Кількість абзаців - 17 Таблиця поправок


Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо порушення порядку вигулу домашніх тварин (собак) (Повторне друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо порушення порядку вигулу домашніх тварин (собак)
 
-1- Круць М.Ф.
Пропоную назву проекту закону викласти у такій редакції:
"Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо порушення правил тримання домашніх чи диких тварин";
 
Враховано частково   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення порядку утримання собак, котів чи інших тварин
 
3.

 
-2- Дубіль В.О.
Пропоную назву законопроекту викласти в такій редакції:
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності власників собак, котів та хижих тварин за порушення правил їх тримання».
 
Відхилено      
4.

 
-3- Геращенко І.В.
Герасим'юк О.В.
Пропонуємо назву проекту закону викласти в такій редакції:
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порушення правил утримання домашніх або диких тварин»
 
Відхилено      
    -4- Ковалевська Ю.С.
Пропоную у назві проекту Закону слово « (собак)» виключити.
 
Відхилено    
    -5- Чуднов В.М.
Пропоную назву проекту закону викласти в такій редакції:
"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення правил тримання собак, котів чи інших тварин".
 
Враховано    
5. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
6. І. Внести до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України такі зміни:
 
-6- Дубіль В.О.
Пропоную доповнити законопроект розділом І, змінивши відповідно подальшу нумерацію розділів:
«І. Статтю 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст.1122) викласти в такій редакції:
«Стаття 154. Порушення правил тримання собак, котів та хижих тварин
Тримання собак, котів та хижих тварин у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак -
тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від дванадцяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Приведення в громадські місця або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях-
тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб - від двадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною другою цієї статті, -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб - від сорока п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
 
Враховано частково   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
2. Статтю 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) викласти в такій редакції:
"Стаття 154. Порушення порядку утримання собак, котів чи інших тварин
Порушення порядку утримання собак, котів чи інших тварин, тобто тримання собак, котів чи інших тварин у місцях, де це заборонено відповідними правилами, або понад установлену кількість, або незареєстрованих собак чи інших тварин, або приведення собак, котів чи інших тварин у громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в не відведених для цього місцях -
тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа, передбачених частиною першою цієї статті, -
тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин".
 
    -7- Келестин В.В.
Статтю 154 КУпАП викласти в такій редакції:
«Стаття 154. Порушення порядку утримання собак, котів чи інших тварин
Порушення порядку утримання собак, котів чи інших тварин, тобто тримання собак, котів чи інших тварин у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак або інших тварин, або приведення собак, котів чи інших тварин у громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях -
тягне - за собою попередження або накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа, передбачених частиною першою цієї статті, -
тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин".
 
Враховано    
7. 1.Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 25-26, ст.131) доповнити статтею 264-1 такого змісту:
 
-8- Чуднов В.М.
Вважаю необґрунтованим віднесення нового складу злочину, яким пропонується доповнити КК України до злочинів проти громадської безпеки, до групи яких належать склади злочинів, що передбачають відповідальність за формування злочинних організацій, тероризм, злочини, пов‘язані з предметами, що становлять підвищену небезпеку для суспільства. Навряд чи порушення правил утримання тварин можна віднести однієї з перелічених груп.
Вважаю, що новий склад злочину доцільно розмістити серед у розділі ХІІ серед злочинів проти громадського порядку та моральності і доповнити КК України не статтею 264-1, а відповідно статтею 299-1, зробивши відповідні правки у всьому тексті законопроекту.
 
Враховано   3. Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25-26, ст. 131) доповнити статтею 299-1 такого змісту:
 
8. "Стаття 264-1. Порушення порядку вигулу домашніх тварин (собак).
 
-9- Круць М.Ф.
Пропоную назву статті 264-1 викласти у такій редакції:
"Стаття 264-1. Порушення правил тримання домашніх чи диких тварин"
 
Враховано частков  "Стаття 299-1. Недбалий догляд за собаками чи іншими тваринами
 
    -10- Дубіль В.О.
Пропоную назву статті 264-1 Кримінального кодексу України викласти в такій редакції:
«Стаття 264-1. Порушення порядку тримання собак, котів та хижих тварин».
 
Відхилено    
    -11- Кармазін Ю.А.
Назву статті 264-1 викласти в такій редакції:
«Стаття 264-1. Порушення правил тримання та вигулу домашніх чи диких тварин», оскільки собака також домашня тварина, а шкоду життю чи здоров'ю людей тварини можуть нанести і через порушення інших правил тримання (незакрита клітка, двері тощо)».
 
Відхилено    
9. 1. Порушення порядку вигулу домашніх тварин (собак) особою, яка супроводжує домашню тварину (собаку), якщо це спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, –
 
-12- Чуднов В.М.
Нову статтю 299-1 Кримінального кодексу викласти в такій редакції:
"Стаття 299-1-. Недбалий догляд за собаками чи іншими тваринами
1. Недбалий догляд собак чи інших тварин, а саме: невиконання або неналежне виконання власником або утримувачем обов’язків нагляду за ними, якщо це спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження,-
карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили потерпілому тяжке тілесне ушкодження або його смерть ,–
караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до дев'яти років.
 
Враховано   1. Недбалий догляд за собаками чи іншими тваринами, а саме: невиконання або неналежне виконання власником чи утримувачем обов’язків нагляду за ними, якщо це спричинило потерпілому тілесні ушкодження середньої тяжкості ,
 
    -13- Ковалевська Ю.С.
Нову статтю 264-1 Кримінального кодексу викласти в такій редакції:
«Стаття 264-1. Порушення порядку утримання і поводження з домашніми та іншими тваринами
1. Порушення порядку утримання і поводження з домашніми та іншими тваринами особою, яка утримує тварину, якщо це спричинило заподіяння потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, -
карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, -
караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
3. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, —
караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Примітка. Під домашніми та іншими тваринами слід розуміти собак, котів, худобу та декоративних, екзотичних і хижих тварин, що утримуються і розводяться людиною в домашніх умовах або у підсобному господарстві.».
 
Враховано частково    
    -14- Круць М.Ф.
Пропоную диспозицію частини першої статті 264-1 викласти у такій редакції:
"1. Порушення правил тримання домашніх чи диких тварин, якщо це спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження,-"
 
Враховано частково    
    -15- Дубіль В.О.
Абзац перший частини першої статті 264-1 викласти в наступній редакції:
«1. Порушення встановлених правил тримання собак, котів чи хижих тварин, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, -»
 
Враховано частково    
    -16- Геращенко І.В.
Герасим'юк О.В.
Пропонуємо назву та частину першу статті 264-1 викласти у такій редакції:
«Стаття 264-1. Порушення правил утримання домашніх або диких тварин
Порушення правил утримання домашніх або диких тварин, якщо це спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, –
карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років».
 
Враховано частково    
    -17- Кармазін Ю.А.
Пропоную абзац 1 частини 1 статті 264-1 викласти в такій редакції: «1. Порушення правил тримання та вигулу домашніх чи диких тварин особою, яка утримує або\чи супроводжує домашню чи дику тварину, якщо це спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, -», оскільки собака також домашня тварина, а шкоду життю чи здоров'ю людей тварини можуть нанести і через порушення інших правил тримання (незакрита клітка, двері тощо) не тільки домашні, алей дикі тварини (крокодили, отруйні змії тощо).
 
Враховано частково    
10. карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років.
 
-18- Кармазін Ю.А.
Пропоную абзац 2 частини 1 статті 264-1 викласти в такій редакції: «карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин та виправними роботами на строк від одного року до двох років або обмеженням волі на строк від одного року до трьох років», оскільки особи, які утримують чи вигулюють домашніх тварин, повинні знати, що у випадку заподіяння шкоди життю чи здоров'ю людей вони не зможуть уникнути від покарання».
 
Враховано частково   карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
 
11. 2. Ті самі дії, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження,–
 
-19- Кармазін Ю.А.
Пропоную абзац 1 частини 2 статті 264-1 викласти в такій редакції:
«2. Ті самі дії, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, - «.
 
Враховано   2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили потерпілому тяжке тілесне ушкодження або його смерть ,–
 
12. караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
 
-20- Келестин В.В.
Неприйнятною є санкція частини другої статті 299-1, відповідно до якої передбачається безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п‘яти років. Адже, навіть, за вбивство, вчинене з необережності, передбачено обмеження волі на строк від трьох до п‘яти років або позбавлення волі на той самий строк, а за необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження – громадські роботи на строк від 150 до 240 годин. У зв‘язку з чим пропоную санкцію частини другої викласти в такій редакції:
"караються обмеженням волі на строк від трьох до п‘яти років або позбавленням волі на строк від трьох до дев'яти років".
 
Враховано   караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до дев'яти років".
 
    -21- Кармазін Ю.А.
Пропоную абзац 2 частини 2 статті 264-1 викласти в такій редакції:
«караються штрафом від п'ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. «.
 
Враховано частково    
13. 3. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, –
 
-22- Кармазін Ю.А.
Пропоную абзац 1 частини 3 статті 264-1 викласти в такій редакції:
«3. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, або вчинені повторно діяння, передбачені частиною другою цієї статті, - «
 
Відхилено      
14. караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років."
 
-23- Кармазін Ю.А.
Пропоную абзац 2 частини 3 статті 264-1 викласти в такій редакції:
«караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти років.».
 
Відхилено      
15. 2. Частину другу статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України після цифр "264" доповнити цифрами "264-1"
 
   1. Частину другу статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України після цифр "299" доповнити цифрами "299-1".
 
16. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

-24- Кармазін Ю.А.
Пропоную Розділ ІІ викласти в такій редакції:
«ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного після його опублікування.».
 
Враховано частково   ІІ. Цей Закон набирає чинності через тридцять днів з дня його опублікування.

    -25- Швець В.Д.
Розділ другий Закону викласти в такій редакції:
"Цей Закон набирає чинності через тридцять днів з дня його опублікування".
Це надасть можливість громадянам ознайомитись з прийнятими нормами, якими встановлюється навіть кримінальна відповідальність за порушення порядку тримання тварин.
 
Враховано