Кількість абзаців - 2466 Таблиця поправок


Проект Закону про судоустрій і статус суддів (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
      
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про судоустрій і статус суддів
 
-1- Кармазін Ю.А.
Необхідно передбачити у законі загальні норми:
1) всі окремі частини тексту повинні бути пронумеровані;
2) всі судді і особи, які забезпечують їхню діяльність повинні бути громадянами України, які є громадянами України протягом 10 років, і не мають подвійного громадянства;
3) всі суди повинні мати офіційні веб-сайти;
4)в проекті замінити термін "Вища кваліфікаційна комісія" в усіх відмінках на "Кваліфікаційна комісія" в усіх відмінках.
 
Враховано частково   Про судоустрій і статус суддів
 
3. Цей Закон визначає правові засади судоустрою і статус суддів в Україні - організацію здійснення правосуддя, систему судів загальної юрисдикції, статус судді, народного засідателя, присяжного, систему та порядок здійснення суддівського самоврядування, а також установлює систему і загальний порядок забезпечення діяльності судів.
 
-2- Прокопчук Ю.В.
Преамбулу доповнити словами "та регулює інші питання судоустрою і статусу суддів".
 
Враховано   Цей Закон визначає правові засади організації судової влади та здійснення правосуддя в Україні з метою захисту прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, прав та законних інтересів юридичних осіб, інтересів держави на засадах верховенства права, визначає систему судів загальної юрисдикції, статус професійного судді, народного засідателя, присяжного, систему та порядок здійснення суддівського самоврядування і встановлює систему і загальний порядок забезпечення діяльності судів та регулює інші питання судоустрою і статусу суддів.
 
4.

 
-3- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Преамбулу проекту Закону викласти в такій редакції:
"Цей Закон визначає правові засади функціонування судової влади в Україні: організацію судової влади та здійснення правосуддя, систему судів загальної юрисдикції, систему органів, відповідальних за належний рівень суддівського корпусу, систему та порядок здійснення суддівського самоврядування, а також статус професійного судді, народного засідателя, присяжного і регулює відносини, пов’язані із забезпеченням незалежності судді, встановлює порядок зайняття посади судді суду загальної юрисдикції, притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та звільнення його з посади, а також встановлює загальний порядок забезпечення діяльності судів та суддів, регулює інші питання судоустрою та статусу суддів".
 
Враховано частково      
    -4- Кармазін Ю.А.
Викласти преамбулу закону в такій редакції: "Цей Закон встановлює правові засади організації судової влади та здійснення правосуддя в Україні з метою захисту прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, прав та законних інтересів юридичних осіб, інтересів держави на засадах верховенства права, визначає систему судів загальної юрисдикції, статус суддів в Україні, основні вимоги щодо формування корпусу професійних суддів, систему та порядок здійснення суддівського самоврядування, встановлює загальний порядок забезпечення діяльності судів та регулює інші питання судоустрою.".
 
Враховано частково    
5. Розділ І. Засади організації судової влади
 
   Розділ І. Засади організації судової влади
 
6. Стаття 1. Правосуддя в Україні
 
-5- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У назві статті 1 слово "правосуддя" замінити словами "судова влада".
 
Враховано   Стаття 1. Судова влада
 
    -6- Кармазін Ю.А.
Змінити назву статті 1, виклавши її в такій редакції: "Стаття 1. Судова влада".
 
Враховано    
    -7- Шпенов Д.Ю.
У статті 1 назву викласти в редакції:
"Стаття 1. Судова влада"
 
Враховано    
7. 1. Судова влада в Україні відповідно до конституційного принципу поділу влади здійснюється незалежними та безсторонніми судами, утвореними згідно з законом.
 
-8- Шпенов Д.Ю.
Частину 1 статті 1 викласти в наступній редакції:
"1. Судова влада в Україні відповідно до конституційних засад поділу державної влади здійснюється судами, які здійснюють свої повноваження у межах, встановлених Конституцією України і відповідно до законів України."
 
Враховано частково   1. Судова влада в Україні відповідно до конституційних засадах поділу влади здійснюється незалежними та безсторонніми судами, утвореними згідно із законом.
 
    -9- Бабурін О.В.
У частині першій статті 1 слова: "незалежними та безсторонніми" виключити.
 
Відхилено    
8. 2. Судову владу реалізовують судді шляхом здійснення правосуддя в рамках відповідних судових процедур.
 
-10- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У частині 2 статті 1 слово "судді" замінити словами "професійні судді та у визначених законом випадках народні засідателі і присяжні".
 
Враховано   2. Судову владу реалізовують професійні судді та, у визначених законом випадках, народні засідателі і присяжні шляхом здійснення правосуддя в рамках відповідних судових процедур.
 
    -11- Прокопчук Ю.В.
У ч. 2 статті 1
слово "реалізовують" змінити на "здійснюють"
 
Відхилено    
    -12- Шпенов Д.Ю.
Частину 2 після слова "судді" доповнити словами "та у визначених законом випадках народні засідателі і присяжні"
 
Враховано    
9. 3. Судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції.
 
-13- Кармазін Ю.А.
Викласти статтю 1 в такій редакції:
"Стаття 1. Судова влада"
1. Судова влада - складова державної влади України, яка в установленому законом порядку здійснює правосуддя для захисту прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, прав та законних інтересів юридичних осіб, інтересів держави на засадах верховенства права.
2. Органами судової влади в Україні є Конституційний Суд України і суди загальної юрисдикції, а також органи, які забезпечують функціонування судів і діяльність суддів.
3. Правосуддя в Україні здійснюється судами загальної юрисдикції і Конституційним Судом України.
4. Професійні судді та залучені у визначених законом випадках для здійснення правосуддя народні засідателі і присяжні є носіями судової влади в Україні, які здійснюють правосуддя незалежно від законодавчої та виконавчої влади.
5. Правосуддя здійснюється у формі конституційного, цивільного, господарського, адміністративного, кримінального судочинства та судочинства у справах про адміністративні правопорушення.
6. Єдність судової влади - основа організації та діяльності судів.
7. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.".
 
Враховано редакційно   3. Судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції.
 
10. Стаття 2. Завдання суду
 
-14- Кармазін Ю.А.
Змінити назву статті 2, виклавши її в такій редакції: "Стаття 2. Завдання судової влади".
 
Відхилено   Стаття 2. Завдання суду
 
11. 1. Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і основоположних свобод, гарантованих Конституцією і законами України.
 
-15- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У частині 1 статті 2 слова "і законами України" замінити словами "законами України та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України", слово "основоположних" виключити.
 
Враховано   1. Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
 
    -16- Шпенов Д.Ю.
У статті 2 виключити слово "основоположних", оскільки Конституція України не передбачає такого визначення для свобод.
 
Враховано    
    -17- Мойсик В.Р.
Статтю 2 викласти в такій редакції:
"Стаття 2. Завдання суду
Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права та справедливості, забезпечує захист гарантованих Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави".
 
Відхилено    
    -18- Кармазін Ю.А.
Викласти статтю 2 в такій редакції:
"Стаття 2. Завдання судової влади
1.Завданням судової влади є здійснення правосуддя з метою захисту гарантованих Конституцією, законами України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, прав та законних інтересів юридичних осіб, інтересів держави на засадах верховенства права.".
 
Враховано частково    
12. Стаття 3. Система судів України
 
-19- Кармазін Ю.А.
Змінити назву статті 3, виклавши її в такій редакції: "Стаття 3. Судова система України".
 
Враховано   Стаття 3. Судова система України
 
    -20- Шпенов Д.Ю.
У статті 3 назву статті викласти в редакції:
"Стаття 3. Суди"
 
Відхилено    
    -21- Шпенов Д.Ю.
У статті 3 назву статті викласти в редакції:
"Стаття 3. Судова система України"
 
Враховано    
13. 1. Систему судів України складають суди загальної юрисдикції та суд конституційної юрисдикції.
 
-22- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 3 викласти в такій редакції: " 1. Судову систему України складають суди загальної юрисдикції та Конституційний Суд України.".
 
Враховано частково   1. Судову систему України складають суди загальної юрисдикції та суд конституційної юрисдикції.
 
    -23- Шпенов Д.Ю.
Частину 1 викласти в редакції: "Судами в Україні є суди загальної юрисдикції та суд конституційної юрисдикції"
 
Відхилено    
    -24- Шпенов Д.Ю.
Частину 1 викласти в редакції: "Судову систему України складають суди загальної юрисдикції та суд конституційної юрисдикції"
 
Враховано    
14. 2. Суди загальної юрисдикції утворюють єдину систему судів. Єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні є Конституційний Суд України.
 
   2. Суди загальної юрисдикції утворюють єдину систему судів. Єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні є Конституційний Суд України.
 
15. 3. Система судів забезпечує доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією та законами України.
 
-25- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 3 викласти в такій редакції: "3. Судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією та законами України." .
 
Враховано   3. Судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією та законами України.
 
16. 4. Створення надзвичайних та особливих судів не допускається.
 
   4. Створення надзвичайних та особливих судів не допускається.
 
17. 5. Порядок організації і діяльності Конституційного Суду України встановлюється Конституцією України та Законом України "Про Конституційний Суд України".
 
   5. Порядок організації і діяльності Конституційного Суду України встановлюється Конституцією України та Законом України "Про Конституційний Суд України".
 
18. Стаття 4. Законодавство про судоустрій і статус суддів
 
   Стаття 4. Законодавство про судоустрій і статус суддів
 
19. 1. Судоустрій і статус суддів в Україні визначаються Конституцією України, цим Законом та іншими законами.
 
-26- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У статті 4 після слів "іншими законами" доповнити словом "України".
 
Враховано   1. Судоустрій і статус суддів в Україні визначаються Конституцією України, цим Законом та іншими законами України.
 
    -27- Прокопчук Ю.В.
Ст. 4 викласти в такій редакції:
"Стаття 4. Законодавство про судоустрій і статус суддів.
Судоустрій і статус суддів в Україні визначаються Конституцією України, цим Законом, Законом України "Про Конституційний Суд України" та іншими законами".
 
Відхилено    
    -28- Кармазін Ю.А.
Статтю 4 викласти в такій редакції:
"Стаття 4. Законодавство про судову владу
1. Система й організація судової влади, статус суддів визначаються Конституцією України, Законом України "Про Конституційний Суд України", цим Законом та іншими законами України." .
 
Відхилено    
    -29- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект новою статтею 4-1 (тут і далі застосовується позначка прим, аби у випадку підтримки проекту було легше імплементувати текст у вже прийнятий проект) такого змісту, змінивши подальшу нумерацію статей:
"Стаття 4-1.Верховенство права
1. Суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
2. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
3. Звернення до суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
4. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.".
 
Відхилено    
20. Стаття 5. Здійснення правосуддя виключно судами
 
-30- Кармазін Ю.А.
Змінити назву статті 5, виклавши її в такій редакції: "Стаття 5. Здійснення правосуддя"
 
Враховано   Стаття 5. Здійснення правосуддя
 
21. 1. Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається.
 
   1. Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається.
 
22. 2. Особи, які привласнили функції суду, несуть відповідальність, установлену законом.
 
   2. Особи, які привласнили функції суду, несуть відповідальність, установлену законом.
 
23. 3. Народ бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних. Участь народних засідателів і присяжних у здійсненні правосуддя є їхнім громадянським обов'язком.
 
-31- Кармазін Ю.А.
Статтю 5 викласти в такій редакції:
"Стаття 5. Здійснення правосуддя
1. Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами шляхом розгляду цивільних справ, господарських справ, адміністративних справ, кримінальних справ, справ про адміністративні правопорушення, справ конституційної юрисдикції. Під час здійснення правосуддя суди виконують повноваження органів судової влади.
2. Справи у судах розглядаються суддею одноособово, колегією суддів або колегією у складі судді та народних засідателів, а у справах, визначених цим Законом, правосуддя здійснюється судом присяжних.
3. Суд присяжних реалізує владу народу на здійснення правосуддя через своїх представників, об’єднаних у колегію присяжних. Професійний суддя організовує розгляд справи та винесення вердикту присяжними. Не допускається звуження компетенції суду присяжних і обмеження прав присяжних. Підвідомчість та підсудність суду присяжних може бути розширена законом.
4. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається. Особи, які привласнили виконання функцій суду, несуть відповідальність, встановлену законом.
5. Участь народних засідателів і присяжних у здійсненні правосуддя є їхнім громадянським обов’язком".
 
Відхилено   3. Народ бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних.
 
    -32- Шпенов Д.Ю.
Останнє речення частини 3 статті 5 виключити.
 
Враховано    
24. Стаття 6. Самостійність судів
 
-33- Бабурін О.В.
Назву статті 6 викласти у такій редакції:
"Стаття 6. Самостійність судів і незалежність суддів"
 
Відхилено   Стаття 6. Самостійність судів
 
25. 1. Суди здійснюють правосуддя самостійно. Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України, забезпечуючи при цьому верховенство права.
 
-34- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 6 викласти в такій редакції: "1. Суди здійснюють правосуддя самостійно. Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України, забезпечуючи при цьому верховенство права. Гарантії самостійності судів закріплюються Конституцією України, цим Законом та іншими законами України.".
 
Враховано редакційно   1. Суди здійснюють правосуддя самостійно. Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України, забезпечуючи при цьому верховенство права.
 
    -35- Шпенов Д.Ю.
В частині 1 статті 6 виключити слово "незаконного".
 
Відхилено    
    -36- Бабурін О.В.
Частину першу статі 6 викласти у такій редакції:
"1. Суди здійснюють правосуддя самостійно. Здійснюючи правосуддя, судді є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України, забезпечуючи при цьому верховенство права, тобто гарантуючи можливості для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України, норми якої є нормами прямої дії".
 
Відхилено    
26. 2. Звернення до суду громадян, організацій чи посадових осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, з приводу розгляду конкретних справ судом не розглядаються, якщо інше не передбачено законом.
 
-37- Мойсик В.Р.
У частині другій статті 6 слово "незаконного" виключити, що відповідатиме частині другій статті 126 Конституції України, згідно якої забороняється вплив на суддів у будь-який спосіб.
 
Відхилено   2. Звернення до суду громадян, організацій чи посадових осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, з приводу розгляду конкретних справ судом не розглядаються, якщо інше не передбачено законом.
 
    -38- Прокопчук Ю.В.
У ч. 2 статті 6 слово "є" змінити на "можуть бути"
 
Відхилено    
27. 3. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою завдання шкоди авторитету суддів чи впливу на безсторонність суду забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
-39- Бондик В.А.
У частині третій статті 6 слова: "авторитету суддів" замінити на слова "авторитету правосуддя";
 
Відхилено   3. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою завдання шкоди авторитету суддів чи впливу на безсторонність суду забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
    -40- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 6 викласти в такій редакції: "3. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів, народних засідателів і присяжних у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою завдання шкоди авторитету суду, честі та гідності судді чи впливу на безсторонність суду забороняються і тягне за собою відповідальність, установлену законом.".
 
Відхилено    
28. 4. Для вирішення питань внутрішньої діяльності судів відповідно до цього Закону діє суддівське самоврядування.
 
-41- Бондик В.А.
Частину четверту статті 6 виключити;
 
Відхилено   4. Для вирішення питань внутрішньої діяльності судів відповідно до цього Закону діє суддівське самоврядування.
 
    -42- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 6 новими частинами 5-7 такого змісту:
"5. У Державному бюджеті України окремими рядками визначаються розміри видатків на утримання Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, а також апеляційних і місцевих судів.
6. Розмір видатків у Державному бюджеті України на утримання судів не може бути зменшений у поточному році.
7. Суди є юридичними особами, мають печатки з зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.".
 
Враховано редакційно    
29. Стаття 7. Право на судовий захист
 
   Стаття 7. Право на судовий захист
 
30. 1. Кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів незалежним і безстороннім судом, утвореним відповідно до закону.
 
-43- Мойсик В.Р.
У статті 7 частину першу перед словом "інтересів" доповнити словом "законних"
 
Враховано   1. Кожному гарантується захист його прав, свобод та законних інтересів незалежним і безстороннім судом, утвореним відповідно до закону.
 
    -44- Бабурін О.В.
Частину першу статті 7 після слів "свобод та" доповнити словом "законних".
 
Враховано    
31. 2. Для забезпечення справедливого та неупередженого розгляду справ у розумні строки, встановлені законом, в Україні діють суди першої, апеляційної, касаційної інстанцій і Верховний Суд України.
 
-45- Стретович В.М.
Ч. 2 ст. 7 викласти в такій редакції:
"2. Для забезпечення справедливого та неупередженого розгляду справ у розумні строки, встановлені законом, в Україні діють місцеві та апеляційні суди, вищі спеціалізовані суди і Верховний Суд України".
 
Відхилено   2. Для забезпечення справедливого та неупередженого розгляду справ у розумні строки, встановлені законом, в Україні діють суди першої, апеляційної, касаційної інстанцій і Верховний Суд України.
 
    -46- Прокопчук Ю.В.
Частину другу ст. 7 після слів "в Україні діють суди першої, апеляційної" доповнити словами "та суд"; слова "і Верховний Суд України" виключити.
 
Відхилено    
    -47- Мойсик В.Р.
Частину другу викласти в такій редакції:
"2. Для забезпечення справедливого та неупередженого розгляду справ у розумні строки, встановлені законом, в Україні діють місцеві, апеляційні, вищі спеціалізовані суди і Верховний Суд України".
 
Відхилено    
    -48- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Ч. 2 ст. 7 викласти в такій редакції:
"2. Для забезпечення справедливого та неупередженого розгляду справ у розумні строки, встановлені законом, в Україні діють місцеві та апеляційні суди, вищі спеціалізовані суди і Верховний Суд України".
Таким чином привести зміст статті у відповідність до ст. 125 Конституції України.
 
Відхилено    
32. 3. Кожен має право на участь у розгляді своєї справи у визначеному процесуальним законом порядку в суді будь-якого рівня.
 
-49- Прокопчук Ю.В.
У ч. 3 статті 7 слова "будь-якого рівня" змінити на "першої, апеляційної, касаційної інстанції та Верховному Суді України"
 
Відхилено   3. Кожен має право на участь у розгляді своєї справи у визначеному процесуальним законом порядку в суді будь-якої інстанції.
 
    -50- Шпенов Д.Ю.
В частині третій статті 7 слова "будь-якого рівня" замінити на слова "будь-якої інстанції".
 
Враховано    
33. 4. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи користуються в Україні правом на судовий захист нарівні з громадянами і юридичними особами України.
 
   4. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи мають право на судовий захист в Україні нарівні з громадянами і юридичними особами України.
 
34. Стаття 8. Право на повноважний суд
 
   Стаття 8. Право на повноважний суд
 
35. 1. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
 
   1. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
 
36. 2. Суддя розглядає справи, одержані згідно з порядком розподілу судових справ, установленим відповідно до закону. На розподіл судових справ між суддями не може впливати бажання судді чи будь-яких інших осіб.
 
-51- Бондик В.А.
З частини другої статті 8 слова "На розподіл судових справ між суддями не може впливати бажання судді чи будь-яких інших осіб" перенести до частини третьої статті 15 проекту;
 
Відхилено   2. Суддя розглядає справи, одержані згідно з порядком розподілу судових справ, установленим відповідно до закону. На розподіл судових справ між суддями не може впливати бажання судді чи будь-яких інших осіб.
 
37. Стаття 9. Рівність перед законом і судом
 
   Стаття 9. Рівність перед законом і судом
 
38. 1. Правосуддя в Україні здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак.
 
   1. Правосуддя в Україні здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак.
 
39. Стаття 10. Правова допомога при реалізації права на справедливий суд
 
   Стаття 10. Правова допомога при реалізації права на справедливий суд
 
40. 1. Кожен має право користуватися правовою допомогою.
 
   1. Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно.
 
41. 2. Для надання правової допомоги в Україні діє адвокатура. У випадках, установлених законом, правову допомогу надають також інші особи. Порядок та умови надання правової допомоги визначаються законом. У випадках, визначених законом, правова допомога надається безоплатно.
 
-52- Мойсик В.Р.
Статтю 10 викласти у такій редакції:
"Стаття 10. Правова допомога при реалізації права на справедливий суд
Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно.
Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав. Порядок та умови надання правової допомоги визначаються законом.
Для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішенні справ у судах в Україні діє адвокатура".
 
Враховано   2. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав. Порядок та умови надання правової допомоги визначаються законом.
3. Для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішенні справ у судах в Україні діє адвокатура.
 
    -53- Швець В.Д.
Викласти у такій редакції:
"Стаття 10. Правова допомога при реалізації права на справедливий суд
1. Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно.
2. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав. Порядок та умови надання правової допомоги визначаються законом.
3. Для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішенні справ у судах в Україні діє адвокатура".
 
Враховано    
    -54- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 10 викласти в такій редакції:
"2. Для надання правової допомоги при вирішенні справ у судах діє адвокатура, а у випадках, передбачених законом, правову допомогу надають також інші особи. Порядок та умови надання правової допомоги, права та обов'язки адвокатів і інших осіб, які беруть участь у справі, визначаються законом. У випадках, визначених законом, правова допомога надається безоплатно." .
 
Враховано редакційно    
42. Стаття 11. Гласність і відкритість судового процесу
 
   Стаття 11. Гласність і відкритість судового процесу
 
43. 1. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Кожен, хто не є стороною у справі, має право на вільний доступ до судового рішення в порядку, встановленому законом.
 
-55- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 11 викласти в такій редакції: "1. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації про дату, час і місце розгляду справи та про прийняте у ній судове рішення. Кожен, хто не є стороною у справі, має право на вільний доступ до судового рішення в порядку, встановленому законом.".
 
Враховано редакційно   1. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Кожен, хто не є стороною у справі, має право на вільний доступ до судового рішення в порядку, встановленому законом.
 
44. 2. Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених процесуальним законом. Учасники судового процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби. Проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відеозапису, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання допускається за рішенням суду.
 
-56- Бондик В.А.
У частині другій статті 11 Проекту слова: "звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури" виключити;
 
Враховано   2. Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених процесуальним законом. Учасники судового процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби. Проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відеозапису, а також транслювання судового засідання допускається за рішенням суду.
 
    -57- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 11 викласти в такій редакції:
"2. Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених процесуальним законом. Учасники судового процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіо- відеотехнічні засоби. Проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відеозапису, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання допускається за рішенням суду.".
 
Відхилено    
45. 3. Розгляд справи у закритому судовому засіданні допускається за вмотивованим рішенням суду у випадках, передбачених процесуальним законом.
 
   3. Розгляд справи у закритому судовому засіданні допускається за вмотивованим рішенням суду у випадках, передбачених процесуальним законом.
 
46. 4. При розгляді справ перебіг судового процесу фіксується технічними засобами в порядку, встановленому процесуальним законом.
 
-58- Джоджик Я.І.
Доповнити п.4
"Всі судові рішення не пізніше трьох місячного строку після вступу в силу розміщуються на веб-сайті Верхового Суду України для загального огляду. Розміщення здійснюється з урахуванням обмежень, прямо встановлених законом. Такі обмеження можуть стосуватись комерційної таємниці чи особистої інформації учасників процесу".
 
Відхилено   4. При розгляді справ перебіг судового процесу фіксується технічними засобами в порядку, встановленому процесуальним законом.
 
    -59- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект новою статтею 11-1 такого змісту (змінивши подальшому нумерацію статей):
"Стаття 11-1. Змагальність і диспозитивність судового процесу
1.Розгляд справ у всіх судах відбувається на засадах змагальності сторін та диспозитивності.
2.Змагальність полягає у наданні можливості особам, які беруть участь у справі, подавати докази й адресовані суду заяви, брати участь у дослідженні доказів, а також у дебатах учасників судового процесу та у здійсненні інших процесуальних дій.
3.Диспозитивність полягає у наданні можливості особам, які беруть участь у справі, користуватися рівними правами та свободою у наданні доказів, їх дослідженні та доведенні їх переконливості перед судом.
4.Суд зобов'язаний створювати умови для осіб, які беруть участь у справі, в реалізації ними своїх прав та обов'язків у судовому засіданні з метою з'ясування об'єктивних обставин, а також доведення чи спростування вини.".
 
Відхилено    
47. Стаття 12. Мова судочинства
 
-60- Кармазін Ю.А.
Змінити назву статті 12, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 12. Мова судочинства і діловодства в судах".
 
Враховано   Стаття 12. Мова судочинства і діловодства в судах
 
48. 1. Судочинство в Україні провадиться державною мовою.
 
-61- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 12 викласти в такій редакції:
"1. Судочинство і діловодство в судах України провадиться державною мовою.".
 
Враховано   1. Судочинство і діловодство в судах України провадиться державною мовою.
 
49. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою.
 
-62- Логвиненко О.С.
Частину 2 статті 12 виключити
 
Відхилено   2. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою.
 
    -63- Кирильчук Є.І.
Частину 2 статті 12 виключити
 
Відхилено    
    -64- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 12 викласти в такій редакції:
"2. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою.".
 
Враховано    
50. Суди реалізовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право громадян на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.
 
-65- Прокопчук Ю.В.
Абзац третій ст. 12 після слова "Суди" слова "реалізовують державну мову в процесі судочинства та" виключити.
 
Відхилено   3. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право громадян на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.
 
    -66- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
В частині третій слово "реалізовують" замінити словом "використовують";
 
Враховано    
    -67- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 12 викласти в такій редакції:
"3. Особам, які беруть участь у справі і не володіють чи недостатньо володіють державною мовою, забезпечується право користуватися послугами перекладача.".
 
Відхилено    
51. У судах, розташованих у місцях компактного проживання громадян іншої національності, можуть використовуватися, поряд з державною, їхні національні мови.
 
-68- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину четверту доповнити словами "в порядку, встановленому процесуальним законом";
 
Враховано   4. У судах, поряд з державною, можуть використовуватися регіональні мови або мови меншин відповідно до Закону України "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин" в порядку, встановленому процесуальним законом.
5. Використання в судочинстві регіональних мов або мов меншин гарантується державою та забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
    -69- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У статті 12 частину 4 виключити, оскільки їх положення не відповідають ст. 10 Конституції України.
 
Відхилено    
    -70- Бабурін О.В.
Абзац 4 частини першої статті 12 виключити.
 
Відхилено    
52. Особам, які беруть участь у справі і не володіють мовою судочинства, забезпечується право робити заяви, давати показання, заявляти клопотання, знайомитися з усіма матеріалами справи, виступати в суді рідною мовою або іншою мовою, якою вони володіють, чи користуватися послугами перекладача.
 
-71- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частини п’яту вилучити.
 
Враховано      
53. Учасникам процесу, які не володіють мовою судочинства і порушують клопотання про забезпечення ведення процесу іншою мовою, суд забезпечує ведення процесу такою мовою чи дозволяє користуватися послугами перекладача.
 
-72- Шпенов Д.Ю.
В останньому реченні частини 1 статті 12 замінити слова "порушують клопотання" на "заявляють клопотання".
 
Відхилено      
    -73- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У статті 12 частину 6 виключити, оскільки їх положення не відповідають ст. 10 Конституції України.
 
Враховано    
    -74- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частини шосту вилучити.
 
Враховано    
    -75- Стецьків Т.С.
Статтю 12 викласти у такій редакції:
„Стаття 12. Мова судочинства
1. Судочинство в Україні провадиться державною мовою.
2. Застосування інших мов у судочинстві здійснюється у випадках і порядку, визначених законом.
3. Особи, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право користуватися в судовому процесі рідною мовою або мовою, якою вони володіють, а також користуватись при цьому послугами перекладача. У випадках, передбачених процесуальним законом, це право забезпечується державою".
 
Відхилено    
    -76- Мойсик В.Р.
Статтю 12 викласти у такій редакції:
"Стаття 12. Мова судочинства
Судочинство в Україні провадиться державною мовою.
Особи, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право користуватися в судовому процесі рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача. У випадках, передбачених процесуальним законом, це право забезпечується державою.
Судові документи складаються державною мовою".
 
Відхилено    
    -77- Швець В.Д.
Викласти у такій редакції:
"Стаття 12. Мова судочинства
1. Судочинство в Україні провадиться державною мовою.
2. Особи, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право користуватися в судовому процесі рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача. У випадках, передбачених процесуальним законом, це право забезпечується державою.
3. Судові документи складаються державною мовою".
 
Відхилено    
    -78- Джоджик Я.І.
Статтю 12 викласти у такій редакції:
"Судочинство в Україні провадиться державною мовою. Застосування інших мов у судочинстві здійснюється у випадках і порядку, визначених законом. Особи, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право користуватися рідною мовою та послугами перекладача у судовому процесі. У випадках, передбачених процесуальним законом, це право забезпечується державою".
 
Відхилено    
54. Стаття 13. Обов'язковість судових рішень
 
   Стаття 13. Обов'язковість судових рішень
 
55. 1. Судове рішення, яким закінчується розгляд справи у суді, ухвалюється іменем України.
 
   1. Судове рішення, яким закінчується розгляд справи в суді, ухвалюється іменем України.
 
56. 2. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов’язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається процесуальним законом.
 
-79- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 13 викласти в такій редакції:
"2. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов’язковість урахування (преюдиційність) судових рішень, що набрали законної сили, для судів, органів прокуратури, слідства, дізнання, визначається процесуальним законом.".
 
Враховано редакційно   2. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов’язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається процесуальним законом.
 
57. 3. Судові рішення інших держав є обов’язковими до виконання на території України за умов, визначених законом, відповідно до міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
 
   3. Судові рішення інших держав є обов’язковими до виконання на території України за умов, визначених законом, відповідно до міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
 
58. 4. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
   4. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
59. Стаття 14. Право на оскарження судового рішення
 
   Стаття 14. Право на оскарження судового рішення
 
60. 1. Учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, встановлених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення, а також перегляд справи Верховним Судом України.
 
-80- Прокопчук Ю.В.
У ст. 14 після слів "мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення," доповнити словами "крім випадків, встановлених законом", слова "а також перегляд справи Верховним Судом України" виключити.
 
Відхилено   1. Учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, встановлених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення, а також на перегляд справи Верховним Судом України.
 
    -81- Бондик В.А.
У частині першій статті 14 Проекту після слів "а також перегляд справи Верховним Судом України" додати слова "у встановленому Законом порядку"
 
Відхилено    
    -82- Прокопчук Ю.В.
З ч.1 статті 14 слова "у випадках і порядку, встановлених процесуальним законом" виключити
 
Відхилено    
    -83- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 14 викласти в такій редакції:
"1. Учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, встановлених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення, крім випадків, встановлених законом.".
 
Враховано редакційно    
    -84- Стретович В.М.
Ст. 14 викласти в такій редакції:
"1. Учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, встановлених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення. Законом можуть бути визначені також інші форми оскарження та перегляду судових рішень".
 
Відхилено    
    -85- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Ст. 14 викласти в такій редакції:
"1. Учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, встановлених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення. Законом можуть бути визначені також інші форми оскарження та перегляду судових рішень".
 
Відхилено    
61. Стаття 15. Одноособовий та колегіальний розгляд справ
 
   Стаття 15. Одноособовий та колегіальний розгляд справ
 
62. 1. Справи у судах розглядаються суддею одноособово, а у випадках, визначених процесуальним законом, -колегією суддів, а також за участю народних засідателів і присяжних.
 
-86- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 15 викласти в такій редакції:
"1. Справи у судах розглядаються суддею одноособово, колегією суддів або колегією у складі судді та народних засідателів, а у справах, визначених цим Законом, правосуддя здійснюється судом присяжних.
 
Відхилено   1. Справи в судах розглядаються суддею одноособово, а у випадках, визначених процесуальним законом, - колегією суддів, а також за участю народних засідателів і присяжних.
 
    -87- Мойсик В.Р.
Частини першу та другу статті 15 замінити трьома частинами такого змісту:
"1. Справи у місцевих судах розглядаються суддею одноособово, колегією суддів або суддею і народними засідателями, а у випадках, визначених процесуальним законом, - також судом присяжних.
2. Суддя, який розглядає справу одноособово, діє як суд.
Розгляд справ в спеціалізованих судах, в апеляційному та касаційному порядку, а також в інших випадках, передбачених законом, здійснюється судом колегіально у складі не менше трьох професійних суддів відповідно до закону. Перегляд справ Верховним Судом України здійснюється у складі, встановленому процесуальним законом".
У зв’язку з цим частини третю-шосту вважати частинами четвертою-сьомою.
 
Відхилено    
    -88- Швець В.Д.
Частини першу та другу статті 15 замінити трьома частинами такого змісту:
"1. Справи у місцевих судах розглядаються суддею одноособово, колегією суддів або суддею і народними засідателями, а у випадках, визначених процесуальним законом, -також судом присяжних.
2. Суддя, який розглядає справу одноособово, діє як суд.
3.Розгляд справ в спеціалізованих судах, в апеляційному та касаційному порядку, а також в інших випадках, передбачених законом, здійснюється судом колегіально у складі не менше трьох професійних суддів відповідно до закону. Перегляд справ Верховним Судом України здійснюється у складі, встановленому процесуальним законом".
У зв'язку з цим частини третю-шосту вважати частинами четвертою-сьомою.
 
Відхилено    
63. 2. Суддя, який розглядає справу одноособово, діє як суд.
 
   2. Суддя, який розглядає справу одноособово, діє як суд.
 
64. 3. У судах загальної юрисдикції функціонує автоматизована система документообігу, завданням якої є, зокрема, визначення персонального складу суду для розгляду конкретної справи.
 
-89- Шпенов Д.Ю.
У статті 15 частину 3 викласти в редакції:
"Персональний склад суду для розгляду конкретної справи визначається за допомогою автоматизованої системи документообігу суду, порядок функціонування якої визначається процесуальним законом"
або виключити.
 
Враховано частково   3. У судах загальної юрисдикції функціонує автоматизована система документообігу.
 
    -90- Толстенко В.Л.
Частину 3 ст. 15 викласти у такій редакції:
"3. Формування складу суду для розгляду конкретної справи у судах загальної юрисдикції здійснюється з використанням автоматизованої системи документообігу у порядку, визначеному процесуальним законом".
 
Відхилено    
    -91- Кармазін Ю.А.
Частини 3-6 статті 15 виключити.
 
Відхилено    
    -92- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 15 новими частинами 3-6 такого змісту:
"3. В апеляційному порядку розгляд справ здійснюється судом колегіально у складі не менше трьох суддів.
4. У касаційному порядку розгляд справ здійснюється судом колегіально у складі не менше п'яти суддів.
5. При колегіальному розгляді справи судді, народні засідателі і присяжні мають рівні права щодо вирішення віднесених процесуальним законом до їх компетенції питань, пов'язаних з розглядом справи.
6. Усі судові рішення приймаються більшістю голосів суддів, народних засідателів або присяжних складу суду.". Змінити подальшу нумерацію частин статті на 7 - 10.".
 
Відхилено    
65. 4. Персональний склад суду для розгляду конкретної справи визначається автоматизованою системою документообігу за принципом вірогідності розподілу справ під час реєстрації в суді позовних заяв, клопотань та скарг.
 
-93- Шпенов Д.Ю.
Частини 4-6 статті 15 виключити.
Слова "Персональний склад суду" замінити словами "Суддю-доповідача".
 
Враховано частково   Суддя-доповідач для розгляду конкретної справи визначається автоматизованою системою документообігу за принципом вірогідності розподілу справ під час реєстрації в суді позовних заяв, клопотань та скарг.
 
    -94- Толстенко В.Л.
Частини 4, 5 ст. 15 виключити
 
Відхилено    
66. 5. При визначенні персонального складу суду для розгляду конкретної справи автоматизованою системою документообігу забезпечується врахування ступеня завантаженості кожного судді, спеціалізації, а також вимог процесуального закону.
 
   4. При визначенні персонального складу суду для розгляду конкретної справи автоматизованою системою документообігу забезпечується врахування ступеня завантаженості кожного судді, спеціалізації, а також вимог процесуального закону.
 
67. 6. Положення про автоматизовану систему документообігу затверджується Радою суддів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України.
 
-95- Кирильчук Є.І.
Частину 6 статті 15 виключити.
 
Відхилено   6. Положення про автоматизовану систему документообігу затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України з урахуванням специфіки спеціалізації судів.
 
    -96- Ківалов С.В.
Частину шосту статті 15 доповнити словами "з урахуванням специфіки спеціалізації судів".
 
Враховано    
    -97- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект статтею 15-1 такого змісту, змінивши подальшу нумерацію статей: "Стаття 15-1. Автоматизована система документообігу в судах
1. В судах загальної юрисдикції функціонує автоматизована система документообігу як складова частина Єдиної судової інформаційної системи України.
2. Завданням автоматизованої системи документообігу є, зокрема, визначення персонального складу суду для розгляду конкретної справи за принципом вірогідності розподілу справ під час реєстрації в суді позовних заяв, клопотань та скарг. При розподілі справ автоматизованою системою документообігу забезпечується врахування ступеня завантаженості кожного судді, спеціалізації, а також вимог закону.
3. Положення про Єдину судову інформаційну систему України, про автоматизовану систему документообігу затверджується Державною судовою адміністрацією України за поданням Ради суддів України.".
 
Відхилено    
68. Стаття 16. Символи судової влади
 
   Стаття 16. Символи судової влади
 
69. 1. Символами судової влади є державні символи України - Державний Герб України і Державний Прапор України.
 
   1. Символами судової влади є державні символи України - Державний Герб України і Державний Прапор України.
 
70. 2. Суддя здійснює правосуддя в мантії та з нагрудним знаком. Зразки мантії та нагрудного знака затверджуються Радою суддів України.
 
-98- Вернидубов І.В.
Статтю 16 доповнити частиною 3 такого змісту:
"3. На будівлях судів держави, в службових кабінетах суддів, в приміщеннях засідань і в залах судових засідань встановлюється Державний прапор України, а також розміщується зображення Державного герба України".
 
Відхилено   2. Суддя здійснює правосуддя в мантії та з нагрудним знаком. Зразки мантії та нагрудного знака затверджуються Радою суддів України.
 
    -99- Кармазін Ю.А.
Статтю 16 викласти в такій редакції:
"Стаття 16. Символи судової влади
1. Символами судової влади є:
1) Державний Прапор України і Державний Герб України;
2) мантія та посадовий знак судді.
2. Суддя здійснює правосуддя в мантії з посадовим знаком судді. Опис мантії і посадового знака судді та порядок користування ними визначаються Положенням про них, яке затверджується З'їздом суддів України.
3. На службових приміщеннях судів встановлюється Державний Прапор України. У залах судових засідань судів розміщується зображення Державного Герба України.".
 
Відхилено    
    -100- Вернидубов І.В.
Доповнити законопроект новою статтею 16-1 такого змісту:
"Стаття 16-1 Друковані видання судів
Суди держави мають право випускати друковані видання в порядку, встановленому законодавством.".
 
Відхилено    
    -101- Вернидубов І.В.
Доповнити законопроект новою статтею 16-2 такого змісту:
"Стаття 16-2 Печатки суді"
Всі суди держави мають печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням.
 
Відхилено    
71. Розділ ІІ. Суди загальної юрисдикції
 
   Розділ ІІ. Суди загальної юрисдикції
 
72. Глава 1. Організаційні основи системи судів загальної юрисдикції
 
   Глава 1. Організаційні основи системи судів загальної юрисдикції
 
73. Стаття 17. Види судів загальної юрисдикції
 
-102- Кармазін Ю.А.
Змінити назву статті 17 на "Стаття 17. Система судів загальної юрисдикції".
 
Враховано   Стаття 17. Система судів загальної юрисдикції
 
74. 1. Система судів загальної юрисдикції відповідно до Конституції України будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.
 
-103- Стретович В.М.
У ч. 1 ст. 17 слова "та інстанційності" вилучити;
 
Відхилено   1. Система судів загальної юрисдикції відповідно до Конституції України будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.
 
    -104- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У ч. 1 ст. 17 слова "та інстанційності" вилучити.
 
Відхилено    
75. 2. Систему судів загальної юрисдикції складають:
 
   2. Систему судів загальної юрисдикції складають:
 
76. 1) місцеві суди;
 
   1) місцеві суди;
 
77. 2) апеляційні суди;
 
-105- Кармазін Ю.А.
Пункт 2 частини 1 статті 17 викласти в такій редакції:
"2) апеляційні суди та вищі спеціалізовані суди;".
 
Відхилено   2) апеляційні суди;
 
78. 3) вищі спеціалізовані суди;
 
   3) вищі спеціалізовані суди;
 
79. 4) Верховний Суд України.
 
-106- Прокопчук Ю.В.
Частину другу ст. 17 викласти в такій редакції:
"2. Систему судів загальної юрисдикції складають:
1) місцеві суди;
2) апеляційні суди та вищі спеціалізовані суди;
3) Верховний Суд України"
 
Відхилено   4) Верховний Суд України.
 
    -107- Мойсик В.Р.
Частину другу статті 17 викласти в такій редакції:
"2. Систему судів загальної юрисдикції складають:
місцеві загальні та спеціалізовані суди;
апеляційні загальні та спеціалізовані суди;
вищі спеціалізовані суди;
Верховний Суд України."
 
Відхилено    
    -108- Швець В.Д.
Частину другу статті 17 викласти в такій редакції:
"2. Систему судів загальної юрисдикції складають:
1) місцеві загальні та спеціалізовані суди;
2) апеляційні загальні та спеціалізовані суди;
3) вищі спеціалізовані суди;
4) Верховний Суд України.".
 
Відхилено    
80. 3. Найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України. Вищими судовими органами спеціалізованих судів є відповідні вищі спеціалізовані суди.
 
-109- Прокопчук Ю.В.
В частині третій ст. 17 речення "Вищими судовими органами спеціалізованих судів є відповідні вищі спеціалізовані суди" виключити.
 
Відхилено   3. Найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України. Вищими судовими органами спеціалізованих судів є відповідні вищі спеціалізовані суди.
 
81. 4. Єдність системи судів загальної юрисдикції забезпечується:
 
   4. Єдність системи судів загальної юрисдикції забезпечується:
 
82. єдиними засадами організації та діяльності судів;
 
   єдиними засадами організації та діяльності судів;
 
83. єдиним статусом суддів;
 
   єдиним статусом суддів;
 
84. обов'язковістю для всіх судів правил судочинства, визначених законом;
 
   обов'язковістю для всіх судів правил судочинства, визначених законом;
 
85. забезпеченням Верховним Судом України однакового застосування судами касаційної інстанції норм матеріального права;
 
-110- Лабунська А.В.
Частину 4 статті 17 після слів "забезпеченням Верховним Судом України однакового застосування судами касаційної інстанції норм матеріального" доповнити словами "та процесуального"; після слів "судами", доповнити словом " (судом)".
 
Враховано частково   забезпеченням Верховним Судом України однакового застосування судами (судом) касаційної інстанції норм матеріального права;
 
    -111- Стецьків Т.С.
В абзаці 5 частини четвертої статті 17 після слова „матеріального" доповнити словами „і процесуального".
 
Відхилено    
    -112- Стретович В.М.
У абз. 5 ч. 4 ст. 17 слова "касаційної інстанції" замінити словами "загальної юрисдикції", слова "норм матеріального права" замінити словом "законодавства".
 
Відхилено    
    -113- Мойсик В.Р.
у частині четвертій статті 17 слова "забезпеченням Верховним Судом України однакового застосування судами касаційної інстанції норм матеріального права" замінити словами "забезпеченням Верховним Судом України однакового застосування норм матеріального та процесуального права судами загальної юрисдикції".
 
Відхилено    
    -114- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У абз. 5 ч. 4 ст. 17 слова "касаційної інстанції" замінити словами "загальної юрисдикції", слова "норм матеріального права" замінити словом "законодавства".
 
Відхилено    
    -115- Швець В.Д.
У частині четвертій статті 17:
слова "забезпеченням Верховним Судом України однакового застосування судами касаційної інстанції норм матеріального права" замінити словами "забезпеченням Верховним Судом України однакового застосування норм матеріального та процесуального права судами загальної юрисдикції".
 
Відхилено    
    -116- Бабурін О.В.
У абзаці 5 ч. 4 ст. 17 слова "касаційної інстанції" виключити.
 
Відхилено    
86. обов'язковістю виконання на території України судових рішень;
 
   обов'язковістю виконання на території України судових рішень;
 
87. єдиним порядком організаційного забезпечення діяльності судів;
 
   єдиним порядком організаційного забезпечення діяльності судів;
 
88. фінансуванням судів виключно з Державного бюджету України;
 
   фінансуванням судів виключно з Державного бюджету України;
 
89. вирішенням питань внутрішньої діяльності судів органами суддівського самоврядування.
 
-117- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 17 викласти в такій редакції:
"4. Єдність системи судів загальної юрисдикції забезпечується:
1) єдиними засадами організації та діяльності судів;
2) єдиним статусом суддів;
3) обов'язковістю для всіх судів правил судочинства, визначених законом;
4) забезпеченням Верховним Судом України однакового застосування законодавства судами загальної юрисдикції;
5) обов'язковістю виконання на території України судових рішень;
6) єдиним порядком організаційного забезпечення діяльності судів;
7) фінансуванням судів виключно з Державного бюджету України;
8) вирішенням питань внутрішньої діяльності судів органами суддівського самоврядування.".
 
Враховано редакційно   вирішенням питань внутрішньої діяльності судів органами суддівського самоврядування.
 
    -118- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект новою статтею 17-1 такого змісту:
"Стаття 17-1. Територіальність та спеціалізація
1. Система судів будується за принципами територіальності та спеціалізації і повинна забезпечити доступність правосуддя для кожної особи.
2. Суди утворюються з урахуванням адміністративно-територіального устрою України.
3. Спеціалізація передбачає створення спеціалізованих судів як окремих підсистем судових органів, для розгляду визначених процесуальним законом категорій справ або з цією метою – запровадження спеціалізації суддів з розгляду окремих категорій справ у судах.
4. Спеціалізація запроваджується за предметною, предметно-суб'єктною та іншими ознаками правовідносин.".
 
Відхилено    
90. Стаття 18. Спеціалізація судів загальної юрисдикції
 
-119- Бабурін О.В.
Назву статті 18 викласти у такій редакції:
"Стаття 18. Спеціалізація судів загальної юрисдикції та спеціалізація суддів".
 
Відхилено   Стаття 18. Спеціалізація судів загальної юрисдикції
 
91. 1. Суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення.
 
-120- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
В частині першій статті 18 слова "справ про адміністративні правопорушення" вилучити.
 
Враховано   1. Суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ.
 
    -121- Бабурін О.В.
Частину першу статі 18 викласти у такій редакції:
"1. Суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді справ таких видів:
- цивільних справ;
- кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення;
- господарських справ;
- адміністративних справ.
Цивільні справи, кримінальні справи та справи про адміністративні правопорушення розглядаються загальними судами.
Для розгляду господарських та адміністративних справ запроваджується спеціалізація судів".
 
Відхилено    
    -122- Кармазін Ю.А.
Частини 1-2 статті 18 викласти в такій редакції:
"1. У системі судів загальної юрисдикції утворюються загальні та спеціалізовані суди окремих судових юрисдикцій. Військові суди належать до загальних судів і здійснюють правосуддя у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону.
2. Спеціалізованими судами є господарські та адміністративні суди.
3. У судах різних судових юрисдикцій може запроваджуватися спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій справ даної юрисдикції." .
 
Відхилено    
    -123- Толстенко В.Л.
Частину 1 ст. 18 викласти у такій редакції:
"1. Суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ".
 
Враховано    
92. 2. У судах загальної юрисдикції може запроваджуватися спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій справ.
 
-124- Прокопчук Ю.В.
Ст. 18 викласти в такій редакції:
"Стаття 18. Спеціалізація судів загальної юрисдикції.
1. У системі судів загальної юрисдикції утворюються загальні та спеціалізовані суди окремих судових юрисдикцій. Військові суди належать до загальних судів і здійснюють правосуддя у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону.
2. Спеціалізованими судами є господарські та адміністративні суди.
3. У судах різних судових юрисдикцій може запроваджуватися спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій справ даної юрисдикції".
 
Відхилено   2. У судах загальної юрисдикції може запроваджуватися спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій справ.
 
    -125- Мойсик В.Р.
Статтю 18 викласти у такій редакції:
"Стаття 18. Спеціалізація судів загальної юрисдикції
Відповідно до Конституції України в системі судів загальної юрисдикції утворюються загальні та спеціалізовані суди окремих судових юрисдикцій.
Спеціалізованими судами є господарські та адміністративні суди.
У судах різних судових юрисдикцій може запроваджуватися спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій справ даної юрисдикції".
 
Відхилено    
    -126- Швець В.Д.
Статтю 18 викласти у такій редакції:
"Стаття 18. Спеціалізація судів загальної юрисдикції
1. Відповідно до Конституції України в системі судів загальної юрисдикції утворюються загальні та спеціалізовані суди окремих судових юрисдикцій.
2.Спеціалізованими судами є господарські та адміністративні суди
3. У судах різних судових юрисдикцій може запроваджуватися спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій справ даної юрисдикції".
 
Відхилено    
93. Стаття 19. Порядок утворення судів
 
-127- Кармазін Ю.А.
Змінити назву статті 19 на "Стаття 19. Порядок утворення і ліквідації судів загальної юрисдикції".
 
Відхилено   Стаття 19. Порядок утворення судів
 
94. 1. Суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідовуються Президентом України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду.
 
-128- Болюра А.В.
У частині першій статті 19 після слів "спеціалізованого суду" додати слова "за згодою парламенту.".
 
Відхилено   1. Суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідовуються Президентом України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду.
 
    -129- Мармазов Є.В.
Частину першу ст.19 викласти у такій редакції:
"Суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідуються Президентом України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозицій голови відповідного вищого спеціалізованого суду та голови Верховного Суду України".
 
Відхилено    
    -130- Стецьків Т.С.
Частину першу статті 19 викласти у такій редакції:
„1. Суди загальної юрисдикції утворюються Президентом України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції Голови Верховного Суду України або голови відповідного вищого спеціалізованого суду".
 
Відхилено    
    -131- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Частину 1 статті 19 викласти у такій редакції:
"Суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідовуються Президентом України за поданням Голови Верховного Суду України. До подання Голови Верховного Суду України додаються висновки голови відповідного вищого спеціалізованого суду, голови Державної судової адміністрації України, якщо їх було надано за зверненням Голови Верховного Суду України".
 
Відхилено    
    -132- Бабурін О.В.
Частину першу статі 19 викласти у такій редакції:
"1. Суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідовуються Президентом України за поданням Державної судової адміністрації України на підставі пропозиції голови Верховного Суду України або голови відповідного вищого спеціалізованого суду".
 
Відхилено    
95. 2. Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.
 
   2. Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.
 
96. 3. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судів, потреба поліпшити доступність правосуддя або зміна адміністративно-територіального устрою.
 
-133- Прокопчук Ю.В.
У ч. 3 статті 19 слово "потреба поліпшити доступність" змінити на "необхідність забезпечення доступності"
 
Відхилено   3. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судів, потреба поліпшити доступність правосуддя або зміна адміністративно-територіального устрою.
 
    -134- Стецьків Т.С.
У частині третій статті 19 слова „чи ліквідації суду" замінити словами „ (у тому числі шляхом реорганізації)".
 
Відхилено    
97. 4. Кількість суддів у суді визначається Міністром юстиції України за поданням Державної судової адміністрації України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду, з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів.
 
-135- Мармазов Є.В.
Частину четверту ст.19 проекту викласти у такій редакції:
"Кількість суддів у суді визначається Президентом України за поданням Державної судової адміністрації на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду та голови Верховного Суду України, з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів".
 
Відхилено   4. Кількість суддів у суді визначається Державною судовою адміністрацією України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду, з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів.
 
    -136- Ківалов С.В.
Частину четверту статті 19 викласти в такій редакції:
"4. Кількість суддів у суді визначається Державною судовою адміністрацією України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду, з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів.".
 
Враховано    
    -137- Бабурін О.В.
Частину четверту статі 19 викласти у такій редакції:
"4. Кількість суддів у суді визначається Президентом України за поданням Державної судової адміністрації України на підставі пропозиції голови Верховного Суду України або голови відповідного вищого спеціалізованого суду, з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів."
 
Відхилено    
    -138- Кирильчук Є.І.
Викласти частину 4 статті 19 проекту Закону у відповідності до вимог пункту 23 частини 1 статті 106 Конституції України, де утворення (а відтак і ліквідація) судів віднесено до повноважень Президента України, питання визначення кількості суддів у суді, яке також є установчим і прямо пов’язано з утворенням суду, також має вирішуватись Главою держави, а не Міністром юстиції.
 
Відхилено    
    -139- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Частину 4 статті 19 викласти у такій редакції:
"Кількість суддів у суді визначається та може змінюватися Президентом України за поданням Ради суддів України з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів".
 
Відхилено    
    -140- Лабунська А.В.
Статтю 19 викласти в такій редакції :
"1. Суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідовуються Президентом України за поданням Голови Верховного Суду України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду, погодженого з відповідною радою суддів.
2. Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.
3. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судів, потреба поліпшити доступність правосуддя або зміна адміністративно-територіального устрою.
4. Кількість суддів у суді визначається Президентом України за поданням Голови Верховного Суду України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду погодженого з Державною судовою адміністрацією України та відповідною радою суддів, з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів.".
 
Відхилено    
    -141- Швець В.Д.
Статтю 19 викласти у такій редакції:
"Стаття 19. Порядок утворення судів
1. Суди загальної юрисдикції, крім Верховного Суду України, утворюються Президентом України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції Голови Верховного Суду України або голови відповідного вищого спеціалізованого суду.
2. Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.
3. Підставами для утворення суду є зміна визначеної цим Законом системи судів, потреба поліпшити доступність правосуддя або зміна адміністративно-територіального устрою.
4. Кількість суддів у суді, крім Верховного Суду України, визначається Президентом України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови Верховного Суду України чи голови відповідного вищого спеціалізованого суду, з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів.
5. Указ Президента України про утворення суду загальної юрисдикції, визначення кількості суддів у суді після його видання скріплюється підписами Прем'єр-міністра України і Міністра юстиції України".
 
Відхилено    
    -142- Прокопчук Ю.В.
Ст. 19 викласти в такій редакції:
"Стаття 19. Порядок утворення і ліквідації судів.
1. Суди загальної юрисдикції, відповідно до вимог цього Закону, утворює і ліквідовує Президент України за поданням Голови Верховного Суду України.
2. Кількість суддів і заступників голів судів визначається Президентом України за поданням Голови Верховного Суду України.
3. Місцеві суди утворюються Президентом України у порядку, встановленому цим Законом, з визначенням території, на яку поширюється територіальна підсудність суду.
4. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна адміністративно-територіального устрою, передислокація військ або реорганізація Збройних Сил України, зміна визначеної цим Законом системи судів, а також інші підстави, передбачені законом.
5. У назві місцевого суду використовується назва населеного пункту, району, в якому він знаходиться, або інша назва".
 
Відхилено    
    -143- Мойсик В.Р.
Статтю 19 викласти у такій редакції:
"Стаття 19. Порядок утворення судів
Суди загальної юрисдикції, крім Верховного Суду України, утворюються Президентом України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції Голови Верховного Суду України або голови відповідного вищого спеціалізованого суду.
Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.
Підставами для утворення суду є зміна визначеної цим Законом системи судів, потреба поліпшити доступність правосуддя або зміна адміністративно-територіального устрою.
Кількість суддів у суді, крім Верховного Суду України, визначається Президентом України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови Верховного Суду України чи голови відповідного вищого спеціалізованого суду, з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів.
Указ Президента України про утворення суду загальної юрисдикції, визначення кількості суддів у суді після його видання скріплюється підписами Прем’єр-міністра України і Міністра юстиції України".
 
Відхилено    
    -144- Кармазін Ю.А.
Частини 1-5 статті 19 викласти в такій редакції:
"1. Суди загальної юрисдикції, відповідно до вимог цього Закону, утворює і ліквідовує Президент України за поданням Пленуму Верховного Суду України.
2. Кількість суддів і заступників голів судів визначається Президентом України за поданням Пленуму Верховного Суду України, з урахуванням обсягу роботи суду та в межах видатків, затверджених у Державному бюджеті України на утримання судів
3. Місцеві суди утворюються Президентом України у порядку, встановленому цим Законом, з визначенням території, на яку поширюється територіальна підсудність суду.
4. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна адміністративно-територіального устрою, передислокація військ або реорганізація Збройних Сил України, зміна визначеної цим Законом системи судів, а також інші підстави, передбачені законом.
5. У назві місцевого суду використовується назва населеного пункту, району, в якому він знаходиться, або інша назва.".
 
Відхилено    
    -145- Кирильчук Є.І.
Статтю 19 проекту Закону викласти у редакції положень частини 1 статті 20 Закону "Про судоустрій України", які передбачають "погодження" відповідного рішення з головою Верховного Суду України чи головою відповідного спеціалізованого суду.
 
Відхилено    
98. Стаття 20. Порядок призначення суддів на адміністративні посади
 
-146- Шпенов Д.Ю.
Доповнити статтю 20 перед частиною 1 частиною наступного змісту:
"Адміністративними посадами в суді вважаються посади голови суду та заступника (заступників) голови суду"
У зв’язку з цим частини 1-5 вважати частинами 2-6.
 
Враховано   Стаття 20. Порядок призначення суддів на адміністративні посади
1. Адміністративними посадами в суді вважаються посади голови суду та заступника (заступників) голови суду.
 
99. 1. Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники призначаються на посади строком на п’ять років із числа суддів цього суду та звільняються з посад Вищою радою юстиції за поданням відповідної ради суддів.
 
-147- Власенко С.В.
У частині першій статті 20 слова "п’ять років" змінити на "один рік без права переобрання протягом найближчих трьох років"; слова "Вищою радою юстиції за поданням відповідної ради суддів" змінити на "зборами суддів відповідних судів більшістю голосів від загального складу суддів такого суду".
 
Відхилено   2. Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники призначаються на посади строком на п’ять років із числа суддів цього суду та звільняються з посад Вищою радою юстиції за поданням відповідної ради суддів.
Суддя не може обіймати одну адміністративну посаду відповідного суду більш як два строки підряд.
 
    -148- Стецьків Т.С.
У частині першій статті 20 слова „Вищою радою юстиції за поданням відповідної ради суддів" замінити словами „зборами суддів відповідного суду".
 
Відхилено    
    -149- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У ч. 1 слова: "п'ять років" змінити на "три роки без права переобрання протягом найближчих шести років".
 
Відхилено    
    -150- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
Доповнити ч. 1 ст. 20 реченням такого змісту: "У разі відмови Вищої ради юстиції призначити на відповідні посади запропоновану відповідною радою суддів кандидатуру або зволіканням понад встановлені законом строки, збори суддів відповідного суду мають право у порядку, встановленому законом порядку затвердити кандидата на посаду самостійно".
 
Відхилено    
    -151- Болюра А.В.
У частині першій статті 20 після слів "Вищою радою юстиції" додати слова "шляхом таємного голосування.".
 
Відхилено    
    -152- Бевз В.А.
Доповнити наступним реченням:
"До відповідної ради суддів подання про призначення голів місцевих судів, їх заступників мають вноситися головами відповідних апеляційних судів, подання про призначення голів апеляційних судів, їх заступників - головами відповідних вищих спеціалізованих судів, подання про призначення голів вищих спеціалізованих судів, їх заступників -' головою Верховного Суду України.".
 
Відхилено    
    -153- Мойсик В.Р.
Частину першу статті 20 викласти у такій редакції:
"1. Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники призначаються на посади строком на п’ять років із числа суддів цього суду та звільняються з посад Радою суддів України за поданням Голови Верховного Суду України чи відповідної ради суддів спеціалізованих судів".
 
Відхилено    
    -154- Павленко Е.І.
Частину першу статті 20 викласти у такій редакції:
"Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники обираються на посади строком на три роки з числа суддів відповідного суду та звільняються зборами суддів більшістю голосів шляхом таємного голосування".
 
Відхилено    
    -155- Швець В.Д.
Частину першу статті 20 викласти у такій редакції:
"1. Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники призначаються на посади строком на п'ять років із числа суддів цього суду та звільняються з посад Радою суддів України за поданням Голови Верховного Суду України чи відповідної ради суддів спеціалізованих судів".
 
Відхилено    
    -156- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
Необхідно доповнити проект статтею наступного змісту: "ініціювання призначення та звільнення осіб, перелічених в п. 1 ст. 20 вирішується на загальних зборах суддів відповідного суду на альтернативній основі шляхом таємного голосування."
 
Відхилено    
    -157- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 20 викласти в такій редакції:
"1. Пленум Верховного Суду України призначає суддю на адміністративну посаду в суді (крім адміністративної посади у Верховному Суді України) з числа суддів відповідного суду строком на п'ять років за поданням Ради суддів України, внесеним з урахуванням рекомендації відповідної ради суддів, в порядку, встановленому Радою суддів України та достроково звільняє з неї.".
 
Відхилено    
    -158- Кирильчук Є.І.
5. Викласти частину 1 статті 20 проекту Закону у відповідності до вимог частини 1 статті 131 Конституції, положення якої не містять згадки про призначення суддів на адміністративні посади в судах, а Конституційний Суд України визнав неприпустимим розширення законом повноважень Вищої ради юстиції з питань заміщення адміністративних посад у судах.
 
Відхилено    
    -159- Бабурін О.В.
Частину першу статі 20 викласти у такій редакції:
"1. Голова місцевого суду, його заступники, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники призначаються на посади строком на п’ять років із числа суддів цього суду та звільняються з посад Радою суддів України за поданням Голови Верховного Суду України на підставі відповідної ради суддів. У разі, якщо подання про звільнення своєчасно внесено не було, днем звільнення з посади вважається день, в який спливає п’ятирічний строк перебування судді на відповідній посаді. До призначення нового голови суду його обов’язки виконує заступник голови суду або інший суддя відповідно до положень цього Закону".
 
Відхилено    
100. 2. Голова Верховного Суду України, заступник Голови Верховного Суду України обираються на посади і звільняються з посад Пленумом Верховного Суду України у порядку, встановленому цим Законом.
 
-160- Павленко Е.І.
Частину другу статті 20 викласти у такій редакції:
"Голова Верховного Суду України, заступник Голови Верховного Суду України, Голова вищого спеціалізованого суду, заступник Голови обираються на посади строком на три роки із числа суддів та звільняються з посад Пленумами Верховного Суду України, відповідного вищого спеціалізованого суду шляхом таємного голосування більшістю голосів членів Пленумів".
 
Відхилено   3. Голова Верховного Суду України, заступник Голови Верховного Суду України обираються на посади і звільняються з посад Пленумом Верховного Суду України у порядку, встановленому цим Законом.
 
    -161- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 20 новою частиною 3 такого змісту:
"3. Висування кандидатів на адміністративні посади в судах здійснюється виключно на альтернативній основі.". Змінити подальшу нумерацію частин.
 
Відхилено    
101. 3. Призначення судді на адміністративну посаду без додержання вимог цього Закону не допускається.
 
   4. Призначення судді на адміністративну посаду без додержання вимог цього Закону не допускається.
 
102. 4. Перебування судді на адміністративній посаді в суді не звільняє його від здійснення повноважень судді відповідного суду, передбачених цим Законом.
 
   5. Перебування судді на адміністративній посаді в суді не звільняє його від здійснення повноважень судді відповідного суду, передбачених цим Законом.
 
103. 5. Звільнення судді з адміністративної посади не припиняє його повноважень судді. Звільнення з посади судді, а також закінчення строку, на який суддю призначено (обрано) на адміністративну посаду в суді, припиняє здійснення ним повноважень на адміністративній посаді.
 
-162- Мойсик В.Р.
Частину п’яту статті 20 викласти в такій редакції:
"5. Звільнення судді з адміністративної посади не припиняє його повноважень судді. Звільнення з посади судді, закінчення строку, на який суддю призначено (обрано) на адміністративну посаду в суді, а також досягнення суддею шістдесяти п’яти років припиняє здійснення ним повноважень на адміністративній посаді".
 
Відхилено   6. Звільнення судді з адміністративної посади не припиняє його повноважень судді. Звільнення з посади судді, а також закінчення строку, на який суддю призначено (обрано) на адміністративну посаду в суді, припиняє здійснення ним повноважень на адміністративній посаді.
 
    -163- Швець В.Д.
Частину п'яту статті 20 викласти в такій редакції:
"5. Звільнення судді з адміністративної посади не припиняє його повноважень судді. Звільнення з посади судді, закінчення строку, на який суддю призначено (обрано) на адміністративну посаду в суді, а також досягнення суддею шістдесяти п'яти років припиняє здійснення ним повноважень на адміністративній посаді".
 
Відхилено    
    -164- Кармазін Ю.А.
Частину 5 статті 20 викласти в такій редакції:
"6. Дострокове звільнення судді з адміністративної посади у суді здійснюється Радою суддів України з дотриманням порядку призначення його на цю посаду, передбаченого цим Законом. Суддя може бути звільнений з посади голови суду, заступника голови суду (крім адміністративних посад у Верховному Суді України) також за ініціативою Вищої ради юстиції у випадку порушення суддями вимог Закону.". Рада Європи у свій час звертала увагу на необхідність забезпечити оновлення складу суду без необґрунтованого зволікання після того, як спливає термін повноважень його суддів. Тому повноваження повинні припинятися з моменту дати закінчення повноважень, а дострокове припинення повноважень повинно здійснюватися згідно визначеному переліку підстав.
 
Відхилено    
    -165- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 20 новою частино 7 такого змісту:
"7. Адміністративні повноваження судді, призначеного на адміністративну посаду у суді, припиняються автоматично, без рішення органу, який його призначив:
1) в разі закінчення строку перебування на відповідній адміністративні посаді – з наступного дня після закінчення цього строку;
2) в разі припинення повноважень судді – з наступного дня після припинення цих повноважень.".
 
Відхилено    
    -166- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 20 новою частино 8 такого змісту:
"8. Припинення адміністративних повноважень судді на підставі пункту 1 частини сьомої цієї статті не припиняє його повноважень судді. Припинення повноважень судді, а також закінчення строку, на який суддю призначено (обрано) на адміністративну посаду в суді, припиняє здійснення ним повноважень на адміністративній посаді.".
 
Відхилено    
    -167- Льовочкіна Ю.В.
Статтю 20 викласти в такій редакції:
"Стаття 20. Порядок призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з такої посади
1. Адміністративними посадами в суді вважаються посади: голови суду, заступника (першого заступника) голови суду, голови судової палати у Верховному суді України.
2. Голова місцевого суду, його заступник, голова апеляційного суду, його заступники, голова вищого спеціалізованого суду, його заступники призначаються на посади строком на п’ять років із числа суддів цього суду та звільняються з посад Вищою радою юстиції за поданням відповідної ради суддів. Суддя не може займати одну адміністративну посаду відповідного суду більш ніж два строки підряд.
3. Голова Верховного Суду України, заступник Голови Верховного Суду України обираються на посади і звільняються з посад Пленумом Верховного Суду України у порядку, встановленому цим Законом.
4. На період відсутності призначеного (обраного) у передбаченому цим Законом порядку голови суду, його повноваження тимчасово виконує перший заступник або заступник відповідно до порядку, що встановлюється з'їздом суддів України.
5. Не пізніше 30 днів після отримання повідомлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відкриття вакантної адміністративної посади в суді обов'язково скликається засідання відповідної ради суддів для подання Вищій раді юстиції кандидатури судді на вакантну адміністративну посаду.
6. При вирішенні питання про призначення (обрання) судді на адміністративну посаду приймається до уваги його досягнення в роботі, рівень професійних знань, чесність, результативність роботи, організаторські здібності. Вимоги до кандидатів на адміністративні посади в судах встановлюються з'їздом суддів України.
7. Призначення (обрання) судді на адміністративну посаду без додержання вимог цього Закону не допускається.
8. Перебування судді на адміністративній посаді в суді не звільняє його від здійснення повноважень судді відповідного суду, передбачених цим Законом.
9. Звільнення судді з адміністративної посади не припиняє його повноважень судді. Звільнення з посади судді, а також закінчення строку, на який суддю призначено (обрано) на адміністративну посаду в суді, припиняє здійснення ним повноважень на адміністративній посаді."
 
Враховано частково    
    -168- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Статтю 20 викласти в такій редакції:
Порядок обрання суддів на адміністративні посади та звільнення їх з цих посад
Голова Верховного Суду України, заступник Голови Верховного Суду України обираються на посади і звільняються з посад Пленумом Верховного Суду України у порядку, встановленому цим Законом.
Голова суду, заступник голови суду в інших судах загальної юрисдикції обираються на адміністративні посади в суді з числа суддів відповідного суду строком на три роки та звільняються з них до закінчення строку, на який суддю було обрано на цю адміністративну посаду, зборами суддів відповідного суду шляхом таємного голосування. Таємне голосування здійснюється суддями особисто шляхом подачі бюлетенів.
Висування кандидатів на адміністративні посади в судах здійснюється на альтернативній основі.
Суддя вважається обраним на адміністративну посаду, якщо за нього подано більшість голосів від загальної кількості суддів відповідного суду.
Суддя не може займати одну адміністративну посаду відповідного суду більш ніж на два строки підряд.
Обрання судді на адміністративну посаду без додержання вимог цієї статті не допускається.
Перебування судді на адміністративній посаді в суді не звільняє його від здійснення повноважень судді відповідного суду, передбачених цим Законом.
Дострокове звільнення судді з адміністративної посади у суді здійснюється зборами суддів з дотриманням порядку призначення його на цю посаду, передбаченого цим Законом. Суддя може бути звільнений з посади голови суду, заступника голови суду також за ініціативою Вищої ради юстиції.
Адміністративні повноваження судді, обраного на адміністративну посаду у суді, припиняються автоматично, без рішення органу, який його обрав:
у разі закінчення строку перебування на відповідній адміністративні посаді – з наступного дня після закінчення цього строку;
у разі переведення судді до іншого суду – з наступного дня після прийняття відповідного рішення;
у разі відмови судді займати адміністративну посаду – з наступного дня після подання заяви;
у разі обрання членом ради суддів чи Ради суддів України – з наступного дня після обрання до однієї з цих рад.
у разі припинення повноважень судді – з наступного дня після припинення цих повноважень.
10.У випадках припинення адміністративних повноважень судді автоматично, голова суду (заступник голови суду), а у разі їх відсутності найстарший за віком суддя відповідного суду видає наказ про припинення адміністративних повноважень судді.
Припинення адміністративних повноважень судді на підставі пунктів 1-4 частини дев’ятої цієї статті не припиняє його повноважень судді.
 
Враховано частково    
104. Глава 2. Місцеві суди
 
   Глава 2. Місцеві суди
 
105. Стаття 21. Види і склад місцевих судів
 
-169- Кармазін Ю.А.
Змінити назву статті 21 на "Стаття 21. Види і склад місцевих загальних і місцевих спеціалізованих судів".
 
Відхилено   Стаття 21. Види і склад місцевих судів
 
106. 1. Місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.
 
-170- Кармазін Ю.А.
Частини 1-4 статті викласти в такій редакції:
"1. Місцевими загальними судами є місцеві суди, а також військові суди гарнізонів.
2. Місцевими спеціалізованими судами є місцеві господарські суди, місцеві окружні господарські суди, місцеві окружні адміністративні суди.
3. Місцеві суди утворюються і діють у межах територій міст, районів, міст обласного підпорядкування і районів, кількох районів та їх частин.
4. Місцеві господарські суди утворюються і діють у межах територій Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.".
 
Відхилено   1. Місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.
 
107. 2. Місцевими господарськими судами є господарські суди Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
 
   2. Місцевими господарськими судами є господарські суди Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
 
108. 3. Місцевими адміністративними судами є окружні адміністративні суди, а також інші суди, передбачені процесуальним законом.
 
-171- Лабунська А.В.
Частину 3 статті 21 викласти в такій редакції :
"3. Місцевими адміністративними судами є окружні адміністративні суди. До складу районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів входять судді з розгляду адміністративних справ.".
 
Відхилено   3. Місцевими адміністративними судами є окружні адміністративні суди, а також інші суди, передбачені процесуальним законом.
 
109. 4. Місцевий суд складається з суддів місцевого суду, голови та заступника голови суду. У місцевому суді, кількість суддів в якому перевищує п'ятнадцять, може бути призначено більше одного заступника голови суду.
 
-172- Стецьків Т.С.
У частині четвертій статті 21 друге речення виключити.
 
Відхилено   4. Місцевий суд складається з суддів місцевого суду, з числа яких призначаються голова та заступник голови суду. У місцевому суді, кількість суддів в якому перевищує п'ятнадцять, може бути призначено не більше двох заступників голови суду.
 
    -173- Бондик В.А.
У частині четвертій статті 21 після слів "заступника голови" додати слова "апарату суду";
 
Відхилено    
    -174- Льовочкіна Ю.В.
Друге речення частини 4 статті 21 викласти в такій редакції:
"У місцевому суді, кількість суддів в якому перевищує п'ятнадцять, може бути призначено не більше двох заступників голови суду.".
У частині четвертій після слів "місцевого суду" доповнити словами "з числа яких призначаються".
 
Враховано    
    -175- Прокопчук Ю.В.
Ст. 21 викласти в такій редакції:
"Стаття 21. Види і склад місцевих судів.
1. Місцевими загальними судами є місцеві суди, а також військові суди гарнізонів.
2. Місцевими спеціалізованими судами є місцеві господарські суди, місцеві окружні господарські суди, місцеві окружні адміністративні суди.
3. Місцеві суди утворюються і діють у межах територій міст, районів, міст обласного підпорядкування і районів, кількох районів та їх частин.
4. Місцеві господарські суди утворюються і діють у межах територій Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
5. Місцеві окружні господарські суди утворюються і діють у межах кількох областей, визначених Президентом України.
6. Місцеві окружні адміністративні суди утворюються і діють у межах кількох областей, визначених Президентом України.
Військові суди гарнізонів утворюються і діють у межах територій (гарнізонів), визначених Президентом України.
7. До складу місцевого загального і місцевого спеціалізованого суду входять голова суду, заступник (заступники) голови суду і судді. У місцевому суді, в якому кількість суддів перевищує дванадцять, може бути призначено більше одного заступника голови суду".
 
Відхилено    
    -176- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 21 чатсинами 5-9 такого змісту:
"5. Місцеві окружні господарські суди утворюються і діють у межах кількох областей, визначених Президентом України.
6. Місцеві окружні адміністративні суди утворюються і діють у межах кількох областей, визначених Президентом України.
7. Військові суди гарнізонів утворюються і діють у межах територій (гарнізонів), визначених Президентом України.
8. До складу місцевого загального і місцевого спеціалізованого суду входять голова суду, заступник (заступники) голови суду і судді. У місцевому суді, в якому кількість суддів перевищує дванадцять, може бути призначено більше одного заступника голови суду.
9. Місцевий суд складається з суддів місцевого суду, голови та заступника голови суду. У місцевому суді, кількість суддів в якому перевищує п'ятнадцять, може бути призначено більше одного заступника голови суду.".
 
Відхилено    
110. Стаття 22. Повноваження місцевого суду
 
-177- Кармазін Ю.А.
Змінити назву статті 22 на "Стаття 22. Повноваження місцевих загальних і місцевих спеціалізованих судів".
 
Відхилено   Стаття 22. Повноваження місцевого суду
 
111. 1. Місцевий суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності.
 
-178- Кармазін Ю.А.
Частини 1-5 статті 22 викласти в такій редакції:
"1. Місцевий суд є судом першої інстанції з розгляду цивільних, адміністративних, кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення; місцевий господарський суд і місцевий окружний господарський суд – судом першої інстанції з розгляду господарських справ; місцевий окружний адміністративний суд – судом першої інстанції з розгляду адміністративних справ; військовий суд гарнізону – судом першої інстанції з розгляду справ, підсудних відповідним судам згідно з процесуальним законодавством.
2. Місцеві загальні суди у межах своїх повноважень, передбачених Кримінально-процесуальним кодексом України, здійснюють судовий контроль за окремими процесуальними діями органів досудового слідства і дізнання, а також дають дозвіл на проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду, обшуку, виїмки, зняття інформації з каналів зв’язку, накладення арешту на кореспонденцію, її огляд та виїмку, контроль за листуванням, телефонними розмовами, телеграфною та іншою кореспонденцією, застосування інших технічних засобів одержання інформації, пов’язане з обмеженням конституційних прав громадян, – крім випадків, передбачених частиною дев’ятою статті 31 цього Закону.
3. Підсудність окремих категорій справ місцевим судам, а також порядок їх розгляду визначаються процесуальним законом.
4. У місцевих судах головою суду може запроваджуватися спеціалізація суддів з розгляду окремих категорій справ.
5. У випадках, передбачених процесуальним законом, справи у цих судах розглядаються суддею одноособово або колегією у складі трьох суддів, або колегіально судом, до складу якого входять суддя і народні засідателі.".
 
Відхилено   1. Місцевий суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності.
 
112. 2. Місцеві загальні суди розглядають цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, передбачених процесуальним законом.
 
-179- Притика Д.М.
Із частини другої ст. 22 Проекту слова "адміністративні справи" виключити.
 
Відхилено   2. Місцеві загальні суди розглядають цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, передбачених процесуальним законом.
 
113. 3. Місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності.
 
-180- Стецьків Т.С.
У частині третій статті 22 слова „а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності" виключити.
 
Відхилено   3. Місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності.
 
114. 4. Місцеві адміністративні суди розглядають адміністративні справи (справи адміністративної юрисдикції).
 
-181- Шпенов Д.Ю.
Частину 4 статті 22 викласти в редакції:
"Місцеві адміністративні суди розглядають справи адміністративної юрисдикції (адміністративні справи)"
 
Враховано   4. Місцеві адміністративні суди розглядають справи адміністративної юрисдикції (адміністративні справи).
 
115. 5. Підсудність окремих категорій справ місцевим судам, а також порядок їх розгляду визначаються процесуальним законом.
 
-182- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Статтю 22 доповнити частиною 6 такого змісту:
"6. Територіальна юрисдикція місцевих судів визначається Президентом України під час їх утворення".
 
Відхилено   5. Підсудність окремих категорій справ місцевим судам, а також порядок їх розгляду визначаються процесуальним законом.
 
    -183- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 22 новою частино 6 такого змісту: "6. Місцеві суди ведуть та аналізують судову статистику.".
 
Відхилено    
    -184- Прокопчук Ю.В.
Ст. 22 викласти в такій редакції:
"Стаття 22. Повноваження місцевого суду.
1. Місцевий суд є судом першої інстанції з розгляду цивільних,
адміністративних, кримінальних справ та справ про адміністративні
правопорушення; місцевий господарський суд і місцевий окружний господарський суд - судом першої інстанції з розгляду господарських справ; місцевий окружний адміністративний суд - судом першої інстанції з розгляду адміністративних справ; військовий суд гарнізону - судом першої інстанції з розгляду справ, підсудних відповідним судам згідно з процесуальним законодавством.
2. Місцеві загальні суди у межах своїх повноважень, передбачених Кримінально-процесуальним кодексом України, здійснюють судовий контроль за окремими процесуальними діями органів досудового слідства і дізнання, а також дають дозвіл на проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду, обшуку, виїмки, зняття інформації з каналів зв'язку, накладення арешту на кореспонденцію, її огляд та виїмку, контроль за листуванням, телефонними розмовами, телеграфною та іншою кореспонденцією, застосування інших технічних засобів одержання інформації, пов'язане з обмеженням конституційних прав громадян, - крім випадків, передбачених частиною дев'ятою статті 31 цього Закону.
3. Підсудність окремих категорій справ місцевим судам, а також порядок їх розгляду визначаються процесуальним законом.
4.У місцевих судах головою суду може запроваджуватися спеціалізація суддів з розгляду окремих категорій справ.
5. У випадках, передбачених процесуальним законом, справи у цих судах розглядаються суддею одноособово або колегією у складі трьох суддів, або колегіально судом, до складу якого входять суддя і народні засідателі.
6. Місцеві суди ведуть та аналізують судову статистику".
 
Відхилено    
116. Стаття 23. Суддя місцевого суду
 
   Стаття 23. Суддя місцевого суду
 
117. 1. Суддя місцевого суду здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, визначені законом.
 
-185- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 23 викласти в такій редакції:
"1. Суддя місцевого суду здійснює:
1) правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) процесуальні дії та організаційні заходи з метою забезпечення розгляду справи;
3) контроль відповідно до закону за своєчасним зверненням до виконання судових рішень, постановлених під його головуванням;
4) інші передбачені законом повноваження.
2. Суддя місцевого суду має помічника. Помічником судді місцевого суду може бути повнолітній громадянин України, який володіє державною мовою, є студентом вищого юридичного навчального закладу (юридичного факультету) або має юридичну освіту та володіє державною мовою. Не може бути помічником судді особа, яка має судимість, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду." .
 
Відхилено   1. Суддя місцевого суду здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, визначені законом.
 
118. Стаття 24. Голова місцевого суду
 
   Стаття 24. Голова місцевого суду
 
119. 1. Голова місцевого суду:
 
   1. Голова місцевого суду:
 
120. 1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;
 
   1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;
 
121. 2) визначає адміністративні повноваження заступника голови місцевого суду;
 
   2) визначає адміністративні повноваження заступника голови місцевого суду;
 
122. 3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
-186- Мойсик В.Р.
У статті 24 проекту пункт 3 частини першої викласти в такій редакції:
"3) приймає на роботу та звільняє працівників апарату суду, у тому числі керівника апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у встановленому законом порядку, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;"
 
Відхилено   3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить керівникові територіального управління Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
    -187- Швець В.Д.
У статті 24 пункт 3 частини першої викласти в такій редакції:
"3) приймає на роботу та звільняє працівників апарату суду, у тому числі керівника апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у встановленому законом порядку, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;"
 
Відхилено    
123. 4) видає на підставі акта про призначення (обрання) суддею чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
-188- Шпенов Д.Ю.
Доповнити частину 1 статті 24 після пункту 4) пунктом 5) наступного змісту:
5) у разі звільнення або закінченні терміну повноважень судді, у якого залишились нерозглянуті судові справи, протягом п’яти днів видає розпорядження про розподіл цих справ між суддями у порядку черговості.
 
Відхилено   4) видає на підставі акта про призначення (обрання) суддею чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
124. 5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у суді в десятиденний строк з дня їх утворення;
 
   5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у суді в десятиденний строк з дня їх утворення;
 
125. 6) забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;
 
   6) забезпечує виконання рішень зборів суддів місцевого суду;
 
126. 7) контролює ведення в суді судової статистики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
 
   7) контролює ведення в суді судової статистики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
 
127. 8) забезпечує виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;
 
-189- Толстенко В.Л.
Частину 1 ст. 24 доповнити пунктом 9 такого змісту:
"9) приймає на роботу та звільняє керівника та працівників апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у порядку, встановленому законом, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;", пункт 9 вважати пунктом 10.
 
Відхилено   8) забезпечує виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів місцевого суду;
 
    -190- Ківалов С.В.
Доповнити статтю 24 пунктом 8-1:
"8-1) у разі виявлення зловживання сторонами права на апеляційне оскарження судового рішення, подати апеляційну скаргу в порядку, визначеному процесуальним законодавством.".
В процесуальних Кодексах передбачити механізм реалізації зазначеного права.
 
Відхилено    
128. 9) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-191- Бабурін О.В.
Пункт 9 ч. 1 ст. 24 виключити.
 
Відхилено   9) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
129. 2. Голова місцевого суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
   2. Голова місцевого суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
130. 3. У разі відсутності голови місцевого суду його адміністративні повноваження здійснює заступник голови суду, а за відсутності заступника голови суду - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
-192- Ківалов С.В.
Частину третю статті 24 викласти в такій редакції:
"3. У разі відсутності голови суду виконання його обов’язків здійснюється відповідно до встановленого ним розподілу обов’язків щодо організації діяльності суду".
 
Враховано   3. У разі відсутності голови суду виконання його обов’язків здійснюється відповідно до встановленого ним розподілу обов’язків щодо організації діяльності суду.
 
    -193- Мойсик В.Р.
Частину третю викласти у такій редакції:
"3. У разі відсутності голови місцевого суду, а також у разі припинення повноважень голови суду відповідно до частини п’ятої статті 20 цього Закону, його адміністративні повноваження здійснює заступник голови суду, а за відсутності заступника голови суду – суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді".
 
Відхилено    
    -194- Швець В.Д.
Частину третю статті 24 викласти у такій редакції:
"3. У разі відсутності голови місцевого суду, а також у разі припинення повноважень голови суду відповідно до частини п'ятої статті 20 цього Закону, його адміністративні повноваження здійснює заступник голови суду, а за відсутності заступника голови суду - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді".
 
Відхилено    
    -195- Бабурін О.В.
Частину 3 статті 24 після слів "У разі" доповнити словами "постійної (через не призначення) або тимчасової (через хворобу, відрядження тощо)"
 
Відхилено    
    -196- Кармазін Ю.А.
Статтю 24 викласти в такій редакції:
"Стаття 24. Голова місцевого суду
1. Голова місцевого суду:
1) здійснює організаційне керівництво діяльністю суду;
2) визначає обсяг обов'язків заступника (заступників) голови суду;
3) на підставі акта про призначення на посаду судді чи обрання суддею безстроково або припинення повноважень судді видає відповідний наказ;
4) приймає на роботу і звільняє працівників апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у встановленому законом порядку, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
5) здійснює заходи щодо забезпечення формування складу народних засідателів;
6) організовує ведення судової статистики;
7) організовує роботу щодо підвищення кваліфікації працівників апарату суду;
8) представляє суд у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадянами та організаціями;
9) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у суді не пізніше наступного робочого дня з дня їх утворення;
10) здійснює інші передбачені законом повноваження.
2. Голова місцевого суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
3. Голова місцевого суду має заступника (заступників). У разі відсутності голови місцевого суду його адміністративні повноваження здійснює заступник голови суду, а за відсутності заступника голови суду – суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
4. Голова місцевого суду призначається на посаду і звільняється з посади в порядку, встановленому статтею 20 цього Закону.
5. Голова місцевого суду може бути призначений на адміністративну посаду не більше двох разів.".
 
Відхилено    
131. Стаття 25. Заступник голови місцевого суду
 
   Стаття 25. Заступник голови місцевого суду
 
132. 1. Заступник голови місцевого суду здійснює адміністративні повноваження, визначені головою суду.
 
-197- Кармазін Ю.А.
Статтю 25 викласти в такій редакції:
"Стаття 25. Заступник голови місцевого суду
1. Заступник голови місцевого суду відповідно до визначених головою суду обов'язків бере участь в організації діяльності суду. У разі відсутності голови суду виконання його обов'язків здійснюється відповідно до встановленого ним розподілу обов'язків щодо організації діяльності суду.
2. Заступник голови місцевого суду призначається на посаду і звільняється з посади в порядку, встановленому статтею 20 цього Закону.
3. Заступник голови місцевого суду може бути призначений на адміністративну посаду не більше двох разів.".
 
Відхилено   1. Заступник голови місцевого суду здійснює адміністративні повноваження, визначені головою суду.
 
133. Глава 3. Апеляційні суди
 
   Глава 3. Апеляційні суди
 
134. Стаття 26. Види і склад апеляційних судів
 
-198- Лабунська А.В.
В статті 26 та в інших нормах Закону слова "секретар судової палати" замінити словами "голова судової палати".
 
Відхилено   Стаття 26. Види і склад апеляційних судів
 
135. 1. У системі судів загальної юрисдикції діють апеляційні суди як суди апеляційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних, господарських, адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення.
 
-199- Мойсик В.Р.
У статті 26 проекту частини першу-третю викласти в такій редакції:
"1. У системі судів загальної юрисдикції діють апеляційні загальні суди як суди апеляційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних справ, справ про адміністративні правопорушення та апеляційні спеціалізовані суди як суди апеляційної інстанції з розгляду адміністративних та господарських справ.
2. Апеляційними загальними судами з розгляду цивільних і кримінальних справ, справ про адміністративні правопорушення є: апеляційні суди областей, апеляційні суди міст Києва та Севастополя, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим.
3. Апеляційними спеціалізованими судами з розгляду господарських справ, апеляційними спеціалізованими судами з розгляду адміністративних справ є відповідно апеляційні господарські суди та апеляційні адміністративні суди, які утворюються в апеляційних округах відповідно до указу Президента України".
 
Відхилено   1. У системі судів загальної юрисдикції діють апеляційні суди як суди апеляційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних, господарських, адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення.
 
    -200- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
В частині першій статті 26 слова "справ про адміністративні правопорушення" вилучити.
 
Відхилено    
    -201- Швець В.Д.
У статті 26 частини першу-третю викласти в такій редакції:
"1. У системі судів загальної юрисдикції діють апеляційні загальні суди як суди апеляційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних справ, справ про адміністративні правопорушення та апеляційні спеціалізовані суди як суди апеляційної інстанції з розгляду адміністративних та господарських справ.
2. Апеляційними загальними судами з розгляду цивільних і кримінальних справ, справ про адміністративні правопорушення є: апеляційні суди областей, апеляційні суди міст Києва та Севастополя, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим.
3. Апеляційними спеціалізованими судами з розгляду господарських справ, апеляційними спеціалізованими судами з розгляду адміністративних справ є відповідно апеляційні господарські суди та апеляційні адміністративні суди, які утворюються в апеляційних округах відповідно до указу Президента України".
 
Відхилено    
136. 2. Апеляційними судами з розгляду цивільних і кримінальних справ є: апеляційні суди областей, апеляційні суди міст Києва та Севастополя, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим.
 
-202- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Частину 2 статті 26 викласти в такій редакції:
"2. Апеляційними загальними судами є: апеляційні суди областей, апеляційні суди міст Києва та Севастополя, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим. Ці суди розглядають цивільні, кримінальні справи та справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку, передбачених процесуальним законом".
 
Відхилено   2. Апеляційними судами з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення є: апеляційні суди областей, апеляційні суди міст Києва та Севастополя, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим.
 
    -203- Шпенов Д.Ю.
У статті 26 частину 2 після слів "кримінальних справ" доповнити словами "а також справ про адміністративні правопорушення"
 
Враховано    
137. 3. Апеляційними судами з розгляду господарських справ, апеляційними судами з розгляду адміністративних справ є відповідно апеляційні господарські суди та апеляційні адміністративні суди, які утворюються в апеляційних округах відповідно до указу Президента України.
 
   3. Апеляційними судами з розгляду господарських справ, апеляційними судами з розгляду адміністративних справ є відповідно апеляційні господарські суди та апеляційні адміністративні суди, які утворюються в апеляційних округах відповідно до указу Президента України.
 
138. 4. До складу апеляційного суду входять судді, обрані на посаду судді безстроково, з яких призначаються голова суду та його заступники. В апеляційному суді, кількість суддів в якому перевищує тридцять п’ять, може бути призначено більше двох заступників голови суду.
 
-204- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Перше речення частини четвертої статті 26 викласти в такій редакції:
"4. До складу апеляційного суду входять судді, що мають стаж роботи на посаді судді не менше п’яти років, з числа яких призначаються голова суду та його заступники."
 
Враховано   4. До складу апеляційного суду входять судді, які мають стаж роботи на посаді судді не менше п’яти років, з числа яких призначаються голова суду та його заступники. В апеляційному суді, кількість суддів в якому перевищує тридцять п’ять, може бути призначено не більше трьох заступників голови суду.
 
    -205- Льовочкіна Ю.В.
Друге речення частини 4 статті 26 викласти в такій редакції:
"В апеляційному суді, кількість суддів в якому перевищує тридцять п’ять, може бути призначено не більше трьох заступників голови суду."
 
Враховано    
    -206- Шпенов Д.Ю.
В частині 4 замінити словосполучення "з яких" на словосполучення "з числа яких".
 
Враховано    
    -207- Толстенко В.Л.
Частини 4, 5 ст. 26 викласти у такій редакції:
"4. До складу апеляційного суду входять голова суду, перший заступник і заступники голови, президія суду, судді апеляційного суду.
5. У складі апеляційного суду можуть утворюватись судові палати з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції. Судову палату очолює голова палати, яким є заступник голови апеляційного спеціалізованого суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, приймаються зборами суддів апеляційного суду за пропозицією голови суду. Голова судової палати організовує здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, та інформує збори суддів апеляційного суду про діяльність судової палати".
 
Відхилено    
139. 5. У складі апеляційного суду можуть утворюватись судові палати з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції. Судову палату очолює секретар судової палати, який призначається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також призначення секретаря судової палати приймаються зборами суддів апеляційного суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів апеляційного суду про діяльність судової палати.
 
-208- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину п’яту статті 26 після слів "судової палати організовує" доповнити словами "роботу відповідної палати, контролює".
 
Враховано   5. У складі апеляційного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції. Судову палату очолює секретар судової палати, який призначається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також про призначення секретаря судової палати приймаються зборами суддів апеляційного суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує роботу відповідної палати, контролює здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів апеляційного суду про діяльність судової палати.
 
    -209- Притика Д.М.
В частині п’ятій статті 26 слова "секретар", "секретаря" замінити відповідно словами "голова", "голови".
 
Відхилено    
    -210- Стецьків Т.С.
У частині п’ятій статті 26 слова „за пропозицією голови суду" виключити.
 
Відхилено    
    -211- Мойсик В.Р.
Частину п’яту викласти у такій редакції:
"5. В апеляційних судах утворюються спеціалізовані судові палати. У складі апеляційного загального суду утворюються судова палата у цивільних справах та судова палата у кримінальних справах. У складі апеляційного господарського, апеляційного адміністративного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ за встановленою спеціалізацією в межах відповідної судової юрисдикції. Судову палату очолює секретар судової палати, який призначається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також призначення секретаря судової палати приймаються зборами суддів апеляційного суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів апеляційного суду про діяльність судової палати."
 
Відхилено    
    -212- Мойсик В.Р.
Доповнити статтю новою частиною шостою такого змісту:
"6. У складі апеляційного суду можуть утворюватися спеціалізовані колегії суддів з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції".
 
Відхилено    
    -213- Швець В.Д.
У статті 26 частину п'яту викласти у такій редакції:
"5. В апеляційних судах утворюються спеціалізовані судові палати. У складі апеляційного загального суду утворюються судова палата у цивільних справах та судова палата у кримінальних справах. У складі апеляційного господарського, апеляційного адміністративного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ за встановленою спеціалізацією в межах відповідної судової юрисдикції. Судову палату очолює секретар судової палати, який призначається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також призначення секретаря судової палати приймаються зборами суддів апеляційного суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів апеляційного суду про діяльність судової палати."
 
Відхилено    
    -214- Швець В.Д.
Доповнити статтю новою частиною шостою такого змісту:
"6. У складі апеляційного суду можуть утворюватися спеціалізовані колегії суддів з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції".
 
Відхилено    
    -215- Прокопчук Ю.В.
Ст. 26 викласти в такій редакції:
"Стаття 26. Види і склад апеляційних судів.
1. Апеляційними судами є апеляційні суди, військові апеляційні суди регіонів та апеляційний суд Військово-Морських Сил.
2. Апеляційні суди утворюються і діють у межах територій Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя. У разі необхідності замість апеляційного суду області можуть утворюватися апеляційні суди, територіальна юрисдикція яких поширюється на декілька районів області.
3. Апеляційні суди, військові апеляційні суди регіонів та апеляційний суд Військово-Морських Сил утворюються Президентом України у порядку, встановленому статтею 25 цього Закону, з визначенням території, на яку поширюється територіальна підсудність суду.
4. До складу апеляційного суду входять голова суду, перший заступник і заступники голови - голови судових палат, судді, як правило, обрані на посаду судді безстроково.
5. В апеляційних судах діють судові палати у цивільних і кримінальних справах.
6. У назві апеляційного суду використовується назва населеного пункту, в якому він знаходиться.
7. В апеляційних судах справи розглядаються колегіями суддів у складі не менше трьох суддів".
 
Відхилено    
    -216- Кармазін Ю.А.
Статтю 26 викласти в такій редакції:
"Стаття 26. Види і склад апеляційних судів
1. Апеляційними судами є апеляційні суди, військові апеляційні суди регіонів та апеляційний суд Військово-Морських Сил.
2. Апеляційні суди утворюються і діють у межах територій Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя. У разі необхідності замість апеляційного суду області можуть утворюватися апеляційні суди, територіальна юрисдикція яких поширюється на декілька районів області.
3. Апеляційні суди, військові апеляційні суди регіонів та апеляційний суд Військово-Морських Сил утворюються Президентом України у порядку, встановленому статтею 19 цього Закону, з визначенням території, на яку поширюється територіальна підсудність суду.
4. До складу апеляційного суду входять голова суду, перший заступник і заступники голови – голови судових палат, судді, які обрані на посаду судді безстроково і мають стаж роботи на посаді судді не менше восьми років. В апеляційному суді, кількість суддів в якому перевищує тридцять п’ять, призначення більше двох заступників голови суду допускається із розрахунку – один заступник на кожні додаткові 35 суддів.
5. У складі апеляційного суду можуть утворюватись судові палати з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції.
6. У назві апеляційного суду використовується назва населеного пункту, в якому він знаходиться.".
 
Відхилено    
140. Стаття 27. Повноваження апеляційного суду
 
   Стаття 27. Повноваження апеляційного суду
 
141. 1. Апеляційний суд:
 
   1. Апеляційний суд:
 
142. 1) розглядає справи відповідної судової юрисдикції в апеляційному порядку згідно з процесуальним законом;
 
   1) розглядає справи відповідної судової юрисдикції в апеляційному порядку згідно з процесуальним законом;
 
143. 2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової юрисдикції як суд першої інстанції;
 
-217- Стецьків Т.С.
Пункт 2 частини першої статті 27 виключити.
 
Відхилено   2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової юрисдикції як суд першої інстанції;
 
144. 3) аналізує судову статистику, вивчає й узагальнює судову практику;
 
-218- Толстенко В.Л.
Пункт 3 ч. 1 ст. 27 викласти у такій редакції:
"3) аналізують судову статистику, вивчають і узагальнюють судову практику; мають право витребувати з місцевого суду справи, рішення з яких набрали законної сили;".
 
Відхилено   3) аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику;
4) надає місцевим судам методичну допомогу в застосуванні законодавства;
 
    -219- Ківалов С.В.
Статтю 27 доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
"4) надає методичну допомогу у застосуванні законодавства місцевим судам".
 
Враховано    
    -220- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Ч. 1 ст. 27 доповнити п. 4 в такій редакції:
"4) надає методичну допомогу у застосуванні законодавства місцевим судам;".
У зв’язку з цим п. 4 ч. 1 ст. 27 вважати п. 5.
 
Враховано    
    -221- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину першу статті 27 доповнити пунктом 4 такого змісту:
"4) надає методичну допомогу місцевим судам у застосуванні законодавства;"
У зв’язку з цим пункт 4 вважати пунктом 5.
 
Враховано    
    -222- Стретович В.М.
Ч. 1 ст. 27 доповнити п. 4 в такій редакції:
"4) надає методичну допомогу у застосуванні законодавства місцевим судам;".
У зв’язку з цим п. 4 ч. 1 ст. 27 вважати п. 5.
 
Враховано    
    -223- Толстенко В.Л.
Частину 1 ст. 27 доповнити пунктом 4 такого змісту:
"4) вивчають організацію роботи місцевих судів відповідної спеціалізації та надають їм методичну допомогу у застосуванні законодавства;", пункт 4 вважати пунктом 5.
 
Враховано    
145. 4) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-224- Кармазін Ю.А.
Статтю 27 викласти в такій редакції:
"Стаття 27. Повноваження апеляційного суду
1. Апеляційний суд є судом апеляційної інстанції з перегляду судових рішень у цивільних, кримінальних справах та у справах про адміністративні правопорушення, що йому підсудні.
2. Апеляційні суди розглядають як суди першої інстанції за участю присяжних кримінальні справи про злочини, за вчинення яких Кримінальним кодексом України передбачено покарання у виді довічного позбавлення волі.
3. Апеляційні суди розглядають скарги на судові рішення місцевих загальних судів з питань здійснення ними судового контролю за окремими процесуальними діями органів досудового слідства і дізнання, а також у межах своїх повноважень, передбачених Кримінально-процесуальним кодексом України, дають дозвіл на проникнення до житла чи до іншого володіння судді, народного засідателя і присяжного (під час участі останніх у розгляді справи у суді), проведення в них огляду, обшуку, виїмки, зняття інформації з каналів зв’язку, накладення арешту на кореспонденцію, її огляд та виїмку, контроль за листуванням, телефонними розмовами, телеграфною та іншою кореспонденцією, застосування інших технічних засобів одержання інформації, пов’язане з обмеженням конституційних прав судді, народного засідателя і присяжного.
4. Апеляційні суди ведуть та аналізують судову статистику, вивчають і узагальнюють судову практику, надають методичну допомогу в застосуванні законодавства місцевим судам, здійснюють інші повноваження, передбачені законом.
5. В апеляційних судах справи розглядаються колегіями суддів у складі не менше трьох суддів.".
 
Враховано частково   5) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
146. Стаття 28. Суддя апеляційного суду
 
   Стаття 28. Суддя апеляційного суду
 
147. 1. Суддя апеляційного суду здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, визначені законом.
 
-225- Толстенко В.Л.
Статтю 28 доповнити ч. 2 та 3 такого змісту:
"2. Суддя апеляційного суду надає методичну допомогу місцевим судам відповідної спеціалізації з метою правильного застосування законодавства.
3. Судді апеляційного суду знайомляться з організацією роботи місцевих судів відповідної спеціалізації та надають їм методичну допомогу у застосуванні законодавства.
 
Відхилено   1. Суддя апеляційного суду здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, визначені законом.
 
    -226- Кармазін Ю.А.
Статтю 28 викласти в такій редакції:
"Стаття 28. Суддя апеляційного суду
1. Суддя апеляційного суду здійснює:
1) правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) процесуальні дії та організаційні заходи з метою забезпечення розгляду справи;
3) контроль відповідно до закону за своєчасним зверненням до виконання постановлених за його участі судових рішень.
2. Суддя апеляційного суду має помічника. Помічником судді апеляційного суду може бути повнолітній громадянин України, який не має подвійного громадянства, володіє державною мовою та має вищу юридичну освіту. Не може бути помічником судді особа, яка має судимість, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.".
 
Відхилено    
148. Стаття 29. Голова апеляційного суду
 
   Стаття 29. Голова апеляційного суду
 
149. 1. Голова апеляційного суду:
 
   1. Голова апеляційного суду:
 
150. 1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;
 
   1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами;
 
151. 2) визначає адміністративні повноваження заступників голови апеляційного суду;
 
   2) визначає адміністративні повноваження заступників голови апеляційного суду;
 
152. 3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
-227- Мойсик В.Р.
У статті 29 пункт 3 частини першої викласти у такій редакції:
"3) приймає на роботу та звільняє працівників апарату суду, у тому числі керівника апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у встановленому законом порядку, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;"
 
Відхилено   3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
    -228- Швець В.Д.
У статті 29 пункт 3 частини першої викласти у такій редакції:
"3) приймає на роботу та звільняє працівників апарату суду, у тому числі керівника апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у встановленому законом порядку, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;"
 
Відхилено    
153. 4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
   4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
154. 5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у апеляційному суді в десятиденний строк з дня їх утворення;
 
   5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у апеляційному суді в десятиденний строк з дня їх утворення;
 
155. 6) забезпечує виконання рішень зборів суддів апеляційного суду;
 
   6) забезпечує виконання рішень зборів суддів апеляційного суду;
 
156. 7) контролює ведення та аналіз судової статистики, організовує вивчення й узагальнення судової практики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
 
   7) контролює ведення та аналіз судової статистики, організовує вивчення та узагальнення судової практики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
 
157. 8) забезпечує виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів апеляційного суду;
 
-229- Ківалов С.В.
Доповнити статтю 29 пунктом 8-1:
"8-1) у разі виявлення зловживання сторонами права на касаційне оскарження судового рішення, подати касаційну скаргу в порядку, визначеному процесуальним законодавством.".
В процесуальних Кодексах передбачити механізм реалізації зазначеного права.
 
Відхилено   8) забезпечує виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів апеляційного суду;
 
158. 9) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-230- Бабурін О.В.
Пункт 9 ч. 1 ст. 29 виключити.
 
Відхилено   9) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
159. 2. Голова апеляційного суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
   2. Голова апеляційного суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
160. 3. У разі відсутності голови апеляційного суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення - заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
-231- Мойсик В.Р.
Частину третю викласти у такій редакції:
"3. У разі відсутності голови апеляційного суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення, а також у разі припинення повноважень голови суду відповідно до частини п’ятої статті 20 цього Закону – заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду – суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді".
 
Відхилено   3. У разі відсутності голови апеляційного суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення - заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
    -232- Швець В.Д.
У статті 29 частину третю викласти у такій редакції:
"3. У разі відсутності голови апеляційного суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення, а також у разі припинення повноважень голови суду відповідно до частини п'ятої статті 20 цього Закону - заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді".
 
Відхилено    
    -233- Бабурін О.В.
Частину 3 статті 29 після слів "У разі" доповнити словами "постійної (через не призначення) або тимчасової (через хворобу, відрядження тощо)".
 
Відхилено    
    -234- Кармазін Ю.А.
Статтю 29 викласти в такій редакції:
"Стаття 29. Голова апеляційного суду
1. Голова апеляційного суду:
1) здійснює організаційне керівництво діяльністю суду;
2) розподіляє обов'язки між заступниками голови суду;
3) на підставі акта про обрання (призначення) суддею чи припинення повноважень судді видає відповідний наказ;
4) утворює судові палати та затверджує їх персональний склад;
5) організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення й узагальнення судової практики, має право витребувати з відповідного суду справи, судові рішення в яких набрали законної сили;
6) приймає на роботу та звільняє працівників апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у порядку, встановленому законом, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
7) організовує підвищення кваліфікації суддів і працівників апарату відповідного суду;
8) подає в установленому порядку пропозиції щодо фінансування витрат на утримання суду та організаційного забезпечення його діяльності;
9) представляє суд у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадянами та організаціями.
2. Голова апеляційного суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
3. Голова апеляційного суду має першого заступника та заступників голови суду – голів судових палат.
4. У разі відсутності голови апеляційного суду його обов'язки виконує перший заступник голови, а за його відсутності – старший за віком заступник голови апеляційного суду – голова судової палати.
5. Голова апеляційного суду призначається на посаду і звільняється з посади в порядку, встановленому статтею 20 цього Закону.
6. Голова апеляційного суду може бути призначений на адміністративну посаду повторно, але не більше ніж на два строки підряд.".
 
Відхилено    
    -235- Толстенко В.Л.
Статтю 29 викласти у такій редакції:
Стаття 29. Голова апеляційного суду
1. Голова апеляційного суду:
1) здійснює організаційне керівництво діяльністю суду;
2) розподіляє обов'язки між першим заступником та заступниками голови суду;
3) на підставі акта про обрання (призначення) суддею чи припинення повноважень судді видає відповідний наказ;
4) вносить на затвердження президії суду подання про формування судових палат та затвердження їх персонального складу;
5) організовує роботу президії суду, вносить на її розгляд питання і головує на засіданнях президії;
6) організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення й узагальнення судової практики, має право витребувати з відповідного суду справи, судові рішення в яких набрали законної сили;
7) приймає на роботу та звільняє керівника та працівників апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у порядку, встановленому законом, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
8) організовує підвищення кваліфікації суддів і працівників апарату відповідного суду;
9) організовує ознайомлення з організацією роботи місцевих судів відповідної спеціалізації та надання їм методичної допомоги з метою забезпечення правильного застосування ними законодавства;
10) подає в установленому порядку пропозиції щодо фінансування витрат на утримання відповідного апеляційного суду та організаційного забезпечення його діяльності;
11) представляє суд у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадянами та організаціями;
12) здійснює інші передбачені законом повноваження.
2. Голова апеляційного суду з питань, що належать до його повноважень, видає накази і розпорядження.
3. Голова апеляційного суду призначається на посаду і звільняється з посади в порядку, встановленому цим Законом.
4. У разі відсутності голови апеляційного суду його обов'язки виконує перший заступник голови, а за його відсутності – заступник голови згідно розподілу обов'язків, визначеного головою суду.
 
Відхилено    
161. Стаття 30. Заступники голови апеляційного суду
 
   Стаття 30. Заступники голови апеляційного суду
 
162. 1. Заступники голови апеляційного суду здійснюють адміністративні повноваження, визначені головою суду.
 
-236- Кармазін Ю.А.
Статтю 30 викласти в такій редакції:
"Стаття 30. Заступники голови апеляційного суду
1. Перший заступник голови апеляційного суду відповідно до розподілу обов'язків здійснює організаційне керівництво роботою структурних підрозділів суду та виконує інші обов'язки, визначені головою суду.
2. Заступник голови апеляційного суду – голова судової палати:
1) організовує роботу відповідної судової палати;
2) утворює колегії суддів для розгляду справ, головує в судових засіданнях або призначає для цього суддів;
3) організовує ведення судової статистики, аналіз та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати; має право витребувати з відповідного суду справи, судові рішення в яких набрали законної сили;
4) інформує голову суду про діяльність судової палати;
5) здійснює інші передбачені законом повноваження.
3. У разі відсутності голови судової палати обов'язки голови судової палати виконує його заступник, а за його відсутності – старший за стажем роботи суддя цієї палати.
4. Перший заступник та заступники голови апеляційного суду призначаються на посади і звільняються з посад в порядку, встановленому статтею 20 цього Закону.
5. Перший заступник та заступники голови апеляційного суду можуть бути призначені на адміністративні посади повторно, але не більше ніж на два строки підряд.".
 
Відхилено   1. Заступники голови апеляційного суду здійснюють адміністративні повноваження, визначені головою суду.
 
    -237- Толстенко В.Л.
Статтю 30 викласти у такій редакції:
Стаття 30. Заступники голови апеляційного суду
1. Голова апеляційного суду має першого заступника та заступників, які очолюють судові палати цього суду та здійснюють адміністративні повноваження, визначені головою суду.
2. Заступник голови апеляційного суду:
1) організовує роботу відповідної судової палати;
2) утворює колегії суддів для розгляду справ;
3) організовує ведення судової статистики, аналіз та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати; має право витребувати з відповідного суду справи, судові рішення в яких набрали законної сили;
4) інформує президію апеляційного суду про діяльність судової палати;
5) організовує ознайомлення з організацією роботи місцевих судів відповідної спеціалізації та надання їм методичної допомоги з метою забезпечення правильного застосування ними законодавства;
6) здійснює інші передбачені законом повноваження.
3. Перший заступник та заступники голови апеляційного суду призначаються на посаду з числа суддів та звільняються з посади в порядку, встановленому цим Законом.
4. У разі відсутності голови судової палати обов'язки голови судової палати виконує його заступник, а за його відсутності – суддею палати згідно розподілу обов'язків, визначеного головою судової палати.
 
Відхилено    
    -238- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект новою статтею 30-1 такого змісту:
"Стаття 30-1. Суд присяжних
1. Для розгляду кримінальних справ про злочини, за вчинення яких Кримінальним кодексом України передбачено покарання у виді довічного позбавлення волі, у апеляційних судах діють суди присяжних.
2. Порядок формування складу присяжних встановлюється цим Законом, а порядок участі їх у здійсненні правосуддя – процесуальним законом.". Змінити подальшу нумерацію статей.
 
Відхилено    
    -239- Толстенко В.Л.
Доповнити законопроект статтею 30-1 такого змісту:
Стаття 301. Президія апеляційного суду
1. До президії апеляційного суду входять голова суду, його заступники, а також судді, кількісний склад яких визначається рішенням загальних зборів суддів цього суду. Судді обираються до складу президії загальними зборами суддів цього суду таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.
2. Президія апеляційного суду:
1) розглядає питання організації діяльності суду, судових палат та апарату суду;
2) за поданням голови апеляційного суду утворює судові палати та затверджує їх персональний склад;
3) заслуховує інформацію голів судових палат щодо діяльності судових палат;
4) розглядає та затверджує результати узагальнення судової практики та аналізу судової статистики;
5) розглядає питання організаційного забезпечення діяльності суду та розробляє пропозиції щодо його поліпшення;
6) розглядає питання роботи з кадрами суддів і працівників апарату суду та підвищення їх кваліфікації;
7) заслуховує інформацію голів місцевих судів щодо організації діяльності цих судів;
8) заслуховує інформацію про надання методичної допомоги місцевим судам відповідної спеціалізації для забезпечення правильного застосування законодавства;
9) забезпечує виконання рішень зборів суддів відповідного суду;
10) здійснює інші передбачені законом повноваження.
3. Засідання президії апеляційного суду проводяться не рідше одного разу на місяць. Засідання президії є повноважним, якщо на засіданні присутні не менше двох третин її складу. Постанови президії приймаються відкритим голосуванням або таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів, більшістю голосів її членів, які брали участь у засіданні, а у випадку, передбаченому пунктом 2 частини першої цієї статті, таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів, і підписуються головою суду чи його заступником, який головував на засіданні.
 
Відхилено    
163. Глава 4. Вищі спеціалізовані суди
 
   Глава 4. Вищі спеціалізовані суди
 
164. Стаття 31. Види і склад вищих спеціалізованих судів
 
   Стаття 31. Види і склад вищих спеціалізованих судів
 
165. 1. У системі судів загальної юрисдикції діють вищі спеціалізовані суди як суди касаційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних, господарських, адміністративних справ.
 
-240- Бабурін О.В.
У частині 1 ст. 31 слова "цивільних і кримінальних" виключити.
 
Відхилено   1. У системі судів загальної юрисдикції діють вищі спеціалізовані суди як суди касаційної інстанції з розгляду цивільних і кримінальних, господарських, адміністративних справ.
 
    -241- Мойсик В.Р.
У статті 31 частини першу-другу викласти в такій редакції:
"1. У системі судів загальної юрисдикції діють вищі спеціалізовані суди як суди касаційної інстанції у господарських та адміністративних справах.
2. Вищими спеціалізованими судами є: Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України."
 
Відхилено    
    -242- Швець В.Д.
У статті 31 частини першу-другу викласти в такій редакції:
"1. У системі судів загальної юрисдикції діють вищі спеціалізовані суди як суди касаційної інстанції у господарських та адміністративних справах.
2. Вищими спеціалізованими судами є: Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України."
 
Відхилено    
166. 2. Вищими спеціалізованими судами є: Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України.
 
-243- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У частині 2 статті 31 слова "Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ" виключити.
 
Відхилено   2. Вищими спеціалізованими судами є: Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України.
 
    -244- Кирильчук Є.І.
Викласти частину 2 статті 31 проекту у відповідності до вимог частин 3 і 4 статті 127 Конституції України, з яких випливає, що окрім спеціалізованих в Україні мають функціонувати і загальні суди.
 
Відхилено    
    -245- Бабурін О.В.
Частину 2 ст. 31 викласти у такій редакції:
"2. Вищими спеціалізованими судами є: Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України".
 
Відхилено    
167. 3. До складу вищого спеціалізованого суду входять судді, обрані на посаду судді безстроково, з яких призначаються голова суду та його заступники. У вищому спеціалізованому суді, кількість суддів в якому перевищує сорок п’ять, може бути призначено більше двох заступників голови суду.
 
-246- Льовочкіна Ю.В.
Друге речення частини 3 статті 31 викласти в такій редакції:
"У вищому спеціалізованому суді, кількість суддів в якому перевищує сорок п’ять, може бути призначено не більше трьох заступників голови суду."
 
Враховано   3. До складу вищого спеціалізованого суду входять судді, обрані на посаду судді безстроково, з числа яких призначаються голова суду та його заступники. У вищому спеціалізованому суді, кількість суддів у якому перевищує сорок п’ять, може бути призначено не більше трьох заступників голови суду.
 
168. 4. У вищому спеціалізованому суді утворюються палати з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції. Судову палату очолює секретар судової палати, який призначається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також призначення секретаря судової палати приймаються зборами суддів вищого спеціалізованого суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів вищого спеціалізованого суду про діяльність судової палати.
 
-247- Притика Д.М.
В частині четвертій статті 31 слова "секретар", "секретаря" замінити відповідно словами "голова", "голови".
 
Відхилено   4. У вищому спеціалізованому суді утворюються палати з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції. Судову палату очолює секретар судової палати, який призначається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також про призначення секретаря судової палати приймаються зборами суддів вищого спеціалізованого суду за пропозицією голови суду. Секретар судової палати організовує роботу відповідної палати, контролює здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів вищого спеціалізованого суду про діяльність судової палати.
 
    -248- Стецьків Т.С.
У частині четвертій статті 31 слова „за пропозицією голови суду" виключити.
 
Відхилено    
    -249- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину четверту статті 31 після слів "Секретар судової палати організовує" доповнити словами "роботу відповідної палати, контролює".
 
Враховано    
    -250- Толстенко В.Л.
Частини 4 та 5 ст. 31 викласти у такій редакції:
4. У вищому спеціалізованому суді утворюються палати з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції. Судову палату очолює голова судової палати, який є заступником голови вищого спеціалізованого суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, приймаються президією вищого спеціалізованого суду за поданням голови вищого спеціалізованого суду. Голова судової палати організовує здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, та інформує збори суддів вищого спеціалізованого суду про діяльність судової палати.
5. У вищому спеціалізованому суді діють пленум та президія вищого спеціалізованого суду для вирішенням питань, визначених цим Законом. Склад і порядок діяльності пленуму та президії вищого спеціалізованого суду визначаються відповідно до цього Закону.
 
Відхилено    
169. 5. У вищому спеціалізованому суді діє пленум вищого спеціалізованого суду для вирішення питань, визначених цим Законом. Склад і порядок діяльності пленуму вищого спеціалізованого суду визначаються цим Законом.
 
   5. У вищому спеціалізованому суді діє пленум вищого спеціалізованого суду для вирішення питань, визначених цим Законом. Склад і порядок діяльності пленуму вищого спеціалізованого суду визначаються цим Законом.
 
170. 6. При вищому спеціалізованому суді утворюється Науково-консультативна рада, статус якої визначається цим Законом.
 
-251- Бабурін О.В.
Частину 6 ст. 31 виключити.
 
Відхилено   6. При вищому спеціалізованому суді утворюється Науково-консультативна рада, статус якої визначається цим Законом.
 
171. 7. Вищий спеціалізований суд має офіційний друкований орган та може бути співзасновником інших друкованих видань.
 
-252- Прокопчук Ю.В.
Ст. 31 викласти в такій редакції:
"Стаття 31. Види і склад вищих спеціалізованих судів.
1. Вищими судовими органами спеціалізованих судів є Вищий господарський суд України і Вищий адміністративний суд України.
2. До складу вищого спеціалізованого суду входять судді, обрані на посаду судді безстроково, з яких призначаються голова суду та його заступники. У вищому спеціалізованому суді, кількість суддів в якому перевищує сорок п'ять, може бути призначено більше двох заступників голови суду.
3. У вищому спеціалізованому суді утворюються палати з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції. Судову палату очолює голова судової палати, який призначається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також призначення голови судової палати приймаються зборами суддів вищого спеціалізованого суду за пропозицією голови суду. Голова судової палати організовує здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів вищого спеціалізованого суду про діяльність судової палати.
4. У вищому спеціалізованому суді діє пленум вищого спеціалізованого суду для вирішення питань, визначених цим Законом. Склад і порядок діяльності пленуму вищого спеціалізованого суду визначаються цим Законом.
5. При вищому спеціалізованому суді утворюється Науково-консультативна рада, статус якої визначається цим Законом.
6. Вищий спеціалізований суд має офіційний друкований орган та може бути співзасновником інших друкованих видань".
 
Відхилено   7. Вищий спеціалізований суд має офіційний друкований орган та може бути співзасновником інших друкованих видань.
 
    -253- Кармазін Ю.А.
Статтю 31 викласти в такій редакції:
"Стаття 31. Види і склад вищих спеціалізованих судів
1. Вищими судовими органами спеціалізованих судів є Вищий господарський суд України і Вищий адміністративний суд України.
2. Вищий спеціалізований суд складається з голови, першого заступника, заступників голови – голів судових палат, заступників голів судових палат, секретаря Пленуму вищого спеціалізованого суду та суддів.
3. До складу вищого спеціалізованого суду входять судді, обрані на посаду судді безстроково, мають стаж роботи на посаді судді не менше десяти років і займали адміністративну посаду в суді нижчого рівня, з яких призначаються голова суду та його заступники. У вищому спеціалізованому суді, кількість суддів в якому перевищує сорок п’ять, , призначення більше двох заступників голови суду допускається із розрахунку – один заступник на кожні додаткові 45 суддів.
4. У вищому спеціалізованому суді утворюються палати з розгляду окремих категорій справ у межах відповідної судової юрисдикції. Судову палату очолює голова судової палати, який призначається з числа суддів цього суду. Рішення про утворення судової палати, її склад, а також призначення голови судової палати приймаються зборами суддів вищого спеціалізованого суду за пропозицією голови суду. Голова судової палати організовує здійснення аналізу та узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції палати, інформує збори суддів вищого спеціалізованого суду про діяльність судової палати.
5. У вищому спеціалізованому суді створюються судові палати, а також колегії суддів з перегляду окремих категорій справ.
6. У вищому спеціалізованому суді діє пленум вищого спеціалізованого суду для вирішення питань, визначених цим Законом. Склад і порядок діяльності пленуму вищого спеціалізованого суду визначаються цим Законом.
7. Науково-консультативна рада створюється при вищому спеціалізованому суді для опрацювання питань, пов'язаних з роз'ясненням законодавства, а також для надання висновків з питань, пов'язаних з необхідністю наукового забезпечення діяльності вищого спеціалізованого суду. Порядок організації та діяльності Науково-консультативної ради визначається положенням, що затверджується Пленумом вищого спеціалізованого суду.
8. Вищий спеціалізований суд має офіційний веб-сайт, а також може мати друкований орган для оприлюднення своїх рішень." . Необхідно економити державні кошти, а інтернет-ресурси є достатнім механізмом для доступу до рішень суду, а просто статті для дисертацій можна друкувати у наукових виданнях.
 
Відхилено    
172. Стаття 32. Повноваження вищого спеціалізованого суду
 
   Стаття 32. Повноваження вищого спеціалізованого суду
 
173. 1. Вищий спеціалізований суд:
 
   1. Вищий спеціалізований суд:
 
174. 1) розглядає справи відповідної судової юрисдикції в касаційному порядку згідно з процесуальним законом;
 
   1) розглядає справи відповідної судової юрисдикції в касаційному порядку згідно з процесуальним законом;
 
175. 2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової юрисдикції як суд першої або апеляційної інстанції;
 
   2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової юрисдикції як суд першої або апеляційної інстанції;
 
176. 3) аналізує судову статистику, вивчає й узагальнює судову практику;
 
-254- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Ч. 1 ст. 32 доповнити п. 4 в такій редакції:
"4) надає методичну допомогу спеціалізованим судам нижчого рівня у застосуванні законодавства; дає спеціалізованим судам нижчого рівня рекомендаційні роз’яснення з питань застосування законодавства;".
У зв’язку з цим п. 4 ч. 1 ст. 27 вважати п. 5.
 
Враховано частково   3) аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику;
4) надає методичну допомогу судам нижчого рівня з метою однакового застосування норм Конституції України та законів у судовій практиці на основі її узагальнення та аналізу судової статистики; дає спеціалізованим судам нижчого рівня рекомендаційні роз’яснення з питань застосування законодавства щодо вирішення справ відповідної судової юрисдикції;
 
    -255- Ківалов С.В.
Статтю 32 доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
"4) надає методичну допомогу судам нижчого рівня з метою однакового застосування норм Конституції України та законів у судовій практиці на основі її узагальнення та аналізу судової статистики; дає спеціалізованим судам нижчого рівня рекомендаційні роз’яснення з питань застосування законодавства щодо вирішення справ відповідної судової юрисдикції;".
 
Враховано    
    -256- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину першу статті 32 доповнити пунктом 4 такого змісту:
"4) надає спеціалізованим судам нижчого рівня методичну допомогу та рекомендаційні роз’яснення з питань застосування законодавства щодо вирішення справ відповідної судової юрисдикції;"
У зв’язку з цим пункт 4 вважати пунктом 5.
 
Враховано частково    
    -257- Стретович В.М.
Ч. 1 ст. 32 доповнити п. 4 в такій редакції:
"4) надає методичну допомогу спеціалізованим судам нижчого рівня у застосуванні законодавства; дає спеціалізованим судам нижчого рівня рекомендаційні роз’яснення з питань застосування законодавства;".
У зв’язку з цим п. 4 ч. 1 ст. 27 вважати п. 5.
 
Враховано частково    
177. 4) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-258- Прокопчук Ю.В.
Ст. 32 викласти в такій редакції:
"Стаття 32. Повноваження вищого спеціалізованого суду.
1. Вищий спеціалізований суд:
1)переглядають в апеляційному порядку судові рішення місцевих господарських, місцевих окружних господарських, місцевих загальних судів у адміністративних справах та місцевих окружних адміністративних судів;
2) з метою забезпечення однакового застосування спеціалізованими судами законодавства України у судовій практиці на основі її узагальнення надають відповідні рекомендаційні роз'яснення;
3) ведуть та аналізують судову статистику, вивчають і узагальнюють судову практику, надають методичну допомогу в застосуванні законодавства місцевим господарським та адміністративним судам;
4) здійснюють інші повноваження, надані їм законом".
 
Враховано частково   5) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
    -259- Кармазін Ю.А.
Статтю 32 викласти в такій редакції:
"Стаття 32. Повноваження вищого спеціалізованого суду
1. Вищі спеціалізовані суди відповідно до своєї юрисдикції:
1) переглядають в апеляційному порядку судові рішення місцевих господарських, місцевих окружних господарських, місцевих загальних судів у адміністративних справах та місцевих окружних адміністративних судів;
2) з метою забезпечення однакового застосування спеціалізованими судами законодавства України у судовій практиці на основі її узагальнення надають відповідні рекомендаційні роз'яснення;
3) ведуть та аналізують судову статистику, вивчають і узагальнюють судову практику, надають методичну допомогу в застосуванні законодавства місцевим господарським та адміністративним судам;
4) здійснюють інші повноваження, надані їм законом.".
 
Враховано частково    
    -260- Толстенко В.Л.
Статтю 32 викласти у такій редакції:
Стаття 32. Повноваження вищого спеціалізованого суду
1. Вищий спеціалізований суд:
1) розглядає в касаційному порядку справи відповідної судової юрисдикції;
2) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи відповідної судової юрисдикції як суд першої або апеляційної інстанції;
3) організовує ведення та аналіз судової статистики, узагальнення судової практики; має право витребувати з відповідного суду справи, судові рішення в яких набрали законної сили;
5) за результатами узагальнення судової практики дає рекомендації та роз'яснення з питань застосування спеціалізованими судами законодавства при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції;
6) заслуховує інформацію голів апеляційних і місцевих судів про стан правосуддя у відповідній судовій юрисдикції та практику вирішення окремих категорій справ;
7) знайомиться з організацією роботи нижчестоящих судів відповідної спеціалізації та надає місцевим судам методичну допомогу у застосуванні законодавства;
8) надає методичну допомогу місцевим та апеляційним судам відповідної спеціалізації для забезпечення правильного застосування законодавства;
9) розробляє пропозиції щодо штатної кількості суддів та працівників апаратів у судах відповідної спеціалізації, затверджує структуру апарату та штатний розпис вищого спеціалізованого суду;
10) визначає структуру апарату вищого спеціалізованого суду, затверджує положення про апарат та самостійні структурні підрозділи апарату вищого спеціалізованого суду;
11) визначає порядок установлення та виплати надбавок, доплат та премій працівникам апарату вищого спеціалізованого суду, а також надання їм матеріальної допомоги;
12) приймає рішення про заснування друкованих видань вищого спеціалізованого суду, затверджує склад редакційних колегій цих видань та заслуховує звіти про їх роботу;
13) утворює та організовує роботу Науково-консультативної ради вищого спеціалізованого суду
14) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
Враховано частково    
178. Стаття 33. Суддя вищого спеціалізованого суду
 
   Стаття 33. Суддя вищого спеціалізованого суду
 
179. 1. Суддя вищого спеціалізованого суду здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, визначені законом.
 
-261- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Статтю 33 доповнити частиною 1 такого змісту:
"1. Суддею вищого спеціалізованого суду може бути громадянин України, який має стаж роботи на посаді судді не менш як сім років."
Частину 1 статті 33 вважати, відповідно, частиною 2.
 
Відхилено   1. Суддя вищого спеціалізованого суду здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, визначені законом.
 
    -262- Толстенко В.Л.
Статтю 33 доповнити ч. 2 та 3 такого змісту:
2. Суддя вищого спеціалізованого суду надає методичну допомогу місцевим та апеляційним судам відповідної спеціалізації з метою правильного застосування законодавства.
3. Судді вищого спеціалізованого суду знайомляться з організацією роботи місцевих та апеляційних судів відповідної спеціалізації та надають їм методичну допомогу у застосуванні законодавства.
 
Відхилено    
    -263- Кармазін Ю.А.
Статтю 33 викласти в такій редакції:
"Стаття 33. Суддя вищого спеціалізованого суду
1. Суддя вищого спеціалізованого суду:
1) здійснює правосуддя в порядку, визначеному процесуальним законом;
2) провадить процесуальні дії та здійснює організаційні заходи, необхідні для забезпечення своєчасного та якісного розгляду справ;
3) здійснює відповідно до закону контроль за своєчасним зверненням до виконання постановлених за його участю судових рішень;
4) здійснює інші передбачені законом повноваження.
2. Суддя вищого спеціалізованого суду має помічника. Помічником судді вищого спеціалізованого суду може бути повнолітній громадянин України, який не має подвійного громадянства, володіє державною мовою та має вищу юридичну освіту, здобуту в Україні за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, або вищу юридичну світу за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем, здобуту в іноземних державах та визнана в Україні в установленому законом порядку. Не може бути помічником судді особа, яка має судимість, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.".
 
Відхилено    
180. Стаття 34. Голова вищого спеціалізованого суду
 
   Стаття 34. Голова вищого спеціалізованого суду
 
181. 1. Голова вищого спеціалізованого суду:
 
   1. Голова вищого спеціалізованого суду:
 
182. 1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також із судовими органами інших держав та міжнародними організаціями;
 
-264- Ківалов С.В.
У частині першій статті 34 слова "суд як орган державної влади" замінити словами "відповідні спеціалізовані суди".
 
Враховано   1) представляє відповідні спеціалізовані суди як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також із судовими органами інших держав та міжнародними організаціями;
 
183. 2) визначає адміністративні повноваження заступників голови вищого спеціалізованого суду;
 
   2) визначає адміністративні повноваження заступників голови вищого спеціалізованого суду;
 
184. 3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
-265- Мойсик В.Р.
У статті 34 пункт 3 частини першої викласти у такій редакції:
"3) приймає на роботу та звільняє працівників апарату суду, у тому числі керівника апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у встановленому законом порядку, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;"
 
Відхилено   3) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
    -266- Швець В.Д.
У статті 34 пункт 3 частини першої викласти у такій редакції:
"3) приймає на роботу та звільняє працівників апарату суду, у тому числі керівника апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у встановленому законом порядку, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;"
 
Відхилено    
    -267- Толстенко В.Л.
Пункт 3 ч. 1 ст. 34 викласти у такій редакції:
3) контролює ефективність діяльності апарату суду;
 
Відхилено    
185. 4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
   4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді чи звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
186. 5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у вищому спеціалізованому суді в десятиденний строк з дня їх утворення;
 
   5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у вищому спеціалізованому суді в десятиденний строк з дня їх утворення;
 
187. 6) вносить відповідно до цього Закону пропозиції щодо утворення відповідних місцевих та апеляційних судів, зміни їх територіальної юрисдикції, а також щодо кількості суддів у них;
 
   6) вносить відповідно до цього Закону пропозиції щодо утворення відповідних місцевих та апеляційних судів, зміни їх територіальної юрисдикції, а також щодо кількості суддів у них;
 
188. 7) скликає пленум вищого спеціалізованого суду; вносить на розгляд пленуму подання щодо призначення на посаду секретаря пленуму; вносить на розгляд пленуму питання та головує на його засіданнях;
 
   7) скликає пленум вищого спеціалізованого суду; вносить на розгляд пленуму подання про призначення на посаду секретаря пленуму; виносить на розгляд пленуму питання та головує на його засіданнях;
 
189. 8) інформує пленум вищого спеціалізованого суду про стан правосуддя у відповідній судовій юрисдикції та практику вирішення окремих категорій справ;
 
   8) інформує пленум вищого спеціалізованого суду про стан правосуддя у відповідній судовій юрисдикції та практику вирішення окремих категорій справ;
 
190. 9) забезпечує виконання рішень зборів суддів вищого спеціалізованого суду;
 
   9) забезпечує виконання рішень зборів суддів вищого спеціалізованого суду;
 
191. 10) контролює ведення та аналіз судової статистики, організовує вивчення й узагальнення судової практики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
 
   10) контролює ведення та аналіз судової статистики, організовує вивчення та узагальнення судової практики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства;
 
192. 11) забезпечує виконання вимог щодо підвищення кваліфікації суддів вищого спеціалізованого суду;
 
-268- Толстенко В.Л.
Частину 1 ст. 34 доповнити пунктами 11-14 такого змісту:
"11) організовує ознайомлення з організацією роботи місцевих судів відповідної спеціалізації та надання їм методичної допомоги з метою забезпечення правильного застосування ними законодавства;
12) подає в установленому порядку пропозиції щодо фінансування витрат на утримання відповідного вищого спеціалізованого суду та організаційного забезпечення його діяльності;
13) приймає на роботу та звільняє керівника та працівників апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у порядку, встановленому законом, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення
14) приймає на роботу та звільняє керівника та працівників апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у порядку, встановленому законом, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;", пункти 11-12 вважати відповідно пунктами 15-16.
 
Відхилено      
193. 12) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-269- Бабурін О.В.
Пункт 12 ч. 1 ст. 34 виключити.
 
Відхилено   12) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
194. 2. Голова вищого спеціалізованого суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
   2. Голова вищого спеціалізованого суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
195. 3. У разі відсутності голови вищого спеціалізованого суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення - заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
-270- Бабурін О.В.
Частину 3 статті 34 після слів "У разі" доповнити словами "постійної (через не призначення) або тимчасової (через хворобу, відрядження тощо)".
 
Відхилено   3. У разі відсутності голови вищого спеціалізованого суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення - заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
    -271- Толстенко В.Л.
Частину 3 ст. 34 викласти у такій редакції:
3. У разі відсутності голови вищого спеціалізованого суду його обов'язки виконує перший заступник голови, а за його відсутності – заступник голови згідно розподілу обов'язків, визначеного головою суду.
 
Відхилено    
    -272- Мойсик В.Р.
частину третю викласти у такій редакції:
"3. У разі відсутності голови вищого спеціалізованого суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення, а також у разі припинення повноважень голови суду відповідно до частини п’ятої статті 20 цього Закону – заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду – суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді."
 
Відхилено    
    -273- Швець В.Д.
У статті 34 частину третю викласти у такій редакції:
"3. У разі відсутності голови вищого спеціалізованого суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення, а також у разі припинення повноважень голови суду відповідно до частини п'ятої статті 20 цього Закону - заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді."
 
Відхилено    
    -274- Кармазін Ю.А.
Статтю 34 викласти в такій редакції:
"Стаття 34. Голова вищого спеціалізованого суду
1. Голова вищого спеціалізованого суду:
1) здійснює організаційне керівництво діяльністю суду;
2) розподіляє обов'язки між заступниками голови суду;
3) на підставі акта про обрання суддею вищого спеціалізованого суду або припинення повноважень судді цього суду видає відповідний наказ;
4) утворює судові палати та вносить на затвердження пленуму суду пропозиції щодо їх персонального складу;
5) скликає Пленум вищого спеціалізованого суду, вносить на його розгляд питання та головує на його засіданнях; може головувати в судових засіданнях колегій суддів вищого спеціалізованого суду при розгляді будь-якої справи, що належить до юрисдикції даного суду;
6) керує організацією роботи судових палат, здійснює керівництво роботою апарату вищого спеціалізованого суду;
7) організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення й узагальнення судової практики, має право витребувати з відповідного місцевого спеціалізованого суду справи, судові рішення в яких набрали законної сили;
8) приймає на роботу та звільняє працівників апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця в порядку, встановленому законом, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
9) затверджує штатний розпис і кошторис витрат на утримання відповідного вищого спеціалізованого суду;
10) організовує підвищення кваліфікації суддів і працівників апарату вищого спеціалізованого суду;
11) подає в установленому порядку пропозиції щодо фінансування витрат на утримання суду та організаційного забезпечення його діяльності;
12) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність вищого спеціалізованого суду;
13) представляє вищий спеціалізований суд у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадянами і організаціями, органами влади та організаціями інших держав.
2. Голова вищого спеціалізованого суду з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
3. Голова вищого спеціалізованого суду має першого заступника та заступників голови суду.
4. У разі відсутності голови вищого спеціалізованого суду його обов'язки виконує перший заступник голови суду, а за його відсутності – один із заступників голови цього суду відповідно до розподілу обов'язків.
5. Голова вищого спеціалізованого суду призначається на посаду і звільняється з посади в порядку, встановленому статтею 20 цього Закону.
6. Голова вищого спеціалізованого суду може бути призначений на адміністративну посаду повторно, але не більше ніж на два строки.".
 
Відхилено    
    -275- Прокопчук Ю.В.
Ст. 34 викласти в такій редакції:
"Стаття 34. Голова вищого спеціалізованого суду.
1. Голова вищого спеціалізованого суду:
1) здійснює організаційне керівництво діяльністю суду;
2) розподіляє обов'язки між заступниками голови суду;
3) на підставі акта про обрання суддею вищого спеціалізованого суду або припинення повноважень судді цього суду видає відповідний наказ; утворює судові палати;
4) скликає Пленум вищого спеціалізованого суду, вносить на його розгляд питання та головує на його засіданнях; може головувати в судових засіданнях колегій суддів вищого спеціалізованого суду при розгляді будь- якої справи, що належить до юрисдикції даного суду;
5) керує організацією роботи судових палат, здійснює керівництво роботою апарату вищого спеціалізованого суду;
6) організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення й узагальнення судової практики, має право витребувати з відповідного місцевого спеціалізованого суду справи, судові рішення в яких набрали законної сили;
7) приймає на роботу та звільняє працівників апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця в порядку, встановленому законом, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
8) затверджує штатний розпис і кошторис витрат на утримання відповідного вищого спеціалізованого суду;
9) організовує підвищення кваліфікації суддів і працівників апарату вищого спеціалізованого суду;
10) подає в установленому порядку пропозиції щодо фінансування витрат на утримання суду та організаційного забезпечення його діяльності;
11) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність вищого спеціалізованого суду;
12) представляє вищий спеціалізований суд у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадянами і організаціями, органами влади та організаціями інших держав;
13) здійснює інші передбачені законом повноваження.
2. Голова вищого спеціалізованого суду з питань, що належать до його
адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
3.У разі відсутності голови вищого спеціалізованого суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення – заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді".
 
Відхилено    
196. Стаття 35. Заступники голови вищого спеціалізованого суду
 
   Стаття 35. Заступники голови вищого спеціалізованого суду
 
197. 1. Заступники голови вищого спеціалізованого суду здійснюють адміністративні повноваження, визначені головою суду.
 
-276- Кармазін Ю.А.
Статтю 35 викласти в такій редакції:
"Стаття 35. Заступники голови вищого спеціалізованого суду
1. Перший заступник і заступник голови вищого спеціалізованого суду здійснюють керівництво роботою структурних підрозділів суду відповідно до встановленого розподілу обов'язків та виконують інші обов'язки, визначені головою суду; можуть головувати у судових засіданнях колегій суддів відповідного вищого спеціалізованого суду.
2. Заступник голови вищого спеціалізованого суду – голова судової палати:
1) організовує роботу відповідної судової палати;
2) утворює колегії суддів для розгляду судових справ, головує в судових засіданнях або призначає для цього суддів;
3) організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення й узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції судової палати; має право витребувати з відповідного місцевого спеціалізованого суду справи, судові рішення у яких набрали законної сили;
4) інформує пленум вищого спеціалізованого суду про діяльність судової палати;
5) надає методичну допомогу спеціалізованим судам з метою правильного застосування законодавства.
4. У разі відсутності голови судової палати обов'язки голови судової палати виконує старший за віком суддя палати.
5. Перший заступник та заступники голови вищого спеціалізованого суду призначаються на посади і звільняються з посад в порядку, встановленому статтею 20 цього Закону.
6. Перший заступник та заступники голови вищого спеціалізованого суду можуть бути призначені на адміністративні посади повторно, але не більше ніж на два строки.".
 
Відхилено   1. Заступники голови вищого спеціалізованого суду здійснюють адміністративні повноваження, визначені головою суду.
 
    -277- Толстенко В.Л.
Статтю 35 викласти у такій редакції:
Стаття 35. Заступники голови вищого спеціалізованого суду
1. Голова вищого спеціалізованого суду має першого заступника та заступників, які очолюють судові палати цього суду та здійснюють адміністративні повноваження, визначені головою суду.
2. Заступник голови вищого спеціалізованого суду:
1) організовує роботу відповідної судової палати;
2) утворює колегії суддів для розгляду судових справ;
3) організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення й узагальнення судової практики у справах, віднесених до компетенції судової палати; має право витребувати з відповідного місцевого спеціалізованого суду справи, судові рішення у яких набрали законної сили;
4) інформує президію вищого спеціалізованого суду про діяльність судової палати;
5) організовує ознайомлення з організацією роботи місцевих судів відповідної спеціалізації та надання їм методичної допомоги з метою забезпечення правильного застосування ними законодавства;
6) здійснює інші передбачені законом повноваження.
3. Перший заступник і заступники голови вищого спеціалізованого суду призначаються на посаду з числа суддів даного суду та звільняються з посади за пропозицією голови вищого спеціалізованого суду в порядку, встановленому цим Законом.
4. У разі відсутності голови судової палати обов'язки голови судової палати виконує його заступник, а за його відсутності – суддею відповідної судової палати згідно розподілу обов'язків, визначеного головою судової палати.
 
Відхилено    
    -278- Толстенко В.Л.
Доповнити законопроект статтею 35-1 такого змісту:
Стаття 35-1. Президія вищого спеціалізованого суду
1. До президії вищого спеціалізованого суду входять голова вищого спеціалізованого суду, перший заступник та заступники голови вищого спеціалізованого суду, заступники голів судових палат вищого спеціалізованого суду, а також судді цього суду, що обрані до складу президії, кількісний склад яких визначається пленумом вищого спеціалізованого суду. Судді обираються до складу президії вищого спеціалізованого суду терміном на п’ять років загальними зборами суддів цього суду шляхом таємного голосування. Обраним вважається суддя, за якого подано більшість голосів суддів цього суду. У такому ж порядку судді звільняються від обов’язків члена президії вищого спеціалізованого суду.
2. Президія вищого спеціалізованого суду:
1) розглядає питання організації діяльності вищого спеціалізованого суду, питання діяльності судових палат та апарату суду;
2) затверджує регламент вищого спеціалізованого суду;
3) за поданням голови вищого спеціалізованого суду затверджує персональний склад кожної з судових палат;
4) заслуховує та обговорює інформацію голів судових палат про діяльність палат;
5) розглядає матеріали узагальнення та аналізу судової практики, аналізу даних судової статистики, приймає рекомендації щодо застосування законодавства у вирішенні спорів;
6) розглядає питання організаційного забезпечення діяльності вищого спеціалізованого суду, розглядає пропозиції щодо його покращення;
7) затверджує положення про апарат вищого спеціалізованого суду, положення про самостійні структурні підрозділи апарату суду;
8) затверджує положення про порядок установлення та виплати надбавок, доплат та премій працівникам апарату вищого спеціалізованого суду, а також надання їм матеріальної допомоги;
9) знайомиться зі станом кадрової роботи та проходження державної служби в суді, підвищення кваліфікації суддів і працівників апарату суду, надає відповідні рекомендації;
10) заслуховує та обговорює інформацію голів місцевих судів та апеляційних судів відповідної спеціалізації щодо організації роботи в цих судах, приймає рекомендації, спрямовані на її покращення;
11) розробляє пропозиції щодо штатної кількості суддів та працівників апаратів у судах відповідної спеціалізації, затверджує структуру апарату та штатний розпис вищого спеціалізованого суду;
12) заслуховує інформацію щодо надання методичної допомоги місцевим та апеляційним судам відповідної спеціалізації для забезпечення правильного застосування законодавства;
15) приймає рішення про заснування друкованих видань вищого спеціалізованого суду, затверджує склад редакційних колегій цих видань та заслуховує звіти про їх роботу;
16) здійснює інші повноваження, передбачені законом.
3. Президія вищого спеціалізованого суду скликається на засідання головою вищого спеціалізованого суду, а за його відсутності - особою, на яку покладено виконання його обов'язків.
Засідання президії вищого спеціалізованого суду є повноважним за присутності на ньому не менше двох третин її складу.
4. З питань своїх повноважень президія вищого спеціалізованого суду приймає постанови.
3. Засідання президії вищого спеціалізованого суду проводяться не рідше одного разу на два місяці. Засідання президії є повноважним за присутності не менше двох третин її складу. Постанови президії приймаються відкритим або таємним голосуванням більшістю голосів членів президії, присутніх на засіданні, і підписуються головою суду чи його заступником, який головував на засіданні.
 
Відхилено    
198. Стаття 36. Пленум вищого спеціалізованого суду
 
   Стаття 36. Пленум вищого спеціалізованого суду
 
199. 1. Пленум вищого спеціалізованого суду діє у складі всіх суддів вищого спеціалізованого суду для вирішення питань, пов'язаних із забезпеченням єдності судової практики у справах відповідної судової юрисдикції, та інших питань, віднесених до його повноважень цим Законом.
 
   1. Пленум вищого спеціалізованого суду діє у складі всіх суддів вищого спеціалізованого суду для вирішення питань, пов'язаних із забезпеченням єдності судової практики у справах відповідної судової юрисдикції, та інших питань, віднесених до його повноважень цим Законом.
 
200. 2. Пленум вищого спеціалізованого суду:
 
-279- Прокопчук Ю.В.
Частину другу ст. 36 викласти в такій редакції:
"2. Пленум вищого спеціалізованого суду:
1) дає рекомендаційні роз'яснення з питань застосування спеціалізованими судами законодавства при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції;
2) затверджує склад Науково-консультативної ради при вищому спеціалізованому суді та положення про неї; затверджує склад редакційної колегії друкованого органу вищого спеціалізованого суду;
3) заслуховує інформацію голови вищого спеціалізованого суду про діяльність відповідних спеціалізованих судів, заступників голови вищого спеціалізованого суду та голів місцевих спеціалізованих судів про практику вирішення судових справ;
4) ініціює внесення Верховним Судом України в установленому порядку пропозицій до суб'єктів права законодавчої ініціативи щодо необхідності внесення змін і доповнень до чинного законодавства з метою його вдосконалення;
5) розглядає та вирішує інші питання, віднесені законом до йогоповноважень".
 
Відхилено   2. Пленум вищого спеціалізованого суду:
 
201. 1) призначає за поданням голови вищого спеціалізованого суду з числа суддів вищого спеціалізованого суду та звільняє з посади секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду;
 
   1) призначає за поданням голови вищого спеціалізованого суду з числа суддів вищого спеціалізованого суду та звільняє з посади секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду;
 
202. 2) узагальнює з метою забезпечення однакового застосування норм права при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції практику застосування матеріального і процесуального закону;
 
   2) узагальнює з метою забезпечення однакового застосування норм права при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції практику застосування матеріального і процесуального закону;
 
203. 3) заслуховує інформацію про стан правосуддя у відповідній судовій юрисдикції та практику вирішення окремих категорій справ;
 
   3) заслуховує інформацію про стан правосуддя у відповідній судовій юрисдикції та практику вирішення окремих категорій справ;
 
204. 4) приймає рішення про звернення до Верховного Суду України щодо внесення подання про офіційне тлумачення Конституції і законів України;
 
-280- Шпенов Д.Ю.
Пункт 4) частини 2 статті 36 після викласти в редакції:
"4) приймає рішення про звернення до Верховного суду України про направлення конституційного подання щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України".
 
Враховано   4) приймає рішення про звернення до Верховного суду України про направлення конституційного подання щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
5) затверджує Регламент пленуму вищого спеціалізованого суду;
6) за результатами узагальнення судової практики дає роз’яснення рекомендаційного характеру з питань застосування спеціалізованими судами законодавства при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції;
7) затверджує положення про Науково-консультативну раду вищого спеціалізованого суду та визначає її персональний склад;
8) визначає персональний склад редакційної колегії друкованого органу вищого спеціалізованого суду;
 
    -281- Мойсик В.Р.
Пункт 4 частини другої статті 36 викласти у такій редакції:
"4) приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України про офіційне тлумачення Конституції і законів України, звертається до Пленуму Верховного Суду України з пропозицією стосовно внесення конституційного подання до Конституційного Суду України про визнання законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим неконституційними;"
 
Відхилено    
    -282- Швець В.Д.
У статті 36 пункт 4 частини другої викласти у такій редакції:
"4) приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України про офіційне тлумачення Конституції і законів України, звертається до Пленуму Верховного Суду України з пропозицією стосовно внесення конституційного подання до Конституційного Суду України про визнання законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим неконституційними;"
 
Відхилено    
    -283- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У статті 36:
частину другу доповнити пунктами 5-8 такого змісту:
"5) затверджує регламент Пленуму вищого спеціалізованого суду;
6) за результатами узагальнення судової практики дає роз’яснення рекомендаційного характеру з питань застосування спеціалізованими судами законодавства при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції;
7) затверджує положення про Науково-консультативну раду Вищого спеціалізованого суду та визначає її персональний склад;
8) визначає персональний склад редакційної колегії друкованого органу вищого спеціалізованого суду;";
У звязку з цим пункт 5 вважати пунктом 9.
 
Враховано    
    -284- Льовочкіна Ю.В.
Після пункту 4 частини 2 статті 36 доповнити пунктом 5 такої редакції:
"5) дає висновки щодо проектів Законів України, які стосуються питань здійснення правосуддя;"
У зв’язку з цим пункт 5 вважати пунктом 6.
 
Відхилено    
205. 5) розглядає та вирішує інші питання, віднесені законом до його повноважень.
 
-285- Толстенко В.Л.
Частину 2 ст. 36 викласти у такій редакції:
2. Пленум вищого спеціалізованого суду:
1) призначає за поданням голови вищого спеціалізованого суду з числа суддів вищого спеціалізованого суду та звільняє з посади секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду;
2) з метою забезпечення однакового застосування норм права при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції узагальнює практику застосування матеріального і процесуального закону;
3) за результатами узагальнення судової практики дає роз'яснення з питань застосування спеціалізованими судами законодавства при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції;
4) заслуховує інформацію про стан правосуддя у відповідній судовій юрисдикції та практику вирішення окремих категорій справ;
5) приймає рішення про внесення подання до Конституційного Суду України про офіційне тлумачення Конституції і законів України;
6) затверджує регламент пленуму вищого спеціалізованого суду;
7) затверджує регламент президії вищого спеціалізованого суду та визначає кількісний склад суддів, що обираються до президії вищого спеціалізованого суду;
8) затверджує положення про Науково-консультативну раду вищого спеціалізованого суду та визначає її персональний склад;
9) визначає персональний склад редакційної колегії друкованого органу вищого спеціалізованого суду;
10) розглядає та вирішує інші питання, віднесені законом до його повноважень.
 
Відхилено   9) розглядає та вирішує інші питання, віднесені законом до його повноважень.
 
206. 3. Пленум вищого спеціалізованого суду скликається головою вищого спеціалізованого суду в разі потреби або на вимогу не менш як п'ятої частини від складу суддів вищого спеціалізованого суду, але не рідше двох разів на рік. Про день і час скликання пленуму його учасники повідомляються не пізніш як за десять днів до засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які вносяться на розгляд пленуму.
 
   3. Пленум вищого спеціалізованого суду скликається головою вищого спеціалізованого суду в разі потреби або на вимогу не менш як п'ятої частини від складу суддів вищого спеціалізованого суду, але не рідше двох разів на рік. Про день і час скликання пленуму його учасники повідомляються не пізніш як за десять днів до засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які виносяться на розгляд пленуму.
 
207. 4. Засідання пленуму вищого спеціалізованого суду є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу пленуму.
 
   4. Засідання пленуму вищого спеціалізованого суду є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу пленуму.
 
208. 5. У роботі пленуму бере участь Міністр юстиції України. Матеріали з питань, які вносяться на розгляд пленуму, надсилаються Міністру юстиції України не пізніш як за десять днів до засідання.
 
-286- Бондик В.А.
Частину п'яту статті 36 Проекту - виключити
 
Відхилено   5. У роботі пленуму бере участь Міністр юстиції України, Генеральний прокурор України або його заступник. Матеріали з питань, що виносяться на розгляд пленуму, надсилаються Міністру юстиції України, Генеральному прокурору України не пізніш як за десять днів до засідання.
 
    -287- Бабурін О.В.
Частину 5 статті 36 після слів "Міністр юстиції України" доповнити словами "або його заступник".
 
Відхилено    
209. 6. На засідання пленуму можуть бути запрошені представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації тощо.
 
-288- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину п’яту статті 36 після слів "Міністр юстиції України" доповнити словами "Генеральний прокурор України або його заступник", після слів "Міністру юстиції України" доповнити "Генеральному прокурору України".
Частину шосту після слів "бути запрошені" доповнити словами "судді судів відповідної спеціалізації".
У разі врахування зазначених змін, також у статті 44:
частину третю доповнити словами "крім випадків, встановлених цим Законом";
частину четверту після слів "Міністр юстиції України" доповнити словами "Генеральний прокурор України або його заступник", після слів "Міністру юстиції України" доповнити "Генеральному прокурору України";
частину шосту після слів "Пленум скликається його заступником" доповнити реченням такого змісту:
"Законом також може бути встановлена інша процедура скликання Пленуму Верховного Суду України."
частину сьому доповнити реченням такого змісту:
"У випадках, встановлених цим Законом, засідання Пленуму веде голова організаційного комітету, створеного для проведення Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голові Верховного Суду України, або його заступник."
доповнити статтю частиною одинадцятою такого змісту:
"11. Особливості проведення Пленуму Верховного Суду України з розгляду окремих питань, у тому числі щодо процедури скликання, повноважності засідання, порядку роботи, процедури головування, порядку прийняття рішень та підписання постанов, прийнятих таким Пленумом Верховного Суду України, встановлюються законом."
 
Враховано (див. також ст..44)  6. На засідання пленуму можуть бути запрошені судді судів відповідної спеціалізації, представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації та інші особи.
 
    -289- Бондик В.А.
У частині шостій статті 36 Проекту слово "тощо" замінити на слова "та інші особи";
 
Враховано    
    -290- Толстенко В.Л.
Частину 6 ст. 36 після слів "бути запрошені" доповнити словами "голови, заступники голів та судді судів відповідної спеціалізації".
 
Враховано частково    
210. 7. Постанови пленуму приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів членів пленуму, підписуються головуючим на засіданні пленуму та секретарем пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі вищого спеціалізованого суду.
 
-291- Бевз В.А.
Частину сьому статті 36 доповнити наступним реченням:
"Постанови пленуму з питань застосуванні чинного законодавства при вирішенні спорів носять обов'язковий характер для відповідного вищого спеціалізованого суду та судів нижчих рівнів.".
 
Відхилено   7. Постанови пленуму приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів членів пленуму, підписуються головуючим на засіданні пленуму та секретарем пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі вищого спеціалізованого суду.
 
    -292- Притика Д.М.
Частину сьому ст. 36 доповнити абзацом такого змісту:
"Постанови пленуму з питань застосування законодавства при вирішенні судових справ є обов’язковими для судів відповідно судової юрисдикції.".
 
Відхилено    
211. 8. Секретар пленуму вищого спеціалізованого суду організовує роботу секретаріату пленуму, підготовку засідань пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання постанов, прийнятих пленумом вищого спеціалізованого суду.
 
-293- Кармазін Ю.А.
Статтю 36 викласти в такій редакції:
"Стаття 36. Пленум вищого спеціалізованого суду
1. Пленум вищого спеціалізованого суду діє у складі всіх суддів вищого спеціалізованого суду.
2. Пленум вищого спеціалізованого суду:
1) дає рекомендаційні роз'яснення з питань застосування спеціалізованими судами законодавства при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції;
2) затверджує склад Науково-консультативної ради при вищому спеціалізованому суді та положення про неї; затверджує склад редакційної колегії друкованого органу вищого спеціалізованого суду;
3) заслуховує інформацію голови вищого спеціалізованого суду про діяльність відповідних спеціалізованих судів, заступників голови вищого спеціалізованого суду та голів місцевих спеціалізованих судів про практику вирішення судових справ;
4) ініціює внесення Верховним Судом України в установленому порядку пропозицій до суб'єктів права законодавчої ініціативи щодо необхідності внесення змін і доповнень до чинного законодавства з метою його вдосконалення;
5) розглядає та вирішує інші питання, віднесені законом до його повноважень.
3. Пленум вищого спеціалізованого суду скликається головою вищого спеціалізованого суду в разі потреби або на вимогу не менш як п'ятої частини від складу суддів вищого спеціалізованого суду, але не рідше двох разів на рік. Про день і час скликання пленуму його учасники повідомляються не пізніш як за десять днів до засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які вносяться на розгляд пленуму.
4. Засідання пленуму вищого спеціалізованого суду є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу пленуму.
5. На засідання пленуму можуть бути запрошені представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації тощо.
6. Постанови пленуму приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів членів пленуму, підписуються головуючим на засіданні пленуму та секретарем пленуму і публікуються невідкладно на офіційному веб-сайті вищого спеціалізованого суду і в семиденний строк у його друкованому органі.".
 
Враховано частково   8. Секретар пленуму вищого спеціалізованого суду організовує роботу секретаріату пленуму, підготовку засідань пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання постанов, прийнятих пленумом вищого спеціалізованого суду.
 
    -294- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект новою статтею 36-1 такого змісту:
"Стаття 36-1. Секретар Пленуму вищого спеціалізованого суду
1. Секретар Пленуму вищого спеціалізованого суду, поряд із здійсненням повноважень судді вищого спеціалізованого суду, виконує організаційну роботу з підготовки та проведення засідань Пленуму.
2. Секретар Пленуму вищого спеціалізованого суду обирається на посаду з числа суддів цього суду строком на п'ять років і звільняється з посади Пленумом вищого спеціалізованого суду.
3. Порядок обрання секретаря Пленуму вищого спеціалізованого суду та звільнення його з посади встановлюється Регламентом Пленуму вищого спеціалізованого суду.". Змінити подальшу нумерацію статей.
 
Відхилено    
212. Стаття 37. Науково-консультативна рада та офіційний друкований орган вищого спеціалізованого суду
 
-295- Кармазін Ю.А.
Назву статті 37 викласти в такій редакції:
"Стаття 37. Науково-консультативна рада та офіційний веб-сайт вищого спеціалізованого суду
 
Відхилено   Стаття 37. Науково-консультативна рада та офіційний друкований орган вищого спеціалізованого суду
 
    -296- Бабурін О.В.
Статтю 37 виключити.
 
Відхилено    
213. 1. Науково-консультативна рада утворюється при вищому спеціалізованому суді з числа висококваліфікованих фахівців у галузі права для попереднього розгляду проектів постанов вищого спеціалізованого суду, підготовка яких потребує наукового забезпечення.
 
   1. Науково-консультативна рада утворюється при вищому спеціалізованому суді з числа висококваліфікованих фахівців у галузі права для попереднього розгляду проектів постанов вищого спеціалізованого суду, підготовка яких потребує наукового забезпечення.
 
214. 2. Порядок організації та діяльності Науково-консультативної ради визначається положенням, що затверджується пленумом вищого спеціалізованого суду.
 
   2. Порядок організації та діяльності Науково-консультативної ради визначається положенням, що затверджується пленумом вищого спеціалізованого суду.
 
215. 3. Вищий спеціалізований суд має офіційний друкований орган, в якому публікуються матеріали судової практики вищого спеціалізованого суду та інших судів відповідної судової юрисдикції, матеріали з питань організації діяльності судів відповідної судової юрисдикції та інші матеріали.
 
-297- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 37 викласти в такій редакції: "3. Вищий спеціалізований суд має офіційний веб-сайт на якому оприлюднюються матеріали судової практики вищого спеціалізованого суду та інших судів відповідної судової юрисдикції, матеріали з питань організації діяльності судів відповідної судової юрисдикції та інші матеріали і забезпечується безоплатний доступ до них всіх бажаючих.". Важливо економити бюджетні кошти і давати можливість безоплатно отримувати доступ до таких матеріалів суду.
 
Відхилено   3. Вищий спеціалізований суд має офіційний друкований орган, в якому публікуються матеріали судової практики вищого спеціалізованого суду та інших судів відповідної судової юрисдикції, матеріали з питань організації діяльності судів відповідної судової юрисдикції та інші матеріали.
 
    -298- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект новою статтею 37-1 такого змісту:
"Стаття 37-1. Апарат вищого спеціалізованого суду
1. Організаційне, інформаційно-довідкове, науково-експертне забезпечення діяльності вищого спеціалізованого суду здійснює апарат вищого спеціалізованого суду.
2. Керівник апарату суду:
організовує роботу апарату суду;
організовує ведення діловодства та архіву;
3) організовує роботу щодо підвищення кваліфікації працівників апарату суду.
3. Керівник та працівники апарату є державними службовцями.
4. За умовами оплати праці, матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного та транспортного забезпечення працівники апарату суду прирівнюються до відповідних категорій службовців апарату центрального органу виконавчої влади.
 
Відхилено    
216. Глава 5. Верховний Суд України
 
   Глава 5. Верховний Суд України
 
217. Стаття 38. Верховний Суд України - найвищий судовий орган
 
   Стаття 38. Верховний Суд України - найвищий судовий орган
 
218. 1. Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції.
 
-299- Мойсик В.Р.
У статті 38 частину першу доповнити новим реченням такого змісту:
"Верховний Суд України здійснює правосуддя, забезпечує однакове застосування законодавства всіма судами загальної юрисдикції."
 
Відхилено   1. Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції.
 
    -300- Швець В.Д.
У статті 38 частину першу доповнити новим реченням такого змісту:
"Верховний Суд України здійснює правосуддя, забезпечує однакове застосування законодавства всіма судами загальної юрисдикції."
 
Відхилено    
219. 2. Верховний Суд України:
 
   2. Верховний Суд України:
 
220. 1) переглядає справи з підстав неоднакового застосування судами (судом) касаційної інстанції однієї і тієї ж норми матеріального права у подібних правовідносинах у порядку, передбаченому процесуальним законом;
 
-301- Вернидубов І.В.
Фесенко Л.І.
В пункту першому частини другої статті 38 слова "судами (судом) касаційної інстанції" замінити словами "всіма судами України".
 
Відхилено   1) переглядає справи з підстав неоднакового застосування судами (судом) касаційної інстанції однієї і тієї ж норми матеріального права у подібних правовідносинах у порядку, передбаченому процесуальним законом;
 
    -302- Стецьків Т.С.
У пункті 1 частини другої статті 38 слово „матеріального" виключити.
 
Відхилено    
    -303- Кирильчук Є.І.
Передбачити в пункт 1 частини 2 статті 38 проекту, що завданням Верховного Суду України є однакове застосування норм закону всіма судами, а не лише судами касаційної інстанції.
 
Відхилено    
    -304- Стретович В.М.
Викласти п. 1 ч. 2 ст. 38 у такій редакції:
"1) переглядає судові рішення судів загальної юрисдикції за винятковими обставинами в порядку, встановленому процесуальним законом; переглядає судові рішення судів загальної юрисдикції у касаційному порядку у випадках, встановлених законом; розглядає інші справи, пов’язані з виключними обставинами, у випадках, передбачених законом;".
 
Відхилено    
    -305- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Викласти п. 1 ч. 2 ст. 38 у такій редакції:
"1) переглядає судові рішення судів загальної юрисдикції за винятковими обставинами в порядку, встановленому процесуальним законом; переглядає судові рішення судів загальної юрисдикції у касаційному порядку у випадках, встановлених законом; розглядає інші справи, пов’язані з виключними обставинами, у випадках, передбачених законом;".
 
Відхилено    
    -306- Бабурін О.В.
Частину 2 ст. 38 доповнити пунктом 1 такого змісту:
"1) розглядає справи кримінальної та цивільної юрисдикції в касаційному порядку згідно з процесуальним законом;", пункти 1-4 вважати відповідно пунктами 2-5.
 
Відхилено    
221. 2) переглядає справи у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;
 
   2) переглядає справи у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;
 
222. 3) дає висновок щодо наявності чи відсутності в діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
 
   3) надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, в яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
 
223. 4) звертається до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України.
 
-307- Кирильчук Є.І.
В статті 38 проекту Закону передбачити надання Верховному Суду України повноважень щодо узагальнення судової практики та прийняття документів з цього питання, а надання таких повноважень вищому спеціалізованому суду виключити.
 
Відхилено   4) звертається до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України.
 
    -308- Логвиненко О.С.
Частину 2 статті 38 доповнити новим пунктом 5 наступного змісту: "аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику, знайомиться в судах з практикою застосування законодавства".
 
Відхилено    
    -309- Бабурін О.В.
Частину 2 ст. 38 доповнити пунктом 6 такого змісту:
"5) аналізує судову статистику, вивчає й узагальнює судову практику".
 
Відхилено    
    -310- Стретович В.М.
Доповнити ч. 2 ст. 38 пунктами 5-7 у такій редакції:
"5) дає обов’язкові роз’яснення судам загальної юрисдикції з питань застосування законодавства на основі узагальнення судової практики та аналізу судової статистики; у разі необхідності визнає нечинними роз’яснення Пленуму вищого спеціалізованого суду;
6) веде та аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику, вивчає в судах загальної юрисдикції стан здійснення судочинства та надає їм методичну допомогу;
7) здійснює інші повноваження, визначені законом."
 
Відхилено    
    -311- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Доповнити ч. 2 ст. 38 пунктами 5-7 у такій редакції:
"5) дає обов’язкові роз’яснення судам загальної юрисдикції з питань застосування законодавства на основі узагальнення судової практики та аналізу судової статистики; у разі необхідності визнає нечинними роз’яснення Пленуму вищого спеціалізованого суду;
6) веде та аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику, вивчає в судах загальної юрисдикції стан здійснення судочинства та надає їм методичну допомогу;
7) здійснює інші повноваження, визначені законом."
 
Відхилено    
    -312- Мойсик В.Р.
Частину другу викласти у такій редакції:
"2. Верховний Суд України:
розглядає справи відповідної судової юрисдикції в касаційному порядку згідно з процесуальним законом;
переглядає справи з підстав неоднакового застосування вищим спеціалізованим судом (вищими спеціалізованими судами) однієї і тієї самої норми права у порядку, передбаченому процесуальним законом;
надає судам обов’язкові роз'яснення з метою забезпечення однакового застосування норм права при вирішенні судових справ;
надає висновок щодо наявності чи відсутності в діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
звертається до Конституційного Суду України з поданням про визнання законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим неконституційними, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
веде та аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику, надає судам методичну допомогу, перевіряє дотримання ними законодавства з питань організації здійснення правосуддя;
вирішує у межах своїх повноважень питання, що випливають з міжнародних договорів України; представляє суди загальної юрисдикції у зносинах із судами іноземних держав;
на основі аналізу судової статистики та узагальнення судової практики вносить суб'єктам права законодавчої ініціативи пропозиції щодо змін до законів України, а також вносить до органів державної влади та органів місцевого самоврядування пропозиції щодо змін до їх нормативно-правових актів;
здійснює інші повноваження, визначені законом".
 
Відхилено    
    -313- Швець В.Д.
У статті 38 частину другу викласти у такій редакції:
"2. Верховний Суд України:
1) розглядає справи відповідної судової юрисдикції в касаційному порядку згідно з процесуальним законом;
2) переглядає справи з підстав неоднакового застосування вищим спеціалізованим судом (вищими спеціалізованими судами) однієї і тієї самої норми права у порядку, передбаченому процесуальним законом;
3)надає судам обов'язкові роз'яснення з метою забезпечення однакового застосування норм права при вирішенні судових справ;
4) надає висновок щодо наявності чи відсутності в діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
5) звертається до Конституційного Суду України з поданням про визнання законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим неконституційними, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
6) веде та аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику, надає судам методичну допомогу, перевіряє дотримання ними законодавства з питань організації здійснення правосуддя;
7) вирішує у межах своїх повноважень питання, що випливають з міжнародних договорів України;представляє суди загальної юрисдикції у зносинах із судами іноземних держав;
8) на основі аналізу судової статистики та узагальнення судової практики вносить суб'єктам права законодавчої ініціативи пропозиції щодо змін до законів України, а також вносить до органів державної влади та органів місцевого самоврядування пропозиції щодо змін до їх нормативно-правових актів;
9) здійснює інші повноваження, визначені законом".
 
Відхилено    
    -314- Лабунська А.В.
Статтю 38 викласти у наступній редакції:
Стаття 38. Верховний Суд України – найвищий судовий орган
1. Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції.
2. Верховний Суд України:
1) з метою забезпечення однакового застосування законодавства та його відповідності Конституції України переглядає справи у випадках та спосіб, установлений нормами процесуального права;
2) дає висновок щодо наявності чи відсутності в діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
3) звертається до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
4) дає судам роз’яснення з питань застосування законодавства на основі узагальнення судової практики та аналізу судової статистики, у разі необхідності визнає не чинними роз’яснення Пленуму вищого спеціалізованого суду.
5) здійснює інші повноваження, передбачені законом.".
 
Відхилено    
    -315- Кармазін Ю.А.
Статтю 38 викласти в такій редакції
"Стаття 38. Верховний Суд України
1. Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції.
2. Верховний Суд України забезпечує дію принципів верховенства права та законності, а також однакове застосування законодавства при здійсненні правосуддя усіма судами загальної юрисдикції.
3. Верховний Суд України:
1) розглядає в касаційному порядку судові справи після їх розгляду апеляційними судами та вищими спеціалізованими судами;
2) переглядає за винятковими обставинами судові рішення у випадках і порядку, передбачених процесуальним законодавством;
3) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи як суд першої інстанції;
4) звертається до Конституційного Суду України з поданням щодо конституційності положень законів та інших правових актів у разі виникнення у судів при здійсненні ними правосуддя, а також з питань судоустрою і статусу суддів сумнівів щодо їх конституційності;
5) звертається до Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів України в разі виникнення потреби в цьому;
6) готує і вносить до Верховної Ради України подання та дає висновок у випадках, передбачених статтею 110 та частиною шостою статті 111 Конституції України, у разі розгляду Верховною Радою України питання про дострокове припинення повноважень Президента України у зв'язку з неможливістю виконання ним повноважень за станом здоров'я чи вчиненням державної зради або іншого злочину;
7) з метою забезпечення однакового застосування законодавства України всіма судами загальної юрисдикції на основі узагальнення судової практики та аналізу судової статистики надає відповідні обов'язкові роз'яснення, а також скасовує такі, що їм суперечать, або ж такі, що суперечать чинному законодавству, рекомендаційні роз'яснення пленумів вищих спеціалізованих судів, визначає неврегульовані законом процедури розгляду судових справ, звертається до суб’єктів права законодавчої ініціативи з пропозиціями щодо змін до чинного законодавства;
8) веде та аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює практику застосування в судах законодавства, надає судам методичну допомогу у застосуванні законодавства, перевіряє дотримання ними законодавства при здійсненні правосуддя;
9) здійснює інші повноваження, надані йому законом.
4. Судові рішення Верховного Суду України у конкретних справах у частині забезпечення однакового застосування норм права в судовій практиці у випадках, передбачених процесуальним законодавством, є обов'язковими для судів загальної юрисдикції при розгляді інших судових справ.
5. Місцезнаходженням Верховного Суду України є місто Київ".".
 
Відхилено    
224. Стаття 39. Склад Верховного Суду України
 
   Стаття 39. Склад Верховного Суду України
 
225. 1. До складу Верховного Суду України входять двадцять суддів - по п`ять суддів від кожної спеціалізованої юрисдикції (цивільної, кримінальної, господарської, адміністративної), з числа яких обираються Голова Верховного Суду України та його заступник.
 
-316- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Частину 1 статті 39 виключити.
 
Відхилено   1. До складу Верховного Суду України входять двадцять суддів - по п`ять суддів від кожної спеціалізованої юрисдикції (цивільної, кримінальної, господарської, адміністративної), з числа яких обираються Голова Верховного Суду України та його заступник.
 
    -317- Бабурін О.В.
частину 1 ст. 39 викласти у такій редакції:
"1. Кількість суддів Верховного Суду України визначається Президентом України за поданням Голови Верховного Суду України."
 
Відхилено    
    -318- Мойсик В.Р.
Частини першу та другу статті 39 викласти у такій редакції:
"1. Верховний Суд України очолює Голова Верховного Суду України, який має Першого заступника та заступників. До складу Верховного Суду України входять судді Верховного Суду України, обрані на посаду безстроково, кількість яких встановлюється указом Президента України за поданням Голови Верховного Суду України, погодженим із Радою суддів України.
2. У складі Верховного Суду України діють:
Судова палата у цивільних справах;
Судова палата у кримінальних справах;
Судова палата у господарських справах;
Судова палата в адміністративних справах."
 
Відхилено    
    -319- Швець В.Д.
Частину першу та другу статті 39 проекту викласти у такій редакції:
"1. Верховний Суд України очолює Голова Верховного Суду України, який має Першого заступника та заступників. До складу Верховного Суду України входять судді Верховного Суду України, обрані на посаду безстроково, кількість яких встановлюється указом Президента України за поданням Голови Верховного Суду України, погодженим із Радою суддів України.
2. У складі Верховного Суду України діють:
1) Судова палата у цивільних справах;
2) Судова палата у кримінальних справах;
3) Судова палата у господарських справах;
4) Судова палата в адміністративних справах."
 
Відхилено    
226. 2. Суддею Верховного Суду України може бути особа, яка має стаж роботи на посаді судді не менше п’ятнадцяти років.
 
-320- Болюра А.В.
у частині другій статті 39 після слів "п'ятнадцяти років" додати слова "та має високі моральні, професійні та фахові якості для виконання функцій судді у Верховному Суді України.".
 
Відхилено   2. Суддею Верховного Суду України може бути особа, яка має стаж роботи на посаді судді не менше п’ятнадцяти років або суддя Конституційного Суду України.
 
227. 3. У Верховному Суді України діє Пленум Верховного Суду України для вирішення питань, визначених Конституцією України та цим Законом. Склад і порядок діяльності Пленуму Верховного Суду України визначаються цим Законом.
 
   3. У Верховному Суді України діє Пленум Верховного Суду України для вирішення питань, визначених Конституцією України та цим Законом. Склад і порядок діяльності Пленуму Верховного Суду України визначаються цим Законом.
 
228. 4. При Верховному Суді України утворюється Науково-консультативна рада, статус якої визначається цим Законом.
 
-321- Бабурін О.В.
Частину 4 ст. 39 виключити.
 
Відхилено   4. При Верховному Суді України утворюється Науково-консультативна рада, статус якої визначається цим Законом.
 
229. 5. Верховний Суд України має офіційний друкований орган та може бути співзасновником інших друкованих видань.
 
-322- Кармазін Ю.А.
Статтю 39 викласти в такій редакції:
"Стаття 39. Склад Верховного Суду України
1. До складу Верховного Суду України входять Голова Верховного Суду України, перший заступник Голови Верховного Суду України, заступники Голови Верховного Суду України, голови судових палат Верховного Суду України, заступники голів судових палат Верховного Суду України, голова Військової судової колегії Верховного Суду України, секретар Пленуму Верховного Суду України і судді Верховного Суду України.
2. У Верховному Суді України діють судові палати у цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справах, а також Військова судова колегія. У судових палатах утворюються колегії у складі не менше п'яти суддів.
3. У Верховному Суді України діє Пленум Верховного Суду України.".
 
Відхилено   5. Верховний Суд України має офіційний друкований орган та може бути співзасновником інших друкованих видань.
 
    -323- Лабунська А.В.
Статтю 39 викласти у такій редакції:
"Стаття 39. Склад Верховного Суду України
1. До складу Верховного Суду України входять судді Верховного Суду України, обрані на посаду безстроково, кількість яких встановлюється указом Президента України за поданням Голови Верховного Суду України, погодженим з Радою суддів України.
2. Суддею Верховного Суду України може бути особа, яка має стаж роботи на посаді судді не менше п’ятнадцяти років.
3. У складі Верховного Суду України діють:
1) Судовий сенат в адміністративних справах;
2) Судовий сенат у господарських справах;
3) Судовий сенат у кримінальних справах;
4) Судовий сенат у цивільних справах.
4. У Верховному Суді України діє Пленум Верховного Суду України для вирішення питань, визначених Конституцією України та цим Законом. Склад і порядок діяльності Пленуму Верховного Суду України визначаються цим Законом.
5. При Верховному Суді України утворюється Науково-консультативна рада, статус якої визначається цим Законом.
6. Верховний Суд України має офіційний друкований орган та може бути співзасновником інших друкованих видань.".
 
Відхилено    
230. Стаття 40. Суддя Верховного Суду України
 
   Стаття 40. Суддя Верховного Суду України
 
231. 1. Суддя Верховного Суду України:
 
   1. Суддя Верховного Суду України:
 
232. 1) бере участь у розгляді справи в порядку, встановленому процесуальним законом;
 
   1) бере участь у розгляді справи в порядку, встановленому процесуальним законом;
 
233. 2) бере участь у розгляді питань, що вносяться на засідання Пленуму Верховного Суду України;
 
   2) бере участь у розгляді питань, що виносяться на засідання Пленуму Верховного Суду України;
 
234. 3) аналізує судову практику, вносить у встановленому порядку пропозиції щодо вдосконалення законодавства та його застосування;
 
   3) аналізує судову практику, вносить у встановленому порядку пропозиції щодо вдосконалення законодавства та його застосування;
 
235. 4) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-324- Мойсик В.Р.
Статтю 40 викласти у такій редакції:
"Стаття 40. Суддя Верховного Суду України
Суддя Верховного Суду України:
здійснює правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
здійснює необхідні процесуальні та організаційні заходи з метою забезпечення своєчасного та якісного розгляду справ;
бере участь у розгляді питань, що вносяться на засідання відповідної Судової палати та Пленуму Верховного Суду України;
вивчає у судах нижчого рівня стан організації здійснення судочинства і надає їм методичну допомогу;
аналізує судову практику, вносить в установленому порядку пропозиції щодо її поліпшення та удосконалення законодавства;
здійснює інші передбачені законом повноваження".
 
Відхилено   4) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
    -325- Швець В.Д.
Статтю 40 викласти у такій редакції:
"Стаття 40. Суддя Верховного Суду України
1. Суддя Верховного Суду України:
1) здійснює правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) здійснює необхідні процесуальні та організаційні заходи з метою забезпечення своєчасного та якісного розгляду справ;
3) бере участь у розгляді питань, що вносяться на засідання відповідної Судової палати та Пленуму Верховного Суду України;
4) вивчає у судах нижчого рівня стан організації здійснення судочинства і надає їм методичну допомогу;
5) аналізує судову практику, вносить в установленому порядку пропозиції щодо її поліпшення та удосконалення законодавства;
6) здійснює інші передбачені законом повноваження".
 
Відхилено    
    -326- Кармазін Ю.А.
Статтю 40 викласти в такій редакції:
"Стаття 40. Суддя Верховного Суду України
1. Суддя Верховного Суду України:
1) здійснює правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) здійснює необхідні процесуальні та організаційні заходи з метою забезпечення своєчасного та якісного розгляду справ;
3) бере участь у розгляді питань, що вносяться на засідання відповідної Судової палати та Пленуму Верховного Суду України;
4) вивчає у судах нижчого рівня стан організації здійснення судочинства і надає їм методичну допомогу;
5) аналізує судову практику, вносить в установленому порядку пропозиції щодо її поліпшення та удосконалення законодавства.
2. Суддя Верховного Суду України має двох помічників. Помічником судді Верховного Суду України може бути громадянин України, який немає подвійного громадянства і має стаж роботи не менше трьох років у галузі права за спеціальністю після здобуття вищої юридичної освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра та володіє державною мовою і мовою однієї з країн Європейського Союзу. Не може бути помічником судді особа, яка має судимість, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.".
 
Відхилено    
236. Стаття 41. Голова Верховного Суду України
 
   Стаття 41. Голова Верховного Суду України
 
237. 1. Голова Верховного Суду України:
 
   1. Голова Верховного Суду України:
 
238. 1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також із судовими органами інших держав та міжнародними організаціями;
 
-327- Мойсик В.Р.
У статті 41 пункти 1 та 2 частини першої викласти у такій редакції:
" 1) представляє суд як орган державної влади та систему судів загальної юрисдикції у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також із судовими органами інших держав та міжнародними організаціями;
2) організовує діяльність Верховного Суду України, визначає адміністративні обов’язки і повноваження Першого заступника, заступників Голови Верховного Суду України";
 
Відхилено   1) представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також із судовими органами інших держав та міжнародними організаціями;
 
    -328- Швець В.Д.
У статті 41 пункти 1 та 2 частини першої викласти у такій редакції:
" 1) представляє суд як орган державної влади та систему судів загальної юрисдикції у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також із судовими органами інших держав та міжнародними організаціями;
2) організовує діяльність Верховного Суду України, визначає адміністративні обов'язки і повноваження Першого заступника, заступників Голови Верховного Суду України";
 
Відхилено    
239. 2) визначає адміністративні повноваження заступника Голови Верховного Суду України;
 
   2) визначає адміністративні повноваження заступника Голови Верховного Суду України;
 
240. 3) скликає Пленум Верховного Суду України; вносить на розгляд Пленуму подання щодо призначення на посаду секретаря Пленуму; вносить на розгляд Пленуму питання та головує на його засіданнях;
 
   3) скликає Пленум Верховного Суду України; вносить на розгляд Пленуму подання щодо призначення на посаду секретаря Пленуму; виносить на розгляд Пленуму питання та головує на його засіданнях;
 
241. 4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді Верховного Суду України або звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
   4) видає на підставі акта про обрання на посаду судді Верховного Суду України або звільнення судді з посади відповідний наказ;
 
242. 5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у Верховному Суді України в десятиденний строк з дня їх утворення;
 
-329- Мойсик В.Р.
Частину третю викласти у такій редакції:
"3. У разі відсутності Голови Верховного Суду України його адміністративні повноваження здійснює Перший заступник Голови, за відсутності Першого заступника - заступник Голови Верховного Суду України згідно з розподілом обов'язків."
 
Відхилено   5) повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про наявність вакантних посад у Верховному Суді України в десятиденний строк з дня їх утворення;
 
    -330- Бабурін О.В.
Частину 1 ст. 41 доповнити пунктом 6 такого змісту:
"6) вносить подання до Ради суддів України про призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад;", пункти 6-7 вважати відповідно пунктами 7-8.
 
Відхилено    
243. 6) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
-331- Мойсик В.Р.
Пункт 6 частини першої викласти у такій редакції:
"6) здійснює керівництво організаційним забезпеченням діяльності Верховного Суду України, затверджує штатний розпис і кошторис витрат на утримання Верховного Суду України, положення про структурні підрозділи апарату Верховного Суду України, приймає на роботу та звільняє працівників апарату суду, у тому числі керівника апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у встановленому законом порядку, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення."
(см. також пропозицію №879)
 
Відхилено   6) контролює ефективність діяльності апарату суду, вносить Голові Державної судової адміністрації України подання про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також про застосування до керівника апарату суду, його заступника заохочення або накладення дисциплінарного стягнення відповідно до законодавства;
 
    -332- Швець В.Д.
У статті 41 пункт 6 частини першої викласти у такій редакції:
"6) здійснює керівництво організаційним забезпеченням діяльності Верховного Суду України, затверджує штатний розпис і кошторис витрат на утримання Верховного Суду України, положення про структурні підрозділи апарату Верховного Суду України, приймає на роботу та звільняє працівників апарату суду, у тому числі керівника апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у встановленому законом порядку, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення."
 
Відхилено    
    -333- Толстенко В.Л.
Пункт 6 ч. 1 ст. 41 викласти в такій редакції:
6) приймає на роботу та звільняє керівника та працівників апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у порядку, встановленому законом, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
 
Відхилено    
244. 7) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність Верховного Суду України;
 
-334- Толстенко В.Л.
Частину 1 ст. 41 доповнити пунктом 7 такого змісту:
"7) затверджує положення про апарат, структура і штатний розпис апарату Верховного Суду України;", пункти 7-8 вважати відповідно пунктами 8-9.
 
Відхилено   7) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність Верховного Суду України;
 
245. 8) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-335- Бабурін О.В.
Пункт 8 ч. 1 ст. 41 виключити.
 
Відхилено   8) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
246. 2. Голова Верховного Суду України з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
   2. Голова Верховного Суду України з питань, що належать до його адміністративних повноважень, видає накази і розпорядження.
 
247. 3. У разі відсутності Голови Верховного Суду України його адміністративні повноваження здійснює заступник Голови Верховного Суду України, а за відсутності заступника Голови - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
-336- Бабурін О.В.
Частину 3 статті 41 після слів "У разі" доповнити словами "постійної (через не призначення) або тимчасової (через хворобу, відрядження тощо)".
 
Відхилено   3. У разі відсутності Голови Верховного Суду України його адміністративні повноваження здійснює заступник Голови Верховного Суду України, а за відсутності заступника Голови - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
    -337- Швець В.Д.
У статті 41 частину третю викласти у такій редакції:
"3. У разі відсутності Голови Верховного Суду України його адміністративні повноваження здійснює Перший заступник Голови, за відсутності Першого заступника - заступник Голови Верховного Суду України згідно з розподілом обов'язків."
 
Відхилено    
    -338- Лабунська А.В.
Статтю 41 доповнити частиною 4 такого змісту :
"4. Голова Верховного Суду України є одночасно головою Судового сенату, до складу якого він входить як суддя Верховного Суду України.".
 
Відхилено    
    -339- Кармазін Ю.А.
Статтю 41 викласти в такій редакції:
"Стаття 41. Голова Верховного Суду України
1. Голова Верховного Суду України відповідно до цього Закону:
1) організовує діяльність Верховного Суду України;
2) розподіляє обов'язки між першим заступником Голови Верховного Суду України, заступниками Голови Верховного Суду України, головами судових палат Верховного Суду України;
3) скликає Пленум Верховного Суду України, вносить питання на їх розгляд і головує на їх засіданнях;
4) може головувати в судових засіданнях колегій суддів Верховного Суду України при розгляді будь-якої справи;
5) вносить подання Президенту України щодо утворення та ліквідації судів загальної юрисдикції, а також визначення кількості суддів, заступників голів судів у них;
6) вносить подання про призначення та обрання, а також звільнення з посади суддів відповідно до цього Закону; вносить подання про призначення суддів на адміністративні посади у випадках і порядку, передбачених цим Законом;
7) на підставі актів про обрання суддею Верховного Суду України або припинення повноважень судді видає відповідний наказ;
8) вносить на розгляд Пленуму Верховного Суду України пропозиції щодо кількості суддів у складі судових палат і Військової судової колегії Верховного Суду України;
9) вносить подання до Кваліфікаційної комісії суддів України про проведення кваліфікаційної атестації суддів Верховного Суду України, апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів;
10) вносить Президенту України подання про затвердження переліку штатних посад військових суддів та відповідних цим посадам військових звань, а також про присвоєння відповідно до закону вищих військових звань військовим суддям;
11) організовує фінансування та організаційне забезпечення діяльності Верховного Суду України, затверджує штатний розпис і кошторис витрат на утримання Верховного Суду України;
12) затверджує положення про апарат та структурні підрозділи апарату Верховного Суду України;
13) керує організацією роботи судових палат; здійснює загальне керівництво роботою апарату Верховного Суду України, приймає на роботу та звільняє працівників апарату Верховного Суду України, в установленому законом порядку присвоює їм ранги державного службовця, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
14) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність Верховного Суду України;
15) представляє Верховний Суд України та систему судів загальної юрисдикції у зносинах з іншими органами державної влади України, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, а також з органами влади інших держав та міжнародними організаціями.
2. Голова Верховного Суду України з питань, що належать до його повноважень, видає накази та розпорядження.
3. Голова Верховного Суду України за посадою входить до складу Вищої ради юстиції.
4. Голова Верховного Суду України має Першого заступника та заступників Голови Верховного Суду України. У разі відсутності Голови Верховного Суду України його повноваження здійснює Перший заступник Голови, а за відсутності Першого заступника – заступник Голови Верховного Суду України згідно з розподілом обов'язків.".
 
Враховано редакційно    
248. Стаття 42. Порядок обрання Голови Верховного Суду України
 
   Стаття 42. Порядок обрання Голови Верховного Суду України
 
249. 1. Голова Верховного Суду України обирається на посаду строком на п'ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України більшістю голосів від загального складу Пленуму шляхом таємного голосування.
 
   1. Голова Верховного Суду України обирається на посаду строком на п'ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України більшістю голосів від загального складу Пленуму шляхом таємного голосування.
 
250. 2. Пленум Верховного Суду України з питання обрання Голови Верховного Суду України скликається не пізніше одного місяця з дня припинення повноважень попереднього Голови Верховного Суду України.
 
   2. Пленум Верховного Суду України з питання обрання Голови Верховного Суду України скликається не пізніше одного місяця з дня припинення повноважень попереднього Голови Верховного Суду України.
 
251. 3. Процедура обрання на посаду Голови Верховного Суду України та звільнення його з посади встановлюється Регламентом Пленуму Верховного Суду України, що затверджується Пленумом. Зміна регламентної процедури менше ніж за шість місяців до закінчення строку повноважень Голови Верховного Суду України не допускається.
 
-340- Мойсик В.Р.
Статтю 42 доповнити новою частиною четвертою такого змісту:
"4. Голова Верховного Суду України не може бути обраний на цю посаду більш ніж на два строки підряд."
 
Відхилено   3. Процедура обрання на посаду Голови Верховного Суду України та звільнення його з посади встановлюється Регламентом Пленуму Верховного Суду України, що затверджується Пленумом. Зміна регламентної процедури менше ніж за шість місяців до закінчення строку повноважень Голови Верховного Суду України не допускається.
Стаття 42-1 Порядок дострокового звільнення з посади Голови Верховного Суду України
1. Голова Верховного Суду України може бути достроково звільнений з посади з підстав, встановлених законом. Повноваження Голови Верховного Суду України також припиняються достроково внаслідок висловлення йому недовіри Пленумом Верховного Суду України.
2. Порядок дострокового припинення повноважень Голови Верховного Суду України внаслідок висловлення йому недовіри Пленумом Верховного Суду України визначається виключно цією статтею, Регламент Пленуму Верховного Суду України щодо цього порядку не застосовується.
3. Питання про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України розглядається Пленумом Верховного Суду України за поданням не менш як п’ятої частини суддів від складу Пленуму Верховного Суду України, скріпленим їх підписами. Подання має бути вмотивованим.
4. Для проведення Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голові Верховного Суду України судді, визначені в частині третій цієї статті, створюють організаційний комітет та призначають його голову і заступника, про що складається протокол.
5. Організаційний комітет забезпечує підготовку і проведення Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голові Верховного Суду України у двадцятиденний термін з дня його створення. Учасники засідання Пленуму Верховного Суду України повідомляються організаційним комітетом про день і час скликання Пленуму Верховного Суду України та питання, що виноситься на його розгляд, з надсиланням відповідних матеріалів у порядку, встановленому цим Законом. Внесення до порядку денного Пленуму Верховного Суду України інших питань, крім висловлення недовіри Голові Верховного Суду України, забороняється.
6. Засідання Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голові Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому більше половини суддів від складу Пленуму Верховного Суду України. На засіданні Пленуму Верховного Суду України головує голова організаційного комітету, а в разі його відсутності – заступник голови організаційного комітету.
7. Головуючий виносить на затвердження Пленуму Верховного Суду України пропозиції щодо секретаря засідання Пленуму Верховного Суду України, персонального складу лічильної комісії, а також форми бюлетня та протоколу голосування, які затверджуються відкритим голосуванням.
8. Питання про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України розглядається за участі Голови Верховного Суду України або без його участі. Голова Верховного Суду України по суті порушених питань може також надати письмові пояснення, які висвітлюються ним або упововаженою ним особою на засіданні Пленуму Верховного Суду України.
9. Організаційний комітет визначає порядок проведення засідання та процедуру голосування з урахуванням вимог цього Закону та здійснює контроль за її дотриманням.
10. Рішення про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України приймається шляхом таємного голосування більшістю голосів від складу Пленуму Верховного Суду України.
11. Рішення про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України оформлюється Постановою Пленуму Верховного Суду України, яка підписується головуючим та секретарем засідання, обраним Пленумом Верховного Суду України за пропозицією головуючого.
12. Висловлення недовіри Голові Верховного Суду України не позбавляє його повноважень судді Верховного Суду України. У разі дострокового припинення повноважень Голови Верховного Суду України обрання Голови Верховного Суду України здійснюється в порядку, встановленому цим Законом.
13. Питання про недовіру Голові Верховного Суду України не може ініціюватися протягом року з дня його розгляду на засіданні Пленуму Верховного Суду України.
14. Порядок звільнення з посади Голови Верховного Суду України з підстав, не пов’язаних з висловленням йому Пленумом Верховного Суду України недовіри, визначається законом та Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
 
    -341- Швець В.Д.
Статтю 42 доповнити новою частиною четвертою такого змісту:
"4. Голова Верховного Суду України не може бути обраний на цю посаду більш ніж на два строки підряд."
 
Відхилено    
    -342- Кармазін Ю.А.
Статтю 42 викласти в такій редакції:
"Стаття 42. Порядок обрання Голови Верховного Суду України
1. Голова Верховного Суду України обирається на посаду та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України строком на п'ять років таємного голосуванням шляхом подачі бюлетенів. Голова Верховного Суду України вважається обраним, якщо за нього подано більшість голосів від загального складу Пленуму.
2. Пленум Верховного Суду України з питання обрання Голови Верховного Суду України скликається не пізніше одного місяця з дня припинення повноважень попереднього Голови Верховного Суду України.
3. Процедура обрання Голови Верховного Суду України та звільнення його з посади встановлюється Регламентом Пленуму Верховного Суду України. Не допускається зміна регламентної процедури пізніше шести місяців до закінчення строку повноважень Голови Верховного Суду України.
3. Голова Верховного Суду України не може бути обраний на цю посаду більш ніж на два строки.".
 
Відхилено    
252. Стаття 43. Заступник Голови Верховного Суду України
 
   Стаття 43. Заступник Голови Верховного Суду України
 
253. 1. Заступник Голови Верховного Суду України обирається на посаду строком на п’ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України більшістю голосів від загального складу Пленуму шляхом таємного голосування.
 
   1. Заступник Голови Верховного Суду України обирається на посаду строком на п’ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України більшістю голосів від загального складу Пленуму шляхом таємного голосування.
 
254. 2. Заступник Голови Верховного Суду України може бути достроково звільнений з посади у порядку, встановленому Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
 
   2. Заступник Голови Верховного Суду України може бути достроково звільнений з посади у порядку, встановленому Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
 
255. 3. Заступник Голови Верховного Суду України здійснює адміністративні повноваження, визначені Головою Верховного Суду України, та інформує Пленум Верховного Суду України про свою діяльність.
 
-343- Лабунська А.В.
Статтю 43 доповнити частиною 4 наступного змісту :
"4. Заступник Голови Верховного Суду України є одночасно головою Судового сенату, до складу якого він входить як суддя Верховного Суду України.".
 
Відхилено   3. Заступник Голови Верховного Суду України здійснює адміністративні повноваження, визначені Головою Верховного Суду України, та інформує Пленум Верховного Суду України про свою діяльність.
 
    -344- Мойсик В.Р.
Статтю 43 викласти у такій редакції:
"Стаття 43. Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України
Перший заступник Голови Верховного Суду України та заступники Голови Верховного Суду України здійснюють керівництво роботою структурних підрозділів Суду відповідно до встановленого розподілу обов'язків, можуть головувати у судових засіданнях колегій суддів Верховного Суду України, організовують роботу відповідних судових палат, виконують інші обов'язки, визначені розпорядженням Голови Верховного Суду України.
Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України з питань, що належать до їх повноважень, видають накази та розпорядження.
Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України призначаються на посаду з числа суддів Верховного Суду України строком на п'ять років та звільняються з посади Пленумом Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України, погодженим з Радою суддів України. Рішення Пленуму про призначення на посаду Першого заступника та заступника Голови Верховного Суду України приймається шляхом таємного голосування у строк не пізніше одного місяця з дня утворення відповідної вакантної посади. Вони можуть бути призначені на адміністративні посади повторно.
Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України можуть бути достроково звільнені з посади також за ініціативою Ради суддів України в порядку, встановленому Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
 
Відхилено    
    -345- Кармазін Ю.А.
Статтю 43 викласти в такій редакції:
"Стаття 43. Заступники Голови Верховного Суду України
1. Перший заступник Голови Верховного Суду України та заступники Голови Верховного Суду України здійснюють керівництво роботою структурних підрозділів Суду відповідно до встановленого розподілу обов'язків, можуть головувати у судових засіданнях колегій суддів Верховного Суду України, організовують роботу відповідних судових палат, виконують інші обов'язки, визначені розпорядженням Голови Верховного Суду України.
2. Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України з питань, що належать до їх повноважень, видають розпорядження.
3. Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України призначаються на посаду з числа суддів Верховного Суду України строком на п'ять років та звільняються з посади Пленумом Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України. Рішення Пленуму про призначення на посаду Першого заступника та заступника Голови Верховного Суду України приймається шляхом таємного голосування у строк не пізніше трьох місяців з дня утворення відповідної вакантної посади. Вони можуть бути призначені на адміністративні посади повторно, але не більше ніж на два строки підряд.
4. Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України можуть бути достроково звільнені з посади також в порядку, встановленому Регламентом Пленуму Верховного Суду України, за письмовою пропозицією половини складу суддів відповідної судової палати Верховного Суду України.".
 
Відхилено    
    -346- Лабунська А.В.
Главу 5 доповнити новою статтею 43-1 "Судові сенати Верховного Суду України" у такій редакції:
"Стаття Судові сенати Верховного Суду України
1.Судові сенати Верховного Суду України:
1) здійснюють судочинство у справах, віднесених до їхньої компетенції, в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) аналізують судову статистику та вивчають судову практику;
3) готують проекти постанов Пленуму Верховного Суду України;
4) здійснюють інші повноваження, передбачені законом.
2. Судовий сенат Верховного Суду України очолює голова Судового сенату.
3. Голова Судового сенату:
1) організовує роботу відповідного Судового сенату;
2) формує колегії суддів для розгляду судових справ, головує в судових засіданнях або призначає для цього суддів;
3) організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення і узагальнення судової практики у справах юрисдикції Судового сенату; має право витребувати з відповідних судів справи, судові рішення в яких набрали законної сили;
4) вносить на розгляд Пленуму Верховного Суду України пропозиції щодо необхідності роз'яснення судам окремих питань застосування законодавства у судовій практиці;
5) забезпечує надання методичної допомоги відповідним судам нижчого рівня з метою правильного застосування законодавства;
6) здійснює інші передбачені законом повноваження.
4. Голова Судового сенату Верховного Суду України призначається на посаду за рекомендацією простої більшості суддів відповідного Сенату строком на п'ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України шляхом таємного голосування.
5. Голова Судового сенату має заступника, який забезпечує організацію розгляду справ у судових засіданнях, виконує інші доручення голови сенату щодо організації діяльності Судового сенату, а також виконує обов'язки голови Судового сенату за його відсутності. Заступник голови Судового сенату призначається на посаду з числа суддів, які входять до відповідного сенату звільняється з посади в порядку, передбаченому для призначення голови Судового сенату.
6. Пропозиція про увільнення судді від виконання обов’язків голови Судового сенату чи його заступника може бути внесена більшістю суддів відповідного сенату.".
 
Відхилено    
    -347- Мойсик В.Р.
Доповнити законопроект після статті 43 новою статтею такого змісту:
"Стаття _. Судові палати Верховного Суду України
Судові палати Верховного Суду України:
здійснюють судочинство у справах, віднесених до їх відання, в порядку, встановленому процесуальним законом;
аналізують судову статистику та вивчають судову практику;
готують проекти постанов Пленуму Верховного Суду України;
здійснюють інші повноваження, передбачені законом.
Судова палата Верховного Суду України утворюється за рішенням Пленуму Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України. Судову палату Верховного Суду України очолює голова Судової палати.
Голова Судової палати:
організовує роботу відповідної Судової палати;
організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення і узагальнення судової практики у справах юрисдикції Судової палати; має право витребувати з відповідних судів справи, судові рішення в яких набрали законної сили;
інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність Судової палати;
вносить на розгляд Пленуму Верховного Суду України пропозиції щодо необхідності роз'яснення судам окремих питань застосування законодавства у судовій практиці;
забезпечує надання методичної допомоги відповідним судам нижчого рівня з метою правильного застосування законодавства;
здійснює інші передбачені законом повноваження.
Голова Судової палати Верховного Суду України призначається на посаду за пропозицією Голови Верховного Суду України з числа суддів Верховного Суду України строком на п'ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України шляхом таємного голосування.
Голова Судової палати має заступника, який забезпечує організацію розгляду справ у судових засіданнях, виконує інші доручення голови палати щодо організації діяльності Судової палати, а також виконує обов'язки голови Судової палати за його відсутності. Заступник голови Судової палати призначається на посаду з числа суддів Верховного Суду України та звільняється з посади в порядку, передбаченому для призначення голови Судової палати.
Пропозиція про звільнення судді з посади голови Судової палати чи його заступника може бути внесена Головою Верховного Суду України або не менш як половиною складу суддів відповідної палати за їх підписами.
Голова Судової палати та його заступник можуть бути призначені на адміністративні посади повторно.
При Судовій палаті діє група наукових консультантів Верховного Суду України".
 
Відхилено    
    -348- Швець В.Д.
Статтю 43 викласти у такій редакції:
"Стаття 43. Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України
1) Перший заступник Голови Верховного Суду України та заступники Голови Верховного Суду України здійснюють керівництво роботою структурних підрозділів Суду відповідно до встановленого розподілу обов'язків, можуть головувати у судових засіданнях колегій суддів Верховного Суду України, організовують роботу відповідних судових палат, виконують інші обов'язки, визначені розпорядженням Голови Верховного Суду України.
2) Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України з питань, що належать до їх повноважень, видають накази та розпорядження.
3) Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України призначаються на посаду з числа суддів Верховного Суду України строком на п'ять років та звільняються з посади Пленумом Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України, погодженим з Радою суддів України. Рішення Пленуму про призначення на посаду Першого заступника та заступника Голови Верховного Суду України приймається шляхом таємного голосування у строк не пізніше одного місяця з дня утворення відповідної вакантної посади. Вони можуть бути призначені на адміністративні посади повторно.
4) Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України можуть бути достроково звільнені з посади також за ініціативою Ради суддів України в порядку, встановленому Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
 
Відхилено    
    -349- Швець В.Д.
Доповнити після статті 43 новою статтею такого змісту:
"Стаття 43-1. Судові палати Верховного Суду України
1.Судові палати Верховного Суду України:
1) здійснюють судочинство у справах, віднесених до їх відання, в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) аналізують судову статистику та вивчають судову практику;
3) готують проекти постанов Пленуму Верховного Суду України;
4) здійснюють інші повноваження, передбачені законом.
2. Судова палата Верховного Суду України утворюється за рішенням Пленуму Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України. Судову палату Верховного Суду України очолює голова Судової палати.
3. Голова Судової палати:
1) організовує роботу відповідної Судової палати;
2) організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення і узагальнення судової практики у справах юрисдикції Судової палати; має право витребувати з відповідних судів справи, судові рішення в яких набрали законної сили;
3) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність Судової палати;
4) вносить на розгляд Пленуму Верховного Суду України пропозиції щодо необхідності роз'яснення судам окремих питань застосування законодавства у судовій практиці;
5) забезпечує надання методичної допомоги відповідним судам нижчого рівня з метою правильного застосування законодавства;
6) здійснює інші передбачені законом повноваження.
4. Голова Судової палати Верховного Суду України призначається на посаду за пропозицією Голови Верховного Суду України з числа суддів Верховного Суду України строком на п'ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України шляхом таємного голосування.
5. Голова Судової палати має заступника, який забезпечує організацію розгляду справ у судових засіданнях, виконує інші доручення голови палати щодо організації діяльності Судової палати, а також виконує обов'язки голови Судової палати за його відсутності. Заступник голови Судової палати призначається на посаду з числа суддів Верховного Суду України та звільняється з посади в порядку, передбаченому для призначення голови Судової палати.
6. Пропозиція про звільнення судді з посади голови Судової палати чи його заступника може бути внесена Головою Верховного Суду України або не менш як половиною складу суддів відповідної палати за їх підписами.
7. Голова Судової палати та його заступник можуть бути призначені на адміністративні посади повторно.
8. При Судовій палаті діє група наукових консультантів Верховного Суду України".
 
Відхилено    
256. Стаття 44. Пленум Верховного Суду України
 
   Стаття 44. Пленум Верховного Суду України
 
257. 1. Пленум Верховного Суду України є колегіальним органом, повноваження якого визначаються Конституцією України та цим Законом. До складу Пленуму Верховного Суду України входять усі судді Верховного Суду України.
 
   1. Пленум Верховного Суду України є колегіальним органом, повноваження якого визначаються Конституцією України та цим Законом. До складу Пленуму Верховного Суду України входять усі судді Верховного Суду України.
 
258. 2. Пленум Верховного Суду України:
 
   2. Пленум Верховного Суду України:
 
259. 1) обирає на посади та звільняє з посад Голову Верховного Суду України, його заступника у порядку, встановленому цим Законом;
 
   1) обирає на посади та звільняє з посад Голову Верховного Суду України, його заступника у порядку, встановленому цим Законом;
 
260. 2) призначає на посаду з числа суддів Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України та звільняє з посади секретаря Пленуму Верховного Суду України;
 
   2) призначає на посаду з числа суддів Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України та звільняє з посади секретаря Пленуму Верховного Суду України;
 
261. 3) заслуховує інформацію Голови Верховного Суду України, заступника Голови Верховного Суду України про їх діяльність;
 
   3) заслуховує інформацію Голови Верховного Суду України, заступника Голови Верховного Суду України про їх діяльність;
 
262. 4) дає висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судової системи та діяльності Верховного Суду України;
 
-350- Льовочкіна Ю.В.
Пункт 4 частини 2 статті 44 викласти в такій редакції:
"4) дає висновки щодо проектів Законів України, які стосуються питань здійснення правосуддя;".
 
Відхилено   4) надає висновки щодо проектів законодавчих актів, які стосуються судової системи та діяльності Верховного Суду України;
 
    -351- Стецьків Т.С.
Частину другу статті 44 після пункту 3 доповнити пунктом такого змісту:
„4) узагальнює з метою забезпечення однакового застосування норм права при вирішенні справ судами загальної юрисдикції практику застосування матеріального і процесуального законодавства".
 
Відхилено    
263. 5) приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України з питань конституційності законів та інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
 
   5) приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України з питань конституційності законів та інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
 
264. 6) дає висновок щодо наявності чи відсутності в діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
 
   6) надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, в яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
 
265. 7) затверджує Регламент Пленуму Верховного Суду України.
 
-352- Стретович В.М.
Ч. 2 ст. 44 доповнити пунктами 8-9 в такій редакції:
8) дає обов’язкові роз’яснення судам загальної юрисдикції з питань застосування законодавства, у разі необхідності визнає нечинними відповідні роз’яснення вищих спеціалізованих судів;
9) розглядає матеріали вивчення стану здійснення судочинства судами загальної юрисдикції, заслуховує інформацію голів вищих спеціалізованих, апеляційних та місцевих судів щодо організації роботи цих судів, приймає відповідні рекомендації".
 
Відхилено   7) затверджує Регламент Пленуму Верховного Суду України.
 
    -353- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Ч. 2 ст. 44 доповнити пунктами 8-9 в такій редакції:
8) дає обов’язкові роз’яснення судам загальної юрисдикції з питань застосування законодавства, у разі необхідності визнає нечинними відповідні роз’яснення вищих спеціалізованих судів;
9) розглядає матеріали вивчення стану здійснення судочинства судами загальної юрисдикції, заслуховує інформацію голів вищих спеціалізованих, апеляційних та місцевих судів щодо організації роботи цих судів, приймає відповідні рекомендації.
Зазначені повноваження Пленуму Верховного Суду України, необхідні для реалізації ч. 2 ст. 125 Конституції України.
 
Відхилено    
    -354- Бабурін О.В.
Частину 2 ст. 44 викласти у такій редакції:
"2. Пленум Верховного Суду України:
1) обирає на посади та звільняє з посад Голову Верховного Суду України, його заступника у порядку, встановленому цим Законом;
2) призначає на посаду з числа суддів Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України та звільняє з посади секретаря Пленуму Верховного Суду України;
3) заслуховує інформацію Голови Верховного Суду України, заступника Голови Верховного Суду України про їх діяльність;
4) розглядає справи відповідно до процесуального законодавства;
5) приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України з питань конституційності законів та інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
6) дає висновок щодо наявності чи відсутності в діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
7) затверджує Регламент Пленуму Верховного Суду України;
8) узагальнює з метою забезпечення однакового застосування норм права при вирішенні справ відповідної судової юрисдикції практику застосування матеріального і процесуального закону."
 
Відхилено    
266. 3. Засідання Пленуму Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу Пленуму.
 
   3. Засідання Пленуму Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу Пленуму, крім випадків, встановлених цим Законом.
 
267. 4. У засіданні Пленуму бере участь Міністр юстиції України. Матеріали з питань, які вносяться на розгляд Пленуму, надсилаються Міністру юстиції України не пізніш як за десять днів до засідання.
 
-355- Бабурін О.В.
Частину 4 ст. 44 після слів "Міністр юстиції України" доповнити словами "або його заступник".
 
Відхилено   4. У засіданні Пленуму бере участь Міністр юстиції України, Генеральний прокурор України або його заступник. Матеріали з питань, що виносяться на розгляд Пленуму, надсилаються Міністру юстиції України, Генеральному прокурору України не пізніш як за десять днів до засідання.
 
268. 5. На засідання Пленуму можуть бути запрошені представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації тощо.
 
   5. На засідання Пленуму можуть бути запрошені представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації та інші особи.
 
269. 6. Пленум Верховного Суду України скликається Головою Верховного Суду України в разі потреби або на вимогу не менш як четвертої частини від складу суддів Верховного Суду України, але не рідше одного разу на три місяці. В разі відсутності Голови Верховного Суду України Пленум скликається його заступником. Про день і час скликання Пленуму та питання, що вносяться на його розгляд, учасники засідання Пленуму повідомляються не пізніш як за десять днів до засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які вносяться на розгляд Пленуму.
 
   6. Пленум Верховного Суду України скликається Головою Верховного Суду України в разі потреби або на вимогу не менш як четвертої частини від складу суддів Верховного Суду України, але не рідше одного разу на три місяці. У разі відсутності Голови Верховного Суду України Пленум скликається його заступником. Законом також може бути встановлена інша процедура скликання Пленуму Верховного Суду України. Про день і час скликання Пленуму та питання, що виносяться на його розгляд, учасники засідання Пленуму повідомляються не пізніш як за десять днів до засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які виносяться на розгляд Пленуму.
 
270. 7. Засідання Пленуму веде Голова Верховного Суду України, а в разі його відсутності - заступник Голови Верховного Суду України відповідно до Регламенту.
 
   7. Засідання Пленуму веде Голова Верховного Суду України, а в разі його відсутності - заступник Голови Верховного Суду України відповідно до Регламенту. У випадках, встановлених цим Законом, засідання Пленуму веде голова організаційного комітету, створеного для проведення Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голові Верховного Суду України, або його заступник.
 
271. 8. Порядок роботи Пленуму Верховного Суду України встановлюється цим Законом та прийнятим відповідно до нього Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
 
   8. Порядок роботи Пленуму Верховного Суду України встановлюється цим Законом та прийнятим відповідно до нього Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
 
272. 9. Пленум Верховного Суду України приймає з розглянутих питань постанови. Постанови Пленуму Верховного Суду України підписуються головуючим на засіданні Пленуму та секретарем Пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі Верховного Суду України.
 
-356- Бевз В.А.
Частину дев'яту статті 44 доповнити наступним реченням:
"Постанови пленуму з питань застосування чинного законодавства при вирішенні спорів носять обов'язковий характер для Верховного суду України та судів нижчих рівнів.".
 
Відхилено   9. Пленум Верховного Суду України приймає з розглянутих питань постанови. Постанови Пленуму Верховного Суду України підписуються головуючим на засіданні Пленуму та секретарем Пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі Верховного Суду України.
 
273. 10. Секретар Пленуму Верховного Суду України організовує роботу секретаріату Пленуму, підготовку засідань Пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання постанов, прийнятих Пленумом Верховного Суду України.
 
-357- Мойсик В.Р.
Статтю 44 викласти у такій редакції:
"Стаття 44. Пленум Верховного Суду України
Пленум Верховного Суду України є колегіальним органом, повноваження якого визначаються Конституцією України та цим Законом. До складу Пленуму Верховного Суду України входять усі судді Верховного Суду України, голови вищих спеціалізованих судів, їх перші заступники.
Пленум Верховного Суду України:
відповідно до Конституції України обирає на посаду та звільняє з посади шляхом таємного голосування Голову Верховного Суду України, а також здійснює призначення та звільнення суддів з інших адміністративних посад у Верховному Суді України в порядку, встановленому цим Законом;
утворює судові палати Верховного Суду України, визначає їх кількісний склад, призначає голів судових палат та їх заступників;
призначає на посаду з числа суддів Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України та звільняє з посади секретаря Пленуму Верховного Суду України;
заслуховує інформації Голови Верховного Суду України, голів судових палат Верховного Суду України, голів вищих спеціалізованих судів та апеляційних судів щодо організації роботи судових палат та діяльності відповідних судів;
дає роз'яснення судам загальної юрисдикції з питань застосування законодавства, у разі необхідності визнає нечинними відповідні роз'яснення вищих спеціалізованих судів;
приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України з поданням про визнання законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим неконституційними, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
відповідно до Конституції України схвалює висновок щодо наявності чи відсутності в діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину, а також ухвалює подання до Верховної Ради України про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
затверджує Регламент Пленуму Верховного Суду України;
здійснює інші повноваження, передбачені законом.
Засідання Пленуму Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менш як двох третин складу Пленуму. У роботі Пленуму Верховного Суду України беруть участь Голова Вищої ради юстиції, Генеральний прокурор України та Міністр юстиції України. На засідання Пленуму можуть бути запрошені представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації тощо.
Пленум Верховного Суду України скликається Головою Верховного Суду України в разі потреби або на вимогу не менш як четвертої частини від складу суддів Верховного Суду України, але не рідше одного разу на три місяці. В разі відсутності Голови Верховного Суду України Пленум скликається його заступником. Про день і час скликання Пленуму та питання, що вносяться на його розгляд, учасники засідання Пленуму повідомляються не пізніш як за десять днів до засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які вносяться на розгляд Пленуму.
Проекти постанов Пленуму Верховного Суду України щодо надання роз'яснення з питань застосування законодавства при вирішенні судових справ повинні бути надіслані Генеральному прокурору України та Міністру юстиції України не пізніш як за десять днів до засідання.
Засідання Пленуму веде Голова Верховного Суду України, а у разі його відсутності - Перший заступник або інший заступник Голови Верховного Суду України відповідно до Регламенту.
Порядок роботи Пленуму Верховного Суду України встановлюється цим Законом та прийнятим відповідно до нього Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
Пленум Верховного Суду України приймає з розглянутих питань постанови. Постанови Пленуму Верховного Суду України підписуються головуючим на засіданні Пленуму та секретарем Пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі Верховного Суду України.
Секретар Пленуму Верховного Суду України організовує роботу секретаріату Пленуму, підготовку засідань Пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання постанов, прийнятих Пленумом Верховного Суду України."
 
Відхилено   10. Секретар Пленуму Верховного Суду України організовує роботу секретаріату Пленуму, підготовку засідань Пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання постанов, прийнятих Пленумом Верховного Суду України.
11. Особливості проведення Пленуму Верховного Суду України з розгляду окремих питань, у тому числі щодо процедури скликання, повноважності засідання, порядку роботи, процедури голосування, порядку прийняття рішень та підписання постанов, прийнятих Пленумом Верховного Суду України, встановлюються законом.
 
    -358- Швець В.Д.
Статтю 44 викласти у такій редакції;
"Стаття 44. Пленум Верховного Суду України
1.Пленум Верховного Суду України є колегіальним органом,повноваження якого визначаються Конституцією України та цим Законом. До складу Пленуму Верховного Суду України входять усі судді Верховного Суду України, голови вищих спеціалізованих судів, їх перші заступники.
2. Пленум Верховного Суду України:
1) відповідно до Конституції України обирає на посаду та звільняє з посади шляхом таємного голосування Голову Верховного Суду України, а також здійснює призначення та звільнення суддів з інших адміністративних посад у Верховному Суді України в порядку, встановленому цим Законом;
2) утворює судові палати Верховного Суду України, визначає їх кількісний склад, призначає голів судових палат та їх заступників;
3) призначає на посаду з числа суддів Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України та звільняє з посади секретаря Пленуму Верховного Суду України;
4) заслуховує інформації Голови Верховного Суду України, голів судових палат Верховного Суду України, голів вищих спеціалізованих судів та апеляційних судів щодо організації роботи судових палат та діяльності відповідних судів;
5) дає роз'яснення судам загальної юрисдикції з питань застосування законодавства, у разі необхідності визнає нечинними відповідні роз'яснення вищих спеціалізованих судів;
6) приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України з поданням про визнання законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим неконституційними, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
7) відповідно до Конституції України схвалює висновок щодо наявності чи відсутності в діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину, а також ухвалює подання до Верховної Ради України про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
8) затверджує Регламент Пленуму Верховного Суду України;
9) здійснює інші повноваження, передбачені законом.
3. Засідання Пленуму Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менш як двох третин складу Пленуму. У роботі Пленуму Верховного Суду України беруть участь Голова Вищої ради юстиції, Генеральний прокурор України та Міністр юстиції України. На засідання Пленуму можуть бути запрошені представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації тощо.
4. Пленум Верховного Суду України скликається Головою Верховного Суду України в разі
потреби або на вимогу не менш як четвертої частини від складу суддів Верховного Суду України, але не рідше одного разу на три місяці. В разі відсутності Голови Верховного Суду України Пленум скликається його заступником. Про день і час скликання Пленуму та питання, що вносяться на його розгляд, учасники засідання Пленуму повідомляються не пізніш як за десять днів до засідання. У цей же строк надсилаються матеріали щодо питань, які вносяться на розгляд Пленуму.
5. Проекти постанов Пленуму Верховного Суду України щодо надання роз'яснення з питань застосування законодавства при вирішенні судових справ повинні бути надіслані Генеральному прокурору України та Міністру юстиції України не пізніш як за десять днів до засідання.
6. Засідання Пленуму веде Голова Верховного Суду України, а у разі його відсутності Перший заступник або інший заступник Голови Верховного Суду України відповідно до Регламенту.
7. Порядок роботи Пленуму Верховного Суду України встановлюється цим Законом та прийнятим відповідно до нього Регламентом Пленуму Верховного Суду України.
8. Пленум Верховного Суду України приймає з розглянутих питань постанови. Постанови Пленуму Верховного Суду України підписуються головуючим на засіданні Пленуму та секретарем Пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі Верховного Суду України.
9. Секретар Пленуму Верховного Суду України організовує роботу секретаріату Пленуму, підготовку засідань Пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання постанов, прийнятих Пленумом Верховного Суду України."
 
Відхилено    
    -359- Кармазін Ю.А.
Статтю 44 викласти в такій редакції:
"Стаття 44. Пленум Верховного Суду України
1. Пленум Верховного Суду України є колегіальним органом, повноваження якого визначаються Конституцією України та цим Законом. До складу Пленуму Верховного Суду України входять усі судді Верховного Суду України.
2. Пленум Верховного Суду України:
1) обирає з числа суддів цього суду та звільняє з посад таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів Голову, першого заступника Голови та заступників Голови Верховного Суду України;
2) обирає з числа суддів цього суду та звільняє з посад шляхом таємного голосування голову та заступників голову Військової судової колегії, а також голів та заступників голів судових палат Верховного Суду України;
3) обирає з числа суддів цього суду та звільняє з посади шляхом таємного голосування секретаря Пленуму Верховного Суду України;
4) утворює судові палати та Військову судову колегію, визначає їх кількісний склад;
5) розглядає судові справи у випадках, передбачених процесуальним законодавством;
6) заслуховує інформацію Голови Верховного Суду України, першого заступника Голови Верховного Суду України, заступників Голови Верховного Суду України, голів судових палат Верховного Суду України, голови Військової судової колегії, голів апеляційних і вищих спеціалізованих судів про роботу судових палат та діяльність відповідних судів;
7) дає судам обов'язкові роз'яснення з метою забезпечення однакового застосування норм права в судовій практиці. У разі необхідності визнає нечинними рекомендаційні роз'яснення щодо застосування законодавства вищих спеціалізованих судів, визначає неврегульовані законом процедури розгляду судових справ, звертається до суб’єктів права законодавчої ініціативи з пропозиціями щодо внесення змін до чинного законодавства;
8) приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України з питань конституційності законів та інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
9) дає висновок щодо наявності чи відсутності в діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я.
3. Засідання Пленуму Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу Пленуму.
4. У роботі Пленуму Верховного Суду України у порядку, визначеному Регламентом Пленуму Верховного Суду України, беруть участь Генеральний прокурор України, Міністр юстиції України або його заступник.
5. На засідання Пленуму можуть бути запрошені працівники апарату Верховного Суду України, представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації.
6. Пленум скликається за необхідністю, але не рідше ніж один раз на три місяці. Скликає Пленум Голова Верховного Суду України, який вносить на його розгляд відповідні питання і головує на його засіданні. У разі відсутності Голови Верховного Суду України Пленум скликає і веде Перший заступник чи один із заступників Голови Верховного Суду України, старший за віком. Пленум має бути скликаний також на вимогу однієї третини суддів Верховного Суду України за їх підписами.
7. Порядок роботи Пленуму Верховного Суду України встановлюється цим Законом та прийнятим відповідно до нього Регламентом Пленуму Верховного Суду України, що затверджується Пленумом Верховного Суду України.
8. Пленум Верховного Суду України приймає з розглянутих питань постанови. Постанови Пленуму Верховного Суду України підписуються головуючим на засіданні Пленуму та секретарем Пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі Верховного Суду України.".
 
Враховано редакційно    
    -360- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект статтею 44-1 такого змісту:
"Стаття 44-1. Секретар Пленуму Верховного Суду України
1. Секретар Пленуму Верховного Суду України, поряд із здійсненням повноважень судді Верховного Суду України здійснює організаційну роботу з підготовки та проведення засідань Пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання постанов, прийнятих Пленумом Верховного Суду України.
2. Секретар Пленуму Верховного Суду України обирається на посаду шляхом таємного голосування з числа суддів цього суду строком на п'ять років і звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України.
3. Порядок обрання і звільнення секретаря Пленуму Верховного Суду України та звільнення його з посади встановлюється Регламентом Пленуму Верховного Суду України.".
 
Відхилено    
    -361- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект статтею 44-2 такого змісту:
"Стаття 44-2-. Судові палати Верховного Суду України
1. Судові палати Верховного Суду України:
1) здійснюють судочинство у справах, віднесених до їх компетенції, в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) аналізують судову статистику та вивчають судову практику;
3) готують проекти постанов Пленуму Верховного Суду України.
2. Судові палати Верховного Суду України утворюються за рішенням Пленуму Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України. Судову палату Верховного Суду України очолює голова Судової палати.
3. Голова Судової палати Верховного Суду України:
1) організовує роботу відповідної Судової палати;
2) утворює колегії суддів для розгляду судових справ, головує в судових засіданнях або призначає для цього суддів;
3) організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення і узагальнення судової практики у справах юрисдикції Судової палати; має право витребувати з відповідних судів справи, судові рішення в яких набрали законної сили;
4) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність Судової палати;
5) вносить на розгляд Пленуму Верховного Суду України проекти постанов Пленуму щодо роз'яснення судам питань застосування законодавства у судовій практиці з юрисдикції Судової палати, пропозиції щодо визначення неурегульованих законом процедур розгляду судових справ, визнання нечинними рекомендаційних роз'яснень Пленуму вищого спеціалізованого суду, звернення до суб’єктів права законодавчої ініціативи з пропозиціями щодо внесення змін до чинного законодавства;
6) забезпечує надання методичної допомоги відповідним судам нижчого рівня з метою правильного застосування законодавства.
4. Голова Судової палати має заступника, який забезпечує організацію розгляду справ у судових засіданнях, виконує покладені на нього розпорядженням голови Судової палати обов'язки щодо організації роботи Судової палати, а також заміщає голову Судової палати у разі його відсутності. Заступник голови Судової палати призначається на посаду з числа суддів Верховного Суду України та звільняється з посади в порядку, передбаченому для призначення голови Судової палати.
Заступник голови Судової палати Верховного Суду України, з питань, що належать до його повноважень, видає розпорядження.
5. Пропозиція про звільнення судді з посади заступника голови Судової палати може бути внесена Головою Верховного Суду України або не менш як половиною складу суддів відповідної палати за їх підписами.
6. Заступник голови Судової палати може бути призначений на адміністративну посаду повторно, але не більше ніж на два строки підряд.
7. Військову судову колегію очолює голова колегії, який за посадою прирівнюється до заступника голови Судової палати.
8. При Судовій палаті діє група наукових консультантів Верховного Суду України.".
 
Відхилено    
    -362- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект статтею 44-3 такого змісту:
"Стаття 44-3 Апарат Верховного Суду України
1. Організаційно-правове, інформаційно-довідкове, науково-експертне і матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховного Суду України здійснює апарат Верховного Суду України. Загальну чисельність, структуру, положення про апарат затверджує Голова Верховного Суду України за згодою Пленуму Верховного Суду України. Забезпечення виконання Головою Верховного Суду України його повноважень здійснює служба Голови Верховного Суду України, яка є структурним підрозділом апарату Верховного Суду України.
2. Керівник апарату Верховного Суду України:
організовує роботу апарату суду;
2) вносить Голові Верховного Суду України подання про призначення на посади та звільнення з посад працівників апарату Верховного Суду України, присвоєння їм в установленому законом порядку рангів державного службовця, застосування до них заохочень і накладання дисциплінарних стягнень;
3) вносить Голові Верховного Суду України для затвердження проекти положень про структурні підрозділи апарату Верховного Суду України;
4) займається питаннями поточного і перспективного фінансування, матеріально-технічного, науково-експертного та іншого забезпечення діяльності Верховного Суду України, вносить пропозиції про штатний розпис і кошторис витрат на утримання Верховного Суду України;
5) забезпечує ведення діловодства, архіву, фінансового і матеріального обліку у суді;
6) організовує роботу по підбору, підготовці кадрів та підвищенню кваліфікації працівників апарату суду;
7) інформує Голову Верховного Суду України, Пленум Верховного Суду України про діяльність апарату Верховного Суду України і про потреби його діяльності;
8) забезпечує інформування громадян, підприємств, установ, організацій про діяльність Верховного Суду України на офіційному веб-сайті Верховного Суду України, комп’ютеризацію суду для здійснення судочинства;
9) здійснює зв’язки з відповідними органами, установами, організаціями з питань забезпечення діяльності Верховного Суду України та суддів Верховного Суду України.
Керівник апарату Верховного Суду України з питань, які належать до його повноважень, видає накази і розпорядження.
3. Апарат Верховного Суду України здійснює свою діяльність на основі положення, яке затверджується Головою Верховного Суду України.
4. Керівник апарату та працівники апарату Верховного Суду України є державними службовцями.
5. За умовами оплати праці, матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного та транспортного забезпечення керівник апарату Верховного Суду України прирівнюється до керівників апаратів вищих органів законодавчої та виконавчої влади, а інші працівники апарату Суду – до відповідних категорій службовців апаратів вищих органів законодавчої та виконавчої влади.
6. Для забезпечення Верховного Суду України нормативно-правовими актами, науковою та іншою спеціальною літературою, матеріалами судової практики діє бібліотека Верховного Суду України, положення про яку затверджується Головою Верховного Суду України.
7. Матеріали, пов'язані з діяльністю Верховного Суду України, зберігаються в архіві Верховного Суду України.".
 
Відхилено    
274. Стаття 45. Науково-консультативна рада та офіційний друкований орган Верховного Суду України
 
-363- Бабурін О.В.
Статтю 45 виключити.
 
Відхилено   Стаття 45. Науково-консультативна рада та офіційний друкований орган Верховного Суду України
 
275. 1. Науково-консультативна рада утворюється при Верховному Суді України з числа висококваліфікованих фахівців у галузі права для попереднього розгляду проектів постанов Пленуму Верховного Суду України стосовно дачі висновків щодо проектів законодавчих актів та з інших питань діяльності Верховного Суду України, підготовка яких потребує наукового забезпечення.
 
-364- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 45 викласти в такій редакції:
"1. Науково-консультативна рада утворюється при Верховному Суді України з числа висококваліфікованих фахівців у галузі права для попереднього розгляду проектів постанов Пленуму Верховного Суду України щодо роз'яснення законодавства, надання висновків щодо проектів законодавчих актів та з інших питань діяльності Верховного Суду України, підготовка яких потребує наукового забезпечення.".
 
Відхилено   1. Науково-консультативна рада утворюється при Верховному Суді України з числа висококваліфікованих фахівців у галузі права для попереднього розгляду проектів постанов Пленуму Верховного Суду України стосовно надання висновків щодо проектів законодавчих актів та з інших питань діяльності Верховного Суду України, підготовка яких потребує наукового забезпечення.
 
276. 2. Порядок організації та діяльності Науково-консультативної ради визначається положенням, що затверджується Пленумом Верховного Суду України.
 
   2. Порядок організації та діяльності Науково-консультативної ради визначається положенням, що затверджується Пленумом Верховного Суду України.
 
277. 3. Верховний Суд України має офіційний друкований орган, в якому публікуються матеріали судової практики Верховного Суду України та інших судів загальної юрисдикції, матеріали з питань організації діяльності судів загальної юрисдикції та інші матеріали.
 
-365- Прокопчук Ю.В.
Главу 5 Розділу ІІ викласти в такій редакції:
"Глава 5. Верховний Суд України.
Стаття 38. Верховний Суд України - найвищий судовий орган
1. Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції.
2. Верховний Суд України забезпечує дію принципів верховенства права та законності, а також однакове застосування законодавства при здійсненні правосуддя усіма судами загальної юрисдикції.
3. Верховний Суд України:
1) розглядає в касаційному порядку судові справи після їх розгляду апеляційними судами та вищими спеціалізованими судами;
2) переглядає за винятковими обставинами судові рішення у випадках і порядку, передбачених процесуальним законодавством;
3) у випадках, передбачених процесуальним законом, розглядає справи як суд першої інстанції;
4) звертається до Конституційного Суду України з поданням щодо конституційності положень законів та інших правових актів у разі виникнення у судів при здійсненні ними правосуддя, а також з питань судоустрою і статусу суддів сумнівів щодо їх конституційності;
5) звертається до Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів України в разі виникнення потреби в цьому;
6) готує і вносить до Верховної Ради України подання та дає висновок у випадках, передбачених статтею ПО та частиною шостою статті 111 Конституції України, у разі розгляду Верховною Радою України питання продострокове припинення повноважень Президента України у зв'язку з неможливістю виконання ним повноважень за станом здоров'я чи вчиненням державної зради або іншого злочину;
8) з метою забезпечення однакового застосування законодавства України всіма судами загальної юрисдикції на основі узагальнення судової практики та аналізу судової статистики надає відповідні обов'язкові роз'яснення, а також скасовує такі, що їм суперечать, або ж такі, що суперечать чинному законодавству, рекомендаційні роз'яснення пленумів вищих спеціалізованих судів, визначає неврегульовані законом процедури розгляду судових справ, звертається до суб'єктів права законодавчої ініціативи з пропозиціями щодо змін до чинного законодавства;
9) веде та аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює практику застосування в судах законодавства, надає судам методичну допомогу у застосуванні законодавства, перевіряє дотримання ними законодавства при здійсненні правосуддя;
10) здійснює інші повноваження, надані йому законом.
4. Судові рішення Верховного Суду України у конкретних справах у частині забезпечення однакового застосування норм права в судовій практиці у випадках, передбачених процесуальним законодавством, є обов'язковими для судів загальної юрисдикції при розгляді інших судових справ.
5. Місцезнаходженням Верховного Суду України є місто Київ.
Стаття 39. Склад Верховного Суду України
1. У Верховному Суді України діє Пленум Верховного Суду України.
2. До складу Верховного Суду України входять Голова Верховного Суду України, перший заступник Голови Верховного Суду України, заступники Голови Верховного Суду України, голови судових палат Верховного Суду України, заступники голів судових палат Верховного Суду України, заступник голови Військової судової колегії Верховного Суду України, секретар Пленуму Верховного Суду України і судді Верховного Суду України.
3. У Верховному Суді України діють судові палати у цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справах, а також Військова судова колегія. У судових палатах утворюються колегії у складі не менше п'яти суддів.
4. Судові палати Верховного Суду України:
1) здійснюють судочинство у справах, віднесених до їх компетенції, в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) аналізують судову статистику та вивчають судову практику;
3) готують проекти постанов Пленуму Верховного Суду України;
4) здійснюють інші повноваження, передбачені законом.
5. Судові палати Верховного Суду України утворюються за рішенням Пленуму Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України. Судову палату Верховного Суду України очолює голова Судової палати.
6. Голова Судової палати Верховного Суду України:
1) організовує роботу відповідної Судової палати;
2) утворює колегії суддів для розгляду судових справ, головує в судових засіданнях або призначає для цього суддів;
3) організовує ведення та аналіз судової статистики, вивчення і узагальнення судової практики у справах юрисдикції Судової палати; має право витребувати з відповідних судів справи, судові рішення в яких набрали законної сили;
5) вносить на розгляд Пленуму Верховного Суду України проекти постанов Пленуму щодо роз'яснення судам питань застосування законодавства у судовій практиці з юрисдикції Судової палати, пропозиції щодо визначення неурегульованих законом процедур розгляду судових справ, визнання нечинними рекомендаційних роз'яснень Пленуму вищого спеціалізованого суду, звернення до суб'єктів права законодавчої ініціативи з пропозиціями щодо внесення змін до чинного законодавства;
5) забезпечує надання методичної допомоги відповідним судам нижчого рівня з метою правильного застосування законодавства;
6) здійснює інші передбачені законом повноваження.
7. Голова Судової палати має заступника, який забезпечує організацію розгляду справ у судових засіданнях, виконує покладені на нього розпорядженням голови Судової палати обов'язки щодо організації роботи Судової палати, а також заміщає голову Судової палати у разі його відсутності.
Заступник голови Судової палати призначається на посаду з числа суддів Верховного Суду України та звільняється з посади в порядку, передбаченому для призначення голови Судової палати.
Заступник голови Судової палати Верховного Суду України, з питань, що належать до його повноважень, видає розпорядження.
8. Пропозиція про звільнення судді з посади заступника голови Судової палати може бути внесена Головою Верховного Суду України або не менш як половиною складу суддів відповідної палати за їх підписами.
9. Заступник голови Судової палати може бути призначений на адміністративну посаду повторно, але не більше ніж на два строки підряд.
10. Військову судову колегію очолює голова колегії, який за посадою прирівнюється до заступника голови Судової палати.
11. При Судовій палаті діє група наукових консультантів Верховного Суду України.
12. Організаційно-правове, інформаційно-довідкове, науково-експертне і матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховного Суду України здійснює апарат Верховного Суду України. Загальну чисельність, структуру, положення про апарат затверджує Голова Верховного Суду України.
Забезпечення виконання Головою Верховного Суду України його повноважень здійснює служба Голови Верховного Суду України, яка є структурним підрозділом апарату Верховного Суду України.
13. Керівник апарату Верховного Суду України:
1) організовує роботу апарату Суду;
2) вносить Голові Верховного Суду України подання про призначення на посади та звільнення з посад працівників апарату Верховного Суду України, присвоєння їм в установленому законом порядку рангів державного службовця, застосування до них заохочень і накладання дисциплінарних стягнень;
3) вносить Голові Верховного Суду України для затвердження проекти положень про структурні підрозділи апарату Верховного Суду України;
4) займається питаннями поточного і перспективного фінансування, матеріально-технічного, науково-експертного та іншого забезпечення діяльності Верховного Суду України, вносить пропозиції про штатний розпис і кошторис витрат на утримання Верховного Суду України;
5) забезпечує ведення діловодства, архіву, фінансового і матеріального обліку у суді;
6) організовує роботу по підбору, підготовці кадрів та підвищенню кваліфікації працівників апарату суду;
7) інформує Голову Верховного Суду України та Пленум Верховного Суду України про діяльність апарату Верховного Суду України і про потреби його діяльності;
8) забезпечує інформування громадян, підприємств, установ, організацій про діяльність Верховного Суду України на офіційному веб-сайті Верховного Суду України, комп'ютерізацію суду для здійснення судочинства;
10) здійснює зв'язки з відповідними органами, установами, організаціями з питань забезпечення діяльності Верховного Суду України та суддів Верховного Суду України;
11) здійснює інші повноваження, надані йому законом, наказами, розпорядженнями Голови Верховного Суду України.
Керівник апарату Верховного Суду України з питань, які належать до його повноважень, видає накази і розпорядження.
14. Апарат Верховного Суду України здійснює свою діяльність на основі положення, яке затверджується Головою Верховного Суду України.
15. Керівник апарату та працівники апарату Верховного Суду України є державними службовцями.
16. За умовами оплати праці, матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного та транспортного забезпечення керівник апарату Верховного Суду України прирівнюється до керівників апаратів вищих органів законодавчої та виконавчої влади, а інші працівники апарату Суду - до відповідних категорій службовців апаратів вищих органів законодавчої та виконавчої влади.
17. Для забезпечення Верховного Суду України нормативно-правовими актами, науковою та іншою спеціальною літературою, матеріалами судової практики діє бібліотека Верховного Суду України, положення про яку затверджується Головою Верховного Суду України.
18. Матеріали, пов'язані з діяльністю Верховного Суду України, зберігаються в архіві Верховного Суду України.
Стаття 40. Суддя Верховного Суду України
1. Суддя Верховного Суду України:
1) здійснює правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) здійснює необхідні процесуальні та організаційні заходи з метою забезпечення своєчасного та якісного розгляду справ;
3) бере участь у розгляді питань, що вносяться на засідання відповідної Судової палати та Пленуму Верховного Суду України;
4) вивчає у судах нижчого рівня стан організації здійснення судочинства і надає їм методичну допомогу;
5) аналізує судову практику, вносить в установленому порядку пропозиції щодо її поліпшення та удосконалення законодавства;
6) здійснює інші передбачені законом повноваження.
2. Суддя Верховного Суду України має двох помічників. Помічником судді Верховного Суду України може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше трьох років та володіє державною мовою. Не може бути помічником судді особа, яка має судимість, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.
Стаття 41. Голова Верховного Суду України
1. Голова Верховного Суду України:
1) організовує діяльність Верховного Суду України;
2) розподіляє обов'язки між першим заступником Голови Верховного Суду України, заступниками Голови Верховного Суду України, головами судових палат Верховного Суду України;
3) скликає Пленум Верховного Суду України, вносить питання на їх розгляд і головує на їх засіданнях;
4) може головувати в судових засіданнях колегій суддів Верховного Суду України при розгляді будь-якої справи;
5) вносить відповідно до цього Закону подання Президенту України щодо утворення та ліквідації судів загальної юрисдикції, а також визначення кількості суддів, заступників голів судів у них;
6) вносить подання про призначення та обрання, а також звільнення з посади суддів відповідно до цього Закону; вносить подання про призначення суддів на адміністративні посади у випадках і порядку, передбачених цим Законом;
7) на підставі актів про обрання суддею Верховного Суду України або припинення повноважень судді видає відповідний наказ;
8) вносить на розгляд Пленуму Верховного Суду України пропозиції щодо кількості суддів у складі судових палат і Військової судової колегії Верховного Суду України;
9) вносить подання до Кваліфікаційної комісії суддів України про проведення кваліфікаційної атестації суддів Верховного Суду України, апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів;
10) вносить Президенту України подання про затвердження переліку штатних посад військових суддів та відповідних цим посадам військових звань, а також про присвоєння відповідно до закону вищих військових звань військовим суддям;
11) організовує фінансування та організаційне забезпечення діяльності Верховного Суду України, затверджує штатний розпис і кошторис витрат на утримання Верховного Суду України;
12) затверджує положення про апарат та структурні підрозділи апарату Верховного Суду України;
13) керує організацією роботи судових палат; здійснює загальне керівництво роботою апарату Верховного Суду України, приймає на роботу та звільняє працівників апарату Верховного Суду України, в установленому законом порядку присвоює їм ранги державного службовця, застосовує щодо них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;
14) інформує Пленум Верховного Суду України про діяльність Верховного Суду України;
15) представляє Верховний Суд України та систему судів загальної юрисдикції у зносинах з іншими органами державної влади України, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, а також з органами влади інших держав та міжнародними організаціями;
16) здійснює інші передбачені законом повноваження.
2. Голова Верховного Суду України з питань, що належать до його повноважень, видає накази та розпорядження.
3. Голова Верховного Суду України за посадою входить до складу Вищої ради юстиції.
4. Голова Верховного Суду України має Першого заступника та заступників Голови Верховного Суду України. У разі відсутності Голови Верховного Суду України його повноваження здійснює Перший заступник Голови, а за відсутності Першого заступника - заступник Голови Верховного Суду України згідно з розподілом обов'язків.
Стаття 42. Порядок обрання Голови Верховного Суду України
1. Голова Верховного Суду України обирається на посаду та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України строком на п'ять років шляхом таємного голосування. Голова Верховного Суду України вважається обраним, якщо за нього подано більшість голосів від загального складу Пленуму.
2. Процедура обрання Голови Верховного Суду України та звільнення його з посади встановлюється Регламентом Пленуму Верховного Суду України. Не допускається зміна регламентної процедури пізніше шести місяців до закінчення строку повноважень Голови Верховного Суду України.
3. Голова Верховного Суду України не може бути обраний на цю посаду більш ніж на два строки підряд.
Стаття 43. Заступники Голови Верховного Суду України
1. Перший заступник Голови Верховного Суду України та заступники Голови Верховного Суду України здійснюють керівництво роботою структурних підрозділів Суду відповідно до встановленого розподілу обов'язків, можуть головувати у судових засіданнях колегій суддів Верховного Суду України, організовують роботу відповідних судових палат, виконують інші обов'язки, визначені розпорядженням Голови Верховного Суду України.
2. Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України з питань, що належать до їх повноважень, видають розпорядження.
Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України призначаються на посаду з числа суддів Верховного Суду України строком на п'ять років та звільняються з посади Пленумом Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України. Рішення Пленуму про призначення на посаду Першого заступника та заступника Голови Верховного Суду України приймається шляхом таємного голосування у строк не пізніше трьох місяців з дня утворення відповідної вакантної посади.
Вони можуть бути призначені на адміністративні посади повторно, але не більше ніж на два строки підряд.
4. Перший заступник та заступники Голови Верховного Суду України можуть бути достроково звільнені з посади також в порядку, встановленому Регламентом Пленуму Верховного Суду України, за письмовою пропозицією половини складу суддів відповідної судової палати Верховного Суду України.
Стаття 44. Пленум Верховного Суду України
1. Пленум Верховного Суду України є колегіальним органом, повноваження якого визначаються Конституцією України та цим Законом.
До складу Пленуму Верховного Суду України входять усі судді Верховного Суду України.
2. Пленум Верховного Суду України:
1) обирає з числа суддів цього суду та звільняє з посад шляхом
таємного голосування Голову, першого заступника Голови та заступників
Голови Верховного Суду України;
2) обирає з числа суддів цього суду та звільняє з посад шляхом таємного голосування голову та заступників голову Військової судової колегії, а також голів та заступників голів судових палат Верховного Суду України;
3) обирає з числа суддів цього суду та звільняє з посади шляхом таємного голосування секретаря Пленуму Верховного Суду України;
4) утворює судові палати та Військову судову колегію, визначає їх кількісний склад;
5) розглядає судові справи у випадках, передбачених процесуальним законодавством;
6) заслуховує інформацію Голови Верховного Суду України, першого заступника Голови Верховного Суду України, заступників Голови Верховного Суду України, голів судових палат Верховного Суду України, голови Військової судової колегії, голів апеляційних і вищих спеціалізованих судів про роботу судових палат та діяльність відповідних судів;
7) дає судам обов'язкові роз'яснення з метою забезпечення однакового застосування норм права в судовій практиці. У разі необхідності визнає нечинними рекомендаційні роз'яснення щодо застосування законодавства вищих спеціалізованих судів, визначає неврегульовані законом процедури розгляду судових справ, звертається до суб'єктів права законодавчої ініціативи з пропозиціями щодо внесення змін до чинного законодавства;
8) приймає рішення про звернення до Конституційного Суду України з питань конституційності законів та інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
9) дає висновок щодо наявності чи відсутності в діяннях, у яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я.
3. Засідання Пленуму Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу Пленуму.
4. У роботі Пленуму Верховного Суду України у порядку, визначеному Регламентом Пленуму Верховного Суду України, беруть участь Генеральний прокурор України, Міністр юстиції України або його заступник.
5. На засідання Пленуму можуть бути запрошені працівники апарату Верховного Суду України, представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації.
6. Пленум скликається за необхідністю, але не рідше ніж один раз на три місяці. Скликає Пленум Голова Верховного Суду України, який вносить на його розгляд відповідні питання і головує на його засіданні. У разі відсутності Голови Верховного Суду України Пленум скликає і веде Перший заступник чи один із заступників Голови Верховного Суду України, старший за віком. Пленум має бути скликаний також на вимогу однієї третини суддів Верховного Суду України за їх підписами.
7. Порядок роботи Пленуму Верховного Суду України встановлюється цим Законом та прийнятим відповідно до нього Регламентом Пленуму Верховного Суду України, що затверджується Пленумом Верховного Суду України.
8. Пленум Верховного Суду України приймає з розглянутих питань постанови. Постанови Пленуму Верховного Суду України підписуються головуючим на засіданні Пленуму та секретарем Пленуму і публікуються в офіційному друкованому органі Верховного Суду України.
9. Секретар Пленуму Верховного Суду України організовує підготовку засідань Пленуму, забезпечує ведення протоколу та контролює виконання постанов, прийнятих Пленумом Верховного Суду України.
Стаття 45. Науково-консультативна рада та офіційний друкований орган Верховного Суду України
1. При Верховному Суді України діє Науково-консультативна рада, яка утворюється з числа висококваліфікованих фахівців у галузі права, для попереднього розгляду проектів постанов Пленуму Верховного Суду України щодо роз'яснення законодавства, надання висновків щодо проектів законодавчих актів та з інших питань діяльності Верховного Суду України, підготовка яких потребує наукового забезпечення.
Порядок організації та діяльності Науково-консультативної ради при Верховному Суді України визначається положенням, що затверджується Головою Верховного Суду України.
2.Верховний Суд України має офіційний друкований орган, в якому публікуються матеріали судової практики Верховного Суду України та інших судів загальної юрисдикції, матеріали з питань організації діяльності судів загальної юрисдикції та інші матеріали".
 
Відхилено   3. Верховний Суд України має офіційний друкований орган, в якому публікуються матеріали судової практики Верховного Суду України та інших судів загальної юрисдикції, матеріали з питань організації діяльності судів загальної юрисдикції та інші матеріали.
 
278. Розділ ІІІ. Судді, народні засідателі та присяжні
 
   Розділ ІІІ. Судді, народні засідателі та присяжні
 
279. Глава 1. Загальні положення статусу судді
 
-366- Мойсик В.Р.
Доповнити Розділ ІІІ. Судді, народні засідателі та присяжні Главу 1. Загальні положення статусу судді законопроекту перед статтею 46 новою статтею такого змісту:
"Стаття _. Суддя – носій судової влади
Професійний суддя та залучені у визначених законом випадках для здійснення правосуддя представники народу є носіями судової влади в Україні, які здійснюють правосуддя незалежно від законодавчої та виконавчої влади."
 
Відхилено   Глава 1. Загальні положення статусу судді
 
    -367- Швець В.Д.
Доповнити Розділ ІІІ. Судді, народні засідателі та присяжні Главу 1. Загальні положення статусу судді законопроекту перед статтею 46 новою статтею такого змісту:
"Стаття . Суддя - носій судової влади
Професійний суддя та залучені у визначених законом випадках для здійснення правосуддя представники народу є носіями судової влади в Україні, які здійснюють правосуддя незалежно від законодавчої та виконавчої влади."
 
Відхилено    
280. Стаття 46. Незалежність судді
 
   Стаття 46. Незалежність судді
 
281. 1. Суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання. Суддя здійснює правосуддя на основі Конституції і законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права. Втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
-368- Мойсик В.Р.
Частину першу статті 46 викласти в такій редакції:
"1. Суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним, підкоряється виключно Конституції і законам України, керуючись при цьому принципом верховенства права. Здійснення тиску, втручання у професійну діяльність суддів та вплив на суддів у будь-який інший спосіб з метою перешкодити виконанню суддями професійних обов’язків, схилити їх до винесення неправосудного рішення або вчинення інших діянь, несумісних зі статусом судді, забороняється і тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
 
Відхилено   1. Суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання. Суддя здійснює правосуддя на основі Конституції і законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права. Втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
    -369- Швець В.Д.
Частину першу статті 46 викласти в такій редакції:
"1. Суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним, підкоряється виключно Конституції і законам України, керуючись при цьому принципом верховенства права. Здійснення тиску, втручання у професійну діяльність суддів та вплив на суддів у будь-який інший спосіб з метою перешкодити виконанню суддями професійних обов'язків, схилити їх до винесення неправосудного рішення або вчинення інших діянь, несумісних зі статусом судді, забороняється і тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
 
Відхилено    
    -370- Шпенов Д.Ю.
У статті 46 у частині 1 виключити слово "незаконного"
 
Відхилено    
282. 2. Суддя не зобов'язаний давати жодних пояснень щодо суті справ, які знаходяться у його провадженні, крім випадків, установлених законом.
 
-371- Бабурін О.В.
У ч. 2 ст. 46 слова "крім випадків, установлених законом" виключити.
 
Відхилено   2. Суддя не зобов'язаний давати жодних пояснень щодо суті справ, які перебувають у його провадженні, крім випадків, установлених законом.
 
283. 3. Суддя має право звернутися з повідомленням про загрозу його незалежності до Ради суддів України, яка зобов'язана невідкладно перевірити і розглянути таке звернення за участю судді та вжити необхідних заходів для усунення загрози.
 
   3. Суддя має право звернутися з повідомленням про загрозу його незалежності до Ради суддів України, яка зобов'язана невідкладно перевірити і розглянути таке звернення за участю судді та вжити необхідних заходів для усунення загрози.
 
284. 4. Незалежність судді забезпечується:
 
   4. Незалежність судді забезпечується:
 
285. 1) особливим порядком його призначення, обрання, притягнення до відповідальності та звільнення;
 
   1) особливим порядком його призначення, обрання, притягнення до відповідальності та звільнення;
 
286. 2) недоторканністю та імунітетом судді;
 
   2) недоторканністю та імунітетом судді;
 
287. 3) незмінюваністю судді;
 
   3) незмінюваністю судді;
 
288. 4) порядком здійснення судочинства, визначеним процесуальним законом, таємницею ухвалення судового рішення;
 
   4) порядком здійснення судочинства, визначеним процесуальним законом, таємницею ухвалення судового рішення;
 
289. 5) забороною втручання у здійснення правосуддя;
 
   5) забороною втручання у здійснення правосуддя;
 
290. 6) відповідальністю за неповагу до суду чи судді;
 
   6) відповідальністю за неповагу до суду чи судді;
 
291. 7) окремим порядком фінансування та організаційного забезпечення діяльності судів, установленим законом;
 
   7) окремим порядком фінансування та організаційного забезпечення діяльності судів, установленим законом;
 
292. 8) належним матеріальним та соціальним забезпеченням судді;
 
   8) належним матеріальним та соціальним забезпеченням судді;
 
293. 9) функціонуванням органів суддівського самоврядування;
 
   9) функціонуванням органів суддівського самоврядування;
 
294. 10) визначеними законом засобами забезпечення особистої безпеки судді, членів його сім'ї, майна, а також іншими засобами їх правового захисту;
 
-372- Шпенов Д.Ю.
у пункті 10 частини 4 словосполучення "членів його сім’ї" замінити на словосполучення "його близьких родичів"
 
Відхилено   10) визначеними законом засобами забезпечення особистої безпеки судді, членів його сім'ї, майна, а також іншими засобами їх правового захисту;
 
295. 11) правом судді на відставку.
 
   11) правом судді на відставку.
 
296. 5. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, а також фізичні і юридичні особи та їх об'єднання зобов'язані поважати незалежність судді і не посягати на неї.
 
   5. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, а також фізичні і юридичні особи та їх об'єднання зобов'язані поважати незалежність судді і не посягати на неї.
 
297. 6. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу визначених Конституцією України гарантій незалежності судді.
 
-373- Кармазін Ю.А.
Статтю 46 викласти в такій редакції:
"Стаття 46. Самостійність та незалежність суддів, народних засідателів і присяжних
1. Судді, народні засідателі і присяжні, здійснюючи правосуддя, є незалежними від будь-якого впливу і підкоряються лише Конституції та законам України. Втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом. Гарантії незалежності суддів, народних засідателів і присяжних закріплюються Конституцією України, цим Законом та іншими законами України.
2. Суддя здійснює правосуддя на основі Конституції і законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права. Суддям, народним засідателям і присяжним гарантується свобода неупередженого вирішення судових справ відповідно до закону, їхньої правосвідомості та внутрішнього переконання.
3. Судді, народні засідателі і присяжні не зобов'язані давати будь-які пояснення з приводу розглянутих ними справ, судові рішення по яких набрали законної сили, та справ, що перебувають у їх провадженні, за винятком випадків, передбачених Конституцією України та цим Законом.
4. Суддя має право звернутися з повідомленням про загрозу його незалежності до Ради суддів України, яка зобов'язана невідкладно перевірити і розглянути таке звернення за участю судді та вжити необхідних заходів для усунення загрози.
5. Незалежність судді забезпечується:
1) особливим порядком його призначення, обрання, притягнення до відповідальності та звільнення;
2) недоторканністю та імунітетом судді;
3) незмінюваністю судді;
4) порядком здійснення судочинства, визначеним процесуальним законом, таємницею ухвалення судового рішення;
5) забороною втручання у здійснення правосуддя;
6) відповідальністю за неповагу до суду чи судді;
7) окремим порядком фінансування та організаційного забезпечення діяльності судів, установленим законом;
8) належним матеріальним та соціальним забезпеченням судді;
9) функціонуванням органів суддівського самоврядування;
10) визначеними законом засобами забезпечення особистої безпеки судді, членів його сім'ї, майна, а також іншими засобами їх правового захисту;
11) правом судді на відставку.
6. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, а також фізичні і юридичні особи та їх об'єднання зобов'язані поважати незалежність судді і не посягати на неї.
7. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу визначених Конституцією України гарантій незалежності судді.
8. Склад суду при розгляді справи є незмінним. Заміна одного судді іншим у складі суду здійснюється тільки у виняткових випадках, передбачених процесуальним законом.
9. Справа може бути вилучена у судді і передана іншому судді тільки у разі прийняття відводу чи самовідводу та з інших підстав, передбачених процесуальним законом.
10. Самостійність і незалежність суддів забезпечуються також діяльністю органів суддівського самоврядування.".
 
Відхилено   6. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу визначених Конституцією України гарантій незалежності судді.
 
298. Стаття 47. Недоторканність судді
 
-374- Кармазін Ю.А.
Назву статті 47 викласти в такій редакції:
"Стаття 47. Недоторканність суддів, народних засідателів і присяжних".
 
Відхилено   Стаття 47. Недоторканність судді
 
299. 1. Суддя є недоторканним. Суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення судом обвинувального вироку.
 
-375- Вернидубов І.В.
Фесенко Л.І.
Частину першу статті 47 доповнити словами " у справах про злочини пов'язані з професійною діяльністю - відправленням правосуддя".
 
Відхилено   1. Суддя є недоторканним. Суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення судом обвинувального вироку.
 
    -376- Мойсик В.Р.
У статті 47 частину першу викласти в такій редакції:
"1. Суддя є недоторканним. Суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом. Недоторканність судді поширюється на його житло, службове приміщення, транспорт і засоби зв'язку, кореспонденцію, належне йому майно і документи".
 
Відхилено    
    -377- Швець В.Д.
У статті 47 частину першу викласти в такій редакції:
"1. Суддя є недоторканним. Суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом. Недоторканність судді поширюється на його житло, службове приміщення, транспорт і засоби зв'язку, кореспонденцію, належне йому майно і документи".
 
Відхилено    
300. 2. Суддя, затриманий за підозрою у вчиненні діяння, за яке встановлена кримінальна чи адміністративна відповідальність, повинен бути негайно звільнений після з'ясування його особи. Суддя не може бути підданий приводу чи примусово доставлений до будь-якого органу чи установи, крім суду.
 
   2. Суддя, затриманий за підозрою у вчиненні діяння, за яке встановлена кримінальна чи адміністративна відповідальність, повинен бути негайно звільнений після з'ясування його особи. Суддя не може бути підданий приводу чи примусово доставлений до будь-якого органу чи установи, крім суду.
 
301. 3. Кримінальна справа щодо судді може бути порушена лише Генеральним прокурором України або його заступником.
 
-378- Мойсик В.Р.
Частину третю викласти у такій редакції:
"3. Кримінальна справа щодо судді розглядається у першій інстанції апеляційним судом".
 
Відхилено   3. Кримінальна справа щодо судді може бути порушена лише Генеральним прокурором України або його заступником.
 
    -379- Швець В.Д.
У статті 47 частину третю викласти у такій редакції:
"3. Кримінальна справа щодо судді розглядається у першій інстанції апеляційним судом".
 
Відхилено    
302. 4. Відсторонення судді від посади у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на підставі мотивованої постанови Генерального прокурора України.
 
-380- Кармазін Ю.А.
Частини 4-6 статті 47 викласти в такій редакції:
"4. Відсторонення судді від посади у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється Кваліфікаційною комісією суддів України на підставі мотивованої постанови Генерального прокурора України.
5. Проникнення в житло або інше володіння судді чи його службове приміщення, особистий чи службовий транспорт, проведення там огляду, обшуку чи виїмки, прослуховування його телефонних розмов, особистий обшук судді, а так само огляд, виїмка його кореспонденції, речей і документів можуть провадитися лише за вмотивованим рішенням судді апеляційного суду.
6. Підсудність справи щодо обвинувачення судді у вчиненні злочину визначається Головою Верховного Суду України чи його заступником. Справа не може розглядатися тим судом, у якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді." .
 
Відхилено   4. Відсторонення судді від посади у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на підставі вмотивованої постанови Генерального прокурора України.
 
303. 5. Проникнення в житло або інше володіння судді чи його службове приміщення, особистий чи службовий транспорт, проведення там огляду, обшуку чи виїмки, прослуховування його телефонних розмов, особистий обшук судді, а так само огляд, виїмка його кореспонденції, речей і документів можуть провадитися лише за судовим рішенням.
 
-381- Мойсик В.Р.
Частину п’яту викласти в такій редакції:
"5. Проникнення в житло, інше володіння судді чи його службове приміщення судді, в його особистий чи службовий транспорт, проведення там огляду, обшуку чи виїмки, прослуховування його телефонних розмов, особистий обшук судді, а так само огляд, виїмка його кореспонденції, речей і документів можуть провадитись тільки за вмотивованим рішенням суду, а також за згодою судді в разі прийняття Радою суддів України рішення про вжиття спеціальних заходів забезпечення безпеки".
частину шосту викласти в такій редакції:
Підсудність справи щодо обвинувачення судді у вчиненні злочину визначається Головою Верховного Суду України або його заступником. При цьому справа не може розглядатись тим судом, у якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді".
 
Відхилено   5. Проникнення в житло або інше володіння судді чи його службове приміщення, особистий чи службовий транспорт, проведення там огляду, обшуку чи виїмки, прослуховування його телефонних розмов, особистий обшук судді, а так само огляд, виїмка його кореспонденції, речей і документів можуть провадитися лише за судовим рішенням.
 
    -382- Швець В.Д.
У статті 47 частину п'яту викласти в такій редакції:
"5. Проникнення в житло, інше володіння судді чи його службове приміщення судді, в його особистий чи службовий транспорт, проведення там огляду, обшуку чи виїмки, прослуховування його телефонних розмов, особистий обшук судді, а так само огляд, виїмка його кореспонденції, речей і документів можуть провадитись тільки за вмотивованим рішенням суду, а також за згодою судді в разі прийняття Радою суддів України рішення про вжиття спеціальних заходів забезпечення безпеки".
 
Відхилено    
304. 6. Підсудність справи щодо обвинувачення судді у вчиненні злочину визначається головою відповідного вищого спеціалізованого суду чи його заступником. Справа не може розглядатися тим судом, у якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді.
 
-383- Стецьків Т.С.
У частині шостій статті 47 слова „головою відповідного вищого спеціалізованого суду чи його заступником" замінити словами „ухвалою судді відповідного вищого спеціалізованого суду".
 
Відхилено   6. Підсудність справи щодо обвинувачення судді у вчиненні злочину визначається Головою Верховного Суду України. Справа не може розглядатися тим судом, у якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді.
 
    -384- Прокопчук Ю.В.
В частині шостій ст. 47 слова "головою відповідного вищого спеціалізованого суду" замінити словами "Головою Верховного Суду України".
 
Враховано    
    -385- Льовочкіна Ю.В.
Перше речення частини 6 статті 47 викласти в такій редакції:
"Підсудність справи щодо обвинувачення судді у вчиненні злочину визначається пленумом відповідного вищого спеціалізованого суду.".
 
Відхилено    
    -386- Мойсик В.Р.
Частину шосту викласти в такій редакції:
"6. Підсудність справи щодо обвинувачення судді у вчиненні злочину визначається Головою Верховного Суду України або його заступником. При цьому справа не може розглядатись тим судом, у якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді".
 
Враховано частково    
    -387- Швець В.Д.
У статті 47 частину шосту викласти в такій редакції:
6. Підсудність справи щодо обвинувачення судді у вчиненні злочину визначається Головою Верховного Суду України або його заступником. При цьому справа не може розглядатись тим судом, у якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді".
 
Враховано частково    
305. 7. За шкоду, завдану судом, відповідає держава на підставах та в порядку, що встановлені законом.
 
-388- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 47 частиною 8 такого змісту:
"8. На народних засідателів і присяжних на час виконання ними у суді обов'язків, пов'язаних із здійсненням правосуддя, поширюються передбачені законом гарантії незалежності і недоторканності суддів.".
 
Відхилено   7. За шкоду, завдану судом, відповідає держава на підставах та в порядку, встановлених законом.
 
306. Стаття 48. Відповідальність за неповагу до суду чи судді
 
   Стаття 48. Відповідальність за неповагу до суду чи судді
 
307. 1. Прояв неповаги до суду чи судді з боку осіб, які є учасниками процесу або присутні у судовому засіданні, тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
   1. Прояв неповаги до суду чи судді з боку осіб, які є учасниками процесу або присутні в судовому засіданні, тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
308. Стаття 49. Посвідчення судді
 
   Стаття 49. Посвідчення судді
 
309. 1. Судді, голови судів та їх заступники, судді у відставці, народні засідателі, а також присяжні мають посвідчення, зразки яких затверджуються Радою суддів України.
 
-389- Кармазін Ю.А.
Частини 1-2 статті 49 викласти в такій редакції:
"1. Судді, голови судів та їх заступники, судді у відставці, народні засідателі, а також присяжні мають посвідчення, зразки яких затверджуються Головою Верховного Суду України за згодою Ради суддів України.
2. Суддям, призначеним на посаду вперше, службові посвідчення підписує Президент України, а суддям, обраним безстроково, – Голова Верховної Ради України. Головам і заступникам голів судів службові посвідчення підписує Голова Ради суддів України." .
 
Відхилено   1. Судді, голови судів та їх заступники, судді у відставці, народні засідателі та присяжні мають посвідчення, зразки яких затверджуються Радою суддів України.
 
310. 2. Посвідчення судді, голови суду, заступника голови суду, судді у відставці підписує керівник органу, який його призначив чи обрав на посаду.
 
   2. Посвідчення судді, голови суду, заступника голови суду, судді у відставці підписує керівник органу, який його призначив чи обрав на посаду.
 
311. 3. Посвідчення Голови Верховного Суду України, його заступника підписує секретар Пленуму Верховного Суду України.
 
-390- Прокопчук Ю.В.
В частині третій ст. 49 слово "заступника" замінити словом "заступників".
 
Відхилено   3. Посвідчення Голови Верховного Суду України, його заступника підписує секретар Пленуму Верховного Суду України.
 
312. 4. Посвідчення народних засідателів, присяжних підписує голова суду, в якому народний засідатель, присяжний здійснює правосуддя.
 
   4. Посвідчення народних засідателів, присяжних підписує голова суду, в якому народний засідатель, присяжний здійснює правосуддя.
 
313. 5. Вручення посвідчень здійснюється особою, яка його підписала, або за її дорученням іншою особою.
 
   5. Вручення посвідчення здійснює особа, яка його підписала, або за її дорученням інша особа.
 
314. Глава 2. Суддя
 
   Глава 2. Суддя
 
315. Стаття 50. Статус судді
 
   Стаття 50. Статус судді
 
316. 1. Суддею є громадянин України, який відповідно до Конституції України та цього Закону призначений чи обраний суддею, займає штатну суддівську посаду в одному з судів України і здійснює правосуддя на професійній основі.
 
-391- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 50 новою частиною 1 такого змісту:
"1. Правовий статус суддів визначається Конституцією України, цим Законом та іншими законами України.".
 
Відхилено   1. Суддею є громадянин України, який відповідно до Конституції України та цього Закону призначений чи обраний суддею, займає штатну суддівську посаду в одному з судів України і здійснює правосуддя на професійній основі.
 
    -392- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 50 викласти в такій редакції: "2. Суддею є громадянин України, який відповідно до Конституції України та цього Закону призначений чи обраний суддею, займає штатну суддівську посаду в одному з судів України, наділений повноваженнями судової влади здійснювати правосуддя в судах, і виконує свої обов'язки на професійній основі.". Частину 2 вважати частиною 3.
 
Відхилено    
317. 2. Судді в Україні мають єдиний статус незалежно від місця суду в системі судів загальної юрисдикції чи адміністративної посади, яку суддя обіймає в суді.
 
   2. Судді в Україні мають єдиний статус незалежно від місця суду в системі судів загальної юрисдикції чи адміністративної посади, яку суддя обіймає в суді.
 
318. Стаття 51. Незмінюваність судді
 
   Стаття 51. Незмінюваність судді
 
319. 1. Судді, який обіймає посаду безстроково, гарантується перебування на посаді до досягнення ним шістдесяти п'яти років, за винятком випадків звільнення судді з посади або відставки судді відповідно до цього Закону.
 
-393- Кармазін Ю.А.
Частини 1-2 статті 51 викласти в такій редакції:
"1. Судді, який обіймає посаду безстроково, гарантується перебування на посаді до досягнення ним шістдесяти п'яти років, за винятком випадків звільнення судді з посади або відставки судді відповідно до цього Закону. Суддя звільняється з посади лише з підстав, передбачених Конституцією та цим Законом.
2. У разі реорганізації або ліквідації суду судді, за їхньою згодою, переводяться до інших судів того ж рівня. Суддю не може бути переведено до іншого суду без його згоди." .
 
Відхилено   1. Судді, який обіймає посаду безстроково, гарантується перебування на посаді до досягнення ним шістдесяти п'яти років, за винятком випадків звільнення судді з посади або відставки судді відповідно до цього Закону.
 
320. 2. Суддю не може бути переведено до іншого суду без його згоди.
 
   2. Суддю не може бути переведено до іншого суду без його згоди.
 
321. Стаття 52. Вимоги щодо несумісності
 
   Стаття 52. Вимоги щодо несумісності
 
322. 1. Перебування на посаді судді несумісне з заняттям посади в будь-якому іншому органі державної влади, органі місцевого самоврядування та з представницьким мандатом.
 
-394- Мойсик В.Р.
Частину першу статті 52 доповнити реченням такого змісту: "Повноваження судді, який у встановленому законом порядку обраний народним депутатом України, зупиняються рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на час виконання повноважень народного депутата України".
 
Відхилено   1. Перебування на посаді судді несумісне із зайняттям посади в будь-якому іншому органі державної влади, органі місцевого самоврядування та з представницьким мандатом.
 
323. 2. Суддя не має права поєднувати свою діяльність із підприємницькою або адвокатською діяльністю, будь-якою іншою оплачуваною роботою (крім викладацької, наукової та творчої діяльності у вільний від виконання повноважень судді час), а також входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.
 
-395- Стретович В.М.
У ч. 2 ст. 52 вилучити слова "у вільний від виконання повноважень судді час"
 
Враховано   2. Суддя не має права поєднувати свою діяльність з підприємницькою або адвокатською діяльністю, будь-якою іншою оплачуваною роботою (крім викладацької, наукової і творчої діяльності), а також входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.
 
    -396- Мойсик В.Р.
у частині другій слова "...у вільний від виконання повноважень судді час" виключити
 
Враховано    
    -397- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У ч. 2 ст. 52 вилучити слова "у вільний від виконання повноважень судді час".
 
Враховано    
324. 3. Суддя не може належати до політичної партії чи професійної спілки, виявляти прихильність до них, брати участь у політичних акціях, мітингах, страйках.
 
-398- Бондик В.А.
У частині третій статті 52 Проекту слова "чи професійної спілки" -виключити;
 
Відхилено   3. Суддя не може належати до політичної партії чи професійної спілки, виявляти прихильність до них, брати участь у політичних акціях, мітингах, страйках.
 
    -399- Ківалов С.В.
З частини третьої статті 52 слова "чи професійної профспілки" вилучити.
Частину сьому статті 53 викласти у такій редакції: "7. Суддя до виходу у відставку або на пенсію може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами органів державної влади та органів місцевого самоврядування, окрім державних нагород, або будь яких інших нагород, відзнак, грамот, пов’язаних зі здійсненням ним правосуддя.".
 
Враховано частково (у ст.53)   
    -400- Кармазін Ю.А.
Частини 3-4 статті 52 викласти в такій редакції:
"3. Суддя не може бути членом політичних партій, профспілок, благодійних фондів, брати участь у політичних акціях, мітингах, страйках.
4. Суддю за його заявою може бути відряджено для роботи у Вищій раді юстиції, Кваліфікаційній комісії суддів України, Дисциплінарній палаті суддів України Національної школи суддів України зі збереженням його заробітку за основним місцем роботи. Голова відповідного суду у разі відрядження судді видає наказ про відрядження судді. У межах строків відрядження суддя не має права брати участь у здійсненні правосуддя." .
 
Відхилено    
325. 4. Суддю за його заявою може бути відряджено для роботи у Вищій раді юстиції, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, Національній школі суддів України зі збереженням його заробітку за основним місцем роботи.
 
-401- Притика Д.М.
Частину четверту ст. 52 виключити.
 
Відхилено   4. Суддю за його заявою може бути відряджено для роботи у Вищій раді юстиції, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, Школі суддів України зі збереженням заробітку за основним місцем роботи.
 
    -402- Кирильчук Є.І.
Частину 4 статті 52 проекту викласти в наступній редакції: "Суддю може бути відряджено для роботи у Вищій раді юстиції, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, Національній школі суддів України з призначенням заробітної плати за місцем відрядження та з правом тимчасового обрання (призначення) на його місце роботи іншого судді.
 
Відхилено    
326. Стаття 53. Права та обов'язки судді
 
   Стаття 53. Права та обов'язки судді
 
327. 1. Права судді, пов'язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, процесуальним та іншими законами.
 
   1. Права судді, пов'язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, процесуальним та іншими законами.
 
328. 2. Суддя має право брати участь у суддівському самоврядуванні для вирішення питань внутрішньої діяльності суду у порядку, встановленому законом. Судді можуть утворювати об'єднання та брати участь у них з метою захисту своїх прав та інтересів, підвищення професійного рівня.
 
   2. Суддя має право брати участь у суддівському самоврядуванні для вирішення питань внутрішньої діяльності суду в порядку, встановленому законом. Судді можуть утворювати об'єднання та брати участь у них з метою захисту своїх прав та інтересів, підвищення професійного рівня.
 
329. 3. Суддя має право вдосконалювати свій професійний рівень та проходить з цією метою відповідну підготовку.
 
   3. Суддя має право вдосконалювати свій професійний рівень та проходити з цією метою відповідну підготовку.
 
330. 4. Суддя зобов'язаний:
 
   4. Суддя зобов'язаний:
 
331. 1) своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;
 
   1) своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;
 
332. 2) дотримуватися правил суддівської етики;
 
-403- Власенко С.В.
Частину п’яту ст. 53 доповнити абзацами другим-шостим такого змісту:
"Фінансовими зобов’язаннями вважаються отримані кредити, позики, зобов’язання за договорами оренди, лізингу, кошти, позичені іншим особам. Відомості щодо фінансових зобов’язань включають дані про вид зобов’язання, його розмір, валюту зобов’язання, інформацію про особу, стосовно якої виникли такі зобов’язання, та дату виникнення зобов’язання.
Членами сім’ї судді вважаються дружина або чоловік судді, їхні діти, а також діти судді або діти його дружини (чоловіка), у тому числі ті, що перебувають під опікою судді та (або) його дружини (чоловіка), які перебувають на утриманні судді.
Близькими родичами судді вважаються батьки судді та батьки чоловіка або дружини судді, рідні брати, сестри та діти судді, які не перебувають на його утриманні судді.
Відомості про нерухоме майно у випадках, якщо воно набуто у власність (у тому числі, спільну) або у користування судді. У декларації зазначаються відомості про вид майна, його характеристики, місцезнаходження, дату набуття у власність (користування), вартість майна на момент набуття у власність (користування), а також відомості про співвласників (співкористувачів) такого нерухомого майна із зазначенням їх прізвища, імені, по-батькові, ідентифікаційного номеру з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.
Цінним рухомим майном вважається майно, вартість якого на момент набуття у власність, перевищувала 10 прожиткових мінімумів на дату придбання. У декларації зазначаються відомості про вартість майна на момент набуття у власність (користування), а також відомості про співвласників (співкористувачів) такого цінного рухомого майна із зазначенням їх прізвища, імені, по-батькові, ідентифікаційного номеру з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми вважаються цінним рухомим майном незалежно від вартості придбання. Щодо транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у декларації додатково зазначаються дані про модель, марку, рік випуску транспортного засобу, іншої самохідної машини чи механізму".
 
Відхилено   2) дотримуватися правил суддівської етики;
 
333. 3) виявляти повагу до учасників процесу;
 
   3) виявляти повагу до учасників процесу;
 
334. 4) додержуватися присяги судді;
 
   4) додержуватися присяги судді;
 
335. 5) не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, зокрема таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;
 
   5) не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, зокрема таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;
 
336. 6) дотримуватися вимог щодо несумісності;
 
   6) дотримуватися вимог щодо несумісності;
 
337. 7) подавати щорічно не пізніше 1 квітня до Державної судової адміністрації України для оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади, ведення якого забезпечує Державна судова адміністрація України, декларацію про майновий стан.
 
-404- Джоджик Я.І.
П.7 ч.4 статті 53 викласти у такій редакції
після слів "для оприлюднення" замінити словами "не пізніше 1 травня"
 
Відхилено   7) подавати щорічно не пізніше 1 квітня до Державної судової адміністрації України для оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади, ведення якого забезпечує Державна судова адміністрація України, декларацію про майновий стан.
 
    -405- Толстенко В.Л.
Пункт 7 ч. 4 ст. 53 викласти в такій редакції:
7) щорічно не пізніше 1 квітня подавати декларацію про доходи та майновий стан за попередній рік до Державної судової адміністрації України, а судді вищого спеціалізованих судів та Верховного Суду України – до відповідних структурних підрозділів цих судів.
 
Відхилено    
338. 5. Декларація про майновий стан повинна містити відомості про доходи, цінні папери, нерухоме, цінне рухоме майно, вклади у банках, фінансові зобов'язання судді, членів його сім'ї та близьких осіб, з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом, та видатки (якщо разові видатки перевищують розмір місячного заробітку судді) судді. Форма декларації та порядок її заповнення затверджуються Міністерством фінансів України.
 
-406- Толстенко В.Л.
Речення 1 ч. 5 ст. 53 після слів "та видатки" доповнити словами (якщо разові видатки перевищують розмір річного сукупного доходу).
 
Відхилено   5. Декларація про майновий стан включає містити відомості про доходи, цінні папери, нерухоме, цінне рухоме майно, вклади у банках, фінансові зобов'язання судді, членів його сім'ї та осіб, з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом, та про видатки судді, якщо разові видатки перевищують розмір його місячного заробітку. Форма декларації та порядок її заповнення затверджуються Міністерством фінансів України.
 
    -407- Кирильчук Є.І.
Виключити з частини 5 статті 53 слова "…та видатки (якщо разові видатки перевищують розмір місячного заробітку судді) судді"
 
Відхилено    
    -408- Даниленко В.А.
Частину п'яту статті 53 викласти в наступній редакції:
"Декларація про майновий стан повинна містити відомості про доходи, цінні папери, нерухоме, цінне рухоме майно, вклади у банках, фінансові зобов'язання судді, членів його сім'ї та близьких осіб, з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом. Форма декларації та порядок її заповнення затверджуються Міністерством фінансів України."
 
Відхилено    
    -409- Власенко С.В.
У частині п’ятій слова: "членів його сім’ї та близьких осіб, з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом" замінити на "осіб, з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом, членів його сім’ї та близьких родичів".
 
Враховано частково    
    -410- Мойсик В.Р.
У статті 53 законопроекту частину п’яту викласти у такій редакції:
"5. Декларація про майновий стан повинна містити відомості про доходи, цінні папери, нерухоме, цінне рухоме майно, вклади у банках, фінансові зобов'язання судді, членів його сім'ї та близьких осіб, з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом, та видатки (якщо разові видатки перевищують розмір сукупного річного доходу судді) судді. Форма декларації та порядок її заповнення затверджуються Міністерством фінансів України за погодженням з Радою суддів України".
 
Відхилено    
    -411- Логвиненко О.С.
У частині 5 статті 53 слова " (якщо разові видатки перевищують розмір місячного заробітку судді)" виключити.
 
Відхилено    
    -412- Бондик В.А.
У частині п'ятій статті 53 Проекту слова "з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом" замінити на слова "з якими він спільно проживає і веде спільне господарство";
 
Відхилено    
    -413- Швець В.Д.
У статті 53 частину п'яту викласти у такій редакції:
"5. Декларація про майновий стан повинна містити відомості про доходи, цінні папери, нерухоме, цінне рухоме майно, вклади у банках, фінансові зобов'язання судді, членів його сім'ї та близьких осіб, з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом, та видатки (якщо разові видатки перевищують розмір сукупного річного доходу судді) судді. Форма декларації та порядок її заповнення затверджуються Міністерством фінансів України за погодженням з Радою суддів України".
 
Відхилено    
    -414- Шпенов Д.Ю.
В частині 5 статті 53 виключити словосполучення "та близьких осіб, з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом",
 
Враховано частково    
    -415- Бабурін О.В.
Частину 5 ст. 53 викласти у такій редакції:
"5. Декларація про майновий стан повинна містити відомості про доходи, цінні папери, нерухоме, цінне рухоме майно, вклади у банках, фінансові зобов'язання судді, членів його сім'ї та близьких осіб, з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом, та видатки судді, членів його сім'ї та вказаних близьких осіб (якщо разові видатки перевищують розмір шестимісячного заробітку судді або якщо сукупні видатки за рік на 10 відсотків чи більше перевищують сукупні доходи за рік). Форма декларації та порядок її заповнення затверджуються Міністерством фінансів України."
 
Відхилено    
339. 6. Суддя, призначений на посаду судді вперше, проходить щорічну двотижневу підготовку у Національній школі суддів України. Суддя, який обіймає посаду судді безстроково, проходить у Національній школі суддів України двотижневу підготовку не менше ніж раз на три роки.
 
   6. Суддя, призначений на посаду судді вперше, проходить щорічну двотижневу підготовку у Школі суддів України. Суддя, який обіймає посаду судді безстроково, проходить двотижневу підготовку у Школі суддів України не менше, ніж раз на три роки.
 
340. 7. Суддя до виходу у відставку або на пенсію не може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
 
-416- Даниленко В.А.
У статті 53 частину сьому виключити.
 
Відхилено   7. Суддя до виходу у відставку або на пенсію може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами органів державної влади та органів місцевого самоврядування, окрім тих державних, або будь яких інших нагород, відзнак, грамот, пов’язаних зі здійсненням ним правосуддя.
 
    -417- Кирильчук Є.І.
Частину 7 статті 53 виключити
 
Відхилено    
    -418- Фесенко Л.І.
У статті 53 частину сьому виключити.
 
Відхилено    
    -419- Мойсик В.Р.
Частину сьому виключити
 
Відхилено    
    -420- Швець В.Д.
У статті 53 частину сьому виключити.
 
Відхилено    
    -421- Толстенко В.Л.
Частину 7 ст. 53 виключити.
 
Відхилено    
    -422- Соколов М.В.
Статтю 53 Проекту викласти в такій редакції:
«Стаття 53. Права та обов'язки судді
1. Права судді, пов'язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, процесуальним та іншими законами.
2. Суддя має право брати участь у суддівському самоврядуванні для вирішення питань внутрішньої діяльності суду у порядку, встановленому законом. Судді можуть утворювати об'єднання та брати участь у них з метою захисту своїх прав та інтересів, підвищення професійного рівня.
3. Суддя має право вдосконалювати свій професійний рівень та проходить з цією метою відповідну підготовку.
4. Суддя зобов'язаний:
1) своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;
2) дотримуватися правил суддівської етики;
3) виявляти повагу до учасників процесу;
4) додержуватися присяги судді;
5) не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, зокрема таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;
6) дотримуватися вимог щодо несумісності;
7) кожні 5 років проходити обстеження для отримання висновку про психічне здоров’я (медичні установи, що дають такий висновок, а також форма висновку визначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням з уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я);
8) подавати щорічно не пізніше 1 квітня до Державної судової адміністрації України для оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади, ведення якого забезпечує Державна судова адміністрація України, декларацію про майновий стан.
5. Декларація про майновий стан повинна містити відомості про доходи, цінні папери, нерухоме, цінне рухоме майно, вклади у банках, фінансові зобов'язання судді, членів його сім'ї та близьких осіб, з якими він спільно проживає або поєднаний спільним побутом, та видатки (якщо разові видатки перевищують розмір місячного заробітку судді) судді. Форма декларації та порядок її заповнення затверджуються Міністерством фінансів України.
6. Суддя, призначений на посаду судді вперше, проходить щорічну двотижневу підготовку у Національній школі суддів України. Суддя, який обіймає посаду судді безстроково, проходить у Національній школі суддів України двотижневу підготовку не менше ніж раз на три роки.
7. Суддя до виходу у відставку або на пенсію не може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
 
Відхилено    
341. Стаття 54. Присяга судді
 
   Стаття 54. Присяга судді
 
342. 1. Особа, вперше призначена на посаду судді, набуває повноважень судді після складення присяги судді такого змісту:
 
-423- Мойсик В.Р.
У статті 54 в частині першій у тексті присяги слова "дотримуватись морально-етичних принципів поведінки судді" виключити;
 
Відхилено   1. Особа, вперше призначена на посаду судді, набуває повноважень судді після складення присяги судді такого змісту:
 
    -424- Бондик В.А.
У частині першій статті 54 Проекту слова "морально-етичних принципів" замінити на слова "етичних принципів";
 
Відхилено    
343. "Я, (ім'я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю об’єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя, підкоряючись лише закону та керуючись принципом верховенства права, чесно і сумлінно виконувати обов’язки судді, дотримуватись морально-етичних принципів поведінки судді та не вчиняти дій, що порочать звання судді та принижують авторитет судової влади".
 
-425- Швець В.Д.
У статті 54 в частині першій у тексті присяги слова "дотримуватись морально-етичних принципів поведінки судді" виключити;
 
Відхилено   "Я, (ім'я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю об’єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя, підкоряючись лише закону та керуючись принципом верховенства права, чесно і сумлінно виконувати обов’язки судді, дотримуватися морально-етичних принципів поведінки судді, не вчиняти дій, що порочать звання судді та принижують авторитет судової влади".
 
    -426- Кармазін Ю.А.
Викласти в такій редакції:
"Я, (ім'я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю об’єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя, підкоряючись лише закону та керуючись принципом верховенства права, чесно і сумлінно виконувати обов’язки судді, забезпечувати законність, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, забезпечувати доведеність вини, змагальність сторін та свободу в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, забезпечувати обвинуваченому права на захист, гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами, при прийнятті рішення враховувати норми матеріального і процесуального права, забезпечувати можливість апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом, забезпечувати обов'язковість рішень суду, дотримуватись морально-етичних принципів поведінки в суді або поза судом, та не вчиняти дій, що порочать звання судді та підривають і принижують авторитет судової влади", оскільки згідно результатів Моніторингу незалежності суддів в Україні лише 26% суддів позитивно відповіли у 2008 році на запитання "Чи є зрозумілою підстава "порушення присяги" для звільнення судді з посади?". У той же час у 2007 році позитивно на це запитання відповіло 28%.
 
Відхилено    
    -427- Бабурін О.В.
Абзац 2 ч. 1 ст. 54 викласти у такій редакції:
"Я, (ім'я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю об’єктивно, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя, підкоряючись лише закону, чесно і сумлінно виконувати обов’язки судді".
 
Відхилено    
344. 2. Суддя складає присягу під час урочистої церемонії у присутності Президента України. Текст присяги підписується суддею і зберігається в його особовій справі.
 
-428- Мойсик В.Р.
Перше речення частини другої доповнити словами "не пізніше як через місяць з дня призначення судді на посаду".
 
Відхилено   2. Суддя складає присягу під час урочистої церемонії у присутності Президента України. Текст присяги підписується суддею і зберігається в його особовій справі.
 
    -429- Швець В.Д.
Перше речення частини другої доповнити словами "не пізніше як через місяць з дня призначення судді на посаду".
 
Відхилено    
345. Стаття 55. Етика судді
 
   Стаття 55. Етика судді
 
346. 1. Питання етики суддів визначаються Кодексом суддівської етики, який затверджується з’їздом суддів України.
 
-430- Бондик В.А.
У частині першій статті 55 Проекту слова "Кодексом суддівської етики" замінити на слова "Кодексом професійної етики суддів";
 
Відхилено   1. Питання етики суддів визначаються Кодексом суддівської етики, що затверджується з’їздом суддів України.
 
347. Глава 3. Народні засідателі і присяжні
 
   Глава 3. Народні засідателі та присяжні
 
348. Стаття 56. Статус народного засідателя
 
   Стаття 56. Статус народного засідателя
 
349. 1. Народним засідателем є громадянин України, який у випадках, визначених процесуальним законом, вирішує справи у складі суду разом із суддею, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.
 
   1. Народним засідателем є громадянин України, який у випадках, визначених процесуальним законом, вирішує справи у складі суду разом із суддею, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.
 
350. 2. Народні засідателі під час розгляду і вирішення справ користуються повноваженнями судді. Народні засідателі несуть обов'язки, визначені пунктами 1 - 5 частини четвертої статті 53 цього Закону.
 
-431- Кармазін Ю.А.
Статтю 56 викласти в такій редакції:
"Стаття 56. Статус народних засідателів і присяжних
1. Народними засідателями є громадяни України, які забезпечують згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя, у випадках і в порядку, передбачених процесуальним законом, залучаються до здійснення правосуддя у місцевих загальних судах.
2. Присяжними є громадяни України, які у випадках і в порядку, передбачених цим Законом, залучаються до здійснення правосуддя в апеляційних судах по конкретній кримінальній справі.
3. Права та обов'язки народного засідателя і присяжного при розгляді справи у суді за їх участю визначаються процесуальним законом.".
 
Відхилено   2. Народні засідателі під час розгляду і вирішення справ користуються повноваженнями судді. Народні засідателі виконують обов'язки, визначені пунктами 1-5 частини четвертої статті 53 цього Закону.
 
351. Стаття 57. Список народних засідателів
 
   Стаття 57. Список народних засідателів
 
352. 1. До списку народних засідателів включаються в кількості, зазначеній у поданні голови суду, громадяни, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам статті 58 цього Закону і дали згоду бути народними засідателями.
 
   1. До списку народних засідателів у кількості, зазначеній у поданні голови суду, включаються громадяни, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам статті 58 цього Закону і дали згоду бути народними засідателями.
 
353. 2. Список народних засідателів затверджується рішенням відповідної місцевої ради на чотири роки і переглядається в разі необхідності, але не рідше ніж раз на два роки.
 
   2. Список народних засідателів затверджується рішенням відповідної місцевої ради на чотири роки і переглядається у разі необхідності, але не рідше ніж раз на два роки.
 
354. 3. Список народних засідателів публікується в друкованих засобах масової інформації відповідної місцевої ради.
 
-432- Кармазін Ю.А.
Статтю 57 викласти в такій редакції:
"Стаття 57. Список народних засідателів і присяжних
1. Списки народних засідателів місцевих загальних судів та присяжних апеляційних судів складаються і затверджуються за поданням голів відповідних судів органами місцевого самоврядування, Верховною Радою Автономної Республіки Крим на основі списків виборців на чотири роки і переглядаються в разі необхідності, але не рідше ніж раз на два роки.
2. До списку народних засідателів місцевих загальних судів та присяжних апеляційних судів включаються в кількості, зазначеній у поданні голови суду, громадяни, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам статті 58 цього Закону і дали згоду бути народними засідателями чи присяжними.
3. Список народних засідателів військового суду гарнізону за поданням голови цього суду затверджується начальником відповідного гарнізону. До списку включаються у кількості, зазначеній у поданні голови суду, військовослужбовці гарнізону, які відповідають вимогам, зазначеним у статті 58 цього Закону і дали згоду бути народними засідателями.
4. Списки присяжних військових апеляційних судів регіонів та апеляційного суду Військово-Морських Сил України за поданням голів цих судів формуються з числа військовослужбовців, рекомендованих зборами військових частин та військових установ військових гарнізонів, розташованих на території, на яку поширюється юрисдикція апеляційного військового суду. Від кожного гарнізону до списку присяжних включаються від п'ятнадцяти до двадцяти військовослужбовців, які відповідають вимогам статті 58 цього Закону і дали згоду бути присяжними. Список присяжних апеляційного військового суду затверджується рішенням відповідної ради, на території якої розташований гарнізон.
5. Списки народних засідателів місцевих загальних судів та присяжних апеляційних судів публікується в друкованих засобах масової інформації відповідної місцевої ради.".
 
Відхилено   3. Список народних засідателів публікується в друкованих засобах масової інформації відповідної місцевої ради.
 
    -433- Соколов М.В.
Статтю 57 Проекту викласти у наступній редакції :
"Стаття 57. Список народних засідателів
1. До списку народних засідателів включаються в кількості, зазначеній у поданні голови суду, громадяни, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам статті 58 цього Закону і дали згоду бути народними засідателями.
2. Громадяни, які відповідають вимогам статті 58 цього Закону мають право подати звернення до відповідної місцевої ради про самовисунення себе в кандидати в народні засідателі до відповідного суду. Місцеві трудові колективи мають право звернутися до відповідної місцевої ради про делегування своїх кандидатів в народні засідателі (За умови дотримання вимог статті 58 цього Закону).
3. Список народних засідателів затверджується рішенням відповідної місцевої ради на чотири роки шляхом рейтингового голосування за кожного кандидата окремо і переглядається в разі необхідності, але не рідше ніж раз на два роки.
4. Список народних засідателів публікується в друкованих засобах масової інформації відповідної місцевої ради"
 
Відхилено    
355. Стаття 58. Вимоги до народного засідателя
 
-434- Кармазін Ю.А.
Назву статті 58 викласти в такій редакції:
"Стаття 58. Вимоги до народного засідателя і присяжного".
 
Відхилено   Стаття 58. Вимоги до народного засідателя
 
356. 1. Народним засідателем може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.
 
-435- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю частиною 2 такого змісту:
"2. Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і проживає на території відповідного апеляційного суду.".
 
Відхилено   1. Народним засідателем може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.
 
357. 2. Не підлягають включенню до списків народних засідателів громадяни:
 
   2. Не підлягають включенню до списків народних засідателів громадяни:
 
358. 1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
 
   1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
 
359. 2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків народного засідателя;
 
   2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків народного засідателя;
 
360. 3) які мають не зняту чи не погашену судимість;
 
   3) які мають не зняту чи не погашену судимість;
 
361. 4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, адвокати, нотаріуси;
 
   4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, адвокати, нотаріуси;
 
362. 5) громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років;
 
   5) громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років;
 
363. 6) особи, які не володіють державною мовою.
 
-436- Кармазін Ю.А.
Частину 2-4 статті 58 викласти в такій редакції: "3. Не підлягають включенню до списків народних засідателів і присяжних громадяни:
1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків народного засідателя;
3) щодо яких провадиться дізнання, досудове слідство чи судовий розгляд кримінальної справи;
4) які мають не зняту чи не погашену судимість;
5) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, адвокати, нотаріуси, священнослужителі;
6) громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років;
7) особи, які не володіють державною мовою.
4. Особа, включена до списку народних засідателів, зобов'язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, в разі їх наявності.
5. Одна й та сама особа не може бути одночасно включена до списку народних засідателів і списку присяжних." .
 
Враховано редакційно   6) особи, які не володіють державною мовою.
 
364. 3. Особа, включена до списку народних засідателів, зобов'язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, в разі їх наявності.
 
   3. Особа, включена до списку народних засідателів, зобов'язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.
 
365. Стаття 59. Підстави і порядок увільнення від виконання обов'язків народного засідателя
 
   Стаття 59. Підстави і порядок увільнення від виконання обов'язків народного засідателя
 
366. 1. Особа, яка відповідно до цього Закону не може бути включена до списку народних засідателів, але включена до нього, звільняється від виконання обов'язків народного засідателя головою відповідного суду.
 
   1. Особа, яка відповідно до цього Закону не може бути включена до списку народних засідателів, але включена до нього, увільняється від виконання обов'язків народного засідателя головою відповідного суду.
 
367. 2. Від виконання обов'язків народного засідателя головою відповідного суду увільняються:
 
   2. Від виконання обов'язків народного засідателя головою відповідного суду увільняються:
 
368. 1) особи, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці по догляду за дитиною, а також які мають дітей дошкільного чи молодшого шкільного віку або утримують дітей-інвалідів, інших хворих або членів сім'ї похилого віку;
 
   1) особи, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці по догляду за дитиною, а також які мають дітей дошкільного чи молодшого шкільного віку або утримують дітей-інвалідів, інших хворих або членів сім'ї похилого віку;
 
369. 2) керівники та заступники керівників органів місцевого самоврядування;
 
   2) керівники та заступники керівників органів місцевого самоврядування;
 
370. 3) особи, які через свої релігійні переконання вважають для себе неможливою участь у здійсненні правосуддя;
 
   3) особи, які через свої релігійні переконання вважають для себе неможливою участь у здійсненні правосуддя;
 
371. 4) інші особи, якщо голова суду визнає поважними причини, на які вони посилаються.
 
   4) інші особи, якщо голова суду визнає поважними причини, на які вони посилаються.
 
372. 3. Особи, зазначені в частині другій цієї статті, увільняються від виконання обов'язків народного засідателя за їх заявою, поданою до початку виконання цих обов'язків.
 
   3. Особи, зазначені в частині другій цієї статті, увільняються від виконання обов'язків народного засідателя за їхньою заявою, поданою до початку виконання цих обов'язків.
 
373. 4. Увільнення від виконання обов'язків народного засідателя внаслідок відводу (самовідводу) у конкретній справі здійснюється у порядку, встановленому процесуальним законом.
 
-437- Кармазін Ю.А.
Статтю 59 викласти в такій редакції:
"Стаття 59. Підстави і порядок увільнення від виконання обов'язків народного засідателя чи присяжного
1. Особа, яка відповідно до цього Закону не може бути включена до списку народних засідателів або списку присяжних, але включена до будь-якого них, звільняється від виконання обов'язків народного засідателя (присяжного) головою відповідного суду.
2. Від виконання обов'язків народного засідателя (присяжного) головою відповідного суду увільняються:
1) жінки, старші п'ятдесяти п'яти років та чоловіки, старші шістдесяти років;
2) жінки, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, особи, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, а також ті, що мають дітей віком до 14 років чи утримують дітей-інвалідів, або здійснюють догляд за тяжко хворими чи іншими членами сім'ї, які потребують стороннього догляду;
2) керівники та заступники керівників органів місцевого самоврядування;
3) особи, які через свої релігійні переконання вважають для себе неможливою участь у здійсненні правосуддя;
4) інші особи, якщо голова суду визнає поважними причини, на які вони посилаються.
3. Особи, зазначені в частині другій цієї статті, увільняються від виконання обов'язків народного засідателя (присяжного) за їх заявою, поданою до початку виконання цих обов'язків.
4. Увільнення від виконання обов'язків народного засідателя (присяжного) внаслідок відводу (самовідводу) у конкретній справі здійснюється у порядку, встановленому процесуальним законом.".
 
Відхилено   4. Увільнення від виконання обов'язків народного засідателя внаслідок відводу (самовідводу) у конкретній справі здійснюється в порядку, встановленому процесуальним законом.
 
    -438- Соколов М.В.
Статтю 59 Проекту викласти у наступній редакції:
"Стаття 59. Підстави і порядок увільнення від виконання обов'язків народного засідателя
1. Особа, яка відповідно до цього Закону не може бути включена до списку народних засідателів, але включена до нього, звільняється від виконання обов'язків народного засідателя головою відповідного суду.
2. Від виконання обов'язків народного засідателя головою відповідного суду увільняються:
1) керівники та заступники керівників органів місцевого самоврядування; 2) особи, які через свої релігійні переконання вважають для себе неможливою участь у здійсненні правосуддя;
3) інші особи за власною заявою з причин, що унеможливлюють їх участь у здійснення правосуддя.
3. Особи, зазначені в частині другій цієї статті, увільняються від виконання обов'язків народного засідателя за їх заявою, поданою до початку виконання цих обов'язків.
4. Увільнення від виконання обов'язків народного засідателя внаслідок відводу (самовідводу) у конкретній справі здійснюється у порядку, встановленому процесуальним законом."
 
Відхилено    
374. Стаття 60. Залучення народних засідателів до виконання обов'язків у суді
 
   Стаття 60. Залучення народних засідателів до виконання обов'язків у суді
 
375. 1. Суд залучає народних засідателів до здійснення правосуддя у порядку черговості на строк не більше одного місяця на рік, крім випадків, коли продовження цього строку зумовлено необхідністю закінчити розгляд справи, розпочатий за їхньої участі.
 
   1. Суд залучає народних засідателів до здійснення правосуддя у порядку черговості на строк не більше одного місяця на рік, крім випадків, коли продовження цього строку зумовлено необхідністю закінчити розгляд справи, розпочатий за їхньої участі.
 
376. 2. Письмове запрошення для участі у здійсненні правосуддя надсилається судом народному засідателю не пізніше ніж за сім днів до початку судового засідання. У запрошенні зазначаються права та обов'язки народного засідателя, перелік вимог до народних засідателів, а також підстави для увільнення їх від виконання обов'язків. Одночасно із запрошенням надсилається письмове повідомлення для роботодавця про залучення особи як народного засідателя.
 
   2. Письмове запрошення для участі у здійсненні правосуддя надсилається судом народному засідателю не пізніше ніж за сім днів до початку судового засідання. У запрошенні зазначаються права та обов'язки народного засідателя, перелік вимог до народних засідателів, а також підстави для увільнення їх від виконання обов'язків. Одночасно із запрошенням надсилається письмове повідомлення для роботодавця про залучення особи як народного засідателя.
 
377. 3. Роботодавець зобов'язаний звільнити народного засідателя від роботи на час виконання ним обов'язків зі здійснення правосуддя. Відмова у звільненні від роботи вважається неповагою до суду.
 
   3. Роботодавець зобов'язаний звільнити народного засідателя від роботи на час виконання ним обов'язків зі здійснення правосуддя. Відмова у звільненні від роботи вважається неповагою до суду.
 
378. 4. Народний засідатель зобов'язаний вчасно з'явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні. Неявка без поважних причин у судове засідання вважається неповагою до суду.
 
-439- Кармазін Ю.А.
Статтю 60 доповнити частинами 5 - 7 такого змісту:
"5. Порядок добору народних засідателів і присяжних для розгляду конкретної справи у суді та порядок принесення ними присяги визначаються процесуальним законом.
6. Народні засідателі і присяжні складають складають у суді присягу такого змісту:
"Урочисто присягаю народу України виконувати обов’язки народного засідателя (присяжного) сумлінно, неупереджено та справедливо, дотримуючись Конституції і законів України".
7. Народні засідателі і присяжні підписують текст присяги, який зберігається в суді.".
 
Відхилено   4. Народний засідатель зобов'язаний вчасно з'явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні. Неявка без поважних причин у судове засідання вважається неповагою до суду.
 
    -440- Кармазін Ю.А.
Статтю 60 викласти в такій редакції:
"Стаття 60. Залучення народних засідателів та присяжних до виконання обов'язків у суді
1. Суд залучає народних засідателів та присяжних до здійснення правосуддя у порядку черговості на строк не більше одного місяця на рік, крім випадків, коли продовження цього строку зумовлено необхідністю закінчити розгляд справи, розпочатий за їхньої участі.
2. Письмове запрошення для участі у здійсненні правосуддя надсилається судом народному засідателю або присяжному не пізніше ніж за два тижні до початку судового засідання. У запрошенні зазначаються права та обов'язки відповідно народного засідателя чи присяжного, перелік вимог до народних засідателів та присяжних, а також підстави для увільнення їх від виконання обов'язків. Одночасно із запрошенням надсилається письмове повідомлення для роботодавця про залучення особи як народного засідателя чи присяжного.
3. Роботодавець зобов'язаний звільнити народного засідателя або присяжного від роботи на час виконання ним обов'язків зі здійснення правосуддя. Відмова у звільненні від роботи вважається неповагою до суду.
Відмова у звільненні від роботи вважається неповагою до суду і тягне передбачену законом відповідальність винних посадових осіб.
4. Народний засідатель або присяжний зобов'язаний вчасно з'явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні. Неявка без поважних причин у судове засідання вважається неповагою до суду.
 
Відхилено    
379. Стаття 61. Гарантії прав народних засідателів
 
   Стаття 61. Гарантії прав народних засідателів
 
380. 1. Народним засідателям за час виконання ними обов'язків у суді виплачується винагорода в розмірі їх середньомісячного заробітку чи пенсії, але не менше прожиткового мінімуму для працездатної особи. Їм відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
   1. Народним засідателям за час виконання ними обов'язків у суді виплачується винагорода в розмірі їх середньомісячного заробітку чи пенсії, але не менше прожиткового мінімуму для працездатної особи. Їм відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
381. 2. Звільнення народного засідателя з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається.
 
   2. За народними засідателями і присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законом. Час виконання народним засідателем чи присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення народного засідателя з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається.
 
382. 3. На народних засідателів поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків зі здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням народного засідателя заходи безпеки щодо нього можуть вживатися і після закінчення виконання цих обов'язків.
 
-441- Кармазін Ю.А.
Статтю 61 викласти в такій редакції:
"Стаття 61. Гарантії прав народних засідателів і присяжних
1. Народним засідателям і присяжним за час виконання ними обов'язків у суді виплачується винагорода в розмірі їх середньомісячного заробітку чи пенсії, але не менше прожиткового мінімуму для працездатної особи. Їм відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України. Розміри і порядок виплат встановлюються Кабінетом Міністрів України.
2. За народними засідателями і присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, передбачені законом. Час виконання народним засідателем чи присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення народного засідателя чи присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається.
3. На народних засідателів і присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків зі здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням народного засідателя чи присяжного заходи безпеки щодо них можуть вживатися і після закінчення виконання цих обов'язків.".
 
Враховано частково   3. На народних засідателів поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків зі здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням народного засідателя заходи безпеки щодо нього можуть вживатися і після закінчення виконання цих обов'язків.
 
    -442- Соколов М.В.
Статтю 61 Проекту викласти у такій редакції:
"Стаття 61. Гарантії прав народних засідателів
1. Народним засідателям за час виконання ними обов'язків у суді виплачується винагорода в розмірі їх середньомісячного заробітку чи пенсії, але не менше прожиткового мінімуму для працездатної особи. У разі, якщо народний засідатель проживає (прописаний) не в адміністративно-територіальній одиниці, в якій знаходиться суд - їм відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.
2. Звільнення народного засідателя з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається.
3. На народних засідателів поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків зі здійснення правосуддя."
 
Відхилено    
383. Стаття 62. Присяжні
 
   Стаття 62. Присяжні
 
384. 1. Присяжними визнаються громадяни України, які у випадках, передбачених процесуальним законом, залучаються до здійснення правосуддя, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.
 
-443- Кармазін Ю.А.
Статтю 62 викласти в новій редакції:
"Стаття 62 . Присяжні
1. Присяжними є громадяни України, які мають пасивне виборче право та відповідно до закону залучені до здійснення правосуддя судом присяжних, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні судової влади.
2. Формування колегії присяжних здійснюється автоматизованою системою документообігу за принципом вірогідності на підставі даних, отриманих з Державного реєстру виборців з числа виборців, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду. Порядок надання інформації до автоматизованої системи документообігу в суді визначається Кабінетом Міністрів України.
3. Не можуть бути залучені до здійснення правосуддя в якості присяжних народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, депутати місцевих рад, сільські, селищні міські голови, військовослужбовці, працівники судових установ, адвокати, нотаріуси.
4. За заявою особи на підставі рішення судді під час формування колегії присяжних для розгляду справи громадяни можуть бути звільненні від виконання обов'язків присяжного засідателя у зв’язку з їх станом здоров’я, релігійними чи іншими переконаннями, здійсненням професійної чи іншої діяльності, що унеможливлює її тривале припинення (керівники органів влади, лікарі, тощо), інші особи, якщо суддя визнає поважними причини, на які вони посилаються.
5. Порядок відводу присяжних під час формування колегії для розгляду справи визначається процесуальним законом.".
 
Відхилено   1. Присяжними визнаються громадяни України, які у випадках, передбачених процесуальним законом, залучаються до здійснення правосуддя, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя.
 
    -444- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект новою статею 62-1 такого змісту, змінивши подальшу нумерацію статей: "Стаття 62.1 Суд присяжних
1. Суд присяжних складається з колегії присяжних у складі восьми засідателів та професійного судді.
2. Суд присяжних утворюється для розгляду у першій інстанції судових справ, передбачених статтями 115 - 119 вбивство, статтею 146 - незаконне позбавлення волі або викрадення людини, статтею 151 - незаконне поміщення в психіатричний заклад, частинами третьою та четвертою статті 157 - перешкоджання здійсненню виборчого права, частиною дванадцятою статті 158 - фальсифікація виборчих документів, частиною третьою статті 160 - порушення законодавства про референдум, статтею 162 - порушення недоторканності житла, статтею 162 - порушення таємниці листування, статтею 170 - перешкоджання законній діяльності професійних спілок, політичних партій, громадських організацій, статтею 172 - перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, статтею 182 - порушення недоторканності приватного життя, статтею 340 - незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, статтею 359 - незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, статтею 364 - зловживання владою або службовим становищем, статтею 371 - завідомо незаконні затримання, привід, арешт або тримання під вартою, статтею 372 - притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, статтею 375 - постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, статтею 397 - втручання в діяльність захисника чи представника особи Кримінального кодексу України - за клопотанням звинуваченого; статтею 7 - захист честі і гідності та ділової репутації Цивільного кодексу України - за клопотанням однієї з сторін; підпунктом 1 пункту першого статті 17 - спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності Кодексу адміністративного судочинства України, пов’язані з реалізацією політичних прав на: рівність прав і свобод; на свободу та особисту недоторканність; невтручання в особисте і сімейне життя; свободу пересування; свободу думки і слова; право на свободу світогляду і віросповідання; право на свободу об'єднання; право на мирні збори і демонстрації; право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень - за клопотанням позивача.
3. При здійснення кримінального судочинства присяжні самостійно вирішують питання про винність, осудність, наявність пом'якшуючих чи обтяжуючих обставин, про можливість звільнення від кримінальної відповідальності та інші обставини, визначені процесуальним законом. Вид і розмір покарання визначаються на підставі рішення колегії присяжних разом із професійним суддею.
4. При здійснення цивільного та адміністративного судочинства присяжні самостійно вирішують питання про повне чи часткове задоволення позову, відмову у задоволенні позову. Способи поновлення порушених прав визначаються на підставі рішення колегії присяжних разом із професійним суддею".
 
Відхилено    
    -445- Притика Д.М.
Статтю 62 доповнити частинами 2-4 такого змісту:
"2. Список присяжних за поданням голови апеляційного суду формується на підставі списків виборців комісією, склад якої затверджується відповідно Головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим, головою обласної ради, Київським та Севастопольським міськими головами. До складу комісії повинні входити уповноважені представники суду, органів юстиції та відповідної ради. До списків присяжних включаються громадяни, які постійно проживають на території відповідної області тощо і відповідають вимогам статті 69 цього Закону. Список присяжних затверджується рішенням відповідної ради.
3. Списки присяжних затверджуються не пізніше одного місяця з дня одержання подання голови суду і в той же строк надсилаються до суду, а також публікуються в друкованих засобах масової інформації відповідної місцевої ради.
4. Списки присяжних затверджуються строком на чотири роки і переглядаються кожних два роки."
 
Відхилено    
    -446- Притика Д.М.
Доповнити Проект новими ст.ст. 62-1, 62-2 такого змісту:
"Стаття 62-1 Вимоги до присяжних
1. Присяжним може бути громадянин України, який досяг 30-річного віку.
2. Не можуть бути присяжними особи, зазначені в частині другій статті 58 цього Закону.
3. Одна й та сама особа не може бути одночасно включена до списку народних засідателів і списку присяжних.
4. Особа, включена до списку присяжних, зобов'язана повідомити голову апеляційного суду про обставини, що виключають можливість її участі у здійсненні правосуддя.
Стаття 62-2. Залучення присяжних до виконання обов'язків у суді
1. Письмове запрошення для участі у здійсненні правосуддя має бути надіслано судом присяжному не пізніше ніж за два тижні до початку судового засідання. У запрошенні зазначаються права та обов'язки присяжного, перелік вимог щодо присяжних, а також підстави для звільнення їх від виконання вказаних обов'язків.
2. Порядок відбору присяжних для розгляду справи та принесення ними присяги визначаються процесуальним законом.".
 
Відхилено    
385. Розділ ІV. Порядок заЙняття посади судді суду загальної юрисдикції
 
   Розділ ІV. Порядок заЙняття посади судді суду загальної юрисдикції
 
386. Глава 1. Загальні положення
 
   Глава 1. Загальні положення
 
387. Стаття 63. Вимоги до кандидатів на посаду судді
 
   Стаття 63. Вимоги до кандидатів на посаду судді
 
388. 1. На посаду судді може бути рекомендований громадянин України, не молодший двадцяти п'яти років, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менш як три роки, проживає в Україні не менш як десять років та володіє державною мовою.
 
-447- Джоджик Я.І.
п.1 статті 63 викласти у такій редакції
замість слів "двадцяти п'яти років" вказати "сорока років" та замість слів "не менш як три роки" вказати "не менш як п'ятнадцять років"
 
Відхилено   1. На посаду судді може бути рекомендований громадянин України, не молодший двадцяти п'яти років, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менш як три роки, проживає в Україні не менш як десять років та володіє державною мовою.
 
    -448- Болюра А.В.
У частині першій статті 63 після слів "державною мовою" додати слова "та має високі моральні, професійні та фахові якості для виконання функцій судді.".
 
Відхилено    
    -449- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 63 викласти в такій редакції:
"1. На посаду судді може бути рекомендований громадянин України, не молодший двадцяти п'яти років, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менш як три роки, проживає в Україні, як громадянин України, не менш як десять років та володіє державною мовою.".
 
Відхилено    
389. 2. Не можуть бути рекомендовані на посаду судді громадяни:
 
   2. Не можуть бути рекомендовані на посаду судді громадяни:
 
390. 1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
 
   1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
 
391. 2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків судді;
 
   2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків судді;
 
392. 3) які мають не зняту чи не погашену судимість.
 
-450- Джоджик Я.І.
П.3 ч.2 статті 63 викласти у такій редакції
"які мають не зняту чи не погашену судимість, та які були раніше засуджені чи амністовані за скоєння злочинів середньої тяжкості, тяжких та особливо тяжких, поза залежністю знята або погашена така судимість".
 
Відхилено   3) які мають не зняту чи не погашену судимість.
 
    -451- Павленко Е.І.
Частину другу статті 63 доповнити пунктом 4:
"які мають низькі морально-етичні якості, негативні репутацію і характеристику".
 
Відхилено    
    -452- Джоджик Я.І.
Частину 2 статті 63 доповнити п.4
"які працювали у правоохоронних органах та були звільнені у зв'язку з неповною службовою відповідністю чи неналежним виконанням своїх обов'язків"
 
Відхилено    
393. 3. Додаткові вимоги до кандидатів на посаду судді у судах вищого рівня встановлюються цим Законом.
 
-453- Прокопчук Ю.В.
Частину третю ст. 63 викласти в такій редакції:
"3. До окремих категорій суддів встановлюються такі додаткові вимоги:
1) суддею апеляційного суду та вищих спеціалізованих судів може бути громадянин України, який досяг на день обрання 30 років, має вищу юридичну освіту, стаж роботи у галузі права не менш як п'ять років, в тому числі не менш як три роки на посаді судді;
2) суддею Верховного Суду України може бути громадянин України, який досяг на день обрання 35 років, має вищу юридичну освіту, стаж роботи у галузі права не менш як десять років, в тому числі не менш як п'ять років на посаді судді апеляційного суду чи вищого спеціалізованого суду".
 
Відхилено   3. Додаткові вимоги до кандидатів на посаду судді у судах вищого рівня встановлюються цим Законом.
 
    -454- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 63 викласти в такій редакції:
"3. Додаткові вимоги до кандидатів на посаду судді у судах вищого рівня:
1) судді спеціалізованих судів повинні мати додаткову фахову підготовку з питань юрисдикції цих судів.
2) суддею апеляційного суду та вищих спеціалізованих судів може бути громадянин України, який досяг на день обрання 30 років, має вищу юридичну освіту, стаж роботи у галузі права не менш як п'ять років, в тому числі не менш як три роки на посаді судді;
2) суддею Верховного Суду України може бути громадянин України, який досяг на день обрання 35 років, має вищу юридичну освіту, стаж роботи у галузі права не менш як десять років, в тому числі не менш як п'ять років на посаді судді апеляційного суду чи вищого спеціалізованого суду.".
 
Відхилено    
394. 4. Для цілей цієї статті вважається:
 
-455- Прокопчук Ю.В.
Частину четверту ст. 63 виключити.
 
Відхилено   4. Для цілей цієї статті вважається:
 
395. 1) вищою юридичною освітою - вища юридична освіта, здобута в Україні за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, а також вища юридична освіта за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем, здобута в іноземних державах та визнана в Україні в установленому законом порядку;
 
-456- Ківалов С.В.
По тексту законопроекту слова Національна школа суддів України" замінити словами "Школу суддів України" у відповідних відмінках.
У п.1 ч.4 ст.63 слова "спеціаліста або" виключити.
Ч. 1 ст. 68 викласти в такій редакції:
"1. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді включає теоретичну та практичну підготовку у одному зі спеціалізованих навчальних закладах (або у Школі суддів України, або в інституті (факультеті) підготовки професійних суддів, створеному Президентом України при вищому національному навчальному закладі четвертого рівня акредитації).". У ч.2 ст.68 слова "спеціалізованими юридичними вищими навчальними закладами четвертого рівня акредитації та Національною школою суддів України." замінити словами "спеціалізованими навчальними закладами". У ч.4, 5, 8 ст.69 після слів "Вищої кваліфікаційної суддів України" доповнити словами "за участі спеціалізованих навчальних закладів". Узгодити інші положення законопроекту з цією пропозицією.
 
Враховано (див.також ст52, 53, 68, 80, 81, 90, 139, 141, п.2.10 Прикінцевих положень, п.11, 15 Перехідних положень)  1) вищою юридичною освітою - вища юридична освіта, здобута в Україні за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, а також вища юридична освіта за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем, здобута в іноземних державах та визнана в Україні в установленому законом порядку;
 
396. 2) стажем роботи у галузі права - стаж роботи особи за спеціальністю після здобуття нею вищої юридичної освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче спеціаліста.
 
-457- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 63 викласти в такій редакції:
"4. Для цілей цієї статті вважається:
1) вищою юридичною освітою – вища юридична освіта, здобута в Україні за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, а також вища юридична освіта за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем, здобута в іноземних державах та визнана в Україні в установленому законом порядку;
2) стажем роботи у галузі права – стаж роботи особи за спеціальністю після здобуття нею вищої юридичної освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра."
 
Враховано частково   2) стажем роботи у галузі права - стаж роботи особи за спеціальністю після здобуття нею вищої юридичної освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче спеціаліста.
 
397. Стаття 64. Добір кандидатів на посаду судді
 
   Стаття 64. Добір кандидатів на посаду судді
 
398. 1. Добір кандидатів на посаду судді здійснюється з числа осіб, які відповідають вимогам, установленим Конституцією України та статтею 63 цього Закону, за результатами проходження спеціальної підготовки та складання кваліфікаційного іспиту відповідно до вимог цього Закону.
 
-458- Прокопчук Ю.В.
Частину першу ст. 64 після слів "за результатами проходження спеціальної підготовки" доповнити словами "у Національній школі суддів України".
 
Відхилено   1. Добір кандидатів на посаду судді здійснюється з числа осіб, які відповідають вимогам, установленим Конституцією України та статтею 63 цього Закону, за результатами проходження спеціальної підготовки та складення кваліфікаційного іспиту відповідно до вимог цього Закону.
 
    -459- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 64 викласти в такій редакції:
"1. Добір кандидатів на посаду судді здійснюється на конкурсних засадах з числа осіб, які відповідають вимогам, установленим Конституцією України та статтею 63 цього Закону, за результатами проходження спеціальної підготовки та складання кваліфікаційного іспиту відповідно до вимог цього Закону. Кандидат який набрав найбільшу кількість балів має право обирати суд до якого його буде призначено суддею."
 
Відхилено    
399. 2. При доборі кандидатів забезпечується рівність їх прав незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.
 
-460- Бондик В.А.
У частині другій статті 64 слово "мовних" вилучити
 
Відхилено   2. При доборі кандидатів на посаду судді забезпечується рівність їхніх прав незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.
 
400. 3. Кожен, хто відповідає встановленим вимогам до кандидата в судді, має право звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із заявою про участь у доборі кандидатів на посаду судді.
 
-461- Мойсик В.Р.
Частину третю статті 64 викласти у такій редакції:
"3. Додаткові вимоги до кандидатів на посаду судді у судах вищого рівня встановлюються цим Законом. Суддею місцевого, апеляційного та вищого спеціалізованого суду може бути громадянин України, який має фахову підготовку з питань юрисдикції спеціалізованого суду".
 
Відхилено   3. Кожен, хто відповідає встановленим вимогам до кандидата на посаду судді, має право звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з заявою про участь у доборі кандидатів на посаду судді.
 
    -462- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину третю статті 64 після слів "має право" доповнити словами "через територіальні управління державної судової адміністрації".
 
Відхилено    
    -463- Швець В.Д.
Частину третю статті 64 викласти у такій редакції:
"3. Додаткові вимоги до кандидатів на посаду судді у судах вищого рівня встановлюються цим Законом. Суддею місцевого, апеляційного та вищого спеціалізованого суду може бути громадянин України, який має фахову підготовку з питань юрисдикції спеціалізованого суду".
 
Відхилено    
    -464- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 64 викласти в такій редакції: "3. Кожен, хто відповідає встановленим вимогам до кандидата в судді, має право звернутися до Кваліфікаційної комісії суддів України із заявою про участь у доборі кандидатів на посаду судді."
 
Відхилено    
    -465- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект статтею 64-1 такого змісту:
"Стаття 64-1 Призначення на посаду судді
1. Президент України призначає на посаду професійного судді:
1) особу, яка раніше не обіймала посаду судді, – строком на п'ять років;
2) особу, яка раніше вже обіймала посаду судді менше п'яти років, – в межах п'ятирічного строку.
2. Призначення на посаду судді здійснюється Президентом України на підставі рекомендації Кваліфікаційної комісії суддів України за поданням Вищої ради юстиції.
3. У разі відхилення подання Вищої ради юстиції Президент України видає відповідне розпорядження, яке повинно бути вмотивованим.".
 
Відхилено    
401. Глава 2. Призначення на посаду судді
 
   Глава 2. Призначення на посаду судді
 
402. Стаття 65. Порядок призначення на посаду судді вперше
 
   Стаття 65. Порядок призначення на посаду судді вперше
 
403. 1. Призначення на посаду судді вперше здійснюється виключно в порядку, визначеному цим Законом, та включає такі стадії:
 
   1. Призначення на посаду судді вперше здійснюється виключно в порядку, визначеному цим Законом, та включає такі стадії:
 
404. 1) розміщення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на своєму веб-порталі оголошення про проведення добору кандидатів на посаду судді з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад суддів та опублікування такого оголошення в газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр";
 
   1) розміщення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на своєму веб-порталі оголошення про проведення добору кандидатів на посаду судді з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад суддів та опублікування такого оголошення в газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр";
 
405. 2) подання особами, які виявили бажання стати суддею, до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідної заяви та документів, визначених цим Законом;
 
-466- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Пункт 2 після слів "стати суддею" доповнити словами "через територіальні управління державної судової адміністрації";
 
Відхилено   2) подання особами, які виявили бажання стати суддею, до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідної заяви та документів, визначених цим Законом;
 
406. 3) здійснення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на основі поданих кандидатами на посаду судді документів перевірки відповідності осіб установленим вимогам до кандидатів в судді та організація проведення стосовно них спеціальної перевірки в порядку, визначеному законом;
 
-467- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Пункт 3 викласти в такій редакції:
"3) здійснення територіальним управлінням державної судової адміністрації на основі поданих кандидатами на посаду судді документів перевірки відповідності осіб установленим вимогам до кандидатів в судді, організація проведення стосовно них спеціальної перевірки в порядку, визначеному законом, та внесення таких документів разом з матеріалами перевірки до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;"
 
Відхилено   3) здійснення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на основі поданих кандидатами на посаду судді документів перевірки відповідності осіб вимогам, установленим до кандидата на посаду судді, та організація проведення стосовно них спеціальної перевірки в порядку, визначеному законом;
 
407. 4) складення особами, які відповідають установленим вимогам до кандидата на посаду судді, іспиту перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на виявлення рівня загальних теоретичних знань;
 
-468- Бондик В.А.
У пункті 4 частини першої статті 65 Проекту слова "теоретичних знань" замінити на слова "теоретичних знань у галузі права";
 
Враховано редакційно   4) складення особами, які відповідають вимогам, установленим до кандидата на посаду судді, іспиту перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за участю Школи суддів України та інституту (факультету) підготовки професійних суддів, створеного Президентом України при вищому національному навчальному закладі ІV рівня акредитації (далі - спеціалізовані навчальні заклади) на виявлення рівня загальних теоретичних знань з правознавства;
 
    -469- Ківалов С.В.
В п.4 ч.1 ст.65 після слів "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" доповнити словами "за участю Школи суддів України та інституту (факультету) підготовки професійних суддів, створеному Президентом України, при вищому національному навчальному закладі четвертого рівня акредитації (далі-спеціалізовані навчальні заклади)"; в п. 6, 7 після слів "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" доповнити словами "за участі спеціалізованих навчальних закладів".
В пункті 5 слова "у спеціалізованому юридичному вищому навчальному закладі четвертого рівня акредитації" замінити словами "одному зі спеціалізованих навчальних закладах".
Пункт 6 виключити.
У п.7 доповнити словами "за участі спеціалізованих навчальних закладах", п.8 слова "перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" доповнити словами "за участі спеціалізованих навчальних закладах".
Інші положення привести у відповідність.
 
Враховано    
408. 5) направлення кандидатів, які успішно склали іспит та пройшли необхідні перевірки, для проходження спеціальної підготовки у спеціалізованому юридичному вищому навчальному закладі четвертого рівня акредитації;
 
-470- Вернидубов І.В.
Фесенко Л.І.
Пункт 5 частини першої статті 65 виключити.
 
Відхилено   5) направлення кандидатів, які успішно склали іспит та пройшли необхідні перевірки, для проходження спеціальної підготовки в одному з спеціалізованих навчальних закладів;
 
    -471- Мойсик В.Р.
Пункт 5 частини першої статті 65 виключити
 
Відхилено    
    -472- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У частині 1 статті 65 пункт 5 виключити;
 
Відхилено    
    -473- Швець В.Д.
Пункт 5 частини першої статті 65 виключити.
 
Відхилено    
    -474- Бабурін О.В.
Пункт 5 ч. 1 ст. 65 виключити, пункти 6-12 вважати відповідно пунктами 5-11.
 
Відхилено    
    -475- Прокопчук Ю.В.
Пункт п'ятий частини першої ст. 65 викласти в такій редакції:
"5) направлення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України кандидатів на посаду судді для проходження спеціальної підготовки у Національній школі суддів України;".
 
Враховано частково    
    -476- Стретович В.М.
У п. 5 ч. 1 ст. 65 після слів "четвертого рівня акредитації" доповнити словами "крім осіб, які мають стаж роботи у галузі права не менш як п’ять років".
 
Відхилено    
    -477- Бабурін О.В.
Пункт 5 ч. 1 ст. 65 викласти у такій редакції:
"5) направлення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України кандидатів на посаду судді для проходження спеціальної підготовки у Національній школі суддів України;"
 
Враховано частково    
409. 6) направлення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України кандидатів на посаду судді після успішного проходження ними підготовки у спеціалізованому юридичному вищому навчальному закладі четвертого рівня акредитації для проходження спеціальної підготовки у Національній школі суддів України;
 
-478- Вернидубов І.В.
Фесенко Л.І.
В пункті 6 частини першої статті 65 слова "кандидатів на посаду судді після успішного проходження ними підготовки у спеціалізованому юридичному вищому навчальному закладі четвертого рівня акредитації" замінити словами "новообраних суддів".
 
Відхилено      
    -479- Прокопчук Ю.В.
Пункт шостий частини першої статті 65 після слів "допуск кандидатів, які успішно пройшли спеціальну підготовку" доповнити словами "у Національній школі суддів України".
 
Відхилено    
    -480- Вернидубов І.В.
Фесенко Л.І.
Пункт 6 перемістити пунктом 12.
 
Відхилено    
    -481- Прокопчук Ю.В.
Пункт шостий частини першої статті 65 виключити, у зв'язку з чим пункти сьомий - дванадцятий вважати відповідно пунктами шостим -одинадцятим.
 
Враховано    
    -482- Мойсик В.Р.
Пункт 6 викласти у такій редакції:
"5) направлення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України кандидатів на посаду судді, які успішно склали іспит та пройшли необхідні перевірки, для проходження спеціальної підготовки у Національній школі суддів України".
 
Враховано частково (у п.5)   
    -483- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
у пункті 6 слова: "після успішного проходження ними підготовки у спеціалізованому юридичному вищому навчальному закладі четвертого рівня акредитації", замінити словами: "які успішно склали іспит та пройшли необхідні перевірки"; пункти 6-12 вважати пунктами 5-11.
 
Відхилено    
    -484- Швець В.Д.
Пункт 6 викласти у такій редакції:
"6) направлення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України кандидатів на посаду судді, які успішно склали іспит та пройшли необхідні перевірки, для проходження спеціальної підготовки у Національній школі суддів України".
 
Враховано частково (у п.5)   
410. 7) допуск кандидатів, які успішно пройшли спеціальну підготовку, до складення кваліфікаційного іспиту перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України;
 
-485- Вернидубов І.В.
Фесенко Л.І.
Пункт 7 частини першої статті 65 виключити.
 
Відхилено   6) допуск кандидатів, які успішно пройшли спеціальну підготовку, до складення кваліфікаційного іспиту перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за участю спеціалізованих навчальних закладів;
 
411. 8) визначення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рейтингу кандидатів на посаду судді за результатами складення кваліфікаційного іспиту, зарахування їх до резерву на заміщення вакантних посад судді;
 
   7) визначення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за участю спеціалізованих навчальних закладів рейтингу кандидатів на посаду судді за результатами складення кваліфікаційного іспиту, зарахування їх до резерву на заміщення вакантних посад судді;
 
412. 9) оголошення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України у разі відкриття вакантних посад суддів конкурсу на заміщення таких посад серед кандидатів, які перебувають у резерві;
 
   8) оголошення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України у разі утворення вакантних посад суддів конкурсу на заміщення таких посад серед кандидатів, які перебувають у резерві;
 
413. 10) проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, виходячи з рейтингу кандидата відповідно до кількості наявних вакантних посад судді добору серед кандидатів, які взяли участь у конкурсі, та внесення рекомендації Вищій раді юстиції про призначення кандидата на посаду судді;
 
   9) проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, виходячи з рейтингу кандидата відповідно до кількості наявних вакантних посад судді, добору серед кандидатів, які взяли участь у конкурсі, та внесення рекомендації Вищій раді юстиції про призначення кандидата на посаду судді;
 
414. 11) розгляд на засіданні Вищої ради юстиції відповідно до рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України питання про призначення кандидата на посаду судді та внесення в разі прийняття позитивного рішення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді;
 
-486- Власенко С.В.
Пункт 11 частини першої ст. 65 викласти в такій редакції:
"11) внесення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді"
 
Відхилено   10) розгляд на засіданні Вищої ради юстиції відповідно до рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України питання про призначення кандидата на посаду судді та внесення в разі прийняття позитивного рішення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді;
 
415. 12) прийняття Президентом України рішення про призначення кандидата на посаду судді.
 
-487- Кармазін Ю.А.
Статтю 65 викласти в такій редакції:
"Стаття 65. Порядок призначення на посаду судді вперше
1. Призначення на посаду судді вперше включає такі стадії:
1) розміщення Кваліфікаційною комісією суддів України на своєму веб-порталі оголошення про проведення добору кандидатів на посаду судді з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад суддів та опублікування такого оголошення в газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр" не пізніше ніж за два місяці до дати проведення добору кандидатів на посаду судді;
2) подання особами, які виявили бажання стати суддею, до Кваліфікаційної комісії суддів України відповідної заяви та документів, визначених цим Законом;
3) здійснення Кваліфікаційною комісією суддів України на основі поданих кандидатами на посаду судді документів перевірки відповідності осіб установленим вимогам до кандидатів в судді та організація проведення стосовно них спеціальної перевірки в порядку, визначеному законом;
4) складення особами, які відповідають установленим вимогам до кандидата на посаду судді, іспиту перед Кваліфікаційною комісією суддів України на виявлення рівня загальних теоретичних знань;
5) направлення Кваліфікаційною комісією суддів України кандидатів на посаду судді для проходження спеціальної підготовки у Національної школи суддів України;
6) допуск кандидатів, які успішно пройшли спеціальну підготовку у Національної школи суддів України, до складення кваліфікаційного іспиту перед Кваліфікаційною комісією суддів України та співбесіди;
7) зарахування Кваліфікаційною комісією суддів України кандидатів на посаду судді до резерву на заміщення вакантних посад судді за результатами складення ними кваліфікаційного іспиту;
8) оголошення Кваліфікаційною комісією суддів України у разі відкриття вакантних посад суддів конкурсу на заміщення таких посад серед кандидатів, які перебувають у резерві;
9) проведення Кваліфікаційною комісією суддів України, відповідно до кількості наявних вакантних посад судді добору серед кандидатів, які взяли участь у конкурсі, та внесення рекомендації Вищій раді юстиції про призначення кандидата на посаду судді;
10) розгляд на засіданні Вищої ради юстиції відповідно до рекомендації Кваліфікаційної комісії суддів України питання про призначення кандидата на посаду судді та внесення в разі прийняття позитивного рішення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді;
11) прийняття Президентом України рішення про призначення кандидата на посаду судді." .
 
Враховано частково   11) прийняття Президентом України рішення про призначення кандидата на посаду судді.
 
    -488- Кармазін Ю.А.
Доповнити проект статтею 65-1 такого змісту:
"Стаття 65-1. Оголошення конкурсу на посаду судді
1. Голова відповідного суду невідкладно, у випадках дострокового припинення повноважень судді, повідомляє Кваліфікаційну комісію суддів України про відкриття вакансії посади судді у цьому суді.
2. Для проведення конкурсу на посади суддів, які є вакантними внаслідок дострокового припинення повноваження судді, чи не обранням безстроково суддею, особи, яка була призначена на цю посаду судді вперше, Кваліфікаційна комісія суддів України розміщує оголошення на своєму офіційному веб-сайті негайно після отримання цієї інформації, а для посад, які стануть вакантними внаслідок припинення повноважень судді за віком - не пізніше ніж за два місяці до дати проведення конкурсу.
3. В оголошенні про конкурс зазначаються:
1) найменування судів і вакантні посади суддів у цих судах;
2) кваліфікаційні вимоги до кандидата на посаду судді;
3) перелік і зразки документів відповідно до частини першої статті 66 цього Закону і строк їх подання;
4) найменування, місцезнаходження і поштова адреса Кваліфікаційної комісії суддів України;
5) умови проведення конкурсу;
6) дата, час і місце проведення конкурсу.".
 
Відхилено    
416. Стаття 66. Подання кандидатом на посаду судді документів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
-489- Кармазін Ю.А.
Назву статті 66 викласти в такій редакції: "Стаття 66. Подання кандидатом на посаду судді документів до Кваліфікаційної комісії суддів України" .
 
Відхилено   Стаття 66. Подання кандидатом на посаду судді документів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
417. 1. Для участі у доборі кандидатів на посаду судді особа подає:
 
-490- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У статті 66 частину першу доповнити словами "до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України через відповідне територіальне управління державної судової адміністрації";
 
Відхилено   1. Для участі у доборі кандидатів на посаду судді особа подає:
 
418. 1) письмову заяву кандидата, написану власноручно;
 
-491- Пилипенко В.П.
У статті 66 проекту:
пункт 1 частини першої викласти у такій редакції:
"1) письмову заяву про участь у доборі кандидатів на посаду судді;"
 
Враховано   1) письмову заяву про участь у доборі кандидатів на посаду судді;
 
419. 2) копію паспорта громадянина України;
 
   2) копію паспорта громадянина України;
 
420. 3) особовий листок з обліку кадрів та автобіографію;
 
-492- Прокопчук Ю.В.
У п. 3 ч. 1 статті 66 слова "та автобіографію" змінити на "автобіографію та декларацію згідно статті 53 цього Закону".
 
Відхилено   3) анкету кандидата на посаду судді, що містить інформацію про нього;
 
    -493- Пилипенко В.П.
У статті 66 проекту:
пункт 3 частини першої статті 66 викласти у такій редакції:
"3) анкету кандидата на посаду судді, яка містить інформацію про нього;"
 
Враховано    
421. 4) копії дипломів про освіту, науковий ступінь або вчене звання;
 
   4) копії дипломів про освіту, науковий ступінь або вчене звання;
 
422. 5) виписку з трудової книжки про стаж роботи в галузі права;
 
   5) виписку з трудової книжки про стаж роботи в галузі права;
 
423. 6) висновок медичної установи про стан здоров'я кандидата (медичні установи, що дають такий висновок, а також форма висновку визначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням з уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я);
 
-494- Павленко Е.І.
Частину першу статті 66 доповнити пунктом 7:
"характеристику з місця роботи (навчання)".
Відповідно вважати пункт 7 пунктом 8.
 
Відхилено   6) висновок медичної установи про стан здоров'я кандидата (медичні установи, що надають такий висновок, а також форма висновку визначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням з уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я);
 
    -495- Кармазін Ю.А.
Пункт 6 частини 1 статті 66 викласти в такій редакції:
«6) висновок медичної установи про стан здоров'я кандидата (медичні установи, що дають такий висновок, а також форма висновку визначаються уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я);».
 
Враховано редакційно    
    -496- Кармазін Ю.А.
Доповнити частину 1 статті 66 новим пунктом 7 такого змісту:
"7) декларацію про майновий стан за попередній рік;", змінивши нумерацію подальших пунктів.
Частину 3 статті 66 викласти в такій редакції: "3. До добору кандидатів на посаду судді допускаються особи, які подали всі необхідні документи. У разі відмови в допуску Кваліфікаційна комісія суддів України приймає вмотивоване рішення".
 
Відхилено    
424. 7) письмову згоду на збирання, зберігання та використання інформації про кандидата з метою оцінки його готовності до роботи на посаді судді та проведення щодо нього спеціальної перевірки.
 
-497- Льовочкіна Ю.В.
Пункт 7 частини 1 статті 66 доповнити словами:
"…, порядок про яку затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та розміщується на її веб-порталі."
 
Відхилено   7) письмову згоду на збирання, зберігання та використання інформації про кандидата з метою оцінки його готовності до роботи на посаді судді та проведення щодо нього спеціальної перевірки.
Форма і зміст заяви про участь у доборі кандидатів на посаду судді, анкети кандидата на посаду судді затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та розміщуються на її офіційному веб-порталі.
 
    -498- Пилипенко В.П.
Доповнити частину першу абзацом такого змісту:
"Форма і зміст заяви про участь у доборі кандидатів на посаду судді, анкети кандидата на посаду судді затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та розміщуються на її офіційному веб-порталі".
 
Враховано    
425. Вимагати від кандидата надання інших документів, не передбачених частиною першою цієї статті, забороняється.
 
   Вимагати від кандидата надання документів, не передбачених цією частиною, забороняється.
 
426. 2. Приймання документів завершується за два дні до проведення добору кандидатів. Заяви, що надійшли після зазначеного строку, не розглядаються.
 
-499- Прокопчук Ю.В.
Ч. 2 ст 66 доповнити реченням такого змісту: "Інформація про кандидатів розміщується на офіційному веб-порталі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і є загальнодоступною".
 
Відхилено   2. Приймання документів завершується за два дні до проведення добору кандидатів. Заяви, що надійшли після зазначеного строку, не розглядаються.
 
    -500- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити статтю частиною третьою такого змісту:
"3. Відповідне територіальне управління державної судової адміністрації на основі поданих кандидатами на посаду судді документів у місячний термін з дня їх подання проводить перевірку відповідності осіб установленим вимогам до кандидатів в судді та організовує проведення стосовно них спеціальної перевірки. Проведення спеціальної перевірки здійснюється і щодо відомостей, поданих кандидатами особисто, у порядку, встановленому законом. Подані кандадатами на посаду судді документи разом із результатами перевірки вносяться до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для прийняття рішення про допуск особи для добору кандидатів."
У зв’язку з цим частину третю цієї статті вважати частиною четвертою.
 
Відхилено    
    -501- Кармазін Ю.А.
Частини 2-3 статті 66 викласти в такій редакції:
"2. Для проведення спеціальної перевірки Кваліфікаційна комісія суддів України має право збирати інформацію про кандидата, звертатися із запитами для отримання інформації про кандидата на посаду судді до підприємств, установ, організацій усіх форм власності. За результатами розгляду таких запитів відповідна інформація подається у десятиденний строк до Кваліфікаційної комісії суддів України. Ненадання такої інформації або надання її з порушенням установленого строку тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
3. Організації та громадяни мають право подавати Кваліфікаційної комісії суддів України інформацію про кандидатів на посаду судді.".
 
Відхилено    
427. 3. До добору кандидатів на посаду судді допускаються особи, які подали всі необхідні документи. У разі відмови в допуску Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає вмотивоване рішення.
 
   3. До добору кандидатів на посаду судді допускаються особи, які подали всі необхідні документи. У разі відмови в допуску Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає вмотивоване рішення.
 
428. Стаття 67. Порядок проведення добору кандидатів на посаду судді
 
   Стаття 67. Порядок проведення добору кандидатів на посаду судді
 
429. 1. Добір кандидатів на посаду судді полягає у проходженні ними анонімного тестування (іспиту) з метою виявлення рівня їх загальних теоретичних знань та проведенні щодо них спеціальної перевірки відповідності їх установленим вимогам до кандидата на посаду судді. Проведення спеціальної перевірки здійснюється і щодо відомостей, поданих кандидатами особисто, у порядку, встановленому законом.
 
-502- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У статті 67 в частині першій слова "та проведенні щодо них спеціальної перевірки відповідності їх установленим вимогам до кандидата на посаду судді. Проведення спеціальної перевірки здійснюється і щодо відомостей, поданих кандидатами особисто, у порядку, встановленому законом" вилучити.
 
Враховано   1. Добір кандидатів на посаду судді полягає у проходженні ними анонімного тестування (іспиту) з метою виявлення рівня загальних теоретичних знань з правознавства.
 
430. 2. Для проведення спеціальної перевірки Вища кваліфікаційна комісія суддів України має право збирати інформацію про кандидата, звертатися із запитами для отримання інформації про кандидата на посаду судді до підприємств, установ, організацій усіх форм власності. За результатами розгляду таких запитів відповідна інформація подається у десятиденний строк до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Ненадання такої інформації або надання її з порушенням установленого строку тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
 
-503- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Перше речення частини другої викласти в такій редакції:
"2. У разі необхідності Вища кваліфікаційна комісія суддів України може звернутися із запитами для отримання інформації про кандидата на посаду судді до підприємств, установ, організацій усіх форм власності."
 
Враховано   2. У разі необхідності Вища кваліфікаційна комісія суддів України може звернутися із запитами для отримання інформації про кандидата на посаду судді до підприємств, установ, організацій усіх форм власності. За результатами розгляду таких запитів відповідна інформація подається у десятиденний строк до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Ненадання такої інформації або надання її з порушенням установленого строку тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
 
431. 3. Організації та громадяни мають право подавати до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України інформацію про кандидатів на посаду судді.
 
-504- Прокопчук Ю.В.
Ч. 3 ст. 67 доповнити реченнями другим та третім такого змісту: "Така інформація береться до уваги Вищою кваліфікаційною комісією при складанні рекомендацій про призначення кандидата на посаду судді. Відомості про осіб, що подали інформацію про кандидатів, розголошенню та оприлюдненню не підлягають"
 
Відхилено   3. Організації та громадяни мають право подавати до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України інформацію про кандидатів на посаду судді.
 
432. 4. Особи, які відповідають установленим вимогам до кандидата на посаду судді, допускаються до складення іспиту.
 
   4. Особи, які відповідають установленим вимогам до кандидата на посаду судді, допускаються до складення іспиту.
 
433. Стаття 68. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді
 
-505- Вернидубов І.В.
Фесенко Л.І.
Статтю 68 виключити.
 
Відхилено   Стаття 68. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді
 
    -506- Прокопчук Ю.В.
Назву ст. 68 викласти в такій редакції "Стаття 68. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді у Національній школі суддів України".
 
Відхилено    
    -507- Кармазін Ю.А.
Назву статті 68 викласти в такій редакції:
"Стаття 68. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді у Національної школи суддів України" .
 
Відхилено    
434. 1. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді включає теоретичну підготовку судді у спеціалізованому юридичному вищому навчальному закладі четвертого рівня акредитації та практичну підготовку в Національній школі суддів України.
 
-508- Стецьків Т.С.
У частині першій статті 68 слова „підготовку судді у спеціалізованому юридичному вищому навчальному закладі четвертого рівня акредитації" виключити.
 
Відхилено   1. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді включає теоретичну і практичну підготовку в одному з спеціалізованих навчальних закладів (або у Школі суддів України, або в інституті (факультеті) підготовки професійних суддів, створеному Президентом України при вищому національному навчальному закладі ІV рівня акредитації).
 
    -509- Прокопчук Ю.В.
В частині першій ст. 68 слова "теоретичну підготовку судді у спеціалізованому юридичному вищому навчальному закладі четвертого рівня акредитації та" виключити.
 
Відхилено    
    -510- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У частині 1 статті 68 слова "підготовку судді у спеціалізованому юридичному вищому навчальному закладі четвертого рівня акредитації" виключити.
 
Відхилено    
    -511- Бабурін О.В.
Частини 1 та 2 ст. 68 викласти у такій редакції:
"1. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді включає теоретичну та практичну підготовку в Національній школі суддів України.
2. Програма та порядок проходження спеціальної підготовки кандидатами на посаду судді затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням з Національною школою суддів України."
 
Відхилено    
435. 2. Програма та порядок проходження спеціальної підготовки кандидатами на посаду судді затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням зі спеціалізованими юридичними вищими навчальними закладами четвертого рівня акредитації та Національною школою суддів України.
 
-512- Стецьків Т.С.
У частині другій статті 68 слова „спеціалізованими юридичними вищими навчальними закладами четвертого рівня акредитації та" виключити.
 
Відхилено   2. Програма та порядок проходження спеціальної підготовки кандидатами на посаду судді затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням із спеціалізованими навчальними закладами.
 
    -513- Прокопчук Ю.В.
В частині другій ст. 68 слова "за погодженням зі спеціалізованими юридичними вищими навчальними закладами четвертого рівня акредитації" виключити.
 
Відхилено    
436. 3. Спеціальна підготовка проводиться протягом шести місяців за рахунок коштів Державного бюджету України. На період проходження кандидатом підготовки за ним зберігається основне місце роботи, виплачується стипендія в розмірі не менше двох третин від посадового окладу судді місцевого суду загальної юрисдикції.
 
-514- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У частині 3 статті 68 перше речення викласти у такій редакції: "Спеціальна підготовка проводиться протягом одного року за рахунок коштів Державного бюджету України. Час такої підготовки зараховується до стажу роботи у галузі права".
 
Враховано частково   3. Спеціальна підготовка проводиться протягом одного року за рахунок коштів Державного бюджету України. На період проходження кандидатом підготовки за ним зберігається основне місце роботи, виплачується стипендія в розмірі не менше двох третин посадового окладу судді місцевого суду загальної юрисдикції.
 
437. 4. За результатами спеціальної підготовки кандидати отримують відповідний документ установленого зразка. Матеріали щодо кандидатів, які успішно пройшли спеціальну підготовку, направляються до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для складення кваліфікаційного іспиту.
 
   4. За результатами спеціальної підготовки кандидати отримують відповідний документ установленого зразка. Матеріали щодо кандидатів, які успішно пройшли спеціальну підготовку, направляються до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для складення кваліфікаційного іспиту.
 
438. 5. У разі порушення кандидатом на посаду судді порядку проходження спеціальної підготовки, що призвело до його відрахування, або у разі припинення кандидатом проходження такої підготовки за власною ініціативою він повинен відшкодувати затрачені на його підготовку кошти.
 
-515- Мойсик В.Р.
Статтю 68 викласти у такій редакції:
"Стаття 68. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді
Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді включає теоретичну та практичну підготовку судді в Національній школі суддів України.
Програма та порядок проходження спеціальної підготовки кандидатами на посаду судді загального та спеціалізованого судів затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням з Національною школою суддів України.
Спеціальна підготовка кандидатів на посаду судді спеціалізованого суду включає в себе фахову підготовку з питань юрисдикції відповідного спеціалізованого суду.
Спеціальна підготовка проводиться протягом шести місяців за рахунок коштів Державного бюджету України. На період проходження кандидатом підготовки за ним зберігається основне місце роботи, виплачується стипендія в розмірі не менше двох третин від посадового окладу судді місцевого суду загальної юрисдикції.
За результатами спеціальної підготовки кандидати отримують відповідний документ установленого зразка. Матеріали щодо кандидатів, які успішно пройшли спеціальну підготовку, направляються до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для складення кваліфікаційного іспиту.
У разі порушення кандидатом на посаду судді порядку проходження спеціальної підготовки, що призвело до його відрахування, або у разі припинення кандидатом проходження такої підготовки за власною ініціативою він повинен відшкодувати затрачені на його підготовку кошти."
 
Відхилено   5. У разі порушення кандидатом на посаду судді порядку проходження спеціальної підготовки, що призвело до його відрахування, або в разі припинення кандидатом проходження такої підготовки за власною ініціативою він повинен відшкодувати кошти, витрачені на його підготовку.
 
    -516- Швець В.Д.
Статтю 68 викласти у такій редакції:
"Стаття 68. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді
1. Спеціальна підготовка кандидата на посаду судді включає теоретичну та практичну підготовку судді в Національній школі суддів України.
2. Програма та порядок проходження спеціальної підготовки кандидатами на посаду судді загального та спеціалізованого судів затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням з Національною школою суддів України.
3. Спеціальна підготовка кандидатів на посаду судді спеціалізованого суду включає в себе фахову підготовку з питань юрисдикції відповідного спеціалізованого суду.
4. Спеціальна підготовка проводиться протягом шести місяців за рахунок коштів Державного бюджету України. На період проходження кандидатом підготовки за ним зберігається основне місце роботи, виплачується стипендія в розмірі не менше двох третин від посадового окладу судді місцевого суду загальної юрисдикції.
5. За результатами спеціальної підготовки кандидати отримують відповідний документ установленого зразка. Матеріали щодо кандидатів, які успішно пройшли спеціальну підготовку, направляються до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для складення кваліфікаційного іспиту.
6. У разі порушення кандидатом на посаду судді порядку проходження спеціальної підготовки, що призвело до його відрахування, або у разі припинення кандидатом проходження такої підготовки за власною ініціативою він повинен відшкодувати затрачені на його підготовку кошти."
 
Відхилено    
439. Стаття 69. Кваліфікаційний іспит
 
   Стаття 69. Кваліфікаційний іспит
 
440. 1. Кваліфікаційний іспит є атестуванням особи, яка пройшла спеціальну підготовку і виявила бажання бути рекомендованою для призначення на посаду судді.
 
   1. Кваліфікаційний іспит є атестуванням особи, яка пройшла спеціальну підготовку і виявила бажання бути рекомендованою для призначення на посаду судді.
 
441. 2. Кваліфікаційний іспит полягає у виявленні належних теоретичних знань та рівня професійної підготовки кандидата на посаду судді, ступеня його готовності здійснювати правосуддя з питань юрисдикції відповідного суду, а також особистих і моральних якостей кандидата.
 
-517- Бондик В.А.
У частині другій статті 69 Проекту слова "і моральних" виключити;
 
Відхилено   2. Кваліфікаційний іспит полягає у виявленні належних теоретичних знань та рівня професійної підготовки кандидата на посаду судді, ступеня його готовності здійснювати правосуддя з питань юрисдикції відповідного суду, а також особистих і моральних якостей кандидата.
 
442. 3. Кваліфікаційний іспит проводиться шляхом складення кандидатом на посаду судді письмового анонімного тестування та виконання практичного завдання з метою виявлення рівня практичних навичок та умінь у застосуванні закону.
 
   3. Кваліфікаційний іспит проводиться шляхом складення кандидатом на посаду судді письмового анонімного тестування та виконання практичного завдання з метою виявлення рівня практичних навичок та умінь у застосуванні закону.
 
443. 4. Письмове анонімне тестування проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України у спеціально відведеному для цього приміщенні, хід тестування фіксується за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису.
 
-518- Джоджик Я.І.
ч.4 статті 69 викласти у такій редакції:
після слів "письмове анонімне тестування" додати слова "та виконання практичного завдання"
 
Відхилено   4. Письмове анонімне тестування проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за участю спеціалізованих навчальних закладів у спеціально відведеному для цього приміщенні, хід тестування фіксується за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису.
 
444. 5. Порядок складання кваліфікаційного іспиту, методика оцінювання визначаються положенням, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів.
 
-519- Мойсик В.Р.
У статті 69 проекту частину п’яту викласти в такій редакції:
"5. Порядок складання кваліфікаційного іспиту, методика оцінювання окремо для кандидатів на посаду судді загального та відповідного спеціалізованого суду визначаються положенням, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів";
 
Відхилено   5. Порядок складення кваліфікаційного іспиту, методика оцінювання визначаються положенням, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за участю спеціалізованих навчальних закладів.
 
    -520- Швець В.Д.
У статті 69 проекту частину п'яту викласти в такій редакції:
"5. Порядок складання кваліфікаційного іспиту, методика оцінювання окремо для кандидатів на посаду судді загального та відповідного спеціалізованого суду визначаються положенням, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів";
 
Відхилено    
445. 6. Результати кваліфікаційного іспиту дійсні протягом трьох років.
 
   6. Результати кваліфікаційного іспиту дійсні протягом трьох років.
 
446. 7. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, може бути допущена повторно до складення такого іспиту не раніш як через рік. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит повторно, може бути допущена до наступного іспиту не раніш як через два роки.
 
-521- Кармазін Ю.А.
Частину 7 статті 69 викласти в такій редакції:
"7. Особа, яка не склала кваліфікаційного іспиту, може бути допущена до випробовування на посаду судді не раніш як через рік. Особа, яка не склала кваліфікаційного іспиту повторно, може бути допущена до наступного випробовування не раніш як через три роки." .
 
Враховано редакційно   7. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, може бути допущена до складення такого іспиту повторно не раніш як через рік. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит повторно, може бути допущена до наступного іспиту не раніш як через два роки.
 
447. 8. Вища кваліфікаційна комісія суддів України відповідно до кількості набраних кандидатами на посаду судді балів за результатами складення кваліфікаційного іспиту визначає рейтинг кандидатів та зараховує їх до резерву на заміщення вакантних посад суддів.
 
-522- Мойсик В.Р.
Частину восьму викласти в такій редакції:
"8. Вища кваліфікаційна комісія суддів України відповідно до кількості набраних кандидатами на посаду судді балів за результатами складення кваліфікаційного іспиту визначає рейтинг кандидатів та зараховує їх до резерву на заміщення вакантних посад відповідно суддів загальних та відповідних спеціалізованих судів".
 
Відхилено   8. Вища кваліфікаційна комісія суддів України за участю спеціалізованих навчальних закладів відповідно до кількості набраних кандидатами на посаду судді балів за результатами складення кваліфікаційного іспиту визначає рейтинг кандидатів та зараховує їх до резерву на заміщення вакантних посад суддів.
 
    -523- Швець В.Д.
Частину восьму викласти в такій редакції:
"8. Вища кваліфікаційна комісія суддів України відповідно до кількості набраних кандидатами на посаду судді балів за результатами складення кваліфікаційного іспиту визначає рейтинг кандидатів та зараховує їх до резерву на заміщення вакантних посад відповідно суддів загальних та відповідних спеціалізованих судів".
 
Відхилено    
    -524- Кармазін Ю.А.
Частину 8 статті 69 викласти в такій редакції:
"8. Кваліфікаційна комісія суддів України відповідно до кількості набраних кандидатами на посаду судді балів за результатами складення кваліфікаційного іспиту визначає рейтинг кандидатів та зараховує їх до резерву на заміщення вакантних посад суддів. Кандидат, який має найбільший рейтинг, у порівнянні з іншими кандидатами, має право вибору суду, до якого Кваліфікаційна комісія буде рекомендувати призначити його. " .
 
Враховано редакційно    
448. 9. Інформація про результати кваліфікаційного іспиту та місце кандидата на посаду судді за рейтингом є загальнодоступною і розміщується на офіційному веб-порталі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
   9. Інформація про результати кваліфікаційного іспиту та місце кандидата на посаду судді за рейтингом є загальнодоступною і розміщується на офіційному веб-порталі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
449. 10. Результати кваліфікаційного іспиту можуть бути оскаржені до Вищої ради юстиції, яка може скасувати рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та зобов'язати її провести повторний кваліфікаційний іспит кандидата на посаду судді, який подав скаргу.
 
   10. Результати кваліфікаційного іспиту можуть бути оскаржені до Вищої ради юстиції, яка може скасувати рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та зобов'язати її провести повторний кваліфікаційний іспит кандидата на посаду судді, який подав скаргу.
 
450. Стаття 70. Проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді
 
   Стаття 70. Проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді
 
451. 1. Для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді Вища кваліфікаційна комісія суддів України розміщує відповідну інформацію на своєму офіційному веб-порталі та публікує таке оголошення в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" не пізніше ніж за місяць до проведення конкурсу.
 
   1. Для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді Вища кваліфікаційна комісія суддів України розміщує відповідну інформацію на своєму офіційному веб-порталі та публікує таке оголошення в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" не пізніше ніж за місяць до проведення конкурсу.
 
452. 2. В оголошенні про конкурс зазначаються найменування судів, де є вакантні посади судді, кількість таких посад, умови проведення конкурсу, дата, час і місце проведення конкурсу.
 
   2. В оголошенні про конкурс зазначаються найменування судів, де є вакантні посади судді, кількість таких посад, умови проведення конкурсу, дата, час і місце проведення конкурсу.
 
453. 3. Кандидати на посаду судді, які перебувають у резерві та виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад судді, у встановлений строк подають до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України письмові заяви.
 
   3. Кандидати на посаду судді, які перебувають у резерві та виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад судді, у встановлений строк подають до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України письмові заяви.
 
454. 4. Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить конкурс на заміщення вакантних посад судді та здійснює добір кандидатів з урахуванням результатів кваліфікаційного іспиту і кількості набраних кандидатами балів. Кількість набраних балів є першочерговим критерієм при проведенні Вищою кваліфікаційною комісією суддів України конкурсного добору кандидатів на зайняття вакантних посад судді. У разі набрання кандидатами однакової кількості балів перевага надається тому кандидату, який має стаж роботи на посаді помічника судді не менше трьох років, більший стаж роботи у галузі права.
 
-525- Бондик В.А.
У частині четвертій статті 70 Проекту слова "стаж роботи на посаді помічника судді не менше трьох років" виключити;
 
Враховано   4. Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить конкурс на заміщення вакантних посад судді та здійснює добір кандидатів з урахуванням результатів кваліфікаційного іспиту і кількості набраних кандидатами балів. Кількість набраних балів є першочерговим критерієм при проведенні Вищою кваліфікаційною комісією суддів України конкурсного добору кандидатів на зайняття вакантних посад судді. У разі набрання кандидатами однакової кількості балів перевага надається тому кандидату, який має більший стаж роботи у галузі права.
 
    -526- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 70 викласти в такій редакції:
"4. Кваліфікаційна комісія суддів України проводить конкурс на заміщення вакантних посад судді та здійснює добір кандидатів з урахуванням результатів кваліфікаційного іспиту і кількості набраних кандидатами балів. Кількість набраних балів є першочерговим критерієм при проведенні Вищою кваліфікаційною комісією суддів України конкурсного добору кандидатів на зайняття вакантних посад судді. У разі набрання кандидатами однакової кількості балів перевага надається тому кандидату, який має більший стаж роботи у галузі права." .
 
Відхилено    
455. 5. За результатами конкурсного добору Вища кваліфікаційна комісія суддів України надсилає до Вищої ради юстиції відповідно до кількості вакантних посад судді рекомендації про призначення кандидатів суддями.
 
   5. За результатами конкурсного добору Вища кваліфікаційна комісія суддів України надсилає до Вищої ради юстиції відповідно до кількості вакантних посад судді рекомендації про призначення кандидатів суддями.
 
456. 6. Відповідно до внесеної Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рекомендації Вища рада юстиції на своєму засіданні розглядає питання про призначення кандидата на посаду судді та в разі прийняття позитивного рішення вносить подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді.
 
   6. Відповідно до внесеної Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рекомендації Вища рада юстиції на своєму засіданні розглядає питання про призначення кандидата на посаду судді та в разі прийняття позитивного рішення вносить подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді.
 
457. Стаття 71. Призначення на посаду судді
 
   Стаття 71. Призначення на посаду судді
 
458. 1. Призначення на посаду судді здійснюється Президентом України на підставі подання Вищої ради юстиції протягом тридцяти днів з дня отримання такого подання.
 
   1. Призначення на посаду судді здійснюється Президентом України на підставі подання Вищої ради юстиції протягом тридцяти днів з дня отримання такого подання.
 
459. Стаття 72. Переведення судді до іншого суду в межах п'ятирічного строку
 
   Стаття 72. Переведення судді до іншого суду в межах п'ятирічного строку
 
460. 1. Суддя у межах п'ятирічного строку може бути переведений на роботу на посаді судді в іншому місцевому суді за його письмовою заявою до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування його на посаду судді відповідного суду.
 
-527- Мойсик В.Р.
У статті 72 частину першу після слів "місцевому суді" доповнити словами "тієї ж судової юрисдикції";
 
Відхилено   1. Суддя у межах п'ятирічного строку може бути переведений на роботу на посаді судді до іншого місцевого суду за його письмовою заявою до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування його на посаду судді відповідного суду.
 
    -528- Швець В.Д.
Частину першу після слів "місцевому суді" доповнити словами "тієї ж судової юрисдикції";
 
Відхилено    
461. 2. Переведення судді на роботу на посаді судді до іншого суду здійснюється за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді.
 
   2. Переведення судді на роботу на посаді судді до іншого суду здійснюється за результатами конкурсу на заміщення вакантної посади судді.
 
462. 3. У разі участі в конкурсі на заміщення вакантної посади судді в іншому суді того ж рівня і юрисдикції за бажанням судді можуть бути враховані результати його попереднього кваліфікаційного іспиту.
 
   3. У разі участі в конкурсі на заміщення вакантної посади судді в іншому суді того ж рівня і юрисдикції за бажанням судді можуть бути враховані результати його попереднього кваліфікаційного іспиту.
 
463. 4. За наявності однакових результатів конкурсу перевага надається тим кандидатам, які мають більший стаж роботи на посаді судді.
 
   4. За однакових результатів конкурсу перевага надається тому кандидату, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
464. 5. Переведення судді у межах п’ятирічного строку на роботу на посаді судді до суду іншої юрисдикції здійснюється за результатами складення суддею кваліфікаційного іспиту відповідно до цього Закону.
 
-529- Мойсик В.Р.
Частину п’яту після слів "кваліфікаційного іспиту" доповнити словами "та проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді".
 
Відхилено   5. Переведення судді у межах п’ятирічного строку на роботу на посаді судді до суду іншої юрисдикції здійснюється за результатами складення суддею кваліфікаційного іспиту відповідно до цього Закону.
 
    -530- Швець В.Д.
Частину п'яту після слів "кваліфікаційного іспиту" доповнити словами "та проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді".
 
Відхилено    
465. 6. Переведення судді у межах п’ятирічного строку здійснюється Президентом України.
 
   6. Переведення судді у межах п’ятирічного строку здійснюється Президентом України.
 
466. Глава 3. Розгляд питання щодо обрання судді безстроково
 
   Глава 3. Розгляд питання про обрання на посаду судді безстроково
 
467. Стаття 73. Порядок обрання судді безстроково
 
   Стаття 73. Порядок обрання на посаду судді безстроково
 
468. 1. Порядок обрання судді безстроково встановлюється цим Законом та Регламентом Верховної Ради України.
 
   1. Порядок обрання на посаду судді безстроково встановлюється цим Законом та Регламентом Верховної Ради України.
 
469. 2. Суддя, строк повноважень якого закінчився, за його заявою має бути рекомендований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для обрання його Верховною Радою України суддею безстроково, якщо відсутні визначені законом обставини, що перешкоджають цьому.
 
-531- Мойсик В.Р.
Частині другу статті 73 після слова "суддею" доповнити словами та знаками "місцевого суду, у якому він працював на посаді судді,".
 
Відхилено   2. Суддя, строк повноважень якого закінчився, за його заявою має бути рекомендований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для обрання його Верховною Радою України на посаду судді безстроково, якщо відсутні визначені законом обставини, що перешкоджають цьому.
 
    -532- Швець В.Д.
У частині другій статті 73 після слова "суддею" доповнити словами та знаками "місцевого суду, у якому він працював на посаді судді,".
 
Відхилено    
    -533- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
В частині другій статті 73 слова "визначені законом" вилучити.
 
Відхилено    
470. 3. Обрання судді безстроково здійснюється в такому порядку:
 
   3. Обрання на посаду судді безстроково здійснюється в такому порядку:
 
471. 1) кандидат звертається з письмовою заявою до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування його для обрання суддею безстроково;
 
   1) кандидат звертається з письмовою заявою до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування його для обрання на посаду судді безстроково;
 
472. 2) Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про підготовку матеріалів щодо кандидата на обрання суддею безстроково на своєму офіційному веб-порталі та в місцевих засобах масової інформації;
 
-534- Бондик В.А.
У пункті 2 частини третьої статті 73 Проекту слова "в місцевих засобах масової інформації" додати слова "Голос України" та "Урядовий кур'єр";
 
Враховано частково   2) Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про підготовку матеріалів щодо кандидата на посаду судді безстроково на своєму офіційному веб-порталі та в офіційних засобах масової інформації;
 
    -535- Прокопчук Ю.В.
П. 2 ч. 3 ст. 73 доповнити словами "де окремо зазначає про права організацій та громадян, передбачені ч. 3 ст. 67 цього Закону"
 
Відхилено    
473. 3) Вища кваліфікаційна комісія суддів України перевіряє відомості щодо кандидата, проводить з ним співбесіду, враховує показники розгляду кандидатом справ;
 
-536- Власенко С.В.
З п. 3 ч. 3 ст. 73 слова "проводить з ним співбесіду" виключити.
 
Враховано   3) Вища кваліфікаційна комісія суддів України перевіряє відомості про кандидата, враховує показники розгляду кандидатом справ;
 
    -537- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У пункті 3 частини третьої статті 73 слова "проводить з ним співбесіду" вилучити.
 
Враховано    
    -538- Прокопчук Ю.В.
П. 3 ч. 3 ст. 73 доповнити словами: "та інформацію, що подана організаціями та громадянами згідно ч. 3 ст. 67 цього Закону"
 
Відхилено    
474. 4) Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає за результатами співбесіди з кандидатом рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні його для обрання суддею безстроково і в разі рекомендування направляє відповідне подання до Верховної Ради України;
 
-539- Власенко С.В.
З п. 4 ч. 3 ст. 73 слова "приймає за результатами співбесіди з кандидатом рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні його для обрання суддею безстроково і в разі рекомендування направляє відповідне подання до Верховної ради України" змінити на "готує щодо кандидата відповідні рекомендації, які направляє до Верховної Ради України".
 
Відхилено   4) Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні його для обрання на посаду судді безстроково і в разі рекомендування направляє відповідне подання до Верховної Ради України;
 
    -540- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
В пункті 4 частини третьої статті 73 слова "за результатами співбесіди з кандидатом" вилучити.
 
Враховано    
475. 5) Верховна Рада України відповідно до подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймає рішення щодо обрання кандидата суддею безстроково в порядку, встановленому законом.
 
   5) Верховна Рада України відповідно до подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймає рішення про обрання на посаду судді безстроково в порядку, встановленому законом.
 
476. Стаття 74. Звернення кандидата на обрання суддею безстроково до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
   Стаття 74. Звернення кандидата на посаду судді безстроково до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
477. 1. Кандидат на обрання суддею безстроково не пізніше ніж за шість місяців до закінчення строку перебування на посаді судді звертається до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із заявою про рекомендування його для обрання суддею безстроково.
 
   1. Кандидат на посаду судді безстроково не пізніше ніж за шість місяців до закінчення строку перебування на посаді судді звертається до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із заявою про рекомендування його для обрання на посаду судді безстроково.
 
478. 2. Із заявою до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування для обрання суддею безстроково може звернутися також кандидат, якого звільнено з посади судді у зв’язку із закінченням строку, на який його було призначено та який раніше не звертався до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із заявою про обрання його суддею безстроково, протягом трьох років із часу звільнення.
 
-541- Притика Д.М.
У статті 74 частину другу після слів "про обрання його суддею безстроково" доповнити словами "а також кандидат, якого звільнено за власним бажанням та який має стаж роботи на посаді судді не менше п’яти років";
 
Відхилено   2. Із заявою до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування для обрання на посаду судді безстроково може звернутися також кандидат, якого звільнено з посади судді у зв’язку із закінченням строку, на який його було призначено, та який раніше не звертався до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України із заявою про обрання його на посаду судді безстроково, протягом трьох років з часу звільнення.
 
479. 3. Кандидат, час звільнення якого з посади судді у зв’язку із закінченням строку, на який його було призначено, перевищує зазначений у частині другій цієї статті строк, може бути рекомендований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на обрання суддею безстроково після складення кваліфікаційного іспиту відповідно до вимог цього Закону.
 
-542- Притика Д.М.
Частину третю після слів "на який його було призначено" доповнити словами "або за власним бажанням".
 
Відхилено   3. Кандидат, час звільнення якого з посади судді у зв’язку із закінченням строку, на який його було призначено, перевищує зазначений у частині другій цієї статті строк, може бути рекомендований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для обрання на посаду судді безстроково після складення кваліфікаційного іспиту відповідно до вимог цього Закону.
 
480. 4. Для участі у доборі кандидат на обрання суддею безстроково подає:
 
   4. Для участі у доборі кандидат на обрання суддею безстроково подає:
 
481. 1) письмову заяву, написану власноручно;
 
-543- Пилипенко В.П.
У статті 74 проекту:
пункт 1 частини четвертої викласти у такій редакції:
"1) письмову заяву про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково"
 
Враховано   1) письмову заяву про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково;
 
482. 2) копію паспорта громадянина України;
 
   2) копію паспорта громадянина України;
 
483. 3) особовий листок з обліку кадрів та автобіографію;
 
-544- Пилипенко В.П.
У статті 74 проекту:
пункт 3 частини четвертої викласти у такій редакції:
"3) анкету кандидата на посаду судді, яка містить інформацію про нього;"
 
Враховано   3) анкету кандидата на посаду судді безстроково, що містить інформацію про нього;
 
484. 4) копії дипломів про освіту, науковий ступінь або вчене звання;
 
   4) копії дипломів про освіту, науковий ступінь або вчене звання;
 
485. 5) виписку з трудової книжки про стаж роботи на посаді судді;
 
   5) виписку з трудової книжки про стаж роботи на посаді судді;
 
486. 6) висновок медичної установи про стан здоров'я кандидата (медичні установи, що дають такий висновок, а також його форма визначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням з уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я);
 
   6) висновок медичної установи про стан здоров'я кандидата (медичні установи, що надають такий висновок, а також його форма визначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за погодженням з уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я);
 
487. 7) декларацію про майновий стан;
 
   7) декларацію про майновий стан;
 
488. 8) письмову згоду на збирання, зберігання та використання інформації про нього з метою оцінки його готовності до роботи суддею безстроково.
 
-545- Мойсик В.Р.
Частину четверту статті 74 доповнити новим пунктом 9 такого змісту:
"9) довідку про показники роботи судді за останні п'ять років, підписану головою відповідного суду та начальником територіального управління державної судової адміністрації за формою, яка затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. У довідці зазначаються: інформація про кількість розглянутих справ за роками і категоріями, кількість скасованих, змінених судових рішень; підстави скасування, зміни судових рішень; кількість порушених дисциплінарних проваджень та кількість прийнятих рішень про притягнення до дисциплінарної відповідальності;"
 
Відхилено   8) письмову згоду на збирання, зберігання та використання інформації про нього з метою оцінки його готовності до роботи на посаді судді безстроково.
Форма і зміст заяви про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково, анкети кандидата на посаду судді безстроково затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та розміщуються на її офіційному веб-порталі.
 
    -546- Швець В.Д.
Частину четверту статті 74 доповнити новим пунктом 9 такого змісту:
"9) довідку про показники роботи судді за останні п'ять років, підписану головою відповідного суду та начальником територіального управління державної судової адміністрації за формою, яка затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. У довідці зазначаються: інформація про кількість розглянутих справ за роками і категоріями, кількість скасованих, змінених судових рішень; підстави скасування, зміни судових рішень; кількість порушених дисциплінарних проваджень та кількість прийнятих рішень про притягнення до дисциплінарної відповідальності;"
 
Відхилено    
    -547- Пилипенко В.П.
Доповнити частину четверту абзацом такого змісту:
"Форма і зміст заяви про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково, анкети кандидата на посаду судді затверджуються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та розміщуються на її офіційному веб-порталі."
 
Враховано    
489. 5. Вимагати від кандидата надання документів, не передбачених цією статтею, забороняється, крім випадків необхідності дачі пояснень у зв’язку з інформацією щодо його діяльності на посаді судді.
 
   5. Вимагати від кандидата надання документів, не передбачених цією статтею, забороняється, крім випадків необхідності надання пояснень у зв’язку з інформацією щодо його діяльності на посаді судді.
 
490. Стаття 75. Порядок розгляду Вищою кваліфікаційною комісією суддів України питання щодо обрання кандидата суддею безстроково
 
   Стаття 75. Порядок розгляду Вищою кваліфікаційною комісією суддів України питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково
 
491. 1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про підготовку матеріалів щодо кандидата на обрання суддею безстроково на своєму офіційному веб-порталі та в місцевих засобах масової інформації.
 
   1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про підготовку матеріалів щодо кандидата на посаду судді безстроково на своєму офіційному веб-порталі та в офіційних засобах масової інформації.
 
492. 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглядає питання, пов'язані з обранням кандидата суддею безстроково, не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку перебування його на посаді судді.
 
   2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглядає питання, пов'язані з обранням кандидата на посаду судді безстроково, не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку перебування його на посаді судді.
 
493. 3. Вища кваліфікаційна комісія суддів України здійснює перевірку дотримання кандидатом на обрання суддею безстроково вимог статті 127 Конституції України, статей 52, 63 цього Закону, а також розглядає звернення громадян, громадських організацій, підприємств, установ, організацій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо діяльності кандидата.
 
   3. Вища кваліфікаційна комісія суддів України здійснює перевірку дотримання кандидатом на посаду судді безстроково вимог статті 127 Конституції України, статей 52, 63 цього Закону, а також розглядає звернення громадян, громадських організацій, підприємств, установ, організацій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо діяльності кандидата.
 
494. 4. Кандидат, стосовно якого розглядається питання щодо обрання суддею безстроково, має право ознайомитися з інформацією щодо його діяльності, запитами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та відповідями на них.
 
   4. Кандидат, стосовно якого розглядається питання про обрання на посаду судді безстроково, має право ознайомитися з інформацією щодо його діяльності, запитами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та відповідями на них.
 
495. Стаття 76. Прийняття рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні кандидата на обрання суддею безстроково
 
   Стаття 76. Прийняття рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково
 
496. 1. Рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні кандидата на обрання суддею безстроково приймається в присутності кандидата після співбесіди з ним на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та оголошується відразу після прийняття.
 
-548- Власенко С.В.
Ч. 1 ст. 76 викласти в такій редакції:
"1. Рекомендації щодо кандидата на обрання суддею безстроково складаються в присутності кандидата на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та оголошуються відразу після складання".
 
Враховано редакційно   1. Рішення про рекомендування чи відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково приймається у присутності кандидата в порядку, встановленому Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та оголошується відразу після прийняття.
 
    -549- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У частині першій статті 76 слова "після співбесіди з ним" замінити словами "в порядку, встановленому Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Враховано    
497. 2. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у рекомендуванні кандидата на обрання суддею безстроково може бути оскаржено до Вищої ради юстиції у порядку, встановленому Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
-550- Власенко С.В.
Ч. 2 ст. 76 викласти в такій редакції:
"2. Відмова у складенні рекомендації щодо кандидата на обрання суддею безстроково може бути оскаржена до Вищої ради юстиції у порядку, встановленому Законом України "Про Вищу раду юстиції""
 
Відхилено   2. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково може бути оскаржено до Вищої ради юстиції у порядку, встановленому Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
    -551- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У статті 76 частини 2 і 3 викласти в наступній редакції:
"2. Суддя, не згодний з рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у рекомендуванні його на обрання суддею безстроково, може оскаржити це рішення до окружного адміністративного суду м. Києва у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання копії рішення.
3. Рішення Кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у рекомендуванні його на обрання суддею безстроково може бути оскаржено до суду лише в разі порушення встановленого законом порядку розгляду питання."
 
Відхилено    
    -552- Кирильчук Є.І.
Викласти частину 2 статті 76 проекту Закону у відповідності до вимог статті 131 Конституції України, оскільки ці питання не віднесені до повноважень Вищої ради юстиції.
 
Відхилено    
    -553- Бабурін О.В.
Частини 2 і 3 ст. 76 викласти у такій редакції:
"2. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у рекомендуванні кандидата на обрання суддею безстроково може бути оскаржено до суду у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
3. У разі залишення судом рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у рекомендуванні кандидата на обрання суддею безстроково в силі Вища рада юстиції вносить Президентові України подання про звільнення цього кандидата з посади судді."
 
Відхилено    
498. 3. У разі залишення Вищою радою юстиції рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у рекомендуванні кандидата на обрання суддею безстроково в силі Вища рада юстиції вносить Президентові України подання про звільнення цього кандидата з посади судді.
 
-554- Власенко С.В.
Ч.3 ст. 76 викласти в такій редакції:
"3. У разі задоволення скарги кандидата на обрання суддею безстроково Вища рада юстиції зобов’язує Вищу кваліфікаційну комісію суддів України скласти відповідні рекомендації щодо нього у встановлений законом строк"
 
Відхилено   3. У разі залишення Вищою радою юстиції рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково в силі Вища рада юстиції вносить Президентові України подання про звільнення цього кандидата з посади судді.
 
499. Стаття 77. Подання щодо обрання кандидата суддею безстроково
 
-555- Власенко С.В.
У назві статті слово "подання" змінити на "рекомендації"
 
Відхилено   Стаття 77. Подання про обрання кандидата на посаду судді безстроково
 
500. 1. Подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та прийняте нею рішення про рекомендування кандидата на обрання суддею безстроково направляється до Верховної Ради України не пізніш як за місяць до закінчення строку перебування такого кандидата на посаді судді.
 
-556- Власенко С.В.
Ч. 1 ст. 77 викласти в такій редакції:
"Рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо кандидата на обрання суддею безстроково направляється до Верховної Ради України не пізніш як за місяць до закінчення строку перебування такого кандидата на посаді судді".
 
Відхилено   1. Подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та прийняте нею рішення про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково направляється до Верховної Ради України не пізніш як за місяць до закінчення строку перебування такого кандидата на посаді судді.
 
501. 2. У поданні зазначаються прізвище, ім'я, по батькові кандидата, найменування та місцезнаходження суду, до якого має бути обраний кандидат.
 
-557- Власенко С.В.
Ч. 2 ст. 77 викласти в такій редакції:
"2. У рекомендаціях зазначаються прізвище, ім’я, по батькові кандидата, найменування та місцезнаходження суду, до якого має бути обраний кандидат, висновок Вищої кваліфікаційної комісії щодо кандидата на обрання суддею безстроково".
 
Відхилено   2. У поданні зазначаються прізвище, ім'я, по батькові кандидата, найменування та місцезнаходження суду, до якого пропонується обрати кандидата.
 
    -558- Кармазін Ю.А.
Доповнити новою статтею 77-1 такого змісту:
"Стаття 77-1. Суб'єкти звернення до Верховної Ради України з питань обрання та звільнення з посади судді, обраного безстроково
1. Суб'єктами звернення до Верховної Ради України з питань обрання та звільнення з посади судді, обраного безстроково, є:
1) Голова кваліфікаційної комісії суддів України – щодо обрання Верховною Радою України суддею загального і спеціалізованого суду судді безстроково, термін повноважень якого на посаді судді закінчився; особи, яка раніше уже обіймала посаду судді не менше п'яти років, але на час розгляду питання про обрання не займає посаду судді; судді, раніше обраного безстроково, до суду іншого рівня або до суду того ж рівня, але іншої спеціалізації;
2) Вища рада юстиції – щодо звільнення Верховною Радою України з посади судді, який обіймає посаду судді безстроково.".
 
Відхилено    
    -559- Кармазін Ю.А.
Доповнити новою статтею 77-2 такого змісту:
"Стаття 77-2. Підстави для розгляду матеріалів про обрання кандидата на посаду судді безстроково
1. Підставами для розгляду матеріалів щодо обрання кандидата на посаду судді безстроково є:
1) особиста заява кандидата;
2) подання Кваліфікаційної комісії суддів України.".
 
Відхилено    
    -560- Кармазін Ю.А.
Доповнити новою статтею 77-3 такого змісту:
"Стаття 77-3. Вимоги до подання про обрання кандидата на посаду судді безстроково
1. У поданні про обрання кандидата на посаду судді безстроково зазначаються: рівень, місцезнаходження, спеціалізація та назва суду, до якого має бути обраний кандидат.
2. До подання додається особова справа кандидата на обрання суддею безстроково, яка повинна містити:
1) письмову заяву кандидата, написану власноручно;
2) рішення про рекомендацію Кваліфікаційної комісії суддів України про обрання кандидата на посаду судді безстроково з обов'язковим зазначенням дотримання кандидатом вимог, передбачених статтею 127 Конституції України;
3) протокол кваліфікаційної атестації (якщо перерва в роботі на посаді судді перевищує п'ять років, до протоколу кваліфікаційної атестації додається висновок про складення іспиту і підготовленість кандидата до судової роботи);
4) копію документа, що посвідчує громадянство;
5) особовий листок з обліку кадрів та автобіографію кандидата;
6) копію диплома про освіту, наявність вченого ступеня або вченого звання;
7) виписку з трудової книжки;
8) характеристику з місця (або з останнього місця) роботи;
9) довідку про показники роботи судді за останні п'ять років за підписами голови відповідного суду та начальника територіального управління Судової адміністрації. При цьому в довідці зазначаються: інформація щодо кількості розглянутих справ по роках і категоріях, кількості скасованих, змінених вироків, рішень, ухвал, постанов; підстави скасування, зміни вироків, рішень і ухвал, кількість порушених дисциплінарних проваджень та кількість прийнятих рішень про притягнення до дисциплінарної відповідальності;
10) біографічну довідку про роботу кандидата в минулому відповідно до даних трудової книжки та інших документів, які підтверджують трудовий стаж;
11) копії рішень уповноважених державних органів про призначення та переведення суддів на посади;
12) довідку медичної установи про стан здоров'я кандидата;
13) декларацію про доходи за останній рік за встановленою Міністерством фінансів України формою.".
 
Відхилено    
    -561- Кармазін Ю.А.
Доповнити новою статтею 77-4 такого змісту:
"Стаття 77-4. Подання про переведення судді з одного суду до іншого у порядку обрання
1. Подання про переведення судді з одного суду до іншого у порядку обрання Голова Кваліфікаційної комісії суддів України вносить до Верховної Ради України. До подання додається особова справа судді, яка складається з документів, зазначених у статті 116 цього Закону.".
 
Відхилено    
502. Стаття 78. Розгляд питання та прийняття Верховною Радою України рішення про обрання кандидата суддею безстроково
 
   Стаття 78. Розгляд питання та прийняття Верховною Радою України рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково
 
503. 1. Порядок розгляду питання та прийняття Верховною Радою України рішення про обрання кандидата суддею безстроково встановлюється цим Законом та Регламентом Верховної Ради України.
 
   1. Порядок розгляду питання та прийняття Верховною Радою України рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково встановлюється цим Законом та Регламентом Верховної Ради України.
 
504. 2. Питання про обрання кандидата суддею безстроково розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України без висновку комітетів Верховної Ради України та будь-яких перевірок.
 
-562- Вернидубов І.В.
Фесенко Л.І.
В частині другій статті 78 слова "без висновку комітетів Верховної Ради України та будь – яких перевірок" замінити словами "після розгляду такого питання та надання висновку відповідним комітетом Верховної Ради України".
 
Відхилено   2. Питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України без висновків комітетів Верховної Ради України та будь-яких перевірок.
 
    -563- Ківалов С.В.
Частину другу статті 78 викласти в такій редакції:
"2. Питання про обрання кандидата суддею безстроково розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України. Питання про обрання суддею безстроково на розгляд Верховної Ради України готує Комітет Верховної Ради України, до відання якого належить розгляд питання про обрання та звільнення суддів (далі – Комітет Верховної Ради України).
Комітет Верховної Ради України вносить на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України про обрання суддів невідкладно, без розгляду на своєму засіданн.".
 
Відхилено    
    -564- Швець В.Д.
Частину другу доповнити словами "протягом 30 днів з дня отримання подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
Відхилено    
    -565- Кирильчук Є.І.
Узгодити положення частини 2 статті 78 проекту Закону, згідно з якими комітети Верховної Ради України усуваються від участі у розгляді питання про обрання суддів, з положеннями частини 1 статті 89 Конституції України.
 
Відхилено    
    -566- Власенко С.В.
З ч. 2 ст. 78 слова "без висновку комітетів Верховної Ради України та будь-яких перевірок" виключити.
 
Відхилено    
    -567- Мойсик В.Р.
У статті 78 частину другу доповнити словами "протягом 30 днів з дня отримання подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
Відхилено    
    -568- Логвиненко О.С.
Частину 2 статті 78 викласти в такій редакції: "Питання про обрання кандидата суддею безстроково розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України за попереднім розглядом профільного комітету Верховної Ради України".
 
Відхилено    
    -569- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Частину 2 статті 78 викласти в такій редакції:
"2. Питання про обрання кандидата суддею безстроково розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України за наявності рішення комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого належить попередній розгляд питань про обрання на посади суддів та звільнення з посад суддів, обраних безстроково."
 
Відхилено    
    -570- Мармазов Є.В.
Частину другу статті 78 проекту викласти у такій редакції:
"Питання про обрання кандидата суддею безстроково розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України з урахуванням висновків комітетів Верховної Ради України".
 
Відхилено    
505. 3. Розгляд питання про обрання кандидата суддею безстроково на пленарному засіданні Верховної Ради України починається з доповіді Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який діє за його дорученням.
 
-571- Бондик В.А.
Частину третю статті 78 Проекту доповнити словами: "Кандидат на обрання суддею безстроково бере участь у засіданні Верховної Ради України і дає відповіді на питання народних депутатів";
 
Відхилено   3. Розгляд питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково на пленарному засіданні Верховної Ради України починається з доповіді Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який діє за його дорученням.
 
506. 4. Рішення про обрання кандидата суддею безстроково приймається більшістю від конституційного складу Верховної Ради України і оформляється постановою Верховної Ради України.
 
   4. Рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково приймається більшістю від конституційного складу Верховної Ради України і оформляється постановою Верховної Ради України.
 
507. 5. Особа, обрана суддею безстроково, набуває статус судді з моменту набрання чинності постановою Верховної Ради України.
 
   5. Особа, обрана на посаду судді безстроково, набуває статусу судді з дня набрання чинності відповідною постановою Верховної Ради України.
 
508. 6. У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою цієї статті, знову проводиться голосування.
 
-572- Притика Д.М.
У частині шостій ст. 78 слова "знову проводиться голосування" замінити словами: "матеріали на цього кандидата направляються на розгляд відповідного комітету Верховної Ради України для отримання висновку щодо можливості повторного розгляду питання про обрання кандидата суддею безстроково на пленарному засіданні Верховної Ради України".
 
Відхилено   6. У разі неодержання кандидатом на посаду судді безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою цієї статті, знову проводиться голосування.
 
    -573- Ківалов С.В.
Частину шосту викласти в такій редакції:
"6. У разі виникнення під час розгляду на пленарному засіданні питання про обрання кандидата на посаду судді нововиявлених обставин щодо порушення суддею чинного законодавства, які не були предметом розгляду Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Верховна Рада України може більшістю голосів прийняти рішення про відкладення розгляду цього питання до перевірки таких обставин Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, після чого, кандидатура повторно виноситься на розгляд Верховної Ради України, в порядку, передбаченому цим Законом.
У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою цієї статті, кандидат вважається необраним..".
 
Відхилено    
    -574- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У частині 6 статті 78 слова "знову проводиться голосування" замінити словами "повторне голосування проводиться не більше одного разу."
 
Відхилено    
    -575- Вернидубов І.В.
Фесенко Л.І.
Частину шосту статті 78 виключити.
 
Відхилено    
    -576- Бабурін О.В.
Частину 6 ст. 78 виключити.
 
Відхилено    
    -577- Мойсик В.Р.
Частину шосту замінити двома частинами такого змісту:
"6. У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою цієї статті, щодо цього кандидата проводиться повторне голосування.
7.У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою цієї статті, після повторного голосування, Вища рада юстиції вносить Президентові України подання про звільнення цього кандидата з посади судді".
 
Відхилено    
    -578- Тищенко О.І.
Частину 6 статті 78 викласти у такій редакції: "У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою цієї статті повторне голосування не проводиться".
 
Відхилено    
    -579- Швець В.Д.
Частину шосту замінити двома частинами такого змісту:
"6. У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою цієї статті, щодо цього кандидата проводиться повторне голосування.
7. У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою цієї статті, після повторного голосування, Вища рада юстиції вносить Президентові України подання про звільнення цього кандидата з посади судді".
 
Відхилено    
    -580- Кирильчук Є.І.
Частину 6 статті 78 проекту Закону викласти в наступній редакції: "У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою цієї статті, голосування проводиться по іншій кандидатурі".
 
Відхилено    
    -581- Льовочкіна Ю.В.
Частину 6 статті 78 викласти в такій редакції:
"6. У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою цієї статті, проводиться повторне голосування. В разі, якщо при повторному голосуванні кандидат на обрання суддею безстроково не одержав кількості голосів, визначеної частиною четвертою цієї статті, Вища рада юстиції вносить Президентові України подання про звільнення цього кандидата з посади судді.
 
Відхилено    
509. Стаття 79. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду
 
   Стаття 79. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду
 
510. 1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до іншого тієї ж судової спеціалізації здійснюється Верховною Радою України з дотриманням порядку, встановленого цим Законом та Регламентом Верховної Ради України для обрання судді.
 
      
511. 2. Переведення судді, обраного безстроково, до суду іншої спеціалізації здійснюється Верховною Радою України за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами складення суддею кваліфікаційного іспиту відповідно до цього Закону.
 
-582- Ківалов С.В.
Статтю 79 викласти в такій редакції:
"Стаття. 79 Переведення судді, обраного безстроково
1. Переведення судді, обраного безстроково з одного суду до іншого суду того самого рівня і спеціалізації здійснюється Президентом України за письмовою заявою судді. До заяви додається довідка Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про наявність вакантних посад у суді, до якого переводиться такий суддя.
2. Переведення судді, обраного безстроково, до суду іншого рівня тієї ж судової спеціалізації здійснюється Верховною Радою України з дотриманням порядку, встановленого цим Законом та Регламентом Верховної Ради України для обрання судді.
3. Переведення судді, обраного безстроково, до суду іншої спеціалізації здійснюється Верховною Радою України за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами складення суддею кваліфікаційного іспиту відповідно до цього Закону."
".
 
Враховано   1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до іншого суду того самого рівня і спеціалізації здійснюється Президентом України за письмовою заявою судді. До заяви додається довідка Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про наявність вакантних посад у суді, до якого переводиться такий суддя.
2. Переведення судді, обраного безстроково, до суду іншого рівня тієї ж судової спеціалізації здійснюється Верховною Радою України з дотриманням порядку, встановленого цим Законом та Регламентом Верховної Ради України для обрання судді.
3. Переведення судді, обраного безстроково, до суду іншої спеціалізації здійснюється Верховною Радою України за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами складення суддею кваліфікаційного іспиту відповідно до цього Закону.
 
    -583- Мойсик В.Р.
Статтю 79 викласти у такій редакції:
"Стаття 79. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду
Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до іншого тієї ж судової спеціалізації та того ж рівня здійснюється Верховною Радою України за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів з дотриманням порядку, встановленого цим Законом та Регламентом Верховної Ради України для обрання судді.
Переведення судді, обраного безстроково, до суду іншої спеціалізації здійснюється Верховною Радою України за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами складення суддею кваліфікаційного іспиту та проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді відповідно до цього Закону".
 
Відхилено    
    -584- Стецьків Т.С.
Статтю 79 викласти у такій редакції:
„Стаття 79. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду
1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до іншого здійснюється Верховною Радою України за його заявою відповідно до подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами конкурсу, оголошеного для заняття вакантної посади судді.
2. Переведення судді з суду вищого рівня до суду нижчого рівня проводиться без конкурсу за його заявою".
 
Відхилено    
    -585- Швець В.Д.
Статтю 79 викласти у такій редакції:
"Стаття 79. Переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду
1. Переведення судді, обраного безстроково, з одного суду до іншого тієї ж судової спеціалізації та того ж рівня здійснюється Верховною Радою України за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів з дотриманням порядку, встановленого цим Законом та Регламентом Верховної Ради України для обрання судді.
2. Переведення судді, обраного безстроково, до суду іншої спеціалізації здійснюється Верховною Радою України за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами складення суддею кваліфікаційного іспиту та проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді відповідно до цього Закону".
 
Відхилено    
    -586- Мойсик В.Р.
З метою забезпечення відкритої та прозорої конкурсної процедури реалізації суддею права на суддівську кар’єру, пропонується доповнити законопроект новою статтею такого змісту:
"Стаття _. Порядок обрання безстроково суддею суду вищого рівня"
Обрання судді, обраного безстроково, суддею апеляційного, вищого спеціалізованого, Верховного Суду України здійснюється в порядку, передбаченому статтями 73-78 цього Закону з такими особливостями.
Для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді в апеляційному суді, вищому спеціалізованому суді, Верховному Суді України Вища кваліфікаційна комісія суддів України розміщує відповідну інформацію на своєму офіційному веб-порталі та публікує таке оголошення в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" не пізніше ніж за місяць до проведення конкурсу.
В оголошенні про конкурс зазначаються найменування судів, де є вакантні посади судді, кількість таких посад, умови проведення конкурсу, дата, час і місце проведення конкурсу.
Судді, обрані безстроково, які виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад судді, у встановлений строк подають до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України письмові заяви.
Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить конкурс на заміщення вакантних посад судді та здійснює добір кандидатів з урахуванням результатів кваліфікаційного іспиту і кількості набраних кандидатами балів. Кількість набраних балів є першочерговим критерієм при проведенні Вищою кваліфікаційною комісією суддів України конкурсного добору кандидатів на зайняття вакантних посад судді. У разі набрання кандидатами однакової кількості балів перевага надається тому кандидату, який має більший стаж роботи на посаді судді, кращі показники розгляду справ.
За результатами конкурсного добору та співбесід з кандидатами Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про рекомендування судді для обрання безстроково суддею відповідного суду і направляє подання до Верховної Ради України.
Верховна Рада України відповідно до подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймає рішення щодо обрання кандидата суддею безстроково в порядку, встановленому цим Законом та Регламентом Верховної Ради України".
У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою статті 78 цього Закону, щодо цього кандидата проводиться повторне голосування.
У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою статті 78 цього Закону, після повторного голосування, Вища кваліфікаційна комісія оголошує новий конкурс на зайняття вакантної посади судді.
 
Відхилено    
    -587- Швець В.Д.
Доповнити законопроект новою статтею такого змісту:
"Стаття. Порядок обрання безстроково суддею суду вищого рівня"
1. Обрання судді, обраного безстроково, суддею апеляційного, вищого спеціалізованого, Верховного Суду України здійснюється в порядку, передбаченому статтями 73-78 цього Закону з такими особливостями.
2. Для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді в апеляційному суді, вищому спеціалізованому суді, Верховному Суді України Вища кваліфікаційна комісія суддів України розміщує відповідну інформацію на своєму офіційному веб-порталі та публікує таке оголошення в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" не пізніше ніж за місяць до проведення конкурсу.
3. В оголошенні про конкурс зазначаються найменування судів, де є вакантні посади судді, кількість таких посад, умови проведення конкурсу, дата, час і місце проведення конкурсу.
4. Судді, обрані безстроково, які виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад судді, у встановлений строк подають до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України письмові заяви.
5. Вища кваліфікаційна комісія суддів України проводить конкурс на заміщення вакантних посад судді та здійснює добір кандидатів з урахуванням результатів кваліфікаційного іспиту і кількості набраних кандидатами балів. Кількість набраних балів є першочерговим критерієм при проведенні Вищою кваліфікаційною комісією суддів України конкурсного добору кандидатів на зайняття вакантних посад судді. У разі набрання кандидатами однакової кількості балів перевага надається тому кандидату, який має більший стаж роботи на посаді судді, кращі показники розгляду справ.
6. За результатами конкурсного добору та співбесід з кандидатами Вища кваліфікаційна комісія суддів України приймає рішення про рекомендування судді для обрання безстроково суддею відповідного суду і направляє подання до Верховної Ради України.
7. Верховна Рада України відповідно до подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймає рішення щодо обрання кандидата суддею безстроково в порядку, встановленому цим Законом та Регламентом Верховної Ради України".
8. У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою статті 78 цього Закону, щодо цього кандидата проводиться повторне голосування.
9. У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою статті 78 цього Закону, після повторного голосування, Вища кваліфікаційна комісія оголошує новий конкурс на зайняття вакантної посади судді."
 
Відхилено    
512. Розділ V. Забезпечення належного кваліфікаційного рівня судді
 
   Розділ V. Забезпечення належного кваліфікаційного рівня судді
 
513. Глава 1. Національна школа суддів України
 
   Глава 1. Школа суддів України
 
514. Стаття 80. Статус та структура Національної школи суддів України
 
   Стаття 80. Статус і структура Школи суддів України
 
515. 1. Національна школа суддів України є державною установою зі спеціальним статусом, що забезпечує підготовку висококваліфікованих кадрів для судової системи та здійснює науково-дослідну діяльність. На Національну школу суддів України не поширюється законодавство про вищу освіту.
 
   1. Школа суддів України є державною установою зі спеціальним статусом, що забезпечує підготовку висококваліфікованих кадрів для судової системи та здійснює науково-дослідну діяльність. На Школу суддів України не поширюється законодавство про вищу освіту.
 
516. 2. Національна школа суддів України утворюється при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України і здійснює свою діяльність відповідно до цього Закону та статуту, який затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
-588- Мойсик В.Р.
У статті 80 у частині другій слова "при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України" замінити словами "при Верховному Суді України";
 
Відхилено   2. Школа суддів України утворюється при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України і здійснює свою діяльність відповідно до цього Закону та статуту, що затверджується Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
517. 3. Національну школу суддів України очолює ректор, який призначається на посаду Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. Проректори Національної школи суддів України призначаються на посади Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за поданням ректора Національної школи суддів України.
 
-589- Мойсик В.Р.
У частині третій слова "... Вищою кваліфікаційною комісією суддів
України" замінити словами "Головою Верховного Суду України".
 
Відхилено   3. Школу суддів України очолює ректор, який призначається на посаду Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. Проректори Школи суддів України призначаються на посади Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за поданням ректора Школи суддів України.
 
    -590- Бабурін О.В.
Частину 3 ст. 80 викласти у такій редакції:
"3. Національну школу суддів України очолює ректор, який призначається на посаду та звільняється з посади Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за поданням Ради суддів України. Проректори Національної школи суддів України призначаються на посади та звільняються з посад Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за поданням ректора Національної школи суддів України".
 
Відхилено    
518. 4. Працівники Національної школи суддів України за умовами оплати праці прирівнюються до державних службовців.
 
   4. Працівники Школи суддів України за умовами оплати праці прирівнюються до державних службовців.
 
519. 5. Національна школа суддів України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, самостійний баланс і рахунки в органах Державного казначейства України та може мати регіональні відділення.
 
   5. Школа суддів України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, самостійний баланс і рахунки в органах Державного казначейства України та може мати регіональні відділення.
 
520. Стаття 81. Завдання Національної школи суддів України
 
   Стаття 81. Завдання Школи суддів України
 
521. 1. Національна школа суддів України здійснює:
 
   1. Школа суддів України здійснює:
 
522. 1) практичну підготовку кандидатів на посаду судді;
 
-591- Стецьків Т.С.
У пункті 1 частини першої статті 81 слово „практичну" виключити.
 
Враховано   1) підготовку кандидатів на посаду судді;
 
    -592- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У пункті 1 частини 1 статті 81 слово "практичну" виключити.
 
Враховано    
523. 2) підготовку суддів:
 
   2) підготовку суддів:
 
524. яких призначено на посаду судді вперше;
 
   яких призначено на посаду судді вперше;
 
525. яких обрано на суддями безстроково;
 
-593- Логвиненко О.С.
В пункті 2 частини 1 статті 81 слова "яких обрано на суддями безстроково" замінити словами "яких обрано суддями безстроково".
 
Враховано   яких обрано на посаду судді безстроково;
 
526. яких призначено на адміністративні посади в судах;
 
   яких призначено на адміністративні посади в судах;
 
527. 3) періодичне навчання суддів з метою підвищення рівня кваліфікації;
 
   3) періодичне навчання суддів з метою підвищення рівня кваліфікації;
 
528. 4) підготовку працівників апаратів судів;
 
   4) підготовку працівників апаратів судів;
 
529. 5) проведення наукових досліджень з питань удосконалення судочинства;
 
   5) проведення наукових досліджень з питань удосконалення судочинства;
 
530. 6) вивчення міжнародного досвіду організації діяльності судів;
 
   6) вивчення міжнародного досвіду організації діяльності судів;
 
531. 7) науково-методичне забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.
 
   7) науково-методичне забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.
 
532. Розділ VІ. Дисциплінарна відповідальність судді
 
   Розділ VІ. Дисциплінарна відповідальність судді
 
533. Глава 1. Підстави та порядок застосування до суддів дисциплінарної відповідальності
 
   Глава 1. Підстави та порядок застосування до суддів дисциплінарної відповідальності
 
534. Стаття 82. Підстави дисциплінарної відповідальності судді
 
   Стаття 82. Підстави дисциплінарної відповідальності судді
 
535. 1. Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з таких підстав:
 
-594- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 82 викласти в такій редакції:
"1. Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з таких підстав:
1) істотні порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, пов’язані, зокрема, з відмовою у доступі особи до правосуддя з підстав, не передбачених законом, порушення вимог щодо розподілу та реєстрації справ у суді, правил підсудності чи підвідомчості, необґрунтоване вжиття (безпідставне невжиття) заходів забезпечення позову;
2) порушення чинного законодавства при здійсненні повноважень на адміністративних посадах;
3) невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом;
4) порушення вимог щодо неупередженого розгляду справи, зокрема
порушення правил щодо відводу (самовідводу);
5) вчинення аморального проступку в суді або поза судом, інше грубе чи систематичне порушення правил суддівської етики, що підриває авторитет правосуддя;
6) розголошення таємниці, що охороняється законом, зокрема таємниці нарадчої кімнати або таємниці, яка стала відомою судді при розгляді справи у закритому судовому засіданні;
7) розголошення поза судом конфіденційної інформації про конкретну особу;
8) одержання подарунків від учасників процесу або пов'язаних з ними осіб;
9) неподання або несвоєчасне подання для оприлюднення декларації про майновий стан, подання неправдивих відомостей у декларації про майновий стан або приховування доходів, майна чи інших відомостей, які підлягають декларуванню.".
 
Відхилено   1. Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з таких підстав:
 
536. 1) істотні порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, пов’язані, зокрема, з відмовою у доступі особи до правосуддя з підстав, не передбачених законом, порушення вимог щодо розподілу та реєстрації справ у суді, правил підсудності чи підвідомчості, необґрунтоване вжиття (безпідставне невжиття) заходів забезпечення позову;
 
-595- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У пункті 1 частини першої статті 82 слова "безпідставне невжиття" вилучити.
 
Враховано   1) істотні порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, пов’язані, зокрема, з відмовою у доступі особи до правосуддя з підстав, не передбачених законом, порушення вимог щодо розподілу та реєстрації справ у суді, правил підсудності чи підвідомчості, необґрунтоване вжиття заходів забезпечення позову;
 
    -596- Бабурін О.В.
В п. 1 ч. 1 ст. 82 слова "вимог щодо розподілу та реєстрації справ у суді" виключити.
 
Відхилено    
    -597- Джоджик Я.І.
П.1 частини 1 статті 82 викласти у такій редакції:
"порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, які були підставою для скасування рішення суду апеляційним чи касаційним судом"
 
Відхилено    
    -598- Прокопчук Ю.В.
У п. 1 ч. 1 ст. 82 слова "процесуального", "при здійсненні правосуддя", "зокрема", правил підсудності чи підвідомчості, необґрунтоване вжиття (безпідставне невжиття) заходів забезпечення позову" виключити.
 
Враховано частково    
    -599- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
у п.1 ч. 1 ст. 82 виключити слова "необгрунтоване вжиття (безпідставне невжиття) заходів забезпечення позову",
 
Враховано частково    
    -600- Шпенов Д.Ю.
Пункт 1) частини 1 статті 82 викласти в редакції:
"1) істотні порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя;"
 
Відхилено    
537. 2) невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом;
 
-601- Джоджик Я.І.
п.2 частини 1 статті 82 виключити.
 
Відхилено   2) невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом;
 
538. 3) порушення вимог щодо неупередженого розгляду справи, зокрема порушення правил щодо відводу (самовідводу);
 
-602- Джоджик Я.І.
п.3 частини 1 статті 82 виключити.
 
Відхилено   3) порушення вимог щодо неупередженого розгляду справи, зокрема порушення правил щодо відводу (самовідводу);
 
539. 4) систематичне або грубе одноразове порушення правил суддівської етики, що підриває авторитет правосуддя;
 
   4) систематичне або грубе одноразове порушення правил суддівської етики, що підриває авторитет правосуддя;
 
540. 5) розголошення таємниці, що охороняється законом, зокрема таємниці нарадчої кімнати або таємниці, яка стала відомою судді при розгляді справи у закритому судовому засіданні;
 
   5) розголошення таємниці, що охороняється законом, зокрема таємниці нарадчої кімнати або таємниці, яка стала відомою судді під час розгляду справи у закритому судовому засіданні;
 
541. 6) неподання або несвоєчасне подання для оприлюднення декларації про майновий стан, відображення в ній завідомо неправдивих відомостей.
 
-603- Вернидубов І.В.
Частину першу статті 82 доповнити пунктом 7 такого змісту:
"7) недотримання суддями правил внутрішнього трудового розпорядку".
 
Відхилено   6) неподання або несвоєчасне подання для оприлюднення декларації про майновий стан, відображення в ній завідомо неправдивих відомостей.
 
542. 2. Скасування або зміна судового рішення не тягне за собою дисциплінарної відповідальності судді, який брав участь у його ухваленні, крім випадків, коли порушення допущено внаслідок умисного порушення норм права чи неналежного ставлення до службових обов’язків.
 
-604- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
у ч.2 статті 82 виключити слова "чи неналежного ставлення до службових обов'язків".
 
Відхилено   2. Скасування або зміна судового рішення не тягне за собою дисциплінарної відповідальності судді, який брав участь у його ухваленні, крім випадків, коли порушення допущено внаслідок умисного порушення норм права чи неналежного ставлення до службових обов’язків.
 
    -605- Джоджик Я.І.
Частину 2 статті 82 викласти у такій редакції:
"Скасування або зміна судового рішення не тягне за собою дисциплінарної відповідальності судді, який брав участь у його ухваленні, крім випадків, коли порушення допущено внаслідок порушення норм процесуального права чи неналежного виконання службових обов'язків".
 
Відхилено    
543. Стаття 83. Дисциплінарне провадження щодо судді
 
   Стаття 83. Дисциплінарне провадження щодо судді
 
544. 1. Дисциплінарне провадження - це процедура розгляду визначеним законом органом звернення, в якому містяться відомості про порушення суддею вимог щодо його статусу, посадових обов'язків чи присяги судді.
 
   1. Дисциплінарне провадження - це процедура розгляду органом, визначеним законом, звернення, в якому містяться відомості про порушення суддею вимог щодо його статусу, посадових обов'язків чи присяги судді.
 
545. 2. Право на звернення зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді, має кожен, кому відомі такі факти.
 
-606- Пилипенко В.П.
Частину другу статті 83 проекту доповнити реченням такого змісту:
"Вища кваліфікаційна комісія суддів України затверджує та розміщує на своєму офіційному веб-порталі зразок скарги (заяви) щодо неналежної поведінки судді, який може використовуватися для повідомлення Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відомостей про порушення суддею вимог щодо його статусу, посадових обовязків чи присяги судді".
У п.2.13 Прикінцевих положень передбачити внесення змін до статті 32 Закону України "Про Вищу раду юстиції" наступні доповнення:
доповнити статтю 32 Закону України "Про Вищу раду юстиції" новою частиною такого змісту:
"Якщо в процесі розгляду питання про звільнення судді за особливих обставин Вища рада юстиції дійде висновку про відсутність підстав для звільнення судді, проте вчинені суддею дії можуть мати наслідком дисциплінарну відповідальність, Вища рада юстиції може прийняти рішення про притягнення суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів до дисциплінарної відповідальності, а щодо інших суддів – про направлення матеріалів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України."
 
Враховано (див. також пп.14 п.2.13 Прикінцевих положень)  2. Право на звернення зі скаргою (заявою) щодо поведінки судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді, має кожен, кому відомі такі факти. Вища кваліфікаційна комісія суддів України затверджує та розміщує на своєму офіційному веб-порталі зразок скарги (заяви) щодо неналежної поведінки судді, який може використовуватися для повідомлення Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відомостей про порушення суддею вимог щодо його статусу, посадових обов’зків чи присяги судді.
 
546. 3. Не допускається зловживання правом звернення до органу, уповноваженого здійснювати дисциплінарне провадження, у тому числі ініціювання питання відповідальності судді без достатніх підстав, використання такого права як способу тиску на суддю у зв'язку зі здійсненням ним правосуддя.
 
   3. Не допускається зловживання правом звернення до органу, уповноваженого здійснювати дисциплінарне провадження, у тому числі ініціювання питання відповідальності судді без достатніх підстав, використання такого права як засобу тиску на суддю у зв'язку з здійсненням ним правосуддя.
 
547. 4. Дисциплінарну справу щодо судді не може бути порушено за заявою чи повідомленням, що не містять відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку судді, а також за анонімними заявами та повідомленнями.
 
-607- Бабурін О.В.
Статтю 83 доповнити ч. 5 такого змісту:
"5. Строк, протягом якого допускається подання заяви чи повідомлення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, не може перевищувати одного року."
 
Відхилено   4. Дисциплінарну справу щодо судді не може бути порушено за заявою чи повідомленням, що не містять відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку судді, а також за анонімними заявами та повідомленнями.
 
548. Стаття 84. Органи, що здійснюють дисциплінарне провадження щодо судді
 
   Стаття 84. Органи, що здійснюють дисциплінарне провадження щодо судді
 
549. 1. Дисциплінарне провадження щодо судді здійснюють:
 
   1. Дисциплінарне провадження щодо судді здійснюють:
 
550. 1) Вища кваліфікаційна комісія суддів України - щодо суддів місцевих та апеляційних судів;
 
-608- Стецьків Т.С.
У пункті 1 статті 84 слова „Вища кваліфікаційна комісія суддів України" замінити словами „Дисциплінарна комісія суддів України".
 
Відхилено   1) Вища кваліфікаційна комісія суддів України - щодо суддів місцевих та апеляційних судів;
 
551. 2) Вища рада юстиції - щодо суддів вищих спеціалізованих судів та суддів Верховного Суду України.
 
   2) Вища рада юстиції - щодо суддів вищих спеціалізованих судів та суддів Верховного Суду України.
 
552. Стаття 85. Порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо судді
 
   Стаття 85. Порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо судді
 
553. 1. Дисциплінарне провадження щодо судді передбачає здійснення перевірки даних про наявність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, відкриття дисциплінарної справи, її розгляд і прийняття рішення органом, що здійснює дисциплінарне провадження.
 
   1. Дисциплінарне провадження щодо судді передбачає здійснення перевірки даних про наявність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, відкриття дисциплінарної справи, її розгляд і прийняття рішення органом, що здійснює дисциплінарне провадження.
 
554. 2. Перевірка даних про наявність підстав для відкриття дисциплінарної справи та притягнення судді місцевого чи апеляційного суду до дисциплінарної відповідальності здійснюється членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, встановленому цим Законом.
 
   2. Перевірка даних про наявність підстав для відкриття дисциплінарної справи та притягнення судді місцевого чи апеляційного суду до дисциплінарної відповідальності здійснюється членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у порядку, встановленому цим Законом.
 
555. 3. Під час здійснення перевірки член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має право ознайомлюватися з матеріалами судових справ, робити з них копії, опитувати суддів та інших осіб, яким відомі обставини вчинення діяння, що має ознаки дисциплінарного проступку, отримувати за письмовим запитом від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадян та їх об’єднань необхідну для проведення перевірки інформацію.
 
-609- Бабурін О.В.
В ч. 3 ст. 85 слова "ознайомлюватися з матеріалами судових справ, робити з них копії" виключити.
 
Відхилено   3. Під час здійснення перевірки член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має право ознайомлюватися з матеріалами судових справ, робити з них копії, опитувати суддів та інших осіб, яким відомі обставини вчинення діяння, що має ознаки дисциплінарного проступку, отримувати за письмовим запитом від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадян та їх об’єднань необхідну для проведення перевірки інформацію.
 
556. 4. Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, громадяни, яким направлено запит члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, зобов’язані протягом десяти днів із дня його отримання надати відповідну інформацію. У разі необхідності зазначений строк може бути продовжений до тридцяти днів, про що член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повідомляє безпосередньо у запиті.
 
   4. Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, громадяни, яким направлено запит члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, зобов’язані протягом десяти днів з дня його отримання надати відповідну інформацію. У разі необхідності зазначений строк може бути подовжений до тридцяти днів, про що член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повідомляє безпосередньо у запиті.
 
557. 5. Ненадання члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів України інформації, а також надання завідомо недостовірної інформації тягне за собою притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законом.
 
-610- Бондик В.А.
У частині п'ятій статті 85 Проекту слова "тягне за собою притягнення" замінити на слова "є підставою для притягнення";
 
Відхилено   5. Ненадання члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів України інформації, а також надання завідомо недостовірної інформації тягне за собою притягнення винних осіб до відповідальності, встановленої законом.
 
558. 6. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами перевірки складає висновок із викладом фактів та обставин, виявлених у ході перевірки, та пропозицією про відкриття чи відмову у відкритті дисциплінарної справи. Висновок члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів та зібрані у процесі перевірки матеріали передаються на розгляд Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
   6. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами перевірки складає висновок з викладенням фактів та обставин, виявлених у ході перевірки, та пропозицією про відкриття чи відмову у відкритті дисциплінарної справи. Висновок члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів та зібрані у процесі перевірки матеріали передаються на розгляд Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
559. 7. Питання про відкриття дисциплінарної справи чи відмову в її відкритті вирішує Вища кваліфікаційна комісія суддів України.
 
   7. Питання про відкриття дисциплінарної справи чи відмову в її відкритті вирішує Вища кваліфікаційна комісія суддів України.
 
560. 8. Копія рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відкриття дисциплінарної справи не пізніш як через три дні з дня його прийняття надсилається судді, щодо якого відкрито дисциплінарну справу, та особі, за зверненням якої порушено справу. До рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яке надсилається судді, додається висновок члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, складений за результатами перевірки.
 
   8. Копія рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відкриття дисциплінарної справи не пізніш як через три дні з дня його прийняття надсилається судді, щодо якого відкрито дисциплінарну справу, та особі, за зверненням якої порушено справу. До рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яке надсилається судді, додається висновок члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, складений за результатами перевірки.
 
561. 9. Розгляд дисциплінарної справи відбувається на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на яке запрошуються особа, за зверненням якої відкрито справу, суддя, щодо якого відкрито справу, а в разі необхідності й інші заінтересовані особи.
 
   9. Розгляд дисциплінарної справи відбувається на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на яке запрошуються особа, за зверненням якої відкрито справу, суддя, щодо якого відкрито справу, а в разі необхідності й інші заінтересовані особи.
 
562. 10. У разі неможливості з поважних причин узяти участь у засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України суддя, справа щодо якого розглядається, може надати по суті порушених питань письмові пояснення, які додаються до матеріалів справи. Письмові пояснення судді оголошуються на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в обов’язковому порядку. Повторна неявка цього судді на засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України є підставою для розгляду дисциплінарної справи за його відсутності.
 
   10. У разі неможливості з поважних причин взяти участь у засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України суддя, справа щодо якого розглядається, може надати по суті порушених питань письмові пояснення, які додаються до матеріалів справи. Письмові пояснення судді оголошуються на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в обов’язковому порядку. Повторна неявка цього судді на засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України є підставою для розгляду дисциплінарної справи за його відсутності.
 
563. 11. Розгляд дисциплінарної справи щодо судді відбувається на засадах змагальності. На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України заслуховуються повідомлення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який здійснював перевірку, про результати перевірки, пояснення судді, щодо якого розглядається справа, та (або) його представника, а також інших заінтересованих осіб.
 
-611- Кирильчук Є.І.
Частину 11 статті 85 проекту Закону викласти в наступній редакції: "Розгляд дисциплінарної справи щодо судді відбувається на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, заслуховуються повідомлення про результати перевірки члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який здійснював перевірку, пояснення судді, по якому розглядається справа, а також інших заінтересованих осіб".
 
Відхилено   11. Розгляд дисциплінарної справи щодо судді відбувається на засадах змагальності. На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України заслуховуються повідомлення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який здійснював перевірку, про результати перевірки, пояснення судді, щодо якого розглядається справа, та/або його представника, а також інших заінтересованих осіб.
 
564. 12. Суддя, щодо якого розглядається питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності, та (або) його представник мають право давати пояснення, ставити запитання учасникам провадження, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи.
 
   12. Суддя, щодо якого розглядається питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності, та/або його представник мають право надавати пояснення, ставити запитання учасникам провадження, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи.
 
565. 13. Перебіг розгляду дисциплінарної справи щодо судді та оголошення результатів її розгляду фіксуються технічними засобами.
 
-612- Бондик В.А.
У частині тринадцятій статті 85 Проекту слова "фіксуються технічними засобами" замінити на слова "фіксуються технічними засобами відео- та звукозапису"
 
Відхилено   13. Перебіг розгляду дисциплінарної справи щодо судді та оголошення результатів її розгляду фіксуються технічними засобами.
 
566. 14. Вища рада юстиції здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів у порядку, встановленому Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
-613- Стецьків Т.С.
Статтю 85 викласти у такій редакції:
„Стаття 85. Порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо судді
1. Дисциплінарне провадження щодо судді передбачає здійснення перевірки даних про наявність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, відкриття дисциплінарної справи, її розгляд і прийняття рішення органом, що здійснює дисциплінарне провадження.
2. Перевірка даних про наявність підстав для притягнення судді місцевого чи апеляційного суду до дисциплінарної відповідальності здійснюється дисциплінарним інспектором протягом одного місяця за письмовим дорученням колегії Дисциплінарної комісії суддів України у складі трьох членів. Якщо із заяви чи повідомлення не вбачається таких підстав, колегія залишає заяву чи повідомлення без розгляду, крім випадків, коли хоча б один із членів колегії дійшов іншого висновку.
3. Під час здійснення перевірки дисциплінарний інспектор має право ознайомлюватися з матеріалами судових справ, робити їх копії, опитувати суддів та інших осіб, яким відомі обставини вчинення діяння, що має ознаки дисциплінарного проступку, витребувати від Державної судової адміністрації України, її територіальних управлінь та апаратів судів необхідну інформацію.
4. Дисциплінарний інспектор за результатами перевірки надсилає матеріали разом зі своїм вмотивованим висновком до Дисциплінарної комісії суддів України.
5. Питання про відкриття дисциплінарної справи вирішує колегія Дисциплінарної комісії суддів України у складі трьох членів. Якщо колегія не прийняла рішення про відкриття дисциплінарної справи, питання про це вирішує Дисциплінарна комісія суддів України на своєму засіданні.
6. Розгляд дисциплінарної справи здійснюється на засіданні Дисциплінарної комісії суддів України, на яке запрошуються дисциплінарний інспектор, що здійснював перевірку, особа, за зверненням якої порушено справу, суддя, стосовно якого відкрито справу, а в разі необхідності й інші заінтересовані особи. Неприбуття запрошених осіб без поважних причин та неповідомлення ними про такі причини не перешкоджає розгляду справи.
7. Розгляд дисциплінарної справи відбувається на засадах змагальності. На засіданні Дисциплінарної комісії суддів України заслуховуються повідомлення дисциплінарного інспектора, який здійснював перевірку, про результати здійснення перевірки, пояснення судді, щодо якого розглядається справа, та (або) його представника, а також інших заінтересованих осіб.
8. Суддя, щодо якого розглядається питання про притягнення його до дисциплінарної відповідальності, має право мати свого представника, задавати питання свідкам та іншим учасникам провадження, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи.
9. Для розгляду питання про відкриття дисциплінарної справи, а також для розгляду дисциплінарної справи Дисциплінарна комісія суддів України має право витребувати необхідні документи з питань, що розглядаються.
10. Перебіг розгляду справи та оголошення результатів фіксуються технічними засобами.
11. Вища рада юстиції здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів у порядку, встановленому Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
Відхилено   14. Вища рада юстиції здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів у порядку, встановленому Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
567. Стаття 86. Рішення у дисциплінарній справі щодо судді
 
   Стаття 86. Рішення у дисциплінарній справі щодо судді
 
568. 1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України обговорює результати розгляду дисциплінарної справи за відсутності судді, щодо якого розглядалася справа, і запрошених осіб. Рішення у дисциплінарній справі приймається Вищою кваліфікаційною комісією суддів України більшістю від загального складу Комісії.
 
-614- Стецьків Т.С.
У статті 86 слова „Вища кваліфікаційна комісія суддів України" у всіх відмінках замінити словами „Дисциплінарна комісія суддів України" у відповідному відмінку.
 
Відхилено   1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України обговорює результати розгляду дисциплінарної справи за відсутності судді, щодо якого розглядалася справа, і запрошених осіб. Рішення у дисциплінарній справі приймається Вищою кваліфікаційною комісією суддів України більшістю від загального складу Комісії.
 
    -615- Мойсик В.Р.
У статті 86 слово "обранні" замінити словами "прийнятті рішення щодо застосування".
 
Відхилено    
    -616- Швець В.Д.
У статті 86 слово "обранні" замінити словами "прийнятті рішення щодо застосування"
 
Відхилено    
569. 2. При обранні дисциплінарного стягнення щодо судді враховуються характер проступку, його наслідки, особа судді, ступінь його вини, обставини, що впливають на можливість притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
 
   2. При обранні дисциплінарного стягнення щодо судді враховуються характер проступку, його наслідки, особа судді, ступінь його вини, обставини, що впливають на можливість притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
 
570. 3. Якщо Вищою кваліфікаційною комісією суддів України прийнято рішення про відсутність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, комісія припиняє дисциплінарне провадження та повідомляє про це заінтересованих осіб.
 
   3. Якщо Вищою кваліфікаційною комісією суддів України прийнято рішення про відсутність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, комісія припиняє дисциплінарне провадження та повідомляє про це заінтересованих осіб.
 
571. 4. Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше шести місяців із дня відкриття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України провадження в дисциплінарній справі, але не пізніше року з дня вчинення проступку, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці.
 
   4. Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше шести місяців із дня відкриття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України провадження в дисциплінарній справі, але не пізніше року з дня вчинення проступку, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці.
 
572. 5. За наслідками дисциплінарного провадження Вища кваліфікаційна комісія суддів України може прийняти рішення про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади за наявності для цього підстав.
 
   5. За наслідками дисциплінарного провадження Вища кваліфікаційна комісія суддів України може прийняти рішення про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади за наявності для цього підстав.
 
573. 6. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України викладається в письмовій формі, підписується головуючим і членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які брали участь у розгляді дисциплінарної справи, і оголошується на засіданні. Рішення у дисциплінарній справі повинно містити:
 
   6. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України викладається в письмовій формі, підписується головуючим і членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які брали участь у розгляді дисциплінарної справи, і оголошується на засіданні. Рішення у дисциплінарній справі містить:
 
574. 1) найменування органу, уповноваженого здійснювати дисциплінарне провадження;
 
   1) прізвище, ім'я, по батькові і посаду судді, який притягається до дисциплінарної відповідальності;
 
575. 2) прізвище, ім'я, по батькові і посаду судді, який притягається до дисциплінарної відповідальності;
 
   2) встановлені обставини у справі з посиланням на докази;
 
576. 3) встановлені органом обставини у справі з посиланням на докази;
 
   3) мотиви, з яких ухвалено рішення;
 
577. 4) мотиви, з яких орган ухвалив рішення;
 
   4) суть рішення за результатами розгляду із зазначенням дисциплінарного стягнення в разі його застосування;
 
578. 5) суть рішення за результатами розгляду із зазначенням дисциплінарного стягнення в разі його застосування;
 
   5) порядок і строк оскарження рішення.
 
579. 6) порядок і строк оскарження рішення.
 
      
580. 7. За наявності окремої думки вона викладається членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у письмовій формі і додається до справи, про що головуючий повідомляє на засіданні. Зміст окремої думки оголошенню на засіданні не підлягає.
 
-617- Бондик В.А.
У частині сьомій статті 86 Проекту слова "Зміст окремої думки оголошенню на засіданні не підлягає" - виключити;
 
Відхилено   7. За наявності окремої думки вона викладається членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у письмовій формі і додається до справи, про що головуючий повідомляє на засіданні. Зміст окремої думки оголошенню на засіданні не підлягає.
 
581. 8. Копія рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вручається судді, щодо якого розглядалася дисциплінарна справа, а в разі його відсутності під час оголошення рішення надсилається у семиденний строк поштою.
 
-618- Стецьків Т.С.
У частині восьмій статті 86 після слів „судів України" доповнити словами „оприлюднюється на офіційному веб-порталі Комісії".
 
Відхилено   8. Копія рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вручається судді, щодо якого розглядалася дисциплінарна справа, а в разі його відсутності під час оголошення рішення надсилається у семиденний строк поштою.
 
582. Стаття 87. Дисциплінарне стягнення щодо судді та порядок його зняття
 
-619- Стецьків Т.С.
У назві статті 87 виключити слова „та порядок його зняття"
 
Відхилено   Стаття 87. Дисциплінарне стягнення щодо судді та порядок його зняття
 
583. 1. До суддів може застосовуватися дисциплінарне стягнення у виді догани.
 
   1. До суддів може застосовуватися дисциплінарне стягнення у виді догани.
 
584. 2. Інформація про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності оприлюднюється на офіційному веб-порталі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-620- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину шосту статті 86 викласти в такій редакції:
6. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України викладається в письмовій формі, підписується головуючим і членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які брали участь у розгляді дисциплінарної справи, і оголошується на засіданні. Рішення у дисциплінарній справі повинно містити:
1) прізвище, ім'я, по батькові і посаду судді, який притягається до дисциплінарної відповідальності;
2) встановлені обставини у справі з посиланням на докази;
3) мотиви, з яких ухвалено рішення;
4) суть рішення за результатами розгляду із зазначенням дисциплінарного стягнення в разі його застосування;
5) порядок і строк оскарження рішення.
Частину другу статті 87 доповнити реченням такого змісту:
"Ця інформація повинна містити дані про суддю, якого притягнуто до дисциплінарної відповідальності, накладене дисциплінарне стягнення та копію рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо накладення такого стягнення."
 
Враховано (див.також ст.86)  2. Інформація про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності оприлюднюється на офіційному веб-порталі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Ця інформація містить дані про суддю, якого притягнуто до дисциплінарної відповідальності, накладене дисциплінарне стягнення та копію рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про накладення такого стягнення.
 
    -621- Бондик В.А.
Частину другу статті 87 Проекту доповнити словами "Зазначена інформація повинна містити дані про суддю, притягнутого до дисциплінарної відповідальності, накладене дисциплінарне стягнення та копію рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів по справі";
 
Враховано    
585. 3. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення суддю не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, він вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення.
 
   3. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення суддю не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, він вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення.
 
586. 4. Дисциплінарне стягнення, накладене на суддю, може бути достроково знято Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за пропозицією відповідної ради суддів.
 
-622- Стецьків Т.С.
Частину четверту статті 87 виключити.
 
Відхилено   4. Дисциплінарне стягнення, накладене на суддю, може бути достроково знято Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за пропозицією відповідної ради суддів.
 
    -623- Джоджик Я.І.
Статтю 87 доповнити ч.5
"Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення суддю буде піддано новому дисциплінарному стягненню, це має бути обов'язковим наслідком для внесення Вищою радою юстиції подання про звільнення судді з посади".
 
Відхилено    
587. Стаття 88. Оскарження рішення у дисциплінарній справі щодо судді
 
-624- Стецьків Т.С.
У статті 88 слова „Вища кваліфікаційна комісія суддів України" у всіх відмінках замінити словами „Дисциплінарна комісія суддів України" у відповідному відмінку.
 
Відхилено   Стаття 88. Оскарження рішення у дисциплінарній справі щодо судді
 
588. 1. Суддя місцевого чи апеляційного суду може оскаржити рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення його до дисциплінарної відповідальності до Вищої ради юстиції або Вищого адміністративного суду України не пізніше одного місяця з дня вручення йому чи отримання поштою копії рішення.
 
-625- Власенко С.В.
У ч. 1 ст.88 слова "Вищого адміністративного" змінити на "до адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ".
 
Відхилено   1. Суддя місцевого чи апеляційного суду може оскаржити рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення його до дисциплінарної відповідальності до Вищої ради юстиції або Вищого адміністративного суду України не пізніше одного місяця з дня вручення йому чи отримання поштою копії рішення.
 
    -626- Задирко Г.О.
У частині першій статті 88 Закону після слів "суддя місцевого чи апеляційного суду" доповнити словами "чи особа, за зверненням якої порушено справу", після слів "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" слова "про притягнення його до дисциплінарної відповідальності" виключити;
 
Відхилено    
    -627- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У ч. 1 ст.88 слова "Вищого адміністративного" змінити на "до суду".
Доповнити ч. 1 ст. 88 реченням такого змісту: "У разі якщо скарга залишена без задоволення Вищою радою юстиції, суддя місцевого або апеляційного суду може оскаржити рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України до Вищого адміністративного суду згідно Кодексу адміністративного судочинства України".
 
Відхилено    
589. 2. Скарга до Вищої ради юстиції подається суддею через Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.
 
-628- Задирко Г.О.
У частині другій статті 88 Закону після слів "подається суддею" доповнити словами "чи особа, за зверненням якої порушено справу".
 
Відхилено   2. Скарга до Вищої ради юстиції подається суддею через Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.
 
590. 3. Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніш як у триденний строк після отримання скарги надсилає її разом із матеріалами дисциплінарної справи до Вищої ради юстиції.
 
   3. Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніш як у триденний строк після отримання скарги надсилає її разом із матеріалами дисциплінарної справи до Вищої ради юстиції.
 
591. 4. Розгляд скарг Вищою радою юстиції здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
   4. Розгляд скарг Вищою радою юстиції здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
592. 5. Розгляд адміністративного позову щодо оскарження рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності здійснюється у порядку, передбаченому процесуальним законом.
 
   5. Розгляд адміністративного позову щодо оскарження рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності здійснюється у порядку, передбаченому процесуальним законом.
 
593. 6. Подання скарги до Вищої ради юстиції чи адміністративного позову до Вищого адміністративного суду України на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності зупиняє застосування дисциплінарного стягнення.
 
-629- Власенко С.В.
У ч. 6 ст. 88 слова "Вищого адміністративного суду України" змінити на "суду".
 
Враховано   6. Подання скарги до Вищої ради юстиції чи адміністративного позову до суду на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності зупиняє застосування дисциплінарного стягнення.
 
    -630- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У ч. 6 ст. 88 слова "Вищого адміністративного суду України" змінити на "суду"
 
Враховано    
594. Глава 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України
 
   Глава 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України
 
595. Стаття 89. Статус Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
   Стаття 89. Статус Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
596. 1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України є постійно діючим органом у системі судоустрою України.
 
   1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України є постійно діючим органом у системі судоустрою України.
 
597. 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
   2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
598. 3. Порядок роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначається її регламентом, прийнятим більшістю від загального складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
   3. Порядок роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначається її регламентом, прийнятим більшістю від загального складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
599. Стаття 90. Повноваження Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
   Стаття 90. Повноваження Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
600. 1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України:
 
   1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України:
 
601. 1) веде облік даних про кількість посад судді у судах загальної юрисдикції, в тому числі вакантних;
 
   1) веде облік даних про кількість посад судді у судах загальної юрисдикції, в тому числі вакантних;
 
602. 2) веде облік даних про кількість адміністративних посад у судах загальної юрисдикції та негайно повідомляє відповідну раду суддів, Вищу раду юстиції про утворення вакантної посади голови суду, заступника голови суду;
 
-631- Власенко С.В.
У п. 2 частини першої ст.90 слова "та негайно повідомляє відповідну раду суддів, Вищу раду юстиції про утворення вакантної посади голови суду, заступника голови суду" виключити;
 
Відхилено   2) веде облік даних про кількість адміністративних посад у судах загальної юрисдикції та негайно повідомляє відповідну раду суддів, Вищу раду юстиції про утворення вакантної посади голови суду, заступника голови суду;
 
    -632- Мойсик В.Р.
Пункт 2 частини першої статті 90 виключити
 
Відхилено    
    -633- Швець В.Д.
Пункт 2 частини першої статті 90 виключити.
 
Відхилено    
    -634- Льовочкіна Ю.В.
Пункт 2 частини 1 статті 90 викласти в такій редакції:
"2) веде облік даних про кількість адміністративних посад у судах загальної юрисдикції та повідомляє відповідну раду суддів, Вищу раду юстиції про утворення вакантної посади голови суду, заступника голови суду не пізніше ніж через 3 дні після утворення вакантної посади;"
 
Відхилено    
603. 3) проводить добір кандидатів на посаду судді вперше, в тому числі організовує проведення щодо них спеціальної перевірки відповідно до закону та приймає кваліфікаційний іспит;
 
-635- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
В пункті 3 частини першої статті 90 слова "в тому числі організовує проведення щодо них спеціальної перевірки відповідно до закону" вилучити.
 
Враховано   3) здійснює добір кандидатів на посаду судді вперше;
 
604. 4) вносить до Вищої ради юстиції рекомендацію про призначення кандидата на посаду судді для дальшого внесення відповідного подання Президентові України;
 
   4) вносить до Вищої ради юстиції рекомендацію про призначення кандидата на посаду судді для подальшого внесення відповідного подання Президентові України;
 
605. 5) проводить співбесіду з кандидатом на обрання суддею безстроково, за результатами якої надає або відмовляє у наданні рекомендації на обрання його суддею безстроково;
 
-636- Власенко С.В.
П. 5 ч. 1 ст. 90 викласти в такій редакції: "надає рекомендації щодо кандидата на обрання його суддею безстроково".
 
Відхилено   5) надає рекомендацію про обрання на посаду судді безстроково або відмовляє у наданні такої рекомендації;
 
    -637- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Пункт 5 частини першої статті 90 викласти в такій редакції:
"5) надає рекомендацію про обрання суддею безстроково або відмовляє у наданні такої рекомендації."
 
Враховано    
    -638- Стецьків Т.С.
Пункт 5 частини першої статті 90 доповнити словами: „проводить конкурс на заміщення вакантної посади в судах вищого рівня".
 
Відхилено    
606. 6) визначає потреби в державному замовленні на професійну підготовку кандидатів на посаду судді в Національній школі суддів України;
 
   6) визначає потреби в державному замовленні на професійну підготовку кандидатів на посаду судді у Школі суддів України;
 
607. 7) приймає рішення про відсторонення судді від посади у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності на підставі мотивованої постанови Генерального прокурора України;
 
   7) приймає рішення про відсторонення судді від посади у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності на підставі вмотивованої постанови Генерального прокурора України;
 
608. 8) розглядає заяви та повідомлення про дисциплінарну відповідальність суддів місцевих та апеляційних судів та за наявності підстав порушує дисциплінарні справи і здійснює дисциплінарне провадження;
 
-639- Стецьків Т.С.
Пункти 8-10 частини першої статті 90 виключити.
 
Відхилено   8) розглядає заяви та повідомлення про дисциплінарну відповідальність суддів місцевих та апеляційних судів та за наявності підстав порушує дисциплінарні справи і здійснює дисциплінарне провадження;
 
609. 9) приймає рішення за результатами дисциплінарного провадження і за наявності підстав застосовує дисциплінарне стягнення до суддів місцевих та апеляційних судів;
 
   9) приймає рішення за результатами дисциплінарного провадження і за наявності підстав застосовує дисциплінарне стягнення до суддів місцевих та апеляційних судів;
 
610. 10) приймає рішення про дострокове зняття застосованого до судді дисциплінарного стягнення;
 
   10) приймає рішення про дострокове зняття застосованого до судді дисциплінарного стягнення;
 
611. 11) здійснює інші повноваження, передбачені законом.
 
   11) здійснює інші повноваження, передбачені законом.
 
612. 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України для здійснення своїх повноважень має право витребовувати та одержувати необхідну інформацію від суддів, Державної судової адміністрації України, органів суддівського самоврядування та інших судових органів, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, об’єднань громадян та окремих фізичних осіб, ненадання якої тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
   2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України для здійснення своїх повноважень має право витребовувати та одержувати необхідну інформацію від суддів, Державної судової адміністрації України, органів суддівського самоврядування та інших судових органів, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, об’єднань громадян та окремих фізичних осіб, ненадання якої тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
613. Стаття 91. Склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
   Стаття 91. Склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
614. 1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України діє у складі одинадцяти членів, які мають вищу юридичну освіту і стаж роботи у галузі права не менше двадцяти років. До складу Комісії входять:
 
-640- Мойсик В.Р.
Частину першу статті 91 проекту викласти у такій редакції:
"1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України діє у складі одинадцяти членів, які мають вищу юридичну освіту і стаж роботи у галузі права не менше двадцяти років. До складу Комісії входять:
сім суддів, які призначаються з'їздом суддів України;
дві особи, які призначаються з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ;
дві особи, які призначаються з’їздом адвокатів України.
 
Відхилено   1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України діє у складі одинадцяти членів, які є громадянами України, мають вищу юридичну освіту і стаж роботи у галузі права не менше двадцяти років. До складу Комісії входять:
 
    -641- Швець В.Д.
Частину першу статті 91 проекту викласти у такій редакції:
"1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України діє у складі одинадцяти членів, які мають вищу юридичну освіту і стаж роботи у галузі права не менше двадцяти років. До складу Комісії входять:
1) сім суддів, які призначаються з'їздом суддів України;
2) дві особи, які призначаються з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ;
3) дві особи, які призначаються з'їздом адвокатів України.
 
Відхилено    
615. 1) шість суддів, які призначаються з'їздом суддів України;
 
-642- Кирильчук Є.І.
Пункт 1 частини 1 статті 91 викласти в наступній редакції: "шість осіб, які призначаються з'їздом суддів України".
 
Відхилено   1) шість суддів, які призначаються з'їздом суддів України;
 
616. 2) дві особи, які призначаються з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ;
 
-643- Павленко Е.І.
Пункт 2 частини першої статті 91 викласти у такій редакції:
"одна особа, яка призначається Президентом України".
 
Відхилено   2) дві особи, які призначаються з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ;
 
617. 3) одна особа, яка призначається Міністром юстиції України;
 
-644- Стецьків Т.С.
У частині першій статті 91 пункт 3 викласти у такій редакції „3) дві особи, які призначаються Міністром юстиції України"
 
Відхилено   3) одна особа, яка призначається Міністром юстиції України;
 
    -645- Павленко Е.І.
Пункт 3 частини першої статті 91 викласти у такій редакції:
"одна особа, яка призначається Верховною Радою України".
Відповідно вважати пункт 2 пунктом 4 та замінити у ньому слова "дві особи, які призначаються" на "одна особа, яка призначається"
 
Відхилено    
618. 4) одна особа, яка призначається Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини;
 
   4) одна особа, яка призначається Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини;
 
619. 5) одна особа, яка призначається Головою Державної судової адміністрації України.
 
-646- Стецьків Т.С.
Пункт 5 виключити.
 
Відхилено   5) одна особа, яка призначається Головою Державної судової адміністрації України.
 
    -647- Павленко Е.І.
Пункт 3 – пунктом 5.
Пункт 4 – пунктом 6.
Пункт 5 – виключити.
 
Відхилено    
    -648- Задирко Г.О.
Пункт 5 частини першої статті 91 Закону викласти в такій редакції: "одна особа, яка призначається З'їздом адвокатів України".
 
Відхилено    
620. 2. Строк повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України становить три роки з дня призначення. Одна й та ж особа не може здійснювати повноваження члена Комісії два строки підряд.
 
   2. Строк повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України становить три роки з дня призначення. Одна і та сама особа не може здійснювати повноваження члена Комісії два строки підряд.
 
621. 3. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на час здійснення повноважень відряджаються до Комісії і не можуть виконувати професійних повноважень за основним місцем роботи.
 
   3. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на час здійснення повноважень відряджаються до Комісії і не можуть виконувати професійних повноважень за основним місцем роботи.
 
622. 4. За членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на час здійснення повноважень зберігаються статус та місце роботи.
 
-649- Кирильчук Є.І.
Частину 4 статті 91 виключити.
 
Відхилено   4. За членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на час здійснення повноважень зберігаються статус та місце роботи.
 
623. Стаття 92. Порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
   Стаття 92. Порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
624. 1. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з числа суддів призначаються з'їздом суддів України відкритим або таємним голосуванням. З’їзд суддів може обрати більше ніж шість суддів на випадок вибуття одного або кількох членів зі складу Комісії, призначених за квотою з’їзду суддів України, визначивши черговість їх включення до складу Комісії. Такі особи автоматично набувають повноваження члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в разі вибуття одного або кількох членів Комісії, обраних за квотою з’їзду суддів України. Особи, призначені з’їздом суддів України до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на випадок вибуття одного або кількох її членів, продовжують виконувати обов’язки судді до моменту зайняття ними посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідно до встановленої черговості.
 
-650- Мойсик В.Р.
У статті 92 у частині першій слово "шість" замінити словом "сім";
 
Відхилено   1. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з числа суддів призначаються з'їздом суддів України відкритим або таємним голосуванням. З’їзд суддів може обрати більше ніж шість суддів на випадок вибуття одного або кількох членів зі складу Комісії, призначених за квотою з’їзду суддів України, визначивши черговість їх включення до складу Комісії. Такі особи автоматично набувають повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в разі вибуття одного або кількох членів Комісії, обраних за квотою з’їзду суддів України. Особи, призначені з’їздом суддів України до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на випадок вибуття одного або кількох її членів, продовжують виконувати обов’язки судді до моменту зайняття ними посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України відповідно до встановленої черговості.
 
    -651- Швець В.Д.
У частині першій слово "шість" замінити словом "сім";
 
Відхилено    
625. 2. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України призначаються з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ відкритим або таємним голосуванням.
 
-652- Мойсик В.Р.
Частину другу викласти у такій редакції:
"Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України призначаються з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ відкритим або таємним голосуванням. З’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ може обрати більше ніж двох членів Комісії на випадок вибуття одного або кількох членів зі складу Комісії, призначених за квотою з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, визначивши черговість їх включення до складу Комісії. Такі особи автоматично набувають повноваження члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в разі вибуття одного або кількох членів Комісії, обраних за квотою з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ."
 
Відхилено   2. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України призначаються з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ відкритим або таємним голосуванням.
 
    -653- Павленко Е.І.
У частині другій статті 92 замінити слова "Члени Вищої кваліфікаційної комісії України призначаються" на "Член Вищої кваліфікаційної комісії України призначається".
 
Відхилено    
    -654- Швець В.Д.
Частину другу викласти у такій редакції:
"Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України призначаються з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ відкритим або таємним голосуванням. З'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ може обрати більше ніж двох членів Комісії на випадок вибуття одного або кількох членів зі складу Комісії, призначених за квотою з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, визначивши черговість їх включення до складу Комісії. Такі особи автоматично набувають повноваження члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в разі вибуття одного або кількох членів Комісії, обраних за квотою з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ."
 
Відхилено    
626. 3. Міністр юстиції України призначає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своїм наказом.
 
-655- Стецьків Т.С.
У частині третій статті 92 слово „члена" замінити словом „членів".
 
Відхилено   3. Міністр юстиції України призначає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своїм наказом.
 
    -656- Мойсик В.Р.
Частини третю-п’яту замінити частиною третьою такого змісту:
"3. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України призначаються з’їздом адвокатів України відкритим або таємним голосуванням. З’їзд адвокатів України може обрати більше ніж двох членів Комісії на випадок вибуття одного або кількох членів зі складу Комісії, призначених за квотою з’їзду адвокатів України, визначивши черговість їх включення до складу Комісії. Такі особи автоматично набувають повноваження члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в разі вибуття одного або кількох членів Комісії, обраних за квотою з’їзду адвокатів України."
 
Відхилено    
    -657- Павленко Е.І.
У статті 92 додати нову частину третю такого змісту:
"Президент України призначає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своїм указом".
 
Відхилено    
    -658- Швець В.Д.
Частини третю-п'яту замінити частиною третьою такого змісту:
"3. Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України призначаються з'їздом адвокатів України відкритим або таємним голосуванням. З'їзд адвокатів України може обрати більше ніж двох членів Комісії на випадок вибуття одного або кількох членів зі складу Комісії, призначених за квотою з'їзду адвокатів України, визначивши черговість їх включення до складу Комісії. Такі особи автоматично набувають повноваження члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в разі вибуття одного або кількох членів Комісії, обраних за квотою з'їзду адвокатів України."
У зв'язку з цим частини шосту-сьому вважати частинами четвертою-п'ятою.
 
Відхилено    
627. 4. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини призначає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своїм розпорядженням.
 
-659- Павленко Е.І.
У статті 92 додати нову частину четверту такого змісту:
"Верховна Рада України призначає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своєю постановою".
Відповідно частину третю вважати частиною п’ятою.
Частину четверту – частиною шостою.
Частину п’яту виключити.
Частину шосту вважати частиною сьомою.
Частину сьому – восьмою.
 
Відхилено   4. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини призначає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своїм розпорядженням.
 
    -660- Швець В.Д.
Нову частину четверту викласти у такій редакції:
"До складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не можуть бути призначені народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, посадові особи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, голови судів, їх заступники, секретарі судових палат, члени Ради суддів України, Вищої ради юстиції, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, а також судді, які мають дисциплінарне стягнення.
 
Відхилено    
628. 5. Голова Державної судової адміністрації України призначає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своїм наказом.
 
-661- Стецьків Т.С.
У частину п’яту статті 92 виключити.
 
Відхилено   5. Голова Державної судової адміністрації України призначає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своїм наказом.
 
    -662- Задирко Г.О.
Частину п’яту статті 92 Закону викласти в такій редакції: "Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України призначаються з"їздом делегатів від адвокатів України таємним або відкритим голосуванням".
 
Відхилено    
629. 6. До складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не можуть бути призначені народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, голови судів, їх заступники, секретарі судових палат, члени Ради суддів України, Вищої ради юстиції, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, а також посадові особи, які мають дисциплінарне стягнення.
 
-663- Прокопчук Ю.В.
В частині шостій ст. 92 слова "секретарі судових палат" замінити словами "голови судових палат".
 
Відхилено   6. До складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не можуть бути призначені народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, голови судів, їх заступники, секретарі судових палат, члени Ради суддів України, Вищої ради юстиції, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, а також посадові особи, які мають дисциплінарне стягнення.
 
    -664- Мойсик В.Р.
Частини шосту-сьому вважати частинами четвертою-п’ятою.
Нову частину четверту викласти у такій редакції:
"До складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не можуть бути призначені народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, посадові особи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, голови судів, їх заступники, секретарі судових палат, члени Ради суддів України, Вищої ради юстиції, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, а також судді, які мають дисциплінарне стягнення.
 
Відхилено    
    -665- Швець В.Д.
Доповнити законопроект новою частиною шостою такого змісту:
"6. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів вважається таким, що вибув з посади, у разі:
1) звільнення з посади за власним бажанням;
2). набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
3) припинення його громадянства;
4) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення померлим;
5) призначення чи обрання на посаду, несумісну зі статусом члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
6) прийняття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України вмотивованого рішення про заміну члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, якщо за таке рішення проголосувало не менше 8 членів Комісії;
7) його смерті."
 
Відхилено    
    -666- Мойсик В.Р.
Доповнити законопроект новою частиною шостою такого змісту:
"6. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів вважається таким, що вибув з посади, у разі:
звільнення з посади за власним бажанням;
набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
припинення його громадянства;
визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення померлим;
призначення чи обрання на посаду, несумісну зі статусом члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
прийняття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України вмотивованого рішення про заміну члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, якщо за таке рішення проголосувало не менше 8 членів Комісії;
його смерті."
 
Відхилено    
630. 7. Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше восьми членів.
 
   7. Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше восьми членів.
 
631. Стаття 93. Організація роботи та засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
   Стаття 93. Організація роботи та засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
632. 1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України обирає зі свого складу відкритим або таємним голосуванням голову Комісії, одного заступника голови, секретаря Комісії. Обраним вважається кандидат, за якого проголосувала більшість від загального складу Комісії.
 
   1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України обирає зі свого складу відкритим або таємним голосуванням голову Комісії, одного заступника голови, секретаря Комісії. Обраним вважається кандидат, за якого проголосувала більшість від загального складу Комісії.
 
633. 2. Голова Комісії організовує роботу Комісії, визначає обов’язки заступника, веде засідання Комісії. Обов'язки голови Комісії в разі його відсутності виконує заступник голови Комісії, а за відсутності заступника голови - член Комісії, обраний за квотою з’їзду суддів України, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
   2. Голова Комісії організовує роботу Комісії, визначає обов’язки заступника, веде засідання Комісії. Обов'язки голови Комісії в разі його відсутності виконує заступник голови Комісії, а за відсутності заступника голови - член Комісії, обраний за квотою з’їзду суддів України, який має більший стаж роботи на посаді судді.
 
634. 3. Для здійснення перевірки даних щодо наявності підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України діє автоматизована система визначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який проводитиме таку перевірку. Положення про автоматизовану систему визначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.
 
-667- Стецьків Т.С.
У частину третю статті 93 виключити.
 
Відхилено   3. Для здійснення перевірки даних щодо наявності підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України діє автоматизована система визначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який проводитиме таку перевірку. Положення про автоматизовану систему визначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.
 
635. 4. Секретар Комісії здійснює підготовку засідань Комісії та несе відповідальність за організацію діловодства Комісії.
 
   4. Секретар Комісії здійснює підготовку засідань Комісії та несе відповідальність за організацію діловодства Комісії.
 
636. 5. Порядок роботи Комісії визначається її регламентом, прийнятим більшістю голосів членів Комісії від загального складу Комісії.
 
   5. Порядок роботи Комісії визначається її Регламентом, прийнятим більшістю від загального складу Комісії.
 
637. 6. Засідання Комісії проводяться відкрито і гласно, крім випадків, установлених законом. Засідання Комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин від загального складу Комісії.
 
-668- Мойсик В.Р.
У частині шостій статті 93 слова "двох третин від загального складу Комісії" замінити словами "восьми членів Комісії".
 
Відхилено   6. Засідання Комісії проводяться відкрито і гласно, крім випадків, установлених законом. Засідання Комісії є повноважним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин від загального складу Комісії.
 
    -669- Швець В.Д.
У частині шостій статті 93 слова "двох третин від загального складу Комісії" замінити словами "восьми членів Комісії".
 
Відхилено    
638. 7. Голова Комісії визначає дату, час і місце проведення засідання Комісії, перелік питань, що вносяться на засідання, і не пізніш як за десять днів до засідання повідомляє про це особу, щодо якої має розглядатися питання.
 
   7. Голова Комісії визначає дату, час і місце проведення засідання Комісії, перелік питань, що виносяться на засідання, і не пізніш як за десять днів до засідання повідомляє про це особу, щодо якої має розглядатися питання.
 
639. Стаття 94. Права члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
   Стаття 94. Права члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
640. 1. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має право:
 
   1. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України має право:
 
641. 1) знайомитися з матеріалами, поданими на розгляд Комісії, брати участь у їх дослідженні та перевірці;
 
   1) знайомитися з матеріалами, поданими на розгляд Комісії, брати участь у їх дослідженні та перевірці;
 
642. 2) наводити свої мотиви та міркування, а також подавати додаткові документи з питань, що розглядаються;
 
   2) наводити свої мотиви та міркування, а також подавати додаткові документи з питань, що розглядаються;
 
643. 3) вносити пропозиції щодо проекту рішення Комісії з будь-яких питань та голосувати за або проти того чи іншого рішення;
 
   3) вносити пропозиції щодо проекту рішення Комісії з будь-яких питань та голосувати за або проти того чи іншого рішення;
 
644. 4) висловлювати письмово окрему думку щодо рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
   4) висловлювати письмово окрему думку щодо рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
645. 5) здійснювати інші повноваження, встановлені законом.
 
   5) здійснювати інші повноваження, встановлені законом.
 
646. Стаття 95. Відвід члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
   Стаття 95. Відвід члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
647. 1. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не має права проводити перевірку щодо наявності підстав для притягнення судді місцевого, апеляційного суду до дисциплінарної відповідальності, брати участь у розгляді питання та прийнятті рішення і підлягає відводу (самовідводу), якщо будуть установлені обставини, які викликають сумнів у його безсторонності. За наявності таких обставин член Комісії повинен заявити самовідвід. Із таких же підстав відвід члену Комісії можуть заявити особи, щодо яких або за поданням яких розглядається питання.
 
-670- Стецьків Т.С.
У частині першій статті 95 слова „не має права проводити перевірку щодо наявності підстав для притягнення судді місцевого, апеляційного суду до дисциплінарної відповідальності" виключити.
 
Відхилено   1. Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не має права проводити перевірку щодо наявності підстав для притягнення судді місцевого, апеляційного суду до дисциплінарної відповідальності, брати участь у розгляді питання та прийнятті рішення і підлягає відводу (самовідводу), якщо будуть установлені обставини, що викликають сумнів у його безсторонності. За наявності таких обставин член Комісії повинен заявити самовідвід. З тих самих підстав відвід члену Комісії можуть заявити особи, щодо яких або за поданням яких розглядається питання.
 
648. 2. Відвід має бути вмотивованим і поданим до початку розгляду питання у формі письмової заяви на ім'я голови Комісії. Головуючий на засіданні зобов'язаний ознайомити із заявою про відвід члена Комісії, якому заявлено відвід.
 
   2. Відвід має бути вмотивованим і поданим до початку розгляду питання у формі письмової заяви на ім'я голови Комісії. Головуючий на засіданні зобов'язаний ознайомити із заявою про відвід члена Комісії, якому заявлено відвід.
 
649. 3. Рішення про відвід (самовідвід) приймається більшістю голосів членів Комісії, які беруть участь у засіданні. Голосування проводиться за відсутності члена Комісії, щодо якого вирішується питання про відвід (самовідвід).
 
   3. Рішення про відвід (самовідвід) приймається більшістю голосів членів Комісії, які беруть участь у засіданні. Голосування проводиться за відсутності члена Комісії, щодо якого вирішується питання про відвід (самовідвід).
 
650. Стаття 96. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
   Стаття 96. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
651. 1. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймається більшістю від її загального складу. Голосування проводиться за відсутності особи, щодо якої вирішується питання, і запрошених осіб.
 
   1. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України приймається більшістю від її загального складу. Голосування проводиться за відсутності особи, щодо якої вирішується питання, і запрошених осіб.
 
652. 2. Рішення Комісії викладаються в письмовій формі. У рішенні зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад Комісії, питання, що розглядалося, мотиви прийнятого рішення. Рішення підписується головуючим і членами Комісії, які брали участь у засіданні.
 
   2. Рішення Комісії викладаються в письмовій формі. У рішенні зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад Комісії, питання, що розглядалося, мотиви прийнятого рішення. Рішення підписується головуючим і членами Комісії, які брали участь у засіданні.
 
653. 3. За наявності окремої думки вона викладається членом Комісії у письмовій формі і додається до справи, про що головуючий повідомляє на засіданні, але зміст думки оголошенню в засіданні не підлягає.
 
   3. За наявності окремої думки вона викладається членом Комісії у письмовій формі і додається до справи, про що головуючий повідомляє на засіданні, але зміст окремої думки виголошенню на засіданні не підлягає.
 
654. 4. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути оскаржене до Вищого адміністративного суду України в порядку, встановленому процесуальним законом.
 
-671- Власенко С.В.
У ч. 4 ст. 96 слова "Вищого адміністративного суду України" змінити на "суду".
 
Враховано   4. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути оскаржене до суду в порядку, встановленому процесуальним законом.
 
    -672- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
З ч. 4 ст. 96 слова "Вищого адміністративного суду України" змінити на "суду"
 
Враховано    
655. 5. У випадках, передбачених цим Законом, рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути оскаржене до Вищої ради юстиції.
 
   5. У випадках, передбачених цим Законом, рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути оскаржене до Вищої ради юстиції.
 
656. Стаття 97. Забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
   Стаття 97. Забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 
657. 1. Для організаційного забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України створюється секретаріат.
 
   1. Для організаційного забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України створюється секретаріат.
 
658. 2. З метою здійснення членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України належної перевірки наявності підстав для притягнення суддів місцевих та апеляційних судів до дисциплінарної відповідальності діє служба дисциплінарних інспекторів, до складу якої входять тридцять три дисциплінарні інспектори. За кожним членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України закріплюється три дисциплінарні інспектори.
 
-673- Стецьків Т.С.
Частину другу статті 97 виключити.
 
Відхилено   2. З метою здійснення членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України належної перевірки наявності підстав для притягнення суддів місцевих та апеляційних судів до дисциплінарної відповідальності діє служба дисциплінарних інспекторів, до складу якої входять тридцять три дисциплінарних інспектори. За кожним членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України закріплюється три дисциплінарних інспектори.
 
659. 3. Працівники секретаріату призначаються на посаду та звільняються з посади головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Дисциплінарні інспектори призначаються на посаду та звільняються з посади головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за пропозицією відповідного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-674- Стецьків Т.С.
Друге речення частини третьої статті 97 виключити.
 
Відхилено   3. Працівники секретаріату призначаються на посаду та звільняються з посади головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Дисциплінарні інспектори призначаються на посаду та звільняються з посади головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за пропозицією відповідного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
660. 4. Розмір заробітної плати працівників секретаріату та дисциплінарних інспекторів, їх побутове забезпечення і рівень соціального захисту визначаються Законом України "Про державну службу", іншими нормативно-правовими актами і не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців апаратів центральних органів виконавчої влади.
 
-675- Стецьків Т.С.
У частині четвертій статті 97 слова „та дисциплінарних інспекторів" виключити.
 
Відхилено   4. Розмір заробітної плати працівників секретаріату та дисциплінарних інспекторів, їх побутове забезпечення і рівень соціального захисту визначаються Законом України "Про державну службу", іншими нормативно-правовими актами і не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців апаратів центральних органів виконавчої влади.
 
661. 5. За членами Комісії зберігаються гарантії матеріального, соціального та побутового забезпечення, передбачені законодавством відповідно для суддів, працівників Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України та представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. При цьому заробітна плата (грошове забезпечення) виплачується виходячи з окладів за посадами, що займають ці особи в органах, з яких вони відряджені. Членам Комісії, які призначені з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, виплачується заробітна плата у розмірі середньомісячної заробітної плати інших членів Комісії.
 
-676- Стецьків Т.С.
У частині п’ятій статті 97 слова „Державної судової адміністрації України" виключити.
 
Відхилено   5. За членами Комісії зберігаються гарантії матеріального, соціального та побутового забезпечення, передбачені законодавством відповідно для суддів, працівників Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України та представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. При цьому заробітна плата (грошове забезпечення) виплачується виходячи з окладів за посадами, які обіймають ці особи в органах, з яких вони відряджені. Членам Комісії, які призначені з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, виплачується заробітна плата у розмірі середньомісячної заробітної плати інших членів Комісії.
 
    -677- Мойсик В.Р.
Частину п’яту статті 97 викласти у такій редакції:
"5. За членами Комісії, призначеними з’їздом суддів України зберігаються гарантії матеріального, соціального та побутового забезпечення, передбачені законодавством для суддів. При цьому заробітна плата (грошове забезпечення) виплачується виходячи з окладів за посадами, що займають ці особи в органах, з яких вони відряджені. Членам Комісії, які призначені з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, а також з’їздом адвокатів України виплачується заробітна плата у розмірі середньомісячної заробітної плати (грошового забезпечення) інших членів Комісії.
 
Відхилено    
    -678- Павленко Е.І.
У частині п’ятій статті 97 після слова "працівників" додати слова: "Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України," слова "Членам Комісії, які призначені" замінити на "Члену Комісії, який призначений".
 
Відхилено    
    -679- Швець В.Д.
Частину п'яту статті 97 викласти у такій редакції:
"5. За членами Комісії, призначеними з'їздом суддів України зберігаються гарантії матеріального, соціального та побутового забезпечення, передбачені законодавством для суддів. При цьому заробітна плата (грошове забезпечення) виплачується виходячи з окладів за посадами, що займають ці особи в органах, з яких вони відряджені. Членам Комісії, які призначені з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, а також з'їздом адвокатів України виплачується заробітна плата у розмірі середньомісячної заробітної плати (грошового забезпечення) інших членів Комісії.
 
Відхилено    
662. 6. Виплата грошового забезпечення провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
   6. Виплата грошового забезпечення провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
663. Стаття 98. Служба дисциплінарних інспекторів
 
-680- Стецьків Т.С.
Статтю 98 виключити.
 
Відхилено   Стаття 98. Служба дисциплінарних інспекторів
 
664. 1. Дисциплінарні інспектори за дорученням члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України попередньо аналізують заяви та повідомлення про неправомірні дії суддів з метою виявлення підстав для відкриття дисциплінарних справ та здійснення перевірок; готують проекти висновків про наявність підстав для притягнення суддів місцевих та апеляційних судів до дисциплінарної відповідальності; виконують інші доручення члена Комісії в ході дисциплінарного провадження відповідно до цього Закону.
 
-681- Стецьків Т.С.
Розділ VІ доповнити главою 3 такого змісту:
„Глава 3. Дисциплінарна комісія суддів України
Стаття 98-1. Статус Дисциплінарної комісії суддів України
1. Дисциплінарна комісія суддів України є постійно діючим органом у системі судоустрою України, на який покладено здійснення дисциплінарного провадження щодо суддів місцевих та апеляційних судів.
Стаття 98-2. Склад Дисциплінарної комісії суддів України
1. Дисциплінарна комісія суддів України діє у складі одинадцяти членів, які мають вищу юридичну освіту і стаж роботи у галузі права не менше п’ятнадцяти років. До складу Комісії входять:
1) шість суддів, з яких не менше половини судді у відставці, які не досягли 70-річного віку, що призначаються з’їздом суддів України;
2) дві особи, які призначаються з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ;
3) дві особи, які призначаються Міністром юстиції України;
4) одна особа, яка призначається Уповноваженим Верховною Радою України з прав людини.
2. Строк повноважень члена Дисциплінарної комісії суддів України становить три роки з дня призначення.
3. Члени Дисциплінарної комісії суддів України на час здійснення повноважень відряджаються до Дисциплінарної комісії і не можуть виконувати професійних повноважень за основним місцем роботи.
Стаття 98-3. Порядок формування Дисциплінарної комісії суддів України
1. Члени Дисциплінарної комісії суддів України з числа суддів призначаються з'їздом суддів України відкритим або таємним голосуванням. З’їзд суддів може обрати більше ніж шість суддів на випадок вибуття одного або кількох членів зі складу Комісії, призначених за квотою з’їзду суддів України, визначивши черговість їх включення до складу Комісії. Такі особи автоматично набувають повноваження члена Дисциплінарної комісії суддів України в разі вибуття одного або кількох членів Комісії, обраних за квотою з’їзду суддів України. Особи, призначені з’їздом суддів України до складу Дисциплінарної комісії суддів України на випадок вибуття одного або кількох її членів, продовжують виконувати обов’язки судді до моменту зайняття ними посади члена Дисциплінарної комісії суддів України відповідно до встановленої черговості.
2. Члени Вищої Дисциплінарної комісії суддів України призначаються з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ відкритим або таємним голосуванням.
3. Міністр юстиції України призначає членів Дисциплінарної комісії суддів України своїм наказом.
4. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини призначає члена Дисциплінарної комісії суддів України своїм розпорядженням.
5. До складу Дисциплінарної комісії суддів України не можуть бути призначені народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, голови судів, їх заступники, секретарі судових палат, члени Ради суддів України, Вищої ради юстиції, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, а також посадові особи, які мають дисциплінарне стягнення.
6. Дисциплінарна комісія суддів України вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше восьми членів.
Стаття 98-4. Організація роботи Дисциплінарної комісії суддів України
1. Дисциплінарна комісія суддів України обирає зі свого складу відкритим або таємним голосуванням голову Комісії, його заступника та секретаря Комісії. Обраним вважається кандидат, який одержав більшість голосів від загального складу Комісії.
2. Голова Дисциплінарної комісії суддів України організовує роботу Комісії, розподіляє обов'язки між членами Комісії, скликає засідання Комісії та головує на них, несе відповідальність за організацію діловодства Комісії.
3. Обов'язки голови Дисциплінарної комісії суддів України в разі його відсутності виконує заступник голови Комісії, а за відсутності заступника - секретар Комісії.
4. Порядок роботи Дисциплінарної комісії суддів України визначається її регламентом, прийнятим більшістю голосів від загального складу Комісії.
Стаття 98-5. Засідання Дисциплінарної комісії суддів України
1. Засідання Дисциплінарної комісії суддів України проводяться відкрито і гласно, крім випадків, коли Комісія приймає інше рішення.
2. Підготовку засідань Дисциплінарної комісії суддів України забезпечує голова Комісії або за його дорученням заступник голови чи секретар Комісії. Голова Дисциплінарної комісії суддів України визначає дату, час і місце проведення засідання Комісії, перелік питань, що вносяться на засідання, і не пізніш як за десять днів до засідання повідомляє про це особу, щодо якої має розглядатися питання, та суб'єктів звернення.
3. Засідання Дисциплінарної комісії суддів України є повноважним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин від загального складу Комісії.
4. Засідання Дисциплінарної комісії суддів України веде її голова, а в разі його відсутності - заступник або секретар Комісії. На засідання Комісії можуть бути запрошені особи, присутність яких Комісія визнає необхідною.
Стаття 98-6. Права члена Дисциплінарної комісії суддів України
1. Член Дисциплінарної комісії суддів України має право:
1) знайомитися з матеріалами, поданими на розгляд Комісії, брати участь в їх дослідженні;
2) наводити свої мотиви та міркування з питань, що розглядаються;
3) вносити пропозиції щодо проекту рішення Комісії з будь-яких питань та голосувати за або проти того чи іншого рішення;
4) висловлювати письмово окрему думку щодо рішення Дисциплінарної комісії суддів України.
Стаття 98-7. Відвід члена Дисциплінарної комісії суддів України
1. Член Дисциплінарної комісії суддів України не може брати участі у розгляді питання та прийнятті рішення і підлягає відводу (самовідводу), якщо будуть встановлені обставини, які викликають сумнів у його безсторонності. За наявності таких обставин член Комісії повинен заявити самовідвід. З таких же підстав відвід члену Комісії можуть заявити особи, щодо яких або за зверненням яких розглядається питання.
2. Відвід повинен бути вмотивованим і поданим до початку розгляду питання у формі письмової заяви на ім'я Комісії. Головуючий на засіданні зобов'язаний ознайомити із заявою про відвід члена Комісії, якому заявлено відвід.
3. Рішення про відвід (самовідвід) члена Комісії приймається більшістю голосів членів Комісії, які беруть участь у засіданні, за відсутності члена Комісії, щодо якого вирішується питання про відвід (самовідвід).
Стаття 98-8. Рішення Дисциплінарної комісії суддів України
1. Рішення Дисциплінарної комісії суддів України приймається більшістю від її загального складу, якщо інше не передбачено цим Законом. Голосування проводиться за відсутності дисциплінарного інспектора, судді, про дисциплінарну відповідальність якого вирішується справа, і запрошених осіб.
2. При розгляді питання щодо судді, який є членом Дисциплінарної комісії суддів України, він не може брати участі в його обговоренні та голосуванні.
Стаття 98-9. Служба дисциплінарних інспекторів
1. Для перевірки наявності підстав для притягнення суддів місцевих та апеляційних судів до дисциплінарної відповідальності при Дисциплінарній комісії України діє служба дисциплінарних інспекторів.
2. Дисциплінарні інспектори здійснюють перевірку даних про наявність підстав для притягнення судді місцевого чи апеляційного суду до дисциплінарної відповідальності за письмовим дорученням колегії Дисциплінарної комісії у складі трьох членів.
3. Кількість дисциплінарних інспекторів визначається з'їздом суддів України з розрахунку в середньому один дисциплінарний інспектор на 200 суддів місцевих та апеляційних судів.
4. Дисциплінарні інспектори призначаються Радою суддів України з числа суддів, суддів у відставці, прокурорів, адвокатів, які працювали суддями, прокурорами, адвокатами не менше десяти років та не досягли 70-річного віку і мають бездоганну репутацію. Не може бути дисциплінарним інспектором особа, яка має дисциплінарне стягнення.
5. Особи призначаються дисциплінарними інспекторами строком на три роки і не можуть здійснювати повноваження дисциплінарного інспектора два строки підряд.
6. Дисциплінарні інспектори на час здійснення повноважень відряджаються до Дисциплінарної комісії суддів України і не можуть виконувати професійних повноважень за основним місцем роботи.
7. Дисциплінарні інспектори проводять перевірки у судах згідно з рішенням Дисциплінарної комісії суддів України. За результатами перевірки дисциплінарний інспектор у разі наявності передбачених законом підстав ініціює відкриття дисциплінарної справи щодо судді.
Стаття 98-10. Забезпечення діяльності Дисциплінарної комісії суддів України і служби дисциплінарних інспекторів
1. Для організаційного забезпечення діяльності Дисциплінарної комісії суддів України і служби дисциплінарних інспекторів створюється секретаріат Дисциплінарної комісії суддів України.
2. Дисциплінарна комісія суддів України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Державного казначейства України.
3. Працівники секретаріату призначаються на посаду та звільняються з посади головою Дисциплінарної комісії суддів України.
4. Розмір заробітної плати працівників секретаріату та дисциплінарних інспекторів, їх побутове забезпечення і рівень соціального захисту визначаються Законом України "Про державну службу", іншими нормативно-правовими актами і не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців апаратів центральних органів виконавчої влади.
5. За членами Комісії зберігаються гарантії матеріального, соціального та побутового забезпечення, передбачені законодавством відповідно для суддів, працівників Міністерства юстиції України та представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. При цьому заробітна плата (грошове забезпечення) виплачується виходячи з окладів за посадами, що займають ці особи в органах, з яких вони відряджені. Членам Комісії, які є суддями у відставці або призначені з'їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, виплачується заробітна плата у розмірі середньомісячної заробітної плати інших членів Комісії.
6. Виплата грошового забезпечення провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України".
 
Відхилено   1. Дисциплінарні інспектори за дорученням члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України попередньо аналізують заяви та повідомлення про неправомірні дії суддів з метою виявлення підстав для відкриття дисциплінарних справ та здійснення перевірок; готують проекти висновків про наявність підстав для притягнення суддів місцевих та апеляційних судів до дисциплінарної відповідальності; виконують інші доручення члена Комісії в ході дисциплінарного провадження відповідно до цього Закону.
 
665. Розділ VІІ. Звільнення судді суду загальної юрисдикції з посади
 
   Розділ VІІ. Звільнення судді суду загальної юрисдикції з посади
 
666. Глава 1. Загальні положення
 
   Глава 1. Загальні положення
 
667. Стаття 99. Загальні умови звільнення судді з посади
 
   Стаття 99. Загальні умови звільнення судді з посади
 
668. 1. Суддя суду загальної юрисдикції звільняється з посади органом, який його обрав або призначив, виключно з підстав, передбачених частиною п'ятою статті 126 Конституції України, за поданням Вищої ради юстиції.
 
   1. Суддя суду загальної юрисдикції звільняється з посади органом, який його обрав або призначив, виключно з підстав, передбачених частиною п'ятою статті 126 Конституції України, за поданням Вищої ради юстиції.
 
669. Стаття 100. Звільнення судді з посади у разі закінчення строку, на який його призначено
 
   Стаття 100. Звільнення судді з посади у разі закінчення строку, на який його призначено
 
670. 1. Вища рада юстиції вносить подання Президентові України про звільнення судді з посади в разі закінчення строку, на який його призначено, якщо:
 
   1. Вища рада юстиції вносить подання Президентові України про звільнення судді з посади в разі закінчення строку, на який його призначено, у разі:
 
671. 1) суддя за повідомленням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своєчасно не подав без поважних причин заяву про обрання його суддею безстроково;
 
   1) суддя за повідомленням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України своєчасно не подав без поважних причин заяву про обрання його на посаду судді безстроково;
 
672. 2) щодо судді Вищою кваліфікаційною комісією суддів України прийнято рішення про відмову у рекомендуванні його для обрання суддею безстроково.
 
-682- Льовочкіна Ю.В.
Частину 1 статті 100 доповнити пунктом 3 такого змісту:
"3) у разі не обрання кандидата на посаду судді безстроково Верховною Радою України;
"
 
Відхилено   2) щодо судді Вищою кваліфікаційною комісією суддів України прийнято рішення про відмову у рекомендуванні його обрання на посаду судді безстроково.
 
673. 2. Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді з посади у зв’язку з закінченням строку призначення із зазначенням дати, з якої суддю необхідно звільнити.
 
   2. Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді з посади у зв’язку з закінченням строку призначення із зазначенням дати, з якої суддя має бути звільнений.
 
674. 3. Суддя звільняється з посади Президентом України.
 
-683- Болюра А.В.
У частині третій статті 100 після слів "Президентом України" додати слова "за згодою парламенту.".
 
Відхилено   3. Суддя звільняється з посади Президентом України.
 
675. 4. Якщо суддю з будь-яких причин не звільнено з посади, він не може виконувати свої повноваження зі здійснення правосуддя з наступного дня після закінчення строку, на який його було призначено.
 
   4. Якщо суддю з будь-яких причин не звільнено з посади, він не може виконувати свої повноваження зі здійснення правосуддя з наступного дня після закінчення строку, на який його було призначено.
 
676. Стаття 101. Звільнення судді з посади за віком
 
   Стаття 101. Звільнення судді з посади за віком
 
677. 1. Суддя звільняється з посади за віком з наступного дня після досягнення ним шістдесяти п'яти років.
 
   1. Суддя звільняється з посади за віком з наступного дня після досягнення ним шістдесяти п'яти років.
 
678. 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніш як за місяць до дня, зазначеного у частині першій цієї статті, повідомляє Вищу раду юстиції про наявність підстави для звільнення судді.
 
   2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніш як за місяць до дня, зазначеного у частині першій цієї статті, зобов’язана повідомити Вищу раду юстиції про наявність підстави для звільнення судді.
 
679. 3. Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді у зв’язку з досягненням ним шістдесяти п'яти років до органу, що обрав або призначив суддю, не пізніш як за п'ятнадцять днів до дня, зазначеного у частині першій цієї статті.
 
   3. Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді у зв’язку з досягненням ним шістдесяти п'яти років до органу, який обрав або призначив суддю, не пізніш як за п'ятнадцять днів до дня, зазначеного у частині першій цієї статті.
 
680. 4. Якщо суддю з будь-яких причин не звільнено з посади, він не може здійснювати свої повноваження зі здійснення правосуддя з наступного дня після досягнення шістдесяти п'яти років.
 
-684- Соколов М.В.
Статтю 101 Проекту викласти в такій редакції:
"Стаття 101. Звільнення судді з посади за віком
1. Суддя звільняється з посади за віком з наступного дня після досягнення ним шістдесяти п'яти років.
2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України не пізніш як за місяць до дня, зазначеного у частині першій цієї статті, зобов’язана повідомити Вищу раду юстиції про наявність підстави для звільнення судді.
3. Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді у зв’язку з досягненням ним шістдесяти п'яти років до органу, що обрав або призначив суддю, не пізніш як за п'ятнадцять днів до дня, зазначеного у частині першій цієї статті.
4. Якщо суддю з будь-яких причин не звільнено з посади, він не може здійснювати свої повноваження зі здійснення правосуддя з наступного дня після досягнення шістдесяти п'яти років."
 
Враховано   4. Якщо суддю з будь-яких причин не звільнено з посади, він не може здійснювати свої повноваження зі здійснення правосуддя з наступного дня після досягнення шістдесяти п'яти років.
 
681. Стаття 102. Звільнення судді з посади за станом здоров'я
 
   Стаття 102. Звільнення судді з посади за станом здоров'я
 
682. 1. Суддя звільняється з посади в разі неможливості здійснювати повноваження за станом здоров'я за наявності медичного висновку, що надається медичною комісією, утвореною спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров'я, або рішення суду про визнання судді обмежено дієздатним або недієздатним, яке набрало законної сили.
 
   1. Суддя звільняється з посади у разі неможливості здійснювати повноваження за станом здоров'я за наявності медичного висновку, що надається медичною комісією, утвореною спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров'я, або за рішенням суду про визнання судді обмежено дієздатним або недієздатним, яке набрало законної сили.
 
683. 2. Визнавши, що стан здоров'я не дозволятиме судді протягом тривалого часу або постійно здійснювати свої повноваження, Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді до органу, який його обрав чи призначив.
 
   2. Визнавши, що стан здоров'я не дає змоги судді протягом тривалого часу або постійно здійснювати свої повноваження, Вища рада юстиції вносить подання про звільнення судді до органу, який його обрав або призначив.
 
684. Стаття 103. Звільнення судді з посади в разі порушення ним вимог щодо несумісності
 
   Стаття 103. Звільнення судді з посади у разі порушення ним вимог щодо несумісності
 
685. 1. Суддя звільняється з посади в разі порушення ним вимог щодо несумісності за поданням Вищої ради юстиції, яке вноситься органу, що обрав чи призначив суддю, в порядку, встановленому Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
   1. Суддя звільняється з посади у разі порушення ним вимог щодо несумісності за поданням Вищої ради юстиції, яке вноситься до органу, який обрав або призначив суддю, в порядку, встановленому Законом України "Про Вищу раду юстиції".
 
686. Стаття 104. Звільнення судді з посади у разі порушення ним присяги
 
   Стаття 104. Звільнення судді з посади у разі порушення ним присяги
 
687. 1. Відповідно до пункту 5 частини п’ятої статті 126 Конституції України суддя звільняється з посади у зв'язку з порушенням ним присяги судді.
 
-685- Стецьків Т.С.
Частину першу статті 104 викласти у такій редакції:
„1. Суддю може бути звільнено з посади у зв'язку з порушенням ним присяги у разі вчинення порушень, зазначених у статті 82 цього Закону, які мали систематичний характер або потягли за собою тяжкі наслідки".
 
Відхилено   1. Відповідно до пункту 5 частини п’ятої статті 126 Конституції України суддя звільняється з посади у зв'язку з порушенням ним присяги судді.
 
688. 2. Факти, які можуть свідчити про порушення суддею присяги, мають бути встановлені Вищою кваліфікаційною комісією суддів України або Вищою радою юстиції.
 
-686- Стецьків Т.С.
У частині другій статті 104 „Вищою кваліфікаційною комісією суддів України" замінити словами „Дисциплінарною комісією суддів України".
 
Відхилено   2. Факти, які свідчать про порушення суддею присяги, мають бути встановлені Вищою кваліфікаційною комісією суддів України або Вищою радою юстиції.
 
    -687- Бондик В.А.
У частині другій статті 104 слова "можуть свідчити" замінити на слова "свідчать";.
 
Враховано    
689. 3. Звільнення судді з посади на підставі порушення ним присяги судді відбувається за поданням Вищої ради юстиції після розгляду цього питання на її засіданні відповідно до Закону України "Про Вищу раду юстиції".
 
-688- Льовочкіна Ю.В.
Статтю 104 доповнити частиною 3 такого змісту:
"3. Фактом, що може свідчити про порушення суддею присяги є отримання ним другої догани відповідно до цього Закону."
У зв’язку з цим частини 3, 4, та 5 вважати частинами 4, 5, та 6 відповідно.
 
Відхилено   3. Звільнення судді з посади на підставі порушення ним присяги судді відбувається за поданням Вищої ради юстиції після розгляду цього питання на її засіданні відповідно до Закону України "Про Вищу раду юстиції".
 
690. 4. На підставі подання Вищої ради юстиції Президент України видає указ про звільнення судді з посади.
 
   4. На підставі подання Вищої ради юстиції Президент України видає указ про звільнення судді з посади.
 
691. 5. На підставі подання Вищої ради юстиції Верховна Рада України приймає постанову про звільнення судді з посади.
 
   5. На підставі подання Вищої ради юстиції Верховна Рада України приймає постанову про звільнення судді з посади.
 
692. Стаття 105. Звільнення судді з посади у разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього
 
   Стаття 105. Звільнення судді з посади у разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього
 
693. 1. Суд, який ухвалив обвинувальний вирок щодо судді, негайно повідомляє про це Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.
 
   1. Суд, який ухвалив обвинувальний вирок щодо судді, негайно повідомляє про це Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.
 
694. 2. У разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо судді Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про це Вищу раду юстиції, яка вносить подання про звільнення судді з посади.
 
   2. У разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо судді Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про це Вищу раду юстиції, яка вносить подання про звільнення судді з посади.
 
695. 3. Суддя, щодо якого обвинувальний вирок суду набрав законної сили, не може продовжувати здійснювати свої повноваження і втрачає передбачені законом гарантії незалежності і недоторканності судді, право на грошове та інше забезпечення.
 
   3. Суддя, щодо якого обвинувальний вирок суду набрав законної сили, не може продовжувати здійснювати свої повноваження і втрачає передбачені законом гарантії незалежності і недоторканності судді, право на грошове та інше забезпечення.
 
696. Стаття 106. Звільнення судді з посади в разі припинення його громадянства
 
   Стаття 106. Звільнення судді з посади у разі припинення його громадянства
 
697. 1. Суддя звільняється з посади за поданням Вищої ради юстиції у разі припинення його громадянства відповідно до Закону України "Про громадянство України".
 
   1. Суддя звільняється з посади за поданням Вищої ради юстиції у разі припинення його громадянства відповідно до Закону України "Про громадянство України".
 
698. 2. Суддя з моменту припинення його громадянства не може продовжувати здійснювати свої повноваження.
 
-689- Соколов М.В.
Статтю 106 Проекту викласти в такій редакції:
"Стаття 106. Звільнення судді з посади в разі припинення його громадянства
1. Суддя звільняється з посади за поданням Вищої ради юстиції у разі встановлення факту наявності у нього громадянства іншої держави або припинення його громадянства відповідно до Закону України "Про громадянство України".
2. Суддя з моменту припинення його громадянства або встановлення факту наявності громадянства іншої держави не може продовжувати здійснювати свої повноваження.
 
Відхилено   2. Суддя з моменту припинення його громадянства не може продовжувати здійснювати свої повноваження.
 
699. Стаття 107. Звільнення судді з посади у разі визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим
 
   Стаття 107. Звільнення судді з посади у разі визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим
 
700. 1. Суд, який ухвалив рішення про визнання судді безвісно відсутнім або оголосив його померлим, негайно повідомляє про це Вищу кваліфікаційну комісію суддів України. У разі набрання таким рішенням законної сили Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про це Вищу раду юстиції, яка вносить подання про звільнення судді з посади.
 
   1. Суд, який ухвалив рішення про визнання судді безвісно відсутнім або оголосив його померлим, негайно повідомляє про це Вищу кваліфікаційну комісію суддів України. У разі набрання таким рішенням законної сили Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про це Вищу раду юстиції, яка вносить подання про звільнення судді з посади.
 
701. Стаття 108. Звільнення судді з посади за його заявою про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням
 
   Стаття 108. Звільнення судді з посади за його заявою про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням
 
702. 1. Суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти п'яти років, що визначається статтею 131 цього Закону, має право подати заяву про відставку.
 
-690- Ляшко О.В.
В частині першій статті 108 слова "двадцяти п'яти" замінити на: "двадцяти"
 
Враховано   1. Суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років, що визначається статтею 130 цього Закону, має право подати заяву про відставку.
 
    -691- Мойсик В.Р.
У частині першій статті 108 слова "двадцяти п’яти" замінити словами "двадцяти".
 
Враховано    
    -692- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У частині 1 статті 108 слово "п’яти" виключити, цифру "131" замінити на "130".
 
Враховано    
    -693- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
В частині першій статті 108 слова "двадцяти п’яти років" замінити словами "двадцяти років".
Доповнити проект статтею 42-1 такого змісту:
"Стаття 42-1 Порядок дострокового звільнення з посади Голови Верховного Суду України
1. Голова Верховного Суду України може бути достроково звільнений з посади з підстав, встановлених законом. Повноваження Голови Верховного Суду України також припиняються достроково внаслідок висловлення йому Пленумом Верховного Суду України недовіри.
2. Порядок дострокового припинення повноважень голови Верховного Суду України внаслідок висловлення йому Пленумом Верховного Суду України недовіри визначається виключно цією статтею, Регламент Пленуму Верховного Суду України щодо цього порядку не застосовується.
3. Питання про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України розглядається Пленумом Верховного Суду України за поданням не менш ніж однієї п’ятої суддів від складу Пленуму Верховного Суду України, скріпленим їх підписами. Подання має бути вмотивованим.
4. Для проведення Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голові Верховного Суду України судді, визначені у частині третій цієї статті, створюють організаційний комітет та призначають його голову і заступника, про що складається протокол.
5. Організаційний комітет забезпечує підготовку і проведення Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голови Верховного Суду України у двадцятиденний термін з дня його створення. Учасники засідання Пленуму Верховного Суду України повідомляються організаційним комітетом про день і час скликання Пленуму Верховного Суду України та питання, що вноситься на його розгляд, з надсиланням відповідних матеріалів у порядку, встановленому цим Законом. Внесення до порядку денного Пленуму Верховного Суду України інших питань, крім висловлення недовіри Голові Верховного Суду України, забороняється.
6. Засідання Пленуму Верховного Суду України з питання висловлення недовіри Голови Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому більше половини суддів від складу Пленуму Верховного Суду України. На засіданні Пленуму Верховного Суду України головує голова організаційного комітету, а за його відсутності – заступник голови організаційного комітету.
7. Головуючий виносить на затвердження Пленуму Верховного Суду України пропозиції щодо секретаря засідання Пленуму Верховного Суду України, персонального складу лічильної комісії, а також форми бюлетня та протоколу голосування, які затверджуються відкритим голосуванням.
8. Питання про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України розглядається за участі Голови Верховного Суду України або без такої участі. Голова Верховного Суду України по суті порушених питань може також надати письмові пояснення, які висвітлюються ним або упововаженою ним особою на засіданні Пленуму Верховного Суду України.
9. Організаційний комітет визначає порядок проведення засідання та процедуру голосування з урахуванням вимог цього Закону та здійснює контроль за її дотриманням.
10. Рішення про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України приймається шляхом таємного голосування більшістю голосів від складу Пленуму Верховного Суду України.
11. Рішення про висловлення недовіри Голові Верховного Суду України оформлюється Постановою Пленуму Верховного Суду України, яка підписується Головуючим та секретарем засідання, обраним Пленумом Верховного Суду України за пропозицією Головуючого.
12. Висловлення недовіри Голові Верховного Суду України не позбавляє особу повноважень судді Верховного Суду України. У випадку дострокового припинення повноважень Голови Верховного Суду України, обрання Голови Верховного Суду України здійснюється в порядку, встановленому цим Законом.
13. Питання про недовіру Голові Верховного Суду України не може ініціюватися протягом року з дня його розгляду на засіданні Пленуму Верховного Суду України.
14. Порядок звільнення з посади Голови Верховного Суду України з підстав, не пов’язаних з висловленням йому Пленумом Верховного Суду України недовіри, визначається законом та Регламентом Пленуму Верховного Суду України."
 
Враховано (див. також ст.42-1)   
    -694- Швець В.Д.
У частині першій статті 108 слова "двадцяти п'яти" замінити словами "двадцяти".
 
Враховано    
    -695- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
Ч.1 ст. 108 викласти в такій редакції: "Суддя, який має стаж роботи на посаді судді не, менше двадцяти років, що визначається статтею 131 цього Закону, має право подати заяву про відставку."
 
Враховано частково    
    -696- Даниленко В.А.
У частині 1 ст. 108 виключити слово "п’ять"
 
Враховано    
703. 2. Суддя має право у будь-який час перебування на посаді незалежно від мотивів подати заяву про звільнення з посади за власним бажанням.
 
   2. Суддя має право у будь-який час перебування на посаді незалежно від мотивів подати заяву про звільнення з посади за власним бажанням.
 
704. 3. Заява про відставку, заява про звільнення з посади за власним бажанням подається суддею безпосередньо до Вищої ради юстиції, яка протягом одного місяця з дня надходження відповідної заяви вносить до органу, що обрав чи призначив суддю, подання про звільнення судді з посади. В разі звільнення судді з посади в результаті внесення такого подання Вища рада юстиції повідомляє про це Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.
 
   3. Заява про відставку, заява про звільнення з посади за власним бажанням подається суддею безпосередньо до Вищої ради юстиції, яка протягом одного місяця з дня надходження відповідної заяви вносить до органу, який обрав або призначив суддю, подання про звільнення судді з посади. У разі звільнення судді з посади в результаті внесення такого подання Вища рада юстиції повідомляє про це Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.
 
705. 3. Суддя продовжує здійснювати свої повноваження до прийняття рішення про його звільнення.
 
   3. Суддя продовжує здійснювати свої повноваження до прийняття рішення про його звільнення.
 
706. 4. За суддею, який звільнений за його заявою про відставку, зберігається звання судді та гарантії недоторканності, встановлені для судді до його виходу у відставку.
 
-697- Логвиненко О.С.
У частині 4 статті 108 слова "та гарантії недоторканості, встановлені для судді до його виходу у відставку" виключити.
 
Відхилено   4. За суддею, звільненим за його заявою про відставку, зберігається звання судді та гарантії недоторканності, встановлені для судді до його виходу у відставку.
 
    -698- Кирильчук Є.І.
Частину 4 статті 108 виключити.
 
Відхилено    
    -699- Бабурін О.В.
Частину 4 ст. 108 викласти у такій редакції:
"4. За суддею, який звільнений за його заявою про відставку, зберігається звання судді".
 
Відхилено    
707. Стаття 109. Вимоги до подання про звільнення судді з посади
 
   Стаття 109. Вимоги до подання про звільнення судді з посади
 
708. 1. У поданні Вищої ради юстиції про звільнення судді з посади зазначаються:
 
   1. У поданні Вищої ради юстиції про звільнення судді з посади зазначається:
 
709. 1) дата внесення подання;
 
   1) дата внесення подання;
 
710. 2) прізвище, ім'я та по батькові судді;
 
   2) прізвище, ім'я та по батькові судді;
 
711. 3) рік народження судді;
 
   3) рік народження судді;
 
712. 4) відомості про перебування на посаді судді;
 
   4) відомості про перебування на посаді судді;
 
713. 5) назва суду;
 
   5) назва суду;
 
714. 6) підстава внесення подання про звільнення, визначена частиною п'ятою статті 126 Конституції України;
 
   6) підстава внесення подання про звільнення, визначена частиною п'ятою статті 126 Конституції України;
 
715. 7) фактичні обставини (у разі внесення подання про звільнення судді за особливих обставин, визначених Законом України "Про Вищу раду юстиції");
 
   7) фактичні обставини (у разі внесення подання про звільнення судді за особливих обставин, визначених Законом України "Про Вищу раду юстиції");
 
716. 8) інші відомості, визначені законом.
 
   8) інші відомості, визначені законом.
 
717. Стаття 110. Розгляд питання та прийняття Верховною Радою України рішення про звільнення з посади судді, обраного безстроково
 
   Стаття 110. Розгляд питання та прийняття Верховною Радою України рішення про звільнення з посади судді, обраного безстроково
 
718. 1. Порядок розгляду питання та прийняття Верховною Радою України рішення про звільнення з посади судді, обраного безстроково, встановлюється цим Законом та Регламентом Верховної Ради України
 
   1. Порядок розгляду питання та прийняття Верховною Радою України рішення про звільнення з посади судді, обраного безстроково, встановлюється цим Законом та Регламентом Верховної Ради України
 
719. 2. Питання про звільнення з посади судді, обраного безстроково, розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України без висновку комітетів Верховної Ради України та будь-яких перевірок.
 
-700- Логвиненко О.С.
У частині 2 статті 110 слова "без висновку комітетів Верховної Ради України та будь-яких перевірок" виключити.
 
Відхилено   2. Питання про звільнення з посади судді, обраного безстроково, розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України без висновків комітетів Верховної Ради України та будь-яких перевірок.
 
    -701- Ківалов С.В.
Частину другу статті 110 викласти в такій редакції:
"2. Питання про звільнення з посади судді, обраного безстроково розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України. Питання про обрання суддею безстроково на розгляд Верховної Ради України готує Комітет Верховної Ради України, до відання якого належить розгляд питання про обрання та звільнення суддів (далі – Комітет Верховної Ради України).
Комітет Верховної Ради України вносить на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України про звільнення судді невідкладно, без розгляду на своєму засіданн.".
 
Відхилено    
    -702- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 110 викласти в такій редакції:
"2. Питання про дострокове звільнення з посади судді, обраного безстроково, розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України не раніше 10 днів з моменту вручення народним депутатам висновку комітетів Верховної Ради України.".
 
Відхилено    
720. 3. Розгляд питання про звільнення з посади судді, обраного безстроково, на пленарному засіданні Верховної Ради України починається з доповіді Голови Вищої ради юстиції або члена Вищої ради юстиції, що діє за його дорученням.
 
-703- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 110 викласти в такій редакції
"3. Розгляд питання про дострокове звільнення з посади судді, обраного безстроково, на пленарному засіданні Верховної Ради України починається з доповіді Голови Вищої ради юстиції або члена Вищої ради юстиції, що діє за його дорученням та пояснень судді, питання про з дострокове звільнення якого з посади судді розглядається.".
 
Відхилено   3. Розгляд питання про звільнення з посади судді, обраного безстроково, на пленарному засіданні Верховної Ради України починається з доповіді Голови Вищої ради юстиції або члена Вищої ради юстиції, який діє за його дорученням.
 
721. 4. Рішення про звільнення з посади судді приймається більшістю від конституційного складу Верховної Ради України і оформляється постановою Верховної Ради України.
 
-704- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 110 викласти в такій редакції:
"4. Рішення про дострокове звільнення з посади судді вважається таким що прийнято за умови, якщо за нього особисто проголосувала більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради України. Рішення оформляється постановою Верховної Ради України.".
 
Відхилено      
722. 5. У разі неодержання кількості голосів народних депутатів України, передбачених частиною четвертою цієї статті, щодо звільнення з посади судді, обраного безстроково, проводиться повторне голосування.
 
-705- Кармазін Ю.А.
Частину 5 статті 110 викласти в такій редакції
"5. У разі неодержання кількості голосів народних депутатів України, передбачених частиною четвертою цієї статті, щодо дострокового звільнення з посади судді, обраного безстроково, рішення вважається таким, що не прийнято і може бути внесено на розгляд Верховної Ради України не раніше наступної сесії.".
 
Відхилено   5. У разі неодержання кількості голосів народних депутатів України, передбачених частиною четвертою цієї статті, щодо звільнення з посади судді, обраного безстроково, проводиться повторне голосування.
 
    -706- Ківалов С.В.
Частину п’яту статті 110 виключити.
 
Відхилено    
723. 6. Повноваження судді припиняються з моменту набрання чинності постановою Верховної Ради України.
 
-707- Кармазін Ю.А.
Частину 6 статті 110 викласти в такій редакції:
"6. Достроково повноваження судді припиняються з моменту набрання чинності постановою Верховної Ради України.".
 
Відхилено   6. Повноваження судді припиняються з дня набрання чинності постановою Верховної Ради України.
 
724. Стаття 111. Припинення повноважень судді
 
   Стаття 111. Припинення повноважень судді
 
725. 1. Повноваження судді припиняються у разі його смерті.
 
   1. Повноваження судді припиняються у разі його смерті.
 
726. 2. Про наявність підстави для припинення повноважень судді голова суду, в якому суддя обіймав посаду, повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України. До повідомлення додаються документи, які свідчать про наявність підстави для припинення повноважень судді.
 
   2. Про наявність підстави для припинення повноважень судді голова суду, в якому суддя обіймав посаду, повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України. До повідомлення додаються документи, які свідчать про наявність підстави для припинення повноважень судді.
 
727. Розділ VІІІ. Суддівське самоврядування
 
   Розділ VІІІ. Суддівське самоврядування
 
728. Глава 1. Загальні засади суддівського самоврядування
 
   Глава 1. Загальні засади суддівського самоврядування
 
729. Стаття 112. Завдання суддівського самоврядування
 
   Стаття 112. Завдання суддівського самоврядування
 
730. 1. Для вирішення питань внутрішньої діяльності судів в Україні діє суддівське самоврядування - самостійне колективне вирішення зазначених питань суддями.
 
   1. Для вирішення питань внутрішньої діяльності судів в Україні діє суддівське самоврядування - самостійне колективне вирішення зазначених питань суддями.
 
731. 2. Суддівське самоврядування є однією з гарантій забезпечення самостійності судів і незалежності суддів. Діяльність органів суддівського самоврядування має сприяти створенню належних організаційних та інших умов для забезпечення нормальної діяльності судів і суддів, утверджувати незалежність суду, забезпечувати захист суддів від втручання в їх діяльність, а також підвищувати рівень роботи з кадрами у системі судів.
 
   2. Суддівське самоврядування є однією з гарантій забезпечення самостійності судів і незалежності суддів. Діяльність органів суддівського самоврядування має сприяти створенню належних організаційних та інших умов для забезпечення нормальної діяльності судів і суддів, утверджувати незалежність суду, забезпечувати захист суддів від втручання в їх діяльність, а також підвищувати рівень роботи з кадрами у системі судів.
 
732. 3. До питань внутрішньої діяльності судів належать питання організаційного забезпечення судів та діяльності суддів, соціальний захист суддів та їх сімей, а також інші питання, що безпосередньо не пов'язані зі здійсненням правосуддя.
 
   3. До питань внутрішньої діяльності судів належать питання організаційного забезпечення судів та діяльності суддів, соціальний захист суддів та їхніх сімей, а також інші питання, що безпосередньо не пов'язані зі здійсненням правосуддя.
 
733. 4. До завдань суддівського самоврядування належить вирішення питань щодо:
 
   4. До завдань суддівського самоврядування належить вирішення питань щодо:
 
734. 1) забезпечення організаційної єдності функціонування органів судової влади;
 
   1) забезпечення організаційної єдності функціонування органів судової влади;
 
735. 2) зміцнення незалежності судів, суддів, захист від втручання в їх діяльність;
 
   2) зміцнення незалежності судів, суддів, захист від втручання в їхню діяльність;
 
736. 3) участі у визначенні потреб кадрового, фінансового, матеріально-технічного та іншого забезпечення судів та контроль за додержанням установлених нормативів такого забезпечення;
 
   3) участі у визначенні потреб кадрового, фінансового, матеріально-технічного та іншого забезпечення судів та контроль за додержанням установлених нормативів такого забезпечення;
 
737. 4) вирішення питань щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах у порядку, встановленому цим Законом;
 
-708- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Пункт 4 частини 3 статті 112 викласти в такій редакції:
"4.) обрання суддів на адміністративні посади в судах у порядку, встановленому цим Законом;"
 
Відхилено   4) вирішення питань щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах у порядку, встановленому цим Законом;
 
738. 5) призначення суддів Конституційного Суду України;
 
   5) призначення суддів Конституційного Суду України;
 
739. 6) призначення суддів до складу Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, встановленому законом.
 
   6) призначення суддів до складу Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, встановленому законом.
 
740. Стаття 113. Організаційні форми суддівського самоврядування
 
   Стаття 113. Організаційні форми суддівського самоврядування
 
741. 1. Організаційними формами суддівського самоврядування є збори суддів, ради суддів, конференції суддів, з'їзд суддів України.
 
   1. Організаційними формами суддівського самоврядування є збори суддів, ради суддів, конференції суддів, з'їзд суддів України.
 
742. 2. Суддівське самоврядування в Україні здійснюється через:
 
   2. Суддівське самоврядування в Україні здійснюється через:
 
743. 1) збори суддів місцевого суду, апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України;
 
   1) збори суддів місцевого суду, апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України;
 
744. 2) ради суддів відповідних судів;
 
   2) ради суддів відповідних судів;
 
745. 3) конференції суддів відповідних судів;
 
   3) конференції суддів відповідних судів;
 
746. 4) Раду суддів України;
 
   4) Раду суддів України;
 
747. 5) з'їзд суддів України.
 
   5) з'їзд суддів України.
 
748. 3. Порядок здійснення суддівського самоврядування визначається відповідно до Конституції України цим Законом, іншими законами, а також регламентами і положеннями, що приймаються органами суддівського самоврядування згідно з цим Законом.
 
   3. Порядок здійснення суддівського самоврядування визначається відповідно до Конституції України цим Законом, іншими законами, а також регламентами і положеннями, що приймаються органами суддівського самоврядування згідно з цим Законом.
 
749. Глава 2. Збори суддів та конференції суддів
 
   Глава 2. Збори суддів та конференції суддів
 
750. Стаття 114. Збори суддів
 
   Стаття 114. Збори суддів
 
751. 1. Збори суддів - це зібрання суддів відповідного суду, на якому вони обговорюють питання внутрішньої діяльності цього суду та приймають колективне рішення з обговорюваних питань.
 
   1. Збори суддів - це зібрання суддів відповідного суду, на якому вони обговорюють питання внутрішньої діяльності цього суду та приймають колективні рішення з обговорюваних питань.
 
752. 2. Збори суддів скликаються головою відповідного суду як за власною ініціативою, так і на вимогу не менш як третини від загальної кількості суддів даного суду.
 
   2. Збори суддів скликаються головою відповідного суду за власною ініціативою або на вимогу не менш як третини від загальної кількості суддів даного суду.
 
753. 3. Збори суддів місцевих та апеляційних судів скликаються у міру потреби, але не рідше одного разу на три місяці.
 
   3. Збори суддів місцевих та апеляційних судів скликаються у міру потреби, але не рідше одного разу на три місяці.
 
754. 4. Збори суддів є повноважними, якщо на них присутні не менш як дві третини від загальної кількості суддів даного суду. На збори суддів можуть запрошуватися працівники апарату суду, інші особи. У голосуванні беруть участь лише судді цього суду.
 
   4. Збори суддів є повноважними, якщо на них присутні більше половини від загальної кількості суддів даного суду. На збори суддів можуть запрошуватися працівники апарату суду, інші особи. У голосуванні беруть участь лише судді цього суду.
 
755. 5. Збори суддів місцевих та апеляційних судів:
 
   5. Збори суддів місцевих та апеляційних судів:
 
756. 1) обговорюють питання, що стосуються внутрішньої діяльності суду чи роботи конкретних суддів або працівників апарату суду, та приймають з цих питань рішення, що є обов'язковими для суддів та працівників даного суду;
 
   1) обговорюють питання щодо внутрішньої діяльності суду чи роботи конкретних суддів або працівників апарату суду та приймають з цих питань рішення, що є обов'язковими для суддів та працівників даного суду;
 
757. 2) визначають спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій справ відповідної судової юрисдикції;
 
-709- Ківалов С.В.
В пункті 2 частини п’ятої статті 114 доповнити словами "за пропозицією голови суду".
 
Враховано   2) визначають спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій справ відповідної судової юрисдикції за пропозицією голови суду;
 
    -710- Стецьків Т.С.
Частину п’яту статті 114 після пункту 2 доповнити пунктом такого змісту:
„3) затверджують порядок і графік надання відпусток суддям".
 
Відхилено    
758. 3) заслуховують звіти суддів, які займають адміністративні посади в даному суді, та керівника апарату суду;
 
   3) заслуховують звіти суддів, які обіймають адміністративні посади в даному суді, та керівника апарату суду;
 
759. 4) подають відповідній раді суддів пропозиції щодо делегатів на конференцію суддів;
 
-711- Власенко С.В.
Доповнити п. 4 ч. 5 ст. 114 словами; "а також більшістю голосів від загального складу суддів відповідних судів призначають голів, заступників голів таких судів".
 
Відхилено   4) подають відповідній раді суддів пропозиції щодо делегатів на конференцію суддів;
 
    -712- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
Доповнити п.4 ч.5 словами: "а також щодо кандидатур на посади голів, заступників голів відповідних судів; здійснюють повторне голосування з приводу призначення суддів на посади голів, заступників голів судів у разі якщо рада суддів не вирішує це питання впродовж встановленого законом строку або не погоджується з пропозицією зборів суддів відповідного суду, а також: у разі якщо Вища рада юстиції не здійснила призначення запропонованого зборами суддів відповідного суду кандидата на посаду голови, заступника голови суду"
 
Відхилено    
    -713- Бабурін О.В.
Частину 5 ст. 114 доповнити пунктом 5 такого змісту:
"5) вирішують питання про забезпечення суддів житлом, черговість відпусток, розподіл санаторно-курортних путівок тощо", пункт 5 вважати пунктом 6.
 
Відхилено    
760. 5) здійснюють інші повноваження, передбачені цим Законом.
 
   5) здійснюють інші повноваження, передбачені цим Законом.
 
761. 6. Збори суддів можуть звертатися з пропозиціями з питань діяльності суду до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і дати відповідь по суті.
 
   6. Збори суддів можуть звертатися з пропозиціями щодо питань діяльності суду до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і дати відповідь по суті.
 
762. 7. Збори суддів можуть обговорювати питання щодо практики застосування законодавства, розробляти відповідні пропозиції щодо вдосконалення такої практики та законодавства, вносити свої пропозиції на розгляд вищого спеціалізованого суду та Верховного Суду України.
 
-714- Бабурін О.В.
В ч. 7 ст. 114 після слів "такої практики" слова "та законодавства" виключити.
 
Відхилено   7. Збори суддів можуть обговорювати питання щодо практики застосування законодавства, розробляти відповідні пропозиції щодо вдосконалення такої практики та законодавства, вносити свої пропозиції на розгляд вищого спеціалізованого суду та Верховного Суду України.
 
763. Стаття 115. Збори суддів Верховного Суду України та збори суддів вищого спеціалізованого суду
 
   Стаття 115. Збори суддів Верховного Суду України та збори суддів вищого спеціалізованого суду
 
764. 1. Збори суддів Верховного Суду України, збори суддів вищого спеціалізованого суду скликаються за пропозицією голови відповідного суду або на вимогу не менш як третини від загальної кількості суддів даного суду.
 
   1. Збори суддів Верховного Суду України, збори суддів вищого спеціалізованого суду скликаються за пропозицією голови відповідного суду або на вимогу не менш як третини від загальної кількості суддів даного суду.
 
765. 2. Збори суддів Верховного Суду України, збори суддів вищого спеціалізованого суду скликаються у міру потреби, але не рідше одного разу на три місяці.
 
   2. Збори суддів Верховного Суду України, збори суддів вищого спеціалізованого суду скликаються у міру потреби, але не рідше одного разу на три місяці.
 
766. 3. Збори суддів Верховного Суду України, збори суддів вищого спеціалізованого суду є повноважними, якщо на них присутні не менш як дві третини від загальної кількості суддів даного суду. На збори суддів можуть запрошуватися працівники апарату суду, інші особи. У голосуванні беруть участь лише судді даного суду.
 
   3. Збори суддів Верховного Суду України, збори суддів вищого спеціалізованого суду є повноважними, якщо на них присутні більше половини від загальної кількості суддів даного суду. На збори суддів можуть запрошуватися працівники апарату суду, інші особи. У голосуванні беруть участь лише судді даного суду.
 
767. 4. Збори суддів Верховного Суду України, збори суддів вищого спеціалізованого суду:
 
   4. Збори суддів Верховного Суду України, збори суддів вищого спеціалізованого суду:
 
768. 1) обговорюють питання, що стосуються внутрішньої діяльності суду або роботи конкретних суддів чи працівників апарату суду, та приймають з цих питань рішення, що є обов'язковими для суддів та працівників даного суду;
 
   1) обговорюють питання щодо внутрішньої діяльності суду або роботи конкретних суддів чи працівників апарату суду та приймають з цих питань рішення, що є обов'язковими для суддів та працівників даного суду;
 
769. 2) заслуховують звіти суддів, які займають адміністративні посади в суді, та керівника апарату суду;
 
   2) заслуховують звіти суддів, які обіймають адміністративні посади в суді, та керівника апарату суду;
 
770. 3) здійснюють інші повноваження, визначені законом.
 
   3) здійснюють інші повноваження, визначені законом.
 
771. 5. Збори суддів вищого спеціалізованого суду визначають спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій справ відповідної судової юрисдикції, приймають рішення про утворення та склад судових палат вищого спеціалізованого суду та призначають секретарів судових палат.
 
-715- Власенко С.В.
Доповнити ч. 5 ст. 115 словами: "а також більшістю голосів від загального складу суддів відповідних судів призначають голову, заступників голови вищого спеціалізованого суду".
 
Відхилено   5. Збори суддів вищого спеціалізованого суду визначають спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій справ відповідної судової юрисдикції за пропозицією голови вищого спеціалізованого суду, приймають рішення про утворення та склад судових палат вищого спеціалізованого суду та призначають секретарів судових палат.
 
    -716- Прокопчук Ю.В.
В частині п'ятій ст. 115 слова "секретарів судових палат" замінити словами "голів судових палат".
 
Відхилено    
    -717- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
Доповнити ч. 5 ст. 115 словами: "а також більшістю голосів від загального складу суддів відповідних судів призначають голову, заступників голови вищого спеціалізованого суду;у випадках, передбачених законом здійснюють повторне голосування з приводу призначення суддів на посади голів, заступників голів відповідних вищих спеціалізованих судів у разі якщо рада суддів не вирішує це питання впродовж встановленого законом строку або не погоджується з пропозицією зборів суддів відповідного суду, а також: у разі якщо Вища рада юстиції не здійснила призначення запропонованого зборами суддів відповідного вищого спеціалізованого суду кандидата на посаду голови, заступника голови суду"
 
Відхилено    
772. 6. Збори суддів Верховного Суду України та суддів вищого спеціалізованого суду можуть звертатися з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності суду до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і дати відповідь по їх суті.
 
   6. Збори суддів Верховного Суду України та суддів вищого спеціалізованого суду можуть звертатися з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності суду до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і дати відповідь по суті.
 
773. 7. Збори суддів Верховного Суду України в порядку, встановленому цим Законом, можуть вносити пропозиції щодо делегатів на з’їзд суддів України.
 
   7. Збори суддів Верховного Суду України в порядку, встановленому цим Законом, подають відповідній раді суддів пропозиції щодо делегатів на конференції суддів та обирають делегатів на з’їзд суддів України.
8. Збори суддів вищого спеціалізованого суду в порядку, встановленому цим Законом, подають відповідній раді суддів пропозиції щодо делегатів на конференцію суддів.
 
774. Стаття 116. Виконання рішень зборів суддів
 
   Стаття 116. Виконання рішень зборів суддів
 
775. 1. Виконання рішень зборів суддів за дорученням зборів покладається на голову відповідного суду або його заступника.
 
   1. Виконання рішень зборів суддів за дорученням зборів покладається на голову відповідного суду або його заступника.
 
776. Стаття 117. Конференції суддів
 
   Стаття 117. Конференції суддів
 
777. 1. Конференція суддів - це зібрання суддів (делегатів) відповідних судів, на якому вони обговорюють питання діяльності цих судів та приймають колективне рішення з обговорюваних питань.
 
   1. Конференція суддів - це зібрання суддів (делегатів) відповідних судів, на якому вони обговорюють питання діяльності цих судів та приймають колективні рішення з обговорюваних питань.
 
778. 2. Конференція суддів відповідних судів:
 
   2. Конференція суддів відповідних судів:
 
779. 1) обговорює і вирішує питання, що стосуються фінансування та організаційного забезпечення діяльності відповідних судів;
 
-718- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У частині четвертій статті 114 слова "не менш як дві третини" замінити словами "більше половини".
У статті 115:
у частині третій слова "не менш як дві третини від загальної кількості" замінити словами "більше половини";
частину п’яту після слів "судової юрисдикції" доповнити словами "за пропозицією голови вищого спеціалізованого суду";
у частині сьомій слова "можуть вносити пропозиції щодо делегатів" замінити словами "подають відповідній раді суддів пропозиції щодо делегатів на конференцію суддів та обирають делегатів на";
доповнити статтю частиною восьмою такого змісту:
"8. Збори суддів вищого спеціалізованого суду в порядку, встановленому цим Законом, подають відповідній раді суддів пропозиції щодо делегатів на конференції суддів."
У статті 117 пункт 1 частини другої доповнити словами "заслуховує з цих питань інформацію представників державної судової адміністрації;";
 
Враховано (див.також ст.114, 115)  1) обговорює і вирішує питання, щодо фінансування та організаційного забезпечення діяльності відповідних судів, заслуховує з цих питань інформацію представників державної судової адміністрації;
 
780. 2) заслуховує звіти відповідних рад суддів, інформацію представників державної судової адміністрації;
 
-719- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У пункті 2 частини другої слова "представників державної судової адмінстрації" замінити словами "голови Державної судової адміністрації".
 
Враховано   2) заслуховує звіти відповідних рад суддів, інформацію голови Державної судової адміністрації;
 
781. 3) формує відповідну раду суддів;
 
   3) формує відповідну раду суддів;
 
782. 4) затверджує положення про раду суддів;
 
   4) затверджує положення про раду суддів;
 
783. 5) розробляє пропозиції для внесення на розгляд з'їзду суддів України;
 
   5) розробляє пропозиції для внесення на розгляд з'їзду суддів України;
 
784. 6) звертається з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності відповідних судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
 
   6) звертається з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності відповідних судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
 
785. 7) обирає делегатів на з'їзд суддів України;
 
-720- Кармазін Ю.А.
Пункт 7 частини 2 статті 117 викласти в такій редакції:
"7) обирає делегатів на з'їзд суддів України таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів;".
 
Відхилено   7) обирає делегатів на з'їзд суддів України;
 
786. 8) ініціює проведення позачергового з'їзду суддів України в порядку, встановленому цим Законом;
 
   8) ініціює проведення позачергового з'їзду суддів України в порядку, встановленому цим Законом;
 
787. 9) обговорює інші питання, віднесені до повноважень органів суддівського самоврядування відповідно до цього Закону.
 
   9) обговорює інші питання, віднесені до повноважень органів суддівського самоврядування відповідно до цього Закону.
 
788. 3. Конференція суддів приймає рішення, що є обов'язковими для рад суддів та суддів відповідних судів.
 
   3. Конференція суддів приймає рішення, що є обов'язковими для рад суддів та суддів відповідних судів.
 
789. 4. Конференція суддів обирає таємним голосуванням з числа делегатів конференції раду суддів, яка є виконавчим органом конференції суддів.
 
-721- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину четверту після слів "конференція суддів обирає" доповнити словами "відкритим або".
 
Враховано   4. Конференція суддів обирає відкритим або таємним голосуванням з числа делегатів конференції раду суддів, яка є виконавчим органом конференції суддів.
 
    -722- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 117 викласти в такій редакції:
"4. Конференція суддів обирає таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів з числа делегатів конференції раду суддів, яка є виконавчим органом конференції суддів.".
 
Відхилено    
790. Стаття 118. Види конференцій суддів та порядок їх формування
 
   Стаття 118. Види конференцій суддів та порядок їх формування
 
791. 1. У системі судоустрою діють відповідно до системи судів конференція суддів загальних судів, конференція суддів господарських судів та конференція суддів адміністративних судів.
 
   1. У системі судоустрою діють відповідно до системи судів конференція суддів загальних судів, конференція суддів господарських судів та конференція суддів адміністративних судів.
 
792. 2. До складу конференції суддів загальних судів входять:
 
   2. До складу конференції суддів загальних судів входять:
 
793. 1) по два судді від Автономної Республіки Крим, кожної області, міст Києва та Севастополя, з яких один суддя є представником місцевих загальних судів та один суддя є представником апеляційного суду відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
 
   1) по два судді від Автономної Республіки Крим, кожної області, міст Києва та Севастополя, з яких один суддя представником місцевих загальних судів та один суддя є представником апеляційного суду відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
 
794. 2) шість суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;
 
-723- Прокопчук Ю.В.
Пункт другий частини другої ст. 118 викласти в такій редакції:
"2) сім суддів Верховного Суду України".
 
Відхилено   2) шість суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;
 
    -724- Мойсик В.Р.
Пункт 2 частини другої статті 118 виключити.
 
Відхилено    
    -725- Швець В.Д.
Пункт 2 частини другої статті 118 виключити.
 
Відхилено    
795. 3) суддя Верховного Суду України.
 
-726- Прокопчук Ю.В.
Пункт третій частини другої ст. 118 виключити.
 
Відхилено   3) суддя Верховного Суду України.
 
    -727- Шпенов Д.Ю.
У статті 118 у пункті 3) частини 2 після слова "України" додати слова "від цивільної або кримінальної юрисдикції";
 
Відхилено    
    -728- Шпенов Д.Ю.
У пункті 3) частини 3 після слова "України" додати слова "від господарської або адміністративної юрисдикції відповідно".
 
Відхилено    
796. 3. До складу конференції суддів господарських судів та конференції суддів адміністративних судів входять:
 
   3. До складу конференції суддів господарських судів та конференції суддів адміністративних судів входять:
 
797. 1) по одному судді від кожного місцевого, апеляційного суду відповідної судової юрисдикції;
 
   1) по одному судді від кожного місцевого, апеляційного суду відповідної судової юрисдикції;
 
798. 2) шість суддів відповідного вищого спеціалізованого суду;
 
-729- Прокопчук Ю.В.
Пункти другий-третій частини третьої ст. 118 викласти в такій редакції:
"2) один суддя відповідного вищого спеціалізованого суду;
3) шість суддів Верховного Суду України".
 
Відхилено   2) шість суддів відповідного вищого спеціалізованого суду;
 
799. 3) суддя Верховного Суду України.
 
   3) суддя Верховного Суду України.
 
800. Стаття 119. Порядок скликання конференцій суддів
 
   Стаття 119. Порядок скликання конференцій суддів
 
801. 1. Конференція суддів скликається не рідше одного разу на рік за ініціативою відповідної ради суддів. Конференція суддів може бути скликана також за пропозицією не менш як однієї третини від складу делегатів останньої конференції суддів. У разі неприйняття радою суддів зазначеної пропозиції ініціатори скликання конференції (не менш як одна третина від складу делегатів останньої конференції) утворюють організаційне бюро зі скликання конференції суддів, яке має повноваження ради суддів щодо скликання конференції.
 
   1. Конференція суддів скликається не рідше одного разу на рік за ініціативою відповідної ради суддів. Конференція суддів може бути скликана також за пропозицією не менш як однієї третини від складу делегатів останньої конференції суддів. У разі неприйняття радою суддів зазначеної пропозиції ініціатори скликання конференції (не менш як одна третина від складу делегатів останньої конференції) утворюють організаційне бюро зі скликання конференції суддів, яке має повноваження ради суддів щодо скликання конференції.
 
802. 2. Про день і час початку роботи конференції та питання, що вносяться на її обговорення, судді відповідних судів повідомляються не пізніш як за п'ятнадцять днів до початку роботи конференції.
 
   2. Про день і час початку роботи конференції та питання, що вносяться на її обговорення, судді відповідних судів повідомляються не пізніш як за п'ятнадцять днів до початку роботи конференції.
 
803. Стаття 120. Порядок проведення конференції суддів
 
   Стаття 120. Порядок проведення конференції суддів
 
804. 1. Конференція суддів вважається повноважною, якщо в її роботі беруть участь не менш як дві третини від складу делегатів відповідних судів. На конференції можуть бути присутні також судді, що не є делегатами конференції.
 
-730- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину першу статті 120 після слів "також судді" доповнити словами "запрошені організаторами конференції".
 
Враховано   1. Конференція суддів вважається повноважною, якщо в її роботі беруть участь не менш як дві третини від складу делегатів відповідних судів. На конференції можуть бути присутні також запрошені організаторами конференції судді, що не є делегатами конференції.
 
805. 2. Конференцію суддів відкриває голова відповідної ради суддів, а в разі якщо конференцію скликано не за рішенням ради суддів, -уповноважений представник організаційного бюро зі скликання конференції суддів.
 
   2. Конференцію суддів відкриває голова відповідної ради суддів, а в разі якщо конференцію скликано не за рішенням ради суддів -уповноважений представник організаційного бюро зі скликання конференції суддів.
 
806. 3. Конференція суддів обирає відкритим голосуванням з числа делегатів конференції президію конференції в кількості, визначеній рішенням конференції, а також інші робочі органи конференції. Президія організовує роботу конференції суддів.
 
   3. Конференція суддів обирає відкритим голосуванням з числа делегатів конференції президію конференції в кількості, визначеній рішенням конференції, а також інші робочі органи конференції. Президія організовує роботу конференції суддів.
 
807. 4. Конференція суддів затверджує порядок денний конференції та визначає регламент її роботи.
 
   4. Конференція суддів затверджує порядок денний конференції та визначає регламент її роботи.
 
808. 5. Рішення конференції суддів приймається більшістю голосів делегатів конференції відкритим або таємним голосуванням.
 
-731- Кармазін Ю.А.
Частину 5 статті 120 викласти в такій редакції:
"5. Рішення конференції суддів приймається більшістю голосів делегатів конференції відкритим або таємним голосуванням, а ті, що стосуються кадрових питань, - таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.".
 
Відхилено   5. Рішення конференції суддів приймається більшістю голосів делегатів конференції відкритим або таємним голосуванням.
 
809. 6. Інші питання порядку проведення конференції суддів регулюються регламентом відповідної конференції суддів.
 
   6. Інші питання порядку проведення конференції суддів регулюються регламентом відповідної конференції суддів.
 
810. Стаття 121. Ради суддів
 
   Стаття 121. Ради суддів
 
811. 1. У період між конференціями суддів функції суддівського самоврядування виконує відповідна рада суддів.
 
   1. У період між конференціями суддів функції суддівського самоврядування виконує відповідна рада суддів.
 
812. 2. У системі судоустрою утворюються і діють відповідно до системи судів рада суддів загальних судів, рада суддів господарських судів, рада суддів адміністративних судів.
 
   2. У системі судоустрою утворюються і діють відповідно до системи судів рада суддів загальних судів, рада суддів господарських судів, рада суддів адміністративних судів.
 
813. 3. До рад суддів входять по 11 суддів, обраних конференціями суддів відповідної судової юрисдикції.
 
-732- Шпенов Д.Ю.
Частину 3 статті 121 викласти в наступній редакції:
"До рад суддів входять по 11 суддів, обраних відповідними конференціями суддів."
 
Враховано   3. До рад суддів входять по 11 суддів, обраних відповідними конференціями суддів.
 
814. 4. Рада суддів обирає зі свого складу голову ради, заступника голови і секретаря ради суддів. Судді, які займають адміністративні посади в судах, секретарі судових палат не можуть бути членами ради суддів.
 
-733- Притика Д.М.
В частині четвертій статті 121 слова "секретарі судових палат" замінити словами "голови судових палат".
 
Відхилено   4. Рада суддів обирає зі свого складу голову ради, заступника голови і секретаря ради суддів. Судді, які займають адміністративні посади в судах, секретарі судових палат не можуть бути членами ради суддів.
 
    -734- Прокопчук Ю.В.
В частині четвертій ст. 121 після слів "Судді, які займають адміністративні посади в судах," слова "секретарі судових палат" замінити словами "голови судових палат".
 
Відхилено    
    -735- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 121 викласти в такій редакції:
"4. Рада суддів обирає зі свого складу таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів голову ради, заступника голови і секретаря ради суддів. Судді, які займають адміністративні посади в судах, секретарі судових палат не можуть бути членами ради суддів.".
 
Відхилено    
815. 5. Рада суддів у період між конференціями суддів організовує виконання рішень конференції та контроль за їх виконанням, а також вирішує питання про скликання конференції суддів. Повноваження і порядок роботи ради суддів визначаються цим Законом та положенням про раду суддів, що затверджується конференцією суддів.
 
   5. Рада суддів у період між конференціями суддів організовує виконання рішень конференції та контроль за їх виконанням, а також вирішує питання про скликання конференції суддів. Повноваження і порядок роботи ради суддів визначаються цим Законом та положенням про раду суддів, що затверджується конференцією суддів.
 
816. 6. Рада суддів:
 
   6. Рада суддів:
 
817. 1) здійснює контроль за організацією діяльності відповідних судів, заслуховує інформацію голів цих судів про їх діяльність;
 
-736- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У частині шостій статті 121 пункт 1 доповнити словами "інформацію голови Державної судової адміністрації України з питань організаційно-матеріального забезпечення відповідних судів;";
 
Враховано   1) здійснює контроль за організацією діяльності відповідних судів, заслуховує інформацію голів цих судів про діяльність, інформацію голови Державної судової адміністрації України з питань організаційно-матеріального забезпечення відповідних судів;
 
818. 2) розглядає питання правового захисту суддів, соціального захисту і побутового забезпечення суддів та їх сімей, приймає відповідні рішення;
 
-737- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Пункт 2 після слів "та їх сімей" доповнити словами "заслуховує з цих питань представників державної судової адміністрації".
 
Враховано   2) розглядає питання правового захисту суддів, соціального захисту і побутового забезпечення суддів та їхніх сімей, заслуховує з цих питань представників державної судової адміністрації, приймає відповідні рішення;
 
819. 3) вносить подання Вищій раді юстиції щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах та звільнення їх з таких посад;
 
-738- Власенко С.В.
П. 3 ч. 6 ст. 121 пропонується викласти в такій редакції:
"3) розглядає звернення суддів з приводу їх правового захисту, соціального захисту і побутового забезпечення суддів та їх сімей".
 
Відхилено   3) вносить подання Вищій раді юстиції щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах та звільнення їх з таких посад;
 
    -739- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У п. З ч. 6 ст. 121 слова: "вносить подання" замінити на "на підставі пропозицій, наданих відповідними зборами суддів не пізніше тридцяти днів з моменту їх подачі вносить подання"
 
Відхилено    
820. 4) визначає на основі поданих зборами суддів пропозицій щодо делегатів на конференцію суддів, виходячи з найбільшого стажу роботи на посаді судді кандидатів у делегати;
 
-740- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Пункт 4 частини шостої статті 121 викласти в такій редакції:
"4) визначає на основі поданих зборами суддів пропозицій щодо делегатів на конференцію суддів склад відповідної конференції суддів, виходячи з досвіду роботи кандидатів у делегати та їх авторитету;
У зв’язку з чим, частину першу статті 124 після слів "кожної судової юрисдикції" доповнити словами "від кожного вищого спеціалізованого суду обирається по три делегати з числа суддів цих судів"
 
Враховано (див. також ст.124)  4) визначає на основі поданих зборами суддів пропозицій щодо делегатів на конференцію суддів склад відповідної конференції суддів, виходячи з досвіду роботи кандидатів у делегати та їх авторитету;
 
821. 5) звертається з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності відповідних судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
 
   5) звертається з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності відповідних судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
 
822. 6) приймає інші рішення з питань, віднесених до її повноважень.
 
   6) приймає інші рішення з питань, віднесених до її повноважень.
 
823. 7. Рада суддів звітує про свою діяльність перед відповідною конференцією суддів.
 
   7. Рада суддів звітує про свою діяльність перед відповідною конференцією суддів.
 
824. 8. Рішення ради суддів є обов'язковими для суддів, які займають адміністративні посади в судах відповідної судової юрисдикції. Рішення ради суддів може бути скасовано конференцією суддів.
 
   8. Рішення ради суддів є обов'язковими для суддів, які займають адміністративні посади в судах відповідної судової юрисдикції. Рішення ради суддів може бути скасовано конференцією суддів.
 
825. Глава 3. Вищі органи суддівського самоврядування
 
   Глава 3. Вищі органи суддівського самоврядування
 
826. Стаття 122. З'їзд суддів України
 
   Стаття 122. З'їзд суддів України
 
827. 1. Найвищим органом суддівського самоврядування є з'їзд суддів України.
 
   1. Найвищим органом суддівського самоврядування є з'їзд суддів України.
 
828. 2. З'їзд суддів України:
 
   2. З'їзд суддів України:
 
829. 1) заслуховує звіти Ради суддів України та рад суддів про виконання завдань органів суддівського самоврядування щодо забезпечення незалежності судів і суддів, стан фінансування та організаційного забезпечення діяльності судів;
 
   1) заслуховує звіти Ради суддів України та рад суддів про виконання завдань органів суддівського самоврядування щодо забезпечення незалежності судів і суддів, стан фінансування та організаційного забезпечення діяльності судів;
 
830. 2) заслуховує інформацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та голови Державної судової адміністрації України про їх діяльність;
 
   2) заслуховує інформацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та голови Державної судової адміністрації України про їх діяльність;
 
831. 3) призначає та звільняє суддів Конституційного Суду України відповідно до Конституції і законів України;
 
   3) призначає та звільняє суддів Конституційного Суду України відповідно до Конституції і законів України;
 
832. 4) призначає членів Вищої ради юстиції та приймає рішення про припинення їх повноважень відповідно до Конституції і законів України;
 
   4) призначає членів Вищої ради юстиції та приймає рішення про припинення їх повноважень відповідно до Конституції і законів України;
 
833. 5) призначає членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
   5) призначає членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
834. 6) звертається з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності судів до органів і посадових осіб державної влади;
 
   6) звертається з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності судів до органів і посадових осіб державної влади;
 
835. 7) обирає Раду суддів України;
 
-741- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Пункт 7 частини 2 статті 122 викласти в такій редакції:
"7) визначає кількісний склад та обирає Раду суддів України".
 
Відхилено   7) обирає Раду суддів України;
 
836. 8) розглядає інші питання суддівського самоврядування відповідно до закону.
 
   8) розглядає інші питання суддівського самоврядування відповідно до закону.
 
837. 3. З'їзд суддів України приймає рішення, що є обов'язковими для всіх органів суддівського самоврядування та всіх суддів.
 
-742- Стретович В.М.
У ч. 3 ст. 122 після слів "та всіх суддів" доповнити словами "і не можуть бути оскаржені".
 
Відхилено   3. З'їзд суддів України приймає рішення, що є обов'язковими для всіх органів суддівського самоврядування та всіх суддів.
 
    -743- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У ч. 3 ст. 122 після слів "та всіх суддів" доповнити словами "і не можуть бути оскаржені".
 
Відхилено    
    -744- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 122 викласти в такій редакції:
"3. З'їзд суддів України приймає рішення, що є обов'язковими для всіх органів суддівського самоврядування та всіх суддів. Всі рішення з’їзду та інших органів суддівського самоврядування, що стосуються кадрових питань приймаються таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.", оскільки неможна доповнити главу статтю із загальними нормами для всіх органів суддівського самоврядування.
 
Відхилено    
838. Стаття 123. Порядок скликання з'їзду суддів України
 
   Стаття 123. Порядок скликання з'їзду суддів України
 
839. 1. Черговий з'їзд суддів України скликається Радою суддів України один раз на два роки. Позачерговий з'їзд суддів України може бути скликаний за рішенням Ради суддів України або конференції суддів відповідних судів.
 
-745- Бабурін О.В.
Частину 1 ст. 123 викласти у такій редакції:
"1. Черговий з'їзд суддів України скликається Радою суддів України один раз на два роки. Позачерговий з'їзд суддів України може бути скликаний за рішенням Ради суддів України."
 
Відхилено   1. Черговий з'їзд суддів України скликається Радою суддів України один раз на два роки. Позачерговий з'їзд суддів України може бути скликаний за рішенням Ради суддів України або конференції суддів відповідних судів.
 
840. 2. Відповідна конференція суддів, яка скликає з’їзд суддів України в порядку, передбаченому частиною першою цієї статті, схвалює попередній перелік питань, що вносяться на обговорення з'їзду, та визначає дату, місце проведення з'їзду і загальну кількість делегатів з'їзду. Від конференцій суддів обирається рівна кількість делегатів. У з'їзді суддів беруть участь також по три делегати від Конституційного Суду України та Верховного Суду України.
 
-746- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У статті 123 частини 1 та 2 викласти у такій редакції:
"1. Черговий з'їзд суддів України скликається Радою суддів України один раз на два роки. Позачерговий з'їзд суддів України може бути скликаний також на вимогу конференцій суддів відповідних судів.
2. Рада суддів України приймає рішення про скликання чергового або позачергового з'їзду, схвалює попередній перелік питань, що вносяться на обговорення з'їзду, та визначає дату, місце проведення з'їзду і норму представництва суддів. Представники суддів загальних місцевих та апеляційних судів повинні складати не менш як половину від загальної кількості делегатів з’їзду. У з'їзді суддів беруть участь також по три делегати від Конституційного Суду України та Верховного Суду України."
 
Відхилено   2. Відповідна конференція суддів, яка скликає з’їзд суддів України в порядку, передбаченому частиною першою цієї статті, схвалює попередній перелік питань, що виносяться на обговорення з'їзду, та визначає дату, місце проведення з'їзду і загальну кількість делегатів з'їзду. Від конференцій суддів обирається рівна кількість делегатів. У з'їзді суддів беруть участь також по три делегати від Конституційного Суду України та Верховного Суду України.
 
841. 3. На з'їзді суддів України можуть бути присутні Президент України, Голова Верховної Ради України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, члени Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Міністр юстиції України.
 
-747- Бабурін О.В.
Частини 3 та 4 ст. 123 викласти у такій редакції:
"3. На з'їзді суддів України можуть бути присутні Президент України, Голова Верховної Ради України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, члени Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Міністр юстиції України, Міністр фінансів України, Голова Державної судової адміністрації України та його заступники, ректора та проректори Національної школи суддів України, голови і працівники апаратів судів та інші особи.
4. Рада суддів України утворює організаційний комітет зі скликання з'їзду суддів України."
 
Відхилено   3. На з'їзді суддів України можуть бути присутні Президент України, Голова Верховної Ради України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, члени Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Міністр юстиції України.
 
842. 4. У разі якщо Рада суддів України не скликає з'їзд суддів України, то на вимогу відповідної конференції суддів у порядку, встановленому частиною першою цієї статті, ініціатори скликання позачергового з'їзду суддів України утворюють організаційний комітет зі скликання з'їзду суддів України, що має повноваження відповідної ради суддів щодо скликання з'їзду. У цьому випадку організаційний комітет невідкладно публікує інформацію про його утворення в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" і призначає дату проведення позачергового з'їзду суддів не раніш як через два місяці з дня утворення організаційного комітету.
 
-748- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 123 викласти в такій редакції:
"4. У разі якщо Рада суддів України не скликає з'їзд суддів України, то на вимогу відповідної конференції суддів у порядку, встановленому частиною першою цієї статті, ініціатори скликання позачергового з'їзду суддів України утворюють організаційний комітет зі скликання з'їзду суддів України, що має повноваження відповідної ради суддів щодо скликання з'їзду. У цьому випадку організаційний комітет невідкладно публікує інформацію про його утворення на офіційному веб-сайті Верховного Суду України, в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" і призначає дату проведення позачергового з'їзду суддів не раніш як через два місяці з дня утворення організаційного комітету."
 
Відхилено   4. У разі якщо Рада суддів України не скликає з'їзд суддів України, то на вимогу відповідної конференції суддів у порядку, встановленому частиною першою цієї статті, ініціатори скликання позачергового з'їзду суддів України утворюють організаційний комітет зі скликання з'їзду суддів України, що має повноваження відповідної ради суддів щодо скликання з'їзду. У такому разі організаційний комітет невідкладно публікує інформацію про його утворення в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" і призначає дату проведення позачергового з'їзду суддів не раніш як через два місяці з дня утворення організаційного комітету.
 
843. 5. Відповідні ради суддів, делегати та особи, які запрошені на з’їзд суддів України, повідомляються про дату проведення з'їзду та питання, що вносяться на його розгляд, не пізніш як за тридцять днів до початку роботи з'їзду.
 
-749- Мойсик В.Р.
Статтю 123 викласти у такій редакції:
"Стаття 123. Порядок скликання з'їзду суддів України
Черговий з'їзд суддів України скликається Радою суддів України один раз у три роки. Позачерговий з'їзд суддів України може бути скликаний також на вимогу не менш як однієї третини конференцій суддів загальних судів, або на вимогу конференції суддів спеціалізованих судів, або на вимогу зборів суддів Верховного Суду України.
Рада суддів України приймає рішення про скликання чергового або позачергового з'їзду, схвалює попередній перелік питань, що виносяться на обговорення з'їзду, та визначає дату, місце проведення з'їзду і норму представництва суддів.
Для участі в роботі з'їзду суддів України можуть бути запрошені Президент України, Голова Верховної Ради України, Прем’єр-міністр України, Міністр юстиції України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, члени Вищої ради юстиції, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голова Державної судової адміністрації України, інші особи.
У разі якщо Рада суддів України не скликає з'їзд суддів на вимогу конференцій чи зборів суддів відповідно до частини першої цієї статті, ініціатори скликання позачергового з'їзду утворюють організаційний комітет по скликанню з'їзду суддів України, що має повноваження Ради суддів України щодо скликання з'їзду. У цьому випадку організаційний комітет невідкладно публікує інформацію про його утворення в офіційних друкованих засобах масової інформації та призначає дату проведення позачергового з'їзду суддів не раніш як через два місяці з дня утворення організаційного комітету.
Судді усіх судів повідомляються про дату проведення з'їзду суддів України та питання, що вносяться на його розгляд, не пізніш як за 30 днів до початку роботи з'їзду".
 
Відхилено   5. Відповідні ради суддів, делегати та особи, запрошені на з’їзд суддів України, повідомляються про день проведення з'їзду та питання, що виносяться на його розгляд, не пізніш як за тридцять днів до початку роботи з'їзду.
 
    -750- Швець В.Д.
Статтю 123 викласти у такій редакції:
"Стаття 123. Порядок скликання з'їзду суддів України
1. Черговий з'їзд суддів України скликається Радою суддів України один раз у три роки. Позачерговий з'їзд суддів України може бути скликаний також на вимогу не менш як однієї третини конференцій суддів загальних судів, або на вимогу конференції суддів спеціалізованих судів, або на вимогу зборів суддів Верховного Суду України.
2. Рада суддів України приймає рішення про скликання чергового або позачергового з'їзду, схвалює попередній перелік питань, що виносяться на обговорення з'їзду, та визначає дату, місце проведення з'їзду і норму представництва суддів.
3. Для участі в роботі з'їзду суддів України можуть бути запрошені Президент України, Голова Верховної Ради України, Прем'єр-міністр України, Міністр юстиції України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, члени Вищої ради юстиції, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голова Державної судової адміністрації України, інші особи.
4. У разі якщо Рада суддів України не скликає з'їзд суддів на вимогу конференцій чи зборів суддів відповідно до частини першої цієї статті, ініціатори скликання позачергового з'їзду утворюють організаційний комітет по скликанню з'їзду суддів України, що має повноваження Ради суддів України щодо скликання з'їзду. У цьому випадку організаційний комітет невідкладно публікує інформацію про його утворення в офіційних друкованих засобах масової інформації та призначає дату проведення позачергового з'їзду суддів не раніш як через два місяці з дня утворення організаційного комітету.
5. Судді усіх судів повідомляються про дату проведення з'їзду суддів України та питання, що вносяться на його розгляд, не пізніш як за ЗО днів до початку роботи з'їзду".
 
Відхилено    
844. Стаття 124. Обрання делегатів на з'їзд суддів України
 
   Стаття 124. Обрання делегатів на з'їзд суддів України
 
845. 1. Делегати на з'їзд суддів України обираються конференцією суддів загальних судів, конференцією суддів господарських судів, конференцією суддів адміністративних судів за принципом рівного представництва від кожної судової юрисдикції. Кожна область, Автономна Республіка Крим, міста Київ та Севастополь мають бути представлені трьома суддями від кожної судової юрисдикції.
 
-751- Власенко С.В.
З першого речення ч. 2 ст. 124 слова "за принципом рівного представництва від кожної судової юрисдикції" змінити на "за принципом пропорційного представництва в залежності від загальної кількості суддів відповідної юрисдикції".
Друге речення ч. 2 ст. 124 виключити.
 
Відхилено   1. Делегати на з'їзд суддів України обираються конференцією суддів загальних судів, конференцією суддів господарських судів, конференцією суддів адміністративних судів за принципом рівного представництва від кожної з них по одному судді з кожної області, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя. Від кожного вищого спеціалізованого суду обираються по три делегати з числа суддів цих судів.
 
    -752- Логвиненко О.С.
У частині 1 статті 124 слово "рівного" замінити словом "пропорційного".
 
Відхилено    
    -753- Мойсик В.Р.
Частину першу статті 124 викласти у такій редакції:
"1. Делегати на з'їзд суддів України обираються конференціями суддів за нормою представництва, визначеною Радою суддів України. Норма представництва делегатів розраховується пропорційно до кількості суддів загальних та спеціалізованих судів".
 
Відхилено    
    -754- Кирильчук Є.І.
У частині 1 статті 124 проекту Закону застосувати пропорційний принцип обирання делегатів на з’їзд суддів з урахуванням кількості суддів загальних, господарських та адміністративних судів від кожної області, Автономної Республіки Крим, міст Київа та Севастополя.
 
Відхилено    
    -755- Швець В.Д.
Частину першу статті 124викласти у такій редакції:
"1. Делегати на з'їзд суддів України обираються конференціями суддів за нормою представництва, визначеною Радою суддів України. Норма представництва делегатів розраховується пропорційно до кількості суддів загальних та спеціалізованих судів".
 
Відхилено    
    -756- Шпенов Д.Ю.
Частину 1 статті 124 викласти в наступній редакції:
"1. Делегати на з'їзд суддів України Делегати на з'їзд суддів України обираються конференцією суддів загальних судів, конференцією суддів господарських судів, конференцією суддів адміністративних судів за принципом рівного представництва від кожної з них по одному судді з кожної області, Автономної Республіка Крим, міст Київ та Севастополя."
 
Враховано    
    -757- Бабурін О.В.
Частини 1 та 2 ст. 124 викласти у такій редакції:
"1. Делегати на з'їзд суддів України обираються відповідними конференціями суддів за принципом представництва, визначеного Радою суддів України.
2. Збори суддів Конституційного Суду України обирають на з'їзд суддів України три делегати, а збори суддів Верховного Суду України – десять делегатів."
 
Відхилено    
846. 2. Збори суддів Конституційного Суду України та Верховного Суду України обирають на з'їзд суддів України по три делегати з числа суддів цих судів.
 
   2. Збори суддів Конституційного Суду України та Верховного Суду України обирають на з'їзд суддів України по три делегати з числа суддів цих судів.
 
847. 3. Делегати на з'їзд суддів України обираються шляхом відкритого голосування на альтернативній основі, при вільному висуненні кандидатур для обрання.
 
-758- Трофименко В.В.
У статті 124, частину третю викласти у такій редакції:
"Делегати на з'їзд суддів України обираються шляхом таємного голосування на альтернативній основі, при вільному висуненні кандидатур для обрання.
 
Відхилено   3. Делегати на з'їзд суддів України обираються шляхом відкритого голосування на альтернативній основі, при вільному висуненні кандидатур для обрання.
 
    -759- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 124 викласти в такій редакції:
"3. Делегати на з'їзд суддів України обираються таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів на альтернативній основі, при вільному висуненні кандидатур для обрання.".
 
Відхилено    
848. Стаття 125. Порядок проведення з'їзду суддів України
 
   Стаття 125. Порядок проведення з'їзду суддів України
 
849. 1. З'їзд суддів України є повноважним, якщо в ньому бере участь не менш як дві третини від загальної кількості обраних делегатів.
 
   1. З'їзд суддів України є повноважним за умовами присутності на ньому не менш як двох третин від загальної кількості обраних делегатів.
 
850. 2. З'їзд суддів України відкриває голова відповідної ради суддів, за рішенням якої скликано з’їзд, а у разі його відсутності - заступник голови цієї ради.
 
-760- Мойсик В.Р.
Частину другу статті 125 викласти у такій редакції:
"З'їзд суддів України відкриває голова Ради суддів України, а у разі його відсутності - заступник голови Ради суддів України, а у випадку скликання з’їзду відповідно до частини четвертої статті 123 суддя, уповноважений організаційним комітетом."
 
Відхилено   2. З'їзд суддів України відкриває голова відповідної ради суддів, за рішенням якої скликано з’їзд, а у разі його відсутності - заступник голови цієї ради.
 
    -761- Швець В.Д.
Частину другу статті 125 викласти у такій редакції:
"З'їзд суддів України відкриває голова Ради суддів України, а у разі його відсутності - заступник голови Ради суддів України, а у випадку скликання з'їзду відповідно до частини четвертої статті 123 суддя, уповноважений організаційним комітетом."
 
Відхилено    
851. 3. З'їзд суддів України обирає шляхом відкритого голосування президію з'їзду у кількісному складі, що визначається рішенням з'їзду. Президія організовує роботу з'їзду суддів України.
 
-762- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 125 викласти в такій редакції:
"3. З'їзд суддів України обирає президію з'їзду таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів на альтернативній основі, при вільному висуненні кандидатур для обрання у кількісному складі, що визначається рішенням з'їзду. Президія організовує роботу з'їзду суддів України.".
 
Відхилено   3. З'їзд суддів України обирає шляхом відкритого голосування президію з'їзду в кількісному складі, що визначається рішенням з'їзду. Президія організовує роботу з'їзду суддів України.
 
852. 4. З'їзд суддів України обговорює і затверджує порядок денний та регламент роботи з’їзду, обирає лічильну комісію, секретаріат та інші робочі органи з'їзду.
 
   4. З'їзд суддів України обговорює і затверджує порядок денний та регламент роботи з’їзду, обирає лічильну комісію, секретаріат та інші робочі органи з'їзду.
 
853. 5. Хід роботи з'їзду суддів України протоколюється.
 
   5. Хід роботи з'їзду суддів України протоколюється.
 
854. 6. Рішення з'їзду суддів України приймаються більшістю голосів делегатів, присутніх на з'їзді, відкритим або таємним голосуванням. Рішення з питань, зазначених у пунктах 3 - 5, 7 частини другої статті 122 цього Закону, приймаються з'їздом шляхом таємного голосування.
 
-763- Кармазін Ю.А.
Частину 6 статті 125 викласти в такій редакції:
"6. Рішення з'їзду суддів України приймаються більшістю голосів делегатів, присутніх на з'їзді, відкритим або таємним голосуванням.", вилучивши речення "Рішення з питань, зазначених у пунктах 3 – 5, 7 частини другої статті 122 цього Закону, приймаються з'їздом шляхом таємного голосування." , оскільки пропозицію краще внести до статті 122.
У випадку відхилення цієї пропозиції, викласти частину 6 статті 125 в такій редакції:
"6. Рішення з'їзду суддів України приймаються більшістю голосів делегатів, присутніх на з'їзді, відкритим або таємним голосуванням. Рішення з питань, зазначених у пунктах 3 – 5, 7 частини другої статті 122 цього Закону, приймаються з'їздом таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.".
 
Відхилено   6. Рішення з'їзду суддів України приймаються більшістю голосів делегатів, присутніх на з'їзді, відкритим або таємним голосуванням. Рішення з питань, зазначених у пунктах 3-5, 7 частини другої статті 122 цього Закону, приймаються з'їздом шляхом таємного голосування.
 
855. 7. Інші питання порядку проведення з'їзду суддів України регулюються регламентом з'їзду суддів України, прийнятим з'їздом.
 
   7. Інші питання порядку проведення з'їзду суддів України регулюються регламентом з'їзду суддів України, прийнятим з'їздом.
 
856. Стаття 126. Рада суддів України
 
   Стаття 126. Рада суддів України
 
857. 1. У період між з'їздами суддів України вищим органом суддівського самоврядування є Рада суддів України.
 
   1. У період між з'їздами суддів України вищим органом суддівського самоврядування є Рада суддів України.
 
858. 2. Рада суддів України обирається з'їздом суддів України у складі одинадцяти суддів. До складу Ради суддів України входять по три представники від кожної судової юрисдикції та по одному представнику від Конституційного Суду України та Верховного Суду України. Пропозиції щодо кандидатур до складу Ради суддів України можуть вносити конференції суддів, а також окремі делегати з'їзду. Не можуть бути обрані до складу Ради суддів України судді, які займають адміністративні посади в судах та секретарі судових палат.
 
-764- Притика Д.М.
В частині другій статті 126 слова "секретарі судових палат" замінити словами "голови судових палат".
 
Відхилено   2. Рада суддів України обирається з'їздом суддів України у складі одинадцяти суддів. До складу Ради суддів України входять по три представники від кожної конференції суддів та по одному представнику від Конституційного Суду України та Верховного Суду України. Пропозиції щодо кандидатур до складу Ради суддів України можуть вносити конференції суддів, а також окремі делегати з'їзду. Не можуть бути обраними до складу Ради суддів України судді, які обіймають адміністративні посади в судах та секретарі судових палат.
 
    -765- Шпенов Д.Ю.
Перше речення частини 2 статті 126 викласти в наступній редакції:
"Рада суддів України обирається з'їздом суддів України у складі одинадцяти суддів. До складу Ради суддів України входять по три представники від кожної конференції суддів та по одному представнику від Конституційного Суду України та Верховного Суду України."
 
Враховано    
    -766- Стретович В.М.
У ч. 2 ст. 126 слова "по три представники від кожної судової юрисдикції" замінити словами "представники від кожної судової юрисдикції у кількості, пропорційній кількості суддів усіх інстанцій відповідної судової юрисдикції".
 
Відхилено    
    -767- Прокопчук Ю.В.
В частині другій ст. 126 після слів "Не можуть бути обрані до складу Ради суддів України судді, які займають адміністративні посади в судах та" слова "секретарі судових палат" замінити словами "голови судових палат".
 
Відхилено    
    -768- Мойсик В.Р.
Частину другу статті 126 викласти у такій редакції:
"2. Рада суддів України обирається з'їздом суддів України у кількісному складі, визначеному рішенням з'їзду. До складу Ради суддів України повинні бути обрані не менш як по одному представнику від конференцій суддів відповідних спеціалізованих судів, суддів Верховного Суду України, а також суддів Конституційного Суду України. Представники суддів загальних місцевих та апеляційних судів повинні складати не менш як половину від загальної кількості членів Ради суддів України. Пропозиції щодо кандидатур до складу Ради суддів України можуть вносити делегації від конференцій чи зборів суддів, а також окремі делегати з'їзду."
 
Відхилено    
    -769- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Частину другу статті 126 викласти в такій редакції:
"2. Рада суддів України обирається з'їздом суддів України у кількісному складі, визначеному рішенням з'їзду. Пропозиції щодо кандидатур до складу Ради суддів України можуть вносити конференції суддів, а також окремі делегати з'їзду. Не можуть бути обрані до складу Ради суддів України судді, які займають адміністративні посади в судах та секретарі судових палат."
 
Відхилено    
    -770- Швець В.Д.
Частину другу статті 126 викласти у такій редакції:
"2. Рада суддів України обирається з'їздом суддів України у кількісному складі, визначеному рішенням з'їзду. До складу Ради суддів України повинні бути обрані не менш як по одному представнику від конференцій суддів відповідних спеціалізованих судів, суддів Верховного Суду України, а також суддів Конституційного Суду України. Представники суддів загальних місцевих та апеляційних судів повинні складати не менш як половину від загальної кількості членів Ради суддів України. Пропозиції щодо кандидатур до складу Ради суддів України можуть вносити делегації від конференцій чи зборів суддів, а також окремі делегати з'їзду."
 
Відхилено    
    -771- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 126 викласти в такій редакції:
"2. Рада суддів України обирається з'їздом суддів України таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів у складі одинадцяти суддів. До складу Ради суддів України входять по три представники від кожної судової юрисдикції та по одному представнику від Конституційного Суду України та Верховного Суду України. Пропозиції щодо кандидатур до складу Ради суддів України можуть вносити конференції суддів, а також окремі делегати з'їзду. Не можуть бути обрані до складу Ради суддів України судді, які займають адміністративні посади в судах та секретарі судових палат.".
 
Відхилено    
    -772- Бабурін О.В.
Частину 2 ст. 126 викласти у такій редакції:
"2. Рада суддів України обирається з'їздом суддів України у складі, визначеному з’їздом суддів України. Пропозиції щодо кандидатур до складу Ради суддів України можуть вносити конференції суддів, а також окремі делегати з'їзду".
 
Відхилено    
859. 3. Члени Ради суддів України на засіданні Ради обирають зі свого складу голову Ради суддів України, його заступника та секретаря.
 
-773- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 126 викласти в такій редакції:
"3. Члени Ради суддів України на засіданні Ради таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів обирають зі свого складу голову Ради суддів України, його заступника та секретаря.".
 
Відхилено   3. Члени Ради суддів України на засіданні Ради обирають зі свого складу голову Ради суддів України, його заступника та секретаря.
 
860. 4. Рада суддів України у період між з'їздами суддів України організовує виконання рішень з'їзду та контроль за їх виконанням, а також вирішує питання про скликання з'їзду. Повноваження та порядок роботи Ради суддів України визначаються цим Законом та положенням про Раду суддів України, яке затверджується з'їздом суддів України.
 
   4. Рада суддів України у період між з'їздами суддів України організовує виконання рішень з'їзду та контроль за їх виконанням, а також вирішує питання про скликання з'їзду. Повноваження та порядок роботи Ради суддів України визначаються цим Законом та положенням про Раду суддів України, яке затверджується з'їздом суддів України.
 
861. 5. Рада суддів України:
 
   5. Рада суддів України:
 
862. 1) розробляє та організовує виконання заходів щодо забезпечення незалежності судів і суддів, поліпшення стану організаційного забезпечення діяльності судів;
 
   1) розробляє та організовує виконання заходів щодо забезпечення незалежності судів і суддів, поліпшення стану організаційного забезпечення діяльності судів;
 
863. 2) розглядає питання правового захисту суддів, соціального захисту суддів та їх сімей, приймає відповідні рішення з цих питань;
 
   2) розглядає питання правового захисту суддів, соціального захисту суддів та їхніх сімей, приймає відповідні рішення з цих питань;
 
864. 3) призначає та звільняє Голову Державної судової адміністрації України та його заступників;
 
-774- Кирильчук Є.І.
Внести зміни до статті 126 проекту Закону щодо призначення та звільнення Голови державної судової адміністрації та його заступників відповідними органами державної влади чи посадовими особами, а не Радою суддів України, при цьому органи самоврядування можуть брати участь у процесі їх призначення, але не повинні підміняти собою органи державної влади.
 
Відхилено   3) призначає та звільняє Голову Державної судової адміністрації України та його заступників;
 
    -775- Бабурін О.В.
Частину 5 ст. 126 доповнити пунктом 4 такого змісту:
"4) Рада суддів України утворює організаційний комітет зі скликання з'їзду суддів України;", пункти 4-7 вважати відповідно пунктами 5-8.
 
Відхилено    
865. 4) здійснює контроль за організацією діяльності судів;
 
   4) здійснює контроль за організацією діяльності судів;
 
866. 5) звертається з пропозиціями щодо питань діяльності судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
 
   5) звертається з пропозиціями щодо питань діяльності судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
 
867. 6) затверджує зразки посвідчень судді, судді у відставці, народного засідателя, присяжного;
 
   6) затверджує зразки посвідчень судді, судді у відставці, народного засідателя, присяжного;
 
868. 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
 
   7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
 
869. 6. Рішення Ради суддів України, прийняті в межах визначених цим Законом повноважень, є обов'язковими для всіх органів суддівського самоврядування. Рішення Ради суддів України може бути скасовано з'їздом суддів України.
 
   6. Рішення Ради суддів України, прийняті в межах визначених цим Законом повноважень, є обов'язковими для всіх органів суддівського самоврядування. Рішення Ради суддів України може бути скасовано з'їздом суддів України.
 
870. 7. На засідання Ради суддів України запрошується Міністр юстиції України.
 
-776- Кармазін Ю.А.
Частину 7 статті 126 викласти в такій редакції:
"7. На засідання Ради суддів України запрошується Голова комітету Верховної Ради України, до предмету відання якого відносяться питання правосуддя та Міністр юстиції України.", оскільки логічно щоб на засіданні були представлені посадові особи не тільки від виконавчої, але й законодавчої гілки влади.
 
Відхилено   7. На засідання Ради суддів України запрошується Міністр юстиції України.
 
871. 8. При розгляді питань, пов’язаних із фінансуванням судів, на засідання Ради суддів України запрошується Міністр фінансів України.
 
   8. При розгляді питань, пов’язаних із фінансуванням судів, на засідання Ради суддів України запрошується Міністр фінансів України.
 
872. Стаття 127. Забезпечення діяльності органів суддівського самоврядування
 
   Стаття 127. Забезпечення діяльності органів суддівського самоврядування
 
873. 1. Забезпечення роботи з'їзду суддів України, діяльності Ради суддів України, конференцій суддів та рад суддів здійснюється Державною судовою адміністрацією України та її територіальними управліннями за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з вимогами розділу ХІ цього Закону.
 
   1. Забезпечення роботи з'їзду суддів України, діяльності Ради суддів України, конференцій суддів та рад суддів здійснюється Державною судовою адміністрацією України та її територіальними управліннями за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з вимогами розділу ХІ цього Закону.
 
874. Розділ ІХ. Забезпечення судді
 
   Розділ ІХ. Забезпечення судді
 
875. Стаття 128. Суддівська винагорода
 
   Стаття 128. Суддівська винагорода
 
876. 1. Суддівська винагорода регулюється цим Законом, Законом України "Про Конституційний Суд України" та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.
 
-777- Мойсик В.Р.
Частину першу статті 128 доповнити новим реченням такого змісту:
"Розмір суддівської винагороди, визначений цим Законом, не може бути зменшений при прийнятті нових законів чи внесенні змін до чинних."
 
Відхилено   1. Суддівська винагорода регулюється цим Законом, Законом України "Про Конституційний Суд України" та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.
 
    -778- Швець В.Д.
Частину першу статті 128 доповнити новим реченням такого змісту:
"Розмір суддівської винагороди, визначений цим Законом, не може бути зменшений при прийнятті нових законів чи внесенні змін до чинних."
 
Відхилено    
    -779- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 128 викласти в такій редакції:
"1. Суддівська винагорода регулюється цим Законом, Законом України "Про Конституційний Суд України" та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами. Суддівська винагорода повинна забезпечувати матеріальні умови, які є достатніми для незалежного та неупередженого виконання службових обов'язків та виключають можливість здійснювати тиск на суддю при прийнятті ним рішень.".
 
Відхилено    
877. 2. Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за:
 
   2. Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за:
 
878. 1) вислугу років;
 
   1) вислугу років;
 
879. 2) перебування на адміністративній посаді в суді.
 
-780- Мойсик В.Р.
Частину другу статті 128 доповнити пунктом 3 такого змісту:
"премій, доплат за кваліфікаційний клас".
 
Відхилено   2) перебування на адміністративній посаді в суді;
3) науковий ступінь;
4) роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці.
 
    -781- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У статті 128 частину другу доповнити пунктами 3 та 4 такого змісту:
"3) науковий ступінь;
4) роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці."
 
Враховано    
880. 3. Посадовий оклад судді місцевого суду встановлюється у розмірі 15 мінімальних заробітних плат, визначених законом.
 
-782- Кабінет Міністрів України
Частину третю статті 128 викласти в такій редакції:
"3. Посадовий оклад судді місцевого суду встановлюється у розмірі 15 мінімальних заробітних плат, визначених законом, що запроваджується поетапно:
- з 1 січня 2011 року - 6 мінімальних заробітних плат;
-з 1 січня 2012 року - 8 мінімальних заробітних плат;
-з 1 січня 2013 року - 10 мінімальних заробітних плат;
-з 1 січня 2014 року - 12 мінімальних заробітних плат;
-з 1 січня 2015 року - 15 мінімальних заробітних плат.".
 
Враховано   3. Посадовий оклад судді місцевого суду встановлюється у розмірі 15 мінімальних заробітних плат, визначених законом, що запроваджується поетапно:
з 1 січня 2011 року - 6 мінімальних заробітних плат;
з 1 січня 2012 року - 8 мінімальних заробітних плат;
з 1 січня 2013 року - 10 мінімальних заробітних плат;
з 1 січня 2014 року - 12 мінімальних заробітних плат;
з 1 січня 2015 року - 15 мінімальних заробітних плат.
 
    -783- Колесніченко В.В.
В статті 12 проекту зробити наступні уточнення:
Ч 4, ст. 12 викласти у наступній редакції: "У судах, поряд з державною, можуть використовуватися регіональні мови або мови меншин відповідно до Закону України "Про ратифікацію Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин"".
2. Додати нову частину 5, ст. 12 наступного змісту: "Використання в судочинстві регіональних мов або мов меншин гарантується державою та забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України".
Ч.2 ст. 39 доповнити словами "або суддя Конституційного Суду України".
Частину третю статті 128 доповнити словами та цифрами такого змісту:
"що запроваджується поетапно:
з 1 січня 2011 року - 6 мінімальних заробітних плат;
з 1 січня 2012 року - 8 мінімальних заробітних плат;
з 1 січня 2013 року - 10 мінімальних заробітних плат;
з 1 січня 2014 року - 12 мінімальних заробітних плат;
з 1 січня 2015 року - 15 мінімальних заробітних плат."
 
Враховано (див. також ст.ст.12, 39)   
881. 4. Посадові оклади інших суддів установлюються пропорційно посадовому окладу судді місцевого суду в такому розмірі:
 
   4. Посадові оклади інших суддів установлюються пропорційно до посадового окладу судді місцевого суду з коефіцієнтом:
 
882. 1) судді апеляційного суду - 1, 1;
 
   1) судді апеляційного суду - 1,1;
 
883. 2) судді вищого спеціалізованого суду - 1, 2;
 
   2) судді вищого спеціалізованого суду - 1,2;
 
884. 3) судді Верховного Суду України, судді Конституційного Суду України - 1, 3.
 
   3) судді Верховного Суду України, судді Конституційного Суду України - 1,3.
 
885. 5. Суддям виплачується щомісячна доплата за вислугу років у таких розмірах: за наявності стажу роботи до 5 років - 15 відсотків, понад 5 років - 20 відсотків, понад 10 років - 30 відсотків, понад 15 років - 40 відсотків, понад 20 років - 50 відсотків, понад 25 років - 60 відсотків, понад 30 років - 70 відсотків, понад 35 років - 80 відсотків посадового окладу.
 
-784- Притика Д.М.
В частині 5 статті 28 після слів "наявності стажу роботи" доповнити словами "на посаді"
 
Відхилено   5. Суддям виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі: за наявності стажу роботи до 5 років - 15 відсотків, більше 5 років - 20 відсотків, більше 10 років - 30 відсотків, більше 15 років - 40 відсотків, більше 20 років - 50 відсотків, більше 25 років - 60 відсотків, більше 30 років - 70 відсотків, більше 35 років - 80 відсотків посадового окладу.
 
886. Суддям Конституційного Суду України, які вперше призначені на посаду судді, виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі 5, 5 відсотка за кожен рік роботи.
 
-785- Кармазін Ю.А.
Виключити абзац 2 частини 5 статті 128
 
Відхилено   Суддям Конституційного Суду України, які вперше призначені на посаду судді, виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі 5,5 відсотка за кожен рік роботи.
 
887. 6. Суддям, які обіймають посади заступника голови суду, секретаря судової палати, секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду, секретаря Пленуму Верховного Суду України надається щомісячна доплата у розмірі 5 відсотків посадового окладу судді відповідного суду, голові суду - 10 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.
 
-786- Прокопчук Ю.В.
В частині шостій ст. 128 після слів "Суддям, які обіймають посади заступника голови суду," слова "секретаря судової палати" замінити словами "голови судової палати".
 
Відхилено   6. Суддям, які обіймають посади заступника голови суду, секретаря судової палати, секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду, секретаря Пленуму Верховного Суду України виплачується щомісячна доплата у розмірі 5 відсотків посадового окладу судді відповідного суду, голові суду - 10 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.
7. Суддям виплачується щомісячна доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності у розмірі відповідно 15 і 20 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.
8. Суддям виплачується щомісячна доплата за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, у розмірі залежно від ступеня секретності інформації: відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно", - 10 відсотків посадового окладу судді відповідного суду; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "таємно", - 5 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.
 
    -787- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити статтю частинами сьомою та восьмою такого змісту:
"7. Суддям виплачується щомісячна доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності у розмірі відповідно 15 і 20 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.
8. Суддям виплачується щомісячна доплата за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці у розмірах залежно від ступеня секретності інформації: відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно" - 10 відсотків посадового окладу судді відповідного суду; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "таємно" - 5 відсотків посадового окладу судді відповідного суду."
 
Враховано    
    -788- Толстенко В.Л.
Статтю 128 викласти у такій редакції:
Стаття 128. Суддівська винагорода
1. Суддівська винагорода регулюється цим Законом, Законом України "Про Конституційний Суд України" та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.
2. Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за:
1) вислугу років;
2) перебування на адміністративній посаді в суді;
3) кваліфікаційний клас;
4) науковий ступінь
5) роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці.
3. Посадовий оклад судді місцевого загального суду встановлюється у розмірі 15 мінімальних заробітних плат, установлених законом.
4. Посадові оклади інших суддів установлюються пропорційно посадовому окладу судді місцевого загального суду в такому розмірі:
1) судді місцевих господарського та адміністративного суду – 1,1;
2) судді апеляційного суду – 1,2;
3) судді вищого спеціалізованого суду – 1,4;
4) судді Верховного Суду України, судді Конституційного Суду України – 1,5.
5. Суддям виплачується щомісячна доплата за вислугу років у таких розмірах: за наявності стажу роботи до 5 років – 15 відсотків, понад 5 років – 20 відсотків, понад 10 років – 30 відсотків, понад 15 років – 40 відсотків, понад 20 років – 50 відсотків, понад 25 років – 60 відсотків, понад 30 років – 70 відсотків, понад 35 років – 80 відсотків посадового окладу.
Суддям Конституційного Суду України, які вперше призначені на посаду судді, виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі 5,5 відсотка за кожен рік роботи.
6. Суддям, які обіймають посади голови суду надається щомісячна доплата у розмірі 11 відсотків посадового окладу судді відповідного суду, першого заступника голови – у розмірі 8 відсотків посадового окладу судді відповідного суду, заступника голови суду – у розмірі 7 відсотків посадового окладу судді відповідного суду, заступника голови судової палати, секретаря пленуму вищого спеціалізованого суду, секретаря Пленуму Верховного Суду України – у розмірі 5 відсотків посадового окладу судді відповідного суду.
7. Суддям виплачується щомісячна доплата за кваліфікаційний клас у таких розмірах:
суддям вищого кваліфікаційного класу – 10 відсотків від посадового окладу,
суддям 1 кваліфікаційного класу – 8 відсотків від посадового окладу,
суддям 2 кваліфікаційного класу – 7 відсотків від посадового окладу,
суддям 3 кваліфікаційного класу – 6 відсотків від посадового окладу,
суддям 4 кваліфікаційного класу – 5 відсотків від посадового окладу,
суддям 5 кваліфікаційного класу – 4 відсотків від посадового окладу.
8. Суддям виплачується щомісячна доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності у розмірі відповідно 15 і 20 відсотків посадового окладу.
9. Суддям виплачується щомісячна доплата за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці у розмірах залежно від ступеня секретності інформації: відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно" – 10 відсотків посадового окладу; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "таємно" – 5 відсотків посадового окладу.
10. За умовами матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного та транспортного забезпечення:
1) Голови Конституційного Суду України, Верховного Суду України і вищих спеціалізованих судів прирівнюються до Прем'єр-міністра України; їх перші заступники - до Першого віце-прем'єр-міністра України; заступники голів цих судів - до Віце-прем'єр-міністра України;
2) судді Конституційного Суду України, Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів прирівнюються до міністра Кабінету Міністрів України;
- голови обласних, міжобласного, Київського та Севастопольського міських судів, спеціалізованих судів областей, міст Києва та Севастополя - відповідно до голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, заступники голів та судді обласних, міжобласного, Київського та Севастопольського міських судів, арбітражних судів областей, міст Києва та Севастополя - відповідно до заступників голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;
3) голови спеціалізованих судів Автономної Республіки Крим - до Прем'єр-міністра Автономної Республіки Крим, заступники голів спеціалізованих судів Автономної Республіки Крим прирівнюються до Віце-прем'єр-міністра Ради міністрів Автономної Республіки Крим
4) судді спеціалізованих судів Автономної Республіки Крим прирівнюються до міністра Ради міністрів Автономної Республіки Крим;
5) голови районних (міських) судів прирівнюються до голів районних державних адміністрацій; заступники голів районних (міських) і судді цих судів - до заступників голів районних (міських) державних адміністрацій.
 
Відхилено    
888. Стаття 129. Відпустка
 
   Стаття 129. Відпустка
 
889. 1. Суддям надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих днів з виплатою, крім суддівської винагороди, допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу. Суддям, які мають стаж роботи понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.
 
   1. Суддям надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих днів з виплатою, крім суддівської винагороди, допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу. Суддям, які мають стаж роботи більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.
 
890. Стаття 130. Стаж роботи судді
 
-789- Кармазін Ю.А.
Виключити статтю 130:
 
Відхилено   Стаття 130. Стаж роботи судді
 
891. 1. До стажу роботи на посаді судді зараховується:
 
-790- Бевз В.А.
Частину першу статті 130 законопроекту доповнити пунктом 4 такого змісту:
"4) робота на посадах прокурорів і слідчих за умови наявності у всіх зазначених осіб стажу роботи на посаді судді не менше 10 років.".
 
Відхилено   1. До стажу роботи на посаді судді зараховується робота на посаді:
 
892. 1) робота на посаді судді судів України, арбітра (судді) арбітражних судів України, державного арбітра колишнього Державного арбітражу України, арбітра відомчих арбітражів України;
 
   1) судді судів України, арбітра (судді) арбітражних судів України, державного арбітра колишнього Державного арбітражу України, арбітра відомчих арбітражів України;
 
893. 2) робота на посаді члена Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
-791- Мойсик В.Р.
У частині першій статті 130 пункт 2 виключити;
 
Відхилено   2) члена Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
894. 3) робота на посадах судді у судах та арбітрів у державному і відомчому арбітражах колишнього СРСР та республік, що входили до його складу.
 
-792- Мойсик В.Р.
Пункт 3 після коми доповнити такими словами: "час роботи на посадах, безпосередньо пов'язаних з керівництвом та контролем за діяльністю судів у Верховному Суді України, в обласних судах, Київському і Севастопольському міських судах, Міністерстві юстиції України та підвідомчих йому органах на місцях, а також на посадах прокурорів і слідчих за умови наявності у всіх зазначених осіб стажу роботи на посаді судді не менше 10 років".
Відповідно вважати цей пункт пунктом 2.
 
Відхилено   3) судді у судах та арбітрів у державному і відомчому арбітражах колишнього СРСР та республік, що входили до його складу.
 
    -793- Даниленко В.А.
Частину першу ст. 130 доповнити пунктом 4 наступного змісту:
"4) робота на посадах прокурорів і слідчих за умови стажу роботи на посаді судді не менше 10 років".
 
Відхилено    
    -794- Шустік О.Ю.
Частину першу статті 130 доповнити пунктом 4:
"4) робота на посадах, безпосередньо пов’язаних з керівництвом та контролем за діяльністю судів у Верховному Суді України, в обласних судах, Київському і Севастопольському міських судах, Міністерстві юстиції України та підвідомчих йому органах на місцях, вищих спеціалізованих судах України, а також на посадах прокурорів і слідчих за у мови наявності у всіх зазначених осіб стажу роботи на посаді судді не менше 10 років".
 
Відхилено    
    -795- Толстенко В.Л.
Частину 1 ст. 130 доповнити п.п. 4-6 такого змісту:
4) робота на посадах, безпосередньо пов'язаних з керівництвом та контролем за діяльністю судів у Верховному Суді України, в обласних судах, Київському і Севастопольському міських судах, Міністерстві юстиції України та підвідомчих йому органах на місцях, за діяльністю арбітражів у Державному арбітражі України, Вищому арбітражному суді України, а також на посадах прокурорів і слідчих за умови наявності у всіх зазначених осіб стажу роботи на посаді судді не менше 10 років;
5) до стажу роботи, що дає судді право на відставку та одержання щомісячного грошового утримання, за умови роботи на посаді судді не менш як 10 років зараховується, крім стажу трудової діяльності, визначеного законом, половина строку навчання за денною формою у вищих юридичних навчальних закладах, на юридичних факультетах вищих навчальних закладів та календарний період проходження строкової військової служби;
6) до стажу роботи, що дає судді право на відставку та одержання щомісячного грошового утримання, за умови роботи на посаді судді не менш як 10 років зараховується стаж роботи за фахом, визначений цим Законом як умова призначення на посаду судді вперше.
2. До стажу роботи, що дає судді Конституційного Суду України право на відставку і виплату вихідної допомоги, зараховується також стаж іншої практичної, наукової, педагогічної роботи за фахом та стаж державної служби.
 
Відхилено    
895. 2. До стажу роботи, що дає судді Конституційного Суду України право на відставку і виплату вихідної допомоги, зараховується також стаж іншої практичної, наукової, педагогічної роботи за фахом та стаж державної служби.
 
   2. До стажу роботи, що дає судді Конституційного Суду України право на відставку і виплату вихідної допомоги, зараховується також стаж іншої практичної, наукової, педагогічної роботи за фахом та стаж державної служби.
 
896. Стаття 131. Забезпечення житлових умов судді
 
   Стаття 131. Забезпечення житлових умов судді
 
897. 1. Не пізніше як через шість місяців після призначення на посаду суддя Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду, апеляційного, місцевого суду, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується благоустроєним житлом у вигляді окремої квартири чи будинку або службовим житлом за місцем знаходження суду.
 
-796- Кабінет Міністрів України
Частину першу статті 131 викласти в такій редакції:
"1. Після призначення на посаду суддя Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду, апеляційного, місцевого суду, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується службовим житлом за місцем знаходження суду.".
 
Враховано   1. Після призначення на посаду суддя Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду, апеляційного, місцевого суду, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується службовим житлом за місце знаходженням суду.
 
    -797- Джоджик Я.І.
Частину 1 статті 131 викласти у такій редакції
"Не пізніше як через шість місяців після призначення на посаду суддя Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду, апеляційного, місцевого суду, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується правом на службове житло за місцем знаходження суду або на двадцятирічний іпотечний кредит за рахунок коштів Державного бюджету, який є достатнім для купівлі окремої квартири чи будинку, з процентною ставкою три відсотки річних по такому кредиту. З дня звільнення судді у зв'язку із закінченням строку повноважень, за власним бажанням, за наслідками дисциплінарного провадження, чи у зв'язку вступом в силу обвинувального рішення суду процентна ставка по кредиту змінюється на ставку рефінансування Національного банку України".
 
Відхилено    
    -798- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 131 викласти в такій редакції:
"1. Не пізніше як через шість місяців після призначення на посаду суддя Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду, апеляційного, місцевого суду, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується благоустроєним житлом у вигляді окремої квартири чи будинку або службовим житлом в населеному пункті де знаходиться суд для проживання судді, дружини (чоловіка) та неповнолітніх дітей. При виділенні житла враховується наявність житла у якому суддя проживає на момент призначення, і яке він повинен здати Державній судовій адміністрації після отримання нового житла.".
 
Відхилено    
898. 2. У разі незабезпечення судді благоустроєним житлом у зазначені строки суд за погодженням із Державною судовою адміністрацією України за рахунок коштів Державного бюджету України може придбати квартиру або будинок за ринковими цінами і передати їх у користування судді. Порядок фінансування судів для цієї мети, а також порядок розрахунків з Державним бюджетом України органом, який своєчасно не надав судді житло, визначається Кабінетом Міністрів України.
 
-799- Кабінет Міністрів України
Частину другу статті 131 виключити.
 
Враховано      
    -800- Толстенко В.Л.
Статтю 131 доповнити ч.ч. 3 та 4 такого змісту:
3. Суддя має право на додаткову житлову площу відповідно до вимог статті 49 Житлового кодексу України.
4. Судді мають право на придбання на пільгових умовах жилих приміщень комунального фонду та приміщень, наданих їм в користування в порядку, передбаченому частиною сьомою цієї статті, із знижкою на 50 відсотків їх вартості та на одержання кредитів на індивідуальне і кооперативне житлове будівництво з погашенням наданої позики за рахунок відповідних бюджетів за умови тривалості роботи на посаді судді не менше десяти років.
Суддя має право на встановлення квартирної охоронної сигналізації і користування нею за рахунок державного бюджету.
 
Відхилено    
    -801- Колесніченко В.В.
Статтю 131 викласти в такій редакції:
"Стаття 131. Забезпечення житлових умов судді
1. Після призначення на посаду суддя Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду, апеляційного, місцевого суду, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується службовим житлом за місцем знаходження суду."
 
Враховано    
899. Стаття 132. Забезпечення потреб судді, пов'язаних з його діяльністю
 
   Стаття 132. Забезпечення потреб судді, пов'язаних з його діяльністю
 
900. 1. Суддя забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України мантією та нагрудним знаком.
 
-802- Толстенко В.Л.
Частину 1 ст. 132 викласти у такій редакції:
1. Суддя безоплатно забезпечується мантією та нагрудним знаком, опис і зразки яких затверджуються Радою суддів України.
 
Відхилено   1. Суддя забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України мантією та нагрудним знаком.
 
901. 2. Суддя забезпечується окремим кабінетом, робочим місцем та необхідними для роботи засобами.
 
-803- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити проект статтею 132-1 такого змісту:
"Стаття 132-1 Державний захист суддів та членів їх сімей
1. Судді, члени їх сімей та їх майно перебувають під особливим захистом держави. Органи внутрішніх справ зобов’язані вжити необхідних заходів для забезпечення безпеки судді, членів його сім’ї, збереження їх майна, якщо від судді надійде відповідна заява.
2. Вчинені у зв’язку із службовою діяльністю судді посягання на його життя і здоров’я, знищення чи пошкодження його майна, погроза вбивством, насильством чи пошкодженням майна судді, образа чи наклеп на нього, а також посягання на життя і здоров’я близьких родичів судді (батьків, дружини, чоловіка, дітей), погроза їм вбивством, пошкодженням майна тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом.
3. Суддя має право на забезпечення засобами захисту, які йому надаються органами внутрішніх справ."
 
Враховано   2. Суддя забезпечується окремим кабінетом, робочим місцем та необхідними для роботи засобами.
Стаття 132-1. Державний захист суддів та членів їхніх сімей
1. Судді, члени їхніх сімей та їх майно перебувають під особливим захистом держави. Органи внутрішніх справ зобов’язані вживати необхідних заходів для забезпечення безпеки судді, членів його сім’ї, збереження їхнього майна, якщо від судді надійде відповідна заява.
2. Вчинені у зв’язку із службовою діяльністю судді посягання на його життя і здоров’я, знищення чи пошкодження його майна, погроза вбивством, насильством чи пошкодженням майна судді, образа чи наклеп на нього, а також посягання на життя і здоров’я близьких родичів судді (батьків, дружини, чоловіка, дітей), погроза їм вбивством, пошкодженням майна тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом.
3. Суддя має право на забезпечення засобами захисту, які йому надаються органами внутрішніх справ.
 
    -804- Толстенко В.Л.
Доповнити законопроект статтею 132-1 такого змісту:
Стаття 132-1. Державний захист суддів та їх сімей
1. Судді, члени їх сімей та їх майно перебувають під особливим захистом держави. Органи внутрішніх справ зобов'язані вжити необхідних заходів для забезпечення безпеки судді, членів його сім'ї, збереження їх майна, якщо від судді надійде відповідна заява.
2. Вчинені у зв'язку з службовою діяльністю судді посягання на його життя і здоров'я, знищення чи пошкодження його майна, погроза вбивством, насильством чи пошкодженням майна судді, образа чи наклеп на нього, а також посягання на життя і здоров'я близьких родичів судді (батьків, дружини, чоловіка, дітей), погроза їм вбивством, пошкодженням майна тягнуть за собою відповідальність згідно із законодавством. Суддя має право на забезпечення засобами захисту, які йому надаються органами внутрішніх справ.
 
Враховано частково    
902. Стаття 133. Соціальне страхування судді
 
   Стаття 133. Соціальне страхування судді
 
903. 1. Життя і здоров'я судді підлягають обов'язковому особистому страхуванню за рахунок коштів Державного бюджету України на суму десятирічного грошового утримання за останньою посадою.
 
-805- Кабінет Міністрів України
Частину першу статті 133 викласти в такій редакції:
"1. Життя і здоров'я суддів підлягають обов'язковому державному страхуванню за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (Відомості Верховної Ради України, 1999, № 46-47, ст. 403).".
 
Враховано   1. Життя і здоров'я суддів підлягають обов'язковому державному страхуванню за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
 
    -806- Колесніченко В.В.
Статтю 133 викласти в такій редакції:
"Стаття 133 Соціальне страхування судді
1. Життя і здоров'я суддів підлягають обов'язковому державному страхуванню за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"."
 
Враховано    
    -807- Толстенко В.Л.
Статтю 133 викласти у такій редакції:
Стаття 133. Соціальний захист суддів
1. Життя і здоров'я судді підлягають обов'язковому особистому страхуванню за рахунок коштів Державного бюджету України на суму десятирічного грошового утримання за останньою посадою.
2. У разі загибелі (смерті) судді, що сталася у зв'язку з виконанням відповідно до закону службових обов'язків, сім'ї загиблого виплачується одноразова страхова сума за рахунок страхових платежів по обов'язковому державному особистому страхуванню суддів в розмірі десятирічного грошового утримання за останньою посадою. За сім'єю загиблого зберігається право на отримання і придбання жилого приміщення на умовах і підставах, які мали місце до загибелі судді, незалежно від стажу його роботи.
3. У разі заподіяння судді у зв'язку з виконанням відповідно до закону службових обов'язків каліцтва чи іншого стійкого ушкодження здоров'я, що виключає можливість продовження професійної діяльності, йому виплачується одноразова страхова сума за рахунок страхових платежів по обов'язковому державному особистому страхуванню суддів в розмірі п'ятирічного заробітку. Крім того, йому щомісячно виплачується компенсація в розмірі різниці між втраченим заробітком і призначеною пенсією без врахування одноразової страхової суми. За ним також зберігається право на отримання і придбання жилого приміщення відповідно до положень статті 44 цього Закону, незалежно від тривалості роботи на посаді судді. Коли заподіяне каліцтво чи інше пошкодження здоров'я не призвело до стійкої втрати працездатності, виплачується одноразова страхова сума за рахунок страхових платежів по обов'язковому державному особистому страхуванню суддів в розмірі річного заробітку.
4. У разі загибелі (смерті) судді, в тому числі судді у відставці, внаслідок тілесного ушкодження чи іншого ушкодження здоров'я, пов'язаного з виконанням відповідно до закону службових обов'язків, непрацездатним членам сім'ї, що перебували на його утриманні, щомісячно виплачується компенсація в розмірі різниці між частиною заробітку загиблого, що припадала на їх частку, і призначеною пенсією у зв'язку з втратою годувальника без урахування одноразової допомоги.
5. Збитки, заподіяні знищенням або пошкодженням майна судді чи членам його сім'ї і близьким родичам у зв'язку з виконанням відповідно до закону суддею службових обов'язків, відшкодовуються державою в повному розмірі. Виплата відповідних сум провадиться за рахунок державного бюджету.
6. Пенсія чи довічне грошове утримання судді виплачується йому повністю незалежно від заробітку, одержуваного після виходу у відставку або на пенсію.
Різниця між розміром пенсії, на яку має право особа відповідно до цього Закону, та розміром пенсії, призначеної в солідарній системі відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
Відхилено    
904. Розділ Х. Статус судді у відставці
 
   Розділ Х. Статус судді у відставці
 
905. Стаття 134. Вихідна допомога судді у зв'язку з відставкою
 
   Стаття 134. Вихідна допомога судді у зв'язку з відставкою
 
906. 1. Судді, який вийшов у відставку, виплачується вихідна неоподатковувана допомога у розмірі його місячного заробітку за останньою посадою за кожний повний рік роботи на посаді судді.
 
-808- Кабінет Міністрів України
Частину першу статті 134 викласти в такій редакції:
"1. Судді, який вийшов у відставку, виплачується вихідна неоподатковувана допомога у розмірі його місячного заробітку за останньою посадою за кожний повний рік роботи на посаді судді, але не більше 10 місячних заробітків.".
 
Враховано частково   1. Судді, який вийшов у відставку, виплачується вихідна неоподатковувана допомога у розмірі 10 місячних заробітних плат за останньою посадою.
 
    -809- Колесніченко В.В.
В частині першій статті 134 слова "у розмірі його місячного заробітку за останньою посадою за кожний повний рік роботи на посаді судді." замінити словами "10 місячних заробітків.".
 
Враховано частково    
    -810- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 134 викласти в такій редакції:
"1. Судді, який вийшов у відставку, виплачується вихідна неоподатковувана допомога у розмірі його місячного заробітку за останньою посадою за рахунок коштів що передбачені Державним бюджетом України для фінансування відповідного суду.".
 
Відхилено    
    -811- Мойсик В.Р.
Статтю 134 доповнити новою частиною першою такого змісту :
"1. Звання судді зберігається довічно. За суддею, який пішов у відставку,
зберігаються такі ж гарантії недоторканності та соціального захисту, як і до
виходу у відставку".
Відповідно частини першу та другу статті 134 законопроекту вважати частинами другою та третьою.
 
Відхилено    
907. 2. У разі якщо суддя, відставка якого була припинена у зв’язку з повторним обранням на посаду, знову подасть заяву про відставку, виплата вихідної допомоги не здійснюється.
 
-812- Толстенко В.Л.
Статтю 134 викласти у такій редакції:
Стаття 134. Право судді на відставку
1. Кожен суддя за умови, що він працював на посаді судді не менше 20 років, має право на відставку, тобто на звільнення його від виконання обов'язків за власним бажанням або у зв'язку з закінченням строку повноважень. Суддя також має право на відставку за станом здоров'я, що перешкоджає продовженню виконання обов'язків.
2. За суддею, який перебуває у відставці, зберігається звання судді і такі ж гарантії недоторканності та соціального захисту, як і до виходу у відставку.
3. За суддями, що перебувають у відставці, зберігається право на медичне обслуговування в тих медичних закладах, в яких вони перебували на обліку
 
Відхилено   2. У разі якщо суддя, відставка якого була припинена у зв’язку з повторним обранням на посаду, знову подасть заяву про відставку, виплата вихідної допомоги не здійснюється.
Стаття 134-1. Медичне обслуговування та санаторно-курортне лікування суддів та членів їхніх сімей
1. Суддя та члени його сім'ї мають право на безоплатне медичне обслуговування у державних закладах охорони здоров'я. Члени сім'ї судді можуть обслуговуватися в тих медичних закладах, де обслуговується суддя.
 
    -813- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити проект статтею 134-1 такого змісту:
"Стаття 134-1. Медичне обслуговування та санаторно-курортне лікування суддів та членів їх сімей
1. Суддя та члени його сім'ї мають право на безплатне медичне обслуговування в державних закладах охорони здоров'я. Члени сім'ї судді можуть обслуговуватися в тих медичних закладах, де обслуговується суддя."
 
Враховано    
    -814- Толстенко В.Л.
Доповнити законопроект статтею 134-1 такого змісту:
Стаття 134-1. Медичне обслуговування та санаторно-курортне лікування суддів та членів їх сімей
Суддя і члени його сім'ї мають право на безплатне медичне обслуговування в державних закладах охорони здоров'я. Члени сім'ї судді обслуговуються в тих медичних закладах, де обслуговується суддя. Суддям за рахунок державного бюджету, а членам їх сімей за власний рахунок щорічно надається путівка на санаторно-курортне лікування. Ці права зберігаються за ними і після виходу судді у відставку або на пенсію
 
Враховано частково    
908. Стаття 135. Пенсія або довічне грошове утримання судді у відставці
 
   Стаття 135. Пенсія або довічне грошове утримання судді у відставці
 
909. 1. Судді, який вийшов у відставку, при досягненні пенсійного віку виплачується пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу" або, за його вибором, щомісячне довічне грошове утримання.
 
-815- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 135 викласти в такій редакції:
"1. Судді, який вийшов у відставку, при досягненні пенсійного віку виплачується пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу".".
 
Відхилено   1. Судді, який вийшов у відставку, при досягненні пенсійного віку виплачується пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу" або, за його вибором, щомісячне довічне грошове утримання.
 
910. 2. Суддя у відставці, який не досягнув пенсійного віку, отримує неоподатковуване щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею пенсійного віку за ним зберігається право на одержання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу".
 
-816- Кармазін Ю.А.
Виключити частину 2 статті 135
"2. Суддя у відставці, який не досягнув пенсійного віку, отримує неоподатковуване щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею пенсійного віку за ним зберігається право на одержання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу".
3. Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 25 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не більше ніж 90 відсотків заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання.
4. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку (прибутку), одержуваного суддею після виходу у відставку.", оскільки фінансовий стан держави не дозволяє робити такі великі фінансові виплати за рахунок простих платників податків.
 
Відхилено   2. Суддя у відставці, який не досяг пенсійного віку, отримує неоподатковуване щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею пенсійного віку за ним зберігається право на одержання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу".
 
911. 3. Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 25 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не більше ніж 90 відсотків заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання.
 
-817- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У частині 3 статті 135 цифру "25" замінити на "20".
 
Враховано   3. Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не більше ніж 90 відсотків заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання.
4. У разі зміни розміру грошового утримання діючих суддів Конституційного Суду України відповідно здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання. Перерахунок щомісячного довічного грошового утримання здійснюється з усієї суми заробітної плати діючих суддів Конституційного Суду України з дня виникнення права на відповідний перерахунок.
 
    -818- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У статті 135 в частині третій цифри "25" замінити цифрами "20".
 
Враховано    
    -819- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити проект частиною четвертою такого змісту:
"4. У разі зміни розміру грошового утримання працюючих суддів Конституційного Суду України відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених щомісячних довічних грошових утримань. Перерахунок щомісячних довічних грошових утримань здійснюється з усієї суми заробітної плати працюючих суддів Конституційного Суду України з дня виникнення права на відповідний перерахунок."
У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною п’ятою.
 
Враховано    
912. 4. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку (прибутку), одержуваного суддею після виходу у відставку.
 
-820- Толстенко В.Л.
Частини 4 та 5 ст.135 викласти у такій редакції:
4. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку (прибутку), одержуваного суддею після виходу у відставку. Довічне грошове утримання виплачується за останнім місцем роботи.
5. Працюючий суддя, який має право на відставку та продовжує працювати на посаді судді, одержує крім суддівської винагороди щомісячне грошове утримання у розмірі 50 відсотків передбаченого законом щомісячного довічного утримання, належного йому у разі виходу у відставку.
 
Враховано частково   5. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку (прибутку), одержуваного суддею після виходу у відставку. Довічне грошове утримання виплачується за останнім місцем роботи.
 
913. Стаття 136. Припинення відставки судді
 
   Стаття 136. Припинення відставки судді
 
914. 1. Відставка судді припиняється у разі:
 
-821- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У частині першій статті 136 слова "у разі" замінити словами "внаслідок".
 
Враховано   1. Відставка судді припиняється внаслідок:
 
915. 1) повторного обрання на посаду судді;
 
   1) повторного обрання на посаду судді;
 
916. 2) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину;
 
   2) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину;
 
917. 3) припинення його громадянства;
 
   3) припинення його громадянства;
 
918. 4) визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;
 
   4) визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;
 
919. 5) його смерті.
 
   5) його смерті.
 
920. 2. Припинення відставки судді є підставою для припинення виплати йому щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховане у зв'язку з відставкою. У випадку припинення відставки судді з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої цієї статті, пенсія судді нараховується на загальних підставах.
 
   2. Припинення відставки судді є підставою для припинення виплати йому щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховане у зв'язку з відставкою. У разі припинення відставки судді з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої цієї статті, пенсія судді нараховується на загальних підставах.
 
921. 3. Рішення про припинення відставки судді приймається Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
-822- Кармазін Ю.А.
Статтю 136 викласти в такій редакції:
"Стаття 136. Припинення відставки судді
1. Відставка судді припиняється у разі:
1) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину;
2) припинення його громадянства або отримання громадянства іншої країни;
3) визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;
4) його смерті.
2. У випадку припинення відставки судді з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої цієї статті, пенсія судді нараховується на загальних підставах.
3. Рішення про припинення відставки судді приймається Кваліфікаційною комісією суддів України".
 
Відхилено   3. Рішення про припинення відставки судді приймається Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
922. Розділ ХІ. Організаційне забезпечення діяльності судів
 
   Розділ ХІ. Організаційне забезпечення діяльності судів
 
923. Глава 1. Загальні питання забезпечення діяльності судів
 
   Глава 1. Загальні питання забезпечення діяльності судів
 
924. Стаття 137. Особливості забезпечення функціонування судової влади
 
   Стаття 137. Особливості забезпечення функціонування судової влади
 
925. 1. Фінансування та належні умови функціонування судів і діяльності суддів забезпечуються відповідно до Конституції України державою.
 
   1. Фінансування та належні умови функціонування судів і діяльності суддів забезпечуються державою відповідно до Конституції України.
 
926. 2. Забезпечення функціонування судової влади передбачає:
 
   2. Забезпечення функціонування судової влади передбачає:
 
927. 1) визначення у Державному бюджеті України видатків на фінансування судів не нижче рівня, що забезпечує можливість повного і незалежного здійснення правосуддя відповідно до закону;
 
   1) визначення в Державному бюджеті України видатків на фінансування судів не нижче рівня, що забезпечує можливість повного і незалежного здійснення правосуддя відповідно до закону;
 
928. 2) законодавче гарантування повного і своєчасного фінансування судів;
 
   2) законодавче гарантування повного і своєчасного фінансування судів;
 
929. 3) гарантування достатнього рівня соціального забезпечення суддів.
 
-823- Кармазін Ю.А.
Статтю 137 викласти в такій редакції:
"Стаття 137. Особливості забезпечення функціонування судової влади
1. Відповідно до Конституції України фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів забезпечується державою.
2. Забезпечення функціонування судової влади передбачає:
1) окреме визначення у Державному бюджеті України видатків на фінансування судів не нижче рівня, що забезпечує можливість повного і незалежного здійснення правосуддя відповідно до закону;
2) законодавче гарантування повного і своєчасного фінансування судів;
3) гарантування достатнього рівня соціального забезпечення суддів та працівників апаратів судів;
4) недопущення скорочення видатків на утримання судів загальної юрисдикції у поточному році.".
 
Відхилено   3) гарантування достатнього рівня соціального забезпечення суддів.
 
930. Стаття 138. Система забезпечення функціонування судової влади
 
   Стаття 138. Система забезпечення функціонування судової влади
 
931. 1. В Україні діє єдина система забезпечення функціонування судової влади - судів загальної юрисдикції та Конституційного Суду України.
 
   1. В Україні діє єдина система забезпечення функціонування судової влади - судів загальної юрисдикції та Конституційного Суду України.
 
932. 2. Судові органи, інші органи державної влади беруть участь в організаційному забезпеченні діяльності судів у випадках і порядку, передбачених цим та іншими законами.
 
   2. Судові органи, інші органи державної влади беруть участь в організаційному забезпеченні діяльності судів у випадках і порядку, передбачених цим та іншими законами.
 
933. 3. Порядок організаційного забезпечення діяльності Конституційного Суду України встановлюється цим Законом, Законом України "Про Конституційний Суд України" та іншими законами.
 
-824- Кармазін Ю.А.
Статтю 138 викласти в такій редакції:
"Стаття 138. Система забезпечення функціонування судової влади
1. В Україні діє єдина система забезпечення функціонування судової влади – судів загальної юрисдикції та Конституційного Суду України.
2. Організаційне забезпечення функціонування судів і діяльності суддів покладається на Судову адміністрацію України, що утворюється і функціонує відповідно до вимог цього Закону. Організаційне забезпечення діяльності судів відповідно до цього Закону становлять заходи фінансового, матеріально-технічного, правового, кадрового, інформаційного, організаційно-технічного та іншого характеру, спрямовані на створення умов для повного і незалежного здійснення правосуддя.". Є судова гілка влади, і організаційне забезпечення функціонування судів і діяльності суддів повинно покладатися на Судову адміністрацію України.
 
Відхилено   3. Порядок організаційного забезпечення діяльності Конституційного Суду України встановлюється цим Законом, Законом України "Про Конституційний Суд України" та іншими законами.
 
934. Стаття 139. Засади фінансування судів
 
   Стаття 139. Засади фінансування судів
 
935. 1. Фінансування всіх судів в Україні здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
-825- Ківалов С.В.
Частину першу статті 139 доповнити реченням такого змісту:
"Бюджетні призначення на утримання судів відносяться до захищених статей видатків Державного бюджету.".
 
Враховано   1. Фінансування всіх судів в Україні здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Бюджетні призначення на утримання судів належать до захищених статей видатків Державного бюджету.
 
936. 2. Функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють:
 
-826- Мельник П.В.
Частину другу статті 139 (щодо головних розпорядників бюджетних коштів) виключити.
 
Відхилено   2. Функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють:
 
937. 1) суди загальної юрисдикції;
 
   1) суди загальної юрисдикції;
 
938. 2) Конституційний Суд України;
 
   2) Конституційний Суд України;
 
939. 3) Державна судова адміністрація України - щодо фінансового забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, органів суддівського самоврядування, Національної школи суддів України.
 
-827- Кабінет Міністрів України
Частину другу статті 139 викласти в такій редакції
"2. Функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють:
1)Верховний Суд України, Конституційний Суд України, вищі спеціалізовані суди - щодо фінансового забезпечення діяльності цих судових установ;
2)Державна судова адміністрація України - щодо фінансового забезпечення діяльності всіх інших судів загальної юрисдикції, діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, органів суддівського самоврядування, Національної школи суддів України та державної судової адміністрації.".
 
Відхилено   3) Державна судова адміністрація України - щодо фінансового забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, органів суддівського самоврядування, Школи суддів України.
 
940. 3. Видатки на утримання судів у Державному бюджеті України визначаються окремим рядком щодо:
 
-828- Кабінет Міністрів України
Частину третю статті 139 викласти в такій редакції
"3. Видатки на утримання судів у Державному бюджеті України визначаються окремим рядком щодо Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, а також в цілому за кожним видом та спеціалізацією щодо місцевих та апеляційних судів.
Видатки кожного місцевого та апеляційного суду всіх видів та спеціалізації, організаційне забезпечення діяльності яких здійснює Державна судова адміністрація України, визначаються у Державному бюджеті України в окремому додатку.".
 
Відхилено   3. Видатки на утримання судів у Державному бюджеті України визначаються окремим рядком щодо:
 
941. 1) кожного суду загальної юрисдикції;
 
   1) кожного суду загальної юрисдикції;
 
942. 2) Конституційного Суду України.
 
   2) Конституційного Суду України.
 
943. 4. Видатки на утримання судів у Державному бюджеті України не можуть бути скорочені в поточному фінансовому році.
 
-829- Кармазін Ю.А.
Частини 4-6 статті 139 викласти в такій редакції:
"4. Судова адміністрація України розробляє і затверджує за згодою із Ради суддів України єдині нормативи фінансового забезпечення судів загальної юрисдикції. Нормативи доводяться до кожного суду і повинні переглядатися не рідше одного разу на три роки. Кошторис витрат на утримання кожного суду затверджується на підставі зазначених нормативів.
5. Відповідальність за фінансове забезпечення діяльності кожного суду згідно з затвердженими нормативами покладається на Судову адміністрацію України. Контроль за додержанням вимог цього Закону щодо фінансування судів здійснює Рада суддів України, а також органи державної влади, визначені законом.
6. Особливості підготовки і розгляду проекту закону про Державний бюджет України в частині фінансування судів, інших органів та установ судової системи визначаються Бюджетним кодексом України.".
 
Відхилено      
944. 5. Контроль за додержанням вимог цього Закону щодо фінансування судів здійснюється у порядку, встановленому законом.
 
   5. Контроль за додержанням вимог цього Закону щодо фінансування судів здійснюється у порядку, встановленому законом.
 
945. 6. Особливості підготовки і розгляду проекту закону про Державний бюджет України в частині фінансування судів, інших органів та установ судової системи визначаються законом.
 
-830- Колесніченко В.В.
Статтю 139 викласти в такій редакції:
"Стаття 139. Засади фінансування судів
1. Фінансування всіх судів в Україні здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
2. Функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють:
1) Верховний Суд України, Конституційний Суд України, вищі спеціалізовані суди - щодо фінансового забезпечення діяльності цих судових установ;
2) Державна судова адміністрація України - щодо фінансового забезпечення діяльності всіх інших судів загальної юрисдикції, а також Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, органів суддівського самоврядування, Національної школи суддів України та державної судової адміністрації.
3. Видатки на утримання судів у Державному бюджеті України визначаються окремим рядком щодо Конституційного Суду України, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, а також в цілому за кожним видом та спеціалізацією щодо місцевих та апеляційних судів.
Видатки кожного місцевого та апеляційного суду всіх видів та спеціалізації, організаційне забезпечення діяльності яких здійснює Державна судова адміністрація України, визначаються у Державному бюджеті України в окремому додатку.
4. Видатки на утримання судів у Державному бюджеті України не можуть бути скорочені в поточному фінансовому році.
5. Державна судова адміністрація України розробляє і затверджує за погодженням з Радою суддів України єдині нормативи фінансового забезпечення судів загальної юрисдикції. Нормативи доводяться до кожного суду і повинні переглядатися не рідше одного разу на три роки. Кошторис витрат на утримання кожного суду затверджується на підставі зазначених нормативів.
6. Відповідальність за фінансове забезпечення діяльності судів кожного суду згідно з затвердженими нормативами покладається на Державну судову адміністрацію України.
7. Контроль за додержанням вимог цього Закону щодо фінансування судів здійснюється у порядку, встановленому законом.
8. Особливості підготовки і розгляду проекту закону про Державний бюджет України в частині фінансування судів, інших органів та установ судової системи визначаються законом."
 
Відхилено   6. Особливості підготовки і розгляду проекту закону про Державний бюджет України в частині фінансування судів, інших органів та установ судової системи визначаються законом.
 
946. Стаття 140. Порядок фінансування судів
 
   Стаття 140. Порядок фінансування судів
 
947. 1. Суди загальної юрисдикції фінансуються на підставі кошторисів і помісячних розписів видатків, затверджених відповідно до вимог цього Закону, у межах річної суми видатків, передбачених Державним бюджетом України на поточний фінансовий рік, у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.
 
-831- Кармазін Ю.А.
Статтю 140 викласти в такій редакції:
"Стаття 140. Порядок фінансування судів
1. Суди загальної юрисдикції фінансуються на підставі кошторисів і помісячних розписів видатків, затверджених відповідно до вимог цього Закону, у межах річної суми видатків, передбачених Державним бюджетом України на поточний фінансовий рік, у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.
2. Видатки на утримання судів не пізніше 10 числа кожного місяця перераховуються органами Державного казначейства України на рахунки Судової адміністрації України та її територіальних управлінь для фінансування органів та установ, передбачених пунктом 2 частини другої статті 139 цього Закону.
3. У разі якщо Державний бюджет України на поточний фінансовий рік не прийнято, суди фінансуються у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.
4. Місцеві, апеляційні, вищі спеціалізовані суди та Верховний Суд України мають печатки із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням. Суд як юридичну особу представляє голова суду.
5. Матеріально-технічне забезпечення місцевих судів покладається на територіальні управління Судової адміністрації України і здійснюється в межах кошторису на утримання відповідного суду.
6. Суди та інші установи судової влади, що мають статус юридичної особи, забезпечують поточні потреби своєї діяльності самостійно або на підставі окремих замовлень через Судову адміністрацію України та її територіальні управління. Витрати на капітальний ремонт, реконструкцію та будівництво нових приміщень судів та установ судової влади, а також інші капітальні витрати здійснюються через Судову адміністрацію України та її територіальні управління.".
 
Відхилено   1. Суди загальної юрисдикції фінансуються згідно з кошторисами і щомісячними розписами видатків, затвердженими відповідно до вимог цього Закону, у межах річної суми видатків, передбачених Державним бюджетом України на поточний фінансовий рік, у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.
 
948. Стаття 141. Матеріальне, побутове забезпечення та соціальний захист працівників судової системи
 
   Стаття 141. Матеріальне, побутове забезпечення та соціальний захист працівників судової системи
 
949. 1. Розмір заробітної плати працівників апаратів судів, Державної судової адміністрації України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, їх побутове забезпечення і рівень соціального захисту визначаються законом і не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців органів законодавчої та виконавчої влади.
 
-832- Кабінет Міністрів України
Частину першу статті 141 викласти в такій редакції:
"1. Розмір заробітної плати працівників апаратів судів, Державної судової адміністрації України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, їх побутове забезпечення і рівень соціального захисту визначаються Кабінетом Міністрів України.
Розмір заробітної плати працівників апаратів судів, Державної судової адміністрації України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не може бути меншим, ніж у відповідних категорій державних службовців органів виконавчої влади.".
 
Відхилено   1. Розмір заробітної плати працівників апаратів судів, Державної судової адміністрації України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Школи суддів України, їхнє побутове забезпечення і рівень соціального захисту визначаються законом і не можуть бути меншими, ніж у відповідних категорій державних службовців органів законодавчої та виконавчої влади.
 
    -833- Колесніченко В.В.
Частину першу статті 141 викласти в такій редакції:
"1. Розмір заробітної плати працівників апаратів судів, Державної судової адміністрації України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, їх побутове забезпечення і рівень соціального захисту визначаються Кабінетом Міністрів України.
Розмір заробітної плати працівників апаратів судів, Державної судової адміністрації України та її териториальних управлінь, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не може бути меншим, ніж у відповідних категорій державних службовців органів виконавчої влади."
 
Відхилено    
950. 2. Головні розпорядники коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють видатки на поховання та увічнення пам'яті суддів, у тому числі суддів у відставці.
 
-834- Кабінет Міністрів України
Частину другу статті 141 викласти в такій редакції:
"Головні розпорядники коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють видатки на поховання та увічнення пам'яті суддів, які пропрацювали на посаді судді не менше 30 років.".
 
Відхилено   2. Головні розпорядники коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснюють видатки на поховання та увічнення пам'яті суддів, у тому числі суддів у відставці.
 
951. 3. У кошторисах судів загальної юрисдикції та Конституційного Суду України передбачаються кошти на представницькі витрати.
 
   3. У кошторисах судів загальної юрисдикції та Конституційного Суду України передбачаються кошти на представницькі витрати.
 
952. Глава 2. Державна судова адміністрація України
 
-835- Кармазін Ю.А.
Змінити назву глави 2 на "Глава 2. Судова адміністрація України" і зробити відповідні зміни по тексту закону. Це адміністрація судової гілки влади, а не виконавчої влади, яка контролюватиме судову владу.
 
Відхилено   Глава 2. Державна судова адміністрація України
 
953. Стаття 142. Статус Державної судової адміністрації України
 
   Стаття 142. Статус Державної судової адміністрації України
 
954. 1. Державна судова адміністрація України здійснює організаційне забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом.
 
-836- Келестин В.В.
В статтю 142 внести такі зміни:
Частину першу викласти у такій редакції:
"1. Державна судова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що здійснює організаційне забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом.";
 
Відхилено   1. Державна судова адміністрація України здійснює організаційне забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом.
 
955. 2. Державна судова адміністрація України підзвітна з’їзду суддів України.
 
   2. Державна судова адміністрація України підзвітна з’їзду суддів України.
 
956. 3. Територіальні управління Державної судової адміністрації України утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
 
   3. Територіальні управління Державної судової адміністрації України утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
 
957. 4. Посадові особи Державної судової адміністрації України, її територіальних управлінь є державними службовцями.
 
   4. Посадові особи Державної судової адміністрації України, її територіальних управлінь є державними службовцями.
 
958. 5. Державна судова адміністрація України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
   5. Державна судова адміністрація України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
959. 6. Положення про Державну судову адміністрацію України затверджується Радою суддів України.
 
-837- Келестин В.В.
Частину шосту викласти у такій редакції
"6. Положення про Державну судову адміністрацію України затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з Радою суддів України.".
 
Відхилено   6. Положення про Державну судову адміністрацію України затверджується Радою суддів України.
 
    -838- Кармазін Ю.А.
Статтю 142 викласти в такій редакції:
"Стаття 142. Статус Судової адміністрації України
1. Судова адміністрація України є органом влади, призначенням якого є забезпечення належних умов функціонування судів загальної юрисдикції і діяльності їх суддів (крім Верховного Суду України), Кваліфікаційної комісії суддів України, Дисциплінарної палати суддів України, органів суддівського самоврядування, Національної школи суддів України, а також інших органів та установ судової системи відповідно до цього Закону. Судова адміністрація України підконтрольна і підзвітна Раді суддів України.
2. Територіальні управління Судової адміністрації України утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
3. Посадові особи Судової адміністрації України, її територіальних управлінь та апаратів судів є державними службовцями.
4. Судова адміністрація України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс та рахунки в установах банку.
5. Положення про Судову адміністрацію України затверджується Радою суддів України.".
 
Відхилено    
960. Стаття 143. Повноваження Державної судової адміністрації України
 
   Стаття 143. Повноваження Державної судової адміністрації України
 
961. 1. Державна судова адміністрація України:
 
   1. Державна судова адміністрація України:
 
962. 1) представляє суди у відносинах із Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік у межах повноважень, визначених цим Законом;
 
-839- Толстенко В.Л.
Пункт 1 ч. 1 ст. 143 викласти у такій редакції:
1) разом з головами Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів представляє суди у відносинах із Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України під час підготовки проекту Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік у межах повноважень, визначених цим Законом;
 
Відхилено   1) представляє суди у відносинах із Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік у межах повноважень, визначених цим Законом;
 
963. 2) забезпечує належні умови діяльності судів загальної юрисдикції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України та органів суддівського самоврядування в межах повноважень, визначених цим Законом;
 
-840- Толстенко В.Л.
Пункт 3 ч. 1 ст. 143 виключити.
 
Відхилено   2) забезпечує належні умови діяльності судів загальної юрисдикції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Школи суддів України та органів суддівського самоврядування в межах повноважень, визначених цим Законом;
 
964. 3) вивчає практику організації діяльності судів, розробляє і вносить у встановленому порядку пропозиції щодо її вдосконалення;
 
   3) вивчає практику організації діяльності судів, розробляє і вносить у встановленому порядку пропозиції щодо її вдосконалення;
 
965. 4) вивчає кадрові питання апарату судів, прогнозує потребу у спеціалістах, здійснює замовлення на підготовку відповідних спеціалістів;
 
   4) вивчає кадрові питання апарату судів, прогнозує потребу у спеціалістах, здійснює замовлення на підготовку відповідних спеціалістів;
 
966. 5) забезпечує необхідні умови для підвищення кваліфікації працівників апарату судів, створює систему підвищення кваліфікації;
 
   5) забезпечує необхідні умови для підвищення кваліфікації працівників апарату судів, створює систему підвищення кваліфікації;
 
967. 6) організовує роботу з ведення судової статистики, діловодства та архіву; контролює стан діловодства в судах загальної юрисдикції;
 
   6) організовує роботу з ведення судової статистики, діловодства та архіву; контролює стан діловодства у судах загальної юрисдикції;
 
968. 7) готує матеріали для формування пропозицій щодо бюджету судів;
 
-841- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
п. 7 ст. 143 викласти у такій редакції: "за поданням судів готує матеріали для формування пропозицій щодо бюджету судів".
 
Відхилено   7) готує матеріали для формування пропозицій щодо бюджету судів;
 
969. 8) організовує комп'ютеризацію судів для здійснення судочинства, діловодства, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності та забезпечення функціонування автоматизованої системи документообігу в судах; забезпечує суди необхідними технічними засобами фіксування судового процесу в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на фінансування відповідних судів;
 
   8) організовує комп'ютеризацію судів для здійснення судочинства, діловодства, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності та забезпечення функціонування автоматизованої системи документообігу в судах; забезпечує суди необхідними технічними засобами фіксування судового процесу в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на фінансування відповідних судів;
 
970. 9) забезпечує функціонування автоматизованої системи визначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
   9) забезпечує функціонування автоматизованої системи визначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
971. 10) організовує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень та Реєстру електронних адрес органів державної влади, їх посадових та службових осіб;
 
-842- Келестин В.В.
В статтю 143 внести такі зміни:
пункт десятий та тринадцятий викласти у такій редакції:
"10) забезпечує належне функціонування Єдиного державного реєстру судових рішень та Реєстру електронних адрес органів державної влади, їх посадових та службових осіб";
 
Враховано частково   10) забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень та Реєстру електронних адрес органів державної влади, їх посадових та службових осіб;
 
972. 11) взаємодіє з відповідними органами та установами, в тому числі інших держав, з метою вдосконалення організаційного забезпечення діяльності судів;
 
   11) взаємодіє з відповідними органами та установами, в тому числі інших держав, з метою вдосконалення організаційного забезпечення діяльності судів;
 
973. 12) організовує діяльність служби судових розпорядників;
 
   12) організовує діяльність служби судових розпорядників;
 
974. 13) затверджує положення про бібліотеку суду;
 
-843- Келестин В.В.
"13) створює та забезпечує належне функціонування Єдиної судової інформаційної системи України;".
 
Враховано частково   13) затверджує положення про бібліотеку суду;
 
975. 14) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
-844- Колесніченко В.В.
Частину першу статті 143 викласти в такій редакції:
"1. Державна судова адміністрація України:
1) представляє суди у відносинах із Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік та з інших питань функціонування органів судової системи у межах повноважень, визначених цим Законом;
2) забезпечує належні умови діяльності судів загальної юрисдикції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України та органів суддівського самоврядування в межах повноважень, визначених цим Законом;
3) вивчає практику організації діяльності судів, розробляє і вносить у встановленому порядку пропозиції щодо її вдосконалення;
4) вивчає кадрові питання апарату судів, здійснює перевірку роботи з кадрами суддів, прогнозує потребу у спеціалістах, здійснює замовлення на підготовку відповідних спеціалістів;
5) забезпечує необхідні умови для підвищення кваліфікації працівників апарату судів, створює систему підвищення кваліфікації;
6) організовує роботу з ведення судової статистики, діловодства та архіву; контролює стан діловодства в судах загальної юрисдикції;
7) готує матеріали для формування пропозицій щодо бюджету судів та погоджує їх з Радою суддів України;
8) забезпечує комп'ютеризацію судів для здійснення судочинства, діловодства, інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності та забезпечення функціонування автоматизованої системи документообігу в судах; забезпечує суди необхідними технічними засобами фіксування судового процесу в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на фінансування відповідних судів;
9) забезпечує функціонування автоматизованої системи визначення члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
10) забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень та Реєстру електронних адрес органів державної влади, їх посадових та службових осіб;
11) взаємодіє з відповідними органами та установами, в тому числі інших держав, з метою вдосконалення організаційного забезпечення діяльності судів;
12) організовує діяльність служби судових розпорядників;
13) затверджує положення про бібліотеку суду;
14) за погодженням з Радою суддів України розробляє і затверджує нормативи навантаження суддів у судах усіх рівнів та виробляє пропозиції щодо кількості суддів у відповідних судах;
15) виконує функції головного розпорядника бюджетних коштів у випадках, передбачених цим Законом, здійснює заходи щодо фінансування органів судової влади та контролює витрачання ними бюджетних коштів;
16) здійснює виконання державних програм щодо забезпечення судів загальної юрисдикції належним приміщенням, інформатизації, безпеки судів та суддів;
17) веде статистичний і персональний облік даних про кадри судів та надає відповідну інформацію Вищій кваліфікаційній комісії України;
18) приймає участь у підготовці матеріалів щодо призначення суддів в порядку, встановленому цим Законом;
19) організовує проходження навчальної практики в судових установах;
20) здійснює інші повноваження, визначені законом."
 
Відхилено   14) здійснює інші повноваження, визначені законом.
 
    -845- Кармазін Ю.А.
Статтю 143 викласти в такій редакції:
"Стаття 143. Повноваження Судової адміністрації України
1. Судова адміністрація України:
1) забезпечує належні умови функціонування судів загальної юрисдикції і діяльності їх суддів (крім Верховного Суду України), Кваліфікаційної комісії суддів України, Дисциплінарної палати суддів України, органів суддівського самоврядування, Національної школи суддів України, а також інших органів та установ судової системи;
2) вивчає практику організації діяльності судів, розробляє і вносить у встановленому порядку пропозиції щодо її вдосконалення;
3) вивчає кадрові питання апарату судів, прогнозує необхідну потребу у спеціалістах, здійснює замовлення на підготовку відповідних спеціалістів;
4) технічно забезпечує ведення статистичного і персонального обліку даних про кадри суддівського корпусу;
5) забезпечує необхідні умови для підвищення кваліфікації суддів і працівників апарату судів, створює систему підвищення кваліфікації;
6) організовує проходження студентами вищих навчальних закладів навчальної практики в судах і розробляє відповідні програми;
7) організовує роботу з ведення судової статистики, діловодства та архіву; контролює стан діловодства в судах загальної юрисдикції;
8) готує матеріали для формування пропозицій щодо бюджету судів та здійснює заходи щодо їх фінансування відповідно до цього Закону;
9) виконує функції головного розпорядника бюджетних коштів у випадках, передбачених цим Законом;
10) здійснює матеріальне і соціальне забезпечення суддів, у тому числі суддів у відставці, а також працівників апарату судів;
11) забезпечує медичне обслуговування і санаторно-курортне лікування суддів та працівників апарату судів, вживає заходів щодо забезпечення їх благоустроєним житлом;
12) забезпечує охорону судів та безпеку суддів у взаємодії з органами суддівського самоврядування, судами, правоохоронними органами;
13) організовує та фінансує будівництво і ремонт будинків та приміщень судів, а також забезпечує їх технічне оснащення;
14) організовує комп'ютеризацію судів для здійснення судочинства, діловодства та інформаційно-нормативного забезпечення судової діяльності, функціонування офіційних веб-сайтів судів; забезпечує суди необхідними технічними засобами фіксування судового процесу;
15) забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень;
16) забезпечує фінансування судових витрат, які відповідно до закону здійснюються за рахунок Державного бюджету України;
17) здійснює зв'язки з відповідними органами та установами, в тому числі інших держав, з метою вдосконалення організаційного забезпечення діяльності судів;
18) сприяє Раді суддів України у визначенні нормативів навантаження суддів у судах усіх рівнів та виробленні пропозицій щодо кількості суддів у відповідних судах;
19) здійснює інші повноваження, визначені законом.
2. Судова адміністрація України здійснює свої повноваження відповідно до Конституції України, цього та інших законів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів, положення про Судову адміністрацію, рішень з'їзду суддів України та Ради суддів України.".
 
Відхилено    
976. Стаття 144. Голова Державної судової адміністрації України
 
   Стаття 144. Голова Державної судової адміністрації України
 
977. 1. Державну судову адміністрацію України очолює Голова Державної судової адміністрації України.
 
   1. Державну судову адміністрацію України очолює Голова Державної судової адміністрації України.
 
978. 2. Голова Державної судової адміністрації України призначається на посаду і звільняється з посади Радою суддів України.
 
-846- Келестин В.В.
У частині другій статті 144 після слова "посади" додати слова "Кабінетом Міністрів України за погодженням з ".
 
Відхилено   2. Голова Державної судової адміністрації України призначається на посаду і звільняється з посади Радою суддів України.
 
    -847- Бабурін О.В.
Частину 2 ст. 144 після слів "суддів України" доповнити словами "за поданням Голови Верховного Суду України".
 
Відхилено    
979. 3. Голова Державної судової адміністрації України не має права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої діяльності у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради господарської організації, що має на меті одержання прибутку.
 
   3. Голова Державної судової адміністрації України не має права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової і творчої діяльності у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради господарської організації, що має на меті одержання прибутку.
 
980. 4. Голова Державної судової адміністрації України:
 
   4. Голова Державної судової адміністрації України:
 
981. 1) керує діяльністю Державної судової адміністрації України, несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань;
 
   1) керує діяльністю Державної судової адміністрації України, несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань;
 
982. 2) організовує роботу Державної судової адміністрації України;
 
   2) організовує роботу Державної судової адміністрації України;
 
983. 3) призначає на посади за результатами проведеного державною судовою адміністрацією відповідно до законодавства про державну службу конкурсного добору та звільняє з посад працівників Державної судової адміністрації України, керівників апаратів апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів та Верховного Суду України, а також їх заступників за поданням голови відповідного суду;
 
-848- Мойсик В.Р.
У статті 144 проекту у пункті 3 частини четвертої слова "керівників апаратів апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів та Верховного Суду України, а також їх заступників за поданням голови відповідного суду" виключити;
 
Відхилено   3) призначає на посади за результатами проведеного Державною судовою адміністрацією України відповідно до законодавства про державну службу конкурсного добору та звільняє з посад працівників Державної судової адміністрації України; за поданням голови відповідного суду призначає на посади керівників апаратів апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, Верховного Суду України, їх заступників та звільняє їх з цих посад;
 
    -849- Швець В.Д.
У пункті 3 частини четвертої слова "керівників апаратів апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів та Верховного Суду України, а також їх заступників за поданням голови відповідного суду" виключити;
 
Відхилено    
    -850- Кармазін Ю.А.
Пункт 3 частини 4 статті 144 викласти в такій редакції:
"3) призначає на посади за результатами проведеного державною судовою адміністрацією відповідно до законодавства про державну службу конкурсного добору та звільняє з посад працівників Державної судової адміністрації України, а також за погодженням із відповідною радою суддів начальників територіальних управлінь Судової адміністрації України та їхніх заступників; керівників апаратів апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів та Верховного Суду України, а також їх заступників;".
 
Відхилено    
984. 4) призначає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
-851- Мойсик В.Р.
Пункти 4-6 частини четвертої виключити;
 
Відхилено   4) призначає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
 
    -852- Швець В.Д.
Пункти 4-6 частини четвертої виключити;
 
Відхилено    
    -853- Задирко Г.О.
Пункт 4 частини четвертої сататті 144 Закону виключити.
 
Відхилено    
    -854- Кармазін Ю.А.
Вилучити пункт 4 частини 1 статті 144
"4) призначає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;", оскільки чиновник не повинен призначати чиновника, який буде вирішувати питання кваліфікації його керівників з судової гілки влади.
 
Відхилено    
985. 5) застосовує до керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників та працівників апаратів цих судів заохочення або накладає дисциплінарні стягнення відповідно до закону;
 
-855- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Пункт 3 частини четвертої статті 144 викласти в такій редакції:
"3) призначає на посади за результатами проведеного державною судовою адміністрацією відповідно до законодавства про державну службу конкурсного добору та звільняє з посад працівників Державної судової адміністрації України; за поданням голови відповідного суду призначає на посади керівників апаратів апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, Верховного Суду України, їх заступників та звільняє їх з цих посад;"
У пункті 5 перед слоом "застосовує" доповнити словами "за поданням голови відповідного суду"; слова "та працівників апаратів цих судів" вилучити;
 
Враховано   5) за поданням голови відповідного суду застосовує до керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників заохочення або накладає дисциплінарні стягнення відповідно до закону;
 
    -856- Толстенко В.Л.
Пункти 5 та 6 ч. 4 ст. 144 виключити.
 
Відхилено    
986. 6) присвоює керівникам апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступникам та працівникам апарату цих судів ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу;
 
-857- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У пункті 6 слова "та працівників апаратів цих судів" вилучити;
 
Враховано   6) присвоює керівникам апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступникам ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу;
 
987. 7) затверджує положення про територіальні управління Державної судової адміністрації України та визначає службові обов'язки працівників Державної судової адміністрації України;
 
   7) затверджує положення про територіальні управління Державної судової адміністрації України та визначає службові обов'язки працівників Державної судової адміністрації України;
 
988. 8) встановлює посадові оклади працівників Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь, присвоює їм ранги державного службовця відповідно до закону, застосовує заохочення та накладає дисциплінарні стягнення відповідно до законодавства;
 
   8) встановлює посадові оклади працівників Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь, присвоює їм ранги державного службовця відповідно до закону, застосовує заохочення та накладає дисциплінарні стягнення відповідно до законодавства;
 
989. 9) інформує про діяльність Державної судової адміністрації України з’їзд суддів України та Раду суддів України;
 
-858- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Пункт 9 викласти в такій редакції:
"9) звітує про діяльність Державної судової адміністрації України перед з’їздом суддів України, інформує про діяльність Державної судової адміністрації України Раду суддів України та конференції суддів щодо питань організаційно-матеріального забезпечення діяльності відповідної судової спеціалізації;"
 
Враховано   9) звітує про діяльність Державної судової адміністрації України перед з’їздом суддів України, інформує про діяльність Державної судової адміністрації України Раду суддів України та конференції суддів щодо питань організаційно-матеріального забезпечення діяльності відповідної судової спеціалізації;
 
990. 10) бере участь у підготовці пропозицій до проекту Державного бюджету України щодо фінансування судової влади;
 
   10) бере участь у підготовці пропозицій до проекту Державного бюджету України щодо фінансування судової влади;
 
991. 11) здійснює інші передбачені законом повноваження.
 
   11) здійснює інші передбачені законом повноваження.
 
992. 5. Голова Державної судової адміністрації України з питань, що належать до його повноважень, видає накази.
 
   5. Голова Державної судової адміністрації України з питань, що належать до його повноважень, видає накази.
 
993. 6. Голова Державної судової адміністрації України має заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади Радою суддів України за поданням Голови Державної судової адміністрації України. Заступники Голови Державної судової адміністрації України виконують функції, визначені Головою Державної судової адміністрації України.
 
-859- Келестин В.В.
У частині шостій статті 144 після слова "посади" додати слова "Кабінетом Міністрів України за погодженням з ".
 
Відхилено   6. Голова Державної судової адміністрації України має заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади Радою суддів України за поданням Голови Державної судової адміністрації України. Заступники Голови Державної судової адміністрації України виконують функції, визначені Головою Державної судової адміністрації України.
 
994. Стаття 145. Територіальні управління Державної судової адміністрації України
 
   Стаття 145. Територіальні управління Державної судової адміністрації України
 
995. 1. Територіальні управління Державної судової адміністрації України є територіальними органами Державної судової адміністрації України.
 
   1. Територіальні управління Державної судової адміністрації України є територіальними органами Державної судової адміністрації України.
 
996. 2. Територіальне управління Державної судової адміністрації України очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою Державної судової адміністрації України.
 
-860- Мойсик В.Р.
У статті 145 проекту частину другу доповнити словами "за погодженням з Радою суддів України";
 
Відхилено   2. Територіальне управління Державної судової адміністрації України очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою Державної судової адміністрації України.
 
    -861- Швець В.Д.
Частину другу доповнити словами "за погодженням з Радою суддів України";
 
Відхилено    
997. 3. Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України за результатами проведеного державною судовою адміністрацією відповідно до законодавства про державну службу конкурсного добору призначає за поданням голови місцевого суду керівника апарату місцевого суду, його заступника, застосовує до них та працівників апарату місцевого суду заохочення або накладає дисциплінарні стягнення відповідно до законодавства; присвоює керівнику апарату місцевого суду, його заступнику та працівникам апарату ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу.
 
-862- Мойсик В.Р.
Частину третю виключити;
У зв’язку з цим частини четверту-шосту вважати частинами третьою-п’ятою.
 
Відхилено   3. Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови місцевого суду призначає на посаду керівника апарату місцевого суду, заступника керівника апарату місцевого суду та звільняє їх з посади, за поданням голови місцевого суду застосовує до них заохочення або накладає дисциплінарні стягнення відповідно до законодавства; присвоює керівнику апарату місцевого суду, його заступнику ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу.
 
    -863- Швець В.Д.
Частину третю виключити;
У зв'язку з цим частини четверту-шосту вважати частинами третьою-п'ятою.
 
Відхилено    
    -864- Толстенко В.Л.
Частину 3 ст .145 виключити.
 
Відхилено    
    -865- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину третю статті 145:
"3. Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України призначає на посаду за поданням голови місцевого суду керівника апарату місцевого суду, заступника керівника апарату місцевого суду та звільняє їх з посади; за поданням голови місцевого суду застосовує до них заохочення або накладає дисциплінарні стягнення відповідно до законодавства; присвоює керівнику апарату місцевого суду, його заступнику ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу."
 
Враховано    
998. 4. Структура і штатний розпис територіального управління Державної судової адміністрації України затверджуються Головою Державної судової адміністрації України за поданням начальника територіального управління Державної судової адміністрації України.
 
   4. Структура і штатний розпис територіального управління Державної судової адміністрації України затверджуються Головою Державної судової адміністрації України за поданням начальника територіального управління Державної судової адміністрації України.
 
999. 5. Територіальне управління Державної судової адміністрації України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс і рахунки в органах Державного казначейства України.
 
   5. Територіальне управління Державної судової адміністрації України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс і рахунки в органах Державного казначейства України.
 
1000. 6. Територіальні управління Державної судової адміністрації України здійснюють свою діяльність на основі положення про них, яке затверджується Головою Державної судової адміністрації України.
 
   6. Територіальні управління Державної судової адміністрації України здійснюють свою діяльність на основі положення про них, що затверджується Головою Державної судової адміністрації України.
 
1001. Глава 3. Апарати судів
 
      
1002. Стаття 146. Апарат суду
 
      
1003. 1. Організаційне забезпечення роботи суду здійснюється його апаратом, який очолює керівник апарату.
 
      
1004. 2. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу, інформує збори суддів про свою діяльність. Збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду, що тягне за собою звільнення його з посади.
 
-866- Стецьків Т.С.
Частину другу статті 146 після слів „Керівник апарату суду" доповнити словами „представляє суд як юридичну особу".
 
Відхилено      
    -867- Стецьків Т.С.
Частину другу статті 146 викласти у такій редакції:
„3. Керівника апарату місцевого суду, його заступника призначає на посаду та звільняє з посади начальник відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України за результатами конкурсу і погодженням з головою місцевого суду, а керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників – Голова Державної судової адміністрації України за результатами конкурсу і погодженням з головою відповідного суду".
 
Відхилено    
    -868- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 146 викласти в такій редакції:
"2. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу та офіційного веб-сайту суду, інформує збори суддів про свою діяльність. Збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду, що тягне за собою звільнення його з посади.".
 
Відхилено    
1005. 3. Керівника апарату місцевого суду, його заступника призначає на посаду та звільняє з посади начальник відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови місцевого суду, а керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників - Голова Державної судової адміністрації України за поданням голови відповідного суду.
 
-869- Мойсик В.Р.
У статті 146 проекту частини третю-четверту викласти у такій редакції:
"3. Керівника, заступника керівника та працівників апарату суду, призначає на посаду та звільняє з посади голова відповідного суду.
Добір працівників апарату суду здійснюється на конкурсній основі."
 
Відхилено      
    -870- Швець В.Д.
Частини третю-четверту викласти у такій редакції:
"3. Керівника, заступника керівника та працівників апарату суду, призначає на посаду та звільняє з посади голова відповідного суду.
4. Добір працівників апарату суду здійснюється на конкурсній основі."
 
Відхилено    
    -871- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 146 викласти в такій редакції:
"3. Керівника апарату місцевого суду, його заступника призначає на посаду та звільняє з посади начальник відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням відповідної ради суддів, а керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників – Голова Державної судової адміністрації України за поданням відповідної ради суддів.".
 
Відхилено    
    -872- Толстенко В.Л.
Частину 3 ст. 146 викласти у такій редакції:
3. Керівника апарату суду, його заступників призначає на посади та звільняє з посад голова відповідного суду.
 
Відхилено    
1006. 4. Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду. Добір працівників апарату суду здійснюється на конкурсній основі.
 
-873- Толстенко В.Л.
В частині 4 ст. 146 слова "Керівник апарату" змінити словами "Голова відповідного".
 
Відхилено      
    -874- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 146 викласти в такій редакції:
"4. Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду. Добір працівників апарату суду здійснюється на конкурсній основі у порядку визначеному Законом України "Про державну службу", хоча бажано встановити в окремій статті загальні норми щодо таємного голосування шляхом подання бюлетенів, конкурсності, у порядку визначеному Законом України "Про державну службу", несумісності зайняття адміністративних посад і посад в радах суддів.
 
Відхилено    
1007. 5. Правовий статус працівників апарату суду визначається Законом України "Про державну службу". За умовами оплати праці, матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного та транспортного забезпечення працівники апарату суду прирівнюються до відповідних категорій працівників апаратів центральних або місцевих органів виконавчої влади.
 
-875- Кабінет Міністрів України
Частину п’яту статті 146 викласти в такій редакції:
"5. Правовий статус працівників апарату суду визначається Законом України "Про державну службу".
Умови оплати праці, матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного та транспортного забезпечення працівників апарату суду визначаються на засадах, що визначені для відповідної категорії працівників апаратів центральних та місцевих органів виконавчої влади.".
 
Відхилено      
1008. 6. Структура і штатна чисельність апаратів місцевих судів затверджуються відповідним територіальним управлінням Державної судової адміністрації України, апаратів апеляційних і вищих судів - Державною судовою адміністрацією України за погодженням із головою суду, в межах видатків на утримання відповідного суду.
 
-876- Ківалов С.В.
У частині шостій статті 146 проекту слова "і вищих судів" слід виключити; після слів "відповідним територіальним управлінням Державної судової адміністрації України" доповнити словами "за погодженням із головою суду".
 
Враховано редакційно      
    -877- Толстенко В.Л.
Частину 6 ст. 146 викласти у такій редакції:
6. Структура і штатна чисельність апаратів місцевих судів затверджуються головою суду, апаратів і вищих судів – президією відповідного суду за поданням голови відповідного суду, в межах видатків на утримання відповідного суду.
 
Відхилено    
1009. 8. В апаратах судів загальної юрисдикції можуть створюватися відділи, що здійснюють свої функції на підставі положення про відповідний відділ, затвердженого керівником апарату відповідного суду.
 
-878- Толстенко В.Л.
Частину 8 ст. 146 викласти у такій редакції:
8. В апаратах місцевих та апеляційних судів можуть утворюватися відділи, а в апаратах Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів – відділи та управління, що здійснюють свої функції на підставі положення про відповідний структурний підрозділ, затвердженого в установленому цим Законом порядку.
 
Відхилено      
1010. 9. До штату апарату судів входять також помічники суддів та судові розпорядники. Помічники суддів, наукові консультанти повинні мати вищу юридичну освіту. Помічники суддів Верховного Суду України повинні також мати стаж роботи в галузі права не менше трьох років.
 
-879- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Статтю 146 викласти в такій редакції:
" Стаття 146. Апарат суду
1. Організаційне забезпечення роботи суду здійснюється його апаратом, який очолює керівник апарату.
2. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу, інформує збори суддів про свою діяльність. Збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду, що тягне за собою звільнення його з посади.
3. Керівника апарату місцевого суду, його заступника призначає на посаду та звільняє з посади начальник відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови місцевого суду, а керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників – Голова Державної судової адміністрації України за поданням голови відповідного суду.
4. Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення. Добір працівників апарату суду здійснюється на конкурсній основі.
5. Правовий статус працівників апарату суду визначається Законом України "Про державну службу". Умови оплати праці, матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного та транспортного забезпечення працівників апарату суду визначаються на засадах, що встановлені для відповідної категорії працівників апаратів центральних та місцевих органів виконавчої влади.
6. Структура і штатна чисельність апаратів місцевих судів за погодженням голови суду затверджуються відповідним територіальним управлінням Державної судової адміністрації України, апаратів апеляційних судів – Державною судовою адміністрацією України за погодженням із головою суду, в межах видатків на утримання відповідного суду.
7. В апаратах судів загальної юрисдикції можуть створюватися управління, відділи, що здійснюють свої функції на підставі положення про відповідне управління, відділ, затвердженого керівником апарату відповідного суду.
8. В апараті суду загальної юрисдикції утворюється канцелярія, яка щоденно протягом робочого часу суду забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до відповідного суду. Канцелярія також виконує інші завдання, визначені положенням, затвердженим керівником апарату відповідного суду.
9. До штату апарату судів загальної юрисдикції входять також, секретарі судового засідання, наукові консультанти та судові розпорядники. Наукові консультанти повинні мати науковий ступень кандидата або доктора юридичних наук."
У зв’язку з чим, пункт 3 частини першої статті 24, пункт 3 частини першої статті 29, пункт 3 частини першої статті 34, пункт 6 частини першої статті 41 після слів "адміністрації України подання" доповнити словами "про призначення на посаду керівника апарату суду, заступника керівника апарату суду та про звільнення їх з посад, а також"
 
Враховано (див.також ст.ст.24, 34, 41)  Стаття 146. Апарат суду
1. Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату.
2. Керівник апарату суду несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування автоматизованої системи документообігу, інформує збори суддів про свою діяльність. Збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду, що тягне за собою звільнення його з посади.
3. Керівника апарату місцевого суду, його заступника призначає на посаду та звільняє з посади начальник відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови місцевого суду, а керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників – Голова Державної судової адміністрації України за поданням голови відповідного суду.
4. Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення. Добір працівників апарату суду здійснюється на конкурсній основі.
5. Правовий статус працівників апарату суду визначається Законом України "Про державну службу". Умови оплати праці, матеріально-побутового, медичного, санаторно-курортного і транспортного забезпечення працівників апарату суду визначаються на засадах, що встановлені для відповідної категорії працівників апаратів центральних та місцевих органів виконавчої влади.
6. Структура і штатна чисельність апаратів місцевих судів за погодженням з головою суду затверджуються відповідним територіальним управлінням Державної судової адміністрації України, апаратів апеляційних судів – Державною судовою адміністрацією України за погодженням із головою суду, в межах видатків на утримання відповідного суду.
7. В апаратах судів загальної юрисдикції можуть створюватися управління, відділи, що здійснюють свої функції на підставі положення про відповідне управління, відділ, затвердженого керівником апарату відповідного суду.
8. В апараті суду загальної юрисдикції утворюється канцелярія, яка щоденно протягом робочого часу суду забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до відповідного суду. Канцелярія також виконує інші завдання, визначені положенням, затвердженим керівником апарату відповідного суду.
9. До штату апарату судів загальної юрисдикції входять також секретарі судового засідання, наукові консультанти та судові розпорядники. Наукові консультанти повинні мати науковий ступінь кандидата або доктора юридичних наук.
 
1011. Стаття 147. Особливості апаратів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів
 
   Стаття 147. Особливості апаратів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів
 
1012. 1. Організаційне забезпечення діяльності Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду здійснюється апаратом відповідного суду.
 
   1. Організаційне забезпечення діяльності Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду здійснюється апаратом відповідного суду.
 
1013. 2. Положення про апарат, структура і штатний розпис апарату Верховного Суду України, апарату вищого спеціалізованого суду затверджуються зборами суддів відповідного суду за поданням голови відповідного суду.
 
   2. Положення про апарат, структура і штатний розпис апарату Верховного Суду України, апарату вищого спеціалізованого суду затверджуються зборами суддів відповідного суду за поданням голови відповідного суду.
 
1014. 3. Апарат Верховного Суду України очолює керівник апарату. Керівник апарату Верховного Суду України представляє Верховний Суд України як юридичну особу, затверджує штатний розпис і кошторис витрат на утримання Верховного Суду України, положення про структурні підрозділи апарату Верховного Суду України.
 
-880- Толстенко В.Л.
Частини 3 та 4 ст. 147 викласти у такій редакції:
3. Положення про апарат, структура і штатний розпис апарату Верховного Суду України затверджується Головою Верховного Суду України.
4. Положення про апарат, структура і штатний розпис апарату вищого спеціалізованого суду затверджується президією відповідного суду за поданням голови відповідного суду.
 
Відхилено   3. Апарат Верховного Суду України очолює керівник апарату. Керівник апарату Верховного Суду України представляє Верховний Суд України як юридичну особу, затверджує положення про структурні підрозділи апарату Верховного Суду України.
 
    -881- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У статті 147 слова "штатний розпис і кошторис витрат на утримання Верховного Суду України" вилучити.
 
Враховано    
1015. 4. Матеріали, пов'язані з діяльністю Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду зберігаються в архіві відповідного суду.
 
-882- Мойсик В.Р.
Статтю 147 викласти в такій редакції:
"Стаття 147. Апарат Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду
Організаційне забезпечення діяльності Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду здійснюється апаратом відповідного суду.
Положення про апарат, структура і штатний розпис апарату Верховного Суду України затверджується Головою Верховного Суду України за погодженням зі зборами суддів Верховного Суду України.
Матеріали, пов'язані з діяльністю Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду зберігаються в архіві відповідного суду".
 
Відхилено   4. Матеріали, пов'язані з діяльністю Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду зберігаються в архіві відповідного суду.
Стаття 147-1. Помічники суддів судів загальної юрисдикції
1. Кожний суддя суду загальної юрисдикції може мати помічника, правовий статус і умови діяльності якого визначаються цим Законом та положенням про помічника судді, що затверджується Радою суддів України.
2. Помічником судді може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту і вільно володіє державною мовою. Помічники суддів Верховного Суду України повинні також мати стаж роботи в галузі права не менше трьох років.
3. Помічники суддів прикріплюються для кадрового та фінансового обслуговування до апарату відповідного суду, на них поширюється дія Закону України "Про державну службу".
4. Судді самостійно здійснюють добір помічників. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату відповідного суду за поданням судді.
5. Помічники суддів з питань підготовки справ до розгляду підзвітні лише відповідному судді.
6. Період перебування на посаді помічника судді зараховується до трудового стажу за спеціальністю такого помічника.
 
    -883- Швець В.Д.
Статтю 147 викласти в такій редакції:
"Стаття 147. Апарат Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду
1. Організаційне забезпечення діяльності Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду здійснюється апаратом відповідного суду.
2. Положення про апарат, структура і штатний розпис апарату Верховного Суду України затверджується Головою Верховного Суду України за погодженням зі зборами суддів Верховного Суду України.
3. Матеріали, пов'язані з діяльністю Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду зберігаються в архіві відповідного суду".
 
Відхилено    
    -884- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити проект статтею 147-1 такого змісту:
"Стаття 147-1 Помічники суддів судів загальної юрисдикції
1. Кожний суддя суду загальної юрисдикції може мати помічника, правовий статус і умови діяльності якого визначаються цим Законом та Положенням про помічника судді, яке затверджується Радою суддів України.
2. Помічником судді може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту і вільно володіє державною мовою. Помічники суддів Верховного Суду України повинні також мати стаж роботи в галузі права не менше трьох років.
3. Помічники суддів прикріплюються для кадрового та фінансового обслуговування до апарату відповідного суду, на них поширюється дія Закону України "Про державну службу".
4. Судді самостійно здійснюють підбір помічників. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату відповідного суду за поданням судді.
5. Помічники суддів з питань підготовки справ до розгляду підзвітні лише відповідному судді.
6. Період перебування на посаді помічника судді зараховується до трудового стажу за спеціальністю такого помічника."
 
Враховано    
1016. Стаття 148. Бібліотека суду
 
   Стаття 148. Бібліотека суду
 
1017. 1. Для забезпечення судів нормативно-правовими актами, спеціальною науковою літературою, матеріалами судової практики в кожному суді створюється бібліотека суду. Фонди бібліотеки складають друковані видання та комп'ютерні бази даних.
 
-885- Прокопчук Ю.В.
Ч. 1 ст. 148 доповнити реченням такого змісту: "Апарат Верховної Ради України за відповідними зверненнями суддів безкоштовно надає електронну базу "Законодавство".
 
Відхилено   1. Для забезпечення судів нормативно-правовими актами, спеціальною науковою літературою, матеріалами судової практики в кожному суді створюється бібліотека суду. Фонди бібліотеки формують друковані видання та комп'ютерні бази даних.
 
1018. 2. Положення про бібліотеку суду затверджується Державною судовою адміністрацією України.
 
-886- Кармазін Ю.А.
Статтю 148 викласти в такій редакції
Стаття 148. Бібліотека суду
1. Для забезпечення судів нормативно-правовими актами, спеціальною науковою літературою, матеріалами судової практики в кожному суді створюється бібліотека суду. Фонди бібліотеки складають друковані видання та комп'ютерні бази даних. Апарат Верховної Ради України безоплатно надає судам електронну базу даних "Законодавство" та доступ через Інтернет до повної версії електронної бази даних "Законодавство України".
2. Положення про бібліотеку суду затверджується Судовою адміністрацією України.
 
Відхилено   2. Положення про бібліотеку суду затверджується Державною судовою адміністрацією України.
 
1019. Стаття 149. Служба судових розпорядників
 
   Стаття 149. Служба судових розпорядників
 
1020. 1. У кожному суді діє служба судових розпорядників. Судові розпорядники забезпечують додержання особами, які знаходяться в суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні.
 
   1. У кожному суді діє служба судових розпорядників. Судові розпорядники забезпечують додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні.
 
1021. 2. Судові розпорядники призначаються на посаду і звільняються з посади керівником апарату відповідного суду.
 
-887- Толстенко В.Л.
В частині 2 ст. 149 слова "керівником апарату" замінити словом "головою".
 
Відхилено   2. Судові розпорядники призначаються на посаду і звільняються з посади керівником апарату відповідного суду.
 
1022. 3. Судові розпорядники забезпечуються форменим одягом, зразки якого затверджуються Головою Державної судової адміністрації України за погодженням із Радою суддів України.
 
   3. Судові розпорядники забезпечуються форменим одягом, зразки якого затверджуються Головою Державної судової адміністрації України за погодженням із Радою суддів України.
 
1023. 4. Судові розпорядники керуються у своїй діяльності цим Законом, вимогами процесуального закону, відповідними правилами та інструкціями, розпорядженнями голови суду та судді.
 
   4. Судові розпорядники керуються у своїй діяльності цим Законом, вимогами процесуального закону, відповідними правилами та інструкціями, розпорядженнями голови суду та судді.
 
1024. 5. Порядок створення та діяльності служби судових розпорядників визначається положенням, яке затверджується Головою Державної судової адміністрації України за погодженням із Радою суддів України.
 
-888- Кармазін Ю.А.
Статтю 149 викласти в такій редакції
"Стаття 149. Служба судових розпорядників
1. У судах діє служба судових розпорядників.
2. Судові розпорядники забезпечують додержання особами, що знаходяться у суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні і виконують інші обов'язки, встановлені законом.
3. Судові розпорядники призначаються на посаду і звільняються з посади головою відповідного суду.
4. Судові розпорядники забезпечуються форменим одягом, зразки якого затверджуються Головою Судової адміністрації України за згодою Ради суддів України.
5. Судові розпорядники керуються у своїй діяльності цим
Законом, вимогами процесуального закону, відповідними правилами та
інструкціями, розпорядженнями голови суду та судді.
6. Порядок діяльності служби судових розпорядників визначається положенням, яке затверджується Головою Судової адміністрації України за згодою Ради суддів України."
 
Відхилено   5. Порядок створення та діяльності служби судових розпорядників визначається положенням, що затверджується Головою Державної судової адміністрації України за погодженням із Радою суддів України.
 
1025. Стаття 150. Забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах
 
   Стаття 150. Забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах
 
1026. 1. Підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорона приміщень суду, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу здійснюється спеціалізованими підрозділами органів Міністерства внутрішніх справ України.
 
-889- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Статтю 150 після слів "приміщень суду" доповнити словами "органів" суддівської системи.
 
Враховано   1. Підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів суддівської системи, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу здійснюють спеціалізовані підрозділи органів Міністерства внутрішніх справ України.
 
    -890- Кармазін Ю.А.
Статтю 150 викласти в такій редакції:
"Стаття 150. Забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах
1. Підтримання громадського порядку в судах, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень судів, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників апаратів судів, забезпечення безпеки учасників судового процесу здійснює судова міліція.
2. Повноваження судової міліції та порядок її діяльності визначаються Законом України "Про судову міліцію".
3. Охорона приміщень військових судів здійснюється військовими частинами гарнізону, на території якого знаходиться відповідний військовий суд.".
 
Відхилено    
1027. Розділ ХІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
   Розділ ХІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
1028. 1. Визнати такими, що втратили чинність:
 
   1. Визнати такими, що втратили чинність:
 
1029. 1) Закон України "Про судоустрій України" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 27-28, ст.180; 2004 р., № 25, ст. 354, № 40-41, ст.492, № 42, ст.492; 2005 р., № 35-36, ст.446; 2006 р., № 15, ст.128, № 35, ст.299);
 
   1) Закон України "Про судоустрій України" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 27-28, ст.180; 2004 р., № 25, ст. 354, №№ 40-42, ст.492; 2005 р., № 35-36, ст.446; 2006 р., № 15, ст.128, № 35, ст.299, 2007р., №16, ст.220, №27, ст.369);
 
1030. 2) Закон України "Про статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 8, ст.56; 1994 р., № 22, ст.142, № 26, ст.203; 1995 р., № 34, ст.268; 1999 р., № 50, ст.434; 2000 р., № 10, ст.79, № 13, ст.102, № 38, ст.322; 2001 р., № 33, ст.180; 2004 р., № 25, ст.354; 2006 р., № 1, ст.18, № 9, ст.96), крім статей 43, 44, які втрачають чинність з 1 січня 2011 року;
 
   2) Закон України "Про статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 8, ст.56; 1994 р., № 22, ст.142, № 26, ст.203; 1995 р., № 34, ст.268; 1999 р., № 50, ст.434; 2000 р., № 10, ст.79, № 13, ст.102, № 38, ст.322; 2001 р., № 33, ст.180; 2004 р., № 25, ст.354; 2006 р., № 1, ст.18), крім статей 43 та 44, які втрачають чинність з 1 січня 2011 року;
 
1031. 3) Закон України "Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 25, ст.354).
 
   3) Закон України "Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 25, ст.354);
4) Постанову Верховної Ради України від 15 грудня 1992 року "Про порядок введення в дію Закону України "Про статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 1993р., №8, ст.57, № 24, ст. 265; 1994р., №26, ст. 214; 196р., №25, ст. 105).
 
1032. 2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
1033. 2.1. У Бюджетному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 37-38, ст.189):
 
-891- Мельник П.В.
Пункт 2.1 статті 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" виключити.
 
Відхилено   2.1. У Бюджетному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 37-38, ст.189):
 
    -892- Кабінет Міністрів України
Пункт 2.1 статті 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" виключити.
 
Відхилено    
1034. 1) у пункті 1 частини першої статті 22 слова "Верховний Суд України та інші спеціалізовані суди" замінити словами "суди загальної юрисдикції, Державна судова адміністрація України";
 
-893- Колесніченко В.В.
Запропоновані у пункті 2.1. Прикінцевих положень зміни до пункту 1 частини першої статті 22 Бюджетного кодексу України викласти в такій редакції:
"1) за бюджетними призначеннями, передбаченими законом про Державний бюджет України, - органи, уповноважені відповідно Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України забезпечувати їх діяльність, в особі їх керівників, а також міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Конституційний Суд України, Верховний Суд України та інші спеціалізовані суди; Державна судова адміністрація України; установи та організації, які визначені Конституцією України або входять до складу Кабінету Міністрів України, а також спеціально уповноважені законом органи на здійснення розвідувальної діяльності, Національна академія наук України, Українська академія аграрних наук. Академія медичних наук України, Академія педагогічних наук України, Академія правових наук України, Академія мистецтв України, в особі їх керівників.
 
Відхилено   1) у пункті 1 частини першої статті 22 слова "Верховний Суд України та інші спеціалізовані суди" замінити словами "суди загальної юрисдикції, Державна судова адміністрація України";
 
1035. 2) частину першу статті 41 доповнити словами "а в частині щодо фінансування судів та інших органів і установ судової системи - Голова Державної судової адміністрації України".
 
-894- Толстенко В.Л.
Друге речення ч. 1 ст. 41 Бюджтного кодексу України після слів "судової адміністрації України" доповнити словами "Голова Верховного Суду України, голови вищих спеціалізованих судів"
 
Відхилено   2) частину першу статті 41 доповнити словами "а в частині щодо фінансування судів та інших органів і установ судової системи - Голова Державної судової адміністрації України".
 
1036. 2.2. У Кодексі адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 35-36, № 37, ст.446; 2006 р., № 1, ст.16; 2009 р., № 50, ст.754; 2010 р., № 18, ст.139; Офіційний вісник України, 2010 р., № 37, ст.1242):
 
   2.2. У Кодексі адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., №№ 35-37, ст.446):
 
1037. 1) частину першу статті 1 викласти у такій редакції:
 
   1) частину першу статті 1 викласти в такій редакції:
 
1038. "1. Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ, порядок звернення до адміністративних судів та порядок здійснення адміністративного судочинства";
 
   "1. Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ, порядок звернення до адміністративних судів та порядок здійснення адміністративного судочинства";
 
1039. 2) частину першу статті 2 доповнити словами: "шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ";
 
   2) частину першу статті 2 доповнити словами "шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ";
 
1040. 3) текст статті 6 викласти у такій редакції:
 
   3) текст статті 6 викласти в такій редакції:
 
1041. "1. Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
 
   "1. Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
 
1042. 2. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
 
   2. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
 
1043. 3. Суб’єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
 
   3. Суб’єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
 
1044. 4. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
 
   4. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
 
1045. 5. Відмова від права на звернення до суду є недійсною.
 
   5. Відмова від права на звернення до суду є недійсною.
 
1046. 6. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи користуються в Україні таким самим правом на судовий захист, що і громадяни та юридичні особи України";
 
   6. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи користуються в Україні таким самим правом на судовий захист, що і громадяни та юридичні особи України";
 
1047. 4) пункт 6 частини першої статті 7 доповнити словами "крім випадків, установлених цим Кодексом";
 
-895- Каплієнко В.В.
П. "6" ч.1 ст.7 викласти в наступній редакції:
"6) забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішень адміністративного суду;"
 
Відхилено   4) пункт 6 частини першої статті 7 доповнити словами "крім випадків, установлених цим Кодексом";
 
1048. 5) у статті 9:
 
   5) у статті 9:
 
1049. частину першу викласти у такій редакції:
 
   частину першу викласти в такій редакції:
 
1050. "1. Суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого:
 
   "1. Суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого:
 
1051. 1) суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
 
   1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
 
1052. 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України";
 
   2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України";
 
1053. частини другу та третю виключити. У зв'язку з цим частини четверту - сьому вважати відповідно частинами другою - п'ятою;
 
-896- Ківалов С.В.
Доповнити п.п. 5-1 п.2.2 такого змісту:
"5-1) частину шосту статті 12 після слова "засобу" доповнити словами "крім випадків, У випадку неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі у випадку розгляду справи в порядку письмового провадження)".
 
Враховано   частини другу та третю виключити;
6) частину шосту статті 12 доповнити словами "крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження);
 
1054. 6) у частині першій статті 13 слова "у випадках та порядку, встановлених цим Кодексом" замінити словами "крім випадків, встановлених цим Кодексом";
 
-897- Каплієнко В.В.
Ч.1.ст.13 викласти в наступній редакції: "Особам, які беруть участь у справі, а також особам, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, забезпечується право на апеляційне та касаційне оскарження рішень адміністративного суду у випадках та порядку, встановлених цим Кодексом."
 
Відхилено   7) у частині першій статті 13 слова "у випадках та порядку, встановлених цим Кодексом" замінити словами "крім випадків, встановлених цим Кодексом";
 
    -898- Келестин В.В.
Доповнити пункт 2.2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 6-1 такого змісту:
6-1) частину другу статті 14 після слова "сили" доповнити словами "та внесені до Єдиного державного реєстру судових рішень";
 
Відхилено    
1055. 7) у частині шостій статті 15-1 слова "Державною судовою адміністрацією України" замінити словами "Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України";
 
-899- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 7 додатково передбачити внесення до статті 15-1 наступних змін:
1) у пункті 2 частини першої слова "щодо них" замінити словами "у яких вони беруть участь";
2) пункт 6 частини першої виключити. У зв’язку з цим пункти 7, 8 вважати відповідно пунктами 6, 7;
3) у частині третій слова "голова суду" замінити словами "керівник апарату суду".
 
Враховано   8) у статті 15-1:
у частині першій:
у пункті 2 слова "щодо них" замінити словами "у яких вони беруть участь";
пункт 6 виключити;
у частині третій слова "Голова суду" замінити словами "Керівник апарату суду";
у частині шостій слова "Державною судовою адміністрацією України" замінити словами "Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України";
 
1056. 8) у статті 17:
 
   9) у статті 17:
 
1057. у назві статті та частині другій слово "компетенція" замінити на слово "юрисдикція";
 
   у назві та частині другій слово "компетенція" замінити словом "юрисдикція";
 
1058. частину першу замінити двома частинами такого змісту:
 
   частину першу замінити двома частинами такого змісту:
 
1059. "1. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв’язку зі здійсненням суб’єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв’язку із публічним формуванням суб’єкта владних повноважень через вибори, через референдум.
 
   "1. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв’язку з здійсненням суб’єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв’язку з публічним формуванням суб’єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
 
1060. 2. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
 
   2. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
 
1061. 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
 
   1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
 
1062. 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
 
   2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
 
1063. 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
 
   3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
 
1064. 4) спори, які виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
 
   4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
 
1065. 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
 
   5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
 
1066. 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму".
 
   6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму".
 
1067. У зв'язку з цим частину другу вважати частиною третьою;
 
-900- Каплієнко В.В.
П.2 ч.3 ст.17 викласти в наступній редакції: "що належить вирішувати в порядку кримінального та цивільного судочинства;"
 
Відхилено   У зв'язку з цим частину другу вважати частиною третьою;
 
1068. 9) у статті 18:
 
-901- Стретович В.М.
У статті 18:
а) частину першу доповнити пунктом 3 такого змісту:
"3) усі адміністративні справи з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них";
 
Відхилено   10) у статті 18:
частину першу доповнити пунктом 4 такого змісту:
"4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг";
 
    -902- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У статті 18:
частину першу доповнити пунктом 3 такого змісту:
"3) усі адміністративні справи з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них";
 
Відхилено    
    -903- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 9 додатково передбачити внесення до статті 18 таких змін
1) доповнити частину першу пунктом 4 такого змісту:
"4) усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям-війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.";
2) частину четверту після слів "Вищої ради юстиції" доповнити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
Враховано    
1069. частину другу після слів "Автономної Республіки Крим" доповнити словами "обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада";
 
   частину другу після слів "Автономної Республіки Крим" доповнити словами "обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада";
 
1070. частину четверту після слів "всеукраїнського референдуму" доповнити словами "справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України";
 
-904- Стретович В.М.
б) у частині четвертій після слів "виборів або всеукраїнського референдуму," слова "справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції", – виключити.
 
Відхилено   частину четверту після слів "всеукраїнського референдуму" доповнити словами "справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України", а після слів "Вищої ради юстиції" доповнити "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
    -905- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
у частині четвертій після слів "виборів або всеукраїнського референдуму," слова "справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції", – виключити.
 
Відхилено    
    -906- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У підпункті 9 пункту 2.2 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (зміни до статті 18 КАСУ) абзац 2 викласти в такій редакції:
"в частині четвертій слова "Вищої ради юстиції виключити".
 
Відхилено    
1071. 10) у статті 19:
 
   11) у статті 19:
 
1072. частину першу доповнити словами "крім випадків, передбачених цим Кодексом";
 
   частину першу доповнити словами "крім випадків, передбачених цим Кодексом";
 
1073. частину другу викласти у такій редакції:
 
   частину другу викласти в такій редакції:
 
1074. "2. Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об’єднань), вирішуються адміністративним судом за місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача";
 
-907- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 10 перше речення частини другої статті 19 викласти у такій редакції:
"Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об’єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом."
 
Враховано   "2. Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об’єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача";
 
    -908- Притика Д.М.
Підпункт 10 пункту 2.2 Прикінцевих положень доповнити абзацом такого змісту:
"частину третю викласти у такій редакції:
"3. Адміністративні справи, відповідачем у яких є закордонне дипломатичне чи консульське представництво України, його посадова чи службова особа, а також адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.";".
 
Відхилено    
1075. 11) у статті 20:
 
   12) у статті 20:
 
1076. у частині третій слова "окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ" замінити словами "Київського апеляційного адміністративного суду";
 
   у частині третій слова "окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ" замінити словами "Київського апеляційного адміністративного суду";
 
1077. частину четверту викласти у такій редакції:
 
-909- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У підпункті 11 пункту 2.2 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (зміни до статті 18 КАСУ) абзац 2 виключити.
 
Відхилено   частину четверту викласти в такій редакції:
 
1078. "Верховний Суд України у випадках, установлених цим Кодексом, переглядає судові рішення адміністративних судів після їх перегляду у касаційному порядку";
 
   "4. Верховний Суд України у випадках, установлених цим Кодексом, переглядає судові рішення адміністративних судів після їх перегляду в касаційному порядку";
 
1079. 12) частину першу статті 21 викласти у такій редакції:
 
   13) частину першу статті 21 викласти в такій редакції:
 
1080. " 1. Позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
 
   " 1. Позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
 
1081. Якщо справа щодо пов’язаних вимог територіально підсудна різним місцевим адміністративним судам, то її розглядає один з цих судів за вибором позивача.
 
   Якщо справа щодо пов’язаних вимог територіально підсудна різним місцевим адміністративним судам, то її розглядає один з цих судів за вибором позивача.
 
1082. Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) -місцевому загальному суду як адміністративному суду, то таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
 
   Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
 
1083. Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна Київському апеляційному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) -іншому адміністративному суду, то таку справу розглядає Київський апеляційний адміністративний суд".
 
   Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна Київському апеляційному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - іншому адміністративному суду, таку справу розглядає Київський апеляційний адміністративний суд";
 
1084. 13) пункти 2 і 3 частини першої статті 22 викласти у такій редакції:
 
   14) у статті 22:
у частині першій:
у пункті 1 перед словами "задоволено клопотання" доповнити словами "до початку розгляду справи по суті", а після слів "задоволено клопотання відповідача" словами "зареєстроване у встановленому законом порядку";
пункти 2 і 3 викласти в такій редакції:
 
1085. "2) відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду;
 
   "2) відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду;
 
1086. 3) після відкриття провадження у справі та до початку судового розгляду виявилося, що справа територіально підсудна іншому суду";
 
-910- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 13 додатково передбачити внесення до статті 22 наступних змін:
1) пункт 1 частини першої перед словами "задоволено клопотання" доповнити словами" доповнити словами "до початку розгляду справи по суті" та після слів "клопотання відповідача" доповнити словами "зареєстроване у встановленому законом порядку";
2) доповнити статтю частинами 2, 3 такого змісту:
"2. Суд передає адміністративну справу на розгляд до іншого адміністративного суду, найбільш територіально наближеного до цього суду, якщо однією із сторін у справі є суд або суддя цього суду.
3. Підсудність справ, у яких стороною є Верховний Суд України, Вищий адміністративний суд України або суддя цих судів, визначається за загальними правилами підсудності."
У зв’язку з цим частини другу-шосту цієї статті вважати відповідно частинами четвертою-восьмою;
3) частину п’яту-шосту статті викласти у такій редакції:
"5. Питання про передачу адміністративної справи суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено. Ухвала про відмову у передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи.
6. Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги – після залишення її без задоволення."
 
Враховано   3) після відкриття провадження у справі з’ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду";
після частини першої доповнити двома новими частинами такого змісту:
"2. Суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду, якщо однією з сторін у справі є суд або суддя цього суду.
3. Підсудність справ, у яких стороною є Верховний Суд України, Вищий адміністративний суд України або суддя одного з цих судів, встановлюється за загальними правилами підсудності"
У зв’язку з цим частини другу-шосту вважати відповідно частинами четвертою-восьмою;
частини п’яту та шосту викласти у такій редакції:
"5. Питання про передачу адміністративної справи суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено. Ухвала про відмову в передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого окремо не оскаржується. Заперечення проти цього може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
6. Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги – після залишення її без задоволення";
 
    -911- Пилипенко В.П.
у підпункті 13 додатково передбачити виключення із пункту 3 частини першої статті 22 слів "та до початку судового розгляду"
 
Враховано    
1087. 14) у статті 24:
 
   15) у статті 24:
 
1088. перше речення частини другої після слів "розгляд справи" доповнити словами "поданим до початку судового розгляду";
 
-912- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 14:
1) виключити положення про доповнення першого речення частини другої статті 24 після слів "розгляд справи" словами "поданими до початку судового розгляду";
2) передбачити доповнення частини другої статті 24 після першого речення положеннями такого змісту:
"Клопотання про колегіальний розгляд справи подається у письмовій формі через канцелярію суду до початку судового розгляду адміністративної справи. Клопотання про колегіальний розгляд справи, подане після початку судового розгляду повертається судом без розгляду."
 
Враховано   частину другу після першого речення доповнити двома новими реченнями такого змісту: "Клопотання про колегіальний розгляд справи подається у письмовій формі через канцелярію суду до початку судового розгляду адміністративної справи. Клопотання про колегіальний розгляд справи, подане після початку судового розгляду повертається судом без розгляду";
 
1089. після частини четвертої доповнити новою частиною такого змісту:
 
   після частини четвертої доповнити новою частиною такого змісту:
 
1090. "5. Адміністративні справи, підсудні Київському апеляційному адміністративному суду як суду першої інстанції, розглядаються і вирішуються колегією у складі трьох суддів".
 
   "5. Адміністративні справи, підсудні Київському апеляційному адміністративному суду як суду першої інстанції, розглядаються і вирішуються колегією у складі трьох суддів".
 
1091. У зв'язку з цим частини п'яту - сьому вважати відповідно частинами шостою - восьмою;
 
   У зв'язку з цим частини п'яту - сьому вважати відповідно частинами шостою - восьмою;
 
1092. частину сьому викласти у такій редакції:
 
   частину сьому викласти в такій редакції:
 
1093. "7. Перегляд судових рішень в адміністративних справах у Верховному Суді України здійснюється колегіально";
 
   "7. Перегляд судових рішень в адміністративних справах у Верховному Суді України здійснюється колегіально";
 
1094. 15) у статті 28 слова "за винятковими обставинами" замінити словами "Верховним Судом України";
 
-913- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити новим підпунктом 15-1 такого змісту:
"15-1) частину третю статті 30 викласти у такій редакції:
"3. Відвід (самовідвід) повинен бути вмотивований і заявлений до початку судового розгляду адміністративної справи по суті у письмовій формі з обґрунтуванням підстав для відводу. Заяви про відвід (самовідвід) подані після цього судом не розглядаються."
 
Враховано   16) у тексті статті 28 слова "за винятковими обставинами" замінити словами "Верховним Судом України";
17) частину третю статті 30 викласти в такій редакції:
"3. Відвід (самовідвід) повинен бути вмотивований і заявлений до початку судового розгляду адміністративної справи по суті у письмовій формі з обґрунтуванням підстав для відводу. Заяви про відвід (самовідвід) подані після початку розгляду судом не розглядаються.
Повторне звернення з заявою про відвід з тих самих підстав забороняється";
 
    -914- Ківалов С.В.
Доповнити п.п 15-1 такого змісту:
"15-1) Частину третю статті 30 КАС України доповнити таким реченням:
"Заява про відвід подається у письмовій формі. Повторне звернення з заявою про відвід з тих самих підстав забороняється.".
 
Враховано    
1095. 16) частину третю статті 33 викласти у такій редакції:
"3. Судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки, складеного відповідно до статті 34 цього Кодексу факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), електронною поштою, телефонограмою, через друкований засіб масової інформації.
Повідомлення шляхом надсилання тексту повістки здійснюється за тими ж правилами, що і повідомлення шляхом надсилання повістки, крім випадків, установлених цим Кодексом";
 
-915- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У пункті 16 передбачити доповнення статті 33 частиною четвертою такого змісту:
"4. У разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси, судовий виклик або судове повідомлення надсилаються:
юридичним особам та фізичним особам-підприємцям – за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, яка зареєстрована у встановленому законом порядку.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином."
У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною п’ятою.
 
Враховано   18) у статті 33:
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки, складеного відповідно до статті 34 цього Кодексу факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), електронною поштою, телефонограмою, опублікування у друкованому засобі масової інформації.
Повідомлення шляхом надсилання тексту повістки здійснюється за тими самими правилами, що і повідомлення шляхом надсилання повістки, крім випадків, установлених цим Кодексом";
після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
"4. У разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси, судовий виклик або судове повідомлення надсилаються:
юридичним особам та фізичним особам-підприємцям – за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином";
У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною п’ятою.
19) частину одинадцяту статті 35 доповнити реченням такого змісту: "У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином";
 
    -916- Пилипенко В.П.
Доповнити підпунктом 16-1 такого змісту:
"16-1) частину одинадцяту статті 35 доповнити реченням такого змісту:
"У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином."
 
Враховано    
1096. 17) назву і текст статті 38 викласти у такій редакції:
 
-917- Пилипенко В.П.
у підпункті 17 передбачити доповнення частини першої статті 38 абзацом такого змісту:
"Одночасно із надсиланням тексту повістки суд, у разі якщо справа розглядається за місцезнаходженням суб’єкта владних повноважень, повідомляє суб’єкта владних повноважень про наявні у нього матеріали, які підлягають врученню йому як стороні, та про можливість їх отримання лише безпосередньо у суді"
 
Враховано   20) статтю 38 викласти у такій редакції:
 
1097. "Стаття 38. Виклик шляхом надсилання тексту повістки електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою
 
-918- Стретович В.М.
Статтю 38 залишити в чинній редакції, а пропоновану редакцію відхилити
 
Відхилено   "Стаття 38. Виклик шляхом надсилання тексту повістки електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою
 
    -919- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 38 залишити в чинній редакції, а пропоновану редакцію відхилити
 
Відхилено    
1098. 1. Суб’єкту владних повноважень текст повістки надсилається електронною поштою (факсимільним повідомленням) на адресу електронної пошти або на номер факсу (телефаксу), які містяться у Єдиній базі даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень. Суб’єкт владних повноважень повинен за допомогою електронної пошти (факсу, телефону) негайно підтвердити суду про отримання тексту повістки. Текст такого підтвердження роздруковується, а телефонне підтвердження - записується відповідним працівником апарату суду і приєднується секретарем судового засідання до справи. Таке підтвердження є достатнім доказом належності повідомлення суб’єкта владних повноважень про дату, час і місце судового розгляду. Якщо протягом двох робочих днів з дня направлення тексту повістки підтвердження від суб’єкта владних повноважень не надійшло, секретар судового засідання складає про це довідку, що приєднується до справи і є достатнім доказом належності повідомлення суб’єкта владних повноважень про дату, час і місце судового розгляду.
 
-920- Логвиненко О.С.
У ч. 1 статті 38 слова "негайно підтвердити суду про отримання тексту повістки" замінити словами "негайно повідомити суд про отримання тексту повістки";
 
Відхилено   1. Суб’єкту владних повноважень текст повістки надсилається електронною поштою (факсимільним повідомленням) на адресу електронної пошти або на номер факсу (телефаксу), які містяться у Єдиній базі даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень. Суб’єкт владних повноважень повинен за допомогою електронної пошти (факсу, телефону) негайно підтвердити суду про отримання тексту повістки. Текст такого підтвердження роздруковується, а телефонне підтвердження - записується відповідним працівником апарату суду і приєднується секретарем судового засідання до справи. Таке підтвердження є достатнім доказом належності повідомлення суб’єкта владних повноважень про дату, час і місце судового розгляду. Якщо протягом двох робочих днів з дня направлення тексту повістки підтвердження від суб’єкта владних повноважень не надійшло, секретар судового засідання складає про це довідку, що приєднується до справи і є достатнім доказом належності повідомлення суб’єкта владних повноважень про дату, час і місце судового розгляду.
Одночасно з надсиланням тексту повістки суд, у разі якщо справа розглядається за місцезнаходженням суб’єкта владних повноважень, повідомляє суб’єкта владних повноважень про наявні у нього матеріали, які підлягають врученню йому як стороні, та про можливість їх отримання лише безпосередньо у суді.
 
    -921- Болюра А.В.
слова у п'ятому реченні частини першої статті 38 "секретар судового засідання складає про це довідку, що приєднується до справи і є достатнім доказом належності повідомлення суб'єкта владних повноважень про дату, час і місце судового розгляду" замінити словами "текст повістки надсилається поштою рекомендованим листом з повідомленням.".
 
Відхилено    
1099. 2. Порядок частини першої цієї статті може бути застосовано також щодо особи, яка бере участь у справі, незалежно від того, чи є вона суб’єктом владних повноважень, у разі, якщо вона зазначила адресу своєї електронної пошти (номер факсу, телефаксу) і не висловила заперечень проти її використання для одержання текстів судових рішень та інших документів".
 
-922- Каплієнко В.В.
Абзац другий ч.3 ст.33 викласти в наступній редакції: "Повідомлення шляхом надсилання тексту повістки здійснюється у випадках, установлених цим Кодексом за тими ж правилами, що і повідомлення шляхом надсилання повістки."
 
Відхилено   2. Порядок частини першої цієї статті може бути застосовано також щодо особи, яка бере участь у справі, незалежно від того, чи є вона суб’єктом владних повноважень, у разі, якщо вона зазначила адресу своєї електронної пошти (номер факсу, телефаксу) і не висловила заперечень проти її використання для одержання текстів судових рішень та інших документів";
21) назву та частину першу статті 39 викласти в такій редакції:
"Стаття 39. Виклик відповідача, третіх осіб, свідків, місце проживання (перебування) яких невідоме
1. Якщо зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) відповідача, третіх осіб, свідків невідоме, суд може здійснити їх виклик через засоби масової інформації за останнім відомим місцем їхнього проживання (перебування) на території України";
22) частину першу статті 41 доповнити реченням такого змісту: "У випадку неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі чи, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється";
 
    -923- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити новим підпунктом 17-1 такого змісту:
"17-1) назву та частину першу статті 39 викласти у такій редакції:
"Стаття 39. Виклик відповідача, третіх осіб, свідків, місце проживання (перебування) яких невідоме
1. Якщо зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) відповідача, третіх осіб, свідків невідоме, суд може здійснити їх виклик через засоби масової інформації за останнім відомим місцем їхнього проживання (перебування) на території України."
 
Враховано    
    -924- Ківалов С.В.
Доповнити п.п. 17-1 п.2.2 такого змісту:
"17-1) у першу статті 41 після слова "засобу" доповнити словами "крім випадків, розгляду справи в порядку письмового провадження.".
 
Враховано редакційно    
    -925- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити новим підпунктом 17-2 такого змісту:
"17-2) частину першу статті 41 доповнити реченням такого змісту:
"У випадку неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється."
 
Враховано    
1100. 18) доповнити Кодекс статтею 46-1 такого змісту:
 
   23) главу 4 розділу ІІ доповнити статтею 46-1 такого змісту:
 
1101. "Стаття 46-1. Зауваження до протоколу
 
   "Стаття 46-1. Зауваження до протоколу
 
1102. 1. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право знайомитися з протоколом окремої процесуальної дії і протягом трьох днів після підписання протоколу подавати свої письмові зауваження з приводу допущених у протоколі неправильностей або неповноти змісту.
 
-926- Каплієнко В.В.
Ч.1 ст 46-1 викласти в наступній редакції: "Протокол окремої процесуальної дії виготовляється і підписується протягом трьох днів з дня її вчинення. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право знайомитися з протоколом окремої процесуальної дії і протягом трьох днів після підписання протоколу подавати свої письмові зауваження з приводу допущених у протоколі неправильностей або неповноти змісту.
 
Відхилено   1. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право знайомитися з протоколом окремої процесуальної дії і протягом трьох днів після підписання протоколу подавати свої письмові зауваження з приводу допущених у протоколі неточностей або неповноти змісту.
 
1103. 2. Суд розглядає зауваження щодо протоколу і в разі згоди із зауваженнями посвідчує їх правильність.
 
   2. Суд розглядає зауваження щодо протоколу і в разі згоди із зауваженнями посвідчує їх правильність.
 
1104. 3. У разі незгоди суду з поданими зауваженнями вони розглядаються в судовому засіданні судом, який ухвалив рішення, з повідомленням осіб, які брали участь у справі, про час і місце проведення судового засідання. Розглянувши зауваження, суд постановляє ухвалу, якою посвідчує правильність зауважень або відхиляє їх.
 
   3. У разі незгоди суду з поданими зауваженнями вони розглядаються в судовому засіданні судом, який ухвалив рішення, з повідомленням осіб, які брали участь у справі, про час і місце проведення судового засідання. Розглянувши зауваження, суд постановляє ухвалу, якою посвідчує правильність зауважень або відхиляє їх.
 
1105. 4. Зауваження на протокол приєднуються до справи";
 
   4. Зауваження на протокол приєднуються до справи";
 
1106. 19) пункт 8 частини третьої статті 49 викласти у такій редакції:
 
   24) пункт 8 частини третьої статті 49 викласти в такій редакції:
 
1107. "8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них";
 
   "8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них";
 
1108. 20) пункт 5 частини четвертої статті 50 виключити;
 
-927- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Виключити підпункт 20 щодо внесення змін до пункту 5 частини четвертої статті 50.
 
Враховано   25) частину першу статті 51 викласти в такій редакції:
"1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви";
26) статтю 53 доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Питання про вступ до участі у справі третіх осіб вирішується ухвалою. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи";
27) у статті 58:
у частині першій слова "чи усною заявою довірителя із занесенням її до журналу судового засідання" виключити;
частину п’яту доповнити реченнями такого змісту: "До ордеру адвоката обов’язково додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін";
 
    -928- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити новим підпунктом 20-1 такого змісту:
"20) частину першу статті 51 викласти у такій редакції:
"1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви."
 
Враховано    
    -929- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити новим підпунктом 20-2 такого змісту:
"20-2) доповнити статтю 53 частиною третьою такого змісту:
"3. Питання про вступ до участі у справі третіх осіб вирішується ухвалою. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи."
 
Враховано    
    -930- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити новим підпунктом 20-3 такого змісту:
20-3) у статті 58:
у частині першій слова "чи усною заявою довірителя із занесенням її до журналу судового засідання" виключити;
частину п’яту доповнити реченням такого змісту:
"До ордеру адвоката обов’язково додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін."
 
Враховано    
1109. 21) частину четверту статті 61 викласти у такій редакції:
 
   28) частину четверту статті 61 викласти в такій редакції:
 
1110. "4. Органи та особи, визначені у статті 60 цього Кодексу, які не брали участі у справі, з метою вирішення питання про наявність підстав для подання апеляційної чи касаційної скарги, заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами мають право знайомитися з матеріалами справи в адміністративному суді";
 
   "4. Органи та особи, визначені у статті 60 цього Кодексу, які не брали участі у справі, з метою вирішення питання про наявність підстав для подання апеляційної чи касаційної скарги, заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами мають право знайомитися з матеріалами справи в адміністративному суді";
 
1111. 22) частину дванадцяту статті 66 викласти у такій редакції:
 
   29) частину дванадцяту статті 66 викласти у такій редакції:
 
1112. "12. Експерт може відмовитися від давання висновку, якщо поданих йому матеріалів недостатньо для виконання покладених на нього обов'язків або якщо він не володіє необхідними знаннями для виконання покладених на нього обов'язків";
 
-931- Логвиненко О.С.
Статтю 66 після слів "для виконання покладених на нього обов'язків" доповнити словами: "про що він подає вмотивовану заяву"
 
Відхилено   "12. Експерт може відмовитися від давання висновку, якщо поданих йому матеріалів недотатньо для виконання покладених на нього обов'язків або якщо він не володіє необхідними знаннями для виконання покладених на нього обов'язків";
30) частину третю статті 71 доповнити реченнями такого змісту: "Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про відмову у витребуванні доказів окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи";
 
    -932- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити новим підпунктом 22-1 такого змісту:
22-1) частину третю статті 71 доповнити реченням такого змісту:
"Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про відмову у витребуванні доказів окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи."
 
Враховано    
1113. 23) частину другу статті 76 викласти в такій редакції:
 
   31) частину другу статті 76 викласти в такій редакції:
 
1114. "2. Визнання стороною в суді обставин, якими друга сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, не є для суду обов'язковим, якщо суд має сумнів щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання";
 
-933- Келестин В.В.
Доповнити пункт 2.2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 24-1 такого змісту:
24-1) у статті 87:
частину першу викласти у такій редакції:
"1. Судові витрати складаються із судового збору, витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, витрат, пов’язаних із виготовленням копій судових рішень та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу та витрат, пов’язаних із виготовленням копій судових рішень встановлюються Кабінетом Міністрів України.";
у абзаці першому частини третьої після слова "до" додати слово "інших";
 
Відхилено   "2. Визнання стороною в суді обставин, якими друга сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, не є для суду обов'язковим, якщо суд має сумнів щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання";
 
1115. 24) у статті 89:
 
   32) у статті 89:
 
1116. у частині першій слова "скаргою за винятковими обставинами" замінити словами "заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України";
 
   у частині першій слова "скаргою за винятковими обставинами" замінити словами "заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України";
 
1117. частину третю після слів "в разі повернення позовної заяви" та "у разі залишення позовної заяви" доповнити відповідно словами "заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України";
 
   частину третю після слів "в разі повернення позовної заяви" та "у разі залишення позовної заяви" доповнити словами "заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України";
 
1118. 25) у статті 99:
 
   33) у статті 99:
 
1119. у частині другій слово "річний" замінити словом "шестимісячний";
 
-934- Стретович В.М.
Відхилити пропозиції про внесення змін до статті 99, зокрема в частині заміни в частині другій слова "річний" словом "шестимісячний"
 
Відхилено   у частині другій слово "річний" замінити словом "шестимісячний";
 
    -935- Каплієнко В.В.
Частини 2, 3 ст. 99 викласти в наступній редакції: "2. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
3. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів."
 
Відхилено    
    -936- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У підпункті 25 пункту 2.2 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (зміни до статті 99 КАСУ) абзац 1 виключити.
 
Відхилено    
1120. частину третю доповнити реченням такого змісту: "Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк";
 
   частину третю доповнити реченням такого змісту: "Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк";
 
1121. у частині четвертій:
 
   у частині четвертій слово "встановлена" замінити словом "передбачена", а слова "обчислення строку звернення до адміністративного суду починається" замінити словами "для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється";
 
1122. - слово "встановлена" замінити "передбачена";
 
-937- Стретович В.М.
в частині четвертій цієї статті слова "обчислення строку звернення до адміністративного суду починається" словами "для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється"
 
Відхилено      
    -938- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
в частині четвертій цієї статті слова "обчислення строку звернення до адміністративного суду починається" словами "для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється"
 
Відхилено    
1123. - слова "обчислення строку звернення до адміністративного суду починається" замінити словами "для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється";
 
-939- Пилипенко В.П.
у підпункті 25 додатково передбачити доповнення статті 99 частиною п’ятою такого змісту:
"5. Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб’єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк."
 
Враховано   доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"5. Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб’єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк";
 
1124. 26) у статті 100:
 
   34) у статті 100:
 
1125. частину першу викласти у такій редакції:
 
   частину першу викласти в такій редакції:
 
1126. "1. Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала";
 
-940- Стретович В.М.
Частину першу статті 100 викласти в такій редакції:
"У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду, встановленого у статті 99 цього Кодексу, суд приймає ухвалу про відмову в задоволенні адміністративного позову, крім випадків, коли не буде встановлено підстав для його поновлення з поважних причин за відповідною заявою позивача".
 
Відхилено   "1. Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала";
 
    -941- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Частину першу статті 100 викласти в такій редакції:
"У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду, встановленого у статті 99 цього Кодексу, суд приймає ухвалу про відмову в задоволенні адміністративного позову, крім випадків, коли не буде встановлено підстав для його поновлення з поважних причин за відповідною заявою позивача".
 
Відхилено    
1127. частини другу і третю виключити;
 
   частини другу і третю виключити;
 
1128. 27) статтю 104 викласти у такій редакції:
 
   35) статтю 104 викласти в такій редакції:
 
1129. "Стаття 104. Пред’явлення адміністративного позову
 
   "Стаття 104. Пред’явлення адміністративного позову
 
1130. 1. Позов пред’являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції";
 
   1. Позов пред’являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції";
 
1131. 28) статтю 105 після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
   36) у статті 105:
після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
1132. "2. Письмова позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позовної заяви, наданого судом".
 
   "2. Письмова позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позовної заяви, наданого судом".
 
1133. У зв'язку з цим частини другу - четверту вважати відповідно частинами третьою-п'ятою;
 
-942- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 28 передбачити виключення частини п’ятої статті 105.
 
Враховано   У зв'язку з цим частини другу - четверту вважати відповідно частинами третьою-п'ятою;
частину п’яту виключити;
 
1134. 29) пункт 5 частини першої статті 106 після слова "свідків" доповнити словами "заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду";
 
-943- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 29 передбачити внесення до статті 106 наступних змін:
1) пункт 4 частини першої викласти у такій редакції:
"4) зміст позовних вимог згідно частини третьої статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;"
2) частину третю викласти у такій редакції:
"3. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень. Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати."
 
Враховано   37) у статті 106:
у частині першій:
пункт 4 викласти в такій редакції:
"4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів";
пункт 5 після слова "свідків" доповнити словами "заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду";
частину третю викласти в такій редакції:
"3. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень. Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати";
 
1135. 30) у статті 107:
 
   38) у статті 107:
 
1136. у частині першій:
 
   у частині першій:
 
1137. у пункті 4 слова "і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду" виключити;
 
   у пункті 4 слова "і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду" виключити;
 
1138. доповнити частину після пункту 4 новим пунктом 5 такого змісту:
 
   після пункту 4 доповнити новим пунктом такого змісту:
 
1139. "5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення)";
 
   "5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення)";
 
1140. У зв'язку з цим пункт 5 вважати пунктом 6;
 
   У зв'язку з цим пункт 5 вважати пунктом 6;
 
1141. пункт 6 після слова "заяви" доповнити словами "залишення її без розгляду";
 
   пункт 6 після слова "заяви" доповнити словами "залишення її без розгляду";
 
1142. частину другу після слів "повернення позовної заяви" доповнити словами "залишення її без розгляду";
 
-944- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 30 додатково передбачити внесення до статті 107 наступних змін:
1) доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Якщо відповідачем у позовній заяві, щодо якої відсутні підстави для її повернення, залишення без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі, вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи повинна бути надана протягом трьох днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд повертає позовну заяву позивачу.
У разі, якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється у порядку, передбаченому статтею 39 цього Кодексу."
У зв’язку з цим частини третю-п яту статті вважати частинами четвертою-шостою.
2) у частині четвертій слова "не пізніше наступного дня після" замінити словами "протягом трьох днів з дня"; після слів "заява без руху" доповнити словами та не пізніше наступного дня після отримання судом у порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.
 
Враховано   частину другу після слів "повернення позовної заяви" доповнити словами "залишення її без розгляду";
після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
"3. Якщо відповідачем у позовній заяві, щодо якої відсутні підстави для її повернення, залишення без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі, вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом трьох днів з дня отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд повертає позовну заяву позивачу.
У разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється у порядку, передбаченому статтею 39 цього Кодексу";
У зв’язку з цим частини третю- п’яту статті вважати відповідно частинами четвертою-шостою;
у частині четвертій слова "не пізніше наступного дня після" замінити словами "протягом трьох днів з дня", доповнити словами та не пізніш наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи";
 
1143. у частині четвертій:
 
   у частині пятій:
 
1144. - абзац перший викласти в такій редакції:
 
   абзац перший викласти в такій редакції:
 
1145. "4. Про залишення позовної заяви без розгляду, відкриття провадження у справі чи відмову у відкритті провадження у справі суддя постановляє ухвалу. В ухвалі про відкриття провадження у справі зазначаються: ";
 
   "5. Про залишення позовної заяви без розгляду, відкриття провадження у справі чи відмову у відкритті провадження у справі суддя постановляє ухвалу. В ухвалі про відкриття провадження у справі зазначаються";
 
1146. - пункт п'ятий доповнити словами " (для суб’єкта владних повноважень - відповідача зазначається про його обов’язок надати у визначений судом строк у разі заперечення проти позову всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов)";
 
   пункт 5 доповнити словами " (для суб’єкта владних повноважень - відповідача зазначається про його обов’язок надати у визначений судом строк у разі заперечення проти позову всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов)";
 
1147. - доповнити частину пунктом такого змісту:
 
   доповнити частину пунктом 7 такого змісту:
 
1148. "7) висновок суду про поновлення строку звернення до суду, якщо для цього є підстави";
 
   "7) висновок суду про поновлення строку звернення до суду, якщо для цього є підстави";
 
1149. частину п'яту викласти у такій редакції:
 
   частину шосту викласти в такій редакції:
 
1150. "5. Копія ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі невідкладно після постановлення надсилається особам, які беруть участь у справі, разом із витягом про їхні процесуальні права та обов’язки, встановлені статтями 49, 50 цього Кодексу. Відповідачам та третім особам, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, надсилаються також копії позовної заяви та доданих до неї документів";
 
   "6. Копія ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі невідкладно після постановлення надсилається особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов’язки, встановлені статтями 49, 51 цього Кодексу. Відповідачам та третім особам, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, надсилаються також копії позовної заяви та доданих до неї документів";
 
1151. доповнити статтю частинами такого змісту:
 
   доповнити частинами сьомою та восьмою такого змісту:
 
1152. "6. Копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
 
   "7. Копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
 
1153. 7. Ухвала про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву";
 
   8. Ухвала про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву";
 
1154. 31) у частині шостій статті 108 слова "залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви не позбавляє" замінити словами "повернення позовної заяви не позбавляє";
 
-945- Пилипенко В.П.
у підпункті 31 додатково передбачити доповнення частини третьої статті 108 пунктом 7 такого змісту:
"7) якщо позовну заяву із вимогою стягнення грошових коштів, яка грунтуться на підставі рішення суб’єкта владних повноважень, подано суб’єктом владних повноважень до закінчення строку, передбаченого частиною третьою статті 99 цього Кодексу."
 
Враховано   39) у статті 108:
частину третю доповнити пунктом 7 такого змісту:
"7) якщо позовну заяву із вимогою стягнення грошових коштів, яка ґрунтується на підставі рішення суб’єкта владних повноважень, подано суб’єктом владних повноважень до закінчення строку, передбаченого частиною третьою статті 99 цього Кодексу";
у частині шостій слова "залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви не позбавляє" замінити словами "повернення позовної заяви не позбавляє";
 
1155. 32) у статті 109:
 
   40) у статті 109:
 
1156. пункт 4 частини першої виключити;
 
   пункт 4 частини першої виключити;
 
1157. доповнити частиною такого змісту:
 
   доповнити частиною шостою такого змісту:
 
1158. "6. У випадку відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи;
 
   "6. У разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи";
 
1159. 33) у статті 116:
 
   41) у статті 116:
 
1160. у назві статті слово "справ" замінити словом "позовів";
 
   у назві статті слово "справ" замінити словом "позовів";
 
1161. у частині першій слова "для спільного розгляду і вирішення кілька адміністративних справ за однорідними позовними заявами" замінити словами "в одне провадження кілька однорідних позовних вимог за позовами";
 
   у частині першій слова "для спільного розгляду і вирішення кілька адміністративних справ за однорідними позовними заявами" замінити словами "в одне провадження кілька однорідних позовних вимог за позовами";
 
1162. 34) частини першу, третю, четверту статті 122 викласти відповідно у такій редакції:
 
-946- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Пропозиції про внесення змін до частини першої статті 122 відхилити, залишивши в редакції чинних положень КАС України.
 
Відхилено   42) частини першу, третю та четверту статті 122 викласти в такій редакції:
 
1163. "1. Адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби розглядаються та вирішуються протягом розумного строку, але не більше двадцяти днів з дня відкриття провадження у справі";
 
-947- Стретович В.М.
Пропозиції про внесення змін до частини першої статті 122 відхилити, залишивши в редакції чинних положень КАС України.
 
Відхилено   "1. Адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби розглядаються та вирішуються протягом розумного строку, але не більше двадцяти днів з дня відкриття провадження у справі";
 
1164. "3. Судове засідання проводиться у спеціально обладнаному приміщенні - залі судових засідань. Окремі процесуальні дії в разі необхідності можуть вчинятися за межами приміщення суду.
 
   "3. Судове засідання проводиться у спеціально обладнаному приміщенні - залі судових засідань. Окремі процесуальні дії в разі необхідності можуть вчинятися за межами приміщення суду.
 
1165. 4. Особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами";
 
   4. Особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами";
 
1166. 35) частину третю статті 124 виключити;
 
   43) частину третю статті 124 виключити;
 
1167. 36) частину першу статті 125 після слів "у судовому засіданні" доповнити словами "встановлює особу перекладача";
 
   44) частину першу статті 125 після слів "у судовому засіданні" доповнити словами "встановлює особу перекладача";
 
1168. 37) у статті 127:
 
   45) у статті 127:
 
1169. назву статті викласти у такій редакції:
 
   назву викласти в такій редакції:
 
1170. "Стаття 127. Встановлення осіб, які прибули у судове засідання, оголошення складу суду і роз'яснення права відводу";
 
   "Стаття 127. Встановлення осіб, які прибули у судове засідання, оголошення складу суду і роз'яснення права відводу";
 
1171. доповнити статтю новою частиною першою такого змісту:
 
   доповнити новою частиною першою такого змісту:
 
1172. "1. Суд встановлює особи тих, хто прибув у судове засідання, а також перевіряє повноваження посадових і службових осіб, їхніх представників".
 
   "1. Суд встановлює особи тих, хто прибув у судове засідання, а також перевіряє повноваження посадових і службових осіб, їхніх представників".
 
1173. У зв'язку з цим частину першу вважати частиною другою;
 
   У зв'язку з цим частину першу вважати частиною другою;
 
1174. 38) у статті 128:
 
   46) у статті 128:
 
1175. частину четверту доповнити реченням такого змісту: "Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких же умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень";
 
   частину четверту доповнити реченням такого змісту: "Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень";
 
1176. доповнити статтю частиною такого змісту:
 
   доповнити частиною шостою такого змісту:
 
1177. "6. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта;
 
-948- Стретович В.М.
Запропоновану частину шосту статті 128 виключити
 
Відхилено   "6. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта";
 
    -949- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновану частину шосту статті 128 виключити
 
Відхилено    
1178. 39) частину другу статті 134 викласти в такій редакції:
 
   47) частину другу статті 134 викласти в такій редакції:
 
1179. "2. Учасники адміністративного процесу, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов’язані беззаперечно виконувати розпорядження головуючого, додержуватися в судовому засіданні встановленого порядку та утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про явну зневагу до суду або встановлених в суді правил. За неповагу до суду винні особи притягуються до відповідальності, встановленої законом. Питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення";
 
-950- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 39 частину другу статті 134 після слів "вчинення порушення" доповнити словами "для чого у судовому засіданні із розгляду адміністративної справи оголошується перерва", Доповнити статтю 74 ХПК України словами "для чого у судовому засіданні із розгляду господарської справи оголошується перерва".
 
Враховано   "2. Учасники адміністративного процесу, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов’язані беззаперечно виконувати розпорядження головуючого, додержуватися в судовому засіданні встановленого порядку та утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про явну зневагу до суду або встановлених в суді правил. За неповагу до суду винні особи притягуються до відповідальності, встановленої законом. Питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення для чого у судовому засіданні із розгляду адміністративної справи оголошується перерва ";
 
1180. 40) у частині першій статті 135 слова "чи судді-доповідача" виключити;
 
-951- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити новим підпунктом 40-1 такого змісту:
"40-1. частину першу статті 137 викласти у такій редакції:
"1. Позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи."
 
Враховано частково   48) у частині першій статті 135 слова "чи судді-доповідача" виключити;
49) частину першу статті 137 викласти в такій редакції:
"1. Позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. Заява про зміну позовних вимог повинна відповідати вимогам, які встановлені цим Кодексом для позовних заяв. У разі невідповідності такої заяви вимогам статті 106 цього Кодексу, суд своєю ухвалою повертає її позивачу. Ухвала суду, прийнята за результатами розгляду питання про прийняття заяви про зміну позовних вимог, окремо не оскаржується";
50) статтю 139 доповнити частиною сьомою такого змісту :
"7. Суд може встановити регламент надання пояснень, який визначає їх тривалість";
 
    -952- Пилипенко В.П.
Доповнити новим підпунктом 40-1 такого змісту:
"40-1) частину першу статті 137 викласти у такій редакції:
"1. Позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. Заява про зміну позовних вимог повинна відповідати вимогам, які встановлені цим Кодексом для позовних заяв. У разі невідповідності такої заяви вимогам статті 106 цього Кодексу, суд своєю ухвалою повертає її позивачу. Ухвала суду, прийнята за результатами розгляду питання про прийняття заяви про зміну позовних вимог окремо не оскаржуються."
 
Враховано    
    -953- Ківалов С.В.
Доповнити п.40-1:
"40-1)статтю 139 КАС України доповнити таким реченням:
"Суд може встановити регламент надання пояснень, яким визначити їх тривалість.".
 
Враховано    
    -954- Льовочкіна Ю.В.
Доповнити новим підпунктом такої редакції:
"Пункт 3 частини 2 статті 140 Кодексу адміністративного судочинства України виключити."
 
Відхилено    
1181. 41) статтю 141 доповнити частиною дванадцятою такого змісту:
 
   51) статтю 141 доповнити частиною дванадцятою такого змісту:
 
1182. "12. Показання свідків, зібраних за судовими дорученнями в порядку забезпечення доказів під час допиту їх за місцем проживання, при відкладенні розгляду справи або надані ними у судовому засіданні, в якому було прийнято скасоване рішення, повинні бути відтворені і досліджені в судовому засіданні, в якому постановлено рішення, якщо участь цих свідків у новому судовому засіданні виявилась неможливою. Особи, які беруть участь у справі, мають право висловити своє ставлення до цих показань і дати щодо них свої пояснення";
 
-955- Ківалов С.В.
Доповнити новим підпунктом 41-1 такого змісту:
Речення перше частини шостої статті 152 КАС України замінити таким реченням:
"Суд може встановити регламент промов осіб, які беруть участь у справі, яким визначити їх тривалість.".
 
Враховано   "12. Показання свідків, зібраних за судовими дорученнями в порядку забезпечення доказів під час допиту їх за місцем проживання, при відкладенні розгляду справи або надані ними у судовому засіданні, в якому було прийнято скасоване рішення, повинні бути відтворені і досліджені в судовому засіданні, в якому постановлено рішення, якщо участь цих свідків у новому судовому засіданні виявилась неможливою. Особи, які беруть участь у справі, мають право висловити своє ставлення до цих показань і дати щодо них свої пояснення";
52) перше речення частини шостої статті 152 викласти в такій редакції: "6. Суд може встановити регламент промов осіб, які беруть участь у справі, який визначає їх тривалість";
53) пункт 4 частини першої статті 155 після слів "повторно не прибув" доповнити словами "у попереднє судове засідання чи";
 
    -956- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити новим підпунктом 41-1 такого змісту:
"41-1. пункт 4 частини першої статті155 після слів "повторно не прибув" доповнити словами "у попереднє судове засідання чи"
 
Враховано    
1183. 42) у статті 160:
 
   54) у статті 160:
 
1184. у частині третій слова "п'ять днів" замінити словами "три дні";
 
-957- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 42 передбачити, що частина третя статті 160 викладається у такій редакції:
"3. У виняткових випадках залежно від складності справи складення постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більше ніж п’ять днів з дня закінчення розгляду справи, однак суд повинен проголосити у тому самому засіданні, в якому закінчився розгляд справи вступну та резолютивну частину постанови. Постанова суду, яка містить вступну та резолютивну частини перед оголошенням має бути підписана всім складом суду і приєднується до справи."
 
Враховано   частину третю викласти в такій редакції:
"3. У виняткових випадках залежно від складності справи складення постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як п’ять днів з дня закінчення розгляду справи, однак суд повинен проголосити у тому самому засіданні, в якому закінчився розгляд справи вступну та резолютивну частину постанови. Постанова суду, яка містить вступну та резолютивну частини перед оголошенням має бути підписана всім складом суду і приєднана до справи";
 
1185. пункт 17 частини четвертої виключити;
 
   пункт 17 частини четвертої виключити;
 
1186. 43) у пункті 2 частини першої статті 161 слова " (пропущення строку звернення до суду тощо)" виключити;
 
   55) у пункті 2 частини першої статті 161 слова " (пропущення строку звернення до суду тощо)" виключити;
 
1187. 44) пункт 4 частини першої статті 163 доповнити абзацом такого змісту:
 
   56) пункт 4 частини першої статті 163 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
1188. "встановленого судом строку для подання суб’єктом владних повноважень-відповідачем до суду звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій (перебіг цього строку починається після набрання постановою законної сили або після одержання її копії, якщо постанова виконується негайно)";
 
   "встановленого судом строку для подання суб’єктом владних повноважень - відповідачем до суду звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій (перебіг цього строку починається з дня набрання постановою законної сили або після одержання її копії, якщо постанова виконується негайно)";
 
1189. 45) частину першу статті 164 викласти у такій редакції:
 
-958- Льовочкіна Ю.В.
Зміни до частини 1 статті 164 Кодексу адміністративного судочинства України виключити.
 
Відхилено   57) частину першу статті 164 викласти в такій редакції:
 
1190. "1. Суд може до закінчення судового розгляду справи за клопотанням особи, яка бере участь у справі, у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем прийняти постанову щодо частини позовних вимог, якщо з'ясовані судом обставини дають можливість без шкоди для справи задовольнити ці вимоги, виділивши їх в окреме провадження";
 
   "1. Суд може до закінчення судового розгляду справи за клопотанням особи, яка бере участь у справі, у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем прийняти постанову щодо частини позовних вимог, якщо з'ясовані судом обставини дають можливість без шкоди для справи задовольнити ці вимоги, виділивши їх в окреме провадження";
 
1191. 46) у статті 167:
 
-959- Каплієнко В.В.
У ст.167 залишити чинною діючу редакцію.
 
Відхилено   58) статтю 167 викласти в такій редакції:
"Стаття 167. Проголошення судового рішення, видача або направлення судового рішення особам, які беруть участь у справі, та особам, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки
1. Судове рішення проголошується прилюдно негайно після виходу суду з нарадчої кімнати. Головуючий у судовому засіданні роз'яснює зміст рішення, порядок і строк його оскарження.
2. На вимогу особи, яка бере участь у справі, а так само особи, яка не брала участі у справі, але щодо якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки, суд у цей самий день видає копію постанови (або її вступної та резолютивної частин) чи ухвали суду. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови суд повідомляє час, коли особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію постанови в повному обсязі. Суд складає повний текст постанови у строк, передбачений частиною третьою статті 160 цього Кодексу.
3. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні копія судового рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом трьох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі або у разі їх звернення вручаються під розписку безпосередньо в суді. Якщо копія рішення надіслана представникові, то вважається, що вона надіслана й особі, яку він представляє.
Судове рішення вважається врученим, у тому числі у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин та у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі за адресою, повідомленою цими особами суду, або за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, чи для фізичних осіб, які не мають статусу підприємців, за адресою їх місця проживання чи місця перебування, яка зареєстрована у встановленому законом порядку.
4. Якщо справа розглядається судом за місцезнаходженням суб’єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, суд не надсилає копії такого рішення, а лише повідомляє суб’єкту владних повноважень у порядку, передбаченому частиною першою статті 38 цього Кодексу, про можливість отримання копії судового рішення безпосередньо в суді";
 
    -960- Пилипенко В.П.
підпункт 46 викласти у такій редакції:
"46) статтю 167 викласти у такій редакції:
"Стаття 167. Проголошення судового рішення, видача або направлення судового рішення особам, які беруть участь у справі, та особам, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки
1. Судове рішення проголошується прилюдно негайно після виходу суду з нарадчої кімнати. Головуючий у судовому засіданні роз'яснює зміст рішення, порядок і строк його оскарження.
2. На вимогу особи, яка бере участь у справі, а так само особи, яка не брала участь у справі, але щодо якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки, суд цього ж дня видає копію постанови (або її вступної та резолютивної частин) чи ухвали суду. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови суд повідомляє час, коли особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію постанови в повному обсязі. Суд складає повний текст постанови у строк, передбачений частиною третьою статті 160 цього Кодексу.
3. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні копія судового рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом трьох днів з дня його ухвалення чи складання у повному обсязі або у разі їх звернення вручаються під розписку безпосередньо в суді. Якщо копія рішення надіслана представникові, то вважається, що вона надіслана й особі, яку вона представляє.
4. Якщо справа розглядається судом за місцезнаходженням суб’єкта владних повноважень, і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, суд не здійснює надсилання копії такого рішення, а лише повідомляє суб’єкту владних повноважень, у порядку, передбаченому частиною першою статті 38 цього Кодексу, про можливість отримання копії судового рішення безпосередньо в суді.
 
Враховано    
1192. назву статті викласти у такій редакції:
 
-961- Льовочкіна Ю.В.
Назву статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України залишити в чинній редакції.
 
Відхилено      
1193. "Стаття 167. Проголошення судового рішення, видача або направлення судового рішення особам, які беруть участь у справі, та особам, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки";
 
      
1194. частину другу викласти у такій редакції:
 
      
1195. "2. На вимогу особи, яка бере участь у справі, а так само особи, яка не брала участь у справі, але щодо якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки, суд цього ж дня видає копію постанови (або її вступної та резолютивної частин) чи ухвали суду. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови суд повідомляє час, коли особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію постанови в повному обсязі. Такий строк не може перевищувати три дні з дня проголошення вступної та резолютивної частини постанови суду";
 
-962- Келестин В.В.
Доповнити підпункт 46 наступними положеннями:
у частині третій слова "копія судового рішення" замінити словами "витяг із судового рішення, що містить його резолютивну частину";
доповнити статтю частиною п’ятою такого змісту:
"5. Копія судового рішення виготовляється на бланку суворої звітності та містить номер в Єдиному державному реєстрі судових рішень.";
 
Відхилено      
    -963- Ківалов С.В.
Частину третю статті 167 КАС України доповнити реченням.
"Судове рішення вважається врученим, у тому числі, у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин та у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі за адресою, повідомленою цими особами суду, або за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, чи для фізичних осіб, які не мають статусу підприємців, за адресою їх місця проживання чи місця перебування, яка зареєстрована у встановленому законом порядку.
 
Враховано    
    -964- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 46 викласти у такій редакції:
"46. частину третю, четверту замінити частинами третьою-п’ятою такого змісту:
"3. Копії судового рішення видаються особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення рішення. У разі проголошення у судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови, особам, які брали участь у справі і були присутні у судовому засіданні, негайно після її проголошення видаються копії постанови із викладом вступної та резолютивної частини.
4. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні копії постанови суду, виготовленої у повному обсязі, надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом трьох днів з дня її складання або у разі їх звернення вручаються під розписку безпосередньо в суді.
5. У разі проголошення в судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частин постанови суд повідомляє час виготовлення постанови суду в повному обсязі. Суд складає повний текст постанови у строк, передбачений частиною третьою статті 160 цього Кодексу".
 
Враховано частково    
    -965- Льовочкіна Ю.В.
Частину 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України викласти в такій редакції:
"2. На вимогу особи, яка бере участь у справі суд цього ж дня видає копію постанови (або її вступної та резолютивної частин) чи ухвали суду. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови суд повідомляє час, коли особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію постанови в повному обсязі. Такий строк не може перевищувати три дні з дня проголошення вступної та резолютивної частини постанови суду."
 
Відхилено    
1196. 47) частину четверту статті 170 після слів "зупиняє перебіг" доповнити словами "строку, встановленого судом для виконання судового рішення, а так само";
 
   59) частину четверту статті 170 після слів "зупиняє перебіг" доповнити словами "строку, встановленого судом для виконання судового рішення, а так само";
 
1197. 48) у статті 171-1:
 
-966- Стретович В.М.
Статтю 171-1 виключити в цілому
 
Відхилено   60) у статті 171-1:
 
    -967- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 171-1 виключити в цілому
 
Відхилено    
1198. назву статті доповнити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
-968- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Підпункт 48 пункту 2.2 частини 2 (зміни до статті 171-1 КАСУ) викласти в такій редакції:
"в назві статті слова "Вищої ради юстиції" виключити;
 
Відхилено   назву доповнити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
1199. частину першу статті доповнити пунктом такого змісту:
 
-969- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
пункт 2 частини 1 виключити;
в частинах 2 -6 слова "Вищої ради юстиції" виключити
частині четвертій слова "Вищої ради юстиції виключити".
 
Відхилено   частину першу доповнити пунктом 4 такого змісту:
 
1200. "4) рішень, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
-970- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У підпункті 47 підпункту 2.2. пункту 2 Розділу "Прикінцеві положення": доповнити п. 4 ч. 1, ч. 2, ч.4 ст. ч. 171-1 словами: "після їх перегляду Вищою радою юстиції"
 
Відхилено   "4) рішень, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
1201. частину другу після слів "Вищої ради юстиції" доповнити словами "а також рішення, дії чи бездіяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
   частину другу після слів "Вищої ради юстиції" доповнити словами "а також рішення, дії чи бездіяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
1202. частину четверту після слів "Вищої ради юстиції" доповнити словами "а також рішень, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
   частину четверту після слів "Вищої ради юстиції" доповнити словами "а також рішень, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
1203. у частині п'ятій:
 
   у частині п'ятій:
 
1204. пункт 1 після слів "Вищої ради юстиції" доповнити словами "рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
   пункт 1 після слів "Вищої ради юстиції" доповнити словами "рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
1205. пункт 2 після слів "Вищої ради юстиції", "Вищу раду юстиції" доповнити відповідно словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України", "Вищу кваліфікаційну комісію суддів України";
 
   пункт 2 після слів "Вищої ради юстиції" та "Вищу раду юстиції" доповнити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України" та "Вищу кваліфікаційну комісію суддів України";
 
1206. частину шосту після слів "Вищої ради юстиції" доповнити словами "а також рішень, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
-971- Власенко С.В.
Підпункт 48 підпункту 2.2. пункту 2 Розділу ХІІ (статті 171-1 Кодексу) викласти у такій редакції:
"48) у статті 171-1:
з назви статті слова "Вищої ради юстиції" виключити;
у частині 1 пункти 2, 4 виключити;
у частині 1 пункт 3 вважати пунктом 2;
у частині 2 слова "Вищої ради юстиції" виключити;
у частині 4 слова "Вищої ради юстиції" виключити
у частині 5:
у пункті 1 слова "Вищої ради юстиції" виключити;
у пункті 2 слова "Вищої ради юстиції" виключити;
у частині 6 слова "Вищої ради юстиції" виключити".
 
Відхилено   частину шосту після слів "Вищої ради юстиції" доповнити словами "а також рішень, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
1207. 49) доповнити Кодекс статтею 171-2 такого змісту:
 
   61) доповнити статтею 171-2 такого змісту:
 
1208. "Стаття 171-2. Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності
 
   "Стаття 171-2. Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності
 
1209. 1. Адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом п’яти днів після відкриття провадження у справі. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи суд ухвалою може прдовжити розгляд справи, але не більш як на п’ять днів.
 
-972- Стретович В.М.
В першому реченні частини першої статті 171-2 слова "протягом п’яти днів" замінити словами "протягом п’ятнадцяти днів"
 
Відхилено   1. Адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом п’яти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи суд ухвалою може продовжити розгляд справи, але не більш як на п’ять днів.
 
    -973- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
В першому реченні частини першої статті 171-2 слова "протягом п’яти днів" замінити словами "протягом п’ятнадцяти днів"
 
Відхилено    
1210. 2. Рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає";
 
-974- Стецьків Т.С.
Частину другу статті 171-2 КАСУ у редакції пункту 49 підпункту 2.2 пункту 2 Розділу ХІІ законопроекту викласти у такій редакції:
„2. Рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності може бути оскаржено лише в апеляційному порядку".
 
Відхилено   2. Рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає";
 
    -975- Каплієнко В.В.
Виключити ч. 2 ст.171-2.
 
Відхилено    
1211. 50) друге речення частини четвертої статті 172 виключити;
 
   62) друге речення частини четвертої статті 172 виключити;
 
1212. 51) частину першу статті 180 викласти у такій редакції:
 
   63) частину першу статті 180 викласти в такій редакції:
 
1213. "1. Позовна заява про дострокове припинення повноважень народного депутата України в разі невиконання ним вимог щодо несумісності подається до Вищого адміністративного суду України. Право звернутися з такою позовною заявою має Голова Верховної Ради України, Перший заступник або заступник Голови Верховної Ради України. Рішення, прийняте за наслідками розгляду справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України, є остаточним і оскарженню не підлягає";
 
-976- Стретович В.М.
У частині першій статті 180:
а) першому реченні слова "Вищого адміністративного суду України" замінити словами "Київського апеляційного адміністративного суду";
б) третє речення виключити.
 
Відхилено   "1. Позовна заява про дострокове припинення повноважень народного депутата України в разі невиконання ним вимог щодо несумісності подається до Вищого адміністративного суду України. Право звернутися з такою позовною заявою має Голова Верховної Ради України, Перший заступник або заступник Голови Верховної Ради України. Рішення, прийняте за наслідками розгляду справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України, є остаточним і оскарженню не підлягає";
 
    -977- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині першій статті 180:
а) першому реченні слова "Вищого адміністративного суду України" замінити словами "Київського апеляційного адміністративного суду";
б) третє речення виключити.
 
Відхилено    
1214. 52) доповнити Кодекс статтею 183-2 такого змісту:
 
-978- Стретович В.М.
Статтю 183-2 виключити
 
Відхилено   64) Главу 6 Розділу ІV доповнити статтею 183-2 такого змісту:
 
1215. "Стаття 183-2. Скорочене провадження
 
-979- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 183-2 виключити
 
Відхилено      
1216. 1. Скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо:
 
      
1217. 1) зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити певні дії на виконання правового акта індивідуальної дії або адміністративного договору;
 
      
1218. 2) зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити певні дії щодо розгляду звернення, в тому числі інформаційного запиту, фізичної або юридичної особи;
 
      
1219. 3) скасування правового акта індивідуальної дії, прийнятого суб’єктом владних повноважень з перевищенням своєї компетенції;
 
      
1220. 4) скасування правового акта індивідуальної дії щодо прав, свобод, інтересів або обов’язків позивача, якщо його не виконано, у зв’язку із внесенням змін до законодавства, відповідно до якого було прийнято такий акт.
 
      
1221. 2. Суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог, передбачених частиною першою цієї статті, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов’язків третіх осіб.
 
      
1222. 3. Про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом із копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов’язковому порядку зазначається строк подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у п’ятиденний строк з моменту одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
 
-980- Льовочкіна Ю.В.
В частині 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України слова "невідкладно надсилається" доповнити словами "рекомендованим листом з повідомленням про вручення."
 
Відхилено      
1223. 4. Суддя у разі ненадходження від відповідача заперечення проти позову на другий день після закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, а в разі визнання відповідачем позову - невідкладно одноособово без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, приймає постанову про задоволення позову, якщо для такого висновку достатньо повідомлених позивачем обставин.
 
      
1224. 5. У постанові, прийнятій у скороченому провадженні, зазначаються:
 
      
1225. 1) дата, час та місце її прийняття;
 
      
1226. 2) найменування адміністративного суду, прізвище та ініціали судді, який прийняв постанову;
 
      
1227. 3) ім'я (найменування) сторін;
 
      
1228. 4) предмет адміністративного позову;
 
      
1229. 5) положення закону, якими суд керувався і на підставі яких задоволено позов;
 
      
1230. 6) висновок суду про задоволення позову і по суті вимог;
 
      
1231. 7) розподіл судових витрат;
 
      
1232. 8) обов’язок відповідача виконати постанову негайно;
 
-981- Каплієнко В.В.
Виключити ч. 8 –11 ст.183-2
 
Відхилено      
1233. 9) строк набрання постановою законної сили та порядок її оскарження.
 
-982- Льовочкіна Ю.В.
Частину 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України доповнити пунктом 10 такого змісту:
"10) інформація про те, що постанова прийнята в порядку скороченого провадження."
 
Відхилено      
1234. 6. Постанова складається та підписується у день її прийняття, а її копії не пізніше наступного дня надсилаються сторонам рекомендованим листом із повідомленням.
 
      
1235. 7. У разі недостатності повідомлених позивачем обставин для задоволення позову або надходження від відповідача заперечення проти позову суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу.
 
-983- Льовочкіна Ю.В.
Частину 7 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України доповнити наступним реченням:
"Про закриття скороченого провадження та розгляд справи за загальними правилами цього Кодексу суд виносить ухвалу."
 
Враховано редакційно      
1236. 8. Постанова за наслідками скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку виключно з підстав:
 
      
1237. 1) неотримання відповідачем ухвали про відкриття скороченого провадження із зазначеними строком подання заперечення та наслідками його неподання;
 
      
1238. 2) невідповідності висновків суду, викладених у постанові, позовним вимогам;
 
      
1239. 3) прийняття постанови за іншими вимогами, ніж визначені частиною першою цієї статті.
 
      
1240. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв’язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
 
      
1241. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
 
      
1242. 9. У разі визнання незаконності постанови з підстав, передбачених частиною восьмою цієї статті, суд апеляційної інстанції скасовує її та направляє справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
 
-984- Льовочкіна Ю.В.
В частині 9 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України слова "з підстав, передбачених частиною восьмою цієї статті" виключити.
 
Відхилено      
1243. 10. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, передбачених цією статтею, є остаточною.
 
      
1244. 11. У випадку оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає";
 
-985- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 52 статтю 183-2 викласти у такій редакції:
"Стаття 183-2. Скорочене провадження
1. Скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо:
1) зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити певні дії щодо розгляду звернення, в тому числі інформаційного запиту, фізичної або юридичної особи;
2) оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям-війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
2. Суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог, передбачених частиною першою цієї статті, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов’язків третіх осіб.
3. Про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом із копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов’язковому порядку зазначається строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з моменту одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Якщо справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, то заперечення проти позову чи заява про визнання позову повинні бути подані безпосередньо до канцелярії суду.
4. Суддя розглядає справу у порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні при наявності достатніх підстав та обґрунтованості вимог позивача, суддя приймає постанову про задоволення позову. У разі недостатності повідомлених позивачем обставин для задоволення позову або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
5. Справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження протягом таких строків:
1) не пізніше наступного дня після дня надходження до суду заяви відповідача про визнання позову;
2) не пізніше трьох днів після закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача ;
3) не пізніше трьох днів – у разі, якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача;
4) не пізніше п’яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.
5. У постанові, прийнятій у скороченому провадженні, зазначаються:
1) дата, час та місце її прийняття;
2) найменування адміністративного суду, прізвище та ініціали судді, який прийняв постанову;
3) ім'я (найменування) сторін;
4) предмет адміністративного позову;
5) положення закону, якими суд керувався і на підставі яких задоволено позов;
6) висновок суду про задоволення позову і по суті вимог;
7) розподіл судових витрат;
8) обов’язок відповідача виконати постанову негайно;
9) строк набрання постановою законної сили та порядок її оскарження.
6. Постанова складається та підписується у день її прийняття, а її копії не пізніше наступного дня надсилаються сторонам рекомендованим листом із повідомленням.
7. Постанова за наслідками скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв’язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційні скарги у справах, передбачених частиною першою цієї статті розглядаються апеляційними судами у порядку письмового провадження.
9. У разі визнання незаконності постанови з підстав, передбачених частиною восьмою цієї статті, суд апеляційної інстанції скасовує її та направляє справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
10. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, передбачених цією статтею, є остаточною.
11. У випадку оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає."
 
Враховано частково   "Стаття 183-2. Скорочене провадження
1. Скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо:
1) зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити певні дії щодо розгляду звернення, тому числі інформаційного запиту, фізичної або юридичної особи;
2) оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
3) припинення за зверненням суб’єкта владних повноважень юридичних осіб чи фізичних осіб підприємців у випадках, передбачених законом;
4) стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
2. Суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог, передбачених частиною першою цієї статті, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов’язків третіх осіб.
3. Про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов’язковому порядку зазначається строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Якщо справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, то заперечення проти позову чи заява про визнання позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду.
4. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні, суддя оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, при наявності достатніх підстав, приймає законне та обґрунтоване судове рішення. У разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
5. Справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження протягом таких строків:
1) не пізніше наступного дня з дня надходження до суду заяви відповідача про визнання позову;
2) не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача ;
3) не пізніше трьох днів – у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача;
4) не пізніше п’яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.
6. У постанові, прийнятій у скороченому провадженні, зазначаються:
1) дата, час та місце її прийняття;
2) найменування адміністративного суду, прізвище та ініціали судді, який прийняв постанову;
3) ім'я (найменування) сторін;
4) предмет адміністративного позову;
5) положення закону, якими суд керувався і на підставі яких задоволено позов;
6) висновок суду про задоволення позову і по суті вимог;
7) розподіл судових витрат;
8) обов’язок відповідача виконати постанову негайно;
9) строк набрання постановою законної сили та порядок її оскарження.
7. Постанова складається та підписується у день її прийняття, а її копії не пізніше наступного дня надсилаються сторонам рекомендованим листом із повідомленням.
8. Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв’язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційні скарги у справах, передбачених пунктами 1, 2 частини першою цієї статті розглядаються апеляційними судами в порядку письмового провадження.
9. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
10. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає";
 
    -986- Пилипенко В.П.
У підпункті 52 статтю 183-2 викласти у такій редакції:
"Стаття 183-2. Скорочене провадження
1. Скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо:
1) зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити певні дії щодо розгляду звернення, в тому числі інформаційного запиту, фізичної або юридичної особи;
2) оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям-війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
3) припинення за зверненням суб’єкта владних повноважень юридичних осіб чи фізичних осіб-підприємців у випадках, передбачених законом;
4) стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк на оскарження.
2. Суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог, передбачених частиною першою цієї статті, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов’язків третіх осіб.
3. Про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом із копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов’язковому порядку зазначається строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з моменту одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Якщо справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, то заперечення проти позову чи заява про визнання позову повинні бути подані безпосередньо до канцелярії суду.
4. Суддя розглядає справу у порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні, суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, при наявності достатніх підстав, приймає законне та обґрунтоване судове рішення. У разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
5. Справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження протягом таких строків:
1) не пізніше наступного дня після дня надходження до суду заяви відповідача про визнання позову;
2) не пізніше трьох днів після закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача ;
3) не пізніше трьох днів – у разі, якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача;
4) не пізніше п’яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.
5. У постанові, прийнятій у скороченому провадженні, зазначаються:
1) дата, час та місце її прийняття;
2) найменування адміністративного суду, прізвище та ініціали судді, який прийняв постанову;
3) ім'я (найменування) сторін;
4) предмет адміністративного позову;
5) положення закону, якими суд керувався і на підставі яких задоволено позов;
6) висновок суду про задоволення позову і по суті вимог;
7) розподіл судових витрат;
8) обов’язок відповідача виконати постанову негайно;
9) строк набрання постановою законної сили та порядок її оскарження.
6. Постанова складається та підписується у день її прийняття, а її копії не пізніше наступного дня надсилаються сторонам рекомендованим листом із повідомленням.
7. Постанова за наслідками скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв’язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційні скарги у справах, передбачених частиною першою цієї статті розглядаються апеляційними судами у порядку письмового провадження.
10. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
11. У випадку оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає."
У підпункті 54 передбачити внесення до нової редакції статті 186 таких змін:
1) частину другу доповнити абзацом такого змісту:
"Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду."
2) частину третю доповнити абзацом такого змісту:
"Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду."
 
Враховано    
1245. 53) частину першу статті 185 доповнити словами "крім випадків, встановлених цим Кодексом".
 
-987- Каплієнко В.В.
У ст.185 залишити чинною діючу редакцію.
 
Відхилено   65) частину першу статті 185 доповнити словами "крім випадків, встановлених цим Кодексом".
 
1246. 54) текст статті 186 викласти у такій редакції:
 
-988- Стецьків Т.С.
Пункти 54-56 підпункту 2.2 пункту 2 Розділу ХІІ законопроекту виключити.
 
Відхилено   66) текст статті 186 викласти в такій редакції:
 
    -989- Стретович В.М.
Запропоновану редакцію статті 186 відхилити, залишивши в чинній редакції закону.
 
Відхилено    
1247. "1. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
 
-990- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновану редакцію статті 186 відхилити, залишивши в чинній редакції закону.
 
Відхилено   "1. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
 
1248. 2. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
 
-991- Каплієнко В.В.
Частини 2, 3 ст.186 викласти в наступній редакції: "2. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня отримання копії постанови.
3. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали."
 
Відхилено   2. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
 
    -992- Джоджик Я.І.
у ч. 2 статті 186 слова "протягом десяти днів" замінити словами "протягом п'ятнадцяти днів"
 
Відхилено    
1249. 3. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
 
   3. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
 
1250. 4. Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала";
 
   4. Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала";
 
1251. 55) статтю 187 викласти у такій редакції:
 
-993- Стретович В.М.
Запропоновану редакцію статті 187 відхилити, залишивши в чинній редакції закону.
 
Відхилено   67) статтю 187 викласти в такій редакції:
 
1252. "Стаття 187. Вимоги до апеляційної скарги
 
-994- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновану редакцію статті 187 відхилити, залишивши в чинній редакції закону.
 
Відхилено   "Стаття 187. Вимоги до апеляційної скарги
 
1253. 1. Апеляційна скарга подається у письмовій формі.
 
   1. Апеляційна скарга подається у письмовій формі.
 
1254. 2. В апеляційній скарзі зазначаються:
 
   2. В апеляційній скарзі зазначаються:
 
1255. 1) найменування адміністративного суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга;
 
   1) найменування адміністративного суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга;
 
1256. 2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає апеляційну скаргу, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
 
   2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає апеляційну скаргу, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
 
1257. 3) вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції;
 
   3) вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції;
 
1258. 4) обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права;
 
   4) обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права;
 
1259. 5) у разі необхідності - клопотання особи, яка подає апеляційну скаргу, про витребування нових доказів, про виклик свідків тощо;
 
   5) у разі необхідності - клопотання особи, яка подає апеляційну скаргу, про витребування нових доказів, про виклик свідків тощо;
 
1260. 6) перелік матеріалів, які додаються.
 
   6) перелік матеріалів, які додаються.
 
1261. 3. В апеляційній скарзі зазначається, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.
 
   3. В апеляційній скарзі зазначається, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.
 
1262. 4. Якщо в апеляційній скарзі наводяться нові докази, які не були надані суду першої інстанції, то у ній зазначається причина, з якої ці докази не були надані.
 
   4. Якщо в апеляційній скарзі наводяться нові докази, які не були надані суду першої інстанції, то у ній зазначається причина, з якої ці докази не були надані.
 
1263. 5. Апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше. В апеляційній скарзі зазначається дата її подання.
 
   5. Апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше. В апеляційній скарзі зазначається дата її подання.
 
1264. 6. До апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі";
 
   6. До апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі";
 
1265. 56) у статті 188:
 
   68) у статті 188:
 
1266. частину першу викласти в такій редакції:
 
-995- Стретович В.М.
Частину першу статті 188 залишити в чинній редакції закону, а запропоновану відхилити
 
Відхилено   частину першу викласти в такій редакції:
 
1267. "Суд першої інстанції через три дні після закінчення строку на подання апеляційної скарги надсилає її разом зі справою до адміністративного суду апеляційної інстанції";
 
-996- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Частину першу статті 188 залишити в чинній редакції закону, а запропоновану відхилити
 
Відхилено   "1. Суд першої інстанції через три дні після закінчення строку на подання апеляційної скарги надсилає її разом зі справою до адміністративного суду апеляційної інстанції";
 
1268. доповнити статтю частиною такого змісту:
 
   доповнити частиною третьою такого змісту:
 
1269. "3. Якщо подано апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції, яка не перешкоджає провадженню у справі, тоді суд першої інстанції, не зупиняючи провадження, направляє до адміністративного суду апеляційної інстанції апеляційну скаргу та копії матеріалів справи, що необхідні для розгляду такої скарги. Після закінчення апеляційного провадження всі матеріали цього провадження приєднуються до матеріалів адміністративної справи";
 
   "3. Якщо подано апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції, яка не перешкоджає провадженню у справі, то суд першої інстанції, не зупиняючи провадження, направляє до адміністративного суду апеляційної інстанції апеляційну скаргу та копії матеріалів справи, що необхідні для розгляду такої скарги. Після закінчення апеляційного провадження всі матеріали цього провадження приєднуються до матеріалів адміністративної справи";
 
1270. 57) у статті 189:
 
   69) у статті 189:
 
1271. доповнити статтю частинами такого змісту:
 
   після частини другої доповнити двома новими частинами такого змісту:
 
1272. "3. Суддя-доповідач повертає апеляційну скаргу, подану після закінчення строків апеляційного оскарження, особі, яка її подала, якщо вона не порушує питання про поновлення цього строку.
 
-997- Стретович В.М.
У статті 189:
частину третю виключити. У зв’язку з цим частини четверту, п’яту, шосту вважати відповідно частинами третьою, четвертою, п’ятою;
частини третю викласти в такій редакції:
"3. Суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо:
1) закінчилися строки на апеляційне провадження, передбачені статтею 186 цього Кодексу, крім випадків, коли суд за заявою особи, яка подала апеляційну скаргу, не встановить підстав для їх поновлення;
2) справа не підлягає апеляційному розгляду у порядку адміністративного судочинства;
3) є ухвала про закриття апеляційного провадження у зв'язку з відмовою особи від апеляційної скарги;
4) є ухвала про відмову у задоволенні апеляційної скарги цієї особи або про відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою";
 
Відхилено   "3. Суддя-доповідач повертає апеляційну скаргу, подану після закінчення строків апеляційного оскарження, особі, яка її подала, якщо вона не порушує питання про поновлення цього строку.
 
    -998- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У статті 189:
частину третю виключити. У зв’язку з цим частини четверту, п’яту, шосту вважати відповідно частинами третьою, четвертою, п’ятою;
частини третю викласти в такій редакції:
"3. Суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо:
1) закінчилися строки на апеляційне провадження, передбачені статтею 186 цього Кодексу, крім випадків, коли суд за заявою особи, яка подала апеляційну скаргу, не встановить підстав для їх поновлення;
2) справа не підлягає апеляційному розгляду у порядку адміністративного судочинства;
3) є ухвала про закриття апеляційного провадження у зв'язку з відмовою особи від апеляційної скарги;
4) є ухвала про відмову у задоволенні апеляційної скарги цієї особи або про відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою";
 
Відхилено    
1273. 4. Суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо:
 
   4. Суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо:
 
1274. 1) справа не підлягає апеляційному розгляду у порядку адміністративного судочинства;
 
   1) справа не підлягає апеляційному розгляду у порядку адміністративного судочинства;
 
1275. 2) є ухвала про закриття апеляційного провадження у зв'язку з відмовою особи від апеляційної скарги;
 
   2) є ухвала про закриття апеляційного провадження у зв'язку з відмовою особи від апеляційної скарги;
 
1276. 3) є ухвала про відмову у задоволенні апеляційної скарги цієї особи або про відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою".
 
   3) є ухвала про відмову у задоволенні апеляційної скарги цієї особи або про відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою".
 
1277. У зв'язку з цим частину третю вважати частиною п'ятою;
 
   У зв'язку з цим частину третю вважати частиною п'ятою;
 
1278. доповнити статтю частиною такого змісту:
 
   доповнити частиною шостою такого змісту:
 
1279. "6. Копія ухвали про повернення апеляційної скарги або відмову у відкритті апеляційного провадження разом із доданими до скарги матеріалами направляються особі, яка подавала апеляційну скаргу, а апеляційна скарга залишається у справі. Іншим особам, які беруть участь у справі, надсилається копія відповідної ухвали";
 
-999- Стретович В.М.
У частині п’ятій слова "повернення апеляційної скарги або" виключити.
 
Відхилено   "6. Копія ухвали про повернення апеляційної скарги або відмову у відкритті апеляційного провадження разом із доданими до скарги матеріалами направляються особі, яка подавала апеляційну скаргу, а апеляційна скарга залишається у справі. Іншим особам, які беруть участь у справі, надсилається копія відповідної ухвали";
 
    -1000- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині п’ятій слова "повернення апеляційної скарги або" виключити.
 
Відхилено    
1280. 58) у статті 190:
 
   70) у статті 190:
 
1281. у пункті 2 частини першої слова "разом з копіями заяви про апеляційне оскарження та" замінити словами "разом з копією";
 
   у частині першій:
у пункті 2 слова "разом з копіями заяви про апеляційне оскарження та" замінити словами "разом з копією";
 
1282. пункт 7 частини першої після слова "провадження" доповнити словами "за наявними у справі матеріалами";
 
   пункт 7 після слова "провадження" доповнити словами "за наявними у справі матеріалами";
 
1283. частину третю викласти у такій редакції:
 
   частину третю викласти в такій редакції:
 
1284. "3. Після проведення підготовчих дій суддя-доповідач призначає справу до апеляційного розгляду";
 
   "3. Після проведення підготовчих дій суддя-доповідач призначає справу до апеляційного розгляду";
 
1285. 59) у статті 195:
 
   71) у статті 195:
 
1286. у частині другій слово "нові" виключити;
 
   у частині другій слово "нові" виключити;
 
1287. доповнити статтю новою частиною третьою такого змісту:
 
   після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
 
1288. "3. Суд апеляційної інстанції може встановити нові обставини, якщо вони не встановлювалися судом першої інстанції у зв'язку із неправильним застосуванням норм матеріального права".
 
   "3. Суд апеляційної інстанції може встановити нові обставини, якщо вони не встановлювалися судом першої інстанції у зв'язку із неправильним застосуванням норм матеріального права".
 
1289. У зв'язку з цим частину третю вважати частиною четвертою;
 
   У зв'язку з цим частину третю вважати частиною четвертою;
 
1290. 60) доповнити Кодекс статтею 195-1 такого змісту:
 
   72) доповнити статтею 195-1 такого змісту:
 
1291. "Стаття 195-1. Строк розгляду апеляційної скарги
 
   "Стаття 195-1. Строк розгляду апеляційної скарги
 
1292. 1. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом одного місяця з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції - протягом п’ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.
 
-1001- Стретович В.М.
Частину першу статті 195-1 викласти в такій редакції:
"1. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом двох місяців з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції – протягом одного місяця п’ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження."
 
Відхилено   1. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом одного місяця з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції - протягом п’ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.
 
    -1002- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Частину першу статті 195-1 викласти в такій редакції:
"1. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом двох місяців з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції – протягом одного місяця п’ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження."
 
Відхилено    
1293. 2. У виняткових випадках апеляційний суд за клопотанням сторони та з урахуванням особливостей розгляду справи може подовжити строк розглядусправи, але не більш як на п'ятнадцять днів, про що постановляє ухвалу";
 
   2. У виняткових випадках апеляційний суд за клопотанням сторони та з урахуванням особливостей розгляду справи може подовжити строк розглядусправи, але не більш як на п'ятнадцять днів, про що постановляє ухвалу";
 
1294. 61) частину п'яту статті 196 викласти у такій редакції:
 
   73) частину п'яту статті 196 викласти в такій редакції:
 
1295. "5. Після закінчення перевірки підстав для апеляційного перегляду колегія суддів виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення";
 
   "5. Після закінчення перевірки підстав для апеляційного перегляду колегія суддів виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення";
 
1296. 62) у статті 197:
 
   74) у статті 197:
 
1297. назву статті після слів "письмового провадження" доповнити словами "за наявними у справі матеріалами";
 
   назву доповнити словами "за наявними у справі матеріалами";
 
1298. частину першу викласти у такій редакції:
 
   частину першу викласти в такій редакції:
 
1299. "1. Суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі:
 
-1003- Стретович В.М.
Запропоновану редакцію частини першої статті 197 відхилити, залишивши в чинній редакції закону
 
Відхилено   "1. Суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі:
 
    -1004- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновану редакцію частини першої статті 197 відхилити, залишивши в чинній редакції закону
 
Відхилено    
1300. 1) відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю;
 
-1005- Каплієнко В.В.
П.1 ч.1 ст.197 викласти в наступній редакції: "1) наявності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи без їх участі;"
 
Відхилено   1) відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю;
 
1301. 2) неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання";
 
-1006- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 62 передбачити доповнення частини першої статті 197 пунктом 3 такого змісту:
" 3) подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які прийняті у порядку скороченого провадження за результатами розгляду справ, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 183-2."
 
Враховано   2) неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання;
3) подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які прийняті у порядку скороченого провадження за результатами розгляду справ, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 183-2";
 
1302. частину другу після слів "письмового провадження" доповнити словами "за наявними у справі матеріалами";
 
   частини другу та третю після слів "письмового провадження" доповнити словами "за наявними у справі матеріалами";
 
1303. частину третю після слів "письмового провадження" доповнити словами "за наявними у справі матеріалами";
 
      
1304. 63) пункт 6 частини першої статті 198 виключити;
 
-1007- Льовочкіна Ю.В.
Пункт 6 частини 1 статті 198 Кодексу адміністративного судочинства України викласти в такій редакції:
"6) скасувати постанову суду і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції у випадку, передбаченому частиною дев’ятою статті 183-2 цього Кодексу.
 
Відхилено      
1305. 64) у статті 199:
 
   76) пункти 3 та 6 частини першої статті 199 викласти в такій редакції:
 
1306. пункт 3 частини першої викласти у такій редакції:
 
      
1307. "3) скасувати ухвалу суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду";
 
   "3) скасувати ухвалу суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду";
 
1308. пункт 6 частини першої викласти у такій редакції:
 
      
1309. "6) скасувати ухвалу суду і постановити нову ухвалу";
 
   "6) скасувати ухвалу суду і постановити нову ухвалу";
 
1310. 65) доповнити статтю 200 частиною такого змісту:
 
   77) статтю 200 доповнити частиною другою такого змісту:
 
1311. "2. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань";
 
   "2. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань";
 
1312. 66) пункт 4 частини першої статті 202 доповнити словами "а так само розгляд і вирішення справи неповноважним судом; участь в ухваленні постанови судді, якому було заявлено відвід на підставі обставин, які викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції обгрунтованою; ухвалення чи підписання постанови не тим суддею, який розглянув справу";
 
   78) пункт 4 частини першої статті 202 доповнити словами "а так само розгляд і вирішення справи неповноважним судом; участь в ухваленні постанови судді, якому було заявлено відвід на підставі обставин, які викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції обгрунтованою; ухвалення чи підписання постанови не тим суддею, який розглянув справу";
 
1313. 67) статтю 204 викласти у такій редакції:
 
   79) статтю 204 викласти в такій редакції:
 
1314. "Стаття 204. Підстави для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції
 
   "Стаття 204. Підстави для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції
 
1315. 1. Підставами для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є:
 
   1. Підставами для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є:
 
1316. 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи;
 
   1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи;
 
1317. 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими;
 
   2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими;
 
1318. 3) невідповідність висновків суду обставинам справи;
 
   3) невідповідність висновків суду обставинам справи;
 
1319. 4) порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання";
 
   4) порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання";
 
1320. 68) пункт 6 частини першої статті 205 викласти у такій редакції:
 
   80) пункт 6 частини першої статті 205 викласти в такій редакції:
 
1321. "6) скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції";
 
-1008- Келестин В.В.
Доповнити пункт 2.2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 68-1 такого змісту:
68-1) доповнити статтю 205 частиною п’ятою такого змісту:
"5. Копія судового рішення суду апеляційної інстанції виготовляється на бланку суворої звітності та містить номер в Єдиному державному реєстрі судових рішень.";
 
Відхилено   "6) скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції";
 
1322. 69) друге речення частини третьої статті 206 виключити.
 
   81) друге речення частини третьої статті 206 виключити;
 
1323. 70) пункт 4 частини першої статті 207 доповнити абзацом такого змісту:
 
   82) пункт 4 частини першої статті 207 доповнити абзацом п’ятим такого змісту:
 
1324. "встановленого судом строку для подання суб’єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій";
 
   "встановленого судом строку для подання суб’єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій";
 
1325. 71) частину першу статті 211 доповнити словами "крім випадків, передбачених цим Кодексом";
 
-1009- Каплієнко В.В.
У ст. 211 залишити чинною діючу редакцію.
 
Відхилено   83) частину першу статті 211 доповнити словами "крім випадків, передбачених цим Кодексом";
 
1326. 72) у частині другій статті 212 слова "одного місяця" замінити словами "десяти днів";
 
-1010- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 72 слова "десяти днів" замінити словами "двадцяти днів"
 
Враховано   84) у частині другій статті 212 слова "одного місяця" замінити словами "двадцяти днів";
 
    -1011- Стретович В.М.
Запропоновані зміни до частини другої статті 212 відхилити, залишивши цю частину в чинній редакції закону
 
Відхилено    
    -1012- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновані зміни до частини другої статті 212 відхилити, залишивши цю частину в чинній редакції закону
 
Відхилено    
    -1013- Каплієнко В.В.
У ч.2 ст.212 залишити чинною діючу редакцію.
 
Відхилено    
1327. 73) у статті 214:
 
   85) у статті 214:
 
1328. частину другу викласти у такій редакції:
 
   частину другу викласти у такій редакції:
 
1329. "2. Отримавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 213 цього Кодексу, суддя-доповідач у дводенний строк вирішує питання про відкриття касаційного провадження, про що постановляє відповідну ухвалу, та витребовує справу, яка має бути надіслана до суду касаційної інстанції протягом п'яти днів з дня отримання відповідної ухвали";
 
   "2. Отримавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 213 цього Кодексу, суддя-доповідач у дводенний строк вирішує питання про відкриття касаційного провадження, про що постановляє відповідну ухвалу, та витребовує справу, яка має бути надіслана до суду касаційної інстанції протягом п'яти днів з дня отримання відповідної ухвали";
 
1330. у пункті 4 частини четвертої слово "відхилення" замінити словами "відмову у задоволенні";
 
   у пункті 4 частини четвертої слово "відхилення" замінити словами "відмову у задоволенні";
 
1331. 74) доповнити Кодекс статтею 214-1 такого змісту:
 
   86) доповнити статтею 214-1 такого змісту:
 
1332. "Стаття 214-1. Строки розгляду касаційної скарги
 
   "Стаття 214-1. Строки розгляду касаційної скарги
 
1333. 1. Касаційна скарга має бути розглянута протягом одного місяця з дня одержання судом касаційної інстанції адміністративної справи";
 
-1014- Стретович В.М.
У частині першій статті 214-1 слова "протягом одного місяця" замінити словами "протягом двох місяців"
 
Відхилено   1. Касаційна скарга має бути розглянута протягом одного місяця з дня одержання судом касаційної інстанції адміністративної справи";
 
    -1015- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині першій статті 214-1 слова "протягом одного місяця" замінити словами "протягом двох місяців"
 
Відхилено    
1334. 75) у статті 215:
 
   87) у статті 215:
 
1335. пункт 4 частини першої після слів "письмового провадження" доповнити словами "за наявними у справі матеріалами";
 
   пункт 4 частини першої після слів "письмового провадження" доповнити словами "за наявними у справі матеріалами";
 
1336. частину третю викласти у такій редакції:
 
   частину третю викласти в такій редакції:
 
1337. "3. Після проведення підготовчих дій суддя-доповідач призначає справу до касаційного розгляду у судовому засіданні чи у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами";
 
   "3. Після проведення підготовчих дій суддя-доповідач призначає справу до касаційного розгляду у судовому засіданні чи у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами";
 
1338. 76) у статті 222:
 
   88) у статті 222:
 
1339. назву статті доповнити словами "за наявними у справі матеріалами";
 
   назву доповнити словами "за наявними у справі матеріалами";
 
1340. частину першу статті викласти у такій редакції:
 
-1016- Стретович В.М.
Запропоновану редакцію частини першої статті 222 відхилити, залишивши в чинній редакції закону
 
Відхилено   частину першу викласти в такій редакції:
 
    -1017- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновану редакцію частини першої статті 222 відхилити, залишивши в чинній редакції закону
 
Відхилено    
1341. "1. Суд касаційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у разі:
 
   "1. Суд касаційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у разі:
 
1342. 1) відсутності клопотань усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю;
 
   1) відсутності клопотань усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю;
 
1343. 2) неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання";
 
   2) неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання";
 
1344. частину другу після слів "письмового провадження" доповнити словами "за наявними у справі матеріалами";
 
   частину другу після слів "письмового провадження" доповнити словами "за наявними у справі матеріалами";
 
1345. 77) у статті 227:
 
-1018- Каплієнко В.В.
У ст.227 залишити чинною діючу редакцію.
 
Відхилено   89) у статті 227:
 
1346. у частині першій слова "якою провадження у справі не закінчується" замінити словами "яка перешкоджає подальшому провадженню у справі";
 
   у частині першій слова "якою провадження у справі не закінчується" замінити словами "яка перешкоджає подальшому провадженню у справі";
 
1347. у частині другій слова "матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи і не можуть бути усунені судом касаційної інстанції" замінити словами "процесуального права, які унеможливили встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи";
 
   у частині другій слова "матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи і не можуть бути усунені судом касаційної інстанції" замінити словами "процесуального права, які унеможливили встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи";
 
1348. частину третю статті виключити.
 
   частину третю виключити;
 
1349. У зв’язку з цим частину четверту та п'яту вважати відповідно частинами третьою та четвертою;
 
-1019- Келестин В.В.
Доповнити пункт 2.2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 77-1 такого змісту:
77-1) доповнити статтю 230 частиною п’ятою такого змісту:
"5. Копія судового рішення суду касаційної інстанції виготовляється на бланку суворої звітності та містить номер в Єдиному державному реєстрі судових рішень.";
 
Відхилено      
1350. 78) пункт 4 частини першої статті 232 доповнити абзацом такого змісту:
 
   90) пункт 4 частини першої статті 232 доповнити абзацом п’ятим такого змісту:
 
1351. "встановленого судом строку для подання суб’єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій";
 
-1020- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 78-1 такого змісту:
"78-1) доповнити Кодекс статтею 232-1 такого змісту:
"Стаття 232-1. Порядок розгляду касаційної скарги, що надійшла до суду касаційної інстанції після закінчення касаційного розгляду справи
1. Якщо касаційну скаргу на судове рішення було подано в установлені цим Кодексом строки, але вона надійшла до суду касаційної інстанції після закінчення касаційного розгляду справи або коли строки на подання касаційної скарги у зв’язку з пропущенням їх з поважних причин було поновлено або продовжено і особа, яка подала касаційну скаргу, не була присутня під час розгляду справи, суд касаційної інстанції розглядає таку скаргу за правилами, встановленими цією главою.
2. Залежно від обґрунтованості зазначеної в частині першій цієї статті скарги суд постановляє ухвалу або ухвалює постанову відповідно до статей 231 і 232 цього Кодексу. При цьому за наявності підстав може бути скасовано ухвалу або постанову суду касаційної інстанції."
 
Враховано   "встановленого судом строку для подання суб’єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій";
91) доповнити статтею 232-1 такого змісту:
"Стаття 232-1. Порядок розгляду касаційної скарги, що надійшла до суду касаційної інстанції після закінчення касаційного розгляду справи
1. Якщо касаційну скаргу на судове рішення було подано в установлені цим Кодексом строки, але вона надійшла до суду касаційної інстанції після закінчення касаційного розгляду справи або коли строки на подання касаційної скарги у зв’язку з пропущенням їх з поважних причин було поновлено або продовжено і особа, яка подала касаційну скаргу, не була присутня під час розгляду справи, суд касаційної інстанції розглядає таку скаргу за правилами, встановленими цією главою.
2. Залежно від обґрунтованості зазначеної в частині першій цієї статті скарги суд постановляє ухвалу або ухвалює постанову відповідно до статей 231 і 232 цього Кодексу. При цьому за наявності підстав може бути скасовано ухвалу або постанову суду касаційної інстанції";
 
1352. 79) у статті 233 слово "касаційної" замінити словом "апеляційної";
 
   92) у статті 233 слово "касаційної" замінити словом "апеляційної";
 
1353. 80) главу 3 розділу ІV Кодексу викласти у такій редакції:
 
-1021- Стецьків Т.С.
Пункт 80 підпункту 2.2 пункту 2 Розділу ХІІ законопроекту викласти чотирма пунктами у такій редакції:
„80) частину другу статті 235 виключити;
 
Відхилено   93) главу 3 розділу ІV викласти в такій редакції:
 
    -1022- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Підпункт 80 пункту 2.2 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (нова редакція глави 3 Розділу ІV КАСУ) виключити.
 
Відхилено    
1354. "Глава 3. ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ
 
   "Глава 3. ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ
 
1355. ВЕРХОВНИМ СУДОМ УКРАЇНИ
 
   ВЕРХОВНИМ СУДОМ УКРАЇНИ
 
1356. Стаття 235. Перегляд судових рішень Верховним Судом України
 
   Стаття 235. Перегляд судових рішень Верховним Судом України
 
1357. 1. Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
 
-1023- Стретович В.М.
У частині першій статті 235 слово "виключно" виключити
 
Відхилено   1. Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
 
    -1024- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині першій статті 235 слово "виключно" виключити
 
Відхилено    
1358. Стаття 236. Право на звернення про перегляд судових рішень
 
   Стаття 236. Право на звернення про перегляд судових рішень
 
1359. 1. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку.
 
   1. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку.
 
1360. 2. Заява про перегляд судового рішення Верховного Суду України в адміністративних справах може бути подана з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу.
 
-1025- Стретович В.М.
Частину другу статті 236 викласти в такій редакції:
"2. Заява про перегляд судового рішення Верховним Судом України в адміністративних справах може бути подана з підстав, встановлених у частині першій статті 237 цього Кодексу."
 
Відхилено   2. Заява про перегляд судового рішення в адміністративних справах з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, може бути подана особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною.
 
    -1026- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Частину другу статті 236 викласти в такій редакції:
"2. Заява про перегляд судового рішення Верховним Судом України в адміністративних справах може бути подана з підстав, встановлених у частині першій статті 237 цього Кодексу."
 
Відхилено    
    -1027- Пилипенко В.П.
У підпункті 80 частину другу статті 236 викласти у такій редакції:
"2. Заява про перегляд судового рішення в адміністративних справах з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, може бути подана особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною";
 
Враховано    
1361. 3. Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за наслідками касаційного провадження.
 
   3. Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за наслідками касаційного провадження.
 
1362. Стаття 237. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень
 
   Стаття 237. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень
 
1363. 1. Заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:
 
-1028- Стретович В.М.
У частині першій статті 237:
в абзаці першому слово "виключно" виключити;
 
Відхилено   1. Заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:
 
    -1029- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині першій статті 237:
в абзаці першому слово "виключно" виключити;
 
Відхилено    
1364. 1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення протилежних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
 
-1030- Власенко С.В.
У п.1 ч.1 запропонованої Проектом редакції статті 237 КАС України слова "протилежних за змістом" замінити на "різних"; "у подібних правовідносинах" замінити на "у подібних за змістом правовідносинах".
 
Враховано частково   1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
 
1365. 2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
 
-1031- Стретович В.М.
Доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
"3) застосування судом касаційної інстанції положення закону, яке визнано неконституційним".
 
Відхилено   2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
 
    -1032- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
"3) застосування судом касаційної інстанції положення закону, яке визнано неконституційним".
 
Відхилено    
1366. Стаття 238. Строки подання заяви про перегляд судових рішень
 
   Стаття 238. Строки подання заяви про перегляд судових рішень
 
1367. 1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом одного місяця з дня ухвалення судового рішення, відносно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
-1033- Пилипенко В.П.
Статтю 238 доповнити частиною другою такого змісту:
"2. Заява про перегляд судових рішень з підстав, передбачених пунктом 2 частин першої статті 237 цього Кодексу, може бути подана не пізніше одного місяця від дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного";
 
Враховано   1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом одного місяця з дня ухвалення судового рішення, відносно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
2. Заява про перегляд судових рішень з підстав, передбачених пунктом 2 частин першої статті 237 цього Кодексу, може бути подана не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.
 
    -1034- Стретович В.М.
Статтю 238 викласти в такій редакції:
"Стаття 238. Строки подання заяви про перегляд судових рішень Верховним судом України
1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом одного місяця з дня:
1) ухвалення судового рішення, відносно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява;
2) ухвалення судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, у випадку визначеному в пункті 2 частини першої статті 237 цього Кодексу;
3) прийняття Конституційним Судом України рішення, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, у випадку визначеному в пункті 3 частини першої статті 237 цього Кодексу."
 
Відхилено    
    -1035- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
статтю 238 викласти в такій редакції:
"Стаття 238. Строки подання заяви про перегляд судових рішень Верховним судом України
1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом одного місяця з дня:
1) ухвалення судового рішення, відносно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява;
2) ухвалення судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, у випадку визначеному в пункті 2 частини першої статті 237 цього Кодексу;
3) прийняття Конституційним Судом України рішення, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, у випадку визначеному в пункті 3 частини першої статті 237 цього Кодексу."
 
Відхилено    
1368. Стаття 239. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень
 
   Стаття 239. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень
 
1369. 1. Заява про перегляд судових рішень подається у письмовій формі.
 
   1. Заява про перегляд судових рішень подається у письмовій формі.
 
1370. 2. У заяві про перегляд судових рішень зазначаються:
 
   2. У заяві про перегляд судових рішень зазначаються:
 
1371. 1) найменування суду, до якого подається заява;
 
   1) найменування суду, до якого подається заява;
 
1372. 2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, та осіб, які беруть участь у справі, а також їхні номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
 
   2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, та осіб, які беруть участь у справі, а також їхні номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
 
1373. 3) конкретні протилежні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
 
-1036- Власенко С.В.
У п.3 ч.2 запропонованої Проектом редакції статті 239 КАС України слова "конкретні протилежні за змістом" виключити; слова "у подібних правовідносинах" замінити на "у подібних за змістом правовідносинах".
 
Враховано частково   3) конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
 
1374. 4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв'язку із ухваленням рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява подана з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу;
 
   4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв'язку із ухваленням рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява подана з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу;
 
1375. 5) вимоги особи, яка подає заяву;
 
-1037- Стретович В.М.
Частину другу статті 239 доповнити новим пунктом 5 такого змісту:
"5) обґрунтування необхідності перегляду судового рішення суду касаційної інстанції у зв'язку з визнанням Конституційним Судом України неконституційним застосовного положення, якщо заява подається з підстав, встановлених пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу";
У зв’язку з цим пункти 5, 6, 7 вважати відповідно пунктами 6,7,8.
 
Відхилено   5) вимоги особи, яка подає заяву;
 
    -1038- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Частину другу статті 239 доповнити новим пунктом 5 такого змісту:
"5) обґрунтування необхідності перегляду судового рішення суду касаційної інстанції у зв'язку з визнанням Конституційним Судом України неконституційним застосовного положення, якщо заява подається з підстав, встановлених пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу";
У зв’язку з цим пункти 5, 6, 7 вважати відповідно пунктами 6,7,8.
 
Відхилено    
1376. 6) у разі необхідності - клопотання;
 
   6) у разі необхідності - клопотання;
 
1377. 7) перелік матеріалів, які додаються.
 
   7) перелік матеріалів, які додаються.
 
1378. 3. Заява підписується особою, яка її подає, або представником особи, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
 
   3. Заява підписується особою, яка її подає, або представником особи, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
 
1379. Стаття 239-1. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень
 
-1039- Каплієнко В.В.
Ст.ст.239-1, 239-2 виключити.
 
Відхилено   Стаття 239-1. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень
 
1380. 1. Заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України. До заяви повинні бути додані:
 
-1040- Власенко С.В.
У ч.1 запропонованої Проектом редакції статті 239-1 КАС України слова "до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України" змінити на "безпосередньо до Верховного Суду України".
 
Відхилено   1. Заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України. До заяви мають бути додані:
 
    -1041- Забарський В.В.
Частину першу статті 239-1 після слова "подається" доповнити словом "безпосередньо", слова "через Вищий адміністративний суд України" виключити.
 
Відхилено    
    -1042- Мірошниченко Ю.Р.
Абзац 1 частину першої статті 239-1 після слова "подається" доповнити словом "безпосередньо", слова "через Вищий адміністративний суд України" виключити.
 
Відхилено    
1381. 1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
 
   1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
 
1382. 2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
   2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
1383. 3) копії протилежних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
 
-1043- Власенко С.В.
У п.3 ч.1 запропонованої Проектом редакції статті 239-1 КАС України слова "протилежних за змістом" виключити; слова "у подібних правовідносинах" замінити на "у подібних за змістом правовідносинах".
 
Враховано частково   3) копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
 
1384. 4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу.
 
   4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу.
 
1385. 2. До заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, судовий збір не сплачується.
 
-1044- Стретович В.М.
Саттю 239-1 викласти в такій редакції:
"Стаття 2391. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України
1. Заява про перегляд судових рішень подається безпосередньо до Верховного Суду України.
До заяви повинні бути додані:
1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) копії протилежних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу;
5) копія рішення Конституційного Суду України, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, якщо заява подається у випадку, визначеному в пункті 3 частини першої статті 237 цього Кодексу."
2. До заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви з підстав, встановлених пунктами 2 і 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, судовий збір не сплачується."
 
Відхилено   2. До заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, судовий збір не сплачується.
 
    -1045- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 2391 викласти в такій редакції:
"Стаття 2391. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України
1. Заява про перегляд судових рішень подається безпосередньо до Верховного Суду України.
До заяви повинні бути додані:
1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) копії протилежних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу;
5) копія рішення Конституційного Суду України, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, якщо заява подається у випадку, визначеному в пункті 3 частини першої статті 237 цього Кодексу."
2. До заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви з підстав, встановлених пунктами 2 і 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, судовий збір не сплачується."
 
Відхилено    
1386. Стаття 239-2. Перевірка Вищим адміністративним судом України відповідності заяви вимогам цього Кодексу
 
-1046- Власенко С.В.
У назві, частині 1, частині 3, пункті 4 частини 4 запропонованої Проектом редакції статті 239-2 КАС України слова "Вищий адміністративний суд України" змінити на "Верховний Суд України" у відповідних відмінках.
 
Відхилено   Стаття 239-2. Перевірка Вищим адміністративним судом України відповідності заяви вимогам цього Кодексу
 
    -1047- Стретович В.М.
Статтю 239-2 виключити
 
Відхилено    
    -1048- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 239-2 виключити
 
Відхилено    
    -1049- Забарський В.В.
В статті 239-2 в назві слова "Вищим адміністративним судом України" замінити словами "Верховним судом України", в тексті статті слова "Вищого адміністративного суду України" замінити словами "Верховного суду України" у всіх випадках.
 
Відхилено    
    -1050- Мірошниченко Ю.Р.
В назві та тексті статті 239-2 слова "Вищим адміністративним судом України" замінити словами "Верховним Судом України" у відповідних відмінках.
 
Відхилено    
1387. 1. Заява про перегляд судового рішення, яка надійшла до Вищого адміністративного суду України, реєструється у день її надходження в порядку, встановленому частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу.
 
   1. Заява про перегляд судового рішення, яка надійшла до Вищого адміністративного суду України, реєструється у день її надходження в порядку, встановленому частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу.
 
1388. 2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У випадку встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 239 та 239-1 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
   2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У випадку встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 239 та 239-1 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
1389. 3. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Вищого адміністративного суду України.
 
   3. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Вищого адміністративного суду України.
 
1390. 4. Заява повертається заявнику, якщо:
 
   4. Заява повертається заявнику, якщо:
 
1391. 1) заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
   1) заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
1392. 2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
 
   2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
 
1393. 3) заяву подано від імені особи, яка не має повноважень на ведення справи;
 
   3) заяву подано від імені особи, яка не має повноважень на ведення справи;
 
1394. 4) є ухвала Вищого адміністративного суду України про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду, прийнята з аналогічних підстав.
 
   4) є ухвала Вищого адміністративного суду України про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду, прийнята з аналогічних підстав.
 
1395. 5. Повернення заяви з підстав, зазначених у частині четвертій цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у випадку належного оформлення заяви або з інших підстав ніж ті, які були предметом розгляду.
 
   5. Повернення заяви з підстав, зазначених у частині четвертій цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у випадку належного оформлення заяви або з інших підстав ніж ті, які були предметом розгляду.
 
1396. Стаття 240. Допуск Вищим адміністративним судом України справи до провадження
 
-1051- Каплієнко В.В.
У ст.240 залишити чинною діючу редакцію.
 
Відхилено   Стаття 240. Допуск Вищим адміністративним судом України справи до провадження
 
    -1052- Забарський В.В.
В статті 240: в назві слова "Вищім адміністративним судом України" замінити словами "Верховним судом України";
 
Відхилено    
    -1053- Мірошниченко Ю.Р.
У статті 240: у назві слова "Вищим адміністративним судом України" замінити словами "Верховним Судом України".
 
Відхилено    
1397. 1. Вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією у складі п’яти суддів Вищого адміністративного суду України, яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується.
 
-1054- Власенко С.В.
У назві, частині 1, частині 2, запропонованої Проектом редакції статті 240 КАС України слова "Вищий адміністративний суд України" змінити на "Верховний Суд України" у відповідних відмінках.
З ч. 1 слова "яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується" виключити.
У частині 3 перше речення виключити.
 
Відхилено   1. Вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією у складі п’яти суддів Вищого адміністративного суду України, яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується в порядку, встановленому частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу.
 
    -1055- Стецьків Т.С.
У частині першій статті 240 слова „колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України за участі не менше двох третин її чисельності (але не менше п'яти суддів)" замінити словами „колегією з семи суддів";
 
Відхилено    
    -1056- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити частину першу статті 240 після слів "рішення, яке оскаржуються" словами "в порядку, встановленому частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу".
 
Враховано    
    -1057- Забарський В.В.
В частині першій слова "Вищого адміністративного суду України, яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується" замінити словами "Верховного суду України";
 
Відхилено    
    -1058- Мірошниченко Ю.Р.
У частині першій слова "Вищого адміністративного суду України, яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується" замінити словами "Верховного Суду України".
 
Відхилено    
1398. 2. Про допуск справи до провадження або відмову в такому допуску Вищий адміністративний суд України протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу. Ухвала постановляється без виклику осіб, які беруть участь у справі. Ухвала про допуск справи до провадження або про відмову в такому допуску повинна бути обгрунтованою.
 
-1059- Забарський В.В.
В першому реченні слова "Вищий адміністративний суд України" замінити словами "Верховний суд України";
 
Відхилено   2. Про допуск справи до провадження або відмову в такому допуску Вищий адміністративний суд України протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу. Ухвала постановляється без виклику осіб, які беруть участь у справі. Ухвала про допуск справи до провадження або про відмову в такому допуску повинна бути обгрунтованою.
 
    -1060- Мірошниченко Ю.Р.
В частині другій слова "Вищий адміністративний суд України" замінити словами "Верховний Суд України".
 
Відхилено    
1399. 3. Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами надсилається до Верховного Суду України протягом п’яти днів з дня її постановлення. Копія ухвали про допуск справи надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
 
-1061- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У підпункті 80 підпункту 2.2. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення": У першому реченні ч. 3 ст. 240 після слів "допуск справи до провадження" доповнити словами: " (а у випадках, передбачених законом - ухвала про відмову у допуску справи до провадження)"; після слів "з дня її постановлення" доповнити словами "або з дня витребування матеріалів справи Верховним Судом України".
 
Відхилено   3. Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами надсилається до Верховного Суду України протягом п’яти днів з дня її постановлення. Копія ухвали про допуск справи надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
 
    -1062- Забарський В.В.
Перше речення частини третьої виключити.
 
Відхилено    
    -1063- Мірошниченко Ю.Р.
Перше речення частини третьої виключити.
 
Відхилено    
    -1064- Стретович В.М.
Статтю 240 викласти в такій редакції:
"Стаття 240. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України
1. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України здійснюється колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України за участі не менше двох третин її чисельності (але не менше трьох суддів) протягом п'ятнадцяти днів після надходження заяви без виклику осіб, які беруть участь у справі. Одночасно може бути вирішене питання про поновлення строку на перегляд рішення суду касаційної інстанції.
2. Заява вважається допущеною до провадження за винятковими обставинами і справа витребовується, якщо хоча б два судді дійшли висновку про необхідність цього.
3. Про допуск заяви і витребування справи або відмову в цьому суд постановляє ухвалу, яку не може бути оскаржено. Ухвала про допуск заяви і витребування справи надсилається до відповідного суду.
4. Копія ухвали про допуск заяви і витребування справи надсилається разом з копією скарги особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
5. Якщо заява допущена до провадження в порядку цієї глави, суд своєю ухвалою може зупинити виконання відповідних рішень.
6. До заяви, поданої з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, положення частин першої - четвертої цієї статті не застосовуються.
 
Відхилено    
    -1065- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 240 викласти в такій редакції:
"Стаття 240. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України
1. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України здійснюється колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України за участі не менше двох третин її чисельності (але не менше трьох суддів) протягом п'ятнадцяти днів після надходження заяви без виклику осіб, які беруть участь у справі. Одночасно може бути вирішене питання про поновлення строку на перегляд рішення суду касаційної інстанції.
2. Заява вважається допущеною до провадження за винятковими обставинами і справа витребовується, якщо хоча б два судді дійшли висновку про необхідність цього.
3. Про допуск заяви і витребування справи або відмову в цьому суд постановляє ухвалу, яку не може бути оскаржено. Ухвала про допуск заяви і витребування справи надсилається до відповідного суду.
4. Копія ухвали про допуск заяви і витребування справи надсилається разом з копією скарги особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
5. Якщо заява допущена до провадження в порядку цієї глави, суд своєю ухвалою може зупинити виконання відповідних рішень.
6. До заяви, поданої з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, положення частин першої - четвертої цієї статті не застосовуються.
 
Відхилено    
1400. Стаття 240-1. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
 
-1066- Стретович В.М.
Статтю 240-1 виключити
 
Відхилено   Стаття 240-1. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
 
    -1067- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 240-1 виключити
 
Відхилено    
    -1068- Каплієнко В.В.
ст.240-1 виключити.
 
Відхилено    
1401. 1. Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами реєструється у день її надходження в порядку, встановленому частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу. Суддя-доповідач протягом трьох днів постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
 
-1069- Власенко С.В.
З частини 1 запропонованої Проектом редакції статті 240-1 КАС України слова "реєструється у день її надходження в порядку, встановленому частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу, та" виключити.
Слова "про відкриття провадження" замінити словами "про призначення справи до розгляду".
 
Враховано частково   1. Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами реєструється у день її надходження в порядку, встановленому частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу. Суддя-доповідач протягом трьох днів постановляє ухвалу про призначення справи до розгляду та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
 
    -1070- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У підпункті 80 підпункту 2.2. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення": доповнити ч. 1 ст. 240- 1 реченнями другим та третім такого змісту: "Якщо Вищий адміністративний суд України прийняв ухвалу про відмову у допуску справи до провадження, заявник має право подати до Верховного Суду України заяву про необґрунтованість такої ухвали та додати до неї копії ухвали та заяви про перегляд рішення Вищого адміністративного суду України. Така заява разом з доданими до неї матеріалами передається судді-доповідачу у порядку, передбаченому цією статтею"; вважати друге речення ч. 1 ст. 240-1 четвертим реченням; доповнити четверте речення словами: "або повертає заяву про необґрунтованість ухвали про відмову у допуску справи до провадження - у разі якщо визнає таку ухвалу обґрунтованою".
 
Відхилено    
    -1071- Забарський В.В.
В частині першій статті 240-1 перше речення виключити, друге речення після слів "протягом трьох днів" доповнити словами "після постановлення ухвали про допуск справи до провадження".
 
Відхилено    
    -1072- Мірошниченко Ю.Р.
В частині першій статті 240-1перше речення виключити, друге речення після слів "протягом трьох днів" доповнити словами "після постановлення ухвали про допуск справи до провадження".
 
Відхилено    
1402. 2. Суддя-доповідач протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України, для чого:
 
   2. Суддя-доповідач протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України, для чого:
 
1403. 1) виносить ухвалу про витребування матеріалів справи та направляє її до відповідного суду;
 
   1) виносить ухвалу про витребування матеріалів справи та направляє її до відповідного суду;
 
1404. 2) визначає порядок розгляду справи (у відкритому судовому засіданні або в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами);
 
   2) визначає порядок розгляду справи (у відкритому судовому засіданні або в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами);
 
1405. 3) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
 
   3) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
 
1406. 4) доручає відповідним фахівцям науково-консультативної ради при Верховному Суді України підготувати науковий висновок щодо норми матеріального права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції у подібних правовідносинах;
 
   4) доручає відповідним фахівцям науково-консультативної ради при Верховному Суді України підготувати науковий висновок щодо норми матеріального права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції у подібних правовідносинах;
 
1407. 5) визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо суті правового регулювання цієї норми закону та дає розпорядження про їх виклик до суду;
 
   5) визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо суті правового регулювання цієї норми закону та дає розпорядження про їх виклик до суду;
 
1408. 6) здійснює інші заходи, необхідні для вирішення питання про усунення розбіжностей у застосуванні норми матеріального права.
 
   6) здійснює інші заходи, необхідні для вирішення питання про усунення розбіжностей у застосуванні норми матеріального права.
 
1409. 3. За наслідками проведення підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь та постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
   3. За результатами проведення підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь та постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
1410. Стаття 241. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
   Стаття 241. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
1411. 1. Справа розглядається Верховним Судом України на його засіданні.
 
-1073- Стецьків Т.С.
У статті 241:
у частині першій слова „колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України за участі не менше двох третин її чисельності (але не менше п'яти суддів)" замінити словами „колегією суддів Верховного Суду України за участі не менше двох третин його складу";
 
Відхилено   1. Справа розглядається Верховним Судом України на його засіданні.
 
1412. 2. Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від складу Верховного Суду України, визначеного законом.
 
-1074- Стецьків Т.С.
Частину другу виключити;.
 
Відхилено   2. Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від складу Верховного Суду України, визначеного законом.
 
1413. 3. Відкриття судового засідання, роз'яснення перекладачеві його прав та обов'язків, оголошення складу суду і роз'яснення права відводу здійснюється відповідно до вимог глави 3 розділу ІІІ цього Кодексу.
 
-1075- Стецьків Т.С.
У частині третій слово „касаційного" замінити словом „апеляційного";
 
Відхилено   3. Відкриття судового засідання, роз'яснення перекладачеві його прав та обов'язків, оголошення складу суду і роз'яснення права відводу здійснюється відповідно до вимог глави 3 розділу ІІІ цього Кодексу.
 
1414. 4. Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині третій цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі зміст вимог, викладених у заяві, яка надійшла до Верховного Суду України, та результати проведених ним підготовчих дій.
 
   4. Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині третій цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі зміст вимог, викладених у заяві, яка надійшла до Верховного Суду України, та результати проведених ним підготовчих дій.
 
1415. 5. Особа, яка подала заяву до Верховного Суду України, та особи, що приєдналися до неї у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. Якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач. Для з'ясування сутності норми матеріального права, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
 
   5. Особа, яка подала заяву до Верховного Суду України, та особи, що приєдналися до неї у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. Якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач. Для з'ясування сутності норми матеріального права, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
 
1416. 6. Неприбуття сторін або інших осіб, які беруть участь у справі і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, для участі у судовому засіданні не перешкоджає судовому розгляду справи.
 
   6. Неприбуття сторін або інших осіб, які беруть участь у справі і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, для участі у судовому засіданні не перешкоджає судовому розгляду справи.
 
1417. 7. Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині п'ятій цієї статті, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.
 
   7. Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині п'ятій цієї статті, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.
 
1418. 8. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня відкриття провадження у справі.
 
-1076- Забарський В.В.
В частині восьмі статті 241 слова "одного місяця" замінити словами "шести місяців".
 
Відхилено   8. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня відкриття провадження у справі.
 
1419. Стаття 242. Повноваження Верховного Суду України
 
   Стаття 242. Повноваження Верховного Суду України
 
1420. 1. За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов:
 
   1. За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов:
 
1421. про повне або часткове задоволення заяви;
 
   про повне або часткове задоволення заяви;
 
1422. про відмову в задоволенні заяви.
 
   про відмову в задоволенні заяви.
 
1423. 2. Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
 
   2. Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
 
1424. 3. Постанова Верховного Суду України є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу.
 
   3. Постанова Верховного Суду України є остаточною і оскарженню не підлягає, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу.
 
1425. Стаття 243. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
   Стаття 243. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
1426. 1. Суд задовольняє заяву у випадку наявності однієї з підстав, передбачених статтею 237 цього Кодексу.
 
   1. Суд задовольняє заяву у випадку наявності однієї з підстав, передбачених статтею 237 цього Кодексу.
 
1427. 2. Якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції.
 
-1077- Стецьків Т.С.
Частини другу-третю статті 243 викласти у такій редакції:
„2. Якщо Верховний Суд України встановить, що оскаржене судове рішення є незаконним, він скасовує його повністю або частково і приймає нову постанову або змінює судове рішення. Верховний Суд України може також скасувати судові рішення судів апеляційної або касаційної інстанції і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанції.
3. Верховний Суд України задовольняє скаргу в разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом. При цьому Верховний Суд України скасовує оскаржені судові рішення і приймає нову постанову або змінює оскаржене рішення.";
 
Відхилено   2. Якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції.
 
    -1078- Стретович В.М.
Частину другу статті 243 доповнити другим реченням такого змісту:
"Верховний Суд України може також скасувати судове рішення суду касаційної інстанції і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанції".
 
Відхилено    
    -1079- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Частину другу статті 243 доповнити другим реченням такого змісту:
"Верховний Суд України може також скасувати судове рішення суду касаційної інстанції і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанції".
 
Відхилено    
1428. 3. Якщо суд установить, що судове рішення було прийнято з порушеннями міжнародних зобов’язань України, виявленими міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду апеляційної або касаційної інстанції залежно від того, суд якої інстанції першим допустив порушення міжнародних зобов'язань.
 
-1080- Пилипенко В.П.
Частину третю статті 243 викласти у такій редакції:
"3. Якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, суд скасовує оскаржуване рішення повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду, який виніс оскаржуване рішення".
 
Враховано   3. Якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, суд скасовує оскаржуване рішення повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду, який виніс оскаржуване рішення.
 
    -1081- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У статті 243 частину третю після слів "на новий розгляд до суду" доповнити словом "першої".
 
Відхилено    
1429. 4. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви повинна бути вмотивованою.
 
   4. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви повинна бути вмотивованою.
 
1430. Стаття 244. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
 
   Стаття 244. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
 
1431. 1. Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.
 
   1. Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.
 
1432. 2. Постанова про відмову в задоволенні заяви повинна бути вмотивованою;
 
   2. Постанова про відмову в задоволенні заяви повинна бути вмотивованою.
 
1433. Стаття 244-1. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
 
   Стаття 244-1. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
 
1434. 1. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у справі, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
-1082- Стецьків Т.С.
Після статті 244 доповнити Кодекс статтями такого змісту:
„Стаття 244-1. Повідомлення про прийняття постанови та її виготовлення
1. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у справі, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
Відхилено   1. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у справі, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
1435. Стаття 244-2. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України-
 
-1083- Забарський В.В.
Статтю 244-2 виключити.
 
Відхилено   Стаття 244-2. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
 
1436. 1. Рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
 
   1. Рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
 
1437. 2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом";
 
-1084- Стецьків Т.С.
Стаття 244-2. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
1. Постанова Верховного Суду України, прийнята за наслідками провадження за винятковими обставинами, є обов'язковою для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з постановою Верховного Суду України.
2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом";
 
Відхилено   2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом";
 
    -1085- Лабунська А.В.
Пункт 80 Прикінцевих положень викласти у такій редакції:
"80) главу 3 розділу ІV Кодексу викласти у такій редакції:
"Глава 3. ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ ВЕРХОВНИМ СУДОМ УКРАЇНИ
Стаття 235. Перегляд судових рішень Верховним Судом України
Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
Стаття 236. Право на звернення про перегляд судових рішень
1. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право подати до Верховного Суду України заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку, судових рішень суду касаційної інстанції, а також судових рішень, які не підлягають перегляду в апеляційному або касаційному порядку
2. Заява про перегляд судового рішення Верховного Суду України може бути подана з підстави, встановленої пунктом 2 частини 1 статті 237 цього Кодексу.
3. Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за наслідками касаційного провадження.
4. Заява про перегляд судових рішень з однієї й тієї самої підстави не може бути подана після відмови у допуску справи до провадження за винятковими обставинами попередньої заяви.
Стаття 237. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень
1. Заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана з мотивів:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права;
2) визнання судових рішень міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, такими, що порушують міжнародні зобов'язання України.
2. Верховний Суд України може за власної ініціативи переглянути судове рішення в адміністративній справі, якщо воно має принципове значення для однакового застосування законодавства всіма судами України або розвитку правозастосовчої практики, а наведені у заяві доводи дають підстави вважати, що судом неправильно застосовані норми матеріального або процесуального права.
Стаття 238. Строк на подання заяви про перегляд судових рішень
1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, відносно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Стаття 239. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень
1. Заява подається безпосередньо до Верховного Суду України.
2. До заяви повинні бути додані:
1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) копії судових рішень, на які здійснюється посилання на підтвердження неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права;
4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини 1 статті 237 цього Кодексу.
3. До заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви з підстави, встановленої пунктом 2 статті 237 цього Кодексу, судовий збір не сплачується.
Стаття 239-1.- Вимоги до заяви про перегляд судових рішень
Заява про перегляд судових рішень подається у письмовій формі.
2. У заяві про перегляд судових рішень зазначаються:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, та осіб, які беруть участь у справі, а також їхні номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) обґрунтування неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права із зазначенням у чому полягає порушення норм матеріального чи процесуального права, якщо заява подана з підстави, встановленої пунктом 1 частини 1 статті 237 цього Кодексу;
4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв’язку із ухваленням рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява подана з підстави, встановленої пунктом 2 частини 1 статті 237 цього Кодексу;
5) вимоги особи, яка подає заяву;
6) у разі необхідності - клопотання;
7) перелік матеріалів, які додаються.
3. Заява підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Стаття 239-2. Перевірка відповідності заяви вимогам цього Кодексу
1. Перевірка відповідності заяви вимогам цього Кодексу здійснюється відповідними працівниками управління забезпечення діяльності Судового сенату в адміністративних справах Верховного Суду України.
2. У випадку встановлення, що заяву подано без додержання вимог статті 239-1 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов’язаний їх усунути.
3. Якщо заявник усунув недоліки заяви у встановлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Верховного Суду України.
4. Заява повертається заявнику, якщо:
1) заявник не усунув її недоліки протягом встановленого строку;
2) заяву подано особою, яка не наділена правом звернення до Верховного Суду України;
3) заяву подано від імені особи, визначеної статтею 236 цього Кодексу, особою, яка не має повноважень на ведення справи;
4) є ухвала колегії суддів Судового сенату в адміністративних справах Верховного Суду України про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду.
5. Повернення заяви з підстав, зазначених у частині 4 цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у випадку належного оформлення заяви або з інших підстав ніж ті, які були предметом розгляду.
Стаття 240. Допуск справи до провадження Верховним Судом України
1. Допуск справи до провадження здійснюється колегією суддів Судового сенату в адміністративних справах Верховного Суду України за участі не менше двох третин її чисельності (але не менше п'яти суддів) протягом п'ятнадцяти днів після надходження заяви без виклику осіб, які беруть у ній участь. Одночасно може бути вирішене питання про поновлення строку на звернення про перегляд судових рішень.
2. Справа вважається допущеною до провадження і витребовується, якщо хоча б три судді дійшли висновку про необхідність цього.
3. У випадку допуску справи до провадження з підстав, установлених частиною 2 статті 237 цього Кодексу, суд в ухвалі обґрунтовує необхідність перегляду судових рішень у справі для забезпечення однакового застосування законодавства всіма судами України або розвитку правозастосовчої практики.
4. Про допуск справи та її витребування або відмову в цьому суд постановляє ухвалу, яку не може бути оскаржено. Ухвала про допуск справи та її витребування надсилається до відповідного суду.
5. Копія ухвали про допуск справи та її витребування надсилається разом з копією заяви особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
6. Якщо справа допущена до провадження, суд одночасно визначає порядок розгляду справи (у відкритому судовому засіданні або в порядку письмового провадження) і своєю ухвалою може зупинити виконання відповідних судових рішень.
7. До заяви, поданої з підстави, встановленої пунктом 2 частини 1 статті 237 цього Кодексу, положення частин першої - четвертої цієї статті не застосовуються.
Стаття 240-1. Підготовка справи до розгляду
1. Суддя-доповідач після допуску справи до провадження Верховного Суду України дає розпорядження щодо виготовлення наукового висновку відповідними працівниками управління забезпечення діяльності Судового сенату в адміністративних справах норми права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції, визначає коло органів державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо суті правового регулювання цією нормою права та дає розпорядження про їх виклик в суд, здійснення пошуку матеріалів, необхідних для вирішення питання про усунення розбіжностей у застосуванні норми права та готує доповідь.
2. Після надходження справи до Верховного Суду України та виготовлення доповіді, суддя-доповідач дає розпорядження про призначення справи до розгляду.
Стаття 241. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
1. У Верховному Суді України справа розглядається колегією суддів Судового сенату в адміністративних справах за участі не менш як двох третин її чисельності (але не менше п'яти суддів).
2. Якщо виявлено неоднакове застосування судами касаційної інстанції одного і того самого положення закону, то справа розглядається колегією суддів на спільному засіданні відповідних судових сенатів Верховного Суду України. Судовий склад спільного засідання палат формується головами відповідних сенатів у рівній кількості. Головує на спільному засіданні почергово голова відповідного сенату.
3. Відкриття судового засідання, роз’яснення перекладачеві його прав та обов’язків, оголошення складу суду і роз’яснення права відводу здійснюється за правилами глави 3 цього Кодексу.
4. Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині 3 цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі зміст судових рішень, у яких одні й ті самі норми права застосовані неоднаково, суть звернення до Верховного Суду України та заперечень на нього.
5. Для пояснень надається слово особі, яка подала заяву про перегляд справи. Якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач. За ними дають пояснення особи, які приєдналися до заяви, а потім - інші особи, які беруть участь у справі. Для з’ясування сутності норми права, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
6. Неприбуття сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи для участі у відкритому судовому засіданні, не перешкоджає судовому розгляду справи.
7. Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині 5 цієї статті, колегія суддів виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.
Стаття 242. Повноваження Верховного Суду України
1. За наслідками розгляду справи більшістю голосів колегії суддів приймається одна з таких постанов:
1) про повне або часткове задоволення заяви;
2) про відмову в задоволенні заяви.
2. Судді Верховного Суду України, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
3. Постанова Верховного Суду України є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини 1 статті 237 цього Кодексу.
Стаття 243. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
1. Верховний Суд України задовольняє заяву в разі виявлення неоднакового і неправильного у справі, яка розглядається, застосування судами однієї й тієї самої норми права. З цих самих підстав переглядаються судові рішення у справі, допущеної до провадження Верховного Суду України за власної ініціативи.
2. Якщо Верховний Суд України встановить, що судове рішення у справі, яка переглядається, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду першої, апеляційної чи касаційної інстанцій залежно від того, суд якої інстанції першим допустив порушення норми матеріального чи процесуального права, яке призвело до неправильного вирішення справи. Верховний Суд України може також скасувати судові рішення судів апеляційної або касаційної інстанцій і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанцій, а також скасувати судові рішення і постановити нове рішення.
3. Верховний Суд України задовольняє заяву в разі визнання судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, таким, що порушує міжнародні зобов'язання України. При цьому Верховний Суд України може скасувати його повністю або в частині та направити справу на новий розгляд до суду першої, апеляційної чи касаційної інстанцій залежно від того, суд якої інстанції першим допустив порушення міжнародних зобов'язань. Верховний Суд України може також скасувати судові рішення і постановити нове рішення.
4. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви повинна бути вмотивованою із зазначенням розбіжностей у застосуванні однієї й тієї самої норми права та висловленням правових висновків з цього питання.
Стаття 244. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
1. Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися або судові рішення у справі відповідають правовим висновкам щодо усунення розбіжностей неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права.
Стаття 244-1. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
1. Колегія суддів після виходу з нарадчої кімнати повідомляє про суть ухваленого рішення та час його виготовлення.
2. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена не пізніше п’ятнадцяти днів з дня закінчення розгляду справи.
Стаття 244-2. Особливості обов'язковості судових рішень Верховного Суду України
1. Рішення Верховного Суду України, яким усунено розбіжності неоднакового застосування судами України однієї й тієї самої норми права, є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Вони зобов’язані привести свою правозастосовчу практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.".
У зв’язку з чим, інші процесуальні Кодекси пропоную привести у відповідність із запропонованими змінами до Кодексу адміністративного судочинства України.
 
Відхилено    
1438. 81) у статті 254:
 
   94) у статті 254:
 
1439. частину третю викласти у такій редакції:
 
   частину третю викласти в такій редакції:
 
1440. "3. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження";
 
   "3. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження";
 
1441. частину п'яту після слів доповнити словами "а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні - через п’ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі";
 
   частину п'яту доповнити словами "а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні - через п’ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі";
 
1442. у частині шостій слово "проголошення" замінити словом "постановлення";
 
-1086- Келестин В.В.
Доповнити підпункт 81 наступними положеннями:
статтю 254 доповнити частиною сьомою такого змісту:
"7. Постанова, ухвала суду будь-якої інстанції не пізніше наступного дня після їх проголошення включаються до Єдиного державного реєстру судових рішень. Постанова, ухвала суду будь-якої інстанції, які не включені до Єдиного державного реєстру, виконанню не підлягають";
 
Відхилено   у частині шостій слово "проголошення" замінити словом "постановлення";
 
    -1087- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 81-1 такого змісту:
"81-1. доповнити статтю 258 частиною другою такого змісту:
2. Виконавчий лист видається судом першої інстанції. Якщо за результатами перегляду справи суд апеляційної чи касаційної інстанції залишить прийняте по суті позовних вимог рішення без змін, ухвалить нове судове рішення по суті позовних вимог чи змінить судове рішення, то виконавчий лист видається судом апеляційної чи касаційної інстанції, за умови, що заява особи про видачу виконавчого листа надійшла до моменту повернення адміністративної справи до суду першої інстанції.
У зв’язку з цим частину другу вважати частиною третьою"
 
Враховано    
1443. 82) у статті 256:
 
   95) у статті 256:
 
1444. частину першу доповнити абзацом такого змісту:
 
   частину першу доповнити абзацом дев’ятим такого змісту:
 
1445. "Негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження";
 
   "Негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження";
 
1446. частину четверту викласти у такій редакції:
 
   частину четверту викласти у такій редакції:
 
1447. "4. Ухвала суду за результатами розгляду заяви про звернення постанови до негайного виконання набирає законної сили з моменту проголошення, однак її може бути оскаржено у загальному порядку";
 
-1088- Келестин В.В.
Доповнити підпункт 82 наступними положеннями:
статтю 256 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"5. Постанова, ухвала суду будь-якої інстанції, які виконуються негайно, після їх проголошення одразу вносяться до Єдиного державного реєстру судових рішень.";
 
Відхилено   "4. Ухвала суду за результатами розгляду заяви про звернення постанови до негайного виконання набирає законної сили з моменту проголошення, однак її може бути оскаржено у загальному порядку";
96) після частини першої статтю 258 доповнити новою частиною такого змісту:
"2. Виконавчий лист видається судом першої інстанції. Якщо за результатами перегляду справи суд апеляційної чи касаційної інстанції залишить прийняте по суті позовних вимог рішення без змін, ухвалить нове судове рішення по суті позовних вимог чи змінить судове рішення, то виконавчий лист видається судом апеляційної чи касаційної інстанції, за умови, що заява особи про видачу виконавчого листа надійшла до моменту повернення адміністративної справи до суду першої інстанції";
У зв’язку з цим частину другу вважати частиною третьою;
 
    -1089- Келестин В.В.
Доповнити пункт 2.2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 82-1 такого змісту:
82-1) частину першу статті 258 викласти у такій редакції:
"1. За кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист, виготовлений на бланку суворої звітності в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Якщо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом.";
 
Відхилено    
    -1090- Келестин В.В.
Доповнити пункт 2.2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 82-2 такого змісту:
82-1) частину першу статті 259 доповнити реченням такого змісту:
"На виконавчому листі повинен бути зазначений номер судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень.";
 
Відхилено    
1448. 83) у статті 262:
 
   97) у статті 262:
 
1449. частину першу доповнити першим реченням такого змісту:
 
   частину першу доповнити новим першим реченням такого змісту:
 
1450. "1. Мирова угода, укладена між сторонами в адміністративній справі, подається в письмовій формі до суду, який ухвалив рішення у справі";
 
   "1. Мирова угода, укладена між сторонами в адміністративній справі, подається в письмовій формі до суду, який ухвалив рішення у справі";
 
1451. частину третю після слів "про визнання мирової угоди" доповнити словами "між сторонами у справі";
 
   частину третю після слів "про визнання мирової угоди" доповнити словами "між сторонами у справі";
 
1452. 84) у статті 263:
 
   98) у статті 263:
часину першу після слів "адміністративного суду" доповнити словами "першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист", а після слів "із поданням" словами "особа, яка бере участь у справі, та";
 
1453. частину першу після слів "із поданням" доповнити словами "особа, яка бере участь у справі, та";
 
      
1454. частину другу доповнити реченням такого змісту: "У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови";
 
-1091- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 84 передбачити внесення змін до статті 263 наступних змін:
1) доповнити часину першу після слів "адміністративного суду" словами "першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист"
 
Враховано   частину другу доповнити реченням такого змісту: "У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови";
 
1455. 85) частину першу статті 265 після слів "скасувавши судове рішення" доповнити словами " (визнавши його нечинним або таким, що втратило законну силу)";
 
   99) частину першу статті 265 після слів "скасувавши судове рішення" доповнити словами " (визнавши його нечинним або таким, що втратило законну силу)";
 
1456. 86) у статті 267:
 
   100) у статті 267:
 
1457. частину другу викласти у такій редакції:
 
   частину другу викласти у такій редакції:
 
1458. "2. За наслідками розгляду звіту суб’єкта владних повноважень про виконання постанови суду або у разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту та накласти на винну посадову особу, відповідальну за виконання постанови, штраф у розмірі від ста до трьохсот мінімальних заробітних плат";
 
   "2. За наслідками розгляду звіту суб’єкта владних повноважень про виконання постанови суду або у разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту та накласти на винну посадову особу, відповідальну за виконання постанови, штраф у розмірі від ста до трьохсот мінімальних заробітних плат.
 
1459. доповнити статтю частинами третьою - одинадцятою такого змісту:
 
   після частини другої доповнити девятьма новими частинами такого змісту:
 
1460. "3. Якщо обов’язок виконати постанову лежить на колегіальному органі, але звіт про її виконання не подано або з вини цього органу постанова не виконується, штраф накладається на керівника цього органу.
 
   "3. Якщо обов’язок виконати постанову лежить на колегіальному органі, але звіт про її виконання не подано або з вини цього органу постанова не виконується, штраф накладається на керівника цього органу.
 
1461. 4. Половина суми штрафу стягується на користь позивача, інша половина - до Державного бюджету України.
 
   4. Половина суми штрафу стягується на користь позивача, інша половина - до Державного бюджету України.
 
1462. 5. Питання про накладення штрафу вирішується за клопотанням позивача або за ініціативою судді у судовому засіданні з повідомленням сторін. Неприбуття у судове засідання сторін, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
 
   5. Питання про накладення штрафу вирішується за клопотанням позивача або за ініціативою судді у судовому засіданні з повідомленням сторін. Неприбуття у судове засідання сторін, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
 
1463. 6. Суддя за клопотанням органу чи посадової особи, відповідальних за виконання постанови, на підставі відповідних доказів зменшує розмір штрафу на користь Державного бюджету України за невиконання або неналежне виконання постанови на суму штрафу, який було накладено за ці ж дії державним виконавцем відповідно до законодавства про виконавче провадження.
 
   6. Суддя за клопотанням органу чи посадової особи, відповідальних за виконання постанови, на підставі відповідних доказів зменшує розмір штрафу на користь Державного бюджету України за невиконання або неналежне виконання постанови на суму штрафу, який було накладено за ці ж дії державним виконавцем відповідно до законодавства про виконавче провадження.
 
1464. 7. Ухвала суду про накладення штрафу, що набрала законної сили, направляється для виконання до державної виконавчої служби. З наступного дня після набрання ухвалою законної сили на суму заборгованості без додаткового рішення суду нараховується пеня у розмірі трьох відсотків річних з урахуванням індексу інфляції.
 
   7. Ухвала суду про накладення штрафу, що набрала законної сили, направляється для виконання до державної виконавчої служби. З наступного дня після набрання ухвалою законної сили на суму заборгованості без додаткового рішення суду нараховується пеня у розмірі трьох відсотків річних з урахуванням індексу інфляції.
 
1465. 8. Сплата штрафу не звільняє від обов’язку виконати постанову суду і подати звіт про її виконання. Повторне невиконання цього обов’язку тягне за собою застосування наслідків, установлених частинами першою і другою цієї статті, але розмір нового штрафу при цьому збільшується на суму штрафу, який було або мало бути сплачено за попередньою ухвалою.
 
   8. Сплата штрафу не звільняє від обов’язку виконати постанову суду і подати звіт про її виконання. Повторне невиконання цього обов’язку тягне за собою застосування наслідків, установлених частинами першою і другою цієї статті, але розмір нового штрафу при цьому збільшується на суму штрафу, який було або мало бути сплачено за попередньою ухвалою.
 
1466. 9. Особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, що вчинені суб’єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або на порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.
 
   9. Особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, що вчинені суб’єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або на порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.
 
1467. Таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред’явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною судовою постановою.
 
   Таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред’явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною судовою постановою.
 
1468. Заява підлягає розгляду та вирішенню у судовому засіданні із повідомленням осіб, які беруть участь у справі, протягом десяти днів з дня її отримання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду такої заяви.
 
   Заява підлягає розгляду та вирішенню у судовому засіданні із повідомленням осіб, які беруть участь у справі, протягом десяти днів з дня її отримання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду такої заяви.
 
1469. 10. За відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, а так само якщо заяву подано із порушенням правил, що передбачені частинами першою і другою цієї статті, суд залишає заяву без задоволення. У разі наявності підстав для задоволення заяви суд ухвалює одну із постанов, що передбачені частиною другою статті 162 цього Кодексу.
 
   10. За відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, а так само якщо заяву подано із порушенням правил, що передбачені частинами першою і другою цієї статті, суд залишає заяву без задоволення. У разі наявності підстав для задоволення заяви суд ухвалює одну із постанов, що передбачені частиною другою статті 162 цього Кодексу.
 
1470. Така постанова може бути оскаржена лише в апеляційному порядку.
 
   Така постанова може бути оскаржена лише в апеляційному порядку.
 
1471. 11. Окремі ухвали, а також ухвали щодо накладення штрафу, постановлені відповідно до цієї статті, можуть бути оскаржені лише в апеляційному порядку".
 
-1092- Каплієнко В.В.
Частини 11 та 12 ст.267 виключити
 
Відхилено   11. Окремі ухвали, а також ухвали щодо накладення штрафу, постановлені відповідно до цієї статті, можуть бути оскаржені лише в апеляційному порядку".
 
1472. У зв'язку з цим частину третю вважати частиною дванадцятою.
 
   У зв'язку з цим частину третю вважати частиною дванадцятою.
 
1473. 2.3. У Господарському процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 6, ст.56):
 
   2.3. У Господарському процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 6, ст.56 з наступними змінами):
 
1474. 1) доповнити Кодекс статтею 2-1 такого змісту:
 
   1) доповнити статтею 2-1 такого змісту:
 
1475. "Стаття 2-1. Автоматизована система документообігу суду
 
   "Стаття 2-1. Автоматизована система документообігу суду
 
1476. У господарських судах функціонує автоматизована система документообігу, що забезпечує:
 
   У господарських судах функціонує автоматизована система документообігу, що забезпечує:
 
1477. 1) об’єктивний та неупереджений розподіл справ між суддями з додержанням принципів черговості та рівної кількості справ для кожного судді;
 
-1093- Шкіль А.В.
Пункт 1 частини першої ст.. 2-1 викласти у такій редакції:
"1) об’єктивний та неупереджений розподіл справ між суддями з додержанням принципів черговості;".
 
Відхилено   1) об’єктивний та неупереджений розподіл справ між суддями з додержанням принципів черговості та рівної кількості справ для кожного судді;
 
    -1094- Толстенко В.Л.
Пункт 1 ч. 1 ст. 2-1 ГПК України після слова "принципів" доповнити словом "спеціалізації".
 
Відхилено    
1478. 2) надання учасникам господарського процесу інформації про стан розгляду справ, у яких вони беруть участь;
 
   2) надання учасникам господарського процесу інформації про стан розгляду справ, у яких вони беруть участь;
 
1479. 3) централізоване зберігання текстів судових рішень та інших процесуальних документів;
 
-1095- Шкіль А.В.
Пункт 3 частини першої ст.. 2-1 викласти у такій редакції:
"3) зберігання текстів судових рішень та інших процесуальних документів в порядку, передбаченому Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, що затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України;".
 
Відхилено   3) централізоване зберігання текстів судових рішень та інших процесуальних документів;
 
1480. 4) підготовку статистичних даних;
 
   4) підготовку статистичних даних;
 
1481. 5) реєстрацію вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її руху;
 
   5) реєстрацію вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її руху;
 
1482. 6) видачу судових рішень та наказів господарського суду на підставі наявних в автоматизованій системі документообігу даних щодо судового рішення та реєстрації заяви особи, на користь якої воно ухвалено;
 
-1096- Толстенко В.Л.
У пункті 6 ч. 1 ст. 2-1 ГПК України слово "ухвалено" замінити словом "прийнято".
 
Відхилено   6) видачу судових рішень та наказів господарського суду на підставі наявних в автоматизованій системі документообігу даних щодо судового рішення та реєстрації заяви особи, на користь якої воно ухвалено;
 
1483. 7) передачу справ до електронного архіву.
 
   7) передачу справ до електронного архіву.
 
1484. Позовні заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до господарського суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов’язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду, яка здійснюється працівниками апарату відповідного суду в день надходження документів. До автоматизованої системи документообігу суду в обов’язковому порядку вносяться: дата надходження документів, інформація про предмет спору та сторони по справі, прізвище працівника апарату суду, який здійснив реєстрацію, інформація про рух судових документів, дані про суддю, який розглядав справу, та інші дані, передбачені Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, що затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.
 
-1097- Шкіль А.В.
Положення частини другої ст.. 2-1 виключити.
 
Відхилено   Позовні заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до господарського суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов’язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду, яка здійснюється працівниками апарату відповідного суду в день надходження документів. До автоматизованої системи документообігу суду в обов’язковому порядку вносяться: дата надходження документів, інформація про предмет спору та сторони по справі, прізвище працівника апарату суду, який здійснив реєстрацію, інформація про рух судових документів, дані про суддю, який розглядав справу, та інші дані, передбачені Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, що затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.
 
1485. Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідних документів за принципом вірогідності, який враховує кількість справ, що перебувають у провадженні суддів, заборону брати участь у перегляді рішень для судді, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого порушується питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні та закінчення терміну повноважень. Справи розподіляються з урахуванням спеціалізації суддів. Після визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, внесення змін до реєстраційних даних щодо цієї справи, а також видалення цих даних з автоматизованої системи документообігу суду не допускається, крім випадків, установлених законом.
 
-1098- Шкіль А.В.
Післі слів "та закінчення терміну повноважень" доповнити словами "або відводу судді".
 
Відхилено   Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідних документів за принципом вірогідності, який враховує кількість справ, що перебувають у провадженні суддів, заборону брати участь у перегляді рішень для судді, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого порушується питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні та закінчення терміну повноважень. Справи розподіляються з урахуванням спеціалізації суддів. Після визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, внесення змін до реєстраційних даних щодо цієї справи, а також видалення цих даних з автоматизованої системи документообігу суду не допускається, крім випадків, установлених законом.
 
    -1099- Толстенко В.Л.
Частину 3 ст. 2-1 ГПК України викласти у такій редакції:
Визначення судді або судді-доповідача у колегіальному складі суду для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідних документів за принципом вірогідності, який враховує спеціалізацію суддів або судових колегій, кількість справ, що перебувають у провадженні суддів, заборону брати участь у перегляді рішень для судді, який брав участь в прийнятті судового рішення, про перегляд якого ставиться питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні та закінчення терміну повноважень. Після визначення судді або судді-доповідача колегіального складу суду для розгляду конкретної справи, внесення змін до реєстраційних даних щодо цієї справи, а також видалення цих даних з автоматизованої системи документообігу суду не допускається, крім випадків, встановлених законом.
 
Відхилено    
1486. Доступ до автоматизованої системи документообігу суду надається суддям та працівникам апарату відповідного суду згідно з їхніми функціональними обов’язками.
 
   Доступ до автоматизованої системи документообігу суду надається суддям та працівникам апарату відповідного суду згідно з їхніми функціональними обов’язками.
 
1487. Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду має наслідком відповідальність, установлену законом.
 
   Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду має наслідком відповідальність, установлену законом.
 
1488. Порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду, в тому числі видачі судових рішень та наказів господарського суду, передачі справ до електронного архіву, зберігання текстів судових рішень, ухвал та інших процесуальних документів, надання інформації фізичним та юридичним особам, підготовки статистичних даних, визначається Положенням про автоматизовану систему документообігу суду";
 
-1100- Кирильчук Є.І.
Доповнити нову статтю ст. 2-1 Господарського процесуального кодексу України, положеннями згідно з якими автоматизована система документообігу суду забезпечує надання учасникам господарського процесу інформації про стан розгляду справ, у яких вони беруть участь та доступ до такої системи надається лише суддям та працівникам апарату суду.
 
Відхилено   Порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду, в тому числі видачі судових рішень та наказів господарського суду, передачі справ до електронного архіву, зберігання текстів судових рішень, ухвал та інших процесуальних документів, надання інформації фізичним та юридичним особам, підготовки статистичних даних, визначається Положенням про автоматизовану систему документообігу суду";
 
    -1101- Келестин В.В.
Доповнити підпункт 2.3 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 1-1 такого змісту:
1-1) частину третю статті 4-5 викласти у такій редакції:
"Усі судові рішення викладаються у письмовій формі, виготовляються на бланках суворої звітності із зазначенням номеру у Єдиному державному реєстрі судових рішень у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.";
 
Відхилено    
1489. 2) статтю 4-6 доповнити частинами такого змісту:
 
   2) статтю 4-6 доповнити частинами четвертою та п’ятою такого змісту:
 
1490. "Перегляд судових рішень господарських судів Верховним Судом України здійснюється колегіально.
 
   "Перегляд судових рішень господарських судів Верховним Судом України здійснюється колегіально.
 
1491. Суддя чи склад колегії суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу";
 
-1102- Воропаєв Ю.М.
Доповнити п. 2.3 частини 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" проекту Закону України "Про судоустрій і статус суддів" пп. 2-1 наступного змісту:
"2-1) статтю 12 Господарського процесуального кодексу України викласти в такій редакції:
"Стаття 12 Справи, підвідомчі господарським судам.
Господарські суди розглядають спори та інші справи, пов'язані з організацією та веденням підприємницької та іншої господарської діяльності юридичними особами, у тому числі повноважними органами держави та територіальних громад, фізичними особами, які набули в установленому законом порядку статусу фізичної особи-підприємця, а у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами – фізичними особами, які не мають статусу підприємця та організаціями, що не мають статусу юридичної особи, зокрема, наступні спори:
1) що виникають під час укладення, зміни, розірвання, визнання недійсними, виконання господарських договорів, у тому числі договорів державного замовлення та інших договорів, пов'язаних із задоволенням державних потреб у товарах, роботах, послугах;
2) пов'язані з невиконанням або неналежним виконанням зобов'язань між суб'єктами господарювання або іншими учасниками господарських відносин;
3) пов'язані з визнанням (встановленням) та захистом права власності та інших речових прав на майно, у тому числі земельні ділянки, що використовується у господарській діяльності;
4) пов'язані з використанням та захистом майнових прав інтелектуальної власності у господарській діяльності;
5) пов'язані з використанням земельних ділянок та природних ресурсів для ведення господарської діяльності;
6) про відшкодування шкоди, в тому числі моральної шкоди, в сфері господарських правовідносин;
7) пов'язані з веденням зовнішньоекономічної діяльності та з іноземним інвестуванням, включаючи спори, що виникають при укладенні, зміні, розірванні та виконанні угод про розподіл продукції та концесійних договорів;
8) інші спори, що виникають з відносин між суб'єктами господарювання.
Господарським судам підвідомчі господарські спори, що виникають з адміністративних або інших публічних правовідносин, між суб'єктами господарської діяльності та державними і іншими органами, які в межах своєї компетенції, здійснюють регулювання господарської діяльності, зокрема, спори про:
1) визнанням недійсними нормативних та індивідуальних правових актів, що порушують права та охоронювані законом інтереси юридичних, фізичних осіб, держави та територіальних громад у сфері організації та ведення господарської діяльності;
2) видачу дозвільних документів на ведення господарської діяльності (ліцензії, торговельні патенти інші документи, отримання яких відповідно до законодавства вимагається для ведення окремих видів господарської діяльності або господарських операцій);
3) оскарження дій та бездіяльності державних та інших органів, якими порушуються права юридичних та фізичних осіб у сфері організації та ведення господарської діяльності;
4) за позовами суб'єктів господарювання до органів державної влади про визнання недійсними актів про видачу документів, що посвідчують право інтелектуальної власності;
5) за заявами уповноважених державних та інших органів про застосування до суб'єктів господарської діяльності санкцій за порушення законодавства, що регулює відносини організації та ведення господарської діяльності;
6) про відшкодування шкоди, завданої навколишньому природному середовищу внаслідок ведення господарської діяльності;
7) про стягнення з юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців при здійсненні ними господарської діяльності податків та інших обов'язкових платежів, санкцій за порушення законодавства у сфері оподаткування підприємницької та іншої господарської діяльності;
8) інші справи, що виникають з адміністративних та публічних правовідносин у господарській діяльності, окрім тих, що віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів.
Спір, прийнятий господарським судом до свого провадження з дотриманням правил підвідомчості, підлягає розгляду за правилами цього Кодексу і в тому разі, коли до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, було залучається фізична особа, що не набула у встановленому законом порядку статусу суб'єкта підприємницької діяльності.
До компетенції господарських судів належить розгляд усіх справ про банкрутство, включаючи справи про банкрутство (неплатоспроможність) банків.
До компетенції господарських судів належать усі справи, в тому числі за участю фізичних осіб, що не мають статусу фізичної особи-підприємця, з розгляду спорів:
1) що виникають під час створення, припинення (в тому числі шляхом реорганізації) та державної реєстрації юридичних осіб – суб’єктів господарювання;
2) щодо державної реєстрації фізичної особи - підприємця, припинення підприємницької діяльності фізичної особи;
3) між учасниками (в тому числі тими, що вибули) юридичних осіб - суб'єктів господарювання та юридичних осіб – об'єднань суб'єктів господарювання, у тому числі об'єднань фізичних осіб-підприємців, або між такими юридичними особами та їх учасниками (в тому числі тими, що вибули) щодо створення, припинення таких юридичних осіб, участі у них, управління ними, реалізації прав та виконанні обов'язків учасників таких юридичних осіб, а також відшкодування шкоди, завданої учасникам або юридичній особі у вищевказаних відносинах (корпоративні спори);
4) з відносин обігу та обліку прав на акції та інші цінні папери, що посвідчують участь їх власника в статутному (складеному) капіталі юридичної особи;
5) з відносин корпоратизації та приватизації, крім приватизації державного житлового фонду;
6) у зв'язку із захистом від недобросовісної конкуренції та захистом економічної конкуренції;
7) про захист ділової репутації у сфері підприємницької або іншої господарської діяльності.
Законом до підвідомчості господарських судів можуть бути віднесені інші спори, що виникають у сфері організації та ведення господарської діяльності.
 
Відхилено   Суддя чи склад колегії суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу";
 
1492. 3) частину четверту статті 17 викласти у такій редакції:
 
-1103- Бевз В.А.
У підпункті 3 пункту 2.3. розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
після слів "до цього господарського суду" доповнити словами за рішенням Голови Вищого господарського суду України або його заступника.
 
Відхилено   3) частину четверту статті 17 викласти в такій редакції:
 
1493. "Якщо після відводу суддів неможливо розглянути справу в господарському суді, до підсудності якого відноситься справа, то така справа передається до господарського суду, найбільш територіально наближеного до цього господарського суду";
 
   "Якщо після відводу суддів неможливо розглянути справу в господарському суді, до підсудності якого відноситься справа, то така справа передається до господарського суду, найбільш територіально наближеного до цього господарського суду";
 
1494. 4) у статті 20:
 
   4) у статті 20:
 
1495. перше речення частини першої викласти у такій редакції:
 
   перше речення частини першої викласти в такій редакції:
 
1496. "Суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є родичем осіб, які беруть участь у судовому процесі, якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи, встановлений частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу, або якщо буде встановлено інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості";
 
   "Суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є родичем осіб, які беруть участь у судовому процесі, якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи, встановлений частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу, або якщо буде встановлено інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості";
 
1497. частину п’яту замінити двома частинами такого змісту:
 
   частину п’яту замінити двома частинами такого змісту:
 
1498. "Питання про відвід судді вирішується в нарадчій кімнаті, про що виноситься ухвала суду, що розглядає справу. Заява про відвід кільком суддям або всьому складу суду вирішується простою більшістю голосів.
 
-1104- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 4 передбачити наступні зміни:
у частині п’ятій статті 20 слова "про що виноситься ухвала суду, що розглядає справу" замінити словами "судом у тому складі, який розглядає справу, про що виноситься ухвала"
 
Враховано   "Питання про відвід судді вирішується в нарадчій кімнаті, судом у тому складі, який розглядає справу, про що виноситься ухвала. Заява про відвід кільком суддям або всьому складу суду вирішується простою більшістю голосів.
 
1499. У разі задоволення відводу (самовідводу) комусь із суддів або всьому складу суду, справа розглядається в тому самому господарському суді тим самим кількісним складом колегії суддів без участі відведеного судді або іншим складом суддів, який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу";
 
-1105- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 4-1 такого змісту:
"4-1) у статті 22:
у частині четвертій слова "змінити підставу або предмет позову" виключити
частину четверту доповнити реченням такого змісту:
До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Частину п’яту після слів "повністю або частково" доповнити словами "а також має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати зустрічний позов".
 
Враховано   У разі задоволення відводу (самовідводу) одному з суддів або всьому складу суду, справа розглядається в тому самому господарському суді тим самим кількісним складом колегії суддів без участі відведеного судді або іншим складом суддів, який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу";
5) у статті 22:
у частині четвертій:
слова "змінити підставу або предмет позову" виключити;
доповнити реченням такого змісту: "До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви";
частину п’яту доповнити словами "а також має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати зустрічний позов";
6) статтю 28 доповнити частиною шостою такого змісту:
"Повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватися ордером, виданим відповідним адвокатським об'єднанням, або договором. До ордеру адвоката обов’язково додається витяг з договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін договору";
 
    -1106- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 4-2 такого змісту:
"4-2) доповнити статтю 28 частиною шостою такого змісту:
Повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватись ордером, який виданий відповідним адвокатським об'єднанням, або договором. До ордеру адвоката обов’язково додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін договору."
 
Враховано    
    -1107- Льовочкіна Ю.В.
Доповнити новим підпунктом такої редакції:
"Статтю 22 Господарського процесуального кодексу України доповнити частиною такого змісту:
"Учасники судового процесу, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов’язані беззаперечно виконувати розпорядження головуючого, додержуватися в судовому засіданні встановленого порядку та утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил. За неповагу до суду винні особи притягуються до відповідальності, встановленої законом. Питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення".
 
Враховано частково (в п.13)   
    -1108- Притика Д.М.
Пункт 2.3 Прикінцевих положень доповнити підпунктом такого змісту:
"4-1) Статтю 25 викласти у такій редакції:
"Стаття 25. Процесуальне правонаступництво
У разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов’язкові для особи, яку він замінив.";".
 
Відхилено    
    -1109- Забарський В.В.
В статті 2.3 розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
П.2.3 розділу ХІІ (зміни до ГПК) доповнити підпунктом такого змісту:
"4-1) Статтю 25 викласти у такій редакції:
"Стаття 25. Процесуальне правонаступництво
У разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку він замінив.";".
 
Відхилено    
1500. 5) у частині першій статті 29 слова "апеляційне, касаційне подання, подання" замінити словами "апеляційну, касаційну скаргу, заяву";
 
-1110- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 5 частину першу статті 29 після слів "касаційну скаргу" доповнити словами "заяву про перегляд рішення Верховним Судом України".
 
Враховано   7) у частині першій статті 29 слова "апеляційне, касаційне подання, подання" замінити словами "апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд рішення Верховним Судом України ";
 
1501. 6) у частині першій статті 38 слово "зобов’язаний" замінити словом "може";
 
-1111- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 6 передбачити, що стаття 38 викладається у такій редакції:
"Стаття 38. Витребування доказів
Сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів.
У клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ вимагається;
2) обставини, що перешкоджають його наданню;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має підприємство чи організація;
4) обставини, які може підтвердити цей доказ.
У випадку задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази.
Господарський суд може витребувати докази також до подання позову як запобіжний захід у порядку, встановленому статтями 43-1 – 43-10 цього Кодексу.
Господарський суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону."
 
Враховано   8) статтю 38 викласти в такій редакції:
"Стаття 38. Витребування доказів
Сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів.
У клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, що перешкоджають його наданню;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має підприємство чи організація;
4) обставини, які може підтвердити цей доказ.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази.
Господарський суд може витребувати докази також до подання позову як запобіжний захід у порядку, встановленому статтями 43-1 – 43-10 цього Кодексу.
Господарський суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону";
 
    -1112- Бевз В.А.
Підпункт 6 пункту 2.3. розділу ХІІ "Прикінцеві положення" виключити.
 
Відхилено    
    -1113- Притика Д.М.
Підпункт 6 пункту 2.3 Прикінцевих положень необхідно виключити, оскільки скасування обов’язку суду витребовувати докази у взаємозв’язку з недобросовісними діями сторін, які навмисно ухиляються від надання всіх необхідних документів, може вкрай негативно вплинути на повний та об’єктивний розгляд справи.
 
Відхилено    
    -1114- Забарський В.В.
В п.6 слово "може" замінити словами "за клопотанням заінтересованої сторони або прокурора може" (зміни до ст.38 ГПК).
 
Відхилено    
    -1115- Мірошниченко Ю.Р.
У частині першій статті 38 слова "зобов’язаний витребувати замінити словом "витребовує".
 
Відхилено    
1502. 7) у частині третій статті 43-3 слова "десяти днів" замінити словами "п’яти днів";
 
-1116- Притика Д.М.
Пункт 7 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити.
 
Відхилено   9) у частині третій статті 43-3 слова "десяти днів" замінити словами "п’яти днів";
10) у частині першій статті 60 слова "до прийняття рішення зі спору" замінити словами "до початку розгляду господарським судом справи по суті";
 
    -1117- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 7-1 такого змісту:
"7-1. у частині першій статті 60 слова "до прийняття рішення зі спору" замінити словами "до початку розгляду господарським судом справи по суті".
 
Враховано    
    -1118- Келестин В.В.
Доповнити підпункт 2.3 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 6-1 такого змісту:
6-1) статтю 44 викласти у такій редакції:
"Судові витрати складаються з державного мита, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката, витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, витрат, пов’язаних з виготовленням копій судових рішень і виконавчих документів, та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи.";
 
Відхилено    
    -1119- Келестин В.В.
Доповнити підпункт 2.3 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 6-2 такого змісту:
6-2) статтю 47-1 викласти у такій редакції:
"Розмір витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового
процесу, а також розмір витрат, пов’язаних із виготовленням копій судових рішень та виконавчих документів, визначається Кабінетом Міністрів України за поданням Вищого господарського суду України.";
 
Відхилено    
    -1120- Келестин В.В.
Доповнити підпункт 2.3 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 6-3 такого змісту:
6-3) у частині п’ятій статті 49 після слова "процесу" додати слова "витрати, пов’язані з виготовленням копій судових рішень і виконавчих документів";
 
Відхилено    
    -1121- Келестин В.В.
Доповнити підпункт 2.3 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 6-4 такого змісту:
6-4) пункт 3-1 частини першої статті 57, пункт 10 частини першої статті 63 після слова процесу додати слова "та витрат, пов’язаних з виготовленням копій судових рішень і виконавчих документів";
 
Відхилено    
    -1122- Забарський В.В.
Доповнити новим пп.7-1 такого змісту:
"7-1)Доповнити Господарський процесуальний кодекс України новим розділом:
"Розділ. V-І НАКАЗОВЕ ПРОВАДЖЕННЯ
Стаття 53-1 Вимоги, які розглядаються в порядку наказового провадження
У порядку наказового провадження розглядаються вимоги:
1) про стягнення грошових сум за посвідченим нотаріально договором, або мировою угодою, затвердженою судом, якщо виконання зобов’язань, що випливають з цих договорів, не поставлено в залежність від виконання таких умов, настання яких попередньо має бути доведено;
2) про повернення (звільнення) нерухомого майна, що є предметом посвідченого нотаріально договору найму (оренди);
3) про стягнення грошових сум за векселем, опротестованим у неплатежі або неакцепті.
Стаття 53- 2. Особи, які мають право на звернення до суду у порядку наказового провадження
Право звернутися до суду із заявою про видачу виконавчого документа в порядку наказового провадження може:
1) кредитор, а також поручитель, майновий поручитель, страховик, якщо вони сплатили борг замість зобов’язаної особи згідно з судовим рішенням, або якщо сплата боргу підтверджується написом кредитора на самому договорі чи його розпискою, засвідчених нотаріально, інші правонаступники кредитора, якщо правонаступництво засвідчено документом, виданим в установленому законом порядку;
2) особа, якій належить право власності на нерухоме майно, що засвідчується витягом з державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
3) векселедержатель, від імені якого опротестовано вексель, а також індосант, аваліст та посередник у платежі, що сплатив за векселем і пред’являє зворотну вимогу.
Стаття 53-3. Підсудність
Заява про видачу виконавчого документа у порядку наказового провадження подається за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для позовного провадження.
Стаття 53-4. Правила, що застосовуються до наказового провадження
До наказового провадження застосовуються правила, встановлені цим Кодексом, з особливостями, встановленими цим розділом.
Стаття 53-5. Державне мито за розгляд заяви про видачу виконавчого документа
За розгляд судом заяви про видачу виконавчого документа у порядку наказового провадження сплачується державне мито у розмірі п'ятдесяти відсотків ставки, яка визначається з оспорюваної суми у разі звернення в суд з позовом у порядку позовного провадження.
Стаття 53-6. Відкриття наказового провадження
Суд не пізніше п’яти днів з дня надходження заяви відкриває наказове провадження, якщо відсутні підстави для залишення заяви без розгляду.
Ухвала про відкриття наказового провадження не пізніше наступного дня після її винесення надсилається стягувачу.
Стаття 53- 7. Розгляд заяви про видачу виконавчого документа
Заява про видачу виконавчого документа повинна бути розглянута судом у п’ятиденний строк від дня відкриття провадження у справі.
Заява розглядається без участі сторін на підставі документів, наданих стягувачем.
За результатами розгляду заяви стягувача виноситься ухвала, у якій зазначається про видачу або про відмову у видачі виконавчого документа.
Суд відмовляє у видачі виконавчого документа, якщо:
1) вимога стягувача не підтверджується наданими ним документами;
2) надані стягувачем документи дають підстави вважати, що позовна давність сплинула.
В ухвалі про видачу виконавчого документа зазначається сума судових витрат, що підлягає стягненню з боржника на користь стягувача.
Ухвала надсилається сторонам не пізніше наступного дня після її винесення. Разом з ухвалою боржнику надсилаються копії заяви стягувача, всіх документів, наданих суду стягувачем, та всіх ухвал, винесених судом у процесі розгляду заяви по суті.
Стаття 53-8. Порядок оскарження ухвали
Ухвала суду про видачу або відмову у видачі виконавчого документа у порядку наказового провадження може бути оскаржена в порядку, передбаченому цим Кодексом, з особливостями, передбаченими цією статтею.
Під час розгляду скарги суд апеляційної інстанції перевіряє лише наявність підстав для скасування ухвали із закриттям провадження у справі або залишенням заяви без розгляду, правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права на підставі наданих стягувачем документів.
Розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції:
1) залишає скаргу без задоволення, а ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції ухвалу винесено з дотриманням вимог цього Кодексу, та відсутні підстави для закриття провадження у справі або залишення заяви стягувача без розгляду;
2) скасовує ухвалу і закриває провадження у справі або залишає заву без розгляду за наявності підстав, передбачених цим Кодексом;
3) скасовує ухвалу суду першої інстанції та виносить нову ухвалу, якою вирішує питання по суті, якщо судом першої інстанції його вирішено всупереч вимогам цього Кодексу.
Стаття 53-9. Захист прав боржника
У разі винесення ухвали про видачу виконавчого документа на виконання вимоги стягувача, боржник, який вважає вимогу стягувача неправомірною, може в будь-який час до повного виконання виконавчого документа пред’явити до стягувача позов про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню.
Позовна заява подається за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для позовного провадження, або за вибором боржника до суду за місцем виконання виконавчого документа.
Якщо виконавчий документ виконано повністю або частково, боржник, який вважає, що таким виконанням порушені його права, може пред’явити до стягувача відповідний позов про захист своїх прав у загальному порядку. "
 
Відхилено    
1503. 8) текст статті 61 викласти у такій редакції:
 
   11) текст статті 61 викласти в такій редакції:
 
1504. "Питання про прийняття позовної заяви вирішується суддею, якому вона була передана у порядку, встановленому частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу";
 
   "Питання про прийняття позовної заяви вирішується суддею, якому вона була передана у порядку, встановленому частиною третьою статті 2-1 цього Кодексу";
 
1505. 9) у частині другій статті 62 слова "п’яти днів" замінити словами "трьох днів";
 
-1123- Притика Д.М.
Пункт 9 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити.
 
Відхилено   12) у частині другій статті 62 слова "п’яти днів" замінити словами "трьох днів";
 
    -1124- Стретович В.М.
Пропозицію про заміну в частині другій статті 62 слів "п’яти днів" словами "трьох днів" відхилити, залишивши в чинній редакції закону
 
Відхилено    
    -1125- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Пропозицію про заміну в частині другій статті 62 слів "п’яти днів" словами "трьох днів" відхилити, залишивши в чинній редакції закону
 
Відхилено    
    -1126- Бевз В.А.
Підпункт 9 пункту 2.3. розділу ХІІ "Прикінцеві положення" виключити.
 
Відхилено    
    -1127- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
залишити діючу редакцію статті 62 ГПК України, запропоновані законопроектом зміни відхилити
 
Відхилено    
    -1128- Толстенко В.Л.
Пункт 9 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити.
 
Відхилено    
1506. 10) у частині другій статті 63 слова "п’яти днів" замінити словами "трьох днів";
 
-1129- Притика Д.М.
Пункт 10 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити.
 
Відхилено   13) у частині другій статті 63 слова "п’яти днів" замінити словами "трьох днів";
 
    -1130- Бевз В.А.
Підпункт 10 пункту 2.3. розділу ХІІ "Прикінцеві полодження" виключити.
 
Відхилено    
    -1131- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
залишити діючу редакцію статті 63 ГПК України, запропоновані законопроектом зміни відхилити
 
Відхилено    
    -1132- Толстенко В.Л.
Пункт 10 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити.
 
Відхилено    
1507. 11) у частині першій статті 64 слова "п’яти днів" замінити словами "трьох днів";
 
-1133- Притика Д.М.
Пункт 11 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити
 
Відхилено   14) у частині першій статті 64:
слова "п’яти днів" замінити словами "трьох днів";
доповнити реченням такого змісту:
"Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином№;
 
    -1134- Стретович В.М.
У статті 64:
а) пропозицію про заміну слів "п’яти днів" словами "трьох днів" відхилити, залишивши в чинній редакції закону;
б) після слів "прокурору, якщо він є заявником," доповнити словами "третім особам, якщо такі є на момент порушення провадження у справі,"
 
Відхилено    
    -1135- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У статті 64:
а) пропозицію про заміну слів "п’яти днів" словами "трьох днів" відхилити, залишивши в чинній редакції закону;
б) після слів "прокурору, якщо він є заявником," доповнити словами "третім особам, якщо такі є на момент порушення провадження у справі,"
 
Відхилено    
    -1136- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 11 передбачити доповнення частини першої статті 64 положеннями такого змісту:
"Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином."
 
Враховано    
    -1137- Бевз В.А.
Підпункт 11 пункту 2.3. розділу ХІІ "Прикінцеві положення" виключити.
 
Відхилено    
    -1138- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
залишити діючу редакцію статті 64 ГПК України, запропоновані законопроектом зміни відхилити
 
Відхилено    
    -1139- Толстенко В.Л.
Пункт 11 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити
 
Відхилено    
1508. 12) частину третю - п’яту статті 69 замінити частиною такого змісту:
 
-1140- Притика Д.М.
Пункт 12 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити
 
Відхилено   15) частини третю - п’яту статті 69 замінити однією частиною такого змісту:
 
1509. "У виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів";
 
-1141- Стретович В.М.
У частині третій статті 69 слова "не більш як на п'ятнадцять днів" замінити словами ""не більш як на один місяць"
 
Відхилено   "У виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів";
 
    -1142- Шкіль А.В.
Частину п’яту статті 69 зилишити в чинній редакції:
"Про продовження строку вирішення спору виноситься ухвала.".
 
Відхилено    
    -1143- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині третій статті 69 слова "не більш як на п'ятнадцять днів" замінити словами ""не більш як на один місяць"
 
Відхилено    
    -1144- Бевз В.А.
слова "п'ятнадцять днів" замінити словами "тридцять днів"
 
Відхилено    
    -1145- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
ч.3 ст. 69 ГПК України викласти у наступній редакції: "У випадку, якщо вирішення спору у такий строк є неможливим, враховуючи обставини справи, за клопотанням обох сторін чи клопотанням однієї сторони,
погодженим з другою стороною, спір може бути вирішено у більш тривалий строк, ніж встановлено частиною першою цієї статті"
 
Відхилено    
1510. 13) частину третю статті 74 викласти в такій редакції:
 
-1146- Шкіль А.В.
Назву статті 74 викласти у такій редакції:
"Стаття 74. Порядок ведення засідання".
 
Відхилено   16) статтю 74 доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
1511. "Учасники судового процесу, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов’язані беззаперечно виконувати розпорядження головуючого, додержуватися в судовому засіданні встановленого порядку та утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил. За неповагу до суду винні особи притягуються до відповідальності, встановленої законом. Питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення".
 
-1147- Стретович В.М.
У запропонованій редакції третього речення частини третьої статті 74 слово "негайно" виключити.
 
Відхилено   "Учасники судового процесу, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов’язані беззаперечно виконувати розпорядження головуючого, додержуватися в судовому засіданні встановленого порядку та утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил. За неповагу до суду винні особи притягуються до відповідальності, встановленої законом. Питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення, у зв’язку з чим у судовому засіданні із розгляду господарської справи оголошується перерва""
17) статтю 81-1 доповнити новою частиною такого змісту:
"У випадку неявки у судове засідання всіх учасників судового процесу фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється";
У зв’язку з цим частини восьму і дев’яту вважати відповідно частинами дев’ятою та десятою;
 
    -1148- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У запропонованій редакції третього речення частини третьої статті 74 слово "негайно" виключити
 
Відхилено    
    -1149- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
В п.13 слова "частину третю статті 74 викласти в такій редакції:" замінити словами "доповнити статтю 74 частиною такого змісту:".
Доповнити підпунктом 13-1 такого змісту:
"13-1) доповнити статтю 81-1 частиною восьмою такого змісту:
У випадку неявки у судове засідання всіх учасників судового процесу фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
У зв’язку з цим частини восьму-дев’яту вважати частинами дев’ятою-десятою.
 
Враховано    
1512. 14) статтю 82 доповнити частиною другою такого змісту:
 
   18) у статтю 82 включити частину другу такого змісту:
 
1513. "Рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом";
 
-1150- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 14 передбачити доповнення частини другої статті 82 після слів "господарським судом" словами "у нарадчій кімнаті"
 
Враховано   "Рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті ";
19) доповнити статтею 82-1 такого змісту:
"Стаття 82-1 . Таємниця нарадчої кімнати
Під час ухвалення судового рішення ніхто не має права перебувати в нарадчій кімнаті, крім складу суду, який розглядає справу.
Під час перебування в нарадчій кімнаті суддя не має права розглядати інші судові справи.
Судді не мають права розголошувати хід обговорення та ухвалення рішення у нарадчій кімнаті";
 
    -1151- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 14-1 такого змісту:
"14-1) доповнити Кодекс статтею 821 такого змісту:
Стаття 82-1 Таємниця нарадчої кімнати
Під час ухвалення судового рішення ніхто не має права перебувати в нарадчій кімнаті, крім складу суду, який розглядає справу.
Під час перебування в нарадчій кімнаті суддя не має права розглядати інші судові справи.
Судді не мають права розголошувати хід обговорення та ухвалення рішення у нарадчій кімнаті."
 
Враховано    
    -1152- Забарський В.В.
В абз.2 п.14 слова "а також доказів, які були витребувані господарським судом" виключити (зміни до ст.82 ГПК).
 
Відхилено    
1514. 15) текст статті 85 викласти у такій редакції:
 
   20) статтю 85 викласти в такій редакції:
 
1515. "Прийняте рішення оголошується господарським судом у судовому засіданні після закінчення розгляду справи.
 
   "Стаття 85. Оголошення рішення та набрання ним законної сили
Прийняте рішення оголошується господарським судом у судовому засіданні після закінчення розгляду справи.
 
1516. У виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення може бути відкладено на строк не більше ніж три дні з дня закінчення розгляду справи, але вступну і резолютивну частини господарський суд повинен проголосити в тому самому засіданні, в якому закінчився розгляд справи. Проголошені вступна і резолютивна частини рішення мають бути підписані всім складом господарського суду і приєднані до справи.
 
-1153- Стретович В.М.
У статті 85:
у першому реченні частини третьої слова "не більше ніж три дні" замінити словами "не більше ніж п’ять днів";
 
Відхилено   У разі проголошення у судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частин рішення господарський суд повідомляє, коли буде складено повне рішення.
 
    -1154- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У статті 85:
у першому реченні частини третьої слова "не більше ніж три дні" замінити словами "не більше ніж п’ять днів";
 
Відхилено    
    -1155- Бевз В.А.
У статті 85:
у першому реченні частини третьої після слів "на строк не більше ніж" слова "три дні" замінити словами "п'ять днів".
 
Відхилено    
    -1156- Толстенко В.Л.
В першому реченні ч. 2 ст. 85 ГПК України слова "три дні" замінити словами "п’ять днів".
 
Відхилено    
1517. Господарський суд зобов’язаний оголосити повне рішення після закінчення розгляду справи, якщо хоча б однією з сторін до моменту виходу господарського суду в нарадчу кімнату було заявлено клопотання про оголошення повного тексту рішення господарського суду.
 
-1157- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 15 частину другу, третю статті 85 замінити частинами другою-четвертою такого змісту:
"У разі проголошення у судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частин рішення господарський суд повідомляє, коли буде складено повне рішення.
Рішення суду, яке містить вступну та резолютивну частини має бути підписане всім складом господарського суду і приєднується до справи.
Повне рішення повинно бути складено у строк не більше п’яти днів з дня проголошення вступної і резолютивної частини рішення."
У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною п’ятою.
 
Враховано   Рішення суду, яке містить вступну та резолютивну частини підписується підписане всім складом господарського суду і додається до справи.
Повне рішення повинно бути складено у строк не більше п’яти днів з дня проголошення вступної і резолютивної частини рішення";
 
    -1158- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
ч.2 ст. 85 ГПК України викласти в такій редакції: "За згодою сторін складання повного рішення може бути відкладено на строк не більше ніж п'ять днів з дня закінчення розгляду справи, але вступну і резолютивну частини господарський суд повинен проголосити в тому самому засіданні, в якому закінчився розгляд справи.";
 
Відхилено    
    -1159- Забарський В.В.
В п.15 проекту третій та четвертий абзаци замінити одним абзацом такого змісту (зміни до ст.85 ГПК):
"За згодою сторін суддя може оголосити тільки вступну та резолютивну частини рішення, про що зазначається у протоколі судового засідання. У такому разі повне рішення складається і підписується протягом п'яти днів з дня оголошення його вступної та резолютивної частин.".
 
Відхилено    
1518. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом";
 
-1160- Стретович В.М.
частину третю виключити.
 
Відхилено   Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом";
 
    -1161- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
частину третю виключити.
 
Відхилено    
    -1162- Келестин В.В.
Підпункт 15 доповнити наступними положеннями:
статтю 85 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"Судове рішення не пізніше наступного дня після його проголошення включається до Єдиного державного реєстру судових рішень. Рішення, яке не включене до Єдиного державного реєстру, виконанню не підлягає.";
 
Відхилено    
1519. 16) у статті 87 слова "п’яти днів" замінити словами "трьох днів";
 
-1163- Притика Д.М.
Пункт 16 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити
 
Відхилено   21) у статті 87:
у назві слово "Розсилання" замінити словом "Надсилання";
текст викласти в такій редакції:
"Повне рішення та ухвали надсилаються сторонам, прокурору, третім особам, які брали участь в судовому процесі, але не були присутні у судовому засіданні, рекомендованим листом з повідомленням про вручення не пізніше трьох днів з дня їх прийняття або за їх зверненням вручаються їм під розписку безпосередньо у суді";
 
    -1164- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 16 викласти у такій редакції:
"16) у статті 87:
У назві статті слово "розсилання" замінити словом "надсилання";
Перше речення частини першої викласти у такій редакції:
"Повне рішення та ухвали надсилаються сторонам, прокурору, третім особам, які брали участь в судовому процесі, але не були присутні у судовому засіданні, рекомендованим листом з повідомленням про вручення не пізніше трьох днів після їх прийняття або за їх зверненням вручаються їм під розписку безпосередньо у суді."
 
Враховано    
    -1165- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
Залишити діючу редакцію статті 87 ГПК України, запропоновані законопроектом зміни відхилити
 
Відхилено    
    -1166- Толстенко В.Л.
В першому реченні ст. 87 ГПК України слова "їх прийняття" замінити словами "виготовлення їх повного тексту".
 
Відхилено    
1520. 17) текст статті 91 викласти у такій редакції:
 
   22) текст статті 91 викласти в такій редакції:
 
1521. "Сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов’язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили. Ухвали місцевого господарського суду оскаржуються в апеляційному порядку окремо від рішення господарського суду лише у випадках, передбачених статтею 106 цього Кодексу.
 
   "Сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов’язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили. Ухвали місцевого господарського суду оскаржуються в апеляційному порядку окремо від рішення господарського суду лише у випадках, передбачених статтею 106 цього Кодексу.
 
1522. Апеляційна скарга подається через місцевий господарський суд, який розглянув справу.
 
   Апеляційна скарга подається через місцевий господарський суд, який розглянув справу.
 
1523. Місцевий господарський суд у триденний строк надсилає одержану апеляційну скаргу разом зі справою, а у випадках, передбачених частиною третьою статті 106 цього Кодексу, -копіями матеріалів справи відповідному апеляційному господарському суду.
 
   Місцевий господарський суд у триденний строк надсилає одержану апеляційну скаргу разом зі справою, а у випадках, передбачених частиною третьою статті 106 цього Кодексу, - копіями матеріалів справи відповідному апеляційному господарському суду.
 
1524. Справа, яка надіслана до апеляційного господарського суду, реєструється в день її надходження з дотриманням порядку, встановленого частинами другою, третьою статті 2-1 цього Кодексу";
 
   Справа, яка надіслана до апеляційного господарського суду, реєструється в день її надходження з дотриманням порядку, встановленого частинами другою, третьою статті 2-1 цього Кодексу";
 
1525. 18) у статті 92 слова "або поданням рішення" замінити словами "рішень та ухвал";
 
   23) у статті 92 слова "або поданням рішення" замінити словами "рішень та ухвал";
 
1526. 19) статтю 93 викласти у такій редакції:
 
   24) статтю 93 викласти у такій редакції:
 
1527. "Стаття 93. Строк подання апеляційної скарги
 
   "Стаття 93. Строк подання апеляційної скарги
 
1528. Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п’яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
 
-1167- Бевз В.А.
У статті 93:
у першому реченні частини першої після слів ", а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом" слова "п'яти днів" замінити словами "десяти днів".
 
Відхилено   Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п’яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
 
    -1168- Джоджик Я.І.
Господарський процесуальний кодекс України у статті 93 замінити після слів "на рішення місцевого господарського суду протягом десяти" замінити "протягом п'ятнадцяти днів", після слів "а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів" замінити "протягом десяти днів"
 
Відхилено    
    -1169- Забарський В.В.
В першому реченні абз.3 п.19 слова "на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду – протягом п’яти днів" замінити словами "на рішення та ухвалу місцевого господарського суду протягом десяти днів" (зміни до ст.93 ГПК).
 
Відхилено    
    -1170- Толстенко В.Л.
У другому реченні ч. 1 ст. 93 ГПК України слова "підписання рішення" замінити словами "розсилання (видачі) рішення".
 
Відхилено    
1529. Апеляційна скарга, яка подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний господарський суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
 
-1171- Стретович В.М.
Частину другу статті 93 після слів "якщо апеляційний господарський суд за заявою особи, яка її подала, не знайде" доповнити словом "поважних"
 
Відхилено   Апеляційна скарга, яка подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний господарський суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для відновлення строку, про що постановляється ухвала. Розгляд заяви особи про поновлення строку на подання апеляційної скарги здійснюється одним із суддів колегії суддів апеляційного господарського суду, склад якої визначений при реєстрації справи відповідно до положень частини четвертої статті 91 цього Кодексу";
 
    -1172- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Частину другу статті 93 після слів "якщо апеляційний господарський суд за заявою особи, яка її подала, не знайде" доповнити словом "поважних"
 
Відхилено    
    -1173- Толстенко В.Л.
У частині 2 ст. 93 ГПК України слово "постановляється" замінити словом "виноситься".
 
Відхилено    
1530. Відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги можливе протягом трьох місяців з дня прийняття рішення місцевим господарським судом";
 
-1174- Шкіль А.В.
Частину третю статті 93 викласти у такій редакції:
"Відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги можливе протягом строку до набрання судового рішення законної сили.".
 
Відхилено      
    -1175- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 19:
у частині другій слово "поновлення" замінити словом "відновлення";
частину другу доповнити реченням такого змісту:
"Розгляд заяви особи про поновлення строку на подання апеляційної скарги здійснюється одним із суддів колегії суддів апеляційного господарського суду, склад якої визначений при реєстрації справи відповідно до положень частини четвертої статті 91 цього Кодексу"
частину третю статті 93 виключити
 
Враховано    
1531. 20) у статті 94:
 
   25) у статті 94:
 
1532. у назві та тексті статті слово " (подання)" виключити;
 
   у назві та тексті слово " (подання)" виключити;
 
1533. у частині першій слово " (вноситься)" виключити;
 
   у частині першій слово " (вноситься)" виключити;
 
1534. 21) у статті 95:
 
   26) у статті 95:
 
1535. у назві статті слово " (подання)" виключити;
 
   у назві слово " (подання)" виключити;
 
1536. у частині другій:
 
   у частині другій слова "вносить апеляційне подання" і "його" замінити відповідно словами "подає апеляційну скаргу" і "її";
 
1537. слова "вносить апеляційне подання" замінити словами "подає апеляційну скаргу";
 
      
1538. слово "його" замінити словами "її";
 
      
1539. 22) у назві та тексті статті 96 виключити слово " (подання)";
 
   27) у статті 96 слово " (подання)" виключити;
 
1540. 23) у статті 97:
 
   28) у статті 97:
 
1541. у назві та тексті статті виключити слово " (подання)";
 
   у назві та тексті виключити слово " (подання)";
 
1542. частину четверту викласти у такій редакції:
 
   частину четверту викласти в такій редакції:
 
1543. "Після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно";
 
   "Після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно";
 
1544. 24) у статті 98:
 
-1176- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
Залишити діючу редакцію статті 98 ГПК України, запропоновані законопроектом зміни відхилити
 
Відхилено   29) у статті 98:
 
1545. у назві та тексті статті слово " (подання)" виключити;
 
   у назві та тексті слово " (подання)" виключити;
 
1546. частину першу доповнити реченням такого змісту: "Питання про прийняття апеляційної скарги до провадження або про відмову у прийнятті до провадження апеляційний господарський суд вирішує не пізніше трьох днів з дня надходження апеляційної скарги";
 
-1177- Толстенко В.Л.
У другому реченні ч. 1 ст. 98 ГПК України слова "трьох днів" замінити словами "п’яти днів".
 
Відхилено   частину першу доповнити реченням такого змісту: "Питання про прийняття апеляційної скарги до провадження або про відмову у прийнятті до провадження апеляційний господарський суд вирішує не пізніше трьох днів з дня надходження апеляційної скарги";
 
1547. 25) у назві статті 99 слово " (подання)" виключити;
 
   30) у назві статті 99 слово " (подання)" виключити;
 
1548. 26) у назві та тексті статті 100 слово " (подання)" виключити;
 
   31) у статті 100 слово " (подання)" виключити;
 
1549. 27) у частині другій статті 101 слово " (подання)" виключити;
 
   32) у частині другій статті 101 слово " (подання)" виключити;
 
1550. 28) статтю 102 викласти у такій редакції:
 
   33) статтю 102 викласти в такій редакції:
 
1551. "Стаття 102. Строк розгляду апеляційної скарги
 
   "Стаття 102. Строк розгляду апеляційної скарги
 
1552. Апеляційна скарга на рішення місцевого господарського суду розглядається у двомісячний строк з дня постановлення ухвали про прийняття апеляційної скарги до провадження.
 
   Апеляційна скарга на рішення місцевого господарського суду розглядається у двомісячний строк з дня постановлення ухвали про прийняття апеляційної скарги до провадження.
 
1553. Апеляційна скарга на ухвалу місцевого господарського суду розглядається протягом п’ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття апеляційної скарги до провадження";
 
-1178- Бевз В.А.
У статті 102:
у частині другій після слів "на ухвалу місцевого господарського суду розглядається протягом" слова "п'ятнадцяти днів" замінити словами "двох місяців".
 
Відхилено   Апеляційна скарга на ухвалу місцевого господарського суду розглядається протягом п’ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття апеляційної скарги до провадження";
 
    -1179- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
залишити діючу редакцію статті 105 ГПК України, запропоновані законопроектом зміни відхилити
 
Відхилено    
    -1180- Бут Ю.А.
Черпіцький О.З.
Полунєєв Ю.В.
Савченко І.В.
Барвіненко В.Д.
Маліч О.В.
Трайдук М.Ф.
Іваненко В.Г.
Сідельник І.І.
Каплієнко В.В.
Задирко Г.О.
У зв'язку з викладеним, пропонуємо ч. 2 ст. 102 у редакції проекту викласти наступним чином: "апеляційна скарга на ухвалу місцевого господарського суду розглядається протягом одного місяця з дня постановленим ухвали про прийняття апеляційної скарги до провадження".
 
Відхилено    
1554. 29) у тексті статті 103 слово " (подання)" виключити;
 
   34) у абзаці першому та пункті першому статті 103 слово " (подання)" виключити;
 
1555. 30) у статті 105:
 
-1181- Притика Д.М.
Пункт 30 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити
 
Відхилено   35) у статті 105:
 
1556. у частині першій, пунктах 2, 6, 9 частини другої слово " (подання)" виключити;
 
   у частині першій і пунктах 2, 6 та 9 частини другої слово " (подання)" виключити;
 
1557. у частині четвертій слова "п’ятиденний строк" замінити словами "триденний строк";
 
-1182- Толстенко В.Л.
Абзац 3 підпункту 30 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити
 
Відхилено   у частині четвертій слово "п’ятиденний" замінити словом "триденний";
 
1558. 31) частину першу статті 106 замінити частинами першою - четвертою такого змісту:
 
-1183- Забарський В.В.
П.31 після абз.23 доповнити новим абзацом такого змісту: "22) про видачу або відмову у видачі виконавчого документа у порядку наказового провадження" (зміни до ст.106 ГПК).
 
Відхилено   36) частину першу статті 106 замінити чотирма частинами такого змісту:
 
1559. "Окремо від рішення місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали місцевого господарського суду:
 
   "Окремо від рішення місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали місцевого господарського суду:
 
1560. 1) про вжиття запобіжних заходів, відмову в задоволенні заяви про вжиття запобіжних заходів, залишення без змін ухвали про вжиття запобіжних заходів, зміну чи скасування ухвали про вжиття запобіжних заходів;
 
   1) про вжиття запобіжних заходів, відмову в задоволенні заяви про вжиття запобіжних заходів, залишення без змін ухвали про вжиття запобіжних заходів, зміну чи скасування ухвали про вжиття запобіжних заходів;
 
1561. 2) про повернення позовної заяви;
 
   2) про повернення позовної заяви;
 
1562. 3) про відмову у прийнятті позовної заяви;
 
   3) про відмову у прийнятті позовної заяви;
 
1563. 4) про передачу справи за підсудністю;
 
   4) про передачу справи за підсудністю;
 
1564. 5) про забезпечення позову, скасування забезпечення позову;
 
   5) про забезпечення позову, скасування забезпечення позову;
 
1565. 6) про зупинення провадження у справі;
 
   6) про зупинення провадження у справі;
 
1566. 7) про припинення провадження у справі;
 
   7) про припинення провадження у справі;
 
1567. 8) про залишення позову без розгляду;
 
   8) про залишення позову без розгляду;
 
1568. 9) про затвердження мирової угоди;
 
   9) про затвердження мирової угоди;
 
1569. 10) у справах про банкрутство (неплатоспроможність) у випадках, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";
 
   10) у справах про банкрутство (неплатоспроможність) у випадках, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";
 
1570. 11) про відмову прийняти додаткове рішення, ухвалу;
 
   11) про відмову прийняти додаткове рішення, ухвалу;
 
1571. 12) про роз’яснення чи відмову у роз’ясненні рішення, ухвали;
 
   12) про роз’яснення чи відмову у роз’ясненні рішення, ухвали;
 
1572. 13) про внесення виправлень у рішення, ухвалу;
 
   13) про внесення виправлень у рішення, ухвалу;
 
1573. 14) про повернення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами;
 
   14) про повернення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами;
 
1574. 15) окрема;
 
   15) окрема;
 
1575. 16) додаткова;
 
   16) додаткова;
 
1576. 17) про поновлення пропущеного строку для пред’явлення наказу до виконання;
 
   17) про поновлення пропущеного строку для пред’явлення наказу до виконання;
 
1577. 18) про внесення виправлень до наказу, визнання наказу таким, що не підлягає виконанню;
 
   18) про внесення виправлень до наказу, визнання наказу таким, що не підлягає виконанню;
 
1578. 19) про видачу дубліката наказу або відмову у його видачі;
 
   19) про видачу дубліката наказу або відмову у його видачі;
 
1579. 20) про відстрочку або розстрочку виконання рішення, ухвали, постанови, зміни способу та порядку їх виконання;
 
   20) про відстрочку або розстрочку виконання рішення, ухвали, постанови, зміни способу та порядку їх виконання;
 
1580. 21) про розгляд скарг на дії (бездіяльність) органів Державної виконавчої служби.
 
   21) про розгляд скарг на дії (бездіяльність) органів Державної виконавчої служби.
 
1581. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, місцевий господарський суд повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
 
-1184- Забарський В.В.
В другому реченні абз.24 п.31 слова "яка не підлягає оскарженню" виключити (зміни до ст.106 ГПК).
 
Відхилено   Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, місцевий господарський суд повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
 
    -1185- Мірошниченко Ю.Р.
У частині другій статті 106 слова "яка не підлягає оскарженню" виключити.
 
Відхилено    
1582. У разі подання апеляційної скарги на ухвали місцевого господарського суду, передбачені пунктами 1, 5, 10 - 21 частини першої цієї статті, до суду апеляційної інстанції передаються лише копії матеріалів, необхідних для розгляду скарги. У разі необхідності апеляційний господарський суд може витребувати також копії інших матеріалів справи.
 
   У разі подання апеляційної скарги на ухвали місцевого господарського суду, передбачені пунктами 1, 5, 10 - 21 частини першої цієї статті, до суду апеляційної інстанції передаються лише копії матеріалів, необхідних для розгляду скарги. У разі необхідності апеляційний господарський суд може витребувати також копії інших матеріалів справи.
 
1583. Подання апеляційних скарг на ухвали місцевого господарського суду не перешкоджає продовженню розгляду справи цим судом".
 
   Подання апеляційних скарг на ухвали місцевого господарського суду не перешкоджає продовженню розгляду справи цим судом".
 
1584. У зв’язку з цим частини другу - четверту вважати частинами п’ятою - сьомою;
 
   У зв’язку з цим частини другу - четверту вважати відповідно частинами п’ятою - сьомою;
 
1585. 32) текст статті 107 викласти у такій редакції:
 
   37) текст статей 107, 108 викласти в такій редакції:
 
1586. "Сторони, прокурор, треті особи, особи, які не брали участі у справі, але щодо яких суд вирішив питання про їх права та обов’язки, мають право подати касаційну скаргу на:
 
   "Сторони, прокурор, треті особи, особи, які не брали участі у справі, але щодо яких суд вирішив питання про їх права та обов’язки, мають право подати касаційну скаргу на:
 
1587. 1) рішення місцевого господарського суду після їх перегляду в апеляційному порядку та постанови апеляційного господарського суду, ухвалені за результатами апеляційного розгляду;
 
-1186- Толстенко В.Л.
В пунктах 1 та 2 ч. 1 ст. 107 ГПК України слова "ухвалені" замінити словами "прийняті".
 
Відхилено   1) рішення місцевого господарського суду після їх перегляду в апеляційному порядку та постанови апеляційного господарського суду, ухвалені за результатами апеляційного розгляду;
 
1588. 2) ухвали місцевого господарського суду, зазначені у частині першій статті 106 цього Кодексу, після їх перегляду в апеляційному порядку та постанови апеляційного господарського суду, ухвалені за результатами апеляційного розгляду";
 
   2) ухвали місцевого господарського суду, зазначені в частині першій статті 106 цього Кодексу, після їх перегляду в апеляційному порядку та постанови апеляційного господарського суду, ухвалені за результатами апеляційного розгляду";
 
1589. 33) текст статті 108 викласти у такій редакції:
 
   :
;  
1590. "Судом касаційної інстанції є Вищий господарський суд України";
 
   "Судом касаційної інстанції є Вищий господарський суд України";
 
1591. 34) статтю 109 викласти у такій редакції:
 
      
1592. "Стаття 109. Порядок подання касаційної скарги
 
      
1593. Касаційна скарга подається безпосередньо до Вищого господарського суду України, де вона реєструється в день її надходження та передається на розгляд колегії суддів з дотриманням порядку, встановленого частинами другою, третьою статті 2-1 цього Кодексу";
 
-1187- Шкіль А.В.
Статтю 109 викласти у такій редакції:
"Стаття 109. Порядок подання касаційної скарги (подання)
Касаційна скарга (подання) подається (вноситься) до Вищого господарського суду України через місцевий чи апеляційний господарський суд, який прийняв оскаржуване рішення чи постанову.
Місцевий або апеляційний господарський суд, який прийняв оскаржуване рішення або постанову, зобов’язаний надіслати скаргу (подання) разом зі справою до Вищого господарського суду України у п’ятиденний строк з дня її надходження.".
 
Відхилено   38) статтю 109 викласти в такій редакції:
"Стаття 109. Порядок подання касаційної скарги
Касаційна скарга подається до Вищого господарського суду України через апеляційний господарський суд, який прийняв оскаржуване рішення чи постанову.
Апеляційний господарський суд зобов'язаний невідкладно надіслати скаргу разом зі справою до Вищого господарського суду України";
 
    -1188- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 34 статтю 109 викласти у такій редакції:
"Стаття 109. Порядок подання касаційної скарги
Касаційна скарга подається до Вищого господарського суду України через апеляційний господарський суд, який прийняв оскаржуване рішення чи постанову.
Апеляційний господарський суд зобов'язаний невідкладно надіслати скаргу разом зі справою до Вищого господарського суду України."
 
Враховано    
    -1189- Толстенко В.Л.
Статтю 109 ГПК України викласти у такій редакції:
Стаття 109. Порядок подання касаційної скарги
Касаційна скарга подається до Вищого господарського суду України через місцевий чи апеляційний господарський суд, який прийняв оскаржуване рішення чи постанову.
Місцевий або апеляційний господарський суд, який прийняв оскаржуване рішення або постанову, зобов'язаний надіслати скаргу разом зі справою до Вищого господарського суду України у п'ятиденний строк з дня її надходження.
 
Відхилено    
1594. 35) у статті 110:
 
-1190- Притика Д.М.
Пункт 35 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити
 
Відхилено      
    -1191- Стретович В.М.
Статтю 110 викласти в такій редакції:
"Стаття 110. Строк подання касаційної скарги
Касаційна скарга може бути подана протягом одного місяця з дня набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили."
 
Відхилено    
    -1192- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 110 викласти в такій редакції:
"Стаття 110. Строк подання касаційної скарги
Касаційна скарга може бути подана протягом одного місяця з дня набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили."
 
Відхилено    
1595. у назві та тексті статті слова " (подання)" та " (внесено)" виключити;
 
   39) у статті 110 слова " (подання)" та " (внесена)" виключити, а слова "одного місяця" замінити словами "двадцяти днів";
 
1596. слова "одного місяця" замінити словами "десяти днів";
 
-1193- Шкіль А.В.
Слова слова ""одного місяця" замінити словами "десяти днів"" виключити. Залишити чинну редакцію.
 
Відхилено      
    -1194- Мірошниченко Ю.Р.
У частині першій статті 110 слово "десяти" замінити словом "двадцяти".
 
Враховано    
    -1195- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 35 слова "десяти днів" замінити словами "двадцяти днів"
 
Враховано    
    -1196- Джоджик Я.І.
слова "одного місяця" залишити в чинній редакції
 
Відхилено    
    -1197- Забарський В.В.
В абз.3 п.35 слово "десяти" замінити словом "двадцяти" (зміни до ст.110 ГПК).
 
Враховано    
1597. 36) у статті 111:
 
   40) у статті 111:
 
1598. у назві та тексті статті слово " (подання)" в усіх відмінках виключити;
 
   у назві та тексті слово " (подання)" в усіх відмінках виключити;
 
1599. у частині першій слово " (вноситься)" виключити;
 
   у абзаці першому слово " (вноситься)" виключити;
 
1600. 37) у статті 111-1:
 
   41) у статті 111-1:
 
1601. у назві слово " (подання)" виключити;
 
   у назві слово " (подання)" виключити;
 
1602. частину другу викласти у такій редакції:
 
   частину другу викласти в такій редакції:
 
1603. "Прокурор, який подає касаційну скаргу, надсилає сторонам у справі її копію і копії доданих до неї документів, які відсутні у справі";
 
   "Прокурор, який подає касаційну скаргу, надсилає сторонам у справі її копію і копії доданих до неї документів, відсутніх у справі";
 
1604. 38) у назві та тексті статті 111-2 слово " (подання)" виключити;
 
   42) у назві та тексті статті 111-2 слово " (подання)" виключити;
 
1605. 39) у статті 111-3:
 
   43) у статті 111-3:
 
1606. у назві та тексті слово " (подання)" виключити;
 
   у назві та тексті слово " (подання)" виключити;
 
1607. частину третю викласти у такій редакції:
 
   частину третю викласти в такій редакції:
 
1608. "Після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2, 3, 4 і 6 частини першої цієї статті, касаційна скарга може бути подана повторно";
 
   "Після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2, 3, 4 і 6 частини першої цієї статті, касаційна скарга може бути подана повторно";
 
1609. 40) у статті 111-4:
 
   44) у статті 111-4:
 
1610. у назві та тексті слово " (подання)" виключити;
 
   у назві та тексті слово " (подання)" виключити;
 
1611. доповнити частину першу словами: "а також витребовує справу чи копії матеріалів справи, які необхідні для розгляду скарги на ухвалу суду";
 
-1198- Шкіль А.В.
Статтю 111-4 викласти у такій редакції:
"Стаття 111-4. Прийняття касаційної скарги
Про прийняття касаційної скарги до провадження суд виносить ухвалу, в якій повідомляється про час і місце розгляду скарги.
Ухвала надсилається усім учасникам судового процесу.".
 
Відхилено   доповнити словами "а також витребовує справу чи копії матеріалів справи, необхідні для розгляду скарги на ухвалу суду";
 
1612. 41) у назві та тексті статті 111-5 слово " (подання)" виключити;
 
   45) у назві та тексті статті 111-5 слово " (подання)" виключити;
 
1613. 42) у назві та тексті статті 111-6 слово " (подання)" виключити;
 
   42) у назві та тексті статті 111-6 слово " (подання)" виключити;
 
1614. 43) статтю 111-8 викласти у такій редакції:
 
-1199- Притика Д.М.
Пункт 43 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити
 
Відхилено   43) статтю 111-8 викласти в такій редакції:
 
1615. "Стаття 111-8. Строк розгляду касаційної скарги
 
   "Стаття 111-8. Строк розгляду касаційної скарги
 
1616. Касаційна скарга у випадках, передбачених пунктом 1 частини першої статті 107 цього Кодексу, розглядається протягом одного місяця, а у випадках, передбачених пунктом другим частини першої статті 107 цього Кодексу, -протягом п’ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття касаційної скарги до провадження Вищим господарським судом України";
 
-1200- Бевз В.А.
Статтю 111-8 викласти у такій редакції:
"Стаття 111-8. Строк розгляду касаційної скарги
Касаційна скарга у випадках, передбачених статтею 107 цього Кодексу, розглядається протягом двох місяців з дня постановлення ухвали про приинятя касаційної скарги до провадження Вищим господарським судом України"
 
Відхилено   Касаційна скарга у випадках, передбачених пунктом 1 частини першої статті 107 цього Кодексу, розглядається протягом одного місяця, а у випадках, передбачених пунктом другим частини першої статті 107 цього Кодексу, - протягом п’ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття касаційної скарги до провадження Вищим господарським судом України";
 
    -1201- Толстенко В.Л.
В ст. 111-8 ГПК України слово "постановлення" замінити словом "винесення".
 
Відхилено    
1617. 44) у статті 111-9:
 
   48) у статті 111-9:
 
1618. у тексті статті слово " (подання)" виключити;
 
   В абзаці першому та пункті 1 слово " (подання)" виключити;
 
1619. пункт 3 частини першої викласти в такій редакції:
 
   пункт 3 частини першої викласти в такій редакції:
 
1620. "3) скасувати рішення першої інстанції або постанову апеляційної інстанції і передати справу на новий розгляд, якщо суд припустився порушень норм процесуального права, які унеможливили встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи. Справа направляється на новий розгляд до суду апеляційної інстанції, якщо порушення норм процесуального права, які унеможливили встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, допущені тільки цим судом. У всіх інших випадках справа направляється до суду першої інстанції";
 
-1202- Забарський В.В.
В абз.4 п.44 в першому реченні слова "якщо суд припустився порушень норм процесуального права, які унеможливили встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи" замінити словами "якщо суд не прийняв доказів, які мають значення для справи, не задовольнив клопотання заінтересованої сторони або прокурора про витребування документів чи матеріалів, необхідних для вирішення спору, або не дослідив доказів, що унеможливило встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи" (зміни до ст.111-9 ГПК).
 
Відхилено   "3) скасувати рішення першої інстанції або постанову апеляційної інстанції і передати справу на новий розгляд, якщо суд припустився порушень норм процесуального права, які унеможливили встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи. Справа направляється на новий розгляд до суду апеляційної інстанції, якщо порушення норм процесуального права, які унеможливили встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, допущені тільки цим судом. У всіх інших випадках справа направляється до суду першої інстанції";
 
    -1203- Толстенко В.Л.
Пункт 3 ч. 1 ст. 111-9 ГПК України викласти у такій редакції:
3) скасувати рішення першої інстанції або постанову апеляційної інстанції і передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо суд припустився порушень норм процесуального права, які позбавили сторони можливості подати докази, необхідні для встановлення фактичних обставин, що призвело до прийняття незаконного рішення;
 
Відхилено    
1621. 45) у статті 111-11:
 
-1204- Притика Д.М.
Пункт 45 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити
 
Відхилено   49) у статті 111-11:
 
1622. у тексті статті слово " (подання)" виключити;
 
   у тексті статті слово " (подання)" виключити;
 
1623. у частині четвертій слова "п’ятиденний строк" замінити словами "триденний строк";
 
-1205- Толстенко В.Л.
Абзац 3 підпункту 45 пункту 2.3 Прикінцевих положень виключити
 
Відхилено   у частині четвертій слова "п’ятиденний строк" замінити словами "триденний строк";
 
1624. 46) у статті 111-13:
 
   50) у статті 111-13:
 
1625. частину першу викласти у такій редакції:
 
   частину першу викласти в такій редакції:
 
1626. "Ухвали місцевого та апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені у касаційному порядку у випадках, передбачених частиною першою статті 106 цього Кодексу";
 
   "Ухвали місцевого та апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені в касаційному порядку у випадках, передбачених частиною першою статті 106 цього Кодексу";
 
1627. частину третю виключити;
 
   частину третю виключити;
 
1628. 47) розділ ХІІ- 2 викласти у такій редакції:
 
-1206- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Підпункт 47 пункту 2.3 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (нова редакція Розділу ХІІ-2 Господарського процесуального кодексу) виключити.
 
Відхилено   51) розділ ХІІ-2 викласти в такій редакції:
 
1629. "Розділ ХІІ -2. Перегляд судових рішень Верховним Судом України
 
   "Розділ ХІІ-2. Перегляд судових рішень Верховним Судом України
 
1630. Стаття 111-14. Перегляд судових рішень Верховним Судом України
 
   Стаття 111-14. Перегляд судових рішень Верховним Судом України
 
1631. Верховний Суд України переглядає рішення господарських судів виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
 
-1207- Стретович В.М.
У статті 111-14 після слів "переглядає рішення господарських судів" слово "виключно" виключити
 
Відхилено   Верховний Суд України переглядає рішення господарських судів виключно на підставі і в порядку, встановлених цим Кодексом.
 
    -1208- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У статті 111-14 після слів "переглядає рішення господарських судів" слово "виключно" виключити
 
Відхилено    
1632. Стаття 111-15. Право на звернення про перегляд судових рішень господарських судів
 
   Стаття 111-15. Право на звернення про перегляд судових рішень господарських судів
 
1633. Сторони у справі та Генеральний прокурор України мають право подати заяву про перегляд судових рішень господарських судів після їх перегляду в касаційному порядку.
 
   Сторони у справі та Генеральний прокурор України мають право подати заяву про перегляд судових рішень господарських судів після їх перегляду в касаційному порядку.
 
1634. Заява про перегляд судового рішення Верховним Судом України може бути подана з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу.
 
-1209- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункт 47 у частині другій статті 111-15 слова "Верховним Судом України" замінити словами "Верховного Суду України";
 
Відхилено   Заява про перегляд судового рішення в господарських справах з мотивів, передбачених пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, може бути подана особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною.
 
    -1210- Стретович В.М.
Частину другу статті 111-15 викласти в такій редакції:
"2. Заява про перегляд судового рішення Верховним Судом України в господарських справах може бути подана з підстав, встановлених у частині першій статті 111-16 цього Кодексу."
 
Відхилено    
    -1211- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Частину другу статті 111-15 викласти в такій редакції:
"2. Заява про перегляд судового рішення Верховним Судом України в господарських справах може бути подана з підстав, встановлених у частині першій статті 111-16 цього Кодексу."
 
Відхилено    
    -1212- Пилипенко В.П.
У підпункті 47 частину другу статті 111-15 викласти у такій редакції:
"Заява про перегляд судового рішення в господарських справах з мотивів, передбачених пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, може бути подана особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною".
 
Враховано    
1635. Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за наслідками касаційного провадження.
 
   Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за наслідками касаційного провадження.
 
1636. Стаття 111-16. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
   Стаття 111-16. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
1637. Заява про перегляд судових рішень господарських судів може бути подана виключно з підстав:
 
-1213- Стретович В.М.
У статті 111-16:
в абзаці першому слово "виключно" виключити;
 
Відхилено   Заява про перегляд судових рішень господарських судів може бути подана виключно на таких підставах:
 
    -1214- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У статті 111-16:
в абзаці першому слово "виключно" виключити;
 
Відхилено    
1638. 1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, внаслідок чого ухвалено протилежні за змістом судові рішення у подібних правовідносинах;
 
-1215- Власенко С.В.
У підпункті 47 підпункту 2.3. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" у запропонованій редакції п. 1 ч. 1 ст. 111-16 слова "протилежних за змістом" замінити на "різних"; "у подібних правовідносинах" замінити на "у подібних за змістом правовідносинах"
 
Враховано частково   1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, внаслідок чого ухвалено різні за змістом судові рішення у подібних правовідносинах;
 
    -1216- Толстенко В.Л.
Пункт 1 ч. 1 ст. 111-16 ГПК України викласти у такій редакції:
1) виявлення різного застосування одного і того ж положення закону чи іншого нормативно-правового акту судами касаційної інстанції різної спеціалізації;
 
Відхилено    
1639. 2) визнання судових рішень міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, такими, що порушують міжнародні зобов'язання України.
 
-1217- Стретович В.М.
Доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
"3) застосування судом касаційної інстанції положення закону, яке визнано неконституційним".
 
Відхилено   2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом.
 
    -1218- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
"3) застосування судом касаційної інстанції положення закону, яке визнано неконституційним".
 
Відхилено    
    -1219- Пилипенко В.П.
Пункт 2 частини першої статті 111-16 викласти у такій редакції:
"2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом".
 
Враховано    
1640. Стаття 111-17. Строк подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
   Стаття 111-17. Строк подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
1641. Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається протягом одного місяця з дня ухвалення судового рішення господарського суду, щодо якого подано заяву про перегляд судових рішень господарських судів, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстави, встановленої пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
-1220- Пилипенко В.П.
Статтю 111-17 доповнити частиною другою такого змісту:
"Заява про перегляд судових рішень з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, може бути подана не пізніше одного місяця від дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного";
 
Враховано   Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається протягом одного місяця з дня ухвалення судового рішення господарського суду, щодо якого подано заяву про перегляд судових рішень господарських судів, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстави, встановленої пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Заява про перегляд судових рішень на підставах, передбачених пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, може бути подана не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.
 
    -1221- Толстенко В.Л.
В ст. 111-17 ГПК України слова "ухвалення, ухвалено" замінити словами "прийняття, прийнято" у відповідних відмінках.
 
Відхилено    
    -1222- Стретович В.М.
Статтю 111-17 викласти в такій редакції:
"Стаття 111-17. Строки подання заяви про перегляд судових рішень Верховним судом України
1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом одного місяця з дня:
1) ухвалення судового рішення, відносно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява;
2) ухвалення судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, у випадку визначеному в пункті 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
3) прийняття Конституційним Судом України рішення, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, у випадку визначеному в пункті 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу."
 
Відхилено    
    -1223- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
статтю 111-17 викласти в такій редакції:
"Стаття 111-17. Строки подання заяви про перегляд судових рішень Верховним судом України
1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом одного місяця з дня:
1) ухвалення судового рішення, відносно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява;
2) ухвалення судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, у випадку визначеному в пункті 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
3) прийняття Конституційним Судом України рішення, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, у випадку визначеному в пункті 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу."
 
Відхилено    
    -1224- Шкіль А.В.
Статтю 111-17 викласти у такій редакції:
"Стаття 111-17. Строк подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
Заяву про перегляд судових рішень судів касаційної інстанції може бути подано протягом одного року з дня ухвалення судового рішення судом касаційної інстанції, яким неоднаково застосовано ті самі норми матеріального права, внаслідок чого ухвалено протилежне за змістом судове рішення у подібних правовідносинах, або протягом одного місяця з дня сповіщення в установленому законом порядку осіб про набрання рішення міжнародної судової установи статусу остаточного.".
 
Відхилено    
1642. Стаття 111-18. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
   Стаття 111-18. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
1643. Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається у письмовій формі.
 
   Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається у письмовій формі.
 
1644. У заяві про перегляд судових рішень господарських судів зазначаються:
 
   У заяві про перегляд судових рішень господарських судів зазначаються:
 
1645. 1) найменування суду, до якого подається заява;
 
   1) найменування суду, до якого подається заява;
 
1646. 2) найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), а також їхні номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
 
   2) найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), а також їхні номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є;
 
1647. 3) конкретні протилежні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
 
-1225- Власенко С.В.
У підпункті 47 підпункту 2.3. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" у запропонованій редакції п. 3 ч. 2 ст. 111-18 КАС України слово "протилежні за змістом" виключити; слова "у подібних правовідносинах" замінити на "у подібних за змістом правовідносинах".
 
Враховано частково   3) конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
 
1648. 4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв'язку з ухваленням рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява подана на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
 
-1226- Толстенко В.Л.
Пункт 4 ч. 2 ст. 111-18 ГПУ України викласти у такій редакції:
4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв'язку з прийняттям рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява подана на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 11116 цього Кодексу;
 
Відхилено   4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв'язку з ухваленням рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява подана на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
 
    -1227- Стретович В.М.
Частину другу статті 111-18 доповнити новим пунктом 5 такого змісту:
"5) обґрунтування необхідності перегляду судового рішення суду касаційної інстанції у зв'язку з визнанням Конституційним Судом України неконституційним застосовного положення, якщо заява подається з підстав, встановлених пунктом 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу";
У зв’язку з цим пункти 5, 6, 7 вважати відповідно пунктами 6,7,8.
 
Відхилено    
1649. 5) вимоги особи, яка подає заяву;
 
-1228- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Частину другу статті 111-18 доповнити новим пунктом 5 такого змісту:
"5) обґрунтування необхідності перегляду судового рішення суду касаційної інстанції у зв'язку з визнанням Конституційним Судом України неконституційним застосовного положення, якщо заява подається з підстав, встановлених пунктом 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу";
У зв’язку з цим пункти 5, 6, 7 вважати відповідно пунктами 6,7,8.
 
Відхилено   5) вимоги особи, яка подає заяву;
 
1650. 6) у разі необхідності - клопотання;
 
   6) у разі необхідності - клопотання;
 
1651. 7) перелік матеріалів, які додаються до заяви.
 
   7) перелік матеріалів, які додаються до заяви.
 
1652. Заява про перегляд судових рішень господарських судів підписується особою, яка подає заяву, або її уповноваженим представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
 
   Заява про перегляд судових рішень господарських судів підписується особою, яка подає заяву, або її уповноваженим представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
 
1653. Стаття 111-19. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
   Стаття 111-19. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів
 
1654. Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається до Верховного Суду України через Вищий господарський суд України. До заяви повинні бути додані:
 
-1229- Власенко С.В.
У підпункті 47 підпункту 2.3 пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення", у ч. 1 ст. 111-19 слова "до Верховного Суду України через Вищий господарський суд України" змінити на "безпосередньо до Верховного Суду України".
 
Відхилено   Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається до Верховного Суду України через Вищий господарський суд України. До заяви повинні бути додані:
 
    -1230- Шкіль А.В.
Абзац перший частини першої статті 111-19 викласти в такій редакції:
"Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається до Верховного Суду України. До заяви повинні бути додані:"
 
Відхилено    
    -1231- Забарський В.В.
В п.47: в частині першій статті 111-19 після слова "подається" доповнити словом "безпосередньо", слова "через Вищий господарський суд України" виключити;
 
Відхилено    
    -1232- Мірошниченко Ю.Р.
В частині першій статті 111-19 після слова "подається" доповнити словом "безпосередньо", слова "через Вищий господарський суд України" виключити.
 
Відхилено    
1655. 1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
 
   1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
 
1656. 2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
   2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
1657. 3) копії протилежних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
 
-1233- Власенко С.В.
У підпункті 47 підпункту 2.3 пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
у п. 3 ч. 1 ст. 111-19:
слова: "протилежних за змістом" виключити;
слова "у подібних правовідносинах" замінити на "у подібних за змістом правовідносинах".
 
Враховано частково   3) копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
 
    -1234- Шкіль А.В.
Пункт 3 частини першої статті 111-19 викласти в такій редакції:
"3) посилання на протилежні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах (ксерокопія рішення, зазначення видання його опублікування, тощо);".
 
Відхилено    
    -1235- Толстенко В.Л.
Пункт 3 ч. 1 ст. 111-19 ГПК України викласти у такій редакції:
3) копії судових рішень, в яких має місце різне застосування одного і того ж положення закону чи іншого нормативно-правового акту судами касаційної інстанції різної спеціалізації;
 
Відхилено    
1658. 4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу.
 
   4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу.
 
1659. До заяви додається документ про сплату державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. За подання і розгляд заяви на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу не сплачуються.
 
-1236- Стретович В.М.
Статтю 111-19 викласти в такій редакції:
"Стаття 111-19. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України
1. Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається безпосередньо до Верховного Суду України.
До заяви повинні бути додані:
1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) копії протилежних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
5) копія рішення Конституційного Суду України, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, якщо заява подається у випадку, визначеному в пункті 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу."
2. До заяви додається документ про сплату державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. судового збору. За подання і розгляд заяви з підстав, встановлених пунктами 2 і 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу не сплачуються."
 
Відхилено   До заяви додається документ про сплату державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. За подання і розгляд заяви на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу не сплачуються.
 
    -1237- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 111-19 викласти в такій редакції:
"Стаття 111-19. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України
1. Заява про перегляд судових рішень господарських судів подається безпосередньо до Верховного Суду України.
До заяви повинні бути додані:
1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) копії протилежних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу;
5) копія рішення Конституційного Суду України, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, якщо заява подається у випадку, визначеному в пункті 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу."
2. До заяви додається документ про сплату державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. судового збору. За подання і розгляд заяви з підстав, встановлених пунктами 2 і 3 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу не сплачуються."
 
Відхилено    
1660. Стаття 111-20. Перевірка Вищим господарським судом України відповідності заяви про перегляд судових рішень господарських судів вимогам цього Кодексу
 
-1238- Стретович В.М.
Статтю 111-20 виключити
 
Відхилено   Стаття 111-20. Перевірка Вищим господарським судом України відповідності заяви про перегляд судових рішень господарських судів вимогам цього Кодексу
 
    -1239- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 111-20 виключити
 
Відхилено    
    -1240- Забарський В.В.
В статті 111-20 у назві слова "Вищим господарським судом України" замінити словами "Верховним судом України", в тексті статті слова "Вищого господарського суду України" замінити у всіх випадках словами "Верховного суду України";
 
Відхилено    
    -1241- Мірошниченко Ю.Р.
У назві та тексті статті 111-20 слова "Вищим господарським судом України" замінити словами "Верховним Судом України" у відповідних відмінках.
 
Відхилено    
1661. Заява про перегляд судового рішення господарського суду, яка надійшла до Вищого господарського суду України, реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
 
-1242- Власенко С.В.
У підпункті 47 підпункту 2.3 пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" у статті 111-20:
у назві, частині 1, частині 3, пункті 4 частини 4 слова "Вищий господарський суд України" змінити на "Верховний Суд України" у відповідних відмінках.
 
Відхилено   Заява про перегляд судового рішення господарського суду, яка надійшла до Вищого господарського суду України, реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
 
1662. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У випадку якщо заяву подано без додержання вимог статей 111-18 та 111-19 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
   Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву подано без додержання вимог статей 111-18 та 111-19 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
1663. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Вищого господарського суду України.
 
   У разі якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою в день первинного її подання до Вищого господарського суду України.
 
1664. Заява повертається заявнику, якщо:
 
   Заява повертається заявнику, у разі:
 
1665. 1) заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
   1) заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
1666. 2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
 
   2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
 
1667. 3) заяву підписано особою, яка не має права її підписувати;
 
   3) заяву підписано особою, яка не має права її підписувати;
 
1668. 4) є ухвала Вищого господарського суду України про відмову у прийнятті справи до провадження за наслідками її розгляду, винесена з аналогічних підстав.
 
-1243- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У пункті 47 підпункту 2.3 пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення": п. 4 ч. 4 ст. 111-20 викласти в такій редакції: "4) є ухвала Верховного Суду України про повернення заяви щодо необґрунтованості ухвали про відмову у допуску справи до провадження, що прийнята з аналогічних підстав".
 
Відхилено   4) є ухвала Вищого господарського суду України про відмову у прийнятті справи до провадження за наслідками її розгляду, винесена з аналогічних підстав.
 
    -1244- Толстенко В.Л.
В пункті 4 ч. 4 ст. 111-20 ГПК України слово "винесена" замінити словом "прийнята"
 
Відхилено    
1669. Повернення заяви з підстав, зазначених у частині четвертій цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у випадку належного оформлення заяви або з інших підстав, ніж ті, які були предметом розгляду.
 
-1245- Шкіль А.В.
Статтю 111-20 викласти в такій редакції:
"Стаття 111-20. Перевірка Верховним Судом України відповідності заяви про перегляд судових рішень господарських судів вимогам цього Кодексу
Заява про перегляд судового рішення господарського суду, яка надійшла до Верховного Суду України, реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу.
Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У випадку якщо заяву подано без додержання вимог статей 111-18 та 111-19 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов’язаний їх усунути.
Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Верховного Суду України.
Заява повертається заявнику, якщо:
1) заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
3) заяву підписано особою, яка не має права її підписувати;
4) є ухвала Верховного Суду України про відмову у прийнятті справи до провадження за наслідками її розгляду, винесена з аналогічних підстав.
Повернення заяви з підстав, зазначених у пунктах 1 – 3 частини четвертої цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню в межах строків, передбачених статтею 111-17 у випадку належного оформлення заяви або з інших підстав, ніж ті, які були предметом розгляду.".
 
Відхилено   Повернення заяви на підставах, зазначених у частині четвертій цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню в разі належного оформлення заяви або на інших підставах, ніж ті, що були предметом розгляду.
 
1670. Стаття 111-21. Допуск Вищим господарським судом України справи до провадження
 
-1246- Забарський В.В.
В статті 111-21: в назві статті 111-21 слова "Вищим господарським судом України" замінити словами "Верховним судом України";
 
Відхилено   Стаття 111-21. Допуск Вищим господарським судом України справи до провадження
 
    -1247- Мірошниченко Ю.Р.
У статті 111-21: у назві слова "Вищим господарським судом України" замінити словами "Верховним Судом України".
 
Відхилено    
1671. Вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією у складі п’яти суддів Вищого господарського суду України, яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується.
 
-1248- Власенко С.В.
У підпункті 47 підпункту 2.3 пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" у статті 111-21 Кодексу:
у назві, частині 1, частині 2 слова "Вищий господарський суд України" змінити на "Верховний Суд України" у відповідних відмінках.
З ч. 1 слова "яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується" виключити.
У частині 3 перше речення виключити.
 
Відхилено   Вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією у складі п’яти суддів Вищого господарського суду України, яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується в порядку, встановленому частиною третьою статті 21 цього Кодексу.
 
    -1249- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину першу статті 111-21 після слів "рішення, яке оскаржуються" доповнити словами "у порядку, встановленому частиною третьою статті 21 цього Кодексу";
 
Враховано    
    -1250- Забарський В.В.
В частині першій слова "Вищого господарського суду України" замінити словами "Верховного суду України", слова "яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується" виключити;
 
Відхилено    
    -1251- Мірошниченко Ю.Р.
У частині першій слова "Вищого господарського суду України" замінити словами "Верховного Суду України", слова "яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується" виключити.
 
Відхилено    
1672. Про допуск справи до провадження або відмову в такому допуску Вищий господарський суд України протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу. Ухвала постановляється без виклику осіб, які беруть участь у справі. Ухвала про допуск справи до провадження або про відмову в такому допуску повинна бути обгрунтованою.
 
-1252- Забарський В.В.
В частині другій слова "Вищий господарський суду України" замінити словами "Верховний суд України";
 
Відхилено   Про допуск справи до провадження або відмову в такому допуску Вищий господарський суд України протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу. Ухвала постановляється без виклику осіб, які беруть участь у справі. Ухвала про допуск справи до провадження або про відмову в такому допуску повинна бути обґрунтованою.
 
    -1253- Мірошниченко Ю.Р.
У частині другій слова "Вищий господарський суду України" замінити словами "Верховний Суд України".
 
Відхилено    
    -1254- Толстенко В.Л.
Частину 2 ст. 111-21 викласти у такій редакції:
Про допуск справи до провадження або відмову в такому допуску Вищий господарський суд України протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви виносить ухвалу. Ухвала виноситься без виклику осіб, які беруть участь у справі. Ухвала про допуск справи до провадження або про відмову в такому допуску повинна бути обґрунтованою.
 
Відхилено    
1673. Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами надсилається до Верховного Суду України протягом п’яти днів з дня її постановлення. Копія ухвали про допуск справи надсилається разом з копією заяви особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
 
-1255- Забарський В.В.
В частині третій перше речення виключити;
 
Відхилено   Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами надсилається до Верховного Суду України протягом п’яти днів з дня її постановлення. Копія ухвали про допуск справи надсилається разом з копією заяви особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
 
    -1256- Мірошниченко Ю.Р.
У частині третій перше речення виключити.
 
Відхилено    
    -1257- Стретович В.М.
Статтю 111-21 викласти в такій редакції:
"Стаття 111-21. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України
1. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України здійснюється колегією суддів Судової палати в господарських справах Верховного Суду України за участі не менше двох третин її чисельності (але не менше трьох суддів) протягом п'ятнадцяти днів після надходження заяви без виклику осіб, які беруть участь у справі. Одночасно може бути вирішене питання про поновлення строку на перегляд рішення суду касаційної інстанції.
2. Заява вважається допущеною до провадження за винятковими обставинами і справа витребовується, якщо хоча б два судді дійшли висновку про необхідність цього.
3. Про допуск заяви і витребування справи або відмову в цьому суд постановляє ухвалу, яку не може бути оскаржено. Ухвала про допуск заяви і витребування справи надсилається до відповідного суду.
4. Копія ухвали про допуск заяви і витребування справи надсилається разом з копією скарги учасникам процесу, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
5. Якщо заява допущена до провадження в порядку цієї глави, суд своєю ухвалою може зупинити виконання відповідних рішень.
6. До заяви, поданої з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, положення частин першої - четвертої цієї статті не застосовуються."
 
Відхилено    
    -1258- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У підпункті 47 підпункту 2.3 пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення": у першому реченні ч. З ст. 111-21 після слів "допуск справи до провадження" доповнити словами: " (а у випадках, передбачених законом - ухвала про відмову у допуску справи до провадження) "; після слів "з дня її постановлення" доповнити словами "або з дня витребування матеріалів справи Верховним Судом України".
 
Відхилено    
    -1259- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 111-21 викласти в такій редакції:
"Стаття 111-21. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України
1. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України здійснюється колегією суддів Судової палати в господарських справах Верховного Суду України за участі не менше двох третин її чисельності (але не менше трьох суддів) протягом п'ятнадцяти днів після надходження заяви без виклику осіб, які беруть участь у справі. Одночасно може бути вирішене питання про поновлення строку на перегляд рішення суду касаційної інстанції.
2. Заява вважається допущеною до провадження за винятковими обставинами і справа витребовується, якщо хоча б два судді дійшли висновку про необхідність цього.
3. Про допуск заяви і витребування справи або відмову в цьому суд постановляє ухвалу, яку не може бути оскаржено. Ухвала про допуск заяви і витребування справи надсилається до відповідного суду.
4. Копія ухвали про допуск заяви і витребування справи надсилається разом з копією скарги учасникам процесу, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
5. Якщо заява допущена до провадження в порядку цієї глави, суд своєю ухвалою може зупинити виконання відповідних рішень.
6. До заяви, поданої з підстави, встановленої пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, положення частин першої - четвертої цієї статті не застосовуються."
 
Відхилено    
    -1260- Шкіль А.В.
Статтю 111-21 виключити, або викласти у такій редакції:
"Стаття 111-21. Допуск Верховним Судом України справи до провадження
Вирішення питання про допуск справи до провадження з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 111-16 цього Кодексу здійснюється колегією у складі п’яти суддів Верховного Суду України.
Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які визначені підставою для перегляду справи, не підтвердилися.
Про допуск справи до провадження або відмову в такому допуску Верховний Суд України протягом п’ятнадцяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу. Ухвала постановляється без виклику осіб, які беруть участь у справі. Ухвала про допуск справи до провадження або про відмову в такому допуску повинна бути обгрунтованою.
Копія ухвали про допуск справи до провадження або про відмову в такому допуску надсилається особам, які беруть участь у справі.".
 
Відхилено    
1674. Стаття 111-22. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
 
-1261- Стретович В.М.
Статтю 111-22 виключити
 
Відхилено   Стаття 111-22. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
 
    -1262- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 111-22 виключити
 
Відхилено    
1675. Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами реєструється у Верховному Суді України в день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду. Суддя-доповідач протягом трьох днів постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
 
-1263- Власенко С.В.
У підпункті 47 підпункту 2.3. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
з частини 1 ст. 111-22 слова "реєструється у Верховному Суді України в день її надходження та" виключити.
 
Відхилено   Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами реєструється у Верховному Суді України в день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду. Суддя-доповідач протягом трьох днів постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
 
    -1264- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У підпункті 47 підпункту 2.3. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення": доповнити ч. 1 ст. 111-22 реченнями другим та третім такого змісту: "Якщо Вищий господарський суд України прийняв ухвалу про відмову у допуску справи до провадження, заявник має право подати до Верховного Суду України заяву про необґрунтованість такої ухвали та додати до неї копії ухвали та заяви про перегляд рішення Вищого господарського суду України. Така заява разом з доданими до неї матеріалами передається судді-доповідачу у порядку, передбаченому цією статтею";
вважати друге речення ч. 1 ст. 111-22 четвертим реченням; доповнити четверте речення словами: "або повертає заяву про необґрунтованість ухвали про відмову у допуску справи до провадження – у разі якщо визнає таку ухвалу обґрунтованою".
 
Відхилено    
    -1265- Забарський В.В.
В частині першій статті 111-22 перше речення виключити, друге речення після слів "протягом трьох днів" доповнити словами "після постановлення ухвали про допуск справи до провадження";
 
Відхилено    
    -1266- Мірошниченко Ю.Р.
В частині першій статті 111-22 перше речення виключити, друге речення після слів "протягом трьох днів" доповнити словами "після постановлення ухвали про допуск справи до провадження".
 
Відхилено    
    -1267- Толстенко В.Л.
У другому реченні ч. 1 ст. 111-22 слово "постановляє" замінити словом "виносить".
 
Відхилено    
1676. Суддя-доповідач протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
 
   Суддя-доповідач протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
 
1677. 1) виносить ухвалу про витребування матеріалів справи та направляє її до відповідного суду;
 
   1) виносить ухвалу про витребування матеріалів справи та направляє її до відповідного суду;
 
1678. 2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
 
   2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
 
1679. 3) доручає відповідним фахівцям науково-консультативної ради при Верховному Суді України підготувати науковий висновок щодо норми матеріального права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції у подібних правовідносинах;
 
-1268- Толстенко В.Л.
Пункт 3 ч. 2 ст. 111-22 ГПК України викласти у такій редакції:
3) доручає відповідним фахівцям науково-консультативної ради при Верховному Суді України підготувати науковий висновок щодо застосування положення закону чи іншого нормативно-правового акту, яка неоднаково застосована судами касаційної інстанції різної спеціалізації;
 
Відхилено   3) доручає відповідним фахівцям науково-консультативної ради при Верховному Суді України підготувати науковий висновок щодо норми матеріального права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції у подібних правовідносинах;
 
1680. 4) визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо суті правового регулювання цією нормою закону, та дає розпорядження про їх виклик до суду;
 
   4) визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо суті правового регулювання цією нормою закону, та дає розпорядження про їх виклик до суду;
 
1681. 5) здійснює інші заходи, необхідні для вирішення питання про усунення розбіжностей у застосуванні норми матеріального права.
 
   5) здійснює інші заходи, необхідні для вирішення питання про усунення розбіжностей у застосуванні норми матеріального права.
 
1682. За наслідками проведення підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь та постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
-1269- Шкіль А.В.
Або перше речення частини першої викласти в такій редакції:
"Заява про перегляд судового рішення та доданими до неї документами реєструється у Верховному Суді України в день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду."
або,
у разі прийнятті варіанту, який передбачає допуск справи до провадження, викласти статтю 111-21 у такій редакції:
"Стаття 111-22. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
Заява про перегляд судового рішення та доданими до неї документами реєструється у Верховному Суді України в день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду, а у випадках, передбачених статтею 111-21 цього Кодексу, – колегії суддів. Суддя-доповідач протягом трьох днів з дня отримання заяви або наступного дня з моменту винесення колегією суддів ухвали про допуск справи до провадження постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
Суддя-доповідач протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
1) виносить ухвалу про витребування матеріалів справи та направляє її до відповідного суду;
2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
3) доручає відповідним фахівцям науково-консультативної ради при Верховному Суді України підготувати науковий висновок щодо норми матеріального права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції у подібних правовідносинах;
4) визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо суті правового регулювання цією нормою закону, та дає розпорядження про їх виклик до суду;
5) здійснює інші заходи, необхідні для вирішення питання про усунення розбіжностей у застосуванні норми матеріального права.
За наслідками проведення підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь та постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України.".
 
Відхилено   За наслідками проведення підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь і постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
1683. Стаття 111-23. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
   Стаття 111-23. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
1684. Справа розглядається Верховним Судом України на його засіданні.
 
   Справа розглядається Верховним Судом України на його засіданні.
 
1685. Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від складу Верховного Суду України, визначеного законом.
 
   Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів складу Верховного Суду України, визначеного законом.
 
1686. Відкриття судового засідання, оголошення складу суду, роз'яснення права відводу, роз’яснення учасникам господарського процесу їх прав та обов’язків здійснюється за правилами розділу ХІ цього Кодексу.
 
   Відкриття судового засідання, оголошення складу суду, роз'яснення права відводу, роз’яснення учасникам господарського процесу їх прав та обов’язків здійснюються відповідно до розділу ХІ цього Кодексу.
 
1687. Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині третій цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі про зміст вимог, викладених у заяві про перегляд судових рішень господарських судів, та результати проведених ним підготовчих дій.
 
   Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині третій цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі про зміст вимог, викладених у заяві про перегляд судових рішень господарських судів, та результати проведених ним підготовчих дій.
 
1688. Особа, яка подала заяву про перегляд судових рішень господарських судів, та особи, які брали участь у справі, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. Якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач. Для з'ясування сутності норми матеріального права, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
 
   Особа, яка подала заяву про перегляд судових рішень господарських судів, та особи, які брали участь у справі, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. У разі якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач. Для з'ясування сутності норми матеріального права, що неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
 
1689. Неприбуття сторін або інших осіб, які беруть участь у справі і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, для участі у судовому засіданні не перешкоджає судовому розгляду справи.
 
   Неприбуття сторін або інших осіб, які беруть участь у справі і належним чином повідомлені про день, час і місце розгляду справи, для участі у судовому засіданні не перешкоджає судовому розгляду справи.
 
1690. Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині п’ятій цієї статті, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.
 
   Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині п’ятій цієї статті, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.
 
1691. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня відкриття провадження у справі.
 
-1270- Забарський В.В.
В частині восьмій статті 111-23 слова "одного місяця" замінити словами "шести місяців";
 
Відхилено   Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня відкриття провадження у справі.
 
1692. Стаття 111-24. Повноваження Верховного Суду України
 
   Стаття 111-24. Повноваження Верховного Суду України
 
1693. За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов:
 
   За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов:
 
1694. 1) про повне або часткове задоволення заяви;
 
   1) про повне або часткове задоволення заяви;
 
1695. 2) про відмову в задоволенні заяви.
 
   2) про відмову в задоволенні заяви.
 
1696. Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
 
   Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
 
1697. Постанова Верховного Суду України є остаточною і може бути оскаржена тільки на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу.
 
-1271- Шкіль А.В.
Узгодити положення цієї статті з положеннями статті 111-25.
 
Відхилено   Постанова Верховного Суду України є остаточною і може бути оскаржена тільки на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу.
 
1698. Стаття 111-25. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
   Стаття 111-25. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
1699. Суд задовольняє заяву у випадку наявності однієї з підстав, передбачених статтею 111-16 цього Кодексу.
 
   Суд задовольняє заяву у випадку наявності однієї з підстав, передбачених статтею 111-16 цього Кодексу.
 
1700. Якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції.
 
-1272- Стретович В.М.
Частину другу статті 111-25 доповнити другим реченням такого змісту:
"Верховний Суд України може також скасувати судове рішення суду касаційної інстанції і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанції".
 
Відхилено   У разі якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції.
 
    -1273- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Частину другу статті 111-25 доповнити другим реченням такого змісту:
"Верховний Суд України може також скасувати судове рішення суду касаційної інстанції і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанції".
 
Відхилено    
1701. Якщо суд встановить, що судове рішення було прийнято з порушеннями міжнародних зобов’язань України, які виявлені міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду апеляційної або касаційної інстанції, залежно від того, суд якої інстанції першим допустив порушення міжнародних зобов'язань.
 
-1274- Пилипенко В.П.
Частину третю статті 111-25 викласти у такій редакції:
"Якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, суд скасовує оскаржуване рішення повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду, який виніс оскаржуване рішення".
 
Враховано   У разі якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 111-16 цього Кодексу, суд скасовує оскаржуване рішення повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду, який виніс оскаржуване рішення.
 
    -1275- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину третю статті 111-25 після слів "на новий розгляд до суду" доповнити словом "першої".
 
Відхилено    
1702. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви повинна бути вмотивованою.
 
-1276- Кирильчук Є.І.
Доповнити статті 111-24 та 111-25 Господарського процесуального кодексу України ПК повноваженнями Верховного Суду України щодо приймання рішення по суті спору, оскільки за своєю природою Верховний Суд України також є судом і його завданням є розгляд справи, а не її повернення до суду попередній інстанції.
 
Відхилено   Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви має бути вмотивованою.
 
1703. Стаття 111-26. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
 
   Стаття 111-26. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
 
1704. Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.
 
   Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, що стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.
 
1705. Постанова про відмову в задоволенні заяви повинна бути вмотивованою.
 
-1277- Шкіль А.В.
Мотив, з якого Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви (обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися) потребують перегляду. Такий мотив (підстава) можуть бути запроваджені тільки при виключенні допуску справи до провадження Якщо залишається ця стадія, то не підтвердження обставин виключає розгляд справи (стаття 111-21).
 
Відхилено   Постанова про відмову в задоволенні заяви має бути вмотивованою.
 
1706. Стаття 111-27. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
 
   Стаття 111-27. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
 
1707. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у справі, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
   Постанова Верховного Суду України має бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у справі, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
1708. Стаття 111-28. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
 
-1278- Забарський В.В.
Статтю 111-28 виключити;
 
Відхилено   Стаття 111-28. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
 
1709. Рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України.
 
-1279- Толстенко В.Л.
Частину 1 ст. 111-28 викласти у такій редакції:
Постанова Верховного Суду України, прийнята за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів різного застосування одного і того ж положення закону чи іншого нормативно-правового акту судами касаційної інстанції різної спеціалізації є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішенням Верховного Суду України.
 
Відхилено   Рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України.
 
1710. Невиконання судових рішень Верховного Суду України тягне за собою відповідальність, установлену законом";
 
-1280- Стецьків Т.С.
Пункт 47 підпункту 2.3 пункту 2 Розділу ХІІ законопроекту викласти у такій редакції:
„47) розділ ХІІ 2 викласти у такій редакції:
„Розділ ХІІ-2. ПРОВАДЖЕННЯ ЗА ВИНЯТКОВИМИ ОБСТАВИНАМИ
Стаття 111-14. Суд, який переглядає судові рішення за винятковими обставинами
1. Судом, який переглядає судові рішення за винятковими обставинами, є Верховний Суд України.
Стаття 111-15. Право на оскарження судових рішень за винятковими обставинами
1. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити до Верховного Суду України за винятковими обставинами судові рішення в господарських справах після їх перегляду в касаційному порядку, а також судові рішення суду касаційної інстанції.
2. За винятковими обставинами можуть бути оскаржені також судові рішення Верховного Суду України в господарських справах, якщо вони оскаржені з підстави, встановленої пунктом 2 статті 111-16 цього Кодексу.
3. Не можуть бути окремо оскаржені за винятковими обставинами ухвали суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до скарги на судове рішення, ухвалене за наслідками касаційного провадження.
Стаття 111-16. Підстави для провадження за винятковими обставинами
1. Судові рішення в господарських справах можуть бути переглянуті Верховним Судом України за винятковими обставинами, якщо вони оскаржені з мотивів:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
Стаття 111-17. Строк оскарження за винятковими обставинами
1. Скарга подається протягом одного місяця з дня відкриття обставин, які можуть бути підставою для провадження за винятковими обставинами.
2. Скарга, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою цієї статті, залишається без розгляду, якщо Верховний Суд України за заявою особи, яка подала скаргу, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Стаття 111-18. Порядок подання скарги до Верховного Суду України
1. Скарга подається безпосередньо до Верховного Суду України з копіями скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До скарги повинні бути додані копії судових рішень, які оскаржуються.
2. Одночасно зі скаргою подається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд скарги з підстави, встановленої пунктом 2 статті 111-16 цього Кодексу, судовий збір не сплачується.
3. До форми і змісту скарги, яка подається до Верховного Суду України, застосовуються правила, встановлені цим Кодексом для касаційної скарги.
Стаття 111-19. Допуск скарги до провадження за винятковими обставинами
1. Допуск скарги до провадження за винятковими обставинами здійснюється колегією з семи суддів протягом п'ятнадцяти днів після надходження скарги без виклику осіб, які беруть участь у справі. Одночасно може бути вирішене питання про поновлення строку на оскарження за винятковими обставинами.
2. Скарга вважається допущеною до провадження за винятковими обставинами і справа витребовується, якщо хоча б три судді дійшли висновку про необхідність цього.
3. Про допуск скарги і витребування справи або відмову в цьому суд постановляє ухвалу, яку не може бути оскаржено. Ухвала про допуск скарги і витребування справи надсилається до відповідного суду.
4. Копія ухвали про допуск скарги і витребування справи надсилається разом з копією скарги особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала скаргу.
5. Якщо скарга допущена до провадження за винятковими обставинами, суд своєю ухвалою може зупинити виконання відповідних рішень.
6. До скарги, поданої з підстави, встановленої пунктом 2 статті 111-16 цього Кодексу, положення частин першої - четвертої цієї статті не застосовуються.
Стаття 111-20. Порядок провадження за винятковими обставинами
1. Справа в порядку провадження за винятковими обставинами розглядається колегією суддів Верховного Суду України за участі не менше двох третин його складу.
2. Провадження за винятковими обставинами здійснюється за правилами, встановленими цим Кодексом для апеляційного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених цією главою.
Стаття 111-21. Повноваження Верховного Суду України за наслідками провадження за винятковими обставинами
1. За наслідками провадження за винятковими обставинами більшістю голосів колегії суддів приймається одна з таких постанов Верховного Суду України:
1) про повне або часткове задоволення скарги;
2) про відмову в задоволенні скарги.
2. Судді Верховного Суду України, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
3. Постанова Верховного Суду України є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадку, встановленого пунктом 2 статті 111-16 цього Кодексу.
Стаття 111-22. Постанова Верховного Суду України про задоволення скарги
1. Верховний Суд України задовольняє скаргу в разі виявлення неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права.
2. Якщо Верховний Суд України встановить, що оскаржене судове рішення є незаконним, він скасовує його повністю або частково і приймає нову постанову або змінює судове рішення. Верховний Суд України може також скасувати судові рішення судів апеляційної або касаційної інстанції і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанції.
3. Верховний Суд України задовольняє скаргу в разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом. При цьому Верховний Суд України скасовує оскаржені судові рішення і приймає нову постанову або змінює оскаржене рішення.
4. Постанова Верховного Суду України про задоволення скарги повинна бути вмотивованою.
Стаття 111-23. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні скарги
1. Верховний Суд України відмовляє в задоволенні скарги, якщо обставини, які стали підставою для провадження за винятковими обставинами, не підтвердилися.
2. Якщо в разі виявлення неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права, Верховний Суд України встановить, що оскаржене судове рішення є законним, він відмовляє в задоволенні скарги і констатує порушення, яке допущено в іншому судовому рішенні суду касаційної інстанції, яке не було оскаржене.
3. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні скарги повинна бути вмотивованою.
Стаття 111-24. Повідомлення про прийняття постанови та її виготовлення
1. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у справі, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
Стаття 111-25. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
1. Постанова Верховного Суду України, прийнята за наслідками провадження за винятковими обставинами, є обов'язковою для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з постановою Верховного Суду України.
2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом".
 
Відхилено   Невиконання судових рішень Верховного Суду України тягне за собою відповідальність, установлену законом";
 
1711. 48) текст статті 112 викласти у такій редакції:
 
-1281- Забарський В.В.
В пп.48: нову редакцію статті 112 ГПК виключити (залишити чинну редакцію ст.112 ГПК).
 
Відхилено   52) текст статті 112 викласти в такій редакції:
 
1712. "Господарський суд може переглянути прийняте ним судове рішення, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами.
 
   "Господарський суд може переглянути прийняте ним судове рішення, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами.
 
1713. Підставами для перегляду судових рішень господарського суду за нововиявленими обставинами є:
 
   Підставами для перегляду судових рішень господарського суду за нововиявленими обставинами є:
 
1714. 1) істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи;
 
   1) істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи;
 
1715. 2) встановлені вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправильний висновок експерта, завідомо неправильний переклад, фальшивість документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необґрунтованого рішення;
 
   2) встановлені вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправильний висновок експерта, завідомо неправильний переклад, фальшивість документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необґрунтованого рішення;
 
1716. 3) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення;
 
   3) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення;
 
1717. 4) скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення рішення чи постановлення ухвали, що підлягають перегляду;
 
-1282- Толстенко В.Л.
Пункт 4 ч. 2 ст. 112 викласти у такій редакції:
4) скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття рішення чи винесення ухвали, що підлягають перегляду;
 
Відхилено   4) скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення рішення чи постановлення ухвали, що підлягають перегляду;
 
1718. 5) встановлена Конституційним Судом України неконституційність закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане";
 
   5) встановлена Конституційним Судом України неконституційність закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане";
 
1719. 49) статтю 113 викласти у такій редакції:
 
   53) статтю 113 викласти в такій редакції:
 
1720. "Стаття 113. Порядок і строк подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами
 
   "Стаття 113. Порядок і строк подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами
 
1721. Судове рішення господарського суду може бути переглянуто за нововиявленими обставинами за заявою сторони, прокурора, третіх осіб, поданою протягом одного місяця з дня встановлення обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення.
 
   Судове рішення господарського суду може бути переглянуто за нововиявленими обставинами за заявою сторони, прокурора, третіх осіб, поданою протягом одного місяця з дня встановлення обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення.
 
1722. Строк для подання заяви про перегляд судових рішень господарського суду у зв'язку з нововиявленими обставинами обчислюється:
 
   Строк для подання заяви про перегляд судових рішень господарського суду у зв'язку з нововиявленими обставинами обчислюється:
 
1723. 1) у випадку, встановленому пунктом 1 частини другої статті 112 цього Кодексу, - з дня встановлення обставин, що мають істотне значення для справи;
 
   1) у випадку, встановленому пунктом 1 частини другої статті 112 цього Кодексу, - з дня встановлення обставин, що мають істотне значення для справи;
 
1724. 2) у випадках, установлених пунктами 2, 3 частини другої статті 112 цього Кодексу, - з дня, коли вирок у кримінальній справі набрав законної сили;
 
   2) у випадках, встановлених пунктами 2, 3 частини другої статті 112 цього Кодексу, - з дня, коли вирок у кримінальній справі набрав законної сили;
 
1725. 3) у випадку, встановленому пунктом 4 частини другої статті 112 цього Кодексу, - з дня набрання законної сили судовим рішенням, яким скасовано судове рішення, що стало підставою для ухвалення рішення чи постановлення ухвали, які підлягають перегляду;
 
-1283- Толстенко В.Л.
В пункті 3 ч. 2 ст. 113 слова "ухвалення та постановлення" замінити словами "прийняття та винесення".
 
Відхилено   3) у випадку, встановленому пунктом 4 частини другої статті 112 цього Кодексу, - з дня набрання законної сили судовим рішенням, яким скасовано судове рішення, що стало підставою для ухвалення рішення чи постановлення ухвали, які підлягають перегляду;
 
1726. 4) у випадку, встановленому пунктом 5 частини другої статті 112 цього Кодексу, - з дня ухвалення Конституційним Судом України відповідного рішення.
 
   4) у випадку, встановленому пунктом 5 частини другої статті 112 цього Кодексу, - з дня ухвалення Конституційним Судом України відповідного рішення.
 
1727. Заява про перегляд судового рішення подається до господарського суду, який прийняв судове рішення, де вона реєструється з дотриманням порядку, передбаченого частинами другою, третьою статті 2-1 цього Кодексу.
 
   Заява про перегляд судового рішення подається до господарського суду, який прийняв судове рішення, де вона реєструється з дотриманням порядку, передбаченого частинами другою, третьою статті 2-1 цього Кодексу.
 
1728. Заявник зобов'язаний надіслати іншим сторонам копії заяви та доданих до неї документів.
 
   Заявник зобов'язаний надіслати іншим сторонам копії заяви та доданих до неї документів.
 
1729. До заяви додаються документи, що підтверджують надіслання копії заяви іншим сторонам, та документ про сплату державного мита.
 
   До заяви додаються документи, що підтверджують надіслання копії заяви іншим сторонам, та документ про сплату державного мита.
 
1730. Заява про перегляд судового рішення господарського суду за нововиявленими обставинами до розгляду не приймається і повертається заявникові у разі:
 
   Заява про перегляд судового рішення господарського суду за нововиявленими обставинами до розгляду не приймається і повертається заявникові у разі:
 
1731. 1) подання заяви після закінчення встановленого строку без клопотання про його відновлення або відхилення такого клопотання господарським судом;
 
   1) подання заяви після закінчення встановленого строку без клопотання про його відновлення або відхилення такого клопотання господарським судом;
 
1732. 2) подання заяви без доказів надіслання копії заяви і доданих до неї документів іншим сторонам;
 
   2) подання заяви без доказів надіслання копії заяви і доданих до неї документів іншим сторонам;
 
1733. 3) відсутності доказів сплати державного мита у порядку і розмірі, встановлених законодавством.
 
   3) відсутності доказів сплати державного мита у порядку і розмірі, встановлених законодавством.
 
1734. Про повернення заяви виноситься ухвала, яку може бути оскаржено";
 
-1284- Забарський В.В.
В пп.49: Статтю 113 викласти в такій редакції:
"Стаття 113. Порядок і строк подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами
Судове рішення господарського суду може бути переглянуто за нововиявленими обставинами за заявою сторони, прокурора, третіх осіб, поданою протягом одного місяця з дня, коли заявник дізнався або міг дізнатися про ці обставини.
Заява про перегляд судового рішення подається до господарського суду, який прийняв судове рішення, де вона реєструється з дотриманням порядку, передбаченого частинами другою, третьою статті 21 цього Кодексу.
Заявник зобов'язаний надіслати іншим сторонам копії заяви та доданих до неї документів.
До заяви додаються документи, що підтверджують надіслання копії заяви іншим сторонам, та документ про сплату державного мита.
Заява про перегляд судового рішення господарського суду за нововиявленими обставинами до розгляду не приймається і повертається заявникові у разі:
1) подання після закінчення встановленого строку без клопотання про його відновлення або відхилення такого клопотання господарським судом;
2) подання без доказів надіслання копії заяви і доданих до неї документів іншим сторонам;
3) відсутності доказів сплати державного мита у порядку і розмірі, встановлених законодавством.
Про повернення заяви виноситься ухвала, яку може бути оскаржено."
 
Відхилено   Про повернення заяви виноситься ухвала, яку може бути оскаржено";
 
1735. 50) у статті 113-1:
 
   54) у статті 113-1:
 
1736. у назві статті слово " (подання)" виключити;
 
   у назві слово " (подання)" виключити;
 
1737. у частині першій слова "подання прокурора" виключити;
 
   у частині першій слова "подання прокурора" виключити;
 
1738. у частині другій слова "вніс подання" замінити словами "подав заяву про перегляд рішення за нововиявленими обставинами";
 
   у частині другій слова "вніс подання" замінити словами "подав заяву про перегляд рішення за нововиявленими обставинами";
 
1739. 51) у частині третій статті 114 слова "подання прокурора" виключити;
 
   55) у частині третій статті 114 слова "подання прокурора" виключити;
 
1740. 52) у частині першій статті 121 слова "за поданням" виключити;
 
   56) у частині першій статті 121 слова "за поданням" виключити;
 
1741. 53) у частині першій статті 121-1 слово "поданням" виключити.
 
-1285- Келестин В.В.
Доповнити підпункт 2.3 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 54 такого змісту:
54) частину першу статті 116 доповнити реченням такого змісту "Виконавчий документ виготовляється на бланку суворої звітності із зазначенням номеру судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.";
 
Відхилено   57) у частині першій статті 121-1 слово "поданням" виключити.
 
1742. 2.4. У Цивільному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 40-41, ст.492, № 42, ст.492):
 
   2.4. У Цивільному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 40-42, ст. 492):
 
1743. 1) доповнити Кодекс статтею 11-1 такого змісту:
 
   1) доповнити Кодекс статтею 11-1 такого змісту:
 
1744. "Стаття 11-1. Автоматизована система документообігу суду
 
   "Стаття 11-1. Автоматизована система документообігу суду
 
1745. 1.У суді функціонує автоматизована система документообігу суду, що забезпечує:
 
   1. У суді функціонує автоматизована система документообігу суду, що забезпечує:
 
1746. 1) об’єктивний та неупереджений розподіл справ між суддями з додержанням принципів черговості та рівної кількості справ для кожного судді;
 
   1) об’єктивний та неупереджений розподіл справ між суддями з додержанням принципів черговості та рівної кількості справ для кожного судді;
 
1747. 2) надання фізичним та юридичним особам інформації про стан розгляду справ, у яких вони беруть участь;
 
   2) надання фізичним та юридичним особам інформації про стан розгляду справ, у яких вони беруть участь;
 
1748. 3) централізоване зберігання текстів рішень, ухвал суду та інших процесуальних документів;
 
   3) централізоване зберігання текстів рішень, ухвал суду та інших процесуальних документів;
 
1749. 4) підготовку статистичних даних;
 
   4) підготовку статистичних даних;
 
1750. 5) реєстрацію вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її руху;
 
   5) реєстрацію вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її руху;
 
1751. 6) видачу судових рішень та виконавчих листів на підставі наявних в автоматизованій системі документообігу суду даних щодо судового рішення та реєстрації заяви особи, на користь якої воно ухвалено;
 
   6) видачу судових рішень та виконавчих листів на підставі наявних в автоматизованій системі документообігу суду даних щодо судового рішення та реєстрації заяви особи, на користь якої воно ухвалено;
 
1752. 7) передачу справ до електронного архіву.
 
   7) передачу справ до електронного архіву.
 
1753. 2.Позовні заяви, скарги, подання та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов’язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду, яка здійснюється працівниками апарату відповідного суду в день надходження документів. До автоматизованої системи документообігу суду в обов’язковому порядку вносяться: дата надходження документів, інформація про предмет спору та сторони у справі, прізвище працівника апарату суду, який здійснив реєстрацію, інформація про рух судових документів, дані про суддю, який розглядав справу, та інші дані, передбачені Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, що затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.
 
   2. Позовні заяви, скарги, подання та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, у порядку їх надходження підлягають обов’язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду, що здійснюється працівниками апарату відповідного суду в день надходження документів. До автоматизованої системи документообігу суду в обов’язковому порядку вносяться: дата надходження документів, інформація про предмет спору та сторони у справі, прізвище працівника апарату суду, який здійснив реєстрацію, інформація про рух судових документів, дані про суддю, який розглядав справу, та інші дані, передбачені Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, що затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.
 
1754. 3.Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідних документів за принципом вірогідності, який ураховує кількість справ, що перебувають у провадженні суддів, заборону брати участь у перегляді рішення для судді, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого ставиться питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні та закінчення терміну повноважень. Справи розподіляються з урахуванням спеціалізації суддів. Після визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, внесення змін до реєстраційних даних щодо цієї справи, а також видалення цих даних з автоматизованої системи документообігу суду не допускається, крім випадків, установлених законом.
 
   3. Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідних документів за принципом вірогідності, який ураховує кількість справ, що перебувають у провадженні суддів, заборону брати участь у перегляді рішення для судді, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого ставиться питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні та закінчення терміну повноважень. Справи розподіляються з урахуванням спеціалізації суддів. Після визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, внесення змін до реєстраційних даних щодо цієї справи, а також видалення цих даних з автоматизованої системи документообігу суду не допускається, крім випадків, установлених законом.
 
1755. 4.Доступ до автоматизованої системи документообігу суду надається суддям та працівникам апарату суду згідно з їх функціональними обов’язками.
 
   4. Доступ до автоматизованої системи документообігу суду надається суддям та працівникам апарату суду згідно з їх функціональними обов’язками.
 
1756. 5.Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду має наслідком відповідальність, установлену законом.
 
   5. Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду має наслідком відповідальність, установлену законом";
 
1757. 6.Порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду, в тому числі видачі судових рішень та виконавчих листів, передачі справ до електронного архіву, зберігання текстів судових рішень, ухвал та інших процесуальних документів, надання інформації фізичним і юридичним особам, підготовки статистичних даних визначається Положенням про автоматизовану систему документообігу суду";
 
-1286- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 1-1 такого змісту:
"1-1) у частині першій статті 15 пункт 2 виключити
У зв’язку з цим пункт 3 вважати пунктом 2"
 
Враховано   6.Порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду, в тому числі видачі судових рішень та виконавчих листів, передачі справ до електронного архіву, зберігання текстів судових рішень, ухвал та інших процесуальних документів, надання інформації фізичним і юридичним особам, підготовки статистичних даних визначається Положенням про автоматизовану систему документообігу суду";
2) пункт 2 частини першої статті 15 виключити.
У зв’язку з цим пункт 3 вважати пунктом 2;
 
1758. 2) у статті 18:
 
   3) у статті 18:
 
1759. частину п’яту викласти у такій редакції:
 
   частину п’яту викласти в такій редакції:
 
1760. "5. Цивільні справи у Верховному Суді України розглядаються колегіально";
 
-1287- Стретович В.М.
У статті 18:
частину п’яту викласти в такій редакції:
"Цивільні справи з підстав, передбачених, статтею 355 цього Кодексу, переглядаються Пленумом Верховного Суду України за наявності не менш як двох третин його складу.";
 
Відхилено   "5. Цивільні справи у Верховному Суді України розглядаються колегіально";
 
    -1288- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У статті 18:
частину п’яту викласти в такій редакції:
"Цивільні справи з підстав, передбачених, статтею 355 цього Кодексу, переглядаються Пленумом Верховного Суду України за наявності не менш як двох третин його складу.";
 
Відхилено    
1761. доповнити статтю частиною такого змісту:
 
   Доповнити частиною сьомою такого змісту:
 
1762. "7. Суддя чи склад колегії суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу";
 
-1289- Стретович В.М.
Частину сьому викласти в такій редакції:
"7. Суддя чи склад колегії суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 111, крім випадків, передбачених главою 3 розділу V цього Кодексу .
 
Відхилено   "7. Суддя чи склад колегії суддів для розгляду конкретної справи визначається в порядку, встановленому частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу";
 
    -1290- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
частину сьому викласти в такій редакції:
"7. Суддя чи склад колегії суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 111, крім випадків, передбачених главою 3 розділу V цього Кодексу .
 
Відхилено    
1763. 3) частину першу статті 20 доповнити пунктом 5 такого змісту:
 
   4) частину першу статті 20 доповнити пунктом 5 такого змісту:
 
1764. "5) у випадку порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу";
 
   "5) у випадку порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу";
 
1765. 4) у статті 21:
 
   5) у статті 21:
 
1766. у частинах першій, другій, четвертій слова "у зв'язку з винятковими обставинами" замінити словами "Верховним Судом України";
 
-1291- Шкіль А.В.
Викласти частину четверту статті 21 в такій редакції:
"4. Суддя, який брав участь у перегляді справи Верховним Судом України, не може брати участі у розгляді цієї самої справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції.".
 
Відхилено   у частинах першій, другій та четвертій слова "у зв'язку з винятковими обставинами" замінити словами "Верховним Судом України";
 
    -1292- Стретович В.М.
У частинах першій, другій, третій статті 21 слова "Верховним Судом України" замінити словами "у зв'язку з винятковими обставинами"
 
Відхилено    
    -1293- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частинах першій, другій, третій статті 21 слова "Верховним Судом України" замінити словами "у зв'язку з винятковими обставинами"
 
Відхилено    
1767. частину третю доповнити словами "у перегляді справи Верховним Судом України, а також у новому її розгляді після скасування рішення або ухвали суду касаційної інстанції";
 
   частину третю доповнити словами "у перегляді справи Верховним Судом України, а також у новому її розгляді після скасування рішення або ухвали суду касаційної інстанції";
 
1768. 5) у статті 25:
 
   6) частини першу і другу статті 25 доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу"; доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу";
 
1769. частину першу після слів "іншим суддею" доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу";
 
      
1770. частину другу після слів "іншим складом суддів" доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 11-1 цього Кодексу";
 
-1294- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 5-1 такого змісту:
"5-1) у частині другій статті 27:
слова "або повідомити про них суд" виключити;
після слів "попереднього судового засідання" доповнити словами "а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться – до початку розгляду справи по суті".
 
Враховано   "7) у частині другій статті 27: слова "або повідомити про них суд" виключити, і доповнити словами "а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться – до початку розгляду справи по суті";
8) частину другу статті 31 викласти в такій редакції:
"2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 27 цього Кодексу, позивач має право протягом усього часу розгляду справи збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитися від позову, а відповідач має право визнати позов повністю або частково. До початку розгляду судом справи по суті позивач має право шляхом подання письмової заяви змінити предмет або підставу позову, а відповідач – пред’явити зустрічний позов";
9) друге речення частини першої статті 33 виключити;
10) у статті 42:
частину четверту доповнити реченням такого змісту: "До ордера адвоката обов’язково додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін договору";
частину шосту виключити;
 
    -1295- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 5-2 такого змісту:
"5-2) частину другу статті 31 викласти у такій редакції:
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 27 цього Кодексу, позивач має право протягом усього часу розгляду справи збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитися від позову, а відповідач має право визнати позов повністю або частково. До початку розгляду судом справи по суті позивач має право шляхом подання письмової заяви змінити предмет або підставу позову, а відповідач – пред’явити зустрічний позов."
 
Враховано    
    -1296- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 5-3 такого змісту:
"5-3) друге речення частини першої статті 33 виключити"
 
Враховано    
    -1297- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 5-4 такого змісту:
"5-4) у статті 42:
частину четверту доповнити реченням такого змісту:
"До ордеру адвоката обов’язково додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін договору."
частину шосту виключити"
 
Враховано    
1771. 6) у частині четвертій статті 46 слова "заяви про перегляд рішення у зв'язку з винятковими або нововиявленими обставинами" замінити словами "заяви про перегляд рішення Верховним Судом України, заяви про перегляд рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами";
 
-1298- Стретович В.М.
У частині четвертій статті 46 слова "заяви про перегляд рішення Верховним Судом України, заяви про перегляд рішення у зв’язку з" замінити словами "заяви про перегляд рішення у зв'язку з винятковими або"
 
Відхилено   11) у частині четвертій статті 46 слова "заяви про перегляд рішення у зв'язку з винятковими або нововиявленими обставинами" замінити словами "заяви про перегляд рішення Верховним Судом України, заяви про перегляд рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами";
 
    -1299- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині четвертій статті 46 слова "заяви про перегляд рішення Верховним Судом України, заяви про перегляд рішення у зв’язку з" замінити словами "заяви про перегляд рішення у зв'язку з винятковими або"
 
Відхилено    
1772. 7) у частині четвертій статті 74 слова "сім днів" замінити словами "три дні";
 
-1300- Шкіль А.В.
Пункт сьомий виключити.
 
Відхилено   12) у статті 74:
у частині четвертій слова "сім днів" замінити словами "три дні";
частину п’яту доповнити чотирма абзацами такого змісту:
"У разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх адреси, судова повістка надсилається:
юридичним особам та фізичним особам -підприємцям – за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином";
перше речення частини дев’ятої викласти в такій редакції:
"9. Відповідач, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення у пресі";
 
    -1301- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 7 передбачити внесення до статті 74 наступних змін:
1) доповнити частину п’яту статті 74 положеннями такого змісту:
"У разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх адреси, судова повістка надсилається:
юридичним особам та фізичним особам-підприємцям – за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, яка зареєстрована у встановленому законом порядку.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином."
2) перше речення частини дев’ятої викласти у такій редакції:
"9. Відповідач, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення у пресі."
 
Враховано    
    -1302- Келестин В.В.
доповнити підпункт 2.4 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 7-1 такого змісту:
7-1) у статті 81:
частини першу та другу викласти у такій редакції:
"1. До витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи відносяться витрати, пов'язані з інформуванням учасників цивільного процесу про хід і результати розгляду справи. Окремо сплачуються витрати, пов'язані з виготовленням копій судових рішень та виконавчих документів.
2. Розмір та порядок оплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи залежно від категорії справ, а також розмір та порядок оплати витрат, пов'язаних з виготовленням копій судових рішень та виконавчих документів, встановлюються Кабінетом Міністрів України.";
у абзаці першому частини четвертої, абзацах першому та другому частини п’ятої після слова "забезпечення" додати слова "а також витрати, пов'язані з виготовленням копій судових рішень та виконавчих документів";
 
Відхилено    
    -1303- Келестин В.В.
доповнити підпункт 2.4 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 7-2 такого змісту:
7-2) у статті 103:
частину другу доповнити реченням такого змісту:
"Копія судового наказу обов’язково вноситься до Єдиного державного реєстру судових рішень, де йому присвоюється номер у Єдиному державному реєстрі судових рішень.";
частину третю викласти у такій редакції:
"3. Судовий наказ підписується суддею у двох примірниках, один з яких залишається у справі, а другий виготовляється на бланку суворої звітності, скріплюється печаткою суду, містить номер в Єдиному державному реєстрі судових рішень і видається стягувачу після набрання судовим наказом законної сили.";
 
Відхилено    
1773. 8) частину третю статті 79 доповнити пунктом 6 такого змісту:
 
-1304- Шкіль А.В.
Пункт восьмий виключити.
 
Відхилено   13) частину третю статті 79 доповнити пунктом 6 такого змісту:
 
    -1305- Келестин В.В.
частину третю статті 79 доповнити пунктом 6 такого змісту:
"6) витрати, пов’язані з виготовленням копій судових рішень та виконавчих документів.";
 
Відхилено    
1774. "6) витрати, пов’язані з публікацією в пресі оголошення про виклик відповідача";
 
-1306- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 8-1 такого змісту:
"8-1) у статті 95:
частину першу викласти у такій редакції:
"1. Судовий наказ є особливою формою судового рішення, який видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 96 цього Кодексу.";
доповнити частиною другою такого змісту:
"2. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб."
У зв’язку з цим частину другу вважати частиною третьою"
 
Враховано   "6) витрати, пов’язані з публікацією в пресі оголошення про виклик відповідача";
14) частину першу статті 95 замінити двома частинами такого змісту:
"1. Судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 96 цього Кодексу";
2. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб";
У зв’язку з цим частину другу вважати частиною третьою;
15) статтю 96 викласти в такій редакції:
"Стаття 96. Вимоги, за якими може бути видано судовий наказ
1. Судовий наказ може бути видано, уразі якщо:
1) заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати;
2) заявлено вимогу про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника;
3) заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості;
4) заявлено вимогу про присудження аліментів на дитину в розмірі тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших зацікавлених осіб.
5) заявлено вимогу про повернення вартості товару неналежної якості, якщо є рішення суду, яке набрало законної сили, про встановлення факту продажу товару неналежної якості, ухвалене на користь невизначеного кола споживачів";
16) у статті 98:
пункт 4 частини другої виключити.
після частини четвертої доповнити новою частиною такого змісту:
"5. До заяви про видачу судового наказу додаються документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи".
У зв’язку з цим частину п’яту вважати частиною шостою;
17) статті 99 і 100 викласти в такій редакції:
"Стаття 99. Судовий збір за подання заяви про видачу судового наказу
1. За подання заяви про видачу судового наказу сплачується судовий збір у розмірі п'ятдесяти відсотків ставки, що визначається з оспорюваної суми в разі звернення в суд з позовом у порядку позовного провадження, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
2. У разі відмови в прийнятті заяви про видачу судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи стягувачу не повертається. У разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу зараховується до суми судового збору, встановленої за позовну заяву.
"Стаття 100. Підстави для відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу чи її повернення
1. Суддя повертає заяву про видачу судового наказу, у разі якщо:
1) заявник у встановлений судом строк не усунув недоліки заяви про видачу судового наказу;
2) до моменту відкриття наказного провадження надійшло звернення заявника про повернення заяви про видачу судового наказу;
3) наявні обставини, зазначені у пунктах 2-4 частини третьої статті 121 цього Кодексу.
2. Про повернення заяви про видачу судового наказу суддя постановляє ухвалу.
3. Суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, у разі якщо:
1) заявлено вимогу, не передбачену статтею 96 цього Кодексу;
2) із заяви і поданих документів вбачається спір про право;
3) наявні обставини, зазначені у пунктах 2-5 частини другої статті 122 цього Кодексу.
4. Про відмову у прийнятті заяви суддя постановляє ухвалу.
5. У разі якщо в заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, частина з яких не підлягає розгляду в порядку наказного провадження, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу лише в частині цих вимог. У разі якщо заявлені вимоги між собою взаємопов’язані і окремий їх розгляд неможливий, то суд відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу.
6. У разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу, щодо якої відсутні підстави для її повернення чи відмови у видачі судового наказу, вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи-боржника.
Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника має бути надана протягом трьох днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання (перебування) особи відповідного звернення суду.
У разі якщо за результатами розгляду отриманої судом інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника буде встановлено, що заява про видачу судового наказу не підсудна цьому суду, суд повертає стягувачу заяву про видачу судового наказу.
У разі, якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, суд відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу.
7. Питання про відкриття наказного провадження або відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу суддя вирішує не пізніше наступного дня з дня надходження заяви до суду, закінчення строку, встановленого для усунення недоліків заяви про видачу судового наказу та не пізніше наступного дня після отримання судом у порядку, передбаченому частиною шостою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) боржника – фізичної особи. Про відкриття наказного провадження суддя постановляє ухвалу";
18) у частині першій статті 101 слова "частиною другою статті 121" замінити словами "частиною першою статті 100";
19) частину першу статті 102 викласти в такій редакції:
"1. У разі прийняття судом ухвали про відкриття наказного провадження суд у триденний строк з моменту її постановлення видає судовий наказ по суті заявлених вимог";
20) статті 103, 104 і 105 викласти в такій редакції:
"Стаття 103. Зміст судового наказу
1. У судовому наказі зазначаються:
1) дата видачі наказу;
2) найменування суду, прізвище та ініціали судді, який видав судовий наказ;
3) ім'я (найменування) стягувача і боржника, їх місце проживання або місцезнаходження;
4) посилання на закон, на підставі якого підлягають задоволенню заявлені вимоги;
5) сума грошових коштів, які підлягають стягненню, а також розрахунковий рахунок боржника (юридичної особи) в установі банку, з якого повинні бути стягнуті грошові кошти, якщо такий повідомлений заявником;
6) сума судових витрат, що сплачена заявником і підлягає стягненню на його користь з боржника;
7) відомості про порядок та строки подання заяви про скасування судового наказу.
2. Судовий наказ має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження" та обов’язково містити положення про дату видачі судового наказу стягувачу, дату набрання судовим наказом законної сили та строк пред’явлення судового наказу до виконання. Зазначені відомості вносяться до судового наказу у день його видачі стягувачу для пред’явлення до виконання.
3. Судовий наказ складається і підписується суддею у двох примірниках, один з яких залишається у справі, а другий скріплюється печаткою суду і видається стягувачу після набрання ним законної сили.
 
    -1307- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 8-2 такого змісту:
"8-2) статтю 96 викласти у такій редакції:
"Стаття 96. Вимоги, за якими може бути видано судовий наказ
1. Судовий наказ може бути видано, якщо:
1) заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати;
2) заявлено вимогу про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника;
3) заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості;
4) заявлено вимогу про присудження аліментів на дитину у розмірі тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших зацікавлених осіб.
5) заявлено вимогу про повернення вартості товару неналежної якості, якщо є рішення суду, яке набрало законної сили, про встановлення факту продажу товару неналежної якості, ухвалене на користь невизначеного кола споживачів."
 
Враховано    
    -1308- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 8-3 такого змісту:
"8-3) у статті 98:
пункт 4 частини першої виключити.
У зв’язку з цим пункт 5 вважати пунктом 4;
доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"5. До заяви про видачу судового наказу додаються документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи".
У зв’язку з цим частину п’яту вважати частиною шостою"
 
Враховано    
    -1309- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 8-4 такого змісту:
"8-4) статтю 99 вкласти у такій редакції:
"Стаття 99. Судовий збір за подання заяви про видачу судового наказу
1. За подання заяви про видачу судового наказу сплачується судовий збір у розмірі п'ятдесяти відсотків ставки, яка визначається з оспорюваної суми у разі звернення в суд з позовом у порядку позовного провадження, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
2. У разі відмови в прийнятті заяви про видачу судового наказу або у разі скасування судового наказу внесена сума судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи стягувачу не повертається. У разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу зараховується до суми судового збору, встановленої за позовну заяву."
 
Враховано    
    -1310- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 8-5 такого змісту:
8-5) статтю 100 викласти у такій редакції:
"Стаття 100. Підстави для відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу чи її повернення.
1. Суддя повертає заяву про видачу судового наказу, якщо:
1) заявник у встановлений судом строк не усунув недоліки заяви про видачу судового наказу;
2) до моменту відкриття наказного провадження надійшло звернення заявника про повернення заяви про видачу судового наказу;
3) наявні обставини, зазначені у пунктах 2-4 частини третьої статті 121 цього Кодексу.
2. Про повернення заяви про видачу судового наказу суддя постановляє ухвалу.
3. Суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, якщо:
1) заявлено вимогу, не передбачену статтею 96 цього Кодексу;
2) із заяви і поданих документів вбачається спір про право;
3) наявні обставини, зазначені у пунктах 2-5 частини другої статті 122 цього Кодексу.
4. Про відмову у прийнятті заяви суддя постановляє ухвалу.
5. Якщо у заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, частина з яких не підлягає розгляду у порядку наказного провадження, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу лише в частині цих вимог. Якщо ж заявлені вимоги між собою взаємопов’язані і окремий їх розгляд неможливий, то суд відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу.
6. Якщо боржником у заяві про видачу судового наказу, щодо якої відсутні підстави для її повернення чи відмови у видачі судового наказу, вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи-боржника.
Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи-боржника повинна бути надана протягом трьох днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Якщо за результатами розгляду отриманої судом інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи-боржника буде встановлено, що заява про видачу судового наказу не підсудна цьому суду, суд повертає стягувачу заяву про видачу судового наказу.
У разі, якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи-боржника, суд відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу.
7. Питання про відкриття наказного провадження або відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу суддя вирішує не пізніше наступного дня з дня надходження заяви до суду, закінчення строку, встановленого для усунення недоліків заяви про видачу судового наказу та не пізніше наступного дня після отримання судом у порядку, передбаченому частиною шостою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) боржника – фізичної особи. Про відкриття наказного провадження суддя постановляє ухвалу."
 
Враховано    
    -1311- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 8-6 такого змісту:
"8-6) у частині першій статті 101 слова "частиною другою статті 121" замінити словами "частиною першою статті 100"
 
Враховано    
    -1312- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 8-7 такого змісту:
"8-7) частину першу статті 102 викласти у такій редакції:
"1. У разі прийняття судом ухвали про відкриття наказного провадження, суд у триденний строк з моменту її постановлення видає судовий наказ по суті заявлених вимог."
 
Враховано    
    -1313- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 8-8 такого змісту:
"8-8) статтю 103 викласти у такій редакції:
"Стаття 103. Зміст судового наказу
1. У судовому наказі зазначаються:
1) дата видачі наказу;
2) найменування суду, прізвище та ініціали судді, який видав судовий наказ;
3) ім'я (найменування) стягувача і боржника, їх місце проживання або місцезнаходження;
4) посилання на закон, на підставі якого підлягають задоволенню заявлені вимоги;
5) сума грошових коштів, які підлягають стягненню, а також розрахунковий рахунок боржника (юридичної особи) в установі банку, з якого повинні бути стягнуті грошові кошти, якщо такий повідомлений заявником;
6) сума судових витрат, що сплачена заявником і підлягає стягненню на його користь з боржника;
7) відомості про порядок та строки подання заяви про скасування судового наказу.
2. Судовий наказ має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження" та обов’язково містити положення про дату видачі судового наказу стягувачу, дату набрання судовим наказом законної сили та строк пред’явлення судового наказу до виконання. Зазначені відомості вносяться до судового наказу у день його видачі стягувачу для пред’явлення до виконання.
3. Судовий наказ складається і підписується суддею у двох примірниках, один з яких залишається у справі, а другий скріплюється печаткою суду і видається стягувачу після набрання ним законної сили."
 
Враховано    
1775. 9) у частині другій статті 104 слова "десяти днів" замінити словами "п'яти днів";
 
-1314- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 9 викласти у такій редакції:
"9) статтю 104 викласти у такій редакції:
"Стаття 104. Надіслання боржникові копії судового наказу
1. Після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надсилає його копію боржникові рекомендованим листом із повідомленням.
2. Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача з копіями доданих до неї документів.
3. Копія судового наказу разом з додатками надсилаються боржникові-фізичній особі на адресу, зазначену у документах, які передбачені частиною щостою статті 100 цього Кодексу, а боржникові – юридичній особі чи фізичній особі підприємцю, - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
4. Днем отримання боржником копії судового наказу є дата, зазначена у поштовому повідомленні про вручення. Якщо боржник відмовляється від отримання копії судового наказу або відсутній за вказаною адресою, днем отримання боржником копії судового наказу є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову боржника отримати копію судового наказу чи відмітки про відсутність боржника за вказаною адресою."
 
Враховано   Стаття 104. Надіслання боржникові копії судового наказу
1. Після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надсилає його копію боржникові рекомендованим листом із повідомленням.
2. Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача з копіями доданих до неї документів.
3. Копія судового наказу разом з додатками надсилаються фізичній особі - боржнику на адресу, зазначену в документах, передбачених частиною щостою статті 100 цього Кодексу, а боржнику – юридичній особі чи фізичній особі - підприємцю, - за адресою місцезнаходження (місця проживання), зазначеній в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
4. Днем отримання боржником копії судового наказу є дата, зазначена у поштовому повідомленні про вручення. У разі якщо боржник відмовляється від отримання копії судового наказу або відсутній за вказаною адресою, днем отримання боржником копії судового наказу є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову боржника отримати копію судового наказу чи відмітки про відсутність боржника за вказаною адресою.
Стаття 105. Форма і зміст заяви про скасування судового наказу та строки її подання
1. Боржник має право протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
2. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.
3. У заяві про скасування судового наказу має бути зазначено:
1) найменування суду, в який подається заява;
2) ім’я (найменування) стягувача та боржника, а також ім’я (найменування) представника боржника, якщо заява подається представником, їхнє місце проживання або місцезнаходження;
3) наказ, що оспорюється;
4) посилання на обставини, які свідчать про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача;
5) посилання на докази, якими боржник обґрунтовує свої заперечення проти вимог стягувача;
6) перелік документів, що додаються до заяви.
3. Заява підписується боржником або його представником і подається з її копією та копіями доданих до неї документів для надання стягувачеві.
4. До заяви, яка подається представником боржника, має бути додано документ, що підтверджує його повноваження.
5. До неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу застосовуються норми статті 121 цього Кодексу";
21) доповнити статтею 105-1 такого змісту:
"Стаття 105-1. Розгляд заяви про скасування судового наказу
1. Заява про скасування судового наказу реєструється у день її надходження до суду в порядку, встановленому частиною третьою статті 111 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається визначеному судді.
2. Заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 105 цього Кодексу, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви. У разі якщо суд прийшов до висновку про поновлення строку на подання заяви про скасування судового наказу, який набрав законної сили, то в ухвалі про прийняття такої заяви до розгляду суд має вирішити питання про зупинення виконання судового наказу.
3. Про залишення заяви про скасування судового наказу без розгляду чи про прийняття такої заяви до розгляду суд постановляє ухвалу.
4. Питання про прийняття заяви про скасування судового наказу до розгляду вирішує не пізніше наступного дня після її передачі визначеному судді.
5. Копія ухвали при прийняття заяви про скасування судового наказу до розгляду не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається стягувачу та боржнику. Разом з копією ухвали стягувачу та боржнику надсилається повідомлення про час і місце розгляду заяви про скасування судового наказу, а стягувачу надсилається також копія такої заяви та доданих до неї документів.
6. Заява про скасування судового наказу розглядається судом протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття такої заяви до розгляду у відкритому судовому засіданні. Неявка цих осіб, належним чином повідомлених про час і місце розгляду заяви про скасування судового наказу, не перешкоджає розгляду такої заяви.
7. Головуючий відкриває судове засідання і з’ясовує, хто із викликаних осіб з’явивився, встановлює їх особу, перевіряє повноваження представників, після чого повідомляє зміст заяви про скасування судового наказу і з’ясовує думку осіб, які беруть участь у розгляді такої заяви.
8. За результатами розгляду заяви про скасування судового наказу суд має право:
1) залишити заяву про скасування судового наказу без задоволення;
2) скасувати судовий наказ та роз’яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред’явлення позову;
3) змінити судовий наказ.
9. Про залишення заяви про скасування судового наказу без задоволення та про скасування судового наказу суд постановляє ухвалу, а в разі зміни судового наказу видає судовий наказ.
Змінений судовий наказ чи судовий наказ щодо якого суд прийняв ухвалу про залишення заяви про його скасування без задоволення, можуть бути оскаржені в апеляційному прядку, встановленому цим Кодексом";
22) статтю 106 викласти в такій редакції:
"Стаття 106. Набрання судовим наказом законної сили та видача його стягувачеві
1. У разі ненадходження від боржника заяви про скасування судового наказу протягом трьох днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили і суд видає його стягувачеві для пред'явлення до виконання.
2. Якщо суд за результатами розгляду заяви про скасування судового наказу прийняв ухвалу про залишення такої заяви без задоволення або змінив судовий наказ, то судовий наказ чи змінений судовий наказ набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судовий наказ чи змінений судовий наказ, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом";
23) частину першу статті 109 викласти в такій редакції:
"1. Позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування";
24) статтю 110 викласти в такій редакції:
"Стаття 110. Підсудність справ за вибором позивача
1. Позови про стягнення аліментів, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
2. Позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
3. Позови про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, чи шкоди, завданої внаслідок скоєння злочину, можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача, або за місцем завдання шкоди.
4. Позови, пов'язані з відшкодуванням шкоди, завданої особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду, можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
5. Позови про захист прав споживачів можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.
6. Позови про відшкодування шкоди, завданої майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред'являтися також за місцем завдання шкоди.
7. Позови, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтися також за їх місцезнаходженням.
8. Позови, що виникають з договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред'являтися також за місцем виконання цих договорів.
9. Позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).
10. Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред'являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.
11. Позови про відшкодування збитків, завданих зіткненням суден, а також про стягнення сум винагороди за рятування на морі можуть пред'являтися також за місцезнаходженням судна відповідача або порту реєстрації судна.
12. Позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред'являтися також за місцем його виконання.
13. Позови Міністерства юстиції України на підставі міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, в інтересах і за довіреністю позивача, який не має в Україні зареєстрованого місця проживання чи перебування, можуть також пред'являтися за місцезнаходженням міністерства або його територіальних органів.
14. Позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 114 цього Кодексу";
25) статтю 112 виключити;
 
    -1315- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 9-1 такого змісту:
9-1) статтю 105 викласти у такій редакції:
"Стаття 105. Форма і зміст заяви про скасування судового наказу та строки її подання.
1. Боржник має право протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
2. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.
3. У заяві про скасування судового наказу повинно бути зазначено:
1) найменування суду, в який подається заява;
2) ім’я (найменування) стягувача та боржника, а також ім’я (найменування) представника боржника, якщо заява подається представником, їхнє місце проживання або місцезнаходження;
3) наказ, що оспорюється;
4) посилання на обставини, які свідчать про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача;
5) посилання на докази, якими боржник обґрунтовує свої заперечення проти вимог стягувача;
6) перелік документів, що додаються до заяви.
3. Заява підписується боржником або його представником і подається з її копією та копіями доданих до неї документів для надання стягувачеві.
4. До заяви, яка подається представником боржника, повинно бути додано документ, що підтверджує його повноваження.
5. До неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу застосовуються положення статті 121 цього Кодексу."
 
Враховано    
    -1316- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 9-2 такого змісту:
9-2) доповнити Кодекс статтею 105-1 такого змісту:
"Стаття 105-1. Розгляд заяви про скасування судового наказу
1. Заява про скасування судового наказу реєструється у день її надходження до суду у порядку, встановленому частиною третьою статті 111 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається визначеному судді.
2. Заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 105 цього Кодексу, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви. Якщо суд прийшов до висновку про поновлення строку на подання заяви про скасування судового наказу, який набрав законної сили, то в ухвалі про прийняття такої заяви до розгляду суд повинен вирішити питання про зупинення виконання судового наказу.
3. Про залишення заяви про скасування судового наказу без розгляду чи про прийняття такої заяви до розгляду суд постановляє ухвалу.
4. Питання про прийняття заяви про скасування судового наказу до розгляду вирішує не пізніше наступного дня після її передачі визначеному судді.
5. Копія ухвали при прийняття заяви про скасування судового наказу до розгляду не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається стягувачу та боржнику. Разом з копією ухвали стягувачу та боржнику надсилається повідомлення про час і місце розгляду заяви про скасування судового наказу, а стягувачу надсилається також копія такої заяви та доданих до неї документів.
6. Заява про скасування судового наказу розглядається судом протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття такої заяви до розгляду у відкритому судовому засіданні. Неявка цих осіб, належним чином повідомлених про час і місце розгляду заяви про скасування судового наказу, не перешкоджає розгляду такої заяви.
7. Головуючий відкриває судове засідання і з’ясовує, хто із викликаних осіб з’явивився, встановлює їх особу, перевіряє повноваження представників, після чого повідомляє зміст заяви про скасування судового наказу і з’ясовує думку осіб, які беруть участь у розгляді такої заяви.
8. За результатами розгляду заяви про скасування судового наказу суд має право:
1) залишити заяву про скасування судового наказу без задоволення;
2) скасувати судовий наказ та роз’яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред’явлення позову;
3) змінити судовий наказ.
9. Про залишення заяви про скасування судового наказу без задоволення та про скасування судового наказу суд постановляє ухвалу, а у випадку зміни судового наказу видає судовий наказ.
Змінений судовий наказ чи судовий наказ щодо якого суд прийняв ухвалу про залишення заяви про його скасування без задоволення можуть бути оскаржені у апеляційному прядку, встановленому цим Кодексом."
 
Враховано    
    -1317- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 9-3 такого змісту:
"9-3. статтю 106 викласти у такій редакції:
"Стаття 106. Набрання судовим наказом законної сили та видача його стягувачеві
1. У разі ненадходження від боржника заяви про скасування судового наказу протягом трьох днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили і суд видає його стягувачеві для пред'явлення до виконання.
2. Якщо суд за результатами розгляду заяви про скасування судового наказу прийняв ухвалу про залишення такої заяви без задоволення або змінив судовий наказ, то судовий наказ чи змінений судовий наказ набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судовий наказ чи змінений судовий наказ, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом."
 
Враховано    
    -1318- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 9-4 такого змісту:
9-4) частину першу статті 109 викласти у такій редакції:
"1. Позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування."
 
Враховано    
    -1319- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 9-5 такого змісту:
"9-5) статтю 110 викласти у такій редакції:
"Стаття 110. Підсудність справ за вибором позивача
1. Позови про стягнення аліментів, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
2. Позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
3. Позови про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, чи шкоди, завданої внаслідок скоєння злочину, можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача, або за місцем завдання шкоди.
4. Позови, пов'язані з відшкодуванням шкоди, завданої особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду, можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
5. Позови про захист прав споживачів можуть пред'являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.
6. Позови про відшкодування шкоди, завданої майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред'являтися також за місцем завдання шкоди.
7. Позови, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтися також за їх місцезнаходженням.
8. Позови, що виникають з договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред'являтися також за місцем виконання цих договорів.
9. Позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).
10. Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред'являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.
11. Позови про відшкодування збитків, завданих зіткненням суден, а також про стягнення сум винагороди за рятування на морі можуть пред'являтися також за місцезнаходженням судна відповідача або порту реєстрації судна.
12. Позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред'являтися також за місцем його виконання.
13. Позови Міністерства юстиції України на підставі міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, в інтересах і за довіреністю позивача, який не має в Україні зареєстрованого місця проживання чи перебування, можуть також пред'являтися за місцезнаходженням Міністерства або його територіальних органів.
14. Позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 114 цього Кодексу."
 
Враховано    
    -1320- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 9-6 такого змісту:
"9-6) статтю 112 виключити"
 
Враховано    
    -1321- Келестин В.В.
доповнити підпункт 2.4 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 9-1 такого змісту:
9-1) статтю 105 після слів "набирає законної сили" доповнити словами "включається до Єдиного державного реєстру судових рішень";
 
Відхилено    
1776. 10) пункт 1 частини першої статті 116 після слова "задоволено" доповнити словами "до або під час попереднього засідання";
 
-1322- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 10 викласти у такій редакції:
10) пункт 1 частини першої статті 116 викласти у такій редакції:
"1) до початку розгляду справи по суті задоволено клопотання відповідача, зареєстроване місце проживання або перебування якого раніше не було відоме, про передачу справи за місцем його проживання (перебування)".
 
Враховано   26) пункт 1 частини першої статті 116 викласти в такій редакції:
"1) до початку розгляду справи по суті задоволено клопотання відповідача, зареєстроване місце проживання або перебування якого раніше не було відоме, про передачу справи за місцем його проживання (перебування)";
 
1777. 11) частину першу статті 118 викласти у такій редакції:
 
      
1778. "1. Позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється, з дотриманням порядку, встановленого частинами другою, третьою статті 11-1 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається визначеному судді";
 
-1323- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 11 викласти у такій редакції:
"11) статтю 118 викласти у такій редакції:
"Стаття 118. Пред'явлення позову
1. Позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється, з дотриманням порядку, встановленого частинами другою, третьою статті 111 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається визначеному судді.
2. Позивач має право об'єднати в одній позовній заяві кілька вимог, які пов'язані між собою.
3. Позовна заява щодо вимог, визначених у частині першій статті 96 цього Кодексу, може бути подана тільки у разі відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу або скасування його судом."
 
Враховано   27) статтю 118 викласти в такій редакції:
"Стаття 118. Пред'явлення позову
1. Позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється, з дотриманням порядку, встановленого частинами другою і третьою статті 111 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається визначеному судді.
2. Позивач має право об'єднати в одній позовній заяві кілька вимог, пов'язаних між собою.
3. Позовна заява щодо вимог, визначених у частині першій статті 96 цього Кодексу, може бути подана тільки в разі відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу або скасування його судом";
 
1779. 12) пункт 2 частини другої статті 119 після слів "ім'я (найменування) позивача і відповідача" доповнити словами "третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору (у разі необхідності)";
 
-1324- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 12 викласти у такій редакції:
12) у статті 119:
пункт 2 частини другої викласти у такій редакції:
"2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий";
доповнити частиною шостою такого змісту:
"6. До позовної заяви, яка подається у випадках, визначених частиною третьою статті 118 цього Кодексу повинні бути додані копії ухвали про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу або ухвали про скасування судового наказу."
У зв’язку з цим частини шосту-восьму вважати частинами сьомою-дев’ятою".
 
Враховано   28) у статті 119:
пункт 2 частини другої викласти в такій редакції:
"2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі";
після частини п’ятої доповнити новою частиною такого змісту:
"6. До позовної заяви, що подається у випадках, визначених частиною третьою статті 118 цього Кодексу, мють бути додані копії ухвали про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу або ухвали про скасування судового наказу";
У зв’язку з цим частини шосту-восьму вважати відповідно частинами сьомою-дев’ятою;
 
1780. 13) частину першу статті 121 доповнити словами "який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали";
 
-1325- Стретович В.М.
У частині першій статті 121 слова
", який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали" виключити, залишивши в чинній редакції закону
 
Відхилено   29) у статті 121:
частину першу доповнити словами "який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали";
частину третю доповнити пунктом 6 такого змісту:
"6) подана заява без дотримання порядку, визначеного частиною третьою статті 118 цього Кодексу";
 
    -1326- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині першій статті 121 слова
", який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали" виключити, залишивши в чинній редакції закону
 
Відхилено    
    -1327- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 13 передбачити доповнення частини третьої статті 121 пунктом шостим такого змісту:
"6) подана заява без дотримання порядку, визначеного частиною третьою статті 118 цього Кодексу."
 
Враховано    
1781. 14) у частині третій статті 122 слова "десяти днів" замінити словами "трьох днів";
 
-1328- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 14 додатково передбачити внесення до статті 122 таких змін:
1) доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Якщо відповідачем у позовній заяві, яка подана і оформлена у порядку, встановленому цим Кодексом, вказана фізична особа, що не є суб’єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи повинна бути надана протягом трьох днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд повертає позовну заяву на підставі пункту 4 частини третьої статті 121 цього Кодексу.
У разі, якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення у пресі."
У зв’язку з цим частини третю-шосту вважати відповідно частинами четвертою-сьомою.
2) частину четверту після слів "для усунення недоліків" доповнити словами "та не пізніше наступного дня після отримання судом у порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи";
3) пункт 4 частини п’ятої після слів "час і місце попереднього судового засідання" доповнити словами "якщо суддя вирішив, що його проведення є необхідним, або час і місце судового розгляду справи, якщо суддя вирішив, що проведення попереднього судового засідання у справі не є необхідним".
 
Враховано   30) у статті 122:
після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
"3. У разі якщо відповідачем у позовній заяві, поданій і оформленій у порядку, встановленому цим Кодексом, вказана фізична особа, що не є суб’єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом трьох днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд повертає позовну заяву на підставі пункту 4 частини третьої статті 121 цього Кодексу.
У разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення у пресі";
У зв’язку з цим частини третю-шосту вважати відповідно частинами четвертою-сьомою;
у частині четвертій слова "десяти днів" замінити словами "трьох днів" і доповнити словами "та не пізніше наступного дня після отримання судом у порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи";
пункт 4 частини п’ятої доповнити словами "якщо суддя вирішив, що його проведення є необхідним, або час і місце судового розгляду справи, якщо суддя вирішив, що проведення попереднього судового засідання у справі не є необхідним";
31) частину першу статті 123 викласти в такій редакції:
"1. Відповідач має право пред'явити зустрічний позов до початку розгляду справи по суті";
32) частину першу статті 128 доповнити словами "із зазначенням доказів, що підтверджують його заперечення";
 
    -1329- Стретович В.М.
У частині третій статті 122 слова "трьох днів" замінити словами "п’яти днів"
 
Відхилено    
    -1330- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині третій статті 122 слова "трьох днів" замінити словами "п’яти днів"
 
Відхилено    
    -1331- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 14-1 такого змісту:
"14-1) частину першу статті 123 викласти у такій редакції:
"1. Відповідач має право пред'явити зустрічний позов до початку розгляду справи по суті."
 
Враховано    
    -1332- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 14-2 такого змісту:
"14-2) у частині першій статті 128 слова "проти позову" доповнити словами "із зазначенням доказів, які підтверджують його заперечення".
 
Враховано    
    -1333- Келестин В.В.
доповнити підпункт 2.4 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 14-1 такого змісту:
14-1) доповнити статтю 213 новою частиною такого змісту:
"Копія судового рішення обов’язково вноситься до Єдиного державного реєстру судових рішень, де йому присвоюється номер у Єдиному державному реєстрі судових рішень.";
 
Відхилено    
1782. 15) у частині першій статті 129 слова "одного місяця" замінити словами "десяти днів";
 
-1334- Стретович В.М.
У частині першій статті 129 слова "десяти днів" замінити словами "п’ятнадцяти днів"
 
Відхилено   33) у частині першій статті 129 слова "одного місяця" замінити словами "десяти днів";
34) у статті 130:
пункт 4 частини шостої викласти в такій редакції:
"4) з'ясовує, які докази подані чи подаються на попередньому судовому засіданні кожною стороною для обґрунтування своїх доводів чи заперечень щодо невизнаних обставин";
частину сьому викласти в такій редакції:
"7. Попереднє судове засідання не є обов'язковим. Питання про необхідність його проведення вирішується суддею під час відкриття провадження у справі";
частину восьму доповнити абзацом другим такого змісту:
"Відкладання попереднього засідання допускається один раз. Неявка на попереднє засідання належно повідомлених третіх осіб не перешкоджає його проведенню";
у частині дев’ятій слова "про подання яких було заявлено" замінити словами "які було подано";
35) статтю 131 викласти в такій редакції:
"Стаття 131. Подання доказів
1. Сторони зобов'язані подати свої докази суду до або під час попереднього судового засідання у справі, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться – до початку розгляду справи по суті.
2. Докази, подані з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, не приймаються, якщо сторона не доведе, що докази подано несвоєчасно з поважних причин.
3. Сторони до або під час попереднього судового засідання у справі, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться – до початку розгляду справи по суті, зобов'язані повідомити суд про всі відомі їм рішення судів, що стосуються предмету спору, а також про всі відомі їм незавершені судові провадження, що стосуються предмету спору".
 
    -1335- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині першій статті 129 слова "десяти днів" замінити словами "п’ятнадцяти днів"
 
Відхилено    
    -1336- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 15-1 такого змісту:
15-1) у статті 130:
пункт 4 частини шостої викласти у такій редакції:
"4) з'ясовує, які докази подані чи подаються на попередньому судовому засіданні кожною стороною для обґрунтування своїх доводів чи заперечень щодо невизнаних обставин";
Частину сьому викласти у такій редакції:
"7. Попереднє судове засідання не є обов'язковим. Питання про необхідність його проведення вирішується суддею під час відкриття провадження у справі.";
Частину восьму доповнити положеннями такого змісту:
"Відкладання попереднього засідання допускається один раз. Неявка на попереднє засідання належно повідомлених третіх осіб не перешкоджає його проведенню.";
У частині дев’ятій слова "про подання яких було заявлено" замінити словами "які було подано".
 
Враховано    
    -1337- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 15-2 такого змісту:
"15-2) Статтю 131 викласти у такій редакції:
"Стаття 131. Подання доказів
1. Сторони зобов'язані подати свої докази суду до або під час попереднього судового засідання у справі, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться – до початку розгляду справи по суті.
2. Докази, подані з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, не приймаються, якщо сторона не доведе, що докази подано несвоєчасно з поважних причин.
3. Сторони до або під час попереднього судового засідання у справі, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться – до початку розгляду справи по суті, зобов'язані повідомити суд про всі відомі їм рішення судів, які стосуються предмету спору, а також про всі відомі їм незавершені судові провадження, які стосуються предмету спору".
 
Враховано    
1783. 16) у частині четвертій статті 133 слова "десяти днів" замінити словами "трьох днів";
 
-1338- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 16-1 такого змісту:
16-1) доповнити статтю 136 частиною другою такого змісту:
"2. Заява про виклик свідка повинна бути подана до або під час попереднього судового засідання, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться – до початку розгляду справи по суті."
 
Враховано   36) у частині четвертій статті 133 слова "десяти днів" замінити словами "трьох днів";
37) доповнити статтю 136 частиною другою такого змісту:
"2. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час попереднього судового засідання, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться – до початку розгляду справи по суті";
38) доповнити частину першу статті 137 реченням такого змісту: "Клопотання про витребування доказів має бути подано до або під час попереднього судового засідання, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться – до початку розгляду справи по суті, із долученням відомостей про неможливість отримання таких доказів особисто стороною або іншою особою, яка бере участь у справі";
 
    -1339- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 16-2 такого змісту:
"16-2) доповнити частину першу статті 137 реченням такого змісту:
"Клопотання про витребування доказів повинно бути подано до або під час попереднього судового засідання, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться – до початку розгляду справи по суті, із долученням відомостей про неможливість отримання таких доказів особисто стороною або іншою особою, що бере участь у справі."
 
Враховано    
1784. 17) у частині п’ятій статті 151 слова "десяти днів" замінити словами "трьох днів";
 
   39) у частині п’ятій статті 151 слова "десяти днів" замінити словами "трьох днів";
 
1785. 18) у частині четвертій статті 154 слова "десяти днів" замінити словами "п’яти днів";
 
-1340- Стретович В.М.
У статті 154 слова "п'яти днів" замінити словами "восьми днів"
У статті 154 слова "семи днів" замінити словами "п’ятнадцяти днів", тобто залишити в чинній редакції закону
 
Відхилено   40) у частині четвертій статті 154 слова "десяти днів" замінити словами "п’яти днів";
 
    -1341- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У статті 154 слова "п'яти днів" замінити словами "восьми днів"
У статті 154 слова "семи днів" замінити словами "п’ятнадцяти днів", тобто залишити в чинній редакції закону
 
Відхилено    
1786. 19) у частині другій статті 156 слова "п'ятнадцяти днів" замінити словами "семи днів";
 
   41) у частині другій статті 156 слова "п'ятнадцяти днів" замінити словами "семи днів";
 
1787. 20) у частині другій статті 157 слова "один місяць" замінити словами "п'ятнадцять днів";
 
   42) у частині другій статті 157 слова "один місяць" замінити словами "п'ятнадцять днів";
 
1788. 21) частину третю статті 162 викласти в такій редакції:
 
   43) частину третю статті 162 викласти в такій редакції:
 
1789. "3. Учасники цивільного процесу, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов’язані беззаперечно виконувати розпорядження головуючого, додержуватися в судовому засіданні встановленого порядку та утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про явну зневагу до суду або встановлених в суді правил. За неповагу до суду винні особи притягуються до відповідальності, встановленої законом. Питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення".
 
-1342- Стретович В.М.
У запропонованій редакції третього речення частини третьої статті 162 слово "негайно" виключити
 
Відхилено   "3. Учасники цивільного процесу, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов’язані беззаперечно виконувати розпорядження головуючого, додержуватися в судовому засіданні встановленого порядку та утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про явну зневагу до суду або встановлених в суді правил. За неповагу до суду винні особи притягуються до відповідальності, встановленої законом. Питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення, для чого у судовому засіданні із розгляду цивільної справи оголошується перерва.
44) частину першу статті 168 доповнити словами "з інших підстав";
45) у статті 169:
У пункті 2 частини першої слово "неявки" замінити словами "першої неявки";
частини третю, четверту викласти в такій редакції:
"3. У разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
4. У разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення)";
46) друге речення частини другої статті 173 виключити;
 
    -1343- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У запропонованій редакції третього речення частини третьої статті 162 слово "негайно" виключити
 
Відхилено    
    -1344- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 21 частину третю статті 162 після слів "вчинення порушення" доповнити словами "для чого у судовому засіданні із розгляду цивільної справи оголошується перерва".
 
Враховано    
    -1345- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 21-1 такого змісту:
"21-1) частину першу статті 168 після слів "повторному його заявленню" доповнити словами з інших підстав."
 
Враховано    
    -1346- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 21-2 такого змісту:
" 21-2) у статті:169:
Пункт 2 частини першої перед словами "неявки в судове засідання сторони" доповнити словом "першої";
Частину третю, четверту викласти у такій редакції:
"3. У разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
4. У разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення)."
 
Враховано    
    -1347- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 21-3 такого змісту:
"21-3) у частині другій статті 173 друге речення виключити."
 
Враховано    
1790. 22) частину п’яту статті 191 доповнити словами "який не може перевищувати шести місяців";
 
-1348- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 22 додатково передбачити внесення до статті 191 таких змін:
1) у частині п’ятій слово "відкласти" замінити словом "зупинити";
2) частину сьому викласти у такій редакції:
"7. У випадках, якщо склад суду не змінився і до участі у справі не було залучено інших осіб, суд має право надати учасникам цивільного процесу можливість підтвердити раніше надані пояснення без їх повторення, доповнити їх і поставити додаткові питання."
 
Враховано   47) у статті 191:
у частині п’ятій слово "відкласти" замінити словом "зупинити", і доповнити словами "який не може перевищувати шести місяців";
частину сьому викласти в такій редакції:
"7. У разі якщо склад суду не змінився і до участі у справі не було залучено інших осіб, суд має право надати учасникам цивільного процесу можливість підтвердити раніше надані пояснення без їх повторення, доповнити їх і поставити додаткові запитання."
48) статтю 193 доповнити частинами восьмою, дев’ятою такого змісту:
"8. Під час судових дебатів не можна подавати нові докази, заяву про залишення позову без розгляду, збільшувати або зменшувати розмір позовних вимог.
9. Позовну заяву від третьої особи, що заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, подану після початку судових дебатів, суд своєю ухвалою повертає заявнику";
49) частину другу статті 197 доповнити реченням такого змісту: "У разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється";
 
    -1349- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 22-1 такого змісту:
"22-1) доповнити статтю 193 частинами восьмою, дев’ятою такого змісту:
8. Під час судових дебатів не можна подавати нові докази, подавати заяву про залишення позову без розгляду, збільшувати або зменшувати розмір позовних вимог.
9. Позовну заяву від третьої особи, що заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, подану після початку судових дебатів, суд своєю ухвалою повертає заявнику."
 
Враховано    
    -1350- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 22-2 такого змісту:
"22-2) частину другу статті 197 доповнити реченням такого змісту:
"У випадку неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється."
 
Враховано    
1791. 23) у статті 199:
 
   50) у статті 199:
 
1792. у частині першій слова "семи днів" замінити словами "трьох днів";
 
-1351- Шкіль А.В.
Абзац перший пункту 23 виключити.
 
Відхилено   у частині першій слова "семи днів" замінити словами "трьох днів";
 
1793. у частині четвертій слова "п’яти днів" замінити словами "трьох днів";
 
   у частині четвертій слова "п’яти днів" замінити словами "трьох днів";
 
1794. 24) частину першу статті 201 доповнити пунктом такого змісту:
 
   51) частину першу статті 201 доповнити пунктом 7 такого змісту:
 
1795. "7) надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення";
 
   "7) надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення";
 
1796. 25) частину першу статті 202 доповнити пунктом 6 такого змісту:
 
   52) частину першу статті 202 доповнити пунктом 6 такого змісту:
 
1797. "6) направлення судового доручення щодо збирання доказів у порядку, встановленому статтею 132 цього Кодексу";
 
   "6) направлення судового доручення щодо збирання доказів у порядку, встановленому статтею 132 цього Кодексу";
 
1798. 26) у статті 203:
 
   53) у частині першій статті 203:
 
1799. пункт 2 частини першої доповнити абзацом такого змісту:
 
   пункт 2 доповнити абзацом шостим такого змісту:
 
1800. "до надходження відповіді від суду на доручення щодо збирання доказів";
 
   "до надходження відповіді від суду на доручення щодо збирання доказів";
 
1801. частину першу доповнити пунктом 5 такого змісту:
 
   доповнити пунктом 5 такого змісту:
 
1802. "5) пунктом 7 частини першої статті 201 цього Кодексу - до закінчення строку для примирення, визначеного судом";
 
-1352- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 26-1 такого змісту:
"26-1) пункт 2 частини першої статті 207 викласти у такій редакції:
"3) належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності;"
 
Враховано   "5) пунктом 7 частини першої статті 201 цього Кодексу - до закінчення строку для примирення, визначеного судом";
54) пункт 3 частини першої статті 207 викласти в такій редакції:
"3) належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності";
 
1803. 27) у частині третій статті 209 слова "п'ять днів" замінити словами "три дні";
 
-1353- Стретович В.М.
У частині третій статті 209 слова "три дні" замінити словами "п’ять днів", залишивши в чинній редакції закону
 
Відхилено   55) частину третю статті 209 викласти в такій редакції:
"3. У виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення може бути відкладено на строк не більш як п’ять днів з дня закінчення розгляду справи, але вступну і резолютивну частини суд має проголосити в тому самому засіданні, в якому закінчився розгляд справи. Рішення суду, що містить вступну та резолютивну частини, має бути підписане всім складом суду і приєднане до справи";
 
    -1354- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині третій статті 209 слова "три дні" замінити словами "п’ять днів", залишивши в чинній редакції закону
 
Відхилено    
    -1355- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 27 викласти у такій редакції:
"27. частину третю статті 209 викласти у такій редакції:
"3. У виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення може бути відкладено на строк не більше ніж п’ять днів з дня закінчення розгляду справи, але вступну і резолютивну частини суд повинен проголосити в тому самому засіданні, в якому закінчився розгляд справи. Рішення суду, яке містить вступну та резолютивну частини має бути підписане всім складом суду і приєднується до справи."
 
Враховано    
1804. 28) у статті 222:
 
-1356- Келестин В.В.
у статті 222 частину першу викласти у такій редакції:
"1. Копія судового рішення виготовляється на бланку суворої звітності із зазначенням номеру в Єдиному державному реєстрі судових рішень.";
 
Відхилено   56) у статті 222:
 
1805. у частині другій слова "п’яти днів" замінити словами "наступного дня";
 
   частину другу викласти в такій редакції:
"2. Копії повного рішення суду видаються особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення. У разі проголошення тільки вступної та резолютивної частин судового рішення, особам, які брали участь у справі і були присутні у судовому засіданні, негайно після його проголошення видаються копії судового рішення із викладом вступної та резолютивної частин";
 
1806. у частині третій слова "п’яти днів" замінити словами "трьох днів";
 
-1357- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 28:
1) частину другу статті 222 викласти у такій редакції:
"2. Копії повного рішення суду видаються особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення. У разі проголошення тільки вступної та резолютивної частин судового рішення, особам, які брали участь у справі і були присутні у судовому засіданні, негайно після його проголошення видаються копії судового рішення із викладом вступної та резолютивної частин.";
2) перше речення частини третьої викласти у такій редакції:
"3. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні копії повного судового рішення надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня його складання або за їх зверненням вручаються їм під розписку безпосередньо в суді."
 
Враховано   перше речення частини третьої викласти в такій редакції:
"3. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні копії повного судового рішення надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня його складання або за їх зверненням вручаються їм під розписку безпосередньо в суді";
 
    -1358- Келестин В.В.
у статті 222 частину третю викласти у такій редакції:
"3. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, надсилається витяг із судового рішення, що містить його резолютивну частину, протягом п’яти днів з дня проголошення рішення рекомендованим листом з повідомленням про вручення.";
 
Відхилено    
1807. 29) частину першу статті 223 викласти у такій редакції:
 
-1359- Стретович В.М.
Статтю 223 залишити в чинній редакції ЦПК України
 
Відхилено   57) частину першу статті 223 викласти в такій редакції:
 
    -1360- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 223 залишити в чинній редакції ЦПК України
 
Відхилено    
1808. "1. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом";
 
-1361- Стецьків Т.С.
Пункти 29, 32-36 підпункту 2.4 пункту 2 Розділу ХІІ законопроекту виключити.
 
Відхилено   "1. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом";
58) частину першу статті 224 викласти в такій редакції:
"1. У разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи";
 
    -1362- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 29-1 такого змісту:
"29-1) частину першу статті 224 викласти у такій редакції:
"1. У разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи."
 
Враховано    
    -1363- Келестин В.В.
Статтю 223 доповнити новою частиною такого змісту:
"2. Рішення суду не пізніше наступного дня після його проголошення включається до Єдиного державного реєстру судових рішень. Рішення суду, яке не включено до Єдиного державного реєстру, виконанню не підлягає.",
у зв’язку з цим частини другу - четверту вважати відповідно частинами третьою - п’ятою;
 
Відхилено    
1809. 30) у частині першій статті 227 слова "п’яти днів" замінити словами "трьох днів";
 
-1364- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 30-1 такого змісту:
"30-1) друге речення частини четвертої статті 231 викласти у такій редакції:
"У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення."
 
Враховано   59) у частині першій статті 227 слова "п’яти днів" замінити словами "трьох днів";
60) друге речення частини четвертої статті 231 викласти в такій редакції: "У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення";
61) статтю 256 доповнити частиною четвертою такого змісту:
"4. Суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи – залишає заяву без розгляду";
 
    -1365- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 30-2 такого змісту:
"30-2) статтю 256 доповнити частиною четвертою такого змісту:
"4. Суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи – залишає заяву без розгляду."
 
Враховано    
1810. 31) у статті 293:
 
   62) у статті 293:
 
1811. частину другу доповнити реченням такого змісту: "У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, суд першої інстанції повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню";
 
   частину другу доповнити реченням такого змісту: "У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, суд першої інстанції повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню";
 
1812. доповнити статтю частинами такого змісту:
 
   доповнити частинами третьою і четвертою такого змісту:
 
1813. "3. У разі подання апеляційної скарги на ухвали суду першої інстанції, передбачені пунктами 2, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 18 - 30 частини першої цієї статті, до апеляційного суду передаються лише копії матеріалів, необхідних для розгляду скарги. У разі необхідності апеляційний суд може витребувати також копії інших матеріалів справи.
 
-1366- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 31 слова "передбачені пунктами 2, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 18 – 30" замінити словами "передбачені пунктами 2, 7, 9, 18 – 30".
 
Враховано   "3. У разі подання апеляційної скарги на ухвали суду першої інстанції, передбачені пунктами 2, 7, 9, 18-30 частини першої цієї статті, до апеляційного суду передаються лише копії матеріалів, необхідних для розгляду скарги. У разі необхідності апеляційний суд може витребувати також копії інших матеріалів справи.
 
1814. 4. Подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції не перешкоджає продовженню розгляду справи цим судом";
 
   4. Подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції не перешкоджає продовженню розгляду справи цим судом";
 
1815. 32) текст статті 294 викласти у такій редакції:
 
-1367- Стретович В.М.
Запропоновану редакцію статті 294 відхилити, залишивши в чинній редакції закону.
 
Відхилено   63) текст статті 294 викласти в такій редакції:
 
    -1368- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновану редакцію статті 294 відхилити, залишивши в чинній редакції закону.
 
Відхилено    
1816. "1. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
 
-1369- Шкіль А.В.
Слова "десяти днів з дня отримання копії цього рішення" замінити словами "двадцяти днів з дня його проголошення".
 
Відхилено   "1. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
 
1817. 2. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
 
   2. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
 
1818. 3. Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала";
 
-1370- Каплієнко В.В.
Ст. 294 викласти в наступній редакції:
"1. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
2. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
3. Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала."
 
Відхилено   3. Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала";
 
1819. 33) статтю 295 викласти у такій редакції:
 
-1371- Стретович В.М.
Запропоновану редакцію статті 295 відхилити, залишивши в чинній редакції закону.
 
Відхилено   64) статтю 295 викласти в такій редакції:
 
    -1372- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновану редакцію статті 295 відхилити, залишивши в чинній редакції закону.
 
Відхилено    
1820. "Стаття 295. Форма і зміст апеляційної скарги
 
   "Стаття 295. Форма і зміст апеляційної скарги
 
1821. 1. Апеляційна скарга подається у письмовій формі.
 
   1. Апеляційна скарга подається у письмовій формі.
 
1822. 2. В апеляційній скарзі мають бути зазначені:
 
   2. В апеляційній скарзі мають бути зазначені:
 
1823. 1) найменування суду, до якого подається скарга;
 
   1) найменування суду, до якого подається скарга;
 
1824. 2) ім'я (найменування) особи, яка подає скаргу, її місце проживання або місцезнаходження;
 
   2) ім'я (найменування) особи, яка подає скаргу, її місце проживання або місцезнаходження;
 
1825. 3) ім'я (найменування) осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання або місцезнаходження;
 
   3) ім'я (найменування) осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання або місцезнаходження;
 
1826. 4) рішення або ухвала, що оскаржуються;
 
   4) рішення або ухвала, що оскаржуються;
 
1827. 5) в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин);
 
   5) в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин);
 
1828. 6) нові обставини, які підлягають установленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції;
 
   6) нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції;
 
1829. 7) клопотання особи, яка подала скаргу;
 
   7) клопотання особи, яка подала скаргу;
 
1830. 8) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
 
   8) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
 
1831. 3. Апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
 
   3. Апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
 
1832. 4. До апеляційної скарги, поданої представником, повинна бути додана довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо ці документи раніше не подавалися.
 
   4. До апеляційної скарги, поданої представником, має бути додана довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо ці документи раніше не подавалися.
 
1833. 5. До апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі";
 
   5. До апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі";
 
1834. 34) у статті 296:
 
-1373- Стретович В.М.
Запропоновану редакцію статті 296 відхилити, залишивши в чинній редакції закону.
 
Відхилено   65) у статті 296:
 
    -1374- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновану редакцію статті 296 відхилити, залишивши в чинній редакції закону.
 
Відхилено    
1835. назву статті викласти у такій редакції:
 
   назву статті викласти в такій редакції:
 
1836. "Стаття 296. Порядок подання апеляційної скарги";
 
   "Стаття 296. Порядок подання апеляційної скарги";
 
1837. у частині першій:
 
   у частині першій слова "заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються" замінити словами "апеляційна скарга подається";
 
1838. слова "заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються" замінити словами "апеляційна скарга подається";
 
      
1839. перше речення частини другої викласти у такій редакції:
 
   перше речення частини другої викласти в такій редакції:
 
1840. "2. Суд першої інстанції на наступний день після закінчення строку для на подання апеляційної скарги надсилає її разом зі справою до апеляційного суду";
 
-1375- Стретович В.М.
Запропоновану редакцію статті 298 відхилити, залишивши в чинній редакції закону.
 
Відхилено   "2. Суд першої інстанції на наступний день після закінчення строку для на подання апеляційної скарги надсилає її разом з справою до апеляційного суду";
 
    -1376- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновану редакцію статті 298 відхилити, залишивши в чинній редакції закону.
 
Відхилено    
1841. 35) перше речення частини першої статті 297 викласти у такій редакції:
 
   66) перше речення частини першої статті 297 викласти в такій редакції:
 
1842. "1. Справа реєструється в апеляційному суді у порядку, встановленому частинами другою, третьою статті 11-1 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу";
 
   "1. Справа реєструється в апеляційному суді у порядку, встановленому частинами другою і третьою статті 11-1 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу";
 
1843. 36) у статті 298:
 
   67) у статті 298:
 
1844. назву статті викласти у такій редакції:
 
   назву статті викласти в такій редакції:
 
1845. "Стаття 298. Надіслання копій апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів особам, які беруть участь у справі";
 
   "Стаття 298. Надіслання копій апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів особам, які беруть участь у справі";
 
1846. у частині першій:
 
   у частині першій слова "заяви про апеляційне оскарження" виключити, а слово "них" замінити словом "неї";
 
1847. слова "заяви про апеляційне оскарження" виключити;
 
      
1848. слово "них" замінити словом "неї";
 
      
1849. 37) у частині другій статті 302 слова "п'ятнадцяти днів" замінити словами "семи днів";
 
-1377- Стретович В.М.
У частині другій статті 302 слова "семи днів" замінити словами "п’ятнадцяти днів"
 
Відхилено   68) у частині другій статті 302 слова "п'ятнадцяти днів" замінити словами "семи днів";
 
    -1378- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині другій статті 302 слова "семи днів" замінити словами "п’ятнадцяти днів"
 
Відхилено    
1850. 38) доповнити Кодекс статтею 303-1 такого змісту:
 
   69) доповнити статтею 303-1, 304-1
 
1851. "Стаття 303-1. Строк розгляду апеляційної скарги
 
   "Стаття 303-1. Строк розгляду апеляційної скарги
 
1852. 1. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом двох місяців з дня постановлення ухвали про прийняття апеляційної скарги до розгляду, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції - протягом п’ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття апеляційної скарги до розгляду.
 
   1. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом двох місяців з дня постановлення ухвали про прийняття апеляційної скарги до розгляду, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції - протягом п’ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття апеляційної скарги до розгляду.
 
1853. 2. У виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду справи, апеляційний суд може подовжити строк розгляду справи, але не більш як на п'ятнадцять днів, про що постановляє відповідну ухвалу";
 
-1379- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 38-1 такого змісту:
"38-1) доповнити Кодекс статтею 304-1 такого змісту:
"Стаття 304-1. Особливості розгляду в апеляційному порядку окремих категорій справ.
1. Розгляд апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке прийняте за результатами розгляду справ, передбачених пунктом 2 частини першої статті 15 цього Кодексу, здійснюється апеляційним судом за наявними у справ матеріалами та без виклику осіб, які беруть участь у справі.
2. Рішення суду апеляційної інстанції за результатами розгляду справ, передбачених частиною першою цієї статті є остаточним і касаційному оскарженню не підлягає."
 
Враховано   2. У виняткових випадках за клопотанням сторони з урахуванням особливостей розгляду справи апеляційний суд може подовжити строк розгляду справи, але не більш як на п'ятнадцять днів, про що постановляє відповідну ухвалу";
Стаття 304-1. Особливості розгляду в апеляційному порядку окремих категорій справ
1. Розгляд апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, прийняте за результатами розгляду справ, передбачених пунктом 2 частини першої статті 15 цього Кодексу, здійснюється апеляційним судом за наявними у справі матеріалами та без виклику осіб, які беруть участь у справі.
2. Рішення суду апеляційної інстанції за результатами розгляду справ, передбачених частиною першою цієї статті є остаточним і касаційному оскарженню не підлягає";
 
1854. 39) у статті 307:
 
   70) у статті 307:
 
1855. пункт 5 частини першої виключити;
 
   пункт 5 частини першої виключити;
 
1856. пункт 4 частини другої викласти у такій редакції:
 
   пункт 4 частини другої викласти в такій редакції:
 
1857. "4) скасувати ухвалу, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції";
 
-1380- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 39 передбачити доповнення статті 307 частиною третьою такого змісту:
"3. За наслідками розгляду скарги на судовий наказ апеляційний суд має право:
1) постановити ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення судового наказу без змін;
2) постановити ухвалу про скасування судового наказу та роз’яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред’явлення позову;
3) змінити судовий наказ
Ухвала апеляційного суду про відхилення апеляційної скарги на судовий наказ і залишення судового наказу без змін є остаточною і оскарженню не підлягає."
 
Враховано   "4) скасувати ухвалу, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції";
доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. За наслідками розгляду скарги на судовий наказ апеляційний суд має право:
1) постановити ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення судового наказу без змін;
2) постановити ухвалу про скасування судового наказу та роз’яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті в позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред’явлення позову;
3) змінити судовий наказ.
Ухвала апеляційного суду про відхилення апеляційної скарги на судовий наказ і залишення судового наказу без змін є остаточною і оскарженню не підлягає";
 
1858. 40) пункт 4 частини першої статті 309 доповнити словами "а також розгляд і вирішення справи неповноважним судом; участь в ухваленні рішення судді, якому було заявлено відвід на підставі обставин, які викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції обґрунтованою; ухвалення чи підписання постанови не тим суддею, який розглядав справу";
 
-1381- Шкіль А.В.
Пункт 40 викласти у такій редкції:
"40) пункт 4 частини першої статті 309 викласти у такій редакції:
"4) порушення або неправильне застосування норм матеріального або процесуального права, а також розгляд і вирішення справи неповноважним судом; участь в ухваленні рішення судді, якому було заявлено відвід на підставі обставин, які викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції обґрунтованою; ухвалення чи підписання постанови не тим суддею, який розглядав справу;".
 
Відхилено   71) пункт 4 частини першої статті 309 доповнити словами "а також розгляд і вирішення справи неповноважним судом; участь в ухваленні рішення судді, якому було заявлено відвід на підставі обставин, що викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції обґрунтованою; ухвалення чи підписання постанови не тим суддею, який розглядав справу";
72) доповнити статтею 309-1такого змісту:
"Стаття 309-1. Підстави для скасування судового наказу
Судовий наказ підлягає скасуванню в апеляційному порядку, якщо апеляційний суд встановить відсутність між стягувачем та боржником спірних правовідносин, на основі яких була заявлена вимога, передбачена частиною першою статті 96 цього Кодексу.
Ухвала апеляційного суду про скасування судового наказу є остаточною і оскарженню не підлягає";
 
    -1382- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 40-1 такого змісту:
"40-1) доповнити Кодекс статтею 309-1 такого змісту:
"Стаття 309-1. Підстави для скасування судового наказу.
Судовий наказ підлягає скасуванню у апеляційному порядку якщо апеляційний суд встановить відсутність між стягувачем та боржником спірних правовідносин на основі яких була заявлена вимога, передбачена частиною першою статті 96 цього Кодексу.
Ухвала апеляційного суду про скасування судового наказу є остаточною і оскарженню не підлягає."
 
Враховано    
1859. 41) статтю 311 викласти у такій редакції:
 
   73) статтю 311 викласти в такій редакції:
 
1860. "Стаття 311. Підстави для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції
 
   "Стаття 311. Підстави для скасування ухвали суду, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції
 
1861. 1. Підставами для скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є:
 
   1. Підставами для скасування ухвали суду, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є:
 
1862. 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи;
 
   1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи;
 
1863. 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими;
 
   2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими;
 
1864. 3) невідповідність висновків суду обставинам справи;
 
   3) невідповідність висновків суду обставинам справи;
 
1865. 4) порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання";
 
   4) порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання";
 
1866. 42) у статті 314:
 
   74) у частині першій статті 314:
 
1867. пункт 2 частини першої викласти у такій редакції:
 
   пункт 2 викласти в такій редакції:
 
1868. "2) скасування ухвали, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції";
 
   "2) скасування ухвали, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції";
 
1869. у пункті 6 частини першої слова "з направленням на новий розгляд або вирішенням" замінити словами "та вирішення";
 
   у пункті 6 слова "з направленням на новий розгляд або вирішенням" замінити словами "та вирішення";
 
1870. 43) частину третю статті 315 викласти у такій редакції:
 
   75) частину третю статті 315 викласти в такій редакції:
 
1871. "3. У разі скасування ухвали суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції, в ухвалі повинно бути зазначено, які порушення закону були допущені судом першої інстанції";
 
-1383- Келестин В.В.
доповнити підпункт 2.4 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 43-1 такого змісту:
43-1) частину першу статті 319 доповнити словами "та внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень";
 
Відхилено   "3. У разі скасування ухвали суду, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції в ухвалі має бути зазначено, які порушення закону були допущені судом першої інстанції";
 
1872. 44) у частині першій статті 323 слова "суд, визначений Законом України "Про судоустрій України" як суд касаційної інстанції у цих справах" замінити словами "Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ"; .
 
-1384- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У підпункті 44 пункту 2.4 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" слова "Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховний Суд України".
 
Відхилено   76) у частині першій статті 323 слова "суд, визначений Законом України "Про судоустрій України" як суд касаційної інстанції у цих справах" замінити словами "Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ";
 
    -1385- Стретович В.М.
Статтю 323 викласти в такій редакції:
"Стаття 323. Суд касаційної інстанції
1.Касаційною інстанцією у цивільних справах є Судова палата в цивільних справах Верховного Суду України."
 
Відхилено    
    -1386- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 323 викласти в такій редакції:
"Стаття 323. Суд касаційної інстанції
1.Касаційною інстанцією у цивільних справах є Судова палата в цивільних справах Верховного Суду України."
 
Відхилено    
1873. 45) у частині першій статті 325 слова "двох місяців" замінити словами "десяти днів";
 
-1387- Стретович В.М.
Запропоновані зміни до частини першої статті 325 відхилити, залишивши цю частину в чинній редакції закону
 
Відхилено   77) у частині першій статті 325 слова "двох місяців" замінити словами "двадцяти днів";
 
    -1388- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновані зміни до частини першої статті 325 відхилити, залишивши цю частину в чинній редакції закону
 
Відхилено    
    -1389- Каплієнко В.В.
У ст.325 залишити чинною діючу редакцію.
 
Відхилено    
    -1390- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 45 слова "десяти днів" замінити словами "двадцяти днів".
 
Враховано    
    -1391- Шкіль А.В.
Слова "десяти днів" замінити словами "одного місяця".
 
Відхилено    
1874. 46) частину першу статті 327 викласти у такій редакції:
 
   78) частину першу статті 327 викласти в такій редакції:
 
1875. "1. Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції, де вона реєструється в порядку, встановленому частинами другою, третьою статті 11-1 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, який перевіряє її відповідність вимогам, установленим статтею 326 цього Кодексу";
 
   "1. Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції, де вона реєструється в порядку, встановленому частинами другою і третьою статті 11-1 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, який перевіряє її відповідність вимогам, установленим статтею 326 цього Кодексу";
 
1876. 47) у частині першій статті 328 слова "десятиденного строку" замінити словами "трьох днів";
 
   79) у частині першій статті 328 слова "десятиденного строку" замінити словами "трьох днів";
 
1877. 48) у частині другій статті 329 слова "десяти днів" замінити словами "трьох днів";
 
-1392- Каплієнко В.В.
Ч.2 ст. 329 залишити чинною у діючій редакції.
 
Відхилено   80) у частині другій статті 329 слова "десяти днів" замінити словами "трьох днів";
 
1878. 49) доповнити Кодекс статтею 330-1 такого змісту:
 
   81) доповнити статтею 330-1 такого змісту:
 
1879. "Стаття 330-1. Строки розгляду касаційної скарги
 
   "Стаття 330-1. Строки розгляду касаційної скарги
 
1880. 1. Касаційна скарга на рішення, передбачені пунктом 1 частини першої статті 324 цього Кодексу, має бути розглянута протягом одного місяця, а на ухвали, передбачені пунктом 2 частини першої статті 324 цього Кодексу, -протягом п’ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття касаційного провадження у справі";
 
-1393- Стретович В.М.
У частині першій статті 330-1 слова "протягом одного місяця" замінити словами "протягом двох місяців", а слова "протягом п’ятнадцяти днів" словами "протягом одного місяця".
 
Відхилено   1. Касаційна скарга на рішення, передбачені пунктом 1 частини першої статті 324 цього Кодексу, має бути розглянута протягом одного місяця, а на ухвали, передбачені пунктом 2 частини першої статті 324 цього Кодексу, - протягом п’ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття касаційного провадження у справі";
 
    -1394- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині першій статті 330-1 слова "протягом одного місяця" замінити словами "протягом двох місяців", а слова "протягом п’ятнадцяти днів" словами "протягом одного місяця".
 
Відхилено    
1881. 50) пункт 2 частини другої статті 336 викласти у такій редакції:
 
   82) пункт 2 частини другої статті 336 викласти в такій редакції:
 
1882. "2) скасувати ухвалу, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду до суду першої або апеляційної інстанції";
 
   "2) скасувати ухвалу, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду до суду першої або апеляційної інстанції";
 
1883. 51) текст статті 338 викласти у такій редакції:
 
   83) текст статті 338 викласти в такій редакції:
 
1884. "1. Підставою для скасування ухвал судів першої та (або) апеляційної інстанцій і направлення справи для продовження розгляду є порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до постановлення незаконної ухвали, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі.
 
   "1. Підставою для скасування ухвал судів першої та (або) апеляційної інстанцій і направлення справи для продовження розгляду є порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвели до постановлення незаконної ухвали, що перешкоджає подальшому провадженню у справі.
 
1885. 2. Підставою для скасування судових рішень судів першої та (або) апеляційної інстанцій і направлення справи на новий судовий розгляд є порушення норм процесуального права, які унеможливили встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
 
   2. Підставою для скасування судових рішень судів першої та (або) апеляційної інстанцій і направлення справи на новий судовий розгляд є порушення норм процесуального права, що унеможливили встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
 
1886. 3. Справа направляється до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду або на новий розгляд, якщо порушення, зазначені у частині першій та другій цієї статті, допущені тільки цим судом. У всіх інших випадках справа направляється до суду першої інстанції.
 
   3. Справа направляється до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду або на новий розгляд, якщо порушення, зазначені у частинах першій і другій цієї статті, допущені тільки цим судом. У всіх інших випадках справа направляється до суду першої інстанції.
 
1887. 4. Висновки і мотиви, з яких скасовані рішення, є обов'язковими для суду першої чи апеляційної інстанції при новому розгляді справи";
 
   4. Висновки і мотиви, з яких скасовані рішення є обов'язковими для суду першої чи апеляційної інстанції при новому розгляді справи";
 
1888. 52) у статті 344:
 
   84) у частині першій статті 344:
 
1889. у пункті 6 частини першої слова "з направленням справи на новий розгляд або вирішенням" замінити словами "та вирішення";
 
   у пункті 6 слова "з направленням справи на новий розгляд або вирішенням" замінити словами "та вирішення";
 
1890. доповнити частину першу пунктом 7 такого змісту:
 
   доповнити пунктом 7 такого змісту:
 
1891. "7) скасування ухвали, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і передання справи для продовження розгляду до суду першої або апеляційної інстанції";
 
   "7) скасування ухвали, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і передання справи для продовження розгляду до суду першої або апеляційної інстанції";
 
1892. 53) частину третю статті 345 викласти у такій редакції:
 
   85) частину третю статті 345 викласти в такій редакції:
 
1893. "3. У разі скасування судового рішення і направлення справи на новий розгляд, скасування ухвали, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і передання справи для продовження розгляду, в ухвалі суду касаційної інстанції повинно бути зазначено, які порушення права було допущено судом першої або апеляційної інстанції";
 
-1395- Келестин В.В.
Доповнити підпункт 2.4 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 54 такого змісту:
54) частину першу статті 349 доповнити словами "та внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень";
 
Відхилено   "3. У разі скасування судового рішення і направлення справи на новий розгляд, скасування ухвали, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і передання справи для продовження розгляду в ухвалі суду касаційної інстанції має бути зазначено, які порушення права були допущені судом першої або апеляційної інстанції";
 
1894. 54) главу 3 розділу V викласти у такій редакції:
 
-1396- Стретович В.М.
Назву глави 3 розділу V залишити в редакції чинного закону: "ПРОВАДЖЕННЯ У ЗВ'ЯЗКУ З ВИНЯТКОВИМИ ОБСТАВИНАМИ"
 
Відхилено   86) главу 3 розділу V викласти в такій редакції:
 
    -1397- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Назву глави 3 розділу V залишити в редакції чинного закону: "ПРОВАДЖЕННЯ У ЗВ'ЯЗКУ З ВИНЯТКОВИМИ ОБСТАВИНАМИ"
 
Відхилено    
    -1398- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Підпункт 54 пункту 2.4 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (нова редакція глави 3 Розділу V Цивільного процесуального кодексу) виключити.
 
Відхилено    
1895. "Глава 3. ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ
 
   "Глава 3. ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ
 
1896. ВЕРХОВНИМ СУДОМ УКРАЇНИ
 
   ВЕРХОВНИМ СУДОМ УКРАЇНИ
 
1897. Стаття 353. Перегляд судових рішень Верховним Судом України
 
-1399- Стретович В.М.
Статтю 353 викласти в такій редакції:
"Стаття 353. Перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Пленум Верховного Суду України переглядає судові рішення у цивільних справах з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом."
 
Відхилено   Стаття 353. Перегляд судових рішень Верховним Судом України
 
1898. 1. Верховний Суд України переглядає судові рішення у цивільних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
 
-1400- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 353 викласти в такій редакції:
"Стаття 353. Перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Пленум Верховного Суду України переглядає судові рішення у цивільних справах з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом."
 
Відхилено   1. Верховний Суд України переглядає судові рішення у цивільних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
 
1899. Стаття 354. Право на звернення про перегляд судових рішень
 
   Стаття 354. Право на звернення про перегляд судових рішень
 
1900. 1. Сторони та інші особи, які брали участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень у цивільних справах після їх перегляду в касаційному порядку.
 
   1. Сторони та інші особи, які брали участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень у цивільних справах після їх перегляду в касаційному порядку.
 
1901. 2. Заява про перегляд судового рішення Верховного Суду України у цивільних справах може бути подана на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу.
 
-1401- Стретович В.М.
Частину другу статті 354 викласти в такій редакції:
"2. Заява про перегляд судового рішення Пленумом Верховного Суду України у цивільних справах може бути подана на підставах, встановлених в частині першій статті 355 цього Кодексу."
 
Відхилено   2. Заява про перегляд судових рішень з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, може бути подана особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного
 
    -1402- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Частину другу статті 354 викласти в такій редакції:
"2. Заява про перегляд судового рішення Пленумом Верховного Суду України у цивільних справах може бути подана на підставах, встановлених в частині першій статті 355 цього Кодексу."
 
Відхилено    
    -1403- Пилипенко В.П.
У підпункті 54 частину другу статті 354 викласти у такій редакції:
"2. Заява про перегляд судових рішень з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, може бути особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного".
 
Враховано    
1902. 3. Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за наслідками касаційного провадження.
 
   3. Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за результатами касаційного провадження.
 
1903. Стаття 355. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень
 
   Стаття 355. Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень
 
1904. 1. Заява про перегляд судових рішень у цивільних справах може бути подана виключно з підстав:
 
-1404- Стретович В.М.
У частині першій статті 355:
в абзаці першому слово "виключно" виключити;
 
Відхилено   1. Заява про перегляд судових рішень у цивільних справах може бути подана виключно з підстав:
 
    -1405- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині першій статті 355:
в абзаці першому слово "виключно" виключити;
 
Відхилено    
1905. 1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення протилежних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
 
-1406- Власенко С.В.
У підпункті 54 підпункту 2.4. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
у п. 1 ч. 1 ст. 355 слова "протилежних за змістом" замінити на "різних";
"у подібних правовідносинах" замінити на "у подібних за змістом правовідносинах"
 
Враховано частково   1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
 
1906. 2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
 
-1407- Стретович В.М.
доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
"3) застосування судом касаційної інстанції положення закону, яке визнано неконституційним".
 
Відхилено   2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
 
    -1408- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
"3) застосування судом касаційної інстанції положення закону, яке визнано неконституційним".
 
Відхилено    
1907. Стаття 356. Строк подання заяви про перегляд судових рішень
 
   Стаття 356. Строк подання заяви про перегляд судових рішень
 
1908. 1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом одного місяця з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
-1409- Шкіль А.В.
Статтю 356 викласти в такій редакції:
"Стаття 356. Строк подання заяви про перегляд судових рішень
1. Заява про перегляд судових рішень на підставі пункту 1 частини першої статті 355 цього Кодексу може бути подана протягом одного року з дня відкриття зазначених підстав, а на підставі пункту 2 частини першої статті 355 цього Кодексу – протягом одного місяця з дня сповіщення в установленому законом порядку осіб про набрання рішення міжнародної судової установи статусу остаточного".
 
Відхилено   1. Заява про перегляд судових рішень подається протягом одного місяця з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
2. Заява про перегляд судових рішень з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, може бути подана не пізніше одного місяця з дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного.
 
    -1410- Пилипенко В.П.
Статтю 356 доповнити частиною другою такого змісту:
"2. Заява про перегляд судових рішень з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, може бути подана не пізніше одного місяця від дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного".
 
Враховано    
    -1411- Стретович В.М.
Статтю 356 викласти в такій редакції:
"Стаття 356. Строки подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Заява про перегляд судових рішень у зв'язку з винятковими обставинами подається протягом одного місяця з дня:
1) ухвалення судового рішення, відносно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява;
2) ухвалення судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, у випадку визначеному в пункті 2 частини першої статті 355 цього Кодексу;
3) прийняття Конституційним Судом України рішення, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, у випадку визначеному в пункті 3 частини першої статті 355 цього Кодексу."
 
Відхилено    
    -1412- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
статтю 356 викласти в такій редакції:
"Стаття 356. Строки подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Заява про перегляд судових рішень у зв'язку з винятковими обставинами подається протягом одного місяця з дня:
1) ухвалення судового рішення, відносно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява;
2) ухвалення судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, у випадку визначеному в пункті 2 частини першої статті 355 цього Кодексу;
3) прийняття Конституційним Судом України рішення, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, у випадку визначеному в пункті 3 частини першої статті 355 цього Кодексу."
 
Відхилено    
1909. Стаття 357. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень
 
-1413- Стретович В.М.
У статті 357:
назву статті викласти в такій редакції:
"Вимоги до заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами";
 
Відхилено   Стаття 357. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень
 
    -1414- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У статті 357:
назву статті викласти в такій редакції:
"Вимоги до заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами";
 
Відхилено    
1910. 1. Заява про перегляд судових рішень подається у письмовій формі.
 
   1. Заява про перегляд судових рішень подається у письмовій формі.
 
1911. 2. У заяві про перегляд судових рішень зазначаються:
 
   2. У заяві про перегляд судових рішень зазначаються:
 
1912. 1) найменування суду, до якого подається заява;
 
   1) найменування суду, до якого подається заява;
 
1913. 2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, та осіб, які беруть участь у справі, а також їхні номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
 
   2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, та осіб, які беруть участь у справі, а також їхні номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
 
1914. 3) конкретні протилежні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
 
-1415- Власенко С.В.
У підпункті 54 підпункту 2.4. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
у п. 3 ч. 2 ст. 357 слово "протилежні за змістом" виключити;
"у подібних правовідносинах" замінити на "у подібних за змістом правовідносинах"
 
Враховано частково   3) конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
 
1915. 4) обгрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв'язку із ухваленням рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява подана на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу;
 
   4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв'язку з ухваленням рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява подана на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу;
 
1916. 5) вимоги особи, яка подає заяву;
 
-1416- Стретович В.М.
частину другу доповнити новим пунктом 5 такого змісту:
"5) обґрунтування необхідності перегляду судового рішення суду касаційної інстанції у зв'язку з визнанням Конституційним Судом України неконституційним застосовного положення, якщо заява подається з підстав, встановлених пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу".
У зв’язку з цим пункти 5, 6, 7 вважати відповідно пунктами 6,7,8.
 
Відхилено   5) вимоги особи, яка подає заяву;
 
    -1417- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
частину другу доповнити новим пунктом 5 такого змісту:
"5) обґрунтування необхідності перегляду судового рішення суду касаційної інстанції у зв'язку з визнанням Конституційним Судом України неконституційним застосовного положення, якщо заява подається з підстав, встановлених пунктом 3 частини першої статті 355 цього Кодексу".
У зв’язку з цим пункти 5, 6, 7 вважати відповідно пунктами 6,7,8.
 
Відхилено    
1917. 6) у разі необхідності - клопотання;
 
   6) у разі необхідності - клопотання;
 
1918. 7) перелік матеріалів, які додаються.
 
   7) перелік матеріалів, які додаються.
 
1919. 3. Заява підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
 
   3. Заява підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
 
1920. Стаття 358. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень
 
   Стаття 358. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень
 
1921. 1. Заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ. До заяви повинні бути додані:
 
-1418- Власенко С.В.
У підпункті 54 підпункту 2.4. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
у ч. 1 ст. 358 слова "до Верховного Суду України через Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ" змінити на "безпосередньо до Верховного Суду України".
 
Відхилено   1. Заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ. До заяви додаються:
 
    -1419- Забарський В.В.
В п.54 статті 2.4 розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
Перше речення частини першої статті 358 після слова "подається" доповнити словом "безпосередньо", слова "через Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ" виключити.
 
Відхилено    
    -1420- Мірошниченко Ю.Р.
У першому реченні частини першої статті 358 після слова "подається" доповнити словом "безпосередньо", слова "через Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ" виключити.
 
Відхилено    
1922. 1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
 
   1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
 
1923. 2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
   2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
1924. 3) копії протилежних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
 
-1421- Власенко С.В.
У підпункті 54 підпункту 2.4. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
у п. 3 ч. 1:
слова: "протилежних за змістом" виключити;
слова "у подібних правовідносинах" замінити на "у подібних за змістом правовідносинах"
 
Враховано частково   3) копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
 
1925. 4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу.
 
   4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу.
 
1926. 2. До заяви додається документ про сплату судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. За подання і розгляд заяви на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи не сплачуються.
 
-1422- Стретович В.М.
статтю 358 викласти в такій редакції:
"Стаття 358. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Заява про перегляд судових рішень у зв'язку з винятковими обставинами подається безпосередньо до Верховного Суду України.
До заяви повинні бути додані:
1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) копії протилежних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу;
5) копія рішення Конституційного Суду України, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, якщо заява подається у випадку, визначеному в пункті 3 частини першої статті 355 цього Кодексу."
2. До заяви додається документ про сплату судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи . За подання і розгляд заяви з підстав, встановлених пунктами 2 і 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи не сплачуються."
 
Відхилено   2. До заяви додається документ про сплату судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. За подання і розгляд заяви на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи не сплачуються.
 
    -1423- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
статтю 358 викласти в такій редакції:
"Стаття 358. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Заява про перегляд судових рішень у зв'язку з винятковими обставинами подається безпосередньо до Верховного Суду України.
До заяви повинні бути додані:
1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) копії протилежних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах;
4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу;
5) копія рішення Конституційного Суду України, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, якщо заява подається у випадку, визначеному в пункті 3 частини першої статті 355 цього Кодексу."
2. До заяви додається документ про сплату судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи . За подання і розгляд заяви з підстав, встановлених пунктами 2 і 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи не сплачуються."
 
Відхилено    
    -1424- Шкіль А.В.
Статтю 358 викласти в такій редакції:
"Стаття 358. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень
1. Заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України, де вона реєструється з дотриманням порядку встановленого частинами другою, третьою статті 11-1 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається визначеному судді-доповідачу.
До заяви повинні бути додані:
1) копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) посилання на протилежне за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах (публікація, ксерокопія тощо);
4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу.
2. До заяви додається документ про сплату судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. За подання і розгляд заяви на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи не сплачуються.".
 
Відхилено    
1927. Стаття 359. Перевірка відповідності заяви вимогам цього Кодексу Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ
 
-1425- Стретович В.М.
Запропоновану редакцію статті 359 виключити
 
Відхилено   Стаття 359. Перевірка відповідності заяви вимогам цього Кодексу Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ
 
    -1426- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновану редакцію статті 359 виключити
 
Відхилено    
    -1427- Забарський В.В.
В статті 359 в назві слова "Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховним судом України", в тексті статті слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного суду України" у всіх випадках.
 
Відхилено    
    -1428- Мірошниченко Ю.Р.
У статті 359 в назві слова "Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховним Судом України", в тексті статті слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України" у відповідних відмінках.
 
Відхилено    
1928. 1. Заява про перегляд судового рішення, яка надійшла до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
 
-1429- Власенко С.В.
У підпункті 54 підпункту 2.4. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
у статті 359:
у назві, частині 1, частині 3, пункті 4 частини 4 слова "Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ" змінити на "Верховний Суд України" у відповідних відмінках.
 
Відхилено   1. Заява про перегляд судового рішення, яка надійшла до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
 
1929. 2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У випадку встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 357 та 358 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
   2. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 357 та 358 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
1930. 3. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.
 
   3. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.
 
1931. 4. Заява повертається заявнику, якщо:
 
   4. Заява повертається заявнику, якщо:
 
1932. 1) заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
   1) заявник не усунув недоліки протягом установленого строку;
 
1933. 2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
 
   2) заяву подано особою, яка не має права на подання такої заяви;
 
1934. 3) заяву підписано від імені особи, яка не має повноважень на ведення справи;
 
   3) заяву підписано від імені особи, яка не має повноважень на ведення справи;
 
1935. 4) є ухвала Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду, прийнята з аналогічних підстав.
 
-1430- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У підпункті 54 підпункту 2.4. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення": п. 4 ч. 4 ст. 359 викласти в такій редакції: "4) є ухвала Верховного Суду України про повернення заяви щодо необґрунтованості ухвали про відмову у допуску справи до провадження, що прийнята з аналогічних підстав".
 
Відхилено   4) є ухвала Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду, прийнята з аналогічних підстав.
 
1936. 5. Повернення заяви з підстав, зазначених у частині четвертій цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у випадку належного оформлення заяви або з інших підстав ніж, ті, які були предметом розгляду.
 
-1431- Шкіль А.В.
Статтю 359 викласти в такій редакції:
"Стаття 359. Перевірка відповідності заяви вимогам цього кодексу
1. заява про перегляд судового рішення, яка надійшла до верховного суду україни, реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду.
2. суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього кодексу. у випадку встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 357 та 358 цього кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
3. якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до вищого спеціалізованого суду україни з розгляду цивільних та кримінальних справ.
4. заява повертається заявнику, якщо:
1) заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
3) заяву підписано від імені особи, яка не має повноважень на ведення справи."
 
Відхилено   5. Повернення заяви з підстав, зазначених у частині четвертій цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у випадку належного оформлення заяви або з інших підстав ніж, ті, що були предметом розгляду.
 
1937. Стаття 360. Допуск Вищим спеціалізованим судом з розгляду цивільних та кримінальних справ України справи до провадження
 
-1432- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 360-1 виключити
 
Відхилено   Стаття 360. Допуск Вищим спеціалізованим судом з розгляду цивільних та кримінальних справ України справи до провадження
 
    -1433- Стретович В.М.
Статтю 360-1 виключити
 
Відхилено    
    -1434- Забарський В.В.
В статті 360: в назві слова "Вищим спеціалізованим судом з розгляду цивільних та кримінальних справ України" замінити словами "Верховним судом України";
 
Відхилено    
    -1435- Мірошниченко Ю.Р.
У статті 360: у назві слова "Вищим спеціалізованим судом з розгляду цивільних та кримінальних справ України" замінити словами "Верховним Судом України".
 
Відхилено    
    -1436- Стретович В.М.
Статтю 360-1 виключити
 
Відхилено    
1938. 1. Вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією у складі п’яти суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується.
 
-1437- Власенко С.В.
У підпункті 54 підпункту 2.4. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
у статті 360 Кодексу:
у назві, частині 1, частині 2 слова "Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ України" змінити на "Верховний Суд України" у відповідних відмінках.
З ч. 1 слова "яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується" виключити.
 
Відхилено   1. Вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією у складі п’яти суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується у порядку, встановленому частиною третьою статті 111 цього Кодексу.
 
    -1438- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У підпункті 54 частину першу статті 360 після слів "яке оскаржується" доповнити словами "у порядку, встановленому частиною третьою статті 111 цього Кодексу";
 
Враховано    
    -1439- Забарський В.В.
В частині першій слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується" замінити словами "Верховного суду України";
 
Відхилено    
    -1440- Мірошниченко Ю.Р.
У частині першій слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується" замінити словами "Верховного суду України".
 
Відхилено    
1939. 2. Про допуск справи до провадження або відмову в такому допуску Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу. Ухвала постановляється без виклику осіб, які беруть участь у справі. Ухвала про допуск справи до провадження або про відмову в такому допуску повинна бути обгрунтованою.
 
-1441- Забарський В.В.
В частині другій слова "Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховний суд України";
 
Відхилено   2. Про допуск справи до провадження або відмову в такому допуску Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу. Ухвала постановляється без виклику осіб, які беруть участь у справі. Ухвала про допуск справи до провадження або про відмову в такому допуску повинна бути обгрунтованою.
 
    -1442- Мірошниченко Ю.Р.
У частині другій слова "Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховний Суд України".
 
Відхилено    
1940. 3. Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами надсилається до Верховного Суду України протягом п’яти днів з дня її постановлення. Копія ухвали про допуск справи надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву;
 
-1443- Забарський В.В.
В частині третій перше речення виключити.
 
Відхилено   3. Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами надсилається до Верховного Суду України протягом п’яти днів з дня її постановлення. Копія ухвали про допуск справи надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
 
    -1444- Мірошниченко Ю.Р.
У частині третій перше речення виключити.
 
Відхилено    
    -1445- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У підпункті 54 підпункту 2.4. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення": у першому реченні ч. З ст. 360 після слів "допуск справи до провадження" доповнити словами: " (а у випадках, передбачених законом - ухвала про відмову у допуску справи до провадження)"; після слів "з дня її постановлення" доповнити словами "або з дня витребування матеріалів справи Верховним Судом України".
 
Відхилено    
    -1446- Власенко С.В.
У підпункті 54 підпункту 2.4. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" у частині 3 статті 360 Кодексу перше речення виключити.
 
Відхилено    
    -1447- Стретович В.М.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статті 359 статтю 360 вважати статтею 359, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 359. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами здійснюється колегією суддів Судової палати в цивільних справах Верховного Суду України за участі не менше двох третин її чисельності (але не менше трьох суддів) протягом п'ятнадцяти днів після надходження заяви без виклику осіб, які беруть участь у справі. Одночасно може бути вирішене питання про поновлення строку на перегляд рішення суду касаційної інстанції.
2. Заява вважається допущеною до провадження за винятковими обставинами і справа витребовується, якщо хоча б два судді дійшли висновку про необхідність цього.
3. Про допуск заяви і витребування справи або відмову в цьому суд постановляє ухвалу, яку не може бути оскаржено. Ухвала про допуск заяви і витребування справи надсилається до відповідного суду.
4. Копія ухвали про допуск заяви і витребування справи надсилається разом з копією скарги особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
5. Якщо заява допущена до провадження в порядку цієї глави, суд своєю ухвалою може зупинити виконання відповідних рішень.
6. До заяви, поданої з підстав, встановлених пунктами 2 і 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, положення частин першої - четвертої цієї статті не застосовуються.
 
Відхилено    
    -1448- Шкіль А.В.
Статтю 360 викласти у такій редакції:
"Стаття 360. Допуск справи до провадження
1. Вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією у складі п’яти суддів Верховного Суду України, які спеціалізуються на розгляді цивільних справ.
2. Про допуск справи до провадження або відмову в такому допуску протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви постановляється ухвала. Ухвала постановляється без виклику осіб, які беруть участь у справі. Ухвала про допуск справи до провадження або про відмову в такому допуску повинна бути обґрунтованою.
3. Копія ухвали про допуск справи надсилається разом із копією заяви особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску – особі, яка подала заяву.".
 
Відхилено    
    -1449- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статті 359 статтю 360 вважати статтею 359, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 359. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами здійснюється колегією суддів Судової палати в цивільних справах Верховного Суду України за участі не менше двох третин її чисельності (але не менше трьох суддів) протягом п'ятнадцяти днів після надходження заяви без виклику осіб, які беруть участь у справі. Одночасно може бути вирішене питання про поновлення строку на перегляд рішення суду касаційної інстанції.
2. Заява вважається допущеною до провадження за винятковими обставинами і справа витребовується, якщо хоча б два судді дійшли висновку про необхідність цього.
3. Про допуск заяви і витребування справи або відмову в цьому суд постановляє ухвалу, яку не може бути оскаржено. Ухвала про допуск заяви і витребування справи надсилається до відповідного суду.
4. Копія ухвали про допуск заяви і витребування справи надсилається разом з копією скарги особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
5. Якщо заява допущена до провадження в порядку цієї глави, суд своєю ухвалою може зупинити виконання відповідних рішень.
6. До заяви, поданої з підстав, встановлених пунктами 2 і 3 частини першої статті 355 цього Кодексу, положення частин першої - четвертої цієї статті не застосовуються.
 
Відхилено    
1941. Стаття 360-1. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
 
   Стаття 360-1. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
 
1942. 1. Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду. Суддя-доповідач протягом трьох днів постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
 
-1450- Власенко С.В.
У підпункті 54 підпункту 2.4. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
з частини 1 ст. 360-1 слова "реєструється у Верховному Суді України в день її надходження та" виключити
 
Відхилено   1. Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами реєструється у день її надходження але не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду. Суддя-доповідач протягом трьох днів постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
 
    -1451- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У підпункті 54 підпункту 2.4. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення": Доповнити ч. 1 ст. 360-1 реченнями другим та третім такого змісту: "Якщо Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ України прийняв ухвалу про відмову у допуску справи до провадження, заявник має право подати до Верховного Суду України заяву про необґрунтованість такої ухвали та додати до неї копії ухвали та заяви про перегляд рішення Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ України. Така заява разом з доданими до неї матеріалами передається судді-доповідачу у порядку, передбаченому цією статтею";
вважати друге речення ч. 1 ст. 360-1 четвертим реченням; доповнити четверте речення словами: "або повертає заяву про необґрунтованість ухвали про відмову у допуску справи до провадження - у разі якщо визнає таку ухвалу обґрунтованою".
 
Відхилено    
    -1452- Забарський В.В.
В частині першій статті 360-1 перше речення виключити, друге речення після слів "протягом трьох днів" доповнити словами "після постановлення ухвали про допуск справи до провадження".
 
Відхилено    
    -1453- Мірошниченко Ю.Р.
В частині першій статті 360-1 перше речення виключити, друге речення після слів "протягом трьох днів" доповнити словами "після постановлення ухвали про допуск справи до провадження".
 
Відхилено    
1943. 2. Суддя-доповідач протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
 
   2. Суддя-доповідач протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
 
1944. 1) виносить ухвалу про витребування матеріалів справи та направляє її до відповідного суду;
 
   1) виносить ухвалу про витребування матеріалів справи та направляє її до відповідного суду;
 
1945. 2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
 
   2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
 
1946. 3) доручає відповідним фахівцям науково-консультативної ради при Верховному Суді України підготувати науковий висновок щодо норми матеріального права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції у подібних правовідносинах;
 
   3) доручає відповідним фахівцям науково-консультативної ради при Верховному Суді України підготувати науковий висновок щодо норми матеріального права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції у подібних правовідносинах;
 
1947. 4) визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо суті правового регулювання цією нормою закону та дає розпорядження про їх виклик до суду;
 
   4) визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо суті правового регулювання цією нормою закону та дає розпорядження про їх виклик до суду;
 
1948. 5) здійснює інші заходи, необхідні для вирішення питання про усунення розбіжностей у застосуванні норми матеріального права.
 
   5) здійснює інші заходи, необхідні для вирішення питання про усунення розбіжностей у застосуванні норми матеріального права.
 
1949. 3. За наслідками проведення підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь та постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
-1454- Шкіль А.В.
Статтю 360-1 викласти у такій редакції:
Стаття 360-1. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
1. Якщо заява відповідає вимогам статей 357, 358 цього Кодексу суддя-доповідач протягом трьох днів постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
2. Суддя-доповідач протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
1) виносить ухвалу про витребування матеріалів справи та направляє її до відповідного суду;
2) вирішує питання про зупинення виконання відповідних судових рішень;
3) доручає відповідним фахівцям науково-консультативної ради при Верховному Суді України підготувати науковий висновок щодо норми матеріального права, яка неоднаково застосована судом (судами) касаційної інстанції у подібних правовідносинах;
4) визначає органи державної влади, представники яких можуть дати пояснення в суді щодо суті правового регулювання цією нормою закону та дає розпорядження про їх виклик до суду;
5) здійснює інші заходи, необхідні для вирішення питання про усунення розбіжностей у застосуванні норми матеріального права.
3. За наслідками проведення підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь та постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
Відхилено      
1950. Стаття 360-2. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
-1455- Стретович В.М.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 359 і 360 статтю 360-2 вважати статтею 360, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 360. Порядок розгляду справи Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Справа розглядається Пленумом Верховного Суду України на його засіданні.
2. Засідання Пленуму Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу працюючих суддів Верховного Суду України.
3. Відкриття судового засідання, оголошення складу суду, роз'яснення права відводу, роз’яснення особам, які беруть участь у справі, їх прав та обов’язків здійснюється за правилами глави 4 розділу ІІІ цього Кодексу.
4. Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині третій цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі про зміст вимог, викладених у заяві про перегляд судових рішень, та результати проведених ним підготовчих дій.
5. Особа, яка подала заяву про перегляд судових рішень, та особи, що приєдналися до неї, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. Якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач. Для з'ясування сутності норми матеріального права, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
6. Неприбуття сторін або інших осіб, які беруть участь у справі і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, для участі у судовому засіданні не перешкоджає судовому розгляду справи.
7. Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині п’ятій цієї статті, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.
8. Строк розгляду справи Пленумом Верховним Судом України у зв’язку з винятковими обставинами не може перевищувати двох місяців з дня відкриття провадження у справі."
 
Відхилено   Стаття 360-2. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
    -1456- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 359 і 360 статтю 360-2 вважати статтею 360, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 360. Порядок розгляду справи Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Справа розглядається Пленумом Верховного Суду України на його засіданні.
2. Засідання Пленуму Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу працюючих суддів Верховного Суду України.
3. Відкриття судового засідання, оголошення складу суду, роз'яснення права відводу, роз’яснення особам, які беруть участь у справі, їх прав та обов’язків здійснюється за правилами глави 4 розділу ІІІ цього Кодексу.
4. Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині третій цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі про зміст вимог, викладених у заяві про перегляд судових рішень, та результати проведених ним підготовчих дій.
5. Особа, яка подала заяву про перегляд судових рішень, та особи, що приєдналися до неї, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. Якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач. Для з'ясування сутності норми матеріального права, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
6. Неприбуття сторін або інших осіб, які беруть участь у справі і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, для участі у судовому засіданні не перешкоджає судовому розгляду справи.
7. Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині п’ятій цієї статті, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.
8. Строк розгляду справи Пленумом Верховним Судом України у зв’язку з винятковими обставинами не може перевищувати двох місяців з дня відкриття провадження у справі."
 
Відхилено    
1951. 1. Справа розглядається Верховним Судом України на його засіданні.
 
   1. Справа розглядається Верховним Судом України на його засіданні.
 
1952. 2. Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від складу Верховного Суду України, визначеного законом.
 
   2. Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від складу Верховного Суду України, визначеного законом.
 
1953. 3. Відкриття судового засідання, оголошення складу суду, роз'яснення права відводу, роз’яснення особам, які беруть участь у справі, їх прав та обов’язків здійснюється за правилами глави 4 розділу ІІІ цього Кодексу.
 
   3. Відкриття судового засідання, оголошення складу суду, роз'яснення права відводу, роз’яснення особам, які беруть участь у справі, їх прав та обов’язків здійснюється відповідно до глави 4 розділу ІІІ цього Кодексу.
 
1954. 4. Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині третій цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі про зміст вимог, викладених у заяві про перегляд судових рішень, та результати проведених ним підготовчих дій.
 
   4. Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині третій цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі про зміст вимог, викладених у заяві про перегляд судових рішень, та результати проведених ним підготовчих дій.
 
1955. 5. Особа, яка подала заяву про перегляд судових рішень, та особи, що приєдналися до неї, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. Якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач. Для з'ясування сутності норми матеріального права, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
 
   5. Особа, яка подала заяву про перегляд судових рішень, та особи, що приєдналися до неї, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. Якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач. Для з'ясування сутності норми матеріального права, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
 
1956. 6. Неприбуття сторін або інших осіб, які беруть участь у справі і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, для участі у судовому засіданні не перешкоджає судовому розгляду справи.
 
   6. Неприбуття сторін або інших осіб, які беруть участь у справі і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, для участі у судовому засіданні не перешкоджає судовому розгляду справи.
 
1957. 7. Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині п’ятій цієї статті, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.
 
   7. Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині п’ятій цієї статті, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.
 
1958. 8. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня відкриття провадження у справі.
 
-1457- Забарський В.В.
В частині восьмій статті 360-2 слова "одного місяця" замінити словами "шести місяців".
 
Відхилено   8. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня відкриття провадження у справі.
 
1959. Стаття 360-3. Повноваження Верховного Суду України
 
-1458- Стретович В.М.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 359 і 360 статтю 360-3 вважати статтею 360-1
 
Відхилено   Стаття 360-3. Повноваження Верховного Суду України
 
    -1459- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 359 і 360 статтю 360-3 вважати статтею 360-1
 
Відхилено    
1960. 1. За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов:
 
   1. За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов:
 
1961. 1) про повне або часткове задоволення заяви;
 
   1) про повне або часткове задоволення заяви;
 
1962. 2) про відмову в задоволенні заяви.
 
   2) про відмову в задоволенні заяви.
 
1963. 2. Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
 
   2. Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
 
1964. 3. Постанова Верховного Суду України є остаточною і може бути оскаржена тільки на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу.
 
-1460- Шкіль А.В.
Статтю 360-3 викласти у такій редакції:
"Стаття 360-3. Повноваження Верховного Суду України
1. За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких ухвал:
1) про повне або часткове задоволення заяви;
2) про відмову в задоволенні заяви.
2. Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
3. Ухвала Верховного Суду України є остаточною і може бути оскаржена тільки на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу".
 
Відхилено   3. Постанова Верховного Суду України є остаточною і може бути оскаржена тільки на підставі, встановленій пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу.
 
1965. Стаття 360-4. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
-1461- Стретович В.М.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 359 і 360 статтю 360-4 вважати статтею 360-2, виклавши її в такій редакції:
Стаття 360-2. Постанова Пленуму Верховного Суду України про задоволення заяви
1. Пленум Верховного Суду України задовольняє заяву у випадку наявності однієї з підстав, передбачених статтею 355 цього Кодексу.
2. Якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції. Пленум Верховного Суду України може також скасувати судове рішення суду касаційної інстанції і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанції.
3. Якщо суд установить, що судове рішення було прийнято з порушенням міжнародних зобов’язань України, які встановлені міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду апеляційної або касаційної інстанції, залежно від того, суд якої інстанції першим допустив порушення міжнародних зобов'язань.
4. Постанова Пленуму Верховного Суду України про задоволення заяви повинна бути вмотивованою.
 
Відхилено   Стаття 360-4. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
    -1462- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 359 і 360 статтю 360-4 вважати статтею 360-2, виклавши її в такій редакції:
Стаття 360-2. Постанова Пленуму Верховного Суду України про задоволення заяви
1. Пленум Верховного Суду України задовольняє заяву у випадку наявності однієї з підстав, передбачених статтею 355 цього Кодексу.
2. Якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції. Пленум Верховного Суду України може також скасувати судове рішення суду касаційної інстанції і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанції.
3. Якщо суд установить, що судове рішення було прийнято з порушенням міжнародних зобов’язань України, які встановлені міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду апеляційної або касаційної інстанції, залежно від того, суд якої інстанції першим допустив порушення міжнародних зобов'язань.
4. Постанова Пленуму Верховного Суду України про задоволення заяви повинна бути вмотивованою.
 
Відхилено    
1966. 1. Суд задовольняє заяву у випадку наявності однієї з підстав, передбачених статтею 355 цього Кодексу.
 
   1. Суд задовольняє заяву у разі наявності однієї з підстав, передбачених статтею 355 цього Кодексу.
 
1967. 2. Якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції.
 
-1463- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У статті 360-4 після слів "новий розгляд до суду" доповнити словом "першої"
 
Відхилено   2. Якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції.
 
1968. 3. Якщо суд установить, що судове рішення було прийнято з порушенням міжнародних зобов’язань України, які встановлені міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду апеляційної або касаційної інстанції, залежно від того, суд якої інстанції першим допустив порушення міжнародних зобов'язань.
 
-1464- Пилипенко В.П.
Частину третю статті 360-4 викласти у такій редакції:
"3. Якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, суд скасовує оскаржуване рішення повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду, який виніс оскаржуване рішення".
 
Враховано   3. Якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, суд скасовує оскаржуване рішення повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду, який виніс оскаржуване рішення.
 
1969. 4. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви повинна бути вмотивованою.
 
-1465- Шкіль А.В.
Статтю 360-4 викласти у такій редакції:
"Стаття 360-4. Ухвала Верховного Суду України про задоволення заяви
1. Якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції або самостійно приймає рішення відповідно до закону або змінює його.
2. Якщо суд установить, що судове рішення було прийнято з порушенням міжнародних зобов’язань України, які встановлені міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду апеляційної або касаційної інстанції, залежно від того, суд якої інстанції першим допустив порушення міжнародних зобов'язань.".
 
Відхилено   4. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви має бути вмотивованою.
 
1970. Стаття 360-5. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
 
-1466- Шкіль А.В.
Статтю 360-5 виключити.
 
Відхилено   Стаття 360-5. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
 
1971. 1. Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.
 
   1. Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.
 
1972. 2. Постанова про відмову в задоволенні заяви повинна бути вмотивованою.
 
-1467- Стретович В.М.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 359 і 360 статтю 360-5 вважати статтею 360-3, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 360-3. Постанова Пленуму Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
1. Пленум Верховного Суду України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.
2. Постанова про відмову в задоволенні заяви повинна бути вмотивованою."
 
Відхилено   2. Постанова про відмову в задоволенні заяви має бути вмотивованою.
 
    -1468- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 359 і 360 статтю 360-5 вважати статтею 360-3, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 360-3. Постанова Пленуму Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
1. Пленум Верховного Суду України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.
2. Постанова про відмову в задоволенні заяви повинна бути вмотивованою."
 
Відхилено    
1973. Стаття 360-6. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
 
-1469- Стретович В.М.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 359 і 360 статтю 360-6 вважати статтею 360-4, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 360-4. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
1. Постанова Пленуму Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у справі, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи."
 
Відхилено   Стаття 360-6. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
 
    -1470- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 359 і 360 статтю 360-6 вважати статтею 360-4, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 360-4. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
1. Постанова Пленуму Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у справі, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи."
 
Відхилено    
1974. 1. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у справі, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
   1. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у справі, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
1975. Стаття 360-7. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України-
 
-1471- Стретович В.М.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 359 і 360 статтю 360-7 вважати статтею 360-5, виклавши її в такій редакції:
Стаття 360-5. Обов'язковість судових рішень Пленуму Верховного Суду України
1. Рішення Пленуму Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішенням Пленуму Верховного Суду України.
2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
Відхилено   Стаття 360-7. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
 
    -1472- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 359 і 360 статтю 360-7 вважати статтею 360-5, виклавши її в такій редакції:
Стаття 360-5. Обов'язковість судових рішень Пленуму Верховного Суду України
1. Рішення Пленуму Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішенням Пленуму Верховного Суду України.
2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
Відхилено    
    -1473- Забарський В.В.
Статтю 360-7 виключити.
 
Відхилено    
1976. 1. Рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішенням Верховного Суду України.
 
   1. Рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішенням Верховного Суду України.
 
1977. 2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом";
 
-1474- Келестин В.В.
Доповнити підпункт 2.4 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 55 такого змісту:
55) частину першу статті 360 викласти у такій редакції:
"1. Ухвалені Верховним Судом України рішення або постановлені
ним ухвали набирають законної сили з моменту їх проголошення та внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень і оскарженню не підлягають. Виконавчий документ виготовляється на бланку суворої звітності із зазначенням номеру судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень.".
 
Відхилено   2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом";
 
    -1475- Стецьків Т.С.
Пункт 54 підпункту 2.4 пункту 2 Розділу ХІІ законопроекту викласти у такій редакції:
„54) главу 3 розділу V викласти у такій редакції:
"Глава 3. ПРОВАДЖЕННЯ ЗА ВИНЯТКОВИМИ ОБСТАВИНАМИ
Стаття 353. Суд, який переглядає судові рішення за винятковими обставинами
1. Судом, який переглядає судові рішення за винятковими обставинами, є Верховний Суд України.
Стаття 354. Право на оскарження судових рішень за винятковими обставинами
1. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити до Верховного Суду України за винятковими обставинами судові рішення в цивільних справах після їх перегляду в касаційному порядку, а також судові рішення суду касаційної інстанції.
2. За винятковими обставинами можуть бути оскаржені також судові рішення Верховного Суду України в цивільних справах, якщо вони оскаржені з підстави, встановленої пунктом 2 статті 255 цього Кодексу.
3. Не можуть бути окремо оскаржені за винятковими обставинами ухвали суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до скарги на судове рішення, ухвалене за наслідками касаційного провадження.
Стаття 355. Підстави для провадження за винятковими обставинами
1. Судові рішення в цивільних справах можуть бути переглянуті Верховним Судом України за винятковими обставинами, якщо вони оскаржені з мотивів:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
Стаття 356. Строк оскарження за винятковими обставинами
1. Скарга подається протягом одного місяця з дня відкриття обставин, які можуть бути підставою для провадження за винятковими обставинами.
2. Скарга, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою цієї статті, залишається без розгляду, якщо Верховний Суд України за заявою особи, яка подала скаргу, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Стаття 357. Порядок подання скарги до Верховного Суду України
1. Скарга подається безпосередньо до Верховного Суду України з копіями скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До скарги повинні бути додані копії судових рішень, які оскаржуються.
2. Одночасно зі скаргою подається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд скарги з підстави, встановленої пунктом 2 статті 355 цього Кодексу, судовий збір не сплачується.
3. До форми і змісту скарги, яка подається до Верховного Суду України, застосовуються правила, встановлені цим Кодексом для касаційної скарги.
Стаття 358. Допуск скарги до провадження за винятковими обставинами
1. Допуск скарги до провадження за винятковими обставинами здійснюється колегією з семи суддів протягом п'ятнадцяти днів після надходження скарги без виклику осіб, які беруть участь у справі. Одночасно може бути вирішене питання про поновлення строку на оскарження за винятковими обставинами.
2. Скарга вважається допущеною до провадження за винятковими обставинами і справа витребовується, якщо хоча б три судді дійшли висновку про необхідність цього.
3. Про допуск скарги і витребування справи або відмову в цьому суд постановляє ухвалу, яку не може бути оскаржено. Ухвала про допуск скарги і витребування справи надсилається до відповідного суду.
4. Копія ухвали про допуск скарги і витребування справи надсилається разом з копією скарги особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала скаргу.
5. Якщо скарга допущена до провадження за винятковими обставинами, суд своєю ухвалою може зупинити виконання відповідних рішень.
6. До скарги, поданої з підстави, встановленої пунктом 2 статті 355 цього Кодексу, положення частин першої - четвертої цієї статті не застосовуються.
Стаття 359. Порядок провадження за винятковими обставинами
1. Справа в порядку провадження за винятковими обставинами розглядається колегією суддів Верховного Суду України за участі не менше двох третин його складу.
2. Провадження за винятковими обставинами здійснюється за правилами, встановленими цим Кодексом для апеляційного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених цією главою.
Стаття 360. Повноваження Верховного Суду України за наслідками провадження за винятковими обставинами
1. За наслідками провадження за винятковими обставинами більшістю голосів колегії суддів приймається одна з таких постанов Верховного Суду України:
1) про повне або часткове задоволення скарги;
2) про відмову в задоволенні скарги.
2. Судді Верховного Суду України, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
3. Постанова Верховного Суду України є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадку, встановленого пунктом 2 статті 355 цього Кодексу.
Стаття 360-1. Постанова Верховного Суду України про задоволення скарги
1. Верховний Суд України задовольняє скаргу в разі виявлення неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права.
2. Якщо Верховний Суд України встановить, що оскаржене судове рішення є незаконним, він скасовує його повністю або частково і приймає нову постанову або змінює судове рішення. Верховний Суд України може також скасувати судові рішення судів апеляційної або касаційної інстанції і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанції.
3. Верховний Суд України задовольняє скаргу в разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом. При цьому Верховний Суд України скасовує оскаржені судові рішення і приймає нову постанову або змінює оскаржене рішення.
4. Постанова Верховного Суду України про задоволення скарги повинна бути вмотивованою.
Стаття 360-2. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні скарги
1. Верховний Суд України відмовляє в задоволенні скарги, якщо обставини, які стали підставою для провадження за винятковими обставинами, не підтвердилися.
2. Якщо в разі виявлення неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права, Верховний Суд України встановить, що оскаржене судове рішення є законним, він відмовляє в задоволенні скарги і констатує порушення, яке допущено в іншому судовому рішенні суду касаційної інстанції, яке не було оскаржене.
3. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні скарги повинна бути вмотивованою.
Стаття 360-3. Повідомлення про прийняття постанови та її виготовлення
1. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у справі, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
Стаття 360-4. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
1. Постанова Верховного Суду України, прийнята за наслідками провадження за винятковими обставинами, є обов'язковою для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з постановою Верховного Суду України.
2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.".
 
Відхилено    
1978. 55) у частині першій статті 362 слова "трьох місяців" замінити словами "одного місяця".
 
-1476- Каплієнко В.В.
Ч.1 ст. 362 залишити чинною у діючій редакції.
 
Відхилено   55) у частині першій статті 362 слова "трьох місяців" замінити словами "одного місяця".
 
1979. 2.5. У Кримінально-процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1961 р., № 2, ст.15):
 
   2.5. У Кримінально-процесуальному кодексі України:
 
1980. 1) доповнити Кодекс статтею 16-2 такого змісту:
 
   1) доповнити статтею 16-2 такого змісту:
 
1981. "Стаття 16-2. Автоматизована система документообігу суду
 
   "Стаття 16-2. Автоматизована система документообігу суду
 
1982. У суді функціонує автоматизована система документообігу суду, що забезпечує:
 
   У суді функціонує автоматизована система документообігу суду, що забезпечує:
 
1983. 1) об’єктивний та неупереджений розподіл справ між суддями з додержанням принципів черговості та однакової кількості справ для кожного судді;
 
   1) об’єктивний та неупереджений розподіл справ між суддями з додержанням принципів черговості та однакової кількості справ для кожного судді;
 
1984. 2) надання фізичним та юридичним особам інформації про стан розгляду справ, учасниками процесу яких вони є;
 
   2) надання фізичним та юридичним особам інформації про стан розгляду справ, учасниками процесу яких вони є;
 
1985. 3) централізоване зберігання текстів вироків, постанов, ухвал та інших процесуальних документів;
 
   3) централізоване зберігання текстів вироків, постанов, ухвал та інших процесуальних документів;
 
1986. 4) підготовку статистичних даних;
 
   4) підготовку статистичних даних;
 
1987. 5) реєстрацію вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її руху;
 
   5) реєстрацію вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її руху;
 
1988. 6) видачу вироків, ухвал, постанов суду та виконавчих листів на підставі наявних у системі даних;
 
      
1989. 7) передачу справ до електронного архіву.
 
   7) передачу справ до електронного архіву.
 
1990. Кримінальні справи, скарги, подання та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов’язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду, яка здійснюється працівниками апарату відповідного суду в день їх надходження. До автоматизованої системи документообігу суду в обов’язковому порядку вносяться: дата надходження кримінальної справи, скарги, подання або іншого процесуального документа, прізвище особи, стосовно якої подані документи, та їх суть, прізвище (найменування) особи (органу), від якого надійшли документи, прізвище працівника апарату суду, який здійснив реєстрацію, інформація про рух судових документів, дані про суддю, який розглядав справу, та інші дані, передбачені Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, що затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.
 
   Кримінальні справи, скарги, подання та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов’язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду, яка здійснюється працівниками апарату відповідного суду в день їх надходження. До автоматизованої системи документообігу суду в обов’язковому порядку вносяться: дата надходження кримінальної справи, скарги, подання або іншого процесуального документа, прізвище особи, стосовно якої подані документи, та їх суть, прізвище (найменування) особи (органу), від якого надійшли документи, прізвище працівника апарату суду, який здійснив реєстрацію, інформація про рух судових документів, дані про суддю, який розглядав справу, та інші дані, передбачені Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, що затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.
 
1991. Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідної кримінальної справи, скарги, подання чи іншого процесуального документа за принципом вірогідності, який ураховує кількість справ, що знаходиться на розгляді у суддів, заборону брати участь у перевірці вироків, ухвал та постанов для судді, який брав участь в ухваленні вироку, ухвали та постанови, про перевірку яких порушується питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні та закінчення терміну їх повноважень. Справи розподіляються з урахуванням спеціалізації суддів. Після визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, внесення змін до реєстраційних даних щодо цієї справи, а також видалення цих даних з автоматизованої системи документообігу суду не допускається, крім випадків, установлених законом.
 
   Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідної кримінальної справи, скарги, подання чи іншого процесуального документа за принципом вірогідності, який ураховує кількість справ, що знаходиться на розгляді у суддів, заборону брати участь у перевірці вироків, ухвал та постанов для судді, який брав участь в ухваленні вироку, ухвали та постанови, про перевірку яких порушується питання, перебування суддів у відпустці, на лікарняному, у відрядженні та закінчення терміну їх повноважень. Справи розподіляються з урахуванням спеціалізації суддів. Після визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, внесення змін до реєстраційних даних щодо цієї справи, а також видалення цих даних з автоматизованої системи документообігу суду не допускається, крім випадків, установлених законом.
 
1992. Доступ до автоматизованої системи документообігу суду надається суддям та працівникам апарату відповідного суду згідно з їх функціональними обов’язками.
 
   Доступ до автоматизованої системи документообігу суду надається суддям та працівникам апарату відповідного суду згідно з їх функціональними обов’язками.
 
1993. Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду має наслідком відповідальність, установлену законом.
 
   Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду має наслідком відповідальність, установлену законом.
 
1994. Порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду, в тому числі видачі вироків, ухвал, постанов суду та виконавчих листів, передачі справ до електронного архіву, зберігання текстів вироків, ухвал, постанов суду та інших процесуальних документів, надання інформації фізичним та юридичним особам, підготовки статистичних даних, визначається Положенням про автоматизовану систему документообігу суду";
 
   Порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду, в тому числі видачі вироків, ухвал, постанов суду та виконавчих листів, передачі справ до електронного архіву, зберігання текстів вироків, ухвал, постанов суду та інших процесуальних документів, надання інформації фізичним та юридичним особам, підготовки статистичних даних, визначається Положенням про автоматизовану систему документообігу суду";
 
1995. 2) у статті 17:
 
   2) у статті 17:
 
1996. у другому реченні частини четвертої слова "у виключному порядку" замінити словами "за нововиявленими обставинами";
 
   у другому реченні частини четвертої слова "у виключному порядку" замінити словами "за нововиявленими обставинами";
 
1997. доповнити статтю частинами такого змісту:
 
   доповнити частинами п’ятою та шостою такого змісту:
 
1998. "Суддя чи склад колегії суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу.
 
   "Суддя чи склад колегії суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу.
 
1999. Розгляд справ у Верховному Суді України здійснюється колегіально за участю всіх суддів Верховного Суду України";
 
-1477- Стретович В.М.
Запропоновану частину шосту статті 17 такого змісту:
"Розгляд справ у Верховному Суді України здійснюється колегіально за участю всіх суддів Верховного Суду України", – виключити.
 
Відхилено   Розгляд справ у Верховному Суді України здійснюється колегіально за участю всіх суддів Верховного Суду України";
 
    -1478- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновану частину шосту статті 17 такого змісту:
"Розгляд справ у Верховному Суді України здійснюється колегіально за участю всіх суддів Верховного Суду України", – виключити.
 
Відхилено    
2000. 3) статтю 24 виключити;
 
   3) статтю 24 виключити;
 
2001. 4) у статті 32:
 
   4) у статті 32:
 
2002. пункт 1 викласти в такій редакції:
 
   пункти 1 і 2 викласти в такій редакції:
 
2003. "1) "Суд" - Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим, апеляційні суди областей, міст Києва і Севастополя, районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди, суддя, який одноособово розглядає справу";
 
-1479- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 4 доповнити абзацом такого змісту:
"пункт 2 викласти в такій редакції:
"2)"Суд першої інстанції" — районний, районний у місті, міський та міськрайонний суд, що має право винести вирок у справі;"";
 
Враховано   "1) "Суд" - Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим, апеляційні суди областей, міст Києва і Севастополя, районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди, суддя, який одноособово розглядає справу";
2)"Суд першої інстанції" — районний, районний у місті, міський та міськрайонний суд, що має право винести вирок у справі";
 
    -1480- Стретович В.М.
У пунктах 1 і 5 статті 32 слова "Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ," у відповідних відмінках виключити
 
Відхилено    
    -1481- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У пунктах 1 і 5 статті 32 слова "Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ," у відповідних відмінках виключити
 
Відхилено    
    -1482- Тищенко О.І.
Доповнити пункт 1 ст. 32 після слів "міськрайонні суди" словами наступного змісту: "або військові суди";
 
Відхилено    
    -1483- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У підпункті 4 пункту 2.5 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (зміни до статті 32 КПК) в абзаці 1 слова "Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ"
 
Відхилено    
2004. у пункті 4 слова "і поданнями" виключити;
 
   у пункті 4 слова "і поданнями" виключити;
 
2005. пункт 5 викласти в такій редакції:
 
   пункт 5 викласти в такій редакції:
 
2006. "5) "Суддя" - голова, заступник голови і суддя відповідно Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційних судів областей, міст Києва і Севастополя, районного, районного у місті, міського та міськрайонного судів, народний засідатель";
 
-1484- Тищенко О.І.
Доповнити пункт 5 ст. 32 після слів "міськрайонного судів", словами наступного змісту: "військового судів";
 
Відхилено   "5) "Суддя" - голова, заступник голови і суддя відповідно Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційних судів областей, міст Києва і Севастополя, районного, районного у місті, міського та міськрайонного судів, народний засідатель";
 
    -1485- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У абзаці 3 слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ" виключити;
 
Відхилено    
2007. у пункті 15 слово "подання" замінити словом "скарга";
 
   у пункті 15 слово "подання" замінити словом "скарга";
 
2008. пункт 19 викласти в такій редакції:
 
   пункт 19 викласти в такій редакції:
 
2009. "19) "Касаційна скарга" - скарга прокурора, скарга учасника процесу про скасування або зміну судового рішення в касаційному порядку";
 
-1486- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 4-1 такого змісту:
"4-1) статтю 33 викласти в такій редакції:
"Стаття 33. Суд першої інстанції
Усі кримінальні справи розглядаються районними, районними у містах, міськими та міськрайонними судами.";
 
Враховано   "19) "Касаційна скарга" - скарга прокурора, скарга учасника процесу про скасування або зміну судового рішення в касаційному порядку";
6) статтю 33 викласти в такій редакції:
"Стаття 33. Суд першої інстанції
Усі кримінальні справи розглядаються районними, районними у містах, міськими та міськрайонними судами.";
7) статті 34 та 36 виключити.
 
    -1487- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 4-2 такого змісту:
"4-2) статтю 34 виключити.";
 
Враховано    
2010. 5) статтю 36 виключити;
 
-1488- Тищенко О.І.
Викласти ст. 36 у такій редакції
"Військовим судам гарнізонів як суду першої інстанції підсудні справи про злочини осіб, які мають військове звання до підполковника, капітана другого рангу включно, крім тих справ, які підсудні військовим судам вищого рівня.
Військовим судам регіонів, Військово-Морських Сил як судам першої інстанції підсудні:
справи про злочини осіб, які мають військове звання полковника, капітана 1 рангу і вище;
справи про злочини осіб, які займають посаду від командира полку, командира корабля 1 рангу і вище, а також осіб, рівних їм за службовим становищем;
справи про всі злочини, за які в умовах мирного часу законом передбачена можливість призначення покарання у вигляді довічного позбавлення волі".
 
Відхилено      
2011. 6) частину третю та четверту статті 38 викласти в такій редакції:
 
-1489- Стецьків Т.С.
Пункт 6 підпункту 2.5 пункту 2 Розділу ХІІ законопроекту викласти у такій редакції:
„6) частину третю та четверту статті 38 викласти в такій редакції:
"Питання про передачу справи з одного районного, районного у місті, міського, міськрайонного суду до іншого в межах Автономної Республіки Крим, однієї області, міст Києва і Севастополя, вирішується ухвалою судді відповідного апеляційного суду.
Питання про передачу справи до суду іншої області вирішується ухвалою судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ".
 
Відхилено   8) частини третю та четверту статті 38 викласти в такій редакції:
 
2012. "Питання про передачу справи з одного районного, районного у місті, міського, міськрайонного суду до іншого в межах Автономної Республіки Крим, однієї області, міст Києва і Севастополя, вирішується головою Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, головами відповідних апеляційних судів областей, міст Києва і Севастополя.
 
-1490- Тищенко О.І.
Частину 3 та 4 ст. 38 викласти у такій редакції:
"Питання про передачу справи з одного районного, районного у місті, міського, міськрайонного суду до іншого чи з одного військового суду гарнізону до іншого в межах Автономної Республіки Крим, однієї області, міст Києва і Севастополя одного військового регіону чи Військово-Морських Сил вирішується головою відповідно Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційних судів областей, міст Києва і Севастополя, головою військового суду регіону, Військово-Морських Сил".
Питання про передачу справи до суду іншої області або військового суду, міжобласного суду або військового суду іншого регіону вирішується Головою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ чи його заступником.
 
Відхилено   "Питання про передачу справи з одного районного, районного у місті, міського, міськрайонного суду до іншого в межах Автономної Республіки Крим, однієї області, міст Києва і Севастополя, вирішується головою Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, головами відповідних апеляційних судів областей, міст Києва і Севастополя.
 
2013. Питання про передачу справи до суду іншої області вирішується Головою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ чи його заступником";
 
-1491- Стретович В.М.
У частині четвертій статті 38 слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України"
 
Відхилено   Питання про передачу справи до суду іншої області вирішується Головою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ чи його заступником";
 
    -1492- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У частині четвертій статті 38 слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України"
 
Відхилено    
    -1493- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У підпункті 6 пункту 2.5 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (зміни до статті 38 КПК) в абзаці 2 слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити на слова "Верховного Суду України".
 
Відхилено    
2014. 7) частину другу та третю статті 40 виключити;
 
-1494- Тищенко О.І.
Додати до ст. 40 частини другу та третю такого змісту:
"Якщо одна особа або група осіб обвинувачуються у вчиненні декількох злочинів і справа хоча б про одну з них або про один із злочинів підсудна військовому суду, то справу розглядає військовий суд.
При обвинуваченні групи осіб у вчиненні одного або кількох злочинів, що не є військовими злочинами, якщо щодо хоча б одного з обвинувачених справа підсудна загальному суду, справа щодо всіх обвинувачених розглядається загальним судом.
 
Відхилено   9) частини другу та третю статті 40 виключити;
 
2015. 8) у частині третій статті 41 слова "або військовому суду" виключити;
 
-1495- Тищенко О.І.
Доповнити частину 3 ст. 41 після слів "вищестоящому суду" словами наступного змісту: "або військовому суду";
 
Відхилено   10) у частині третій статті 41 слова "або військовому суду" виключити;
 
2016. 9) доповнити частину першу статті 54 пунктом 5 такого змісту:
 
   11) частину першу статті 54 доповнити пунктом 5 такого змісту:
 
2017. "5) у випадку порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
   "5) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
2018. 10) частину четверту статті 55 викласти в такій редакції:
 
   12) частину четверту статті 55 викласти в такій редакції:
 
2019. "Суддя, який брав участь у розгляді справи, не може брати участі в перегляді цієї справи за нововиявленими обставинами та перегляді справи Верховним Судом України";
 
   "Суддя, який брав участь у розгляді справи, не може брати участі в перегляді цієї справи за нововиявленими обставинами та перегляді справи Верховним Судом України";
 
2020. 11) текст статті 57 викласти в такій редакції:
 
   13) текст статті 57 викласти в такій редакції:
 
2021. "У разі заявлення відводу судді або народному засідателю суд повинен вислухати особу, якій заявлено відвід, якщо вона бажає дати пояснення, а також думку учасників судового розгляду.
 
   "У разі заявлення відводу судді або народному засідателю суд повинен вислухати особу, якій заявлено відвід, якщо вона бажає дати пояснення, а також думку учасників судового розгляду.
 
2022. Заява про відвід вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу. Заява про відвід кільком суддям або всьому складу суду вирішується простою більшістю голосів.
 
   Заява про відвід вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу. Заява про відвід кільком суддям або всьому складу суду вирішується простою більшістю голосів.
 
2023. У разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу.
 
   У разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу.
 
2024. У разі задоволення заяви про відвід комусь із суддів або всьому складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів, справа розглядається в тому самому суді тим самим кількісним складом колегії суддів без участі відведеного судді або іншим складом суддів, який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу.
 
   У разі задоволення заяви про відвід комусь із суддів або всьому складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів, справа розглядається в тому самому суді тим самим кількісним складом колегії суддів без участі відведеного судді або іншим складом суддів, який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу.
 
2025. Якщо після задоволення відводів (самовідводів) або за наявності підстав, зазначених у статті 55 цього Кодексу, неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи, суд вирішує питання про передачу справи до іншого суду в порядку, встановленому цим Кодексом.
 
   Якщо після задоволення відводів (самовідводів) або за наявності підстав, зазначених у статті 55 цього Кодексу, неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи, суд вирішує питання про передачу справи до іншого суду в порядку, встановленому цим Кодексом.
 
2026. У разі відводу народного засідателя останній заміняється іншим народним засідателем";
 
-1496- Тищенко О.І.
Викласти текст ст. 57 у такій редакції:
"У разі заявлення відводу судді або народному засідателю суд повинен вислухати особу, якій заявлено відвід, якщо вона бажає дати пояснення, а також думку учасників судового розгляду.
Заява про відвід вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу. Заява про відвід кільком суддям або всьому складу суду вирішується простою більшістю голосів.
Відвід, заявлений голові військового суду гарнізону, який одноособово розглядає справу, вирішується постановою голови чи заступника голови військового суду регіону, Військово-Морських Сил. В такому ж порядку вирішується питання про відвід, заявлений в судовому засіданні.
У разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 162 цього Кодексу.
У разі задоволення заяви про відвід комусь із суддів або всьому складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів, справа розглядається в тому самому суді тим самим кількісним складом колегії суддів без участі відведеного судді або іншим складом суддів, який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 162 цього Кодексу.
Якщо після задоволення відводів (самовідводів) або за наявності підстав, зазначених у статті 55 цього Кодексу, неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи, суд вирішує питання про передачу справи до іншого суду в порядку, встановленому цим Кодексом.
У разі відводу народного засідателя останній заміняється іншим народним засідателем":
 
Відхилено   У разі відводу народного засідателя останній заміняється іншим народним засідателем";
 
2027. 12) статтю 147 доповнити після частини третьої новою частиною такого змісту:
 
   14) статтю 147 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
 
2028. "Відсторонення судді від посади у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності здійснюється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на підставі мотивованої постанови Генерального прокурора України".
 
   "Відсторонення судді від посади у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності здійснюється Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на підставі мотивованої постанови Генерального прокурора України".
 
2029. У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною п’ятою.
 
   У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною п’ятою;
 
2030. 13) у пункті 3 частини другої статті 156 слова "Верховного Суду України" замінити словами "Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ";
 
-1497- Стретович В.М.
У пункті 3 частини другої статті 156 слова "Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України"
 
Відхилено   15) у пункті 3 частини другої статті 156 слова "Верховного Суду України" замінити словами "Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ";
 
    -1498- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У пункті 3 частини другої статті 156 слова "Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України"
 
Відхилено    
    -1499- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Підпункт 13 пункту 2.5 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (зміни до статті 156 КПК) виключити.
 
Відхилено    
2031. 14) частину п'яту статті 165-2 після слова "суддя" доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
   16) частину п'яту статті 165-2 після слова "суддя" доповнити словами "який визначається в порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
2032. 15) у статті 165-3:
 
   17) у статті 165-3:
 
2033. частину третю після слова "суддя" доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
   частину третю після слова "суддя" доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
2034. останнє речення частини четвертої викласти в такій редакції: "Постанови судді апеляційного і Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ оскарженню не підлягають, на них не може бути подано скаргу прокурора";
 
-1500- Стретович В.М.
В останньому реченні частини четвертої статті 165-3 слова "Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України"
 
Відхилено   останнє речення частини четвертої викласти в такій редакції: "Постанови судді апеляційного і Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ оскарженню не підлягають, на них не може бути подано скаргу прокурора";
 
    -1501- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
В останньому реченні частини четвертої статті 165-3 слова "Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України"
 
Відхилено    
    -1502- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У підпункті 15 пункту 2.5 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (зміни до статті 165-3 КПК) абзац 2 виключити.
 
Відхилено    
2035. 16) третє речення частини п’ятої статті 177 після слова "Суддя" доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
   18) третє речення частини п’ятої статті 177 після слова "Суддя" доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
2036. 17) в останньому реченні частини четвертої статті 187 слова "на неї не може бути внесено подання прокурором" виключити;
 
   19) в останньому реченні частини четвертої статті 187 слова "на неї не може бути внесено подання прокурором" виключити;
 
2037. 18) частину третю статті 232 викласти в такій редакції:
 
   20) частину третю статті 232 виключити;
 
2038. "У виняткових випадках в разі особливої складності або важливості справи, що підсудна районному, районному у місті, міському, міськрайонному суду, прокурор Автономної Республіки Крим, області, міст Києва чи Севастополя, військовий прокурор (на правах прокурора області) та їх заступники можуть направити її на розгляд відповідного Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційних судів областей, міст Києва і Севастополя";
 
-1503- Тищенко О.І.
Частину 3 ст. 232 викласти у такій редакції:
"У виняткових випадках в разі особливої складності або важливості справи, що підсудна районному, районному у місті, міському, міськрайонному суду, військовому суду гарнізону прокурор Автономної Республіки Крим, області, міст Києва чи Севастополя, військовий прокурор (на правах прокурора області) та їх заступники можуть направити її на розгляд відповідного Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційного суду області, міст Києва і Севастополя, військового суду регіону, Військово-Морських Сил";
 
Відхилено   21) частину першу статті 236-2, частину першу статті 236-6, частину першу статті 236-8 після слів "суддею" доповнити словами "який визначається в порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
    -1504- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 18 викласти в такій редакції:
"18) частину третю статті 232 виключити. У зв’язку з чим, частину четверту вважати частиною третьою цієї статті.;";
 
Враховано    
    -1505- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 18-1 такого змісту:
"18-1) частину першу статті 236-2 після слів "розглядається суддею" доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу;"";
 
Враховано    
2039. 19) частину першу статті 236-6 доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
-1506- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 19 викласти в такій редакції:
"19) частину першу статті 236-6 після слів "розглядається суддею" доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";";
 
Враховано      
2040. 20) частину першу статті 236-8 доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
-1507- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 20 викласти в такій редакції:
"20) частину першу статті 236-8 після слів "розглядається суддею" доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу"; ";
 
Враховано      
2041. 21) перше речення частини першої статті 240 після слова "суддею" доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
   22) перше речення частини першої статті 240 після слова "суддею" доповнити словами "який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
2042. 22)у частині третій статті 245 слова "на неї не може бути внесено подання прокурором" виключити;
 
   23)у частині третій статті 245 слова "на неї не може бути внесено подання прокурором" виключити;
 
2043. 23) у частині п’ятій статті 246 слова "касаційні подання чи скарги" замінити словами "касаційну скаргу";
 
-1508- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 23 викласти в такі редакції:
"23) у частині п’ятій статті 246 словосполучення "а якщо справа розглядається по першій інстанції апеляційним судом – касаційні подання чи скарги до касаційного суду" виключити;" ";
 
Враховано   24) у частині п’ятій статті 246 слова "а якщо справа розглядається по першій інстанції апеляційним судом – касаційні подання чи скарги до касаційного суду" виключити;
 
2044. 24) у частині третій статті 248 слова "касаційні подання чи скарги" замінити словами "касаційну скаргу";
 
-1509- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 24 викласти в такі редакції:
"24) у частині третій статті 248 словосполучення "а якщо справа розглядається по першій інстанції апеляційним судом – касаційні подання чи скарги до касаційного суду;" виключити";
 
Враховано   25) у частині третій статті 248 слова "а якщо справа розглядається по першій інстанції апеляційним судом – касаційні подання чи скарги до касаційного суду" виключити;
 
2045. 25) у частині четвертій статті 249 слова "на неї не може бути внесено подання прокурором" виключити;
 
   26) у частині четвертій статті 249 слова "на неї не може бути внесено подання прокурором" виключити;
 
2046. 26) у частині другій статті 249-1 слова "на неї не може бути внесено подання прокурором" виключити;
 
-1510- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 26 викласти в такій редакції:
"26) частину другу статті 249-1 викласти в такій редакції:
"На постанову про повернення справи прокурору може бути подана апеляційна скарга прокурором.";";
 
Враховано   27) частину другу статті 249-1 викласти в такій редакції:
"На постанову про повернення справи прокурору може бути подана апеляційна скарга прокурором";
28) перше речення частини першої статті 258 доповнити словами "який може бути змінений лише у випадках, передбачених законом, та з дотриманням порядку, встановленого частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
    -1511- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 26-1 такого змісту:
"26-1) перше речення частини першої статті 258 після слів "складі суддів" доповнити словами "який може бути змінений лише у випадках, передбачених законом, та з дотриманням порядку, встановленого частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу."; ";
 
Враховано    
2047. 27) частину другу статті 271 викласти в такій редакції:
 
   29) частину другу статті 271 викласти в такій редакції:
 
2048. "Учасники судового розгляду, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов’язані беззаперечно виконувати розпорядження головуючого, додержуватися в судовому засіданні встановленого порядку та утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про явну зневагу до суду або встановлених в суді правил. За неповагу до суду винні особи притягаються до відповідальності, встановленої законом. Питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення";
 
-1512- Стретович В.М.
У запропонованій редакції третього речення частини другої статті 271 слово "негайно" виключити
 
Відхилено   "Учасники судового розгляду, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов’язані беззаперечно виконувати розпорядження головуючого, додержуватися в судовому засіданні встановленого порядку та утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про явну зневагу до суду або встановлених в суді правил. За неповагу до суду винні особи притягаються до відповідальності, встановленої законом. Питання про притягнення особи до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення порушення, у зв’язку з чим в судовому засіданні із розгляду кримінальної справи оголошується перерва";
 
    -1513- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У запропонованій редакції третього речення частини другої статті 271 слово "негайно" виключити
 
Відхилено    
2049. 28) у частині четвертій статті 276 слова "касаційні подання чи скаргу" замінити словами "касаційну скаргу";
 
-1514- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити редакцію частини другою ст..271 словами для чого в судовому засіданні із розгляду кримінальної справи оголошується перерва.
Підпункт 28 викласти в такій редакції:
"28) у частині четвертій статті 276 словосполучення "а якщо справа розглядається по першій інстанції апеляційним судом – касаційні подання чи скаргу до касаційного суду " виключити;" ";
 
Враховано   30) у частині четвертій статті 276 слова "а якщо справа розглядається по першій інстанції апеляційним судом – касаційні подання чи скаргу до касаційного суду" виключити;
31) у першому реченні частини другої статті 277 слова "будуть порушені правила про підсудність чи обов'язковість проведення досудового слідства" замінити словами "буде порушено правило обов'язковості проведення досудового слідства";
 
    -1515- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 28-1 такого змісту:
"28-1) у першому реченні частини другої статті 277 словосполучення "будуть порушені правила про підсудність чи обов'язковість проведення досудового слідства" замінити словосполученням "буде порушено правило обов'язковості проведення досудового слідства."; ";
 
Враховано    
2050. 29) у частині четвертій статті 281 слова "касаційні подання чи скаргу" замінити словами "касаційну скаргу";
 
-1516- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 29 викласти в такій редакції:
"29) у частині четвертій статті 281 словосполучення "а якщо справа розглядається по першій інстанції апеляційним судом – касаційні подання чи скаргу до касаційного суду " виключити;" ";
 
Враховано   32) у частині четвертій статті 281 словосполучення "а якщо справа розглядається по першій інстанції апеляційним судом – касаційні подання чи скаргу до касаційного суду" виключити;
 
2051. 30) у частині четвертій статті 282 слова "касаційні подання чи скаргу" замінити словами "касаційну скаргу";
 
-1517- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 30 викласти в такій редакції:
"30) у частині четвертій статті 282 словосполучення "а якщо справа розглядається по першій інстанції апеляційним судом – касаційні подання чи скаргу до касаційного суду" виключити;" ";
 
Враховано   33) у частині четвертій статті 282 слова "а якщо справа розглядається по першій інстанції апеляційним судом – касаційні подання чи скаргу до касаційного суду" виключити;
 
2052. 31) текст статті 356 викласти в такій редакції:
 
   34) текст статті 356 викласти в такій редакції:
 
2053. "Апеляції на судові рішення районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів розглядаються Апеляційним судом Автономної Республіки Крим, апеляційними судами областей, міст Києва і Севастополя.
 
-1518- Тищенко О.І.
Ст. 356 Кодексу викласти у такій редакції: "Апеляції на судові рішення районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів розглядаються Апеляційним судом Автономної Республіки Крим, апеляційними судами областей, міст Києва і Севастополя.
Військовими апеляційними судами регіонів і Військово-Морських Сил - на судові рішення військових судів гарнізонів.
Колегія суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 162 цього Кодексу";
 
Відхилено   "Апеляції на судові рішення районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів розглядаються Апеляційним судом Автономної Республіки Крим, апеляційними судами областей, міст Києва і Севастополя";
Колегія суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
2054. Колегія суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
-1519- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 31-1 такого змісту:
"31-1) частину першу статті 383 викласти в такій редакції:
"У касаційному порядку можуть бути перевірені вироки і постанови апеляційного суду, постановлені ним в апеляційному порядку.;" ";
 
Враховано   35) частину першу статті 383 викласти в такій редакції:
"У касаційному порядку можуть бути перевірені вироки і постанови апеляційного суду, постановлені ним в апеляційному порядку";
 
2055. 32) у статті 384:
 
   36) у статті 384:
 
2056. у назві статті слова "або внесення касаційного подання" виключити;
 
   у назві слова "або внесення касаційного подання" виключити;
 
2057. у частинах третій та четвертій слова "Касаційне подання" замінити словами "Касаційну скаргу";
 
   у частинах третій та четвертій слова "Касаційне подання" замінити словами "Касаційну скаргу";
 
2058. у частині п’ятій слова "касаційне подання" та "чи подання" виключити;
 
   у частині п’ятій слова "касаційне подання" та "чи подання" виключити;
 
2059. 33) текст статті 385 викласти в такій редакції:
 
-1520- Тищенко О.І.
Ст. 385 викласти у такій редакції:
"Касаційні скарги на судові рішення, постановлені Апеляційним судом Автономної Республіки Крим, апеляційними судами областей, міст Києва та Севастополя, вироки районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів розглядаються колегією суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.
Колегією суддів Військової судової колегії Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ - на судові рішення, постановлені військовими судами регіонів і Військово-Морських Сил, судові рішення військових судів гарнізонів.
Колегія суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 162 цього Кодексу".
 
Відхилено   37) текст статті 385 викласти в такій редакції:
 
2060. "Касаційні скарги на судові рішення, постановлені Апеляційним судом Автономної Республіки Крим, апеляційними судами областей, міст Києва та Севастополя, вироки районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів розглядаються колегією суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.
 
-1521- Стретович В.М.
В частині першій статті 385 слова "Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України"
 
Відхилено   "Касаційні скарги на судові рішення, постановлені Апеляційним судом Автономної Республіки Крим, апеляційними судами областей, міст Києва та Севастополя, вироки районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів розглядаються колегією суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.
 
    -1522- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
В частині першій статті 385 слова "Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України"
 
Відхилено    
    -1523- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У підпункті 33 пункту 2.5 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (зміни до статті 385 КПК) в абзаці 1 слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити на слова "Верховного Суду України".
 
Відхилено    
2061. Колегія суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
   Колегія суддів для розгляду конкретної справи визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу";
 
2062. 34) у статті 386:
 
   38) у статті 386:
 
2063. у назві статті слова "і внесення касаційного подання" виключити;
 
   у назві слова "і внесення касаційного подання" виключити;
 
2064. у частинах першій та другій слова "і подання" виключити;
 
   у частинах першій та другій слова "і подання" виключити;
 
2065. у частині четвертій слова "чи подання" виключити;
 
-1524- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпункт 34 абзацом такого змісту:
"у частині другій слово "шести" замінити на слово "трьох"; ";
 
Враховано   у частині другій слово "шести" замінити словом "трьох";
у частині четвертій слова "чи подання" виключити;
 
2066. 35) у статті 387:
 
   39) у статті 387:
 
2067. у назві статті слова "і внесення касаційного подання" виключити;
 
   у назві слова "і внесення касаційного подання" виключити;
 
2068. у частині першій слова "і подання", "подання" виключити;
 
   у частині першій слова "і подання", "подання" виключити;
 
2069. у частині другій слова "і подання повинні" замінити словом "повинен";
 
   у частині другій слова "і подання повинні" замінити словом "повинен";
 
2070. 36) у статті 388:
 
   40) у статті 388:
 
2071. у частині першій слова "і поданнями" виключити;
 
   у частині першій слова "і поданнями" виключити;
 
2072. частину другу викласти в такій редакції:
 
   частину другу викласти в такій редакції:
 
2073. "Касаційні скарги на судові рішення, зазначені в частині другій статті 383 цього Кодексу, передаються судді касаційного суду, який протягом п'ятнадцяти діб з часу їх надходження вирішує питання про витребування справи. Справа не витребовується, якщо скарга відповідно до вимог статті 350, частини другої статті 383, статті 384, частини другої статті 386, частини першої статті 398 цього Кодексу не можуть бути предметом розгляду суду касаційної інстанції. Суддя вправі відмовити у витребуванні справи і тоді, коли зі скарги та наданих до судових рішень і інших документів вбачається, що підстав для її задоволення немає. Про прийняте рішення суддя виносить вмотивовану постанову, копія якої надсилається прокуророві чи особі, яка подала скаргу. Постанова оскарженню не підлягає. Відмова у витребуванні справи не перешкоджає витребуванню справи при повторному надходженні скарги за умови усунення зазначених у постанові суду недоліків і якщо вона надійшла в межах строку, визначеного статтею 386 цього Кодексу, або не пізніше одного місяця з дня одержання копії постанови про відмову у витребуванні справи";
 
-1525- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Абзац другий підпункту 36 викласти в такій редакції:
"частину другу викласти в такій редакції:
"Касаційні скарги на судові рішення, зазначені в частині другій статті 383 цього Кодексу, передаються судді касаційного суду, що визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу, який протягом 15 діб з часу їх надходження вирішує питання про витребування справи. Справа не витребовується, якщо скарга відповідно до вимог статті 350, частини другої статті 383, статті 384, частини другої статті 386, частини першої статті 398 цього Кодексу не може бути предметом розгляду суду касаційної інстанції. Про прийняте рішення суддя виносить мотивовану постанову, копія якої надсилається прокуророві чи особі, яка подала скаргу. Постанова оскарженню не підлягає. Відмова у витребуванні справи не перешкоджає витребуванню справи при повторному надходженні скарги за умови усунення зазначених у постанові суду недоліків і якщо вона надійшла в межах строку, визначеного статтею 386 цього Кодексу, або не пізніше одного місяця з дня одержання копії постанови про відмову у витребуванні справи."; ";
 
Враховано   "Касаційні скарги на судові рішення, зазначені в частині другій статті 383 цього Кодексу, передаються судді касаційного суду, що визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу, який протягом 15 діб з часу їх надходження вирішує питання про витребовування справи. Справа не витребовується, якщо скарга відповідно до вимог статті 350, частини другої статті 383, статті 384, частини другої статті 386, частини першої статті 398 цього Кодексу не може бути предметом розгляду суду касаційної інстанції. Про прийняте рішення суддя виносить мотивовану постанову, копія якої надсилається прокуророві чи особі, яка подала скаргу. Постанова оскарженню не підлягає. Відмова у витребовуванні справи не перешкоджає витребовуванню справи при повторному надходженні скарги за умови усунення зазначених у постанові суду недоліків і якщо вона надійшла в межах строку, визначеного статтею 386 цього Кодексу, або не пізніше одного місяця з дня одержання копії постанови про відмову у витребовуванні справи";
 
2074. у частині третій слова "подання чи" виключити;
 
   у частині третій слова "подання чи" виключити;
 
2075. 37) у статті 389:
 
   41) у статті 389:
 
2076. у назві статті, частинах першій і другій слова "чи подання" виключити;
 
   у назві, частинах першій і другій слова "чи подання" виключити;
 
2077. у частині третій слова "поданням" виключити;
 
   у частині третій слова "поданням" виключити;
 
2078. у частині четвертій слова "подання чи", " подання" виключити;
 
-1526- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Абзац третій підпункту 37 викласти в такій редакції:
"частину четверту викласти в такій редакції:
"Касаційну скаргу на судові рішення, зазначені у частині другій статті 383 цього Кодексу, протягом тридцяти діб після надходження справи призначає до розгляду суддя касаційного суду, який виніс постанову про витребування справи. Про призначення справи до розгляду суддя повідомляє прокуророві, а також особам, зазначеним у статті 384 цього Кодексу, роз'яснює їм, що вони вправі подати заперечення на скаргу або ж подати власні скарги про перегляд справи у касаційному порядку."; ";
 
Враховано   частину четверту викласти в такій редакції:
"Касаційну скаргу на судові рішення, зазначені у частині другій статті 383 цього Кодексу, протягом тридцяти діб після надходження справи призначає до розгляду суддя касаційного суду, який виніс постанову про витребовування справи. Про призначення справи до розгляду суддя повідомляє прокуророві, а також особам, зазначеним у статті 384 цього Кодексу, роз'яснює їм, що вони вправі подати заперечення на скаргу або ж подати власні скарги про перегляд справи у касаційному порядку";
 
2079. 38) у статті 390:
 
   42) у статті 390:
 
2080. у назві статті слова "і подання" виключити;
 
   у назві слова "і подання" виключити;
 
2081. у частині першій:
 
   :
;  
2082. - слова "прокурор, який вніс подання", "подання" виключити;
 
   слова "прокурор, який вніс подання", "подання" виключити;
 
2083. - слова "щодо подання прокурора в межах його позицій" замінити словами "щодо скарги прокурора в межах його позицій";
 
   слова "щодо подання прокурора в межах його позицій" замінити словами "щодо скарги прокурора в межах його позицій";
 
2084. - слова "відкликати їх" замінити словами "відкликати її";
 
   слова "відкликати їх" замінити словами "відкликати її";
 
2085. 39) у частині першій статті 392 слова "Касаційне подання", "подання чи" виключити;
 
-1527- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 39 викласти в такій редакції:
"39) у частині першій статті 392 слова "Касаційне подання", "подання чи" виключити, слово "ухвали" замінити на слово "постанови"; ";
 
Враховано   43) у частині першій статті 392 слова "Касаційне подання", "подання чи" виключити, слово "ухвали" замінити словом "постанови";
 
2086. 40) у частині першій статті 393 слова "або поданні" виключити;
 
-1528- Стретович В.М.
Стаття 393. Прийняття касаційним судом нових матеріалів
На ствердження або спростування доводів, викладених у скарзі, особи, що їх подали, мають право подати до касаційного суду документи, яких не було в справі. Нові матеріали не можуть отримуватися шляхом проведення слідчих дій. Особа, яка подала нові матеріали, повинна вказати, яким шляхом вони були одержані та яке значення вони мають для вирішення справи.
 
Відхилено   44) у частині першій статті 393 слова "або поданні" виключити;
 
    -1529- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Стаття 393. Прийняття касаційним судом нових матеріалів
На ствердження або спростування доводів, викладених у скарзі, особи, що їх подали, мають право подати до касаційного суду документи, яких не було в справі. Нові матеріали не можуть отримуватися шляхом проведення слідчих дій. Особа, яка подала нові матеріали, повинна вказати, яким шляхом вони були одержані та яке значення вони мають для вирішення справи.
 
Відхилено    
2087. 41) у статті 394:
 
      
2088. у частині першій слова "і поданнями" виключити;
 
      
2089. у частині другій слова "і поданнями", "касаційного подання" виключити;
 
-1530- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 41 викласти в такій редакції:
"41) у статті 394:
у частині першій слова "і поданнями", "зазначені у частині першій статті 383 цього Кодексу" виключити;
частину другу виключити;
частину третю викласти в такій редакції:
"Справа розглядається касаційним судом у складі трьох суддів за участю прокурора з додержанням порядку, передбаченого частинами першою, другою і третьою статті 362 цього Кодексу. До складу суду, що розглядає судові рішення, зазначені у частині другій статті 383 цього Кодексу, входить суддя, який приймав рішення про витребування справи та призначення її до розгляду." ";
 
Враховано   45) у статті 394:
у частині першій слова "і поданнями", "зазначені у частині першій статті 383 цього Кодексу" виключити;
частину другу виключити;
частину третю викласти в такій редакції:
"Справа розглядається касаційним судом у складі трьох суддів за участю прокурора з додержанням порядку, передбаченого частинами першою, другою і третьою статті 362 цього Кодексу. До складу суду, що розглядає судові рішення, зазначені у частині другій статті 383 цього Кодексу, входить суддя, який приймав рішення про витребовування справи та призначення її до розгляду";
 
2090. 42) у частині другій статті 395 слова "чи подання", "або щодо яких не внесено подання" виключити;
 
   46) у частині другій статті 395 слова "чи подання" та "або щодо яких не внесено подання" виключити;
 
2091. 43) у статті 396:
 
   47) у статті 396:
 
2092. у пункті 1 частини першої слова "чи подання" виключити;
 
   у пункті 1 частини першої слова "чи подання" виключити;
 
2093. у частині другій слова "чи подання" виключити;
 
   у частині другій слова "чи подання" виключити;
 
2094. 44) у статті 397:
 
   48) у статті 397:
 
2095. у частині другій слова "вніс подання прокурор або подав скаргу" замінити словами "подав скаргу прокурор або";
 
   у частині другій слова "вніс подання прокурор або подав скаргу" замінити словами "подав скаргу прокурор або";
 
2096. у частині третій слова "поданням прокурора, скаргою" замінити словами "скаргою прокурора або";
 
-1531- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 44-1 наступного змісту:
"44-1) частину другу статті 398 виключити;"
 
Враховано   у частині третій слова "поданням прокурора, скаргою" замінити словами "скаргою прокурора або";
49) частину другу статті 398 виключити;
 
2097. 45) у частині другій статті 400 слова "за поданням прокурора або за скаргою" замінити словами "за скаргою прокурора або";
 
   50) у частині другій статті 400 слова "за поданням прокурора або за скаргою" замінити словами "за скаргою прокурора або";
 
2098. 46) у назві глави 32 слова "в порядку виключного провадження" замінити словами "за нововиявленими обставинами";
 
-1532- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Підпункти 46 - 54 пункту 2.5 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (зміни до КПК) виключити.
 
Відхилено   51) у назві глави 32 слова "в порядку виключного провадження" замінити словами "за нововиявленими обставинами";
 
2099. 47) статтю 400-4 виключити;
 
   52) статтю 400-4 виключити;
 
2100. 48) у статті 400-5:
 
   53) у статті 400-5:
 
2101. назву статті викласти в такій редакції:
 
   назву викласти в такій редакції:
 
2102. "Стаття 400-5. Підстави для перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами";
 
   "Стаття 400-5. Підстави для перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами";
 
2103. доповнити статтю частиною першою такого змісту:
 
   доповнити новою частиною першою такого змісту:
 
2104. "Судові рішення, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті за нововиявленими обставинами".
 
   "Судові рішення, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті за нововиявленими обставинами".
 
2105. У зв'язку з цим частини першу та другу вважати відповідно частинами другою та третьою;
 
   У зв'язку з цим частини першу та другу вважати відповідно частинами другою та третьою;
 
2106. 49) у статті 400-6:
 
   54) у статті 400-6:
 
2107. у назві статті слова "в порядку виключного провадження" замінити словами "за нововиявленими обставинами";
 
   у назві слова "в порядку виключного провадження" замінити словами "за нововиявленими обставинами";
 
2108. частину шосту виключити.
 
   частину шосту виключити;
 
2109. У зв'язку з цим частину шосту вважати частиною сьомою;
 
   У зв'язку з цим частину шосту вважати частиною сьомою;
 
2110. 50) статтю 400-7 викласти в такій редакції:
 
   55) статтю 400-7 викласти в такій редакції:
 
2111. "Стаття 400-7. Особи, які мають право порушити питання про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
 
   "Стаття 400-7. Особи, які мають право порушити питання про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
 
2112. Заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами мають право подавати Генеральний прокурор України та його заступники, прокурор Автономної Республіки Крим, прокурор області, прокурор міст Києва та Севастополя, військовий прокурор (на правах прокурора області)";
 
-1533- Стретович В.М.
Частину першу статті 400-7 після слів "військовий прокурор (на правах прокурора області)" доповнити словами ", засуджений, потерпілий, їх представники)".
 
Відхилено   Заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами мають право подавати Генеральний прокурор України та його заступники, прокурор Автономної Республіки Крим, прокурор області, прокурор міст Києва та Севастополя, військовий прокурор (на правах прокурора області)";
 
    -1534- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Частину першу статті 400-7 після слів "військовий прокурор (на правах прокурора області)" доповнити словами ", засуджений, потерпілий, їх представники)".
 
Відхилено    
2113. 51) у частинах четвертій та п’ятій статті 400-8 слова "принесення подання" замінити словами "подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами";
 
   56) у частинах четвертій та п’ятій статті 400-8 слова "принесення подання" замінити словами "подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами";
 
2114. 52) статтю 400-9 викласти в такій редакції:
 
   57) статтю 400-9 викласти в такій редакції:
 
2115. "Стаття 400-9. Порушення питання про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
 
-1535- Стретович В.М.
статтю 400-9 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-9. Порушення питання про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
Клопотання про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами подається особами, зазначеними в статті 400-7 цього Кодексу, безпосередньо до суду, який ухвалив рішення, про перегляд якого порушується питання."
 
Відхилено   "Стаття 400-9. Порушення питання про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
 
    -1536- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
статтю 400-9 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-9. Порушення питання про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
Клопотання про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами подається особами, зазначеними в статті 400-7 цього Кодексу, безпосередньо до суду, який ухвалив рішення, про перегляд якого порушується питання."
 
Відхилено    
2116. Клопотання про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами вправі подавати прокуророві учасники процесу, а також інші особи, якщо таке право надано їм законом";
 
   Клопотання про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами вправі подавати прокуророві учасники процесу, а також інші особи, якщо таке право надано їм законом";
 
2117. 53) у статті 400-10:
 
-1537- Стретович В.М.
Статтю 400-10 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-10. Порядок розгляду справ за нововиявленими обставинами
Заява про перегляд справи в зв'язку з нововиявленими обставинами розглядається судом за правилами, встановленими для розгляду справ у відповідній інстанції."
 
Відхилено   58) у статті 400-10:
 
    -1538- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 400-10 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-10. Порядок розгляду справ за нововиявленими обставинами
Заява про перегляд справи в зв'язку з нововиявленими обставинами розглядається судом за правилами, встановленими для розгляду справ у відповідній інстанції."
 
Відхилено    
2118. у назві слова "в порядку виключного провадження" замінити словами "за нововиявленими обставинами";
 
   у назві слова "в порядку виключного провадження" замінити словами "за нововиявленими обставинами";
 
2119. у частині першій слово "Подання" замінити словом "Заява";
 
   у частині першій слово "Подання" замінити словом "Заява";
 
2120. частину третю виключити;
 
   частину третю виключити;
 
2121. 54) доповнити Кодекс главою 32-1 такого змісту:
 
   59) розділ четвертий доповнити главою 32-1 такого змісту:
 
2122. "Глава 32-1. ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ
 
-1539- Стретович В.М.
Назву Глави 32-1 викласти в такій редакції "Глава 321 ПРОВАДЖЕННЯ У ЗВ'ЯЗКУ З ВИНЯТКОВИМИ ОБСТАВИНАМИ"
 
Відхилено   "Глава 32-1. ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ
 
    -1540- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Назву Глави 32-1 викласти в такій редакції "Глава 321 ПРОВАДЖЕННЯ У ЗВ'ЯЗКУ З ВИНЯТКОВИМИ ОБСТАВИНАМИ"
 
Відхилено    
2123. ВЕРХОВНИМ СУДОМ УКРАЇНИ
 
   ВЕРХОВНИМ СУДОМ УКРАЇНИ
 
2124. Стаття 400-11. Перегляд судових рішень Верховним Судом України
 
-1541- Стретович В.М.
Статтю 400-11 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-11. Перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Пленум Верховного Суду України переглядає судові рішення в кримінальних справах з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом."
 
Відхилено   Стаття 400-11. Перегляд судових рішень Верховним Судом України
 
2125. Верховний Суд України переглядає судові рішення у кримінальних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
 
-1542- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 400-11 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-11. Перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Пленум Верховного Суду України переглядає судові рішення в кримінальних справах з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом."
 
Відхилено   Верховний Суд України переглядає судові рішення у кримінальних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
 
2126. Стаття 400-12. Підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України
 
   Стаття 400-12. Підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України
 
2127. Підставами для перегляду судових рішень Верховним Судом України, що набрали законної сили, є:
 
   Підставами для перегляду судових рішень Верховним Судом України, що набрали законної сили, є:
 
2128. 1) неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь (крім питань призначення покарання, звільнення від покарання та від кримінальної відповідальності), що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень;
 
   1) неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь (крім питань призначення покарання, звільнення від покарання та від кримінальної відповідальності), що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень;
 
2129. 2) визнання судових рішень міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, такими, що порушують міжнародні зобов'язання України.
 
-1543- Пилипенко В.П.
У пункті 54 пункт статті 2 частини першої 400-12 викласти у такій редакції:
"2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом;"
 
Враховано   2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом.
 
2130. Перегляд судових рішень на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої цієї статті, з метою застосувати закон про більш тяжкий злочин, збільшити обсяг обвинувачення чи з інших підстав погіршити становище засудженого, а також виправдувального вироку, ухвали чи постанови про закриття справи не допускається.
 
-1544- Стретович В.М.
Статтю 400-12 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-12. Підстави для перегляду судових рішень Пленумом Верховного Суду України у зв'язку з винятковими обставинами
Підставами для перегляду судових рішень Пленумом Верховного Суду України, що набрали законної сили, у зв'язку з винятковими обставинами є:
1) неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь (крім питань призначення покарання, звільнення від покарання та від кримінальної відповідальності), що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень;
2) визнання судових рішень міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, такими, що порушують міжнародні зобов'язання України.
3) застосування судом касаційної інстанції положення закону, яке визнано неконституційним.
Перегляд судових рішень на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої цієї статті, з метою застосувати закон про більш тяжкий злочин, збільшити обсяг обвинувачення чи з інших підстав погіршити становище засудженого, а також виправдувального вироку, ухвали чи постанови про закриття справи не допускається.
 
Відхилено   Перегляд судових рішень на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої цієї статті, з метою застосувати закон про більш тяжкий злочин, збільшити обсяг обвинувачення чи з інших підстав погіршити становище засудженого, а також виправдувального вироку, ухвали чи постанови про закриття справи не допускається.
 
    -1545- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 400-12 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-12. Підстави для перегляду судових рішень Пленумом Верховного Суду України у зв'язку з винятковими обставинами
Підставами для перегляду судових рішень Пленумом Верховного Суду України, що набрали законної сили, у зв'язку з винятковими обставинами є:
1) неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь (крім питань призначення покарання, звільнення від покарання та від кримінальної відповідальності), що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень;
2) визнання судових рішень міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, такими, що порушують міжнародні зобов'язання України.
3) застосування судом касаційної інстанції положення закону, яке визнано неконституційним.
Перегляд судових рішень на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої цієї статті, з метою застосувати закон про більш тяжкий злочин, збільшити обсяг обвинувачення чи з інших підстав погіршити становище засудженого, а також виправдувального вироку, ухвали чи постанови про закриття справи не допускається.
 
Відхилено    
2131. Стаття 400-13. Право на звернення про перегляд судових рішень Верховним Судом України
 
   Стаття 400-13. Право на звернення про перегляд судових рішень Верховним Судом України
 
2132. Особи, коло яких визначено у статті 348 цього Кодексу, вправі подати заяву про перегляд судового рішення на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, після його перегляду в касаційному порядку.
 
-1546- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Упідпункті 54 у частині першій статті 400-13 цифри "348" замінити цифрами "384".
 
Враховано   Особи, коло яких визначено у статті 384 цього Кодексу, вправі подати заяву про перегляд судового рішення на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, після його перегляду в касаційному порядку.
 
2133. Заяву про перегляд судового рішення на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, після його перегляду в касаційному порядку, вправі подати особа, на користь якої міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, винесено рішення, яким судове рішення визнано таким, що порушує міжнародні зобов'язання України, а також захисником, законним представником чи представником такої особи.
 
-1547- Пилипенко В.П.
Частину другу статті 400-13 викласти у такій редакції:
"Заяву про перегляд судового рішення на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, вправі подати особа, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною".
 
Враховано   Заяву про перегляд судового рішення на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, вправі подати особа, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною.
 
2134. Заява про перегляд судового рішення Верховного Суду України у кримінальних справах може бути подана на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу.
 
   Заява про перегляд судового рішення Верховного Суду України у кримінальних справах може бути подана на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу.
 
2135. Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за наслідками касаційного провадження.
 
-1548- Стретович В.М.
Статтю 400-13 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-13. Право на звернення про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
Особи, коло яких визначено у статті 348 цього Кодексу, вправі подати заяву про перегляд судового рішення на підставах, передбачених пунктами 1 і 3 частини першої статті 40012 цього Кодексу, після його перегляду в касаційному порядку.
Заяву про перегляд судового рішення на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 40012 цього Кодексу, після його перегляду в касаційному порядку, вправі подати особа, на користь якої міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, винесено рішення, яким судове рішення визнано таким, що порушує міжнародні зобов'язання України, а також захисником, законним представником чи представником такої особи.
Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за наслідками касаційного провадження."
 
Відхилено   Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за наслідками касаційного провадження.
 
    -1549- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 400-13 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-13. Право на звернення про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
Особи, коло яких визначено у статті 348 цього Кодексу, вправі подати заяву про перегляд судового рішення на підставах, передбачених пунктами 1 і 3 частини першої статті 40012 цього Кодексу, після його перегляду в касаційному порядку.
Заяву про перегляд судового рішення на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 40012 цього Кодексу, після його перегляду в касаційному порядку, вправі подати особа, на користь якої міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, винесено рішення, яким судове рішення визнано таким, що порушує міжнародні зобов'язання України, а також захисником, законним представником чи представником такої особи.
Не може бути подана заява про перегляд ухвал суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до заяви про перегляд судового рішення, ухваленого за наслідками касаційного провадження."
 
Відхилено    
2136. Стаття 400-14. Строк подання заяви про перегляд судових рішень
 
   Стаття 400-14. Строк подання заяви про перегляд судових рішень
 
2137. Заява про перегляд судового рішення на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, подається протягом одного місяця з дня ухвалення судового рішення, відносно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
 
-1550- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У частині першій статті 400-14 слова "одного місяця" замінити словами "трьох місяців", словосполучення "але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява" – виключити.
 
Враховано   Заява про перегляд судового рішення на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, відносно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше.
 
2138. Заява про перегляд судового рішення на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, може бути подана протягом одного місяця з дня сповіщення в установленому законом порядку осіб, зазначених у частині другій статті 400-12 цього Кодексу, про набрання рішенням міжнародної судової установи статусу остаточного.
 
-1551- Пилипенко В.П.
Частину другу статті 400-14 викласти у такій редакції:
"Заява про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 40012 цього Кодексу, може бути подана протягом одного місяця від дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного";
 
Враховано   Заява про перегляд судового рішення з підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 40012 цього Кодексу, може бути подана протягом одного місяця від дня, коли особі, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, стало відомо про набуття цим рішенням статусу остаточного
 
2139. Перегляд виправдувального вироку, ухвали чи постанови про закриття справи на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, допускається лише протягом установлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, але не пізніше одного року з дня постановлення такого судового рішення.
 
-1552- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У частині третій статті 400-14 після слів "закриття справи" доповнити словами "інших судових рішень з метою погіршити становище засудженого,".
 
Враховано   Перегляд виправдувального вироку, ухвали чи постанови про закриття справи інших судових рішень з метою погіршити становище засудженого, на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, допускається лише протягом установлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, але не пізніше одного року з дня постановлення такого судового рішення.
 
2140. Відбуття покарання або смерть засудженого не є перешкодою для перегляду справи в інтересах його реабілітації.
 
-1553- Стретович В.М.
статтю 400-14 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-14. Строки подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Заява про перегляд судових рішень у зв'язку з винятковими обставинами подається протягом одного місяця з дня:
1) ухвалення судового рішення, відносно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява;
2) ухвалення судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, у випадку визначеному в пункті 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу;
3) прийняття Конституційним Судом України рішення, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, у випадку визначеному в пункті 3 частини першої статті 400-12 цього Кодексу.
Перегляд виправдувального вироку, ухвали чи постанови про закриття справи на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 40012 цього Кодексу допускається лише протягом встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, але не пізніше одного року з дня постановлення такого судового рішення.
Відбуття покарання або смерть засудженого не є перешкодою для перегляду справи в інтересах його реабілітації."
 
Відхилено   Відбуття покарання або смерть засудженого не є перешкодою для перегляду справи в інтересах його реабілітації.
 
    -1554- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
статтю 400-14 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-14. Строки подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
1. Заява про перегляд судових рішень у зв'язку з винятковими обставинами подається протягом одного місяця з дня:
1) ухвалення судового рішення, відносно якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява;
2) ухвалення судового рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, у випадку визначеному в пункті 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу;
3) прийняття Конституційним Судом України рішення, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, у випадку визначеному в пункті 3 частини першої статті 400-12 цього Кодексу.
Перегляд виправдувального вироку, ухвали чи постанови про закриття справи на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 40012 цього Кодексу допускається лише протягом встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, але не пізніше одного року з дня постановлення такого судового рішення.
Відбуття покарання або смерть засудженого не є перешкодою для перегляду справи в інтересах його реабілітації."
 
Відхилено    
2141. Стаття 400-15. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень
 
-1555- Стретович В.М.
У статті 400-15:
назву статті викласти в такій редакції:
"Вимоги до заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами";
 
Відхилено   Стаття 400-15. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень
 
    -1556- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У статті 400-15:
назву статті викласти в такій редакції:
"Вимоги до заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами";
 
Відхилено    
2142. Заява про перегляд судового рішення Верховним Судом України подається у письмовій формі.
 
   Заява про перегляд судового рішення Верховним Судом України подається у письмовій формі.
 
2143. У заяві про перегляд судового рішення зазначаються:
 
   У заяві про перегляд судового рішення зазначаються:
 
2144. 1) найменування суду, до якого подається заява;
 
   1) найменування суду, до якого подається заява;
 
2145. 2) особа, яка подає заяву, а також її поштова адреса, номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
 
   2) особа, яка подає заяву, а також її поштова адреса, номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
 
2146. 3) конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь, якщо заява подана на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу;
 
   3) конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь, якщо заява подана на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу;
 
2147. 4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв'язку із ухваленням рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява подана на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу;
 
-1557- Стретович В.М.
Частину другу доповнити новим пунктом 5 такого змісту:
"5) обґрунтування необхідності перегляду судового рішення суду касаційної інстанції у зв'язку з визнанням Конституційним Судом України неконституційним застосовного положення, якщо заява подається з підстав, встановлених пунктом 3 частини першої статті 400-12 цього Кодексу".
У зв’язку з цим пункти 5, 6, 7 частини другої вважати відповідно пунктами 6,7,8.
 
Відхилено   4) обґрунтування необхідності перегляду судових рішень у зв'язку із ухваленням рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява подана на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу;
 
    -1558- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
частину другу доповнити новим пунктом 5 такого змісту:
"5) обґрунтування необхідності перегляду судового рішення суду касаційної інстанції у зв'язку з визнанням Конституційним Судом України неконституційним застосовного положення, якщо заява подається з підстав, встановлених пунктом 3 частини першої статті 400-12 цього Кодексу".
У зв’язку з цим пункти 5, 6, 7 частини другої вважати відповідно пунктами 6,7,8.
 
Відхилено    
2148. 5) вимоги особи, яка подає заяву;
 
   5) вимоги особи, яка подає заяву;
 
2149. 6) у разі необхідності - клопотання;
 
   6) у разі необхідності - клопотання;
 
2150. 7) перелік матеріалів, які додаються.
 
   7) перелік матеріалів, які додаються.
 
2151. Заява підписується особою, яка її подає. До заяви додається оформлений належним чином документ, що підтверджує повноваження особи яка її подає, відповідно до вимог цього Кодексу.
 
   Заява підписується особою, яка її подає. До заяви додається оформлений належним чином документ, що підтверджує повноваження особи яка її подає, відповідно до вимог цього Кодексу.
 
2152. Стаття 400-16. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень
 
   Стаття 400-16. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень
 
2153. Заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ. До заяви мають бути додані:
 
-1559- Забарський В.В.
В п.54 статті 2.5 розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
Частину першу статті 400-16 після слова "подається" доповнити словом "безпосередньо", слова "через Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ" виключити.
 
Відхилено   Заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ. До заяви додаються:
 
    -1560- Мірошниченко Ю.Р.
Частину першу статті 400-16 після слова "подається" доповнити словом "безпосередньо", слова "через Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ" виключити.
 
Відхилено    
2154. 1) копії заяви відповідно до кількості учасників процесу (за винятком випадку, коли заява подається особою, що тримається під вартою);
 
   1) копії заяви відповідно до кількості учасників процесу (за винятком випадку, коли заява подається особою, що тримається під вартою);
 
2155. 2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
   2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
 
2156. 3) копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь, якщо заява про перегляд судових рішень подається на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу;
 
   3) копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь, якщо заява про перегляд судових рішень подається на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 400-12 цього Кодексу;
 
2157. 4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу.
 
-1561- Стретович В.М.
статтю 400-16 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-16. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
Заява про перегляд судових рішень у зв'язку з винятковими обставинами подається безпосередньо до Верховного Суду України.
До заяви повинні бути додані:
1) учасників процесу (за винятком випадку, коли заява подається особою, що тримається під вартою);
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) копії протилежних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь, якщо заява про перегляд судових рішень подається на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 40012 цього Кодексу;
4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу;
5) копія рішення Конституційного Суду України, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, якщо заява подається у випадку, визначеному в пункті 3 частини першої статті 400-12 цього Кодексу."
 
Відхилено   4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу.
 
    -1562- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
статтю 400-16 викласти в такій редакції:
"Стаття 400-16. Порядок подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
Заява про перегляд судових рішень у зв'язку з винятковими обставинами подається безпосередньо до Верховного Суду України.
До заяви повинні бути додані:
1) учасників процесу (за винятком випадку, коли заява подається особою, що тримається під вартою);
2) копії судових рішень, про перегляд яких подано заяву;
3) копії протилежних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь, якщо заява про перегляд судових рішень подається на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 40012 цього Кодексу;
4) копія рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, якщо заява про перегляд судових рішень подається з підстав, установлених пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу;
5) копія рішення Конституційного Суду України, в якому визнано неконституційним положення, застосоване судом касаційної інстанції, якщо заява подається у випадку, визначеному в пункті 3 частини першої статті 400-12 цього Кодексу."
 
Відхилено    
2158. Стаття 400-17. Перевірка відповідності заяви вимогам цього Кодексу Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ
 
-1563- Власенко С.В.
У підпункті 54 підпункту 2.5. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
у статті 400-17:
у назві, частині 1, частині 3, пункті 4 частини 4 слова "Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ" змінити на "Верховний Суд України" у відповідних відмінках.
 
Відхилено   Стаття 400-17. Перевірка відповідності заяви вимогам цього Кодексу Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ
 
    -1564- Стретович В.М.
Запропоновану редакцію статті 400-17 виключити
 
Відхилено    
    -1565- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновану редакцію статті 400-17 виключити
 
Відхилено    
    -1566- Забарський В.В.
В статті 400-17: в назві слова "Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховним судом України";
 
Відхилено    
    -1567- Мірошниченко Ю.Р.
У статті 400-17: у назві слова "Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховним Судом України".
 
Відхилено    
2159. Заява про перегляд судового рішення, яка надійшла до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, реєструється в день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу.
 
-1568- Забарський В.В.
В частині першій слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного суду України".
 
Відхилено   Заява про перегляд судового рішення, яка надійшла до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, реєструється в день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному в порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу.
 
    -1569- Мірошниченко Ю.Р.
У частині першій слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України".
 
Відхилено    
2160. Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У випадку, якщо заяву подано без додержання вимог статей 400-15 та 400-16 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
   Суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі, якщо заяву подано без додержання вимог статей 400-15 та 400-16 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
 
2161. Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.
 
   Якщо заявник усунув недоліки заяви в установлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.
 
2162. Заява повертається заявнику, якщо:
 
   Заява повертається заявнику, якщо:
 
2163. 1) заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
   1) заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку;
 
2164. 2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
 
   2) заяву подано особою, яка не наділена правом на подання такої заяви;
 
2165. 3) заяву подано від імені особи, яка не має відповідних повноважень;
 
   3) заяву подано від імені особи, яка не має відповідних повноважень;
 
2166. 4) є ухвала Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду, прийнята з аналогічних підстав.
 
-1570- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У підпункті 54 підпункту 2.5. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення": п. 4 ч. 4 ст. 400-17
викласти в такій редакції: "4) є ухвала Верховного Суду України про повернення заяви щодо
необґрунтованості ухвали про відмову у допуску справи до провадження, що прийнята з аналогічних підстав".
 
Відхилено   4) є ухвала Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ про відмову у допуску справи до провадження за наслідками її розгляду, прийнята з аналогічних підстав.
 
    -1571- Забарський В.В.
В частині четвертій слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного суду України".
 
Відхилено    
    -1572- Мірошниченко Ю.Р.
У частині четвертій слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України".
 
Відхилено    
2167. Повернення заяви з підстав, зазначених у частині четвертій цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у випадку належного оформлення заяви або з інших підстав, ніж ті, які були предметом розгляду.
 
   Повернення заяви з підстав, зазначених у частині четвертій цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню у випадку належного оформлення заяви або з інших підстав, ніж ті, які були предметом розгляду.
 
2168. Стаття 400-18. Допуск Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ справи до провадження
 
-1573- Власенко С.В.
У підпункті 54 підпункту 2.5. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
у статті 400-18 Кодексу:
у назві, частині 1, частині 2 слова "Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ України" змінити на "Верховний Суд України" у відповідних відмінках.
З ч. 1 слова "яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується" виключити.
 
Відхилено   Стаття 400-18. Допуск Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ справи до провадження
 
    -1574- Забарський В.В.
В статті 400-18: в назві слова "Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховним судом України";
 
Відхилено    
    -1575- Мірошниченко Ю.Р.
У статті 400-18 у назві слова "Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховним Судом України".
 
Відхилено    
2169. Вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією у складі п’яти суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується.
 
-1576- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину першу статті 400-18 після слів "яке оскаржується" доповнити словами "у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу".
 
Враховано   Вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією у складі п’яти суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, яка формується без участі суддів, що прийняли рішення, яке оскаржується у порядку, встановленому частиною третьою статті 16-2 цього Кодексу.
 
    -1577- Забарський В.В.
В частині першій слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного суду України";
 
Відхилено    
    -1578- Мірошниченко Ю.Р.
У частині першій слова "Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховного Суду України".
 
Відхилено    
2170. Про допуск справи до провадження або відмову в такому допуску Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу. Ухвала постановляється без виклику осіб, які беруть участь у справі. Ухвала про допуск справи до провадження або про відмову в такому допуску має бути мотивованою.
 
-1579- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Друге речення частини другої статті 400-18 після слів "Ухвала постановляється" доповнити словами "в нарадчій кімнаті з додержанням вимог, передбачених статтями 322 і 325 цього Кодексу".
 
Враховано   Про допуск справи до провадження або відмову в такому допуску Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом п'ятнадцяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу. Ухвала постановляється в нарадчій кімнаті з додержанням вимог, передбачених статтями 322 і 325 цього Кодексу, без виклику осіб, які беруть участь у справі. Ухвала про допуск справи до провадження або про відмову в такому допуску має бути мотивованою.
 
    -1580- Забарський В.В.
В частині другій слова "Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховний суд України";
 
Відхилено    
    -1581- Мірошниченко Ю.Р.
У частині другій слова "Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ" замінити словами "Верховний Суд України".
 
Відхилено    
2171. Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами надсилається до Верховного Суду України протягом п’яти днів з дня її постановлення. Копія ухвали про допуск справи надсилається разом із копією заяви особам, визначеним у статті 348 цього Кодексу, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
 
-1582- Власенко С.В.
У частині 3 перше речення виключити.
 
Відхилено   Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами надсилається до Верховного Суду України протягом п’яти днів з дня її постановлення. Копія ухвали про допуск справи надсилається разом із копією заяви особам, визначеним у статті 384 цього Кодексу, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
 
    -1583- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У другому реченні частині третьої статті 400-18 цифри "348" замінити цифрами "384".
 
Враховано    
    -1584- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У підпункті 54 підпункту 2.5. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення": у першому реченні ч. З ст. 400-18 після слів "допуск справи до провадження" доповнити словами: " (а у випадках, передбачених законом - ухвала про відмову у допуску справи до провадження) "; після слів "з дня її постановлення" доповнити словами "або з дня витребування матеріалів справи Верховним Судом України".
 
Відхилено    
    -1585- Забарський В.В.
Перше речення частини третьої виключити.
 
Відхилено    
    -1586- Мірошниченко Ю.Р.
Перше речення частини третьої виключити.
 
Відхилено    
    -1587- Стретович В.М.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статті 400-17 статтю 400-18 вважати статтею 400-17, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 400-17. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами здійснюється колегією суддів Судової палати в кримінальних справах Верховного Суду України за участі не менше двох третин її чисельності (але не менше трьох суддів) протягом п'ятнадцяти днів після надходження заяви без виклику осіб, які беруть участь у справі. Одночасно може бути вирішене питання про поновлення строку на перегляд рішення суду касаційної інстанції.
Заява вважається допущеною до провадження за винятковими обставинами і справа витребовується, якщо хоча б три судді дійшли висновку про необхідність цього.
Про допуск заяви і витребування справи або відмову в цьому суд постановляє ухвалу, яку не може бути оскаржено. Ухвала про допуск заяви і витребування справи надсилається до відповідного суду.
Копія ухвали про допуск заяви і витребування справи надсилається разом з копією скарги особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
Якщо заява допущена до провадження в порядку цієї глави, суд своєю ухвалою може зупинити виконання відповідних рішень.
До заяви, поданої з підстав, встановлених пунктами 2 і 3 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, положення частин першої - четвертої цієї статті не застосовуються."
 
Відхилено    
    -1588- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статті 400-17 статтю 400-18 вважати статтею 400-17, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 400-17. Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
Допуск заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами здійснюється колегією суддів Судової палати в кримінальних справах Верховного Суду України за участі не менше двох третин її чисельності (але не менше трьох суддів) протягом п'ятнадцяти днів після надходження заяви без виклику осіб, які беруть участь у справі. Одночасно може бути вирішене питання про поновлення строку на перегляд рішення суду касаційної інстанції.
Заява вважається допущеною до провадження за винятковими обставинами і справа витребовується, якщо хоча б три судді дійшли висновку про необхідність цього.
Про допуск заяви і витребування справи або відмову в цьому суд постановляє ухвалу, яку не може бути оскаржено. Ухвала про допуск заяви і витребування справи надсилається до відповідного суду.
Копія ухвали про допуск заяви і витребування справи надсилається разом з копією скарги особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала заяву.
Якщо заява допущена до провадження в порядку цієї глави, суд своєю ухвалою може зупинити виконання відповідних рішень.
До заяви, поданої з підстав, встановлених пунктами 2 і 3 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, положення частин першої - четвертої цієї статті не застосовуються."
 
Відхилено    
2172. Стаття 400-19. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
 
-1589- Стретович В.М.
Статтю 400-19 виключити
 
Відхилено   Стаття 400-19. Підготовка справи до розгляду у Верховному Суді України
 
    -1590- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 400-19 виключити
 
Відхилено    
2173. Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду. Суддя-доповідач протягом трьох днів постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
 
-1591- Власенко С.В.
У підпункті 54 підпункту 2.5. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення":
з частини 1 ст. 400-19 слова "реєструється у Верховному Суді України в день її надходження та" виключити.
 
Відхилено   Ухвала про допуск справи до провадження разом із заявою про перегляд судового рішення та доданими до неї документами реєструється у день її надходження та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному автоматизованою системою документообігу суду. Суддя-доповідач протягом трьох днів постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі та надсилає її копії особам, які беруть участь у справі.
 
    -1592- Забарський В.В.
В статті 400-19 перше речення виключити, друге після слів "протягом трьох днів" доповнити словами "після постановлення ухвали про допуск справи до провадження".
 
Відхилено    
    -1593- Мірошниченко Ю.Р.
У частині першій статті 400-19 перше речення виключити, друге після слів "протягом трьох днів" доповнити словами "після постановлення ухвали про допуск справи до провадження".
 
Відхилено    
    -1594- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
У підпункті 54 підпункту 2.5. пункту 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення": доповнити ч. 1 ст. 400-19 реченнями другим та третім такого змісту: "Якщо Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ України прийняв ухвалу про відмову у допуску справи до провадження, заявник має право подати до Верховного Суду України заяву про необґрунтованість такої ухвали та додати до неї копії ухвали та заяви про перегляд рішення Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ України. Така заява разом з доданими до неї матеріалами передається судді-доповідачу у порядку, передбаченому цією статтею";
вважати друге речення ч. 1 ст. 400-19 четвертим реченням; доповнити четверте речення словами: "або повертає заяву про необґрунтованість ухвали про відмову у допуску справи до провадження - у разі якщо визнає таку ухвалу обґрунтованою".
 
Відхилено    
2174. Суддя-доповідач протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
 
   Суддя-доповідач протягом п’ятнадцяти днів з дня відкриття провадження здійснює підготовку справи до розгляду Верховним Судом України:
 
2175. 1) виносить ухвалу про витребування матеріалів справи та направляє її до відповідного суду;
 
   1) виносить ухвалу про витребування матеріалів справи та направляє її до відповідного суду;
 
2176. 2) визначає порядок розгляду справи (у відкритому або закритому судовому засіданні у випадках, установлених цим Кодексом);
 
   2) визначає порядок розгляду справи (у відкритому або закритому судовому засіданні у випадках, установлених цим Кодексом);
 
2177. 3) доручає відповідним фахівцям науково-консультативної ради при Верховному Суді України підготувати науковий висновок щодо норми кримінального закону, яка неоднаково застосована судом касаційної інстанції щодо подібних суспільно - небезпечних діянь;
 
   3) доручає відповідним фахівцям науково-консультативної ради при Верховному Суді України підготувати науковий висновок щодо норми кримінального закону, яка неоднаково застосована судом касаційної інстанції щодо подібних суспільно - небезпечних діянь;
 
2178. 4) визначає органи державної влади, представники яких можуть дати в суді пояснення, які будуть корисні для вирішення справи, та дає розпорядження про їх виклик до суду;
 
   4) визначає органи державної влади, представники яких можуть дати в суді пояснення, які будуть корисні для вирішення справи, та дає розпорядження про їх виклик до суду;
 
2179. 5) здійснює інші заходи, необхідні для вирішення питання про усунення розбіжностей у застосуванні норми матеріального права.
 
   5) здійснює інші заходи, необхідні для вирішення питання про усунення розбіжностей у застосуванні норми матеріального права.
 
2180. За наслідками проведення підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь та постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
   За результатами проведення підготовчих дій суддя-доповідач готує доповідь та постановляє ухвалу про закінчення підготовки та призначення справи до розгляду Верховним Судом України.
 
2181. Стаття 400-20. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
   Стаття 400-20. Порядок розгляду справи Верховним Судом України
 
2182. Справа розглядається Верховним Судом України на його засіданні.
 
   Справа розглядається Верховним Судом України на його засіданні.
 
2183. Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від складу Верховного Суду України, визначеного законом.
 
-1595- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину другу статті 400-20 доповнити реченням "У засіданні бере участь Генеральний прокурор України або його заступник".
 
Враховано   Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин суддів від складу Верховного Суду України, визначеного законом. У засіданні бере участь Генеральний прокурор України або його заступник.
 
2184. Відкриття судового засідання, роз'яснення його учасникам прав та обов'язків, оголошення складу суду і роз'яснення права відводу здійснюються за правилами глави 25 розділу ІІІ цього Кодексу.
 
   Відкриття судового засідання, роз'яснення його учасникам прав та обов'язків, оголошення складу суду і роз'яснення права відводу здійснюються за правилами глави 25 розділу ІІІ цього Кодексу.
 
2185. Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині третій цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі про зміст вимог, викладених у заяві, яка надійшла до Верховного Суду України, та результати проведених ним підготовчих дій.
 
   Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині третій цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі про зміст вимог, викладених у заяві, яка надійшла до Верховного Суду України, та результати проведених ним підготовчих дій.
 
2186. Особа, яка подала заяву до Верховного Суду України, та особи, що приєдналися до неї, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. Якщо такі заяви подали обидві сторони, першою дає пояснення сторона обвинувачення. Для з'ясування сутності норми кримінального закону, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
 
   Особа, яка подала заяву до Верховного Суду України, та особи, що приєдналися до неї, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. Якщо такі заяви подали обидві сторони, першою дає пояснення сторона обвинувачення. Для з'ясування сутності норми кримінального закону, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
 
2187. Неприбуття осіб, які беруть участь у справі і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, для участі у судовому засіданні не перешкоджає судовому розгляду справи.
 
   Неприбуття осіб, які беруть участь у справі і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, для участі у судовому засіданні не перешкоджає судовому розгляду справи.
 
2188. Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині п’ятій цієї статті, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.
 
-1596- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину сьому статті 400-20 доповнити реченням "Нарада суддів провадиться з додержанням вимог, передбачених статтями 322 і 325 цього Кодексу ".
 
Враховано   Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині п’ятій цієї статті, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.
Нарада суддів провадиться з додержанням вимог, передбачених статтями 322 і 325 цього Кодексу.
 
2189. Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня відкриття провадження у справі.
 
-1597- Забарський В.В.
В частині восьмій статті 400-20 слова "одного місяця" замінити словами "шести місяців".
 
Відхилено   Строк розгляду справи Верховним Судом України не може перевищувати одного місяця з дня відкриття провадження у справі.
 
    -1598- Стретович В.М.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 400-17 і 400-19 статтю 400-20 вважати статтею 400-18, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 400-18. Порядок розгляду справи Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
Справа розглядається Пленумом Верховного Суду України на його засіданні.
Засідання Пленуму Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу працюючих суддів Верховного Суду України.
Відкриття судового засідання, оголошення складу суду, роз'яснення права відводу, роз’яснення особам, які беруть участь у справі, їх прав та обов’язків здійснюється за правилами глави 25 розділу ІІІ цього Кодексу.
Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині третій цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі про зміст вимог, викладених у заяві про перегляд судових рішень у зв’язку з винятковими обставинами, та результати проведених ним підготовчих дій.
Особа, яка подала заяву до Верховного Суду України, та особи, що приєдналися до неї, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. Якщо такі заяви подали обидві сторони, першою дає пояснення сторона обвинувачення. Для з'ясування сутності норми кримінального закону, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
Неприбуття сторін або інших осіб, які беруть участь у справі і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, для участі у судовому засіданні не перешкоджає судовому розгляду справи.
Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині п’ятій цієї статті, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.
Строк розгляду справи Пленумом Верховним Судом України у зв’язку з винятковими обставинами не може перевищувати двох місяців з дня відкриття провадження у справі."
 
Відхилено    
    -1599- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 400-17 і 400-19 статтю 400-20 вважати статтею 400-18, виклавши її в такій редакції:
"Стаття 400-18. Порядок розгляду справи Верховним Судом України у зв'язку з винятковими обставинами
Справа розглядається Пленумом Верховного Суду України на його засіданні.
Засідання Пленуму Верховного Суду України є повноважним за умови присутності на ньому не менше двох третин від складу працюючих суддів Верховного Суду України.
Відкриття судового засідання, оголошення складу суду, роз'яснення права відводу, роз’яснення особам, які беруть участь у справі, їх прав та обов’язків здійснюється за правилами глави 25 розділу ІІІ цього Кодексу.
Після проведення процесуальних дій, зазначених у частині третій цієї статті, та розгляду клопотань осіб, які беруть участь у справі, суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі про зміст вимог, викладених у заяві про перегляд судових рішень у зв’язку з винятковими обставинами, та результати проведених ним підготовчих дій.
Особа, яка подала заяву до Верховного Суду України, та особи, що приєдналися до неї, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. Якщо такі заяви подали обидві сторони, першою дає пояснення сторона обвинувачення. Для з'ясування сутності норми кримінального закону, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади.
Неприбуття сторін або інших осіб, які беруть участь у справі і належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, для участі у судовому засіданні не перешкоджає судовому розгляду справи.
Після закінчення заслуховування пояснень осіб, зазначених у частині п’ятій цієї статті, суд виходить до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення.
Строк розгляду справи Пленумом Верховним Судом України у зв’язку з винятковими обставинами не може перевищувати двох місяців з дня відкриття провадження у справі."
 
Відхилено    
2190. Стаття 400-21. Повноваження Верховного Суду України
 
-1600- Стретович В.М.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 400-17 і 400-19 статтю 400-21 вважати статтею 400-19
 
Відхилено   Стаття 400-21. Повноваження Верховного Суду України
 
    -1601- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 400-17 і 400-19 статтю 400-21 вважати статтею 400-19
 
Відхилено    
2191. За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов:
 
   За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов:
 
2192. про повне або часткове задоволення заяви;
 
   про повне або часткове задоволення заяви;
 
2193. про відмову в задоволенні заяви.
 
   про відмову в задоволенні заяви.
 
2194. Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
 
   Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
 
2195. Постанова Верховного Суду України є остаточною і не може бути оскаржена, крім як на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу.
 
   Постанова Верховного Суду України є остаточною і не може бути оскаржена, крім як на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу.
 
2196. Стаття 400-22. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
-1602- Стретович В.М.
У статті 400-22:
у зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 400-17 і 400-19 статтю 400-21 вважати статтею 400-20;
 
Відхилено   Стаття 400-22. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви
 
    -1603- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У статті 400-22:
у зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 400-17 і 400-19 статтю 400-21 вважати статтею 400-20;
 
Відхилено    
2197. Суд задовольняє заяву в разі наявності однієї з підстав, передбачених частиною першою статті 400-12 цього Кодексу.
 
   Суд задовольняє заяву в разі наявності однієї з підстав, передбачених частиною першою статті 400-12 цього Кодексу.
 
2198. Якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції.
 
-1604- Стретович В.М.
частину другу доповнити другим реченням такого змісту:
"Пленум Верховного Суду України може також скасувати судове рішення суду касаційної інстанції і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанції. "
 
Відхилено   Якщо суд установить, що судове рішення у справі, яка переглядається, є незаконним, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції.
 
    -1605- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
частину другу доповнити другим реченням такого змісту:
"Пленум Верховного Суду України може також скасувати судове рішення суду касаційної інстанції і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанції. "
 
Відхилено    
2199. Якщо суд установить, що судове рішення було прийнято з порушенням міжнародних зобов’язань України, що встановлено міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, він скасовує його повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду апеляційної або касаційної інстанції, залежно від того, суд якої інстанції першим допустив порушення міжнародних зобов'язань.
 
-1606- Пилипенко В.П.
Частину третю статті 400-22 викласти у такій редакції:
"Якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, суд скасовує оскаржуване рішення повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду, який виніс оскаржуване рішення".
 
Враховано   Якщо судове рішення у справі переглядається з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої статті 400-12 цього Кодексу, суд скасовує оскаржуване рішення повністю або частково і направляє справу на новий розгляд до суду, який виніс оскаржуване рішення.
 
    -1607- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У частині третій статті 400-22 після слів "на новий розгляд до суду" доповнити словом "першої".
 
Відхилено    
2200. Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви повинна бути вмотивованою.
 
   Постанова Верховного Суду України про задоволення заяви має бути вмотивованою.
 
2201. Стаття 400-23. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
 
-1608- Стретович В.М.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 400-17 і 400-19 статтю 400-23 вважати статтею 400-21
 
Відхилено   Стаття 400-23. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні заяви
 
    -1609- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 400-17 і 400-19 статтю 400-23 вважати статтею 400-21
 
Відхилено    
2202. Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.
 
   Верховний Суд України відмовляє в задоволенні заяви, якщо обставини, які стали підставою для перегляду справи, не підтвердилися.
 
2203. Постанова про відмову в задоволенні заяви повинна бути вмотивованою.
 
   Постанова про відмову в задоволенні заяви повинна бути вмотивованою.
 
2204. Стаття 400-24. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
 
-1610- Стретович В.М.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 400-17 і 400-19 статтю 400-24 вважати статтею 400-22
 
Відхилено   Стаття 400-24. Повідомлення про ухвалення рішення та його виготовлення
 
    -1611- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 400-17 і 400-19 статтю 400-24 вважати статтею 400-22
 
Відхилено    
2205. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, зазначеним у статті 348 цього Кодексу, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
-1612- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У статті 400-24 цифри "348" замінити цифрами "384".
 
Враховано   Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, зазначеним у статті 384 цього Кодексу, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
 
2206. Стаття 400-25. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України-
 
-1613- Стретович В.М.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 400-17 і 400-19 статтю 400-25 вважати статтею 400-23
 
Відхилено   Стаття 400-25. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України.
 
    -1614- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
У зв’язку з виключенням запропонованої редакції статей 400-17 і 400-19 статтю 400-25 вважати статтею 400-23
 
Відхилено    
    -1615- Забарський В.В.
Статтю 400-25 виключити.
 
Відхилено    
2207. Рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності зазначену норму закону, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України.
 
-1616- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
у частині першій статті 400-25 речення "Суди зобов’язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України" виключити.
 
Враховано   Рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм кримінального закону щодо подібних суспільно небезпечних діянь, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності зазначену норму закону, та для всіх судів України.
 
2208. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом";
 
-1617- Стецьків Т.С.
Пункт 54 підпункту 2.5 пункту 2 Розділу ХІІ законопроекту викласти у такій редакції:
„54) доповнити Кодекс главою 32-1 такого змісту:
„Глава 32-1. ПЕРЕГЛЯД СУДОВИХ РІШЕНЬ ЗА ВИНЯТКОВИМИ ОБСТАВИНАМИ
Стаття 400-11. Суд, який переглядає судові рішення за винятковими обставинами
1. Судом, який переглядає судові рішення за винятковими обставинами, є Верховний Суд України.
Стаття 400-12. Право на оскарження судових рішень за винятковими обставинами
1. Особи, коло яких визначено у статті 348 цього Кодексу, мають право оскаржити до Верховного Суду України за винятковими обставинами судові рішення в кримінальних справах після їх перегляду в касаційному порядку, а також судові рішення суду касаційної інстанції.
Оскаржити судові рішення на підставі, передбаченій пунктом 2 частини першої статті 400-13 цього Кодексу, мають право особа, на користь якої міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, винесено рішення, яким визнано порушення міжнародних зобов'язань України, а також захисником, законним представником чи представником такої особи.
2. За винятковими обставинами можуть бути оскаржені також судові рішення Верховного Суду України в адміністративних справах, якщо вони оскаржені з підстави, встановленої пунктом 2 статті 400-13 цього Кодексу.
3. Не можуть бути окремо оскаржені за винятковими обставинами ухвали суду касаційної інстанції, які не перешкоджають провадженню у справі. Заперечення проти таких ухвал можуть бути включені до скарги на судове рішення, ухвалене за наслідками касаційного провадження.
4. Перегляд виправдувального вироку, ухвали чи постанови про закриття справи на підставі, передбаченій пунктом 1 частини першої статті 400-13 цього Кодексу, допускається лише протягом установлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, але не пізніше одного року з дня постановлення такого судового рішення.
5. Відбуття покарання або смерть засудженого не є перешкодою для перегляду справи в інтересах його реабілітації.
Стаття 400-13. Підстави для провадження за винятковими обставинами
1. Судові рішення в кримінальних справах можуть бути переглянуті Верховним Судом України за винятковими обставинами, якщо вони оскаржені з мотивів:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
Стаття 400-14. Строк оскарження за винятковими обставинами
1. Скарга подається протягом одного місяця з дня відкриття обставин, які можуть бути підставою для провадження за винятковими обставинами.
2. Скарга, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою цієї статті, залишається без розгляду, якщо Верховний Суд України за заявою особи, яка подала скаргу, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Стаття 400-15. Порядок подання скарги до Верховного Суду України
1. Скарга подається безпосередньо до Верховного Суду України з копіями скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До скарги повинні бути додані копії судових рішень, які оскаржуються.
2. Одночасно зі скаргою подається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд скарги з підстави, встановленої пунктом 2 статті 400-13 цього Кодексу, судовий збір не сплачується.
3. До форми і змісту скарги, яка подається до Верховного Суду України, застосовуються правила, встановлені цим Кодексом для касаційної скарги.
Стаття 400-16. Допуск скарги до провадження за винятковими обставинами
1. Допуск скарги до провадження за винятковими обставинами здійснюється колегією з семи суддів протягом п'ятнадцяти днів після надходження скарги без виклику осіб, які беруть участь у справі. Одночасно може бути вирішене питання про поновлення строку на оскарження за винятковими обставинами.
2. Скарга вважається допущеною до провадження за винятковими обставинами і справа витребовується, якщо хоча б три судді дійшли висновку про необхідність цього.
3. Про допуск скарги і витребування справи або відмову в цьому суд постановляє ухвалу, яку не може бути оскаржено. Ухвала про допуск скарги і витребування справи надсилається до відповідного суду.
4. Копія ухвали про допуск скарги і витребування справи надсилається разом з копією скарги особам, які беруть участь у справі, а в разі відмови у допуску - особі, яка подала скаргу.
5. Якщо скарга допущена до провадження за винятковими обставинами, суд своєю ухвалою може зупинити виконання відповідних рішень.
6. До скарги, поданої з підстави, встановленої пунктом 2 статті 400-13 цього Кодексу, положення частин першої - четвертої цієї статті не застосовуються.
Стаття 400-17. Порядок провадження за винятковими обставинами
1. Справа в порядку провадження за винятковими обставинами розглядається колегією суддів Верховного Суду України за участі не менше двох третин його складу.
2. Провадження за винятковими обставинами здійснюється за правилами, встановленими цим Кодексом для апеляційного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених цією главою.
Стаття 400-18. Повноваження Верховного Суду України за наслідками провадження за винятковими обставинами
1. За наслідками провадження за винятковими обставинами більшістю голосів колегії суддів приймається одна з таких постанов Верховного Суду України:
1) про повне або часткове задоволення скарги;
2) про відмову в задоволенні скарги.
2. Судді Верховного Суду України, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окрему думку, що додається до постанови.
3. Постанова Верховного Суду України є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадку, встановленого пунктом 2 статті 400-13 цього Кодексу.
Стаття 400-19. Постанова Верховного Суду України про задоволення скарги
1. Верховний Суд України задовольняє скаргу в разі виявлення неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права.
2. Якщо Верховний Суд України встановить, що оскаржене судове рішення є незаконним, він скасовує його повністю або частково і приймає нову постанову або змінює судове рішення. Верховний Суд України може також скасувати судові рішення судів апеляційної або касаційної інстанції і залишити в силі помилково скасовані судові рішення судів першої або апеляційної інстанції.
3. Верховний Суд України задовольняє скаргу в разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом. При цьому Верховний Суд України скасовує оскаржені судові рішення і приймає нову постанову або змінює оскаржене рішення.
4. Постанова Верховного Суду України про задоволення скарги повинна бути вмотивованою.
Стаття 400-20. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні скарги
1. Верховний Суд України відмовляє в задоволенні скарги, якщо обставини, які стали підставою для провадження за винятковими обставинами, не підтвердилися.
2. Якщо в разі виявлення неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права, Верховний Суд України встановить, що оскаржене судове рішення є законним, він відмовляє в задоволенні скарги і констатує порушення, яке допущено в іншому судовому рішенні суду касаційної інстанції, яке не було оскаржене.
3. Постанова Верховного Суду України про відмову в задоволенні скарги повинна бути вмотивованою.
Стаття 400-21. Повідомлення про прийняття постанови та її виготовлення
1. Постанова Верховного Суду України повинна бути виготовлена та направлена особам, які беруть участь у справі, не пізніше п'яти днів з дня закінчення розгляду справи.
Стаття 400-22. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України
1. Постанова Верховного Суду України, прийнята за наслідками провадження за винятковими обставинами, є обов'язковою для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з постановою Верховного Суду України.
2. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
 
Відхилено   Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом";
 
2209. 55) частини першу і другу статті 401 викласти в такій редакції:
 
   60) частини першу і другу статті 401 викласти в такій редакції:
 
2210. "Вирок місцевого суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляцій, а вирок апеляційного суду - після закінчення строку на подання касаційної скарги, якщо його не було оскаржено. В разі подачі апеляцій, касаційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи відповідно апеляційною чи касаційною інстанцією, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
 
   "Вирок місцевого суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляцій, а вирок апеляційного суду - після закінчення строку на подання касаційної скарги, якщо його не було оскаржено. У разі подачі апеляцій, касаційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи відповідно апеляційною чи касаційною інстанцією, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
 
2211. У тих випадках, коли оскаржено тільки частину вироку або коли засуджено декількох підсудних, а вирок оскаржено щодо одного з них, вирок в інших частинах або щодо інших засуджених осіб законної сили не набирає до моменту винесення апеляційною чи касаційною інстанцією ухвали";
 
   У разі якщо оскаржено тільки частину вироку або якщо засуджено декількох підсудних, а вирок оскаржено щодо одного з них, вирок в інших частинах або щодо інших засуджених осіб законної сили не набирає до моменту винесення апеляційною чи касаційною інстанцією ухвали";
 
2212. 56) частину першу статті 402 викласти в такій редакції:
 
   61) частину першу статті 402 викласти в такій редакції:
 
2213. "Ухвала і постанова суду першої інстанції, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирають законної сили і виконуються після закінчення строку на подачу апеляцій, а ухвала і постанова апеляційного суду - після закінчення строку на подання касаційної скарги. Якщо на ці рішення були подані апеляції, касаційні скарги і якщо їх не було скасовано, то вони набирають законної сили і виконуються після розгляду їх апеляційним чи касаційним судом, крім випадків, передбачених цим Кодексом";
 
   "Ухвала і постанова суду першої інстанції, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирають законної сили і виконуються після закінчення строку на подачу апеляцій, а ухвала і постанова апеляційного суду - після закінчення строку на подання касаційної скарги. Якщо на ці рішення були подані апеляції, касаційні скарги і якщо їх не було скасовано, то вони набирають законної сили і виконуються після розгляду їх апеляційним чи касаційним судом, крім випадків, передбачених цим Кодексом";
 
2214. 57) частину другу статті 407 виключити;
 
   62) частину другу статті 407 виключити;
 
2215. 58) у частині другій статті 409 слова "а щодо осіб, засуджених військовими судами, - суддею військового суду гарнізону" виключити;
 
-1618- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 58 викласти в такій редакції
"58) у статті 409:
частину першу після слова "включаючи" доповнити словосполученням "визначення розміру і розподілення судових витрат, якщо суд не вирішив цих питань, та";
у частині другій слова "районного (міського)" замінити словами "районного, районного у місті, міського, міськрайонного", слова "а щодо осіб, засуджених військовими судами, - суддею військового суду гарнізону" виключити;
у частині четвертій слова "районного (міського)" замінити словами "районного, районного у місті, міського, міськрайонного"; ".
 
Враховано   63) у статті 409:
частину першу після слова "включаючи" доповнити словами "визначення розміру і розподілення судових витрат, якщо суд не вирішив цих питань, та";
у частині другій слова "районного (міського)" замінити словами "районного, районного у місті, міського, міськрайонного", а слова "а щодо осіб, засуджених військовими судами, - суддя військового суду гарнізону" виключити;
у частині четвертій слова "районного (міського)" замінити словами "районного, районного у місті, міського, міськрайонного";
 
2216. 59) частину першу статті 413 викласти у такій редакції:
 
   64) текст статті 413 викласти в такій редакції:
 
2217. "Коли щодо засудженого є вирок, який не виконано і про який не було відомо суду, що постановив останній за часом вирок, суд за місцем виконання вироку зобов'язаний визначити порядок застосування покарання за всіма вироками відповідно до статті 71 Кримінального кодексу України. Це питання вирішується в порядку, передбаченому статтею 411 цього Кодексу - постановою судді районного, районного у місті, міського, міськрайонного суду, якщо всі вироки постановлені суддями одноособово; ухвалою районного, районного у місті, міського, міськрайонного суду, якщо хоча б один із вироків постановлено районним, районним у місті, міським, міськрайонним судом у колегіальному складі; ухвалою Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційних судів областей, міст Києва і Севастополя, якщо хоча б один із вироків постановлено Апеляційним судом Автономної Республіки Крим, апеляційними судами областей, міст Києва і Севастополя";
 
   "Коли щодо засудженого є вирок, який не виконано і про який не було відомо суду, що постановив останній за часом вирок, суд за місцем виконання вироку зобов'язаний визначити порядок застосування покарання за всіма вироками відповідно до статті 71 Кримінального кодексу України. Це питання вирішується в порядку, передбаченому статтею 411 цього Кодексу - постановою судді районного, районного у місті, міського, міськрайонного суду, якщо всі вироки постановлені суддями одноособово; ухвалою районного, районного у місті, міського, міськрайонного суду, якщо хоча б один із вироків постановлено районним, районним у місті, міським, міськрайонним судом у колегіальному складі; ухвалою Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційних судів областей, міст Києва і Севастополя, якщо хоча б один із вироків постановлено Апеляційним судом Автономної Республіки Крим, апеляційними судами областей, міст Києва і Севастополя";
 
2218. 60) у статті 424:
 
   65) у статті 424:
 
2219. у назві статті слова "або внесення на них подання прокурора" виключити;
 
   у назві слова "або внесення на них подання прокурора" виключити;
 
2220. у частині першій слова "або внесено апеляційне чи касаційне подання прокурора" виключити;
 
   слова "або внесено апеляційне чи касаційне подання прокурора" виключити;
 
2221. 61) у статті 449:
 
   66) у статті 449:
 
2222. у назві статті слова "або внесення на неї подання прокурора" виключити;
 
   у назві слова "або внесення на неї подання прокурора" виключити;
 
2223. у частині першій слова "або внесено апеляційне подання прокурора" виключити.
 
   слова "або внесено апеляційне подання прокурора" виключити.
 
2224. 2.6. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст.1122):
 
   2.6. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст.1122):
 
2225. 1) в абзаці другому частини першої, абзаці другому частини другої статті 185-3 слова "від шести до дванадцяти" замінити словами "від двадцяти до ста";
 
-1619- Джоджик Я.І.
Слова "від шести до дванадцяти" замінити словами "від двадцяти до п’ятдесяти
 
Відхилено   1) у статті 185-3:
в абзаці другому частини першої та абзаці другому частини другої слова "від шести до дванадцяти" замінити словами "від двадцяти до ста";
в абзаці другому частини першої слова "або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб" виключити;
 
2226. 2) доповнити Кодекс статтею 188-33 такого змісту:
 
   2) доповнити статтею 188-35 такого змісту:
 
2227. "Стаття 188-33. Невиконання законних вимог Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо надання інформації
 
   "Стаття 188-35. Невиконання законних вимог Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо надання інформації
 
2228. Невиконання законних вимог Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо надання інформації, копій документів, а також порушення встановлених законодавством строків їх надання, надання завідомо недостовірної інформації -
 
   Невиконання законних вимог Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо надання інформації, копій документів, а також порушення встановлених законодавством строків їх надання, надання завідомо недостовірної інформації -
 
2229. тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
   тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
2230. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -
 
   Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -
 
2231. тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";
 
-1620- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити пп.1 словами: "в абзаці другому частини першої слова "або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб" виключити."
 
Враховано   тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";
3) пункт 4 статті 213 доповнити словами "а у випадках, передбачених цим Кодексом, місцевими адміністративними та господарськими судами, апеляційними судами, вищими спеціалізованими судами та Верховним Судом України";
 
    -1621- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 2-1 такого змісту:
"пункт чотири статті 213 після слів "судами (суддями)" доповнити словами "а у випадках, передбачених цим Кодексом місцевими адміністративними та господарськими судами, апеляційними судами, вищими спеціалізованими судами та Верховним Судом України; ".
 
Враховано    
2232. 3) частину першу статті 221 після цифр "188-32" доповнити цифрами "188-33";
 
-1622- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 3-1 такого змісту:
"доповнити Кодекс статтею 221-1 такого змісту:
""Стаття 221-1. Місцеві господарські та адміністративні суди, апеляційні суди, вищі спеціалізовані суди та Верховний Суд України
Місцеві господарські та адміністративні суди, апеляційні суди, вищі спеціалізовані суди та Верховний Суд України розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова суду, прийнята за результатами розгляду такої справи є остаточною і оскарженню не підлягає."; ".
 
Враховано   4) статтю 221 після цифр "188-34" доповнити цифрами "188-35";
5) доповнити статтею 221-1 такого змісту:
"Стаття 221-1. Місцеві господарські та адміністративні суди, апеляційні суди, вищі спеціалізовані суди та Верховний Суд України
Місцеві господарські та адміністративні суди, апеляційні суди, вищі спеціалізовані суди та Верховний Суд України розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова суду, прийнята за результатами розгляду такої справи є остаточною і оскарженню не підлягає";
 
2233. 4) у частині першій статті 255:
 
   6) у частині першій статті 255:
 
2234. в абзаці другому пункту 1 цифри "181-3-185-9" замінити цифрами "181-3-185-2, 185-4-185-9";
 
   в абзаці другому пункту 1 цифри "181-3-185-9" замінити цифрами "181-3-185-2, 185-4-185-9";
 
2235. у пункті 7 слово і цифри "статті 185-3, 185-5" замінити словом і цифрами "стаття 185-5";
 
   у пункті 7 слово і цифри "статті 185-3, 185-5" замінити словом і цифрами "стаття 185-5";
 
2236. пункт 11 після цифр "188-32" доповнити цифрами "188-33;
 
   пункт 11 після цифр "188-32" доповнити цифрами "188-33;
 
2237. 5) у статті 258:
 
   7) у статті 258:
 
2238. частину першу після слова і цифр "статтями 134, 135" доповнити словом і цифрами "185-3";
 
   частину першу після цифр 135" доповнити цифрами "185-3";
 
2239. перше речення частини четвертої доповнити словами "крім випадків притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185-3 цього Кодексу";
 
   перше речення частини четвертої доповнити словами "крім випадків притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185-3 цього Кодексу";
 
2240. 6) у частині другій статті 268 слова і цифри "частиною першою статті 185-3" виключити.
 
-1623- Каплієнко В.В.
ст. 268 залишити чинною у діючій редакції.
 
Відхилено   6) у частині другій статті 268 слова і цифри "частиною першою статті 185-3" виключити;
7) у статті 294:
частину першу доповнити словами "а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу";
у частині четвертій слова "судової палати апеляційного суду в кримінальних справах" замінити словами "апеляційного суду".
 
    -1624- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Внести зміни до пункту 2.6. Прикінцевих положень та передбачити до частини четвертої статті 294 Кодексу про адміністративні правопорушення такі зміни:
слова "судової палати апеляційного суду у кримінальних справах" замінити словами "апеляційного суду".
 
Враховано редакційно    
    -1625- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити підпунктом 7 наступного змісту:
"у статті 294:
частину першу після слів "цього Кодексу" доповнити словами "а також постанов прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу";
у частині четвертій слова "судової палати апеляційного суду в кримінальних справах" замінити словами "апеляційного суду".
 
Враховано    
2241. 2.7. Статтю 382 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст.131) викласти в такій редакції:
 
   2.7. Статтю 382 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст.131) викласти в такій редакції:
 
2242. "Стаття 382. Невиконання судового рішення
 
   "Стаття 382. Невиконання судового рішення
 
2243. 1. Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню -
 
   1. Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню -
 
2244. карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
 
   карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
 
2245. 2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, -
 
   2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, -
 
2246. караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
   караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
2247. 3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, -
 
   3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, -
 
2248. караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
   караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 
2249. 4. Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини -
 
   4. Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини -
 
2250. карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років".
 
   карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років".
 
2251. 2.8. У Регламенті Верховної Ради України, затвердженому Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 14-15, ст.133):
 
   2.8. У Регламенті Верховної Ради України, затвердженому Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 14-15, ст.133; 2010р., №21, ст.223):
 
2252. 1) частину п’яту статті 157 доповнити словами "Голові Державної судової адміністрації України - з питань фінансування судів та інших органів і установ судової системи";
 
-1626- Каплієнко В.В.
Додати частину 7 ст.185, яку викласти у наступній редакції:
"7. Кожний народний депутат має право ставити запитання доповідачу та безпосередньо кандидату, який обирається на посаду судді безстроково, висловлювати свою думку щодо цієї кандидатури.
За наявності зауважень до кандидата, який обирається на посаду судді безстроково, висловлених на пленарному засіданні Верховної Ради, що потребують додаткової перевірки комітетом, до предмета відання якого належить попередній розгляд питань про обрання на посади суддів та звільнення з посад суддів, обраних безстроково, голосування щодо цього кандидата не проводиться. Повторний розгляд подання щодо нього здійснюється за умови перевірки зазначеним комітетом дотримання кандидатом на посаду судді безстроково вимог статті 127 Конституції України, Закону України "Про судоустрій та статус суддів", а також перевірки звернень громадян та інших звернень щодо діяльності кандидата на посаду судді безстроково";
Відповідно ч.7 зазначеної статті у запропонованому законопроекті зробити частиною восьмою, а частину восьму – дев’ятою, виклавши її у наступній редакції:
"9. У разі неодержання кандидатом на посаду судді безстроково необхідної кількості голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради України знову проводиться голосування. У разі якщо кандидата на посаду судді безстроково не обрано, Вищою радою юстиції вноситься подання про звільнення цього кандидата з посади судді.
 
Відхилено   1) частину п’яту статті 157 доповнити словами "Голові Державної судової адміністрації України - з питань фінансування судів та інших органів і установ судової системи";
 
2253. 2) статті 215, 216 викласти в такій редакції:
 
   2) статті 215 та 216 викласти в такій редакції:
 
2254. "Стаття 215. Порядок розгляду питань про обрання суддів
 
   "Стаття 215. Порядок розгляду питань про обрання суддів Верховною Радою України безстроково
 
2255. Верховною Радою України безстроково
 
      
2256. 1. Відповідно до пункту 27 частини першої статті 85 та статті 128 Конституції України, Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Верховна Рада обирає суддів безстроково.
 
   1. Відповідно до пункту 27 частини першої статті 85 та статті 128 Конституції України, Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Верховна Рада обирає суддів безстроково.
 
2257. 2. Подання про обрання суддів безстроково вноситься до Верховної Ради Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
   2. Подання про обрання суддів безстроково вноситься до Верховної Ради Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.
 
2258. 3. Копії подання про обрання суддів безстроково та доданих до нього документів за дорученням Голови Верховної Ради України надаються народним депутатам не пізніше п'яти днів з дня їх надходження.
 
-1627- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У підпункті 2 пункту 2.8 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (нова редакція статті 215 Регламенту Верховної Ради України) статтю 215 доповнити частиною 4 такого змісту:
"4. Комітет, до предмета відання якого належить попередній розгляд питань про обрання на посади суддів та звільнення з посад суддів, обраних безстроково, розглядає подання про обрання кандидата на посаду судді безстроково в місячний строк з дня його надходження до Верховної Ради. Рішення комітету про рекомендацію або нерекомендацію щодо обрання кандидата на посаду судді безстроково подається до Верховної Ради."
У зв’язку з цим частини 4-7 статті 215 Регламенту вважати частинами 5-8.
 
Відхилено   3. Копії подання про обрання суддів безстроково та доданих до нього документів за дорученням Голови Верховної Ради України надаються народним депутатам не пізніше п'яти днів з дня їх надходження.
 
2259. 4. Питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково включається до порядку денного сесії Верховної Ради позачергово без голосування та розглядається на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради без висновку комітетів Верховної Ради України.
 
-1628- Власенко С.В.
У підпункті 2 підпункту 2.8. пункту 2 Розділу ХІІ Прикінцеві положення:
у частині 4 статті 215 слова "найближчому" та "без висновку комітетів Верховної Ради України" виключити.
 
Відхилено   4. Питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково включається до порядку денного сесії Верховної Ради позачергово, без голосування, та розглядається на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради без висновків комітетів Верховної Ради України.
 
    -1629- Ківалов С.В.
Частину четверту запропонованої Проектом статті 215 Регламенту Верховної Ради України викласти в такій редакції:
"4. Питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково включається до порядку денного сесії Верховної Ради позачергово без голосування. Питання про обрання суддею безстроково на розгляд Верховної Ради України готує Комітет Верховної Ради України, до відання якого належить розгляд питання про обрання та звільнення суддів (далі – Комітет Верховної Ради України).
Комітет Верховної Ради України вносить на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України про обрання суддів невідкладно, без розгляду на своєму засіданні.".
 
Відхилено    
2260. 5. Розгляд питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково на пленарному засіданні Верховної Ради починається з доповіді голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або іншого члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за дорученням Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
   5. Розгляд питання про обрання кандидата на посаду судді безстроково на пленарному засіданні Верховної Ради починається з доповіді голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або іншого члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за дорученням Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
2261. 6. Рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю від конституційного складу Верховної Ради України і оформляється постановою Верховної Ради. Голосування щодо обрання кандидатів на посаду судді безстроково може проводитись як по кожній кандидатурі на посаду окремо, так і за списком кандидатів на посаду. Рішення Верховної Ради України про обрання судді безстроково приймається відповідно до рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
-1630- Власенко С.В.
У підпункті 2 підпункту 2.8. пункту 2 Розділу ХІІ Прикінцеві положення:
у третьому реченні частині 6 статті 215 слова "відповідно до" замінити на "з урахуванням".
 
Відхилено   6. Рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю від конституційного складу Верховної Ради України і оформляється постановою Верховної Ради. Голосування щодо обрання кандидатів на посаду судді безстроково може проводитися або по кожній кандидатурі на посаду окремо або за список кандидатів. Рішення Верховної Ради України про обрання судді безстроково приймається відповідно до рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
 
2262. 7. У разі неодержання кандидатом на посаду судді безстроково необхідної кількості голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради України знову проводиться голосування.
 
-1631- Власенко С.В.
У підпункті 2 підпункту 2.8. пункту 2 Розділу ХІІ Прикінцеві положення:
частину 7 статті 215 пропонується виключити
 
Відхилено   7. У разі неодержання кандидатом на посаду судді безстроково необхідної кількості голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради України знову проводиться голосування.
 
    -1632- Ківалов С.В.
Частину сьому статті 215 Регламенту викласти у такій редакції:
"7. У разі виникнення під час розгляду на пленарному засіданні питання про обрання кандидата на посаду судді нововиявлених обставин щодо порушення суддею чинного законодавства, які не були предметом розгляду Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Верховна Рада України може більшістю голосів прийняти рішення про відкладення розгляду цього питання до перевірки таких обставин Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, після чого, кандидатура повторно виноситься на розгляд Верховної Ради України, в порядку, передбаченому цим Законом.
У разі неодержання кандидатом на обрання суддею безстроково кількості голосів, визначеної частиною четвертою цієї статті, кандидат вважається необраним.".
 
Відхилено    
    -1633- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
У підпункті 2 пункту 2.8 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (нова редакція статті 215 Регламенту Верховної Ради України) у частині 7 слова "знову проводиться голосування" замінити словами "повторне голосування проводиться не більше одного разу."
 
Відхилено    
2263. Стаття 216. Звільнення з посад суддів Конституційного Суду України та суддів, обраних безстроково
 
   Стаття 216. Звільнення з посад суддів Конституційного Суду України та суддів, обраних безстроково
 
2264. 1. Верховна Рада звільняє з посад суддів Конституційного Суду України та суддів, обраних безстроково, у випадках та порядку, передбачених частинами п'ятою, шостою статті 126 Конституції України, статтею 23 Закону України "Про Конституційний Суд України", Законом України "Про судоустрій і статус суддів".
 
   1. Верховна Рада звільняє з посад суддів Конституційного Суду України та суддів, обраних безстроково, у випадках та порядку, передбачених частинами п'ятою, шостою статті 126 Конституції України, статтею 23 Закону України "Про Конституційний Суд України", Законом України "Про судоустрій і статус суддів".
 
2265. 2. Звернення до Верховної Ради про звільнення з посади судді Конституційного Суду України подається Конституційним Судом України.
 
   2. Звернення до Верховної Ради про звільнення з посади судді Конституційного Суду України подається Конституційним Судом України.
 
2266. 3. Для звільнення з посади судді Конституційного Суду України комітет, до предмета відання якого належить це питання, за дорученням Голови Верховної Ради України подає до Верховної Ради вмотивований висновок.
 
   3. Для звільнення з посади судді Конституційного Суду України комітет, до предмета відання якого належить це питання, за дорученням Голови Верховної Ради України подає до Верховної Ради вмотивований висновок.
 
2267. 4. Подання про звільнення з посади суддів, обраних безстроково, вноситься Вищою радою юстиції.
 
   4. Подання про звільнення з посади суддів, обраних безстроково, вноситься Вищою радою юстиції.
 
2268. 5. У поданні про звільнення судді, обраного безстроково, зазначаються дата внесення подання, прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, відомості про перебування на посаді судді, назва суду, підстава внесення подання про звільнення, визначена частиною п'ятою статті 126 Конституції України, фактичні обставини (у разі внесення подання про звільнення судді за особливих обставин, визначених Законом України "Про Вищу раду юстиції"), а також інші відомості, визначені законом. До подання Вищої ради юстиції про звільнення з посади судді, обраного безстроково, додаються особова справа з матеріалами, що свідчать про наявність підстав для звільнення.
 
   5. У поданні про звільнення судді, обраного безстроково, зазначаються дата внесення подання, прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, відомості про перебування на посаді судді, назва суду, підстава внесення подання про звільнення, визначена частиною п'ятою статті 126 Конституції України, фактичні обставини (у разі внесення подання про звільнення судді за особливих обставин, визначених Законом України "Про Вищу раду юстиції"), а також інші відомості, визначені законом. До подання Вищої ради юстиції про звільнення з посади судді, обраного безстроково, додаються особова справа з матеріалами, що свідчать про наявність підстав для звільнення.
 
2269. 6. Копії подання про звільнення судді, обраного безстроково, та доданих до нього документів за дорученням Голови Верховної Ради України надаються народним депутатам не пізніше п’яти днів з дня їх надходження.
 
   6. Копії подання про звільнення судді, обраного безстроково, та доданих до нього документів за дорученням Голови Верховної Ради України надаються народним депутатам не пізніше п’яти днів з дня їх надходження.
 
2270. 7. Питання про звільнення судді, обраного безстроково, включається до порядку денного сесії Верховної Ради позачергово без голосування та розглядається на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради без висновку комітетів Верховної Ради України.
 
-1634- Власенко С.В.
У підпункті 2 підпункту 2.8. пункту 2 Розділу ХІІ Прикінцеві положення:
у частині 7 статті 216 слова "найближчому" та "без висновку комітетів Верховної Ради України" виключити.
 
Відхилено   7. Питання про звільнення судді, обраного безстроково, включається до порядку денного сесії Верховної Ради позачергово, без голосування, та розглядається на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради без висновків комітетів Верховної Ради України.
 
    -1635- Ківалов С.В.
Частину сьому статті 216 Регламенту викласти у такій редакції:
"7. Питання про звільнення судді, обраного безстроково, включається до порядку денного сесії Верховної Ради позачергово без голосування. Питання про звільнення судді на розгляд Верховної Ради України готує Комітет Верховної Ради України.
Комітет Верховної Ради України вносить на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України про звільнення судді невідкладно, без розгляду на своєму засіданні."
 
Відхилено    
2271. 8. Присутність судді на пленарному засіданні Верховної Ради при розгляді питання про його звільнення з підстав, зазначених у пунктах 1, 4 і 5 частини п'ятої статті 126 Конституції України, є обов'язковою. Неявка на пленарне засідання Верховної Ради не є перешкодою для прийняття рішення Верховною Радою України.
 
   8. Присутність судді на пленарному засіданні Верховної Ради під час розгляду питання про його звільнення з підстав, зазначених у пунктах 1, 4 і 5 частини п'ятої статті 126 Конституції України, є обов'язковою. Неявка на пленарне засідання Верховної Ради не є перешкодою для прийняття рішення Верховною Радою України.
 
2272. 9. Кожна кандидатура на звільнення з посади судді, обраного безстроково, персонально представляється на пленарному засіданні Верховної Ради Головою Вищої ради юстиції або іншим членом Вищої ради юстиції за дорученням Голови Вищої ради юстиції, а щодо судді Конституційного Суду України - представником комітету, до відання якого належить це питання.
 
   9. Кожна кандидатура на звільнення з посади судді, обраного безстроково, персонально представляється на пленарному засіданні Верховної Ради Головою Вищої ради юстиції або іншим членом Вищої ради юстиції за дорученням Голови Вищої ради юстиції, а щодо судді Конституційного Суду України - представником комітету, до відання якого належить це питання.
 
2273. 10. Верховна Рада приймає рішення про звільнення з посади судді Конституційного Суду України чи судді, обраного безстроково, шляхом відкритого поіменного голосування більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради. У разі неодержання необхідної більшості голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради України з питання звільнення з посади судді обраного безстроково, знову проводиться голосування. Рішення про звільнення судді оформляється постановою Верховної Ради;
 
-1636- Власенко С.В.
У підпункті 2 підпункту 2.8. пункту 2 Розділу ХІІ Прикінцеві положення:
у частині 10 статті 216 друге речення виключити
 
Відхилено   10. Верховна Рада приймає рішення про звільнення з посади судді Конституційного Суду України чи судді, обраного безстроково, шляхом відкритого поіменного голосування більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради. У разі неодержання необхідної більшості голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради України з питання звільнення з посади судді обраного безстроково, знову проводиться голосування. Рішення про звільнення судді оформляється постановою Верховної Ради";
 
    -1637- Ківалов С.В.
Друге речення частини десятої статті 216 виключити.
В частині першій статті 221-3 доповнити реченнями такого змісту: "Питання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції на розгляд Верховної Ради України готує Комітет Верховної Ради України, до відання якого належить розгляд питання про обрання та звільнення суддів (далі – Комітет Верховної Ради України). Комітет Верховної Ради України вносить на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України про звільнення судді невідкладно, без розгляду на своєму засіданні.
 
Враховано частково    
2274. 3) у назві Глави 35 слова "судді суду загальної юрисдикції" виключити;
 
   3) у назві Глави 35 слова "судді суду загальної юрисдикції" виключити;
 
2275. 4) у частинах першій - третій статті 218 слова "судді суду загальної юрисдикції" виключити;
 
   4) у частинах першій - третій статті 218 слова "судді суду загальної юрисдикції" виключити;
 
2276. 5) у частинах першій, другій, пункті 2 частини третьої, пунктах 2, 3 частини сьомої статті 221 слова "судді суду загальної юрисдикції" виключити;
 
   5) у частинах першій, другій, пункті 2 частини третьої, пунктах 2, 3 частини сьомої статті 221 слова "судді суду загальної юрисдикції" виключити;
 
2277. 6) доповнити Регламент Главою 35-1 такого змісту:
 
   6) доповнити Главою 35-1 такого змісту:
 
2278. "Глава 35-1. Розгляд питань про згоду на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції
 
   "Глава 35-1. Розгляд питань про згоду на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції
 
2279. Стаття 221-1. Внесення подання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції
 
   Стаття 221-1. Внесення подання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції
 
2280. 1. Відповідно до частини третьої статті 126 Конституції України Верховна Рада надає згоду на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції.
 
   1. Відповідно до частини третьої статті 126 Конституції України Верховна Рада надає згоду на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції.
 
2281. 2. Подання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції ініціюється відповідно органами досудового слідства, судовими органами. При цьому щодо кожного виду запобіжного заходу подається окреме подання. Подання щодо судді суду загальної юрисдикції повинно бути підтримано і внесено до Верховної Ради Генеральним прокурором України.
 
   2. Подання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції ініціюється відповідно органами досудового слідства, судовими органами. При цьому щодо кожного виду запобіжного заходу подається окреме подання. Подання щодо судді суду загальної юрисдикції має підтримано і внесено до Верховної Ради Генеральним прокурором України.
 
2282. 3. Подання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції, повинно бути вмотивованим і достатнім, містити конкретні факти і докази, що підтверджують факт вчинення зазначеною в поданні особою суспільно небезпечного діяння, визначеного Кримінальним кодексом України. У поданні про затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції має міститися чітке обґрунтування необхідності затримання чи арешту.
 
   3. Подання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції, має бути вмотивованим і достатнім, містити конкретні факти і докази, що підтверджують факт вчинення зазначеною в поданні особою суспільно небезпечного діяння, визначеного Кримінальним кодексом України. У поданні про затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції має міститися чітке обґрунтування необхідності затримання чи арешту.
 
2283. Стаття 221-2. Підготовка подання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради
 
   Стаття 221-2. Підготовка подання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради
 
2284. 1. Копії подання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції та доданих до нього документів за дорученням Голови Верховної Ради України надаються народним депутатам у день надходження такого подання. Одна копія надсилається особі, щодо якої внесено подання на офіційну адресу суду, в якому працює така особа, з повідомленням цієї особи відразу після направлення копії.
 
   1. Копії подання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції та доданих до нього документів за дорученням Голови Верховної Ради України надаються народним депутатам у день надходження такого подання. Одна копія надсилається особі, щодо якої внесено подання, на офіційну адресу суду, в якому працює така особа, з повідомленням цієї особи відразу після направлення копії.
 
2285. 2. Особа, щодо якої внесено подання про затримання чи арешт, може надати Верховній Раді письмові пояснення по суті питань, порушених у такому поданні. Копії письмових пояснень та доданих до них документів за дорученням Голови Верховної Ради України надаються народним депутатам у день надходження таких письмових пояснень.
 
   2. Особа, щодо якої внесено подання про затримання чи арешт, може надати Верховній Раді письмові пояснення по суті питань, порушених у поданні. Копії письмових пояснень та доданих до них документів за дорученням Голови Верховної Ради України надаються народним депутатам у день надходження таких письмових пояснень.
 
2286. 3. Питання щодо розгляду подання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції включається до порядку денного сесії Верховної Ради позачергово без голосування.
 
   3. Питання щодо розгляду подання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції включається до порядку денного сесії Верховної Ради позачергово, без голосування.
 
2287. Стаття 221-3. Розгляд Верховною Радою питання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції
 
   Стаття 221-3. Розгляд Верховною Радою питання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції
 
2288. 1. Верховна Рада розглядає питання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції на найближчому пленарному засіданні з дня одержання відповідного подання Генеральної прокуратури України. Генеральна прокуратура України та особа, щодо якої внесено подання, повідомляються про дату розгляду зазначеного питання на засіданні Верховної Ради України завчасно.
 
   1. Верховна Рада розглядає питання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції на найближчому пленарному засіданні з дня одержання відповідного подання Генеральної прокуратури України. Генеральна прокуратура України та особа, щодо якої внесено подання, повідомляються про дату розгляду зазначеного питання на засіданні Верховної Ради України завчасно. Питання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції готується до розгляду Верховною Радою України комітетом Верховної Ради України, до предмету відання якого належить розгляд питання про обрання та звільнення суддів. Комітет Верховної Ради України вносить на розгляд Верховної Ради України проект постанови Верховної Ради України про звільнення судді невідкладно, без розгляду на своєму засіданні.
 
2289. 2. Розгляд питання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції починається з інформації головуючого на пленарному засіданні Верховної Ради про подання, що надійшло, проведену роботу щодо підготовки до розгляду цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради, а також про наявність або відсутність письмових пояснень особи, щодо якої внесено подання.
 
   2. Розгляд питання про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції починається з інформації головуючого на пленарному засіданні Верховної Ради про подання, що надійшло, проведену роботу щодо підготовки до розгляду цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради, а також про наявність або відсутність письмових пояснень особи, щодо якої внесено подання.
 
2290. 3. Після оголошення подання головуючий на пленарному засіданні Верховної Ради надає слово до 30 хвилин:
 
   3. Після оголошення подання головуючий на пленарному засіданні Верховної Ради надає слово до 30 хвилин:
 
2291. 1) Генеральному прокуророві України для відповідей на запитання представників депутатських фракцій, народних депутатів;
 
   1) Генеральному прокуророві України для відповідей на запитання представників депутатських фракцій, народних депутатів;
 
2292. 2) особі, щодо якої внесено подання про надання згоди на затримання чи арешт, або представнику такої особи для надання пояснень по суті порушених питань.
 
   2) особі, щодо якої внесено подання про надання згоди на затримання чи арешт, або представнику такої особи для надання пояснень по суті порушених питань.
 
2293. 3. Якщо на пленарному засіданні Верховної Ради буде встановлено, що особа, стосовно якої внесено подання, не надає пояснень, Верховна Рада розглядає питання про надання згоди на затримання чи арешт без її пояснень.
 
   4. Якщо на пленарному засіданні Верховної Ради буде встановлено, що особа, стосовно якої внесено подання, не надає пояснень, Верховна Рада розглядає питання про надання згоди на затримання чи арешт без її пояснень.
 
2294. 4. Обговорення питання здійснюється за процедурою повного обговорення (стаття 30 цього Регламенту).
 
   5. Обговорення питання здійснюється за процедурою повного обговорення (стаття 30 цього Регламенту).
 
2295. 5. Головуючий на пленарному засіданні Верховної Ради відповідно до подання ставить на голосування питання про надання згоди на:
 
   6. Головуючий на пленарному засіданні Верховної Ради відповідно до подання ставить на голосування питання про надання згоди на:
 
2296. 1) затримання судді суду загальної юрисдикції;
 
   1) затримання судді суду загальної юрисдикції;
 
2297. 2) арешт судді суду загальної юрисдикції.
 
   2) арешт судді суду загальної юрисдикції.
 
2298. 6. Рішення про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції Верховна Рада приймає відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів народних депутатів від її конституційного складу, яке оформляється постановою Верховної Ради. Рішення Верховної Ради про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції не переглядаються, крім випадку виявлення обставин, що не були відомі Верховній Раді під час розгляду відповідного подання.
 
   7. Рішення про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, яке оформляється постановою Верховної Ради. Рішення Верховної Ради про надання згоди на затримання чи арешт судді суду загальної юрисдикції не переглядаються, крім випадку виявлення обставин, що не були відомі Верховній Раді під час розгляду відповідного подання.
 
2299. 7. Про прийняте рішення Голова Верховної Ради України негайно повідомляє Генерального прокурора України";
 
   8. Про прийняте рішення Голова Верховної Ради України негайно повідомляє Генерального прокурора України";
 
2300. 7) у статті 223:
 
   7) у статті 223:
 
2301. частину першу доповнити реченням такого змісту: "За дорученням Голови Верховної Ради України до суду з питання дострокового припинення повноважень народного депутата також може звернутися Перший заступник чи заступник Голови Верховної Ради України";
 
   частину першу доповнити реченням такого змісту: "За дорученням Голови Верховної Ради України до суду з питання дострокового припинення повноважень народного депутата також може звернутися Перший заступник чи заступник Голови Верховної Ради України";
 
2302. частину третю після першого речення доповнити новим реченням такого змісту: "Верховна Рада України своїм рішенням також може зобов’язати звернутися до суду з питання про дострокове припинення повноважень народного депутата Першого заступника чи заступника Голови Верховної Ради України".
 
   частину третю після першого речення доповнити новим реченням такого змісту: "Верховна Рада України своїм рішенням також може зобов’язати звернутися до суду з питання про дострокове припинення повноважень народного депутата Першого заступника чи заступника Голови Верховної Ради України".
 
2303. 2.9. У частині другій статті 5 Закону України "Про статус народного депутата України" (Відомості Верховної Ради України 1993 р., № 3, ст.17; 2001 р., № 42, ст.212):
 
   2.9. У частині другій статті 5 Закону України "Про статус народного депутата України" (Відомості Верховної Ради України 2001 р., №42, ст. 212):
 
2304. абзац другий доповнити реченням такого змісту: "За дорученням Голови Верховної Ради України до суду з питання дострокового припинення повноважень народного депутата також може звернутися Перший заступник чи заступник Голови Верховної Ради України";
 
   1) абзац другий доповнити реченням такого змісту: "За дорученням Голови Верховної Ради України до суду з питання дострокового припинення повноважень народного депутата також може звернутися Перший заступник чи заступник Голови Верховної Ради України";
 
2305. абзац четвертий доповнити реченням такого змісту: "Верховна Рада України своїм рішенням також може зобов’язати звернутися до суду з питання про дострокове припинення повноважень народного депутата Першого заступника чи заступника Голови Верховної Ради України".
 
   2) абзац четвертий доповнити реченням такого змісту: "Верховна Рада України своїм рішенням також може зобов’язати звернутися до суду з питання про дострокове припинення повноважень народного депутата Першого заступника чи заступника Голови Верховної Ради України".
 
2306. 2.10. Статтю 22-3 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 12, ст.165; 2004 р., № 14, ст.198) доповнити абзацом такого змісту:
 
   2.10. Статтю 22-3 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., №№2-3, ст.20; 2004 р., № 14, ст.198; 2010р., №8, ст.59) доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
2307. "час роботи на посадах науково-викладацького складу Національної школи суддів України".
 
   "час роботи на посадах науково-викладацького складу Школи суддів України".
 
2308. 2.11. У статті 8 Закону України "Про оплату праці" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 17, ст. 121; 1997 р., № 11, ст. 89):
 
   2.11. У статті 8 Закону України "Про оплату праці" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 17, ст. 121):
 
2309. а) у частині другій слова "крім випадку, передбаченого" замінити словами "крім випадків, передбачених частиною третьою цієї статті, та";
 
   у частині другій слова "крім випадку, передбаченого" замінити словами "крім випадків, передбачених частиною третьою цієї статті, та";
 
2310. б) доповнити статтю частиною третьою такого змісту:
 
   доповнити частиною третьою такого змісту:
 
2311. "Умови розміру оплати праці суддів визначаються законом".
 
   "Умови розміру оплати праці суддів визначаються законом".
 
2312. 2.12. Частину дев'яту статті 18 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 19, ст.134; 2006 р., № 17, ст.146) виключити.
 
-1638- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Пункт 2.12 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (зміни до Закону України "Про комітети Верховної Ради України") виключити.
 
Відхилено   2.12. Частину дев'яту статті 18 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 17, ст.146) виключити.
 
    -1639- Ківалов С.В.
Пункт 2.12 Прикінцевих положень виключити.
 
Відхилено    
2313. 2.13. У Законі України "Про Вищу раду юстиції" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 25, ст.146; 2004 р., № 29, ст.369; Офіційний вісник України, 2010 р., № 37, ст.1242):
 
-1640- Власенко С.В.
З підпункту 2.13 пункту 2 Розділу ХІІ Прикінцеві положення підпункт 1-1 виключити.
 
Відхилено   2.13. У Законі України "Про Вищу раду юстиції" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 25, ст.146; 2004 р., № 29, ст. 369; 2006р., №35, ст.299; 2009р., № 49, ст.731; із змінами, внесеними Законом України від 13 травня 2010 року №2181-VІ):
 
2314. 1) частину першу статті 3 доповнити пунктом 1-1 такого змісту:
 
-1641- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Підпункт 1 пункту 2.13 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (доповнення статті 3 Закону України "Про Вищу раду юстиції" пунктом 1-1) виключити.
 
Відхилено   1) частину першу статті 3 доповнити пунктом 1-1 такого змісту:
 
2315. "1-1) за поданням відповідної ради суддів призначає суддів на посади голови суду, заступника голови суду, та звільняє їх з цих посад";
 
-1642- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Пункт 1-1 у статті 3 виключити
 
Відхилено   "1-1) за поданням відповідної ради суддів призначає суддів на посади голови суду, заступника голови суду та звільняє їх з цих посад";
 
    -1643- Стретович В.М.
Пункт 1-1 у статті 3 виключити
 
Відхилено    
2316. 2) у статті 6:
 
-1644- Притика Д.М.
В частині першій ст. 6 ЗУ "Про Вищу раду юстиції" слова "шістдесяти п’яти" замінити словом "сімдесяти"
 
Відхилено   2) у статті 6:
 
2317. після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
   після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
2318. "У випадку, коли відповідно до цього Закону на посаду члена Вищої ради юстиції має бути призначений суддя, він призначається з числа суддів, обраних на посаду судді безстроково".
 
-1645- Притика Д.М.
Доповнити редакцію запропонованої нової частини ст. 6 ЗУ "Про Вищу раду юстиції" словами "або суддів у відставці".
 
Відхилено   "У разі якщо відповідно до цього Закону на посаду члена Вищої ради юстиції має бути призначений суддя, він призначається з числа суддів, обраних на посаду судді безстроково".
 
2319. У зв’язку з цим частини другу та третю вважати відповідно частинами третьою та четвертою;
 
   У зв’язку з цим частини другу і третю вважати відповідно частинами третьою і четвертою;
 
2320. у частині третій слова "частини першої" замінити словами "частин першої та другої";
 
   у частині третій слова "частини першої" замінити словами "частин першої та другої";
 
2321. 3) частину першу статті 8 доповнити реченням такого змісту: "Два із трьох членів Вищої ради юстиції, що призначаються Верховною Радою України, повинні бути суддями";
 
   3) частину першу статті 8 доповнити реченням такого змісту: "Два із трьох членів Вищої ради юстиції, що призначаються Верховною Радою України, повинні бути суддями";
 
2322. 4) частину першу статті 9 доповнити реченням такого змісту: "Два із трьох членів Вищої ради юстиції, що призначаються Президентом України, повинні бути суддями";
 
   4) статтю 9 доповнити реченням такого змісту: "Два із трьох членів Вищої ради юстиції, що призначаються Президентом України, повинні бути суддями";
 
2323. 5) частину першу статті 10 після слова "визначаються" доповнити словами "з числа суддів";
 
   5) частину першу статті 10 після слова "визначаються" доповнити словами "з числа суддів";
 
2324. 6) у статті 11:
 
   6) у статті 11:
 
2325. а) доповнити статтю новою частиною першою такого змісту:
 
   доповнити новою частиною першою такого змісту:
 
2326. "З’їзд адвокатів України призначає трьох членів Вищої ради юстиції, один з яких призначається з числа суддів".
 
   "З’їзд адвокатів України призначає трьох членів Вищої ради юстиції, один з яких призначається з числа суддів".
 
2327. У зв'язку з цим частини першу - третю вважати відповідно частинами другою - четвертою;
 
   У зв'язку з цим частини першу - третю вважати відповідно частинами другою - четвертою;
 
2328. б) частину другу доповнити словами "крім вимог до кандидатів на посаду члена Вищої ради юстиції, встановлених частиною першою цієї статті";
 
   частину другу доповнити словами "крім вимог до кандидатів на посаду члена Вищої ради юстиції, встановлених частиною першою цієї статті";
 
2329. 7) у статті 12:
 
   7) у статті 12:
 
2330. а) доповнити статтю новою частиною першою такого змісту:
 
   доповнити новою частиною першою такого змісту:
 
2331. "З’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначає трьох членів Вищої ради юстиції, один з яких призначається з числа суддів".
 
   "З’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначає трьох членів Вищої ради юстиції, один з яких призначається з числа суддів".
 
2332. У зв'язку з цим частини першу - третю вважати відповідно частинами другою - четвертою;
 
   У зв'язку з цим частини першу - третю вважати відповідно частинами другою - четвертою;
 
2333. б) частину другу доповнити словами "крім вимог до кандидатів на посаду члена Вищої ради юстиції, встановлених частиною першою цієї статті";
 
   частину другу доповнити словами "крім вимог до кандидатів на посаду члена Вищої ради юстиції, встановлених частиною першою цієї статті";
 
2334. 8) у статті 13:
 
   8) у статті 13:
 
2335. а) доповнити статтю новою частиною першою такого змісту:
 
   доповнити новою частиною першою такого змісту:
 
2336. "Всеукраїнська конференція працівників прокуратури призначає двох членів Вищої ради юстиції, один з яких призначається з числа суддів".
 
   "Всеукраїнська конференція працівників прокуратури призначає двох членів Вищої ради юстиції, один з яких призначається з числа суддів".
 
2337. У зв’язку з цим частини першу - п'яту вважати відповідно частинами другою - шостою;
 
   У зв’язку з цим частини першу - п'яту вважати відповідно частинами другою - шостою;
 
2338. б) частину другу доповнити словами "крім вимог до кандидатів на посаду члена Вищої ради юстиції, встановлених частиною першою цієї статті";
 
   частину другу доповнити словами "крім вимог до кандидатів на посаду члена Вищої ради юстиції, встановлених частиною першою цієї статті";
 
2339. 9) абзац другий частини першої статті 19 викласти в такій редакції:
 
-1646- Стретович В.М.
Абзац другий частини першої статті 19 залишити в чинній редакції закону, оскільки запропонована редакція не відповідає пункту 1 частини першої статті 131 Конституції України
 
Відхилено   9) абзац другий частини першої статті 19 викласти в такій редакції:
 
2340. "з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад";
 
-1647- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Абзац другий частини першої статті 19 залишити в чинній редакції закону, оскільки запропонована редакція не відповідає пункту 1 частини першої статті 131 Конституції України
 
Відхилено   "з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад";
 
2341. 10) частину першу статті 27 доповнити пунктами 2-1, 2-2, 6-1 і 6-2 такого змісту:
 
-1648- Стретович В.М.
Пункти 2-1 і 2-2 частини першої статті 27 виключити
 
Відхилено   10) частину першу статті 27 доповнити пунктами 2-1, 2-2, 6-1 і 6-2 такого змісту:
 
    -1649- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Пункти 2-1 і 2-2 частини першої статті 27 виключити
 
Відхилено    
    -1650- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Підпункт 10 пункту 2.13 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (доповнення статті 27 Закону України "Про Вищу раду юстиції" пунктами 2-1, 2-2, 6-1, 6-2) виключити.
 
Відхилено    
2342. "2-1) рішення про призначення суддів на посади голови суду, заступника голови суду;
 
   "2-1) рішення про призначення суддів на посади голови суду, заступника голови суду;
 
2343. 2-2) рішення про звільнення суддів з посад голови суду, заступника голови суду";
 
   2-2) рішення про звільнення суддів з посад голови суду, заступника голови суду";
 
2344. "6-1) рішення у скарзі на результати кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді;
 
   "6-1) рішення у скарзі на результати кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді;
 
2345. 6-2) рішення у скарзі на відмову у рекомендуванні на обрання кандидатом на посаду судді безстроково";
 
-1651- Власенко С.В.
Підпункт 10 підпункту 2.13 пункту 2 Розділу ХІІ пропонується викласти в такій редакції:
"10) частину першу статті 27 доповнити пунктами 61 і 62 такого змісту:
"61) рішення у скарзі на результати кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді;
62) рішення у скарзі на відмову у складенні рекомендацій щодо обрання кандидата на посаду судді безстроково";"
 
Відхилено   6-2) рішення у скарзі на відмову в рекомендуванні для обрання кандидатом на посаду судді безстроково";
 
2346. 11) у частині першій статті 29 слова "кваліфікаційної комісії суддів" замінити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
   11) у частині першій статті 29 слова "кваліфікаційної комісії суддів" замінити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
2347. 12) доповнити Закон статтями 29-1, 29-2 і 32-1 такого змісту:
 
-1652- Соболєв С.В.
Шустік О.Ю.
Бондаренко В.Д.
Боднар-Петровська О.Б.
Філенко В.П.
Підпункт 12 пункту 2.13 частини 2 Розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (доповнення статті Закону України "Про Вищу раду юстиції" статтями 29-1, 29-2, 32-1) виключити.
 
Відхилено   12) доповнити статтями 29-1, 29-2 і 32-1 такого змісту:
 
2348. "Стаття 29-1. Призначення суддів на посади голови суду, заступника голови суду
 
-1653- Стретович В.М.
Статтю 29-1 виключити
 
Відхилено   "Стаття 29-1. Призначення суддів на посади голови суду, заступника голови суду
 
    -1654- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 29-1 виключити
 
Відхилено    
2349. Вища рада юстиції призначає суддів на посади голови суду, заступника голови суду в порядку, встановленому Законом України "Про судоустрій і статус суддів".
 
   Вища рада юстиції призначає суддів на посади голови суду, заступника голови суду в порядку, встановленому Законом України "Про судоустрій і статус суддів".
 
2350. Кандидатури на посади голови суду, заступника голови суду вносяться до Вищої ради юстиції за поданням відповідної ради суддів та розглядаються на засіданні Вищої ради юстиції персонально. Під час такого засідання Вищої ради юстиції з кандидатом проводиться співбесіда.
 
-1655- Забзалюк Р.О.
Стешенко О.М.
Ч. 2 ст. 29-1 викласти у такій редакції:
"2. Кандидатури на посади голови суду, заступника голови суду вносяться до Вищої ради юстиції за поданням відповідної ради суддів та розглядаються на засіданні Вищої ради юстиції персонально не пізніше одного місяця з моменту такого подання. У разі якщо у встановлений строк Вища рада юстиції не приймає рішення про призначення кандидата на посаду голови, заступника голови суду, збори суддів відповідних судів мають право вирішити питання про призначення такого кандидата на посаду голови, заступника голови суду самостійно -шляхом повторного голосування. Такий кандидат вважається призначеним на посаду, якщо за це проголосує не менше 2/3 від загальної кількості суддів відповідного суду. В іншому випадку збори суддів приймають рішення щодо подання на посаду голови, заступника голови суду іншої кандидатури".
 
Відхилено   Кандидатури на посади голови суду, заступника голови суду вносяться до Вищої ради юстиції за поданням відповідної ради суддів та розглядаються на засіданні Вищої ради юстиції персонально. Під час такого засідання Вищої ради юстиції з кандидатом проводиться співбесіда.
 
2351. Рішення про призначення на посаду голови суду, заступника голови суду приймається за результатами розгляду кандидатури на засіданні Вищої ради юстиції відкритим голосуванням. Рішення про призначення судді на посаду голови суду, заступника голови суду вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів Вищої ради юстиції від її конституційного складу.
 
   Рішення про призначення на посаду голови суду, заступника голови суду приймається за результатами розгляду кандидатури на засіданні Вищої ради юстиції відкритим голосуванням. Рішення про призначення судді на посаду голови суду, заступника голови суду вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів Вищої ради юстиції від її конституційного складу.
 
2352. Вимоги до оформлення документів про призначення судді на посаду голови суду, заступника голови суду, а також порядок підготовки та розгляду зазначеного питання у Вищій раді юстиції затверджуються актами Вищої ради юстиції.
 
-1656- Власенко С.В.
Підпункт 12 підпункту 2.13 пункту 2 Розділу ХІІ Прикінцеві положення викласти в такій редакції:
"12) доповнити Закон статтею 29-1 такого змісту:
Стаття 29-1. Розгляд Вищою радою юстиції скарг на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прийнятих у процесі призначення чи обрання суддів на посаду
До Вищої ради юстиції можуть бути оскаржені рішення (дії, бездіяльність) Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо:
1) встановлення результатів кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді;
2)відмови у складенні рекомендацій щодо обрання кандидата на посаду судді безстроково
Скаргу на рішення (дії, бездіяльність) Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути подано до Вищої ради юстиції не пізніше одного місяця з наступного дня після його прийняття.
Скарга на рішення, зазначене у пункті 1 частини першої цієї статті, може бути подана кандидатом на посаду судді, який складав кваліфікаційний іспит і не погоджується з його результатами, а на дії (бездіяльність), зазначене у пункті 2 частини першої цієї статті, – кандидатом щодо якого не складені рекомендації щодо його обрання на посаду судді безстроково.
Скарга розглядається Вищою радою юстиції протягом одного місяця з дня її надходження, після перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції.
У результаті розгляду скарги Вища рада юстиції за наявності для цього підстав може:
1) задовольнити скаргу, скасувавши рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про встановлення результатів кваліфікаційного іспиту кандидата на посаду судді, який подав скаргу, та зобов'язавши Вищу кваліфікаційну комісію суддів України повторно провести кваліфікаційний іспит цього кандидата;
2) задовольнити скаргу, зобов'язавши Вищу кваліфікаційну комісію суддів України скласти відповідні рекомендації;
3) залишити скаргу без задоволення, а рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України без змін.
На засідання Вищої ради юстиції запрошується кандидат на посаду судді, який подав скаргу, та представник Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Їх неявка з будь-яких причин не перешкоджає розгляду скарги";"
 
Відхилено   Вимоги до оформлення документів про призначення судді на посаду голови суду, заступника голови суду, а також порядок підготовки та розгляду зазначеного питання у Вищій раді юстиції затверджуються актами Вищої ради юстиції.
 
2353. Стаття 29-2. Розгляд Вищою радою юстиції скарг на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прийнятих у процесі призначення чи обрання суддів на посаду
 
-1657- Стретович В.М.
З урахуванням виключення статті 29-1 статтю 29-2 вважати відповідно статтею 29-1
 
Відхилено   Стаття 29-2. Розгляд Вищою радою юстиції скарг на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прийнятих у процесі призначення чи обрання суддів на посаду
 
    -1658- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
З урахуванням виключення статті 29-1 статтю 29-2 вважати відповідно статтею 29-1
 
Відхилено    
2354. До Вищої ради юстиції можуть бути оскаржені рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо:
 
   До Вищої ради юстиції можуть бути оскаржені рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо:
 
2355. 1) встановлення результатів кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді;
 
   1) встановлення результатів кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді;
 
2356. 2) відмови у рекомендуванні на обрання кандидатом на посаду судді безстроково.
 
   2) відмови у рекомендуванні для обрання кандидатом на посаду судді безстроково.
 
2357. Скаргу на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути подано до Вищої ради юстиції не пізніше одного місяця з наступного дня після його прийняття.
 
   Скаргу на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути подано до Вищої ради юстиції не пізніше одного місяця з наступного дня після його прийняття.
 
2358. Скарга на рішення, зазначене у пункті 1 частини першої цієї статті, може бути подана кандидатом на посаду судді, який складав кваліфікаційний іспит і не погоджується з його результатами, а на рішення, зазначене у пункті 2 частини першої цієї статті, -кандидатом на посаду судді, якому відмовлено у рекомендуванні кандидатом на обрання на посаду судді безстроково.
 
   Скарга на рішення, зазначене у пункті 1 частини першої цієї статті, може бути подана кандидатом на посаду судді, який складав кваліфікаційний іспит і не погоджується з його результатами, а на рішення, зазначене у пункті 2 частини першої цієї статті, -кандидатом на посаду судді, якому відмовлено у рекомендуванні кандидатом для обрання на посаду судді безстроково.
 
2359. Скарга розглядається Вищою радою юстиції протягом одного місяця з дня її надходження, після перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції.
 
   Скарга розглядається Вищою радою юстиції протягом одного місяця з дня її надходження після перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції.
 
2360. У результаті розгляду скарги Вища рада юстиції за наявності для цього підстав може:
 
   У результаті розгляду скарги Вища рада юстиції за наявності для цього підстав може:
 
2361. 1) задовольнити скаргу, скасувавши рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про встановлення результатів кваліфікаційного іспиту кандидата на посаду судді, який подав скаргу, та зобов'язавши Вищу кваліфікаційну комісію суддів України повторно провести кваліфікаційний іспит цього кандидата;
 
   1) задовольнити скаргу, скасувавши рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про встановлення результатів кваліфікаційного іспиту кандидата на посаду судді, який подав скаргу, та зобов'язавши Вищу кваліфікаційну комісію суддів України повторно провести кваліфікаційний іспит цього кандидата;
 
2362. 2) задовольнити скаргу, скасувавши рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо відмови у рекомендуванні судді на обрання кандидатом на посаду судді безстроково та зобов'язавши Вищу кваліфікаційну комісію суддів України прийняти нове рішення;
 
   2) задовольнити скаргу, скасувавши рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо відмови у рекомендуванні судді для обрання кандидатом на посаду судді безстроково та зобов'язавши Вищу кваліфікаційну комісію суддів України прийняти нове рішення;
 
2363. 3) залишити скаргу без задоволення, а рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України без змін.
 
   3) залишити скаргу без задоволення, а рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України без змін.
 
2364. На засідання Вищої ради юстиції запрошується кандидат на посаду судді, який подав скаргу, та представник Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Їх неявка з будь-яких причин не перешкоджає розгляду скарги";
 
   На засідання Вищої ради юстиції запрошується кандидат на посаду судді, який подав скаргу, та представник Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Їх неявка з будь-яких причин не перешкоджає розгляду скарги";
 
2365. "Стаття 32-1. Звільнення суддів з посад голови суду, заступника голови суду
 
-1659- Стретович В.М.
Статтю 32-1 виключити
 
Відхилено   "Стаття 32-1. Звільнення суддів з посад голови суду, заступника голови суду
 
    -1660- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Статтю 32-1 виключити
 
Відхилено    
2366. Вища рада юстиції звільняє з посад голову суду, заступника голови суду в порядку, встановленому Законом України "Про судоустрій і статус суддів".
 
   Вища рада юстиції звільняє з посад голову суду, заступника голови суду в порядку, встановленому Законом України "Про судоустрій і статус суддів".
 
2367. Питання про звільнення з посад голови суду, заступника голови суду розглядається за поданням ради відповідних спеціалізованих судів на засіданні Вищої ради юстиції, на яке запрошується голова суду, заступник голови суду, якого пропонується звільнити з посади. В разі неможливості взяти участь у засіданні Вищої ради юстиції з поважних причин голова суду, заступник голови суду, питання стосовно якого розглядається, може надати письмові пояснення, які додаються до матеріалів справи. Письмові пояснення голови суду, заступника голови суду оголошуються на засіданні Вищої ради юстиції в обов’язковому порядку. Повторне нез’явлення голови суду, заступника голови суду, питання стосовно якого розглядається, є підставою для розгляду справи за його відсутності.
 
   Питання про звільнення з посад голови суду, заступника голови суду розглядається за поданням ради відповідних спеціалізованих судів на засіданні Вищої ради юстиції, на яке запрошується голова суду, заступник голови суду, якого пропонується звільнити з посади. У разі неможливості взяти участь у засіданні Вищої ради юстиції з поважних причин голова суду, заступник голови суду, питання стосовно якого розглядається, може надати письмові пояснення, які додаються до матеріалів справи. Письмові пояснення голови суду, заступника голови суду оголошуються на засіданні Вищої ради юстиції в обов’язковому порядку. Повторне нез’явлення голови суду, заступника голови суду, питання стосовно якого розглядається, є підставою для розгляду справи за його відсутності.
 
2368. Рішення про звільнення з посади голови суду, заступника голови суду вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів Вищої ради юстиції від її конституційного складу.
 
   Рішення про звільнення з посади голови суду, заступника голови суду вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів Вищої ради юстиції від її конституційного складу.
 
2369. Вимоги до оформлення документів про звільнення з посади голови суду, заступника голови суду, а також порядок підготовки та розгляду зазначеного питання у Вищій раді юстиції затверджуються актами Вищої ради юстиції";
 
   Вимоги до оформлення документів про звільнення з посади голови суду, заступника голови суду, а також порядок підготовки та розгляду зазначеного питання у Вищій раді юстиції затверджуються актами Вищої ради юстиції";
 
2370. 13) у статті 30:
 
   13) пункт 1 частини першої статті 30 викласти в такій редакції:
 
2371. пункт 1 частини першої викласти в такій редакції:
 
      
2372. "1) Вища кваліфікаційна комісія суддів України";
 
   "1) Вища кваліфікаційна комісія суддів України";
 
2373. 14) у статті 32:
 
   14) у статті 32:
 
2374. у частині першій слова "кваліфікаційною комісією" замінити словами "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України";
 
   у частині першій слова "кваліфікаційною комісією" замінити словами "Вищою кваліфікаційною комісією суддів України";
 
2375. після частини третьої доповнити статтю новою частиною такого змісту:
 
   після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
 
2376. "Суддя, справа якого розглядається, та (або) його представник мають право давати пояснення, ставити запитання учасникам засідання, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи".
 
   "Суддя, справа якого розглядається, та/або його представник мають право надавати пояснення, ставити запитання учасникам засідання, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи".
У зв’язку з чим, частини четверту і п’яту вважати відповідно частинами п’ятою і шостою
доповнити новою частиною сьомою такого змісту:
"Якщо в процесі розгляду питання про звільнення судді за особливих обставин Вища рада юстиції дійде висновку про відсутність підстав для звільнення судді, проте вчинені суддею дії можуть мати наслідком дисциплінарну відповідальність, Вища рада юстиції може прийняти рішення про притягнення суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів до дисциплінарної відповідальності, а щодо інших суддів – про направлення матеріалів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
2377. У зв'язку з цим частини четверту та п'яту вважати відповідно частинами п'ятою та шостою;
 
      
2378. 15) пункт 4 частини першої статті 34 викласти в такій редакції:
 
   15) пункт 4 частини першої статті 34 викласти в такій редакції:
 
2379. "4) Вища кваліфікаційна комісія суддів України";
 
   "4) Вища кваліфікаційна комісія суддів України";
 
2380. 16) у статті 37:
 
   16) у статті 37:
 
2381. частину другу викласти в такій редакції:
 
   частину другу викласти в такій редакції:
 
2382. "Вища рада юстиції може накласти на цих суддів дисциплінарне стягнення - догану";
 
   "Вища рада юстиції може накласти на цих суддів дисциплінарне стягнення - догану";
 
2383. у частині третій слова "та надіслати це рішення до органу, який призначив чи обрав суддю" замінити словами "та про внесення подання про звільнення цього судді з посади до органу, який його призначив чи обрав";
 
   у частині третій слова "та направити це рішення до органу, який призначив чи обрав суддю" замінити словами "та про внесення подання про звільнення цього судді з посади до органу, який його призначив чи обрав";
 
2384. 17) частину четверту статті 42 доповнити реченням такого змісту: "Суддя, стосовно якого розглядається питання про дисциплінарну відповідальність, та (або) його представник мають право давати пояснення, ставити запитання учасникам засідання, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи";
 
   17) частину четверту статті 42 доповнити реченням такого змісту: "Суддя, стосовно якого розглядається питання про дисциплінарну відповідальність, та/або його представник мають право надавати пояснення, ставити запитання учасникам засідання, висловлювати заперечення, заявляти клопотання і відводи";
 
2385. 18) у статті 46:
 
   18) у статті 46:
 
2386. у частині першій слова "кваліфікаційної комісії" замінити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
   у частині першій слова "кваліфікаційної комісії" замінити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
2387. у частині четвертій слова "кваліфікаційних комісій" замінити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
   у частині четвертій слова "кваліфікаційних комісій" замінити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України";
 
2388. у пунктах 2, 3 частини п'ятої слова "відповідної кваліфікаційної комісії" замінити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
   у пунктах 2 та 3 частини п'ятої слова "відповідної кваліфікаційної комісії" замінити словами "Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".
 
2389. 2.14. Статтю 5 Закону України "Про державні нагороди України" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 21, ст.162) після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
      
2390. "Державними нагородами не можуть бути нагороджені судді до їх виходу у відставку або на пенсію".
 
-1661- Стретович В.М.
Запропоновану нову частину другу статті 5 такого змісту: "Державними нагородами не можуть бути нагороджені судді до їх виходу у відставку або на пенсію", – виключит
 
Враховано      
    -1662- Швець В.Д.
Мойсик В.Р.
Запропоновану нову частину другу статті 5 такого змісту: "Державними нагородами не можуть бути нагороджені судді до їх виходу у відставку або на пенсію", – виключит
 
Враховано    
2391. У зв'язку з цим частини другу - четверту вважати відповідно частинами третьою - п'ятою.
 
      
2392. 2.15. У пункті 10 частини першої статті 34 Закону України "Про виконавче провадження" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 24, ст.207; 2003 р., № 5, ст.46; 2004 р., № 6, ст.37) слова "касаційного подання" замінити словами "касаційної скарги";
 
-1663- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У пункті 2. 15 Прікінцевих положень передбачити такі зміни до Закону України "Про виконавче провадження":
пункт 10 частини першої статті 34 викласти в такій редакції:
"10) внесення прокурором касаційної скарги на рішення суду або заяви до Верховного Суду України про перегляд судових рішень;
 
Враховано   2.15. Пункт 10 частини першої статті 34 Закону України "Про виконавче провадження" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 24, ст. 207; 2003 р., № 5,
ст. 46; 2004 р., № 6, ст.37) викласти в такій редакції:
10) внесення прокурором касаційної скарги на рішення суду або заяви до Верховного Суду України про перегляд судових рішень";
 
    -1664- Келестин В.В.
Доповнити підпункт 2.15 пункту 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" (Закон України "Про виконавче провадження") новим абзацом такого змісту:
"статтю 19 доповнити частиною другою такого змісту:
"Судовий наказ, а також виконавчий документ, виданий на підставі судового рішення, виготовляється на бланку суворої звітності та містить номер в Єдиному державному реєстрі судових рішень.".
 
Відхилено    
2393. 2.16. У Законі України "Про прокуратуру" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 53, ст.793; 2001 р., № 44, ст.233):
 
   2.16. У Законі України "Про прокуратуру" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 53, ст.793; 2001 р., № 44, ст.233):
 
2394. 1) у статті 36-1:
 
-1665- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити п.п. 1 п.2.16 абзацом першим
"абзац третій частини третьої статті 36-1 викласти в такій редакції:
"внесення апеляційної, касаційної скарги на судові рішення або заяви про їх перегляд за нововиявленими обставинами, заяви про перегляд Верховним Судом України судового рішення";
 
Враховано   1) у статті 36-1:
абзац четвертий у частині третій викласти в такій редакції:
"внесення апеляційної, касаційної скарги на судові рішення або заяви про їх перегляд за нововиявленими обставинами, заяви про перегляд Верховним Судом України судового рішення";
 
2395. у абзаці четвертому частини третьої статті 36-1 слова "апеляційного, касаційного подання" замінити словами "апеляційної, касаційної скарги";
 
      
2396. у частині четвертій слова "касаційного подання" замінити словами "апеляційної чи касаційної скарги, заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами";
 
   у частині четвертій слова "касаційного подання" замінити словами "апеляційної чи касаційної скарги, заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами";
 
2397. 2) у статті 37:
 
   2) у статті 37:
 
2398. у назві статті слова "апеляційне, касаційне подання" замінити словами "апеляційна, касаційна скарга";
 
   у назві слова "апеляційне, касаційне подання" замінити словами "апеляційна, касаційна скарга";
 
2399. у частині першій слова "апеляційного, касаційного і окремого подання" замінити словами "апеляційної, касаційної скарги";
 
-1666- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Частину першу статті 37 викласти в такій редакції:
"Право внесення апеляційної, касаційної скарги на вироки, рішення, ухвали і постанови судів надається прокурору і заступнику прокурора в межах їх компетенції, незалежно від їх участі в розгляді справи в суді першої інстанції. Помічники прокурора, прокурори управлінь і відділів можуть вносити апеляційні, касаційні скарги тільки у справах, в розгляді яких вони брали участь."
 
Відхилено   у частині першій слова "апеляційного, касаційного і окремого подання" замінити словами "апеляційної, касаційної скарги";
 
2400. 3) у статті 40:
 
   3) у статті 40:
 
2401. у назві статті слова "апеляційного, касаційного та окремого подання" замінити словами "апеляційної, касаційної скарги";
 
   у назві слова "апеляційного, касаційного та окремого подання" замінити словами "апеляційної, касаційної скарги";
 
2402. у частині першій статті слова "апеляційне, касаційне і окреме подання" замінити словами "апеляційна, касаційна скарга".
 
-1667- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити п.п.3 п.2.16 таким абзацем:
"частину другу статті 40 викласти в такій редакції:
"Генеральний прокурор України, прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя і прирівняні до них прокурори, їх заступники мають право: відкликати із суду кримінальну справу, по якій обвинувачений не відданий до суду; відкликати або відмовитись від апеляційної, касаційної скарги, внесеної ним або нижчестоящим прокурором."
 
Враховано   у частині першій слова "Апеляційне, касаційне і окреме подання" замінити словами "Апеляційна, касаційна скарга".
частину другу викласти в такій редакції:
"Генеральний прокурор України, прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя і прирівняні до них прокурори, їх заступники мають право: відкликати із суду кримінальну справу, по якій обвинувачений не відданий до суду; відкликати або відмовитися від апеляційної, касаційної скарги, внесеної ним або нижчестоящим прокурором";
2.17 У частині четвертій статті 20 Закону України "Про Конституційний Суд України" (Відомості Верховної Ради України, 1996р., № 49, ст.272) в слова "з висуванням інших кандидатур" виключити.
2.18 У Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (Відомості Верховної Ради України, 2003р., № 31-32, ст. 263 із наступними змінами):
1) частину другу статті 7 після одинадцятого абзацу доповнити новим абзацом такого змісту:
"забезпечує безперешкодний доступ судам загальної юрисдикції до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та спільно з Державною судовою адміністрацією України встановлює порядок надання таких відомостей".
У зв’язку з цим абзац дванадцятий вважати абзацом тринадцятим;
Останній абзац при цьому залишити.
2) доповнити новою статтею 22-1 такого змісту:
"Стаття 22-1. Надання доступу до Єдиного державного реєстру судам загальної юрисдикції
1. Судам загальної юрисдикції на безоплатній основі надається безперешкодний доступ до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
2. Доступ суду до відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців забезпечується шляхом безоплатного підключення суду до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.
3. Використання судом інформації здійснюється у формі спеціального витягу, що формується суддею, який здійснює розгляд справи, підписується ним з обов’язковим зазначенням дати і часу його формування та мети отримання таких відомостей і долучається до матеріалів справи.
4. Суду забороняється надавати іншим особам, за їх зверненням відомості, Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
5. Відповідальність за організацію доступу суду до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та контроль за дотриманням вимог щодо захисту інформації здійснює керівник апарату суду.
6. Порядок доступу суду до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців визначається положенням, що затверджується спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.
2.19 У пункті 3 Розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення зловживань правом на оскарження" від 13 травня 2010 року №2181 - VІ слова "апеляційні скарги" виключити.
 
    -1668- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Передбачити у Прикінцевих положеннях зміни до Закону України "Про Конституційний Суд України", а саме:
в частині четвертій слова "з висуванням інших кандидатур" вилучити.
 
Враховано    
    -1669- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Передбачити у Прикінцевих положеннях зміни до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", а саме:
частину другу статті 7 після передостаннього абзацу доповнити новим абзацем такого змісту:
"забезпечує безперешкодний доступ судам загальної юрисдикції до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та спільно з Державною судовою адміністрацією встановлює порядок надання таких відомостей;"
Останній абзац при цьому залишити.
доповнити Закон новою статтею 22-1 Такого змісту:
"Стаття 22-1 Надання доступу до Єдиного державного реєстру судам загальної юрисдикції
1. Судам загальної юрисдикції на безоплатній основі надається безперешкодний доступ до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
2. Доступ суду до відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців забезпечується шляхом безоплатного підключення суду до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
3. Використання судом інформації здійснюється у формі спеціального витягу, який формується суддею, що здійснює розгляд справи, підписується ним, з обов’язковим проставленням дати і часу його формування та мети отримання таких відомостей, і приєднується до матеріалів справи.
4. Суду забороняється надавати іншим особам, за їх зверненням, відомості, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
5. Відповідальність за організацію доступу суду до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та контроль за дотриманням вимог щодо захисту інформації здійснює керівник апарату суду.
6. Порядок доступу суду до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців визначається положенням, що затверджується спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації за погодженням із Державною судовою адміністрацією України."
 
Враховано    
    -1670- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Передбачити у Прикінцевих положеннях зміни до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення зловживань правом на оскарження", а саме:
у пункті 3 Розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону слова "апеляційні скарги" вилучити.
 
Враховано    
    -1671- Келестин В.В.
Доповнити пункт 2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" новим підпунктом 2.17 такого змісту:
"2.17. У Законі України "Про доступ до судових рішень" (Відомості Верховної Ради України, 2006р., № 15, ст. 128):
1) статтю 3 викласти у такій редакції:
"1. Для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.
Державна судова адміністрація України є держателем Єдиного державного реєстру судових рішень, адміністратором Єдиного державного реєстру судових рішень є державне підприємство, яке належить до її сфери управління та здійснює заходи із створення та супроводження програмного забезпечення Єдиного державного реєстру судових рішень та відповідає за технічне і технологічне забезпечення, збереження та захист даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
2. Єдиний державний реєстр судових рішень (далі - Реєстр) - база даних, яка містить електронні копії судових рішень та інформацію про них.
3. До Реєстру включаються вироки, рішення, постанови, накази, ухвали, окремі ухвали (постанови) суду, що ухвалені (постановлені) судами у кримінальних, цивільних, господарських справах, у справах адміністративної юрисдикції.
Судові рішення подаються до Реєстру виключно в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису. Після внесення судового рішення до Реєстру йому присвоюється номер у Реєстрі.
Судове рішення, яке не внесено до Реєстру і в якому не зазначеного номера у Реєстрі, виконанню не підлягає.
4. Порядок ведення Реєстру та користування Реєстром затверджується Кабінетом Міністрів України.";
2) частину п’яту статті 4 викласти у такій редакції:
"5. Судді, начальники органів державної виконавчої служби мають право на доступ до усіх інформаційних ресурсів Реєстру, в тому числі до інформації, визначеної статтею 7 цього Закону.".
 
Відхилено    
2403. Розділ ХШ. ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
   Розділ ХШ. ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
2404. 1. Цей Закон набирає чинності і вводиться в дію з 1 серпня 2010 року, крім:
 
-1672- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У пункті 1 Перехідних положень цифри і слова "1 серпня 2010 року" замінити цифрами і словами "15 липня 2010 року".
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності і вводиться в дію з 15 липня 2010 року, крім:
 
2405. положень статей 32, 36 щодо здійснення повноважень Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ, які вводяться в дію після початку діяльності Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;
 
-1673- Мойсик В.Р.
Абзаци другий та десятий пункту 1, які стосуються запровадження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, виключити.
 
Відхилено   положень статей 32, 36 щодо здійснення повноважень Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ, які вводяться в дію після початку діяльності Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;
 
    -1674- Швець В.Д.
Абзаци другий та десятий пункту 1, які стосуються запровадження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, виключити.
 
Відхилено    
2406. положень статей 65 - 70, 73 - 77, 79, 84 - 88, 90, 96, 98 щодо здійснення повноважень Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, які вводяться в дію після початку діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої у порядку, встановленому цим Законом;
 
   положень статей 65 - 70, 73 - 77, 79, 84 - 88, 90, 96, 98 щодо здійснення повноважень Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, які вводяться в дію після початку діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої у порядку, встановленому цим Законом;
 
2407. положень статті 68, пункту 2 частини першої статті 81, пункту 6 частини першої статті 90 щодо спеціальної підготовки кандидата на посаду судді, які вводяться в дію з 1 липня 2011 року;
 
   положень статті 68, пункту 2 частини першої статті 81, пункту 6 частини першої статті 90 щодо спеціальної підготовки кандидата на посаду судді, які вводяться в дію з 1 липня 2011 року;
 
2408. положень статей 78, 79, 110, підпункту 2 пункту 2.8 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо порядку розгляду Верховною Радою України питання та прийняття рішень щодо обрання кандидата суддею безстроково, переведення судді, обраного безстроково, звільнення судді, обраного безстроково, з посади, підпункту 6 пункту 2.8 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо порядку розгляду Верховною Радою України питання про надання згоди на затримання та арешт судді суду загальної юрисдикції, пункту 2.12 розділу ХІІ "Прикінцеві положення", які вводяться в дію після початку діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої у порядку, встановленому цим Законом;
 
-1675- Бевз В.А.
Абзац 4 пункту 1 розділу ХІІІ "Перехідні положення" після статті ",110," доповнити статтею "130,".
 
Відхилено   положень статей 78, 79, 110, підпункту 2 пункту 2.8 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо порядку розгляду Верховною Радою України питань та прийняття рішень про обрання кандидата на посаду судді безстроково, переведення судді, обраного безстроково, звільнення судді, обраного безстроково, з посади, підпункту 6 пункту 2.8 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо порядку розгляду Верховною Радою України питань про надання згоди на затримання та арешт судді суду загальної юрисдикції, пункту 2.12 розділу ХІІ "Прикінцеві положення", які вводяться в дію після початку діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої у порядку, встановленому цим Законом;
 
2409. статей 128, 129 щодо суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення, які вводяться в дію з 1 січня 2011 року;
 
-1676- Кабінет Міністрів України
Доповнити абзац шостий частини першої Перехідних положень Проекту словами "Суддівська винагорода, нарахована судді відповідно до цього Закону з 1 січня 2011 року за повний відпрацьований місяць не може бути меншою, ніж його середня заробітна плата за попередні 12 місяців;".
 
Враховано частково   статей 128, 129 щодо суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення, які вводяться в дію з 1 січня 2011 року. Суддівська винагорода, нарахована судді відповідно до цього Закону з 1 січня 2011 року за повний відпрацьований місяць не може бути меншою, ніж його середній дохід за попередні 12 місяців;
 
    -1677- Колесніченко В.В.
Доповнити реченням такого змісту:
"Суддівська винагорода, нарахована судді відповідно до положень цього Закону з 1 січня 2011 року за повний відпрацьований місяць не може бути меншою, ніж його середній дохід за попередні 12 місяців;"
 
Враховано    
    -1678- Притика Д.М.
Частину першу Перехідних положень Проекту необхідно доповнити абзацом сьомим такого змісту:
"положень статей 130, 135, які поширюються на суддів, призначених на посаду судді після набрання чинності цим Законом.".
 
Відхилено    
2410. положень статті 139, підпункту 1 пункту 2.1 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо визначення головних розпорядників коштів Державного бюджету України, які вводяться в дію з 1 січня 2011 року;
 
-1679- Мельник П.В.
Абзац сьомий частини першої розділу ХІІІ "Перехідні положення" (стосовно введення в дію з 1 січня 2011 року положень про визначення головних розпорядників коштів Державного бюджету України) виключити.
 
Відхилено   положень статті 139, підпункту 1 пункту 2.1 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо визначення головних розпорядників коштів Державного бюджету України, які вводяться в дію з 1 січня 2011 року;
 
    -1680- Колесніченко В.В.
Абзац сьомий пункту 1 Перехідних положень вилучити.
 
Враховано (див. також ч.2.3 Прикінцевих положень)   
2411. положень підпунктів 14, 15 пункту 2.2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо направлення текстів повісток електронною поштою, факсом (телефаксом), які вводяться в дію з моменту повідомлення Державною судовою адміністрацією України в газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр" про початок функціонування Єдиної бази даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень;
 
   положень підпунктів 18, 20 пункту 2.2 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо направлення текстів повісток електронною поштою, факсом (телефаксом), які вводяться в дію з дня повідомлення Державною судовою адміністрацією України в газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр" про початок функціонування Єдиної бази даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень;
 
2412. положень підпунктів 1, 2, 4, 8, 13, 17, 34 пункту 2.3, підпунктів 1- 3, 5, 11, 21, 35, 46 пункту 2.4, підпунктів 1, 2, 11, 13, 20, 26, 31, 33 пункту 2.5 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо запровадження автоматизованої системи документообігу в судах, які вводяться в дію з 1 січня 2011 року;
 
-1681- Пилипенко В.П.
Абзац дев'ять пункту 1 викласти в такій редакції:
"положень підпунктів 1, 2, 4, 8, 13, 17, 34, 47 пункту 2.3, підпунктів 1– 3, 5, 9-2, 11, 21, 35, 46, 54 пункту 2.4, підпунктів 1, 2, 9, 11, 14, 15, 16, 18-1, 19, 20, 21, 26-1, 31, 33, 36, 54 пункту 2.5 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо запровадження автоматизованої системи документообігу в судах, які вводяться в дію з 1 січня 2011 року;"
 
Враховано   положень підпунктів 1, 2, 4, 11, 22, 53 пункту 2.3, підпунктів 1, 3, 4, 6, 21, 27, 66, 78, 86 пункту 2.4, підпунктів 1, 2, 11, 13, 16, 17, 18, 21, 22, 28, 34, 37, 40, 59 пункту 2.5 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо запровадження автоматизованої системи документообігу в судах, які вводяться в дію з 1 січня 2011 року;
 
    -1682- Кирильчук Є.І.
Встановити строки запровадження автоматизованої системи документообігу в адміністративних судах з 1 січня 2012 року
 
Відхилено    
2413. положень пунктів 2.4 і 2.5 щодо здійснення повноважень Верховного Суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, які вводяться в дію після початку діяльності Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
 
-1683- Пилипенко В.П.
Пункт 1 доповнити абзацом такого змісту:
"положень підпункту 9 пункту 2.2 та підпункту 1-1 пункту 2.4 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо передачі до юрисдикції адміністративних судів та вилучення із цивільної юрисдикції спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них, які вводяться в дію з 1 січня 2011 року. Справи щодо таких спорів, які перебуватимуть у провадженні суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції станом на 1 січня 2011 року, завершуються розглядом у цих судах. Позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги щодо таких спорів, які подані до 1 січня 2011 року, і провадження за якими не відкрито, розглядаються відповідними судами, до яких вони подані.
 
Враховано   положень пунктів 2.4 і 2.5 щодо здійснення повноважень Верховного Суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, які вводяться в дію після початку діяльності Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;
положень підпункту 10 пункту 2.2 та підпункту 2 пункту 2.4 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо передачі до юрисдикції адміністративних судів та вилучення із цивільної юрисдикції спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них, які вводяться в дію з 1 січня 2011 року. Справи щодо таких спорів, які перебуватимуть у провадженні суду першої, апеляційної чи касаційної інстанції станом на 1 січня 2011 року, завершуються розглядом у цих судах. Позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги щодо таких спорів, які подані до 1 січня 2011 року, і провадження за якими не відкрито, розглядаються відповідними судами, до яких вони подані.
 
2414. 2. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ утворюється з 1 жовтня 2010 року та розпочинає свою діяльність з 1 листопада 2010 року. До початку діяльності цього суду його повноваження здійснюють відповідні судові палати Верховного Суду України.
 
-1684- Кабінет Міністрів України
Частину другу розділу ХІІІ "Перехідні положення" викласти у такій редакції:
"2. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ утворюється з 1 січня 2011 року та розпочинає свою діяльність з 1 лютого 2011 року. До початку діяльності цього суду його повноваження здійснюють відповідні судові палати Верховного Суду України.
 
Відхилено   2. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ утворюється з 1 жовтня 2010 року та розпочинає свою діяльність з 1 листопада 2010 року. До початку діяльності цього суду його повноваження здійснюють відповідні судові палати Верховного Суду України.
 
    -1685- Мойсик В.Р.
Пункт 2, який стосується запровадження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, виключити.
 
Відхилено    
    -1686- Швець В.Д.
Пункт 2, який стосується запровадження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, виключити.
 
Відхилено    
2415. 3. Касаційні скарги (подання) на рішення загальних судів у кримінальних і цивільних справах, подані до Верховного Суду України до 15 жовтня 2010 року і призначені (прийняті) ним до касаційного розгляду, розглядаються Верховним Судом України в порядку, який діяв до набрання чинності цим Законом.
 
-1687- Мойсик В.Р.
Пункт 3 виключити.
 
Відхилено   3. Касаційні скарги (подання) на рішення загальних судів у кримінальних і цивільних справах, подані до Верховного Суду України до 15 жовтня 2010 року і призначені (прийняті) ним до касаційного розгляду, розглядаються Верховним Судом України в порядку, який діяв до набрання чинності цим Законом.
 
    -1688- Швець В.Д.
Пункт 3 виключити.
 
Відхилено    
2416. Касаційні скарги (подання) на рішення загальних судів у кримінальних і цивільних справах, подані до Верховного Суду України після 15 жовтня 2010 року, передаються ним до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
 
-1689- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Пункт 3 Перехідних положень доповнити новими абзацами такого змісту:
"Подання (заяви) про перегляд судових рішень в порядку виключного провадження з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 400-4 Кримінально-процесуального кодексу України, подані до Верховного Суду України до 15 жовтня 2010 року і призначені ним до розгляду, розглядаються Верховним Судом України, в порядку, який діяв до набрання чинності цим законом.
Подання (заяви) про перегляд судових рішень в порядку виключного провадження з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 400-4 Кримінально-процесуального кодексу України, подані до Верховного Суду України після 15 жовтня 2010 року, передаються ним до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Клопотання про перегляд судових рішень в порядку виключного провадження з підстав, передбачених пунктами 2 і 3 частини першої статті 400-4 Кримінально-процесуального кодексу України, подані до Верховного Суду України до набрання чинності цим Законом, розглядаються ним порядку, який діяв до набрання чинності цим Законом.
Кримінальні справи, призначені до судового розгляду апеляційними судами як судами першої інстанції до набрання чинності цим Законом, розглядаються цими судами в порядку, який діяв до набрання чинності цим Законом. Оскарження судових рішень, прийнятих за результатами такого розгляду, здійснюється в порядку, який діяв до набрання чинності цим Законом, з урахуванням пунктів 2 і 3 Перехідних положень цього Закону щодо суду, який здійснює касаційне провадження.
Кримінальні справи, що надійшли до апеляційних судів для розгляду по першій інстанції і не були призначені до судового розгляду на момент набрання чинності цим Законом, передаються ними для розгляду відповідним районним, районним у місті, міським та міськрайонним судам з урахуванням територіальної підсудності.
Судові рішення у кримінальних справах, ухвалені апеляційними судами по першій інстанції до набрання чинності цим Законом, які не набрали законної сили, можуть бути оскаржені в касаційному порядку, який діяв до набрання чинності цим Законом.
Судові рішення, прийняті судами першої інстанції до набрання чинності цим Законом, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, які діяли до набрання чинності цим Законом.
Судові рішення, прийняті судами апеляційної інстанції до набрання чинності цим Законом, набирають законної сили та можуть бути оскаржені у касаційному порядку протягом строків, які діяли до набрання чинності цим Законом."
 
Враховано редакційно   Кримінальні справи, які до набрання чинності цим Законом були призначені до судового розгляду апеляційними судами як судами першої інстанції, розглядаються цими судами. Оскарження судових рішень, прийнятих за результатами такого розгляду, а також судових рішень у кримінальних справах, які ухвалені апеляційними судами у першій інстанції до набрання чинності цим Законом і не набрали законної сили, здійснюється в касаційному порядку з урахуванням пунктів 2 і 3 цього розділу щодо суду, який здійснює касаційне провадження.
Кримінальні справи, що надійшли до апеляційних судів для розгляду у першій інстанції і не були призначені до судового розгляду на день набрання чинності цим Законом, передаються для розгляду відповідним районним, районним у місті, міським та міськрайонним судам з урахуванням територіальної підсудності.
Подання (заяви) про перегляд судових рішень у порядку виключного провадження з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 400-4 Кримінально-процесуального кодексу України, подані до Верховного Суду України до 15 жовтня 2010 року, розглядаються Верховним Судом України, а подані до Верховного Суду України після 15 жовтня 2010 року – передаються ним до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Клопотання про перегляд судових рішень у порядку виключного провадження з підстав, передбачених пунктами 2 і 3 частини першої статті 400-4 Кримінально-процесуального кодексу України, подані до Верховного Суду України до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Судові рішення, прийняті судами першої інстанції до набрання чинності цим Законом, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цим Законом.
Судові рішення, прийняті судами апеляційної інстанції до набрання чинності цим Законом, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цим Законом.
 
    -1690- Пилипенко В.П.
Пункт 3 доповнити абзацами:
"Кримінальні справи, які до набрання чинності цим Законом були призначені до судового розгляду апеляційними судами як судами першої інстанції, розглядаються цими судами. Оскарження судових рішень, прийнятих за результатами такого розгляду, а також судових рішень у кримінальних справах, які ухвалені апеляційними судами по першій інстанції до набрання чинності цим Законом і не набрали законної сили, здійснюється в касаційному порядку з урахуванням пунктів два і три Перехідних положень цього Закону щодо суду, який здійснює касаційне провадження.
Кримінальні справи, що надійшли до апеляційних судів для розгляду по першій інстанції і не були призначені до судового розгляду на момент набрання чинності цим Законом, передаються для розгляду відповідним районним, районним у місті, міським та міськрайонним судам з урахуванням територіальної підсудності.
Подання (заяви) про перегляд судових рішень в порядку виключного провадження з підстави, передбаченої пунктом першим частини першої статті 400-4 Кримінально-процесуального кодексу України, подані до Верховного Суду України до 15 жовтня 2010 року, розглядаються Верховним Судом України, а подані до Верховного Суду України після 15 жовтня 2010 року – передаються ним до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Клопотання про перегляд судових рішень в порядку виключного провадження з підстав, передбачених пунктами другим і третім частини першої статті 400-4 Кримінально-процесуального кодексу України, що були подані до Верховного Суду України до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, який діяв до набрання чинності цим Законом.
В абзаці четвертому пункту 5 Перехідних положень слова і цифри "пунктом 5" замінити словами і цифрами "пунктом 4"
 
Враховано (див. також п.5)   
2417. 4. Встановлений статтею 79 цього Закону порядок переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду не поширюється на суддів Верховного Суду України, які на момент набрання чинності цим Законом здійснюють судочинство у цивільних, кримінальних, адміністративних та господарських справах, суддів військової колегії Верховного Суду України.
 
-1691- Мойсик В.Р.
Пункт 4 виключити.
 
Відхилено   4. Встановлений статтею 79 цього Закону порядок переведення судді, обраного безстроково, до іншого суду не поширюється на суддів Верховного Суду України, які на день набрання чинності цим Законом здійснюють судочинство у цивільних, кримінальних, адміністративних та господарських справах, суддів військової колегії Верховного Суду України.
 
    -1692- Швець В.Д.
Пункт 4 виключити.
 
Відхилено    
2418. Судді Верховного Суду України, які на момент набрання чинності цим Законом здійснюють судочинство у цивільних, кримінальних справах, за їх згодою переводяться до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ на підставі заяви про переведення за рішенням органу, яким їх було обрано чи призначено. Такі судді Верховного Суду України за їх бажанням також можуть бути переведені до апеляційних чи місцевих судів загальної юрисдикції на підставі заяви про переведення за рішенням органу, яким їх було обрано чи призначено.
 
   Судді Верховного Суду України, які на день набрання чинності цим Законом здійснюють судочинство у цивільних, кримінальних справах, за їх згодою переводяться до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ на підставі заяви про переведення за рішенням органу, який їх обрав чи призначив. Такі судді Верховного Суду України за їх бажанням також можуть бути переведені до апеляційних чи місцевих судів загальної юрисдикції на підставі заяви про переведення за рішенням органу, який їх обрав чи призначив.
 
2419. Судді Верховного Суду України, які на момент набрання чинності цим Законом здійснюють судочинство в адміністративних, господарських справах, за їх згодою переводяться відповідно до Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України на підставі заяви про переведення за рішенням органу, яким їх було обрано чи призначено. Такі судді Верховного Суду України за їх бажанням також можуть бути переведені відповідно до апеляційних чи місцевих адміністративних судів, апеляційних чи місцевих господарських судів на підставі заяви про переведення за рішенням органу, яким їх було обрано чи призначено.
 
   Судді Верховного Суду України, які на день набрання чинності цим Законом здійснюють судочинство в адміністративних, господарських справах, за їх згодою переводяться відповідно до Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України на підставі заяви про переведення за рішенням органу, який їх обрав чи призначив. Такі судді Верховного Суду України за їх бажанням також можуть бути переведені відповідно до апеляційних чи місцевих адміністративних судів, апеляційних чи місцевих господарських судів на підставі заяви про переведення за рішенням органу, який їх обрав чи призначив.
 
2420. Судді Верховного Суду України, які були переведені до вищих спеціалізованих судів чи інших судів загальної юрисдикції, прирівнюються за статусом, у тому числі за рівнем грошового, соціально-побутового забезпечення, до суддів Верховного Суду України.
 
   Судді Верховного Суду України, переведені до вищих спеціалізованих судів чи інших судів загальної юрисдикції, прирівнюються за статусом, у тому числі за рівнем грошового, соціально-побутового забезпечення, до суддів Верховного Суду України.
 
2421. У разі недостатності у відповідному суді вакансій, необхідних для переведення суддів Верховного Суду України, кількість таких вакансій підлягає збільшенню в порядку, встановленому цим Законом, для забезпечення переведення суддів Верховного Суду України.
 
   У разі недостатності у відповідному суді вакансій, необхідних для переведення суддів Верховного Суду України, кількість таких вакансій підлягає збільшенню в порядку, встановленому цим Законом, для забезпечення переведення суддів Верховного Суду України.
 
2422. Судді Верховного Суду України, які не були переведені до вищих спеціалізованих судів чи інших судів загальної юрисдикції, здійснюють свої повноваження до звільнення з посад відповідно до частини п'ятої статті 126 Конституції України. Після звільнення таких суддів їх вакантні посади не заповнюються і підлягають скороченню до кількості посад суддів, визначеної цим Законом.
 
   Судді Верховного Суду України, не переведені до вищих спеціалізованих судів чи інших судів загальної юрисдикції, здійснюють свої повноваження до звільнення з посади відповідно до частини п'ятої статті 126 Конституції України. Після звільнення таких суддів їх вакантні посади не заповнюються і підлягають скороченню до кількості посад суддів, визначеної цим Законом.
 
2423. Кворум для прийняття рішення Верховним Судом України до моменту скорочення його складу до кількості суддів, установленої цим Законом, визначається, виходячи з кількості суддів, які обіймають свої посади у Верховному Суді України на момент прийняття ним рішення.
 
   Кворум для прийняття рішення Верховним Судом України до моменту скорочення його складу до кількості суддів, установленої цим Законом, визначається, виходячи з кількості суддів, які обіймають свої посади у Верховному Суді України на момент прийняття рішення.
 
2424. 5. Військові суди ліквідуються з 15 вересня 2010 року. Після набрання чинності цим Законом військові суди гарнізонів, апеляційні військові суди регіонів, апеляційний суд Військово-Морських Сил розглядають лише ті справи, провадження в яких було відкрито. Розгляд таких справ здійснюється в терміни, визначені відповідним процесуальним кодексом, але не пізніше 15 вересня 2010 року.
 
-1693- Мармазов Є.В.
Пункт 5 Перехідних положень виключити.
 
Відхилено   5. Військові суди ліквідуються з 15 вересня 2010 року. Після набрання чинності цим Законом військові суди гарнізонів, апеляційні військові суди регіонів, апеляційний суд Військово-Морських Сил розглядають лише ті справи, провадження в яких було відкрито. Розгляд таких справ здійснюється в терміни, визначені відповідним процесуальним кодексом, але не пізніше 15 вересня 2010 року.
 
    -1694- Тищенко О.І.
Частину 5 розділу ХІІІ перехідних положень виключити.
 
Відхилено    
    -1695- Кармазін Ю.А.
Пункт 5 Розділу ХІІІ "Перехідні положення" викласти у такій редакції:
"5. Щодо військових судів:
1) Військові суди ліквідуються з дня набрання чинності цим Законом в окремому порядку, визначеному Указами Президента України, поетапно до 1 серпня 2018 року. Після набрання чинності цим Законом військові суди гарнізонів, апеляційний військовий суд Центрального регіону, апеляційний суд Військово-Морських Сил продовжують розглядати як суди загальної юрисдикції кримінальні справи, справи про адміністративні правопорушення та інші справи, які були віднесені до їх компетенції до прийняття цього Закону, але не пізніше 1 серпня 2018 року.
2) Справи, не розглянуті військовими судами, передаються 1 серпня 2018 року головою відповідного військового суду голові відповідного апеляційного суду Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя з урахуванням територіальної підсудності.
3) Обрана Рада суддів військових судів України виконує свої обов’язки до повної ліквідації військових судів.
4) Судді військових судів гарнізонів, апеляційного військового суду Центрального регіону, апеляційного суду Військово-Морських Сил після набрання чинності цим Законом в установленому порядку звільняються з військової служби у зв’язку з проведенням організаційних заходів із залишенням на посаді судді військового суду. Звільнення судді військового суду з військової служби здійснюється тільки після проведення з ним розрахунку з усіх видів забезпечення. У зв’язку з ліквідацією військового суду судді цього суду переводяться за їх згодою до місцевих, апеляційних чи інших судів на підставі заяви про переведення за рішенням органу, яким їх було обрано чи призначено. Судді військових судів за їх згодою також можуть бути звільнені в установленому порядку з посади судді і направлені для подальшого проходження військової служби до Збройних Сил України, інших військових формувань.
5) Судді Військової судової колегії Верховного Суду України за їх згодою переводяться до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ або до інших судів у порядку, встановленому пунктом 5 цього розділу, зі звільненням їх з військової служби. Такі судді за їх згодою також можуть бути звільнені в установленому порядку з посади судді і направлені для дальшого проходження військової служби до Збройних Сил України, інших військових формувань.
6) Суддям військових судів гарнізонів, апеляційних військових судів регіонів, апеляційного суду Військово-Морських Сил, Військової судової колегії Верховного Суду України:
а) які звільнені з військової служби, виплачується грошова допомога при звільненні з військової служби в порядку і розмірах, установлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";
б) які звільнені з посади судді і направлені для дальшого проходження військової служби до Збройних Сил України, інших військових формувань, виплачується вихідна допомога при виході судді у відставку в порядку і розмірах, установлених цим Законом;
в) які звільнені з військової служби при одночасному виході у відставку з посади судді, на їх вибір виплачується грошова допомога при звільненні з військової служби в порядку і розмірах, установлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", чи вихідна допомога при виході судді у відставку в порядку і розмірах, установлених цим Законом.
7) Судді військових судів, які не забезпечені благоустроєним житлом у вигляді окремої квартири чи будинку, забезпечуються таким житлом за рахунок державного бюджету позачергово, але не пізніше шести місяців з дня набрання чинності цим Законом.
8) Державні службовці військових судів у зв’язку з ліквідацією відповідного військового суду переводяться за їх згодою до іншого суду на підставі заяви про переведення", з метою уникнення можливих помилок під час ліквідації системи військових судів, що існувала протягом багатьох десятиліть, та з урахуванням того, що ці помилки можуть мати суттєві негативні наслідки для оборони і національної безпеки України,
 
Відхилено    
    -1696- Кирильчук Є.І.
Пункт 5 Перехідних положень виключит
 
Відхилено    
2425. Справи, провадження в яких не було відкрито, передаються до 15 вересня 2010 року головою відповідного військового суду голові відповідного апеляційного суду Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя з урахуванням територіальної підсудності.
 
-1697- Бут Ю.А.
У статті 5 Перехідних положень абзаци перший та другий статті викласти у такій редакції:
"Військові суди ліквідуються з дня набрання чинності цим Законом в окремому порядку, визначеному Указами Президента України, поетапно до 1 серпня 2018 року. Після набрання чинності цим Законом військові суди гарнізонів, апеляційний військовий суд Центрального регіону, апеляційний суд Військово-Морських Сил продовжують розглядати як суди загальної юрисдикції кримінальні справи, справи про адміністративні правопорушення та інші справи, які були віднесені до їх компетенції до прийняття цього Закону, але не пізніше 1 серпня 2018 року.
Справи, не розглянуті військовими судами, передаються 1 серпня 2018 року головою відповідного військового суду голові відповідного апеляційного суду Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя з урахуванням територіальної підсудності".
Після другого абзацу доповнити новим абзацом такого змісту:
"Обрана Рада суддів військових судів України виконує свої обов’язки до повної ліквідації військових судів";
У зв’язку з цим абзаци третій – п’ятий вважати четвертим – шостим;
 
Відхилено   Справи, провадження в яких не було відкрито, передаються до 15 вересня 2010 року головою відповідного військового суду голові відповідного апеляційного суду Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя з урахуванням територіальної підсудності.
 
2426. Судді військових судів гарнізонів, апеляційних військових судів регіонів, апеляційного суду Військово-Морських Сил переводяться за їх згодою до місцевих або апеляційних судів, крім спеціалізованих, на підставі заяви про переведення за рішенням органу, яким їх було обрано чи призначено, зі звільненням їх з військової служби. Такі судді за їх згодою також можуть бути звільнені в установленому порядку з посади судді і направлені для дальшого проходження військової служби до Збройних Сил України, інших військових формувань.
 
-1698- Бут Ю.А.
Абзац четвертий ст..5 викласти в такий редакції:
"Судді військових судів гарнізонів, апеляційного військового суду Центрального регіону, апеляційного суду Військово-Морських Сил після набрання чинності цим Законом в установленому порядку звільняються з військової служби у зв’язку з проведенням організаційних заходів із залишенням на посаді судді військового суду. Звільнення судді військового суду з військової служби здійснюється тільки після проведення з ним розрахунку з усіх видів забезпечення. У зв’язку з ліквідацією військового суду судді цього суду переводяться за їх згодою до місцевих, апеляційних чи інших судів на підставі заяви про переведення за рішенням органу, яким їх було обрано чи призначено. Судді військових судів за їх згодою також можуть бути звільнені в установленому порядку з посади судді і направлені для подальшого проходження військової служби до Збройних Сил України, інших військових формувань"
 
Відхилено   Судді військових судів гарнізонів, апеляційних військових судів регіонів, апеляційного суду Військово-Морських Сил переводяться за їх згодою до місцевих або апеляційних судів, крім спеціалізованих, на підставі заяви про переведення за рішенням органу, який їх обрав чи призначив, зі звільненням їх з військової служби. Такі судді за їх згодою також можуть бути звільнені в установленому порядку з посади судді і направлені для подальшого проходження військової служби до Збройних Сил України, інших військових формувань.
 
2427. Судді Військової судової колегії Верховного Суду України за їх згодою переводяться до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ або до інших судів у порядку, встановленому пунктом 5 цього розділу, зі звільненням їх з військової служби. Такі судді за їх згодою також можуть бути звільнені в установленому порядку з посади судді і направлені для дальшого проходження військової служби до Збройних Сил України, інших військових формувань.
 
-1699- Мойсик В.Р.
У абзаці четвертому пункту 5 перше речення викласти у такій редакції: "Судді Військової судової колегії Верховного Суду України за їх згодою включаються до складу Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України або переводяться до інших судів у порядку, встановленому пунктом 5 цього розділу, зі звільненням їх з військової служби."
 
Відхилено   Судді Військової судової колегії Верховного Суду України за їх згодою переводяться до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ або до інших судів у порядку, встановленому пунктом 4 цього розділу, зі звільненням їх з військової служби. Такі судді за їх згодою також можуть бути звільнені в установленому порядку з посади судді і направлені для подальшого проходження військової служби до Збройних Сил України, інших військових формувань.
 
    -1700- Швець В.Д.
У абзаці четвертому пункту 5 перше речення викласти у такій редакції: "Судді Військової судової колегії Верховного Суду України за їх згодою включаються до складу Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України або переводяться до інших судів у порядку, встановленому пунктом 5 цього розділу, зі звільненням їх з військової служби."
 
Відхилено    
2428. Суддям військових судів гарнізонів, апеляційних військових судів регіонів, апеляційного суду Військово-Морських Сил, Військової судової колегії Верховного Суду України:
 
   Суддям військових судів гарнізонів, апеляційних військових судів регіонів, апеляційного суду Військово-Морських Сил, Військової судової колегії Верховного Суду України:
 
2429. які звільнені з військової служби, виплачується грошова допомога при звільненні з військової служби в порядку і розмірах, установлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";
 
   які звільнені з військової служби, виплачується грошова допомога при звільненні з військової служби в порядку і розмірі, встановлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей";
 
2430. які звільнені з посади судді і направлені для дальшого проходження військової служби до Збройних Сил України, інших військових формувань, виплачується вихідна допомога при виході судді у відставку в порядку і розмірах, установлених цим Законом;
 
   які звільнені з посади судді і направлені для дальшого проходження військової служби до Збройних Сил України, інших військових формувань, виплачується вихідна допомога при виході судді у відставку в порядку і розмірі, встановлених цим Законом;
 
2431. які звільнені з військової служби при одночасному виході у відставку з посади судді, на їх вибір виплачується грошова допомога при звільненні з військової служби в порядку і розмірах, установлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", чи вихідна допомога при виході судді у відставку в порядку і розмірах, установлених цим Законом.
 
-1701- Бут Ю.А.
Доповнити новими двома абзацами:
"Судді військових судів, які не забезпечені благоустроєним житлом у вигляді окремої квартири чи будинку, забезпечуються таким житлом за рахунок державного бюджету позачергово, але не пізніше шести місяців з дня набрання чинності цим Законом.
Державні службовці у зв’язку з ліквідацією військового суду переводяться за їх згодою до інших судів на підставі заяви про переведення";
 
Відхилено   які звільнені з військової служби при одночасному виході у відставку з посади судді, на їх вибір виплачується грошова допомога при звільненні з військової служби в порядку і розмірі, встановлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", чи вихідна допомога при виході судді у відставку в порядку і розмірі, встановлених цим Законом.
 
2432. 6. Голови всіх судів та їх заступники, призначені на посади голови суду або заступника голови суду до набрання чинності цим Законом, здійснюють повноваження, визначені Законом України "Про судоустрій України", до закінчення строку, на який їх було призначено.
 
-1702- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
У пункті 6 Перехідних положень в абзаці першому слова "всіх" вилучити, а слова "визначені Законом України "Про судоустрій України" замінити словами "голови суду, заступника голови суду".
 
Враховано   6. Голови судів та їх заступники, призначені на посади голови суду або заступника голови суду до набрання чинності цим Законом, здійснюють повноваження голови суду, заступника голови суду до закінчення строку, на який їх призначено.
Судді, які виконують обов’язки голови суду, у разі відсутності останнього, продовжують виконувати такі обов’язки до призначення голови суду в порядку, встановленому цим Законом.
Голови судів та їх заступники, призначені до набрання чинності цим Законом, термін повноважень яких спливає після набрання чинності цим Законом, продовжують здійснювати свої повноваження до призначення голів судів та їх заступників у порядку, встановленому цим Законом.
 
    -1703- Ківалов С.В.
Пункт 6 Перехідних положень доповнити абзацом третім:
"Судді, які виконують обов’язки голови суду, у разі відсутності останнього, продовжують виконувати такі обов’язки до призначення голови суду в порядку, передбаченому цим Законом".
 
Враховано    
    -1704- Боярчук О.В.
Доповнити частину першу пункту 6 Розділ ХІІІ Перехідні положення проекту Закону України "Про судоустрій і статус суддів" після слів "заступники" словами "перші заступники", після слів "або заступника голови" словами "чи першого заступника голови суду".
 
Відхилено    
    -1705- Притика Д.М.
Абзац перший п. 6 Перехідних положень викласти у такій редакції:
"6. Голови всіх судів, їх перші заступники та заступники, призначені на посади голови суду, першого заступника або заступника голови суду до набрання чинності цим Законом здійснюють повноваження, визначені Законом України "Про судоустрій України", до закінчення строку, на який їх було призначено.".
 
Відхилено    
    -1706- Боярчук О.В.
Пункт 6 Розділу ХІІІ Перехідні положення викласти у такій редакції:
"Голови всіх судів та їх заступники, перші заступники, призначені на посади голови суду або заступника голови суду чи першого заступника голови суду до набрання чинності цим Законом, здійснюють повноваження, визначені Законом України "Про судоустрій України", до закінчення строку, на який їх було призначено.
У разі якщо суддя на момент набрання чинності цим Законом займав адміністративну посаду, яка не передбачена цим Законом, за ним зберігаються умови матеріального, соціально-побутового та медичного обслуговування за посадою, що ліквідована, до закінчення строку, на який його призначено.
Секретарі судових палат апеляційних судів, секретарі судових палат вищих спеціалізованих судів призначаються на посаду в порядку встановленому цим Законом.
 
Відхилено    
    -1707- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Доповнити новим абзацем другим такого змісту:
"Голови судів та їх заступники, призначені до набрання чинності цим законом, термін повноважень яких спливає після набрання чинності цим Законом, продовжують здійснювати свої повноваження до призначення голів судів та їх заступників в порядку, визначеному цим Законом."
У звязку з цим абзаци другий-третій вважати абзацами третім-четвертим відповідно.
 
Враховано    
2433. У разі якщо суддя на момент набрання чинності цим Законом займав адміністративну посаду, яка не передбачена цим Законом, за ним зберігаються умови матеріального, соціально-побутового та медичного обслуговування за посадою, що ліквідована, до закінчення строку, на який його призначено.
 
   У разі якщо суддя на день набрання чинності цим Законом займав адміністративну посаду, яка не передбачена цим Законом, за ним зберігаються умови матеріального, соціально-побутового та медичного обслуговування за посадою, що ліквідована, до закінчення строку, на який його призначено.
 
2434. Секретарі судових палат апеляційних судів, секретарі судових палат вищих спеціалізованих судів призначаються на посаду в порядку, встановленому цим Законом.
 
   Секретарі судових палат апеляційних судів, секретарі судових палат вищих спеціалізованих судів призначаються на посаду в порядку, встановленому цим Законом.
 
2435. 7. Не пізніше одного місяця з дня набрання чинності цим Законом у всіх судах загальної юрисдикції проводяться збори суддів з метою висунення кандидатів у делегати на відповідну конференцію суддів. Також на зборах суддів апеляційних судів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя обирається по одному представнику до складу організаційного бюро з проведення першої конференції суддів загальних судів із числа суддів, виходячи з досвіду роботи кандидатів на посаді судді, їх авторитету.
 
      
2436. Перед проведенням першої конференції суддів загальних судів проводиться перше засідання організаційного бюро з проведення першої конференції суддів загальних судів, на якому обираються головуючий організаційного бюро та його заступник.
 
      
2437. Проведення конференцій суддів адміністративних, господарських судів покладається на ради суддів відповідно адміністративних, господарських судів.
 
      
2438. Організаційне бюро з проведення першої конференції суддів загальних судів, рада суддів адміністративних судів, рада суддів господарських судів з числа висунених зборами суддів кандидатів у делегати затверджують склад відповідної конференції суддів, виходячи з досвіду роботи кандидатів у делегати на посаді судді, їх авторитету, і не пізніше двох місяців із дня набрання чинності цим Законом організовують проведення відповідних конференцій у порядку, передбаченому цим Законом.
 
      
2439. Конференції суддів формують новий склад рад суддів, обирають делегатів на з’їзд суддів України та зі складу делегатів обирають членів організаційного комітету з проведення з’їзду суддів України за принципом рівного представництва від кожної конференції суддів - по три делегати.
 
      
2440. Не пізніше двох місяців з дня проведення останньої з цих конференцій, організаційний комітет з проведення з’їзду суддів України організовує проведення з’їзду в порядку, передбаченому цим Законом. На першому засіданні організаційного комітету обираються його головуючий та заступник.
 
      
2441. З’їзд суддів України формує новий склад Ради суддів України відповідно до цього Закону.
 
      
2442. Рекомендувати Державній судовій адміністрації України вжити заходів щодо організаційного забезпечення проведення першої конференції суддів загальних судів, з’їзду суддів України, зокрема щодо надання відповідних приміщень для їх проведення.
 
-1708- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Пункт 7 Перехідних положень викласти в такій редакції:
"7. Не пізніше п’ятнадцяти днів з дня набрання чинності цим Законом у всіх судах загальної юрисдикції проводяться збори суддів з метою висунення кандидатів у делегати на відповідну конференцію суддів. Одночасно із висуненням кандидатів на конференцію суддів загальних судів збори суддів апеляційних судів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя обирають по одному представнику до складу організаційного бюро з проведення першої конференції суддів загальних судів із числа суддів цього суду, виходячи з досвіду роботи кандидатів та їх авторитету.
Пропозиції щодо кандидатів у делегати на конференцію суддів загальних судів подаються місцевими судами до апеляційних судів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, які після закінчення строку, передбаченого абзацем першим цього пункту, передають їх разом із своїми пропозиціями щодо кандидатів у делегати на конференцію суддів загальних судів представнику організаційного бюро із проведення першої конференції суддів загальних судів, обраному відповідним апеляційним судом.
Пропозиції щодо кандидатів у делегати на конференцію суддів адміністративних, господарських судів подаються безпосередньо до ради суддів відповідно адміністративних, господарських судів.
Перед проведенням першої конференції суддів загальних судів проводиться перше засідання організаційного бюро з проведення першої конференції суддів загальних судів, на якому обираються головуючий організаційного бюро та його заступник.
Проведення конференцій суддів адміністративних, господарських судів покладається на ради суддів відповідно адміністративних, господарських судів.
Організаційне бюро з проведення першої конференції суддів загальних судів, рада суддів адміністративних судів, рада суддів господарських судів у порядку, передбаченому цим Законом, із числа висунених зборами суддів кандидатів у делегати затверджують склад відповідної конференції суддів, виходячи з досвіду роботи кандидатів у делегати, їх авторитету, і не пізніше двадцяти днів після закінчення строку, передбаченого абзацем першим цього пункту, організовують проведення відповідних конференцій. Якщо до моменту проведення конференції суддів загальних судів Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ не розпочне свою діяльність, то формування складу та проведення конференції суддів загальних судів здійснюється без участі представників цього суду.
Конференції суддів формують новий склад рад суддів, обирають делегатів на з’їзд суддів України та зі складу делегатів обирають членів організаційного комітету з проведення з’їзду суддів України за принципом рівного представництва від кожної конференції суддів – по три делегати.
Не пізніше одного місяця після закінчення строку, передбаченого абзацем шостим цього пункту, організаційний комітет з проведення з’їзду суддів України організовує проведення з’їзду в порядку, передбаченому цим Законом. На першому засіданні організаційного комітету обираються його голова, який відкриває засідання з’їзду суддів України.
З’їзд суддів України формує новий склад Ради суддів України відповідно до цього Закону."
 
Враховано   7. Не пізніше п’ятнадцяти днів з дня набрання чинності цим Законом у всіх судах загальної юрисдикції проводяться збори суддів з метою висунення кандидатів у делегати на відповідну конференцію суддів. Одночасно з висуненням кандидатів на конференцію суддів загальних судів збори суддів апеляційних судів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя обирають по одному представнику до складу організаційного бюро з проведення першої конференції суддів загальних судів з числа суддів цього суду, виходячи з досвіду роботи кандидатів та їх авторитету.
Пропозиції щодо кандидатів у делегати на конференцію суддів загальних судів подаються місцевими судами до апеляційних судів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, які після закінчення строку, передбаченого абзацом першим цього пункту, передають їх разом із своїми пропозиціями щодо кандидатів у делегати на конференцію суддів загальних судів представнику організаційного бюро з проведення першої конференції суддів загальних судів, обраному відповідним апеляційним судом.
Пропозиції щодо кандидатів у делегати на конференцію суддів адміністративних, господарських судів подаються безпосередньо до ради суддів відповідно адміністративних, господарських судів.
Перед проведенням першої конференції суддів загальних судів проводиться перше засідання організаційного бюро з проведення першої конференції суддів загальних судів, на якому обираються головуючий організаційного бюро та його заступник.
Проведення конференцій суддів адміністративних, господарських судів покладається на ради суддів відповідно адміністративних, господарських судів.
Організаційне бюро з проведення першої конференції суддів загальних судів, рада суддів адміністративних судів, рада суддів господарських судів у порядку, встановленому цим Законом, із числа висунених зборами суддів кандидатів у делегати затверджують склад відповідної конференції суддів, виходячи з досвіду роботи кандидатів у делегати, їх авторитету, і не пізніше двадцяти днів після закінчення строку, передбаченого абзацом першим цього пункту, організовують проведення відповідних конференцій. Якщо до дня проведення конференції суддів загальних судів Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ не розпочне свою діяльність, то формування складу та проведення конференції суддів загальних судів здійснюється без участі представників цього суду.
Конференції суддів формують новий склад рад суддів, обирають делегатів на з’їзд суддів України та зі складу делегатів обирають членів організаційного комітету з проведення з’їзду суддів України за принципом рівного представництва від кожної конференції суддів – по три делегати.
Не пізніше одного місяця після закінчення строку, передбаченого абзацом шостим цього пункту, організаційний комітет з проведення з’їзду суддів України організовує проведення з’їзду в порядку, передбаченому цим Законом. На першому засіданні організаційного комітету обираються його голова, який відкриває засідання з’їзду суддів України.
З’їзд суддів України формує новий склад Ради суддів України відповідно до цього Закону.
 
    -1709- Мойсик В.Р.
Пункт 7 викласти у такій редакції: "Рекомендувати Раді суддів України не пізніше одного місяця з дня набрання чинності цим Законом прийняти рішення про скликання з’їзду суддів України. Обрання делегатів на з’їзд суддів України здійснюється у порядку, встановленому цим Законом".
 
Відхилено    
    -1710- Швець В.Д.
Пункт 7 викласти у такій редакції: "Рекомендувати Раді суддів України не пізніше одного місяця з дня набрання чинності цим Законом прийняти рішення про скликання з'їзду суддів України. Обрання делегатів на з'їзд суддів України здійснюється у порядку, встановленому цим Законом
 
Відхилено    
2443. 8. Вища кваліфікаційна комісія суддів України формується у новому складі в порядку, встановленому цим Законом і розпочинає свою діяльність після призначення не менше двох третин від її складу.
 
   8. Вища кваліфікаційна комісія суддів України формується у новому складі в порядку, встановленому цим Законом, і розпочинає свою діяльність після призначення не менше двох третин від її складу.
 
2444. Кваліфікаційна комісія суддів військових судів до 15 вересня 2010 року передає наявні в неї матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої до набрання чинності цим Законом.
 
-1711- Кармазін Ю.А.
Абзац другий пункту 8 викласти у такій редакції:
"2) Кваліфікаційна комісія суддів військових судів передає наявні в неї матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої до набрання чинності цим Законом, до 1 серпня 2018 року".
 
Відхилено   Кваліфікаційна комісія суддів військових судів до 15 вересня 2010 року передає наявні в неї матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої до набрання чинності цим Законом.
 
2445. Вища кваліфікаційна комісія суддів України, сформована до набрання чинності цим Законом, а також кваліфікаційні комісії суддів загальних судів, кваліфікаційні комісії суддів відповідних спеціалізованих судів передають наявні в них матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої відповідно до вимог цього Закону, не пізніш як через 10 днів з дня її першого засідання.
 
   Вища кваліфікаційна комісія суддів України, сформована до набрання чинності цим Законом, а також кваліфікаційні комісії суддів загальних судів, кваліфікаційні комісії суддів відповідних спеціалізованих судів передають наявні в них матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої відповідно до вимог цього Закону, не пізніш як через 10 днів з дня її першого засідання.
 
2446. Перебіг строків притягнення судді до дисциплінарної відповідальності у справах, що передаються до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої відповідно до цього Закону, зупиняється до прийняття нею справ.
 
-1712- Мойсик В.Р.
Частину четверту статті 8 Розділу ХІІІ "Перехідні положення"
виключити.
 
Відхилено   Перебіг строків притягнення судді до дисциплінарної відповідальності у справах, що передаються до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої відповідно до цього Закону, зупиняється до прийняття нею справ.
 
2447. Матеріали про призначення чи обрання суддів на посади, передані в установленому порядку до набрання чинності цим Законом, розглядаються у порядку, що діяв до набрання ним чинності.
 
   Матеріали про призначення чи обрання суддів на посади, передані в установленому порядку до набрання чинності цим Законом, розглядаються у порядку, що діяв до набрання ним чинності.
 
2448. 9. Члени Вищої ради юстиції, призначені на посади до набрання чинності цим Законом, продовжують виконувати свої повноваження до закінчення терміну, на який їх було призначено.
 
-1713- Власенко С.В.
Викласти п. 9 Перехідних положень в такій редакції:
"Члени Вищої ради юстиції, призначені на посади, до набрання чинності цим Законом, продовжують виконувати свої повноваження до моменту призначення нових членів Вищої ради юстиції, органами, визначеними у статтях 8-13 цього Закону. Органи, визначені у статтях 8-13 цього Закону зобов’язані призначити нових членів Вищої ради юстиції впродовж місяця з моменту набрання чинності цим Законом. У разі якщо в зазначений строк нові члени Вищої ради юстиції не призначені, повноваження членів Вищої ради юстиції, призначених до моменту набрання чинності цим Законом, припиняються через місяць після набрання чинності цим Законом
 
Відхилено   9. Члени Вищої ради юстиції, призначені на посади до набрання чинності цим Законом, продовжують виконувати свої повноваження до закінчення терміну, на який їх призначено.
 
    -1714- Мойсик В.Р.
Пункт 9 викласти у такій редакції: "Вища рада юстиції формується у новому складі в порядку, встановленому цим Законом і розпочинає свою діяльність після призначення не менше двох третин від її складу".
 
Відхилено    
    -1715- Швець В.Д.
Пункт 9 викласти у такій редакції: "Вища рада юстиції формується у новому складі в порядку, встановленому цим Законом і розпочинає свою діяльність після призначення не менше двох третин від її складу"
 
Відхилено    
2449. 10. Голова Державної судової адміністрації України, заступники Голови Державної судової адміністрації України продовжують виконувати свої повноваження до моменту призначення нових Голови Державної судової адміністрації України, заступників Голови Державної судової адміністрації України в порядку, встановленому цим Законом.
 
   10. Голова Державної судової адміністрації України, заступники Голови Державної судової адміністрації України продовжують виконувати свої повноваження до моменту призначення нових Голови Державної судової адміністрації України, заступників Голови Державної судової адміністрації України в порядку, встановленому цим Законом.
 
2450. 11. Національна школа суддів України формується на базі Академії суддів України.
 
   11. Школа суддів України формується на базі Академії суддів України.
Положення цього Закону щодо обов’язкового проходження спеціальної підготовки кандидатами на посаду судді не поширюються на осіб, які вже мають диплом інституту (факультету) підготовки професійних суддів, створеному Президентом України при вищому національному навчальному закладі четвертого рівня акредитації.
 
2451. 12. Судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, мають право подати до 1 січня 2011 року заяву про відставку за наявності у них стажу роботи на посаді судді, визначеного відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом.
 
-1716- Ківалов С.В.
У пункті 11 Перехідних положень передбачити, що положення статей цього закону щодо обов’язкового проходження спеціальної підготовки не поширюються на осіб, які вже мають диплом інституту (факультету) підготовки професійних суддів, створеному Президентом України при вищому національному навчальному закладі четвертого рівня акредитації.
Пункт 12 Перехідних положень викласти у такій редакції:
"12. Положення статей 108, 131 поширюються на осіб призначених на посаду судді після набрання чинності цим Закону.
За особами, які були призначені (обрані) на посаду судді до набрання чинності цим Законом зберігається право на відставку відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом.".
 
Враховано частково   12. Судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності цим Законом.
 
    -1717- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Пункт 12 Перехідних положень викласти в такій редакції:
"12. Судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день набрання чинності цим Законом."
 
Враховано    
2452. 13. Вимоги щодо наявності стажу роботи для зайняття посади судді в апеляційному, вищому спеціалізованому суді, Верховному Суді України не поширюються на суддів, які обіймають ці посади на момент набрання чинності цим Законом.
 
   13. Вимоги щодо наявності стажу роботи для зайняття посади судді в апеляційному, вищому спеціалізованому суді, Верховному Суді України не поширюються на суддів, які обіймають ці посади на день набрання чинності цим Законом.
 
2453. 14. До прийняття Радою суддів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України Положення про автоматизовану систему документообігу суду адміністративні суди продовжують застосовувати норми законодавства, які діяли на момент набрання чинності цим Законом.
 
   14. До прийняття Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України Положення про автоматизовану систему документообігу суду адміністративні суди продовжують застосовувати норми законодавства, що діяли на момент набрання чинності цим Законом.
 
2454. 15. Кабінету Міністрів України:
 
   15. Кабінету Міністрів України:
 
2455. 1) у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом вирішити питання щодо розміщення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у адміністративних приміщеннях, у яких на момент набрання чинності цим Законом розміщувалися судові палати Верховного Суду України у цивільних і кримінальних справах;
 
-1718- Мойсик В.Р.
Підпункт 1 пункту 15 виключити.
 
Відхилено   1) у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
забезпечити розміщення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в адміністративних приміщеннях, де на день набрання чинності цим Законом розміщувалися судові палати Верховного Суду України у цивільних і кримінальних справах;
забезпечити передачу в оперативне управління Державної судової адміністрації України приміщень військових судів, що ліквідуються, для розміщення відповідних окружних та апеляційних адміністративних судів відповідно до пропозиції Ради суддів адміністративних судів України;
 
    -1719- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 1 пункту 15 Перехідних положень викласти в такій редакції:
"15. Кабінету Міністрів України:
1) у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
забезпечити розміщення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у адміністративних приміщеннях, у яких на момент набрання чинності цим Законом розміщувалися судові палати Верховного Суду України у цивільних і кримінальних справах;
забезпечити передачу в оперативне управління Державної судової адміністрації України приміщень військових судів, що ліквідуються, для розміщення відповідних окружних та апеляційних адміністративних судів, відповідно до пропозиції Ради суддів адміністративних судів України."
 
Враховано    
    -1720- Швець В.Д.
Підпункт 1 пункту 15 виключити.
 
Відхилено    
2456. 2) у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
 
   2) у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
 
2457. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
2458. забезпечити в межах своїх повноважень перегляд чи скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;
 
   забезпечити в межах своїх повноважень перегляд чи скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;
 
2459. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
 
   забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
 
2460. затвердити Положення про соціальне та матеріальне забезпечення працівників Національної школи суддів України і передбачати відповідне фінансування у проектах законів про Державний бюджет України на 2011 та наступні роки;
 
   затвердити Положення про соціальне та матеріальне забезпечення працівників Школи суддів України і передбачати відповідне фінансування у проектах законів про Державний бюджет України на 2011 та наступні роки;
 
2461. розробити Декларацію про майновий стан судді з урахуванням вимог цього Закону;
 
   розробити Декларацію про майновий стан судді з урахуванням вимог цього Закону;
 
2462. затвердити положення про Єдину базу даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень;
 
-1721- Бут Ю.А.
Пункт другий статті 15 Перехідних положень доповнити двома абзацами:
"визначити порядок передачі приміщень, архівів, таємного діловодства з військових судів, що ліквідуються;
на період ліквідації військових судів забезпечити повне фінансування всіх видатків, пов’язаних з реалізацією положень цього Закону щодо ліквідації військових судів".
 
Відхилено   затвердити положення про Єдину базу даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень;
забезпечити виконання положень пункту 2.17 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо надання судам загальної юрисдикції безперешкодного доступу до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
визначити порядок передачі архівів, таємного діловодства з військових судів, що ліквідуються;
 
    -1722- Пилипенко В.П.
Олійник С.В.
Писаренко В.В.
Воротнюк І.Б.
Підпункт 2 пункту 15 Перехідних положень доповнити новими абзацами такого змісту:
"забезпечити виконання положень пункту 2.17. розділу ХІІ "Прикінцеві положення" щодо надання судам загальної юрисдикції безперешкодного доступу до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
визначити порядок передачі архівів, таємного діловодства, з військових судів, що ліквідуються."
Доповнити Перехідні положення пунктом 18 такого змісту:
"18. Рекомендувати Державній судовій адміністрації України вжити заходів щодо організаційного забезпечення проведення першої конференції суддів загальних судів, з’їзду суддів України, зокрема щодо надання відповідних приміщень для їх проведення.
 
Враховано (див.також п.18)   
    -1723- Кармазін Ю.А.
Підпункт 2 пункту 15 викласти в такій редакції:
"2) у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
1) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
2) забезпечити в межах своїх повноважень перегляд чи скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;
3) забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
4) затвердити Положення про соціальне та матеріальне забезпечення працівників Національної школи суддів України і передбачати відповідне фінансування у проектах законів про Державний бюджет України на 2011 та наступні роки;
5) розробити Декларацію про майновий стан судді з урахуванням вимог цього Закону;
6) затвердити положення про Єдину базу даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень;
7) визначити порядок передачі приміщень, архівів, таємного діловодства з військових судів, що ліквідуються;
8) на період ліквідації військових судів забезпечити повне фінансування всіх видатків, пов’язаних з реалізацією положень цього Закону щодо ліквідації військових судів.".
 
Відхилено    
2463. 3) передбачити у проекті Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" видатки, пов'язані з реалізацією положень цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2011 року.
 
   3) передбачити у проекті Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" видатки, пов'язані з реалізацією положень цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2011 року.
 
2464. 16. Рекомендувати Державній судовій адміністрації України до 1 січня 2011 року вжити заходів щодо створення Єдиної бази даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень.
 
   16. Рекомендувати Державній судовій адміністрації України:
1) до 1 січня 2011 року вжити заходів щодо створення Єдиної бази даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень;
2) вжити заходів для організаційного забезпечення проведення першої конференції суддів загальних судів, з’їзду суддів України, зокрема щодо надання відповідних приміщень для їх проведення.
 
2465. 17. Рекомендувати Раді суддів України до 1 грудня 2010 року затвердити за погодженням із Державною судовою адміністрацією України положення про автоматизовану систему документообігу суду.

-1724- Прокопчук Ю.В.
Розділ ХІІ викласти в такій редакції:
"Розділ ХІІ. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинності з 1 серпня 2010 року, крім:
положень статей 65 - 70, 73 - 77, 79, 84 - 88, 90, 96, 98 щодо здійснення повноважень Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, які вводяться в дію після початку діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої у порядку, встановленому цим Законом;
положень статті 68, пункту 2 частини першої статті 81, пункту 6 частини першої статті 90 щодо спеціальної підготовки кандидата на посаду судді, які вводяться в дію з 1 липня 2011 року;
положень статей 78, 79, ПО щодо порядку розгляду Верховною Радою України питання та прийняття рішень щодо обрання кандидата суддею
безстроково, переведення судді, обраного безстроково, звільнення судді, обраного безстроково, з посади, які вводяться в дію після початку діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої у порядку, встановленому цим Законом;
статей 128, 129 щодо суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення, які вводяться в дію з 1 січня 2011 року;
положень статті 139 щодо визначення головних розпорядників коштів Державного бюджету України, які вводяться в дію з 1 січня 2011 року.
2.Голови всіх судів та їх заступники, призначені на посади голови суду або заступника голови суду до набрання чинності цим Законом, здійснюють
повноваження, визначені Законом України "Про судоустрій України", до закінчення строку, на який їх було призначено.
У разі якщо суддя на момент набрання чинності цим Законом займав адміністративну посаду, яка не передбачена цим Законом, за ним зберігаються умови матеріального, соціально-побутового та медичного обслуговування за посадою, що ліквідована, до закінчення строку, на який його призначено.
Голови судових палат апеляційних судів, голови судових палат вищих спеціалізованих судів призначаються на посаду в порядку, встановленому цим Законом.
3. Не пізніше одного місяця з дня набрання чинності цим Законом у всіх судах загальної юрисдикції проводяться збори суддів з метою висунення кандидатів у делегати на відповідну конференцію суддів. Також на зборах суддів апеляційних судів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя обирається по одному представнику до складу організаційного бюро з проведення першої конференції суддів загальних судів із числа суддів, виходячи з досвіду роботи кандидатів на посаді судді, їх авторитету.
Перед проведенням першої конференції суддів загальних судів проводиться перше засідання організаційного бюро з проведення першої конференції суддів загальних судів, на якому обираються головуючий організаційного бюро та його заступник.
Проведення конференцій суддів адміністративних, господарських судів покладається на ради суддів відповідно адміністративних, господарських судів.
Організаційне бюро з проведення першої конференції суддів загальних судів, рада суддів адміністративних судів, рада суддів господарських судів з числа висунених зборами суддів кандидатів у делегати затверджують склад відповідної конференції суддів, виходячи з досвіду роботи кандидатів у делегати на посаді судді, їх авторитету, і не пізніше двох місяців із дня набрання чинності цим Законом організовують проведення відповідних конференцій у порядку, передбаченому цим Законом.
Конференції суддів формують новий склад рад суддів, обирають делегатів на з'їзд суддів України та зі складу делегатів обирають членів організаційного комітету з проведення з'їзду суддів України за принципом рівного представництва від кожної конференції суддів - по три делегати.
Не пізніше двох місяців з дня проведення останньої з цих конференцій, організаційний комітет з проведення з'їзду суддів України організовує проведення з'їзду в порядку, передбаченому цим Законом. На першому засіданні організаційного комітету обираються його головуючий та заступник.
З'їзд суддів України формує новий склад Ради суддів України відповідно до цього Закону.
Рекомендувати Державній судовій адміністрації України вжити заходів щодо організаційного забезпечення проведення першої конференції суддів загальних судів, з'їзду суддів України, зокрема щодо надання відповідних приміщень для їх проведення.
4. Вища кваліфікаційна комісія суддів України формується у новому складі в порядку, встановленому цим Законом і розпочинає свою діяльність після призначення не менше двох третин від її складу.
Кваліфікаційна комісія суддів військових судів до 15 вересня 2010 року передає наявні в неї матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої до набрання чинності цим Законом.
Вища кваліфікаційна комісія суддів України, сформована до набрання чинності цим Законом, а також кваліфікаційні комісії суддів загальних судів, кваліфікаційні комісії суддів відповідних спеціалізованих судів передають наявні в них матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої відповідно до вимог цього Закону, не пізніш як через 10 днів з дня її першого засідання.
Перебіг строків притягнення судді до дисциплінарної відповідальності у справах, що передаються до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, сформованої відповідно до цього Закону, зупиняється до прийняття нею справ.
Матеріали про призначення чи обрання суддів на посади, передані в установленому порядку до набрання чинності цим Законом, розглядаються у порядку, що діяв до набрання ним чинності.
5. Члени Вищої ради юстиції, призначені на посади до набрання чинності цим Законом, продовжують виконувати свої повноваження до закінчення терміну, на який їх було призначено.
6. Голова Державної судової адміністрації України, заступники Голови Державної судової адміністрації України продовжують виконувати свої повноваження до моменту призначення нових Голови Державної судової адміністрації України, заступників Голови Державної судової адміністрації України в порядку, встановленому цим Законом.
7. Національна школа суддів України формується на базі Академії суддів України.
8. Судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, мають право подати до 1 січня 2011 року заяву про відставку за наявності у них стажу роботи на посаді судді, визначеного відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом.
9. Вимоги щодо наявності стажу роботи для зайняття посади судді в апеляційному, вищому спеціалізованому суді, Верховному Суді України не поширюються на суддів, які обіймають ці посади на момент набрання чинності цим Законом.
10. До прийняття Радою суддів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України Положення про автоматизовану систему документообігу суду адміністративні суди продовжують застосовувати норми законодавства, які діяли на момент набрання чинності цим Законом.
11. Кабінету Міністрів України:
1) у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити в межах своїх повноважень перегляд чи скасування нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
затвердити Положення про соціальне та матеріальне забезпечення працівників Національної школи суддів України і передбачати відповідне фінансування у проектах законів про Державний бюджет України на 2011 та наступні роки;
розробити Декларацію про майновий стан судді з урахуванням вимог цього Закону;
затвердити положення про Єдину базу даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб'єктів владних повноважень;
внести на розгляд Верховної Ради України проекти законів про внесення змін до відповідних законів з метою їх узгодження з цим Законом;
2) передбачити у проекті Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" видатки, пов'язані з реалізацією положень цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2011 року.
12. Рекомендувати Державній судовій адміністрації України до 1 січня 2011 року вжити заходів щодо створення Єдиної бази даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб'єктів владних повноважень.
13. Рекомендувати Раді суддів України до 1 грудня 2010 року затвердити за погодженням із Державною судовою адміністрацією України положення про автоматизовану систему документообігу суду.
14. Визнати такими, що втратили чинність:
1) Закон України "Про судоустрій України" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 27-28, ст.180; 2004 р., № 25, ст. 354, №40-41, ст.492, № 42, ст.492; 2005 р., № 35-36, ст.446; 2006 р., № 15, ст.128, № 35, ст.299);
Закон України "Про статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 8, ст.56; 1994 р., № 22, ст.142, № 26, ст.203; 1995 р., № 34, ст.268; 1999 р., № 50, ст.434; 2000 р., № 10, ст.79, № 13, ст.102, № 38, ст.322; 2001 р., № 33, ст.180; 2004 р., № 25, ст.354; 2006 р., № 1, ст.18, № 9, ст.96), крім статей 43, 44, які втрачають чинність з 1 січня 2011 року; Закон України "Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 25, ст.354)".
 
Відхилено   17. Рекомендувати Раді суддів України до 1 грудня 2010 року затвердити за погодженням з Державною судовою адміністрацією України Положення про автоматизовану систему документообігу суду.