Кількість абзаців - 227 Таблиця поправок


Про внесення змін до Водного кодексу України (Повторне друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. вноситься народними депутатами України
 
      
2. Шершуном М.Х.
 
      
3. Скубенком В.П.
 
      
4. Толстоуховим А.В.
 
      
5. Закон України
 
   Закон України
 
6. «Про внесення змін до Водного кодексу України «
 
   Про внесення змін до Водного кодексу України
 
7. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
8. І. Внести до Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189; 2000 р., № 45, ст. 390; 2001 р., № 2-3, ст. 10; 2002 р., № 12-13, ст. 92; 2003 р., № 10-11, ст. 86, № 30, ст. 247; 2004 р., № 17-18, ст. 250; 2005 р., № 6, ст. 138, № 7-8, ст. 162, №№ 17-19, ст. 267; із змінами, внесеними Законами України від 19 січня 2006 року № 3370-ІV, від 9 лютого 2006 р. № 3421-ІУ, від 30 листопада 2006 р. №398-У, від 27 квітня 2007 року № 997-У, від 28 грудня 2007 року № 107-УІ)такі зміни:
 
   І. Внести до Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189) такі зміни:
 
9. У тексті Кодексу слова «спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів» і «спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань геології та використання надр» в усіх відмінках замінити словами «центральний орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища» у відповідному відмінку.
 
      
10. 1. Абзац четвертий преамбули виключити.
 
-1- Кармазін Ю.А.
Відновити вилучений у 1 читанні абзац 4 преамбули Кодексу
"Водний кодекс, в комплексі з заходами організаційного, правового, економічного і виховного впливу, сприятиме формуванню водно-екологічного правопорядку і забезпеченню екологічної безпеки населення України, а також більш ефективному, науково обґрунтованому використанню вод та їх охороні від забруднення, засмічення та вичерпання".
 
Враховано      
11. 2. У статті 1:
 
   1. У статті 1:
 
12. абзац дванадцятий доповнити словами «та дно під ними»;
 
-2- Кармазін Ю.А.
Визначення терміну «водний об'єкт» викласти у редакції: водний об’єкт - природний або створений штучно елемент довкілля, в якому зосереджуються води (море, річка, озеро, водосховище, ставок, канал, водоносний горизонт) та дно під водою;
 
Відхилено      
    -3- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Н.д.Матвєєв В.Й. (Реєстр.картка №430) - Перевірте, не співпадає номер і прізвище!!
Підпункт 1) пункту 1 розділу І (щодо доповнення терміну: «водні об'єкти») із законопроекту виключити.
 
Враховано    
13. абзац двадцять четвертий викласти в такій редакції:
 
   визначення термінів "забруднююча речовина" та "прибережна захисна смуга" викласти в такій редакції:
 
14. «забруднююча речовина - речовина, яка надходить до водного об’єкта внаслідок антропогенної діяльності або природних процесів чи явищ і погіршує якість води»;
 
-4- Кармазін Ю.А.
У визначенні терміну «забруднююча речовина» вилучити слова «та погіршує якість води».
 
Враховано   "забруднююча речовина - речовина, що надходить до водного об’єкта внаслідок антропогенної діяльності або природних процесів чи явищ";
"прибережна захисна смуга – прилегла до урізу води частина водоохоронної зони, на якій встановлюється обмеження господарської та іншої діяльності";
 
    -5- Корж П.П.
Частину 1 статті І законопроекту доповнити наступними термінами:
«дюни - форми еолового рельєфу, що утворюються на узбережжях морів, озер, в долинах великих рік, дельтах, на косах та є піщаними овальними горбами з пологими навітряними і крутими підвітряними схилами»;
«прибережна морська акваторія - зона обмеженої діяльності, яка встановлюється у прибережних морських водах на відстані одна морська миля, що відлічується від урізу води (який визначається від лінії максимального впливу хвиль, зареєстрованих під час найсильніших штормів) як на материку, так і на островах, що належать Україні»;
«інтегроване управління прибережною смугою морів – це комплекс планувальних, організаційних, правових, господарських, науково-технічних, санітарно-гігієнічних та інших заходів, і збалансоване поєднання дій на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях, спрямованих на раціональне невиснажливе використання ресурсів прибережної смуги морів та охорону довкілля»;
«коси – вали у прибережній морській акваторії поблизу берега, намиті за рахунок акумулятивної діяльності моря, складені осадовим матеріалом»;
«прибережна смуга морів – це ділянка контакту суші та моря, яка на суші співпадає з межами одиниці адміністративно-територіального устрою середнього рівня (райони, міста з районним поділом), що має вихід до моря, морських заток і лиманів та включає частину прибережної акваторії моря, морських заток і лиманів».
 
Враховано частково    
15. доповнити абзацами такого змісту:
 
-6- Семинога А.І.
Доповнити абзацами такого змісту: «басейновий принцип управління у сфері використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів – комплексне управління водними ресурсами в межах території річкового басейну;
басейнова рада – представницький орган у межах території річкового басейну;"
 
Враховано   з урахуванням алфавітного порядку доповнити термінами такого змісту:
"басейновий принцип управління у галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів – комплексне управління водними ресурсами в межах території річкового басейну";
"басейнова рада – дорадчий орган у межах території річкового басейну";
 
    -7- Ткач Р.В.
Визначення терміну «басейнова рада» виключити із законопроекту
оскільки в законопроекті не визначено функцій цього органу.
 
Відхилено    
    -8- Семинога А.І.
Статтю 1 Водного кодексу України доповнити абзацом такого змісту:
"пляжна зона – прилегла до урізу води частина прибережної захисної смуги з обмеженням господарської діяльності"
 
Враховано у Законі України від 02.12.2010 № 2740-УІ   
16. «відтворення водних ресурсів - система заходів, спрямованих на відновлення природних кількісних та якісних характеристик води водних об’єктів та збалансоване функціонування їх екосистем;
 
-9- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
У визначенні «відтворення водних ресурсів» (підпункт 3) пункту 1 розділу І законопроекту) слово: «води» виключити.
 
Враховано   "відтворення водних ресурсів – комплекс заходів, спрямованих на відновлення природних кількісних та якісних характеристик водних об’єктів і збалансоване функціонування їх екосистем";
"водоохоронна зона - природоохоронна територія, що прилягає до водних об'єктів і встановлюється з метою забезпечення сприятливого режиму водних об'єктів, запобігання їх забрудненню, засміченню, замуленню, а також збереження середовища існування об'єктів тваринного та рослинного світу шляхом обмеження в межах такої зони господарської та іншої діяльності";
 
    -10- Кармазін Ю.А.
Абзац 3 частини 1 статті 1 викласти в такій редакції: «водоохоронна зона - природоохоронна територія, яка прилягає до водних об'єктів і встановлюється з метою забезпечення сприятливого режиму водних об'єктів, запобігання їх забрудненню, засміченню, замуленню, а також збереження середовища існування об'єктів тваринного та рослинного світу шляхом заборони здійснення в її межах господарської та іншої діяльності, крім дозволеної цим Кодексом;»
 
Враховано частково    
    -11- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
У визначенні «водоохоронна зона» (підпункт 3) пункту 1 розділу І законопроекту) слова: «крім дозволеної цим Кодексом» виключити.
 
Враховано    
17. водотік - водний об’єкт, що характеризується рухом води в природному або штучному поглибленні рельєфу;
 
-12- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
У визначенні «водотік» (підпункт 3) пункту 1 розділу І законопроекту) слово: «рельєфу» замінити словом: «земної поверхні».
 
Враховано   "водотік - водний об’єкт, що характеризується рухом води в природному або штучному поглибленні земної поверхні";
 
18. гідротехнічні споруди - інженерні споруди, які використовуються для управління водними ресурсами, підготовки, подачі, транспортування води, водовідведення, а також запобігання шкідливій дії вод;
 
-13- Кармазін Ю.А.
Абзац 6 частини 1 статті 1 «гідротехнічні споруди» –викласти в такій редакції: «Гідротехнічні споруди - споруди для використання водних ресурсів, а також для боротьби з шкідливим впливом вод: греблі й дамби різного призначення та їхні конструктивні елементи; водоскиди, водоспуски, споруди водовідведення: тунелі, канали, труби, лотки; регуляційні споруди, накопичувачі промислових відходів, ставки, відкриті водозабори, гідромеханічне та механічне обладнання, призначене для нормального функціонування цих споруд, підготовки, подачі, транспортування води, водовідведення, а також запобігання шкідливій дії вод;» для недопущення використання під виглядом цих споруд споруд для проживання та відпочинку.
 
Враховано частково   "гідротехнічні споруди - інженерні споруди, що використовуються для управління водними ресурсами (підготовка, транспортування води, водовідведення) та запобігання шкідливій дії вод (греблі різного призначення та їх конструктивні елементи - водопідпірні стінки, лотки, водоскиди, водоспуски)";
 
    -14- Кармазін Ю.А.
Абзац 6 частини 1 статті 1 «гідротехнічні споруди - інженерні споруди, які використовуються для управління водними ресурсами, підготовки, подачі, транспортування води, водовідведення, а також запобігання шкідливій дії вод;» викласти в такій редакції: «Гідротехнічні споруди - споруди для використання водних ресурсів, а також для боротьби з шкідливим впливом вод: греблі й дамби різного призначення та їхні конструктивні елементи; водоскиди, водоспуски, споруди водовідведення: тунелі, канали, труби, лотки; регуляційні споруди, накопичувачі промислових відходів, ставки, відкриті водозабори, гідромеханічне та механічне обладнання, призначене для нормального функціонування цих споруд, підготовки, подачі, транспортування води, водовідведення, а також запобігання шкідливій дії вод;» для недопущення використання під виглядом цих споруд споруд для проживання та відпочинку.
 
Враховано частково    
    -15- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Визначення «гідротехнічні споруди» (підпункт 3) пункту 1 розділу І законопроекту) викласти у такій редакції:
"гідротехнічні споруди - інженерні споруди, які використовуються для управління водними ресурсами (підготовка, транспортування води, водовідведення), а також запобігання шкідливій дії вод греблі різного призначення та їх конструктивні елементи (водопідпірні стінки, лотки), водоскиди, водоспуски;"
 
Враховано    
    -16- Матвєєв В.Й.
У визначенні «гідротехнічні споруди» (підпункт 3) пункту 1 розділу І законопроекту) слова: «гідромеханічне та механічне обладнання, призначене для нормального функціонування цих споруд, підготовки, подачі, транспортування води, водовідведення» виключити.
 
Враховано    
    -17- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
В статті 1 Водного кодексу України поняття «гідротехнічні споруди» викласти в редакції: «гідротехнічна споруда - споруда, пристрої, обладнання, що використовується для забезпечення перевезень пасажирів і вантажів, будування, ремонту, обслуговування та огляду суден, використання водних ресурсів та запобігання шкідливій дії вод (причал, берегоукріплювальна споруда, дамба, мол, хвилелом та ін.)».
 
Відхилено    
19. дренажні води ліквідованих шахт - води, що відкачуються з ліквідованих шахт, переведених у режим постійного водовідливу;
 
   "дренажні води ліквідованих шахт - води, що відкачуються з ліквідованих шахт, переведених у режим постійного водовідливу";
"дюни - форми еолового рельєфу, що утворюються на узбережжях морів, озер, у долинах великих рік, дельтах, на косах та є піщаними овальними горбами з пологими навітряними і крутими підвітряними схилами";
 
20. замкнена водойма - невелика за площею природна або штучно створена водойма, яка не має гідравлічного зв’язку з іншими поверхневими водними об’єктами;
 
   "замкнений водний об’єкт - невелика за площею природна або штучно створена водойма, що не має гідравлічного зв’язку з іншими поверхневими водними об’єктами";
"інтегроване управління прибережною смугою морів – комплекс планувальних, організаційних, правових, господарських, науково-технічних, санітарно-гігієнічних та інших заходів, а також збалансоване поєднання дій на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях, спрямованих на раціональне невиснажливе використання ресурсів прибережної смуги морів та охорону довкілля";
 
21. канал - штучно створений на земній поверхні водотік;
 
-18- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
У визначенні «канал» (підпункт 3) пункту 1 розділу І законопроекту) слова: «на земній поверхні» виключити.
 
Враховано   "канал - штучно створений водотік";
"коси – намиті за рахунок акумулятивної діяльності моря, складені осадовим матеріалом вали, розташовані під кутом у напрямку від берега до акваторії моря, ";
 
    -19- Глазунов С.М.
Визначення терміну "коса" викласти у такій редакції: "коси – намиті за рахунок акумулятивної діяльності моря, складені осадовим матеріалом вали, розташовані під кутом у напрямку від берега до акваторії моря, ";
 
Враховано    
22. маловодний регіон - територія, або басейн річки у якому спостерігається ускладнення водозабезпечення населення і галузей економіки у водних ресурсах;
 
   "маловодний регіон - територія або басейн річки, де спостерігається ускладнення із забезпеченням потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах";
 
23. перерозподіл водних ресурсів - подача (перекачування) води з одного водозбірного басейну в інший (або в межах одного басейну) для забезпечення потреб водокористувачів маловодних регіонів у водних ресурсах;
 
-20- Кармазін Ю.А.
Абзац 12 частини 1 статті 1 «прибережна захисна смуга» - викласти в такій редакції: «прибережна захисна смуга - прилегла до урізу води частина водоохоронної зони, ширина якої встановлюється у залежності від класифікації водних об'єктів і на якій встановлюються заборона господарської та іншою діяльності, крім дозволеної цим Кодексом;» .
 
Враховано частково   "перерозподіл водних ресурсів - подача (перекачування) води з одного водозбірного басейну в інший (або в межах одного басейну) для забезпечення потреб водокористувачів маловодних регіонів у водних ресурсах";
 
    -21- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Визначення «прибережна захисна смуга» (підпункт 2) пункту 1 розділу І законопроекту) викласти у такій редакції:
"прибережна захисна смуга - прилегла до урізу води частина водоохоронної зони, на якій встановлюється заборона господарської та іншої діяльності, крім дозволеної цим Кодексом".
 
Враховано частково    
    -22- Матвєєв В.Й.
У визначенні «прибережна захисна смуга» (підпункт 2) пункту 1 розділу І законопроекту) слова: «ширина якої встановлюється в залежності від класифікації водних об’єктів» виключити.
 
Враховано    
24. ставки рибоводні - комплекс штучно створених водних об’єктів, які забезпечують виконання технологічних процесів при здійсненні рибництва та вилову риби;
 
-23- Кармазін Ю.А.
Абзац 13 частини 1 статті 1 «ставки рибоводні» викласти в такій редакції: «ставки рибоводні - комплекс водних об'єктів штучно створених за межами існуючих водних об'єктів, які забезпечують виконання технологічних процесів при здійсненні рибництва та вилову риби;» .
 
Відхилено   "ставки рибоводні - комплекс штучно створених водних об’єктів, що забезпечують виконання технологічних процесів під час рибництва та вилову риби";
 
    -24- Бевзенко В.Ф.
Матвєєв В.Й.
У визначенні «ставки рибоводні» (підпункт 3) пункту 1 розділу І законопроекту) слова: «під час рибництва та вилову риби» замінити словами: «з розведення риби».
 
Відхилено    
25. технологічна водойма - штучно створений водний об’єкт (ставок-охолоджувач, ставок-відстійник, технологічний канал, водойма гідроакумулюючої електростанції тощо) спеціального технологічного призначення;
 
   "технологічна водойма - штучно створений водний об’єкт (ставок-охолоджувач, ставок-відстійник, технологічний канал, водойма гідроакумулюючої електростанції тощо) спеціального технологічного призначення";
 
26. шахтні, кар’єрні, рудникові води - підземні води, що відкачуються з гірничих виробок для запобігання затопленню шахт, кар’єрів, рудників під час видобування корисних копалин».
 
   "шахтні, кар’єрні, рудникові води - підземні води, що відкачуються з гірничих виробок для запобігання затопленню шахт, кар’єрів, рудників під час видобування корисних копалин".
 
27. 3. Доповнити статтею 1-1 такого змісту:
 
   2. Доповнити статтею 1-1 такого змісту:
 
28. «Стаття 1-1. Суб’єкти та об’єкти водних відносин.
 
   "Стаття 1-1. Суб’єкти та об’єкти водних відносин
 
29. Суб’єктами водних відносин є юридичні і фізичні особи, органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
 
   Суб’єктами водних відносин є юридичні і фізичні особи, органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
 
30. Об’єктами водних відносин є водні об’єкти в межах території України».
 
-25- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Частину 2 статті І-і Водного кодексу України викласти в наступній
редакції: «Об'єктами водних відносин є водні об'єкти та землі водного фонду в межах території України та права на них-1'.
 
Враховано   Об'єктами водних відносин є водні об'єкти та землі водного фонду в межах території України та права на них ".
 
31. 4. Абзац другий пункту 1 частини другої статті 3 доповнити словом «болота»
 
-26- Глазунов С.М.
У змінах до статті 3 слово "болота"виключити, оскільки "болота" це перезволожена земельна ділянка.
 
Враховано      
32. 5. У статті 5:
 
   4. У статті 5:
 
33. пункт 3 частини першої статті 5 викласти в такій редакції:
 
-27- Шершун М.Х.
Пункт 3 частини першої статті 5 викласти в такій редакції:. поверхневі водні об’єкти, а саме річки, що протікають по території більш як однієї адміністративної області і мають довжину русла від витоку до гирла чи місця впадіння не менше 10 км., водосховища, ставки і канали на них, а також озера , площею понад 3 гектари «
 
Враховано частково   пункт 3 частини першої викласти в такій редакції:
 
34. «3) поверхневі водні об’єкти, а саме річки, що протікають по території більш як однієї адміністративної області і мають довжину русла від витоку до гирла чи місця впадіння не менше 10 км., а також озера, ставки і канали у басейнах цих річок»;
 
-28- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Нову редакцію пункту 3 частини першої статті 5 викласти таким чином:
"3) поверхневі водні об’єкти (річки, що протікають по території більш як однієї області і мають довжину русла від витоку до гирла чи місця впадіння не менше 10 км, водосховища на них, а також озера і канали у басейнах цих річок)";
 
Враховано частково   "3) поверхневі водні об’єкти (річки, що протікають по території більш як однієї області і мають довжину русла від витоку до гирла чи місця впадіння не менше 10 кілометрів), водосховища, озера і канали в басейнах цих річок, ставки на них";
 
    -29- Матвєєв В.Й.
У новій редакції пункту 3 частини першої статті 5 виключити слова: «ставки» та «площею понад 3 гектари»
 
Враховано частково    
35. доповнити частину першу пунктом 5 такого змісту:
 
      
36. «5) водосховища та транскордонні водні об’єкти».
 
-30- Шершун М.Х.
Пункт 5 статті 5 законопроекту вилучити.
 
Враховано      
37. частину другу викласти в такій редакції:
 
   частину другу викласти в такій редакції:
 
38. «До водних об’єктів місцевого значення належать поверхневі та підземні води, які не віднесені до водних об’єктів загальнодержавного значення, а також річки, витік та гирло яких розташовані в межах однієї адміністративної області».
 
-31- Шершун М.Х.
Частину другу статті 5 викласти в такій редакції: «До водних об’єктів місцевого значення належать поверхневі водні об’єкти та підземні води, які не віднесені до загальнодержавного значення.»
 
Враховано   "До водних об’єктів місцевого значення належать поверхневі водні об’єкти та підземні води, що не належать до водних об’єктів загальнодержавного значення".
 
39. 6. Статтю 6 викласти в такій редакції:
 
   5. Статтю 6 викласти в такій редакції:
 
40. «Стаття 6. Власність на водні об’єкти та землі водного фонду.
 
   "Стаття 6. Власність на водні об’єкти та землі водного фонду
 
41. Водні об’єкти та землі водного фонду можуть перебувати в державній, комунальній та приватній власності.
 
-32- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 6 «Водні об'єкти та землі водного фонду можуть перебувати в державній, комунальній та приватній власності.» викласти в такій редакції:
«Води (водні об'єкти) є виключно власністю народу України і надаються тільки у користування.
Народ України здійснює право власності на води (водні об'єкти) через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим і місцеві Ради.
Окремі повноваження щодо розпорядження водами (водними об'єктами) можуть надаватися відповідним органам державної виконавчої влади.». Змінити нумерацію подальших частин та абзаців.
 
Враховано частково   Водні об’єкти та землі водного фонду є об’єктами права власності Українського народу.
Український народ здійснює право власності на води (водні об'єкти) та землі водного фонду через відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Водні об’єкти та землі водного фонду можуть перебувати в державній, комунальній та приватній власності.
 
42. У державній власності перебувають водні об’єкти загальнодержавного значення, землі, зайняті водними об’єктами загальнодержавного значення та прибережними захисними смугами вздовж них, а також зонами санітарної охорони водних об’єктів, землі під береговими смугами водних шляхів, землі під гідротехнічними та гідрометричними спорудами, а також землі, виділені під смуги відведення для них.
 
-33- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 6 «У державній власності перебувають":викласти в такій редакції: «До об'єктів, щодо яких народ України здійснює право власності через Верховну Раду України відносяться:»
 
Відхилено   У державній власності перебувають:
водні об’єкти загальнодержавного значення;
землі під водними об’єктами загальнодержавного значення, а також землі під береговими смугами водних шляхів водоохоронними зонами,прибережними захисними смугами, зонами санітарної охорони водних об’єктів загальнодержавного значення за межами населених пунктів;
землі, зайняті гідротехнічними та гідрометричними спорудами, а також землі, виділені під смуги відведення для них.
У комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст перебувають водні об'єкти, крім віднесених до державної власності, а також землі водного фонду в межах населених пунктів та землі водного фонду за межами населених пунктів, на яких розташовані об’єкти комунальної власності чи об’єкти нерухомого майна, що є спільною власністю територіальної громади та держави.
 
    -34- Шершун М.Х.
Частину другу статті 6 викласти у редакції:»У державній власності перебувають водні об’єкти загальнодержавного значення; землі, зайняті водоохоронними зонами, прибережними захисними смугами, зонами санітарної охорони, землі під береговими смугами водних шляхів водних об’єктів загальнодержавного значення за межами населених пунктів; землі під гідротехнічними та гідрометричними спорудами, а також землі, виділені під смуги відведення для них.»
 
Враховано редакційно    
    -35- Шершун М.Х.
Частину 3 статті 6 викласти у редакції:
«У комунальній власності територіальних громад перебувають водні об'єкти, крім віднесених до державної власності, а також землі водного фонду в межах населених пунктів та землі водного фонду за межами населених пунктів, на яких розташовані об’єкти комунальної власності чи об’єкти нерухомого майна, що є спільною власністю територіальної громади та держави.»
 
Враховано    
    -36- Бевзенко В.Ф.
Частини другу та третю нової редакції статті 6 Водного кодексу України виключити.
 
Відхилено    
    -37- Ткач Р.В.
Частини другу та третю нової редакції статті 6 Водного кодексуУкраїни виключити
 
Відхилено    
43. У комунальній власності територіальних громад перебувають водні об’єкти загальнодержавного та місцевого значення в межах населених пунктів та землі водного фонду за їх межами, на яких розташовані об’єкти комунальної власності.
 
-38- Кармазін Ю.А.
Частину 3 статті 6 викласти в такій редакції: «До об'єктів, щодо яких народ України здійснює право власності через органи місцевого самоврядування відносяться:»
 
Відхилено      
44. Громадянам та юридичним особам за рішенням органів місцевого самоврядування можуть передаватись у власність замкнені водойми площею до трьох гектарів, які розташовані у межах приватизованих земельних ділянок.
 
-39- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 6 викласти в такій редакції: «Органам місцевого самоврядування забороняється передаватись у власність громадянам та юридичним особам замкнені водойми та їхні водоохоронної зони, які розташовані у межах приватизованих земельних ділянок. Власники таких ділянок зобов'язані надавати громадянам вільний доступ до таких водоймів». Це пропонується аби надати можливість жителям населених пунктів користуватися вільно водоймами.
 
Відхилено      
    -40- Шершун М.Х.
Частину четверту статті 6 вилучити.
 
Враховано    
    -41- Ткач Р.В.
Частину четверту нової редакції статті 6 Водного кодексу України викласти у такій редакції: «У приватній власності можуть перебувати природні замкнені водойми площею не більш як 3 гектари, розташовані в межах земельних ділянок приватної власності, а також водойми, штучно створені власником відповідної земельної ділянки в порядку, визначеному чинним законодавством».
 
Враховано частково    
    -42- Бевзенко В.Ф.
Частину четверту нової редакції статті 6 Водного кодексу України викласти у такій редакції: «У приватній власності можуть перебувати природні замкнені водойми площею не більш як 3 гектари, розташовані в межах земельних ділянок приватної власності, а також водойми, штучно створені власником відповідної земельної ділянки в порядку, визначеному чинним законодавством».
 
Враховано частково    
45. У приватній власності можуть перебувати штучно створені відповідно до законодавства замкнені водні об’єкти у межах власних або орендованих земельних ділянок.
 
-43- Кармазін Ю.А.
Частину 5 статті 6 викласти в такій редакції: «У приватній власності можуть перебувати замкнені водні об'єкти у межах власних або орендованих земельних ділянок які власники цих ділянок відповідно до законодавства штучно створили їх після приватизації цих ділянок» .
 
Враховано частково   У приватній власності можуть перебувати природні та штучно створені в установленому порядку в межах приватних земельних ділянок замкнені водні об’єкти площею не більш як 3 гектари, розташовані за межами населених пунктів".
 
    -44- Шершун М.Х.
Частину 5 статті 6 викласти в такій редакції:У приватній власності можуть перебувати природні та штучно створені відповідно до законодавства у межах приватизованих земельних ділянок замкнені водні об’єкти площею не більш як 3 гектари, розташовані поза межами населених пунктів.
 
Враховано    
46. Громадяни та юридичні особи (спеціалізовані рибоводні господарства) можуть набувати право власності на рибоводні ставки, включені до технологічного процесу з рибництва та риборозведення.
 
-45- Кармазін Ю.А.
Частину 6 статті 6 викласти в такій редакції: «Громадяни та юридичні особи (спеціалізовані рибоводні господарства) можуть на підставі конкурсу набувати право користування на термін до 5 років на рибоводні ставки, включені до технологічного процесу з рибництва та риборозведення».
 
Враховано частково у статті 51     
    -46- Кармазін Ю.А.
Частину 6 статті 6 «Громадяни та юридичні особи (спеціалізовані рибоводні господарства) можуть набувати право власності на рибоводні ставки, включені до технологічного процесу з рибництва та риборозведення» викласти в такій редакції: «Громадяни та юридичні особи (спеціалізовані рибоводні господарства) можуть на підставі конкурсу набувати право користування на термін до 5 років на рибоводні ставки, включені до технологічного процесу з рибництва та риборозведення».
 
Враховано в статті 51   
    -47- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Нову редакцію статті 6 Водного кодексу України (пункт 5 розділу І законопроекту) викласти у такій редакції:
«Стаття 6. Власність на води (водні об'єкти)
Води (водні об'єкти) є власністю народу України.
Народ України здійснює право власності на води (водні об'єкти) шляхом розпорядження земельними ділянками, на яких розташовані ці об'єкти, через відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування».
 
Враховано частково    
    -48- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Статтю 6 Водного кодексу України викласти в такій редакції:
«Стаття 6. Власність на водні об'єкти та землі водного фонду
Водні об'єкти та землі водного фонду можуть перебувати в державній, комунальній та приватній власності.
У державній власності перебувають:
водні об'єкти загальнодержавного значення;
землі, зайняті прибережними захисними смугами, береговими смугами водних шляхів, зонами санітарної охорони водних об'єктів загальнодержавного значення за межами населених пунктів;
землі, зайняті державними гідротехнічними та гідрометричними спорудами, а також землі, виділені під смуги відведення для них.
У комунальній власності територіальних громад перебувають водні об'єкти, крім віднесених до державної власності, а також землі водного фонду, на яких розташовані об'єкти комунальної власності.
У приватній власності можуть перебувати природні та штучно створені замкнені водні об'єкти площею не більш як 3 гектари, а також землі водного фонду, зайняті недержавними гідротехнічними спорудами».
 
Враховано частково    
47. 7. Статтю 8 доповнити абзацом такого змісту:
 
   6. У статті 8:
 
48. «організація розроблення проектів водоохоронних зон та прибережних захисних смуг та їх затвердження; «
 
-49- Заєць І.О.
Доповнити статтю 8 окремим абзацом такого змісту: «здійснення заходів щодо винесення на місцевість та облаштування прибережних захисних смуг вздовж річок, морів та навколо водойм; «
 
Враховано редакційно   пункт 2 викласти в такій редакції:
"2) розпорядження водними об’єктами місцевого значення відповідно до закону";
доповнити пунктами 9-1 та 9-2 такого змісту:
"9-1) організація розроблення проектів водоохоронних зон і прибережних захисних смуг та їх затвердження;
9-2) здійснення заходів щодо встановлення в натурі (на місцевості) меж прибережних захисних смуг вздовж річок, морів і навколо водойм та їх облаштування".
 
    -50- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Пункт 2 частини першої статті 8 Водного кодексу України виключити.
 
Відхилено    
    -51- Семинога А.І.
Пункт 2 частини першої статті 8 Водного кодексу України викласти у такій редакції: «2) розпорядження водними об’єктами місцевого значення
відповідно до закону»
 
Враховано    
49. 8. Статтю 10 доповнити пунктом 2-1 такого змісту:
 
   7. Статтю 10 доповнити пунктом 2-1 такого змісту:
 
50. «2-1) здійснення заходів щодо винесення на місцевість та облаштування прибережних захисних смуг вздовж річок, морів та навколо водойм; «
 
-52- Горошкевич О.С.
Статтю 10 після пункту 2) доповнити новим пунктом такого змісту та замінити подальшу нумерацію пунктів: «здійснення заходів щодо встановлення в натурі (на місцевості) меж прибережних захисних смуг вздовж річок, морів і навколо водойм та їх облаштування».
 
Враховано   "2-1) здійснення заходів щодо встановлення в натурі (на місцевості) меж прибережних захисних смуг вздовж річок, морів і навколо водойм та іх облаштування".
8. У статті 13:
частину першу викласти в такій редакції:
"Державне управління в галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів здійснюється за басейновим принципом";
 
    -53- Корж П.П.
Частину 7 статті І законопроекту викласти у редакції:
«Статтю 10 доповнити пунктами 2-1-2-3 - такого змісту:
"2-1) здійснення заходів щодо встановлення в натурі (на місцевості) меж прибережних захисних смуг вздовж річок, морів і навколо водойм та іх облаштування;
2-2)сприяння розвитку інтегрованого управління прибережною смугою морів, затвердження планів та програм інтегрованого управління прибережною смугою морів, схем зонування прибережної смуги морів;
2-3)затвердження проектів соціально-економічного розвитку територій щодо заходів, спрямованих на забезпечення інтегрованого управління прибережною смугою морів;».
 
Відхилено    
    -54- Семинога А.І.
У статті 13:
1) частину першу викласти у такій редакції:
«Державне управління в галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів здійснюється за басейновим принципом»;
2) після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
"В межах річкових басейнів спеціально уповноваженим органом з питань водного господарства створюються дорадчі органи – басейнові ради".
 
Враховано частково    
    -55- Глазунов С.М.
Вилучити нову четверту частину статті 13 стосовно створення басейнових рад, у зв’язку з наданням Законом України "Про центральні органи виконавчої влади" права центральним органам виконавчої влади створювати та ліквідовувати дорадчі органи.
 
Враховано    
    -56- Ткач Р.В.
Частину першу статті 13 викласти у такій редакції:»Державне управління в галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів в межах річкових басейнів здійснюється за басейновим принципом».
 
Враховано частково    
    -57- Корж П.П.
Частину 8 статті І законопроекту викласти у такій редакції:
«Стаття 13. Державне управління в галузі використання і охорони вод та інтегроване управління прибережною смугою морів»;
частину першу викласти в такій редакції:
"Державне управління в галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів здійснюється за басейновим принципом";
доповнити частиною четвертою такого змісту:
"У межах річкових басейнів центральним органом виконавчої влади з питань водного господарства створюються дорадчі органи – басейнові ради»;
доповнити частинами п’ятою - сьомою такого змісту:
«З метою інтегрованого управління прибережною смугою морів запроваджується єдина система державного управління прибережною смугою морів, спрямована на забезпечення сталого і невиснажливого природокористування, збалансованого розвитку прибережних територій, збереження прибережних і морських ландшафтів та екосистем від забруднення та знищення.
Досягнення мети інтегрованого управління прибережною смугою морів забезпечується реалізацією таких завдань:
встановлення меж прибережної смуги морів;
збереження цілісності екосистем прибережної смуги морів;
проведення функціонального зонування прибережної смуги морів, з визначенням територій, придатних для різних видів діяльності, на основі проектів землеустрою, містобудівної документації та з урахуванням конкретних умов, що склалися;
розробка проектів землеустрою прибережної смуги морів;
забезпечення дотримання режиму господарської діяльності у межах прибережної смуги морів, а також встановлених обмежень щодо окремих видів діяльності;
забезпечення вільного доступу громадян до узбережжя, яке може використовуватися для відпочинку;
забезпечення доступу громадськості до інформації та її участі у прийнятті рішень щодо інтегрованого управління прибережною смугою морів.
Державне управління у сфері інтегрованого управління прибережною смугою морів відповідно до положень цього Закону здійснюють: Кабінет Міністрів України, Рада Міністрів Автономної #102082
 
Враховано частково    
    -58- Глазунов С.М.
Зміни до статті 14, а також пп. 9, 10, 11 законопроекту (зміни до статей 15, 16 та 17) виключити.
 
Враховано    
    -59- Семинога А.І.
У статті 14 пунлт 2 викласти у такій редакції: 2) "розпорядження водними об’єктами загальнодержавного значення відповідно до закону".
 
Відхилено У зв’язку з виключенням змін до статті 14   
    -60- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Пункт 2 частини першої статті 14 Водного кодексу України виключити.
 
Відхилено У зв’язку з виключенням змін до статті 14   
    -61- Корж П.П.
Частину 9 статті І законопроекту викласти у редакції:
«9. Пункти 1 та 2 статті 14 викласти в такій редакції:
«1) реалізація державної політики у галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, забезпечення проведення державної політики у сфері інтегрованого управління прибережною смугою морів;
2) розпорядження водними об’єктами загальнодержавного значення відповідно до закону, встановлення меж зони прибережної морської акваторії;».
 
Відхилено у зв’язку з виключенням змін до статті 14   
51. 9. У статті 15:
 
      
52. пункт 1 викласти в такій редакції:
 
      
53. «1) реалізація державної політики в галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, здійснення комплексного управління, координація діяльності міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій у цій галузі «;
 
      
54. доповнити пунктами такого змісту:
 
      
55. «здійснення контролю за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг уздовж морів;
 
-62- Кармазін Ю.А.
Абзац 12 частини 1 статті 15 «12) здійснення контролю за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг уздовж морів;» викласти в такій редакції: «12) здійснення контролю за використанням та створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг уздовж морів та застосування санкцій до порушників існуючих норм на це;».
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 9 законопроекту     
    -63- Заєць І.О.
Абзац 12 частини 1 статті 15 викласти в такій редакції: "здійснення контролю за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг водних об’єктів, на островах у внутрішніх морських водах, а також за дотриманням режиму використання їх територій;"
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 9 законопроекту   
56. видача спеціальних дозволів на користування надрами для розробки родовищ підземних вод за погодженням з органами охорони здоров’я (у разі використання мінеральних вод) та нагляду за охороною праці;
 
-64- Кармазін Ю.А.
Абзац 13 частини 1 статті 15 «13) видача спеціальних дозволів на користування надрами для розробки родовищ підземних вод за погодженням з органами охорони здоров'я (у разі використання мінеральних вод) та нагляду за охороною праці;» викласти в такій редакції: «3) видача за результатами відкритого конкурсу спеціальних дозволів на користування надрами для розробки родовищ підземних вод за погодженням з органами охорони здоров'я (у разі використання мінеральних вод) та нагляду за охороною праці;».
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 9 законопроекту     
    -65- Ткач Р.В.
Пункт 10-2 частини першої статті 15 Водного кодексу України
викласти у такій редакції:
«10-2) видача за результатами відкритого конкурсу спеціальних дозволів на користування надрами для розробки родовищ підземних вод;».
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 9 законопроекту   
    -66- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Пункт 10-2 статті 15 Водного кодексу України викласти в наступній
редакції:
«10) видача спеціальних дозволів на користування надрами для розробки родовищ підземних вод за погодженням з органами охорони здоров'я (у разі використання мінеральних вод) та нагляду за охороною праці».
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 9 законопроекту   
57. ведення державного обліку підземних вод та водного кадастру;
 
      
58. погодження дозволів на право виконання проектних та будівельних робіт, пов’язаних з видобуванням підземних вод;
 
-67- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
У пункті 10-4), яким пропонується доповнити частину першу статті 15 Водного кодексу України (пункт 9 розділу І законопроекту) слова: «проектних та» виключити.
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 9 законопроекту     
59. здійснення державного геологічного контролю за веденням пошуково-розвідувальних та інших робіт щодо геологічного вивчення підземних вод;
 
      
60. виявлення недіючих свердловин і вжиття заходів щодо їх тампонажу, ліквідації або ремонту і подальшого використання».
 
-68- Семинога А.І.
У абзаці 17 статті 15 після слова "свердловин" доповнити словами " облік експлуатаційних свердловин"
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 9 законопроекту     
    -69- Корж П.П.
Частину 10 статті І законопроекту викласти у редакції:
«10. У статті 15:
пункт 1 викласти в такій редакції:
"1) реалізація державної політики в галузі використання та охорони вод і відтворення водних ресурсів, здійснення в межах своєї компетенції комплексного управління, координація діяльності міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій у цій галузі";
доповнити пунктами 10-1-10-11 такого змісту:
"10-1) здійснення контролю за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг водних об’єктів, на островах у внутрішніх морських водах, а також за дотриманням режиму використання їх територій;
10-2) видача спеціальних дозволів на користування надрами для розробки родовищ підземних вод за погодженням з органами охорони здоров’я (у разі використання мінеральних вод) та нагляду за охороною праці;
10-3) ведення державного обліку підземних вод та водного кадастру;
10-4) погодження дозволів на право виконання проектних та будівельних робіт щодо видобування підземних вод;
10-5) здійснення державного геологічного контролю за веденням пошуково-розвідувальних та інших робіт щодо геологічного вивчення підземних вод;
10-6) виявлення недіючих свердловин, облік експлуатаційних свердловин, здійснення заходів щодо їх тампонажу, ліквідації або ремонту і подальшого використання
10-7)внесення пропозицій щодо формування державної політики у сфері інтегрованого управління прибережною смугою морів;
10-8)розроблення науково-методичних документів щодо інтегрованого управління прибережною смугою морів;
10-9)внесення в установленому порядку пропозицій щодо фінансування за рахунок коштів Державного бюджету України заходів, спрямованих на реалізацію державної політики щодо інтегрованого управління прибережною смугою морів;
10-10)координація діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері інтегрованого управління прибережною смугою морів;
10-11)здійснення міжнародного співробітництва у сфері інтегрованого управління прибережною смугою морів.».
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 9 законопроекту   
61. 10. У статті 16:
 
-70- Заєць І.О.
Пункт 2 статті 16 доповнити словами «затвердження форми паспорту водосховища (ставка)»;
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 10 (змін до статті 16) законопроекту     
    -71- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Пункт 2 статті 16 Водного кодексу України викласти в наступній редакції: «2) розробка і встановлення режимів роботи водосховищ комплексного призначення, водогосподарських систем і каналів, затвердження правил їх експлуатації, а також форми паспорта водного об'єкту».
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 10 (змін до статті 16) законопроекту   
    -72- Ткач Р.В.
Виключити із статті 16 повноваження спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань водного господарства щодо
затвердження форми паспорта водосховища (ставка).
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 10 (змін до статті 16) законопроекту   
    -73- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Положення законопроекту, які передбачають доповнення частини першої статті 16 Водного кодексу України пунктом «9-1)» (пункт 10 розділу І законопроекту) виключити.
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 10 (змін до статті 16) законопроекту   
62. пункт 12 викласти в такій редакції:
 
      
63. «12) здійснення контролю за дотриманням режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем, створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг водних об’єктів, крім морів»;
 
-74- Кармазін Ю.А.
Абзац 12 частини 1 статті 16 «12) здійснення контролю за дотриманням режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем, створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг водних об'єктів, крім морів» викласти в такій редакції: «12) здійснення контролю за дотриманням режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем, створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг водних об'єктів».
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 10 (змін до статті 16) законопроекту     
    -75- Шершун М.Х.
Абзац 12 частини першої статті 16 викласти у такій редакції: «12) здійснення контролю за дотриманням режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем, створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг водних об’єктів, крім морів, державного контролю за використанням і охороною вод у межах повноважень»;
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 10 (змін до статті 16) законопроекту   
64. доповнити пунктом 9-1 такого змісту;
 
      
65. «9-1) надання у користування на умовах оренди водосховищ на малих та середніх річках загальнодержавного значення об’ємом до 5 млн. кубічних метрів».
 
-76- Кармазін Ю.А.
Абзац 9) частини 1 статті 16 «9) надання у користування на умовах оренди водосховищ на малих та середніх річках загальнодержавного значення об'ємом до 5 млн. кубічних метрів» викласти в такій редакції: «91) надання водосховищ на малих та середніх річках загальнодержавного значення об'ємом до 5 млн. кубічних метрів у користування за результатами відкритого конкурсу на умовах оренди».
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 10 (змін до статті 16) законопроекту     
    -77- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Положення законопроекту, які передбачають доповнення частини першої статті 16 Водного кодексу України пунктом «14)» (пункт 10 розділу І законопроекту) виключити.
 
Відхилено у зв’язку з виключенням п. 10 (змін до статті 16) законопроекту   
66. 11. Статтю 17 виключити.
 
      
67. 12. У статті 25:
 
   9. У статті 25:
 
68. частину третю викласти в такій редакції:
 
   частину третю викласти в такій редакції:
 
69. «Форма звітності про водокористування та періодичність її подання затверджуються центральним органом виконавчої влади з питань водного господарства за погодженням з центральними органами виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та з питань статистики».
 
   "Форма звітності про водокористування та періодичність її подання затверджуються центральним органом виконавчої влади з питань водного господарства за погодженням з центральними органами виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та з питань статистики";
 
70. доповнити абзацом такого змісту:
 
   доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
71. «Порядок ведення державного обліку водокористування визначається Кабінетом Міністрів України».
 
   "Порядок ведення державного обліку водокористування визначає Кабінет Міністрів України".
 
72. 13. У статті 30:
 
-78- Глазунов С.М.
Привести статті 30 та 32 у відповідність до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України"
Доповнити статтю 30 частиною другою в такій редакції:"Всі зазначені збори спрямовуються на здійснення заходів щодо охорони вод, відтворення водних ресурсів і підтримання водних об’єктів у належному стані, а також на виконання робіт, пов’язаних з попередженням шкідливої дії вод і ліквідації її наслідків"
 
Враховано   10. Статтю 30 доповнити частиною другою такого змісту:
"Зазначені збори спрямовуються на здійснення заходів щодо охорони вод, відтворення водних ресурсів і підтримання водних об’єктів у належному стані, а також на виконання робіт, пов’язаних з попередженням шкідливої дії вод і ліквідації її наслідків".
 
73. частину першу викласти в такій редакції:
 
-79- Шершун М.Х.
Статтю 30 викласти в новій редакції з урахуванням частин третьої (крім абзацу четвертого), четвертої та п’ятої чинного Водного кодексу.
 
Відхилено у зв’язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України"N 2756-VІ від 02.12.2010     
74. «Збір за спеціальне водокористування справляється з метою стимулювання раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів і включає збори:
 
-80- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Частину 1 статті 30 Водного кодексу України викласти в наступній редакції: «Збір за спеціальне водокористування справляється з метою стимулювання раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів і включає збір за:
 
Відхилено у зв’язку з прийняттям Закону України N 2756-VІ від 02.12.2010     
75. за використання води водних об’єктів;
 
-81- використання води водних об'єктів;
 
Немає висновку      
76. за використання води, отриманої від інших водокористувачів;
 
-82- використання води без її вилучення з водних об'єктів для забезпечення потреб гідроенергетики, рибництва і водного транспорту;
скидання забруднюючих речовин із зворотними водами у водні об'єкти».
 
Немає висновку      
77. за використання води без її вилучення з водних об’єктів для потреб гідроенергетики, рибництва і водного транспорту;
 
-83- Палиця І.П.
У пункті 13 розділу І проекту (зміни до статті 30) виключити абзац п’ятий
 
Відхилено у зв’язку з прийняттям Закону України N 2756-VІ від 02.12.2010     
78. за скидання забруднюючих речовин із зворотними водами у водні об’єкти; «
 
-84- Семинога А.І.
У статті 30 після частини другої доповнити новою частиною такого змісту: «Збір за повторне чи послідовне використання води, отриманої від інших водокористувачів та оплаченої ними, не справляється»
У зв’язку з цим частину третю вважати частиною четвертою.
 
Відхилено у зв’язку з прийняттям Закону України N 2756-VІ від 02.12.2010     
    -85- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Частину 3 статті 30 Водного кодексу України викласти в наступній редакції:
«Збір за повторне чи послідовне використання води, отриманої від інших водокористувачів, не справляється».
 
Відхилено у зв’язку з прийняттям Закону України N 2756-VІ від 02.12.2010   
79. абзац четвертий частини третьої викласти в такій редакції:
 
      
80. «для потреб розведення риби та інших водних живих ресурсів - на основі нормативів збору і фактичних обсягів води, використаної для поповнення ставків та водосховищ під час розведення риби та інших водних живих ресурсів»;
 
-86- Заєць І.О.
Абзац четвертий частини третьої статті 30 вилучити.
Доповнити статтю окремою частиною у редакції: «Розмір збору для використання води водних об’єктів для потреб розведення риби та інших водних живих ресурсів - на основі нормативів збору і фактичних обсягів води, використаної для поповнення ставків та водосховищ під час розведення риби та інших водних живих ресурсів»;
 
Відхилено у зв’язку з прийняттям Закону України N 2756-VІ від 02.12.2010     
    -87- Семинога А.І.
У статті 30 після частини четвертої доповнити двома новими частинами такого змісту:
«Розмір збору за скидання у водні об’єкти забруднюючих речовин, які утворились внаслідок спільного (повторного чи послідовного) використання води кількома водокористувачами, визначається на основі нормативів збору, фактичного обсягу скинутих кожним водокористувачем забруднюючих речовин та встановлених лімітів скиду;
Порядок визначення обсягу скинутих кожним водокористувачем у водні об’єкти забруднюючих речовин та розміру зборів за скидання забруднюючих речовин визначається Кабінетом Міністрів України».
У зв’язку з цим частину шосту та сьому вважати частинами восьмою та дев’ятою.
 
Відхилено у зв’язку з прийняттям Закону України N 2756-VІ від 02.12.2010   
81. частини шосту та сьому викласти в такій редакції:
 
      
82. «Збір за спеціальне водокористування не справляється за скидання забруднюючих речовин з дренажними водами у водні об’єкти із систем, що захищають сільськогосподарські угіддя та населені пункти від підтоплення (за винятком дренажних вод промислових об’єктів) і забезпечують безпечне функціонування гребель та гідротехнічних споруд гідроелектричних та гідроакумулюючих електростанцій, якщо таке скидання не погіршує якість води у межах встановленої категорії.
 
      
83. Платниками збору за спеціальне водокористування є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни-підприємці, які використовують воду водних об’єктів або отримують від інших водокористувачів, використовують воду без її вилучення з водних об’єктів для потреб гідроенергетики, рибництва і водного транспорту та скидають забруднюючі речовини із зворотними водами у водні об’єкти».
 
-88- Палиця І.П.
Із абзацу дванадцятого (зміни до статті 30) вилучити слова «або отримують від інших водокористувачів»;
Слова «громадяни-підприємці» замінити словами «фізичні особи-підприємці».
 
Відхилено у зв’язку з прийняттям Закону України N 2756-VІ від 02.12.2010     
    -89- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Частину 13 статті 30 Водного кодексу України викласти в наступній редакції:
«Платниками збору за спеціальне водокористування є підприємства,
установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду водних об'єктів, використовують воду без її вилучення з водних об'єктів для забезпечення потреб гідроенергетики, рибництва і водного транспорту та скидають забруднюючі речовини із зворотними водами у водні об'єкти».
 
Відхилено у зв’язку з прийняттям Закону України N 2756-VІ від 02.12.2010   
    -90- Заєць І.О.
Доповнити статтю 30 новою частиною у редакції:
«Збір за спеціальне водокористування не справляється за зрошення (обводнення) об’єктів природно-заповідного фонду»
 
Відхилено у зв’язку з прийняттям Закону України N 2756-VІ від 02.12.2010   
84. 14. У статті 32:
 
      
85. частини першу та другу викласти в такій редакції:
 
      
86. «Збори за використання води водних об’єктів загальнодержавного значення зараховуються до Державного бюджеті України в розмірі 80%, до бюджетів областей - в розмірі 20%
 
-91- Комар М.С.
Дейч Б.Д.
Частину 1 абзацу 1 статті 32 викласти у редакції «Збори за використання води водних об’єктів загальнодержавного значення зараховуються до Державного бюджету України в розмірі 50%, до бюджетів областей – в розмірі 50%»
 
Відхилено у зв’язку з прийняттям Закону України N 2756-VІ від 02.12.2010     
87. Збори за використання води з водних об'єктів загальнодержавного значення на території Автономної Республіки Крим зараховуються до Державного бюджету України в розмірі 50 відсотків, до бюджету Автономної Республіки Крим - в розмірі 50 відсотків».
 
      
88. доповнити окремою частиною такого змісту:
 
      
89. «Всі зазначені збори спрямовуються на здійснення заходів щодо охорони вод, відтворення водних ресурсів і підтримання водних об’єктів у належному стані, а також на виконання робіт, пов’язаних з попередженням шкідливої дії вод і ліквідації її наслідків».
 
      
90. 15. Статтю 37 викласти в такій редакції:
 
-92- Кармазін Ю.А.
Назву статті 37 «Стаття 37. Екологічний норматив якості води водних об'єктів» викласти в такій редакції: «Стаття 37. Стандарт якості води водних об'єктів».
 
Немає висновку   11. Текст статті 37 викласти в такій редакції:
 
91. «Екологічний норматив якості води розробляється для оцінки екологічного стану водних об’єктів на підставі науково обґрунтованих значень показників якості води та концентрації забруднюючих речовин.
 
-93- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 37 «Екологічний норматив якості води розробляється для оцінки екологічного стану водних об'єктів на підставі науково обґрунтованих значень показників якості води та концентрації забруднюючих речовин» викласти в такій редакції: «Екологічний норматив якості води розробляється для оцінки екологічного стану водних об'єктів на підставі стандарту якості води водних об'єктів та науково обґрунтованих значень показників якості води та концентрації забруднюючих речовин».
 
Відхилено   "Екологічний норматив якості води розробляється для оцінки екологічного стану водних об’єктів на основі науково обґрунтованих значень показників якості води та концентрації забруднюючих речовин.
 
92. Екологічний норматив якості води - науково обґрунтовані значення концентрацій забруднюючих речовин та показників якості води (загальнофізичні, біологічні, хімічні, радіаційні) для оцінки екологічного стану водних об’єктів.
 
   Екологічний норматив якості води - науково обґрунтовані значення концентрацій забруднюючих речовин та показників якості води (загальнофізичні, біологічні, хімічні, радіаційні) для оцінки екологічного стану водних об’єктів.
 
93. З метою розроблення комплексу заходів з охорони вод та відтворення водних ресурсів встановлюються категорії якості води відповідно до фактичного ступеня забруднення водних об’єктів.
 
   З метою розроблення комплексу заходів, спрямованих на охорону вод та відтворення водних ресурсів, встановлюються категорії якості води відповідно до фактичного ступеня забруднення водних об’єктів.
 
94. Розроблення екологічних нормативів якості води та встановлення її категорій здійснюються центральними органами виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та з питань охорони здоров’я».
 
-94- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 37 «Розроблення екологічних нормативів якості води та встановлення її категорій #102082
 
Відхилено   Розроблення та затвердження екологічних нормативів якості води та встановлення її категорій здійснюються центральними органами виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та з питань охорони здоров’я".
 
95. 16. Статтю 38 доповнити частинами третьою та четвертою такого змісту:
 
   12. Статтю 38 доповнити частинами третьою та четвертою такого змісту:
 
96. «Розробниками проектів нормативів гранично допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин для суб’єктів господарювання можуть бути підприємства, установи та організації незалежно від форм власності.
 
   "Розробниками проектів нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин для суб’єктів господарювання можуть бути підприємства, установи та організації незалежно від форми власності.
 
97. Дозвіл на розробку проектів нормативів ГДС видається безкоштовно центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища».
 
-95- Глазунов С.М.
У підпункті першому статті 15, частинах других статей 39 і 40 слова "міністерств і відомств" та "міністерствами і відомствами" замінити відповідно словами "міністерств, інших центральних органів виконавчої влади" та "міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади".
 
Враховано   Дозвіл на розробку проектів нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища безоплатно".
 
98. 17. У частині другій статей 39 і 40 слова «міністерствами і відомствами» замінити словами «міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади».
 
-96- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 39 «Галузеві технологічні нормативи утворення речовин, що скидаються у водні об'єкти та тих, що подаються на очисні споруди, розробляються та затверджуються відповідними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади за погодженням зі спеціально #102082
 
Відхилено   13. У підпункті першому статті 15, частині другій статей 39 і 40 слова "міністерств і відомств" та "міністерствами і відомствами" замінити відповідно словами "міністерств, інших центральних органів виконавчої влади" та "міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади".
 
    -97- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 40 «Технологічні нормативи використання води розробляються та затверджуються відповідними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади за #102082
 
Відхилено    
99. 18. У статті 43:
 
-98- Кармазін Ю.А.
Абзац 2 частини 1 статті 43 «Водокористувачі мають право:
2) використовувати водні об'єкти на умовах оренди; викласти в такій редакції: «2) використовувати водні об'єкти на умовах оренди отриманої за результатами конкурсу;»
 
Враховано у статті 51  14. Пункти 2 і 5 частини першої статті 43 викласти в такій редакції:
"2) використовувати водні об’єкти на умовах оренди в порядку, визначеному законом";
 
    -99- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Пункт 2 частини першої статті 43 Водного кодексу України після слів: «на умовах оренди» доповнити словами: «у порядку, визначеному законом».
 
Враховано    
100. у підпункті 5 пункту 5 частини першої перед словами «споруджувати гідротехнічні та» додати слова «в установленому законодавством порядку» далі за текстом;
 
   "5) споруджувати гідротехнічні та інші водогосподарські об’єкти, здійснювати їх реконструкцію і ремонт у встановленому законодавством порядку ".
 
101. доповнити новим підпунктом у редакції: «використовувати водні об’єкти на правах приватної власності у встановленому законодавством порядку».
 
-100- Кармазін Ю.А.
Вилучити абзац 3 частини 1 статті 43 «3) використовувати водні об'єкти на правах приватної власності у встановленому законодавством порядку;» .
 
Враховано      
102. 19. У статті 44
 
   15. У статті 44:
 
103. у пункті 8 після слова «технологічні доповнити словами «рибоводно-меліоративні», а після слів «їх стану» доповнити словами «відтворення водних живих ресурсів»;
 
   пункт 8 після слів "технологічні" та "їх стану" доповнити відповідно словами «рибоводно-меліоративні" та "відтворення водних живих ресурсів";
 
104. у пункті 12 після слів «санітарного нагляду» доповнити словами «водного господарства», а після слів «аварійних забруднень» доповнити словами «та у разі виникнення загрози аварій на водогосподарських об’єктах».
 
-101- Кармазін Ю.А.
Додати новий абзац 15 частини 1 статті 44 «Обов'язки водокористувачів в такій редакції: «надавати громадянам вільний доступ до водних об'єктів, крім тих, обмеження щодо яких прямо встановлені законом». Це пропонується аби надати можливість жителям населених пунктів користуватися вільно водоймами та морями.
 
Враховано   пункт 12 після слів "санітарного нагляду" та "аварійних забруднень" доповнити відповідно словами "водного господарства" і "та в разі виникнення загрози аварій на водогосподарських об’єктах";
доповнити пунктом 13-1 такого змісту:
"13-1) надавати громадянам вільний доступ до водних об'єктів, крім тих, обмеження щодо яких прямо встановлено законом".
 
    -102- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Пункт 13 статті 44 Водного кодексу України запропонований
законопроектом вилучити.
 
Відхилено    
105. 20. Статтю 47 після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
 
   16. Статтю 47 після частини другої доповнити трьома новими частинами такого змісту:
 
106. «Забороняється обмеження вільного доступу до водних об’єктів громадян для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей, а також тварин для водопою, за винятком випадків, коли це загрожує національній та екологічній безпеці, а також безпеці громадян та порушує технологічний процес підприємств-водокористувачів. Види та порядок обмежень визначається Кабінетом Міністрів України».
 
-103- Семинога А.І.
Пункт 20 законопроекту (зміни до статті 47) викласти у такій редакції: "Забороняється обмеження вільного доступу до водних об’єктів громадян для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей, а також тварин для водопою, за винятком випадків, визначених законом.
Заборона загального водокористування водними об’єктами, наданими у користування на умовах оренди, тягне за собою припинення договору оренди водного об’єкта".
Частину п’яту статті 47 чинного Водного кодексу України викласти у редакції: "Водокористувачі зобов’язані доводити до відома населення умови водокористування".
 
Враховано частково   "Забороняється обмеження вільного доступу до водних об’єктів громадян для реалізації права загального водокористування, як передбачено частиною першою цієї статті, крім випадків, визначених законом.
У межах населених пунктів місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування повинні бути виділені та облаштовані пляжні зони для безоплатного користування.
Користувачі земельних ділянок прибережних захисних смуг зобов’язані забезпечити безперешкодний прохід уздовж берега водного об’єкта.
У зв’язку з цим частини третю - шосту вважати відповідно частинами сьомою – дев’ятою;
частину восьму викласти в такій редакції:
"Водокористувачі зобов’язані доводити до відома населення умови водокористування".
 
    -104- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Пункт 21 розділу І законопроекту вилучити. Залишити статтю 47 Водного кодексу України в чинній редакції.
 
Відхилено    
    -105- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Пункт 20 розділу І законопроекту (щодо доповнення статті 47 Водного кодексу України) виключити.
 
Відхилено    
    -106- Кармазін Ю.А.
Частину шосту статті 47 викласти у такій редакції:: «На водних об'єктах, наданих в оренду, загальне водокористування забезпечується водокористувачем для всіх громадян на загальних умовах, погоджених з органом, який надав водний об'єкт в оренду.
Водокористувач, який узяв водний об'єкт у користування на умовах оренди, зобов'язаний доводити до відома населення умови загального водокористування на водному об'єкті, наданому в оренду. Заборона допуску громадян на загальних умовах на водний об'єкт, узятий в оренду тягне за собою розрив договору оренди».
 
Враховано частково у статтях 47, 51   
    -107- Корж П.П.
Частину 21 статті І законопроекту викласти у редакції:
«21. Статтю 47 після частини другої доповнити сьома новими частинами такого змісту:
"Забороняється обмеження вільного доступу до водних об’єктів громадян для культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей, а також тварин для водопою, за винятком випадків, визначених законом.
До узбережжя морів, морських заток і лиманів, пляжів у межах прибережної смуги морів громадянам забезпечується безперешкодний і безкоштовний доступ, за виключенням:
територій портів з їх інфраструктурою, судноремонтних, суднобудівельних заводів;
земель оборони та інших об’єктів стратегічного значення;
територій, зайнятих рибогосподарськими підприємствами.
Доступ до об’єктів і територій природно-заповідного фонду, що розташовані у межах прибережної смуги морів, регулюється Законом України «Про природно-заповідний фонд України».
У межах населених пунктів місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування повинні бути виділені та облаштовані пляжні зони для безкоштовного користування територією пляжу.
Якщо земельні ділянки прибережних захисних смуг, зайнятих пляжами, надані на умовах оренди, користувачі зобов’язані забезпечити безперешкодний прохід вздовж берега моря.
З метою гарантування вільного і безперешкодного переміщення вздовж узбережжя встановлюється смуга завширшки не менше 30 метрів від найвищого рівня припливу. Ця лінія є вільною від будь-яких споруд та засобів.
Заборона загального водокористування водними об’єктами, наданими у користування на умовах оренди, тягне за собою припинення договору оренди водного об’єкта".
У зв’язку з цим частини третю-шосту вважати частинами десятою -дванадцятою.»
 
Враховано частково у статтях 47, 88   
    -108- Глазунов С.М.
Частину п’яту викласти у редакції:
"Водокористувачі зобов’язані доводити до відома населення умови водокористування".
 
Враховано    
107. 21. У статті 48:
 
-109- Толстоухов А.В.
У частині першій статті 48 чинного Водного кодексу України після слова «скидання» доповнити словами «зворотних вод та» і далі за текстом.
 
Враховано редакційно   17. У статті 48:
у частині першій після слів "забруднюючих речовин" доповнити словами "із зворотними водами";
 
108. після частини першої доповнити двома новими частинами такого змісту:
 
   після частини першої доповнити двома новими частинами такого змісту:
 
109. «Використання води, отриманої від інших водокористувачів, здійснюється на підставі договору укладеного між водокористувачами.
 
   "Використання води, отриманої від інших водокористувачів, здійснюється на підставі договору, укладеного між водокористувачами.
 
110. Використання води водних об’єктів без її вилучення для потреб водного транспорту здійснюється без дозволу на спеціальне водокористування».
 
-110- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Абзац п'ятий пункту 21 розділу І законопроекту (нова частина статті 48 Водного кодексу України) викласти у такій редакції:
«Використання водних об'єктів для потреб водного транспорту здійснюється без дозволу на спеціальне водокористування».
 
Відхилено   Використання води водних об’єктів без її вилучення для потреб водного транспорту здійснюється без дозволу на спеціальне водокористування".
 
    -111- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Пункт 21 розділу І законопроекту у частині третій абзац п'ятий статті 48 Водного кодексу України пропонується виключити. Необхідно залишити в чинній редакції.
 
Відхилено    
111. У зв’язку з цим частини другу і третю вважати відповідно частинами четвертою і п’ятою;
 
   У зв’язку з цим частини другу і третю вважати відповідно частинами четвертою і п’ятою;
 
112. у частині третій:
 
   у частині п’ятій:
 
113. у абзаці п’ятому після слів «для вилучення» додати слова «з них»;
 
-112- Кармазін Ю.А.
Вилучити абзац 4 частини 4 статті 48 «Не належать до спеціального водокористування: використання вод для вилучення з них корисних компонентів;», оскільки спеціальним водокористуванням є і використання вод для вилучення з них корисних компонентів так і вод для вилучення корисних компонентів;»
 
Враховано   абзац п’ятий виключити;
 
114. у абзаці сьомому після слів «вибухових робіт» додати слова «в акваторії водних об’єктів»;
 
   абзац сьомий доповнити словами «в акваторії водних об’єктів»;
 
115. у абзаці восьмому після слів «водних рослин» додати слова «в акваторії водних об’єктів»;
 
   абзац восьмий доповнити словами "в акваторії водних об’єктів";
 
116. у абзаці дев’ятому після слова «кабелів» додати слова «в акваторії водних об’єктів»;
 
   абзац дев’ятий доповнити словами "в акваторії водних об’єктів";
 
117. у абзаці десятому після слів «геологорозвідувальних робіт» додати слова «в акваторії водних об’єктів»;
 
   абзац десятий доповнити словами "в акваторії водних об’єктів";
 
118. доповнити абзацом такого змісту: «відведення фільтраційних вод через греблі гідроелектростанцій».
 
-113- Шершун М.Х.
У частині третій статті 49 слова «в разі використання поверхневих вод» виключити.
 
Враховано   після абзацу десятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"відведення фільтраційних вод через греблі гідроелектростанцій".
У зв’язку з цим абзац одинадцятий вважати абзацом дванадцятим.
18. У частині третій статті 49 слова "в разі використання поверхневих вод" виключити.
 
    -114- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Пункт 23 розділу І законопроекту вилучити. Залишити статтю 49
Водного кодексу України в чинній редакції.
 
Відхилено    
119. 22. Статтю 51 викласти в такій редакції:
 
   19. Статтю 51 викласти в такій редакції:
 
120. «Стаття 51. Користування водними об’єктами на умовах оренди
 
-115- Кармазін Ю.А.
Передбачити у статті 51 «Користування водними об'єктами на умовах оренди», що всі водні об'єкти надаються лише на умовах відкритого конкурсу, без обмеження права загального водокористування і водокористувачі, яким водний об'єкт надано в оренду не можуть ні брати плату з інших водокористувачі за здійснення спеціального водокористування, чи здійснювати їм спеціальне водокористування. Ця плата здійснюється лише до Державного бюджету.
 
Враховано частково у тексті статей 30, 51  "Стаття 51. Користування водними об’єктами на умовах оренди
 
121. У користування на умовах оренди можуть надаватися для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, сінокосіння, проведення науково-дослідних робіт:
 
-116- Бевзенко В.Ф.
Виключити слово «сінокосіння»
 
Враховано   У користування на умовах оренди для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт можуть надаватися:
 
    -117- Горошкевич О.С.
Частину 1 статті 51 після слів «культурно-оздоровчих» доповнити словами «лікувальних».
 
Враховано    
122. озера та ставки, що знаходяться в басейнах річок місцевого значення;
 
-118- Шершун М.Х.
У абзацах 2-3 частини першої статті 51 слова "озера та" вилучити
 
Враховано   ставки, що знаходяться в басейнах річок місцевого значення;
 
123. озера та ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення;
 
   ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення.
 
124. ставки рибоводні;
 
-119- Семинога А.І.
Абзаци четвертий та п’ятий частини першої статті 51 вилучити
 
Враховано      
125. водосховища на малих та середніх річках загальнодержавного значення об’ємом не більше 5 мільйонів кубічних метрів.
 
-120- Ткач Р.В.
Доповнити статтю 51 Водного кодексу України частиною такого
змісту:
«Частини водних об'єктів місцевого та загальнодержавного значення можуть передаватись в оренду для розміщення причалів, мостів, гідроспоруд, об'єктів, пов'язаних із функціонуванням морських та річкових портів, поглиблення дна для судноплавства».
 
Відхилено   Надання інших водних об’єктів у користування на умовах оренди забороняється.
Не підлягають передачі у користування на умовах оренди для рибогосподарських потреб водні об’єкти, що:
використовуються для питних потреб;
розташовані в межах територій та об’єктів, що перебувають під охороною відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України".
Водні об’єкти надаються водокористувачам у користування за договором оренди земель водного фонду на конкурсній основі як цілісний комплекс (земельна ділянка з водним об’єктом та гідротехнічними спорудами).
Водні об’єкти надаються в користування на умовах оренди органами, уповноваженими здійснювати розпорядження водними об’єктами згідно з повноваженнями, визначеними законом.
Державна реєстрація договорів оренди водних об’єктів здійснюється відповідно до закону.
Облік водних об’єктів, наданих у користування на умовах оренди, здійснюється органами водного господарства в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Надання водних об’єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності:
паспорта водного об’єкта, порядок розроблення якого затверджує Кабінет Міністрів України;
правил експлуатації, затверджених в установленому порядку;
встановлення прибережної захисної смуги водного об’єкта в натурі (на місцевості).
 
    -121- Бевзенко В.Ф.
Доповнити нову редакцію статті 51 Водного кодексу України новою частиною другою такого змісту:
«Частини водних об'єктів місцевого та загальнодержавного значення можуть передаватись в оренду для розміщення причалів, мостів, гідроспоруд, об'єктів, пов’язаних із функціонуванням морських та річкових портів, терміналів, поглиблення дна для судноплавства».
 
Відхилено    
    -122- Семинога А.І.
Статтю 51 доповнити двома новими частинами такого змісту:
"Надання інших водних об’єктів у користування на умовах оренди забороняється.
Не підлягають передачі у користування на умовах оренди для рибогосподарських потреб водні об’єкти:
що використовуються для питних потреб;
розташовані у межах територій та об’єктів, що підлягають особливій охороні".
 
Враховано редакційно    
    -123- Глазунов С.М.
У статті 51:
другий абзац частини третьої викласти у редакції: "розташовані в межах територій та об’єктів, що перебувають під охороною відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України".
Частину п’яту викласти у редакції: "Водні об’єкти надаються в користування на умовах оренди органами, уповноваженими здійснювати розпорядження водними об’єктами згідно з повноваженнями, визначеними законом."
 
Враховано    
    -124- Семинога А.І.
Нову редакцію статті 51 доповнити новими частинами такого змісту:
«Державна реєстрація договорів оренди водних об’єктів здійснюється відповідно до Закону.
Облік водних об’єктів, наданих у користування на умовах оренди, здійснюється органами водного господарства у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано    
    -125- Ткач Р.В.
Частину статті 51 Водного кодексу України, яка регулює питання
державної реєстрації договору оренди водного об'єкту викласти таким чином:
«Право оренди водного об'єкту підлягає державній реєстрації відповідно до
закону».
 
Відхилено    
    -126- Бевзенко В.Ф.
Частину шосту нової редакції статті 51 Водного кодексу України викласти таким чином:
«Право оренди водного об'єкту підлягає державній реєстрації відповідно до закону».
 
Відхилено    
    -127- Заєць І.О.
У статті 51 після частини першої доповнити двома новими частинами у наступній редакції:
«Надання водних об’єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності:
паспорта водного об’єкту, порядок розроблення якого затверджується Кабінетом Міністрів України;
затверджених в установленому порядку правил експлуатації;
встановлення прибережної захисної смуги водного об’єкту в натурі (на місцевості)".
 
Враховано    
    -128- Ткач Р.В.
Статтю 51 доповнити частинами такого змісту:
«Надання водних об'єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності:
паспорта водного об'єкту, форма та порядок розроблення якого затверджується Кабінетом Міністрів України;
затверджених в установленому порядку правил експлуатації;
встановлення прибережної захисної смуги водного об'єкта в натурі (на місцевості).»
 
Враховано частково    
126. Водні об’єкти, розташовані у межах населених пунктів надаються в оренду без обмеження права загального водокористування за винятком випадків, коли це загрожує національній та екологічній безпеці, а також безпеці громадян та порушує технологічний процес підприємств-водокористувачів. Види та порядок обмежень визначається Кабінетом Міністрів України».
 
-129- Семинога А.І.
Частину другу статті 51 викласти у редакції: "Водні об’єкти надаються у користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування крім випадків, визначених законом.
 
Враховано   Водні об’єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом.
.
Орендарі водного об’єкта зобов’язані облаштувати спеціально відведені місця для безкоштовного забезпечення права громадян на загальне водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо).
При визначенні таких місць перевага надається традиційно розташованим місцям масового відпочинку.
У межах населених пунктів забороняється обмеження будь-яких видів загального водокористування, крім випадків, визначених законом.
Заборона загального водокористування водними об’єктами, наданими в користування на умовах оренди, є підставою для розірвання договору оренди.
 
    -130- Глазунов С.М.
Доповнити статтю 51 двома частинами такого змісту:
"Орендарі водного об’єкта зобов’язані облаштувати спеціально відведені місця для безкоштовного забезпечення права громадян на загальне водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо).
У межах населених пунктів забороняється обмеження будь-яких видів загального водокористування, крім випадків, визначених законом."
 
Враховано    
    -131- Заєць І.О.
У другій частині статті 51 вилучити слово «національній» та доповнити новими частинами такого змісту:
Орендарі водного об’єкту зобов’язані облаштувати спеціально відведені місця для відпочинку та оздоровлення громадян.
При визначенні таких місць перевага надається традиційно розташованим місцям масового відпочинку».
 
Враховано    
    -132- Семинога А.І.
Нову редакцію статті 51 доповнити новою частиною такого змісту:
«Заборона загального водокористування водними об’єктами, взятими у користування на умовах оренди, є підставою для розірвання договору оренди»
 
Враховано    
127. Водні об’єкти надаються водокористувачам на конкурсній основі як цілісний комплекс (водний об’єкт, землі, зайняті прибережними захисними смугами та землі, зайняті гідротехнічними спорудами, іншими водогосподарськими спорудами, що використовуються на водних об’єктах) за єдиним договором оренди.
 
-133- Семинога А.І.
Частини третю та четверту статті 51 викласти у редакції:
"Водні об’єкти надаються водокористувачам у користування за договором оренди земель водного фонду на конкурсній основі як цілісний комплекс (земельна ділянка з водним об’єктом та гідротехнічними спорудами).
Водні об’єкти надаються у користування на умовах оренди органами, уповноваженими здійснювати розпорядження земельними ділянками під цими об’єктами згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України за погодженням з органами охорони навколишнього природного середовища, водного господарства".
 
Враховано частково      
128. Право користування водними об’єктами на умовах оренди виникає після укладення договору оренди, погодженого з органами охорони навколишнього природного середовища, та водного господарства, та його реєстрації органами водного господарства.
 
-134- Горошкевич О.С.
Частину 4 статті 51 викласти у такій редакції: «Право користування водними об’єктами на умовах оренди виникає після укладення договору оренди, погодженого з органами місцевого самоврядування, на території яких розташований водний об’єкт, органами охорони навколишнього природного середовища, водного господарства та земельних ресурсів».
 
Враховано частково      
129. Передача орендарем права на оренду водного об’єкта іншим суб’єктам господарювання забороняється.
 
      
130. Водні об’єкти місцевого значення надаються в оренду Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними та Київською і Севастопольською міськими радами.
 
-135- Бевзенко В.Ф.
Частину шосту - десяту статті 51 замінити однією частиною такого змісту: «Водні об’єкти надаються в оренду органами, уповноваженими здійснювати розпорядження земельними ділянками під цими об’єктами, згідно з компетенцією, установленою Земельним кодексом України»
 
Враховано частково      
131. Окремі повноваження щодо надання водних об’єктів місцевого значення у користування на умовах оренди можуть бути передані за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим та обласних рад відповідним районним, селищним, сільським та міським радам.
 
      
132. Ставки, що знаходяться у басейнах річок загальнодержавного значення, надаються в оренду:
 
      
133. районними державними адміністраціями в разі, якщо їх об’єм не перевищує 500 тисяч кубічних метрів;
 
      
134. Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, міськими Київською та Севастопольською державними адміністраціями в разі, якщо їх об’єм перевищує 500 тисяч кубічних метрів.
 
      
135. Водосховища на малих та середніх річках загальнодержавного значення об’ємом не більше 5 млн. кубічних метрів надаються в оренду спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань водного господарства.
 
      
136. Порядок надання водних об’єктів у користування на умовах оренди встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
-136- Шершун М.Х.
Частину десяту статті 51 викласти у редакції: «Типова форма договору оренди водних об’єктів затверджується Кабінетом Міністрів України.»
 
Враховано   Методика визначення розміру плати за надані в оренду водні об’єкти державної та комунальної власності, а також типова форма договору оренди водних об’єктів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
137. Умови та строки оренди водних об’єктів визначаються у договорі оренди за згодою сторін.
 
-137- Семинога А.І.
Частину одинадцяту статті 51 законопроекту викласти у такій редакції:
«Умови використання водних об’єктів, розмір орендної плати та строк дії договору оренди водних об’єктів визначаються у договорі оренди».
Доповнити новими частинами такого змісту:
"Методика визначення розміру плати за надані в оренду водні об’єкти державної та комунальної власності затверджується Кабінетом Міністрів України.
У договорі оренди зазначаються зобов’язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкту, проведення меліоративних робіт тощо".
 
Враховано   Умови використання водних об’єктів, розмір орендної плати та строк дії договору оренди водних об’єктів визначаються у договорі оренди
У договорі оренди зазначаються зобов’язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкта, проведення меліоративних робіт тощо.
Передача орендарем права на оренду водного об’єкта іншим суб’єктам господарювання забороняється.
 
    -138- Толстоухов А.В.
У статті 51 після частини одинадцятої доповнити новою частиною такого змісту: «Водокористувачі, яким водний об’єкт наданий у користування на умовах оренди несуть відповідальність за погіршення стану водного об’єкту , якщо таке погіршення стало наслідком їх дій або бездіяльності».
 
Враховано статтях 110, 111   
138. Плата за водні об'єкти надані у користування на умовах оренди визначається залежно від цільового призначення об’єкта оренди і встановлюється у договорі оренди за згодою сторін.
 
-139- Шершун М.Х.
Частину дванадцяту статті 51 вилучити.
 
Враховано      
139. Плата за надані в оренду водні об’єкти місцевого значення зараховується до відповідних місцевих бюджетів.
 
-140- Семинога А.І.
Частини дванадцяту, тринадцяту та чотирнадцяту статті 51 законопроекту вилучити.
 
Враховано      
140. Плата за надані в оренду водосховища та ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення, зараховується до Державного бюджету України.
 
      
141. Водокористувачі, яким водний об’єкт надано в оренду можуть дозволити іншим водокористувачам здійснювати спеціальне водокористування в порядку, встановленому цим Кодексом.
 
   Орендарі, яким водний об’єкт надано в користування на умовах оренди, можуть дозволити іншим водокористувачам здійснювати спеціальне водокористування в порядку, встановленому цим Кодексом.
 
142. Користування водними об’єктами місцевого значення та ставками, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу та інших законодавчих актів».
 
-141- Семинога А.І.
Частину шістнадцяту статті 51 викласти у редакції:
"Користування водними об’єктами, наданими в оренду, здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу та інших законодавчих актів".
 
Враховано   Користування водними об’єктами, наданими в оренду, здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу та інших законодавчих актів України".
 
    -142- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Пункт 23 розділу І законопроекту (нова редакція статті 51 Водного кодексу України) викласти у такій редакції:
«Стаття 51. Користування водними об'єктами (їх частинами) на умовах оренди
Водні об'єкти надаються в оренду шляхом надання в оренду земельних ділянок, які розташовані під ними. У користування на умовах оренди водні об'єкти (їх частини) місцевого значення та ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення, можуть надаватися водокористувачам лише для риборозведення, виробництва сільськогосподарської і промислової продукції, у лікувальних і оздоровчих цілях, а також проведення робіт, пов'язаних з будівництвом гідротехнічних споруд, поглибленням дна для судноплавства, видобуванням корисних копалин (крім піску, гальки і гравію в руслах малих та гірських річок), прокладанням кабелів, трубопроводів, інших комунікацій, проведення бурових, геологорозвідувальних робіт.
Передача орендарем права на оренду водного об'єкта (чи його частини) іншим особам забороняється.
Право водокористування на умовах оренди оформляється договором оренди земельної ділянки під цим об'єктом, погодженим з державними органами охорони навколишнього природного середовища та водного господарства. Істотною умовою договору оренди земельної ділянки під водним об'єктом (його частиною) є характеристики водного об'єкта згідно із його паспортом та умови користування цим об'єктом.
Умови, строки і орендна плата за оренду водних об'єктів (їх частин) визначаються в договорі оренди за згодою сторін.
Водокористувачі, яким водний об'єкт (його частина) надано в оренду, можуть дозволити іншим водокористувачам здійснювати спеціальне водокористування в порядку, встановленому цим Кодексом.
Користування водними об'єктами (їх частинами) на умовах оренди здійснюється відповідно до вимог водного, земельного законодавства і регулюється цим Кодексом, Земельним кодексом України та іншими актами законодавства України».
 
Враховано частково    
    -143- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Статтю 51 Водного кодексу України викласти в такій редакції:
"Стаття 51. Користування водними об'єктами на умовах оренди
У користування на умовах оренди можуть надаватися для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт:
ставки, що знаходяться в басейнах річок місцевого значення;
ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення.
озера, водосховища, інші водойми, болота та острови.
У користування на умовах оренди можуть надаватися водні об'єкти загальнодержавного та місцевого значення для здійснення портової діяльності.
Надання інших водних об'єктів у користування на умовах оренди забороняється.
Не підлягають передачі у користування на умовах оренди для рибогосподарських потреб водні об'єкти:
що використовуються для питних потреб;
розташовані у межах територій та об'єктів, що підлягають особливій охороні.
Водні об'єкти надаються водокористувачам у користування за договором оренди земель водного фонду як цілісний комплекс (земельна ділянка з водним об'єктом та гідротехнічними спорудами).
Водні об'єкти надаються у користування на умовах оренди органами, уповноваженими здійснювати розпорядження земельними ділянками під цими об'єктами згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України, за погодженням з органами охорони навколишнього природного середовища і використанню природних ресурсів, водного господарства.
Державна реєстрація договорів оренди земель водного фонду здійснюється відповідно до закону.
Облік водних об'єктів, наданих у користування на умовах оренди, здійснюється органами водного господарства у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Методика визначення розміру плати за надані в оренду водні об'єкти державної та комунальної власності, а також типова форма договору оренди земель водного фонду затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Умови використання водних об'єктів, розмір орендної плати та строк дії договору оренди водних об'єктів визначаються у договорі оренди.
Водокористувачі, яким водний об'єкт надано у користування на умовах оренди, можуть дозволити іншим водокористувачам здійснювати спеціальне водокористування в порядку, встановленому цим Кодексом.
Користування водними об'єктами, наданими в оренду, здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу та інших законодавчих актів України".
 
Враховано частково    
143. 23. У статті 55:
 
-144- Глазунов С.М.
Зміни до статей 55 та 56 виключити у зв’язку з прийняттям Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності"
 
Враховано      
144. у назві статті після слова «водокористування» додати слова «та анулювання дозволу»;
 
      
145. у частині першій після слова «припиняється, « додати слова «а відповідний дозвіл анулюється».
 
      
146. 24. У статті 56:
 
      
147. у назві статті після слова «водокористування» додати слова «та анулювання дозволу»;
 
      
148. у частині першій після слова «водокористування» додати слова «анулювання дозволів».
 
      
149. 25. Частину п’яту статті 67 викласти у такій редакції:
 
   20. Частину п’яту статті 67 викласти в такій редакції:
 
150. «Користування водними об’єктами для плавання на маломірних суднах (веслових, моторних човнах), інших плавучих засобах здійснюється з дотриманням правил, що встановлюються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за погодженням з центральним органом виконавчої влади з питань транспорту та зв’язку».
 
-145- Глазунов С.М.
У змінах до частини п’ятої статті 67 виключити слова "та зв’язку"
 
Враховано   "Користування водними об’єктами для плавання на маломірних суднах (веслових, моторних човнах), інших плавучих засобах здійснюється з дотриманням правил, встановлених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за погодженням з центральним органом виконавчої влади з питань транспорту ".
 
151. 26. Пункти 2 та 6 частини першої статті 80 викласти в такій редакції:
 
   21. Пункти 2 та 6 частини першої статті 80 викласти в такій редакції:
 
152. «2) руйнувати русла річок та струмків;
 
-146- Заєць І.О.
Пункт 2 частини першої статті 80 викласти у редакції: «руйнувати, спрямляти русла річок та струмків;
 
Враховано   "2) руйнувати, спрямляти русла річок та струмків";
 
153. 6) проводити осушувальні роботи на перезволожених і заболочених ділянках земель на водозборі у верхів’ях та заплавах малих річок; «.
 
   "6) проводити осушувальні роботи на перезволожених і заболочених ділянках земель на водозборі у верхів’ях та заплавах малих річок".
 
154. 27. Пункт 1 частини першої статті 81 викласти в такій редакції:
 
   22. Пункт 1 частини першої статті 81 викласти в такій редакції:
 
155. «1) створення водоохоронних зон, у межах яких виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги; «.
 
   "1) створення водоохоронних зон, у межах яких виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги".
 
156. 28. Частину 2 статті 82 викласти в такій редакції:
 
   23. Частину другу статті 82 викласти в такій редакції:
 
157. «Створення на річках та у їх басейнах штучних водойм і водопідпірних споруд дозволяється за рішенням органів місцевого самоврядування за погодженням з центральними органами виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та водного господарства».
 
-147- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Нову редакцію частини другої статті 82 Водного кодексу України (пункт 29 розділу І законопроекту) викласти у такій редакції:
«Створення на річках та у їх басейнах штучних водойм і водонапірних споруд може здійснюватись землевласником або землекористувачем за відповідною проектно-технічною документацією, затвердженою в установленому порядку».
 
Враховано частково   "Створення на річках та у їх басейнах штучних водойм і водопідпірних споруд може здійснюватися землевласником або землекористувачем за рішенням органів місцевого самоврядування за погодженням з центральними органами виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та водного господарства та за наявності затвердженої в установленому порядку проектно-технічної документації".
 
158. 29. У статті 85:
 
   24. У статті 85:
 
159. частини першу та другу викласти в такій редакції:
 
   частини першу та другу викласти в такій редакції:
 
160. «Порядок надання земель водного фонду в користування та припинення права користування ними здійснюються відповідно до вимог цього Кодексу та інших законодавчих актів.
 
-148- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 85 «Порядок надання земель водного фонду в користування та припинення права користування ними здійснюються відповідно до вимог цього Кодексу та інших законодавчих актів» викласти в такій редакції: «Порядок надання земель водного фонду у користування та припинення права користування ними здійснюються відповідно до вимог цього Кодексу»
 
Відхилено   "Порядок надання земель водного фонду в користування та припинення права користування ними визначається відповідно до вимог цього Кодексу та Земельного кодексу України.";
 
    -149- Горошкевич О.С.
Частину 1 статті 85 викласти у такій редакції: «Порядок надання земель водного фонду в користування та припинення права користування ними визначається у встановленому законодавством порядку».
 
Враховано редакційно    
    -150- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Нову редакцію частини першої статті 85 Водного кодексу України (пункт З0 розділу І законопроекту) викласти у такій редакції:
«Порядок надання земель водного фонду в користування та припинення права користування ними визначається відповідно до вимог цього Кодексу та земельного законодавства України».
 
Враховано редакційно    
    -151- Корж П.П.
Частину 31 статті І законопроекту викласти у редакції:
«У статті 85:
частини першу та третю викласти в такій редакції:
"Порядок надання земель водного фонду в користування та припинення права користування ними визначається відповідно до вимог цього Кодексу та земельного законодавства України";
у частині четвертій слова "цими ділянками" замінити словами "землями водного фонду";
доповнити статтю частиною п’ятою у редакції:
«Коси та дюни є природними територіями з режимом обмеженої господарської діяльності. На території кос і дюн забороняється будь-яка діяльність, що загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни первісного їх стану. Коси та дюни є пріоритетними для створення територій та об‘єктів природно-заповідного фонду і підлягають охороні з боку держави.».
 
Враховано редакційно    
161. У постійне користування землі водного фонду надаються водогосподарським спеціалізованим організаціям для догляду за водними об’єктами, прибережними захисними смугами, смугами відведення, береговими смугами водних шляхів, гідротехнічними спорудами та підтримання їх у належному стані».
 
-152- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 85 «У постійне користування землі водного фонду надаються водогосподарським спеціалізованим організаціям для догляду за водними об'єктами, прибережними захисними смугами, смугами відведення, береговими смугами водних шляхів, гідротехнічними спорудами та підтримання їх у належному стані» викласти в такій редакції: «надаються водогосподарським спеціалізованим організаціям для догляду за гідротехнічними спорудами загальнодержавного користування та підтримання їх у належному стані».
 
Відхилено   У постійне користування землі водного фонду надаються водогосподарським спеціалізованим організаціям, іншим державним чи комунальним підприємствам, установам, організаціям, в яких створено спеціалізовані служби по догляду за водними об’єктами, прибережними захисними смугами, смугами відведення, береговими смугами водних шляхів, гідротехнічними спорудами та підтриманню їх у належному стані.».
 
    -153- Семинога А.І.
Частину другу статті 85 залишити в редакції чинного Водного кодексу України
 
Враховано частково    
    -154- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Частину другу статті 85 Водного кодексу України після слова: «надаються» доповнити словами: «державним або комунальним».
 
Враховано    
    -155- Кармазін Ю.А.
Вилучити частину 3 статті 85 «У тимчасове користування за погодженням з постійними користувачами земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення та берегових смуг водних шляхів можуть надаватися підприємствам, установам, організаціям, об'єднанням громадян, релігійним організаціям, громадянам України, іноземним юридичним та фізичним особам для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, а також для проведення науково-дослідних робіт».
 
Відхилено    
    -156- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Частину третю статті 85 Водного кодексу України викласти у такій редакції:
«В оренду громадянам та юридичним особам органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування можуть надаватися земельні ділянки водного фонду для будівництва об'єктів портів (територія та акваторія порту), морських та інших терміналів, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт».
 
Враховано редакційно у п.4 частини другої статті 89   
    -157- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Пункт 31 розділу І законопроекту доповнити новим абзацом наступного змісту
«частину третю викласти в такій редакції:
«Фізичним та юридичним особам із земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт тощо».
 
Відхилено    
162. У частині четвертій слова «цими ділянками» замінити словами «землями водного фонду».
 
-158- Глазунов С.М.
Останнє речення нової частини п’ятої статті 85 викласти у редакції: "Коси та дюни підлягають резервуванню до прийняття в установленому порядку рішень про організацію чи оголошення їх територіями чи об‘єктами природно-заповідного фонду ".
 
Враховано   у частині четвертій слова "цими ділянками" замінити словами "землями водного фонду";
доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"Коси та дюни є природними територіями з режимом обмеженої господарської діяльності. На території кос і дюн забороняється будь-яка діяльність, що загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни їх первісного стану. Коси та дюни підлягають резервуванню до прийняття в установленому порядку рішень про організацію чи оголошення їх територіями чи об‘єктами природно-заповідного фонду".
25. У статті 86:
частину першу викласти в такій редакції:
"На земельних ділянках дна річок, озер, водосховищ, морів та інших водних об’єктів на підставі дозволу можуть проводитися роботи, пов’язані з будівництвом гідротехнічних споруд, поглибленням дна для судноплавства, розчисткою русел річок, каналів та дна водойм, видобуванням корисних копалин (крім піску, гальки і гравію в руслах малих та гірських річок), прокладанням кабелів, трубопроводів, інших комунікацій, а також бурові та геологорозвідувальні роботи";
 
    -159- Горошкевич О.С.
Частину 1 статті 86 викласти в редакції: «На земельних ділянках дна річок, озер, водосховищ, морів та інших водних об’єктів можуть проводитися роботи, пов’язані з будівництвом гідротехнічних споруд, поглибленням дна для судноплавства, розчисткою русел річок, каналів та дна водойм, видобуванням корисних копалин (крім піску, гальки і гравію в руслах малих та гірських річок), прокладанням кабелів, трубопроводів, інших комунікацій, а також бурові та геологорозвідувальні роботи».
 
Враховано редакційно    
    -160- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Пункт 32 законопроекту викласти в редакції: « У статті 86:
частину першу викласти в такій редакції:
"На земельних ділянках дна річок, озер, водосховищ, морів та інших водних об'єктів на підставі дозволу можуть проводитися роботи, пов'язані з будівництвом гідротехнічних споруд, поглибленням дна для судноплавства, розчисткою русел річок, каналів та дна водойм, видобуванням корисних копалин (крім піску, гальки і гравію в руслах малих та гірських річок), прокладанням кабелів, трубопроводів, інших комунікацій, а також бурові та геологорозвідувальні роботи";
після частини першої доповнити двома новими частинами такого змісту:
«Дозвіл на проведення робіт на землях водного фонду видається безоплатно у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Дозвіл не потрібно отримувати при проведенні робіт, пов'язаних з:
Природоохоронною та противопаводковою діяльністю, яку проводять органи Держводгоспу;
безпекою судноплавства на внутрішніх водних шляхах України;
будівництва і реконструкції водних об'єктів у лісах для протипожежних цілей».
У зв'язку з цим частину другу вважати частиною четвертою».
 
Враховано частково    
    -161- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
У новій редакції частини першої статті 86 Водного кодексу України (пункт 31 розділу І законопроекту):
після слів: «водних об'єктів» доповнити словами: «особи, які отримали право користування цими земельними ділянками та дозвіл на проведення робіт».
доповнити реченням другим такого змісту:
«Дозвіл на проведення робіт, пов'язаних із поглибленням дна для судноплавства, видобування піску і гравію, прокладанням кабелів, трубопроводів та інших комунікацій видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади у сфері водного господарства за погодженням з територіальними органами центрального органу виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища відповідно до затвердженої проектної документації».
 
Враховано частково    
163. 30. Статтю 86 після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
 
   після частини першої доповнити двома новими частинами такого змісту:
"Дозвіл на проведення робіт на землях водного фонду видається безоплатно в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
164. «Забороняється здійснення робіт, які призводять до зміни рельєфу дна водних об'єктів для цілей житлової, комерційної та промислової забудови».
 
-162- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
У новій частині другій статті 86 Водного кодексу України (пункт 31 розділу І законопроекту) слова: «цілей житлової, комерційної та промислової забудови» замінити словами: «цілей, не пов'язаних із судноплавством».
 
Враховано редакційно   Забороняється проведення робіт, що призводять до зміни рельєфу дна водних об'єктів для цілей житлової та громадської забудови та цілей, не пов’язаних з судноплавством".
 
165. У зв’язку з цим частину другу вважати частиною третьою.
 
   У зв’язку з цим частину другу вважати частиною четвертою.
 
166. 31. У статті 87:
 
   26. Частини п’яту та восьму статті 87 викласти в такій редакції:
 
167. частину п’яту викласти в такій редакції:
 
      
168. «Зовнішні межі та розміри водоохоронних зон визначаються за проектами землеустрою чи містобудівною документацією, а також можуть визначатися за окремими проектами».
 
-163- Горошкевич О.С.
Частину 5 статті 87 викласти у такій редакції: «Зовнішні межі та розміри водоохоронних зон визначаються за проектами землеустрою, а в межах населених пунктів з урахуванням містобудівної документації».
 
Враховано   "Зовнішні межі та розміри водоохоронних зон визначаються за проектами землеустрою, а в межах населених пунктів - з урахуванням містобудівної документації";
 
    -164- Корж П.П.
Частину 33 статті І законопроекту викласти у редакції:
«33. У статті 87:
частину п’яту викласти в такій редакції:
"Зовнішні межі та розміри водоохоронних зон визначаються за проектами землеустрою, а в межах населених пунктів з урахуванням містобудівної документації";
частину восьму викласти в такій редакції:
"Контроль за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також за дотриманням режиму використання їх територій здійснюють органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади в межах повноважень, визначених законом";
доповнити частинами дев’ятою – п’ятнадцятою наступного змісту:
«Прибережна смуга морів є територією з режимом обмеженої або регульованої господарської діяльності. Зонування прибережної смуги морів здійснюється з метою встановлення режиму господарської діяльності.
Встановлення меж кожної із зон прибережної смуги морів здійснюється в порядку розроблення проектів землеустрою.
Прибережна смуга морів включає: прибережну морську акваторію, пляжну зону, прибережну захисну смугу вздовж морів та навколо морських заток і лиманів, водоохоронну зону, зони округу санітарної охорони курортів.
Розмір та межі прибережної смуги морів у натурі (на місцевості) на суходолі уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюються по межах території одиниці адміністративно-територіального устрою середнього рівня (райони, міста з районним поділом), що має вихід до моря, морських заток і лиманів, але завширшки не менше прибережної захисної смуги уздовж морів, морських заток і лиманів та водоохоронної зони.
Розмір та межі прибережної смуги морів на морській акваторії, акваторії морських заток та лиманів встановлюються на відстані одна морська миля від лінії урізу води.
Винесення меж прибережної смуги морів у натуру (на місцевості) уздовж морів та навколо морських заток і лиманів, здійснюється на підставі проекту землеустрою, а в межах населених пунктів – на підставі містобудівної документації та проекту землеустрою.
У межах зони прибережної морської акваторії забороняється:
розміщення відходів та сміття;
скидання зворотних та стічних вод, що містять забруднюючі речовини у концентраціях, які перевищують встановлені нормативи гранично допустимих концентрацій для таких речовин;
будівництво будь-яких об’єктів, за виключенням: об’єктів забезпечення безпеки мореплавства, об’єктів морського транспорту з їх інфраструктурою, стратегічних об’єктів забезпечення оборони, у тому числі для обслуговування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, об’єктів охорони державного кордону та забезпечення діяльності митних органів, об’єктів газопостачання, об’єктів трубопроводів та їх споруд, об’єктів виробництва, постачання, розподілу, передачі (транспортування) електричної та теплової енергії, включаючи їх технологічну інфраструктуру, аварійно-рятувальних станцій, гідротехнічних, гідрометричних об’єктів, об’єктів рибогосподарського призначення, берегоукріпних, берегозахисних споруд.».
 
Враховано частково у статті 88 та у Законі України "Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг" від 2 грудня 2010 р. № 2740-УІ   
169. частину восьму викласти в такій редакції:
 
      
170. «Контроль за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також за дотриманням режиму використання їх територій здійснюють органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, органи охорони навколишнього природного середовища та органи водного господарства відповідно до повноважень».
 
-165- Шершун М.Х.
Частину восьму статті 87 викласти в такій редакції:
"Контроль за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також за дотриманням режиму використання їх територій здійснюють органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади в межах повноважень, визначених законом".
 
Враховано   "Контроль за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також за дотриманням режиму використання їх територій здійснюють органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади в межах повноважень, визначених законом".
 
171. 32. Статтю 88 викласти в такій редакції:
 
   27. У статті 88:
 
172. «Стаття 88. Прибережні захисні смуги
 
-166- Глазунов С.М.
Статті 88. 89 привести у відповідність до Закону України "Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг" від 2 грудня 2010 р. № 2740-УІ.
 
Враховано      
173. З метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.
 
-167- Шпенов Д.Ю.
Статтю 88 Водного кодексу України викласти в наступній редакції:
«Стаття 88. Прибережні захисні смуги
З метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.
Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:
для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів - 25 метрів;
для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів;
для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.
Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.
Острови належать до земель водного фонду і на них встановлюється обмежений режим господарської діяльності, передбачений для прибережних захисних смуг.
Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води. Прибережні захисні смуги не встановлюються на землях морського транспорту.
Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами, які є невід’ємною частиною проекту землеустрою, а в межах населених пунктів – містобудівної документації.
Проекти прибережних захисних смуг затверджуються органами місцевого самоврядування за #102082
До прибережних захисних смуг водних об’єктів забезпечується вільний доступ для здійснення загального водокористування, крім випадків, передбачених законом.
У межах прибережної захисної смуги морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється пляжна зона, ширина якої визначається залежно від ландшафтно-формуючої діяльності моря, але не менше 100 метрів від урізу води, і включає:
території, розташовані між лінією максимального відпливу та лінією максимального напливу хвиль, зареєстрованих під час найсильніших штормів, а також територію берега, яка періодично затоплюється хвилями;
прибережні території - складені піском, гравієм, камінням, ракушняком, осадовими породами, що сформувалися в результаті діяльності моря, інших природних чи антропогенних факторів;
скелі, інші гірські утворення;
острови, які сформувалися в межах внутрішніх морських вод і територіального моря.
Пляжна зона не встановлюється у межах прибережної захисної смуги морів та навколо морських заток і лиманів на земельних ділянках, віднесених до земель морського транспорту, а також на земельних ділянках, на яких розташовані військові та інші оборонні об’єкти, рибогосподарські підприємства, гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди.
Користування пляжною зоною у межах прибережної захисної смуги морів та навколо морських заток і лиманів здійснюється у спосіб, що не призводить до порушення цілісності прибережної захисної смуги, з дотриманням вимог щодо охорони морського середовища, прибережної захисної смуги від забруднення та засмічення, вимог санітарного законодавства.
До узбережжя морів, морських заток і лиманів у межах пляжної зони забезпечується безперешкодний і безоплатний доступ громадян для загального водокористування, за винятком земельних ділянок, віднесених до земель морського транспорту, а також земельних ділянок, на яких розташовані військові та інші оборонні об’єкти, рибогосподарські підприємства, гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди.
Режим використання об’єктів і територій природно-заповідного фонду, розташованих у межах прибережної смуги морів та навколо морських заток і лиманів, регулюється Законом України «Про природно-заповідний фонд України».
У разі надання права користування пляжною зоною користувачі зобов’язані забезпечити безперешкодний та безоплатний прохід вздовж берега моря, морської затоки чи лиману. Загальна площа пляжної зони відповідної адміністративно-територіальної одиниці, що надається в користування, не може перевищувати 30 відсотків загальної площі пляжної зони відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
У межах населених пунктів місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування мають бути виділені та облаштовані пляжні зони для безперешкодного та безоплатного користування»
 
Враховано у Законі України "Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг" від 2 грудня 2010 р. № 2740-УІ  після частини п’ятої доповнити двома частинами такого змісту:
"Передача прибережних захисних смуг у приватну власність забороняється.
 
    -168- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Статті 88 та 89 Водного кодексу України викласти в наступнійредакції:
«Стаття 88. Прибережні захисні смуги
З метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.
Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:
для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше З гектарів - 25 метрів;
для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею понад 3 гектари -50 метрів;
для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.
Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.
У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.
Розмір та межі прибережної захисної смуги уздовж морів та навколо морських заток і лиманів встановлюються за проектами землеустрою, а в межах населених пунктів - з урахуванням містобудівної документації. Прибережні захисні смуги не встановлюються на землях морського та річкового транспорту.
Проекти прибережних захисних смуг затверджуються органами місцевого самоврядування за погодженням з територіальними органами #102082
Землі прибережних захисних смуг перебувають у державній та комунальній власності та можуть бути надані в оренду лише для цілей, визначених цим Кодексом.
Межі прибережних захисних смуг закріплюються на місцевості межовими та інформаційними знаками.
 
Враховано частково у Законі України "Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг" від 2 грудня 2010 р. № 2740-УІ   
174. Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами, які є невід’ємною частиною проекту землеустрою чи містобудівної документації, по обидва береги річок (у тому числі одамбованих), навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:
 
-169- Заєць І.О.
Частину другу статті 88 залишити у редакції чинного Водного кодексу України
 
Враховано редакційно у Законі України "Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг" від 2 грудня 2010 р. № 2740-УІ У 2642     
175. для малих річок, водосховищ та ставків площею менше 3 гектарів - не менше 25 метрів;
 
      
176. для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею понад 3 гектари - не менше 50 метрів;
 
      
177. для великих річок, водосховищ на них та озер - не менше 100 метрів.
 
      
178. Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.
 
      
179. Навколо водосховищ та ставків прибережні захисні смуги встановлюються уздовж урізу води при нормальному підпірному рівні, а уздовж гірських річок від лінії корінного берега.
 
-170- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
частину четверту виключити.
 
Враховано у Законі України "Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг" від 2 грудня 2010 р. № 2740-УІ У 2642     
180. Острови в межах акваторій водних об’єктів включаються до складу прибережних захисних смуг.
 
-171- Горошкевич О.С.
Частину 5 статті 88 викласти у такій редакції: "Острови в межах акваторій водних об’єктів належать до земель водного фонду і на них встановлюється обмежений режим господарської діяльності, передбачений для прибережних захисних смуг"
 
Враховано у Законі України "Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг" від 2 грудня 2010 р. № 2740-УІ У 2642     
    -172- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
У новій редакції статті 88 Водного кодексу України (пункт 33 розділу І законопроекту):
у частині п'ятій слова: «в межах акваторій водних об'єктів» виключити;
у частині шостій слова: «які є невід'ємною частиною проекту землеустрою чи містобудівної документації (у межах населених пунктів)» виключити;
частину восьму виключити;
у частині дев’ятій:
- слово: «навколишнього природного господарства» замінити словами: «навколишнього природного середовища»,
- слова: «органами прикордонної служи» виключити;
У частині десятій слова: « (у межах населених пунктів)» виключити;
Частину четверту виключити
 
Враховано частково у Законі України "Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг" від 2 грудня 2010 р. № 2740-УІ У 2642   
181. У межах населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється за окремими проектами, які є невід’ємною частиною містобудівної документації.
 
-173- Заєць І.О.
Частину шосту статті 88 законопроекту викласти у редакції: «Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами, які є невід’ємною частиною проекту землеустрою чи містобудівної документації (у межах населених пунктів)»
 
Враховано редакційно Законі України "Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг" від 2 грудня 2010 р. № 2740-УІ У 2642     
    -174- Бевзенко В.Ф.
Частину п’яту нової редакції статті 88 Водного кодексу України викласти таким чином:
«Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами. У випадку, коли на земельних ділянках, які передаються із земель державної та комунальної власності, прибережні захисні смуги не встановлені, їх встановлення здійснюється проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки або технічною документацією із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку. Межі встановлених прибережних захисних смуг зазначаються у документації із землеустрою, кадастрових планах земельних ділянок, а також у містобудівній документації».
 
Відхилено    
    -175- Заєць І.О.
Частини шосту та сьому статті 88 поміняти місцями.
 
Враховано    
182. Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів виділяється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води.
 
-176- Шпенов Д.Ю.
Частину шосту доповнити словами "Прибережнв захисні смуги не встановлюються на землях морського транспорту"
 
Враховано у Законі України "Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг" від 2 грудня 2010 р. № 2740-УІ У 2642     
183. Невід’ємною частиною проекту прибережної захисної смуги є топографічна карта з визначенням місць розташування об’єктів господарювання, територій, що особливо охороняються, зон санітарної охорони тощо.
 
-177- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
частину восьму виключити;
 
Враховано      
    -178- Мартиненко М.В.
Корж П.П.
Глущенко І.М.
164)
Після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту: "У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням конкретних умов, що склалися"
 
Враховано у Законі України "Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг" від 2 грудня 2010 р. № 2740-УІ У 2642   
184. Проекти прибережних захисних смуг затверджуються органами місцевого самоврядування за погодженням зі спеціально уповноваженими органами виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного господарства, водного господарства, органами санітарно-епідеміологічного нагляду, органами прикордонної служби відповідно до повноважень.
 
-179- Горошкевич О.С.
Частину 9 статті 88 викласти у такій редакції: «Проекти прибережних захисних смуг затверджуються органами місцевого самоврядування за погодженням зі спеціально уповноваженими #102082
 
Враховано частково   Проекти прибережних захисних смуг затверджуються органами місцевого самоврядування за погодженням з органами охорони навколишнього природного середовища, водного господарства, земельних ресурсів, державного санітарно-епідеміологічного нагляду відповідно до їх повноважень. Межі прибережних захисних смуг закріплюються на місцевості межовими та інформаційними знаками. До затвердження проектів прибережних смуг та закріплення їх на місцевості межовими знаками забороняється проведення будь-якої господарської діяльності у її межах".
У зв’язку з цим частини шосту – сімнадцяту вважати відповідно частинами восьмою – дев’ятнадцятою.
 
    -180- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
у частині дев'ятій:
- слово: «навколишнього природного господарства» замінити словами: «навколишнього природного середовища»,
- слова: «органами прикордонної служби» виключити;
 
Враховано    
185. Землі прибережних захисних смуг перебувають у державній та комунальній (у межах населених пунктів) власності і можуть бути надані в оренду лише для цілей, визначених цим Кодексом.
 
-181- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
у частині десятій слова: « (у межах населених пунктів)» виключити;
 
Враховано   Частину дев’яту викласти у редакції:
"Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами, які є невід’ємною частиною проекту землеустрою чи містобудівної документації.
 
    -182- Глазунов С.М.
Частину дев’яту статті 88 викласти у редакції:"Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами, які є невід’ємною частиною проекту землеустрою чи містобудівної документації".
 
Враховано    
    -183- Бевзенко В.Ф.
Частину восьму нової редакції статті 88 Водного кодексу України викласти таким чином:
«Землі прибережних захисних смуг, які перебувають у державній та комунальній власності, можуть бути надані лише у постійне користування та оренду для цілей, визначених цим Кодексом.
Відчуження вказаних прибережних захисних смуг у приватну власність забороняється (за винятком передачі у власність прибережних захисних смуг навколо замкнених природних водойм розміром до 3 га, які безоплатно передаються у власність громадян згідно із Земельним кодексом України)».
 
Враховано частково , у тому числі в Законі України "Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг" від 2 грудня 2010 р. № 2740-УІ У 2642   
    -184- Ткач Р.В.
Нову редакцію частини десятої статті 88 Водного кодексу України
викласти у такій редакції:
«Землі прибережних захисних смуг, які перебувають у державній та комунальній власності, можуть бути надані лише в оренду для
цілей, визначених цим Кодексом. Відчуження вказаних прибережних захисних смуг у приватну власність забороняється (за винятком передачі у власність прибережних захисних смуг навколо замкнених природних водойм розміром до З га, які безоплатно передаються у власність громадян згідно із Земельним кодексом України)».
 
Враховано частково    
186. Прибережні захисні смуги водних об’єктів належать до земель природоохоронного та рекреаційного призначення і до них забезпечується вільний доступ, за винятком випадків, коли це загрожує національній, екологічній безпеці та перешкоджає виконанню водоохоронних заходів. Виключення становлять території розташування рибогосподарських об’єктів, об’єктів водного транспорту та спеціалізованих водогосподарських організацій.
 
-185- Бевзенко В.Ф.
Перше речення викласти у наступній редакції: «Прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках всіх категорій земель» і далі за текстом.
 
Враховано у Законі України "Про внесення змін до Водного і Земельного кодексів України щодо прибережних захисних смуг" від 2 грудня 2010 р. № 2740-УІ У 2642  після частини десятої доповнити новою частиною такого змісту:
"До прибережних захисних смуг водних об’єктів забезпечується вільний доступ для здійснення загального водокористування, крім випадків, передбачених законом".
У зв’язку з цим частини одинадцяту – дев’ятнадцяту вважати відповідно частинами дванадцятою – двадцятою.
 
    -186- Заєць І.О.
Частину одинадцяту статті 88 викласти у редакції: «До прибережних захисних смуг водних об’єктів забезпечується вільний доступ, за винятком випадків, коли це загрожує національній, екологічній безпеці, перешкоджає виконанню водоохоронних заходів або порушує технологічний процес підприємств-водокористувачів.»
Виключення становлять території розташування спеціалізованих водогосподарських комунальних та інших організацій, у яких створені служби по догляду за водними об’єктами та землями водного фонду»
 
Враховано редакційно    
187. Межі прибережних захисних смуг закріплюються на місцевості межовими та інформаційними знаками.
 
      
188. До затвердження проектів та прибережних захисних смуг місцевими державними адміністраціями за погодженням зі спеціально уповноваженими органами з питань охорони навколишнього природного середовища, водного господарства встановлюються мінімальні розміри прибережних захисних смуг, які наносяться на генеральні плани забудови населених пунктів, проекти землеустрою, а також інші планово-картографічні матеріали.
 
-187- Заєць І.О.
Частину тринадцяту статті 88 законопроекту виключити.
 
Враховано      
189. До затвердження проектів водоохоронних зон та прибережних захисних смуг та закріплення їх на місцевості межовими та інформаційними знаками забороняється проведення будь-якої господарської діяльності у їх межах.»
 
-188- Шершун М.Х.
У частині чотирнадцятій статті 88 виключити слова "водоохоронних зон"
 
Враховано      
    -189- Мартиненко М.В.
Корж П.П.
Глущенко І.М.
Останній абзац статті 88 виключити
 
Відхилено    
190. 33. Статтю 89 викласти у такій редакції:
 
      
191. «Стаття 89. Обмеження господарської діяльності в прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах
 
   28. У статті 89:
 
192. Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.
 
-190- Глазунов С.М.
Пункт 4) частини другої статті 89 викласти у редакції: "4) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних, портових, лінійних та рибогосподарських), у тому числі баз відпочинку, приватної житлової забудови, розташування садівницьких товариств та дачних кооперативів, гаражів та стоянок автомобілів тощо;".
 
Враховано      
193. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:
 
      
194. 1) розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;
 
      
195. 2) зберігання та застосування пестицидів і добрив;
 
      
196. 3) влаштування літніх таборів для худоби;
 
   у частині другій:
 
197. 4) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних, лінійних та рибогосподарських) у тому числі баз відпочинку, приватної житлової забудови, розташування садівничих товариств та дачних кооперативів, гаражів та стоянок автомобілів, наметових;
 
-191- Шершун М.Х.
вилучити слово «наметових»
 
Враховано   пункт 4 викласти в такій редакції:
4) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних, портових, лінійних та рибогосподарських), у тому числі баз відпочинку, приватної житлової забудови, розташування садівницьких товариств та дачних кооперативів,гаражів та стоянок автомобілів тощо;
 
    -192- Мартиненко М.В.
Корж П.П.
Глущенко І.М.
Пункт 4) абзацу другого статті 89 викласти у редакції:
4) будівництво будь-яких споруд (крім будівництва та розміщення санаторіїв, лікувально-оздоровчих закладів, готелів, пансіонатів, дитячих таборів та здравниць; історико-культурних заповідників, природних заповідників та заказників, музеїв-заповідників, об’єктів культури та релігії; військових частин Збройних Сил України та Міністерства внутрішніх справ України, інших військових формувань, знаків кордону, прикордонних інженерних споруджень, берегоукріплювальних споруд, берегових навігаційних знаків, інших об’єктів навігаційних систем; автомобільних та залізничних доріг (шляхів), мостів, тунелів, канатних доріг, ескалаторів, інших об’єктів дорожнього господарства; споруд та об’єктів сигналізації і зв'язку; об’єктів водопостачання, водовідведення та каналізаційних мереж, що забезпечують транспортування стічних вод до очисних споруд; об’єктів газопостачання, об’єктів наземних трубопроводів та їх споруд, а також наземні споруди підземних трубопроводів; об’єктів виробництва, постачання, розподілу, передачі (транспортування) електричної та теплової енергії, включаючи їх технологічну інфраструктуру, інших аналогічних об'єктів; аварійно-рятувальних станцій; гідротехнічних, гідрометричних, лінійних, портових та рибогосподарських об’єктів), у тому числі гаражів та стоянок автомобілів тощо;
 
Відхилено    
    -193- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
У новій редакції статті 89 Водного кодексу України (пункт 33 розділу І законопроекту):
пункт 4) частини другої після слів: «гідрометричних» доповнити словом: «портових»;
 
Враховано    
198. 5) миття та обслуговування транспортних засобів і техніки;
 
-194- Заєць І.О.
У частині другій статті 89 після пункту 4) доповнити окремим пунктом у такій редакції:
5) будівництво та експлуатація автозаправних станцій;
Змінити подальшу нумерацію.
 
Враховано   доповнити пунктами 7 - 11такого змісту:
" 7)будівництво та експлуатація автозаправних станцій;
 
199. 6) влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо.
 
      
200. 7) огородження до урізу води земельних ділянок, наданих у власність чи оренду;
 
-195- Заєць І.О.
вилучити слова: «наданих у власність чи оренду»
 
Враховано   8) огородження земельних ділянок ближче п’яти метрів до урізу води з обмеженням вільного доступу до водних об’єктів;
 
    -196- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
пункт 8) викласти у такій редакції:
«8) огородження земельних ділянок на відстані менш, ніж 5 метрів до урізу води».
 
Враховано    
201. 8) розташування стаціонарних причалів та майданчиків для суден маломірного флоту поза межами відведених для цих цілей місць;
 
-197- Заєць І.О.
У частині другій статті 89 у пункті 8 після слова «флоту» доповнити словами "паливозаправних станцій"
 
Враховано   9) розташування стаціонарних причалів та майданчиків для суден маломірного флоту, паливозаправних станцій поза межами відведених для цих цілей місць;
 
202. 9) заїзд та стоянка транспортних засобів, за виключенням транспортних засобів оперативних, спеціальних служб та прикордонної служби;
 
   10) заїзд та стоянка транспортних засобів, крім транспортних засобів оперативних, спеціальних служб та прикордонної служби;
 
203. 10) обмеження вільного доступу до узбережжя для загального водокористування за винятком випадків, коли це загрожує національній та екологічній безпеці, а також безпеці громадян та порушує технологічний процес підприємств-водокористувачів. Види та порядок обмежень визначається Кабінетом Міністрів України».
 
-198- Семинога А.І.
Пункти 7 та 10 статті 89 законопроекту викласти у такій редакції:
"7) огородження земельних ділянок ближче, ніж 5 метрів до урізу води з обмеженням вільного доступу до водних об’єктів;
10) Забороняється обмеження вільного доступу до водних об’єктів громадян для загального водокористування, за винятком випадків, визначених законом. "
 
Враховано   11) обмеження вільного доступу до водних об’єктів для загального водокористування, крім випадків, визначених законом";
 
    -199- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
у пункті 11) частини другої речення друге виключити.
 
Враховано    
204. Об'єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватись, якщо при цьому не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.
 
   частину третю викласти в такій редакції:
"Об'єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватися, якщо при цьому не порушується її режим. Непридатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг у порядку, встановленому законодавством";
 
205. Громадяни, установи та організації, земельні ділянки яких розташовані у межах прибережних захисних смуг і надані у користування на умовах оренди, забезпечують дотримання режиму їх використання та несуть відповідальність за його порушення згідно законодавства.
 
   доповнити частинами четвертою – шостою такого змісту:
"Громадяни, підприємства, установи та організації, земельні ділянки яких розташовані в межах прибережних захисних смуг і надані в користування на умовах оренди, забезпечують дотримання режиму їх використання та несуть відповідальність за його порушення згідно з законом.
 
206. Порушення режиму господарської діяльності у прибережних захисних смугах чи використання їх не за заявленим у договорі призначенням тягне за собою анулювання договору оренди.
 
-200- Бевзенко В.Ф.
У частині п’ятій нової редакції статті 89 слова «анулювання договору оренди» замінити словами «розірвання договору оренди»
 
Враховано редакційно   Порушення режиму господарської діяльності у прибережних захисних смугах чи використання їх не за заявленим у договорі призначенням тягне за собою припинення дії договору оренди.
 
207. У межах прибережних захисних смуг, землі яких належать до державної чи комунальної власності, забезпечення дотримання режиму їх використання та відповідальність за його порушення покладається на місцеві органи виконавчої влади».
 
-201- Семинога А.І.
Частину шосту статті 89 законопроекту викласти у редакції:
"У межах прибережних захисних смуг, землі яких належать до державної чи комунальної власності, забезпечення дотримання режиму їх використання покладається на відповідні органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади".
 
Враховано   У межах прибережних захисних смуг, землі яких належать до державної чи комунальної власності, забезпечення дотримання режиму їх використання покладається на відповідні органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади".
 
    -202- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Статтю 89 викласти у редакції:
"Стаття 89. Обмеження господарської діяльності в прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах
Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.
У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:
1) розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і заліснення), а також садівництво та городництво;
2) зберігання та застосування пестицидів і добрив;
3) влаштування літніх таборів для худоби;
4) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;
5) миття та обслуговування транспортних засобів і техніки;
6) влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо.
Об'єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватись, якщо при цьому не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг в порядку встановленому законодавством.
 
Враховано частково    
208. 34. Назву статті 90 викласти в такій редакції:
 
      
209. «Стаття 90. Обмеження у використанні земельних ділянок прибережних захисних смуг уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах»
 
-203- Толстоухов А.В.
Назву статті 90 залишити у редакції чинного Водного кодексу України. Частину першу статті 90 викласти у редакції: «Прибережна захисна смуга уздовж морів, морських заток і лиманів входить в зону санітарної охорони моря і може використовуватись лише для будівництва санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів з обов’язковим облаштуванням системами водопостачання та водовідведення, включаючи каналізаційну мережу, що забезпечує транспортування стічних вод до очисних споруд.»
 
Враховано   29. Частину першу статті 90 викласти в такій редакції:
"Прибережна захисна смуга уздовж морів, морських заток і лиманів входить у зону санітарної охорони моря і може використовуватися лише для будівництва санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів з обов’язковим облаштуванням системами водопостачання та водовідведення, включаючи каналізаційну мережу, що забезпечує транспортування стічних вод до очисних споруд".
 
    -204- Корж П.П.
Глущенко І.М.
Частину першу статті 90 викласти у такій редакції:
Частину першу статті 90 викласти в такій редакції:
«Прибережна захисна смуга уздовж морів, морських заток і лиманів входить у зону санітарної охорони моря і може використовуватися для будівництва та розміщення санаторіїв, лікувально-оздоровчих закладів, з обов’язковим облаштуванням системами водопостачання та водовідведення, включаючи каналізаційну мережу, що забезпечує транспортування стічних вод до очисних споруд; будівництва та розміщення санаторіїв, лікувально-оздоровчих закладів, готелів, пансіонатів, дитячих таборів та здравниць; історико-культурних заповідників, природних заповідників та заказників, музеїв-заповідників, об’єктів культури та релігії; військових частин Збройних Сил України та Міністерства внутрішніх справ України, інших військових формувань, знаків кордону, прикордонних інженерних споруджень, берегоукріплювальних споруд, берегових навігаційних знаків, інших об’єктів навігаційних систем; автомобільних та залізничних доріг (шляхів), мостів, тунелів, канатних доріг, ескалаторів, інших об’єктів дорожнього господарства; споруд та об’єктів сигналізації і зв'язку; об’єктів водопостачання, водовідведення та каналізаційних мереж, що забезпечують транспортування стічних вод до очисних споруд; об’єктів газопостачання, об’єктів наземних трубопроводів та їх споруд, а також наземні споруди підземних трубопроводів; об’єктів виробництва, постачання, розподілу, передачі (транспортування) електричної та теплової енергії, включаючи їх технологічну інфраструктуру, інших аналогічних об'єктів; аварійно-рятувальних станцій; гідротехнічних, гідрометричних, лінійних, портових та рибогосподарських об’єктів.
 
Відхилено    
210. 35. у статті 91:
 
   30. Частини першу та другу статті 91 викласти в такій редакції:
 
211. частини першу викласти в такій редакції:
 
      
212. «Для потреб експлуатації та захисту від забруднення, пошкодження і руйнування каналів, гідротехнічних та гідрометричних споруд, а також водойм і гребель на річках встановлюються смуги відведення з особливим режимом користування».
 
   "Для потреб експлуатації та захисту від забруднення, пошкодження і руйнування каналів, гідротехнічних та гідрометричних споруд, а також водойм і гребель на річках встановлюються смуги відведення щодо яких встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
 
213. частину другу викласти в такій редакції:
 
      
214. «Розміри та режим використання земельних ділянок смуг відведення визначаються за проектами, які розробляються і затверджуються власниками або користувачами споруд та об’єктів за погодженням з органами охорони навколишнього природного середовища, органами водного господарства та органами з питань земельних ресурсів, і враховуються в проектах землеустрою».
 
-205- Бевзенко В.Ф.
Круглов М.П.
Матвєєв В.Й.
Нову редакцію частини другої статті 91 Водного кодексу України (пункт 35 Водного кодексу України (пункт 33 розділу І законопроекту) викласти у такій редакції:
«Розміри та режим використання земель смуг відведення визначаються за проектами землеустрою, які затверджуються власниками або користувачами споруд та об'єктів за погодженням з органами охорони навколишнього природного середовища, органами водного господарства та органами з питань земельних ресурсів».
 
Враховано частково   Розміри та режим використання земельних ділянок смуг відведення визначаються за проектами, що затверджуються власниками або користувачами споруд та об’єктів за погодженням з органами охорони навколишнього природного середовища, водного господарства та з питань земельних ресурсів, і враховуються у проектах землеустрою".
 
    -206- Льовочкіна Ю.В.
Воропаєв Ю.М.
Частину 2 статті 91 Водного кодексу України викласти в такій редакції:
«Розміри та режим використання земельних ділянок смуг відведення визначаються за проектами землеустрою, які розробляються і затверджуються в установленому порядку».
 
Немає висновку    
215. 36. У статті 92:
 
   31. У статті 92:
 
216. у частині першій слова «міських поселень» замінити словами «населених пунктів».
 
   у частині першій слова "міських поселень" замінити словами "населених пунктів";
 
217. частину другу викласти в такій редакції:
 
   частину другу викласти в такій редакції:
 
218. «Розміри берегових смуг водних шляхів визначаються за проектами землеустрою, які розробляються і затверджуються в установленому порядку».
 
   "Розміри берегових смуг водних шляхів визначаються за проектами землеустрою, що розробляються і затверджуються в установленому порядку".
 
219. 37. Частину третю статті 110 доповнити новим пунктом 15 такого змісту:
 
   32. Частину третю статті 110 доповнити пунктом 15 такого змісту:
 
220. «15) приниження честі і гідності посадових осіб, що здійснюють управління і контроль за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів, посягання на їх життя і здоров’я»
 
   "15) приниженні честі та гідності посадових осіб, які здійснюють управління і контроль за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів, посяганні на їхнє життя і здоров’я".
33. У тексті Кодексу слова «спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів» і «спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань геології та використання надр» в усіх відмінках замінити словами «центральний орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища» у відповідному відмінку.
 
221. ІІ. Прикінцеві положення.
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
222. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування крім статті 32, яка набирає чинності з 1 січня 2009 року.
 
-207- Кармазін Ю.А.
Частину 1 розділу ІІ «Прикінцеві положення» викласти у редакції «1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування»
 
Враховано   Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
    -208- Кармазін Ю.А.
Частину 1 розділу ІІ «Прикінцеві положення» «1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування крім статті 32, яка набирає чинності з 1 січня 2009 року» викласти в такій редакції: «1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування», оскільки закон повинен набувати чинність не раніше ніж з дня його опублікування.
 
Відхилено у зв’язку з прийняттям Закону України N 2756-VІ від 02.12.2010з   
223. 2. До приведення законодавства у відповідність із цим Законом інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
 
-209- Семинога А.І.
Пункт 2 Прикінцевих положень вилучити.
 
Враховано      
224. 3. Кабінету Міністрів України в шестимісячний строк з дня опублікування цього Закону:
 
   2. Кабінету Міністрів України в шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
225. забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
226. забезпечити перегляд і скасування центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

-210- Кармазін Ю.А.
Ввести нову частину 4 Розділу ІІ «Прикінцеві положення» в такій редакції: «4. Контроль за виконанням цього Кодексу покласти на Комітет Верховної Ради України, до предмету відання якого відноситься законодавство у сфері охорони навколишнього природного середовища.
 
Відхилено   забезпечити перегляд і скасування центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.