщення;
 
32. 9) міграція - переміщення особи з метою зміни місця проживання/перебування, пов’язане з перетинанням державного кордону (зовнішня міграція) або меж адміністративно-територіальних одиниць (внутрішня міграція);
 
   9) міграція – переміщення особи з метою зміни місця проживання/перебування, пов’язане з перетинанням державного кордону (зовнішня міграція) або меж адміністративно-територіальних одиниць (внутрішня міграція);
 
33. 10) надання притулку - захист іноземців, які є визначними державними, політичними або громадськими діячами, інших осіб, визначених законами України, які шукають захисту від переслідувань, що становлять загрозу їхньому життю або здоров’ю чи спрямовані на позбавлення волі в державі громадянства (підданства), або постійного проживання, за діяльність, що не суперечить цілям і принципам Організації Об’єднаних Націй і спрямована на захист принципів демократії, прав і свобод людини, від застосування юрисдикції держави громадянства (підданства) або постійного проживання, що надається Україною на її території;
 
   10) надання притулку – захист іноземців, які є визначними державними, політичними або громадськими діячами, інших осіб, визначених законами України, які шукають захисту від переслідувань, що становлять загрозу їхньому життю або здоров’ю чи спрямовані на позбавлення волі в державі громадянства (підданства) або постійного проживання, за діяльність, що не суперечить цілям і принципам Організації Об’єднаних Націй і спрямована на захист принципів демократії, прав і свобод людини, від застосування юрисдикції держави громадянства (підданства) або постійного проживання, що надається Україною на її території;
 
34. 11) незаконна (нелегальна) міграція - незаконне перетинання державного кордону іноземців, перебування та ухилення від виїзду з України після закінчення визначеного терміну законного перебування та втрати підстав для подальшого перебування, а також самовільна зміна свого правового статусу під час перебування в Україні;
 
   11) незаконна (нелегальна) міграція – незаконне перетинання державного кордону іноземцями, перебування та ухилення від виїзду з України після закінчення визначеного терміну перебування та втрати підстав для подальшого перебування, а також самовільна зміна свого правового статусу під час перебування в Україні;
 
35. 12) незаконний (нелегальний) мігрант - іноземець, який у будь-який спосіб (поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску через державний кордон, але з уникненням прикордонного контролю) незаконно перетнув державний кордон, а також іноземець, який законно прибув в Україну, але після закінчення визначеного строку перебування втратив підстави для подальшого перебування та ухиляється від виїзду з України або, який самовільно змінив свій правовий статус під час перебування в Україні;
 
   12) незаконний (нелегальний) мігрант – іноземець, який у будь-який спосіб (поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску через державний кордон, але з уникненням прикордонного контролю) незаконно перетнув державний кордон, а також іноземець, який законно прибув в Україну, але після закінчення визначеного терміну перебування втратив підстави для подальшого перебування та ухиляється від виїзду з України, або який самовільно змінив свій правовий статус під час перебування в Україні;
 
36. 13) офшорний аутсорсінг - один з видів аутсорсінгу, що припускає передачу некритичних для бізнесу процесів компаніям, які перебувають у географічнім видаленні, для взаємовигідного співробітництва, при якім фізичне розташування офісів кожної з компаній не має значення, і є економія за рахунок різного рівня оплати праці;
 
-5- Гнаткевич Ю.В.
Пункт 13 частини 1, пункту 2 законопроекту вилучити. Термін не є предметом правового регулювання цього законопроекту.
 
Враховано      
37. 14) рееміграція - процес повернення емігрантів на батьківщину;
 
   13) рееміграція – процес повернення емігрантів в державу походження;
 
38. 15) роботодавець - для цієї Концепції поняття "роботодавець" означає юридичну (у тому числі керівники та\або власники та посадові особи) чи фізичну особу України, яка запросила іноземця на постійну роботу в Україні в межах квот, що встановлені Кабінетом Міністрів України, або тимчасову роботу в Україні;
 
   14) роботодавець – для цього Закону поняття "роботодавець" означає юридичну (у тому числі керівники та\або власники і посадові особи) чи фізичну особу України, яка запросила іноземця на постійну роботу в Україні в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, або на тимчасову роботу в Україні;
 
39. 16) особа, яка шукає захисту в Україні - іноземець, який до прибуття на територію України в установленому законодавством порядку звернувся з клопотанням про надання йому притулку, статусу біженця чи тимчасового гуманітарного захисту в Україні;
 
   15) особа, яка шукає захисту в Україні – іноземець, який до прибуття на територію України в установленому законодавством порядку звернувся з клопотанням про надання йому притулку, статусу біженця чи тимчасового гуманітарного захисту в Україні;
 
40. 17) тимчасова міграція - обмежене в часі переміщення особи, пов’язане з перетинанням державного кордону або меж адміністративно-територіальних одиниць з наступним поверненням до місця проживання;
 
   16) тимчасова міграція – обмежене в часі переміщення особи, пов’язане з перетинанням державного кордону або меж адміністративно-територіальних одиниць з подальшим поверненням до місця проживання;
 
41. 18) тимчасовий гуманітарний захист в Україні - надання права на тимчасове проживання в Україні іноземцям (до закінчення в державі їхнього постійного проживання дії перерахованих нижче обставин), які не мають, відповідно до законодавства України, права на надання притулку чи набуття статусу біженця, у зв’язку з небезпекою для їхнього життя або здоров’я, що існує на території держави їхнього постійного проживання й зумовлена наслідками соціальних, екологічних чи техногенних катастроф, або через обґрунтовані побоювання, що виникають в умовах збройного конфлікту (який охоплює всю територію держави їх постійного проживання) бути підданим тортурам, зазнати покарання, виникнення загрози життю або здоров’ю, безпеці або свободі людини та не можуть користуватися захистом на території такої держави, що має спільний кордон з Україною або, якщо це стало відомо в час їхнього прибуття в Україну або, якщо вони з цих причин не можуть залишити територію України;
 
   17) тимчасовий гуманітарний захист в Україні – надання права на тимчасове проживання в Україні іноземцям (до закінчення в державі їх постійного проживання дії визначених нижче обставин), які не мають відповідно до законодавства України права на надання притулку чи набуття статусу біженця, у зв’язку з небезпекою для їхнього життя або здоров’я, що існує на території держави їх постійного проживання і зумовлена наслідками соціальних, екологічних чи техногенних катастроф, або через обґрунтовані побоювання, що виникають в умовах збройного конфлікту (який охоплює всю територію держави їх постійного проживання), бути підданим тортурам, зазнати покарання, а також у разі виникнення загрози життю або здоров’ю, безпеці або свободі людини, та не можуть користуватися захистом на території держави їх постійного проживання, що має спільний кордон з Україною, або якщо це стало відомо під час їх прибуття в Україну чи якщо вони з цих причин не можуть залишити територію України;
 
42. 19) трудова міграція - переміщення особи, пов’язане з перетинанням державного кордону, з метою виконання робіт, надання послуг на платній основі чи провадження будь-якого виду підприємницької діяльності, не забороненого законодавством держави працевлаштування й має на це відповідний дозвіл державного органу;
 
   18) трудова міграція – переміщення особи, пов’язане з перетинанням державного кордону, з метою виконання робіт, надання послуг на платній основі чи провадження будь-якого виду підприємницької діяльності, не забороненого законодавством держави працевлаштування, за умови, що особа має на це відповідний дозвіл державного органу;
 
43. 20) працівник-мігрант - особа, яка постійно проживає на території однієї держави та на законних підставах знаходиться й здійснює на території іншої держави, громадянином якої вона не є, і, де вона постійно не проживає, оплачувану трудову діяльність, маючи на це відповідний дозвіл державного органу;
 
   19) працівник-мігрант – особа, яка постійно проживає на території однієї держави, але на законних підставах перебуває і здійснює на території іншої держави, громадянином якої вона не є і де вона постійно не проживає, оплачувану трудову діяльність, маючи на це відповідний дозвіл державного органу;
 
44. 21) трудовий мігрант - для цієї Концепції поняття "трудовий мігрант" означає поняття "працівник-мігрант - іноземець" - особа, яка в результаті перетинання державного кордону України змінила місце проживання/перебування з метою виконання на її території робіт, надання послуг на платній основі чи провадження будь-якого виду підприємницької діяльності.
 
-6- Гнаткевич Ю.В.
Після абзацу 21, частини 1, пункту 2 законопроекту додати слова: "Застосовані у цьому законі терміни є обов’язковими для врахування при створенні законодавства у сфері міграції. Існуюча у чинному законодавстві у сфері міграції термінологія, яка не відповідає застосованим у цьому законі термінам, повинна бути приведена у відповідність з термінами, визначеними у цьому законі."
 
Враховано   20) трудовий мігрант – для цього Закону поняття "трудовий мігрант" означає поняття "працівник-мігрант - іноземець" – особа, яка в результаті перетинання державного кордону України змінила місце проживання/перебування з метою виконання на її території робіт, надання послуг на платній основі чи провадження будь-якого виду підприємницької діяльності.
Застосовані у цьому Законі терміни (окрім термінів "іноземець", "трудовий мігрант" та "роботодавець") є обов’язковими для врахування при створенні та формуванні національного законодавства у сфері міграції. Існуюча у чинному законодавстві щодо сфери міграції термінологія, що не відповідає застосованим у цьому Законі термінам, має бути приведена у відповідність з термінами, визначеними у цьому Законі.
 
45. 3. Мета державної міграційної політики
 
   Стаття 3. Мета державної міграційної політики
 
46. 1. Метою державної міграційної політики є:
 
   1. Метою державної міграційної політики є:
 
47. 1) зміцнення національної безпеки та впровадження національних інтересів України у сфері міграції;
 
   1) зміцнення національної безпеки та обстоювання національних інтересів України у сфері міграції;
 
48. 2) захист українського ринку праці;
 
   2) захист українського ринку праці;
 
49. 3) подолання негативних наслідків та забезпечення ефективного державного управління міграційними процесам, сталого демографічного та соціально-економічного розвитку країни;
 
   3) подолання негативних наслідків неконтрольованих міграційних процесів та забезпечення ефективного державного управління міграційними процесами, сталого демографічного та соціально-економічного розвитку країни;
 
50. 4) запобігання виникненню неконтрольованих міграційних процесів та ліквідація їх наслідків;
 
   4) запобігання виникненню неконтрольованих міграційних процесів та ліквідація їх наслідків;
 
51. 5) соціальний і правовий захист громадян України, які працюють, перебуваючи за кордоном;
 
   5) соціальний і правовий захист громадян України, які працюють, перебуваючи за кордоном;
 
52. 6) створення умов для реалізації мігрантами, які знаходяться й території України на законній основі, їхніх прав, свобод, законних інтересів та виконання обов’язків.
 
   6) створення умов для реалізації мігрантами, які перебувають на території України на законних підставах, їхніх прав, свобод, законних інтересів та виконання обов’язків.
 
53. 4. Правова основа державної міграційної політики
 
   Стаття 4. Правова основа державної міграційної політики
 
54. 1. Правовою основою державної міграційної політики України є Конституція України, ця Концепція, закони України, міжнародні договори України щодо міграції, та інші нормативно-правові акти, видані на їхнє виконання.
 
   1. Правовою основою державної міграційної політики України є Конституція України, цей Закон, закони України, міжнародні договори України щодо міграції та інші нормативно-правові акти.
 
55. 2. Положення цієї Концепції є обов’язковими для врахування при розробці міграційного законодавства (надання статусу біженця, притулку чи захисту (тимчасового гуманітарного, допоміжного та інших форм тимчасового захисту, що можуть надаватись іноземцям в Україні), відповідних програм, вдосконалення системи органів виконавчої влади, що здійснюють регулювання міграційних процесів
 
   2. Положення цього Закону є обов’язковими для врахування при розробленні міграційного законодавства (надання статусу біженця, притулку чи захисту (тимчасового гуманітарного та інших форм тимчасового захисту, що можуть надаватися іноземцям в Україні), розроблення відповідних програм, удосконалення системи органів виконавчої влади, що здійснюють регулювання міграційних процесів.
 
56. 5. Механізми регулювання міграційних процесів
 
   Стаття 5. Механізми регулювання міграційних процесів
 
57. 1. Регулювання міграційних процесів в Україні здійснюється з урахуванням соціально-економічного та демографічного розвитку України, необхідності оптимізації міграційних потоків та запобігання неконтрольованій міграції відповідно до Конституції України, цієї Концепції та законів України щодо міграції, інших нормативно-правових актів, виданих на їхнє виконання, а також міжнародних договорів, згоду, на обов’язковість яких надано Верховною Радою України.
 
-7- Кармазін Ю.А.
Частину 2, статті 5 законопроекту викласти у наступній редакції: "Державна міграційна служба є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах міграції, громадянства та імміграції;
Державна міграційна служба є правонаступником Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства праці та соціальної політики України і Державного комітету у справах національностей та релігій України у частині наданих їм повноважень у сфері міграції, громадянства та імміграції (крім протидії нелегальній міграції та контролю за додержанням громадянами і службовими особами встановлених законодавством правил паспортної системи)". Змінити подальшу нумерацію частин та пунктів статті.
 
Враховано частково   1. Регулювання міграційних процесів в Україні здійснюється з урахуванням соціально-економічного та демографічного розвитку України, необхідності оптимізації міграційних потоків та запобігання неконтрольованій міграції відповідно до Конституції України, цього Закону та законів України у сфері міграції, інших нормативно-правових актів, а також міжнародних договорів України.
2. Спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах міграції, громадянства та імміграції є Державна міграційна служба України.
 
58. 2. Засобами проведення державної міграційної політики в Україні є:
 
   3. Засобами реалізації державної міграційної політики в Україні є:
 
59. 1) законодавство з питань міграції;
 
   1) законодавство з питань міграції;
 
60. 2) система державних органів, покликана забезпечити реалізацію державної міграційної політики;
 
-8- Гнаткевич Ю.В.
Підпункт 2, частини 2, пункту 5 пропоную викласти у наступній редакції: "2) Державна міграційна служба України та система державних органів, що покликані забезпечити реалізацію державної міграційної політики".
 
Враховано   2) Державна міграційна служба України та система державних органів, покликаних забезпечити реалізацію державної міграційної політики;
 
61. 3) державні та регіональні цільові програми в цій сфері;
 
   3) державні та регіональні цільові програми в цій сфері;
 
62. 4) міжнародне співробітництво у сфері міграції з іноземними державами та міжнародними організаціями;
 
   4) міжнародне співробітництво у сфері міграції з іноземними державами та міжнародними організаціями;
 
63. 5) інформаційне забезпечення проведення державної міграційної політики.
 
   5) інформаційне забезпечення реалізації державної міграційної політики.
 
64. 3. Роботу на території України іноземці можуть здійснювати лише за умови наявності дозволу на отримання статусу трудового мігранта, який надається лише особам, які за запрошенням роботодавця в'їжджають у країну на постійну роботу в межах, встановлених Кабінетом Міністрів України квот на календарний рік.
 
-9- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 5 новою частиною 5 такого змісту: "5. Забороняється надання дозволів на здійснення трудової діяльності іноземцями, які перебувають у Україні з метою навчання в освітніх установах України, крім випадків, коли така діяльність є частиною навчального процесу, передбаченого під час отримання ними права на в’їзд до України." Змінити подальшу нумерацію частин та пунктів статті.
 
Враховано   4. Трудову діяльність на території України іноземці можуть здійснювати лише за умови наявності дозволу на отримання статусу трудового мігранта, який надається винятково особам, які за запрошенням роботодавця в'їжджають в Україну на постійну роботу в межах встановлених Кабінетом Міністрів України квот на календарний рік.
5. Забороняється надання дозволу на здійснення трудової діяльності іноземцям, які перебувають в Україні з метою навчання в навчальних закладах України, крім випадків, коли така діяльність є частиною навчального процесу, передбаченого під час отримання ними права на в’їзд в Україну.
 
65. 4. Кабінет Міністрів України щорічно приймає постанову про розподіл квот для областей України на видачу іноземцям запрошень на в'їзд в Україну з метою здійснення трудової діяльності.
 
   6. Кабінет Міністрів України щорічно приймає рішення (постанову) про розподіл квот для областей України на видачу іноземцям запрошень на в'їзд в Україну з метою здійснення трудової діяльності.
 
66. 5. Розподіл квот здійснюється на підставі пропозицій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які сформовані із заявок роботодавців, які надали офіційну довідку державного органу з питань працевлаштування населення, про відсутність можливості заповнити трудові вакансії цих роботодавців за рахунок жителів цього чи інших регіонів України.
 
   7. Розподіл квот здійснюється на підставі пропозицій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, сформованих із заявок роботодавців, які надали офіційну довідку державного органу з питань працевлаштування населення про відсутність можливості заповнити трудові вакансії цих роботодавців за рахунок жителів цього чи інших регіонів України.
 
67. 6. Роботодавці несуть кримінальну й адміністративну відповідальність за в’їзд, працевлаштування, перебування в Україні та своєчасний виїзд трудових іммігрантів з її території, оплату їхньої праці не нижче рівня встановленої мінімальної заробітної плати та оплату їхнього медичного, соціального та комунального обслуговування.
 
   8. Відповідно до закону України роботодавці несуть відповідальність за в’їзд, працевлаштування, перебування в Україні та своєчасний виїзд трудових мігрантів з території України, оплату їхньої праці не нижче рівня встановленої мінімальної заробітної плати та оплату їх медичного, соціального та комунального обслуговування.
 
68. 7. Іноземці несуть кримінальну та адміністративну відповідальність за порушення вимог статусу трудового іммігранта при в’їзді, працевлаштуванні, перебуванні в Україні та несвоєчасний виїзд із території після закінчення дозволу на роботу в Україні.
 
-10- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 5 новою частиною 10 такого змісту: "10. Іноземці та особи без громадянства можуть в’їжджати в Україну за дійсними паспортними документами із пред’явленням при цьому іноземці та особи без громадянства в обов’язковому порядку одержують в’їздну візу, якщо інше не передбачено законами України". Змінити подальшу нумерацію частин та пунктів статті.
 
Враховано   9. Відповідно до закону України іноземці несуть відповідальність за порушення вимог статусу трудового мігранта, правил в’їзду, працевлаштування, перебування в Україні та за несвоєчасний виїзд з території держави після закінчення терміну дії дозволу на роботу в Україні.
10. Іноземці та особи без громадянства можуть в'їжджати в Україну за дійсними паспортними документами. При цьому іноземці та особи без громадянства в обов’язковому порядку одержують в'їзну візу, якщо інше не передбачено законами України.
 
69. 6. Принципи державної міграційної політики
 
   Стаття 6. Принципи державної міграційної політики
 
70. 1. Державна міграційна політика ґрунтується на таких принципах:
 
   1. Державна міграційна політика ґрунтується на таких принципах:
 
71. 1) забезпечення безпеки України й захист її національних інтересів у співробітництві з іншими державами та міжнародними організаціями у сфері міграції;
 
   1) забезпечення безпеки України, захист її національних інтересів у співробітництві з іншими державами та міжнародними організаціями у сфері міграції;
 
72. 2) взаємодія та координація діяльності органів державної влади у сфері міграції на загальнодержавному та міжнародному рівні;
 
   2) взаємодії та координації діяльності органів державної влади у сфері міграції на загальнодержавному та міжнародному рівнях;
 
73. 3) забезпечення загальнодержавних підходів у проведенні міграційної політики;
 
   3) забезпечення загальнодержавних підходів у реалізації міграційної політики;
 
74. 4) контрольованість внутрішньої та зовнішньої міграції;
 
   4) контролю внутрішньої та зовнішньої міграції;
 
75. 5) сприяння поверненню в Україну закордонних українців;
 
   5) сприяння поверненню в Україну закордонних українців;
 
76. 6) диференційований підхід держави до вирішення проблем різних категорій мігрантів;
 
   6) диференційованого підходу держави до вирішення проблем різних категорій мігрантів;
 
77. 7) територіальна збалансованість внутрішньої міграції, регулювання та диференціація імміграційних потоків в Україні, стимулювання раціонального територіального розподілу іммігрантів по території України;
 
   7) територіальної збалансованості внутрішньої міграції, регулювання та диференціації імміграційних потоків в Україні, стимулювання раціонального розподілу іммігрантів на території України;
 
78. 8) взаємодія та координація діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері міграції на місцевому рівні.
 
   8) взаємодії та координації діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері міграції на місцевому рівні;
 
79. 9) застосування кращого світового досвіду законодавчого та інституціонального забезпечення реалізації державної міграційної політики;
 
   9) впровадження кращого світового досвіду законодавчого та інституціонального забезпечення реалізації державної міграційної політики;
 
80. 10) захист прав і свобод людини на основі законності й неухильного дотримання норм міжнародного права та недопущення проявів дискримінації й ксенофобії.
 
   10) захисту прав і свобод людини на основі законності та неухильного дотримання норм міжнародного права, недопущення проявів дискримінації та ксенофобії.
 
81. Розділ ІІ. Пріоритети державної міграційної політики України
 
   Розділ ІІ. Пріоритети державної міграційної політики України
 
82. 7. Загальні пріоритети державної міграційної політики України
 
   Стаття 7. Загальні пріоритети державної міграційної політики України
 
83. 1. Загальними пріоритетами державної міграційної політики України є:
 
   1. Загальними пріоритетами державної міграційної політики України є:
 
84. 1) захист прав і свобод українських громадян;
 
   1) захист прав і свобод громадян України;
 
85. 2) захист ринку праці в Україні від доступу на нього неконтрольованих державою трудових мігрантів;
 
-11- Кармазін Ю.А.
Колесніченко В.В.
Пункт 2 частини 1 статті 7 викласти в такій редакції: "2) захист ринку праці в Україні від неконтрольованого державою доступу на нього трудових мігрантів;".
 
Враховано   2) захист ринку праці в Україні від не контрольованого державою доступу до нього трудових мігрантів;
 
86. 3) створення в Україні сприятливої міграційної ситуації для сталого соціально-економічного й культурно-освітнього розвитку держави й збереження її трудового та інтелектуального потенціалу;
 
   3) створення в Україні сприятливої міграційної ситуації для сталого соціально-економічного і культурно-освітнього розвитку держави, збереження її трудового та інтелектуального потенціалу;
 
87. 4) запобігання масовим стихійним та нерегульованим внутрішнім і зовнішнім міграціям населення;
 
   4) запобігання масовим стихійним та нерегульованим внутрішнім і зовнішнім міграціям населення;
 
88. 5) заборона фінансування за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів функціонування навчальних закладів та організацій, діяльність яких направлена на сприяння виїзду громадян України до інших країн на постійне місце проживання;
 
   5) заборона фінансування за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів функціонування навчальних закладів та організацій, діяльність яких спрямована на сприяння виїзду громадян України до інших країн на постійне місце проживання;
 
89. 6) розробки у встановленому порядку й реалізації заходів щодо регулювання міграційних процесів у рамках відповідних державних цільових програм;
 
   6) розроблення у встановленому порядку та реалізація заходів щодо регулювання міграційних процесів у рамках відповідних державних цільових програм;
 
90. 7) розробка та реалізація регіональних міграційних програм;
 
   7) розроблення та реалізація регіональних міграційних програм;
 
91. 8) сприяння реалізації прав зарубіжних українців та забезпечення їхнього рівного положення із громадянами держави проживання перед законом та поважного ставлення до їхніх духовних і інших зв'язків з Україною;
 
   8) сприяння реалізації прав закордонних українців, забезпечення їх рівних прав з громадянами держави проживання перед законом, поважного ставлення до їхніх духовних та інших зв'язків з Україною;
 
92. 9) боротьба з незаконною імміграцією;
 
   9) боротьба з незаконною міграцією;
 
93. 10) розвиток співробітництва України з іншими державами з метою попередження й запобігання конфліктів, наслідком яких є масова міграція населення;
 
-12- Кармазін Ю.А.
Доповнити частину 1 статті 7 новим пунктом 11 такого змісту: "11) надання Верховною Радою України згоди на обов’язковість міжнародного договору України, у якому встановлено інші правила, ніж ті, що містяться в цьому Законі, лише після внесення відповідного застереження або, у випадку необхідності прийняття правил саме в редакції міжнародного договору, прийняття такої норми лише після внесення зміни до чинного нормативно-правового акту України.". Змінити подальшу нумерацію частин та пунктів статті.
 
Відхилено Зазначена норма існує у ст. 90 Регламенту Верховної Ради України  10) розвиток співробітництва України з іншими державами з метою запобігання конфліктам, наслідком яких може бути масова міграція населення;
 
    -13- Кармазін Ю.А.
Колесніченко В.В.
Доповнити частину 1 статті 6 новим пунктом 12 такого змісту: "12) забезпечення Адміністрацією Державної прикордонної служби України перевірки наявності в іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон України або тимчасово перебувають на території України, страхового полісу (сертифікату), виданого страховиком-резидентом, що гарантує оплату вартості екстреної медичної допомоги.". Змінити подальшу нумерацію статті.
 
Відхилено Не є предметом правового регулювання цього законопроекту   
94. 11) удосконалювання законодавства України з питань міграції;
 
   11) удосконалювання законодавства України з питань міграції;
 
95. 12) приєднання України до багатосторонніх міжнародних договорів, укладення багатосторонніх та двосторонніх міжнародних договорів щодо міграції, у тому числі, про:
 
-14- Кармазін Ю.А.
Викласти пункт 12 частини 1 статті 6 в такій редакції: "14) активізація договірного процесу з приєднання України до багатосторонніх міжнародних договорів, укладення багатосторонніх та двосторонніх міжнародних договорів щодо міграції, у тому числі, про:"
 
Враховано   12) активізація договірного процесу з приєднання України до багатосторонніх міжнародних договорів, укладення багатосторонніх та двосторонніх міжнародних договорів щодо міграції, у тому числі стосовно:
 
96. а) регулювання процесу переселення й захисту прав переселенців, а також про захист прав українців за кордоном;
 
   а) регулювання процесу переселення та захисту прав переселенців, а також щодо захисту прав українців за кордоном;
 
97. б) спрямованих на боротьбу з незаконною міграцією, повернення, приймання й транзит осіб, що незаконно перебувають на території договірних сторін (угоди про реадмісію);
 
   б) боротьби з незаконною міграцією, спрямовану на повернення, приймання і транзит осіб, які незаконно перебувають на території договірних сторін (угоди про реадмісію);
 
98. в) заохочення двосторонніх і регіональних угод щодо врегулювання міграційних питань, прикордонної торгівлі, туризму, культурних, спортивних і інших поїздках, про гарантії соціальних і економічних прав мігрантів;
 
-15- Кармазін Ю.А.
Доповнити пункт 14 частини 1 статті 6, після підпункту в), новим підпунктом г) такого змісту: "г) запобігання виникненню випадків подвійного громадянства та усунення вже існуючого подвійного громадянства". Змінити подальшу нумерацію частин та пунктів статті.
 
Враховано   в) заохочення до укладення міжнародних договорів у рамках двостороннього і регіонального співробітництва щодо врегулювання міграційних питань, прикордонної торгівлі, туризму, культурних, спортивних та інших поїздок, про гарантії соціальних і економічних прав мігрантів;
г) запобігання виникненню випадків подвійного громадянства та усунення існуючого подвійного громадянства;
ґ) посилення відповідальності за заохочення або не протидію незаконній міграції, у тому числі за порушення кордонів та незаконну трудову міграцію, порушення порядку видачі віз;
 
    -16- Кармазін Ю.А.
Колесніченко В.В.
Доповнити пункт 14 частини 1 статті 6, після підпункту г), новим підпунктом д) такого змісту: "д) відповідальність, за заохочення або не протидію незаконної міграції, у тому числі порушення кордонів та незаконну трудову міграцію, а також узгодження порядку видачі віз". Змінити подальшу нумерацію частин та пунктів статті.
 
Враховано    
99. г) обмін інформацією щодо практики застосування імміграційного законодавства, нові методи імміграційного контролю, паспортно-візових технологій, статистики та обліку;
 
   д) обміну інформацією щодо практики застосування імміграційного законодавства, нових методів імміграційного контролю, паспортно-візових технологій, статистики та обліку;
 
100. 13) вироблення й реалізація міждержавних механізмів надання цільової фінансової й іншої допомоги особам, що шукають тимчасовий притулок на території України;
 
   13) вироблення і реалізація міждержавних механізмів надання цільової фінансової та іншої допомоги особам, які шукають притулку чи тимчасового захисту на території України;
 
101. 14) забезпечення для іноземців, які знаходяться в Україні на законних підставах, прав і свобод відповідно до законодавства України, загальновизнаних норм і принципів міжнародного права.
 
   14) забезпечення іноземцям, які перебувають в Україні на законних підставах, прав і свобод відповідно до законодавства України, загальновизнаних норм і принципів міжнародного права.
 
102. 8. Пріоритети щодо забезпечення контролю над імміграційними процесами в Україні
 
   Стаття 8. Пріоритети щодо забезпечення контролю над імміграційними процесами в Україні
 
103. 1. Пріоритетами державної міграційної політики України (далі ( Пріоритети) щодо забезпечення контролю над імміграційними процесами в Україні є:
 
   1. Пріоритетами державної міграційної політики України щодо забезпечення контролю над імміграційними процесами в Україні є:
 
104. 1) розробка й створення єдиної системи імміграційного контролю на території України;
 
-17- Кармазін Ю.А.
Колесніченко В.В.
Доповнити частину 1 статті 8, після пункту 1, новим пунктом 2 такого змісту: "2) удосконалення системи реєстрації місця проживання фізичних осіб та створення в Україні єдиного автоматизованого реєстру фізичних осіб, який об’єднуватиме інформацію щодо народження, проживання, громадянства, державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, та їхньої смерті цих осіб;". Змінити подальшу нумерацію частин та пунктів статті.
 
Враховано   1) розроблення і впровадження єдиної системи імміграційного контролю на території України;
2) удосконалення системи реєстрації місця проживання фізичних осіб та створення в Україні єдиного автоматизованого реєстру фізичних осіб, який міститиме інформацію про народження, проживання, громадянство, державний облік громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, та про смерть таких осіб;
3) запровадження для громадян України повідомної реєстрації замість дозвільної;
 
    -18- Кармазін Ю.А.
Колесніченко В.В.
Доповнити частину 1 статті 8, після пункту 1, новим пунктом 3 такого змісту: "3) введення для громадян України повідомної реєстрації замість дозвільної;". Змінити подальшу нумерацію статті..
 
Враховано    
105. 2) удосконалювання діяльності державних органів виконавчої влади, що здійснюють імміграційний контроль на території України, координація їх взаємодії з органами прикордонного й митного контролю;
 
-19- Гнаткевич Ю.В.
Пропоную абзац 2, частини 1, пункту 8 законопроекту викласти у такій редакції: " удосконалення діяльності державних органів виконавчої влади, що здійснюють імміграційний контроль на території України, їх взаємодії з органами прикордонного й митного контролю, координація їх діяльності спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань міграції-Державною міграційною службою України".
 
Враховано   4) удосконалення діяльності державних органів виконавчої влади, що здійснюють імміграційний контроль на території України, їх взаємодії з органами прикордонного і митного контролю, координація їх діяльності спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань міграції - Державною міграційною службою України;
 
106. 3) автоматизація й уніфікація технологій паспортно-візового, податкового, митного, прикордонного й імміграційного контролю та створення й розвиток загальнодержавних:
 
   5) автоматизація та уніфікація технологій паспортно-візового, податкового, митного, прикордонного та імміграційного контролю, створення і розвиток загальнодержавних:
 
107. а) систем обліку українських юридичних осіб, філій і представництв іноземних юридичних осіб, діяльність яких пов'язана з організацією міжнародного туризму, прийманням іноземців для навчання й лікування, залученням і використанням іноземних працівників, а також із працевлаштуванням українських громадян за кордоном;
 
   а) систем обліку українських юридичних осіб, філій і представництв іноземних юридичних осіб, діяльність яких пов'язана з організацією міжнародного туризму, прийманням іноземців для навчання та лікування, залученням і використанням праці іноземних працівників, а також з працевлаштуванням громадян України за кордоном;
 
108. б) систем обліку іноземців, у тому числі, що перебувають у Україні з метою здійснення трудової діяльності, або навчаються в освітніх установах України;
 
   б) систем обліку іноземців, у тому числі які перебувають в Україні з метою здійснення трудової діяльності або навчаються в навчальних закладах України;
 
109. в) автоматизованого банку даних дактилоскопічної реєстрації іммігрантів, підозрюваних у здійсненні карних злочинів та адміністративних правопорушеннях.
 
-20- Кармазін Ю.А.
Доповнити пункт 5 частини 1 статті 8 новим підпунктом г) такого змісту: "реєстру державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України".
 
Враховано   в) автоматизованого банку даних дактилоскопічної реєстрації мігрантів, які скоїли адміністративні правопорушення, підозрюються у вчиненні або вчинили карні злочини;
г) реєстру державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України;
 
110. 4) активізація договірного процесу з укладання двосторонніх угод з державами - учасниками Співдружності Незалежних Держав (далі - СНД), що встановлюють відповідальність, за заохочення або не протидію незаконної міграції, у тому числі порушення кордонів та незаконну трудову міграцію, а також узгодження порядку видачі віз;
 
-21- Кармазін Ю.А.
Вилучити пункт 4 частини 1 статті 8 та врахувати його в пункті 14 частини 1 статті 7. Змінити подальшу нумерацію статті.
 
Враховано      
111. 5) посилення відповідальності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування України і їхніх посадових та службових осіб за порушення міграційного законодавства України;
 
-22- Кармазін Ю.А.
Пункт 5 частини 1 статті 8 викласти в такій редакції: "6) посилення відповідальності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування України і їхніх посадових осіб за порушення міграційного законодавства України;".
 
Враховано   6) посилення відповідальності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування України, їх посадових осіб за порушення міграційного законодавства;
 
112. 6) підвищення відповідальності роботодавців незалежно від їхньої організаційно-правової форми за незаконне використання іноземних працівників;
 
   7) удосконалення системи відповідальності роботодавців незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності за незаконне використання праці іноземних працівників;
 
113. 7) розширення договірної бази та обмін з імміграційними органами іноземних держав інформацією з проблем, пов'язаних з незаконною міграцією, та інших питань в області регулювання міграційних процесів;
 
-23- Кармазін Ю.А.
Пункт 8 частини 1 статті 8 викласти в такій редакції: "8) розширення договірної бази та обмін з імміграційними органами іноземних держав інформацією з проблем, пов'язаних з незаконною міграцією, подвійним громадянством та інших питань в області регулювання міграційних процесів;".
 
Враховано   8) розширення договірної бази та обмін з міграційними службами іноземних держав інформацією з проблем, пов'язаних з незаконною міграцією, подвійним громадянством та щодо інших питань у сфері регулювання міграційних процесів;
 
114. 8) забезпечення прав іноземців і контроль над дотриманням ними своїх обов'язків, та своєчасне забезпечення повернення їх у місця їх колишнього проживання після закінчення дозволу на роботу в Україні;
 
   9) забезпечення прав іноземців і контроль над дотриманням ними своїх обов'язків, своєчасне забезпечення повернення їх у держави їх походження або постійного проживання після закінчення терміну дії дозволу на роботу в Україні;
 
115. 9) своєчасне забезпечення повернення в місця їх колишнього проживання біженців та осіб, які шукають захисту від переслідувань, що становлять загрозу їхньому життю або здоров’ю чи спрямовані на позбавлення волі в державі громадянства (підданства), у місця їх колишнього проживання, після припинення там підстав для отримання такого захисту;
 
   10) своєчасне забезпечення повернення біженців та осіб, які шукають притулку чи захисту від переслідувань, що становлять загрозу їхньому життю або здоров’ю чи спрямовані на позбавлення волі в державі громадянства (підданства), у місця їх колишнього проживання, після припинення підстав для отримання такого захисту;
 
116. 10) реалізація заходів щодо видворення незаконних іммігрантів з України в держави громадянської приналежності або постійного проживання;
 
   11) реалізація заходів з видворення незаконних мігрантів з України до держави їх громадянства або постійного проживання.
 
117. 9. Пріоритети щодо оптимізації внутрішніх міграційних процесів і сприяння ефективному використанню трудових ресурсів
 
   Стаття 9. Пріоритети щодо оптимізації внутрішніх міграційних процесів і сприяння ефективному використанню трудових ресурсів
 
118. 1. Пріоритетами щодо оптимізації внутрішніх міграційних процесів і сприяння ефективному використанню трудових ресурсів є:
 
   1. Пріоритетами щодо оптимізації внутрішніх міграційних процесів і сприяння ефективному використанню трудових ресурсів є:
 
119. 1) вирішення проблем зайнятості населення й досягнення балансу між використанням внутрішніх трудових ресурсів і залученням іноземних працівників;
 
-24- Кармазін Ю.А.
Колесніченко В.В.
Доповнити частину 1 статті 9, після пункту 1, новим пунктом 2 такого змісту: "2) заборона здійснення трудової діяльності іноземцями, які перебувають у Україні з метою навчання в освітніх установах України, крім випадків, коли така діяльність є частиною навчального процесу, передбаченого під час отримання права на в’їзд до України; ". Змінити подальшу нумерацію частин і пунктів статті.
 
Відхилено казана норма передбачена у п. 5, ст. 5 законопроекту  1) вирішення проблем зайнятості населення та досягнення балансу між використанням внутрішніх трудових ресурсів і залученням іноземних працівників;
 
120. 2) забезпечення пропорційного розвитку ринку житла й ринку праці для стимулювання міграції робочої сили;
 
   2) забезпечення пропорційного розвитку ринку житла та ринку праці для стимулювання міграції робочої сили;
 
121. 3) розробка механізмів стимулювання територіального перерозподілу економічно активного населення для забезпечення збалансованості регіональних ринків праці;
 
   3) впровадження механізмів стимулювання територіального перерозподілу економічно активного населення з метою забезпечення збалансованості регіональних ринків праці;
 
122. 4) визначення перспективних або не рекомендованих для розселення мігрантів територій і населених пунктів;
 
   4) визначення перспективних або не рекомендованих для розселення мігрантів територій і населених пунктів;
 
123. 5) розробка заходів щодо створення нових і збереження існуючих робочих місць, а також основних умов життєзабезпечення населення в районах з високим відтоком населення й критичним станом ринку праці;
 
   5) розроблення заходів щодо створення нових і збереження існуючих робочих місць, а також основних умов життєзабезпечення населення в районах з високим відпливом населення та критичним станом ринку праці;
 
124. 6) державна підтримка переселенців до безперспективних населених пунктів та проведення активної економічної й містобудівної політики в зазначених регіонах, включаючи розробку й реалізацію інвестиційних програм, розвиток соціальної, транспортної й ринкової інфраструктури;
 
   6) державна підтримка переселенців до безперспективних населених пунктів та здійснення активної економічної і містобудівної політики в зазначених регіонах, включаючи розроблення і реалізацію інвестиційних програм, розвиток соціальної, транспортної та ринкової інфраструктури;
 
125. 7) розвиток міжбюджетних відносин, формування державного бюджету та місцевих бюджетів на основі обліку стану ринку праці в окремих регіонах країни;
 
   7) розвиток міжбюджетних відносин, формування державного бюджету та місцевих бюджетів на основі аналізу стану ринку праці в окремих регіонах;
 
126. 8) оптимізація внутрішньої міграції на основі прогнозів соціально-економічного розвитку України й Генеральної схеми розселення на території України.
 
   8) оптимізація внутрішньої міграції на основі прогнозів соціально-економічного розвитку України та Генерального плану розселення на території України.
 
127. 10. Пріоритети щодо створення умов для добровільного повернення в місця колишнього проживання українських громадян та вихідців з України, які проживають за її межами
 
   Стаття 10. Пріоритети щодо створення умов для добровільного повернення в місця колишнього проживання громадян України та вихідців з України, які проживають за її межами
 
128. 1. Пріоритетами щодо створення умов для добровільного повернення в місця колишнього проживання українських громадян, що вимушено покинули місця свого постійного проживання в Україні або тимчасово перебувають на інших територіях країни є:
 
   1. Пріоритетами щодо створення умов для добровільного повернення в місця колишнього проживання громадян України, які вимушено залишили місця свого постійного проживання в Україні або тимчасово перебувають на інших територіях держави є:
 
129. 1) створення в Україні сприятливих соціально-економічних умов для зменшення еміграції її населення й для його рееміграції;
 
   1) створення в Україні сприятливих соціально-економічних умов для зменшення еміграції населення та для його рееміграції;
 
130. 2) участь держави в процесі їх повернення, у тому числі шляхом розробки й реалізації відповідних програм;
 
   2) участь держави в рееміграції, у тому числі шляхом розробки та реалізації відповідних програм;
 
131. 3) забезпечення в районах їх колишнього проживання необхідних соціально-економічних умов життєдіяльності шляхом відновлення й розвитку економіки й соціальної сфери;
 
   3) забезпечення в районах колишнього проживання реемігрантів необхідних соціально-економічних умов шляхом відновлення та розвитку економіки і соціальної сфери цих районів;
 
132. 4) надання повної й об'єктивної інформації про ситуацію в місцях їх колишнього проживання.
 
   4) надання повної та об'єктивної інформації про ситуацію в місцях колишнього проживання реемігрантів;
 
133. 5) створення сприятливих умов для повернення в Україну громадян України та їх інтеграції в українське суспільство;
 
   5) створення сприятливих умов для повернення в Україну громадян України та їх інтеграції в українське суспільство;
 
134. 6) створення сприятливих умов для повернення в Україну та інтеграції закордонних українців та їхніх нащадків;
 
   6) створення сприятливих умов для повернення в Україну та інтеграції закордонних українців та їхніх нащадків;
 
135. 7) створення реєстру осіб, депортованих з її території за національною ознакою, та належних умов для повернення в Україну та інтеграції їх та їхніх нащадків;
 
   7) створення реєстру осіб, депортованих з території України за національною ознакою, та належних умов для повернення в Україну, інтеграції їх та їхніх нащадків;
 
136. 8) активізація зовнішньополітичної діяльності з метою укладення міжнародних договорів щодо фінансування та регулювання процесу переселення й захисту прав переселенців і утворення ефективних механізмів для реалізації цих міжнародних договорів України.
 
   8) активізація зовнішньополітичної діяльності з метою укладення міжнародних договорів щодо фінансування та регулювання процесу переселення та захисту прав переселенців, створення ефективних механізмів для реалізації цих міжнародних договорів України.
 
137. 11. Пріоритети щодо громадян України, які виїхали за кордон у встановленому законом порядку
 
-25- Кармазін Ю.А.
Назву пункту 11 викласти в такій редакції: " Стаття 11. Пріоритети щодо громадян України, які виїжджають за кордон у встановленому законом порядку"
 
Враховано   Стаття 11. Пріоритети щодо громадян України, які виїжджають за кордон у встановленому законом порядку
 
138. 1. Пріоритетами щодо громадян України, які виїхали за кордон у встановленому законом порядку є:
 
-26- Кармазін Ю.А.
Абзац 1 частини 1 статті 11 викласти в такій редакції: "1. Пріоритетами щодо громадян України, які виїжджають за кордон у встановленому законом порядку є:"
 
Враховано   1. Пріоритетами щодо громадян України, які виїжджають за кордон у встановленому законом порядку, є:
 
139. 1) забезпечення захисту прав громадян України, які на законних підставах перебувають або постійно проживають за її межами та сприяння поліпшенню їхнього соціально-економічного стану шляхом укладання Україною з державами їх проживання відповідних міжнародних договорів.
 
-27- Кармазін Ю.А.
Пункт 1 частини 1 статті 11 викласти в такій редакції: "забезпечення захисту прав громадян України, які на законних підставах виїхали за кордон України, перебувають або постійно проживають за її межами та сприяння поліпшенню їхнього соціально-економічного стану шляхом укладання Україною з державами їх постійного проживання відповідних міжнародних договорів".
 
Враховано   1) забезпечення захисту прав громадян України, які на законних підставах виїхали за кордон, перебувають або постійно проживають за межами України та сприяння поліпшенню їх соціально-економічного становища шляхом укладення Україною з державами їх постійного проживання відповідних міжнародних договорів;
 
140. 2) досягнення домовленості з державами - членами Європейського Союзу (далі - ЄС) та іншими державами щодо спрощення візового режиму для громадян України;
 
-28- Кармазін Ю.А.
Колесніченко В.В.
Пункт 2 частини 1 статті 11 викласти в такій редакції: "2) досягнення домовленості з державами – членами Європейського Союзу (далі - ЄС) та іншими державами щодо спрощення візового режиму для громадян України, які виїжджають за кордон у встановленому законом порядку, виходячи із забезпечення принципу рівноправності в регулюванні режиму взаємних поїздок громадян України та інших держав, що передбачає отримання в'їзних віз громадянами тих іноземних держав, які встановлюють візовий режим для поїздок громадян України та встановлення безвізового режиму для громадян тих іноземних держав, які встановлюють безвізовий режим для поїздок громадян України;".
 
Враховано   2) досягнення домовленості з державами – членами Європейського Союзу (далі - ЄС) та іншими державами щодо спрощення візового режиму для громадян України, які виїжджають за кордон у встановленому законом порядку, виходячи із забезпечення принципу рівноправності в регулюванні режиму взаємних поїздок громадян України та громадян інших держав, що передбачає отримання в'їзних віз громадянами тих іноземних держав, які встановлюють візовий режим для поїздок громадян України, та встановлення безвізового режиму для громадян тих іноземних держав, які встановлюють безвізовий режим для поїздок громадян України;
 
141. 3) досягнення домовленості з державами - членами ЄС та іншими державами щодо застосування спрощеного режиму перетину державного кордону для мешканців прикордонних регіонів України;
 
   3) досягнення домовленості з державами - членами ЄС та іншими державами щодо застосування спрощеного режиму перетину державного кордону для мешканців прикордонних регіонів України;
 
142. 4) досягнення домовленості з державами - учасницями СНД щодо збереження спрощеного порядку перетину кордонів держав - учасниць СНД громадянами держав - учасниць СНД;
 
   4) досягнення домовленості з державами - учасницями СНД щодо збереження спрощеного порядку перетину кордонів держав - учасниць СНД громадянами держав - учасниць СНД;
 
143. 5) створення умов для легальної трудової діяльності мігрантів;
 
   5) створення умов для легальної трудової діяльності громадян України, які здійснюють зовнішню трудову міграцію;
 
144. 6) запровадження державних соціальних гарантій громадянам України, які здійснюють зовнішню трудову міграцію відповідно до сплачених ними внесків до відповідних державних фондів України.
 
   6) запровадження державних соціальних гарантій громадянам України, які здійснюють зовнішню трудову міграцію відповідно до сплачених ними внесків до відповідних державних фондів України.
 
145. 12. Пріоритети щодо підтримки й розвитку взаємин із закордонними українцями
 
   Стаття 12. Пріоритети щодо підтримки та розвитку відносин із закордонними українцями
 
146. 1. Пріоритетами щодо підтримки й розвитку взаємин зі співвітчизниками за кордоном є:
 
   1. Пріоритетами щодо підтримки та розвитку відносин із закордонними українцями є:
 
147. 1) сприяння контактам і регулярним зустрічам на основі сімейних зв'язків;
 
   1) сприяння контактам і регулярним зустрічам на основі сімейних зв'язків;
 
148. 2) розвиток прикордонного співробітництва, у тому числі здійснення спільних економічних і культурних проектів;
 
   2) розвиток прикордонного співробітництва, у тому числі реалізація спільних економічних і культурних проектів;
 
149. 3) сприяння закордонним українцям в отриманні пріоритету, по відношенню до інших іноземців, при здійсненні ними на території України трудової діяльності, навчання, а також при реалізації інвестиційних проектів.
 
   3) сприяння закордонним українцям в отриманні пріоритету по відношенню до інших іноземців при здійсненні ними на території України трудової діяльності, навчання, а також при реалізації інвестиційних проектів.
 
150. 13. Пріоритети щодо створення умов для інтеграції змушених мігрантів у Україні
 
   Стаття 13. Пріоритети щодо створення умов для інтеграції вимушених мігрантів в Україні
 
151. 1. Пріоритетами щодо створення умов для інтеграції змушених мігрантів у Україні є:
 
   1. Пріоритетами щодо створення умов для інтеграції вимушених мігрантів в Україні є:
 
152. 1) установлення квот розподілу по суб'єктах України осіб, визнаних змушеними мігрантами, виходячи із заявок регіональних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо потреб регіональних ринків праці;
 
   1) установлення квот розподілу серед областей України осіб, визнаних вимушеними мігрантами, виходячи із заявок органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо потреб регіональних ринків праці;
 
153. 2) розробка ефективного механізму використання коштів міжнародних організацій та бюджетів усіх рівнів, що направляються на приймання й облаштованість змушених мігрантів;
 
   2) вироблення ефективного механізму використання коштів міжнародних організацій та бюджетів усіх рівнів, що направляються на приймання та облаштування вимушених мігрантів;
 
154. 3) створення умов для соціально-побутової облаштованості змушених мігрантів, їх інтеграції на ринку праці, вступу в професійні союзи, реалізації їх конституційних прав і свобод людини й громадянина;
 
   3) створення умов для соціально-побутового облаштування вимушених мігрантів, їх інтеграції на ринку праці, вступу до професійних спілок, реалізації їхніх конституційних прав і свобод людини та громадянина;
 
155. 4) розвиток взаєморозуміння між місцевим населенням і змушеними мігрантами, забезпечення гармонічного врахування на території України прав і інтересів громадян України та змушених мігрантів;
 
   4) розвиток взаєморозуміння між місцевим населенням і вимушеними мігрантами, забезпечення гармонічного врахування на території України прав і інтересів громадян України і вимушених мігрантів;
 
156. 5) створення соціально-економічних умов для виконання міжнародних зобов'язань України по прийманню осіб, що шукають тимчасовий притулок на території України, розробка й реалізація спеціальних програм по їхній культурній і язиковій адаптації;
 
   5) створення соціально-економічних умов для виконання міжнародних зобов'язань України щодо приймання вимушених мігрантів, розроблення та реалізація спеціальних програм щодо їх культурної і мовної адаптації;
 
157. 6) створення регіональних і міжрегіональних систем обміну інформацією про можливості облаштованості змушених мігрантів;
 
   6) створення регіональних і міжрегіональних систем обміну інформацією про можливості облаштування вимушених мігрантів;
 
158. 7) державна підтримка в пріоритетному порядку соціально незахищених категорій змушених мігрантів;
 
   7) державна підтримка в пріоритетному порядку соціально незахищених категорій вимушених мігрантів;
 
159. 8) забезпечення погодженості державної допомоги змушеним мігрантам з економічними можливостями країни.
 
   8) забезпечення відповідності державної допомоги вимушеним мігрантам економічним можливостям держави.
 
160. 14. Пріоритети щодо трудової міграції та сприяння залученню мігрантів на роботу в Україну, виходячи з необхідності забезпечення економіки країни трудовими ресурсами
 
   Стаття 14. Пріоритети щодо трудової міграції та сприяння залученню трудових мігрантів на роботу в Україну, виходячи з необхідності забезпечення економіки трудовими ресурсами
 
161. 1. Пріоритетами державної міграційної політики щодо трудової міграції та сприяння залученню трудових мігрантів на роботу в Україну, виходячи з необхідності забезпечення економіки країни трудовими ресурсами є:
 
   1. Пріоритетами державної міграційної політики щодо трудової міграції та сприяння залученню трудових мігрантів на роботу в Україну, виходячи з необхідності забезпечення економіки трудовими ресурсами, є:
 
162. 1) забезпечення збалансованості національного ринку праці з урахуванням принципу переважного працевлаштування громадян України;
 
   1) забезпечення збалансованості національного ринку праці з урахуванням принципу переважного працевлаштування громадян України;
 
163. 2) встановлення належного державного контролю за зовнішньою трудовою міграцією й залучення мігрантів на тимчасовій і постійній основі відповідно до обґрунтованої потреби регіонів України, у межах квот, які встановлюються Кабінетом Міністрів України;
 
   2) встановлення належного державного контролю за зовнішньою трудовою міграцією та залучення трудових мігрантів на тимчасовій і постійній основі відповідно до обґрунтованої потреби регіонів України у межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України;
 
164. 3) видача трудовому мігранту дозволу на роботу в Україні лише за на підставі виклику на роботу від роботодавця - резидента України, отриманого в межах квот, які встановлюються Кабінетом Міністрів України та за умови складання трудовим мігрантом спеціального державного іспиту для трудових мігрантів на знання української мови, історії, культури та звичаїв України;
 
   3) видача трудовому мігранту дозволу на роботу в Україні лише на підставі виклику на роботу від роботодавця - резидента України, отриманого в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, та за умови складання трудовим мігрантом спеціального державного іспиту для трудових мігрантів на знання української мови, історії, культури та звичаїв України;
 
165. 4) визначення, що роботодавець забезпечує:
 
   4) забезпечення роботодавцем:
 
166. а) встановлення оплати праці трудового мігранта в не меншому розмірі, ніж мінімальна заробітна плата, яку отримує громадянин України при виконання аналогічної роботи;
 
   а) встановлення оплати праці трудового мігранта в розмірі не менше, мінімальної заробітної плати, яку отримує громадянин України за виконання аналогічної роботи;
 
167. б) оплату надання трудовому мігранту медичних і соціальних послуг відповідними установами органів державної влади та місцевого самоврядування;
 
   б) оплати надання трудовому мігранту медичних і соціальних послуг відповідними установами органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
 
168. 5) виплату трудовим мігрантом органу місцевого самоврядування різниці між собівартістю наданих комунальних послуг і їхньої ціні для громадян України, зменшеної за рахунок органів державної влади чи місцевого самоврядування;
 
   5) сплата трудовим мігрантом органу місцевого самоврядування різниці між собівартістю наданих комунальних послуг та їхньої ціни для громадян України (зменшеної за рахунок органів державної влади чи органів місцевого самоврядування);
 
169. 6) розробка механізму залучення мігрантів з урахуванням держави їх походження, професійних і інших характеристик;
 
   6) вироблення механізму залучення трудових мігрантів з урахуванням держави їх походження, професійних та інших характеристик;
 
170. 7) розробка механізму управління розселенням іммігрантів та мігрантів по території країни, виходячи з інтересів соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням потреби регіональних ринків праці й демографічної ситуації;
 
   7) впровадження механізму управління розселенням мігрантів на території України, виходячи з інтересів соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням потреби регіональних ринків праці та демографічної ситуації;
 
171. 8) розробка заходів щодо сприяння адаптації іммігрантів та мігрантів і інтеграції їх в українське суспільство;
 
   8) розроблення заходів щодо сприяння адаптації мігрантів, їх інтеграції в українське суспільство;
 
172. 9) створення соціально-економічних механізмів, які спроможні стимулювати імміграцію в Україну діячів науки та культури, висококваліфікованих спеціалістів і робітників, потреба в яких існує в державі.
 
   9) створення соціально-економічних механізмів стимулювання імміграції в Україну діячів науки і культури, висококваліфікованих спеціалістів і робітників, потреба в яких існує в державі;
 
173. 10) створення соціально-економічних умов для інвестицій коштів іммігрантів та мігрантів у визначені Кабінетом Міністрів України галузі економіки України;
 
   10) створення соціально-економічних умов для інвестування мігрантами коштів у визначені Кабінетом Міністрів України галузі економіки України;
 
174. 11) створення соціально-економічних умов для мінімізації зовнішньої трудової міграції громадян України;
 
   11) створення соціально-економічних умов для мінімізації зовнішньої трудової міграції громадян України;
 
175. 12) створення сприятливих соціально-економічних умов для заохочення внутрішньої трудової міграції як альтернативи зовнішній трудовій міграції;
 
   12) створення сприятливих соціально-економічних умов для заохочення внутрішньої трудової міграції як альтернативи зовнішній трудовій міграції.
 
176. 15. Пріоритети щодо входження України в міжнародний ринок праці та регулювання економічної міграції
 
   Стаття 15. Пріоритети щодо входження України в міжнародний ринок праці та регулювання економічної міграції
 
177. 1. Пріоритетами щодо входження України в міжнародний ринок праці та регулювання економічної міграції є:
 
   1. Пріоритетами щодо входження України в міжнародний ринок праці та регулювання економічної міграції є:
 
178. 1) забезпечення взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при вирішенні проблем трудової імміграції шляхом посилення контролю над залученням і використанням іноземних працівників з метою захисту українського ринку праці, а також забезпечення права українських громадян на заняття в пріоритетному порядку вакантних робочих місць у Україні;
 
   1) забезпечення взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у вирішенні проблем трудової міграції шляхом посилення контролю за залученням і використанням іноземних працівників з метою захисту українського ринку праці, а також забезпечення права громадян України на заняття в пріоритетному порядку вакантних робочих місць в Україні;
 
179. 2) дотримання роботодавцями умов, передбачених у дозволах на залучення й використання трудових мігрантів, а також в укладених між ними трудових договорах (контрактах);
 
   2) дотримання роботодавцями умов, передбачених у дозволах на залучення і використання трудових мігрантів, а також умов укладених з ними трудових договорів (контрактів);
 
180. 3) протидія нелегальної трудової імміграції й контроль над рівнем оплати праці трудових мігрантів, який не повинен бути нижчим ніж для громадян України, що виконують аналогічні роботи;
 
   3) протидія нелегальній трудової міграції та контроль за рівнем оплати праці трудових мігрантів, який не повинен бути нижчим, ніж для громадян України, які виконують аналогічну роботу;
 
181. 4) проведення комплексних перевірок законності перебування трудових мігрантів на території України, їхньої трудової діяльності, дотримання ними податкового законодавства;
 
   4) проведення комплексних перевірок законності перебування трудових мігрантів на території України, їх трудової діяльності, дотримання ними податкового законодавства;
 
182. 5) удосконалювання нормативної правової бази в області трудової еміграції українських громадян;
 
   5) удосконалювання нормативно-правової бази у сфері трудової міграції громадян України;
 
183. 6) створення й забезпечення умов для впорядкування працевлаштування українських громадян за кордоном, забезпечення їхнього соціального й правового захисту;
 
   6) створення та забезпечення умов для впорядкування працевлаштування громадян України за кордоном, забезпечення їхнього соціального і правового захисту;
 
184. 7) стимулювання повернення в Україну емігрантів, що виїхали за кордон на постійне місце проживання або по трудових контрактах, у, першу чергу кваліфікованих фахівців;
 
   7) стимулювання повернення в Україну емігрантів, які виїхали за кордон на постійне місце проживання або за трудовими контрактами, передовсім кваліфікованих фахівців;
 
185. 8) створення в Україні системи підтримки в пріоритетному порядку кваліфікованих фахівців, діячів науки, культури, мистецтва та спорту.
 
   8) створення в Україні системи підтримки в пріоритетному порядку кваліфікованих фахівців, діячів науки, культури, мистецтва і спорту.
 
186. 16. Пріоритети щодо незаконної міграції
 
   Стаття 16. Пріоритети щодо незаконної міграції
 
187. 1. Пріоритетами щодо незаконної міграції є:
 
   1. Пріоритетами щодо незаконної міграції є:
 
188. 1) створення ефективного імміграційного контролю з метою недопущення на територію України незаконних мігрантів;
 
   1) створення ефективного імміграційного контролю з метою недопущення на територію України незаконних мігрантів;
 
189. 2) покращення координації роботи державних органів щодо боротьби з незаконною міграцією;
 
   2) покращення координації роботи державних органів щодо боротьби з незаконною міграцією;
 
190. 3) посилення відповідальності за правопорушення, пов’язані з незаконною міграцією та введення кримінальної відповідальності за незаконне перебування в Україні;
 
   3) удосконалення системи відповідальності за правопорушення, пов’язані з незаконною міграцією;
 
191. 4) ефективна протидія незаконній міграції, поглиблення міжнародної співпраці в боротьбі з цим явищем та іншими злочинами, пов’язаними з незаконною міграцією, зокрема, з торгівлею людьми, розповсюдженням наркотиків.
 
   4) ефективна протидія незаконній міграції, поглиблення міжнародної співпраці в боротьбі з цим явищем та іншими злочинами, пов’язаними з незаконною міграцією, зокрема з торгівлею людьми, розповсюдженням наркотиків;
 
192. 5) забезпечення захисту жертв торгівлі людьми, особливо жінок і дітей.
 
   5) забезпечення захисту жертв торгівлі людьми, особливо жінок і дітей.
 
193. 17. Пріоритети щодо в’їзду в Україну іноземців для тимчасового перебування
 
   Стаття 17. Пріоритети щодо в’їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства для тимчасового перебування
 
194. 1. Пріоритетами щодо в’їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства для тимчасового перебування є:
 
   1. Пріоритетами щодо в’їзду в Україну іноземців для тимчасового перебування є:
 
195. 1) створення ефективної системи державного міграційного контролю для своєчасного виявлення іноземців, які в’їхали та\або перебувають в Україні незаконно;
 
   1) створення ефективної системи державного міграційного контролю для своєчасного виявлення іноземців, які в’їхали та/або перебувають в Україні незаконно;
 
196. 2) створення сприятливих умов для в’їзду й перебування в Україні іноземців, які в’їхали та перебувають там на законних підставах і їхньому своєчасному виїзду з України не пізніше часу закінчення цих підстав;
 
   2) створення сприятливих умов іноземцям для в’їзду та перебування в Україні на законних підставах а також їх своєчасному виїзду з України не пізніше часу закінчення терміну дії цих підстав;
 
197. 3) створення ефективної системи повернення незаконних мігрантів до держав їх походження, постійного проживання, транзитного проїзду та перебування (реадмісії), із забезпеченням віднесення витрат на це за рахунок коштів країн, що повернули цих незаконних мігрантів до України, країн, з яких ці незаконні мігранти попали до України та юридичних і фізичних осіб, що сприяли цьому;
 
   3) створення ефективної системи повернення незаконних мігрантів у держави їх походження, постійного проживання, транзитного проїзду та перебування (реадмісії) із забезпеченням віднесення витрат на ці цілі на рахунок коштів країн, що повернули цих незаконних мігрантів до України, держав, з яких ці незаконні мігранти потрапили до України, та юридичних і фізичних осіб, які сприяли цьому;
 
198. 4) створення ефективної системи повернення осіб, які шукають тимчасового гуманітарного захисту в Україні до держав їх походження, після закінчення в державі їх постійного проживання дій, що стали підставою для надання цим особам такого захисту, за рахунок коштів таких держав чи осіб;
 
   4) створення ефективної системи повернення осіб, які отримали статус біженця, притулок чи тимчасовий гуманітарний захист в Україні, до держав їх походження, після закінчення в державах їх громадянства чи постійного проживання дій, що стали підставою для надання цим особам такого захисту, за рахунок коштів таких осіб чи держав відповідно до міжнародних договорів України;
 
199. 5) забезпечення кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, свободу пересування в межах, визначених законними підставами для його перебування в Україні, права вільно залишати територію України, за винятком обмежень, встановлених законом, а також право вільно в’їжджати в Україну громадянам України;
 
   5) забезпечення кожному, хто на законних підставах перебуває в Україні, свободи пересування у межах, визначених законними підставами для перебування в Україні, права вільно залишати територію України, за винятком обмежень, встановлених законом, а також права вільно в’їжджати в Україну громадянам України;
 
200. 6) забезпечення умов для реалізації мігрантами своїх прав і свобод та виконання встановлених законодавством України обов’язків, неприпустимості створення для іноземців і осіб без громадянства пільг чи переваг, які ставили б їх у привілейоване становище порівняно з громадянами України.
 
   6) забезпечення умов для реалізації мігрантами своїх прав і свобод та виконання встановлених законодавством України обов’язків, неприпустимості створення для іноземців та осіб без громадянства пільг чи переваг, які ставили б їх у привілейоване становище порівняно з громадянами України.
 
201. 18. Пріоритети щодо вдосконалювання міграційного законодавства України
 
   Стаття 18. Пріоритети щодо вдосконалювання міграційного законодавства України
 
202. 1. Пріоритетами щодо вдосконалювання законодавства України є:
 
   1. Пріоритетами щодо вдосконалювання міграційного законодавства України є:
 
203. 1) свобода пересування, вибору місця проживання й перебування, дотримання прав і свобод людини й громадянина;
 
-29- Кармазін Ю.А.
Колесніченко В.В.
Доповнити частину 1 статті 18, після пункту 1, новим пунктом 2 такого змісту: "2) посилення захисту особистих даних осіб та інформаційних систем для збирання, обробки та зберігання даних під час ведення реєстраційного обліку в процесі забезпечення контролю над імміграційними процесами в Україні, відповідальності за несанкціонований доступ та п використання персональних даних, запровадження механізму видачі населенню через ці системи паспортів та інших документів, що мають підвищений ступінь захисту від підроблення;". Змінити подальшу нумерацію частин і пунктів статті.
 
Враховано   1) свобода пересування, вибору місця проживання та перебування, дотримання прав і свобод людини та громадянина;
2) посилений захист особистих даних осіб та інформаційних систем для збирання, обробки та зберігання даних під час ведення реєстраційного обліку в процесі забезпечення контролю за міграційними процесами в Україні, запровадження механізму видачі населенню через ці системи паспортів та інших документів, що мають підвищений ступінь захисту від підроблення;
 
204. 2) використання іноземних працівників за умови пріоритетного права громадян України на заняття вакантних робочих місць;
 
   3) використання іноземних працівників за умови пріоритетного права громадян України на зайняття вакантних робочих місць;
 
205. 3) захист трудових прав українських громадян при тимчасовому працевлаштуванні за кордоном;
 
   4) захист трудових прав громадян України під час здійснення трудової діяльності за кордоном;
 
206. 4) удосконалення законодавчої бази щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, регламентування в'їзду й наступного перебування на території України іноземних громадян і осіб без громадянства, у тому числі з метою здійснення трудової діяльності;
 
   5) удосконалення законодавчої бази щодо правового статусу іноземців, регламентування в'їзду та перебування на території України іноземних громадян, у тому числі з метою здійснення трудової діяльності;
 
207. 5) запобігання та припинення незаконної імміграції, процедури видворення з України іноземних громадян і осіб без громадянства (депортації) та посилення їхньої відповідальності за порушення правил перебування на території України;
 
   6) запобігання та припинення незаконної міграції, вдосконалення процедури видворення з України іноземних громадян (депортації) та посилення їх відповідальності за порушення правил перебування в Україні;
 
208. 6) посилення карної, адміністративної та матеріальної відповідальності за незаконну міграцію, організацію й порушення встановленого порядку в’їзду в Україну, виїзду за її межі та транзитного проїзду через її територію, перебування в Україні та самовільну зміну правового статусу іноземців чи осіб без громадянства у випадках, не передбачених законодавством, під час такого перебування, а також відповідальність юридичних і фізичних осіб в Україні, які сприяють іноземцям чи особам без громадянства в таких порушеннях;
 
   7) удосконалення системи відповідальності за незаконну міграцію, організацію і порушення встановленого порядку в’їзду в Україну, виїзду за її межі та транзитного проїзду через її територію, перебування в Україні та самовільну зміну правового статусу іноземців (у випадках, не передбачених законодавством), під час перебування в Україні, а також відповідальність юридичних і фізичних осіб в Україні, які сприяють іноземцям у таких порушеннях;
 
209. 7) введення обов’язку юридичних та\або фізичних осіб відшкодувати в порядку зворотної вимоги (регресу) відповідним органам державної влади всіх коштів, які з вини цих осіб були витрачені Україною на повернення, приймання й транзит осіб, що незаконно перебували на території договірних сторін (угоди про реадмісію). з заміною, у разі неможливості відшкодування, несплаченої суму покаранням у виді громадських робіт із розрахунку: десять годин громадських робіт за один встановлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або виправними роботами з розрахунку один місяць виправних робіт за чотири встановлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 
-30- Гнаткевич Ю.В.
Підпунк 7, розділу 1 пункту 18 законопроекту пропонується вилучити, оскільки зазначена норма передбачена в ч. 11, ст. 32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства
 
Враховано      
210. 8) покращання прикордонного й імміграційного контролю та обліку й реєстрації населення;
 
   8) покращення прикордонного та імміграційного контролю, обліку і реєстрації населення;
 
211. 9) зміцнення правової основи боротьби із транснаціональною організованою злочинністю, пов'язаною з незаконною міграцією та торгівлею людьми.
 
   9) зміцнення правової основи боротьби з транснаціональною організованою злочинністю, пов'язаною з незаконною міграцією та торгівлею людьми.
 
212. Розділ ІІІ. Завдання
 
   Розділ ІІІ. Завдання державної міграційної політики України
 
213. 18. Завдання державних органів щодо реалізації засад державної міграційної політики
 
   Стаття 19. Завдання державних органів щодо реалізації засад державної міграційної політики
 
214. 1. Реалізація засад державної міграційної політики (далі ( Засади) передбачає вирішення державними органами таких першочергових завдань:
 
   1. Реалізація засад державної міграційної політики передбачає виконання державними органами таких першочергових завдань:
 
215. 1) завершення формування законодавства з питань міграції відповідно до Конституції України та загальновизнаних принципів і норм міжнародного права;
 
   1) продовження процесу формування та удосконалення законодавства з питань міграції відповідно до Конституції України та загальновизнаних принципів і норм міжнародного права;
 
216. 2) розвиток співпраці з іншими державами та міжнародними організаціями, які здійснюють свою діяльність у сфері міграції;
 
   2) розвиток співпраці з іншими державами та міжнародними організаціями, які здійснюють діяльність у сфері міграції;
 
217. 3) активізація діяльності представників України в міжнародних організаціях, що займаються питаннями міграції, просування в рішення цих організацій положень, які відповідають національним інтересам України;
 
   3) активізація діяльності представників України в міжнародних організаціях, що опікуються питаннями міграції, обстоювання в рішеннях цих організацій положень, що відповідають національним інтересам України;
 
218. 4) активізація укладення двосторонніх міжнародних договорів про реадмісію з державами, з яких прибувають в Україну незаконні мігранти;
 
   4) активізація укладення двосторонніх міжнародних договорів про реадмісію з державами, з яких в Україну прибувають незаконні мігранти;
 
219. 5) прискорення процесу завершення правового оформлення демаркації державного кордону України;
 
   5) прискорення процесу завершення правового оформлення демаркації державного кордону України;
 
220. 6) удосконалення системи органів виконавчої влади, що здійснюють управління у сфері міграції;
 
   6) удосконалення системи органів виконавчої влади, що здійснюють управління у сфері міграції;
 
221. 7) координація дій законодавчих і виконавчих органів, спрямованих на оптимізацію міграційної ситуації;
 
   7) координація дій законодавчих і виконавчих органів, спрямованих на оптимізацію міграційної ситуації;
 
222. 8) організацію ефективного зовнішнього, прикордонного та внутрішнього міграційного контролю;
 
   8) організація ефективного зовнішнього, прикордонного та внутрішнього міграційного контролю;
 
223. 9) розробку загальнодержавних і регіональних міграційних програм, спрямованих на вирішення сформульованих у Концепції завдань;
 
   9) розроблення загальнодержавних і регіональних міграційних програм, спрямованих на виконання завдань, сформульованих у цьому Законі;
 
224. 10) врахування міграційної ситуації в загальнодержавних і регіональних програмах соціально-економічного розвитку;
 
   10) врахування міграційної ситуації під час формування державних і регіональних програм економічного і соціального розвитку;
 
225. 11) розроблення й запровадження єдиної автоматизованої інформаційної системи обліку та аналізу міграційних потоків;
 
   11) розроблення і запровадження єдиної автоматизованої інформаційної системи обліку та аналізу міграційних потоків;
 
226. 12) запровадження у вищих навчальних закладах спеціалізації з підготовки фахівців у сфері міграції;
 
   12) запровадження у вищих навчальних закладах спеціалізації з підготовки фахівців у сфері міграції;
 
227. 13) забезпечення проведення комплексних наукових досліджень міграційних процесів в Україні з прогнозуванням їх тенденцій і наслідків для всіх сфер суспільного життя;
 
   13) забезпечення проведення комплексних наукових досліджень міграційних процесів в Україні з прогнозуванням їх тенденцій і наслідків для всіх сфер суспільного життя;
 
228. 14) забезпечення проведення спеціальних державних іспитів для трудових мігрантів на знання української мови, історії, культури та звичаїв України;
 
   14) забезпечення проведення спеціальних державних іспитів для трудових мігрантів на знання української мови, історії, культури та звичаїв України;
 
229. 15) з метою захисту національного ринку праці прийняття нормативно-правових актів про врегулювання трудової міграції та порядку використання в Україні іноземної робочої сили;
 
   15) з метою захисту національного ринку праці прийняття нормативно-правових актів з питань врегулювання трудової міграції та порядку використання в Україні іноземної робочої сили;
 
230. 16) забезпечення контролю за діяльністю суб’єктів підприємницької діяльності, які надають послуги з посередництва в працевлаштуванні громадян України за кордоном, припинення діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють незаконну діяльність у сфері зовнішньої трудової міграції;
 
   16) забезпечення ефективного контролю за діяльністю суб’єктів підприємницької діяльності, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні громадян України за кордоном, припинення діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють незаконну діяльність у сфері зовнішньої трудової міграції;
 
231. 17) проведення моніторингу порушення прав громадян України, які працюють на території інших держав;
 
   17) проведення моніторингу порушення прав громадян України, які працюють на території інших держав;
 
232. 18) проведення постійного моніторингу виконання міжнародних договорів з питань працевлаштування й соціального захисту громадян України в інших країнах;
 
   18) проведення постійного моніторингу виконання міжнародних договорів з питань працевлаштування та соціального захисту громадян України в інших країнах;
 
233. 19) розробку державної й регіональних програм заохочення внутрішньої трудової міграції як альтернативи зовнішній трудовій міграції й еміграції;
 
   19) розроблення державної і регіональних програм заохочення внутрішньої трудової міграції як альтернативи зовнішній трудовій міграції та еміграції;
 
234. 20) сприяння розвитку в Україні підприємницької діяльності громадян України, яка пов’язана з наданням іноземним споживачам послуг офшорного аутсорсінгу, і, у, першу чергу у сфері інформаційних технологій;
 
   20) сприяння розвитку в Україні підприємницької діяльності громадян України, пов’язаної з наданням іноземним споживачам послуг офшорного аутсорсингу, насамперед у сфері інформаційних технологій;
 
235. 21) сприяння соціальному захисту громадян України, що працюють за кордоном;
 
   21) сприяння соціальному захисту громадян України, які працюють за кордоном;
 
236. 22) визначення регіонів України для розселення іммігрантів, їх працевлаштування, сприяння культурній і мовній адаптації в українське суспільство, розробку заходів, спрямованих на стимулювання поселення іммігрантів у цих регіонах;
 
   22) визначення регіонів України для розселення мігрантів, працевлаштування, сприяння їх культурній і мовній адаптації в українське суспільство, розроблення заходів, спрямованих на стимулювання поселення мігрантів у цих регіонах;
 
237. 23) розробка заходів, спрямованих на збалансованість національного складу регіонів розселення іммігрантів, запобігання формуванню моноетнічних поселень (районів, мікрорайонів) мігрантів;
 
   23) розроблення заходів, спрямованих на збалансованість національного складу регіонів, розселення мігрантів, запобігання формуванню моноетнічних поселень (районів, мікрорайонів) мігрантів;
 
238. 24) створення й забезпечення діяльності мережі пунктів утримання незаконних мігрантів;
 
   24) створення та забезпечення діяльності мережі пунктів утримання незаконних мігрантів;
 
239. 25) попередження виникнення міжетнічних та міжрелігійних конфліктів у регіонах, де компактно проживають мігранти;
 
   25) попередження виникнення міжетнічних та міжрелігійних конфліктів у регіонах, де компактно проживають мігранти;
 
240. 26) визначення порядку сплати роботодавцями медичного, соціального та комунального обслуговування працюючих у них, трудових іммігрантів;
 
   26) визначення порядку оплати роботодавцями медичного, соціального та комунального обслуговування працюючих у них трудових мігрантів;
 
241. 27) концентрація фінансових і матеріальних ресурсів на реалізацію пріоритетних положень Засад з використанням коштів Державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів, залучення позабюджетних надходжень, у тому числі від міжнародних організацій;
 
   27) концентрація фінансових і матеріальних ресурсів на реалізацію пріоритетних положень цього Закону з використанням коштів Державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів, залучення позабюджетних надходжень, у тому числі від міжнародних організацій;
 
242. 28) залучення коштів міжнародних організацій для вирішення питань, пов’язаних з незаконною міграцією.
 
   28) залучення коштів міжнародних організацій для вирішення питань, пов’язаних з регулюванням процесів міграції.
 
243. 19. Інформаційне забезпечення проведення державної міграційної політики
 
-31- Кармазін Ю.А.
Назву пункту 19 викласти в такій редакції: "Стаття 20. Інформаційне та фінансове забезпечення проведення державної міграційної політики".
 
Враховано   Стаття 20. Інформаційне та фінансове забезпечення державної міграційної політики
 
244. 1. Інформаційне забезпечення проведення державної міграційної політики здійснюється центральним органом виконавчої влади у сфері міграції на підставі постійного моніторингу міграційних процесів у державі та за її межами й базується на принципах:
 
   1. Інформаційне забезпечення державної міграційної політики здійснюється центральним органом виконавчої влади у сфері міграції на підставі постійного моніторингу міграційних процесів у державі та за її межами і базується на принципах:
 
245. 1) об’єктивності, реальності, доступності та відкритості;
 
   1) об’єктивності, реальності, доступності та відкритості;
 
246. 2) формування суспільної думки, що сприяє ефективної реалізації політики в області регулювання міграційних процесів у Україні;
 
   2) формування суспільної думки, що сприяє ефективній реалізації політики у сфері регулювання міграційних процесів в Україні;
 
247. наданні доступу через офіційний веб-сайт населенню України, зарубіжним українцям та іноземним громадянам до необхідної об'єктивної інформації про:
 
   3) надання через електронні та друковані ЗМІ громадянам України, закордонним українцям, іноземцям доступу до необхідної об'єктивної інформації про:
 
248. а) ситуацію на ринках праці, законодавство інших країн, фактори ризику, з якими можуть зіткнутися потенційні мігранти;
 
   а) ситуацію на ринках праці, законодавство інших держав, фактори ризику, з якими можуть зіткнутися потенційні мігранти;
 
249. б) умови переїзду, вакантні робочі місця для працевлаштування й проживання в Україні;
 
   б) умови переїзду, вакантні робочі місця для працевлаштування та проживання в Україні;
 
250. в) історію, культуру, традиції мігрантів (особливо іммігрантів, біженців та осіб, які шукають захисту в Україні), мотивацію переселення та проблеми іммігрантів, проблеми їхньої адаптації, про необхідність формування гуманного та толерантного ставлення до них;
 
   в) історію, культуру, традиції мігрантів (особливо біженців та осіб, які отримали притулок або мають тимчасовий гуманітарний захист в Україні), мотивацію переселення та проблеми мігрантів, проблеми їх адаптації, про необхідність формування гуманного і толерантного ставлення до них;
 
251. 3) забезпечення розміщення на веб-сайтах органів державної влади та місцевого самоврядування матеріалів з різних аспектів міграційних проблем.
 
-32- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 20 частиною 2 такого змісту: "2. Фінансування діяльності з реалізації державної міграційної політики здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів міжнародних організацій, а також наданої іншими державами технічної допомоги.".
 
Враховано   3) забезпечення розміщення на офіційних веб-сайтах органів державної влади та органів місцевого самоврядування матеріалів з різних аспектів міграційних проблем.
2. Фінансування діяльності з реалізації державної міграційної політики здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів міжнародних організацій, а також наданої іншими державами технічної допомоги.
 
252. Розділ ІV. Очікувані результати
 
-33- Кармазін Ю.А.
Виключити Розділ ІV "Очікувані результати", врахувавши його зміст у статті 1 цього закону.
 
Враховано      
253. 1. Реалізація Концепції дасть змогу:
 
      
254. 1) визначити на законодавчому рівні основні засади державної міграційної політики України, та напрями її реалізації;
 
      
255. 2) підвищити ефективність протидії явищам, що становлять реальну загрозу національній безпеці України - нелегальній міграції, загостренню демографічної кризи, відтоку за кордон найбільш кваліфікованої частини трудоресурсного та інтелектуального потенціалу;
 
      
256. 3) захистити ринок праці України;
 
      
257. 4) забезпечити безперешкодну реалізацію конституційних прав будь-якої особи, яка на законних підставах перебуває на території України, на свободу пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
 
      
258. Розділ V. Джерела фінансування
 
-34- Кармазін Ю.А.
Виключити Розділ V "Джерела фінансування", врахувавши його зміст у статті 20 цього закону.
 
Враховано      
259. 1. Фінансування діяльності з реалізації державної міграційної політики здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів міжнародних організацій, а також наданої іншими державами технічної допомоги.

-35- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект новим розділом ІV "Прикінцеві положення" такого змісту:
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного після його опублікування.
2. Закони України та інші нормативно-правові акти до приведення їх у відповідність із цим Законом діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
3. Кабінету Міністрів України в тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
1) підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність з цим Законом;
2) привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;
3) забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади власних нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
4) ужити заходів щодо забезпечення виконання завдань, передбачених цим Законом.
4. Центральним і місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування забезпечити в межах своїх повноважень реалізацію завдань і положень цього Закону та керуватися його основними принципами під час розробки проектів нормативно-правових актів та проведення заходів у сфері міграції на державному, галузевому та регіональному рівнях.
 
Враховано   Розділ ІV. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного після дня його опублікування.
2. Закони України та інші нормативно-правові акти до приведення їх у відповідність із цим Законом діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
3. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом:
1) підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність з цим Законом;
2) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
3) забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
4) вжити заходів щодо забезпечення виконання завдань, передбачених цим Законом.
4. Центральним і місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування забезпечити в межах своїх повноважень реалізацію завдань і положень цього Закону та керуватися його основними принципами під час розроблення проектів нормативно-правових актів та здійснення заходів у сфері міграції на державному, галузевому та регіональному рівнях.