Про професійний розвиток працівників на виробництві (Друге читання)
№ п.п. | Редакція, прийнята в першому читанні | Пропозиції | Висновки | Остаточна редакція |
0. |
ПРОЕКТ |
ПРОЕКТ |
||
1. |
Закон України |
Закон України |
||
2. |
Про професійний розвиток працівників на виробництві |
-1- Кармазін Ю.А. Назву законопроекту викласти у наступній редакції: «Про професійний розвиток працівників без відриву від роботи на виробництві, в центральних органах виконавчої влади, всеукраїнських об’єднаннях професійних спілок та організаціях роботодавців». | Відхилено |
Про професійний розвиток працівників |
3. |
Цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування системи професійного розвитку працівників на виробництві. |
-2- Шмельова С.О. Назву законопроекту викласти у наступній редакції: «Про професійний розвиток працівників» | Враховано | |
4. |
|
-3- Шмельова С.О. Преамбулу законопроекту викласти у наступній редакції: «Цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування системи професійного розвитку працівників» | Враховано |
Цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування системи професійного розвитку працівників. |
5. |
Розділ І |
Розділ І |
||
6. |
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ |
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ |
||
7. |
Стаття 1. Визначення основних термінів |
-4- Мірошниченко Ю.Р. Статтю 1 викласти у такій редакції: «Стаття 1. Визначення основних термінів 1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються у такому значенні: атестація працівників — процедура визначення відповідності професійного рівня працівників кваліфікаційним вимогам і посадовим обов’язкам, проведення оцінки їх професійного рівня; неформальне професійне навчання працівників — набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання; підтвердження кваліфікації працівників — процедура визначення відповідності професійних знань, умінь і навичок працівників установленим законодавством вимогам і посадовим обов’язкам, проведення оцінки їх професійного рівня шляхом атестації; працівник — фізична особа, яка працює за трудовим договором (контрактом) на підприємстві, в установі та організації незалежно від форми власності та виду діяльності, або у фізичної особи, яка відповідно до законодавства використовує найману працю; професійне навчання працівників — первинна професійна підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації працівників відповідно до потреб виробництва; роботодавець — власник підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та виду діяльності або уповноважений ним орган чи фізична особа, яка відповідно до законодавства використовує найману працю; формальне професійне навчання працівників — набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок у навчальному закладі або на виробництві відповідно до вимог державних стандартів освіти, за результатами якого видається документ про освіту державного зразка». | Враховано |
Стаття 1. Визначення основних термінів |
8. |
1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються у такому значенні: |
1. У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: |
||
9. |
атестація працівників - процедура визначення відповідності професійного рівня працівників кваліфікаційним вимогам і посадовим обов’язкам, проведення оцінки їх професійного рівня; |
-5- Кармазін Ю.А. абзац другий статті 1 викласти у наступній редакції: «атестація працівників — процедура комплексної оцінки відповідності професійного рівня працівників кваліфікаційним вимогам, факторам виробничого середовища і трудового процессу, посадовим обов’язкам, проведення оцінки їх професійного рівня;»/ | Відхилено |
атестація працівників - процедура оцінки професійного рівня працівників кваліфікаційним вимогам і посадовим обов’язкам, проведення оцінки їх професійного рівня; |
-6- Шмельова С.О. У абзаці другому статті 1 слова «визначення відповідності» замінити словом «оцінки». | Враховано | |||
10. |
неформальне професійне навчання працівників - набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання; |
неформальне професійне навчання працівників - набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання; |
||
11. |
орган із сертифікації працівників - призначений орган з оцінки відповідності, який функціонує на господарській розрахунковій основі та надає послуги з визначення, документального засвідчення відповідності професійних знань, умінь і навичок працівника встановленим законодавством вимогам; |
-7- Кармазін Ю.А. абзац четвертий статті 1 викласти у наступній редакції: «орган із сертифікації працівників — орган призначений для оцінки відповідності професійних знань, умінь і навичок працівника вимогам встановленим законодавством у даній сфері, який функціонує на господарській розрахунковій основі та надає послуги з визначення та документального засвідчення відповідності;» | Відхилено | |
12. |
підтвердження кваліфікації працівників - процедура визначення відповідності професійних знань, умінь і навичок працівників установленим законодавством вимогам і посадовим обов’язкам, проведення оцінки їх професійного рівня шляхом атестації та сертифікації; |
підтвердження кваліфікації працівників - процедура визначення відповідності професійних знань, умінь і навичок працівників установленим законодавством вимогам і посадовим обов’язкам, проведення оцінки їх професійного рівня шляхом атестації; |
||
13. |
працівник - фізична особа, яка працює за трудовим договором (контрактом) на підприємстві, в установі та організації незалежно від форми власності та виду діяльності, або у фізичної особи, яка відповідно до законодавства використовує найману працю; |
працівник - фізична особа, яка працює за трудовим договором (контрактом) на підприємстві, в установі та організації незалежно від форми власності та виду діяльності або у фізичної особи, яка відповідно до законодавства використовує найману працю; |
||
14. |
професійне навчання працівників - первинна професійна підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації працівників відповідно до потреб виробництва; |
-8- Кармазін Ю.А. абзац сьомий статті 1 викласти у наступній редакції: «професійне навчання працівників — будь-який вид навчання заняттю, що дає змогу набути чи розвинути знання чи майстерність технічного чи професійного характеру в незалежності від того викладаються вони на підприємстві чи за його стінами і включають професійну перепідготовку і підвищення кваліфікації працівників відповідно до потреб виробництва;» | Відхилено |
професійне навчання працівників - процес цілеспрямованого формування у|в,біля| працівників спеціальних знань, розвиток необхідних навичок|навичка| та вмінь, що дають змогу підвищувати продуктивність праці, максимально якісно виконувати функціональні обов'язки, освоювати нові види професійної діяльності, що включає первинну професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації працівників відповідно до потреб виробництва; |
-9- Шаманов В.В. Абзац 6 частини 1 статті 1 викласти у наступні редакції: «професійне навчання працівників - це процес цілеспрямованого формування у|в,біля| працівників спеціальних знань, розвиток необхідних навичок|навичка| та вмінь, які дозволяють підвищувати продуктивність праці, максимально якісно виконувати функціональні обов'язки, освоювати нові види діяльності;» | Враховано частково | |||
-10- Шмельова С.О. абзац сьомий статті 1 викласти у наступній редакції: «професійне навчання працівників - процес цілеспрямованого формування у|в,біля| працівників спеціальних знань, розвиток необхідних навичок|навичка| та вмінь, які дають змогу підвищувати продуктивність праці, максимально якісно виконувати функціональні обов'язки, освоювати нові види професійної діяльності, що включає первинну професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації працівників відповідно до потреб виробництва» | Враховано | |||
15. |
роботодавець - власник підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та виду діяльності або уповноважений ним орган чи фізична особа, яка відповідно до законодавства використовує найману працю; |
роботодавець - власник підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та виду діяльності або уповноважений ним орган чи фізична особа, яка відповідно до законодавства використовує найману працю; |
||
16. |
сертифікат відповідності - документ, який підтверджує, що кваліфікація працівника відповідає встановленим законодавством вимогам; |
|||
17. |
сертифікація працівників - процедура, за результатами проведення якої призначений орган із сертифікації працівників документально засвідчує відповідність професійних знань, умінь і навичок працівника встановленим законодавством вимогам; |
|||
18. |
формальне професійне навчання працівників - набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок у навчальному закладі або на виробництві відповідно до вимог державних стандартів освіти, за результатами якого видається документ про освіту державного зразка. |
формальне професійне навчання працівників - набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок у навчальному закладі або безпосередньо у роботодавця відповідно до вимог державних стандартів освіти, за результатами якого видається документ про освіту встановленого зразка. |
||
19. |
Стаття 2. Державна політика у сфері професійного розвитку працівників на виробництві |
-11- Шмельова С.О. В назві статті 2 та за її текстом виключити слова «на виробництві». | Враховано |
Стаття 2. Державна політика у сфері професійного розвитку працівників |
20. |
1. Метою державної політики у сфері професійного розвитку працівників на виробництві є підвищення їх конкурентоспроможності відповідно до суспільних потреб шляхом сприяння роботодавцю в ефективному використанні праці та забезпеченні досягнення належного професійного рівня працівниками. |
-12- Шаманов В.В. Частину 1 статті 2 доповнити наступним реченням : « а також боротьба з|із| безробіттям шляхом перепідготовки та навчання безробітних» | Відхилено |
1. Метою державної політики у сфері професійного розвитку працівників є підвищення їх конкурентоспроможності відповідно до суспільних потреб шляхом сприяння роботодавцю в ефективному використанні праці та забезпеченні досягнення належного професійного рівня працівниками. |
21. |
2. Державна політика у сфері професійного розвитку працівників на виробництві формується за такими принципами: |
2. Державна політика у сфері професійного розвитку працівників формується за принципами: |
||
22. |
доступність професійного розвитку працівників; |
доступності професійного розвитку працівникам; |
||
23. |
вільний вибір роботодавцем форм і методів забезпечення професійного розвитку працівників з урахуванням специфіки їх роботи; |
вільного вибору роботодавцем форм і методів забезпечення професійного розвитку працівників з урахуванням специфіки їх роботи; |
||
24. |
додержання інтересів роботодавця та працівника; |
додержання інтересів роботодавця та працівника; |
||
25. |
безперервність процесу професійного розвитку працівників на виробництві. |
-13- Шаманов В.В. Частину 3 статті 2 доповнити абзацом наступного змісту : «пріоритетного підходу до організації професійного навчання громадян| працвників, що особливо потребують|потребувати| соціального захисту ( а саме безробітних, молоді, інвалідів, самотніх і багатодітних батьків, жінок, що виховують дітей дошкільного віку, біженців, вимушених|змушений| переселенців;)» | Відхилено |
безперервності процесу професійного розвитку працівників. |
-14- Кармазін Ю.А. У статті 2 після частини другої доповнити новими частинами третьою та четвертою наступного змісту: «3. Державна політика у сфері професійного розвитку працівників на виробництві без відриву від роботи здійснюється за такими напрямками: формування та реалізація економічних механізмів розвитку системи освіти без відриву від виробництва; розробка норм і нормативів фінансового, матеріально-технічного та іншого ресурсного забезпечення системи освіти професійного розвитку працівників на виробництві; реалізація заходів, що забезпечують функціонування системи освіти в період формування нових соціально-економічних умов життя суспільства; запровадження і реалізація державних освітніх стандартів і відповідних їм освітніх програм різних рівнів і напрямів освіти без відриву від роботи; розробка змісту освіти без відриву від роботи, що відповідає сучасному українському і світовому рівню техніки, науки, культури; розвиток, розробка та реалізація інформаційних освітніх технологій і методів навчання, в тому числі дистанційного; розвиток науково-дослідної та науково-технічної діяльності організацій системи освіти без відриву від роботи, інтеграція науки та освіти; забезпечення контролю якості освіти без відриву від роботи; розвиток системи підготовки та перепідготовки працівників освітніх установ та науково-педагогічних працівників; розробка комплексу заходів щодо державної та соціальної підтримки працівників, що навчаються без відриву від роботи; виконання комплексу пріоритетних фундаментальних, прикладних досліджень і розробок з проблем освіти, реалізація інноваційних проектів і програм для навчання працівників без відриву від роботи; вдосконалення системи безперервної освіти; організація підготовки та видання навчальної, наукової та методичної літератури для даної категорії працівників; організація централізованого забезпечення фондів бібліотек підприємств, установ та організацій за рахунок коштів бюджетів усіх рівнів; організація виробництва навчального і наукового обладнання, приладів і засобів навчання; розвиток матеріально-технічної бази, енергозберігаючих технологій; розвиток повноправного партнерства української системи освіти з системами освіти іноземних держав. 4. Цілями реалізації державної політики у сфері професійного розвитку працівників на виробництві без відриву від роботи є: надання громадянам загальнодоступної післядипломної професійної освіти у межах державних освітніх стандартів; створення соціально-економічних умов для реалізації конституційних прав громадян на освіту; гармонійний розвиток особистості та її творчих здібностей на основі формування мотивації необхідності освіти і самоосвіти протягом усього життя; подальший розвиток нормативних правових, соціальних, економічних, організаційних і змістовних основ реалізації державної політики в сфері освіти без відриву від роботи; забезпечення правових, соціальних і економічних гарантій функціонування та збалансованого сталого розвитку системи освіти без відриву від роботи в інтересах особистості, суспільства і держави; розмежування компетенції в галузі освіти між органами державної влади та органами місцевого самоврядування відповідно до законодавства про освіту, інших нормативних правових актів та укладання договорів, які стосуються конкретних аспектів спільного ведення; досягнення ефективності і високої якості освіти, наукової і науково-технічної діяльності освітніх установ; удосконалення механізмів ліцензування діяльності підприємств з надання освітніх послуг» | Відхилено | |||
26. |
Стаття 3. Управління у сфері професійного розвитку працівників на виробництві |
-15- Шмельова С.О. В назві статті 3 та за її текстом вилучити слова «на виробництві». | Враховано |
Стаття 3. Управління у сфері професійного розвитку працівників |
27. |
1. Державне управління у сфері професійного розвитку працівників на виробництві здійснюється центральним органом виконавчої влади у сфері соціальної політики, центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, молоді та спорту, центральним органом виконавчої влади з питань оцінки відповідності, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади відповідно до їх повноважень. |
-16- Мірошниченко Ю.Р. Статтю 3 викласти у такій редакції: «Стаття 3. Управління у сфері професійного розвитку працівників на виробництві 1. Державне управління у сфері професійного розвитку працівників на виробництві здійснюється центральним органом виконавчої влади у сфері соціальної політики, центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, молоді та спорту, центральним органом виконавчої влади з питань оцінки відповідності, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади відповідно до їх повноважень. 2. Безпосереднє управління у сфері професійного розвитку працівників на виробництві здійснюють роботодавці шляхом організації професійного навчання працівників, їх атестації». | Враховано |
1. Державне управління у сфері професійного розвитку працівників здійснюється центральним органом виконавчої влади у сфері соціальної політики, центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, молоді та спорту, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади відповідно до їх повноважень. |
-17- Шмельова С.О. У частині першій статті 3 слова «центральним влади з питань оцінки відповідності,» вилучити. | Враховано | |||
28. |
2. Безпосереднє управління у сфері професійного розвитку працівників на виробництві здійснюють роботодавці шляхом організації професійного навчання працівників, їх атестації та сертифікації. |
2. Безпосереднє управління у сфері професійного розвитку працівників здійснюють роботодавці шляхом організації професійного навчання працівників, їх атестації. |
||
29. |
Стаття 4. Діяльність роботодавців у сфері професійного розвитку працівників на виробництві |
-18- Шмельова С.О. В назві статті 4 вилучити слова «на виробництві» | Враховано |
Стаття 4. Діяльність роботодавців у сфері професійного розвитку працівників |
30. |
1. Основними напрямами діяльності роботодавців у сфері професійного розвитку працівників на виробництві є: |
-19- Шмельова С.О. Перший абзац частини першої статті 4 викласти в такій редакції: «1. Основними напрямами діяльності роботодавців у сфері професійного розвитку працівників є:» | Враховано |
1. Основними напрямами діяльності роботодавців у сфері професійного розвитку працівників є: |
31. |
розроблення поточних та перспективних планів професійного навчання працівників; |
розроблення поточних та перспективних планів професійного навчання працівників; |
||
32. |
визначення видів, форм і методів професійного навчання працівників; |
визначення видів, форм і методів професійного навчання працівників; |
||
33. |
розроблення та виконання робочих навчальних планів і програм професійного навчання працівників; |
розроблення та виконання робочих навчальних планів і програм професійного навчання працівників; |
||
34. |
організація професійного навчання працівників; |
організація професійного навчання працівників; |
||
35. |
добір педагогічних кадрів та фахівців для проведення професійного навчання працівників безпосередньо на виробництві; |
-20- Шмельова С.О. В абзацах 6, 7, 10 частини першої статті 4 слова «безпосередньо на виробництві» замінити словами «безпосередньо у роботодавця». | Враховано |
добір педагогічних кадрів та фахівців для проведення професійного навчання працівників безпосередньо у роботодавця; |
36. |
організація навчального процесу безпосередньо на виробництві; |
|||
37. |
ведення первинного та статистичного обліку кількості працівників, зокрема тих, що пройшли професійне навчання; |
ведення первинного та статистичного обліку кількості працівників, зокрема тих, які пройшли професійне навчання; |
||
38. |
стимулювання професійного зростання працівників; |
стимулювання професійного зростання працівників; |
||
39. |
забезпечення підвищення кваліфікації працівників безпосередньо на виробництві або в навчальних закладах, як правило, не рідше ніж один раз на п’ять років; |
забезпечення підвищення кваліфікації працівників безпосередньо у роботодавця або в навчальних закладах, як правило, не рідше ніж один раз на п’ять років; |
||
40. |
визначення періодичності атестації працівників та організація її проведення; |
визначення періодичності атестації працівників та організація її проведення; |
||
41. |
проведення аналізу результатів атестації та здійснення заходів щодо підвищення професійного рівня працівників. |
-21- Шаманов В.В. Частину 1 статті 4 доповнити абзацом наступного змісту : «спільно з|із| державними органами брати участь в моніторингу ринку праці і прогнозуванні його розвитку, формувати соціально-економічне замовлення на підготовку фахівців|спеціаліст| (зокрема перелік спеціальностей для установ професійної освіти|утворення|), а також брати участь у фінансуванні навчання|вчення| працівників.» | Враховано частково в статті 5 |
проведення аналізу результатів атестації та здійснення заходів щодо підвищення професійного рівня працівників. |
42. |
Стаття 5. Участь професійних спілок, роботодавців, їх об’єднань у забезпеченні професійного розвитку працівників на виробництві |
-22- Шмельова С.О. В назві статті 5 та за її текстом вилучити слова: «на виробництві». | Враховано |
Стаття 5. Участь професійних спілок, організацій роботодавців, їх об’єднань у забезпеченні професійного розвитку працівників |
43. |
1. Професійні спілки і їх об’єднання, роботодавці та їх об’єднання: |
1. Професійні спілки та їх об’єднання, організації роботодавців та їх об’єднання: |
||
44. |
беруть участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері професійного розвитку працівників на виробництві, здійсненні заходів, передбачених колективними договорами і угодами; |
беруть участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері професійного розвитку працівників, здійсненні заходів, передбачених колективними договорами і угодами; |
||
45. |
здійснюють громадський контроль за дотриманням вимог нормативно-правових актів у сфері професійного розвитку працівників на виробництві. |
-23- Шмельова С.О. Частину 1 статті 5 доповнити абзацом наступного змісту: «спільно з органами державної влади брати участь у моніторингу ринку праці та прогнозуванні його розвитку, формуванні державного замовлення на підготовку фахівців|спеціаліст|» | Враховано |
здійснюють громадський контроль за дотриманням вимог нормативно-правових актів у сфері професійного розвитку працівників; спільно з|із| органами державної влади беруть участь у моніторингу ринку праці та прогнозуванні його розвитку, формуванні державного замовлення на підготовку фахівців|спеціаліст|. |
46. |
Розділ ІІ |
Розділ ІІ |
||
47. |
ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ ПРАЦІВНИКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ |
-24- Шмельова С.О. В назві розділу ІІ вилучити слова: «НА ВИРОБНИЦТВІ». | Враховано |
ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ ПРАЦІВНИКІВ |
48. |
Стаття 6. Організація професійного навчання працівників на виробництві |
-25- Шмельова С.О. В назві статті 6 та в частині першій цієї ж статті вилучити слова: «на виробництві». | Враховано |
Стаття 6. Організація професійного навчання працівників |
49. |
1. Організація професійного навчання працівників на виробництві здійснюється роботодавцями з урахуванням потреб власної господарської або іншої діяльності відповідно до вимог законодавства. |
1. Організація професійного навчання працівників здійснюється роботодавцями з урахуванням потреб власної господарської або іншої діяльності відповідно до вимог законодавства. |
||
50. |
2. Професійне навчання працівників здійснюється безпосередньо на виробництві та на договірній основі у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах або організаціях. |
-26- Шмельова С.О. В частині другій та шостій статті 6 слова «безпосередньо на виробництві» замінити словами «безпосередньо у роботодавця». | Враховано |
2. Професійне навчання працівників здійснюється безпосередньо у роботодавця та на договірній основі у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах або організаціях. |
51. |
3. Роботодавець може утворити окремий підрозділ з питань професійного навчання працівників або покласти функції з організації такого навчання на відповідних фахівців. |
3. Роботодавець може утворити окремий підрозділ з питань професійного навчання працівників або покласти функції з організації такого навчання на відповідних фахівців. |
||
52. |
4. Професійне навчання працівників організовується в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері соціальної політики за погодженням із центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, молоді та спорту, заінтересованими центральними органами виконавчої влади, всеукраїнськими об’єднаннями професійних спілок, всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців. |
4. Професійне навчання працівників організовується в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері соціальної політики за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, молоді та спорту, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади, всеукраїнськими об’єднаннями професійних спілок, всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців. |
||
53. |
5. Роботодавці можуть здійснювати формальне і неформальне професійне навчання працівників. |
5. Роботодавці можуть здійснювати формальне і неформальне професійне навчання працівників. |
||
54. |
6. Формальне професійне навчання працівників за робітничими професіями включає первинну професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників і може здійснюватися безпосередньо на виробництві або організовуватися на договірних умовах у професійно-технічних навчальних закладах, на підприємствах, в установах, організаціях, а працівників, які за класифікацією професій належать до категорій керівників, професіоналів і фахівців, - перепідготовку, стажування, спеціалізацію та підвищення кваліфікації, і може організовуватися на договірних умовах у вищих навчальних закладах. |
6. Формальне професійне навчання працівників робітничим професіям включає первинну професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників і може здійснюватися безпосередньо у роботодавця або організовуватися на договірних умовах у професійно-технічних навчальних закладах, на підприємствах, в установах, організаціях, а працівників, які за класифікацією професій належать до категорій керівників, професіоналів і фахівців, - перепідготовку, стажування, спеціалізацію та підвищення кваліфікації і може організовуватися на договірних умовах у вищих навчальних закладах. |
||
55. |
За результатами формального професійного навчання працівникові видається документ про освіту державного зразка. |
За результатами формального професійного навчання працівникові видається документ про освіту встановленого зразка. |
||
56. |
7. Неформальне професійне навчання працівників здійснюється за їх згодою на виробництві згідно з рішенням роботодавця за рахунок його коштів з урахуванням потреб власної господарської чи іншої діяльності. |
-27- Шмельова С.О. В частині сьомій статті 6 слова «на виробництві» замінити словами «безпосередньо у роботодавця». | Враховано |
7. Неформальне професійне навчання працівників здійснюється за їх згодою безпосередньо у роботодавця згідно з рішенням роботодавця за рахунок його коштів з урахуванням потреб власної господарської чи іншої діяльності. |
57. |
Стаття 7. Форми професійного навчання працівників |
Стаття 7. Форми професійного навчання працівників |
||
58. |
1. Професійне навчання працівників здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами. |
-28- Сушкевич В.М. В абзаці першому частини першої статті 7 законопроекту після слів «навчальними планами» доповнити словами «а працівників, які визнані інвалідами, - також з урахуванням їх побажань та медичних показань і протипоказань для наступної праці». | Відхилено |
1. Професійне навчання працівників здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами. |
-29- Сушкевич В.М. Частину першу статті 7 законопроекту доповнити абзацом другим такого змісту: «Вибір форми професійного навчання працівників, які визнані інвалідами, провадиться згідно з їх побажаннями і висновком медико-соціальної експертизи». | Відхилено | |||
59. |
2. Професійне навчання працівників за робітничими професіями забезпечується шляхом: |
2. Професійне навчання працівників за робітничими професіями забезпечується шляхом: |
||
60. |
курсового навчання, що передбачає формування навчальних груп і здійснюється в навчальних класах (лабораторіях); |
курсового навчання, що передбачає формування навчальних груп і здійснюється в навчальних класах (лабораторіях); |
||
61. |
індивідуального навчання, що передбачає навчання на робочому місці під керівництвом кваліфікованих робітників - інструкторів виробничого навчання. |
-30- Шаманов В.В. Абзац 3 пункту 2 статті 7 викласти у наступній редакції: «індивідуального навчання: а) навчання|вчення| на робочому місці : виробничий інструктаж, ротація, направлене|спрямований| придбання|надбання| досвіду|дослід|, наставництво, ситуативне наставництво, формальне наставництво, неформальне наставництво, коучинг|, стажування, використання працівників як асистентів, підготовка в проектних групах; б) навчання|вчення| поза|зовні| робочим місцем: лекції, ділові ігри, інсценування, тренінги, метод рішення|розв'язання,вирішення,розв'язування| практичних ситуацій (кейсів), методи вирішення|розв'язання,розв'язування| виробничо-економічних проблем за допомогою моделей, робочі групи, конференції, семінари, круглі столи, дискусії, зустрічі з|із| керівництвом, екскурсії, самостійне навчання|вчення|;» | Відхилено |
індивідуального навчання, що передбачає навчання на робочому місці під керівництвом кваліфікованих робітників - інструкторів виробничого навчання. |
62. |
Стаття 8. Навчальні плани і програми професійного навчання працівників |
Стаття 8. Навчальні плани і програми професійного навчання працівників |
||
63. |
1. Професійне навчання працівників за робітничими професіями здійснюється за навчальними планами та програмами, розробленими професійно-технічними навчальними закладами або підприємствами, установами, організаціями, на підставі державних стандартів з конкретних професій або типових навчальних планів і програм. |
-31- Шаманов В.В. Частину 1 статті 8 доповнити наступним реченням: « Цілі, зміст|вміст,утримання|, об'єм та складність, |обсянавчальних програм повинні бути |суворо| диференційовані відповідно до освітніх потреб;» | Відхилено |
1. Професійне навчання працівників робітничим професіям здійснюється за навчальними планами і програмами, розробленими професійно-технічними навчальними закладами або підприємствами, установами, організаціями на підставі типових навчальних планів і програм. |
64. |
2. У разі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників для виконання робіт з підвищеною небезпекою кількість годин для вивчення предмета «Охорона праці» визначається з урахуванням специфіки професії, умов праці та строку навчання, але не менш як кількість, що передбачена типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці. |
-32- Сушкевич В.М. Статтю 8 законопроекту доповнити частиною третьою такого змісту: «3. У разі необхідності забезпечення підходящою роботою працівників, які визнані інвалідами, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, їх підготовка і перепідготовка здійснюється відповідно до їх побажань та з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії, наявної кваліфікації». | Відхилено |
2. У разі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників для виконання робіт з підвищеною небезпекою кількість годин для вивчення предмета «Охорона праці» визначається з урахуванням специфіки професії, умов праці та строку навчання, але не менш як кількість, що передбачена типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці. |
65. |
Стаття 9. Кадрове забезпечення проведення професійного навчання працівників безпосередньо на виробництві 1. Професійне навчання працівників безпосередньо на виробництві здійснюють викладачі, майстри виробничого навчання, інструктори виробничого навчання, які залучаються на умовах договору. 2. Викладачі, які залучаються до професійного навчання безпосередньо на виробництві, повинні мати повну вищу освіту за відповідним напрямом і стаж роботи за відповідною спеціальністю не менш як три роки. Майстри виробничого навчання повинні мати вищу освіту та стаж роботи за відповідною спеціальністю не менш як три роки. Інструктори виробничого навчання із складу кваліфікованих робітників повинні мати стаж роботи за професією не менш як три роки та рівень кваліфікації (розряд, клас, категорію) не нижчий, ніж передбачено навчальними планами і програмами, за якими здійснюється навчання робітників. |
-33- Шмельова С.О. Статтю 9 та її назву викласти у такій редакції: «Стаття 9. Кадрове забезпечення професійного навчання працівників безпосередньо у роботодавця 1. Професійне навчання працівників безпосередньо у роботодавця здійснюють викладачі, майстри виробничого навчання, інструктори виробничого навчання, які залучаються на умовах договору з надання освітніх послуг. 2. Викладачі, які залучаються до здійснення професійного навчання безпосередньо у роботодавця, повинні мати повну вищу освіту за відповідним напрямом і стаж роботи за відповідною спеціальністю не менш як три роки. Майстри виробничого навчання повинні мати вищу освіту та стаж роботи за відповідною спеціальністю не менш як три роки. Інструктори виробничого навчання із складу кваліфікованих робітників повинні мати стаж роботи за професією не менш як три роки та рівень кваліфікації (розряд, клас, категорію) не нижчий, ніж передбачено навчальними планами і програмами, за якими здійснюється навчання робітників. | Враховано |
Стаття 9. Кадрове забезпечення професійного навчання працівників безпосередньо у роботодавця 1. Професійне навчання працівників безпосередньо у роботодавця здійснюють викладачі, майстри виробничого навчання, інструктори виробничого навчання, які залучаються на умовах договору з надання освітніх послуг. 2. Викладачі, які залучаються до здійснення професійного навчання безпосередньо у роботодавця, повинні мати повну вищу освіту за відповідним напрямом і стаж роботи за відповідною спеціальністю не менш як три роки. Майстри виробничого навчання повинні мати вищу освіту та стаж роботи за відповідною спеціальністю не менш як три роки. Інструктори виробничого навчання із складу кваліфікованих робітників повинні мати стаж роботи за професією не менш як три роки та рівень кваліфікації (розряд, клас, категорію) не нижчий, ніж передбачено навчальними планами і програмами, за якими здійснюється навчання робітників. |
66. |
Стаття 10. Оплата праці осіб, що здійснюють професійне навчання працівників |
Стаття 10. Оплата праці осіб, які здійснюють професійне навчання працівників |
||
67. |
1. Розмір оплати праці осіб, які залучаються до здійснення професійного навчання працівників, визначається у договорі про надання освітніх послуг і не повинен бути менший, ніж розмір ставок погодинної оплати праці працівників усіх галузей економіки за проведення навчальних занять. |
1. Розмір оплати праці осіб, які залучаються до здійснення професійного навчання працівників, визначається у договорі про надання освітніх послуг і не може бути меншим, ніж розмір ставок погодинної оплати праці працівників усіх галузей економіки за проведення навчальних занять. |
||
68. |
2. Інструктори виробничого навчання можуть бути звільнені від виконання основної роботи із збереженням за ними середньої заробітної плати та місця роботи (посади) у разі проведення занять з робітниками-учнями у групах у складі п’яти і більше осіб. |
2. Інструктори виробничого навчання можуть бути звільнені від виконання основної роботи із збереженням за ними середньої заробітної плати та місця роботи (посади) у разі проведення занять з робітниками-учнями у групах у складі п’яти і більше осіб. |
||
69. |
Розділ ІІІ |
Розділ ІІІ |
||
70. |
АТЕСТАЦІЯ ТА СЕРТИФІКАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ |
-34- Шмельова С.О. Назву розділу ІІІ викласти в такій редакції: «АТЕСТАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ» | Враховано |
АТЕСТАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ |
71. |
Стаття 11. Атестація працівників |
Стаття 11. Атестація працівників |
||
72. |
1. Роботодавці можуть проводити атестацію працівників. |
1. Роботодавці можуть проводити атестацію працівників. |
||
73. |
2. Категорії працівників, які підлягають атестації, та періодичність її проведення визначаються колективним договором. |
2. Категорії працівників, які підлягають атестації, та періодичність її проведення визначаються колективним договором. |
||
74. |
На підприємствах, в установах та організаціях, у яких не укладаються колективні договори, категорії працівників, що підлягають атестації, строки та графік її проведення визначаються роботодавцем за погодженням з профспілковим органом. |
На підприємствах, в установах та організаціях, у яких не укладаються колективні договори, категорії працівників, які підлягають атестації, строки та графік її проведення визначаються роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації. |
||
75. |
3. Атестація працівників проводиться не частіше ніж один раз на три роки. |
-35- Шаманов В.В. Частину 3 статті 11 викласти у наступній редакції: «а) чергова атестація проводиться не частіше ніж один раз на три роки і є|з'являтися,являтися| обов'язковою для всіх працівників; б) позачергова атестація проводиться при необхідності оцінки діяльності і якостей працівника у разі його підвищення на посаді; при необхідності виявлення причин незадовільної роботи підрозділу або працівника; в) атестація для просування по службі (або перевід в інший підрозділ) -проводиться з урахуванням вимог нової передбачуваної посади і нових обов'язків; г) повторна атестація призначається на підставі результату останньої атестації, коли співробітникові були зроблені зауваження і визначений термін їх виправлення; д) атестація після закінчення випробувального терміну - отримання документованого висновку за наслідками атестації;» | Відхилено |
3. Атестація працівників проводиться не частіше ніж один раз на три роки. |
76. |
4. Атестація проводиться за рішенням роботодавця, яким затверджуються положення про проведення атестації, склад атестаційної комісії, графік проведення атестації. Інформація про проведення атестації доводиться до відома працівників не пізніше ніж за два місяці до її проведення. |
4. Атестація проводиться за рішенням роботодавця, яким затверджуються положення про проведення атестації, склад атестаційної комісії, графік проведення атестації. Інформація про проведення атестації доводиться до відома працівників не пізніше ніж за два місяці до її проведення. |
||
77. |
5. Атестаційна комісія формується з висококваліфікованих фахівців та представника виборного органу первинної профспілкової організації. |
-36- Шаманов В.В. У частині 5 статті 11 після слова: « (Атестаційна)» доповнити словами : «та, або експертна комісія» і далі за текстом. | Відхилено |
5. Атестаційна комісія формується з висококваліфікованих фахівців та представника виборного органу первинної профспілкової організації. |
-37- Шаманов В.В. Частину 5 статті 11 доповнити наступним реченням : «залежно від рівня, масштабу і чисельності співробітників організації може бути сформована не одна, а декілька атестаційних комісій, що визначається рішенням роботодавця;» | Відхилено | |||
78. |
6. Безпосередній керівник працівника, який підлягає атестації, не може бути членом атестаційної комісії. |
6. Безпосередній керівник працівника, який підлягає атестації, не може бути членом атестаційної комісії. |
||
79. |
7. Атестація працівника проводиться тільки в його присутності. |
7. Атестація працівника проводиться тільки в його присутності. |
||
80. |
8. На кожного працівника, який підлягає атестації, безпосередній керівник складає характеристику, що подається атестаційній комісії після ознайомлення з нею працівника, але не пізніше ніж за тиждень до атестації. |
-38- Шаманов В.В. Частину 8 статті 11 доповнити наступним реченням : « а також додаються атестаційні листи попередніх атестацій (якщо такі проводилися);» | Відхилено |
8. На кожного працівника, який підлягає атестації, безпосередній керівник складає характеристику, що подається атестаційній комісії після ознайомлення з нею працівника, але не пізніше ніж за тиждень до атестації. |
81. |
9. Не допускається проведення оцінки професійного рівня та кваліфікації працівника за ознаками, що безпосередньо не пов’язані з виконуваною роботою. |
9. Не допускається проведення оцінки професійного рівня та кваліфікації працівника за ознаками, що безпосередньо не пов’язані з виконуваною роботою. |
||
82. |
10. Рішення атестаційної комісії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії. |
10. Рішення атестаційної комісії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії. |
||
83. |
11. Засідання атестаційної комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її складу. |
11. Засідання атестаційної комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її складу. |
||
84. |
12. Рішення атестаційної комісії доводиться до відома працівника та роботодавця протягом трьох днів після його прийняття. |
12. Рішення атестаційної комісії доводиться до відома працівника та роботодавця протягом трьох днів після його прийняття. |
||
85. |
Стаття 12. Категорії працівників, які не підлягають атестації |
Стаття 12. Категорії працівників, які не підлягають атестації |
||
86. |
1. Атестації не підлягають працівники, які відпрацювали на відповідній посаді менше ніж один рік; вагітні жінки; особи, які здійснюють догляд за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом; одинокі матері, які мають дітей віком до чотирнадцяти років; неповнолітні; особи, які працюють за сумісництвом. |
-39- Шаманов В.В. У абзаці 1 частині 1 статті 12 після слів : «дитиною-інвалідом» доповнити словами : «інвалідом дитинства» і далі за текстом; | Враховано |
1. Атестації не підлягають: працівники, які відпрацювали на відповідній посаді менше одного року; вагітні жінки; особи, які здійснюють догляд за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом, інвалідом дитинства; одинокі матері або одинокі батьки, які мають дітей віком до чотирнадцяти років; неповнолітні; особи, які працюють за сумісництвом. |
-40- Шаманов В.В. У абзаці 1 частині 1 статті 12 після слів: «одинокі матері» доповнити словами: «одинокі батьки» і далі за текстом; | Враховано | |||
-41- Шаманов В.В. Абзац 1 частині 1 статті 12 доповнити наступним реченням: «працівники, яки пройшли підвищення кваліфікації по своїй посаді, а також працівники, яки навчаються|виучуються| без відриву від виробництва на останніх курсах вищих учбових закладів за тим же профілем діяльності, по якому проводиться атестація;» | Відхилено | |||
87. |
Законом чи колективним договором можуть установлюватися інші категорії працівників, які не підлягають атестації. |
Законом чи колективним договором можуть установлюватися інші категорії працівників, які не підлягають атестації. |
||
88. |
Стаття 13. Результати атестації |
Стаття 13. Результати атестації |
||
89. |
1. Атестаційна комісія приймає рішення про відповідність або невідповідність працівника займаній посаді або виконуваній роботі. |
1. Атестаційна комісія приймає рішення про відповідність або невідповідність працівника займаній посаді або виконуваній роботі. |
||
90. |
2. У разі прийняття рішення про відповідність працівника займаній посаді або виконуваній роботі комісія може рекомендувати роботодавцеві зарахувати його до кадрового резерву, присвоїти чергову категорію, встановити надбавку до заробітної плати або збільшити її розмір, організувати стажування на більш високій посаді або направити на підвищення кваліфікації з метою просування по роботі. |
2. У разі прийняття рішення про відповідність працівника займаній посаді або виконуваній роботі комісія може рекомендувати роботодавцеві зарахувати його до кадрового резерву, присвоїти чергову категорію, встановити надбавку до заробітної плати або збільшити її розмір, організувати стажування на більш високій посаді або направити на підвищення кваліфікації з метою просування по роботі. |
||
91. |
3. У разі прийняття рішення про невідповідність працівника займаній посаді або виконуваній роботі комісія може рекомендувати роботодавцеві перевести працівника за його згодою на іншу посаду чи роботу, що відповідає його професійному рівню, або направити на навчання з подальшою (не пізніше ніж через рік) повторною атестацією. Рекомендації комісії з відповідним обґрунтуванням доводяться у письмовій формі до відома працівника. |
3. У разі прийняття рішення про невідповідність працівника займаній посаді або виконуваній роботі комісія може рекомендувати роботодавцеві перевести працівника за його згодою на іншу посаду чи роботу, що відповідає його професійному рівню, або направити на навчання з подальшою (не пізніше ніж через рік) повторною атестацією. Рекомендації комісії з відповідним обґрунтуванням доводяться до відома працівника у письмовій формі. |
||
92. |
У разі відмови працівника від переведення на іншу посаду чи роботу, що відповідає його кваліфікаційному рівню, або від професійного навчання за рахунок коштів роботодавця роботодавець за результатами атестації має право звільнити працівника відповідно до Кодексу законів про працю України. |
-42- Хара В.Г. Статтю 13 доповнити новою частиною четвертою такого змісту: «4. Результати атестації можуть бути оскаржені працівником у порядку, встановленому законодавством». | Враховано |
У разі відмови працівника від переведення на іншу посаду чи роботу, що відповідає його кваліфікаційному рівню, або від професійного навчання за рахунок коштів роботодавця роботодавець за результатами атестації має право звільнити працівника відповідно до Кодексу законів про працю України. 4. Результати атестації можуть бути оскаржені працівником у порядку, встановленому законодавством. |
93. |
Стаття 14. Сертифікація працівників |
-43- Мірошниченко Ю.Р. Статтю 14 виключити. | Враховано |
Стаття 14. Організація підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників |
94. |
1. З метою визначення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня працівників вимогам професійних стандартів запроваджується добровільна сертифікація. 2. Для проведення сертифікації працівників центральним органом виконавчої влади з питань оцінки відповідності за поданням центрального органу виконавчої влади, що виконує функції державного регулювання у відповідній сфері, призначаються відповідні органи із сертифікації працівників. 3. Порядок проведення сертифікації працівників визначається центральним органом виконавчої влади з питань оцінки відповідності за погодженням із заінтересованими центральними органами виконавчої влади. 4. За результатами сертифікації працівників видається сертифікат, зразок якого затверджується центральним органом виконавчої влади з питань оцінки відповідності за погодженням із заінтересованими центральними органами виконавчої влади. |
-44- Хара В.Г. Статтю 14 та її назву викласти у такій редакції: «Стаття 14. Організація підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників 1. Для організації підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників у складі державної служби зайнятості створюються центри визнання результатів неформального професійного навчання. 2. Центри визнання результатів неформального професійного навчання забезпечують організацію підтвердження професійної кваліфікації працівника за результатами неформального професійного навчання Для цього центри визнання результатів неформального професійного навчання залучають навчальні заклади державної служби зайнятості, інші професійно-технічні навчальні заклади, підприємства, організації, установи, які мають ліцензію на право здійснення освітньої діяльності за визначеними професіями. Результати неформального професійного навчання підтверджуються документом встановленого зразка про присвоєння або підвищення робітничої кваліфікації. 3. Центри визнання результатів неформального професійного навчання мають право у разі необхідності отримувати від заінтересованих юридичних та фізичних осіб відомості про професійний досвід працівників. 4. Порядок підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників визначається центральним органом виконавчої влади у сфері соціальної політики за погодженням із центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, молоді та спорту». | Враховано |
1. Для організації підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників у складі державної служби зайнятості створюються центри визнання результатів неформального професійного навчання. 2. Центри визнання результатів неформального професійного навчання забезпечують організацію підтвердження професійної кваліфікації працівника за результатами неформального професійного навчання. Для цього центри визнання результатів неформального професійного навчання залучають навчальні заклади державної служби зайнятості, інші професійно-технічні навчальні заклади, підприємства, організації, установи, які мають ліцензію на право здійснення освітньої діяльності за визначеними професіями. Результати неформального професійного навчання підтверджуються документом встановленого зразка про присвоєння або підвищення робітничої кваліфікації. 3. Центри визнання результатів неформального професійного навчання мають право у разі необхідності отримувати від заінтересованих юридичних та фізичних осіб відомості про професійний досвід працівників. 4. Порядок підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників визначається центральним органом виконавчої влади у сфері соціальної політики за погодженням із центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, молоді та спорту. |
95. |
5. Ведення реєстру органів із сертифікації здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань оцінки відповідності. |
|||
96. |
Реєстри працівників, яким видано сертифікати, ведуться призначеними органами із сертифікації працівників. |
|||
97. |
6. Дії та рішення органів із сертифікації можуть бути оскаржені до суду. |
|||
98. |
Розділ V |
Розділ V |
||
99. |
ФІНАНСУВАННЯ ЗАХОДІВ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПРАЦІВНИКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ |
-45- Шмельова С.О. У назві розділу V та назві статті 14 вилучити слова «на виробництві». | Враховано |
ФІНАНСУВАННЯ ЗАХОДІВ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПРАЦІВНИКІВ |
100. |
Стаття 15. Фінансування заходів із забезпечення професійного розвитку працівників на виробництві |
Стаття 15. Фінансування заходів із забезпечення професійного розвитку працівників |
||
101. |
1. Фінансування професійного розвитку працівників здійснюється роботодавцем за рахунок власних коштів та інших джерел. |
-46- Шаманов В.В. Статтю 15 доповнити наступним реченням: «Для фінансування можуть відповідно до законодавства залучатися кошти місцевих бюджетів, організацій роботодавців, а також кошти спонсорів, міжнародної технічної допомоги, міжнародних грантів та інших джерел.» | Відхилено |
1. Фінансування професійного розвитку працівників здійснюється роботодавцем за рахунок власних коштів та інших не заборонених законодавством джерел. |
-47- Шмельова С.О. Частину першу статті 15 викласти у такій редакції: «1. Фінансування професійного розвитку працівників здійснюється роботодавцем за рахунок власних коштів та інших не заборонених законодавством джерел.» | Враховано | |||
102. |
2. Професійне навчання працівника може здійснюватися за його бажанням за рахунок власних коштів або коштів інших фізичних чи юридичних осіб. |
2. Професійне навчання працівника може здійснюватися за його бажанням за рахунок власних коштів або коштів інших фізичних чи юридичних осіб. |
||
103. |
Розділ VІ |
Розділ VІ |
||
104. |
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ |
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ |
||
105. |
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. | -48- Кармазін Ю.А. Розділ VІ «Прикінцеві положення» викласти у такій редакції: «1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін після набрання чинності цим Законом: привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.» | Враховано |
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк після набрання чинності цим Законом: подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність з цим Законом; привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом; забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом. |
-49- Хара В.Г. Розділ VІ Прикінцеві положення доповнити пунктом 2 такого змісту: «2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк після набрання чинності цим Законом: подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність з цим Законом; привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом; забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом». | Враховано |