Верховна Рада України/ Законотворчість/ Електронний протокол/ 02.07.2019
ЗАСІДАННЯ ШІСТДЕСЯТ ПЕРШЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
02 липня 2019 року, 10 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України ПАРУБІЙ А.В.
10:02:15
Г
ОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку! Я прошу усіх заходити в зал, приготуватись до реєстрації.
Отже, колеги, готові до реєстрації? Прошу зайняти робочі місця. І прошу зареєструватись.
10:04:40
Зареєстровано 278 народних депутатів. Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.
Сьогодні день народження нашого колеги народного депутата Геннадія Григоровича Кривошеї. Привітаємо його. (Оплески)
І також цими днями ми відзначаємо 360 років історичної Конотопської битви. Це була велика перемога українців над московським ворогом, коли козацьке військо під командуванням гетьмана Івана Виговського розтрощило 30 тисяч відбірних московських сил разом з їхнім командуванням. Це велика подія і велика дата, яка нагадує нам про час українських перемог. Вітаю, колеги!
І нагадую, що сьогодні у нас 30 хвилин виступів від фракцій і від груп. І я прошу всіх, хто має намір взяти участь в обговоренні, провести запис. Будь ласка.
Від "Народного фронту" запрошую до слова голову фракції Бурбака Максима Юрійовича.
10:06:31
Б
УРБАК М.Ю.
Вітаю, колеги! Рішення про повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи є ганебним. "Народний фронт" вимагає на позачерговому засіданні розглянути питання ПАРЄ та звернутися до партнерів і союзників з європейських парламентів засудити цей ганебний крок. Аналогічні кроки має зробити МЗС України. Я нагадаю, що цей парламент 2 жовтня 2018 року ухвалив постанову і засудив спроби повернення Росії. Верховна Рада наголосила, що в разі погодження на цей шантаж український парламент може повністю переглянути своє співробітництво з ПАРЄ. Час реагувати. Така позиція "Народного фронту". Ми повинні захистити нашу свободу і територіальну цілісність.
Друге. Кремлівська революція в Україні не пройде, скільки б телеканалів чи судів не було куплено. Україна в радянське стійло не повернеться. Українське суспільство не один раз показувало, що вміє боротися за свою свободу. Нас намагаються повернути машиною часу у недалеке минуле, коли одного разу вже наплювали на Конституцію. Те саме маємо зараз. Безпідставні дочасні вибори і дивне рішення Конституційного Суду, це вже колись було і погано закінчиться. Але як би там не було, парламентські вибори мають відбутися чесно і прозоро, точно так само, як відбулися президентські. В цьому наша правда. Хотілось би, аби український виборець нарешті обирав не за обіцянки, а за загальні результати.
Наступне. Реформа децентралізації – одна з найуспішніших реформ цього парламенту і урядів Яценюка і Гройсмана. Хоча парламент міг докласти більш зусиль для прийняття важливих законів для завершення децентралізації. Після останніх виборів до ОТГ, які відбулися в неділю, ми маємо вже понад 900 об'єднаних територіальних громад в Україні.
Я щойно повернувся з 204 виборчого округу. Колосальна різниця між селами, які увійшли до ОТГ, і тими, що не наважились на об'єднання. Різниця і в зовнішньому вигляді села, різниця і в мисленні людей та плануванні свого майбутнього. Наприклад, бюджет Недобоївської об'єднаної громади на Хотинщині у 2018 році склав 45 мільйонів гривень. Це в 10 разів більше, ніж до об'єднання. Тепер найголовніше, щоб громади могли правильно і корисно витрачати ці гроші. Кожен успішний крок в напрямку реформ робить Україну сильнішою.
Днями екс-прем'єр і лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк буде виступати на третій конференції з підтримки реформ в Україні, що відбувається в канадському Торонто. Арсеній Яценюк представить там великі здобутки України у ці непрості роки. У ці роки Україна чинила опір агресору і одночасно проводила небувалі реформи: безвіз, Угода про асоціацію з ЄС, енергетична незалежність, згадана децентралізація, створення систем антикорупційних органів і багато чого іншого. Україна дає приклад всьому світові: найшвидший темп реформ у час війни. Приклад вартий поваги.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 30 секунд.
БУРБАК М.Ю. Ми повинні і надалі іти шляхом реформ і боротьби за незалежність одночасно, чинити опір агресору і змінювати країну. Це складно, але попередні 5 років показали, що можливо. Час випробувань дає і великі можливості. Кожен має нагоду проявити свої найкращі якості. Головне, не змарнувати шанс і не скотитися в облудний популізм.
Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую вам.
Від Радикальної партії до слова запрошується голова фракції Олег Валерійович Ляшко.
10:10:21
Л
ЯШКО О.В.
Олег Ляшко, Радикальна партія. Я звертаюся до українців із застереженням. На Україну і на українське село насувається "чорна хмара", велика біда: нова влада так само, як і попередня влада, хоче продати іноземцям землю. Зеленський, Порошенко, Вакарчук - вони розказують, що вони опоненти, але їх об'єднує одне: намагання продати українську землю іноземцям. Замість подолання масової бідності в селі, замість відновлення українського села, відновлення робочих місць, забезпечення роботою молоді, українська влада хоче продати землю.
Продаж української землі – це вбивство села. Це означає, що українські селяни будуть без землі і без роботи. План Зеленського продати землю – це початок громадянської війни, громадянського протистояння не лише в селі, а і в усій Україні. Вони не розказують про ці плани українцям, але вони вже по європейських столицях. Так само, коли таємно домовились і повернули російську делегацію в ПАРЄ, так само таємно вони вже дали векселя, пообіцяли Міжнародному валютному фонду, пообіцяли транснаціональним корпораціям, що одне із перших їхніх рішень у новому парламенті буде - це продаж української землі іноземцям.
Ніхто із тих, хто сьогодні рветься до влади, не знає, як живе село, крім Радикальної партії. Ми не дамо продати село і українську землю. Ми пропонуємо альтернативу тій грабіжницькій політиці, яку сьогодні проводить нинішня влада щодо села. Українська земля повинна належати українським фермерам. Пріоритет державної політики має бути не продаж землі іноземцям, а подолання бідності, відновлення виробництва і агропереробки в селі.
Мільйони українських заробітчан, значна частина яких із села, мають повернутися додому, тому що держава повинна повернутися обличчям до села. Коли розказують про продаж землі, українські селяни, українські фермери не куплять цієї землі. Тому ми пропонуємо альтернативу – це створення державного земельного банку. Щоб ті люди - власники паїв, які хочуть її продати, продали її по ринковій ціні до державного земельного банку. Земля належить українцям, здається в оренду і є ресурсом для фермерів, для відновлення фермерства одноосібників, людей праці на селі.
Політика влади, продаж землі іноземцям – це грабіж селян, це перетворення селян на батраків, щоб ходили люди по всьому світу з простягнутою рукою.
Парламентські вибори – це бій за землю. Я хочу, щоб мене почули не лише українські селяни, а кожен українець. Парламентські вибори – це бій за землю. Ми маємо виграти цей бій. Земля повинна годувати українську…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
Від фракції "Самопоміч" до слова запрошується голова фракції Олег Березюк.
10:13:42
Б
ЕРЕЗЮК О.Р.
Парламентські вибори – це продовження бою за державу, українську, суверенну, незалежну державу. Унікальний період в розвитку України – міжвладдя, яке сьогодні межує з безвладдям. З одного боку, це природний процес зміни поколінь за віковою ознакою: приходять молоді на заміну старим. Але, з іншого боку, це міжвладдя, це жорстока боротьба кланів, з одного боку яких це "вовки в овечій шкурі", які керували державою 15 років, а особливо останніх п'ять, пограбували її. І як "вишенька на торті" – тисячегривнева купюра, яка є ознакою повного пограбування українського бюджету через схеми "Роттердам", "Дюссельдорф", через діряву митницю і інше.
Ці "вовки в овечій шкурі" протягом останніх 5 років зруйнували українську міжнародну політику. Брешучи нам, що є антипутінська коаліція, вони за спинами народу торгували українською державою. А антипутінської коаліції не було і немає. І ознака цьому – відновлення повноважень Росії у ПАРЄ. Вони повернулися тільки тому, що Захід, побачивши корупцію і брехню українських "вовків в овечій шкурі", відвернувся і також з гедоністичних позицій пішов за російськими грошима.
З нами залишаються тільки ті, хто знає російську агресію: поляки, угорці, прибалти. Ми маємо пов'язано працювати зі Сполученими Штатами Америки. Але новий Президент, якого ми також не знаємо, не може цього робити, тому що Верховна Рада України, таке враження, що представляє старі клани, не хоче дозволити Президентові мати руки і голову МЗС. Це несправедливо з точки зору державності, тому що це є несправедливо.
Наступне. Вершиною безславного вінця минулої влади є мінський договір. І сьогодні продовжується відведення військ. Гарантією української незалежності є українська армія, і відводити її з українських земель не мав права ні попередній Президент, який почав це, ні теперішній.
І тепер про вибори. Це бій за українську державу. Ми проаналізували списки так званих нових політичних сил, які продають надію, як вони кажуть. Так от, шановні колеги, в одній партії – це другий ешелон регіоналів, які прийдуть сюди і будуть виконувати доручення тих, хто 15 років грабував і продавав українську державу, а в другій надії нації – це другий ешелон "порохоботів", "маленькі вовчики в овечих шкірах".
Український народе, переглянь списки і вибирай тих…
ГОЛОВУЮЧИЙ. 30 секунд, будь ласка.
БЕРЕЗЮК О.Р. Український народе, вибирай тих, хто відстоює українську державність, суверенність, говорить правду, хоч вона є несолодкою, і підтримуй тих, хто сьогодні боронить українську державу. А це виключно український народ зробив це в четвертому, 14-му, зробить це і сьогодні.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Від "Партії "Відродження" до слова запрошується Кулініч Олег Іванович.
10:17:22
К
УЛІНІЧ О.І.
Шановний пане Голово! Шановні колеги! Шановні виборці! В цьому виступі хотів би підвести деякі підсумки роботи парламенту у сфері земельних відносин. Як голова земельного підкомітету хочу зазначити, що регулювання земельних відносин – це дуже важка справа. Але все ж таки багато нам чого вдалося за цей період зробити.
Саме в цьому скликанні відкрили відомості Державного земельного кадастру і Державного реєстру прав. Прибрали чергу на реєстрацію прав оренди землі. Врегулювали процедуру передачі громадам земель відумерлої спадщини та колишньої колективної власності. Заборонили передавати державні та комунальні землі в оренду без аукціонів, зробили перший крок у врегулюванні питань консолідації земель. Але є речі, які, на жаль, так і не дійшли до сесійної зали: ми так і не прийняли закон, що передає громадам державні землі за межами населених пунктів.
Підготовлений до другого читання законопроект 4355 вже 3 роки не може потрапити до сесійної зали. В результаті сінокоси, луки, громадські пасовища, городами управляють не місцеві громади, а чиновник з обласного центру, який ніякого відношення не має, що там в селі відбувається. Це призвело до того, що вже розорали все, що можна і що не можна, навіть прибережні смуги, тому що в цьому абсолютно немає ніякого контролю.
Це питання дещо зрушилось, коли Кабмін почав передавати землі об'єднаним територіальним громадам. Але, по-перше, більша частина цих земель і так перебуває в оренді, тому громади скористаються своїм правом через велику кількість років, через певний період. А, по-друге, мова йде лише про 40 відсотків земель.
Також не змогли проголосувати в другому читанні за дуже важливий антирейдерський законопроект 8121, направлений на боротьбу з рейдерством. Останнім часом це ганебне явище стало звичним в аграрній сфері. За підробленими підписами підприємства змінюють свого власника, а земельні ділянки без згоди того ж власника передаються в оренду. І це величезна проблема.
Ну і ще один підготовлений до другого читання законопроект - 7060, який унеможливлює схеми по безоплатній приватизації землі, які зараз просто зашкалюють, і про це мені говорить місцеве самоврядування на кожній зустрічі. Він так і не дійшов до сесійної зали. А якраз він дає відповідь, де брати земельні ділянки для соціальної сфери села. Це дуже важливе питання, яке актуальне і на яке зараз немає відповіді. А люди ці питання задають постійно.
Звичайно, що це все буде вирішувати майбутній парламент. Але хотів би звернути увагу і Президента України Володимира Зеленського на земельну сферу, де є дуже багато проблем, які треба вирішувати негайно.
Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую вам.
Від "Опозиційного блоку" до слова запрошується Сажко. Передає Шурма Сажкові.
10:20:19
С
АЖКО С.М.
Сергій Сажко, 59 виборчий округ, "Опозиційний блок".
Добрий день, шановні колеги! Я буквально вчора повернувся із свого округу, де зараз знову почалися акції протестів гірників. Причина – заборгованість по заробітній платі і повна відсутність перспектив розвитку вугільної промисловості.
Ще раз прошу вас звернути увагу на ситуацію, яка склалася у вугільній галузі за останні роки. За 5 років уряд Порошенка-Гройсмана не вклав у галузь ні копійки, і навіть ті підприємства, які донедавна були успішними, наприклад, "Селидіввугілля", зараз ледве зводять кінці з кінцями. З підприємств йдуть найкращі спеціалісти, оскільки, працюючи тут, вони не в змозі утримувати свої сім'ї. Престижність шахтарської праці падає через скасування пільг і гарантій, які діяли для гірників раніше.
Нагадую, що шахтарі в основному живуть і тяжко працюють у мономістах, де немає іншої роботи і немає інших джерел заробітку. Шахтарі разом зі своїми сім'ями змушені виходити на акції протесту, перекривати дороги, оголошувати голодування, щоб хоч якось привернути увагу до ситуації, яка склалася в їхніх містах. На моєму окрузі зараз страйкують відразу два шахтарських колективи: це шахта "Південнодонбаська №1" та ДП "Селидіввугілля". Вимоги шахтарів справедливі і зрозумілі, вони вимагають повного погашення боргів, підвищення заробітних плат, оновлення виробництва і зарядка нових лав, повернення всіх пільг і прав.
Нещодавно на брифінгу я звертався до Президента України Зеленського з проханням вплинути на ситуацію, але відповіді так і не отримав. Гірники округу передали мені петицію, яку є намір сьогодні віднести до Адміністрації Президента. Сподіваємося, що новообраний глава держави все-таки зверне увагу на проблему вугільної галузі, бо її необхідно вирішувати тут і зараз.
Хочу звернутися до всіх депутатів. Найближчим часом до залу Верховної Ради буде внесено на голосування законопроект 10307 про належну фінансову підтримку державних шахт. Прошу вас проголосувати за нього, підтримати наших гірників. Без цього закону шахтам не вижити.
На завершення свого виступу хочу звернутися до всіх політичних партій: робота державних шахт, стабільність шахтарського регіону – це не привід для політичних торгів і різного роду спекуляцій. Не варто використовувати гірників і їхні проблеми у своїх політичних іграх і передвиборчих маніпуляціях, розгойдувати і без того нестабільну ситуацію в регіоні.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую вам.
Від "Блоку Петра Порошенка" до слова запрошується Марія Іонова.
10:23:39
І
ОНОВА М.М.
Шановні колеги, шановний головуючий! Сьогодні ми будемо дуже багато говорити про Парламентську асамблею Ради Європи. І я хотіла би в першу чергу розпочати з подяки, з подяки нашій українській делегації Парламентської асамблеї Ради Європи, а також усім – усім, хто допомагав і співпрацював з нами.
Безсумнівно, ніколи до цього українські політики так професійно і так активно і згуртовано не використовували міжнародний майданчик Парламентської асамблеї Ради Європи саме як делегація восьмого скликання. Наші зусилля і досягнення були не раз позитивно оцінені як суспільством, так і експертним середовищем, а також і попереднім вищим керівництвом держави. На жаль, нове керівництво не змогло оцінити наших попередніх успіхів і скористатися нашим досвідом. Відучора на адресу української делегації у ПАРЄ почали звучати звинувачення, нас критикують за демарш, за відмову від ПАРЄ як важливого міжнародного майданчика для комунікацій.
Я, по-перше, хотіла би зазначити, нагадати всім українцям, що насправді демарш здійснила сама Рада Європи, тому що вона продемонструвала і, скажімо так, показала, як вони втрачають совість, і без особливої стидливості члени Ради Європи, вони проголосували і відновили повноваження, не в повній, правда, мірі, російській делегації. А я хотіла би нагадати, що саме санкції на Російську Федерацію були покладені внаслідок анексії Криму і анексії російської на Донбасі, військової. Тим не менше, ми почали повернення повноважень... побачили, що повернення повноважень делегації Російської Федерації практично безумовне і підтримане більшістю голосів. Це безпрецедентна подія для Ради Європи, яка свідчить про глибоку кризу і глибоку корозію організації, і що це не демарш - це підрив, підрив у основні цінності демократії.
По-друге, я хотіла би зазначити і сказати, що українська делегація, вона не вийшла з ПАРЄ. Ми на знак протесту перервали свою участь у літній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Це тимчасове рішення. Більше того, ми не змогли перешкодити поверненню делегації, але ми змогли перешкодити планам Кремля зробити це повернення тріумфальним. Тому що ми домоглися оскарження легітимності Російської Федерації, члени якої були оборані голосами тимчасово окупованого Криму. Тобто, поки це питання не буде розглянуто Венеційською комісією повністю, російська делегація не зможе бути, ратифіковані її повноваження.
Я хотіла би сказати, що, дійсно, зараз останнім часом на міжнародній арені дуже такі сигнали важкі, коли приймаються рішення без України. Я хочу сказати, що за президенства Петра Порошенка на дипломатичному фронті не було програно жодної, жодної битви. А подивіться, що відбувається. Тобто Україна зникла з порядку денного, обговорюються питання України без України. Це недосвідченість на переговорах найвищого рівня, і про це, про це мріяли в Кремлі.
І насамкінець я хотіла би сказати…
ГОЛОВУЮЧИЙ. 30 секунд.
ІОНОВА М.М. Українська делегація, вона не мала можливості провести внутрішні консультації і дозволити дати пораду Президенту новому Зеленському. Але я хотіла б сказати команді Зеленського, що популізм в великих дозах, він перетворює навіть успішну країну на країну-банкрута і лузера, і тому політичним силам і лідерам, які призводять до цього країну, вони лишаються місця в історії. Тому я прошу звернути на це увагу.
Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую вам.
Від "Волі народу" до слова запрошується Шахов Сергій Володимирович.
10:27:27
Ш
АХОВ С.В.
Група "Воля народу", Сергій Шахов, політична сила "Наш край". Шановні колеги, що ми бачимо сьогодні в залі? Ліс народних депутатів.
Зараз в Луганщині на шахті "Горській" люди сидять під землею. Люди не отримували – перше - зарплату чотири місяці. По-друге, електроенергія не подається на шахти, і це енергетична катастрофа. Що буде далі? Буде техногенна катастрофа, якщо не будуть відкачувати воду шахтну, яка йде з території "ЛНР". 39 шахт стоять закриті, воду не відкачують, щелочна вода піде в Сіверський Донець. Це питна вода, яка потім піде з кранів. Я пам'ятаю себе в дитинстві, коли я не слухав батьків і пив воду з-під крану, тоді нічого не оставалось. Але сьогодні отруюються діти: 18 дітей в місті Рубіжному (мені доповів Сергій Вельможний), які потрапили до реанімації. Досі не відповіли, звідки взялася хвороба, звідки, чому сьогодні діти отруїлися.
Тому я звертаюся до всіх силових структур, я ще раз звертаюся до кишенькового міністра енергетики та палива, вугільної промисловості Насалика, кишенькового міністра олігархів, щоб він негайно виїхав у Луганську область і спустився в шахту до шахтарів, у шахту "Горську".
По-друге, що відбувається в Луганській області. Мафія на мафії, мафія лісна, яка сьогодні вирубує ліси. Ввечері їду з округу – машини з "зеленкою" їдуть, повністю завантажені. А людям не видають навіть гілки сухої прочистити посадки. Не видають навіть дозволу взяти ту гілку суху, щоб вона… людина собі зимою протопила, тому що вугілля не може купити. Все позаростало і поля навіть. Це також сьогодні стосується міністра і аграрної політики, інфраструктури.
Зверніть увагу на те, що відбувається не тільки в Луганській області, а по всій нашій країні. Вистачить гратися в політику. Це не просто Шахов говорить, який приїхав з округу і не боїться, як і Рудик, приїхати сюди, мажоритарникам говорити з цієї великої трибуни. Тому що люди страждають.
Третє. Дуже добре, що сьогодні все ж таки Прем’єр-міністр звернув увагу на мої звернення постійні, що я їх запрошував до Луганської області, зустріти з караваєм, щоб вони проїхалися по тих дорогах п'ятою точкою, подивилися, що відбувається з дорогами. Дуже добре, що сьогодні є кримінальне провадження по розслідуванню аудиту, куди…
ГОЛОВУЮЧИЙ. 30 секунд.
ШАХОВ С.В. …куди ділися півтора мільярда гривень, які розкрали губернатори, які керували в Луганській області. Чому сьогодні у Львівській області запитують і проводять тендер на губернатора? Чому в Луганській області сьогодні не запитують людей, кого призначити на військово-цивільну адміністрацію?
Прошу Президента Зеленського подивитися на ці проблеми і звернутися до луганчан, до сєвєродончан, до троїців, до біловодчан, кого призначати губернатором.
Дякую. Сергій Шахов, політична сила "Наш край".
ГОЛОВУЮЧИЙ. Від фракції "Батьківщина" до слова запрошується Сергій Соболєв.
10:31:18
С
ОБОЛЄВ С.В.
Шановні друзі, безпрецедентна ситуація, яка склалася в Парламентській асамблеї Ради Європи, потребує, на погляд фракції "Батьківщина", достатньо швидкої і оперативної реакції парламенту країни, Президента і Міністерства закордонних справ. На жаль, ми не можемо сказати "міністра закордонних справ", бо міністерство вже який місяць залишилось без міністра. І я хочу нагадати, що ключове рішення, яке ухвалювалось стосовно фактично неможливості застосування санкцій до країн, які порушують Статут Ради Європи, було ухвалено Комітетом міністрів за відсутності міністра закордонних справ України. Це є безпрецедентний випадок. І та позиція, яку зайняли дев'ять країн-членів Ради Європи, які чітко стоять на позиції застосування санкцій до країн-агресорів, до тих, хто порушує ключові принципи статуту, на жаль, залишились без відповіді.
Що далі робити? Позиція фракції "Батьківщина": максимально уникнути істерик і історичних сценаріїв, які пропонують зараз країні Україна.
Перше. Нам треба зібрати делегацію Парламентською асамблеї Ради Європи за участі спікера парламенту, Президента України і Міністерства закордонних справ. Але для цього хоча б парламент повинен виконати першу функцію: зняти і відправити у відставку діючого міністра, який тим більше пішов у відпустку, і призначити міністра закордонних справ, якого подав новообраний Президент.
По-друге, як діяти. Наша позиція достатньо чітка і зрозуміла. Не може країна-агресор бути спостерігачем на виборах в країні, стосовно якої вона застосувала акти воєнних дій. Наша позиція є достатньо зрозуміла. Повинна бути заява парламенту щодо неможливості такої спостережної місії за участі країни-агресора.
По-друге, наша позиція є незмінна стосовно 40 мільйонів громадян України, які мають право і надалі звертатися в Європейський суд з прав людини. Тому ті гарячі голови, які пропонують припинити сплачувати внески в ПАРЄ і користуватися безпосередньо судом з прав людини, я вважаю, це є неправильно. І наша країна повинна зайвий раз підтвердити, що ми застосовуємо норми міжнародного права і верховенства права щодо наших громадян в країні.
Третє. Для нас повинна бути зрозуміла ситуація, з чим ми виходимо на жовтневу сесію. Є абсолютно чітка...
ГОЛОВУЮЧИЙ. 30 секунд, будь ласка.
СОБОЛЄВ С.В. … чітка позиція Парламентської асамблеї, яка поставила легітимність російської делегації в зв'язку з тим, що депутати Державної думи обирались голосами анексованого Криму. Я думаю, що всі ці заходи разом дадуть відповідь адекватну, як треба діяти державі Україна в цих умовах. І я думаю, що парламент повинен підтримати цю позицію.
Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую вам.
Отже, виступи від фракцій завершені. Зараз ми маємо заяви на перерву від двох фракцій. І я першому надаю слово для виступу від фракції "Опозиційний блок" і "Відродження" Олександру Долженкову. Будь ласка, 3 хвилини.
10:35:14
Д
ОЛЖЕНКОВ О.В.
Олександр Долженков, "Опозиційний блок". Шановні громадяни України, шановне суспільство, шановні колеги! Зараз відбуваються події навколо прийнятого Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Саме міжнародна спільнота не хоче оминати осторонь зазначену подію, і, зокрема, Рада безпеки ООН збирається з приводу того, щоб обговорити зазначене питання.
Згідно зі статтею 10 Конституції України Конституція забезпечує вільний розвиток та захист російської та інших мов національних меншин. Згідно зі статтею 11 Конституції України Україна дбає та забезпечення… про розвиток етнічної, релігійної, культурної та мовної самобутності всіх національних мов національних меншин, що проживають на території України.
Приймаючи Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", фактично відбулася дискримінація російської мови та інших мов національних меншин. Фактично цим законом, який суперечить Конституції, попираються та дискримінуються права російськомовних громадян. І лише "Опозиційний блок" – виключно єдина політична сила – буде представляти інтереси російськомовних громадян в Конституційному Суді. Ми є єдиними, хто буде відстоювати та стояти на сторожі та захисті російськомовних громадян України для того, щоб надати їм можливість спілкуватися своєю рідною мовою.
Чого ми хочемо. Ми хочемо відновлення того положення, яке зараз передбачено Європейською хартією регіональних мов або мов меншин. Відповідний міжнародно-правовий договір був ратифікований і повністю відповідає Конституції України. Він, зокрема, передбачає широку культурну автономію тих територіальних громад, в яких проживає концентрована кількість представників тієї чи іншої національної меншини. І, зокрема, російська мова також підпадає під дію відповідної Європейської хартії регіональних мов.
Тому "Опозиційний блок" наполягає на тому і закликає Конституційний Суд відкрити провадження по зазначеній конституційній справі, прийняти зазначене конституційне подання, розглянути його та визнати зазначений, антидержавницький, роз'єднуючий українське суспільство, закон таким, що суперечить Конституції. Ми ще раз повторюємо, і "Опозиційний блок" буде докладати всіх зусиль для того, щоб визнати його неконституційним.
А якщо Конституційний Суд усунеться від розгляду зазначеного питання, у Верховній Раді наступного скликання "Опозиційний блок" буде вимагати на скасуванні відповідного закону і захистить права, буде захищати права російськомовних громадян України.
Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
Я, справді, і ми всі знаємо, що "Опозиційний блок" подав в Конституційний Суд звернення з вимогою відхилити Закон про українську мову. Я вважаю, це є антиукраїнська дія. Тому що протягом століть в Україні, в державі Україна і на Україні, тільки одна мова була ущемлена – це українська мова! І ми десятками років йшли до того, щоб захистити українську мову в Україні. І цим законом ми її захищаємо. І дуже дивно, що сьогодні для вас, для "Опозиційного блоку", це стало ключовою програмою.
Для мене було дуже дивно, коли вчора голова Офісу Президента теж заявив про введення регіональних мов. А ми пам'ятаємо, що Законом Колесніченка-Ківалова фактично через регіональні мови намагались знищити українську мову. І дуже дивно те, про що говорить Путін, що вимагає Путін від України - це зректися своєї історії, своєї мови, – сьогодні проголошує і "Опозиційний блок", і керівник Офісу новообраного Президента.
Так я хочу вам сказати: не робіть цього. Українська мова для України – це питання виживання і буття. І буде біда вам, якщо ви будете посягати на українську мову в Україні. Український народ цього не дозволить і не допустить, і, я переконаний, ні Конституційний Суд, ні наступна Верховна Рада України, де буде достатня кількість патріотів, щоб не допустити скасування Закону про мову, ні український народ. Українська мова буде державною. Українська мова буде єдиною державною.
І зараз я хочу оголосити про перерву від фракцій "Батьківщина" і "Самопоміч". Це буде заява з приводу нашої роботи делегації в ПАРЄ. І я до виступу запрошую Борислава Березу.
10:40:20
Б
ЕРЕЗА Б.Ю.
Шановні колеги, я хочу подякувати фракціям "Батьківщина" і "Самопоміч", які надали можливість виступити від нашої делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи і сказати: те, що відбулося в Парламентській асамблеї – це руйнування одної з найвеличнішої європейської інституції і втрата її морального авторитету серед політиків Європи. Ми бачили, як Парламентська асамблея повернула в залу російську делегацію. І тоді українська делегація разом з британською делегацією, разом з Естонією, Латвією, Грузією, Литвою, Польщею та Швецією об'єдналися, згуртувалися та намагалися зупинити цей реванш. На жаль, нам це не вдалося.
Це сталося завдяки тому, що Україна не була представлена на Комітеті міністрів Ради Європи паном міністром з незрозумілих нам причин. Це стало тому, що пан Клімкін проігнорував всі запрошення нашої делегації і не зустрічався з нами. Це сталося тому, що Президент Зеленський відверто проігнорував просьбу про зустріч нашої делегації, а потім зустрівся після того, як ми повернулись. Це саме сталося тому, що є розкоординація в діях уряду, парламенту та Президента. Я розумію, що цього треба позбутися.
Отож, що ми можемо зробити. По-перше, наші партнери, які разом з нами вийшли з останньої сесії, чекають від Президента Зеленського, політсила якого лідирує на виборах, офіційної і публічної заяви про те, що майбутній курс делегації України в ПАРЄ буде незмінним. Тоді вони готові нас підтримувати і далі і об'єднатися з нами в розробці формату співпраці з Парламентською асамблеєю.
Окрім того, треба, щоб українська делегація провела консультації разом з Президентом, з представниками Міністерства закордонних справ і з парламентом. Після того ми повинні виробити спільний формат для того, як далі працювати з ПАРЄ.
Окрім того, треба зупинити та відізвати запрошення для Моніторингової місії Парламентської асамблеї, бо там будуть і росіяни, і, окрім того, ПАРЄ вже не має морального права контролювати, що відбувається у нас на виборах після того, як вони йшли на поводу у країни-агресора, країни-окупанта. Нам не потрібні російські наблюдатели, наглядачі на виборах.
І останнє. Українська делегація зробила все можливе і неможливе, українська делегація консолідувала навколо себе європейські країни. Отож, я хочу подякувати всім своїм колегам і всім нашим партнерам, які спільно з нами відстоювали європейські цінності, незважаючи на те, що хтось намагався їх знищити, і частково їм це вдалось.
Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую вам.
І заключний виступ - від Радикальної партії і "Волі народу". Слово надається голові Радикальної партії Олегу Ляшку.
10:43:44
Л
ЯШКО О.В.
Шановні колеги народні депутати, шановні українці і шановні батьки, і мами, у яких є діти. Ми продовжуємо збирати підписи за проведення позачергового засідання Верховної Ради у наступний понеділок, 8 липня, де пропонуємо розглянути два питання: відкрити реєстр педофілів і хімічна кастрація педофілів. Питання глобальне. В Україні епідемія злочинів сексуальних насильств проти українських дітей. Лише за минулий тиждень 14 малолітніх дітей постраждали від цих виродків в людській особі, які ґвалтують малолітніх дівчаток, хлопчиків. Немає ні моралі, ні совісті.
Два роки тому ми зареєстрували закони про відкритий реєстр педофілів, про хімічну кастрацію педофілів для того, щоб кожен мама, тато могли зайти і подивитися, де живе ця тварюка, де її адреса, чи не нападе цей покидьок на твою дитину, коли ця дитинка ітиме із школи чи з дитячого садка.
Тому я хочу, зараз вже ми зібрали 102 підписи народних депутатів, для проведення позачергового засідання треба 150 підписів. Я абсолютно впевнений, що ми їх зберемо. Давайте нарешті це зробимо. Давайте захистимо українських дітей. Давайте зробимо так, щоб наші діти безпечно ходили по вулицях, щоб кожна тварюка, яка хоче напасти на дитину в селі чи в місті, щоб всі знали, все суспільство знало його прізвище, щоб він був кастрований, і щоб він більше ніколи не міг зґвалтувати ні одну дитину, а тільки себе хай ґвалтують, але не торгають наших діточок.
Це та жирна крапка, яку має поставити український парламент. Тому що, коли ми говоримо про політику, про вибори, про все інше, у чому сенс політики? Найвищий державний пріоритет – це захист життя і здоров'я українців, а особливо діточок, особливо, коли дітям ламають долю, ґвалтуючи їх з самого дитинства. Що з цієї дитини виросте? Які в неї будуть спогади?
Тому держава, правоохоронні органи повинні зробити все для того, щоб зупинити цю епідемію, щоб кожна тварюка, яка хоче напасти на дитину, щоб знала, що буде покарана. А не так, як сьогодні: сидить у тюрмі, потім достроково його з тюрми за хабарі випускають - і вони знову нападають, вбивають, ґвалтують.
Всі ви пам'ятаєте цю трагедію останню в Одесі, коли вбили 11-річну дівчинку. От заради її пам'яті, заради пам'яті багатьох убитих хлопчиків і дівчаток, які постраждали від сексуальних насильників, ми повинні прийняти ці закони і зупинити епідемію сексуального насильства над українськими дітьми.
Я закликаю народних депутатів України підписати нашу ініціативу про проведення позачергового засідання Верховної Ради в наступний понеділок, 8 липня, прийняти ці важливі закони – захистить українські сім'ї, захистить українських діточок від насильства. Це буде дуже чесно і правильно.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую вам.
І, шановні колеги, перед тим, як перейти до розгляду проекту Виборчого кодексу України, я хотів би подякувати народним депутатам України, які минулого тижня організували Міжнародний форум українських родин. В першу чергу – Анатолію Матвієнкові.
Цей форум був проведений в селі Тишківці Городенківського району Івано-Франківської області. І дана подія приурочена 170 річниці з дня народження великого етнографа Володимира Шухевича. Протягом цього форуму була проведена, за участі українських народних депутатів, науково-практична конференція. І в цій події взяли участь українські родини з Польщі, Бельгії, США, Канади, Австралії і Франції. І наше завдання було продемонструвати, що українська земля від Карпат до Донбасу, від Криму до Полісся є Вітчизною великої плеяди видатних українських родин, які дали нам та цілому світу великих інтелектуалів.
Дякую вам за організацію цього важливого, об’єднавчого для України, заходу.
А зараз, колеги, я оголошую продовження розгляду проекту Виборчого кодексу України (3112-1). І, шановні колеги, нагадую вам, що ми проводимо розгляд правок. Кількість тих правок є безпрецедентно велика, найбільша з усіх законопроектів, які до сих пір розглядало восьме скликання Верховної Ради України. Але перед нами стоїть завдання пройти їхній розгляд. Ми вже домовились, що наступного понеділка ми зробимо велику презентацію. Презентацію, яку ми проведемо в конференц-залі для того, щоб переконати усіх: і наших мажоритарників, усіх, хто є противником Виборчого кодексу, - що кодекс з відкритими списками – це є ідеальна, оптимальна виборча система для України, для майбутнього України.
Я дуже, колеги, розраховую, що в ході нашого обговорення усі зможуть детальніше познайомитись з напрацюваннями і комітету, і робочої групи, що ми зможемо об'єднати весь зал і проголосувати за Виборчий кодекс з відкритими списками. Я переконаний, це не тільки обов'язок цього парламенту – це наша відповідальність перед майбутніми нашими наступниками, перед майбутніми скликаннями Верховної Ради України. Від нас залежить, якою буде політична структура України завтра. І тому я закликаю усіх до вивчення законопроектів, до дискусій.
І запрошую Черненка Олександра Миколайовича, одну хвилину нагадати, на чому ми завершили розгляд, щоб ми продовжили розгляд правок. Будь ласка.
10:49:49
Ч
ЕРНЕНКО О.М.
Доброго дня, шановні колеги! Ми продовжуємо розгляд. На минулому засіданні ми закінчили розгляд на 1530 правці. Відповідно, приступаємо з 1531-ї. Якраз ці правки стосуються повноважень, статусу, реєстрації офіційних спостерігачів від кандидатів, політичних партій і громадських організацій.
Тому 1531 правка, якщо ми готові. Робоча група її не підтримала, бо вона не зовсім до цієї статті, тому в принципі робоча група не підтримує. Правка 1531.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
Я тільки нагадаю, що в нас була, традиція встановилась: для того, щоб ми більш інтенсивним зробили розгляд, називати номер правки, і, якщо ніхто не наполягає на обговоренні, відразу її голосувати. Якщо ви, пане Олександр, не заперечуєте...
ЧЕРНЕНКО О.М. І позиція робочої групи.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ми інакше не встигнемо.
ЧЕРНЕНКО О.М. Добре. Я кажу, позиція робочої групи.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Тобто я порахував. Так, підтримати чи не підтримати. Ми інакше можемо не встигнути просто розглянути.
Отже, я оголошую: правка 1531-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. 1531-а. Робоча група не підтримала.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу підтримати 531.
ЧЕРНЕНКО О.М. Проголосувати. Не підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Проголосувати, так.
10:51:10
За-7
532-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. 532-а. Робоча група не підтримала дану правку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:51:31
За-3
1533-я. Прошу голосувати.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само робоча група не підтримала дану правку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Не підтримала робоча група, будь ласка.
10:51:47
За-4
Веде засідання заступник Голови Верховної Ради України
СИРОЇД О.І.
10:51:49
Г
ОЛОВУЮЧИЙ. 1534-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримала робоча група.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:52:07
За-3
1535.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримана робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:52:25
За-4
1536-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована. Робоча група дану правку врахувала.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:52:44
За-21
ЧЕРНЕНКО О.М. 37-а, автор правки.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 1538-а…
ЧЕРНЕНКО О.М. Ні, 37 правка, автор…
ГОЛОВУЮЧИЙ. 1537-а. Будь ласка, народний депутат Рудик.
10:52:59
Р
УДИК С.Я.
Шановні українці, про що йдеться в моїй правці. Про те, щоб надати право народним депутатам - всім, не тільки мажоритарникам, як маніпулятивно подається в цьому залі не один раз, - право виставляти на виборах своїх спостерігачів, а не тільки партіям.
Чому? Тому що згідно з усіма соціологічними дослідженнями членами партій в Україні є максимум 2 відсотки громадян. Чому 2 відсотки громадян мають право через свої представницькі органи, партії представляти їх інтереси, захищати результати виборів, а народні депутати – і самовисуванці, і мажоритарники, і будь-хто інший – не мають цього права?
Ми вважаємо, депутати, обрані в одномандатних виборчих округах, і закликаємо нас підтримати депутатів усіх, що це узурпація влади. Не дамо зробити їм український народ.
ГОЛОВУЮЧИЙ. За це рішення…
ЧЕРНЕНКО О.М. Оскільки немає в цьому кодексі мажоритарників, то логічно і спостерігачів від них. Така логіка робочої групи, яка не підтримала.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Не підтримує.
Прошу голосувати.
10:54:22
За-16
1538-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Це правка робочої групи, відповідно, вона підтримує дану правку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:54:40
За-34
1539 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. 39-а, вона дублюється з попередньою, тому підтримала її робоча група.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:55:00
За-28
1540-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Це так само правка робочої групи, і її підтримала робоча група.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:55:19
За-29
1541-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само правка робочої групи, прохання… робоча група її підтримала.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:55:40
За-30
1542 правка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Підтримала робоча група, як і попередню.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:55:58
За-28
1543-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Правка робочої групи підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:56:15
За-31
1544 правка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримала робоча група.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:56:33
За-8
1545 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримала робоча група.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:56:50
За-10
1546-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримала робоча група.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:57:08
За-7
1547 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримала робоча група дану правку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:57:25
За-8
1548 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Це правка робочої групи і вона її врахувала.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:57:44
За-23
1550 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. 49-а.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 549-а, перепрошую.
ЧЕРНЕНКО О.М. Це правка робочої групи, підтримала її.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:58:05
За-27
1550 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. 50-а, редакційно, повторюю, попередньо робоча група підтримала її.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:58:25
За-28
1551 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Це правка робочої групи і вона її підтримує.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:58:43
За-21
1552 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:59:01
За-29
1553 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само, це правка робочої групи. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:59:19
За-31
1554 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримана робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:59:38
За-12
1555 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
10:59:54
За-26
1557-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. 6-а.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 7-а поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Враховано робочою... Ні, не підтримана, не підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:00:16
За-13
1557 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримана робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:00:32
За-6
1558 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримана робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:00:50
За-6
1559 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримана робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:01:09
За-6
1560 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримана робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:01:28
За-6
1561 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:01:45
За-7
1562 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:02:05
За-3
Рішення не прийнято.
1563-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримана робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:02:25
За-6
Рішення не прийнято.
1564 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Ця правка робочої групи, вона її підтримує.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:02:44
За-22
1565 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Підтримати робочою групою рекомендуємо.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:03:04
За-22
1566 правка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримала робоча група.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:03:24
За-8
1567 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само, робоча група не підтримує.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:03:43
За-9
Рішення не прийнято.
1568 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:04:03
За-21
1569 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:04:20
За-23
1570 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:04:39
За-24
1571 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:04:57
За-9
1572 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Вона дублює попередню, тому відхилена робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:05:15
За-7
1573 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. 73-я відхилена робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:05:34
За-5
1574 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Дублює попередню правку, вона відхилена робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:05:53
За-8
1575 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримана робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:06:11
За-8
Рішення не прийнято.
1576 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримана робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:06:31
За-7
Рішення не прийнято.
1577 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. 57-а поправка не підтримана робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:06:52
За-6
Рішення не прийнято.
1578-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримана робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:07:12
За-7
1579 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:07:30
За-19
1580 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:07:48
За-6
1581 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Підтримана робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:08:06
За-19
1582 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Це правка робочої групи, відповідно вона підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:08:26
За-18
1582-а?
ЧЕРНЕНКО О.М. 3-я.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 3-я. Прошу голосувати.
ЧЕРНЕНКО О.М. 3 правка врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:08:49
За-12
1584 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримана робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:09:07
За-8
1585 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримана правка, оскільки там про виборчі блоки йдеться.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:09:27
За-7
1586-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. 86 правка робочої групи технічна, вона і врахована. Робоча група врахувала.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:09:50
За-22
1587-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. 87 правка, там про блоки йдеться, тому робоча група не підтримала.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:10:09
За-9
1588-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована редакційно правка. Робоча група врахувала.
ЧЕРНЕНКО О.М. 62-а, одну секунду, врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:34:24
За-29
1663-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:34:42
За-32
1664-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:35:01
За-34
1665-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:35:18
За-12
1666-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:35:38
За-9
1667-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:35:55
За-5
1668-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Це правка робочої групи, тому врахована.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:36:14
За-32
1669-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена дана правка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:36:31
За-7
1670-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:36:47
За-30
1671-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:37:06
За-30
1672-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати
11:37:23
За-28
1673-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена дана правка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:37:40
За-14
1674-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Дана правка врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:37:58
За-36
1675-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:38:17
За-31
1676 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само, правка врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:38:35
За-33
1677-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Це правка робочої групи. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:38:54
За-33
1678 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:39:13
За-30
1679-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена дана правка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:39:32
За-15
1680-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:39:50
За-30
1682-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Це правка робочої групи. Врахована.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:40:09
За-37
1683-я, так?
ЧЕРНЕНКО О.М. 2-а.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 2-а, прошу.
ЧЕРНЕНКО О.М. 2-а. Відхилена дана правка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:40:33
За-10
1683-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Редакційна правка, робоча група її врахувала.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:40:53
За-32
1684-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Правка робочої групи, врахована.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:41:12
За-36
1685-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:41:30
За-11
1686-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Правка робочої групи, врахована.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:41:48
За-35
1687-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:42:08
За-17
1688-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само відхилена дана правка, яка пропонує виборчі блоки.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:42:25
За-13
1689-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Це правка робочої групи, яку вона врахувала.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:42:44
За-37
1690-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само правка робочої групи, врахувала.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:43:02
За-37
Ми пропустили з вами поправку номер 1681. 1681-у.
ЧЕРНЕНКО О.М. 1-у?
ГОЛОВУЮЧИЙ. Так. Уточніть позицію.
ЧЕРНЕНКО О.М. Почекайте... Ну, врахована ця правка робочою групою. Робоча група її врахувала.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:43:41
За-38
1691 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. 91-а правка – це правка робочої групи. Там нумерація статей, врахувати. Робоча група її врахувала.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:44:03
За-31
1692-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само, робоча група. Це редакційна правка, стосується нумерації статей. Врахувати робоча група...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:44:27
За-35
1693-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахувати правку робочої групи.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:44:48
За-36
1694-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Правка робочої групи, яку вона врахувала.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:45:08
За-38
1695-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Робоча група відхилила дану правку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:45:30
За-28
1696-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Дана правка врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:45:50
За-36
1697-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Робоча група врахувала дану правку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:46:08
За-31
1698 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:46:26
За-34
1698-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:46:46
За-34
1699-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:47:06
За-33
1700-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:47:25
За-33
1701-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:47:45
За-30
1702-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Це правка робочої групи. Врахувати, вона є врахована.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:48:05
За-36
1702-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. 3-я.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 703-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилила робоча група дану правку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:48:26
За-14
1704-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:48:45
За-8
1705-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:49:04
За-10
1706-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:49:22
За-10
1707-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:49:40
За-10
1708-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:49:58
За-8
1709-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:50:17
За-10
1710-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:50:34
За-7
1711-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:50:50
За-7
1712-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:51:07
За-6
1713-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Робоча група врахувала цю правку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:51:26
За-25
1714-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою ця правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:51:43
За-6
1715-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована дана правка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:52:03
За-28
1716.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена дана правка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:52:24
За-7
1717-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:52:40
За-4
1718-а
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена дана правка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:52:57
За-5
1719-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:53:14
За-5
1720-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:53:33
За-5
1721-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:53:50
За-7
1722-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Робоча група врахувала дану правку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:54:10
За-24
1724-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Робоча група врахувала дану правку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:54:35
За-21
1725-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. 24-а.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 24-а. Прошу.
ЧЕРНЕНКО О.М. Робоча група відхилила дану правку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
Я перепрошую, підказують нам, що ми проголосували 24-у. Ми пропустили 23-ю.
ЧЕРНЕНКО О.М. Ну, тоді о'кей. Тоді 23-я. Врахована дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати. Дуже вам дякую.
11:55:19
За-30.
1725-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована дана правка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:55:37
За-26
1726-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:55:55
За-29
1728-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:56:16
За-23
1727-у.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не 9-а, ні?
ГОЛОВУЮЧИЙ. 27-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. 27-а. Врахована робочою групою дана правка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:56:43
За-25
1728-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. 8 правка врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:57:14
За-30
1729-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. 1729 правка – правка робочої групи. Врахована.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:57:33
За-34
І остання до перерви правка – 1730-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
11:57:55
За-10
Надійшла заява від двох фракцій – від БПП і "Народного фронту" - про перерву. Але вони готові замінити її на виступ.
Прошу до трибуни народного депутата Максима Бурбака.
11:58:12
Б
УРБАК М.Ю.
Шановні колеги, доброго дня! Щойно повернувся з 204 виборчого округу, і на дочасних парламентських виборах по цьому округу зареєстровано 14 кандидатів від різних політичних сил. Знаєте, що обличчя нібито нові, а методи та звички в них старі.
Вже вчора місцеві засоби масової інформації оприлюднили цікаву інформацію. Кандидат в народні депутати Анатолій Паланійчук, самовисуванець, має громадянство Румунії. Ось документи. Є ще один кандидат на цьому ж окрузі (це вже нові обличчя від партії "Слуга народу") Валерій Божик. Відповідно до документів, ось, будь ласка, це картка паспортного обліку Божика Валерія, він з 2016 року є громадянином Румунії.
Мені просто цікаво, чиї інтереси в разі можливого обрання будуть представляти тут ці горе-кандидати. Пан Божик Валерій від партії "Слуга народу" є юристом з великим досвідом, і він чітко усвідомлював всі юридичні наслідки прийняття його рішення щодо другого громадянства держави Румунія. Адже в присязі громадянина Румунії є слова, зачитую: "Бути вірним румунському народу і захищати національні права і інтереси та поважати Конституцію та закони Румунії". Чому ці кандидати в депутати порушують закони України і Конституцію України? І, може б, вони тоді обиралися до парламенту Румунії? За Конституцією в Україні існує єдине громадянство – українське. І тому я переконаний, що державні службовці, народні депутати, судді повинні мати лише єдине громадянство - українське. Все інше – це порушення чинного законодавства.
Звертаюсь до Служби безпеки України, до Національної поліції,= перевірити оприлюднену інформацію. Також звертаюся до Центральної виборчої комісії з вимогою дати правову оцінку оприлюдненій мною інформації. Гадаю, що партійне членство кандидата від "Слуги народу" не завадить Службі безпеки провести об'єктивне розслідування даних фактів.
Пане Президенте, звертаюсь до вас. На жаль, вас вводять в оману. Вже всі бачать, що серед нових облич багато "вовків в овечій шкірі". Але ще є час на виправлення даних помилок. І пропоную також замінити слоган кампанії: замість "Слуга народу" повинен бути слоган "Слуга українського народу".
Тому, шановний головуючий, прошу вважати мій виступ депутатським запитом. І буду очікувати реакції на дану інформацію, адже народними депутатами можуть бути виключно українські громадяни.
Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Прошу вважати цей виступ зверненням народного депутата.
І відповідно до Регламенту я оголошую перерву на 30 хвилин, до 12 години 30 хвилин. Дякую.
(Після перерви)
12:35:16
Г
ОЛОВУЮЧИЙ. Продовжуємо нашу роботу. Ми зупинилися на поправці номер 1731. Прошу, яке рішення є робочої групи.
12:35:28
ЧЕРНЕНКО О.М.
Робоча група враховує дану поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
12:35:46
За-11
Наступна – 1732-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Робоча група відхилила дану поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
12:36:06
За-2
1733-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Робоча група врахувала дану поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
12:36:26
За-13
1734-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Робоча група відхилила дану поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
12:36:46
За-2
1735-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Робоча група врахувала дану поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
12:37:04
За-14
1736 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Робоча група врахувала цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
12:37:22
За-14
1736-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Робоча група врахувала дану поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
12:37:43
За-14
1737-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
12:38:02
За-3
1738-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
12:38:22
За-3
1739-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилила робоча група дану поправку.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована дана поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:15:24
За-26
1852-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:15:44
За-26
1853-я, народний депутат Пташник. Мікрофон, будь ласка, включіть народному депутату Пташник.
13:15:52
П
ТАШНИК В.Ю.
Дякую, шановні колеги.
Я би зараз хотіла звернутися до тих небагатьох народних депутатів, які присутні під час розгляду Виборчого кодексу, яким небайдужа, власне, доля цього законодавчого акту.
Зверніть, будь ласка, увагу, що норми першого читання, вони є трошки вже застарілими, адже протягом того часу, який ми його розглядали, у нас вже змінилася певна система. І, зокрема, от в першому читанні йдеться мова зараз про те, що кандидат на пост Президента України заповнює, подає заповнену власноруч декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
Я своєю поправкою пропоную відмовитися від цих паперових форм і перейти в електронну форму, адже з 15-го року в нас вже діє електронна система декларування і, очевидно, що потрібно щоби всі ці декларації, вони співпадали зі собою. І ми маємо привести просто редакцію першого читання у відповідність до тих відносин, в яких ми з вами живемо.
Тому я дуже буду... прошу, просити підтримати вас мою поправку і доопрацювати перше читання, коли ми будемо приймати в другому читанні та в цілому кодекс.
Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
Рішення робочої групи?
13:17:04
Ч
ЕРНЕНКО О.М.
Воно логічно, врахувати цю поправку, як і подібні поправки по тексту. Вони осучаснюють текст, тому робоча група врахувала її.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:17:26
За-25
Наступна поправка номер 1854.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само врахована поправка, вона подібна.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:17:47
За-26
1855-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована так само поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:18:05
За-26
1856-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:18:23
За-8
1857-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована дана поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:18:44
За-23
1858-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:19:02
За-20
1858-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. 58-а врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:19:26
За-21
1859-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:19:46
За-24
1859-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована дана поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:20:09
За-24
1860-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:20:30
За-24
1861-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:20:49
За-23
1862 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:21:09
За-23
1863-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:21:28
За-26
Поправка номер 1864.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:21:49
За-27
1865-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:22:09
За-29
1866-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Робоча група підтримала дану поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:22:27
За-27
1867-а поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Не підтримана робочою групою дана поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. 8-а врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:26:20
За-25
Поправка номер 1879-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. 79-а врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:26:40
За-25
Поправка номер 1880-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:27:01
За-23
Поправка номер 1881.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:27:22
За-9
1882 поправка.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:27:41
За-22
1883-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:28:01
За-7
1884-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:28:21
За-4
1885-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:28:40
За-6
Шановні колеги, а хто дозволив кореспондентам бути в залі?! (Шум у залі)
Продовжуємо роботу. Колеги, ну, є якісь правила поводження в пленарному залі. Для камер і інтерв'ю є кулуари Верховної Ради. Це точно зала пленарних засідань не для цього. Продовжуємо нашу роботу.
Поправка номер 1885. Прошу.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:30:18
За-9
1886-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:30:37
За-8
1887-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:30:56
За-20
Наступна – 1888-а. Прошу.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:31:16
За-10
1889-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:31:35
За-24
1890-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:31:57
За-3
1891-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:32:15
За-4
1892-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:32:34
За-4
1893-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:32:52
За-24
1894-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:33:10
За-22
1895-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:33:27
За-0
1895-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:33:47
За-1
ГОЛОВУЮЧИЙ. 1896-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
13:34:06
За-2
1897-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Ця поправка врахована робочою групою.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу підтримати.
13:55:14
За-23
1961-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу підтримати.
13:55:35
За-23
62-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. 1962-а, врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
13:55:56
За-26
1963-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
13:56:14
За-24
1964-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
13:56:34
За-24
1965-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
13:56:51
За-25
65-а була, а зараз 66-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Да, да. 1966-а. Так само, аналогічно врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
13:57:13
За-24
1967-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
13:57:31
За-24
1968-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
13:57:49
За-23
1969-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
13:58:07
За-24
1970-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
13:58:25
За-6
1971-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована, дана поправка врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
13:58:44
За-22
1972-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само врахована робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
13:59:03
За-23
1973-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована дана поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
13:59:22
За-23
1974-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована дана поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
13:59:40
За-24
1975-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само врахована робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:00:00
За-21
Я продовжую засідання на 5 хвилин.
1976-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:00:21
За-22
1977-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:00:41
За-22
1978-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Поправка врахована робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:01:05
За-24
1979-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:01:25
За-21
1980-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само врахована дана поправка робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:01:44
За-23
1981-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:02:04
За-23
1982-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:02:23
За-24
1983-я.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:02:43
За-10
1984-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:03:01
За-7
1985-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:03:19
За-8
1986-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:03:37
За-7
1987-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:03:54
За-7
1988-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Так само відхилена ця поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:04:12
За-4
1989-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Врахована робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.
14:04:31
За-22
1990-а.
ЧЕРНЕНКО О.М. Відхилена робочою групою дана поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу проголосувати.
14:04:49
За-7
14:05:05
Г
ОЛОВУЮЧИЙ. Отже, ми пройшли 1990 правок. Ми продовжимо після обіду з поправки 1991. І я прошу керівника робочої групи, хто буде представник від робочої групи, о 16 годині прибути в зал для продовження нашої роботи. 1991-а.
А зараз ранкове засідання Верховної Ради України оголошую закритим.
ЗАСІДАННЯ ШІСТДЕСЯТ ДРУГЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
02 липня 2019 року, 16 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України ПАРУБІЙ А.В.
16:00:32
ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, прошу заходити в зал і приготуватись до реєстрації. Будь ласка, займайте робочі місця.
Отже, прошу провести реєстрацію. Реєструємося.
16:01:32
Зареєстровано 281 народний депутат. Вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.
Перед тим, як перейти до розгляду правок, хочу вам повідомити, що в президію надійшла заявка від двох фракцій, яку готові замінити на виступ від трибуни. Це фракції Радикальної партії і "Волі народу". І до слова запрошується Олег Валерійович Ляшко.
Олег Ляшко, 3 хвилини, будь ласка.
16:02:12
ЛЯШКО О.В.
Олег Ляшко, Радикальна партія. Я хочу повідомити українців, що 156 народних депутатів підтримали нашу ініціативу про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України для того, щоб розглянути і прийняти два закони: про введення в Україні єдиного реєстру педофілів і про хімічну кастрацію педофілів. Епідемія, пошесть, яка сьогодні захлиснула нашу країну, коли ці покидьки нападають на малолітніх дітей, знущаються, ґвалтують, має бути зупинена. Кожна українська сім'я, кожен батько і мати повинні знати, де чатує небезпека, повинні бути повністю впевнені в безпеці своїх дітей, коли вони йдуть з дитячого садка, із школи. Чи як 11-річна Дар'я Лук'яненко у Іванівці на Одещині, 21 червня її поховали. Вона йшла з базару. На неї напав 22-літній покидьок, зґвалтував, вбив, закопав. І вся Україна шукала цю нещасну дівчинку.
Або, наприклад, подивіться на оцього "харківського звіра", який більшу частину свого життя, я прошу на екрані показати, більшу частину свого життя оцей "харківський звір" провів за ґратами за зґвалтування дітей і жінок, пов'язані з вбивством. Він тільки вийшов на волю. І нещодавно в аптеці в Харкові цього року напав на жінку-провізора, яку по-звірячому зґвалтував. Уявіть собі, в аптеці зґвалтував.
Або подивіться на оцього "звіра" із Дніпропетровської області, який тільки звільнився з в'язниці, де відбував покарання за зґвалтування у 2010 році 10-річного хлопчика. Він тоді перерізав йому горло. Але, на щастя, дитина вижила. Цей "звір" достроково звільнився з тюрми у 2018 році і одразу знову напав на 10-річну дівчинку, якій перерізав горло і зґвалтував. І вони повинні оці "звірі" ходити таємно, і ніхто неповинен знати де вони? Їх повинна знати вся країна для того, щоб більше ніколи вони не могли ні на кого нападать і ґвалтувать.
Тому ми пропонуємо прийняти закони про єдиний реєстр педофілів. Наголошую, відкритий реєстр. Бо правозахисники розказують, мовляв, цей реєстр повинен бути тільки для правоохоронців, а не для всіх. Знаємо ми цих правоохоронців. За взятки з тюрми випускають. За взятки ловлять, потім відпускають підозрюваних у нападах сексуальних, і через хабарництво, через корупцію ці злочинці продовжують нападати на наших людей. Тому це повинен бути реєстр відкритий, повністю доступний для кожного громадянина України. І хімічна кастрація педофілів, щоб він більше ніколи не міг напасти на будь-яку дитину і зґвалтувати її. Хай себе ґвалтують, а не наших дітей.
Тому дякую за те, що підтримали ініціативу, і давайте нарешті…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
Отже, колеги, хочу нагадати: ми продовжуємо розгляд Виборчого кодексу з відкритими списками. Ми вийшли на більш швидкий темп, і я переконаний, ми так і повинні продовжувати.
До обіду ми зупинилися на правці 1991. І доповідач від робочої групи буде Леонід Ємець. І, пане Леонід, прошу сказати позицію з приводу цієї правки.
16:05:52
ЄМЕЦЬ Л.О.
Врахована.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу проголосувати. Голосуємо.
16:06:11
За-25
1992-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:06:29
За-5
Веде засідання заступник Голови Верховної Ради України
СИРОЇД О.І.
16:06:32
ГОЛОВУЮЧИЙ. 1993 поправка.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:06:47
За-4
1995-а, так? Чи 4-а?
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 4-а, будь ласка. 1994-а. Голосуємо.
16:07:12
За-4
1995-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:07:30
За-2
1996-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Там питання прозвучало, це мається на увазі позиція робочої групи. Коли я кажу "відхилена" або "підтримана" – це позиція робочої групи.
Дякую.
Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:07:58
За-3
1997-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:08:15
За-23
1998-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:08:33
За-6
1999-а.
16:08:42
ЄМЕЦЬ Л.О.
Ще раз повторюся, рішення комітету в поправках немає. Є робота робочої групи, яка має певний рекомендаційний характер. Це потрібно вам для розуміння під час визначення при голосуванні за кожну правку.
Дякую.
Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:09:07
За-13
2000-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:09:24
За-22
2001-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:09:42
За-25
2002-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. 2002-а. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:10:03
За-10
2003-я.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:10:19
За-2
2004-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:10:35
За-16
2005-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:10:53
За-19
2006-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:11:10
За-6
2008-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. 2007-а.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 2007-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:11:30
За-3
2008-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:11:46
За-1
2009-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:12:03
За-2
2010-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:12:21
За-1
2011-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
ЄМЕЦЬ Л.О. Це моя правка.
16:12:38
За-15
2012-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:12:55
За-22
2013-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:13:12
За-3
2014-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:13:28
За-4
2015-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:13:44
За-6
2016-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:14:03
За-3
2017-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:14:20
За-25
2018-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:14:36
За-11
2019-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:14:51
За-17
2020-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:15:07
За-8
2021-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:15:23
За-5
2022-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:15:40
За-22
2023-я.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:15:56
За-5
2024-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:16:12
За-21
2025-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:16:29
За-17
2025-а?
ЄМЕЦЬ Л.О. 6-а.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 6-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:16:48
За-22
2027-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:17:04
За-5
2028-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:17:21
За-6
2029-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:17:38
За-24
2030-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:17:53
За-7
2031-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:18:10
За-3
2032-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:18:26
За-4
2033-я.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:18:42
За-5
2034-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:18:59
За-4
2035-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:19:15
За-6
2036-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:19:31
За-15
2037-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:19:47
За-18
2038-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:20:04
За-5
2039-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу проголосувати.
16:20:30
За-2
2040-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу проголосувати.
16:20:48
За-4
2041-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу проголосувати.
16:21:04
За-12
2042-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу проголосувати.
16:21:20
За-21
2043-я.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу проголосувати.
16:21:36
За-27
2044-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримано.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу проголосувати.
16:21:51
За-24
2045-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилено.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу проголосувати.
16:22:09
За-5
2046-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу проголосувати.
16:22:25
За-6
2047-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримано.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу проголосувати.
16:22:42
За-25
2048-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:22:59
За-24
2049-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:23:15
За-29
2050-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:23:31
За-25
2050…
ЄМЕЦЬ Л.О. 1-а.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 2051-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:23:50
За-28
2052-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:24:07
За-30
2053-я.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:24:24
За-12
2054-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:24:40
За-25
2055-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:24:56
За-5
2056-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:25:13
За-6
2057-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:25:29
За-5
2058-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:25:45
За-4
2059-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:26:02
За-5
2060-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:26:19
За-7
2061-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:26:36
За-5
2062-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:26:54
За-3
2063-я.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:27:09
За-7
2064-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:27:25
За-3
2065-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:27:42
За-6
2066-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена... Підтримана, перепрошую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:28:00
За-20
2067-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:28:17
За-23
2068-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:28:34
За-6
2069-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:28:52
За-6
2070-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. 2070-а, відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:29:13
За-5
2071-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:29:30
За-21
2072-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:29:48
За-17
2073.
ЄМЕЦЬ Л.О. Секунду. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:30:06
За-3
2074.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:30:24
За-8
2075.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:30:40
За-19
2076.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:30:57
За-14
2077.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:31:15
За-20
2078.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:31:34
За-28
2079-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:31:50
За-27
2080-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:32:09
За-31
2081-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:32:24
За-29
2082.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:32:41
За-33
2083.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:32:59
За-9
2084.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:33:16
За-20
2085.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:33:33
За-28
2086.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:33:51
За-24
2087.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:34:08
За-26
2088.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:34:25
За-24
2089.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:34:42
За-24
2090.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:34:58
За-23
2091.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:35:14
За-24
2092.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:35:32
За-25
2093.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:35:48
За-22
2094.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:36:03
За-27
2095.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:36:19
За-26
2096.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:36:35
За-27
2097.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:36:51
За-14
2098.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:37:10
За-4
2099.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:37:26
За-3
2100.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:37:43
За-3
2101.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:38:00
За-4
2102.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:38:17
За-2
2103.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:38:34
За-3
2104.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:38:52
За-4
2105.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:39:07
За-5
2106.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:39:23
За-3
2107.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:39:40
За-5
2108-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:39:57
За-4
2109-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:40:13
За-4
2110.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:40:29
За-5
2111-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:40:45
За-5
2112-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:41:02
За-4
2113-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:41:18
За-3
2114-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:41:35
За-3
2115-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:41:52
За-3
2116-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:42:07
За-3
2117-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:42:23
За-2
2118-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:42:40
За-3
2119-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:42:56
За-3
2120-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:43:13
За-3
2121-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:43:28
За-2
2122-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:43:44
За-1
2123-я.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:44:02
За-2
2125-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. 124-а.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Перепрошую, 124-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:44:28
За-5
2125-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
16:44:48
За-15
2126-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:45:05
За-12
2127-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:45:22
За-25
2128-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:45:38
За-25
2129-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:45:54
За-24
2130-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. 130-а. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:46:12
За-9
2131-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
Прошу, 2132-а, народний депутат Рудик. А, по 131-й ви будете і 132-й? Так? Будь ласка, по 131-й.
16:46:28
РУДИК С.Я.
Шановні колеги, дві правки взаємопов'язані між собою. Перша говорить про те, що треба виключити з підпункту 1 статті 1 338 статті слово "єдиний". Ми, депутати, обрані в одномандатних виборчих округах, вважаємо, що крім єдиного багатомандатного має бути 225 одномандатних виборчих округів. Таким чином треба надати українцям право обирати не тільки "кота в мішку", який представляє 2 відсотки українців, які є членами всіх партій, а і тих людей, яких вони в очі можуть побачити, дізнатися про його програму і потім впродовж всієї виборчої каденції бачити його і в радості, і в горі: і коли треба вибивати кошти, і коли треба зберегти лікарню, і коли треба відстояти поліклініку, і коли треба зберегти той чи інший важливий соціальний об'єкт. Я розумію, що в залі людей бракує, але тим не менше люди повинні знати: ми не дамо зробити парламент уособленням кількох олігархічних груп.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Робота група не підтримує.
16:47:39
ЄМЕЦЬ Л.О.
Так робоча група експертів міжнародних і наших національних відхилила цю правку шановного депутата Рудика.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:47:57
За-12
2132-а. Народний депутат Рудик.
16:48:03
РУДИК С.Я.
Це співмірна з попередньою правкою наша правка з Дмитром Лубінцем, яка стосується того ж самого пункту. Крім 225 округів, які стосуються загальномандатного виборчого округу, повинно мати право на 225 одномандатних виборчих округів. Тільки таким чином люди будуть бачити, хто насправді їх може захистити в реальному житті, а воно у нас, на жаль, дуже і дуже складне. Прошу підтримати.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:48:50
За-11
2133-я.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:49:08
За-3
2134-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:49:25
За-3
2135-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:49:40
За-2
Наступна – 2136-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. 2136-а.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, 2136-а, я сказала.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:50:04
За-5
2137-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:50:21
За-18
2138-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:50:38
За-21
2139-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:50:54
За-20
Наступна – 2140-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:51:11
За-22
2141-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:51:29
За-23
2142-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:51:45
За-21
2143-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:52:03
За-21
2144-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:52:20
За-23
2145-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:52:37
За-22
2146-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:52:54
За-19
2147-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:53:12
За-19
2148-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:53:29
За-18
2148-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. 9-а.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 9-а. Прошу...
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:53:48
За-12
2150-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:54:04
За-6
2151-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:54:20
За-6
2152-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:54:36
За-3
2153-я.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:54:53
За-1
2154-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати. Прошу голосувати.
(Шум у залі) Зараз, зараз.
16:55:12
За-1
Перепрошую, 154-а поправка. Народний депутат Рудик. Прошу, слово.
16:55:17
РУДИК С.Я.
В цій правці ми з депутатом Лубінцем визначаємо перелік вимог, яким повинно відповідати створення одномандатного виборчого округу. Це, зокрема: рівний за кількістю виборців склад; друге – одномандатний округ повинен визначається територією, в межах якої знаходяться виборчі дільниці, що входять до його складу. І, що дуже важливо, на чому постійно наполягали наші колеги, які у мене би мали сидіти за спиною, "Опозиційний блок", коли вони захищали права національних меншин (пам'ятаєте, законопроект про захист української державної мови) – постійно захист, захист, захист національних меншин. Так от, національні меншини, які проживають компактно в межах окремого адміністративного округу, повинні входити в межах одного виборчого округу, щоб не було перекосу, щоб не сталося так, що вони не змогли обрати свого представника до парламенту.
ЄМЕЦЬ Л.О. Дякую.
Шановні колеги! Перше. Робоча група відхилила дану правку. По-друге. Хочу просто поставити перед відомом, я порахував, в залі 31 депутат, жодна правка навіть теоретично не може бути на даний момент підтримана.
Звичайно, ви можете виступати, але сенсу немає жодного, бо голосів немає у зв'язку з відсутністю депутатів.
Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, ми рішення ухвалили по 134-й… 2154-й.
2155-а.
16:56:22
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:57:04
За-3
Наступна – 2156-а. Народний депутат Рудик.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
16:57:10
РУДИК С.Я.
Пункт 2 статті 338 пропонуємо викласти у такій редакції: "У разі необхідності утворення нових або ліквідації постійних виборчих дільниць, або зміни меж існуючих виборчих дільниць в межах одномандатного округу Центральна виборча комісія приймає відповідне рішення про зміну меж суміжних одномандатних округів та їх центрів. Зміна меж та центрів одномандатних округів протягом виборчого процесу не допускається".
Я вірю, що в кінцевому голосуванні, незважаючи на відсутність депутатів у залі, якщо воно буде, ми зможемо відстояти цю правку. Аргумент про те, що в залі знаходиться 34 депутати, не приймається, тому що з таким же успіхом – чого ви стоїте на цій трибуні, якщо знаєте, що нема перед ким говорити. Нас слухають українці, які не дурні, які розуміють, що спроба зробити виборчу систему, орієнтовану тільки на інтереси партійної номенклатури, не пройде. Виборці мають мати право прямого народовладдя, як записано в Конституції.
ЄМЕЦЬ Л.О. Робочою групою правка відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:58:31
За-7
Наступна поправка 2157, народний депутат Рудик. Прошу.
16:58:37
РУДИК С.Я.
Пункт 2 статті 338 ми пропонуємо викласти у наступній редакції: "Центральна виборча комісія не пізніш як за 175 днів до дня голосування оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті перелік одномандатних округів із зазначенням їх номерів, меж, а також адрес приміщень відповідних виборчих комісій та не пізніш як на другий день після початку виборчого процесу публікує зазначені відомості у загальнодержавних та регіональних друкованих засобах масової інформації".
Ще раз наголошую: депутати, обрані в одномандатних виборчих округах, не заперечують проти прийняття нового Виборчого кодексу. У нас є багато норм і правил, які потрібно корегувати, але принципова наша позиція – збереження мажоритарно-пропорційної системи виборів. Виборці мають мати право голосувати і за партії, і за людей, яких вони знають і можуть побачити кожен день у своєму виборчому окрузі у відстоюванні їх щоденних практичних інтересів.
Дякую.
ЄМЕЦЬ Л.О. Робоча група виступила проти збереження мажоритарної складової цієї правки.
Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
16:59:53
За-7
2158-а поправка.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:00:10
За-2
2159-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:00:27
За-2
2160-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:00:43
За-3
2161-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:00:59
За-5
2162-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
17:01:16
За-4
ГОЛОВУЮЧИЙ. 2163-я.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:01:31
За-3
2164-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:01:49
За-2
2165-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:02:05
За-2
2166-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:02:21
За-0
2167-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:02:38
За-2
2168-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:02:54
За-2
2169-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Врахована.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:03:11
За-16
2170-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:03:28
За-16
2171-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:03:46
За-10
2172-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:04:02
За-1
2173-я.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:04:17
За-17
2174-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:04:35
За-17
2175.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:04:51
За-2
2176-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:05:09
За-18
2177-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:05:25
За-19
2178-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:05:41
За-4
ЄМЕЦЬ Л.О. Секундочку, тут занадто довга правка, сторінок на вже 15.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 2179-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Правка відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:06:35
За-2
2180-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Теж відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:06:51
За-2
2181.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:07:08
За-4
2182.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу… Прошу, 2182. Народний депутат Рудик.
17:07:18
РУДИК С.Я.
Шановні колеги, пропонується пункт 1 статті 340 після слів "від одної політичної партії" доповнити словами "або висунути свою кандидатуру шляхом самовисування."
Про що йде мова? Про те саме, про що ми вже не раз тут говорили: тільки 2 відсотки українців є членами політичних партій. Якщо ми не підтримаємо цю правку, це означає, що 98 відсотків українців, які не хочуть з якихось причин бути членами будь-якої політичної сили, не будуть представлені в парламенті. Це і називається простим словом "узурпація влади". А якщо комусь ще вдасться створити так звану монокоаліцію, то можете забути про всі конституційні норми, які стосуються прямого народовладдя. Як це відбувається? Згадайте місцеві вибори. На прикладі Черкаської області можу сказати, що Чигиринський район взагалі не представлений в Черкаській обласній раді, тому що хтось тоді проголосував законопроект про те, що депутати місцевих рад можуть бути тільки представниками політичних партій.
17:08:32
ЄМЕЦЬ Л.О.
Ну, власне, Виборчий кодекс якраз і виправляє вади того Закону про місцеві вибори в тому числі. Тому ваша правка відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:08:52
За-2
2183-я.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:09:09
За-2
2184-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:09:27
За-6
2185-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:09:44
За-4
2186-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:10:01
За-3
2187-а, народний депутат Рудик.
17:10:05
РУДИК С.Я.
Шановні колеги, ми пропонуємо пункт 3 статті 340 після слів "кандидатів у депутати" доповнити словами "або самовисування". Це та сама історія, про яку ми тут уже не раз говорили.
Нині законотворець пропонує, що висування кандидатів в депутати розпочинається з першого дня виборчого процесу і закінчується за 67 днів до дня голосування. Беручи до уваги попередню мою правку, пропонуємо уточнити, що у такі строки можуть реєструватися і кандидати, які висунені шляхом самовисування. В противному випадку, я 25 раз сьогодні в цьому залі буду про це говорити, відбудеться узурпація влади партійними функціонерами і їх олігархічними силами, які їх фінансують.
Подивіться, сьогодні в зал тут дуже мало людей, але ще менше, тут цілі партії просто відсутні. Таке саме буде і в парламенті того скликання, яке в страшному сні мені не може приснитися, буде обраний за цим Виборчим кодексом.
17:11:13
ЄМЕЦЬ Л.О.
Таке в цій Раді, тому що зараз діє той закон, який ми хочемо змінити. От гляньте на результати роботи діючого закону. Якщо хочете повторення, то наступні вибори мають бути за тим же законом, тоді буде точно така картина. А Виборчий кодекс ситуацію має змінити.
Дякую. Ваша правка відхилена робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
Поки йде голосування хочу звернути увагу, що якраз всі демократії світові базуються виключно на виборах на партійній системі. Так працює виборча система Сполучених Штатів, так працює виборча система Великобританії, всі традиційні демократії на цьому базуються.
17:11:37
За-6
2188 поправка.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:12:00
За-2
Наступна поправка 2189.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:12:18
За-2
2190.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:12:36
За-4
2191. Народний депутат Рудик.
17:12:41
РУДИК С.Я.
Шановні колеги, пропонується пункт 4 статті 340 викласти в наступній редакції: "Партія, яка висунула кандидатів у депутати в порядку, встановленому цим кодексом, а також кандидати, які висунули свою кандидатуру шляхом самовисування з дня прийняття рішення про їх висунення або самовисування, набуває статусу суб'єкта виборчого процесу".
Тепер репліка на слова віце-спікера. Пані Оксана, ви займаєтеся простим (ну, це можна назвати гіршими словами, але буду коректним щодо жінки) маніпулюванням. В чотирьох країнах з семи, які входять до так званої групи 7G, - це США, Великобританія, Франція і Німеччина, - партія висуває, а депутати шляхом прямого обрання намагаються переконати виборців. Тобто в нашому випадку це не проходить. Тобто, да, партія висунула і забула, а там депутат ходить безпосередньо і обирається. І там як правило, дво- або трипартійна система по факту.
В нашому випадку, коли є 150 партій, 90 відсотків з яких чим і займаються, що продають свої місця в списках ДВК і ОВК, не проходить.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Яке рішення?
ЄМЕЦЬ Л.О. Правка відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:14:07
За-6
2192-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:14:24
За-2
2193-я.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:14:41
За-1
2194-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:14:58
За-4
2195-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:15:14
За-5
2196-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:15:31
За-14
2197-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:15:47
За-1
2198-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:16:04
За-1
2199-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:16:20
За-4
2200-а. Народний депутат Рудик.
17:16:24
РУДИК С.Я.
Шановні українці! Ми пропонуємо пункт 2 статті 341 викласти в наступній редакції: "2. Партія висуває кандидатів з числа осіб, зазначених у частині другій статті 340 цього Кодексу, у вигляді виборчого списку кандидатів від партії у загальнодержавному виборчому окрузі у кількості, яка не перевищує 225 осіб та по одному кандидату в депутати в кожному одномандатному окрузі".
Тільки таким чином нам вдасться протистояти олігархічній нашій системі, яка дозволяє представляти інтереси тільки партій і тих олігархів, які їх фінансують.
Якщо ви думаєте, що ви будете запозичувати і кидатися словами про існування такої системи в інших країнах, це вас не спасе. Люди повинні знати своїх депутатів в обличчя, а не бачити їх тільки перед виборами в ОТГ, районні і міські ради. І на екранах телебачення, підказує мені Яків Якович Безбах. І він правий, тому що був депутатом СРСР, ще того скликання останнього, перед демократичними виборами в незалежній Україні.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:17:49
За-7
Наступна поправка номер 2201.
ЄМЕЦЬ Л.О. Врахована.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:18:07
За-17
2202-а. Народний депутат Рудик.
17:18:11
РУДИК С.Я.
Шановні колеги і українці в першу чергу! Тому що ви бачите, колег тут дуже мало, пропонується виключити правку 2202. Вона звучить наступним чином: "З числа кандидатів, включених до загальнодержавного виборчого списку, партія на тому ж з'їзді (зборах, конференції) формує і затверджує регіональні списки кандидатів в депутати в кожному виборчому регіоні, зазначеному в статті 338 цього кодексу. Регіональний виборчий список партії повинен включати не менше п'яти кандидатів".
Ми вважаємо, що це призведе до федералізації нашої держави, на чому постійно наголошують апологети медведчукізму і путізму. Не дозволимо зробити нашу державу поділеною за регіональним принципом. Під цим Виборчим кодексом нам намагаються втюхати аналог федералізації нашої держави. Дивно, що такий розумний чоловік, як Леонід Ємець, з хорошими ідеями змін виборчого законодавства цього не розуміє.
ЄМЕЦЬ Л.О. Поправка відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:19:33
За-2
2203 правка.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:19:50
За-4
2204-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:20:07
За-1
2205-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:20:25
За-1
2206-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:20:43
За-1
2207 правка, народний депутат Рудик.
17:20:48
РУДИК С.Я.
Шановні колеги! Ми пропонуємо виключити з тексту, з тіла Виборчого кодексу пункт 4 статті 341. Про що йдеться? Йдеться про наступне, що кожен кандидат в депутати, включений до загальнодержавного виборчого списку, повинен бути віднесений до одного з регіональних виборчих списків. Кандидат не може бути віднесений до двох чи більше різних регіональних виборчих списків партій. Ми вважаємо, що це неприйнятна позиція, якщо там немає права людей виборців обирати депутатів по одномандатних виборчих округах. Оскільки, я про це вже знову повторюю не один раз тут, це призведе до олігархізації і покріпаченню українців, які змушені будуть обирати тільки тих, хто є членами вузьких груп масонських лож. Бо політичні партії в межах нашої держави нічим іншим, на жаль, на сьогоднішній день, за рідким винятком, не являються.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:22:06
За-4
2208.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:22:22
За-2
2209.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:22:40
За-3
2210.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:22:56
За-1
2211.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:23:12
За-2
2212.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:23:28
За-2
2213. Народний депутат Рудик.
17:23:33
РУДИК С.Я.
Про що там, шановні українці, йдеться в цій статті. Що черговість (порядкові номери) кандидатів у загальнодержавному виборчому списку та у регіональних виборчих списках кандидатів у депутати визначається на з'їздах (зборах або конференціях) цих політичних сил при висуванні у депутати та формуванні відповідного списку. Ми, депутати, обрані в одномандатних виборчих округах, вважаємо, що українці мають як мінімум мати рівне право на висунення цих же кандидатів на своїх зборах, трудових колективах, у громадських об'єднаннях. Тільки таким чином нам вдасться протистояти партійній узурпації влади і олігархізації, і закріпаченню українців, як буде, якщо ми, не дай Бог, приймемо цей Виборчий кодекс в редакції, яка запропонована комітетом.
Але я дуже сподіваюся на мудрість своїх колег, які прийдуть в цей зал і не проголосують за цей документ.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:24:47
За-4
Наступна 2214 поправка.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:25:04
За-1
2215-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:25:21
За-3
2216-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:25:40
За-2
2217-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:25:58
За-1
2218-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:26:15
За-1
2219.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:26:31
За-1
2220.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:26:49
За-1
2221. Народний депутат Рудик.
17:26:56
РУДИК С.Я.
Шановні колеги, про що йдеться в цій статті, яку ми пропонуємо виключити. Про те, що при формуванні загальнодержавного та регіональних виборчих списків кандидатів в депутати партія повинна забезпечити присутність в кожній п'ятірці кожного виборчого списку як чоловіків, так і жінок. Тобто зобов'язує партії в першій п'ятірці, наприклад, з першого по п'яте місце мати, допустимо, 4 жінок, 1 чоловіка, в другій п'ятірці там – 4 чоловіків, 1 жінку.
Якщо ви хочете, шановні партфункціонери, то ви би могли взагалі першу десятку сформувати з жінок, тому що тільки жінка здатна спасти цю державу. Але, якщо відверто, ну, залишіть право людям самим вибирати, даючи право українцям самим висувати кандидатів в депутати, ви даєте можливість вибрати того, хто з ними постійно, хто присутній на всіх їхніх заходах і постійно допомагає у вирішенні їхніх нагальних проблем, не унормовуйте те, що не треба, як казав наш...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Рішення яке?
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:28:23
За-4
Наступна поправка 2222.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
ЄМЕЦЬ Л.О. Перепрошую, підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:28:40
За-15
2223.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:28:56
За-7
2224.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:29:12
За-3
2225.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:29:29
За-1
2226.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
ЄМЕЦЬ Л.О. 227 уже.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 2227 вже? Ні, у мене 2226-а.
17:29:45
За-1
2227.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:30:03
За-2
2228.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:30:19
За-1
2229.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:30:37
За-4
2230.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:30:55
За-2
2231.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:31:13
За-5
2232. Народний депутат Рудик.
17:31:17
РУДИК С.Я.
Шановні колеги, пропоную виключити у пункті 7 статті 341 слова "загальнодержавного та регіонального". То сама історія неправильного підходу до формування змін до виборчого законодавства. Замість того, щоб робити все можливе і неможливе, щоб ті, хто будує піраміди, сиділи в тюрмі, замість того, щоб не дати можливість пройти сюди злочинцям, ви починаєте займатися федералізацією нашої країни через формування регіональних списків.
Дуже часто можна почути аргумент про гречкосійство. А ви знаєте, що гречкосій Леонід Михайлович прославився в роки, коли була стопроцентна пропорційна система. Не закон визначає етичні норми і мораль, а його виконання. Ви можете хоч любі прописати правила, – якщо люди хочуть їх порушувати, вони будуть порушувати.
Тому шукайте краще алгоритми вирішення проблем, з якими стикаються люди під час виборів, в небажання підрозділів поліції притягувати до відповідальності тих, хто порушує закон.
ЄМЕЦЬ Л.О. Робоча група відхилила цю правку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:32:41
За-6
2233.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:32:59
За-2
2234.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:33:15
За-1
2235, народний депутат Рудик.
17:33:22
РУДИК С.Я.
Яку статтю ми пропонуємо виключити? Звучить вона так: "У загальнодержавному виборчому списку кандидатів у депутати щодо кожного кандидата зазначаються: порядковий номер кандидата у загальнодержавному виборчому списку; прізвище, ім’я, по батькові; число, місяць і рік народження; громадянство; партійність; відомості про освіту; місце роботи, посада, яку займає кандидат; наявність представницького мандата на час висування і місце проживання кандидата". Також зазначається "номер та назва виборчого регіону, до якого віднесено кандидата".
Якого регіону? Коли я вам говорю про федералізацію, – оце і є федералізація. Нема в нас регіонів, у нас унітарна держава, назва якій Україна, ми маємо забезпечити рівні права для людей обирати своїх депутатів як в межах території, на яких мешкають конкретні люди з співмірною кількістю населення, так і в межах всієї держави. Забудьте про регіоналізацію, вона вам не пройде.
17:34:26
ЄМЕЦЬ Л.О.
Оскільки ця правка направлена на збереження мажоритарки, то вона відхилена робочою групою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:34:43
За-5
2236.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:35:01
За-2
2237.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:35:18
За-3
2238.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:35:36
За-2
2239.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:35:52
За-2
2240.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:36:14
За-2
2241. Народний депутат Рудик.
17:36:18
РУДИК С.Я.
Шановні українці ледь не забув вам сказати про дуже важливі речі. В цьому залі за останні два роки від кількох десятків народних депутатів можна було почути все, що завгодно, про мажоритарку. Це простою мовою вибори в одномандатних виборчих, округах. І така мажоритарка погана, і така погана, і там гречкосії, і там фальсифікації. Але абсолютна більшість тих, хто клеймили позором, вибачте за русизм, мажоритарку, самі зареєструвалися кандидатами по цій недосконалій мажоритарній системі. Не голосуйте за них! Не дайте їм жодного голосу! І автора цього законопроекту, я перепрошую, і там ще біля нього стоять пару героїв нашого часу. На ефірах - просто і така мажоритарка погана, і інша. Але як блок цей почитаєш, що золоті люди. Не голосуйте за них, хай чекають нового Виборчого кодексу або обираються в країнах, з яких вони будуть брати приклад.
ЄМЕЦЬ Л.О. Правка відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:37:42
За-1
2242.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:38:00
За-2
2243.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:38:17
За-1
2244.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:38:35
За-1
2245.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:38:53
За-3
2246.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:39:10
За-1
2247.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:39:28
За-2
2248.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:39:43
За-2
2249.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:40:01
За-2
2250.
ЄМЕЦЬ Л.О. Шановні колеги, я вас вітаю з тим, що ми пройшли рубікон – половину правок від Виборчого кодексу і зараз впевнено рухаємось вперед. Якби не ті, хто бажають збереження корупційної мажоритарки і закритих списків, то ми рухалися б набагато швидше. Але вже непогано, вже рубікон пройдено. Ця правка відхилена.
Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:40:38
За-2
2251.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:40:56
За-2
2252.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:41:12
За-12
Наступна – 2253.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:41:30
За-12
2254.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:41:48
За-4
2255.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:42:04
За-4
2256.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:42:22
За-6
2257.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:42:38
За-11
2258.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:42:55
За-6
2259.
ЄМЕЦЬ Л.О. Врахована.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:43:12
За-14
2260.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:43:29
За-8
2261.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:43:46
За-12
2262.
ЄМЕЦЬ Л.О. Перепрошую, відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:44:05
За-4
2263.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:44:23
За-1
2264.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:44:40
За-2
2265.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:44:56
За-16
2266.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:45:14
За-4
2267.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:45:32
За-0
2268.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:45:49
За-3
2269.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:46:05
За-3
2270.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:46:23
За-2
2271.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:46:41
За-4
2272.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:46:58
За-5
2273.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:47:15
За-4
2274.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:47:32
За-9
2275.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:47:49
За-5
2276.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:48:07
За-2
2277. Народний депутат Рудик.
17:48:10
РУДИК С.Я.
Шановні українці, пункт 5 статті 342 ми з колегою Дмитром Лубінцем пропонуємо викласти в наступній редакції: "Рішення з'їзду (зборів або конференції) партії про висунення кандидатів депутата від партій приймаються у формі затвердження виборчого списку кандидатів у депутати від партії в загальнодержавному окрузі в кількості, яка не перевищує 225 осіб, а також списку кандидатів у депутати в кожному одномандатному окрузі. Кожне рішення з'їзду партії (або зборів, конференції) про висування кандидатів в депутати підписується керівником партії, підпис якого скріплюється печаткою партії". Звичайно, вже не можна внести зміни в цей текст, який ми вже затвердили, тому що це таблиця, роздана для голосування. А я би ще додав: на тих зборах трудових колективів, які висувають кандидата в депутати. Тому що тільки там знають ту людину по його реальній праці. А партійні функціонери знають зовсім інше – знають тільки тих, хто вміє лизати.
ЄМЕЦЬ Л.О. Що лизати? Правка відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Мабуть, народний депутат знає якісь секрети. Прошу голосувати.
Це ви щось знаєте.
17:49:43
За-6
2278.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:50:02
За-4
2279.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:50:19
За-14
Наступна – 2280.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:50:44
За-3
2281-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:51:01
За-2
Наступна – 2282-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:51:18
За-2
Наступна – 2283-я поправка.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:51:39
За-2
2284-а. Народний депутат Рудик. Вибачте.
17:51:50
РУДИК С.Я.
Шановні колеги, ми пропонуємо виключити у пункті 6 статті 342 слова, цитата: "Зазначені в пунктах 2-9 частини восьмої статті 341".
А користуючись нагодою, я хотів би перепросити. Так само, як не можна стверджувати про те, що всі мажоритарники гречкосії, так само не можна стверджувати те, що я сказав про те, що тільки лижущіє лідера своєї партії можуть стати учасниками прохідного списку. Завжди є винятки. На жаль, цих винятків не так багато, як би хотілося. Але загальне правило є, є частина депутатів, які працюють, заради цього вони створюються в партії. Особливо це стосується новостворених партій, де ще ніхто не знає, на якому місці вони можуть опинитися по результатах виборів. Потім партія починає "обростати жирком", олігархами, місцевими баронами, латифундистами, і в результаті ті, хто пашуть впродовж всього періоду каденції цієї Верховної Ради, потім залишаються за бортом, а нові "грошові мішки" знаходять своїх податливих кандидатів.
17:53:03
ЄМЕЦЬ Л.О.
Якраз за старим… Позиція робочої групи. За діючим законом якраз партійне керівництво визначає, хто яке місце займе. І в цьому, я так розумію, суть тих проблем, які є, коли члени партії, вони не мають особистої думки, а є просто виконавцями волі партійного лідера.
І щодо вашої позиції про збереження, точніше, підтримку мажоритарки депутатами-мажоритарниками, тут майже половина парламенту депутати-мажоритарники. А підтримка правок за збереження мажоритарки на наступних виборах знаходить 5-6 голосів підтримки в сесійній залі. Зараз побачимо.
Позиція робочої групи: відхилити. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:53:53
За-3
2285-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:54:10
За-1
2286-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати. Прошу голосувати.
17:54:35
За-2
2287-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:54:54
За-2
Наступна – 2288-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:55:12
За-2
2289-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:55:29
За-2
Наступна – 2290-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:55:49
За-4
2291-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:56:06
За-2
2291-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:56:24
За-2
Наступна – 2292-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:56:48
За-2
Шановні колеги, слухайте, знову сталася велика і сумна подія, виявляється, що в цьому залі ще є люди, які кнопкодавлять за своїх колег. Ну, слухайте, ну, не ганьбіться. Я вас благаю, та не… тут же видно, тут можна порахувати поіменно. Є колега, якого в залі немає, його карточка проголосувала 680 разів.
ГОЛОС ІЗ ЗАЛУ. (Не чути)
ГОЛОВУЮЧИЙ. Хто голосує за народного депутата Шверка? 686 разів? Тому прошу, не паскудьте своїх колег, ну, це ж можна порахувати поіменно.
Наступна поправка 2293.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
Я ж не знаю, хто кнопкодавить. Але його вже давно немає в залі.
17:57:58
За-2
2294-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:58:18
За-4
2295-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:58:36
За-8
2296-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Підтримана.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:58:53
За-9
Наступна – 2297-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:59:10
За-2
2298-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:59:26
За-2
Наступна – 2299-а.
ЄМЕЦЬ Л.О. Відхилена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
17:59:43
За-3
І поправка, яка буде сьогодні останньою, це 2300-а.
18:00:02
ЄМЕЦЬ Л.О.
2300 правка, якщо дозволите, розуміючи, що вона остання. Насправді, ми рухаємося феноменальними кроками. Правка ця була врахована. Прохання підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу голосувати.
18:00:21
За-17
18:00:30
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ми завершили нашу роботу на сьогодні. Продовжимо завтра. Наступне пленарне засідання відбудеться завтра о 10 годині ранку. Сьогоднішнє вечірнє засідання Верховної Ради я оголошую закритим.